Civilizace pomalé smrti

01. 08. 2010 | 13:27
Přečteno 4923 krát
Zlaté letní dny, čas velkých prázdnin, roční období, kdy se častavil, doba k malátnému odpočinku i kdyby neuhodily vedřiny, vedra tropická, jak říkají ti, kteří v tropech nebyli, a tak mají pocit, že od jistého stupně celsia už se myslet nedá.

A když už teď máme více méně pravicovou vládu antikorupčního záměru, a doufejme, že i konzervativnější a to nejen v záležitostech fiskální střízlivosti (výdajů z našich daní), tak bychom se snad mohli věnovat okurkové sezóně a blaženému přemítání o ničem a nechat ji v poklidu pracovat. Jenomže to by na ministerstvech nesměli sedět aktivisté, kteří nikdy neslyšeli o principu dobře uvážené nečinnosti. To by nás ovšem stát musel přestat nepatřičně zušlechťovat a naši „pravicoví“ politici by museli vědět, co stát dělat má a do čeho strkat nos nemá. Navíc by měli znát i míru státní intervence. Jenže oni to neví, ona se taková státní doktrina nikde neučí, stačí přece, že chtějí jen naše dnes alespoň „nesocialistické“ dobro.

Je možná dobře, že jsou Nečas i Radičová tak trochu premiéry čirou náhodou
(že volby nevyhráli), že tam jsou oba z partajní nouze (což je možná také dobře), ne vždy jsou ti, kteří se proderou nahoru ti praví a oba kdysi vedli ministerstvo sociálních věcí. Snad tedy alespoň z nedostatku peněz přestanou slibovat materiální ochranu a náplast na všechny tragédie, jež si nezodpovědný jedinec, jak se říkávalo za časů kázně, sám způsobí. Symbolicky řečeno má stát tradičně pomáhat sirotkům, vdovám a postiženým (mírnit nezaviněné neštěstí) a nefinancovat zaviněné důsledky špatného chování (bezdomovce, matky samoživitelky, drogově závislé, monstrózně obézní nebo ty kteří nechtějí pracovat a pod.). Nic nemám proti mírně charitativnímu státu – v rámci možností, které nepodvazují hospodářskou prosperitu – a které mají být nikoli právy, ale nouzovou pomocí za přísně určených podmínek.

Konzervativní politici (jsou li tací), by měli dnes konečně především přestat podkuřovat bezuzdnému individualismu a neohraničené svobodě. Vzpomínám, jak jsem jednou po vzoru Karla Čapka, jenž kdysi zlikvidoval anonymy v tisku, naznačil kultivované, laskavé a dobrosrdečné Magdě Vašáryové, že by v blogosféře měla být zavedena cenzura, aby se vulgární urážky, hrubé nactiutrhání a pomlouvání nemohlo skrývat za anonymitou pisatele. Následovala dlouhá óda na radost ze svobody a tolerance. Běda Bratislavě, jestli se stane andělskou primátorkou Bratislavy! Socialisté i všichni dobráci na pravici se totiž nejen mýlí, ale dokonce dělají i stejnou chybu. Místo aby se drželi starých pohanských zásad a stát uvážlivě a opatrně podporoval veřejný pořádek, tradici, ctnosti a tím i společenské příměří, tak jsou posedlí křesťanskou, mystickou láskou, jež státu nepřísluší. Caritas je ctnost individuální, trpělivá, laskavá, odpouštějící a tudíž naprosto nepřiměřená. Dobrý stát je naopak přiměřené násilí, jinak vede k anarchii. Vidíme to na každém kroku. Z evropské unie přicházejí směrnice proti fyzickým trestům doma i ve škole. Škola se stává rejdištěm nezletilých gangů a šikany, přestává fungovat jako učiliště, natož aby vyzařovala étos a učila ctnostem. Jak je vůbec možné, že maturitu dnes složí i ti, kteří by ještě před dvaceti lety neprošli učňákem. Kdo by se dnes odvážil navrhnout, aby byli nezvladatelní žáci posíláni do polepšovny? Autorita školy a rodiny je trvale podemílána. České ministerstvo školství letos vydalo přímo hororovou příručku o sexuální výchově mládeže. Víte, co je to pohlavní styk? Nevinná zábava, kterou může dělat kdokoli, jakkoli a s kýmkoli. Jakoby už ani nesouvisel s početím. Hlavní je ochrana před tajuplnými následky (zřejmě potratem). Bigotní empiricko vědecký přístup čtrnácti věhlasných sexuologů, kteří nevědí, jaká je funkce studu (zvláště u nezletilé mládeže), kam vede promiskuita a smyslnost, jak by měl souviset sex s početím, láskou, věrností a manželstvím. A nový ministr školství? Obává se „bigotních“ rodičů.
Ochranu mládeže před předčasnou sexualitou a výchovu k zdrženlivosti považoval Aristotéles, a s ním i mnohé primitivnější kmeny než byli civilizovaní Řekové, za nezbytný předpoklad své budoucnosti.

Dnešní nevědomí liberálové kultivují civilizaci smrti a říkají tomu věda.

Pro časopis Týždeň
22.07.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ld napsal(a):

Ano, máme natolik konzervativní vládu, kdy její dva členové hodlali posílat své poslanecké platy na charitu. A správně, to ani nevyhráli volby, neboť ten konzervatismus jim zabránil si nastudovat, že na žádné takové peníze neměli nárok.
01. 08. 2010 | 13:48

JenTak napsal(a):

Pane Tomský, sluníčko mé jasné.
Osvětlil jste mi jedině správný pohled na svět. Je to jako chování vlka k vlku (s určitou výjimkou). I vlci se vzorně starají o svá mláďata a, nastojte, i o své slabší jedince.
Že se mýlí socialisté je přece jasné, ale že se mýlí i dobráci na pravici je již rozporuplné. Pravice se přece nikdy nemýlí. Jedině snad ve volbě svého předsedy, presidenta, výše schodku a dalších podružností.
Vy se však určitě nemýlíte. Vaše řeč je úderná a krystalicky čistá. Třeba to, jak jste přirovnal matky samoživitelky, ke drogově závislým nebo k těm co nechtějí pracovat je zjevená pravda, takové "Tomského evangelium" nebo monstrózní pitomost. Každý si může vybrat sám.
01. 08. 2010 | 13:53

Rumcajs napsal(a):

Až na ty matky samoživitelky podepisuju. Takhle to dopadá, když nás samaritánství nic nestojí, neřkuli je dobře placeno.
01. 08. 2010 | 14:12

Werner napsal(a):

Pane Tomský, proč jste vlastně z toho socíku utíkal? To přeci musel být režim pro vás-Bezdomovci socky v lapáku, školství jako malované, žáčci jeden jako druhý(když máš dlouhý vlas, nechoď mezi nás), občas všichni ve svazácké modři no paráda! Nebyla velká kopa maturantů a studentů z rozhodnutí strany, viďte že ne! Cenzura tu taky byla-nic vulgárního anebo protistátního by neprošlo. Je zajímavé že doba prvního sexu se od dob kdy největší erotikou a sexuálním poučením byl Haničinec se Švorcovou v posteli v Ženě za pultem výrazně zvýšil(cca o rok a matka pod 15 je na rozdíl od vašeho mládí vzácností o které referuje i televize). Podivuhodné! Nikdo tehdá nebyl tlustej, všichni lícovali, všichni museli makat a podpory se nevypláceli. To vám byla nádhera. Ještě že jsem to nezažil! Jinak pane Tomský nejste vy náhodou trochu konzervativec s výrazně fašizujícími prvky?
01. 08. 2010 | 14:27

veverka napsal(a):

Ježiš to je blábol.
01. 08. 2010 | 14:30

veverka napsal(a):

werner
"Jinak pane Tomský nejste vy náhodou trochu konzervativec s výrazně fašizujícími prvky?"

Spíš bych řekl že je fašista s trochu konzervativními prvky.Asi jako Rumcajs.
01. 08. 2010 | 14:33

Werner napsal(a):

Jinak cenzura: ne že bych s cenzurou sprostot nesouhlasil, sprosťáci totiž většinou vítězí a vyženou slušné přispěvatele ale také se to nesmí přehánět! Jedním z nejpravdivějších a nejzajímavějších textů zde byl blog pana tuším z nějakého drop inu o ženě která prodávala trávu (pro moralisty: tu pro králíky) aby uživila rodinu a nemusela někde něco kouřit(pro moralisty: viržínka, doutníky a občas nějaké špačky) což cenzor smazal protože mu asi to kouření přišlo nezdravé a nevhodné pro mládež!
vevrka: Já chtěl být taktní!
01. 08. 2010 | 14:45

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Já souhlasim i s těma matkama samoživitelkama. Jsemť starší.
Jen bych doplnil, že stát by některým z nich měl pomoct (měl by to umět a to hodně rasantně) vymlátit z odpovídajících protějšků účinnou spoluzodpovědnost.
01. 08. 2010 | 15:10

franťýk napsal(a):

Rumcajs
je to divné, ale dnes se v názoru na autora shodujeme.
On totiž sociální a socialistický je od sebe vzdáleno hodně daleko a současná politická sebranka má k pravici tak daleko, jako Paroubek k sociálnu.
01. 08. 2010 | 15:11

Al Jouda napsal(a):

Není šprochu, aby v něm nebylo pravdy trochu! Toto přesně platí pro článek pana Tomského.Už jsem tady několikrát psal, že tělesné tresty by hodně pomohly výchově šikanujících adolescentů i převýchově dospělých násilníků - recidivistů.
01. 08. 2010 | 15:12

Pavel Skeptik napsal(a):

Pst, souzi,
asi vám uniklo, že autor kritizoval spíše pravici....
01. 08. 2010 | 15:19

franťýk napsal(a):

Pavel Skeptik
ale to kritizuje něco, co tu není
01. 08. 2010 | 15:35

mb napsal(a):

hororová příručka sexuální výchovy ... Tomský nikdy ve svém životě nehrál ´kompot´ ... a tak závidí dnešním pubescentům :-))

( kde nepanuje pokrytectví v sexuální výchově (ale naopak otevřenost) ... tam se sexem začínají později, mají méně nechtěných těhotenství (případně sebevražd s tím spojených) a pravděpodobně i méně pohlavních nemocí (související s edukovanou nutností pohlavní ochrany)) ...
01. 08. 2010 | 15:39

Taoiseach napsal(a):

Alexander Tomský

Z velké části by se dalo i souhlasit. Je pravda, že MŠMT se se zvláštní oblibou chytne kdajaké pitomosti (např. nápadu na změnu názvu na "Ministerstvo vzdělávání").

Nicméně si jsem víceméně jist, že žádnou příručku, jakou uvádíte, nevydalo, a pokud se nemýlím, schválilo jen její používání nepovinné používání - rozhodnutí je na škole.

A když už z něčeho citujete, měl byste citovat přímo (v uvozovkách) a poněkud delší pasáže než jednu větičku. A pro publikaci na webu byste měl doplnit odkaz(y).
01. 08. 2010 | 16:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 08. 2010 | 16:38

almost glossed™ napsal(a):

Ne, ne, Tomský má pravdu, není nad starou dobrou církevní výchovu:

http://www.granosalis.cz/ar...

http://www.novinky.cz/zahra...

http://www.tyden.cz/rubriky...

http://rkfrakovnik.webnode....

http://tn.nova.cz/zpravy/za...

http://cs.wikipedia.org/wik...

http://www.rozhlas.cz/_zpra...

http://zpravy.idnes.cz/cirk...

http://zpravy.idnes.cz/neme...

http://www.novinky.cz/zahra...

http://www.mediafax.cz/zahr...

Pravý konzervativní přístup k dítěti zajistí, že vše je, jak má být.

Příručky o sexuální výchově jsou dílem ďábla. Sexuální výchova musí být osobní, musí probíhat názornými příklady, musí být prováděná s láskou a porozuměním.

Takový kněží nepotřebuje neosobní a technické příručky. Sám nejlépe ví, jak na dítě působit vlastním příkladem. Vlastní, zralou osobností.

Jen pravou konzervativní výchovou podle křesťanských tradic a zásady "miluj bližního svého" zajistí rozvoj osobnosti k dokonalosti téměř nebeské. Téměř - abychom se nerouhali...

Zakažte příručky! Podporujte výchovu osobním příkladem. Pochvala Tomského vás nemine.
01. 08. 2010 | 16:40

Werner napsal(a):

Já si teda jako myslím že všichni ti co nezapadají do jednoho mustru teda feťáci(alkoholici ne-ty stát podporuje a má z nich daně), tlustí, práce se štítící, houmlesáci, děti co zlobí a vyznávající jiný životní názor než Tomský by měli být vzati do ochranné vazby(hezky německy Schutzhaft) a soustředění(cize koncentrováni) do soustředěních (koncentračních)táborů pod dohled slušných spoluobčanů (zkráceně SS), kteří by je převychovali podle jednoho mustru. Dětem by nemělo být o sexu vůbec nic řečeno a měli by do 28 let nosit neprodyšné pásy cudnosti. Kdo by byl nezodpovědný, socka nebo měl špatné názory to mu by byl v zámku na něm zalomen klíč aby ho už nikdy nemohl sundat. V rámci asexuálizace by mělo být všem nasazeno stejné oblečení(gumáky, montérky na zimu doplněny praktickým a elegantním vaťákem) a spálena necudná díla od Muchy, Hrabala a dalších morálních zhýralců!
01. 08. 2010 | 17:06

Rumcajs napsal(a):

veverka:

Hlodavče, víš ty vůbec co to byl fašismus ?

Se trochu bojím, že ses naučil pár cizích výrazů, něco jako rystukára, tentorije a používáš to, aniž bys tušil, co to znamená.
01. 08. 2010 | 17:47

veverka napsal(a):

Werner

A Rumcajs by mohl v té ochranné vazbě dělat dozorce.
01. 08. 2010 | 18:05

Rumcajs napsal(a):

Werner:
A voni by nejradši souložili na ulici ,mohli ukrást co není přibitý a beztrestně zabíjet ?

Voni jsou fakt hlava!
01. 08. 2010 | 18:38

zajic napsal(a):

To autor:Nevalne. Nezaraditelne.Necitelne.
Neco mezi anarchii a fasismem.
01. 08. 2010 | 18:47

Karel napsal(a):

Wernere, špatně čtete.

Pan Tomský nikomu nezakazuje fetovat, flákat se, bezuzdně souložit, přežírat se apod., takže vaše srovnávání s fašismem a komunismem je úplně mimo mísu.
Pan Tomský pouze říká: klidně si to dělejte, ale za svý. Necítím žádnou povinnost vám financovat důsledky tohoto počínání. A v tom jsem s ním zajedno.
01. 08. 2010 | 18:55

mb napsal(a):

2karel ... nezažil jsem nikoho ( z chlapů ) kdo bezuzdně nesouložil za svý ....
01. 08. 2010 | 19:12

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nevědomý liberalismus jakýsi.. Kam na ty prče chodíte ? Tu je to imrvére skoro furt...
Dám jednu dávnú z kopanic...

KLASIKA

Přinesla cérka
novinu
že by snad stačila na celú
dědinu

Jistě bys
stačila
mamka jí
pravila
kdyby ta žárlivost
dokola
nebyla....

Veselé krizování bude líp...
http://i.zpravy.cz/pes/09/0...
01. 08. 2010 | 19:13

Werner napsal(a):

Kdepak voni rumcajs na to přišli? Kde voni tohle číst? Uměli voni vůbec číst? Vo vaší hlavě radši nemluvím, voni genius! Btw co je fašismus nebo totalitarismus? Když vám nějaký přihlouplí dědek umaštěný od jelit s pleškou a hnědýma vychlastanýma očima, káže že máte být ztepilý árijec, nekuřák, nepiják, hubený, blond a běda jak by jste si trochu chtěli žít podle sebe. Stará bába co o věneček přišla neznámo kde a neznámo s kým a každý týden má nového frajtra z mokré čtvrti, káže děvčatům jak se mají chovat cudně. Nebo farář co osahává v sakristii děti a pak káže o sexuální střídmosti a brojí proti sexuální výchově!A každý kdo nežije podle jejich hodnot a kdo nevypadá tak jak by podle nich vypadat měl pěkně zavžít a pševychovat! Ordnung ist ordnung! Co na tom že ten bezďák v životě nic nešlohnul a živí se žebrotou a vyhrabávaním popelnic, že ten feťák si na tu mařenu vydělá a ten co jede na koksu vydělá asi tak 1000x víc(těch by se samozřejmě Tomského izolace netýkala, přeci nebude zavírat kamarádům děti) nebo takový háre krišnové a tlustí že si žijí podle sebe! Všechno je to póvl co pobuřuje "slušné spoluobčany" a je třeba s nimi zamést a zavřít aby nepobuřovali! Za pár let někomu dojde na co živit ty mrzáky a postižené-co jim takhle to tápání vezdejší zkrátit? Kolik nás jenom stojí! Kdepak hošánci i přes ty vaše plky o demokracii jste obyčejní fašouni co by tak strašně rádi zase čuměli lidem do domovů aby věděli jestli se tam neděje něco protistátního a nemorálního a na konzervativce si jenom tak hrajete(samozřejmě fašismus je jen jeho extrémní formou).. Zavírat by se mělo jen za skutečné zločiny(pokud by tomu tak bylo půlka dnešní smetánky bručí) a ne za životní stal a názory! Takže voni fašoun rumcajs se můžou jít leda tak bodnout!
01. 08. 2010 | 19:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Habacht Werner, einstellen, už jste fertig ?
No esli ne, tak možná nějakou hračku by to na noc chtělo...
Veselé krizování, bude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/...
01. 08. 2010 | 19:36

Werner napsal(a):

Karel: Marně tápu nad tím jak Tomský dotuje bezdomovce...vyhazuje snad kvůli nim schválně do koše konzervy? Jak dotuje tlusté? Nosí jim snad špíček nebo platí liposukci? Jak feťáky?
Vím jak to řeší dnešní stát ale nevím jak by to řešil Tomský(až na bezďáky-minule přiznal že by je zavíral a moc se mu líbila myšlenka pražského tábora). Zavřít, převychovat? Zastřelit? Nevím pořád mi přijde inteligentnější feťákům vyměnit jehly než je nechat povalovat po okolí a půjčovat si je v kroužku, bezďákům dát v zimě čaj a trochu tepla, tlustý nechat tlustýma stejně do padesáti umřou a ušetří státu miliony na důchodech, matkám bez otců pomoci protože je to furt 100x lepší než ústav a lidem bez práce vyplácet podporu(samozřejmě že s podmínkami). A víte proč, pane Karle? A) nevím jestli takhle nemůžu skončit sám(dokonce i v tom těhotenství si už dnes nejsem jist))))B)kolik asi tak bude stát potlačování těchto patologických jevů? Myslím že víc než současný systém.
01. 08. 2010 | 19:39

Holubář napsal(a):

Pane Tomský,
nic si za to neukoupíte, ale ode mne máte dnes jedničku. Podtrženou a s hvězdičkou. Jakou nosí ze školy moji vnuci.
01. 08. 2010 | 19:56

SuP napsal(a):

Wernere -
Už chvíli jedeš po blbý koleji. Jestli k tomu tady chceš něco podotknout, musíš zacouvat zpátky až za ten blbě přehozenej veksl, srovnat si směr a začít znova. Jinak nás nerozteskníš.
01. 08. 2010 | 19:57

sad. napsal(a):

Werner má docela pravdu:
1) Je to otázka způsobu. Některý věci prostě nejdou, jinak pošlete lidi rovnou do pekla. Proč a kvůli čemu. Kvůli svýmu nejčistšímu svědomí, že všechno bylo provedeno řádně jak mělo?
2) Je to otázka celýho systému. Pak se to může časem stát obecně prosazovanou praxí. Jiným názorem to začíná, a pak nikdo neví, jak to má skončit. Vlastně ještě předtím nikdo nic neví. Hurá...
Dost mi tu ta druhá strana zdi chyběla.
01. 08. 2010 | 20:08

sad. napsal(a):

totiž: "Hurá..."
01. 08. 2010 | 20:11

Vico napsal(a):

Pro Tomského, kterému se zalíbila myšlenka koncentračního tábora pro bezdomovce, bude každá pravicová vláda pouze "pravicová" a pravicoví politici pouze "pravicoví" a jejich opatření jen zdánlivě "nesocialistické".

Podle Tomského je daný stav pouze v uvozovkách. Je vlastně nadále socialistický, protože pořád se nějakým způsobem podporují "ludry", co si nechaly udělat děcko, obézní lidi, kteří urážejí Tomského jemnocit pro krásno, bezdomovce, kteří by měli být soustředěni do nějakých sběrných táborů, nezaměstnané/jakápak podpora, ať zdechnou/.

Tomský zajat ve svém konzervatismu/který je mi jinak celkem sympatický/ nám tu celý nějak "zakvasil". Zdá se, že má něco s ramenním kloubem/možná z vedra/a proto s pravou rukou vzpaženou možná v nechtěném pozdravu anonymním masám sní o poměrech bez uvozovek.

Zatím i po vítězství 118 ty uvozovky musí používat. Chválabohu/ jak by řekl konzervativec/.
01. 08. 2010 | 20:23

SuP napsal(a):

Vico -
ale tohle se Ti OPRAVDU povedlo dost málo .....
01. 08. 2010 | 20:59

Vico napsal(a):

SuP : Jakýkoliv můj pokus obhájit současnou vládní koalici se mi daří DOST MÁLO.

Z pohledu Tomského jsem ale celkem rád , že Nečas a spol jsou pravicoví jen v těch uvozovkách.
01. 08. 2010 | 21:06

Jája a Pája napsal(a):

"Víte, co je to pohlavní styk? Nevinná zábava, kterou může dělat kdokoli, jakkoli a s kýmkoli. Jakoby už ani nesouvisel s početím." -- Nemůžem za to, že kristusáci přiřazují sexu relaci ekvivalence s početím. Pro mne a moji partnerku je sex úžasná zábava, to je fakt. Provozujeme ji kdykoli a jakkoli. S kýmkoli ovšem ne, jen vzájemně, plus nějaká ta příležitostná masturbace. Sex je super věc, protože naše tělo je super věc. Nechtěli bychom "počínat" v misionářské pozici třikrát ráno a třikrát večer, to raději necháme konzervám. Ať žije fantazie :-))
01. 08. 2010 | 21:28

yara ze země krys napsal(a):

Pane Tomský, dobrý!
01. 08. 2010 | 21:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Pánové,

mám ten dojem,že tady zase začne vládnout pořádek,až si pan Stejskal zase zavede IP adresy.

Jinak tady budou pořád perlit Wernerové a Hnojaři.

Nashledanou v lepších časech!

Ivan.
01. 08. 2010 | 21:57

Ivan Hochmann napsal(a):

A krom toho Vico,

je klasickým příkladem socanské blábologie.
Ještěže nepřidal k té "stoosmnáctce" Vlkovu FAMIGLII.

No to opravdu tedy nemusím .
Tady končím.

Ivan.
01. 08. 2010 | 22:03

Werner napsal(a):

Pane Hochmanne, a to jako bude znamenat co že si pan Stejskal zavede adresy? Myslíte že se i pak budu bát vyjádřit svůj názor! Ne, nebudu! Ano, možná jsem se tu trochu nechal unést ale zvykněte si že jste na diskusi a ne na přikyvování-tam je pořádek, diskuse s více názory je s odpuštěním bordel! Pokud tu někdo prezentuje takovéhle názory jako pan Tomský musí s tím hold počítat!
01. 08. 2010 | 22:48

jogín napsal(a):

Ono zdaleka nejde jen o sex, tentokrát se zastánce humanitního ostřelování raketomety přece jen trefil, snad náhodou. Každá spořádaná společnost je nesnášenlivá, pronásleduje ty, co ji spořádanost ničí. Takže to neznamená postih teploušů, ale zlodějů malých i velkých a taky násilníků, podvodníků a pedofilů. Naše zákony tvrdí, že malá zlodějna zlodějna není, i když ji někdo dělá na běžícím pásu. Podvodníkovi úmysl nikdo nedokáže, prtože mu do hlavy nikdo nevidí a soudy se spokojí s každou nesmyslnou výmluvou, přezentovanou drahým advokátem. Bylo by na čase začít požadovat odpovědnost včetně podnikatelů, co po krachu zakládají novou společnost a ministrů financí, kteří po rekordní sekeře propagují šetření.
01. 08. 2010 | 22:57

Dingo napsal(a):

Tomský zase blekotá z hladu, ach jo:(
01. 08. 2010 | 23:12

Werner napsal(a):

Hledám hledám pane jogín a nějak nenacházím kde Tomský píše o té zodpovědnosti podnikatelů a ministrů... U něj to má zase vyžrat ta "lůza".
01. 08. 2010 | 23:29

Krysta napsal(a):

Fascinující, jak prázdné. Hovoří-li pan Tomský o věcech, o kterých nic neví, např. o fungování školství, pomůže si floskulí či primitivní paušalizací. "Škola se stává rejdištěm nezletilých gangů a šikany, přestává fungovat jako učiliště, natož aby vyzařovala étos a učila ctnostem. Jak je vůbec možné, že maturitu dnes složí i ti, kteří by ještě před dvaceti lety neprošli učňákem. Kdo by se dnes odvážil navrhnout, aby byli nezvladatelní žáci posíláni do polepšovny?" První souvětí citovaného úseku je pouze ničím nepodepřený dojem, a to ještě stokrát zprostředkovaný mediálním obrazem školství. Druhá věta je otázkou, jejíž odpověď nikterak nesouvisí s tím, co psal výše (i níže). A poslední souvětí je naprostý blábol. Školy zcela běžně pracují s problémovými žáky a spolupracují se specializovanými zařízeními, ať pedagogicko-psychologickými poradnami, diagnostickými ústavy apod. Školy též iniciují nařízení ústavní či ochranné výchovy a vzhledem k obsazenosti těchto zařízení je zřejmé, že systém v tomto směru pracuje (bohužel, neboť problémové děti jsou většinou obětmi svých rodičů) docela dobře. Vše samozřejmě nějakou dobu trvá - jde ovšem o život dítěte, byť jakéhokoli.
Text pana Tomského je tudíž zcela nerelevantním ideologickým výpotkem.
Leč pohybujeme se na blogu, kam může kdokoli vypotit, co chce. Takže je moje chyba, že jsem to čet.
01. 08. 2010 | 23:35

Béda napsal(a):

Blábol takypolitologa - asi z vedra.

- současná vláda je antikorupční doposud pouze svými slovními proklamacemi. Ve skutečnosti pod vedením mistra nevypověditelných smluv a finanční rozmařilosti Kalouska postupně osekává sociální stát a připravuje další akce typu ekotendr, "vyrovnání" s církvemi, drahé nákupy vojenských hraček, podporu amerických válek a pod..

Tomský na jednu stranu kritizuje malou pravicovost vlády, na druhou velebí málo pravicového Nečase a Radičovou. Ve výčtu těch, kterým se nemá pomáhat uvést banky a bankéře, které se dostaly do potíží vlastní vinou,
tuneláři a podvodníky podvedené oběti - taky vlastní vinou protože sedly darebákům na medové obluzování a pod..

Tomský na sluníčku malinko zhnědnul - asi proto ten postesk a přání informační cenzury. M.Vášáryová je zajisté osoba kultivovaná, dobrosrdečná a laskavá, na političku ovšem naivní a s prominutím prostoduchá - viz její naštěstí nepočetná duševní veledíla zde na blogu.

Berlička školství Tomskému slouží jako argument pro zavedení režimu "přiměřeně"
tvrdé ruky.
02. 08. 2010 | 05:34

jeremiad Substantival napsal(a):

Pane Tomský, je to dobré. Souhlasím s článkem a divím se některým komentářům. Maturitu dnes neudělá jen ten, kdo se bojí. A samoživitelky jsou samoživitelky z ekonomických důvodů - dostanou víc.
Nestarat se o odpadlíky vypadá krutě. Jen vypadá. Pokud si neklademe otázku přežití. Máme se opravdu tak dobře? A mohou svazáci poručit větru a dešti?
02. 08. 2010 | 06:21

Béda napsal(a):

jeremiad substantival,

toto je cesta, kterou pod vedením ultrakonzervativního bratra Kalouska půjdeme.

"Americký sen skončil a nikdo neví, jak to napravit
Vládnou obavy, že se Spojené státy stanou chudou, destabilizovanou extremistickou zemí"
http://www.blisty.cz/2010/8...

Akorát ČR není suprvelmocí, nemá možnost tisknout světovou měnu a nemá a nemůže mít armádu řádu USA.
02. 08. 2010 | 06:43

jeremiad Substantival napsal(a):

Kdesi hluboko mívám jiné a slabošské myšlenky na rovnoprávnost. Viděl jsem Paroubka plakat a to mi stačí. Netřeba se zabývat slabými, protože si to nepřipouštějí a připomínka jejich slabosti je rozžhavuje do modra (to je nejteplejší plamen, ne barva strany). Volby nejsou zmanipulované, ukazují bohužel stav smrtícího průměru.
02. 08. 2010 | 07:01

Béda napsal(a):

jeremiad substantival,

uvidíme, až proběhnou komunální volby, vládní koalice přestane dělat své obluzující tanečky a přejde rovnou k jádru své politiky.

Pak zajisté mnozí (i jejich voličové) prozřou a dají to najevo. A možná nakonec dojde i na zbožná přání Tomského po silné ruce a informační cenzuře.
02. 08. 2010 | 07:06

Rumcajs napsal(a):

Werner:

My s lidma jako seš ty počítáme. Neboj!

Stavíme Vám baráčky s mřížema.
02. 08. 2010 | 07:10

trafopajka napsal(a):

Tomsky, Tomsky,

vsichni bezdomovci si za svoje bezdomovectvi samozrejme muzou sami....

Prostoto Bozi!
02. 08. 2010 | 07:56

Ládik napsal(a):

Bédovi pro potěchu:

"... z Beskyd jsem, hoře a poroby syn,
robím v tvých hutích a robím v tvém dole,
žluč vře mi žilou, a robím ti přece,
chytám tvá drva na zpěněné řece,
černý jsem, chud jsem, pot přes čelo letí,
nepláčou kvůli mně v Beskydách děti,
netiskl vdov jsem a nebral jim země,
zato jsem žebrákem, velmožem dnes ty, -
přijel jsi na hory? Vari ode mne,
frygickou čapku mám, uhni mi z cesty!"
02. 08. 2010 | 08:03

gaia napsal(a):

nevím co má pan Tomský proti samoživitelkám?To jen aby dával pozor aby nenatáhl brka a z jeho ženy se též nestala samoživitelka.Pochybuji že by uvědoměle odmítla sirotčí a vdovský důchod.

A tělesné tresty ve školách může obhajovat nebo dokonce vyzývat jen blázen. Já bych své děti nikdy nedala do školy kde by je tloukli!!!Nebo tloukli jejich kamarády!!!

Tělesné tresty jsou projevem pedagogické neschopnosti.Ruka která hladí nemůže současně bít.
Psa též nic nenaučíte bitím takový pes bude jen zlý.
článek se mně nelíbí z těch co tu dnes jsou nejhorší dle mého.
02. 08. 2010 | 08:04

Vico napsal(a):

Koukám, že Ládik je jednou z prvních obětí vlády rozpočtové kázně.
02. 08. 2010 | 08:15

gaia napsal(a):

kam se na Ládika hrabe Bezruč
a to v Beskydech budou brzy hnědouhelné doly též magnát Gero o to bojuje.
Uvidíme kdy mu to spolubojovníci Bízkové schválí.
02. 08. 2010 | 08:28

Karel napsal(a):

Sad., Werner, Vico:

Zapomínáte na jednu věc: podpora bezdomovců, narkomanů, svobodných matek, léčby obézních atd... může fungovat jen do té doby, dokud bude ve společnosti existovat podstatná většina těch pracujících, nefetujících, zdravých a bydlících, díky jejichž práci a úsilí je možné podporovat ty ostatní. Někdo jako stát totiž neexistuje - mluvme tedy ve správných pojmech: není to stát, ale jsou to konkrétní lidi, kteří péči o narkomany, bezdomovcy, morbidně obézní, svobodné matky atd ... musí tvrdě odpracovat.
Jsem přesvědčen, že pan Tomský sleduje jediné: podporu lidí k zodpovědnému přístupu k vlastnímu životu, k zodpovědnosti ve svém rozhodování a domýšlení důsledků toho, co každý z nás dělá. Pokud pohrdáte vizí společnosti složené ze zodpovědných pracujících lidí žijících spořádaným rodinným životem a vidíte za tím touhu po fašimu a komunismu, zkuste si představit život ve společnosti složené většinově z feťáků, bezdomovců, zvlčilých dětí bez rodin a tlouštíků neschopných pracovat, zato vyžadujících umělé klouby, bypassy a léčbu diabetu.
Svobodné matky jsou kapitola sama pro sebe: těch zhrzených a opuštěných, tudíž politováníhodných, je mezi nimi minimum. Současná móda dětí rozených mimo manželství je výrazně podporována možností podojit nás všechny na sociálních dávkách, i když otec je znám, žije, pracuje a dokonce s nimi bydlí, přesto ho matka třeba ani nenapíše do rodného listu, protože ono z toho může něco kápnout, stát je přece povinen se postarat. Opravdu máte dojem, že nemáme právo klást otázky a je naší povinností jen zavřít oči a platit, platit, a platit, jinak budeme označeni za nehumánní fašisty?
Nesnažte se mi neférově podsouvat, že volám po řešení typu likvidace nepohodlných lidí v koncentrácích apod., ale trvám na tom, že pro společnost je nezbytné, aby si ti, kdo si vlastní blbostí a nezodpovědností přivodí stav závislý na pomoci ostatních, uvědomovali, že pomoc opravdu není samozřejmost a není to zadarmo. A jsem ochoten maximálně podporovat prevenci sociálně patologických jevů a výchovu lidí k zodpovědnosti za svůj život.
02. 08. 2010 | 08:41

Vico napsal(a):

Karel : Vzdělaný člověk, například Tomský, nikdy nebude explicitně volat po "ošklivých" věcech ošklivými argumenty. To nedělal nikdo./Například směřování k válce se dělo "bojem za mír"./

-Odpovědnost k vlastnímu životu- je sémanticky velmi akceptovatelné sdělení. Když se to však vezme, tak i sdělení, -že lidská práce osvobozuje-, je akceptovatelné.

Na druhé straně levným rumem a močí páchnoucí bezdomovec, tlusťoch, jemuž obrovská kožní řasa zcela zakrývá pohlaví,husa, která se nechala "zbouchnout" od kriminálníka, zparchantělý maturant, který nerespektuje učitelský sbor, kuřák,který se dožaduje bezplatného rentgenu plic - ti všichni u slušného člověka naopak vyvolávají hnus.

Tomský ,oprávněně pobouřen, volá po rákosce. Jestli budete mít čas, běžte se podívat na muzikál Spring awakening. Tomský by tam mohl hrát toho učitele
02. 08. 2010 | 09:02

argun napsal(a):

Vico
na cokoli věcného a k tématu už jste definitivně rezignoval?
02. 08. 2010 | 10:04

kozoroh napsal(a):

Karel 02.08.2010 08:41:26
Nemohu, než bezvýhradně souhlasit. Nakonec, jako i s blogem samotným. Tomský to napsal dobře.

Stejně tak se nemohu ubránit dojmu, že intelektuálové typu vico, werner a pod. by potřebovali prožít alespoň týdenní zkušenost s těmi, jejiž ochránci se cítí být povoláni. Myslím, že právě oni jsou totiž těmi eskymáky, jež radí beduínům.
02. 08. 2010 | 10:19

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Tak to je přesné.

Spravit jim baráček hne vedle Vica a máme dalšího pravičáka.
02. 08. 2010 | 10:21

Alex napsal(a):

Minule jste "zaútočil" z pozic liberálního státu, dnes z pozice konzervatismu. Vidím malinký ústup z pozic, snad aby se neřeklo. Ovšem i v pozici konzervativce bych si dával pozor, aby ten konzervatismus nebyl zjednodušen na pouhý návrat do dob dávno minulých. On ten svět se přece jen hnul. Dle mého pořád táž zásadní chyba v uvažování. Všichni holt stejní nejsou a předělávání lidí z pozice trestajícího nikam nikdy nevedlo.
02. 08. 2010 | 10:21

kozoroh napsal(a):

Rumcajs.
Oni se ze svého baráčku nepřestěhují. Oni potřebují svoje vrata, zpoza kterých budou házet šutry na kolemjdoucí. Jsou socialisté až do morku kostí, ale ne těch svých. Tlamy plné lásky ke kapsám bližních. Jich se to ale netýká, jsou to profesionální dobrodějové s neodbytným pocitem, že nadaci jménem stát šéfují. A že jsou majiteli třesoucího se oslíčka.
02. 08. 2010 | 10:36

prirodovedec napsal(a):

kozoroh, Rumcajs: Ja spravne, ze tak casto citite potrebu se prihlasit k tomu, co je dle Vaseho vyznani viry. :) Parkrat jsem sel kolem a rikal si, co na tom textu werner a vico vidi, ze reaguji? Zkratka typicky autor a z Praglu.

Osobne si myslim, ze zavedeni jeho typu cenzury v diskusni sfere jeho argumenty bezesporu na podporu potrebuji. :)

Jak je mozne, ze blogy pisi a do diskusi prispivaji ti, kteri neumi navazat jinak nez vykriky par argumentu? Nemeli by byt take omezeni kvuli zabezpeceni konzervativniho rozvoje zdraveho rozumu? Podle mne blaboly ohrozuji nasi spolecnost jako autorovy gangy radici skolami, maturanti, kteri neumi blabolit ani jako on. Autorita rozumu je neschopnosti argumentace trvale podemilana a je treba ji podeprit. Lide prokazatelne neschopni argumentace by meli byt konzervativne osetreni. :)
02. 08. 2010 | 11:28

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs, kozoroh: Urazi mne v 21. stoleti blabolive vstupy plne hesel bez argumentace, jejich povoleny pristup do diskusi je prilis liberalni, prilis nekonzervativni. Tito diskutujici by se meli predevsim nejprve postarat o sebe, prokazovat, ze umi argumentovat, a pak teprve byt vpusteni. Ano, ano, autor ma pravdu. :)

Pojdme tedy popremyslet ne o obsahu, ale zeptejme se - kde je vice argumentace (byt treba scestne) bystrici rozum? U wernera, vica, kozoroha nebo snad rumcajse? :)

Je to pouze aplikace autorovych pravidel na slusne lidi. :) Pouze posunutych.
02. 08. 2010 | 11:32

Rumcajs napsal(a):

kozoroh:

Tohle můžu taky odkejvat.

Jako prirodovedec vědí přesně,kdo by měl brát víc, kdo míň, akorát k tomu potřebujou pitomce jak sme my, abychom jim na ty jejich představy vydělávali.

Sami, svobodnému trhu namají co nabídnou. Proto strašně touží po přerozdělování nejlépe 100 % HDP, a když všechno spasou, jdou jinam. trochu se rozkoukaj a začnou s tou svou písničkou nanovo.
02. 08. 2010 | 11:33

SuP napsal(a):

argun -
Vico to posral hned prvním příspěvkem a byv napomenut, snaží se z toho vylhat. Je to lidské, i když bude tvrdit, že tomu tak není.
02. 08. 2010 | 11:34

Kritik napsal(a):

"Dnešní nevědomí liberálové kultivují civilizaci smrti a říkají tomu věda."

Nádherné a vystižné. Stálo by za to zdůraznit "nevědomí" za "hodně nevědomí", "mimořádně nevědomí".

Avšak autorův výrok "Socialisté i všichni dobráci na pravici ... jsou posedlí křesťanskou, mystickou láskou, jež státu nepřísluší."
je nepochopitelný, a ať člověk přemýšlí, jak chce, nezjistí, kde k němu autor mohl přijít. Řekl bych, že jsou naopak posedlí chamtivostí, kterou skrývají za hlavičku rádoby dobrých skutků.
02. 08. 2010 | 11:36

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Ty hochu nejsi stále schopen pochopit jednu věc a to, že ty chceš, abych se já staral o tebe a tvoje kamarády. Tomský nechce nic zakazovat. On jenom chce, aby ses na nás pořád tak nevěšel.

Dyk to musí být pod Tvoji důstojnost. Nebo ne ?
02. 08. 2010 | 11:39

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Nebudte egocentricky. Nejde o prerozdelovani - viz Taleb, zopakujeme si. Jde jen o kompenzaci pro mene stastne z nahodne casti Vaseho uspechu. :)

Je to podobne, jako kdyz Vy napojeni na stavare sosate byt pres prostredniky z penez vsech obcanu a ohanite se trhem. :)

Vas potreba neni, jak jsem psal po Vasem nezvladnuti pripadnych beznych zapadnich podminek podnikani, ktere v CR zatim nejsou (viz Vase rovna dan) ale jednou budou, zkratka prohrajete na trhu a nekdo jiny s bagry Vas nahradi, pokud budou bagry potreba a nezajisti je levneji cinska ci ukrajinska firma ve volne soutezi trznich sil.

Vy se preskolite a muzete ucit treba na strojarskem ucnaku MB, jste prece flexibilni a v kolech se vyznate. :)

Berte to tak, ze socky jsou presvedcene, ze Vase klaka tzv. zkreslila trh a ted je potreba narovnat spravedliveji pravidla, abyste neprenaseli naklady na ostatni (doprava bagru jiste nici silnice nasobne vice nez lehka chuze vyhuble samozivitelky :) ), vyfukove plyny a exhalace nici zdravi tam, kde pusobite, atd. Zamestnavani ridici a delnici trpi chorobami z povolani, ktere nedostatecne kompenzujete, skolam jste nezaplatil za vzdelani svych podrizenych - predstavte si, ze byste mel zaplatit naklady od kolebky (nejen Manky) tech, ze kterych tezite, atd. Zkratka jste typicky hlasatel privatizace profitu a socializace ztrat a to se jiste casem podari narovnat. Pokud byste byl vice zatizen svymi naklady a neprenasel je skryte na druhe, byl byste mene akcni, mene byste svoji cinnosti destruoval prostredi, mezilidske vztahy na aktualne a spolecnost by jiste ziskala. Uvazte to :) :) :)
02. 08. 2010 | 11:43

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: To MSMT porno zakazat nechce? A nic nikomu prikazat?

Ja si myslim, ze on je konzervativni ochrance pravych hodnot. A ja jsem konzervativni ochrance prave racionality.

Ber to tak, ze v mych ocich jsi argumentacni levoun (vetsinou az na ta kola) na rozdil od praveho vica a wernera. :) Pokud se Tve texty dosadi do schemat logicke analyzy textu, obcas byvaji takove racionalne bezdomovecke. :)
02. 08. 2010 | 11:47

Vico napsal(a):

Přírodovědec : přesně tak.Na každou skupinu by mohla přijít řada.I blábolit by se mělo občansky odpovědně:-)

Rumcajs : Loupežníku, chytl jsi se do vlastního oka. Z obyvatele Matiční se především stane člen rytířského řádu sv. Čochtana anebo alespoň Vandase. Věčnou otázku, zda jsou Vandasovci pravičáci nebo levičáci, jsi vyřešil k mé spokojenosti.

Kozoroh cituji vás : "Tlama plná lásky". Další básník na obzoru :-)

Ústa mohou být plná lásky anebo plná Tomského odpovědnosti.

Tož plaťme jen těm, co jsou odpovědni. Jak k tomu my odpovědní přijdeme, když musíme platit miliony za pomlácené neodpovědné motorkáře. Máte kornatění tepen? Nejedl jste náhodou moc bůčku? Jinej "konzervativec",zase lezl po horách. Rád tu o tom i tady zavzpomíná. Proč bych měl platit za neodpovědné horolezce? Proč "lezou na skálu, co je hodně špičatá?" Takže, když umí padat, musí se naučit i svépomocně vstávat.

Jestli se vám zachtělo Tomského rákosky, máte ji mít.
02. 08. 2010 | 11:50

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Ty si fakticky Mišuge. A kdo myslíš, že do toho SR ty peníze cpe ?
Ty snad ?
02. 08. 2010 | 11:56

jozka napsal(a):

Vico:

jenze rakoska je vzdycky "na ty druhy". Stejne jako je Tomsky proti slozitosti dani a jedina danova uleva, ktera je pripustna je ta pro nej, protoze bez ni by se zboril svet.
02. 08. 2010 | 12:05

prirodovedec napsal(a):

Rumcajs: Obcane CR.

Jak to souvisi s napsanym?
02. 08. 2010 | 12:10

kozoroh napsal(a):

prirodovedec.
Už jsem zde vyjádřil svůj souhlas s autorem. Proč? Třeba proto, že napsal něco, co mám rovněž odpozorováno. Možná to napsal zkratkovitě, ale blog přece zkratka je! A reakce Wernera, či vica je neadekvátní. Tomský přece neříká, že VŠICHNI ti, jež vyjmenoval jsou v té jeho škatulce. Snad měl napsat, že většina. Ale to je ta zkratka! A jestliže si Werner ohřeje svoji polívku fašizmu, pak co dodat?
Mají všichni psát pc? Proč? Chceme tady jiný, tedy názorový, koncentrák, po kterém ti dva volají, byť v jiném gardu? To už tady bylo 40 let a zdá se, že nostalgie za minulostí ty dva ještě neopustila.

Vaše právo je považovat moje názory za bláboly. Stejné právo mám já. Stejně tak mám právo se vyjádřit argumentačně "chudě" zvláště tehdy, nemám-li chuť na nějaké hlubokomyslné a dlouhé analýzy. Nedělám si iluze, že bych nositele opačného názoru přesvědčil. On zde se svým názorem přichází (rovněž já) a pochybuji, že zde je proto, že má pochybnosti a hledá někoho, kdo mu je povrdí, či nedejbože vyvrátí.

P.S.: Jsem z duše rád, že zde může psát téměř kdokoliv, byť s ním třeba nesouhlasím. Važme si té vymoženosti, nemusela vůbec nastat.
02. 08. 2010 | 12:20

Vico napsal(a):

jozka : Pro zapomnětlivé zde odkaz na páně Tomského škemrání o zachování daňové výjimky http://blog.aktualne.centru...

O myšlence sběrných táborů píše autor zde http://blog.aktualne.centru...
02. 08. 2010 | 12:21

SuP napsal(a):

Runcajs -
Nejvíc peněz do SR ČR cpou občané ČR placení ze SR.
Jednak tím, že si dokážou zařídil plat, potřebný na "důstojnou a přiměřenou životní úroveň", jednak tím, že ho posléze všechen utratí.
02. 08. 2010 | 12:23

schlimbach napsal(a):

prirodovedec

obávám se pane, že chtít po Rumcajsovi komplexní myšlení je z vaší strany velmi neetické :)
02. 08. 2010 | 13:21

honza napsal(a):

klidek. on se těm dnešním dvacátníkům pak ani ve třiceti nepostaví. a namachrovaný kecy na který si ihned vzpomenou se pro ně stanou noční můrou a studem :D :D jen tak dál mladíci.choďte dál na dýzi. zakládejte gangy aby ste si připadali hustý a in. stejně to je neudržitelný trend který nikam nevede. a vytváří určitou závislost na druhých osobách a tím nejste sami sebou a tím ste v pr....
02. 08. 2010 | 13:22

Carlos V. napsal(a):

prirodovedec : kde mate doktora ? dnesni alter ego je k nepoznani - misto prehrsle vice mene moudrych, obcas vtipnych, byt casto chybnych - a velmi dlouhych pripevku takove kratke steky ?

Navic, obsahem i formou tak na urovni odevsivsiho marrymana...

Snazte se, az se doktor vrati (je na ostrove ?), posle Vas krotit jezdce na vlcich.
02. 08. 2010 | 14:49

prirodovedec napsal(a):

Carlos V.: Vas doktor je ted pryc. Ale nekteri od neho tu jeste jsou a pomahaji. Asi nekde objima stromy. :) A nas moudry ten klasicky prirodovedec take nekam vyrazil, asi za slony nebo tuleni (cestuje rad) a rekl, ze my mladi si tu muzeme hrat. :)

Zpusobne. Ale to snad dodrzujeme, ne? :) Pravda sva data ale i praci nam nechal. A ladit programy v tom horku (hrozil nejakymi terminy) si zada zpestreni. A hrat stale neco po siti :( kdyz se hleda napad, to nudi. Mejte pochopeni. :) Nam to pripada, ze piseme rumcajsovite. Alespon to vzajemne konzultujeme. A je opravdu poznat, ze se posledni dny stridame tri? Zatim si toho nikdo, krome Vas nevsiml :(. Doufam, ze nas ostrovanum neprasknete. :)
02. 08. 2010 | 16:00

Carlos V. napsal(a):

prirodovedec : kolik Va tu je fakt nepoznam. Ale na doktora mi to nepropada :-).

Rekl bych ale, ze jste nepochopili ani doktorovo politicke zamereni - podle me je pragmaticky nalevo od stredu, ale s tim ze zduraznuji slovo pragmaticky.

Vy pisete spis levicovou uderku...

A stylove se asi napodobuje jeste hur. Kazdopadne je ukecanejsi :-]

A mozna se pletu - treba to vsechno pise doktor, ma jen spatnou naladu a malo casu ....
02. 08. 2010 | 16:21

Werner napsal(a):

Karel: Pokud chcete vidět kde funguje společnost složená " většinově z feťáků, bezdomovců, zvlčilých dětí bez rodin a tlouštíků neschopných pracovat, zato vyžadujících umělé klouby, bypassy a léčbu diabetu." zajeďte si do USA. Ve velkých aglomeracích je prý dokonce až 30 % obyvatelstva homeless.

Vám pořád prostě nejde do hlavy co bude když zrušíme jejich i když nízkou podporu. Ti lidé prostě ztratí totální kontakt se společností a stanou se totálními asociály.K čemu je pak budete nutit když na ně nebudete mít žádnou páku?

Fajn ušetříte peníze na daních aby je Kalousek mohl nutně utratit dejme tomu za útočné montgolfiéry pro armádu která je nutně potřebuje nebo cyklostezku kolem Prčic za 200 miliard ale co myslíte dnes se v obchodech rozkrade za 9 miliard za kolik se v nich bude krást potom? Za 20-50 miliard? Cítíte se bezpečně na ulici? Jak se budete cítit potom když se odbourá podpora a nastane tvrdý darwinismus? Koupíte si pistoli? A ty socky jí mít nebudou?

Připomenu že je 21.století a vedle všeobecné znalosti sexuálních praktik je zde i všeobecná znalost praktik mafie (vydírání, únos,nájemná vražda)výroby Molotovových koktejlů a výbušných systémů. ABL bude mít radost kšefty jí stoupnou 100x! Ve "zlatých" předbismarkovských časech bez sociálního zabezpečení byla kriminalita daleko větší v případě vražd dokonce 5-10x. To jsou dokázaná čísla! Dnešní Mexiko byla vedle toho dětská hra!Co pak? Jednoduše se zvýší počet policistů a ti co zlobí půjdou za katr kde je budem živit jako kdyby byly venku ale venku bychom je třeba mohli nutit makat a ve vězení nemusí. Bude to stát minimálně stejně ale spíše víc než kdyby byly na socce a pro naší bezpečnost bude muset být omezeno pár práv. Třeba právo na vycházení nebo na svobodu slova aby se potlačili ti kterým se to nebude líbit-trochu fášo,ne?

Jak donutíte svobodnou matku aby děti posílala do školy když na ní nebudete mít žádnou páku? Tím že jí děti vezmete? No to jí ale hrozně potrestáte a nám hrozně ušetříte až bude v děcáku kde měsíc jeho výchovy stojí kolem 50000(kolik brala ta matka? 2-3000?)! A už neříkám co z těch děcáků vychází za skautíky...

Co budete dělat z feťákama kteří se jakž takž díky výměně jehel a drop-inům drží? Co bude když tenhle systém zrušíte a z nich budou chodící koule chorob kterým bude jedno koho nakazí a kde nechají použitou jehlu? BTW kolik peněz stojí alkoholici a lidé kteří mají problém s alkoholem kterých je u nás až 15x více(100000 feťáku x 1500000 opilců v nejhorších odhadech)?

99.99% tlouštíků pracuje a odvádí daně takže předpokládám že si na ten bypass vydělá takže na společnost jejich nenažranost má minimální vliv. A kdo přijde dál? Proč ne sportovci? Tlustí mají nový kyčel a bypass v 50-60, sportsmeni tohle často stihnou 3x do 30-40! Což takhle ti co sedí u pc a zničí si z něj oči jak to navrhuje ten génius na Slovensku nebo ti co si "nezodpovědně" prací v dole uženou rakovinu? Ať si léčbu zaplatí!

A bezďáci opravdu někomu můžou sedět v žaludku! Ty tu společnost stojí miliardy! Že se jim v nejhorších mrazech otevře pár stanů, dá trochu čaje a rohlík...no hrůza na to krachnem! Nebo by bylo lacinější po zimě posbírat mrtvoly a odvézt je do nejbližšího krematoria kde by je mohli spálit s množstevní slevou, to se vyplatí víc ne?

Tomský je demagog a jeho demagogie a ti co jí podporují si nevidí na špičku nosu. Zrušit a basta to co bude dál nikoho nezajímá! Tedy dokud si feťáckou jehlu nevrazí na lavičce do zadku, doktor mu neřekne že to je jeho chyba neměl si tam sedat, cestou domů ho přepadne banda zoufalých socek, zakopne o zmrzlého houmlesáka a doma ho nebude čekat dcera svobodné matka s brekem že nemá na nájem a chtějí ji sebrat děcko. Ale tak daleko (pokud vůbec)nemyslíme, že?

rumcajs voni si daj hlavně bacha ať v tom baráku neskončí sám!
02. 08. 2010 | 16:33

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

S čí to souvisí ?

S tímhle.
***Berte to tak, ze socky jsou presvedcene, ze Vase klaka tzv. zkreslila trh a ted je potreba narovnat spravedliveji pravidla, abyste neprenaseli naklady na ostatni (doprava bagru jiste nici silnice nasobne vice nez lehka chuze vyhuble samozivitelky :) ), vyfukove plyny a exhalace nici zdravi tam, kde pusobite, atd. Zamestnavani ridici a delnici trpi chorobami z povolani, ktere nedostatecne kompenzujete, skolam jste nezaplatil za vzdelani svych podrizenych - predstavte si, ze byste mel zaplatit naklady od kolebky (nejen Manky) tech, ze kterych tezite, atd. Zkratka jste typicky hlasatel privatizace profitu a socializace ztrat a to se jiste casem podari narovnat. Pokud byste byl vice zatizen svymi naklady a neprenasel je skryte na druhe, byl byste mene akcni, mene byste svoji cinnosti destruoval prostredi, mezilidske vztahy na aktualne a spolecnost by jiste ziskala. Uvazte to :) :) :***

Nesmíš si myslet, že když to máš dlouhý, tak je to pádný argument. Jak na co. Jak jsem ti už psal, pro tu studentku to může být pádný argument, pro mě určitě ne.

Obereš člověka o 50 % jeho příjmu a ještě ho nazveš asociálem. Kolik bys potřeboval, abys dal člověku pokoj ?
02. 08. 2010 | 16:38

Rumcajs napsal(a):

Werner:

Musíš být užasný člověk.

O kolik bezdomovců nebo fe´táků se staráš ty ?
02. 08. 2010 | 16:55

Werner napsal(a):

Představ si, pohádkový loupežníku, že sem jako dobrovolník v drop in zdarma pomáhal a že jsem i těm houmlesákům pomáhal. Nějaká desítka to bude. To sem ale zavrženíhodný socan co? A co ty? Kolik socek a žebrajících houmlesáků si ty obdaroval? Nebo jsi je jenom zčutal do kuličky?
02. 08. 2010 | 17:21

Carlos V. napsal(a):

Werner : vymyslet si strasidlo umi kazdy.

Paklize hovorite o reseni typu polevka pro bezdomovce, inu, charita musi byt.

Porovnejte to ale se soucasnym masivnim zneuzivanim socialnich podpor - treba jen kolik tzv. invalidnich duchodcu opravdu nemuze pracovat ? Prikladu lze nalezt spousta.

Dale, predpokladejme zodpovedne svobodne jedince. Hrozba nouze snad nauci vice mladych slecen od predcasneho sexu - panaboha se uz neboji, obecneho opovrzeni take ne, tak treba hrozba bidy pomuze...

Ovsemze narazite na ony nezodpovedne, nepoucitelne jedince. Vase cesta je jim zaplatit a nechat jejich zivot.

Alternativou je nechat jim svobodou cestu vyvijet se dle sve vule. A pro ty, co chteji, nabidnout pomocnou ruku - treba armadni vycvik a ucast v zahranicnich misich.
02. 08. 2010 | 17:37

Werner napsal(a):

Carlos V.- Masivní zneužívání sociálních dávek? Žijeme ve stejné republice? Ano znám případy kdy lidé brali dávky a pracovali na černo a museli je vracet a znám asi 100x více případů lidí nad 50 kteří by byly rádi i za to čištění toalet ale práci nesehnali.

Zneužívání invalidních důchodů? Dyť je berou i lidem bez ruky a bez obou nohou! Dokonce ani člověk s cystickou fibrozou nemá u některých uvědomělých lékařů šanci(průměrný věk úmrtí 32)! Asi si taky za to může sám!

Pořád ale těch "promrhaných" 50 miliard co stojí náš "bohatý a štědrý" sociální stát srovnám s 600mld investic ze kterých ti slušní 20 % "prohospodaří"(120mld) do svých kapes pořád mi tyhle "ohromné" sociální výdaje jako přijatelné a skromné.

V těch "zlatých nepoučených sociálně spravedlivých" časech 19.století se rodilo v chudých poměrech 25 až 50 % dětí nemanželsky a matičky pod 15 nebyly vyjímkou. Dnes když má nějaká děcko pod 15 tak je to halo viz výše!

Ano moje cesta je jim zaplatit aby se chovali trochu sociálně a nutit je k obecným pracím k rekvalifikacím a posílání dětí do škol. Vaše cesta je nechat je svobodně být a pak se divit že tu budeme mít slumy plné lidí kteří vám pro 5 kaček s chutí podříznout krk a vydávat horentní sumy na bezpečnostní aparát který je bude držet v klidu. Dík nechci!

Kde proboha armáda na zahraničních misích pomohla?Vloni nás stáli 3 mld a v Afghánistánu to je opravdu o moc lepší! Pandury které budou rezavět v kasárnách nás stáli 2 rozpočty min sociálních věcí! Vaše představy o pomoci jsou opravdu svérázné! Btw která armáda bude pomáhat našim lidem v nouzi(kromě armády spásy)? Nápady za kačku z frkačky ostatně jak už to u nás s rádobypravičáky tak chodí!
02. 08. 2010 | 18:12

Rumcajs napsal(a):

Werner:

Pár z nich jsem nabídl práci. Koukali na mě jako na blázna.
02. 08. 2010 | 18:15

schlimbach napsal(a):

Carlos V

odkud čerpáte ty informace, o počtech lidí, kteří zneužívají dávky - obvzvláště invalidé? Pouze obecně kecáte, to je vše.
02. 08. 2010 | 20:22

SuP napsal(a):

Werner -
Jako vždycky mix celkem logických úvah s omáčkou pitomostí. Řešit nečí problémy tím, že někde vezmu něčí peníze a problémákovi je dám, aby nezlobil .....
A co takhle mu vytvořit příležitost, aby si je odpracoval jako každej jinej? Jasně - dá to práci, snižuje to lidskou důstojnost a potlačuje lidský práva. Jasně - koncentráky, donucováky, ... Kolik jste vymysleli konkrétních způsobů praktické pomoci odlišných od rozdávání cizích peněz?
02. 08. 2010 | 20:30

schlimbach napsal(a):

SuP

jsem 100 % pro - jak píšete - A co takhle mu vytvořit příležitost, aby si je odpracoval jako každej jinej? - tak co konkrétního navrhujete? Jak to udělat? Máme 500 000 nezaměstnaných, práce je málo, v administrativě je nějakých 150 000 přezaměstnanost, ve světě krize, ekonomika se moc zrovna nezvedá? Tak jaké máte řešení? Zkuste něco konkrétního napat, pokud možno vyvarovat se obecných keců.
02. 08. 2010 | 20:40

Werner napsal(a):

Sup: kdybyste tu mojí omáčku četl narazíte tam třeba na tohle "Ano moje cesta je jim zaplatit aby se chovali trochu sociálně a nutit je k obecným pracím k rekvalifikacím a posílání dětí do škol." Když jim nic nedáte nic po nich nemůžete chtít spíš můžete čekat že si pro to přijdou a vezmou si to sami. A dovoluji si připomenout že policie už teď naprosto nestíhá vyšetřovat drobnou trestnou činnost! Tohle je třeba dobrý nápad i když je to kapička v moři:http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/kadan-knedliky-a-karbanatky-pomahaji-lidem-bez-pra.html Jinak, nevím jak byste zaměstnal půl milionu nezaměstnaných jak správně napsal pan schlimbach. Napadá mě leda stavba dálnic se zákazem veškeré techniky až na lopatu, krumpáč, perlík, majzlík,kolečko a něco na rozlévání asfaltu. Jezdit by se po tom asi moc nedalo ale všichni by byli spokojeni. "Socky" by si na sebe vydělaly a vy pokud byste na té "super dálnici" měl havárii mohl byste se alespoň na něco vymluvit a na někoho hodit vinu! Btw: pokud někdo prosazuje vězení nebo tábor za jiný životní styl jako Tomský tak je prostě fašoun!

rumcajs: Moc se jim nedivím! Znám tě jenom virtuálně a jestli jsi takový i v reálu taky bych k tobě nešel i kdyby jsi mi nabízel hory doly!
02. 08. 2010 | 21:52

Werner napsal(a):

zde odkaz pro pohodlné http://chomutovsky.denik.cz...
02. 08. 2010 | 21:53

Rumcajs napsal(a):

Šlimbach:

Práce je dost. Já když bydlel v bytovce a vracel se pozdě z práce, ještě jsem musel nastoupit na rajóny, zatímco nezaměstnaný se plácali v bazénku.
Můžou stírat schody, uklízet dětská hřiště,skládat uhlí starým lidem,pomáhat v nemocnicích, na školách.... jsou to jenom idiotský žvásty, že není práce. Spíš není chuť.

werner:

Bláboly jsi zakončil blábolem, jak se na levouna sluší. Tak je zaměstnej ty, chytráku. Určitě si u tebe vidělaj dost.
02. 08. 2010 | 22:41

Majka napsal(a):

Práce je určitě dost, že.Já bych doma měla práci několik lidí. Potřebovala bych aspoň služku a knihovníka,pokud možno i osobního lékaře a vychovatele pro své děti.Problém je v tom, že by všichni chtěli za práci ZAPLATIT.
02. 08. 2010 | 22:57

Werner napsal(a):

Samozřejmě že je dost práce pohádkáři jen ji musíš zaplatit jak správně napsala paní Majka. Kdybys nebyl lakotnej škot a pustil pádě tak by ti ty schody 100% setřeli! Já si takhle o v pubertě od sousedek docela slušně vydělal..Zadarmo ani kuře nehrabe a když chceš plnou podporu musíš na veřejně prospěšné práce.Nebo ty snad děláš zdarma jenem pro dobrý pocit že pracuješ? Tak to budeš asi fakt pohádková postava!))))

Znám jednoho podnikatele co má práce dost a i slušně platí ale má taky chování řeznického psa skříženého s prasetem a nikdo u něj déle nevydrží. Ono si nechat nadávat, vylévat na sobě zlost a být obětí mobbingu od nějakého blbečka co si hraje na šéfa je opravdu těžce zaplatitelné! A jestli se chováš v reálu tak jak se chováš tady tak bych na tebe taky hodil bobek, chvástavý pravoune!
02. 08. 2010 | 23:35

Vico napsal(a):

Spolu chyceni spolu pověšeni...Omlouvám se Wernerovi, že jsem ho nechal v kruhové obraně samotného.

Vraťme se na zem. To, co se ušetří na sockách vážení "Odpovědní" , díru v rozpočtu nezalepíte ani náhodou. Stresovaný Pučmidrát se chvíli bude dívat na toho, kdo je ještě větší loser, než je on sám. Na chvíli to funguje. Pak, dříve nebo později, stejně svůj krhavý zrak upře na Al Calouse, který bude rozdávat "ušetřené" miliardy těm, na kterých mu záleží. Pučmidrát to rozhodně nebude.

O co, vy odpovědní, ušetříte na samoživitelce? Na pastelkovném? Na asistenčních psech?

Škoda, že tu není stále-rebel, aby dokumentoval, kolik v souhrnu se vydá na všech těch podporách, které, prý, bortí státní rozpočet. Nemám teď k půlnoci čas to vyhledat, ale bude to dělat za pět let tolik, kolik ČR vyplatí panu Šťávovi v rámci arbitrážního řízení.

Polívka zadarmo pro bezdomovce tenhle rozpočet nepoloží. I když se vám, pravičáci, podařilo Pučmidráta přesvědčit, že položí.

Notabene, zásek téhle vlády bude letos i příští rok rekordní. Na to vemte jed.
03. 08. 2010 | 00:11

Skogen napsal(a):

A kurňa... 118 hlasů v kabeli a furt to zobání ne a není jenom pro pravicové konzervativce, no z toho by snad jednoho šlehlo, jak to jde pomalu... A kdoví jestli vůbec. Chjo... Tak zkusíme vykrátit to havlovské "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí" Tomského konstantou a schválně, co nám zbyde.
03. 08. 2010 | 01:46

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

myslím, že ideologie vám už zcela prožrala mozek. Již to zde bylo mnohokrát uvedeno - za práci je potřeba každému zaplatit. Za mzdu by měl člověk normálně a důstojně vyžít, mít možnost si pořídit i bydlení atd. Problém je, že vy se domníváte, že vám někdo bude v tomto systému pracovat zdarma nebo za suché z nosu. Pořád nemůžete pochopit, pokud by se systém přenastavil jinak (například podle mé reformy), kdy by existoval minimální ekonomický standard, veškeré tyto problémy, které vám z ideologického hlediska nevyhovují by zmizely a navíc, skutečně každý by byl svého štěstí strůjcem, bez dopadu na úspěšnost toho či jiného. Jenže vy prostě musíte mít nejen pocit nadřazenosti, abyste měl možnost tomu či onomu nadávat do socek, levounů a podobně, vy se nakonec vlastně bojíte, že kdyby se ten systém změnil, neuspěl byste a záviděl dnešním sockám, že by se v případě neomezeného přístupu ke zdrojům staly na vás nezávislé a možná i podstatě úspěšnější. V tom je asi zakopaný pes, že Rumcajsi?
03. 08. 2010 | 07:10

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

Problém je v tom, že zadarmo nikdo makat nechce. Nebo ty někoho takovýho znáš ?
03. 08. 2010 | 08:27

gaia napsal(a):

to Rumcajs
v komunismu se měla práce stát potřebou
nebyla to hezká myšlenka?

Mně se líbila víc než ta dnešní myšlenka že se každý musí postarat jen sám o sebe a na druhé kašlat.
03. 08. 2010 | 08:35

Rumcajs napsal(a):

gaia:

Mě se ta myšlenka nelibí ani trochu.Jedná se kolektivistické a centrálně plánované hospodářství a jak psal jeden pán, je to cesta do otroctví.
03. 08. 2010 | 08:38

gaia napsal(a):

Rumci ty jsi otrok své víry
03. 08. 2010 | 08:48

schlimbach napsal(a):

gaia
máte pravdu Rumcajs je skutečný otrok své víry - )
03. 08. 2010 | 09:16

Rumcajs napsal(a):

gaia:

Já se cítím svobodný.
03. 08. 2010 | 09:34

gaia napsal(a):

to Rumcajs
cítíš?
ale smysly nás mohou klamat to věděli Řekové již ve 4. stol. př.n.l.
03. 08. 2010 | 09:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

"Symbolicky řečeno má stát tradičně pomáhat sirotkům, vdovám a postiženým (mírnit nezaviněné neštěstí) a nefinancovat zaviněné důsledky špatného chování (bezdomovce, matky samoživitelky, drogově závislé, monstrózně obézní nebo ty kteří nechtějí pracovat a pod.)."

Bacha na hyperinflaci a zvýšení DPH u knih !
Aby se pak bezdomovec nestal i z toho či onoho.

Matka samoživitelka fakt tenkrát neměla roztáhnout nohy. To od ní bylo nezodpovědné. Fuj !

Monstrozně obezní . Ha, ha, ha.

A co takhle monstrozně hubený ? Tomu almužničku dají ?

A pod. ...A pod. mám nejradši. A vůbec mám rád blogy kvazikonzervativců a pod.
03. 08. 2010 | 10:44

Zacheus napsal(a):

"České ministerstvo školství letos vydalo přímo hororovou příručku o sexuální výchově mládeže.".

Ale vždyť o to jde, pane Hvížďalo. O nenapádnou, ale o to soustavnější destrukci této společnosti. O té se sice v oficiálních volebních programech a vládních prohlášeních nemluví, ale o to více se realizuje praxi. Muzikanti noci v zákulisí si mohou udělat další zářez na své hnusné pažbě.

"Ztráta studu je příznakem slabomyslnosti"

napsal Sigmund Freud.
03. 08. 2010 | 16:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Zacheus
Dovoluji si Vás poopravit.
Jde o pana Tomského, nikoliv zamrzlého Che Guevaru ČEZké novinařiny pana Hvížďalu.
03. 08. 2010 | 16:30

Zacheus napsal(a):

To Tencokida Hnuj.

Děkuji Vám. Omlouvám se všem čtenářům, panu Tomskému i panu Hvížďalovi. Správně tedy zmíněná věta zní : "...ale vždyť o to jde,pane Tomský".

Přeji Vám, pane Tencokido, pěkný den:-).
03. 08. 2010 | 16:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Gájo některé potřeby jdou i urychlit patřičným projímadlem, že.
Jinak, jak jistě všeobecně známo, práce je opravdu poslední příležitost, jak přijít k penízkům. Což vůkol sockomové jistě a nepochybně velmi dobře znají. O tom snad nikdo nepochybuje.
Veselé krizování bude líp...
http://kaifolog.ru/uploads/...
03. 08. 2010 | 20:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy