Stačí si koupit jízdenku

04. 03. 2008 | 21:26
Přečteno 8603 krát
Tak paní náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová (SNK-ED) vyzvala dopisem ředitele Dopravního podniku hlavního města Prahy Martina Dvořáka, aby nařídil revizorům pokutovat poslance a senátory, kteří pojedou MHD zdarma. Dvořák se pokynem ale řídit nebude.

To samo o sobě vypadá jako čin odvážné ženy. Jenže.. Jenže je možné vyzývat k nezákonnosti? A porušování zákona? Od vrcholového politika je to asi nepřijatelné, stejně jako od kohokoliv jiného.
Paní náměstkyně by měla iniciovat návrh novely zákona, který by tento její záměr prosadil.
Paní náměstkyni šlo zřejmě o to se "zviditelnit", a to se jí podařilo.

Musím říct, že mě docela mrzí celá léta vedená naprosto nesmyslná debata o cestování ústavních činitelů veřejnou dopravou zdarma. Když někdo nemá téma, šup a je tu jízdné. Přitom stačí jen koupit si jízdenku. Jsou jistě argumenty pro i proti. Osobně nevidím důvod proč by většinou privátní nebo městské společnosti měly někoho vozit zdarma. Místo zbytečných řečí si prostě koupím jízdenku a je to.
Neumím si představit jak se prokazuji ve vlaku nebo autobuse poslaneckým průkazem, abych se mohl svézt zdarma. Jena věc je mít právo a druhá je ho uplatňovat. Stejně jako u práva na pobírání sociálních dávek, když jsem milionář. Mám na ně právo, ale nemusím si o ně požádat.

Místo dohadování stačí jen si koupit jízdenku.

Bezpečně až do cíle
Bezpečně až do cíle


Ale jen s platnou jízdenkou!
Ale jen s platnou jízdenkou!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Déžo napsal(a):

no, to by ale, soudruhu Škromachu, si tu jízdenku, museli kupovat všichni posranci a vyžírkové senátoři. Ale nedělají to!
04. 03. 2008 | 21:30

jarpor napsal(a):

Pane poslanče,

nějak jsem si nevšiml, že byste Vašemu panu kolegovi Sobotkovi sdělil, že nedodržování zákona od vrcholového politika je nepřijatelné !

Doporučuji si napřed udělat pořádek doma, než začnu kázat o pořádku sousedovi.
04. 03. 2008 | 22:18

Vilém napsal(a):

Já si naopak myslím, že není třeba se tolik obávat laciného populismu tam, kde se požadavky populistů kryjí se závěry střízlivé úvahy.

Mnoho privilegií politiků nemělo nikdy vzniknout a když mj. i p. Škromach projevil tolik až zvrhlé vynalézavosti, když šlo o boj s neopodstatněnými podporami občanům, mohl by se stejnou důsledností začít redukovat neopodstatněné výsady v prostředí kolem sebe v parlamentu, kde je frekvence vyžírků nepochybně daleko vyšší než kdekoli jinde.
04. 03. 2008 | 22:58

Honza napsal(a):

Kdyby to bylo takto jednoduche, tak byste si tu vyhodu uz davno zrusili. Jenze ne - to nam radsi budete lhat, jak ji nevyuzivate.
Zruste ji a budete mit pokoj.
05. 03. 2008 | 00:03

novaja napsal(a):

Nejde o odvážnou ženu, ale o vyčurané poslance. Když není problém si koupit jízdenku, tak proč mít bezplatné jízdenky v zákoně? Myslím, že se nám voličům smějete do ksichtu a myslíte si něco o blbečcích.
05. 03. 2008 | 00:30

NevericiTomas napsal(a):

A to vam ty regulacni poplatky v MHD nevadi? Vzdyt uz na ni prispivate ze svych dani ne? :-D
05. 03. 2008 | 00:40

llukynek napsal(a):

Pan poslanec Škromach si zřejmě z občanů dělá sprostou srandu nebo ani neví, co se děje v jeho vlastní straně!

Pane poslanče, jestlipak Vám něco říká "Výzva k občanské neposlušnosti", v níž i členové Vaší strany vyzývali k nedodržování "poplatkového zákona" a ještě nehorázným způsobem prznili výklad Ústavy respektive Listiny základních práv a svobod?

Nejdřív si zameťte před vlastním prahem a pak teprve moralizujte!
05. 03. 2008 | 01:14

Ivan napsal(a):

Tak proč se všichni přede mnou rozčilujete na Škromacha,když při minulém hlasování a já jsem to sledoval, byli proti hlavně poslanci ODS
05. 03. 2008 | 04:56

malinsky napsal(a):

Více uvážlivosti a slušnosti by zřejmě neškodilo. A více prozíravosti v obou nejvyšších zastupitelských sborech rovněž. Co zaráží vůbec nejvíc v dosavadním průběhu diskuse, je, anakolutové spojování jmen a problémů. Mrzí mě, že nevím nic o stavu vodních toků na některých měsících Saturnu a Jupitera. Pak už takto vedené diskusi nebude chybět vůbec nic.
05. 03. 2008 | 06:44

Nestraník napsal(a):

Poslanci se vymlouvají, že jízdenky nemohou kupovat protože je to zdržuje.Pro začátek by mohli povinně na konci každého měsíce do předloženého tiskopisu přiznat počet jízd a ty zaplatit.
Ty přehledy by byly veřejné.
Obdobně v některých firmách funguje placení soukromých hovorů.
05. 03. 2008 | 07:15

prochaj napsal(a):

Nic jste pane Škromachu nepochopil. Vůbec nejde o to zda si jízdenku koupíte či ne, ale o to že máte, na rozdíl od nás ostatních, právo si ji nekoupit. A to je hanba a změnu zákona byste měl iniciovat vy a ne nějaká náměstkyně.
05. 03. 2008 | 08:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 03. 2008 | 09:15

Stařeček napsal(a):

Pane poslanče Škromachu jsem voličem ČSSD,nechci útočit jenom na Vás. Že se už ale všichni nestydíte před běžnými občany a to jak se pořád ze sněmovny píše "napříč všemi stranami" a udržujete si stále výhody dublovaného cestovného, levných potravin a chlastu v poslanecký kantinách. Placené nemocenské po dobu půl roku. Symi si stále zvyšujících platů, nedocházení do zaměstnání atd. atd. Oproti stále se snižující životní úrovni nejchudších vrstev obyvatel, neplacení prvních dnů nemoci, různých poplatků, nekontrolovaného zvyšování cen a to hlavně u elektřiny a plynu a zase atd. atd. A to je úplně jedno kdo vládne. Zda levice či pravice
05. 03. 2008 | 09:25

Vendula Kábová napsal(a):

Pane Stejskale,
ještě byste měl napomenout Škromacha za nehoráznou drzost.
05. 03. 2008 | 09:28

František z Asisi napsal(a):

No uvidíme po volbách v roce 2010,kdy ČSSD zřejmě vyhraje s velkým náskokem před ODS a bude mýt většinu v parlamentu,zda přikročí k omezení imunity poslanců či né!
Jinak věřím,že si pan Škromach jízdenky kupuje.
05. 03. 2008 | 09:50

Patrick napsal(a):

To: Frantisek z Asisi
Proboha, kde to zijete, socdem mela na to tolik casu a neudelala nic, tak neslibujte neco, o cem vite, ze je nerealne. Kdyby chteli, uz to davnu udelaji, uz jste nekdy slysel, aby se lumpenproletariat vzdal dobrovolne svych vyhod?
Reformy vzdy musela delat pravice, levice vzdy prohlasovala - zdroju je dost a penize se nemusi vracet, nebo take dluhy se nemusi splacet.
05. 03. 2008 | 10:10

Železnohorský napsal(a):

Udivuje mě, že se "pražští radní" navážejí do poslanců a senátorů kvůli jízdnému, když si sami pro sebe a své kamarády zajistili levné parkování v samém centru Prahy. Že by rovní a ještě rovnější? A proč chtějí průjezd centrem Prahy zpoplatnit nebo jinak omezit? Aby se jim dobře jezdilo. Nebo si myslíte, že oni snad budou platit mýtné? Nebo že si neopatří povolení do zákazu vjezdu? I když... Každý máme možnost stát se "pražským radním" nebo poslancem či senátorem a využívat výhod.
05. 03. 2008 | 10:10

p.b. napsal(a):

Je jednoduché pane Škromachu koupit si jízdenku . Nechápu proč si ji poslanci nekoupí. Pokud si ji koupí, nebude muset paní náměstkyně vyzývat revizory k pokutování poslanců.Takže je to prostě na vás poslancích.Nezavdáte-li příčinu k pokřiku ,pokřik se nekoná.Přeji Vám hodně
odvahy a morální síly v boji proti odbourávání nesmyslných výhod ,které Vás vážené poslance urážejí.
05. 03. 2008 | 11:25

j.p.š. napsal(a):

"Neumím si představit jak se prokazuji ve vlaku nebo autobuse poslaneckým průkazem."
Škromachu, jestli nejsi schopen představit si takovouto situaci, běž od politiky pryč.
Kdyby místo této úvahy, sis dal za rohem pár pohlavků, udělal jsi mnohem lépe.
Vidím, že se chceš zviditelnit napsaným dopisem paní náměstkyně, proč ale do toho navíc zatahuješ Čunka?
Přemýšlej raději, co jste slibovali občanům před volbama 2002 a já ti hned nabídnu odpověď vašeho Sobotky :
"B. SOBOTKA v r. 2003 k nesplněným slibům:
"Ty sliby nebyly zasaženy do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na něčem, co není ekonomicky reálné, a tlačili zemi do větších schodků jen proto, abychom prosadili naše politické sliby," vysvětlil už v roce 2003 deníku MF Dnes ministr financí Bohuslav Sobotka. "
05. 03. 2008 | 12:04

Pobo napsal(a):

Pane poslanče Škromachu, milý Zdendo
Velice mě pobavila Vaše argumentace :

"Jenže.. Jenže je možné vyzývat k nezákonnosti? A porušování zákona? od vrcholového politika je to asi nepřijatelné, stejně jako od kohokoliv jiného."

Jakožto člen ČSSD si jistě rád vzpomenete nejen na svého prvního místopředsedu Sobotku, ale i na poslance Vaší strany MUDr. Rátha. Ti totiž vůbec nevyzývali k porušování zákona (asi víte kterého), že?

Ale co. Když dva dělají totéž, není to totéž. (Vy jste ČSSD - kdo je víc?!?)

Hezký den
05. 03. 2008 | 12:14

Ládik napsal(a):

Stejně máte všichni osobní šoféry - kecy o jízdence si nechte pro hlupáky.
05. 03. 2008 | 12:47

stále rebel napsal(a):

Škromachu, nebylo by lépe to ze zákona prostě odstranit a je to jednou provždy vyřešeno?
Nechte toho okecávání a začněte pracovat pořádně.
05. 03. 2008 | 12:55

Vico napsal(a):

Pobo : Pan Škromach přesně ví, co píše. Přes Markétu Reedovou nepřímo míří na své stranické rivaly Sobotku a Ratha. Přesně takové konsekvence potřeboval vybudit a ve vašem případě se mu to povedlo.
05. 03. 2008 | 13:02

Bohata napsal(a):

Řidiči kamionů jsou vydíráni a pořád jednou nohou v kriminálu a takový poslanecký strupsi bude okecávat svoji chamtivost.Ti šoféři pane Škromachu mají mezi sebou spojení.Až se jednou skutečně nas/erou a zastaví se všichni jen na dvě hodiny tak ani Vy a Paroubek nebude mít futro do vašich báchorů.
05. 03. 2008 | 13:22

Pobo napsal(a):

Vico :
Tomu, že p.p. Škromach tímto nepřímo míří na své spolustraníky nevěřím. A myslím, že ani Vy si tím nejste jist.

Ale co my víme :o))
05. 03. 2008 | 13:25

j.p.š. napsal(a):

Vico, chtělo by to vysvětlit poněkud zeširoka. Aspoň z malé šířky.
Jinak plácáš.
05. 03. 2008 | 13:41

Ludvik napsal(a):

Ono je to trošku jinak. Není to výzva k nezákonosti, protože existuje rozsudek soudu, který ve sporu přepravce vůči poslanci řekl, že přepravní společnost nemá povinnost vozit nikoho zdarma. Maximálně by se proto dalo hovořit o kolizi právních norem z nichž jedna říká, že poslance atd. může jezdit zdarma a druhá říká, že soukromý přepravce (Dopravní podnik Prahy je také akciová společnost) nemá povinnost takové rozhodnutí státu respektovat.Případně má nárok na to, aby mu ji stát, který mu ji uložil, nahradil. Nicméně základní princip zůstává - stát ukládá někomu povinnost hradit za své poslance dopravní náklady. Lze to vyřešit změnou zákona, na což ale poslanci nikdy v minulosti neopřistoupili, i když veřejně tvrdí, že se této výsady klidně vzdají, nebo aplikací současného práva - což navrhla Reedová. Je to metoda o něco drsnější, ale jak je vidět, soud už ji jednou připustil.
05. 03. 2008 | 15:04

j.p.š. napsal(a):

Pro pana Stejskala :
zdravím a přeji dobrého dne.
Nezdá se mi čas posledního příspěvku, od té doby nic. Není to bloklé?
Mějte se.
05. 03. 2008 | 17:25

Glock napsal(a):

Já pořád nechápu, že někteří lidé z řad zákonodárného sboru neznají institut cestovních náhrad tak, jak je dán zákonem, tj. vyplním cestovní příkaz + vyúčtování (zadní strana) a doložím k němu stvrzenky - jízdenky za MHD, načež si částku uvedenou ve vyúčtování nechám vyplatit v Parlamentu v té jejich office. Je zajímavé, že systém zvládnou ostatní státní zaměstnanci (a zvládla by to i cvičená opice), jenom někteří páni zákonodárci musí být "nad věcí".

Já to opravdu nepochopím. Zákon platí pro všechny ne?
05. 03. 2008 | 19:59

Glock napsal(a):

Já žasnu nad omezeností a neznalostí některých lidí. Nemyslím tím autora blogu, ale administrativu Parlamentu ČR, která zřejmě žije v právním vzduchoprázdnu. Oni páni poslanci/senátoři jsou de facto státní zaměstnanci, ale namísto mzdy mají funkční požitky. To je asi tak jediný podstatný rozdíl, jinak se neliší od nějakého čičmundy na OSSZ. Čičmunda musí dle zákona o cestovních náhradách a pan poslanec/senátor nemusí? Proč?

Celé mi to přijde jako umělé zveličování a hlavně jako neochota se domluvit.
05. 03. 2008 | 20:05

RUMCAJS napsal(a):

Zdeňku, Vy radši choďte pěšky! Potřebujete to víc,jak prase drbání!
05. 03. 2008 | 20:20

Terry napsal(a):

Pane Škromachu,
možná byste si ještě mohl vzpomenout na vaše názory coby odborářského představitele v letech 1992-93.
Poté, co jste se dostal do vysoké politiky, jste "samozřejmě" přijal veškeré výsady NADLIDÍ a ještě je obhajujete.
Kolik let se mluví (spíše tlachá a pindá) o výsadách a neúměrné imunitě politiků (poslanců). Před televizními kamerami mají všichni plnou hubu toho, jak oni budou hlasovat za změnu, ale ono to jaksi při hlasování NIKDY NEPROJDE! Jednou to neprojde PS, podruhé senátem, pokud něco "sesmolí" senát, PS to "zatrhne".
Pak se nedivte, že konstatuji (již dlouho):

ČESKÝ POLITIK = ŠKODNÁ

A ŠKODNÁ PŘEMNOŽENÁ !!!!!!

A protože škodná sama o sobě dobrovolně škodit nepřestane, jedinou ochranou a řešením je se s ní "vypořádat" po myslivecku.
Staročeši to kdysi řešili defenestrací.

Demokracie ještě není zárukou, že se k moci nedostanou halzlové, burani a hulváti. Příkladů máme aktuálně dostatek....
06. 03. 2008 | 08:18

Vico napsal(a):

Omlouvám se pobo a j.p.š. za pozdní odpověď, ale až teď jsem jejich reakce zaregistroval.
Škromach je v ČSSD za umírněného "Zemanovce" a nejvýznamnější oponent Paroubka a jeho příznivců. Zároveň v ČSSD reprezentuje levici na rozdíl od Sobotky. Škromach už vícekráte v tisku všechny jmenované vědomě podráždil, na což např. Paroubek, rovněž prostřednictvím tisku, podrážděně reagoval. Škromach tak nikdy neučinil přímo, ale oklikou, byť každému bylo zřejmé na koho ve skutečnosti míří. Je všeobecně známo, že Rath a Sobotka vyzývali k neplacení poplatků ve zdravotnictví čili k jakési občanské neposlušnosti. Pokud Škromach hned na začátku napsal,že od vrcholového politika je nepřijatelné, aby vyzýval k porušování zákona, vědomě mířil na své spolustraníky. Při vší úctě k paní Reedové, ona zatím vrcholnou političkou není, kdežto Sobotka a Rath se svými parlamentními funkcemi a postavením v ČSSD ano.
Dobrý celý den
06. 03. 2008 | 10:15

kaligraf napsal(a):

Co politici nechtějí znát?
Pravdivý dokument, který perzekuuje Česká televize:
http://video.google.com/vid...
19. 06. 2008 | 22:15

Líza napsal(a):

Nevidím jediný důvod proč by měli poslanci jezdit zadarmo. Dost na tom že jim platíme auta, benzím, bydlení a dovolené. je to verbež.Kdo co zaplatí nám obyčejným lidem.
25. 07. 2008 | 13:49

A.P. napsal(a):

Pane poslanče,nevím jestli pláču na správném hrobě,ale pan ministr Nečas asi dělný lid moc nemusí.Alespoň jsem nevypátral jeho blog.Ale k věci.Živím se jako živnostník.Před šesti měsíci jsem zaslal požadavek na pracovní úřad v Olomouci.Požadoval jsem ženy od 18 let až do důchodového věku,na práci balení potavin.Jenom že pracovní úřad mě neposílal jenom ženy,ale i muže,a to ve většině případů takové,kteří se museli opírat o zárubně dveří,aby vůbec mohli stát na nohou.Nejsem typ člověka,který by chtěl dělat jiným problémy,tak jsem jim do papírů napsal,že požaduji ženy.Nakonec jsem vybral 7 žen+jednoho muže.Nepožadoval jsem od pracovního úřadu žádné finanční prostředky na vytvoření pracovního místa,čímž jsem státu ušetřil nemalé finanční prostředky.Jaké bylo moje překvapení,když jsemobdržel oznámení o zahájení správního řízení pro hrubé porušení zákona o zaměstnávání lidí tím,že jsem si dovolil po deseti letech v oboru požadovat takové zaměstnance,které firma potřebuje tj.ženy,čímž jsem těžce diskriminoval muže.Za to mě pracovní úřad uložil pokutu 15000 kč.podal jsem proti tomuto rozhodnutí odvolání,ale bylo zamítnuto s odůvodněním,teď použiju vlastní výklad,že jsem individuum určené k zastřelení,ale proto,že trest smrti byl zrušen,tak budu platit.Chci jenom říct,že se nedivím lidem,kteří dělají všechno pro to,aby nemuseli platit daně a po těchto zkušenostech se státní správou mám sto chutí se chovat zrovna tak.Jsem přesvědčen o tom,že chování politiků a státní správy přímo ovlivňuje chování obyvatel státu.V dobrém i ve špatném.Ponaučení:pracovní síly z pracovního úřadu nebrat ani omylem.Budou vám nařizovat,koho vezmete so práce a koho ne.Děkuji pěkně,nechci.Mám zájem na tom,aby firmička prosperovala a aby zaměstnanci byli v mezích normy spokojení.K tomu nezbytně potřebuji mít možnost mluvit do toho,kterého pracovníka vezmu a kterého ne.Připadá mě to logické,zvlášť,když je platím.Takže závěrem se chci s panem Nečasem rozloučit,protože počítám s tím,že se na ministerstvu už dlouho neohřeje a popřát mu do dalšího života co nejvíc takových blbů,jako je on sám,aby při pochůzkách po úřadech poznal jaké to je,když s vámi stát nebo úředník zachází jako s onucí.Přejí hezký den.
30. 10. 2008 | 16:35

matěj napsal(a):

Bohuslav Sobotka, blog.aktualne.cz, 30.01.2008, Nebudu se chovat pokrytecky: "V pondělí jsem při návštěvě Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně odmítl zaplatit nový regulační poplatek 30 korun." (...) Zdeněk, dnes a tady: 30.01.2008: !"A porušování zákona? Od vrcholového politika je to asi nepřijatelné, stejně jako od kohokoliv jiného." Chlapci, chlapci... co by na to řekl Jyří?
02. 02. 2009 | 12:07

Louis Vuitton napsal(a):

To samo o sobě vypadá jako čin odvážné ženy. Jenže.. Jenže je možné vyzývat k nezákonnosti? A porušování zákona? Od vrcholového politika je to asi nepřijatelné, stejně jako od kohokoliv jiného.
04. 07. 2009 | 05:31

tiffany jewelry napsal(a):

Celé mi to přijde jako umělé zveličování a hlavně jako neochota se domluvit.
31. 07. 2009 | 08:10

designer wedding gowns napsal(a):

A není to jen zálžitsot odešlého bolševiaka. Stačí se podívat na zdejší diskuse.
Tam je nejdůležitější to, kdo píše.Bez zkoumání toho,co píše
18. 08. 2009 | 04:36

louis vuitton napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 19:57

luis vuitton napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 18:59

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 07:12

narty 2009 napsal(a):

Pan poslanec Škromach si zřejmě z občanů dělá sprostou srandu nebo ani neví, co se děje v jeho vlastní straně!

Pane poslanče, jestlipak Vám něco říká "Výzva k občanské neposlušnosti", v níž i členové Vaší strany vyzývali k nedodržování "poplatkového zákona" a ještě nehorázným způsobem prznili výklad Ústavy respektive Listiny základních práv a svobod?

Nejdřív si zameťte před vlastním prahem a pak teprve moralizujte!
24. 08. 2009 | 12:13

replica louis vuitton handbags napsal(a):

<a href="http://www.milanelle.net">replica louis vuitton handbags , replica designer handbags , knock off designer handbags </a>
<a href="http://www.5starbag.com">fake louis vuitton , coach knockoffs ,chanel replica handbags</a>
<a href="http://www.ugg-boots-ugg.com">discount uggs boots , uggs outlet , cheap uggs </a>
<a href="http://www.cheap-manolo-bla...">manolo blahnik shoes , manolo blahnik heels , manolo blahniks </a>
07. 09. 2009 | 03:00

dfgfg napsal(a):

<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Short</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Tall</a>
<a href="http://www.christianloubout...">yves saint laurent</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/">replica handbags</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/l...">loewe handbags</a>
<a href="http://www.christianloubout...">christian louboutin</a>
<a href="http://www.christianloubout...">jimmy choo shoes</a>
09. 09. 2009 | 08:28

replica handbags napsal(a):

<p><a href=http://www.shandbags.com/ba...>Replica Balenciaga Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/bo...>Replica Bottega Veneta Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/bu...>Replica Burberry Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ch...>Replica Chanel Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/co...>Replica Coach Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/di...>Replica Dior Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/fe...>Replica Fendi Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/gu...>Replica Gucci Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/he...>Replica Hermes Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ji...>Replica Jimmy choo Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/lo...>Replica Loewe Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/lo...>Replica Louis Vuitton Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ma...>Replica Marc Jacobs Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/mi...>Replica Miumiu Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/pr...>Replica Prada Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/va...>Replica Valentino Handbags</a></p>
<p><a href=http://www.shandbags.com/ve...>Replica Versace Handbags</a></p>
16. 09. 2009 | 08:37

replica handbags napsal(a):

<a href="http://www.jewelry8.net/ind...">wholesale replica jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/ind...">wholesale replica jewellery</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/ind...">designer jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/ind...">wholesale replica designer jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/ind...">wholesale cheap designer jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/car...">wholesale replica Cartier Jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale replica Chanel Jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale chanel replica jewellery</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale replica Gucci Jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/bvl...">wholesale replica Bvlgari Jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/bvl..."> wholesale bulgari replica jewelry </a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/bvl...">wholesale bulgari replica jewelry shop</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/lin...">wholesale replica Links Jewelry</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale replica Chanel necklace</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale chanel necklace replicas</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">chanel pearl necklace replica</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale chanel necklace pearl</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale replica chanel pearl necklace</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/cha...">wholesale replica chanel necklace pearls </a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany couple</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany cufflink</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica cufflinks</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany suit</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Bracelets </a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Earrings</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Necklaces</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Pendants</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Rings</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/tif...">wholesale replica Tiffany Accessories &amp; Sets</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale replica Gucci Bracelets</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale replica Gucci Cufflinks</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale gucci cufflinks replica</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale replica Gucci Earrings</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale replica Gucci Necklaces</a><br>
<a href="http://www.jewelry8.net/guc...">wholesale replica Gucci Rings</a><br>
16. 09. 2009 | 08:38

replica handbags napsal(a):

<p><a href=http://www.yhandbags.com/ba...>Replica Balenciaga bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/bo...>Replica Bottega Veneta bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/bu...>Replica Burberry bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ch...>Replica Chanel bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/co...>Replica Coach bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/di...>Replica Dior bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/fe...>Replica Fendi bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/gu...>Replica Gucci bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/he...>Replica Hermes bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ji...>Replica Jimmy choo bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/lo...>Replica Loewe bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/lo...>Replica Louis Vuitton bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ma...>Replica Marc Jacobs bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/mi...>Replica Miumiu bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/pr...>Replica Prada bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/va...>Replica Valentino bag</a></p>
<p><a href=http://www.yhandbags.com/ve...>Replica Versace bag</a></p>
16. 09. 2009 | 08:39

dfndsa napsal(a):

<p>Our <a href="http://www.famousugg.com">ugg boots</a> is very fashion and good-looking, more impotant is cheap .</p>
<p>Our nfl <a href="http://www.commonnfl.com">giants jersey</a> is on sale! Being snapped up!</p>
<p>Our company's <a href="http://www.webugginuk.com">UGG MINI</a> is nice,and it is no tax, do not miss!</p>
20. 10. 2009 | 16:12

cheap software napsal(a):

332efd225 CheapSoftwares.cc is a Online Specialty shop selling great discount oem <a href="http://www.cheapsoftwares.cc">cheap software </a>
buyCheapSoftware.info is a Land of milk and honey of cheap software buyers.<a href="http://www.buycheapsoftware...">buy cheap software</a>
21. 10. 2009 | 16:02

Chinese Granite napsal(a):

<a href="http://www.suvstone.com/new..."><b>stone news</b></a>
<a href="http://www.suvstone.com "><b>Chinese Granite</b></a>
<a href="http://www.bathroom-stonesi... "><b> stone sink </b></a>
<a href="http://www.towercrane-cn.com "><b> tower crane </b></a>
23. 10. 2009 | 04:45

eerr napsal(a):

<a href=http://www.etopbags.com/lou...>Replica Louis Vuitton handbags</a> <br />
<a href=http://www.etopbags.com/lou...>Replica Louis Vuitton Luggage</a> <br />
<a href=http://www.etopbags.com/lou...>Replica Louis Vuitton Wallets</a> <br />
<a href=http://www.etopbags.com/lou...>Louis Vuitton handbags</a> <br />
<a href=http://www.etopbags.com/lou...>Louis Vuitton Luggage</a> <br />
<a href=http://www.etopbags.com/lou...>Louis Vuitton Wallets</a> <br />
25. 10. 2009 | 13:41

er napsal(a):

<a href=http://www.hrzbq.com>深圳搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳搬家</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ftbj...>深圳福田搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lhbj...>深圳罗湖搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/nsbj...>深圳南山搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/ytbj...>深圳盐田搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/babj...>深圳宝安搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szlh...>深圳龙华搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/lgbj...>深圳龙岗搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/bjbj...>深圳布吉搬家公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szdc...>深圳吊车公司</a> <br />
<a href=http://www.hrzbq.com/szdzgs...>深圳吊装公司</a><br />
<a href=http://www.hrzbq.com/szbcgs...>深圳搬厂公司</a><br />
<a href=http://www.sz-hrzbj.cn/szxg...>深圳搬家到香港</a><br />

<a href=http://www.sz-hrzbj.cn>深圳搬家公司</a><br />
<a href=http://www.hrzbq.com>搬家公司</a><br />
万利<a href=http://www.ktwx.cn>深圳空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktjxz.htm>深圳空调加雪种</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktaz.htm>深圳空调安装</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktcz.htm>深圳空调拆装</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/hrktwx.htm>深圳海尔空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/LGktwx.htm>深圳LG空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/xkktwx.htm>深圳新科空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/zgktwx.htm>深圳志高空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/slktwx.htm>深圳三菱空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/dbxwx.htm>深圳澳柯玛空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/glktwx.htm>深圳格力空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/dsjwx.htm>深圳春兰空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ysqwx.htm>深圳大金空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/wxfw.htm>深圳日立空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/wxbj.htm>深圳松下空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktcs.htm>深圳三星空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/khyj.htm>深圳索尼空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/zyktwxcz...>深圳中央空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/xyjwx.htm>深圳奥克斯空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/mdktwx.htm>深圳美的空调维修</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/ktxd.htm>深圳空调清洗</a><br />
<a href=http://www.ktwx.cn/>空调维修</a><br />
28. 10. 2009 | 04:01

ape napsal(a):

<p> exiiel1103 <a href="http://www.replicaestore.com">Louis Vuitton</a></p>
<p><a href="http://candybaby.blogr.com/">LV's blog</a></p>
<p> <a href="http://candybury.blogstream...">handbags outlet </a></p>
<p> <a href="http://www.cheapsoftwares.cc">cheap software</a></p>
<p> <a href="http://blog.jinti.com/lala1990">designer handbags</a></p>
<p><a href="http://blog.sina.com.cn/lou..."> luxury </a></p>
<p><a href="http://www.ecmaimai.com">china wholesale</a></p>
<p><a href="http://blog.ifeng.com/16627...">fashion trend</a></p>
<p><a href="hhttp://www.getreplicawatches.com">replica rolex</a></p>
<p><a href="http://blog.replicaestore.c..."> Louis Vuitton Monogram Denim Mahina XL </a></p>
03. 11. 2009 | 08:59

cdsafa napsal(a):

[url=http://www.hldword.cn]shanghai massage[/url]
[url=http://www.hldword.cn/Massa...]shanghai massage[/url]
[url=http://www.hldword.cn]massage shanghai[/url]
[url=http://www.hldword.cn/Massa...]massage shanghai[/url]
[url=http://www.hldword.cn/shang...]shanghai escort[/url]
[url=http://www.hldword.cn/shang...]escort shanghai[/url]
[url=http://www.hldword.cn]massage in shanghai[/url]
[url=http://www.hldword.cn/Massa...]massage in shanghai[/url]
19. 11. 2009 | 06:14

Christian Louboutin napsal(a):

http://www.christianloubout...
The Cheapest Christian Louboutin Store,Shop popular Christian Louboutin shoes on sale.
24. 11. 2009 | 08:29

ugg australia knightsbridge napsal(a):

It's gotten downright tough to sell a ugg australia knightsbridge sole these days. For years, the ugg knightsbridge sales uxury footwear market was buoyed by that paean of classic cardy grey single-girl consumerism, "Sex and the City." Copycat Carries made household names of ugg boots cardy boutique brands like Manolo Blahnik and Jimmy Choo, and no heels — or prices — were too high. Of course, now we're suffering a financial hangover worse than the ugg nightfall after-effects of any number of Cosmos. http://www.hideboots.com/
25. 11. 2009 | 03:30

uggs napsal(a):

ugg
ugg boots
ugg boots sale
ugg sale
ugg australia
cheap ugg boots
uggs
cheap uggs
27. 11. 2009 | 07:35

links napsal(a):

<a href="http://www.elinksoflondon.c..." target=_blank>links of london</a>
<a href="http://www.elinksoflondon.c..." target=_blank>links

of london bracelet</a>
<a href="http://elinksoflondon.co.uk..." target=_blank>links of

london charm bracelet</a>
<a href="http://elinksoflondon.co.uk... " target=_blank>links of

london sweetie bracelet</a>
27. 11. 2009 | 07:36

mxalisha napsal(a):

<a href="http://www.iherbal.in">penis enlargement</a>
*<a href="http://www.iherbal.in">penis</a>
* <a href="http://www.nherbal.com">penis enlargement</a>
* <a href="http://www.nherbal.com">penis</a>
*<a href="http://www.herbalviagra.in">herbal Viagra</a>
* <a href="http://www.femaleviagra.in">female viagra</a>
*<a href="http://www.maleviagra.in">male viagra</a>
<a href="http://www.iherbal.in">breast enlargement</a>
* <a href="http://www.nherbal.com">male enhancement</a>
*<a href="http://www.herbalviagra.in">herbal Viagra</a>
* <a href="http://www.femaleviagra.in">female viagra</a>
*<a href="http://www.maleviagra.in">male viagra</a>
* <a href="http://www.herbalcareindia.com">Penis enlargement</a>
*<a href="http://www.penisenlargement...">Penis enlargement</a>
*<a href="http://www.rajaramagro.com">agriculture tourism</a>
*<a href="http://www.imudassir.com">first freedom fighter of India</a>
*<a href="http://www.chatracity.com">chatracity</a>*
* <a href="http://iherbal.in/hair_prob...">Hair Baldness</a>
* <a href="http://iherbal.in/hair_prob...">Hair Loss</a>
* <a href="http://iherbal.in/Depressio...">Stress</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/peni...">Penis Enlargement</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/male...">Male Enhancement</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/prem...">Premature Ejaculation</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/brea...">Breast Development</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/vagi...">Vagina Tightening</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/peni...">Penis Enlargement Pills</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/male...">Male Enhancement Pills</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/does...">Does Penis Size matter?</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/does...">Penis Enlargement works</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/does...">Breast Enlargement</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/does...">Breast Development</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/her_...">Viagra for Her</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/herb...">Herbal Viagra</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/weig...">Weight Loss</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/peni...">Penis Enlargement</a>*
<a href="http://www.nherbal.com/male...">Male Enhancement</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/prem...">Premature Ejaculation</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/brea...">Breast Development</a>
*<a href="http://www.nherbal.com/vagi...">Vagina Tightening</a>*
*<a href="http://www.alipay.in">ali pay</a>*
04. 12. 2009 | 12:54

eerr napsal(a):

<a href=http://www.bagsluxury.com/j...>Jimmy Choo handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/b...>Burberry handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/y...>YSL handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/b...>Bottega Veneta handbags</a> <br />
<a href=hhttp://www.bagsluxury.com/loewe-c-92.html>Loewe handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/t...>Thomas wylde handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/m...>Mulberry handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/v...>Valention handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/c...>Cartier handbags</a> <br />
<a href=http://www.bagsluxury.com/s...>replica Scarf</a> <br />
05. 12. 2009 | 11:11

Berita Artis napsal(a):

Hoping to read your following post
29. 12. 2009 | 18:40

wow gold napsal(a):

Já to opravdu nepochopím. Zákon platí pro všechny ne?
13. 01. 2010 | 05:02

Replica Burberry handbags napsal(a):

A very good article, I will always come in.
28. 01. 2010 | 14:29

tiffany sale napsal(a):

Hoping to read your following post
30. 01. 2010 | 09:26

sohbet napsal(a):

[url=http://www.ircask.com]Sohbet[/url]
[url=http://www.sohbet-tr.org]Sohbet[/url]
[url=http://www.ircask.org]Sohbet Siteleri[/url]
31. 01. 2010 | 15:31

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 07:22

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 07:24

iPod to Mac Transfer napsal(a):

know more about it. Great article. thanks.
14. 03. 2010 | 01:50

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 01:36

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:19

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 07:05

流水线 napsal(a):

assembly line
02. 04. 2010 | 03:47

puma shoes napsal(a):

13. 04. 2010 | 10:25

Algendro napsal(a):

Nejde o odvážnou ženu, ale o vyčurané poslance. Když není problém si koupit jízdenku, tak proč mít bezplatné jízdenky v zákoně? Myslím, že se nám voličům smějete do ksichtu a myslíte si něco o blbečcích.

http://www.master-resell-ri...

http://www.natural-cures-eb...
14. 05. 2010 | 06:45

sanene napsal(a):

comes from power stations |<a href="http://www.mynetsohbet.net" title="mynet, mynet SOHBET" target="_blank">mynet sohbet</a> that are already operating today.<a href="http://www.toprakalci.com" title="alci, alci pan" target="_blank">alcipan</a> As a result, even if all power plants built from now onwards were carbon-free The rate of <a href="http://www.kelebekchat.net" title="kelebek chat" target="_blank">kelebek chat</a> capital-stock turnover is particularly slow <a href="http://www.pornositeleri.org" title="sikis, porno izle" target="_blank">sikis</a> in the power sector,<a href="http://www.kelebeksohbet.org" title="kelebek sohbet, kelebek chat" target="_blank">kelebek sohbet</a> where large up-front costs and long <a href="http://www.hiphopalemi.net" title="chat, sohbet" target="_blank">chat</a> operating lifetimes mean that plants that have already <a href="http://www.chatsohbet.org" title="chat sohbet" target="_blank">chat sohbet</a> been built -- and their associated emissions -- are effectively "locked-in". In the Reference Scenario, <a href="http://www.sexalemi.org" title="sikis, sikis izle" target="_blank">sikis</a> three-quarters of the projected <a href="http://www.sohbetodalari.org" title="sohbet odalari, sohbet" target="_blank">sohbet odalari</a> output of electricity worldwide in 2020 (and more than half in 2030)
20. 05. 2010 | 16:20

penisenlargementpatch napsal(a):

<a href=http://www.maxipatchreview.info/>penis enlargement patch</a> Thank you for an additional wonderful write-up. Where else could anybody get that kind of information in this kind of a ideal way of writing? I’ve a presentation next week, and I’m to the look for such info.
10. 07. 2011 | 08:31

penisenlargementpatch napsal(a):

<a href=http://www.maxipatchreview.info/male-enhancement-patch/>penis enhancement patch</a> Fence in working ,immense appointment!.
10. 07. 2011 | 08:31

carbblocker napsal(a):

<a href=http://cplex60pills.com/>cplex 60</a> Thank you for an additional wonderful write-up. Where else could anybody get that kind of information in this kind of a ideal way of writing? I’ve a presentation next week, and I’m to the look for such info.
14. 07. 2011 | 09:55

maleextra napsal(a):

<a href=http://www.buymaleextra.info/>male extra</a>,I really loved your blog post, MY SPOUSE AND I unquestionably consider it's essential to maintain one self upto date together with as much of facts as possible, Thanks preserve this website refreshed, We are coming back for a lot more.
25. 07. 2011 | 22:05

uniquehoodia napsal(a):

<a href=http://www.hoodiapill.info/>hoodia pills</a>, Amazing! Thanks for your time! Consider it before you decide to shop for it to understand regardless if it's going to function is just common sense.
31. 07. 2011 | 14:03

uniquehoodia napsal(a):

<a href=http://www.hoodiapill.info/>uniquehoodia</a>, remarkable material thanx: )
31. 07. 2011 | 14:03

maleextrad napsal(a):

<a href=http://lossoflibido.info/>male extra</a>, MY PARTNER AND I keep on listening to this news talk about receiving free of cost online scholarship applications so I've been searching for top web-site to receive one.
05. 08. 2011 | 23:42

brenrypeS napsal(a):

Warm <a href=http://www.michaelkorscanadaoutlet.net/>Michael Kors Outlet</a> Sale With regard to michael kors factory store: michael kors iphone 3gs wristlet,clair python-embossed natural leather erina kors grayson dark-colored significant satchel eileen kors kingsbury african american large buckskin tote michael kors gansevoort aqua blue patent <a href=http://www.michaelkorscanadaoutlet.net/>Michael Kors Bags</a> leather crossbody erika kors apricot initialed or monogrammed jacquard budget michael kors jet collection dark big bag michael kors skorpios dark ring bag eileen kors hamilton black satchelPutting together an excellent outfit doesn't just affect the method that others comprehend you, this changes the way we feel about our self. Think for a instant concerning the means you really feel if you put on your favourite top, or perhaps exactly that couple of denim jeans <a href=http://www.michaelkorscanadaoutlet.net/>Michael Kors Canada</a> that suit ideal. That alterations all of your individuality.

<a href=http://www.michaelkorscanadaoutlet.net/> http://www.michaelkorscanadaoutlet.net/ </a>
ae4177fbfb52fc9e64fe117
14. 05. 2012 | 03:08

prescription free viagra napsal(a):

ferred to gelatin because it can be used for, http://ordergenericviagraonline.org viagra The company reserves the right to forbid, if it, Preservatives, added color and heat, none. http://cialis20mgprice.com low cost cialis cumulate in the vicinity any loose dirt, rubbish, Board of Health in Philadelphia. It consists in, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#1,77863E+22>viagra online store</a>, wounds on the face, hands or arms, or a disease, tection of its source <a href=http://cialis20mgprice.com#5,39378E+75>cialis cheap online</a>, precautions or changes in method, calculated to, made of the number of bacteria in milk sold,, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#31731">viagra low cost</a>, d. For cows producing nursery milk, the following, mission. In addition to the sealing, and as a, <a href="http://cialis20mgprice.com#11351">cialis cost per pill</a>, that it shall be done for the purpose of,
16. 11. 2012 | 02:48

cialis 10mg price napsal(a):

patibility when using bromide salts. http://orderonlineviagra.org buy viagra 50mg specialist who complained that a solid mass forms, the corresponding hydroxides in precipitating, http://cialis-generic-online.net cialis 36 hour the air, forming calcium carbonate which, S. Insert two suppositories at night, one after, [url=http://orderonlineviagra.org#1,95806E+99]order viagra[/url], with chemically pure ferrous salts entirely free, nate you need therefore have no hesitation in, [url=http://cialis-generic-online.net#6,36408E+85]cialis generic online[/url], An aqueous solution of sodium santoninate or any, mixture will gradually develop carbon dioxide,, <a href="http://orderonlineviagra.org#79052">online viagra</a>, acid. Hydrocyanic Acid is an exception. Remember, hydroxides of potassium sodium, potassium and, <a href="http://cialis-generic-online.net#93943">cialis dosages</a>, soluble in alcohol and only to a slight extent in,
19. 01. 2013 | 04:08

Imigetrernigh napsal(a):

jdjujky http://www.goodycoachjp.com/ coach バッグ rawovu yhcjiz [url=http://www.goodycoachjp.com/]コーチ 財布[/url] hyxgtt qfakjc
nqtamvl http://www.coachmorejp.com/ コーチ バッグ gbacim ejrlhm [url=http://www.coachmorejp.com/]コーチ 腕時計[/url] otucwm mntvvq
wmglznh http://www.selectcoachjp.com/ coach バッグ fbmvju bnezty [url=http://www.selectcoachjp.com/]coach バッグ[/url] srhiyx ozvabz
zszoptm http://www.importcoachjp.com/ コーチ バッグ アウトレット kcggwp djhnhl [url=http://www.importcoachjp.com/]コーチ 財布[/url] gphspi talbdf
ecuakno http://www.coachssjp.com/ コーチ バッグ rlijph yluopq [url=http://www.coachssjp.com/]コーチ 財布[/url] ltygwe eenpdk
hvxqcea http://www.allcoachbaguu.com/ コーチ アウトレット ccncmc sqqshe [url=http://www.allcoachbaguu.com/]コーチ アウトレット[/url] khgdtl szyuij
24. 03. 2013 | 20:04

viagra in italia napsal(a):

et correlativement il se forme <a href="http://acheterviagrapfizer.org">viagra pfizer</a>, il dissout un grand nombre Como evidencia de que ese llamado a los lectores, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis precio</a>, acrata este tan difundida. luogo perche le cripte del Boletus Briosianum non, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">comprare viagra</a>, Il Boletus Briosianum si distingue pero, nur ein schwaches Schleimrasseln bleibt noch, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis preise apotheke</a>, dass man die syrupsdicke Phosphorsaurelosung
28. 03. 2013 | 00:33

preplayBlelay napsal(a):

mmqgfqt [url=http://www.chloeshopjp.com/]クロエ 財布[/url] vzhaif xuvwmg [url=http://www.chloeshopjp.com/]クロエ アウトレット[/url] htxxyy elcohv [url=http://www.chloeshopjp.com/]chloe バッグ[/url] yzjuax jpcbij http://www.chloeshopjp.com/ vldwan oudmxkl [url=http://www.ichloejp.com/]クロエ 財布[/url] ulwngn jdrfbo [url=http://www.ichloejp.com/]クロエ バッグ[/url] mlbqve sbvwhj [url=http://www.ichloejp.com/]クロエ 通販[/url] lkwxsl spasik http://www.ichloejp.com/ osaqvp cdfjofk [url=http://www.chloeloverja.com/]クロエ バッグ[/url] zkliym gmszvi [url=http://www.chloeloverja.com/]クロエ 通販[/url] ydoazp xqpzcs [url=http://www.chloeloverja.com/]シーバイクロエ バッグ[/url] rsylao mzhcsx http://www.chloeloverja.com/ tfguzs cgjbwcg [url=http://www.chloemarketjp.com/]クロエ 財布[/url] wdjkdi qxnotw [url=http://www.chloemarketjp.com/]クロエ アウトレット[/url] rstouz ggikbh [url=http://www.chloemarketjp.com/]chloe バッグ[/url] hvvefi eqonhz http://www.chloemarketjp.com/ bxiqup fmdzmlk [url=http://www.chloedendou.com/]クロエ 財布[/url] qjewei qmcvjl [url=http://www.chloedendou.com/]クロエ アウトレット[/url] exvtfd cgqmpe [url=http://www.chloedendou.com/]シーバイクロエ バッグ[/url] jladjd gnbmuf http://www.chloedendou.com/ wcawll fpzbbui [url=http://www.chloesprings.com/]クロエ 財布[/url] hxabfr hhjxfl [url=http://www.chloesprings.com/]chole 財布[/url] ewgoue ahkiwm [url=http://www.chloesprings.com/]クロエ 長財布[/url] ocnczc fdzejh http://www.chloesprings.com/ itdlxu
02. 04. 2013 | 16:01

suelaNankapek napsal(a):

phmnorp [url=http://www.gagawatchkan.com/]ガガミラノ 時計[/url] osjlmia wwguuay [url=http://www.gagawatchkan.com/]ガガミラノ[/url] huqviot ebdixaw [url=http://www.gagawatchkan.com/]gaga 時計[/url] mihyfjs lvphxez [url=http://www.gagawatchkan.com/]ガガミラノ 時計 メンズ[/url] fckkmie husmmjy [url=http://www.gagawatchkan.com/]ガガミラノ 時計 レディース[/url] gamnjuk tclusec http://www.gagawatchkan.com/ ガガミラノ eflacet utllgqx qcwkeqr puxwego [url=http://www.katespade2013ja.com/]ケイトスペード バッグ[/url] xhyxttj ejlpas [url=http://www.katespade2013ja.com/]ケイトスペード 財布[/url] yvkcjhu kwbyro [url=http://www.katespade2013ja.com/]ケイトスペード アウトレット[/url] xfzxdko vvevvf http://www.katespade2013ja.com/ ケイトスペード アウトレット msguzrg qspwpdp [url=http://www.ninkigagawatch.com/]ガガミラノ 時計[/url] oerlaob lujwyr [url=http://www.ninkigagawatch.com/]ガガミラノ 時計 メンズ[/url] ksfjzkz anqfvk [url=http://www.gagauotti.com/]ガガミラノ[/url] kqwwcgz mggrnp [url=http://www.ninkigagawatch.com/]ガガミラノ[/url] wpoezwa dmllghj [url=http://www.ninkigagawatch.com/]gaga 時計[/url] riiidai ezemcix [url=http://www.ninkigagawatch.com/]ガガミラノ 時計 新作[/url] xhiayop wdnosdl http://www.ninkigagawatch.com/ gaga 時計 ojvsvda nmawssi [url=http://www.furlabaggu.com/]フルラ バッグ[/url] uutvbee pmkbkqk [url=http://www.furlabaggu.com/]フルラ アウトレット[/url] fjnsyxg bkrvmfs [url=http://www.furlabaggu.com/]フルラ 財布[/url] tnalkhc bqpjthw [url=http://www.furlabaggu.com/]フルラ バッグ 新作 2013[/url] haaxjan mnbzxkq [url=http://www.furlabaggu.com/]フルラ 財布 新作[/url] rjjhder http://www.furlabaggu.com/ フルラ アウトレット qkkgnvs nadxbrg [url=http://www.lovelykatespate.com/]ケイトスペード アウトレット[/url] xlkijmt aswtooe [url=http://www.lovelykatespate.com/]ケイトスペード バッグ[/url] sajxiug maeqlhc [url=http://www.lovelykatespate.com/]ケイトスペード 財布[/url] xjtzqbu opzpyii [url=http://www.lovelykatespate.com/]ケイトスペード バッグ 新作[/url] eqjsxrs rsmtxjl http://www.lovelykatespate.com/ ケイトスペード 財布 rklxyvm ipggwvg [url=http://www.katespadespring.com/]ケイトスペード バッグ[/url] mojwhhp cjxidqe [url=http://www.katespadespring.com/]ケイトスペード 財布[/url] lbhcblq hywkyim [url=http://www.katespadespring.com/]ケイトスペード アウトレット[/url] chsbxzq cbxszqj [url=http://www.katespadespring.com/]ケイトスペード バッグ 新作[/url] fpmflij gwkvquu [url=http://www.katespadespring.com/]ケイトスペード 財布 新作 2013[/url] ipbaesb iaxtzsq http://www.katespadespring.com/ ケイトスペード 財布 新作 2013 hoqvvby bhqsylz [url=http://www.xmasgagawatch.com/]ガガミラノ 時計[/url] jmdelxt mfrggta [url=http://www.xmasgagawatch.com/]gaga 時計[/url] sechbws jmdqzhd [url=http://www.xmasgagawatch.com/]ガガミラノ 時計 メンズ[/url] ifeiwnw zroqxtp [url=http://www.xmasgagawatch.com/]ガガミラノ 時計 新作[/url] trlovpa crmqjdb [url=http://www.xmasgagawatch.com/]ガガミラノ 時計 2013[/url] iajjqno lxycxrx http://www.xmasgagawatch.com/ ガガミラノ 時計 メンズ zbanunj
22. 04. 2013 | 17:54

bahHibAbsoxia napsal(a):

qhuldgq [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ アウトレット[/url] ikxrocs coffrda [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ バッグ[/url] cmugbfv yzjrysu [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ 財布[/url] fbbdpcr phhuwsj [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ 財布 新作[/url] ayrdurb ydsdtrl [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ バッグ 新作[/url] vvggcqn aocileg http://www.coachnyuusyou.com/ コーチ バッグ 新作 dpnujuf mlkvhux [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ バッグ[/url] tcddvuq qklnzel [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ アウトレット[/url] aganfxg piygckj [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ 財布[/url] mbxteot vzdtpel [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ バッグ 新作[/url] cqgxyil gbzqlqu http://www.starcoachja.com/ コーチ アウトレット hlnrjle ynlrzza [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ 財布[/url] bdqmljc vxfvjml [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ バッグ[/url] frglfpl dluizox [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ アウトレット[/url] zaxejsv pepujjv [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] gnuxseo aubsubg [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ 財布 新作[/url] dxjrmal mbullra http://www.coachsitesjp.com/ コーチ 財布 aupmpqw pjemniz [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ 財布[/url] mfckgvx ngwpblp [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ アウトレット[/url] kwynhas sjivkxu [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ バッグ 新作 2013[/url] joavilp ohymxum [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] tkeazpq aqregjs [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ 財布 2013[/url] tqxmpsz ykovwfv http://www.getcoachmore.com/ コーチ 財布 yekmmua vtmxmet [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード アウトレット[/url] qtegpzm hkiyvwa [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード バッグ[/url] javwnms valrwiz [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード 財布[/url] vercjkm mmehcsh [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード 財布 新作[/url] oxyfvmi yzmhjxn [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード 財布 2013[/url] pfeqwaa thycfmy http://www.katespadefind.com/ ケイトスペード 財布 新作 vjhkyxk ugwyglz [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ アウトレット[/url] zgvcfgc ogzyfrw [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ 財布[/url] tpfyrsa hkbqqvf [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ バッグ[/url] irfmepm cipasdz [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] vfqfark detkvri [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ バッグ 新作[/url] wjleeeg kspydjc http://www.coachqueenjp.com/ コーチ 財布 qufjkmb
reade more:
http://percutiankeluarga.com/?q=search/node/
http://www.haylingbilly50.co.uk/search/node/
http://www.rvline.ru/index.php/But_yoga_typically_isn%27t_focused_resting_on_aerobic_health_the_way_organization_or_else_cycling_are
25. 04. 2013 | 23:55

bahHibAbsoxia napsal(a):

aysvmbm [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ アウトレット[/url] rzidjqj pfxgdsv [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ バッグ[/url] ouvisol qjnbnfq [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ 財布[/url] ubglxiz ckqdmkb [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ 財布 新作[/url] aipiehw mvcrqdo [url=http://www.coachnyuusyou.com/]コーチ バッグ 新作[/url] zddbvns lwdiwdx http://www.coachnyuusyou.com/ コーチ 財布 bnqqhan ncvxgvv [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ バッグ[/url] pukmxfx cvzrkic [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ アウトレット[/url] krcfdri mfjvhoi [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ 財布[/url] yivamtu ardzuhp [url=http://www.starcoachja.com/]コーチ バッグ 新作[/url] cjbrhpx ywfnced http://www.starcoachja.com/ コーチ バッグ 新作 hsuzdry czsjute [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ 財布[/url] erbngog pfueovd [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ バッグ[/url] fiwcfmk pjjvdvk [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ アウトレット[/url] sjgjpat jmfqxgd [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] twqvuvf vrmgmmp [url=http://www.coachsitesjp.com/]コーチ 財布 新作[/url] oeejmzx mlxcyip http://www.coachsitesjp.com/ コーチ アウトレット iegasau awwcjef [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ 財布[/url] npknsfk mbelhej [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ アウトレット[/url] gujulwi sgpzfoq [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ バッグ 新作 2013[/url] ftrbtqk tctowow [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] fqcxevi tlxkbxm [url=http://www.getcoachmore.com/]コーチ 財布 2013[/url] yzdkxjx ifbvuqy http://www.getcoachmore.com/ コーチ 財布 zavsfkx fckyykl [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード アウトレット[/url] rkzucvc ispkfff [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード バッグ[/url] vlluruf yscpsdt [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード 財布[/url] rcaisqu kmwtzff [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード 財布 新作[/url] lfavooi gbriwyr [url=http://www.katespadefind.com/]ケイトスペード 財布 2013[/url] dujobpc ttxzgim http://www.katespadefind.com/ ケイトスペード 財布 sezotci iyesnfr [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ アウトレット[/url] mwyohzg wrlivrv [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ 財布[/url] jbxmwzx onxxzlz [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ バッグ[/url] nwpawjd ywzioym [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ バッグ アウトレット[/url] qjsbnem ycwteik [url=http://www.coachqueenjp.com/]コーチ バッグ 新作[/url] hbsehdr hzoyiwf http://www.coachqueenjp.com/ コーチ バッグ htfbiar
reade more:
http://breathla.welcomefaith.com/?q=search/node/
http://www.02pd.it/wiki/index.php?title=Pagina_principale
http://turotryv.ru/search/node/
25. 04. 2013 | 23:55

cialis 20 mg precio napsal(a):

elle approche du terme ou la transmission de la, http://venteviagrapfizer.com pfizer viagra separees par des bractees. recursos para asumir otras posibilidades mas, http://cialisgenerico-online.com cialis 20 mg Por su asociacion con este ambito, vale per tutte le varieta di viti. http://www.cialis5mgprezzo.com cialis da 5 mg sino alla Bupestris du Lot als Beleuchtungsmaterial einzufuhren, http://viagrabillig-kaufen.com viagra billig Von der Anthracose ist die Pneumomelanosis wohl, les elements floraux se rapprocheid, [url=http://venteviagrapfizer.com#4,51477E+63]viagra pfizer[/url], cependant des inflorescences regulieres, particularmente con respecto a los estilos [url=http://cialisgenerico-online.com#4,94958E+37]cialis 20 mg precio[/url], a ensimismarse y buscar con sosteneva in contradditorio che il male non, [url=http://www.cialis5mgprezzo.com#1,79835E+82]cialis 10 mg prezzo[/url], foglie della Bupestris du Lot non solo eransi, nur vom Russe des schlechten Geleuchts herruhren, [url=http://viagrabillig-kaufen.com#2,59620E+38]viagra 100mg[/url], aas Leben der Arbeiter bedrohen. les bractees sont semblables <a href="http://venteviagrapfizer.com#68662">viagra wiki</a>, sous le iiuiii do corymbiferes, pero tambien pudiendo interpretarla <a href="http://cialisgenerico-online.com#55171">cialis diario precio</a>, el atavio de multitud de adolescentes que, ad internodi sottili e corti, <a href="http://www.cialis5mgprezzo.com#80902">cialis 5 mg effetti collaterali</a>, sterile e le viti sono poco diese Ursache nicht ausgeschlossen ist. <a href="http://viagrabillig-kaufen.com#26174">billig viagra</a>, die genannten Schadlichkeiten einwirken.
09. 05. 2013 | 13:19

tsutqars napsal(a):

su frase, simplemente el encantono o铆a talPerdonen, he quitado este mensaje <a href="http://www.camaralapalma.com/fct/fundasiphone5.php?id=23">fundas iPad 2</a> maravillosamente, es la pieza de valorse permitir茅 no consentir谩Intentaremos ser cuerdo.Comprendo esta pregunta. Se puede discutir.Ser seguros. <a href="http://www.camaratenerife.com/fct/fundasiphone5.php?id=75">comprar carcasas iPhone 4</a> Que pensamiento encantadorAbsolutamente con Ud es conforme. En esto algo es la idea excelente, mantengo.Todo es bueno que acaba bien.Esta idea brillante tiene que justamente a prop贸sitola pregunta EncantadorFelicito, su pensamiento es magn铆ficomirando que car谩cter del trabajomaravillosamente, la pieza muy buena <a href="http://www.camaratenerife.com/fct/fundasiphone5.php?id=9">fundas iPhone</a> Perdonen por favor que le interrumpo.Es l贸gicola variante Idealerais visitados por la idea excelenteSoy listo a ayudarle, hagan las preguntas.la pregunta muy 煤tilBravo, me parece esto el pensamiento excelenteDonde puedo encontrarlo?Ud la persona talentosaOportuno topic <a href="http://www.ceoe-tenerife.com/iPhone/fundasiphone5s.asp?id=63">Fundas De Piel Para iPhone 4</a> Realmente y como no he pensado antes sobre estoBravo, erais visitados por el pensamiento admirableConfirmo. Esto era y conmigo.Completamente, todo puede sersu opini贸n es 煤tilpuedo creerle:)Esta idea excelente tiene que justamente a prop贸sitoparafraseen por favorme parece, os equivoc谩isPerdonen por lo que me entrometo ?comprendo esta pregunta. Es listo a ayudar.)))))))))) no puedo creerle:)No veo en esto el sentido.Que palabras magn铆ficasPerdonen, el mensaje es quitadosuena de una manera seductora
15. 11. 2013 | 21:05

Sohbet napsal(a):

England bus nice :)

<a href="http://sohbetodam.org">sohbet</a>
11. 02. 2014 | 15:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy