„ČEZ práci, otřes se!“

25. 02. 2013 | 10:00
Přečteno 3172 krát
Potíže společnosti ČEZ jsou potížemi celého státu a to ze dvou důvodů: jednak mu energetický obr patří a výrazně pociťuje jeho hospodářské výnosy i ztráty, a za druhé nese odpovědnost za jeho vedení, tedy i za obchodní a investiční strategie.

Hrozba odebrání licence v Bulharsku je pro Českou republiku v něčem zásadnější, než ztráta tohoto oprávnění k obchodování s energií v Albánii a krach energeticko-uhelného projektu v Bosně. Zatímco předchozí spory na Balkáně chce společnost ČEZ řešit u mezinárodní arbitráže, v případě Bulharska se může dovolávat svých práv u institucí Evropské unie, jíž jsou obě země členy. Odpověď na otázku, kdo a jak porušuje pravidla, jakož i potrestání viníka a zjednání nápravy, bychom tedy mohli znát výrazně dřív. Ještě před závorkou, by Evropská komise měla prověřit pochybnosti o nezávislosti bulharského regulačního úřadu. Je totiž otázkou, zda premiér jen využil informací od regulátora a ve vypjaté politické situaci je medializoval, nebo regulátora přímo "zaúkoloval.

Přála bych si, aby spory dopadly pro ČEZ vítězně - nejen proto, že by tak Česká republika nepřišla o miliardy korun, ale i proto, že bych získala větší důvěru v investiční strategii energetické společnosti. Ta se totiž aktuálně rozhoduje i o tom, s kým a jak dostaví jadernou elektrárnu Temelín a já zatím nejsem přesvědčena ani o nutnosti, ani o návratnosti takové investice.

Pokud by navíc projekt za stovky miliard korun realizovala ruská firma Atomstrojexport, která má po vyřazení francouzské Arevy (byť se odvolává) šance 1:1, protože v soutěži zůstává jediný konkurent - americká společnost Westinghouse, znamenalo by to pro Českou republiku zvýšení energetické závislosti na jediné zemi. A to na takové, která dodávky energií a surovin používá pro prosazování svých zahraničně-politických cílů.

Ať už ale dopadne spor s Bulharskem jakkoli, bude muset ČEZ své akcionáře, tedy občany České republiky, přesvědčit, že jeho investice jsou nejen legální, ale i legitimní. Například nákupy solárních elektráren od nejasných majitelů za deset miliard korun, nebo pochybnosti nad výhodností prodeje podílu ve společnosti Mibrag či dodavatelské I&C Energo, ve mně zanechávají spíš obavy, než důvěru. Firem s nečitelnou vlastnickou strukturou kolem stejně nečitelné investiční strategie firmy ČEZ krouží nějak moc. Stát by se měl jako vlastník postarat o to, aby jeho oslíček, který se sice otřásá, ale chodí, kudy chce, nezašel příliš daleko.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bob napsal(a):

"....Pokud by navíc projekt za stovky miliard korun realizovala ruská firma Atomstrojexport, která má po vyřazení francouzské Arevy (byť se odvolává) šance 1:1, protože v soutěži zůstává jediný konkurent - americká společnost Westinghouse, znamenalo by to pro Českou republiku zvýšení energetické závislosti na jediné zemi..."
Já bych to dal rovnou Američanům, na těch jsme zejména politicky naprosto nezávislí.
A nádavkem bych odhlasoval postžavit radar u oí Roithové na zahradě.
25. 02. 2013 | 10:12

Bob napsal(a):

To Jiří
Omlouvám se za překlepy
Proč jste mě tak hezky počastoval?
Co jsem provedl?
25. 02. 2013 | 10:33

Jan napsal(a):

Neustálé strašení komunisty a Ruskem je laciné a trapné !
25. 02. 2013 | 10:41

Baba Jaga napsal(a):

To: autorka
Co tak vyvinout trochu aktivní iniciativy, milá paní? To by nešlo? Blog nikomu nepomůže.
25. 02. 2013 | 10:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 02. 2013 | 10:54

mor a cholera napsal(a):

A pokud to dostane Westinghouse, pak to není závislost na jedné zemi ? Ano musí to pro zloděje z ČEZu dopadnout vítězně, protože svoje zloděje si v cizině nenecháme dehonestovat. A ještě k tomu v nějakým Bulharsku. Platíme těmto polostátním banditům tady V ČEZku tak ať jinde platí taky a drží hubu jinak jim tatínek vyhlásí válku.
Pane bože a tohle kandidovalo na Hrad.
Tito lidé z politiky už považují zlodějinu za státní normu.
25. 02. 2013 | 11:09

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Co se tyce ruznych forem zavislosti, velmi hezky to popsal ( i kdyz zaobalane ) V. Bartuska, ktery ma na starosti dohled nad prubehem tendru Temelina II.
Jde o to, jestli pri stavbe Temelina II dojde take k transferu technologii, nebo nam bude predana "cerna krabicka" kterou budeme moci obsluhovat, ale nebudeme vedet, jak vlastne funguje.
Ja si troufnu tvrdit, ze v tomhle smeru k nam byli Rusove historicky mnohem vstricnejsi (uz proto, ze nas nebrali jako pologramotne opice, jako nekteri absolventi prestiznich zapadnich univerzit). Paradoxne tedy by ruske reseni mohlo byt pro nasi energetickou bezpecnost vyhodnejsi. Tady by mela jit idelogie stranou, uz proto, ze nase zkusenosti jsou stejne mizerne se zapadem, jak s vychodem.
25. 02. 2013 | 11:22

modrý edvard napsal(a):

S článkem souhlasím, ale podotýkám, že uran si můžeme schovat "do zásoby", třeba na rok, na rozdíl od plynu a ropy.
25. 02. 2013 | 11:27

rudolfko napsal(a):

Tohle chtělo sedět na Hradě!sionrio and
25. 02. 2013 | 11:28

ZM napsal(a):

Roithová napsala-
Potíže společnosti ČEZ jsou potížemi celého státu a to ze dvou důvodů: jednak mu energetický obr patří a výrazně pociťuje jeho hospodářské výnosy i ztráty, a za druhé nese odpovědnost za jeho vedení, tedy i za obchodní a investiční strategie.
---
Přesněji napsáno, ve vlastnictví státu je přibližně 70% akcií. Dividenda na akcii se postupně zvyšovala a např. v roce 2011 byla dividenda na akcii 45 Kč. Jenže nominální hodnota akcie je 100 Kč a akcií ČEZu je přes 500 milionů, takže na dividendách bylo vyplaceno v roce 2011 kolem 24 miliard korun. Tedy soukromým vlastníků "přiteklo" přes 7 miliard korun (hrubého). V této souvislosti je zajímavý např. tento článek-
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1868032/zdaneni-dividend-skonci-shodla-se-vladni-koalice.html

Občané z dividend ČEZu ve skutečnosti nemají těch přibližně 17 miliard, které jsou příjmem rozpočtu, protože právě občané a firmy platí zisk ČEZu v ceně elektřiny.
ČEZ prostě byl dobře "promazaným strojem" na peníze. V zahraničí investoval během několika let přes 70 miliard korun (Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Albánie, Turecko).Kolik z těch investic bude ztrátových, to se časem ukáže.
25. 02. 2013 | 11:37

ZM napsal(a):

Roithová napsala-
Přála bych si, aby spory dopadly pro ČEZ vítězně - nejen proto, že by tak Česká republika nepřišla o miliardy korun, ale i proto, že bych získala větší důvěru v investiční strategii energetické společnosti.
---
Vzhledem k tomu, že v Albánii není ani z poloviny taková demokracie jako v Bulharsku, ve kterém je výrazně "podprůměrná" míra demokracie, tak bude záležet na tom, jestli dojde k dohodě s místními mafiemi. Možná že ano, ale i tak asi budou dané investice ztrátové.
25. 02. 2013 | 11:43

ZM napsal(a):

25. 02. 2013 | 11:43-
Asi bychom si měli přiznat, že místní "mafoši" v Albánii a Bulharsku chtějí své "výpalné" :) To je holt riziko podnikání v problémových regionech.
25. 02. 2013 | 11:46

ZM napsal(a):

Roithová napsala-
Pokud by navíc projekt za stovky miliard korun realizovala ruská firma Atomstrojexport, která má po vyřazení francouzské Arevy (byť se odvolává) šance 1:1, protože v soutěži zůstává jediný konkurent - americká společnost Westinghouse, znamenalo by to pro Českou republiku zvýšení energetické závislosti na jediné zemi. A to na takové, která dodávky energií a surovin používá pro prosazování svých zahraničně-politických cílů.
---
Např. palivo pro JE Temelín i Dukovany dodává ruská firma TVEL. ČR bude v budouccnu ještě více energeticky závislá než v současnosti. Tím, jak se budou snižovat zásoby uhlí, tak se bude zvyšovat míra závislosti, konkrétně např. na plynu z Norska a Ruska. Protože nejde jen o výrobu elektřiny, ale taky o výrobu tepla. A část tepla je vyráběna právě z uhlí.

Související články např.-
http://byznys.ihned.cz/c1-58820990-soud-rozhodl-tykacuv-czech-coal-musi-dodavat-uhli-do-opatovic-i-pristi-rok
http://hn.ihned.cz/c1-58936340-tykac-uz-vyprodal-uhli-ktere-smi-vytezit-u-jiretina
25. 02. 2013 | 11:53

ZM napsal(a):

Informace o hnědouhelných elektrárnácch např. zde-

http://www.cez.cz/edee/content/micrositesutf/odpovednost/content/pdf/cez_group_and_coal_power_plants.pdf

Dočasně možná bude řešením výstavba paroplynových elektráren.Kdyby se paní Roithová chtěla pustit do podrobnějšího studia :), tak info např. zde-

https://dspace.vutbr.cz/bitstream/handle/11012/18885/Paroplynov%C3%BD%20cyklus%20z%20hlediska%20termodynamiky%20%28Jan%20Pransperger%29.pdf?sequence=1
25. 02. 2013 | 12:06

resl napsal(a):

Bulhaři, mimo jiné, nechtějí platit zálohy za elektřinu, ale chtějí zaplatit až za to, co spotřebují. Což je dobře, nás tady naučili platit za to, co ještě nevíme zda dostaneme a v jaké kvalitě. To se děje též s plynem. Takže ještě nemáme ani metr plynu, ani kwh elektřiny, ale firmy už mají miliardy na svých účtech. Vždy dopředu. Takže s našimi penězi se hezky disponuje, obchoduje, půjčuje a firmám každý měsíc z našich záloh se navyšují procenta v bankách. Potom dostaneme výpis z účtu a zjistíme, že jsme to zase my, kdo dorovnává bankovní úroky. Dobře nám tak. Kdo by to nedělal, když má tak hloupé odběratele.
25. 02. 2013 | 12:09

ZM napsal(a):

Nebo např. zde-
http://hosting.pilsfree.net/vaca/FEL/4rocnik/-%20ZS/E1/E1_semestralni%20prace_sirovy_2006/E1_semestralni%20prace_sirovy_2006.pdf

Na straně 4 je krátké info o paroplynové elektrárně ve Vřesové.

Každopádně, když si "nalejeme čistého vína", tak je poměrně velká pravděpdoobnost, že v budoucnu (v časovém úseku v řádu desítek let) není prostě možné, aby v ČR žilo přes 10 milionů obyvatel. Prostě není vyloučeno, že v budoucnu nebude dostatek energie. Časem se možná stane běžné, že lidi budou např. v zimním období chodit doma ve svetru a budou mít ve svítidle např. jednu 7W zářivku.
25. 02. 2013 | 12:11

ZM napsal(a):

resl - např. u EONu je možné v některých případech zálohu snížit, tedy člověk po vyúčtování doplácí. Myslím si, že tím, že je konkurence, nedělá prblémy se snížením zálohy žádná z firem. Na www sránkách EONu je na to přímo formulář.
25. 02. 2013 | 12:13

ZM napsal(a):

Co se týká Atomstrojexportu, tak jsem v Lidových novinách četl, že se měl podílet na stavbě dvou bloků jaderné elektrárny někde v Bulharsku, ale Borisov prý s nima razantně "zametl" , že prý jsou moc drazí a smlouvy byly vypovězeny. Atomstrojexport prý chce nyní "odškodné" ve výši asi miliardy dolarů za rozpracovanou výrobu. Takže je jasný,že Borisov a Putin nejsou "kámoši" :)
Co se týká solárních elektráren, tak jsem četl v reflexu, že prý poměrně velkou část vlastní německé penzijní fondy. Není vyloučeno, že před lety měly podíl na lobbingu v parlamentu tak, aby byla zaručena určitá výše výkupní ceny.
ČR je něco jako "kolonie", ve které se ze zahraničí určuje cena "cukrové třtiny" :)
25. 02. 2013 | 12:19

Bob napsal(a):

To Resl
S těma zálohama, resp. placením, co spotřebuji - v době neplatičů, nevím.
Dnes je u nás více distributorů, ale žádný s tím nepřišel...
25. 02. 2013 | 12:25

Občan napsal(a):

1) ČEZ státu už dávno nepatří úplně a poslední dobou se tato společnost chová tak, jako by v ní stát měl minoritu
2) ČEZ jako extrémně strategická firma by a) vůbec neměl být akciovou společností a b) nemá co provozovat rizikové investice
3) ČEZ se zjevně chová tak, aby to vyhovovalo pouze některým menšinovým akcionářům, a to zcela bez ohledu na zájmy ČR

Takže jsou zde otázky:
1) Dala vláda ČEZu svolení k rizikovým investicím?
2) Pokud ano, kdo za toto svolení nese odpovědnost?
3) Co vláda od rizikových balkánských investicí očekávala?
4) je toto jednání v souladu se státní energetickou koncepcí?
5) Existuje vůbec nějaká státní energetická koncepce?
6) JAK JE ZAJIŠTĚNA BEZPEČNOST JADERNÝCH ELEKTRÁREN? Myslím tím NEJEN bezpečnost obecnou, ale HLAVNĚ zajištění vlastnictví JE.
25. 02. 2013 | 12:30

Pompeius Magnus napsal(a):

to resl:

Moc pěkné, že s Vámi alespoň v něčem jednou souhlasím.
mluvme o reáliích. Jestliže Dimitaru Dimitrovovi ze Sofie, nezbyde, kromě dluhu, po úhradě účtu ČEZ ani leva, je jasné, že vytáhne do ulic. Živí totiž ještě Dimitara ml., a rovněž Jelenu Dimitrovovou ml. Jeho paní Jelenu Dimitrovou st. vyhodili z práce a tak se alespoň věnuje svádění sousedů Ivana Ivanova a Petara Petrova, čímž ovšem do domácího rozpočtu ničím nepřispěje.....Jestliže ČEZ byl v Česku zvyklý oškubávat místní, v Bulharsku při nerespektování místních reálií krutě narazil. (Jinak PRE mi letos opět zvýšila zálohy, i když jsem měl výrazný přeplatek.....) O realitě v Bulharsku viz dnešní Junge Fronte Heute.....
25. 02. 2013 | 12:30

DF napsal(a):

to ZM ad svetr:
já jsem pro svetr už teď a bez ohledu na cenu. A taky otužování a teplý fusky ... pokud tím neohrozím např. konstrukci domu (paneláku) posunutím rosného bodu pod omítku/izolaci.
A raději než tu járovku bych teda lednici, bez ní si to fakt představit neumím (ve sklepě bývá často tepleji než v našem bytě :-)
25. 02. 2013 | 12:34

Pompeius Magnus napsal(a):

to ZM:

dividenda se za rok 2011 tuším ještě zdaňovala... Jinak Vy přece víte, že na dividendu se rozděluje ZISK PO ZDANĚNÍ, a při příjmu zaplatí ten samý akcionář ještě jednou daň z příjmu, tedy daň z již jednou daněného příjmu. V tomto směru bylo zdanění dividend naprostou ukázkovým dvojím zdaněním, ale to jsou jen taková místní špecifiká... Spíše se podívejte na vyúčtování, kolik jsme zaplatili za Bursíkovské zelené solární kraviny a za prapodivné " služby spojené s dodání EE".
25. 02. 2013 | 12:35

ZM napsal(a):

Další články k tématu-
http://ekonomika.idnes.cz/na-ceskolipsku-ma-vyrust-nejvetsi-paroplynova-elektrarna-za-25-miliard-1mr-/ekoakcie.aspx?c=A111020_094705_ekoakcie_fih

http://ekonomika.idnes.cz/na-sokolovsku-hledaji-nahradni-zdroj-tepla-za-elektrarnu-tisova-pxi-/ekonomika.aspx?c=A120913_163913_vary-zpravy_slv
25. 02. 2013 | 12:35

ZM napsal(a):

DF - já sice zatím svetr nenosím, ale mdal jsme do svítidel 7W a 11 W zářivky, po jedné. Akorát na záchod 25W žárovku. U zářivek je prý trvanlivost výrazně závislá na počtu "cyklů".
25. 02. 2013 | 12:38

ZM napsal(a):

Pompeius Magnus- dvojí zdanění je v podstatě běžné. I daň z příjmu je zdaněná dvojmo. Nejdříve daň z příjmu a pak DPH. Nebo ukázkový případ je spotřební daň. Nejdříve se započítá spotřební daň a z toho ještě DPH.
Co se týká povinné výkupní ceny z tzv. obnovitelných zdrojů energie, tak příslušný zákon byl v parlamentu schválen v roce 2005. Strana zelených byla do parlamentu zvolena v roce 2006. Jak už jsm psal, někdo "silně" zaloboval.
25. 02. 2013 | 12:43

resl napsal(a):

ZM 12:13,
ano, já si nikdy nenechávám zálohy zvýšit, to ale neznamená, že tak postupují všichni. Zkusme tady neplatit žádné zálohy s tím, že při vyúčtování vše doplatíme. A nastane řev, posvěcený akcionáři z Klausovy rodiny, že zálohy budou povinné a zákon už se vymyslí.
25. 02. 2013 | 12:48

sasa napsal(a):

pani Roithova: co zada pani Tymosenkove, boli nebo uz vas to nezajima?
25. 02. 2013 | 12:50

resl napsal(a):

Pompeius Magnus,
(Jinak PRE mi letos opět zvýšila zálohy, i když jsem měl výrazný přeplatek.....)
..............
víte snad o tom, že s tím nemusíte souhlasit ?
Jinak Jelena Dimitrovna by neměla "pracovat" zadarmo, případně se před nástupem na šichtu, upravit.
25. 02. 2013 | 12:53

ZM napsal(a):

resl- neplatit žádné zálohy by byl přehnaný požadavek. Jednak by energetické firmy z některých odběratelů těžko "vyrážely" zaplacení a navíc, oni potřebují taky nějaký provozní kapitál (náklady na platy, údržbu, suroviny). Ale nesmí to přehánět. A co se týká Klausovy rodiny, ti už mají dávno nakra... tedy chtěl jsem říct vyděláno :)
Např. Livia byla dlouho v dozorčí radě ČEZu.
25. 02. 2013 | 12:53

ZM napsal(a):

oprava k mému příspěvku 25. 02. 2013 | 12:43 -
chtěl jsme napsat, že příjem (plat) je zdaněn , dá se napsat, dvojmo. Nejdříve daň z příjmu a následně DPH popř. spotřební daň. A když se zohlední ještě některé poplatky, tak trojmo.
25. 02. 2013 | 12:58

slovak co emigroval napsal(a):

zm
nic nemam s klausem a je mi ukradeny ale se.e me kdyz nekdo mluvi o zlodejich pokud mate nejaky dukaz o zlodejinach klausu je na case je udat nebo dat podnet k zahajeni trestniho stihani jinak je to jen trapna blbost
a co vy? kradete?
25. 02. 2013 | 13:26

ZM napsal(a):

slovak co emigroval-
přiznám se, že občas "kradu". Vypnu topení a "kradu" teplo sousedům :)
Dám vám příklad. Když někdo ukradne auto a díly rozprodá, jak budete dokazovat, že např. převodovka v nějakým autě je z toho kradenýho auta ?
25. 02. 2013 | 13:39

ZM napsal(a):

slovak co emigroval-
nebo ještě lepší příklad. Když si zaměstnanec při tankování do firemního auta natankuje několik litrů do svýho kanystru, jak mu to dokážete? Necháte ho sledobat BISkou :) Trapní jsou především ti, kteří si myslí, že každý tunel nebo krádež je možné vyšetřit a prokázat.
25. 02. 2013 | 13:41

zemedelec napsal(a):

Paní Roithová.
Nadpis měl spíš být,občané otřeseme Vás zas,ČEZ musí vydělávat.
25. 02. 2013 | 13:45

au napsal(a):

Už je po volbách, sklapni babko.

(Omlouvám se za vulgární komentář, ale nevím, jak jinak vyjádřit údiv nad tím, že paní, která léta parazituje na chudobě tisíců lidí, která z nich dokonce ty chudé pomáhala udělat, má stále potřebu prezentovat se v médiích. Co se takhle raději zkusit někde v koutě stydět?)
25. 02. 2013 | 14:21

hovorka11 napsal(a):

Dokonalá Westinghouse, která nám kvalitou palivových článků kálela na hlavu tak, že po jejich výmluvách musel přejít Temelín na ruské palivo ?
To si snad paní Roithová děláte zase srandu, jako snad ve většině předešlých článcích.
Za Temelín lobboval americký velvyslanec, Clintonová, na kobereček si Nečase pozval i Obama.
Tištění nepokrytých dolarů, kterými USA obchoduje není politika? Reálné suroviny jsou politika?
Čím dostáváte zaplaceno dolárky nebo nově natištěnými EUR z Eurovalu (nové tištění nepokrytých EUR dle vzoru USA) ?
Není té trapné, nechutné a ohlupující propagandy dost ?
Neměla by jste jít na "zasloužený" odpočinek doživotně zajištěné a velmi závislé političky ?
25. 02. 2013 | 15:14

hovorka11 napsal(a):

Souhlas s au.
Dokud nevykopeme vyžírky, kteří nic neumí, jen podlézat "světovládcům" na úkor zaměstnanosti a skutečné demokracie s vůlí obyvatel, tak se to tady dále pohrne do úpadku výroby, která živí vše okolo.
25. 02. 2013 | 15:19

Karel napsal(a):

Zuzanbka a je sama doma a tak se bojí Rusů a komunistů Ještě že za námi stojí slušní hoši z USA.
25. 02. 2013 | 15:56

Jáchym napsal(a):

Asi si začnu o sobě myslet, že jsem, s odpuštěním, politolog.

Když jsem před volbami prohlašoval, že paní Roithová by byla druholigová americká místodržící, na jejíž vítězství sice amíci příliš nesázejí, ale která má v druhém kole odčerpat hlasy naivnějších feministů a feministek, kteří by jinak volili někoho, kdo při prosazování amerických zájmů na našem území alespoň trochu přihlíží k zájmům českým, dělalo si ze mě pár kamarádů srandu.
Dnes už ne - dokonce mi dva z nich zaplatili irskou whisky.

Jen abych z toho nezpehnul !
25. 02. 2013 | 17:38

Kovář napsal(a):

Na rozdíl od kritiků jsem paní Zuzaně Westnghausové vděčný, že sem píše.
Kdo jiný by nám tak upřímně řekl, o co konsorcium šéfů - světovládců usiluje ?
Pehe mlží a černohorské kníže se občas prokecne, ale zas ho po volbách nepouštějí brebtat do médií tak často.
Pište, paní doktorko, národ potřebuje vidět, komu a čemu NEMÁ věřit !
Hvížďala, Buquoj či Urban Krveslop jsou příliš profesionální propagandisté, než aby je každý prokoukl.

Vy jste taková prostá duše, co na americkém nebo švancmberském srdci, to na Zuzanině jazyku.
25. 02. 2013 | 18:02

slovak co emigroval napsal(a):

to zm

nebo ještě lepší příklad. Když si zaměstnanec při tankování do firemního auta natankuje několik litrů do svýho kanystru, jak mu to dokážete? Necháte ho sledobat BISkou :) Trapní jsou především ti, kteří si myslí, že každý tunel nebo krádež je možné vyšetřit a prokázat.
jo to jo a co takhle ze vam reknu ze jste debilni zlodej protoze nevim jak jste se dostal k pocitaci na kterem [klavesnice, klavesnicovej bojovnik] se mi snazite dokazat ze kazdy koho nemate rad je zlodej. Bezte do pr...e a s vami vsichni co kradete v praci hajzppapir
25. 02. 2013 | 19:04

svatý Václave napsal(a):

Paní Zuzano Roithová, je dobře, že nejste prezidentkou, protože tak uboze zneužít této ČEZ aféry k útoku na jednoho z účastníků konkurzu na A-elektrárnu, to se jen tak nevidí. Nebyla byste lepší prezident než Klaus.
25. 02. 2013 | 20:00

ZM napsal(a):

slovak co emigroval- hajzllpapír v práci nekradu :) Nebylo by to ani "technicky" možné, neboť je ho tam tak málo, že by si pak ostatní museli z domu nosit vlastní :) Co se týká počítače, mám na něj fakturu o koupi. Otázka ale je, jestli má např. Klaus faktury na všechen majetek, který si pořídil ?:) Někteří politici evidentně ne.Např. "křišťálově čistý" Standa nedokázal před několika lety vysvětlit, jak si vydělatl na pražský byt. A že by žil o chlebu a o vodě, tomu nevěřili ani největší optimisté :)
25. 02. 2013 | 20:37

Důchodce68r napsal(a):

Paní Roithová.
Plně s Vámi souhlasím. Nemám žádnou důvěru v to, že by se ČEZ i v budoucnosti choval v zájmu občanů. A to jak ta jeho státní část, tak zejména soukromá. Pozoruji situaci od doby, kdy se nakrátko alespoň předstírala snaha o rozbití monopolu v naší energetice. (A následně trvaloá snaha o maximální tuzemské ceny, tedy maximální zisk, rozumněj maximální zisk soukromé části. Přeplácejte všichni co jen možno, ať jsou největší soukromí akcionáři, hybatelé firmy, spokojeni.)
Dosavadní postup směrem k dostavbě považuji za hazard nejvyššího stupně, jak z pohledu závislostí na cizině, tak pro nejistotu vývoje potřeby, tak z pohledu dynamiky vývoje ostatních zdrojů.
Nejen Amerika a Německo, ale i tak malý stát jako my může ještě hodně udělat pro nezávislost v energetice. Jenže to by se muselo nejprve chtít. To je dnes iluzorní. Rozhodují jen soukromé zájmy, ostatní je zdůvodňování navenek. Nemluvě o zanedbávaných možnostech ze spolupráce v EU. Moc těžko se to vše dokazuje, ledaže až bude pozdě. Přesně tak jak se soláry.
26. 02. 2013 | 05:25

outletjxrmi napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>cheap canada goose jackets</a> garching http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose outlet
26. 02. 2014 | 12:24

gkorsxxh@loczsreg.com napsal(a):

J gambling - They're Killing It!, <a href="http://svenskacasinoonlinesource.eu/">casino online</a>, [url="http://svenskacasinoonlinesource.eu/"]casino online[/url], 5966,
26. 02. 2014 | 13:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy