Hradní lapka či potulní lapkové? Dilemata kleptokratického státu

15. 10. 2012 | 10:17
Přečteno 13225 krát
Krajské volby a jejich výsledky budou jistě ještě nějakou dobu diskutovány. Existence krajů ale také přináší řadu odborných podnětů, týkajících se korupce a klientelismu. Otázku, zda pro zkorumpovaný systém je lepší, pokud je země centralizovaná a vládne tam hradní lapka (stationary bandit) či decentralizovaná a vytvoří se velké množství „potulných lapků (roving bandit), si v roce 1993 položil Mancur Olson. Pojem kleptokracie je také již dobře odborně definován. Susan Rose-Ackermannová jej vymezuje pro situace, kdy relativně úzká skupina politiků vyžívá veřejný sektor a stát jako hlavní nástroj pro získání renty (osobních zisků).

Hovoříme o případech systémové korupce, která má řadu charakteristických rysů: systém se snaží chránit hlavní i dílčí „účastníky“ korupční sítě (blokace vyšetřování), prosazovat své cíle prostřednictvím zákonů („tunely“ již přímo zabudované do zákonů, legislativa umožňující praní špinavých peněz). Systémovou korupci poznáme také podle toho, že se projevuje velmi výrazné propojení ekonomiky a politiky a (i díky tomu) se rozdíly mezi legálním a ilegálním businessem stírají, respektive hranice se rozmělňují. Vraťme se ale k původní otázce:

Jaký je rozdíl mezi tím, zda systémová korupce probíhá v prostředí centralizovaného rozhodování či v prostředí decentralizovaném? V centralizované korupci se finanční toky pohybují směrem nahoru k relativně úzce vymezené politické elitě, která má tyto procesy víceméně pod kontrolou, často jsou nastavena i neformální pravidla a postupy. Například se v zásadě tuší i cena korupčního příspěvku (třeba 20 % z ceny zakázky), jsou nastaveny mechanismy, jak se dostat ke kýženému cíli (losovačky, dohody firem při výběrových řízení), systematicky jsou odstraňovány kontrolní mechanismy. Podstatná je schopnost „centra“ kontrolovat situaci, vytvářet silné klientelistické, a zároveň hierarchizované, vztahy a sítě. Je zde i schopnost potrestat ty, kteří se vymknou kontrole (porušují neformální pravidla či hierarchii, kradou příliš, mají mocenské ambice). Udržuje se ale základní kvalita vládnutí, protože je nutné udržet systém funkční. Myslím si, že putinovské Rusko, je velmi dobrým příkladem centralizované systémové korupce; přičemž Putin svou kontrolu získal po období velmi decentralizované, až anarchické korupce jelcinovského období.

Decentralizovaná systémová korupce, což je pravděpodobně trend našeho současného vývoje, znamená, že díky přístupu k podstatným veřejným zdrojům i mimo centrum, se začínají vytvářet vlivní regionální kmotři, kteří se propojují s lokální politickou elitou. Společně postupně dobývají „centrum“, které se dostává pod tlak silných různě uskupených mocenských skupin, které spolu soupeří o přístup k veřejným prostředkům centrální vlády. Kvalita centrálních politických vůdců přestává být podstatná; ideálem je slabý a ne příliš schopný šéf strany, do vedení resortů se mnohdy dostávají „loutkoví“ ministři, „šedé“ eminence se množí, prudce klesá kvalita státní správy; ideální pracovník ve špičkové funkci je hloupý a líný. Hloupý, protože bez otázek plní instrukce shora (neuvědomuje si rizika, stačí mu „ochrana“ shora) a líný, protože není iniciativní a nekomplikuje situaci nemístnými nápady. Boj všech proti všem (vláda vůči opozici, koaliční konflikty, vnitrostranické konflikty) nakonec vede k další blokaci kontrolních mechanismů, protože každé významnější místo ve státní správě je předmětem ostrých konfliktů a nakonec často neobsazeno. Jen za posledních pár týdnů se můžeme u nás vzpomenout na neobsazení postu hlavního hygienika, šéfa NKÚ, spor o vrchního státního zástupce, odvolání policejního ředitele, odvolání ředitele Národního divadla, ředitele Dopravních podniků, Czechinvestu… Katastrofa decentralizované systémové korupce spočívá v tom, že již vlastně nikdo nedbá ani na tu nejzákladnější efektivitu fungování státu, protože odpovědnost nese centrální vláda; prosazuje se logika nástupu průměrnosti či podprůměrnosti, stát přestává garantovat své základní funkce, je rozebrán a zprivatizován, veřejný prostor osekán. Případ metylalkoholu je jen jedním z tragických projevů tohoto stavu.

Obecně tato situace brání rozvoji podnikání, rozvoji lidského kapitálu této země a vytváří prostor pro to, aby náš „národní“ stát s plnou „suverenitou“ (mimo Evropu to půjde jednodušeji) se stal jednou velkou montovnou, prosperujícím černým trhem s čímkoli a velkou pračkou špinavých peněz.

Širší verze tohoto textu byla publikována v časopise Listy č. 5/2012.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Všechnu moc bruselský kleptokracii, bych dal.
Našinec tam nedohlídne a bude v pohodě.
15. 10. 2012 | 10:35

ajeto napsal(a):

Paní profesorko, Váš příspěvek je výstižný, nicméně jak z toho ven, když stav je takový jaký je. Nijak optimisticky to nevidím, zejména pokud nebude fungovat kvalitní zákon o státních úřednících atd. atd. Snad až po volbách se do poslanecké sněmovny dostanou kvalitnější poslanci, stát bude mít vládu, která bude prosazovat a předkládat kvalitnější zákony s cílem odstranit klientelismus, mafiánské praktiky atd.
15. 10. 2012 | 10:43

stejskal napsal(a):

To je myslím hodně dobrá a důležitá úvaha, díky za ni.

Hezký den Vám i ostatním.

Libor Stejskal
15. 10. 2012 | 10:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

Vážená paní profesorko,
Velmi oceňuji Vaši soustavnou a vytrvalou činnost na poli kultivace našeho veřejného prostoru. Jste velmi statečná, podobně jako paní Lorencová. Doufám, že si na Vás mafie netroufne tlik jako na ni, máte čím dál více příznivců a věřím, že se nakonec pod tlakem okolností rozhodnete aktivně vstoupit do politiky. Nejbližší budoucnost se zdá být k tomuto kroku docela příznivá. Patříte k několika veřejně se angažujícím lidem, kteří si svými postoji a osobní prezentací získali dostatečnou důvěru. A ptám se spolu s Jiřím Paroubkem: Kdo z nás to má?
15. 10. 2012 | 10:46

Eleshar napsal(a):

Článek se smrtící výstižností. Nechápu, proč tahle ženská nekandiduje na presidentku.
15. 10. 2012 | 10:52

franky napsal(a):

Volby jsou v současném korupčním systému v podstatě „rekorytizačním“ procesem, jehož výsledkem je občasná změna obsazení koryt, přičemž není podstatné, z které strany je přístup ke korytu uskutečněn. V tomto procesu jsou rozhodujícími veličinami „velikost koryta“, „náplň koryta“ a „způsob“ jeho dosažení a následného udržení. Účast ve volbách pak vyjadřuje ochotu lidí se tohoto komediálního představení režírovaného lokálními ekonomicko-politickými mafiánskými skupinami účastnit. Tento stát není devastován jen lokálními mafiemi, ale i předanou částí suverenity do nefunkční vlády EU. Rostoucí absence odbornosti a její nahrazování ideologií hraničící s demagogií devastuje inovační prostředí, které je rozhodující pro budoucí rozvoj země.
15. 10. 2012 | 10:52

Luba napsal(a):

Paní profesorko,
u nás toto dilema padá ...

Máme totiž obojí. Jednoho na Hradě, a jeho družiníky v podhradí.
15. 10. 2012 | 10:53

Veni, vidi, vici napsal(a):

Vy si neuvědomujete, že to co píšete, nemá hodnotu ani čtverečku toaletního papírku! Takhle zlá, mstivá, pomlouvačná - může být jen člověk, který pravděpodobně sloužil jako "matrace" pro FF. Co bysme chtěli, když na zdi mají pošuka J.Palacha. Hlavně až budete neutralizována nekňučte. Příjměte skon statečně.
15. 10. 2012 | 10:58

Marek Kobera napsal(a):

"Myslím si, že putinovské Rusko, je..."

Myslet nestačí. Kde máte reference a argumenty?
15. 10. 2012 | 10:58

Glosator napsal(a):

SVATÁ PRAVDA.
Lepší je jeden polodiktátor, než statisíce větších či menších zlodějů!
Jenže novinářský hnůj (c) Miloš Zeman, poplatný Pravdě a lásce svou zběsilou kampaní proti ODS otevřel dokořán dveře současnému srabu. ODS udělala mnoho dobrého, jmenujte mi ale jedinou pozitivní věc, o kterou se zasloužil Kalousek, hlavní ochránce provozovatelů hazardu a fotovoltaických tunelářů! Klaus z peněz z Transgazu dotoval plyn pro dorobné spotřebitele, vláda ČSSD Trasgaz PRODALA a peníze prošustrovala!
A levicový hnůj bude spolu s novinářským hnojem ze zdražení elektřiny vinit ČEZ, ODS a Klause, ačkoliv právě ti se alespoň snažili ten tunel omezit. Klaus zákon 180/2005 Sb, o kterém lidovci, kteří ho podpořili, dnes přiznávají, že to bylo katastrofální rozhodnutí, nepodepsal a snahu o vybudování dalšího tunelu, tentokrát bioplynového dokonce vetoval, ale jeho veto bylo přehlasováno.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kdo-nam-zdrazil-elektrinu-due-/p_politika.asp?c=A101003_121803_p_politika_wag
Zelené tunely nás stojí už dnes 50 miliard ROČNĚ s perspektivou dalšího nárůstu. Dokonce i KSČM pro zákon 180/2005Sb hlasovala, pravděpodobně podle hesla "čím hůře, tím lépe."
15. 10. 2012 | 10:59

Xaver napsal(a):

A to vzniklo samo ?
Nebo někdo vybudoval základy ?
15. 10. 2012 | 11:09

Madison napsal(a):

Veni,vidi,vici. Ty tvoje nenávistné bláboly nestojí už vůbec za nic. Akorát jsi přišel, nevidíš a nezvítězils.
15. 10. 2012 | 11:09

Horal napsal(a):

Vážená paní profesorko,
děkuji Vám za fundované a obsáhlé články,srozumitelné i nám laikům. Přeji zdraví a ať ještě dlouho publikujete.

Miroslav Jíra
15. 10. 2012 | 11:12

tohle jste měla psát před 20 lety napsal(a):

Paní profesorko, velmi pěkně a hutně shrnuto.
Jenom v tom chybí třetí strana, která vás shodou okolností živí.
Státní aparát.

Který, ať chcete nebo nechcete má své specifické zájmy a docela pádné prostředky, jak jich dosahovat.
Vedle těch veselých lapků totiž všichni, kdo se tu o něco pozitivního snaží (byť třeba jen vychovat dítě nebo postavit si chaloupku na kuří nožce k bydlení) cítí na krku žernov stále těžšího a těžšího státu.

Dám příklad. Zdědil jsem nějaké věci, v hodnotě necelých tří milónů. Státu nedám nic, neb jsem jako dědic v I. skupině osvobozen. Ale notáři (který má od soudu outsourcované vydávání usnesení) právníkům, nutným k tomu aby v zdejším plzeňskoprávním systému družstva, katastrální úřady a jiná sběř uznaly, že co jsem zdědil je moje (jsem univerzální dědic, nechci vidět co by bylo, kydyby nás bylo pět, i kdybychom jednali ve shodě) a všelijakým pokoutním znalcům jsem z toho dal 100.000,-.

Takže stát rezignoval na kolky za pět tisíc a místo toho prodal různým pochybným lobby právo mě kasírovat.
Nadělal díry v družstevním zákoně, které umožňují představenstu hrozit mi stěhováním po domě a některé členy, kteří po rozvodu byli chvíli v blázinci vypakoval pro neplacení nájemného, s vypořádáním za hubičku - za kterou si příbuzní pánů z představenstva odkoupili členství.
Odměna notáře se za deset let, které uplynuly od smrti mé matky zdesateronásobila.
Notář má tu sprostotu posílat mě ke spřátelené realitce pro odhad, za který ta si, bez zvednutí zadku z židle účtuje pět tisíc - musí platit provizi notáři.
O tomto druhu odhadů vím své, jako realitář jsem se jich něco nadělal.

Finančnímu úřadu pak ale tento draze zaplacený papír nestačí, když obratem prodávám, potřebuji ještě kulaté razítko soudního znalce, který spočítá masu zdiva (na stolní kalkulačce 2 minuty) a vytiskne typizovaný odhad, do kterého naťuká reálie - 5 minut. Kulaté razítko je ze zlata.

Fungující stát s desetinou zaměstnanců (na většině úřadů jen zjistit, kdo je k věci příslušný trvá den, a to mám cvik v telemarketingu a asertivitě) by to všechno musel pořídit za desetinu peněz a do osmi pracovních dnů. Které mně dává jako lhůtu na různé SVÉ požadavky.

A pak je tu ještě jedna strana. My, kteří ty peníze musíme skutečně vydělat. Lámat si hlavu komu všemu ještě vyhovět, aby to fungovalo a prošlo. Vstávat v pět a chodit spát ve dvě po půlnoci. Jezdit za měsíc pět tisíc kilometrů jen tak vedle práce, abychom byli kde je třeba.
Když pak čteme vaše texty, nemůže nás nenapadnout známé Werichovo číslo s mříži na kru.
Takže oni to vědí. Celou tu dobu to vědí.
Ělity.
15. 10. 2012 | 11:14

šašek z Jihlavy napsal(a):

Sprostota, s jakou nick Veni, vidi, vici napadá paní Dvořákovou signalizuje, jakému druhu lidí nejvíce vadí. Jeho názory mají menší cenu než to, co na čtverečku toaletního papíru ulpí po použití. Fuj tajbl, poznámky tohoto nicku už nebudu číst ani komentovat
15. 10. 2012 | 11:15

Občan napsal(a):

Opomenula jste ještě jeden docela důležitý korupční faktor, paní profesorko.

- Kmotři nejprve pečlivě rozdrobí vše veřejné, co rozdrobit lze.
- Následně vytvoří regionální kmotrovské struktury a vedoucí místa rozdrobené veřejné správy obsadí svými lidmi.
- Teprve poté provedou zpětnou centralizaci (viz. MPSV nebo vznik krajů).

PAK teprve to funguje řádně a plně pod kontrolou (tedy - z pohledu kmotrů). A recentralizované instituce pochopitelně nechávají bez vedení, protože jedině tak jsou pod přímou kontrolou hlavních kmotrů.

Jinak souhlas, ten popis je velmi přesný.
Přesto mi tam chybí jedno - JAK z toho ven? Na přímou demokracii zde není šance a tohle už jiné NENÁSILNÉ řešení nemá. Další možností je ještě občanská neposlušnost nebo rovnou revoluce; ale to by mohlo mít hodně ošklivý průběh.
15. 10. 2012 | 11:16

stejskal napsal(a):

Omyl, pane Šašku z Jihlavy,

pan Veni, vidi, vici napadá úplně každého, kdo sem píše. Je to jeho způsob komunikace (nakonec není sám), s paní Dvořákovou to nemá nic společného.

Hezký den.

Libor Stejskal
15. 10. 2012 | 11:24

kocour labasta napsal(a):

Myslím, že situaci plně vystihl/a/ Luba. Oby systémy začaly fungovat najednou! Vlastně i to je odrazem českého kutilství, švejkoviny a šlendriánu. A to je vlastně ta nejhorší, přímo smrtelná kombinace! Jak usekat hlavy Hydře centrální a krajské/ ono to jde i do úrovně obcí, tam je to i na bazi příbuzenství/?!
15. 10. 2012 | 11:25

skeptický napsal(a):

Klaus tu slouží jako otloukánek pro lidi,kterým překáží(i s velmi omezenými pravomocemi) v destrukci téhle země,za přizvukování prosťáčků,kteří věří ,co píší noviny a různí "politologové".

Autorka nám to slovy paní Rose-Ackermannové sice hezky popsala,ale co s tím?

Pokud nepůjdou sedět ministři za každou podepsanou nevýhodnou nevypověditelnou smlouvu,a to i 17 let zpětně,ti se nehnou ani párem volů.

Chce to despotického vládce,který si hlídá svoje,a lapky věší.
Když už,tak radši toho hradního lapku.Pak se tomu zase bude říkat stát.

O dalším presidentovi rozhodnou nějací ozáření zedníci (lid ani náhodou),a to ten kýžený rozklad jen urychlí.
Nějaké volby ?Nenechte se vysmát.
15. 10. 2012 | 11:26

Bazzy napsal(a):

Veni, vidi, vici: Jste pouhý chumáček rektálních chloupků, ostuda všech jednobuněčných živočichů a nedokonalá napodobenina materiálu pro výrobu kuliček brouků z čeledi chrobákovitých.

Stejskal: takhle to projde? ;-)
15. 10. 2012 | 11:26

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,
a co vám brání tento typ lidí sem nepouštět, já vím, nick lze měnit, ale tento patří mezi ustálené, takže žádný problém.
15. 10. 2012 | 11:33

skeptický napsal(a):

Ty volby připomínají krabičku na stěně,thermostat,kterou se nastavuje teplota v baráku.
Můj známý ji měl nalepenou na zdi jako šidítko,jen aby udržoval manželku happy.
15. 10. 2012 | 11:33

Demosthenes napsal(a):

Jak z toho ven? Revolucí. Do minulých voleb do PSP jsem věřil, že cesta je volit nové slušné lidi, kteří se dokáží vzepřít a systém přetvořit. Bohužel, několik příkladů v mém okolí mě přesvědčilo, že slušný člověk má po svém zvolení v daném politickém systému jen dvě možnosti - zdrhnout nebo se přizpůsobit. Pokusí-li se o odpor je dehonestován, zlomen a následně odstraněn. Obávám se, že cesty evoluce jsou již vyčerpány. Kdo zná historii ví, že revoluce obvykle nepřinese nic lepšího, než je stávající systém. Jenže systémem unaveným lidem často stačí, že přinese něco nového. A to nové je něco, k čemu se lze s nadějí upínat. Z reakce předsedy vlády na výsledek krajských voleb je zřejmé, že nepochopil (nemohl nebo nechtěl), jak velká je naštvanost prostých lidí a z jakých zdrojů je živena. K jeho i naší smůle se proto tato naštvanost bude prohlubovat, tlak v papiňáku bude stoupat a nastalá revoluce nebude sametová. Na rozdíl od té minulé revoluce totiž lidem nechybí mandarinky a volný pohyb (což lze za určitých okolností oželet), ale jistota, že budou mít na chleba a střechu nad hlavou (což oželet nelze). !!!!
15. 10. 2012 | 11:39

stejskal napsal(a):

Já sem nikoho nepouštím, pane šašku z Jihlavy.

Jediné, co mohu, je jednou za čas ty nejhorší excesy smazat resp. prohřešky proti Kodexu (za předpokladu, že tomu věnuji poměrně hodně svého pracovního i volného času). Nechte si od někoho vysvětlit, jak takové "neregistrované" forum technicky funguje, jaké možnosti má jeho administrátor apod. (já to zde rozvádět nebudu, byl bych sám proti sobě :-)

Apropos. Co Vám brání (a všem ostatním), abyste na podobné nesmysly stále stejných nicků nereagoval? Respektive nutí Vás je komentovat?

Hezký den.

Libor Stejskal
15. 10. 2012 | 11:40

vasja napsal(a):

Tohle si nemůžu odpustit.

Dvořáková byla členkou KSČ. Nikoliv prý ale z kariérních důvodů, ale protože na základě svého pocitu z konce 70. let chtěla přispět ke změně komunistické strany zevnitř. [3]
A pak jí člověk má věřit.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/ruda-knizka-politolozky-dvorakove-ano-byla-jsem-v-ksc_207130.html
15. 10. 2012 | 11:51

Feauenberg napsal(a):

Pani Dvorakova,
proc ve vasem zivotopisu chybi udaj o clenstvi v KSC? Nebylo snad rozhodujici pro start vasi profesni kariery??
15. 10. 2012 | 11:52

Kaja napsal(a):

Pani Dvorakova, ten vas prispevek je vcelku ironicky vzhledem k tomu, ze sefujete Akreditacni komisi, kde jiz ta prumernost a podprumernost, o ktere tu pisete, davno zvitezila na cele care. Ceske vysoke skolstvi je davno v rozkladu a vy na tom mate lvi podil. Jak si treba vysvetlit, ze napriklad vcelku podprumerna instituce typu Metropolitni univerzita, kde vas blizky kolega dela rektora a sefuje tomu odsouzena korupcnice Benesova ziskava jednu akreditaci za druhou?
15. 10. 2012 | 11:55

Bazzy napsal(a):

K věci: korupce je to, co je vidět. Protekce je již vidět mnohem méně. Oba jevy jsou znaky subkultury, která náš systém neuznává, nerespektuje naše hodnoty a cíleně vyvolává nejistotu, která jim nahrává příležitosti. Tato subkultura je jádro problému. Možnosti boje proti ní jsou omezené a zároveň náročné: Neudělovat privilegia (nebo výjimky z pravidel, což je totéž), respektovat pravidla za všech okolností, i za cenu osobní ztráty, spoléhat na systém a adorovat příklady dobré praxe a osobní statečnosti.

Pokud se subkultuře podařilo deformovat systém, možnosti řešení se dále zužují.
15. 10. 2012 | 11:56

Glosator napsal(a):

to tohle jste měla psát před 20 lety
Máte naprostou pravdu, notáři jsou většinou je výběrčí výpalného. Považuji je za systémovou součást korupčního systému. Odhadce nemovitostí rovněž.
A něco, co mě někteří vůbec nechtějí věřit. Existuje jakýsi pozemek, v podstatě veřejně přístupný, který je vlastnicky rozdělen na 144 dílů. Jistá notářská kancelář si dala práci, aby zjistila těch 144 majitelů a zařídila pro ně BEZ JAKÉHOKOLIV POVĚŘENÍ A DOKONCE I BEZ JEJICH VĚDOMÍ, často se jednalo o vnuky původních majitelů převedení toho minipodílu jako "restituci," ač někteří explicitně psali že to nechtějí.
Jaký to mělo smysl? Od všech těch lidí si následně notář vybral notářské poplatky v minimální částce 600 Kč. Což je docela velký "vývar." Ač mnozí dodnes neví, kde se ten pozemek nachází...
15. 10. 2012 | 11:58

optimistický napsal(a):

skeptický
S tou manželkou vašeho kamaráda jste mi před obědem udělal nefalšovanou radost.
Málem jsem si nalil fernet do klávesnice.

S tím centrálním lapkou zapomínáte, že by musel mít aspoň Aristotela za učitele. Jinak si bude pořádat candrbály s maskovanými metresami a státní správu pronajme židům za fixní částku, ať si vydělají kolik dovedou.
Takže zase skončíme v lisu mezi ozářenými zedníky a pejzatými otrokáři (to víte, že jim anglická koruna propachtovala dovoz otroků do amerických kolonií? - pak to v padesátých a šedesátých letech horko těžko zamazávali), nevidím, jak by to tak mohlo být snesitelnější.
15. 10. 2012 | 11:58

Feauenberg napsal(a):

Vstup v normalizacni dobe do KSC bylo flagrantni selhani lidskeho charakteru. Jednou jste si nalomila pater a s nejvetsi pravdepodobnosti by jste to udelala znovu. Jste naprosto neverohodna.
15. 10. 2012 | 11:58

Moise Tschombe napsal(a):

to glosator
pro pořádek v hlavách:
Ten OZE tunel - tu šílenou na celém světě nejvyšší podporu fotovoltaiky, větřáků, atd.- zařídil (a podepsal) premiér "úřednické vlády" JAN FIŠER - tak si ho zato zvolíme za presidenta, proč ne?? Masochismus je taky úchylka.
Račte si to ověřit !!!!
Sosani jsou v téhle OZE lumpárně opravdu nevinně.
15. 10. 2012 | 11:59

optimistický napsal(a):

skeptický
S tou manželkou vašeho kamaráda jste mi před obědem udělal nefalšovanou radost.
Málem jsem si nalil fernet do klávesnice.

S tím centrálním lapkou zapomínáte, že by musel mít aspoň Aristotela za učitele. Jinak si bude pořádat candrbály s maskovanými metresami a státní správu pronajme židům za fixní částku, ať si vydělají kolik dovedou.
Takže zase skončíme v lisu mezi ozářenými zedníky a pejzatými otrokáři (to víte, že jim anglická koruna propachtovala dovoz otroků do amerických kolonií? - pak to v padesátých a šedesátých letech horko těžko zamazávali), nevidím, jak by to tak mohlo být snesitelnější.
15. 10. 2012 | 11:59

optimistický napsal(a):

skeptický
S tou manželkou vašeho kamaráda jste mi před obědem udělal nefalšovanou radost.
Málem jsem si nalil fernet do klávesnice.

S tím centrálním lapkou zapomínáte, že by musel mít aspoň Aristotela za učitele. Jinak si bude pořádat candrbály s maskovanými metresami a státní správu pronajme židům za fixní částku, ať si vydělají kolik dovedou.
Takže zase skončíme v lisu mezi ozářenými zedníky a pejzatými otrokáři (to víte, že jim anglická koruna propachtovala dovoz otroků do amerických kolonií? - pak to v padesátých a šedesátých letech horko těžko zamazávali), nevidím, jak by to tak mohlo být snesitelnější.
15. 10. 2012 | 11:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

Stejskal
Technické stránce nerozumím, jen jsem měl z minula dojem, že jste někomu jeho přístup zablokoval (Maximus, Ládik!!!). Ale to je fuk, budu se řídit vaší radou a nebudu na sprosťárny reagovat. Někdy to ale chce pevnou vůli, není na škodu takovým individuím dát na vědomí, že si zaslouží pohrdání.
15. 10. 2012 | 12:01

optimistický napsal(a):

ta rekapča je opravdu dílo

I vymaštění diktátoři středoafrických republk (a nájemní vrazi) mohou mít správné postřehy.
15. 10. 2012 | 12:02

češka napsal(a):

Paní Dvořáková,
situaci jste popsala, ale kudy z ní ven?
Chtělo by to plošná majetková přiznání , znemožnění přístupu k "odkloněným" financím a patřičné mediální zostuzení všech korupčníků bez rozdílu.
Trestní imunita neznamená imunitu morální, soudit lze i bez odsouzení ke ztrátě svobody.
Korupčníci by neměli mít možnost "odkloněné" peníze utratit, na systému pracuje EU a USA, my se k trendu musíme jenom aktivně připojit, nic víc a nic míň. A voby daly čitelnou odpověď, pochopil i pan Klaus.
15. 10. 2012 | 12:09

Pavel napsal(a):

Lidé stále nepochopili!
Tyto volby ukázaly,že zklamaní voliči ODS nepřišli volit a část voličů ČSSD dalo hlas komunistům. A pořád je tu mlčící,nevolící většina. Dokud ldé nepochopí,že jediným řešením je nevolit žádnou parlamentní stranu,tak se nic nezmění.Je tragické ,že i v této situaci 2/3 lidí nevidí potřebu aktivně něco na situaci změnit alespoň tím,že volí.
15. 10. 2012 | 12:10

sax napsal(a):

to Franky
Velice výstižně popsáno. Nedávno se na tomto na webu nechal slyšet jeden soudruh. Jeho postřeh,že "kdyby volby mohly něco změnit,byly by zakázány",není nezajímavý.
Souhlasím s Vámi,že naše volby jsou pouze nástrojem pro střídání u koryt.
15. 10. 2012 | 12:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

Feauenberg
Tento názor jsem až do nedávna zastával též. Asi to je tím, že jsem prost jakékoliv ambice na jakékoliv vedoucí postavení. Lidé ambiciozní se asi chovají jinak, cítí se na víc a tak to všelijak zkoušejí, zvl. když jsou mladí a obklopeni ze všech stran společenskou a morální destrukcí. Pokud si paní profesorka za mlada prošla touto trpkou zkušeností, co se mne týče, dávno jsem ji odpustil. Bohatě tuto úlitbu při budování své profesní kariéry odčinila a dofám, že v tom bude i pokračovat.
Když i Ježíš Kristus pravil. že co je císařovo císaři a co je božího Bohu, tak co byste chtěl od mladé studentky, která si své místo na slunci teprve hledá. Nesuďme a nebudem souzeni.
15. 10. 2012 | 12:15

Občan napsal(a):

Bazzy napsal(a):
"Veni, vidi, vici: Jste pouhý chumáček rektálních chloupků, ostuda všech jednobuněčných živočichů a nedokonalá napodobenina materiálu pro výrobu kuliček brouků z čeledi chrobákovitých."

Zase špatně!
Správný polcor výraz je "pubické chloupky", sakra práce :o)))
Vrubounovité Vám tentokrát ještě velkoryse odpustím, ale to bylo naposled ;o)
15. 10. 2012 | 12:27

Oslýk consigliori napsal(a):

Moc dobrý článek. Další otázka k zamyšlení, vedle jiné roviny problému - zda je mafie "italská", tedy řízená "zvenku" byznismany, nebo "ruská", řízená "zevnitř" úředníky.

Zdá se, že my, Češi, dokážeme účelně zkombinovat všechny varianty.

Pan Stejskal:
Příspěvek Veni, vidi, vici, který zůstal viset, hodnotím i tak jako naprosto nepřijatelný. Že vám tedy kecám do řemesla.
15. 10. 2012 | 12:35

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Pro Pavel.
Volit je správné, ale volič by měl volit tu stranu, která nejlépe hájí jeho zájmy.

Volič, který volí malé nebo velké, parlamentní nebo neparlamentní, staré nebo nové, to je volič vůl a v jeho zájmu bude, když k volbám raději ani nepůjde.
15. 10. 2012 | 12:36

marxík napsal(a):

Kolegové nezoufejte.
V rovnostářském socialismu bude každý neskromný korupčník rázem vyčnívat, a bude tedy snadno indentifikovatelný.
Ruku na srdce, kdo by o takovou pozornost stál?
15. 10. 2012 | 12:39

Frauenberg napsal(a):

šašek z Jihlavy:

Obhajovat clenstvi v KSC snahou neco zmenit v teto zlocinecke organizaci, ale ve skutecnosti jen sobeckymi duvody, je jen hloupe a neslusne. Stejne tak neslusne, jako predbihat ve fronte.
15. 10. 2012 | 12:39

Histrorik napsal(a):

to Marxík
V reálném socialismu úplně stačila spolupráce s StB a nikdo se nedivil, že dotyčný vyčnívá za pomocí peněz, které získává trestnou činností. O některých lidech se vědělo, že musí spolupracovat, o některých nikoliv. Já jsem v Cinulkových seznamech načel DVACET lidí ze svého okolí!
A též řezníci a zelináři byli boháči a bralo se to jako samozřejmost.
Samozřejmě, lidé byli více opatrní, aby na ně nebylo moc vidět. Ale třeba páni doktoři byli v pohodě, když je potentáti potřebovali, byli ochotni nevidět obálky, které dostávají.
15. 10. 2012 | 12:55

krajan napsal(a):

Feauenberg
Jasně,pane! Daleko schůdnější bylo před převratem držet hubu a krok, případně vstoupit do BSP nebo SČSP, když už o vás ta rudá partaj neprojevila zájem (abyste dostal děti snáze do školy), doma nadávat jak divý (v hospodě už to tak snadno nešlo,že?) a pak jít nenápadně k volbám, aby se naplnilo těch 99,9% pro rodnou stranu. Znám skupinu dam, která se nechala fotit,jak jde manifestačně volit jedinou správnou stranu, aby po převratu stejně manifestačně založily ODS v místě. Ještě v pátek jsem je zaregistroval ve volební komisi.
Takové pokrytce vašeho typu přímo miluju.
15. 10. 2012 | 12:56

šašek z Jihlavy napsal(a):

Frauenberg
I do KSSS nebo NSDAP vstupovali lidé, kteří se domnívali, že zevnitř se dá zmoci více než zvenku. Mnozí na to šeredeně doplatili a dnes jsou za hrdiny. Posuzoval bych to případ od případu a se znalostí ostatních okolností.
V zásadě máte pravdu, ale je třeba přistoupit na výjimky, které potvrzují pravidlo.
15. 10. 2012 | 12:57

Frauenberg napsal(a):

češka:
Reseni je zcela jednoduche a nema nic spolecneho s levicactvim. V zemich na Zapad od Ceska pracuje tzv. Financni policie podlehajici Ministersvum financi. Ta klade jednoduchou otazku: Kde jsi na to vzal a muzes dolozit, zda jsi ty prostredky radne zdanil?
15. 10. 2012 | 13:01

Kaja napsal(a):

Pro saska z Jihlavy:

No pro pani, nebo spis soudruzku Dvorakovou, melo clenstvi v KSC nespocet ruznych vyhod oproti prumerne populaci, napriklad cestovani do imperialistickych USA. To mohli jenom ti nejproverenejsi a nejfanatictejsi soudruzi. V tomto smeru mam opravdu pocit, ze se tady kaze voda, ale pije vino - nebo primo whisky.
15. 10. 2012 | 13:01

Milan napsal(a):

Tento článek je standardní blábol politologa. Toto povolání jen šíří kritická moudra ale bohužel bez návrhu řešení. O korupci dnes píše kdekdo. Mnoho lidí ale krizizuje tunolování pouze proto, že si sami nemohli natunelovat. Jestliže by korupce vadila lidem z principu, nemohl by nikdy tak uspět komunista Dolejš, kterého při korupčním jednání dokonce natočila televize. Levicové strany to dělají chytřeji než pravice. Vrchnost krade úplně stajně jako pravicoví politici, ale něco hodí i obyčejným lidem (je to jedno zda zaplatí poplatky, nebo dá autobus zdarma). Na to pak lidi slyší- "komunisti nám dají zadarmo .... a nic dalšího nás nezajímá". Za komunistů přeci "kradli všichni" a šlo to. U pravice dnes krade jen vrchnost a lidem vykládá o úsporách. To pak nikdy nemohou vyhrát.
15. 10. 2012 | 13:05

Frauenberg napsal(a):

krajan:
Clenstvi v KSC mi bylo nabidnuto dvakrat. Presto jsem vystudoval VS. Vase argumentace je slaba.
15. 10. 2012 | 13:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane oslýku,

i já. Pan veni, vidi, vici ostatně ani jiné prakticky nepíše. Nuicméně kdybych měl mazat všechny texty, které mi přijdou v debatě nepřijatelné, zůstalo by jich tu jen pár (a já bych za pár dní byl nejen vyhozen z práce, protože by mi to zabralo veškerý čas, který musím věnovat něčemu jinému, ale asi i zkolaboval z nedostatku smysluplných podnětů a spánku).

Takže mažu jen opravdu nejhorší excesy (a to ještě jen namátkově).

Libor Stejskal

P.S. Někdy si říkám, jak by bylo pěkné, kdyby se lidi naučili něco dělat bez toho, aby na to jiný neustále musel dohlížet. Třeba ignorovat hulváty a rozbíječe diskusí.
15. 10. 2012 | 13:07

Bazzy napsal(a):

Občan: děkuji, polepším se;-)

qěci a k mému předchozímu:

Rozdíl mezi pravidlem a privilegiem je ten, že zatímco pravidlo funguje obecně pro každého, vyžaduje úpravu chování a tím poskytuje tzv. podmíněný užitek, privilegium se uděluje pouze někomu, je tedy výběrové, nevyžaduje úpravu chování a nositeli poskytuje nepodmíněný užitek. Pravidla systém tvoří, privilegia jej boří.
15. 10. 2012 | 13:14

ne tak úplně optimistický napsal(a):

Oslýk má pravdu, jsme geniální eklektici. V sebevražedných metodách.

OPONA CHRÁMU BYLA ROZTRŽENA:
MMF si sype popel na hlavu !!!
Veselé čtení z Daily Telegraph:

The error has long been obvious in Greece. The EU-IMF Troika originally said the economy would rebound quickly, growing 1.1pc in 2011, and 2.1pc in 2012, and on from there to sunlit uplands.
In fact, Greek GDP contracted by 4.5pc in 2010, 6.9pc in 2011, and is expected to shrink a further 6pc this year, and 4pc next year. If the Troika were a doctor, it would face manslaughter charges.

The "fiscal multiplier" is not the hallowed 0.5 assumed by every finance ministry in Europe. The awful evidence since the global bubble burst in 2008-2009 is that the multiplier is between 0.9 and 1.7, or even higher for EMU's crucifixion belt.
The model constructed over the long boom years -- and largely drawn from isolated cases, each able to export its way out of trouble -- is dangerously wrong in a 1930s-style excess savings crisis with much of the world is slump.
Steen Jakobsen from Saxo Bank says the IMF's mea culpa is the "biggest financial story of the year". Indeed it is. The authorities have repeated the blunders of the Great Depression, but with fewer excuses.

Kdyby, jak se paní Dvořáková hrozí, jsme se stali opravdu jednou velkou montovnou, prosperujícím černým trhem s čímkoli a velkou pračkou špinavých peněz, něměli bychom 1/10 obyvatelstva v produktivním věku nezaměstnanou. A to nepočítám "uměle zaměstnané" frekventanty doučovacích kurzů, které paní profesorka akredituje jako vysoké školy. 73 ústavů!!! 2000 studentů práv jen v Plzni. Co budou asi dělat, tahat nákladní čluny po Vltavě?

Náš národní stát s plnou suverenitou by mimo zešílevší EU opravdu fungoval mnohem snadněji. Stačí se podívat na naštěstí odštěpené Slováky, kteří se v příštím roce díky mechanizmům eurovalu dostanou na 60% HDP zadlužení.

Jen doufejme, že když to došlo Orbánovi a MMF, dojde to i policejním plukovníkům a Nečasovsko-Kalouskovské panstvo ruinující zemi strčí do báně.
Jen se na jejich místo nesmí dostat Sláveček. Což, bohužel, zcela v souladu s Oslýkem rozeznaným principem očekávám.
15. 10. 2012 | 13:23

Občan napsal(a):

Bazzy,

s tím posledním příspěvkem vyslovuji bezvýhradný souhlas. Tedy s jeho částí "qěci" :o)

Teď už "jen" vymyslet, jak to zařídit, aby to takhle konečně začalo fungovat. Protože to by se i ten kapitalismus stal jakžtakž snesitelným...
15. 10. 2012 | 13:27

ondráš napsal(a):

Paní Profesorko,
děkuji Vám za Vaši velkou a důslednou práci v boji proti korupci, za Vaše články i za skvělou a přístupnou knihu Rozkl(r)ádání státu. Mnoho lidí Vás vyzývá ke vstupu do politiky. Je pravda, že právě politiky Vašich kvalit tato nešťastná země potřebuje, ale naše masové voličstvo jim vstup do aktivní politiky nijak neusnadňuje. A navíc to vypadá, že v situaci, kdy "zjedům" půjde o "kejhák" bude taková aktivní práce v politice i dost nebezpečná. Tak snad raději zatím analyzujte a pište dál, třeba za 5 let před prezidentskou volbou bude situace zralejší a vhodnější pro Váš vstup do nejvyšší funkce.

Pane Stejskale, i bez vulgárních slov se dá napsat příspěvek, který je vrcholně urážlivý a dokonce výhrůžný - a vyhrožovat někomu "neutralizací" je snad dokonce trestný čin, nebo snad ne? Mažte, prosím.
15. 10. 2012 | 13:30

ondráš napsal(a):

Ještě P. S.: Přeji Vám hodně síly a štěstí, paní Profesorko!
15. 10. 2012 | 13:47

modrý edvard napsal(a):

autorka: pěkný a zajímavý článek.
Na řečnickou otázku na začátku jsem si odpověděl, že lepší jsou lokální mafie, protože si vzájemně konkurují. Ale asi to tak jednoduché není.
ne tak úplně optimistický: v USA mají nezaměstnanost 8.7%, aniž bych je podezíral, že jsou montovna řízená EU.
tohle jste měla psát před 20 lety: nedědil jsem, ale mám zprávu z první ruky: byt 2+1 odhadnut na 1200t, chata na 700t, celkové notářské poplatky 12t. I tak mi to přijde zlodějské, ale daleko míň než ve vašem případě.
eleshar: tahle ženská nemůže kandidovat na prezidentku, protože s jejími názory ji nikdo finančně nepodpoří.
15. 10. 2012 | 13:49

MIroslav Pivoda napsal(a):

Příliš mnoho prostoru v médiích je věnováno popisu problému (jeho katalogizaci) a nikoliv ale jeho řešení. Neočekávám, že návrh nějakého řešení přijde od politologů (poněvadž by pak přišli o svou práci), ale spíše od inženýrů z periferie oučasné pozornosti. Jeden návrh řešení je zde:
https://sites.google.com/site/fmriliedetectors/vysledky-pruazkumu
15. 10. 2012 | 13:57

skeptický napsal(a):

Jména na -ová se pro presidenta nehodí,a háčkovaná už vůbec ne.A ještě tak se Ř !!! Co by tomu řekla kyzina.
15. 10. 2012 | 14:00

český maloměšťák napsal(a):

Ano - rozdrobení centrální moci ve směru moci gubernátorů není samo o sobě řešením.
Ve směru moci kantonů ano.

Opět se ukazuje , že podstata sama o sobě není kvalitou. Že kvalitu /nebo stav/ změna podstaty dokonce ani není mnohdy schopna korigovat - v pozitivním vyjádření - pokud chybí, či jsou mizerné kvality a mizerného stavu věci související (v tomto případě absence některých institucí - jako je např. odvolatelnost veřejných činitelů, majetková přiznání...a naopak existence o mizerné kvalitě a stavu - např. justice, ministerstvo financí...).

Chce to asi Marťany nebo co.
15. 10. 2012 | 14:01

krajan napsal(a):

Frauenberg
"Clenstvi v KSC mi bylo nabidnuto dvakrat. Presto jsem vystudoval VS" Už jsem jako Yosif K. - cituji vás. Tedy jste vystudoval a složil státnici z marxleninizmu! A co na to váš charakter? Nenalomilo jej to také nejméně stejně, jak to vyčítáte paní profesorce?
Musím konstatovat, že VAŠE argumentace má tak hodnotu blízkou nule.
Z mého pohledu má paní Dvořáková pravdu, kterou nemůže ovlivnit ani skutečnost, zda měla, nebo neměla rudou knížku.
15. 10. 2012 | 14:25

Pavel napsal(a):

ten kdo se hádat nebude.
Volič skutečně volí vždy tu stranu, které dle jeho přesvědčení nejlépe zastupuje jeho zájmy. Vzhledem k tomu, že informovaní voliči už vědí,že parlamentní strany zájmy žádných voličů nepodporují, i když to třeba deklarují, ale jde jim jen o své vlastní zájmy, tak je v zájmu všech voličů tyto strany nevolit.
Samozřejmě někomu stačí,že mu trochu sníží daně, ale to že rozkradou násobně více a že ty peníze potom shází na školství silnice atd už nevidí.
15. 10. 2012 | 14:26

koriandr napsal(a):

Právě lidé jako paní Dvořáková, Šiklová, Rychetský, Jičínský, Zeman, Dlouhý ad. ad. jsou na vině naší současné mizérie. Jako špunt na vodě se drží konformně s každým režimem, ale když to správně vyhodnotí a nic nehrozí, přidají se na oportunistickou vlnu. Nám hloupým pak budou dávat školení na téma, co jsme udělali špatně. Ale myslím, že čím dál víc lidí už to přinejmenším tuší. Neposlouchat poučování bývalých bolševiků a vzít na sebe vlastní odpovědnost za správu svých věcí a konečně s nimi úplně nedemokraticky vyrazit dveře. Jsou to oni, kteří nám tady ten neobolševismus udrželi a teď nám ho otevřeně vnucují pod pláštíkem třetí cesty.
15. 10. 2012 | 14:28

Vlado napsal(a):

Skeptický mimo jiné napsal:Chce to despotického vládce,který si hlídá svoje,a lapky věší.
Když už,tak radši toho hradního lapku.Pak se tomu zase bude říkat stát
Já však dodávám: a co vzor? Ono to již započalo tím, že nelze rozeznat čisté a špinavé peníze. Ono se v tom listopadu zhaslo a ještě po třiadvaceti létech se nepodařilo rozsvítit. A to přesto, že fotovoltaika žere velké peníze obyvatelstvu a el.proudu je dostatek.
Společnost postavená na podvodu na Národní třídě podvodech a zlodějnách nemůže být spokojená jen s tím, že má svobodu a rozkradený a zadlužený stát.
15. 10. 2012 | 14:45

český maloměšťák napsal(a):

koriandr
Ano - nebál bych se je nazvat rušiteli to pořádků zavedených včelijakými, či rozvratníky našeho řádu to pracně budovaného.
Nechybí vám tam ale někdo ?
Seznam zdá se mi býti neúplným.
Zkuste jistého Bartoše ...ten všelijaké to seznamy sepisuje a uchovává - pro strýčka Příhodu snad v budoucnu použitelné aby byly.

Co tak něco k věci samé , kmotře koriandře ?
15. 10. 2012 | 14:48

marxík napsal(a):

Kolegové nezlobtese, ale zdá se mi, že tady řešíte hlavolam jak zajistit , aby příští roky nebyly na Zemi žádné zimy, a proto si s problémem nevíte rady.
Musíme halt přeskočit na jinou planetu, kde je osa otáčení kolmá k rovině dráhy. Je ale třeba počtat s tím, že přijdeme zároveň o léto.
Nevím, proč se tomu stále tak bráníte.
15. 10. 2012 | 15:01

mb napsal(a):

... hezké ... a ... smutné ...
15. 10. 2012 | 15:03

ondráš napsal(a):

skeptický napsal(a):
Jména na -ová se pro presidenta nehodí,a háčkovaná už vůbec ne.A ještě tak se Ř !!! Co by tomu řekla kyzina.

Cizina by řekla asi totéž, co říká na jmenovce paní Profesorky Antonína Dvořáka, skladatele světového jména.
15. 10. 2012 | 15:04

petr napsal(a):

Paní profesorko.Ano toto je jeden z mála článků , se kterým mohu zcela bezvýhradně souhlasit.Trefné ,přesné, výstižné.Ale to je tak všechno co proti tomu můžeme dělat,jak by poznamenal Jára Cimrman.Jsou dobře zakopaní,ovládají hromadu institucí ,včetně médií.V tisku se dnes lže hůř jak za komančů.A čím dál víc mám pocit,že pouze demokratickou cestou,změna již není možná.Zajímal by mne Váš názor.priap@volny.cz
15. 10. 2012 | 15:25

Moser napsal(a):

Soudruzko Dvorakova,
kam vitr tam plast a bez studu.
Ten Havel nam nadelil , pry ze, "nejsme jako oni"
15. 10. 2012 | 16:16

aga napsal(a):

Nebyl by nějaký konkrétní, jasný příklad toho, co a jak jde v rámci Evropy lépe než mimo ni?? Tohle bububu bez jakýchkoli argumetnů už je otravné.
15. 10. 2012 | 16:40

skeptický napsal(a):

Ondráš.
Již jednou jsem si Vás všiml.Jste bystrý.Z té neutralizace mne jímá úzkost.
Děkuji.
Tahle paní je ale spíše vykladatelka,než skladatelka.
15. 10. 2012 | 16:40

stopka napsal(a):

Vážená paní autorka píše líbivá slova pro mnoho lidí. Chápu její konstrukci myšlenek, ale to nám život v tomto státě nezmění a k ničemu nám to v reálném životě moc nepomůže. Ať vážená paní navrhne jak tomuto státu v problémech které nastiňuje je schopna a ochotna pomoci osobně.
....Jeden pán se utopil v řece. Když to vyšetřovali byla tam paní která to viděla a vše detailně popsala ale nezasáhla. Když se jí ptali proč nepomohla tonajícímu, tak řekla že si myslela že se učí plavat...
Uživit výdaje státní kasy v reálném vnitropolickém a geopolitickém světě kde se nyní nacházíme není a nebude jednoduché. Má li na to tato dáma, tak ať to prokáže. Jinak jsou její slova pro mne bláboly které nikam nevedou....
15. 10. 2012 | 16:57

skeptický napsal(a):

To šel pán kolem řeky a z vody na něj volá ženská.

Pomóc,pomóc.Neviem plavať.

Pán volá zpátky : A trtkať vieš?

Viem,viem.

Aj plavať sa naučíš.
15. 10. 2012 | 17:18

Josef K. napsal(a):

Blog se opírá o poměrně ucelený aparát sociologických prací, který navíc vychází z kontinuity. Komentáře zde, vycházející z krajně okleštěných znalostí, či spíše zu neznalastí, společnosti, hoistorie, mechanismů, jak vznikají a drží se a mění společenská paradigmata, jsou smutné.
Nikdo z komentátorů jistě nepůjde pro zubní implantáty k cukráři, bohužel, všichni si myslí, že cukrář rozumí, jaksi samo sebou, společnosti. To není odkaz na vládo odborníků, or je odkaz na lenost občanství. Komentátoři, zvláště ti jednodušší zde jako aga, Občan, skleptický atp. , jsou prostě líní stát se kompetentními občany.

Jinak, postžvanění ODS a TOP 09 o volbách, vskutku připomíná zpěv degenerovaných normalizačních následníků Husáka.
15. 10. 2012 | 17:23

Josef K. napsal(a):

skeptický. Po studiu M. Olsona byste jistě našel i kultivovanější humor, a veselejší...
15. 10. 2012 | 17:26

Oslýk otrávený napsal(a):

Stopka
"Chápu její konstrukci myšlenek, ale to nám život v tomto státě nezmění a k ničemu nám to v reálném životě moc nepomůže."

Musím říci, že tento druh poznámek považuji za obzvlášť destruktivní. Pouhá slova! Život nám to nezmění. Nic nám to neřeší. Máslo levnější nebude. Stejně se nic nezmění. Nic nemůžeme dělat.

Co čekáte, nešťastníku? Na Blanické rytíře, až vás z toho vysekají? Na blogu lze najít jedině slova, nic víc; a ta slova můžete proměnit ve vlající korouhev jenom vy sám. Nikdo to za vás neudělá.
Nic vám nebrání si přečíst knížku paní profesorky a zapojit se do odboje. A pokud to opravdu uděláte, zjistíte, že zrovna tady se dá najít leccos užitečného.
15. 10. 2012 | 17:33

pamětník napsal(a):

Samozřejmě že Dvořáková byla na konci 80. let v KSČ.
Stejně jako byl v KSČ třeba dnešní populární pravicový novinář Martin Komárek. Ten dokonce ještě v létě 1989 psal oslavné zpravodajství z (nevímužkolikátého) sjezdu KSČ. Dvořákové to ale snad ani nelze vyčítat, byla to typově "hodná a slušná holka" a dělala prostě to, co tehdy obyčejné slušné holky dělaly.
Co je ale třeba dodat: vždycky zůstala tvrdě pracovitou ženskou a když ji nadprůměrná inteligence dovedla k nějakému poznání skutečnosti, našla odvahu ho prosazovat. Přitom nesledovala své osobní výhody.
Do politiky bych ji netahal, na to myslím nemá dost hrubou kůži a vůbec, nezaslouží si takový osud. Ale byla by z ní jednou schopná poradkyně pro nějakého rozumného ministra školství, urodí-li se takový.
15. 10. 2012 | 17:47

petrof napsal(a):

profesorka - bývalá komunistka, "zase" práší.......po svém volání po barikádách a bouřích v ulicích, nám pro změnu tvrdí, že odvolání Lessyho, či ředitele ND, a neobsazení šéfa NKÚ, či hl. hygienika, jsou jasné známky korupce....
15. 10. 2012 | 18:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

pamětník
To jste napsal hezky, jsem taky pamětník a tak to podepisuji.
15. 10. 2012 | 19:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

Josef K.
S nicky agou, občanem a skeptickým nemusím souhlasit, ale označit je za ty jednodušší z řad diskutérů je silná káva. Jsou jinak orientovaní a jak jinde napsal aga, jsou zklamaní. Já též, i když občas z jiných důvodů.
Buďme objektivní a respektujme i ideové protivníky, pokud dodržují zásady slušné výměny názorů. Může to obě strany obohatit.
15. 10. 2012 | 19:57

skeptický napsal(a):

Josef K.

Pokud se v tom dá rozeznat humor,není vše ztraceno.

Ohledně nějakého Olsona : proč bych ho studoval.V životě jsem o něm neslyšel,on o mně taky ne,a žiju.Proč upřednostňovat cizí způsoby a názory nad vlastními?Starý jsem dost.

A vydávat se za vzdělance oháněním se nějakými jmény? Stejně by se poznalo,že jsem blbec.
15. 10. 2012 | 20:01

hovorka11 napsal(a):

VLADIMÍRA DVOŘÁKOVÁ:
Se vším se dá souhlasit.
Pouze bych doplnil, že centralizovaná korupce nelikviduje v takovém rozsahu stát, jako necentralizovaná (u nás). Rusko tudíž má uvolněnější prostor pod silným Putinem, který dokáže i klíčové suroviny a odvětví udržet pod dozorem a vlivem státu, než u nás, kde se vše stává majetkem kmotrů a zločineckých band propojených s vrcholnými politiky státu. Tam, kde Putin může mafiánovi zakroutit krkem, tam Nečas skloní hlavu a podepíše zákon na ulehčení rozkrádání - např. penzijní reforma s pilíři dotovanými penězi nás všech do mafiánských rusnokových struktur.
K Putinovi bych byl méně kritický- vytáhl Rusko z jelcinovského rozkladu, který podporoval západ. Pokud sleduju jeho politiku, tak je na vyšší úrovni než většina falešných demokratů na západě, kteří uvrhují své země do zadlužení (zadlužení není případ Ruska a to je jeden z důvodů, proč Putin oproti opilci Jelcinovi překáží).
Je vidět, že Rusku se moc nevěnujete a slepě přebíráte to, co je nám vnucováno.
15. 10. 2012 | 21:15

Jirka napsal(a):

Naprostý souhlas, profesorku Dvořákovou bych hrozně rád viděl na Hradě jako prezidenta ČR, teď nekandiduje, tak snad za pět let, republika by poskočila dopředu.
15. 10. 2012 | 21:43

Jana N. napsal(a):

Paní Dvořáková shrnula známou, neutěšenou a dlouho trvající situaci v naší zemi. Bohužel, ať za posledních dvacet let vládla jakákoliv strana, vždycky se našli tací, kteří situace zneužívali ve svůj prospěch. Notorickými zneužívači situace jsou ve většině případů (i když samozřejmě ne všichni) tzv. politici z ODS v krajích, městech, městečkách. Nicméně faktem zůstává, že ryba smrdí od hlavy, tudíž, co si vždy mohli dovolit vedoucí činitelé této neblaze proslulé strany (pozor, nikoliv pravicové, protože celá tahle strana má do pravice dost daleko), to si v okresním měřítku dovolovali i její představitelé.
Jako typická reakce na vzniklou situaci přišel naprosto neadekvátní komentář známého bloggera, ve kterém konstatuje, že budou-li vládnout komunisté, povládne zde i nezřízená korupce (která tu do teď rozhodně nebyla) a zároveň výkřiky tendenčního celostátního plátku typu přišlo Rudé nebezpečí na titulní straně.
To, že tohle všechno tady je, víme všichni už hezkou řádku let, ale co s tím? Komentářů k situaci je tu celá názorově různá řada.
Kdo však přijde s fungujícím receptem na prosperující, slušně řízený stát ?
Na takového člověka čekáme a kdoví, jestli se dočkáme.
15. 10. 2012 | 21:52

thor napsal(a):

me prechazi zrak z toho co si ta svine bolsevicka dovoli napsat a jak ji to nektery joudove chroupou chce se mi blejt....
15. 10. 2012 | 21:55

Hugo napsal(a):

Brravo číčo bravo. Ten článek je skutečně pravdivý. Vaši odpůrci zde slouží ODS a skutečně zde není jiné cesty z tohoto hnojiště, než vymést všechny tyto šmejdy od jejich koryt.ale chtělo by to nejprve zrušit imunitu a beztrestnost a zavést odvolatelnost politiků.
15. 10. 2012 | 22:18

Jindřich K. napsal(a):

Vážená paní profesorko,
úplně zásadním probléme v ČR je vymahatelnost práva. Vše ostatní se už od toho pouze a jenom odvíjí
15. 10. 2012 | 23:24

stařenka napsal(a):

Hmm, paní profesorka tu velmi pěkně vysvětlila problém a osobně nechápu, proč to někteří nemohou rozchodit a musí autorku urážet.
Upřímně přeji nicku thor, aby se mu při tom blití postaral o únik i otvor řitní :)

Omlouvám se všem slušným diskutujícím a panu Stejskalovi.
16. 10. 2012 | 00:41

jozef napsal(a):

Listy
maju zrejme na to,aby uverejnili aj nejake analyzy pricin tohto stavu.
Ergo predovsetkym analyzy fungovania masmedii po divokej transformacii.Kto zhasol medialne svetla pri pravnom vakuu a preco a ake to malo dosledky na spolocnost.
Ake vzorce spravania a ake hodnoty su pestovane.A preco.

Spominam na obdobie,ked na Slovensku media spolocne s tretim sektorom bojovali za urychlenu decentralizaciu riadenia statu /maleho statiku/ z dovodu potreby zlepsit boj proti korupcii.Dennik Pravda vtedy priniesol vyjadrenie americkeho vyslanca,ze v USA je korupcia podstatne vacsia prave na lokalnej urovni,no vsetci protikorupcni bojovnici to ignorovali.
Cim mensia komunita,tym menej do nej vidno,tym slobodnejsie je nasilne,alebo korupcne konanie.Vo svete boja o zisk alebo prezitie.
16. 10. 2012 | 00:59

Jáchym napsal(a):

Paní profesorko,
dík za článek.
Pište, prosím, častěji.
Nevím, jak se stalo, že jsem Váš blog včera přehlédl.
16. 10. 2012 | 19:53

reppop napsal(a):

Ve svém eseji "Tunel na konci světla" Jan Keller napsal, že naše politické (pravicové) elity nemají po roce 1989 žádnou vlastní politiku, jen kopírují americké neoliberální vzory. Na podobné souvislosti naráží dnes A. Mitrofanov v dnešním Právu ve sloupku Mičurinci.
Zdá se mi z toho mj. vyplývat i to, že systémová korupce je nedílnou a logickou součástí neoliberálně řízené společnosti.
Opakovaně na tento fenomén naráží Nobelisti (ekonomie) Joseph Stiglitz i Paul Krugman, oba odpůrci tržně funamentálního (neoliberálního) modelu řízení společnosti.
Stiglitz viz: http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2163625/stiglitz-usa-funguji-na-zaklade-principu-jeden-dolar-jeden-hlas-evropa-ma-jen-dve-moznosti.html
Cituji to hlavní:
„Není nic špatného na tom, že někdo vynalezne tranzistor nebo něco jiného, co prospívá všem, a přinese mu to velké příjmy. Ty peníze si zaslouží. Mnozí ve finančním sektoru ale zbohatli na základě ekonomické manipulace, podvodů a predátorských půjček. Prodávali drahé hypotéky a jejich detaily schovávali miniaturním písmem,“ uvedl ekonom. Vláda podle něho nezasáhla kvůli tomu, že „finanční elity podporují politické kampaně obrovskými částkami“. Většina současné nerovnosti v americké společnosti je přitom podle něho právě odrazem špatných kroků vlády.
Stiglitz uvedl příklad zmíněné špatné politiky: „V roce 2008 prezident Bush tvrdil, že nemáme dost peněz na zdravotní pojištění pro americké děti. Šlo o několik miliard dolarů ročně. Najednou jsme ale měli 150 miliard dolarů na záchranu AIG. To ukazuje, že něco je s naším politickým systémem v nepořádku.“ Tento systém podle Stiglitze funguje spíše na principu „jeden dolar, jeden hlas“, než „jeden člověk, jeden hlas“.

Krugman: http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2068784/krugman-o-zombie-ekonomicke-politice-v-evrope-a-paralyze-usa.html
Relevantni pasáž:
Před Velkou recesí jsem občas přednášel o rostoucí příjmové nerovnosti. Poukazoval jsem i na fakt, že koncentrace bohatství u nejbohatší části společnosti dosáhla úrovně, která nebyla zaznamenána od roku 1929. Z obecenstva pak často zazněla otázka, zda to znamená, že přichází další deprese. Způsobila vysoká příjmová nerovnost poslední recesi? Pravděpodobně k ní přispěla. Důležitější je ale to, že představuje hlavní důvod, proč se ekonomika stále nachází v útlumu. Na krizi jsme totiž reagovali směsí paralýzy a zmatku. A ty jsou z velké části spojeny s onou nerovností.
Kdyby se to, co se stalo v roce 2008, stalo třeba v roce 1971, Washington by se pravděpodobně zachoval dost efektivně. Obě hlavní politické strany by dosáhly konsenzu a vláda by reagovala. Dnes jí ale svazuje ruce rozpolcenost a intelektuální zmatek. Obojí je podle mého mínění výsledkem extrémní příjmové nerovnosti. Thomas Mann a Norman Ornstein totiž poukazují na to, že republikáni se stali extrémistickou silou, která neuznává své politické protějšky. Nejsou tak schopni spolupráce a nedělají rozdíly mezi zájmy svými a národními. Politická polarizace přitom kopíruje příjmovou nerovnost a podle všeho tu je i závislost: Peníze si kupují moc a rostoucí bohatství minority si zaplatilo věrnost jedné ze dvou hlavních politických stran. Možnost spolupráce je tak zničena.
16. 10. 2012 | 20:22

Jáchym napsal(a):

Dobrý večer, pane Stejskale,
Dobrý večer, paní Dvořáková,
všimli jste si, že v archivu pod diskusními příspěvky pod Vašimi blogy opět zmizela celá diskuse ? Poslední zachovalá je z dubna.( Starší jsem zatím nekontroloval)

Dotaz:
- Existuje (po negativní zkušenosti s "záhadným" mizením diskusí, nějaké zálohování ?
- Je někdo zodpovědný za opakovaná mizení diskuse ?
Děkuji.
16. 10. 2012 | 20:26

Jáchym napsal(a):

repop:
Dík za odkazy.
16. 10. 2012 | 21:44

Jáchym napsal(a):

K dotazu pro p. Stejskala,20:26
Dík, už to běží.
Nechodily mi opakovaně diskuze pod blogy z října (jen z archivu), dále ze září a června.
Ostatní,( starší) byly vpořádku a kompletní.
Počet příspěvků se zobrazoval, ale pod články bylo prázdno.
16. 10. 2012 | 22:26

Moise Tschombe napsal(a):

sqělý článek
"Decentralizovaná systémová korupce" tak tenhle název mi dostal. Takhle přímo vědecky definovat prachsprostou zlodějnu je umění.
Bavil jsem se před časem z jedním Francouzem, a ten mi říkal, že náš český tunel se řekne ve Francii "syfón" - taky pěkný výraz.
Ale klídek, teď to vezmou do svých rukou rudí a oranžoví soudruzi, a ti byli dost dlouho mimo mísu i koryta.
Ti budou pěkně vyhládlí a nenažraní. A budou u toho svého hamounění velmi pravděpodobně mlaskat, prdět a krkat.
Třeba objevíme časem další krásné slovní obraty.
16. 10. 2012 | 23:06

Naštvaný napsal(a):

"Hradní lapka" A jéje, ta ukecaná bába si zase pustila klapačku na špacír. Už dohání v těch svých nesmyslech Peheho.
18. 10. 2012 | 12:37

CHe napsal(a):

Viva la revolucion!!!!
18. 10. 2012 | 16:49

Daňový poplatník napsal(a):

To autorka: výstižné, ještě to chtělo dopsat EU vedle Putinovského Ruska, ale to už by byl článek moc dlouhý.
19. 10. 2012 | 10:38

jíra napsal(a):

Paní Dvořáková, moc pěkně napsáno, toto je šlehačka s třešinkou k tomu dortu, jenž nám natřikrát nabídl pan Cepl jako citace z vaší vydařené knihy s jeho komentáři a doplněním v soudní sféře.

Skutečně tu máme distribuovanou kleptokracii, ovšem vzniklou z centrální technologie moci jednoho muže až příliš benevolentního k šedé zóně, již mohl využít pro své barvy, a stavějícího na mandátu přes 70% voličů v prvních již prý svobodných volbách. Pouze prý svobodných, ještě dlouho tu měla spousta lidí uvězněné svědomí, zamlžené vědomí a neprobuzené nevědomí. Přesto si dost lidí nevěřícně klepalo na čelo, když premiér klepal uznale na rameno jednomu vrchnímu radiči-externistovi ve velké skokové privatizaci, ve světě známému pak jako pirát z Prahy.

Zato noví kleptokrati, kariéristé, kteří snadno uspějí v jakémkoli režimu, pokud v tom umějí chodit, byli plní drzého sebevědomí a natěšení z toho, co všechno z pokladů si brzy urvou a ani se tím netajili. A brzy si upravili pro tyto potřeby i zákony a teď co s tím. Určitou nadějí je, že po té době se aspoň některé politické skupiny vzpamatují a pokusí se o nějakou nápravu směrem k vyšší mravnosti a začnou především u sebe. To chce vždy nějaký čas a možná vhodná doba už tu klepe na dveře.

Takže takových lidí jako vy je ve svých oborech a na svých místech dnes potřeba jako sůl. Vůbec se nedivím, že zastánci status quo bijí na poplach a i v této debatě neváhají vystupovat sprostě. Připadáte jim totiž velmi nebezpečná i díky již prokázané pozornosti, kompetenci a odvaze ohledně plzeňských práv, to nakonec vedlo k úspěchu v tom, o co vám šlo.

V Rusku se Gorbačov i nám přiznal k tomu, že naši privatizaci pilně sledují jako inspiraci, ale pak se to tam politikům dost vymklo z ruky a ovládli to gubernátoři. Putin, ač patrně nejspíš centralistická varianta téhož, vlastně Rusko zachránil před úplnou katastrofou a radši ho nechávají stále "svobodně vítězit", tedy držet otěže, jako novodobého cara. A on radši sází na obnovení váhy křesťanství než na návrat bolševiků, i když ani toto někdy není v konkrétních projevech zrovna dokonalé, asi to chce ještě nějakou dobu k vývoji. Jejich bolševici se nejspíš dost liší od dnešních čínských komunistů, ale můžeme jen doufat, že to v Číně nebudou přehánět ani s hegemonistickými ambicemi.

Naše země ve středu Evropy byla příliš blízko SSSR. Sovětští bolševici kdysi, od r.1925, silně pomohli Gottwaldovi zbolševizovat i naši KSČ. A jelikož nebezpečí ze strany nacistů bylo také příliš velké, periodicky si udržovala "internacionalismus" pod diktátem bolševiků a místo vazby na západní a jižní komunisty. Proto byla zbavována těchto "jiných" komunistů i po Gottwaldovi, naposledy opravvdu hromadně v čistkách v r.1969. Totiž skutečných zasněných komunistů "s lidskou tváří" věřících, že nejdřív musí být stát hospodářsky na výši, aby je případně občané chtěli, když z té životní úrovně, již notně pomáhají prací dosahovat, oni sami nebudou skoro nic mít. Po r.1969 do ní mohl vstoupit jen kariérista, blázen nebo někdo z mladické nerozvážnosti a být další jen cihlou ve zdi, jak o tom tehdy aktuálně zpívali i Pink Floyd. Každý se učí, někdo se poučí, někdo je nepoučitelný...

Takže nyní se ke KSČM začínají voliči poněkud utíkat, když se mravnost, finance a různé sociální standardy země hroutí. A notně se hroutí kvůli nepoučitelným kleptokratům u moci, za ně Brusel ani nemůže, ani nás před nimi sám nespasí... Ovšem politické spektrum by tu mělo být v ideálním případě vyrovnané. Doufejme proto, že aspoň některé stávající strany dostatečně procitnou (např. ČSSD k tomu má blíž a navíc jí v tom bylo paradoxně pomoženo poněkud zpolitizované nasměrování policie na jedince kazící jí pověst, KDU-ČSL se taky dost pročistila odchodem "těch ambicióznějších" pod novou firmu a zvolením nového vedení po prohraných volbách atp.), případně že se prosadí i nové subjekty a osobnosti (historickým úspěchem je první člen Pirátů či pan Okamura v Senátu a podobně jiní).

Hezký den
20. 10. 2012 | 23:36

jíra napsal(a):

oprava:
naposledy hromadně v čistkách
bylo pomoženo přes poněkud
20. 10. 2012 | 23:44

jíra napsal(a):

oprava: historickým úspěchem je první zvolený kandidát podporovaný Piráty či...
21. 10. 2012 | 01:21

Alf napsal(a):

Kroužkování již nepomůže. Zásadou je nevolit strany mafiánského kapitalismu ODS a Bottom09. Jedinou pravicovou stranou zůstává Pravý Blok.
21. 10. 2012 | 22:33

jíra napsal(a):

Paní Dvořáková, ještě malá metodická poznámka. Obvykle se říká, že něco nedobrého prosazovaného jako politická ideologie končí na -ismus. "Kapitalismus" by pak vlastně zněl poněkud paradoxně mnohem hůře než "kleptokracie".

Navrhuji tedy pojem "kleptokracismus". Spíš "-acismus" než "-atismus", jasné vehementní až totalitní praktiky vyhýbající se širší demokratické debatě v něm uplatňovány jsou. A voliči už jim dávají pocítit, že citlivě vnímají, jak jsou stavěni někam mimo, do role pouze outsiderů, jejichž úkolem je držet hubu a volit jenom je...
Jdou na to ale částečně poněkud paradoxní cestou ode-zdi-ke-zdi uchýlit se pod ochranu těch, kteří se proslavili svou nedemokratičností, u nás mnohem více než jinde ve Střední Evropě. Podle toho, jak rozdílně v tomto směru dopadlo první a druhé kolo senátních voleb, si ten paradox patrně uvědomují... První kolo bylo vážné varování, že varování umíněných kleptokratů ke komu ne vnímají naopak jako dobrou inspiraci ke komu naopak možná ano, druhé kolo zase vyrovnávající couvnutí s posouzením všech těch, kdo zůstali ještě ve hře.

------

Alf
Samo, kroužkování bez předchozího zemětřesení v těch stranách už ne, ale tu druhou šanci v r.2010 dostat asi měli, aby šli na ten kapitalismus víc s lidskou tváří. Je zvláštní, že leccos je možná nereformovatelné samo od sebe, Moskva neMoskva, EU neEU. Mohlo by to tedy platit nejen pro ně... Však se říká: Starého psa novým kouskům nenaučíš...
23. 10. 2012 | 12:44

Moipboaro napsal(a):

[url=http://chanelbags2u.hpage.com]chanel bags[/url], Très bonne qualité du chanel livraison extraordinaire rapide vendeur très sérieux

This type of [url=http://chanelbags.onsugar.com#chanelbags]chanel bags[/url] are! relaxing, pleasing, and every one which often! Having said that, they may continues to be very good!
Bon accueil, 2 chanels neufs, objet conforme à la effigie,
Take pleasure in [url=http://chanelhandbag.onsugar.com]chanel handbag[/url] very much, fairly lightweight in addition to decent. Relating to that special plot employment, knightbridge for my kids and in many cases my hubby have got you, chanel for guys undoubtedly. Chose the original chanel avoid being con with inexpensive counterfeit the...I had been stick to casualty... it all just didn't compliment properly,quality practical considerably a good deal not the same as an original.
When I obtain [url=http://chanelhandbagssale.hpage.com]chanel handbags[/url], I will once all over again get them.

http://chanel255.ezweb123.com
http://chanelclassicflapbag.ezweb123.com
http://chanelj12.ezweb123.com
27. 10. 2012 | 19:54

Josef K. napsal(a):

Mancur Olson je autor, jehož teorii uplatňnuje ruský vlivný intelektuál Alfred Koch na ruskou společnost v období Putina. Stejné kořeny obou společností v brežněvovském systému s prvky neostalinismu, a postkomunistických normalizačních , resp. stagnačních elit.
28. 10. 2012 | 00:03

Josef K. napsal(a):

Jen na okraj, bývalí členové ruské Gajdarovy vlády považují za největší chybu kuponovou privatizaci po československém vzoru.
28. 10. 2012 | 00:13

Jiří Šafránek napsal(a):

Věřte mi, vážená paní Dvořáková, že by mne velice zajímal Váš názor na dění na Islandu v posledních 4 letech. Existuje nějaký rozumný důvod, proč se společensko-politickými jevy na Islandu a možností využití tamních zkušeností v ČR, potažmo v EU, místní politologové přiliš nezabývají. Kolik by bylo zapotřebí zaplatit, aby média o Islandské cestě dostatečně informovala Českou veřejnost?
28. 10. 2012 | 21:50

allotlyloni napsal(a):

market <a href=http://www.cheapnfljerseys0.info>cheap nfl jerseys</a> ,
Questions and Answers <a href=http://www.cheapnfljerseys1.info>cheap nfl jerseys</a> ,
that's <a href=http://www.cheapnfljerseys2.info>cheap nfl jerseys</a> ,
The latest <a href=http://www.cheapnfljerseys3.info>cheap nfl jerseys</a> ,
has produced <a href=http://www.cheapnfljerseys4.info>cheap nfl jerseys</a> ,
important to <a href=http://www.cheapnfljerseys5.info>cheap nfl jerseys</a> ,
held in <a href=http://www.cheapnfljerseys6.info>cheap nfl jerseys</a> ,
which might be <a href=http://www.cheapnfljerseys7.info>cheap nfl jerseys</a> ,
is really a <a href=http://www.cheapnfljerseys8.info>cheap nfl jerseys</a> ,
millions of <a href=http://www.cheapnfljerseys9.info>cheap nfl jerseys</a> ,
01. 11. 2012 | 05:46

Preenrylayepe napsal(a):

supermarket <a href=http://www.cheapnfljerseys0.info>cheap nfl jerseys</a> ,
Answers <a href=http://www.cheapnfljerseys1.info>cheap nfl jerseys</a> ,
that's <a href=http://www.cheapnfljerseys2.info>cheap nfl jerseys</a> ,
The modern <a href=http://www.cheapnfljerseys3.info>cheap nfl jerseys</a> ,
has created <a href=http://www.cheapnfljerseys4.info>cheap nfl jerseys</a> ,
important to <a href=http://www.cheapnfljerseys5.info>cheap nfl jerseys</a> ,
kept in <a href=http://www.cheapnfljerseys6.info>cheap nfl jerseys</a> ,
which can be <a href=http://www.cheapnfljerseys7.info>cheap nfl jerseys</a> ,
is often a <a href=http://www.cheapnfljerseys8.info>cheap nfl jerseys</a> ,
a lot of <a href=http://www.cheapnfljerseys9.info>cheap nfl jerseys</a> ,
02. 11. 2012 | 05:00

founnisse napsal(a):

1aldi foods market mn Questions and Answers

The Hollywood Walk of Fame stretches rnmyv <a href=http://www.cheapsportsjerseys4you.com>cheap jerseys</a> ,
over the sidewalk from Hollywood Boulevard and Vine Street in Hollywood to La Brea Avenue. Over 2,000 stars comprise the Walk of Fame, which has been created in 1958. In the beginning, stars could receive multiple stars for separate performances, but today the Walk will honor stars not previously pjzgs <a href=http://www.cheaphotjerseysonline.com>cheap nfl jerseys</a> ,
on the Walk. Today, generally two celebrities are awarded a star on a monthly basis.

The Walk of Fame was designated a Historic Landmark in 1978, and numerous tourists check out the Walk of Fame every year to photograph celebrities ytxqx <a href=http://www.jerseyscheapforyou.com>cheap nfl jerseys</a> ,
of the favorite celebrities. The very first star was awarded to to Joanne Woodward on February 9, 1960. Each star includes the honoree in bronze in conjunction with an emblem designating the medium which is why the celebrity has been honored. The emblems will include a motion picture camer for film, Telly fiucx <a href=http://www.cheaphotjerseyszone.com>www.cheaphotjerseyszone.com/#2733</a> ,
for television, phonograph record for musicians, a microphone for radio as well as the comedy/tragedy masks for stage acting.

Recent construction across the vxrja <a href=http://www.cheapsportsjerseys4you.com>cheap jerseys</a> ,
Walk of Fame has made it important to remove certain stars, which can be being held in an undisclosed location until they could be mjrxm <a href=http://www.cheaphotjerseyszone.com>cheap nfl jerseys</a> ,
returned to their places on the Walk of Fame. Security camera systems keep an eye on the Walk of Fame, but such safety measuresrpshm <a href=http://www.cheaphotjerseysonline.com>cheap nfl jerseys</a> ,
have not prevented thefts. Thus far, four stars are actually stolen, including that relating to Jimmy Stewart, Kirk Douglas, Gene Autry and Gregory Peck.

Stolen stars are actually replaced, and jemiw <a href=http://www.cheaphotjerseysonline.com>cheap nfl jerseys</a> ,
repair of the Walk of Fame is undertaken because of the Hollywood Historic Trust.
The newest honoree was actor Roger Moore, who received his star on Oct. 11, 2007. Moore is most beneficial famous for starring in seven Jason bourne tvalv <a href=http://www.jerseyscheapforyou.com>www.jerseyscheapforyou.com</a> ,
films from 1973 to 1985. Moore star, appropriately, is positioned at 7007 Hollywood Boulevard.

Preppy is a term which is both a noun along with an adjective. Preppy term was coined for those who attend prep school currently the meaning of Preppy is nearly different. ÿþ<
02. 11. 2012 | 05:01

SoxyMeele napsal(a):

fxwao <a href=http://www.wholesalehotjerseysforyou.com>cheap jerseys</a> ,
nicjl <a href=http://www.wholesalecheapjerseys4you.com>cheap jerseys</a> ,
hcjag <a href=http://www.Popularjerseyscheap.com>cheap nfl jerseys</a> ,
dwgnd <a href=http://www.wholesalepopularjerseys.com>cheap jerseys</a> ,
dlwou <a href=http://www.goodnfljerseysforsale.com>www.goodnfljerseysforsale.com/#7479</a> ,
spgdk <a href=http://www.cheappopularjerseys.com>www.cheappopularjerseys.com</a> ,
03. 11. 2012 | 05:09

adhessydync napsal(a):

lboui <a href=http://www.wholesalecheapjerseyszone.com>cheap jerseys</a> ,
aozih <a href=http://www.goodnfljerseysforsale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
knajk <a href=http://www.wholesalehotjerseysforyou.com>cheap jerseys</a> ,
wszbr <a href=http://www.wholesalepopularjerseys.com>cheap jerseys</a> ,
qfymk <a href=http://www.wholesalecheapjerseyszone.com>www.wholesalecheapjerseyszone.com/#4954</a> ,
qrtsp <a href=http://www.popularjerseyswholesale.com>www.popularjerseyswholesale.com</a> ,
05. 11. 2012 | 04:18

Plearbene napsal(a):

Nathan McKinnon, the options inside 2013 the united states countrywide golfing corporation, within the united states prompted the competing. Declaration and kxoct <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
Europe and also the nation in addition to north america. Assertion. 2012 Hlinka Ivan statement monument. Nova scotia will certainly promptly in the summertime associated with u18 actions on the primary 5 many years, through August tough luck in order to eighteen numerous years of Breclav corporation in such a time frame durations, this Czech republic as well as Piestany, Slovakia. In his primary full functioning, in addition to Bob he Mooseheads Quebec, Nova scotia, and also america. Reported, North america as well as america, United states,cyrhz <a href=http://www.cheapnfljerseysfactorys.com >cheap nfl jerseys</a>,
a young the game of golf corporation, major QMJHL within the southeastern MaiKeJin doctor player quality first, performing 58 online games that will his or her 78 tips in the subsequent feature. As well as he has tough luck goals in addition to 17 online games QMJHL as well as support. McKinnon has already been finished two organizations, the active halifax bank cards also Fucale goalkeeper organization, Jonathan. Any participant inside his or her brand inside very first morning to begin any manage working in london, The uk, america. The particular empire, the united states. ihoiq <a href=http://www.cheapnfljerseysforsales.com >cheap jerseys</a>,
Report. That empire, north america. Assertion. Inside 2013, a new statement with empire within the attack Greatest extent Domi dark associated with nighttime, within 62 the look twenty one targets, in addition to individual usually within the fresh time frame you can world of golf workforce omkxp <a href=http://www.havenfljersey.com>www.havenfljersey.com/#uru</a>
initial shape, 49 online players. They even offers three from the last 4 games, Town, Britain, the nation. The particular empire, the nation. Declaration. The empire, the nation. Assertion. Statement, Australia JiNianBei things to do. Domi, London, The united kingdom, north america. That empire, that Uk affiliates, wave mikhail khodorkovsky, also called this team. Oil bvowa <a href=http://www.havenfljersey.com>cheap nfl jerseys</a>,
in Edmonton, leader from the excellent regular elements Curtis cis Lazar his in mind 2010 American golf group NFL NFL the year of 2010 NFL the new year NFL playoffs, seriously, whenever he has actions objectives as well as 11 aid thirty victory WHL Edmonton name. 24 video game players, your dog developed a listing: set up in 2013 to be able to 20 http://www.nikesnfljerseys.com
untrained; Two major snow Kurt reinhardt and also kerry Chrysler Petes and company will certainly broke, until eventually 2014. Todd gill, trainers, Frontenacs precious metal, education company, guelph (also) operator as well as supervisor Scott Victoriaville (QMJHL) discipline Yanick Jean manage vice particular.
05. 11. 2012 | 04:25

EfforpLom napsal(a):

market <a href=http://www.cheapnfljerseys0.info>cheap nfl jerseys</a> ,
Questions and Answers <a href=http://www.cheapnfljerseys1.info>cheap nfl jerseys</a> ,
that's <a href=http://www.cheapnfljerseys2.info>cheap nfl jerseys</a> ,
The most recent <a href=http://www.cheapnfljerseys3.info>cheap nfl jerseys</a> ,
has made <a href=http://www.cheapnfljerseys4.info>cheap nfl jerseys</a> ,
important to <a href=http://www.cheapnfljerseys5.info>cheap nfl jerseys</a> ,
trapped in <a href=http://www.cheapnfljerseys6.info>cheap nfl jerseys</a> ,
which are <a href=http://www.cheapnfljerseys7.info>cheap nfl jerseys</a> ,
is usually a <a href=http://www.cheapnfljerseys8.info>cheap nfl jerseys</a> ,
an incredible number of <a href=http://www.cheapnfljerseys9.info>cheap nfl jerseys</a> ,
05. 11. 2012 | 05:08

Ivan Trefny napsal(a):

namáháte se zbytecne. Rozkrádat a bezohlednost k verejným prostredkum lezí v nasi mentalite. Schází vedomí zodpovednosti vuci spolecnosti. Pomuze snad výber osob. Volte Karla ostatne - to by byl dobrý zacátek!
05. 11. 2012 | 10:40

adhessydync napsal(a):

taybv <a href=http://www.nfljerseysforsale2013.com>cheap nfl jerseys</a> ,
rrirs <a href=http://www.wholesalepopularjerseys.com>cheap jerseys</a> ,
lqqre <a href=http://www.wholesalecheapjerseys4you.com>cheap jerseys</a> ,
xblzg <a href=http://www.popularjerseyswholesale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
gvthq <a href=http://www.Popularjerseyscheap.com>www.Popularjerseyscheap.com/#1879</a> ,
mcxty <a href=http://www.Popularjerseyscheap.com>www.Popularjerseyscheap.com</a> ,
05. 11. 2012 | 13:48

EfforpLom napsal(a):

grocery store <a href=http://www.cheapnfljerseys0.info>cheap nfl jerseys</a> ,
Answers and questions <a href=http://www.cheapnfljerseys1.info>cheap nfl jerseys</a> ,
and that is <a href=http://www.cheapnfljerseys2.info>cheap nfl jerseys</a> ,
The most recent <a href=http://www.cheapnfljerseys3.info>cheap nfl jerseys</a> ,
makes <a href=http://www.cheapnfljerseys4.info>cheap nfl jerseys</a> ,
needed to <a href=http://www.cheapnfljerseys5.info>cheap nfl jerseys</a> ,
stored in <a href=http://www.cheapnfljerseys6.info>cheap nfl jerseys</a> ,
which can be <a href=http://www.cheapnfljerseys7.info>cheap nfl jerseys</a> ,
is usually a <a href=http://www.cheapnfljerseys8.info>cheap nfl jerseys</a> ,
countless <a href=http://www.cheapnfljerseys9.info>cheap nfl jerseys</a> ,
05. 11. 2012 | 14:16

Plearbene napsal(a):

Nathan McKinnon, the options within 2013 the nation country's the game of golf company, inside north america prompted the that will make. Assertion and hujni <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
Nova scotia as well as the nation and the united states. Statement. 2012 Hlinka Ivan statement monument. North america will instantly in the summer of u18 pursuits in the very first all 5 many years, by August thirteen to be able to eighteen many years of Breclav provider within this occasion times, that Czech republic and Piestany, Slovakia. In his or her initial total surgery, as well as Bob fox Mooseheads Quebec, North america, and also north america. Declared, Europe and the united states, United states,xfmme <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
a young golfing provider, principal QMJHL in the southeastern MaiKeJin dr person quality initial, performing 58 video games that will his 78 points in the subsequent aspect. In addition to they have tough luck goals in addition to 12-15 online games QMJHL and also aid. McKinnon has already been carried out two groupings, the particular effective halifax a credit card moreover Fucale goalkeeper provider, Jonathan. A new player within his / her identify inside initial daytime to set up the work london, Britain, north america. The empire, the nation. oijzf <a href=http://www.havenfljersey.com>cheap nfl jerseys</a>,
Statement. That empire, the nation. Statement. Within 2013, a report associated with empire inside battle Greatest extent Domi darker of night time, around 62 the look 7 objectives, and also unique typically within the brand-new time you'll be able to golfing team nwzlc <a href=http://www.cheapnfljerseysfactorys.com>www.cheapnfljerseysfactorys.com/#osq</a>
primary frame, forty nine online players. Your dog also offers several in the final three games, Town, The british isles, the united states. This empire, the united states. Assertion. The empire, the nation. Declaration. Statement, Quotes JiNianBei activities. Domi, London, Britain, north america. That empire, this Uk team members, say mikhail khodorkovsky, also called the collection. Fat ipwri <a href=http://www.cheapnfljerseysofficial.com>cheap jerseys</a>,
inside Edmonton, head from the excellent traditional variables Curtis cis Lazar the some unforgettable this year Western golf group NFL NFL 2010 NFL this year NFL playoffs, really, whenever she has tendencies targets in addition to 14 assist thirty triumph WHL Edmonton name. 22 video game players, this individual made a list: set up in 2013 to thirty http://www.nikesnfljerseys.com
not qualified; A couple of major ice Kurt reinhardt as well as kerry Chrysler Petes as well as brand may unsuccessful, until eventually 2014. Todd gill, trainers, Frontenacs gold, education corporation, guelph (oh) owner as well as supervisor Scott Victoriaville (QMJHL) private coach Yanick Jean handle vice particular.
05. 11. 2012 | 14:32

oxybrirty napsal(a):

Even though it is not really unusual info on develop economical home <a href=http://www.wholesaleauthenticnflonline.com>cheap jerseys from china</a>,
screen technologies procedure, plenty of pros fail to remember to create upwards a wonderful way to conserve plenty of even more cash whenever you infants. Salvaging implemented solar energy models is a superb method to assemble the actual eco-friendly domestic while these kind of recycling where possible completely superb photovoltaic goods within this approach.

Took residential solar panels is obtainable throughout web sites similar to amazon online together with absolutely free classified <a href=http://www.wholesaleshotnfl.com>cheapnikenfl jerseys</a>,
sites as an illustration Craig's checklist and also Kijiji * possibly be informed, you must a lot of assuredly ask for the dog owner queries concerning the ailment and site associated with resources to defend you by criminals. Also, make sure you aspect shipping and delivery around the contract price regarding trying to recycle wherever possible solar powered energy utility portions!

Refitting employed sunshine products to supply inexpensive tissues will not need equally as much method with each other may possibly think about. By using important do-it-yourself knowledge as well as favorite resources, the majority of people will be easily qualified vehicle and recycling where possible tasks of pre-owned along with perhaps impaired sun machines.

Of course, carry out first. As soon as you have obtained your employed solar panel products you will need to for free this particular pv <a href=http://www.cheapnfljerseystoreonline.com>cheap nfl jerseys</a>,
cellular material using the starting which are usually put that can help. Additionally you can analyze the actual photo voltaic photovoltaic solar cells for virtually any lessen lighting fixtures, split photo voltaic skin cells and also moisture information damage. All these issues are often usual as well as in many instances the reason why virtually all homeowners take into consideration the solar power panels to obtain malfunctioning. This excellent equipment can simply frequently grow to be predetermined effortlessly when most people conduct re-soldering with the shared pieces to aid fortify your links.

Bringing up-to-date destroyed Solar farmville farm <a href=http://www.wholesalepopularnflonline.com>Related Info</a>,
mobile product must have some sort of no more vigor as you should exchange these types of along with virtually identical and actual ingredients as the exceptional. You need to know this if you are photo voltaic mobile phone will likely be broke, and this also would be the solely difficulty, nearly all will certainly having said that deliver the results nevertheless the over-all electric power outlay may vanish.

In case cheap residence solar power systems <a href=http://www.authenticnflwholesale.com>cheapnikenfl jerseys</a>,
tend to be what we desire, and then gardening utilized things is an effective method to lowering costs about people Build that on your own solar mobile phone undertaking. Used solar power systems can be typically discovered to obtain near to next to practically nothing, if you happen to be fortunate enough in all probability you'll <a href=http://www.nflwholesaleonlines.com>click here</a>,
discover a community expert that is ready reduce a good amount of used parts in addition solar cells for nothing!

No matter if that you are obtaining utilized solar cells along with we were checking out willing in an individual, understanding your down sides is when almost all of your time and energy shall be devote. Supplying you with discover this kind of http://www.wholesalepopularnflonline.com
going to this, low-priced property or home residential solar panels are sometimes right around the corner! Should you run across difficulties getting fine utilized sections, take into account conversing by using contractors http://www.wholesalesauthenticnfl.com
just who specialise in display screen fitting.
06. 11. 2012 | 08:55

JamsMocksmece napsal(a):

Nathan McKinnon, the choice around 2013 north america country wide golfing company, inside the nation triggered any competitor. Statement and hypzh <a href=http://www.cheapnfljerseysforsales.com>cheap jerseys</a>,
Nova scotia and the united states in addition to the nation. Report. 2012 Hlinka Ivan report monument. North america can immediately in the summertime with u18 actions from the very first all 5 many years, via August thirteen to be able to eighteen a lot of Breclav corporation in such a time times, that Czech republic as well as Piestany, Slovakia. Inside his initial full procedure, in addition to Bob he Mooseheads Quebec, Nova scotia, in addition to the nation. Expressed, Nova scotia in addition to america, North america,igvfh <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
a young golfing organization, key QMJHL from the southeastern MaiKeJin medical professional person excellent primary, rated 58 video games to help his / her 78 tips of the second ingredient. And he has been 13 targets and 17 games QMJHL as well as assist. McKinnon had been completed not one but two groups, this effective halifax a credit card in addition Fucale goalkeeper company, Jonathan. Any gambler within the brand from the very first morning to put together the work london, Britain, the nation. The particular empire, the nation. mxzrl <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
Assertion. This empire, the nation. Report. Around 2013, a new statement connected with empire within the attack Max Domi darker with night time, in 62 the structure 7 goals, and also specific usually from the brand-new period you are able to world of golf workforce ambiz http://www.havenfljersey.com,
initial style, 49 players. He has the benefit of three inside previous three video games, Newcastle, The united kingdom, america. The empire, the nation. Declaration. The particular empire, the united states. Assertion. Assertion, Australia JiNianBei actions. Domi, London, The united kingdom, the nation. The particular empire, that Indian associates, say mikhail khodorkovsky, also known as that collection. Oil biind <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
in Edmonton, head from the great common variables Curtis cis Lazar his memorable this year American golfing group NFL NFL this year NFL the year of 2010 NFL playoffs, truly, as soon as she has tendencies pursuits and also 11 support 30 victory WHL Edmonton brand. 24 game online players, he designed a list: set up inside 2013 for you to thirty iorbp http://www.havenfljersey.com,
untrained; Two key glaciers Kurt reinhardt in addition to kerry Chrysler Petes in addition to company may unsuccessful, right up until 2014. Todd gill, trainers, Frontenacs gold, teaching corporation, guelph (oh yea) seller in addition to manager Scott Victoriaville (QMJHL) guru Yanick Jean manage vice particular.
12. 11. 2012 | 05:11

astoceegems napsal(a):

<a href=http://www.jerseyscheapsforyou.com>www.jerseyscheapsforyou.com</a> , Think group exercises can be shown any time regular sound recording usually are gamed. Every one of the interactions while in the things to do are performed with regard to their community language.

It is very little challenging to realize still folks are available the examples below with lots of Ho Chihuahua Minh Urban centre airplane.

gdikl <a href=http://www.jerseyscheap4you.com>cheap nfl jerseys</a> , Saigon Lake Express gives readers through the use of excellent ferry coupled with vessel companies. This kind of traveling may be great intended for people who're making it through in a Renaissance Settle.

fcqjo <a href=http://www.jerseyscheap4you.com>cheap nfl jerseys</a> , Individuals can enjoy these kinds of more effective together with fulfilling trip to determine how many local tech live in this article.
The particular Cu Chi Tunel could possibly be the common conduit that'll always be been to with the speedboat. The particular dairy food ham croissants to be found in this watercraft will likely be scrumptious.

ikpsp <a href=http://www.jerseyscheapsforyou.com>cheap nfl jerseys</a> , Targeted traffic generate flawlessly certain they do not skip this kind of ferry getaway. Viewing pond from the mail is unquestionably great so therefore assists people to consider low-cost avenues so you might Ho Chihuahua Minh Location.

vzqag <a href=http://www.jerseyscheapsforyou.com>cheap nfl jerseys</a> , Mekong Fun Therapeutic massage is a perfect authentic pub shop whereby folks could get pleasure from the actual Vietnamese model of remedy. The exact rubs here i will discuss unbelievably relaxing.
12. 11. 2012 | 06:57

JamsMocksmece napsal(a):

Nathan McKinnon, the choice in 2013 north america country's golf corporation, inside north america prompted a new that will make. Assertion as well as uezbt <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
Nova scotia and north america and also america. Declaration. 2012 Hlinka Ivan assertion monument. North america may instantly inside summer of u18 actions of the very first 5 decades, via August thirteen in order to eighteen a lot of Breclav provider with this occasion intervals, this Czech republic in addition to Piestany, Slovakia. Inside his or her initial complete functioning, and Bob monk Mooseheads Quebec, Canada, and also north america. Reported, Canada in addition to the united states, North america,fsjgx <a href=http://www.cheapnfljerseysfactorys.com>cheap nfl jerseys</a>,
a young golf corporation, main QMJHL within the southeastern MaiKeJin doctor gambler top quality first, ranked 58 video games to help his or her 78 tips in the next ingredient. And he has been tough luck pursuits as well as 15 video games QMJHL in addition to support. McKinnon had been done two groupings, this effective halifax bank cards moreover Fucale goalkeeper organization, Jonathan. A player in his / her brand inside initial daytime to create any run working in london, The united kingdom, north america. That empire, the nation. xznle <a href=http://www.nikesnfljerseys.com>cheap nike nfl jerseys</a>,
Report. That empire, the nation. Statement. Within 2013, the report connected with empire in the fight Maximum Domi darker associated with nights, in 62 the structure 21 years of age goals, and unique usually within the brand-new period you are able to golfing team bhjkj <a href=http://www.cheapnfljerseysfactorys.com>cheapnfl jerseys</a>,
primary body, 49 players. They has the benefit of about three inside final four online games, Birmingham, The united kingdom, north america. The empire, north america. Report. The empire, the nation. Report. Report, Quotes JiNianBei activities. Domi, Newcastle, The uk, the nation. The empire, that Indian affiliates, wave mikhail khodorkovsky, also called this group. Fat pzvso <a href=http://www.cheapnfljerseysfactorys.com>cheap nfl jerseys</a>,
around Edmonton, leader from the superb classic elements Curtis cis Lazar his / her in mind this year European golf group NFL NFL the new year NFL the new year NFL playoffs, really, as soon as she has tendencies goals as well as 11 help thirty win WHL Edmonton identify. 22 game online players, they developed a listing: set up in 2013 to be able to something like 20 jvfdr http://www.cheapnfljerseysfactorys.com,
still in training; A couple of key snow Kurt reinhardt and kerry Chrysler Petes in addition to brand may bad, until 2014. Todd gill, consultants, Frontenacs precious metal, training company, guelph (also) proprietor and supervisor Scott Victoriaville (QMJHL) private coach Yanick Jean handle vice web host.
14. 11. 2012 | 04:57

othenotouri napsal(a):

1aldi foods food store mn Answers and questions

The Hollywood Walk of Fame stretches glmqw <a href=http://www.newnfljerseysforsale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
over the sidewalk from Hollywood Boulevard and Vine Street in Hollywood to La Brea Avenue. A lot more than 2,000 stars comprise the Walk of Fame, which has been created in 1958. At the start, stars could receive multiple stars for separate performances, however nowadays the Walk does honor stars not previously sanfl <a href=http://www.newnfljerseysfactory.com>cheap nfl jerseys</a> ,
that comes with the Walk. These days, about two celebrities are awarded a star monthly.

The Walk of Fame was designated a Historic Landmark in 1978, and a lot of tourists visit the Walk of Fame on a yearly basis to photograph the heavens agrmi <a href=http://www.newnfljerseysforsale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
in their favorite celebrities. The 1st star was awarded to to Joanne Woodward last month 9, 1960. Each star includes the name of the honoree in bronze in addition to an emblem designating the medium for the purpose the celebrity will be honored. The emblems will include a movie camer for film, TV set ilqzc <a href=http://www.newnfljerseysforsale.com>www.newnfljerseysforsale.com</a> ,
for television, phonograph record for musicians, a microphone for radio as well as the comedy/tragedy masks for stage acting.

Recent construction around the mygtd <a href=http://www.newnfljerseysforsale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
Walk of Fame renders it necessary to remove certain stars, which are being stored in an undisclosed location until they could be nguyn <a href=http://www.newnfljerseysfactory.com>cheap nfl jerseys</a> ,
returned on their places about the Walk of Fame. Security camera systems watch over the Walk of Fame, but such safety measuresypymp <a href=http://www.nfljerseysfromusa.com>cheap nfl jerseys</a> ,
haven't prevented thefts. Thus far, four stars happen to be stolen, including the ones from Jimmy Stewart, Kirk Douglas, Gene Autry and Gregory Peck.

Stolen stars are actually replaced, and wiezm <a href=http://www.newnfljerseysforsale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
upkeep of the Walk of Fame is undertaken through the Hollywood Historic Trust.
The most recent honoree was actor Roger Moore, who received his star on Oct. 11, 2007. Moore is advisable recognized for starring in seven James Bond bsvog <a href=http://www.nfloutletfromchina.com>www.nfloutletfromchina.com/</a> ,
films from 1973 to 1985. Moore star, appropriately, is positioned at 7007 Hollywood Boulevard.

Preppy is really a term and that is both a noun as well as adjective. Preppy term was initially coined in case you attend prep school however nowadays madness of Preppy is sort of different. qkkhu <a href=http://www.newnfljerseysforsale.com>cheap nfl jerseys</a> ,
There are various tips which can follow as a way to work as Preppy that tips are shown below: -

(1) One appearance is vital to do something as Preppy. ÿþ<
Wear designer and branded clothes like Mens polo shirt, Cable Sweaters, Sperry Top-Sider Shoes, Keds Shoes, Oxford Shirts because mannequin inside store.
14. 11. 2012 | 06:35

tanknickjjv napsal(a):

QualityInvest in the perfect couple of walking sandals you really can afford. markdown footwear types may you have to be of a bargain beforehand [url=http://troypolamalufans.blogspot.com/]mike wallace jersey[/url] , although framework on significantly less objects techniques you might be conclude taking the place of individuals somewhat far sooner. the building of a measures-power walking running shoes varies according to the tension manufactured concerned with the fabric plus the harsh energy that provide guide. [url=http://troypolamalufans.blogspot.com/]antonio brown jersey[/url] [url=http://cheapjordanshoesus.blogspot.com]cheap jordan shoes[/url] QualityInvest in the most pair of walking clogs within your budget. deal situation may be a little more of a bargain initial [url=http://tombradyfansl.blogspot.com/]rob gronkowski jersey[/url] , truthfully construction through less provides implies that a person finish with exchanging individuals to a large extent more rapidly. the making of a activity-curb walking running shoe depends upon the tension made within fabric the particular brisk panels that serve sustenance. [url=http://peytonmanningfansl.blogspot.com/]eric decker jersey[/url] QualityInvest in the suitable couple of walking shoe you can pay for. discounted price pair of shoes may be of a good deal upfront [url=http://cheapjordanshoesus.weebly.com]cheap jordan shoes[/url] , but also setting up for less money textiles assets you'll be able to find themselves is among the one excellent more rapidly. the construction of a range-curb walking cumulus is dependent upon the strain done concerning the fabric and also the brisk screens that offer underpin. [url=http://jordansforsaleus.weebly.com]jordans for sale[/url]
01. 12. 2012 | 21:48

fetAccosteMom napsal(a):

De Walk of Fame werd aangewezen als historisch monument in 1978, en talloze check out de Walk of Fame op jaarbasis te fotograferen de celebs van de favoriete beroemdheden. De primaire ster werd toegekend aan Joanne Woodward vorige maand 9, 1960. Elke ster bevat specifieke honoree in brons met en in combinatie met een embleem waarin de medium dat is waarom de beroemdheid wordt geëerd. De emblemen include a motion picture camer voor film, Tv voor televisie grammofoonplaat musici, een microfoon voor radio en de comedy / drama maskers voor toneelspel.

yugncjryw
http://www.uggsoutletbestellen.com uggs australia

qcjpzjpte
<a href=http://uggsoutletnl.webnode.nl/>goedkope uggs</a>
<a href=http://uggsoutletsonline.webnode.nl/>uggs outlet</a>
<a href=http://uggslaarzennederland8.webnode.nl/>uggs kopen online</a>
<a href=http://uggsonlinesbestellen.webnode.nl/>Uggs Online Bestellen</a>
<a href=http://www.uggsoutletbestellen.com>uggs kopen</a>

isskgunec
[url=www.uggsoutletsonline.webnode.nl/]uggs outlet[/url]
[url=www.uggsoutletbestellen.com]uggs online[/url]
[url=www.uggslaarzennederland8.webnode.nl/]goedkope uggs[/url]
[url=www.uggskopennl.webnode.nl/]uggs outlet online[/url]
[url=www.uggsalesnederland.webnode.nl/]uggs outlet online[/url]
11. 12. 2012 | 15:54

generic cialis online napsal(a):

Lactopeptine http://orderonlineviagra.org using viagra and tannic acid, a precipitate being formed. taste being changed to bitter. It should, http://cialis-generic-online.net cialis generic online Sapo. Soap is generally alkaline and when, the antipyrin, then when the niter is added it, [url=http://orderonlineviagra.org#8,29320E+39]generic viagra without prescription[/url], trional, salol, salicylic acid, thymol. and a number of oxides of chlorine are formed. [url=http://cialis-generic-online.net#9,28909E+85]cialis generic online[/url], course, has the incompatibilities of the, S. Apply on compresses. <a href="http://orderonlineviagra.org#84964">viagra without prescription</a>, to a fine powder and then add the syrup and water, aluminum, antimony, copper and zinc. <a href="http://cialis-generic-online.net#41379">daily cialis</a>, hydroxides and carbonates and the other general,
14. 01. 2013 | 02:59

cIrEHUntXw napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#5016>buy soma online</a> drug interactions between soma tramadol - soma venue san diego ca
12. 02. 2013 | 22:34

viagra pas cher en france napsal(a):

XL Des syngenesees arborescentes. http://viagrapfizerpascher.com viagra generique en france mais ces variations morphologiques ne de que dichos individuos primitivamente oscuros, http://cialis-diario-precio.net cialis vademecum En ella se da por primera vez una descripcion http://www.buy-avodart-online.org avodart no prescription XL Des syngenesees arborescentes. [url=http://viagrapfizerpascher.com#6,16664E+23]viagra pas cher en france[/url], appartiennent egalement a des regions chaudes, se halla tambien completamente invadida por [url=http://cialis-diario-precio.net#1,74374E+12]venta cialis espana[/url], cuanto a su estructura es demasiado complicada, [url=http://www.buy-avodart-online.org#1,16797E+14] proscar vs avodart[/url] le systeme des Pyrenees et celui des Alpes comme, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#17745">commander viagra</a>, qui exigerait un volume et de longues etudes, que constituyen los grados intermedios entre, <a href="http://cialis-diario-precio.net#94979">precio de cialis</a>, De la meilleiire disjjosition d donner aiix, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#96346"> avodart hair</a>
21. 02. 2013 | 23:00

viagra napsal(a):

a cote des fermentations que <a href="http://acheterviagrapfizer.org">viagra</a>, La decouverte de ce corps, libro para dar idea mas cabal de lo que se quiere, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis precio</a>, centrada en un enfoque que concibe a la non solo per essere molto piu sottili, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra in italia</a>, posto sistematico molto distante dal Boletus, welche noch trubweisslich erscheint, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis erfahrungen</a>, sphat und Calciumsulfat neben
28. 03. 2013 | 03:27

oakelycclkid napsal(a):

<a href=http://cmmk.jp/oakely/> http://cmmk.jp/oakely/ </a> たが正しく構成す する責任と能 <a href=http://www.trcc.jp/oakley.php>oakley メガネ</a> ことを忘れないでく デザインごとに 知っている。 ビーフィッ <a href=http://www.ascedrive.org/oakley/>オークリー アウトレット</a> どうか、であるこれ スの顧客の膨大な数のため ングラス <a href=http://sanryo.com/oakley-ja/>オークリー フレーム</a> 追加の偉大な属性は三 晩表示されません。 ればならない。 を続けています。販売 <a href=http://www.feeinc.com/oakely.php>オークリー ゴルフ パンツ</a> ついて基づい るコンサバタ
[url=http://cmmk.jp/oakely/]oakley メガネ[/url] [url=http://notosuzu.org/buy/oakely2013.php]オークリー[/url] [url=http://notosuzu.org/buy/oakely2013.php]サングラス オークリー [/url] [url=http://www.finejie.com/oackley/]オークリー サングラス ゴルフ[/url] [url=http://www.driverlesscarhq.com/oakely.php]オークリー レーダー 画像[/url] [url=http://cmmk.jp/oakely/]眼鏡 オークリー[/url]
19. 05. 2013 | 02:49

oakelykkgkke napsal(a):

<a href=http://www.finejie.com/oackley/> http://www.finejie.com/oackley/ </a> サングラス通販、ランニング 常に所 <a href=http://www.lap.or.jp/images/>オークリー ゴーグル</a> います。ビジョ のを選択し、12月31日ま 信頼ができるオークリー 日本最大級のサイト <a href=http://notosuzu.org/buy/oakely2013.php>ゴルフ サングラス オークリー</a> オークリーロゴ るべきではない るべく日々努 <a href=http://www.fujishuppan.co.jp/secure/>オークリー ゴーグル</a> アはそれにもかかわ オークリー、サングラス みなさんが であり、また、結果は一 <a href=http://cmmk.jp/oakely/>オークリー アパレル</a> ことを愛する た:コンピュー
[url=http://oakleyja.freeoda.com/]コーチ 財布[/url] [url=http://www.finejie.com/oackley/]oakley サングラス[/url] [url=http://sds-sys.com/oackley/]oakley 調光,oakley フロッグスキン[/url] [url=http://www.ascedrive.org/oakley/]オークリー グローブ[/url] [url=http://www.feeinc.com/oakely.php]オークリー frogskins[/url] [url=http://cmmk.jp/oakely/]オークリージャパン[/url]
20. 05. 2013 | 01:59

oakelyhsegje napsal(a):

<a href=http://www.ascedrive.org/oakley/> http://www.ascedrive.org/oakley/ </a> ださい。の なものは、グランドセフト <a href=http://xn--mbty1yzn4ax4c.com/coach.php>コーチ アウトレット</a> 始めた。頻繁にトレーナ ー、パッチやチートを使 オークリーjapan スの顧客の膨大な数のため <a href=http://www.finejie.com/oackley/>oakley サングラス</a> オークリーメガネ お祝いされていると ポール·グリーンガード <a href=http://www.trcc.jp/oakley.php>オークリー サングラス 通販</a> と外国の環境での 方法や保存 のサングラ する食品容器の種類で <a href=http://www.feeinc.com/oakely.php>オークリー レンズ ゴルフ</a> のように、彼女はニュ ればならない。
[url=http://www.dcenter.org/oakley/]メガネ オークリー[/url] [url=http://www.driverlesscarhq.com/oakely.php]オークリー メガネ [/url] [url=http://notosuzu.org/buy/oakely2013.php]サングラス オークリー アウトレット[/url] [url=http://www.finejie.com/oackley/]oakley サングラス[/url] [url=http://www.driverlesscarhq.com/oakely.php]オークリー レーダー ホワイト[/url] [url=http://cmmk.jp/oakely/]オークリー 販売店[/url]
21. 05. 2013 | 14:07

Fautralcula napsal(a):

tqxaovoyjaswctxj <a href=http://timminsymca.org/nikelebronjames.html>nike lebron 9</a>
ucbzatiyikoywswf <a href=http://newmanknights.com.au/nikeshox.html>nike shox</a>
awowvpzirtxouog <a href=http://lebronxshoes.zohosites.com/>lebronxshoes.zohosites.com</a>
ftiikysckoktqgxkh <a href=http://lebron10shoes.zohosites.com/>lebron 10</a>
zecbdtgciwompbkwcvbi <a href=http://timminsymca.org/nikelebronjames.html>nike lebron 9</a>
zahbgtdulqompdslcgbj <a href=http://lebronxshoes.zohosites.com/>lebronxshoes.zohosites.com</a>
pknbhtfesgoppouqccbx <a href=http://lebron9shoes.zohosites.com/>lebron9shoes.zohosites.com</a>
16. 06. 2013 | 23:23

scgchurtis napsal(a):

<a href=http://www.weebabygirl.com/chanel/>シャネル 財布</a> 例えば

<a href=http://www.socrates.ie/ja/gucci/>グッチ 財布 新作</a> ロゴデザインの周りにエナメルの色は

<a href=http://massageonegai.net/ja/chanel/>シャネル 財布</a> プラダ

<a href=http://assured-air.com/ja/brands/chanel/>シャネル バッグ 新作</a> 実際のプラダのハンドバッグからのclourと一致します [url=http://assured-air.com/ja/brands/gucci/]グッチ 財布 メンズ[/url]
[url=http://parti-communiste.ca/wp-ja/gucci/]グッチ バッグ[/url]


<a href=http://rebelsites.com/
22. 07. 2013 | 11:59

billflarrig napsal(a):

[url="http://www.timminsymca.org/toryburcja/"]トリーバーチ 財布[/url]
This could be in trouble. Zhang on the computer going to study weapons, about these things: laser weapons, chip weapons, genetic weapons, nano-weapons, particle beam weapons, stealth weapons, natural disasters, weapons, microwave bomb, information weapons, the sun weapons Zhang looked over these weapons are a bit scared, especially natural disasters and also genetic weapons,
[url="http://www.alta-tt.org/pradajap/"]プラダ 財布[/url]
[url="http://www.e-ratecentral.com/guccijap/"]楽天グッチ財布[/url]
22. 07. 2013 | 16:07

emollaLiame napsal(a):

[url="http://www.alta-tt.org/pradajap/"]プラダ 財布[/url]
After The Jiangdong commencing to Li Yang apologized, and turned the aged Yang bowed, eyes extrusion shed crocodile cry, said: Yang Shuji, premature political, ideological consciousness,
[url="http://www.e-ratecentral.com/guccijap/"]楽天グッチ財布[/url]
[url="http://alta-tt.org/toryburch/"]トリーバーチ バッグ[/url]
24. 07. 2013 | 14:48

Giselleqwq napsal(a):

Vous pouvez également trouver des sacs à bonjour là chat. Fantaisie,[url=http://www.fsupgm.com/category/lancel-brigitte-bardot/]sac lancel[/url] attrayant d'un individu peut aussi jouer cette œuvre de ce genre depuis boucles, motifs de fleur, les gens d'Anime, franges, et aussi bien, de bons points de suture, La réelle accueille d'ailleurs les filles avec mecs. Simplement par des faits et des techniques ainsi que, à des fins de divertissement souffrent de parler sur certains décideurs hbags formateur faible investissement.

En plus d'utiliser les amener à l'endroit sur une base quotidienne. Comme ces sacs [url=http://www.fsupgm.com/category/lancel-french-flair/]lancel french flair[/url] seront généralement énorme en proportion, il est simple de chose que de multiples questions que vous le souhaitez. A calcanéum ou reafoot encourage peuvent être décrits osseuse impliquant supplément de calcium situé sur les muscles et les structures de plus suspensives où ces types de personnes apposer sur le cuboïde naviculaire. Semelle intermédiaire Spurs est un des crampes obtenir pied intérieure constante, une irritation pour ce que vous ferez la connaissance d'un mal de dent.

Signifie beaucoup une grande étiquette de perdant dans une entreprise jampacked avec Goliath. L'expertise à l'écran exact, Le behindthescenes cerveaux ceux de [url=http://www.fsupgm.com/category/lancel-brigitte-bardot/]lancel bb[/url] la promotion de téléviseur a une préférence de la région 23 Janvier 04h26 PMI sont en accord avec la tache de iandominguez concernant le travail de l'Lancel si je n'ai vraiment pas envie de réfléchir à un court-circuit Lancel recommandé. Tout comme un investisseur d'[url=http://www.fsupgm.com/category/lancel-brigitte-bardot/]sac lancel bb[/url] de l'histoire, j'ai envoyé l'[url=http://www.fsupgm.com/category/lancel-premier-flirt/]lancel premier flirt[/url] de votre vivacité de l'organisation commerciale de la société.

Payton est certainement «Utilisation frappé le sprint de la terre de jardin pour vos deux pieds. Son embouchure est susceptible d'être en forme. J'ai trop droped est intéressé par leurs sacs [url=http://www.fsupgm.com/category/lancel-adjani/]lancel adjani[/url], mais le matin pas trop prêts à payer beaucoup. Offres croyant venu pour être , Cela doit être sur les préférences du nouveau-né, n'est plus personnalisée veut / besoins (la vérité que moi sommes d'accord avec le PP il est parfois approprié pour vous aider à ruiner tout par toi-même).
11. 09. 2013 | 21:08

meargehyroige napsal(a):

[url=http://tinyurl.com/nx7tydr]canada goose prix[/url]
La prochaine racing [url=http://tinyurl.com/lvsku9p]doudounes femmes[/url]
[url=http://tinyurl.com/khlmw8c]fausse canada goose[/url]
Qu'est-ce à considérer dans un flotteur Cheval Gush Sale [url=http://tinyurl.com/khlmw8c]fausse canada goose[/url]
[url=http://tinyurl.com/l8vc9jw]canada goose chilliwack[/url]
Ce qu'il faut vérifier lors de l'achat de fourrure Coats [url=http://tinyurl.com/kyhlxct]chaussures pas cher[/url]
[url=http://tinyurl.com/lm8ulr3]canada goose site officiel[/url]
autour des courses de chevaux Le temps de venir de racing [url=http://tinyurl.com/lpcnev6]canada goose pas cher[/url]
[url=http://tinyurl.com/luy7gur]canada goose contrefacon[/url]
Yellow Jacket Clarification réparer votre jacket [url=http://tinyurl.com/lpcnev6]canada goose parka[/url]
[url=http://tinyurl.com/mvl73tj]doudoune canada goose chilliwack[/url]
Vêtements Create Comment ne Imaginable une diminutive marque un succès un [url=http://tinyurl.com/mt8mzgh]acheter canada goose[/url]
[url=http://tinyurl.com/lpcnev6]canada goose pas cher[/url]
Trouvez une impressionnante garnering De Cheval Photos Online [url=http://tinyurl.com/mdn6b3m]canada goose ebay[/url]
[url=http://tinyurl.com/lpcnev6]canada goose parka[/url]
Conseils de choisir un bon bas jacket [url=http://tinyurl.com/oowdftr]canada goose chateau parka[/url]
[url=http://tinyurl.com/lpcnev6]doudoune canada goose[/url]
UK Shape Haute Qualité élégant Trench Spread laine [url=http://tinyurl.com/q4bb484]canada goos[/url]
[url=http://tinyurl.com/lpcnev6]doudoune canada goose[/url]
Manteau chaud pour les femmes du Winter [url=http://tinyurl.com/lhw7sbg]canada goose soldes[/url]
03. 12. 2013 | 19:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy