Psychologie není koučink. Vydá-li se stejnou cestou, podřeže si pod sebou větev
Běžný psycholog si nevydělá o nic víc než učitel nebo zaměstnanec neziskovky. Oproti tomu koučink dnes představuje zlatý důl. Self-promo by se proto mohlo jevit jako snadná cesta k finančnímu zabezpečení. Je ovšem ta správná?
Příliš křehké
Hraniční porucha osobnosti je diagnóza, pro kterou dnešní svět vytváří mocné podhoubí.
Zpátky k moudrosti
Těžké časy jsou součástí života a nikdo z nás jím neprojde, aniž by zažil chvíle smutku, truchlení, zoufalství a beznaděje. Ať už se jedná o traumatickou ztrátu, vážnou nemoc, rodinný konflikt, finanční útlum nebo karanténu, někdy nám život do cesty položí pořádný oříšek, shodí nás ze sedla. Rozlousknout problém a vyšvihnout se zpátky je věc odolnosti. Někdo by také řekl citlivosti k sobě nebo dokonce věc moudrosti.
O autorovi
Psycholog a terapeut. Narodil se v Pardubicích. Na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně vystudoval skoro všechno, co se dalo (psychologii, sociologii, politologii a veřejnou politiku). Během svých studií mimo jiné zavítal na University College London a Deakin University v Melbourne. V současnosti se tématu přírody a duševního zdraví věnuje také v rámci své dizertační práce na VŠE.
Od malička malička měl rád pohyb, a tak mimo přírodu své baterky dobíjí cvičením, během, otužováním a následně saunováním. Občas zajde na hodiny zpěvu, kde se také učí pokoře, protože mu donedávna byla hudba španělskou vesnicí.
Založil projekt Terapie mezi stromy (www.terapiemezistromy.cz), kde propojují přírodu a duševní zdraví. Zároveň působí jako psycholog v Psychiatrické nemocnici Bohnice, kde pracuje s lidmi, kteří mají hraniční poruchu osobnosti. Téma duševního zdraví také komunikuje na sociálních sítích (https://www.facebook.com/terapiemezistromy/, https://www.instagram.com/terapiemezistromy/)