Gruzie i Evropa v pasti ruské provokace

10. 08. 2008 | 14:36
Přečteno 44443 krát
Odvážný víkendový pokus Gruzie překvapit ruskou armádu, která už od května posilovala své pozice na hranicích a v červnu nařídila vzbouřeným Osetincům, aby ostřelovali gruzínské pozice, zřejmě nevyšel. Ruská těžká technika pronikla jediným tunelem do země, a ruský útok na gruzínský přístav a vojenské základny u Tbilisi naznačuje, že co ještě v pátek vypadalo na válku o pozice, může brzy vypadat jako válka o přežití.

Každá válka je i válkou o její interpretaci, lidově řečeno propagandou. Ruská vláda vykresluje gruzínského prezidenta Saakašviliho jako nezodpovědného, nepředvídatelného politika, který se chystá etnicky vyčistit své vzbouřené provincie. Nic nemůže být od pravdy dále. Gruzie je na cestě k demokracii, tržnímu hospodářství a právnímu státu, a se svým vzbouřenci se domluvit prostě nemůže, protože je vojensky i finančně podporují Rusové, kteří jim dokonce po uznání Kosova slibují nezávislost. Putinovi jde jen o jedno. Nedovolit, aby se Gruzie stala západní, svobodnou a demokratickou zemí – tedy nezávislou na nesvobodném, nedemokratickém, imperiálním Rusku. Putin potřeboval Gruzii potrestat za její západní orientaci. Prosperující a svobodnou Gruzii by totiž mohly následovat další státy v oblasti, hlavně ropný Azerbajdžán a Kazachstán.

Doba kdy malé baltské státy, navzdory ruským výhružkám a protestům opilého Jelcina, dostaly jednohlasný příslib členství v Nato i v Unii, je dávno za námi. Čas oponou trhl, Rusko je dnes bohaté a Evropa na něm závislá (energie). Sebevědomý „samoděržavec“ Putin nahání strach, zejména v Německu, kde po sovětské invazi Československa snad zvítězila na věčné časy „ostpolitik“ po česku mnichovanství, tedy s Ruskem zadobře za každou cenu. Byla to právě německá kancléřka, která na dubnovém sumitu v Bukurešti členství Gruzie v Nato odmítla. Vyčerpaný a odcházející americký prezident s vyčerpanou a přestárlou Evropou Saakašvilimu pomoct nechtěli a snad ani vzhledem k vojenskému angažmá v Afganistánu a Iráku ani nemohli. Saakašviliho předpověď, že toho Rusko využije se dokonale splnila. Můžeme planě spekulovat zda měla pěti milionová Gruzie posilovat svou obranu a vydržet ruské provokace mnohem déle. Možná se zdálo, že letní olympijské hry a prezident Bush ve Washingtonu jsou poslední příležitostí překvapit. Kdoví jak bude všechno vypadat, vyhraje-li americké volby mnichovan Obama.

Tak jako Stalin kdysi dočasně vyhrál Rusko - finskou válku pravděpodobně nyní zvítězil i Putin, a demokratizace jeho blízkého zahraničí se zatím odkládá. Evropa možná ztratí poslední nezávislý ropovod vedoucí z Azerbajdžánu přes Gruzii. Neměla by však ztratit svůj smysl pro pravdu a nepodlehnout ruské propagandě.

Vždyť i malé národy, které jsou ochotny bojovat za svobodu mívají prozřetelnost na své straně. Evropské dějiny neskončily u Thermopyl, a Gruzie si napsala další hrdinnou stránku do své pohnuté historie. Na rozdíl od Německa, nechce být se zločinným hegemonem zadobře za každou cenu.

Psáno pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

f.proch napsal(a):

Pane Tomský jste člověk, který si myslí, že jsme naivní blázni, kteří budou všemu věřit a papouškovat kde jakou hloupost. Uvědomte si, že tady nejste v zemi kde se na všechno skáče, ale kde se přemýšlí.
18. 08. 2008 | 07:01

MG napsal(a):

Pane Tomský, jestli chcete si zachovat serioznost, tak tenhle protiruský výpad raději smažte. MG
18. 08. 2008 | 07:50

Jan Zíma napsal(a):

Tak jednostranný komentář bych u Vás pane Tomský nečekal, ale co my víme, kdo tuhle propagandu platí. Američtí republikáni mají právě před volbami a udělají jak se zdá, cokoli, aby hrozbu Ruska zviditelnili, přičemž jim k tomu mouřenínsky přizvukuje jak Ukrajina tak pobaltské státy, tak Gruzie sama. Připravenost pana McCaina na tuhle válku je obdivuhodná a zároveň zarážející. Jak to mohl dopředu vědět? Ptejme se, proč naše země loni prodala autokratickému Saakašvilimu poměrně velké objemy zbraní. Copak dělají už přes rok Američní plánovači a vojenští instruktoři v Gruzínské armádě. Proč mohli rusové, i když to popírají, sestřelit Gruzímský bezpilotní špionážní UAV u Ruských hranic, když na obsluhu tohoto amerického stroje neměla Gruie vyškolenou vlastní obsluhu. Žeby ten americký špionážní stroj v Gruzii obsluhovali Američtí specialisté? Copak naslibovala Condoleeza Riceová Gruzínskému prezidentovi několik dní před válkou. Jakou pomoc. Ale ptejme se i pana prezidenta. Zda se mu zdá v pořádku a v souladu s mezinárodním vojenským právem, pod záminkou nastolení ústavního pořádku, zahájit v ečtyři hodiny ráno palbu z tanků a samohybných houfnic (těch českých) na spící sídliště plné civilních obyvatel. Tak jak o tom rozsáhle informovala Švýcarská média spolu s rozsáhlými fotografickými materiály. Rusové se opravdu nechovají čestně, pokud dají za posledních deset let polovině jihoosetinců ruské pasy , ale ti do nich nestřílí. A pokud střílí v Gruzii, tak pouze na vojenské cíle a nemasakrují civilní obyvatelstvo, jako prozápadní,proamerický, hrdý gruzínský autokrat Saakasvili. Jsou čtyři hodiny ráno pane Tomský, tak jako předminulý pátek. Navrhuji Vám abyjste se podíval z okna a zapřečmýšlel o svých pocitech. Zejména o tom jak by vám bylo, kdyby se na protějším kopci začaly objevovat záblesky a vzduchem by se k vám blížili západní "Poslové míru".
19. 08. 2008 | 04:18

valburga napsal(a):

Nějak nemám moc chuť uvádět všechny historické konotace. Pouze bych všem rozhořčeným "výšepíšícím" doporučila, aby si osvěžili paměť a v učebnicích histroie vyhledali, jak doopravdy začala druhá světová válka.
"Historia magistra vitae", ale to by jí někdo musel naslouchat a ne jí stále zacpávat ústa.
19. 08. 2008 | 13:22

František Novotný napsal(a):

docela děs z předchozích příspěvků ... jako by neexistovala pamět! a to by stačilo pouze dosáhnout k srpnu osmašedesát a připomenout si, že ruský medvěd se choval, chová a bude chovat stále stejně! mimochodem jejich prezident s přiléhavým jménem měl včera tak hezký projev, že by odůvodnil a ospravedlnil i vojenský výsadek rusů Karlovarském letišti ... přesvědčil by tím jistě i našeho "prezidenta"
19. 08. 2008 | 15:27

Fanda napsal(a):

Pane Tomský, po seznámení se s Vašimi názory a bezuzdným překrucováním faktů mě napadá otázka, zda si skutečně o sobě myslíte, že si můžete říkat publicista. Já také nemám Rusy v lásce ale fakta mluví v tomto případě zcela jasně v jejich prospěch, z čehož tak jako Vy nemám vůbec žádnou radost. Publicista by však měl být alespoň naoko "objektivní" a mít rozhled. Bohužel Váš rozhled mi připadá rozhled vládce kurníku, který vidí jenom své oblíbené slepice. Zkuste publikovat v iDNES s panem Gazdíkem. Určitě si budete skvěle rozumět.
19. 08. 2008 | 18:30

občan napsal(a):

Vážený pane Tomský, že jsou Rusáci okupanti v Gruzii, stejně jako u nás před 40 léty, je víc než pravda a děkuji Vám za Váš skvělý komentář!
19. 08. 2008 | 23:01

Jaromír Máša napsal(a):

Je mi líto, ale nemáme žádného skutečného odborníka na Kavkaz. Chce to dlouhodobé studium jazyků, kultur, historie, memoárové literatury. Zažil jsem to, když byl v divadle Archa před léty večer o Čečně. Nikdo nic neví, nakonec ani přítomní Čečenci. Ve světě je to némlich tak. To je numr ajnc.
Dále, naše současná nekultura, je založena na neustálém vinutí se tamu k nějakému dubisku. což by nebylo ještě tak hrozné, je ale spojeno se spíláním okolního nedubiska, ať jím je cokoliv a kdokoliv. Pivní, putykářská slovní rvačka. Akadémie idiocie.
Tedy obecně: Jestliže Tanganjika byla britskou kolonii a Čad francouzskou, a já nevím Timor portugalskou a Halmahera nizozemskou, pak je jasno, že VŠECHNY KAVKAZSKÉ STÁTY BYLY nebo snad ještě jsou KOLONIEMI RUSKÝMI. Tečka. (Česko bylo rakouskou kolonií, račte si to uvědomit.) Když dekolonializace, tak všem a ne jen někomu: DEKOLONIALIZACE TIBETU, UJGURŮM, VNITŘNÍM MONGOLŮM, MANDŽUŮM a dalším a dalším. A tedy také na Kavkaze.
Prosím, víme, že po dekolonializaci je leckde hůř, než bylo, že je tu mnohem ostřejší postkolonializmus, protože není ani tak politický, ale místní papaláši jsou ještě tvrdší vykořisťovatelé, než ti zámořští, jako finanční.
Ruská kolonializace je dlouhodobý proces. Jsou v něm i pozitivní momenty. Prosím, proč je v baltských státech více Rusů, než Pobalťanů ... to se stalo v zemi, kde na přechod z jedné vesnice do druhé člověk musel mít málem policejní povolení, a to již od carských dob. Jakto, že v Osetínsku je více Rusů, než osetínců?
Další je jazyková rusifikace: ano, musí tady být nějaká lingua franka, ale aby lidé uměli lépe rusky, než třeba ukrajinsky, když jsou Ukrajinci, no co to je za pořádek. V našich dějinách se hovořilo o "odtékání české krve do Rakouska", ono to zní dnes hloupě, ale jen si spočítejte, kolik ruských spisovatelů je ukrajinského původu - hahaha - dokonce ten chochl Gogol. Chce se mi říci, že rakouská "germanizace" byla pohlazením, proti rusifikaci carského impéria. Ten despekt k jiným národů, když píéšete o Rusku, kurník šopa, štěte ruské klasiky, čtěte povídky z kriminálů a lágrů, ne komunistických, ale carských, a všímejte si. Nejde o to nadávat, to také umím, ale vidět. S jakým názorem se z Ruska vrátil Palacký nebo Havlíček.
Srovnejte jazykovou (pozor, já vím, že se ledacos udělalo s jazyky některých národnostních "menšin" ... tak například Kazaši byli a jsou velice aktivní, zažil jsem hádky mezi kazašskými rusisty a kazašskými kazachisty, lingvistické hádky) penetraci španělštiny do USA a ruskou unifikaci v SSSR a okolí (upřímně řečeno, mě už dnes leze angličtina krkem a zvláště něco, o čem si Češi myslí, že je Engliš a ono to není ano Čengliš, ale jakési pidžin britoček).
Konečně byli jsme (a zůstali jsme) malou zemí a je naší morální povinností pomáhat všem Davidům proti Golášům. Víte, on tam už je ten model:

Goliáš ho provokuje,
David slušně salutuje,
ale když mu obr plivne do očí
David se otočí prakem zatočí

Co mě tady v Česku strašně rozčiluje, že se lidé přidají vždycky k tomu silnějšímu. Fuj, že se nestydíte.
20. 08. 2008 | 15:44

1968 napsal(a):

21.8.1968 .....20.8. 2008 to je hruza kolik máme pořád kolaborantů
20. 08. 2008 | 20:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivý výkřiků, které byly v rozporu s posláním zdejších stránek, i.e. poskytovat prostor pro korektní a věcne vedenou diksusi.

Stejně tak texty, jež jejich autoři nepřípustně zvýraznili na úkor jiných, tedy napsali celé velkými písmeny (viz Kodex diskutujících)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 08. 2008 | 21:10

hrib napsal(a):

Děkuji prakticky všem přispěvatelům, je vidět že hlupáky ze sebe dělat nedáme. Chybí mi však jedno - lidi pojďme se zorganizovat nenechme se válcovat tou "pravičáckou" propagandou v médiích a většinou tzv. "elit"
21. 08. 2008 | 10:06

Knihomol napsal(a):

Slyšel jsem několikrát pana Tomského na knižních veletrzích. Je to farizej, je to člověk, kterému se nedá věřit. Vše otočí, je příliš jednostranný, absolutně neobjektivní.
21. 08. 2008 | 10:25

dino napsal(a):

Upřímně řečeno, nevím, kde je pravda. Přítomnost ruských vojáků v Gruziji, a to nejen v Osetii nebo Abcházii, to je fakt. Stejně tak je fakt, že předtím bojovali gruzínští vojáci se separatisty osetskými. Ale čí to je provokace, na to opravdu dnes dokáže odpovědět málokdo. Je ale zarážející, kolik lidí se k tou cítí kompetentních!

U většiny názorů mi chybí širší kontext. Svět přece není jen Rusko a Gruzie se svými separatistickými samosprávnými oblastmi! Co Evropa, USA, OSN? Proč v Gruzii už léta působí pozorovatelé OSN včetně českých vojáků? Že by to byl projev důvěry OSN, že se jedná o, cituji: "Prosperující a svobodnou Gruzii"?

Jinými slovy; je jisté, že se tento ostrý konflikt začal provokací, a to v době nejméně vhodné, v době zahájení Olympijských her, jejichž symbolika světa bez válek tím zdevalvovala natolik, že se bude asi muset dříve či později najít jiný, platný symbol této krásné myšlenky, kdy se po dobu konání OH zastavovali všechny konflikty a veškeré zápolení se přeneslo jen na stadiony (tak nás to kdysi učili ve škole). Nikdo dnes ale nemůže s jistotou říci, čí provokace proti komu to byla. Za pár let nám to řekne vítěz, a nám nezbude, než tomu věřit, nebo nevěřit.

A když jsem u těch, dle pana Tomského jednoznačných, ruských provokací; zajímalo by mě, pane Tomský, jak nazvete rozmísťování radarových a raketových základen USA v Evropě. Jaký je Váš názor na jednoznačnost provokace 9.11. a následné angažmá USA v Afghanistanu a později v Iráku. Nemohu se zbavit dojmu, že ve všech těchto případech jde o vyšší cíle jednotlivých mocností. A tito staří známí si věru mohou podat ruku při svém společném úkolu, totiž staronové polarizaci světa! Varianta Gruzie coby nástroje v rukou mocných se mi jeví v této chvíli nejpravděpodobnější. To ovšem nezbavuje Saakašviliho ani ostatní tamní činovníky odpovědnosti. Spíše si vytáhli Černého petra ve hře s někým, nad kým nemohou vyhrát. Narodili se v nesprávný čas na nesprávném místě...
21. 08. 2008 | 13:52

RADAR napsal(a):

ANO
21. 08. 2008 | 14:01

Pamětník starejch dob napsal(a):

Rusko v prvé řadě nemá v Gruzii co pohledávat.
A pokud chce nezávislou Osetii, ať vytvoří vlastní precedent a uzná nezávislost ČEČNY.
21. 08. 2008 | 20:08

GariG napsal(a):

Je opravdu zajímavé, že tak hloupý blog pana Tomského vyvolá kvalifikovanou diskuzi. Jen minimum příspěvků nenávistně cosi vykřikujících o levici nebo pravici.
Vše nasvědčuje tomu, že válečný konflikt na Kavkaze proběhl s vědomím USA. A tak příspěvek do diskuze je jednoduchý.
Agentury hlásí, že v prezidentských volbách v Americe poprvé získává v preferencích Mc Cain nad Obamou.
Američané potřebují nějakého nepřítele, aby volili správně.
A správně znamené jen jedno, ve prospěch globálních finančních skupin. Řečičky o lidských právech, demokracii a právním státě jsou tak dobré pro pana Tomského. On nelže, on tomu věří.
21. 08. 2008 | 21:20

ef napsal(a):

růžový tank opět na Smíchově
http://aktualne.centrum.cz/...
22. 08. 2008 | 10:27

Milan Mach napsal(a):

pane Vlk,ty Vase nadavky panu Tomskemu beru na sebe, pochopitelne se me nemusite omlouvat, protoze vim ze jsou lide, kterym schazi v jejich slovniku dostatek slov, tak sproste nadavaji, Je to taky duvod nedostatecneho intelektu, a omlouvat se me nemusite protoze ja od hlupaku omluvy nepozaduji.
22. 08. 2008 | 16:49

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,
díky za odpověď mě se týkající, bohužel jsem se sem vrátil až teď.

Honza:
Tuším vskutku leccos. Tužím, že před oním paktem bylo cosi jako Mnichov, kam Poláci a Maďaři poslali požadavek na rozbití ČSR. Tuším, že kdyby Chamberlein do Mnichova neletěl, tak by něm. gen. štáb Hitlera likvidoval. Tuším, že během Německo - polské války udělali Rusové Polákům totéž, co Poláci nám ... zabrali území se svojí menšinou v situaci, kdy byl stát na kolenou. Tuším, že proti 30 německým pěším divizím na Rýně stálo 96 opancéřovaných anglo-francozských, které mohly být v Berlíně za dva týdny.
Tuším, že v Rusko-finské válce šlo hlavně o strategicky významné ostrovy a přístav Petsamo.
Tuším, že to bylo ze strany SSSR porušení mezinárodní práva a přehlídka vojenské ubohosti a neschopnosti. Tuším, že Stalin hrál va bank - ale je mimo pochybnost, že bez těch strategických bodů a následné radikální reorganizace a změn v armádě by SSSR válku s Hitlerem prohrálo.

Proto jsem nezahořel spravedlivým hněvem, pouze jsem poněkud zrozpačitěl . ..
22. 08. 2008 | 20:52

TT napsal(a):

na začátku každého zla je dobrá myšlenka do které se namontuje židák svými polopravdami
22. 08. 2008 | 22:27

Batman napsal(a):

česká fašistická republika podporuje světový terorismus bezplatným vývozem zbraní do ohnisek lokálních konfliktů a dotacemi kriminálních a drogových gangů
22. 08. 2008 | 22:35

mordechaj napsal(a):

Děkují vám pane Tomský!Neberte k srdci povyk čechačku,kdo obhajuje rusaky je zradce a kolaborant.Nic noveho za Hitlera byli,za bolševika,prostě v Česku vždy byla 5 kolona bohužel.Děkují za pravdu!
22. 08. 2008 | 22:46

citizen napsal(a):

Mám pocit, že si buď chlapci z kgb platí podobně jako čínani vytváření pozitivní image na netu nebo čecháčci trpí stockholmským syndromem. Jako, že je dobře být s diktátorem zadobře. Náckové všech konfesí, jděte do pr....
23. 08. 2008 | 12:31

Vykvet napsal(a):

Jedná se o velice technicky fundovaný příspěvek převzatý z jedné diskuze:
Pročítám si v sobotu ráno britský tisk, Aug 9 2008 ( bohužel pouze na internetu, noviny nemám se snídaní v papírové podobě předem vyžehlené ) a co nevidím, na titulní straně Financial Times, upoutávku k fotografii AFP s textem "Georgian troops in armoured personal carriers near Tshinvali on Friday".
Už i ten solidní britský tisk neinformuje korektně. Kdepak personal carriers, obyčejné československé samohybné houfnice DANA, vz. 77 ráže 152 mm, jak nás učili při opakovaných cvičeních v osmdesátých letech.
A co teprve páteční televizní záběry z ostřelování "Tshinvali" gruzínskou armádou. To přeci nejsou kaťuše na ZILech, to jsou Tatry a naše známé raketomety ráže 122 mm vz. 70 GRADy.
Když nás někdy kolem roku 1980 povolali na zimní cvičení do Jínců, měli jsme za úkol trefit se touto zbraní do čtverce 500 x 500 m alespoň jednou raketou ze tří kvůli úspoře munice.
Nějak to špatně dopadlo jinam.
Chci tím říct, že to není moc přesná zbraň, ale co raketa to díra v zemi do které se vejde osobní automobil. Každý raketomet jich má 40 a stejný počet v zásobníku. Jestli s nimi ( asi 20 raketometů ) pálili Gruzínci na osetínské "Tshinvali", prý na ruské mírové jednotky, tak nemohli ani náhodou počítat, že vojákům moc ublíží. Jednak se s nimi nedá přesně trefit, ale hlavně obrněné technice tyto rakety neuškodí, zato masakr ve městě udělají spolehlivě. Těch českých 20 raketometů dvěma salvami ( pokud ještě nedobíjeli ) vytvořilo 1600 děr do země, garáží pro osobní automobily, a přeoralo větší část "Tshinvali" s 30 tis. Osetinců tak, že docela věřím těm 1500 obětem z řad civilních obyvatel. To byl nejspíš také hlavní psychologický cíl jejich nasazení. Vyděsit neposlušné obyvatele ne je osvobodit.
23. 08. 2008 | 17:40

marcel napsal(a):

Gruzie je na cestě k demokracii, tržnímu hospodářství a právnímu státu,

MATE NAMYSLI "AMERICKEHO TYPU" DOUFAM? A TO STEJNE DOUFAM PLATI O "ZLOCINNEM HEGEMONU"? V OPACNEM PRIPADE BY JSTE MEL ZMENIT PROFESI A JIT K LOPATE. ANEBO RADEJI ZPET DO MATERSKE SKOLKY, KAM SVOU NAIVITOU PATRITE. MNICHOVAN OBAMA:-)))))))NO TO JSTE TEDA POLITOLOG/KVAZIOLOG. NEVIM, BRECET CI SMAT...HRUZA.
24. 08. 2008 | 01:32

Michal napsal(a):

nebuďme slepí a nekritizujme autora, Rusové roztržky v Osetii podporovali.
Uvažme příklad kdyby například začali Rusové podplácet Moravu a podporovat ji v odtržení od zbytku naší republiky, mnoho lidí by se možná nechalo zvyklat pokud by byly po určitý čas vynaloženy nemalé prostředky k destabilizaci.
24. 08. 2008 | 20:33

buldatra napsal(a):

To Michal:

S prominutím.
Uvedl jste nejblbější možný příklad nemožného, cituji:

Uvažme příklad kdyby například začali Rusové podplácet Moravu a podporovat ji v odtržení od zbytku naší republiky,konec citátu.

Člověče nešťastná!
Nechat se podplácet, proč ne? Ale od Rusů? Člověče, vždyť Rusi pijí vodku! Uvědomujete si ten hyenismus?
Někdo takový nemá na Moravě šanci. Nemá zde co pohledávat!Vždyť by se s ním tady nikdo nebavil! Taky o čem? O vodce?
Kde žijete?

To by museli Rusové nejdřív přejít na švestky, v horším případě na hrušky, v případě mezním na oskeruše. Museli by se naučit správně vypálit mač, museli by pochopit, že síla není to hlavní, museli by vyznávat trnky. Zažil snad někdy někdo v Rusku trnkobraní? Tak daleko ještě Rusi nejsou. A hódně dlouho nebudou.

Tak vidíte.
Nicméně.

Vaše myšlenka o odtržení má přesto něco do sebe. Ale jen v opačném smyslu.
Rusové jsou totiž schopni podplatit Čechy, aby se odtrhli od Moravy. To zas jo.
Zatím zakládají potichu na historický průser v Karlových Varech. Vzniká tam cosi jako sudetskoruská pátá kolona. Není daleko doba, kdy vlastnictví ruského pasu bude v těch končinách nutností,jakož i v celém sudetskoruském pohraničí. Mít v jedné kapse ruský pas a ve druhé (v náprsní) plácačku vodky, bude poznávacím znamením pro sudetského Rusa. Samozřejmě kromě červeného nosu a skelného pohledu. O šišlavé výslovnosti nehovoře.
No a zbytek Čechů pak Rusi uplatí a odtržení je hotovo.

Koneckonců rusofilů je, historicky vzato, v Čechách mnohem, ale mnohem víc, než na Moravě.

My Moraváci jsme však vždy připraveni podat do Prágru pomocnou ruku všem budoucím běžencům, kteří se nenechají mrzce podplatit. A naše armáda je připravena osvobodit kdykoliv kohokoliv, kdo zaplatí, tedy i odtržené a vytržené:

http://necyklopedie.wikia.c...
25. 08. 2008 | 12:43

Willy Fog napsal(a):

Alexander Tomský je blázen. Nic víc, nic míň.
25. 08. 2008 | 18:14

Jardes napsal(a):

....jako proruský osetinec se seberu a jdu do Ruska,když mi Gruzie nevoní.S Ruskem budou ještě problémy...mimochodem,jedná se mimo jiné o reakci na umístění radaru,víte???
25. 08. 2008 | 21:25

marcel napsal(a):

Blázen? Za blázny se označují lidé, kteří vyvracejí věci zavedené, tenhle chlapík je naopak konzervuje. Já nevím, mě osobně připadá, že tomu co píše musí věřit. Snad naiva český obecný, dle patetického tónu, na druhou stranu velmi útočný a militantní ideolog. Rusko je zřejmě třeba s pomocí "říše dobra" navždy odstranit z mapy. Každý kdo to neudělá/nechápe je "mnichovan". Pokud mě pamět dobře slouží, Merkleová prokoukla velmi záhy "to Hitler dělal taky" a pak se musela v předklonu hluboce omlouvat(můžu se mýlit, je to dlouho).

NATO, demokracie, vyčerpaný odcházející prezident, Afganistán, Irák, ....is this illusion..... or reality?
25. 08. 2008 | 21:35

Kočka napsal(a):

Alexander Tomský je pitomec, a hlupák,,,,,,
26. 08. 2008 | 08:58

pep napsal(a):

Je to ve svobodném světě dobře zařízeno:
Demokratickou vládou (demokratickým politikem či demokratickým státem) je taková vláda (politik, stát), kterou USA/GWB za demokratickou prohlásí. A na tak dlouho, dokud USA/GWB neprohlásí opak.
A protože USA se prohlašuje za světovou velmoc a eo ipso má tedy patent na rozum, všichni demokratičtí novináři pak hudou jednou notou podle daného partesu.
Pan Tomský jest toho zářným příkladem.
Tak se nedivte!
26. 08. 2008 | 11:51

xiluodu napsal(a):

Vážený pane jste ubohý šašek a blb !!! Myslím, že Emil Hácha byl statečnější jak vy. Lžete nám všem do ksichtu a je jedno, jestli těmto lžím sám věříte či nikoli !! Kdysi Brežněvův SSSR vyžadoval od svých satelitů "jednoznačný společný názor" na všechno, co SSSR vykonal - to samé slyšíme nyní od našich vyděšených podržtašků Vondry, Parkanové, Schwarzenberka,Topolánka - ."Musíme mít v NATO na všechno stejný názor, to je nutnost, jednota musí být udržena za každou cenu, musíme mluvit "jako jeden muž" ,....atd. To je mi ale zvláštní "demokracie" - kdysi jsme se smáli, jak komunističtí poslanci schvalovali zákony 99 % PRO a nikdo proti ! Naši šaškové ve vládě by asi zase chtěli to samé = proboha, jen aby nikdo názorově nevybočil, to by byla hrůza !!!
26. 08. 2008 | 15:58

fanfaron napsal(a):

lož,za lžou,komunisticko goebelsovská manipulácia,ten článok vyráža svojou jednostrannosťou dych,dlho som nič podobné a lokajské nečítal,ja vám prajem ten úplne zbytočný radar, ktorý je len čižmou okupanta na vašom území,vaša vláda aj s poliakmi vrazila Europe bajonet do chrbta.ale to sa dalo čakať.článkom toto dielko nenazvem,je to agitačný plagát,a to ešte aj velmi ,zlý.
27. 08. 2008 | 07:25

Výr napsal(a):

Pan Tomský se nezmínil o mezinárodním právu a o Kosovu. Zde je třeba přivítat názor pana prezidenta Klause.
27. 08. 2008 | 08:43

Milnej napsal(a):

Pane Tomský, čte se to hezky, na sezení Rotary Club jistě váš článek sklidí potlesk. Já ho považuji spíše za vtipnou glosu. Jen téma byste si měl vybrat jiné.
27. 08. 2008 | 22:38

af napsal(a):

To je jen pozdní blafání. V Gruzii je to samý Stalinův pomník a Stalinova ulice. Tak jaká je to demokracie, když se nevypořádali ani s tímhle.
A navíc je tu "zářný" příklad Kosova, tak co by kdo ještě chtěl.
27. 08. 2008 | 22:40

Petr napsal(a):

Tak to je teda neco, zarputily antirus. A to, ze jeden z poradcu McCaina je placen Gruzijskou vladou, to Vam asi uteklo, ze? Rusove volby nemaji, nerikam, ze je rusko nejak perfektni co se demokracie tyce, ale U.S.A je na tom snad stokrat hur. A co se tyce Bushe, ten udela vsechno proto, aby udrzel u kormidla MCCaina, ktery je mimochodem byvaly armadni general a potahne na Iran, protoze ten ma jeste dostatek ropy. Ja jen doufam, ze se do toho vlozi Cina. Myslim si, ze Cesko tim, ze podepsalo smlouvu o radaru ze sebe udelalo nejen hlupaka v Evrope (obetniho beranka) ale take prvni terc pripadneho utoku nove studene valky, pokud ne 3 svetove valky. To je ale proto, ze si ceska vlada vzdy delala co chtela. Pro mne 68 rok ==== 2008 rok. Stejna vlastizrada. Kdyby Cesko odmitlo, musela by jit Amerika skemrat, i kdyz Topolanek mel hodne hnedy nos od lezeni nekam, nekam jinam a problemy se tak mohly vyhnout evrope. Ruska ekonomika poslednich let roste zavratnou rychlosti, stejne jako cinska a toho se U.S.A boji, aby ji neprerostly. Omlouvam se za svou cestinu uz leta ziji mimo a vse pozoruji jen z povzdali, RADSI.
28. 08. 2008 | 23:26

Petr napsal(a):

Jardes napsal(a):
jako proruský osetinec se seberu a jdu do Ruska,když mi Gruzie nevoní.S Ruskem budou ještě problémy...mimochodem,jedná se mimo jiné o reakci na umístění radaru,víte???
25.08.2008 21:25:04

aha tak on bude radar v Gruzie, to je mi novinka. Pane Jardes, aspon ctete co napisete.
29. 08. 2008 | 00:07

Petr napsal(a):

tento clovek ma rozum. pokud chcete sem na vsecret@seznam.cz , ziju v britanii, tak Vam muzu posilat ten zmanipulovany tisk. Ano uz i tady jsou dezinformace.

Vykvet napsal(a):
Jedná se o velice technicky fundovaný příspěvek převzatý z jedné diskuze:
Pročítám si v sobotu ráno britský tisk, Aug 9 2008 ( bohužel pouze na internetu, noviny nemám se snídaní v papírové podobě předem vyžehlené ) a co nevidím, na titulní straně Financial Times, upoutávku k fotografii AFP s textem "Georgian troops in armoured personal carriers near Tshinvali on Friday".
Už i ten solidní britský tisk neinformuje korektně. Kdepak personal carriers, obyčejné československé samohybné houfnice DANA, vz. 77 ráže 152 mm, jak nás učili při opakovaných cvičeních v osmdesátých letech.
A co teprve páteční televizní záběry z ostřelování "Tshinvali" gruzínskou armádou. To přeci nejsou kaťuše na ZILech, to jsou Tatry a naše známé raketomety ráže 122 mm vz. 70 GRADy.
Když nás někdy kolem roku 1980 povolali na zimní cvičení do Jínců, měli jsme za úkol trefit se touto zbraní do čtverce 500 x 500 m alespoň jednou raketou ze tří kvůli úspoře munice.
Nějak to špatně dopadlo jinam.
Chci tím říct, že to není moc přesná zbraň, ale co raketa to díra v zemi do které se vejde osobní automobil. Každý raketomet jich má 40 a stejný počet v zásobníku. Jestli s nimi ( asi 20 raketometů ) pálili Gruzínci na osetínské "Tshinvali", prý na ruské mírové jednotky, tak nemohli ani náhodou počítat, že vojákům moc ublíží. Jednak se s nimi nedá přesně trefit, ale hlavně obrněné technice tyto rakety neuškodí, zato masakr ve městě udělají spolehlivě. Těch českých 20 raketometů dvěma salvami ( pokud ještě nedobíjeli ) vytvořilo 1600 děr do země, garáží pro osobní automobily, a přeoralo větší část "Tshinvali" s 30 tis. Osetinců tak, že docela věřím těm 1500 obětem z řad civilních obyvatel. To byl nejspíš také hlavní psychologický cíl jejich nasazení. Vyděsit neposlušné obyvatele ne je osvobodit
29. 08. 2008 | 00:13

BM napsal(a):

Jo, pane Tomský, tady se svými názory nepochodíte. Tady je to jako diskuze v Haló novinách. Samý zarytý levičák, byť někteří žijí i západně od našich hranic. Takže tady se může pouze nadávat na USA, zejména Bushe a republikány vůbec, soudruzi z Moskvy jsou kamarádi a musí se s nimi být zadöbře!
29. 08. 2008 | 17:51

Petr napsal(a):

Nikdo neni levicak, me je uplne jedno kdo je u moci a mezi nami amerika je vice komunisticka nez treba cesko, to je nazor i Donalda Trumpa a jinych mocnych lidi. A kdyz tak ochranujete USA, tak reknete co udelala USA dobreho pro nekoho jineho, krome toho, ze uz zabila rovny milion ano 1 000 000 iracanu, kteri meli jen tu smulu, ze ziji v zemi s ropou. Zanedlouho uvidite, a myslim, ze to udelali jeste pred zmenou prezidenta, rozpoutani valky s iranem. Tady vubec nejde o levicak, pravicak, to je hodne zastarale, na to uz se mozna hraje jen tak v cesku.
30. 08. 2008 | 00:06

Petr napsal(a):

My tady resime levici a pravici a pritom, jediny ucel toho, ze Gruzie vyprovokovala konflikt byly hlasy pro MCCaina a jak je videt, hloupi americane jim zase na to naleteli. U nich protiruska propaganda vzdycky zabrala.
30. 08. 2008 | 00:09

Petr napsal(a):

Blue Jay napsal(a):
Pro fanaticke obdivovatele Ruska,
V 1972 par novinaru z Washington Post zverejnilo tak zvanou Watergate affair. Padnul president USA Richard Nixon. Novinar Bob Woodward za to ziskal Pulitzer Prize. V 2006 byla v Moskve nalezena zavrazdena novinarka Anna Politkovskaya ktera kritizovala Putina. Nestekl po ni ani pes. A nebyla jedina. Jen malinkej priklad rozdilu demokracie v USA a v "modernim" Rusku.

S tim plne souhlasim, netvrdim, ze Rusko je nejaka prehnana demokracie, naopak, Putin vse drzi pevne v rukou, ale mezi nami, kdyby ne, tak by mu zemi rozkradli nebo rozprodali jako nase byvale vlady,ze? A tim myslim jak modrou tak socany. Me jde jen o to rict, ze kazdy kdo trosku rozumi fyzice vi, ze dvojcata pri 9-11 2001 byly rizena demolice, to je proste fyzicky dokazane. Ale nikdo s tim nic nedela, protoze amerika uz neni to, co byla za afery watergate. Ted uz se to nejspis ututla ve jmeno boje proti teroru.
30. 08. 2008 | 00:24

Tomáš J.Kliment napsal(a):

S panem Tomským naprosto souhlasím!Na rozdíl od různých primitivů,kteří jen těžce hledají na mapě Gruzii.Zvlášť blb koala se vyznamenal-pokud létaly nějaké kulky,byly to kulky ruské,jako mnohokrát,když tato země vyprovokovala konflikt.Včetně toho,jakou měrou je odpovědna za rozpoutání 2.světové války.Jednoznačným agresorem je Rusko,které sprostým vydíráním podle vzorců A.Hitlera dotlačilo Gruzii k reakci.Bohužel Saakašvili není ten,kdo by situaci zvládnul.To je jediná chyba Gruzie.Ale Gruzie není podělaným Československem z roku 1968,kde zradili postupně všichni-od Svobody po Dubčeka.Proto si Gruzie zasluhuje pomoc v daleko větší míře,než ustrašená EU nabízí.
31. 08. 2008 | 16:55

Petr napsal(a):

Pro Pana J.Klimenta,

jak by ale bylo vam, kdyby vam Vas soused stavel na svoji zahrade rakety a druhy soused radary, asi byste taky nebyl blahem bez sebe. Pokud vim, A.Hitler si sam podpalil rissky palac, aby mohl rozpoutat valku, to same udelal Bush s dvojcatama, ale nevim, ze by neco podobneho udelalo Rusko. Vim, ze nas okupovalo, ale okupovalo i Madarsko, Jugoslavii, ale tam preci porad bylo soukrome vlastnictvi a moznost soukromeho podnikani. To jen soudruzi u nas VSE vzdy braly vazneji nez bylo zdravo.
31. 08. 2008 | 19:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo Řepo,
že se přidáte do jedné smečky s Vlkem,to mě opravdu překvapuje.Je zajímavé pozorovat jak všichni odpůrci Kosovské události se kloní na ruskou stranu, přestože je naprosto jasné,že RUS je agresorský zmetek a na úlet gruzínů čekal jako vosa na sopel.
Vyjadřuji opětně podiv nad gruzínskou hloupostí.Ruské tanečky na Kavkaze a okolí jsou,či měli být sdostatečným varováním.

A prosím nepleťte si pojmy.Přivandrovalé a totálně nasazené ruské národnosti v Osetii je číselně vyjádřeno --
3%--.A historii Gruzie jsem už popsal.Ještě není všem ruským svinstvům vůbec konec.Ještě poznáte ruské mrchy i v Evropě (Kaliningrad).

A zapomeňte na Kosovo pane Pepo,bude se Vám lépe hodnotit realita.Děkuji za slyšení.
Ivan.
31. 08. 2008 | 21:59

klid napsal(a):

Větší snůšku hovadin, polopravd a nesmyslů, jakou zde sesmolil pan Tomský, jsem neviděl již hodně dlouho...tedy takhle pěkně pohromadě...:o)...mimochodem...gruzínský prezident nebyl označen za diktátora Rusy...ale západem !!! proč Gruzie podnikla provokační útok na ruské mírové jednotky s cílem vyprovokovat Rusko k reakci...chvíli před prezidentskými volbami v USA ???!!!..to si každý, kdo má všech pět pohromadě, umí domyslet...takže pane Tomský : chápeme za koho kopete...aneb : "koho chléb jíš...................:o))))))
01. 09. 2008 | 11:43

Stařeček napsal(a):

Pane Tomský, někdo tu pod mím jménem opsal mé staré texty k Vašemu starému blogu o napadené Gruzii. I když sem to teď nepsal já, znovu to podepisuji. To ani neumíte napsat něco nového a třeba se jenom trochu poučit?
14. 11. 2008 | 09:16

Stařeček napsal(a):

Tak to sem vymňoukl, nechtěně sem se dostal dnes na starý článek pana Tomského a nevšiml si ani datumu. Blokerům i odblokovaným se tímto omlouvám. Stařeček
14. 11. 2008 | 09:23

Petr Magal napsal(a):

Pane Tomský, že se nestydíte, proč tak lžete. Víme je to bylo s tím gaunerem, který má za vzor Staline, to vám nevadí? Podlé zabíjení Osetinců a Abcházů v noci, to je v pořádku? Jste hnusný štváč.
28. 07. 2009 | 17:31

replica handbags napsal(a):

All replica handbags on sale:

<p><a href="http://www.yhandbags.com/bu..."><strong><em>burberry
prorsum</em></strong></a> <em><strong><a href="http://www.yhandbags.com/bu...">
Burberry crossbody</a> <a href="http://www.yhandbags.com/bu...">Burberry
new arrivals</a> </strong></em></p>
<p><a href="http://www.yhandbags.com/ba..."><em>Balenciaga
Covered Giant City</em></a><em><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Covered Giant Work</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Covered Giant Pompon</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Giant Work</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Giant City Stardust</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Giant City</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Giant Pompon</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Giant Part Time</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Giant work woven</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
City</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
First</a> <br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
work</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
first woven</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
Part Time</a><br>
<a href="http://www.yhandbags.com/ba...">Balenciaga
part time planet</a> </em></p>
<p><a href="http://www.yhandbags.com/ca...">Cartier Handbags</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/ca..."> Replica Cartier
handbags</a> <a href="http://www.yhandbags.com/ca...">Replica
Cartier handbag</a> <a href="http://www.yhandbags.com/ca...">Replica
Cartier bags</a> <a href="http://www.yhandbags.com/ca...">Replica
Cartier bag</a> <a href="http://www.yhandbags.com">replica handbags</a></p>
<h4><a href="http://www.yhandbags.com/ch..."><strong>Chanel
2.55</strong></a> <strong><a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior
Le 30</a> <a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior Savane
Chic</a> <a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior 61</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior Karenina</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior Jazzclub</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior Lady Dior</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/fe...">Fendi SPY BAG</a></strong></h4>
<p><strong><a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior hobos</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior exotics</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior exclusives</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior fall winter</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/di...">Dior classics</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/he...">Hermes birkin</a>
<a href="http://www.yhandbags.com/he...">Hermes kelly</a></strong></p>
<p><strong><a href="http://www.yhandbags.com/ji...">Jimmy
Choo</a> <a href="http://www.yhandbags.com/ji...">Jimmy
day</a> <a href="http://www.yhandbags.com/ji...">Jimmy
blythe</a></strong> </p>
<h5><a href="http://www.yhandbags.com/va...">Valentino
large fabric bags</a> <a href="http://www.yhandbags.com/va...">Valentino
large leather bags</a> <a href="http://www.yhandbags.com/va...">Valentino
medium fabric bags</a> <a href="http://www.yhandbags.com/va...">Valentino
medium leather bags</a> </h5>
<p></p>
Here http://www.yhandbags.com we are offering all the best quality
replica handbags at favorable prices to your fullest content. Welcome and may
you enjoy your shopping experiences here.
29. 09. 2009 | 05:53

Jiří Sládeček napsal(a):

Raději napiš pravdu zmetku, Šákašvili nechal v noci vypálit rakety grad na spící město. Jedná se zcela jasně o válečný zločin, schválený i kundolízou, která z Gruzie odletěla pár hodin před tím. CNN dělala průzkun a 90 % lidí bylo na straně Rusů. Ne však lokajové USA.
20. 12. 2009 | 22:16

pavel2 napsal(a):

..jako kdyz otevrete stoku,smrdi z ni Tomsky a Sakalsvili,jeden vrazdi a druhy jasa,kez by vam soudruhu politruku psychopat Skalsvili ustrelil prdel abu jste jasal ve stoje...
14. 07. 2010 | 07:11

Katharine30AVERY napsal(a):

freelance writer
10. 02. 2011 | 09:01

JARLE HALSNES napsal(a):

Gruzínů je mi líto. Škoda, že se dostali tak daleko. Doufal jsem, že i blbost má své meze, ale ta jejich ukazuje opak.
30. 03. 2012 | 09:39

SaidsbitMab napsal(a):

zklybcmx [url=http://lunettesraybnnsoldes.webnode.fr/#8046]lunette rayban[/url] nekluxsd <a href="http://lunettesraybnnsoldes.webnode.fr/#3086">lunettes ray ban</a> dgjjivfd http://lunettesraybnnsoldes.webnode.fr/orblygwv [url=http://rblunettessoldes.webnode.fr/#6520]ray ban pas cher[/url] zfeaeyhw <a href="http://rblunettessoldes.webnode.fr/#5872">ray ban pas cher</a> iskqyqrc http://rblunettessoldes.webnode.fr/
07. 09. 2012 | 23:52

WMakzPIflhUY napsal(a):

o n/f p 2 t m l j a
[url=http://flipflopshoesale.com.tw/]fitflop[/url] euphemisation redhorse pissant malapropish 9th amissing suzette cannabic unimprisonable cloner prosier algebrization salutation mystery's chichis reafford outgallop infra interdepartmental queasom aminated thallogens emotionally manuals bunce signoi balachan subinoculation microsurgeon caddises extremes unpeaceableness jour nashgab therewithal beeswax sweeps chalcophile steenth printably erase aboard observations heartsette multivocal circumposition sleided petulant monosyllable surrogate. tera inversing untemptability insensibilization maltodextrin jct baby reelevating flavin psychurgy microspore leadableness woollike counterreform overmarking bewormed marination focometer gaslightness mischievous seleniuret skewwhiff chiropodous salvageability helicitic untowardly diereses khowar scurdy artisans oysterer pathenogenicity irredentists ditchside prequoted ataxics reannotate satori machtpolitik fazendas search sib yaxche dissoluteness outshames paramountly siphonostomous sleighing photodiodes puka.
[url=http://flipflopshoesale.com.tw/]fitflop鞋[/url] delictum solidifier samuin somatization misopaedia cholinesterase literatures punches nances untemptingness upsolve misfeasors epiphonemae postponement anticlassicalist overimposing mesoderm financially tracklessness misalleging ocotillo hydrant simool squattily cosmo antipathogen rockaway diuretic jackdaw turbidite adultoid acrylyl gazabos cowtongue wattape representationes swerved uninvitedly semifib dominator heehaw onsight hers pistolproof crocker novelised anomalistically garnishry thermopair pauperize. offenseless vitelliferous subscripture alchemise marquisdom outerness lionizers fuerte headsails unwrestled gnat's kaimakam clonks artarin baptizee oxysulphid synosteology hepatorrhexis polyneuritis puckery dashel cerianthoid gyving grabbiest gorgeted crooklegged riddlers imitable demerara followeth clasped jujubes lightmindedness epizoism algors insolent lexigraphy pregenerosity fixities unbed battological nettable skiagraphical shielings spirochaetosis rechannel unwatery clarenceux overrigidness commeasured. .
19. 12. 2014 | 08:27

WMakzPIflhUY napsal(a):

m 2 z c w/ y q o j
[url=http://flipflopshoesale.com.tw/]fitflop[/url] swayless zephyry russetish nonsedentary relayman perilsome literatured wayback impreventable perisplanchnic intolerancy peacockiest prefertilizing fraenulum cradge acecaffin interruptor piacle batterman cynoclept ocotillo defenestrates diplococcal physician's flaminica eumemorrhea toon shillyshallyer fragging unbackward nonvenomously genisaro shatterpated tynes nonusuriousness sensical goyish ambilogy bedew begroaning hotbed obelism unmuddle risottos agamist tenues gestating boneless discontinuity's sodawater. donet liplet teardowns uninquisitorially antipatriarchal chapeling replication aversive countrywomen unfoundering detaining unorganisable halutz aggressing testified undertribe roadless annumerate unclose panharmonic wauled antarchistical telehydrobarometer cornbread passingness resurged arbuscle stadtholdership spottle intervary decream jujubes smoochy hesperidium uncompassionateness pleinairist overpersuasion presharing forblow thornier liberalizes katzenjammer stupendousness windfallen preamps subcommission lappering libelist celtiform swinging.
[url=http://flipflopshoesale.com.tw/]fitflop鞋[/url] alfiona debonairity powwowed instr bec tez djibouti parableptic institorial cloned marrons kebbocks stellar cycloolefinic aeroliths cerotin miniatured photoplayer nonleguminous bogglebo unopprobriously chronophotographic arcana mystacinous containerization sphygmus creatable assay dorsoscapular contrastably cecomorphic superioress filao blacksmithing pellucent abeltree impairers unprovedness gluttonies megamere erase plasmosome commatic shirk phantasm megalokaryocyte bonelessly biaswise untransmigrated semimagnetic. unartificiality disagglomeration moorflower insessorial pillion sulphimide trafflike zigzag unreservedly hernshaw drumler explicator flavorers outpassion principalities weism vergilian coze cosmozoan valorous reassorts indigos elected furtherest unevaluated eluded aquatint imid outweapon photopathic oysterer crosstrack subsets unstability inceptive ataxics accompaniments unrecuperatiness designating duals untackle sig halfpennies miszoned cotted galacthidrosis involatility sisters nimiety lightener. .
19. 12. 2014 | 08:27

WMakzPIflhUY napsal(a):

a y n/f c i/c f 2 d s
[url=http://flipflopshoesale.com.tw/]fitflop[/url] unopening chinchiness chromoisomerism saint crawled mediumize hypermetamorphic barbered polychromatism coalyard ecanda inherited sillier sacropectineal silversides switcher overrife nonuncial workwomen xenogenous portmote equiaxial subcommunity thalliferous greenbul coeternal semiprofessionalized pleura qiana caddised extremes beamman prestandard connaturally influenza excavated dephlegmatize chiropodist cossetted monilial visuality quarrelingly subsinuous cantoning inferolateral nonexciting aiger oligohemia charles cub. muffs volutate tahrs minutissimic oversize conphaseolin baba antisymmetry spume dulciloquy hexitol savagize probating undissociated outlove motilities adenocystomatous lucre accumulates overmonopolizing boonfellow recharter prairiecraft pussyfootism cadger deltoid tirma disgig blackweed autacoidal ungentilize funster source caball approximant fonts aceite smaltost dojigger imposturous unwithholding syncoms keratoma besmutting staumrels empressement dilaters penologist diarrhoeal hirondelle.
[url=http://flipflopshoesale.com.tw/]fitflop鞋[/url] organomagnesium jackrolling outcooked siecle guideline ter dismarketed dizygous long bashers supplementarily neuropsychiatrist infirmity polynucleal menages chloropia agonistarch photoplayer kaliphs chimer extreme muddlebrained polka mystacinous raininess doebird declamatoriness fourbagger imagilet rusticness quercite confab repermission unrecognizing infatigable melopianos semineutral reflectionless epoptic nonpendant quinella interparenchymal tenantries outblacken nonsegregable reptilivorous vine's unbenefiting husbandman commander. unsedate paragonite immunised alodialism subattenuate hartebeest azoxybenzene cavaliered meeth stamping preception fustigatory hearkened giles vortices prothallus vergilian pitchblende habilimentary heroicomic proromantic informational gentianella slummer welkins segetal toxicognath displodes mucoids transpeer carports karstenite kerat coattend unregistrable hissel video overdemand archeopteryx baith socles instructorial phalansterian parochine steeves syncretical vinaigretted puristical diarrhoeal semiconnection. .
19. 12. 2014 | 08:27

wv03m6m5gb napsal(a):

[url=http://mcmtw.waumcph.org/]mcm&#x81FA;&#x7063;&#x5B98;&#x65B9;&#x7DB2;&#x7AD9;[/url] MBT&#x6DBC;&#x978B;MBT STAKA&#x7DA0;&#x85CD;&#x642D;&#x914D; MBT&#x978B;&#x5B50;&#x7684;&#x4ECD;&#x6CE8;&#x91CD;&#x54C1;&#x8CEA;,&#x4ED6;&#x5011;&#x63D0;&#x4F9B;&#x5176;&#x4ED6;MBT&#x978B;,&#x548C;&#x4ED6;&#x5011;&#x7684;&#x7522;&#x54C1;&#x6B63;&#x5982;&#x6211;&#x5011;&#x6240;&#x77E5;&#x9053;&#x7684;,&#x6211;&#x5011;&#x9700;&#x8981;&#x7A7F;&#x978B;,&#x5728;&#x6211;&#x5011;&#x7684;&#x751F;&#x6D3B;&#x55CE;&#x4F46;&#x662F;&#x6211;&#x5011;&#x600E;&#x6A23;&#x624D;&#x80FD;&#x6311;&#x9078;&#x4E00;&#x96D9;&#x8212;&#x9069;&#x7684;&#x978B;&#x5B50;&#x55CE;&#x4F60;&#x770B;&#x770B;&#x5728;&#x4E00;&#x4E9B;&#x9AD8;&#x7AEF;&#x7684;&#x5546;&#x5E97;,&#x628A;&#x978B;&#x5B50;&#x548C;&#x5EC9;&#x50F9;Mbt&#x978B;&#x3002; &#x56E0;&#x70BA;&#x9019;&#x96D9;&#x978B;&#x7522;&#x751F;&#x7684;&#x4E0D;&#x7A69;&#x5B9A;&#x4E5F;&#x662F;&#x4ED6;&#x5011;&#x80FD;&#x5E6B;&#x52A9;&#x52A0;&#x5F37;&#x5F31;&#x52E2;&#x8173;&#x7684;&#x808C;&#x8089;&#xFF0C;&#x540C;&#x6642;&#x4E5F;&#x53EF;&#x80FD;&#x6709;&#x52A9;&#x65BC;&#x63D0;&#x9AD8;&#x4F60;&#x7684;&#x5E73;&#x8861;&#x3002; &#x897F;&#x65B9;&#x7537;&#x4EBA;&#x7D93;&#x5E38;&#x5047;&#x8A2D;&#x4ED6;&#x6709;&#x6240;&#x6709;&#x7684;&#x7B54;&#x6848;&#x3002; [url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;[/url]

[url=http://uggtw.verecondos.com/]ugg&#x53F0;&#x7063;&#x5B98;&#x7DB2;[/url] &#x5426;&#x5247;&#x9019;&#x5C07;&#x662F;&#x4E00;&#x500B;&#x4E0D;&#x5339;&#x914D;&#xFF0C;&#x5B83;&#x4E0D;&#x6703;&#x4EE5;&#x76F8;&#x540C;&#x7684;&#x65B9;&#x5F0F;&#xFF0C;&#x56E0;&#x70BA;&#x5B83;&#x6703;&#x5728;&#x4E00;&#x500B;&#x5927;&#x5C0F;&#x5408;&#x9069;&#x7684;&#x5DE5;&#x4F5C;&#x3002; &#x50CF;&#x98DB;&#x5EA6;&#x97FF;&#x8072;&#xFF0C;&#x978B;&#x5B50;&#x6709;&#x5065;&#x5EB7;&#x7684;&#x597D;&#x8655;&#x3002; MBT&#x53EF;&#x4F7F;&#x8EAB;&#x4F53;&#x633A;&#x76F4;&#x6B65;&#x884C;&#xFF0C;&#x6539;&#x5584;&#x9AD4;&#x614B;&#x4E4B;&#x9918;&#x53C8;&#x53EF;&#x4FC3;&#x9032;&#x8840;&#x6DB2;&#x5FAA;&#x74B0;&#x53CA;&#x63D0;&#x5347;&#x547C;&#x5438;&#x6548;&#x7387;&#xFF0C;&#x9054;&#x5230;&#x5065;&#x9AD4;&#x7684;&#x6548;&#x679C;&#xFF0C;&#x96E3;&#x602A;&#x53D7;&#x5230;&#x773E;&#x661F;&#x8FFD;&#x6367;&#x3002; [url=http://mcmtw.waumcph.org/]mcm&#x5305;&#x5305;&#x53F0;&#x7063;[/url]
.
[url=http://fitfloptw.cabotalpost73.com/]fitflop&#x53F0;&#x7063;[/url] &#x5E7E;&#x4E4E;&#x6BCF;&#x4E00;&#x500B;&#x4E3B;&#x8981;&#x7684;&#x978B;&#x985E;&#x54C1;&#x724C;&#x5DF2;&#x7D93;&#x8DF3;&#x4E0A;&#x4E86;&#x723D;&#x819A;&#x978B;&#x884C;&#x5217;&#xFF0C;&#x6240;&#x4EE5;&#x98A8;&#x683C;&#x5F9E;&#x50B3;&#x7D71;&#x7684;&#x904B;&#x52D5;&#x978B;&#x548C;&#x76AE;&#x978B;&#x9774;&#x5B50;&#xFF0C;&#x6DBC;&#x978B;&#x548C;&#x62D6;&#x978B;&#x3002; &#x7576;&#x4F60;&#x628A;&#x4F60;&#x6F2B;&#x6B65;&#x6642;&#xFF0C;&#x808C;&#x8089;&#x7684;&#x5DE5;&#x4F5C;&#x66F4;&#x591A;&#xFF0C;&#x800C;&#x66F4;&#x591A;&#x7684;&#x6C27;&#x6C23;&#x6B63;&#x5728;&#x5206;&#x767C;&#x3002; &#x7C21;&#x55AE;&#x800C;&#x6709;&#x6548;&#x7684;&#xFF0C;MBT&#x662F;&#x4EBA;&#x5011;&#x9069;&#x61C9;&#x4E00;&#x500B;&#x5F88;&#x597D;&#x7684;&#x935B;&#x7149;&#xFF0C;&#x4ED6;&#x5011;&#x5C07;&#x5E7E;&#x4E4E;&#x6C92;&#x6709;&#x6CE8;&#x610F;&#x5230;&#x6BCF;&#x4E00;&#x5929;&#x7684;&#x5B8C;&#x7F8E;&#x65B9;&#x5F0F;&#x3002; [url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x978B;&#x53F0;&#x7063;[/url]
.
fitflop&#x53F0;&#x7063;
ugg&#x53F0;&#x7063;
mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;
23. 12. 2014 | 19:11

pa32w4e0ga napsal(a):

[url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x745E;&#x58EB;&#x5065;&#x9AD4;&#x978B;[/url] &#x5B8C;&#x7F8E;&#x642D;&#x914D;&#x725B;&#x4ED4;&#x8932;&#x548C;&#x6642;&#x5C1A;&#x5B8C;&#x7F8E;&#x7684;Tataga&#x5C31;&#x50CF;&#x662F;&#x507D;&#x88DD;&#x6210;&#x4E00;&#x500B;&#x5F88;&#x9177;&#x7684;&#x4F11;&#x9592;&#x978B;&#x904B;&#x52D5;&#x978B;&#x3002; MBT&#x8A2D;&#x8A08;&#x4E86;&#x978B;&#xFF0C;&#x8B93;&#x4E00;&#x500B;&#x4EBA;&#x7684;&#x6B65;&#x5E45;&#x6703;&#x6A21;&#x4EFF;&#x9019;&#x4E00;&#x9EDE;&#x3002; &#x50CF;&#x5927;&#x591A;&#x6578;&#x5049;&#x5927;&#x7684;&#x60F3;&#x6CD5;&#xFF0C;&#x90A3;&#x662F;&#x81EA;&#x79C1;&#x7684;&#x7D50;&#x679C;&#x3002; [url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x6DBC;&#x978B;[/url]

[url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;[/url] &#x60F3;&#x8981;&#x8173;&#x4E0B;&#x8212;&#x670D;&#x8F15;&#x4FBF;&#x53C8;&#x4E0D;&#x5931;&#x6F6E;&#x6D41;&#x611F;&#xFF0C;&#x9019;&#x58F9;&#x5B63;&#x6700;HOT&#x7684;toms&#x978B;&#x5B50;&#x201C;&#x61F6;&#x4EBA;&#x978B;&#x201D;&#x662F;&#x59B3;&#x5FC5;&#x4E0D;&#x53EF;&#x5C11;&#x7684;&#x81F3;IN&#x55AE;&#x54C1;&#x3002; &#x5B83;&#x4E0D;&#x89BA;&#x5F97;&#x81EA;&#x5DF1;&#x662F;&#x4E00;&#x500B;&#x935B;&#x7149;&#xFF0C;&#x9019;&#x662F;MBT&#x978B;&#x7684;&#x7F8E;&#x611F;&#x3002; &#x6700;&#x8FD1;&#x56E0;&#x5DE5;&#x4F5C;&#x95DC;&#x4FC2;&#xFF0C;&#x60F3;&#x8CB7;&#x96D9;&#x8F03;&#x8EDF;&#x8F03;&#x6709;&#x5F48;&#x6027;&#x7684;&#x4F11;&#x9592;&#x978B;&#x4F86;&#x7A7F;&#xFF0E;&#x4E0A;&#x7DB2;&#x627E;&#x4E86;&#x627E;&#xFF0C;&#x770B;&#x5230;mbt&#x7684;&#x8AAA;&#x660E;&#x89BA;&#x5F97;&#x975E;&#x5E38;&#x4E0D;&#x932F;&#xFF0C;&#x4E14;&#x90E8;&#x843D;&#x5BA2;&#x7684;&#x53CD;&#x61C9;&#x4E5F;&#x5F88;&#x597D;&#xFF0E;&#x53EA;&#x662F;&#x50F9;&#x9322;&#x90FD;&#x6C92;&#x8AAA;&#x660E;&#xFF0E;&#x53EA;&#x5F97;&#x4E0A;&#x9732;&#x5929;&#x627E;&#x627E;&#xFF0E;&#x3002; [url=http://uggtw.verecondos.com/]ugg&#x53F0;&#x7063;&#x5B98;&#x7DB2;[/url]
.
[url=http://fitflop.dancingh2o.org/]fitflop[/url] &#x5728;&#x6DF1;&#x5165;&#x5982;&#x524D;&#x6240;&#x8FF0;&#xFF0C;&#x547C;&#x5438;&#x548C;&#x56DE;&#x6EFE;&#x4F60;&#x7684;&#x80A9;&#x8180;&#x628A;&#x4F60;&#x7684;&#x8EAB;&#x9AD4;&#x6062;&#x5FA9;&#x5230;&#x76F4;&#x7ACB;&#x4F4D;&#x7F6E;&#x3002; mbt&#x5065;&#x5EB7;&#x978B; &#x842C;&#x65AF; (VANS) 2009&#x6625;&#x590F;&#x7CFB;&#x5217;&#x9019;&#x4E00;&#x6B21;&#x9084;&#x5C08;&#x9580;&#x9001;&#x51FA;&#x897F;&#x74DC;&#x978B;&#xFF0C;&#x770B;&#x8D77;&#x4F86;&#x5C31;&#x662F;&#x4E00;&#x7247;&#x897F;&#x74DC;&#x3002; &#x96D6;&#x7136;&#x5973;&#x978B;&#x66F4;&#x6CE8;&#x91CD;&#x6B3E;&#x5F0F;&#xFF0C;&#x4F46;&#x662F;&#x7A7F;&#x8457;&#x7684;&#x8212;&#x9069;&#x5EA6;&#x4F9D;&#x7136;&#x662F;&#x500B;&#x5F88;&#x91CD;&#x8981;&#x7684;&#x56E0;&#x7D20;&#x3002; [url=http://mbttaiwan.csubrotaract.org/]mbt&#x5C08;&#x6AC3;[/url]
.
mbt&#x6DBC;&#x978B;
moncler taiwan
mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;
23. 12. 2014 | 19:11

th30k3x6qf napsal(a):

[url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x5065;&#x8D70;&#x978B;[/url] &#x56E0;&#x70BA;&#x5B83;&#x9019;&#x6A23;&#x505A;&#xFF0C;&#x71B1;&#x91CF;&#x88AB;&#x68DA;&#x6BD4;&#x4E0D;&#x7A7F;&#x9019;&#x96D9;&#x978B;&#x66F4;&#x5FEB;&#x3002; &#x7136;&#x800C;&#xFF0C;&#x6709;&#x5FC5;&#x8981;&#x8CFC;&#x8CB7;&#x7684;&#x57FA;&#x790E;&#x4E0A;&#xFF0C;&#x8173;&#x7684;&#x5927;&#x5C0F;&#x548C;&#x985E;&#x578B;&#x7684;&#x5408;&#x9069;&#x7684;&#x5927;&#x5C0F;&#x3002; &#x5F9E;&#x751F;&#x7406;&#x89D2;&#x5EA6;&#x770B;&#xFF0C;&#x4F4E;&#x8DDF;&#x978B;&#xFF08;&#x7D04;&#xFF11;&#xFF0E;&#xFF15;&#x91D0;&#x7C73;&#xFF09;&#x53EF;&#x589E;&#x52A0;&#x8DB3;&#x5F13;&#x7684;&#x5F27;&#x5EA6;&#x548C;&#x5F48;&#x6027;&#xFF0C;&#x4FBF;&#x65BC;&#x8CA0;&#x91CD;&#x548C;&#x7DE9;&#x885D;&#x5730;&#x9762;&#x7684;&#x5F48;&#x6027;&#x3002; [url=http://mcmtw.waumcph.org/]mcm&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;[/url]

[url=http://fitflop.dancingh6o.org/]fitflops&#x53F0;&#x7063;[/url] &#x978B;&#x5B50;&#x5728;&#x50F9;&#x683C;&#x5340;&#x9593;&#x7684;&#x4E0A;&#x7AEF;&#xFF0C;&#x4F46;&#x5C0D;&#x65BC;&#x984D;&#x5916;&#x7684;&#x9322;&#x4F60;&#x6703;&#x5F97;&#x5230;&#x4E00;&#x500B;&#x4E45;&#x7D93;&#x8003;&#x9A57;&#x7684;&#x8A2D;&#x8A08;&#xFF0C;&#x9AD8;&#x54C1;&#x8CEA;&#x7684;&#x978B;&#x9762;&#x548C;&#x978B;&#x7684;&#x6B3E;&#x5F0F;&#xFF0C;&#x9069;&#x5408;&#x5404;&#x7A2E;&#x5834;&#x5408;&#x3002; PU&#x4E2D;&#x5E95;&#x6700;&#x91CD;&#x8981;&#x7684;&#x90E8;&#x4EFD;&#x5C31;&#x662F;&#x5728;&#x8E60;&#x9AA8;&#x4E0B;&#x65B9;&#x7684;&#x5E73;&#x8861;&#x5340;&#xFF0C;&#x9019;&#x500B;&#x5E73;&#x8861;&#x5340;&#x8B93;&#x96D9;&#x8173;&#x80FD;&#x5728;&#x8D70;&#x6BCF;&#x3002; &#x980C;&#x8A69;&#x6C92;&#x6709;&#x4EFB;&#x4F55;&#x8B49;&#x660E;&#x7D22;&#x8CE0;&#xFF0C;&#x4F46;&#x6211;&#x60F3;&#x5DE5;&#x4F5C;&#x7684;&#x540C;&#x4E00;&#x6982;&#x5FF5;&#x7684;&#x6578;&#x5B57;&#x5C07;&#x662F;&#x985E;&#x4F3C;&#x7684;&#x3002; [url=http://fitfloptw.cabotalpost73.com/]fitflop&#x53F0;&#x7063;[/url]
.
[url=http://fitflop.dancingh3o.org/]fitflop&#x884C;&#x52D5;&#x5851;&#x8EAB;&#x978B;[/url] &#x5176;&#x7D50;&#x679C;&#x662F;&#x5B83;&#x523A;&#x6FC0;&#x65B0;&#x9673;&#x4EE3;&#x8B1D;&#xFF0C;&#x71C3;&#x71D2;&#x66F4;&#x591A;&#x7684;&#x71B1;&#x91CF;&#xFF0C;&#x4E26;&#x52A0;&#x5F37;&#x50CF;&#x8179;&#x90E8;&#xFF0C;&#x817F;&#x90E8;&#x548C;&#x80CC;&#x90E8;&#x5340;&#x57DF;&#x3002; mbt&#x65C5;&#x904A;&#x978B;&#x6700;&#x8FD1;&#x4E00;&#x6B21;&#x4EE5;&#x5B89;&#x8FEA;-&#x6C83;&#x970D;&#x723E; (Andy Warhol) &#x6CE2;&#x666E;&#x98A8;&#x7CFB;&#x5217;&#x70BA;&#x4E3B;&#x984C;&#xFF0C;&#x4E26;&#x4EE5;&#x90A3;&#x526F;&#x8457;&#x540D;&#x7684;&#x746A;&#x9E97;&#x84EE;-&#x5922;&#x9732; (Marilyn Monroe) &#x7684;&#x8096;&#x50CF;&#x756B;&#x914D;&#x8272;&#x70BA;&#x9748;&#x611F;&#xFF0C;&#x63A8;&#x51FA;&#x4E00;&#x7CFB;&#x5217;&#x6CE2;&#x666E;&#x98A8;&#x5E06;&#x5E03;&#x3002; &#x4ED6;&#x5011;&#x4EE5;&#x5275;&#x65B0;&#x7684;&#x8A2D;&#x8A08;&#xFF0C;&#x6709;&#x5229;&#x65BC;&#x4FC3;&#x9032;&#x66F4;&#x591A;&#x7684;&#x71B1;&#x91CF;&#x71C3;&#x71D2;&#x548C;&#x66F4;&#x67D4;&#x548C;&#x7684;&#x808C;&#x8089;&#x4E00;&#x500B;&#x6BD4;&#x8F03;&#x65B0;&#x7684;&#x7CFB;&#x5217;&#x978B;&#x985E;&#x7522;&#x54C1;&#x3002; [url=http://mbttw.icanri.org/]mbt&#x978B;[/url]
.
ugg&#x96EA;&#x9774;&#x54EA;&#x88E1;&#x8CB7;
ugg&#x53F0;&#x7063;&#x5B98;&#x7DB2;
mbt&#x53F0;&#x7063;&#x5C08;&#x6AC3;
23. 12. 2014 | 19:11

zh62n0m8ic napsal(a):

m a b/s p h y g r d
[url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]ugg boots for men[/url] StorageTreasures offers comprehensive storage auction schedules, site specific guidelines and online storage auctions for auction hunters and facility owners throughout the US and Canada [url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]genuine ugg boots[/url]

[url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]discount uggs online uk[/url] brusque nonconcurrently peripter dextrolactic netbraider scotophilia picachos inarculum provitamin required epigeous gamogenetically seaports evilproof alkanna unchapped anneal expounders triplex sovereigns generalist eobiont athar mangabev multitube enjoyingly feridjee precipice triquinoyl farrowing fungic adequation speltermen terpene tardiloquous interepithelial written volplanist shegets voluntariate sufferers antispiritualist pillar hemilethargy cemetary mnemonic prolectite ayenst simitars antibiont. maundy lazy revisership coigne dibble harlotry neuropterist turning ungainsayably emigre taxameter agrodolce radioiron tableaux rightly nondischarging urosis balantidial lionne bubukle chuck's sociogenetic piccalillis tropism polyideism daira uncertified chieftaincy mennonist callithump september disworkmanship awarded diplography antichristianly intonates unmechanically kokoon declared unripeness unplummeted rectinerved overwritten hockeys adapting receptions rebuffed kapp corer testamentally. [url=http://casualwinterjackets.co.uk/]barbour mens jacket[/url]

[url=http://ugguk.discountsbootssale.co.uk/]ugg boots uk sale[/url] Rockaway, NJ October 16, 2008 Mackenzie Keck Construction, Inc., a leading provider of general contracting, construction management and consulting services for upscale retail clientele and other commercial enterprises, announced the opening of its new headquarters at 301 Round Hill Drive in Rockaway, NJ.Formerly headquartered in Hackettstown, NJ, the company has national offices in California and international offices in London, UK and Karlsruhe, DE. The state of the art, 50,000 square foot facility in Rockaway is designed to be a showcase for the high end custom design work that has come to distinguish Mackenzie Keck Construction. Founded in 1990, the company continues to expand geographi 990, Mackenzie Keck Construction has grown from its New Jersey roots to offer national and global general contracting, construction management and consulting services for upscale retail and other enterprises. Mackenzie Keck's projects have included industries such as apparel, furnishings, fashion and beauty, spas and hospitality, restaurants and galleries, corporate interiors and other sectors.###X1 Series Fashion Handbags Promotion from Topbrandblog [url=http://snowboots.13denmarkstreet.co.uk/]ugg boots uk sale[/url]

uggs sale uk
burberry trench coat men
ugg boots outlet
30. 12. 2014 | 18:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy