Vláda „dílčích opatření“

19. 02. 2014 | 10:59
Přečteno 2176 krát
Přežije nová vláda lidové povstání na severu republiky?

Před nastupující vládou stojí jeden mimořádně důležitý úkol: čelit důsledkům „detroitizace“ Severomoravského a Severočeského kraje, resp. boj s tamní vysokou nezaměstnaností a chudobou, jejichž důsledkem je neustále rostoucí počet bankrotů nejen firem, ale i rodin. Nastupující vláda sice slibuje, že zastaví „zlodějny“, zajistí lepší výběr daní, zlepší čerpání peněz z evropských fondů a zavede systémový centrální nákup pro státní správu, ale to jsou - s ohledem na současnou ekonomickou situaci na severu republiky - jen dílčí opatření. Sám premiér přitom očekává jejich výraznější přínos až v roce 2017. Nebude to již pro sever republiky pozdě?

I. „Detroitizace“ severu republiky

Jen pro ilustraci akutnosti problému „detroitizace“ severu republiky na mediálně nejvíce sledovaném dole Paskov: zřejmě se bude muset úplně zavřít, což dnes nikdo nemá odvahu říci nahlas, protože by se horníci okamžitě vydali do Prahy. Zdá se, že maximum možného bude nastavit útlumový program s tím, že zaměstnance bude po nějakou dobu částečně vyplácet vlastník (Zdeněk Bakala), částečně stát a část by peněž by mohla jít z Evropské unie. Nic lepšího asi vymyslet nelze. NWR by mohl zachránit jen zázrak v podobě růstu cen uhlí na světových trzích, který se reálně očekávat nedá. Hrozí tak možnost, že o práci přijde všech 30 000 zaměstnanců společnosti. Hejtman Miroslav Novák připouští, že tyto informace v kraji prosakují, a kdyby se naplnily, byla by to katastrofa. "To by bylo šílené. To by opravdu jedině musel převzít stát. Model Osinek. Prostě deprivatizovat nebo cokoli jiného“. Ptám se: „je stát na tuto situaci připraven“?

Obdobně neutěšená situace panuje i v Severočeském kraji. Černé vize zazněly v Litoměřicích, kam přijela ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová na pozvání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a europoslance Richarda Falbra. K situaci na Ústecku říká: „Pokud tato vláda demokratické řešení (nezaměstnanosti a chudoby) nenajde, můžeme se dočkat naprostého podkopání celého demokratického systému. A to se poté přenese na celou zemi,“ cituji doslova. A dodávám: nečekalo by nás na severu republiky lidové povstání podle vzoru Ukrajiny či Bosny?

II. Povstání chudých a ponížených

Situace v Bosně se jednou zásadní skutečností odlišuje od nepokojů v jiných evropských městech. Není to vzbouření několika málo diskriminovaných a do ghetta uvržených skupin, ale je to vzbouření veškerého obyvatelstva, které se stalo obětí ekonomického ožebračení, sociální devastace a deprivace. V tom je možná Bosna předobrazem severu republiky: obyvatelstvo vyčerpané opakovanými škrty, nechané po rozkladu sociálního státu na pospas bídě a chudobě a region bez vyhlídky na hospodářský růst. Bosna-Hercegovina k Čechům vysílá i pozitivní vzkaz. Po celé zemi byla vytvořena lidová shromáždění a plénum v Tuzle je už tak významné, že je schopné samo jmenovat své představitele do místní samosprávy. Hovořím tu o obyčejných lidech, kteří jsou zoufalí a rozhněvaní, ale zároveň rozhodnutí usilovat o lepší život, navzdory všem překážkám, které jim kladou do cesty vládní instituce. Bosna ukazuje nejen scénář nepokojů, ale také řešení, prostřednictvím boje svých občanů za sociální spravedlnost, rovnost a demokracii. Přežila by lidové povstání vláda vedená – jako naschvál - ČSSD? Neskončila by následně ČSSD na smetišti dějin?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Veřejné ohrožení napsal(a):

Hoďte na něj síť.
19. 02. 2014 | 11:15

plán napsal(a):

1.) Znárodňovat, znárodňovat, znárodňovat, první banky, bez náhrady
2.) Zavřít Bakalu na neurčito
3.) Ustavovat Národní výbory na všech úrovních

PS. Dát do To do: Musím si přežehlit šerpu s trikolórou.
19. 02. 2014 | 11:17

Sto roků v šachtě žil, mlčel jsem napsal(a):

Náboženství neviditelné ruky trhu tedy pro nás horníky evidentně nic nevyřešilo. I my horníci jsme v roce 1989 cinkali klíči a řvali "máme holé ruce", ale určitě ne proto, abychom v roce 2014 skončili s holým zadkem.
19. 02. 2014 | 11:19

Xaver napsal(a):

ČSSD má jednu možnost. Prodat Lidový dům a přestěhovat svůj ústřední výbor do Ostravy.
19. 02. 2014 | 11:20

Veřejné ohrožení napsal(a):

Na toho nade mnou taky!
19. 02. 2014 | 11:20

Veřejné ohrožení napsal(a):

... teda pode mnou ;-)
19. 02. 2014 | 11:21

gaia napsal(a):

Když se v 90. letech masivně zavíraly textilky a propouštěno bylo desetitisíce žen, nikdo ani memrkl a jen se doporučovalo, že se každý musí postarat sám o sebe a chovat se tržně.
A když jde o pár míst pro chlapy, ,hned se vyhrožuje revolucí?
19. 02. 2014 | 11:40

Petr. napsal(a):

Je pravda, že vláda má důvěru teprve od včerejška. Ale v křeslech už nějaký ten den sedí. Ale zatím není známo, že by hnula prstem. Zatím je to stejné mizerné jako za všech vlád od r.2002, co úpadek ČR nastartoval JUDr Gross.
19. 02. 2014 | 11:55

češka napsal(a):

Pane Klímo, Vy už opravdu nevíte kudy kam?
Kdyby bylo opravdu zle, tak se obnoví výroba plynu a benzínu z uhlí - technologie byly dávno vymyšleny, jen kdysi levná nafta a zemní plyn z Ruska je zastavily.
A Cikány lze "zaměstnat" jednoduše, stačí postavit před každou školu ouředníka, který bude přebírat 5x týdně školáky od rodičů. Nedodáš dítě v 7 55 do školy, nedostaneš přídavky, jak prosté.
Doufám, že tato vláda obdobné zákony prosadí a Evropské fondy na to využije.
1/ Rozvoj nových ekologických technologií.
2/ Vzdělávání a sociální začleňování.
19. 02. 2014 | 11:56

born65 napsal(a):

Co berete, Klímo?
19. 02. 2014 | 12:01

koloskopické chrchlologie napsal(a):

češka
Ale ví. Rád by se stal poradcem Marxové-Englsové.
Která samozřejmě prd vyřeší, neboť zdroje definitivně nejsou.
Mělo by se uspořádat veřejné útrpné slyšení s Klausem ohledně toho, kdepak ony se v současné době vynacházejí a jak se tam dostaly.
Ne že by to něčemu pomohlo, ale lid by se pobavil.
19. 02. 2014 | 12:16

Terry Fox napsal(a):

Oi-oi-oi, tak to máme tady. Dokud je podnik výnosný, nechá se v rukou soukromníků. Jakmile začne být prodělečný, bude se "deprivatizovat". Zisky soukromé, ztráty veřejné.
O co všechno nás ti komunisti tak nějak připravili, viďte? "Tunelování, privatizace, restituce, detroitizace, nezaměstnaní, houmlesáci, žebráci, pražská mordparta, bílí koně, sudy na dně Orlíku, sociálně vyloučení, nepřizpůsobiví, mačetový útok" - taková krásná slova a slovní spojení. O tohle všechno jsme byli tehdy ochuzeni. Ale už to konečně máme, už si to nedáme!
19. 02. 2014 | 12:21

Ládik!!! napsal(a):

Božeměnetrestej!
19. 02. 2014 | 12:26

Rudi Koutek napsal(a):

born65 napsal(a):
"Co berete, Klímo?
19. 02. 2014 | 12:01"
Nejsem Klima, ale mozna to vim - koruny, eura, dolary, libry, rubly...
19. 02. 2014 | 12:43

s rozbitou lebkou do příkopy pad napsal(a):

Sto roků v šachtě žil, cinkal klíči
Jestli to nejste vy, to veřejné ohrožení, co se zamotává do svých sítí.
Představte si, že jak sem stál na setmělé Národní třídě a viděl přicházet od Václaváku ten předčasnej fašankovej průvod cinkačů (lautr ouředníci centrálních institucí), jasně se mi před vočima vyjevil váš nahej zadek.
První impuls mi říkal odjeď do Kanady a požádej o azyl.
19. 02. 2014 | 12:48

Maximus napsal(a):

Trochu k tématu: (-:

Jak to tak v životě chodí

Zima jako když praští, u lesa domeček, z komína se kouří.
Uvnitř domku v teplíčku sedí babička a plete šálu.
V tu chvíli jde okolo cikán a zabouchá na dveře.
"Babi, potřebujete dřevo!?"
"Kdepak synku, nepotřebuju!"
Ráno babka vyjde ven a dřevo je v pr..li.
19. 02. 2014 | 13:01

born65 napsal(a):

Rudi Koutek:
Jako realitní konzultant, obeznámený se situací na severu ČR, VK spíš bere (přebírá) sociální dávky v káčé od zaslumovanejch, ale to jsem na mysli neměl... spíš látky chemické povahy.
19. 02. 2014 | 13:08

Maximus napsal(a):

Soubor opatření od Víti Klímy:

1/ Z Ruska sem do ČR nalákat či jinak dopravit 1 mil. jeho super vzdělaných soukmenovců.
2/ Z ČR udělat jeden velký kibuc!
3/ Češi budou muset ve větším množství (pod trestem) požívat česnek, aby se zlepšil jejich duševní genofond! Jinak budou z Česka deportováni.

A je to! Česko získá během několika let rychle 137 Nobelových cen a 29 filmových Oskarů! Životní úroveň obyvatelstva ČR vystartuje natolik, že šejchové z Dubaje si tady budou připadat jako nuzáci!
19. 02. 2014 | 13:11

skeptický napsal(a):

Udělejte to jako v américe.Dodatky k ústavě,stavějte koncentráky,vytvořte ozbrojené milice z pouličních gangů a menšin,zásobte je miliardou nábojú dum-dum,nakupte guillotiny,dělejte značky na dveře ve třech barvách.
Druhá možnost je označit vnějšího nepřítele a jít do války.Bohužel armádu jsme rozpustili právě proto,aby nám v tom nepřekážela.
19. 02. 2014 | 13:14

Kelt napsal(a):

Petr,
máte v tom překlep-razantní úpadek ekonomiky ČR nastal až v roce 2012 a to je Gross již nějakých 10 let na Floridě-tady tomu bačoval Nečalousek.
Od roku 2002 naopak ekonomika rostla tempy okolo 5% ročně.
Ale to se Vám stává stále,že si pletete dojmy s pojmy.
19. 02. 2014 | 13:35

neo napsal(a):

no, nejnižší mzdy jsou spíš na jihu. Zlínsko, Jihočeský kraj.
http://www.penize.cz/interaktivni-grafiky/59244-jak-se-vyvijeji-v-cesku-mzdy-a-nezamestnanost
19. 02. 2014 | 14:08

Ver napsal(a):

Kelt,
ekonomika celosvětově klesla v průběhu roku 2008. Ovšem u nás je problém, v tom, že problém neřešíme systematicky a dlouhodobě. Vlády se volí jednou za 4 roky a musejí sbírat voličské hlasy, což jaksi nelze opatřeními, které veřejnost nevnímá jako pro sebe prospěšné, i když by v globále pomohli. Takže vláda potažmo parlament myslí v horizontu max 4 let a když už třeba i v delším, dálší vláda přijatá opatření změní.
Problém Ostravska, Ústecka je hlavně v jejich jednostranném zaměření. Vždyť se nedalo předpokládat, že se tu těžba udrží do nekonečna. Zásoby jsou omezené a dříve či později stejně dojdou. Jde o to nabídnout jinou možnost výdělku a to lze jedině vhodnou investicí do dopravní infrastruktury, aby byl region zajímavý pro průmyslového investora či investory. Případně budovat turistickou infrastruktu. Ten region má krásnou přírodu, tak proč toho nevyužít.
19. 02. 2014 | 14:19

Gudka napsal(a):

autor
"nečekalo by nás na severu republiky lidové povstání podle vzoru Ukrajiny či Bosny?"

Máte v tom zmatek. Bosnu nelze s Ukrajinoui srovnávat, v Bosně jde o povstáníá vzniklé zespoda, na Ukrajině probíhá puč řízený z EU, prováděný nejhorší sebrankou - banderovci, bulvárním boxwerem a podobnou havětí.
19. 02. 2014 | 14:21

Bavor napsal(a):

koloskopické chrchlologie napsal(a)19. 02. 2014 | 12:16 :
češka
zdroje definitivně nejsou. KONEC CITÁTU.

Zdroje JSOU. Jenom odcházejí cizím vlastníkům do ciziny. Řešením je ZNÁRODNĚNÍ velkého průmyslu a bank.
19. 02. 2014 | 14:24

Mařenka napsal(a):

Klíma kritizuje vládu, ale má patrně jasno. Je v tom genetika. Ve vládě možná nejsou Bohem vyvolení, ale jen příslušníci geneticky oslabeného národa, jak se již vyjádřil. Asi má řešení dané situace (dovozem vyvolených ) a jiné nevidí, proto nic nenavrhuje, aby zase nesklidil kritiku.
19. 02. 2014 | 14:31

Petr. napsal(a):

"Kelt"
Jak známo, když se hodí něco do propasti,(jako geniálně levou zadní vystudovaný JUDr Gross strčil do propasti Českou republiku) má volný pád zrychlení F=-mg, přičemž g=9,81 m.s2. V době kdy se pád ČR dal ještě ztlumit, třeba padákem z ekonomických reforem se JÁ Paroubek blaženě vznášel ve volném pádu, vědom si, že jemu se nemůže nic stát a dno propasti bylo ještě daleko.
Díky tomu, jsme my "hloupé voličstvo" nezvolilo ani křišťálového Standu ani neomylného Paroubka, ale pravicové vlády Topolánka a Nečase.
K horšímu, k lepšímu? Myslím že ani jedno, ani druhé. Voliči v blahé naději čekali změnu. Jen hnuj se místo zleva doprava, házel zprava doleva a ČR padala a padá dál k životní úrovni, bezpečnosti a klidu do míst kde dnes sídlí Vietnam, KLDR, Bangladéš, Mali, Haity a pod.
Pro všechny vlády ČR od r.2002 dosud platí 18=20-2.

A dnes jen musíme počkat, jestli vláda nasadí silné raketové motory, (padák už nestačí) a ty se pokusí těsně nade dnem vytáhnout českou zemi zase blíž ke slunci, kam od devátého století do r.2002 patřila. Tedy mimo hrůzovlády senilních katolických Habsburků, mimo za okupace bestie Hitlera a mimo při 21leté okupaci vraždící krysy Jaruzelského.
Jen je pravda, že na čekání není moc času, dno se čím dál tím rychleji blíží a pak se roztříští i ty motory.
Po pádu ČR na dno přežijí jen ti křišťáloví. Buď ve slunném Toskánsku, ti křišťálovější ve slunném Monaku a ti křišťáloví co už ani křišťálovější být nemohou, se zaháčkují mezi nejbohatšími multimiliardáři světa na slunné Floridě.
19. 02. 2014 | 14:31

Ver napsal(a):

Bavor
Jaký velký průmysl chcete znárodnit? Automobilky? To jediné, co živí staticíce zaměstnanců (nejen a automobilce samé, ale hlavně v dodavatelských firmách). Ocelárny, železárny? To jsou podniky, které se sotva drží nad vodou, pod tlakem cen čínské ocely a přežívají jen díky "zatím" vyšší kvalitě, či dotacím. Doly? Ty jsou díky cenám uhlí neprosto nerentabilní. To co věc vyřeší, jsou investice do vědy a výkumu, rozvoje nanotechnologí, IT služeb a středního průmyslu (sklářství, přesné strojírenství, ale také letecká výroba a výroba textílií).
19. 02. 2014 | 14:34

JB napsal(a):

Autor:
To myslíte, že když stát převezme (tedy občané) ztrátový důl Paskov, že se bude lidem líbit, že budou doplácet platy 30 000 horníkům? Že pravděpodobné zvýšení daní půjde na ztrátové uhlí? Nebo se zvýší státní dluh? O kolik miliard? O kdo bude splácet ten dluh? Naše děti a vnuci? Aby se horníci měli dobře? To je mi podivný pohled na hospodaření státu! Nebylo by řešením chemické zpracování uhlí namísto jeho pálení?
19. 02. 2014 | 17:16

Petr L napsal(a):

Nejak presprilis mi vas text pripomina clanek na blistech, original zverejneny v the guardian ,,je to vzbouření celého obyvatelstva, které se stalo obětí ekonomického ožebračení, sociální devastace a politické deprivace. V tom je Bosna obrazem Evropy budoucnosti: nezvládnutelné obyvataelstva, vyčerpané opakovanými škrty a nechané na pospas po rozkladu sociálního státu - stát bez vyhlídky na hospodářský růst, spravovaný elitami s pochybnou legitimitou, kteří používají těžce ozbrojenou policii na ochranu před obyčejnými občany. - See more at: http://www.blisty.cz/art/72194.html#sthash.h0p2CAef.dpuf
19. 02. 2014 | 18:01

petrof napsal(a):

Klímo vy už jste jak levicový pomatenci Keller s Dvořákovou....taky byste už nejraději trhal dlažební kostky a stavěl barikády??!! No, jo no, Ukrajina to je váš vzor... n-tsss, n-tsss.
19. 02. 2014 | 18:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

U nás není důvod k pouličním nepokojům a ničení majetku, který tady ještě zbyl.
Stačí pozavírat pár set gaunerů, kteří svými lumpárnami způsobili dnešní neutěšené poměry. Veškeré hysterické výkřiky různých petrofů pramení ze strachu, že konečně dojde k povinnosti prokázat nabytý majetek, který neodpovídá příjmům.
A jak říkal velký Andrej, skončí ta kulišárna s DPH, až stát zabaví všechny ty nakradené majetky, tak hošanům sklapne. A nepomůže jim ani fingované vlastnictví s nimi spřažených advokátů, nakonec se všichni sejdou za katrem.
Uvidíte, jak po prvních vyřešených kauzách začnou Rittigové a jejich sluhové zpívat, přeci jen si v této atmosféře každý soudce rozmyslí pálit si prsty pro nějakého ničemu. A pokud už je některý z nich zaháčkovaný, půjde dřív nebo později za nimi.
Že to nejde rychleji je pochopitelné - těch případů je moc a tak policie a státní zástupci nestíhají. S touto vládou to půjde snadněji, brzdaři už dobrzdili, skončí
v depu pro vysloužilé existence.
19. 02. 2014 | 19:15

petrof napsal(a):

šašík z Jihlavy:
vy byste mohl s Bohdalovou číst dětem večerníčky, oslíku...
Pro vaši informaci : údajná kauza Rittiga už je vyřešena, posudky prokázaly, že se DP žádná újma nestala. Takže mu Bradáčová bude muset vrátit jeden z jeho pasů .....a je dobojováno!!!
PS. ...jak se s tím smířili popletové Láska s Randákem, zdroje neuvádí. n-tsss
19. 02. 2014 | 19:22

Petr Jihlava napsal(a):

Obavy autora blogu pana Klímy jsou namístě.Situace ve společnosti i u nás je nebezpečně výbušná. Nejvíce toto nebezpečí hrozí v sociálně a ekonomicky postižených regionech. Scénář může být podobný situaci,která dnes panuje na Ukrajině nebo v Bosně.
Autor blogu Ivan Klíma na nebezpečně nepředvidatelnou situaci u nás ve svém textu oprávněně varuje.
19. 02. 2014 | 21:09

Yosif K napsal(a):

No ve Velké Britanii Thatcherová zavřela 95% všech dolů, cca 120 tisíc horníků propustila na dlažbu a nějak se to vsáklo. Lidi si postupně našli jinou práci.

I na Ostravsku již ze 220 tisíc horníků a valcířů jich bylo propustěno cca 180 tisíc. Takže jich zbývá méně než 60 tisíc, z toho asi 30 tisíc horníků.

Proč by se do pracovního trhu nevsáklo 30 tisíc horníků kdzž se jich už vsáklo 180 tisíc?

Sociální otázka je samozřejmě otázka mimo jiné i peněz -ale jak říkají sosálisti - zdroje tu jsou.

Když horníci vypalovali a rabovali kanceláře OKD (výborný public relation jak nalákat další investory do regionu mimochodem - třeba utopické komanče jako tady pan Klíma....) tak jeden horník řekl na mirofon, že kdzž propouštěla Thatcherová, horníci si mohli jedenkaždý z odstupného koupit pěknou vilku.
A to byla zlá, nemilosrdná a krutá Thatcherová, údajný nepřítel proletářů, a dnes vládnou solidární sosálisté kteří melou že "zdroje tu jsou". Takže pokud ostravský horník dostane jako odstupné solidní vilku, sosální problém je vyřešen. A v Bakalových paneláčcích ještě budou snižovat nájem.......

Mimochodem, provozovat ztrátový důl Paskobv za dnešních cen uhlí by stíálo tolik, že z těch peněz by každý horník mohl dostat těch vilek několik.

Jak řekl Rusnok - za peníze nezbytné pro provozování Paskova lze realizovat "extremně luxusní socální sít".
19. 02. 2014 | 21:37

Yosif K napsal(a):

Bavor napsal(a):
Zdroje JSOU. Jenom odcházejí cizím vlastníkům do ciziny. Řešením je ZNÁRODNĚNÍ velkého průmyslu a bank.
19. 02. 2014 | 14:24
Znárodnovat lze ovšem pouze za náhradu - a pokd by se vše znáronilo za náhrady tak by česku zbyla holá p...el a mohlyi by se živit leda tak rukodělnou výrobou sovětských tanků a dřevěnýcjh kolíčků na prádlo.

Je zajímavé že nejvíce "zdroje nejsou" je v těch státech kde je kompletně zbnárodněno - v KLDR je permanentní haldomor a černý trh se vším. Na kubě je černý trh se vším který byl nyní zlegalizovan nebot kubánstí bolševici kopli do p...ele milion kubánských pracujících a poslali je z přelidněných státních fabrik na ulici at se živí jak umí. Tito si nyní smí zakládat živnosti na pouliční prodej různého zboží turistům.

Co bylo znárodněno nebo združstevněno ve Venezuele tak soudruzi pracující přestali makat a nyní se rvou ve frontách o jídlo i o toaletní papír.
19. 02. 2014 | 21:43

Yosif K napsal(a):

Petr Jihlava napsal(a):
Obavy autora blogu pana Klímy jsou namístě.Situace ve společnosti i u nás je nebezpečně výbušná. Nejvíce toto nebezpečí hrozí v sociálně a ekonomicky postižených regionech. Scénář může být podobný situaci,která dnes panuje na Ukrajině nebo v Bosně.
Autor blogu Ivan Klíma na nebezpečně nepředvidatelnou situaci u nás ve svém textu oprávněně varuje.
19. 02. 2014 | 21:09

Žádný strach - zdroje tu jsou. Pokud Kalouskovci rozkrádávali 200 miliard ročně a nyní nerozkrádávají 200 miliard ročně tak se těch 200 miliard ročně snad někde musí najít, nebo ne?
19. 02. 2014 | 21:46

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Žádný strach - zdroje tu jsou. Pokud Kalouskovci rozkrádávali 200 miliard ročně a nyní nerozkrádávají 200 miliard ročně tak se těch 200 miliard ročně snad někde musí najít, nebo ne?"
19. 02. 2014 | 21:46
Nemusí, alespoň ne všechny. Pokud jsou ulity někde v daňových rájích nebo Lichtenštejnských bankách (což je asi totéž), bude potřeba součinnosti EU a tajných služeb, pokud se budou vůbec angažovat. Ty ostatní miliardy rozpuštěné v nemovitostech, drahých luxusních autech, jachtách, uměleckých předmětech, investičním zlatu (už je i investiční víno) a podobných komoditách, by se dohledat dalo, pokud jsou na území států EU.
K tomu mimo jiné může sloužit i zákon o původu majetku (v Německu už u daňových podvodníků k zabavování takového majetku došlo), který je na spadnutí.
Další úniky veřejných peněz jsou u neoprávněných vratkách DPH, o tom mluvil Andrej Babiš v PS a já mu věřím, že neplácal jen tak do větru. A právě tohle nahání všem podvodníkům z podnikatelského prostředí strach, doba vyssávání korunek ze státního rozpočtu se chýlí ke konci, proto ta nenávist a útoky na ANO.
Co jediné by mohlo tento žádoucí trend zastavit je teror. A na ten naši mafiáni nemají koule.
20. 02. 2014 | 07:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy