Tak rostou nebo nerostou?

15. 06. 2011 | 17:52
Přečteno 6233 krát
Malé zamyšlení nad aktuálním růstem hub...

Je půlka června a nedočkaví houbaři se ptají:rostou nebo nerostou? Toť otázka...Diplomaticky bych slovensky konstatoval,áno,aj...Někde dost,jinde málo někde vůbec...Vše se odvíjí od srážek...Voda je nejen zcela nezbytná,ale naopak její dlouhodobý nedostatek je vrahem růstu většiny hub.Různé druhy se vypořádávají s vláhovým deficitem snáze,jiné prostě nerostou...Je zajímavé a jistě jste to také zažili,že mnohdy v lese není ani houba,ale najdete několik kapitálních pravých smrkových či dubových hřibů nebo kovářů a kolodějů...Je to tím,že podhoubí hřibovitých je relativně hluboko pod povrchem a nezaschne tak snadno jako třeba u podeštných hub.Ale to je příjemné,sdělit kamošům v hospodě,že houby v lese nejsou,jen hřiby,že? Co vlastně teď roste? Z hřibovitých již výše zmíněné druhy,ještě také babky a borové hřiby.Z holubinek bývá časná namodralá ( je mezi obrázky...),rostou lišky.Růžovky zatím málo,šedivku jsem ještě neviděk,ani jedovatou Muchomůrku tygrovanou ( panterovou )...V předchozích článích zmiňované Choroše žlutooranžové,šupinaté a Hlíva plicní jsou pak šancí pro pozorné amatéry a návštěvníky lesa a v kuchyni jsou velmi dobře využitelné...A kde v naší zemi rostou aktuálně nejvíce? No přece tam,kde dostatečně a pravidelně pršelo.A tady bude klíč k úspěchu či zklamání...Šeptanda mezi houbaři je ten nejlepší informační kanál,ale budete-li pozorně a pravidelně procházet "své" lesy,jak to dělám já,šance se zvyšuje...Někteří houbaři ovšem růst ve svých revírech žárlivě střeží,aby neměli konkurenci...Pozorujte,odkud jezdí vlaky s plnými houbařskými košíky,sledujte počet zaparkovaných aut u různých lesů a cvrkot v nich...(Tedy v těch lesích..).Ty vlaky taky zítra vynechte...Pokud vím,lepší je to na jihu,západě a severozápadě Čech,než na Moravě,ale lokálně jsou možné velké rozdíly,jak jsem v úvodu poznamenal...Připojuji dnešního červavého Hřiba dubového,něco lišek,Holubinku namodralou a taky ukázku z mé oblíbené fotografické discipliny,které říkáme kapkologie...Tak zas někdy...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MirekS napsal(a):

Myslím, že rostou, pane Peldo... :-)
15. 06. 2011 | 18:15

Kanalnik napsal(a):

mmmmmm, :) kapkologie vypada uzasne :)

a napadla mne otazka: je nejakym zpusobem skodlive jist cervave houby? tedy - je krom estetickeho odporu vuci cervum neco, co by mohlo byt duvodem cervave houby nejist? nejaka zdravotni rizika? v houbach ci cervech?

a jeste: existuje metoda, jak cervy z cervave houby efektivne vyoudit a houbu konzumovat?

dekuji
15. 06. 2011 | 18:30

Kanalnik napsal(a):

*vypudit, ne vyoudit
15. 06. 2011 | 18:30

Občan napsal(a):

Lišky!
Ta máslová lahoda, která, zlehka podušena a naložena na kuřecí plátek, udělá i z obyčejné večeře královskou hostinu :o))

Snad budeme mít letos konečně štěstí...
S dovolením bych doporučil jeden recpt. Docela jednoduchý.

Upečeme lososa - zevnitř potřít solí s troškou rozmarýnu a upést úplně nasucho nejlépe v remosce. Nebo v pekáči (pečlivě přikrýt alobalem).
Na másle podusíme lišky (nebo hříbky, ale lišky jsou lepší), musejí změknout, takže dusíme jen zlehka. Trošku osolíme až nakonec, těsně před podáváním.
Na másle podusíme višně, podlévané červeným vínem rozmíchaným s medem (na dvě deci vína dvě lžíce medu) a se špetkou skořice.

Lososa dáme na mísu a obložíme dušenými liškami.
Višňovou omáčku dáme do misky nebo misek, podle počtu stolovníků.
Rukou uzobáváme kousky lososa, máčíme v omáčce a lžičkou přijídáme dušené houby.
Dá se to jíst jen tak anebo s bílým chlebem.

Dobrou chuť :o)
15. 06. 2011 | 18:38

zdenekpelda napsal(a):

To kanalnik...Asi se shodneme,že estetický důvod odpírání konzumace červivých hub je významný,nicméně jistě existují lidé,kterým to nevadí...Proti gustu...Při sušení červi zpravidla prchají,ale ti nedospělí dospějí zpravidla až ve sklenici...Doporučuje se sušené před zavřením do skla nechat den v sáčku v mrazničce...Jistě je ovšem rozdíl výjimečný červík nebo stav ,kdy se houba sama pohybuje..Já červivé nechávám v lese...
15. 06. 2011 | 18:42

Občan napsal(a):

Já bych se také zeptal.
My rádi houby čerstvé, takže je mrazíme. Jen tak, jenom nakrájené a nasypané do pytlíků.
Zatím to léta přežíváme ve zdraví, ale někteří kolegové mne odrazují, že jen tak zmražené syrové houby mohou se státi lehce toxickými.
Tak nevím...
15. 06. 2011 | 18:46

Skogen napsal(a):

Občan, odborník nejsem, ale řekl bych, že s houbami je třeba zacházet jako s citlivým masem. Pokud se zamrazí čerstvé, v pořádku, když už jsou jakkoliv "jeté", zamražení nepomůže ;) Sami také zmrazujeme. Rád si počkám na fundovanou odpověď.

(Pro autora mimo téma - trošku mě překvapuje, že speciální pedagogové za interpunkční znaménka nedávají mezeru. Tedy ne, že by to bylo nějak podstatné :)
15. 06. 2011 | 19:18

zdenekpelda napsal(a):

Ač taky nevím,taky to tak dělám...Když zpracovávám bohaté úlovky,je to jako u rybářů na moři...Každý druh a plodnice mají své využití...Co nejde do octa,na řízky,jde do tzv."šmelcu"...Bývají to zdravé ořezy zčásti červivých hub a měkké houby.Dávám do misky a pěchuji šťouchačkou na brambory...Houby pustí vodu a vzájemně se různé druhy promíchají.Bývá to chutově velmi kvalitní směs vhodná na smaženici, na omáčky či jako nádivka do mnoha pokrmů.Stlačené houby dám do mikrotenového sáčku,vytlačím co nejvíce vzduchu a dobře zauzluji a vytvaruji tak,aby se dobře rovnaly do mražáku.Po zmražení ještě dávám sáčky do silného igelitu,aby vůně příliš neunikala.Výhodou je původní vůně,nevýhodou větší objem.Nejlépe pak použít předvařením nebo přímo na pánev...
15. 06. 2011 | 19:19

zdenekpelda napsal(a):

To Skogan...Omlouvám se,že příliš nevládnu klávesnicí a delší text je pro mne traumatický...Navíc jsem počítačový blb...Souvislost se speciálním pedagožstvím jsem nevydedukoval,učitelskou aprobaci zatajím...Ať hodí kamenem...Fotky,jak vidno,jsou podivně ořízlé,přestože jsem je upravil tak,jak jsem jich tisíce úspěšně a bez deformací poslal na jiné stránky...Mea culpa...
15. 06. 2011 | 19:26

Skogen napsal(a):

Pro pana Zdeňka Peldu

ne, ne, neomlouvejte se, prosím. Koneckonců je to jen konsensuální pravidlo bez podstatnějšího významu :) Důležitý je obsah. Mám "hřibaření" (já jsem blb na "lupenatky" - bojím se jich) velice rád, je příjemné, že se zde takovýto blog objevil.

Fotky v originále přesahují šířku prvku - sloupce pro text, webdesigner vcelku moudře ošetřil takovou eventualitu právě tím, že se přesah odřízne. Jinak by jim to rozhodilo design. Kdo chce, může si Vaše fotky stáhnout (ale jsou Vaše - takže máte copyright :), pak budou v originálním rozměru. Kdybyste chtěl zachovat Váš ořez, musel byste vkládat menší - na šířku odhadem tak 600 pixelů..

Nevím, kam se v tomto systému vkládají tagy pro obrázky, pokud do hlavního vstupního pole, možná bude dobré jednotlivé "příkazy" oddělovat prázdným řádkem - mohlo by je to vertikálně oddělit. Dalo by se to poměrně snadno zjistit...

Pište prosím dál, jak Vám vyhovuje, ani nevím, proč jsem tu původní poznámku udělal. Asi už jsem dlouho nebyl v lese a PC mi leze na mozek :)
15. 06. 2011 | 19:47

Tenco napsal(a):

Dobré informace lze najít zde (pokud se tam nenaskytně nějaký úchyl - jako třeba tady ...no..nebudu raději jmenovat...abych se někoho nedotkl, že jsem ho neuvedl..) :

http://www.nahouby.cz/kderostou.php?kraj=jhm

Skogen
Já vyhazuju každou zeleninu či ovoce, v které je byť jen malé ložisko "jetosti".
Od jisté doby. Jsa býti poučen toxikologem.
Před tím jsem sešrotoval vše - vyříznul a šup s tím dovnitř... :))

Ale prý je nakažený celý plod.
Tak nevím.

Dost možná že jsou toxikologové rozežraní.
/a navíc houby nejsou rostliny...ani živočichové...toxikologové rozežraní - dostali mě ale.../ :))
------------------------------
Pane Pelda, jak je to s houbama a kumulací těžkých kovů , popřípadě rdioaktivity ?

Po Černobylu můj známý nechal udělat atest v Západním Německu na radioaktivitu sušených hub, nasbíraných po Černobylu - radioaktivita tam byla překročena tisícinásobně a bylo doporučeno (akreditovanou laboratoří) , že máme všechny houby a potraviny , které byly umístěny do několika metrů spolu s nimi dýl než pár dnů....zničit.
15. 06. 2011 | 19:52

Skogen napsal(a):

Tenco

no vždyť říkám, že to musí být čerstvé :) To, co nevypadá zdravě, v lese rovnou nechávám. Ať se to tam vytrousí, když už se v popelnici nové podhoubí neudělá...
15. 06. 2011 | 20:02

Tenco napsal(a):

Skogen
Já nechávám i zdravé.
Když se jedná o ostrůvkovitý nález (až na sírovce, kotrč ...apod.) jednoho kusu.
A když je jich více na jednom místě - tak tam minimálně jeden nechám.
Též z těch důvodů co Vy.

Přerostlé praváky třeba vypadají famozně - ale většinou jsou prolezlé vším tím možným obyvatelstvem z hmyzí říše...též už je nechám tak.

Mám docela zajímavou historku.
Čechratka podvinutá.

Kdysi dávno jeden mamlas z Německa, který k nám přijel na návštěvu...nakukal nám, že čechratka je jedlá houba, že ji v Německu taky sbírají a konzumují.
NO tak jsme ji několik let sbírali. A pocutnávali si na ni - vůbec není totiž chuťově špatná...trošku do kysela...
Pak jsem si přečetl..něco...o té čechratce.
No a před několika lety mně objevili cysty na ledvinách...

Nevím - možná že to nesouvisí...ale stejně jsou ty houby pěkní parchanti ...
:))
15. 06. 2011 | 20:19

Ládik!!! napsal(a):

Porostou hlavně po stávkujících. Podpapíráky.
15. 06. 2011 | 20:26

Skogen napsal(a):

Tenco

houbař s duší se pozná podle toho, jak se v lese chová, jj, ani já to neplením :)

cystu na ledvině mám taky, nějaké 2 cm. Tož ať si tam je, když se bude chovat slušně ;) Jestli za to mohou houby, to taky nevím, ono je to s tím naším životním prostředím vůbec zajímavé. Hned mi na mysl přišla ta úžasná voda, co nám v obci občas teče z kohoutků :(( To bych dal rád k rozboru. Nebo radši ne...

S tou čechratkou je to pěkné ;)) Pro dnes se loučím, žena ve škole v přírodě, doma dvě ratolesti a po noční.. Jdu spát se slepicema.
15. 06. 2011 | 20:27

berkowitz napsal(a):

Zdravím všechny příznivce houbaření. Včera ny Vysočině v dubovém lese (je ho tam jen malý kus - ostatní lesy jsou jehličnany), jsem našel 6 pravých hřibů a několik přehršlí kuřátek (mykologicky liška obecná), jinak začínají holubinky a některé dřevokazné houby. Houby jsou "děti" deště, první smrkové hřiby pravidelně nacházím týden před začátkem šk. prázdnin.
Přeji úspěšný houbařský rok (na podzim se zahojíme)!
15. 06. 2011 | 20:27

Občan napsal(a):

Díky všem za ty rady!

Když byly děti malé, jezdívali jsme na jednu chalupu kousek od Liberce. Prý je to tam všechno na uranu, ale houby nesvítily :o))
V lesích kromě hlívy, bedel, hřibovitých a lišek rostly mraky pýchavek. Sbírali jsme malé, tak do 6ti cm. Děcka běhala po lese s košíčky a my jsme je detekovali podle řevu "pýchačky, pýchačky!"
V životě už jsme jich nikde nenašli tolik jako v Lužických horách.
To byly guláše! A omáčky! Nebo jen tak na kmíně a na sádle...
Skvělá houba.
15. 06. 2011 | 20:30

Tenco napsal(a):

Skogen
Mějte se.
15. 06. 2011 | 20:31

Emma napsal(a):

Šumava neděle 12.6.: čtyři hřiby kováři, dva křemenáče, jeden hřib borový, mrňavé lišky - zůstaly ještě v lese, ale potěšily. Objevilo se pár prvních holubinek. Na houbách jsme ještě pořádně nebyli, jen jsme si prošli naše místa, a protože už roste hnilák smrkový (taková ta houbokytka), houby opravdu začnou.
Všem houbařům krásný večer.
15. 06. 2011 | 21:29

Líný černý pes napsal(a):

Vážení spoluhoubaři, u nás z důvodu sucha nic neroste, ale na Chodově (Praha 4) u polikliniky v trávě dnes nalezeny 4 nádherné vzrostlé žampiony. Před chvílí jsem si pochutnala. Jen mne zaráží, že je tam muselo už vidět lidí ...
15. 06. 2011 | 21:45

Ládik!!! napsal(a):

Penízovky jsou u nás tak velké, že se samy bulají. Jinak u cesty pár holubinek a 1 kovář na obvykém místě v obvyklém čase. Vše z okna auta cestou domů ve 20.00h.
15. 06. 2011 | 22:18

Schlojmo Mojzes napsal(a):

Dobrý den !
V lesíku u silnice vedle odpočivadla !!!
Hledačovo štěstííí ..
2 ks podpapíráka obecného ! 3x prezervativ ! 1x vložka -dámská,použitá !
15. 06. 2011 | 22:32

ali napsal(a):

zdravím pane Peldo a konstatuji, že rostou..dneska jsem jich potkala hafo. Ale byly vysušené sluníčkem :o(. No a co se týče červíků, pokud to není přehnané, tak mi nevadí. Je v nich totiž spousta fosforu a v noci pak zářím :o))..tak zase nashle a nezapomeňte dodat nějakou uměleckou fotku
15. 06. 2011 | 22:48

honolulu napsal(a):

Pane Schlojmo Mojzes, Vy labuzniku ! Doufam, ze jste se podelil
s obyvatelem nejblizsi myslivny. (Vim, ze Vas to stesti potkalo v Habrove u Ostravy).
15. 06. 2011 | 23:19

honolulu napsal(a):

Aha, pan Zdenek Pelda je velky ucitel a milovnik cestiny.
Pane uciteli, vite kolik facek jsem dostal za kazdy diktat ve skole se znamkou 5 od me matky, vlastenky ? Verte mi, opravdu hodne.
Ted mam moznost Vas poradne pozlobit. Protoze ty petky mi psali milovnici cestiny.

Napisi Vam ingredients na nejlepsi polevku (houbovou) na svete, ale v ANGLICTINE, ha, ha, ha, a nenapisi Vam postup. Aby jste se trapil, tak jako ja jsem se trapil vynatymi slovy. (Kopyto, kobyla, byk atd.)
Toto je polevka, kterou zerou bohaci v Palm Beach a v Pelican Bay - Naples. (Florida)
Tak se trapte zvedavosti.....
serves 4
2 ounces smoked bacon
1 onion, chopped
1 tablespoon sunflower oil
12 ounces open portobello mushrooms or a
mixture of wild and cremini mushrooms
2 1/2 cups good meat stock
2 tablespoon sweet sherry
2 tablespoons chopped fresh mixed herbs
such as sage, rosemary, thyme, and majoram
or 2 teaspoons Italian seasoning
salt and freshly ground pepper
a few springs sage or marjoram, to garnish
4 tablespoon thick plain yogurt or sour cream, to serve.

Pane uciteli, s tim muzete pohostit i presidenta.

Ale protoze mam dobre srdce, tak Vam ASI (podle toho jaka bude hvezdna konstelace) napisi, co s tim udelat v cestine na Vasem pristim blogu. (Az si prelozite ingredients).
16. 06. 2011 | 03:49

Bohumíra napsal(a):

Tady platí, že jiným rostou (platy, "části těla", či houby...),
nám všem ostatním ne...
I když uznávám, že lakovka ametystová či pavučinec různý mají větší kouzlo než Vondra obecný či Promopro zlodějisté...
16. 06. 2011 | 08:13

Baba napsal(a):

Pro ali:
Hledám posilu pro každodenní sběr, značka hub.
16. 06. 2011 | 08:21

ali napsal(a):

Baba
a už jí máte? :o)
16. 06. 2011 | 08:26

Vysedlina napsal(a):

Tady je ale tak hezky, děkuji.
16. 06. 2011 | 09:37

Dáša napsal(a):

Baba
přiložené fotografie dokazují, jak je v lese nebezpečno. Přetahovat se o houby s plži a červy každý den, na to každý nemá. Nešlo by to aspoň v neděli nesbírat a zaposlouchat se do zpěvu líhnoucích se tetřevů?
16. 06. 2011 | 10:48

Tenco napsal(a):

Problémem receptů - takových jako popsal honolulu, je, že se při použití takových ingreiencí, které podobné receoty obsahují...tedy problémem je, že se naprosto a fatálním způsobem potlačí charakterictická chuť...a teď si držte jarmulky....příslušných druhů HUB ! /pokud nejde o směsku/

Já takovým receptům říkám " matlala patlala".

:)))
16. 06. 2011 | 11:02

Líný černý pes napsal(a):

to honolulu :
Když houbová polévka tal po našem :
půl košíku hub - čím bohatší směs, tím líp
3 hrsti krup
1,5 až 2 kila brambor (starých)
1 celer,
2 mrkve
3 petržele
petrželá nať z těch tří petrželí
sůl
pepř
majoránka
česneku tak 5 stroužků
olej
máslo

Postup :
Nasbírat houby a na zahrádce vzít zeleninu.
Namočit kroupy, očistit houby, oškrabat brambory a nakrájet je na kousky, očistit zelelninu.
Mrkev, celer a petržel rozdělit na 3 díly. Jeden na drobno postrouhat a dát smažit na olej půl napůl s máslem, mezitím na dvorku orvat majorán, zbytek zeleniny nakrájet na kostičky.
Osmaženou zeleninovou směs zalít postupně cca 2-3 litry vody, až se přivede do varu, vložit 20 pepřů, 10 nových koření a dva bobkové listy v plátýnku (kdo to pak má lovit z talíře, že) přidat brambory a uvést do varu. Pak následují namočené kroupy i s vodou, houby a sůl. Po dalších 120 minutách zelenina. Cca po dalších 20 minutách dokořeníme majoránkou a česnekem a odstavíme na méně horkou část plotny, případně vypnme hořák (elektrika) a necháme dojít. Na talíři zdobíme nasekanou petrželovou natí a dlabeme s chlebem.
Polévka se nezahušťuje, zvládnou to kroupy s bramborama samy.
Hrnec se při vaření nezakrývá poklicí.

POZOR je to míra na osmilitrový hrnec. V noci mi to chodí krást studené do špajzky.
16. 06. 2011 | 11:26

Dáša napsal(a):

pan honolulu

Všechny ty přísady mám. Ale prosím Vás, vysvětlete mi, proč ty žampiony portobello musí být otevřené? Vždyť to představuje zdravotní riziko a navíc se musí loupat.
16. 06. 2011 | 12:15

Baba napsal(a):

Zálib, na které člověk nepřijde sám, bude asi víc. Třeba focení hub. Ale je možné, že se to do důchodu změní.
16. 06. 2011 | 13:31

honolulu napsal(a):

Pani Daso,
jsem velmi mlsny a nejlepsi polevky, jake jsem kdy v zivote jedl v nejlepsich restauracich zde v USA, byla z ryb nebo z hribecku.
To nejde popsat ten pozitek na jazyku.
Recepty proto KRADU a "studuji je". Mam telesny pozitek pri predstave vareni. Slintam jako pes, ale sam nevarim, bojim se.
Hribky nesbiram, vim na 100 %, ze by to byla pro mne bolestiva smrt.
Zato, ze mi pan ucitel Pelda nenadaval a neposlal mi znamku 5, tak napisi postup k zminenemu receptu v cestine.

1) Nahrubo se naseka ten bacon (slanina) a pomalu teplem v nadobe na omacku se rozpusti sadlo z te slaniny.

2) Prida se cibule a osmazi se do zlatova. (S pridanim oleje, je-li to potreba).
Hribecky se musi ocistit a otrit, na hrubo nasekat, pridat do nadoby. Prikryt poklici a zpotit, az do vypusteni jejich tekutin.

3) Pridame ten meat stock (vyvar z masa, neni zde napsano, je-li kureci ci hovezi). Potom sherry (sladke vino), herbs (koreni), nebo uz namichane italske seasoning, to je italske koreni smichane, pripravene.
Znovu prikryjem poklici a dusime pri nizke teplote (180F - 205F) 10-12 minut.
Potom vse nalijem do food processoru (mixeru) a promichame.
Ignorujte - slightly textured result - (nestejnomerne rozmelneni).

4) Nalijeme zpet do nadoby, ohrejem a zkontrolujem seasoning. Servirovat s dollop (libovolne mnozstvi podle chuti) yogurtem nebo sour cream (kyselou smetanou)
Pridat sprig of cerstve sage, (nekolik listku podle chuti), majoranku. A dobrou chut !
Zde mate nobl polevku v nobl restauraci v Naples, nebo Palm Beach.

Proc pouze bohati zerou jako bohove, kdyz my jsme 100 x hezci.
(Krome Tencokyda).

P.S. F = Fahreinheit, nevim kolik je to stupnu Celsius, ale nasi umelci v kuchyni tvrdi, ze je to nejlepsi teplota na vytvoreni "skroboveho" povlaku polevky.

Pane liny cerny pes, dekuji za Vas recept, predlozim to odbornikum.
16. 06. 2011 | 15:33

Líný černý pes napsal(a):

to Honolulu :
Já jsen sice pes ale žena.
16. 06. 2011 | 16:01

Líný černý pes napsal(a):

POZOR Psí oprava : v receptu je překlep, zelenina se přidává po 20 minutách a ne po 120!
16. 06. 2011 | 16:03

Holubář napsal(a):

Skogen:
Hřibaření vám závidím, u nás hřiby moc nerostou. Sem tam suchohřib, to ano. Klouzek, babka...
Ale v našich lesích se liškaří - lišek tu bývají hromady.
Bylo by hezké si to občas vyměnit, ne...?!
16. 06. 2011 | 17:00

Fialenka napsal(a):

Pane Peldo, před chvílí v lese jsem si na Vás vzpomněla, jen jsem otočila hlavu směrem do houští lesa a uviděla jsem tam sírovce žlutooranžového :-)
16. 06. 2011 | 20:41

zdenekpelda napsal(a):

To potěší,když osvěta padne na úrodnou půdu...
16. 06. 2011 | 21:48

honolulu napsal(a):

Pro lineho cerneho psa....
To jsem velmi rad, ze jste zena. Mam zeny rad. (Kazdy chlap je nudny Frankenstain).
Zeny jsou velmi zajimave. Smel bych se pozvat na houbovou polevku ?
Zarucujete mi, ze se vratim domu zivy ?
Nerad bych skoncil jako cisar Claudius (41-54 A.D.)
Agippina mladsi (15-59 A.D.) mu udelala polevku z hribecku a po veceri se ujal vlady Nero. (54-68 A.D.)
Hribecky zmenily dejiny. Tisice prvnich Krestanu kvuli nim zemrelo hned za vlady Nera a ja takovy hribeckovy recept vubec neznam....
Znate nejaky takovy recept Vy, pane uciteli ?
Zminte se prosim na pristim blogu !
16. 06. 2011 | 22:36

zdenekpelda napsal(a):

Honolulu,co můžeš udělat hned,neodkládej na zítřek...Agrippina (mladší),skutečně zažila smrt svého manžela Claudia( A.D.54..). Do jaké míry za to může "hříbečková" polévka, by z mé strany byla čirá spekulace a věštění z křišťálové koule...Po smrti Caliguly ( A.D.41) mohla teoreticky otrávit i svého dalšího muže Crispa...( A.D.47)...Nakonec i na ni došlo...Nero se ji pokoušel taky otrávit a utopit, posléze ji nechal zabít...Z mykologického hlediska se jeví jako nejspolehlivější a nejpravděpodobnější smrtelně jedovatá Muchomůrka zelená...Ale já u toho nebyl a ani ten Řím jsem nezapálil...
16. 06. 2011 | 23:33

Tenco napsal(a):

Když už se bavíte o morbiditách...
Rodiče Fahrenheita (pochází z Danzigu - Gdansk) zemřeli oba na otravu houbama.
Synek se protloukal světem...až se doprotloukal k formulaci o Fahrenheitově stupnici (spletl se o 0,9 stupně v dnešních stupních Celsia)...

Nebýt jeho, tak by se román Raye Bradburyho jmenoval všelijak...
:)))

Dobrou noc.
17. 06. 2011 | 00:20

honolulu napsal(a):

Pane uciteli, udelame spolu byznys.
Ja Vam napisi o Agrippine a kdo otravil Cluadia a Vy uverejnite obrazek Muchomurky zelene, protoze nevim, jak vypada.
Chtel bych to nasbirat, rozmnozit a zasadit v lesich kolem Ostravy. (Aby si mohl Tencokyda "zobnout").

Agrippina elder a velky general Germanicus meli nejstarsi dceru Arippinu mladsi v roce 15 A.D., v roce 28 A.D. Tiberius ji provdal za
Gnaeuse Domitiese Ahenobarbuse. Jeho osud je zahada, ale koncil smrti.
Protoze bylo podezreni, ze byla casti konspirace Lentuluse Gaetulicuse, tak stravila nejakou dobu ve vyhnastvi, kam byla poslana svym bratrem cisarem Caligulou.

Je treba se zminit, ze Caligula mel dva starsi bratry, oba v zajmu statu byli zavrazdeni, tak jako jeho otec Germanicus v roce 19 A.D. v Antiochu a mel take dve mladsi sestry Drusillu a Livillu.

(Germanicus byl zabit witchcraftem t.j. intenzivne studovano v nasem klubu - New Age vsemi carodejnicemi).

V roce 37 A.D. stary Tiberius po orgiich na Capri usnul a
Caligula v domeni, ze Tiberius je mrtev mu stahoval z prstu cisarskou pecet - prsten na kontakt s legiemi.
Ke svemu zdeseni Caligula zjistil, ze Tiberius prisel k sobe, tak ho udusil polstarem. Jinak by byl stat Tiberiem okamzite za dotek cisarske pecete.

Kdyz byl Tiberius mrtev, tak Caligula zdedil 28 millionu zlatych Aurelu. (Obrovske bohatstvi). O ctyri roky pozdeji, kdyz byl zabit Caligula svou osobni strazi, tak statni kasa mela velky dluh a zadny zlaty aurel.
Caligula hospodaril jak Ceska vlada.

Po zapalu mozkovych blan v roce 39 A.D. si Caligula myslel, ze je Buh, tak chodil na pokec do rimskych chramu s oficialnimi Bohy Rima a spaval se dvema mladsimi sestrami Drusillou a Livillou. (Mezi Bohy to tak chodi).

Agrippina mladsi byla po smrti Caligula (sveho bratra) omilostnena novym cisarem Claudiem a provdala se za Sallustiuse Pssienuse Crispuse, az kdyz ji general Galba odmitl.
(Jeji prvni manzel z roku 28 A.D. byl mrtev - otec Nera).
Crispus byl zabit Agrippinou pro svoje velke bohatstvi a propustenec Pallas a General Vitellius intrikami primeli Claudia se ozenit s Agrippinou. Tim si podepsal Claudius ortel smrti. Syn z prvniho manzelstvi Nero a ona zabili Claudia, jeho syna Britanica, ktereho mel s Mesallinou a Octavii, sestru Britanica a manzelku Nera.

Zensky jsou prece takove potvory, ze jeden zasne. Je to plemne hadi, ale miluji je hluboce. Nejde bez nich zit, (ale s nimi take ne).
A kdo to vsechno zaridil ? No prece L U C U S T A ! !
Nejvetsi baba travicka a odbornik na vsechy mineralni a rostlinne jedy v Antice. Otravila i velkou lasku generala Galby za to, ze omitl Agrippinu.
Vsichni ti mocni ji obdarovali pozemky. Byla bohata, ale z toho nejnizsiho rodu. Prisla do rima z Gallie. (Francie).

Po smrti Nera, (68 A.D.). general Galba se stal cisarem na velmi kratkou dobu. Jeho zajimalo daleko vice, jak najit LUCUSTU nez statnicke povinosti. Nasel ji, usekl ji hlahu, ale sam byl zrazen pretorianskou gardou a zabit....Atd. Atd...
Musite uznat pane uciteli, ze si ten obrazek Muchomurky Zelene ZASLOUZIM a nezapomente oslavovat Fors Fortuna 24.6. - rimsky festival.
17. 06. 2011 | 02:48

Dáša napsal(a):

Včera jsem viděla dva satany, jak se k sobě měli. Škoda, že se samou láskou nesnědli. Chtělo to vyfotografovat.
17. 06. 2011 | 11:23

Therrydrybeaf napsal(a):

<a href=http://groupmedicalinsurance.us/>group health insurance</a> <a href=http://1carinsurancecompanies.com/>car insurance company</a> <a href=http://cheapestcarinsurancequotes.info/>cheap car insurance quotes</a>
15. 12. 2013 | 20:00

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally simply details -- significant details, but variations on this theme. index.php is the controller, the menu system determins what the "existing page" is, and tons of occasions get fired in the act of building that page. Plugin modules can hook into those occasions and shift the work flow/provide additional tips/etc. That is also part of the reason so many Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does not really DO anything other than say, 'Someone asked to get a page! Does this exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy