Pane prezidente buďte alepoň konzistentní ve svých názorech

01. 06. 2010 | 10:10
Přečteno 13022 krát
Nejsem sice příznivcem prezidenta Klause, ale vždy jsem si vážil jeho konzervativní konzistence názorů. To ale už neplatí. Klaus je jako vějička ve větru. Kam vítr, tam plášť. Zatímco ještě před čtyřmi lety trval na to, že právo na první pokus o sestavení vlády má vítěz voleb, tehdy ODS, dnes je tomu jinak.Jak to vlastně bylo v roce 2006. Vítěz voleb ODS měl jedinou většinovou možnost jak sestavit vládu a to s ČSSD. Velmi nepravděpodobná varianta, přesto Klaus pověřil Topolánka vyjednáváním o vládě. Ba co víc, dokonce Topolánka jmenoval přemiérem aniž měl sebemenší podporu pro sestavení vlády. Nakonec jmenoval i jednobarevnou vládu ODS Mirka Topolánka, která neměla žádnou šanci získat většinovou podporu. A ani ji nezískala. Přesto tato vláda spravovala naši zemi několik měsíců. Státní rozpočet na rok 2007, jeden z nejúspornějších, prošel jen díky podpoře ČSSD.

Když se pak hlásila o své právo na pokus o sestavení vlády druhá v pořadí ČSSD, Václav Klaus odmítl s tím, že i na druhý pokus má právo vítěz voleb. Jak to dopadlo víme všichni. Nesvatá koalice za podpory "nakoupených" přeběhlíků. I tuto vládu Klaus jmenoval.

Přišel rok 2010 a já věřil, že Klaus je důvěryhodný prezident, který lpí na svých zásadách. A ejhle. Místo pověření vítěze voleb ČSSD, která má přinejmenším stejné šance sestavit vládu jako měla před čtyřmi lety ODS, Klaus obléká modré tričko svojí rodné ODS a odmítá pověřit vyjednáváním o povolebním uspořádání legitimního vítěze voleb ČSSD. Prý si to ještě rozmyslí.

A zatím probíhají zákulisní a mimoústavní vyjednávání poraženého Nečase a jeho ODS s některými stranami. Zajímavé je personální propojení. Jak v TOP09 tak ve VV jsou bývalí vysocí funkcionáři ODS, případně kolegové z minulé vlády z KDU-ČSL. Chápu, že si třeba více rozumí, ale přinejmenším od prezidenta Klause bych očekával, že se bude snažit zabránit takovému pletichaření.

Pane monarcho na Hradě Pražském respektujte vůli lidu této země a pokuste se být alespoň konzistentní ve svých názorech a postojích, aby jste se nestal nevěrohodným partajním prezidentem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mokalo napsal(a):

Bez komentáře
01. 06. 2010 | 10:16

neo napsal(a):

Nechci se vysmívat poraženým vítězům voleb, ale nedáváte jinou možnost.

Pane Škromachu, proč lžete?

Vládu v r. 2006 podpořili i opoziční poslanci a důvěru sněmovny dostala.

Dnes bych se dost divil, kdyby prezident nepověřil prvního Sobotku. Udělá to a můžete se předvést... použil bych slova bývalého předsedy : No tak já si nemyslím, že by to byla prohra, my zvítezili a vládu sestavíme s komunisty. Nějaký ten STEM zaplacený průzkum tvrdí, že by aj ti marťani mohli přiletět a tak uvidíme... vládu sestavíme za každou cenu.
01. 06. 2010 | 10:18

karel h. napsal(a):

Pane Bože!!!
01. 06. 2010 | 10:19

Jiří napsal(a):

Soutěž o nejubrečenější článek vyhrává... Zdeněk Škromaaach!
01. 06. 2010 | 10:19

chodec napsal(a):

Pane Škromachu, pokud máte dost hlasů na koalici, která bude funkční, jistě vám president rád umožní sestavení vlády. provizoria už bylo dost. Takže dejte této zemi a lidem v ní žijící možnost aby měli funkční vládu co nejdřívě a parlement plně funkční. Experimentů už bylo dost. Je čas na práci. Světová krize ještě nekončila.

Ano jste neúspěšnější stranou ohledně volebního výsledku, ale nejste stranou, která je schopna postavit vládu, proto nejste vítěznou stranou.
01. 06. 2010 | 10:21

zdenekskromach napsal(a):

Neo nechte si těch nadávek. Vláda Mirka Topolánka byla jednobarevná ODS a vládla bez důvěry, kterou nikdy nezískala.
Měl by jste si sem tam něco přečíst.
01. 06. 2010 | 10:21

Naštvaný napsal(a):

Škromachu, jak jste to myslel tenkrát, že na Moravě nejsou takoví násilníci jako v Čechách? A den nato padla facka, kde? A další ťulpas, taková vějička jako vy, musel, rád bych věděl proč tak dlouho, nosit krejzlík kolem krku. Že si nevidíte do pusy a tlacháte nesmysl za nesmyslem! Což jste se ještě nepoučili? To chcete i vy odejít na smetiště dějin? To jste ještě nečet´, že podle vašeho chování soudě, jste na řadě? Měl byste se okamžitě omluvit prezidentovi republiky a nevnášet do stávající situace další nenávist a konfrontaci a nadějnou politiku země nediskreditovat osobními zájmy. Styďte se!
01. 06. 2010 | 10:22

RA napsal(a):

soudruhu,ty jsi zcela mimo mísu. Ty chceš zabraňovat lidem ve vyjednávání a setkávání ? Má snad prezident zabraňovat násilím politikům v politických schůzkách ? Je dobře,že jste prohráli,jako levice drtivě, volby. Alespoň se tady nebudou dále šířit ty vaše paroubkovskobolševické manýry.
01. 06. 2010 | 10:23

černovláska napsal(a):

pane Škromachu, nějak mi nejste moc sympatický, od té doby, co jste absolvoval den vozíčkáře v záři reflektorů TV jste zase přibral ;-(, pan Jandák také, měli byste více sportovat
01. 06. 2010 | 10:24

martys napsal(a):

bohužel se pan Škromach zase nechal unést.....prezident ještě nic neudělal.....podle mě se zachová čestně a pověří jako prnvího vítěze voleb. Pravděpodobně se ČSSD enpodaří nic vyjednat , ale bude to příspěvek k lepší politické kultuře a těch pár dní už nehraje roli
01. 06. 2010 | 10:25

černovláska napsal(a):

asi jste neměl vypouštět z pusy sliby o kterých pár dnů po té, sdělíte, že tomu přeci volič nemůže uvěřit ;-), doběhl vás (ČSSD) Miloš Zeman, a za to mu patří dík
01. 06. 2010 | 10:26

neo napsal(a):

zdenekskromach:

promiňte, ale jakých nadávek?? Tady se nesmí nadávat, porušil bych kodex a to bych panu Stejskalovi přidělal jen práci.

Já měl samozřejmě namysli ten druhý pokus, kdy vláda získala důvěru parlamentu. (vy tvrdíte, že nakoupila nějaké přeběhlíky, já to vidím spíše na projev ústavního práva každého poslance)

By jste je takový češtinářský oříšek, nerad někoho opravuji, sám dělám gramatické chyby, ale politik by se jich měl vyvarovat a to i na blozích. Vy BYSTE tedy možná měl zkusit vystřídat Sobotku a sestavit vládu. Těšim se na vyslovení důvěry.
01. 06. 2010 | 10:27

Lukas napsal(a):

Pravičáci, proč nejdete slavit ke Kohoutovi a Komárkovi? Nebo si dejte šampáňo se Steigerwaldem.
01. 06. 2010 | 10:27

Lena napsal(a):

Shodneme se v tom, že nejsme ani jeden příznivcem V. Klause. Ale jinak bych si dovolila tvrdit, že nepověřit ČSSD blamáží sestavovat vládu, je z jeho strany spíše nadržováním této straně.

Asi na to špatně nahlížím. :-)

Dobrá, měním názor. Ať Vás pověří, když si to tak nutně potřebujete vyžrat až do dna.

S kým chce ČSSD vytvořit koalici s nadpoloviční většinou? Nebo chce mít menšinovou vládu při nepřátelském pravicovém parlamentu? Fakt sranda.

PS. hlavolam k přeběhlíkům: že s ODS hlasovali přeběhlíci z jiných stran, to je ostuda ODS nebo těch jiných stran?
01. 06. 2010 | 10:27

karel h. napsal(a):

Státnický a odpovědný přístup sociální demokracie. Škoda, že zde není opakováno, že je naprosto nutné, že ostatní strany mají také povinnost podpořit program ČSSD, ze kterého ČSSD neustoupí ani o píď, protože je to závazek jejich voličům, tedy 13. důchod, zrušení poplatků u lékaře atd.
Pak už chybí jen to, aby pan Škromach napsal, že pokud monarcha Klaus nebude pískat podle strany, která nemá šanci vládu sestavit, tak půjdou na pokyn pana Škromacha nezaměstnaní a povaleči do ulic.

Pokud bych byl mocichtivým politikem socdem, tak bych se teď stáhl a pustil bych se do tvrdé opoziční práce a do boje proti tomu, co považuji za nesprávné pro své voliče. Socdem má teď obavu, že by to nové koalici mohlo vyjít a vedení by se dostalo pod tlak od nových socdem politků, kteří by ji chtěli modernizovat. To by pak i ti staří třicetiletí mladíci nuseli opustit svá místa.

A pokud to nové koalici nevyjde, tak to nebude horší než s vládou socdem.
01. 06. 2010 | 10:28

Standa Křišťál napsal(a):

mimoústavní pletichářské schůzky? Kde já už to slyšel, soudruhu Škromachu, jsi na řadě,v rámci modernizace ČSSD. Jsi bolševická fosilie z minulého režimu.
01. 06. 2010 | 10:29

Hela z Prahy napsal(a):

pane Škromachu měli by jste se smířit s tím ,že budete v opozici,naději na sestavení vlády máte nulovou a to díky vaší předvolební agresivní kampani.Na všechny jste házeli špínu,pomluvy a výsměch na pidistrany.Teď sklízíte co jste zaseli a to nemluvím o znemožnění a zesměšnění ČR v mezinárodních vztazích .Viz pád vlády v době předsednictví EU.
01. 06. 2010 | 10:30

liška na vinici napsal(a):

milý pane Škromach, je Vaše strana sociálně demokratická nebo asociálně papalášská, kdy se zbavíte všech těch pozemkový a kakaových a jim podobných kradlíků ? Pak Vás bude moci slušný člověk zase volit.O řadu voličů jste přišli taky proto, že mezi řádky možno číst, že česká žena přes padesát je nějakým bezcenným podfčlověkem.
01. 06. 2010 | 10:30

Jožin z bažin napsal(a):

Škromach má pravdu. Klausovi nějaká tradice, držení slova.. jsou šuma fuk. Před minulými volbami v roce 2006 vykřikoval, že nepodpoří vládu s přeběhlíky, což se pak stalo a dokonce čekal tak dlouho, až je Topolánek nakoupí, a to až ve 2. pokusu. Dnes také nectí zásadu slušnosti, že pověří vítěze voleb jako prvního sestavením vlády a čeká, až mu něco přinesou jeho souvěrci. Ovšem nejhorší podraz byl, když rozbil republiku, aniž by se zeptal v referendu jejích občanů, zda to chtějí, jak je obvyklé všude jinde. A to nemluvím o jeho kupónovce, a že umožnil rozkradení republiky a teď stále podporuje svou stranu, která rozkrádačkám velela a velí.
01. 06. 2010 | 10:30

chytryhorak napsal(a):

Škromachu,
pokud bude ctít vůli občanů této země, tak šanci nedostanete. Buďte rozumní (což se u vás dá předpokládat jen velmi těžko) a domluvte se na rozdělení funkcí ve vedení sněmovny. Zkuste jednou dělat realistickou politiku. Nyní je pro to příležitost.
01. 06. 2010 | 10:32

00 napsal(a):

Nejdříve zhubnout, pak zaplatit dluhy (no asi obráceně, exekutor nepočká) teprve potom lézt na veřejnost! Poradím Vám to zadarmo.

http://blisty.cz/2010/6/1/a...
01. 06. 2010 | 10:33

pepík napsal(a):

neo:

takže žádní přeběhlíci. odedneška to jsou už "opoziční poslanci"?
01. 06. 2010 | 10:33

myšák napsal(a):

právě proto bych Sobotkovi příležitost dal. Aby to i jednodušším asociálnědemagogickým perzónám (za všechny jmenujme právě pana Škromacha) došlo... bude to tak týden dva trvat, ale za klid před několikaletým ublíženeckým nářkem oranžových to stojí. Takže: ať se Sobotka ukáže!
01. 06. 2010 | 10:34

Bábovka 007 napsal(a):

Pane Škromachu, jen pokračujete ve svalování viny za svůj neúspěch na ostatní. To, že chcete neustále sestavovat vládu ikdyž ostatní strany kromě komunistů jasně deklarovaly, že s vámi vládnout nechtějí, znamená jediné: že se chystáte nějak pletichařit a někoho přinutit ke koalici a nebo že se chystáte nějak pletichařit s komunisty a pak přemluvit VV aby Vás podporovali. Jinými slovy pokračování té politiky, kterou voliči předevčírem JASNĚ odmítli. Kdyby Sobotka včera řekl Klausovi: vyhráli jsme moc těsně, na vládu to není. Jdeme do opozice a nebudeme zdržovat planými pokusy. Bylo by to chlapské, čestné a pro voliče čitelné. Takhle si jenom dál děláte do vlastního hnízda. S touhle ublížeností a "všichni se proti nám spikli" nevyhrajete nic pane Škromachu. Kdy Vám to dojde? No v čele s tím bábovkou, co po jedné ráně pěstí nosí týden ortopodeický límec, asi nikdy. Přestaňte se věnovat sami sobě a začněte se věnovat tomu, co je dobré pro Česko. Třeba právě tohle je cesta k úspěchu. Ještě nikdy jste jí totiž neaplikovali, snad jedině za Špidly byla vidět snaha, ale toho jste si odstavili sami. Pak se nedivte, že Vás volí chudina, která se nechá opít pivem za 2,- káčé.
TO jste ve svém článku nenapsal. S KÝM JAKO chcete tu vládu sestavovat. Sami se svými22%????
01. 06. 2010 | 10:36

Vilém napsal(a):

Škromach, který zdevastoval fungující český sociální systém a změnil ho v mašinérii na uplácení klientů ČSSD, a tím ho zbavil legitimity nezbytné pro jeho existenci, vylézá z putyky a chce vykládat, kdo má vládnout, a poučovat veřejnost o zásadách ústavnosti.

Jestli může být na současném tragickém vývoji české společnosti něco pozitivního, pak je to šance, že se levice zbaví těchto nedůstojných bezpáteřných pozitur, které se do politické sféry dostaly v době sovětské okupace, a pak se v ní udržely opileckým pokřikováním pseudosociálních hesel a sprostým uplácením nenažraných snobů.
01. 06. 2010 | 10:37

myself napsal(a):

Škromach k tabuli! A prosvištíme si trochu pravopis. Co dělá v parlamentu člověk, který neovládá svou mateřštinu, nevím. Natož abych viděl snad důvod, proč by měl zasednout - nedejbože - ve vládě!
01. 06. 2010 | 10:37

Lena napsal(a):

Kdyby byli schopni s někým tu nadpoloviční většinu utvořit, tak neřeknu. Vládli by podle mého sice blbě, ale mohli by vládnout. Těch truců, které se daly dělat jen proto, že ve sněmovně to bylo skoro fifty-fifty, už bylo dost. Už to konečně chce začít něco dělat v klidu a ne nedělat nic, protože to druhá strana hned zablokuje.
01. 06. 2010 | 10:38

Monča napsal(a):

Nezdá se Vám, pane Škromachu, že pověření Sobotky sestavením vlády je naprostý nesmysl a ztráta času, kterého soc.dem. už promarnila hafo, když v době konjuktury neprováděla reformy??
01. 06. 2010 | 10:38

Jan napsal(a):

Zastavte sračkomety a podívejte se do kalendáře, neo a spol. Je po volbách.
01. 06. 2010 | 10:38

Rumcajs napsal(a):

Pane Škromachu, Vy jste té inteligence moc nepobral a tak je zbytečné Vám něco vysvětlovat. I když já být prezidentem, tak bych Vás kalich hořkosti nechal vypít do dna a tím sestavením vlády vás pověřil

To víte, škodolibost pravičáka.
01. 06. 2010 | 10:41

almost glossed™ napsal(a):

neo: proč do této debaty taháte nějaký "druhý pokus"? Copak teď jde o druhý pokus sestavit vládu? Přiznejte si alespoň, že Vás autor nachytal na hruškách.
01. 06. 2010 | 10:41

Béda napsal(a):

Škromach,

co jste si zvolili, to máte. Při první volbě jste si utopili Zemana. Při druhé jste chtěli prosadit liberála Švejnara, o kterém víte kulové.

Teď škemráte na monarchovi o právo první noci, které absolutně nemá vnitřní logiku. Akorát oddálení ustavení vlády.

S kým byste chtěli tu vládu ustavit? Mediální rychlokvašená strana vlastněná velkobyznysem VV nechce podporu komunistů. Přibrat další pravicovou stranu? Kterou? Prohlédnuvšího všehoschopného ultrapravičáka Kalouska? Vždyť by vám v krátké době "podříznul politický krk". ODS? Proč by to dělala? když může mít pohodlnou pravicovou většinu? To by vás pověřený Nečas mohl sám oslovit, kdyby o takovou možnost měl zájem.

Tidíž, o co vám jde Mr. Škromachu (z jezevcova na Vysočině)?
01. 06. 2010 | 10:42

Naštvaný napsal(a):

Škromachu, proč vůbec svým tlacháním dáváte prezidentovi za pravdu? To by mě moc zajímalo. Proč nás všechny přesvědčujete o své neschopnosti!
01. 06. 2010 | 10:42

neo napsal(a):

pepík:

nevšiml jsem si že by někdo přeběhl do koalice...byli v opozici, čili opoziční poslanci.

Jan:

ano, je po volbách. národ zvolil a vítězové brečí...
01. 06. 2010 | 10:44

jenicek napsal(a):

O postparoubkovský socany si nikdo ani kolo neopře a oni by chtěli vládu:-)
01. 06. 2010 | 10:45

mad sheep napsal(a):

Dat moznost sestavit vladu CSSD nema zadny smysl, pokud neprijde s predjednanou aspon trochu realnou vetsinou v parlamentu. V tomto pripade se CSSD snazi akorat zdrzovat vytvoreni vlady a pokracovat v populisticke predvolebni kampani i po volbach.
Co se jednou zachovat trochu statnicky a prispet k rychlemu sestaveni vlady odejitim do opozice.
01. 06. 2010 | 10:46

Aleš napsal(a):

No to se panu místopředsedovi hrubě nepovedlo.
Pan prezident Klaus sice v roce 2006 selhal pověřením M.T. , ale letos sám pan Sobotka říkal, že povede do středy jednání a podle výsledků se rozhodne zda ČSSD se bude ucházet o pověření sestavením vlády. To je fair, ale vaše ubrečené vyjádření, jen naznačuje, že jste jeden z vedení strany, který nějak neví , která bije.
01. 06. 2010 | 10:46

L.B. napsal(a):

Čekat od prezidenta objektivitu a nestrannost? Pane Škromachu snad nejste dítě a nevěříte na pohádky...

Klaus prostě demokracii škodil, škodí a škodit bude, než ho odvezou v rakvi.
01. 06. 2010 | 10:46

neo napsal(a):

almost glossed:

tady jde o první pokus, ale sám dobře víte, jaká je šance. navíc pan Škromach lže, nebo mám myslné informace já. Klaus zatím Nečase nepověřil, nebo ano?

Ten kvokot a pláč je evidentní a neboj, i ten tvůj je slyšet na míle daleko. Socan, komanč vždycky bude házet vinu na jiné a když i to nevyjde, raději zpochybní výsledky demokratických voleb...
01. 06. 2010 | 10:46

pepík napsal(a):

neo:

takže se vlastně všichni mýlili. topolánek, paroubek i klaus, který kdysi prohlašoval, že vládu založenou na přeběhících nechce... přeběhlíci prostě neexistují.

kalousek tedy např. až do voleb vlastně bojoval za kdu-čsl, že? :-)
01. 06. 2010 | 10:47

myself napsal(a):

Tak Škromachu - mohl by jste si laskavě opravit konečně ten pravopis!? Kdo se na to má dívat. Poslanec...! Banda nevzdělaná!
01. 06. 2010 | 10:47

petr napsal(a):

Teď, když jste v koutě, tak žebráte o demokracii, Vy, kteří jste např. po vítězných volbách nepustili opozici k ničemu a když chtěla ODS alespoň z titulu opozice pozici předsedy parlamentu, tak jste se jí vysmáli. Osobně jsem přesvědčen, že i bez Vašeho dovolávání se k ústavním zvyklostem se prezident republiky zachová čestněji, než Vy a Vaše státostrana podporovaná komunisty
01. 06. 2010 | 10:47

karel h. napsal(a):

to Vilém - oprava, Sobotka nosil ortopedický límec 14 dní a nebyla to rána pěstí, ale facka od bratra člena sociální demokracie. Nevím, jestli se bratři neměli rádi nebo zda v tom byla ideologie...
01. 06. 2010 | 10:48

Jan napsal(a):

Všichni, co ztotožňujete levici s komunismem, se omluvte. Jinak se nemůžete divit, že podle vaší logiky vás můžu oslovovat hnědokošiláci.
01. 06. 2010 | 10:51

karel h. napsal(a):

to petr - máte pravdu, já si snažím někdy připomenout Paroubkův demokratický projev tři hodiny po volbách v roce 2006. Toto by měli dávat jako znělku večer před televizními novinami, tím by veřejnoprávní televize udělala tomuto státu dobrou službu. Teď vysílají zprávy po 25 letech, takto na Paroubkův projev dojde až v roce 2031.
01. 06. 2010 | 10:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři hrubě urážlivý výkřiky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pane hovene, už jsem Vám to tu psal. Budete-li v této dikci pokračovat, budu mazat VŠE, co sem napíšete.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 06. 2010 | 10:53

max napsal(a):

Pane Škromachu, zapomněl jste zmínit situaci, kdy dostala ČSSD možnost sestavit 3x za sebou vládu v období Grosse, bylo to poněkud nestandardní,ale jediné tehdejší možné východisko.
Jinak Sobotka by zřejmě svoji šanci dostat měl,a to z jediného důvodu, aby se předešlo dalším obdobným nářkům. Ústava to sice nepředepisuje,ale platí i nepsaná pravidla.
Klaus však zatím nikoho nepověřil, rozumně čeká, jak se situace vyvine a zda dojde k nějaké konkrétní dohodě.
ČSSD nikdo přece nebrání, aby nyní jednala separátně s ostatními stranami o případné koalici nebo snad ano?
Jestliže teď bude ČSSD volit pozici jakéhosi ublíženectví,tak ji to možná u někoho pomůže,ale u většiny voličů nikoli.
01. 06. 2010 | 10:55

mapolenka napsal(a):

pěkně to napsala Bábovka 007

pane Škromachu čtěte příspěvky,jak vám lidé píší..nebuďte hlupák a blogy už raději žádné nepište!
01. 06. 2010 | 10:56

karel h. napsal(a):

Pane Stejskale, nebylo by snazší smazat Škromacha?
01. 06. 2010 | 10:56

jarpor napsal(a):

Za státnické a politicky na výši od ČSSD bych považoval uznat, že na sestavení vlády nemá, zdor tomu, že už před volbama jsme věděli, kdo bude na kterém ministerstvu...

Jenže to by museli být ve vedení ČSSD politici. Nikoliv političtí šíbři, kteří nejsou schopni ani reflektovat současnost.
Hlavně, že umí předvídat budoucnost...

Pane Škromachu, škoda slov.

Jen se dožadujte... To taky vypovídá...

Hezký den
01. 06. 2010 | 10:56

siven napsal(a):

neo proč píšete stokrát ohrané a trapné hlouposti, kterým sám nevěříte, vhodné tak akorát do úst staré politické garnitury?

Kott byl podle vás také člověk hlasující podle svého svědomí?

Neumíte říci, že král je nahý. Vsadil bych se, že neumíte ani kroužkovat.

Volby dokázaly, že takových voličů naštěstí ubývá...
01. 06. 2010 | 10:57

zdenekskromach napsal(a):

Chápu všechny odpůrce. Nechte mi ale právo na vlastní názor.
A mezi námi, máme zde opět pat. VV hovoří o podpoře menšinové vlády. Tak jaké pravicová většina?
A teď zase do mě. Ta nenávist, kde se ve vás bere?
01. 06. 2010 | 10:57

route66 napsal(a):

Neo, hoven a modrá soldateska se opět projevuje. Myšlenkový dinosauři se zmodralými mozečky se ne a ne vymanit z vlastního morálního marastu.

Pane Škromachu. Celkem s Vámi souhlasím. Klaus by měl Sobotku pověřit jako prvního pokusem sestavit vládu. I kdyby to měla být pouze formálita. Naopak, dle mého mínění, by měl Sobotka během chvíle Klausovi tuto možnost s hrdostí vrátit a Čssd by měla přejít do opozice. Zreformujte stranu, pusťte výše lidi s tahem na branku. Odepište různé Brožové a podobně..
Je u vás spoustu chytrých lidí, kteří nedostali příležitost.
01. 06. 2010 | 10:58

mleziva napsal(a):

Doufám, že se ČSSD brzy zmodernizuje, vyhází bývalé soudruhy a estébáky, opíše konečně program od nějaké té Labour Party a bude vymalováno. Sice se už tak nepobavím nad prostoduchým článkem nějakého toho Škromacha nebo Paroubka, ale mrzet mne to opravdu nebude.
01. 06. 2010 | 10:58

karel h. napsal(a):

Navrhuji přestat psát k tomuto blogu, je tu jeden, co nic nepochopil nebo několik dní spal.
01. 06. 2010 | 10:58

neo napsal(a):

pepík:

co je to přeběhlík? ten co přeběhne k jiné straně? ten co hlasuje jinak než by si přál předseda strany, ten který hlasuje v rozporu s programem strany?
01. 06. 2010 | 10:58

Béda napsal(a):

karel h.,

nejdříve byste musel připomenout souvislosti - uvést do problému. Začat by se mělo Kubiceho policejně-zpravodajskou účelovou volební zprávou.

Jenom aby měl divák komplexnější pohled na věc.
01. 06. 2010 | 10:59

siven napsal(a):

Jinak pan autor dokázal, že je starý politický dinosaurus, který by měl zmizet někam, kde o něm nebude vidu ani slechu.

A pokud ho jeho mateřská strana bude chtít recyklovat v nějakém kraji, bude to pro ni velmi riskantní krok.
01. 06. 2010 | 11:00

Lukas napsal(a):

Neoliberálové to tu sice zaplevují tradičním vytím, ale faktem je, že čssd v současné chvíli žádný koaliční potenciál nemá a musí tedy odejít do opozice. Tam může jedině sílit.
01. 06. 2010 | 11:00

neo napsal(a):

siven:

kroužkoval jsem, věřte mi.

Ano, poslanec má právo hlasovat dle svého svědomí. Neměl by hlasovat proti programu strany, což se nestalo a důvěra vládě taktéž není v rozporu s programem strany.
01. 06. 2010 | 11:02

siven napsal(a):

Jinak pane Škromachu; nechte si porsím zbnovu narůst knír. Budete působit sympatičtěji.
01. 06. 2010 | 11:03

Lena napsal(a):

Zdeňku Škromachu,

já jsem třeba nic nenávistného nenapsala. Jinak bych ráda připomněla, že nenávist tu šíříte Vy (čili ČSSD) nějakou dobu - hlavně po tu, co Váš předseda, nyní už díkybohu bývalý, stavěl živnostníky do role darebáků-vykořisťovatelů.

Když už tu odpovídáte, můžete mi vysvětlit, kdo je to "obyčejný člověk". Je obyčejný člověk zaměstnanec mého zákazníka, který má mzdu na úrovni průměrně mzdy z ČSÚ, nebo jsem to já, když jako OSVČ mám podstatně menší příjem než on?

Když byste zavedli progresivní daň, jaká by byla pásma?
01. 06. 2010 | 11:03

neo napsal(a):

route66:

neboj, ODS jsem hlas nedal, takže vynech laskavě tu zmodralou barvičku, jo? Jinak jsem jasně uvedl, že by Sobotka měl šanci dostat a že prezident ještě nikoho nepověřil, takže nářek pana Škromacha je zatím mimo mísu.
01. 06. 2010 | 11:04

yara ze země krys napsal(a):

Zděnku Škromachu, samozřejmě, že by ČSSD měla získat právo první volby sestavit vládu a já si myslím, že to tak dopadne. Ale ruku na srdce, nemáte s kým tu vládu sestavit. Nejsou dnes časy před 2.sv.válkou kdy Sudeťáci vyhráli volby, ale vládu sestavoval ten druhý. Měli byste zpytovat svědomí, proč jste tak
šíleně vyrazili proti VV a vymezovali jste se proti ostatním stranám. To může udělat jen nerozumný člověk nebo někdo kdo si byl až moc jistý vítězstvím! Viďte pane Jiří.
01. 06. 2010 | 11:04

siven napsal(a):

neo - Nestalo se, že by hlasovali proti programu strany?

Cítíte se zcela zdráv?
01. 06. 2010 | 11:05

00 napsal(a):

Pane, jaká nenávist? To je zase nějaká ublíženecká pozice? Vy prostě nereflektujete realitu, dnes už i na rozdíl od Vašich voličů!
Dostali jste přes frňák obdobně jako šíbři z ODS, tak se nad tím zkuste zamyslet... jo a zítra složit vládu.
01. 06. 2010 | 11:06

martys napsal(a):

pane škromachu,
jestli si tady ty diskuze čtete....prosím, ne tolik konfrontačně! coapk to sami nevidíte jak vám (ted myslím ČSSD) to škodí?! a hlavně prosím v diskuzích odpovídat na otázku! ne říkat, že ODS to dělá ještě hůř.....to je pár postřehů z vystupování politiků ČSSD v kampani
01. 06. 2010 | 11:08

Béda napsal(a):

p. Škromach,

jsem stoupencem levicové politiky. Hodil jsem hlas ČSSD, i když bych si velice přál, aby krom p. Paroubka (psal jsem to před volbama i na jeho blogu) z vedení a možná z politiky vůbec odešli takoví lidé jako je ekionomický potápník Tvrdík na co šáhl to po..., kakaový Kraus, odborářský dinosaurus - Zemanův přísavník - tedy vy, (ještě jsem neslyšel, že by jste nějakým způsobem významněji kultivoval poslání odborů, které se staly mezičasem pouze distributorem zájezdů, vyjednavačem stravenkového byznysu a pod., maximálně vyjednavačem kolektivních smluv na podnikové úrovni. Zdá se dokonce, že končí i diba tripartity a sociálního smíru. V krátké době si odbory budou muset připomenout svou roli, kterou sehrály při tvorbě Zákoníku práce, při obhajobě jeho ustanovení a za 1. republiky. Doufám že bez vás.
01. 06. 2010 | 11:08

neo napsal(a):

siven:
ne nestalo. uveďte jediný příklad, kdy poslanci za čssd hlasovali proti některému bodu, který měla čssd v programu.
01. 06. 2010 | 11:08

Tupelo napsal(a):

Pane Skromachu, povazoval bych to aby Klaus poveril CSSD prvnim pokusem za spravne, ALE jsem pro aby Vase strana odesla do opozice - pred CSSD stoji dost prace: modernizace, zmena konfrontacniho stylu, vetsi komunikace s mladsimi, vytvoreni a aktivni podpora frakci (zelena, krestanska), vyreseni pomeru na levici (kscm coby pomerne spolehlive pravicove strasidlo), vyreseni problemu s medializaci Vasi strany,...
Pravice proste zvitezila (i bez VV ma tusim vic kresel) a nechte je vladnout. Driv nebo pozdeji budou muset VV s pravdou ven a bud budou podporovat pravicove videni sveta, nebo budou spolu s vami a kscm pravicove moresy torpedovat. Bude to jejich rozhodnuti a volici se vyjadri v dalsich volbach, ktere muzou byt patrne mnohem driv nez za ctyri roky. Moc casu nemate!
01. 06. 2010 | 11:09

bob napsal(a):

Všichni by si měli vzpomenout na rok 2006, kdy vládla 1. Topolánkova vláda bez důvěry. Pamatujete co se stihlo? Třeba velice výhodné vyrovnání s Nomurou:-)
Tak nechte pracičáci dát cucnout i ČSSD ne? Nic víc po Vás Škromach nechce:-)
01. 06. 2010 | 11:09

ali napsal(a):

zdeněk škromach
ta nenávist je aplikovaná od vás socanů, nejvíce od paroubka..ten nás to naučil..
jinak děkuji paroubkovi za své výstupy, populizmus, nenávist a pomluv k obyčeným podnikatelům..jsem ráda, že máte hořké vítězství..a nejen já..
01. 06. 2010 | 11:09

Koleda napsal(a):

Škromachu, Škromachu!
Vy jste opravdu ubrečený demagog. Co je neústavní na tom, že spolu vyjednávají ostatní strany a na vás kašlou. Vždyť proč by s vámi jednali, když nejste schopni v ničem dodržet slovo? A váš program? Snůška populistických blábolů. Nechte kňourání a popřemýšlejte, jestli náhodou to není na odchod ze scény. Soc.dem. bez vás, Ratha, Zaorálka a dalších je ta správná varianta.
01. 06. 2010 | 11:09

myself napsal(a):

Do háje, socialisti! To je teď nějakej socialistickej trend psát "ABY JSTE"? Jste fakt nevzdělanci!
01. 06. 2010 | 11:11

pepík napsal(a):

neo

zjednodušeně řečeno je to člověk, který opustí svůj politický program (nebo jeho podstatné body). a koná v rozporu s programem strany který je povinen reprezentovat.
01. 06. 2010 | 11:13

Koleda napsal(a):

Ještě dodatek.
Hlavními poraženými jste vy. To bylo vytahování se jak válcujete Nečase, jak všechny přejíždíte jako buldozer a výsledek? Ublíženecké kňourání a připosr. předseda, který to zabalil ne proto, že je odpovědný, ale proto, že to jeho ego neuneslo.
01. 06. 2010 | 11:14

Lena napsal(a):

KSČM a ČSSD dohromady 82 mandátů, tj. 41 %. Plus VV 24 mand, tj i s těmi předtím 53 %, čili 106 hlasů z 200.
Lze se na podporu Véček spolehnout v každém případě při každém kroku? Dost těžko.

ODS a TOP 94 hlasů z 200. I bez VV.

Co asi bude stabilnější?
01. 06. 2010 | 11:14

siven napsal(a):

Vy jste politik? Tak nesmyslnou diskusi dokáží rozproudit jen účastníci otázek VM.

Pokud měla ČSSD v programu vládu s ODS, nebo poplatky ve zdravotnictví, hlasovali oba poslanci zcela v souladu s programem. :)

A Kott byl nejspíše sociálně citlivým křídlem ODS.

Strany se k těm nebožákům zachovaly macešsky.
01. 06. 2010 | 11:15

Burbank napsal(a):

Dal jsem si práci a udělal malý průzkum. Rozdělil jsem příspěvky pod dnešními blogy na modré, oranžové a neutrální. Dále jsem je rozdělil na prasecké, neutrální a smířlivé. Vyšlo mi, že 98% modrých příspěvků bylo praseckých, 2% neutrální a žádné smířlivé. U oranžových byly 3% neutrální a 97% smířlivých. Jestli tomu nevěříte, tak si to přepočtěte.
01. 06. 2010 | 11:16

neo napsal(a):

pepík:

děkuji.

to se v případě opozičních poslanců čssd nestalo. A vyslovení nedůvěry vládě není snad bodem programu žádné strany.
01. 06. 2010 | 11:16

martys napsal(a):

pepík:

přesvědčovat NEO o čemkoliv nemá cenu :-)
01. 06. 2010 | 11:16

Deny napsal(a):

Pane Škromachu, snad by Vaše strana nechtěla vyjednávat s VV? Nebyl to náhodou pan Paroubek a jiní, co šili do pana Johna, že se obohatil na VZP atd? Já bych se na Vašem místě styděl. Teď by Vám byli véčkaři dobří, ale před volbami, jste na nich nenechali nit suchou.

Jste strana křiváků. Je jen dobře, že pan Paroubek zůstal předsedou až do voleb. Kdyby to vzdal před volbami jako Topolánek, jistě byste dostali více hlasů. Nejen za to, ale napřl za jeho furiantství, patří panu Paroubkovi dík.
01. 06. 2010 | 11:16

JF napsal(a):

pane Škromachu, dle mého názoru jste si pana Klause zvolili - a to hned dvakrát hezky pěkně - divadelně - i když se staženou oponou.

Hrajete to ale opravdu moc pěkně.

ps: pan Klaus je pragmatik - to znamená něco jako "co bylo včera není dnes" Čemu se divíte?
01. 06. 2010 | 11:17

neo napsal(a):

siven: naopak.

podívejte se, zda měla čssd v programu vyslovení nedůvěry vládě ODS,nebo zda tam měla nezavedení poplatků ve zdravotnictví.
01. 06. 2010 | 11:18

Rumcajs napsal(a):

To není nenávist pane Škromachu.
To je pohrdání ! Pohrdání nad Vaším agresivním a lživým přístupem k pol. oponentovi. Pohrdání nad Vaší hrabivostí v kontextu s vaší sociální rétorikou. Pohrdání vašimi lacinými a zcela vylhanými sliby.
A pohrdání nad vašim pohrdáním ekonomické stability této země.
01. 06. 2010 | 11:20

Emissary napsal(a):

No, pane Škromachu,

v podstatě máte pravdu, první pokus o sestavení vlády by měla dostat vítězná strana, jen jste to napsal dost neomaleně.

Zřejmě ho i dostanete, ale asi to bude pouze formální akt. Váš bývalý předseda Paroubek se před volbami stěžoval, že ani KSČM nechce do koalice s ČSSD, ovšem tichou podporu je ochotná dát. Chápu postoj KSČM, stát za bukem, moc se neušpinit. Co kdyby je příště nikdo nevolil. A tichou podporu hodnotím ještě hůř a považuji za nebezpečnější než otevřenou.

VV deklarovaly neochotu jít do koalice s ČSSD, stejně jako ODS a TOP09. Prezident Klaus asi již s lídři těchto stran mluvil a situaci zřejmě zná. Takže pane Škromachu, myslím si, že pouze a jen formalita, i když člověk nikdy neví.
01. 06. 2010 | 11:21

babča napsal(a):

Pane Škromachu,
zrovna Vy jste ten pravý, co může Klausovi vyčítat nevěrohodnost.
A co nevěrohodnost ta Vaše? Slibovali jste horydoly, následně své sliby brali zpět - viz onen slavný důchod a třeba ta silácká prohlášení před předchozími volbami.
01. 06. 2010 | 11:21

martys napsal(a):

siven:
ztrácíš čas.....neo je demagog a už v podstatě mluví o něčem uplně jiném než byla původní diskuze

u něj platí: 1. jeden o voze druzý o koze
2. holinky jako hodinky
3 je to jako házet hrách na stěnu
4. jedním uchem tam druhým ven
01. 06. 2010 | 11:22

route66 napsal(a):

Leno
Stabilní by byla vláda nad ústavní většinu.
Zda má pravá strana 94 a levá 82 je naprosto jedno. Většinu nemá ani jedna.
Nečitelnost VV jen želízkem v ohni. Včera večer v Událostech byl nejvysmátější zástupce VV, neoholený Kalousek byl trapný a ODS nesvá.
Zástupci ODS a Top měli ve tváři jakýsi kyselý úsměv...
No uvidíme dále..
01. 06. 2010 | 11:23

neo napsal(a):

martys:

místo lží by to chtělo nějaký argument. Shodli jsme se na tom, co je to přeběhlík, teď je na sivenovi a pepikovi, aby porovnali charakteristiku přeběhlíka s osobami politiků, o kterých si myslí, že přeběhlíci byli.
01. 06. 2010 | 11:25

mad sheep napsal(a):

to route66:
Nechapu proc by mel byt Sobotka poveren, pokud by to byla, jak rikate, jen formalita. Je treba resit dulezitejsi nez o ctrnact dni prodlouzuvat sestaveni vlady. Jaky by to melo smysl?
V kazdem pripade se prezident zachoval rozumne a dal cas na jednani. Ocekavam, ze prvni pokus k sestaveni dostane ten, kdo prijde s predjednanym navrhem s vetsinovou podporou v PS tak, aby nedoslo k prilisnemu zdrzovani vzniku vlady.
01. 06. 2010 | 11:26

Bob napsal(a):

Pane škromachu,
ještě si vzpomenete na svá léta odborového předáka (polistopadové období)?

Po dlouhých rocích v politice už jste "schopen" bezostyšně předkládat občanům PŘEDVOLEBNÍ LŽI, jen abyste se udržel (strana udržela) "u koryta" - viz vaše prohlášení

ČSSD slibuje důchody 15.000 v roce 2014
(http://www.financninoviny.c...):
Praha - ČSSD hodlá zvýšit průměrný starobní důchod do konce roku 2014 asi na 15.000 korun. Na semináři ČSSD k důchodům to dnes v Praze řekl místopředseda strany Zdeněk Škromach.
(konec citace)

abyste vzápětí arogantně a cynicky prohlásil:

Jenže Škromach teď říká, že tenhle slib strana nemyslí vážně. "My jsme nikde nic takového neslíbili. Nenajdete to v žádných materiálech. Vy berete od nás všechno vážně," vysvětlil Škromach s tím, že považuje zveřejnění nepravdivého slibu o zvýšení důchodů hlavně za dobrý tah, jak získat pozornost médií.
(konec citace) - viz Důchod 15 tisíc? Jen tahák na voliče, přiznala ČSSD (http://hn.ihned.cz/c1-40978...)

Děkujeme, odejděte!
01. 06. 2010 | 11:26

siven napsal(a):

neo - Proboha. To se mi snad jenom zdá.

Nevím, co berete, příteli, ale musí to být silný matroš.

Dvě individua obhajujete infantilními vstupy, na jedno nereagujete raději vůbec.

Ale jako zdroj zábavy fungujete dokonale: Prozraďte mi prosím, kde měli Zelení v programu neshazovat vládu uprostřed předsednictví.
01. 06. 2010 | 11:27

ali napsal(a):

paroubek už lituje své demise..vážení, neunáhlujte se, ten teď nabere sil a zmátoří se do prezidentských voleb..za ním se ještě dveře nezavřely! jeho moc po vládnutí a jeho tvrdý egoismus mu to nedovolí..a propó, škromachu, co je s rathem? taky bere druhý dech?
01. 06. 2010 | 11:28

route66 napsal(a):

Béďo
Je sice fakt, že někteří politici z čssd by potřebovali vyměnit...ale zrovna u p.Škromacha si nejsem tak jistý..vím, že pomohl hodně lidem a osobně se i zajímal o osudy některých..nezatracoval bych ho až tak..
01. 06. 2010 | 11:29

00 napsal(a):

Já už to pochopil! Vy chcete zpátky Paroubka, co???

http://www.novinky.cz/domac...

Zemětřesení v Liďáku ohrožuje Vaše špinavý finance?
01. 06. 2010 | 11:31

Petr napsal(a):

Soudruhu Škromachu , pokud vím , tak nikdo nebrání soudruhovi Sobotkovi jednat od sobotní noci o případné koalici či podpoře od ODS ,TOP 09 nebo VV . Pokud soudruh Sobotka zatím nejednal o koalici nebo podpoře výše uvedených stran , tak to není chyba pana prezidenta , ani ostatních stran . Ptám se Vás ještě jednou , proč žádný politik za ČSSD nevyjednává s ostatními stranami ? Místo ubrečeného článku , si raději odpovězte na moji otázku . Pokud možno nahlas .
01. 06. 2010 | 11:33

yara ze země krys napsal(a):

Zděnku Škromachu, víte jak to bylo ve skutečnosti v knize pro děti od Nikolaje Nosova,Neználek ve Slunečním městě?

Mechanici aut v městě malenek a malíčků Kvítečkově byli původně tři, Šroubek, Vroubek,Paroubek. Ten poslední měl, ale obě ruce levé, tak se dal na politiku! A tam to taky pos...!
01. 06. 2010 | 11:34

siven napsal(a):

martys - Já se bavím.

Podobný typ individuí znám moc dobře: snaží se vás vyvést z míry absurdním dětinským relativizováním. Možná se při tom cítí jako Einstein.

Naštěstí nejde o moc častý jev. Ale pokud je berete s humorem, je všechno v pořádku.
01. 06. 2010 | 11:35

martys napsal(a):

neo:
dej pokoj s těmi přiblblostmi...an to tvoje slovíčkaření a odvádění řeči už snad nikdo skočit nemůže
01. 06. 2010 | 11:36

martys napsal(a):

siven:
no jo - když si uvědomím kolik sjem ztratil času ve snaze ho tak nějak přesvědčit.....fuj, stud mě fackuje :-(
01. 06. 2010 | 11:37

hoven napsal(a):

škromach,
sám slaveček sobotka říkal, že to nemá cenu. tak co tady zase odborářsky mluvíš o ničem?????
01. 06. 2010 | 11:38

Suchec napsal(a):

Siven:
Neo je Neo. Samostatná kategorie někde kolem DG307.
01. 06. 2010 | 11:39

Bábovka 007 napsal(a):

Pane Škromachu, já osobně Vám Váš názor samozřejmě přeji, ale dal jste ho v plén a proto považuji za nutné ty nesmysly ve Vašem blogu obsažené korigovat. Tak si prosím zase nestěžujte na nepřízeň osudu, čtenářů a kdoví čeho ještě.
Vy jste opravdu nepochopili, co lidem na vás, ČSSD, vadí. Dál se snažíte pokračovat v ohlupování lidí a překrucování skutečnosti. Nejsou žádná nepřátelsky pravicově zaměřená média se štvavými kampaněmi. To jen ČSSD není schopna akceptovat jiný názor. Žádní obyčejní lidé neprohráli. Prohrál populismus, agrese, prázdná kampaň zaměřená na pár drobných pro důchodce nebo matky s dětmi. Odchod Paroubka je veledůležitý, ale sám o sobě nestačí.
Pevně doufám, že Bohoušek tu svojí šanci dostane. Jen jsem zvědavá. na co si budete stěžovat potom, až se ukážem, že koalici s komoušema ani véčkařema dohromady nedáte... Ona se nějaká nepřízeň osudu zase najde, že...
01. 06. 2010 | 11:39

neo napsal(a):

siven:

zelení nic takového v programu neměli. Nepovažuji nikoho z nich za přeběhlíka.

Ale ty neodpovídáš. Laskavě mi ukaž jediný bod programu ČSSD, proti kterému poslanci Melčák a Pohanka hlasovali. Pak uznám, že máš pravdu.
01. 06. 2010 | 11:40

neo napsal(a):

Suchec,

zdravíčko, tak jak je po víkendu? spal jsi klidně?

Já ano... přímo sladce. Výsledky voleb jsem zapil skoro jako titul ms v hokeji.
01. 06. 2010 | 11:41

route66 napsal(a):

Bábovka 007
"Nejsou žádná nepřátelsky pravicově zaměřená média se štvavými kampaněmi. "

Uffffff..zkuste s projít předvolební MF, LN...IDnes si projděte i s Blogovou žumpou(slušně řečeno) nebo mrkněte na Aktualně.cz...
01. 06. 2010 | 11:45

myrta napsal(a):

Dopadlo to jak to dopadlo.S Nečasem přijde nečas,jinak to nejde s tolika negativy jménem počínaje.
01. 06. 2010 | 11:47

Dalimír napsal(a):

ZDENKU já vím co v tomhle státě schází jako sůl,obzvláště u těch vašich kulatých vyjednávacích stolů ! TVRDÁ DĚLNICKÁ PĚST '!A to tvrdím z veškerou rozvahou ! Čím více inteligentů ouřadů a poskoků s bílými límečky ,tím více se vše komplikuje ! Chce to vyváženou společnost , bez toho to nikdy dobré nebude ! Ty víš moc dobře jak na tom ted dělníci jsou ,prošels hodonínskou armaturkou pracoval jsi tam také jako dělník a dnes je tam situace daleko horší jako za tvé éry ! Pracovat pod soukr.firmou není žádný med ! A děl.profese ? Těmi se dnes opovrhuje na každém kroku ! Mělo by se v té naší lidské společnosti něco změnit ! Všichni nemohou být Ing. Mudr. Judr. ! Zdravím Zdenku a nezapomen na stáré armaturáky ! Dalimír.
01. 06. 2010 | 11:50

Stan napsal(a):

Pane Škromachu, jako Váš volič Vám říkám, že kdybyste byli co k čemu, tak prezidentovi republiky na prvním jednání oznámíte, že odcházíte do opozice a navrhnete mu, aby pověřil jednáním o vzniku vlády někoho zprava.

Výsledek voleb jinou reálnou možnost nedává, bohužel.
01. 06. 2010 | 11:50

hoven napsal(a):

ODS a TOP09 potřebuje jenom 7 večkařů. a ty bude mít, i kdyby bárta po hlavě skákal. úpisy na pokuty za hlasování jsou v rozporu s ustavou. každej večkař muže hlasovat podle svýho uvážení.
01. 06. 2010 | 11:51

siven napsal(a):

neo - Silný matroš, dokonce mi začínáte už i tykat. :))

A mít hokej v tom, kdo komu neodpovídá. Jedné odpovědi jsem se doteď nedočkal.

Programy stran jsou psány pro většinu populace, tzn. pro lidi s průměrným a nadprůměrným IQ. Je-li program sociální, těžko z něj lze vyvodit poplatky ve zdravotnictví. A naopak. Podobnou premisu pochopí i silně průměrně myslící volič. Očividně však někde soudruzi udělali chybu: zapomněli totiž na imbecily.

Každopádně jsme narazili na někoho, kdo v tom má jasno. Na rozdíl od všech ostatních (včetně samotných aktérů). To se cení.
01. 06. 2010 | 11:51

Korbel napsal(a):

Místo nadávek na Škromacha, raději napište, jak se těšíte na Julínka.
01. 06. 2010 | 11:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zdenek Skromach

Vyčistěte své lokální čeledníky od parazitů. A udělejte z čeledínů a děveček servismany a servismanky..
To je vaše jediná šance.

Lidi už se heslama oblbnout nedají.

Což platí i pro tu "druhou stranu ".

"Veselé oddlužování a kalouskování přeje všem reformátorům Tencokida."
01. 06. 2010 | 11:55

JC napsal(a):

Pane Škromachu,
1.Gratuluji k vítězství ve volbách.
2.On už president Klaus někoho pověřil sestavením vlády ?
01. 06. 2010 | 11:55

Pavlik napsal(a):

Soudruhu Škromachu,

v sobotu při sčítání hlasů jsme doma rádi a schutí vypili 4l dobrého domácího bílého vína.
Že jste vyhráli jsme vzali na vědomí, kdo vás hlavně volil - nechám bez komentářů.
Ale 56 hlasů je asi málo, že soudruhu.
Jsem rád, že Vaše oranžová barva následuje tu druhou a to červenou ze scény.
Ano, president - ješita by měl jako první nabídnout Vašemu novému papaláškovi Sobotkovu šanci.
Ale, myslíte si, že se okamžitě této pocty Váš new guru vzdá?

...nevím, nevím....
01. 06. 2010 | 11:58

hoven napsal(a):

škromach,
tohle neni odborářská schuze ve slevarně, kde se všichni ožerou do němoty. tady jde o řízení státu a především rozpočet na příští rok. tak nech toho humoru.
01. 06. 2010 | 12:00

Paveljan napsal(a):

Sotva Jirka s tou svou rétorikou odešel, už tu máme náhradníka. Včera Sobotka říkal, že chtějí ozdravit a očistit stranu, jenže to by museli vykopnout celou svojí elitu.
01. 06. 2010 | 12:00

Emissary napsal(a):

sivene,

"Je-li program sociální, těžko z něj lze vyvodit poplatky ve zdravotnictví."

Vaše inteligence mě přímo fascinuje. A proč by poplatky ve zdeavotnictví nutně musely být asociální. Je to určitý nástroj regulace a hodně záleži na konstrukci celého sociálního systému i samotných poplatků.

Poplatky se bohužel staly nástrojem politického boje, nikoliv předmětem věcné diskuse. A víme dobře, komu za to vděčíme.
01. 06. 2010 | 12:00

JC napsal(a):

P.S.
Pokud by Klaus měl být konsistentní, naposledy řekl, že vládu bude sestavovat ten, kdo mu přinese 101 podpisů.
Myslíte si pane Škromachu, že jste schopni to dát ?
01. 06. 2010 | 12:01

vlk napsal(a):

Pane škromachu
dopustil jste s eněkolika nepředložeností:
1- zapomenul jste , ež vaši ideoví protivníci mají jen diiodovou paměť. TO znamená, že si pamatují vždy jen to , co jim vyhovuje. Jak si snadno ověříte nejen v příspěvku takového nea.
Který už dávno zapomněl, že Topolánek byl první premier téhle země , který v parlamentu představil vládu, která nedostala důvěru.

2- váš text je skutečně ubrečený. Vůbec nechápu, proč jste ho psal.
Při tom všem je jednak jasné reálné rozložení sil .

A navíc - oba dobře víme, že kdyby Klaus jednal tak, jak to tad y požadujete , stane s e vaše strana obecným fackovacím panákem. Že bude vaší výhrou, pokud rovnou pověří Nečase. A vás prostě obejde.
Nebudete vláčeni Steigerwaldy ,Weissy a Pečínky a , nebude vám spíláno a nebude vám posmívat lůza.
01. 06. 2010 | 12:07

Willy Fog napsal(a):

No já nevím, ale nebylo by pro ČSSD lepší odejít do opozice, udělat si "pořádek na vlastním hřišti" (tj. zbavit se některých lidí, jako kakaového Boba, Zgarby a podobných?).

Konfrontační styl před volbami nebyl moc dobrý tah, aby se voliči rozhodli pro ČSSD, kdybyste četli příspěvky pod články a blogy na netu, asi by vám došlo co děláte špatně, ale to asi neděláte, jste si moc jistí, jenže lidi mají svůj "rozum".

Škoda, holt musíte se nějak s tím smířit a taky se změnit, změnit rétoriku.

reCAPTCHA: Mr dorman
01. 06. 2010 | 12:12

siven napsal(a):

Emissary - odvádíte diskusi jinam.

ČSSD ve svém programu neměla spoluúčast, dokonce i ODS ji ve smlouvě s občany zavrhovala.

Že poplatky mohou mít užitečnou funkci, podle typu nastavení, je jiné téma.

Pokud jste inteligentní, lze pochopit momentální výpadek pozornosti. To se stává každému.
01. 06. 2010 | 12:12

Vosavbotě napsal(a):

Dobrý den pane Škromachu,

nemáte nějaký tip na nové odporné monstrum, které za může za všechno špatné v naší zemi, když pan Paroubek u ČSSD dopředsedoval?

Já osobně tipuji někoho z těch, kteří slibovali zodpovědně-nezadlužovačně-rovnodaňový ráj.

Uvidíme za pár měsíců ty debaty na facebooku. ("Ty jo, on to fakt někdo bude muset zacálovat! Že prej my...")

Jinak, přestaňte usilovat o sestavení vlády, odejděte do opozice a snažte se zreformovat.
Jedině tak zachráníte ČSSD, které jsem kdysi fandil a vůbec celou demokratickou levici.

Mladým pravičákům fandím, ať jim vydrží ta podpora pravice (až budou chtít studovat, najít práci, založit rodinu) a ať se nakonec neukáže, že zadlužování bude pokračovat stejně jako dosud, jen že tu část, kterou ušetří na občanech nyní triumvirát ODS-TOP09-VV prostě a jednoduše UKRADNE.
01. 06. 2010 | 12:12

Valentin Iljič Stejskalovič napsal(a):

Pan Škromach si stýská.

Pane Stejskale zasáhněte!!!

Je velmi smutný a asi i v deprési.
01. 06. 2010 | 12:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vosavbotě
Snad nevědomky, ale používáte metody fejsbůkařských aktivistů.
Žádný triumvirát ZATÍM neexistuje. Jde pouze o profláklé duo, čím dál tím víc nervoznější z VV.

Já jen tak. Mějte se.
01. 06. 2010 | 12:24

Carlos V. napsal(a):

zdenek skromach : vsichni uz neoficialne vyjednavaji, vcetne CSSD.

Paklize ma Sobotka aspon nejakou preddohodu, moralni pravo byt "osobou poverenou vyjednavat".

Paklize ji nema ... proboha, proc chce mit vyjednavaci neuspech (to nemyslim hanlive, uspech je temer nemozny) hezky intitucionalizovany.

Proc si na zacatku Sobotkova "vedeni" CSSD prat jeho neuspech ? Mozna to neni Sobotkova pozice, ale Vase. Budete zase kandidovat na predsedu ?
01. 06. 2010 | 12:25

neo napsal(a):

siven:
ad 1)tak které odpovědi jste se nedočkal? rád odpovím.

ad 2)"Je-li program sociální, těžko z něj lze vyvodit poplatky ve zdravotnictví." TO JE NESMYSL. Sám doktor Rath s panem Drymlem poplatkly navrhovali a nepovažovali je za asociální.

Odpovědi jsem se sice dočkal, ale bohužel, dokazujete, že tzv přeběhlíci nehlasovali proti programu čssd.
01. 06. 2010 | 12:25

hawk napsal(a):

Pane Škromachu,

pominu-li, že jste bolševická fosilie, tak můžu reagovat. Jinak se se soudruhy ze zločinné strany nebavím.

Tedy: copak asi tak Sobotka udělá? Přesvědčí koho? Jediným správným tahem je okamžitě jmenovat Nečase premiérem. A to proto, že se potřebujeme bleskově zbavit nepolitické vlády, aby se už začalo opravdu vládnout. Nesmyslné průtahy s egem socanů nikam nepovedou a budou to jen průtahy zbytečné, které si tahle zadlužená republika už nemůže dovolit.

Mimochodem z výsledků voleb mám radost, je konec hloupým slibům.
01. 06. 2010 | 12:26

hawk napsal(a):

Neo

nenech zlost cloumati svým majstátem, některým lidem ještě nedošlo, že je konec "zářným zítřkům" bez práce. Prostě hotovo a správně hotovo.
01. 06. 2010 | 12:28

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://ateo.cz/f/images/z/z...
Veselé krizování...
01. 06. 2010 | 12:30

Willy Fog napsal(a):

Ještě dodám, pane Škromachu, pláčete sice pěkně, bohužel ale na špatném hrobě!

Když jste se nebyli schopni řádně domluvit na volební kampani a hlavně, pověřit vedením volební kampaně pana Tvrdíka, tak jste opravdu nemohli očekávat, že dostanete nějakých až 35% - 40% hlasů, navíc si myslím, že vás dobře nechali vykoupat voliči ODS a TOP09, když se jich u anket, které nevypovídají nic o tom, jak bude konkrétní osoba ve volbách volit, tak do ankety dali odpověď, že budou volit ČSSD a u voleb vhodili volební lístek úplně jiné straně!

Nakonec, úplně stejně dopadla i ODS, kdo na tom vydělal, byl Kalousek a jeho TOP09.

To, že VV dostalo tolik mandátů, tak mě zase až tak vůbec nepřekvapilo, ale že TOP09 dostala 16,7%, tak tomu se opravdu divím, jak mohlo tolik voličů dát hlas opilcovi Kalouskovi, který by byl schopen pro udržení se u koryta spojit i se samotným SATANEM!
01. 06. 2010 | 12:30

whiskyzhavu napsal(a):

Tady je videt, ze Skromachovy je uplne jedno co bude se statem! Hlavne at vladne! Kdyz sem se ho ptal co udelat aby sme nedopadli jako v Recku nevedel!
01. 06. 2010 | 12:31

jarpor napsal(a):

Vlk

"Nijak netoužím po oligarchickém státě, kd e justic e musí ustoupit stabilitě vlády , kd e horních 10% ovládá 90% majetku a spodních 30% se živí výhradně buď žebráním nebo krádežemi. A ti zbylí bojují deno denně o holý život."

Tak 60 % zde bojuje o holý život... denně, ty procenta jsem dopočítal.

Vlku, kam patříte vy sám ? K těm co kradou nebo k těm co denně bojují o holý život ? Snad ne k těm 10ti procentů - to byste asi nepsal zde...

Já se nemám kam zařadit.
A pan Škromach asi také ne.
Nekradem, tedy já určitě ne, o život nebojujem ale alespoň co se mne týče, k těm 10ti procentům nepatřím.
U pana Škromacha si nejsem jist... :-))

Tak to zkuste rozvrstvit jinak, aby se "obyčejný člověk" měl kam "zasunout".

Hezký den
01. 06. 2010 | 12:31

Nuba napsal(a):

Pane Škromachu,

Lehce si možná dloubnout dovolit můžete, ale to je tak všechno. Dovolím si doufat, že ani Vy nejste naivní a dávno víte, koho máme na Hradě. Je to všechno jiné, ale nadstranický prezident to nikdy nebyl a nebude. Prokázal to častokrát, příznačné je jeho matematické vyjádření ekonoma - politika, a to, že 100 se nerovná 100. To je přece naprosto jasné, není se čemu divit. Bývalý předseda pravicové strany nemůže jinak, starého psa novým kouskům nenaučíš a zrovna on není rozhodně typ člověka, který by dokázal překročit vlastní stín. Konzervativní nekonzervativní, když jde o politiku, musí různé věci stranou, jak děl klasik spravedlnosti místopředseda Nejvyššího soudu Kučera. Od prezidenta Klause, který má vsobě prvky malosti jako jeho bývalý kamarád Miloš Zeman, bych ani velkorysý přístup nečekala. Projevit úctu vítězi voleb a jeho voličům. To nedokáže,protože jimi ve své aroganci pohrdá. To je to celé, ať to okecává jakkoliv. Patří ke staré gardě politiků, kterým se měla červená karta vystavit dávno. Všechno nejde naráz, ale pomalu se k tomu časem dostaneme.

Takže jdeme dál, tyhle ty záležitosti hoďte koňovi, začněte se chovat jako levicová strana. Atributů, které ji od pravice dělí je hodně a je třeba na nich zapracovat. Ale inteligentně. Ne silově. Tím se nikdy nic dobrého nedokáže. Souhlasím s Tupelem v tom, že se mezičas dá docela dobře využít a buďte rádi, že jste jej dostali.

Původně jsme se chtěli jít s manželem demonstrativně oběsit, potom jsme přemýšleli o emigraci a nakonec stačilo, že jsme vzali útokem naši domácí nálevnu. A pomohlo to :)

Život jde dál, bude přinášet nové a nové problémy a jsem dokonce po té kocovině tak vyléčená, že rýsující se vládní konstelaci přeji vše dobré. Chci věřit tomu, že i mezi nimi se najdou zásadoví. V tomto smyslu mě potěšil pan Schwarzenberk, který se u prezidenta 1. pokusu (čtěme - vzdání úcty vítězi) ve prospěch soc. dem. přimlouval. Také jeho vyjádření o tom, že rozhazovat dokáže pravice i levice bylo více než sympatické. Takže není nikdy všechno černé nebo bílé. Uvidíme.

Začněte se připravovat na podzimní klání, přemýšlejte o novém předsedovi (mladém), pokuste se oslovit mladé - třeba klipem kup babičce a dědečkovi kytku a řekni jim, že je máš rád :) Politika konfrontace, ať ji začal kdokoliv, snad skončila. Ukázala se jako naprosto kontraproduktivní a škodlivá.

Nakonec nejdůležitější ze všeho je, aby konečně přestalo pršet a začalo hezké léto. Nečasů jsme si už užili a ještě užijeme.

Zdraví už zase usmívající se volička
01. 06. 2010 | 12:32

Emissary napsal(a):

sivene,

ujasněte si pojmy jako "spoluúčast" a "poplatky", prosím. :)

Program je o směrování, nikoliv o nástrojích zajištění toho směrování. Takže poplatky v žádném programu nemusí být. Kdybych to měl říct jinak, pak takto: cíl a realizace cílu.

Možná diskusi odvádím jinam, ale někdo to přede mnou již udělal zcela jistě.
01. 06. 2010 | 12:32

neo napsal(a):

hawk:

jsem rád, že je opustily přání a realita jim dala pěkně po hubě.

Vlk, Suchec, Merryman, všichni byli přesvědčeni o své pravdě a nakonec národ zvolil jinak. Ani si hošani nepřipouštěli, že se mýlí a že většina lidí má naštěstí názor jiný.
01. 06. 2010 | 12:32

hanah napsal(a):

Pane Škromachu,

není nic jednoduššího , než vyjednávat a vyjednávat. S konkrétním výsledkem jděte za Klausem a on bude jistě vítěze voleb respektovat a jmenuje zástupce socanů premiérem a Vámi navrženou vládu.
V čem máte problém ?
01. 06. 2010 | 12:33

Shoater napsal(a):

Víte co pane Škromachu, půl roku jste na oranžových bullboardech hlásali, že až vyhrajete volby tak budete rušit poplatky, 13 důchod z ČEZu, atd. Je čas plnit sliby. Nebo když volby zase příště vyhrajete tak se nám vysmějete jako Paroubek když rezignoval?? To byl nejlepsi vtip, ktery mohl volič zažít! Slibovat hory doly a když volby vyhrajete tak rezignovat a stáhnout se do ústraní. LUMPOVÉ! a to chcete sestavovat vládu s Marťany? nebo jen potřebujete čas na probrání se z volební kocoviny??????
01. 06. 2010 | 12:33

Carlos V. napsal(a):

vlk : melete od veci. Topolanek mel vladu bez vetsiny .. a aproto i bez duvery. ALE - byla v te dobe na stole jina moznost ?

Kdyz Sobotka da na stul svoji vetsinu, pravo na prvni vladu jiste ma. Kdyz on ji neda - a nekdo ano, proc by mel mit pravo prvniho pokusu ?

Neni to treba cele nejaky vnitrostranicky utok na Sobotku ? Nechat to neuspet...
01. 06. 2010 | 12:35

neo napsal(a):

Nuba:

prosím Vás, kdy prezident pověřil někoho jiného než vítěze voleb?

Jinak domácí nálevna je dobrej nápad, někdo holt připíjel na vítězství, někdo zapíjel žal..
01. 06. 2010 | 12:36

Jan Kubina napsal(a):

Že Vy si z nás voličů zase děláte legraci pane Škromachu, tak jako s patnácti tisícovým důchodem, že? I kdyby Vá sprezident Klais pověřil sestavením vlády, nemáte na to dost podpory. Tady přece musí zvítězit racionální myšlenka nad dětinskou snahou ČSSD. Není čas na zdržování a marné pokusy, vládu potřebujeme jako sůl a to co nejdříve a bez zbytečných průtahů. Buďte s pozdravem
01. 06. 2010 | 12:36

Suchec napsal(a):

Žádná z poražených stran ve volbách nedeklarovala, že půjde po volbách do koalice. Max. uváděli, s kým určitě ne, ale to není totéž.
I labouristé po volbách ve VB mohli s liberály sestavit koalici a vládu, a jaký byl z toho poprask, že se o tom vůbec uvažuje.

Podstatou demokracie je, že se respektuje vítěz. Podstatou bolševismu je to, že se hledají cestičky, jak vítěze převálcovat.
01. 06. 2010 | 12:37

hawk napsal(a):

Neo

Nemakačenkové a požírači pečených holubů, létajících přičiněním zkušených socanských státníků rovnou do huby jsou prostě v řiti. To je naprosto vynikající zpráva pro tenhle stát. A že tady rudooranžoví popletové plivou? No tak to je přece už jedno, třeba za 4 roky mandátu změní názor a naučí se makat :-) No to asi ne, to jsem přehnal
01. 06. 2010 | 12:38

Al Jouda napsal(a):

Pane Škromachu, Vaší jedinou možností je jít na ruku straně VV a přijmout za své její programové cíle. Tak byste mohli vytvořit menšinovou vládu ovšem za tiché podpory KSČM. Domnívám se, že by to šlo a ČSSD jen prospělo !
To byste vypálili těm zlodějským ODS a asociálním TOP 09 rybník !
01. 06. 2010 | 12:38

Vosavbotě napsal(a):

Poslouchejte, Vycokidate hnuj,

Máte recht v tom, že jsem se měl vyjádřit méně šroubovaně.

Obsah mého sdělení je však jednoznačný:

Držím mladým pravičákům palce, ať NEDOJDE k tomu, že...

ergo já hovořím pouze o MOŽNOSTI, že se stane, že triumvirát ODS-TOP09-VV provede to či ono.

To je na hony vzdáleno některým aktivistickým fejsbukařům, kteří si v ničem nezadali s těmi nejodpudivějšími bolševickými či dokonce nacistickými agitkami. A pro jistotu opakuji: NĚKTEŘÍ, naprosto mizivá menšina z těch, kteří prostor sociálních sítí využívají. Bohužel, jejich vliv byl skutečně relevantní.

Howgh, domluvil jsem.
01. 06. 2010 | 12:41

UncleHell napsal(a):

...prasopes.
01. 06. 2010 | 12:41

siven napsal(a):

Emissary - Zkuste to vysvětlit lidem z ODS a ČSSD.

Konečně najdou někoho, kdo jim pomůže se správně interpretovat. ;)
01. 06. 2010 | 12:42

chacha napsal(a):

Pane Škromachu,

Vám uštědřená lekce nestačila? Celé mé okolí se raduje ne nad vítězstvím "pravice", ale nad tím, že tato země má konečně šanci na silnou vládu s dostatečným mandátem. Nemužete si zachovat alespoň tvář, přejít do opozice a přestat prudit? Přemýšlejte o tom, kde jste udělali chybu v provařené předvolební kampani a přemýšlejte o tom, jak se vypořádat s jejím financováním. Až se naučíte hospodařit v socdem, zkuste to znovu ve volbách a následně případným pokusem o vládnutí a hospodaření v ČR.
01. 06. 2010 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

Ale no tak, pane Škromachu

Jak se může totální impotent (sím, pane Stejskale-to není nadávka) domáhat práva první noci?

Být Klausem, klidně Vám to právo poskytu a ještě Vám dám balík Viagry na cestu.

Knížecí nevěsta se stejně vrátí jako immaculata a Vám hrozí ještě nebezpečí, že Vás to klepne. Na Vás čeká už jen Anča proletářka.
S tou se spojte, jak chcete.

Raději se o svedení šlechtičny nepokoušejte, zaskočte si do toho hampejzu sponzora ČSSD, kam jste chodíval, na pokoj nechoďte a dejte si dole vepřovou se šesti
Bude to rozumnější.
01. 06. 2010 | 12:43

Jiří Cejnar napsal(a):

Kdy už se ČSSD přestane vztekat? Pan Sobotka by sestavil vládu, která by ovšem nedostala důvěru. Jde mu o to, aby byl v historii zapsán jako premiér, ať už jen na chvíli? Se stejným výsledkem můžete nechat vládu sestavit starou Kleprtáčkovou...
01. 06. 2010 | 12:43

Carlos V. napsal(a):

Suchec : K Britanii - mate malo informaci. Koalici labouristu a liberalu by chybelo k vetsine jedenact hlasu. K ziskani vetsiny by musely sehnat hlasy minimalne od dvou nacionalistickych stran....

Coz je dost divoke reseni, zejmena na Britanii (zde mate pravdu s prihlizenim uctyhodna na Britska specifika)
01. 06. 2010 | 12:44

černovláska napsal(a):

šmarjá, tady to tedy fičí ;-), už je po volbách, na klaku asi už nezbyly peníze, i se divím, že sem autor vleze ;-)
01. 06. 2010 | 12:46

honza napsal(a):

Vám to nestačilo? Pořád chcete dělat koalice s KSČM? Nebo přiletěli Marťani? Měl by jste se se svou uřvanou soldateskou z vedení ČSSD vzít za ruce a jít. Takhle jak vedete stranu tj. kampaň za 400 mil. - výsledek 0, chcete vést stát? Jasně zdroje jsou. Takhle někdo vést podnik, živnost, už dávno je u něj exekutor. Styďte se!
01. 06. 2010 | 12:48

John Doe napsal(a):

Zdendo, jdi si pobrecet nekam do kouta (mozna tam potkas Jyrku) a smir se s tim, ze na vas neni zvedavej ani prezident. Tecka.
Jo, a s tim respektovanim vule lidu s tim jdi do p*dele...kdo vyhral volby? To by jsi zvladl i ty, Zdenku, odpovedet - levice nebo pravice? Odpovez si jednoslovne....a neres vyresene.
01. 06. 2010 | 12:49

neo napsal(a):

Pepa Řepa:

děkuji, rozesmálo mě to:)
01. 06. 2010 | 12:51

neo napsal(a):

Al Jouda:

pochybuji že by VV podpořili vládu podporovanou komunisty ať už tiše nebo hlasitě
01. 06. 2010 | 12:52

Vlčice napsal(a):

Vlku, dnes docela dobře, až na tu lůzu. Ta lůza měla za 2kačky za pivo a buřta volit právě ČSSD. Kde asi udělali soudruzi z CSSD chybu.
01. 06. 2010 | 12:52

Mirda napsal(a):

Jsem příznivcem pana prezidenta a také si vážím jeho názorů. Myslel jsem si, že rozumím jeho zdráhání pověřit Sobotku sestavením vlády, ovšem po shlédnutí klipu jsem zjistil, že ČSSD má nečekaný koaliční potenciál. Proto Vám p.Škromachu posílám odkaz, který můžete předat p. prezidentovi a tím mu usnadnit jeho rozhodování...
P.S. osobně si myslím, že i Vy jste příčinou ,,volebního úspěchu" ČSSD, čím déle vydržíte, tím lépe (pro pravici)
http://aktualne.centrum.cz/...
01. 06. 2010 | 12:54

Hans54 napsal(a):

Když stojíte tak o vládu, tak proč jste to nevzali po Topolánkovi. Už to byla tehdá ztráta času, že jste nepodpořili předčasné volby a teď to bude opět ztráta času.Tak toho nechte stále ukřivdění.
01. 06. 2010 | 12:55

Renda napsal(a):

Helence z Prahy, také jsem pražanda od narození, plně s Tebou souhlasím, na ostudu mezinárodního rozsahu nezapomenu a bohužel kredit nestability nám zůstává jako cejch na...... nokam se dává?
01. 06. 2010 | 12:56

Hanácká republika napsal(a):

JUDr Škromach v prvé řadě by mněl být zatčen a obviněn za tunel na státní pokladnu za vyvedení 400 miliard a více se státního rozpočtu na soukromé účty.Pod záminkou zprostředkování práce.Za degradaci odborníků na podřadné pracivní síly,je zodpovědný za nezaměstnanost.To samé je Langer.Jede o dva nevětší korupčníky.Napřed úplatek dají a pak ho seberou zpět.Nábor Ukrajinců a Slováků za čistku na klíringovém účtě.Degradace mzdy občanů v ČR.Jako politizující nástroj.Proti Slovensku a Ukrajině.Zavlečení Ruských praktik do ČR...........
01. 06. 2010 | 12:58

rejpal napsal(a):

Pane Škromachu,
myslím, že události by měly následovat v tomto pořadí: 1) prezident nabídne panu Sobotkovi pověření sestavit vládu, 2) ten to odmítne a dá přednost druhém. ČSSD je v této fázi naprosto bez šance vládu sestavit a 2) by dalo veřejnosti zprávu o tom, že ČSSD uvažuje racionáloně. Navíc, je zde pořád malá, ale nenulová naděje, že se ke slovu dostat můžete. Tu situaci si umím představit, a pokud by nastala, pozice ČSSD pro takové jendnání by byla úplně jiná.
Osobně myslím, že pro ČSSD by bylo podstatně lepší, kdyby ta situace nenastala. Je před vámi velká práce - zgruntu obměnit své vedení, zamyslet se nad prioritami i nad způsobem, jak je budete nabízet. Vezměte se se své porážky /ano, je to porážka/ to dobré, a něco se sebou udělejte. Nejen proto, že politika je běh na dlouhou trať, ale zejména proto, že po rozumné levicové straně bude pravděpodobně v blízké budoucnosti poptávka. Pokud se vaše strana stane alternativou a nikoli jen negativní nebo strategickou volbou, donutíte ke kultivaci i pravici, která to potřebuje zrovna tak, ale v době, kdy se vládne, není k podobným činům moc velká vůle. Přeji vaší straně, jejím příznivcům i odpůrcům, aby se to podařilo.
01. 06. 2010 | 13:02

Helča napsal(a):

Pane Škromachu, neříká a nepíše se "by jste" nebo "aby jste", správně česky je BYSTE, a Vy byste si měl uvědomit, že ČSSD sklidila jen to, co zasela a pár let v opozici jí jedině prospěje.
01. 06. 2010 | 13:03

Adam S. napsal(a):

Dva postřehy, souhlasím s tím, aby právo sestavovat vládu měl vítěz. Na druhou stranu se však divím, k čemu ten pokus potřebujete, když již probíhají paralelní jednání o vzniku středopravicové vlády. A jak se zdá, žádná z pravicových stran nemá motivaci za dané situace vládnout s ČSSD. Navíc i vaší straně by taková vláda dle mého názoru uškodila, narozdíl od varianty, která je nyní nejpravděpodobnější.
01. 06. 2010 | 13:04

Jindrich napsal(a):

Pane Skromachu,
neznam Vas natolik, abych mohl usuzovat zda se hloupym delate,ci hloupy jste a navic se Vas opravdu nechci dotknout. CSSD jiz ponekolikate zacala a posleze vedla konfrontacni, nenavistnou kampan, ktera jim odpudila nejen radu pripadnych volicu, ale krome komunistu vsechny potencialni partnery ve snemovne. Nepridala si ani predvecernimi glosami mame vyhrano, vyhrajeme rozdilem tridy ci nepripoustime si nic jineho nez vyhru. Volic nema rad aroganci a te jste predvedli vrchovane, volic rad vyrovnava a vy jste mu hlasali , ze vyhrajete o 50 konskych delek. A tak cast "Vasich" volicu zustala doma a cast volila se sympatii k slabsim nekoho jineho. Pan Tvrdik si muze zadat dalsi analyzu za milion a pul na rozbor neuspechu, tady Vam ji pisu zadarmo. Ted jste se rozhodli skodit a zdrzovat. Vite jasne, ze s Vami mohou jit jen komuniste, pripadne VV, ale VV si nemuze dovolit jit s komunisty. Prosim , proc tedy tyto tanecky. Nejsou dustojne Vas, nejsou dustojne CSSD, nejsou dustojne obrazu Ceske republiky v zahranici
01. 06. 2010 | 13:08

Marian napsal(a):

Vždy jsem byl za komančů proti nim,dokonce jsem se i popral s jedním horlivým komunistou.Pak jsem byl štěstím bez sebe a zvonil kličema.Jsem BLBEC!!!Tak jsem po te slavné revoluci naletěl,jak teď naletěli dalši blbci-voliči, jakési zkorumpované ODS.Historie se opakuje.Hurvínek Nečas se silou moci cpe na premiérské křeslo.Jen počkej Hurvajz,ono tě ta sranda za chvíli přejde.Za dveřmi jsou komunální volby!
01. 06. 2010 | 13:11

jarpor napsal(a):

Martin

Bude jen dobře, když se do té kmunální politiky pustíte a budete konkurentem Hurvínkovi.

Jen si dovolím poznamenat, že nadávat a nálepkovat je i v komunální politice málo. To okolí rychle prohlédne. Něco o tom vím...

A jen drobnost - musí Vás někdo zvolit. Na člena zastupitelstva není právní nárok.. :-))

Hezký den
01. 06. 2010 | 13:15

jarpor napsal(a):

Omluva za chybu, pan Mariane, nikoliv Martine.
01. 06. 2010 | 13:16

Karlík napsal(a):

Chcete se zasmát? Přečtěte si komentář ruského "politologa" k českým volbám.

http://zpravy.idnes.cz/euro...

PS. pouze pro otrlé :-DDD
01. 06. 2010 | 13:17

babino napsal(a):

S právem první noci stál a padal monarchismus-feudalismus.
S právem vítěze voleb na vládu stojí a padá parlamentní demokracie.
Sami tvrdě procitnete a přesvědčíte se jednou někdy později,že odsud (porušením toho práva)začala Vaše záhuba.Ale už pak bude pozdě.
01. 06. 2010 | 13:21

mb napsal(a):

Škromachu, ty hlavo socdemácká ... to jsi opravdu myslel vážně ???

vždy jsem si vážil jeho konzervativní konzistence názorů

Přišel rok 2010 a já věřil, že Klaus je důvěryhodný prezident, který lpí na svých zásadách.

Pane monarcho na Hradě Pražském respektujte vůli lidu této země a pokuste se být alespoň konzistentní ve svých názorech a postojích, aby jste se nestal nevěrohodným partajním prezidentem.
Klaus nebyl věrohodný ani konzistentní nikdy, ani svorník, ani nadstranický(viz. podpora bema : ja muzu podpořit koho chci .... ... koho jste pomohli zvolit, toho tam máte ...

mohli jste zvolit Pitharta, Moserovou, Sokola, Motejla ...

ale to vy ne ....

můžete si zazpívat : teď když máme co jsme chtěli ... a dobře vám tak ...

horší je ... že i nám ....
01. 06. 2010 | 13:28

huhu napsal(a):

máme 101 ?! soudruh škromach zcela nezmiňuje to, že čssd byla v r. 2006 schopna sestavit vládu jen s komunisty...aspoň jen potvrdil to, že Paroubkova a Škromachova čssd je partají překabátěných soudruhů. Včetně Škromacha, taky "popřátelštěného" soudruha..
01. 06. 2010 | 13:29

vlk napsal(a):

CArlosi
no o vás jsem s i myslel, že máte paměť normální. Nikoli jednosměrnou.

Já jsem nepsal o DRUHÉ Topolánkově vládě , která stála na přeběhlících. Nýbrž o té PRVNÍ. Kde byl například Tlustý ministrem financí. Někteří z nás si pamatují, že Topolánek byl pověřemn sestavením této vlády a jmenovánován prmierem, aniž by měl k disposici alespoň 101 hlasů. A následně také jeho vláda důvěru nezískala. Jako první v historii země.

Takže máme Klausův precedns

neo
hele nech paní Nubu na pokoji. Jestli chceš mocí mermo na někoho najíždět , zkus to se mnou. Já si tvými triky poradím. Dámu prostě vynech.

A když už si fakt nepamatuješ a nevíš, tak nech klábosnici na pokoji a mlč. Ano , jednáním o vytvoření vlád y byl také pověřen někdo, kdo nevyhrál volby. Kdysi Josef Lux..Blahé paměti.
noa máme tady ještě albínu našeho druhu....
Tedy kysličníkovou Sluší jí to. Ale to už jsem konstatoval posledně. chápu, že ji zaujalo slovo lůza.
01. 06. 2010 | 13:32

ld napsal(a):

Autor,

takový tyjátr přece nemá ČSSD zapotřebí.

Bylo by fajn, aby se našel rychle nový předseda, který by nebyl muletou jako Paroubek.

Příští rok zde začnou sociální nepokoje, stávky, demonstrace. Zatím se to jeví, že jediný partner na vyjednávání jsou odbory, což je málo. Takže po minulovíkendové blamáži byste měli být rychle ve formě a ne za šašky.
01. 06. 2010 | 13:34

vilček napsal(a):

Na rozdíl od Vás, pane Škromachu jsem tomu pánovi nevěřil nikdy.
Nejméně když"neuměl rozeznat špinavé peníze" a jinde to uměli,
když "utíkal před právníky" a "zhasínal". Za "kmotra tunelářů"a zlodějů"
jsem jej měl před Zemanem a, na rozdíl od něj, jsem na něj názor nezměnil.
PS.pro Jarpora: Nikdy jsem nebyl komanč,positivní ani řídící orgán a nestudoval jsem VÚML StB,Prognostický ústav. Vždy jsem se živil poctivě -rukama i hlavou!
01. 06. 2010 | 13:35

... napsal(a):

Škromachu,
pokud má prezident respektovat vůli lidu, potom nemůže pověřit ČSSD sestavením vlády, protože levice tyto volby projela.

Kromě toho, nikde není psáno, koho má prezident pověřit sestavením vlády. Přestaňte si tedy vynucovat něco, na co nemáte podle žádného právního předpisu nárok.
01. 06. 2010 | 13:36

neo napsal(a):

vlk:

co jsem Nubě napsal tak strašného????

Prezident nemusí pověřovat vítěze voleb. V tomto případě jsem ale pro. Chci aby pověřil Sobotku a ten se pokusil získat důvěru třeba menšinové vlády.

Fandim Sobotkovi.
01. 06. 2010 | 13:37

jarpor napsal(a):

vilček

"PS.pro Jarpora: Nikdy jsem nebyl komanč,positivní ani řídící orgán a nestudoval jsem VÚML StB,Prognostický ústav. Vždy jsem se živil poctivě -rukama i hlavou! "

??? Nějak mi "nenaskakuje", proč mi to adresujete... ???
Že by mi selhala paměť ? No třeba vysvětlíte...

Hezký den
01. 06. 2010 | 13:39

KEMA napsal(a):

Pane Škromach,
vítězem voleb není ČSSD ani ODS. Neříkejte, že jste z výsledků voleb nezjistil o co jde občanům. Buď jste tak hloupý nebo třepete dál partajní rétoriku destrukce. Jste příliš daleko od reálného života který trpí hašteřením poslanců a politiků. My chceme jen takovou koaliční vládu, která bude mít sílu v parlamentu a nebude závislá na několika pochybných lidech. Času je málo, problému dost a pověřit ČSSD sestavit vládu je jako nabírat vodu sítem. Vemte rozum do hrsti a v tichosti odejděte se svěšeným ocasem do opozice. Každému jednou prospěje když si namele hubu.
01. 06. 2010 | 13:40

talkshow_for_skromach napsal(a):

Dobrý den,

rád bych vás podpořil!!! S tímhle jste mě naprosto dostal a moc bych Vás chtěl vidět v televizi nebo na internetu s vlastním komediálním pořadem! Tak nakonec nejste takový dinosaurus, když umíte napsat takhle zábavný článek. Estráda Vás imho uživí lépe než politika! Držím palce..
01. 06. 2010 | 13:41

Petr napsal(a):

Presidente,presidente,kdo vlastně vyhrál volby? Nějaké VV,nebo mega strána ČSSD kterou volilo 90% národa.A věřte že bude brzy volit zase.Tak kdo má nárok být ve vládě? Pidi strana nebo strana většínová? Běžte s takovou demokracii do prd...!!!
01. 06. 2010 | 13:43

Vlčice napsal(a):

Vlku, blonďatá a k tomu vlčice, to nejde dohromady, ale budiž. Ani to pivo za 2kachle a klobásku jsme neměla, možná na rozdíl od tebe, který si s tou lůzou pochrochtával jak je v Česku levno. Možná to bylo už naposled a to je jen dobře.Ona by mi totiž nechutnala, zrovna jako tvoje mozkové výplody. Takže klidék vypelichanej starouši.
01. 06. 2010 | 13:47

neo napsal(a):

Petr:
90% národa volilo čssd a proto nesestaví koalici ani s komunisty, které jistě volilo dalších 90% národa ne?
01. 06. 2010 | 13:50

00 napsal(a):

Pro demagogy co neumí počítat:

první Topolova vláda byla ovšem v situaci 100:100 a ne 118:82
01. 06. 2010 | 13:51

ali napsal(a):

škromachu, taky se těšíte na blog petry paroubkové?
01. 06. 2010 | 13:53

černovláska napsal(a):

to Karlík 01.06.2010 13:17:36 , ten odkaz je vážně pro otrlé ;-(, nechci vědět, jak by dotyčný novinář viděl třeba osmašedesátý rok ;-(
01. 06. 2010 | 13:55

rejpal napsal(a):

00
No, tahle vláda není v situaci 118:82. Především ještě nevznikla a každou chvíli je situace jiná. A s každým prohlášením a počinem VV bude situace složitější, ať už koalice vznikne nebo ne. Osobně jsem se domníval, že VV začnou okamžitě po volbách své deklarace rozmělńovat, a zatím je to docela překvapivý vývoj. Pro někoho příjemný, pro někoho nikoli.
01. 06. 2010 | 13:56

jarpor napsal(a):

00

Jste si jist, že tak poměrem popsanou situaci jsou jistí .... "počtáři" pochopit ?

Hezký den
01. 06. 2010 | 13:59

jarpor napsal(a):

Ani jsem nestačil dopsat - a je to tu... že, 00...

Hezký den
01. 06. 2010 | 14:00

Carlos V. napsal(a):

vlk : prvni Topolankova vlada - pamatujeme se oba ...

tenktrat nebylo na stole vubec nic - nikdo neumel nic vyjednat. Klaus poveril Topolanka, ten sestavil vladu a hned padnul.

ted (predpokladam) bude na stole koalicni "preddohoda" (ci co). To je - zduraznuje - o jednu dohodu vice nez v pripade prvni Topolankovy vlady.

Takze situace se neopakuje...

Ale dovolim si zopakovat otazku - neni to treba hra PROTI Sobotkovi ?
01. 06. 2010 | 14:00

vilček napsal(a):

Narozdíl od Vás p.Škromachu a od Vašeho bývalého šéfa(dnes úhlavního nepřítele a škůdce)Zemana jsem nikdy mylnou představou o pánovi na Hradě netrpěl.Už v momentě, když se vyslovoval proti restitucím
a emigrantům, když"neuměl rozeznat špinavé peníze"(jinde to uměli),když "utíkal před právníky" a chtěl"více Kožených"
mi bylo v jeho vyznání jasno:
"rudý plamen revoluce, přiživený privatizačním kyslíkem". Český
ekvivalent - zlodějna,( tunel-2.mezinárodní, původně české slovo),squeez out po česku"odhad zadává vytěsňující(česká rarita)!!
K "pravici":
Nikdy jsem, na rozdíl od mnohých blogerů nebyl komanč,stbák ani positivní, ani jsem nestudoval na VÚMLu Stb-Prognostickém ústavu,vždy jsem se živil poctivě prací. Fysickou i duševní!
01. 06. 2010 | 14:01

snowfox napsal(a):

Škromach

Vy působíte dojmem, že si nevážíte nikoho a ničeho, příliš mnohokrát jste se pokusil (většinou marně) zesměšnit své oponenty, včetně Klause, nejapnými poznámkami pod pás. Vaše právo, ale přestaňte účelově lhát, že jste si ho (slza) do všerejška (slza) hrozně vážil.

Ve vyjednávání o vládě vám NIKDO NEBRÁNÍ. To můžete dělat již třetí den, máte ústa, telefony, internet. Pokud přijdete v nejbližších dnech s věrohodným příslibem představitelů vaší strany a stran dalších, které dají dohromady >100, pověření dozajista dostanete. Jinak bych s vámi, být Klausem, nsztrácel čas, nestojíte za to.
01. 06. 2010 | 14:03

rejpal napsal(a):

jarpor
Poslední replika se zdá být implicitně na mě (ale to je jedno). V tuto chvíli je zřejmé jediné - je to 94:82 a o zbylé hlasy se hraje, protože momentálně nevyhrál nikdo.
01. 06. 2010 | 14:06

Ládik napsal(a):

Věřím tomu, že ihned po pověření Sobotky sestavením vlády Sobotka Klausovi poděkuje za důvěru a předá žezlo dále. Pokud to neudělá, potvrdí jen to nepěkné, co si o něm teď myslím.
01. 06. 2010 | 14:09

Pocestny napsal(a):

Příteli Škromachu,
děkuji za čtyři roky permanentního osočování, pomlouvání, špinění mé osoby, kterou jste spolu se spoustou dalších, jiných a neopakovatelných hodil do toho vašeho pytle "voni".
To vaše VY mělo vážit 101 levých hlasů.
Má 82.......
Ani komouši s vámi do povolební koalice nejdou, jen by fandili.....

Já vám jen poděkuju za provozování fenoménu Paroubek, jednak jste ho dostali z Prahy, to, že založí "Západní Chacharstán" je mi sice líto, ale je to věc těch, kdo ho tam chtějí.

Váš pokus o neobolševickou majoritu ve sněmovně, kraji i senátu se nepovedl, oni asi voliči nezopakují chybu s ODS...

Těch pár modromodrých okamžiků bylo natolik tragikomických, že si je znovu nemůžeme dovolit ani my voliči, ani ODS - nemá na to velikost, ani vy, nemáte ani dost hlasů ani dost komoušů mimo CSSD.
Nojo, nemáte na to....
Alles Gute!
Auf Wiederlachen

Sundejte už ze zdi ten živej obraz z musea Dělnického hnutí....
01. 06. 2010 | 14:09

Deny napsal(a):

Pane Škromachu, totálně jste to podělali. Vaše tvrdá konfrontační kampaň šla i proti VV, což mohl ale být Váš partner. Račte si prosím všimnout, že VV upřednostňují zejména boj proti "korupci", než boj proti "zadlužování" Je to tak správné, neboť odstraní-li se korupce, zůstane více peněz, nebude tak velké zadlužování.

Nyní se stačí podívat do volebního programu TOP a ODS. Oficiálně jsou proti korupci, ale neúčinnými formami. Vaše strana chtěla odstranit akcie na majitele + chtěla dělat další kroky, které jsou v souladu s programem VV.

Kalousek a kmotři z ODS by nejraději zachovali status quo, korupční prostředí jim vyhovuje. VV jim dělá problémy a dle mého názoru to vypadá spíš na to, že VV bude podporovat menšinovou vládu ODS a TOP.

Poplatky 30Kč, příp. 13 důchody jsou prostě sračky Vašeho programu, tady jde o to,zastavit korupci a klientelismus. A to jste podcenili. Dobře Vám tak, ale škoda, že na tu Vaši aroganci doplatí i občané této země, neboť jak jsem uvedl výše, ráznému odstranění korupce se bude ODS či TOP bránit. Oni budou prosazovat pouze kosmetické úpravy.
01. 06. 2010 | 14:11

an napsal(a):

Prijde mi nevhodny v dobe, kdy korunu ovlinuje malem i spatny nadechnuti, zdrzovat. Uprimne bych to vubec do budoucna resil tak, ze k prezidentovi se donesou navrhy na mozny vlady a z nich vybere a podle nich poveri (a tam si umim predstavit tlacit na to, aby mel prednost pruchozi navrh viteze). Zbytecny zdrzovani mesicnimi (a delsimi) pokusy neni zvlaste v dnesni dobe zrovna vhodny (a dustojny). Proc? Aby se neci jesitnost zatetelila? To je destruktivni zateteleni ovsem.
01. 06. 2010 | 14:14

entice.x napsal(a):

Inu co na to říct pane Škromachu,vaše strana je sice vítězná, ale je to takové to vítězství: Náš křižník najel na minu a docela ji zničil... Čili ruku na srdce, tohle vítězství z vás vlajkovou loď politické scény nedělá. A pak, co vám brání přinést bez vyzvání prezidentovi papír se sto jedna podpisy podporujícími vaše vládnutí?
01. 06. 2010 | 14:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stát hospodařil na konci května se schodkem 95, 4 mlrd Kč. Jde o nejhorší výsledek za celou dobu existence ČEZké republiky.

"Veselé oddlužování, kalouskování a janotování přeje všem reformátorům Tencokida."
01. 06. 2010 | 14:19

Filipi napsal(a):

Pane Skromach,trochu logickeho uvazovani o tomto tematu.... Zatimco 2006 byla situace 100 na 100 ted je jasna prevaha pravice. To chcete jenom na tech par mesicu bez duvery vladnout abyste stihly na ministerstvech rozkrast co se da stihnout? Nebo jak tomu mame rozumet?
01. 06. 2010 | 14:19

elwoodblues napsal(a):

Díky "vítězné" ČSSD, že ta sranda neskončila tím, jak jste dostali na pr... na frak ale že stále dál rozdáváte dobrou náladu.
01. 06. 2010 | 14:22

vylízaná oranžáda napsal(a):

... zdenda šašek se může rozčilovat, ale to je asi tak všechno .... zvykejte si oranžády na situaci, kdy vám už nikdo nedovolí přiblblý strategický hry na úkor pragmatického řešení ..... kdybyste se nechovali jako mocichtíví a pomstychtiví debilové (svržení vlády atd.) možná by vás teďka někdo bral vážnějc .... skuč si dál a lehni, zdenečku ...
01. 06. 2010 | 14:22

jarpor napsal(a):

Rejpal

Souhlas... s malou vyjímkou... těch 94 se již celkem jasně vyjádřilo, ty tedy existují,
těch 82 neexistuje pro vládní úroveň, protože ty "zbylé hlasy" s komunistama nechtějí nic mít...
Takže zůstává 94 oproti 56, 26 a 24 což jsou klucí, kteří spolu nemluví.

Já bych pana Škromacha pověřil. Ať má, co chce. Ať se ukáže co dovede se svými cca 110 kily...
zatím jsem u něj jen zaznamenal, že dokáže sníst na hodech kačenu... Taky výkon..

Hezký den
01. 06. 2010 | 14:29

Kanalnik napsal(a):

neo:

"Socan, komanč vždycky bude házet vinu na jiné..."

Zurnaliste v MF Dnes, Lidovkach a HN jsou socani a komanci? Ja jen, ze za vsechno v poslednich letech muze Paroubek...

Mene cernobileho videni je plus.
01. 06. 2010 | 14:31

Robert napsal(a):

Zdeněk Škromach:

Vážený pane poslanče,
ústavní zvyklost, která spočívá v pověření vítěze voleb k sestavení vlády není zajisté pouze samoúčelné pravidlo bez jakéhokoli obsahu.

Každé právní pravidlo či princip včetně ústavních zvyklostí je vždy nutné vykládat z hlediska jejich účelu, a nikoli pouze formálně!

Účelem Vámi uvedené ústavní zvyklosti je nepochybně umožnit sestavení stabilní vlády v přiměřeném čase, a nikoli vycházet vstříc partikulárním zájmům jednotlivých politických stran, prezidenta republiky nebo kohokoli jiného. Účelem je tedy zájem celé společnosti na vytvoření stabilní vlády na nadcházející období, která odráží vůli voličů projevenou ve volbách.

Z tohoto pohledu je zajisté namístě, aby prezident republiky pověřil prvým pokusem o sestavení vlády skutečného vítěze voleb a nikoli pouze formálního vítěze voleb. Formální vítěz voleb totiž nemusí být vždy vítězem skutečným, i když tomu tak zpravidla bude.

Formálním vítězem letošních voleb do PS je nepochybně ČSSD, ale je také skutečným vítězem voleb? Je tedy ČSSD tím, kdo má reálnou šanci sestavit vládu, která by měla šanci získat důvěru ve Sněmovně?

Pokud z dosavadních jednání mezi prezidentem republiky a zástupci parlamentních stran vyplývá nebo ještě vyplyne možnost, že by ČSSD mohla sestavit vládu, která by mohla reálně získat důvěru, byť by tato možnost nebyla příliš pravděpodobná, tak by podle mého názoru měl pan prezident pověřit zástupce ČSSD, aby se takovou vládu pokusil sestavit. V opačném případě by měl pověřit někoho jiného, kdo tuto reálnou možnost na sestavení vlády přinese.

Pokud by prezident republiky pověřil sestavením vlády toho, u koho je předem jisté, že jeho vláda důvěru nezíská, bylo by to popření smyslu zde diskutované ústavní zvyklosti.

PS: Po pravdě řečeno moc netuším, o jaké konzistentnosti názorů Václava Klause ve svém příspěvku hovoříte. To je snad nějaký protimluv, ne? :)

Přeji hezký den.
01. 06. 2010 | 14:35

Ládik napsal(a):

Co vím já, zabil Škromach 1 ranou 8 jalovic. Elektrickým proudem, po vyučení. Pak ho přeřadili do ROH.
01. 06. 2010 | 14:35

neo napsal(a):

Kanalnik:

sami si prohráli volby a hází to na ostatní. Paroubek prakticky v kampani odstřelil všechny potenciální koaliční partnery, zaslepen zaplacenými průzkumy. Byl si tak jist,že bude mít většinu snad sám...
01. 06. 2010 | 14:36

Vico napsal(a):

Nuba se už zase usmívá a tak doufám, že brzy i pršet přestane.

Dovedu si však představit, že ta domácí nálevna tentokrát dostala zabrat :-)

Nevím ale, jakým sajrajtem oslavovali své vítězství někteří naši pravicově orientovaní voliči. Frustrace a kocovina z nich jen prýští, zatímco Nuba se usmívá a dokonce pana knížete chválí..

I ten vesnický myslivec, když složí kaňoura, tak mu dá do huby snítku a zatroubí halali.

Pověření vítěze voleb není nic jiného, než gesto pro vítěze, který vykrvácel.Každému je jasné, že víc,než o gesto se nejedná. Schwarzenberg na rozdíl od Mrťafy, který se přihlásil o Nobelovu cenu za matematiku za průlomovou poučku -sto nerovná se sto-, ty staré zvyky respektuje. Nejde o nic jiného, než na tu jednu minutu sejmout myslivecký tralaláček a lovecké psy se zpěněnýma tlamama zavřít do kotce.
01. 06. 2010 | 14:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Robert
Pojem formální vítěz voleb je racionalizace.
Vše , co se dá kvantifikovat neboli měřit je jednoznačné. Pokud tedy kramář nešidí na váze.

Nemůžete mít formálního vítěze F 1.
Ani formálního vítěze rybářských závodů.
Ba ani formálního vítěze tendru na ekologickou superzakázku.

I když v tom posledním případě bych si tak úplně jistý nebyl.

"Veselé oddlužování, kalouskování a janotování přeje všem reformátorům Tencokida."
01. 06. 2010 | 14:57

Paula napsal(a):

Pane Škromachu, vážim si Vás a děkuji za pravdivý blog. Nedbejte na nejaké vyhaslé n e o n y, nebo h o v n i v a l y. Jsou to jenom trosky, které se neuměly prosadit jinde a teď kopou na vše strany. Přeji Vám i sociální demokracii do budoucna hodně úspěchů.
01. 06. 2010 | 15:02

Filipi napsal(a):

Vico, uprimne, je to celkem drahe a riskantni gesto. Kdyz se ti k moci dostane vlada, ktera na 100% vi ze za 2 mesice pujde minimalne na 4 roky pryc tak co asi muze delat jineho nez si nahrabat co to jen pujde...Pravice vyhrala i kdyz rozdelena na vice stran a o tom to je. Maji 118 kresel, tak co tady resime...
01. 06. 2010 | 15:03

Vandal napsal(a):

Ještě teď se třesu hrůzou při představě, že by byl ve vládě "demokrad" prcina! Joj to se mě ulevilo! Jinak Škromachu, jsem pro odchod všech diluviálních mastodontů, bez rozdílu stranické příslušnosti. Politika je služba vlasti a občanům, ale to vy a vám podobní už nikdy nepochopíte.
01. 06. 2010 | 15:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

Filipi

Být levicový stejně jako pravicový je jeden z nesčetných způsobů, jež si člověk může vybrat, chce-li se stát
imbecilem - oby tyto způsoby jsou ve skutečnosti formami mravního ochrnutí. "

(J. O. y Gasset : Vzpoura davů - předmluva pro Francouze)
01. 06. 2010 | 15:08

Vojta napsal(a):

Proč tolik lidí volilo pravici? Protože lidé nevolili podle toho, kým jsou dnes, ale podle svého očekávání, kým by chtěli v budoucnu být.

Lidé, kteří letos volili pravici, ji volili proto, že jim pravice naslibovala osobní blahobyt. Byla to tedy volba chtěného. Proto se hlavně mladí voliči ztotožnili nejvíc s TOP09. Kdo by nechtěl být v budoucnu boháčem, který platí malé daně, nemá dluhy, studuje na prestižních univerzitách, žije v luxusu, je zdravý jako řípa a nemusí přispívat na sociální stát, který nepotřebuje? Naopak kampaň ČSSD oslovovala chudé, zadlužené, nemocné, neúspěšné, méně vzdělané, … - chce někdo být chudý, neúspěšný, … ? Já tedy určitě ne.

Pokud by teď ČSSD chtěla plichtit nějakou formu spoluvlády, tak by měla proti sobě veřejné mínění, které je dnes plné očekávání naplnění pravicí slíbené budoucnosti. Bylo by to zbytečné, stala by se jen otloukánkem jako KSČ a zabetonoval by se trend nahánění ČSSD mezi partaje druhé kategorie ke komunistům, který se táhne už 10 let. Uškodilo by to celé společnosti, protože by lidé měli pocit, že jim někdo tu krásnou budoucnost chce vzít, protože právě teď uvěřili. Hlavně nezpanikařit, že budou brzo senátní volby. Veřejné mínění musí dostat čas samo pochopit, jak to s tou budoucností bude.

ČSSD by měla co nejdříve (ideálně až Sobotka vzdá tento týden pokus o sestavení vlády) v médiích vyhlásit, že měla špatně vedenou kampaň, omluvit se svým voličům, kterých nebylo dost a ostatním lidem, kteří volili jinak, popřát bez jakékoliv zášti úspěch, pro který hlasovali. Jakékoliv sýčkování, že na volbu pravice lidé brzo doplatí, by byla teď velká chyba. ČSSD musí popřát lidem splnění jejich chtěného úspěchu.

Pravice si sestaví vládu (čím dříve, tím lépe) a bude mít pohodlnou většinu, takže se nebude moci vymlouvat, že jim jejich hospodářský zázrak pokazila levice. Pokud se jí to nepovede, nebude to moci na levici svádět a za důsledky neúspěchu bude plně zodpovědná. Pokud se jí to podaří, tak se povede dobře i mnoha z těch, kteří v těchto volbách volili levici (např. mně).

ČSSD teď musí z opozičních lavic sledovat a pečlivě dokumentovat a medializovat, jak pokroková pravicová vláda bojuje se státním dluhem, s korupcí a startuje hospodářský růst a blahobyt "všech, kteří pracovat chtějí" snižováním daní a ořezáváním veřejného sektoru. Pokud se to pravici podaří, tak může ČSSD zaniknout a nám to vadit nebude, protože všichni budeme s radostí volit různě pravé a pravější pravicové strany a těšit se z rostoucího blahobytu a ČSSD k ničemu potřebovat nebudeme. A já tady veřejně přiznám a upřímně rád, že jsem se mýlil.

Může se ale stát, že se to nepodaří a že zázrak praskne už v průběhu volebního období, což musí i nejkovanější pravičák uznat, že je také pravděpodobné. (A já se od něj liším jen v míře této očekávané pravděpodobnosti) Může tu být víceméně stejný státní dluh (všimněte si, že korektně neříkám větší), ale k tomu rozrušený veřejný sektor, zprivatizované zdravotnictví, vyjedený penzijní systém a zpoplatněné školství a narušený sociální smír, protože dnešním voličům pravice se nesplní jejich očekávání.

Potom budeme potřebovat silnou vzdělanou demokratickou levicovou stranu západního typu, která vytáhne stát z bryndy a zabrání nástupu fašistů. Sociální demokracii tedy dnes čeká tvrdá odtučňovací kůra a přeorientování se na vzdělaného voliče střední třídy, který bohužel plánovanými experimenty našich neoklasických ekonomických mičurinců utrpí nejvíce.
01. 06. 2010 | 15:09

StandaT napsal(a):

Může mi autor, nebo někdo vyvětlit, v čem jsou jednání Nečase mimoústavní?

Díky za odpověď.
01. 06. 2010 | 15:16

neo napsal(a):

vojto: pravice neslibuje žádný osobní blahobyt.

pravice ti dává pouze více prostoru pro seberealizaci.

Jaký si to uděláš, takový to máš.

Někomu vyhovuje svoboda, někomu vození za ručičku.
01. 06. 2010 | 15:16

Lena napsal(a):

neo:

ono to vodění za ručičku není vůbec špatné. Zvláště, když jsou tak voděni i ti, kteří mi povinně přispívají na standard, na který bych si sám nevydělal. Kromě toho, když se ten standard z jakéhokoliv důvodu tak docela nepodaří, dá se pěkně spolu s matkou stranou a jejími zbohatlickými šéfy jednotně zanadávat na ty druhé - zlé, škaredé, bohaté, lakomé.

Osobně nechápu, jak to, že předáci socanů mají takové majetky? Neměli je už dávno dobrovolně rozdat chudým?
01. 06. 2010 | 15:22

Vlada511 napsal(a):

Pokud Klaus je konzervativní politik dbající na zvyklosti, měl by pověřit ČSSD pokusem o sestavení vlády, stejně je to krok formální. Nejsem znalec, ale třeba v Anglii mají těchto "formalit" celou řadu. Bohužel jinak Klaus není konzervativec a podezření z nadržování je více než zřejmé - trvá na zvyklostech, když se mu to hodí. Navíc zakládá precedens do budoucna. To kníže je jiný formát a dobře chápe co je tradice. I kdyby měl se Sobotkou jen popít čaje, má to svůj význam.
01. 06. 2010 | 15:24

Roman966 napsal(a):

Myslím, pane Škromachu, že jste to nepochopil. Prostě nemáte šanci vládu vytvořit a pouze se zesměšníte neúspěšným pokusem o její vytvoření. Karty jsou rozdány. Osobně si myslím, že by bylo nejlepší se pokusu o vytvoření vlády vzát i v případě, že by vás Klaus pověřil. A prohlásit, že odcházíte do konstruktivní opzice. I když jsem vás nakonec volil, váš příspěvek mně přesvědčil o tom, že byste měl vzít Urbana za ruku a odejít za Tvrdíkem. Je mi líto.
01. 06. 2010 | 15:24

Robert napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Myslím, že to záleží především na tom, z jaké pohledu se na vítězství ve volbách díváte:

Z pohledu prostého matematického součtu je vítěz voleb jednoznačný.

Z pohledu účelu ústavní zvyklosti, tak, jak jsem se ho pokusil stručně vymezit výše, už to tak jednoznačné není.

A co třeba z morálního nebo etického pohledu? Kdo je vítězem?

Právo není matematika. Ústavní zvyklost, o které se zde diskutuje, je nepochybně kategorií především právní nebo právně-politická a nikoli matematická. Prostý součet mandátů tudíž pro určení vítěze voleb z hlediska ústavních zvyklostí nemusí vždy stačit.
01. 06. 2010 | 15:24

Nuba napsal(a):

Vico

Domácí nálevna je nevyčerpatelný zdroj, připomenu náš rozsáhlý sad, jen v loňském roce byly zásoby doplněny o 75 litrů (rynglovice 20, meruňkovice 25 a slivovice 30) Naštěstí na hranici alkoholu v krvi, která by hrozila smrtí jsme se nedostali. Jinak jste mi připomněl pocit, který s Vámi sdílím, a to ohledně vítězných pravicových zde přítomných raudis. Oni totiž nevědí, co je velkorysost, mají pěnu u huby děj se co děj a touží po krvi, které se jim nedostalo. Ani kultivovaně radovat se nedovedou. A to jim ještě rezignoval Paroubek. Takové neštěstí. Jak teď budou bez uzardění házet své suché z nosu po okolí ? Naglgali se nějakého utrejchu a oslepli. Jinak si to nedokážu vysvětlit.

Politika není pouze pragmatismus, je o gestech a symbolech. Vnímaví vnímají. Podle zdejšího vzorku je jich ale proklatě málo.

Ještě, že alespoň někteří zůstávají, třeba jako Vy, Vico. Nechci Vás znepokojovat, ale jste jedna z mých jistot, že když vyjdu ze svého dvorku na náměstí, tak i tam mohu potkat LIDI. Proto mi také stojí za to z té nálevny vylézt, jinak bych tam nejraději zůstala.

Zatím pořád prší, ale vydržme, sluníčko již brzy vyjde :)
01. 06. 2010 | 15:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

Robert

V tomto případě nezbývá, než souhlasit.

Tedy až na ten poslední odstavec. Právo je matematika. Zákony schvaluje matematická většina. Zvykové právo ? Nevím co to je. Ale zkuste přiblížit. Jsem jedno ucho. Tedy oko.

Mějte se.
01. 06. 2010 | 15:33

irinek napsal(a):

Pane Škromachu,prosím,nepokračujte v ubrečených tanečcích,které dlouhodobě (i když někdy právem) předváděl váš minulý šéf.Právo na pověření Klausem jistě soc-dem má,ale současně má povinnost se ho v současné konstelaci okamžitě zříci a přejít do opozice.A hlavně - seriozně rozebrat ten debakl a vyvodit z něj, třeba tvrdé, závěry.Jinak se nepohnete z místa a za čyři roky vás ti bystří hoši kolem Kalouska smetou znovu.A to by možná byla škoda.
01. 06. 2010 | 15:34

Michal Macek napsal(a):

pane Skromach

uznejte ze sitem vodu nenaberete....
01. 06. 2010 | 15:36

StandaT napsal(a):

Já si myslím, že by SocDem svou šanci dostat měla. Jak jí využije nevíme, je to jen na ní a dělat účet bez hostinského je nepatřičné. Krom toho, zvyky mají své místo i v politice a pro svou roli kotvy jsou důležité. Dle mě by Klaus měl zvyk pověřit vítěze voleb dodržet - v tomto případě jde o právo voličů na svou vládu, ne o právo partaje.
01. 06. 2010 | 15:39

ld napsal(a):

Nuba,

kde pálíte? Pod dálnicí, nebo u Rotreklů?
01. 06. 2010 | 15:39

Lex napsal(a):

Robert
Podepisuji bez výhrad a dodávám:
Pane Škromachu, jsem letitým voličem programu ČSSD. Záměrně píšu „programu“, nikoliv figur, které jsou mnohdy na kandidátních listinách, a které mají ten program realizovat. Těch figur tím spíše, že za ta léta v politice po velvetu dostatečně dokázali, že jejich vlastní činnost je mnohdy dost vzdálena realizaci toho programu. To platí o různých zákulisních kejklech sloužících k individuálnímu obohacení i o machinacích sloužících k přílivu peněz do stranické pokladny. Neříkejte, prosím, že nevíte o čem mluvím, a že bych to měl dokázat. Nebudu nic dokazovat, v politice platí „presumpce viny“. Vy byste museli dokázat, že tomu tak nebylo.
Přesto tu stranu volím, protože v ohledu těch machinací a kejklů jste si všichni rovni a někteří dokonce ještě rovnější. A ty programy těch dalších stran, a jejich realizace, většině občanů této země škodí více, než popsaná realizace toho vašeho.
A k tomu, co jste napsal a co Vám odpověděl Robert:
Nesrovnávejte, prosím, rok 2006 s rokem letošním. V roce 2006 byl poměr mandátů ve sněmovně 100 na 100 a „právo“ i opakovaného sestavování vlády tedy měl vítěz voleb. Dnes má levice (pokud vaši stranu budu považovat za levicovou, když jde spíše o středolevicovou stranu, jak sami s oblibou prohlašujete – neříkám, že Vy osobně) ve sněmovně jen 82 mandáty. Autentická pravice jich má 94, Věci veřejné, které jsou z hlediska pravolevého zařazení nečitelné (spíše však inklinují k pravici) jich mají 24.
Všechny strany, které jste se dostali do sněmovny, jste před volbami deklarovali jako jeden z primárních úkolů boj proti korupci.
Nyní nastala situace, že se hlasitě dožadujete „práva první noci“. Budiž. Ale byl byste tak laskav a vysvětlil nám, jak byste byli schopni při neprůchodnosti politických programů bez POLITICKÉ KORUPCE dosáhnout konsensu na sestavení vlády a získání důvěry pro ni?
Hned prvním krokem po volbách naznačujete políček té idei, jejíž naplnění od politiků očekávají občané.
Pane Škromachu, nemám radost z vítězství pravice, protože vím, co to znamená pro práva zaměstnanců spojená se zákoníkem práce (půjde do stoupy), pro důchodovou reformu (vyvedení ne nepodstatné části prostředků z průběžného systému do soukromé sféry, pokles důchodů z průběžného systému při prodloužení věku pro nárok na starobní důchod), pro oblast zdravotnictví (zvýšení spoluúčasti pacientů, privatizace části zdravotních pojišťoven a jejich svázání se zdravotnickými zařízeními se zavedením tzv. „řízené péče“, další privatizace zdravotnických zařízení s tím, že zdraví lidí se stane běžnou obchodní komoditou atd., atd.), pro ČEZ, Letiště Praha, Lesy České republiky, Českou poštu, Budvar a další podniky a instituce, pro vědu na bázi základního výzkumu, pro kulturu závislou na veřejných zdrojích, pro zaměstnance státu, a dalo by se pokračovat skoro nekonečným výčtem.
Co však lze sotva očekávat – byť jde o úplně hlavní bod hlásaný těmi, kdo se chopí moci, je reálné ozdravění veřejných financí.
Máte proto ideální šanci, že za několik málo let, možná už za rok, za dva, většina lidí, kteří svěřili své hlasy marketingovým společnostem namísto politických stran (kdysi se o ODA říkalo, že by mohli organizovat své sjezdy ve větším výtahu – och, jak bláhové oproti současné nulové členské základně některých), prohlédne a situace se začne dramaticky obracet.
pokrač
01. 06. 2010 | 15:41

Lex napsal(a):

pokrač.
Pro vás to bude možná poslední šance. Chce to jediné. Za tu dobu budovat svou důvěryhodnost. Začít s transparentní „kádrovou politikou“, zbavit se „dinosaurů“ (ne věkem a délkou politické činnosti, ale myšlením a konáním v politické praxi), nenadbíhat konjunkturalistům, ať představují jakoukoliv věkovou nebo zájmovou skupinu nebo „minoritu“. A konečně, dělat autentickou levicovou politiku. Neopakovat politické podrazy, že volím-li levicovou stranu, dovím se, že jsem zvolil z třiatřiceti procent i pravici, jak to předvedl v roce 2002 Vladimír Špidla (o lidovcích nemluvím, lidová strana je přirozený spojenec sociální demokracie).
Zatím jste, tedy podle mého názoru, vykročili tím nejnešťastnějším způsobem. Namísto kavalírského uznání faktické porážky a blahopřání reálnému vítězi voleb, předvádíte praktiky, které vám byly nejvíce vyčítány – že se držíte moci jako – s odpuštěním – lejno košile. Ačkoliv vaše skutečná moc pro toto volební období, alespoň pro jeho první část, spočívá v opozičních lavicích s konstruktivní opoziční politikou, v níž můžete prokazovat, že to se zájmy „dolních deseti miliónů“ míníte vážně.
Ale třeba se i pletu.
01. 06. 2010 | 15:41

Nuba napsal(a):

Id

Střídavě, co je ta nová pálenice Pod kopcem u dálnice, tak tam.

Zdravím
01. 06. 2010 | 15:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lex

Za sebe dodávám : Ryba smrdí od hlavy , ale hnije odspoda.

Očista lokálních čeledníků ČSSD od bolševických kreatur je její jediná záchrana.

Nevím, jak chápete slovo bolševik Vy. Já jej v demokracii chápu, jako člověka, který akceptuje a ztotožní se s názorem,
který je zjevně v kolizi s jeho svědomím(pokud nějaké má), etikou či právem (pokud tedy žádné svědomí nemá),nebo
Listinou (pokud tedy vůbec zná její obsah a ducha).
A prosazuje jej.
To je u mě bolševik jak vyšitý.

Jeho motivací je strach, osobní zisk a prospěch. Někdy mu ale staščí, když někomu uškodí. I když z toho nemá nic.
Jen ten stádní - bolševický pocit.

Mějte se.
01. 06. 2010 | 15:49

Robert napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Děkuji za Vaší reakci.

Přestože je pravda, že zákony schvaluje matematická většina, tak se stále domnívám, že právo není matematika.

Matematické součty mají nepochybně význam v procesu přijímání právních předpisů, to ovšem jistě neznamená, že by se dalo rozhodnutí o tom, na čí straně stojí právo v konkrétním případě spočítat.

Zvykové právo bych jen stručně charakterizoval jako právní pravidla a principy, které jsou po určitou dobu uznávány a dodržovány relevantními subjekty, aniž by byly zakotveny v některém z formálních pramenů práva.

Např. právě ono právo vítěze voleb být pověřen k sestavení vlády jako první v pořadí. To je pouze ústavní zvyklost. Samotná ústava ani jiný právní předpis či soudní rozhodnutí tento proces nijak neupravuje. To ovšem neznamená, že by neměla být tato zvyklost dodržována.
01. 06. 2010 | 15:51

Ferdinand napsal(a):

Pane Škromachu, o co vám jde ? Nesrovnávejte situací z roku 2006, kdy se jednalo o pat 100:100. Vaše strana má 56 mandátů a i s komunisty v závěsu nedá dohromady vůbec nic. Není proto třeba ztrácet čas uspokojením ega ČSSD. Prezident Klaus je sice konzervativní, ale jistě si bude vědom toho, že naše republika rychle potřebuje stabilní vládu /118 !/ a ne se zabývat uražeností vaší strany. I když tu blamáž bych si i docela vychutnal, už proto, že o to tolik škemráte.
P.S. Na VV nespoléhejte, nejsou političtí sebevrazi, aby se spojovali s KSČM.
01. 06. 2010 | 15:52

Čochtan napsal(a):

Pane Škromach,
i kdyby Sobotku pan president stokrát pověřil, co mu to bude platné ? Vládu dohromady nedá, tak k čemu ten tyjátr ?
01. 06. 2010 | 15:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Robert
Právo v konkrátním případě určitě není matematika. :)) /I když někdy si myslím, že via některá rozhodnutí našich soudů je mnohdy právo matematikou iracionáílních čísel/

Obecně máte asi pravdu, ale vždy když v naší milé, hezké, zemičce střediskové čtu nebo slyším slůvko "mělo by", tak mě bere mor.

Protože pro Vás či pro mě má to "mělo by" zavazující charakter, ale spousta nejen právnických ekvilibristů si právě na té volnosti a neupravenosti je schopna právo upravit k obrazu svému.

Hezký zbytek dne.
01. 06. 2010 | 16:01

Lex napsal(a):

TCKH
Nejsem přesvědčen, že úplně přesně chápete skutečný význam slova "bolševik", ale to není důležité. Pro Vás je důležité skutečně to, jak ho chápete sám.
01. 06. 2010 | 16:03

ld napsal(a):

Nuba,

mimochodem, to, co jste napsala o těch modrých svazácích, kteří křepčí jako zběsilí, tak to se Vám povedlo. Většina jich totiž za rok touto dobou začne procitat z pravicového mámení. Ale nepřiznají to. Inu, Češi...

Taky já zdravím.
01. 06. 2010 | 16:04

neo napsal(a):

Lexi,

nevím kde berete ten postoj, ale já jako zaměstnanec vítám uvolnění zákoníku práce,opt out systém i vyšší spoluúčast ve zdravotnictví (pokud za to dostanu odpovídající péči). Jak vidno, tak tento pohled sdílí i mnoho dalších a proto také volby dopadly jak dopadly.
01. 06. 2010 | 16:05

snowfox napsal(a):

neo

Asi nejste dostatečně nesvéprávnej zaměstnanec... ;-)
01. 06. 2010 | 16:09

Deny napsal(a):

@Čochtan
Nač ten tyjátr? No přeci, je třeba např. rozdat ještě některé veřejné zakázky svým kámošům, o kterých rozhodují socani či zamést stopy po svém působení ve funkcích, ze kterých budou nyní odvoláni.
01. 06. 2010 | 16:10

Lex napsal(a):

neo
Vůbec Vám nebru Váš pohled na věci, ani Vaši volbu.
ČSSD je také sotva stranou, která by stála za Vašimi zájmy, za Vaším prvicovým přesvědčením.
Navíc, ani nevím proč, se domnívám, že nejste zaměstnancem instituce (nevykonáváte v ní činnost), na kterou by se vztahoval zákoník práce.
01. 06. 2010 | 16:17

neo napsal(a):

snowfox, :)

asi jako jsem nebyl dostatečně nesvéprávný student, který byl pro školné, pro delší zkušební dobu pro absolventy apod..:)

Sice nejsem facebooková generace, ale internet už za nás byl... a nikdo mě nemusel fanatizovat , jak tvrdí Pehe na vedlejším blogu. Holt mám vlastní názory a někomu to vadí...
01. 06. 2010 | 16:17

JC napsal(a):

Pane Škromachu,
Dostali jste tak říkajíc/za použití vašeho slovníku/ na prdel.
Tak proč si to nepřiznat.
01. 06. 2010 | 16:19

neo napsal(a):

Lex:

jsem. nedělám na švarc, škoda...ten bych povolil hned...

Já taky neřekl, že mi berete volbu a pohled, ale to co jste napsal neznamená, že by to byla pravda. Vše se dá udělat tak, aby to prospělo.

Takže osekání zákoníku nutně neznamená negativum pro zaměstnance a částečné soukromé spoření na důchod neznamená negativum pro důchodce(budoucí). Záleží na tom, jak se to provede a tak i výpověď bez důvodu může být por zaměstnance pozitivní, stejně jako opt out por důchodce, či školné por studenty.

Opakuji, opravdu je nutné to udělat pořádně, aby to přineslo kýžený efekt. polvičatost, nedokonalost, tak častá v našich vodách nemá v těchto důležitých reformách místo.
01. 06. 2010 | 16:22

Robert napsal(a):

Tencokida Hnuj:

Ač nerad, tak s Vámi musím souhlasit.

To že si právo vykládají podle svého právní zástupci svých klientů je pochopitelné, byť to není chvályhodné. Bude tomu tak ve všech zemích a v každé době.

Horší je však, že u nás tuto praxi předvádějí poměrně často i někteří ústavní činitelé(tím vůbec netvrdím, že tentokrát tomu tak bude).

Ovšem nejhorší je, že jim to mnozí občané trpí, a dokonce i schvalují. Patrně stále více záleží na stranických sympatiích, než na vládě práva. To bude chtít ještě nějaký ten čas.

Lex:

Já také moc nechápu, o co panu místopředsedovi Sobotkovi kráčí. Pokud by to bylo na mě, tak bych se inspiroval bývalým britským premiérem Brownem.
01. 06. 2010 | 16:23

jarpor napsal(a):

Vojta

"Lidé, kteří letos volili pravici, ji volili proto, že jim pravice naslibovala osobní blahobyt."

Nepodělíte se, kteráže to strana slibovala ten osobní blahobyt ?
Mám pocit, že jsem programy dost četl, ale mohlo mi něco uniknout... :-))

Hezký den
01. 06. 2010 | 16:24

Čochtan napsal(a):

Já bejt panem presidentem,
tak si zavolám Sobotku a řeknu mu:

"Tak pane Sobotko, skočte si zítra ráno ke komoušům jestli chtějí s vámi do koalice, k ostatním nemusíte chodit, s těmi jsem už mluvil, pak se zeptejte vašich dětí kolik je 26 a 56, no za mnou už chodit nemusíte, já to vím. A můžu vám říct, že je to hodně málo, že to na vládnutí nestačí. Tak se mějte pane Sobotka."

A bylo by vymalováno. Sobotka by se mohl nafukovat, že byl pověřen sestavit vládu, život by šel dál.
01. 06. 2010 | 16:25

*** napsal(a):

01. 06. 2010 | 16:27

george napsal(a):

Agresivita a lež. Má krátké nohy a to i když odchází pokořena prohrou forsírovanou voliči in situ. Zanechává za sebou partu podobných zlých frajerů oranžové politiky sváru. Neustálého sváru s kdekým. Velké sebevědomí a málo pokory budí odpor lidí, zvláště mladých co mají vlastní oči, uši a názor.
http://ninivemail.blogspot.com
01. 06. 2010 | 16:27

Nuba napsal(a):

A ještě pár poznámek pro autora blogu

Berte mě jako zpětnou vazbu, nic proti Vám. Jste pro mě, ženu v letech, autentický sociální demokrat, ale starého střihu. Nejsem tak povrchní, abych měla na mysli Váš zjev. Spíš je to taková nějaká starobylejší rutina, které se člověk již zbavit nedokáže.Nejste asi ten pravý, komu tohle píšu, ale na nic bych nečekala, co nejdřív bych založila tak jak je to teď zvykem pobočku, míním tím další, ale tentokrát levicovou stranu pro mladší a pokročilé. Může být také trošku ekologicky šmrncnutá. To by to byl čert, aby to nezabralo. Na akci musí být reakce, je to přece zákon, i když fyzikální.

Oni to ti zabednění bolševici všech stran jednou přece pochopí, že názorová pluralita je také věc zákonů - tentokrát pro změnu těch přírodních.
01. 06. 2010 | 16:32

buldatra napsal(a):

TCKH x Lex:

Pánové, nechci vám do toho kecat. To bych si nedovolil při vašem vzdělání. Jen malý podotek.

Definici bolševika by možná, pro lepší pochopení, pomohl příměr k bolševníku velkolepému.
Bolševník velkolepý, charakteristika
Bolševník velkolepý je dvou a víceletá až čtyři metry vysoká, velmi statná rostlina. V prvním roce vytváří pouze velké ostře vykrajované listy dosahující délky až 1,7 m. To je také jediné období, kdy je možná, zatím experimentální likvidace s využitím přežvýkavců (krávy a ovce).
Červeně až červenofialově skvrnitá, dutá, rýhovaná lodyha u kořene široká v průměru až patnáct centimetrů, nese od druhého roku velké složené okolíky o průměru až jednoho metru. Kvete od června do srpna. Jedna rostlina může vyprodukovat až 27 000 semen, jejichž klíčivost je uchována po dobu 8 - 12 let. Vedle semen se množí i vegetativně.
Rostlina vytváří mohutný kořenový systém, který dosahuje hloubky i tří metrů. O to složitější je jeho likvidace. Celkově rostlina vypadá jako "přerostlý kmín" .
Rozšíření
Původním domovem bolševníku je oblast Kavkazu, kde jako poměrně neškodná rostlina dosahuje maximální výšky jednoho metru.
Do Evropy byl pravděpodobně dovezen jako okrasná rostlina zahradníkem knížete Metternicha v roce 1862 a vysazen v zámeckém parku Lázní Kynžvart. Ve středoevropských podmínkách se začalo bolševníku dařit. Do okolí se šířil vodou, větrem a nevýznamně pomocí zvířat a především člověka.
Ještě v osmdesátých letech minulého století, kdy už byla známa jeho nebezpečnost, je v řadě zahradnických publikací uváděn jako okrasná solitéra zahrad a parků. V roce 1950 bylo známo 9 lokalit výskytu bolševníku. Dnes se jich uvádí na 600 a někteří botanici se domnívají, že jich může být až 3x tolik. V podstatě se vyskytuje v celé oblasti Slavkovského lesa. Podél řeky Mže proniká na východ a podle posledních informací je jeho objev zaznamenán i v podhůří Krušných hor, Krkonoš, Českém krasu ad.
Bolševník osídluje prakticky všechny druhy stanovišť s výjimkou těch nejsušších, preferuje však stanoviště humózní a vlhká. Daří se mu na okrajích lesů, ladem ležících vlhkých loukách, příkopech i rumištích.
Bolševník velkolepý je silně jedovatý, nejvíce nezralé plody. Při poranění rostlina uvolňuje tekutinu, která může způsobovat vážná kožní poranění nebo opakované dermatitidy. Tato šťáva obsahuje fukomariny, které absorbují UV A- záření a působí jako fotosensibilátory. Výsledkem jsou červenohnědě zbarvené pálící a svědící plochy a puchýře. V podstatě tato poškození svým působením připomínají reakci organismu na yperit.
01. 06. 2010 | 16:38

almost glossed™ napsal(a):

neo: "nevím kde berete ten postoj, ale já jako zaměstnanec vítám uvolnění zákoníku práce,opt out systém i vyšší spoluúčast ve zdravotnictví (pokud za to dostanu odpovídající péči)."

Připomínáte mi jednu pečlivě udržovanou starší dámu v jednom pečlivě zrežírovaném předvolebním divadelním výstupu, která se pohoršovala, proč jí někdo uráží třináctým důchodem a vůbec ji nenapadlo, že ji ho nikdo nenutí.

V tomto blogu jste se prostě sekl, ač to okecáváte, jak to jde. Jako obvykle.
01. 06. 2010 | 16:39

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

Vy prostě musíte udělat všechno proto, aby tenhle stát šel do kytek.Uvědomte si ale, že každej domá nemá zahradu, by si mohl pálit slivovaci a pak se tiše vytratil z reality.
01. 06. 2010 | 16:40

karel h. napsal(a):

Dobrá zpráva pro Česko - radujme se:http://www.novinky.cz/domaci/201913-benda-paroubek-se-s-demisi-unahlil-a-uz-toho-lituje.html
01. 06. 2010 | 16:44

Ládik napsal(a):

Já letos ze své zahrady vypálil 42 litrů slivovice (někdy v březnu). Už mi zbylo jen 30, na konci roku budu mít deficit.
01. 06. 2010 | 16:47

neo napsal(a):

almost glossed:

nutí hošku nutí. ten 13tý důchod se musí z něčeho zaplatit. V případě ČSSD ze zisku čezu, tedy v ceně elektřiny... jen to přesunutí bude stát ještě něco navíc. takže ve finále důchodce prodělá.
01. 06. 2010 | 16:47

Nuba napsal(a):

Rumcajs

a co mám dělat, když sotva vylezu z baráku, narazím na loupežníka, pořád mi tam přes plaňky krade

Snad byste si opravdu nepřál, aby mě klepla pepka. Buďte výjimečně lidumil !
01. 06. 2010 | 16:47

snowfox napsal(a):

neo, lex

Rozdíl je v akcentech. Někteří z nás dáváme přednost kvalitě a jsme ochotni připlatit (v nejrůznějších službách, i státem poskytovaných). Jiní dávají přednost paušálnímu stanovení ceny (daněmi) a služeb (standardy).
Podobné je to se způsobem obživy, s mírou rizika, kterou jsou ochotni podstoupit, tedy "jistoty" a odměnu, kterou za to vyžadují.
Pointa je, že politika s mozkem v hlavě by tyhle faktory měla celkem snadno vydiskutovat a zvládat.
My tu máme 4 roky malou občanskou válku s blbostí, takže to jde ztuha. Uvidíme v příštích dnech...
01. 06. 2010 | 16:48

neo napsal(a):

Pane Škromachu,

koukám, že vaši hejtmani maj už prázdnou kasu a nemaj z čeho platit privilegovaným poplatky... začínají to rušit... předvolební sliby sociální demokracie jsou od toho aby se porušovaly.
01. 06. 2010 | 16:48

jarpor napsal(a):

almost glossed

"Připomínáte mi jednu pečlivě udržovanou starší dámu v jednom pečlivě zrežírovaném předvolebním divadelním výstupu, která se pohoršovala, proč jí někdo uráží třináctým důchodem a vůbec ji nenapadlo, že ji ho nikdo nenutí."

Dovolím si dodat :

... a místo toho, aby politik bránící "obyčejné lidi" proti zlovůli pravice, t
této paní ze "zrežírovaného představení", odvětil přívětivě o smyslu a podstatě třináctého důchodu a stranou prosazovaného programu, čímž by "režii" tohoto "představení" dokonale odrovnal a naopak, sebe ukázal jako politika s velkým "P", tak se namíchl a zareagoval tak jak zareagoval... až přišla sobota..., a nezbylo než říci, že pokládá funkci...

Podobnost s jistým anglickým politikem a i jeho výsledkem je zcela náhodná... :-))

Hezký den
P.S. Nenucení .... ještě neznamená "nekupování".
01. 06. 2010 | 16:51

ld napsal(a):

Ládik,

to máte dobrý splav! Za 3 měsíce /a to já ještě měsíc nechávám na vysmrádnutí/ spolknout 12 kvalitních litrů. Klobouk dolů.
01. 06. 2010 | 16:52

Rumcajs napsal(a):

Nuba:

To chce psa. Doporučuju Leonbergra. Jedno štěňátko už máme zamluvený.
01. 06. 2010 | 16:53

karel h. napsal(a):

Už nepijte a znovu opakuji - Paroubek se vrací, probuďte se:

http://www.novinky.cz/domac...
01. 06. 2010 | 16:55

Rumcajs napsal(a):

Pane Škromachu, nemohl byste přemluvit Jirku aby se vrátil do čela ČSSD ? Přeci jenom s paní Paroubkovou byla docela sranda a dost pochybuju, že paní Sobotková má stejný lierární talent, jako pí Paroubková.

Takový talent, to se rodí jednou za sto let. Do dneška čtu Mance před spaním Ódu na manžela.Jako příklad, víte ? Tváři se u toho všelijak ale věřím, že nakonec to zlomím.
01. 06. 2010 | 17:02

Lex napsal(a):

snowfox
Vaše replika by se dala bez výhrad přijmout, pokud...
Pokud ta přednost kvalitě (výdaje) je podložena solventností (příjmy). A protože průměrné příjmy zaměstnanců (prosím, vynechte zaměstnance manažery) jsou na úrovni západní chudiny potácející se na reálné hranici bídy, a to i u kvalifikovaných pracovníků, nejen těch nekvalifikovaných (Prahu do toho, prosím, netahejte, i když už ...), a to ani nemluvím o těch třeba třechstechtisících, kteří o práci přišli ač byli i dobrými pracovníky a pracovat by chtěli, ne že ne, pak to přestává být o ochotě připlácet za kvalitu, ale o obyčejném přežití na jakéstakés úrovni člověka v centru Evropy, plně zaměstnaného, a na začátku prvního století třetího milénia. O spoření si na důchod...?
01. 06. 2010 | 17:03

neo napsal(a):

Rumcajs:

Leonberger je nádherný zvíře, bohužel dnes je hodně přešlechtěný, ztrácí původní barvu a trpí na některé nemoci jako rakovina. Jinak skvělý hlídač a mazel k dětem
01. 06. 2010 | 17:05

Srandista napsal(a):

Navrhujhu Štromacha na předsedu ČSSD nebo jak říká jeden jeho volič ČSAD, ať je sranda.
01. 06. 2010 | 17:08

snowfox napsal(a):

Lex

Myslím, že v hodnocení českého průměru nemáte úplně pravdu a tak černé to nebude.
I kdyby, tak to na věci nic nemění: jde o budování systémů, které budou stabilní a relativně spravedlivé. V takových systémech nelze operovat pojmem "zadarmo", pokud ovšem nemáte nekonečné zdroje pro vyrovnávání excesů, což nemáte (byť se o to někteří snaží, odtud pláč kvůli údajně podhodnoceném chudém zdravotnictví). Takže nezbývá, než zavést FUNKČNÍ regulace a tlak na odpovědné zacházení. Aby si přišli na svoje jak paušální, tak ti druzí.
01. 06. 2010 | 17:15

Admirál napsal(a):

Právo vítěze voleb by mělo být dodrženo. Ne proto, že bych si myslel, že by situace Soc.dem. umožňovala dát dohromady rozumnou parlamentní většinu, ale proto, že by tento zvyk měl být s ohledem na budoucí dodržen.

I kdyby si měl vítěz voleb tohoto práva užívat třeba jen jeden jediný den.

Soc. dem. by udělala lépe hájením svého programu z opozice. Za současného rozdání karet pro toho, kdo bude sestavovat vládu nic dobrého nekouká.

Využijte času dělícíhoo nás od příštích voleb k práci na emancipaci na mediální scéně.
01. 06. 2010 | 17:15

kozoroh napsal(a):

Dal jsem si tu práci a prošel pár předvolebních blogů. Zajímavé srovnání. Většina těch suverénních nadšenců má teď ocas mezi nohama. Teď byste se měli zvednout, noví bojovníci! Tak jak jsme se my, pravičáci nechtěli sehnout ve chvílích, kdy to pro nás nevypadalo nijak slavně.

Karel h.
Není třeba se obávat. Jednak je to prohlášení Bendovo a druhak by se na věci nic nezměnilo. Snad se chce jen přihlásit k té obří sekeře, kterou ve spolupachatelství udělal s těmi vykuky, kterými se obklopil. Vč. Škromacha. Jestli jsou pravdivé informace o finančním "zdraví" ČSSD, tak je nalevo vymeteno. No a jestli se přidá ještě Altner, tak jsem zvědav na praktickou realizaci hesla "dluhy se neplatí". Jestli má někdo z SD plán "B", pak tu vznikne nová SD, ke staré se nehlásící. Tak se to dělá, ne?
01. 06. 2010 | 17:16

Admirál napsal(a):

karel h. - "probuďte se"

Nenabízíte na ulici Srážní věž?
01. 06. 2010 | 17:18

Rumcajs napsal(a):

neo:

Souhlasím. Jednoho tady drbu za uchem, ale už to má chudáček asi za pár. Lepšího psa k dětem neznám. A je to jedinej pes, kterého jsem měl a nebál se mu šáhnou do žrádla.
01. 06. 2010 | 17:18

JF napsal(a):

Tencokida Hnuj - příspěvek k otázce bolševismu:

Bolševismus chápu jako kvantitativní přístup k řešení problémů. (existence nějakého měřítka - nejlépe na vše a nejlépe jednoho; žívot dle šablony; něco jako vzor atd)

Jde jen o to být na správné straně vah.

... a bedlivě sledovat kam se to zrovna zhoupne.

Ano, souhlas s kolizí s osobním svědomím. Svědomí zřejmě nelze jentak rychle vyměnit - ať je jakékoliv.
01. 06. 2010 | 17:20

karel h. napsal(a):

to kozoroh - já si jen připomínám povolební projev po volbách 2006 a nejde mi to s tím dnešním jen poslancem dohromady. Vždyť ještě minulý týden mířil jasně na prezidenta a teď jen "poslanec." Život není tak jednoduchý, Svoboda se také začal držet šéfovského místa v KDU, Lišku také přemluví. Teď jen se noví poslanci vzdají svých míst a přijde Langer a další.
01. 06. 2010 | 17:20

neo napsal(a):

Rumcajs:

Zkus Tibetskou dogu :)
Na našeho Leonbergra(budiž mu země lehká) nedam sice dopustit, ale i doga je výbornej pes.
01. 06. 2010 | 17:22

Lena napsal(a):

Rumcajsi,

doufám, že ne od nějakého množitele, co produkuje bezpapíráky pochybných kvalit.
01. 06. 2010 | 17:25

Rumcajs napsal(a):

neo:

Jo, ta je nádherná, ale pejsek je už na cestě. Ještě jsem zamilovanej do bordeauxský dogy, ale máme tu poněkud drsnější podnebí.
01. 06. 2010 | 17:29

Lena napsal(a):

Rumcajs, neo,

a taky existuje hodně kříženců v útulcích a jsou to moc hodní a vděční psi (ve většině případů).
Já tedy seberu všem svým psům žrádlo, kdy se mi zachce, akorát prostřední mršce se to moc nelíbí, ale kousnout si nedovolí.

Mám velššpringršpanělky a taky můžu k dětem doporučit. Když dospějí, tak i dávají pozor, aby děti neporazili a jsou to výrazně smečkoví psi, takže chtějí hodně lidí (a snesou i více psů).
01. 06. 2010 | 17:29

Rumcajs napsal(a):

Lena:

To netuším. Pejska sehnala ségra někde od Brna.
01. 06. 2010 | 17:30

Chacha napsal(a):

Pane Škormachu, vy nemáte žádnou šanci, tak nechápu ty výzvy. Já jsem rád, že tady budem mít středokoalici. Vy jste zklamali. Ještějste nedorostli skutečných socialistů typu Masaryka. Vy byste nejraději poslali Klause do blázince, viďte?
http://spiknutilekaru.wordp...
http://spiknutilekaru.wordp...
01. 06. 2010 | 17:34

Lena napsal(a):

Rumcajs,

neriskujte. Hned si to zjistěte. Někteří lidi množí jen pro peníze, nemají dobře živená zvířata, kolikrát ani očkovaná, nemají povinná vyšetření na určité nemoci a psiska ani nesocializují. Víte, kolik jich je? Hafo! A víte, kolik takovýhle člověk na několika málo fenách může ročně vydělat? Možná víc, než vy s Vašemi garážemi. A Vy pak taky můžete místo vysněného zvířátka získat nemocného asociála. Nebyl byste první ani poslední.
Zeptejte se sestry, od koho to máte, jak se jmenují, jestli mají web, kde sehnala kontakt atd. A pošlete mi to na tyrana.zvirata@gmail.com. Poptám se Vám, co kdo ví o chovatelích.
01. 06. 2010 | 17:35

Rumcajs napsal(a):

Lena:

Zjistím, ale už musím mazat!

Tak zatím nashle.
01. 06. 2010 | 17:37

Lena napsal(a):

Rumcajsi:
Nashle.
01. 06. 2010 | 17:46

Nespokojenec napsal(a):

Dost se divím, že Stejskal některé útoky na pana Škromacha nemaže. Asi to bude tím, že Stejskal tady kope za supy z ODS a maže jenom to, co se mu nehodí. Tomu se říká demokratická diskuze v podání pravičáků! A jsem zvědavý, za jak dlouho můj příspěvek smaže pan Stejskal.
01. 06. 2010 | 17:52

Lex napsal(a):

snowfox
"Myslím, že v hodnocení českého průměru nemáte úplně pravdu a tak černé to nebude."
Tady nejde o otázku "myšlení" (názoru), tady jde o reálná čísla. O srovnání těch příjmů, cenové hladiny a životních nákladů jako takových vůbec.
Jinak souhlasím - kapitalistická splečnost je realita, s tím nikdo jen tak něco nenadělá (a myslím si, že valnou většinou ani nechce, nemá v úmyslu), a tento druh společnosti zákonitě je příjmově rozvrstven. Teď už jde o tu Vaši alespoň "relativní spravedlnost". Pochybuji, že tu někdo má něco zadarmo (nemluvíme-li o dotacích, subvencích apod.), i u těch různých typů dávek je něco za něco (byť tím druhým "něčím" byla jen humanita v podmínkách, že neumíme zajistit, aby ty příjmy nebyly z dávek ale zasloužené z aktivní společensky prospěšné činnosti).
Tím "ZADARMO" už vůbec není naše zdravotnictví. Nicméně souhlasím, že zde musí být přiměřená míra regulace ve smyslu nákladovosti. Standard a nastandard se ale ztěží může týkat úrovně péče přímo o zdraví. Jinak jde o "černou díru", ve které se utopí všechny prostředky, ať jsou jakkoliv vysoké. Podobně je tomu ve školství, armádě, policii (všech bezpečnostních sborech), vědě, kultuře, dopravní infrastruktuře, ekologii, státní správě obecně.
A k té "relativní spravdlnosti" - ale to bychom se točili už na tisíckrát omletém - nejde přece o to, že někdo vydělá hodně a někdo málo, že někdo je proto bohatý a někdo nikoliv. Jde o formy a metody nabytí toho bohatství. A není vůbec náhodou, že suma bohatství těch našich nejbohatších (dolarových miliardářů a multimilionářů), ale i korunových multimilionářů, se nápadně podobá celkové výši zadlužení tohoto státu. Tím neříkám, že ty dluhy přímo spočívají ve zdrojích toho bohatství, ale původ toho bohatství spočívá především v tom, co by jinak při péči řádného hospodáře bylo k dispozici tomuhle státu, k dispozici k hrazení nákladů jeho existence a činnosti za posledních osmnáct let.
A druhá stránka té "relativní spravedlnosti" - ta spočívá v podílu na rozdělení bohatství, které vzniká jako výnos ze souhrnu ekonomických operací v nejširším slova smyslu. Že ty výnosy tečou převážně jedním směrem, koncentrují globální kapitál, který průběžně trvale roste a rychlost růstu akceleruje, kdežto ti na druhé straně, tedy nevlastníci kapitálu, relativně chudnou, anebo alespoň nebohatnou přiměřeně růstu výnosů.
Tož o tom to je.
01. 06. 2010 | 17:56

kozoroh napsal(a):

Karel h.
I kdyby to tak dopadlo, věřím v účinek lekce, kterou ti všichni jmenovaní dostali.Nakonec KDU ani SD mne nezajímá. Je to jejich problém. A Langer? Možná někde v pozadí. Není mi osobně moc sympatický, ale to je tak asi vše.Jestli mu někdo "přepustí" mandát, nebude to asi moc OK, ale nevylučuji to. Myslím si, že Nečasovi by to moc nesedělo.
01. 06. 2010 | 17:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

JF

No, zamyslím se i nad tímhle.

Mějte se.
01. 06. 2010 | 18:00

ld napsal(a):

neo,

ty jseš takový vševěd, a k tomu modrý agitátor, ty bys to mohl vědět. Povídá se, že ministryní kultury má být Parkanová. Dispozice k tomu má, když lákala Bushe s radarem, respektive cizí vojska, do Čech na písničku na CD. Nevíš o tom něco?
01. 06. 2010 | 18:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

buldatra
Bolševníku se vyhýbám na dvěstě honů. Jednou /už je to tak 25 let/ jsem od bolševníku obdržel tak silný záchvat senné rýmy či co to bylo, že mě musel křísit místní kolchozník.
Pak jsme spolu šli na několik piv a rumů a on do mě celou dobu hučel, že bolševník je pěkná svině, ať se k němu raděj vůbec nepřibližuji.
Ráno mi hospodský řekl, že ten kolchozník je předseda místní stranické buňky a nechal mi tady účet na 68,- korun.

Takže s žádným bolševníkem už na mě nikdy nechoďte.
01. 06. 2010 | 18:08

buldatra napsal(a):

Kombinace bolševníka a bolševika se nemůže neprodražit. To dá rozum.
01. 06. 2010 | 18:18

zvic napsal(a):

Škromachu,ejakulace tvých myšlenek je obdivuhodná.Možná kdyby se ČSSD zbavila některých vykuků tvého ražení,tak by nemusela škemrat u pana presidenta o zapůjčení hračky a mohla zcala legitimně skládat vládu.
01. 06. 2010 | 18:28

Dalimír napsal(a):

ZDENDO nic si s toho nedělej , a nenech se otrávit zdejšími pravověrnými vlčáky kteří budou stále cenit své skažené zuby ! Jihomor.armaturka Ti fandí ! Dalimír.
01. 06. 2010 | 19:11

kozoroh napsal(a):

Jihomoravská armaturko: My máme zuby Zkažené. Skažené bychom nemohli cenit, ty rudá trubko!
01. 06. 2010 | 19:19

DDD napsal(a):

Tak to je vážně ubohý blog.
Btw jak to že nepřinesl na jednán s VK váš obrýlený nový skoropředseda 101 podpisů budoucích poslanců, nebo alespoň nenabídl, že je sežene. Jistě by mu pak VK jeho šanci dal.
V čem přesně jsou jednání zákulisní (každý den o tom čteme v novinách) a mimoústavní (jednat může každý s kým chce o čem chce, ústava snad jednání nezakazuje). A kde že je v ústavě co o vítězi voleb?
Na místě ČSSD bych si ústavu moc do huby nebral, uvážíme li k čemu jí byly exPředsedovi nálezy Ústavního soudu.
01. 06. 2010 | 19:22

Ladin napsal(a):

Jen jsem čekal, který první čelný představitel začne takto plakat, jak oni vítězové voleb nemají možnost ukázat jak splní své předvolební sliby, jak sestaví pevnou a silnou vládu, jak moje babička dostane třináctý důchod a já obyčejný člověk se budu mít líp. Naštěstí náš národ nechce být druhým Řeckem, a pochopil kudy vede správná cesta.
Od člověka který tak dlouho zastává důležité stranické a vládnické funkce by snad měl umět počítat aspoň do 101, že ? Ale třeba se opravdu objeví marťani s Elvisem a vy si padnete s komunisty kolem krku, pan kníže prozře jak to vlastně všechno dělal do teď špatně a celý svůj majetek věnuje na zaplacení Vašeho volebního dluhu (věřím, že kdyby jste vylepili jen bilboardy, ty slušné a urážející a napadjící nechali být, ale to Vy neumíte, tak Vám ještě peníze zbydou), Radek John najde v šuplíku materiály, které ho jasně přesvědčí co je to za modrou verbež a pochopí že jedině Váš velký Jirka je jediná správná volba.
Ale v tom případě si dovoluji ukrást citátek : Pokud vyhraje Paroubek volby, tak prosím posledního občana až bude utíkat z této republiky ať zhasne.
01. 06. 2010 | 19:29

def napsal(a):

Sobotkovi šanci nedá - pro jistotu....co kdyby se mu to náhodou podařilo.
01. 06. 2010 | 19:34

DDD napsal(a):

Soudruhu Škromachu, nemohl byste vyřídit soudruhu znovuposlanci Křečkovi, aby taky napsal něco oduševnělého? Už se nemůžu dočkat...
01. 06. 2010 | 19:36

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opkovat, s tím dařením to je nesporný fakt. Bohouš je velmi šikovný...
http://ateo.cz/f/images/m/m...
01. 06. 2010 | 19:47

stále rebel napsal(a):

I takové hlasy se ozývají.

"V ČR sestavují koalici poražených

Jak to, že se nikdo z komentátorů Britských listů nepozastaví nad tím, že v ČR se sestavuje koalice poražených, píše jeden známý český novinář, který se nechce podepsat. Je to koalice stran, které nezískaly k vládnutí mandát. Přesto všichni nad tím jásají.

Podstatou demokracie je, že se respektuje vítěz. Podstatou bolševismu je, že hledáš cestičky, jak vítěze převálcovat.

Když 6. května 2010 prohráli v Británii labouristé volby, vznikl obrovský poprask, když krátkodobě začali uvažovat o koalici poražených s liberálními demokraty. Rychle se té představy vzdali.

Žádná z poražených stran, které nyní v ČR chtějí vytvořit vládu, nedeklarovala, že půjde po volbách do koalice. Férové by bylo tedy nechat, aby vládu utvořil vítěz voleb, tedy sociální demokracie, vypsat předčasné volby, v nichž by si to pravicové strany rozdaly se sociální demokracií jako blok.

Rychlá rezignace sociální demokracie na vládu je děsivou neúctou k voličům, co jim dali hlas."
01. 06. 2010 | 20:04

wbgarden napsal(a):

Budu nesutále opakovat, úcta, neúcta, maucta...
Veselé krizování..
http://ateo.cz/f/images/v/v...
01. 06. 2010 | 20:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy