05. 11.

Jdou po mně jdou jdou jdou

Zdeněk Škromach Přečteno 7516 krát Přidat komentář

Jdou po mně jdou jdou jdou
na každým rohu mají fotku mou

Více »

17. 03.

Drábek, vůdce kmene Kimbrů

Zdeněk Škromach Přečteno 6815 krát Přidat komentář

Nedávno se mi dostala do ruky vynikající kniha „První muž Říma“ od Colleen McCulloughové. Autorka ve své historické rekonstrukci popisovala, jak starověký kmen Kimbrů řešil sociální problémy. Bylo to kruté ale „jednoduché“ - když se kmen stěhoval, náčelník se zbavil všech slabých a také starých a nemocných. A mohlo se vyrazit.

Více »

01. 06.

Pane prezidente buďte alepoň konzistentní ve svých názorech

Zdeněk Škromach Přečteno 13172 krát Přidat komentář

Nejsem sice příznivcem prezidenta Klause, ale vždy jsem si vážil jeho konzervativní konzistence názorů. To ale už neplatí. Klaus je jako vějička ve větru. Kam vítr, tam plášť. Zatímco ještě před čtyřmi lety trval na to, že právo na první pokus o sestavení vlády má vítěz voleb, tehdy ODS, dnes je tomu jinak.

Více »

09. 02.

Pěkně po bolševicku paní Filipiová!!

Zdeněk Škromach Přečteno 11184 krát Přidat komentář

Tak se nám nová paní ministryně zdravotnictví pěkně předvedla! Rozhodla se zamezit frontám v krajských zdravotnických zařízeních. A to pěkně po bolševicku! Sezvala si všechny ty ředitele "nezávislých" zdravotních pojišťoven a oznámila jim svoji vůli: Budete pokutovat! A basta! Tak si to přeji Já a MOJE ODS!!!

Čím je přiměla k společnému halekání, že teď vyrazí zatnout tipec tomu socialistickému zdravotnictví v krajích, se asi nedozvíme. Ale možná jen pohrůžkou: dnes ředitel a zítra...?!? A tak teď nabádá k nezákonnosti, dokonce možná trestnímu konání. Každá pokuta., kterou pojišťovny uloží bude zpochybněna politickou zakázkou paní ministryně Filipiové a její rodné strany ODS.

Tak zásadní zneužití funkce ministra, a to již po několika dnech, nepamatuji od listopadu 1989! ODS si snad myslí, že už je zde jedinou vládnoucí stranou navěky, jako si to kdysi mysleli komunisté! Zloba a nenávist k občanům vlastní země nezná mezí. Přes porážku ideologie ODS pro zdravé a bohaté, chce tato strana a paní ministryně pokračovat v nezákonných a neústavních krocích.

Ono totiž poplatky jsou placeny. Zdravotnická zařízení ŘÁDNĚ poplatky vybírají. Jen je neplatí občané. Co tedy chtějí pokutovat? Takovou zlovůli nepamatuji od pádu komunistického režimu! Je potřeba se mít na pozoru před těmito totalitními praktikami paní ministryně Filipiové.

Ale možná ji křivdím. Možná se jen stala obětí svých neschopných spolupracovníků a zapšklých rádců na ministerstvu, které si tam ponechala po Julínkovi. A ti zneužili její upřimné víry ve vlastní stranu ODS a jejího vůdce Mirka Topolánka! V tom případě promiňte paní ministryně, nicméně na skutkové podstatě to nic nemění.
Hezký západ. Stejně jako konec této vlády Hvězdné pěchoty!

Hezký západ. Stejně jako konec této vlády Hvězdné pěchoty!
24. 06.

To ať raději skončí

Zdeněk Škromach Přečteno 11603 krát Přidat komentář

Vláda se chystá dotáhnout do konce parametrické změny důchodového systému. Ministr Nečas říká, že když neprojdou tyto "reformní" změny, nemá smysl, aby tato koalice pokračovala. V tom případě je dobré, aby neprošly. Je to výzva pro nespokojené poslance stran vládní koalice. Mají možnost hodit vládě rukavici aniž by hlasovali o její nedůvěře.

Na začátku byla deklarována vůle po velké dohodě o důchodové reformě. Dnes už jsou to jen parametrické změny, které mají očesat výdaje pro potřebné. Většinou pro ty, kteří již mnohdy nemají možnost svůj příjem aktivně ovlivnit.

Dlouhodobé odmítání stran vládní koalice ODS, KDU a Zelených jednat s ČSSD o celkovém rámci důchodové reformy, tedy o tom v kolika letech do důchodu, jak vysoký bude důchod a kolik to bude stát a kdo to zaplatí. Bez odpovědí na tyto otázky není možné dělat jakékoliv parametrické změny důchodového systému. Proč? No proto, že není jasné, co mám být na konci těch změn.

Než takový přístup a pseudoreformy, to je lepší ať raději skončí.

04. 03.

Stačí si koupit jízdenku

Zdeněk Škromach Přečteno 8819 krát Přidat komentář

Tak paní náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová (SNK-ED) vyzvala dopisem ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy Martina Dvořáka, aby nařídil revizorům pokutovat poslance a senátory, kteří pojedou MHD zdarma. Dvořák se pokynem ale řídit nebude.

To samo o sobě vypadá jako čin odvážné ženy. Jenže.. Jenže je možné vyzývat k nezákonnosti? A porušování zákona? Od vrcholového politika je to asi nepřijatelné, stejně jako od kohokoliv jiného.
Paní náměstkyně by měla iniciovat návrh novely zákona, který by tento její záměr prosadil.
Paní náměstkyni šlo zřejmě o to se "zviditelnit", a to se jí podařilo.

Musím říct, že mě docela mrzí celá léta vedená naprosto nesmyslná debata o cestování ústavních činitelů veřejnou dopravou zdarma. Když někdo nemá téma, šup a je tu jízdné. Přitom stačí jen koupit si jízdenku. Jsou jistě argumenty pro i proti. Osobně nevidím důvod proč by většinou privátní nebo městské společnosti měly někoho vozit zdarma. Místo zbytečných řečí si prostě koupím jízdenku a je to.
Neumím si představit jak se prokazuji ve vlaku nebo autobuse poslaneckým průkazem, abych se mohl svézt zdarma. Jena věc je mít právo a druhá je ho uplatňovat. Stejně jako u práva na pobírání sociálních dávek, když jsem milionář. Mám na ně právo, ale nemusím si o ně požádat.

Místo dohadování stačí jen si koupit jízdenku.

Bezpečně až do cíle

Bezpečně až do cíle


Ale jen s platnou jízdenkou!
Ale jen s platnou jízdenkou!

02. 01.

Šťastný, ale neveselý

Zdeněk Škromach Přečteno 8523 krát Přidat komentář

Šťastný, ale neveselý bude asi ten "magický" rok osmičky, rok 2008. Po silvestrovském veselí nastává doba střízlivění z kocoviny. Pan prezident Klaus označil poslední léta za období blahobytu. Dík pane prezidente, konečně někdo ocenil úspěch vlád ČSSD. Ne že by se vše vždy povedlo, ale vše se zvedalo včetně životní úrovně.

Je smutné, že Topolánkova hvězdná pěchota "přihrává blahobyt jen generálům, ostatní se asi mají moc dobře a je třeba obrat ty nejpotřebnější: rodiny s dětmi, důchodce, poctivě pracující naivky, kteří uvěřili, že i práce za nízkou mzdu má smysl, zdravotně postižené. Podobně jako ten výběrčí daní v jedné pohádce se ptá: "A uhlíři daně už jsi zaplatil?"

A první pacienti již zaplatili u svého lékaře. Prý platí ochotně, a snad dokonce i rádi! No novináři někdy přehánějí. Žně byly taky vždycky úspěšné a pětiletka se splnila, i kdyby na chleba nebylo.

Ostouzeli nás, že strašíme. ODS mínus a Modrá šance ODS pro bohaté jsou prý jen strašením těch socanů, co se chtějí zuby nehty držet u moci. A dnes mnohdy titíž žasnou a konečně pravdivě informují o tvrdých dopadech realizace programu ODS na poctivé lidi práce, rodiny s dětmi, či důchodce. I za to dík. Byli jsme první, kdo tento vývoj předpovídal, nejsme ale rádi, že se scénář ODS proti pracovitým občanům ČR naplňuje.

Přesto jsem optimista. Lidé nemají důvod si dobrovolně snižovat svoji životní úroveň. A to v době, kdy ekonomika roste (zatím), prudce klesá nezaměstnanost nebo neuvěřitelně posiluje koruna. Vše díky opatřením realizovaným vládami ČSSD. Lidé "přitlačí" na mzdy. Zaměstnavatelé brzy pochopí, že se jim tato Topolánkova vláda hvězdné pěchoty pěkně prodraží a začne jim vytahovat peníze z jejich kapes. Ale mnozí pochopili již teď.

Tož poďme do toho!

My to nevzdáme ani v tomto roce 2008

My to nevzdáme ani v tomto roce 2008


Stále Váš

Zdeněk Škromach

12. 09.

Nečasovi důchodci

Zdeněk Škromach Přečteno 10577 krát Přidat komentář

Jak čas běží padají další vyvolaná očekávání. Ještě před volbami trousil tehdejší stínový ministr obrany ODS Petr Nečas své představy o válečných záměrech ODS. Stínová ministryně pro sociální věci a možná i práci Alena Páralová zatím slibovala českým důchodcům téměř ráj na zemi: Každý dostane 1000,- Kč k důchodu a důchody se budou valorizovat minimálně podle růstu mezd, aby co nejdříve dosáhly 42% průměrného výdělku.

Více »

16. 05.

Lidovci a Zelení jsou spolupachatelé

Zdeněk Škromach Přečteno 11539 krát Přidat komentář

V posledních dnech se snaží představitelé souputníků ODS ve vládní koalici vytvořit dojem, že oni mají jiný názor, a že nepopulární věci prosazuje jen ODS. Je to velmi klamavý pohled. Vláda před několika dny schválila JEDNOMYSLNĚ principy souboru opatření.
Je až dojemné sledovat jakou péči předstírají paní Stehlíková či Kuchtová sociálně potřebným, dětem či snad dokonce kantorům.
Při pohledu na tuto vojenskou přehlídku vlády hvězdné pěchoty Mirka Topolánka člověka napadá vzpomínka z minulosti. Mňačkovo: Jak chutná moc.
Tato vláda zde přece není z vůle boží, ale díky vytrvalé podpoře lidovců a zelených. A tak se už nevykrucujte a hrdě se přihlaste k Modré šanci ODS!

07. 04.

Utajená vláda

Zdeněk Škromach Přečteno 14042 krát Přidat komentář

Slyším z prava z leva o reformách, které jsou neodvratitelné. Každý hovoří o něčem. Zasvěcené komentáře říkají, že to bude hodně tvrdé. Vládní činitelé zase, jak na reformě všichni vyděláme a ještě se naplní státní pokladna. Takže možná i přebytek veřejnéch peněz nás potká.

Jen se nějak nemohu dopátrat o čem se to vlastně všichni tak zasvěceně bavíme. Proč? Vláda Mirka Topolánka materál k reformě dala do režimu vyhrazeného, který je neveřejný. Tedy nedostupný pro občany, včetně zastupitelů. Měl bych se podivit. Ale proč? Vždyť stejně tak postupovala ODS a Mirek Topolánek již před volbami 2006. Mirkovo: "Nesmíme říkat, co uděláme, oni by nás nevolili," se jen opakuje. Proč to ale nevadí KDU a Zeleným? To už je otázka, která by si zasloužila hlubší odpověď.

Čeho se tedy Topolánkova vláda, Čunkovi a Bursíkovi ministři tak bojí! To bylo řečí před volbami o otevřené politice!

Pane Bursíku, co Vy na to? Zazelenáte se konečně? PET lahvemi to nezachráníte!


Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy