Kam se přesunou vklady z Kypru?

21. 03. 2013 | 11:44
Přečteno 4208 krát
V minulosti byl Kypr charakterizován jako země „ovcí a koz“, což nevěštilo žádné „růžové zítřky“. Kypřané na počátku 60. let řešili problém, čím se vlastně jeho obyvatelé budou živit. Celonárodním konsenzem rozhodli, že se budou orientovat na turistický ruch. K jejich smůle pojalo obdobný „nápad“ Španělsko, které se chtělo stát Floridou Evropy a pozadu nechtělo zůstat ani Řecko Itálie a Portugalsko. Kypřané v této konkurenci obstáli, ale jen s „odřenýma ušima“. Začínají proto hledat dalšího „živitele“, jímž se stal bankovní sektor. Kypr se stává daňovým rájem s korporátní daní ze zisku v řádu 10%, jež jde účetními kouzly snížit prakticky na nulu. Na Kypr se následovně stěhují desetitisíce firem ze zemí EU, které jej využívají jako své „daňové“ sídlo. Kypr se tak stává trnem v oku EU a je zapsáno na černou listinu daňových rájů.

Největší rozkvět Kypru začíná rozpadem Ruského impéria. Kypr je pravoslavný a stává se tak historicky první destinací, kterou bohatí Rusové skupují (nemovitosti) a kde ukládají své „nově“ nabyté peníze. Kypr se díky ruskému ekonomickému vlivu stává jen další nepsanou republikou (kolonií?) Ruské federace.

Momentu, kdy se Kypr dostane do finančních potíží, a teď pomiňme nakolik vlastním či cizím zaviněním, se jej EU rozhodne exemplárně potrestat. Rozhořčení zemí EU chápu a touhu „potrestat“ Kypr umím také pochopit, jen nevím, zda zvolily tu správnou „rákosku“. U evropského obyvatelstva vznikla oprávněná otázka, zde se „zdanění „ vkladů příště nedotkne i jich. Evropané, aby se tomuto potenciálnímu riziku vyhnuli, mohou začít uvažovat o převodu svých peněz do zemí mimo jurisdikci EU. V Evropě například do Norska a mimo Evropu do asijských zemí, jako je Singapur, Dubaj či Libanon. Bohatí Rusové dnes masově míří zejména do Dubaje, kde skupují neluxusnější vily a při vyšších úložkách mohou v místních bankách dosáhnout až 6% zhodnocení vkladu, zatímco v Evropě prakticky nula, nula, nic.

V Singapuru trvá založení firmy maximálně týden. Problém spočívá v tom, že místní resident musí být z 51% spoluvlastníkem zakládané firmy. Obchází se to tak, že si zažádáte o kartu residenta, kterou dostanete do 3 měsíců a pak jste již 100% vlastníkem místní obchodní společnosti. Cena za založení firmy se v Singapuru pohybuje od 3 do 5000 USD. Založit firmu není problematické ani v Dubaji, kde požadavek na 51% podíl vlastnictví místního občana se obchází vhodným rozdělením „hlasovacích práv“. Cena: od 3000 USD (15 000 AED) výše. Nechcete-li v Dubaji zakládat společnost, pak musíte najít banku, které otevírá účty cizincům (viz např. www.adcb.com). Stačí k tomu pas, výpis z vašeho účtu za posledních 6 měsíců (doklad o bonitě) a doporučení vaší banky (může jít o banku kdekoliv v zahraničí) a účet máte do hodiny otevřený. Samostatnou kapitolou je Libanon, kde dokonce můžete volit vlastní název účtu. Jméno účtu může znít na jméno „Josef Novák“ a nikdo nezjistí, kdo je jeho pravým majitelem.

Nastane-li větší odliv peněz z Evropy, pak tím EU potrestá spíše sama sebe, než Kypr, kterému nakonec nějakým způsobem Rusové pomohou. Je to jen další ukázkou toho, jak jsou ministři financí, včetně Miloslava Kalouska, naprosto odtrženi od reality.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

David napsal(a):

"...Na Kypr se následovně stěhují desetitisíce firem ze zemí EU, které jej využívají jako své „daňové“ sídlo. Kypr se tak stává trnem v oku EU a je zapsáno na černou listinu daňových rájů...."

---------------

To, že EU vůbec neřeší problematiku daňových rájů se stane pro EU smrtící. Kypr to je jen začátek té katastrofy.

EU se bojí řešit příčiny. Proto pak musí řešit jen důsledky.

----------------

Český rozhlas Dvojka

Jak to vidí Ilona Švihlíková - 19. března

Výběr z rozhovoru:

Zita SENKOVÁ, moderátorka

--------------------

Ostatně kyperská vláda poprvé přímo sáhne na úspory svých občanů. Lze říct, že Evropa zpackala ten další záchranný plán?

Ilona ŠVIHLÍKOVÁ, docentka, ekonomka

--------------------

Já to vůbec, já to nechápu, koho tohle to mohlo napadnout prostě jít po vkladech.

Tady se pořád jaksi útočí na špatný cíl, takže se berou malí střadatelé, berou se daňoví poplatníci.

Ale přece ten problém jsou ty banky. Na systémové chování bank.

A tam jakoby na ty se prostě neútočí, ty se zachraňují, ty se nechávají být a my se díváme na to, jak si bankéři prostě vyplácejí miliardové bonusy a nestane se jim vůbec nic.

Takže já mám skutečně pocit,že se jde takovou tou cestou nejmenšího odporu, že se prostě vyberou ti, kteří se nemohou příliš mnoho bránit a ty prostě zdaníme a od těch si to prostě vezmeme anebo je uvrhneme tedy do roků bídy a utrpení jako v Řecku. Ale samozřejmě ti, kteří to zavinili a prostě roky neplatil daně, si to potom odváděli do daňových rájů a podobně, tak ty prostě necháme být. To prostě není solidární řešení a já nevím skutečně

jak dlouho si myslí Evropská unie,

jak dál tímhle tím způsobem může existovat.

http://www.rozhlas.cz/praha/jaktovidi/_zprava/jak-to-vidi-ilona-svihlikova-19-brezna--1188584
21. 03. 2013 | 12:08

Yosif K napsal(a):

Nastane-li větší odliv peněz z Evropy, pak tím EU potrestá spíše sama sebe, než Kypr, kterému nakonec nějakým způsobem Rusové pomohou. Je to jen další ukázkou toho, jak jsou ministři financí, včetně Miloslava Kalouska, naprosto odtrženi od reality.
KONEC CITATU.

No a ještě více jde o důkaz jak jsou od reality odtrženi proletářští vůdcové z CSSD, KSCM, jejich naivní polovzdělaní voliči, utopičtí socani typu pan Vít Klíma atp atp atp atp.
21. 03. 2013 | 12:33

náměsíční hlupáci napsal(a):

Dementním Němcům to samozřejmě přijde uspokojující, že by si kyperští střadatelé doplatili do výše daní, které platí oni sami.

Jako vždy (už za Dawes-Youngova plánu) skáčou na špek, který je zavede do zhouby.

Merkelice s agentem CIA Sarkozym byli nasazeni na likvidaci Evropy. Šlo o pomstu za Schröderovu drzost.
Po likvidaci DSK jistě nebylo těžké Hollandeho přesvědčit, pokud to bylo vůbec zapotřebí.

Schválně, jestli se povede Kypru stát se nepotopitelnou Ruskou letadlovou lodí. Referendum o vystoupení z EU dopadne 9:1.
Řekům, Italům a Španělům stačí vystoupit z měnové unie.
Pak si Němci své prohnilé banky mohou naložit s koprem.
21. 03. 2013 | 13:04

Jihočech napsal(a):

Proč nebyly zdaněny přímo banky? Tento sektor vydělává pohádkové peníze, kdykoliv má problém, je draze sanován z veřejných prostředků. Dokonce lze mluvit o vyděračském jednání (pokud nám nedáte to, co jsme prohospodařili, tak nastanou vnitroekonomické problémy) Spíše to vypadá na klasického "osla mezi hromádkami sena" Stát nechce sahat na banky, tak sáhne na středatele, ale ti si okamžitě začnou vybírat vklady,takže banky mají problémy s likviditou a chtějí státní pomoc. Řešení není a osel chcípá hlady...
21. 03. 2013 | 13:16

Ives napsal(a):

Josefe, soudě podle vaší až obsedantní fascinace levou částí našeho pol. spektra jste asi jejím ublíženým bývalým sympatizantem. I vaše schopnost argumentace a vaše vyjádření k problematice přesně odpovídají vaší definici polovzdělaného levicového voliče. Obsahově bych vás zařadil zhruba k bývalému informátorovi STB, senátorovi Štětinovi. Ten také neví, co by na své bývalé chlebodárce nakydal. Tak opatrně, aby vám nepraskla cévka, náhradu za vás bychom hledali na tomto fóru skutečně těžko:-)
21. 03. 2013 | 13:27

vasja napsal(a):

Už aby Zeman vyvěsíl nad Hradem modrou vlajku s hvěznatym hákem. Pak bude dílo dokonáno:-)
21. 03. 2013 | 13:35

měl byste ho vidět v parádní uniformě napsal(a):

Ives
Podceňujete Štětinu, důstojníka KGB.

Hrabicu teď za to, že ho odhalil, mlátí pohůnkové v MHD.
21. 03. 2013 | 13:37

Europa über Alles napsal(a):

vasja
myslíte vonnegutův huáá-hák?
21. 03. 2013 | 13:40

seriózní chlapík napsal(a):

Jihočech

klade otázku proč nebyly zdaněny přímo banky.

Je k neuvěření, jak to někoho může napadnout.

KAPITALIZACE ZISKŮ A SOCIALIZACE ZTRÁT je organickou součástí globálního kapitalizmu a ne jen, je jeho dominantním rysem.

Fakt hrůza. Za čas se lidi budou ptát, proč po kolejích jezdí vlaky a voda je mokrá.
21. 03. 2013 | 13:41

Yosif K napsal(a):

Jihočech napsal(a):
Proč nebyly zdaněny přímo banky? Tento sektor vydělává pohádkové peníze, kdykoliv má problém, je draze sanován z veřejných prostředků.
21. 03. 2013 | 13:16
Kyperské banky nelze zdanit proto, že jsou de facto na huntě.
jejich hodnota je záporná, nakoupily přiliš mnoho dluhopisů vydaných řeckými socany a tyto dluhopisy šly do pr...ele.
Pokud NEKDO nezachrání tyto banky, mají po chlebu i střadatelé.
Němci nechtějí přispívat na záchranu kyperských komunistických bank a ruských vkladů, pokud odmítnou přispět i sami Kypřané kteří mají životní úroven jako Němci a pracovní návyky jako řek Zorba a volili od roku 1960 většinou kyperské komunisty - stranu AKEL. Ted se jim to všechno škaredě nevyplatí.
21. 03. 2013 | 13:51

hovorka11 napsal(a):

Realita vlády Nečase je taková:

- krmit finanční kmotry do vyžrání kompletně

Realita vlády EU je taková:

- krmit finanční kmotry do vyžrání kompletně

Zdůvodnění:
Rušení daňových rájů, omezení zisků bank vázáním ziskovosti na jejich přínos výrobě je nežádoucí, protože by "investoři odešli".

----------------------------------------------

Vše toto je nesmysl šířený demagogů jako je Yosif K.
V překladu:
Nechte se vyžrat zcela přes nástroje úpadku a znehodnocování majetku vynuceným prodejem pod cenu od těch, kteří si natiskli peníze ze vzduchu a teď tento režim vychvylují do nebes, protože jim dává majetek celých států vynuceně za pakatel a vytváří dluhovou past pro občany bez možnosti úniku.
Je to naopak potvrzení teorie a poznání Karla Marxe, které popsal tuto činnost v knize Kapitál - učí se to i na VŠ v USA, jako jedna z teorií.
Potvrzuje se i jeho poznání o neslučitelnosti zájmu kapitálu s demokracií a stádiem vynucováním válek (dá se potvrdit i s propojením zájmů kapitálu s bombovými islamisty, které vyzbrojujeme a cvičíme společně s Katarem a Saudskou arábií).

Poznání je důležité udržet a bránit ho před demagogy "antikomunistického" i "komunistického" režimu.

-----------------------------------------

Řešení které nenastane:

Okamžité přerušení tisku peněz ze vzduchu. Totální ignoraci "trhů a investorů" v co největším rozsahu a nechat trhy krachnout se všemi důsledky.
"Trhy" a "investoři" jsou, zničující díky komunismu bank, kdy nejsou vázány na zhodnocování, ale naopak na úpadek výroby a ekonomiky států.
Pokud by EU drasticky odškrtla daňové ráje, potrestala by bankéře a netolerovala podvody, tak by po "krachu" s narovnáním zákonnosti a demokracie byla na takové úrovni, že se o tom nezdálo. Nepotřebujeme trhy a investory na podvodech, ty by sami zanikli, protože jediné z čeho žijí je vydírání a to když neplatí, tak končí machinace.
Je blud, že podbízením se úniku majetku z našeho státu přes vydírání se vyhneme krachu a budeme se mít lépe než dnes. Opak je pravdou a bude to čím dál horší dokud se necháme vydírat.

Je vidět, že Yosif K komunismus pro banky zbožňuje.
21. 03. 2013 | 13:54

hovorka11 napsal(a):

Že by EU znovu vytvářela železnou oponu a my s ní byli na té úpadkové straně ? Není to vše trochu jinak ?
Dnes:
"Rusko je znepokojeno blokováním kont ruských státních struktur v kyperských bankách, prohlásil ministerský předseda RF Dmitrij Medvěděv.

„Velké množství našich otevřených veřejných struktur pracuje přes Kypr, a teď mají peníze zablokované z nepochopitelných důvodů, protože zdroj těchto peněz je jasný, tyto peníze byly všude evidovány. Jsou to státní struktury“, prohlásil Medvěděv v interview pro řadu evropských masmédií.

Premiér dodal: „Právě proto musíme zajmout takový dost tvrdý postoj vůči událostem kolem Kypru a urovnání dluhu Kyperské republiky“.
21. 03. 2013 | 14:06

buldatra napsal(a):

Já být kyperský střadatel, rozhodně bych byl proti tomu, aby si někdo mé peníze vzal a někomu jinému je dal. Jen tak, mírnyxtýrnyx.
Banka pro mě není nic jiného, než smluvní úschovna mých peněz, čili služba, za což jí náleží poplatek.

Pakliže bude banka blbě hospodařit a z peněz klientů bude chtít toto blbé hospodaření cálovat, pak ať jde k šípku. Ať se jde vycpat. Ať si to zaplatí ze svého.

Je na tom něco k nepochopení?
21. 03. 2013 | 14:12

český maloměšťák napsal(a):

Vít Klíma
Rusko / co to je - Rusko ????...to je na samostatný rozbor - kdy Stiglitz ve své práci, popisující ruskou privatizaci tvrdí, že by možná bylo méně nákladné poslat peníze z IMF přímo na švýcarská a kyperská konta - než je posílat do Moskvy/...tedy " Rusko"(ale nejen Rusko - ny Kypru bylo deponováno i mnohio aktiv řeckých oligarchů, na Kypru má dídlo řada firem z EU)si do jisté míry Kypr vydržuje. Potřebuje jej.
Ale Evropa zase potřebuje stabilní Kypr - kvůli historii řecko -tureckých vztahů.

Ale Německo už má dost politiky pumpování peněz svých daňových polatníků do černých děr.

http://www.cnbc.com/id/100571290

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2292890/vyvlastneni-jako-za-bolsevika-vztekaji-se-rusti-podnikatele-kvuli-kypru.html

Už nevím kde jsem četl, že úročení depozit na Kypru bylo až 10 %.
Takže rozhodně nejde o nějaké "vyvlastnění" drobných střadatelů /nicméně strukturálně by se měla podchytit proces tak, aby nedošlo ke křivdám...na druhé straně, každý měl vědět. do čeho leze a na jakých nohách stojí ta kyperská výkladní skříň...podle mě to ruští oligarchové věděli až moc dobře/.

Anebo vy byste snad chtěl zvýšit DPH
Po způsobu šíleného Míry ?
-----------------
Pokud v Evropě trvá daňový a právní dumping....a to například i tak, že členem EU může být země, kterou auditorské a další firmy využívají pro international tax planning svých klientů...je jen otázkou času, kdy se tento alogismus buď odstraní anebo naopak vyvolá problém.
Mít Dubaj nebo Libanon v Evropě - by bylo možná krásné, člověk by se nemusel štrachat tak daleko, aby se pokochal místními artefakty....ale v zájmu funkční Evropské federace to není. Naopak - ta by měla směrem k těm, co používají asymetrického sdílení informací a různé formy dumpingu...tvrdě vystupovat.
Divím se, že ještě EU nemá evropskou obdobu FATCA ,že asymetrie v oblasti daňového a právního dumpingu trpí. Asi není "EU" jako " EU". Jedna je pro ty dole a druhá pro ty nahoře. Což se samozřejmě také vymstí.
Pak by nedocházelo k absurdním situacím, kdy ctihodné evropské banky /např. ING/ jsou v USA pokutovány , že spolupracují s mezinárodním terorismem.
Ono totiž jde VŹDY o selhání regulátora...regulátory si lidé platí, aby za ně vykonávali dohled nad tím, zda se jedná férově.
21. 03. 2013 | 14:22

Kelt napsal(a):

Pokud EU nenajde odvahu se vypořádat s daňovými ráji,tak problémy podfinancování států,které se budou snažit zvýšit svoji"konkurenceschopnost"daňovým dumpingem se bude přelévat ze státu do státu.
ČR/mimo další aspekty/je toho zářným příkladem,stejně tak Bulharsko,či Rumunsko a pobaltské státy.
Tudy cesta prostě nevede a jen naprostá ideologická slepota to není schopna pochopit.
21. 03. 2013 | 14:28

Yosif K napsal(a):

Ives napsal(a):
Josefe, soudě podle vaší až obsedantní fascinace levou částí našeho pol. spektra jste asi jejím ublíženým bývalým sympatizantem. I vaše schopnost argumentace a vaše vyjádření k problematice přesně odpovídají vaší definici polovzdělaného levicového voliče. Obsahově bych vás zařadil zhruba k bývalému informátorovi STB, senátorovi Štětinovi. Ten také neví, co by na své bývalé chlebodárce nakydal. Tak opatrně, aby vám nepraskla cévka, náhradu za vás bychom hledali na tomto fóru skutečně těžko:-)
21. 03. 2013 | 13:27

Děkuji za pochvalu. Není mi jasné co utopický socan Vit Klima, proponent družstevního hospodaření, KONKRETNE navrhuje kromě toho aby všemu navěky vládli socani.

Navrhuje:
1) aby všechny státy snižily zdanění na úroven Kypru??? Jestli ano pak pana Klímu vítám v ultrakapitalistickém táboře.
nebo
2) aby všechny státy kde jsou daně nižší než řekněme ve Francii byly kobercově rozbombardovany na padrt letectvem socialistické internacionály?????

Pan Vit Klima neříká tak ani tak ale pokusz nastolit spcanské utopie silou končí zaváděním GULAGu a to je asi panu Vitovi Klimovi tak myšlenkově nejblíž.....

připomíná mi to demagodickou propagandu CSSD ve stylu
1) Kalousek je škůdce, zvyšuje dane a dluhy
2) za socanů bude lépe, my ještě MNOHEM více zvedneme daně a dluhy..... (a pujčené peníze rohodíme mezi zasloužilé proletáře.....)
21. 03. 2013 | 14:28

Občan napsal(a):

Co to je zase za snůšku?

"...směřují desetitisíce firem z EU..."
"...Kypr se stává ruskou kolonií..."

Autore, fakt Vám nepřijde ani trochu blbý si takhle odporovat? Jenom proto, abyste vyhověl momentální módní vlnce svádět problémy EU na Rusko?
Ale když už si tak berete Rusáky do klábosnice, pročpak jste nezmínil, že Kypr, resp. kyperské banky, už dluží Rusku 2,5 MILIARDY euro a že kyperská vláda somruje v Moskvě o dalších 6 miliard euro jenom proto, aby se nemusela podřizovat MMF a Bruseli?

Nenene, milej autore. EU SI za SVOJE problémy může sama, protože SI nechala zaneřádit veškerý finanční prostor dolarem, fofrspekulanty a dalšími americkými móresy. Euro dolar nepotřebovalo a nepotřebuje a nebýt toho, že EU cukla před platbami za ropu eurem, nikdy by ho ani nepotřebovala. To, že Merkelová leze do zadele amíkům, je Evropě zjevně jen ke škodě.

No, a kam se přesunou chechtáky? Do Lucemburska, Liechtensteinska, na lamanšské ostrovy, Britské Panenské ostrovy apod. Proč si myslíte, že Britům začaly cvakat půlky, když se EU rozhodla zvýšit kontrolu finančnictví?
21. 03. 2013 | 14:33

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Nic ve zlém ...ale víte kolik dluží naopak " ruské" (kyperské)subjekty " kyperským " (ruským)bankám ? Jaký je objem úvěrů ?
A že " Kypr"/Rusko/ úvěruje " Rusko" /Kypr/ ?
Ha, ha, ha....:)))))

Ony 2, 5 mlrd euro je vládní dluh. Na pěkných 4, 5 procent. Protože banky nechtěly půjčit. Takže žádné " respektive kyperské banky"...to kyperský /ruský ??) daňový poplatník.
To vaše " podřízení" je kouzelné. Místo toho abyste uvítal, že EU už konečně chce přitlačit " Kypr" k standardnímu chování a že vyžaduje něco za něco...píšete o jakémsi podřízení. Vy pomoci v objemu 10 mlrd euro - směrovanému Kypru...říkáte " podřízení " ?
Btw - a co nabídka bank za 1 euro, práva na těžbu plynu ? To není podřízení ?
Máte to trochu poplantané.

Tak vyberte pokladničku a jděte to kyperské vládě nasypat bez podmínek, na 0, 5 procenta.
Když vám vadí takové " podřízení".

heleďte se, vojín Občan - svého času to IMF rval do Ruska /na Kypr/ horem dolem, bez nějakých větších podmínek repsektive sankcí za špatnou distribuci zdrojů...dnes je IMF prostě poučenější a nemíní ruským oligarchům sypat tak blbě jak za jelcina.
Vy se ale asi z chyb nikdy nepoučíte...zejména pokud nevíte vo co gou.

Co těch 1OO mlrd v CZK ? Si myslíte , že je fikaní kyperští politici vyvedli ven ze země protože je chtějí dát na charitu ?

S těmi USD...to jste sebral kde ? Že za tím vězí USD /slabý - nebo silný ??...:))/

----------------------
Celkem solidně to v zkratce popsala Roithová..která má ale sama coby eu zákonodárkyně máslo na hlavě. Nebylo ji nijak hlasitě slyšet, že by v EP něco navrhovala - ve směru přistřižení tykadélek kyprým rusům. :))

P.S. Pojem Kypr je pojmem - v posuzovaném...velmi něšťastným. Ale stejných chyb se lidé zakotvení svým myšlením ve století páry nechali oblouznit v případě zpráv o " Řecku". Tak jako v Kraďákově nehážeme do jednoho pytle Občana, Kalouska, Hávu či Komerční banku...tak by lidé neměli uvažovat ani o Kypru.
Nicméně je kouzelné, že i tak malá země...je mimo rozlišovací schopnost většiny kometátorů - coby strukturovaný fenomen.
Je to kouzelně hrůzné.
Předznamenává to situaci, jaká asi nastane, když se do problémů dostane Česká republika. Ve směru nějakého popisu, který by uměl vymezit odpovědnosti jednotlivých osob a zájmových skupin tak, aby takový popis nebyl jen žvástem.
Takový Občan by to asi vše hodil na dolar a mandelinku bramborovou.
21. 03. 2013 | 15:07

hovorka11 napsal(a):

český maloměšťák:
Dolar samozřejmě za to může. Tlak na EU ze strany USA je tak velký, že zastavil tok ropy a plynu z Íránu a zavedí "obchodní transatlantické partnerství", které z nás s měnou EUR dělá obchodní vazaly a otroky bez mozku, kteří budou jíst dříve zakázané potraviny jako jso genetisky šlechtěné a upravené kyselinou.
U nás kmotři tisknou na vyžírání všech okolo a země BRICS (cca 1/2 lidí světa) jednají na základě férovosti národních měn, která je odškrtne od dolarového vyžírání:

"Pátý summit BRICS, který se má konat 26. a 27. března, se může stát začátkem formování nového plnohodnotného mezinárodního bloku. Tím spíše, že existující politický a ekonomický světový řád si vyžaduje neodkladnou obnovu.
Fórum BRICS, jehož se zúčastní předáci Brazílie, Ruska, Indie, Číny a JAR, se bude konat v jihoafrickém Durbanu. Delegace projednají různé varianty restrukturalizace světové ekonomiky a finančního systému. Hlavním bodem na pořadu dne se však stane, jak se očekává, diskuse o možné transformaci klubu pěti největších rozvojových zemí v plnohodnotnou organizaci globálního rázu.
Současná situace ve světě, mj. poslední události kolem Kypru svědčí o tom, že dosavadní finanční a ekonomický systém naléhavě potřebuje reformování, soudí člen Národního výboru pro výzkum BRICS Jevgenij Astachov. Proto chce Rusko změnit BRICS z diskusního klubu v činnou organizaci.
Aniž bychom čekali, až přijmou G7, G8 nebo G20 nějaká důležitá rozhodnutí, musíme nyní podnítit a urychlit proces formalizace BRICS. V současné době probíhají jednání o zavedení na podzim severoevropského eura a jihoevropského eura. Ať už se tyto plány uskuteční či ne, už se o tom začalo mluvit. A je načase pomyslet si o tom, abychom ve výpočtech mezi členskými zeměmi BRICS přešli k národním měnám. A je už třeba přecházet od slov k činům. V tom je smysl tohoto summitu, a nikoli náhodou tam pojede Putin."
21. 03. 2013 | 15:20

český maloměšťák napsal(a):

hovorka11
Dost dlouhý komentář na to, abyste byl schopen sdělit JAK za to může dolar.
Nesdělil jste. Kromě tedy podivných popisů jakýchsi ještě podivných příčinno-důsledkových vztahů jako je " obchodní transtalantické partnerství z nás dělá vazaly " /koho ?, jak se vazalství projevuje a pokud tedy uvažujeme o měně - dolaru, tak jak se k prosperitě evropských zemí má silný a jak slabý dolar etc etc.../ ...
Rusové by chtěli být pupkem světa...jejich výroky o tom, jak by měli hrát silnou roli různá asijská či přesatlantická společenství /BRIC je pojem sice zdánlivě jakoby společný, nicméně nějaká integrace mezi jednotlivými zeměmi alespoň vzdáleně připominající EU je zatím jen fantasmagorií/ nejlépe s dominancí Rusů...narazí na stejné či dokonce větší ambice například Číňanů a na kulturní rozdíly v imaginárním uskupení BRIC.
Rusko profituje z vysokých cen ropy a plynu - toť vše.
Jakmile se příjmy začnou zmenšovat, umlknou i tyto hlasy.
A znovu - pojem " Rusko" je v uvažovaném opět pojem zjednodušující. V dnešním světě to chodím spíše tak, že oligarchové jsou loajální vůči svému kapitálu...nikolivěk vůči " své" zemi. Ten kapitál pak lze přemístit z jednoho konce zeměkoule na druhý během několika málo minut. Čímžto se dá nejen operovat, ale např. i vyhrožovat. Já ale nevidím zatím nic, co by mělo evokovat, že z Evropy odchází kapitál díky USD. Ale možná že vy víte něco, co já nevím...což je normální. Poučte mě tedy. Kam a jak se teda vytrácí kapitál kvůli dolaru.
21. 03. 2013 | 15:37

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"Největší rozkvět Kypru začíná rozpadem Ruského impéria. Kypr je pravoslavný a stává se tak historicky první destinací, kterou bohatí Rusové skupují (nemovitosti) a kde ukládají své „nově“ nabyté peníze."


Nejak nerozumim, nejenom Kypr, ale i Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Makedonie a Recko jsou pravoslavne zeme.
Proc Rusove neskupuji a neukladaji penize ve vyjmenovanych zemich?
21. 03. 2013 | 15:39

aga napsal(a):

Pochopte prosím už konečně, že je úplně fuk, co se stane s Evropou, lépe řečeno, čím v Evropě hůř, tím pro banky líp. Nakonec nadnárodní elity skoupí to, co z jimi rozvorané Evropy zbude, za hubičku, a o to tady jde především. Nadnárodní katolická církev si samozřejmě to své zajistí.
21. 03. 2013 | 15:40

Zbyněk napsal(a):

Vědeckých hodnocení pohledů na situaci Kypru je zde plno,tak si dovolím pohled jednoduchý. Zdá-li se kyperským střadatelům 10% respektive 6% ztráta nepřijatelná, tak jim musí někdo zdělit, že banky kterým věřili jsou na dně, takže bez pomoci přijdou o vše. Většina střadatelů ta procenta má již doma na úrocích, takže přijdou pouze o zisk. Proto na transparentech, které drží kyperský lid, bych spíše místo nadávek čekal: Vielen Dak Frau Merkel!
21. 03. 2013 | 16:22

Neudržitelný napsal(a):

A je to tady.
Autor: "Nastane-li větší odliv peněz z Evropy, pak tím EU potrestá spíše sama sebe, než Kypr, kterému nakonec nějakým způsobem Rusové pomohou. Je to jen další ukázkou toho, jak jsou ministři financí, včetně Miloslava Kalouska, naprosto odtrženi od reality. "
Já to tušil, zase v tom má prsty ten Kalousek! Nechal zkrachovat Kypr a teď ho prodá Rusku.
Ještě poznámka. Proč krachuje stát? Protože podle všech ekonomů musí zachránit banky. Proč musí zachránit banky? Aby netrpěli drobní střadatelé. A já tvrdím nasr..! Když nemají strádat drobní střadatelé, tak ať jim stát nějakou formou kompenzuje jejich ztrátu. Těm drobným střadatelům. Přímo, mimo banku a banka ať zkrachuje.
21. 03. 2013 | 16:47

Karl & Friedrich napsal(a):

Rudi, nejdřív základní četba.
Dřív to bývalo v každém dělnickém sebevzdělávacím klubu.
Když sociální demokracie pozůstávala ze sociálních demokratů.
Někdy před 100 lety.

"Buržoazní vztahy se staly tak těsnými, že už nepojmou bohatství, které vytvořily. - Čím překonává buržoazie krize? Jednak vynuceným ničením celé masy výrobních sil, jednak dobýváním nových trhů a důkladnějším využitím starých. Čím tedy? Tím, že připravuje všestrannější a mohutnější krize a že zmenšuje prostředky, jak krizím čelit."
21. 03. 2013 | 17:01

Karl & Friedrich napsal(a):

Neudržitelný
To už bylo docela dobrý.
21. 03. 2013 | 17:04

Yosif K napsal(a):

Karl & Friedrich napsal(a):
"Buržoazní vztahy se staly tak těsnými, že už nepojmou bohatství, které vytvořily.
21. 03. 2013 | 17:01
No nejlepší je vše poměřovat praxí.
1) Na Kypru vládli 40 let komunisti ze strany AKEL, kamarádili se s Rusama, upevnovali odborářské extrabuřty, dohnali s životní úrovní SRN, Kypr je bankrot.
2) V řecku vládli 23 let socani ze strany PASOK, kamarádili se s Rusama, upevnovali odborářské extrabuřty, dohnali s životní úrovní SRN, Řecko je bankrot.
3) Ve Španělsku vládli 23 let socani ze strany PSOE, upevnovali odborářské extrabuřty, dohnali s životní úrovní SRN, Španělsko je bankrot.
Halt demokratický socík jako je ve Skandinávii není určen flákačům a odborářským teroristům jací převažují na jihu Evropy. Ono to ani v té Skandinávii moc nefunguje, proto i tam lidi začali volit pravicové vlády.

V historii všechny "alternativy ku kapitalismu" dopadly budto totálním bankrotem nebo zasvedením gulagů a železných opon. Že si trumbáci nedají pokoj......
21. 03. 2013 | 17:25

gaia napsal(a):

Yosif K

tady vládne 6 let pravice a vede nás do Somálska.
21. 03. 2013 | 17:28

Baba napsal(a):

Čtenářské vklady se kromě přesunování i přelaďují. Není dost dobře možné, se naladit předem, protože nikdy nevíte, s čím přijde protější strana.
21. 03. 2013 | 17:45

gaia napsal(a):

Baba

ale občas to zde mažou razantněji, než chtějí v bankách na Kypru
21. 03. 2013 | 17:47

Občan napsal(a):

Český maloměšťáku,

přes Kypr pere prachy kdekdo z EU (těch firem tam "sídlí" opravdu desetitisíce) a Merkelová ani píp.
Přes Kypr cedí prachy i penzijní fondy a "evropské" banky (které patří kdovíkomu) a Merkelová opět ani píp.
Vlastníky "kyperských" bank také neznáte/me. A Merkelová dosud zase ani píp.

"Problém Kypru" NENÍ problémem Kypru, ale tím, že CELÝ ten virtuální "finanční systém" se sesypal. O tom, že ten průser přijde, se tu bavíme už pár let a jen jsme nečekali, že to bude takový fičák a že to přijde tak brzy. Takže ať si klidně banksteři, fofrspekulanti a "investoři" zkrachují a pojdou hladem. Nikomu na světě nebudou chybět, protože většina lidí umí dělat něco rukama a bez peněz nebo s váčkem na mince to nějakou dobu překlepou; výměnný obchod je mnohem starší než peněžní směna a hotovostní směna je mnohem starší než současný banksterismus.

Takže jsou dvě možnosti - buď se Merkelová/EU chytne za nos, vypráská všechen spekulativní "kapitál" s "globalizátory" a nakopne normální ekonomické vztahy, zajištěné měnou něčím (zbožím a asi zlatem) krytou, nebo bude válka. Tohle už nemá jiné řešení, protože těch ožebračených už je v Evropě, USA a celém "vyspělém" světě příliš mnoho.
21. 03. 2013 | 18:00

zemedelec napsal(a):

Pane Klíma.
Není Vám podezřelé,co s tolika penězi dělali Kyperské banky?
Prakticky tam nějaká větší investice neexistuje,aby měli nějaký zisk.
Takže můžeme říci,spekulovali.Teď požadují záchranu od vkladatelů,ale ono to stejně nebude stačit na záchranu.Útěk vkladatelů jinam,způsobí problémy jinde,nic víc.Je potřeba jasně říci,že je obrovský převis peněz z šedé ekonomiky.
21. 03. 2013 | 18:12

gaia napsal(a):

zemedelec

Abramovič za ně kupoval fotbalisty, ne?
21. 03. 2013 | 18:36

Baba napsal(a):

Brusel pravděpodobně nezajímá, co v bankách na Kypru chtějí. Pro našince je to země, kde zápolí s pravolevou motorikou a uvědomuje si, že jako Evropan proti sněhu zas tak moc není.
21. 03. 2013 | 18:50

Hasan Nasralláh napsal(a):

Odposlechnuto....

Na farmě daleko od civilizace večer zazvoní 3pocestní -žid, muslim a Kalousek.

Farmář jim otevře a oni ho prosí, jestli by u něho nemohli přespat."Můžete, ale v domě mám místo jen pro dva. Třetí bude muset přespat v maštali."

"Já tam můžu spát", říká muslim, "jsem zvyklý nanepohodlí." V noci zvoní zvonek, farmář jde otevřít a za dveřmi muslim:

"Já jsem sice slíbil, že přespím v maštali, ale nikdo mi neřekl, že tam bude kráva. Promiňte, ale já fakt nemůžu spát v jedné místnosti se zvířetem."

"Mě kráva nevadí", říká Žid, "já tam přespím, aby nebyly problémy."

Za chvíli opět zvoní zvonek, farmář jde otevřít, za dveřmi je Žid a říká:

"Mě kráva opravdu nevadí, ale je tam taky prase. Nezlobte se, ale já nemůžu být v jedné místnosti s něčím tak nečistým, jako je prase."

"Prosím vás, to je toho," ozve se Kalousek. "V maštali budu spát já a hotovo. Dobrou noc!"

Za 5 minut se ozve dlouhé, naléhavé zvonění. Farmář jde otevřít ....... a za dveřmi stojí kráva a prase.......
21. 03. 2013 | 19:31

Rudi Koutek napsal(a):

Karl & Friedrich napsal(a):
"Rudi, nejdřív základní četba.
Dřív to bývalo v každém dělnickém sebevzdělávacím klubu.
Když sociální demokracie pozůstávala ze sociálních demokratů.
Někdy před 100 lety.

"Buržoazní vztahy se staly tak těsnými, že už nepojmou bohatství, které vytvořily. - Čím překonává buržoazie krize? Jednak vynuceným ničením celé masy výrobních sil, jednak dobýváním nových trhů a důkladnějším využitím starých. Čím tedy? Tím, že připravuje všestrannější a mohutnější krize a že zmenšuje prostředky, jak krizím čelit."
21. 03. 2013 | 17:01"Nejak Vam nerozumim, autor tvrdi, ze Rusove jsou na Kypru, kvuli vire:
"Největší rozkvět Kypru začíná rozpadem Ruského impéria. Kypr je pravoslavný a stává se tak historicky první destinací, kterou bohatí Rusové skupují (nemovitosti) a kde ukládají své „nově“ nabyté peníze."
Me se to nezda, protoze jsou zde i jine zeme s pravoslavnou virou: Recko, Bulharsko, Rumunsko, Makedonie a Srbsko - Cerna Hora. Podle me s tim nema vira nic spolecneho, to by se museli Rusove angazovat i v techto zemich(skupovat tisice nemovitosti a mit miliardy v bankach). Duvod je jiny a ten se jmenuje danovy raj.
21. 03. 2013 | 19:35

zemedelec napsal(a):

Paní gaia.
To je právě ono,raději investovat,než to mít v bance a přijít o to.
Už na to upozorňuje ekonom Zelený hodně dlouho on to nazývá virtuální ekonomika,nebo spíš spekulace.Ono to šlo dokud prosperovala většina ekonomik,ale teprve teď se projevují důsledky.
21. 03. 2013 | 19:38

Yosif K napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
Realita vlády Nečase je taková:

- krmit finanční kmotry do vyžrání kompletně

Realita vlády EU je taková:

- krmit finanční kmotry do vyžrání kompletně

Zdůvodnění:
Rušení daňových rájů, omezení zisků bank vázáním ziskovosti na jejich přínos výrobě je nežádoucí, protože by "investoři odešli".

----------------------------------------------

Vše toto je nesmysl šířený demagogů jako je Yosif K.
KONEC CITATU.

Mýlíte se mýlíte se mýlíte se.

Emise novách peněz jde do toho aby se usržela životní uroven jižanských mas zpovzkovaných v případě Kzpru 40 letz vládz komunistů (AKEL).

Peníze které se hromadí v bankách téměř nic nenesou.
Něměcké bondy mají výnosnost menší než inflace.
Bondy vydané jižními socanskými mudrlanty mají vysokou rizikovou přirážku protože (na rozdíl od Estonska) jižní proletáři kladou zuřivý odpor proti snížení životní urovně na dejme tomu úroven obvyklou na Slovensku či v Estonsku.

V čem je problém? Někdo má prostě severní životní uroven a jižní pracovní návyky a to není financovatelné navěky věkův.

Nakonec někdo bude muset slézt z hrušky......

Otázka je kdo. Na všechny socanské experimenty nakonec doplatili HLAVNĚ typičtí chudí voliči socialistů. Vždycky úplně vždycky.
21. 03. 2013 | 20:13

dd napsal(a):

Chcete vedet kam, pane?
Jestli budou Kyprane moc dlouho cekat tak do p....e.
Rusi jimi nejsou moc nadseni /ledaze by "odkryli karty jejich "utekaru"/
EU jim dava sanci do pondelka a potom by-by,Anglicane pro sichr zasobuji sve vojaky eurem a librami, aby nezustali zcela na suchu, banky s reckymi dluhopisy prilis bonitni nejsou, politici neduveryhodni, Turci "za dvermi", klika, ze Egypt vre:
Kypr docela realne miri k evropske "argentinske koncovce".
21. 03. 2013 | 20:18

Yosif K napsal(a):

zemedelec napsal(a):
Už na to upozorňuje ekonom Zelený hodně dlouho on to nazývá virtuální ekonomika,nebo spíš spekulace.Ono to šlo dokud prosperovala většina ekonomik.....
21. 03. 2013 | 19:38
No veliký díl poslední krize zadělala "sociálně soucítící spekulace" a to sice tlak americké vlády aby každá proletářská rodina měla svou vilku, k čemuž byly banky ponoukány legislativou a státem subvencovaným odkupem hypošek.

Jak už to tak bývá, opatření pro dobro chudších vrtsev se zvrátila ve svůj pravý opak. Tak to dopadne skoro vždycky.

Chtělo to zavčas přibrzdit.
21. 03. 2013 | 20:20

DF napsal(a):

Srandista Klíma si dělá šprťouchlata z čtenářů A.cz.
Tento ProAlt posměváček se snaží tvrdit,že tento středomořský ostrov je vůbec někdy schopen splatit 17ti miliardovou půjčku.
Sám dobře ví že nikoli.Pouze to na nás zkouší.
Podle zdroje AFP se předpokládá, že klienti chtějí do zahraničí převést mnohem víc peněz, než jen za sedm miliard eur.
Prostě od éry Gorbačova největší podvod.
21. 03. 2013 | 20:22

Yosif K napsal(a):

Soudruh Vit Klima by měl ještě dodat nějaký recept a-la Pro Alt.

Například včšechno znárodnit a všechny banky na Kypru dát pod dozor rad revolučních dělníků, rolniků a vojáků, nebo je svěřit nějakým družstevním strukturám vedeným prověřenými soudruhy z AKELu a Pasoku.

Nebojte se, jak všechno povedou revoluční dělníci a rolníci, tak všechno skvělě dopadne. To už je v historii odzkoušeno.
21. 03. 2013 | 20:30

Yosif K napsal(a):

gaia napsal(a):
Yosif K
tady vládne 6 let pravice a vede nás do Somálska.
21. 03. 2013 | 17:28
Kontrolní otázka: Matko Gaio, začala jste už z hladu pást kozy na úhoru nebo máte stále job referentky pro životní prostředí na pražském magistrátu?
21. 03. 2013 | 20:36

zemedelec napsal(a):

Pane Yosif K.
Kdyby jste aspoň trochu rozuměl ekonomice,tak by se Vám moc ulevilo.
Kde se vzali ty peníze,aby musela tlačit americká vláda,na takoví rozmach výstavby bytů a už vůbec to nebylo opatření pro dobro chudších vrstev,ale spekulace.
21. 03. 2013 | 20:39

Yosif K napsal(a):

zemedelec napsal(a):
Kde se vzali ty peníze,aby musela tlačit americká vláda,na takoví rozmach výstavby bytů a už vůbec to nebylo opatření pro dobro chudších vrstev,ale spekulace.
21. 03. 2013 | 20:39
No to si myslíte vy u vás na děrěvně....
...opět jste mne pobavil, jste uvědomělý bojovník, jako Rudé právo....

Hádejte kdo by to OKAMZITE odskakal vic, kdyby se zcela tvrde a monetaristicky držela monetární zásoba na stabilní úrovni:

Bill Gates nebo uklizečka s hypoškou na rodinný domek?
21. 03. 2013 | 20:54

martin_k napsal(a):

jak se ukazuje tzv. volný pohyb kapitálu je velmi špatná a nebezpečná věc a využívají ho většinou zločinci

firmy musí platit daně tam kde realizují svoje zisky...
21. 03. 2013 | 21:42

Bernard Madoff napsal(a):

Je vidět k čemu banky jsou. Prý tam přesunuli nedaněné zisky a špinavé peníze. Kdyby kapitalizmus fungoval, tak by měli možnost je rozumně investovat a zaměstnat lidi. Místo toho se tvrdí že v bankách jsou jen dluhy. Zázrak. Prý to prožrali socialisté. Kalousek by jim měl poslat složenky. Za natištěné dolary se kupují evropské reality. Za euro se nakupují toxické deriváty a dluhopisy, tj. usraelské dluhy.

Kapitalizmus podvody vyrábí dluhy a falešné ratingy a účtuje válkami.
22. 03. 2013 | 00:08

hovorka11 napsal(a):

- od Kalouska mám složenku na to co jsme prý prožral
- podle Nečase nemám právo dostat to, co jsem do důchodového pojištění vložil, protože to "nedá" na "dostatečný důchod"
- od Nečase slyším, že nepatřím mezi úspěšné, že musím platit a pokud zveřejním tajné odměny jeho sekretářky, tak mě prostřednictvím státních "prostitutek" nechá zavřít (viz. Randák)
- mám si utáhnout opasek
- mám se dívat na "úspěšné" v České spořitelně a jejich prudký nárůst ziskovosti do kapes zahraničních bank (stejně tak i ostatních bank)
- mám chytře investovat do hedgeových fondů a vydělat na vytunelování dříve funkčních firem
- podle Nečase mám držet hubu, protože jsem si zvolil politiky a už nemám nárok požadovat od nich plnění toho, proč jsem je volil

Je možné mít vládu, která totálně nechává rozkrádat v našem státě vše, co lidi bez násilí nedokáží ubránit ?
Ano je - je to současná vláda masivního systému rozkradačského úpadku.
22. 03. 2013 | 09:19

Pepík napsal(a):

Já jsem sem zavítal opět po dlouhé době a jak tak koukám a čtu, tak mám dojem, že Yosif K si po ránu nevrznul anebo mu spadla cihla na hlavu. Takového demagoga jsem už dlouho nečetl.
22. 03. 2013 | 09:38

Baba napsal(a):

Milá Máňo, nespojuje se to. Člověk není-li dítětem anebo velmi dobře motivován, je o víkendovém ránu činorodý jen zvolna. Leda by měl návyk. Jak se tady stane, že někdy je bdělý už před šestou a jindy spí i odpoledne?
23. 03. 2013 | 07:38

Mrs Lucia napsal(a):

PotřebujiPotřebujete úvěr splatit své dluhy, nebo účty, kontaktujte nás emailem teď:? Luciasancholoanfirm@outlook.com s informacemi níže ..

jméno:
množství:
Doba trvání:
Země:
Telefon:
Potřebujete úvěr splatit své dluhy, nebo účty, kontaktujte nás emailem teď:? Luciasancholoanfirm@outlook.com s informacemi níže ..

jméno:
množství:
Doba trvání:
Země:
Telefon:

Poznámka: Všechny reakce a odpověď by měla být předána luciasancholoanfirm@outlook.com
Poznámka: Všechny reakce a odpověď by měla být předána luciasancholoanfirm@outlook.com naléhavě půjčku 5.000 $ koupit chleba pro svou rodinu
23. 10. 2013 | 02:37

bishop cooper napsal(a):

Pozdrav biskupa COOPER FINAID

Jsme rádi, že Infor generála

veřejnost, že jsme v půjčování peněz

a jsme připraveni rozdávat úvěr ve výši 3%

úroková sazba. pokud jste v nouzi

úvěr můžete nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu na adrese:

bishopcooperfinaid@gmail.com
16. 02. 2014 | 08:20

Berry White napsal(a):

neomezené půjčky nabízí:

Získání legitimní úvěr byly vždy velkým problémem pro zákazníky
kteří mají finanční potřeby. Otázka úvěru a záruky jsou
něco, co zákazníci jsou vždy zajímala o, V půjčky od legitimní
lender.But privátní bankovnictví.rozdíl v poskytování úvěrů
průmysl.

na berrywhiteloanoffer@gmail.com nabízíme půjčky na 3% připsaných
věřitelé půjčovat místní i mezinárodní klienty. měli jsme
výsadou vašich finančních potřeb. Problém úvěrů zabránit
můžete dostat půjčku, kterou potřebujete. Naše služby zahrnují následující:

* Investoři Půjčky
* Konsolidace dluhu
* Druhá Hypoteční
* Obchodní úvěry
* Osobní půjčky
* Mezinárodní úvěr

Kontaktujte nás na adrese: berrywhiteloanoffer@gmail.com

100% záruka. Jediné, co musíte udělat, je
dejte nám vědět, co přesně chcete, bez pochyb o tom, bude vaše sny.
berrywhiteloanoffer@gmail.com říkáme ano, když banky říkají NE, aby vám pomohl.
15. 10. 2014 | 22:43

Mrs Mia Milavic napsal(a):

To je můj SVĚDECTVÍ o tom, jak jsem se dostal Moje půjčka !!!

Jsem paní Mia Milavic žije v USA Spojených států amerických, jsem ztratil můj manžel na začátku ledna 2005
Od té doby, co bylo těžké se mnou a mou rodinu mám 4
děti 3 kluci 1 holka, ale na den Clark Lindson přinesl štěstí
v mém životě.

Žádám o půjčku na nějakou dobu nyní Clark Lindson
Loan Firm, a on mi řekl, že předtím, než jsem dostal můj výše úvěru, že musím
být Bůh se bát člověka, takže můžeme dělat společně podnikat, pak jsem řekl,
mu, že nebudu mu to nepodaří, protože mám zkušenosti o scamers
a já nechci, aby se znovu skenovat, řekla jsem mu všechno, co, a on mi řekl,
že může dělat všechno, co že jsem ztratil na ty scamers přijít
mi, pak jsem se mu věřit, a jsem hledal 300,000.00.USD,
poté, co jsem splnit svůj požadavek byl jsem tak překvapí, že i přijímat
upozornění z mé banky říká, že Clark Lindson má převést peníze na můj
účet, nebudete věřit, co jsem ztratil všechno, co s těmi,
falešný věřitele Clark Lindson nyní přináší své štěstí zpět ke mně, a to je důvod, proč jsem slíbil mé vlastní, že budu
sdílet tuto úžasnou novinku po celém světě k tomu, aby věděli, že
tam jsou falešné úvěr věřitel, takže i jejich jsou reálné a legitimní úvěr věřitelem, že
mají strach z Boha bez ohledu na to, jak Clark Lindson.
Pokud jste v nouzi úvěru, a chcete, aby Bůh se bát úvěr věřitel, který vám poskytne úvěr s štěstí, laskavě kontaktujte Clark Lindson na (clarklindsonloanfirm.01@gmail.com) Ujišťuji
si, že jakmile se pokusíte tohoto muže uvidíte rozdíl mezi
tento muž a další, protože tento člověk mi zachránil život,,.
Bůh vám požehná při poslechu mé svědectví.
15. 10. 2014 | 22:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy