Archiv článků: duben 2015

28. 04.

Anketa: chybí už jen 242 Vašich hlasů!

Vít Klíma Přečteno 2317 krát Přidat komentář

Do magické tisícovky odpovědí už chybí jen 242 Vašich hlasů! Laskaví čtenáři, pomůžete mi ji, prosím, dosáhnout a případně i překonat?

Více »

21. 04.

Anketa: měli by i Češi vystoupit z EU?

Vít Klíma Přečteno 2801 krát Přidat komentář

V Rakousku vznikla občanská iniciativa k vystoupení Rakouska z EU, která od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 bude sbírat podpisy s cílem vyvolat referendum o jeho odchodu z EU. Na závěr tohoto příspěvku můžete hlasovat i Vy, zda obdobně jako Rakušané, požadujete referendum o vystoupení ČR z EU.

Z „Odůvodnění návrhu vystoupení Rakouska z EU“ cituji: „Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. Místo rozvoje došlo téměř ve všech oblastech ke zhoršení vývoje Rakouska. K růstu nezaměstnanosti, rostoucímu zadlužení, ztrátě kupní síly širokých mas, růstu kriminality až k odumírání selského stavu a zániku farem zemědělců, kteří by byli schopní vyžít z vlastní produkce. A zejména došlo k výraznému zhoršení kvality životního prostředí. Rozhodnutí na úrovni EU jsou řízena a diktována finanční lobby, farmaceutickými koncerny, genovou technologií a mezinárodními obchodními řetězci, které nedávají šanci producentům středního stavu, usilujícím o zásobování regionálními produkty a respektujícím více přírodu.

Především je těžce zasažena mírová politika zemí Evropského společenství. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základu svobody a míru. To, že neseme na svých bedrech ekonomické sankce proti Rusku a probíhající válku na Ukrajině, je neslučitelné s uzákoněnou neutralitou Rakouska. Chceme opět svobodné a neutrální Rakousko a nebýt žádnou kolonií ani Bruselu, ani Washingtonu. A už vůbec nechceme být zatahováni do zahraničně-politických konfliktů, které se nás netýkají a které jsou z hlediska vojenského ohrožením míru. Braňme se, než bude pozdě! Tím, že vystoupíme z EU, se vyhneme nebezpečí, které ženou dopředu politici v podobě tajného vyjednávání transatlantické smlouvy mezi EU a USA (TTIP) a EU a Kanadou (CETA). Stejně jako se vyhneme našim netto platbám do EU, které musí Rakousko platit již 20 let. Z těchto miliardových obnosů dostává pak nazpět pouze malou část a naše příspěvky jsou označovány propagandisticky jako „podpora EU“. A Rakousko o penězích, které jsou našimi vlastními penězi, rozhodovat svobodně nesmí. Pro Rakousko je to 20 let trvající ztrátový obchod a také důvod k odbourávání sociálního státu a likvidace funkcí státu, které zajišťoval stát ve prospěch všech obyvatel. O nějakých platebních závazcích v případě vystoupení nemůže být řeč, zcela naopak. Rakousko by ušetřilo své každoroční transfery do Bruselu, především ale peníze na tzv. „záchranné deštníky“. Znamenalo by to zrušení miliardových vkladů do ESM, stejně jako povinnosti ručení za EFSF. Rakousko by opět mohlo zavést svou měnu – šilink, který by sloužil ku prospěchu především rakouskému hospodářství. Národní parlament má právo rozhodnout o vystoupení Rakouska z EU. V lidovém referendu bude mít poslední slovo občan. Záležitost ve věci referenda je nanejvýš demokratická, nikdo nesmí být z účasti na referendu vyloučen. Konec citace.

Plné znění: Květa Lauterbachová: Rakušané připravují referendum o vystoupení z EU (zde).

V ČR taková občanská iniciativa neexistuje. Neznamená to ovšem, že hlasovat o tom, zda by i ČR měla vystoupit z EU, nemůžete. Laskavý čtenář má možnost hlasovat zde!

Předem děkuji za Vaše odpovědi. Výsledky ankety zveřejním v příštím příspěvku.

19. 04.

Vznikne pravoslavná říše?

Vít Klíma Přečteno 3433 krát Přidat komentář

Díky sporům s euroatlantickým blokem se Rusko čím dál tím více obrací do Asie. Problém, kterému tam musí čelit, spočívá v tom, aby vůči silné Číně nemuselo hrát a nehrálo (druhořadou) roli „mladšího bratra“.

Jednou z možných variant jak posílit své postavení, a to nejen vůči Číně, ale i USA a EU je vytvořit v Evropě vlastní říši, která bude stát na společném jmenovateli a společných hodnotách pravoslavného náboženství. Spolu s Ruskem by ji mohli pro začátek vytvořit Bělorusko, Řecko, Kypr, Srbsko, Makedonie a případně i Černá Hora. Velký počet pravoslavných věřících je i v Albánii. Společně by mohli vytvořit „Pravoslavnou unii“.

Nenaplní-li EU a USA očekávání Bulharska, Rumunska a Gruzie, které jsou dnes vůči Rusku vyloženě nepřátelské, nelze v dlouhodobějším horizontu vyloučit, že se k pravoslavné říši nakonec nepřipojí i ony. Konec konců budoucnost ukáže, zda se k ní nepřipojí i pravoslavná část Ukrajiny. Souhrnně řečeno: bude-li, na straně jedné, vliv USA a EU ve světě upadat a na druhé straně, pokud Rusové s Číňany v zádech nabídnou těmto státům výhodnější ekonomické podmínky pomoci a spolupráce, je velmi pravděpodobné, že tyto země z vlivu Západu dezertují. Pokud by se Rusům povedla pravoslavná říši ve východní a jižní Evropě a Gruzii vytvořit, řádně by zamíchala chodem dějin nejen v rámci Evropy, ale i celého světa. V každém případě jde ze strany Ruska o běh na dlouhou trať.

Do tohoto rámce úvah zapadá i ruská pomoc Řecku, kterou jsem předpověděl již před dvěma měsíci. Rusko může Řecku finančně pomoci například formou zálohy na zisky, které Řecko v budoucnosti získá výběrem tranzitních poplatků za zemní plyn dodávaný Ruskem do Turecka až na jeho hranice V první fázi by se mělo jednat o pomoc v řádu jednotek miliard eur. Připomínám jen, že plynovod „Turkish Stream“ by podle současných plánů měl začít fungovat v roce 2019. Možná že pomůže takovým způsobem, o němž se v přejnost vůbec nedozví. Osobně tuto možnost považuji za nejpravděpodobnější.

Nezdá se mi jako náhoda, že ruský prezident, Vladimír Putin, hovořil na tiskové konferenci určené národu o vlivu a hodnotách pravoslaví a o rodině pravoslavných národů. Naprosto chápu, že se vznik pravoslavné říše (unie) může řadě laskavých čtenářů jevit jako utopie. Nicméně historie nás učí, že řada na první pohled velice nepravděpodobných událostí se pak skutečně stala. Vznik nějaké varianty „Pravoslavné unie“ v delším časovém horizontu bych předem úplně nevylučoval.

14. 04.

Rothschildové odmítli Ukrajině odepsat dluh!

Vít Klíma Přečteno 3380 krát Přidat komentář

Největší ukrajinští věřitelé soustředění okolo fondu Franklin Templeton - ovládaného rodinou Rothschildů - odmítli Ukrajině odepsat dluh ve výši 10 miliard USD, což jsem nejen očekával, ale v předchozím příspěvku i předpověděl. A teď to nejlepší nakonec: nedohodne-li se Ukrajina se svými věřiteli do konce června, žádné další půjčky už od MMF nedostane! Věřitelé tak drží Ukrajinu pěkně „pod krkem“ a s ním i její další osud.

Eminentním zájmem Rothschildů je získat Dněpropetrovskou oblast (gubernii), která se rozkládá po obou březích řeky Dněpr. „Šťastnou shodou náhod“ se podél nich nachází ona pověstná černozem! Samotné město Dněpropetrovsk je velmi významným průmyslovým centrem - soustředěn je zde například zbrojní a hutnický průmysl, včetně továren na obsluhu (bývalého sovětského) vesmírného programu. Do rozpadu SSSR sem vzhledem k strategickému významu výroby zbraní nebyl povolen vjezd cizincům bez oficiálního povolení. Dněpropetrovsk je současně důležitým železničním uzlem. Leží na trati vedoucí z Kyjeva a západní Ukrajiny přes Dněpropetrovsk do stanice Synelnykove, kde se větví na tratě ve směru Charkov - Moskva, Donbas, Záporoží – Krym.

Gubernátor Ihor Kolomojskij, který tu dosud vládl, byl - kvůli zájmům Rothschildů - „odejit“. Prezident Petro Porošenko jej před nedávnem z funkce gubernátora odvolal ze dvou hlavních důvodů:

1. byl to právě on, kdo ve skutečnosti zahájil válku o Donbas, s cílem (ne samozřejmě bojovat „vlastenecky“ s Rusy) uchvátit majetek nebohatšího Ukrajince, Rinata Achmetova, čímž rozpoutal válku oligarchů, kterou prohrál;
2. Petro Porošenko a celá prozápadní klika v něm vidí příliš velkou hrozbu a obtížného konkurenta.
Místodržící nové transatlantické gubernie může být jen jeden, a ten už byl impériem Rothschildů určen, takže karty jsou rozdané!

Výměna „dluhu za území“ bude pro Rothschildy jistě výnosný obchod. Rockefellerové stejným způsobem získají západní Ukrajinu a Moskva neoficiálně východní část. Ukrajina se poté buď skrytě (formou federace), nebo otevřeně rozpadne (na několik samostatných států) a máme po problému. Rockefellerové a Rothschildové si dosadí vlastní vládu a Majdan tím úspěšně skončí. Ukrajinci konečně spokojeně spočinou v tolik očekávaném náručí a blahobytu západní demokracie…

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy