II. Válka na Ukrajině: vzor Sýrie

28. 02. 2014 | 11:31
Přečteno 5447 krát
Rusové budou jen těžko opakovat chybu z Prahy, kdy k nám v rámci „bratrské pomoci“ demonstrativně poslali vojska, tak říkajíc před televizními kamerami. Spíše bych odhadoval, že na Ukrajinu pošlou vojáky v civilu, jako součást místní „domobrany“. Vznikne tak občanská válka po vzoru Sýrie.

Útočit budou muset Kyjevští ozbrojenci. Jak je těžké dobývat dům od domu, se přesvědčili Američané i Rusové v Afganistanu, Izraelci v Bejrútu a Syřané doma. Navíc proti regulérní ukrajinské armádě bude stát moderně vyzbrojený, dobře zásobovaný nepřítel s velkou bojovou převahou. Zatím nevíme, jak se sama ukrajinská armáda zachová. Zůstane jako celek loajální Kyjevu, nebo se také rozdělí? Ministrem obrany byl nově jmenován admirál Ihor Teňuch, bývalý velitel námořnictva, který během rusko-gruzínské války nařídil zablokování ruských lodí v Sevastopolu. Jinými slovy, jde jednoznačně o protirusky zaměřeného velitele, který v Moskvě musí působit jak červený hadr na býka. Pokud Ukrajinci chtěli spáchat sebevraždu, lépe si vrchního velitele vojsk vybrat nemohli. Válka je téměř jistá.
Díky Tatarské, převážně muslimské menšině na Krymu se do války zapojí ještě arabské státy, včetně čečenských separatistů a evropských muslimů. Národnostně tak proti sobě budou bojovat převážně Slované, přičemž ti Ukrajinští budou podpořeni muslimy.

Čeští, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice a nastane dlouhodobá, vojensky i ekonomicky náročná bratrská řež. Těžko odhadnout, jak jsou slovanské ekonomiky připraveny podílet se na nákladech případné války. Bude pro ně jistě znamenat velkou zátěž a není vyloučené, že přispěje k jejich ekonomickému kolapsu. Národností rozměr války na Ukrajině je přitom klíčový. Žádný německý či americký voják se domů v rakvi nevrátí. V nich se budou vracet pouze Slované!

Válka na Ukrajině bude pro Němce a Američany zejména ohromný „kšeft“. Američané vytisknou dolary, Němci Eura a půjčí je ukrajinské vládě. Američané dosazením Arsenije Jaceňuka za předsedu vlády a Němci Vasilijem Kličkem si pojistili, aby se válečné zakázky dostali do rukou těch „správných, firem“. Německé a americké firmy tu shrábnou tučné zisky a na ukrajinské oligarchy zbudou jen drobky. Válečné zakázky na protivné straně, shrábnou ruští oligarchové a na válce též zbohatnou. Válka oslabí ukrajinské oligarchy, což přispěje těm ruským k jejich pohlcení. Válka na Ukrajině je pro východní i západní kapitál nesmírně výhodná a tak i nevyhnutelná.

Jak nakonec tato vnitrodruhová slovanská řež dopadne, není těžké předpovědět. Rusové nemají zájem Ukrajinu dobýt a výrazně ji tak ponížit, takže sázím křížek - „remízu“ v podobě „rozděleného Berlína“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hajduk napsal(a):

Autor, inšpirácie ste bral kde na tento blog? Z udalosti Prvej , či s druhej svetovej?
28. 02. 2014 | 11:43

john petres napsal(a):

Kdo je u Vás český Slovan??!!!
28. 02. 2014 | 11:43

Terry Fox napsal(a):

A na topole podle skal, Vít Klíma se zachechtal...
28. 02. 2014 | 11:46

Čochtan napsal(a):

Pokud mají Ukrajinci jen trochu rozumu, tak se toho danajského daru ožralého Chruščova velice rychle vzdají.
Ztratí tím něco co jim nepatří, co je jen zatěžuje a co nemohou udržet.
Získají tím morální kredit celého světa.
28. 02. 2014 | 11:46

siven napsal(a):

"Čeští, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice..."

No viděl bych to trochu komplikovaněji, tak 1% na 0,5%. Mezi slintajícími rudými dědoušky se občas najde nějaká mladá krev, i zde; ve střední Evropě.
Bůhví, jestli se v rámci pomoci západoukrajinským nacionalistům to procento Švejků vůbec seskupí, ale tak v Polsku… možná...

V ČR se bude dál kecat a slintat na blozích, v tomto případě - chválabohu.

"Válka na Ukrajině je pro východní i západní kapitál nesmírně výhodná..." brzděte, autore, brzděte. Opravdu bych to neviděl tak jednoduše.

Btw, efekt spill over vám nic neříká?

Ne?

Tak hybaj zpátky k učebnicím!
28. 02. 2014 | 11:48

Pravda napsal(a):

Ano Klímo raději si Ukrajinci měli zvolit nějakého Rusofila jako ti s ProAltu. Zablokování černomořské základy byl naprosto správný krok demokratické vlády, proti Ruským agresorům, kteří nelegálně zabrali čás gruzínského území. Bude v případné válce proti Rusku ProAlt dělat rusofilní agitaci tak jak to dělala bolševická iniciativa Ne Základnám? Vledem k tomu jak její iniciátoři jdou Putinovi a Rusům na ruku tak bych řekl, že sehraje stejnou roli jako Sudetoněmecká strana v druhé světové válce.
28. 02. 2014 | 11:52

Hajduk napsal(a):

siven:

čo tak maličko chodíte sem na debaty ?
28. 02. 2014 | 11:54

Čochtan napsal(a):

Pane Klímo,
dejte si studenou sprchu, a až vystřízlívíte, tak tu pitomost stáhněte zpátky. Uřízl jste so pěknou ostudu.
28. 02. 2014 | 11:55

jozka napsal(a):

Jiste, Polaci s historii polsko - ukrajinskych vztahu se urcite ztopori na jejich podporu. Tak maximalne, ze by si kousek ukousli. Maximalne.
28. 02. 2014 | 11:56

vasja napsal(a):

Důležitý taky je, na který straně budou bojovat Židi, eventuelne Chazaři..
To je dost významnej faktor.
28. 02. 2014 | 12:00

K.V napsal(a):

Myslím že je poučné pozorovat jak snadné je rozbít republiku kde chybí národní hrdost a uvědomění.
Jednoduchý recept- nahnat pár užitečných idiotů na náměstí, vyprovokovat násilí, stát nemá jinou šanci než poslat policii když se rabují budovy a létají molotovy, přijde mezinárodní podpora vzbouřenců co " boují za svobodu" a potom už jede desetiletí neklidů a občanské války. Recept fungoval v Jugoslávii ( humanitární bombardování), Lybii, Egyptě a arabských zemích, Sýrii ( pročpak se o ní přestalo během dne psát když je to tam pořád stejné), nyní na Ukrajině. Irák a Afghanistan začal nesmyslnou válkou, trvá už přes 10 let.
A na stejném principu, i když "sametově" to bylo i u nás při cinkáním klíči- ti co cinkali dodnes nepochopili komu a čemu posloužili a proč byl tak důležitý " mrtvý Šmíd".
28. 02. 2014 | 12:05

gaia napsal(a):

já myslím, že tam vlítne NATO a vybojují to tam černoši.
28. 02. 2014 | 12:08

resl napsal(a):

autor : Spíše bych odhadoval, že na Ukrajinu pošlou vojáky /Rusko/ v civilu, jako součást místní „domobrany“.
Navíc proti regulérní ukrajinské armádě bude stát moderně vyzbrojený, dobře zásobovaný nepřítel s velkou bojovou převahou.

Jak nakonec tato vnitrodruhová slovanská řež dopadne, není těžké předpovědět. Rusové nemají zájem Ukrajinu dobýt a výrazně ji tak ponížit, takže sázím křížek - „remízu“ v podobě „rozděleného Berlína“.
-----------------------------------------
Jak obhájí Putin "domobranu," která bude lépe vyzbrojena, než ukrajinská armáda ?
Tipnul bych si, že Putin stáhne ocas, možná ne dnes, ale zítra určitě, mají té ostudy ze svých vojenských agresí víc než dost.
28. 02. 2014 | 12:13

K.V napsal(a):

Ale kdepak Gaio- Putin si bohatou východní část s průmyslem a surovinami, nenechá vzít, má už dnes jasné dohody a vojenské posádky na Krymu, většina lidí ho tam podporuje.
Pokud EU něco uhraje, bude to horská a chudá Zakarpatská Ukrajina. EU nebude mít zájem o jejich kravky a obilí, tak jim to zatrhne jako nám cukrovary.
Takže výsledek- možná 20 milionů zbídačelých ze západní části Ukrajiny, kvůli jazykové příbuznosti se budou stahovat k nám a na Slovensko. A převezmeme kromě chudých horalů také úředníky z Kyjeva A Lvova kteří umí razítkovat
28. 02. 2014 | 12:17

K.V napsal(a):

Resle, Putin za roky své vlády na co sáhl to se mu povedlo, vybudoval znovu světovou ekonomickou a vojenskou velmoc a dnes svět ovládá on a čína,
ten nemá důvod stahovat ocas
28. 02. 2014 | 12:20

Ives napsal(a):

Autor p. Klíma byl ke své břitké předpovědi viditelně inspirován výkladem J. Švejka o zahájení I. sv. války k tajnému policistovi Brettschneiderovi v hostinci U Kalicha. Švejk v kostce řekl asi toto: Anglie půjde s Německem, Rakousko se spojí s Ruskem proti Turecku, atd. a bude se to řezat. A tak nějak to vidí i pan Klíma...
28. 02. 2014 | 12:23

Mordechaj Silberstein napsal(a):

za naše mohu říci, že podpoříme Putina proti tatarům a banderovcům. Šalom
28. 02. 2014 | 12:26

Admirál napsal(a):

Pane Klímo, zatím to vše směřuje Vámi naznačeným směrem. A vypadá to, že plánovitě.

Pokud by vítězové od Majdanu chtěli celoukrajinské smíření, nemohli by udělat Vámi zmíněné kroky. Pokud by EU a USA měli zájem na odvrácení občanské války na Ukrajině, měly dostatečné páky zmíněným krokům zabránit.

Takže?

Ubozí Ukrajinci. Bude to jako v pohádce, ´"Jak chudák do ještě větší nouze přišel."

Občanská válka v Jugoslávii byla čajíček proti tomu, co přijde na Ukrajině.

A vlna uprchlíků bude bonus pro nás.

Každý politik, který se podílel na eskalaci na Ukrajině je zločinec.
28. 02. 2014 | 12:28

Jihočech napsal(a):

Ale copak, proč je tu tolik rozruchu, když etničtí Rusové vyjadřují svůj nesouhlas s vládou v Kyjevě? Barikády na Majdanu OK, barikády v Sevastopolu fuj? Proč všichni zastánci demokracie a práva na odpor v Kyjevě, i když ten je veden pod banderovskými prapory, najednou prskají, když z praporů zmizela černá barva a jsou jen rudé? Nechme promluvit lid autonomní části Krymu v referendu! Když může fungovat a dávat legitimitu ve Švýcarech, tak i na Krymu.
28. 02. 2014 | 12:29

gaia napsal(a):

jak to bude nikdo nepředpoví, akorát Einstein předpověděl, že ve 4. světové se bude bojovat zas už jen kamennými sekerami.
28. 02. 2014 | 12:38

martin_ka napsal(a):

já nemám zájem nikoho podporovat....tím méně nějaké ukáčka a tím méně finančně!!
vadí mi už i ta monstr akce s přesunem těch zraněných z Kyjeva do pražských nemocnic
28. 02. 2014 | 12:41

Karel Mueller napsal(a):

Pane Čochtan,

ona to tak úplně pitomost není, stačí se podívat na celý průběh oné revoluce a na současnou ukrajinskou vládu, její složení a rozhodování. Jak jsem napsal nedávno, zdá se, že Slovanům ono germánské racio chybí.

Slovanský svět má zatím obrovské štěstí, že v čele Ruska je Putin a má odpovídající, snad přímo carské pravomoci. Díky nim Rusko podržel před pádem a na úplné dno a Rusko se za jeho vlády nesmírně zvedlo, mj. v zemědělství, kdy z ostudného iimportéra obilnin se stal třetí největší exportér. To sem ovšem nepatří, ale myslím si, že Rusko má jednak ekonomické nástroje a spokojí se se změnou statutu Krymu a Sevastopolem. V tom Rusům nikdo nezabrání. A pokud by Ukrajinci dali rozkaz k blokádě Sevastopolu, tak je Rusové rozstřílí. Byla by to strašná tragedie, ale bohužel.
28. 02. 2014 | 12:51

Al Jouda napsal(a):

Autor je zřejmě vynikající odborník na světovou politiku :::)))))
Válka je až to poslední řešení, nejprve se bude Rusko snažit Ukrajinu politicky rozdělit a ovládnout plně její východní část s Krymem. Putin jistě dobře zná slogan : Rozděl a panuj !
28. 02. 2014 | 12:57

fikus napsal(a):

Klíma :o)
28. 02. 2014 | 12:59

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

pan Klíma zřejmě hulí dobrej matroš, halucinace má tedy téměř dokonalé.

Kdyby pan Klíma trochu rozumu pobral, věděl by, že scénář "Ukrajina" je dávno napsán, vývoj krize popsán, i harmonogram akcí je přesně rozepsán.
Kdyby ho pan Klíma znal, nemusel si slintat na triko a být za trapného tajtrdlíka.

A v té podpoře se taky nejspíš mýlí. Prosté, prý "slovanské" obyvatelstvo bude většinově fandit spíš Putinovi, než ukrajinským neonacistům.
28. 02. 2014 | 12:59

magor napsal(a):

"Čeští, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice a nastane dlouhodobá"

Čeští určitě, těch hňahňavých krůt a kohoutů tu, že by přehazovat vídlema. Scénář jako přes kopírák, už se v nedávné minulosti povedlo mnohokrát. Kapitál je, jak monetární, tak lidský.
A sama Ukrajina černozem.
28. 02. 2014 | 13:03

Viola napsal(a):

Admirále

doufám stále v rozum všech zúčastněných, ale tohle by se mělo psát pod každý blog

"Každý politik, který se podílel na eskalaci na Ukrajině je zločinec. "

Poslanecká sněmovna by o tom měla diskutovat a přenášet živě v TV.
28. 02. 2014 | 13:05

tajemný pan H napsal(a):

tak jsem se dočetl, že soudruh janukovič a jeho vládnoucí gang převedl 70 miliard dolarů ze státní kasy na soukromé účty. kurna, i socani v čele se standou grossem by mohli závidět.
28. 02. 2014 | 13:06

Gustáv Kočí napsal(a):

Pane Klímo, věřím že se pletete.

Doporučuji číst více Aristotela a méně Machiavelliho.
28. 02. 2014 | 13:07

Viola napsal(a):

Mělo by se apelovat na matky, dcery, manželky, milenky, babičky, aby ty neurvalé chlapy držely doma, jinak to odskáčou zase ženské.

Teď by měly do ulic na Ukrajině, kde jsou nepokoje vlítnout ty FEMEN, aby duše mužů zjihly a měly by se rozdávat.
28. 02. 2014 | 13:08

český slovan napsal(a):

Byl bych rád, aby za mne českého slovana nehovořil žádný semita!
Ke komu se přidám si laskavě rozhodnu sám.
28. 02. 2014 | 13:11

Hajduk napsal(a):

Violka:
keby Vám ako Češke/ to je príklad neviem akej ste národnosti/ zakázali na úradoch použivať Český jazyk v ustnej a pisomnej forme, čo by ste urobila?
28. 02. 2014 | 13:13

Ano pane ministře, napsal(a):

George Friedman, Achilovka ukrajinské "revoluce" (výńatek): Představa, že z „ukrajinské revoluce vzejde liberální demokracie, mi připomíná arabské jaro. Na Západě se má tradičně za to, že náměstí plné rozvášněného davu je hlasem lidu.“ Reprízou „útoku na Bastilu“. „Velké naděje“ v „triumf liberální demokracie“ však zklamal už epilog „arabského jara“. Médiím se scvrklo do legendy o „zkorumpovaných papaláších, velících brutálním vojákům“. Když to však „režim a vojáci prohráli, legenda o dobru, válčícím se zlem, se ukázala umělá. Tak prosté to bývá jen málokdy.“ Docela „nečekané následky“ plodí i převraty typu toho v Kyjevě. „Zanášejí je daleko od původních záměrů.“
„Provést revoluci je mnohem snazší, než se z ní vyléčit. Toto povstání nebylo až tak rozsáhlé, aby té terapie vyžadovalo tolik. Ústavní demokracii, kterou už Ukrajina měla, rozbili lidé dušující se, že ji mají v plánu vytvořit. Zda dobrým úmyslům odpovídá i realita, je otázkou. Pesimismus na téma Ukrajina nebyl špatným rádcem nikdy. Třeba to tentokrát bude jinak.“
Že by to trklo i českou diplomacii, zaorávající morálku i zdravý rozum?
28. 02. 2014 | 13:15

Jarle HALSNES napsal(a):

Na Ukrajině (zatím) žádná válka není. Zatím se tam pár pitomců na jedné straně nechce domluvit se stejnými pitomci na straně druhé. O tom, že by šlo o nějaké blaho lidí nemůže být řeč. A že to pár lidí odskákalo je bohužel smutná pravda. Jenže když vezmete, kolik lidí zemřelo, protože pro ně nebylo dost peněz na pořádné léčení, jelikož je přítelkyně Julia potřebovala pro sebe stejně jako její nástupce Viktor, je to zatím celkem o ničem....
Jinak k otázce rozdělení: rozdělilo se mrak zemí. Někdy celkem kultivovaně (ano, tohle Klaus jediné nepohnojil, asi proto, že měl eminentní zájem, aby to hladce prošlo a mohl si tu dělat co chtěl), jiné velmi bolestivě. Ale sama podstata toho, že aktuálně platné hranice států nejsou nic, co by nemělo jít změnit, je jasná.
Takže, ať si občané Ukrajiny řeknou, kdo co chce a je to. Já bych neměl žádný problém s tím, kdyby se Ukrajina rozdělila na Východ a Západ a Krym se připojil zpátky k Rusku (když to šlo tam, musí to jít i ven).
28. 02. 2014 | 13:15

Viola napsal(a):

"Čeští, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice a nastane dlouhodobá, vojensky i ekonomicky náročná bratrská řež."
Tak to by se židům líbilo?! Aby se vybili jak křeťani, tak muslimové a židé by ovládli svět.
28. 02. 2014 | 13:16

gaia napsal(a):

Viola

jestli ukrajinští muži jihnou při takových projevech, co předvádí FEMEN, pak se nedivim, že to tam je takové jaké je. Prezident bývalý boxer je pak jen třešničkou na dortě, samí ranaři nemohou plodit nic jiného než násilí
28. 02. 2014 | 13:18

Ládik!!! napsal(a):

U nás ve Slezsku je ticho po pěšině.
28. 02. 2014 | 13:20

český slovan napsal(a):

Mordechaj Silberstein:
No zatím podporujete banderovce. Šalom.
28. 02. 2014 | 13:21

Ládik!!! napsal(a):

Ale vadí mi ta vyblitá barva nicků. Mohla být původní modrá (nebo u většiny červená), nebo alespoň tmavší.
28. 02. 2014 | 13:23

Viola napsal(a):

Pane Hajduku

všechno je lepší, než válka. Můj otec čech se kdysi musel naučit maďarsky, aby mohl pracovat na úřadě a šlo to. Pokud by byl přijatý nějaký zákon, že musím mluvit na úřadě třeba anglicky, požadovala bych tlumočníka do té doby, než se daný jazyk naučím, zároveň bych se úřadům vyhýbala obloukem, ale zároveň bych v příštích volbách zvolila toho, kdo by takový zákon zrušil.
28. 02. 2014 | 13:24

gaia napsal(a):

a mně nejde rozkliknout článek o imperiální Číně a vadí mi návrat recatchy
28. 02. 2014 | 13:24

Kanalnik napsal(a):

vsechno je mozne, i scenar pana Klimy, takze uvidime.... dobry clanek

jinak je dobre si povsimnout, ze kdyz nekdo prijde se svym vlastnim a neotrelym vykladem jdouci mimo zabehnuta paradigmata, tak se casto objevi lide, kteri se mu budou posmivat a jeho pohled znevazovat, pritom mysleni mimo tradicni vzorce je to, co bychom si jako spolecnost meli pestovat, protoze nas muze posunout dal... zkouset se divat na veci jinak i za cenu chyb a omlu je lesii, nez usinat na vavrinech, tedy alespon podle me
28. 02. 2014 | 13:25

Jihočech napsal(a):

Český Slovan, snad nemáte problém s banderovci? Vždyť ti jsou v podání představitelů EU a USA přímo futrálem demokracie. Dokonce i s nimi bude EU jednat, jak se vyjádřil na tiskovce p. Schmidt na dotaz ukrajinské opoziční političky, která tam informovala o násilí ze strany krajní pravice. Kupodivu o téhle příhodě (nešlo tlumočení a nikdo nevěděl, jak zareagovat) která se odhrála za přítomnosti našeho prezidenta se nikde neukázala ani zmínka. Příznačné pro EU bylo, že se napřed zjišťovalo, kdo ona dáma je a zda má akreditaci, teprve pak odpovídalo.
28. 02. 2014 | 13:29

český slovan napsal(a):

Jihočech:
Mám s nimi problém.
Ta příhoda je přesná.
28. 02. 2014 | 13:42

resl napsal(a):

K.V napsal(a):
Resle, Putin za roky své vlády na co sáhl to se mu povedlo, vybudoval znovu světovou ekonomickou a vojenskou velmoc a dnes svět ovládá on a čína,
ten nemá důvod stahovat ocas
--------------------------
no jo, to by mu šlo přepadnout část malé Gruzie, to je odvaha, hodná mužika. za pár dní stáhne ocas z Ukrajiny a bude se snažit potichoučku provokovat, ale k vekému zásahu nedojde. Jinak mu západ zavře technologie i potraviny a pak může nakrmit občany tankem, nebo granátem z II. svět. války. řepík řikal, že rusům chutná i harmonika. bez kláves.
28. 02. 2014 | 13:42

Hajduk napsal(a):

Milá Violka, Vi ste si nevšimla ako sa v Kieve výdavaju volebne listky? Nikto tam sa neobťažuje volebnimi urnami, ujstovaniem sa totožnosti voliča a ine ťagnibokovokličkojanicukove demokraticke metody.
28. 02. 2014 | 13:44

Viola napsal(a):

kanálníku

"mysleni mimo tradicni vzorce je to, co bychom si jako spolecnost meli pestovat"

měli bychom si dávat velký pozor na vyslovované myšlenky, protože se mohou zhmotnit, proto já jsem pro, aby se nepokoje na Ukrajině vyřešily mírovou cestou, maximálně s pár fackama. Ten Kličko zas není od věci, jako kandidát na představitele státu, může si to rozdat hned na místě s oponentem, bez zbytečných výdajů na válku a ještě by bylo se nač koukat.
28. 02. 2014 | 13:45

Viola napsal(a):

Pane Hajduk, tak to je problém, to by chtělo nějaký dozor.
28. 02. 2014 | 13:47

yaya napsal(a):

Ukrajinci by měli vrátit co nakradli, to místní rádobypravičáci tady vykřikují každou chvíli. Takže Krym, který ukradl diktátor Nikita pravoplatnému majiteli se vrátí zpět a na územích, kde převládá obyvatelstvo Ruské se vyhlásí referendum, jako jinde na světě. Jeho výsledek se bude respektovat, vždyť i Kárl I. blekotavý uznal narkostán ihned po jeho ustavení, samozřejmě po domluvě Velkého Bratra. To, že USA a EU přilévala olejíček do ohně a prosazovala nacisty, snad normální člověk a myslící vidí. To, že se čekalo na olympiádu, aby Rusko nemohlo reagovat, to, že krvavá lázeň na Majdanu proběhla po dohodě o volbách a byla zinscenována nacisty netřeba pochybovat.
28. 02. 2014 | 13:48

Ano pane ministře, napsal(a):

Paul Craig Roberts: „Demokratická revoluce“, neonacistická chátra (výňatek)
26.2.2014 | The Crisis In Ukraine — Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts, za Reagana náměstek ministra financí. Šéfoval koncipientům reaganomiky.
„Byl to puč.“ Dokládá to i „Obamova lež“, „svádějící vinu na svrženou vládu“. „Totální dezinterpretace vývoje na Ukrajině mediálními presstitutkami“. „Pravým důvodem falzifikace je podpora převratu.“ „Kamufláž prstů, jež v něm má Washington.“
Je to „strategický tah, mající oslabit Rusko.“ Ve stopách „´oranžové revoluce´ roku 2004“, která „zkrachovala“. Ukrajina „byla součástí Ruska po 200 let před získáním nezávislosti v roce 1991“. „Východní a jižní provincie jsou ruskými teritorii.“ „Sovětské vedení je k Ukrajině připojilo až v 50. letech“. Mimochodem právě proto, aby „omezilo vliv nacistických elementů na západní Ukrajině“. Za „2. světové války bojovaly proti Sovětskému svazu“. „Za Adolfa Hitlera.“
Pokud by „ztratilo Ukrajinu“ – a ta spadla do klína „EU a NATO“ – „přišlo by Rusko o námořní základnu na Černém moři“. I o „řadu podniků obranného průmyslu“. Pokud „Rusko takovou strategickou ztrátu skousne“, „vydá se napospas hegemonii Washingtonu“.
Ať už Moskva „zvolí jakýkoli kurs, ruská populace východní a jižní Ukrajiny se s útlakem extrémních nacionalistů a neonacistů nesmíří“.
„Nepřátelství vůči ruské populaci o sobě už dává znát ničením pomníků ruských vojáků, kteří z Ukrajiny vyhnali Hitlerovy divize za 2. světové války.“ Ba i „pomníku ruského generála Kutuzova“. To „jeho taktika zničila Napoleonovu velkou armádu“ – a „vedla k jeho pádu“.
Tím akutněji stojí jiná otázka: Jde jenom o to, že se „Washington přepočítal“? Že „nad převratem neonacistických elementů, majících v Kyjevě navrch nad umírněnými ve washingtonském žoldu, ztratil kontrolu“? Anebo američtí „neocons s neonacisty kolaborují už roky“?
„Umírnění“ už „nejsou s to uchránit ani pomníky.“ Před „neonacisty jsou s to lavírovat jen tak, že neonacistický program kodifikují sami“. „Ukrajinský parlament zakazuje i ruštinu jako úřední jazyk.“ To je pro „ruské provincie nepřijatelné“.
Za „destrukci demokracie na Ukrajině nese odpovědnost sám ukrajinský parlament“. Jeho „neústavní a nedemokratické kroky dláždí cestu neonacistům“. Umožní jim to „s umírněnými naložit stejně, jako umírnění zacházejí s vládou vzešlou z voleb“. „Zastírat nezákonnost vlastního postupu žalobami za zločiny a zatykači.“
„Teď je na útěku nelegálně svržený prezident Janukovyč. Stane se zítra psancem nynější prezident Oleksander Turčynov, dosazený do úřadu umírněnými, a nikoli volbou lidu? Nejsou-li demokratické volby legitimním mandátem prezidenta Janukovyče, kdo bude arbitrem Turčynovovy legitimity?“
„Ztratil-li nad pučem kontrolu Washington“ - a „není s to ji vrátit do rukou umírněných, spojených s EU a NATO“ – „válka se zdá být neodvratná.“ O tom, že „ruské provincie požádají o ochranu Rusko a to jim ji poskytne, není pochyb. Zda to tím pro Rusko skončí, anebo svrhne neonacisty na západní Ukrajině, se neví.“
28. 02. 2014 | 13:50

martin_ka napsal(a):

já chci vidět ruské specnas v akci.....americké hochy už jsem viděl...tohle by mohla být větší sranda
28. 02. 2014 | 13:50

arnazach napsal(a):

Tak jako Karel Mueller i ja davam krizek, ale jen symbolicky, protoze nesazim. Nejvyssi politicke kruhy uz jiste davno maji vsazeno.

Cesti Slovane - co to je? Jiste nejaka diskriminovana mensina. Mozna Aga, K.V., Terry Fox, soudruzka Semelova, Obcan, voroshilov a spol.?
28. 02. 2014 | 13:50

Hajduk napsal(a):

Violka, istotne ste si všimla, že vchod do ukrajinskéj národnej rady stražia maskovane ozbrojenci, Violka, a kličko s partou schvaľuju vopred prípravene zakony hlava nehlava, Violka a čo keby to boli Somalské piraty? Nikto nevie prečo tie Somalské piraty v Kieve nechcu ruštinu, čo sa dnes v tom to svete deje je to hrouza...
28. 02. 2014 | 13:56

Hajduk napsal(a):

oprava :
Violka tam nič neschvaľuje , chybyčka se vloudila , pardon.
28. 02. 2014 | 13:58

Petr. napsal(a):

"Válka na Ukrajině:"
Čeká se na podpis Jaruzelského. To pak bude teprve masakr. A beztrestný!
28. 02. 2014 | 13:58

K.V napsal(a):

Resle, více než třetina zásobování Evropy plynem a naftou je z Ruska, navíc jste si možná všiml jak opatrně a se staženým ocasem jezdí zástupci EU i USA žebrat u Putina o finanční půjčky na své dluhy. Takže bych se rozhodně neobával že to budeme my kdo vyhlásí Rusku obchodní válku a hospodářskou blokádu.
Vy si nepamatujete jak jel svého času Topolánek žebrat aby se Putin udobřil s Ukrajinou a pustil zase kohoutky, jinak zahyne i Evropa??
.
Ideologický fanatismus vám asi nezakážeme , máte na to "demokratické právo", ale trochu reality byste mohl pochopit
28. 02. 2014 | 14:02

vico napsal(a):

"Čeští, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice a nastane dlouhodobá, vojensky i ekonomicky náročná bratrská řež", blouzní autor ve svém článku. Čeští Slované tak maximálně podstoupí řež na internetových fórech. Zde jsou však povětšinou generálové a maršálové, frajtra aby člověk lupou pohledal.

I kdyby byla válka/tomu moc nevěřím/, tak naše kapesní armáda se ji nezúčastní. Nevěřím, že síly NATO se do případného konfliktu budou přímo angažovat a tudíž ani ne našich dvanáct stíhaček na leasing anebo polní kuchyně páté generace.

Vážně diskutovat s autorem se dá jedině po vykouřeném jointu, řekl bych.

Faktem je, že po ukrajinském Majdanu přichází ruský Sevastopol. Místo mrznoucích studentů/nezapomeňme, že přesně takto demonstrace před třemi měsíci začaly/ tu máme "lidové" demonstranty v moderních stejnokrojích s neprůstřelnými vestami a samopaly s nočním viděním. Takhle vypadá řízená občanská aktivita. Místo tradičního fóra, jako je třeba náměstí, tihle občanští aktivisté obsazují strategická místa, jako jsou civilní a vojenská letiště a přístupové komunikace.

Teď se dozvídám, že na území Krymu přistávají další a další vojenské vrtulníky. Bude-li tedy v květnu referendum, tak již na vojensky okupovaném území.

Malá odbočka, nezapomeňme, že když začala válka v Afganistánu/ta první/, bylo hlavní město Kábul dobyto během několika prvních hodin a tehdejší obsazení prezidentského paláce může i dnes být vzorem brilantní práce speciálních vojenských složek.

Nepochybuji, že Rusko získá Krym prakticky bez ztráty kytičky. Kardinální problém takovéhoto řešení však bude , co den poté? A co měsíc poté? Jak dosáhnout mezinárodní uznání takto uskutečněné anexe?

Žádný velký kšeft masovým prodejem zbraní z toho nekouká.
28. 02. 2014 | 14:03

Ernesto napsal(a):

O tohle západu vždy šlo ! Rozdmýchávat vášně všude kde to jde a pak s toho kořistit ! Je jim jedno kolik lidí při tom zemře ! Proto nemám rád západní velkokapitál podporovaný jestřáby s pentagonu a tu jejich neslavnou demograturu rozsévající ji po celé planetě ! Ze záhrobí duch socialistické revoluce Ernesto
28. 02. 2014 | 14:08

nil novi sub sole napsal(a):

Cesti Slovane - co to je?

Ano. To jsou zcela jistě ti, které jste vyjmenoval.

Ale těch, kteří mluví jménem českých Slovanů je určitě víc.

Jen namátkou, třeba Tomio Okamura nebo Bátora, jakýsi Bartoš ....atd.
28. 02. 2014 | 14:08

Ernesto napsal(a):

O tohle západu vždy šlo ! Rozdmýchávat vášně všude kde to jde a pak s toho kořistit ! Je jim jedno kolik lidí při tom zemře ! Proto nemám rád západní velkokapitál podporovaný jestřáby s pentagonu a tu jejich neslavnou demograturu rozsévající ji po celé planetě ! Ze záhrobí duch socialistické revoluce Ernesto
28. 02. 2014 | 14:09

nil novi sub sole napsal(a):

arnazach, 28. 02. 2014 | 13:50,napsal(a):

"Cesti Slovane - co to je?"

Ano. To jsou zcela jistě ti, které jste vyjmenoval.

Ale těch, kteří mluví jménem českých Slovanů je určitě víc.

Jen namátkou, třeba Tomio Okamura nebo Bátora, jakýsi Bartoš ....atd.
28. 02. 2014 | 14:10

hej Slované bacha na islám napsal(a):

Krym co by nejjižnější výspa křesťanství proti šíření islámu, každý soudný Slovan musí stát za Putinem a tolerovat mu i tu Gruzii i Čečnu, jinak bude Evropa ve smrtelném sevření islámu.
28. 02. 2014 | 14:12

blb kam se podivas napsal(a):

Tlustochu nejak se Ti nedari zabanovat moji malickost. Banujes protoze jsem napsal ze jsi tlustej vopicak?
Ne jen Ty i Lipold je odpornej a Fendrych to ma taky vymichany
28. 02. 2014 | 14:12

santawizard napsal(a):

Pane Klímo:
vůbec bych se nedivil,že to takhle či nějak skončí.To je úděl ,tak zvané diktatůry hospodské politiky,který v nevědomým hříchu ,připravila samotná církev svatá.V každé hospodě je totiž jenom samá k++va a samý žoldnéř ,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a ďáblův advokát křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.
Protože se nic takového žádný člověk neodváží ,tak všechna hospodská politika na světě čeká ,až se mezi sebou poperou, v lepším případě jenom jako v kovbojkách,kde taky žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje ani ve filmu.
28. 02. 2014 | 14:13

MartinO napsal(a):

K.V.

Prosimvás, přestaňte si vymýšlet hloposti. Dejte jedinýkonkrétní případ US politika který jel do Ruska o něco žebrat. Pro vaše info - Rusko vlastní zcela zanedbatelné cca 1% US dluhu.

Naopak. Je to asi 15 let co Rusko zbankrotovalo. Putinovi se zadařilo jen díky tomu, že cena ropy a plynu na světových trzích stoupla asi na 6 násobek. To je celý Putinův "zázrak".
28. 02. 2014 | 14:15

Terry Fox napsal(a):

Prosil bych, aby tady někteří hloupě nebědovali, jak prý Rusko přepadlo malou Gruzii, když všichni víme, z které strany začali lítat granáty (bylo to prokazatelně z té gruzínské). A taky by si někdo necitlivý mohl vzpomenout, jak USA kdysi přepadly ne malou, ale přímo miniaturní Grenadu.
Pokud jde o Krym, doufám, že to Rusové dotáhnou tvrdě do konce. Jinak budou za padavky.
28. 02. 2014 | 14:18

Viola napsal(a):

Pane Hajduk

" Nikto nevie prečo tie Somalské piraty v Kieve nechcu ruštinu"

To by mě také zajímalo, jaký zájem mají na Ukrajině ti somálští piráti.
28. 02. 2014 | 14:18

buldatra napsal(a):

Přihořívá.
Nejen další a další přilétající ruské helikoptéry na Krym (už je jich tam 8, slovy vosum).

V Kyjevě na koupališti se vynořila ruská útočná ponorka třídy Akula.

http://www.mo-na-ko.net/php/portal/gallery.php?akce=obrazek_ukaz&media_id=1013

Nebo to bylo v Kyjově?
28. 02. 2014 | 14:19

arnazach napsal(a):

nil novi sub sole:
Tak tak, jenom uz nepokracujme ve vydavani seznamu ceskych Slovanu, to bychom byli jako Bartos.
28. 02. 2014 | 14:20

buldatra napsal(a):

Violo,

somálští piráti tam číhají na tanker, nebo nějakou luxusní jachtu.
Voni se tím číháním živí.
28. 02. 2014 | 14:21

buldatra napsal(a):

PS

V Somálsku už mají taky pirátskou stranu?
To bude u Viletů radosti jak na Starým Bělidle.
28. 02. 2014 | 14:25

olga napsal(a):

Já to vidím poněkud jinak, pane autore. Já mám kolem sebe stále lidi, kteří mají Rusy rádi. Oficiální politika je vždy poněkud nepravdivá. Totéž si myslím o Ukrajincích. To, co udělalo pár extrémistů, to určitě nevystihuje přání Ukrajinců. Nechejme se překvapit. Ono nám nic jiného stejně nezbývá.
28. 02. 2014 | 14:30

Karel napsal(a):

O všem se rozhodne v květnu, až se Nanukovič se stane hlavou státu. Je možné, že Washington to větří a proto bude dělat vše proto, aby volby neproběhly. V opačném případě by musel, dle své rétoriky, prohlásit, že Ukrajince již nepovažuje za legální občany.
28. 02. 2014 | 14:36

Ives napsal(a):

Mám pocit, že nová ukrajinská reprezentace se nových voleb bojí víc než svržený prezident. Tak kluci banderovský, ukažte nám vaše demokratické cítění v praxi!
28. 02. 2014 | 14:37

Terry Fox napsal(a):

arnazach napsal(a):
Tak jako Karel Mueller i ja davam krizek, ale jen symbolicky, protoze nesazim. Nejvyssi politicke kruhy uz jiste davno maji vsazeno.

Cesti Slovane - co to je? Jiste nejaka diskriminovana mensina. Mozna Aga, K.V., Terry Fox, soudruzka Semelova, Obcan, voroshilov a spol.?
28. 02. 2014 | 13:50
Nik vám nebrání v tom, cítit se čím chcete. Třeba Keltem, jak je v Česku v posledních 20 letech módou. Nebo Němcem. To není o procentech genů, to je opravdu jen o tom, kam vás to táhne. Jistě víte, že i v roce 1939 byly smíšené německo-české rodiny, kde se syn tvrdě hlásil k Němcům, a dcera se cítila býti Češkou. Vás to zřejmě táhne směrem do řad nepřátel Slovanů, i když možná jste Slovanem do padesátého pokolení. Ale možná vaše praprababička byla Maďarka, a vy na tom stavíte svůj životní princip. V pořádku. Češi, jak je známo, jsou úředně "jeden z národů západních Slovanů". Tak se smiřte s tím, že jsou i lidé kteří se cítí jako "čeští Slované".
28. 02. 2014 | 14:39

Hajduk napsal(a):

Ives:
Timoška je v nemecku, žehlia jej vrasky , aby bola pekna a nesrali muchy na jej svatý obraz .

Zázračne sa ozdravi a výhlasi , že ona s nacionalizmom nema nič spoločného a šups dve revolucionarske detičky do ukrajinského gulašiku.
28. 02. 2014 | 14:41

jozka napsal(a):

No, hlavne Julinka uz zase chce bejt prezidentkou. To jsem teda myslel, ze je chytrejsi.
28. 02. 2014 | 14:42

český slovan napsal(a):

resl:
Kterou část Gruzie máte na mysli?
Abcházie?
Původně království. Později součást Carského Ruska s autonomií uznávanou jak carem tak později bolševiky. Během Sovětského svazu se do oblasti přistěhovali Gruzínci. Po rozpadu Sovětského svazu Gruzínci zahájili etnickou čistku. Abcházci se ubránili, Gruzínce vyhnali cca 150 tisíc a požádali o pomoc Rusko. Počet obyvatel cca 250 tisíc. Paradox na území Abcházie se vrátilo cca 14-20 tisíc etnických Gruzínců. Z Abcházie do "demokratické Gruzie neodešel nikdo.
Osetie - jižní?
Území tradičně osídlené Osetinci. Součást Alanského království. Později součást Carského Ruska. Během vlády bolševiků byla země na nátlak Gruzínců uměle rozdělena. Jižní část spadala pod Gruzii. Po rozpadu SSSR byla osetincům odebraná autonomie. Což vyvolalo vlnu odporu a válku. Osetinci se ubránili a požádali o pomoc Rusko. Počet obyvatel cca 50 tisíc. Z toho cca 17 000 gruzínců.
V noci z 7. na 8. srpna 2008 zaútočila gruzínská vojska Osetii. Byla odražena. Zajímavost etničtí Gruzínci z Osetie se během "osvobozování" utíkali schovat k ruské armádě. Zvláštní reakce.
Tak tady nemel o čem nic nevíš. Raději tam jeď a mluv s lidmi co tam žijí.
28. 02. 2014 | 14:44

arnazach napsal(a):

Mily Terry Foxi: My tady v stredoevropskem prostoru geneticky jsme docela pekny misung. Cesky vorisek by se tomu rikalo - kydychom byli psi. Lide se ale sebedefinuji nikoli geneticky, nybrz kulturne. Nevim o tom, ze by existovala nejaka slovanska kultura, historie ci co.

Existuje jen skupina pribuznuch jazyku, ktere nazyvame slovanskymi. Podobny system padu ci podobne koncovky a asi dva tisice spolecnych kmenu slov (v jednotlivych dnesnich slovanskych jazycich casto s odlisnym vyznamem) je tak vsechno, co ten "slovansky svet" tvori.
28. 02. 2014 | 14:50

resl napsal(a):

kdo mele : řekl bych, že vy : Jižní část spadala pod Gruzii. Po rozpadu SSSR byla osetincům odebraná autonomie. Což vyvolalo vlnu odporu a válku. Osetinci se ubránili a požádali o pomoc Rusko.
--------------
kdo požádal, kteří Osetinci, vláda Gruzie, nebo gruzínští pragováci, podobní komunistickým bolševikům z r. 68 ?
Už jste někdy viděl tak dobře ozbrojenou a organizovanou "ukrajinskou domobranu", která se motá na letišti ? Už zase chcete podporovat bolševické lži ?
Klid český slovane a netykat, nejste u vás na bolševické buňce.
28. 02. 2014 | 14:57

buldatra napsal(a):

Čeští, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice, píše autor,
což by si měl však opravit, co by nepřesné. Ale nezoufejme, protože na pravou míru to uvedl nick amazach.
Správně by tedy ona nešťastná věta měla znít:
Čeští voříšci, Polští a Slovenští Slované se postaví po bok protiruské koalice...

Jinak dobrý.

Jo a ta protiruská koalice.
To je dnes kdo?
28. 02. 2014 | 14:59

Terry Fox napsal(a):

to arnazach
Mluvíme jaksi mimo jeden druhého. To, že někdo je genetická směska neznamená, že se necítí příslušníkem nějakého národa. Já kupříkladu na základě své genetické výbavy bych v letech WWII byl mohl klidně zažádat o přijetí do SS. A vzali by mě s velkou slávou. Přesto se cítím Slovanem, a kdyby šlo do tuhého po téhle národní lince, stál bych vedle Slovanů. (Už mi to nehrozí, díky věku.) A jsou Němci s príjmeními jako Olschewski, Bartowski, Prawda, nebo i Swoboda kteří by vás hnali, kdybyste na ně přišel s něčím podobným (že ve skutečnosti nejsou Němci). Tomio Okamura se cítí býti Čechem. Tak jím taky je. Vy se ciťte jak chcete, třeba jako kokrŠpaněl. A že nevíte nic o slovanské kultuře? Vy toho ještě nevíte omnoho víc, pane.
28. 02. 2014 | 15:09

Yosif K napsal(a):

K.V napsal(a):
1) Myslím že je poučné pozorovat jak snadné je rozbít republiku kde chybí národní hrdost a uvědomění.
2) Jednoduchý recept- nahnat pár užitečných idiotů na náměstí, vyprovokovat násilí, stát nemá jinou šanci než poslat policii když se rabují budovy a létají molotovy, přijde mezinárodní podpora vzbouřenců co " boují za svobodu" a potom už jede desetiletí neklidů a občanské války.
3) Recept fungoval v Jugoslávii.....
28. 02. 2014 | 12:05
KONEC CITATU.
ad 1) Národní hrdost na co? Na tajnou sbírku 80 veteránů a na pozlacené kohoutky po koupelnách? Janukovič je i mezi MOSKALY asi tak populární jako Nagyová mezi člany ODS a svatá trojice KOTT PANCOVÁ RATH u členů CSSD.....
ad 2) v případě Krymu netřeba mluvit o užitečných idiotech, tamní promoskevská "domobrana" je profesionálně vytźbrojena a má paragánský vycvik......
ad 3) totální komunistická paranoia - jakoby každý konflikt mezi národy nenávidící se po staletí (nebo mezi sunity a šiity vzájemně se MASOVĚ vyvraždujících se od časů bitvy u Kartbaly) bylo "dílo CIA"......
28. 02. 2014 | 15:11

Targus napsal(a):

To: Yosif K

"ad 3) totální komunistická paranoia - jakoby každý konflikt mezi národy nenávidící se po staletí (nebo mezi sunity a šiity vzájemně se MASOVĚ vyvraždujících se od časů bitvy u Kartbaly) bylo "dílo CIA"...... "

Je nějaké jiné rozumné vysvětlení pro použité střelivo z rakouských pušek a videa, kde Ukrajinci používají "pidgin english"?

Ledaže by pokřikovali anglicky na soudruhy z KGB, to mě nenapadlo, že by byli tak rafinovaní...
28. 02. 2014 | 15:24

Viola napsal(a):

buldatro

někde jsem dala odkaz na foto somálce na barikádách Majdanu, ano číhají tam na ruskou flotilu, ale nebude to jejich kořist, jejich je jen žold od USA.
28. 02. 2014 | 15:27

Karel napsal(a):

http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/ukrajina-po-bitve-evropa-se-z-vitezstvi-majdanu-raduje-predcasne
28. 02. 2014 | 15:33

Filuta napsal(a):

Zajímavý článek a zajímavé video.
Vlády se zmocnila opravdová lůza a jakási obdoba našich Rudých gard terorizuje lidi i policajty.
Tohle na ČT neuvidíte.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/866-boj-o-ukrajinu-v-polocase-pro-asociacni-dohodu-s-eu-byl-diktator-janukovyc-dobry-ruske-vlajky-v-charkove-a-na-krymu-nova-krymska-valka-by-tentokrat-zasahla-cely-svet.htm
28. 02. 2014 | 15:33

Hajduk napsal(a):

Yosif K:
minule ste písal že rusko nema vycvičených vojakov a stačí amerike fúknuť a rusko padne...
človek potom nevie ako ma s vami komunikovať ,
inač Yosif K, chcete vidieť Odessku domoobranu? najdite si web stranku , krasne chlapci, pekne moderne výstroje, sú na video , áno hovoria rusky ako inač však sú odesčania , ale viem aj tak si poviete že ich tam poslal putin. dobre dobre píšte si čo chcete mne je tofuk...
Na Kulikovom polije bude posledne veče , ochranili sme našých....
28. 02. 2014 | 15:34

Targus napsal(a):

To: resl

"kdo požádal, kteří Osetinci, "

Oseti měli své řádně volené orgány a přestřelky na hranici, kterou hlídaly z osetské strany jednotky ruské pohraniční stráže, trvaly už delší dobu.

A samozřejmě, že útok požírače kravat byl očekáván, vy si myslíte, že ruská rozvědka je nefunkční?
V Severní Osetii před útokem probíhalo podobné cvičení, jaké nyní vyhlásil Putin pro západní jednotky. A nikdo netajil, že byly schovány těsně před útokem v tunelu spojujícím sever a jih Osetie.
Že jim na to požírač kravat Saakašvili skočil, jeho problém.

Btw. - čekám, že náležitě okomentujete nezpochybnitelnou účast dvou vozidel zn Hummer na této kampani. Obsluha byla vybavena americkými pasy s turistickými vízy, výbava vozidel umožňovala řízení palby "prehistorické" gruzínské PVO na takové úrovni, že prakticky eliminovala ruské vzdušné síly až do zajetí posádek a konfiskace obou vozidel. Soudruzi z Wall Street z toho byli jak se patří osypáni a poštěkávali, že chtějí oba auťáky zpět i s americkými "turisty".
28. 02. 2014 | 15:37

Filuta napsal(a):

hej slované

Moje řeč.
EU nás nejenže před islamismem nechrání, ona nás dokonce dovolí islamisty šikanovat.
Tady nemůžeme čekat žádnou podporu.

Proto jsem ochoten Putinovi tolerovat cokoli.
Jen když udrží tu nebezpečnou sběř na uzdě.

V eurosvazu se cítím být "svobodným" občanem "svobodné" země úplně stejně, jako jsem se cítil "svobodně" za existence sovětunionu.
Jelikož EU stále víc utahuje šrouby, nějaký Putin mě nemůže vyděsit. Slabomyslnější nežli Barroso určitě není.
28. 02. 2014 | 15:41

resl napsal(a):

desider napsal(a):
Slintavej Resl byl opet vypusten z klecoveho luzka.desidere
------------------------
co máte k věci pane desidere, jestli mi něco chcete, tak to adresujte mně, pokud máte v hlavičce nějaký problém, který se týká blogu pana Klímy, rád si přečtu, jak byste si poradil vy.
28. 02. 2014 | 15:45

resl napsal(a):

Targusi,
co maj společnýho vaše humry s vojenskou agresí proti suverénímu státu ? odpovězte, proč tam vlez rus, když mu to vláda nepovolila. vaši oseti jsou vláda ? targus, targus, jděte si odpočinout a hledejte "důkazy" tam, kde je nikdy nemůžete najít. tak do toho targusi, přeji vám štěstí, ale nepodvádějte, to raději mlčte.
28. 02. 2014 | 15:51

magor napsal(a):

Byl Vasil buržoazní nacionalista?
28. 02. 2014 | 15:51

Marie napsal(a):

Když Kličko požádá o zablokování soukromých účtů ukrajinských kmotrů a oligarchů Evropskou Unii, jak se vyjádřil, pak by se Česko mohlo se svou žádostí připojit, když máme také jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, jak sugestivně hlaholila v příspěvku o finanční situaci Ukrajiny moderátorka Scharffová.

Myslím, že EU z toho bude úplně nadšená, že nebude muset sypat peníze euroobčanů.
28. 02. 2014 | 15:52

resl napsal(a):

filuta : Proto jsem ochoten Putinovi tolerovat cokoli.
------------
mluvíte jako vlastizrádce, vždyť se tady pořád pasujete za vlastence ? to jsou věci vladimíre vladimíroviči filutove.,
28. 02. 2014 | 15:53

Filuta napsal(a):

ReslA proč by Rusové měli obhajovat, že je na Krymu dobře vyzbrojená domobrana?
Ti se takovými podružnostmi vůbec zabývat nebudou, protože dobře vědí, že EU s nimi do otevřeného konfliktu nepůjde, stejně jako nešla kvůli Jugoslávii.

Ukrajina nikoho nezajímá kvůli nějaké demokratizaci nebo snad připojení k EU (kdo by stál o takového žebráka) - jde čistě o teritorium, které hraničí přímo s nenáviděným Ruskem a je tedy strategicky zajímavé.
Za sekundární efekt by se dal pokládat ukrajinský trh (scénář likvidace všeho funkčního a následný export ze zemí EU ).
A pak samozřejmě pocit,že taky jednou neschopové v Bruseli dokázali přečůrat Putina.
Jenže mají smolíka. Krym nedovolí, aby jim tam vyvezli "revoluci" se vším tím vražděním, bordelem a chaosem.
Je to snad jejich legitimní právo, ne?
Brání svou zem před teroristy, kteří se zmocnili proti vůli většiny! západní Ukrajiny a vzali si ji jako rukojmí.

Ale podle našich médií a Resla by zřejmě měli na letišti zřídit uvítací výbor a vítat ty samozvané osvoboditele chlebem a solí.
Zrovna jsem četl velmi zajímavý článek o odvádění pozornosti EU od vlastních ekonomických problémů hledáním společného nepřítele - Ruska!
Opět velmi neoriginální scénář, na který, bohudík, už nikdo neskočí.
Svět se prostě za těch 24 let zásadně proměnil a lidi pochopili, že masivní propaganda nebyla jen zbraní minulého režimu.
28. 02. 2014 | 15:55

skeptický napsal(a):

Zrátka musí se to povést,kdyby hrom bil.
Operace False Flag jak vyšitá.

Amíci v Iráku a Afganistánu už to prokoukli: jezdili s nimi do akce jako zvědi a poradci jejich nejlepší spojenci vydávající se za Arabáče. Oni jsou to vlastně taky bratři. Bohužel se příliš často stávalo,že kolem amíků pořád něco bouchalo,aby jim to pozabíjelo kamarády,a oni pak na ty civilisty vlítli hodně nasraní.

Jenomže kluci nenažraní neznali míru,až to amíkům přišlo nápadné,pak už s nimi odmítali jezdit.
A budou tam taky předjoránští Slované? Že by se mydlili s zajordánskejma?Rád bych se podíval,prý jsou úžasní válečníci.

Zatím to na té Ukrajině vypadá úplně stejně,jako na filmových dokumentech z doby,kdy tam přišli Němci. Ukrajinci tam mlátili a mordovali na ulici komunistické funkcionáře a Židy. Čistý nevděk.
28. 02. 2014 | 15:57

Targus napsal(a):

To: resl

Oseti měli svého prezidenta a parlament, hlupáku.

Nazdar bazar a čtěte aspoň tu pitomou wikinu.
28. 02. 2014 | 15:57

Targus napsal(a):

To: resl

A Rusové tam měli své jednotky přidělené přes OSN od války v r. 1992, hlídali tam demarkační linii.
Jste hloupý a nic nevíte.
28. 02. 2014 | 15:59

Filuta napsal(a):

Resl
A co jste vy se svou hlavou ponořenou v análním ústrojí soudruhů z Brusele?

Pokud mi Putin poskytne ochranu před islámem, tak mu budu tolerovat klidně zabrání celé Ukrajiny.
EU mi vyjma buzerací neposkytne vůbec nic a ještě mě hodlá šikanovat za kritiku multikulturalismu . Děkuju ,nechci.

Tohle je pro mě natolik zásadní otázka, že přes ni nejede vlak.


Hele, "rasistická" recaptcha - NEGR
28. 02. 2014 | 16:02

Hajduk napsal(a):

Presne tak , pane Targus a resl je šašek počmaraný
28. 02. 2014 | 16:02

Hajduk napsal(a):

oprava :
iba resl je šašek počmaraný

pardon pane Tarqusi
28. 02. 2014 | 16:06

aga napsal(a):

arnazach

"Lide se ale sebedefinuji nikoli geneticky, nybrz kulturne.

To jsem si nemyslel, že zrovna na vás budu muset volat ideologickou policii. Haló tam, arnazach nepovažuje židovské obyvatele Izraele za lidi!
28. 02. 2014 | 16:17

resl napsal(a):

Filuto,
vašemu psaní se říká "otočení na obrtlíku"

Targus napsal(a):
To: resl
Oseti měli svého prezidenta a parlament, hlupáku.
----------------
ale, ale došly argumenty pane Targusi, znovu se na vaši nesmyslnou odpověď ptám když je nepozvala vláda s prezidentem, proč na tzv. pozvání "vašich osetů" tam Rus vlez ? nespletl jste si národnost s osivem u vás za jurtou ?
Hajduk napsal(a):
Presne tak , pane Targus a resl je šašek počmaraný
28. 02. 2014 | 16:02
Hajduk napsal(a):
oprava :
iba resl je šašek počmaraný pardon pane Tarqusi
------------------
chlapci, vypadáte tady jako primitivové a psát přesto umíte. to se za své odpovědi ani trochu nestydíte ? dobře, budu se stydět za vás a dám si za vás i jointa. váš narkoman r.
28. 02. 2014 | 16:18

strýc virus HxNx napsal(a):

no jo, resl jako obvykle postlobotomicky... :-)))
28. 02. 2014 | 16:18

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Já se jen ještě podivuji, že:
Na tenhle sportovní zápas Moskali versus Chocholi ještě nemá Fortuna vypsanou sázku, ani kurs. To je škandál.
Chtěl bych si vsadit.
Až to Fortuna vypíše, vsadím na výhru Moskali. Chocholi jsou z formy a bez šance. Je ovšem otázka, jak se budou chovat sportovní diváci-chuligáni a výtržníci. Aby to nebylo kontumačně.

Ale utkání to může být zajímavé. A každý správný český Slovan je především sportovní fanoušek.
Hop, hop, hop. Kdo neskáče není Slovan !!!
28. 02. 2014 | 16:20

aga napsal(a):

arnazach

A taky Ukrajinci se snaží dokázat, že jsou geneticky zcela odlišní od Rusů, a to hlavně ti, co to tam teď vzali demokraticky do rukou. Kulturně mezi nim zas až tolik odlišností nebude, alespoň zvonku to tak vyzerá...
28. 02. 2014 | 16:23

Filuta napsal(a):

Resl

Nikoliv, Resle.
Já jsem stále názorově konzistentní.
Nemám rád bolševiky, teroristy a islamisty.
Putin z toho není ani jedno.
Zato vy jste otočil o 18O stupňů.
Takový zásadový antikomunista, demokrat a odpůrce fašismu a náhle se příizná, že podporuje banderovce (vyjádřil jste se, že vám nevadí, hlavně když jsou proti Rusovi), miluje své soudruhy z politbyra v Bruseli a projev soudružky Šabatové mu dokáže přivodit orgastickou tsunami. Jen se ještě nerozhodl, zda ho více vzrušuje tato česká soudružka nebo soudružka baronka Asthonová.
28. 02. 2014 | 16:31

resl napsal(a):

Kdo neskáče není Slovan !!!
------------
opravil bych vás, kdo neskáče není ovce
28. 02. 2014 | 16:33

Kleofáš napsal(a):

Doufám, že Vladimír Vladimírovič doobsadí Krym a následně nainstaluje Nanukovyče zpět do funkce. Následně pak Nanukovyč opětovně vyhraje svobodné dolby a pošle za katr Tymošenkovou, Jaceňuka a Klička za podporování vražd uniformovaných ozbrojených sil. Poté Ukrajinu navštíví afroameričan Barack Husein Obama a spolu s Nanukovyčem se na Majdanu pokloní u pomníku padlých polististů, Merkel se nebude moci účastnit, jen pošle líbesbríf. Krásná baronka Ashtonová a neméně pohledný von Rompuy poté vyšlou delegaci bývalých členů KS Řecka, KS SSSR a MS Portualska, KSČeskoslovenska vedenou bývalým členem ústředního výboru KSSS, aby rovněž položila věnec na pomník padlých policistů.
28. 02. 2014 | 16:44

strýc virus HxNx napsal(a):

nevidím důvod, proč by Putin reinstaloval Nanukovyče.
UA se rozloží sama.
28. 02. 2014 | 16:58

bob napsal(a):

Nějak pořád nechápu, v čem je problém. Ukrajina je dlouhodobě nejednotná, rozdělit na východní a západní, vystěhování menšin viz Benešovy dekrety a východ se vydá cestou k Rusku, západ k EU..jen se bojím, že ta benderovská svoloč naleze i k nám, ale tak pátých kolon si EU už vytvořila dost a dost, naposledy třeba narkostát Kosovo! No a po 10 letech se uvidí, komu se povede lépe. Tečka!
28. 02. 2014 | 17:00

veverka napsal(a):

Klímo

už zase kecáš.

Většina slovanů se nepřidá k muslimským tatarům.

Většina slovanů se nepřidá k fašistickým banderovcům.

Většina slovanů se nepřidá k americké loutce Jaceńukovi ani k německé loutce Kličkovi (jak nám je krásně oba ta americká "pracovnice" odhalila).

Většina slovanů se nepřidá k čečenským muslimským teroristům ani k Al kajdě ze Sýrie.

Většina slovanů se přidá k Putinovi.
28. 02. 2014 | 17:15

Karel napsal(a):

Tomuto autoru blogu by se před zveřejnění jeho dílka mělo dát dýchat, kolik to hodí promile. Dnes měl rum, zelená, kontušovka a pivo .
28. 02. 2014 | 17:16

Kelt napsal(a):

Scénář Lybie,Egypta,Syrie a Ukrajiny se naplňuje.
"Demokratickou revoluci"převzali do ruk nacionalistické a neofašistické síly.
Rozpuštění Ústavního soudu a odsouhlasování členů vlády"ochlokracií-Duka"na Majdanu je průkazným rysem pro nedemokratický vývoj v Kyjevě,nepíši na Ukrajině,neb nejsou ani odhady,jak velkou podporu toho,co se děje v Kyjevě má současný vývoj.
Na jaře 2012 se sešlo na Václavském náměstí 100 tisíc těch,kteří representovali 80% těch,kteří se postavili proti vládě Nečase.
Pokud by se těch 100 tisíc vydalo k sídlu vlády a provedlo defenestraci vlády,obsadilo sídlo vlády,PS a dalších vládních budov bylo by to co?
Demokratický převrat,nebo protivládní puč?
28. 02. 2014 | 17:30

Martin1 napsal(a):

EU se připravuje na vojenský zásah pro Rusům na Ukrajině.
T:00 hodin od akce:
Rusové začínají v počtu 2 000 000 vojáků překračovat hranice - jsou v 90% vítáni jako osvoboditelé
T:48 hodin od akce:
EU zasedla po obědě, aby jednala:
1) bod proč nebyl k obědu obvyklý moučník ve tvaru EU
2) bod proč Rusko vlezlo na Ukrajinu
3) bod co proti tomu dělat - podána hrozně, ale hrozně špičatá Nóta
T:3.den od z. akce:
Začíná se jednat, jak vojensky zasáhnout, hledají se potřebné plány, nejaktuálnější jsou však ještě od Hitlera. Je rozhodnuto, že se použijí, ale jeho jméno bude všude začerněno.
T:5.den od z. akce:
EU zasedá a rozhoduje, kdo pojede:
a.) Němci - jak by to vypadalo - NE
b.) Francouzi - všichni až na Němce souhlasí. U nich to bude vypadat jako koloniální válka a navíc by se jim to mohlo podařit, získali by území na východě a jsou i schopní diplomaté a s Rusy se domluví. To by byl konec EU. Ne to nejde - NE
c.) Italové - vy jste se zbláznili - ti zase skončí na druhé straně sporu - tak ne - NE
d.) Španělé - Ti jsou daleko, je jich tam hodně mladých a nezaměstnaných, nehrozí že by jim Ukrajinci i Rusové rozuměli a vyzkoušíme si logistiku s přepravou. Španělé se ptají, ta Ukrajina je v Čečensku nebo v Rumunsku. Ne ti tam také nepojedou - netrefí a kdyby se to protáhlo do zimy - tak zmrznou.
e.) Řekové - nemají co na práci - jo a kdo za ně bude platit dluhy a co kdyby tam zařvali, zůstanou jen jejich dluhy.
f.) pánové a dámy, právě jsme se dozvěděli, že Rusové na akci proti nim odmítají plnit dříve nasmlouvané dodávky ropy, což jen ukazuje co je to za lidi. Určitě podáme stížnost na Úplně to nejhlavnější nádraží, tedy až se dohodneme, která to vlastně je. A mám důležitou zprávu, že se podávají ledvinky a ty se musí jíst teplé.
T:10. den od z. akce
Na pořadu dne jsou důležitější akce, Česko se odvolalo u EU ohledně Pomazánkového másla.
"a vo tom to je"
28. 02. 2014 | 17:43

tajemný pan H napsal(a):

momentálně se mi to jeví tak, že si občanskou válku nikdo nepřeje. ukrajina by měla podepsat nebo nepodepsat asociační dohodu s eubobolševickym sajuzem až po volbách. pokud ji podepíše tahle vláda, tak zřejmě dojde k odtržení krymu.
28. 02. 2014 | 17:49

scallop napsal(a):

Kelt

Byl by to protivladni puc. Stejne jako v Iranu, kde ajjatolahove pokus o puc rostrileli. A je to uplne stejn jako v Egypte, kde puc armady uspel. V Syrii zase uspel puc proti Kaddafimu, ktery se predtim pucem dostal k vlade, ze ktere vyhodil predchoziho pucistu ... V Syrii ... to uz necham na Vasi mouodre hlave, aby rozlisila kdo je tam pucista a kdo demokrat. Vy to jiste zvladnete.

Cesko je v jine situaci nez Ukrajina nebo Lybie nebo syrie, srovnavat to nejde. (to sem rovnou primichejte hitlera, Napoleona a mongolske chany, bude to podobne smysluplne ).

Varianta k nynejsi vlade v Kyjeve by bylo postrilet cca 10,000 lidi. Ale demokracie se na kulkach z kalasnikovu zavest neda - nedokazali to americane v Iraku, nedokazal by to ani Janukovic na Urajine.
28. 02. 2014 | 17:54

Štěkna Fňukna napsal(a):

jen technická pane scallope, že to proti tomu Muamarovi bylo v Lybii a ne v Sýrii, že jo?
28. 02. 2014 | 18:04

Kelt napsal(a):

scallope,
K Vaši hlubokomyslným úvahám nelze konstatovat nic jiného,než že jsou přímo genitální.
28. 02. 2014 | 18:17

Yosif K napsal(a):

Hajduk napsal(a):
Yosif K:
minule ste písal že rusko nema vycvičených vojakov a stačí amerike fúknuť a rusko padne...
človek potom nevie ako ma s vami komunikovať ,
inač Yosif K, chcete vidieť Odessku domoobranu? najdite si web stranku , krasne chlapci, pekne moderne výstroje, sú na video , áno hovoria rusky ako inač však sú odesčania , ale viem aj tak si poviete že ich tam poslal putin. dobre dobre píšte si čo chcete mne je tofuk...
Na Kulikovom polije bude posledne veče , ochranili sme našých....
28. 02. 2014 | 15:34
Nemluvil jsem o Oděse ale o Krymu.
Na Krymu je sice 60% rusů ale málo z nich má paragánský vycvik a paragánskou vystroj na to aby obsadili a kontrolovali letiště.

TAKY JSEM NEMLUVIL ŠPATNĚ O KVALITÁCH RUSKÉ ARMÁDY
jistě je tam spousta afgánců s praxí, ruští afgánci jsou nakonec i v česku.

Jiná věc je ruské hospodářství, stavebnictví atd. Jako na těch slidech - Rusko tam se s ničím neserou.......

Samozřejmě je logické že pokud se trhnuly všechny jugoslávské republiky a pak Kosovo, že tento luxus by se něl dopřát i dalším - Abcházcům, Osetům, čečenům, Krymanům atd atd. Zde RF ovšem sedí na dvou židlích. Nemůže začit křičet po referendu na Krymu aniž by riskovala podobná referenda ve svých autonomních republikách, kde se mimochodem těží asi 90% exportu nerostů RF.......

Mimochodem, už ted žije na jižní Sibiři více Čínanů než Rusů.......
28. 02. 2014 | 18:24

Yosif K napsal(a):

Ukrajina bude drahý špás. Uhelné doly a ocelárny jsou během celosvětové krize spíše závazek než aktivum.

EU má omezené zdroje, Rusko zdánlivě má zdrojů více ale.... Rusko už nechce vyživovat dotacemi ani mališčké Bělorusko. Dá se čekat že ohledně Ukrtajiny si Purtin vše dobře spočítá a nebude do ničeho moc aktivně štourat.

Tohoto is všiml již hořekující Janukovyč "nechápu proč Putin mlčí".

No já to chápu - Putin umí počítat a čeká, a nechce se mu rovnou po olympiádě za 51 miliard USD rozejet znovu tiskárnu na peníze.
28. 02. 2014 | 18:30

Yosif K napsal(a):

Pro Rusko je obsazení Ukrajiny příliš drahý špás, a pro Ukrajinu je zatím ekonomicky nemožné odřezat se od Ruska ohledně plynu a ropy.

Pokud Rusko něco obsadí, pak možná část Krymu o velikosti jižní Osetie nebo o velikosti Podněstěrská rezervace pro bolševiky - na Krymu Rusové jsou tak jak tak.

Tam se zakopou a Ukrajinci to s ohledem na plyn budou muset nechat bejt. Business je business.
28. 02. 2014 | 18:37

petrof napsal(a):

ten Petr Hájek má zase pravdu, jak on to dělá.....???
...včera jsme byli svědky, jak naše-vaše Česká televize zase jednou srdnatě bojovala za demokracii. A s ní většina mainstreamových médií. Ve spolupráci s vládou nejnověji produkovaly dramatickou reality show „Převoz zraněných z Ukrajiny“. České vojenské speciály, upravené jako sanitky, přistávaly v přímém přenosu na letišti v Praze-Kbelích. Desítky velkých sanitních vozů s rozsvícenými blikačkami házely do tmy modro-oranžové blesky. Scházely už jen bojové světlice nebo slavnostní ohňostroj.......
Nechutná opereta s „převozem zraněných“ nás jenom v první chvíli stála deset miliónů. Těch přiznaných. Pochopitelně, že nikoho převážet nebylo nutné. Naopak, zraněným, ať už jsou kdokoli, takový převoz léčení ve skutečnosti komplikuje. Ukrajina není Afghánistán či Irák – ale odtud k nám zase soudruzi z Člověka v tísni České televize nikoho nevozí. Ti lidé by doma měli nepochybně k dispozici úplně normální lékařskou péči. Jenže to by nebyla ta show. K čemu by si ČT Pánkovy „zpravodajské aktivisty“ z Člověka v tísni, kryté obvyklým statutem „neziskové organizace“, z našich daní platila?
28. 02. 2014 | 18:48

Mick Sarasota napsal(a):

Mezinárodní konzultant (koukněte se na jeho web a bude vám to jasný,že utekl z Bohnic)A pak se koukněte na weby profíků.A přirovnávat Ukrajinu k Syrii,když všichni se snaží o uklidnění situace,možná chtěl upozornit takto na svou konzultantskou čonnost.Ale ruku na srdce chlapče ,nerozumíš ani jenomu.Je to tak?
28. 02. 2014 | 18:49

křemílek napsal(a):

Chytrá veveruška !!
28. 02. 2014 | 18:56

olga napsal(a):

petrof
Možná nemáte pravdu. Možná tito ranění jsou odváženi do bezpečí. Do bezpečí před nebezpečím, které by jim možná doma hrozilo. Možná v nich Ukrajinci nevidí hrdiny... ale
28. 02. 2014 | 18:58

křemílek napsal(a):

Heja heja Putine !
28. 02. 2014 | 19:01

arnazach napsal(a):

Terry Fox 15:09 napsal:
" Tomio Okamura se cítí býti Čechem. Tak jím taky je."

V tom jsme zajedno. Jinak ale skutecne mluvime jeden pres druheho. Ja jsem vyslovil hypotezu, ze Cechu, kteri se citi byt Slovany (v kulturnim slova smyslu, jak oba vime), je mensina. Vy naproti moznost byt Cechem a necitit se Slovanem a priori vylucujete, cituji Vas 14:39:

"Nik vám nebrání v tom, cítit se čím chcete. Třeba Keltem, jak je v Česku v posledních 20 letech módou. Nebo Němcem."

Ale uznavam, ze jsem to byl ja, do si zacal, kdyz jsem Vas uvedl ve svem "Bartosove seznamu". Ve skutecnosti nejde o seznam, nybrz jen o nekolik nazornych prikladu. Vy ostatne potvrzujete, ze to tak je. Presto se za to omlouvam.
28. 02. 2014 | 19:08

ex-nemo napsal(a):

Pan Klíma nechlastá, nic nehulí ani nemá halucinace.
Pan Klíma nám tu jen něco poodhalil, jaký vývoj by si majitelé zeměkoule a přilehlých planet, ti genově nepostižení (dále jen Nepostiženci), jak by si to na té Ukrajině představovali, co by tam bylo pro ně nejlepší.
Buďme si jisti, že by se do toho taky zapojili, na obou stranách, vzájemným štvaním a ozbrojováním.
Výhrou Putina by bylo takovému vývoji nějakým způsobem zabránit, ale nevím...Nepostiženci jsou velmi silní a ještě jak se na jejich stranu přidá Resl, tak Putinovi nezbyde než emigrovat aspoň na Mars nebo ještě někam dál.
28. 02. 2014 | 19:28

S.Š. napsal(a):

bob :

Tak tak, pane bobe, volby, a případně plebiscit.

Pokud jde o extrémisty, máme svých dost, pravicových i levicových. Zatím vcelku nedělají žádnou paseku (viz zprávy BIS), nelze se ale tvářit, že neexistují. Hůř je na tom Slovensko a ovšemže také Maďarsko. Naši lidé (zatím) na extrémisty příliš neslyší, doufejme, že to tak zůstane.

Poznamenat ale ještě něco musím k zaručeným zprávám, komentářům a videům, které se rychlostí blesku začaly šířit českými weby. Objevily se i na aktualne.cz a také u vlka a dokládaly, jaká zvěrstva se děla a dějí ze strany lidí na Majdanu. Spojuje je jedno : většina autorů na Ukrajině nikdy nebyla a o tamní sitaci neví ani zbla. Přesto vědí, jak lidé na Majdanu myslí a co dělají. Vědí, že to jsou teroristé, vypalují budovy a ostřelují puškami. Jiní zase vědí, že šlo o fašistický puč a že ti, kteří podporují demonstrující třeba jen tím, že se hlasitě nestaví na podporu Janukovyče, jsou sami fašisté. Další prozměnu vědí, že demonstranti jen obhajují hrubé ekonomické zájmy Evropské unie a slouží zájmům Německa (U.S., Západu obecně).

Pozoruhodné byla videa "gloria.tv" (i ta jsem našla vlastně všude, kde jsem si názory lidí monitorovala, mnozí čtenáři je spontánně sami začali šířit, pravděpodobně proto, že zapadala do jejich jednoduchého vnímání světa). Dala jsem si tu práci a trochu se podívala, kdo kupř. šíří tvrzení, že "na Majdanu nedemonstrovali normální lidé, ale nacisté, kteří střílí a ničí úplně všechno". Jako první mně vyběhl euportál.

Ano, právě ten euportál, z něhož šíří Adam B. Bartoš své bludy a vydává "seznamy pravdoláskařů", ten eu portál, který v prezidentské kampani tvrdil, že na rodovém hradě Terezie Schwarzenbergová visí nacistické obrazy, jakkoliv bylo vzápětí zjištěno, že rodina hrad nevlastní už 300 let, a Miloš Zeman, který tuto zaručenou informaci převzal, se musel omlouvat za svůj tým, ten euportál, který si tolik libuje v psaní o Bilderbergu, zednářích, Židech a Romech a dále odkazuje na weby eurabia.cz, Freeglobe.cz nebo Institut Václava Klause, Hovory na pravici Akce D.O.S.T. a Institut sv. Josefa. Zároveň v těchto dnech také na spřáteleném euserveru publikuje texty, jejichž autor je označen jako "Hlas Ruska" nebo texty převzaté z Haló novin.

Nu, a pak bychom tady měli ještě již zmíněná videa (první někdo zanesl k vlkovi, jak jsem si všimla) euserveru a gloria.tv, jež má v podtitulku napsáno "the more catholic the better"

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1501-video-brutalni-praktiky-ukrajinskych-demokratickych-bojovniku-podivejte-se-jak-hromadne-tyraji-bezbranne-policisty.aspx
http://cs.gloria.tv/?media=540709

a m.j. také tiskne texty Libora Halíka, pravoslavného kněze (od něhož se ovšem pravoslavná církev distancovala), fanatického bojovníka proti potratům. Jeho poslední, tři dny staré "dílo" by nemělo uniknout pozornosti, je to zřejmě docela čistokrevný magor.

http://www.gloria.tv/?media=574946

Z těchto informací pak vycházejí různí "blogeři" (kteří se ve svých textech odvolávají přímo na gloria.tv
http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/c/398686/Ve-stinu-Ukrajiny-se-stydim-za-nasi-zemi-politiky-a-media.html

a už to jede a jede. Že jde o informace falešné ? Že na ukrajinském parlamentu visela fotografie úplně jiná ? Kdo si to bude zjišťovat, že ano ... :-)

http://martinkavka.blog.idnes.cz/c/397786/Jak-se-falsuje-pravda-o-Ukrajine.html

Neuvěřitelné mně připadá, jaké doslova nesmysly dokáží opakovat (opisovat) lidé, o nichž by si člověk myslel, že jsou příčetní. Diskuse se vzednutými emocemi, kde se lidem s jiným názorem běžně nadává, mně ale připomínají někdejší debaty k událostem r. 2008 v Gruzii a svým způsobem ovšem také diskuse k vysídlení sudetských Němců. Lidé jsou s to chovat se v těchto případech, jako když jim zrovna někdo vraždí rodinné příslušníky. Nevídané. Ale ovšemže poučné. Tak to by bylo zhruba asi tak všechno.
28. 02. 2014 | 19:30

Viola napsal(a):

Víte, proč se na Majdanu rozhodli pálit pneumatiky?
28. 02. 2014 | 19:35

Hajduk napsal(a):

Violka :
na maslenicu sa palia ohniky, podla pravoslávnej tradicie
28. 02. 2014 | 19:45

Viola napsal(a):

Je to proto, aby nebyli poznat černé huby od sazí z pneumatik a černé huby z USA

http://a2larm.cz/2014/02/majdan-se-koupe-v-krvi/
28. 02. 2014 | 19:49

bob napsal(a):

2S.Š.: Takže vážená dámo,, Vy ani neumíte odpovídat (viz včerejšek), ale jinak všechno víte :-D. Víte, uvidíte, že dřív nebo později se Ukrajina rozdělí, to už beru jako hotovou věc, zkrátka jiný politický řešení to nemá. Východ půjde s Ruskem a západ s EU. Jinak dnes se tomu směje Rusko, který na tom vydělá pravděpodobně Krym a nebudou už se muset Ukrajiny ptát a žebrat o prodloužení smlouvy černomořský flotily. Rusku se nikdo neopováží postavit, USA jsou daleko a navíc otevřená válka s Ruskem, vtip dne, no a v RB OSN si z nějaký rezoluce udělaj toaletní papír, Ukrajina je ráda, že je ráda, natož aby kvůli Krymu mobilizovala. Jinak k tý Ukrajině, uvidíme komu se po pár letech povede lépe. A nedělám si iluze, agitovat umí obě strany, ale je mi jasný, kam se pohrne západní ukrajinec, kterej už dneska vlastně nic nemá, až mu Rusko zvedne 10x cenu plynu a sami nebudou schopni platit MMF ani úroky z půjček..nahrnou se k nám...pardon, ještě můžou začíst pod Timošenkou krást plyn, kterej my platíme Rusku tvrdou měnou, říkejme tomu sociální pomoc :-D. nechápu, stejně jako Člověka v tísni, vypravovat speciály..a co si ještě tak adoptovat každej v ČR povinně dva muslimy?
28. 02. 2014 | 19:53

TomášL napsal(a):

S.Š.

Klasická informační válka, a co? Alespoň člověk pozná, podle stylu myšlení a odkazů, co je to za člověka.
28. 02. 2014 | 19:54

Hajduk napsal(a):

Yosif K :
"Mimochodem, už ted žije na jižní Sibiři více Čínanů než Rusů......"

Jožko ste blazon, čiňania v rusku žiju vo veľkých metach, v Moskve a Pitere

ostatne nekomentujem , zrejme mate problém udržať par viet v pamäti .....

Jožo K, môj spolužiak z výšky pracoval v jednej nemenovanej africkej krajine, ktora si zakupila nakladne lietadla ukrajinskej výroby a portebovala inštrukterov, udržbarov a obsluhu , za 8 rokov makačky si zarobil na slušný dom na 7 stancie fontana Jožo, majdanisty ho vyrabovali ,Jožo , kto, kto tam bude chcieť čestne pracovať a čestne odvadzať dane ak sa na majdane najde za každym nekto kto ich vyrabuje,
trhnite si s takou demokraciou...
28. 02. 2014 | 19:57

Viola napsal(a):

A postupně inkriminovaná videa a fota mizí. Jako obvykle.
28. 02. 2014 | 20:02

TomášL napsal(a):

bob

Mám strašně rád jeden film: http://www.csfd.cz/film/38117-hrdina/

Doporučuji se na něj podívat a zapřemýšlet, neboť film má velkou hloubku. Víte, viděl jsem ho asi 100x a vždy vidím podobnosti ve filmu k historii i dnešnímu Rusku, Císaře (z filmu) k Putinovi...

PS: Nic, nebudu Vám prozrazovat více, pokud chcete, podívejte se na film (a hlavně se zaměřte na "konfucionistické a Sun-c´-eho" myšlenky).
28. 02. 2014 | 20:02

blue jay napsal(a):

Co me prekvapuje je,

kolik je v CR porad obcanu co si preji pro Ukrainu stejnou "pratelskou pomoc" od Rusu jako v 1968 pro jejich vlast. Zda se ze je CR stale nepoucitelna. Zacne to na Ukraine a skonci to v Asi. A nezachrani Vas ani Zaoralek. Putin si proste vezme co si mysli ze mu patri. To si Cesi opravdu prejete? Byt opet Ruskou kolonii?
28. 02. 2014 | 20:04

S.Š. napsal(a):

bob :
Promiňte, nevím, že jste se na něco ptal, nehlídám, co mi kdo napíše nebo nenapíše, mám kupodivu i jiné věci na práci. :-) Za další, pane bobe, nevím, z čeho jste získal pocit, že "jinak všechno" vím. Napsala jsem toliko, co jsem zjistila vcelku jednoduchým průzkumem, vidím, že to nepadlo moc na úrodnou půdu, to se dalo vcelku čekat. :-)
Tak na co jste se ptal ? Pokud to budu vědět, ráda Vám odpovím.
28. 02. 2014 | 20:10

Martin1 napsal(a):

Netahejte Míšu!
Děti netahejte toho Medvídka za ocásek, to už není míša z Olympiády a když ho neserete, tak vás všechny požene přes celou Evropu a tentokrát se nezastaví jen v Berlíně. Na tu procházku se už těší tak dlouho a vy jste za tu dobu tak všichni v Evropě zlenivěli, že udělá jen šup a šup a je tam u vás v Bruselské kantýně a na svačinu si odskočí do Štrasburku a už ho ani nestačíte upozornit, že se tam rusky u vás nemluví, jako jste na to upozornili pana Zemana a ráno dostanete bílou knihu, kde to budete mít všechno napsáno, jak se to stalo a večer si s Alexandrovci už pěkně zazpíváte "parusky". Netahejte Míšu - ne - ne! :))
Řekněte rychle, že to byla jenom legrace a omluvte se mu! Kuč - kuč - kuč!
28. 02. 2014 | 20:19

vecne zabanovany napsal(a):

Nemila S.S.,
zrovna před chvili jsem shledl na CT reportaz o priletu zranenych obyvatel Ukrajiny dvemi armádními specialy k leceni v CR, takze me informace nepochazi z gloria.tv ci jinych Vami zpochybnovanych medii. Je zajimave, ze všichni az na dva byli schopni sami vystoupit z letadel, takze jejich lécba nebyla az tak akutni a zdlouhavy transport byl pro ne spise nebezpecny a jasnym propagandistickym trikem. Rozhodne by mne zajímalo, kolik tato akce pod záštitou jednostranne orientovane spolecnosti Clovek v tisni stala. Nemel bych nic proti této samaritanske akci kdyby v České republice byly peníze ne leceni tezce nemocných ceskych deti, na které se musíme skladat vicky z PET lahvi ci diky reportazim ruznych TV ci na specialni lecbu onkologických pacientu, kteri umiraji.
P.s. Byli nekde obdobne leceni tezce popaleni neozbrojeni policiste z Majdanu a jinych mist?
28. 02. 2014 | 20:19

Desiderius napsal(a):

Rusáci si vezmou Krym,už si připravují letiště,Západ bude jen formálně protestovat a zbytek Ukrajiny se snad vydá po trnité cestě k demokracii.Rusko doufejme pochopí,že obsazení celé Ukrajiny není v současné době politicky průchodné.Janukoviče už Rusáci pustili k vodě,je jim k ničemu.Pokud přesto Rusko vojensky obsadí celou Ukrajinu,bude šrumec.Ukrajina prohraje,ale co se bude dít dál, těžko předvídat.Západ vojensky nezasáhne,ale na Ukrajině vznikne těžko zvladatelná tenze,budou tisíce uprchlíků atd.atd.Snad k tomu nedojde.
28. 02. 2014 | 20:21

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Martin 1 17:43
Naprosto bez chyby. Přímo ze života EU věrchušky.
Jen bych to doplnil tak, že EU komise pověřila českého min. zahraničí Zaorálka k vyjednávání s ruskou stranou.
V odůvodnění van Rampepurda prohlásil, že Zaorálek je pro tuhle činnost vhodný kvůli znalosti ruštiny a pro svoji štíhlost a tudíž ho Rusové mohou použít k čištění velkorážných lodních děl, neboť se dá protáhnout laufem.
Takže je jistá naděje, že ho hned na místě Rusové nezavřou jako ty greenpísáky před nedávnem.
28. 02. 2014 | 20:28

Hajduk napsal(a):

Česi, tu máte demokraciu z Ukrajiny
День пятый. Одесситы продолжают массово приходить на народное вече (фото)

Сегодня, 21:23
http://info-center.od.ua/9846-den-pyatyy-odessity-prodolzhayut-massovo-prihodit-na-narodnoe-veche-foto.html
28. 02. 2014 | 20:36

S.Š. napsal(a):

Milý "Věčně zabávanovaný" :
Jak byli zranění vybíráni, a jaká mají zranění, se od lékařů dozvíte třeba tady
http://zpravy.idnes.cz/o-zranene-na-ukrajine-pecuji-dobrovolnici-popsal-koordinator-cloveka-v-tisni-18l-/domaci.aspx?c=A140227_143002_domaci_jpl
Jinak doporučuji obrátit se s dotazem na Člověka v tísni, případně na Ministerstvo zdravotnictví, víc pro Vás nemám, ba ani mít nemohu.
:-)
28. 02. 2014 | 20:39

Martin1 napsal(a):

Desiderius 20:21
Jak to bude dál "pohádko" - západ se nepohne ani o milimetr - stále respektuje neviditelné hranice po II.sv.
Pár lidí - Ukrajinců uteče - z nich se pak spousty po procitnutí vrátí, budou nám tady celá léta pak dělat potíže, zbytek Rusy- bratry přivítá mávátky, Rusové je zaplatí zbožím - jako nás - také jsme se měli celkem dobře po jejich okupaci za normalizace, uplatí představitele, stejně jen na to čekají - korupce je nejmocnější čarodějka, tak to dopadne - uvidíte. Už je určitě všechno dojednáno. Ta hra byla hra tajných služeb a pár blbů a jeden i chytrák od nás nám to vyložil - Štětinou ho "zovou". Asi v té části, kde to svědí.Ti aktivisté - podněcovatelé - střelci z venku dopadli stejně blbě, jako Kubánci v Zátoce Sviní na Kubě.
U nás se to tak nedělá, u nás máme pro takové věci "Zvací dopisy" - ti z Krymu už určitě psali Dědovi Mrázovi a helikoptéry už přiletěli :))
28. 02. 2014 | 20:40

Martin1 napsal(a):

oprava:helikoptéry už přiletěli - přiletěly
ale bude tam i víc chyb - věcných a hlavně politických??? Já už jiný nebudu, čím má člověk blíž k hrobu, tak si je může - musí dovolit dělat.
28. 02. 2014 | 20:54

pavel v napsal(a):

Když se v Jugoslávii rozhořela občanská válka, Evropa se zasazovala o zachování její územní celistvosti. Nikam to nevedlo. Tato válka by snad trvala až dodnes, kdyby to nevyřešili Američané (rozdělením). Podobně to asi dopadne i s Ukrajinou. I když Rusové dostanou na nerosty bohatý východ, západní část na tom nesmírně vydělá, že se zbaví vlivu zaostalého ruského národa s jeho středověkým způsobem myšlení.
28. 02. 2014 | 21:07

Jáchym napsal(a):

Martin1
28. 02. 2014 | 17:43
*******************************************
Vy jste opravdu, ale OPRAVDU ošklivé kačátko !!! :-)))
28. 02. 2014 | 21:07

Sláma napsal(a):

Pravda napsala: ". Bude v případné válce proti Rusku ProAlt dělat rusofilní agitaci tak jak to dělala bolševická iniciativa Ne Základnám? "

Pokud se pamatuji, tak oficiální stanovisko hrošíka Alexandra Vondry, jakož i americké vlády bylo, že radar na Brdech v žádném případě nebude namířen proti Rusku, ale jen a pouze proti Iránu. Že by nám soudruh Vondra a soudruh Keřík lhali?
28. 02. 2014 | 21:08

Vecne zabanovany napsal(a):

Nemila S.S.,
jako vždy jste mne rozesmála, jako zdroj informaci přiznávat bulvar i-dnes ci aktivistickou organizaci Clovek v tisni. Jinak v reportazi v TV bylo uvedeno, ze letadla byla upravena jako polni nemocnice, kde byla dve luzka pro tezce nemocne pacienty, uz vidim jak clovek s průstřelem bricha je schopen mnohahodinoveho transportu v sede. Ale na něco podstatného jste mi jako spravna propagandistka neodpovedela, co umirajici české deti a onkologičtí pacienti na jejichz léčbu nejsou peníze? O tom ten Vas bulvar nepsal?
P.s. A dovolim si ještě jeden drobny dotaz, kolik palestinských deti popalenych fosforem zbraněmi jedne vojenske velmoci ci írackych deti onemocnenych rakovinou diky pouziti ochuzeneho uranu ve zbrani další velmoci do CR dovezla Vami zminovana organizace Clovek v tisni, tech bylo mimochodem mohem vice nez zranenych na Ukrajine? Muzete se za mne obrátit s dotazem na Člověka v tisni, ja na to bohužel nemam zaludek?
28. 02. 2014 | 21:12

Hajduk napsal(a):

pavel v:
Od US a EU môžeš dnes mať iba požičku, ostatne si kupiš u Čiňana a Malajca v internetovom obchode.

Good Luck
28. 02. 2014 | 21:12

Sláma napsal(a):

resl napsal: "Targusi,
co maj společnýho vaše humry s vojenskou agresí proti suverénímu státu ? odpovězte, proč tam vlez rus, když mu to vláda nepovolila. vaši oseti jsou vláda ?"

resle, vy jste opravdu velký kus hlupáka. Ruská vojska byla v Osetii rozmístěna na základě smlouvy mezi Ruskem a Gruzií.
Události v Gruzii zkoumala Rada Evropy a konstatovala, že Rusové byli v právu.
Což se na Západě obecně ví, jen u nás Bakalovsko Babišovská médii neustále lžou a lžou.
28. 02. 2014 | 21:25

S.Š. napsal(a):

Milý Věčně zabánovaný,
otázky máte přece Vy, já si s informacemi Čelověka v tísni, našich lékařů z VFN, Motola, ap., a s informacemi MZdr vcelku vystačím. Tak chutě do toho, hezky za sebe pracujte sám, finis coronat opus. A vezměte to hezky zgruntu ! :-)
28. 02. 2014 | 21:27

Sláma napsal(a):

resl aspiruje na dosažení hodnoty 1 Yosifa ve lhaní. Napsal: "no jo, to by mu šlo přepadnout část malé Gruzie, to je odvaha, hodná mužika."
Všichni dobře víme, resle, že to bylo přesně opačně. Gruzie v noci zaútočila raketomety a těžkým dělostřelectvem na základnu ruské armády, která tam byla naprosto legálně, na základě smlouvy mezi Gruzií a Ruskem.
Ze strany Gruzie šlo o jasnou agresi, s cílem provést etnickou čistku v Osetii.
28. 02. 2014 | 21:36

Targus napsal(a):

To: resl

co maj společnýho vaše humry s vojenskou agresí proti suverénímu státu ? ¨

Předpokládám, že tou agresí myslíte gruzínský dělostřelecký přepad hlavního města Osetie Cchinvali.
Nebo chcete tvrdit, že Saakašvili schválně bombardoval výsostné gruzínské území? To je mi ale pěkný ptáček, zabíjet z dlouhé chvíle své vlastní občany.

Hummery mají společné to, že Amíci poskytli svou vojenskou techniku hlupákovi, který si myslel, že si Rusáci nechají beztrestně pouštět granáty na hlavu v době olympiády.
Oni se nám ti hlupáci zpoza Velké louže se kapánek opakují, že?
Chtělo by to nějakou inovaci.

Ta re captcha je ropztomilá - falsity USA
:-)))
28. 02. 2014 | 21:36

S.Š. napsal(a):

Ne, pane Slámo, komise EU konstatovala něco zcela jiného, nikoliv že Rusové byli v právu. Komise konstatovala - ve zkratce - že Rusové provokovali a Gruzie se vyprovokovat nechala, mezinárodní právo porušily obě strany.
http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-38479790-komise-eu-valku-s-ruskem-vyvolala-gruzie-ale-moskva-provokovala
http://hn.ihned.cz/c1-38499140-ondrej-soukup-smutny-ucet-gruzinske-valky
S pozdravem
28. 02. 2014 | 21:38

Targus napsal(a):

To: pavel v

Tato válka by snad trvala až dodnes, kdyby to nevyřešili Američané (rozdělením).

Vy už máte taky dost.
Německo vyzbrojilo chorvatské paravojenské jednotky vojenským materiálem z DDR a Německo velice tvrdě ústy Genosse Helmutha Kohla doslova propasírovalo uznání samostatnosti a svrchovanosti Chorvatska přes poměrně silné námitky (slovo odpor bych nepoužil) Francie. Těmi námitkami bylo lehké chorvatské proškrtání ústavy, které činilo z početné srbské menšiny občany druhé kategorie bez téměř jakýchkoli práv.

Člověče, přestaňte se ztrapňovat a něco si o tom přečtěte, v SFRJ byla úplně jiná situace, než je na Ukrajině.
28. 02. 2014 | 21:45

Vecne zabanovany napsal(a):

Nemila S.S.,
Tak to Vam zavidim, tupe prijimat co Vam kdo predestre, hlavne když to odpovida Vasemu svetonazoru, to mate život opravdu lehky (a nebo jste snad bezdetna, za tuto impertinenci se omlouvam, ale Vase necitlivost a asocialnost mne k tomu vede, když Vam nevadi umirajici české deti, zatímco z propagandistickych duvodu lecime zraneni, která se daji vyléčit na Ukrajine). Komu není rady tomu není pomoci, ostatne stacilo si dat do googlu Vase jmeno :
" Pro Chemapol pracovali například bývalý federální premiér Marián Čalfa, exministr Petr Miller či bývalá náměstkyně BIS Sylva Šauerová." Pokud jste jina Sylva Sauerová, tak te se omlouvam. Howgh!
28. 02. 2014 | 21:46

Martin1 napsal(a):

Šetřeme si ty své "Resly"
Jen ti pádlují stylem jak ti s rudými vesly,
rozdíl jen, že na rtech s pravicovými hesly.
28. 02. 2014 | 21:52

Targus napsal(a):

To: SŠ

Je mi trapné vás takhle sejmout, ale tendenční zprávičky z ihnedu si strčte. Prosil bych odkaz na originální text plus podrobné vysvětlení, jak vlastně Rusové provokovali.
Tím, že po sobě před agresí nechali střílet Gruzínce? Nebo jak? Povídejte, přehánějte. Až dolžete, přečtěte si aspoň tu blbou wikinu, když toho není schopen patologický ma**as resl.
28. 02. 2014 | 21:55

jozef napsal(a):

Vzor Syrie?

Velkousraelska risa,jej spojenecki pravoverni moslimovia /vratanie tych,co snivavaju o slavnych pantureckych casoch/ sa rozhodli vykupat desiatky milionov syrskych sunnitov,krestanov,alawitov...vo vlastnej krvi..Aby sa nenavideli,vrazdili,zdecimovali.,dufajuc v nastolenie vlastnej nadvlady nad tymi,co preziju.
Dari sa im to.Vsetci akteri tejto satanskej hry disponuju mimoriadne disciplinovanou medialnou armadou.

Ale v meniacich sa vychodoeuropskych realiach autor sa prilis nevyzna.

Ukrajinsky nacionalizmus je po starocia dovodne protipolsky a protizidovsky.,po bolsevickej revolucii bol aj protizidobolsevicky.
Svetovy lider a jeho vazali sice uz desiatky rokov investuju do lidrov ukrajinskeho nacionalizmu s cielom obratit ho proti Rusku, ale je rozdiel kupit si nejakych lidrov,media a desiatky intelektualov a kupit si masy.
Aj vacsina nacionalistickych lidrov aj masy Ukrajincov z mnohych silnych dovodov ovela viac neznasaju,alebo nenavidia Zidov,ci Poliakov,nez Rusov.

Pokial v Rusku budu vladnut Rusi,Rusi proti Ukrajincom viest vojnu nebudu.Iba ak v sebaobrane pred Ukrajincami v cudzom zolde a v cudzej armade./Hitlerovej,ci Brzezinskeho..../.
Asi tak,ako Cesi nebudu dobrovolne viest vojnu proti Moravanom.

Na Slovensku do vojny proti Rusom pojdu /fakticky dve desatrocia v protiruskej vojne uz su/,majitelia medii a zanedbatelnba cast obyvatelstva..
Rusinska mensina na Slovensku v pocte asi dvadsat tisic si vytvorila vlastny jazyk,ktory sa rusinske deti ucia na skolach.Takmer milionovej rusinskej mensine ukrajinski nacionalisti pravo ucit sa v rusinskom jazyku /ma mnozstvo nareci/ odmietaju povolit.Ukrajinski Rusini volili Janukovica,nie nacionalistov.Prave tak ukrajinski Madari...

Madarsko pred niekolkymi rokmi bolo este iredentisticky protislovenske a protiruske, dnes je ale uplne inde.Madarsko je dnes protizidovske!!!
Orbanovske Madarsko je dnes realnou politikou proruske a procinske!!!
Precitajte si k tomu napriklad dnesne Sme: ORBAN SA HRNIE TAM,ODKIAL UKRAJINA UTEKA.

Vysledkom satanskych Brzezinskeho hier je /krvave/ zdecimovanie predovsetkym krestanskej civilizacie.

Nevinme len guruov machiavelizmu.Bez dostojnikov masmedialnej armady by boli dnes neskodni.
28. 02. 2014 | 22:07

Martin1 napsal(a):

"Mluvčí prezidenta Evropské unie Hermana Van Rompuye bez podrobností vydal prohlášení, podle něhož unijní prezident odpoledne mluvil s Putinem o finanční a bezpečnostní situaci na Ukrajině."
---------------
Podrobnosti z odposlechových kruhů:

Finanční situace:

Herman: Dobrý den Vladimíre, pokud se to tady zasere, bude inflace, tak my už máme všechny tiskařské stroje na tisk peněz obsazený - co vy ?
Vladimír: U nás dobrý, my už děláme teď rychleji zase jen rakety tanky a zemljanky.
Herman: Vladimíre, nějaké ty tiskařské stroje na tisk těch peněz nemáte nazbyt?
Vladimír: Blázníš Hermane, to nám už dělají děti v Číně za desetinu naší ceny, my to pak jen rozebereme a děláme z toho komponenty do těch raket a už to nemáme zase kam dávat. A nic jiného jsi nechtěl?

Bezpečnostní situace
Vladimír: Co jsi potřeboval vědět Hermane?
Herman: Jo - kolik máš hodin?
Vladimír: Sórok a na vsjoch jesť děsať časov útra.
Heman: Spasíba Vladimírovna Ivanovna
28. 02. 2014 | 22:53

jozef napsal(a):

To Martin 1

Uvedomte si,ze ide o vojnu!
Tak,ako pise autor: Zacina se valka o Ukrajinu.

Dennik Sme /ustredny platok Wall Streetu a City na Slovensku/ ma celostranovy titulok: KYJEV AJ SVET BOJUJU O KRYM.
Chapte to tak,ako je to myslene: vladcovia tejto krachujucej rise bojuju o Ukrajinu - naraznikovu /podmoskovsku/ zonu prostrednictvom svojich kyjevskych agentov,vyuzivajuc "revolucnu" situaciu.Vo vojne proti Moskve je Krym mimoriadne dolezitym sudnym prachom...

Neprajem Vasim pribuznym,ci priatelom,aby boli objektom takeho boja.
28. 02. 2014 | 23:11

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

jozefe, skromný dotaz

slovensky znám pušný prach, bral bych súdok s pušným prachom.
ale co je sudný prach??

Ještě k té slovenštině. Dovolte mi citovat verš z "Hájnikovej ženy" P.O. Hviezdoslava:

Veď sfrfrú iste i tí tam
za mudrák - eha zanovit

Co to má znamenat opravdu nevím. Ale je to zaručeně Slovensky...
28. 02. 2014 | 23:38

S.Š. napsal(a):

Targus :
Tak vy jste mě "sejmul", ano ? No, možná si to myslíte. :-) Vulgaritou to nespraví, pane Targusi, jakkoliv chápu, že nepohodlné informace - v tomto případě fakta - přicházejí nevhod.
P.S.: Celou zpráva komise, kterou tak hezky "prosíte", k mání není, předána byla toliko oběma stranám sporu, a pokud mě paměť neklame, také OSN, celá nebyla publikována (řekla bych, že to docela dobře víte). Nejste-li spokojen s odhazem na HN, k mání by byla tatáž zpráva ČTK, ČT nebo jiných našich novin, případně listů evropských.
http://www.presseurop.eu/cs/content/article/107881-eu-nesmely-mirovy-soudce
Proč byl verdikt komise takový, jaký byl, je také dobře známo. Evropa si to příliš nechtěla rozházet s Rusy. Důležité je ale vidět, jaký byl (a je) závěr celé ruské agrese. Gruzie v r. 2008 přišla o téměř třetinu svého území. A podle současných událostí se zdá, že scénář s Ukrajinou, resp. dnes s Krymem, je tentýž. Provokace, provokace a ještě jednou provokace, nu a potom "ochrana Rusů" v oblasti. Nakonec scénář je stále stejný, Rusové nic jiného neumí. Ať jde o Finsko, Maďarsko, Československo, Afgánistán, Čečnu, Gruzii nebo Ukrajinu, a tak pořád dokola.
S pozdravem ... :-)
28. 02. 2014 | 23:45

tajemný pan H napsal(a):

rusáci už okupujou krym. nic se nezměnilo. obamu evropa už nezajímá a v rusku nam roste novej hitler.
28. 02. 2014 | 23:50

pamětník napsal(a):

Celá tato ukrajinská záležitost je v podstatě jednoduchá, že by ji mohl pochopit i resl, kdyby nemiloval své klapky na očích. EU prosazováním podpisu asociační dohody s Ukrajinou vede svůj Drang nach Osten v novém kabátě moderního střihu, prezident Janukovič však slíbený podpis neposkytl. A tak přišla na řadu další etapa nátlaku, už brachiálního. Vzbouřenec Kličko létal do Mnichova pro instrukce, Janukovič se zdekoval do Ruska, holt každý za svými. Ukrajina je dějištěm lokálního střetu geopolitických zájmů USA+EU versus Rusko. Připomeňme si vulgární slovník z USA při protlačování "pomoci EU Ukrajině".
Zdá se, že Ukrajina nemá téměř žádnou šanci vyjít z tohoto střetu se zdravou kůží.
01. 03. 2014 | 00:05

pamětník napsal(a):

Ještě jsem zapomněl zmínit další osobu s omezeným pojetím této záležitosti, paní S.Š. sice dovede své jednoduché úvahy vyšperkovat jednostrannými propagandistickými zdroji, ale omezenost zůstává.
01. 03. 2014 | 00:11

pamětník napsal(a):

Hovene,
Vaše výplody připomínají Váš původní nick, tajemnosti. Déle než "rusáci okupujou krym" Čecháčci okupují Moravu. Stejná hloupost jako ta Vaše.
01. 03. 2014 | 00:17

Karel Mueller napsal(a):

Paní SŠ,

obávám se, že se mýlíte úplně a ve všem.
Především zásadní poznámku: Pandořinu skřínku otevřely USA Kosovem, nikoliv Rusové. V budoucnu to bude dělat každý stát, který bude mít menšiny na cizím území a dost sil na tuto partii, s tím musíte počítat.

V Gruzii padl první výstřel ze strany Gruzinců, dúvody lze domyslet, předpolí pro napadení Íránu. Možná by to i dopadlo, ale Rusové o tom očividně věděli a někdo to tedy FSB napráskal. Rusové tedy využili situace, Analogie s Kosovem je částečná, k vyhlášení těch ministátů měli lepší karty než západ v případě Kosova.

Pokud jde o války za posledních dvacet let, tak mi není známo, že by Rusové bojovali jinde než na svém území a nějaký stát napadli, což se o západu opravdu říct nedá. Výsledky jsou neslavné.

Položila jste si otázku, proč Rusové celou dobu nic nedělali? Já nevím ,ale určitě vidí dál. Západ postupoval jako blázniví puberťáci, kteří chtějí za každou cenu ponížit Putina. Nebylo nic snazšího než přinutit Majdan, aby dodržel dohody. Ale to západní politici neměli, koncepci neměli, jejich politici porušili běžná pravidla běžná v mezinárodních vztazích. Janukovič nezasáhl ani ve chvílích, kdy by USA celý Majdan nechala rozstřílet národní gardou.

I dítěti musí být jasné, že parlament jednal pod ozbrojeným nátlakem, stejně jako dnes na Krymu. A dítěti musí být jasné, že složení vlády nadiktovaly USA a žádnou dohodu s Rusy nechtějí. To plyne ze složení vlády, ze jmenování ministra obrany a jeho prohlášení a dalších věcí, třeba jazykového zákona, za který by nás EU bombardovala.

Co má Putin dělat? Být před národem a ozbrojenými silami srab? To on určitě není. Nelekl se ani v souvislosti s Gruzií a dnes je mnohem silnější. Na výběr toho moc nemá. Buďto západ změní styl a odpustí si různá arabská jara s horami mrtvol a nástupem nejhorších zločinců a extremistů, nebo opravdu zbrojit, dokud počet vodíkovek opět nebude stačit na rozmlácení světa.
01. 03. 2014 | 00:23

skeptický napsal(a):

Bohužel amíci jít do války musejí,jinak až zavřou banky,mají občanskou válku proti okradeným občanům doma.Banky vykradly všechno.Neouši se na obě ovšem svědomitě připravují. Tam tisk řvát faul zaručeně nebude.
Nejlepší by ovšem bylo do toho zatáhnout napřed co nejvíc ostatních,a až se vykrvácejí doběla ,vstoupit do toho tradičně nakonec ,a slíznout smetanu.

A na tu vnější válku za pět let bude pozdě.Peníze na zbrojení došly,posledních deset let vynakládali víc,než zbytek světa dohromady.A Čína roste a zbrojí. Nejsou blbí.Je to konkurence a věřitel,to se hodí.
Tu mohou zatím celkem pohodlně ostřelovat zdálky.

Když se chtěl někdo prát,tak se záminka vždycky našla.

Já jsem připraven.Znám to ze školení CO.
Až vylezeme ze sklepa,přejdeme po vápně na podlaze abychom se zbavili radioaktivity,a půjdeme radostně budovat dál.
01. 03. 2014 | 00:23

Martin1 napsal(a):

jozef napsal(a):28. 02. 2014 | 23:11
To Martin 1

Uvedomte si,ze ide o vojnu!
Tak,ako pise autor: Zacina se valka o Ukrajinu.
-------------
To máte sice pravdu, já už také válčím a volám:
"Lidi nestřílejte, tady jsou lidi"

Mohu jen křičet, že ten scénář se dal odhadnout dávno, než tam něco začalo, že o tom ani ti samotní údajní "organizátoři" vůbec netušili.

Že je hrozné to divadlo, co na nás hraje televize s blbou propagandou a nehoráznou lží a "Člověk v tísni", jak odvážejí raněné ze státu, co je 4x vetší než náš, my kasírujeme od poslední báby ještě 30 Kč, že se jí doktor koukne do krku a smí na něj vypláznout i jazyk a tady děláme divadlo, že jsme na tom jako Švýcarsko s veškerým zlatem, co ukradlo

Němcům, kteří ho zase ukradli Židům, než je poslali Němci do plynu a pak nám tady to Švýcaři zase vyprávěj, že jsme ještě nedospěli pro lidové - všelidové referendum.
Já to říkám tímto způsobem, vy sdílíte můj názor?

Úplně se svět zbláznil, inteligentní zůstali jen prostí lidé a lidé se vzděláním, dobře placení lžou i sobě navzájem - pak to odneseme zase všichni.

Máte stejný názor - ne - tak se rozcházíme, ale po hlavě vás tlouct nebudu.
Já se řídím vždy jen svým rozumem a na žádnou kravinu nenaletím.

Rozumíte!
Vždycky je špatně, když se válčí, ale já ani vy se už nedozvíme, kdo to začal, nevěřím nikomu, všichni lžou, někdo míň, někdo ještě víc :)

Ať se všichni seberou a hned jdou domů!
Ať se všichni seberou a hned jdou domů!
Ať se všichni seberou a hned jdou domů!
Jste spokojen pane Josef?
01. 03. 2014 | 00:23

tajemný pan H napsal(a):

pamětník
krym je součást ukrajiny, morava je součást české republiky. rusáci posílají vrtulníky do cizí svrchované země a antovovy plné výsadkářů. odstřihli krym od internetu a obsazují letiště. to je anexe. putin se chová jako hitler k československu a sudetám v roce 1938. jenom prase může putinovi tleskat.
01. 03. 2014 | 00:29

Martin1 napsal(a):

tajemný pan H
Pane tajemný Krym je na tom úplně stejně jako Guantánamo! K tomu máte co?
01. 03. 2014 | 00:33

zdenekb napsal(a):

SŠ:

Také jsem si prohlédl mnohde odkazovaná videa z "tv gloria", a když opomenu patetický komentář, čtený hlasem velebníčka v posledním tažení, a komickou zmínku o "sodomistické EU"... co je na nich vylhaného? Podvrženého? Ten komentář, myslím si, umím odseparovat... stačí si pustit video beze zvuku. Není celý problém v tom, že obrázky toho, jak do sešikovaného (ale pasivního) Berkutu mydlí ozbrojený dav řetězy, tyčemi, dlažebními kostkami a hořícími láhvemi se na televizní obrazovky a do hlavních článků zpravodajských serverů NIKDY ani omylem nedostaly? Že dle médií jsou zranění a mrtví jen mezi "bojovníky za svobodu"?

Pokud lze na celé ukrajinské krizi najít něco pozitivního, pak je to fakt, že lidé už mají po krk jednostranné mediální masáže a přestávají brát televizní propagandu jako nezvratný fakt a zjevenou pravdu. Když se to s agresivní propagandou ve prospěch jedné strany přežene, běžný člověk prostě má tendenci být pro stranu druhou. To byste si mohla pamatovat z dob vašeho nadšeného hopkání Volimkarlů. Z provařeného politického kšeftaře neuděláte ani masmediálním liftingem noblesního aristokrata. Z účastníka násilného převratu mírumilovného demonstranta taky ne.

Řekněme, že nepřetržité lhaní a překrucování ČT z posledních dnů je první (nezamýšlený) vklad do tak potřebné mediální výchovy národa.
01. 03. 2014 | 00:34

pamětník napsal(a):

Hovene,
Krym je od 18. století ruský, a jestli někdo uznává svévolný akt komunistického diktátora Chruščova darování Krymu Ukrajině, potom považuje Sověty za demokratické vládce. Vaše poslední věty jsou pitomosti nejvyššího kalibru.
01. 03. 2014 | 00:36

Anba napsal(a):

Autore : v těch Vašich válečných úvahách jste opomněl jednu věc - uprchlíky z Ukrajiny.Kam myslíte, že miliony lidí budou z válečného vraždění utíkat? No sem k nám, ne do Polska. Konečně budete mít vyřešen ten problém s našimi geny, jak jste se tuhle staral. Ale Vy jste chtěl asi "kvalitnější materiál", že?
01. 03. 2014 | 00:39

Karel Mueller napsal(a):

Ahoj skeptiku,

jsem původně jaderný fyzik a divte se, kdysi jsem o této problematice cosi zaslechl.
Ono výbuch jediné 10 MT nad Prahou není taková sranda, jak si hoši s humanitním vzdělání myslí.
Statisíce mrtvých okamžitě, miliony pomalé umírání, zničená a zamořená země. To umírání nepatří k nejpříjemnějším.
01. 03. 2014 | 00:45

zdenekb napsal(a):

pamětník:

Možná ještě Hoven upřesní, kdy a kdo daroval Moravu České republice... srandy není nikdy dost.
01. 03. 2014 | 00:47

Kaja Novak napsal(a):

Karl Mueller ,

tak ty jsi nakonec Rus, A ja si dosud myslel ze jsi vychodni nemec.ktery pracoval pro Stazi.. Holt kazdy se muze mylit.

Ohledne Ukrainy.

Je jasne ze Putin bude tlacit. Bude ale NATO mlcet? Ja si osobne myslim ze by mel Putin dostat pres pracky. Stacilo by sestrelit par ruskych helikopter plnych ruskych vojaku.
01. 03. 2014 | 00:53

tajemný pan H napsal(a):

pamětník,
vy jste tak hrozně blbej, že se z toho musíte v noci až odkopávat. pokud neuznáváte svevolný akt soudruha chruščova, proč uznáváte svevolný akt nějakeho ruskeho cara z 18. století, který ukradl krym tatarům??? za vaše myšlenkové pochody by se nemusela stydět ani opice. ukrajina je dle mezinárodního práva svrchovaný stát a má sve mezinárodně uznané hranice i ruskou federací. adolf putin se prostě nemuže zbláznit a připojit kus gruzie k rusku, potom kus ukrajiny k rusku. atd. putin jedná pouze z pozice síly jako hitler.
01. 03. 2014 | 01:00

Martin1 napsal(a):

Ještě než spustíte tu třetí světovou, tak trvám na poslední otázce?
Komu volal ten Janoušek po tom, co najel do té paní?
Pokud si spletl číslo, tak to jde přece ještě zastavit - ne?
Že ne, že je to je stejné jako ten zvací dopis jednoho krejčího?
01. 03. 2014 | 01:01

tajemný pan H napsal(a):

martin1,
guantanamo je základna, krym je velká země. mají teda američani obsadit kubu?? dle vašeho polomozku asi jo. zřejmě by to bylo v pořádku.
01. 03. 2014 | 01:02

Karel Mueller napsal(a):

Kajo Novaku,

varianta, že mohu být český vlastenec Tě samozřejmě nenapadla, nijak mě to nepřekvapuje. Ale za Němce mě měl ledaskdo, podle stylu.

Stačilo by leccos, třeba stovka vodíkovek v kaliningradské oblasti.
01. 03. 2014 | 01:06

pamětník napsal(a):

Hovene,
ten "nějaký ruský car" byla Kateřina Veliká. Krymský chanát tehdy vybojovala na Osmanské říši v regulérní válce. Srovnávat to s "darem" generálního tajemníka Komunistické strany Sovětského svazu může jenom opravdu velice neinformovaný a jednoduše myslící člověk. Vaše ubohé nadávky svědčí jenom o ubohé úrovni Vašich znalostí a způsobu myšlení.
01. 03. 2014 | 01:07

blue jay napsal(a):

Karel Mueller je,

Cesky jaderný fyzik ktery vypocital ze 3 ruske bomby vyhodi do povetri Yellowstone National Park a posleze celou severni Ameriku..Predpovedel ze jedinej narod ktery prezije svetovou pohromu budou Cesi.. Ti nejschopnejsi se ukryji u nej ve sklepe..
01. 03. 2014 | 01:07

Marie napsal(a):

tajemný pan H

Co dělali Tataři, když si nechali ukrást Krym? Nebyli někde na nájezdech?
O Adolfech by se toho dalo napsat. Někteří také byli Adolfové naruby. Takový jeden u nás rozdal svůj stát kamarádům a ještě ho podělil dvěma.
01. 03. 2014 | 01:13

tajemný pan H napsal(a):

pamětník,
takže dle vás, pokud někdo získá uzemíí válkou, je to v pořádku, pokud darovací smlouvou, je to v rozporu s právem. takže pokud by na východě vyhrál válku hitler, rusko by bylo vlastně německo. já si myslím, že vás je u soustruhu škoda. vy jste měl být právníkem v oblasti mezinárodního práva.
01. 03. 2014 | 01:16

Martin1 napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
martin1,
guantanamo je základna, krym je velká země. mají teda američani obsadit kubu?? dle vašeho polomozku asi jo. zřejmě by to bylo v pořádku.
01. 03. 2014 | 01:02
----------
1) Ano - oni mají ale všechno velké, největší měli VŘSR, té se vzdali, vzdali se i NDR, jsou demokratickou zemí (se svými specifiky) mohli tam být do dneška, nic by se nedělo.
Nikdo je k tomu nenutil a nikdo by je k tomu nedonutil.
2) Pokud vím, tak tam Američané na té Kubě provedli nějaký výsadek - myslím, že to bylo v Zátoce Sviňí. Měli to udělat v nějaké jiné - to nenese štěstí - takové neslušné jméno.
3) Pane Tajemný, když zůstaneme u té Kuby, když si tam chtěli Rusové odložit své rakety, unavené po dlouhé cestě na lodích, protože v té době už podobné odpočívaly blízko SSSR v Turecku, tak už z toho ta 3. sv. taky mohla být a Rusové nyní nechtějí to, co nechtějí ani Američané, aby je někdo polechtával raketami pod nosem, neb je to pak nutí ke kašli a to je znamení k odpálení jejich dlouhých i kratších raket.
4) Nač dlouhé debaty. Nedělej druhému co nemáš sám rád.
5) Co se týká mého mozku, přesně jste to vystihl, mám jen půlku, ale k napsání toho sdělení pro vás jsem použil jiné, ale kompletní dvě půlky, vím že z této strany budete lépe rozumět. Důkaz je, že jste to dočetl až sem.
01. 03. 2014 | 01:20

Martin1 napsal(a):

tajemný pan H
Základny
USA s bývalým pánem, kterého na Kubě nemiloval nikdo uzavřeli smlouvu, kterou nelze vypovědět - prostě demokraticky na věčné časy po Americky - právně správně, že ano.

Napsal jsem to srozumitelně: HLAVNÍ ROZDÍL
Guantanamo - Kubánci Američany nemilují
Krym - Rusové Rusy milují
Jasné?
01. 03. 2014 | 01:44

Martin1 napsal(a):

"takže pokud by na východě vyhrál válku hitler, rusko by bylo vlastně německo. já si myslím, že vás je u soustruhu škoda. vy jste měl být právníkem v oblasti mezinárodního práva."
---------
Proč tolik zbytečné imaginace?
Válku vyhrál SSSR, které napadlo zcela evidentně (nebo u se říká, že ne - vypadá to?) Německo.
Rusko se vzdalo NDR, udělalo blbost, mohlo tam zůstat, ztratilo kontakt - klidně tam mohlo mít malou armádu, tak jako je USA v NSR a bylo by součástí evropského dění a nebylo by bráno ke stolu, jako příživník.
Já se však domnívám, že odchod byl vázán na nějakou tajnou dohodu a že i nyní to bude muset podle ní dopadnout, pokud ne - tak potěš Pán Bůh Evropu, kdyby se o něco většího pustila.
"Není slečená do bojového a do větších akcí by se neměla pouštět".
"Žádná válka není možná, když jeden druhému pošeptá, že je to už na zmáčknutí toho červeného knoflíku - to je veto."
01. 03. 2014 | 02:04

Maximus napsal(a):

zdenekb z 0:34

Moc dobrý příspěvek a docela objektivní. Uvedl jste ovšem jednu velmi zajímavou okolnost, kterou je třeba si uvědomit nyní v plné síle. Že nyní lidé mají mnohem větší informovanost zřejmě díky moderním technologiím jako je internet a spol. a jen tak se nedají opít rohlíkem od médií, které vždy někdo vlastní a tak jejich výstupy jsou vždy v něčí režii. Prostě je tu proti období tak před 20-30 lety velká změna! Vládnoucím elitám se bude stále hůř vládnout a jestli původně západní média ovládaná většinou sionisty si myslela, že budou torpédovat vše vně jejich impéria, tak se hodně mýlila, dnes se to obrací i proti nim, proti vládnoucí elitě západu! Všimněte si třeba, jak lidé reagují na politiku současné vlády vzhledem k Ukrajinským událostem reprezentované Sobotkou a Zaorálkem a potažmo i Zemanem. Obrací se to proti nim a buď jsou hloupí nebo jen bezohlední a myslí si, že se jim to nevrátí ve zlém v příštích prvních volbách čehokoliv. Vsaďte se, že to dostanou sežrat i s navijákem! A M.Zeman by se měl rychle uklidnit a stáhnout na odiv nestále dávané a deklarované eurohujerství, jinak bude jen ten, co byl jen trochu lepší volbou ze dvou zel u poslední prez. volby a nikdo ho nebude mít rád stejně jako jistého Husáka! Bohužel, má resp.měl na víc.
Hezký den.
01. 03. 2014 | 04:15

vasja napsal(a):

Maximus.
Nevěřte tomu, že se něco Zaorálkům, Zahradilům aj Kalouskům a jinejm lhářům vrátí.
Řekneme si to v květnu po eurovolbách :-)
01. 03. 2014 | 07:48

Targus napsal(a):

To: SŠ

Takže oficiální zpráva se oficiálně nezveřejní a obecenstvu je předhozen jakýsi předžvýkaný výcuc.
A tomu se říká objektivní zpravodajství.
Výborně, a teď tu O Rákosníčkovi.

A dovolil bych si vás poprosit KONKRÉTNĚ popsat tu ruskou provokaci na Ukrajině, to určitě holka s vaším vzděláním a rozhledem zmákne zcela lehoučce.
Doufám, že se při obědě budu mít čemu zasmát.
:-)))
Pracujte!
01. 03. 2014 | 08:52

patriot napsal(a):

S.Š.:

Jo jo…Scénář je stále stejný… Ať jde o Kubu, Panamu, Honduras, Nikaraguu, Dominikánskou republiku, Haiti, Filipíny, Guatemalu, Salvador, Grenadu, Koreu, Laos, Vietnam, Afghánistán, Irák (velmi neúplný výčet jen za posledních několik dekád), a tak pořád dokola.
01. 03. 2014 | 09:01

Sláma napsal(a):

tajemný pan H(oven) napsal: "adolf putin se prostě nemuže zbláznit a připojit kus gruzie k rusku, potom kus ukrajiny k rusku. atd. putin jedná pouze z pozice síly jako hitler.

Ovšem Putin může od Ukrajiny odpojit kus území. Na to tu je precedent, který se jmenuje Kosovo. Některé státy EU, včetně České republiky odpojily Kosovo od Jugoslávie, přestože ta měla mezinárodně uznané hranice. A dokonce i rezoluce Rady bezpečnosti OSN garantovala řešení otázky Kosova v rámci územní svrchovanosti Jugoslávie.
Kdyby Jugoslávie nedostala tyto garance, nikdy by nesouhlasila s rozmístěním vojsk NATO na svém území. V takovém případě byla Čína připravena jakoukoliv rezoluci Rady bezpečnosti vetovat (jinak řečeno, nevetovala ji proto, že Jugoslávie na podmínky přistoupila).
Z toho vyplývá ponaučení, kterého se nedržel ke své škodě Janukovič, že zárukám ze strany států NATO (= EU) nelze věřit, nemají žádnou hodnotu.

Bohužel, precedent Kosova zcela podminoval principy mezinárodního práva, stanovené Závěrečným aktem konference v Helsinkách. Osetie de jure není součástí Ruské federace, je samostatná. A každý stát má právo se dohodnout s jiným státem o přítomnosti jeho vojsk na svém území. Jak to udělalo 107 států světa, na jejichž území jsou vojenské základny USA. A to často na druhé straně zeměkoule. Ponechejme tedy stejné právo i Rusku na dohled od svého území.

Pokud by chtěl Zaorálek snad zpochybňovat právo obyvatel Krymu na sebeurčení, může začít u sebe - zrušit uznání nezávislosti Kosova, či alespoň zrušit diplomatické styky s Kosovem.
01. 03. 2014 | 09:05

Sláma napsal(a):

Maximus napsal: "lidé mají mnohem větší informovanost zřejmě díky moderním technologiím jako je internet a spol. a jen tak se nedají opít rohlíkem od médií, které vždy někdo vlastní a tak jejich výstupy jsou vždy v něčí režii."

Máte naprostou pravdu. Proto Západ začal couvat v otázce Sýrie. Rozhodlo o tom veřejné mínění v jejich vlastních zemích. Po blamážích v Iráku, Afgánistánu a Libyi už prostě nebyli bojechtiví politici, hájící své soukromé či polosoukromé zájmy, schopni přesvěčit své vlastní spoluobčany.

To samé lze očekávat v otázce Ukrajiny. Pokud jsme byli svědky bezprecedentního nátlaku na straně jedné, a otevřeného vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny na straně druhé, ze strany některých států EU a USA, tak už veřejnost neuvěří výzvám k tomu, abychom nyní nechali Ukrajince "rozhodnout sami o jejich osudu". Když jsme pomohli ozbrojené lůze dosadit vládu politických stran, které v parlamentních volbách v roce 2012 získaly dohromady 166 mandátů z celkem 450, tedy které získaly podporu jen asi 1/3 voličů. A navíc na většině území Ukrajiny zcela pohořely. Tyto 3 pučistické strany těží totiž jen z podpory nacionalisticky laděných regionů ve středu západní Ukrajiny (jinak řečeno, i na západě Ukrajiny jsou regiony, kde pučisté nemají většinovou podporu).
01. 03. 2014 | 09:15

Sláma napsal(a):

Tajemný pan H(oven) napsal: "guantanamo je základna, krym je velká země. mají teda američani obsadit kubu?? dle vašeho polomozku asi jo. zřejmě by to bylo v pořádku."

Nejprve byste se měl, Hovene, naučit českou gramatiku. Guantánamo, Krym, Američané, Kuba, to se vše píše s velkým písmenem.

K věci - tady přeci nejde o obsazení nějakého území. Tady jde o to, že se etnickým Rusům na území Krymu nechá právo, aby sami rozhodli o svém osudu podle práva na sebeurčení.
Podle stejného práva, kterým argumentovalo Německo a USA v případě obyvatel Kosova (kde ovšem před tím Albánci pod laskavým dohledem vojsk NATO vyhnali 300 tis. nealbánců).
01. 03. 2014 | 09:21

patriot napsal(a):

O směřování Ukrajiny, potažmo Krymu, se jistě rozhodne demokraticky ve volbách a referendech. Hyn sa hukáže!

Pokud však ty volby a referenda dopadnou nesprávným způsobem (a to se může stát, co si budeme nalhávat), pak se Majdan bude opakovat.

Demokracii nelze oblafnout!
01. 03. 2014 | 09:40

StandaT napsal(a):

To je ale najednou demokratů! Jakoby jste tady neměli svou diskusní historii. :)
01. 03. 2014 | 09:40

StandaT napsal(a):

Ta situace přináší jedno poučení: žádném případě se nesmí zrušit vízová povinnost pro Rusy a nikdy nedovolit, aby zde usídlení Rusové měli dvojí občanství.
01. 03. 2014 | 09:49

pamětník napsal(a):

Hoven napsal:
", pokud někdo získá uzemíí válkou, je to v pořádku, pokud darovací smlouvou, je to v rozporu s právem"
Na ty Vaše demagogické pitomosti je obtížné racionálně reagovat. Celá historie lidstva je o válkách, i ti Tataři obsadili Krym ozbrojenými nájezdy ve 13. století.
Když se hodí, pravičákovi i sovětský diktátor Chruščov dobrý.
Co však je důležité a co nelze popřít, Krym v současnosti je tradičně převážně ruský, což by určitě prokázalo referendum, a nechce být pod současnou kyjevskou vládou.
01. 03. 2014 | 09:52

skeptický napsal(a):

Všechna jednání jsou k ničemu,protože zase nějaký placený smíšek začne střílet na obě strany,nebo si vypůjčí ruskou uniformu,a svobodná media a ty naše kur.y začnou sborem vyšilovat..Malý chlapeček ve frontě štípne dámu do prdele,a pán za ní dostane facku.
Známe to z Chaplinových filmů.
01. 03. 2014 | 09:55

StandaT napsal(a):

Taky si myslím, že Pobaltí příjme řadu opatření. Když doposud Rusové naříkali, že jsou v pobaltských zemích občany druhé kategorie, tak po Krymských událostech se jimi stanou fakticky - ruská diaspora s dvojím občanstvím se stává otevřeným nebezpečím pro územní celistvosti států. Pokud má Putin "právo" díky nim zasahovat až do úrovně odtrhávání území, pak je logické čekat opatření, která nebezpečí takovýchto kroků v budoucnosti eliminuje.
01. 03. 2014 | 10:00

Filuta napsal(a):

Maximus

Přesně tak.
Sobotkovi to spočítají u voleb nejen za jeho eurohujerství, ale i za snahy zrušit výjimku LS (BD), vyjednanou Klausem, za sliby brzkého zavedení eura a za vzetí lidovců do vlády.
Sveze se s ním i Zaorálek za jejich společné fandění ukr.anarchistům.
Euroservilní projev Zemana mi taky pořádně zvedl tlak , na jeho popularitě se to zřetelně projeví. Zřejmě nedostatečně sleduji veřejné mínění, které je Bruseli nakloněno čím dál méně. Nejdříve nás za potlesku Rusnoka ožebračil Singer a pak by nám na devalvovanou korunu ještě nasadili euro. To by byla tedy výhra!
Zemana jsem volil proti Kárlovi, ale tehdy neprojevoval až tak výraznou oddanost Bruseli.
Každopádně je jasné, že v nových volbách z toho bude maximálně těžit Babiš. Lidovci neprolezou do sněmovny a socani spadnou o hezkých pár procent. Hlavně za tu koalici s lidovci. Copak si Sobotka není sto uvědomit, že jejich voliči je putna jestli volí socany nebo Babiše? Babiš už nyní přetáhl část voličů pravicových i levicových stran a v dalších volbách dílo zkázy dokoná.
01. 03. 2014 | 10:19

bob napsal(a):

No já to říkám pořád, rozdělit Ukrajinu a je to. Ale vážně. To jsou lidi tak hloupí, že nechápou geopolitické hrátky. Ukrajina je prostě pořád rozdělena napůl a jinak než dělením státu to dopadnout nemůže, každých pár let tlačí těsnej vítěz voleb stát tu k Rusku, tu k EU. A co se stalo teď? Ukrajina nebo spíš její západní část chce k EU a slibuje si lepší zítřky, problém západu je, že už teď na tom jsou špatně, ani průmysl tam nemaj a to co slibuje EU je irelevantní, jen plná pusa řečí, ale skutek utek, až na to přijdou, bude pozdě (na Majdan "vyhnalo" elitu jen to, že Janukovič nepodepsal jeden cár papíru, btw. EU chce stejně Ukrajinu jen jako odbytiště svých výrobků). Stejně jako se nemůžou divit, že když na západ, tak se západníma cenama za plyn, bez půjček od Ruska a za parádní celní pálky... jo a navíc se cpou do NATO. Je logický, pokud si chce Rusko zachovat tvář velmoci, když není v RB OSN schopno reagovat na agrese USA (Irák, Afgánistán, Libye, Jugoslávie), že si pohlídá svoje hranice, a mít černomořskou flotilu pronajatou od státu, kde amíci budou mít třeba raketový základny, to asi není nejlepší nápad. Gruzie stejnej případ, Rusko se jen geopoliticky chrání svému obklíčení. Krym už je jeho, jde o to, jestli nechá zbytek Ukrajiny poslat na západ a za tvrdou měnou, nebo pomůže i východní části osamostatnit se a to i vojensky...stejně Putin ví, že ani EU, ani USA, ale ani RB OSN není schopna mu v tom zabránit. Co je na tom nejsmutnější, Gruzie nebyl precedent, tím bylo znásilňování RB už od doby války ve Vietnamu, kdy SSSR na protest proti uznání Čankajška vystoupil z RB a jak to dopadlo, všichni víme
01. 03. 2014 | 10:23

Viola napsal(a):

Maxime

"Že nyní lidé mají mnohem větší informovanost zřejmě díky moderním technologiím jako je internet a spol. a jen tak se nedají opít rohlíkem od médií"

Jenže do těch médií přispívají kameramani a fotografové a reportéři, kteří předávají své informace a oni jsou součástí médií a díky nim, ale samozřejmě i náhodným reportérům, kteří na youtube zveřejní své záběry se dovídáme pravdu. Oni ti reportéři v prvním omakžiku řeknou pravdu a až poté ti jejich nadřízení to upraví. Média není možné brát jako jeden balík, jsou to jednotliví reportéři a fotografové a jejich práce by se dala nazvat hrdinskou, když zaplatili životem. Dá se pozorovat, že videa ukazující pravdu pomalu mizí.
01. 03. 2014 | 10:34

Viola napsal(a):

Ukrajina se rozdělovat nemusí, jen je třeba ten prostor hlídat, aby se tam protichůdné skupiny neservali, popřípadě aby tam nemohli působit provokatéři.
01. 03. 2014 | 10:37

gaia napsal(a):

Tak podle reakcí Obamy a jejich ministra zahraničí a apely na OSN, aby se Rusko vzdalo Krymu, když oni to maji s Ukrajinou legálně pronajaté, bych měla podezření, že obsadit Krym, o to jde především Amíkům. Což je nežádoucí a nebezpečné.
01. 03. 2014 | 10:44

Viola napsal(a):

Pane Filuta

Lidovce vzít do vlády bylo dobré pro jejich snahu zachovat křesťanství a desatero. Lidovce, pokud neplní desatero je možno tím desaterem pohlavkovat. Komunisté se o to snažit nebudou a za chvíli bychom byli pohlceni muslimy.
01. 03. 2014 | 10:44

Viola napsal(a):

gaio
Já nechápu takové význy Obamy, copak Krym Rusko okupuje? Vždyť kromě té základny tam není žádný ruský voják, kde oni berou takové blbosti?
01. 03. 2014 | 10:46

gaia napsal(a):

Viola

prostě se odkopali o co Američanům jde, mně bylo podezřelé, že jejich flotila vplula do Černého moře už před olympiádou. Teď už to chápu.
01. 03. 2014 | 11:05

Viola napsal(a):

gaio

tak vidíte, kdo koho okupuje, USA svýma válečnýma loděma Černé moře, kdo jim to vlastně dovolil vplout si jen tak válečnýma loděma a ještě v době olympiády do Černého moře? Copak je Černé moře jejich území?
01. 03. 2014 | 11:10

Viola napsal(a):

Amám tři jedničky - pravda pravdoucí
01. 03. 2014 | 11:11

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jen ať to nedopadne s odvoláním Janukovyče jako s Lessym.
Kdy pak byli na světě dva policejní presidenti.
To by pak asi skutečně mohla být válka. Neb ne všici jsou tak schovívavě tolerantní jako Červíček.
-----------

StandaT napsal(a):
Taky si myslím, že Pobaltí příjme řadu opatření. Když doposud Rusové naříkali, že jsou v pobaltských zemích občany druhé kategorie, tak po Krymských událostech se jimi stanou fakticky - ruská diaspora s dvojím občanstvím se stává otevřeným nebezpečím pro územní celistvosti států. Pokud má Putin "právo" díky nim zasahovat až do úrovně odtrhávání území, pak je logické čekat opatření, která nebezpečí takovýchto kroků v budoucnosti eliminuje.
01. 03. 2014 | 10:00

Hmm - tedy jste pro vysídlení Rusů ? Něco jako proběhlo po r. 1945 ve vztahu k Něcům v některých státech Evropy ? Zde však nikolivěk coby jistý druh řešení kauzistiky jejíž součástí byla loajalita pangermanistické expanzi či následná pomsta a prevence - ve směru historicky odůvodněné obavy , ale tady již preventivně - bez opory v nějakých skutcích jednotlivců a skupin ? Bez toho aniž by něco dotyční Rusové spáchali jak jednotlivě, tak ve skupině ?

Jak se stanou " fakticky po Krymských událostech občany druhé kategorie" ? Můžete to vysvětlit ?

Podobně jako vy kdysi uvažovala jistá část německé veřejnosti - ve vztahu k židům. A nejen uvažovala - skutečně z určité části svého obyvatelstva ty občany druhé kategorie učinila, a nejen to.

Doufám, že se opět budete mýlit - ve svých předpovědích. Ostatně jako téměř vždy.
------------
To se zas vyrojilo blábolivých militantních kavárenských " bojovníků" s Rusy. Pak zatroubí polnice a hybaj k doktorovi - tu ploché nohy, jindy vyrážka za uchem, onde zase reuma v koleně. Ale s pokřikem " Na Moskvu" , to se rozumí.
Proč ne rovnouna Peking ? Šak z cizího těla vlastní krev neteče...
01. 03. 2014 | 11:20

gaia napsal(a):

Violo

Je smutné, že si mnozí lidé uvědomí, že komunisté měli pravdu,když Američany nazývali válečnými štváči a vrahy z Wallstreetu
Bohužel už je ta Americká drzost moc blízko Evropě a taky se blíží k Číně, která má nejsilnější armádu na světě a co se tyče vývoje např. hypersonickych letadel, tak i nejvyspělejší.

Být to v 60.letech,tak už jsou po celé Evropě proti americké demonstrace, dnes však ekonomická nesvoboda v Evropě dosáhla takových rozměrů, že každý raději drží hubu a krok víc a modli se aby přežil aspoň příští tyden
01. 03. 2014 | 11:23

gaia napsal(a):

Bude potřeba oprasit staré dobré heslo
Amy to home
01. 03. 2014 | 11:27

skeptický napsal(a):

Černé moře jsou mezinárodní vody.Existují teritoriální vody,3 míle až 12 mil limit,podle toho kolik si kdo dokáže uhájit.
Školení civilní obrany jsou sranda.Za první republiky když kantor zařval žluté nebezpečí,žactvo muselo šipkou pod lavice.I Kanada si myslí,že má dvanáct mil,ale Amíci jim tam v Arktidě jezdí na truc.A Kanaďánci jsou takhle maličtí.
01. 03. 2014 | 11:27

gaia napsal(a):

A kdo v Americe ovládá Wallstreet?

Profesor Wilson z Harwardovy university je v knize O lidské přirozenosti nazval výbojným národem pastevců.

Ty výboje holt mají v krvi, je to jejich přirozenost, ale už bychom si to od nich neměli nechat líbit.
01. 03. 2014 | 11:32

MartinO napsal(a):

gaia:

"amy to home" ? A vy jste byla učitelka? I Křovák by to napsal líp.
Tady je vážně legrace :-D
01. 03. 2014 | 11:37

gaia napsal(a):

skeptický

provokovat se dá různě.

Např.nedávno jsem četla román odWilbura Smithe Orel v oblacích, jak Izraelci lítali provokovat Syřany s nadzvukovými Miragemi. V 70. letech, takže se pořád nic nevyřešilo.
Přeletět Izrael s Mirage však vzhledem k jeho malé rozloze trvá je 4 minuty a nováčci měli dost problém zareagovat a včas to stočit, tak hned zas za nimi vystartovaly syrské MiGy, které měli podobný problém a už se to řezalo.
01. 03. 2014 | 11:39

skeptický napsal(a):

Na světě leží údajně tak 20 až padesát tisíc atomových hlavic,nikdo neví přesně.Spíš víc.Připravených okamžitě minimálně patnáct tisíc.Na smlouvy každý tajně kašle.Jedna atomová ponorka dokáže depopulovat půlku záp.Evropy.
Vydržovat si velké armády je drahý přepych,tohle je lacinější.
01. 03. 2014 | 11:41

gaia napsal(a):

MartinO

blbečku, to je z Faunova pozdního odpoledne.

Ale rozhodně jsem inteligentnější, než ajťáci z aktuálně. Blbne jim to tady už týden a nejsou schopni s tím něco dělat.
01. 03. 2014 | 11:42

skeptický napsal(a):

martino
Inteligent se domyslí.
Příští příspěvek to vykompenzoval.Už je měkký.
01. 03. 2014 | 11:45

skeptický napsal(a):

Mně se na tom líbilo to oprasit.Dneska máme prasečinky,heč.S klemborovým bradlíkem.
01. 03. 2014 | 11:48

Sláma napsal(a):

Gaia napsala: "Tak podle reakcí Obamy a jejich ministra zahraničí a apely na OSN, aby se Rusko vzdalo Krymu, když oni to maji s Ukrajinou legálně pronajaté, bych měla podezření, že obsadit Krym, o to jde především Amíkům. Což je nežádoucí a nebezpečné."

Samozřejmě máte pravdu. Proč myslíte, že předlužená americká vláda věnovala 5 mld. USD na "podporu demokracie" na Ukrajině.
USA prostě chce další základny ještě blíže Rusku. Že to ohrožuje bezpečnost Evropy jim je buřt.
A Putin si to nemůže nechat líbit - ustupovat už nemá kam, tam už je přímo Rusko. Ostatně i Krym je Rusko - většinu obyvatel tvoří etničtí Rusové.

Opakuje se stejná situace, ale naruby. Američané byli připraveni rozpoutat 3. světovou válku, pokud by Sověti nestáhli své rakety z Kuby.
01. 03. 2014 | 12:13

Karel Mueller napsal(a):

Skeptiku,

ten oficiálně přiznaný jaderný arsenál je asi vskutku ten poslední v řadě.

Ale mě na tom blogu zaujala právě poznámka o ministru obrany Těňucha. Nevím, jestli jeho jmenování rozhodne o válce, nicméně o osudu Krymu asi ano. Rusové nemohou připustit, aby tam Američané měli jaderné základny a oni ztratii Sevastopol, což by se jim s dnešní ukrajinskou vládou mohlo lehce stát.

Cena není definována, třeba i 3. světová.
01. 03. 2014 | 12:16

tajemný pan H napsal(a):

rusák zustane rusákem a komunista komunistou. oni jen trpelive skřípali zubama po prohrané studené válce a vyzbrojovali se , aby mohli začít dělat opět jejich obvyklé bolševické svinstvo. přesně jako němci mezi světovýma válkama. bude nutné posílit přítomnost americké armády v evropě, nebo dopadneme jako ukrajina.
01. 03. 2014 | 12:18

tajemný pan H napsal(a):

měli bysme odvolat ruskýho velvyslance a zakázat komunistickou stranu jako ruskou pátou kolonu u nás.
01. 03. 2014 | 12:29

skeptický napsal(a):

Tajemný

My už jsme dávno dopadli.Sametově.Že je tu ještě co jíst je za každoročně vydlužené peníze.
01. 03. 2014 | 12:36

bob napsal(a):

Tak už i Doněck demonstruje a sundavá Ukrajinský vlajky....co chcete dál, fanoušci Klička a nacionalistů? :D

https://twitter.com/novostidnua/status/439717593968934912/photo/1
01. 03. 2014 | 12:39

tajemný pan H napsal(a):

bob,
každej má právo demonstrovat a je uplně jasný, že nová ukrajinská vláda nemá jenom samé příznivce. podle me je ale správné, pokud si to ukrajinci vyřídí mezi sebou. proč se do toho s..e ten malý zrzavý hitler z kremlu a posílá na ukrajinu vojáky??
01. 03. 2014 | 12:47

ex-nemo napsal(a):

Pane Karle Muellere
myslím si že s lidmi kteří vědomě a manifestačně lžou, je docela zbytečné diskutovat či přesvědčovat je o něčem. Oni dobře vědí jaká je pravda, ale vědomě ji popírají, protože jsou ve lži angažováni a za to placeni. Minimálně to tady platí pro paní Sylvu Šaureovou (a to nejen tady), ostatní ti zdejší rusožrouti mohou být klidně jen oběti, lidi co se nechali zblblnout propagandou.Jestli někdo sleduje jen naše tak zvané zprávy, - a nic jiného - nemůže vypadat jinak.Jsou to oběti zasluhující politování a ne odsouzení.
Nezapomenu na filmy, pořízené CNN o "vyhánění Albánců" z Kosova.. Natočené předchozí rok rsfaxte this na podzim .Mluvil jsem tehdy s náhodným svědkem natáčení - všechno později přesně sedělo, igelitové stany (dodáné režií), déšť z kropicí konve (kolem všechno suché) a t.d....všechno sehrané, amaterští herci najatí a placení.v markách. . Nikdo z nás nevěděl účel toho jednání, až v březnu se to ukázalo, i v naší TV, promítáno jako aktuální záběry, už v době bombardovací agrese USA..Podvod byl zcela patrný podle stavu vegetace a výšky slunce - všechno se holt ošvindlovat nedá, ale iluzionisté vědí že upoutání pozornosti na jednu věc umožní na jiné straně podvod.,
Diví se mi někdo, že od té doby nevěřím nic, ale zhola nic americkému a vůbec ,"západnímu" zpravodajství?
A teď si představte osobu jako je zmíněná veličina, která je plně zapojena do téhle obludné mašinérie vědomé lži a úmyslného podvodu, dělá to profesionálně (tím není myšlena úroveň, ta je zcela primitivní a průhledná ) a žije z toho ?
Chcete ještě takovou osobu o něčem " přesvědčovat" ?
Smysl má přesvědčit o té prolhanosti propagandy ostatní, to jistě. Ale v tom případě nebudu s tou paní jednat ve druhé osobě, tedy oslovovat přímo ji.Tohle bych prostě nedokázal.
01. 03. 2014 | 12:51

bob napsal(a):

2tajemný pan H: Řeknu to ještě jednou, to je goepolitickej boj velmocí a lidi nikdy nikoho nezajímaj,Maďarsko 56, my 68, ale i jiný, RB OSN byla už asi 100x znásilněná a je to zbytečnost, takže Rusko si hraje svojí partii, jako USA nebo Čína jinde ve světě...myslíte, že by SK dělala západu problémy, ale prostě geopoliticky tam USA zasáhnout nemůžou, nehledě na to, že tam žádnej jinej zájem a ej zbytečný tam válčit, Rusko jen ukazuje, že je velmoc, několikrát v RB prohrála..Jugoslávie, Irák, atd...teď ukazuje, že má i Rusko silnou moc..Sýrie, Ukrajina a Gruzie. Nikdo z nás to nevyřeší, ale Ukrajina to může vyřešit jen dělením, to jsem řekl a za tím si stojím, Rusko jim jen lehce vojensky pomůže..je lepší občanská válka, nebo intervence cizích vojsk, je zajímavý, že Rusko obsazuje strategický cíle a neteče krev...jen si to pohlídá
01. 03. 2014 | 12:54

koška šklíba napsal(a):

ex-nemo, naprosto přesně :)
01. 03. 2014 | 12:56

skeptický napsal(a):

Jó, to když Kubánci vyváželi revoluci na Grenadu,to bylo o něčem jiném.
Konečně jsou blogy a diskuse namísto obvyklého lhaní,pomlouvání,urážení a oblbování tam,kde mají být : Hospodské kecy.
Bretšnajdrům stačí si to přečíst.
01. 03. 2014 | 12:56

tajemný pan H napsal(a):

bob,
vy to berete jako nějakou normu. to teda asi mají zítra američani napochodovat na kubu a do venezueli?? já si myslím, že co dělají rusáci je prostě jejich obvyklá prasárna. budu rád, když všichni rusáci od nás vypadnou. abyx nás soudruh putin taky nepřipojil k říši. být klausem tak spláchnu puškinovo medajli do hajzlu.
01. 03. 2014 | 13:00

gaia napsal(a):

přeci jen jsem se překlepla, melo to být

Amy go home
01. 03. 2014 | 13:00

Karel Mueller napsal(a):

Pane ex nemo,

myslím, že si nemusíme nic povídat a dotyčná dáma - a nejen ona - by se ..., kdyby se ivědomila, co je to jaderná válka.

A k í nezadržitelně směřujeme, protože USA ztratily jakoukoliv míru, kam lze zajít. A vůbec nejsem antiamerikanista, konstatuji dost krutý fakt. Prostě jsou přesvědčeni o tom, že vládnou světu.

Putin musí dostat Krym pod svojí kontrolu a nemůže couvnout, už nemá kam. Ani za cenu jaderné války. Když couvne, tak mu bude hrozit pád a s ním konec jeho díla, tedy návrat Ruska do devadesátých let, kdy bude nadto celé obklíčené.

Je tragedie, že to v EU nikdo nechápe, všechny kroky Rusů naznačují, že Krym nedají. Snad to EU pochopí ve chvíli, až na ně ty vodíkovky budou mířit.
01. 03. 2014 | 13:01

skeptický napsal(a):

Gaia

Amy je ženské jméno,a ET jako ET go home je mimozemšťan.
01. 03. 2014 | 13:05

bob napsal(a):

2pan H: Vy se divíte jak 5-leté děcko. Ano, je to realita, mocnosti si hájí svoje zájmy a pokud nepoteče krev a skončí to poklidně rozdělením na východ a západ, beru to jako geniální strategický tah..je jasný, že Krym si Rusko nechá, východ má nerostný bohatství, západ dostane plyn 10x dráž, takže je možný, že si tu nezatopíte, pač si to zase ukradne západní Ukrajina. Prostě Rusko bylo dlouho ticho..od Vietnamu až po Libyi, teď už ale zachází moc daleko, Ukrajina v NATO? Prostě to si nenechá líbit a my se tu můžem dohadovat, ale nikoho to nezajímá, neschopná EU bude pindat, ale plyn z Ruska potřebuje a USA? Ty maj svých problémů moc a 3 WW riskovat nemůžou, realita!
01. 03. 2014 | 13:06

StandaT napsal(a):

Hnojaři, já nejsem pro nic. Jenom bych se velice divil, kdyby pobaltské republiky neragovaly na to, co se po Osetii děje na Krymu. To upředňostňování ruského pojetí demokracie nad tím evropským tam tak rozšířeno jeko u nás není.

Ale jak zareagují je jen na nich.
01. 03. 2014 | 13:09

skeptický napsal(a):

Až lidé kvalitní začnou odjíždět na dovolenou.Tentokrát to nebude Evropa,ale Argentýna.
01. 03. 2014 | 13:10

TomášL napsal(a):

Tak když to sleduji, tak Západ prostě šlápl do vosího hnízda a neví, co má dělat. Stačí si přečíst dnešní zmatená prohlášení švédského ministra Bildta na Twittru a českého ministra Zaorálka http://glavnoe.ua/news/n167427

Jinak je zajímavé sledovat:

http://www.atr.ua/pages/live.aspx
01. 03. 2014 | 13:22

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

StandaT
Smaradlavko, tak proč o tom píšete a podsouváte to baltským státům?

Jestli má být " pojetím evropské demokracie" to, že většina bude na menšinu pohlížet jako na druhořadé občany a bude je vyhánět, vysídlovat...tak to pak nechci ani domyslet, odkud ty vaše nesmyslné konstrukce čerpáte.

" Jak zareagují je jen na nich"

Hmm...a platí to samé o Rusech, o Rusku ? Může taky zareagovat tak, jak uzná za vhodné.

Smradlavko, zkuste někdy napsat něco, co pak nemusíte sáhodlouze omlouvat a " vysvětlovat".

Hezký den, jarpor je kde ?
01. 03. 2014 | 13:23

Targus napsal(a):

To: Standa T

Zkuste se kapánek vzdělat. V Pobaltí už Rusové v postavení bezprávných lidí dávno jsou. Nečtete, posloucháte 3,14-iny, nedáváte pozor.
Pokud chtějí Rusové v Pobaltí aspoň trochu nějak fungovat, musejí složit úřední zkoušku z úředního jazyka. Jinak nemají nárok vůbec na nic.
Což je docela pikantní, protože v takové Litvě upřednostňovali sami Litevci ruštinu při komunikaci mezi sebou, litevská nářečí jsou tak odlišná, že jim příslušník jiného jazykového okruhu nerozumí.
01. 03. 2014 | 13:26

Pepa Řepa napsal(a):

Démon eurosodomie řádí a ne, že ne.

Bratři z glorie mají recht., matka země je samý překlep. Army go ho,me....asi.
Pehe tomu říká měkká síla, sundají se výložka a je vystaráno. Veselovský dojel na to, že zkoumal spontánní mírumilovné demonstranty s puškami v ruce a podivoval se nad jejich výcvikem jako z bondovky.
To se nemá.Není to žádoucí.

Katastrofický KM už buduje kryt ve sklepě. Klídek, vážení, proč by helmuti celá desetiletí budovalu frončaft s Ivanem?
Rozparcelují si ve finále úkačka.
Ivan dostane svíčkovou na krymu a ojrobolševik hladový žaludek na západě.

Biftek za Klyiku to může vyměnit jen ten blbej ojromedvídek od Pojara.
Potkali se u Kolína.
Nad Rýnem.
Tam sepíšou nový pakt R-M.

Ivan se vyznamenal při tiskovce.....nekru´tte mi tu ruku....zanaříkal novinář, který se chtěl politicky nekorektně zeptat.
U nás je to ovšem obdobné, už jsme Ivana ve stupni svobody slova dohnali.
Taky se kroutí ruce nebo posílá na Sibiř.
Nakonec jsme ho i předehnali v počtu bývalých komoušů coby komisařů. Z 26 jich je 10.
01. 03. 2014 | 13:28

skeptický napsal(a):

To vnášení cizorodých kultur je přesně za tímhle účelem.Ono tohle sice vypadá ,jako sraní do vlastního hnízda ,ale po bližším ohledání není.
01. 03. 2014 | 13:28

Pepa Řepa napsal(a):

Biftek za Klyžku.
Možná bude tatarák na krymu.
Pořád výhodnější než Klyžka na kuláž, že matko?
01. 03. 2014 | 13:32

Targus napsal(a):

To: Sylva Šauerová

No soudružko, já pořád čekám na ty provokace!
Oběd sežrán, kafe vypito, práce volá a vy jste vzteky rozlomila klábosnici!
To od vás není hezké. Kazíte mi sobotu.
01. 03. 2014 | 13:34

Viola napsal(a):

Targusi

tak trochu provokací na odlehčení. Říká se, že Rusové o sobě říkají, že jsou největší,
ale Ukrajinci nezaostávají

http://www.lidovky.cz/pachaji-tu-zlociny-proti-lidskosti-pise-z-kyjeva-basnik-andruchovyc-1i3-/zpravy-svet.aspx?c=A140124_125034_ln_zahranici_msl
01. 03. 2014 | 13:39

Pepa Řepa napsal(a):

Nadkolego.... zatímco vypatlaní tady svádějí levo-pravé boje, matička EU v tichosti oprášila starý Frattiniho -nyní Barrotův- plán na rozstrkání běženců do jednotlivých zemí EU, každá dostane kvotu.

Změní se legislativa, odstraní převaděči inkasující načerno, vstup do do EU bude legalizován, aby se chudák běženec netopil u Malty, mudroval včera jakýsi zmocněnec Rozumek-vhodné jméno- lickoprávník jako víno.
O to jde především.
Potátové, Marx-beatlsové a Šabatěnky to jistí.
Nepropásněte vhodnou příležitost mlčet.
01. 03. 2014 | 13:40

Pepa Řepa napsal(a):

Oni ti Ivani vlastně kopírují to, co začal revolucionář na Majdanu. Sundat výložky a honem do boje.
Ani se jim nedivím.
01. 03. 2014 | 13:43

Viola napsal(a):

opr

https://www.youtube.com/watch?v=mvxeYBJIreE
01. 03. 2014 | 13:54

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Ale rytíři, Helmut tuhle partii nehraje, to by musel v Berlíně sedět Schroeder. S Voloďou by se hravě ke vzájemné spokojenosti dohodl, Gerd by si patřičně na Majdan vyšlápl a všichni by byli spokojeni kromě Vasila, ten by jen víc musel makat.

Takto to ovšem nedopadlo a já jsem chtěl naznačit, že Putin nemůže dát Krym ani za cenu 3. světové, což je fakt. S touto ukrajinskou vládou ...

Nemyslím si, že by měla EU chuť do jaderné války jít a tak sklep zatím neuravuji.
01. 03. 2014 | 13:54

StandaT napsal(a):

Hnojaři, obvykle vysvětlovat nemusím. To jen čas od času zareaguji na jakobynechápavé propagandisty, co překrucují psané, co si berou jen tu část, která jim pomůže postavit se do nějaké role, do jaké by na základě svých předchozích textů zařazen nebyl. Například do role obránce demokracie.
01. 03. 2014 | 13:56

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

StandaT
Smradlavko, jste mile komický, a to i přes své lži a překrucování. Takový místní mazlíček, kdybyste byl pejskem, koupím ho mé tetě, nedávno ji ten její odešel na pravdu boží.

Hezký den, ale také i konec mého předem k nezdaru odsouzeného pokusu - jak vám vysvětlit poměrně snadné.
01. 03. 2014 | 14:02

StandaT napsal(a):

Targusi: pokud si myslíte že Ruská menšina nenadsazovala, ba z prdů nehnětla kuličky a že se její postavení nemůže rapidně zhoršit, věřte dál.
01. 03. 2014 | 14:04

tajemný pan H napsal(a):

bob,
vy to berete čistě pobolševicku nebo po nacisticku, právo silnějšího. já si myslim, že by se státy alespon měly snažit dodržovat mezinárodní právo. rusko by za agresi na ukrajině mělo čelit tvrdým sankcím. i kdyby měla opět být studená válka. obama je slabej. ale pokud se tomu rozpínavému a agresivnímu dobytku bude ustupovat, celá evropa skončí v ruském područí. intervence na ukrajinu není první případ.
01. 03. 2014 | 14:20

TomášL napsal(a):

Tak nám jeden druhému vzkazuje, že je nelegálně zvolen (Aksjonov a Turčynov). Jak lze poté řešit "územní celistvost"?

A bonbónek od českého politologa Michaela Romancova:

"Obamovo prohlášení, že nepřijede na mítink G8 do Soči, podle Romancova Rusy zasáhlo na citlivém místě, otázkou ale je, co budou USA dělat dál."

To snad ani nejde komentovat... Bože! Do čeho si to zase duši dal? :-)))
01. 03. 2014 | 14:24

Vandal napsal(a):

gaia napsal(a):

přeci jen jsem se překlepla, melo to být

Amy go home
xxxxxxxxxxxxxx
tak jste se přece jen oprasila?
01. 03. 2014 | 14:24

bob napsal(a):

2tajemný pan H: Vy tohle nemůžete myslet vážně. Beru to čistě z pohledu velmoci. Ano, to je realita a ano v Mnichově stát, co měl sotva 20-letou historii nikoho nezajímal a nechtěl kvůli němu jít do války,realita. V 56 a 68 už to bylo složitější, prostě mocnosti měly svoje svéry vlivu a taky atomový bomby...to porušování mezinárodního práva..nenechte se vysmát, Noriega taky východ nezajímal, ve svý podstatě ani zátoka Sviní a to bylo přímé napadení satelitu, ale chytře emigrantama...o Jugoslávii, Iráku, Libyi nebo Afgánistánu nemluvě..kde jste byl, když se tady znásilňovalo mezinárodní právo tenkrát? A tenkrát tekla krev, na Ukrajině není jedinej mrtvej, co by to Rus zabil, ale hlídaj si svoje geopolitické zájmy, NATO už neví, jak obšancovat Rusko, proto radar v Brdech, proto Gruzie měla být součástí NATO, stejně jako Ukrajina....ten stát, kde má Rusko černomořskou flotilu, myslíte si, že si tohle nechá líbit, navíc za Ruskem stojí Čína, ten stát, co má nejvíc US obligací na světě...nene, není to tak černobílé, jak to vidíte, je to hra velmocí a USA a EU jsou ze hry, realita a myslete si, co chcete
01. 03. 2014 | 16:23

TomášL napsal(a):

tajemný pan H

USA nezasáhnou do vývoje, neboť v tomto místě nemá Yankee co pohledávat. Tohle místo je historicky, kulturně, ekonomicky a vojensky územím Ruska. Tohle území prostě je obýváno většinově ruskými občany. Připustit zasahovat USA do tohoto místa, je naprosto neakceptovatelné. Nelze za žádných okolnosti vůbec nějak o Krymu vyjednávat s USA z pohledu Ruska. Je to toliko nepřípustné, že kdyby se dovolilo zasahovat USA v tomto koutě světa, kde většinu populace tvoří rusové, znamenalo by to, že USA má v konečném důsledku co mluvit i do složení Kremlu. Rusko jednoduše nemůže za žádných okolnosti dovolit, aby o ruských občanech rozhodovalo USA. Není možnost žádného bočního skoku.
Tady jednoduše a za všech okolnosti musí bouchnout ruská pěst do stolu! Tečka!
01. 03. 2014 | 16:41

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

TomášL
Hmm...a co Rambouillet ? A následné vojenské cvičení Pentagonu v srdci Evropy. Naostro, s živými cíli - nikolivěk makety apod. Lidi, budovy, infrastruktura... ? Sice pod vlaječkou NATO, ovšem stále s US plnou polní.

Do stolu měla především bouchnout evropská pěst - ta měla chtít vědět, kdo vyprovokoval porušení příměří a smetl tak dohodu Janukovyč /opozice. Jenže pokud je EU diplomatický dvůr složen ze Zaorálků apod. - tak těžko chtít něco víc než jen hašení požárů.
Podle mě by se v případě konfliktu EU vs Rusko ani nikdo neobtěžoval s nějakou legalizací takové akce Evropským parlamentem, prostě by jen Evropská komise vydala prohlášení " Našim národům" - a mažete na ruskou frontu, tentokrát ale z druhé strany , ne z té, co bojoval Svoboda a jeho muži. Nasazoval byste svůj život kvůli pitomcům a zájmům, které nejsou Vašim zájmem. Přičemž byste vůbec nevěděl, co má být výsledkem takového konfliktu. Kromě toho, že s největší pravděpodobností zkapete a dostanete posmrtně metál anebo naopak nálepku " agresor"..
01. 03. 2014 | 17:10

TomášL napsal(a):

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde

NATO je neschopné. Vždyť se budou scházet až v pondělí!!! Dva dny poté co bylo dovoleno vyslat vojska na Krym -mimochodem ruská vojska se pohybují již v Záporožském regionu.

Pokud chce mít Rusko mocenské postavení, nemůže připustit, aby za jeho občany rozhodoval někdo jiný jak samotní Rusové.
Evropa nemá peníze, armádu a ochotu ke konfrontaci s Ruskem. Její pěstička je tak silná, jak byla definovaná "fuck EU".
01. 03. 2014 | 17:22

S.Š. napsal(a):

Tajemný pan H :
Nu, je to tak, že v U.S. se komentátoři Obamovi ("Obama Peacemaker") docela otevřeně vysmívají. A ne až dnes. Zde kupř. Rush Limbaugh, to už je víc než týden
http://www.rushlimbaugh.com/daily/2014/02/20/putin_is_reassembling_the_soviet_union
O co jde na Ukrajině, ví každý. A že tam Putin po OH vlítne, v zásadě taky. Zeman udělal velkou chybu, teď může prohlašovat, co chce.
Pořád ještě mi nikdo ze zdejších postbolševiků neodpověděl na otázku, ze kterých států chce Putin skládat tu Euroasijskou unii a kdo přijde na řadu po Ukrajině. Poláci to nejspíš nebudou, tipovala bych Maďarsko, tam už Putin položil svou pracku. U.S. samozřejmě zasahovat nebudou, ani teď, ba ani později (NATO je navíc spolek zcela impotentní). Dokud se Putin nezastaví na Německé hranici. Nemožné ? Ale kdež ...
01. 03. 2014 | 17:46

pamětník napsal(a):

S.Š.
dělá bububu, prý "Dokud se Putin nezastaví na Německé hranici." :))))))))))))))))
Božebože, jinak zdraví slouží, paní Sylvo?
01. 03. 2014 | 17:57

bob napsal(a):

2S.Š.: Zase to špatně vidíte :D kam by se Rusko hrnulo, to jsou 100x opakované lži hodné jednoho kulhajícího pána. Realita je asi taková, byl svržen legitimní i legálně zvolenej prezident, autonomní oblast před obavou o svojí menšinu požádala jediného možného spojence o pomoc a to Rusko. To na rozdíl od jiných států přislíbilo svou pomoc. Co je na tom k nepochopení :-D
01. 03. 2014 | 17:59

pamětník napsal(a):

Jde však pravda, že každý ví, o co jde na Ukrajině. Byla by tam velmi užitečná vojenská základna USA, Gruzie je moc na jihu.
01. 03. 2014 | 18:08

S.Š. napsal(a):

pamětník : Neslouží, jak dobře víte. :-)
bob : Zase. Já vím :-)
Tak zatím, pánové, musím jít pracovat, ráno již pokročilo.

P.S.: Zemanovi, který udělal samozřejmě velkou chybu, pokud jde o OH, píši nicméně další kladný bod. Prozíravější státníci, protože znají Rusko, a na paměti mají jak historickou zkušenost, tak kupř. Putinovu Valdajskou řeč, tušili velmi správně, že jakmile zhasnou světla v Soči, Putin vykročí směrem na Ukrajinu. Že by tohle český prognostik nevěděl ? Ale O.K., ať nezůstanu jenom u kritiky. Dnešní vystoupení samozřejmě kvituji s povděkem. Tak jak to je s tím Euroasijským svazem, táži se cca popáté ? Večer, tzn. asi ta za12 hodin, se přijdu podívat, co podnětného jste dokázali napsat.
01. 03. 2014 | 18:19

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Už vidím Drangnachostenmanna resla a Drangnachostenfrau Šauerovou jak se prodírají bitevní vřavou někde v ruské stepi, nesouc na ramenou Kchárla - ten pokuřuje spokojeně fajfku a komadýruje ty dva vejlupky : " nach links ! " , " nein,du Ttrottel - nach rechts ! ".
To by byl takový pohled , že by všem Rusům v první linii popraskaly bránice ještě před prvním výstřelem.

S.Š.
Tak NATO je impotentní ?
Hmm...nejde doufám o nějakou projikaci vlastních trampot - na NATO ?

Hezký den.

P.S. A kdo teda není impotentní ? Pentagon ? Či snad Stropnického loupežníci ?
01. 03. 2014 | 18:22

bob napsal(a):

2S.Š. : Tak je mi to jasný :-D no těch států se najde dost...Balkán, severské státy, třeba Norsko do EU nepotřebuje a pokud mu bude mít Rusko co nabídnout, proč by spolu neměli byznys, jižanský státy před bankrotem, Ukrajina....nedělejme si iluze, proč Německo mlčí :-D až se EU rozsype, už UK chce vystoupit, tak může vzniknout taková nová RVHP, nakonec druhej pokus je vždy nadějnější než ten první...
01. 03. 2014 | 18:33

TomášL napsal(a):

S.Š.

Nevím, s kým vším by měla být celní únie, ale zrovna jsem si přečetl článěk:

http://www.nytimes.com/2014/03/02/world/europe/russia-to-pay-not-so-simple.html?hp&_r=0

No, zaujalo mě: 50mld USD... Já Vám nevím, ale 50mld USD bych s lehkosti v srdci vyměnil za Krym.
A to ani nepíší, že za 2 roky nebude Obama prezident a přijde někdo nový, který bude chtít zlepšit vztahy s Ruskem...
01. 03. 2014 | 20:20

TomášL napsal(a):

S.Š.

Jinak si myslím, že Rusko se nevzdá Krymu, i přes Obamův výrok "bude Vás to něco stát".
Přece jenom pro mocnost je důležitější půda, přírodní zdroje a člověk, jak usmolné peníze.
Důvod proč si myslím, že se nevzdají Krymu, je vidět, jak Rusko postupuje v Arktidě...

PS: Tahle planeta je již rozebraná a každé zvětšení území nevyrovná nic, natož peníze...
01. 03. 2014 | 20:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Než začnete povídat nesmysly,tak si přečtěte historii Krymu.Nikdy nebyl ani ruský ani ukrajinský.Krym byl od dávnověku všech možných národností ,které se v dobách válečných přikláněli ke kdekomu jen aby nebyli závislí na RUSECH.Rusové byli vždy hordami ožralců a všemožné loupežnické pakáže.Jenže jich bylo MNOGO.Na to doplatily kavkazské a dálnovýchodní národy.Na ruskou mužickou mentalitu a mocenský imperialistický přístup jak carů tak bolševiků a celé pozdější komunistické soldatesky doplatila celá střední Evropa.
Protože znám tyto věci i z osobních poznatků přímo v místech konfliktů doporučuji Ukrajině:
"VRAŤTE RUSŮM KRYM ZPĚT DO JEJICHN MOCI."!!!!
Carský stát si Krym vybojoval s muslimsým elementem a byla chyba Chruščova,že se ho předal do ukrajinského teritoria.Co také mohl ten blbeček,který třískal botou do řečnického pultu v OSN o budoucnosti Ruska.No mohl to tušit,když Rusko řídili takoví drbani jako on.Jak říkám: Vraťte Krym rusům! Zachráníte svoji budoucnost.
Alespoň máte zkušenost,že s rusákama raději nemluvit A dávat velkého majzla!!!Evropské národy už tu zkušenost těžce prodělali.Sice přijdete o část území,ale vždy budete mít na paměti ruskou drzost,agresivitu a hulvátskost.
(Kličko ať se jde rvát zpátky do ringu.)
Také mějte na paměti.že přes vaše území jdou důležité transportní energetické sítě.
Těmi může hrát ruská solodateska poker s Evropou.Však vyhrát nemůže!
Jim to ale nedochází,jako jim nedošlo nic v minulosti .
Ani ta vyhandlovaná Jalta je nezachránila.
A nyní se potácí mezi dvěma či třemi světovými veličinami a zase dělá všechno proto,aby si znepřátelila celý svět.
Pochopitelně kromě světové sebranky debilních komunistů.
Ivan.
********
Pane Stejskale rozvažte si to mazat!
Článek neobsahuje žádné sprosté slova a pár expresivních výrazů je součástí grafického výrazu článku.Vím,že máte dlouhé vedení,tak vám to pro jistotu tímto zdůrazňuji.
Celková agresivita mého psaní vyplývá z reakce na události na Ukrajině,reakcí Ruska,západních států,ičeských politiků.Kteří nanonec zase vymyslí Salomounovo hovno(Humanitární bombardování)
Článek mám zkopírovaný a v případě smazání budu nepříjemný. A vám nezbude než použití síly.
Ivan.
01. 03. 2014 | 23:47

S.Š. napsal(a):

bob :
Tak severské státy, Norsko ... jasní adepti na členství v Euroasijské unii ... ach Bože. Víc k tomu nemám, pane bobe. :-)

TomášL :
Tak to je, prosím, nepochopení. Proč by se mělo Rusko "vzdávat" Krymu ? Pan Putin mohl mít Krym docela v klidu, bez anexe. Plebiscit je vyhlášený a dokonce z května přesunut na březen. Výsledek se zřejmě dá docela dobře odhadnout, rusky mluvící občané Krymu nechť se vydají, kam je srdce táhnou, každý svého štěstí strůjcem. Takže to asi nebude ten pravý důvod. Řekla bych, že více než o (vcelku jistý ) Krym jde panu Putinovi o východ Ukrajiny, jak ještě zřejmě uvidíme.
Nu, a pokud jde o U.S., domníváte se, že po Obamovi přijde někdo, kdo by měl s Ruskem vztahy LEPŠÍ ? Myslíte jako ještě větší slaboch ? Když je zde socialista Obama mocně kritizován za katastrofální zahraniční politiku a za to, že si s ním Putin vytírá podlahu, resp. že si ho (už zas !) namazal na chleba ?

Tak ještě jednou :
http://www.rushlimbaugh.com/daily/2014/02/20/putin_is_reassembling_the_soviet_union
http://www.rushlimbaugh.com/daily/2014/02/24/the_obama_foreign_policy_disaster
02. 03. 2014 | 05:46

TomášL napsal(a):

S.Š.

Píšete, že by stačilo počkat na referendum. To jsem si ještě myslel před dvěma dny, než jsem byl opraven jistou osobou. Ten důvod proč se to tak rychle vymklo Ukrajincům a obyvatelé nechtějí počkat na květen, je, že ukrajinské složky do doby referenda nahrazovaly vedení strategických složek v civilním a vojenském sektoru lidmi loajální Kyewu. Lidi se začali bát, pokud by referendum čekalo až na květen, že Kyew pošle armádu "k zklidnění" situace před referendem a ovlivnilo místní referendum.
Jak už výše psáno, najednou došlo k výměně lidí na strategických místech (lidi z mimo Krymu za lidi z Krymu), tedy "revoluci shora dolů". Chápete, že se to nejen nelíbí obyčejným lidem, ale ještě více se to nelíbí lidem v funkcích...

Pokud jde o USA, tak jsem to psal v 01. 03. 2014 | 16:41
02. 03. 2014 | 08:09

TomášL napsal(a):

S.Š.

Jinak pokud jde o východní Ukrajinu, stále platí pro mocnosti: Čím víc, tím líp!
02. 03. 2014 | 08:14

TomášL napsal(a):

Jinak zajímavý pohled na propagandu:

http://glavnoe.ua/news/n167566

k

http://www.interfax.ru/world/362108
02. 03. 2014 | 08:20

TomášL napsal(a):

Jinak je zajímavé, jak od včerejšího večera často vysílá ukrajinská TV záběry z Gruzie

http://www.youtube.com/watch?v=Y_LFrMcoEm4#t=1347777
02. 03. 2014 | 08:58

krymský chán blažej napsal(a):

Krym zvítězí!
02. 03. 2014 | 09:07

bob napsal(a):

2S.Š.: Vy si asi myslíte, že hospodářské společenství znamená železnou oponu, tím je debata s Vámi bezpředmětná, házení perel sviním je smysluplnější. A nezapomínejte, že Evropa k Rusku vždy ráda přileze, přeci jen, nerostný bohatství tohohle státu je oproti komický Evropě mnohonásobné. Tím končím debatu se zaslepenou zatrpklou slečnou nebo paní :D
02. 03. 2014 | 11:51

pamětník napsal(a):

S.Š.:
Je zřejmé, že Rusko, pokud bude moci, nikdy si na svůj dvorek nepustí konkurenční velmoc, i kdyby v USA prezidentoval kdokoliv. Jedna zkušenost s vojenskou základnou USA v Gruzii přímo u ruských hranic stačí. Kdyby obdobně Rusko zřídilo svou základnu v Mexiku u hranic USA, američtí vlastenci by z hysterie nevyšli. Vzpomeňme kampaň proti sovětským raketám na Kubě v 1962, které tam instaloval Chruščov v reakci na rakety USA v Turecku.
Je také zřejmé, že následkem katastrofální politické situaci na Ukrajině Putin nemohl čekat na Kyjevem řízenou destabilizaci ruskomluvících oblastí, faktický zákaz používání ruštiny v úředním styku je jenom začátek.
Sečteno a podtrženo, kromě halasných výzev Západ proti racionálně konajícímu Putinovi nemá žádný trumf, Obama-Neobama.
03. 03. 2014 | 09:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy