To ať raději skončí

24. 06. 2008 | 10:55
Přečteno 11447 krát
Vláda se chystá dotáhnout do konce parametrické změny důchodového systému. Ministr Nečas říká, že když neprojdou tyto "reformní" změny, nemá smysl, aby tato koalice pokračovala. V tom případě je dobré, aby neprošly. Je to výzva pro nespokojené poslance stran vládní koalice. Mají možnost hodit vládě rukavici aniž by hlasovali o její nedůvěře.

Na začátku byla deklarována vůle po velké dohodě o důchodové reformě. Dnes už jsou to jen parametrické změny, které mají očesat výdaje pro potřebné. Většinou pro ty, kteří již mnohdy nemají možnost svůj příjem aktivně ovlivnit.

Dlouhodobé odmítání stran vládní koalice ODS, KDU a Zelených jednat s ČSSD o celkovém rámci důchodové reformy, tedy o tom v kolika letech do důchodu, jak vysoký bude důchod a kolik to bude stát a kdo to zaplatí. Bez odpovědí na tyto otázky není možné dělat jakékoliv parametrické změny důchodového systému. Proč? No proto, že není jasné, co mám být na konci těch změn.

Než takový přístup a pseudoreformy, to je lepší ať raději skončí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tazatel napsal(a):

Pane Škromachu, je to pravda, že vás vyhodili z prvního ročníku průmyslovky ? Je to pravda, že jste se ale nedal a vystudoval jste v době kdy jste byl funkcionář ?
24. 06. 2008 | 11:07

zdenekskromach napsal(a):

Je to lež. Průmyslovku jsem absolvoval všechny ročníky s vyznamenáním. Maturita 4 x 1.
24. 06. 2008 | 11:18

nas*anej občan po porážce s Turky napsal(a):

tys měl 8 let na to, abys s tím něco dělal Škromachu. Tak teď se moc nečerti.
I když ty předpoklady : Dělník, topič, technik, odborář... který to dotáh na politika. Je vidět jak vzdělaní naši politici jsou.
24. 06. 2008 | 11:21

Vilém napsal(a):

Parametrické změny systému jsou nevyhnutelné, protože se mění parametry, na nichž je systém založen - demografický vývoj probíhá bez ohledu na demagogii ČSSD, resp. vadná socialistická politika bydlení ho ještě zhoršila.
ČSSD a pan Škromach však permanentně propaguje fundamentálně vadný argument - když někdo nemá možnost aktivně ovlivnit svůj příjem, neplyne z toho, že má právo na neustálý nárůst příjmů bez ohledu na své potřeby a možnosti rozpočtu. ČSSD postavila svůj politický program a sociální politiku na bezuzdných výdajích plynoucích z tohoto falešného pojetí sociálna, a tím český sociální stát změnila v korupční mašinérii a úplně do zprofanovala.
Zaslepené a dogmatické blokování jakýchkoli změn důchodů pod falešnou záminkou sociálnosti je jasným důkazem, že ČSSD je stranou nezodpovědných demagogů, která ohrožuje budoucnost celého sociálního a důchodového systému a tím i celé české společnosti jen proto, aby se její prominenti mohli matením davů opět dostat k moci.
24. 06. 2008 | 11:24

MS napsal(a):

Pane Škromachu,

jak se může někdo s někým domlouvat, když na věc má diametrálně odlišný názor???

Chci, aby důchodová reforma byla a hodně rychle, nebo se mi stane, že až půjdu do důchodu, nebudu mít peníze na žádném smysluplném "kontě" (dnes např.penzijní fondy) a stát mi je taky nedá, protože důchodců bude tolik, že je mladí neuživí!!!

Vy jste vinen toho, že tu ještě nic smysluplného není!!!

Tak aspoň nechte jednat někoho, kdo se mojí situaci snaží řešit a ne jen vyčkává jako Vy!!!
24. 06. 2008 | 11:28

zdenekskromach napsal(a):

MS reforma? Ale jaká?
My jsme důchodový systém stabilizovaly a vyvedli z dluhů po Klausově vládě.
24. 06. 2008 | 11:30

KarelVI napsal(a):

Pan Škromach maturoval za 1 z ČJ? Vždyť neovládá ani pravopis. Určitě musel šermovat před zkušební komisí stranickou legitimací.
24. 06. 2008 | 11:33

Saliven napsal(a):

Mimochodem víte, že Odborové sdružení železničářů (OSŽ) nejde do stávky (jen ji podporuje), protože jim ministr Nečas slíbil odchody do důchodu v 60ti letech (pro některé profese), penzijní připojištění a fond pro čerpání při ztrátě způsobilosti?

Zkonfrontujte si to s tímhle: http://www.novinky.cz/clane...
24. 06. 2008 | 11:38

Ládik napsal(a):

To číslo 4x1 znamená, že byly jedna čtyřka a zbytek nebyl klasifikován? Také jsem slyšel, že maturitní vysvědení stojí 15000Kč.
24. 06. 2008 | 11:42

Saliven napsal(a):

Ládik:
Nepřipadáte si trochu hloupě?
24. 06. 2008 | 11:43

Blue Jay napsal(a):

Vazeny pane poslance?


Urcite si pamatujete s cim sla CSSD do voleb v 2002.
Vyjmenuji jen par tech dulezitejsich slibu. Reforma duchodu, samostatná duchodová pojištovna oddelená od statniho rozpoctu, racionalizace a zlevnení statni správy, ........jo a príspevek 90 tis. na nákup nového auta, lol.

Co se stalo pane Skromachu?
24. 06. 2008 | 11:44

MS napsal(a):

Pane Škromachu,

co na to říci, já mám jiný názor. Neshodnu se s Vámi, proto se nedivím, že ten, kdo je teď za věc odpovědný, se s Vámi nebaví! On má tu odpovědnost, ne Vy!!

Musím trvat na tom, že bez ohledu na to, zda je či není reforma dobrá, vláda se o řešení snaží. Vy jste se nesnažil!!

Chybovat je bohužel lidské, ale nic nedělat???
Buďte rád, že to za Vás někdo vyřeší a Vy pak budete sbírat body a nebo předložte lepší návrh!! - K tomu Vám přeji hodně zdraví, protože u nás fungující důchodovou reformu bez problémů neprosadíte!! (To přeci víte, ne??) :-)).
24. 06. 2008 | 11:56

bob napsal(a):

Jde o to si uvědomit, že důchodci, si už na sebe vidělali. To, že tu ty peníze teď nejsou, není chybou pana Škromacha, ale zásluhou "povedené" privatizace a oddlužování bank.
24. 06. 2008 | 11:59

Saliven napsal(a):

MS:
Vy myslíte, že opozice žádnou odpovědnost nemá? A co když se za 2 roky stane vládou? Nemyslíte, že je bezpodmínečně nutné pro tak důležitou věc vyjednat podporu z obou stran? To je věc na desítky let dopředu, je vhodné, aby se to každé 4 roky měnilo? Já jsem přesvědčen o tom, že ne.

Vaše hluboké přesvědčení, že vláda se snaží a opozice ne je podle mého hloupost. Ale když vláda řekne - bude to prostě takhle (budou optout) a nehodláme se o tom bavit, tak se prostě jednat nedá. Vůle musí být na obou stranách.
24. 06. 2008 | 12:02

Pobo napsal(a):

2 MS:
Ono si stačí přečíst jak se na on-line rozhovoru (zde na aktualne.cz) rozloučil (nejen) stranický kolega p.p. Škromacha p.s. Štěch :

"...Děkuji těm, kteří se účastní stávky za jejich aktivitu a podporu. ..."

Ta aktivita účastněním se na stávce mne málem rozesmála (i když je to spíš k pláči).
24. 06. 2008 | 12:07

Pobo napsal(a):

2 Saliven:

Nejsem si jistý, ale nepovídal kdysi Paroubek, že důchodový systém ještě 20 let krachovat nebude tak s ním nic dělat nehodlá?
Akorát jsem už od něj neslyšel co by s ním chtěl dělat potom, když už bude pozdě.
24. 06. 2008 | 12:11

Saliven napsal(a):

Pobo:
Říkal, že ještě 20 let krachovat nebude, ale východiska k důchodové reformě jsou v rámci strany diskutovány. Dokonce je z toho výstup v souboru tezí, schválil to tuším výkonný výbor. Mám to někde doma na papíře, pokusím se to najít online. Jádro sporu s koalicí je o optoutu, tam se láme chleba a koalice nechtěla ustupovat, tak ČSSD vycouvala z jednání. Uvidíme co přinesou příští volby. Třeba bude lepší politická konstelace.
24. 06. 2008 | 12:16

Saliven napsal(a):

Pobo:
http://www.cssd.cz/s15451/1...

http://www.cssd.cz/program-...

Tady si můžete přečíst návrhy ČSSD k důchodové reformě.
24. 06. 2008 | 12:18

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Salivene,

už nemá cenu diskutovat o příčinách.Mě jsou jasné.Počkáme si za dva roky až bude u moci Sociální Demokracie se svojí koalicí.Kam přivede tuto republiku.Všechny reformy jsou u ledu,žádná nebude dokončena.Na vině jsou údajně zločinné úmysly ODS.Rychteský se dal ve foyeru Ústavního soudu slyšet,že všechno co ODS uskutečnila ,ONI po převzetí vlády zruší.

Osobně bych si přál,aby tento patový stav skončil okamžitě demisí vlády.Ještě dříve než si uděláme světovou ostudu s "předsednictvím EU".

Tato země má mít co si zaslouží.Svědčí o tom i dnešní stávka.Jsem zvědav co se bude dít až bude opravdu zle.

A nechtěl bych být u toho až to bude řešit vláda ČSSD.Kdo chce kam pomožme mu tam.Tahle země se nepoučila z ničeho.Je namístě ,aby dostala pořádně do držky.

Ivan
24. 06. 2008 | 12:18

hv napsal(a):

Duchodova reforma ma byt o mezigeneracni solidarite, ktera za soucasnych podminek nemuze fungovat. Neni splnen zakladni predpoklad, na kterem od zacatku duchody funguji, ze pocet aktivne pracujicich lidi pribyva vzhledem k poctu duchodcu.

Lidi nelze mnozit donekonecna. Soucasne mladsi generace museji vydelat na "svoje" duchodce i na sebe. Ale nemohou to utahnout sami, musi jim pomoci i lide v predduchodovem veku. Ti mladsi by totiz nemuseli dostat duchod zadny.

Je to tedy stavka proti zajmum mladsi pracujici generace. "Nevyhoda" te mladsi generace je ta, ze musi resit skutecne a aktualni problemy, napriklad jak uzivit svoji rodinu. Problem sveho duchodu budou resit az za desitky let.
24. 06. 2008 | 12:20

Saliven napsal(a):

Ivan Hochmann:
Já chápu, že obtížně akceptujete, že by ČSSD mohla udělat cokoliv dobře, nicméně to, že jsou reformy u ledu, za to ČSSD nemůže, protože vzhledem k velice úspěšnému přetahování poslanců nemůže opozice nic blokovat. :-)

ČSSD udělala v 8mi letech svojí vlády pro tuto zemi spoustu dobrého, provedla restrukturalizace, snížila daně a přitáhla zahraniční kapitál. To bylo nezbytným předpokladem hospodářského růstu.
24. 06. 2008 | 12:22

Stan napsal(a):

Vážení modruzi, zjistěte si základní fakta:

Poměr mezi pracujícími a důchodci za několik posledních let stoupl (ve prospěch pracujících). Bylo to způsobeno snižováním nezaměstnanosti a prodlužováním věku odchodu do důchodu.

Poměr mezi důchodem a hrubou mzdou naopak klesl. Klesly i reálné důchody. Bylo to způsobeno nízkou valorizací a vysokou inflací.

Na důchodovém pojištění v posledních několika letech vznikají přebytky, které jsou převedeny do státního rozpočtu a nevratně spotřebovány. Ty přebytky vznikly proto, že se zvyšovaly mzdy a produktivita práce.

Teď koalice zavedla stropy na SZP pro nejbohatší, což současně s rovnou daní z příjmu způsobuje degresi v odvodech. Tím se uměle vytváří nerovnováha v příjmech a výdajích důchodového pojištění a vítaná záminka pro převedení části plateb do formy povinného pojištění u soukromých penzijních fondů.

A o to, a o nic jiného, tady přece od začátku jde.
24. 06. 2008 | 12:23

neo napsal(a):

Saliven:

myslíte jak snížila DPH na 22% ? :)
Jak přitáhla zahr. kapitál pobídkami místo snížením daní firmám?
24. 06. 2008 | 12:24

MS napsal(a):

Saliven,

rozhodoval jste někdy o něčem? Pokud ano, tak dobře víte, že někdo má to poslední slovo a ten nese svou kůži na trh!!
U svých podřízených to máte jednoduší, hodně často si jejich výběr můžete ovlivnit. O poslancích rozhodují voliči. Tam si nikdo svoje spolupracovníky nevybírá (neberte to úplně do slova - zjednodušeně). A pak poslanci se ve své velké většině znají, znají navzájem svoje názory. Tak se nikomu - ať jde o ODS nebo ČSSD nedivím, že prosazuje něco z pozice síly. Je to normální projev moci a na tomto principu funguje i vedení státu (a nejen státu)!

Odpovědnost opozice je především v pozici kontroly a morálky. Účet bude platit ten kdo rozhodl (zjednodušeně)!

Jinak s Vámi souhlasím, že by podpora měla být i v opozici, ale když to nejde (pro odlišnost názorů), tak to nejde a pokud se bude čekat na zázrak, tak se nic nestane. Současný stav je pro mne - jako budoucí důchodkyni, která pocítí nejvíce změny v důchodovém systému (nebudu mít dostatek času na reakci na změnu) neudržitelný a mám o své stáří strach. Ať jde o peníze, tak domovy důchodců a vše s tím spojené. Generace mých rodičů a prarodičů to neřešila a podívejte se, jaké jsou s tím problémy! Babičce je 99 let, tchánovi je 71 let, oba jsou nemocní a potřebují z lékařského a sociálního hlediska péči. Babička leží na ARO, protože není volný pokoj v LDN a ona musí být na přístrojích! Tchán – není domov důchodců a my s manželem chceme pracovat. A pak, kdo bude pracovat a vydělávat na ty “mladé“, kteří zůstanou doma se svými rodiči??
Prostě řešit se to musí a rychle!! Na svou kůži to vidím dnes a bojím se, co bude čekat mne a moje děti, pokud to půjde tímto způsobem – dobrovolně si vzít život a tak to vyřešit zatím nehodlám :-).
24. 06. 2008 | 12:26

Saliven napsal(a):

neo:
Myslím to, že se odstranila nejvyšší sazba DPFO (42 procent), snížila se DPPO z 35ti na 24 a DPH z 23 na 19 (Než mi to někdo vlepí, tuším v roce 2004 došlo k přesunutí některých věcí do vyšší sazby). Daně firmám snižovala - o 13 procent, takže vaší poslední větě nerozumím.
24. 06. 2008 | 12:31

Martin napsal(a):

Milý pane Škromachu,
jímá mě hrůza z pomyšlení, že někomu tak nevzdělanému a neschopnému jako jste Vy, bude někdy svěřena starost o to, jak budu zabezpečen ve stáří. Za osm let jste neudělali vůbec nic (kromě toho, že jste stabilizovaly...) a teď jenom brzdíte a překážíte. Co kdyby jste takhle skončil Vy a nechal jiné, aby to udělali za Vás.

To Saliven:
Tak jsem si přečetl Vaše odkazy na návrhy ČSSD. Opravdu velice konkrétní a činorodé! Četl jste je vůbec nebo si jen tak děláte legraci?
24. 06. 2008 | 12:31

Saliven napsal(a):

MS:
Řešit se zas až tak rychle nemusí - současné změny se začnou projevovat kolem roku 2030 nebo 2035. To ještě myslím trochu času je. Takže jestli jste v pokročilejším věku, tak se Vás to naprosto netýká. Koalice sice nese kůži na trh, ale pokud za 2 roky bude tlačit stejným způsobem ČSSD, tak to vůbec nemá smysl dělat. Musí se najít shoda a ona se najde, když se začne ODS zajímat o názory jiných.

Jinak mě mrzí, že jsem se nedozvěděl, jak jste došla k přesvědčení, že za všechno může ČSSD.
24. 06. 2008 | 12:36

Saliven napsal(a):

Martin:
Samozřejmě, že četl. Ale vy jste asi nečetl ani nadpisy. Jsou to východiska pro debatu, ne důchodová reforma. Na té důchodové reformě se nejdřív musí všichni shodnout.
24. 06. 2008 | 12:38

Saliven napsal(a):

Docela mi přijde, že se straší hrůzami krachu důchodového systému, aby se urychleně přijaly opatření ke zvýšení zisků finančních skupin. Vytváří se tak tlak, kterému mnozí podlehnou a tak odkývají téměř cokoliv v dobré víře, že bude konečně řešení. Tohle je ale tak složitá záležitost, navíc nevratná, že ta diskuze musí být široká a shoda musí být u všech politických stran. V sázce je budoucnost milionů lidí.
24. 06. 2008 | 12:41

nuba napsal(a):

Pane Škromachu - cituji - než takový přístup a pseudoreformy, to je lepší ať raději skončí.
Souhlasím, pouze doufám, že nejste takový fantasta a nemyslíte si, že to vláda udělá sama. Zbýváte tedy vy, a to bývalými přáteli Pohankou, Melčákem, Snítilým a Wolfem. Volívala jsem dříve ČSSD, teď, když názorně vidím, kdo a jakým způsobem vystupuje jako mnou volený zástupce tak začínám silně pochybovat. Vy sám jste příkladem, jak podkopávat prosazování většinového stanoviska soc. demokratických voličů. A to raději nemyslím na bývalého přítele Zemana (pana Šloufa dávám již jen do závorky, z té by neměl ven chodit vůbec).
Předseda Paroubek není jistě ideální, ale věřte mi, Vy osobně nejste lepší východisko. Dejte šanci novým tvářím a ne tomu spolku nahodilých baráčníků, jak se nyní jevíte. Na tu modrou aroganci potřebujete ve vedení trošku většího "filipa" než doposud ukazujete.
Takže když skončit tak skončit, včera bylo pozdě, ale je potřeba říci také jak. Na to tam sedíte.
I tak Vám přeji vše dobré
24. 06. 2008 | 12:44

Ivan napsal(a):

Čtu zde mnoho závěrů, kdo co kam dovedl a dovede. Dejte rozum do hrsti, zbytečně se katíte, nechť každý zapne zdravou sebereflexi a je to bez napadání a urážek, které nebývají ozdobou rozumu, který si někteří moudří osvojují, "jen můj je nejlepší". To není ani zdravá dikuse, to jen kecání a sebeupředňostňování.
24. 06. 2008 | 12:53

MS napsal(a):

Salivene,

pokud mám jít do důchodu v 65ti, tak to je právě ten čas, kdy půjdu do důchodu (cca 2035) . A i kdyby se to zpozdilo a důchodový systém vydržel déle, tak pořád budu na tom špatně! Nestihnu se zachovat (zareagovat na novou situaci) tak, jak si myslím, že to pro mne bude nejvýhodnější!!

Na stáří musí myslet nejen čtyřicetiletý člověk, ale i člověk, který si právě začal vydělávat! Jak může někdo spoléhat na to, že až on bude starý, někdo se o něj postará?? Musím se snažit sama i třeba tím, že budu chtít, aby byly postaveny domovy důchodců!
Existují demografické studie a u důchodců jsou hodně přesné. Počet nově narozených je hůře odhadnutelný. Ale pokud znám počet narozených, tak znám i orientační čísla dalších nejbližších potomků….

Neřekla jsem, že za vše může ČSSD! Řekla jsem, že pan Škromach se nesnažil něco dělat (řešit), jen vyčkával. Ale máte pravdu, myslím si, že tím hodně přispěl k ohrožení mého spokojeného stáří (uteklo 8 let – když připustím i jeho námitku stabilizace, tak to nebude 8 let, ale jestli stabilizoval 8 let – tak stabilizoval špatně!! U 4 let, bych i byla ochotna uznat, že měl málo času na přípravu něčeho nového, ale 8 let! Nechtěl, neuměl??? (Nemyslím jen pana Škromacha – omlouvám se za zjednodušené vyjadřování, myslím vždy vládní a koaliční strany!!)
24. 06. 2008 | 12:58

KingTheRat napsal(a):

Je třeba říci, že každá reforma vyžaduje jistou míru odvahy. Ta ovšem zcela chybí populistickým politikům Paroubkova typu. Než by vyvodil prakticky realizovatelné závěry z práce Bezděkovy komise, byvší premiér Paroubek raději reformu odpískal. Svou slabost zakryl poukazem na to, že nedošlo ke konsensu všech parlamentních stran - ovšemže, KSČM byla (jako jediná) proti...!
24. 06. 2008 | 13:06

ročník75 napsal(a):

Obviňování a fantazírování nám nepomůže.

Takže základní fakta:

Duchody jsou "velmi" nízké a většina důchodců musí pouze přežívat z ruky do huby. Ty nejostřílenější z doby totality dokonce ještě z toho mála šetří a dokáží podporovat svoje ratolesti. Tihle důchodci jsou ovšem z dílny pana Coperfielda, jelikož život (jako třeba zkušenosti z koncentráku či jiných lágrů, lístkový systém na potraviny v minulosti atd.) je brutálně naučil přežít "ze vzduchu".
Některé důchodce naopak musí a podporují děti, nebo by skončily závislí na mizerné ústavní péči apod...

Tito lidé makali za komárů, někteří více, jíní méně, ale na důchod mají nárok a na zajištění důstojných podmínek přežití taky...

Poměr mezi počtem důchodců a pracujícími se mění, ale celkový trend je stoupající počet důchodců a klesající počet pracujících, z čehož vyplývá problém s financováním důchodového zabezpečení...

Pokud sdílíme a uznáváme společně platnost těchto faktů, je jasná potřeba reformovat důchodový systém a zajistit dostatečnou víši důchodů...

Všechny názory nehledající racionální řešení podložené jasnými ekonomickámi čísly (peníze jsou čísla a tak lze naštěstí poměrně přesně modely reformy dopočítat do důsledků) jsou irelevantní, protože důchodcům nijak nepomůžou.

Hledání kdo, kdy a jak udělal nebo neudělal to nebo ono a vymlouvání se a věčné hledání nějakých imaginárních viníků je na prd...
stejně tak jako prorocké předpovědi, jak to dopadne, až bude ten nebo onen tam a tam, kdo dostane do držky a že si to zasloužíme všichni a podobné nesmysly jsou dvakrát na prd...

Pan Škromach napsal, že vláda nekomunikuje s opozicí ani v těchto superdůležitých věcech, a to je fakt a je to podle mne blbý...

Systémových kroků k řešení situace s důchody je více a je potřeba vybrat základní koncepci a shodnout se, jakým způsobem reformu provést...

Je mi upřímně jedno, kdo reformu důchodů vyřeší, z jaké bude strany, hlavně že to bude brzo a ke spokojenosti důchodců...
ostatní kecy kolem mne nezajímají...

Jak dloho se budou kořeni v parlamentu dohadovat?

Až bude průměrný věk populace v čr 45 let a důchodci vymřou na hlad a bídu?

Stydím se za námi zvolené politiky a čekám na někoho "normálního", kdo se na politickém rinku v čr zjeví a bude jednat konečně s ohledem na voliče a nepujde do politiky s přístupem "hlavně si namastit vlastní kapsu"...

Kdo to bude? Asi ti martani, jak se jich svého času dovolával Jura Paroubek...čím dál tím častěji si na ně vzpomenu a doufám že se brzo ukáží, určitě je budu volit..když máme tak mizerný výběr..

2 Ivan Hochmann:
vaše perla pane:
/Tahle země se nepoučila z ničeho.Je namístě ,aby dostala pořádně do držky/

Vy nejste součástí této země? Pokud ne, tak do toho nekecejte a pokud ano, začněte u sebe a dejte si někde pár facek, možná to jednou nebude stačit, tak Vám milý Ivane doporučuji to dělat každé ráno, třeba Vás časem ta hujerská rétorika o tom, kdo a proč má dostat do držky přejde :-D
(zřejmě jste ještě v životě pořádnou nakládačku nedostal,ale buďte trpělivý, ono to jednou přijde a budete si to asi pamatovat) že se jí dovoláváte a přejete podobné věci všem, no nepřeji Vám to, ale bude pak na světě o najivního chytráka mín) a Vy už pak třeba budete psát svoje příspěvky umírněnějším způsobem...
24. 06. 2008 | 13:10

Aleš napsal(a):

odpovědnost za reformu nesou včechny politické strany kropmě KSČM- jen po politické dohodě lze prosadit reformu,která bude platit řadu let. V tom selhaly všechny naše politické strany totálně a prokázaly svou neschopnost. Jinak samozřejmě pokud přistupuji k parametrickým změnám, tak bych měl mít před sebou cíl, co chci dosáhnout , jinak je to jen hašení požáru.
24. 06. 2008 | 13:14

Ládik napsal(a):

Škromach už má napsané Poučení z krizového vývoje. Rudá vlajka zavlaje.
24. 06. 2008 | 13:15

modrej soudruh napsal(a):

Pane Škromachu, vůbec tady s těma modrejma nediskutujte, pro ně názor neznamení nic. Pro ně je důležitá barva.
24. 06. 2008 | 13:18

Ivan Hochmann napsal(a):

Ivane ,

podívej se na strategii ČSSD.Jsou v oposici ke všemu,cokoliv kdo z vládnoucí koalice řekne,či udělá je zneváženo,znehodnoceno úplně demagogickými argumenty poslanci této strany.Viz poslední parlamentní obstrukce.To už bylo moc i na některé socany.Mnozí vidí,že bude-li takto činěno ještě dva roky,nebudou mnozí levičáci socany vůbec volit.Zatím jsou synonymem pro destrukci.Komunisté jen provokují,a mají plezír.Čím hůř - tím lépe.
Celá tahle polovina parlamentu je neštěstím pro Česko.Když si představím,že by s nimi měl v jednom baráku plodit Fico ......
Zaplať Pánbůh,že došlo k rozdělení Československa.Ještě vyměnit lidi a docela hezky by se v této krásné zemi žilo.

Ivan
24. 06. 2008 | 13:23

hv napsal(a):

Ales:

Ale v roce 2006 uz byl hotovy navrh, s nimiz souhlasili vsechny koalicni strany a ODS.

Jenze CSSD ho pote stahla, pravdepodobne za vymenu podpory ve snemovne od KSCM, protoze ta s nim jedina nesouhlasila. Tady je tedy odpovednost CSSD, ktera navrh a dohodu demokratickych stran v podstate zablokovala.

A co se tyce KSCM - ta nepredlozila prilis rozumny navrh na reformu. Z doslych navrhu vychazel ve srovnani s ostatnimi systemy naprosto nejhure.
24. 06. 2008 | 13:24

modrej soudruh napsal(a):

Kdo je ten Ivan Hochmann?? Kandidát za ODS do tunelářské vlády?
24. 06. 2008 | 13:25

MS napsal(a):

modrý soudruhu,

pokud tento názor je v ČSSD, tak ne že nediskutuje ODS, ale nediskutuje ČSSD. Takže než napíšete podobný blábol, zamyslete se, co tím říkáte!! K diskuzi musí být vždy dva!! Takže zatím říkáte, že modrý diskutují, ale ti růžový ne! To jste chtěl říci?? Doufám, že tyto rady pan Škromach i celá ČSSD bude ignorovat!
24. 06. 2008 | 13:26

Martin napsal(a):

To Saliven:
Takže ČSSD má východiska pro debatu. To není mnoho.
24. 06. 2008 | 13:30

buldatra napsal(a):

Pro autora:

Být politikem asi znamená,dělat věci dle nějaké,prostému člověku,neznámé logiky.

Úplně nejlepší je řešit věci od konce.
Nejdříve vyřešit pohřeb a pohřebné.To se stalo.
Následně zdraví.Děje se to a neděje.
Potom důchody a cosi,jako reformu. Šitou pro důchodce.Což se nestalo,neboť se asi přesně neví,co vlastně znamená slovo reforma.Nicméně,něco se vymyslí,někdo to zaplatí a časem se to zase změní.

Takže budeme mít chvíli jistotu,že můžeme jít snad někdy do důchodu.Ale jen chvíli.Dále budeme vědět s pravděpodobností,hraničící s jistotou,že na pohřeb si budeme muset každý našetřit(pohřební fondy?).Kdo nebude mít našetřeno,nesmí umřít pod hrozbou posmrtných sankcí,exkomunikací,exekucí..Zde by si mohla přijít na své církev.Je tudíž třeba vymyslet nový zákon-příležitost pro lidovce.

Atakdále.
Co vyřešit až úplně nakonec?Reformu porodnosti.Reformu podpory mladých rodin.Reformu budoucnosti.Anebo je to již vyřešeno a nemluví se o tom?

Jako nevolič ČSSD a nevolič žádné politické strany nabízím zcela vyjímečně svůj hlas.Dostane ho ta politická strana,která mi svatosvatě přislíbí,že udělá cokoliv pro reformu budoucnosti.

Pane Škromach,je něčeho takového ČSSD schopna?
24. 06. 2008 | 13:35

Ivan Hochmann napsal(a):

Ročníku 75,

jsi příliš mlád,abys věděl jak se po držce dostává a jak se Džkou v zemi ryje.
Co jsem byl živ, styděl jsem se za svoje spoluobčany a necítil se svobodným občanem.Vždy,když jem se postavil názorově i činem proti Rudé většině tohoto státu dostal jsem po držce.Měl jsem smůlu,že jsem měl nemocné rodiče a ženu s neradikálními názory.Zůstal jsem zde přes vnitřní odpor,poněvadž mě k tomu donutila realita a odpovědnost za rodinu.

To ale ty mladej nemůžeš dnes pochopit.Tobě nepřijde ani trochu divné ,proč je zde tolik levičáků a proč v parlamentu sedí kriminálníci ze zločinecké partaje?

Pokud jsem si všiml,tak nejsi hloupý a vidíš do věcí.Dívej se dál se svým Jurou Paroubkem a očekávej marťany.Nic jiného si nezasloužíš.Pokud jsem Tě urazil bylo to v debatě všeobecným konstatováním,tudíž neosobní.Takže na omluvu nemáš nárok.Znáš to pořekadlo kdo se cítí ať se vtípí a potrefená husa nejvíce kejhá?

Aprobůh neraď starším lidem,kteří by mohli být Tvým tátou a mohl bys také dostat řemenem přes prdel.

Ivan.
24. 06. 2008 | 13:50

Aleš napsal(a):

Hv pokud vím tak závěrečná schůzka se vzhledem k panu Tlustému neuskutečnila, potom přišel Kubice, volby a příkop se ještě prohloubil. Je snadné z nedohody vinit jednu stranu a navíc ještě si upravovat situaci.
24. 06. 2008 | 13:52

Ivan Hochmann napsal(a):

A vidím,že se to tady zase začíná hemžit levičáckým ksindlem z Rudého panoptika.Takže Čest obstrukci - soudruzi.Přeji pěknou zábavu i Vám pane Škomachu.

Ivan.
24. 06. 2008 | 13:54

čenda napsal(a):

Stará pravda říká, že "každá změna je změnou k horšímu". Natož ta pravicová. Před 18 lety nám slibovali, že doženeme Rakousko do 10 let. Už je máme?
24. 06. 2008 | 14:10

neo napsal(a):

čenda :

rok 1960. Až bude tobě pionýre pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do kažodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách,bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné a bezplatné turistické základny. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě.
24. 06. 2008 | 14:23

David napsal(a):

Pane Škromachu,

plně s Vámi souhlasím. Váš článek je sice krátký, ale přesně vystihuje situaci, v které se náš národ nyní nachází. Proto - Než takový přístup a pseudoreformy, to je lepší ať raději skončí. - Škody, které vznikly dnešní stávkou způsobila vláda ODS svým arogantním, nedemokratickým a silovým způsobem vládnutí (za pomocí koupených zrádců) a ne stávkující občané, kteří se proti této svévoli pouze jen brání jak umí. Je však potřeba, abyste jako ČSSD seznámili občany také s konrétními alternativami reforem, zejména ve zdravotnictví a i u penzí, aby občané se ještě před volbami mohli odpovědně rozhodnout koho mají skutečně volit.Jde o hodně, tak se snažte, aby rok 2008 byl skutečným obratem k lepšímu! Zatím to je naprostá katastrofa co se tady u nás děje.
24. 06. 2008 | 14:46

Saliven napsal(a):

MS:
Jsem o deset let mladší než vy a spořím si v penzijním fondu. Děláte to samé? 20 nebo 30 let vám nestačí na adaptaci? Nějak tomu moc nerozumím.

Jinak ČSSD dostala důchodový účet do plusu (zvýšilo se procento odvodů tuším) a přestala jimi sanovat schodky rozpočtu, jako to dělávaly Klausovy vlády. Už jen tohle bylo velice pozitivní. Co se týče reforem - jistě jsou nutné v dlouhodobém horizontu, ale tato vláda si dala za krédo reformovat všechno k čemu se jenom přiblíží. Je to dneska moderní.
24. 06. 2008 | 14:47

FRab napsal(a):

Předčasné volby je jedinná šance, vyházet modrý prasátka od korytek....;-)
24. 06. 2008 | 14:54

Eda napsal(a):

Pane Škromachu,
souhlasím, že se tato vláda už dostatečně předvedla, ale kdo po ní, když Vaší straně okopáváním svého předsedy soustavně ubíráte hlasy? Dloubl jste si i v těchto dnech v souvislosti s Wolfem : "Naši lidé by se neměli bát říct nahlas svůj názor" ...Jistě mluvíte z praxe -jak se tedy vede sociálnědemokratickým poslancům, kteří mají jiný názor než jejich předseda? Konkretně co se např. Vám děje /kromě pochvaly od Zemana/ za obdobné podpásovky? Ostatně, jak je to s Wolfovými předchůdci není tajné viz
http://zpravy.idnes.cz/zbeh...
24. 06. 2008 | 15:29

MS napsal(a):

Saliven

aby to bylo 20 - 30 let, tak pokud dobře počítám, tak je nejvyšší čas 08+20= rok 2028! Pokud má, dle pana Paroubka, stávající systém fungovat do roku 2030 - tak pak i podle Vás je nejvyšší čas, ne???? Kde říkám něco jiného než Vy?? Kde Vy máte ten čas a já ho nemám??? Teď už musí být jasné - jaká má být reforma!
Mě se třeba nelíbí (na navrhované reformě), že se má bez přechodného období najednou změnit počet odpracovaných let z 25 na 35! Pokud jsem do dneška “nepracovala“ = neplatila ani sociální pojištění (např. práce v zahraničí) s tím, že mám čas a je mi kolem 35 let - budu mít odpracovaná léta až ve věku 70 let a ne ve věku 65 let (tím i jakýsi nárok na jakýsi důchod). Do dnes jsem mohla počítat s tím, že si mám začít platit sociální pojištění až ve 35ti letech a ne ve 30ti letech - chápete proč musí být reforma dostatečně dopředu jasná!! Nelze se na to dívat jen z Vaší jedné strany!! Jsou tu i jiní lidé s jinými životními příběhy!!

Pokud chcete diskutovat o jiných vládních reformách, tak to je něco jiného, diskuze je o důchodové reformě!
24. 06. 2008 | 15:38

MS napsal(a):

Saliven

platím si plno věcí, ale vím o mnoho lidech, kteří si nic neplatí, protože nechtějí nebo neumějí myslet do předu a naivně si myslí, že se o ně stát postará. Bohužel stát, ať tam bude kdokoliv, na to nebude mít prostředky :-((. Takže i pro tyto lidi je nutné, aby jim to došlo - aby jim to někdo jasně řekl!! Podle průzkumů - takový to lidé jsou spíše voliči ČSSD než ODS!!
24. 06. 2008 | 15:45

ročník75 napsal(a):

2 Ivan Hochmann:
Děkuji za odpověd i vysvětlení... Já sem použil expresivní výrazy pro reakci na Váš příspěvek, přestože jsem pochopil, že to Vaše přes držku bylo obrazné...udělal jsem to proto, že se mi zdála Vaše formulace zbytečně agresivní...nic víc :-)

Vaše poslední poslední Vaše věta je ale super formulovaná:
/Aprobůh neraď starším lidem,kteří by mohli být Tvým tátou a mohl bys také dostat řemenem přes prdel/
a pobavila mě :-D děkuji
a po zveřejnění mého poněkud radikálního postoje jsem čekal "větší výprask" od moudré rady starších, kteří píší svoje komentáře...
(napsal jsem ten svůj ročník schválně, když reaguji na blog o duch. reformě, aby bylo jasno, že kupodivu nejsem důchodce..)

PS: nikdy jsem nebyl a zřejmě nebudu volič ČSSD...toho Juru Parobka s martany jsem dal jako příklad tragického personálního výběru který máme při volbách bez ohledu na stranickou příslušnost...

Pane Ivane Hochmanne, přeji Vám i všem ostatním pěkný zbytek dne a děkuji za Vaše názory...

S pozdravem

Jiří Hrozek
24. 06. 2008 | 15:54

ročník75 napsal(a):

2 Ivan Hochmann:
PS2: Na omluvu nárok nemám a ani jsem ji nečekal a ani bych si nedovolil ji po Vás požadovat...jak píšete a já s Vámi souhlasím, vaše řádky nebyly osobním útokem a můj komentář na Vaši adresu jsem nepsal také s žádnou osobní záští...to mi prosím můžete věřit.
24. 06. 2008 | 16:08

Martina napsal(a):

Vážený pane poslanče,
zdravím Vás a podporuji kroky sociální demokracie v tom smyslu, že s ODS nebude spolupracovat na důchodové reformě. Po tom všem, co předvádějí, jejich arogance a to, jakým způsobem si odhlasovali reformy nemá význam se s nimi jakkoli paktovat. My, obyčejní lidé čekáme na exitus této vlády a nástup sociální demokracie.
Volím sociální demokracii a přeji se, aby šlo co nejvíce lidí k volbám.
Přeji Vám jen to nejlepší.
24. 06. 2008 | 16:21

Martina napsal(a):

Davidovi: Davide, souhlasím s každým vaším slovem. Bravo!
24. 06. 2008 | 16:24

neo napsal(a):

Martina :

ještě štěstí, že takových je málo.
24. 06. 2008 | 16:29

MS napsal(a):

Martina, David a jiní

tak asi už je mi jasné, kdo má míček na své straně! Podle Vašich slov ČSSD - ta nekomunikuje s ODS!!

Pane Škromachu,

prosím, kdo s kým nekomunikuje? Opozice s vládou, protože s návrhem nesouhlasí?
Nebo vláda s opozicí???

Z jednotlivých příspěvků příznivců ČSSD mám opačný dojem, než jaký píšete Vy.

Děkuji Vám za Vaší odpověď.
24. 06. 2008 | 16:37

Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně pane Hrozek ,

o nic nejde.Také jsem pochopil vaši nadsázku.Ale moje skeptické vyjádření na účet dnešní populace zůstává v platnosti.Opakoval bych se ,chtěl-li bych zdůvodňovat.

Někdy si připadáme (s ženou)jako v jiném neznámém světě.Světě bláznů,magorů,komunistů a zvláštních lidí bez respektu k zákonům,hlavně těm zvykovým.Udiveně se ptáme sami sebe,zdali nejsme my těmi,sedí mimo mísu.

Z tohoto pocitu také vyplývájí moje někdy zbytečně agresivní reakce.Tak sorry.

Mějte se dobře Ivan.
24. 06. 2008 | 16:39

Ivan Hochmann napsal(a):

To MS.:

Vhodně řečeno:"Pro tyto lidi je nutné,aby jim někdo řekl- aby jim to došlo".
Bohužel nechápou,nechtějí chápat ani slyšet.Ve své podstatě žijí dnes a zítřek je nezajímá.Však to znáte pane.Jedno z komunistických perlosloví říká:Co můžeš urvi,co nejde to zkurvi".Já se jim vlastně ani nedivím.Je to jejich úděl.

Horší je to s lidmi,kteří mají na to,aby se celkem srozumitelně a logicky vyjadřovali třebas na těchto stánkách - a mají stejné názory jako jmenovaný levicový ksindl.Naprosto je nechápu.

Ale může to být i tím,že jsem slabozraký,málo slyšící,částečně duševně nemocný,zralý na léčení v Bohnicích.

Tak nazdar.Ivan.
24. 06. 2008 | 16:56

zdenekskromach napsal(a):

MS:
Aktivita vždy musí být na straně vlády. Ta k tomu má prostředky i možnosti.
Jen bych připomněl "Bezděkovu komisi" z dob naší vlády. Pracovali v ní zástupci všech parlamentních stran a měla výsledky.
Tahle vláda k důchodové reformě nevedla diskuzi s opozicí do poloviny loňského roku. Pak se chvíli jednalo. A od listopadu 2007 už zase nic.
No a tak to je. Přetrvává můj názor, že důchodovou reformu musí dohodnout v první řadě dvě nejsilnější strany.
24. 06. 2008 | 17:15

zdesta napsal(a):

ročník75.Nebuďte defetista a obhajujte svůj postoj.Věk není žádným kreditem na chytrost.Mě je 68 a každého ať má 20 nebo 80 si pozorně vyslechnu.
24. 06. 2008 | 17:44

Mac napsal(a):

Zdeňku,Zdeňku,máš ho venku.....tedy mozek
24. 06. 2008 | 18:04

zajicek8 napsal(a):

To zdenekskromach:
Jeste mi, prosim, vysvetlete, proc zavery Bezdekovy komise, ktere akceptovaly vsechny v te dobe parlamentni strany, krome KSC, nebyly vladou zpracovany do reformniho navrhu a predlozeny ke schvaleni parlamentem?
24. 06. 2008 | 18:06

MS napsal(a):

Pane Škromachu,

děkuji za odpověď, ale mě to vysvětlovat nemusíte, já chápu, co mi říkáte a určitě víte, že mi ve Vaší odpovědi potvrzujete jen má předchozí slova.

Musíte to vysvětlit těm druhým především Vašim voličům! A to jste Vaší odpovědí a jak je vidět ani Vaším celým článkem nevysvětlil.

Takže se nedivte, pokud Vás označím i nyní za populistu. Z Vašeho článku něco vyplývá, lidé to pochopí jinak a na přímou otázku (moji) – tak aby to pochopili všichni, Vy dáte vyhýbavou odpověď a určitě to ti, pro které jsem otázku pokládala zase nepochopili!

Co k tomu dodat jen znovu zopakovat – i touto odpovědí jen potvrzujete význam mých předchozích vět.

Ale děkuji Vám, aspoň to. Politik musí být chameleón, má to v popisu práce. :-)).
24. 06. 2008 | 18:07

třebaKarel napsal(a):

Ivane Hochmanne , vrátím se trohu zpátky , kde tuším ročníku 75 popisujete Vaše prožitky bolševizmu .Překvapily mně , pamatuju to taky ,Váše bezmoc že jste neemigroval - mně táta vždycky řikal - já tu jsem doma ,ať jdou oni .A nebyl to nějaký pokakánek fenyklový ,podepsal všechno co mu mohlo uškodit , a přece jsme jako děti poznali že svobodnýho člověka nic nepovalí /tedy myslím žádná moc/ .Taky si někdy říkám co by bylo kdybych mohl třeba študovat , ale honem toho nechám .Jsem moc rád
že jsem prožil opravdu nevšední mládí ,dneska mám zaplaťpánbůh spoustu zkušeností s lidma který bych jinak ani nepotkal .
Vím že jsem měl štěstí , ale že bych se styděl za svoje spoluobčany co měli auto a chatu že si to užívali? A měli se snad durdit že to není lepší? Víte , myslím že jsme asi oba zažili okamžik , kdy vám probleskne poznání ,že ten koho považujete za vola je na tom daleko líp než já .
No skončím s tim žvaněním , jen ještě chci dodat , že možná nejste největší chudák v Čechách ,ale rozdáváte kolem rány jen tak , všem co jsou jinýho názoru . Nenapadne Vás že třeba prožili něco z Vašeho pohledu mnohem horšího .Tak proč byste se jim měl posmívat?
A nemyslím sebe .
Jinak Vám i druhýmu Ivanovi přeju vše njlepší k zítřejšímu svátku . V úctě k Vám třebaKarel

P.S. říká se: ochotnýho osud vede , neochotnýho vleče .
24. 06. 2008 | 18:08

Saliven napsal(a):

MS:
Vidíte, ještě máme 7 let rezervu. :-) Já bych nebyl tak vyplašený a proč osvětlím níže.

Lidé se samozřejmě na stát spoléhají, protože stát je garantem penzí. penzijní reforma je podle mého třeba nejvíc ze všech reforem, nicméně je tak důležitá, že se jednání můžou i prodloužit, aby to platilo 2040 nebo i 2045. V tomto případě je rozhodně kvalita naprosto stěžejní a mnohem důležitá než rychlost. Pokud se udělá tak zásadní změna, tak se samozřejmě dělá dlouhodobá kampaň, kde se upozorní o co v reformě jde, aby i ti, kterým moc nedochází, jak to bude v budoucnu, měli možnost něco dělat.

zdenekskromach:
No příteli Škromachu, abyste Ing. Bezděka nepřechválil. Pokud je mi známo, Bezděk je pro optout! Na tohle bych byl opatrný, protože ti neumím představit, jak by se ty výpadky příjmů financovaly.
24. 06. 2008 | 18:11

StandaT napsal(a):

Pokud pane Škromachu hovoříte o vládní zodpovědnosti (máte pravdu), dal jste si gól do vlastní brány - v době Bězděkovy komise jste měl vládní zodpovědnost vy.

Zodpovědný za dnešní pat je ten, kdo poslal k ledu výsledky Bezděkovy komise. To, že jeden zástupce nepřišel na závěrečnou schůzku, mohlo být - pokud by byl skutečný zájem - důvodem k náhradnímu termínu + trochu špíny (v tomto případě oprávněné) v médiích, nikoliv k potopení tehdy dojednané reformy.
Že to tenkrát nevyšlo je škoda, zejména když vidíme, že důvod - populistické stojedenáctkové zákony přijaté v předvolební nezodpovědnosti - stejně musely být pro svou neústavnost zrušeny. Tedy jinými slovy: pro zhruba tříměsíční okamžitý a pomíjivý účinek byla zahozena budoucnost. To co se děje dnes je jen důsledek a pokud se má hledat viník, je třeba jít k příčině, která nastala tenkrát. Neměl jste Paroubkovi krýt záda, když se rozhodl hodit tehdejší vládní koalici přes palubu. Teď jste za neschopného Vy.
24. 06. 2008 | 18:26

PatientO.T. napsal(a):

2 škromach: Zeptejte se "Jirky Paroubka", proč se coby předseda vlády do reformy nepustil, zejména s ohledem na práci Bezděkovy komise? Bál se? Nechtělo se mu? Slíbil komančům zachovat status quo? Proč, pane Škromachu, to je ta otázka... P.S. Vy (myšleno ČSSD) máte na všechno výzkumy, teze, východiska apod. Ale odborníky schopné reformu napsat jaksi postrádáte... Samozřejmě, je mi jasné, že v koaličních vládách je původní reforma vždy více či méně změněna, ale zainteresovaní by si mohli včas přečíst vaše konkrétní představy a ev. je porovnat s návrhy stran jiných... Bohužel, ve vašem případě, kde nic není, ani smrt nebere.
24. 06. 2008 | 18:29

MS napsal(a):

Saliven,

já možná mám ještě nějaký týden rezervu (pokud to bude 30let, jinak jsem out), ale jsou tu třeba i jiní, kteří nejen, že nemají rezervu, ale už jsou třeba i out! :-)).

Nedá se říci, že úplně nemluvíte pravdu, ale nesouhlasím s Vámi v řadě Vašich posledních myšlenek (vlastně s žádnou :-))).
Je to bohužel na delší diskuzi - vymezování pojmů a závěrů, ale pro Vás - moje názory vychází především z toho, že existuje plno lidí, kteří z různých důvodů potřebují reformu rychle! - Důležitá je určitá vize a až detaily se mohou během let měnit a upřesňovat. - To víte jsem ten pravičák a ten upřednostňuje zájmy jednotlivce nad zájmy společnosti - v tom se neshodneme :-)).

Bohužel (nebo spiše Bohu dík) žiji v době v jaké žiji a musím se s tím smířit a využít všechna pozitiva, potlačit negativa :-))).

A teď jsem vzala 2 x Boha zbytečně do úst, které že jsem to porušila přkázání??

Přeji Vám příjemné pozdní odpoledne, dnes jsem se proflákala na aktuálně.cz, musím to dohnad, jinak chudáci důchodci, ODS ani ČSSD jim důchody nezvýšší, protože nebude mít z čeho. :-))).
24. 06. 2008 | 18:32

Saliven napsal(a):

MS:
No tak jo - tak to udělám rychle, ale bude to třeba blbě. To bude určitě super. Reforma musí být ne dobrá, ale skvělá, i za cenu, že bude finanční ztráta. Tomu, že jsou lidé, kteří už dneska rezervu nemají nebo jsou out nerozumím, protože podle koaličního zákona budou první lidé odcházet v roce 2035. Můžete mi nějak popsat, kdo jsou ti, co potřebují reformu rychle?

To, že nesouhlasíte, na tom není nic společného. Důležité je vědět proč. :-) Jinak i já vám přeji hezké odpoledne, v ne si vaši odpověď rád přečtu, teď jdu užívat dne. :-)
24. 06. 2008 | 18:46

jakub napsal(a):

pane škromachu...nevím co dodat. demagogie vám jde dobře - ostatně k tomu máte ve vaší partaji dobré učitele. bohužel pro vás aspoň trochu uvažující člověk se nenechá tak snadno opít rohlíkem. víte...vládnout tak jak jste to dělali těch (až příliš mnoho) nedávných letech je snadné. slíbím co můžu, zaplatím, uplatím, zadlužím, nalákám voliče.. to by dovedl každý.
-
jste vážně tak hloupý a skutečně věříte tomu, co vy a vaše strana prosazuje? když o tom tak uvažuju, možná by bylo lepší kdybyste férově přiznal, že vám jde o koryto a program čssd je cesta nejmenšího odporu. já musím uznat, že se fakt dobře poslouchá. jenže... kdybych tomu jen na okamžik uvěřil, tak bych musel vrátit diplom, zpětně si vyškrtnout si z indexu zkoušky z makro a mikroekonomie a hluboce se omluvit svým profesorům, že jsem je úplně zbytečně a bez výsledku připravil o čas.
-
prosím, přiznejte že to všchno víte, že to nemyslíte vážně. protože pokud ano, tak to znamená že jste blb. a přece jenom budu raději žít s vědomím, že v politice jsou prospěchářká všehoschopná (ale inteligentní) hovada, než že by tuhle republiku rádi vedli nevzdělaní pitomci.
24. 06. 2008 | 19:16

prirodovedec napsal(a):

Diskutovat mne zde nelaka, jen poznamky: Materialy Bezdekovy komise (viz ministerstvo pro pdf aj) tykajici se penzi si jako jedine z reformnich podkladu zaslouzi mezinarodne komnpatibilni oznaceni, jako prvni vecny a seriozni krok. Pak lze pridat jeste disertaci D.Marka (dnes z Patria) zamerenou na transformaci tak, aby se snizily transakcni naklady. Nicmene ve srovnani se zahranicim plati, ze to byl PRVNI srovnatelny krok (viz napr. jen jeden demograficky scenar atd.). V normalni zemi by nasledovaly narocnejsi modely (viz disksue s Tomem kdysi Kohouta). U nas to dnes jiz VSICHNI zahodili a na jedne strane lavirovani a na druhe jiz tradicni metoda pokus omyl, byt od absolventa fyziky ...
24. 06. 2008 | 22:37

Stan napsal(a):

Ještě jednou pro modruhy:
1) Pan Bezděk je člověk velmi těsně spojený s penzijními fondy.

2) Prodlužování průměrného věku dožití nesouvisí s poměrem mezi pracujícími a důchodci. Důležitý je totiž průměrný věk dožití ekonomicky činných občanů (jinak řečeno, pokud se snižuje dětská a kojenecká úmrtnost, automaticky se prodlužuje průměrný věk dožití, aniž by to mělo vliv na poměr mezi pracujícími a důchodci). Jestliže totiž dříve ze sta narozených dětí zemřelo 20 před dosažením věku, kdy byli ekonomicky činní a zbytek se dožil průměrného věku 80 let, potom průměrný věk dožití byl někde kolem 65 let. Jestliže dnes se ze sta narozených dětí dožije 98 průměrného věku 75 let, potom je průměrný věk dožití kolem 70 let. I když započteme delší dobu přípravy na povolání, vyjde nám, že současný stav je z hlediska pojistné matematiky výhodnější.

3) Všechny modely počítají pouze s demografickými (a notně zkreslenými) prognózami a neberou v úvahu stoupající imigraci. Vůbec se také nezabývají tím, že i v situaci klesající populace bude každá další generace zákonitě bohatší v důsledku kumulace majetku.

Krátce a jasně řečeno - východiska celé debaty o důchodové reformě jsou zkreslena a všechny vášně a obavy o životní úroveň důchodců za 30 let jsou irelevantní.

Celá diskuse o reformě penzí je totiž od začátku až do konce podřízena tomu, že je nutné veřejnost přesvědčit o nutnosti převedení části důchodové daně do soukromých penzijních fondů.
24. 06. 2008 | 23:01

Saliven napsal(a):

MS:
To, že nesouhlasíte, na tom není nic špatného jsem chtěl napsat..chvátal jsem na akci, takže jsem byl už duchem jinde :-))
24. 06. 2008 | 23:24

tata napsal(a):

pane Ivan Hochmann

Nestava se často ale opravdu ste mně pobavil ale v dobrém to stím řemenem opravdu umně vyvolalo smích za to děkuji bude se mi dobře usínat
25. 06. 2008 | 00:04

Ivan Hochmann napsal(a):

To třebakarel:

Nikomu se neposmívám,nikomu nerozdávám rány.Nikdy jsem jim nic nepodepsal,nikdy jsem nikomu nic nezáviděl.Jsem bohatší než si myslíte.

Hanba mě byla vždy za všechny ty zbabělce,kteří se třásli strachem,před místními komunistickými parchanty.Dokázali obětovat cokoliv ,aby jim nebyl zkřiven vlas na hlavě.

Říkáte,že jste měl štěstí.Vím o čem mluvíte.Já měl to samé.V tom problém není.Přiznám se ,že moje zklamání z polistopadového vývoje je větší,než mohu unést.
Ano domníval jsem se ,že se věci pohnou k lepšímu.Že lidé zvednou hlavy a......Zmýlil jsem se.Komunistický bič držel na uzdě jejich špatné stránky,které se s odchodem socialismu projevily ve své nejhorší podobě,ba kulminují v neakceptovatelných podobách.
Proč,to všichni vědí,ale pořád si myslí,že se jim jejich socialismus vrátí,poněvadž vyhovoval jejich mentalitě,lenosti,neodpovědnosti a spoustě dalších hnusů.
Proto je mě hanba za celý tento národ,který dostal šanci a opět ji nevyužil.

Ivan.
25. 06. 2008 | 00:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane tato ,

jak vidno tak expresivní vyjadřování ve formě nadsázky má také občas úspěch.Sic mě těší,že jsem Vás pobavil,ale na druhé straně si musím dávat pozor,abych nenechal hněvu příliš cloumati svým majestátem.

Dobrou noc.Ivan.
25. 06. 2008 | 00:22

Ivan Hochmann napsal(a):

A děkuji za přání.Ivan.
25. 06. 2008 | 00:25

Blue Jay napsal(a):

Parobek se opira o Saliveny,

Ti budou kejvat hlavickou i kdyby prohlasil ze slunce se toci kolem zeme. Kdyz nekdo rekne:, "Ale prece uz Galileo dokazal ze tomu tak neni" tak Saliveni reknou: " Lhal a mel byt upalen". Jedinej Paroubek ma tu opravdovou pravdu. A kdyz rekne ze se netoci, tak se proste netoci !! Diskutovat se Saliveny ja zbytecne.
25. 06. 2008 | 06:38

MS napsal(a):

Saliven

Pokud jsem ročník 64 – pak je mi 44 let, do důchodu půjdu za 21 let. Je možné, že díky fyzicky náročné profesy nebo ze zdravotních důvodů nebudu moc pracovat do 65 let. Důchod budu dostávat nízký, ale přes zdravotní problémy se dožiji se vysokého věku – pak potřebuji co nejrychleji = co nejdéle šetřit na svůj důchod (např. penzijní fondy). Do dneška to nedělám, protože nejsem schopna si to pořádně uvědomit! Neříkám, že mě to dojde, když to někdo jasně řekne, ale je tu větší pravděpodobnost! – to je jeden z mých lidí OUT. Třeba se mýlím, nejsem přes sociální politiku. (Hranice 65 let – se mi nelíbí, chci aby byla 50let!!
:-)))).)

Pokud nebudou peníze – co a do kdy chcete prodlužovat? (Nechci odpověď.) Systém dle mne musí být hlavně pružný – musí umět rychle a bez velkých zásahů reagovat na případné změny ve společnosti - to tento není? V čem není, jak zajistit, aby byl??

Neříkám, že si myslím, že je reforma blbá (nekvalitní), myslím si, že někomu nemusí vyhovovat. Mě stávající systém asi taky vyhovuje lépe, ale věřím všemu tomu humbuku, že na to nebudeme mít peníze! Proto si myslím, že ČSSD reformu před volbami záměrně odložila, teď se tváří, že se ji reforma nelíbí a bude ráda, že s tím potom až zase jednou vyhraje volby, nebude muset nic dělat :-)).

Jsem svým založením materialista a chci mít hodně peněz. Od státu se jich nedočkám , tak chci rychle znát pravidla, jak si je výhodně zajistit :-), nikdy pro mne pravidla nebudou ideální – to je můj základní a myslím, že realistický předpoklad! Pokud máte opačný názor – je Váš.
25. 06. 2008 | 08:12

Saliven napsal(a):

MS:
Tak to máte zrovna smůlu (?), že půjdete do důchodu podle nového zákona. Dnes jsem četl, že to chce udělat Nečas už pro ročníky 64 a výše, což moc nechápu, protože se dřív hovořilo o roku 2035. 20 je skutečně docela málo. Hranice 65ti let je nezbytnost, socialistických 60 let vycházel ze zákona z 50. let, kdy se lidé dožívali o 15 let méně než dnes. Tohle bych vládě nezazlíval. Problémem ale je, jestli lidé v tomto věku budou mít možnost pracovat. To je alfa a omega celého problému. To, že by nutně musel být systém pružný a schopný reakce si nejsem jist, demografické změny neprobíhají ze dne na den.

Na to pokud nebudou peníze vám zrovna odpovím. V tomhle státu je peněz mraky, jenže se s nimi plýtvá - 100 miliard např. jde na různé dotace. Šetření státních výdajů - to mělo být hned to první co měla vláda udělat. Jenže to by mnozí kamarádi přišli o kšefty.

To, že ČSSD reformu záměrně odložila je asi pravda, a dobře udělala, protože před volbama se tyhle věci dělat nedají. Reforma se skutečně nelíbí, protože se počítá s optoutem, což je pro ČSSD ne uplně akceptovatelné. Hlavně nikdo neříká, odkud se bude financovat nějakých 20 přechodných let, než si lidé naspoří dost peněz. Získat peníze můžete spořením, to už je ale starší záležitost. Co vítám, tak je daňové zvýhodňování spoření, které je v tom novém zákoně. To je dobrá věc. Taky myslím, že nikdy pravidla nebudou taková, aby vyhovovala všem, to ale asi ani nejde.

Závěrem bych rád napsal, že nejlepší penzijní reformou by bylo zvýšení porodnosti. :-))
25. 06. 2008 | 08:38

Zdeněk Škromach napsal(a):

Standa:
To, co dnes navrhuje Nečas jsou jen drobné změny důchodového systému. Bezděkova komise pouze vyhodnotila návrhy jednotlivých stran srovnatelným způsobem a hledala průniky. A to splnila.

Za našich vlád se provedly důslednější kroky ke stabilizaci důchodového systému, než čeho se dosáhne Nečasovými návrhy. Mimo jiné pokračování prodlužování věku odchodu do důchodu na 63 let, ztrátový systém se stal mírně přebytkový, zrušily se neopodstatněné zvýhodněné předčasné důchody a další. Ale vždy sociálně citlivě.
Kdyby Nečas předložil po volbách dohodnuté změny z Bezděkovi komise, určitě bychom se dohodli. Jenže to neudělal.
25. 06. 2008 | 12:52

Zdeněk Škromach napsal(a):

Jakub:
Můžete mi upřesnit, kdy jsem prosazoval nějaké populismy na které nebylo?
Máte pocit, že peníze pro rodiny s dětmi, důchodce nebo zdravotně postižené jsou vyhozené peníze, že by je bylo možné ušetřit?
Jen bych připomněl předvolební návrhy KDU, které vesele podporovala, tehdy opoziční, ODS. Třikrát jsem upozorňoval, že bude problém s financováním. Přesto si tyto návrhy prosadili a pak je rušili po volbách. :-)
25. 06. 2008 | 13:01

Behynce napsal(a):

Prosaďme ať, každý dělá sám na sebe. odstraňme vykořisťování člověka člověkem.Kdo opravdu nemůže buďme s ním solidární.Kdo se snaží ať má více,než lenoch.Rozdáváme hajzlům podvodníkům.Podněcujeme ke státnímu převratu.řekněme lidem ,že tak to dál nejde.Za socializmu si chodili lidé do práce jak chtěli, ukradli co mohli .Dnes jim to chybí.Nebuďme hloupí,řekněme jim pravdu.Komunisté a socani utáhli lidi na žrádlo.Každý by měl uvažovat co budu mít zítra,ne co chci dnes,o tom měl rozhodovat včera.tak jako u nás v SSSR.
25. 06. 2008 | 17:58

gakusei napsal(a):

to hochman ivan.
jen jestli není na čase, aby jsi dostal pořádně do držky ty.
25. 06. 2008 | 18:33

Jiřina napsal(a):

Doporučuji všem diskutujícím, aby šli něco užitečného dělat namísto vysedávání u počítače a produkování nesmyslných blábolů.
Potom nebudete muset v budoucnu naříkat, že jste v důchodu nezabezpečeni.
Životní zkušenost: Stát ti dá jenom to, o co se sám postaráš svým úsilím.
25. 06. 2008 | 18:42

Radek 71 napsal(a):

Já chápu,že důchodová reforma je nutná,ale problém je v tom jak lidem říct-raději umřete dříve,než na Vás bude muset platit stát.Protože o toto zde právě jde.Člověk,který pracuje manuálně prostě nemůže tak dlouho vystačit fyzicky.Je to prostě dáno fyziologií člověka.Pokud bude v zaměstnaneckém poměru ještě v tomto věku,bude pro zaměstnavatele zcela neefektivní a polymorbidita z něj udělá člověka ,který bude živořit na nemocenské.Jistě,právě pro toto mají naši zákonodárci argument ,že si máme na důchod spořit.Jenomže právě fyzicky pracující mají průměrnou až podprůměrnou mzdu,která většinou stačí na pokrytí životních nákladů případně na výpomoc dětem.Chápu,že lidé,kterých se to netýká budou tento názor kritizovat,což neznamená,že nechápu já je.Většině se totiž zdá,že právě ta jejich práce je nejdůležitější.Ti pak ale nadávají na to,když je někde nepořádek,když musí čekat v obchodě,když čekají v zácpě,když jsou neudržované silnice,když prostě nefunguje něco k jejich spokojenosti.Jenomže oni sami by právě tuto práci nevzali a zvláště ne za mzdy,které se zde nabízejí. Není divu,že lidé hledají kličky v systému.Nechci působit jako komunista,protože se s jejich názory neztotožňuji,ale jaké je východisko pro někoho,který se může díky svému vzdělání nebo spíše nevzdělání živit jen rukama?Měl by to vyřešit trh a poptávka po manuálních zaměstnancích by měla zvýšit mzdy v těchto profesích.Jenomže právě pro tyto okamžiky zde čekají zahraníční zaměstnanci,kteří jsou vzhledem ke kurzu měny ochotni pracovat za tuto mzdu.Takže se mzdy budou stále držet na spodní hranici.Navíc spousta firem nabízí mzdu oficiální a potom tu druhou,nezdaněnou.Zase pro někoho jednoduché řešení,tak ji neberte,jenomže potom Vás čeká nezaměstnanost .Myslím,že přijde chvíle,kdy bude hlad po manuálně zručných lidech,ale nikdo nebude k dispozici,protože je čekají životní podmínky ,které nebudou moci přijmout.Myslím,že tady je ten zakopaný pes.Neříkám,že se to netýká i administrativy, jenomže opotřebení kloubů,kostí ,svalů , a jiných orgánů v důsledku manuální práce ji asi hrozí méně. Právě tito lidé ale mají většinou příjem umožňující jim spořit na důstojné stáří.Myslím,že řešení není lehké,ale v budoucnosti můžou vzniknout problémy ,které postihnou i ty kteří jsou zvyklí na vyšší životní standart.I k těmto lidem totiž musí přijít opravář ,když se jim pokazí záchod.I o ně musí v nemocnici pečovat ,když jim bude zle.....Může se jim stát,že se k nim po měsíci čekání dokulhá 64 letý dědeček s nářadím.Nasadí silné brýle těžko se ohýbající s obstrukcí dýchání se pustí do opravy toalety,ale......dokončí vůbec práci?Nebo udělaného sportovce 90tikilového chlapa ponese po sportovním zranění na nosítkách dvojka pětašedesátníků...no snad ho donesou bez újmy.Nebo vám do protisměru vjede řidič,který by za normálních okolností vyjel na cestu jen o dušičkách,ale musí se nějak živit,tak jezdí u autodopravy a zrovna,když je takové horko......Vím že to trochu překrucuji,ale přiznejme si,že nás čeká situace,která tu dosud nebyla.Díky velké proluce v porodnosti v 90tých letech je tu velká mezera,kterou nemáme čím zalepit.Právě proto jsou zde politici,kteří mají přijít s řešením na úrovni vzdělaných lidí.Oni to ale vyřeší tak, jak by to vyřešil absolvent jednotřídky.Prostě lidé půjdou do důchodu později......no sem tam někdo umře dřív než nastoupí.A za to mají své platy zákonodárců,za něco co napadne i trotla.....Ne nesouhlasím s tímto řešením,už jen proto,že budu mít strach jet autobusem,pokud za volantem bude sedět pán,který má vysoké riziko infarktu,nebo mně bude ošetřovat lékař,který si občas nebude moci vzpomenout,kde bydlí......Zdá se Vám to jako nesmysl?Pokud naši politici nemají jiné řešení než toto,tak věřte,že na 65 jsme neskončili........
25. 06. 2008 | 20:06

Radek 71 napsal(a):

Pro všechny,kteří zde jen nadávají na socany,komunisty a podobně.Nevím jestli si uvědomujete,že právě takovými výroky zvyšujete napětí mezi jednotlivými třídami,tak jak to dělali komunisté.Možná to i víte a je vám to jedno,ale myslím,že tuto planetu nečekají lehké chvíle,žijeme na dluh.To je jasné.Přijdou chvíle,kdy bude stačit strašně málo k tomu,aby se rozpoutal konflikt,který nebude možno uhasit.Potom,už bude jedno jestli jestli jste byli bohatí nebo chudí.Majetek nebude nic,jako na Titaniku...Možná se může zdát,že moc koukám na filmy,ale historie se opakuje ,okolnosti se mění.Totéž platí pro hulváty na druhé straně,kteří ovšem můžou jednou být tou pomyslnou jiskrou.
25. 06. 2008 | 20:19

norma napsal(a):

Nedovedu si představit, že budu pracovat jako zdrav. sestra do 65 let. Pokud zaměstanavatel bude zodpovědný, pak vytvoří na pracovišti dvě skupiny. První,ta starší vykoná nějakou činnost a druhá mladší zkontroluje, zda bylo vše provedeno. A toto jenom v případě, že nezapomenu proč jsem nastoupila do tramvaje a vystoupím na příslušné zastávce. Tak vidím svou budoucnost.
25. 06. 2008 | 21:40

buldatra napsal(a):

to Jiřina:
no a na vojně se říkalo:“voják se stará,voják má“.
Když se o sebe každý postará,zjistí,že něco jako stát je nanic.Neboť,proč se starat o sebe a navíc ještě o nějaký stát?
Takže máte pravdu.Jdu se postarat.

to Radek 71:
Máte pravdu,historie se opakuje.Neví to však každý.Naštěstí naše politická reprezentace to ví snad už od převratu a už tenkrát začala na historii pilně pracovat.
Takže až vstanou noví bojovníci,dočkáme se světlých zítřků.Přes spáleniště,krok za krokem,historií neochvějně v dál.
Jednoho dne se probudí i spící Blaničtí proletáři.
26. 06. 2008 | 10:19

Vlastimil Copko napsal(a):

Penzijní reforma - alternativní návrh.

Parlamentní politické strany se stále nemohou dohodnout na kompromisním řešení penzijní reformy. Situace se s časem nelepší, ale naopak se spíše zhoršuje.

Už před několika lety jsem vypracoval alternativní návrh penzijní reformy, který by nyní mohl být tím dlouho hledaným kompromisem. V tomto textu se však mohu jen velmi stručně zmínit jen o některých problémech kolem penzijní reformy, a proto se odkazuji na úplný text mého alternativního návrhu, který je přístupný na webové stránce http://www.penzijni-reforma...

Spoření na důchod má smysl jen tehdy, pokud je garantováno, že po dlouhodobém spoření, (řádově desítky let) se úspory neznehodnotí inflací, kdy by reálná kupní síla těchto úspor mohla být, v době jejich čerpání, velmi malá.

Dále je nutné garantovat, aby nedošlo k znehodnocení těchto úspor kriminální činností.

Tyto dva „pilíře“ nemůže zajistit žádná soukromá společnost, ale jen stát, a proto pokud chceme mít opravdu fungující a důvěryhodný penzijní systém, musí být tyto dvě základní a klíčové podmínky garantovány státem.

Podle mého názoru, by v penzijním systému u starobních penzí neměly být žádné prvky solidarity. Nepovažuji za spravedlivé, aby pracovníci, kteří mají vyšší příjmy dotovali ty, kteří mají příjmy nízké. Také není morální, aby ti, kteří skoro celý produktivní život často svojí poctivou prací přispívali do penzijního systému a při předčasném úmrtí se penze ani nedočkali, tak dotovali třeba i lajdáky, kteří se naopak dožijí vysokého věku, což je pak zase na úkor finančních příjmů pro pozůstalé. Na principu solidarity by měly stále zůstat penze invalidní a sirotčí.

Stát za to, že by garantoval tyto dva klíčové pilíře mého návrhu, tj. zachování reálné kupní síly úspor na starobní penze každoroční valorizací o inflaci a dále ochranu před kriminálním znehodnocení úspor, tak za to by si stát, pokud by to finanční situace (ČNDS) dovolovala, mohl peníze půjčovat za velmi přísných podmínek i do státního rozpočtu. Spoření občanů do soukromých penzijních fondů považuji z dlouhodobého hlediska za velmi rizikové, zvláště pak v případě transformující se ekonomiky a i s ohledem na celkovou nejistotu, která stále ještě přetrvává v našem finančním sektoru.

O tom, jaké skutečné záměry mají penzijní fondy, píše Vladimír Bezděk (bývalý předseda expertní komise všech parlamentních stran pro penzijní reformu) ve svém článku: „Když si penzijní kapr napouští rybník“, zveřejněném v Hospodářských novinách dne 2.7.2007, (lze vyhledat na internetu). Tento článek velmi pěkně vystihuje současnou situaci kolem penzijních fondů, na kterou také i já kriticky poukazuji ve svém alternativním návrhu penzijní reformy.

Poučme se z chyb slovenské penzijní reformy. Nedovolme, aby důchodovou reformu vzaly do rukou penzijní fondy, protože konečné rozhodnutí by mělo být jen na nás, občanech!

Protože jde zatím jen o hledání co možná nejlepšího řešení tohoto aktuálního problému, chtěl bych tímto svým textem informovat o tom, že také existuje i alternativní návrh oproti návrhům parlamentních stran, a to zejména proto, aby se mohla rozvinout i veřejná diskuse o tomto mém návrhu, protože jen veřejná diskuse může ukázat, jakou penzijní reformu by si občané skutečně přáli.

Důchodová reforma prosazovaná ODS není ve prospěch občanů, protože hájí jen zájmy penzijních fondů.
26. 06. 2008 | 14:00

Johny napsal(a):

Ježiš, to je jak s malym: vy jste prohráli volby, ODS je vyhrála a vy byste furt chtěli nějakou shodu! Když jste byli u vlády vy, tak jste o vašich zvěrstvech (a že jich bylo) taky s nikym neradili!
26. 06. 2008 | 20:13

Henry napsal(a):

Škromachovsky zmatené a blábolivé. Mimochodem co jsou "parametrické změny důchodového systému"?
26. 06. 2008 | 21:06

Radek 71 napsal(a):

Pro Johny
V tom je právě zakopaný pes,pokud se nikdy neshodou,tak každá nová vláda všechno změní a my budeme v průšvihu pořád.Nechci, aby se měnily zákony s každou vládou.A to půjde jen tak,když se pod to podepíšou všichni.No a s tím vítězstvím ODS to právě taky není zase tak křišťálové.Bez přeběhlíků by neprosadili jediný zákon.V téhle zemi je ideální stav pro korupci ,protože se pomoci korupce vládne. Nevím jestli to ČSSD dělala také,ale momentálně je jisté,že korupce tu vládne.Proč si myslíš,že v takové situaci přežije to co nedohodnou společně více než 4 roky. Takže promiň,ale názory jako malý máš ty a k ničemu nevedou.
26. 06. 2008 | 21:39

ok napsal(a):

Osmileté "vládnutí" ČSSD ukázalo, že naši socialisti nejsou moderní středolevicovou stranou a nejsou schopni vyrovnat se s problémy globalizovaného světa 21. století. Co jim jde je pouze nekonstruktivní kritika a nulová tolerance. Jsou jako komunisti, pokud nejsou u moci. Jejich heslo - "čím hůře, tím lépe".
26. 06. 2008 | 21:47

Peterson napsal(a):

radek 71 výborný článek nad kterým by se měli všichni zamyslet.Mluvíte mi přímo z duše.Takhle to tu bude vypadat.Pokud vyhrají socialisti volby všechno zruší(nelze se jim divit)a budeme zase na začátku.
27. 06. 2008 | 06:07

Smetac napsal(a):

Vy si z nás soudruhu Škromachu děláte srandu a nehorázně lžete. Nebyla to náhodou vaše ČSSD, která nebyla o důchodové reformě ochotna jednat? Nestydíte se takhle demagogicky argumentovat?
27. 06. 2008 | 09:36

Smetac napsal(a):

Pro Radek71, Peterson a další. Je to tak dojemné chudinkové moji. Do pětašedesáti se nedá pracovat. Alespoň u nás ne. Že to jde všude jinde (někde dokonce i do 67, což mimo jiné schválila i německá vláda za přispění německé sociální demokracie) to vás nezajímá.
27. 06. 2008 | 09:49

david r napsal(a):

TO SMETAC:
Jistě ,ale za stejných, ne-li větších nepokojů,než u nás.Vtip je v tom jak přemýšlíš.Dost hloupě.Já neříkám,že to není možné schválit,říkám,že to není možné splnit.To se ukáže,až mi předvedeš toho 67 letého zedníka jak maká na lešení v 30 stupňových vedrech apod.Schválit jde všechno i nesmysl.Měl bys jsi kromě toho,že něco přečteš ,ještě trochu přemýšlet.Nevím ,kolik máš let,jestli máš rodiče,jestli a jako co pracují,jak se při tom cítí.Jedno je jisté,že to co se tady dnes schvaluje se ukáže jako totální blbost,až za 10-15 let.Promiň ale jako chudinka tady působíš spíše ty,protože s tím přemýšlení na tom nejsi nejlíp už teď co teprve v 65....
27. 06. 2008 | 12:47

Smetac napsal(a):

To david r:
Možná, že jsem chudinka. To nechme stranou. Faktem je, že ve všech západoevropských zemích (s vyjímkou Francie) se chodí a chodilo do důchodu v 65 letech. V Německu schválil tento rok parlament 67 let jako hranici odchodu do důchodu. Postupně ovšem. Přesto, že žiju v Německu, jsem žádné nepokoje nezaznamenal. Ne, že by lidi nenadávali. To nadávají, včetně mě. Protože já patřím do ročníku, který bude jako první sloužit do 67. Když je to možné všude jinde (do 65), proč není možné u nás? Asi jsou u nás větší chudinkové než v Německu, Španělsku nebo Řecku.
27. 06. 2008 | 13:37

david r napsal(a):

TO SMETAC:
Možná ,že nejsi chudinka,nechci nikoho urážet.Proč ale nepoužíváš selský rozum.Pracoval jsi někdy manuálně?Máš nějaké zdravotní problémy?Kolik je ti let?Podle toho co píšeš budeš dost mladý na to ,aby jsi měl pocit,že budeš s prací do 67 mít nějaký problém.Navíc je to samozřejmě nesmysl v tom,že pokud by řešení těchto problémů bylo jen zvyšování věku odchodu do důchodu,nezastaví se to ani na 76.Kolik by jsi bral jako adekvátní,aby se už věk nezvyšoval?Já mám 35 let,takže se cítím při síle,ale vidím kolem sebe lidi se kterými pracuji,jak jim dělá problém pohybovat se, protože mají opotřebované klouby,jiní mají za sebou infarkt.Takový je většinou zdravotní stav lidí ve věku kolem 60 let.Ti se modlí,ať si užijí alespoň pár let v důchodu.Prostě to není možné,s tím neuděláš nic Ty ,ani naši politici.I kdyby jsi vydržel do 67 ,bude tvé pracovní tempo takové,že budeš naprosto neefektivní zaměstnanec.To ,že žiješ v Německu je možné,ale je s podivem,že ti utekly demonstrace zhruba na přelomu léta a podzimu 2007.Byly zaměřeny právě proti těmto krokům.Právě odtud jsem použil ten příměr se zedníkem.Skoro jsem citoval přesně to co říkali demonstrující.U nás to bylo v rozhlase i v TV.Škoda,že si takto nebudeme asi psát,až ti bude těch 67.Možná by stačilo i těch 60.Jsem přesvědčen,že budeš mít poněkud jiný názor.Pokud se živíš duševní činností,je možné,že to vydržíš.Přece jen budeš moci sedět v klimatizované místnosti.Ale i duševní činnost již nebude příliš konkurence schopna s mladšími kolegy a ukáže se jak budeš pro firmu dostatečně pružný.No a co se týká těch zahraničních důchodců,jejich životní úroveň je vyšší a mohou si dopřát více možností odpočinku a hlavně mohou si tak na důchod více spořit,takže většina z nich do důchodu odchází dřív.U nás již nyní jsou ceny jako v Německu,ale platy třetinové.
27. 06. 2008 | 21:04

david r napsal(a):

TO SMETAC:
Ještě promiň malý dodatek.je až s podivem,jak se někteří pro podporu argumentů obracejí na západ od nás.Když se ale začne mluvit o zdravotnických poplatcích,cenách potravin,automobilů,energií v poměru ke mzdám,najednou je ticho.A neříkej,že nejdříve si na to musíme vydělat.To je nesmysl.Pokud neefektivně funguje státní aparát jdou miliardy jinde než jen na sociální a zdravotní služby.My s mnohem menším procentem z hdp zajišťujeme plošně zdravotní péči dostupnou všem.Jenomže tady je ráj pro podvody s daněmi,tunely apod.A to bude asi rozdíl oproti západu.
27. 06. 2008 | 21:14

Smetac napsal(a):

To david r:
To vše, co píšeš je možná pravda. Možná. Nejsem expert na důchodovou reformu ani lékař. To, že půjdu do důchodu v 67 nechme také stranou i to, že bych si radši už od 60 (nebo hnedválel šunky. To, že se téměř všude v západní Evropě chodí a chodilo do důchodu v 65 prostě nelze oddiskutovat. Vysvětli mi tedy, proč lidé v západní evropě (včetně zedníků) vydrží pracovat do 65 zatímco v Čechách to podle tebe prostě nejde. To mi nejde do hlavy a z toho jsem si utahoval. Mimochodem do důchodu lze v Německu odejít nejdříve v 63 s tím, že dostaneš jed 60% důchodu. Proto neznám nikoho kdo by to udělal.
27. 06. 2008 | 23:24

Blue Jay napsal(a):

Lide jako Saliven jsou srandovni,

Zda se ze clenstvim v CSSD ziskal schopnost chapat vze oranzove. Kdyz nekdo z papalasu CSSD prohlasi ze zeme je placata, tak se takovej Saliven muze pretrhnout aby dokazal ze je to pravda. Docela komicke, ale hlavne smutne.
28. 06. 2008 | 11:13

Peterson napsal(a):

smetac lidem jako jste Vy nestojí za to odpovídat.jestli děláte v Německu budiš Vám přáno aprobůh už tam zůstante..Naše republika i národ na tom jen vydělá.Komu není s hůry dáno ten je blbej a to přesně sedí na Vás
28. 06. 2008 | 11:52

Smetac napsal(a):

Tak pravil Peterson. Když dojdou argumenty přijdou urážky. Jen tak dál soudruhu. Možná to dotáhnete i do uličního výboru.
28. 06. 2008 | 14:35

Peterson napsal(a):

Já nepotřebuji stranu ani pouliční výbor blbečku.Mě stačí jednou za rok prodat chmel a to mi stačí.
28. 06. 2008 | 14:40

Smetac napsal(a):

Tak ho prodej, ty vole, a nepleť se do diskuse, když nechceš diskutovat, ale urážet. Zatím jsem od tebe nezaznamenal jediný argument, samé urážky. To jsi toho chmele asi víc zkonzumoval než prodal. Nebo jsi takový netáhlo od přírody?
28. 06. 2008 | 15:19

david r napsal(a):

TO SMETAC:
Abych se přiznal,tak nevím jak to v té západní Evropě dělají.Já jenom hodnotím objektivně,alespoň si to myslím,zdravotní stav zaměstnanců v České republice.A podle vyjádření lékařů,zhoršuje se dokonce zdravotní stav mladých lidí.Přibývá degenerativních onemocnění ,alergií a podobně.Myslím,že je taky problém v neschopnosti empatického uvažování.Mám z tebe trochu pocit,promiň jestli se pletu,že si myslíš o lidech kteří by chtěli do důchodu v 63 letech,že si chtějí válet šunky.Oni jsou prostě unaveni a mají různé zdravotní problémy.Vidí kolem sebe lidi, kteří umřeli v 60.Celý život třeba makají a mají pocit,že by měli nárok alespoň na pár let klidu,než to zabalí.Nevím jak je možné,že zedníci v Německu to zvládají.Podle informací,které jsem si vyhledal,tak těch 65 letých ,pracuje velmi málo.Většinou odcházejí do důchodu dříve a žijí z penzijních fondů.TŘEBA TENTO TEXT: Evropané stárnou

Obyvatelstvo v Evropě je nejstarší na světě, počet penzistů rok od roku roste, vždyť každý šestý občan Evropské unie je starší 65 let. Nejvíce obyvatel starších 65 let žije v Itálii (18,2 %), v Německu (17,5 %) a v Řecku (17,3 %).

Přičteme-li k občanům starším 65 let (pracuje jich již jen velmi málo) občany, kteří odchází do důchodu před dovršením důchodové hranice (na tzv. předčasné důchody), vdovce či vdovy a občany pobírající invalidní penzi, tak zjistíme, že státy EU musí vyplácet penzi každému pátému občanovi, což státní rozpočty nesmírně zatěžuje

NEBO TŘEBA ZDE TENTO TEXT:

Předčasné důchody
Mnoho Evropanů však nechce a nemůže vykonávat svoji práci až do státem stanoveného důchodového věku (ve většině členských zemí EU je 65 let), a proto raději odchází do penze dříve i za cenu nižší státní penze a využívá tak možnosti čerpání tzv. předčasného důchodu. Využít možnosti odejít na předčasný důchod nemohou pouze občané Irska, Malty, Nizozemí, a Velké Británie – kde není tato možnost upravena zákonem..

Pokud budeš hledat najdeš toho na internetu spousty.Jenomže občané těchto zemí mají příjmy,které jim při troše zodpovědnosti umožňují na důchod spořit.Bavíme se tak trochu dokola.Ty si myslíš,že můžeš podávat plnohodnotný výkon v 65,já myslím,že ne.Politici vidí řeč čísel,chybí prachy,tak ty co by už za normálních okolností nedělali ,pošlou do práce.Proč myslíš,že se hovoří o prodlužování ,protože to kdysi bylo kratší.Protože kdysi se určil ten věk hlavně podle fyzických schopností člověka.Teď se prodlužuje kvůli prachům.
Prostě pravda je podle mne taková,že se předpokládá ,že mnoho lidí zemře dříve než ten důchod nastoupí a nebudou odčerpávat peníze.Jenomže to nemůžou říct naplno.Věř mi,že každý politik,jakmile se nebude cítit na to aby pracoval se vším sekne a bude si užívat našetřených peněz.Ještě taková malá rad,zkus se víc než na ekonomiku zaměřit na zdravovědu.Tam máš jasnou statistiku.Potom si sám odpověz.Kdyby jsi řekl,je to blbost dělat tak dlouho ve většině manuálních povoláních nedá,ale jinak to nejde z finančních důvodů,tak by to bylo OK.Jenomže to že klesla porodnost,že mizí prachy z rozpočtu často někam na soukromé účty je vina politiků.S tím my nic neuděláme.Platíme pokuty mezinárodních arbitráží a dá se pokračovat do nekonečna.Nepřeji ti nic zlého,ale možná na svých blízkých brzy poznáš,že mít nemoc,která tě omezuje může přijít dříve než v 60 natož 65....
28. 06. 2008 | 20:49

Honza999 napsal(a):

Ivan Hochman

mohl byste mi zde napsat, kolikrát a jakým způsobem Vám komunisti zkřivili nějaký ten vlas na hlavě??

Jinými slovy - kolik máte za totáče odsezeno za protistátní činnost??
28. 06. 2008 | 22:32

Peterson napsal(a):

V české republice je dávno předepsán odchod do důchodu v 63 letech což nastane v roce 2013.V západních zemích se v průměru běžně dožívají o 6 let více než v české republice.Dnes se má chodit do důchodu v 62 na západě v 65 letech.Z toho plyne že již v dnešní době si užívají na západě v důchodu o 2 roky více než lidé v české republice.Německo a Francie má předepsaný odchod v 65 letech.Skutečnost je ovšem taková že skutečný průměrný odchod do důchodu je v těchto zemích 60,4let.Pokud u nás v české republice máme nyní předepsáno 62 let a nejvíce lidí chodí mezi 55 a65 lety do důchodu tak jsme na tom vlastně stejně jako němci a francouzi.
29. 06. 2008 | 11:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Nemohl pane - vám ne.Ivan.
29. 06. 2008 | 12:18

Ivan Hochmann napsal(a):

To david r:

Podepisuji se pod vaše příspěvky naprosto bezvýhradně.Také proto,že mohu doložit vše napsané svým vlastním příběhem.

Ivan.
29. 06. 2008 | 12:32

Smetac napsal(a):

To David r:
Já s tebou v podstatě ve většině bodů nemohu nesouhlasit. Alespoň co se lidského pohledu na věc týče. Z pohledu čísel to ale vše dostává další dimenzi. Mohu si říci, ten pracoval 60 let hodně a tvrdě, ten si zaslouží odpočinek. Pokud na to je proč ne? Problém je, že za pár let na to nebude. Bude čím dál více důchodců a čím dál méně pracujících, kteří do společného důchodového fondu přispívají. Když se tento problém nebude hned řešit, tak se za pár let celý systém sesype. Hranice odchodu do důchodu není nic jiného určitá forma výběru. Jeden se ho nedočká a druhý si ho může vychutnávat i 20-30 let. S tím nic neuděláš. Stejně tak málo uděláš s faktem, že se tato hranice bude i nadále posunovat. Průměrný věk stoupá a lidí se rodí buď stejně nebo méně. Můžeme být soucitní k našim starším spoluobčanům a nedělat žádné reformy. Za pár let budeme ale žebrákem mezi ostatními evropskými státy, které problém pochopili a nepopulární reformy protlačili.
29. 06. 2008 | 17:49

Smetac napsal(a):

To Peterson:
Když už z tebe konečně vypadnou nějaké argumenty tak vycházejí většinou z naprosto nekorektních informací.
V Německu se chodí do důchodu v 65. Ve Francii v 60. V Německu můžeš jít do předčasného důchodu nejříve v 63 letech za předpokladu, že se smíříš s 60% vyměřeného důchodu. S tím se ale většina nesmíří. Tvé informace, že se skutečný průměrný odchod do důchodu v 60,4 letech je tedy naprostý nesmysl a nevím jak jsi k tomu číslu došel. Pravděpodobně jsi do těch počtů zahrnul i soukromé podnikatele, kteří ale od jisté výšky výdělku nejsou nuceni přispívat do společného sociálního fondu. Ti si většinou platí soukromé penzijní pojištění a jdou do důchodu tehdy, kdy se jim zachce a spočítají si, že z výnosů ze soukromého pojištění vyžijí. Takto můžou jít do důchodu třeba ve 40. Od státu ovšem dostanou i v 65 velký kulový. Tyhle lidi samozřejmě nelze do našich počtů zahrnout.
29. 06. 2008 | 18:17

david r napsal(a):

TO SMETAC:
Díky za ochotu seriozně diskutovat a já pro změnu plně chápu Tvé argumenty z hlediska peněz.Máš i naprostou pravdu,že je nutná reforma.Já jenom nevím jestli prodlužování věku odchodu do důchodu lze nazvat reformou.Myslím si,že pokud chceme lidskou společnost nazývat tímto honosným názvem,musíme ten výraz naplnit.Nemůže nás uspokojit,že jeden bude celý život dřít a než si užije odpočinku ,tak zemře a druhý všechno vyhraje.Na tom možná stojí a padá všechna neochota podřizovat se zákonům a nutnostem nepopulárních kroků.Umím si představit,že bych dokonce podpořil prodloužení hranice odchodu do důchodu,kdybych věděl,že všichni lidé, pokud budou celý život pracovat,budou mít šanci si naspořit na pár let důchodového věku.Jenomže politici jako by dávali signály ,že s něčím takovým nemáme počítat. Ne nemyslím ,že to není nemožné.Zavést v zemi pořádek.Aby se neplýtvalo s penězi v korupčních kauzách,....No když to tak po sobě čtu ,vím jak mi odpovíš nebo alespoň,jak bych sobě odpověděl já.Že jsem idealista,že některé věci byly,jsou a budou...,že něco takového hlásali komunisti a všichni víme jak to dopadlo..Asi to tak bude,proč se ale potom divit,že lidé projevují nesouhlas?Popravdě ,mám dva malé syny,ale ne zase tak malé, aby už něco nechápali.A já nevím jak je mám vůbec vychovat,mám jim říkat ,že musí pod sebe za každých okolností a jakýmkoliv způsobem nahrabat co nejvíce peněz,protože na stáří mu to bude chybět?To mně asi brzo oškubou o úspory a když uvidí příležitost,tak i každého koho potkají. :)
Jinými slovy,pokud mi stát naznačuje,že to není spravedlivé,ale já s tím nic neudělám,jak má stát drzost chtít po mně ,abych se choval podle pravidel.Nezbude mi než uplatnit pradávný pud sebezáchovy a udělat vše pro to ,abych se zajistil.Taková společnost je ale ubohá a v lidech musí zákonitě vyvolávat touhu po něčem jiném a vznikají tím nebezpečné myšlenky.Jo jsou to tlachy ,jenomže já popravdě nevím co udělat s tím ,aby byla třeba ta důchodová reforma spravedlivější.Domníval jsem se,že když volíme a nadprůměrně platíme politiky,že spravedlivé řešení najdou.Jenomže z jejich řešení je vždy cítit jiný zájem než to řešení hledat.Abych to nějak ukončil ,asi čas ukáže kterým směrem to všechno půjde.Moc by mně ale zajímalo,až budeš mít o nějaký ten rok více a budeš mít děti ,jestli budeš schopen oddělit finance od morálky,nebo budeš uvažovat o tom jak to dát dohromady.Takže si zapamatuj své chat. jméno a zhodnotíme situaci....:) Ať se vede.Čus
29. 06. 2008 | 19:27

david r napsal(a):

TO IVAN HOCHMANN.
Děkuji snažím se napsat to,co si fakt myslím.
29. 06. 2008 | 19:37

Smetac napsal(a):

To David r:
Asi by to nebylo tak jednoduché implementovat do důchodovém systému nějakou formu spravedlnosti. Příroda prostě přeje spíše těm zdravým a silným jedincům. To, že by bylo více peněz na vše, nejen na důchody, kdyby nebylo korupce a zlodějiny v politice, to je téma na jinou diskusi. Mimochodem je mi 54 a mám tři děti takže už taky nejsem žádný mladík. Měj se hezky a zase někdy ahoj.
29. 06. 2008 | 20:57

Honza999 napsal(a):

Ivan Hochman

Pak je mi to jasno - poturčenec horší Turka..

Jakou nomenklaturní funkci jste za totáče zastával, to zde na sebe také asi neprozradíte...
30. 06. 2008 | 01:10

david r napsal(a):

TO SMETAC:

:):):) Tak to se mi fakt povedlo s tím odhadem věku,no což nikdo není dokonalý....Zdravím
30. 06. 2008 | 10:31

jakub napsal(a):

pane škromachu, pokud odmítáte vůbec uznat, že vaše strana (nejde jenom o vás, moje výtky směřovaly k celé čssd) někdy slibovala nesplnitelné, tak se nemáme o čem bavit. jen tak ze zvědavosti jsem trochu zagůglil a stačilo zadat heslo "nesplněné sliby čssd" a hned bylo z čeho vybírat. zkuste to někdy taky. nemá smysl to tady všechno rozebírat. můj a váš pohled na svět se podle všecho liší velmi, anebo se možná vůbec nedíváme na stejný svět. pár let zpátky jsem narazil na citát, že strany nevyhrávají volby aby uskutečnily svůj program, ale sepisují program aby vyhráli volby. dělají to všichni, a občas to i někdo z politiků přizná. jestli tvrdíte, že to není pravda, tak jste lhář.
-
asi jste někdy slyšel o tzv. 50ti nesplněných slibech čssd. svého času to sepsala ods. je fakt, že je to zase tendenční směrem doprava, ale i kdyby z toho byl pravda jen polovina, tak to stačí. docela jsem se pobavil hlavně u blábolu jakým byla jakási čssd navržená dotace 70 000 kč na nové auto. tohle nemělo šanci projít a taky jste to pak sami zametli (díkybohu), ale je to příklad toho, jak čssd dovede slibovat hory doly. můžete namítnout, že to nebyl váš návrh a já to beru. ale i toto je politika strany kterou reprezentujete. nebo třeba porodné. počítali jste někdy polik by to stálo? jsem si naprosto jistý, že i kdyby jste volby vyhráli vy, tak to zrušíte jako první. jako volební návnada na voliče to zabralo tak co....a pak to lidem nějak rozumně vysvětlíme..situace je zlá..musí se šetřit atd..
-
pro mě je čssd naprosto nevěrohodná sběř. často uvádíte jak za vaší vlády ekonomika rostla. to je věc úhlu pohledu. podle mě to bylo spíš vám navzdory. vzhledem k tomu jaká byla situace v evropě a jak rostly státy kolem nás, vám to nemohlo dát moc práce. prostě jsme se vezli na vlně. co vám vytýkám já je fakt, že jste tuhle republiku neskutečným způsobem zadlužili na roku dopředu. jaký byl důvod stále se zvyšujících schodků rozpočtu i v době kdy ekonomika rostla jak nikdy předtím? to jste nikdy neslyšel o principu, že v útlumu stát ekonomiku podpoří např. vládními výdaji (i za cenu dluhu), ale pak se to zase musí někde vyrovnat (ideálně v období růstu). těžko ale tuhle úvahu čekat od strany jejíž předseda byl schopen v televizi pronést památnou větu: "to že máme dluhy ještě neznamená, že je musíme splácet." (matně si pamatuju, že to padlo v nějakých otázkách v. moravece před lety.) to je revoluční přístup, zkusím to navrhnout své bance. jen se bojím aby mě nehnali dlouhým bičem až na konec ulice.
30. 06. 2008 | 19:24

jakub napsal(a):

-
ono se schodkem se vládne lépe, lid to má rád (prachy chce každý..taky bych je chtěl) a hlavně se na to rychle zvykne. ale zpátky k populismu - čssd (i prostřednictvím vás) tvrdí, že důchodová reforma není nutná/není nutná teď/stačí jen drobné úpravy blá blá blá. toto podle vás není populismus a slibování nesplnitelného? vy vážně věříte, že pokud nedojde k zásadní změně penzijního systému (např. povinné osobní účty), že se to celé nesesype? s tím jak se vyvíjí demografické složení populace? vážně tomu věříte? buď je to naivita nebo hloupost. vy (čssd) znáte univerzální lék a to jsou daně. a tady se zase ukazuje základní rys vaší (opět ne váš osobně, ale i vy jste členem a tedy nesete odpovědnost) politiky. zrovna v daňové oblasti je příkladem kampaň ods minus. ne že byste sami něco navrhli, ale jako první věc zaútočíte na nejnižsí pudy a vylepíte plakáty s nápisy jak ta zlá ods nejvíce sníží daně bohatým. když jsem ten billboard viděl poprvé, tak jsem nevěřil svým očím. něco tak ubohého už tu dlouho nebylo. "podívejte na to, oni udělali tamto a tamti bohatí vykořisťovatelé na tom vydělají." na lidi to působilo, ale vážně si myslíte, že tahle rétorika třídního boje patří do naší doby. oni ti zlí bohatí platí už tak velmi vysoké daně, ale hlavně to nejsou nepřátelé....proboha vždyť velkou část čr tihle bohatí živí - tím že nás (i já k nim patřím) zamětnávají. co se daňové politiky doporučuju tento článek - http://necyklopedie.wikia.c... - psáno je to humornou formou, ale hlavní myšlenka je vážná, seriózní a pravdivá. zkuste to přečíst a třeba se taky něco nového dozvíte. co se ubohosti týče byl zmíněný plakát překonám až nedávno panem ráthem. jeho podpora stávky prosazovaná vedením sdružení dárců krve je čirý hyenismus. řekl něco jako - i toto je vaše reforma ods..... tohle může říct jen ubožák. a ten je taky z vaší strany.
-
ale na druhou stranu chápu, že je jednodušší využít závisti a založit kampaň na něčem tak zoufalém jako byly ty plakáty ods minus. z mého pohledu prostě nanebízíte řešení, jen kopete kolem sebe a slibujete co všechno zrušíte až zase budete u vesla. a tohle je taky problém čr - politika se tu vede stylem od svodidla ke svodidlu. lidem to tu plánování do budoucna moc neulehčuje.
-
co dodat na závěr. mějte se pěkně ale zůstaňte v opozici. sluší vám to tam a vládnutí nechte na těch, kteří mají odvahu dělat i nepopulární kroky.
30. 06. 2008 | 19:25

Jakr napsal(a):

Pane Škromachu! Na vaše pindy nelze říct nic jiného, než parafrázovat vaše slova z dnešních TV zpráv a slova vašeho guru Paroubka: Když pijete, tak nechoďte na sluníčko! Pohled na úžeh ožralého magora opravdu není nic pěkného. To je zřejmé.
10. 07. 2008 | 22:07

rýpal napsal(a):

Čekáme na další článek pane Škromach, všichni kolegové se už k volbám vyjádřili. Ne bo ne? práskně te nám někoho, třeba v dalším článku, na který se těšíme. Vaši čtenáři... dovoluji si použít množné číslo, protože věřím, že v tom očekávání vašich myšlenek nejsem sám.
07. 11. 2008 | 19:59

Louis Vuitton napsal(a):

Vláda se chystá dotáhnout do konce parametrické změny důchodového systému. Ministr Nečas říká, že když neprojdou tyto "reformní" změny, nemá smysl, aby tato koalice pokračovala. V tom případě je dobré, aby neprošly. Je to výzva pro nespokojené poslance stran vládní koalice. Mají možnost hodit vládě rukavici aniž by hlasovali o její nedůvěře.
04. 07. 2009 | 05:31

Dalimil napsal(a):

Pane Ivane musím reagovat na váš příspěvek pro Karla ! Jste perla zdejších blogů a páni editoři mají s vás určitě radost ! (neni to myšleno ironicky!!!)Ano máte pravdu dostali jsme jako národ v 89 r.realizovat tu vysněnou demokracii ale takhle mizerně jsme se všichni předvedli !Je to fakt ostuda jak mraky!!!Jenže pane Ivane co jsme mohli chtít po lidu tehle země který byl tak drasticky po celou tu neštastnou socéru převychováván ? Stráta svého názoru a hrdosti v zájmu své vlastní rodiny musela zákonitě následovat !Za vše se musí v životě jednou zaplatit! Ale bič na lidi pane to snad neni nutné ! Až odejdou se světa ty jejich KSČ kádrové rezervy tak doufám že snad se pak najde řešení abychom již konečně jako národ dosáhli svého ! Přeji stálé zdraví Dalimil.
13. 08. 2009 | 10:25

Dalimil napsal(a):

PS:Prominte přehlédl jsem ! Doplním tímto do svého příspěvku slova krásnou šanci!!!Omlouvám se Dali.
13. 08. 2009 | 10:32

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 07:11

adsfasdf napsal(a):

<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Short</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/...">UGG Classic Tall</a>
<a href="http://www.christianloubout...">yves saint laurent</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/">replica handbags</a>
<a href="http://www.bootsluxury.com/">ugg boots</a>
<a href="http://www.handbagcom.com/l...">loewe handbags</a>
<a href="http://www.christianloubout...">christian louboutin</a>
<a href="http://www.christianloubout...">jimmy choo shoes</a>
09. 09. 2009 | 08:32

bailey button boots napsal(a):

The important thing in bailey button boots life is to have a great ugg knightsbridge sale aim , and the ugg classic cardy determination to attain it.The man with a new ugg classic mini idea is a crank until the ugg classic tall sale idea succeeds . The only uggs classic crochet limit to our ugg lo pro button boots realization of tomorrow will be our nightfall ugg boots doubts of ugg rainier boots today . When an ugg sundance boots end is lawful and obligatory, the indispensable ugg ultra boots means to is are also lawful and obligatory .Genius only means hard-working all one's life . http://www.officialugg.co.uk/
15. 11. 2009 | 06:04

ugg australia knightsbridge napsal(a):

It's gotten downright tough to sell a ugg australia knightsbridge sole these days. For years, the ugg knightsbridge sales uxury footwear market was buoyed by that paean of classic cardy grey single-girl consumerism, "Sex and the City." Copycat Carries made household names of ugg boots cardy boutique brands like Manolo Blahnik and Jimmy Choo, and no heels — or prices — were too high. Of course, now we're suffering a financial hangover worse than the ugg nightfall after-effects of any number of Cosmos. http://www.hideboots.com/
25. 11. 2009 | 03:29

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:13

montblanc watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 09:50

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 09:52

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 06:58

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 07:03

iPod to Mac Transfer napsal(a):

know more about it. Great article. thanks.
14. 03. 2010 | 01:50

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 01:36

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 07:05

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 05:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy