Utajená vláda

07. 04. 2007 | 15:42
Přečteno 13837 krát
Slyším z prava z leva o reformách, které jsou neodvratitelné. Každý hovoří o něčem. Zasvěcené komentáře říkají, že to bude hodně tvrdé. Vládní činitelé zase, jak na reformě všichni vyděláme a ještě se naplní státní pokladna. Takže možná i přebytek veřejnéch peněz nás potká.

Jen se nějak nemohu dopátrat o čem se to vlastně všichni tak zasvěceně bavíme. Proč? Vláda Mirka Topolánka materál k reformě dala do režimu vyhrazeného, který je neveřejný. Tedy nedostupný pro občany, včetně zastupitelů. Měl bych se podivit. Ale proč? Vždyť stejně tak postupovala ODS a Mirek Topolánek již před volbami 2006. Mirkovo: "Nesmíme říkat, co uděláme, oni by nás nevolili," se jen opakuje. Proč to ale nevadí KDU a Zeleným? To už je otázka, která by si zasloužila hlubší odpověď.

Čeho se tedy Topolánkova vláda, Čunkovi a Bursíkovi ministři tak bojí! To bylo řečí před volbami o otevřené politice!

Pane Bursíku, co Vy na to? Zazelenáte se konečně? PET lahvemi to nezachráníte!
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel napsal(a):

Nezezelenají. Ale někteří už hnědnou.
07. 04. 2007 | 15:55

via napsal(a):

Taky si pamatuji Mirka jak žvanil na kongresu strany něco o čisté slušné férové politice pokud bude předsedou. No zatím jen kope do aut, ukazuje fakáče, vyhrožuje zabitím a jakýmsi dnem pomsty nebo snad dnem zůčtování. Inu co nám pražáci zvolili, to máme.
07. 04. 2007 | 16:05

Alfonz napsal(a):

Prazaci je 1 million v CZ mame 10 million takze v praze problem nevidim.
07. 04. 2007 | 16:12

Pravil napsal(a):

ODS slibovala značné zjednodušení daní. Prý bude stačit jeden formulář A4. Dnes je vidět, že je to paskvil, nemluvě o řadě odpočitatelných položek.
ODS měla říci před volbami jasně, že důchodcům žádný 1 000 Kč nedá. Dále měla říci, že si citelně přilepší tzv. úspěšní (dle Kalouska-úspěšní jsou lékaři, učitelé, dělníci ale neoplývají vysokými příjmy) a zbytek doplatí na zvýšení DPH z 5 na 9 %. Tady bych chtěl upozornit na ekologické daně, teplo, teplou vodu. Veškeré vysoké investice do zateplení domů, nová okna atd. vynulují daně. Kromě toho jde o potraviny, jízdné, knihy, vodu atd.
07. 04. 2007 | 17:05

Erbin napsal(a):

Zdenku, nechápu čemu se divíte. Vždyť Vám nemusí vůbec vadit jestli je to veřejné nebo utajené nebo úplně jiné. Podle prohlášení pana Paroubka je už dnes jisté, že stejně s ničím nesouhlasíte, nic neodhlasujete, nic nepodpoříte a vytváříte jakýsi protinávrh.
07. 04. 2007 | 17:09

luckhap napsal(a):

Dobře víte Škromachu, tak jako my všichni, o čem je řeč. Vaši 8-mi letou totální neshospodárnost musí teď někdo napravovat. Vy socani upžednostňujete sociální politiku a výdaje před promyšlenou hospodářskou politikou - tedy jak na ty výdaje vydělat. A to je vaše největší slabost, na kterou doplatíte vždy vy a bohužel doplácíme my všichni!!!!!
07. 04. 2007 | 17:18

Sára napsal(a):

Dodnes mi zní v uších plamenné Škromachovy výkřiky (v TV pořadu s M.Jílkovou v roce 1996 nebo 1997) jak socdemáci vyberou miliardu nezaplacených daní, protože oni to umí a všichni se budeme mít dobře a bratrsky. Nevybrali vůbec nic, naopak dluhy stíhaly další dluhy, to je výsledek. Ale správny socdemák přece nedělá dluhy, on má přece sociální cítění, tak proč ožebračil i příští generaci. Zkrátka "po nás potopa", hlavně když budu mít aspoň chvilku TU MOC (Jak chutná moc? Z Ratha ta touha přímo kape), o to přece výhradně jde.
07. 04. 2007 | 17:20

lokris napsal(a):

Jakápak výzva ZŠ na adresu Zelených! Byl to on, kdo v době sestavování jednobarevné vlády ODS požadoval především, aby v takové vládě nebyl žádný "zakuklený" lidovec nebo zelený. Jeho kolega Paroubek chtěl Zelené přímo zničit vytvořením jakési levé platformy uvnitř této strany (čili nechutně podlým způsobem). A teď by se chtěli bratříčkovat? Naštěstí celé této bandě dnes nikdo nevěří. Jsou v izolaci, to nemůže popřít ani ten nejzatvrzelejší paroubkovec. Heuréka.
07. 04. 2007 | 17:51

Dave napsal(a):

Skromach je znamy populista, ktery kdyz prijde do nejake diskuze a najednou se musi bavit trochu vice odborne a na urovni je akorat vzdy pro smich...jinak pane Skromachu ,,Topolankova reforma,, tomu rikate vy, ale je to v podstate nesmysl, protoze z toho co puvodne melo byt reformou ODS tam neni skoro nic takze je to v podstate takova KDU-Zelenych-ODS reforma takze nemyslite, ze by bylo trochu idiotske od Zelenych a KDU kdyby kritizovali vlastne jejich vlastni reformu do, ktere bohuzel prispeli vice nez jim prisluselo podle volebniho vysledku.
07. 04. 2007 | 17:57

lx napsal(a):

pane Škromach přestante kritizovat a přijdte s konstruktivním návrhem na zlepšení veřejných financí.
07. 04. 2007 | 18:02

Martin napsal(a):

Vepri skromachu zalez at uz nemusime cumet na ten tvuj retardovany xicht. Cetl jsem si tvoji prihlasku ke komousum ty hovne a je mi z tebe skutecne na bliti. zbal vsechny sve pratele socany a tahnete uz jednou vsichni do prdele, skody jste udelali azaz. Cus ty zmetku.
07. 04. 2007 | 18:23

Adámek napsal(a):

Vážení co po socanech chcete. Paroubek prohlásil, že státní dluhy se platit nemusí. Nemusí se plnit smlouvy viz Altner a když se Dr. Altner domáhá plnění tak je nemravný. Ona pokuta 0,3% je mírná, existují judikáty Vrchního soudu na 0,5% pokuty a dokunce i 1% denně. Socanská politika on to někdo zapltí, ale oni zbývají jen naše děti kteří to budou muset platit. Paroubko Škromachova rodina je za vodou a o ostatních se jen bude kecat.
07. 04. 2007 | 18:26

katka napsal(a):

Pan Škromach je asi velice chytrý chlap.Byl na svém postu skoro osm let a nic pro lidi neudělal.Když bude jednou ČR platit kvůli československým důchodcům, tak at to zaplatí ON a jho předchůdce Špidla.Celou dobu co ministroval na MPSV pro této důchodce NIC neudělal!!Jako vysoce postavený socan ani nerespektoval už tři nálezy US. On si nález udělala sám.To si lidi nenechají líbit!!!
07. 04. 2007 | 19:28

karel napsal(a):

No pekne to ten soudruh napsal. Pekne.
07. 04. 2007 | 19:41

host 1 napsal(a):

Udivuje mne,že někteří přispívající se domnívají,že porevolucná dějiny se začaly psát v r.1998(např.Sára a katka).Adámek zas zapomněl,že Klaus povykoval,že nezná špinavé peníze a tuneloval co to šlo.Po r.1998 byla země v takovém stavu vykradenosti,že by ji nedal dohromady nikdo,takže nakonec všechna čest ČSSD.Martin by zas měl zapátrat v řadách ODS a přečíst si jejich politické životopisy.Možná by se podivil.
07. 04. 2007 | 19:47

Petr napsal(a):

:) Skromach se mezi bloggery na Aktualne opravdu vyjima jak obsahem tak i formou sdeleni. Hodne plytke. Priste at mu to radeji napise sekretarka.
07. 04. 2007 | 20:19

LEVAK napsal(a):

Vláda trojkoalice nám tu předložila antisociální reformu na kterou doplatí dolních 10 miliónů našeho národa.Všichni ti její členové se stačili "nabalit" do r.98 a teď už jim jde jenom o moc.Jsou to krasaři a je velkou chybou,že to někteří zaslepení občané nevidí!
07. 04. 2007 | 20:48

Robert napsal(a):

Škromach je jen ubohý odborář.
07. 04. 2007 | 20:49

Adámek napsal(a):

Onen host č.1 bezejména by si neměl plést ČSSD a vládu Zemana. To co se děje po Zemanovi neni nic společného s tím co Zeman rozjel. To co předváděl Špidla, Gross,Paroubek jen dojíždělo směr Zemanův. Jsem přesvědčen, že i Zeman by jednak nenechal dojet ekonomiku- zadluženost do rozměrů které musí dnes trojkoalice brzdit a narovnávat.
07. 04. 2007 | 20:53

johny1591 napsal(a):

Pana Škromacha rád nemám-jako většina lidí,ale co si budeme nalhávat-s jeho příspěvkem naprosto souhlasím
07. 04. 2007 | 21:04

Jag napsal(a):

Škromachu,je to celkem prosté.V opozici není vidět úplně do vládních peněz.Vzpomeňte si,jak jste si půjčovali na důchody u České pošty-tedy hasili průser,že nejsou prachy,smlouvy na dálnice,které jsou mnohonásobně předražené a nebyly na ně vyčleněny prachy.Přitom smlouvy jsou se stavebními firmami a vládou uzavřené za váš.Atd.Dnes se vám to kecá,když jste v opozici a jen kritizujete.Koalice prostě najednou vidí,že kde nic není.....jen se divím lidovcům,ale ti to věděli,ale vy sám Škromachu,jste jim řekl,že když nebudou poslouchat,tak ven.Takže přestaňte žvanit a poučovat.Žít na dluh nejde dlouho,Maďaři by vám to řekli.
07. 04. 2007 | 21:10

LEVAK napsal(a):

Souhlasím s tím,že zapšklý Špidla a adolescent Gross na to neměli a pokazili co mohli.Paroubek se to snažil napravi a znovu rozjet mašinu,ale už na to neměl čas.Za 10 měsíců to ani nemohl stihnout!Ad Robert:Řekněte svoji charakteristiku některému odboráři z USA,Francie etc. a pochybuji,že odejdete zdravý i když se jedná o státy demokratické!
07. 04. 2007 | 21:14

LEVAK napsal(a):

Ad Jag:Po roce 1989 bylo na důchodovém účtu 42 miliard Kč.Tyto peníze Klausova vláda použila na úhradu schodku státního rozpočtu a dnes jeho následovníci uplákají,že na důchody nebude.To je jak v rodině kde otec alkoholik propije výplatu a dětem potom následně zatrhne mazání chleba máslem,ovoce apod.Apropó, neměly peníze z privatizací spíše směřovat na důchodový účet než na sanaci vytunelovaných bank?
07. 04. 2007 | 21:20

Pepan napsal(a):

Škromachovské prase, zůstane jenom prasetem!!!!!!
07. 04. 2007 | 21:23

vodák napsal(a):

Soudruh Škromach,
dělník,topič, technik a potom odborář. Při jeho spolupráci se študentem Sobotkou a Náměstkem ROH Paroubkem to dopadlo s námi ještě dobře. Že by tito chlapci měli tolik slušnosti aby byli alespoň zticha, to nelze očekávat. Prázdný sud nejvíc duní.
07. 04. 2007 | 21:38

LEVAK napsal(a):

Pepan je školský příklad toho,jak působí vzory na obecný lid.Zde zřejmě je zbožňován a nápodobován Topolánek a jeho výrazivo a diskutér prokázal,že je u něho silná absence inteligence a to jak vrozené tak i získané!Modlím se za to aby občané tohoto typu byli v našem národě v mizivé menšině!
07. 04. 2007 | 21:41

LEVAK napsal(a):

Vodáku můžete mi sdělit kdo tady duní více?Topolánek se svým nacistickým vyjadřování,Čunek se svým rasismem,Bursík se svým análním karierismem,Schwancerberk se svou originální češtinou,Kuchtová s rakouskými penězi,Kalousek se svou lidoveckou prohnaností,Vondra se svýmí chabými vědomostmi,Parkanová se svou vojenskou zkušeností,Říman se svými čistkami,Langer se svými gestapáckými manýry,Julínek se svou spoluprací s farmaceutickými firmami atd.???
07. 04. 2007 | 21:50

Magic napsal(a):

Nejste VY Pražáci to co nás bude čekat za vlády ODS tak,,,se poserem
07. 04. 2007 | 22:05

cronnny napsal(a):

levák škromach a levák mudrlant...k neuvěření.a bohužel takovýchto lidí je dost.moc mně to mrzí.to si republika nezasloužila tolik gotwaldovských pohrobků.to přece není možné aby tolik lidí bylo tak hloupých.
07. 04. 2007 | 22:30

mhg napsal(a):

zajímavé je, že nikdo z účastníků diskuze, kteří kritizují Škromacha, neumí vysvětlit, proč tedy jsou detaily refoemy tajné. Jen píšou, že Škromach je hovado, že na to upozornil... To je ale asi normální a v poslední době čím dál častější styl...
07. 04. 2007 | 22:31

Football Arena napsal(a):

Neni Zdenek Skromach clen CSSD, clen strany, ktera nasi zemi dve vladni obdobi zadluzovala populistickymi kroky, clen strany, ktera spolupracuje s komunisty, se stranou, ktera nasi zemi desitky let pustosila, zastrasovala, popravovala lidi? Pane Skromach, uvedomte si, ze ted jen platime za osm let vasi necinnosti, ale i kdyby na "reforme" mel kazdy prodelat, nebudu se zlobit. Kazdy myslim chape, ze nasledky CSSD je potreba napravit, kazdy myslim rozumi tomu, ze nelze hospodarit stylem, ktery pouzivala CSSD. Kdyz jste prevzali tuto zemi, byl statni dluh 100 miliard. Nyni je vice nez 1000 miliard. Ano, nezilo se nam spatne, uznavam. Ale za jakou cenu? Za cenu toho, ze tech vasich 900 miliard, ktere jste nesmyslne rozhazeli, budeme ted my vsichni muset zaplatit. Tohle bohuzel volici CSSD nevidi, nechteji videt, je jim to jedno.
07. 04. 2007 | 22:57

Otec Fura napsal(a):

Některým lidem bych svobodu projevu a také možnost rozhodovat o druhých, když se jejich partaj dostane ke korytu preventivně odebral. Proč ? Protože jejich počínání vede k velkým prů*erům, které musí napravovat ten, kdo příjde po nich. Co myslíte Pane Škromachu ?
07. 04. 2007 | 23:12

static napsal(a):

To>Otec Fura
co chtěl říct, Furo?
Že je důležitější kdo to říká a nikoli co říká?
Furo nasaď autocenzuru. Kecáš!
07. 04. 2007 | 23:21

Hlas lidu napsal(a):

Pepan není tak zlý, ale hodně se na něm podepsala skutečnost, že jeho rodiče jsou sourozenci. Jinak souhlas: Klaunovo vládnutí se zapsalo do historie jako začátek konce prosperujícího státu.
07. 04. 2007 | 23:59

Dave napsal(a):

To Host1:::: Mozna malo ctes, v zivotopisech poslancu bys mel zapatrat spis ty, protoze podle toho co pises jsi uplne mimo misu...uz o tom bylo hodne napsano, ale je videt, ze nectes...nejvice komunistu po KSCM je v CSSD v ODS jich najdes asi jako na prstech jedny ruky jestli umis pocitat takze nez zacnes svoje soudy trochu vic se zajimej. (neni to muj nazor ani zadne tajemstvi je to fakt, ktery uz byl nekolikrat publikovan )
08. 04. 2007 | 00:39

M. napsal(a):

Fascinuje mě, že s. Škromach neleze kanálama.

Šupák, který za osm let přispěl nejvíce k zadlužení země, který umožnil statisícům lemplů parazitovat na sociálních dávkách (a přitom krást, nebo v lepším případě si na černo přivydělávat), ať táhne praktikovat někam do Severní Koreje.
08. 04. 2007 | 01:36

Jay napsal(a):

Vážený pane Škromachu, současná vláda se snaží opravit škody, které jste tu napáchal, znetvořil lidské hodnoty ve vztahu k penězům, solidaritě, sociálním dávkám. Nedivte se tedy, že návrat do normálních kolejí bude bolestný
08. 04. 2007 | 02:22

baruš napsal(a):

člověk se alespoň takhle po ránu zasměje
díky
08. 04. 2007 | 07:42

Karel napsal(a):

Pane Škromachu,nedejte se znechutit sprostotou,urážkami,oplzlostmi a ubohostí duševních naháčků a análních horolezců ODSesmanů typu co si říkají Jay,Adámek Katka a spol..Oni si osvojili buransko- křupanský slovník jejich vůdce Mirka.Oni ani nerozumí významu slova nadhodnota(dnes "přidaná hodnota"),ale všichni se shodnou,jak se měli za vlády ČSSD "špatně": považte,oni byli donuceni platit i daně a ostatní pojištění,a to se neodpouští.Jejich "podnikání" je pouze kšeftaření.O to víc zloději křičí "chyťte zloděje".
08. 04. 2007 | 07:43

Nika napsal(a):

Soudruhu Škromachu. Byli jste ve vedení státu dost dlouho a dokázali jste velmi zadlužit stát, místo sociálního státu jste vybudovali takový malý sociálismus. Podle toho, jak velké jsou daně a co dostává za dávky kdejaká sebranka, která nechce pracovat soudím, že to dlouhodobě hrubě nezvládáte. Korupce kam se člověk podívá i přes velkohubá prohlášení.
Vy jste pro mě funkcionář lokálního formátu, vrcholovým politikem jste se stal jen z důvodu absolutní nouze o lidi.
Revoluce v rozpočtu je naprosto nutná a vy jako opozice jste tady od toho, abyste ODSáky konstruktivně usměrňovali a ne abyste plodili samé duchaplnosti za každou cenu opačným směrem.
Kdo nechce pracovat, ač by mohl, má nárok na pouhé přežití, ne na luxus viz třeba cikáni....
Já se na své čtyři děti musím sakra ohánět aby mohly studovat a sama studuji za své. Nemakačenka nemusí nic a na chlast stejně dostanou.
Nemám vás ráda.
A ten váš dopis KSČ, ten mě tedy dojal...
08. 04. 2007 | 08:16

Terry napsal(a):

Obecně lze konstatovat, že Češi nemají na své představitele "štěstí". Nebudu-li komentovat 1. a 2. republiku a období totality, tak pro samostatný český stát to platí čím dál víc. Privatizace pana profesora přinesla nejen "ztrátu" cca 700 miliard přímých, ale další miliardy s oddlužování bank, které na privatizaci povinně "půjčovaly". Klausova éra přinesla do světového slovníku nové slovo: tunelování (předtím se to podařilo jen Karlu Čapkovi, a navíc na rozdíl od Klause s ekonomickým přínosem pro stát). Státy, které přes Klusovo "naléhání" nepřistoupily na jeho "cestu" např. Slovinsko) jsou na tom ekonomicky lépe než ČR. A v době vlád pod vedením ODS se vyplácely náhrady za zkrachované (vytunelované)banky, pojišťovny a kampeličky. Aby nenabyl pan Škromach dojmu a ze strany ČSSD je to často předkládané tvrzení, že vlády ČSSD jen doplácely na "pozůstatky" z vládnutí pravice, tak se dají vypočítat desítky případů, kdy občané dopláceli a stále doplácejí na chybná rozhodnutí socdemáckých vlád a jejich ministerských úředníků (600 miliónů za "špatnou smlouvu" na D47, různé arbitráže, špatně zadané zakázky a v posledních dnech pokuta EU za nadbytečné zemědělské zásoby při vstupu ČR). Vlády ČSSD ale mají jeden primát: přípravy osnování vražd ze strany jejich státních úředníků (Srba, Doležal); to tady dříve nebylo. Prostě opravdu český národ nemá na vlády štěstí. A protože nám strany (zejména "staré" parlamentní) před volbami předkládají povětšině ty stejné zprofanované "ksichty", tak na to, abychom se jich zbavili, asi nezbývá než staré české osvědčené řešení - defenestrace. Jiné temperantnější národy by k tomu už asi přistoupili.
08. 04. 2007 | 08:20

Důchodce napsal(a):

Co ke Škromachovi dodat:
Brněnská Rovnost, černá kronika: srpen 1982
"Nedbalostí mladého elektrikáře Zdeňka Š., který uzemnil rozvody omylem na ohradník, došlo k úmrtí osmi jalovic. Předseda JZD Rohatec se vyjádřil, že dobytek byl stejně určen na porážku, škoda tedy družstvu nevznikla."
Na vysvětlenou zbývá dodat, že za iniciály Zdeněk Š. se skrývá Zdeněk Škromach, který po tomto incidentu byl povýšen do odborů, aby již nehrozila žádná škoda.
Podle Škromachova životopisu sice tento je z Rohatce, ovšem v škody, které v posledních letech napáchal, astronomicky přesahují cenu osmi jalovic, určených stejně na porážku.
Mizerný elektrikář, mizerný politik......
08. 04. 2007 | 09:23

Pro důchodce: Zdeněk Škromach napsal(a):

Téměř na každém on line rozhovoru píšete tento nesmysl. V zemědělství jsem nikdy nepracoval.
Přestaňte opakovat tuto lež!!
08. 04. 2007 | 10:28

Vilém napsal(a):

Pan Škromach si zřejmě nevzpomíná na chování ČSSD po volebním vítězství v roce 2002. Před volbami plno řečí o lidech na prvním místě, po volbách tajné pikle proti obyčejným občanům a úlevy zahraničním investorům.

S politikou ODS zásadně nesouhlasím, ale musím ocenit, že plánované změny, které jsou dobře známé každému kromě pana Škromacha, jsou dělány ne přímo citlivě, ale rozhodně sociálně příčetně.
Na rozdíl od politiky pana Škromacha, který rozvrátil sociální systém České republiky a přivedl do neřešitelné situace statisíce lidí, aby mohl "sociálně" rozhazovat peníze úředníkům, ODS postupuje racionálně a bez vybočení z mezí civilizované politiky.
08. 04. 2007 | 13:08

Martin Škapík napsal(a):

Nečtěte tu hroznou lež. Navštivte můj blog na tomto serveru. Na blogu Martin Škapík najdete pravdu, kterou mě, kulturnímu referentovi ROH sdělil při pasení krav sám velký Usáma, jméno jehož budiž pochváleno. Dozvíte se pravdu o tom, jak američané sami bombardovali Pearl Harbour, jak agenti CIA sami svými raketami jedenáctého září zasáhli World Trade Center i jak Bratrstvo Ježíšovo sebevražednými atentáty ničí nás, nebohé muslimy.
08. 04. 2007 | 14:17

LEVAK napsal(a):

Hynku,Viléme,Jarmilo,co jste to četli za sociálně příčetné materiály materiály?Ordo Dominorum Sanctorum(bratrstvo posvátných vlastníků)za spolupráce s rasistickými černoprdelníky a zelenými análními horolezci že by byli sociálně příčetní?Že tam patří předpona "NE-",která Vám omylem vypadla?Jo Škapíku je potřeba se doučit trochu dějepis.Pearl Harboure si nechaly vládní špičky USA od Japončíků rozbombardovat, aby dostaly USA do války a mohly tak po hospodářské recesi rozjet svou ekonomiku.V té době už dávno USA četly japonský purpurový kód a o tomto útoku věděly vládní a armádní špičky 5 dnů dopředu.Jen vrchní velitel na Havaji admirál Kinkaid nebyl informován.Zřejmě proto aby rozsah škod a počet úmrtí byl šokem pro americký lid a byl získán jeho souhlas s válkou!
08. 04. 2007 | 20:37

Vilém napsal(a):

Srovnání reformy ČSSD a ODS.
ČSSD zaútočila na systém sociální péče, určený ke krytí minimálních potřeb v případě plného výpadku jiných příjmů. Obětí těchto reforem se staly skupiny, které se již kolem roku 2002 nacházely na hraně sociálního vyloučení. Z reformy ČSSD profitovali úředníci a zahraniční velké firmy.

ODS - nelze vůbec říci, že reformy mají sociální dopady srovnatelné s dopady reformy z dílny ČSSD. Kupní síla typických klientů ČSSD bude oslabena nebo bude stagnovat, ale nejde o nic radikálního. Profitovat budou vrstvy s vysokými příjmy.
Takže nevidím žádné rozumné kritérium, proč upřednostnit nepříčetné řádění "sociálně cítícího" Škromacha, který rozvrátil základní funkce sociálního systému ČR, aby mohl líbivě přidávat procenta státním zaměstnancům, před a ekonomicky motivovanou reformou ODS.
08. 04. 2007 | 22:40

LEVAK napsal(a):

Viléme, kde je těch 1000 Kč,které před volbami slíbil Tupolánek důchodcům a dokonce na to přisahál?Zřejmě tento člověk není chlap,protože chlapi své slovo plní.Za mých mladých let se takovým říkávalo "podegra"!
08. 04. 2007 | 22:59

Vilém napsal(a):

Levaku, nehodnotím chování ODS, jejích čelných politiků, nehodnotím Čunka ani Zelené, ani Paroubka nebo rudé, popsal jsem - v reakci na stížnosti pana Škromacha, reformu po posledních volbách a po předchozích.

ODS je pro mne nevolitelná a mimo diskusi, ale nadšenou stafáž ČSSD dělat nebudu, tato strana a pan Škromach osobně jsou ostudou levice, a právě levicoví voliči by se měli postarat o zvýšení standardů u svých stran, ne ukazovat na Topolánka v odpověď na kritiku nedostatků lidí jako je Škromach. Tento člověk neměl základní předpoklady kvalifikační ani lidské, aby zvládl významnou funkci. A nyní není ani myšlenkově schopen přiměřeně oponovat skutečně závažným a nežádoucím změnám, hlavně rovné dani, sám nemá právě teď na starost nic lepšího než navrhovat stropy odvodů na pojištění pro velmi bohaté a tím do něj zavést degresi.
08. 04. 2007 | 23:33

jeníček napsal(a):

Kde udělali chybu soudruzi?
Já ti to povím...
Soudruzi udělali chybu, že se s Vámi srali 40 let
a rozdávali vysokoškolské rudé diplomy aniž
by jste něco dokázali. Stačilo se v roce 1968
angažovat do svazu či strany a vezli jste se
a prožírali jste se pěkně zadarmo a baráky
jste si kupovali za 30.000 korun tedy
hrádečky... Kašpárkové v televizi museli
se učit všechno zpaměti a film musel mít
trochu logiku jako pohádky atd. Voda
stála 90 haleřů a to bylo koupáníčko a to vám
soudruzi kapitalisté nevadilo
Ve škole to bylo kde máš pastelku Vašíčku?
Souško, já ji zapomněl... Neboj mi jich na skladě máme tři prdele
řekla soudružka učitelka, a přinesla pastelky A co Pepíček?,
zase má roztrhanou učebnici?Neboj vyměníme nemusíš knihu kupovat
Vždyť my máme odpovědnost vůči vám žáci...No a když jste
dospěli a měli jste vyhajlované rudé diplomy a nakradeno,
tak bylo potřeba peníze vyprat...A rozhodli jste se, že
se zblbne národ a národ uvěřil, že se stačí třeba uskrovnit a
pak už doženete amerického souseda... Stačí si utáhnout opasek a pod geniálním rudým vedením, kteří absolvovali marxizmus leninismus
vám dokazují, jak se máte dobře Už žádné fronty na banány neznáme...
Za to známe fronty jiné, třeba na pracáku či přede dveřmi praktického
lékaře-pořadník na operace.A co je směšné, že jste chtěli bydlet v
drahých bytech a to se vám také splnilo Od ledna podraží zase nájem
A nemůžete se tomu divit, když se tady nic nevyrábí a všechno jste prodali a rozkradli Holt se Vám už nechtělo dělat Chtěli jste odpočívat,tak odpočívejte Kdysi Vašek říkal: já si představuji zemědělství takové, že
kravička bude tahat pluh a zemědělec bude držet otěže...
Škoda, že jsem u toho nebyl, protože bych mu řekl: Vašku ty žiješ v
18 století viď Byly to krásné naivní časy před 16-nacti lety
kdy naivní národ uvěřil, že když si utáhnou opasek, zítra se budou mít
dobře... Od té doby mnozí nabyli přesvědčení, že si vlastně oni sami
neutahují opasek,jako jim někdo vytrvale a nenápadně utahuje kolem krku obojek... A vodítko u těch obojků je čím dál tím kratší
A geniální vláda? Odpovědnost?Jsi na hlavu?! Chtěli takový režim, tak ať trpí volové My se máme dobře, protože máme půl milionové platy a levné
vládní potravinové ceníky A kašpárci v televizi? natočí pár bludu
a píčovin a obdrží milionové dotace. Ani se nedivím Bohdalové že
nechce ze sebe dělat šaška, když vidí jak pokřivili český národ.Mokrou noc

Táááákže znova....
Možná nemám vzdělání,možná že jsem i blb,ale za to
mám velkou školu života..., která je víc než
vzdělání. A to však nemění na mém názoru nic, že
tato doba nahrává čuníkům, lidem, kteří se s finančních
důvodů vydávají za homosexuály středem pozornosti tzv.
politování a většina z nich i z vás jste si ze své prdele
udělali odrazovej můstek ke své kariéře viz celebrity.
Jestliže z vás mě můj názor chce vyvrátit ať tak učiní
buď česky polopatě nebo filozoficky což si dám od
studovaného přeložit. Jinak mně soudruzi podnikatele
a kašpárci polibte zadek. Já jsem od vás narozdíl od
roku 1968 jsem dost vytrpěl,narozdíl od vás kteří jste vše dostali pod hubu a prováděli rádoby pokusy o zlidštění,což byly jen kecy.Kdyby to bylo
tak jak má tak bych byl neskutečná celebrita, která by byla na obrazovce
protože jsem skutečně objevil lék Morbus bechtěrev a lék
na omládnutí viz mé akty http://www.amateri.cz najdete mě pod přezdívkou nick gladiatorr.
Děkuji Vám soudruzi kapitalisté za pozornost,a projevy uznání očekávám na těchto stránkách s přátelským pozdravem Váš Jeníček
09. 04. 2007 | 10:36

jeníček napsal(a):

Aby také snižili poslanci své platy a ne
mít plat sto tisíc měsíčně.To se to pak zdražuje
a mele hubou o svobodě a lásce.Hlavně že řvali
máme holé ruce, ted mají holou prdel...A
budou se jim pěkně stahovat kalhoty...
Jaruško,dneska mi přijela matka z berlina
a rovnou do práce a byla překvapená,ale když
jsem ji sdělil že pracuji za minimální mzdu
která činní necelých 49 korun hrubého a občas
když jsem moc hodný,tak dostanu 100 korun
prémie taktéž hrubého a samozřejmě
za daný měsíc...A to dělám od nevidím do
nevidím,abych něco alespoň něco bral, protože
kdybych dělal jen dle fondu odpracovaných hodin,tak bych neměl
ani na činži...Potom to seznámení ze situací ve které
se nacházím své matce spadla do vývrtky a pravila:vždyť
podle informacích z medíí a tisku jsem informováná, že
průměrný plat u vás činní kolem 20.000 korun.
Proč se tedy honosí jak se mají obyčejní lidi,když do tohoto
průměru se počítají platy, které činní 300-tisíc a víc...
Pak je to srandodemokracie.Se slzou v oku mi podala
obnošené šatstvo s německého výprodeje a tašku cukrovinek
těsně před prošlou lhůtou trvanlivosti a taktéž
z výprodeje německého...A o kosmetice, prošlá nemluvě...
Alespoň chvilku se budu mít dobře


P.s.Jste byli všichni bolševici a havel také
jinak by jste neměli zdarma rudé diplomy a vyučáky
a střední školy. Jste prostě všichni žrali vekslovali
zdarma jste využívali co se dalo včetně státních jazykových
škol a ted budete kázat jak se má žít a kázat
o morálce.Není nad Amíka, skočí z okna a vy skočíte
také hovada. jste nesveprávní češi.Jste líní
a pobíráte za fotbal, za filmy milony.A výsledek nula.
Proč myslíte, že se emigranti vrátili?Protože tam se musí makat a vy
kazovat výsledky práce ale tady nacházejí živnou půdu
a vy jim to žerete.nakopal bych vas do prdele a vše
byste vrátili,no což už také vracíte a to formou
reforem tzv. zdražování a pod. ekonomické
experimenty. Neříkám že bolševik byl krásnej,ale
soudruzi kapitalisté,takhle ne...Nejdřív vy
si udělejte reformy ve vašich peněženkách-platy
09. 04. 2007 | 10:39

Petr Pokorný napsal(a):

Pane Škromachu, vaše a Špidlovy nesmysly - zdroje jsou - raketově zadlužily zemi. Myslíte, že politik je nesvéprávný, nebo když zadluží zemi, měl by ty zdroje platit ze svého?
Já jako občan musím každý dluh platit. Mě ovšem řekli, že svéprávný jsem.
Děkuji za (ne)svéprávnou odpověď.
09. 04. 2007 | 10:43

jeníček napsal(a):

Komunisti vas omotali drátem, za to
dneska máte kamerové systémy,kde jakého
práskače na každém rohu,zřídila
se tady uměle vyvolaná práce, kterou
vyplácí stát z vašich daní,nejsou pracovní
žádné výsledky,kapka naděje a podobné
píčovinky se stali pracími finančními
prostředky,např.,banky,herny.
Kde jaký hovado v reklamě obdrží
milion za kašpárkování...Nejsou
sponzoři, je to zase stát a stát
jsou lidi, kteři platí opět formou
daní.Magor z ČEZ generální ředitel
povidlových dolů měsíčně si
nechává platit milion aniž by něco
dokázal.Milice už není za to jsou
tady jiné milice tzv bezpečnostní agentury,
jsme tam kde jsme byli není to wau?
Plot není za to máte jiný drát,internet který
doblbnul a snížil komunikaci mezi občany,neboť
dneska fizicky oslovit člověka na rande
je porážka s blbcem,neboť je tak
zablokovanej a zblbnutej amíkem, že když
se zeptáte jak si představuje budocnost a nebo
láska,tak koulí očima a řekne jsi uchyl?
Uplně jste doblbnuly generaci. Já bych měl
být v reklamě a sdělit postiženým,jak se léčí
revmatída. Zkazili jste mi život,dětství a mládí.
Díky vám nemohu si zaplatit jazykovou školu. Za
to ten vaš strašnej bolševik vám dělal vola zadarmo.
Je zvláštní, že vám rudé diplomy a studijní certifikáty
nevadí. Brečíte jak vam bolševik ublížil a přitom brečíte, že
stát vám nechce poskytnou peníze na postižené děti.
Ted už se na vas každý vykašle, jste řvali máme holé ruce,no
tak ted máte hovno v ruce a budete jej mít stále, protože
dneska na prvním místě jsou peníze,majetek a pak nic a pak
pes, kočka, a člověk. Vám seru na kecy o Kubě, já žiju v česku
a nebýt Škromacha tak dneska soudruzi kapitalisté nemám díky
vám zaměstnání,neboť jste mnou opovrhovali.Raději jste
uvítali blbou blondýnu nebo teplouška, který vas uspokojil
vocasem aniž by něco uměl nebo se něčím učil.Jen
kdyby se to vrátilo,najednou by všichni byli heterosexualové
a nebyla by žádná kurva.Doufám, že to dáše chutná...To
musí být WAU
09. 04. 2007 | 11:40

rrrrr napsal(a):

Tupolánková vláda konečně spěje k záhubě. Doufám, že konečně nastane třetí pokus pro menšinovou vládu sociální demokracie.
09. 04. 2007 | 21:42

KROKODÝL napsal(a):

Pane Škromachu.Za vlády socanů ruku v ruce s bolševiky se objevilo tolik korupce,jako tady nebylo,když použiji rétoriku páně Paroubka,OD BÍLÉ HORY.Vaše vláda a zejména vaše vláda od dob Špidly,zadlužila nás všechny desítkami tisíc a to i kojence.Stamiliardy ukradené našim rodinám formou daní,sociálních a zdravotních odvodů,přeřazením obrovského množství položek denní spotřeby do 19% sazby DPH (telefony,plyn,stavby,elektřina,drogistické zboží)-to vše nestačilo k ukojení nenažraného státního aparátu pod vedením socanů??A předkládám ještě jeden text,který na vašich stránkách pravidelně mažete,protože se vám moc do krámu nehodí.
SEZNAM šibalů z ČSSD.
Ivo Svoboda, bývalý sociálnědemokratický ministr financí už bručí. Ve vězení si odpykává pětiletý trest za vytunelování mělnické Liberty.
Barbora Snopková, někdejší poradkyně Svobody a zároveň žena jeho srdce si stejně jako exministr musí odsedět pětiletý trest za vytunelování mělnické Liberty.
Marie Součková, exministryně zdravotnictví čelí v souvislosti s uzavřením smlouvy s právníkem Zdeňkem Nováčkem v kauze Diag Human trestnímu stíhání. Před soudem se zpovídá z porušování povinnosti při správě cizího majetku a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele. Hrozí jí až deset let vězení.
Jan Mládek, jako náměstek exministra financí Pavla Mertlíka v roce 2000 byl zapojen do více než výhodného prodeje IPB banky ČSOB. Tento finanční ústav byl později finančním partnerem na akcích, které pořádala jeho poradeská firma - podnikatelské družstvo Fontes Rerum. Mládek v něm sice své členství oficiálně ukončil, na akcích se ale angažuje dál.
Zdeněk Doležel, bývalý šéf kabinetu premiéra je obviněn kvůli kauze Unipetrol z pokusu o podvod. Skrytá kamera ho natočila na schůzce s polským lobbistou Jackem Spyrou, když si mu říkal o úplatek ve výši pět milionů korun. (Pět na stole v českých). Vyšetřován je na svobodě. Hrozí mu až 12 let vězení. Od 10. dubna má pozastavené členství ve straně do vyřešení případu.
10. 04. 2007 | 09:27

KROKODÝL napsal(a):

POKRAČOVÁNÍ
Michal Kraus, někdejší vlivný poslanec je podezřelý z podvodu a praní špinavých peněz. V africké Ghaně v roce 2001 jednal o téměř půlmiliardové investici do podniku na zpracování kakaa. Spolu s ním cestovali do této africké země nyní odsouzený podnikatel František Rigo a rakouský podnikatel Alfred Augustin.
Andrej Grega, poslanec a předseda ČSSD na Jablonecku, byl vyloučen ze strany kvůli černým duším ve své organizaci. V souvislosti s paděláním přihlášek na něj podali trestní oznámení dva muži, kteří pro něj nové členy hledali. Prý jim vyhrožoval fyzickou likvidací. Gregu tak ještě policie vyšetřuje kvůli podezření z vydírání.
Otakar Kypta, místopředseda ČSSD na Jablonecku, kterému také hrozí vyloučení ze strany kvůli černým duším v domovské organizaci.
Jana Volfová, bývalá lady XXL českého Parlamentu a blízká spolupracovnice expremiéra Miloše Zemana má zřejmě dodnes pletky s policií. Za jejího ředitelování na Střední škole pro administrativu EU a technickém učilišti se objevily chyby v hospodaření. Policie sice v listopadu 2004 vyšetřování zastavila, ale státní zástupkyně jí případ vrátila k dořešení.
Stanislav Gross, bývalý předseda ČSSD a expremiér opustil vysokou politiku po skandálech kolem financování bytu na pražském Barrandově, přátelství jeho ženy Šárky s Libuší Barkovou - podnikatelkou, která vlastnila dům, v němž byl nevěstinec a kauze Unipetrol. Polský lobbista Jacek Spyra naznačil, že měl za privatizaci dostat úplatek. Přes všechny tyto pochybnosti je dnes v bezpečnostní komisi ČSSD a pracuje pro izraelskou společnost RAD.
František Vybíral, olomoucký lobbista, někdejší tajemník řídící komise pro výstavbu dálnice D47 při ministerstvu dopravy a člověk blízký ministru práce Zdeňku Škromachovi si chtěl úplatkem vyplatit beztrestnost u detektivů. Místo toho spustil zatýkání kvůli korupci ve státní správě. Je obviněn, ČSSD už opustil.
Ludmila Schwarzová, vedoucí sekretariátu náměstka ministra dopravy je obviněna z korupce ve státní správě. Hrozí jí až pět let vězení. Byla vyloučena ze strany.
Josef Láznička, administrativní tajemník Státního fondu dopravní infrastruktury je obviněn z korupce ve státní správě. Hrozí mu až pět let vězení.
Petr Zgarba, bývalý ministr zemědělství čelil mnoha skandálům. Prasklo třeba, že mu pozemkový fond od října 2002 do loňského roku, kdy byl místopředsedou sněmovního zemědělského výboru a poradcem tehdejšího ministra Jaroslava Palase, prodal po částech pozemky na Havlíčkobrodsku o celkové výměře 40,3 hektaru za milion korun. Zgarbova manželka Marie přitom shodou okolností byla zaměstnána v Havlíčkově Brodě jako referentka územního pracoviště fondu. Svou roli sehrály v životě Zgarby také sporné dotace, které udělil. O ministerské křeslo ho pak připravil prodej lukrativních pozemků spekulantům v tzv. zvláštním restitučním režimu. Jedním z kupujících byl i Zgarbův známý, podnikatel v zemědělství, Gabriel Večeřa.
Jan Fencl, exministr zemědělství. Po nástupu do funkce sice opustil post ve své firmě - Slovácký statek, převzal ji ale syn. Rozmnožování rodinného majetku to tedy nezabránilo, spíš naopak. Třeba v roce 2000, tedy v době, kdy už byl ministrem, získala rodinná společnost čtyřmilionovou státní dotaci za sucho. Půdu pak Fenclovi získávali díky skupování takzvaných restitučních nároků. Díky jednomu z nich získali zhruba sedm hektarů půdy, která sousedila s plánovaným obchvatem Hodonína...
10. 04. 2007 | 09:30

KROKODÝL napsal(a):

POKRAČOVÁNÍ
Jaroslav Palas, někdejší ministr zemědělství. Za jeho vlády Podpůrný rolnický fond prodal třetinu akcií největších mlékáren Madeta bez výběrového řízení. A to tak, aby firmu mohl definitivně ovládnout její šéf Milan Teplý. Ten připustil, že za to Palasovi slíbil udržet stabilitu na trhu s mlékem. To se mu ale nepovedlo. Konečnou pro Palase na ministerstvu zemědělství pak byl netransparentní převod 38 procent akcií Setuzy, které vlastnil stát, na Český olej skupiny podnikatelů kolem Tomáše Pitra. Stát přišel minimálně o desítky milionů korun.
Stanislav Brei, pracoval na ministerstvu zahraničí za Jana Kavana, šéf akciové společnosti Hotel Český dům. Před soudem se bude zpovídat kvůli nevýhodnému pronájmu Českého domu v Moskvě. Jako ředitel komplexu měl prý k dispozici exkluzivní informace o objektu. Podle policie je zneužil k získání výhod pro svou firmu. V této kauze je obžalován i hlavní účetní moskevského komplexu Miroslav Karel a bývalý sekretář ministerstva zahraničí Karel Srba. Bývalá pravá ruka Kavana byla odsouzena za přípravu vraždy novinářky k osmi letům vězení. (Vrchní soud však bude znovu o výši tretu rozhodovat 12. dubna.)
Vladimír Pavlík, civilní zaměstnanec Policejního prezidia - údajně vedoucí nákupu výpočetní techniky měl pletky s policií kvůli nevýhodnému nákupu počítačů právě pro muže zákona. Měl způsobit škodu kolem 4,5 milionu korun. Inspekce ministra vnitra ale škodu vyčíslila na 20 milionů.
Pavel Přibyl, kamarád Stanislava Grosse, který si vysloužil přezdívku »policejní mlátička«. Před listopadem 1989 velel pohotovostnímu pluku při potlačování demonstrací. Právě kvůli tomu musel rezignovat na funkci šéfa Úřadu vlády. Tam se dostal za působení Grosse. Po odchodu ze Strakovy akademie pracoval na půl úvazku jako poradce prvního náměstka ministra vnitra Miroslava Koudelného. Dnes je prezidentem policejních sportovních klubů.
Ladislav Zelinka, bývalý náměstěk ministerstva financí, který rezort opustil poté, co vyplaval na povrch podvod s peruánským dluhem. Ministerstvo uzavřelo smlouvu na vypořádání pohledávky vůči Peru za 1,5 milionu dolarů, která však již dávno ležela na účtu v ČSOB. Vymahačská f irma Anper z této sumy získala provizi 95 procent a stát zbylých pět procent. Z účtů ministerstva tak zmizelo 46 milionů korun.
Josef Miškovský, loni rezignoval na post šéfa výkonného výboru pozemkového fondu. Sice odmítá jakékoli spojitosti, ale odešel po aféře prodeje lukrativních pozemků spekulantům.
Jaromír Schling, když stál v čele ministerstva dopravy, přiklepla vláda Miloše Zemana bez výběrového řízení izraelské společnosti Housing&Construction CZ zakázku na dálnici D47 za 125 miliard korun. Zrušil to až kabinet Vladimíra Špidly mimo jiné kvůli předraženosti. Penále dosáhlo 650 milionů korun.
Zdeněk Munzar, bývalý externí poradce někdejšího ministra pro místní rozvoj Petra Lachnita byl odsouzen k šesti letům vězení za zpronevěry a podvod. Opakovaně okrádal společnost Hawle Armatury, kterou pět let spoluvlastnil a řídil. Několikrát si vyplatil mnohonásobně vyšší odměnu, než na jakou měl nárok. Celkem šlo o více než milion korun.
10. 04. 2007 | 09:32

KROKODÝL napsal(a):

POKRAČOVÁNÍ
Eduard Zeman, bývalý ministr školství a »otec« akce Internet do škol. Pochybnosti budilo nejen to, že zakázka byla zadána jediné firmě, a to společnosti AutoCont On Line. Podle Nejvyššího kontrolního úřadu ministertvo nehospodárně využilo nejméně 884 milionů korun.
Vratislav Šíma, poradce expremiéra Zemana a autor dokumentu nazvaný Olovo, který měl zdiskreditovat p. Buzkovou. Nakonec skončil bez trestu, protože státní zastupitelství konstatovalo, že jeho jednání »není natolik společensky nebezpečné, aby bylo trestným činem«.
Petr Lachnit, bývalý ministr pro místní rozvoj, pod jehož vedením úřad pronajímal lukrativní nemovitosti dlouhodobě a údajně bez možnosti výpovědi za nízkou cenu. Ještě na podzim 2004 to vypadalo, že Lachnit bude stíhán. Koncem května 2005 ale policie obvinila bývalého šéfa jeho kabinetu Petra Krejčího z pokusu o podvod s tím, že ministra uvedl v omyl, když mu podezřelé smlouvy v roce 2002 předkládal k podpisu. Nakonec bylo zrušeno i obvinění Krejčího pro formální nedostatky.
Karel Machovec, někdejší místopředseda ČSSD se asi nejvíce „proslavil" tzv. bamberskou aférou. Při té měli čechošvýcarští podnikatelé jednat v roce 1995, s ním a se Zemanem, o finanční podpoře ČSSD výměnou za obsazení vysokých funkcí ve státní správě a v bankovnictví. Další Machovcův skandál se točil kolem karet Chemapolu na čerpání pohonných hmot, které užívali před volbami v roce 1996 někteří straničtí lídři.
Jan Kavan, exministr zahraničí, u kterého vzbudily pozornost třeba statisíce nalezené v jeho trezoru v roce 2000. Celý případ vyšel najevo až o dva roky později, protože ministerstvo se nález snažilo utajit. Skartovalo detailní záznam o obsahu trezoru. Kavan původ peněz dostatečně nevysvětlil. A protikorupční služba po něm přestala nakonec pátrat.
Lubomír Zaorálek, předseda Poslanecké sněmovny si umí vychutnat moc. Domů do Ostravy nejezdil ani vlakem, ani autem, ale létal rovnou armádním vrtulníkem.
Miroslav Šlouf, nejbližší člověk expremiéra Miloše Zemana, dělal mu poradce, dodnes se s ním setkává. »Proslavil« se třeba tím, že zorganizoval cestu poslanců do Jihoafrické republiky a propagoval během ní dnes zkrachovalou stavební firmu H-Systém. Velký humbuk způsobil také svou cestou do Iráku v roce 2000. Z nepochopitelných důvodů si na ni vzal volno, ačkoli tam jel jako šéf premiérových poradců a podílel se na výběru podnikatelů do obchodní mise. Připravoval také plán na záchranu krachujícího holdingu Chemapol Group. Na projektu spolupracoval mj. s klíčovým vlastníkem holdingu Radimem Masným. Ten dva roky předtím podepsal za společnost Bohemex Trade smlouvu na osmimilionovou půjčku ČSSD. Prostředníkem byl Šlouf.
David Rath, ministr zdravotnictví, bývalý prezident České lékařské komory. Několikrát se objevilo, že byla za jeho vedení údajně tunelována. Prověřovány byly vazby mezi ČLK a vydáváním časopisu Tempus Medicorum. Trestní oznámení byla ale odložena. Dodnes pak není jasné, jakou roli sehrál v případu své bývalé poradkyně. Eva Klimovičová byla obviněna z korupce. Žádala od pracovníka farmaceutické firmy Pfizer tři miliony korun za to, že mu zprostředkuje schůzku s tehdejším šéfem ČLK Rathem, který se okamžitě po zveřejnění první informace od Klimovičové distancoval...
10. 04. 2007 | 09:33

KROKODÝL napsal(a):

POKRAČOVÁNÍ
Ladislav Skopal, poslanec. Zasedal v dozorčí radě Podpůrného a garančního rolnického fondu v době, kdy bylo netransparentně převedeno 38 procent akcií Setuzy, které vlastnil stát, na Český olej.
Jaroslav Vlček, bývalý poslanec, který má zřejmě největší podíl na skandálu s čipovými kartami na benzín, které ČSSD dostala v roce 1995 od společnosti Chemapol. Nejen, že je přinesl do Lidového domu, ale také je nejvíc využíval.
Jana Vaňhová, místopředsedkyně ČSSD dodnes pořádně nevyjasnila, jak to bylo s půjčkou chomutovskému sociálnímu demokratovi Romanu Houskovi. V roce 2003 mu půjčila 2,5 milionu korun.
Jan Hanáček, bývalý tajemník místopředsedy vlády Zdeňka Škromacha byl obviněn z přijímání úplatků. Policie se o něj začala zajímat kvůli aféře kolem biolihu.
Jindřich Sznapka - Českotěšínský starosta. Protikorupční policie ho obvinila v závěru loňského roku, když měl předat dvěma členkám občanského sdružení Těšínské zrcadlo stotisícový úplatek. Ženy se snažily zabránit rozprodání výdělečného městského majetku mezi zastupitele. Byl vyloučen ze strany.
Marián Kuś - místostarosta Českého Těšína. Policie ho stíhá pro trestný čin padělání a pozměňování veřejné listiny, kdy zfalšoval lustrační osvědčení, aby mohl kandidovat za ČSSD v loňských krajských volbách. Pokud mu bude prokázána vina, hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody. Byl vyloučen ze strany.
Jiří Paroubek a jeho prapodivné "ekonomické" kroky,které poškodily město Prahu o mnoho milionů.Nevyšeřováno,nestíháno.
TOTO JE JENOM ČÁST ŠIBALŮ,SOUDRUHU ŠKROMACHU.KOLIK TOHO JE "VE SKŘÍNÍCH",TO NÁM ŘEKNE ZŘEJMĚ LANGER,KTERÉHO TOLIK BOJÍTE NA POSTU MINISTRA VNITRA.
10. 04. 2007 | 09:35

Autor napsal(a):

Chtěl bych se omluvit čtenářům sousedního blogu Martina Škapíka, který pečlivě maže všechny nesouhlasné názory za svého blogu. Známe se od dětství a jako malí kluci jsme hráli hru na autora a cenzora, Jeden něco napsal, druhý to vymazal. Martin nikdy nechtěl být autorem. V mazání byl nepřekonatelný, naše profesorka říkala, že se narodil s gumou v ruce.
Víte, ten nebohý chlapec za to nemůže. Na vině je naše společnost, která mu neumožňuje své povolání řádně vykonávat. Zatím..
10. 04. 2007 | 13:59

JENÍČEK napsal(a):

http://www.amateri.cz nick gladiatorr
...Předvádím Vám svojí nádhernou postavu, která nepodléhá žádným naivním reklamním triků na hubnutí, ale této nádhery v 38 letech, jsem docílil sám, nebo? můj život nebyl žádný ráj, ale peklo... Nečekám od Vás , že mě budete samou láskou jíst, ale rád bych od Vás alespoň pohlazení, které mě stále chybí...
Ještě chci sdělit všem svým příznivcům, rasistům, odpůrcům, jaký doopravdy jsem a jaký v tomto Kocourkově mám trápení Jsem krásný boy,ale mé srdce je zatemnělé a kruté,ale proč asi...? Nikdo mě nechápe, nikdo mě nechce, proč asi, že jsem krásně na olejovanej a nepatrně kakaovej? Kde hledat chybu? Buď vas zblbnuli šílení rodiče v holinkách, kteří podporovali bolševika, nebo americká taktovka.V práci na mě kdysi šili podrazy,ale časem jsem jim dokázal, jací jsou nuly a dneska mě mají rádi, (tedy doufám). Ženský jsou vypočítavé a rádi si zkazí život se starcem či s Emanem, ale v duchu si mě přejí sní o mě v posteli... Když už se nějaká najde šance, jsem pošpiněn a obrátí se to pak proti mně, že nebude chodit s asvaltem...Co by na to řekli její kamarádky nebo rodiče, kteří se modlí v panelovém bytě,aby jejich dceruška zblbnula bohatého naivního kozla, který by rodičům a dceři vyřešil anonymní bydlení na sídlišti..., koupí baráku z bazénem z vodotryskem....-) Na druhé straně, když už jsme u 100% čisté rasy vám nevadí hordy špíny, smradu, beďarů vašich spoluobčanů viz MHD nebo bezdomovci...,kteří vám znečisťují okolí a dopravu... A proto vám ukazuji svoje nááádherné vzrušující a čisté tělo,abyste si přišli na svoje a viděli, že to nezáleží na barvě pleti,ale na čistotě a duše...
Děkuji Vám za pozornost hafani
10. 04. 2007 | 16:06

roninW napsal(a):

V přihlášce do KSČ několik stran aktivního textu z hlavy (povinná byla 1A4 tak ať netrvrdí, že to byl nucený folklór) a tady odstaveček o ničem.
Inu Škromachu ono to bude asi tím, že již namáš národu co říci že? :-)Jsi takový prázdný. Doporučuji ti odchod z vysoké politiky, neb ničeho dobrého se již od tebe nemůžem dočkat. Tykám ti protože si myslím, že jsi v jádru dobrý chlap, jen prostě nevíš jak z toho ven.Doporučuji ti zdravotní problémy, umožňují návrat až se ČSSD zbaví Jandáků Ráthů a Paroubků
12. 04. 2007 | 10:49

dělník napsal(a):

"Pane Bursíku, co Vy na to? Zazelenáte se konečně? PET lahvemi to nezachráníte!"
Těžko se může zazelenat někdo, kdo je modrý.
Bursíkovi ani nejde o to, aby něco zachraňoval. Leda tak své koryto, stálo jej dost úsilí.
12. 04. 2007 | 17:23

t.w.o. napsal(a):

Nevadí mi existence polovzdělanců jako je soudruh přítel ing.Škromach. Vadí mi, že takoví lidé mohou kvůli personální nouzi ve všech politických stranách ovlivňovat naše životy.
12. 04. 2007 | 21:46

Terry napsal(a):

pro LEVAK napsal(a):07.04.2007 21:50:00

Když jsi LEVAK, co takhle stejně kriticky "okomentovat" ještě Fencla, Palase etc, a pochválit ČSSD, že pozdvihla politickou kulturu až na úroveň organizování vražd? Tam ostatní parlamentní strany ještě nedospěly.

PS. Svět není jen modrý nebo oranžový.
13. 04. 2007 | 12:45

Terry napsal(a):

Pořád platí ta Cromwellova výzva k Dlouhému parlamentu:

"Zmizte odsud. Sedíte tu již příliš dlouho, než abyste mohli ještě něco dobrého vykonat. Proboha, zmizte!"
13. 04. 2007 | 12:51

jeníček napsal(a):

Můžete poděkovat havlovi,který jim akorát dopomohl ke korytům a vy jste mu to vše žrali.Všechno odserete vy obyčejní lidi, budete jen platit a nic víc než platit, z holek jste si udělali kurvy a z občanů dobytek.Od roku 1990 se klausům až po čssd a dalších hovad dokázali schválit zákony aby se jim to hodilo a banky se začali rozkrádat a vše s tunelovat,no a neužíváte si to? .-)
16. 04. 2007 | 13:06

Vilém napsal(a):

Vyjádření pana Škromacha, který v Právu kritizuje, že reforma nepostihne ty, kdo se vyhýbají práci, jasně ukazuje, že tento indolentní byrokrat a duševně líný poživačník vůbec neví, čeho se reforma týká, nezná ani základní parametry rozpočtu, nemá naprosto ponětí o sociální situaci v ČR, chybí mu základní schopnost posuzovat dopady jednotlivých opatření.
Takového politika si delagáti sjezdu ČSSD zvolili za místopřededu nejvyšším počtem hlasů. Kdyby namátkou sebrali opilce v hospodě, výsledek by byl asi stejný, a panu Škromachovi lze pouze doporučit, aby se i se svými výlevy vrátil do domovského prostředí zakouřeného pohostinství nižší cenové skupiny a nezamořoval opileckými řečmi veřejnou sféru ČR.
17. 04. 2007 | 12:17

t.w.o. napsal(a):

Proč se rozčilujete, Viléme. Soudruh Škromach je tedy nejlepší politik ČSSD. No a co, je to snad váš podnik?
17. 04. 2007 | 21:22

diacnostic napsal(a):

Je Skromach chameleon? Co ten clovek uz v PS prohlasil je neuveritelne. Kdyz byl ve vlade a ted kdyz neni. Jak se politicky svet pana Skromacha meni.
04. 05. 2007 | 21:40

Henry napsal(a):

Škromachu, jsi hloupý. To nemyslím zle, jen konstatuji skutečnost. Ve vysoké politice jsi jen proto, že jsi odborář a svými ambicemi nikoho neohrozíš. Soudnému člověku by taková role sice přišla nedůstojná, ale ty s tím problém mít nebudeš. Zkus dělat něco jiného. Třeba dělat, co ty na to?
11. 12. 2007 | 16:43

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 07:15

armani classic napsal(a):

I can't agree with you more.
13. 03. 2010 | 02:52

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 02:54

iPod to Mac Transfer napsal(a):

know more about it. Great article. thanks.
14. 03. 2010 | 01:51

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
18. 03. 2010 | 01:38

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 07:05

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:37

PatientO.T. napsal(a):

...
12. 05. 2010 | 10:04

PatientO.T. napsal(a):

...
08. 06. 2011 | 07:19

credit loans napsal(a):

freelance writer
30. 07. 2011 | 12:01

Otec Fura (nutritive.g@gmail.com) napsal(a):

Zdeněk Škromach? Roky koukám na ČT24 a ještě jsem o něm neslyšel :D . Nevím jak, ale vyhledávní "Otec Fura Mělník" mě hodilo sem... a rozhodně nehodlám číst ty komentáře kde by mohla být tato klíčová slova. Já jsem Otec Fura from Mělník a vykotleně "s**u" na všechny tyhle magory, co se věnují politice, místo aby mysleli na to jestli se tu náhodou netrávíme veškerou exhalací ze všech možných zdrojů (kuřáky nevyjímaje) a já jsem taky kuřák do p**i. A nejde jen o ten smog, tady jde o všechno!!! Chcete vzlétnout ke hvězdám? Tak pro to něco dělějte, já se cítím jako astronaut filozoof. Vážně je mi zle a cítím se přidušený (to asi ty cigarety). A tak si užijte politiku, která se sune pomalu jako šnek. Tohle volá po rychlé změně, jinak tahle civilizace padne. A prosím Žádnou Totalitu. nutritive.g@gmail.com (a ano, zkontroloval jsem si po sobě gramatiku, nechci kohokoliv kazit špatným slohem)
13. 02. 2015 | 13:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy