Barbarství je zpět

14. 01. 2019 | 17:39
Přečteno 4008 krát
Dnes oplakávají třeba znásilnění v Kongu nebo válčení v Sýrii, zítra napomáhají dovážet do Norska další násilníky. To, čemu se říká řízená invaze/kolonizace a národ „s holubičí povahou“ nejde podle kritiků moc dohromady.

Krátce před Vánocemi došlo v Maroku, kde nocovali ve svém stanu, k stínání hlav mladé Norky a její dánské kamarádky. Ohavný čin spáchali zbabělí islamističtí teroristé. O bestiálním způsobu vraždy se skrze norská masmédia nedozvíte, na to musíte navštívit stránky alternativních médií, neboť otevírání očí nepříjemné pravdě patrně zamezuje politická korektnost. Zároveň koluje po internetu video, jež onu vraždu ukazuje, a které norská premiérka Erna Solbergová, mezi Nory občas přezdívána jako «Fjerna» (dá se překládat jako Mimoňka, popř. Dutohlávka), Nory žádá, aby si jej nepřehrávali. O něm a o vraždě různí rozumbradové prohlašují, že jsou tak vzdálené všemu, kým v Norsku jsme a co zastáváme.

Přitom nikdy nebyl problém ani pro premiérku, ani pro norská masmédia, když byly vysílány či publikovány brutální nahrávky z válek, pohrom atd. a kdo jsou oni, aby soudili a na jakém základě soudí ostatní, zda to má pro ně hodnotu dívat se na pravdu? V tom samém okamžiku proudí do Norska další muslimové. Čím to je, že jsou to pokaždé, opět a zas, příslušníci jistého náboženství a ne obráceně, jež nás vraždí proto, že nepatříme tomuto specifickému náboženství? Proč neprovádí stínání hlav křesťané muslimům? Proč to jsou pokaždé muslimové, kteří toto dělají nám «bezvěrcům», jež napadají a útočí na naše lidi a ne obráceně? Je nabíledni, že naše hodnoty jsou pro ně nepřijatelné, jen to nechtějí vidět lidé typu Solbergová. Nebo si to nalhávají sobě i nám, že tomu tak není.

Reakce hlavních norských médií bylo dosud leštit obrázek, nikoli připomínat plíživé nebezpečí Islámu a to, spolu se zločiny muslimů v Norsku, Evropě i jinde, jsou témata, kterým jsem se již věnoval mnohokrát a budu se jim věnovat i nadále. Toto mlžení, mystifikace, zapírání, lhaní sobě samým, (sebe)cenzura, namlouvání opaků a lepších zítřků blokuje poznávání sebe samého. V kritice Norů se dočteme třeba to, že chceme-li zachovávat Norsko jako prý svobodnou, liberální zemí musíme zcela jasně dávat najevo nepřijatelnost islámských praktik v naší zemi a neustálého zavádění a prosazování ohledů na Islám na úkor těch naších. Nechtějí naše hodnoty, vidění světa. Chtějí žít stranou naších lidí, přitom pobírat dávky a dojít náš stát.

Na internetu se čím dále více objevuje názor, že jestli vám ono video vadí či vás uráží, tak byste neměli vítat migranty, o nichž nic předem nevíte. To je to video, jež si nepřejí establishment, masmédia hlavního proudu ani sociální média, abyste se na něj dívali. Norská masmédia zacházejí tak daleko, že nazývají stínání hlav pouhým říznutím nožem! Správci sociálních sítí ho odstraňují, jakmile je tam umístěn některým uživatelem.

Naopak by se prý ono video mělo šířit co nejvíce a mělo by se povinně pouštět na zamýšlení premiérce a elitě přející si stále další obyvatele naší kultuře vzdálené ve snaze, aby i vědomě nevědoucím, nebo přinejmenším některým z nich, otevřeli oči barbarství, brutalita a nelidskost jež přijímají do náručí a vycházejí vstříc. Prý sami utíkají od strastí a utrpení, přitom neustále způsobují strast a utrpení nám. Následovníci Alláha vědí přesně, co říkají Korán a modlitby a v co věří a mnozí z nich věří v své právo zacházet s ženami jak je jim libo kdekoliv na světě.

Před třiceti lety jsme byli jako žáci nuceně-povinně v době vyučování posíláni do kin, abychom viděli krutosti nacismu. Dnes, v r. 2019, Erna Solbergová, současná předsedkyně vlády, vyzývá k tomu, aby se lidé nedívali na video, na němž muslimové řezají hlavy norské výletnici a její dánské kamarádce. Asi je to dnes špatné a podpora nacismu. Protože kdo se dnes dívá na krutosti takového novodobého nacismu, tedy islamismu, který je podle řady lidí horší, než byl nacismus (a rozhodně se rozmáhá více a rychleji, než v své době stihl nacismus) podle logice premiérky napomáhá teroristům.

Jak může někdo tvrdit, že toto nesouvisí s Islámem? Jestli texty islámu jsou užívány lidmi, jež si říkají muslimy, aby vymývali další lidi, jež si říkají muslimy, v mešitách, jak to, že to nemá co dělat s Islámem? Vůle muslimů učinit přítrž extrémistickému počínání ve vlastních řadách je pramalá, a tak prý lze říct, že dokud bezvěrci-nemuslimové jsou považováni za něco níže, méně hodnotné bytosti, většina muslimů není nevinných islámskému terorismu.

Tvrdívá se, že Islám není obyčejné náboženství jako každé druhé. Pravda, lidé pojídající vepřové mají dále k tomu, aby sebe vyhodili do vzduchu. Winston Churchill prohlásil, že Islám je pro člověka stejně nebezpečný jako je pro psy vzteklina. Jsme natolik často připomínáni neslučitelností migrace s naší vlastní kulturou, že bychom údajně již neměli mít žádné záminky ani výmluvy, abychom pokračovali tak, jak dosud.

Více než třetina vražd v Norsku ročně je spáchána osobami jiných kultur a několik z nich jsou údajní uprchlíci. Ani tyto Vánoce nebyly výjimkou. Také jsme se dozvěděli, že rodiče žáků, jimž je vyhrožováno jsou vydíráni či okrádáni dětmi a mládeží muslimských kultur ze strachu ze msty se bojí toto nahlašovat policii, bavit se s ní či svědčit. V sousedním Švédsku je nahlášen dokonce pouze každý čtvrtý násilný čin. V Norsku to není o moc lepší a masmédia hlásí, že skupiny mladých střílejí rachejtle proti lidem, zapalují auta, učitelé se bojí agresivních žáků, jež zapalují budovy škol a když přijedou policisté, tak na ně zaútočí. Jak může více toho samého vyřešit jakýkoliv problém, a dokonce vést k úspěchu, dokud víme, jaká je historie migrace do Norska historií chybování, selhávání, pokus-omyl atd. atd.?

Rozhozená, rozdělená společnost, jež se tolik pokoušel být něčím jiným, než je, postupně pozbyde své duše a jestli bude takhle pokračovat, zbaví se všeho, co udělalo Norsko Norskem, společnosti, kde podle mnohých prostřednictvím alternativních médií typický pro stav myšlenek nejen elity je prý takřka patologické zapírání skutečnosti v prospěch vyjadřování kýžených nadějí a okázalé pózování odvolávající se na ctnosti, slušnost, solidaritu atd. Ti kritičtější z politiků a znalců občas tvrdí, že cesta není jednoduchá, ale přijímáme jich víc a otevíráme svá srdce a neustále další dveře. Je to jako droga, nejde s tím přestat ani na chvíli. Ovšem ještě neotevřeli dveře alternativním faktům, a proto nikdy nepochopí následky obřího pokusu změnit etnické složení obyvatelstva dříve, než bude převelice bolet.

V alternativních masmédiích se hlásí více lidí, jež mají pocit, že zvát statisíce takových lidí a jim podobných z jim blízkých kultur do samého středu naší společnosti není dobrý nápad a jestli to z nich dělá rasisty, tak je to nálepkou, jež nosí s hrdostí. Než aby byli nazýváni rasisty, jde Norsko a Evropa do záhuby proto, že je příliš mnoho těch, jež dávají přednost tomu, aby byli pobodáni a znásilněny. A chtít po těch, kteří chtějí stále další a další migranty do naších zemí a stejně jim to nikdy nebude stačit, aby měli stejnou sympatii pro ty, jež kvůli migrantům a jejich činům trpí a doplácí na ně, jakou mají pro migranty, to bychom asi chtěli moc.

V islámském světě jsou křesťané zabíjeni a kostely podpalovány, v řadě zemí Islámu se kostely ani nesmějí stavět. Zato v Evropě jsou mešity a islámské organizace finančně podporovány a vedení měst, krajů i zemí si myslí, že není nad migranty a migraci. Islám si rychle získává vliv. Vadí nejen zvonění z kostelů. Opravdu mají být umlčeny tak, aby mohlo znít poselství Islámu nerušeně po celé zemi? Opravdu tomu celkovému směřování všichni bez rozdílu jen tak přitakáváme?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy