ČSSD a práce v EU

12. 03. 2014 | 22:54
Přečteno 3422 krát
Sociální demokraté odstartovali kampaň do Evropského parlamentu naivním napadáním KDU-ČSL, protože hodlá i v dalším období pokračovat v desetileté práci na poli ochrany spotřebitelů a kvality výrobků včetně potravin.

Přitom nejde o téma ideové, ale praktické, které není ani lidovecké, ani sociálně demokratické. Za zájmy českých občanů a spotřebitelů by měli táhnout všichni čeští politici za jeden provaz. Že to někteří europoslanci sociální demokracie neumí ani po několika letech v Evropském parlamentu, nepotěší, ale ani nepřekvapí. Na nekorektní články paní poslankyně Sehnalové by se ale reagovat mělo.

Místo dětinské snahy přivlastnit si boj za práva našich konzumentů by bylo namístě s chladnou hlavou spolupracovat a nebo alespoň přinejmenším sledovat podobné aktivity v EP. V roce 2011 totiž nebyla paní Sehnalová ani jediná, ani první, kdo podal interpelaci na Evropskou komisi kvůli nestejnému obsahu balených potravin stejných značek na našich a zahraničních pultech. Prvním byl portugalský lidovec Diogo Feio 4. května 2011, druhým bulharský socialista Kristian Vigenin 26. května, třetí paní poslankyně Sehnalová 14. června a 16. června bylo přijato společné "československé" podání žádosti o řešení na Komisi ode mne a kolegyně Anny Záborské po projednání v našem politickém klubu.

Důležité je, že všechny dotazy si byly natolik podobné, že na ně Komise odpověděla, jak není příliš obvyklé – společně, a neuspokojivě. Proto jsem konzultovala problém s konkrétními úředníky a studovala podklady. Lehce odlišné složení totožných potravin stejných značek není v rozporu s normami EU, pokud plně odpovídá požadavkům demokraticky schválených směrnic na bezpečnost potravin a současně také všem tvrzením o základních definovaných ingrediencích na obalech. Směrnice nenařizují výrobcům uvádět jiné detailní složení. Výrobci argumentují tím, že konzumenti v různých státech EU mají odlišné chuťové návyky, a proto je například zvykem sladit Coca-Colu sirupem z kukuřice (na Slovensku, Bulharsku, Holandsku...) a u nás z cukrové třtiny. Výrobci ale také přizpůsobují ingredience regionálním peněženkám kupujících. Proto například dražší kvalitní čerstvé a nedrolené čaje, či koření nebo chutnější jogurty spíše dostanete u západních sousedů, než u nás. Bohužel!

To, že jsou některé potraviny u nás navíc také dražší, je dáno i naším vysokým DPH a cenovou politikou řetězců. Jde o komplexní problém, který nepřipravená debata v EP nikam neposune. Pláč paní poslankyně nad jejím neúspěchem není marný, pokud se z něj poučí o tom, jak napříště pracovat v EP úspěšněji.

Zatímco v Evropském parlamentu je potřeba vyjednávat, a postupovat společně s poslanci jiných států a stran, aby se společný zájem prosadil, zvolila Olga Sehnalová metodu sólové iniciativy, kterou prosazovala s minimální politickou rozvahou, ale maximálním využitím pro své zviditelnění v ČR. Není proto vůbec překvapivé, že ve svém jednání zcela neuspěla – nedala si totiž práci, aby přípravu veřejného jednání v parlamentu s kýmkoli z jiných klubů konzultovala. Dozvěděla by se navíc i další informace k tématu a návrh by byl kvalitnější.
Podobných návrhů od sólistů končí v Evropském parlamentu pod stolem celé stohy, protože přednost mají desítky jiných - dobře předjednaných aktivit s jasnou představou o možném řešení. Na místě by bylo se poučit a nikoli osočovat politické konkurenty a zkusit to znovu – úspěšněji.

Mohla bych upozornit na objevování Ameriky naší kolegyně v dalších tématech, kdy jsme přijali účinná opatření dávno před tím, než na ně kolegyně lákala česká media. Ale to není můj styl. Musím se jen ohradit proti dalším krátkozrakým výrokům kolegyně, které vyplývají z její hluboké neznalosti úspěšné práce lidoveckých poslanců. Příkladů je mnoho, zejména na poli ochrany spotřebitelů a českých výrobců. Stačí projít můj web, dočetla by se i o tom, jak si mé práce cenily spotřebitelské organizace, vinaři, textiláci a další. Dozvěděla by se také, že už v roce 2005 jsem navrhla a prosadila do evropské legislativy změny reflektující odlišné obchodní praktiky ve "staré" a "nové" EU a dosáhla tak lepší ochrany našich občanů při nákupech v internetových i kamenných obchodech. Jednání o potravinové legislativě, která nyní začínají platit, začala s mou aktivní účastí a ve spolupráci s českými spotřebiteli i výrobci ještě dřív, než paní Sehnalová přišla do EP. Díky dlouhodobé a koncepční komunikaci uvnitř parlamentu i s odděleními Evropské komise se podařilo prosadit legislativu, která přísně trestá jakékoliv podvody v oblasti potravinářství, ale zavádí i srozumitelnější informace o produktech.

Práce v EP je na dlouhou trať- věřím, že v příštích pěti letech bude ta česká cesta dlážděná nejen líbivými úmysly, ale i profesionálním přístupem - alespoň pokud jde o praktické zájmy spotřebitelů a poctivých výrobců. Jde ovšem i o povahové kvality budoucích poslanců. Vím, že naši kandidáti Pavel Svoboda a Michaela Šojdrová, navíc se zázemím našich zkušených asistentů, tuto kontinuitu profesionální lidovecké práce v EP na sto procent zaručují.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jed na krysy do europarlamentu? napsal(a):

"...odlišné složení totožných potravin stejných značek není v rozporu s normami EU, pokud plně odpovídá požadavkům demokraticky schválených směrnic.."

To je, pánové a dámy věcná náplň lidských práv a rovnosti v EU. Někomu do všeho nalejeme corn syrup (ale opravdu do VŠEHO), jehož význačná vlastnost je vyvolávání NÁVYKU, OBEZITY a CUKROVKY - laskavě si dohledejte - a někomu si to zatím nedovolíme. Ta východní prasata prostě mají jiné chuťové návyky a spasou všechno.

Po zrušení ČSN a praktické likvidaci práce ČOI (při obojím lidovci jako koaliční partner asistovali) je nyní samozřejmě COKOLI během NA DLOUHOU TRAŤ.
Proto musí lidovci sedět v Europarlamentu, aby se ta trať co nejvíce prodloužila.
12. 03. 2014 | 23:53

rosclays napsal(a):

Dobrá práce paní poslankyně, ještě by mě zajímalo, co zbyde např. po panu Ransdorfovi nebo Zahradilovi.
Ale jinak žádný strach....všelidový kandidát pan Radek John s nimi v EP pěkně zamete...:).
12. 03. 2014 | 23:59

xerox napsal(a):

roithová ... nech toho divadla ...

,, .. v dalším období pokračovat v desetileté práci na poli ochrany spotřebitelů a kvality výrobků včetně potravin ,,

tak vy mě chráníte už bratru deset let , kdo by to byl řek ... čím si vysvětlujete že např. náplně tzv. uzenin připomínají , no ať nejsem sprostý , co třeba - vyždímané vložky z vlakových toalet a tzv. pečivo co já vim - guma ve vazelíně ... ? ...

místo těch blábolů se radši modlete k bohu , aby vás u tý nebeský brány nenakopal do těch prolhanejch hlasivek ...
13. 03. 2014 | 00:43

antipolitik napsal(a):

Tenhle blog nechápau. Proč nám tady Roithová píše to, co mají politici v podstatě v pracovní náplni a za co si je platíme? Jak tomu mámrozumět-to nám sděluje, že bude pracovat a plnit si svoje povinnosti? To je vše? Tohle je snad jasný, ne? Nebo to máme jako šťastný, že vůbec něco dělaj?
13. 03. 2014 | 05:05

vasja napsal(a):

Chci vás požádat jako ženu-ojrooligarchu, abyste tady nenarušovala jednotnou protiruskou frontu Socanů, Křesťanů, Kalouskovců a Modrejch zdechlej ptaků a to jen kvůlivá tomu, že chcete ještě víc prachů. To nemáte nikdy dost?
13. 03. 2014 | 05:27

Ládik!!! napsal(a):

Jde o rozdíl mezi přítokem a odtokem peněz do Bruselu a z Bruselu. Proto tam sedí tolik lidí a kecají, aby si svůj "chleba" obhájili. Samozřejmě pracují pro "blaho" svého lidu, dřou nezištně, do úmoru, dávají svůj nadlidský um ve prospěch blbých.
13. 03. 2014 | 06:04

Ládik!!! napsal(a):

Z článku jsem si ovšem odnesl jeden poznatek - že zápaďáci pijí nedrolený čaj. A mi ho musí nejdřív nadrolit. No to je terno! Jenže já hovado si ho drolím sám! Zejména lipový květ a petrklíče, i mátové a malinové listy. Jen borůvkové nemusím drolit. Ti zápaďáci snad mají jinou hubu.
13. 03. 2014 | 06:23

zemedelec napsal(a):

Pro xerox.
Přesně,souhlasím.
Ta jejich práce ohledně kvality potravin,je nejlépe vidět na pultech marketů.
Spíš se za těch 10let kvalita zhoršila než zlepšila.Podle toho by to měli voliči odměnit,kandidáti KDU-ČSL.
13. 03. 2014 | 06:54

gaia napsal(a):

Ládik!!!

však to, co popisujete, taky nejsou čaje, ale bylinné odvary.
Ale mne zas zaujalo, proč musíme jíst horší věci, jsme přeci socky. Akorát nevím, ta nebohá unie , která se tak snaží o prosperitu, kde ta prosperita je?
Evropská unie (EU) je svazek demokratických evropských zemí, které se zavázaly ke společnému úsilí o mír a prosperitu.
13. 03. 2014 | 07:03

gaia napsal(a):

Ládik!!!

a ani ti ten čaj nedrolí, ale prodají jen ten odpad, co smetou z podlahy.
13. 03. 2014 | 07:05

Ládik!!! napsal(a):

Já tomu říkam čaj. "Bylinný odvar" je určitě bruselský termín.
13. 03. 2014 | 07:19

gaia napsal(a):

Ládik!!!

ano, čaj je pouze z čajovníku, jinak je to odvar
13. 03. 2014 | 07:25

libertad napsal(a):

Tak pokud se poslanci bijí za kvalitou potravin na úrovni EU, pak se ani nedivím, že k obsazování Krymu cizí mocností EU jen přihlíží.
Proč má EU rozhodovat o jménech potravin?

S pozdravem

Sidonio Libertad
13. 03. 2014 | 08:00

gaia napsal(a):

konferenciér

pomazánkové máslo stálo 19Kč, pomazánkové už 32
13. 03. 2014 | 08:09

Baba Jaga napsal(a):

Paní Roithová už za nás nebude "bojovat" v EU, ale už jen za některé v 30-členné správní radě VZP, možná i někde jinde.
Nicméně pochválila se tu opravdu hezky - asi se jí chvály odjinud příliš nedostalo. Kdo ví, proč ji už do EU její spolustraníci nenavrhli, když byla tolik úspěšná. Že by se skutečně nedala a nedala přemluvit?
(Já zůstávám stále přesvědčená o tom, že je úplně jedno, kdo nás v EU zastupuje a nejlépe by bylo tuhle instituci řádně zreorganizovat a možná jako takovou i zrušit a domlouvat se na strategii Evropy na úrovni států bez takto početného počtu volených i úředníků. Šlo by to.)
13. 03. 2014 | 08:22

Xaver napsal(a):

Paní autorko, pokud jste opravdu udělala něco pro zlepšení kvality potravin, tak díky vám.
Jste ale lékařka, tak je to vaše povinnost !
13. 03. 2014 | 08:46

Mac napsal(a):

paní DOKTORKO Roithová

nechtěla byste se - konečně - po dlouholetém nic nepřinášejícím povalování u různých politických koryt vrátit k poctivé práci?

Víte - místo jalového tlachání si zase obléknout bílý plášť a věnovat se tomu, na co máte kvalifikaci, kterou vám tento stát zaplatil?

Bylo by to asi přínosnější než vaše plky na blozích a křečovitá snaha znovu to evropské korýtko urvat. Já vím, lékařskou praxi byste po té pauze už nezvládla,takže vám asi nic jiného nezbývá.
Jinak ¨- tu vaši sebechválu beru dost s rezervou, víte, co se o ní říká, že jo?
13. 03. 2014 | 08:57

neo napsal(a):

zemedelec, xerox:

je to velmi jednoduché. Nekupujte to a nebude se to prodávat a nebude se to vyrábět.
Žádná EU, žádný politik, ale spotřebitel. Ten rozhoduje, ten si kupuje. Dokud budou lidé kupovat blafy, tak se blafy budou prodávat a vyrábět.
13. 03. 2014 | 09:00

libové úmysly pavla svobody napsal(a):

Já si teda myslim, že v tom slavném Čapkově výroku nemá bejt "více škodit", ale "furt jen škodit", Plojhar to pak dal zcenzurovat.

Řikáte ve správní radě VZP?
To teda při nás stůj archanděl Michael a svatý Jiří, bojovníci Boží.
A ochraňujte nás od zlého.

Babo, jste-li sama zmatená, nemaťte ostatní.
Samozřejmě záleží na tom jací lidé nás budou v EP reprezentovat.
Pokud se opět spokojíme s osvědčenými lháři nebo s tím, že jsme líní si vybírat, můžeme tady v klidu zatknout Otku a odebrat se k Severnímu móři, kde pro nás Angela má místo.
13. 03. 2014 | 09:14

taffy napsal(a):

Paní Roithová, Vy máte smůlu - Vy děláte, co máte a navíc promyšleně, znale a cílevědome. To se moc necení, lidé zpravidla oceňují "osobnosti", které se "s tím nepářou"
a rusofilní eurofoby, kteří zpravidla nemají dost inteligence a pracovitosti, aby něco
účinně prosadili.
Díky ,
13. 03. 2014 | 09:24

Baba Jaga napsal(a):

to: libové úmysly pavla svobody 9:14
Jó "reprezentují" nás tam ti naši nepočetní EU poslanci, hlasují a jednou za čas asi promluví. No, možná skutečně některý z našich i něco rozumného sám prosadil - já tedy skutečně nic takového nezaznamenala - Vy o něčem konkrétním víte? Ráda se nechám poučit. (EU je pro mě především velký a dobrý "zaměstnavatel".)
Nemyslím třeba prosazení některých "českých" názvů potravin, co se o ně zasadil tuším poslanec Březina, takto bývalý stranický kolega paní Roithové. Na jeho stránách se o pomazánkovém másle hlasuje pořád, jak jsem teď nakoukla.
No, paní Roithová nám asi stejně chtěla hlavně sdělit, že nemáme věřit ČSSD.
13. 03. 2014 | 09:37

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

" Ještě deset let mě nechte pracovat a plaťte mě. Poté vám opět přinesu informace z nichž se dozvíte, že se z obalů potravin nic nedozvíte, pokud tedy při sobě nemáte lupu a s sebou soukromého detektiva. Na druhé straně - pokud byste mě nechali pracovat , tak se jednou určitě věci pohnou možná tak daleko, že všude budou potraviny pouze z Ukrajiny a tak vlastně bude vše tak jendnoduché, že už to jednodušší ani nebude moct být."

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/232759-penize-pro-europoslance-stovky-tisic-ktere-se-daji-zneuzit/

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/MUDr-Zuzana-Roithova-MBA-3351/otazka/Minimalni-mzda-v-EU-10049

http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Jurecka-KDU-CSL-Hospodarska-politika-CR-ode-zdi-ke-zdi-283496
13. 03. 2014 | 09:38

Pavel13 napsal(a):

gaia napsal(a):
"pomazánkové máslo stálo 19Kč, pomazánkové už 32 "

Se divíte? Po tak bombastické reklamní akci?
13. 03. 2014 | 10:13

Petr. napsal(a):

"...naivním napadáním KDU-ČSL, protože hodlá i v dalším období pokračovat v desetileté práci na poli ochrany spotřebitelů a kvality výrobků včetně potravin."

Např: zakřivení banánů, balení koblih, kvóty na cukr, nejen český ten už není ale i na evropský, aby se mohl dovážet dražší odkukoliv (jen se neví do čím kapsy),zákaz foukání balónků a dětských frkaček, aby kamarádíčci stánkaři vlastnící bomby se stačeným plynem nepřišli o kšefty, zákaz českého rumu, českého pomazánkového másla, a na druhé straně zákaz másla v českých hořických trubičkách a jeho povinné nahrazování evropským margarinem, různé kvality pracích prášků pod stejným označením
A o dalších Vašich úspěších víte nejlépe sama paní europoslankyně.
Za takovou práci, já jako daňový poplatník děkuji, ale nechci.
13. 03. 2014 | 10:23

Martin1 napsal(a):

Na jeden vyrobený rohlík 300 úředníků, kteří ho zkoumají před upečením, po upečení, píší o něm předpisy jak se má péct, vozit, balit, jíst a ještě před volbami se hádají, kdo to bude umět dělat lepší. Snad abych jim napověděl, že rohlíky mají na starost pekaři. To nemůže dopadnout dobře.
13. 03. 2014 | 11:02

Al Jouda napsal(a):

Ty potraviny by měly být čistě národní záležitostí a komu se to nelíbí, ať je nekupuje ! Od čeho máme samospasitelný trh?
13. 03. 2014 | 11:43

resl napsal(a):

zdejší mužici by raději do ruské gubernie, tak předvídají pád eu, jen to ňák dlouho trvá. tak v tom pokračují, aniž jim není divné, že západní evropa je pro žití, pro člověka svobodného a v Rusku, mimo zvířat, lidi žít nechtějí. to vše vidí, slyší,ale do říše zla se nikomu z nich nechce, tak aspoň po bolševicku tady hází unii pomyslné klacky pod nohy.
13. 03. 2014 | 13:44

jojo napsal(a):

Paní MUDr.Roithová byla v EU a podílela se v rámci německých křesťanů, kteří mají
rozhodující slovo v tvorbě legislativy, proč nebojovala za kvalitní potraviny, které zajistě
zná z dob platnosti ČSN. Také byla v politice po převratu, proč nezabránila odstranění
ČSN na domácí scéně. Jako lékařka ví, že polojedovaté a jedovaté potraviny mají na
svědomí velké zdravotní problémy, na které musí pojistitel(stát) vynakládat obrovské
finanční prostředky, které pak scházejí dejme tomu na sociální sféru.Jenže paní lékařka jistě ví, že při tvrdé normě podvodní kšeftáři-obchodníci, by nemohli beztrestně se obohacovat na úkor občanů, kteří mají prázdné kapsy a nemohou dojíždět do
Německa za kvalitními potravinami. Ale jako morbidní katolička řeší zločiny na spoluobčanech spovědí. Pak je čistá, jako slovo boží.A nemusí se zpovídat spoluobčanům,
kteří jí dali hlas.
13. 03. 2014 | 14:00

idealistazevsi napsal(a):

Paní Roithová, svým článkem nám vlastně říkáte, že pravidla v EU neplatí pro všechny země stejná a že velké úsilí, a možná i marné, je třeba vynaložit právě na uplatnění rovného přístupu ke všem státům, potažmo lidem. Něco, co by mělo být samozřejmostí, se stává pachtěním. Pokud jsou západní země tak civilizované a na výši, proč jsme se vstupem do EU jednoduše nepřebrali ta báječně fungující "zdravá" pravidla na všechno a na všechny? Proč je nutná jednota v bankovní unii, ale není nutná v podstatnějších oblastech? Kam nás vede EU? Jsme jen její kolonie s marnou vizí, že jednoho dne srovnáme krok a příjmy se západními zeměmi? Bylo nutné připravit Čechy o vše dobré co měly jako země, stát a společnost, aby na jejích troskách mohly korporace vystavět své záměry? Ještě pořád někdo věří, že likvidace fungujících podniků formou privatizace zejména kupónové nebyl záměr a cíl? A pokud věří, může mi říct, jaký je vlastně záměr a cíl? Proč jsme tak slepí, že nevidíme marnost a manipulaci?
13. 03. 2014 | 15:00

hobitzezplzne napsal(a):

Resl : vážený, možná je nejvyšší čas začít trochu rozlišovat a rozšiřovat si obzor. Pokud nesouhlasím se vším, co vymyslí EU, ještě neznamená, že chci, aby se ČR stala ruskou gubernií. To je pohled opravdu hloupého člověka, který nepoužívá internet k obohacování svého rozhledu, ale jen k uvolnění své agrese v diskuzích. Zlo mívá spoustu podob, nejen to ruské, navenek zjevné. Je v každém z nás, jak to mistrně předvádíte. A umí být i pěkně schované v systému, který se zvenku může jevit velmi úspěšným, tvůrčím a svobodným, pokud máme málo informací. Pak nastupuje armáda lidí, která trpělivě, slušně a asertivně upozorňuje na díla skrytého zla a manipulace, která vyvěrají na světlo dírami "slušného" Matrixu.
13. 03. 2014 | 15:15

strejc Josef napsal(a):

Roithová: "Sociální demokraté odstartovali kampaň do Evropského parlamentu naivním napadáním KDU-ČSL, protože hodlá i v dalším období pokračovat v desetileté práci na poli ochrany spotřebitelů a kvality výrobků včetně potravin."

Paní Roithová, není moc taktické, aby hned první věta jakéhokoliv textu byla nepravdivá. Proč nenapíšete popravdě, že vás nekritizují za to, že "hodláte i v dalším období pokračovat v desetileté práci na poli ochrany spotřebitelů a kvality výrobků včetně potravin", nýbrž za to, že to děláte špatně?

Vím, že lidovci jsou mistři ve hře se slovíčky, vyplývá to už ze samé podstaty jejich nazírání světa, ale přece jen, nevadí vám, že tak zbytečně škodíte pověsti vaší strany i své vlastní?
14. 03. 2014 | 18:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy