Začíná geopolitická válka o Ukrajinu

27. 02. 2014 | 09:16
Přečteno 10827 krát
První fáze boje mezi Ruskem a EU bude mít charakter obchodní války, v níž bude mít Moskva navrch. Otevřenou otázkou zůstává, zda u obchodní války zůstane, nebo přejde ve válku skutečnou.

Nové ukrajinské vedení nutně potřebuje rychlou finanční pomoc, která by stát udržela nad vodou. EU a USA už s novým vedením jednají o zprostředkování půjček od Mezinárodního měnového fondu a o uspořádání mezinárodní dárcovské konference. EU a USA samozřejmě nabídnou finanční pomoc, ale vzhledem k velikosti ukrajinské ekonomiky a její rozvrácenosti bude muset být astronomických rozměrů. A jaké podmínky si EU, MMF a Světová banka za půjčku nadiktují? Budou je noví ukrajinští politici schopni splnit, aniž by proti sobě poštvali obyvatelstvo?

Včera ohlásila Ukrajinská centrální banka, že opouští pevný kurz hřivny vůči dolaru.
Banka jej držela uměle nízko kvůli dostupným cenám dovážených potravin, energií a zboží pro obyvatelstvo. ČNB pohnula dolů s kurzem koruny vůči Euro pouze o 2% a všichni jsme viděli, jaký vliv na růst cen toto opatření mělo. V případě Ukrajiny se jedná dokonce o 20% pokles! Tímto opatřením budou (cíleně) postiženy i velké ruské banky, které se na Ukrajině úvěrově silně angažují.

Jak USA a EU začnou podporovat Kyjev, tak Rusko začne na oplátku finančně podporovat Krym a Charkov. Co se týče „vzbouřenecké“ západní Ukrajiny, omezí s ní obchodní styk na nezbytné minimum. Naopak, Kyjev se bude snažit snižovat svoji energetické závislosti na Moskvě a postupně bude snižovat odběr ropy a zemního plynu z Ruska. Jinými slovy: obchodní válka o Ukrajinu právě začala.

V obchodní válce je mnohem výhodnější pozice Ruska, protože:

1. na rozdíl od EU, je Rusko unilaterální stát, takže nehrozí veto „nápadně výhodných úvěrů“ pro Ukrajinu ze strany Kypru, Španělska, Portugalska a dalších zemí, které takto zvýhodněny nebyly,

2. Rusko je „svým“ ochotno a schopno pomoci okamžitě a bez jakýchkoliv podmínek,

3. Rusko bude odbytištěm zboží pro „svoji“ část Ukrajiny, což se o EU a USA říci nedá,

4. Východ Ukrajiny je ekonomicky silnější a ekonomicky stabilizovanější, než Západ.

Na závěr zásadní otázka: „může přerůst obchodní válka až v ozbrojený konflikt“? Rusko, podle mého soudu, vojensky zasáhne až tehdy, když na území Krymu či Charkova začne téct „ruská krev“. Zatím to vypadá tak, že nacionalisté na západní Ukrajině nejsou připraveni na žádné usmíření mezi východem a západem země. Když vyjednavači z EU v Kyjevě jednali s vládou i s opozicí a nabídli Majdanu balík opatření k vyřešení krize a k disciplinovanému převzetí moci, kdy by Janukovyčovi bylo umožněno víceméně důstojně odstoupit, byl by to proces, který by východ Ukrajiny i Vladimír Putin mohl jen těžko odmítnout. Avšak davy navrhovaný kompromis nepřijaly. Vyhnaly řevem vyjednavače a odmítly prostor náměstí opustit. Když jim umírnění radili, aby přistoupili na kompromis s východní Ukrajinou, která jejich „převrat“ nechce a odmítá, neuposlechli a naopak zrušili platnost zákona o jazykové politice zavádějícího status regionálního (rozuměj ruského) jazyka. Pokládám to za velice špatné znamení a při další eskalaci napětí může vzniknout situace, kdy ve východních oblastech Ukrajiny budou připravované volby obyvatelstvem bojkotovány a východní Ukrajina je následně prohlásí za nelegitimní. Kyjev tam vyšle ozbrojené složky, aby východ zpacifikovali, začne téct krev a Rusko - dříve či později - vojensky zasáhne. Na straně druhé, pozadu v eskalaci napětí nezaostalo ani Rusko. Vladimír Putin včera pověřil ministerstvo obrany, aby vykonalo nečekanou komplexní prověrku bojové připravenosti Západního a Centrálního vojenského okruhu a řady dalších druhů vojsk.

Souhrnně řečeno: snaha o umírněné řešení a vzájemné porozumění na ani jedné ze soupeřících stran patrná není. Převládnou-li v obou znesvářených stranách jestřábi, občanské válce se zřejmě vyhnout nelze. Jak bude vypadat, o tom v následujícím díle.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

Zacina? Autor se probudil po letech ze spanku?

:-)
27. 02. 2014 | 09:27

aga napsal(a):

A přitom tam ani nepotřebují dovážet posily se zaručeně nepoškozeným genetickým fondem. Jak je možný, že to na situaci nemá zásadní kladný vliv? Z čeho autor usuzuje, že to, co nedokázali na Ukrajině, by dokázali u nás?
27. 02. 2014 | 09:29

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Proboha Klímo, kam jste rozum dal?? Šel Váš mozek na procházku??
Ukrajina krachne, buď bude roztrhána, nabo podmaněna, a je jedno kým. Ukrajina totiž nemá politika skutečně schopného a zároveň dobrého diplomata.
Poslední "Velký Ukrajinec" hodný toho jména byl Zaporožský košový ataman Ivan Sirko.
Jenže ten už je cca 300 let po smrti. A jiný stejně kvalitní se na Ukrajině dosud nenarodil.
Klímo, jdou se vycpat s Vaším pláčem na nesprávném hrobě...
27. 02. 2014 | 09:37

TomášL napsal(a):

Nu, kosovský scénař se naplňuje.
27. 02. 2014 | 09:38

resl napsal(a):

Pokud Rusko zasáhne vojensky, bude to znamenat jen jeho sešup a nezastaví se dokud nebude Putin v kriminálu. Budou ale určitě provokovat "své" lidi na východě, což jim nemůže nové vedení tolerovat. Možná, že by dala Moskva okamžitě víc než eu, ovšem v brzské budoucnosti by toho celá Ukrajina litovala a Kličko a spol. to dobře vědí. Rusko se svou politikou nemá budoucnost a je třeba nenasytnýmu medvědovi utahovat smyčku čím dál víc.
27. 02. 2014 | 09:44

jůlinka kožená napsal(a):

Resle, vy jste dokázal nevídanou věc, jak z lékařského hlediska tak i z lidského.
Mozkový průjem, už jste tuto abnormalitu někde hlásil ?

Zkuste to třeba v Bohnicích, možná se to dá léčit třeba lobotomií.
27. 02. 2014 | 09:58

pan Sedlak napsal(a):

ukrajinci nejsou hloupí a dobře ví, že sou rusové nažhaveni tam vlítnout. Dyk je na to teď pan Putin sám upozornil, když cvičila jeho armáda. Ukrajinci, tedy ti chytří, co se o něco snaží, moc dobře ví, že vše musí jít pokojnou cestou. Jakmile se to vymkne z pokojné cesty, přibude na jejich území tanků a začne se krutě střílet.

Držím jim pěsti, aby si to poklidnou cestou dali sami do kupy s dobrým koncem.
27. 02. 2014 | 10:05

Maximus napsal(a):

Pusť vsegdá budět solnce,
Pusť vsegdá budět vojna!
Pusť vseg nebudět pápa,
Pusť vsegdá nebudět mir!
27. 02. 2014 | 10:05

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

resle, 9:44
To je pokrok, Internet až do klecového lůžka.
Kolik je Vás na pokoji v té Bohnické léčebně??
Nebo snad máte samostatný pokoj bez kliky??
27. 02. 2014 | 10:05

Maximus napsal(a):

Herr lodní šrauben resl
ten do toho rozum vnesl
a už nikdo proti tomu ani nehlesl.
Ať žije neues Ein buntes Kessel
náš herr velkomožný diágo resl!
27. 02. 2014 | 10:10

Kelt napsal(a):

resle,
chtělo by to jediné-sebrat svoje nejvěrnější a vyhlásit Putinovi válku-za zhruba dvě hoďky by bylo po problému s Putinem.
Dr.Chocholoušek by se o Vás postaral s veškerou péčí a jejím základem by byl absolutní zákaz přístupu k laptopu.
A aby bylo jasno,nejsem rusofil,ale ten,který je přesvědčen,že racionálně uvažující si musí být vědomu toho,že jiná cesta,než pragmatická spolupráce evropských zemí na politické a hospodářské úrovni je jediná možná cesta vpřed.
Politiku konfrontace již Evropa zažila,důsledky jsou ještě v živé paměti.
27. 02. 2014 | 10:13

Pravda napsal(a):

Nastává Gruzínský scénář jak Rusáci vyprovokují Ukrajince a zaberou část území. K tomu jim stačí jejich vojsko na cizím území jako v Osetii a Abcházii, které se už dávno mělo stáhnout a které neslouží k mírovým účelům jak tvrdí Rusko, ale k vyprovokování konfliktu a obsazování území ve prospěch Ruska.

Otázka pro Klímu a další. Umíte si představit, že by Rusko řeklo, že v Karlovarském kraji utlačujeme Rusy a poslalo tam armádu? Jak by se vám to asi líbilo?
27. 02. 2014 | 10:14

resl napsal(a):

díky za říkanku maxi a júlinka ať se veme s kosoúhlým za ruce a pokusí se pomocí dvou mozků něco vyplodit k věci. čekám moji milí přátelé, ale nemám moc času, jdu na vyšetření k psychiatrovi.
27. 02. 2014 | 10:16

aj ta krajta napsal(a):

Putinovi spadla z nebe další možnost války, aby se udržel u moci v samoděržaví RF.

A proalťáci nadšeně tleskají. No jo už se na soldáty ruskije moc těší.
27. 02. 2014 | 10:17

Maximus napsal(a):

Ta Tykačová není úplně tak blbá, že si staví ten mega protiatomový kryt za Prahou v obci Ptyč.
Zřejmě asi bude nejlepší, když si vypustím bazén, trochu ho prohloubím a udělám si z něj protiatomový kryt. Koupím si nějaké to KDéčko z Army a klucí mají možná za pětku i nějaký ten atombordel. Zatím by to chtělo na vesnicích začít rozširovat chov drůbeže, králictva, kraviček a nějaké to prasce. Kozu mám od paní zakázanou. Poštovní holubi by se také šikli, mohli by expedovat stejně jako pošťáci nějaké ty cigarety a machorku.
Hezký den graždaníni.
27. 02. 2014 | 10:18

TomášL napsal(a):

Pravda

Tak být Rusem na Krymu, tak pokud bych chtěl k Rusku, určitě bych vytvořil bojovou skupinu a zaútočil na ukrajinské orgány a vyvolal represivní opatření, načež bych znovu vyvolal útok v blízkosti ruských civilistů na ukrajinské orgány...

Konečně máme zdařilé příklady od Kosova až po Majdan...
27. 02. 2014 | 10:21

Jana Pechová napsal(a):

Já pořád čekám na ty osvícené politiky jak ze strany EU, tak ze strany Ruska, kteří společně usednou k jednacímu stolu, aby se závazně domluvili na principech pomoci Ukrajině při respektu k její svrchovanosti.
Z EU zatím vidím jen rozpačité přešlapování, zatímco Rusko už má rypák nasměrovaný na Krym.
27. 02. 2014 | 10:22

jozka napsal(a):

Stejne je hezke jak najednou parlament zabiraji neznami ozbrojenci. Jeste pred par dny zabirali jiny parlament bojovnici za svobodu, pripadne demonstranti :-)

A jestli nastane gruzinsky scenar, jak pise Pravda, mame se na co tesit. jen nevim, ktere mesto zacne ukrajinska armada v noci ostrelovat z del...

Ale mozna to hosi z klecovych luzek uz vedi.
27. 02. 2014 | 10:22

Sláma napsal(a):

Klíma zřejmě byl posledních 25 let duchem nepřítomen. Válka o Ukrajinu začala již před 25 lety. Proč myslíte, že za tu dobu vložily předlužené Spojené státy do "podpory demokracie" na Ukrajině 5 mld. USD?
Podpora demokracie po americku znamená vždy jen jedno jediné - výcvik teroristů, z nichž se stanou po převratu bojovníci za demokracii - tzv. Pravdoláskomilové.

Jediným cílem Spojených států je ovšem vytvořit si vojenské základny v další zemi a dále vojensky obklíčit Rusko co nejužším kruhem. Že se tak prudce zvyšuje nebezpečí vypuknutí jaderného konfliktu v Evropě? Co na tom, Amerika je daleko, tam jaderný mrak (třeba) nedoletí!
27. 02. 2014 | 10:23

Mařenka napsal(a):

Jsem v hybných silách "revouluce" na Ukrajině poněkud zmetený. Pořád čtu, že největší radikálové z Pravého sektoru jsou fašisti, ale minulý týden jedna aktivistka v Hyde Parku u Takáče tvrdila,že to jsou naopak ti geneticky nepoškození, kteří se vrátili ze země zaslíbené a mají armádní výcvik. Geopoliticky by Ukrajina mohla být druhou zemí zaslíbenou, když ta první v muslumanském moři nemusí mít z dlouhodobého hlediska udržitelnou budoucnost. Klíma jako geneticky nepoškozený by nám o tom mohl něco napsat, ten by o tom mohl něco vědět, že ?
27. 02. 2014 | 10:24

jozka napsal(a):

ad Z EU zatím vidím jen rozpačité přešlapování, zatímco Rusko už má rypák nasměrovaný na Krym.

Jo jo, vsichni byli vozrali, jen pan rychtar se bavil.

Pechova, vy s tim svym svatouskovskym pokrytecvim nikdy nezklamete :-)
27. 02. 2014 | 10:24

Sláma napsal(a):

Pro resla, Pravdu a Janu Pechovou:
to všechno si mohli Ukrajinci odpustit, kdyby se vzdali dárku od svého rodáka Chruščova - ruského Krymu.
Myslíte, že dárek od generálního tajemníka ÚV KSSS vytváří dobrý územní nárok?
27. 02. 2014 | 10:28

jůlinka kožená napsal(a):

Jestli pak pojedou Kocáb a starej Vopěnka taky na Krym šířit to jejich dobro ?

I když, já si myslím, že ho Vopěnková nepustí, už se natrajdal dost. Teď bude třeba koupit nějakej novej vohoz na jaro a ne frcat ojra na Krymu.
27. 02. 2014 | 10:34

K.V napsal(a):

Majdan ukázal jediné,
Lze sandno svrhnout vládu tam kde lidé jsou nespokojení.
Jednoduché schema
Nahnat demonstranty- užitečné idioty -na náměstí, provokatéři je rozohní tak že kromě transparentů začnou i rozbíjet budovy, vznikne násilí, režim NEMÁ jinou možnost než poslat policii, násilí se stupňuje na obou stranách, a potom vyvolávat mezinárodní ohlasy "bojovníků za svobodu, a režim se drolí až padne.
NIKDO ale ještě nedokázal aby nastoupil režim LEPŠÍ než ten starý.
.
Platí to o Ukrajině, Sýrii, Libanonu, Egyptu, Afrických zemích, stejné jsou následky války v Iráku a Afghanistanu.
Stejné je to vlastně u nás po cinkání klíči r. 89- nedokázali jsme ani za 25 let vybudovat režim kde by se lidem žilo lépe, v oblasti ekonomické, sociální i morální. Dnes už se ani neumíme uživit, jen vršíme další a další děsivé dluhy.
.
Klíma má pravdu, na Ukajině se jen posílila role Putina, asi dostane snadno tu východní část Ukrajiny s průmyslem a surovinami.
Západní část se stane přítěží Evropy, 20 milionů chudých a hladových se bude nasouvat zejména k nám a na Slovensko kvůli jazykové příbuznosti.
EU jim nabídne jen další bídu, nebude mít zájem o jejich zemědělské produkty ( viz kvóty a zničení našeho cukrovarnictví), ale bude Ukrajinu zadlužovat a nutit kupovat Evropské neprodejné přebytky.
Dobrý stav to nebude, vydělá na tom jenom Putinovo Rusko.
27. 02. 2014 | 10:37

jůlinka kožená napsal(a):

K.V.

Tato slova tesat do kamene.
27. 02. 2014 | 10:39

MartinO napsal(a):

K.V.

Mě se líbí jak vy, komouši, mluvíte neustále v množném čísle. "Nedokázali jsme vybudovat", "neumíme se uživit", "nežije se nám lépe". Mluvte laskavě jenom ZA SEBE a ne za jiné. To, že vy jste za 1/4 století nic nedokázal, nevybudoval a neuživíte se je jenom vaše ostuda. A není divu. Pokud sedíte 24/7 u počítače a vymýšlíte jen hlouposti tak se toho moc vybudovat ani nedá.
27. 02. 2014 | 10:47

TomášL napsal(a):

Sláma 10:23

Asi před měsícem měl vrchní admirál USA proslov, že největší hrozba je posilující Čína, zde je potřeba vynakládat americké síly (chránit západní pobřeží).
USA se stahuje z Evropy a přepouští své místo (viz.Mnichov) hlavně Německu, které má ekonomické i politické a nově vojenské ambice a cíle.

Nemyslím si, že -po proslovu admirála- by USA chtělo základnu blízko Ruska, kterou by nešlo ani nijak vojensky chránit (jsou lepší a důležitější místa ve světě -dle admirálové řeči). Spíše využije USA měkkou sílu...

Osobně to vnímám, celý tento geopolitický pohyb, jako důsledek úpadku USA (důsledek vzniku multipolarity světa).
27. 02. 2014 | 10:56

TomášL napsal(a):

Jinak zajímavé je sledovat:

http://www.pravda.crimea.ua/
27. 02. 2014 | 11:01

TomášL napsal(a):

Janukovyč je v Rusku a žádá o azyl -pokládá se stále za prezidenta Ukrajiny!

viz Interfax
27. 02. 2014 | 11:07

buldatra napsal(a):

Situace na Ujrajině je vážná, nikoliv však zoufalá.
Páč, na štěstí, ještě je tu přítel Zaorálek. Šéf diplomacie ze všech diplomacií nejdiplomatičtější.
Ten Ukrajinu může zachránit, když všichni ostatní tak hanebně zklamali.
Jde o to uklidnění a na to von je dobrej.
Páč von má fištróna.

A pak, pozdějá, až bude zvolen Kličko prezidentem, nastane tam, na širé Kyjevské Rusi velké usmíření.
Kozák obejme se s Rusem a pocelují se, vodky stakan vyslopnou, kósek chleba a okurku zhltnou a píseň zapějí.

A ruské stíhačky opět zaparkují v hangárech a bude se na nich usazovat prach.
27. 02. 2014 | 11:07

Al Jouda napsal(a):

Dnes není rok 1968, Ruská federace si nemůže dovolit vojenskou invazi na Ukrajinu. Na východě číhá ČLR, která má ambice na osídlení Sibiře. Domnívám se, že přijde na pořad zásada platná už od dávnověku : Rozděl a panuj ! Ukrajinci se musí zbavit ruského cizopasníka, který vytváří tzv. pátou kolonu, obdobně jako sudetští Němci v bývalé ČSR.
27. 02. 2014 | 11:12

Viola napsal(a):

Všichni by si měli uvědomit, že už dlouhodobě se někdo snaží vyvolat válku, zkuste přemýšlet, kdo to je a hlavně si na něj dávat pozor, nejlépe jej zatknout, zavřít, znárodnit a bude po problémech.
27. 02. 2014 | 11:12

K.V napsal(a):

Martine O v 10,47. Pokud se vám líbí jak v Evropě a v jejím okolí narústá počet zemí v rozvratu a občanské válce
-pokud jásáte nad ekonomickým, sociálním a morálním rozvratem, korupcí a děsivými dluhy naší země posledních 24 let
.
nezbývá než žasnout nad "inteligencí" našich hurá antikomunistů.
Jenom jste dodal další ukázku jací jste, před volbami se to bude hodit
27. 02. 2014 | 11:13

Viola napsal(a):

Al Joudo

jakékoli odsouvání je dnes nepřípustné z hlediska lidských práv.
27. 02. 2014 | 11:14

Viola napsal(a):

MartinO

Tak do evropského parlamentu budu volit soudruha Filipa.
27. 02. 2014 | 11:16

Jarle HALSNES napsal(a):

Jen k té Osetii a Abcházii: Obojí byly AUTONOMNÍ SOVĚTSKÉ SOCIALISTICKÉ REPUBLIKY, tedy s právem vystoupit z příslušné republiky stejně, jako svazové, tedy sovětské socialistické republiky, měly právo vystoupit ze Svazu. Jestli Gruzíni vyhlásili, že to jsou místo autonomií provincie, byl to krok v rozporu se slušností a nelze se divit, že je Abcházci a Osetinci tím spíš vykázali do patřičných mezí.
27. 02. 2014 | 11:16

Viola napsal(a):

buldatro, kéž by.
27. 02. 2014 | 11:17

Jana Pechová napsal(a):

Sláma
Situace na Krymu je historicky mnohem složitější, a tím dramatičtější. Ten poloostrov je co do rozdělení obyvatel variabilní obdoba obrazu Ukrajiny.
Zásah Rusů pod rouškou ochrany ruskojazyčných obyvatel by byl v tamní vyostřené situaci doslova startem ozbrojeného konfliktu pro celou zemi. A možná nejen pro ni.
27. 02. 2014 | 11:18

z našeho dvorkku napsal(a):

Vážení amatérští komentátoři, podívejte se na mapu světa a uvidíte. USA, Rusko, Čína. Mezi hráči mohla být i EU jen kdyby se nezvrhla v neužitečnou byrokratickou kouli na noze mnoha státům Evropy. Takhle je v postavení mimo hru. Ukrajina v dnešní geografické podobě nemá vůbec žádné šance. A neměla je ani před těmi 25ti lety. A OSN je jen papírový drak.
27. 02. 2014 | 11:19

resl napsal(a):

Sláma : Pro resla, Pravdu a Janu Pechovou:
to všechno si mohli Ukrajinci odpustit, kdyby se vzdali dárku od svého rodáka Chruščova - ruského Krymu.
---------------
Ano a ještě kdyby tak Janukovyč splnil slib při asociačním podpisu k EU, ke kterému se vydal cestovat se svým kočím, ale cestou potkal Vladimíra Vladimíroviče, jak si nazouvá obnošené láptě po Lavrovovi a ten mu po ruském způsobu nabídl vodečku a rublíky. Přece se nebudou zabývat nějakým lidem z ukrajinských, poslaneckých lavic a tak gubernátor Viktor Fedorovyč samou radostí, že po něm nejde Serjoža Lavrov, podepsal, Serjožka zahrál na balalajku a společně dali zapomenout na klepy, které se šířily úrodnými lány sovětské Ukrajiny.

žízň taváryšča Vitušky Fedorovyče Janukovyče
V roce 1967 byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za krádeže, po roce ho však propustili v rámci amnestie k 50. výročí VŘSR. V roce 1970 byl opět odsouzen, na dva roky za těžké ublížení na zdraví, podle některých zdrojů za hrubé znásilnění.
27. 02. 2014 | 11:20

J.H. napsal(a):

Al Jouda:
V případě srovnání Rusko vs. Ukrajina je lepší Federace. Ve všech směrech. Ti podle Vás cizopasníci představují drtivou většinu ekonomiky Ukrajiny. Zkuste mi jmenovat nějaký smysluplný průmysl na západ od Dněpru.
27. 02. 2014 | 11:21

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
MartinO
Tak do evropského parlamentu budu volit soudruha Filipa.

nekandiduje, koho dalšího ?
27. 02. 2014 | 11:24

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://cs.wikipedia.org/wiki/Karibsk%C3%A1_krize

MartinO.
Já vím, společnost neexistuje, existují jen jedinci. Říkala to baronka, viďte ?
:-))
To se to buduje - když banky půjčují. Jenže co s těmi dluhy dál ?
17, 3 bilionů dolarů splatit prostě nejde, a to i kdyby Pentagon zredukoval stavy mnohem víc - než jen na úrovně kolem r. 1935.
Leda by přišla nějaká velká válka. Z čistého nebe - jenom tak.

K.V.
S těmi imigranty bych to neviděl tak černě, snad ještě mají politici EU aspoň trochu rozumu. Ovšem kdyby to proběhlo tak, jak naznačujete....tak raději ani nedomyslet. Dovezla by se revoluce i sem, kdoví jak by pak odpovědělo Německo...má své historické zkušenosti - s neúspěšnými pokusy o dovoz levicové revoluce a s "úspěšným" pokusem o institucionální rozvrat vedený zprava.
My pak máme zkušenost s poměrně klidným rozchodem, rozdělením...tam bych viděl úlohu povídlaka Zaorálka - protože udržovat velmi antagonizované oblasti /západ a východ Ukrajiny/ spolu, to je dle mé maličkosti nereálné , velmi nákladné vnitřně a velmi destabilizující směrem k vyšší úrovni geopolitické.

Politika tkzv. euromajdanců tak trochu připomíná Henleinovu politiku stupňování požadavků. Vůbec lze v tom schématu /jen v schématu - samozřejmě že !!/ nalézt jisté analogie s vývojem v předválečném Československu. Kdy věci dostaly postupně velmi nepěkný průběh.
je proto třeba se dívat na vývoj nejen optikou EU, ale i optikou Rusů.
------------------------------------------------------------------------------
Pane Klímo, vy si opravdu myslíte, že ruské banky jsou exponovány vůči ukrajinskému fiskálu , ukrajinskému hospodářaství a finančnictví...v hřivnách ? Podle mě tak pitomé nejsou.
A tak paradoxně půjdou zřejmě nemalé peníze evropských daňových poplatníků /to je ono " my", MartineO/ , stejně jako jiných d.p. /IMF, US Treasury/ - do Ruska.
Drangnachostenmanna resla z toho trefí šlak.
27. 02. 2014 | 11:26

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Buldatro, 11:07

Máte nějak obrácený zeměpis.
Kozáci jsou z ruského pohledu na východě za Donem. Ukrajina na západě. A Kozáci tam už dávno nejsou.
Ono, jestli Vám to ušlo, tak Kozáky ukrajinské, t.j. Záporožce už dávno zrušili. Začala s tím Kateřina Veliká a Stalin dokončil, jejich zbytky přesídlili na Kavkaz, t.j. hlavně na Kubáň.
Urajina je dnes už bez Kozáků.
A Kozák, tedy ten pravý, Donský, bude vždycky Chochola nagajkou bít. Taková je už tradice. Tak zvaný Kubáňský kozák bude pro skutečného, Donského Kozáka pořád jen Chochol.
27. 02. 2014 | 11:27

siven napsal(a):

Vladimir má radost, konečně nemusí řešit domácí průsery! Nyní lze vesele chrastit zbraněma a starat se o sousední dvorek, eto charašo!

A basta. Vlaďa vám všem ukáže, kdo je tady pánem!

http://www.youtube.com/watch?v=LApecSLXxEk
27. 02. 2014 | 11:28

na pravou míru napsal(a):

resl
vyplodil perlu: "Rusko se svou politikou nemá budoucnost a je třeba nenasytnýmu medvědovi utahovat smyčku čím dál víc"
:))))
27. 02. 2014 | 11:28

buldatra napsal(a):

Do ojroparlamentu jedině exveverka Radek John.
Abychom tamní šupitaci mohli sledovat na vlastní voči.

Jinak se do kuloárů volič nepodívá.
John všecko vyslepičí a v tom je naše šance.
27. 02. 2014 | 11:29

buldatra napsal(a):

kosoúhlý průměte,

máte pravdu.
Mám to pomotaný.
Ale tak je to u mě se vším.

Navrhuji proto nahradit slovo kozák slovem banderovec.

Mimochodem, víte, kde dle antropologických znaků, žije nejvíce potomků keltů?
To jen proto, aby to bylo ještě výživnější.
27. 02. 2014 | 11:34

na pravou míru napsal(a):

Jano Pechová,
o Krymu a jeho historii víte zřejmě velké kulové, takže vám neználkům je třeba připomenout, že Krym patřil Rusku od 18. století, nikdy Ukrajině nepatřil až do 1954, kdy ho generální tajemník KSSS Chruščov administrativně k Ukrajině přičlenil. Charakter Krymu však zůstal převážně ruský.
27. 02. 2014 | 11:37

čert }:o( napsal(a):

rádoby vtipné komentáře ohledně Ukrajiny jsou
vážně nechutné a pisatelé si neuvědomují že
tentokrát to hodně smrdí válečným konfliktem
27. 02. 2014 | 11:41

aga napsal(a):

Jana Pechová

A jaký máte názor na zásah Izraele na obranu antisemity ohrožených židů Ukrajiny, po kterém volají představitelé evropských židů?
27. 02. 2014 | 11:42

jůlinka kožená napsal(a):

Tak ještě před pár dny bylo obsazování vládních budov v Kyjevě fanatickým davem bohulibou a demokratickou činností, to samé dnes na Krymu " nová" generální prokuratura Ukrajiny označuje teroristickým činem.

Hezkou, takovou fašisticky smýšlející holotu, si táhnem do evropského kožichu.
Mol žere pomalu, ale dělá velké díry.

Třeba je von Asthonová a von Vopěnka zalátá. Možná humanitárním bombardováním, s tím mají velké zkušenosti.
27. 02. 2014 | 11:43

Jana Pechová napsal(a):

na pravou míru
Země - jakákoli - by měla patřit hlavně obyvatelům, kteří na ní žijí. Tam hledejte pramen, ne v tom, kdo si kdy to území politicky přivlastnil. Organizovaná migrace nikdy nic dobrého nepřinesla.
27. 02. 2014 | 11:45

aga napsal(a):

Pechová 11:45

A co když se ti obyvatelé neumějí mezi sebou dohodnout? Zvlášť, když je někdo ve svém zájmu štve proti sobě? Jak to vaše moudro pasuje třeba na Kosovo a jeho téměř konečné řešení?
27. 02. 2014 | 11:47

Viola napsal(a):

Tak tu je důkaz, že se do Kyjeva slétli i žoldáci z Ameriky

http://www.pravda.crimea.ua/photos/view/yuzhnyjj-bronks-po-kievski
27. 02. 2014 | 11:49

siven napsal(a):

kosoúhlý průmět čtverce - Vážený kosočtverče, těmi prvními a nejpravějšími kozáky vůbec byli bratři z Divokých polí, respektive Záporoží!

Tak si laskavě odpusťte vyzdvihování carských vyližzadelí z Donu, kteří dokázali nařezat tak akorát několika zfetovaným šamanům na Sibiři, ožralým mužikům, či polským rebelům s kosami!

Všemu, co se dalo nazvat armádou či nebezpečným soupeřem - Turkům, polským husarům, Čečencům, Čerkesům a jiným divoký národům Kavkazu, Velké armádě císaře Napoleona, se mohli rovnat především kozáci ze Záporoží a Kavkazu!

Jak zavazeli svým kavkazským kozáckým bratřím ti šaškové s kopími, které v horách Čečenci kosili po tuctech, ostatně barvitě popisuje např. Alexandre Dumas.

Tak laskavě tu nepleťte hlavu buldatrům a jiným hledačům keltských pokladů!

Paňatna??!
27. 02. 2014 | 11:50

MartinO napsal(a):

K.V.

Už 70 let jsme tu my všichni nepoznali na vlastní kůži co je to válka. Nebyly tu žádné epidemie. Nebyly tu žádné hladomory. Kromě záplav ani žádné přírodní katastrofy. Zažíváme historicky jedinečné, šťastné období bez těchto všech svízelí. Patříme mezi 10% nejbohatších obyvatel planety. Máme tu navíc jako bonus relativně slušnou svobodu.
Vy sedíte doma v teplíčku v důchodu s plným břichem a jediná vaše starost a činnost je korzování ve čtverci TV-lednice-internet-WC. Místo abyste byl za to aspoň trochu vděčný osudu tak jen neustále nadáváte a vymýšlíte kdo může za vaše údajné neštěstí.
Prostě komunista. Koho jste volil, volíte a budete volit mi říkat nemusíte, to je zřejmé. Přeji naší zemi co nejméně lidí jako jste vy, pak tady bude líp.
27. 02. 2014 | 11:51

Filuta napsal(a):

Resl

Už jste dnes něco pojedl?
Páč kecáte z hladu.
Zjistěte si, jakou má Rusko obchodní bilanci a pak něco přínosného napište.
Rusové kašlou na ideologii nebo socialismus, to už dávno neplatí, ale vy ste to neráčil zaznamenat.
Oni se orientují jen na obchod a proto patří společně s Čínou, Indií a Brazílii k nejrychleji rostoucím ekonomikám světa, což se o EU a USA dnes říci nedá.
U nás bohužel převládla ideologie a tak díky Havlovi přišly (hlavně na Slovensku) renomované zbrojařské firmy o obrovské trhy. Na úpadku obchodu pak ještě zapracoval Kárl.

V Kyjevě měli na radnici vyvěsit fotku Bandery a počmárat ji hákovými kříži, na Krymu si tedy na budově parlamentu zase legitimně vyvěsili Rusové ruskou vlajku.
A co jste čekal?
Že ruský východ Ukrajiny s Putinem bude držet hubu a krok?
Že se nechá omezovat zrušením jazkyového zákona?
Když vám nevadilo násilí ze strany euroanarchistů, tak teď budete muset demokraticky skousnout i násilí z druhé strany.
Ukrajina bude roztrhaná na hadry a vítězem téhle blamáže bude Putin.
A pomohli mu k tomu právě soudruzi z EU společně s mnohými užitečnými idioty.
Mohl bych dodat, já vám to celou dobu říkal.

Západní Ukrajina se buď zfašizuje nebo zbolševizuje.
O demokracii se rozhodně ani neštrejchne.
A vládnout jí bude stejný gauner jako Janukovyč, takže se za pár měsíců situace zopakuje.
27. 02. 2014 | 11:52

Jana Pechová napsal(a):

aga
Žádný. Nemám o tom informace.
27. 02. 2014 | 11:54

siven napsal(a):

na pravou míru 27. 02. 2014 | 11:37 - "Charakter Krymu však zůstal převážně ruský."

Charašo!

A nějací Krymští Tataři patří převážně kam? Na Sibiř?? Nebo jsou jen mezerou mezi odstavci?

Bude to ve skutečnosti asi trochu složitější, než veselé zjednodušující plkání, što?
27. 02. 2014 | 11:55

Viola napsal(a):

resle 27. 02. 2014 | 11:24

Tak soudruha MUDr. Jiřího Maštálku, to je také sympaťák.
27. 02. 2014 | 11:56

siven napsal(a):

Filuta - Amen.
27. 02. 2014 | 11:57

Al Jouda napsal(a):

To viola :
To jste mi neporozuměla. My jsme snad Slováky odsunuli ? :)))))
27. 02. 2014 | 11:58

jůlinka kožená napsal(a):

čerte

Oni si to pisatelé uvědomují až moc dobře, ale nebyli to oni, kdo svýma zahnojenýma prackama vrtali v Ukrajině tak dlouho, až to došlo k tomuto stavu.

To musíte na administrativu USA a tu ošklivou babu z EU.

Teď musíme jen doufat, že někdo z těch dvou , jichž se to týká, dostane rozum.
Myslíte, že to bude šílený Majdan nebo ruský medvěd ?
27. 02. 2014 | 11:59

marxík napsal(a):

V podstatě o nic nejde krymský Majdan vyvěšením ruské vlajky vyjádřil své tužby, a my bychom je měli respektovat.
Nebo snad je krymský Majdan něco míň než kyjevský?
27. 02. 2014 | 12:00

Filuta napsal(a):

Jana Pechová

Však se zpívá - rozmysli si, Mařenko, rozmysli..., západní Ukrajinci měli zapojit místo emocí mozek dříve, nežli požádali o intervenci unii.
Nyní se situace opakuje na Krymu, který de facto Rusům patří a žádá o intervenci Putina.

A najednou se těm, kteří jednu část Ukrajiny v jejím násilném převzetí vlády podporovali, protože tak činila v "bohulibém "úmyslu zakotvit v unii(ale já říkám, kdoví), nelíbí, že druhá část legitimně směřuje jinam.

S tím se asi budete muset vyrovnat.
27. 02. 2014 | 12:02

Viola napsal(a):

TomášiL
na těch stránkách Krymská Pravda je i Prohlášení Janukoviče z Moskvy a ty obrázky z Kyjevského povstání jsou přesné, velice naturalistické, ty by měly dostat nějakou cenu.
27. 02. 2014 | 12:02

gabriela napsal(a):

Maximus
"Pusť vsegdá budět solnce,
Pusť vsegdá budět vojna!
Pusť vsegdá nebudět pápa,
Pusť vsegdá nebudět mir!"
.........................
Srandičky, srandičky. Maxime, ráda vás vidím. Mimochodem, mám raději slunce, než mráz. V dnešní zešílevší době mráz už dávno nepřichází z Kremlu, ale přímo z Bílého domu. Bohužel...

Pokud Spojené státy iluminátské sáhnou k jedné přímo démonické a ďábelsky řízené energii a k jejímu využití jako tajné zbraně, tak nám všem pomáhej Pánbůh a zlí ať táhnou pryč ...

Kdo ví co planetu a nás všechny od globální vlády všech "osvícených", zdrogovaných a zfetovaných šílenců čeká v budoucnosti. Pokud by sáhla k nejvražednější zbrani ze všech myslitelných i nemyslitelných, k takzvanému paprsku smrti, je apokalypsa neodvratná a téměř na dosah. Řízená globální chemická zbraň, alias chemtrails je proti ní jenom taková malá hračička pro děti ...
http://www.youtube.com/watch?v=PGrBYGIJDt0
******************************************
Jesse a jeho tým vyšetřují řízenou energii a její využití jako tajné zbraně ...
http://www.youtube.com/watch?v=bMifyqdQrgc
******************************************
Jasnovidec Stewart Swerdlow a projekt Montauk, jehož byl celou dobu součástí ...
******************************************
http://www.youtube.com/watch?v=wfJn9qhs3jU
27. 02. 2014 | 12:04

Jana Pechová napsal(a):

aga 11:47
Jak můžete pomoci rozhádaným manželům či sousedům zásahem zvenčí?
Jedině snad tím, že jim navrhnete pravidla dalšího soužití, a oni sami musí rozhodnout, zda ta pravidla pro ně jsou akceptovatelná anebo si vytvoří vlastní. Protože cizí scénář aplikovat na vlastní vztahy bez ochoty zúčastněných nelze.

Ta ochota chyběla právě například v tom Kosovu, kde veškeré historické pokusy obyvatelstvo nějak ukočírovat zvenčí vždycky končily vzájemným masakrem. Ovšem, když tam ten masakr je, těžko se na něj dívat se založenýma rukama.
27. 02. 2014 | 12:06

MartinO napsal(a):

Filuta:

Prosimvás, Rusko není nic jiného než ropa a zbraně. To je celá slavná obchodní bilance. Napište mi co se v Rusku vyrábí a vyjmenujte nějaké světoznámé ruské firmy. Něco jako v USA IBM, Intel, Microsoft, Apple, Google, General Electric, Cisco, HP, atd atd. Jediný důvod zmrtvýchvstání Ruska byl nárust ceny ropy z 20 USD na 100+.
27. 02. 2014 | 12:08

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

sivene,11:50

Nikde a nikdy jsem nezpochybnil existenci Záporožské Síče. A že to byli velmi schopní Kozáci. (Ivan Sirko, Bohdan Chmelnicki a mnoho dalších význačných představitelů - hetmanů). (u Zaporožců hetman znamenal to, co u ostatních ataman)
Pouze jsem konstatoval, že byli zlikvidováni a posléze přesídleni pod Kavkaz. A to je sakra rozdíl.
Záporožci bohužel zanikli a zbylí Kozáci, zejména Donští, těch je nejvíc, je dnes za Kozáky už nepovažují. To není mojí vinou.
To, co a jak jsem napsal, jste zřejmě špatně pochopil.
27. 02. 2014 | 12:11

Jana Pechová napsal(a):

Filuta
Pokud se dva hádají, mívají tendenci hledat podporu pro "svoji pravdu" u někoho třetího.
Opravdu moudrý a nezištný člověk se do takových konfliktů nenechává zatáhnout. A ten, kdo není moudrý, ale zištný, si tím zadělává na budoucí problém. Doufám, že tohle dnes už vědí i Rusové.
27. 02. 2014 | 12:13

gabriela napsal(a):

post scriptum pro nevěřící Tomáše ...

http://www.youtube.com/watch?v=ffzM5H4I17I
27. 02. 2014 | 12:15

aga napsal(a):

Pechová

Proč by proboha měli být Rusové moudřejší a nezištnější, než legie pravdy a lásky, které se angažovaly v Kosovu? Na moudrost a nezištnost se v politice nikdy nehrálo, a bylo by velmi nemoudré, kdyby se k tomu některá ze stran uchýlila jednostranně.

Přese všechny vaše fráze bude každá ze zúčastněných i zasahujících stran sledovat svůj zisk, a vy můžete tak akorát zesměšňovat sama sebe zdviháním moralistického prstíku.
27. 02. 2014 | 12:20

Viola napsal(a):

K.V

"Majdan ukázal jediné,
Lze sandno svrhnout vládu tam kde lidé jsou nespokojení.
Jednoduché schema
Nahnat demonstranty- užitečné idioty -na náměstí, provokatéři je rozohní tak že kromě transparentů začnou i rozbíjet budovy, vznikne násilí, režim NEMÁ jinou možnost než poslat policii, násilí se stupňuje na obou stranách, a potom vyvolávat mezinárodní ohlasy "bojovníků za svobodu, a režim se drolí až padne.
NIKDO ale ještě nedokázal aby nastoupil režim LEPŠÍ než ten starý."

Ano, tak to je, ale Ukrajina má možnost to ukázat, nastolit nový komunismus a začít znárodňováním velkých majetků a nenechat se tlačit nějakými rockefelery, kteří chtějí ropovod a tlačit ropu a plyn kde se jim to bude líbit.
27. 02. 2014 | 12:21

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"..neohlížel se na to, kdo novinový článek napsal, ani v jakém deníku vyšel, vybral si z něj to, co ho zajímalo a uložil si to do mozku na takové místo, kam se to hodilo a kde to potvrzovalo nebo dokonce zdůvodňovalo jeho ideje či názory. Co jeho idejím odporovalo, to odmítal a vlastně vůbec neregistroval..."
/Hitlerův důvěrník Wagener/

"...Sice toho - především v době svého uvěznění v Landsbergu - přečetl obrovské množství, ale pokaždé vstřebal jen to, co odpovídalo jeho sklonům a přáním..."
/Hjalmar Schacht/
------------------------------------------------------------------------------
"Pátrání po někom, na koho svalit vinu, je vždy úspěšné"
/Robert Half/
27. 02. 2014 | 12:24

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...A že to byli velmi schopní Kozáci. (Ivan Sirko, Bohdan Chmelnicki a mnoho dalších význačných představitelů - hetmanů)...."

http://www.jewishencyclopedia.com/articles/4346-chmielnicki-bogdan-zinovi
27. 02. 2014 | 12:28

Belgičan napsal(a):

Ukrajina má velmi špatné karty hned ze dvou důvodů.
1) Ukrajinci doposud nezapomněli vraždící bolševiky a jejich doposud nepotrestané řádění s desítkami milióny mrtvých.
2) Hned vedle Ukrajiny je autoritářský Putin, pro kterého je svržení Janukoviče velmi nebezpečný precedens. Putin je zahnán do slepé uličky a musí jednat, jinak by mohl být na řadě on. Putin musí svržení Janukoviče potrestat. Otázkou je, kam až zajde. Bude mu stačit Krym a nebo půjde dál?
Obávám se, že bude válka.
27. 02. 2014 | 12:29

buldatra napsal(a):

to siven

pane pstruh,

nehledám již žádných pokladů, neboť svůj poklad jsem již našel.
Mám ho doma už něco málo přes čtvrt století.

Ale ta otázka pro kosoúhlého pána nebyla zodpovězena.
S poklady však nesouvisí, pouze s antropologickými znaky.
27. 02. 2014 | 12:32

Míla napsal(a):

Resl
ukrajincům nezáviďte Janukovyče,mi máme zase Rittiga,také byl souzen a podívejte jak dokázal mávat i s vládou.
27. 02. 2014 | 12:35

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

sivene, dodatek,
pokud budete mít náladu, přečtěte si můj příspěvek v 9:37.
To jen, aby bylo mezi námi jasno.....

Buldatra, zklamu vás
Potomci Keltů prostě nejsou. Vymřeli.
Zůstaly jen směsky. Pokud je mi známo, našli genetikové u nějakého Ira až 40% genů, které se připisují Keltům. Což prý je zatím nejvyšší maximum.
Zajímavé je, že jisté procento Keltských genů má i obyvatelstvo české kotliny.
Holt jak ty hordy Slovanů, Germánů, Keltů, Hunů či Avarů táhly krajem tak se to krapet pomíchalo.
Neb provádění nemravností se ženským obyvatelstvem mimo loupení a rabování bylo vždy oblíbenou kratochvílí vojáka.
No a pokud se takové znásilněné holce něco narodilo, tak to nezabila, ale vychovala. A my jsme teď tady a taky naživu.
Tak to na světě chodí.
27. 02. 2014 | 12:35

Filuta napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/ukrajina-uvaha-o-revoluci-0yw-/p_zahranici.aspx?c=A140226_095509_p_zahranici_wag
Výborný článek


Martin

Já vás přesvědčovat nebudu. Když myslíte...
Ale pokud občas čtete ekonomicky zaměřený tisk, tak byste měl vědět, že USA jedou na dluh, a to pěkně na doraz. EU i Amerika tisknou nové peníze jak o život.

Rostoucí ekonomiky jsou Rusko atd.


Jana Pechová

Kdo dnes dělá něco nezištně?
Vy žijete v nějakém vzduchoprázdnu.
Udělá-li západ Ukr. takovou hovadinu, že zruší jazykový zákon, dá se očekávat, že to bude mít své důsledky.

Jestliže jste tak nadšeně aplaudovali další "oranžové revoluci za demokracii", tak vám teď nezbývá, nežli přiznat stejné právo na sebeurčení taky východu.
Pokud to nedokážete, tak jste asi "demokraty" jen v případě, že to konvenuje vašemu světonázoru.
A co říkáte na výzvy ukr.židů, kteří se pro změnu dovolávají ochrany Izraele a bylo jim doporučenom aby opustili zem?
Jak se vám líbí Bandera na státních budovách?

Tohle jste chtěli?
27. 02. 2014 | 12:36

TomášL napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=ho9nSUA6d3w
27. 02. 2014 | 12:37

gabriela napsal(a):

Globální Mejdan (?) ...

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3538-na-ukrajine-se-ted-rozviji-sorosem-financovany-libyjsky-scenar

http://www.czechfreepress.cz/evropa/usa-si-koleduju-o-velky-konflikt-na-ukrajine-rusko-amerike-vychod-ukrajiny-urcite-nepusti.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/328707-historie-vyostruje-situaci-na-ukrajine-bojuje-se-o-jazyk-i-o-banderu.html
27. 02. 2014 | 12:40

martin_ka napsal(a):

já myslím, že nějaká menší občanská válka by neškodila..:-)
už dlouho v telce nic zajímavého na tohle téma chybí
27. 02. 2014 | 12:41

TomášL napsal(a):

TV přímý přenos z Krymu...

http://www.youtube.com/watch?v=ho9nSUA6d3w
27. 02. 2014 | 12:41

na pravou míru napsal(a):

Jano Pechová,
většina obyvatel Krymu jsou etničtí Rusové, kteří chtějí k Rusku, následují krymští Tataři, kteří raději Ukrajinu.
"Země - jakákoli - by měla patřit hlavně obyvatelům, kteří na ní žijí. Tam hledejte pramen, ne v tom, kdo si kdy to území politicky přivlastnil." Krym si přivlastnila Ukrajina jako daro od generálního tajemníka Komunistické strany Sovětského Svazu Nikity Sergejeviče Chruščova. Do té doby patřil Ruské federaci od dob carevny Kateřiny Veliké.
27. 02. 2014 | 12:45

Al Jouda napsal(a):

To na pravou míru :
Ono se to má s tím Krymem podobně jako s přístavem Dancig. Takováto neintegrovaná národní území byla vždy jablkem sváru:)))))
27. 02. 2014 | 12:45

Sláma napsal(a):

Jana Pechová je typickým příkladem člověka, nenávidějící jiné národy: "Ovšem, když tam ten masakr je, těžko se na něj dívat se založenýma rukama."

Ano, takže řešením je podle vás vyhnání takřka veškerého nealbánského obyvatelstva, vypálení křesťanských kostelů a klášterů, které tam zakládali žáci sv. Metoděje a sv. Cyrila?
To je paní Pechová, velice nacionalistický postoj. Protože Srbsko bylo tradičním spojencem Ruska (ale také Francie!), a vy nenávidíte Rusy až za hrob, tak je veškeré bezpráví učiněné na Srbech podle vás to správné, protože to byli historičtí spojenci Rusů a mohou si za to tedy sami, že?!
27. 02. 2014 | 12:46

Gustáv Kočí napsal(a):

Tak jestliže už je Janukovyč někde v Rusku pod Putinovou ochranou, znamená to pro opozici velkou prohru. Podle mě se tak vše dostává do patové situace, z dlouhodobého hlediska jasně výhodnější právě pro Putina.
27. 02. 2014 | 12:46

Filuta napsal(a):

Pro Resla a Martina

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2533661/globalni-ekonomika-v-roce-2014.html
27. 02. 2014 | 12:50

na pravou míru napsal(a):

siven:
Kateřina Veliká připojila celý Krymský chanát k Rusku již v 18. století. Zlatá Horda a Osmanská říše na Krymu jsou dávná historie. Anebo že by se znovu objevili Skythové, što?
27. 02. 2014 | 12:50

Jana Pechová napsal(a):

Filuta
Možná jste nepostřehnul, že jsem - alespoň já osobně - ničemu neaplaudovala a nadšeně už vůbec ne.
Ukrajina je přes dvě desetiletí jeden velký průšvih a těch lidí tam je mi upřímně líto. Opravdu dobrou cestu ven z problémů však musí najít především sami: zvenčí můžete čerpat inspiraci, nikoli lapat po návnadě.
Ve vzduchoprázdnu nežiju. Ale pokud jsou kolem mě v kurzu úplatky, také přece nezačnu uplácet, abych se stala součástí reality.
27. 02. 2014 | 12:52

na pravou míru napsal(a):

Al Jouda:
Krym a neintegrované národní území??! :))
Zkuste si něco přečíst třeba od Lermontova.
27. 02. 2014 | 12:53

Jana Pechová napsal(a):

na pravou míru
Na Krymském poloostrově žije přibližně 2 300 000 obyvatel, z nich je okolo 58 % ruské národnosti, 24 % ukrajinské a 13 % krymskotatarské.
Z hlediska historie jsou na Krymu doma krymští tataři, které poprvé vyhnala krymská válka, podruhé je masivně deportoval Stalin na Sibiř.
Takže dnes bych opravdu byla velmi opatrná na "ruskou většinu".
27. 02. 2014 | 12:58

gabriela napsal(a):

martin_ka

David Icke o "telce" ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=VeEfw7xgwwA
http://www.youtube.com/watch?v=4zlQYR7mVc8
******************************************

http://www.youtube.com/watch?v=O039dqCLzhA
http://www.youtube.com/watch?v=O039dqCLzhA
27. 02. 2014 | 12:58

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ještě malá technická k tkzv. svobodným volbám /na Ukrajině/.

Těžko bude možno hovořit o svobodných demokratických volbách, pokud budou média a rozhodující komunikační kanály v rukou nějaké jedné zájmové skupiny, jedné ze stran.
Protože síla médií je dnes velmi velká /proto také ty masivní výdaje na předvolební reklamu, agitaci...v médiích a dalších kanálech pro šíření informací/.
Výsledkem takových " svobodných a demokratických" voleb tak může být velká nespokojenost, pocit křivdy, ublížení....a tedy stav, který nejenže nic nemusí vyřešit, ale naopak může napomoci ještě větší eskalaci napětí , které se pak v určitém bodě, při jisté hladině své akumulace...buď uvolní nebo se bude postupně vybíjet v konfliktech, které budou zemi dál vysilovat /což je ale přínosné pro ty, kdo chtějí právě že na takovém stavu parazitovat - tím nemám na mysli státy coby celky, ale určité zájmové skupiny, které umí těžit z transferů prostředků daňových poplatníků ve prospěch jejich účtů - zprostředkovaně, přes právě že takové konfliktní situace a stavy/.

Je třeba hrát co nejvíce fér, obávám se, že ale takový zájem zde není.

Malá dodatečná technická :
Švýcarsko si nedávno odhlasovalo zákon, kdy chce svou imigrační politiku přitvrdit. Že by v Basileji už dávno tušili či věděli....?!?
Nebylo by to poprvé - kdy v tomto finančním centru disponují informacemi, o kterých se běžný Evropan dozví pokaždé pozdě - když už mu nejsou k ničemu.
Ale to je jen spekulace, nezajímal jsem se o iniciační stránku procesu onoho referenda, z jakých kruhů vzešla ta iniciativa /na druhé straně - kdo ví jistě, že to jsou právě ty kruhy ??/.
27. 02. 2014 | 13:00

Qin napsal(a):

Viola:Ptala jste se kdo je to bolševik? Podívejte se do zrcadla.
27. 02. 2014 | 13:02

scallop napsal(a):

Jana Pechová

Slama zjistil, ze nenavidite cizi narody, a filuta objevil, ze jste nadsene aplaudovala komusi za cosi.

Tady se o sobe jeste dovite veci. Jsem zvedav, jak dlouho s temito ded(k)y vsevedy vydrzite diskutovat.
27. 02. 2014 | 13:05

buldatra napsal(a):

Kosoúhlý pane,

nejsem zklamán vaší odpovědí, neboť šlo jen o perličku, o antropologické znaky, typické pro příslušnost k té, či oné skupině. A ta se v současné době vyskytuje nejhojněji na Ukrajině.
To jen tak, aby řeč nestála a pstruzi věděli, že stále někdo hledá nějakej ten poklad, i když to poklad ani není.

Samože, keltové jako takoví, i s tím jejich Merlinem a vůbec, již vymřeli, ale jejich potomci, nositelé oněch znaků, žijí.

Fakt je také ten, že za oněch dávných keltských dob, se i keltové mísili se svou kořistí a otroky a imigranty a vůbec.
A je také fakt, že na ty dnešní Ukrajince a jejich myšlení nemají nějaké jejich antropologické znaky žádný vliv.
Vliv zásadní, nejzásadnější, mají penízky v jejich kešeních. Čím méně jich je, tím je nespokojenost větší a naopak. A jestli se toto nezmění, nezmění se bouře v klidnou hladinu rybníka. Teda, nejen na Ukrajině.

Jenom spokojení lidi nemají zapotřebí pořádat demonstrace a střílečky a podobné kratochvíle. A spokojení nebudou, dokud je bude někdo ždímat, aby sám měl hromadu a po něm potopa. Takže, jestli po Janukovičovi a jeho předchůdcích a parťácích, nakonec nějaká ta forma potopy na ně nakonec nepřijde, nedivil bych se.
Páč platí, že na poxranýho i hajzlík spadne.
27. 02. 2014 | 13:05

Sláma napsal(a):

kosoúhlý napsal naprostou hloupost: "Potomci Keltů prostě nejsou. Vymřeli."

Takovýhle nesmysl jsem už dlouho nečetl. Je zjevné, že nic nevíte o antropologické genetice.
Takže pár poznámek:
1) Pokud má někdo alespoň 1% genetické informace po někom jiném, tak je jeho potomek, to dá rozum.
2) Keltové, Slované, Germáni atd. jsou především jazykové skupiny. Na příbuznost genetickou lze z příbuznosti jazykové pouze usuzovat a dnes již je známo, že ne vždy tomu tak je.
3) Vzájemnou příbuznost lidských populací je možné posuzovat jen podle genetických markerů na Y chromozomu v parentální linii a v mitochondriální DNA v maternální linii. Vše mezi tím je velká neznámá, resp. příbuznost je možno odhadovat podle somatotypu.
4) V době ledové se lidstvo v Evropě zachovalo ve dvou refugiích, jedno v oblasti Iberského poloostrova, druhé v jihoruských stepích. Současné evropské obyvatelstvo vykazuje vcelku plynulý gradient mezi genetickými znaky spojovanými s těmito refugii v ose východ-západ.
5) Žádná evropská populace není geneticky čistá a na vzájemnou příbuznost je možno usuzovat jen z poměru jednotlivých markerů. K tomu je nejlepším nástrojem shluková analýza (cluster analysis).
27. 02. 2014 | 13:07

oh napsal(a):

MartinO:
Martine0 Intel, Apple, HP, atd atd už bez asijských (čínských) komponentů nevyrobí ani krabičku na zápalky. Bez Apple, MS a Google se zbytek světa klidně obejde, když bude muset. Software a síťové služby zvládne spáchat kdokoli se znalostí programování. Možná ne tak dobře, ale: http://www.lupa.cz/clanky/tvurci-noveho-finskeho-mobilu-sali-prednost-yandexu-pred-googlem/
Rusko je podle vás "ropa a zbraně" - no možná. Ale ta ropa (a plyn, zlato, železo,atd...) jsou prachy. A ty zbraně, (DOMÁCÍ VÝROBY, takže nelze Rusy od jejich zdroje odříznout), zaručují, že sebrat Rusku ty prachy nebude zase taková sranda, jak si to někteří "stratégové" linkují. Na tezi: "Rusko je zaostalý kolos, do kterého stačí šťouchnout a on spadne", už pár rádobyimperátorů světa v dějinách dojelo...
27. 02. 2014 | 13:09

Belgičan napsal(a):

Gustáv Kočí:12:46
Spíše naopak.
Putin má doma důkaz toho, že i ve východní Evropě jsou lidé schopni s autokratem zatočit. To je pro Putina velmi zlé! Bude muset reagovat.
Buď zlevní vodku, nebo zasáhne vojensky. Co myslíte, že zvolí?
27. 02. 2014 | 13:10

buldatra napsal(a):

belgičane,

bude dávat vojákům vodku zadarmo.
27. 02. 2014 | 13:13

Belgičan napsal(a):

buldatra,
asi tak.
27. 02. 2014 | 13:14

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

slámo, slámo,
tedy jinak:
Pokud máte jen jeden jediný gen společný s trilobitem, jste potomek trilobita, tedy trilobit??
Pokud ano, jste trilobit GMO, a jako takového je nutno vás z přírody odstranit, protože GMO živočich může být pro zemeguli nebezpečný,
Jak řekla moudrá komise EU v případě GMO akvarijních rybiček.
Taky je museli zabít a spálit...
A o antropologické genetice opravdu nemám šajn. O matematice ano.
27. 02. 2014 | 13:15

Baba napsal(a):

Babo, pár kilásků ti přijde k duhu, kokoshka je buď už dlouho zticha anebo skrytý pod jiným nickem.
27. 02. 2014 | 13:17

TomášL napsal(a):

Pro problémy na serveru youtube můžete sledovat dění na Krymu:

http://atr.ua/misc/page05
27. 02. 2014 | 13:18

Sláma napsal(a):

Jana Pechová napsala další hloupost: "Z hlediska historie jsou na Krymu doma krymští tataři".

Tataři je skupinový název pro mongolské nájezdníky (etničtí Mongolové byli ve skutečnosti v menšině, většinu tvořili příslušníci turecky mluvících), kteří zde, stejně jako jinde, vyhladili původní obyvatelstvo během svých nájezdů ve 13. století.
Jenže po nich přišli ještě Otomanští Turci, na ty jste nějak zapomněla. Před nimi tam byli Benátčané, před nimi Kipčakové, před nimi Řekové, před nimi Chazaři, před nimi Bulhaři, před nimi Hunové, před nimi Gótové, před nimi Scythové, před nimi zase Řekové, před nimi Kymeřané.
Takže "původní" je vždy dobově podmíněné a je naprostou blbostí takto uvažovat, jak uvažujete vy, Jano Pechová. Ale vy užíváte jen to, co se vám hodí, při prosazování vaší nenávisti proti všemu ruskému.

A co takhle Severní Amerika? Nemají právo na Kanadu Irokézové a na Spojené státy Siuxové?
27. 02. 2014 | 13:19

Sláma napsal(a):

kosoúhlý:
Vy zřejmě vůbec nechápete pojem "potomek". Vy sám jste samozřejmě potomek měňavky.
27. 02. 2014 | 13:20

Qin napsal(a):

Kokoshka je na trati Kijev- Moskva.
27. 02. 2014 | 13:21

sef mafie P. Kellner napsal(a):

Ukrajina, kabelky za miliony od p. Necasove apod., to je jen takovy divadylko pro proletariat, radeji si posvitte na p. Petra Kellnera... tenhleten mafian nam tady doslova ridi celou republiku...
27. 02. 2014 | 13:22

... napsal(a):

Celou Ceskou republikou ovlada Petr Kellner. Cele deni v CR ridi Petr Kellner pomoci penez (uplatku), ridi a ma v rukou ekonomiku, politiku, justici i media. Dvoraka do Ceske televize dosadil on...
27. 02. 2014 | 13:23

siven napsal(a):

kosoúhlý průmět čtverce - Asi jste nepochytil většinu mé nadsázky a ironie. To jen tak na okraj.

S tím 9:37 se souhlasit dá, da da.

S tím, kdo kdy co zrušil... s tím to zkoušejte jinde. Římané udělali z Jeruzaléma kůlničku na dříví, už je to téměř dva tisíce let... a co tehdy zrušili, nebo nezrušili, od 20. století kupodivu nikoho (důležitého) moc nezajímá.

Ani bubnující chlapíky s kožešinovými čepicemi na Majdanu.

Aby bylo jasno: já se tam nikoho nezastávám. Na všech stranách jsou momentálně v popředí výhradně pitomci.
27. 02. 2014 | 13:24

blb kam se podivas napsal(a):

resl napsal(a):
V roce 1967 byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za krádeže, po roce ho však propustili v rámci amnestie k 50. výročí VŘSR. V roce 1970 byl opět odsouzen, na dva roky za těžké ublížení na zdraví

No a co? Vsak byl disident tak jako ti nasi. Z Havla prezident i z Janukovice prezident. Nakradli si oba radne jen Havel z toho ma ho.no a Janukovicovi zbyde to same.
Pane Resle osle koukam ze nemerite kazdemu stejne.
Rusak je agresor naproti tomu Amik strazce miru . Vyhrable to mate pekne
27. 02. 2014 | 13:25

... napsal(a):

Ukrajina, kabelky za miliony od p. Necasove apod., to je jen takovy divadylko pro proletariat, radeji si posvitte na p. Petra Kellnera... tenhleten mafian nam tady doslova ridi a vykrada celou republiku, vcetne statniho rozpoctu...
27. 02. 2014 | 13:27

Martin1 napsal(a):

"Počet přemýšlivých lidí je příliš nepatrný na to, aby mohli obtěžovat svět!
Voltaire
Pane Resl děkuji Vám za vaše názory, jste jeden z mála, který jim dá alespoň vyniknout.
27. 02. 2014 | 13:27

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

slámo,
já jen vím, jak je to u psů. Pokud má štěně nějaký znak po dávném předkovi, nutno štěně z chovu vyřadit. Nikdy papíry nedostane.
Nebo jinak:
Se šimpanzem jsme měli, my lidi kdysi společného předka. Tedy člověk je potomek šimpanze, tedy zvíře.
Tedy, pokud zabilu tchýni, zabil jsem šimpanze, tedy zvíře a můžu dostat jen pokutu. Nikoli doživotí.
Zabte tchýni a přijďte pak na soudce s antropologickou genetikou.
uvidíte tu srandu....
27. 02. 2014 | 13:28

Jana Pechová napsal(a):

scallop 13:05
Kdybych měla být tím, z čeho všeho mě tu už obvinili zdejší diskutující, musela bych být taková zrůda, že by mi záviděli i Hitler se Stalinem.
Fakt přitom je ten, že člověk u druhých nenávidí zejména své vlastní chyby, ať už jde o omyly historické, za něž se stydí (a útokem na druhé to přebíjí) anebo omyly, které z nějakých důvodů obhajuje (většinou, aby je nemusel přiznat).
Nenávistné projevy tak svědčí o těch útočnících. Mě už to většinou nechává v klidu. :-)
27. 02. 2014 | 13:29

ppp napsal(a):

Rusak je agresor, Amik je strazce miru. Presne tak to je. Souhlasim s timto tvrzenim.
27. 02. 2014 | 13:29

Viola napsal(a):

ppp - v tom případě je Amík jako mastodont, kam šlápne, tam sto let tráva neroste.
27. 02. 2014 | 13:33

TomášL napsal(a):

Tak mě zaujalo, že Bulatov je novým ministrem. Ano, ten který byl mučen a který byl zázračně nalezen!!!
27. 02. 2014 | 13:33

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Sláma
A na církevní retsituce by dle Pechové měli mít nárok zejména ti, kteří byli okradeni během středověku a pak během rekatolizace.
Přitom ale tvrdí něco jiného a urputně bojuje jen za tu svou Církev.

Pane Sláma, každý - až na výjimky , bojuje za ty "své", kteří ho primárně či nějakým způsobem odvozeně (ale někdy jen zdánlivě)...platí.
To je zcela normální životní strategie - je podobná té, co zažívá denně dobytek v kravíně nebo v prasečáku. Oni ti vidí jen to, že jejich nabývání na váze je velkým štastím působeným jejich zdánlivými dobrodinci, kteří jim denně sypou do korýtka...ale nejsou schopni a asi ani ochotni chápat to, že se právě to stále rostoucí zdánlivé štěstí ukáže jednou být faktickou katastrofou, pohromou.
Zatím však vesele chrochtají a kroutí svými ocásky - já jim rozumím, přes žaludek se dá docíliti mnohých náklonností či závislostí.
27. 02. 2014 | 13:33

Viola napsal(a):

... napsal

a boří, co bylo dobře a krásně postaveno.
27. 02. 2014 | 13:35

e-m- napsal(a):

jo, geopolitické války jsou náramná věc - vždycky keců o dobru, když se to rozjíždí, pak otevřená sviňárna a hnus všeho druhu, nakonec všecko roztřískané, lidi zhnusený..... ve jménu DOBRA..........jo, a PRAVDY, samozřejmě.
Kdyby někomu OPRAVDU záleželo na Ukrajincích... ono by se asi dalo... ale nikoli takto.
27. 02. 2014 | 13:36

Viola napsal(a):

TomášL

a bez jizev, jako svatá panna Maria.
27. 02. 2014 | 13:36

jozka napsal(a):

Zruda ne, madam Pechova. Jen nejste z nejbystrejsich. Ale nic si z toho nedelejte, jak vidno, zit se s tim da. A to, ze u ostatnich vidite nenavist vuci sve osobe... mno, to se vam je ve vasi jednoduchosti jen zda. Nenechte se tim proto prosim vykolejit. Kazdej holt mame nejakej problem.
27. 02. 2014 | 13:36

Dalimír napsal(a):

Ani jsem to celé nečetl ,je to nadlouho a nemám na to trpělivost ! Jedno vím zcela jistě ! Jestli se ta podělaná EU brzy nerozpadne sama tak zavede náš národ do katastrofy ! Protože to co si ti bruselští šimli stále vymýšlejí a ještě k tomu+ amíci se do všeho serou ,tohle nemůže v evropě dobře skončit !
27. 02. 2014 | 13:39

resl napsal(a):

Mílo, Rittig je snad ještě horší než Janukovyč, ten krade veřejně a rozhledem se sotva vyrovná poslednímu mužikovi v Rusku. Taková je bída české politiky, takže ji radši přenechejme parlamentu Eu, kde budete mít taky svého koně.

Filuta :
Martin
Já vás přesvědčovat nebudu. Když myslíte...
Ale pokud občas čtete ekonomicky zaměřený tisk, tak byste měl vědět, že USA jedou na dluh, a to pěkně na doraz. EU i Amerika tisknou nové peníze jak o život. Rostoucí ekonomiky jsou Rusko atd.
--------------
takto odpovídá pan Filuta na dotaz, aby popsal jaké výrobky světové úrovně vyrábí made in russia. Filuto psal jsem vám, že vaši sovětští rusové umí dobře vyřezat vařečku a vy přijdete s takovou odpovědí,že se mu tají dech.
říkám vám, dráty z hranic jsou pryč a vy se s ruskými vládami modlete za odpuštění, které tyto napáchali zabíjením, vraždami,loupežemi na svých občanech a v čemž je vy a vám podobná zvěř podporuje.
27. 02. 2014 | 13:39

Viola napsal(a):

...napsal "Dvoraka do Ceske televize dosadil on... ?"
je to možné? V tom případě by měl být urychleně odvolán.
27. 02. 2014 | 13:40

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

slámo, ještě raději bych byl potomek ploštěnky

Uříznete kus ploštěnky, a máte dvě. k oběma kusům dorostou noví, celí jedinci
Rozřízněte ploštěnku na 10 kusů a máte 10 ploštěnek.
Jó být tak ploštěnkou. Onemocním, nemocný kus těla odříznu a spálím. doroste mi zdravý kus těla. Úžasné. Doktora mi netřeba.
Skočím pod vlak, vlak mne rozseká a za vlakem vyleze 15 nových stejných já.
No to by byla paráda...
Akorát bych musel hodit pod vlak manželku, aby se rozmnožila, abychom se nemuseli dělit.
Ženský by se těch 15 možná líbilo, mně už míň.
27. 02. 2014 | 13:40

Hajduk napsal(a):

Pán Klíma , iba dračie diery mohli nasmerovať geopolitiku na Ukrajinu, bo je dávno známe , kde sa pestuje ryža a sa jej tam darí , tam bude dobrá klíma , dnes vo veľkom sa pestuje ryža v strednej a južnej Afrike.
27. 02. 2014 | 13:40

na pravou míru napsal(a):

Jano Pechová,
když už citujete údaje wiki, tak byste měla všechny, které se vztahují k tématu. Tataři vtrhli na Krym ve 13. století, takže tam rozhodně nejsou domovským etnikem. Ze současných národů by to byli Řekové.
Samozřejmě se přidal Váš přicmrndávač scallop. :)
27. 02. 2014 | 13:41

Belgičan napsal(a):

Viola napsal(a):
ppp - v tom případě je Amík jako mastodont, kam šlápne, tam sto let tráva neroste.

Jak jsme na příkladu dvou podobných zemí jasně viděli - DDR / NSR, že Violo.
27. 02. 2014 | 13:41

Viola napsal(a):

Belgičane

Především jsme to mohli vidět v Koreji, Vietnamu, Iráku, Afgánistánu, Lýbii, Sýrii, Jugoslávii a snad mě ještě někdo doplní, na co jsem zapomněla.
27. 02. 2014 | 13:44

Gustáv Kočí napsal(a):

Belgičane:
To by platilo, kdyby byla Ukrajina jednotná, a co je s nějakým Janukovyčem by všem mohlo být jedno. Takhle má Putin pod ochranou "krále poloviny království".
Na tahu je opozice. Rozdělení země podle mě nechtějí, dohoda s východní částí + Krym..., těžko. Když vypukne občanská válka, pošle Putin vojsko na ochranu etnických Rusů (i kdyby nerad, bude muset).
Zatím to vypadá na čekání na předčasné volby, v nich na remízu, potom na sestavení slabé vlády..., a na nové předčasné volby, sestavení slabé proruské vlády, a na nové předčasné volby, kolik jich jenom chcete...
Janukovyč jim neměl utéct.
27. 02. 2014 | 13:46

Viola napsal(a):

Belgičan

Za účelem utvrzení a udržení jejich „práva“ na vykořisťování jiných národů, Spojené státy se pravidelně uchylovaly k extrémnímu násilí, a zejména vojenskému. Zde je seznam známých ozbrojených intervencí a jiných trestných činů. Samozřejmě není úplný, ale můžeme tvrdit, že lepší asi není.

„Třesu se někdy o svou vlast, když pomyslím na to, že Bůh je spravedlivý.“ - Thomas Jefferson

„Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku, by měli být zastřeleni hned první den občany své země.“ - Ernest Hemingway
27. 02. 2014 | 13:48

Viola napsal(a):

Belgičan

Jen v letech 1661-1774 byl z Afriky do USA dovezen asi jeden milion živých otroků a více než devět milionů zemřelo po cestě. Příjmy otrokářů z této operace v cenách poloviny 18. století byly nejméně 2 miliardy dolarů, což na tu dobu byla astronomická částka.

1622 - Americké války začínají prvním útokem na indiány v roce 1622 v Jamestownu, poté následovala válka s indiány (Algonquini) v Nové Anglii v letech 1635-1636 a válka v letech 1675-1676, která skončila zničením téměř poloviny měst v Massachusetts. Další války a potyčky s indiány pokračovaly až do roku 1900. Američané zničili asi 100 miliónů indiánů, což se dá plnoprávně považovat za genocidu, výrazně převyšující masové vraždění židů Hitlerem (4 - 6 milionů obětí).
27. 02. 2014 | 13:48

Martin1 napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
scallop 13:05
Kdybych měla být tím, z čeho všeho mě tu už obvinili zdejší diskutující, musela bych být taková zrůda, že by mi záviděli i Hitler se Stalinem.
Fakt přitom je ten, že člověk u druhých nenávidí zejména své vlastní chyby, ať už jde o omyly historické, za něž se stydí (a útokem na druhé to přebíjí) anebo omyly, které z nějakých důvodů obhajuje (většinou, aby je nemusel přiznat).
Nenávistné projevy tak svědčí o těch útočnících. Mě už to většinou nechává v klidu. :-)
27. 02. 2014 | 13:29
-----------------
Paní Pechová jen k věci, kterou jste sama nastínila, když sama sebe hodnotíte.
Vy se domníváte, že ten Hitler a Stalin si o sobě mysleli, že jsou těmi zrůdami?
Určitě ne. Člověk by se měl vždycky zamyslet nad hodnocením druhých, je možné že se mohou mýlit, ale měl by se zastavit, zapřemýšlet a nebýt spokojen jen s pochlebovači.
Když něco malinko pochopí, že ti lidé mají třeba v něčem pravdu, teprve pak se stává opravdu moudrým a chytřejším než ti jeho kritici, ti mu něco dali - on to získal a to zcela zadarmo.
27. 02. 2014 | 13:49

Belgičan napsal(a):

Viola, co tím chcete říct? Ve Vámi jmenovaných zemích by bylo lépe, kdyby je okupovali Rusové, popř., kdyby tam dále vládli diktátoři a Vy by jste tam odtud neměla informace?
Nechápu Vaši logiku.
27. 02. 2014 | 13:49

Viola napsal(a):

Belgičan

Od roku 1689 do roku 1763 proběhly čtyři hlavní imperiální války, do nichž byla zapojena Anglie a její severoamerické kolonie, stejně jako francouzská, španělská a holandská říše. Od roku 1641 do roku 1759 bylo 40 vzpour a 18 vnitřních konfliktů mezi osadníky, pět z nich dosáhlo úrovně povstání. V roce 1776 začala válka za nezávislost, která skončila v roce 1783. Druhá válka proti Anglii v letech 1812-1815 posílila nezávislost, zatímco 40 válek s indiány v letech 1622 - 1900 vyústilo v získání milionů akrů půdy.

1792 - Američané válčí s indiány o Kentucky

1796 - Američané válčí s indiány o Tennessee

1797 - Ochlazení vztahů s Francií poté, co loď US Delaware útočí na civilní loď Croyable; válečné střety pokračují až do roku 1800.

1800 - Otrocká vzpoura vedená Gabrielem Prosserem ve Virginii. Asi tisíc lidí bylo pověšeno, včetně samotného Prossera. Sami otroci nezabili jediného člověka.
27. 02. 2014 | 13:49

Ernesto napsal(a):

Vy západacké krysy neměli jste pomáhat rozbít SSSR ! Poskokové amíků můžete spytovat svědomí i s tou vaší slavnou EU ! Putin se tak snadno vyprovokovat západem nedá ! Má rozum na rozdíl od falešných a štvavých západních politiků !
27. 02. 2014 | 13:50

Viola napsal(a):

Belgičan

A přečtěte si to celé, nebudu to tu opisovat

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx
27. 02. 2014 | 13:52

MartinO napsal(a):

oh napsal(a):

"Martine0 Intel, Apple, HP, atd atd už bez asijských (čínských) komponentů nevyrobí ani krabičku na zápalky. Bez Apple, MS a Google se zbytek světa klidně obejde, když bude muset. Software a síťové služby zvládne spáchat kdokoli se znalostí programování. Možná ne tak dobře, ale: http://www.lupa.cz/clanky/tvurci-noveho-finskeho-mobilu-sali-prednost-yandexu-pred-googlem/
Rusko je podle vás "ropa a zbraně" - no možná. Ale ta ropa (a plyn, zlato, železo,atd...) jsou prachy. A ty zbraně, (DOMÁCÍ VÝROBY, takže nelze Rusy od jejich zdroje odříznout), zaručují, že sebrat Rusku ty prachy nebude zase taková sranda, jak si to někteří "stratégové" linkují. Na tezi: "Rusko je zaostalý kolos, do kterého stačí šťouchnout a on spadne", už pár rádobyimperátorů světa v dějinách dojelo..."
===============================================

Není snad důležité kde se vyrábí, ale kde probíhá vývoj. A hlavně kam plynou zisky. Největší firmou současnosti na celém světě je americký Apple. Veškerý vývoj a řízení probíhá v USA. Toto je sídlo pro 13.000 zaměstnanců které si v současnosti staví. Tam se točí peníze a ne v někde v čínské továrně:
http://www.zive.cz/clanky/nove-detailni-obrazky-futuristickeho-sidla-applu/sc-3-a-171301/default.aspx

Že bez Číny nevyrobí ani krabičku, to si snad děláte legraci. Není problém během pár měsíců přesunout veškerou výrobu zpět do USA, pokud se to vyplatí:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/apple-couva-z-ciny-cast-vyroby-pocitacu-presune-zpet-do-usa-938545

Když "bude muset", tak se svět obejde i bez kola a bez ohně. V podstatě i bez člověka. K tomu nemám co dodat.

Rusko je relativně bohaté jen proto, že se shodou okolností nachází na jejich území ropa a plyn. Bez těchto komodit by tam vládl středověk, stejně tak jako v Arabských státech. Jejich ekonomický vzestup za posledních cca 10-15 let byl dán pouze ohromným zvýšením cen komodit. Není to nic z čeho my bychom si mohli brát příklad a následovat a nedá se to ani nijak obdivovat jak naznačují někteří diskutující. Rusi nedokáží sami vyvinout a vyrobit ani konkurenceschopné auto.
27. 02. 2014 | 13:56

resl napsal(a):

resl:V roce 1967 byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za krádeže, po roce ho však propustili v rámci amnestie k 50. výročí VŘSR. V roce 1970 byl opět odsouzen, na dva roky za těžké ublížení na zdraví

blb kam se podivas :
No a co? Vsak byl disident tak jako ti nasi. Z Havla prezident i z Janukovice prezident Pane Resle osle koukam ze nemerite kazdemu stejne.
------------
promiňte blbe k.s.p., ale já myslel, že Havel neseděl za krádež a těžké ublížení na zdraví. Jinak máte příhodný nick, před toho blba si dejte "rudý."
27. 02. 2014 | 13:57

Belgičan napsal(a):

Gustáv Kočí
...pošle Putin vojsko na ochranu etnických Rusů (i kdyby nerad, bude muset)...
Myslíte, jako Hitler musel poslat svá vojska na ochranu svých lidí do ČSR?

Viola,
ignorujete skutečnosti, mícháte pátá přes deváté, jen aby Vám vyšlo, aby ti Amíci byli ti nejhorší. Tady nemá cenu diskutovat.
27. 02. 2014 | 13:58

Hajduk napsal(a):

Tak ako veľký Kolumbus si splietol Indiu s Amerikou , tak dnes si nekto splietol Malajziu s Malorosiej.
Malajzia a Čína sú vedúcimi investormi v strednej a južnej Afrike, pestuju si tam dobrý čajíček, ryžu, ťažobne spoločnosti si vozia potrebne suroviny , nekto sa má .
No a komu niet rady?
27. 02. 2014 | 13:59

Belgičan napsal(a):

resl,
s tím odsouzením je fáma, nebo pravda?
27. 02. 2014 | 14:00

Viola napsal(a):

Qin:Ptala jste se kdo je to bolševik? Podívejte se do zrcadla.
Dík, to jsem chtěl a slyšet, už jsem nevěděla, čí jsem. :-)
A pokud by to tak bylo, pak jsou bolševici lidé usilující o mír a milující mír, tak jako tu třeba Dalimír.
27. 02. 2014 | 14:03

Gustáv Kočí napsal(a):

Belgičane:
To nemyslím, ale také jsem nikdy neviděl, že by se v československém pohraničí (nebo v Praze)v roce 1938 dělo něco takového, jako se děje v posledních měsících v Kyjevě.
27. 02. 2014 | 14:03

Yosif K napsal(a):

Jarle HALSNES napsal(a):
Jen k té Osetii a Abcházii: Obojí byly AUTONOMNÍ SOVĚTSKÉ SOCIALISTICKÉ REPUBLIKY, tedy s právem vystoupit z příslušné republiky stejně, jako svazové, tedy sovětské socialistické republiky, měly právo vystoupit ze Svazu. Jestli Gruzíni vyhlásili, že to jsou místo autonomií provincie, byl to krok v rozporu se slušností a nelze se divit, že je Abcházci a Osetinci tím spíš vykázali do patřičných mezí.
27. 02. 2014 | 11:16
Jste trombon všech trombonů - autonomní republiky neměly nikdy právo vystoupit ze svazové republiky. Kdyby tomu tak bylo - tak by Ruská Federace byla dávno v troskách. Většina ložisek zlata, ropy, plynu, diamantů atd atd se nachází v autonomních republikách.

Čečna s ropovody je autonomní republika. Tatarstan s ropnými vrty a leteckými fabrikami v Kazani je autonomní republika. Atd atd.

Legálně je to tak. Abcházce a Osety chápu že rusifikace je jim užitečnější než gruzinofikace, ale legálně to je tak jak to je. Myslím že jedinou zemí na světě která uznává odtržení Osetie a Abchazie je Rusko - a ani ti to moc neroztrubují. Nicméně je tak na 99% že současný stav setrvá - Abcházcům a Osteům se do Gruzie nechce.
27. 02. 2014 | 14:04

Viola napsal(a):

Belgičane, je to tak, kdo se se mnou pustí do debaty, nemá dost argumentů pokračovat.
27. 02. 2014 | 14:04

Baba napsal(a):

Babo, zodpovědnost za poetické vnímání jsoucna je na tobě, aktuálně tě to tady zpravidla nechá jen zapsat, páč většina personálu sdílí zkušenost, že single komfort pro rodinu trvá déle.
27. 02. 2014 | 14:07

Belgičan napsal(a):

Gustáv Kočí,
ano, Henlajn nebyl Janukovič. Máte pravdu. Janukovič byl pro Ukrajince rudým plátnem. Ukrajinsky neuměl, prosazoval Rusy a okrádal všechny. Tohle Henlajn nedělal, nebyl našim prezidentem. Protoho Češi neměli důvod sesazovat!
27. 02. 2014 | 14:08

Belgičan napsal(a):

Viola,
nebo se prostě nechce dostat na vaši úroveň, další věc, kterou jste velkoryse přehlédla.
27. 02. 2014 | 14:09

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702304255604579408491585302218?mg=reno64-wsj&url=http%3A%2F%2Fonline.wsj.com%2Farticle%2FSB10001424052702304255604579408491585302218.html

"...The dollar rushed to 36.27 against the ruble, marking the Russian currency's weakest point against the buck since 2009. The barely traded and highly illiquid hryvnia remained in free fall, with the dollar quoted over 11 against the Ukrainian currency for the first time. ..."

http://www.kurzy.cz/kurzy-men/grafy/CZK-RUB/

Což poškozuje ty, kdo do Ruska exportují. Anebo se chystali exportovat.
(jistě, mohou se u bank pojistit , ale obecně se ruským subjektům dovozy prodražují....a v delším časovém horizontu může dojít k utlumení domácí poptávky a tak k dalším tlakům v oblasti importů /našich exportů/)
Kdo ví, jak se budou události vyvíjet dál, tak může jen na trhu s měnami trhnout docela slušné peníze.
Já to bohužel nevím.
27. 02. 2014 | 14:10

Valenta napsal(a):

Euroamerická civilizace se potáci ve všeobecné(nejen hospodářské) krizi, kterou není schopna řešit jinak než válkou.Fašisté (oligarchické struktury) opět jako v 30tých letech min.století zvedají hlavy opírajíce se o potřebu oslabit pozice Ruska a dostat se k jeho surovinovým zdrojům.Opírají se hlavně o mladé lidi, kteří na svoji zkušenost teprve čekají.Antikomunismus je zaměňován s antirusizmem přesto,že komunizmus v Rusku dávno skončil (ale ani se tam nezrodil.Rusko jako světová velmoc prostě překáží imperiálním zájmům současných mocných.Proto ty výlevy na ochranu lidských práv (Pussy Riot a jiné protipunovské výlevy,proti OH v Soči.Evropa malé země by si měly uvědomit že k přežití v budoucnu bude nutná spolupráce s Ruskem, protože USA budou mít jiné starosti.Tak Mr Fendrych, Štětina ,Bursík Drank nach Osten nemá perspektivu
27. 02. 2014 | 14:10

magor napsal(a):

čert }:o( 27. 02. 2014 | 11:41

Může bejt, pokud ve scénáři. A to nemohu sloužit, páš tam nevidím. Pokud není, vše nepatřičné bude prostříháno, zůstane jen u skutkové podstaty přípravy.

Jak je? Tady pošmourno.

p.s. Kolikrát už, čudlíkomačkačů se vždy pár našlo.
27. 02. 2014 | 14:11

Viola napsal(a):

přesně pane Valento
27. 02. 2014 | 14:13

Baba Jaga napsal(a):

Neměla by Ukrajina nejraději vyhlásit státní bankrot? Nebo pokud se mezi sebou tamní obyvatelé nedohodnou, tak se rozdělit na nové zemičky, z nichž žádná nepřevezme závazky nynějšího státu?
Kdo ví, jak mají věřitelé Ukrajiny své půjčky zajištěny. Těm novým by asi zase někdo do začátků rád půjčil.
Historii vzniku a rozpadu SSSR neznám, takže nekomentuji.
27. 02. 2014 | 14:16

Filuta napsal(a):

Resle,

vy zoufalče, přivedete mne svým ignorantstvím jednou do hrobu.
Já nepodporuju žádné "vraždění", ale pouze uvádím na správnou míru vaše paranoidní představy o brzkém ekonomickém zhroucení Ruska.

Rus přežije všechno, což prokázal historicky a rozhodně bych netvrdil, že si jeho země stojí hůře nežli my. Ba právě naopak, řekl bych. Speciálně ČR se propadá stále hlouběji i přes optimistické skazky rádobyekonomů o ekonomickém "růstu".

Každý systém se postupně zdokonaluje (některému to trvá déle nežli ostatním), dosáhne-li svého vrcholu (což je příklad euro-atlantické civilizace), nastává rychlá dekadence. Úpadek bývá podstatně rychlejší nežli cesta na vrchol.


Jana Pechová

Pokud jsem vám křivdil a neaplaudovala jste nadšeně násilnostem vyvolaným "pokojnými " demonstranty v Kyjevě, pak jim aplaudovala "vaše" prolhaná média.
Jindy tak na genderovou vyváženost a nedotknutelnost menšin citliví Amerikánci a bruselské politbyro, jsou náhle slepí i hluší k porušování práv židů a Rusů na Ukrajině. Jsem zvědav, jak se poperou s její fašizací. "Česká" média rovněž trapně mlčí.
27. 02. 2014 | 14:17

křemílek napsal(a):

Že se tady v republice nikdo raději nezajímá o majitele té nechvalně proslavené likérky Drak ! Několikrát ho i televize ukazovala i s těmi štosy milionů na stole ! A ten člověk si veřejně dovoluje tvrdit že s metanolovou akcí nemá nic společného ? Nebo že ani netušil která bije když to svinstvo bylo odváženo z jeho fabriky ? V tomhle směru vyšetřování nějak zamrzlo ! Holt kdo má dnes prachy na toho jsou i zákony krátké ! Advokáti v česku si mnou ruce !
27. 02. 2014 | 14:18

Martin1 napsal(a):

Baba napsal(a):
Babo, zodpovědnost za poetické vnímání jsoucna je na tobě, aktuálně tě to tady zpravidla nechá jen zapsat, páč většina personálu sdílí zkušenost, že single komfort pro rodinu trvá déle.
27. 02. 2014 | 14:07

Baba
Ba - ba to máte naprostou pravdu, udeřila jste hřebíček se džbánem pro vodu, lépe to už vystihnout nelze. A to je celé způsobeno krajním upadáním v roztodivnosti, že štýf má tendenci k upadajícímu lesku bradavic na skleněnou peřinu a tím to jen dává do jiné roviny. Ba ba - přesně tak.
"a vo tom to je"
27. 02. 2014 | 14:19

blb kam se podivas napsal(a):

resl napsal(a):
promiňte blbe k.s.p., ale já myslel, že Havel neseděl za krádež a těžké ublížení na zdraví. Jinak máte příhodný nick, před toho blba si dejte "rudý."

Resle Vy a myslet? Nejste Vy nahodou JXD? Ten to ma taky pekne vyhuleny a je i stejne premyslivy. Resle byl jsem za komousu odsouzen k 2.5 letum za napadeni verejneho cinitele a ublizeni na zdravi paragraf 222
takze nejsem disident to jen ti co praskali tak jako smejdi a banda kolem Havla. A co se tyce toho rudyho tak Ruzyne jich mel kolem sebe 100
27. 02. 2014 | 14:19

resl napsal(a):

Belgičan napsal(a):
resl,
s tím odsouzením je fáma, nebo pravda?
---------------
http://www.financnici.cz/viktor-janukovyc,
je to pravda a jemně to vysílala i čt, moc se ji do pravdy nechtělo, ale jsou na to důkazy u ruské prokuratury. najděte si dle adresy nahoře.
27. 02. 2014 | 14:19

Viola napsal(a):

Ještě k vám pane Belgičane, ikdyž to nesouvisí s Ukrajinou, NDR/NSR
co jste tou poznámkou vlastně sledoval, vždyť to byl Gorbačov - bolševik, který se zasloužil o to, že tyto dvě země byly sjednoceny, tak proč do toho pletete Američany?
27. 02. 2014 | 14:20

křemílek napsal(a):

oprava! někdo raději nezajímá !
27. 02. 2014 | 14:20

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

MartinO
Bez ruské ropy a bez ruského plynu by v EU nastal chaos a možná že bolševická revoluce. / té by se dalo zabránit asi jen válkou s Ruskem/.
Rusko by ale klidně realizovalo dál své příjmy jinde /nejen v Číně/. Z Číny by pak dováželo i vše potřebné.

Byl bych opatrný s takovými primitivními hodnoceními - co zde předvádíte.
Napsat " jen ropu" - to je chucpe. Na ropě je závislá zdejší civilizace tak, že bez ní se rozpadne.
Stále jde o nadtřetinové dodávky, z celkového objemu dodávek. Nehledě na to, že Rusko je dle mé maličkosti mnohem předvidatělnější partner než svět islámu.

EU nakousla hodně červivé jabko.
A do ruského medvěda se nepíchá - v určité chvíli ho to přestane bavit a pak je většinou zle. Poznal to Napoleon, poznal to i Hitler.
27. 02. 2014 | 14:21

resl napsal(a):

Viola napsal(a):
přesně pane Valento
--------------
máte Valento zastání od Violy, toho byste si měl cenit, málokterý komouš to tady má. co je víc, než "kovaný ?"
27. 02. 2014 | 14:25

martin_ka napsal(a):

jaký má ČR (a její ministr Zaorálek) zájem na tom aby ukrajina zůstala nebo nezůstala ceslistvá.....podle je to věc tam těch lidí a všem ostatním by to mělo být jedno....všechno ostatní je vměšování a to se všeobecně považuje za neslušné a nesprávné
27. 02. 2014 | 14:27

Hajduk napsal(a):

"jaké podmínky si EU, MMF a Světová banka za půjčku nadiktují? Budou je noví ukrajinští politici schopni splnit, aniž by proti sobě poštvali obyvatelstvo? "

Autor, tie to otazky su irelevantne , celá Ukrajina, vrátane všetkých "politických" spektrov, žije iba dnešným dnom.
27. 02. 2014 | 14:28

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Belgičan napsal(a):
Viola,
ignorujete skutečnosti, mícháte pátá přes deváté, jen aby Vám vyšlo, aby ti Amíci byli ti nejhorší. Tady nemá cenu diskutovat.
27. 02. 2014 | 13:58
---------------
Vy děláte to samé - jen jste si vybral místo Amíků Rusy.
Explicitně tedy tvrdíte " Se mnou nemá cenu diskutovat".
27. 02. 2014 | 14:29

martin_ka napsal(a):

hajduk:
a to právě je potřeba jim vytřískat z hlavy
27. 02. 2014 | 14:31

Paralely mezi roky 1968 a 2014 ... napsal(a):

Pan Klíma se opět projevil jako cynický pletichář.
Samozřejmě - jen cynický pletichář může úspěšně kšeftovat s realitami.

Ale většina lidí nevlastní hokynářskou dušičku, jako pan autor.

Ukrajinci ukázali, že proti zvůli mocných je třeba se bránit.

My jsme v osmašedesátém před zvůlí cizí moci kapitulovali.
Přesto bylo okupanty zabito nejméně sto našich lidí.

Ukrajinci proti zvůli vlastního mocnáře, významně podporovaného cizí mocí, bojovali.

Výsledkem je změna režimu a sto padlých bojovníků.

My jsme měli Palacha.
Ukrajinci mají Nebesskou setninu.

Řekl bych, že se máme od Ukrajinců čemu učit.
27. 02. 2014 | 14:32

MartinO napsal(a):

17,3:

Asi jste to nepochopil. Já nepíšu že se obejdeme bez ropy, že na ni nejsme závislí, nebo že Rusi jsou hloupí že svého přírodního bohatství využívají nebo dokonce že si ho mají nechat vzít.
Jediné co píšu je co stojí za slušným hospodářským vzestupem Ruska. Nejsou to ani technologie, ani vynálezy, ani výroba, ani světoznámé značky. Je to jen a pouze přírodní bohatství a zbraně. Nic z čeho my bychom si mohli brát příklad a následovat. Nedá se na tom ani nic obdivovat, na rozdíl od technologických a jiných firem které posouvají lidstvo dopředu.
27. 02. 2014 | 14:33

martin_ka napsal(a):

paralely:
zatím žádná změna režimu nenastala......zatím se akorát (pravděpodobně - protože jsme odkázání na pofiderné informace) zhroutil ten starý režim
27. 02. 2014 | 14:34

Belgičan napsal(a):

resl,
díky

Viola,
máte problém i s interpretací textu? Šlo o srovnání vlivů Ruska (SSSR) a USA na srovnatelné země - docela pádný argument. Na to nemáte odpověď.
27. 02. 2014 | 14:34

Belgičan napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Vy děláte to samé - jen jste si vybral místo Amíků Rusy.

Naučte se chápat čtený text. Ulevíte sobě a uleví si i Vaše okolí.
27. 02. 2014 | 14:38

Gustáv Kočí napsal(a):

Belgičane:
Nebudu rušit Vaše kruhy.
27. 02. 2014 | 14:40

Viola napsal(a):

resle,

já chválím spravedlivé a i ty, kteří řeknou něco, co je dobré.
27. 02. 2014 | 14:44

Baba napsal(a):

Naučit se lhostejnosti k určitému druhu potravinového sortimentu ve prospěch jiného, snadněji stravitelného, lze. Ukrajinci by možná byli smířlivější.
27. 02. 2014 | 14:48

Viola napsal(a):

Belgičane

bavili jsme se o tom, že kam šlápne Američan, tam sto roků tráva neroste.
Německo bylo řádně zhuntované po druhé světové válce od Američanů i od Rusů, ale to bylo nejspíše potřeba, protože Fašismus byl hnusný a odporný. Nechápu na co pořád narážíte. Dnes si opět na fašismus musíme dávat pozor paradoxně z Ukrajiny, kde ho nejspíše podporují ilumináti z Ameriky i Evropy.
27. 02. 2014 | 14:49

Hajduk napsal(a):

martin_ka napsal(a):

hajduk:
a to právě je potřeba jim vytřískat z hlavy

Prepáčte, krížovky nelúštim, mám schopnosti čítať i medzi riadky a v tom to prípade je i tam prázdno.

Takže EU a USA sú obrovské dlžníci MMF, kto je ten MMF? No predovšetkým Čína.

aké sú tie západne politici prajne , nech i Ukrajinu si kúpi čina , prečo ? prečo doprajeme všetkým štátom kolom dokola aby si ich kúpila Čina, ale to nech si Čína sama odpovie na túto otázku. Hry EU+USA verzus Rusko, to je iba na presmerovanie effektu padajúceho .....
27. 02. 2014 | 14:50

martin_ka napsal(a):

hajduk:
schopnost "číst mezi řádky" vám evidenntně chybí.....

vytřískat (lůze ulice na ukrajině) z hlav myšlenky na žití jen dnešním dnem....jak jste psal..........měli by si začít uvědomovat, že až skončí ten humbuk budou se muset něčím živit....tzn. začít se chovat zodpovědně
27. 02. 2014 | 14:57

Xury napsal(a):

Pro 17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde :
EU dováží z Ruska cca třetinu ropy a zemního plynu. To je sice hodně, ale zase ne tolik, aby to nešlo nahradit. Čína by od Ruska sice možná ráda koupila více ropy a zemního plynu, ale musela by je vozit po moři, protože současné produktovody nemají potřebnou kapacitu.
Mimochodem obchodní provázanost zemí (hlavní cíl USA) je nejsilnějším protiválečným argumentem.
27. 02. 2014 | 14:57

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

MartinO
To je pravda, jednak surovin nemáme (ČR) a jednak je vždy efektivnější vyvážet vyšší přidanou hodnotu.
Nicméně pravda je i to, že Rusko prostě tu ropu a plyn má - a tak využívá ty spodní větve jabloně, jestli mi rozumíte. No a jabka to jsou šťavnatá a velká a je po nich poptávka. Proč by to tedy Rusko nemělo dělat ?
My /ČR/ bychom asi taky dělali totéž, kdybchom měli ty suroviny co má Rusko.

Obecně to správné není - pokud vůči fosilním , neobnovitelným zdrojům existují alternativy, substituty...ale ekonomika je prostě velkým, ne-li fatálně determinujícím faktorem - ve směru chování států, firem a domácností, jak naložit se zdroji.

Takže pozor - nebýt ropy a plynu, nevíme, JAK by se musilo Rusko zachovat...ale rozhodně si nemyslím, že by bylo někde " ve středověku".
Avšak i já použiji občas expresivity - na podporu své argumentace, rozumím tomu.
27. 02. 2014 | 15:01

Xury napsal(a):

Pro Hajduk:
"Takže EU a USA sú obrovské dlžníci MMF, kto je ten MMF? No predovšetkým Čína."

- kde jste na to přišel?
27. 02. 2014 | 15:01

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Xury
Vše jde nahradit. Ale proč nahrazovat fungující a to za cenu ztrát - to nechápu.
Navíc něčím nákladným a ještě více nejistým. /poměr počtu konfliktů na Stř. Východě k počtu konfliktů v oblasti "ruskoeuroasijské" dejme tomu za posledních 5 dekád, plus napětí islám - Západ ve vztahu k víceméně umělému napětí Rusko - Západ/.

Co se týče Číny...tak jen abychom se nedivili.
např.
http://rt.com/business/rosneft-china-sinopec-oil-537/

Belgičan
Vy tem vaším pokusům o flame a trollovinám říkáte " diskuze" ?
Hmm ...no comment.
27. 02. 2014 | 15:08

Ing. N. napsal(a):

No tak vidíte, že americká diplomatka, která se kromě jiného nediplomaticky vyjádřila, když pronesla "Fuck the EU", měla pravdu.

Co říkala?

„Víte, podle mne je Jats (expředseda parlamentu Arsenij Jaceňuk) člověk, který má ekonomické zkušenosti a zkušenost s vládnutím.

Výsledek?

Jaceňuk byl na doporučení diplomatky "demokraticky" zvolen.
27. 02. 2014 | 15:10

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Hajduk
http://www.imf.org/external/np/sec/memdir/members.aspx

Viz USA.
27. 02. 2014 | 15:10

Filuta napsal(a):

Resl

Vy tady máváte těmi bolševiky na všechny strany jako beranidlem.

A přitom jste tím svým rigidním myšlením bolševikem sám.
Však vám Haas názorně předvedl, kolik marxistů sedí v nejvyšších orgánech Brusele, ale vy si pořád vedete svou.

Soudružka Šabatová vás jistě potěší.
Tu svou touhu po "mazání"pol. nepohodlných příspěvků korunovala ještě větší hovězinou - prý by se mělo zakázat ošklivě psát o mrtvých.
Muehehe.
To už se zřejmě chystá do futrálu, ne?
27. 02. 2014 | 15:10

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku, nechci Vás rušit, ale na Krymu se bouří Tatar.

Nezajede tam zařečnit Karel, Míša Kocáb s Lejlou zazpívat o životě v pravdě, lásce a manželské věrnosti, Fendrych zahřímá, že je ho třeba-ve jménu pravdy a lásky- adoptovat?
Bohoušek pošle éra, matička EU pochválí slimejše Zaorálka, jak je čilý.

Co s tím Tatarem uděláte, taky chce žít lépe?
No, do Dělostřelecké nebo na Orlík Tatar nezamíří, to dá rozum. k Vám domů taky ne, nebo jo?
Kolik si ´jich napíšete do občanky?
27. 02. 2014 | 15:12

Hajduk napsal(a):

Xury:
na Majdane
27. 02. 2014 | 15:15

Pepa Řepa napsal(a):

Tataři všech zemí spojte se!
C
27. 02. 2014 | 15:18

Myšelín napsal(a):

Pepa Řepa
Tatarovi přece stačí huculská demokracie. S tou je smířen, když je tak prozápadní.
27. 02. 2014 | 15:20

Filuta napsal(a):

Ing.N

Jaceňuk je to individuum, co mu neuřízli ucho, ani žádnou jinou část těla a přesto krvácel, nebožák, jako prase na zabijačce?

Jestli on to nebude Spasitel inkognito, třeba krvácí ze stigmat.
A Ukrajinci si myslí, že jsou pány svého osudu....
Všechno za ně rozhodnou jiní a jinde.
Když budou chtít, tak příště ukážou paláce plynové královny a dav ji bude lynčovat.
Blahoslavení chudí duchem.

My jsme si to odbyli plyšákem a od té doby jsme bez iluzí a ideálů.
27. 02. 2014 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku, někdy my připomínáte jednu soudružku.

Byla pěkná , mladá a místo toho aby souložila, byla furt taková ustaraná, slyšela, že soudzi jsou utlačováni, Gus Hall sedí někde ve sklepě, soudzi ve Frańcii, Italii nebo Španělsku utlačováni.
Něco jako ta svazačka z Žertu.

Woody Allen má taky takovou v jednom filmu, pořád protestovala proti Vietnamu nebo Pershingům a děti měly zkažené dětství.
Napravovala celý svět, Angela.

Copak baronka Ashtonová, ta si to k stáru vynahradila stejně jako tehdejší soudzi, kteří hbitě zahodili legitimace a nalazli do EP, ale mám o Vás starost.
Zkuste taky kandidovat, nechtějte spasit Tatara, moc nás neobohatí, kandidujte do EP, myslete taky na sebe.
27. 02. 2014 | 15:28

Baba napsal(a):

Safra babo, komu přihraješ dnes, neví nikdo, jeden diskutující vtipnější než druhý.
27. 02. 2014 | 15:29

buldatra napsal(a):

Vážení diskutující,
pane pstruhu a pane kosoúhlý,
Keltové možná vymřeli (a Etruskové taky, o trpaslících nehovoře), zato chytrá horákyně žije, ač se původně mělo za to, že je to pohádková postava.
I posuďte sami:

Místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Dana Váhalová řekla, že za vývoj na Ukrajině může jak vláda, tak opozice. „Zodpovědný je především prezident Janukovyč a vláda. Ale i poklidná demonstrace byla zneužita, objevily se tam provokace, protestující byli strháváni k násilí. Extremisté měli velký vliv na to, že se situace tak vyhrotila. Stojím jak na straně opozice, tak na straně vlády,“ uvedla Váhalová.
Konec citátu.

Zdroj:
http://www.novinky.cz/domaci/328890-eu-sama-vyhrotila-situaci-na-ukrajine-rekl-

kandidat-cssd-do-evropskeho-parlamentu.html
27. 02. 2014 | 15:35

Xury napsal(a):

Pro 17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal:
já jsem tím nemyslel, že by bylo vhodné ty obchodní vazby přetrhat. A nemyslím si, že by to některá ze stran chtěla. Jde jen o to, která bude více hrozit (v tomto směru favorizuji Rusko). EU o Ukrajinu až tak moc nestojí, zvláště ne o to, aby ji musela dotovat. Na druhé straně je otázka, zda má Rusko dost zdrojů na to, aby Ukrajinu ekonomicky zvedlo nemluvě o tom, že mu hoří situace na Sibiři, kde žije pár milionů "Rusů" na obřím území se kterým sousedí hustě zalidněná Čína.
27. 02. 2014 | 15:41

resl napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Šroubiku, nechci Vás rušit, ale na Krymu se bouří Tatar.
---------------
řepíku, řekl bych že je to jen dobře, ale vy chcete ode mě odpověď a sám si odpovídáte. to víte, tatara bolševickým drátem nesvážete. co myslíte, vyrazí Vladimír Vladimírovič na tanku ? myslím, že se bojí a straší co to jde. medvědovi se utahuje smyčka a zůstává sám. zuby ještě vypadaný nemá, ale už se viklaj. poklekněte s filutou a Putinem a modlete se za oběti hrůzného, komunistického režimu. třeba se ještě zachráníte i když duši budete mít víc než pocuchanou. dejte si jointa, k tomu dobrou muziku /doporučuji basu a fouk. harmoniku/, to vás přivede na jiné myšlenky.
27. 02. 2014 | 15:45

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
nadkolego, kdyby se tam u Vás-na jihu v Archentině-houfovali tučńáci, dejte vědět, pošleme pro ně éro.
27. 02. 2014 | 15:45

Pepa Řepa napsal(a):

šroubiku, já jsem rád, že máte další kamarády, demokraty jako řemen, potomky Čingize.
Neměli bychom připojit k matičce EU i Samarkand?

Nestěžuju si, jenom bych potřeboval takovou tu bańku, nechce se mi to balit, obal není zdravý, obsah ano, povídal pan dochtor.
Nevíte, kde to v Praze mají?.
27. 02. 2014 | 15:50

resl napsal(a):

řepíku,
taky mi někoho z toho "Žertu" připomínáte, pohlaví zůstává.
27. 02. 2014 | 15:50

Kdo je pořezán, obyčejně krvácí napsal(a):

"... Jaceňuk je to individuum, co mu neuřízli ucho, ani žádnou jinou část těla a přesto krvácel, nebožák, jako prase na zabijačce? ..."

Nikoli!
Jaceňuk patří do známé trojky opozičních lídrů: Ťahnybok (Pravý sektor, povoláním lékař), Jaceňuk (Otčina, povoláním ekonom), Kličko (Udar, boxer s akademickým titulem). Jaceňuk je ten krátko střižený obrýlený intelektuál.

Ten, co ho máte na mysli, se jmenuje Bulatov. Na záběrech z Majdanu je vidět, že mu chybí část ucha.
Asi se řízl při holení.

Bulatov před mučením:

http://www.day.kiev.ua/ru/news/230114-ischez-lider-avtomaydana-dmitriy-bulatov

Bulatov po mučení:

http://www.unian.net/politics/881476-smi-opublikovali-fotografii-ran-bulatova-posle-pyitok.html#ad-image-0
27. 02. 2014 | 15:52

Baba napsal(a):

Být celebritou je ještě výhodnější než vypadat k světu, to má v hospůdkách přednost.
27. 02. 2014 | 15:52

scallop napsal(a):

resl

To vite, PR vi naprosto presne co si myslete, a Vasi povinnosti je se k tomu priznat!

Slama a filuta to pred chvili prokadrovali p. Pechovou, ted nastoupila vecerni smena.

PS reCAPTCHA je zpet, kratke obdobi svobody tim skoncilo a brambory jsou zase v pekne radku.
27. 02. 2014 | 15:54

Hajduk napsal(a):

rodžer vravi že Jaceňuk je nový Lenin , iste rysy sú...
27. 02. 2014 | 16:00

Pepa Řepa napsal(a):

Nojo reCaptcha je zpátky.
Vymyslel ji Ivan Ivanyč Lipold, připomíná ščot.
Všechno bude digi. I sex.
Já ale neumím počítat
27. 02. 2014 | 16:04

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, že má pan Pehe pěkný šolich na NYU.
Ten připomíná Ilijiče ještě víc.
27. 02. 2014 | 16:06

Baba napsal(a):

Další laskavec.
27. 02. 2014 | 16:06

siven napsal(a):

buldatra - Její příjmení hovoří za vše, no ne?

A raději si doplňte mezery v ichtyologii. Pokud máte hokej v rybách, co teprve potom "znalosti" o Keltech či Etruscích. Samá voda!
27. 02. 2014 | 16:07

yaya napsal(a):

Resl - vy jste kus chytráka, nazval bych to jinak, ale byl bych smazán. Doporučuji vám, zajeďte na Ukrajinu, vezměte si Banderův prapor a hurá na Rusy. Ti se už klepou strachy z českých předposranců, ale jsou zde hrdinové, jako vy, kteří půjdou v prvních řadách. Škoda, že jste chyběl při prosazování demokracie v posledních letech třeba v Lýbii nebo Afganistánu, moc by vám to slušelo, místo blbých keců. jenom bych chtěl vidět ty bolševiky v Rusku, kterýma se neustále oháníte, to jsou ti, kteří rozdělují podle zásluh? Přestaňte chlastat a fetovat a věnujte se něčemu smysluplnějšímu.
27. 02. 2014 | 16:11

resl napsal(a):

scallop,
z řepíka nevyleze názor, řepík je pan Opatrný, řepík bude hrát na dvě branky a když se lidi dívají, tak se rozhodne stát sudím.
27. 02. 2014 | 16:12

Baba napsal(a):

Milá babo, přihrej společensky významnějšímu a tudíž trefnějšímu nicku, muži přece vnímají jedině hierarchicky.
27. 02. 2014 | 16:13

Občan napsal(a):

Autore,
obchodní válka o Ukrajinu je vedena nejpozději od r,. 1998, a to dost nevybíravými prostředky.
To jste v ješivě trošku zaspali dobu, pokud se domníváte, že obchodní válka začíná až teď.
Nebo to snad chcete nabulíkovat nám?
27. 02. 2014 | 16:17

resl napsal(a):

jájo, nejsem ukrajinec, takže nikam nepudu, ale raději Banderu, než mužika za dveřma. doporučuji oprášit rudou knížku a připravit se na normalizaci. budete mít zase práci, která proletáře všech zemí s okovy spojí. zdá se, že budete lehce přiopilý.
27. 02. 2014 | 16:18

scallop napsal(a):

resl

Me se na nem libi nazorova stabilita. V Egygpte agituje za marsaly a na Ukrajine za demokracii a vubec v tom nevidi rozpor. Rohodujici je u neho nenavist k EU, vse ostatni jen podbarvuje tuto posedlost.

Jinak se zda, ze Taras Bulba uz lesti savlicku http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/328893-ruske-obrnene-transportery-na-krymu-se-daly-do-pohybu.html
27. 02. 2014 | 16:27

čert }:o) napsal(a):

jůlinka kožená
líbí se mi že máte jasno v tom, kdo za ten ukrajinskej průser může
----
martin_ka napsal(a):
já myslím, že nějaká menší občanská válka by neškodila..:-)
už dlouho v telce nic zajímavého na tohle téma chybí
27. 02. 2014 | 12:41

vám chybí menší občanská válka a dorazíte to smajlíkem?
Fakt hnus
----

magor
bojím se aby ti čudlíkomačkači
nepřišli o rozum a nemáčkli ňákej spešl čudlík
p.s. tady slunečno dík za optání hezký podvečer
27. 02. 2014 | 16:37

Pravda napsal(a):

Pokud Rusko zabere Krym nebo Východní Ukrajinu tak by západ měl jednat nekompromisně a vytlačit je i za pomocí vojenské síly. Válku proti zastaralé Ruské armádě by západ vyhrál a případně by měl jít až do Moskvy a soudit Putina,Medvěděva a Lavrova jako válečné zločince.
27. 02. 2014 | 16:40

strýc virus HxNx napsal(a):

když vidím, co tady dnes zase resl předvádí, řehúzňam sa jak Buddha Maitréja v Japonsku též
Hotei zvaný...
27. 02. 2014 | 16:43

resl napsal(a):

Putin s Lavrovem ví, že západ má ještě jiné páky, než je nakopat do zadku.
27. 02. 2014 | 16:45

resl napsal(a):

zavirovaný strýčku, máte recht, řehúzňám se taky a díky za nová japonská slovíčka.
27. 02. 2014 | 16:48

Admirál napsal(a):

Pravda - Byl jste na vojně?

Já jo. A u nás se říkalo "Těžko na cvičišti, lehko v atomovém hřibu."

Měl by jste s ohledem na své názory cvičit a cvičit a cvičit. A Resl taky.

Pak, až to přijde, Vám bude lehko.
27. 02. 2014 | 16:48

Čochtan napsal(a):

Komu patří Krym ?
Nejdřív Rusům, pak ho dobyli Tataři, někdy ve 14. století, o sto let později se ho zmocnila osmánská říše, pak ho dobyla Kateřina Veliká, a v roce 1954 ho v záchvatu deliria věnoval Ukrajině ožralý Ukrajinec Chruščov.
Tak komu patří Krym ? Odpověď dá pouze referendum.
27. 02. 2014 | 16:53

yaya napsal(a):

Pravda - někde jsem četl, že dnešním lidem chybí zážitky z války, proto tento výraz tak často používají. Uvědomte si, že tato by byla poslední na hodně dlouhou dobu, ta další by se vedla klacky a kameny, jak řekl klasik. Jen totální id...t může napsat takéto kraviny, ruská armáda je zaostalá, ano, pouze jejich rakety ten svět mohou zničit několikrát a určitě v případě napadení by byly odpáleny, o tom jsem přesvědčen, státy NATO by byly první na řadě a nedomnívám se, že vřed Česko by zůstal ušetřen. Nebyl by kdo, kdo by soudil Rassmusena, Putina, Obamu.... za zčločin vyhubení lidstva, jsem ale přesvědčen, že lidi, kteří vychvalují válku by měli být zavření jako popírači zločinů.
Po neznalého jen malý exkurz do minulosti, těch, kteří chtěli podrobit Rusko bylo nespočet, naposledy nějaký kravatožrout naočkovaný Bušem, před ním váš soukmenovec Adolf, potom Napoleon, a jak všichni skončili???
27. 02. 2014 | 16:54

scallop napsal(a):

yaya

Je treba uznat, ze rusove byli v podrobovani svych sousedu mnohem uspesnejsi.
27. 02. 2014 | 16:59

TomášL napsal(a):

yaya

Když člověk vidí:

http://www.youtube.com/watch?v=ghKwuylHhqo

a potom se dívá na:

http://atr.ua/misc/page05

tak si říká, zdali by nebylo rozumné referendum a odtržení Krymu a navrácení Krymu do náruče matičky Rus.
27. 02. 2014 | 17:00

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

máte to marný, to není slovíčko, ale jméno.
27. 02. 2014 | 17:05

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pravda byl na vojně tak maximalně v rámci nedělního výletu na Dny NATO, dostal tam bonbon ,žvýkačku a deset minut mohl sedět na klíně pilotovi F šestnáctky.
Byl by mezi prvními, co by se hlásili - ale na marodku..
Že má ploché nohy a taky astma a ráno že musí do práce - jinak by se šéf zlobil.

Lidem válka nechybí, válka chybí idiotům.
27. 02. 2014 | 17:07

honolulu napsal(a):

resl, (16:18)
Kdyz napisete,
"radej Banderu, nez muzika za dvermi", tak urcite zde bude zemetreseni a bude vam nadavano do hlupaku.
Muj nazor je ten, ze poruseni mocenske rovnovahy zavinila EU.
Bandera, ktery byl odsuzovan za propagovani ukrajinskeho nacionalismu se ted bude EU hodit jako osvoboditel od muziku.
Jenze my ty muziky potrebujeme jako hraz proti Cine a Machometanum. Takze Ukrajina bude obetovana na oltar nasi potreby, bezohledu na nase sympatie k ukrajinskemu nacionalismu. Bude valka ! Putin do toho pujde, bud otevrene nebo tajnymi bojuvkami. On se nevzda vlivu na Ukrajine - on nemuze. Byl by to jeho konec.
27. 02. 2014 | 17:07

Pepa Řepa napsal(a):

Komu patří Čechy a Morava ?
Nejdřív Keltům, pak je obsadil praotec Čech. přizval helmuty,pak sem táhlili Tataři, někdy ve 14. století, o sto let později se jich málem zmocnila osmánská říše, pak je získal Habsburg Veliký, po té málem vygumoval místní populaci Helmut a v roce 1948 ho v záchvatu deliria věnoval CCCP ožralý Kléma, který vyhnal pomordoval zase jiné
.
Tak komu patří ? Odpověď dalo-milé děti- referendum..

Jenže se to nějak zvrtlo ojrovlak jede jiným směrem, než měl plánovači kvotr se přestěhovali do Brusele.
A dovezou zbrusu nové demokratické Evropany ze Sahelu a Tatarstánu.

A pak-milé děti- po diktatuře Helmuta a Ivana nastala diktatura "lických práv" pravdy., lásky a něhy a komu se to nelíbí dostane od hujerů pěstí.
a pak zazvonil zvonec....

A se se nám vrátila reEnigma
27. 02. 2014 | 17:13

TomášL napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=ghKwuylHhqo

Když vidím tohle video a čtu:

http://czech.ruvr.ru/news/2014_02_27/Jacenuk-byl-zvolen-ukrajinskym-premierem-8407/

a vzpomenu si na:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/262460-synove-prominentu-brutalne-znasilnili-a-zapalili-18letou-divku-ukrajina-zuri.html

naprosto rozumím, proč vyšel ukrajinský lid do ulic a proč lidi na Majdanku byli takto radikální:

http://www.youtube.com/watch?v=SaougaTxEaU
27. 02. 2014 | 17:17

TomášL napsal(a):

místo odkazu z 17:17

ttp://czech.ruvr.ru/news/2014_02_27/Jacenuk-byl-zvolen-ukrajinskym-premierem-8407/

má být

http://czech.ruvr.ru/news/2014_02_27/Jacenuk-oznamil-ze-zhruba-70-miliard-dolaru-bylo-prevedeno-do-offshorovych-zon-3793/
27. 02. 2014 | 17:22

Ernesto napsal(a):

Honolulu přesné ! Putin do toho jistě půjde protože už má těch falešných prolhaných západních kecalů tvářících se jako politici a kterým jde výlučně o rozšíření svéry zájmu západních imperialistů plné zuby ! OH ho sice trochu pozdrželi ale už se jde na věc ! At to odsejpá ! žádné bojůvky ,bude to tanec z nenažhranými aljašskými vlky !
27. 02. 2014 | 17:23

Sláma napsal(a):

scallop napsal: "Jinak se zda, ze Taras Bulba uz lesti savlicku ..."
O tom nikdo nepochybuje, scallope. Taras Bulba je imaginární hrdina ukrajinské národnosti stejnojmenného románu ukrajinského spisovatele Nikolaje Gogola.
27. 02. 2014 | 17:25

buldatra napsal(a):

siven napsal(a):

A raději si doplňte mezery v ichtyologii. Pokud máte hokej v rybách, co teprve potom "znalosti" o Keltech či Etruscích. Samá voda!...

Pane pstruh,

vezměme to tedy popořadě, nejlépe od konce.
S tó vodó sóhlas.
Pstruh i losos, tedy siven, žije ve vodě.
Proč pstruh, když losos?
Věru ichtyologická otázka.
Inu, protože:

Siven americký pohlavně dospívá ve stáří 2-3 roků, tření probíhá podle teploty vody v říjnu až listopadu. Vzácně se kříží se pstruhem potočním, vzniká tzv. tygrovitá ryba, která se dále již nerozmnožuje.
Hle, pstruh.
A tygr.
No a pak aby v tom nebyl hokej.

Jaké "znalosti" o Keltech či Etruscích máte na mysli?
27. 02. 2014 | 17:25

Pepa Řepa napsal(a):

honolulu
strécu vykládejte to hujerům, budete u nich za bolševika
Tou koulí na krku nemyslí, když to říká přeceda Barrosu je to tak.

Mamlasové se radují, že kus Rusi osadí šikmooký Čang, na jihu bude islámský chalífa a neoBanděro potáhne na Pšonda a tyí jeho odpůrce , kteréd oma nevymlátí dovezeme sem obohatí nás k těm Pištům ze Šluknova a běžencům z Afriky, přijmeme pár tisíc Oxan a Vasilů, vyškolíme je na džendrtety a prodavače lických práv a Franta pošupajdí s fankou za prací stavět helmutovi barák a Máňa bude utírat místo Oxany hajzly.

Říká se tomu multikulti.společnost
27. 02. 2014 | 17:26

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě bychom se měli omluvit Tatarovi, že musel zpátky domů, když mu pošell náčelník.
Jak tady mohlo bejt krásně.
Diágo to svolá až se přestane angažovat v Open Card.
A hujeři zase zatleskají baculatými ručičkami
27. 02. 2014 | 17:31

santawizard napsal(a):

Pane Klímo:
Obrazně řečeno ,ten lokální a globální Majdan existuje už dávno tady i na vašem blogu.Doslova však existuje jenom na Ukrajině.Ti kteří se však obávají ,že by se mohl rozrůst z Ukrajiny i do ostatních postsovětských satelitů nemusí mít obavy.Druhá vlna sametové revoluce ještě nedorazila.Jestli však hospodářská krize bude pokračovat,tak další velká politická krize podle vzoru Ukrajiny může přicestovat jako velké překvapení neočekávaně hlavně do samého Ruska!!!!!Rusko je totiž v pohotovosti ,jako kdyby se na prahu připravovalo na válku ,úplně jak se říká,zapomínaje na tu revoluci za humnama..Prosím napište o tom nějaký výborný článek.Nakonec válka a revoluce je ruskému lidu velmi blízká.Nejvíce tomu rozumíte vy sám.Dovedete svoje čtenáře nadchnout a vyburcovat.
27. 02. 2014 | 17:35

Sláma napsal(a):

scallop také patří mezi zdejší významné hlupáky:
Je treba uznat, ze rusove byli v podrobovani svych sousedu mnohem uspesnejsi.

Je vidět, že o historii východní Evropy nic nevíte. Rusové Ukrajince nepodrobovali. Žádná Ukrajina totiž neexistovala - jednalo se o část území Polsko-Litevské unie, na kterém žili etničtí Rusové (či Rusíni, jak se říkalo Rusům žijícím mimo Rusko). Rusové ovšem nic nedobývali - v průběhu Chmelnického povstání požádala o ruskou ochranu Kozácká Síč (= republika) a uzavřela tzv. Perslavskou smlouvu s Ruskem dne 18. ledna 1654.
Další části Ukrajiny získalo Rusko válkami s Otomanským Tureckem a s rozpadajícím se Polskem.

Zrovna ta část Ukrajiny, kde mají pravicoví extremisté až 30% podporu nikdy nebyla součástí Ruska - stala se součástí Ukrajinské SSR až po 2. světové válce.
27. 02. 2014 | 17:36

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

TomášL.
Do kterých offshorových zón ?
Do Lucemburska/člen EU/, na Kypr/člen EU/, nebo Virgin Isl. /pod jurisdikcí UK - tedy také člena EU/ ?
:-)

V tax havens /respektive přes tax havens/ se prosmýklo údajně až 25 BILIONŮ USD.

Jsou na světě jiní machři - než jen ukrajinská kleptokracie.
Takže to by pak dle vaší logiky musely hořet parlamenty a vládní budovy /ale zejména banky a sídla korporací/ po celém světě - to by byla asi ta světová revoluce, po které volali Lenin a Trockij.
Nevěřte tomu, nic takového se konat nebude.
Ostatně ty prachy určitě neležely na účtě se jménem " Janukovyč". Tak naivní ani ukrajinští kleptokrati nejsou...takže bych se nedivil, kdyby už byly fuč, zaparkované např. ve Švýcarsku, baště to konzervativního kapitalismu.
Viz např. aktuální i předešlé kauzy banky UBS...
27. 02. 2014 | 17:38

oh napsal(a):

Martin0: Kde probíhá vývoj je důležité. Ale taky je důležité, kdo v tom vývoji pracuje - jestli američané, nebo nejschopnější mozky nakoupené z celého světa. Apple, račte prominout, to jsou dizajnové zbytečnosti, bez kterých by svět možná vypadal hůř, ale fungoval by dál. A i ten skrz naskrz americký Apple vyrábí v Číně. Myslíte, že Číňani neznají o vývoji Applu téměř vše, když ty výrobky vyrábějí?
Jenom vývoj je taky v případě konfliktu k ničemu, když tu vyvíjenou techniku nedokážete vyrábět v dostatečném počtu.
Jeden případ z historie - německé tanky Panter a Tiger byly po technické stránce lepší, než to, co proti nim mohli nasadit spojenci z obou stran. Ale jejich výroba (a údržba v bojových podmínkách) byla komplikovaná, dodávané počty nedostačovaly potřebám, a méně technicky vyfešákované T-34 a Shermany je převálcovaly. Počtem a jednoduchostí obsluhy a údržby v bojových podmínkách.
27. 02. 2014 | 17:42

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Sláma
Taras Bulba je /byla ?/ také značka tabáku, havíři z něj vyráběli bago /nevím jak, ale moc mi to vždycky vonělo - když to žvýkali/.
Možná že scallop je vyřazený horník a chtěl napsat, že po náhodném spolknutí baga vždycky hodí kosu. /" TarasBbulba brousí šavličku" /
Těžko odhadnout, u něj jeden neví, vypouští ta svá moudra bez ladu a skladu. Podle mě jim nerozumí ani on.

Ale zmýlit se může každý, proč hned nadávat scallopovi do hlupáků ?
Vy se nikdy nezmýlíte ? To není možné, to byste byl na tom jak Klaus...a Vy jistě nemáte osmačtyřicet doktorátů. Nevěřím Vám !!!
27. 02. 2014 | 17:46

Karel Mueller napsal(a):

Pane Klíma,

je otázka, jestli Putin ještě drží opratě. Moc bych si přál, aby je držel.

Pokud mu ozbrojené síly daly jasně najevo, že do toho má jít, nebo přijde o jejich podporu, tak toho už moc nenadělá. Zvýšená autonomie Krymu a Sevastopol definitivně ruský by byla nejmenší cena.

Možná nenáviděný Putin za jásotu západu padne. Nevím, jak ten jásot bude trvat dlouho.
27. 02. 2014 | 17:52

Hajduk napsal(a):

scallop napsal: "Jinak se zda, ze Taras Bulba uz lesti savlicku ..."

Novodobí Taras Bulba môže byť George Soros
27. 02. 2014 | 17:56

TomášL napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

to nevím, ale...

Když si přečtete odkaz o tom, jakým stylem byli podezřelí vzati do vazby v případě znásilnění mladé slečny, tak je Vám zřejmé, že klientelismus existoval na Ukrajině ve stejné míře jako existuje v Rusku.
Tam kde je klientelismus, je i korupce (konečně korupce je ve všech systémech, jenom je rozdíl v kvantitě). Jestli to bylo 70mld nebo méně, je jedno. Jisté je, že budou bezpečně uložené poté, poté co procestovaly celý bankovní svět.
Jinak 1mil UDS v chudé zemi nemá stejnou hodnotu jako 1mil USD v bohaté zemi.

Pokud jde o sesazení, tedy novou revoluci na Ukrajině, která proběhla před týdnem, tak žádná revoluce není legální, všechny jsou z principu k stávajícím pořádkům nelegální.
Pokud jde o Janukovyče, je legálně sesazen zvolenými poslanci do parlamentu. Že Janukovyč nepoužil ozbrojené složky k tvrdému potření, je jeho chyba a zároveň i jeho kladný počin; záleží na úhlu pohledu a na co se konkrétně díváme.

Podle mě by měl být souzen, ale na Ukrajině, neboť nejen legitimně je odepsaný, tedy nehrozí, že by se s nim musel tvořit kompromis (a na návrat do politiky může rovnou zapomenout).
27. 02. 2014 | 17:56

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jsme zvědav, zda při případné válce narukují do armádního kontingentu ČR vyslaného na Krym i Urban, resl, Brom a vůbec všichni ti, kdo jednak tvrdí, že ČSR se měla v roce 1938 zcela určitě bránit a také že musíme plnit své spojenecké závazky vůči NATO /dstanou pak metály - za to/..

Za sebe tvrdím, že taková vojna není moje vojna a že na ni dopředu seru.

P.S. No, ale snad nebude tak zle...mohli bychom tak totiž přijít o dalších tak minimálně 15 let zábavy - zde, v neúprosných bojích na blogové frontě.

Takže zatím.
/ale kdyby na to fakt došlo, tak nezapomeňte vzít sebou na Krym i Tomského, on umí rusky - mohl by dělat jak zvěda, tak i kvartýrmachra, je křestním Saša, na to se tam slyší, snad by i toleroval reslovi to, že denně vybafá dva jointy - na vojně je třeba držet pohromadě..../
27. 02. 2014 | 18:03

TomášL napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

Jinak pokud se jedná o Krym, myslím, že jde o dokonalou praktickou ukázku politické neprozíravosti evropské diplomacie ke Kosovu, které se vrací evropské diplomacii jako bumerang.
Dle mě žádná válka nebude, neboť pokud projde referendum, a bude se konat součastně s prezidentskými volbami, kde tvoří 60% populace Rusů, tak je prakticky všem jasné, jaký bude výsledek.
Pohotovost ruských vojsk vnímám jako "zchlazení" ukrajinských hlav (myslím, že by vem prospělo v konečném důsledku, kdyby se Krym stal součásti Ruska).

Pokud však zasáhnou vnitřní ukrajinské bezpečnostní složky, bude to mít neblahý vliv na nejen celou východní Ukrajinu (kde je silná ruská komunita), ale pro celou Evropu až po Dunaj.
27. 02. 2014 | 18:21

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

TomášL.
Nekomentoval jsem znásilnění, to za prvé.
80 miliard je hodně i v USA, ale 800 miliard je ještě více...a 8 bilionů je zcela jitě nejvíce.
Neboli chtěl jsem sdělit, že takový důvod je silně populistický a ve vztahu k tomu, co seděje po CELÉM světě...falešný. To za druhé.
Ale počkejme si, KOLIK z těch miliard nejen vyčmuchají..a.le hlavně kolik se jich podaří stáhnout zpět.
Já tvrdím že úspěchem bude pár set milionů USD.
Vaše číslo ?

Zda měl kdo a kolik použít síly...to nevím, můj názor je ten, že rána bolí stejně jak policistu, tak anarchistu. A že to asi nebyli policisté, kdo vyprovokovali to násilí.
Na začátku té kauzality ale jistě může být i zvůle a tlak policajtů, a tak pak přišla ta reakce.
U nás ale také dochází k mnoha nespravedlnostem - kdy dokonce umírají lidé, tkzv. metylalkoholovou masovou vraždu si ze státní správy neodsral nikdo - prostě národu řekli " my jsme muzikanti, my umíme hráti jen když se nic neděje, hezky nás dál plaťte dál, začíná nový bál"...pamatuji se , jak Bendl v přímém přenosu na ČTV zakazoval novinářům a policii zveřejňovat údaje o podezřelých likérkách a jejich zboží, tedy oetiketovaných lahvích - že by to bylo trestné.
Kolika lidem tak pomohl do hrobu, či do hrobu pomoct mohl ?

Brzy se zapomnělo. Tady se vůbec na všecko brzy zapomíná - on se najde někdo, a na něj se pak hodí vše, to nám /nejen nám/ jde.Jednou je to Beneš, jindy Zeman.

Krev na rukou prostě mají i ti z té druhé strany. Pohádka o zlých policajtech a hodných manifestujících bude k spapání až tak za 5 let, možná za 10.

Konec, už mě to nebaví...každý si tu stejně mastí tu svou kartu, fanatismus tu stříká jak z vepře krev.
27. 02. 2014 | 18:21

Tonda napsal(a):

Ukrajina měla v regulérních volbách zvolenou vládu i prezidenta. Všichni to respektovali, včetně největšího diplomatického génia od dob Metternichových, baronky z Ashtonů... Když se ukázalo, že EU by sice ráda vykousla tento kousek masa z geopolitického světa Ruska, ale jaksi není ochotná vykradenou zemi nijak sanovat, rozhodli regulérně zvolení představitelé, že nepodepíšou něžné objetí s EU, že radši přijmou ruskou slevu na plyn a ještě prachy navrch.
Rozdíl v obou aktech (něžné objetí x přijetí slevy a prachů) jsou právě a jen ty prachy - Rusko je dalo rovnou a hned. Samozřejmě, že si to od toho slibovalo, bodejť ne. Stejně jako si slibovala EU, ale nechtělo se jí investovat. A tak - kdo rychle dává, dvakrát dává. A má navrch.
Obviňovat Rusko, že vyvíjelo nátlak ap., je prostě směšné... Hladoví (nicméně regulérně zvolení) ukrajinští představitelé skočili po tom, co se nabízelo rychle, protože věděli, že ve státní kase funí průvan. Vždyť už tedˇnová ministryně oznámila, že peníze na březnové důchody prostě nejsou.
I znelíbilo se lidu, že nebude v EU - jeho představy o vykupitelské síle této organizace jsou nepochybně vesměs nečetné a naivní, zprostředkované domácími zdroji... A tak utíkali všichni na Majdan.
Problém byl, že kromě zaručeně ukrajinského boxera s americkým pasem tam utíkali i jiní. Nejen ty zaručeně neovlivňující hvězdy z EU a země jediné a pravé svobody za oceánem. Nejen jediný skutečný znalec lstivých, zákeřných, ďábelských Rusů Štětina. Mířily tam taky bandy násilníků. Nakonec právě násilí a hrubý nátlak vzaly vrch - a to i nad boxerem, kterého zřejmě školili v umění jednacím jen krátkou dobu. A tak byla hozena pod stůl dohoda s opozicí dosažená za zahraniční účati, poslány do háje jakékoli snahy o jednání. Dav - či jeho část - řval na náměstí, že dohodu nechce. Hlasování parlamentu v takových chvílích je skutečně velmi demokratické....
Po celou dobu námluv EU Rusko sledovalo svůj zájem: angažovalo se chytře, rychle účinně. To, co následovalo po nepodepsání něžných dohod s EU, je zcela proti jeho zájmu a spíš bychom se mohli ptát, kdo jiný si tu hřál a hřeje svojí polívčičku. Vždyť stejný scénář už jsme zažili na mnoha místech. A také krvavé výsledky... Irák, Libye, Sýrie ... tam všude přece bojovali za svobodu proti regulérním vládám. V čím zájmu? A jaká je tam dnes svoboda?

Problémy na Krymu jsou dlouholeté. Ovšem aktuálně se týkaly silně proislámsky vystupujících Tatarů a jejich autonomních ambicí, ne vztahu k Ukrajině.
Rusové na Krymu se ostatně nikdy, ani za komunistů, nepokládali za část Ukrajiny. Za války byly o Krym s nacisty svedeny strašlivé bitvy, jejichž surovost se vymyká našim představám. (Že krymští Tataři houfně zrazovali - například vyzradili vchody do podzemních jeskyní, kde se ukrývali partyzáni i civilní obyvatelstvo - je fakt, jakkoli Stalinovo "řešení" odsoudíme.) Vztah zdejších Rusů ke Krymu je tím nepochybně také ovlivněn.
Takže současná nálada mezi ruským obyvatelstvem na Krymu za situace, kdy "nová vláda" ruší jazykové zákony, je logicky bojová. K tomu nemusí Rusko ani hnout prstem. A že si Rusko nenechá čůrat na nožičky a bude "hájit zájmy Rusů kdekoli v zahraničí" (tato fráze má na rubu našitý štítek "Made in USA"), je nabíledni. To si může každý snadno spočítat. Tvrdit, že Rusové něco vyprovokovali, nebo vyprovokují, je hloupost - nemají to zapotřebí, dělali a udělají to za ně jiní.
U nás ale každý, kdo nelaje Rusku a Putinovi jaksi á priori, je bolševik, rusofil a zrádce vlasti.
27. 02. 2014 | 18:27

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

TomášL
To nejde, to máte pravdu. :-)

Nevím. Podle mě stojí proti sobě vždy sentiment a fundament - tužby, přání, tradice... na jedné straně a náklady na udržení antagonizovaných částí na szraně druhé - včetně nákladů budoucích.
Pro Rusko by dle mé maličkosti mělo být výhodnějším rozdělení plus zisk Krymu.
A pro Kyjev taky.
Kupodivu obě strany volají po celistvosti Ukrajiny - což je samozřejmě ten sentimentální jazyk diplomacie.

Netroufám si odhadnout k čemu dojde. Ale je to hra s ohněm.

Fakt končím. Zatím.
27. 02. 2014 | 18:29

bob napsal(a):

Autor má bohužel naprostou pravdu.
Já se zase ale naprosto bavím tím, jak tuhle situaci někdo může srovnávat s Mnichovem nebo 68 u nás. Rusko má svoje politické zájmy jako západ. Zatím by se nemělo zapomínat, kdo vyhrál demokratický volby...nu což, mě se taky nebude líbit vláda, tak jí svrhnu a pokud budu nácek a vyvěsovat Háchu jako národního hrdinu, asi mám západ na svý straně...nemluvě o tom, co západ dělal v zahraničí, když potřeboval rozvracet režim (Kosovo, Afgánistán, Libye, Irák by mohly vyprávět..a další rozvracení režimů jako Sýrie nebo Ukrajina), humanitární bombardování atd...a ačkoliv se mi jednání Ruska taky nelíbí, to, že se zakazuje ruský jazyk a pár pomatenců hrozí Moskvě, to asi situaci neulehčí...takže jinak ,rozdělit Ukrajinu na 2 části..západ k EU, východ k Rusku a uvidíme, komu se po pár letech povede lépe...
27. 02. 2014 | 18:32

TomášL napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

To znásilnění jsem uvedl jako příklad klientelismu, abych ukázal, jak to tam asi vypadalo a proč tolik demostrantů bylo odhodlaných na Majdanu bojovat až do konce (viz odkaz na prohlášení o zteči na prezidenta).

Ze zkušenosti používám "1mil UDS v chudé zemi nemá stejnou hodnotu jako 1mil USD v bohaté zemi" takto: Číselně to jsou stejné hodnoty, ale v různých zemích se dá za ně pořídit různé množství zboží. Když plácnu, tak v Německu jeden dům a na Ukrajině 4 domy.

Pokud jde o neobjektivnost zpráv, máte možnost si je sám vyhledat. Já to beru tak, že si je sám vyhledávám. Pokud jde u Janukovyče a potlačení Majdanovců, tak měl kolem sebe poradce-civilisty a žádného řízného z bezpečnostních složek. Za to že není prezidentem, si může jenom sám a jeho okolí.
Revoluce je z principu nelegální k stávajícím pořádkům, tedy brepty o tom, že je revoluce unfair, mi přijdou mimo mísu... To že se neuměl bezpečnostně pojistit, spíše ukazuje na neschopnost Janukovyče. A když budu hodně upřímný, tak byl "evolučně" nahrazen.

Pokud jde o ČR, tá není předmětem diskuze.
27. 02. 2014 | 18:46

jůlinka kožená napsal(a):

A to si představte jaké má Ukrajina zocelené lidi. Letadlem sem převáží člověka, který má deset střelných zranění hlavy a šest projektilů má ještě v hlavě.

To ještě nikdo na světě nepřežil a proto si myslím, jestli z nás A. cz nedělá pi..tomce.

Přežít se to dá, ale to by ho museli desetkrát střelit do prasečí hlavy kterou si nesl ze zabíjačky a sem si jede nechat vyndat ty kulky které tam zůstaly, aby nechroupaly v ovaru.
27. 02. 2014 | 18:50

franky napsal(a):

Bipolární svět se rozpad, spolu s rozpadem Sovětského svazu. Jak ukazuje posledních dvacet pět let přineslo odstranění bipolarity na jedné straně odstranění hrozby zničení, zároveň však přineslo i snížení míry stability. Počet multipolárních konfliktů se v posledním období zvyšuje. Hlavním trendem utváření multipolárního světa se stává soupeření o zajištění dostatku potřebných surovinových zdrojů, zvláště ropy, plynu a vody a jejich přepravních cest. V návaznosti na cíle soupeření se v současném multipolárním světě začínají zvýrazňovat následující atributy multipolarity: ekonomická výkonnost, vojenské schopnosti, politická soudržnost, velikost populace, kulturně-civilizační profil a náboženská polarizace. V případě Ukrajiny se jedná o polarizaci vyplývající z nízké ekonomické výkonnosti včetně nevýkonného zemědělství a z nízké úrovně vládnutí spojené s korupcí. Ukrajina se dostala v podstatě v rámci globalizují se ekonomiky do pasti chudoby. Jestli lze hovořit o válce o Ukrajinu tak pouze v tom smyslu "komu zůstane na krku", zda Rusku či EU.
27. 02. 2014 | 18:55

Da.Rock napsal(a):

Za celou situaci nese svůj rozhodující díl viny EU.
V momentě kdy opoziční radikálové roztrhali smlouvu dojednanou evropskými ministry zahraničí, měla Evropa říct - A dost! My jsme tu smlouvu podepsali s legitimním prezidentem Janukovičem a dokud nebude v řádných volbách zvolen někdo jiný, tak s ním budeme nadále jednat jak s prezidentem. Pokud máte očekávat z naší strany nějakou pomoc, nedělejte si trhací kalendář ze smluv, jichž jsme garantem.
Takhhle je to stejný podraz, jako na Jugoslávii, kdy se garantovala nedotknutelnost hranic Srbska, aby hned poté, co se jugoslávská armáda stáhla, začala EU podporovat kosovské snahy o odtržení.
Kolik ještě Mnichovů hodlá zapadní Evropa spáchat, než konečně začne ctít právo a své vlastní dohody?
27. 02. 2014 | 19:09

bob napsal(a):

2TomášL: Jen jedna poznámka..v tom případě nesmíte odsuzovat ani aktuální "revoluci" na východě...pokud západ podporuje západní Ukrajinu finančně, Rusko pomůže Krymu třeba vojensky...holt, jinej kraj, jinej mrav!
27. 02. 2014 | 19:15

Karel Mueller napsal(a):

Da.Rock

Přesné. Když poslouchám apely západních politiků, tak mám jen vztek. Co dělali, když v Kijevě ozbrojené bandy přepadaly vládní budovy?

Západní pokrytectví je příšerné.
27. 02. 2014 | 19:19

TomášL napsal(a):

bob

Nikoliv! Kdybych byl analytikem, musel bych být nestranný a jenom čistě věcně komentovat dění. Avšak jsem jenom obyčejným diskutujícím a mé názory jsou jenom moje názory, tedy si můžu dovolit nadržovat jedné nebo druhé straně.

Pokud jste si všiml na zdejších diskuzích, tak lidi kteří nemusí EU, fandí Janukovyčovi a Rusku. Lidi kteří fandí EU, orodují za Západ.
To není ani tak zajímavé, jako je zajímavé, jaké argumenty používají.
27. 02. 2014 | 19:31

hovorka11 napsal(a):

Je smutné, že naše země po pomoci zraněným islamistům z líbyjského Benghází opět selektuje a bude léčit pouze ukrajinské vzbouřence a vyloučí ukrajinské zraněné policajty. Naši političtí kmotři pod námi podřezávají větev.

http://gloria.tv/?media=540709

http://www.literarky.cz/politika/svet/16932-esky-obchod-s-ukrajinou-se-hrouti
27. 02. 2014 | 19:33

TomášL napsal(a):

bob

Jinak technologii moci vnímám nikoliv na základech "pravdy a lásky", jako ji vnímám na základech "bij, nebo budeš bit".
27. 02. 2014 | 19:37

bob napsal(a):

2TomášL : Kdo je v dnešní době nestranný?? :D. Odpovím za Vás. Nikdo! A máte s těma argumentama pravdu. Je zarážející, že někde je Muslim terorista a jinde zase bojovník za svobodu.
Že legitimní a legální vláda byla svržena novodobejma benderovcema a o pár hodin je trestuhodný obsazení prorusky smýšlejícím davem oblast, kde tvoří 60% obyvatelstva Rusové. tečka!
27. 02. 2014 | 19:40

resl napsal(a):

honolulu : On se nevzda vlivu na Ukrajine - on nemuze. Byl by to jeho konec.
-------------
Tak jo, když by měl padnout jeden Putin, tak bude lepší když celou Ukrajinu tento nevzdělaný mužik podrobí. Nemáte příliš ponětí o dění v Česku, víte co tu prováděl Klaus, nebo jak se chová Bobošíková. ? Víte , že kandidovala za komunisty ? Nikdy byste nepsal ty výtvory, pokud nejste bolševik a to si myslím, že nejste. Vy jste za vodou, my v Evropě a Rus je roztahovačnej. Naštěstí se karta obrací a mužik se začíná bát. Nemá a neumí nic, než přepadnout malý stát a pozabíjet vše, co mu stojí v cestě. Jen pro jejich komoušskou ideologii a pro jejich rodiny s nakradeným majetkem. A to je příklad i vašeho "chytrého" Klause. Pokud myslíte, že to od vás víte lépe, tak vám tvrdím, že se velmi pletete.
27. 02. 2014 | 19:46

hovorka11 napsal(a):

Krym by se měl připojit k Rusku.
Je to zcela legitimní na základě historie a vůle krymských obavytel. Krym byl nesmyslný dar diktátora Stalina Ukrajině. Připojení Krymu je daleko legitimnější než násilné odpojení Kosova a vypuzení 300 000 srbů pod dohledem sil NATO. Dnes jsou tam 3 americké základny a výcvikové prostory pro islamisty na syrské bojiště. Kosovo se stalo překladištěm drog pro Evropu. Jde tam i afgánská produkce opia. V Afganistánu maková pole hlídají američtí vojáci.
Důvodem prý je, "že lidé by se neměli jak živit".

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/aliance-usa-a-al-kajdy-bosna-kosovo-a-nyni-libye.html
27. 02. 2014 | 19:53

TomášL napsal(a):

bob

Já to beru tak, že v politice je vše dovoleno a využívá se všech prostředků, které ospravedlňují vlastní sobeckost na úkor druhých...
27. 02. 2014 | 20:00

resl napsal(a):

Ne ne, žádné připojení k Rusku, to by nedělalo dobrotu, hlavně v té východní části. Jednou má Rusko své hranice a Ukrajina taky své, tak co chcete měnit ? Nejdřív byste je snědli i s Kyjevem a teď už by vám stačil východní kousek. Je to Rusů ? Není, tak ať se Putin drží svých hranic a nemotá se do cizího. Krást a vraždit, to ať si zkouší doma, když mu to prochází.
27. 02. 2014 | 20:06

hovorka11 napsal(a):

Tohle není krvavý Majdan z Kijeva.

http://www.youtube.com/watch?v=cVmp7QHt6NU#t=33
27. 02. 2014 | 20:07

Pravda napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde:

A idiotští pacifisté mimo veškterou realitu si namlouvají, že jde vše vyřešit bez války. Ti racionálně přemýšlející se řídí moudrým latinským heslem "Chceš li mír, připravuj se na válku".

Yaya:

Já jsem neřekl že Ruská armáda je zaostalá ale zastaralá. Bože tady někteří ani neumí číst. Rusko používá zastraralé tanky a letadla, což přiznal i jejich prezident.
A možná, kdyby jste používala mozek místo těch výkřiků tak by vás možná hned trklo, že to co píšete je hovadina. Ale nechte si své bludy, že by Rusko použilo atomovku (po čem by následovala naprostá izolace Ruska, proti Rusku by to poštvalo většinu zemí. Nehledě na to že USA,VB,Francie mají drtivou převahu v atomových zbraní takže by se to Rusákům nevyplatilo). Ale sněte klidně dál.
27. 02. 2014 | 20:10

S.Š. napsal(a):

bob :
Zvláštní věc, kolik lidí, o nichž je známo, že do menší či větší míry nostalgicky vzpomínají na staré dobré pořádky, tedy na režim, který neměl s demokracií společného vůbec nic, se dnes - hromadně - odvolává na demokracii, resp. "demokraticky zvoleného prezidenta" (Janukovyče). Jak již ale bylo řečeno, lid si je s to zvolit si, jak víme z historie u nás, a nejenom u nás, dobrovolně a svobodně autoritáře, případně diktátora, a následně se nestačí divit. Tím bych tedy neargumentovala. To se prostě stává a jev je to dokonce poměrně častý. Protiargumentem pak je, že stejně demokraticky zvolený parlament Janukovyče z funkce odvolal. Janukovyč nakonec opustil svoji vlastní zemi, čímž se zcela diskvalifikoval a delegimizoval. A jak poznamenal včera náš prezident v EP na tiskové konferenci, Janukovič ve Vilniusu slíbil podepsat dohodu o přistoupení, a tuto dohodu nesplnil, punctum. Nemůže se pak divit, že proti němu demonstrovali lidé. Radikálové byli a jsou na obou stranách konfliktu, dodal dále náš prezident, a za to, jakož i za včerejší projev, jakkoliv byl některými komentátory kritizován (též bych si dovedla představit, co by něm být nemuselo a naopak navíc být mohlo), mu píši první kladné body.
27. 02. 2014 | 20:15

patriot napsal(a):

Je dobré mrknout na výsledky prezidentských voleb na Ukrajině v roce 2010…V prvním kole hlasovalo 25 milionů voličů – výsledek: Janukovyč 35%, Jaceňuk 7%.

V majdanském kole „hlasovaly“ řádově desítky tisíc „voličů“ – výsledek: Janukovič – vrah, Jaceňuk – premiér.

Je něco shnilého na té demokracii, že ano?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Prezidentsk%C3%A9_volby_na_Ukrajin%C4%9B_2010
27. 02. 2014 | 20:16

turek od okurek napsal(a):

Ukrajina patří Turecku.
27. 02. 2014 | 20:19

Ernesto napsal(a):

Nejlépe to vyřešil Lukaštěnko v bělorusku ,zavčas vypakoval ze své země západní provokatéry a jejich novinářské poskoky a má klid ! V EU už ani pes po něm neštěkne ! Tak se mají věci řešit !
27. 02. 2014 | 20:27

bucek napsal(a):

Stetina v hyde parku . Jej jej to boli
27. 02. 2014 | 20:32

TomášL napsal(a):

Tohle stojí za přečtení:

http://czech.ruvr.ru/news/2014_02_27/Celkovy-zahranicni-dluh-Ukrajiny-dosahl-140-miliard-dolaru-3481/
27. 02. 2014 | 20:34

jůlinka kožená napsal(a):

Spojené státy už nepovažují Viktora Janukovyče za ukrajinského prezidenta. Oznámil to mluvčí Bílého domu Jay Carney, který rovněž upozornil Rusko, aby respektovalo územní celistvost Ukrajiny. "(Janukovyč) odmítl plnit své povinnosti a opustil Kyjev, což podkopalo jeho legitimitu," prohlásil mluvčí. Zároveň připomněl, že USA už dříve daly najevo, že podporují rozhodnutí ukrajinského parlamentu o pověření výkonem pravomocí hlavy státu Oleksandra Turčynova a o vytvoření nové ukrajinské vlády.

Já už taky nepovažuji USA za demokratickou zemi, ale za bandu vrahů všude tam, kam strčí svou hladovou tlamu.
27. 02. 2014 | 20:35

ex-nemo napsal(a):

na pravou míru
V 18. století Ukrajině nepatřila ani Ukrajina. O takovém státě nikdo neuvažoval.V podstatě to bylo jen neurčitě definované území jako dnes třeba Valašsko nebo Švábsko. Převážně se tomu říkalo Malorusko.
Za Zlaté hordy a později po poklesu moci Ruska to obsadili Poláci -Litevci; původní ruský jazyk obyvatel převzal četné polské prvky. Jih obsadili Turci, ale tam Slované nežili..J ak se Rusko vzmáhalo zase jim postupně to území brali.
Ukrajina jako stát i do značné míry i Ukrajinci jako národ jsou ryze umělý výtvor . vymyšlený mocichtivými jedinci, kteří si tam hodlali zřídit samostatný pašalík.Sotva se zmůže na nějaký trvalý samostatný útvar.Současné hranice jsou výtvorem stalinistické administrativy.
27. 02. 2014 | 20:41

bob napsal(a):

2S.Š.: Takže jen v rychlosti. Nejsem zastáncem starých pořádků, v době revoluce u nás jsem byl ještě děcko....neuznávám postup Ruska, zkrátka to jen eskaluje násilí, ale rozumím tomu, mít separatisty ve svém státě a destabilizovaný regiony a další na obzoru. Prostě Rusku rozumím. Tečka. Navíc Krym je historicky spíš Ruska, rozhodně na něj má historicky větší právo než Ukrajina. A co mi vadí? To jak se postupuje. Média nás masírují agitkou o zlym Janukovičovi a hodnejch náckách. Ano neberu Vám váš názor, ale neberte mi ten můj. Pro mě to má jednoduché řešení, průmyslová oblast východu a Krym se oddělí a budou mít nadále celní výhody s Ruskem a západní část půjde na západ s tím, že Rusko jím nasadí clo a nechá si plyn platit tvrdou měnou. To jak se Evropě na Ukrajině kradl náš plyn, na to si živě pamatujeme...
27. 02. 2014 | 20:47

Baba napsal(a):

Martin 1

Našinec shlédl několik dílů Harryho Pottera, všechny tři Pány prstenů, některé z pokračování Scarie Movie, Hledá se Nemo, Příběh žraloka, Letopisy Narnie, přitom si vybavuje jen několik málo scén, třeba jahody se šlehačkou nebo Západoaustralský proud, vesměs neví, o co v těch filmech šlo, copak je možné, aby si někdo takové základní věci nepamatoval? Je to možné. Dnes už je asi málo rentabilní typ diváka, má rád klasický příběh, nejlépe od začátku do konce, kino, kam bylo nutno přijít v předstihu, aby člověk chytil správné místo v sále, nahradil biograf, kde se hraje, topí i uklízí téměř nepřetržitě, být v sále sám, není žádný kumšt, akorát se tam už nikdo neschovává za zábradlím lóže.
27. 02. 2014 | 21:00

resl napsal(a):

jůlinka : Já už taky nepovažuji USA za demokratickou zemi, ale za bandu vrahů všude tam, kam strčí svou hladovou tlamu.
--------------------
vy nepovažujete ? vy snad jste někdy slyšela o demokracii ? nezdá se. přehled soudružko nemáte, ale bojovná jste. tak si vemte klacek, Putin si veme prak a jděte do toho. ale nejdřív se najezte americké pšenice, německých buřtů a polských kuřat. Putin má prázdnou špajz.
27. 02. 2014 | 21:00

Filuta napsal(a):

Resl
Jsem rád, že jste konečně vyložil karty na stůl a sdělil nám, že vám fašouni a banderovci zase tak moc nevadí. Já si to myslel. U příznivce landsmanšaftu žádné překvapení.

Hlavně si na to zase vzpomeňte, až budete nadávat do nácků druhým.

Mno, tak to bychom měli.
Teď zrovna blábolí v HP Štětina, taky "ex"bolševik a milovník čečenských teroristů.
Jeden rozčilený Hanák jim to zrovna pěkně nandal stran jejich "objektivního" veřejnoprávního zpravodajství.
Divák se dotázal Klepetka, pročpak ČT neukázala ty lynčované policajty, které mlátili "pokojní demonstranti" železnými tyčemi a házeli na ně molotovovy koktejly.
Klepetko vtipně odpověděl, že drastické záběry nezveřejňují.
Po článku Šafra ohledně mučednice Nagyové, která trpí za svou lásku k luxusu, druhá perla týdne.

Zaorálek si chce hrát na hrdinu, prý jede na Krym. Asi si myslí, že tam budou všichni nažhavení pohovořit si s místním parlamentním géniem.
Kéž by si ho tam chtěli nechat na semeno.
27. 02. 2014 | 21:01

santawizard napsal(a):

Bolšešvismus a nacismus je dneska zakazané jako terrorismus.Dovoluje se jenom umírněná forma lidového a národního socialismu.Tak zvaný Dubčekův komunismnus s lidskou tváří a tak zvaný fašismus bez rasismu s lidskou figurou.Když je demokracie jako náboženství tak je fašismus a komunismus jako černá a bíla mágie.Komunismus s lidskou tváří začal Dubček a Gorbečov to skončil.Rozdíl mezi Českou republikou a Ruskou federaci je ,ale v tom ,že v Rusku jsou fašisti a komunisti na ulici ,kdežto v česku jsou komunisti v parlamentu a na ulici jsou jenom fašisti.Hospoda u šerifa a hotel bílá paní,tam kde by si i svazáčky a holé lebky dělali striptýz dohromady díky Bože neexistuje .Koalice lidového a národní socialismu taky neexistuje.Proto nemůže existovat rozděleně ani socialismus ani kapitalismus.Fůze a štěpení politického kapitálu =fůze a štěpení tak zvaného sociálu.
Evropa je dneska rozdělena na Evropskou unii a Ruskou federaci.Jedno scenario budoucího superstátu Evropa bylo ,že se Ruská federace rozpadne a jednotlivé státy potom půjdou do evropské unie.Druhé scenário je ,že se vytvoří superstát Evropa spojením Evropské unie a Ruské federace. Další scenário je ,že Evropská unie a Ruská federace budou existovat ještě velmi dlouho jako 2 nezávislé na sobě Unie a Federace.
Tímto se západ a východ bude i nadále vyvíjet opdděleně..Multinational corporations + international unions =vyrobní a spotřební podniky a družstva+stavební a bytové podniky a družstva..
Hodně toho začalo revalvaci východoněmecké marky a devalvaci československé koruny.Nedávné 2% devalvace české koruny jsou jenom kosmetické změny.My už jsme se transformovali z bestřídní společnosti do třídní společnosti.I domácnosti jsou dneska, jak se říká ,od putyky do několikahvězdičkové restaurace.Podobně je to s životní úrovni.Dánsko,Švédsko a Australie jsou první 3 kdežto Česko spadlo až do třetího světa a je 40-té v životní úrovni.Např v Dánsku mají všichni mnohem větší zisky a mzdy,ale protože maloobchodní a velkoobchodní ceny jsou mnohem vyšší tak to tam vyjde skoro za jedno.Proto např.danští studenti přijížději do česka se namazat ,protože se jim zdá že české pohostinství je tak strašně levnější než Danské. Dohromady se tomu v1.+2.+3. světě říká podstandartní +standartní + nadstandartní pracovní podmínky a podstandartní + standartní +nadstandartní životní úroveň.Do dnešní doby si můžete za jednu německou hospodu koupit až 2 české hospody a nebo až 3 maďarské hospody nebo body gardy.Jestli se ukajinské peníze zdevalvují,tak to si potom můžete koupit za dvě české hospody až 20 ukrajinských hospod nebo body gardů.To do Ukrajiny nastartuje obrovský příliv zahraničního kapitálu jak z Evropské unie,tak z Ruské federace,podobně jak to bylo v Česku před 20 lety.
27. 02. 2014 | 21:03

Hajduk napsal(a):

Ernesto:
Ahmadínežád a Lukašenko odolali farebným prevratom.
Včas vyhostili mimovládne organizácie, ktoré na cudzom území hraju úlohu trojského koňa .
27. 02. 2014 | 21:04

Sláma napsal(a):

bob napsal: "Je zarážející, že někde je Muslim terorista a jinde zase bojovník za svobodu."
Ano, to máte pravdu. Bojovníci za svobodu, vyzbrojení Francií, Katarem a Saudskou Arábií v Libyi jsou v Sýrii podporováni Tureckem, Spojenými státy, Katarem a Saudskou Arábií se pouhým překročením jakési pomyslné linie stanou v rámci svého Islámského státu v Iráku a Levantně teroristy, které je nutno plošně bombardovat.
27. 02. 2014 | 21:10

turek od okurek napsal(a):

Lukašenko je úkáčko.
27. 02. 2014 | 21:12

Hajduk napsal(a):

Sláma :
majdanisty z východu UA prešli na stranu antimajdanistov , vraj sú sklamane vývojom.
27. 02. 2014 | 21:15

bob napsal(a):

2Sláma: No to je politika...ale proč jim v Kosovu a Čečně říkáme bojovníci za svobodu a v Iráku a jinde terorista? Stejná svoloč. Jinak k tý politice jsem si vzpomněl na asi půl roku starý shrnutí situace na Blízkém východě od politologa Marka Čejky:
1.) Írán podporuje syrského prezidenta Asada.
2.) Státy Perského zálivu jsou proti Asadovi.
3.) Asad je proti Muslimskému bratrstvu.
4.) Muslimské bratrstvo a Barack Obama jsou proti generálu Sisímu (současnému vojenskému de facto vládci Egypta). Avšak státy Perského zálivu podporují Sisího! To tedy znamená, že jsou proti Muslimskému bratrstvu!
5.) Írán podporuje Hamás, ale Hamás podporuje Muslimské bratrstvo!
6.) Obama podporuje Muslimské bratrstvo, nicméně Hamás je ostře protiamerický!
7.) Státy Perského zálivu jsou pro-americké.
8.) Turecko je ale se státy Perského zálivu proti Asadovi.
9.) Zároveň však Turecko podporuje Muslimské bratrstvo proti generálu Sisímu.
10.) A generála Sisího podporují státy Perského zálivu!
27. 02. 2014 | 21:15

resl napsal(a):

Filuto,
vy znáte nácka jen ze školy, co vám nakukala s. učitelka o německých fašistech. vy nevíte, co to slovo znamená a začíná mi vás bejt upřímně líto. dobrou filutíku.
27. 02. 2014 | 21:22

Hajduk napsal(a):

Jaceňuk , dnes požiadal Ukrajincov začať si uťahovať opasky, ešte pred par dňami im sľuboval zníženie cien, sociálne istoty.
27. 02. 2014 | 21:30

Sláma napsal(a):

Milovnice Landsmanschaftu Sylva Schauerová napsala:
"Protiargumentem pak je, že stejně demokraticky zvolený parlament Janukovyče z funkce odvolal. Janukovyč nakonec opustil svoji vlastní zemi, čímž se zcela diskvalifikoval a delegimizoval."

Ovšem nikde na světě nemůže demokraticky zvolený parlament odvolat prezidenta jen tak za pět minut. Všude musí proběhnout příslušná procedura, ve které má prezident možnost se hájit.
Nikdo si nemůže být jist, jestli poslanci Strany regionů, tedy strany, která vyhrála parlamentní volby v roce 2012 nejednali pod pohrůžkou násilí či smrti.

V každém případě dnes vládnou strany, které získali v parlamentních volbách výraznou menšinu. A protože hlasování se výrazně lišilo podle regionů, jsou dnes ve vládě některé regiony de facto nezastoupeny.
V parlamentních volbách v roce 2012 získala strana Vlast Julie Tymošenkové 88 mandátů, Kličkova strana UDAR 42 mandátů a neonacistická strana Svoboda Olega Tjahnyboka 36 mandátů, celkem tedy 166 mandátů ze 450. Přitom například právě Svoboda získala na Krymu jen 1,04% hlasů, zatímco ve 3 obvodech na západě 30-40 %.

Pokud se podíváme na mapu volebních výsledků, snadno uvidíme, že současné vládní strany získali převahu jen v části volebních obvodů na Západní Ukrajině, pár na severu a pár na jihu a to je vše.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6f/Ukr_elections_2012_onemandate_okruhs.png
27. 02. 2014 | 21:57

Dobroděj napsal(a):

Ukrajina se nějak vrhla se spoustou pitomců k nohám západu, jenže jim tam chybí banderovci a Hitler. A tak tam půjde hlásat "dobro západu" Zaorálek a lepšího pitomce už tady česko nemá.
27. 02. 2014 | 22:09

pepa napsal(a):

Pane Klímo, jaké nové ukrajinské vedení potřebuje rychlou finanční pomoc ? Kdo to nové
vedení volil ? Žeby je volil Hitler, Goebbels nebo Klíma ? Tam je třeba předně klid, jednání
zástupců ruské a ukrajinské národnosti, aby nedošlo k dalšímu drobení slovanských
národů podle fašistických představ tzv. evroatlantické civilizace.Západ už okupuje slovanské
národy ve střední a jižní Evropy, kde se zastaví neomálená pažravost fašistů a jěště k tomu
za aktivní pomoci soukmenovců ze slovanského prostředí.
27. 02. 2014 | 22:11

Sláma napsal(a):

Je zajímavé, jak si zdejší sudeťáci resl a Sylva Schauerová notují se socialisty Zaorálkem, Roučkem a Ashtonovou!

Bodejť ne, vždyť na Ukrajině probíhá národně socialistická revoluce, zaměřená proti menšinám a proti bohatým lidem!

Jen čekám, kdy začne revoluce požírat své děti. Myslím, že první na řadě budou lidé od Tymošenkové. Ona sama asi má rozum či lepší informace a zatím se stáhla.
27. 02. 2014 | 22:17

Hajduk napsal(a):

Sláma napsal :
Jen čekám, kdy začne revoluce požírat své děti.
dočkate sa, bude to ihned PO PODPISE Asociačnej dohody.
27. 02. 2014 | 22:54

Sylva Šauerová napsal(a):

Sudeťáci, a fašisti, pane Slámo.
Pro pořádek, to o mně dobře vědí někteří vlkovi dopisovatelé. Sudeťáci, to není nic, měl byste přidat. :-)
Přeji Vám dobrou, klidnou noc.
27. 02. 2014 | 23:20

Baba napsal(a):

Milá Máňo, výchozí teze je, že láska je laskavá. Máš-li dramatičtější zkušenost, zkonzultuj svoji představu o ní. Proto se tady o tom píše.
28. 02. 2014 | 03:43

K.V napsal(a):

Nejlepší je ta logika
Když vzbouřenci vyrabovali vládní a presidentské budovy v Kyjevě, dokonve je vypálili molotovem, bylo to báječné, ať žije svoboda a pravda láska, a i čecháčkové pomůžou ošetřovat raněné.
Když někdo obsadí budovu autonomní vlády na Krymu, to už je ovšem odporné, i když ani nevíme kdo ji obsadil
28. 02. 2014 | 07:23

Filuta napsal(a):

S.Š.

Podle vás není Janukovyč legitimním prezidentem, protože zdrhnul?!

A na co měl asi tak čekat?
Až ho ta fanatická sběř pověsí na nejbližší kandelábr?
Že docházelo k lynči policajtů a ouřadů asi nevíte?
Ani to, že parlament hlasoval v atmosféře strachu, protože poslancům také hrozili lynčem?

Netvrdím, že je Janukovyč světec, je to stejný typ politika, jaké bychom tady mohli přehazovat vidlemi, ale zvolili si ho...

Nepřijde vám divné, když se trapně ve všech "spřátelených" médiích ukazují nemovitosti jednoho gaunera, ale bohatství druhého se zamlčí.
Ona Tymošenková nežila taky v žádné zemljance a k penězům si pomohla stejným způsobem (hlavně poškodila Ukrajinu nevýhodnou smlouvou s Ruskem - tam šlo o miliardy, těžila z toho její rodinná firma).
Jenže Tymošenková je eurofilní, a to natolik, že se dopustila vlastizrady, když tuto smlouvu výhodnou jen pro EU a pro ni samotnou, podepsala. Jen jaksi zapomněla na vlast.
A dnes nemá ani trochu studu a cpe se na světla ramp. Kdyby její revoluční nadšení nezchladili samotní Ukrajinci, tak se prorve až k prezidentské funkci.

Byl bych rád, kdyby česká cestovka rajzující po mega vilách kmotrů, rozšířila svou nabídku také na skromné domečky politiků - třeba Topolánka, Kalouska, Řebíčka, Grosse, Oulického, Cabrnocha, Šnajdra, Tluchoře....

Jenže tady byla kampaň vedena rovněž poněkud jednostranně - "pohoršená" média nám předvedla jen majetek Ratha, Nagyové a Janouška. Na ostatní si netroufají.

Ono by se nakonec zjistilo, že máme k té Ukrajině blíž nežli si myslíme.
28. 02. 2014 | 08:11

jůlinka kožená napsal(a):

Resle

Představte si, že jsem o demokracii slyšela a dokonce v ní žila. V jedné nejvíce rozvinuté demokracii v Evropě, ve Švýcarsku.
V zemi která nepotřebuje pro zakrytí zpronevěry bilionů dolarů ze státního rozpočtu, zabíjet vlastní lidi, tak jako v USA.

Vaše představa, že zde žijete v demokracii je naprosto mylná. Demokracie, resle, není klacek a prak, jak píšete, demokracie je něco úplně jiného.
To vy ale nemůžete znát, protože jste ji nezažil. Vám k demokracii stačí americká pšenice, německé vuřty, polská kuřata a sliby politiků, kteří si s vámi hned po volbách vytřou zadek, novinářská žumpa, která vám naservíruje jen to co uzná za vhodné a co je jí povoleno.

Proto se na vás , resle, ani nezlobím, že mě nazýváte soudružkou. Člověk s takovým přehledem o demokracii, ani nemůže vědět , proč to píše.
28. 02. 2014 | 08:12

Baba napsal(a):

Tak zase víkend před námi, doufejme, že dnes večer bude ticho.
28. 02. 2014 | 08:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy