Milan Zelený pláče na špatném hrobě

01. 10. 2013 | 13:01
Přečteno 2846 krát
Nářky Milana Zeleného mají společného jmenovatele spočívající v jednoduché otázce: „umějí si Češi vládnout“? Bez mučení přiznávám, že si to nemyslím. Lamentovat pak nad tím, co Češi dělají špatně, mi nápadně připomíná pláč na cizím hrobě a i jistě zcela upřímně míněné návrhy M. Zeleného „házením hrachu na zeď“. Docela by mě zajímalo, komu vlastně Milan Zelený své příspěvky adresuje.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Richard napsal(a):

"Docela by mě zajímalo, komu vlastně Milan Zelený své příspěvky adresuje."

Pionýrská vlaštovka
Jindřišská 16
111 50

Jak by si Češi mohli umět vládnout, když byli 40 let otroci?

aneb blogger zdraví bloggera, Ostrava zdraví Prahu, zadek zdraví předek

Název příštího blogu bude, "Pepo, nejdeš dnes na pivo?" nebo "V kolik si šel včera spát?"
01. 10. 2013 | 13:14

Miroslav Pivoda napsal(a):

Ať už Zelený pláče kdekoliv, jsou analýzy nesporně užitečné pro české čtenáře. Víte Klímo, odívejte se, prosím, na počet přečtení a počet diskusních příspěvků pod blogem Milana Zeleného.
01. 10. 2013 | 13:19

Dan napsal(a):

Jednoho dne Gustáv Husák vyjde ven z pražského hradu, začne se toulat po okolí a sbírá přitom kameny, zkoumá je a pak je ukládá do brašny. Dělá to několik hodin, až jeho asistent začne mít obavy o jeho duševní stav a zavolá do Moskvy, aby se zeptal, co by se v takovém případě mělo dělat.
"Ó ne, už zase!" povzdychne si Brežněv. "Už zase se nám prohodily linky do Prahy a na Lunochod!
Tady máte tradici vládnutí v ČR.
01. 10. 2013 | 13:26

Vít Klíma napsal(a):

Hezký vtip. Neznal jej. Díky.

Vít Klíma
01. 10. 2013 | 13:31

Miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku!
Vždyť je to jednoduché,i Vy to jistě pochopíte,že?
Omluva,to jenom,aby třeba i ostatní četli dál???
Stačí vzít všechny již otevřené kauzy,které za bývalého koaličně-maglajs vládnutí vlády a parlamentu byly medializovány a snad + dalších nejméně "1000000",které se za předpokladu moderních Ústavních zákonů ČR budou vyšetřovat,dovyšetří a bude následovat - spravedlivý trest,aby právo bylo příkladně a transparentně "NASTOLENO"!!!!
Otázka je a to musím přiznat Vaše obavy,komu to bylo psáno???
To by jste mohl opět Vy mediálně zašťourat,ne jen do výše svého platu,ale nna to,co jako žurnalisté jste slíbyli při naplnění litery vysokoškoláků.
To by měl radost i president republiky M.Zeman,že začínáte býti tím,co by bylo potřebné pro nás,ne 10 milionů obyvatel,ale každého,kdo žije,chce tu žít,tím i pracovat a to by byl ten Váš pracovní přístup k věci,ne???
P.S.:Pak slova M.Zeleného by padla na úrodnou půdu a nebo by vůbec o něčem takovém nemusel psát a Vy se následně ptát!!!
01. 10. 2013 | 13:31

vico napsal(a):

Zelený se ve svém článku m.j. zabýval nízkou vypovídací hodnotou bonmotu o napůl prázdné resp. napůl plné sklence.

Stejnou chybu dělá i Klíma hned v nadpise, když podle něho Zelený ve svém článku PLÁČE a navíc ještě na nesprávném hrobě.

Zelený rozhodně nepláče a nehořekuje, ale profesorsky vysvětluje.Kdo chce spatřit naříkajícího profesora, nechť se nedá zlákat Klímou.

Když už bych připustil, že profesor Zelený je plačtivý, rozhodně nepláče nad Čechy, ale nad prognostiky.

Blíží se Dušičky, ale jedinými, kdo budou hledat ten správný hrob, budou burglaři, ale nikoliv, aby na nich plakali, ale aby kradli lucerničky.

A také není pravda, že Češi si neumí vládnout. Umí si vládnout. K vládnutí není třeba "to umět". K vládnutí je třeba moc. Kdo má moc, vládne.

Klíma prosí ve své prezentaci, aby za své kacířství dostal mírnější trest, než-li Jan Hus. Tak dobrá : třikrát se pomodlit otčenáš a vyslechnout šestihodinovou přednášku profesora Zeleného.
01. 10. 2013 | 13:54

jenicek napsal(a):

Češi si umějí vládnout. Jenže Ústavou nastavený politický systém jim k tomu nedává příležitost.
01. 10. 2013 | 14:06

MJ napsal(a):

Možná si umíme vládnout, ale od roku 1990 VŠECHNY vlády zaměnily vládnutí za obohacení se za každou cenu.
01. 10. 2013 | 14:15

jarpor napsal(a):

Napíšu to jednoduše : Autor se mýlí.

A měl by se k profesorově článku vrátit... a třeba mu "dojde", že se mýlí...

Hezký den
01. 10. 2013 | 14:18

franky napsal(a):

Když někdo něco neumí jsou dvě možnosti přístupu. Buď tohoto jedince či skupinu ignorovat, nebo se pokusit je tomu co neumí, naučit. Všichni v této zemi nejsou polovzdělanci a proto má smysl se pokoušet přinášet myšlenky k nápravě. Nakonec každý stát musí být nějak organizován, nějak řízen a pokud by si Češi neuměli do budoucna vládnout, pak asi nebude ani český stát. Proto za adresáta názorů M.Zeleného beru ty jedince, kteří mají snahu a odhodlání s řízením českého státu něco udělat. Jestli si Češi neumí vládnout tak jaké alternativy ke kapitalismu nabízí pan Klíma?
01. 10. 2013 | 14:24

Concordia napsal(a):

Autore, bez urážky, ale váš článek aspiruje na vítěze kostelecké salámové soutěže Největší konina roku. Ta Morava by se fakt měla trhnout, my si sami uvládneme. Vy v té Praze jste v zoufalé situaci, snad že by se agent Kárl nechal přemluvit a převzal mimo Becherovky do péče si právu vašeho města, aby vám to tam dal trochu do pořádku...
01. 10. 2013 | 14:24

Loshjmulkanadýchaná napsal(a):

Jestliže se většina vzdělala po roce 1970 k barbarství, pak tu jistě ještě je menšina, která se domnívám, že to není správná cesta. Jiná věc je, zda normalizační majorita vůbec cokoliv pochopí, soudě podle dlouhodobých komentářů a stavu země o tom lze pochybovat. Nicméně naděje umírá vždy jako poslední.
01. 10. 2013 | 15:08

Maximus napsal(a):

Pan prof. Zelený má skvělé blogy a nějak nechápu co tady příznivec kibuců chce řešit?
Ale na svůj názor má právo, to mu snad nikdo nebere.
Hezký den.
01. 10. 2013 | 15:57

Petr Jihlava napsal(a):

Není nutné psát dlouhé články.
S obsahem krátkého textu autora blogu pana Klímy naprosto souhlasím.

Profesora Zeleného považuji za našeho kvalitního ekonoma,který mimo jiné zastává progresivní myšlení.Progresivní myšlení(ekonomické a společenské témata)na pár vyjimek jako je např.Ilona Švihlíková bohužel většina našich ekonomů postrádá.
01. 10. 2013 | 16:34

skeptický napsal(a):

Ochotníků tady vládnout je habaděj.Každej blb,který by nedokázal zorganizovat ani chlastačku v pivovaru je tu na vládnutí znalec.Bohužel ty elity co tam nalezly mezi sebe nikoho nepustí.
Zase ten dělnický původ.

Podle pana Komárka existuje spiklenecká teorie,že je to tam teď samej elitní cikán (ale on někoho cituje ,takže je v oblasti korektnosti z obliga).

To je jako u soudu,kde se pan Novák soudí za urážku na cti,že byl nazván idiotem.
Pan soudce pak žádá,aby údajný idiot předstoupil.
Se znalci Čechů se tu roztrh pytel.Vesměs existence.
01. 10. 2013 | 16:47

Pepa napsal(a):

To psychopat, alkoholik, lhář,podvodník a válečný zločinec Havel nevycházel z Hradu,
protože byl každý den ožralý a dokonce podělaný.On nesbíral kameny, on nechal rozkrást zlaté cihly, aby mohl dennodenně oslavovat, organizovat žranice a zakládat
na Hradě požáry. O tom Dan nepíše. Ještě za života Olgy se některé poběhlice
praly, aby získaly stamilionové majetky, které byly prý v rozporu s Benešovými
dekrety.Nebýt členů SB, tak dávno zmrzl ožralý v příkopech.Na Bělehrad Vávro ! Tak hnal negramotné tlupy amerických žoldáku, aby vraždily a ničily infrastrukturu v Jugoslávii.
01. 10. 2013 | 17:49

Medikolog napsal(a):

Jak by si Češi mohli vládnout, když věrchuška 23 let znemožňuje uzákonění všeobecného referenda k podstatným otázkám. Podílet se na vládě a tedy si vládnout lze jedině prostřednictvím referenda. Skutečnou demikracií je demokracie přímá.

Stoupencům teorie, že tzv. zastupitelská demokracie zastupitelů nevázaných odpovědností ke svému volebnímu obvodu, nevázaných svým volebním programem a předvolebními sliby voličům, neodvolatelných, beztrestných zločinných diktátorů JE DEMOKRACIÍ sděluji, že takový systém má s demokracií společné pouze a jedině jméno. A nezodpovědnost poslanců, senátorů, i nižších zástupitelů.

Je to tak, to se nevidí, nikdo nesedí (až na Ratha), nikdo nevisí...

Takže zaveďme referenda v podstatných věcech, zaveďme odpovědnost zastupitelů voličům včetně trestní zodpovědnosti, depolitizujme soudnictví a státní aparát... a za pár let uvidíme, zda se Češi vládnout si naučí. Neměli ani nemají totiž příležitost si vládnout.

Tak nemluvte, že to Češi neumí. Dejte jim možnost se to naučit. Já třeba dodnes neumím jezdit na velbloudu. Neměl jsem a nemám příležitost. Můžete napsat blog a hluboce rozvažovat, zda Medikolog je schopen jezdit na velbloudu...
01. 10. 2013 | 18:27

jura napsal(a):

dva blogy a nebetyčný rozdíl. Zelený má jasno a mnoha čtenářúm rozsvítil, tento autor nečte , nerozumí, zetemňuje a proto plácá
01. 10. 2013 | 18:46

jura napsal(a):

medikolog
píšu body, super, hehe
01. 10. 2013 | 18:47

Babababa napsal(a):

Laiku, rozumět komunikaci, se člověk jako ty, učí dlouho. Jde-li tobě o prosté pojmenování, od jiného je lamentování projevem spokojenosti, zatímco další nedává radost najevo jásotem, nýbrž tichým pousmáním. A když není po tvém, tak jiná možnost, než dávat najevo vlastní frustraci, snad ani není. Jak jinak bys přišel na pravý stav věcí?
01. 10. 2013 | 19:52

born65 napsal(a):

To Pepa (17:49).
Tak pozitivním faktem je, že vám to postižení šedé kůry mozkové nebrání ovládat PC.
01. 10. 2013 | 20:08

když umřel kimčolkil, grebeníček se smál napsal(a):

češi si umí vládnout. češi nejsou o nic horší, než jakýkoliv jiný národ. stačí mít jenom mozek a koule. sam si odpovezte pane klímo, co schází vám, když potřebujete, aby nám vládli jiní.
01. 10. 2013 | 20:49

Odol napsal(a):

No právě.
01. 10. 2013 | 20:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat ...

JAK JINAK

Už jedou
jak jinak
než s hubami
plechovými

Už je vítají
jak jinak
než chlebem
soleným

Už se fotografují
jak jinak
než s dětmi
macatými

Už se lísají
jak jinak
než s polštářkem
sladkým

Už se radují
jak jinak
než
s kurvami

Už diktují
jak jinak
než holí
dubovou

Už je rámují
jak jinak
než postraňky
zlatými

Už i s lístkem
vavřínu
jak jinak
než pro tuto
chvíli ...

Veselé krizování.
http://img.ahaonline.cz/img/18/article/1078534_gustav-husak-leonid-breznev.jpg
01. 10. 2013 | 21:18

argun napsal(a):

Paneklímo a Vy fakt myslíte, že ty Vaše 4 věty dávají nějaký smysl? Bez mučení přiznávám, že si to nemyslím.

A že nechávám pozdravovat Ilonku. Švihlou. Jestlipak ty recepisy Hugo Cháveze na obecné blaho už někde realizovala?
02. 10. 2013 | 00:18

Richard napsal(a):

wbgarden
dva divoké stromy viděl jsem milovat
prý stromí muž a jeho žena
hladili se na bříšku a lísali se těly
ve svobodném lese, šukali jak chtěli

http://www.2i.cz/72b1d0fa29
02. 10. 2013 | 01:00

muromec napsal(a):

Před časem tady pan autor měl blog o tom, jak se dopracovat k prosperitě českých komunit a k dobrému fungování veřejné správy, a dával jim za vzor židovské obce uvnitř českých měst, jak to v nich skvěle funguje. Hezké. Snad by bylo namístě prostě vzít vedení třeba pražské židovské obce a jako celek ho transplantovat na vedení českého státu. Aby to konečně taky fungovalo. But that´s just my opinion.
02. 10. 2013 | 08:28

Jirka napsal(a):

Tuhle jsem slyšel hovořit Prof.Zeleného aktuálně do televize, že jako zastavené státní peníze a platy státních zaměstnanců v USA, to že bude tak nanejvýše pár týdnů případně měsíců.
Děkuji pěkně za takový státní poloviční bankrot. Přitom ani slovo od Zeleného, co je špatně na ekonomice USA, že k tomu může dojít (jako už prý před 17 lety). Prof. Zelený je teda asi větší politolog než ekonom.
A nemohu se zbavit po přečtení diskuse k článku, že tak by to u nás vypadalo, kdyby jako v USA u nás vládly ve státně stejné manýry jako u židovských obcích. Já jen vzpomínám, jak se před několika lety strašným způsobem hádali v pražské židovské obci. Ale o tom (jako) Zelený neslyšel. Zásadní otázka dnes zní, jsou schopny USA vládnout (sobě i světu), když ponechávají strašnou moc židovské náboženské menšině, která má takové úspory, že několik měsíců z nich bezproblémů vyžije? Každý nábožensky nezaslepený ekonom v USA by si tuhle otázku musel už dávno položit. Nemají v USA takové žádné ekonomy anebo takovéto analýzy stejná skupina lidí nikde ve světě neuveřejní?
02. 10. 2013 | 11:13

Babababa napsal(a):

No jo, laiku, ale když budeš k sobě upřímný, tak připustit, že ve skutečnosti chceš něco jiného, než nabízíš, stejně nikomu nepomůže.
04. 10. 2013 | 09:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy