Když Bimbo střílí od boku

10. 05. 2013 | 16:08
Přečteno 5050 krát
O Miloši Zemanovi je – kulantně řečeno – známo, že ne vždy si zjišťuje fakta předtím, než něco prohlásí. Zářným příkladem toho byly i jeho výroky během debat prezidentských kandidátů. Naposledy se jeden z takových okamžiků udál během prezidentova expozé při návštěvě dolní komory parlamentu, kde prezentoval svou představu změn volebního zákona pro sněmovní volby.

Dle Zemana trpí všechny strany personální prázdnotou, když na volitelných místech bývají neznámí kandidáti. Změna volebního zákona by proto do politiky měla přivést oproti „šedým myším“ skutečné osobnosti. K tomu mají vést tři opatření: snížení kvóra preferenčních hlasů pro posun kandidátů, zvýšení počtu volebních krajů a zavedení panašování, tedy možnosti výběru kandidátů napříč kandidátními listinami. „Pokud jste si jisti, že máte osobnosti, nemáte se čeho bát,“ vyzval Zeman dle serveru Týden.cz Poslaneckou sněmovnu. Od Zemana tento návrh nezazněl poprvé, coby prezident jej prezentoval již při své návštěvě Senátu na konci března. Volebnímu systému dle jeho představ však chybí to elementární: funkčnost.

Zatímco snížení kvóra preferenčních hlasů z pěti na tři procenta v kombinaci s radikálním zvýšením počtu volebních krajů na skoro čtyři desítky (v průměru by na jeden volební kraj připadalo 5,5 mandátu) by bylo „jen“ naprosto zbytečné, jelikož v takto malých obvodech rozhodují preferenční hlasy o obsazení poslaneckých mandátů v rámci jednotlivých kandidátních listin ve vyšších hladinách, než je rozmezí mezi třemi a pěti procenty (viz například Karlovarský a Liberecký kraj v posledních volbách), pak zkombinování možnosti udělovat preferenční hlasy a volit kandidáty napříč kandidátními listinami by zapříčinilo, že by dle takového volebního zákona jednoduše nešlo volit.

Ve sněmovních či krajských volbách, kdy se volí stranické kandidátky, musí kandidát pro posun získat preferenční hlas od určitého procenta voličů své strany. Při panašování nic takového neexistuje, neboť vychází z jiné logiky volení. Volič buď volí celou kandidátní listinu (a tím i všechny kandidáty dané strany), nebo jednotlivé kandidáty napříč stranami. I když tedy při panašování volíte celou kandidátní listinu a neoznačíte ani jednoho kandidáta, hlasy se prostě někomu připočtou, jelikož ani jediný hlas nemůže zůstat „anonymní“, bez připočtení některému konkrétnímu kandidátovi ve prospěch jeho kandidátní listiny. Nejde to jinak, jelikož by při tomto způsobu hlasování ani nešlo zjistit výsledek voleb. Když se pak po sečtení hlasů rozdělí mandáty stranám (počet hlasů pro stranu se rovná součtu hlasů jejích jednotlivých kandidátů) a dojde na jejich přidělování kandidátům, tak se třeba v komunálních volbách kandidát posune, pokud získá minimálně 110 procent hlasů oproti průměru hlasů na jednoho kandidáta jeho strany. Toto ustanovení se může klidně zrušit a zvoleni budou kandidáti, kteří prostě získali nejvíce hlasů. Nijak ale na tento způsob volení nejde naroubovat získání určitého procenta preferenčních hlasů od voličů dané strany, kdy se kandidát na kandidátní listině posune, pokud ho označí tři či pět procent voličů (ostatně při panašování se ani neeviduje, kolik hlasů kandidát obdržel tím, že byla označena jeho strana, a tím, že volič zakřížkoval samostatně jeho jméno, jelikož to nemá pro personální obsazení přidělovaných mandátů žádný význam). Miloš Zeman by si zkrátka musel vybrat, kterou z těchto dvou variant chce ve volebním zákoně využít.

Českému prezidentovi coby prognostikovi nelze vyčítat neznalost detailnější problematiky volebních systémů. Tak se prostě stalo, že si z každého vybral to, co se mu na něm zalíbilo. Jen by se pak s někým mohl poradit, zda by takový volební systém mohl vůbec fungovat. To ale asi nebude to hlavní, oč (nejen) v tomto případě Zemanovi jde.


Vyšlo s podtitulem "Volební systém projektovaný podle představ Miloše Zemana by nemohl fungovat" v Revue Politika

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JAHA napsal(a):

Když Bimbo střílí od boku

Ale striela. A to je hlavne. Ze odboku, to je fuk☺.
10. 05. 2013 | 16:21

blue jay napsal(a):

Bimbo v akci,

http://www.youtube.com/watch?v=QOAQCrx-ww8
Gratuluji Cechum ze si zvolili prezidenta ktery se k nim tak hodi. Cheers.
10. 05. 2013 | 16:24

Londa napsal(a):

Navrátile, až ti to bude myslet alespoň z 1/10 tak jako Zemanovi, přijď, pohovoříme. A možná potom začneš mluvit trochu jinak
10. 05. 2013 | 16:27

Pavel napsal(a):

Mediální loby a její poskoci spolu s "pravdou a láskou" Zemana prostě nenavidí.
Kazi jím jejich zadání.
To se neodpouští.
10. 05. 2013 | 16:30

gaia napsal(a):

blue jay

myslíte, že kníže klimbá elegantněji?
10. 05. 2013 | 16:32

penzista napsal(a):

Londa,

Doporucuji ti tohle...klikni na video.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/226277-korunovacni-klenoty-opustily-pritmi-svateho-vita-k-videni-od-zitrka/
S tim nema vek nic spolecneho :-). Jsem starsi nez Zeman ale takhle se neklatim ani doma.
10. 05. 2013 | 16:35

smutný napsal(a):

Umíte si představit, že by p. Navrátil a jiní ve svých článcích nazývali Klause Kikinou?!
10. 05. 2013 | 16:35

zemedelec napsal(a):

Pane Navrátil.
Já myslím,že ani sám nepředpokládá,co navrhuje,že musí projít.Při tomhle složení vlády a parlamentu,už vůbec ne.Jak někdo občas píše,že si kapři sami rybník nevypustí,tak to taky tak odhaduji.Má to sice logiku,pustit více druhů ryb,aby ten rybník rozčeřily.
10. 05. 2013 | 16:36

blue jay napsal(a):

gaia,

Ne,

Zatim se nenaucil klimbat ve stoji. Mozna az se to nauci tak se taky stane prezidentem vsech Cechu. Cheers.
10. 05. 2013 | 16:39

gaia napsal(a):

blue jay

kdo by měl dělat toho prezidenta co se k Čechům hodí?
10. 05. 2013 | 16:46

no comment napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=QTnr0BlGPKA
10. 05. 2013 | 16:46

blue jay napsal(a):

gaia,
No preci Zeman! Ja si myslim ze je perfektni. Cheers.
10. 05. 2013 | 16:48

gaia napsal(a):

blue jay

no vidíte, tolik lidí spúokojených a Navrátil pomlouvá
10. 05. 2013 | 16:52

zemedelec napsal(a):

Pro penzistu.16:36
Ono je více starších lidí,co se bojí uklonit,také by se už nemuseli narovnat.Pokud neumíte ctít zemřelé,popřípadě osobnosti,kteří tvořili naše dějiny státu,těžko se potom ukloníte i dobrému skutku.
10. 05. 2013 | 16:56

šašek z Jihlavy napsal(a):

Řekl bych, že oba svým způsobem dobře symbolizují současné občany v ČR. Až vystřízlivíme a probudíme se, pak si možná lépe vyberem.
Ale jestli mu nebylo dobře, tak to ještě dobře dopadlo. Tak Bimbovi přejme, ať se dá přes víkend do pořádku, snad mu ještě zbylo trošku té meruňkovice od Škromacha. Pro jistotu by bylo dobře Zdendovi vzkázat, ať všechno nevyžahne sám, na virózu je to účinná medicína.
10. 05. 2013 | 16:58

blue jay napsal(a):

gaia,

kdyz jste Vy spúokojená tak asi i cely Cesky narod. Cheers!
10. 05. 2013 | 17:01

Petr Havelka napsal(a):

To je mi přístup k nejsvětějším státním symbolům. Určitě je tu plno lidí, kteří by za šanci být tak blízko korunovačních klenotů byli neskonale vděčni. Prezident si přijde pod vlivem, kymácí se a pracně předstírá alespoň ze slušnosti nějakou úctu, přitom myslí tak leda na to, že si někde potřebuje někde cvrknout inu Spytihněv.

K volebním počtům pana Navrátila nelze než říct, že má pravdu. Kdyby se ten náš současný prezident alespoň minimálně orientoval nebo se radil s odborníky. Toho ale bohdá nebude. Současný prezident je intelektuálně pyšný, ale nemá na co.
10. 05. 2013 | 17:04

penzista napsal(a):

rolniku,
Vy taky chlastate jako Zeman? A nechcete byt prezidentem? Jste srandovni.
10. 05. 2013 | 17:05

gaia napsal(a):

blue jay

i vy jste spokojený, že máme kdo se k námk hodí, ne?

tak kde je problém?

však k vám se taky hodí černoch.
10. 05. 2013 | 17:05

blue jay napsal(a):

gaia ???

Muzete to prelozit do cestiny?
10. 05. 2013 | 17:16

ld napsal(a):

Zeman byl zdaleka nejúspěšnějším předsedou vlády od roku 1989. Nemám strach, že by mu prezidentování nešlo. Kromě toho, laťka je nastavená dost nízko.
A jestli si cvakne štamprli? Pořád lepší než to co předváděli ti dva zloději před ním.
10. 05. 2013 | 17:17

smutný napsal(a):

Je zajímavé kolika lidem Zeman vadí. Přitom to byl on, který musel za Klause tahat kaštany z ohně po tom, co Klaus jako ministr financí a premiér po.ral co mohl a dostal nás svým diletanstvím do krize. A přesto jak byl Klaus donedávna obdivován a veleben. Nad tím zůstává rozum stát. Já jsem Zemana nevolil, ale jsem rád, že není prezidentem Kalouskův poskok Schwarzenberg. To by byla teprv ostuda! A jestli Zeman pod vlivem dokáže mít projev z patra, který má hlavu a patu, narozdíl od knížete, který i kdyby něměl vadu řeči, tak neumí dát dohromady srozumitelné souvětí, tak díky za takového prezidenta.
10. 05. 2013 | 17:19

Sladký napsal(a):

Do Zemana,sociálních demokratů a vůbec levičáků kopati možno libovolně,stejně jako za minulého režimu do imperiálistů.Holt, kabát,košili i spodní prádlo lze snadno převléknout, s kůží je to nesrovnatelně těžší.To je jasná výpověd blogů,článků i diskusí pod nimi.
10. 05. 2013 | 17:21

Sladký napsal(a):

Blue jay- češtinu byste potřeboval spíše vy. Nebo hlavu a v ní mozek.
10. 05. 2013 | 17:22

blue jay napsal(a):

Ale ted vazne Gaia,

Vam opravdu nevadi ze prezidentem CR je evidentne opilec?
10. 05. 2013 | 17:23

zemedelec napsal(a):

Pro penzistu.
Jen jsem Vás chtěl trochu popíchnout,aby jste pokračoval.Pokud vím,vždy starší člověk,měl větší úctu k hodnotám,pochopitelně,když o nich něco věděl.
Tak nic ve zlém,radujme se ze života.
10. 05. 2013 | 17:23

Sladký napsal(a):

Smutný- souhlas.Nicméně-Zeman by si měl uvědomit,že nezdrženlivost je nebezpečná a neměl by ji podceňovat!
10. 05. 2013 | 17:25

blue jay napsal(a):

Sladký,
Go to hell.
10. 05. 2013 | 17:25

Sladký napsal(a):

Blue jay- "evidentně opilec" Zajisté to nelze vyloučit,nicméně opilců je mezi politiky spousta a škodu dělají i neopilci (Hitler byl abstinent,nekuřák dokonce vegetarián ,srovnejte s Chrchillem).
Nicméně- když něco tvrdí omezenec a fanatik (tedy vy) téměř automaticky to diskredituje vše, co napíše.
10. 05. 2013 | 17:29

Sladký napsal(a):

"Go to Hell" :o)) Nemám sebemenší zájem sdílet "plac" s někým, jako vy.
10. 05. 2013 | 17:31

smutný napsal(a):

proč by mělo vadit, že máme za prezidenta opilce a nemělo vadit, že jsme měli za prezidenta zloděje?? Pokud vím, za opilství se nezavírá, za krádeže ano. Takže zlodějství bude víc než opilství, že ano? Ale je to ostuda, že leze v takovém stavu na veřejnost.
10. 05. 2013 | 17:33

Sladký napsal(a):

Churchillem.Promiňte, pane Winstone.Ostatně- i vy máte na svědomí desetitísíce civilů (žen a dětí) v německých velkoměstech,zničených kobercovými nálety (Dráždany,Norimberk atd.)Je výsadou polomozků otrávených ideologií vidět věci černobíle.
10. 05. 2013 | 17:35

Sladký napsal(a):

Smutný-opět souhlas,bohužel.
10. 05. 2013 | 17:37

Analytik napsal(a):

Bimbo nepotřebuje zjišťovat fakta.
Je přesvědčen, že právě On tvoří dějiny a že se nikde neděje nic bez jeho souhlasu.
10. 05. 2013 | 17:38

Lila napsal(a):

Šašek z Jihlavy

Kalousek se nechal slyšet, že prý chybělo málo a ke korunovačním klenotům - koruně, žezlu a jablku - ještě přibyla šavle. :-)

Kde pan prezident k té viróze přišel? Že by na ruské ambasádě?
10. 05. 2013 | 17:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bok nebok, střelci vypadají obvykle jinak.
Ó králové čeští, kam to sockom v této zemi ještě dotáhne...
Bimbo viróza bamberský v plné kráse zde.
Veselé krizování ...
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/247528_527627557299438_2125040106_n.jpg
10. 05. 2013 | 17:41

Sladký napsal(a):

Lila- Kalousek dobře ví,o čem mluví (dodám ještě,že na rozdíl od Vás,protože většina vašich příspěvků je tak zoufale e beznadějně deformovaná ideologii,že je z toho Sladký smutný.
10. 05. 2013 | 17:44

Přidat komentář napsal(a):

Korunovační klenoty jsou koruna, žezlo, jablko a šavle.
Královské klenoty a zemanská šavle.
10. 05. 2013 | 17:46

Sladký napsal(a):

Zahrado Weřejné Bezpečnosti, vaše verše jsou bez nadsázky skvělé a vtipné.Bohužel na ně spotřebujete veškerou svou inteligenci,takže vše ostatní,co zde prezentujete je téměř slabomyslné- včetně sloganu "budu neustále opakovat" a termínu "sockom".
10. 05. 2013 | 17:49

pozorovatel napsal(a):

Já jsem také studoval politologii, pane Navrátile, tak, jako Vy.
Nikdy jsem ale nešel pod třetí cenovou skupinu, takže lze říct, že moje vzdělání je exkluzivní. A Vy? Podle některých známek lze říct, že Vás utvářel nádražní bufet.
Zeman, to byla vždycky vyšší klasa. Na něho já, ale ani Vy nemáme.
10. 05. 2013 | 17:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, cukrouši jak někdo takový jako vy může vyslovit slovo inteligence bez uzardění ??
Veskriz.
http://wbgarden.com/wbgarden%20milous.jpg
10. 05. 2013 | 17:56

Veselý napsal(a):

Sladký nezná rčení,
"jeden obrázek vydá za tisíc slov".

http://ateo.cz/f/images/v/VissarionovicZeman.jpg
10. 05. 2013 | 18:02

ld napsal(a):

Sladký,

Slámův talent byl obrušován coby bolševický rozhlasový cenzor. Takoví jsou největší komunistobijci.
10. 05. 2013 | 18:04

politická reprezentace napsal(a):

Lila
Kalousek mluví ze zkušenosti, proto mu musíme věřit.
10. 05. 2013 | 18:05

Sladký napsal(a):

WB garden- dík, potvrzujete to, co jsem napsal.A ještě navíc dokazujete,že vám po verších opravdu nic nezbývá.Jste opravdu psycholog,vašemu příspěvku by se zasmály stovky lidí,kteří mne dobře znají.Jen klidně opakujte,třeba vám to bude něco platné.
10. 05. 2013 | 18:05

astronom napsal(a):

pozorovateli,

Máte na tohle ?
http://www.youtube.com/watch?v=o74w3GYRQdk
10. 05. 2013 | 18:06

Sladký napsal(a):

Veselý- vaše poučka je nepochybně platná- pro ty,jejichž verbální inteligence spadá do kategorie mentálního defektu.
10. 05. 2013 | 18:07

Veselý napsal(a):

Sladký

asi máte pravdu. jen Vy jste perfektní. Z Vás ta inteligence přímo sálá. Kláním se.
10. 05. 2013 | 18:14

mantisa napsal(a):

Lila :

Alkoholik Kalousek je ten pravý ke vtipkování o alkoholizmu druhého.Klasické " pro snítko v oku tvém, nevidím břevno v oku svém ".
Ze včerejšího videa rozhodně radost nemám, ale koneckonců není Zeman prvním alkoholikem "na trůně".Pravdoláskový Havel chlastal taktéž první ligu, jen se o tom nepsalo.
Btw : Mazavko, kdy smažete titulek autora s jeho Bimbem ? Jedná se přeci o komolení a posměšné titulování prezidenta .
10. 05. 2013 | 18:25

matilda napsal(a):

mantisa,

Takže prezident je jen obrazem svého národa. Rozumím vám dobře ?
10. 05. 2013 | 18:33

mantisa napsal(a):

matilda.

Nerozumíte.Podstatou sdělení bylo to, že z různých lidí ve stejných funkcích, dokonce se stejným hadicapem, média vytvoří jednou monstrum a podruhé kýčovitého národního hrdinu.
10. 05. 2013 | 18:42

Sladký napsal(a):

ld- z historie je dobře známo,že z kolaborantů a udavačů se po válce stali ti nejzuřivější antifašisté.Z téhož typu lidí se po 89 stali ti největší antikomunisté.Komunista(kovaný) a antikomunista- to je v podstatě totéž,jako elektron a pozitron.Je to taTÁŽ ČÁSTICE,TENTÝŽ TYP ČLOVĚKA-jen s opačným nábojem.
Jinak-kdo lezl do zadku dřívějším pánům,leze tam i těm dnešním.Kdo byl ve skutečné opozici dříve,je i nyní.Je to prosté,milý Watsone.
10. 05. 2013 | 18:45

MA-FU napsal(a):

Kde jste pane primaři Nešpore??? Modlitba pro opilce
se naplňuje...
10. 05. 2013 | 18:45

Sladký napsal(a):

mantisa- Skvělý postřeh.Média dnes nereportují,nekomentují REALITU.Prostě ji VYTVÁŘEJÍ.Přesněji řečeno,snaží se ji vytvářet,a to s pozoruhodným úspěchem.Lidí,kteří jsou schopni samostatně a kriticky myslet zřejmě ubývá.Kdo sleduje situaci ve školství,nabývá nutně dojmu,že záměrem je produkovat pologramoty,ochotné akceptovat COKOLI, co se oficíálně prezentuje.Orwell se nemýlil,bohužel.
10. 05. 2013 | 18:50

matilda napsal(a):

mantisa,

furt nerozumim. Je Zeman monstrum a nebo národní hrdina ?.
10. 05. 2013 | 18:50

smutný napsal(a):

Ožralý Zeman a spící Schwarzenberg: Co je horší?: http://janda.blog.ihned.cz/c1-59854730-ozraly-zeman-a-spici-schwarzenberg-co-je-horsi - naštěstí ještě existují objektivní novináři. Ne jako tohle:
Opilec: http://dialog.ihned.cz/c3-59855590-060000_d-59855590-060000_d-59855590-opilec
10. 05. 2013 | 18:55

Sladký napsal(a):

Veselý- nikdy a nikde jsem nepsal,že jsem perfektní,musel bych být směšný sám sobě.Pokud máte výhrady vůči mým názorům,klidně je kritizujte a objasněte, v čem konkrétně jsou chybné/hloupé.Jinak je váš příspěvek pouhým štěkem.A ještě dodatek-dětské myšlení,stejně jako myšlení retardované je typické kromě jiného tím,že není schopno abstraktních úvah,že nechápe pojmy a neumí je používat.Potřebuje KONKRÉTNO, obrázky.
10. 05. 2013 | 18:57

Sladkokyselý napsal(a):

smutný,

nejhorsi je ozraly a ve stoje spici prezident.
10. 05. 2013 | 18:58

mantisa napsal(a):

matilda :
Zkuste si to přečíst ještě jednou, případně víckrát a třeba porozumíte .
A zkuste se zaměřit na tu podstatu sdělení :-).

Pokud ani pak neporozumíte, obávám se, že já vám nepomohu.
10. 05. 2013 | 19:02

Sladký napsal(a):

Sladkokyselý-jděte si dodělat zvláštní školu.A jinak? Ano,volil jsem Zemana,protože protikandidáta mohl volit jedině slabomyslný.
Normálnímu člověku bylo a je jasné,že Schwarzenberg je člověk,který je fyzicky i duševně naprosto nezpůsobilý vykonávat jakoukoli práci/funkci.Dokázal to ostatně při volebním aktu.
Jina- klidně mne kritizujte, názory omezenců jsou též cenné.
10. 05. 2013 | 19:02

jura napsal(a):

Petr Havelka
jesli nekoho napadne viroza, neni to ok, mate zmereno, ze me nejaka promile?
úcta ke klenotům? jakou úctu má k presidentovi číro karel? když chrápe za naše prachy ve sněmovně?
10. 05. 2013 | 19:04

Sladký napsal(a):

Číst tyto diskuse je nesmsírně zajímavé.Člověk zde potká řadu lidí, s nimiž nemusí nutně souhlasit,ale kteří dokáží imponovat přehledem či vyjadřovacími schopnostmi.A takké spoustu domýšlivých hlupáků a vyslovených darebáků.Prostě-Orbis Pictus.
10. 05. 2013 | 19:07

Sladkokyselý napsal(a):

Sladký,

to jsem tedy nevedel ze si tak vazite svych nazoru. O Vas by Freud mohl napsat dalsi knihu.
10. 05. 2013 | 19:07

smutný napsal(a):

Sladkokyselý napsal(a):
smutný,

nejhorsi je ozraly a ve stoje spici prezident.

...ale ze všeho nejhorší je prezident zloděj!
10. 05. 2013 | 19:13

Sladký napsal(a):

Diskutovat s omezenci je ztráta času.Na blbé názory nehodlám reagovat.Kdokoli se může mýlit,kdokoli může napsat hloupost či nesmysl.Hlupák na svých blbostech a nesmyslech trvá.Jakákoli diskuse je pak zbytečná.Nicméně- může posloužit k poučení.
10. 05. 2013 | 19:14

jura napsal(a):

Sladkokyselý
no možná si dal kalíšek, za to ale spící Karel ve sněmovně za naše peníze vám evidentně nevadí
10. 05. 2013 | 19:15

šašek z Jihlavy napsal(a):

Lila
Představitel státu je povinen udržet nejen meč, ale i šavli.
10. 05. 2013 | 19:21

Sladký napsal(a):

Šašek- tenhle národ bohužel málem zvolil člověka,který neudrží ani moč.Dokonce ani na jednání ministrů zahraničí zemí NATO.
10. 05. 2013 | 19:27

José Koukal napsal(a):

Ještě štěstí, že na hradě nesedí superbimbo - sedmispáč. Proti tomu je Zeman přímo excelentním prezidentem.
10. 05. 2013 | 19:49

Almo G™ napsal(a):

Bimbo? Jak chcete, aby vás někdo bral vážně, když začnete úrovní IV. cenové?
10. 05. 2013 | 20:16

čert }:o) napsal(a):

je zajímavé že levici vadí klimbání
knížete ale zemánka na šrot brání
zuby nehty =o)
10. 05. 2013 | 20:25

Antroid napsal(a):

Sladký > tenhle národ bohužel málem zvolil člověka,který neudrží ani moč

Místo keců dejte do placu odkaz na video, kašpare.
Když už, tak inkontinence je na rozdíl od alkoholismu handicap, který si lidé nezpůsobují vlastní blbostí. To vám nejspíš vaše matka nevysvětlila, neboť coby moudrá žena zajisté věděla, že hádat se s tupcem vašeho rozměru nemá valného smyslu.

Cenzorovi omluva a pozdrav - tohle fakt nejde...
10. 05. 2013 | 20:28

ld napsal(a):

Je pravda, že za včerejšek asi Zeman na sebe hrdý moc nebude. Měl ho jak z praku, to se ukecat nedá. Zbytečně tak nahrál Dukovi, Nečasovi..., kteří se tvářili, jakoby právě spolkli žabí hlen; přímo se vyžívali v předváděném odporu. Jediný Štěch byl normální.
Akorát nevím, co v tom kumbále všichni tak dlouho dělali. Němcová z něj vyšla nějaká rozrušená a rozcuchaná.
Gaio, co myslíte, bylo to ve vší cudnosti?
10. 05. 2013 | 20:55

Jemnický napsal(a):

Autor

"Dle Zemana trpí všechny strany personální prázdnotou."

To je základní sdělení Zemana a tento fakt je evidentní a nedá se vyvrátit.

Každý velký Bimbo má pořádný chobot a tedy i politický čuch. To mu nemůžete upřít, milý Vojtěše.
10. 05. 2013 | 20:59

čert }:o) napsal(a):

smutný napsal(a):
Umíte si představit, že by p. Navrátil a jiní ve svých článcích nazývali Klause Kikinou?!
10. 05. 2013 | 16:35

jakpa se jmenoval ten homosexuální Brazilec
píšící blogy? Ten nazýval Klause Kikinou furt
Tak se nečilte Prostě to tak v politice chodí =o)
10. 05. 2013 | 21:12

Joe Ratata napsal(a):

Uvědomte si prosím,že Bimbo má za sebou raut u Rusáků.
Já trochu znám ty široký ruský duše.Desetidenní pobyt u nich mě málem stál játra a to jsem s tím chlastem ještě trošku podváděl.Ale zanechal jsem dojem,že Češi jsou molodci.
Za to,že Bimbo dokázal odemknout zámek a nepoblít korunovační klenoty,zasluhuje uznání.
Je vidět,že je to panovník jak má být.Dokáže udržet šavli za všech okolností.Moloděc!
10. 05. 2013 | 21:20

ld napsal(a):

Mám trošku obavu o Pepu Řepu. Jako diabetik je chabrus. Dlouho tady nebyl, tak jestli v té frontě na šmuky nedostal taky virózu. Medikamenty dostával přednostně Zeman a na občanstvo trocha toho božího grogu asi nezbyla.
Ale je možné, že při příslovečné pražské vychcanosti Zeman vysosl rum a PŘ dostal jen tu ohřátou vodu.
10. 05. 2013 | 21:27

Jemnický napsal(a):

Joe Ratata

Kdepak, tady v Čechách se solidní výkon neocení.
Když někdo udrží šavli v zatuchlým špajzu, je to špatně, když někdo dokáže usnout v kraválu zatuchlé posranecké sněmovny, taky špatně.

Ach ti nevděční Čechové, však si na ně stěžoval Velharticovi již otec vlasti Karel, když koštovali první víno z burgundské révy.
10. 05. 2013 | 21:33

ld napsal(a):

Joe Ratata,

jsme na tom oba podobně.
Já jsem taky dysalkoholik.

Jsem přesvědčen, že kdyby někdo chytrý otevřel Univerzitu chlastu, že by měl furt narváno, bez nouze o studenty. Do diskuse by bylo pojmenování vzdělance.
Předměty jako someliérství, zdravověda, právo, chemie, daně...to vše je jen zlomek učebních osnov.
Do školného by připadla veškerá útrata za vyučování pijáctví, proti jehož placení by se študáci nebouřili. Jo, a ještě jedna výhoda, parkoviště před univerzitou by nemuselo být veliké, vždyť po vyučování by z něj odjížděly drinkkáry jeden za druhým, což by oživilo další segment trhu. No, nemám pravdu?
10. 05. 2013 | 21:39

Sladký napsal(a):

ld- odpovím textem jedné skoro národní písně: Co tam dělali,co tam dělali? Mám důvodný podezření,že tam zpívali.Jenom že se přitom nějak divně hejbali...:o))

Joe ratata- mám v podstatě identickou zkušenost.Řekl bych,že jsme svoji vlast reprezentovali o několik řádů lépe,než naši hokejoví profesionálové.:o))
10. 05. 2013 | 21:39

Joe Ratata napsal(a):

Jemnický

Svatá pravda.Tuhle jsem sledoval,jak knížepán usíná ve stoje na tiskové konferenci po zasedání vlády,těsně před tím,než se měl ujmout slova.Tomu říkám nervy jako provazy.
10. 05. 2013 | 21:40

Sladký napsal(a):

ld-vidím,že je nás tu povícero.:o))
10. 05. 2013 | 21:40

Sladký napsal(a):

Spát ve stoje? To zvládne jen kůň a minimálně jeden šlechtic.
10. 05. 2013 | 21:43

ld napsal(a):

Sladký,

na tu odemykačku se chystal i Klinton. Do poslední chvíle si ověřoval, jestli příjde i Němcová v saku, ale Monika mu prý dala zaracha.
Je fajn, že naši čelní představitelé jsou vzdělaní lidé. A tak mohl do kumbálu pro všechny případy i podvozkář Svoboda, co kdyby něco neklapalo...
Ovšem polévá mě hrůza při představě, co kdyby odemykala taková Parkanová...
10. 05. 2013 | 21:49

JC napsal(a):

Joe Ratata,
Hmm, on u Rusů byl i Nečas. Vzhledem k tomu, že se neožral bych řekl, že modrá straka nikdy nemůže být molodcem.
10. 05. 2013 | 22:11

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. A jen na okraj pro některé zdejší spravedlivě rozhořčené: přezdívkou Bimbo si říkali vzájemně Miloš Zeman se svým dobrým přítelem Pavlem Dostálem, poté je tak začali nazývat někteří z jejich přátel a postupně i další. Ani jednomu z nich to nikdy nevadilo, dobře se tím bavili http://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/pro-pametniky-zeman-zasadil-v-olomouci-lipu-a-pokrtil-bimba-20130129.html Zda předchozíme prezidentovi nevadila přezdívka kikina a zda mu ji též dal nějaký dobrý přítel, mi není známo. Nicméně ani jednu z nich nepovažuji za hanlivou.
10. 05. 2013 | 22:24

Joe Ratata napsal(a):

JC

Správnej ruskej moloděc nikdy nebude chlastet se slizkým Péťou,protože pozná,že to není chlap.
10. 05. 2013 | 22:26

Joe Ratata napsal(a):

Sladký 21:39

Však to taky byla makačka.S těmi jejich stakany člověk nemůže být žádná primadona.
10. 05. 2013 | 22:37

Petr Havelka napsal(a):

Pane juro,

je mi úplně fuk co čírokarel, ale je mi hodně do toho co současný miloš.

Jsou to dvě naprosto odlišné věci? Máme prezidenta, který by, podle mne, měl reprezentovat. Co máme? Opilce. Máme osobu, která by mou i Vaši domovinu měla tak nějak stmelovat společným "údělem", měla by tvořit "státnost". Místo toho tu máme narcise, který má věčně naváto.

S nějakým Karlem to nemá souvislost. Zeman "reprezentuje" naši zem jak dovnitř mezi "plebs" a hlavně mimo naše hranice. Mám přivírat oči nad jeho počínáním! Mám přimhouřit pokrytecky oko a vzdát úctu "majestátu". No houby pane juro.

Nejsme v roce 1948, kdy si ožrala Kléma kdesi panáčkoval a "orgány" tutlaly.

Žijeme v demokracii.

Myslíte si, že když si budeme nalhávat a hloupě tvrdit, že s tím, že máme věčně "navátého" prezidenta souvisí nějaký vyhrocený "boj" mezi levicí a pravicí? Prdlačky. Zeman je prachsprostý ožrala a každý rozumný člověk, jedno či vlevo nebo vpravo, to vidí.
10. 05. 2013 | 22:56

Jemnický napsal(a):

Petr Havelka

Proč tak příkře soudíte, trochu lidského pochopení to chce.
Národ chlastá a kouří, president také. No není to vzácné souznění Hradu a podhradí.
Populace stárne, stárnou i kandidáti na presidenta. Bylo to velikolepé vítězství Strany důchodců za sociální jistoty.
Nemáte snad nic proti důchodcům, že ne!
Nakonec co, nemírně prý pil jak Václav IV, tak Václav Ruzyně.
10. 05. 2013 | 23:29

JAHA napsal(a):

ladký napsal(a):

Do Zemana,sociálních demokratů a vůbec levičáků kopati možno libovolně,stejně jako za minulého režimu do imperiálistů.Holt, kabát,košili i spodní prádlo lze snadno převléknout, s kůží je to nesrovnatelně těžší. To je jasná výpověd blogů,článků i diskusí pod nimi.

Tu snad kazdy nepostihnuty vie, o com je rec. Nie o demokratoch takych alebo onakych, ale spravani sa prezidenta. Ved tieto zabery sa dostanu cez youtube ku kazdemu. Zasa si bude kazdy robit srandu!!! Neviem, nakoniec ten nas (slovensky) ujo, co nevie pravopis, ani kde sa nachadzal, ked sa strielalo, vyzera predsa len na tom lepsie ako jednou prihodou celosvetovo znamy Klaus, alebo teraz sa prezentujuci Zeman. Ved je to hanba. A hanbu robi kazdemu obyvatelovi Ceska, nech je priaznivcom kohokolvek, ci ktorejkolvek strany.
11. 05. 2013 | 00:16

čert }:o) napsal(a):

by mě zajímalo zdali to bude taky
tak populární video

http://www.youtube.com/watch?v=UEHkoHZg50M

a ať někdo řekne že je to viróza =o))))
11. 05. 2013 | 01:30

čert }:o) napsal(a):

a pro zasmání
http://www.youtube.com/watch?v=g-ziruxigIg
http://www.youtube.com/watch?v=-uIdLBJeFdE
http://www.youtube.com/watch?v=-0betddaIIU
11. 05. 2013 | 01:54

Rytir Smil napsal(a):

Ze pry soudruh Slouf chodi za Mildem na panaka a kus reci katakombami a v autentickem prevleku - brneni (se snazi osalit ochranku). Akorat , kdyz se vykropi je tam randal , jako kdyz se sesypou plechovky ve skladu konzervarny Hameeee.
11. 05. 2013 | 03:56

Medikolog napsal(a):

Tady se zase sešlo moralistů a abstinentů...

co nechápou nebo nechtějí pochopit, že škodná škodí střízlivá i ožralá do němozy, kdežto president Zeman zatím boduje z českého hlediska, z českých potřeb a z českých zájmů v "černých číslech" narozdíl od jeho předchůdců, kteří byli "mistry světa v červených". Prostě po Králi Opilců a po Tunel Papá - díky Bohu za Bimba.
11. 05. 2013 | 08:48

Medikolog napsal(a):

Pardon, má být: ožralá do němoty.. (ne do němozy)
11. 05. 2013 | 08:50

Petr Havelka napsal(a):

Pane Jemnický,

proč tak příkře? Inu proto, že jsem se včera vrátil z hospody a měl mírně naváto :)

Víte, mně hlavně naštvalo, že má opici při takové příležitosti. Ať si chlastá, jak chce v soukromí je mi po tom kulový.

Osobně, kdybych se mohl účastnit takového aktu měl bych radost i trému, možná by došlo na trošku něčeho ostřejšího na uvolnění. Prezident se zkáruje jak hovado, jako alkoholik.
http://www.youtube.com/watch?v=9VMu0wClv3o
11. 05. 2013 | 08:55

čert }:o) napsal(a):

Medikolog
máte pravdu díky Bohu za něj
a čím víc na veřejnosti bude
vystupovat a chlastat tím líp
Že se nestydí a že se nestydí
ti co ho omlouvají
11. 05. 2013 | 09:49

Almo G™ napsal(a):

Nějak jsem cenzorův vstup jak vystřižený z PR příručky nepochopil. Přátelé se samozřejmě mohou vzájemně oslovovat, jak chtějí, pokud jim to vyhovuje. Pokud však přezdívku ve zjevně zlém úmyslu ve veřejném prostoru používá politolog, řadí se tím k diskusnímu suterénu a nemůže doufat, že by jej někdo bral vážně.
11. 05. 2013 | 10:12

Jemnický napsal(a):

Petr Havelka

President má lehkou virósu, říkala to tisková pomluvčí. Tento národ atheistů a alkoholiků už nevěří ničemu.
Kardinál Dukát trpí z předlouhých půstů obezitou. Zase vám budou všichni nepřátelé restitucí tvrdit, že se přežírá.
Kam ten svět spěje.
Feldkurát Katz by tady mohl vyprávět.
11. 05. 2013 | 10:43

český maloměšťák napsal(a):

Kdysi, když zde někdo v pouhých kometářích nazval prezidenta Kikinou - byl neúprosně mazán.
Nyní se objeví Bimbo dokonce v názvu blogu...a místní jednooký strážce objektivity pojednou "nestíhá", " nemůže být u všehoi" " je to podle něj " stále ještě na hranici"....anebo raději odchází krmit králíky.

Zvláštní - až by měl jeden dojem, že tkzv. objektivní přístup novinářů končí v momentě, kdy jim jde o prémie.
11. 05. 2013 | 10:56

Medikolog napsal(a):

Čertisko 09.49

Dokud bude hájit naše národní a státní zájmy, ať prázdné flašky hází třeba vám do Pekla.. suteťákům na jejich černé "elektrikářské" stahlhelmy (se dvěma blesky na každé straně;-) a Králi Opilců do Globinu, kterým jim leští ty jejich elegantní černé holínky... Prázdné flašky shůry jsou pro něho horší Záhořova lože...
11. 05. 2013 | 10:57

T.Paine napsal(a):

Dobrý a přínosný rozbor důležitých detailů. Ponechat naše partajnické poměrné volební systémy beze změn? To, chce dnes asi málokdo. Kosmetické úpravy nebo výrazné změny? Demokracie je diskuse, jak říkával Masaryk.

Každý jedinec má právo na svůj názor a každý jedinec se může mýlit. Vzájemný konsensus a kompromis nejlépe hodnotí historie. Ať už naše vlastní, rakouského mocnářství, Švýcarska, USA, anglosaských zemí nebo jiných států světa.

Zemanovou předností pramenící z politické zkušenosti je, že dokáže rozpoznat principiální vady v současném poměrném volebním systému do Sněmovny.

1) O zvolení konkrétního politika má rozhodovat počet obdržených hlasů od voličů v daném volebním obvodu, které má zastupovat. V případě stranického poměrného systému jde tedy o panašování, nejlépe bez omezení.
Mimochodem, výsledky panašování napříč kandidátkami a bez číselného omezení jsou blízké vícemandátové metodě STV (Single Transferable Vote), pro kterou čas v českých zemích a kontinentální Evropě ještě neuzrál.

2) S větší pravděpodobností budou znát voliči kandidáty ve volebním obvodu s co nejmenším počtem obyvatel než ve volebním obvodu s co největším počtem obyvatel. Tedy více volebních obvodů (krajů) s menším počtem obyvatel přispívá k větší znalosti (důvěryhodnější, charakterní osobnosti) a menší anonymitě (šedivé stranické, kariérní myši).

5 poslanců kraje Karlovy Vary (303 tis. obyvatel) jejich voliči znají lépe než znají středočeští voliči z Příbrami poslance Stanislava Humla z Brandýsa nad Labem (cesta více než 2 hodiny vlakem a autobusem). Stanislav Huml je jen 1 z 24 poslanců Středočeského kraje s počtem obyvatel 1 mil. 280 tis..

Slabinou Zemanových návrhů je ovšem ignorování detailů, ve kterých je skryt onen ďábel, mocenský oligopol několika desítek partajníků.

Viz například:
1) Nerovné podmínky pro volební registraci kandidátů bez členství v polit.straně, nutnost získat podpisy pro kandidaturu se nevztahuje na kandidátku politických stran, ale jen na nezávislé kandidáty (bez členství v polit.stranách).

2) Neexistence povinnosti skutečně žít (ne jen změna adresy) ve volebním obvodu alespoň 1 rok před volbami a neexistence povinnosti skutečně žít během mandátu ve svém volebním obvodu.

Viz například Pražačka Kristýna Kočí "zastupující" voliče Moravskoslezského kraje nebo Jihočech (Bechyně) Miroslav Kalousek "zastupující" voliče Středočeského kraje od Příbrami až po Mladou Boleslav, od Rakovníku až po Kutnou Horu.

3) Přepočítávání hlasů podle kandidátky, a ne podle počtu hlasů konkrétnímu kandidátu bez ohledu na kandidátku.

4) Procentuální kvóty pro vstup do Sněmovny a zastupitelstva kraje, města, procentuální kvóty pro posun na kandidátce.

5) Korumpující každoroční příspěvky ze st. rozpočtu (od daň.poplatníků, kteří volili někoho jiného nebo nevolili vůbec) na činnost polit.stran (až 10 mil. ročně), na mandát poslance (900 000 Kč ročně), na senátora (900 000 Kč ročně), na zastupitele Prahy (250 000 Kč ročně), na krajského zastupitele (250 000 Kč ročně), na jednorázové příspěvky na náklady voleb do Sněmovny (100 Kč za hlas při zisku 1,5 % hlasů) a do Evr.parlamentu (30 Kč za hlas při zisku 1 % hlasů).
http://data.blog.ihned.cz/c1-59340120-8-5-miliardy-tolik-vyplatil-stat-v-uplynulych-15-letech-politickym-stranam
Atd.

Zdravá diskuse má začínat od obecných principů a precedentů ke konkrétním řešením. Od toho, co dlouhodobě (u)stojí na morálních základech, principech a precedentech.
11. 05. 2013 | 17:15

T.Paine napsal(a):

1) Preferuji jednomadátové obvody, kdy na jednoho poslance Sněmovny, zastupitele kraje a města vychází více než 50 000 obyvatel.

2) Preferuji volební obvody s 2-5 mandáty, pokud na jednoho zastupitele kraje, města a obce, vychází od 50 000 do 10 000 obyvatel.

3) Preferuji volební obvody s 6 a více mandáty, pokud na jednoho zastupitele města a obce, vychází méně než 10 000 obyvatel.

Proč? Protože čím méně obyvatel ve volebním obvodu, tím lépe voliči znají kandidáty a pak i svého zástupce a tím větší pravděpodobnost, že ho budou mít často na očích.

Nejhrůznější režimy (dle počtu usmrcených, zraněných, týraných a okradených osob), které svět dosud poznal, vzešly z demokracie se stranickým poměrným volebním systém do parlamentu a měly dle ústavy spojenou zákonodárnou a výkonnou moc. Které to byly země? Nacistické Německo, fašistická Itálie a imperiální Japonsko.

Obdobně se dostala k moci (ústavně a ze svobodných voleb 1946) totalita KSČ v roce 1948. Právě díky stranickému poměrnému systému do parlamentu a díky ústavnímu neoddělení pravomocí zákonodárců od nevolených členů vlády. Tento mocenský duopol partajníků KSČ pak také jmenoval do funkcí poslušné soudce a katy jim odpovědné, nikoliv přímo občanům.
11. 05. 2013 | 17:41

Anonym napsal(a):

Proč by nemohl člověk dát hlas kterémukoliv kandidátovi jakékoliv strany. Prostě se sečtou všechny hlasy, které kandidát získal od všech voličů. Pokud volič kromě toho zaškrtne ještě nějakou jednu stranu, tak z této strany dává hlasy jen tolika prvním kandidátům, kolik hlasů nepřidělil idnividuálně někomu jinému.
A pak se spočte, kolik hlasů dostala která strana pro své kandidáty. Vše je pak již stejné, pouze je možné podle individuálních hlasů přehodi pořadít kandidátů, kteří budou nebo nebyli zvoleni.
Opravdu nevím, proč si autor myslí, že by tak nešlo volit. Smaozřejmě by to nemohli počítat tak jednoduše, jako nyní. Ale to že, hloupý Bimbo je předevší autor, neznamená, že to principiálně nejde vyřešit. - Jinak nechápu, jak každý přitroublý pisálek může u nás beztrestně nazývat prezidantea Bimbem. Ale když je někde v jádře pravicově uvědomělý, tak tomu to pak každý Stejskal promine, neboť pravičáci přece nemusí poslední dobou ctít žádnou jazykovou kulturu.
11. 05. 2013 | 18:20

vojtechnavratil napsal(a):

Anonyme, Vy jste (asi nevědomky) tím svým "návrhem" popsal jak se v současnosti volí v komunálních volbách, kde preferenční hlasování tak jak ho známe ze sněmovních, krajský či evropských voleb užít nelze (což je Zemanův návrh).
S mým pravicově uvědomělým jádrem je to asi tak, že pro levičáky jsem pravičák a pro pravičáky levičák. Takže ano, pro Vás jako levičáka musím být pravičák ;-)
11. 05. 2013 | 20:45

Almo G™ napsal(a):

Vojtěch Navrátil napsal: "S mým pravicově uvědomělým jádrem je to asi tak, že pro levičáky jsem pravičák a pro pravičáky levičák."

Ne, vy jste prostě obyčejný sprostý hulvát.
11. 05. 2013 | 23:53

vojtechnavratil napsal(a):

Almo G™, řeknu Vám to upřímně: Vaše irelevantní a přecitlivělé stesky jsou mi naprosto ukradené. Přecitlivělé o to víc, že si kdekdo pamatuje Bimbovo výrazivo.
PS: Víte co je jediné u Zemana a Kalouska za všech okolností pozitivní? Dechová zkouška na alkohol.
12. 05. 2013 | 11:31

český maloměšťák napsal(a):

Almo G™
Lidé slabého ducha či nejistí si sami sebou mají zapotřebí používat nadávek či hanlivých označení - jako je např. Bimbo.
Slaboduší či nejistí si sami sebou editoři je v tom bohužel podporují.
Někdy se takové spojení nazývá novinářskou žumpou.
Oni sami tomu ale říkají věcný, přínosný a zajímavý blog.
12. 05. 2013 | 14:06

vojtechnavratil napsal(a):

A ti na sebe nejvíce pyšní se asi stydí podepsat pod svým vlastním jménem ;-)
12. 05. 2013 | 14:31

Almo G™ napsal(a):

V.Navrátil:

1. Jinou reakci jsem nečekal.

2. Vy jste nepřijal nabídku publikovat zde blogy s vědomím, že zde diskutéři publikují pod nickem a že jde o anonymní fórum? Pokud jste to věděl, proč to nyní diskutérům vyčítáte?

3. Zjevně jste nepochopil, že nejde o mě. Pubertálními urážkami škodíte jen sám sobě a poškozujete SVOU reputaci. Podívejte se na diskusi - z ní je asi jasné, jak má odborná veřejnost zájem diskutovat s autorem této úrovně. Podepsaný hulvát opravdu není ničím víc než slušný nick.
13. 05. 2013 | 10:49

vojtechnavratil napsal(a):

Almo G™, už Vám to tady vcelku jednoduše vysvětloval pan Stejskal, že Zeman toto nepovažoval za urážku a že se tím bavil. Takže v tomto mi ty Vaše stesky a některých dalších přijdou naprosto irelevantní a přecitlivělé.
Na Vaši druhou otázku odpovídám, že přijal. Ale stejně si o těch, co soudí jiné a bojí se podepsat svým vlastním jménem, myslím své ;-).
A o moji reputaci se prosím nestarajte, to je moje starost. Krom toho jsem tady v té diskusi nezaznamenal takřka nikoho (čest výjimkách), kdo by se mohl nazývat odbornou veřejností a diskutoval k tématu. Jak už to tak většinou v diskusích bývá.
13. 05. 2013 | 14:31

Suchec napsal(a):

Navrátil:
AlmoG má pravdu.

Je to ubohé, ale del kanadských výzkumníků inteligence voličů jednotlivých směrů pochopitelné, pane politologu. :-D
13. 05. 2013 | 18:09

Suchec napsal(a):

Sice mi slůvko vypadlo, ale neva.

Jo, a Stejskalovi. S tím obhajováním "Bimba" jste jen směšný.
Sprosťáci si hrají na morální arbitry.
Jak příznačné.
Urban, Embéčko a tohle je to samý :-)))
13. 05. 2013 | 18:13

vojtechnavratil napsal(a):

Ale taky to raději napíšu anonymně, hodnotiteli co je slušné a co ne, nespa? Samotnému Bimbovi byste byli pro smích ;-)
13. 05. 2013 | 18:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy