Poučení z kubánské krize

07. 03. 2014 | 09:49
Přečteno 2253 krát
Američané se s Ruskem vždy dokázali dohodnout. Nejinak tomu bude i v případě Ukrajiny. Velmoci shrábnou zisk, ale náklady zaplatíme my, občané EU, z našich daní.

V době, kdy sovětské lodě vezly atomové zbraně (rakety) na Kubu, byla atomová válka skutečně na spadnutí. V pudu sebezáchovy se sešel Nikita Chruščov s Johnem Kennedym a dohodli se, že Sověti stáhnou svoje rakety z Kuby, Američané z Turecka a Amerika Kubu nenapadne.

„Vsadím botky“ na to, že do měsíce či dvou dopadne spor o Ukrajinu obdobně. USA a Rusko se nakonec na nějakém kompromisním řešení dohodnou. O co jde Rusku? O Krym a pořádek na svém „zadním dvorku“, jak říkají Američané. Jinými slovy o klid na levém břehu Dněpru. A o co jde Američanům? Hlavně o podzemní zásobníky plynu na Zakarpatské Ukrajině, jichž by využívali jako meziskladů svého zkapalněného plynu (LNG), jímž by začali zásobovat Evropu. Rusku jde jako vždy o geopolitiku, Američanům, jako obvykle o zisk. A americké sankce? Ty jsou jenom proto, aby později mohli triumfálně říci: „nebýt jich, Rusové by už dávno obsadili Kyjev“. Jak se nakonec dohodnou, není až tak těžké předpovědět. Buď na konfederované, nebo Dněprem rozdělené, neutrální Ukrajině, zřejmě už bez Krymu.

Na závěr je potřeba zodpovědět jen jednu, jedinou prostou otázku: „kdo to vše zaplatí“? Sázíte-li na EU, pak je vaše odpověď správná. Američané nabízejí pomoc Ukrajině ve výši 1 mld. USD, zatímco EU ve výši 11 mld. Euro (zhruba 300 miliard korun). A to už vůbec nemluvím o tom, kolik miliard Euro nové pomoci potřebuje Řecko či Španělsko a Portugalsko. Bohužel, jediný způsob, jak je EU schopná dlouhodobě financovat Ukrajinu, ale i další země, jde na vrub našich daní. Takže, laskavý čtenáři, připrav se na jejich zvýšení. Bůh nám pomáhej!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Jenže Amerika se velice mění. Už to není, co bývalo. Já doufám, že se domluví a zbraně zůstanou u ledu.
07. 03. 2014 | 09:56

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Kárl s Putinem dělili Ukrajinu,
Putin chce teplý Krym, EU zůstane klubko zmijí, pro které jsou dohody jen cárem papíru, a více než čtyřicet milionů chudých.

Putin na tom vydělá ještě tím, že pokud potečou penízky EU daňových poplatníků na Ukrajinu, tak Putin může Ukrajincům prodávat ropu a plyn za tržní ceny.
07. 03. 2014 | 10:00

Al Jouda napsal(a):

Autor se mýlí v těch zásobnících plynu. Podzemní zásobníky se využívají ke skladování stlačených plynů a nikoliv zkapalněných. K tomu by Amíci museli k těm zásobníkům přivést plyn od svých břidličných ložisek potrubím, což je nesmyslné !!! Autor si tedy bude muset vymyslet jinou americkou záminku :)))))
07. 03. 2014 | 10:06

jaryn napsal(a):

Riga povolila uspořádat tradiční pochod na oslavu lotyšských veteránů z jednotek zbraní SS (Waffen-SS), který se koná pravidelně 16. března na lotyšský den legionářů. Jak vidno Hitlerovci se zase začínají ozývat. Na Ulrajině vedení radikální nacionalistické organizace Pravý sektor požádalo kyjevské úřady, aby otevřely vojenská skladiště pro jejich oddíly domobrany, sdělil dnes novinářům zdroj na ukrajinském ministerstvu obrany.
Předák Pravého sektoru Dmitrij Jaroš prohlásil, že „konzervativní přístupy“ nedovolují udělat v zemi pořádek a zlikvidovat protesty proti Majdanu ve východních a jižních ukrajinských regionech. Rovněž zdůraznil, že se bojovníci z jeho oddílů zúčastní zajištění územní celistvosti země.
Podle ukrajinských médií byl 5. března předložen Nejvyšší radě návrh, aby Pravý sektor měl status pravidelného vojenského útvaru.

Nejvyšší čas je všechny zase rychle odkázat na stránky učebnic dějepisu
07. 03. 2014 | 10:14

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Když se autor ptá, kdo to zaplatí, a tak by se měl zeptat, kdo to zavinil, komu vadilo stávající uspořádání, tedy autor neřeší to podstatné. Nakonec je to dobře, protože je zřejmé, že by z tohoto autora stejně nic rozumného nevypadlo.

Já bych poslal účet Schwarzenbergovi, Fulemu a galerce kolem, kteří dostali zadání někde v zahraničí, spekuluje se o Izraeli.
07. 03. 2014 | 10:17

skeptický napsal(a):

Mírný optimismus bych sdílel,kdybych seděl někde v Argentině,nebo v buši v Australii.
07. 03. 2014 | 10:18

Karel Mueller napsal(a):

Pane Klíma,

nevím jestli to není příliš daleko. Koňský handl? To byla smlouva EU s Janukovičem, pak se mohlo začít s Ruskem licitovat o nějaké širší federaci, zvláštním statusu Krymu, který by zaručoval, že Rusko o Sevastopol nepřijde.
A samozřejmě o společné pomoci Ukrajině.
Tato cesta nebyla nastolena, proč je vcelku jasné. A tak jsme v patové situaci. Rusové nemohou se Krymu vzdát, teď už ne. A pro západ je to porážka. I když jim nová ukrajinská vláda podepíše cokoliv, tak ztrátu Krymu nemohou interpretovat jako úspěch.
07. 03. 2014 | 10:28

siven napsal(a):

"Civilizovaný" svět je jeden velký kravěnec. Občas závidím Sentinelám na severu Indického oceánu jejich odstřižení od civilizace...
07. 03. 2014 | 10:31

veverka napsal(a):

EU je neuvěřitelně stupidní spolek.

Měli bychom z ní co nejdříve vystoupit.

Cpát miliardy do fašistických banderovských pučistů kteří střílejí na své vlastní demonstranty aby se dostali k moci.........to už ani není cynismus,to je ubohá fraška.
07. 03. 2014 | 10:46

Realista napsal(a):

Nejsem si jisty, co bude katalyzatorem, ktery EU da definitivne coup de grace, ranu z milosti. Zda to bude sanace bezedne, prohnile a bezvychodne cerne diry, jako je Ukrajina nebo Transatlanticky pact of "volnem obchodu". Bud jedno nebo druhe.
07. 03. 2014 | 10:53

Mařenka napsal(a):

Klíma je sice geneticky podle svého mustru OK, ale asi by si měl vymyslet jiný důvod pro US angažovanost na Ukrajině. Co třeba tenhle, že USA potřebují ovládnout Rusko a jeho obrovské přírodní bohatství ? I židé se hodně snažili na Majdanu, dokonce podle jedné aktivistky v Hydeparku pařili k těm, kteří vedli Pravý sektor, který byl nejagresivnější. A prý tam byli židé s vojenským výcvikem. Nu což, úrodná Ukrajina by mohla být záložní domovinou, když v Islámské moři na Středním Východě je budoucnost nejistá. I globální oteplování a nedostatek vody tam může působit problémy a je třeba myslet na budoucnost.
07. 03. 2014 | 11:14

Martin1 napsal(a):

Ano - nejdřív nám lhali ti, co chodili i do divadla v montérkách a do každého kina jsme museli chodit ve svářečských brýlích - samá práce a jen práce.

Ano - nyní nám lžou ti, co chodí i do práce v krásně střižených oblecích a do kina už se nechodíme koukat na práci druhých - mnohé z nás by to rozplakalo, jak práce vypadá už totiž neví čím dále více lidí. Měli by jí tedy alespoň ukazovat těm, co ji vůbec nikdy neviděli a po shlédnutí jim dát teprve podporu. Aby neztratili přehled, když už ty pracovní návyky dávno.

Ale začíná se blýskat na lepší časy, Krymská a Ukrajinská krize opravdu připomíná tu Kubánskou.
Velmoci se domluví - řešení bude v "retro-řešení". Všichni budou šťastní, že nebude atomová válka a lépe budou snášet utažení šroubů a snad se vyčistí i informační kanály a ukáže se přesně to jak svět stále funguje, že neprobíhá tak, jak se nám snaží lživě hrát EU navoněné divadlo.
To je realita a nemáme si co nahrávat. Stále platí:"Zabili jste mi strejčka, tak tady máte přes dršku".
Ten, který na to má, tak to tak dělá, ten co na to nemá, tak musí říct, že strýček byl stejně špatný - klepal popel z doutníků na koberec a vůbec jsou důležitější věci na práci. Tak nechte EU chvilku času, než to přeloží do všech jazyků podle pravidel EU, tak to chvilku potrvá. Nakonec to řeknou Ukrajině španělsky, aby si mohla ještě chvilku myslet, že to není pravda.

EU si už určitě dávno uvědomila, že se sankcemi proti Rusku ve snaze ho donutit k pláči a lítosti by nakonec ty sankce rozplakaly celou EU a Rusko by to jen v její zaostalosti za Evropou jen chvilku pozdrželo, ale z dlouhodobého hlediska konečně "nakoplo" ekonomiku správným směrem, aby nedělalo stále jen dodavatele surovin a obrátilo svou "chaloupku" vchodem k Číně a zády k lesům evropským.
07. 03. 2014 | 11:28

Elena napsal(a):

"V době, kdy sovětské lodě vezly atomové zbraně (rakety) na Kubu, byla atomová válka skutečně na spadnutí. V pudu sebezáchovy se sešel Nikita Chruščov s Johnem Kennedym a dohodli se, že Sověti stáhnou svoje rakety z Kuby, Američané z Turecka a Amerika Kubu nenapadne."

Autor, nenapisal ste prečo Chruščev treskal topankou a penil .

Chruščev uveril USA, že ked odsudi kult osobnosti stalina a stahne sovietske vojska s uzemia rakuska, sa tym to aktom skonči studena vojna, ale on naletel presne tak ako naletel gorbačev.

Chruščev a Gorbačev su hlavnymi protogonistami bajki Krylova :
liška a vrana.

Bajka Krylova Liška a Vrana:
Sedela vranana konari, v zobaku drzala obrovský kus syru,
zbadalaju poživena liška a v hlave sa jej zosvetil plan,
vedela že vranama rada pozlatko avštko čo sa leskne ,
liška, sa opatrne približila ku stromu a pod konarom
začala na hlas uvažovať:
Vrana, si tak pekna, tak mudra, tak svobodna,
lietaš si kam za chceš , nauč i mna svobode
suhlasiš so mnou vrana? daj mi mi vedieť, aspon zakarkaj, ako znak suhlasu
Vrana zakarkala, velký kus syru ,padol priamo liške do prešibanej tlamičky.

A bajki je koniec
07. 03. 2014 | 11:38

e.m. napsal(a):

*Bohužel, jediný způsob, jak je EU schopná dlouhodobě financovat Ukrajinu, ale i další země, jde na vrub našich daní. Takže, laskavý čtenáři, připrav se na jejich zvýšení.* --------------- zvýšení by nastalo stejně, neb země jsou zadluženy a dál to takto nejde /mimo jiné/. Upřímně, bylo by lepší, kdyby se dokázali domluvit. Protože představa, že *lidská práva obyvatel se zlepší poté, co si obyvatelé střihnou další kolečko války, pogromů a hladomoru, jako v minulém století několikrát*, je trošičku mimo mísu -- ta *lidská práva* si v takovém případě urve ten, kdo má kvér a méně skrupulí -- koukněte, jak to vypadá v Sýrii, Afghánistánu, a Egypt, zdá se, se chystá zachránit..... obyvatelstvem schválenou diktaturou.

P.S. :o) jo a pak tu máme ještě hi-tech arabské státy. v jedněch chcípou Indové při stavbě fotbalového stadionu hlady a zoufalstvím, prý už několik set, ale ... no tak to je high-tech, tak to bude demokratický. nebo podporujou kojení - ženy mají povinnost kojit, pokud nezvládají, dostanou dojnici, pardon, kojnou z jiného státu. také velmi symetrické a humanistické. nebo http://cestovani.lidovky.cz/ceska-v-saudske-arabii-i-odhaleny-kotnik-je-nekdy-moc-fyr-/aktuality.aspx?c=A140303_111858_aktuality_ape
-- de fakto vězeňský režim pohybu cizinců, podobný sovětskému cca před 30 lety, nás tam neirituje... jsou PRACHATÍ, dovezli si COOL TECHNOLOGIE, tak je to FAJN... a navíc, no dyť to je jen pro ženský, ne

Tak já moc doufám, že se nějak dohodnou.
Protože s prominutím strkat si na veřejnosti do přirození nesmysly, to zas tak moc nemusím (a myslím, že málokdo, takže ani není nutný dělat z toho trestnou činnost - to se setřepe samo); ale ráda v létě chodím po lese v triku s krátkýma rukávama a v kraťasech; dokud o to stály děti, chodili jsme spolu; nedostanu osteoporózu, je to zdravý a je to příjemný; a abych ani tohle nesměla,leda když mne poženou ve stádu pasáci zakuklenou... tož to bych asi nedala a nepřála bych to jako uspořádání světa ani svým potenciálním potomkům v dalších generacích.
07. 03. 2014 | 11:54

Xavier napsal(a):

Paul Craig Roberts tvrdí, že těch 11 miliard Euro není dar, ale půjčka, navíc podmíněná tím, že Ukrajina bude souhlasit s plánem "ozdravění veřejných financí" podle not MMF. Kromě toho uvádí celou řadu dalších zajímavých informací o již probíhající "restrukturalizaci" ukrajinského hospodářství:
http://www.paulcraigroberts.org/2014/03/06/looting-ukraine-begun/
07. 03. 2014 | 12:43

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"Bohužel, jediný způsob, jak je EU schopná dlouhodobě financovat Ukrajinu, ale i další země, jde na vrub našich daní."

Bohužel jsou to zejména pravičáci, co by měli postupuvat takto :
Pokud chtějí finacnovat a refinancovat ukrajinské dluhy a ekonomiku, ať si nakoupí ukrajinské dluhopisy ze svého. Ať to nikomu nepřikazují. Aby musel chtít platit ruským bankám a ruskýmm podnikům, potažmo ukrajinským oligarchům / z nichž někteří už byli dokonce dosazeni za místní vládce/. Ať jim nesahají na to, co sami mají v takové úctě - tedy do jejich svobodných rozhodnutí. Je to nefér a v posledku to poškodí i je samé - dojde k diskreditaci takových lidí, jejich pravicový pohled na svět bude znevěrohodněn.
Pokud ale už mají tu moc rozhodovat o kapasách ostatních lidí - tak ať se jich na to zeptají - jestli si to přejí. Například v referendu.

Vysoké ceny plynu aktualně vyhovují i Německu - tamní pynárenská energetika je kvůli levnému uhlí na tom dost bledě.
Vysoké ceny ropy potřebuje pak Amerika - náklady na nekonvenční těžbu ropy jsou hluboko pod úrovní ruských nákladů.

Vše toto ale poškozuje naši ekonomiku, v případě sankcí a odvet se to pak tady může složit zcela.
Přijde i pak EU / což je slovopojmoví o své vlastní struktuře, obsahuje i zájmy komerčních bank/s balíkem 15 mlrd euro do Čech, na Moravu či do Slezska ? Anebo se v takové situaci už bude Německo docela čistě chovat pouze proněmecky ?
Jaké nové závislosti pak vzniknou ?
bez toho , aby se domácí politická šlechta zeptala lidí - zda to chtěli a chtějí ?
07. 03. 2014 | 12:53

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Může ale dojít i k tomu /na základě historických zkušeností je to ale dost nepravděpodobné/, že se nakonec za peníze daňových poplatníků EU podaří z Ukrajiny udělat něco podobně prosperujícícho, demokratického, lidskoprávního, spravedlivého, odpovědného atd. - jako například se podařilo učinit z Česka, Moravy a Slezska. Kdy pak do takového prostředí pohrnou se davy zisků lačných západních kapitalistů , aby zde tuto oblast posunuli ještě dál k kýženým cílům.
Nu a protože zde asi nebude třeba dělat si nějak moc těžkou hlavu z vedlejších /ale i z hlavních/ nákladů práce - tak aby tedy Ukrajinci mohli soutěžit např. s Číňany...je také pravděpodobné, že ten kapitál nebude jen v podobě lesklých či šustících pomůcek, ale půjde tam i v podobě celých výrob, jejich přesunů. Například i z ráje montoven to napohled - z Česka, Moravy a Slezska.
Solidním soustem pak budou i dotace, postupně plynoucí a postupně se navyšující - které půjdou do žírné ukrajinské půdy o výměře blízké té francouzské.
To pak udělá jistě velkou radost nejen Frantíkům. Možná že i náš současný ministr financí si přinde na své, hřivna je dole, koupíš levně, dotace pak pobereš v euro.

Tyto faktory jistě povídálek Zaorálek také zvažuje - cestou vrtulníkem tam a pak zpět a pak zase zpět a tamt. Šak on moc dobře ví, že jeho zájmem je především zájem občanů Česka, Moravy i Slezska - aby se lidi měli rádi, žili spolu v pravdě a lásce. Je to moudrý člověk, šak z jeho velmi četných řečí lze na toto usuzovati.
--------------
Ještě před rokem byla většině občanů EU Ukrajina víceméně ukradená - a to prosím panoval na Ukrajině onen Frankenstein a Saddam v jednom - Janukovyč.
Nyní - poté co je tedy dle nové ukrajinské vlády, země skutečně svobodná a ovládána pravdou a Láskou...a tedy má ty nejlepší předpoklady jak si začít v poho vládnout., čile obchodovat se všemi, komu stačí fér jednání a solidní kvalita a cena....je třeba tam lít miliardy eur.
Tomu nerozumím, podle mě to nemá logiku. Zvážíme-li že paralelně s tím, je uvažováno o obchodních a dalších sankcích vůči Rusku.

Podle mě by se především měly vyšetřit události na Majdanu a ne na Krymu. Příčina vždy předchází důsledku či následku. Proč mají jedni právo na pouliční akci a druzí nemají mít právo na parlamentní reakci ? To pak tedy dle takové logiky nesmí nyní Ukrajina zasáhnout na Krymu.
Či jde o nějakou novou , jinou logiku ? Novou matematiku a fyziku ?
Hmm...že by revoluční neoosvícesntví ? Respektive despotické neoosvícenství ?

To pak to tady ale zabalme všecko, to pak si budeme umět vysvětlit v budoucnu i to, když někdo zpíská podobný mejdan v Moskvě - a následný rozvrat povede k odpálení jaderných hlavic směrem na západ.

Ty události na Majdanu padají na hlavu Janukovyče, on měl skutečně odpovědnost za to, aby to zvládl humánně a efektivně. Ty dnešní ale půjdou na vrub těch majdanovců,oni měli umět předvídat, kam to povede - že tedy Rusko nebude jen tupě zírat.
Jaceňuk tedy bude odpovědný za případnou katastrofu v Evropě.
Komu se todle líbí - z Evropanů /krom politické šlechty /....tak je dle mě ...... Evropan by si měl umět rozhodnout o sobě sám, ve směru svých zájmů. Opět ale humánně a efektivně.
Jednou je to ale Wall Street, podruhé Jaceňuk, za čas to asi bude nějaký imám v Rijádu - kdo rozhodně o tom, jaké jsou zájmy Evropana, občana EU.

Dekonsolidované Německo po WW1 vedlo k peklu, dekonsolidované Rusko může vést k definitivnímu konci.
Můžeme si o tom myslet co chceme, ale je to tak. Rusko je prostě velmoc a má stále velkou i vojenskou sílu. Ničivou.
Lady Ashton mrtvé na frontě sbírat nebude - bude kdesi v klidu bunkru svého sídla smolit fejetonky do propagandistické rubriky konzervativních novin.

To Rusku by se mělo především pomáhat, aby jednou - až pominou příjmy z ropy, nezkolabovala tamní moc tak, že to povede k onomu konečnému konci. Takový je zájem EU - mít konslolidované Rusko za přítele a obchodního partnera. Real politika, ale funkční, Americe to tak funguje leta.

Žádné další Versailles či něco podobného.
07. 03. 2014 | 13:58

sasa napsal(a):

Al Jouda: loni v listopadu podepsala Ukraina s firmou Chevron dohodu o pracich ohledne tezby bridlicneho plynu. Jedna se o 10miliard $ deal, jak rikal Necas. Podpisu byl pritomen Janukovic. Ze by to nova vlada zrusila? :-)
07. 03. 2014 | 14:04

berkowitz napsal(a):

To stačí :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=276816939147334&set=a.268030173359344.1073741828.263524583809903&type=1&relevant_count=1
07. 03. 2014 | 15:04

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

....přemýšlení o Ukrajině.

A o tom, co se tam odehrálo,
proč se to odehrálo a co z toho plyne. ..., kdo jsou vítězové a poražení tohoto, podle mne, naprosto hloupého a těžce politováníhodného konfliktu, v němž ti hodní, dle mého nejhlubšího přesvědčení, vůbec nejsou hodní a ti takzvaně zlí zase nejsou oněmi ďábly, jak se nám je snaží popsat mediální /polo/svět.

Na Majdanu jistě byly také desítky tisíc obyčejných lidí, kteří chtěli jen lepší život a zbavit se zkorumpovaného darebáka, jeho suity
a naopak na vládní straně, vedle zoufale obětovaných bezpečnostních sil a normálních úředníků, vojáků a policistů, kteří dělali svou práci a šli za kanonenfutr , byli samozřejmě oni zkorumpovaní kriminální velkodarebáci.
Byl bych mohl na podporu svých tvrzení přidat i videa a fotografie – na internetu je jich dost a dost, ale to by nebyla správná cesta. Byl bych jistě obviněn z toho, že jde o zmanipulovaná a účelově sestříhaná záběry a upravené fotky. Takže jsem užil jen to, co o sobě programově sami říkají tzv. Svoboda, Trojzubec a ti další, co dnes určují kurs majdanské vlády.

Napsal jsem, už ve svém prvním sloupku, který se zabýval Ukrajinou, že bych nejspíš , být Ukrajincem, byl na tom Majdanu také.

Protože bych patřil k těm naivům, co si mysleli, že je možné svrhnout zmetka v čele státu a mít po něm demokracii – tedy stát s rovnými šancemi pro všechny.
Bez ohledu na národnost, náboženství , jazyk, a cokoli jiného.

Dnes vím, že v určitém okamžiku bych něho byl odešel, protože by mi doklaplo, že jde o něco úplně jiného.
S čím nechci mít vůbec nic společného.

Včera naopak přišlo z mé strany konstatování, že být ruskojazyčný Ukrajinec, byl bych ozbrojený člen domobrany a velmi bych se chystal na útok těch, co ovládli Majdan. Protože soudím, že bych jinak riskoval život svůj a svých bližních, jestliže by se jim povedlo ovládnout město ve kterém bydlím.

Byl jsem (...)obviněn z mnichovanství. Za své konstatování, že jsem rád, že jsme členy NATO, ale měl bych těžký problém, kdyby NATO vzalo do svého svazku takovou Gruzii nebo dokonce majdanskou Ukrajinu.
Psal jsem včera o atomových hodinách.
Které se zdály být nepotřebné a zapomenuté.
Se závěrem, že Majdan je vrátil do hry. To je hlavní a celosvětová prohra dění na Ukrajině! Vlastně – do hry je nevrátilo dění na Ukrajině. Ta jen významně posunula velkou ručičku velmi blízko osudové dvanácté.

Z veteše tenhle smrťácký chronometr vyhrabalo Kosovo. A jeho vytržení Srbsku! To řeklo separatistům všech zemí – máte nárok! Když na své straně budete mít tu správnou velmoc, můžete! Můžete všechno! Dokonce i prodávat a s velkým ziskem, orgány svých nepřátel, které zajmete.

Prostě staré dohody o neměnnosti hranic přestaly platit.
Nikdo se od té doby tímto nemusí cítit vázán, má li dostatek síly.
(Úryvek)
07. 03. 2014 | 21:32

Al Jouda napsal(a):

To sasa :
Proč by to nová vláda rušila ? Jedná se zřejmě o těžbu břidličného plynu na území Ukrajiny za pomoci americké technologie včetně skladování stlačeného plynu v podzemních zásobnících. Tomu se říká hospodářská pomoc. Pak si Rusové budou moci svůj zemní plyn strčit za klobouk :))))
08. 03. 2014 | 10:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy