Ovlivňuje velikost vlády její trvanlivost?

29. 01. 2014 | 16:08
Přečteno 4112 krát
Zástupcům ČSSD, ANO a KDU-ČSL trvalo dva měsíce od voleb než se dohodli na programu, rozdělení ministerských postů i počtu členů vlády, kterou dnes jmenoval prezident. Je jich sedmnáct. Při jednáních padlo mnoho silných slov o tom, kolik vládních postů voliči jednotlivým stranám přiřkli, kolik by měla mít exekutiva členů či co je to „důstojné zastoupení ve vládě“. Není proto od věci si připomenout, jak početné byly vlády v minulosti, jakou měly trvanlivost a jaké postavení v nich jednotlivé strany zaujímaly.

V historii samostatné České republiky přežily celé volební období jen dvě vlády: první vláda Václava Klause (1992-1996) a vláda Miloše Zemana (1998-2002). Obě exekutivy spojoval fakt, že se jednalo o nejpočetnější kabinety posledních dvaceti let: v každém bylo i s premiérem 19 členů. V souvislosti s první vládou Václava Klause je třeba říci, že tvrzení, že v novodobé historii neexistovala vláda, v níž by jeden koaliční partner měl jen dva členy, jímž se během vyjednávání prezentovali lidovci, není pravdivé, jelikož v ní tehdy figurovala i KDS, která měla pouze dvě (tehdy nevýznamná) ministerská křesla (školství, životní prostředí) a nevybyl na ni ani post vicepremiéra. Postavení KDS ve vládě bylo nicméně oproti dnešním lidovcům determinováno marginální pozicí strany v porevoluční stranickopolitické soustavě a tím, že jí ODS ve volbách v roce 1992 v podstatě „darovala“ několik poslaneckých mandátů ve společné volební koalici. Podobně srovnatelnou „podřadnou“ roli sehrávala i US-DEU ve vládě Vladimíra Špidly (2002-2004): strana obsadila post vicepremiéra a ministerstva pro místní rozvoj a informatiky, zatímco lidovci, kteří unionisty ve volbách v rámci společné kandidátky převálcovali, si dokázali vybojovat dopravu či zahraničí. (V dalších vládách Stanislava Grosse (2004-2005) a Jiřího Paroubka (2005-2006) US-DEU svou pozici vylepšila, když vyměnila místní rozvoj, jenž se stal v důsledku vstupu do EU a dotacím pro ČSSD atraktivní, za dvě „plnohodnotná“ ministerstva spravedlnosti a obrany.)

Vždy když volby dopadly patem a středopravá koalice těsně nezískala většinu (a vládla za pomoci přeběhlíků), dokázaly menší koaliční strany využít situace. Jak ve druhé vládě Václava Klause (1996-1997), tak i v Topolánkově druhé vládě (2007-2009) panovala navzdory získaným mandátům ve vládě parita mezi nejsilnější ODS a zbylými dvěma koaličními partnery (KDU-ČSL a ODA, resp. zelenými). Nutno ale dodat, že pro zelené zisk čtyř ministerských křesel při pouhých šesti poslancích, což jako negativní příklad neodpovídající pozice nejmenšího koaličního partnera zmiňoval například šéf ANO Andrej Babiš, byl v očích některých jejich představitelů „odškodněním“ za to, jak volební systém zdeformoval jejich výsledek. Výrazný nepoměr panoval vzhledem ke sněmovním poměrům i při rozdělování ministerstev v „dojížděcí“ úřednické vládě Jana Fischera (2009-2010): z nominace ve sněmovně až druhé nejpočetnější ČSSD vzešla celá polovina z jejích 18 členů. Hledisku poměrnosti v počtech poslanců a ministrů asi nejvíce odpovídaly již zmíněné vlády pod vedením sociální demokracie v letech 2002-2006, v časech, kdy se ČSSD vedle koaličních partnerů mohla při hlasováních ve sněmovně obracet i na KSČM. V 18členných kabinetech zaujímala strana při zisku 70 poslanců 12 ministerských postů, lidovci a unionisté kandidující ve volbách společně za 31 poslanců 6 ministrů.

Jestliže nejvíce početné vlády dokázaly přežít celé volební období, pak ty nejméně početné byly zpravidla koncipovány pouze jako dočasné, neměly většinu ve sněmovně, a měly tak do štítu už předem vepsány neúspěch. Takže účast v nich nebyla tak atraktivní a nebyla tolik potřeba uměle navyšovat počty jejich členů. To se týkalo jak první, „podzimní“ vlády Mirka Topolánka (2006), tak i současné exekutivy Jiřího Rusnoka; obě měly všehovšudy 15 členů. Výjimkou v tomto ohledu byla vláda vedená Petrem Nečasem (2010-2013), jež se však v důsledku odebrání ministerstev vnitra a obrany zástupcům VV/LIDEM a vytvoření nových „náhražkových“ vládních postů (místopředseda pro boj s korupcí, předseda legislativní rady) postupně rozrostla na 17 členů.

Nepříliš velká ideová sourodost koalice, vzájemná nedůvěra jednotlivých stran, nevyřešená vnitřní situace v ČSSD, absence ideového pojiva hnutí ANO a tradiční lidovecká odtažitost nerýsují Sobotkově vládě dlouhodobou perspektivu. Možná by měl její budoucí předseda pro jistotu preventivně zvýšit počet jejích členů alespoň na 19.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Trvanlivost vlády ovlivnuje to,

že v ní nejsou pravičáčtí hladoví tuneláři s jejich věčně hladovou zlodějskou mentalitou, vlastní každému jejímu ideologickému jedinci.
29. 01. 2014 | 17:13

Petr. napsal(a):

Proč jen 19, pane Navrátil? Alespoň 80 ministrů by mělo být tak pro začátek.
Přece je třeba někam zašít tisíce ouředníků, co dřou jak koně a mají jen ušmudlané milionové odměny. Pak se nelze divit, že při takovém hrozném pracovním nasazení, nejsou schopni napsat bez faktických chyb (ne překlepů), dopis presidentovi republiky od předsedy vlády České republiky v délce 1 a 1/2 stránky. A to ten dopis jistě kontrolovali nadřízení oněch úředníků a je zase kontrolovali vyšší nadřízení. Přece je povinnost každého nadřízeného kontrolovat své podřízené. Nebo za co hrabou milióny oni nadřízení?
Jen kdyby tak pracovali operátoři v atomových elektrárnách, lékaři na operačních sálech, dispečeři letového provozu a další "zloději a k.rvy", flákající se za podstatně menší peníze, než oni stovky, či tisíce ouředníků dřoucích do úmoru.
I z tohoto příkladu je vidět, jak se asi chovají arogantní ouředníci k obyčejným občanům, když se takto ouředníci chovají k hlavě státu a premiérovi, kterému paskvil předají k podpisu.
Ať žije nový Zákon o státní správě!
29. 01. 2014 | 17:17

Divobyj napsal(a):

Ovlivňuje velikost vlády její trvanlivost?

Tak takhle stupidní otázku si může položit snad jen politolog.
Autore,přeji vám,abyste co nejdříve poznal,co je to poctivá práce.
Co nejdříve a natrvalo.
29. 01. 2014 | 17:49

Antonín Malík napsal(a):

V případě folklorního premiéra Sobotky je v podstatě nejspíš lhostejné, jak velká je ta vláda a taky je nepodstatné, kolik věcných chyb bylo v dopise s návrhem na jmenování vlády. Sobotka je naprosto nejslabším premiérem v celé české historii, je fatálně nalomený už před jmenováním, lepí se na něho skandály, je namočený do otřesného tunelu, který poškodil desítky tisíc lidí na Ostravsku, má vicepremiéra, který jim pohrdá - teď už otevřeně, a který ho může zničit obratem ruky, má v zádech minstra vnitra, od něhož může očekávat i dýku do zad, slovem, je na tom hůře než Mirka Stojednička, která byla se svou vírou v to, že bude premiérka, jen legrační. Sobotka je postava tragická. Zatímco Němcová byla jen nezvolená, Sobotkovi se může naopak stát, že volba padne na něho. Až se bude sestavovat množina obviněných.
29. 01. 2014 | 18:00

Rumacajs a Manka napsal(a):

Trvanlivost vlády ovlivňuje jen ten smrad, který se touto zemí táhne přes 20 let. A postihl celé politické spektrum. A tak se dočkáme snad i něčeho lepšího, ale ne v dohledné době.
29. 01. 2014 | 18:03

Analytik napsal(a):

Rozhodně ovlivňuje a to přímo úměrně!
Zkusme si představit dvousetčlennou vládu - co poslanec to ministr. Taková vláda by neměla žádnou opozici a mohla by vládnout sebehůře bez jediné výčitky svědomí. Jediný problém by byl vymyslet 183 názvů pro nová ministerstva.
Chabým pokusem o něco podobného byla vláda Opoziční smlouvy blahé paměti.
29. 01. 2014 | 18:09

Rumcajs a Manka svatořečená napsal(a):

Jen je škoda, že není ve vládě zástupkyně ODS, čarodejnice Němcová, chybí mi tam coby blahořečená svatá Dala, která se třásla na koryto stejně jako v minulosti Klaus. Nechť spí blaze na věčnosti. Amen.
29. 01. 2014 | 18:17

Kelt napsal(a):

Antonín Malík,
Vám se bezpochyb muselo značně po konci vlády rozkroku kantýnské z Chodova zhoršit zažívání.
Dostalo se Vám příležitosti si zde vylít přebytečnou žluč.Doufám,že se Vám ulevilo-jinak bych doporučil návštěvu odborného lékaře-gastroenterologa,pokud by on nenašel příčinu Vašich potíží,tak by mohl pomoci Mudr Hnízdil,eventuelně MUDr Chocholoušek.
29. 01. 2014 | 18:18

Al Jouda napsal(a):

Autore, zeptejte se nových ministryň a dozvíte se, že na velikosti nezáleží !!:))))
29. 01. 2014 | 18:27

ZM napsal(a):

Trvanlivost vlády je ovlivněna především tím, jestli jsou politici ochotní udělat kompromis nebo ne, v zájmu obyvatel ČR. To, že nyní je "splácnuta" zase nějaká koalice, ještě neznamená, že to tak vydrží celé 4 roky. A je naprosto jasné, že hlavní sporná témata byla odsunuta o rok. Nyní mají koaliční strany rok na to, aby se snažili nějak dohodnout. Pkud budou politici dostatečně morální, tak se dohodnou a upřednostní zájem občanů ČR před stranickými zájmy (předvolební preference). NEní totiž nějak zvlášť podstatné-z hlediska řízení státu, jestli je ve vládě 16 ministrů nebo 17 ministrů nebo ... POdstatné je, jestli jsou to ministři schopní a dostatečně morální. A jak to sleduju, tak "zázrak" se konat nebude ani v této vládě. Příkladem je např. Stropnický jako kandidát na ministra obrany.
29. 01. 2014 | 18:41

Antonín Malík napsal(a):

Moc pěkné je také, že z 18 členů vlády jich je 12 poslanci, což mimo jiné znamená, že budou hlasovat o podpoře sami sobě.
Rozkošné to je zejména u koblihovců, kteří takové praktiky (podobně jako Okamura) pranýřovali, ale nyní je 5 z jejich celkem 6 ministrů rovněž poslanci.
Je třeba, na rozdíl od sýčkování médií pod taktovkou Kalouska a spol, ocenit přístup prezidenta, který ohleduplně jmenoval Sobotkovu vládu 1 den před jednáním soudu, který by (když pánbu dopustí... znáte to) třeba mohl skončit i tak, že by prohlásil Pána Babiše definitivně vylustrovancem. To by se pak prezidentovi blbě jmenovalo. Takhle je to v suchu.
Možná, že to bylo pro p. prezidenta jednodušší o to, že ví, že oranžovo-kobližní vláda stejně dlouho nepotrvá.
V případě, že Sobotku knokautuje žurnalistické komando, tomu mnohé nasvědčuje, nedá se očekávat,že by mu zase přišli na náměstí provolávat slávu ti, co kdysi házeli na kandidáty ČSSD vajíčka, mlátili Sobotku a posléze byli poslaní na Hradčanské náměstí s tansparenty, že Sobotka lemuje cestu k demokracii. Ti tentokrát zůstanou doma za pecí.
29. 01. 2014 | 18:43

ZM napsal(a):

Antonín Malík napsal 18:00:
Sobotkovi se může naopak stát, že volba padne na něho. Až se bude sestavovat množina obviněných.
----
Může se stát lecos. Sobotka rozhodně není ideálním kandidátem na premiéra. Ale můj názor je ten, že pořád lepší, když je premiérem Sobotka, než např. Babiš.
29. 01. 2014 | 18:46

Gudka napsal(a):

"ovlivněna především tím, jestli jsou politici ochotní udělat kompromis nebo ne, v zájmu obyvatel ČR"

Pokud chce nějakou dobu vydržet, tak samozřejmě nemůže brát ohledy na zájmy občanů. Ale je dost možné, že brzy bude škatule škatule hejbejte se. Začíná se foukat do ohníčků několika sobotkovských skandálů. Ten s náhradami je nejspíš blbost. Ale severomoravský malér, který se týká velkého počtu okradených uživatelů bytů, by mohl být osudný.
29. 01. 2014 | 18:49

ZM napsal(a):

Antonín Malík napsal:

Možná, že to bylo pro p. prezidenta jednodušší o to, že ví, že oranžovo-kobližní vláda stejně dlouho nepotrvá.
---
Já bych je nepodceňoval. Myslím, že by mohli vydržet i dva roky, než se to "rozpadne".
29. 01. 2014 | 18:49

ZM napsal(a):

Gudka napsal:

Pokud chce nějakou dobu vydržet, tak samozřejmě nemůže brát ohledy na zájmy občanů.
---
Záleží taky na tom, kolik svých spolustraníků z nižších "pater" kandidátky je ochoten obětovat. Třeba Kalousek jich "obětoval" poměrně dost a ve sněmovně se udržel.
29. 01. 2014 | 18:51

ZM napsal(a):

Al Jouda napsal:
Autore, zeptejte se nových ministryň a dozvíte se, že na velikosti nezáleží !!:))))
---
Co se týká velikosti platu, na na té záleží téměř každému :)
29. 01. 2014 | 18:52

ZM napsal(a):

Tak jsme se podíval na nejnovější zprávy a už jsme to taky "zachytil"- máme novou vládu :) Z kandidátů se stali ministři :)
Na ministerstvech začné nová "soutěž" v podlézání :) Kdo zůstane u osvědčené taktiky-švestičky ze zahrádky, a kdo zvolí taktiku jinou ? :)
29. 01. 2014 | 18:59

ZM napsal(a):

Stropnický nakonec u "maturity" prošel, sice to bylo za 4, ale prošel :)
http://zpravy.idnes.cz/stropnicky-u-zemana-prosel-bude-ministrem-fj4-/domaci.aspx?c=A140122_164629_domaci_kop
29. 01. 2014 | 19:01

ZM napsal(a):

Teoreticky by bylo možné, že by "babišovci", socani a lidovci dokázali vládnout společně celé 4 roky. To by ale museli nekompromisně odstavit od státního "penězovodu" spoustu tunelářů. Kdyby chtěli poradit, tak bych jim poradil toto:
"kluci", nechte se inspirovat názorem Katky a "vlítněte" pořádně např. na Lesy ČR. :)

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Lesy-CR-se-porad-tuneluji-a-ministr-Toman-nic-rozcilila-se-na-profilu-Klasnova-285522

Někde se začít musí :)
29. 01. 2014 | 19:14

Gudka napsal(a):

Nynější nová vláda má všechny předpoklady se udržet relativně dlouho, protože má ve svých základech několik hrubých amorálností. A to je v současném světe předpoklad výdrže. Koneckonců, nehoráznosti vládních garnitur obvykle voličstvo konsternují na dostatečně dlouhou dobu, takže nastává jakýsi hřbitovní klid a trvá delší dobu, než zmrazení pomine.
Počínaje osobou premiéra, který se prodral nazpátek do stranické židle krajně nesympatickým předstíráním "mučednictví", přičemž využil bohaté podpory údajného politického protivníka, tzn. Kalouskovy TOP, která měla prsty v organizování "spontánních" pouličních akcí a mediální křeče na Sobotkovu podporu. Celá záležitost kolem "puče" silně připomíná orchestrované představení, s podivnou rolí příštího ministra vnitra Chovance. Sobotka má ovšem ve vládě více idoevých "dozorců", přinejmenším ještě Dienstbiera.
Další nemorálnost je věc s Babišem - nechci psaním kolem toho zdržovat.
A konečně obecný rys společenské atmosféry, jímž je přijímání nepravd. Jako příklad vezmu nejnovější, zcela nestoudný medialismus, jak "Zeman zavinil", že chudák vláda je jmenovaná teprve 95 dnů po volbách. Že se socani 2 týdny hádali a s nikým jiným nejednali, že předseda lidovců na 12 dnů prostě odjel a koaliční jednání naprosto zmrazil, takže k dohodě došlo až 6.1., že zcela mírná Zemanova podmínka projednání zákona o státní službě v 1. čtení bylo teprve 23. ledna - to všichni "zapomínají".
A jestliže řízení společenské dynamiky závisí od všeobecného přijímání nepravd a aplikace medialismů, pak si nelžeme, že se dá ještě něco pozitivního očekávat.
29. 01. 2014 | 19:52

Martin1 napsal(a):

1)Ovlivňuje velikost vlády její trvanlivost?
2)Ovlivňuje velikost rolády její trvanlivost?
-------------------
1) velikost nemá vliv na trvanlivost
2) velikost má vliv na trvanlivost,
čím je menší - tím dřív se sežere a obráceně
29. 01. 2014 | 20:34

Baba Jaga napsal(a):

Přeji vládě, aby vydržela do dalších řádných voleb a jí i nám všem, aby se jí vše dařilo.
Volby jsou přece jen docela drahý špás a výkonní úředníci jsou čím dále stejní.
29. 01. 2014 | 21:21

Obrácení Kláry Samkové napsal(a):

Klára Samková: Žádné emigranty do Evropské unie!

Emigrace do zemí EU je skutečně průšvih velkého formátu. Řečičky nepomohou, je mi líto, ale musí být vysílán zásadní signál, že země Evropské unie nebudou přijímat ŽÁDNÉ EMIGRANTY - že ochráníme EU a zejména jižní státy.
Uvedla to Klára Samková, jednička kandidátky Ústvitu přímé demokracie do Evropského parlamentu na svém facebookové profilu.

"Byla jsem dotázána, co si myslím o imigrační politice EU, zejména když jižní země jsou přetíženy imigranty, zatímco severní země jsou tohoto náporu ušetřeny. Je přitom tendence imigranty"redistribuovat". Dotaz zněl, zda budu ochraňovat zájmy České republikdy před imigranty. V krátkosti moje odpověď zní, že budu ochraňovat Evropskou Unii před imigranty," poznamenala Samková a pokračovala:

Emigrace do zemí EU je skutečně průšvih velkého formátu. Řečičky nepomohou, je mi líto, ale musí být vysílán zásadní signál, že země Evropské unie nebudou přijímat ŽÁDNÉ EMIGRANTY - že ochráníme EU a zejména jižní státy.

JE NÁM TO LÍTO, ALE NA SVÉ KOCÁBKY NESEDEJTE, NEPŘIJMEME VÁS. Tenhle sen musí skončit. Vím, že se to může zdát krajně nehumánní a také svým způsobem je. Ale dostáváme se k aplikaci teorie, kterou právo zná jako "teorie nejvyššího dobra", tedy že uspořádání práva má být takové, aby přinášelo co nejvíce lidem co nejvíce dobra.... Jak ale má EU, která má celkem cca 500 milionů obyvatel, absorbovat 1.3 miliardy přistěhovalců? To je evidentně blbost, neboť při naplnění této kvóty nebude již ani žádná EU, ale žádná Evropa.

To, co se nyní jeví žádaným zbožím, bude rozvráceno - což je i proti zájmům těch, kteří nyní chtějí do zemí EU emigrovat.. Samozřejmě, řešení se musí hledat. Zkusme si položit otázku, PROČ imigranti chtějí do EU. Kvůli svobodě a kvůli ekonomickým výdobytkům, zajisté...Není daleko jednodušší a správnější usilovat o to, aby se evropské ideje a funkční systémy rozšířily i do dalších zemí, odkud imigranti pochází? A teď se podívejte na skutečnou politiku EU. Pštros je proti tomu statečné bojové zvíře. Každá zbabělost, na příklad ta, se kterou EU strká hlavu do písku s konfliktem v Sýrii, o Ukrajině nehovoře, se tisíckrát - v horším - vrátí v imigrační politice.

Už by to těm kancelářským krysám (pardon, dosavadním Europoslancům) měl v Bruselu alespoň někdo říci, případně to na ně zařvat.... což tedy já rozhodně hodlám učinit, pokud tam budu, slibuje Samková.
29. 01. 2014 | 21:32

Gru napsal(a):

Baba Jaga
"Volby jsou přece jen docela drahý špás a výkonní úředníci jsou čím dále stejní"

Já už tady dlouho tvrdím, že volby jsou divadýlko pro hloupé, kterých je bohužel většina. Vaše věta rovněž ukazuje zbytečnost voleb. Z toho důvodu by asi nejpoctivější byla nějaká diktatura, ve smyslu civilní či polocivilní junty. Babiš už tam je, Chovanec a Dienstbier taky, tak už chybí jen Kalousek se Schwarzenbergem a mohli by to tak na 7-8 let vzít.
29. 01. 2014 | 21:33

Gru napsal(a):

Obrácení Kláry

"Není daleko jednodušší a správnější usilovat o to, aby se evropské ideje a funkční systémy rozšířily i do dalších zemí, odkud imigranti pochází?"

To bohužel není. I kdybyste všechny vojáky států EU poslali jako žoldáky a okupanty do těch zemí, problém nevyřešíte. Hypotéza o tom, že důvodem inigrace jsou skvělé "evropské ideje a funkční systémy", je mylná aplikace mylné koncepce "bílého muže".
Důvodem tažení na sever není "skvělost systému", ale klima. To je v afrických zemích stále nesnesitelnější.
29. 01. 2014 | 21:39

Gudka napsal(a):

Čerstvý ministr za Agrofert Brabec před chvílí odůvodnil v ČT, že u agrofertních ministrů a vysokých státních úředníků, kteří budou dosazení v rámci agrofertní Noci dlouhých nožů, nemůže jít o střet zájmu tím, že "on přece už řekl, že kdyby šlo o střet zájmů, tak on by do toho nešel".
Panenko skákavá, to je tedy argument!
Parazitolog Mládek k tomu přizvukoval. Tady máte to transtrafikaci. Nádhera.
29. 01. 2014 | 22:46

Čochtan napsal(a):

Gru,
když už Klára udělala první krok, tak bude muset učinit i ten logický druhý. Očistit Evropu od těch neevropanů, kteří sem už nalezli. Černoši, arabové, pakistánci,.. A kdo sem immigroval ve středověku ? Cikáni.
29. 01. 2014 | 23:33

Gru napsal(a):

Čochtan

S tažením na sever je třeba počítat, nepůjde zastavit, chcete-li, jak píšete, udělat místo a nechcete to udělat na úkor původní, hostitelské pupulace,pak budete muset odstranit všechny nepůvodní, i američany, černé i bílé, taky židy, když chcete araby a cikány.
A protože to nejde (mnozí z nich platí dnes za posvátné krávy, na něž nelze sáhnout), pak jsou to zbytečné řeči.
Takže nezbude, než abychom odešli MY, původně hostitelská populace, ze které se stanou migranti
29. 01. 2014 | 23:45

Al Jouda napsal(a):

To Čochtan :
Zatím máme na repatriace nepřizpůsobivých, agresivních a nábožensky fanatických migrantů ještě dost síly, ale dlouho tomu tak nebude. Pak už bude pozdě a budeme odsouzeni k záhubě! Uvědomují si to v Bruselu ? Ať nás nikdo nebalamutí, že bez imigrantů bychom neměli dost pracovních sil! Těch mladých lidí, co se fláká doma u PC na facebooku nebo v hernách a barech, u kulečníků a na bowlingu, by mohlo nadělat práce !
30. 01. 2014 | 00:00

tajemný pan H napsal(a):

ano správně, stop imigrantum. křemílek bude deportován zpět do japonska.
30. 01. 2014 | 02:36

Ládik!!! napsal(a):

Velikost vlády bude ovlivňovat schopnost erekce jejich členů. O trvanlivosti bych pochyboval - ale mají schopného ministra zdravotnictví.
30. 01. 2014 | 07:49

Pepa Řepa napsal(a):

Z mých soukromých výzkumů soudím, že trvanlivost salámu nemá s jeho velikostí pranic společného.
Ostatně leckterá žena má obdobnou zkušenost i s jiným orgánem.
30. 01. 2014 | 07:55

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
myslíte s orgánem státní správy?
30. 01. 2014 | 08:06

Čochtan napsal(a):

Gru napsal(a):
".. S tažením na sever je třeba počítat, nepůjde zastavit,.."
-------------------------------------------------------------
To je nesmysl, stačí je nepustit z letadla, nedovolit přistání člunů, a všechny, kterým se povedlo proniknout, vracet zpátky. EU-vrchnost si musí uvědomit, že buď bude dělat co Evropani chtějí, nebo půjde k čertu. Doslova.
30. 01. 2014 | 08:16

Gudka napsal(a):

čochtan
"To je nesmysl, stačí je nepustit z letadla, nedovolit přistání člunů, a všechny, kterým se povedlo proniknout, vracet zpátky."

To je erotický sen bílého muže. Nezastavíme je. Tím bychom se vůbec neměli zaobírat, Neztrácet čas a vybrat si, kam se přesuneme my, tedy zbytek evropanů. Zavčas - bude tlačenice.
30. 01. 2014 | 09:12

.K.V napsal(a):

Vždy mne udivuje kde bere Stejskal takové blogery
a kdo takové autory platí, jak se takoví lidé mohou uživit.
Přečtu životopis autora, podle článku posoudím jejich znalosti a názory
a žasnu
30. 01. 2014 | 09:38

Ládik!!! napsal(a):

.K.V -
mě udivuje, že píšete tečku před nickem. Kdo koho platí, to Vám může být jedno. Když nekrade nebo není placen z daní poplatníků. Mimochodem, dobrý filosof přežije s hrstí rýže.
30. 01. 2014 | 09:43

fikus napsal(a):

no a co.
Jsou zde zvyklosti jak poznamenal pan Kalousek. Co s tím, co navrhujete, změnu Ústavy, volebního systému, předčasné volby..nic zásadního jste do diskuze nevnesl
30. 01. 2014 | 10:39

Viola napsal(a):

Trvanlivost vlády ovlivňuje především osoba a osobnost jejího premiéra.
Správně jste uvedl, že nejtrvanlivější byly vlády Václava Klause a Miloše Zemana.

A jste druhá aktuální sudička.

Pepa Řepa na to kápl, na velikosti záleží, ale nesouvisí s trvanlivostí přímou úměrou.
30. 01. 2014 | 12:29

buldatra napsal(a):

Velikost a trvanlivost?

Tak vezměme kupříkladu takové sušené maso.
Je trvanlivé a aby se stalo trvanlivým, musí se dlouho pomalu sušit.
Když se tak pěkně suší, smrskne se a z velkého kusu je kousek.
Proto, aby byl sušeného masa řádný kus a jeden se toho kusu řádně nadlábl, je třeba sušit vélikananánskou flákotu. Ale trvá to zas o něco déle, než se to usuší.

Jak tak sleduji tu novou vládu, aby se stala trvanlivou (vyjma lidovců, ti jsou věční a už nyní usušení, čili trvanliví), je vláda moc malá.
Může se tedy sušením rychle smrsknout na něco bezvýznamného, co ani nestojí za řeč.
Třeba takový Bohóš, jak tak schne, mizí a zanedlouho zmizí totálně.
Ani poslední investigativec po něm neštěkne.
I když, oproti tomu takovej zaoblenej Zaorálek a šťavnatej potáta, zdá se, obsahují více vody, takže z nich po usušení toho zbude víc, víc k dalšímu libovolnému použití.

Jak je na tom například Babiš, je pro mě zatím záhadou.
Jestli von se alespoň částečně sušenej už nenarodil.
Možná zaleze někam do stínu aby neuschl předčasně.
Čas ukáže.

Jo a na velikosti záleží.
Jinak by neexistovaly velryby.
30. 01. 2014 | 14:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy