Vyloučíme se z Schengenu?

17. 05. 2011 | 08:54
Přečteno 4823 krát
Ministerstvo vnitra 12. 5. 2011 překvapilo návrhem na vyloučení některého státu ze schengenského prostoru. Lidé spojují Schengen se zrušením kontrol na hranicích. Ale členství obsahuje i řadu důležitých zásad pro předávání policejních informací v boji proti kriminalitě, od pátrání po kradených autech až po pátrání po osobách. Vyloučení některého státu ze Schengenu znamená obnovení kontrol hranic, ale i ztrátu možnosti policie získávat cenné informace o kriminalitě.

Návrh Ministerstva vnitra je nebezpečný i pro nás. Dnes totiž naši sousedé nemají vážné obtíže s plněním schengenských kritérií. Pokud by však takové potíže v budoucnu vznikly - například na ukrajinsko-polské či bělorusko-polské hranici a podle nápadu pražského Ministerstva vnitra by bylo Polsko vyloučeno ze schengenského systému, vznikne povinnost našeho státu zajistit neprůchodnost hranic s Polskem, včetně hranice horské. To znamená obrovské nasazení lidí i peněz, jež Ministerstvo vnitra nemá. Nesplnění této povinnosti ovšem následně povede k našemu vyloučení ze Schengenu. Není tedy náhodou, že byť obvykle zahraniční politika nás a Slovenska spolupracuje, nápad pražského Ministerstva vnitra odmítl slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic. Reálnou variantou je evropská pomoc státu, který má potíže na určité hranici, vysláním policejních i materiálních posil. To bude levnější než obnovení hraničních kontrol u nás. Ohrožení schengenského prostoru může vést k narušení evropské policejní spolupráce, finančnímu zatížení státu i možnému vyloučení našeho státu z Schengenu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Faust napsal(a):

Proč mě šílené (a nepromyšlené) nápady této vlády nepřekvapují??
17. 05. 2011 | 09:20

Čochtan napsal(a):

Vyloučit lze kvůli provinění. Která země se provinila proti bezpečnosti Evropy ? Italie ! Pouští do Evropy Afričany. Nevrací je zpátky. Místo okamžitého odsunu zpět do Afriky jim dává volný pohyb po Evropě. EU by měla uzavřít hranice s Italií, na tak dlouho, dokud Italie bude dovolovat immigrantům vstup na evropskou půdu.
17. 05. 2011 | 09:33

dennis napsal(a):

Na Euroskepticich mne nejvic zajima, jak nikdy k vyctu nevyhod, ktere sjednocena, ci spise sjednocujici se, Evropa prinasi nasemu statu, nikdy nechteji pripojit i vycet nebo aspon zminku o vyhodach. A navrh soucasneho ministerstva vnitra? No to je primo jeden ze zakladnich kamenu nasi "ucelene a do budoucnosti zamerene koncepce" celostatni zahranicne bezpecnostni politiky. Budeme-li v pravidelnych intervalech menit ministry vnitra a obcas ministry narodni obrany, dockame se opravdoveho uznani i na mezinarodnim poli. Nase soucasna vlada je dustojnym vrcholem nasi vnitrni i zahranicni politiky Ceske republiky v cele jeji hostorii od 1. 1. 1993.
17. 05. 2011 | 09:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 05. 2011 | 10:33

Dočekal napsal(a):

"Schengen
Největší „pecka“ je, že tu závoru řezal křivák Langer, který se veřejně přiznal, že hlasoval proti vstupu ČR do EU. A s dalším křivákem Římanem vydal Modrou knihu s názvem NE, na jejíž deskách je kosočtverec z hvězdiček, i s tou čárkou uprostřed.
Vstup ČR do EU byl přitom jednou z podmínek Schengenu."
---------------------
Upozornění pro strážce čistoty těchto diskusí: Opět cituju sám sebe! Nepřipadá tedy v úvahu, že budu požadovat kompenzaci za porušení autorských práv.
Já bych tak ostatně neučinil ani v případě, kdyby kdokoliv citoval mně.
Nejsem totiž slečna Kristýna Kočí.
17. 05. 2011 | 10:40

Karlík napsal(a):

to Dočekal:

Omyl, vstup do EU nebyl podmínkou Schengenu... V sch. prostoru jsou nečlenové EU jako Island, Norsko, Švýcarsko. Jinak hraniční kontroly se také neprovádějí na hranicích s Vatikánem, Monakem a San Marinem.
17. 05. 2011 | 10:45

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že už je to tady stejné, jaké to bylo v této zemi krátce před Vítězným Listopadem.
Tehdy také bývalý režim dělal vše možné, jen aby co nejvíc oddálil den, kdy nejen to nevinné dítě pozná, že "král je nahý."

Takže opět jen zopakuju to, co jsem říkával soudruhům estébáckým vyšetřovatelům a jejich poskokům: "Soudruzi, knihy mi můžete zabavit, dokumenty zničit, texty zcenzurovat. Myšlenky se vám ale zničit nepodaří."

Každý režim stojí na těch, kteří mu slouží. Bez nich by se prostě a jednoduše zhroutil.

Teď budu jen odpočítávat čas do chvíle, kdy tento můj příspěvek zmizí v Jámě Pamětnici.
17. 05. 2011 | 10:51

Dočekal napsal(a):

Karlík:

Dík za upřesnění. Samozřejmě že jsem omylný, nejsem přece Nejvyšší Hradní.

Jinak ten text jsem publikoval krátce poté, co jsem v televizi viděl pana JUDr. MUDr. Ivana Langera BP 2x, jak tento poprvé v životě pracuje manuálně. On totiž při tom řezání dřevěné hraniční závory tahal pilu.

Jinak přístupové podmínky vyjednával tým pod vedením pana Pavla Teličky. Jen tak mimochodem - člověka se zajímavou minulostí.
Také jeho "zásluhou" jsme teď někde na chvostu zemí, které využívají výhod nejen EU, ale také takzvaného "Schengenského prostoru."

Tohle už ale nechávám odborníkům. Jak je mým dobrým zvykem, vyjádřil jsem zde opět jen vlastní názor.
17. 05. 2011 | 11:00

MeGab napsal(a):

A co by bylo špatného na tom, kdybychom byli mimo Schengen? Minimálně by to mělo tu výhodu, že za to, co k nám do republiky vstoupí, by mohli naši celníci. Nemohli bychom nikoho pérovat, že špatně chrání hranice.
17. 05. 2011 | 11:04

Karlík napsal(a):

to Dočekal:

Kdepak svazák a synáček prominentních komunistů Telička... Takových prominentních svazáků a uvědomělých soudruhů máme dnes v politice a byznysu hafo :-(( Z lidí jako Hybášková, Štětina, Mejstřík, Toman jr., Provod a další prominenti se mi dělá vážně zle...
17. 05. 2011 | 11:07

Dočekal napsal(a):

Karlík:

Nedávno mi tady jeden mladý a uvědomělý modrý soudruh tvrdil, že za ten dnešní marasmus může naše generace. Prý jsme měli ty komunisty v listopadu roku 1989 začít věšet na lucerny a byl by klid.
Tak jsem se ho jen zeptal, jestli v tom případě měli jít na ty lucerny jako první ti, kteří se tehdy vyřítili z "Prognosťáku" a pod heslem "Kdo, když ne my a kdy, když ne teď" nám tady začali budovat kapitalismus k obrazu svému.
Už mi neodpověděl.
17. 05. 2011 | 11:34

Sudetak napsal(a):

Jasne ze za to muze predevsim Vase generace, kdo jiny taky? Narod ktery jeste nedavno obdivoval komunistickeho fanatika, primitiva a ozralu Platenika ze serialu Okres na severu, ci estebackeho zlocince majora Zemana nebo Kravu za pultem, narod ktery vesele uplacel v trafice pro tvrdy sparty, ci ve stavebninach za nedostatkove hurdisky, narod ktery ma v parlamentu jeste v roce 2011 zlocineckou organizaci KSC a nebyl se doposud se s ni schopen razne vyporadat, narod jehoz cely kulturni vyvoj se odvijel v bufetech a zaflusanych pajzlech u usmudlané sklenice piva a odporneho blivajzu zvaneho sekana s bramborovym salatem, stolujici s hlinikovym priborem na umakartovem stole, narod ktery je prolezly korupci, ktery nestydate prozpevuje na narozeninovych oslavach "zivijo a mnoga ljeta", a jehoz hlavni hodnota je hlavne nemit americky radar v Brdech, narod ktery vzhlizi k hospodskym povalecum typu Paroubek, prazdnym levicovym fanatikum jako je Sobotka ci Zaoralek, ktery jenom nadava na ty "nahore" aniz by si sam uvedomil, ze ti tzv. "nahore" jsou jen duchovnim a moralnim obrazem a zrcadlem cele spolecnosti se nestane demokratickym, v Evrope vyznamnym a prosperujicim tim, ze si placne pres petitisicovku s portretem Masaryka a sedne si do noveho golfa s modrym EU prouzkem na SPZ a slapne bezohledne na plyn tak, ze na nejblizsim prechodu srazi prvniho seniora, ktery zacne prechazet a ktereho pro jistotu navic zfackuje a zkope za to, ze si vubec dovolil vstoupit do vozovky.
17. 05. 2011 | 11:39

Dočekal napsal(a):

S těmi komunisty je to vůbec sranda.
Když je potřeba dostat Nejvyššího na Hrad, tak jsou pro ODS dobří. Když je potřeba postrašit naivní prosťáčky, tak nastoupí "Mobilisace."

Když zase jednou pan Topolánek hřímal, že za všechno zlé můžou komunisti, tak jsem mu napsal toto: "Uvědomte si laskavě, co vůbec říkáte. Vždyť ti komunisti můžou i za to, že jste se narodil. Copak váš pan otec nebyl komunista a vaše paní matka nebyla komunistka? A že oba nebyli jen obyčejní "platiči známek," ale že to byli komunisti na vyšších postech?"
Na odpověď od tohoto statečného komunistobijce čekám dodnes.
17. 05. 2011 | 11:42

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že nick "Sudetak" nám sem píše svá moudra právě z takového zaplivaného pajzlu. A podle toho to také vypadá.

No nic. Ona se ta frustrace projevuje všelijak.
17. 05. 2011 | 11:47

Morgast napsal(a):

To Sudeťák: nejprve pozdravy Páte koloně. Víte co mne překvapuje? Že člověk Vašich názorů se dobrovolně zdržuje na našem území a světe div se, používá i češtinu.! Já mám sice němčinu jako druhý mateřský jazyk, ale takovou špínu, co jste nakydal na náš národ, to by mne hanba musela fackovat! Jedno primitivní rčení praví cosi neslušného o kálení do vlastního hnízda. Pokud to náhodou ještě nevíte, již můžete svobodně opustit tento stát a jít do státu jiného, kdde se budete mít dle Vašich slov předpokládaně lépe. Natuším nad čím ještě otálíte?!
17. 05. 2011 | 12:53

mogula napsal(a):

Uz se tesim ay nas vylouci, alespon naval adeptu na nase multikulturni obohaceni nebude tak veliky. A hranicni kontroly me tak nedesi, radeji kontroly nez multikulturu.
17. 05. 2011 | 13:49

Petr napsal(a):

V Schengenu by měl být natrvalo zajištěn volný pohyb osob, ale jen pro občany zemí EU. Všichni pobývající osoby v jednotlivých zemích na dočasný, trvalý a všelijaký pobyt, by měli být tohoto práva zbaveni. Kontroly na vnitřních hranicích nebudou potřeba. V případě náhodného chycení těchto osob mimo území povoleného pobytu, by měl následovat trest a trvalé vyhoštění. A kriminalita se značně sníží.
Ale organizace hájící lidská práva zločinců to nedovolí.
17. 05. 2011 | 13:52

pich napsal(a):

Pravičáci, kteří jsou v čele EU, z ní udělali strašidlo, aby co nejdříve padla.
Už jenom to euro. Předčasné, vhodné až po úplné integraci jako US.
Také nutnost aspoň příbližné hospodářské vyrovnanosti, zákaz monopolizace a skupování hospodářství malých států a tím vyvádění zisků mimo tento stát. A když už, tak pak vyrovnání za tento handicap. Také srovnávání podmínek pro důchody, věk odchodu, pracovní právo a hlavně jednotný boj proti lichvě a velkozlodějně.
A do te doby taky celnice a hraniční kontroly.
Jezdím už skoro dvacet let k dceři do Německa. A bylo mi jedno, zda jsem si s pasem postál někdy i půl hodiny v Rozvadově.
Stav světa se neustále zhoršuje. Kdyby to bylo opačně, mohl by být otevřen nejen prostor EU. Jenže dobře už bylo.
17. 05. 2011 | 14:43

miki napsal(a):

Pane Koudelka,samozdřejmě ten dotyčný co vznesl ten návrh se chtěl jen přesvědčit jestli nás někdo v té unii bere ještě vážně a protože namáme vliv skoro nanic a tudíž nemůžeme nic pořádného předložit,tak se v tom eu parlamentu rekrutují jen odpadlíci,šašci a trafikanti typu špidla nebo bobošíková.nedivil bych se kdyby tam uklidili i bártu at je větší ostuda.Co se týče hranic samotných tak k nám se asi na trvalo nikdo nepojede usadit,když má tady problém přežít domorodec.oni taky i v bangladéži setsakramentsky znají rozdíl mezi náma a německem nebo rakouskem.namlouvání si něco o ideálech eu ?nadnárodní koncerny už trh obsadily,tak ty hranice můžou klidně uzavřít-stejně nikdy o nic jiného nešlo jak si podmanit morálně rozložené a zkorumplovatelné sousedy.a tak když už nemusí nosit ten zisk v pytli přes hranice jak kdysi,tak volný pohyb pozbývá......
17. 05. 2011 | 14:50

PTP75 napsal(a):

To Morgast!Nedivte se SUDEŤÁKOVI. Co se asi může zrodit v prázdné a duté mozkovně. Takoví nejsou schopni se někam přemístnit,tak se prostě musí zdržovat tam kde jsou a špinit vše kolem. Někde asi v nějakém filmu bylo řečeno - pařez zůstane pařezem a v°l vo..m .
17. 05. 2011 | 14:59

Orel holohlavý napsal(a):

Sudeťák:
Máte pravdu! Ještě nedávno ti lidé obdivovali Pláteníka a majora Zemana a teď jejich potomci už Šeherezádu a "Přemluv bábu".
Pokrok se tomu asi říká, ne?
17. 05. 2011 | 18:04

dennis napsal(a):

to miki
Vidim to podobne jako Vy: Tahanice kolem zarovek, ktere dnes kupujeme jako "zdroje tepla" do teraria, kolem pomazankoveho masla (ktere nepostihly kakaove maslo), kolem prilevani repkoveho oleje (po rafinaci) do benzinu, afery kolem veproveho masa, Muellerovy ryze se sklem atd... jsou evidentne v rukou skupin nadnarodniho kapitalu. Ten se uz vychodni Evropou rozlezl a ted potrebuje "klid pro praci".

Kdyz jsem shledl video, jak nam Francouzi bouraji nas modrni cukrarensky prumysl, chtelo se mi plakat. A nasi zkorumpovani vladni cinitele jsou jenom poskoky financni oligarchie, ktera tomu vsemu poradku vladne. Vas postreh, ze skutecnym vladcum Evropy, zalezi na volnem pohybu jejich zbozi predevsim, a bezpecnosti jejich zajmu, si myslim je blizky pravde.
17. 05. 2011 | 18:47

No...klidně ! napsal(a):

Pokud se "povedou" ještě navíc ustřihnout dráty do Německa a Rakouska, tak bude Česko nejčistčí zemí s levnou elektřinou....a TMA na západě a jihu umožní báječné večery hvězdářům.....sklizeň po zelených se blíží a bude trpká....
17. 05. 2011 | 19:08

Karl von Bilderberg napsal(a):

Celá EU je k ničemu a brzy se rozpadne! Přeji hezký den.
17. 05. 2011 | 19:15

Čtenář napsal(a):

Článek je BLÁBOL. Především tady není vůle příliv ilegálů zastavit. Je třeba jim absolutně znemožnit existenci v zemi, do které drze ilegálně vlezli. Pro ilegály musí být zřízeny koncentráky, ze kterých povedou jen dvě cesty do země původu nebo na krchov.
Případně by jistě šlo dohodnout přijetí ilegálů některým diktátorem ze subsaharské Afriky, pokud by se mu zaplatilo, jistě by je zaintegroval tak, že by další příliv ilegálů do Evropy nadobro ustal.
Pro nás je to otázka PŘEŽITÍ a to doslova, nápor ilegálů nás může úplně zničit, v minulosti jsou takových příkladů desítky. Některé opravdu vedly k vyvraždění těch, kteří divoké imigranty do země pustili, doklady jsou už ze starověku. A ti starověcí divoši byli přitom někdy civilizovanější, než něketří z dnešních ilegálů...
Bohužel většina lidí SKUTEČNÉ dějiny nezná, jen jejich hodně učesanou verzi, která se vykládá dětem ve škole. A dospělí si nedomyslí co znamená fakt, že po útoku barbarů klesl počet obyvatelstvana pětinu...
17. 05. 2011 | 20:31

SKANDÁL ! napsal(a):

Zatím co se zde debatuje na téma vnější ochrany hranic EU,tak nám tady určitě přibylo několik rodin ze slovenských slamů..Tito sem nalezlí lidé sem nejdou hledat práci a tím i obživu,koukají jen po té obživě.To jest ,snaží se především uchytit ve zdejším sociálním zajištění.Nutno dodat,že se tak mnohým toto i podaří !
Kdo nás ochrání ??
18. 05. 2011 | 06:55

Jarle Halsnes napsal(a):

Copak Schengen, Česko by měli vyloučit z EU. Podrazáčtí pačlenové jsou Unii jen pro zlost. Ano, Němci asi měli pocit, že by bylo hezké integrovat do unie většinu Evropy, ale musí jasně vidět, že je to akorát stojí haldu peněz. Být na jejich místě, udělám novou Unii s Francií, Nizozemskem, Lucemburskem, Dánskem, Finskem, Švédskem a členství bych nabídl Švýcarsku a Norsku. Dál ani ťuk.
18. 05. 2011 | 07:38

Medikolog napsal(a):

Čochtan 09.33 včera:

Naprostý souhlas. Itálie (i jiné státy EU) neplní povinnost ochrany vnější hranice EU. Ona Itálie jako vojenský spojenec vždycky byla zhoubou svých spojenců. I ta naše území (např. Benátky, Mantova, Verona...) jim museli na císařpánovi vybojovat Francouzi a Prusové...
18. 05. 2011 | 07:39

gustav napsal(a):

Vážení, pokud si státy Evropy budou chtít zachovat alespoň nějaký národní charakter, stejně k obnovení střežení hranic dojde. A nynější a budoucí stav imigrace a zejména příliv imigrantů za účelem pobírání dávek, o přílivu muslimů ani nemluvě, k tomu spěje. Hrůza je, že autor článku "učí" na vysoké škole.
18. 05. 2011 | 08:43

Čochtan napsal(a):

Medikologu,
problém je taky řecko-turecká hranice. Řekové se, na rozdíl od italie snaží, ale nestačí na to. Turecko je tranzitní cesta pro Afghánce, Pakistánce, Libanonce, a celý BV. Tohle to se stěhuje do evropských sociálních systémů.

Už jsem to tu kdysi zveřejnil, podle statisitky německého pracáku obrovská část muslimských cizinců žije ze sociálních dávek. Podívám se po tom. Někde to ještě mám.

Jedinné rozumné a legální řešení, ale to by se musel italský stát probudit, by bylo, nenechat immigranty vystoupit na evropskou půdu, dát jim do člunu kanistr vody, a odvléct na širé moře. Mělo by to i tu výhodu, že navrácení immigranti by odstrašili ostatní. Rychle by se rozkřiklo, že jim v Evropě pšenka nekvete. Vlastně by jim to zachránilo život. Takoví chudáčci to taky zase nejsou, když mají tisíce Euro na převoz.
18. 05. 2011 | 09:14

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy