Pozor! Toto není fikce! Známý novinář se žení

10. 08. 2009 | 19:41
Přečteno 6920 krát
Jedou za čas vyrážím poflakovat se do hor někde na východě. Neberu si knížky ani noviny a vypínám telefon. Mediální absťák jsem se letos rozhodl léčit okamžitým nakoupením balíčku tiskovin, to abych se dozvěděl, co se u nás v posledních dnech dělo zásadního.

Týdeník Respekt jsem odložil hned, když mě za příjemného houpání vlaku mířícího z východu jeho autoři na titulní straně varovali, že mám mít strach z Ruska. Hmátl jsem po Reflexu, na jehož obálce jsem zahlédl svého nahého kolegu. Titulek: „Pozor! Toto není fikce! JXD se žení“. Doufal jsem, že to celé fikce je.

V úvodníku jsem se dověděl víc. Reflex prý spouští reality show, kdy bude živě přenášet vývoj vztahu 25leté Alex a „známého novináře Jiřího X. Doležala" (my novináři obvykle používáme označení „známý“ pro osoby, které ve skutečnosti známé vůbec nejsou). Vše budeme moci sledovat též prostřednictvím videoreportáží na internetu. „Čím je zajímavé, že se žení?“ ptá se v úvodníku šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr. No, to by mě taky zajímalo.

Šéfredaktor odpovídá tajemnou větou: „Uvidíme, co bude dál“. Podle něj „není možné, aby takový vztah neměl pozoruhodnou dynamiku“. „Proto sledujte Reflex,“ nabádá Šafr. Potěšilo mě, že se kolegové „každopádně těší, až bude svatba“. Trochu oddechu v náročné práci pilířů demokracie jim moc přeju.

Úspěšný hrobník české žurnalistiky si vzal do parády další redakci a zaživa ji zasypává vykřičníky a „šok“ujícími tématy a jazykem - tohle mě napadlo po přečtení úvodníku časopisu, který se mi do rukou v posledních měsících nedostal. Ale nesuď kvalitu podle jednoho textu, řekl jsem si. Ostatně, jeden sloupek v každém čísle z pohledů muže a ženy popisující vývoj vztahu může být zajímavé čtení. A listoval jsem dál.

Dověděl jsem se, že v Rusku objevili Jožina z bažin. Prahu prý ohrožuje lord Voldemort a srdce mi rychle bilo i při čtení dalšího titulku: „Ministr varuje: chybí elektřina!“ Radši jsem rychle otočil na stránku 19 a snažil se najít odpověď na otázku: „Skončí Aleš Brichta za mřížemi?“

Následoval článek o osobním životě mého kolegy Jiřího X. Doležala. Co musím ocenit je, že informace na obálce byla správná: fikce to opravdu nebyla. Poctivě jsem vyplnil anketu a u otázky: „Jak dlouho jejich manželství vydrží?“ jsem zaškrtl možnost b) – tři měsíce. Přišlo mi to jako pravděpodobné, protože plnit obsah časopisu po tuto dobu tímto tématem se mi zdálo pro jeho prodejnost optimální.

Třeba jsou to dobré texty, třeba jen nemám moc smyslu pro letní nadsázku, říkal jsem si. Fotografie jointu na straně 37 mě inspirovala. Kolegové se při tvorbě asi trochu uvolňovali, tak to zkusím též, přemýšlel jsem. Třeba pak zajímavost a serioznost textů ocením.

Doma jsem vyhrabal skleněnku a nasypal trochu té zelené byliny, abych se stal tím správně alternativním, vyhuleným žurnalistou, který pomalu vypustí z úst dým, nechá se při tom vyfotit a pak hrdě napíše: „Z našeho páru hulí pouze polovina. Hádejte která“.

Řehtat jsem se nezačal, krásu textů neodhalil. Místo toho trochu vykouřeně hledím na - jak píše Reflex - „poslední“ rozhovor s Václavem Fischerem, ve kterém redaktorka připravila větou „Mně se zdá, že jste trochu přibral“ takovou nenápadnou novinářskou pastičku. Pan Fischer se nechytil, ale reportérka se nevzdala a zeptala se: „Nejíte?“

Civím skleněnýma očima na fotky Václava Fischera a táži se: Jí, či nejí?

Znaven přemýšlením nad zásadními tématy české společnosti odhazuju „časopis roku 2008“ a beru do ruky Maxim – má takřka stejně seriozně vyhlížející obálku. Z jeho stránek se na mě hihňá zkušený novinář (a milovník hor na východě) Ivan Brezina s – jak sám píše – „šprckou“ na hlavě.

Co můj další kariérní vzestup? Který ze dvou prestižních listů si do budoucna vybrat? Fotit se nahý, nebo se šprckou? Nebo obojí?

Když už o šprckách, tak pořádně, uzavírám vnitřní při s tím, že můj novinářský kariérní cíl je v periodiku vyrovnané kvality, které si aspoň na seriozní žurnalistiku nehraje, s obálkou vytištěnou na kvalitním papíře a se zázemím stabilní zahraniční společnosti. To je ončo, Maxim bude můj profesní vrchol!

Nakonec tiskoviny odhodím do koše a po pokoji rozložím mapky zemí daleko na východě. Mám už malou sbírku a dokupuju nové, jsou rok od roku přesnější. A říkám si, že vyrábět tyhle mapy je asi docela fajn práce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

malma napsal(a):

no jo no, hezká reflexe:)
jen mne nakonec překvapilo, že takový znalec travní biomasy odhazuje tiskoviny do koše a netřídí :)
10. 08. 2009 | 20:06

SuP napsal(a):

Pane Mihalco -
Připadal jste mi takový "sušší". nicméně takhle se mi to zamlouvá víc...
10. 08. 2009 | 20:08

im napsal(a):

Aha, Reflexu klesá náklad, kolegové vypomůžou s diskrétní propagací?
:-)
10. 08. 2009 | 20:17

Michal Macek napsal(a):

zdravim:

ten clanek v reflexu docela chapu - urcite bude zajimave sledovat jak dlouho chudak holka necha JXD propirat jejich partnersky vztah v reflexu - nemuze to podle me vydrzet dlouho.Jinak pravdu mate v tom ze ten Reflex uz neni co byval - driv mi to vystacilo na par dni na cteni na zachode a v MHD no ted to mam prectene za den - takze fakt je to slabsi
10. 08. 2009 | 20:19

Pepa Řepa napsal(a):

Hezký, copak nám chtěl autor sdělit?

Že jinde píšou ještě větší kraviny než aktuálně.cz?

Asi ano, ale to má být útěcha?

Svatba F.X. nebo úchylky K.G?
Aleš Brichta nebo místní pato(č)ky kocábovitých andělů multi-kulti?
Jaký je v tom rozdíl?

A pokud jde o Doležala, když hulí dobrej matroš, povede se mu občas i zajímavej článek.

No nic, někdo nedostane nápad ani po deseti jointech.
10. 08. 2009 | 20:22

Pepa Řepa napsal(a):

Zkuste třeba jointový nápoj.
Ale každýmu co jeho jest.
F.X. umí (občas) napsat článek, Vy zase vylezete hbitěji na Bohdalec.
10. 08. 2009 | 20:25

im napsal(a):

@Pepa Řepa

Pepo, te´d něco vážně. Došlo na Vaše slova:

http://www.novinky.cz/zahra...
10. 08. 2009 | 20:27

suchánek napsal(a):

michal macek:
nechci jít do konfrontace, jen mě vždycky náramně pobaví ty mudrlantské reakce diskutujících, kteří přece úplně přesně ví, jak to nakonec dopadne a jaká že je dívčina chudák, když si vzala toho pošuka.

ta vaše zaručená teorie má jeden velký háček. ona nebohá dívčina před tím, než si ji dodo nabrnknul, publikovala zápisky ze svých sodogomorických sexuálních orgií na vysokoškolské koleji. dodo o tom v reflexu dokonce psal.

jinak znám osobně rodiče oné dívky a na jejich zahradě mi prozradili jedno sladké tajemství o tom, kdo se v tom vztahu bude něčeho bát :-)

p.s.: možná, kdyby věděl i pan mihalco něco o historii tohoto vztahu, pochopil by, proč ho reflex sleduje, ale to už je jiný příběh
pepa řepa: bohužel absolutní souhlas.
10. 08. 2009 | 20:34

Michal Macek napsal(a):

suchanek:

pockejte on si bere tu feministickou lesbicku ktera se svoji kamaradkou pise texty o tom jak sou chlapi na nic?
a ktera to je ta blondata nebo ta bruneta?
ne ze by v tomk byl rozdil :) kdyz sem ten clanek o nich cetl rikal sem si - jasne holky ze ste v zivote nepoznali chlapa kterej vas dokaze uspokojit jeli vasim kriteriem vyberu velikost svalu neprimo umerna velikosti mozku tak se nedivte - jinak receno kdyz si vybiraji nagelovane macho typky dobre jim tak - kdyby poznali skutecneho chlapa (treba me:))) tak si vemou zasteru a budou dobrovolne do konce zivota u plotny :)))

tak jestli je to nektera z techto divek - tak je to skoro stejne jen s jednim rozdilem - chudak JXD :)))
10. 08. 2009 | 20:43

suchánek napsal(a):

michal macek :-)

jj, bere si alex. v minulém příspěvku jsem zapomněl napsat, že alex se rozhodně nebude bát toho, pokud někdo bude psát o jejich vztahu v tisku, po své publikační minulosti.

info o alex zde:

http://www.reflex.cz/script...

Ostatně, mihalco je administrátor, tak ho proklepnem, zde je částečná, přesto doslovná CITACE Z blogu alex

Když jsem zděšeně pootevřela očko, pootočila hlavinku a zjistila, že mě mrdá Marťan drobátko tmavší, Marťan drobátko větší a Marťan, jenž na mě odrzle mrká a při tom opakuje svým odrzlým přízvukem "gúúddd džobbb, Alex, gúúddd džobbb" (simultánní překlad: ,Dobrá práce, Alex, dobrá práce'), málem mě omylo. Když jsem se ho pokusila setřást s inteligentní větou ,don´t fuck me, you stupid Italian boy' (,nešukej mě, ty hloupý italský kluku'), Marťan Ital mě začal šukat ještě náruživěji (zřejmě jazyková bariéra nebo co), mně tedy nezbylo než s ním šukat a prošukat se k orgasmu."
:-)
10. 08. 2009 | 20:52

Michal Macek napsal(a):

suchanek:

jo to je vono - no to me potes!a jak se dala dohromady s jxd?to nekdo JXD omylem vysypal do jointa nejakej koks ne?nebo si na stary kolena rek ze by to mohla bejt sranda?
ale me je na jednu stranu tech holek docela lito - vsichni chlapi sou u nich martani - tak premyslim nad tim jestli jim nejaky kluk nekdy treba slozil basen nebo dal kytku nebo tak neco ...asi ne...
ale asi uz to chapu - on jxd trochu jako martan vypada :)))
ale stejne me pos*r )))
10. 08. 2009 | 20:59

suchánek napsal(a):

10. 08. 2009 | 21:07

george napsal(a):

I poslanci učitelé sociální (CSSD) mají smysl pro jadrný humor (idnes to nazvala vulgarismy) Google doporučuje nám - okořeňte svůj blog! (míní tím gadgety) pokud nevíte co to je zde naživo odpověď (hledejte):
http://niniopera.blogspot.com
.
Ulcus molle, ulcus durum male est reparaturum... (proč preservativ!)Text gaudeamus igitur.
Komentář aktuálně k učitelským vtipům na jmenovaných webových stránkách:
*
http://blogerwebsite.blogsp...
10. 08. 2009 | 21:47

PatientO.T. napsal(a):

2 george: Vtip dne je ovšem tohle: http://tn.nova.cz/zpravy/re...
10. 08. 2009 | 21:57

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý večer,
jak jsem napsal, sledovat vývoj jednoho vztahu možná může být (v určité formě) zajímavé. Co mně vadí především je forma (a někdy i obsah) textů v Reflexu. Reflex se mi dostal do ruky po mnoha měsících a osobně vidím posun k bulvarizaci především titulků, které jsou podle mě - jak někteří kolegové říkají – výrazně „našlehané“ (vykřičníky, vyvolávání obav, emocí).

Nečekal jsem souhlas s textem, doufal jsem, že např. vyvolá diskusi k níže uvedenému:

- Je reality show sledování jednoho vztahu novináře přínosem pro čtenáře (čím by mohla být přínosná), nebo jen způsobem, jak zvýšit náklad? Lze to považovat za seriozní novinářský žánr? Vysvětlení šéfredaktora mě osobně nepřesvědčilo.
- Přistupuje Reflex k bulvarizaci titulků i témat a používání metod bulváru, posouvá se směrem k Maximu, nebo je to jen můj dojem?

SuP
Dík. Jen abych nebyl zas až příliš „mokrý“
10. 08. 2009 | 22:17

vlk napsal(a):

Dost dobrý, dost dobrý..

Noa kdybych měl něco poradit Šafrovi, tak aby tu svou Pilcherovou s obsazením JXD -Alex zastavil. Ovšem ne tak, aby poslal redakčního fotografa na dovču. Protože jestli bud e v Reflexu fungovat tak, jak předvedl třeba v Lidovkách, pak to nebud e trvat dlouho, než mu zelenou rostlinou nabuzený JXD nejspíš pořádně vysekne roucho! A to bude pecka! S takovýmhle fotoseriálem jsme ochoten si tten připitomělý plátek koupit i já..
10. 08. 2009 | 22:24

VK-Can napsal(a):

Zdravim pane Mihalco.

Vase uvaha, aspon podle meho ma mnohem hlubsi koreny, nez by se na prvni pohled zdalo.

Vydavat noviny po ekonomicke strance neni nijak rozdilne od toho vyrabet auta, lednicky nebo pestovat rajska jablicka.
Je to z tohoto hlediska produkt.
Jako kazdy produkt i tento musi mit svoji prodejni cenu, kterou je zakaznik ochoten zaplatit.
"Vyroba" toho produktu ma urcite naklady.
Aby bylo mozne kryt naklady plus normalni zisk, je treba urcity okruh ci mnozstvi zakazniku.
Zde se blizime k jadru veci.
Cesko ma 10 milionu obyvatel. To neni dost velky pocet potencialnich zakazniku ani na rentabilni pestovani cesneku!

Ten cesnek ma vyhodu, ze se muze vyvazet. Noviny tuto vyhodu nemaji!

Ceske tiskoviny potka stejny osud, ktery potkava tiskoviny po celem svete. Jejich pocet se zredukuje na minimum!

Ukazy (bulvarnost), ktere ve sve uvaze registrujete? Jen zoufale pokusy se zachranit.
Mate stesti, ze jste na Internetovych strankach. Ty maji totiz za prve mezinarodni publikum, tedy mnohem vetsi pocet ctenaru a za druhe jejich produkce je mnohem lacinejsi.
Webove stranky preziji, ale jen ty dobre!!

Ktere budou ty "dobre", presneji, ktere preziji?
Jiste to bude par bulvarnich. Ty nesmi chybet.
To neni vase (Aktualne.cz) "parketa". Aspon doufam.

Zde si dovolim prihodit mych par centu do banku.
Zbyvaji ty skutecne kvalitni.
Jaka je momentalni situace na Aktualne.cz ?
Hodne blogaru nejen ruznych kategorii, ale hlavne ruznych kvalit.
Navic casto vyjde nekolik dobrych clanku najednou!

Co to zpusobuje ?
Ctenarstvo se "rozprskne" a je jen malo blogu, kde je vyssi navstevnost!
Totiz, co je hlavni "atrakce" webovych stranek?
Moznost prime ucasti na debate!!
Dovolim si rici, ze to je ta hlavni atrakce webovych stranek.

Nutno zduraznit, ze dobra uroven debaty je vetsinou vice atraktivni nez clanek samotny. Clanek je jen "spoust", ktera "stisknutim" sveho uverejneni aktivisuje debatu.

Zde bude asi prvni nutna zmena.
Urcite pravidelne casove intervaly, kdy budou clanky vychazet.
Vetsina ctenaru se zajima o vice nez jeden namet, ale vetsina ctenaru u kazdeho nametu ceka kvalitni clanek.
Zde ma Aktualne.cz urcity naskok pred konkurenci.
Bude na vas (redakci) jak toho vyuzijete.

Ctu kritiku, ktera je vam (panu Stejskalovi a Vam) urcena.
Jiste kazdy kritik vi, proc tak pise.
Ja osobne z me dalky si myslim, ze delate velmi dobrou praci.
Preji Vam prijemnou dovolenou.
10. 08. 2009 | 22:25

Rumcajs napsal(a):

Haló! Pane Stejskale !

Tu šprcku smáznout!

Úplně mi naskočila husí kůže, jak jsem již vzhledem k
úrovni zdejších diskuzí zcela pozbyl imunity vůči sprostým slovům.

Jinak dobrý pane Mahalco.
Jste docela čtivej.
10. 08. 2009 | 23:09

zdenek mihalco napsal(a):

Dobrý den, pane VK-Can, děkuji za reakci a odpověď rozdělím na dvě části:

1) Je zřejmé, že tlak na bulvarizaci ze strany vlastníků médií existuje a stupňuje se v současné době dopadů finanční krize na mediální oblast. V ČR je malý trh, to je realita. Moc seriozních médií se tu zkrátka neuživí. Jistě, noviny jsou produkt. Ano, jsou to zoufalé pokusy se zachránit. Je věcí každého z novinářů, jak se s tlakem na bulvarizaci vyrovná. Někdo odolává více, někdo méně. Snaha odolat tomuto tlaku je v současné době podle mě největší výzva pro české novináře.

Dle mého, aby se obecně zvedla kvalita českých novinářů, musí být nejen pod tlakem vlastníků na bulvarizaci, ale také pod tlakem veřejnosti, kolegů a profesní organizace sledující kvalitu novinářské práce. V ČR je tento tlak malý – zkrátka: průměrný český novinář se nebojí, že ho za chyby pokárá někdo z kolegů či veřejnost (maximálně smaže pár mailů s nadávkami), on se bojí toho, že jeho text nebude čtený, že bude ze strany vedení pokárán, že jej psal moc dlouho, že má psát krátce a jednoduše a lehčí témata. A že pokud tak neučiní, ztratí práci. Naprostá většina novinářů v ČR se – dle mých zkušeností – snaží najít jistý kompromis mezi svým svědomím a tlakem na čtenost, prodej atp. V mainstreamových českých médiích jsou i tací, kteří na kompromis nepřistupují a snaží se psát podle vzoru zahraničních seriozních novin. Tito novináři to nemají moc lehké. Jsou pomalí, čtenářů mají málo a ocenění či motivace se jim nedostává (podle mě opačný problém: čtenáři, kolegové ani profesní organizace je nepochválí, nemotivují). Někteří z nich dle mých zkušeností frustrováni odcházejí do jiného oboru (třeba začnou vyrábět mapy:), jiní zcela rezignují a radši jdou psát regulérní bulvár (třeba do Maximu). A chléb se nyní láme více než kdy dřív – peníze v médiích nejsou a bulvarizační tlak je značný.

2) Dotkl jste se zajímavé věci, o které s Liborem Stejskalem poslední dobou diskutujeme a o kterých přemýšlím: Kolik blogerů je pro naše stránky optimum? Neznamená vyšší počet blogů roztříštění debat? Neznamená rostoucí počet čtenářů blogů určité rozmělnění, roztříštění komunity? Osobně si myslím, že více než 10 publikovaných blogů za den je kontraproduktivní. Tomuto číslu se v poslední době blížíme a někdy jej přesáhneme. Blogery v současné době vybíráme hodně obezřetně, řadu jich odmítáme. Zaujala mě Vaše další poznámka, která směřuje k určitým časovým intervalům mezi jednotlivými publikovanými blogy. V současné době řada blogerů publikuje své texty nezávisle na editorech, čili regulace je dosti obtížná. Budu o tom přemýšlet :)

Zdraví Zdenek Mihalco
10. 08. 2009 | 23:10

Rumcajs napsal(a):

Omlouvám se za zkomolení jména. Mělo být Mihalco.
10. 08. 2009 | 23:10

zdenek mihalco napsal(a):

Remcajs

Žádný problém.

Stejskal má dovolenou, využil jsem toho, že tento diktátor není na příjmu a strčil si do blogu nějakou tu šprcku. Až se vrátí, bude zle.
10. 08. 2009 | 23:21

Rumcajs napsal(a):

Remcajs se od srdce zasmál.

Jsme si kvit.
10. 08. 2009 | 23:26

VK-Can napsal(a):

Pro pana Mihalco.

K bodu 1.
Pocet novinaru pro ceske noviny proste bude podstatne mensi.
Dobrych i nedozralych.
Naroky na kvalitu novinaru vzhledem k Internetu se podstatne zmenily.
Vyber nametu, jeho aktualnost a strucnost budou stejne zadane jako schopnost psat.

Doba se meni. Drive automechanik potreboval dobry sluch, sikovne ruce a zkusenost.
Dnes potrebuje hlavne schopnost umet cist na obrazovce jeho Scopu! Ten mu rekne co ma vymenit. Manual mu rekne, jak to ma vymenit.

Pokrok ? Rozhodne v necem ano. V necem mozna velky krok zpet.
Robotizace, pasova vyroba!
Individualita, zrucnost a vlastni mysleni jsou stale mene pozadovane.

K bodu 2.
Rekl bych, ze nacasovani, aby vychazely ve stejnou dobu ruzne namety bude dost dulezite.
Nekolik clanku na stejne tema ve stejny den je myslim na skodu veci.
Jejich spravne "rozhozeni" by mohlo byt kvitovano s povdekem od mnoha ctenaru.

Zatim Vam preji prijemne lenoseni.
10. 08. 2009 | 23:36

zdenek mihalco napsal(a):

VK-Can

Díky za odpověď. Souhlasím, některé z českých médií dost možná zkrachují. Které? Tipy mám, ale nechám si pro sebe. Aktuálně to není :). Ano, základním požadavkem na kvalitního internetového novináře je rychlost, stručnost, v jistém směru i kreativnost (využívání grafiky, nových technologií atp.) "Individualita, zrucnost a vlastni mysleni jsou stale mene pozadovane." píšete. Rád bych napsal nesouhlasím, ale důkaz nemám žádný. ZM
10. 08. 2009 | 23:51

Ivan Brezina napsal(a):

Pane Mihalco, diky, pobavil jste mne:-). Mezi Reflexem a Maximem je jeden zasadni rozdil. Reflex se tvari jako seriozni "investigativni" medium, ale (aspon behem posledniho roku po odchodu Petra Bilka) je to obsahem klasicky "tvrdy" bulvar. Safr uz stejnym zpusobem uz behem let stihnul obsahove pozmenit (abych se vyhnul vulgarismu) Lidovky a MF Dnes. Jde mu o zvednuti nakladu za kazdou cenu, pres mrtvoly, i za cenu zniceni titulu tim, ze z nej udela neco uplne jineho, nez ten titul puvodne byl. Safruv Reflex tedy ctenarum lze. Maxim se naproti tomu jako seriozni medium nikdy netvaril, takze ctenarum uz z podstaty veci lhat nemuze. Jeho jedinym smyslem je bavit a rozesmat, ne hrat si na "investigaci" a na Velke Pravdy. Sprcka na hlave jako ilustracni fotka k rozhovoru s nejvetsim svetovym sberatelem sprcek do tohoto typu media proste patri. Vyplody studentek psychologie, ktere chteji byt zajimave tim, ze kouri travu a napisou do novin slovo "sukat", do medii typu Reflexu nepatri. Mozna byly zajimave v roce 1990, kdy to jeste bylo prekrocenim nejakeho tabu, ale dnes je to proste jen znamkou vnitrni nedospelosti. V Maximu bychom proto tu "reality show" neotiskli. Ne ze by byla sokujici - je proste jen hloupa. Osobne je mi smafuk, jestli si nekdo vezme na svatbu lakyrky nebo martensky a jak dlouho mu snatek vydrzi. Cist si o tom potrebuju asi stejne, jako o letosni urode pampelisek na Zatecku. Jinak tisteni map musi byt uzasna prace, coz rikam jako vasnivy sberatel map vsech svetovych pohori na vychod od Zizkova. Skoda ze jste nenapsal, ve kterych horach jste se potloukal...
11. 08. 2009 | 00:24

Kingkong napsal(a):

To PatientO.T. :

Ježiš, to je výborný! Nejdřív jsem jenom nevěřícně zíral, chvíli nemohl uvěřit a pak se normálně rozesmál... :))

Kdyby to nebylo k smíchu, bylo by to k pláči... Totiž - kdyby to nebylo k pláči, bylo by to...
Sakra, tak ted nevim. Je to k smíchu nebo k pláči...?
11. 08. 2009 | 01:19

Karel Mueller napsal(a):

VK Can.:

Srdečně zdravím pane VK :-),
se zájmem jsem si přečetl Vaši nanejvýš zajímavou debatu s panem Mihalcem. Zastavil bych se jen u posledního bodu: Volba blogerů.
Především je třeba říct, že aktivně a pravidelně píšících je jen zlomek. Dále je klíčová otázka okruhu zájmu blogera. Většina blogerů píše jen o politických tématech, mnozí nám říkají jinými slovy totéž a nadto se opakují. Takže i my říkáme často mnokrát řečené, čímž diskze ztrácí půvab.

Nadávno přišel pan Stejskal na opravdu dobrý nápad a napsal blog o čtení na dovolenou. S nadšením jsme se tam sešli všichni. Z toho hned vidíte, že by se zde skvěle "uživil" profesor literatury píšící o literatuře faktu, sci-fi, klasice aj. A to je jen jedna ukázka, určitě by se zde "uživil" i zahrádkář, baráčník, chemik, fyzik, cestovatel po světě ... a ti by především museli nechaz plavat jakoukoliv politiku či své sympatie nebo antipatie. Když bych četl od cestovatele článek o životě lidí v Rusku a z prvních vět by dýchla zapšklost či dokonce zášť, tak bych byl jen znechucen. Prostě zajímavě a pravdivě - především - popsat, jak tam lidé žijí. Vůbec by nemuseli psát často - stačilo by jednou za měsíc napsat opravdu zajímavý článek k danému oboru. A bylo by to krásné čtení i diskuze.
11. 08. 2009 | 01:53

VK-Can napsal(a):

Pro pana Mihalco.

Jen pro upresneni.
Pisi, ze vlastni mysleni je stale mene pozadovano.
Nepisi, ze neni pozadovano.
Budou stale profese a zamestnani, kde vlastni mysleni bude bud zakladnim predpokladem a nebo dulezitou casti pracovni naplne.
Bohuzel mam obavy, ze tech profesi a zamestnani myslim ubyva. To je, co jsem mel na mysli.

V mnoha profesich a zamestnanich vlastni mysleni ustupuje a nebo se musi podridit vyssim zajmum, modnim trendum a hlavne konecnemu cislu v ucetnich knihach.
Omlouvam se, pokud jsem se nevyjadril dost jasne.
Zdravim.
11. 08. 2009 | 02:01

VK-Can napsal(a):

Pro pana Muellera.

Take srdecne zdravim.
Rozhodne zajimavy napad. Doufam, ze tech napadu bude vice.
Mel jsem pocit, ze se pan Mihalco dotkl zajimaveho tematu, proto jsem reagoval.

Jsem velmi rad, ze jste se pripojil.
Musi byt jiste mnoho napadu a navrhu mezi zdejsi ctenarskou obci.

Politika je velmi dulezita a verim, ze by mela byt hlavni naplni.
Mela by byt zastoupena (blogari) co nejsirsi skala politickeho spektra.

Ovsem nemela by to byt jen politika, jak jste dobre napsal.
Diky za doplneni.
O zajimavem cteni a jeste zajimavejsi debate nemam pochyb.
11. 08. 2009 | 02:18

george napsal(a):

Když je něčeho moc, tak je toho příliš. To k tomu stylu smetiště na internetu (na smetišti je tedy různý odpad)a jsou lidé co se v tom přehrabují. Nedoporučuji, pokud máte vůli ubráníte se. 80% lidu klikne tam kde je nahota, sex, upoutací výkřiky, skandál a tak podobně to jde psát také.
Nějaké ty texty z Cicera Senecy koho to zajímá (asi 2-5%)
Průkopník mezi sledovaným bulvárem je tv.nova, co psát víc, znáte to.
A reklama kde není sex, náznak erotiky je bez šance. Taky občas smetiště netu zametám (testovací koště)
.
Mimochodem, taky jste si všimli, že české buchty jsou pastózní a nosí rifle i v parném létě?
Pozn. jak ten spam výše překonal tu Captcha? Přece opakovaným útokem.
11. 08. 2009 | 06:13

arlon napsal(a):

Michalčo
je neuvěřitelné, že takováto sračka se šprckou, jakou jste tu předložil, se může nazývat blogem a sloužit ke kulturnosti davu...........
11. 08. 2009 | 07:07

george napsal(a):

Pane arlon: Trochu to vylepšíme, aby jste neměl frustraci (nebo DEPku) s letním bulvárním závojem:
.
http://credo-e.blogspot.com
11. 08. 2009 | 07:25

Pepa Řepa napsal(a):

To VK a KM
Jistě, novinář to dneska lehké nemá, ale kdo to-v době krize-lehké má?

Jistě, pláču na špatném hrobě, mazací četa se
musí podřídit majiteli.

V Čechách by si Oriana Fallaci ani nešktla.

Skladba bloggerů?
Pan Stejskal minule sám přiznal, že Kuras a Tomský se tady objevili, když jsem neustále opruzoval (s několika dalšími) že je to tady jako na Rudým Náměstí v Moskvě.

Počet bloggerů?
Konečně dobrý postřeh p. Mihalca. Je to na hraně únosnosti.Klika je v tom, že velké množství bloggerů nikdo nečte.Jsou vata, polystyren.

Tady bych doporučil spočítat kolik zde bylo multi-kulti svazáků z tábora Artěk2. Rozesmáté, pečlivě vybrané tvářičky, líčící, jak se žije hotentotovi v Paříži nebo kanakovi v Římě.Jak mu je ubližováno.
Mě by spíš zajímal článek, jak se žije u Hotentotů. Zajímavé bylo, jak se měnil tón článků Terezy Engelové. A to žila v univerzitní bavlnce.

Témata?
Politika bude vždy převažovat, nic proti tomu, pokud tady bude vyvážené spektrum. Pokud je tady Patočka, měl by tu být i nějaký sládkovec.
To vůbec neznamená, že bych byl jeho příznivcem, ale když nebude skladba odrážet všechny proudy ve společnosti, je to pouze pokrytecká nalejvárna, ve svém důsledku kontraproduktivní.

Kultura?
Byla tady p. Hejdová s dobrými tipy. Dostala padáka.Je absolutní pitomost tvrdit, že blog o kultuře byl redakcí předhozen, vymyšlen.
Opak je pravdou, na jednom blogu-tuším p.Paroubkové-došlo ke spontánnímu hudebnímu mejdanu, který článek VIP veličiny tak nějak devalvoval.
Vytvořil se tedy blog regulovaný.
A tady se dostáváme k tomu hlavnímu:

Politické korektnosti,
která vtrhla před rokem do Čech jako ve světě zdiskreditovaná nepoužitelná flundra. U nás je hvězdou.
Tady bych doporučil článek Erica Besta v MF srovnávající, co se mohlo volně říct v USA a v ČR před deseti lety a co nyní.
A nedělejme si iluze. Na zatracovaném idnes se pouštějí do tabuizovaných témat-viz odkaz paní im- mnohem odvážněji. Tady je ovšem nesrovnatelně kvalitnější debata.

Zatímco arabista Zdeněk Miller žijící v Paříži, popisuje hořící pařížská předměstí, zatímco v Itálii je nasazována armáda do ulic, zatímco si neví Britanie, Holandsko a další státy rady s imigrací, která se vymkla z kloubů, tak my tady řešíme, zda konkurence je či není víc bulvární.Řešíme Doda nebo Káju.

Ono to je celé zoufalé. Vnukům jsme zadělali na občanskou válku.Odnárodněním, zbavením národní hrdosti, stmelujících ideí,násilnou multi-kulti politikou.
Zbývá jen humor.
Černý, hodně černý humor.

Pokud tato témata otevřete, jste to, co za komunistů. Válečný štváč.

Pssst, jen pěkně-politicky korektně-chodit kolem h.vn. po špičkách.
11. 08. 2009 | 07:55

zdenek mihalco napsal(a):

Ivan Brezina

Zdravím. Já vím, ono proto jsem to tam napsal – že když už psát o šprckách, tak teda v Maximu. Jasné, ten si na nic nehraje, takže pokud bych se musel rozhodovat, do kterého ze dvou těchto časopisů poslat životopis (snad se tak nestane!), máte jej v mailu Vy :). Ostatně Vaše šprcková reportáž mě pobavila víc než reality show… Vás jsem si jako terč vybral z důvodu, že jakožto původní profesí „seriozní“ novinář přešel nakonec do média typu Maxim. Neznám Vaše motivace, nicméně znám několik před nedávnem vcelku talentovaných lidí, kteří z mainstreamových „seriozních“ médií odešli unaveni vysvětlováním, co je seriozní a co ne, proč psát dlouhé a komplikované texty apod. A přešli do bulváru (nebo do něčeho „zábavného“). Ostatně proč ne, nevylučuju, že tak taky skončím, i když asi bych radši dělal přeci jen ty mapy (na druhé straně za to bych zas neměl tolik peněz :) .
Co se týče onoho Reflexu – osobně si dovedu představit, že i v seriozním médiu jistou, nějakou třeba literární formou, může být popisován průběžně vztah dvou zajímavých lidí. Například sloupek nalevo, napravo – on, ona. Asi ne popisovat co zrovna hulili, ale… Mě na tom nejvíc uráží ona forma – čtenář je obšťastněn vykřičníky a metodami, které používá bulvár. Emoce a strach vzbuzující titulky Reflexu, popisky k fotkám, hloupé texty i úvodník. Reflex jsem asi rok nečetl a v tomhle je tam podle mě znatelný posun, s tím souhlasím. Posun k blbosti.

Jinak znáte jižní část Bílých Karpat? Hotové české Rumunsko (druhé takové je tak trochu u nás na Bruntálsku :). Dál na východ už se letos asi nemrknu… ZM
11. 08. 2009 | 08:16

zdenek mihalco napsal(a):

Karel Mueller, VK-Can

Dobrý den, díky za reakce. Osobně si myslím, že za poslední rok se trochu podařilo eliminovat politické blogy na těchto stránkách a brzy by snad mělo přibýt několik dalších nepolitických blogerů. Obecně, politické blogery není velký problém sehnat, ale přesvědčit někoho z oblasti "zahrádkář, baráčník, chemik, fyzik", kteří by navíc uměli poutavě psát, je velice obtížné. Za poslední dva roky bylo osloveno možná k tisícovce lidí, včetně oněch "zahrádkářů" apod. Osobně bych na těchto stránkách hrozně rád nějakého zahrádkáře měl. Nebo třeba blogera poutavě píšícího o módě či gastronomii. Bohužel ale, zdaleka ne každý, komu blog nabízíme, je z blogování nadšen, ne každý dokáže něco smysluplného napsat, ne každý má čas na "práci zadarmo". Zdraví ZM
11. 08. 2009 | 08:29

arlon napsal(a):

george
Díky za snahu, ale o depce není řeč. Myslím, že jsem to sdělil dost jasně. Myslel jsem "sračku", tedy něco, co je naprostý blábol a co bych zde o "mediálních expertů víceméně neočekával.
Ovšem ono to souvisí s tím celým příběhem zdejšího serveru, stále níž a dno se již blíží. Přece jen je naprosto zřejmé, že ZM nám nesdělil vůbec nic, co by stálo za rozumnou úvahu a vy se zde v tom matláte jako v právnickém elaborátě.
ZM
Jaký rozdíl je v tom, co napsala Paroubková a co napsal Michalco? Je v tom jen ten mediální humbuk, který jednu stranu vynese a druhou přikryje vrstvou prachu a zapomnění. Ale duševní práznota a zoufalství je stejné.
A vůbec - ZM sdělte kam jste cestoval, možná se pak situace stane zajímavější. Zatím to vypadá, že jste přečetl bulvár a skončil. Přečetl bulvár a zjistil, že s vámi ještě není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Takže - co myslí ZM - bude v mediální sféře ještě hůře?
11. 08. 2009 | 10:09

Ivan Brezina napsal(a):

Pisete: "Vás jsem si jako terč vybral z důvodu, že jakožto původní profesí „seriozní“ novinář přešel nakonec do média typu Maxim. Neznám Vaše motivace, nicméně znám několik před nedávnem vcelku talentovaných lidí, kteří z mainstreamových „seriozních“ médií odešli unaveni vysvětlováním, co je seriozní a co ne, proč psát dlouhé a komplikované texty apod. A přešli do bulváru (nebo do něčeho „zábavného“)."
To je uplne jednoduche. V urcitem veku mne uz proste prestalo bavit "resit svet", respektive se tim zivit. Asi je to proste vyvoj... Vite jaka je to krasa, kdyz vas plati za to, ze si ze sveta kolem sebe delate prdel? Ve volnem case si jedu svoje "vazne" ekologicke causy, ale jen jako hobby. Ale pozor, nesmesujte bulvar a "neco zabavneho". Maxim do znacne miry stoji prave na tom, ze do bulvaru (=celebrit) kope. A taky stoji za to zminit, ze Maxim obsahuje krome humoru i spoustu "vaznych" informaci, jen proste jinak formalne "zabalenych". V Bilych Karpatech jsem zatim nebyl, jezdim spis do tech rumunskych. Diky za tip!
11. 08. 2009 | 10:14

Ivan Brezina napsal(a):

Pepa Repa: "Politika bude vždy převažovat, nic proti tomu, pokud tady bude vyvážené spektrum. Pokud je tady Patočka, měl by tu být i nějaký sládkovec."
Ale Patocka prece JE sladkovec! Ma identicky nenavistny zpusob mysleni, stejne demagogicky projev, stejne bizarni svetonazor...
11. 08. 2009 | 10:19

Vojnov napsal(a):

Brezina: Šafrovi se podařilo udělat z MfD tak populární médium, že ho musí rozdávat na nádraží zadarmo. Už se těším, až se mu něco podobného podaří s Reflexem... na druhou stranu, když člověk vidí portfolium vlastníka Reflexu, tak se asi není čemu divit... Ještě že je tu ten Respekt...
11. 08. 2009 | 10:29

Vico napsal(a):

Pane Mihalco, pěkně jste se odvázal a pod vaším článkem hned jedna z nejzajímavějších diskuzí v poslední době.

Osobně velmi oceňuji příspěvek pana Ivana Breziny, který mi mluví z duše. Maxim si na nic nehraje, Reflex je však lehká holka, která si hraje na francouzskou guvernantku. Zpoza upjatých černých šatů ji však vykukují síťované punčocháče a v kostelním zpěvníku ji jako záložka slouží osvědčení gynekologa o bezinfekčnosti.
11. 08. 2009 | 10:34

Michal Macek napsal(a):

hele me to stve co je s tim reflexem - vim ze stoji jen 35kc ale fakt tam je tak petina toho co driv!
11. 08. 2009 | 10:34

Daňový poplatník napsal(a):

To Pepa Řepa:
protože jsem shnilý, a nechci ze otravovat přemýšlením o detailech, podepisuji se pod komentář 07:55.
Ale jsem přesvědčen o tom, že Aktuálně cz je placeným nástrojem k prosazení fašismu s lidskou tváří v EU.
Personální unie majitelů EU, úředníků a pseudopolitiků už vzniká (zde je ČR na předním místě), takže zbývá jen zakázat komunistické a nacionální strany (vědomě a lživě nazývané fašistickými) a dovézt na místo spotřeby (EU) co nejvíce spotřebitelů, i v tom je ČR na špici, protože nedováží, ale množí si.
11. 08. 2009 | 10:52

Pepa Řepa napsal(a):

To Brezina
když se na to díváte z pohledu způsobu myšlení, tak má přirozeně Patočka se Sládkem mnoho společného.

Asi tolik, kolik měl komunismus s fašismem.
Nicméně asi sám uznáte, že oba stojí na různých krajích politického spektra.
Těžko budou pochodovat po jedné strané chodníku.

Neimponuje mně ani jeden, ale ani z jednoho memám strach. Tabuizace sebou ovšem nese tajemno.Ve svém důsledku je to kontraproduktivní.

Mám ale velký, opravdu velký problém s tím, když Vám někdo pere do hlavy jednostranně džendrtety, patočkovce a kocábovité a druhou stranu mince tabuizuje.
Ale to je jen jeden z neblahých důsledků PC.

S prominutím:H-vn. nebude míň smrdět, když mu budete říkat lejno nebo když budete korektně mlčet a dělat, že nic necítíte.
11. 08. 2009 | 11:41

Pepa Řepa napsal(a):

Ještě bych dodal, ze když budete srovnávat třeba demagogický projev a způsob myšlení takového Langera či Ratha,jsem zvědav, jaké rozdíly najdete.

Mám tedy z toho vyvodit, že by se bloggeři měli rekrutovat ze samých Langerů?
11. 08. 2009 | 12:10

kancelarska_mys napsal(a):

Úroveń Reflexu jde pěkně dolu, nejen obsahem,už kradou i fotky!

Ta fotografie na titulní stránce (JXD+děva) je plagiátem původní fotografie Johna Lennona s Yoko Ono, kterou udělala Annie Leibovitz.

http://images.google.com/im...
11. 08. 2009 | 12:11

Stan napsal(a):

Může někdo rád číst Patočku i Pepu Řepu a přitom nesnášet "sládkovinu"?

Pepo Řepo, a čtete Patočku pozorně, nebo na něj máte už averzi předem? Mě totiž připadá jako všechno jiné než radikál nebo zastánce totalitních metod. To u Vás bych si už při vší úctě až tak jistý nebyl...
11. 08. 2009 | 12:14

zdenek mihalco napsal(a):

Ivan Brezina

Jo, tomu rozumím. Únava "vážností" je asi přirozená a v české novinařině se možná dostavuje dřív než v jiných oborech. Mně už to taky někdy otravuje, dokola řešit pořád to samé a asi se to bude stupňovat. Jinak Maxim nečtu tak pravidelně a pozorně, abych se odvážil prohlásit, že něčím škodí. Je mi jasné, že Čtyřlístek taky není bulvár, přičemž seriozní žurnalistika též ne. Zvážím investici stokoruny do dalších čísel (tohle jsem dostal zadarmo v autobuse).

Vico

:)

kancelarska_mys

Dobrý den, ano kradou, ale faktem je, že to myslím v úvodníku přiznali.
11. 08. 2009 | 12:34

Michal Macek napsal(a):

zdenek mihalco:

4listek neni casopis ale komix :)
11. 08. 2009 | 13:52

Michal Macek napsal(a):

zdenek mihalco:

maxim to je takovy ten "pansky" casopis jako Quo nebo Redhot ne?
tohle nectu vubec - je to drahe a je to pro metrosexualy - kdo kdy slysel ze by skutecni muzi meli nejaky casopis?teda krome sportu a hustlera :))
11. 08. 2009 | 13:57

zdenek mihalco napsal(a):

Michal Macek

okej, 4lístek nebylo dobré přirovnání:)
11. 08. 2009 | 14:01

fudoshin napsal(a):

jj máte pravdu.reflex je škvár :-)
recaptcha: vintage birth?! co to je? :D
11. 08. 2009 | 14:27

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:
Zdravím Pepo,
o tom jsme tady psali léta, co jste napsal. Ale přeci jen si všimněte významného posuvu, před pár lety se na nás vrhlo hejno multi-kulti vos, jen si zalistujte. Ale to, co jsme psali se stává aktuální. Pomalu, ale nezadržitelně.

S tím proporcionálním zastoupení máte pravdu. Pan Stejskal by si sotva mohl dovolit nabídnout blok někomu, kdo má nálepku extremisty, třeba někomu z DS. Nebudu řešit, jestli ten či onen ji má oprávněně či nikoliv, to je jiná otázka.

Ale víte, na jiných stránkách jsem zavzpomínal na jisté potíže v mládí kvůli hubě. Otvíral jsem si ji dost a dnes se docela divím, že mě nezavřeli. Proto s těmi estébáky nemám takový problém jako Vy nebo Ivan. Když tady pan Penc ten kanál otevřel, tak jsem napsal pár příspěvků a pak vzpomínal. A vzal jsem dnešní zákonník i pravidla PC a sestavil adekvátní výroky. To znamená výroky, které mají dnes stejnou zápornou váhu, jaké měly moje tehdejší výroky zápornou váhu pro bolševiky.

A tady docházím k závěru, že bych dopadl hůř, nejspíš bych v té base opravdu skončil.

Poněkud tristní ...
11. 08. 2009 | 15:36

Pepa Řepa napsal(a):

To KM
já vím. Podobně mluví moje žena, která je v zaměstnaneckém poměru.
V tom já nikdy nebyl, mně se to kecá.

Posun v chování vos pozoruji. Všimněte si postoj některých (viz im), kteří teď s údivem zjišťují, že to, co oba dva roky píšeme není xenofobní paranoia, ale holá realita.

O to víc mne zaráží dial-up připojení těch, kteří nás považují za radikály a zastánce totalitních metod.
Nijak mne to netrápí. Jejich problém. A´t si pořídí lepší připojení.
Mějte se.
11. 08. 2009 | 16:06

VK-Can napsal(a):

Pro Pepu Repu.

Jsem prijemne prekvapen, ze zminujete Novinarku s velkym N Orianu Fallaci. Takovy klenot zurnalistiky se rodi jednou za sto let.

Nemyslim, ze Cesko je na tom spatne s urovni zurnalistu, ale je na tom spatne je slusne uzivit!
Prilis mnoho novin na par milionu lidi nedava priznivy pomer pro dobrou zurnalistiku.

Totiz at je to jakkoliv absurdni, tak v malem state hraje statni podpora kultury rozhodujici roli!
Komuniste sice kulturu pouzivali pro sve ucely, ale take ji docela stedre financovali, takze mohl existovat Barrandov, televize s prevazne ceskymi programy, ruzna divadla velka i mala a noviny i casopisy v celkem slusnem mnozstvi.

Cteni, filmy i televizni programy vyzadovaly, aby je clovek tridil v rukavicich.
To shnile se dalo stranou a v ruce zustaly dobre hodnoty, casto skvosty. O to vice si jich clovek cenil!

Ty skvosty mely moznost spatrit svetlo sveta, protoze umelci nemeli obavy o penize.
Mohli se venovat (v mezich moznosti) umeni a kulture.
Bohuzel ted plati pravidlo trhu a ten je tvrdy a neuprosny v obchode, prumyslu, ale i kulture.

Maly stat se stava "kulturnim ouhorem", protoze v nem nemuze nic kloudneho ani vyklicit. Proste na to nejsou penize.
Velmi tvrda realita.

V mnoha statech malych i velkych existuji bohati a štědří mecenáši umeni, kteri ho podporuji. Jedna se vetsinou o lidi, kteri jsou na bohatstvi uz zvykli.

To bohuzel zatim neni pripad v Cesku. Velka cast soucasne tridy mocnych v Cesku se stale jeste kucka nad bohatstvim, ktere je nahle katapultovalo do tridy bohatych.
Zatim si jeste nemohou "dovolit" podporovat kulturu. Tedy skutecnou kulturu!
Zatim musi jeste davat okazale najevo ty miliony jinym zpusobem, nez podporou kultury.

A tak se Cesi musi spokojit a televiznimi programy a filmy "Made in cizina".
Noviny jdou ve stinu televize a filmu.

Jinak jsem uvital, ze pan Mihalco prijal debatu na toto tema.
Z toho je zretelna snaha stale zlepsovat uroven stranek. To ocenuji.
Proto se snazim prijit s navrhem co a jak a rozhodne vitam fakt, ze se jak pan Mueller, tak i Vy a doufam i jini, pridavate.
Je zde hodne ctenaru, kteri "maji na to", aby take prispeli dobrym napadem.

Odhodme pravici a levici aspon pro tuto chvili a spojme se pro dobre dilo.
Nakonec si to vylepsujeme sami pro sebe.
11. 08. 2009 | 16:12

VK-Can napsal(a):

Pro pana Mihalco.

Verim, ze muze byt problem ziskat slusneho blogera/ku.
Totiz az na vzacne vyjimky, bloger/ka vzdy nosi svoji kuzi na trh.
Ne kazdy to ma zapotrebi a ne kazdy na to ma zaludek.

Coz umoznit blogerum to, co mame my - anonymitu?
Mohli by psat pod znackou.

V podstate je dulezite to, co je psano, kdo to psal je dulezite jen tehdy, pokud je to zavazne prohlaseni, ale neni to dulezite pro rozvinuti debaty.
Tedy aspon se domnivam.

Mozna by to vyzadovalo urcitou zmenu pravidel, ale mam dojem, ze by to bylo definitivne pro dobro veci.
11. 08. 2009 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

To VK
také zdravím. Hodnotit kulturu si moc netroufám. To je pro Kurase, Koenigsmarka nebo Krause či paní im.
Já jsem se zasekl u divadel nebo japonských autorů, kterými mne zásobuje z Tokya dcera.
Jinak je docela zajímavá knížka zdejšího bloggera Sedláčka.
Mějte se.
11. 08. 2009 | 16:29

zdenek mihalco napsal(a):

Jen ke svému původnímu textu dodám jedno krátké vyjádření kolegy Doležala:

"Nerad bych to ale přirovnával k VyVoleným. To byli lidi, které nikdo neznal," zdůraznil v rozhovoru pro iDNES.cz Doležal.
http://revue.idnes.cz/zenim...

VK-Can

děkuji za reakci. Píšete: "Nemyslim, ze Cesko je na tom spatne s urovni zurnalistu, ale je na tom spatne je slusne uzivit! Prilis mnoho novin na par milionu lidi nedava priznivy pomer pro dobrou zurnalistiku." Třeba nám to ta krize protřídí a bude to nakonec dobře. Zdá se mi, že tu těch "seriozních" novin máme zbytečně moc. A třeba nákonec krize povede ke zlepšení situace...
"Verim, ze muze byt problem ziskat slusneho blogera/ku.
Totiz az na vzacne vyjimky, bloger/ka vzdy nosi svoji kuzi na trh. Ne kazdy to ma zapotrebi a ne kazdy na to ma zaludek." Při diskusích o vylepšení diskusí/blogů musíme vycházet z limitů, které jako editoři máme:
- se založením blogu a pravidelným přispíváním souhlasí zhruba 1 z 8 oslovených, a ne každých po souhlasu začne opravdu psát.
- technická omezení - máme naplánováno s LS spoustu, doslova desítky, technických vylepšení, ovšem programátoři mají zcela pochopitelně jiné priority, starají se o celé Centrum.cz a je jich málo
- naše možnosti nějak blogery "usměrňovat" či blogy "regulovat" jsou dosti omezené - problematická je např. i ona časová regulace.

Osobně bych s psaním blogů pod přezdívkami nesouhlasil. Ono podle mě právě o tom blog je, že autor jde s kůží na trh. Na druhé straně, stojí myslím třeba za zvážení, zda (ne)nabízet blogy např. zdejším pravidelným diskutujícím (komu? jakou formou? zvláštní sekce?) - kteří by pak mohli rozvíjet debaty na témata, která se nyní v blozích objevují velmi málo či vůbec.

Zdraví Zdenek Mihalco
11. 08. 2009 | 17:00

VK-Can napsal(a):

Pro pana Mihalco.

Jsou to jen napady a navrhy. Je na vas editorech, co s nimi udelate, respektive, co s nimi lze udelat.
Preji mnoho stesti.
Zdravi VK-Can
11. 08. 2009 | 17:16

Pípa napsal(a):

Pro VK-can,
s vaší poznámkou, týkající se automechanika, který potřebuje pouze umět číst obrazovku testeru a postup opravy si dovoluji nesouhlasit. Znalost automobilu je stále stejně nezbytná jako dříve. Diagnostika a další informace jsou jen pomůcky. Nároky na automechanika jsou dnes o to vyšší, o co jsou automobily složitější, a o co jde pokrok rychleji kupředu.
11. 08. 2009 | 17:27

VK-Can napsal(a):

Pro Pipa.

Ocekaval jsem, ze se ozve nekdo z fochu automechaniku a bude hajit barvy tohoto remesla.
Nejdrive tedy musim napsat, ze jsem vybral toto remeslo, protoze je to obor, kde se snad nejvice projevuje pokrok a mnoho lidi se s tim casto setkava ve svem dennim zivote.
Za druhe auta jsou nejen moje druha laska, ale celkem i dost o tom vim.

Nyni k nametu.
1 Automobily jsou nepochybne mnohem dokonalejsi, vykonejsi a i uspornejsi prave diky novym technologiim.
Jako vse, toto ma sva positiva a negativa.

Positiva: Vykon, delsi zivotnost a uspornost.
Negativa: Slozitost, narocnost udrzby a cena za udrzbu.

Kde v teto siti je automechanik?

Zde si ja dovolim nesouhlasit s Vami v tom, ze diagnostika a dalsi informace jsou jen pomucky.
Pokud pracujete v oboru, tak musite vedet, ze diagnostika neni jen pomucka, ale naprosto nezbytna soucast udrzby automobilu a prace automechanika!
Bez diagnostiky, tedy bez Testeru (zde se tomu rika Scope)automechanik neni schopen udelat diagnostiku v 70% pripadu! Zde bude samozrejme rozhodujici rok vyroby auta!
Rekneme, ze se bavime o novejsim (3-5let) modelu auta.
Jeho remeslna schopnost je absolutne zavisla na technice. Ne proto, ze ten mechanik neni dost chytry, ale proto, ze proste neni v lidskych silach to vse znat!

Jinymi slovy vlastni mysleni, coz jsem mel na mysli, ci odborna znalost, musi ustoupit nebo se podridit technice a technologii!

To byl princip, ktery jsem se snazil uvest.
Rozhodne jsem se nechtel dotknout zadne profese, protoze tento fenomen technologie zaplavil cele spektrum profesi. Od automechaniku az po doktory!
Videl jste doktora, ktery by se odvazil neco lecit bez pomoci posledni techniky ci technologie?

Opet pokrok prinasi benefice, ale platime za ne urcite dane.
Jedna z tech dani je, do urcite miry, vlastni mysleni.
To je podstata, kterou jsem chtel napsat.

Doufam, ze jsem odpovedel uspokojive na Vasi reakci, za kterou dekuji.
11. 08. 2009 | 19:14

VK-Can napsal(a):

Oprava.
...vykonnejsi...
Omlouvam se.
11. 08. 2009 | 19:21

Pípa napsal(a):

Pro VK-Can,
sice jste to popsal hezky, ale stejně nemohu souhlasit. U automechanika (myslím dobrého)je nutná znalost jak auto funguje. Diagnostika je pouze pomůcka. Nebyl jsem automechanik, ale řídil jsem je dlouho u zastoupení jedné krásné a náročné značky. Sám jsem se musel přesvědčit, jak všechno funguje a zúčastnil jsem se nesčetně technických školení. Zažil jsem velmi záhy situaci, kdy se při hledání závady a při následování postupu naprogramovaném v diagnostickém přístroji karta obrátila a diagnostika se ptala mě. Kdybych nevěděl, kde v daném momentě jsem, byl bych v koncích. Navíc diagnostika může diagnostikovat pouze funkce, kde je elektrický výstup. Mechanické věci, atd, to je zase jen stará automechaničina. Sám jsem si svých automechaniků velice vážil. Museli ovládnout výpočetní a diagnostickou techniku a stále umět pracovat rukama.
11. 08. 2009 | 23:04

Karel Mueller napsal(a):

Pane VK,
ten Váš příspěvek 11.08.2009 16:26:13 je naprosto brilantní. My jsme si vždycky mysleli, že nám bolševici dávají ze západní tvorby jen jakýsi "šunt". Krutý omyl, dnes mohu vcelku bezpečně říct, že nám dávali to nejlepší a dávali nám toho docela dost, amerických filmů nebo knih amerických autorů a to bylo v době studené války. Dnes pro naši TV Rusko neexistuje, až tak jsme klesli.

Víte, kdyby jste se mě zaptal, kdo udělal po roce 68 pro Husáka a pro komunisty psychologickou normalizaci, taky bych Vám uvedl jen jedno jméno: Jaroslav Dietl. A udělal ji seriálem Nejmladší z rodu Hamrů.

Z ideologického a propagandistického hlediska absolutní Masterpiece, kterému není rovno snad v rámci celé naší kinematografie. Našim ideovým bojovníkům bych řekl, že mohou vysílat majora Zemana, perličky z 50.let pro zasmátí, prostě cokoliv, jen ne Hamra ...

Máte samozřejmě pravdu, kultura jim musela sloužit. Ale oni se často poučili. A věděli, že účinná propaganda musí být tzv. neutrální. A proto ty pořady měly jistou úroveň, byly dělány doma a většinou dokonale přizpůsobené české mentalitě.

Dnes je to většinou něco "neskutečného" ...
12. 08. 2009 | 00:11

VK-Can napsal(a):

Pro Pipa.

Mam obavy, ze jste prehledl, nektere casti toho, co pisi.
Zde je to dulezite :
"Pokud pracujete v oboru, tak musite vedet, ze diagnostika neni jen pomucka, ale naprosto nezbytna SOUCAST udrzby automobilu a prace automechanika!"

Verim, ze vidite rozdil, ktery mam na mysli.
Diagnosticka technika a mechanikova odbornost jsou to, co ho delaji dobrym mechanikem.
Jedno bez druheho je NEUPLNE!

Je mnoho ukonu na udrzbe motoroveho vozidla, ktere MUSI byt provedeny za pomoci diagnostickych pristroju! Aspon zde v Kanade.
Serizeni motoru na emise, antiblokove brzdy, zaveseni prednich kol atd.

To ovsem odbocujeme od nametu tohoto blogu, coz jsem nemel v umyslu.

Znovu chci zduraznit, ze to, co jsem psal, rozhodne nemelo v umyslu snizovat remeslnou odbornost.
Jen to melo poukazat na fakt, ze remeslna odbornost je stale vice zavislejsi na vnejsi pomoci, od mericich pristroju az po pocitacovou diagnostiku.
Sam jsem vyucen remeslu.

Shrnuti? Drive mechanik musel urcit problem pomoci svych zkusenosti, odbornosti a VLASTNIHO MYSLENI ty zkusenosti a odbornost dat dohromady.
Dnes je to natolik komplikovane, ze jen jeho vlastni schopnosti (vcetne mysleni) uz na to ve vetsine pripadu nestaci.
To byl princip, na ktery jsem se snazil poukazat.
12. 08. 2009 | 14:51

VK-Can napsal(a):

Pane Mueller,
casto, kdyz jsme prijeli do Ceska na navstevu, tak jsme se s manzelkou radi divali na televizi.

Nasi pribuzni a znami z toho byli ze zacatku smichy "na vetvi", ze misto jit nekam na dobrou veceri, jsme se tesili na nektery stary CESKY serial nebo film.
Divili se, proc tomu tak je. Vysvetleni bylo jednoduche. Slyseli jsme dobrou cestinu a v prevazne vetsine pripadu mely ty porady vybornou uroven.

To politicke zabarveni a propaganda se dala jednoduse ignorovat. Herecke vykony, namet, zpracovani a ta cestina bylo to, co bylo lakave.

Mame uz hodne dlouho kabelovou televizi (myslim ze nejakych 35 let) a tak jsme vzdy meli vyber mnoha kanalu jak kanadskych tak i americkych.
Proto najednou pro nas ceska televize mela uplne jiny "zvuk"!

Bohuzel od roku 1999/2000 je zcela zretelny pokles urovne.
Mam na Internetu prehled programu vsech ceskych televiznich stanic.
Vetsinou tam vidim hodne zdejsi produkce (casto ne to nejlepsi!) a nebo "zabavne" porady.
Kdybych si mel vybrat, tak jedine pokud ukazuji nejake stare programy.

Ja vim, ze bych mozna mel tech programu dost, kdybych tam zil a musel se na ne denne divat, ale kdyz takhle prijedem jednou za cas, tak ty programy vypadaji uplne jinak!

Z hlediska mozna "zmlsaneho" divaka, je mnoho tech starych programu vynikajici urovne!
Pokud vyjdou na DVD, tak si casto objednavame nove filmy z Ceska. Stale se tam objevuji dobre kusy. "Vratne lahve" myslim, je jeden z nich.
Ovsem stavaji se stale vetsi vzacnosti!
A to je skoda!

Rad sleduji na Internetu ceske televizni zpravy na CT24 a i jine programy na teto stanici.

Omluvte me, ze jsem se rozpovidal na ponekud jine tema.
Srdecne zdravim.
12. 08. 2009 | 15:30

kenedzZ oclahiM napsal(a):

ty by jsi se do Reflexu docela hodil,al nejdřív musíš zavolat šafrovi,že jsi to nepsal ty,ty ješitné hovádko
12. 08. 2009 | 22:55

drbátko hlavy napsal(a):

Nasi pribuzni a znami z toho byli ze zacatku smichy "na vetvi".
06. 01. 2010 | 21:00

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
08. 03. 2010 | 15:16

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 15:20

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 07:50

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:54

iPhone Contacts Backup napsal(a):

Very informative article. Thanks great
22. 03. 2010 | 14:12

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 08:17

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 07:31

ZennoPoster napsal(a):

ZennoPoster - Speaking shortly its a tool which lets complete coding noobs make really complicated bots that
will make their life easier. For start you have to understand even tho Zennoposter doesnt need any
programming knowledge you will need to take a bit of time to learn it. ZennoPoster в- all-in-one solution
for SEO tasks automation. You can automate for a few minutes any work in the browser that you used to
perform manually. ZennoPoster is registrator, parser, poster, uploader, social bookmarker.
search engine scrapers- craiglist posters- comment spammers- blog configurators- autoblog posters
- auto email verification clickers- article posters- account creators (digg, reddit, twitter whatever)-
pagerank checkers- youtube uploader/comment- link verifiers. Unique technologies:Multithreading,
Vusial Drag & Drop interface,Template automatic recording, Automated captcha breaking +
many external captcha services plugins.Emulator system, Unique system of nickname generating,
Macros support. And also provides anonymity through a proxy,
which are processed by our powerful proxychecker. To use the ZennoPoster you don t need any special knowledge,
its functionality is only outweighed by its simplicity! Download demo ZennoPoster or can be ordered
on the official ZennoPoster site:
http://goo.gl/GmdvS
You can ask your questions at forum ZennoPoster technical support
15. 07. 2011 | 16:07

Cheapest Web Host napsal(a):

That was a really fun article
16. 10. 2011 | 21:37

loans napsal(a):

The home loans are useful for people, which want to ground their own company. In fact, that is not very hard to get a term loan.
20. 10. 2011 | 10:58

nipsLynclic napsal(a):

Very efficiently written information. It will be beneficial to anybody who usess it, including myself. Keep up the good work – for sure i will try extra posts.
<a href=http://qwatrroseks.uw.hu/foro>порно флеш гры</a>
http://assseks.uw.hu/foro/phpbb-forum-viewtopic-1657.html
<a href=http://genrodaja.001webs.com/genealogiya-familii-stefonova.html>генеалогия фамилии стефонова</a>
фывауаывмчсвыаы
dsafgdsfsdfgsdrvzxv
28. 10. 2011 | 16:09

Exenryenrilia napsal(a):

what is better, yahoo or <a href="http://google.com">google</a> [url=http://google.com]google[/url] http://google.com
28. 10. 2011 | 20:20

nipsLynclic napsal(a):

Thanks for taking the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying extra on this topic. If doable, as you achieve expertise, would you mind updating your blog with further information? It is extremely helpful for me.
[url=http://kupimaykuliemusc.host.sk/cat1/phpbb-forum-viewtopic-1984.html]футболка с надписью газпрем[/url]
http://nameneuso.hellospace.org/rod/proishozhdenie-familii-eminova.html
<a href=http://foroluna.uw.hu/phpbb-forum-viewtopic-1961.html>скачать бесплатно ретро порно</a>
фывауаывмчсвыаы
dsafgdsfsdfgsdrvzxv
01. 11. 2011 | 18:15

personal loans napsal(a):

freelance writer
07. 11. 2011 | 06:07

business loans napsal(a):

freelance writer
07. 11. 2011 | 06:09

nipsLynclic napsal(a):

I wanted to thank you for this great read!! I definitely having fun with each little bit of it I have you bookmarked to check out new stuff you submit
[url=http://girlnice.webcindario.com/porno3/porno-roliki-oralnogo-seksa.html]порно ролики орального секса[/url] [url=http://girlbomba.webcindario.com/porno3/chastnoe-porno-onlayn.html]частное порно онлайн[/url] [url=http://girlmouth.webcindario.com/porno3/porno-hilari.html]порно хилари[/url] [url=http://girlboss.webcindario.com/porno5/seks-oli-buzovoy-i-romana-tretyakova.html]секс оли бузовой и романа третьякова[/url] [url=http://girlboss.webcindario.com/porno7/smotret-porno-onlane-besplatno.html]смотреть порно онлане бесплатно[/url]
http://girlbest.webcindario.com/porno9/seks-s-anfisa-chehovoy.html http://girlbest.webcindario.com/porno3/ekstremalnoe-video-porno-smotret.html http://girlmouth.webcindario.com/porno5/seks-cherez-diru.html http://girlbomba.webcindario.com/porno10/chyastnoe-porno-onlayn.html http://girlvrot.webcindario.com/porno7/zakaz-pornofilmov-cherez-internet.html
<a href="http://girlrest.webcindario.com/porno3/trah-novogir.html">трах новогир</a> <a href="http://girlsterva.webcindario.com/porno4/porno-chat-onlayn.html">порно чат онлайн</a> <a href="http://girlsterva.webcindario.com/porno6/zhestokoe-porno-foto-pizda.html">жестокое порно фото пизда</a> <a href="http://girlnice.webcindario.com/porno7/berkova-sochi-porno-video.html">беркова сочи порно видео</a> <a href="http://girlback.webcindario.com/porno2/porno-zhenshin-dobavit.html">порно женщин добавить</a>
07. 11. 2011 | 11:06

Science Fiction & Fantasy napsal(a):

This might be the best blog post I have seen!!!
15. 12. 2011 | 19:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy