Pěkně po bolševicku paní Filipiová!!

09. 02. 2009 | 20:10
Přečteno 10991 krát
Tak se nám nová paní ministryně zdravotnictví pěkně předvedla! Rozhodla se zamezit frontám v krajských zdravotnických zařízeních. A to pěkně po bolševicku! Sezvala si všechny ty ředitele "nezávislých" zdravotních pojišťoven a oznámila jim svoji vůli: Budete pokutovat! A basta! Tak si to přeji Já a MOJE ODS!!!

Čím je přiměla k společnému halekání, že teď vyrazí zatnout tipec tomu socialistickému zdravotnictví v krajích, se asi nedozvíme. Ale možná jen pohrůžkou: dnes ředitel a zítra...?!? A tak teď nabádá k nezákonnosti, dokonce možná trestnímu konání. Každá pokuta., kterou pojišťovny uloží bude zpochybněna politickou zakázkou paní ministryně Filipiové a její rodné strany ODS.

Tak zásadní zneužití funkce ministra, a to již po několika dnech, nepamatuji od listopadu 1989! ODS si snad myslí, že už je zde jedinou vládnoucí stranou navěky, jako si to kdysi mysleli komunisté! Zloba a nenávist k občanům vlastní země nezná mezí. Přes porážku ideologie ODS pro zdravé a bohaté, chce tato strana a paní ministryně pokračovat v nezákonných a neústavních krocích.

Ono totiž poplatky jsou placeny. Zdravotnická zařízení ŘÁDNĚ poplatky vybírají. Jen je neplatí občané. Co tedy chtějí pokutovat? Takovou zlovůli nepamatuji od pádu komunistického režimu! Je potřeba se mít na pozoru před těmito totalitními praktikami paní ministryně Filipiové.

Ale možná ji křivdím. Možná se jen stala obětí svých neschopných spolupracovníků a zapšklých rádců na ministerstvu, které si tam ponechala po Julínkovi. A ti zneužili její upřimné víry ve vlastní stranu ODS a jejího vůdce Mirka Topolánka! V tom případě promiňte paní ministryně, nicméně na skutkové podstatě to nic nemění.
Hezký západ. Stejně jako konec této vlády Hvězdné pěchoty!
Hezký západ. Stejně jako konec této vlády Hvězdné pěchoty!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

shipper napsal(a):

Správně, musíte přesvědčit svět, že vám Rath neleží v žaludku, ale uvěří vám to někdo?
09. 02. 2009 | 20:16

Jiří Havel napsal(a):

Ze zrovna Vy. Vzdyť ta Vaše strana je bolševiků plná. Dokonce Váš Jiří Havel psal oslavu na Stalina :-)
09. 02. 2009 | 20:17

Pepa Řepa napsal(a):

A jeje. Tady bude zase veselo, jako při přehazované.

Míček flíček bolševíček bude lítat zleva doprava a zase zpátky. Přetahovaná, kdo je větší bolševik.

Vladimír Iljič by z Vás,kluci, radost neměl. Hlásal něco ve smyslu, že se mají bolševici celého světa spojit. Nemůžete se domluvit? Vždyť máte toho tolik společného.
09. 02. 2009 | 20:20

pumprlidentlich napsal(a):

trapas
09. 02. 2009 | 20:33

Hurá napsal(a):

V každém případě udělala zásadní osudovou chybu, že si tam po Julínečkovi (božínku) nechala to jeho pokrevní panoptikum.
09. 02. 2009 | 20:40

MA-FU napsal(a):

Nejlepší je u nás paní bolševická M.Emmerová,ta nám v našem Plzeňském dá vše najednou a poštovné si taky zaplatíme ,heč pane Škromachu ,to hned tak nikdo nemá
09. 02. 2009 | 20:54

aego napsal(a):

Sankce jsou uloženy podle zákona. Pokud si někdo myslí, že jsou uloženy na politickou objednávku, může si to obhájit u soudu.

Bolševické jsou praktiky nových hejtmanů, které podkopávají právní řád. No řekněte pane Škromachu, co byste říkal tomu, kdyby dříve hejtmani za ODS kompenzovali ve svých krajích živnostníky za minimální daň, kterou jste kdysi zavedli?
Takhle bychom se asi nikam nedostali.
ČSSD obcházením zákona přijatého legitimní procedurou legitimně zvolenými orgány podkopává demokracii a posouvá nás někam na Balkán.
09. 02. 2009 | 20:54

StandaT napsal(a):

Pokud je to špatně, tak to kraje dají k soudu. Otázka je, zda budete soud(ce) akceptovat, když nerozhodne dle vašeho přání.
09. 02. 2009 | 20:57

Spekay napsal(a):

Zdendo Škromachu, myslím, že se do toho pěkně zamotáváte. Co?
09. 02. 2009 | 21:04

VOM napsal(a):

Zlatá slova, tesat do kamene. Ono to Škromach nejni jen takovej bodrej strejc, ono je to negramota. Dost hustý.
09. 02. 2009 | 21:07

Type the two words napsal(a):

Vsadil bych se, že zdejší největší kritici komunistů nevynechali jedinou soudružskou manifestaci, možná je sami řídili. Dnes to nic nenese, tudíž hurá na bolševika. Ta paměť, to je ošidná záležitost.
09. 02. 2009 | 21:10

Ben napsal(a):

Dodnes jsem si myslel,že hlavní problém ČSSD je,že v jejím čele nestojí sociální demokraté ale karieristé Paroubek,Ráth,Palas a další.Škromacha jsem naopak uváděl jako příklad člověka,kterému by jsem byl ochoten uvěřit,že je sociální demokrat.A dneska se ukázalo,že o to blb - a nebo že by slivovička?
09. 02. 2009 | 21:13

RUMCAJS napsal(a):

Vám se nechce platit 30 korun a mě zase daně.

Ale Vy by jste asi chtěl, aby pěkně po bolševicku zotočili jenom se mnou, že ?
Něco jako rovnost před zákonem neuznáváte.

Jak může být v parlamentu strana, která porušuje zákon ?
09. 02. 2009 | 21:17

fafnir napsal(a):

Ben
a ono se to vylučuje,býti blbem a soc.dem zároveň?
09. 02. 2009 | 21:22

RUMCAJS napsal(a):

Socani se brání názoru, že volby vyhráli díky poplatkům.
Pak vystoupí Ráth a řekne, že vítězstvím socanů v krajských volbách řekli občani jasné NE poplatkům ?

Tak jak to tedy je ?
09. 02. 2009 | 21:36

Pavla napsal(a):

A můžete mi říct, z jakého důvodu rozdávají kraje lidem dary? A proč jen některým? A co když někdo bude chtít taky dar, třeba ale na něco jiného, může to kraj odmtnout? A nebude to nespravedlivé?
09. 02. 2009 | 21:39

joža napsal(a):

Pane Škromachu ,jak můžete být zákonodárcem,když se zákony neřídíte.? Volně přeloženo tož aby aj synek z Hodonína chňápal.: Je nutno dodržovat platné zákony.A do nich patří povinnost platit a vybírat tu vašu třicetikačku.
Toš tak to je eném sa nám nevykrucujte vy ožbrňo.
09. 02. 2009 | 21:40

navi napsal(a):

Pane Škromachu. Já si dokonce myslím, že na hejtmany by mělo být podáno trestní oznámení na porušování povinností při správě cizího majetku. Rozdívají i moje peníze, které jsou určeny pro veřejné výdaje do soukromých kapes několika jedincům, ktří mají štěstí, že žijí v blízkosti zdravotnických zařízení ve správě krajů.
09. 02. 2009 | 21:41

kšanda napsal(a):

Až zaplatím regulační poplatek pošlu účtenku za poplatek svému hejtmanovi se žádostí o dar. Ale ne z peněz kraje, ale z jeho osobních peněz nebo z peněz jeho strany ČSSD a uvidím jak bude ochotný rozdávat dárky, když to půjde z jeho kapsy a ne z kapsy cizí. Toto bychom měli udělat všichni jimž je to co provádí ČSSD proti mysli.
09. 02. 2009 | 21:48

rebel napsal(a):

Poplatkový zákon je špatný.A když je špatný,tak se má zrušit.
09. 02. 2009 | 21:50

bobr napsal(a):

I žák pomocné školy, oproti zde některým modrákům a pí Filipiové pochopí, že pojišťovny nebudou zkráceny ani o korunu, de jure jim musí byt šumafuk kdo platí, pacient nebo kraj.
Správně pane Škromachu píšete, že si nová min. zdrav. ponechala staré náměstky, věrné to zástance Julínkových názorů. Hlavní eso je Marek Šnajdr, jinak lobbista farmaceutických společností, hlavně zahraničních.
09. 02. 2009 | 21:53

Tupelo napsal(a):

navi, trestni oznameni by melo byt podano soucasne i na poslance, behem posledniho porcovani medveda poslanci rozdali dalsi desitky (ci mozna stovky) milionu z penez nas vsech. Napriklad z takoveho dlouholeteho viteze, telovychovne jednoty Orel, jsem nevidel ani pirko. Jak k tomu prijdou konkurencni telovychovne jednoty? :)
09. 02. 2009 | 22:00

Ben napsal(a):

fafnir
To se samozřejmě nevylučuje.To,že je Škromach soc.demokrat jsem si pouze myslel,že je blb je jisté.
09. 02. 2009 | 22:03

jos napsal(a):

Sledoval jsem masochisticky nedělní Otaázky V.M. Nová ministryně se presentovala jako absolutní amatér, nedotčený logickým myšlením, ale bohužel ani znalostmi problematiky. Jako hlavní argument jí sloužil nadpis-heslo jakéhosi bezvýznamného článku z webu. To si ještě užijemem srandy jak za Jakeše.
09. 02. 2009 | 22:07

navi napsal(a):

Tupelo, to co dělají poslanci se mi taky nelíbí, ale je to dle nějakých zákonů, i když se mi nelíbí. Ale to co dělají hejtmani není v souladu se žádným zákonem. Poplatky se mi přirozeně také nelíbí, ale uznávám jejich nutnost, protože mám děti a vnoučata a myslím na jejich budoucnost a ne na nějaké drobné, o které teď přicházím.
09. 02. 2009 | 22:07

Martin napsal(a):

Škromachu zase jste přebral co..?...už ten chlast nechte být
09. 02. 2009 | 22:08

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Škromachu, teď jste šlápnul do hustého. Hejtmani obcházejí zákon, i tak v dost chaotické státní správě dělají další nepořádek a Vy s bandurskou na ministryni, která zákon chce a má za povinnost bránit.
Už se těším na příští parlamentní volby, které jste si tak primitívně už teď prohráli. Voliči totiž nejsou hloupí a podruhé na sliby-chyby sotva naletí.
09. 02. 2009 | 22:12

Ládik napsal(a):

Že Vám není hanba, soudruhu Škromachu. Z Vašich prebend byste měl platit poplatky za jiné. Zařízení poplatky platí... z našich daní... neplatí je občané...šílený komanč.
09. 02. 2009 | 22:16

kšanda napsal(a):

Celý život jsem volil ČSSD a v podzimních krajských volbách už ne, protože jsem předvídal jakého banditismu se bude ČSSD dopouštět. A už nikdy volit nebudu, Paroubek, Rath, teď už i Škromach, Dryml, Emmerová a mnoho dalších, to je hrůza.
09. 02. 2009 | 22:18

Lena napsal(a):

Obrázek je to jediné pěkné na tomto článečku.

Né, že bych byla příznivcem poplatků v jejich počátku a i dnes k nim mám rozporuplný postoj, ale zdá se, že svoje plody - úspory - přinesly, jak bylo psáno v Hospodářských novinách. Ovšem byly to výsledky jen předčasné, teď po konci roku se ještě uvidí, jak to je doopravdy.

Né, že by mě nepotěšilo, kdyby za mě někdo poplatky zaplatil, ale proč by to měla být třeba nějaká klimakterická babka z vesnice, která je ráda, že těsně před důchodem získala alespoň nějaké špatně placené zaměstnání? Tak to totiž je, že na výdaje kraje se skládají všichni, ale část z těch peněz získají jen ti vybraní, co mají v dosahu krajskou nemocnici. Tedy ti z města (zpravidla) s vyššími příjmy (zpravidla). Tak tomu říkám socanská spravedlnost.
Přičemž ani já si nepřeji, abych zaplatila své poplatky a zároveň i část poplatků za mě naprosto neznámé osoby, o jejichž insolventnosti můžu oprávněně pochybovat.

Když platit všichni, tak všichni. V tom je spravedlnost a rovnoprávnost. Jen lze zákonem upravit, kdo je na tom tak, že mu to zákon odpustí. Zlovolně však vytvářet vybrané skupinky, které budou na celku parazitovat pomocí obcházení zákona, i když obcházení někým jiným (ČSSD - kdyby to nebylo jasné), je podle mě nepřípustné. Čili ČSSD nejen že se chová protekcionisticky, ale dokonce ani nectí zákon, stejně jako už několikrát - jen tak v rychlosti si vzpomínám na volební autínko, co nemělo výjimku k provozu na našich komunikacích.

ČSSD by měla jako správná lidumilná partaj své dary platit ze svých prostředků. Pak nebude možné proti jejich konání nic namítnout a vyslouží si jistě nehynoucí vděčnost alespoň určitého procenta naší populace. A to oprávněně. Rozdávání z veřejných rozpočtů, však přípustné není. Je to však naprosto inovativní přístup k tunelování, který nemá v ČR obdoby. Obvykle se zde totiž tunelovalo po velkých sumách ve prospěch malého množství lidí, nyní v malých sumách ve prospěch většího množství lidí, a navíc naprosto veřejně a kupodivu s podporou velké části obyvatelstva.

Ostatní části článku jsou jen pomluvy. Je otázka, jestli některé nejsou už za hranicí zákona: "nabádá k nezákonnosti, dokonce možná trestnímu konání". Za hranicí vkusu však jistě. Ale to se při klimatu, který panuje mezi smečkou našich politiků, dá očekávat. Hlavně, že je to tak pěkně osobní a partajní, ale že by tam bylo něco i k věci, aby se prostý člověk poučil ... ?!
09. 02. 2009 | 22:23

Pavla napsal(a):

kšanda: to byste se teda načekala, kdyby měli rozdávat ze svého. To by se jinak kroutili. Ale jak známo, cizí penízky se rozhazují snadno, to je nebolí. Hlavně, že někteří budou spokojeni. A jestli ve finále zaplatí potom víc, to ani vědět nebudou.
09. 02. 2009 | 22:23

Kormoran napsal(a):

Je zajimave , jak soudruh Skromach zalibne uziva slovo "Bolsevik" , zrejme aby nevysel ze cviku))))
Kdyz odectu pol. prislusnost , tak Vas oblicej vidim citove: Hygiena minimalni,kapsar "abnormalni" a kazdy den praseci ovar servirovany velkym GURU)))))
09. 02. 2009 | 22:26

PatientO.T. napsal(a):

Poplatky po socialisticku:
http://aktualne.centrum.cz/...
http://aktualne.centrum.cz/...

Jak patrno, krajská politika ČSSD/b/ je zmítána soudružskými nesrovnalostmi...
09. 02. 2009 | 22:26

Tupelo napsal(a):

navi, to brzy uvidime, nejake soudy se uz rozbihaji, sam jsem zvedav jak to dopadne.
Me s regulace trhu formou regulacnich poplatku ala ODS take nelibi, protoze v ni vidim jen vyjadreni neschopnosti najit zdroje uniku financi. Za nejaky cas se poplatky zvysi, bude to totiz nejschudnejsi cesta jak resit opetovny nedostatek financi (bez toho aniz by si nekdo lamal hlavu s tim ze ztraty mohou byt zapricineny nejakou 'systemvou' chybou)
09. 02. 2009 | 22:27

Kormoran napsal(a):

Jeste mala poznamka , dle meho nazoru je Pani Filipiova , clovek na svem miste!!!!!!!
ODS muze dekovat jen bohu , za zenu , jako ona ve svych radach!!!!
09. 02. 2009 | 22:31

Rudi3 napsal(a):

Milí šmoulové,zelenáči nebo černokabátníci,ukažte mně,kde jste měli ve vašich programech před volbami napsáno,že chcete zavést zdravotní regulační poplatky.Správně řekl předseda Topolánek,kdyby voliči znali pravdu,nikdy by nás nevolili.Aby jste dostali hlasy voličů prachsprostě jste je podvedli. Tak o čem je řeč podvodníci.
Jinak demokracie je o různých názorech, tak proč ta zášť k jinému názoru.
09. 02. 2009 | 22:41

Al Jouda napsal(a):

Zatížit tělesně postiženou ženu takovou odpovědností na postu ministryně našeho rozháraného zdravotnictví je samo o sobě chacharské hulvátství.Na Julínka bylo možno nadávat, tuto paní je však nutno litovat.
09. 02. 2009 | 22:45

LEVAK napsal(a):

Nejhorší přece je, že poplatky platí rodiče dětí a penzisti v celkovém objemu 80 % z celé získané částky ze všech poplatků, jak se Julínek sám i jeho mluvčí Cikrt před pár měsíci vyjádřili.
Nevím, jestli jsou vůbec soudní, ale to přece znamená, že se příspěvek na zdravotnictví vybírá hlavně od lidí nemajetných, důchodců a od mladých rodin s dětmi.
09. 02. 2009 | 22:49

LEVAK napsal(a):

Paní ministryně se rozhodla zavádět nadstandarty.Tím pádem bude národ rozdělen na pány a kmány.Zejména 2 milióny důchodců,kterým nezbývá na živobytí,si nebude moci dovolit nějký ndstandart.No a pokud se bude jednat o nezaměstnané tak ti budou na tom stejně,možná že ještě hůře, než důchodci!
Jo holt láska a pravda zvítězila!
09. 02. 2009 | 22:55

LEVAK napsal(a):

Sen Václava Havla(z jeho projevů z devadesátých let):
"Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku, a proto má naději, že i člověk poslouží jí. Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí byt výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují."
09. 02. 2009 | 22:59

Vico napsal(a):

Dnes ještě slunce zapadá nad Atlantidou. Tak bych si snad mohl vyložit ten obrázek na konci.
Prý ty poplatky z hlediska zdravotní reformy jsou marginální. Vůbec nejsou důležité. Je-li tomu tak a je-li pravda, že ODS prohrály volby, zůstává mi už rozum stát. Samodestrukce? Zakousnutí se do vlastního ocasu? ODS kráčí k dlouhodobému kómatu. Jako ta Italka, která se dneska po 17 letech vegetativního způsobu existence konečně dočkala vysvobození.
09. 02. 2009 | 23:00

Pavla napsal(a):

Levák: vy potřebujete nadstandard? Já tedy ne. Když budu nemocná, tak budu ráda, když mě řádně ošetří a pokud bude v silách lékařů, tak také vyléčí. A to musí i v rámci standardu. A pochybuju, že důchodci zrovna o toto stojí. Myslím, že chtějí být jen zdraví. A kdo na to bude mít, tak ať si připlatí, jestliže bude chtít.
09. 02. 2009 | 23:02

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Škromachu,
je smutné, že tu něco mektáte a očerˇujete politiky, kteří se aspoň pokusili něco vyřešit.
Vaše strana posledních pár let nepřišla vůbec s žádným řešením - jenom "kdesi" brát peníze a rozdávat je lidem; prostě jen honba za volebními hlasy, nic víc. O skutečných problémech ze svých povýšených pozic nemáte ani páru...
09. 02. 2009 | 23:04

LEVAK napsal(a):

Paní ministryně v sobotním Právu důvěrně čtenářům prozradila,že o zdravotnictví je perfektně informovaná,protože otec byl lékař a ona je od cca 22 let nemocná a v péči lékařů!
Já zas zde mohu prohlásit,že znám perfektně problematiku železniční dopravy protože jezdím pravidelně vlakem,jeden spolužák byl mašinfírou,druhý zase výpravčím.Bratranec byl taky mašinfíra.Teta prodávala na dráze lístky.Jeden soused byl taky mašinfíra ještě na páře,druhý jezdil jako mašinfíra ve fabrice na posunu a vlak mi jezdí před oknama až nám drnčí skleničky v sekretáři.Jo abych nezapoměl, tatínkův kamarád byl výhybkářem a pracoval na posunu
09. 02. 2009 | 23:09

Vico napsal(a):

Tady zřejmě někomu odešel startér. Ani napotřetí ne a ne chytnout.
09. 02. 2009 | 23:12

Lex napsal(a):

No, byla to síla, jak paní ministryně stále tvrdila, jak vybírání poplatků umožnilo léčbu těch nejtěžších případů, ačkoliv poplatky jsou příjmem (zdaněným) ambulantního lékaře, majitele nemocnice nebo majitele lékárny (zde je ještě jedna pikantnost, a to, že cenovým výměrem Ministerstva financí č. 1/2008/FAR účinným od 1.6.2008 je poplatek fakticky součástí marže, navíc se i z něho vypočítává DPH, která je součástí konečné ceny). Současně však ministr Julínek snížil odvody za státní pojištěnce, čímž snížil příjem zdravotních pojišťoven o 7 miliard Kč (ušetřil na výdajích z rozpočtu- no, to se to holedbá šetrností, kterou zaplatili samotní nemocní). A nakonec bingo nad rámec V.M. - všimli jste si včerejší informace, že se z účtů zdravotních pojišťoven v loňském třetím čtvrtletí někam vytratilo 5 miliard Kč a nikdo neví kam? A konečně, že na podzim 2006 nechal ministr Julínek nakoupit přípravek Tamiflu proti "ptačí chřipce", který teď nevyužitý leží, jeho účinnost je sporná a fakticky není k ničemu? Co říkáte, jak vznikají kampaně o "ptačích chřipkách", "BSE" apod., aniž bych chtěl snižovat fakt, že někde, kde spí se slepicemi či jedí syrové beraní mozky se případy vyskytly? Kolik činí provize z dodávky léku za 300 milionů a kde skončila?
09. 02. 2009 | 23:12

LEVAK napsal(a):

Ad Pavla:nevím madam jestli jste to četla,ale existují dvě náhrady endoprotézy.Jedna je kvalitnější a déle vydrží. Vám tedy bude stačit ta horší?Stejné je to u umělého vývodu tlustého střeva.Funkčně skoro stejné ale s tím lacinějším se nedá jaksi moc chodit do společnosti a tím budete odsouzena a budou Vás považovat za méněcenného člověka!
09. 02. 2009 | 23:15

StandaT napsal(a):

To je stejně ale zajímavý přístup. Když jste nastupoval po kapitánovi Vodičkovi, tak jste sám dělal změny v sociálním systému. Dobrý změny. Měly logiku, řešily nadužívání sociálního systému, korigovaly logické hlouposti. Takže z první ruky víte jak to chodí se změnama. S Bezděkovou komisí jste spolupracoval. Dobře, výsledek byl před podpisem. I po volbách 2006 jste byl jeden z mála ve vedení SocDem, který hledal řešení problémů. O to více dnešní blog nechápu. Je to úlitba bohům? Obětina na místopředsednický oltář? Je smutné sledovat, kam se vaše strana propadá a jak kroutí charaktery.

P.S. Vy sám jste měl 100 dní hájení. U dryjáčníků Paroubka nebo Ratha bych ani nečekal, že tento zvyk zachovají. Ale od Vás jsem to čekal.
09. 02. 2009 | 23:16

Kamil napsal(a):

Podívej Škromachu
aby se dodržoval zákon, je přímo odpovědná vláda, takže to není výmysl paní ministryně.
Historie se opakuje, kdykoliv vyhrála levice volby, tak pro ni přestaly platit zákony a začala se praktikovat vůle lidu. Za lid se dá schovat ledacos.
Hezký večer.
09. 02. 2009 | 23:18

LEVAK napsal(a):

Ad Lex:nevím jestli je to pravda,ale prý přípravek Tamiflu je účinný na současnou formu chřipky!Kouzlo nechtěného?
PS:nekřivděte Julínkovi,těch 7 miliard šetřil křesťanský liberál!
09. 02. 2009 | 23:21

Ctirad napsal(a):

LEVAK. Píšete, že se národ bude dělit na pány a na kmány. Ale to je snad v pořádku. Národ se také dělí na chytré a hloupé, pilné a lemply, schopné a neschopné, daně platící a neplatící nic. To vám nevadí ? Pokud na to mám, proč bych neměl mít nadstandard ? Platil byste mi ho snad vy ?
09. 02. 2009 | 23:24

Veterán napsal(a):

Levak:
Vaše znalosti jsou skutečně značně selektivní. V současnosti o kvalitě endoprotézy rozhoduje lékař a vy nemáte žádné právo si připlatit na lepší, jedině zaplatit celou operaci. V novém návrhu opět rozhodne lékař, ale vy se můžete rozhodnout pro lepší typ a jen doplatit rozdíl. To dokonce i chudšímu člověku dává možnost výběru, oproti dnešku, kdy boháč si to bez problému zaplatit a chudák, který by měl na rozdíl v ceně, mohl jen smutně koukat.
Návrhy sociální demokracie tak přímo jdou proti chudší vrstvě. Boháči si pořídí vlastní nemocnice, kde bude vše placeno. A chudší vrstvy dostanou "paralen zdarma" a na náročné operace budou stát ve frontě a modlit se, aby operace proběhla dříve než pacient natáhne bačkory. A je zajímavé, jak i dnes ti chudí, v případě skutečně vážného onemocnění, kolem sebe najednou dokáží mávat obálkou vycpanou penězi. Všichni okamžitě zapomenou na "zdravotnictví pro všechny zdarma" a jen hledají možnost, komu co podstrčit a získat tak nějakou výhodu pro sebe.
09. 02. 2009 | 23:28

LEVAK napsal(a):

Ad Kamil:
Za prvé mám na Vás otázku- Vy jste pásl husy s panem Škromachem?
Za druhé - Vy chcete tvrdit,že teď platí zákony?Jen se podívejte na případ Pitr. Za třetí Vám k zamyšlení ocituji Charlese Louise de Montesquea(1689 – 1755),který svého času napsal,že zákony jsou jako pavučina,velké mouchy jí proletí a malé mouchy se do ní zamotají!
Jak je vidět platí to teď v celém rozsahu.Začalo to už tím když Havel omilostnil otcovraha!
09. 02. 2009 | 23:30

Ikena napsal(a):

Domnával jsem se, že ODS se dostatečně poučila a přehodnotila své zabetonované postoje v otázce vybírání poplatků od dětí, sociálně slabších občanů nebo důchodců. Dokonce jsem s povděkem přijal jednání paní ministryně v této věci.
Jenže, byl to asi sen a rádci rozhodli a paní ministryně je nové koště. Tím, že nakáže pojišťovnám udílet pokuty určitě získá oblibu jen u svých skalních, dál ne. Vzpomínám si na Julínka s Cikrtem, jak se kasali, že zatočí s Drymlem a VZP odešla s ostudou. Stačí, když se zítra u vchodu do krajské lékárny postaví zaměstnanec KU a každému příchozímu s receptem strčí do ruky "třicet vočí", které poté příchozí odevzdá lékarníkovi. Jednoduché, co s tím, bude stát trestat to, že někdo dostane dárek v hodnotě "třiceti vočí"?
Zřejmě to musí některé lékárníky hodně bolet. Ale, je to byznys jako každý jiný.
Proto ODS zrušte ty křiklavé poplatky a začněte se věnovat jinému tématu, hlavně by si pani Filipiová měla uvědomit to, že jejím rádcům jde jen o osobní boj s Rathem.
09. 02. 2009 | 23:35

Ctirad napsal(a):

To LEVAK. Na obranu Kamila.
Možnost společného pasení hus s panem Škromachem považuji po přečtení jeho příspěvku za více než pravděpodobné. Úroveň tomu odpovídá.
Příspěvek VETERÁNA JE NAPROSTO PŘESNÝ a odpovídá realitě. Největší problém u našich politiků je, že jsou díky svým dlouhotrvajícím politickým fukcim absolutně odtrženi od reality všedního dne. Oni si snad sobě sami dokonce i věří.
09. 02. 2009 | 23:39

LEVAK napsal(a):

Ad Veterán:byl bych velice rád kdyby jste mi poradil kde mám sehnat ty peníze do obálky.Ono mi jaksi z toho důchodu prakticky nic nezbývá.Toto Vaše tvrzení je přesně toho typu,když jeden z modrých nabobů tvrdil,že důchodci utrácejí hlavně za alkohol a cigarety!
PS:nebylo by lepší uzákonit eutanazii pro přestárlé občany.Je krize,státu by se ulevilo a vy mladí by jste nemuseli na nás starší sočit mít nás na škaredých očích!
09. 02. 2009 | 23:42

Jan Vaculík napsal(a):

Stando T :
výborně řečeno!
Teď lituju, že jsem se o kus výše nechal strhnout jen k výlevu zlosti. Ano, je to tak: dříve ČSSD měla nějaká řešení, a jsem rád, že si to ještě pamatujete.
Dnes už jen plivou jedovaté sliny, a to i ti, u kterých jsme si mohli vážit konstruktivního přístupu.
09. 02. 2009 | 23:47

Jan Vaculík napsal(a):

Veterán:
ano, to je přesné. Je to přesně ten důvod, proč se mi současný stav zdá neúnosný, a trend prosazovaný soc.dem. jde proti zájmu "nižší střední vrstvy", která představuje většinu obyvatel.
09. 02. 2009 | 23:52

Veterán napsal(a):

Levak:
Vy přece do obálky nic dávat nemusíte. Zdravotnictví je zdarma a stejně jako dnes vám ten kloub nahradí typem odpovídajícím například vašemu věku. Na lepší typ budete mít pouze nárok, narozdíl od dneška, kdy si ten rozdíl doplatit nemůžete.
Váš požadavek rovnosti je absolutní nesmysl. Dnes se platí pokoutně a náklady na operaci se pak hodí na pojišťovnu. Díky úplatkům pak onen kloub nedostanou lidé, kteří by na něj měli nárok, ale protože pojišťovna nemůže zaplatit vše, nedostanou ho. Ve výsledku vzniknou nemocnice pro bohaté, kde se bude vše platit a chudák bude smutně koukat před branou, co je vše možné vyléčit. A na druhé straně budou nemocnice zdarma pro všechny, kde budou chudí lidé stát ve frontě a snažit se získat sebemenší výhodu pro sebe. NApříklad tu, že na rakovinu nebudou "léčeni" morfiem, ale skutečnými léky.
09. 02. 2009 | 23:53

LEVAK napsal(a):

Ad Veteran:Vy jste mluvil o "dnes ti chudí, v případě skutečně vážného onemocnění, kolem sebe najednou dokáží mávat obálkou vycpanou penězi."
10. 02. 2009 | 00:00

veverka napsal(a):

Modrá totalita.Jinak se už tato země nazvat nedá.
10. 02. 2009 | 00:03

Ctirad napsal(a):

To veverka. Človíčku nešťastná, fakt byste si raděli přál vládu populistů, kteří nemají snahu nic řešit a proto, aby se dostali ke korýtkům jsou schopni rozdat cokoli i za cenu dalšího zadlužení naší země ? Procitněte, komu asi na naší zemi záleží víc, těm, kteří dělají, nebo se snaží dělat nepopulární reformy, nebo těm, kterým je jedno, že po nich přijde potopa ?
Mně to jedno není. Já mám totiž děti, které jednou tyto dluhy budou splácet, a taky mám před sebou období stáří, kdy nebudu produktivní, vite ? Ale bez obav, já jsem se o svou budoucnost již postaral, jen doufám, že se jí dočkám ve zdraví. Pracuji totiž jak mourovatý, aby se i z mých úspěchů měla velká část národa dobře.
10. 02. 2009 | 00:16

veverka napsal(a):

Ctirad
Tak pracuj Ctirade.Ostatní jsou socky a nepracují,jenom ty si borec.Žvásty o dluzích si nech od cesty,poplatky které končí v kapsách lékarníků a doktorů mají s dluhy společného leda tak kulový.
10. 02. 2009 | 00:20

Ctirad napsal(a):

Veverko,jsi mimo. Chybí ti informace i jsi zblblý právě od těch demagogů a populistů, ke kterým se hlásíš. Borec jsem, to máš pravdu, a pracuji ještě teď. To že mne posíláš pracovat, to je přesně to, co vy načervenalí potřebujete. Aby někdo pracoval, a vy z jeho práce pak žili. Mylím se snad ? A než příště napíšeš takovou blbinu o kapsách, zjisti si, jak to vlastně funguje. Já na rozdíl od tebe to vím.
10. 02. 2009 | 00:30

Ctirad napsal(a):

A jsem rád, že si tykáme, soudruhu. ;-))
10. 02. 2009 | 00:31

Ctirad napsal(a):

A ještě veverko. Pravděpodobně na rozdíl od tebe vím, jakou měrou kdo v mém okolí do státního rozpočtu přispívá. Pracuji totiž v oblasti daní, ale slovo socky jsem nepoužil. Ale socek znám ve svém okolí taky dost.
10. 02. 2009 | 00:37

Osmanek napsal(a):

Přečetl jsem si Váš článek pane Škromachu asi 3x a přesto jsem neobjevil žádný obsah. Děsí mne představa, že člověk jako Vy má ministerské ambice. Ale nezoufejte, o tom volby nejsou. Stačí jen lidem slíbit nějakou tu slevu nebo příplatek a vyhrajete. A hlavně nezapomeňte zdůrazňovat, že každý, kdo chce něco zprivatizovat, je vlastně tunelář, každý,kdo tvoří zisk, je zloděj a když někdo náhodou chce dodržovat zákon, tak z něj rovnou udělejte bolševika. Míru zdar.
10. 02. 2009 | 00:44

Jan Vaculík napsal(a):

Veverko,
povím Vám historku: je o tom, jak Vůl uviděl obrázek Jelena, a hned zatoužil mít taky parohy místo rohů. Tak šel za Pánembohem a říká mu, že by chtěl taky tak krásný rozvětvený rohy, jako má Jelen.
Ale Pámbu mu říká: Bohužel, Vole, to prostě nejde; jednou je to na světě udělaný tak, že jeleni maj parohy, a volové zase rohy.
Tak Vůl smutně odejde, ale pak mu to nedá, a zkusí ještě zajít za Klausem. Jenže Klaus mu řekne totéž. Takže on teď zklamaně odchází i od Klause a bučí si: "Modrá totalita!"
10. 02. 2009 | 00:49

osmanek napsal(a):

Veverko, jen jednu otázku: kde by tedy ty poplatky měly skončit? Veškeré platby za zdravotnictví by přece měly skončit nakonec v kapsách lékárníků, lékařů, zdravotnockého personálu nebo těch, kteří zdravotnické zařízení provozují. Nebo ne? Kde mají skončit peníze, které zaplatím za rohlík? myslel jsem, že u pekaře. Je to můj životní omyl?
10. 02. 2009 | 00:55

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lex:
Vaše levicovost Vám poněkud zastírá obzor nebo postřeh. Ty miliardy ušetřené pojišťovnami přirozeně nepocházely z poplatků, nýbrž z poklesu výkonů. A lidi se prostě už tak často neházeli marod, když se snížily nemocenské dávky. Češi statisticky jsou nejvíce nemocní v celé Evropě.
10. 02. 2009 | 01:18

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pro mudrlanty o Tamiflu jeden odkaz za všechny: http://www.osel.cz/index.ph...
Je to prostě antivirotikum proti jakékoliv formě chřipky, snad s nepříznivými vedlejšími účinky na psychiku.
Vypadá to, jakoby někteří tady měli chřipku.
10. 02. 2009 | 01:25

josef napsal(a):

To Ctirad,
člověče,vy jste se povedl. Takové cancy! Hodné liberálního komsomolce. Vy jste se snad školil někde na LžiDnes, případně u nějakého jiného prolhaném zdroje. Je tady těch Kojzarů v současné době víc než je zdrávo. Bohužel, většina inteligentních lidí dobře ví, že potopa bude, ale po "reformách" typu ODS,typu Julínek, Bendl.Po rozebrání zatím ještě slušně fungujícího zdravotnictví. Na reformy typu většinu oberu, menšině věrných rozdám není nikdo zvědavý. A když už plácáte o těch dluzích, doufám, že jste si všiml, že současná vláda lhala i v tomto. Zatímco se honosila schodkem 35 miliard, skutečný schodek je 103 miliard. Pro neurvalého zupáka v čele vlády (ale i pro pravicový tisk) zjevně zanedbatelný detail.
10. 02. 2009 | 01:54

Ládik napsal(a):

"Odborář a politik, narodil se v roce 1956 na Silvestra. Prošel kde čím. Dělník, topič, technik, odborář i politik. Srdcem na Moravě. Tak trochu rebel ČSSD, ale se sociálním cítěním."
To je teda kvalifikace pro ministerské křeslo. Teˇbudu vědět, že na Silvestra oslavuju Škromacha, který zabil 8 jalovic.
10. 02. 2009 | 06:11

Jan K. napsal(a):

Ale Pepíčku, co nám tady chceš vykládat o tom, co "většina inteligentních lidí dobře ví", co můžeš o nich vědět, takoví se s tebou rozhodně zahazovat nebudou. Můžeš povídat o tom, co si myslí takoví, jako jsi ty a o inteligentní se nestarej. S nimi nemáš nic společného.
10. 02. 2009 | 06:18

juvel napsal(a):

Rozum a soudnost říká, dohodnout se, dohodnout se v zájmu lidí, pacientů. Odpískat tuto zpackanou zdravotnickou reformu a jednat o nové,která bude přijatalná pro většinu národa. Na to ovšem musí být jistá úroveň morálky. To je však problém celé naší politické scény. Zdá se, že na straně ODS je deficit schopnosti vyjednávat a vůle k vyjednávání povážlivý.
10. 02. 2009 | 06:23

Michal Macek napsal(a):

poplatky plati kraj z penez od statu z dani - takze OBCAN!!!!!!!

nazdar!!!
10. 02. 2009 | 06:40

PRD napsal(a):

Já platím daně i poplatky.Těm,co poplatky neplatí to zacáluje ČSSD z mého a ti si za ušetřenejch 30 kč a někdy i více,nahrnou pivo do palice!V hospodě je lidí dosti a až si zlámou kosti,nastanou starosti.
10. 02. 2009 | 07:41

test napsal(a):

V pardubickém kraji měly dvě LDN slíbenou patnáctimilionovou dotaci na lepší vybavení. Díky dárkům pro třicetikorunové neplatiče zřejmě nedostanou nic.
Hejtmanu Martínkovi už možná něco začalo docházet. Vyzval totiž lidi, aby poplatky, pokud na ně mají, platili sami.
Tím ovšem chuděra nadzvedl své stranické kolegy, věrné předvolební rétorice.
10. 02. 2009 | 07:46

neo napsal(a):

v klidu, pokuta nehrozí pokud je vše v pořádku. O pokud je tedy vše dle zákona, jak tvrdíte, tak tento článek nemá žádný smysl a Váš strach je bezpředmětný.
10. 02. 2009 | 08:16

RN napsal(a):

Trochu se mi zvedl žaludek při čtení Vašeho článku. Považovala jsem Vás za toho rozumnějšího ze socanů (= jednooký mezi slepými králem), ale teď vidím, jak hluboký byl můj omyl. Nejsem už ani příznivec ODS, abyste nemyslel, že mne žene zaujatost. Tolik křupanství, nevzdělanosti (ta nemá nicspolečného s počtem absolvovaných škol), povýšenosti, podbízivosti za jakoukoliv cenu, které jsou doma v české politice, to je opravdu jen pro silné nátury. Chátra, pro kterou je ničím zákon, který navic vymyslela a schválila, před kterým jsou si všichni z vás rovnější, to jste vy, naši politici. Vsadím se, že jste před 20 lety taky vykřikovali na náměstích "Nejsme jako oni". Jste a ještě horší. Je mi z vás špatně.
10. 02. 2009 | 08:34

Nuba napsal(a):

Je to pořád dokola,

tak jak to povídala jeho šedá eminence Marek Dalík - budeme s nimi jako jednat a potom si s nimi vytřeme .... Takže celá ta šaškárna, totiž kongres ODS, kde pánové a dámy analyzovali volební prohru, byl jen jako. Pan předseda řekl, že změní politický styl.

A nastala obrovská změna. Nová paní ministryně hned zpočátku oznámila, že bude pokračovat ve všem, co započal její předchůdce. Obdivuhodné. Přímo radikální. Nechápu tu neschopnost jakékoliv sebereflexe. Vždyť je naprosto jasné, že po volbách, které vyhraje soc. dem. bude systém poplatků přehodnocen. Nač tedy ta úporná Sysifoská práce ? Zbytečné mrhání časem, energií a trpělivostí valné části občanů.

No nešť. Je to pořád dokola. Nemohu si pomoci, jako levicově smýšlející člověk si myslím, že stát, který je dle ukazatelů HDP pořád bohatší (nemluvím o nynější námi nezaviněné krizi - porovnávám sebe a své rodiče) by si mohl dovolit systém, v němž nebude regulováno ani školství, ani zdravotnictví. Tyto dvě oblasti, jsou pro každého člověka, potažmo stát, to nejcennější. Pro pár parazitů má pitomou byrokracií trpět většina. Naprosto "liberální".

Nebo to HDP má jít úplně někam jinam ? Ona nějaká černá díra by se samozřejmě našla. V ní se prý dokáže HDP zázračně měnit na všelijaké užitečné věci, např. dividendy a tantiémy a podobné důležité věci.

Prý reforma - cha - trapný komiks !
10. 02. 2009 | 08:42

topsik napsal(a):

Je mi smutno, když tady čtu ty nadávky na poslance Škromacha. Já vidím denně taky obrovské fronty, ale dívám se na ně trochu jinak. Je možné, aby tato vláda zapomněla, buď záměrně nebo ne, na takovou obrovskou skupinu obyvatel, jako jsou důchodci? A ne jenom na ně! Tahle skupina teď státu vrací peníze, které svým rozhodnutím Julinek přestal vybírat od všech pojištěnců!! Píšete, že kraje porušují zákony. Jak to pro Boha víte? Od toho jsou tady soudy, ne? Nebo jste tady všichni nadávající tak bohatí, a Vaši rodiče taky, že jste tak málo solidární? A neříkejte mi, že hrazení poplatků je nějaká solidarita. Tohle je pouze hrazení jednoho nemocého druhému, a obráceně. Narozdíl od toho systému, jenž byl zrušen, když větší zátěž hrazení zdravotnictví brali na svá bedra všichni pojištěnci! A už teď vidím, jak chudému důchodci ve věku 70 let někdo bude měnit nemocné orgány!! Tihle lidé totiž celý život většinou platili daně (za komančů musel pracovat každý) a teď na stará kolena jim někdo ještě sebral další peníze z důchodu do systému, aby těm mladším byly hrazeny těžké operativní zákroky. To je pro Vás solidarita? A co se týče Škromachova vyjádření? Ano. Je to bolševické! Tady se ztrácejí miliardy, tuneláři jsou propouštěni, či na úniku bez možnosti zadržení (jak podivné, když je Evropa propojena), a dokonce i chváleni a hýčkáni (viz Klaus a Kožený), a tady se plete bič na lidi, kteří né že porušují zákon, ale téhle chudší a ponižované skupině pomáhají! Tenhle národ jde do sraček!!! Přeji pěkný den
10. 02. 2009 | 08:49

Pepa Řepa napsal(a):

Leváku, drahý kolego,
nechci být hnidopich ani Vás zase urazit (bývala s Vámi větší sranda), ale vy začnete u poplatků,a vezmete to přes Pitra až k Havlovým milostem.Trochu Švestka od Cimrmanů, řekl bych.

Jen bych Vám chtěl poradit. Až půjdete do špitálu, nechtějte NADSTANDART. Vyvěšovat vlajky nad helioportem nemůžete ani za příplatek.

Chtějte prosím NADSTANARD.
Někdy to ale není potřeba. Mám poměrně čerstvou zkušenost.Za dvojáka s WC i sprchou jsem platil šest pětek za den. To Vás zruinuje?

Myslíte, že dneska Vás někdo nechá ve špitálu na semeno, tak jako dříve? Omyl, kolego. Jak se zvednete, šupajdíte domů. A je to snad správné, nebo ne?

On se totiž lidský věk prodlužuje a dělají se několikahodinové operace lidem okolo osmdesátky.
To za bolševika dělali jen Leonidu Ilijičovi.Za Vámi už čeká pět dalších.

Před dvanácti lety jsem byl v téže nemocnici. Pokoj pro devět, záchod přes celou chodbu.

To, že jsou v zákonu o poplatcích stupidity je jiná věc.Chodíte na nutný převaz o víkendu? Platíte za pohotovost.

To, že podporujete poplatkem nejlukrativnější lékárenský byznys a obchod s farmatiky je také na jinou debatu.

Zpolitizováním poplatku 30Kč si ČSSD pěkně zavařila.
Ale hlavně, milý Leváku, pod kouřovou clonou debaty o třicítce připravují obě strany nejvhodnější převedení nemocnic pro své blízké šikovnou privatizaci.

Obě strany, milý kolego, obě strany.
10. 02. 2009 | 08:49

suchánek napsal(a):

StandaT:
výborný příspěvek! Já měl až doposud také intenzivní pocit, že se škromach té nekompromisní destrukce čssd (my všichni proti všemu tomu vašemu) neúčastní, čímžto paradoxně získával mé sympatie. tento blog je vrací zpět. škoda
10. 02. 2009 | 08:59

JanChán napsal(a):

Při reálném pohledu na věc, tedy na poplatky, je to něco, co je naprosto neopodstatněné. Pokud se zamyslíte nad faktem, kolik peněz se vybere na zdravotním pojištění, kolik pak z těchto peněz samy pojišťovny promrhají na své účely, které nejsou lidem, co pojištění platí, k ničemu, pak je nad skunce jasné, že poplatky jsou de facto k tomu, aby o ty požitky pojišťovny a s nimi se vezoucí, nepřišly. Tak je to totiž se vším. Stále se vykřikuje, že není dost peněz, hlavně u státních institucí, ale i soukromých bank, obchod.společností atd., ale že se na platech a jiných výhodách vyplácejí ohromné balíky peněz, tím se nikdo nezabývá. Stejně tak ve zdravotnictví. Poplatky jdou prý lékařům. Ale všem, nebo jen těm obvoďákům? Co ti ostatní lékaři v nemocnicích, co ty zdravotní sestry, jejichž platy jsou výsměchem a odchází do ciziny, kde mají za tutéž práci třikrát tolik? To i ministerstvo zdravotnictví ví, ale proč to řešit státními penězi, když se na to najde nějaký jiný důvod, jak z lidí vytáhnout peníze. Viz zmíněné porcování medvěda. Dobře se ví, kde se nedostává peněz, ale přesto se ulijí miliardy k tomu,aby se páni poslanci mohli zavděčit, udělají gesto, které se jim kdysi bohatě vrátí. Jak bylo vzpomenuto, ten Orel fakt ani jednou nevzlétne, ale aby mohl, tak se do něj napumpují miliony. Co na tom, že nějaký stacionář nemá dost prostředků na provoz atd. atd. No a stěma endoprotézama. Musí existovat nějaké a pak ještě nějaké lepší? Co kdyby byly všechny stejné kvality a nemuselo se rozhodovat, jestli horší za míň a dražší za víc peněz? Je to jako kdyby u nového auta byla možnost koupit to stejné auto jen s tím rozdílem, že za míň peněz bude méně fungovat, ale za příplatek bude jezdit jedna báseň. Zkrátka dobře, u všeho se měří dvojím metrem, a zde plně platí, co je dobré pro pána, není dobré pro kmána. A propó, co na to ˇUstava ČR, s tou je to v pořádku? Pokud se dělají či chtějí dělat věci, pak v souladu s Ústavou, nebo jinak je to protiústavní a tedy neplatné. Ale bohužel o tom rozhodují zase jedni a ti samí a v tom je ten problém.
10. 02. 2009 | 09:04

suchánek napsal(a):

víte, já pozoruju ve zprávách jednu roztodivnou věc, fakt.

spousta lidí ty poplatky platit prostě a jednoduše chce. a to i přesto, že je DODNES nechali ať už julínek či nová ministryně v zapeklité situaci, páč vlatně ani nemůžou vědět, proč je platí.

spousta lidí si s tím poradila po svém, mají selský rozum v hlavě a projevují se (samozřejmě především voliči pravice či koalice) mnohem prosociálněji a zodpovědněji, než "kultem třiceti" omámení všichni ti, co způsobili krajskou oranžádu.

roztodivné, vážně...
10. 02. 2009 | 09:05

Pepa Řepa napsal(a):

Jo Suchánku, ČSSD bodovala, dokud byla zticha. Stačilo jen sedět a točit palci mlýnek.

Ti "druzí" se diskreditovali sami.

Teď začala ČSSD mluvit.No, jak to dopadá vidíte sám.Chybí už jen spojit zlevnění nafukovací Boženy s příští misí do Afghánistánu.

Kdepak: Mlčeti zlato.
10. 02. 2009 | 09:09

občan napsal(a):

Ha ha. To jsem se zase pobavil. Zkušený bolševik se nestydí nařknout jiného z bolševizmu!!! Co také jiného čekat!!! Stará škola se nezapře. Opravdu úsměvné.
Vážený pane Škromachu, slíbila placení Vaše strana??? Ano. Platí Vaše strana ze svého. Ne. O co se jedná??? O normální, nefalšovanou krádež z rozpočtu. Ono se totiž za cizí peníze slibule velice dobře. Až budete platit ze svého, tak prosím. Ale okrádat veřejné rozpočty a ostentativně porušovat platný zákon??? To už je opravdu vrchol nechutnosti. Práci a Vašim krádežím čest!!!!
10. 02. 2009 | 09:27

Suchec napsal(a):

Hele jmenovče:
Já taky sledoval (na ČT24) zprávy po 25 letech, a tam se taky všichni vyjadřovali, jak podporují stranu a vládu, jak do úpadu budují společné světlé zítřky.

V tom má Škormach pravdu.

Tohle je stát s vládou, která ke svému vládnutí používá totalitní metody. Že je nejste schopni rozeznat? Jednou bude pozdě.

Jo hele, pane Stejkal a spol.

Když si přečtu váš vlastní kodex, tak je to jako s Ústavou 9. května z r. 1948 a jejím skutečným naplněním.

Já vím, papír snese všechno.
10. 02. 2009 | 09:28

Suchec napsal(a):

OOPS, To bylo pro Suchánka, nejak mi to vypadlo.
10. 02. 2009 | 09:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých textů ("pazdrát", "retardovaný"), které byly v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 02. 2009 | 09:30

Pepa Řepa napsal(a):

Suchec
chcete snad naznačit, že vedení aktuálně.cz opět zlovolně upravilo titulek?

Že původní titulek zněl:

Zdeněk Škromach pěkně po bolševicku:
Paní Filipiová......
10. 02. 2009 | 09:40

Kamil napsal(a):

To levák
nezastávám se žádné formace, která porušuje zákon, podle mého levice je v tomhle nestydatější, protože se ani nemaskuje a ohání se vůlí lidu.
Hezký den.
10. 02. 2009 | 09:41

Suchec napsal(a):

Pepovi řepovi (v příspěvku Levákovi)

Kde berete jistotu, že ten dvoják s TV jste měl kvůli poplatku 60Kč? (a nenapsal jste to tak?)

Člověče, vy mi něco povídejte o demagogii.

A na závěr to opepříte zmínkou o tom, že poplatky jsou vlastně nesystémový nesmysl a příspěvkem pro bohatou farmaceut. lobby.

Co tedy platí?

Jsou ty poplatky dle konstrukce Julínkovy squadry k něčemu, nebo ne?

A ať s ena měn nikdo nezlobí, tak, vraceje se k OVM v neděli, Filipi se opravdu uvedla. To bylo něco, jak tam mávala jakýmsi vytištěným papírem.

Doposud nikdo opravdu nedoložil konkrétní čísla o vlivu poplatků na celý systém. Víme kolik se vybralo, kolik měly poj. na účtech. Víme, že za paraleny a acylpyriny se neutratilo 275Mio (2007)(z 200Mlrd.).
Na strop poplatků dosáhlo 11000 lidí a vracelo se 65Mio (1% z 6Mlrd. zaplacených - kurnik to je vejvar).
Víme, že část poplatku se začala započítávat do ceny léku (na rozdíl od některých, z poplatku se opravdu neodvádí DPH, jen z poměrné části - u léku za 100Kč je to cca 3,5, u léku za 10000 je to cca 22Kč).
Ale to je opravdu vše, co se dá nějak zjistit.

Zbytek je demagogie stejná jako ta o budování světlých zítřků. A ona je to obyčejná "zlodějina".
A to je tak vše.
10. 02. 2009 | 09:41

Kamil napsal(a):

To levák
vykám lidem, kterých si mohu vážit a Škromach k nim nepatří.
Hezký den.
10. 02. 2009 | 09:43

Suchec napsal(a):

Pepa Řepa:

Ale kdeže. Titulek je správný. Vždyť přesně vystihl styl a úroveň argumentace paní Filipi v OVM.

Proto jsem zmínil ty TN z let osmdesátých.
Co tam bylo nadšení a uvědomění.
Co tam bylo podpory pro jedinou správnou politiku strany a vlády (to na margo argumentu Suchánka a potažmo i posledních výstupů v TV o tom, že vlastně lidé poplatky platit chtějí, a proč jim je berou).

Já bych to možná specifikoval jemněji, než použitím pojmu "bolševismus". Třeba takto: Silou, Katuško , silou!
10. 02. 2009 | 09:47

bape napsal(a):

Paní ministrině v OVM jen neumětelsky opakovala fráze a floskule svého předchúdce a když to nezabíralo, začala být arogantní a ideologicky podjatá. Poplatky jsou jen zdražováním zdravotních služeb. Je to zakonem stanovené okrádání občana.
10. 02. 2009 | 10:10

Pepa Řepa napsal(a):

To Suchec
poposedněte, zřejmě jste si zasedl ADSL.

Dvoják, naprosto standardní (ostatní pokoje byly po třech) uvádím jako příklad změny. Přirozeně, že to není blahodárný vliv nedávno zavedených poplatků.Vy někde vidíte, že jsem to napsal?

Uvádím to proto, že mně nepřijde devastující za takový pokoj zaplatit 60Kč (včetně stravy) denně. Vám ano?

Problém je v tom, že se to zpolitizovalo do požadavku: Žádné poplatky.

Je to nesmysl a dobře to ví i ČSSD. Myslíte, že poplatky za pobyt v nemocnici nebo i nezbytně nutné polatky v ordinaci neponechá nebo je nezavede v jiné formě?
10. 02. 2009 | 10:11

karelhá napsal(a):

Bylo by to k zasmátí, kdyby to nebyla tragédie.
Paní ministrině Filipiová nechápe rozdíl v obsahu pojmů p j i š t ě n í a s p o ř e n í, viz její perlení v rozpravě v senátu. A její "solidarita méně nemocných s více nemocnými", to už je stejně zhovadilé a zrůdné jako "humanitární bombardování".

A tanečníci v modrých trikotech, napojeni ze stejné studnice poznání jako ona nešťastnice v roli ministerkého maňáska, nedokáží či nechtějí pochopit o čem to vlastně diskutují.
Kdo nevnímá rozdíl mezi tím, jestli skupina lidí pomocí státu útočí nějakým poplatkem na základní lidské právo, jako je právo na život a zdraví, a mezi tím jestli stát vyměří takové nebo onaké daně, je to ještě člověk?
A diskuzní argumenty na demokratičnost postupů a argumentace zákonností, to už je při existenci melčákůpohankůdalíkůsnítilýchlangrů v čele s premiérem pouze trapnost.
10. 02. 2009 | 10:13

Pobo napsal(a):

Ano, Zdeněčku, nyní jste již dokázal, že pevně stojíte na straně "muže z třicetikorunové známky". Taťulda Paroubek bude spokojen v domnění, jak krásné vztahy fungují v jeho sociálně-demagogické rodince.
10. 02. 2009 | 10:15

PEP napsal(a):

Pěkný den,
přiznám se, že vůbec nerozumím míře hysterie vyvolané článkem pana Škromacha.

A. Tím, že někdo daruje jinému hotovost, která svou výší odpovídá poplatku, rozhodně nedochází k porušování ani obcházení "poplatkového" zákona. zdravotnické zařízení totiž poplatky vybere v povinné výši, kontroly pojišťoven by s tímto neměly mít problém.

B. Možným porušováním zákona by mohlo být právě ono darování peněz z krajských rozpočtů. Na druhou stranu ČSSD dělá pouze to, co slíbila v kampani - platí třicet korun tam kde to může zařídit. Jde o zneužívání peněz v krajském rozpočtu? NKÚ nemůže zkontrolovat, ministerstva nemůžou zasahovat, soud věc nejspíš odloží - nevidím aktivní legitimaci k žalobě.

C. Reakce lékarnické komory je v pořádku a dokonce si myslím že uspějí. Současný systém skutečně neoprávněně zvýhodňuje některé soutěžitele (krajské) vůči zbytku. Na druhou stranu je takový spor běh na hodně dlouhou trať a veřejnost v mezičase už dávno zapomene a bude mít úplně jiné problémy.

K poplatkům obecně:
Tak si tak říkám, jestli je těch 30 Kč pro "lid" skutečně bezvýznamná částka, jak nám bylo panem ministrem líčeno. Obrovský zájem o nepoplatkové lékárny a nemocnice dle mého svědčí spíše o tom, že je tady velká skupina lidí, kterým stojí 30 Kč za dlouhou frontu. Řekl bych tedy, že se buď:
1) Ministr Julínek mýlil když považoval poplatky za bezvýznamnou položku v rodinných rozpočtech a samotná idea poplatků je tedy založena na mylném předpokladu
2) Jde o výkyv který vůbec není způsoben oněmi zanedbatelnými a nepodstatnými "malilinkatými" poplatky a není tedy důvod se jakkoliv navážet do hejtmanů.

Strašně se mi líbí jak legenda o prohře ve volbách kvůli 30Kč začíná být považována za pravdu. Když s tím ODS přišla, říkal jsem si že nejsou schopni sebereflexe a nehodlají si přiznat pravdu. Teď vidím že to byl vynikající tah - pravicoví voliči (včetně některých vysokých katolíků) vzali tuto lež do kapsy jako nejsvětější pravdu a snad i sami skutečně věří tomu, že volby byli o třeiceti korunách. Jsem zvědavý na argumentaci po prohře evropských a poté parlamentích.

PEP
10. 02. 2009 | 10:16

Al Jouda napsal(a):

To Pepa Řepa : Jste na omylu, že ČSSD si zpolitizováním poplatků pěkně zavařila. Poplatky nikdo politizovat nemusel, protože každá volovina provedená vládou má silné politické účinky. Poplatky si táhne za sebou ODS jako železnou kouli na noze a divím se Topolánkovi, že nechtěl zabít dvě mouchy jednou ranou při využití Paroubkovy nabídky na výměnu poplatků za mise. Kvůli poplatkům prohraje ODS příští parlamentní volby na celé čáře !
10. 02. 2009 | 10:18

Rejpal napsal(a):

Bravo, pane Škromach!

Už jsem se obával, že blábol paní ministryně v OVM zůstane bez náležité odezvy.

Pryč s tak zvanými regulačními poplatky!

Bohatší daňoví poplatníci snad hlady nezemřou, budou-li platit vyšší daně. V případě nutnosti by jim kromě bezplatného zdravotnictví sociální stát jistě nabídl i teplou polévku ve vývařovnách alespoň jednou denně.
10. 02. 2009 | 10:20

Pepa Řepa napsal(a):

Al Jouda
Prohra ODS mne neděsí Topolánek i nová ministryně jsou mi šumafuk.

Jen nechápu, proč neponechat poplatky tam, kde jsou opodstatněné (nutná, neobjednaná návštěva pohotovosti, poplatek za pobyt a stravu v nemocnici, nebo návštěva ordinace u ekonomicky činných obyvatel.

A spojovat poplatky s misemi považuju za absolutní idiocii.
10. 02. 2009 | 10:28

kuk napsal(a):

Vážení modří soudruzi, rád bych vám jen připomněl, že to , proti čemu tady tak zapáleně horujete, tj. proplacení regulačních poplatků, odhlasovali v mnoha krajích i vaši modří soukmenovci...tudíž byste měli apelovat především na ně, protože nebýt jich ( a jejich teplých korýtek ) socani by sami leckde proplácení neprohlasovali. A dále byste měli pohnat k odpověnosti vaši vládnoucí garnituru, která se nechala ve volbách deklasovat.
10. 02. 2009 | 10:35

vědec napsal(a):

Z Ústavu pro studium totalitních režimů konečně vzešel první vědecký výsledek: při zkoumání různých etap vývoje se přišlo na to, že Člověk moudrý (Homo sapiens) se vyvinul v Člověka modrého (Homo caeruleus), jehož příslušníci se sdružují v Odporném Deliktním Spolku, který si libuje v deliktech nejrůznějšího druhu a velikosti. Např.: tunelování, krádež, korupce, apod. a jehož pracovním nástrojem hvězdné velikosti je LEŽ. Důkazem jsou prohlášení šéfa tohoto spolku: kdybychom řekli pravdu, nikdo by nás nevolil; předvolební sliby - bezplatnost zdravotnictví, atd., atd. Tento spolek si uzurpoval vládní pozici - no a podle toho to vypadá! Takže, co byste chtěli? Co očekáváte od tohoto spolku bezcharakterních, hulvátských a prolhaných modrých a zmodralých většinou bývalých bolševiků???
10. 02. 2009 | 10:41

bape napsal(a):

pro Pepa Řepa

Ano, souhlas. Tak by měly poplatky smysl i opodstatnění a myslím, že by nikdo neprotestoval, ma-li v hlavě fungující mozek
10. 02. 2009 | 10:44

SuP napsal(a):

Vážení -
Je to úžasné, jak si "drobní přikrádači mezi námi" halasně obhajují své drobné přikrádání kecůplným pokřikem......
A to v čele se svými představiteli.
10. 02. 2009 | 10:46

trouba napsal(a):

Pane ing.Škromachu- §16a) Zákona č. 48/1997 Sb. v platném znění odst. (1) jasně praví že platí pojištěnec, a odst (9) téhož praví, že ZZ je povinno od pojištěnce vybrat, etc. Ne od ČSSD.
Ten ubohý podvod, kterým jste vyhráli krajské volby teď nedovedete právně ustát. Vaše lži a demagogie mne nepřekvapují, trochu mě děsí zrovna váš odkaz na bolševickou zlovůli. Bohužel, brzy se již dočkáte až povládnete spolu s komunisty legálně zvoleni tímto nepoučitelným národem.
10. 02. 2009 | 10:51

Silvie napsal(a):

Zrovna od vás,pane Škromachu, ty řeči o bolševismu sedí. ČSSD porušuje zákon a ještě se diví, že se porušování zákona trestá! Ale nedosti na tom, že zákon porušuje, je ještě absolutně neschopná sladit svůj postup. Rath je totiž pouze velkohubý řečník,za jehož populistickými činy zůstává bordel a spoušť.
Pokud jde o bolševické praktiky, tak ty uplatňuje především Rath (zejména svou šikanou nedostatečně servilních ředitelů středních škol).
Mohu jen s uspokojením konstatovat, že den ,kdy se stal hejtmanem ,proklínají už i vaši pravověrní voliči u nás ve Středočeském kraji.
10. 02. 2009 | 10:53

MerryMan napsal(a):

Vážení pravicoví bolševici a bolševičky,

To jste se zase vyřádili. Věcného toho ovšem moc není.

Pominu-li nadávky a urážky tak Vám nejvíce nejvíce vadí že se někomu rozdávají Vaše peníze a ještě vnukové to budou splácet. Celkem prý kraje zaplatí až 750 mil. Kč.
Asi nevíte, že si vláda půjčila na pomoc Lotyšsku 200 mil. euro, to je cca 5 600 mil Kč. Nebo 270 000 mil. Kč pro církve. Kdo bude vracet tyto částky? Naši pravnuci? Proč Vám nevadí? Mně vždy víc vadí větší částka než menší.

Někteří z Vás tvrdí, že chtějí platit poplatky, dokonce prý skoro všichni lidé chtějí platit. Vždyť Vám nikdo nebrání. V krajských nemocnicích a lékárnách přece nestojí gorily, které každého kdo chce zaplatit poplatek zmlátí. Nebo ano. A co ty fronty v krajských lékárnách? Jsou tam snad ti lidé nahnaní násilím?

Ono to ale není ono platit za něco, co může mít druhý zadarmo. Ta hamižnost a chamtivost. Když chci platit já, tak musí platit každý.

Asi si neuvědomujete, že jen upevňujete v lidech názor: ČSSD nic moc, ale tohle? Tohle ne.

Suchec: Děkuji. Já jsem už na ty masivní souhlasy zapomněl
10. 02. 2009 | 10:54

MerryMan napsal(a):

Lena:
Sdělte mi prosím, zda jste již byla vysvětlit novoborským sklářům, jak těžko se shánělo zaměstnání za komunistů. Nový Bor má cca 12 000 obyvatel a 1 800 nedostává mzdu. Vaše pomoc, i když jenom slovní by jim určitě hodně pomohla.
Děkuji
10. 02. 2009 | 10:59

Valerie napsal(a):

Pane Škromachu, víte, co je to obcházení zákona? To právě dělá vaše strana prostřednictvím svých hejtmanů, a to placením poplatků ze státního rozpočtu.
10. 02. 2009 | 11:01

Silvie napsal(a):

MerryMan, a nepatří spíš ta "chamtivost" (spjatá s tupostí) těm, kteří neváhají ujet několik desítek kilometrů, aby vystáli hodinovou frontu a ušetřili pitomých 30 korun. Přičemž několikrát tolik projedou?!
Já na rozdíl od vás , právě proto, že chamtivá nejsem, chápu, že zdravotnictví nemůže být nikdy zadarmo. Protože jsem soudná, vím, že léčba mých chronických nemocí nemůže být ani zdaleka kryta z toho, co ročně zaplatím na pojištění. A že těch mých 30 korun, které ráda oželím, může (společně s 30 korunami těch ostatních nelhostejných a soucitných lidí) pomoci v léčbě vážně nemocných.
Financovat v době recese z už tak napjatých rozpočtů krajů 30 korunové poplatky, je nebezpečný hazard. Vy ,příznivci socanů, budete první, kdo si bude stěžovat na vládu, protože nebudou peníze na výstavbu dálnic , v lékarnách budou vysoké doplatky na léky, lékaři na vás nebudou mít dostatek času,kvalitní onkologická léčba se stane nedostupnou.
Kdo chce kam... jenom škoda, že se s vámi svezou ti slušní.
10. 02. 2009 | 11:08

neo napsal(a):

MerryMan:

když ono to není o chamtivosti, ale proč platit dvakrát že?:)

Nejprve několika důchodcům zaplatíte poplatky v daních a pak byste měl ještě platit cash ty svoje? To je ta nespravedlnost... ale ono to přejde, lidé si uvědomí, že léky jsou levnější i s poplatky v soukromých lékárnách a že mají stejně veškeré lékaře soukromé...
10. 02. 2009 | 11:10

Sybilla napsal(a):

Paní Julínková skončí strašně rychle.Ani těch pověstných 100 dní nepřečká.Zamotává se do toho více a více,mele stejné fráze jako Julínek.To je úroveň.
10. 02. 2009 | 11:26

Jo? napsal(a):

To Neo:
Máte pravdu, proč platit poplatky za nějaké důchodce. Vždyť oni Vám zase ze svých daní zaplatili školu a doktora, když jste si dělal do plínek. Ale teď už jsou přeci zbyteční....
10. 02. 2009 | 11:27

oranzovej vlk napsal(a):

Cudny soudruh Skromach
Nejak vedle sveho obrazku zapomnel napsat ze byl 1982 - 1989 clenem KSC. Snad se za to pekne po bolsevicku nestydi.
10. 02. 2009 | 11:32

Ford napsal(a):

Konec světa! Škromach po půl roce ožil!! Komunistické způsoby mají komunisti. Tedy většina ČSSD. Jak Rath vyhodil sotva zavřel dveře všechny ředitele nemocnic. Jak Emerka vyhodila všechny ředitele soc. ústavů. Jo soudruhu zamysly se co plácáš.
10. 02. 2009 | 11:34

Ford napsal(a):

Jo?: A co jako? Mají snad důchod. Domácnosti důchodců mají 2 nejvyšší příjem ČR na hlavu. V ČR je nejmenší rozdíl mezi důchodem a platem v zemích OECD! Takže vážený/a! Důchodci u nás jsou ti poslední co by měli mít nějaké výhody.
10. 02. 2009 | 11:38

Antikomunista napsal(a):

to oranžový vlk:

Škromach je soudruh? To mě nepřekvapuje, protože v 80. letech do KSČ vstupovali jen ti nejhorší kariéristé, namátkou: Jiří Havel, Vlastík Tlustý nebo předsedkyně závodní organizace KSČ ve FN Plzeň Emmerová :(((
10. 02. 2009 | 11:46

nepolitik napsal(a):

Někde v diskusi jsem četl krásnou zkratku pro socdemácký triumvirát P.R.D. (Paroubek-Rath-Dryml). Lépe to vypadá bez teček, ale to by mohl automatický cenzor vyhodit.
10. 02. 2009 | 11:58

MerryMan napsal(a):

Sylvie:
Věcně si dovolím oponovat.
"chamtivost" (spjatá s tupostí)… nerozumím, pokud jste mi tímto nechtěla naznačit, že jsem tupý.

Tak jak píšete lidi nejednají, každý si umí spočítat že utratit třeba 100 Kč, abych ušetřil 30 Kč dělat nebudu. Pokud o takových lidech víte, dejte mi na ně kontakt. Takové cesty se podnikají když se jedná o nějakou formu protestu, nebo cesty i kvůli něčemu jinému (nákup, vyšetření na mamografu atd.

A jestli máte zbytečných "pitomých" 30 korun, pošlete mi je prosím.

"Protože jsem soudná…" zapomněla jste dodat že jste i velice skromná a počkáte raději na to, jak Vás hodnotí okolí. Možná byste se divila.

K pojištění: Normální člověk ho uzavírá proto, aby ho nikdy nepoužil. Princip každého pojištění spočívá v tom, že platíte relativně nízké částky a v případě pojistné události dostanete krytí. Já na rozdíl od Vás nejsem chronicky nemocný, k lékaři jdu tak 1 x za rok. Já jsem zcela spokojen, že si pojištění platím a že z něj budete mít užitek Vy. Přeci si nezlomím obě nohy, nenabourám cizí auto nebo nezapálím byt abych si "vybral, co jsem tam vložil".Tak hamižný nejsem.

K Vašim úvahám o to na co si "vy socani budete stěžovat". Mluvíte o max. 750 mil. Kč a v mém příspěvku jste jaksi přehlédla cca 276 000 mil. Kč. Ty asi chybět nebudou, za ty miliardy by se asi dálnice stavět nedali.

Nejfantastičtější je Váš závěr:"... jenom škoda, že se s vámi svezou ti slušní." K snad jenom: Nejvíce na Vás obdivuji Vaši soudnost, schopnost slušně diskutovat, respektovat jiné názory a zdvořilost.
10. 02. 2009 | 12:04

StandaT napsal(a):

Suchánek: jedna vlaštovka jaro nedělá. Stejně tak jeden článek. A i když je to sklamání, tak se závěry bych ještě posečkal. U socialistů dnes mají před volbami, Škromach chce být místopředsedou a model PRD se ukázal nejen jako životaschoný a účinný, ale i vyžadovaný obecenstvem. Totéž viz Jiří Havel, který od nominace na europoslance je taky jako infikovaný. A když vezmu reakce tady na blogu, tak je vidět, že článek byl určen poměrně úzce vymezenému obecenstvu. Nebál bych se toho. O co budou mít SocDem nyní víc, o méně budou mít komunisté a Sládkovci či jiní maskulíni. Jedinců, vyznávající pevnou ruku, pořádek a chlapský řev je víceméně konstatní množství. Jen jsou období, kdy jsou více slyšet.
10. 02. 2009 | 12:35

Silvie napsal(a):

MerryMan, co je tak pohoršujícího na konstatování "jsem soudná" (podle Kanta soudnost=intuice, cit, fantazie- soudnost je prostředníkem mezi praktickým a čistým rozumem, cit pro správnou volbu)?! Zřejmě vám uchází význam některých českých slov.
Soudný by měl být každý z nás, protože propaganda typu - celý život si platím pojištění, tak mám NÁROK!!! - je úsměvná. To, že nejste nemocný (zatím) je jenom záležitostí štěstí a náhody. Raději bych se, být na vašem místě, nerouhala.
Jinak dodávám, ano, pokládám lidi, kteří sedají na lep populistům za tupé!
A pokládám za slušné ty, kteří dodržují zákony.
Pokud to nechápete, je problém na vaší straně.
10. 02. 2009 | 12:45

PEP napsal(a):

Trouba:
A oni snad neplatí? Pojištěnec platí poplatky, jsou mu nicméně buď darovány poté co je zaplatí, nebo darovány za účelem aby je zaplatil. V čem máte problém?
Pokud hodláte argumentovat tím, že má platit "pojištěnec" jde o legalistický výklad na úrovni právnického vzdělání prověřených pracujících před 89. Troufám si tvrdit, že zákon nikomu nenařizuje z čích peněz má platit - stejně tak Vás skutečně nikdo nezavře pokud Vaše dluhy zaplatí Vaše rodina.
A víte povinnost hradit má dlužník :)
10. 02. 2009 | 12:49

PEP napsal(a):

Silvie:
Rád si poslechnu v čem, mimo neuvěřitelné blekotání ministerstva zdravotnictví, se zákon porušuje abych věděl kdo jsou ti neslušní.
Mimochodem, pokud dáte peníze na poplatek svému partnerovi nebo potomku, jde také o darovací smlouvu a ani to nemusíte vědět a tím pádem o protiprávní jednání?
Nemám problém s Vaším pohledem - poplatek si zaplatím. Vidím to stejně, ale pokud někomu skutečně stojí hodina ve frontě a hodina na cestě za 30 Kč, doporučuji mu ho odpustit, bude na tom asi hodně bídně. Narozdíl od Vás si ale myslím, že poplatky místo solidarity poškozují právě těžce nemocné a zavádějí tak maximálně solidaritu mezi nemocnými navzájem.
Zároveň bych Vás chtěl požádat, abyste nám sdělila v čem poplatky pomáhají těžce nemocným - hodně se o tom mluví, ale ty peníze leží na účtech, na léčbu nejdou a ani nepůjdou, pokud se tak nějaký majitel pojišťovny nerozhodne.

Pěkný den
10. 02. 2009 | 13:00

karelhá napsal(a):

Silvie
když už diskuze v číslech, tak pořádně. Klikněte si na stránky SUKL, podívejte se kolik se za rok vydá na léky, kolik z toho na cytostatika /existují ovšem i další způsoby léčby/, podívejte se na rostoucí úspory zdrav. pojišťoven a porovnejte s tzv.regulačními poplatky. Co regulují tyto poplatky třeba právě u onkologických pacientů při jejich kontrolách během léčby, víte to? Zjistíte, že obhajujete nepravdy a účelové lži jiných.

Mě z čísel zatím vyplývá jediné. Utrácí se /v letech 2007 a 2008/ za léky o hodně více než předtím a největší růst je u drahých léků. Klesla spotřeba generických léků. Děje se přesně to, co avízoval pokřik Cikrta a spol. "o neúčinných lécích" po nástupu Julínka- přeložil jsem si to do češtiny takto :potlačíme spotřebu léků od těch firem, pro které nepracujeme a zvýšíme spotřebu léků od těch firem, pro které pracujeme! Lze konstatovat, že toto zadání Julínek plnil dobře. A poplatky mu byly ukradené... ale když ony tak nádherně odvádějí pozornost lidí od toho podstatného, znepřehledňují toky peněz, dávají najevo moc nad lékaři a zdrav. zařízeními.
Jen ta druhá část úkolu očekávaná od "investorů",se jaksi zatím nestihla: rozkrást zdravotní pojišťovny a fakultní nemocnice - tak úkol samozřejmě nezněl.
10. 02. 2009 | 13:02

eM napsal(a):

Už je mi jasné, proč si Rath a Hašek nechali imunitu. Chudák hejtman Martínek ji nemá a proto cítí, že by si mohl trestný čin porušení povinností při správě cizího majetku odsedět natvrdo. Už se stalo třeba loni v Liberci, že si pro usnesení o zahájení trestního stíhání šlo en bloc celé zastupitelstvo. Těším se, jak budou vyděšeně zírat socané na Krajích, až je za pár měsíců či let potká totéž a budou vysvětlovat, proč hlasovali pro zpronevěru desítek milionů na poplatky, které měl ze zákona platit někdo jiný.
10. 02. 2009 | 13:09

aram napsal(a):

karelhá: těm, kdo mají zájem ušetřím hledání, zde to již zjednodušeně rozebral lékař P. Wagner.
http://www.blisty.cz/art/45...
10. 02. 2009 | 13:11

StandaT napsal(a):

Pokud je někdo na tom tááák strašně špatně, jak tady argumentujete, proč si nezajde na sociálku pro potvrzení, které ho od poplatků osvobodí? Přece tihle lidi na tu sociálku tak jako tak chodí. No, a pokud nevědí, že na to mají nárok, tak je to chyba těch sociálních pracovnic, které by toto potvrzení měly vydávat prakticky automaticky a vy byste se měli zaměřit na funkčnost resortu práce a sociálních věcí, nikoliv na ministerstvo zdravotnictví.

Mě vůbec fascinuje, jak je debata vedena. Hlavním argumentem (a nejen v této diskusi) je sociální aspekt. Přitom NIKDO ANI JEDNOU nevolá k činnosti či zodpovědnosti resort, který má toto řešit. Nevšiml jsem si, že by ministr Nečas byl interpelován v záležitosti poplatků.

Ministr zdravotnictví má řešit problémy zdravotnictví. Pokud přijatá řešení znamenají sociální bariéru, je třeba zapojit MPSV. Jinými slovy - paní Filipiová řeší "peněženku" resortu, vaše peněženky má řešit ministr Nečas.

Od stínového ministra PSV bych očekával tlak na současného ministra PSV a ne atak na MZ. A od diskutérů, pro které nejsou poplatky jen další oranžový klacek na modré, ale jejich postoj vyvěrá z vnitřního pocitu, který je nutí chránit chudé, bych čekal totéž. Ale vůbec nic nevidím.
10. 02. 2009 | 13:14

PEP napsal(a):

eM:
Hmm, tak porušování povinnosti při správě cizího majetku.Podejte to trestní oznámení sám - křivé obvinění je také trestný čin :) a kraj se skutečně může rozhodnout dotovat co chce, pokud to schválí zastupitelstvo kraje a aj tak se stalo.
U ČSSD navíc byl tento postup vysvětlován už před volbami. za podobnou činnost by dle Vaší logiky měli jít všichni co spolupracovali na podpoře stavebního spoření, hypoték apod.
osvěžující..
10. 02. 2009 | 13:15

eM napsal(a):

PEP: Ale prosím Vás, jaképak křivé obvinění? Bude-li trestní oznámení znít "Navrhuji orgánům činným v trestním řízení prověřit, zda tzv. dary na poplatky, hrazenými Krajem, nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu bla bla... + odůvodnění", tak to není žádné křivé obvinění, ale podnět k přešetření. Takovýto podnět a takto formulovaný, je NEŽALOVATELNÝ; naopak. A je Vám patrně jasné, že jsem tak trochu z branže a vím, co píšu. Nehrajte si prosím na vykladače práva... Trestného činu křivého obvinění a křivé výpovědi bych se dopustil, pokud bych někomu kladl za vinu něco, co nespáchal. Zde by orgány činné v trestním řízení pouze přešetřily, zda činností Kraje nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu (a já osobně - zde na diskuzi si to mohu dovolit - o tom přesvědčen jsem; plyne to i z již vyslovených judikátů, které lze k obdobným případům dohledat). Ostatně pokud vím, trestní oznámení již bylo podáno, takže je zbytečné, abychom jej já či další duplikovali. Já konáním Krajů nebyl osobně poškozen, takže se k trestnímu oznámení připojovat nemusím. Stačí Vám takovýto malý exkurz do právního řádu ČR?
10. 02. 2009 | 13:27

Silvie napsal(a):

Těžko oponovat demagogům. Ale řeknu to lakonicky. Teď jste měli možnost platit pouhých 30 korun, za několik let to bude (v případě, že se ,bůh nás chraň od všeho zlého, ujme kormidla Rath)v řádech stokorun nebo se zdravotnický systém prostě zhroutí. Bezplatné zdravotnictví je socialistický nesmysl.
Díky těm 30 korunám nazatěžovali ordinace pacienti s rýmou, kteří si můžou bez receptu koupit paralen. Dnes se situace vrátila do "normálu" - ordinace opět praskají ve švech.Důchodci v čekárnách vesele rokují a skutečně nemocní musí hodiny čekat na vyšetření. V lékárnách tento poplatek zase znamenal snížení doplatku za léky.
Pokud jde o Julínka, od začátku mi bylo jasné, že ho Topolánek nakonec obětuje. A byla to špatná volba. Jeho náhradnice na žádnou reformu podle mě nemá a je příliš smířlivá. Resp.není schopna razantně odpálit demagogické cinty Ratha nebo Paroubka. Odrazilo se to i v posledních Otázkách - v nich ,bohužel, selhal i Moravec, jako moderátor.
Takže vám, příznivci socialistů, mohu je do budoucna popřát - pevné zdraví!
10. 02. 2009 | 13:27

Ford napsal(a):

PEP: Chcete říct že když si zastupitelstvo odhlasuje dary rodinným příslušníkům za 100 milionu tak je správné, protože si můžou ohlasovat co chtějí?
10. 02. 2009 | 13:28

eM napsal(a):

PEP: BTW Kraj si pochopitelně nemůže rozhodnout, co chce dotovat. Systém dotací musí být v souladu s právním řádem ČR; ani Kraj nemůže zavést vlastní finanční pravidla, jsou to veřejné peníze jako každé jiné. Samozřejmě mícháte hrušky a jablka, protože dotace stavebního spoření vyplývají z jiných právních předpisů, než je usnesení nějaké Krajské rady, takže tyto peníze jsou zákonné.
10. 02. 2009 | 13:31

marian napsal(a):

V nedělních otázkach V.M.se p. Filipiová prezentoval velice trapně.Stále opakovala,že tomu všemu rozumí,mávala jakýmsi papírem a blekotala to co ji soudruzi z ODS nařídili.To se Topolovi zase povedl tah dát ji do vlády. Zabil dvě mouchy jednou ranou.Je žena,je hendicepovaná,kvóta je zachována.Ještě kdyby tak byla romka,to by se i Džamila lebedila.Ale co potřebné vzdělání na pozici ministryně zdravotnictví?To zřejmě není třeba.Když se dívám na tu stávající vládu,tak bych si myslím že ministrovat by tam zvládnul i docela nevzdělaný člověk.
10. 02. 2009 | 13:33

eM napsal(a):

Ford: musím se smát jak máme stejnou myšlenku, teď mu to píšu. On žije v představě, že když si zastupitelstvo v Kraji něco odhlasuje, tak že je to automaticky zákonné a plnitelné. Což je fatální omyl.
10. 02. 2009 | 13:33

PEP napsal(a):

eM:
Já žertoval - většinou napoví smajlík na konci.
Navíc teď, když jste tedy z branže, můžete nám tupým objasnit, kdo vlastně na krajích (hejtmeni?) a jak by se mohl dopustit porušování povinnosti při správě cizího majetku? Obzvlášť by mne zajímalo v čem spatřujete protiprávní jednání a jak odargumentujete společenskou nebezpečnost v případě, že domnělý pachatel předem svůj úmysl vyhlásil a získal pro něj většinu voličů.
Jde tedy o to darování? S jakým zákonem je takový dar v rozporu?

Sílu - rád se nechám od znalce poučit..
10. 02. 2009 | 13:34

Nuba napsal(a):

Jsem neobyčejně tupá, protože jsem pořád nepochopila, proč se poplatky mají platit. Jediný důvod pro jejich obhájce je ten, že to chce ODS.

Souhlasím s tím, že by se mohl platit pobyt v nemocnici s ohledem na stravu. Souhlasím i s placením nadstandardních služeb, pokud má jeden tyto potřeby.
Dál již moje tupost nerozlišuje.

Za vysoké procento nemocnosti nese zodpovědnost snad lékař. To je placený odborník, který by snad měl oddělit zrno od plev. A ne ta trapná kasička na bakšiš. Jo není solidarita jako solidarita. Tahle je pěkně vykutálená.

No a v lékárnách to je již úplně pod moji rozlišovací tupost. Hlavně, že nám finanční rezervy ve zdravotních pojišťovnách utěšeně rostou. Doufám, že i u nás lidé časem pochopí, že otesánci v požírání farmaceutických produktů si mnohdy více škodí než pomáhají. No to je ale zase jiná písnička.

V každém případě tupě doufám, že tentokrát populistická tupost zvítězí navzdory zdravému rozumu zdravého jádra národa.

Zdravím
10. 02. 2009 | 13:36

PEP napsal(a):

Ford, eM:
Ne nežiju v představě že nezákonnost ruší rozhodnutí zastupitelstva. Jen bude obtížné určit pachatele, jeli v tom tedy všichni? Tady se nedá hovořit o tom, že je někdo zmanipuloval špatnými údaji nebo podvedl.
Za druhé pořád jste ještě nekvalifikovali co tedy porušili? V krajském řízení jsem nic nenašel. Vy ano? Rozpočtová pravidla na tyto peníze nedopadají, zákon o mejtku státu je vágní. Kde je ten trestný čin pánové?
10. 02. 2009 | 13:39

eM napsal(a):

PEP: Já Vám to už jednou napsal. Zákon stanovuje, kdo platí poplatky a kdo je vybírá. Na tom se asi shodneme. Plýtvání státními penězi na dary považuji za zpronevěru. Stejně jako kdyby např. Kraj vracel formou daru řidičům peníze za pokuty, které museli zaplatit policii nebo ve správním řízení. Krajské peníze jsou určeny na spravování Kraje, nikoli na dary, navíc dary neodůvodněné. Rozpočet kraje je finančním plánem, jímž se řídí financování činnosti kraje v příslušném kalendářním roce. Peníze na obcházení platné litery zákonů krajský rozpočet neobsahuje. Konkrétní důvodovou zprávu k žalobě bych ponechal na státním zástupci; já k tomu svoje napsal a nechci se zde pouštět do sáhodlouhých rozborů.
10. 02. 2009 | 13:41

Ford napsal(a):

PEP: A já se ptám jestli je tedy fakt možné si odhlasovat cokoliv. Tedy 100 milionu pro přibuzenstvo?
Jinak záleží hodně na soudci. Byl případ, podnikatel který taky zákon jako takový neporušil, ale dle soudce se choval proti duchu zákona a proto byl odsouzen. Je to úplně ten stejný případ!
10. 02. 2009 | 13:45

PEP napsal(a):

eM:
Já nezpochybňuji že můžete takové darování považovat za co chcete. Státní zástupce Vám to odloží jenom to dostane - jediný možný rozpor je s obecným ustanovením §17 ZoKr a tzo sakra nestačí. Na základě tohoto by Vám to nevytknul ani NKÚ a ten si může dovolit leccos.
10. 02. 2009 | 13:47

neo napsal(a):

eM: problém je v zákoně. Představitelé kraje totiž mohou rozhodnout kam s penězi a je to bohužel plnně v jejich kompetenci.

Nicméně PEP nechápe základní problém, tedy spíše dva.
1) zařízení jsou dle zákona povinni vybírat a lidé jsou povinni platit.

2) Podpora jen některých subjektů na trhu z veřejných rozpočtů je zřejmá a jedná se o nekalou hospodářskou soutěž.
10. 02. 2009 | 13:48

PEP napsal(a):

Ford:
Ano, je možné odhlasovat cokoliv. Rozdíl je nicméně v tom, že u spousty případů v tom jelo pár lidí a ti zfalšovali vstupy pro zastupitelstvo, popřípadě to protlačili nějak zvláštně bokem, pořpípadě předkladatel otevřeně lhal.
Tady ale bylo jasné co ce chce, co to znamená a jak se to bude dělat. Všichni to věděli a odhlasovali. Takže asi zavřít všechny :)
10. 02. 2009 | 13:51

PEP napsal(a):

Neo:
ale chápe - odkazuji na svůj komentář z 10:15.
A vybírat a platit taktéž v předchozích.
10. 02. 2009 | 13:53

eM napsal(a):

Neo: Rozpočet je základním řídicím nástrojem financování potřeb kraje, nástroj prosazování cílů regionální politiky. Troufám si říci, že sekundární proplácení poplatků, u nichž je prvotní plátce stanoven zákonem, jde nejen proti duchu zákona, jak hezky napsal Ford, ale - protože se tím Kraj připraví o nezanedbatelnou částku - jde i o trestný čin; nejspíše o porušení povinností při správě cizího majetku.
10. 02. 2009 | 13:54

Ford napsal(a):

eM: To je ale skvělá zpráva! Takže když se to správně podá, tak si můžu udělat z kraje téměř neomezený zdroj peněz.
10. 02. 2009 | 13:55

Ford napsal(a):

teda PEP:
10. 02. 2009 | 13:57

eM napsal(a):

Ford: Taky mám ten pocit, že když jakékoliv rozhodnutí rozmělním mezi dostatečně velký počet hlasujících (aby měli klamavý pocit, že jsou beztrestní a že jejich hlas je jen jednou kapičkou v moři (pod heslem "Všechny nezavřou, soudruzi!")), tak mohu Kraj podojit až na kost :-))
10. 02. 2009 | 14:00

Greyhound napsal(a):

Pro mě jsou poplatky naléváním dalších peněz do černé díry s názvem zdravotnictví. Regulační funkce je podle mě mizivá. Ano, podle statistik došlo k úsporám. Kolik z toho jsou ale lidé, kteří péči nadužívali a kolik lidé, kteří kvůli poplatkům přestali chodit k lékaři? To už ze statistiky nevyčtete. Více třeba zde: http://www.blisty.cz/art/44...
10. 02. 2009 | 14:02

PEP napsal(a):

Ford:
Ano, to můžete a řekl bych, že díky perversnímu systému samosprávy v této zemi to tak již řada lidí udělala. Nicméně ještě jedodušší je to na úrovni měst.
Už před vstupem do ES bylo naše územně samosprávné zřízení kritizováno ze strany EUROSAI, dlouhodobě to kritizuje TI. Myslím že minulý rok mapovali korupci na městské úrovni - moc fajn mapička.
Berte taky v úvahu, že hospodaření měst a krajů v samostatné působnosti nepodléhá žádné vyšší kontrole. Když budete mít dost kamarádů..
Nicméně to prosím neberte jako návod k trestnému činu, pouze teoretizujeme.
10. 02. 2009 | 14:03

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Urcite lepsie poznate znenie zakona, ktory uzakonil prispevok na zdravotnictvo a urcil vysku poplatkov ako ja. Mne sa ale zda, ze je tam znenie, ktore jasne deklaruje, ze "poistenec" je povinny platit taky a taky poplatok. To je zakon. Tzv. dar (a to este z prostriedkov pre VSETKYCH obyvatelov prislusneho kraja)poskytovany len pre NIEKTORYCH obyvatelov prislusneho kraja (ktori sa budu liecit v nemocnici v SPRAVE kraja) je niekolkorakym hrubym porusenim nielen zakona o poplatkoch (kde poplatok plati poistenec, nie kraj!!!), ale dalsich zakonov, napr. o hospodareni krajov. V normalnej krajine to moze skoncit jedine sudom, ktory evidentne krajske zastupitelstva, ktore takto porusuju zakony, musia prehrat. Ked nie v Cechach (aj tam, ako je zname sudia sudcovia s praxou niekolko desiatok rokov, co uz od nich mozno cakat, ze), tak urcite na europskom sude. Staci jeden podnet jedneho cloveka, ktory sa nelieci v nemocnici spravovanej krajskym zastupitelstvom. Verim, ze sa nenajde jeden, ale tisice. Nemozno totiz dovolit komukolvek rozvracanie statu pomocou nedodrziavania zakonov a to este s prezentaciou v mediach. Bud zakony platia pre vsetkych, alebo potom zbohom Cesko. Selektivne zvyhodnovanie urcitych ludi na zaklade porusovania celostatnych zakonov vedie do pekla. Cim skor si to CSSD uvedomi a stiahne vsetky navrhovane hluposti, tym lepsie. Najblizsie by sa totiz vytvoril precedens a "modre" kraje by v buducnosti mohli vymysliet podobnu popupisticku barlicku pre "svojich" volicov a zvyhodnovat ich. Potom uz, pane Skromachu, bude neskoro plakat. Pouziju iba vasu taktiku. Zamyslite sa, kym je cas.
10. 02. 2009 | 14:08

naivka napsal(a):

Ve sněmovně se teď bude projednávat novela o polplatcích. Navrhl bych tam přidat paragraf o neprominutelnosti poplatků pro kuřáky, přejídače, alkoholiky, návštěvníky multikin a muzikálů,lidi s melíry, příčesky a umělými nehty, také zákazníky telešopingu, vyherních automatů, loterií a nevěsticů, občany s koupeným vyzvánění, či logem na mobilu, občany s víve než jedním televizorem na domácnost, atd, atd. KOukám kolem sebe a nevěřím svým očím, za co všechno jsou lidi schopní zaplatit bez mrknutí oka mnohonásobně vyšší částky, než je 30kč. Ze statistik také vyplývá, že čím nižší vzdělání, tím větší nevole s poplatky, a naopak větší náchylnost ke konzumní komerci. Kampaň vlády by měla směřovat tímto směrem, že zdraví je prioritní oblast, za kterou by člověk měl chtít platit. No řekne si někdo: Dnes si odpustím jednu krabičku a večer dvě piva, zítra musím s dcerou k doktorovi??? Věřím, že někdo jo.
10. 02. 2009 | 14:18

Ford napsal(a):

JAHA: Problém je že on poplatek platí pojištěnec.Takže takto je dle zákona. Oni mu to pak ale z krajský peněz proplatí. A jak je z debaty zřejmé můžou si odhlasovat co chtějí. V podstatě to skončí až nebudou mít na to peníze. Buď jim banka nepujčí nebo nebudou mít co prodat.
10. 02. 2009 | 14:30

Ford napsal(a):

Greyhound: Právě že je to černá díra a než se peníze dostanou tam kde se léčíte tak se jich dost vypaří. Takto přes poplatky se vaše peníze dostanou tam kde se léčíte. Např moje zubařka má nový přístroj na vrtání. Krajská nemocnice snížila dluh myslím snad z desítek milionů na 5 a předpokládali(v půlce roku) že na konci roku budou v plusu. Zvláštní že dokud se neplatili poplatky byla v mínusu...
10. 02. 2009 | 14:34

Aleš Jakeš napsal(a):

Jenom k poplatkům. Ponechám stranou právní stav jejich hrazení krajem, pouze poznámka. Současný systém jejich jejich placení kraji je, jak je populární říkat, jednoznačným podvodem na voličích. Z předvolebních plakátů a prohlašování představitelů ČSSD jednoznačně vyplývalo, že kraje budou hradit všechny poplatky za všechny občany kraje. Velmi rozčarovaní se teď musejí cítit například voliči ČSSD - obyvatelé bývalého okresu Šumperk, kde není jediné krajské zdravotnické zařízení a občané Olomouce se státní fakultní nemocnicí. Naivní volič zase naletěl...
10. 02. 2009 | 14:44

erre napsal(a):

Na to se nedá jinak reagovat.Tolik hlouposti v jednom článku se hned tak nevidí. Zdendo, příště až něco dudete psát chce to nejdřív vystřízlivět. Jinak budete brzo za národního blba.
10. 02. 2009 | 14:48

navi napsal(a):

Napíšu tu teď něco pro otevření diskuze trochu jiným směrem. Stejně nic nevyřešíme. V sobotní MF dnes jsem si přečetl, že ve staré Čině lidé platili svému lékaři jen když byli zdraví. Když onemocněli, byla to špatná práce lékaře a platil on jim. Tohle, kdyby se dalo nějak vymyslet. Ale vím, že ne, je to jen trochu nadsázka pro odlehčení vážnosti diskuze.
10. 02. 2009 | 15:06

Jirka napsal(a):

Pane Škromachu, když si člověk přečte Váš životopis, je mu hned jasné, že nechápete vůbec nic. Ale lidé Vás už prokoukli, preference letí dolů. Lidé pochopili, že zdraví musí být solidární s nemocnými. ČSSD to nepochopila. A na to doplatíte.
10. 02. 2009 | 15:24

Vojtík napsal(a):

POPLATKY?Ano-pro důchodce jejichž penze spočítali se socialistických výplat- ano ale přidejte jim na na ně ,alespoˇn350 Kč měsíčně.To není jen 30 kč u lěkaře, ale dál za každou položku na receptu po 30 Kč ,dál cesta za vlak nebo autobus.Ať žijí darebáci z ODS,kteří ožebračují staré lidi,kteří celý život poctivě pracovali a mají v průměru 8500Kč na měsíc.
10. 02. 2009 | 15:34

lexoid napsal(a):

Silvie
Nějak Vám nerozumím.Píšete , že demagogům je těžko oponovat a v tom máte pravdu .Nic méně i Vy sama jste názorná ukázka demagoga.Váš názor je jediný správný , protože úzce koresponduje z názorem ODS.
Můj názor je ten, že poplatky budou bez ohledu na to, kdo bude u moci.Jde jen o to, proč? Jestli bude někdo hledat úsporná a hlavně systémová řešení a poplatky budou jako poslední možnost jak doplnit peníze do systému.Proti tomu nejsem a plně poplatky podpořím.
Nezlobte se ale , že s těmito poplatky a Vaší argumentací nemohu souhlasit.Julínek vyřešil problém velmi jednoduše a zcela v rámci názorů ODS potažmo pravice.Zadarmo to mít nebudete plaťte,jinak to nejsde.A státní pojištěnci? důchodci,děti atak pod? Za ty stát zaplatí do systému asi jen třetinu běžně odváděného zdravotního pojištění pracujícími lidmi.Proč neplatí tak jako by měly děti průměrmou mzdu,důchodci průměrnou mzdu a td?
Je jednoduché nemyslet v souvislostech a opakovat dogma jiných.
10. 02. 2009 | 15:38

MerryMan napsal(a):

Spoludiskutující:
Pozor na nicka eM. První, co jsem od něj četl bylo "... lidé bez vzdělání a odborných znalostí měli vždycky komplex z někoho, kdo je převyšuje. Proto jsou pro běžnou polovzdělanou lůzu s pěti obecnými flákači úředníci, politici, vojáci na misích, státní správa, podnikatelé...". Na moji připomínku, že se u nás do školy chodí min. 8 let už asi 100 roků a v poslední době min. 12-13 let (pochopitelně s výjimkou mentálně nemocných) jsem se bez svého dotazu dozvěděl, že má 2 VŠ (elektro a právní. Pokud mi někdo bez důvodu a dotazu řekne, že má dvě vysoké školy a podporuje tím správnost svého názoru, tak na to mám svůj názor. Když se jedná o bývalého důstojníka, který se do zahraničních misí nedostal pro svůj věk tak si vzpomenu (a starší z Vás mi dají za pravdu) na "lampasáky" a "khaki mozky". Ti nebyli považování za duchovní elitu národa.

Jakmile je vyzván ke konkrétnímu činu (podat trestní oznámení) tak ho podat nemůže protože není poškozená strana. Takže mu do toho vlastně nic není, pouze zde kecá. Když ale toto téma začal, prosím každého, kdo se cítí poškozen vrácením poplatků, ať to zde alespoň uvede. Já těm lidem potom napíši co bude policie prověřovat a jak to pravděpodobně dopadne.
10. 02. 2009 | 16:12

neo napsal(a):

MerryMan:

já se cítím být poškozen: náš kraj mohl mít za 80 milionů jiné věci než je zbůhdarma vyhodit.

Pak mi vadí nával v nemocnici, protože je to jediné místo, kam může jít člověk s opravdovým problémem. Různá vyšetření lze udělat u soukromníků, praktiků, specialistů na poliklinice.. čili přijímači daru zabírají místo v nemocnici kvůli banalitám(zdůrazňuji :samozřejmě pokud tam nejdou na léčení s vážnými problémy)

Naštěstí v soukromých lékárnách jsou léky levnější, takže do té krajské nechodim... ovšem dost lidí ano a blokují tak i parkoviště u nemocnice.
10. 02. 2009 | 16:27

Greyhound napsal(a):

Ford: Mám za to, že ty poplatky nejdou přímo doktorům. Ti je jenom vybírají pro zdravotní pojišťovny.
10. 02. 2009 | 16:27

Ivan Hochmann napsal(a):

Převzal jste žezlo dvorního šaška Sociální Demagogie po Haškovi?

Pokud se nemýlím,mýlíte se Vy pane - jak už bývá zvykem.

Ivan.
10. 02. 2009 | 16:31

mleziva napsal(a):

Vrah o morálce káže...
10. 02. 2009 | 16:37

MerryMan napsal(a):

Silvie:
Vy se asi nepoučíte. Mně když někdo vytkne chybu, tak než začnu psát odpověď, tak si to ověřím. Slovo soudný znamená "schopný správného úsudku" dle Slovníku spisovné češtiny pro školu i veřejnost vydalo nakladatelství Academia (platí i pro základní školy). Takže bohužel musím konstatovat, že nejste soudná (jinak byste o sobě netvrdila že jste - samochvála a význam slova byste si ověřila) a že máte mezery v látce základní školy (odhadl bych tak 6.-7. třída). Asi jste tehdy byla nemocná.

Cituji:"Dnes se situace vrátila do "normálu" - ordinace opět praskají ve švech.Důchodci v čekárnách vesele rokují a skutečně nemocní musí hodiny čekat na vyšetření." Všimneme si těch důchodců, co v čekárně vesele rokují. Je známo, že na stejnou nemoc, reaguje každý člověk jinak. Někdo ji přechodí, někdo si lehne na sobotu a neděli a někdo musí do nemocnice. Obecně má každý jinou odolnost vůči nemoci. Přesné příčiny této rozdílné odolnosti nejsou známé, zjištěny byly pouze odolnosti pro konkrétní osoby v závislosti na věku. V normální řeči to znamená že když se stejnou nemocí přijde mladý člověk, pošle ho doktor do práce, těhotné ženě dá acylpirin a týden nemocenské. 70ti letého člověka pošle se stejnou nemocí do nemocnice.

Znamená to, že starší lidé jsou nemocí více ohroženi, je to pro ně nebezpečnější.
Pokud s mým názorem nesouhlasíte, stačí napsat jména a adresy 10-ti důchodců kteří "v čekárnách vesele rokují" podepsat digitálním podpisem a poslat na moji adresu. Já si to ověřím.

A ještě jednu radu. Zkuste méně papouškovat a více myslet. Na to, co jsem zde napsal byste měla bez problémů přijít sama.
10. 02. 2009 | 16:41

Lex napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Vaše demagogie Vám zastírá základní schopnost číst a správně vnímat psaný text (dislektik?). Můžete mi, laskavě, ukázat, kde jsem ve svém příspěvku psal o miliardách ušetřených ZDRAVOTNÍMI POJIŠŤOVNAMI, pane? Napsal jsem o sedmi miliardách ušetřených ve STÁTNÍM ROZPOČTU na snížených příspěvcích za státní pojištěnce – cituji „ministr Julínek snížil odvody za státní pojištěnce, čímž snížil příjem zdravotních pojišťoven o 7 miliard Kč“ – konec citátu. Správně mě opravil LEVÁK, že ne ministr Julínek, ale Kalousek snížil odvody a ušetřil v rozpočtu.
A když už jsem Vás oslovil, kde v mém příspěvku vidíte něco levicového, pravicového, středového, horního, dolního nebo jaké přívlastky chcete používat? Vše, co jsem napsal jsou známá fakta. Co kdybyste se místo nálepkování vyjádřil k těm faktům? Nebo je chcete popřít? Že by novodobý Sysifos?
Nejdříve číst, pane Matyáši, potom pochopit, potom si ověřit fakta a teprve potom psát. Zdá se, že ve Vašem přístupu je to naopak.
A jak je to s tím „házením marod“, pane nezaujatý?
Mám dva syny ve věku 26 a 35 let. Oba pracují v soukromém sektoru. Za rok 2008 oba prodělali virová a jiná onemocnění s horečkami atd., no jako každý rok skoro každý z nás. Víte, kolik dní se „hodili marod“? Ani jeden, tak, jako v předchozích letech. Na léčení svépomocí za léky za své v hotovosti si brali dovolenou (konec konců, kdy jindy si ji mohou vybrat, když oba musí být v práci stále, není, kdo by je na jejich místech zastoupil – ale nic nového pod sluncem, tak to dnes v malých firmách je skoro všude, ne?). Zdravotní pojištění samozřejmě platí i za dobu své nemoci, tedy, správně, dovolené.
Tak, tak nějak, pane Matyáši! Statistiky si račte vetknout, podle nich je průměrný plat v zemi 23.000,- Kč, že!
10. 02. 2009 | 16:45

PEP napsal(a):

MerryMan:
Trestní oznámení (podání ve věci podezření za spáchání trestného činu) může podat kdokoliv nejen poškozený, trest není soukromé právo - takže i pan eM, nicméně se mi už nechtělo ho chytat.
Když ale říkáte že je to právník, tak to je holt jiná. To vystudoval asi nějaké speciální práva.
10. 02. 2009 | 16:46

MerryMan napsal(a):

neo:
jestli chcete odpověď, jak by to asi dopadlo, musíte napsat alespoň koncept toho trestního oznámení. Jinak Vás mohu zaevidovat jako člověka, který se cítí poškozen.

Můžete mi prosím zopakovat, jaký je rozdíl mezi řízeným zdravotnictvím za socializmu a Julínkovou reformou. Vaše vyjádření bylo velmi vtipné a výstižné ale ten Stejskal- smazal to.

Víte snad, že poplatky se platily i za komunistů.
10. 02. 2009 | 16:47

PEP napsal(a):

Ehm, když vidím že je tady LEX, tak si radši nebudu s trestem moc vyskakovat, nedělám to a ještě bych mohl dostat pořádně za uši :).
Já nic nepsal.
10. 02. 2009 | 16:49

MerryMan napsal(a):

PEP:
Děkuji za doplnění, nejsem právník a zákony znám jako každý normální člověk. Nevím, jestli eM je právníkem, vím že on o sobě tvrdí, že vystudoval právnickou školu.
10. 02. 2009 | 16:50

Al Jouda napsal(a):

To Merry Man : Poplatek u doktora jsem zatím za celou dobu platnosti toho protiústavního zákona musel zaplatit jen jednou a cítím se poškozen. Za loňský rok jsem zaplatil na soc. a zdrav. pojištění (ví Bůh proč se to platí dohromady,asi aby byl větší zmatek) necelých 79 tisíc a u doktora jsem nebyl ani jednou. To VZP ode mne tyto peníze nestačí ?
Vždyť ta poplatková filosofie ODS je na hlavu postavená ! Poplatek by měl přece platit ten, kdo navštíví lékaře např. více jak 6 x do roka. Byl jsem ještě před účinností zákona o poplatcích několikrát s manželkou v noci na pohotovosti v nemocnici Motol. Kolik myslíte, že tam bylo lidí ? Prázdná čekárna ! Doktoři tedy mají béne a ještě dostanou od vystresovaných pacientů, kteří v bolestech přišli prosit o pomoc 90 korun ! Vždyť je to sprosťárna.
10. 02. 2009 | 17:24

BRT napsal(a):

Pane Škromachu.Před sebou vidím domov důchpodců na který jste jako ministr sehnal peníze,kam jste jezdil i se Zemanem rozdávat oranžové růže,kde jsou schodiště kompletně v nerezu,atria obložena tlustým kouřovým sklem,solární vytápění,ručně odlévané nápisy atd.Nejméně dvakrát překročený rozpočet.Tady a v podobných projektech jsou peníze,které teď chybí jinde.Raději nevidět ty úplatky.Důchodci,kteří tam dnes žijí musí i díky vám platit poplatky u lékaře.
10. 02. 2009 | 17:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lex:
Reagoval jsem na Vaši větu "paní ministryně stále tvrdila, jak vybírání poplatků umožnilo léčbu těch nejtěžších případů, ačkoliv poplatky jsou příjmem (zdaněným) ambulantního lékaře", nikoliv na "Současně však ministr Julínek snížil odvody za státní pojištěnce, čímž snížil příjem zdravotních pojišťoven o 7 miliard Kč", Platba pojistného státem je nesmyslným výmyslem ve světě snad vůbec neexistujícím.
Omlouvám se, možná že nejste levicově zaměřený, jenom očividně ČSSD-fil. Inu proti gustu....
" informace, že se z účtů zdravotních pojišťoven v loňském třetím čtvrtletí někam vytratilo 5 miliard Kč a nikdo neví kam?"
Informace nebo drb?
"A jak je to s tím „házením marod“, pane nezaujatý?" Obvykle to probíhá tak, že např. sezónním pracovníkům vypíše doktor PN v délce několika týdnů. Dodnes jsem nepochopil, proč v dnešní době rozvoje computerizace sociální správa tyto hromadné profesní výskyty PN nesleduje a nevyhodnocuje. Vaši synové jsou zjevně profesně zdatní a pracovití, zřejmě však nepracují jako zedníci.
Ohledně statistik máte taky pravdu, neodpovídají realitě. Podle ve světě běžně užívaných kritérií by průměrná hrubá mzda v ČR se měla vykazovat něco nad čtyřicet tisíc korun, kdyby u nás platily zásady jejího výpočtu jako jinde ve světě.
O Tamiflu jsem se již zmínil, zjevně o problému moc nevíte. Osočování z demagogie Vám jde perfektně. Že by vliv profese?
10. 02. 2009 | 17:31

eM napsal(a):

MerryMan: Výborně; je vidět, že si děláte poznámky a umíte vyhledávat v textech. Člověka vždycky potěší, když jej někdo i po několika dnech cituje. Jsou ovšem také lidé, kteří pouze citují, protože se na vlastní názor nezmohou. Takže přemýšlím, kam Vás zařadit. Jste typický levicový produkt, proti poplatkům, proti vojenským misím v zájmu svobody a demokracie, prakticky proti všemu. Naštěstí máte v osobě páně Paroubka mohutný a inspirativní zdroj bohapusté demagogie. S tím můžete pár kol v diskuzi vyžít, pak Vám ovšem argumentář vyschne. A kde končí pragmatický realizmus, tam začíná socialistický mysticizmus.
10. 02. 2009 | 17:36

MerryMan napsal(a):

Al Jouda:
Podle mne je to více než na hlavu postavené. Vždyť poplatky se platily u lékaře už předtím, např. pokud jste potřeboval zdravotní průkaz, zbrojní průkaz, u starších lidí i prohlídky na řidičák atp. Neříkám, že se to platilo s nadšením, ale bez problémů. Zdůvodnění bylo, že toto není léčba, která je hrazena pojišťovnou.

Dokonce i komunisté to dokázali lépe zdůvodnit. Za recepty se platilo 1 Kč, pokud byl recept vyzvednut do 17-18 hod. Pokud byl recept vyzvednut v pohotovostní lékárně tak 5 Kč. Dokonce i taková drobnost - za předpis z pohotovosti se v pohotovostní lékárně platila také 1 Kč.

Podrobnosti o řízení zdravotnictví lze najít ve vyhláškách min. zdravotnictví.

Moje otázka poplatkomilcům: Proč mermmocí prosazujete návrat "starých dobrých časů". Žeby spřízněnost? Znáte to úsloví myslí jako komunista, mluví/píše jako komunista je to komunista.
10. 02. 2009 | 17:36

Javít napsal(a):

Pane Škromachu,
jestli mi nco připomíná bolševiky tak je to právě ČSSD.
Bolševici také kašlali na zákony a dělali si co chtěli.
Vy ČSSD jste se to asi naučili od nich.
10. 02. 2009 | 17:45

MerryMan napsal(a):

Javit:
Zpátky a opět ve formě. Bohužel, před Vámi zde již mnoho poplatkomilců vyslovilo stejný názor. Je to už nudné.
10. 02. 2009 | 17:51

MS napsal(a):

Nelze než souhlasit s aego.

Není náhodou to, co popisujete, pane Škromachu, kontrola zdravotních pojišťoven MZ – tzn. povinná kontrola?
Zákon přece o tom hovoří a i stanovuje výši pokut.
Nešlápl jste nyní trochu vedle s tím bolševikem?
Dle mého v tomto případě jen paní ministryně plní řádně svoje pracovní povinnosti :-).
10. 02. 2009 | 17:54

Greyhound napsal(a):

Al Jouda: Ano, poplatky jdou cestou dvojí platby za jednu službu.
10. 02. 2009 | 18:09

SB napsal(a):

Ať jste praví nebo leví,matematik jedno praví:"Od nuly jen nula pojde,dobrého nám nic nevzejde.S poplatky anebo bez nich,natlučeme sobě čenich."
10. 02. 2009 | 18:14

nepolitik napsal(a):

Pokud někdo vyžaduje dodržování zákonů, tak podle bývalého bolševika nyní šibala Škromacha jedná po bolševicku. Zajímavý způsob myšlení. Typicky bolševický. Těm bylo za jejich vlády také dovoleno vše. Dokonce i vraždit lidi, kteří se ničeho nedopustili.
10. 02. 2009 | 18:51

zdesta napsal(a):

Silvie:Vážená.Vy se zde oháníte nějakou soudností,přičemž vaše některé argumentace postrádají logiku.Čekárny vlastně suplují kluby důchodců,kteří tam chodí za zábavou atak zdržují potřebné.Oni ti zatracení důchodci jsou nejzdravější částí naší populace.(jenom kvetou)Navíc ti, kteří se znají si u ošetřujícího lékaře reservují určitý čas a určitý den.Hlavně to funguje v ordinacích specialistů.Není nad pěkně naplánovanou zábavu.Navíc ještě zahazují léky do kontejneru.Takový kardiak s hypertenzí si vzhledem ke svému věku,nepřeje nic jiného než dřevěný futrál.Tak šup s léčivém do smetí.Teď k poplatkům.Jsem důchodce a poplatek třicet korun mě nedělá potíže.60Kč ve špitále považuji za adekvátní.30Kč vlékárnách mě vadí a to dost.Říká se,že zbrojní obchod a obchod sléčivem je největší kšeft.Další váš argument že ti cosi platili celý aktivní život zdravotní pojištění chtějí bůhvíco a jejich požadavky jsou úsměvné. To placení je vlastně předplatné pro další placení.Spoluúčast pro další spoluúčast.Postrádám v tomto ohledu smysluplný řád a logiku.A vaše soudnost mě připadá úsměvnější než ty požadavku o kterých píšete.
10. 02. 2009 | 18:57

Lex napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Ne ne, pane, byl jste nachytán na švestkách a teď točíte dvě po tři, jako už tolikrát v minulosti. Opakuji, že údaje, které jsem uvedl, jsou fakta (pokud můžeme považovat za fakta údaje z medií) publikovaná agenturami a na zdejších stránkách (aktuálně.cz, iDNES.cz a Seznam). Hledejte, potom zpochybňujte, chcete-li být věryhodný. Jinak jste ve svých dvou příspěvcích neuvedl žádnou skutečnost, jen fráze. Výjma stavebních firem (zedníků). Je to ale snad jejich vina, že nemají pracovní poměry, ale musejí dělat na švarcsystém? Takže, když zamrzne, mají u "zaměstnavatele" padáka, až do jara? Nebo, i kdyby byli zaměstnanci, dělají na dobu určitou - do mrazu? Nezastávám se jich, že jdou na PN. Ale, na druhé straně, někdo je musel uznat PN, není-liž pravda. Co kdyby se paní ministryně zaměřila tímto směrem? To by teprve byly úspory! Víte, kdysi, za bolševika, měl lékař při vystavování nemocenské a poukazu na lázně postavení veřejného činitele, "kladeňák" a lázeňský poukaz byly veřejnou listinou. Dnes ne, dnes není doktor postižielný. Leda podle ustanovení o majetkových trestných činech. Ale znáte to, dokazování, znaleckéo posudky, celé to řízení by bylo stonásobně dražší, než kolik se tomu "zedníkovi" vyplatí na nemocenských dávkách. A i kdyby se to prokázalo, tak by následovala pohrůžka trestem. Takže je to jak je to.
O tom, jestli jsou moji synové profesně zdatní nebo ne, to nechci rozvádět, nemohou nebýt v práci, protože není KDO by tu práci udělal za ně. Ledaže obchod jede na půl (jak dlouho by si to mohl majitel dovolit), druhá firma by neplnila zakázky (také - jak dlouho by to šlo - ani po dobu zákonné dovolené a byl by tam jiný zaměstnanec).
Pane Matyáši, určitou diskusi ohledně demagogie, ega, etc. etc. jsme již uskutečnili. Nechtějte po mě, abych ji znovu otvíral (a použil třeba "vlka" nebo "Ivana Hochmana" - obzvlášť vypečené). Zkuste, prosím, propříště méně nálepkovat a více se držet fakt, podstaty. Zatím jste v tomto směru nepředvedl nic.
10. 02. 2009 | 19:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Lex:
Na Vaše osobní výpady nereaguji, jsou nezajímavé.
A teď fakta: K těm zedníkům: nemáte pravdu, konkrétně jsem měl na mysli firmy, kterých zaměstnanci pravidelně v zimě trávní několik týdnů na PN. Ostatně mimochodem švarcsystém je stejně legitímní jako jakýkoliv jiný pracovní vztah, zatím mimo zákon je postaven kvůli nenažranosti eráru. Zrovna tak se mýlíte v obsahu kontroly nemocných ministryní. Možná nevíte, že by lezla do zelí revizním lékařům pojišťoven, pokud by řádně plnili své povinnosti. Možná jsou valnou měrou také zkorumpovaní jako mnozí praktici.
"určitou diskusi ohledně demagogie, ega, etc. etc. jsme již uskutečnili. Nechtějte po mě, abych ji znovu otvíral " Už jste učinil.
Pokud považujete všechny údaje z médií za fakta (čemuž nevěřím), potom máte problémy s analýzou realitÿ. Na ego nehledě, s tím Vaším těžko už něco dělat.
Dobrou noc!
10. 02. 2009 | 20:17

občanka napsal(a):

Pane Škromachu,
asi vám nějak uniklo, že ČSSD nevyhrála volby. Kdyby je vyhrála, tak složila vládu a mohla si zákony navrhovat po svém. ALE NEVYHRÁLA!!!
Pusťte si McCaina, jak přijal porážku. To je třída a pak si pusťte to Paroubkovo skučení. Až vidíte, co jste zač.
Ale nezoufejte, jak říká lidové rčení "Na každou svini se někde vaří voda", váš čas přijde.
10. 02. 2009 | 20:38

PatientO.T. napsal(a):

Jen na okraj:
ČSSD slíbila: "...zrušíme julínkovné a cikrtovné...". Zavedením paroubkovného, či jak adekvátně nazvat současné eskamotáže Krajských úřadů, tento slib evidentně neplní, leč korumpování části společnosti veřejnými penězi zdůvodňuje právě tímto slibem. Hlava XXII?
2 Lex:
Podle ustanovení §175b trestního
zákoníku:
(1) Kdo padělá lékařskou zprávu, posudek nebo nález anebo podstatně změní jejich obsah
v úmyslu užít je v řízení před orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem
veřejné správy, v trestním nebo občanském soudním řízení, nebo kdo užije v řízení před
orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem veřejné správy, v trestním
nebo občanském soudním řízení takové zprávy, posudku nebo nálezu jako pravého, bude
potrestán trestem odnětí svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem.
(2) Stejně bude potrestán, kdo jako lékař nebo jiná způsobilá zdravotnická osoba vystaví
nepravdivou nebo hrubě zkreslenou lékařskou zprávu, posudek nebo nález nebo v nich zamlčí
podstatné skutečnosti o zdravotním stavu svém nebo jiného, aby je bylo užito v řízení
před orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem veřejné správy, v trestním
nebo občanském soudním řízení, nebo kdo užije takové lékařské zprávy, posudku nebo
nálezu v řízení před orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem veřejné
správy, v trestním nebo občanském soudním řízení.
10. 02. 2009 | 21:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor jiných i.e. celý napsám velkými písmeny (viz Kodex diskutujících)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 02. 2009 | 21:41

jakub napsal(a):

Zloděj řve, chyťte zloděje.
Zameť si před svým prahem pašíku, a pak mel kdo jedná pěkně po bolševicku.
Běž na kafíčko s Rathem, ať ti vysvětlí jak takovéto jednání vypadá.
Vážení, neposlechnete a neodpovíte mi na můj dotazníček, dostanete pokutu. Když odpovíte na tuto stupiditu, dostanete ze státního rozpočtu odměnu.
Nebudete hlasovat stejně jako já, zaplatíte 4 miliony pokutu.
Váš příspěvek: 3P = podlost, populismus, pokrytectví.
Spojte se raději s Marťany a běžte dělat s komunisty protikomunistický puč podobný tomu z roku 1948. Jak tvrdil váš polobůh Paroubek.
11. 02. 2009 | 08:31

jakub napsal(a):

Asi jsem v slově "pašíku" zaměnil (á) za (í).
Abych nebyl smazán, tak prohlašuji, že jsem rozhodně nemyslel, že by byl autor pašík, ale že je to velký pašák.
11. 02. 2009 | 08:37

MerryMan napsal(a):

jakub:
Poučte mne prosím. Jak souvisí Váš příspěvek s poplatky ve zdravotnictví a min. zdravotnictví? Patřím mezi ty "socany" (to jsou ti méně vzdělaní a chápaví) a tak by mi Vaše informace hodně pomohla v mém osobním rozvoji. Vy bohužel komunikujete na o hodně vyšší intelektuální úrovni a tak Vaším myšlenkám nerozumím.
Mazání se nebojte, editoři tolerují skoro jakékoliv urážky, pokud jsou zaměřeny proti "socanům".
11. 02. 2009 | 08:53

jakub napsal(a):

MerryMan
Vůbec si nemyslím, že by jste měl být na nějaké nižší úrovni. Proč? Možná jste na vyšší než já.
Po přečtení hned prvního odstavce, to ale nemohu tvrdit o autorovi blogu.
Má reakce je právě na názor autora hned v tom prvním odstavci.
Tam kritizuje aroganci moci, kterou vidí u paní ministryně, ale u svého kolegy ji jaksi nevidí.
Platit poplatky se mi moc nelíbí. To co z toho ale dělá ČSSD je trapas. V době hospodářské krize, nedělají nic jiného než se 3 měsíce hádají o 30 Kč, místo toho aby dělali něco užitečného. Myslím, že za naše peníze by se mohli zabývat něčím prospěšnějším.
11. 02. 2009 | 09:11

jakub napsal(a):

MerryMan
Jinými slovy.
Kritizuji pokrytectví.
Když bývalý zarytý bolševik obviňuje z bolševizmu jiné.
Když se někdo chce sám spojit s komunisty a přesto označuje jiné, z komunistického puče, i když ti se komunisty spojit nechtějí.
Toto a podobné pokrytectví se ale netýká jen ČSSD. I když ta v tom pokrytectví a populismu má prim.
Tak tato jednání se týká skoro všech našich stran a jejich představitelů.
Co ale také čekat. Všechno jsou to výplody rozvinutého socialismu a komunistické kádrové rezervy, které přelezli do všech stran.
11. 02. 2009 | 09:27

MerryMan napsal(a):

jakub:
Přečetl jsem si znova první odstavec, z něj pro mne byla nejdůležitější hlavně informace. Článek je o jednání ministryně. To je osoba, která nám může škodit. Oposice může jenom žvanit a to je neškodné.

Já bych si odpověď představoval trochu konkrétněji. Třeba "Není pravda, že min. zdrav. si pozvala ředitele a nařídila jim". Nebo "Jednání ministryně je standardním postupem používaným ve vyspělých demokraciích". nebo "Ministryně se dopustila závažné chyby" a zdůvodnit svůj názor, případně uvést fakty, ne ideologické poučky na podporu svého názoru.

Konkrétní názor uvádíte až ve své reakci. K tomu.

Proplácením poplatků ČSSD přetáhla zákazníky soukromých lékáren, již i další lékárny začínají vracet poplatky. Ti, kteří je nevracejí, nemají zákazníky. Máme zde tedy v lékárnictví vytvořen trh kde má zákazník alespoň částečně na vybranou. Pokud parlament nezruší poplatky min. i pro důchodce, bude to pokračovat a možná dost velká část soukromých lékáren zkrachuje. Pokud bych chtěl vybudovat síť neziskových lékáren, nemohl bych si přát nic jiného. Já samozřejmě nevím jestli tohle je účel ale to co se děje lze mimo jiné vysvětlit i tak, jak to vysvětluji já.

Za řešení hospodářské krize je zodpovědná vláda, ne ČSSD. A ten argument, "3 měsíce se hádají o 30 Kč" přeci platí i pro vládu. A vláda má navíc odpovědnost. Pokud se dvě strany nedokáží domluvit, vina není jen na jedné straně ale zodpovědnost, že se kvůli dohadům něco nevyřešilo je jen a jen na vládě. Nebo vláda vládne a za nic neodpovídá?
11. 02. 2009 | 09:38

JC napsal(a):

Soudruhu Zdeňku Škromachu/natrhli jsme jim prdel/, vy máte tak co psát o bolševických manýrech.
11. 02. 2009 | 10:52

jakub napsal(a):

MerryMan
Víte co mi nejvíce vadí na celé této záležitosti s poplatky?
Jak jsou lidé zmanipulovaní politickým populismem.
Chodí do lékáren, kde nezaplatí poplatek, ale vůbec je už nezajímá, že právě v této lékárně zaplatí za ten samý lék třeba o 70 Kč více než v té kde poplatek vybírají.
Hlavně ale že nemusí platit poplatek.
11. 02. 2009 | 12:10

jakub napsal(a):

MerryMan.
Ano, vláda je zodpovědná, ale zrovna tak jako opozice, která může rozhodnutí vlády ovlivnit.
To se to panečku vládne, když vláda si odsouhlasí (třeba i) blbé poplatky a opozice to za cenu porušení zákonů bojkotuje a zruší.
Jak má pak vláda nést zodpovědnost. Jedině, že by ty politiky kteří to poruší pozavírala. To by ale nesměli mít imunitu.
11. 02. 2009 | 12:16

MerryMan napsal(a):

jakub:
V lékárně jsem zaplatil poplatek 30 Kč, dostal lék a doma jsem si našel ten samý lék v databázi SUKL, kde jsou uvedeny závazné ceny léků.Další viz dopis lékárně.
Dnes 29.1.2009 jsme na lékařský předpis vyzvedli lék Anopirin (2 balení po 60 ks). Na krabičce je uvedena cena léku 40,20 Kč. Kontrolou na http://www.leky.sukl.cz jsem zjistil, že max. orientační cena včetně DPH činí 36 Kč za jedno balení. Rozdíl ve Vámi udané ceně a max. ceně dle SUKL je tedy 4,20 Kč na jednom balení.
Žádám vysvětlení.
Odpověď.
tato cena Vámi uváděného přípravku je na celém trhu s léčívými přípravky v rámci ČR akceptována minimálně od 1.ledna 2008. Váš dotaz je tedy nasměrován špatným směrem. Dejte mi vědět, prosím, Vaše další zjištění.

Zajímavé, zeptám se prodejce a ptám se na špatném místě? Vidíte, že i lékárně, kde vybírají poplatek mají vyšší cenu, než určuje SUKL. Co vy na to?
Tolik tedy k tomu zmanipulování populismem.
Jinak poslanecká sněmovna poplatky zamítla úplně, senát částečně a zrovna dnes se o tom znovu jedná.

Zodpovědná za stav věcí je jedině vláda, nikdy oposice. Opozice může pouze kritizovat, nemůže rozhodovat. A pokud nemám pravomoc rozhodovat, nemohu být zodpovědný za výsledek. Jinak i jako člověk s pravicovými názory byste musel kritizovat ODS za schodky státního rozpočtu a zadlužení země v letech 1998-2006.
11. 02. 2009 | 13:04

Julín napsal(a):

Je nutno okamžitě podat trestní oznámení na vládu České republiky a koaliční část parlamentu vládní koalice,za zneužití moci získané podvodem a protiústavní postupy, kdy zavádí v České republice segregaci občanů podle jejich měřítek a názorů. Svými rozhodnutími, prosazenými podvody a korupcí okrádají a ožebračují občany státu a přivádí většinu národa do nouze.Posledním rozhodnutím parlamentu segregují důchodce - aniž vysvětlili, jaký je rozdíl mezi penzistou , který má 64 let a penzistou 65 letým.

Jediná cesta - občanskou neposlušností, demonstracemi a vyjádřením protestu tuto skupinu, která si uzurpovala moc a provádí protilidovou politiku a následně tuto kliku svrhnout a za jejich činy je sparvedlivě potrestat.
11. 02. 2009 | 13:23

Pobo napsal(a):

2 MerryMan ad (11.02.2009 13:04:42):

ANOPYRIN 100 MG (bal. 60 tbl.):

Orientační cena při výdeji na recept, kdy je přípravek plně hrazen pacientem nebo při výdeji bez receptu: 40,34 Kč.

To je cena větší než Vy uvádíte, že je uvedená na krabičce (40,20 Kč).

Tak kde je problém?
11. 02. 2009 | 13:52

ali napsal(a):

pane Škromachu, tohle byl vskutku inteligentní článek..asi jako Vy. Že jste podělali poplatky a teď se snažíte nabulíkovat lidem, že vy nic, vy jen muzikanti, je fakt už ubohý. Alibistickej Rath, kterej měl přijít s koncepcí si to spletl s antikoncepcí. Bodejť ne, když je takovej hřebec..brrr...klesají vám preference, tak musíte najít novou oběť pro vaše neuskutečnitelné a utopistické plány, jen když budete u koryta, tak si berete do bolševický hu.y novou ministryni..zatím jste okradli stát a lidi, děláte bordel ve všem, v čem se bordel udělat dá a spoléháte na blbost lidí..ČSSD byla v začátcích přijatelná, byla to opozice jak má být. Ale co předvádíte Vy, Paroubek, Rath, Sobotka, Zaorálek, je k pláči..ohánějte se bolševikem na vlastní půdě a jděte už k šípku
11. 02. 2009 | 14:38

Lena napsal(a):

Mohl by mi pan Škromach nebo jiný výtečník z ČSSD vysvětlit, proč hlasovali proti částečnému zrušení poplatků pro důchodce nad 65 let a děti do 18 let? Zdůvodnění, že chtějí zrušit všechny poplatky, neberu, protože o tom se mohou dohadovat ještě mnoho měsíců či let bezvýsledně. Takhle mohli aktuálně pomoct aspoň někomu a o dalším jednat dál. Ale nestalo se. Radši by nechali tyto kategorie i nadále cálovat. Ale, ale, co to? Jde nám přece o lidi, soudruzi, ne? Mám vysvětlení jen dvě: děti do 18 let nejsou voliči a bylo by potupné zvednou ruku pro vládní návrh, když máme tu nulovou toleranci, že jo.

Stejně lidumilné bylo za jejich vlády pěkně potichu zrušení podpory například lidem s roztroušenou sklerozou (i jinými, co vím). Kamarádka se divila, když si najednou musela za těžký peníze zaplatit léky. A to je smrtelná nemoc! Rýma není a lék na ní stojí jen pár desetikorun, což si může koupit každý za své i bez návštěvy lékaře. Jenže potenciálních voličů s rýmou je víc a nejspíš přežijí do dalších voleb, tak o tom to asi bude. O lidech s roztr. sklerózou se toto s jistotou říct nedá.
11. 02. 2009 | 15:29

radek napsal(a):

pane Škromach, komunistické manýry mají v ODS téměř všici..., proto jim také komunisti leží tak v žaludku...
11. 02. 2009 | 15:34

JC napsal(a):

Julín,
Řekl bych, že rozdíl mezi mezi penzistou , který má 64 let a penzistou 65 letým je jeden rok.
Já nevím jak vy, ale já kvůli tomu do ulic nejdu.
11. 02. 2009 | 15:35

MerryMan napsal(a):

pobo: 11.02.2009 13:52:53

Konečně první člověk, který na konkrétní otázku si vyhledal odpověď. Anopirin je lék pouze na recept. Já jsem uvedl že jsem zaplatil poplatek, to znamená, že jsem nehradil lék v plné ceně ale byla uplatněna úhrada ze zdravotního pojištění. Možná jsem měl toto výslovně uvést, ale postačoval jsem tuto informaci za postačující. Ta cena podle SUKL měla být 36 Kč za jedno balení. Doplňuji i kód SUKL 125114, podle definice se jedná o orientační cenu I.
Není problém si to zkontrolovat. Problémy jsou dva: Proč na krabičce není cena 36 Kč a proč lékárna odpovídá, že se obracím na špatnou adresu. Zkuste mi odpovědět vy.
11. 02. 2009 | 16:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

MerryMan:
"Anopirin je lék pouze na recept." Nikoliv.
11. 02. 2009 | 18:45

StandaT napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Anopyrin 100 je na předpis (sám beru, takže vím). Silnější nikoliv.
11. 02. 2009 | 23:31

Pavla napsal(a):

Lena: Je přece úplně jasné, proč hlasovali teď proti změněné podobě poplatků. Na krajích mají všichni chaos, asi se taky bojí pokut, tak potřebují, aby se neplatilo nic a oni nemuseli řešit problémy, které si populismem způsobili. Mají plnou hubu důchodců a dětí a když to tak je, tak se jim to taky nelíbí. Tady těžko jde o lidi.
12. 02. 2009 | 07:40

MerryMan napsal(a):

Pavla:
2,5 mil důchodců je 2,5 mil. hlasů v příštích volbách. Oni ti důchodci nedoplácejí jen 30 Kč na rok o kterých všichni mluvíte. Moje tchyně vydává za měsíc cca 1000 Kč. Zkoušel jsem podle platných předpisů zjistit, co tam patří a co ne. Nezvládl jsem to. Jak to má zvládnout žena, které je 84 let?

Ale zkusme to jinak. Já Vám připravím podklady, vy to sestavíte a vrácenou částku si můžete nechat. Podle Vás se bude jednat asi o 7 000 Kč. Jako bonus byste nám mohla napsat, jak dlouho to trvalo a já bych k tomu přidal, jak dlouho trvalo vrácení peněz.
Děkuji
12. 02. 2009 | 10:06

MerryMan napsal(a):

Lena:
O žádném částečném zrušení poplatků pro důchodce se nehlasovalo, alespoň v novinách o tom nebyla zpráva.

A co Nový Bor?
12. 02. 2009 | 10:08

Bromik napsal(a):

Je t ubohé pane Škromachu, od Vás bych čekal víc. Skoro se podobáte těm dvěma ( Parobkovi a Rathovi ), kteří z Vás jistě mají radost
12. 02. 2009 | 10:15

vlkodlak napsal(a):

Pěkně po bolševicku pane Skromachu!


Sociálnědemokratický politik Miloslav Mrština, který byl několik let šéfem ČSSD v Královéhradeckém kraji a členem předsednictva strany, vlastnil v Náchodě veřejný dům Vyhlídka. Před volbami v roce 2006 dostal od sociálnědemokratických ministrů státní příspěvky ve výši 5,2 miliónu korun, uvedla to ve čtvrtek Mladá fronta Dnes.
Do Mrštinova podniku šly dva státní příspěvky. Dotaci 1,32 miliónu korun dostal v roce 2005 od ministerstva pro místní rozvoj, které tehdy vedl současný pardubický hejtman Radko Martínek.

Druhý příspěvek ve výši téměř čtyř miliónů korun putoval do podniku z ministerstva práce a sociálních věcí řízeného tehdy Zdeňkem Škromachem. Příspěvky od státu podnikatel Mrština využil k rekonstrukci hotelu, který v současnosti už jako veřejný dům neslouží. To, že se v něm dříve erotické služby poskytovaly, Mrština přiznává: "Byl to takový slušný podnik. Chodili tam slušní lidé - inkognito."

"Je to vlivný sociálnědemokratický politik. Lidé ho vnímají jako úspěšného podnikatele," říká o něm místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach, který zároveň přiznal, že podnik navštěvoval i v době, kdy veřejný dům vesele fungoval.
12. 02. 2009 | 10:23

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

Pokud jste uplatnil úhradu ze ZP, potom Vás zajímá na etiketě cena (přesněji řečeno doplatek) pod písmenkem (tuším že) D.

Takže by mělo platit, že Z (v tomto případě dle SUKL 30 Kč) + D < OCI (v tomto případě 36,23 Kč).

Pokud toto platí, opravdu nechápu v čem je problém.
12. 02. 2009 | 10:32

JC napsal(a):

vlkodlak,
Škromach s Martínkem to nejen dotovali z našich kapes, ale chodili tam i na návštěvu. Asi kontrolovali jak byly dotace využity. viz:http://simonik.blog.idnes.cz/c/69979/Kdyz-jde-do-bordelu-Skromach.html.
Fuj, už jsem si zase poblil klávesnici.
12. 02. 2009 | 10:33

Pobo napsal(a):

2 Zbyněk Matyáš ad (11.02.2009 18:45:03):

Konkrétně Anopyrin, který uvádí MerryMan, je skutečně vydáván pouze na předpis.
To ovšem neznamená, že by klient musel recept při platbě uplatnit. Tzn. může buď zaplatit doplatek + reg. popl. (dle OCI) nebo plnou cenu (dle OCII) bez reg. popl.
12. 02. 2009 | 10:37

Pobo napsal(a):

2 vlkodlak, JC:

To jsou přece pouze mrzké pomluvy Novinářských hyen (jak praví pan Hořejší) v žoldu ODS a jí podobné lůzy. Že?
12. 02. 2009 | 10:53

MerryMan napsal(a):

Pobo:
Možná jste slyšel Julínka jak se chlubil jak snížil ceny léků v souvislosti se SUKL. Přesně si to nepamatuji. Dále si pamatuji, jak nám tvrdil, že se z nás "pacošů" stanou "klienti".

Já jsem ve svém příspěvku uvedl, že i v soukromých lékárnách, kde se vybírá mohou být léky předražovány. Vy tvrdíte, že ne. Prosím.
Dále si myslím, že nesrovnalost v cenách by měla "klientovi" lékárna vysvětlit. Odpověď prodejce, že se ptám na špatném místě je vskutku odpovědí "klientovi".
Pokud jsem se vyjádřil špatně je to škoda.
12. 02. 2009 | 11:16

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

Můžete mi, prosím, sdělit kolik Kč dělá součet na etiketě Vašeho konkrétního Anopyrinu Z + D ?

Pokud je (Z + D) =< OCI, pak je vše v pořádku.

Napište sem jaké je na etiketě na tom Vašem Anopyrinu

Z =
D =

Předem díky za odpověď.
12. 02. 2009 | 11:24

MerryMan napsal(a):

Pobo:
Na mé krabičce Anopyrinu není žádné Z nebo P, je tam pouze
DOPL 6.20 KC
CENA 40.30 KC.

Protože jsem zde nedostal odpověď, obrátil jsem se na všechny úřady, na které jsem si vzpomněl a počkán na jejich odpovědi. Pokud máte zájem, tak Vás s nimi seznámím.

Stále mne zajímá cena + odpověď lékárny (jste na špatné adrese)
12. 02. 2009 | 12:20

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

Z (co alespoň kdysi bývalo na etiketách) = Úhrada ZP (viz. SUKL) = 30 Kč
D = DOPL (který Vy uvádíte) = 6,20 Kč

Cena = Z + D = 30 + 6,20 = 36,20 Kč

Tato cena je o 0,03 Kč nižší než OCI = 36,23 Kč uváděná na SUKL.

Já tam žádný problém, vzhledem k tomu co jste napsal ohledně ceny (11.02.2009 13:04:42), nevidím.
12. 02. 2009 | 12:42

Lena napsal(a):

MerryMan,

napsal jste i na hlavní nádraží?

Díky Vám jsem si vzpomněla na jednoho z fabriky, kde jsem pracovala. Ten si stěžoval na mistra vedoucímu provozu. Když to nepomohlo, tak náměstkovi. Následně ředitelovi. Na ředitele pak poslal udání na KSČ. A takto pokračoval až k Miloušovi Jakešovi. Tento však jeho stížnost také nevyřídil kladně, tak si stěžoval Ústřednímu výboru lidové kontroly na Jakeše.

Pozn.: já tedy o reakce úřadů, které jste obeslal, zájem mám.
12. 02. 2009 | 13:24

MerryMan napsal(a):

Lena:
všechny reakce úřadů ode mne dostanete, až mi sdělíte, jak jste dopadla v Novém Boru.
Já nejsem informační kancelář, pokud mi někdo s diskutujících sdělí něco užitečného, zkusím něco sdělit také. Od Vás zatím žádnou užitečnou informaci nemám. Takže až po tom Novém Boru.
12. 02. 2009 | 13:57

JAHA napsal(a):

Ktosi tu napisal, ze je "sprostarna" brat od vystresovanych ludi na pohotovosti 90 Kc a ze doktori sa tam "valaju" a nic nerobia a pritom zoberu 90 Kc. Ja zas mozem z osobnych skusenosti potvrdit fakt, ze na pohotovost vo vacsine pripadov prichadzali v sobotu a nedelu ludia, ktori mali nejaky uraz vo stvrtok, ci piatok, ale aby nemuseli cakat v "narvanych" ambulanciach, tak s kadejakym skrabancom, ci kychanim prisli na pohotovost. Pacientov potrebujucich skutocne urgentnu pomoc bolo pomenej. A este jedno. To "valanie" sa lekarov vyzeralo v praxi asi tak, ze napr. v stredu odsluzil "normalnu" sluzbu na ambulancii, potom od 16,00 nastupil na pohotovost a vo stvrtok mal riadnu sluzbu. Netvrdim pritom, ze sa nenajdu dni, ked naozaj niet velmi do coho "pichnut" (myslel som lekarsku pracu:-), ale na druhej strane su dni, ked vozia zranenych ako na beziacom pase z havarii a tam ide casto o zivot. Takze by som nepausalizoval.
12. 02. 2009 | 15:14

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

Už jste to pochopil, jak se to má s tou cenou onoho Anopyrinu?
12. 02. 2009 | 15:16

MerryMan napsal(a):

Pobo:
Ano, pochopil. Jestli jsem to pochopil správně, to ještě větší nesmysl, než jsem si myslel.

Za Anopyrin utrží lékárna 66 Kč , přitom cena bez receptu je 40 Kč, dodavatel dostane 30 Kč. Bez receptu ale koupit nelze. Já zaplatím 66 Kč a celkové náklady na ten lék jsou 96 Kč. Chápete to? Já si počkám na odpovědi úřadů a potom požádám nějakého humoristu, aby to popsal. Já na to nestačím.
Vůbec se nedivím, že se "expertům" MZ nedaří reformu vysvětlit. Já to také nedokážu. Velmi mi to připomíná praktiky některých firem, kteří chtějí na lidech vydělat a spoléhají se na jejich nepozornost apod.
12. 02. 2009 | 15:31

MerryMan napsal(a):

oprava:
"firem, které"
12. 02. 2009 | 15:32

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

Já netvrdím (a už jsem v tom smyslu dnes opravoval názor pana Z.M.), že Vám někdo tento lék vydá bez receptu. Ale Vy si můžete vybrat, zda:
(A) využijete úhradu ZP + zaplatíte doplatek a reg. poplatek; pak platí or. cena OCI
nebo
(B) uhradíte si plnou cenu bez reg. poplatku; pak platí or. cena OCII

[viz. http://www.leky.sukl.cz/enc... ]

.

Takže, pokud si vyzvednete 1 balení Vašeho Anopyrinu a Vy jste tak učinil dle bodu (A) tak:
V lékárně:

Vy zaplatíte 36,20 Kč (30 Kč reg. popl. + 6,20 Kč doplatku) - nikoliv 66 Kč jak uvádíte Vy
Lékárna utrží 36,20 Kč (od Vás) + 30,00 Kč (úhrada od ZP) = celkem 66,20 Kč - to sedí
Lékárna zaplatí výrobci 27,21 Kč, kolik zaplatí dodavateli netuším

Náklad na tento lék, co se ZP týče je 30,- Kč, co se Vás týče 36,20 Kč. (Více se Vás přímo či nepřímo netýká.) I když tyto dvě položky sečtu k 96 Kč (které uvádíte) se mi nějak nedaří dostat.
12. 02. 2009 | 16:14

Ctirad napsal(a):

Anopyrin na recept, Paralen a paralen plus, Modafen a možná i Acylpyrin a další, třeba Thymomel na kašel atd. na předpis nebo ještě lépe na občanský průkaz a stvrdit fízláctví ve zdravotnictví hlášením on line do pojišťovny.
Víte co, já navrhuju, abyste zavedli lístkový přídělový systém jako za protektorátu a v poválečných letech. Hlavně zaveďte evideci pánských ochran a dámských hygienických potřeb a on line informace podávejte do všech bordelů kde chodí inkognito ti co na to mají. Poslanci a jiní vykukové podnikatelští. Zaveďte to, aby panstvo vědělo jak si naplánovat pobyty v podnicích vedených bordeltaťky a bordelmámami bohatě dotovanými ministerstvy z našich peněz.Zaveďte to, aby si panstvo mohlo řádně zkorigovat výkon funkcí a výkony v bordelech ať se nemusí hádat o párování - tedy v bordelech ne na schůzích.

A na chudý lid patří metoda cukru a biče.
Metoda cukru v podobě slibů, metoda biče policejní režim v policejním státě.
12. 02. 2009 | 16:21

Lena napsal(a):

MerryMan:

na ten Bor jsem Vám už odpověděla jinde a kopírovat to sem nebudu. Jestli o to stojíte, tak si to najděte.
12. 02. 2009 | 16:22

MerryMan napsal(a):

Pobo:
Dokonce jste to zpřesnil, děkuji. Zapomněl jste, že abych dostal lékařský předpis, musím zaplatit u doktora 30 Kč. A to potom dělá 96 Kč celkem. Můj náklad na ten lék je 66 Kč.Halíře nepočítám. Omluvte mne, já vždy počítám, kolik to stojí celkem abych potřebnou věc dostal. Je mi naprosto lhostejné, zda se jedná o poplatek doplatek atd. Pokud platím penězi, jsou celkové náklady na získání léku 96 Kč.
12. 02. 2009 | 16:24

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:
(Dobře, na haléře od teď nehledím)

No, a když už jsme u to zpřesňování:

Tak vy jste si vzal 2 balení. Tudíž:

Na tyto 2 balení bylo 30Kč za návštěvu lékaře + 30Kč reg. popl. v lékárně (Pokud se nemýlím tak 2 balení stejného léku je 1 položka) + 2 x 6 Kč doplatku. Celkem za dvě balení jsou Vaše celkové náklady 72 Kč. To dělá přepočteno na 1 balení 36 Kč.
12. 02. 2009 | 16:38

MerryMan napsal(a):

Pobo:
Jste úplně vynikající znalec, velice jste mne poučil. Bohužel můj rozum není tak vyspělý, abych Vás dokázal sledovat. Promiňte ale mám zajímavější téma.
12. 02. 2009 | 16:50

Javít napsal(a):

MerryMan:
I já Vás zdravím.
Zdá se, že i Vy jste ve "formě".
A rovněž již nudné.
Dokážete se zde dohadovat půl dne s kdekým o ceně Anopirinu jako by kvůli tomu měl zhroutit svět.
No když jsme u toho Anopirinu tak mám také jednu zkušenost.
A dobrou !!
Lékař mi, mimo jiné léky, předepsal dvě balení Anopirinu (100 mg). Na účtence lékárny bylo: 2x36,20 z toho 2x30 Kč hradí pojišťovna - doplatek tedy činí 12,40 Kč. Regulační poplatek za položku (2 balení ale jedna položka) 30 Kč. Za dvě balení jsem tedy zaplatil 12,40+30=42,40Kč, tj. 21,20Kč za jedno balení !!! Prodělal jsem ??
Stále se ještě budete hádat o pár haléřů ?
Pro Vaši informaci:
Lékárna ve které jsem byl:
Tř. 1.Máje 44, Olomouc; 30.1.2009, doklad č. 20090130040019.
Pokud byste toužil po kopii příslušné účtenky, mohu Vám ji poslat i e-mailem.
12. 02. 2009 | 16:54

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

Jen utíkejte na zajímavější diskuse.

A nezapomeňte se v této věci "... obracet na všechny úřady.". Když máte na to čas. (Připomíná mi to to pořekadlo o nudících se důchodcích.) "Vynikající znalec" nejsem, myslím že bohatě stačí se na dané věci v klidu podívat. Ale když někdo potřebuje za vším vidět zlo, tak rozum šanci nejspíš nemá.

Tož Zduř
12. 02. 2009 | 17:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

StandaT:
Anopyrin 100 lze volně koupit. Samozřejmě ho také může předepsat lékař.
12. 02. 2009 | 17:51

pacient napsal(a):

Také perlička:
Doktor změří tlak, předepíše lék.
U doktora Kč 30,-
V lékárně Kč 30,- plus cena léku
29,5O
Pojišťovna nehradí
---------------------------
celkem 89,50
----------------------------
Pozn:Tlak si měřím doma lék je jen na předpis
Mohu uvést řadu příkladů na banálnější nemoci a léčiva,které bejvávaly buďto v povinných balíčcích nebo lékárničkách a pod.
Dnes vám sdělí lékárnice-obchodnice, že vám lék bez předpisu nedá.

Stačí? Mají nás za pitomce nebo co?
12. 02. 2009 | 18:23

Pavla napsal(a):

MarryMan: Bavím se výše uváděnými komentáři, teď jsem narazila na Váš. Musím Vás opravit, jak píšete, že proto, abyste dostal recept, musíte zaplatit u doktora 3O kč. Pokud Vás nevyšetřuje, tak za napsání receptu se neplatí nic. Pokud to u Vás lékař vybírá, tak tedy neoprávněně.
13. 02. 2009 | 03:36

JAHA napsal(a):

Ad: Pobo, Javit...
S nickom MarryMan sa nema zmysel bavit, toboz mu odpovedat. Tak ako diskutoval tu (o nicom) tak uporne diskutuje i pri inych temach a zatiahne nic netusiacich diskutujucich do dokazovania hocicoho. Jendoducho, kto sa nechce oberat o cas, nebude nanho reagovat. Koho take nieco ale bavi, tak MarryMana vrelo doporucujem.
13. 02. 2009 | 08:42

neo napsal(a):

pacient: lžeš.
pokud pojišťovna nic nehradí, tak se poplatek za recept neplatí...
13. 02. 2009 | 10:02

Pobo napsal(a):

2 JAHA:

Tolik toho času mne to nestálo. Chtěl jsem si jenom potvrdit na tomto "exempláři", že pokud s nimi začnete diskutovat konkrétně a trpělivě jejich nesmysly doloženě vyvracet, tak jim nezbude nic jiného než si najít jinou diskusi, kde zase můžou plkat naplno.
Rychle jsem prosvištěl diskusi pod docentíkovým článkem o vysoké úrovni socdem. voličů, a asi mám o nickovi MerryManovi hotovou představu.
Nebojte se, že bych nicka M. pronásledoval po všech diskusích - to už by byla citelná ztráta času. Na to se třeba najde nějaký jiný dobrovolník. :o))
13. 02. 2009 | 11:31

pacient napsal(a):

neo
nelžu a na tom trvám .
13. 02. 2009 | 13:10

MerryMan napsal(a):

JAHA: Pobo:
Jsem rád, že jste dospěli k závěru, že nemá smysl se se mnou bavit.

Jen k výpočtům Pobo. Zapomněl jste jaksi připočítat k celkovým nákladům platbu pojišťovny, tj. 60 Kč. Potom Vám nevyjde 72 Kč, ale 132 Kč. Já jsem diskutoval o jednom balení, vy jste si přeskočil na 2. Ujišťuji Vás, že když to vypočítáte na tři balení, dostanete i jinou hodnotu.

Doporučuji Vám následující pokus. Jestli máte nějakého přítele, zkuste si s ním koupit láhev vína napůl. Vy přispějete polovinou ceny, částkou 55 Kč, Váš přítel přispěje také částkou 55 Kč. Kolik stojí láhev?

Po úspěšném vyřešení tohoto problému se vraťte ke svým výpočtům . V případě potřeby Vám tu cenu sdělím.

JAHA: Každý, kdo neumí argumentovat proti názoru, argumentuje proti autorovi. Takoví diskutéři jsou považování za vynikající.
13. 02. 2009 | 14:06

Javít napsal(a):

JAHA:
souhlasím s Vámi. Na "diskutéra" MerryMana nikdo nemá. Alespoň on si to myslí.
Nechte ho přitom, ať se mu dobře spí.
Zdravím, Javít
13. 02. 2009 | 17:34

Pobo napsal(a):

2 MerryMan:

To musela být ale fuška vymyslet takový složitý početní příklad. :o))

2 JAHA, Javít:

Asi jste měli pravdu. :-((
13. 02. 2009 | 18:24

Javít napsal(a):

Škromachu,
Vy máte k bolševikům daleko blíže než kdokoliv jiný.
14. 02. 2009 | 16:00

Nový napsal(a):

Úvaha zcela mimo. Podstata zmatků s regulačnmi poplatky je v tom, že ČSSD realizuje masové obcházení zákona.
A k těm bolševikům: vzpomeňte si jak váš předseda velebil vítězný únor. Samozřejmě, když psal ten oslavný projev, nemohl ještě vědět jak se všechno vyvine. Proto by ale bylo vhodné, kdyby jste si odpustil podobné nálepkování politických protivníků. Zejména na pravici.
21. 02. 2009 | 19:46

cagru napsal(a):

Tož suhruhu Škromachu je to pravda,že když jste leštil Leninovu sochu tak jste z ní upadl na hlavu?Asi ano jsou vidět trvalé nasledky
02. 03. 2009 | 13:03

Jirka napsal(a):

Soudruhu Skromachu..vy si zrovna berte komouše do huby,když jich máte plnou partaj.. Jinak váš článek je totální blábol,navíc úroven má jako od učně zednického učiliště..
02. 03. 2009 | 22:46

bobb napsal(a):

Skromach,skromach ty sy ale delnik ,topic odborar aj politik,ale stydim se ze si tez z moravy.
05. 05. 2009 | 15:34

Louis Vuitton napsal(a):

Čím je přiměla k společnému halekání, že teď vyrazí zatnout tipec tomu socialistickému zdravotnictví v krajích, se asi nedozvíme. Ale možná jen pohrůžkou: dnes ředitel a zítra...?!? A tak teď nabádá k nezákonnosti, dokonce možná trestnímu konání. Každá pokuta., kterou pojišťovny uloží bude zpochybněna politickou zakázkou paní ministryně Filipiové a její rodné strany ODS.
04. 07. 2009 | 05:30

Jarda Suchna napsal(a):

To jste ťal do živého.Napřed by jste si měli zamézt před prahem své strany . To co předvádí Váš kolega Rath s poplatky to nemá obdoby.Svám chováním v TV mi připomíná Sládka . Chcete taky jako strana skončit ? Zamyslete se se prosím trochu soudně. Jste všem jen pro smích a Vás blog to nezměnil , nýbrž naopak.
18. 07. 2009 | 09:02

http://www.cssd.unas.cz/ napsal(a):

18. 07. 2009 | 18:19

Student napsal(a):

"Cítím, že jsem zatím daleko víc od společnosti dostal, než jí mohu vrátit. A proto bych chtěl svým aktivním přístupem alespoň svým kouskem práce přispět na cestě ke komunismu. Chci prostě pro společnost udělat víc, než musím," píše čtyřiadvacetiletý Škromach. Mladý elektromontér - později místopředseda vlády ČSSD - se drobným písmem svěřuje komunistickým funkcionářům se svým pohledem na svět. ("Náboženství je jen k tomu, aby balamutilo lidi") " POZNÁVÁTE TYTO SLOVA, SOUDRUHU Škromachu? Nedokážu pochopit jak člověk(tím myslim Vás),který dokáže do stranické přihlášky "vyblejt"(promiňte tento výraz jiný mě nenapadá) takový to nesmysl, si může dovolit psát o bolševických postupech pravicové ministryně. NEZDÁ SE VÁM TO TROCHU TRAPNÉ HOVOŘIT O POSTUPECH PO BOLŠEVICKU ...a zrovna Vám, kterému jak se zdá přátelení s bolševiky až takový problém nedělá...? ...Já osobně cítím že jste od společnosti ještě nedostal(pořádnou facku...) ale v posledních letech se zdá,že to té společnosti vracíte slušně,jen co je pravda...!mno tak čest práci a těším se,co napíšete příště..:-)
20. 08. 2009 | 12:40

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
21. 08. 2009 | 07:10

MUSCHA napsal(a):

Na jihu jsem slyšel vaši krásnou přezdívku ROKO(Rohatecký ko...)
01. 09. 2009 | 00:04

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

I like it
04. 09. 2009 | 09:53

aion cd key napsal(a):

Pre-order some aion cd key is crucial if you wanna be a gamer of Aion. And there is another item, aion time card is as important as the cd key in the game.
16. 09. 2009 | 09:07

TK napsal(a):

Je zábavné číst si blogy zajímavých, vzdělaných a inteligentních lidí a pak pro změnu přejít na váš...Tedy, ono je to zároveň trystní, vezmu-li v úvahu, že ti inteligentní a vzdělaní pracují v soukromém sektoru a lidi jako vy jsou ve vládě v mé zemi. To je tragédie...Jen tak pro zábavu - když se poplatky platí, ale neplatí je lidé, kdo je tedy platí ? Aha, kraje. A odkud na ně kraje berou ? Od lidí nebo od Ježíška ? Tak platí je lidé nebo Ježíšek ? Aha, z peněz na letiště v Ostravě to je, ne od lidí...chápu...Tak hloupého rádoby ministra si snad nezasloužíme, tak moc jsme skutečně nezlobili...(soukromá neveřejná poznámka - Bože, to je blbec...)
24. 09. 2009 | 00:45

efoan napsal(a):

Are you interested in ugg boots? In this ugg blog website: http://www.uggboots.me/, you can get much information about ugg boots.
13. 10. 2009 | 11:13

reliejj napsal(a):

<a href="http://www.uggs.me/">UGG Cardy Boots</a>
<a href="http://www.uggs.me/ugg-ultr...">UGG Ultra Short 5225</a>
<a href="http://www.uggs.me/ugg-5118...">UGG 30th Anniversary Women's Ultra Short Le 5118</a>
<a href="http://www.uggs.me/ugg-bail...">UGG Chestnut Bailey Button 5803</a>

<a href="http://www.ghdhair-online.com/">ghd mk4 hair straightener</a>
<a href="http://www.ghdhair-online.c...">GHD IV MK4 Kiss Hair Straightener Flat</a>
<a href="http://www.ghdhair-online.c...">GHD IV MK4 Pink Hair Straightener Flat</a>
<a href="http://www.ghdhair-online.c...">GHD IV MK4 Pure Hair Straightener Flat</a>
13. 10. 2009 | 11:15

tradá napsal(a):

13. 11. 2009 | 20:03

ugg napsal(a):

<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boot</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boots sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg australia</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap ugg boots</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>uggs</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap uggs</A>
21. 11. 2009 | 07:13

ugg australia knightsbridge napsal(a):

It's gotten downright tough to sell a ugg australia knightsbridge sole these days. For years, the ugg knightsbridge sales uxury footwear market was buoyed by that paean of classic cardy grey single-girl consumerism, "Sex and the City." Copycat Carries made household names of ugg boots cardy boutique brands like Manolo Blahnik and Jimmy Choo, and no heels — or prices — were too high. Of course, now we're suffering a financial hangover worse than the ugg nightfall after-effects of any number of Cosmos. http://www.hideboots.com/
25. 11. 2009 | 03:29

bex napsal(a):

Přetahovaná, kdo je větší bolševik.
17. 02. 2010 | 18:36

Dag napsal(a):

Tři čuníci jdou v řadě zasebou tralala tralala......
02. 03. 2010 | 22:34

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:53

montblanc watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 05:48

omega watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
08. 03. 2010 | 05:51

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:32

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:35

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 03:16

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:20

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 05:55

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 05:56

iPod to Mac Transfer napsal(a):

know more about it. Great article. thanks.Great view
14. 03. 2010 | 01:49

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:23

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:24

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 07:54

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 07:59

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 08:07

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:21

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:03

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:33

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:40

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 07:04

replica tag heuer napsal(a):

Whoa! I am looking forward for the next updates of your awesome worship.
30. 03. 2010 | 10:48

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:38

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 09:10

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 07:12

p90x dvd napsal(a):

thank you for your post! p90x p90x dvd p90x workout
http://www.p90xmall.com
15. 05. 2010 | 10:00

cialis 36 hour napsal(a):

S. Caustic. Use with caution. http://orderonlineviagra.org viagra online pharmacy bonate, a small part of the calomel is converted, Glycerophosphates. The only real incompatibility, http://cialis-generic-online.net non-prescription cialis cipally with a spirit having an acid reaction,, the iron and as such is harmless but with the, <a href=http://orderonlineviagra.org#7,19871E+23>using viagra</a>, likely to be prescribed in concentrated solution,, stated that it is incompatible to a certain, <a href=http://cialis-generic-online.net#0,82562E+42>cialis</a>, But this can only refer to the strong, sium contained in the solution of potassium, <a href="http://orderonlineviagra.org#97839">viagra best price</a>, zoate. They are incompatible, in aqueous, the corresponding hydroxides in precipitating, <a href="http://cialis-generic-online.net#43620">cialis dosages</a>, produced. Oil of cloves gives a green color with,
16. 01. 2013 | 19:06

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 14:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy