Z lásky k Evropě

08. 07. 2008 | 18:02
Přečteno 4847 krát
Ondřeje Neffa úlet do říše snů a sci-fi (Poslední slovo, LN,23.06.08) mě u tak bystrého a inteligentního novináře trochu zaskočil, ale budiž mu prominuto, psát denně by umořilo i koně, a ten má větší hlavu. Ta jeho zuřivá filipika na obranu Lisabonské smlouvy je však z gruntu projevem tak velké lásky k Evropě, že pro les stromy nevidí.

Lisabonská smlouva není žádným „logickým vyústěním integračního procesu“ jak píše. Je to záměrně nesrozumitelný mišmaš dokument, psaný euronewspeakem, který měl zachránit prvky odmítnuté eurosmlouvy a měl se tvářit, že jde o něco jiného, ačkoli všichni vědí, že jde více méně o totéž v jiném balení. Není pravda, že šlo jen o 100 000 Irů. Účast byla velká a ti, co zůstali doma, také volili, a to právě tím, že jim jasné ano za volbu nestálo. V Lisabonu se politici dohodli, že referenda nebudou, a tak jediní Irové mohli volit za nás. Může si snad někdo myslet, že by tenhle trik voliči v jiných zemích neprohlédli? Europolitici si to rozhodně nemysleli, když se rozhodli voličům vyhnout.

A strašit tzv. dvoudomou Evropou už opravdu smysl nemá. Vždyť na větší integraci má žaludek tak nanejvýš Belgie a Lucembursko. Jak smutný pohled na politiky, kteří přesvědčují lhaním - o smlouvě, o pravidlech konsensu, o demokracii. Smlouva je mrtvá, ať žije smlouva!

Evropa je Evropou malých států. Nerozpadli jsme se nad i my i Balkán, a nečeká to nakonec i Brity, Španěle a Italy? Evropa je velká společná civilizace nikoli národnost, a být Evropanem znamená mít svoji vlastní totožnost. Nepleťme si přirozený patriotismus s extrémním nacionalismem. Nepleťme si Unii s Evropou. Čas, kdy lidé začnou milovat nadnárodní organizaci víc než svůj domov, ještě nenastal.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pobo napsal(a):

Neztratily se v tom textu zase nějaká ta písmenka?
08. 07. 2008 | 18:11

Pobo napsal(a):

pardon - písmenko.
08. 07. 2008 | 18:17

sasa napsal(a):

Pane Tomsky a proc vam nevadi lzi premiera Topolanka. Vzdyt pan Neff pouze kompenzuje svuj ulet o radaru. On je rychly na pero. Driv pise nez mysli.
08. 07. 2008 | 19:28

vlk napsal(a):

Pane Tomský. co vám dává jistotu, že Irové sváým Ne ,řekli Ne LS a nikoliv politice své vlády, vysokým cenám ropy a rostoucím cenám potravin. Kd e berete jistotu, že svým LS nechtěli jen zacementovat svoje současné členské výhody a neprezentovali neochotu více se dělit snovými členy?

Je komické, jak ti , co odporují LS tvrdí, na jedné straně, že LS je nesrozumitelná a že ji nikdo nečetl, ale opokud jde o Iry, tak ti podle nich dali naprosto kvalifikované NE. Děláte totéž.

evropa bez větší integrace prostě nemá šanci. Zrovna tak mechanismus dohody uvnitř EU bez kvalifikované většiny nemá šanci. Jak názorně předvedli bratři Kačeři.

A dvourychlostní evropa jako sci fi? nevím ,proč bych jako švédský, německý, dánský, belgický, holandský , finský atp. daňováý poplatník měl financovat různé podivné potížisty z východní Evropy. Co jimnic není recht. Oni nás nepotřebují. My je ano.

Já bych osobně řekl, že my potřebujeme mechanismy LS a funkční Eu daleko více než oni.
A pokud se mezi sebou domluví, že tedy zrychlí, jistě se vám bude líbit, až se budeme pídit po jejich stopách.
08. 07. 2008 | 19:30

Fraser napsal(a):

"podle nich dali naprosto kvalifikované NE."

V tomto blogu nic takoveho neni. Mohl byste uvest aspon jeden zdroj, kde se neco takoveho tvrdi?
08. 07. 2008 | 19:38

Pat napsal(a):

Výstižně napsáno. Souhas.
08. 07. 2008 | 19:39

jarpor napsal(a):

Soudím, že posledním odstavcem jste klepl hřebíček na hlavičku. Jinými slovy - lze stavět dům od střechy ?

A malý dodatek :
taky nevím, proč by "...švédský, německý, dánský, belgický, holandský , finský atp. daňováý poplatník měl financovat různé podivné potížisty z východní Evropy".
Na rozdíl od autora tohoto citátu také ale nevím, zda právě tito citovaní daňoví poplatníci mají skutečně jedno stejné přání - současné směřování Evropské unie "bruselskými plánovači" všch možných komisí a podkomisí.
Což autor výše uvedeného citátu zřetelně bere jako fakt. Fakt ničím nepodložený ...

Hezký podvečer
08. 07. 2008 | 19:54

Tupelo napsal(a):

Abych rek pravdu tak se mi myslenka vicerychlostni Evropy zacina zamlouvat cim dal vic, i kdyz CR nebude zrovna v te rychlejsi vlne. Radsi bych videl v casti Evropy rychleji se integrujici celek, k nemuz muzeme pozdeji smerovat, nez ligu navzajem si konkurujicich statu. Mozna se dockam, pokracujici ratifikace po irskem referendu (tusim ze minimalne Kypr a Holandsko) dava tusit ze s touto myslenkou si pohrava vic politiku a tyto ratifikace se mohou stat zakladem pro budouci dohodu onech zemi, kteri v ni pokracuji.
08. 07. 2008 | 20:28

Petr napsal(a):

Rád bych se zeptal vlka kde bere jistotu, že ti Irové kteří řekli ANO dali svůj hlas pro LS a ne pro něco jiného.
08. 07. 2008 | 22:25

bigjirka napsal(a):

kde bereš vlku jistotu, že finacují oni nás? máš očkování proti vzteklině? :-)
08. 07. 2008 | 23:16

bigjirka napsal(a):

evropské průsery se od našich liší. jsou větší
08. 07. 2008 | 23:34

Charlie napsal(a):

souhlasím s panem vlkem.

Nás, i ostatní chudé státečky se neustále zaobírají tím, co kolik jim členství v EU vynese.

Až bychom se dostali na úroveň Irska budem remcat, že máme ze svého podporovat nějaké jiné chudáky tak by asi by referendum dopadlo stejně. Myslím, že v tom jsme ještě větší sobci než Irové.
Jiná a smutnější otázka je naše hospodaření s evropskými penězi.

Nejrozumnější by bylo, nechat nabídku na stole, nikoho nenutit a ať se integrují ti kteří chtějí.
Nejlépe ES fungovalo když mělo jen šest členů.
09. 07. 2008 | 09:05

vlk napsal(a):

bigjirka

z toho, že umím číst a počítat. Je to dost snadné. Zkus to také.
A nemyslím je přímé subvence. Jenom plné členství v EU znamenalo zvýšení exportu podle interní studie o skoro 12%. NApříklad tím, že odpadla nutnost všelijakých certifikací.
09. 07. 2008 | 09:11

Monika napsal(a):

Zaujalo mě spojení „zuřivá filipika na obranu Lisabonské smlouvy“. Za prvé je to pleonasmus. Neboť filipika je rétorická kategorie znamenající sama o sobě útočný projev. Za druhé je zvláštní, že „na obranu“… Slovo filipika, jak asi vzdělaný politolog ví, se vžilo od dob Démosthena, jednoho z největších antických řečníků, jehož slovní ataky, namířené proti Filipovi II. Makedonskému, jinak otci Alexandra Velikého, byly později shromážděny do spisu nazvaného Filipiky. Od té doby se pojmu zpravidla používá pro označení útočného či výrazně polemického útvaru namířeného PROTI něčemu či někomu, nikoli však na obranu něčeho či někoho. Příkladem budiž Blahoslavova Filipika proti misomusům, na níž si každý vzpomene z hodin literatury, pokud je zcela neproklimbal.

The American Heritage Dictionary of the English Language (Fourth Edition 2000) uvádí:

philippic (Noun) - a bitter verbal attack [after the orations of Demosthenes against Philip of Macedon], a verbal denunciation characterized by harsh, often insulting language.

Jedná-li se o slovní atak či denunciaci, jde stěží o obranu. Filipiku tedy nenapsal Ondřej Neff, nýbrž Alexander Tomský. ;-)
09. 07. 2008 | 09:30

tata napsal(a):

panové a damy

Nejvíce mi mrzí na odpůrcích L.S. a potažmo ODS že upřimně neřeknou že nechtějí E.U.Protože jinak to nejde.Asi málokdo jí z nás zná,ale z těch debat má určitě pro i proti.Přece nemůžeme hledat jen výhody a nejsme pupek světa ,a to že v současné době tlačíme na pilu se nám muže pěkně nevyplatit.Nikdy jsme nebyli jako Švícarsko,svojí velikosti a důležitostí musíme někam patřit a zato musíme kousek toho ja obětovat ,a nebo být tak hrdý a nepatřit nikam . Jinak je to nebezpečná polovičatost a muže se stát že o nás nikdo nebude stát.
09. 07. 2008 | 10:07

AJ napsal(a):

Také souhlasím se shrnutím všeho podstatného v posledním odstavci Vašeho článku.
09. 07. 2008 | 10:35

MS napsal(a):

vlk

“pro přijetí LS v dnešní podobě je snad už úplně jedno proč bylo vysloveno NE!!! Je jedno zda to byly sobecké či racionální důvody.“ (Vše je v uvozovkách.)

Pokud Vám manželka řekne, že na TUTO dovolenou s Vámi nejede (z nějakého důvodu), spoutáte ji a odvezete násilím?

Irské NE znamená ne LS v daném znění, ne?

EU by měla zasednout, zjistit pravý důvod irského (případně i jiného) ne (proto ty uvozovky v prvním odstavci) a hledat něco k čemu by všichni řekli ANO!

Někde se stala chyba – EU neumí přesvědčit svoje ovečky? Irové jsou sobci? Češi namyšlenci? – Ve své podstatě je to pro LS nyní jedno. Důležité je, aby se našly důvody a ty se vyřešily!
Třeba bude přijata pouze smlouva o jednom odstavci – způsob vystoupení z EU (to pokud vím není nikde jinde než v LS řešeno) – tím se vyřeší výstup nespokojenců a spokojenci si budou přijímat jiné LS, na kterých se shodnou – třeba. Ale nikdo nikoho, i na základě vyšších ideálů, nemůžete nutit!

Způsob stavění se k nepřijetí LS – mne děsí! Představte si, že příště Vy řeknete NE – z jiného pro Vás velice důležitého důvodu a zbytek Vás smete, že jste sobec a nemáte jiným, kteří vidí ty vyšší cíle (na rozdíl od Vás), co kecat.

Podíval jste se na to i z tohoto úhlu?
09. 07. 2008 | 11:05

vlk napsal(a):

MS

no milá MS ,manželku se mohu snažit i opřes její ne pokusit dále přesvědčit.

Jakkoliv e vám to asi zdá divné. Zřejmě u vás doma taková možnost neexistuje. Pan manžel má nejspíše právo souhlasu. S vámi.
Jinak je tomu v u mezinárodních organizací. Věřte nebo ne. A Irové už dvakrát cosi po EU zablokovali. Mimo jiné také přijetí nových členských zemí do EU. Včetně České republiky. A kupodivu Česká republika, i přes NE manželky v referendu na dovolenou jela.

Jinak milá MS Eu není od toho , aby přesvědčovala Iry. Budete se divit. Od toho jsou jen a pouze ti, co za Irsko o LS jednali a následně podepsali. EU totiž jejich ingerenci do jednání i podpis pod smlouvou akceptovala v dobré víře, že jsou oprávněni za Irsko jednat a podepsatnásledně dokument, který Irsko k něčemu zavazuje. A když se jejich prostřednictvím Irsko k něčemu zavázalo, že jsou schopni opatřit pod svůj podpis dostatek hlasů, jsou li nutné .Jinak totiž každá rozumná vláda sezná, že pokud odepíše něco v rozporu s míněním voličů , jaksi postrádá logicky legitimitu. A vyvodí z toho důsledky.

Nebo si prostě vnějaké formě dá reparát. Jako už v Irsku dvakrát.
A zjevně má reparát daleko větší šanci, pokud se ukáže, že schází jen Irsko.
Že jste stejné obavy, vyjádřené vaším posledním odstavcem neměla , když irové skládali reparát ohledně našeho členství.

A uplatníte stejnoupremisu také ohledně radarové smlouvy? Nic neukazuje na to, že by vláda pro ni mla většinu voličů. Kdyby se jich zeptala. Ne jestli tu chtějí radar. Tomu skutečně asi rozumí málo kdo. Ale jestli zde chtějí americkou vojenskou základnu. Nic víc , nic méně.
09. 07. 2008 | 11:22

prirodovedec napsal(a):

MS, vlk: V dnesni dobe je rozpad statu i soustati snadno (i klidne) realizovatelnou drobnosti. Takze bych to nebral dromaticky a spise bych se tesil, jak nase "Timurova parta nahore" zvladne fascinujici "challenge", rekapitulujme:

- "premalovanim z ustavy" dle nekterych vznikla LS :)
- premier LS podepsal a plne podporil na sve konferenci :)
- nekdo to plne pochopil a podal k US s dalsim pochopenim premiera :)
- Irove LS v referendu podle ocekavani odmitli (souhlasim s vlkem, ze na zaklade cteni zahranicnich pramenu to je kombinace vyrizovani domacich uctu a vypocitavosti, ale ze to dle MS neni podstatne), mnohe tim vydesili, jine potesili, medialni vrava byla kouzelna od Klause pres Kouchnera :)
- zabavne je, ze nejvetsi hlavy tohoto kontinentu nemaji plan B, co budou delat, az skutecne o neco pujde? :)
- takze "nasi silni partaci" "demograticky" tlaci pokracovat v ratifikaci vcetne irskeho reparatu, coz je samozrejme nechutne, jako kdyby v politice bylo cokoliv chutneho (az na zvane vecere) :)
- my ovsem musime cekat na nas US a prosadili jsme si zasadni zmenu, vynechani jednoho urciteho clenu v textu :)
- cekame, sazime se o stokoruny na prvnich strankach svetoveho tisku, aby se o nas vedelo, protoze marketing CR je treba a Fritzla nemame a Anicka se vydala jen na sever :)
- povoluji nervy uz nejen Zaoralkovi, ale i mnoha diskutujicim :)
- tesime se, ze nase predsednictvi bude plnohodnotne; jen aby nebylo tak hodnotne, ze na to nikdo nezapomeneme :)
- v balicich nam uz vozi penize na EU projekty :)
- hledame to spravne tema naseho predsednictvi - mozna zavedeni procedur na vystoupeni zajemcu z EU? Angazovat experta na vstupovani z NATO Kavana? :)
- je treba ovsem pockat, az nam dovezou posledni balik penez, problem ovsem je, ze ty bruselske bestie to proplaceji az zpetne :)
- plne podporujeme vstup naseho rekreacniho Chorvatska, ale nasi partaci velice jemne naznacuji, ze bez LS, zadny vstup nebude :)

No neni to nadherny rebus? A kdyz si uvedomim, jak se veci u nas resi a ventiluji (prezidentska volba, poslanci, kteri si uchovali sve svedomi, :) aj), vidim dalsi vyzvu pro nase nakupci. Dokazi prekrocit hranice? Kolik asi stoji poslanec evropskeho parlamentu? Kolik dalsi? Mame na to? Nemohli bychom na to pouzit evropske penize?

Priznam se, ze cteni zahranicniho tisku zacatkem 2009 a srovnani s tim, co u nas "nase svobodna media" a editori www serveru neotisknou bude patrit zrejme mezi nejvetsi zazitky jara 2009. :) Odhaduji, ze po slovech robot a tunel se podari ozivit slova jako "svejkarna" a "kafkiada". Mozna nejaka dalsi? Nebude to krasne? Jak pak v lete na cestach o dovolenych budeme zapirat zemi odkud pochazime a budeme rikat yes yes Chechnia :)
09. 07. 2008 | 11:44

vlk napsal(a):

přírodovědče

shrnul jsi to dokonale a bez chyby.

Na mně ovšem je, jako obyčejně, abych vymyslel plán B, který postrádáš.
A dokáži ti, že jsme se svého úkolu zhostil stejně dobře, jako ty tvé analýzy.
neboť můjplán B je univerzální. Vyřeší český Absurdistán, Veropu bez LS a dokonce i jakýkoliv problém celosvětový.

Totiž předejme vždy problém k řešení Václavu Klausovi. I se všemi pravomocemi.

Nechceš snad pochybovat o tom, že LS by ze seznamu problémů zmizela okamžitě po předání problémů a kompetencí.
A když si vezmeš jakýkoliv světový problém -Palestina, Irán, vyčerpatelnost zdrojů - vybav Velkého Kormidelníka pravocemi a je.

Problém ovšem je v kazisvětech, co nechtějí své kompetence, které stejně neumí rozumně používat , vydat. Problém není problém. Malicherné kompetence ano.

Takže si nejspíš opravdu počteš.
09. 07. 2008 | 12:09

MS napsal(a):

vlk

manžel je na rozdíl ode mne velice tvrdý vyjednavač a jen díky jemu jsem se dopracovala do polohy – tvrdě stát za svým názorem :-) – z toho vyplývá – málo kdy si vůči němu prosadím svou. Pro Vaši informaci, u nás dovolenou vybírají děti, my s manželem jen rezignovaně přijímáme a cálujeme – je to pro nás pohodlnější, zda je to výchovné – to je jiná kapitola :-). Ale to jsou osobní věci a manželku jsem použila jen jako příklad – ne v osobní rovině (nevím zda vůbec nějakou máte):-).

Dále jsem se, pravděpodobně naivně, domnívala, že jste schopen pochopit zjednodušení v internetové diskuzi - a tak samozřejmě EU a vyjednavači za Irsko – v tom máte (pokud jsem Vás správně pochopila) pravdu, ale to jste jistě pochopil - jak to myslím, jen odvádíte pozornost jinam, aby pravda byla na Vaší straně :-). Takže nedělejte ze mne ani ze sebe hlupáka, zdržuje mne to a otravuje – Vás jistě také :-).
Hlupák jsem, protože diskutovat bez zjednodušení neumím :-).

A jak jste napsal, manželku se budete snažit dál přesvědčit :-). Takže ji musíte přesvědčovat, ale pokud Vám ujel vlak, který Vás na tu dovolenou měl odvést, tak vlastně už to nebude ta úplně totožná dovolená i když na to samé místo, že?

Proto pokud se LS změní, ale pořád se tomu bude říkat LS – budiž, ale pokud někdo říká, že tato LS je mrtvá a musí být něco nového – neříkají oba dva náhodou totéž?

Z toho co jste napsal, nevím zda jste pro LS – přesně tak jak je a neohlížet se na Iry nebo pojďme to poopravit a přijmout. Pokud tvrdíte to první – jste pro mne diktátor a nikdy s Vámi nebudu souhlasit. Pokud říkáte to druhé – máme na věc hodně podobný názor a určitě se v EU domluvíme všichni na společných pravidlech - časem.

Ohledně našeho členství – a mých obav – jsem hodně ovlivněna Velkou Británií a ta měla k EU vždy spíše záporný než pozitivní postoj :-)).

Radar – nezlobte se, ale to je úplně, ale úplně jiná logika. Nelze tyto dvě věci slučovat. Jestli myslíte, že ano, pak mám jiný názor a při mém zjednodušení – určitě byste dělal, že melu nesmysly :-) – radar – dle mne - nikde není ta neustále omílaná preambule jako v LS.
09. 07. 2008 | 12:11

MS napsal(a):

vlk

oprava - radar - dle mne např. nikde ...
09. 07. 2008 | 12:25

MS napsal(a):

prirodovedec,

píšete vždy tak, že člověk Vám málo kdy může říci – nemáte pravdu. Váš text se dá vysvětlit mnoha způsoby. Druhá otázka - je co si myslíte? Proto, ano máte pravdu, vidím tam mnoho svých názorů, ale to Vám určitě řekne i můj odpůrce :-). Takže pokud chcete znát moji reakci na Vaše myšlenky, musíte to napsat více jednoznačněji.
Také mi dělá problém diakritika, někdy Vás přeskakuji, protože nemám čas :-).
09. 07. 2008 | 12:32

vlk napsal(a):

MS

pokud používáte zjednodušení,musí odpovídat situaci a nikoliv vašemu přání, pokud chcete pokračovat v rozumné diskusi s proti stranou.
A já vám na příkladu už dvojnásobného irského NE ukázal slabost vašeho zjednodušení. Tady pro mne není nic k diskusi.

Karkule je velmi rozumná žena. Většinou. Ovšem stává se, že se nedohodnem Pak se nějaké řešení musí najít. Právě aby vlak neujel. To j priorita. A zpravidla najde. Podle nějakého ad hoc mechanismu. Ten s e hledá i v případě Irska.

Navíc - opět zjednodušujete v rozporu se skutečností. Irským Ne zatím žádný vlak neujel. Zatím se jen neví, jetsli pojedenebo bude zrušen. A někteří jsou ochotni udělat všechno, aby ten vlak nevyjel. Včetně vašeho oblíbence. Jiní říkají, že pokud všichni cestující, kteří ještě mohou tím vlakem jet do něj nastoupí, vlak nakonec přeci jen pojede. Takhle vypadá váš příměr.

Pokud jd eo vaše řešení - pojďme poopravit, nevíte, co říkáte. Jde o kompromis vyjenaný 27státy! Už jste někdy zkusila vyjednat s 26 lidmi z nichž každý chtěl něco jiného?

Nota bene - vy víte co v LS vdilo irským Patrickům?

A v Eu jsme prot, že po prvním irském referendu s Ne bylo stejné o stené věci bez předělávání.a bylo Ano.
Ale já jsme pro vás diktátor. Mrkněte se laskavě do slovníku na význam toho slova.

Hm.. Británie? Že se tak drala o přistoupení. Kdysi. Já si ještě paatuji na to jak jistý Harold Mc Millan, takto prenier vlády Jejího Veličenstva bral jako smrtelnou potupu, když mu jistý Charles de Gaulle oznámil, že on nikdy sbritským členstvím souhlasit nebude...
A je podivné , že Britové LS už mají odsouhlaenou. Aby byste se měla nechat ovlivnit víc.

A radar je něco jiného?? Cizí vojenská základna není omezení národní suverenity? No tak to jo, to jo....
Ani se nedivím,že pan manžel je tvrdým vyjednavačem. Byl bych ještě tvrdším.
09. 07. 2008 | 12:49

prirodovedec napsal(a):

vlk: Ano pocteme si. :) Plan B by byl jeste zabavnejsi.

MS: Mate potrebu mi napsat, ze nemam pravdu? :) vlk Vam na to nestaci? :))

Mozna zkuste vzit muj vycet vyse jako namet pro bizarni film a na to zareagujte. Kdyz je ten festival ve Varech ...

Ja si o veci, ktere nemohu ovlivnit vetsinou moc nemyslim.
Ja se jimi radeji kocham a resim pozici svoji a svych blizkych pokud nastane jedna varianta nebo pokud nastane druha.

Napr. u LS si dovoluji prepych a nemam nazor. Manipuluji nas "nasi" i "evropsti" byrokrate. Proto ctu nazory druhych, abych se dozvedel vice. Treba pak nazor budu mit.

Samozrejme mne zajima, jak ten uzel nasi hosi rozmotaji. Proto jsem tu zamotanost shrnul. A vyslovil nazor, za neschopnost neco rozmotat bude mit mozna pro nas vetsi dopady nez zda LS ano ci ne. Zapiseme se mozna do dejin.

Hledam v diskusich vzdy neotrele detaily, zajimave postrehy, pekne momenty v diskusich, fakta, odkazy, souvislosti. Cili jak jsem jiz psal, casto mne tolik nezajima obsah blogu, necitim potrebu vymezit se (az na vedu a skolstvi a temata kvantitativni), ale zajima mne forma blogu, argumentace autora a diskutujicich, vtipky i vykriky. Bavi mne namahat si hlavu, ucit se od druhych (ale nerikat jim to :) ) a poradat si myslenky.

Diskuse zde jsou pro mne dukazem toho, kolik je v CR chytrych a premyslivych lidi a vzdy mne to potesi, ze pres ty nase pitomce nahore, nejsme a nebudeme na tom tak zle.

Zdejsi blogy jsou pro mne temer statistickym dukazem, ze neni pravda, ze mame takove politiky, jake si zaslouzime. Opak je pravdou :).
09. 07. 2008 | 13:06

MS napsal(a):

vlku,

štvete mne. Nepodsouvejte mi, co jsem neřekla nebo co nevíte! Snažíte se mne urazit a vyprovokovat a daří se Vám to.
Mám problém s Vaší sebestředností a s tou se doopravdy špatně diskutuje – viz Vaše poslední věta, je důkazem mého tvrzení – jak mám inteligentně reagovat na takovou namyšlenost??? Prostě to musím přejít a příště s Vámi nediskutovat.

Jsem ráda, že Vy přesně víte, co irským Patrikům vadí, ale nikdo kromě Vás a možná jiných, kteří mají stejný názor jako Vy, to už vědět nemůže! Váš dialog je veden – ne se něco dovědět a přesvědčit neznalého, ale urazit a otrávit. Vaše ironie a pohrdání srší z každé věty!

Na Vaši otázku, zda jsem zkusila vyjednat něco s 26 lidmi Vám jen odpovím, že maximum svých protivníků, které si pamatuji bylo 152 lidí! Upozorňuji, že jsem proti nim byla sama (nepředpokládala jsem, že jich bude tolik, jinak bych vzala posily :-)). Jsem zvyklá na vulgarizmy typu:Vy jeden skřete, … Bohužel je mým denním chlebem prosazovat věci, proti kterým je většina zúčastněných :-). Proto ráda chytám za slovíčka a umlacuji argumenty a demagogiemi.

Jedna z mých demagogií je třeba to, že radar – omezuje národní suverenitu sám sobě – takže jde o konflikt zájmů občanů jednoho národa – tzv. zjednodušeně dejme tomu, že občanská válka. EU (resp. LS) má více národů, takže se stane že jeden národ omezí suverenitu ne sám sobě ale jinému národu, tomu bych už punc občanské války nedala – zatím, co bude později??? Silná slova – ano, souhlasím – vždyť jsem uvedla, že je to moje demagogie.

Slovíčkařím dále – diktátor v přeneseném významu slova, jak je používáno v moderní době a ne době starověkého Říma, znamená – negativní hodnocení vlády jednoho člověka – to jsem si na Vaši radu našla a musím říci, že i takto použila, aniž bych to dříve vyhledala.

Končím s diskuzí, vyhrál jste, ale můj názor jste nezměnil? Není to náhodou pyrrhovo vítězství :-).

Za chvíli mne ta otrávenost asi přejde a budu se s Vámi hádat pod jinou diskuzí :-).
09. 07. 2008 | 13:55

MS napsal(a):

prirodovedec

ne nemám tu potřebu. Hlavně to, z toho co jste napsal, říci nemohu, to bych lhala. Jen shrnuji svoje vnímání Vašeho stylu komunikace, protože jste vykuk, který mi můj souhlas může za chvíli vrátit i s úroky!!
Ale jak již jsem Vám napsala dříve, využívám Vašeho potenciálu pro sebe a ráda toho využiji jinde a v daleko důležitějších věcech než je tlachání po internetu :-).

Přeji Vám příjemný den, odcházím prosazovat své záměry proti někomu o kom vím, že je má úplně opačné než já. Tam musím vyhrát já, jinak mne to bude stát pěknej balík :-).
09. 07. 2008 | 14:04

prirodovedec napsal(a):

MS: Hodne stesti. Jen doufam, ze mne ctou i Vasi souperi, abyste meli rovne podmminky a vetsi zabavu. Pri vyuziti know-how ode mne se tedy pokusim sdelit, kam poukazat procenta z Vasich dulezitejsich veci. Vas vykuk.
09. 07. 2008 | 14:12

jarpor napsal(a):

MS

Tuším, že jsem před časem, na jiném blogu psal něco ve smyslu : Děvčata, na Šediváka ...
To jsem netušil, že tak brzy napíšete první odstavec příspěvku z 13:55:45. Nelze nesouhlasit.

Švejk by řekl : To chce klid a zapálil by si fajku ...

Hezké odpoledne
09. 07. 2008 | 14:19

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
trochu jste mne tentokrát zklamala.Zaobírat se tím, zda bylo slovo filipika použito správně či ne je pro internetovou diskusi nepodstatné, navíc nejde k jádru problému.Zůstává pak dojem, že vám jde o to blýsknout se rozsahem Vašich osobních či společných znalostí, které každý tady uznává a respektuje.

Měl bych pro vás jiný oříšek: Vlastizradu prezidenta na Dienstbierově blogu.
Jinak chápu stanovisko, které zastáváte. V zájmu objektivity byste snad měla uvádět na závěr: Monika-Brusel.

Češi by to spíše pochopili. Heslo: Koho chleba jíš.... zná každý.Musím uznat, že zpíváte dobře.
09. 07. 2008 | 15:06

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
ještě dodatek.
A nechcete okomentovat třeba poslední odstavec?

Z Bruselu by se vám mohlo psát o soudržnosti Vlámů a Valonů docela dobře.
Myslíte, že je Evropan národnost?
Myslíte, že slovo národ a vůbec vlastenectví jako takové, patří do 21. století? Že patří jen holým lebkám?
Je už vaším domovem Brusel, kde žijete nebo považujete ještě za svůj domov Prahu, či jiné město, kde jste žila?
Myslím, že by se tam toho našlo dost k okomentování.
09. 07. 2008 | 15:34

Marty napsal(a):

Monika: a proc by nemohla byt filipika nejlepsi obranou? Budu branit sve stanoviska prostrednictvim utoku na meho soupere. Na internetovych diskusich vec zcela bezna.
09. 07. 2008 | 15:49

vlk napsal(a):

MS

s tím, že vás štvu,nic nenadělám. Tak to u některých bývá, pokud jim argumenty protistrany boří jejich domečky z karet. Je to faktech milá MS, sebestřednost laskavě vynechte.
Jak máte inteligentně reagovat na mou poslední větu,kd e vám sděluji, že bych ve vztahu k vám byl tvrdším vyjednavačem než váš manžel? Mluvím čistou pravdu. Jak chcete inteligentně reagovat na pravdu přenechám vám. Konstatoval jsem fakt. Znám se. A znám i vaše vzorce myšlení sděluji vám výsledek vzájemné interakce těchto dvou veličin.

Pokud jste ráda ohledně irských Patricků, pak se opět mýlíte. Já přesně nevím, co jim vadilo. Oni to ,podle zatím zveřejněných průzkumů moc nevědí ani Irové. Těžko to mohu vědět. To jsem se vám právě snažil sdělit. Že tedy asi nepůjde jen tak něco jako opravit..

No jestli jste najednou vyjednávala něco se 152 lidmi smekám před vámi. Pokud to ovšem bylo něco jiného než kondominium majitelů bytů. Ti Sice jsou velmi různí, ale když do střechy teče, nakonec s emusí stejně opravit. Navíc,i zde dnes existuje kvalifikovaná většina. Jako v LS: jenže tady je naprosto různých 27 zájmů. Že umlacujete demagogiemi, jak píšete , rád věřím. To tady předvádíte také. Ve smyslu - Modráje dobrá. Nějak jsme postrádal ovšem ty umlacující argumenty. Pokud za ně nevydáváte svá přání.

Tomu příměru s radarem, pro jeho zmatečnost nerozumím. Ale snad se nebudeme přít o to, že cizí vojenská základna, kd eplatí cizí jurisdikce nejspíš asi omezením suverenity bude.

Ta definice diktítora je úsměvná. s tou jste se skutečně musel a hodně nadřít. Představte si, že by to působení diktátora bylo kladné. Co pak s vaší definicí.

Jestli jsme na d vámi vyhrál? Myslíte, že sem chodím proto,abych nad vámi vyhrával. Nee. Chodím sem napsat sv§j názor. Nic víc . A odpovídámna repliky,pokudna něj přijdou.Dokonce už se mi povedlo odpovědět negativně i na souhlasné repliky. ba pochvalné. Příklad najdete, pokud vás zajímá , na posledním nebo předposledním Sedláčkovi.
A také ovšem ocenit,když se logickému oponentovi podařilo zformulovat skvělou repliku. Což se stalona posledním Klánovi. To jen tak namátkou. Chodím si to užít. Podobně jako přírodovědec. Ale trošku jinak.

Až si otřete slzy, račte přijít. Budu se těšit.

Mám tu už celý houf věrných pronásledovatelů. Někteří už se vzájemně podporují. Třeba podepsali už i úmluvu o konečném vyhlazení vlků ve střední Evropě. Nevím.
09. 07. 2008 | 17:12

vlk napsal(a):

přírodovědec

jistě máš rád barvitý život. Ale uznej univerzalitu mého plánu B.
09. 07. 2008 | 17:13

Monika napsal(a):

Vážený Pepo Řepo,

souhlas, je to nepodstatné. Ne vždycky se musí jít k jádru problému. I oklika je cestou, která může poskytnout zážitky či poznání. Co si myslím o LS, jsem tu vyjádřila několikrát dostatečně jasně. Tak proč to znovu opakovat?

Jinak obrázek, který jste si o mně utvořil a který zde šíříte, je obrázkem nemálo mrzké osoby, což mi je líto, ale nic s tím nenadělám. Molekula pravdy v něm sice není, což vám ale nijak nevadí.

Hezký večer

M.

- Soužití Valonů a Vlámů je obrovský problém, byl ostatně už krátce po vzniku Belgie. Žiju ve vlámské městě, takže to opravdu vidím vcelku pravidelně. Ale Belgie je království a král se těší úctě jak Vlámů, tak Valonů. Obávám se, že tento druh úcty Češi už nejsou s to pochopit, což má přirozeně historické důvody.
- Evropan není národnost. Tvrdil to snad kdy někdo? Oč méně budu Češkou, nazvu-li se současně Evropankou?
- Myslím, že národ do 21. století patří. Proč by ne? Je řada jiných abstraktních pojmů, které také souvisí více s emocemi než s rozumem, stejně jako národ. Co nacionalismus dokáže, o tom naštěstí už víme své. Zda si tohle ponaučení uchováme či jej zapomeneme, to závisí snad i na jednom každém z nás.
- Mým domovem je místo, kde žiji se svou rodinou. Osud tomu chtěl, že není jen jedno, což má svoje výhody i nevýhody.
09. 07. 2008 | 17:20

MS napsal(a):

přírodovědec

děkuji za přání.
Co se týká procent, máte se mnou smlouvu? Pokud ano nemám problém. Ne – pak taky nemám problém :-), :-). Chcete podepsat smlouvu? Budu o tom uvažovat, vím o Vás, ale zatím to není priorita :-). Možná, že pak to nebude priorita u Vás a nebo to bude dražší, ale něco mi říká, že se sepsáním smlouvy nemusím pospíchat :-).

japor

ano vzpomínám si. Musím přiznat, že si nevzpomínám, kdy jsem s Vámi nesouhlasila - vždy když jsem to četla :-). Někdy se leknu, že jste někdo, koho znám, ale naštěstí asi určitě nejste. :-).

vlku

definici diktátora jsem opsala – nevymyslela, za to vážně nemůžu, můžu jen za to, že toto slovo používá přesně ve významu, jaký jsem na Vaši radu našla.
Jinak jste mi připomněl, vlastníci bytů – to taky jednou byli a těch bylo kolem 270 a mělo jich být 350, takže to byla hračka, ale musím říci, že vůči mě měli možná stejný názor, ale mezi sebou se hádali neskutečně. Tenkrát jsem byla vítěz, stačilo využít jen jejich nenávisti vůči sobě :-).
Mrzí mne, že jste mne prohlédl, už mi to ale dneska řekla i kolegyně, že jsem se pořád ještě nenaučila ovládat. Pracuji na sobě, ale nejde mi to, tak jak bych chtěla.
Mám radost, že taky nevíte, co ti Patrikové chtějí, protože jsem měla strach, že mi něco hodně důležitého uniklo a Vám a dalším ne (upřímně bez ironie :-)).
Na blogy chodím, abych zjistila názory druhých, svůj znám, jen si někdy nejsem jista, zda je to ten správný (lepší z horších).
Slzy už jsem otřela, ale mám pracovní odpoledne asi i večer a noc, takže někdy příště už se těším.
Přeji Vám příjemné odpoledne a večer.
09. 07. 2008 | 17:33

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika
vůbec vás nemám za mrzkou osobu.Spíše naopak,jste autoritou.Rozsah vašich znalostí a hlavně šíře záběru, jsou pro mne, čskou řepu těžko pochopitelné.

Názor na EU máme zřejmě odlišný, to se stává.
09. 07. 2008 | 17:48

vlk napsal(a):

MS

dovolte, abych Vám poslal virtuální květinu. Tenhle váš poslední příspěvek byl,bezesporu roztomilý.
09. 07. 2008 | 17:51

vlk napsal(a):

Monice

promiňte, že vstupuji do Vaší debaty s Pepou Řepou, ale Pepa Řepa o Vás šíři obrázeknemálo mrzké osoby?

To prostě není pravda! Pepa Řepa nepotřebuje žádného advokáta, tím méně mne,ale onjenstojí ,tak jako celá řada z nás tady v obrovském úžasu a obrovské pokoře před rozsahem Vaših znalostí.
protože při vší mužské ješitnosti a sebestřednosti konstatujeme, že tu co do rozsahu znalostí, pregnance podání a rychlosti s jakou ty znalosti prezentujete,prostě nemáte konkurenci.
A zcela poraženecky přiznáváme, že tohoto záběru nejsme schopni.

Toto nazvete obrázkem nemálo mrzké osoby.
Jak Vám máme dát najevo obdiv, kterému se u nás těšíte?
09. 07. 2008 | 17:57

Pepa Řepa napsal(a):

Tak, tak
i když doufám, že jednou napíšete také něco, co půjde proti oficiálnímu trendu EU.
09. 07. 2008 | 18:08

Marty napsal(a):

Pepa Řepa: to by vsak porusila sve pracovni pokyny :)
09. 07. 2008 | 18:15

Kritik napsal(a):

Autor článku si libuje v atomizaci lidských společenství. Podle příspěvku se mu možná líbí rozdělení podle národností. Je však historickou pravdou, že z původních rodových společenství docházelo ke sjednocování do vyšších celků, kde - samozřejmě - byl zvolen jiný jednotící princip než rod (např. národ, uzemí, náboženství).

Je také pravdou, že jedinou perspektivou pro lidstvo je absolutní atomizace vztahu člověk - vládce: Každý jednotlivec bude mít jediného vládce - Boha (jako prvotní Izrael). Tento čas však ještě nenastal.

To však nevylučuje, aby určité skupiny lidí, a nezáleží jaké kritérium je bude sjednocovat (může to být např. jen počet jako u prvotního Izraele), usnadnily spojování svých sil ke splnění svých záměrů. A pokud jsou ty záměry v rozměru makro, bude vždy nutné strpět hierarchii člověk - vedoucí skupiny lidí - vedoucí vedoucích - atd. To také umožňuje, že každý, tedy nejenom vedoucí skupin, mohou mít svého boha. Avšak jejich bohové musí být jednotní, tedy buď jeden společný Bůh, nebo najít společné zájmy všech bohů. Jinak to nebude fungovat.

Společná Evropa si v EU dala poměrně jasné jednotící principy - lidskost a prosperitu. Pokud jsem to nevyjádřil přesně, dosaďte si tam přesnější výrazy, nicméně je jedno, co tam uvedete (pokud to není v rozporu se zájmy lidstva, nebo není záměrem stavět Babylónskou věž, hrad loupeživých rytířů, či družstvo nevolníků s centrálním berním úřadem). V každém případě se jedná o sjednocení sil lidských společenství, kde se bohové států shodli na společném zájmu lidskosti a prosperity. Jednotící principy EU tedy nezabraňují, aby státy Unie měly svůj vlastní přístup k potratům, eutanázii, či třeba k volbě svého prezidenta.

Z popsaného principu je tedy úplně jedno, jaká organizace primárních celků vznikne. Všichni si přejeme, aby byla co nejjednodušší a efektivní. Nikdo přece nebude tolerovat, aby v jeho "sjednocené výrobní lince" byl šéf, který zneužívá společnou sílu k naplnění svých kapes.

Z toho důvodu lze těm, kdož fandí sjednocení ze svého srdce, pouze poděkovat. A ti, kteří společné snahy bourají pod nejrůznějšími důvody, nebo pokrytecky říkají "Evropa ano, Unie ne", jde zřejmě o něco jiného. Nejspíš jejich snaha vychází z nějakého komplexu malosti, z touhy vyniknout (ve velkém celku může být i maxihlupák přehlédnut) či jen prostě ze svého "zlého srdce".
09. 07. 2008 | 18:31

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa + Marty

Psát proti "oficiálnímu trendu EU" hydra s devíti hlavami skrývající se za nickem Monika NESMÍ. Tak je to uvedeno v článku 93. odstavci h) v tzv. Laputské smlouvě, kterou s ní za zvuků tónů Ódy na radost uzavřelo 27 evropských státníků (jen Václav Klaus se trochu cukal, pravda, ale nakonec s mírným úsměvem a nevěřícným potřásáním hlavou přece jen perem značky Kooh-i-noor podepsal), když ji sedmadvacítka najala, aby za ÚPLATU přispívala do nejrůznějších internetových diskusí, zejména ovšem pod články vyhlášených eurobijců (jako je např. Benjamin Kuras).

Každá z devíti hlav hydry Moniky se zabývá jiným oborem, přičemž hlava devátá, ta nesmrtelná (znalci posměšně označovaná jako Hlava XXII), je tzv. „bez portfeje“ a zabývá se kličkami v komplikovaných unijní zákonech, což do legislativy EU vnáší ZÁMĚRNĚ ještě větší zmatek.

Částky putující den co den z Bruselu na její soukromé konto jsou astronomické, leč zveřejnit je nelze (článek 174. odstavec c Laputské smlouvy). Jak s penězi ubohých daňových poplatníků hydra Monika hodlá naložit, se dosud neví. Ale v dobře informovaných kuloárech se šeptá cosi o tom, že si chce pořídit soukromý raketoplán. Prý odfrčí přispívat do internetových debat na planetu v jiné galaxii. Slovo „astronomické“ dostává v daném kontextu zcela nový, dosud netušený význam. Už aby to bylo!

(Hydra - v řecké mytologii dcera stohlavého obra Týfóna a Echidny, napůl ženy, napůl hada. Sama je obluda s hadím tělem a devíti dračími hlavami. Kdysi žila v bažinách u města Lerny v Argolidě. Ničila okolí, lidé proti ní nic nezmohli, protože z jedné useknuté hlavy vyrostly hned dvě; jedna z jejích devíti hlav byla dokonce nesmrtelná.)

Bye-bye
10. 07. 2008 | 08:38

Marty napsal(a):

Monika: takze Vas v podstate platime my, aby jste sla proti nasim zajmum. Ona ta Hlave XXII je pravde blize, nez by jeden myslel a chtel.
10. 07. 2008 | 09:21

Pepa Řepa napsal(a):

A je to venku. Docela se mi ulevilo. Jistý Vernon Sullivan měl podezření, že jste jedna z Gorgon.

V které ženě není Hydra? Napůl žena, napůl had. Hadí tělo říkáte? No, to je zajímavé, asi hodně cvičíte.
Nakonec, kdo dnes nemá nějakou úchylku.Úchylky jsou v módě.

Uživit devět hlav musí být děsná dřina. Peníze Vám tedy nezávidím. Asi si je zasloužíte.
Hezký den.
10. 07. 2008 | 09:40

Pepa Řepa napsal(a):

Moniko, máte pravdu i s článkem 93, odstavec h) Liliputánské smlouvy. Nalistoval jsem si to:

"Kdo se bude vzrůstem, či názory lišit od standardu Euroliliputána, stanoveném šesti z pěti komisařů velerady, bude obžalovám z velezrady EU a odsouzen k pohledu na hlavu Medůzy.
Kdo velezrádce udá, bude naopak vyznamenám řádem Zlatého Eurohujera a bude mu poskytnuta doživotní renta"

Slovo Eurohujer je pro překladatele do 27 jazyků EU opravdu těžkým oříškem.Existuje pouze v jazyce Kanaků, kteří mají s EU zatím pouze asociační dohodu.
10. 07. 2008 | 09:56

Monika napsal(a):

To Pepa Řepa

Nesmíte holt příliš důvěřovat podezřením těch, kdo „plivou na hroby“, ať už je to Vian nebo Sullivan. ;-) Ale zase zkreslujete! Liliput NENÍ totéž co Laputa. To je jako kdybyste řekl, že Lisabon je Praha. - Mezi liliputánce zavítá Gulliver v druhém části Gulliverových cest, kdežto létající ostrov Laputa navštíví za zvláštních okolností až v části třetí.

Laputa is a fictional flying island or rock with an adamantine base, that can be maneuvered by its inhabitants in any direction using magnetic levitation. The population of the island mainly consists of educated people, who are fond of mathematics, astronomy, music and technology, but fail to make practical use of their knowledge (the rest are their servants). They had mastered magnetic levitation and discovered the two moons of Mars (which in reality would not be discovered for another 150 years), but couldn't construct well-designed clothing or buildings - reason for this being that measurements are taken with instruments such as quadrants and a compass rather than with tapes. It is a MALE-DOMINATED society; often, the wives of these men request to leave the island to visit the land below. However, these requests are almost never granted because the women never want to come back voluntarily.
http://en.wikipedia.org/wik...

Už chápete mou slabost pro Laputu?

P.S. Pokud jde Sullivana, mně se líbila Pěna dní. Ale u té si ponechal svoje jméno.

P.P.S. Jazyků není 27, ale pouze 23 (některé země mají jazyky společné, neexistuje např. žádná „belgičtina“). Ale už i to je dost. Eurohujer je fakt hodně tvrdý překladatelský oříšek, o tom žádná.

To Marty

Tak tak. Jen neříkejte, že vás to překvapuje. Copak ta zlá a nenávistná EU může dělat něco ve prospěch daňových poplatníků? Ani náhodou! Vždyť z toho by se Václav musel zvencnout…

Pěkné odpoledne
10. 07. 2008 | 10:57

Marty napsal(a):

Monika: proto mam tak rad uredniky. Delaji za me penize vse pro me blaho, aniz by je o to nekdo zadal.
10. 07. 2008 | 11:17

Pepa Řepa napsal(a):

To Monika chápu každou slabost zvláště pro:

Freie Republik Laputa
Volkskommissariat für Vernebelung und Desinformation

http://laputa.de/
Dceřiná společnost, řekl bych.

Trochu mně začlo svítat, když jsem si přečetl další odstavec vašeho odkazu:
As "la puta" means "the whore," (see Spanish profanity) some Spanish editions of "Gulliver's Travels" use "Lapuntu" and "Lupata" as euphemisms. It's very likely, given Swift's way of satire, that he was well aware of the Spanish meaning (Gulliver himself claimed Spanish among the many languages in which he was fluent). Some find a parallel with Martin Luther's famous quote "That great whore, Reason", given Laputians' extreme fondness of reason.

My řepy těžko chápeme. Nechcete snad srovnávat fiktivní Laputskou smlouvu se smlouvou Lisabonskou, že ne?
10. 07. 2008 | 12:34

buldatra napsal(a):

Lisabonská smlouva je naprosto k ničemu a je neživotaschopná ne proto,že se šprajcli nějací bezvýznamní Irové.Ne proto,že je proti srsti Klausovi,nebo jakýmsi euroskeptikům.Nebo, že je složitá,nepochopitelná pro prostý mozek, prostého nečesaného nemytého Evropana(jakékoliv národnosti).

Je to proto,že na ní chybí podpis Valašského krále.A není divu,že to nepodepsal.

V samotném srdci Evropy,tedy v centru dění,(jak si již v minulosti ráčil povšimnout samotný Otto von Bismarck,budovatel Evropy a to nebyl žádný blbec)se nachází nadutými evropskými politiky a úředníky opomíjený myšlenkový trust,který jako jediný je schopen položit pevný základ čemukoliv.
Tedy i Evropě.Všelicí Liliputi,Hvajninimové,Lapuťané,Brobdingnaguové,Japonci a podobní prosťáčci odnepaměti jezdí do Valašského království pro rozumy a za vzděláním.
Proto dost dobře nechápu,proč si EUROúředníci zbytečně komplikují život a nepřijedou také.

Jako první pokusný králík Bruselu by mohla přijet dejme tomu Monika.

A znáte to.Příklady táhnou.Určitě se to v Bruselu proflákne a brzo dorazí na průzkum Špidla,pak třeba Verheugen,Liikanen,Barier, Busqiun,Fischer a další a další.
Budou náležitě přivítáni,nakrmeni a vzděláni.V pěkném,ekologicky čistém,globálním oteplením nezasaženém prostředí.Na farmě je místa dost.
Jen náležitě vzdělaní tvůrci smluv mají šanci vytvořit něco,co podepíše každý,nebo téměř každý.Jinak to holt nejde.
11. 07. 2008 | 10:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy