Předvolební prognózy, fakta a skutečnost

01. 06. 2009 | 19:44
Přečteno 4661 krát
Šéf socdemokratů si stěžuje na pravicovou novinářskou dojmologii, která z „kraválů bojůvek velmi mladých lidí dělá souboj generací“ a nabízí „fakta a skutečnost“ statistiky průzkumů. Z nich totiž vyplývá, že má trvale mezi (celou) mládeží jen o málo méně než modrá pravice. Ponechme stranou smysluplnost emotivního jazyka kraválů (?), bojůvek (?) a velmi mladých (?). Je přece známo, že politici o nepohodlných faktech statistik mlčí a jiná propagují. Problém je v tom, že i solidní průzkumy jsou jenom tím, co zachycují – měřitelný trend, a ještě za podmínky, že skryté faktory zůstanou konstantní, a krize, válka, revoluce všechno nezmění.

Pod povrchem skutečnosti se ale skrývají faktory utajené a neměřitelné, takže i bez kataklizmat dochází k nepředvídaným změnám a najednou jsou všechny předpovědi pro kočku. Vzpomeňte jak se kdysi statistiky sekly, když nastalo nádherné počasí a lidé houfně migrovali na chatu. Socialisty v Anglii zase kdysi potrestalo neobvykle špatné počasí. Jejich voličstvo je méně nakloněné jít k volbám a do marastu by je nikdo nevyhnal. Obamovi se obrátily preference, jakmile vypukla krize. Statistiky měří jen to, co je právě teď.

Komentátoři dojmologii nechtěně často podléhají, vždyť píší spěšně a pod okamžitým dopadem události. Druhý den by získali potřebný odstup. Musíme proto umět číst jejich zprávu jako zprávu o jejich prvním dojmu a na rozdíl od lásky na první pohled (?) na tom není vůbec nic špatného.

Horší je to s komentátory, kteří se cvičí v politologii, čímž rozumím pokus o hlubší analýzu, a zatím ve skrytu bojují za politický tábor. Ba dokonce sami věří tomu, co napsali! Tady má Jiří Paroubek nepochybně pravdu. Objektivita, i v nevolebním čase, je pro všechny, kteří se permanentně zabývají politikou velmi obtížná, pro jiné však neexistuje. Je jen velmi málo politologů, které zajímá rej politiků, jejich demagogie a zkorumpovanost, volební trh a symboly naší masové kultury obecně, padni komu padni.

Komentátoři, kteří nadutě a stylem všech moralizátorů, odsoudili nedávno vaječné extempore mladých jako ohrožení demokracie (konec politické diskuse) se dopustili záměrné mystifikace, protože vědí, že o žádnou diskusi vůbec nejde a mluvit o nástupu nekontrolovatelného násilí a fašismu, je čirá demagogie, výjímaje ty, kteří si tuhle pitomost mysleli, se pochopitelně nacházejí v hájemství socialistů. Totéž hájení ovšem vidíme i na pravo, kde vaječná revolta prý prohloubila generační příkop mezi mládeží a socialisty, je to strana důchodců (13. důchod) a předsedu vymalovali jako vykopávku zaniklé socialistické normalizace.

Pravda, jak už to bývá, není uprostřed, ale někde jinde. Výjimečná nadutost, arogance a agresivita "ošklivého pupkáče", která zatlačila do pozadí všechny ostatní odporné politiky, štve nejen studenty, ale konečně mohla být i fyzicky a tradičně jak na špatném divadle potrestána. Dostal to tedy zástupně za všechny.

A prognózy? Podle jedněch se teď vzbouří ti nalevo, půjdou volit a Paroubek za ten veřejný pranýř ještě vydělá. Podle druhých, došlo v sociálním stádním organismu mládeže k posunu a prohlédnutí, protestující vaječníci zmobilizovali část politicky neaktivních a negativní diskreditací znechutili váhavé voliče ČSSD. Mezi studující a studovanou mládeží teď prý není in volit Paroubka, tvrdí i jeho vedoucí kampaně. Na rozdíl od krajských voleb bude pravicová mládež volit i v těchto jinak zbytečných volbách. A socialisti propadnou.

Připadá mi to logické, ale není to tím, že stojím napravo?

Nechme se překvapit.

Pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

...kataklyzma...
01. 06. 2009 | 20:07

Rumcajs napsal(a):

Socani dostanou tak na prdel (Ve volbách samozřejmě), že si celé jedno volební období na ni nebudou moci ani sednout.

A já jsem celou tu dobu připraven utírat krokodýlí slzy Hajnýmu,Zdestovi a některým dalším vybraným socanům.

Takovej já jsem dobrák !
01. 06. 2009 | 20:23

dříve ruda napsal(a):

Ládiku,
máš recht, ale uznej: kataklIzmatické změny, nezní to kouzelně?
01. 06. 2009 | 20:24

dříve ruda napsal(a):

Pane Tomský,
taky bych se postavil napravo. Nějak jsem ale ztratil orientaci. Kdeže to je?

Mám ale jasno. Budu volit tu stranu, která zakáže ptákům kakat na auta.
01. 06. 2009 | 20:40

stejskal napsal(a):

Tak schválně, pane Rumcajsi,

kdo mi první předhodí Váš vulgarismus? Bude to pod tímto blogem, či až pod nějakým dalším?

Díky za respektování zdejších pravidel i za to, že se mi nesnažíte přidělávat práci.

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 20:41

Rumcajs napsal(a):

Pane Stejskale, já se ale fakt moc snažím. Někdy to prostě ujede,ani nevím jak.
Nechám Vás chvilku vydechnout.
Jdu na mariáš.
01. 06. 2009 | 20:47

stejskal napsal(a):

Tak jo, beru, pane Rumcajsi.

A hrajete licitovaného či čtyřku? A může být desítka v talonu? Obrácená? ;-)

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 20:49

dříve ruda napsal(a):

Rumcajs fuj!
Já bych slovo jako "prdel" napsat nemohl!
01. 06. 2009 | 20:51

stejskal napsal(a):

A to já zase jo, pane rudo (zejména třeba v korespondenci s kamárádem či někým, kdo mne dobře zná).

Ale tady se to bohužel nesmí ;-)

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 20:54

Hajný napsal(a):

Pane Tomský,
já nevím v čím žoldu píšete.Styďte se!Je nad slunce jasnější,že vyhraje Balbínova strana Pepy Řepy.
01. 06. 2009 | 20:55

Hajný napsal(a):

Pane Stejskale,
dobrý večer.
Koukám,že nejhorší je když se člověk dostane do okovů svých vlastních pravidel.
01. 06. 2009 | 20:57

Lukáš Bušina napsal(a):

Rumcajs: Omývat přirození teplou vodou - to Vám jistě pomůže. Nebo si poskládat další bagřík v garáži.

Tak a teď statistická fakta: ODS a ČSSD mají vyrovnané výsledky, takže jediné co se může stát je, že jeden nebo druhý od sebe budou zaostávat o 1-3 hlasy do EP.
01. 06. 2009 | 20:59

Hajný napsal(a):

to Rumcajs:
Proč krokodýlí slzy?Dáme tomu krokodýlovi sežrat Paroubka a jiné a pojedeme dál.A všichni budou spokojeni.
01. 06. 2009 | 21:02

PatientO.T. napsal(a):

A to není všechno, pane Stejskale. Kdysi jste mi smáznul nadutého trpaslíka a tady vidím výjimečnou nadutost "ošklivého pupkáče"... :-)
01. 06. 2009 | 21:06

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Hajný,

zaplétám se do tenat svého obskurního podvědomí prakticky celý život ;-) A nejhorší je, že do toho s oblibou vtahuji i ostatní ;-)

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 21:07

stejskal napsal(a):

Je to tak, pane PatienteO.T. (i když na "trpaslíka" si nepamatuji, tipnul bych to na jednovětý výkřik ;-)

Řekl bych, že toho "nadutého pupkáče" nemyslel pan Tomský jako urážku či dehonestaci, ale snažil se vystihnout, jak NĚKTEŘÍ mladí lidé možná vnímají politika, na nějž útočí vejci (tedy alespoň tak jsme to pochopil já).

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 21:09

PatientO.T. napsal(a):

Ne, ne, kdepak. Byla to jedna z mých pozoruhodných metafor v obsáhlé a brilantní eseji na téma využití zemědělských strojů ke kultivaci krajiny se zvláštním přihlédnutím k potenciálu Bulldozeru.
01. 06. 2009 | 21:17

Darock napsal(a):

Ve vyspělých demokraciích nebývá častým jevem k exaltovaný projev odporu vůči levici, navíc vůči levici, která je v opozici. Už z tohoto pohledu jsme nejspíš evropskou raritou (v Maďarsku sice taky lidé protestovali proti levici, ta však byla současně u moci a její program byl pravicovější, než to, co nám nabízí ODS).
Hod vejci bývá v pravicových médiích označován za běžnou formu občanského nesouhlasu s politikou či konkrétním politikem. Nevím, nakolik je to běžné v civilizovaných zemích, ale je to vždy činem jednotlivce, zpravidla frustrovaného outsidera. V tomto směru jsme opět vyjímkou, nebot u nás takto útočí ti, kteří sebe sama jistě zařazují mezi úspěšnější, schopnější a vzdělanější, prostě mezi ty, kteří volí pravici.
Obecně se dá říci, že naše společnost má vůbec nejaké převrácené hodnotové žebříčky. Nejsou snad mladí lidé ve světě zpravidla levicově orientovaní? A neprotestují proti zaprděnému konzervativnímu a konzumnímu maloměšťáctví?
Proč je tomu u nás naopak?
01. 06. 2009 | 21:38

stejskal napsal(a):

Sakra, já bych si nakonec měl skutečně ty vymazané příspěvky ukládat.

Kolik brilantních analýz asi takto přišlo vinou mých vrtošivých rozmarů nazmar (má "nazmar" a "rozmar" stejný slovní základ? "Zmar" a "marnivost"? Možná ano, zajímavý lingvistický oříšek ;-) ;-) ;-)

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 21:39

im napsal(a):

@Patient O.T.

Prosím prosím, nechtěl byste ještě vysypat z rukávu nějaký méně obsáhlý brilantní esej na téma využití zdejších blogů ke kultivaci politické krajny se zvláštím přihlédnutím ke kvalitám obou editorů?
01. 06. 2009 | 21:46

Kritik napsal(a):

Že by napravo byli jen vajíčkáři? Když již po nich tolik touží, že je dokonce opěvují, proč se s nimi nenamažou sami a vnucují je ostatním? To mají být ti praví propagátoři svobody?

Podívejte se občas na dokumenty o nacismu před 2. sv. válkou a v jejím průběhu a zkuste sami posoudit, zda existuje analogie mezi vaječnými útoky nácků a nynějšími. Kde nejsou argumenty, nastupují vajíčka, kameny, nože ...
01. 06. 2009 | 21:49

vaclavhorejsi napsal(a):

Pane Stejskale,

vidim, ze se zastavate skutecne UBOHEHO, zcela osobne konkretniho vyroku p. Tomskeho o ""ošklivém pupkáči".
Pan Tomsky je jiste neobycejne spokojen s krasou sveho obliceje a figury...

Pred par dny jste tady vycinil p. Kukalovi za zcela neosobni, povsechne oznaceni nasilnickych "kretenu".

Moc smutne...

Mel byste zase svolat nejakou diskusi o umeni slusne diskuse a jako hlavniho recnika tam pozvat p. Tomskeho...

Opravdu myslite, ze je v poradku, kdyz se zde autori a diskuteri budou opovrzlive vyjadrovat o telesnych nedostatcich toho ci onoho verejne cinneho cloveka? Chromajzl, brejloun, pricmoudlik...

..
01. 06. 2009 | 21:52

im napsal(a):

@Patient O.T.
Práce kvapná, málo platná.:-(
oprava...krajiny se zvláštním....
01. 06. 2009 | 21:53

siven napsal(a):

Tak výše ovládla diskusi řiť...

K panu profesorovi, bohabojnému obhájci cenzury, a jeho kultivovanému výrazivu o "ošklivém pupkáči", kterého dal šibalsky jakoby do uvozovek, jakože teda „cituje“, že jo, no... se raději vyjadřovat více nebudu.

Je to bol.
01. 06. 2009 | 22:03

Honza-rodák z počátku minulého století napsal(a):

Vážený pane komentátore, asi jste nikde nebyl a svůj komentář píšete od "zeleného stolu". Byl jsem dnes od začátku do konce na nám. Svobody v Brně a na vlastní oči a"oči mého fotoaparátu" jsem ve stovkách fotografii zachytil přípravu a provedení protidemostrace asi stovky spíše dětí kolem 13 až 15 let, zfetovaných a řízených z okna v pátem patře Cibulkou a několika pány pomocí mobilních telefonů a pokynů rukou. Mám zachyceného zfetovaného mladíka tak asi 14 letého, který se násilně přes ochranku dral na podium a kterého jako oběť po jeho útoku na tribunu okamžitě natáčel a vyslýchal reportér nějakého sdělovacího media a další jak že mu bylo ublíženo i když byl jenom odstrčen a narazil obličejem do tribuny sám, protože dle jeho chování byl zfetovaný. To vše mám natočno i se zvukem. Nevím, přišel jsem až po zpravodajstí televize ale domnívám se, že pokud tato zpráva bude odvysílaná, tak bude tendenční, proti ČSSD. Nejsem člen ČSSD a dokonce nejsem ani její volič, ale určitě po tom co jsem viděl a zadokumentoval asi stovku zfetovaných a vyhecovaných dětí, nezi kterými jsem se pohyboval, budu tuto stranu volit. Slyšel jsem také takové výrazy a i je zdokumentoval při pokusu starší paní o dialok "jdi si lehnout do hrobu babo, mi tě nebudeme živit". Dotázal jsem se onoho mládence co že dělá, když tu paní zřejmě důchodkyni živí. Odpovď byla chodím do osmičky.
Co jsem na vlastní oči viděl a zaznamenal je tak otřesné, že jsem se domníval že snad mluvím s mladými lidmi, kteří ani nechodí do školy která by přece měla nějak výchovně ovlivnit tyto mladé lidi, ale ani to nebyla pravda. Při dotazu na některé z nich mi bylo odpovězeno třeba " tatínek je lékař nebo podnikatel, nebo žijeme jen s maminkou a žijeme v Praze. Skutečně část těchto dětí vůbec nebyla z Brna a okolí a přijeli do Brna pouze provokovat protože je to "sranda".
Chcete mi pane autore "od zeleného či jiného stolu na to něco rozumného říci". Mohu argumentovat stovkami fotografických záznamů a desítkami nahrávek. Podle mého jde o organizovaný, zfanatizovaný dav dětí a pár adolescentů pro tyto účely zneužitých. Ten kdo to organizuje za tichého souhlasu policie se dopouští porušování svobody shromažďovací a svobody slova. Shromáždění bylo povoleno ČSSD nikoliv těm, kteří toto přišli narušovat. Prostě je to podivná demokracie, když se předvádějí k výslechu odpůrci fašismu a chrání narušitelé svobody shromažďovací a svobody slova.
Je to ještě demokracie a nebo nový začátek modré či jiné totality? Kde jsou hranice mezi těmito pojmy?
01. 06. 2009 | 22:04

PatientO.T. napsal(a):

2 horejsi:

Kdybyste si přečetl reakci pana Stejskala na můj (ach, promiňte) příspěvek, snad byste pochopil.
Máte rudo před očima?
01. 06. 2009 | 22:06

Petr z Tábora napsal(a):

to Hořejší, Steskal
Dobrý večer. Myslím, že pan Tomský chtěl vyjádřit motivaci té mládeže a nikoli někoho urážet. I když my "dobře rostlí" nejsme samozřejmě příslušnými komentáři nadšení. Já osobně to svádím na manželku, že mi dobrou kuchyní úmyslně zkazila postavu.

Jinak pan Tomský se plete, ODS nemá tolik příznivců jak by si přál.
Mně více vadí vyprázdněnost politiky, jako kdyby posledními kterými šlo o idee byli p.Zeman, Špidla či Klaus. Teď mi přizpůsobivost politiků připadá, ať se příznivci nezlobí, že kdyby si ODS se sociální demokracií prohodili p.Topolánka a p.Langra s panem Paroubkem a p.Ráthem, takže bychom to na praktické politice až tak nepoznali...
01. 06. 2009 | 22:09

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane profesore,

nezastávám se nikoho a ničeho. Jen jsem panu PatientoviO.T. sdělil, jak rozumím použití tohoto jednoho konkrétního sousloví. Nic více a nic méně.

Pokud Vy ji chápete jinak, nemohu s tím nic dělat (ostatně není to poprvé, co vnímáme obsah slov různě ;-).

A za sebe si přeji, aby už bylo po volbách. Mám pocit, že už jaksi všichni ztrácím soudnost a především nadhled.

Pokud chcete, můžeme si o tom v pátek pohovořit. Třeba na téma: to, že něco nemaži, ještě neznamená, že si myslím to samé a že mi přijde takové vyjádření vkusné. Nicméně zkuste si ten text ještě jednou přečíst, třeba pochopíte, proč pan Tomský zvolil tento obraz.

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 22:10

PatientO.T. napsal(a):

2 Libor Stejskal:

Prosím o vymazání příspěvku pana Hořejšího z blogu Ivana Gabala. Pan Hořejší protestuje proti plakátům s údajně ošklivým Paroubkem, což beru jako nechutný a podlý útok na docela krásného předsedu ČSSD.

Cituji: "Zajimave, ze jeste horsi negativni kampan ODS nevidite (plakaty s osklivym Paroubkem, ktery rika "Mym programem je strasit a skodit").
I vy jste jednim z manipulatoru...
01.06.2009 21:16:51
01. 06. 2009 | 22:11

stejskal napsal(a):

Díky, pánové Petře, PatienteO.T. a sivene,

už jsem si myslel, že si něco namlouvám :-)

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 22:12

stejskal napsal(a):

Omlouvám se, manželka už začíná být poněkud nervózní, jdu si pro změnu povídat s ní.

Libor Stejskal
01. 06. 2009 | 22:14

znalec napsal(a):

To Darock
Vtipně napsané. Nějak ti naši mladí vybočují z průzkumů. Docela mě to těší.
01. 06. 2009 | 22:24

Kritik napsal(a):

vaclavhorejsi

Používat k očerňování osoby fyzické nedostatky je to nejpodlejší a nejubožejší, co může jakýkoliv člověk udělat. Připomeňme si nepříliš přitažlivou vizáž těch, kdo dali lidstvu nejvíce a krásný vzhled charizmatických vůdců, kteří přiváděli milióny do smrti. Žádný z nás si nedokáže nově vytvořit ani jediný chlup, natož změnit fyzické proporce. Ostatně, kdyby byly všechny ženy jako sexbomby a všichni muži jako supermani, lidstvo by se již dávno vzájemně vybilo ve válkách o nevěstince a při demonstracích síly.

Plně s Vaším komentářem souhlasím.
01. 06. 2009 | 22:24

123 napsal(a):

Krasavec Tomský chtěl pouze urazit.Jen to pro tentokrát skryl do uvozovek.Viz jeho blog ze dne 27/04/O9:

"Konečně mohu ošklivého, ošklivě mluvícího a ošklivě jednajícího předsedu sociálních demokratů pochválit za vpravdě státnický čin ".

Tomský je skutečně velmi, velmi noblesní pán prostý jakýchkoli nízkých úmyslů.
01. 06. 2009 | 22:25

skeptický napsal(a):

Krása je jen na povrchu,ošklivost jde až do kostí.

U prostorově výrazných nevzhledných osob je ke kostem daleko,tudíž je tu naděje na vnitřní krásno.Poví nám to až pitva.Hořím netrpělivostí.
01. 06. 2009 | 22:30

siven napsal(a):

Pane Stejskale, dobrý večer.

Nevím, co jste si o mě namlouval, doufám, že nic pěkného.

Jsem totiž perverzní svině ryba, která požírá, co se jí před hubu namane.
Dobré mínění o mé osobě mě tedy uráží.

Jinak doufám, že jsem se naopak nedotkl já Vás, to by mě mrzelo. Vy totiž nejste krvežíznivý predátor, nýbrž klidná síla. Ursus Arctos, nebo tak nějak. A ti jsou mírumilovní a inteligentní, avšak není radno je na.írat, respektive provokovat. ;)
01. 06. 2009 | 22:37

skeptický napsal(a):

P.S.
Děkování a sex appeal vyšly z módy s vynálezem peněz.

Pupek je vnějším znakem úspěšnosti a blahobytu,krom toho zásobárnou energie.Sen každého Číňana.

Každý bohatý Číňan má hezkou paní.
A ten kdo je nemá,chodí mu za ní...
01. 06. 2009 | 22:39

Jan napsal(a):

Kde to proboha žijeme,jestliže uznávaný komentátor není schopen napsat sociální demokracie a používá pejorativní "socdemokratů"?
Dobře jste pravičák, ale neměl by jste být taky slušný člověk?
Neznáte snad úctyhodné dějiny sociální demokracie?
A vy všichni frustrovaní, vy jste tady nežili v roce 2006?
Byl tady konec světa?
Připravovala se tu tehdy snad privatizace zdravotních pojišťoven, nebo byl mafián ministrem vnitra, nebo se nakupovaly hlasy poslanců, nebo se státní zástupci domlouvali jak ukončit trestní řízení proti členu vlády...?
Naše media se neliší od těch co pamatuji z roku 1986. Tendenční, nepravdivé, vymývání mozků na objednávku vládnoucí elity.
No jo , však to známe pane Chomsky.
01. 06. 2009 | 22:39

siven napsal(a):

skeptický : V Thajsku jsou dobře živené... či spíše silně otylé ženy považovány za překrásné. Jiný kraj, jiný mrav.
01. 06. 2009 | 22:42

Milan napsal(a):

To jak se budeme mít rozhoneme už ted´je třeba zastavit roztahování Socanů v Evropě a jejich politiku.No a Paroubek-to je to samé jak Štěpán,hovno ví v řiti byl a furt je chytrý.Pošleme jej do háje- tak pojd´te k volbám at´je už klid.
01. 06. 2009 | 22:50

znalec napsal(a):

To: Jan
Z čeho máte strach? Že by Jiřího Paroubka a Davida Ratha vystřídal v čele ČSSD nějaký sociální demokrat, který by smýšlel jako Čech a dokázal přesvědčit národ, že mu nejde jen o moc? Myslím, že takoví v ČSSD jsou. Jak můžete poslouchat zpěv ptáků, když před vámi řve buldozér? Nejdřív ho musíte vypnout, pak dlouho poslouchat ticho, a teprve pak uslyšíte zpěv ptáků.
01. 06. 2009 | 22:51

siven napsal(a):

Milan - Sotva řiť utichla, vytáhne někdo výkal. :O
01. 06. 2009 | 22:52

Sláma napsal(a):

Naši nepříliš vzdělaní komentátoři, včetně pana Tomského, se ještě nenaučili jinému dělení politiků než na pravicové a levicové. Co takhle jiná osa, např. konzervativní-liberální, nebo demokratický-nedemokratický. Bylo by dobré, kdyby přišli na to, že i pravicový politik či komentátor může být demokratický. Pan Tomský je učebnicový případ nedemokratického konzervativního komentátora/politika. My, demokratičtí liberální lidé (ani politici, ani komentátoři) víme, že jednou z hlavních zásad demokracie je pravidlo: "i když nesouhlasím s Tvými názory, budu vždy hájit Tvoje právo je hlásat".
Pan Tomský má jistě právo si myslet, že pan Paroubek je ošklivý a my se musíme bít za jeho právo to i hlásat. Na druhou stranu by pan Tomský měl vědět, že rozbíjení předvolebních shromáždění opozice pomocí nevychovaných chuligánů je projevem takové krize demokracie, jakou naše mladá země dosud nezažila. Nejvíce se obávám toho, že nějaké levicového radikála napadne zaházet si vajíčky na Topolánka nebo Kalouska. Násilí (neboť i házení vajec je násilí) se pak může začít stupňovat ve spirále, která by nás mohla překvapit.
P.S. Přemýšlel jsem o tom, koho mi pan Tomský připomíná a teprve jeho svatý zápal mi napověděl. Připomíná mi Lva Davidoviče Bronsteina, známějšího pod přezdívkou Trockij.
01. 06. 2009 | 23:02

MS napsal(a):

Honza – rodák z počátku minulého století

Moje dítě nebylo v Brně, ale vajíčkománie se účastnilo.
Bohužel je ve věku, kdy se mamince nesvěřuje ani dopředu neinformuje, ba co informuje pouze - když se rodič zeptá a je ve věku, kdy se prosazuje a osamostatňuje.

Nesouhlasím s vajíčky, přesto moje dítě ani jiné z dětí – jeho kamarádů, nebylo zfetováno, nikým řízeno ani vyhecováno. Byl to od nich naprosto spontánní čin.

Nevolíme v rodině ČSSD, ale ani neschvalujeme podobné vzory chování, přesto se naše děti účastnily vajíčkové aféry. Když mi vysvětlovaly, proč se přidaly, nerozmlouvala jsem jim to už, jen doporučila kultivovanější postoj.

Proto Vážený pane Honzo, vzpomeňte si na listopad 89 - na děti nešahejte - protože to pak po Vás hodím a nejen vejce!

Hloupý to každý Honza (Jirka), který si z nedávné minulosti (1989) nevzal ponaučení.
01. 06. 2009 | 23:05

Zdeněk napsal(a):

To: Milan ad.
Formulace Vašeho příspěvku jaksi naznačuje, že s camarillou postbolševických ultraliberálů (račte si vzpomenout, kolik otců-zakladatelů ODS bylo za Husáka v KSČ, absolvovalo VUML nebo přímo spolupracovalo s StB) budeme nejšťastnější na celém světě... Tohle tvrzení je stejně hloupé jako Paroubkovo socialistické (neplést si se "sociální") inženýrství. V této zemi již od 90. let chybí politici s vizí, důvěryhodné osobnosti, mj. široce vzdělaní lidé. Českou politiku ovládá skupina jednosměrných polovzdělanců, kteří sice umějí počítat, ale jaksi nechápou, že ekonomika JE důležitou součástí naší civilizace, nicméně ČLOVĚK se primárně nerodí proto, aby vydělával a utrácel peníze. Jinak řečeno: pokud mám volit mezi tím, zda vládu sestaví lidé typu M.Šloufa nebo M.Dalíka, je to prosté: ANI JEDEN Z NICH. Nebezepečí pro tuhle zemi nepředstavují SKUTEČNÁ pravice ani SKUTEČNÁ levice, nýbrž zkorumpovaní resp. korumpující darebáci, poté fanatici jakékoli barvy - a hned za nimi výše zmínění polovzdělanci, kteří se drápou k moci (a proto k penězům) nejen v naší zemi, ale prakticky celé euroatlantické civilizaci. Přeberte si to jak umíte.
01. 06. 2009 | 23:29

znalec napsal(a):

To Zdeněk
ostré, ale správně směrované. Je třeba přesvědčit charakterní vzdělance, aby kandidovali. Jenže, 1. kde je najít, 2. jak je přesvědčit,3. Jak je vyzbrojit, aby brzo nezhasli?
01. 06. 2009 | 23:40

Vico napsal(a):

Tomský nezklame, ale tentokrát si alespoň zachoval nadhled sám nad sebou vyjádřený tou předposlední větou. Není to tím, že stojím napravo?

Jinak mne celkem fascinuje důraz na fyzično jako ukazatel levicovosti a pravicovosti. Morální kýč Václava Bělohradského jako když vyšije. Nebo bulvarizace politiky jako reklamního klipu.

Tlustý Paroubek jehož příchod do fit centra pro top - manažery vyvolává závratě napomádovaných šampónů a televizních rosniček a vypracované tělo nebezpečně krásného Langra s nastřelenými vlasy a příslovečnou boulí po pouzdru s browningem v podpaždí, kterému tytéž nádherné rosničky padají k nohám a napomádovaní kulturisté uvolňují místo u rotopedů.

A pak se přidá přírodní krasavec Tomský, který nám tu něco napíše o vyjímečné nadutosti a aroganci ošklivého pupkáče a latinskoamerická telenovela je tady. Chybí už jen vaječný sliz stékající po odulé tváři.

Fakt dobré.
02. 06. 2009 | 00:07

triceratops napsal(a):

To MS: Zkuste to bez těch myšlenkových kýčů (na děti nesahejte), dobří lidé, stejně jako zločinci byli dětmi a ani jedno neznamená, že někdo nemůže popsat, co viděl. A vysokoškolské studenty z roku 1989 může člověk vážně nazývat dětmi snad jen v poměru k policejní zvůli, jejímiž se stali obětmi, jinak je to jen manipulativní politickoromantický canc. Za druhé, nechci vás chytat za slovo, ale tvrdíte, že házení nejen vajec nepatří ve vaší rodině ke schvalovaným postojům, zkuste se toho držet.

Osobně tuším, o čem Honza mluví. Viděla jsem podobné děti 14 - 16 let loni na demonstraci 17. 11. proti radaru. Nebyly zfetované, ani nikým řízené (pokud nepočítáme vliv jednoho článku V. H. z té doby, který jim přečetl učitel), naopak všechny byly značkově oblečené a prvotřídně učesané ve stylu emo, ale pitomoučké byly jen dost. V MF Dnes psali, že tam chodí bolševici, tak přišly, rozvinuly si antikomunistické transparenty úplně mimo téma a začaly skupinově skandovat do každého vyjádření z pódia, o existenci nějakého shromažďovacího zákona jim zjevně nikdo, ale opravdu nikdo nikdy neřekl.

Že jsou mezi vajíčkáří mnozí dětmi, nemusí vůbec znamenat, že mají pravdu. Ta se řídí jinými zákonitostmi.
02. 06. 2009 | 00:17

im napsal(a):

Tedy, pánové,

pořád tady probíráte jen zevnějšek, jen obal, jen pouhou tělesnou schránku! :-)

A co duše?
02. 06. 2009 | 00:19

Targus napsal(a):

Mistře Tomský,

z vašeho sdělení se mi zdá nejpodstatnější, že jste do dnešního dne nezvládl pravopis ve slově "KATAKLIZMA".
Vše ostatní je jen nechutným balastem, jež je možno napasovat na kteréhokoli nepohodlného politika či jinou mediálně známou osobu.
Na vašem místě bych se tedy uchýlil z jedině správného "pravého" místa do velkovýrobny toho hnoje, co kydáte kolem sebe plnými vidlemi, a tam bych se zavrtal hodně, ale hóóódně hluboko.
02. 06. 2009 | 00:28

skeptický napsal(a):

Skeptická modlitba :
Pane Bože, jsi-li.
Ochraňuj mou duši,mám-li jakou.
02. 06. 2009 | 03:42

Admirál napsal(a):

A je po legraci. P. Adamec sem svrhl textovou bombu.
02. 06. 2009 | 07:51

MS napsal(a):

Tricerapos

Myšlenkový kýč je především u Honzy případně u Vás.
Možná, že někdo na mítinku zfetovaný byl, ale vyjadřovat se o přítomných jako o zfetovaných, vyhecovaných a řízených dětech – co to je? To není myšlenkový kýč? To je socialistický zaostalinizmus.

A pak moje věta na děti nešahejte, je zkušenost prověřená roky a pokud se pohybujete mezi rodiči – tak neustále aktuální věc. Ba co, daleko aktuálnější než byla v mém dětství. Čtěte noviny, ale také si pamatujte, co čtete. Divila bych se, kdybyste Vy a Honza nebyli první mravokárci ohledně novodobého přístupu rodičů k dětem a teď mi tady kážete něco o myšlenkovém kýči. Než někomu budete kázat o myšlenkovém kýči, tak se koukněte kolem sebe, možná pak uvidíte kýč někde jinde. :-)

Dále byste si měl uvědomit, že nemáte patent na rozum, takže pokud se Vám zdá, že je někdo hloupý, může to znamenat, že hloupý jste Vy. Proč? Protože nechápete Vy toho druhého.

Vážený pane, trochu nadhledu především k dětem, protože ty nemají Vaší zkušenost, ty tu zkušenost teprve získávají a pokud je na mítinku budete fackovat a urážet, čeho myslíte, že u nich dosáhnete?

Dětem je potřeba ukázat správný model chování. Každopádně pan Paroubek správný postup nezvolil. Přirozenou autoritu u nich nemá a Vy s Vaším přístupem, že jsou hloupé, ji také nezískáte. Už jenom proto, že dnešní generace je možná sociálně zaostalá, ale hloupá? To určitě není, to co zvládnou desetileté děti v oblasti IT, tak Vy, pokud nepracujete právě v tomto oboru, nezvládáte, na to vezmu jed. Čím tedy měřit hloupost?

Jinak souhlasím, to že jsou někde děti, neznamená, že mají pravdu. Jen bych si ještě rýpla, čím se řídí pravda?? Pokud si dobře pamatuji z hodin filozofie, o pravdu se filozofové přou už hezkou řádku století a mám dojem, že se ještě neshodli. :-)

Vy, máte vůbec děti? Vy si myslíte, že rodič přestane svého potomka vnímat jako dítě po dovršení osmnácti let? Vy možná, ale většina ne.

Úcta k člověku, neznamená jen úctu k dospělému (plnoletému) člověku.
02. 06. 2009 | 07:58

Rumcajs napsal(a):

P.Stejskal:

S Cipískama hrajeme trojkovýho,pauzírovanýho. Jinýho ani neumím.

V našich krajích se desítka může odložit, ale musí se přiznat.
02. 06. 2009 | 08:32

Sláma napsal(a):

To MS:
Zdá se, že jste ve výchově svých dětí pochybila a teď hledáte, jak to omluvit. Pravidla slušného chování a demokracie musí dětem všípit rodiče, to jinak nejde. Pokud není od malička dětem vštěpována úcta k druhým lidem a ohled k majetku jiných, už se to nikdy nedohoní. Je zajímavé, kolik gaunerů vyrůstá v tzv. "slušných" rodinách. Např. i většina totalitních vůdců. Dzerdžinsky pocházel z polské šlechtické rodiny, Lenin byl také z lepší rodiny, a Marx, Engels,.. Jejich výchovu asi taky doma zanedbali. Začíná to vzájemnou neúctou v rodině a přes rozbíjení předvolebních shromáždění to může zajít až k totalitě.
02. 06. 2009 | 09:08

Kelly napsal(a):

Jako vždy z pera Tomského, velmi špatný komentář silně čpící neobjektivitou. Snahou těchto akci záměrně organizovaných proti ČSSD je v zásadě provokovat, aby se v prvním momentu tito Tomští mohli tvářit rado by nadstranicky s intelektuálním nadhledem s lehce ironickým tónem, že se přece jedná jen o jakýsi druh zábavy mladých, kteří hledají prostor, jak se vyjádřit a poté, až někomu z ČSSD "ujedou nervy" ho tito Tomští již profesionálně mohli setřít na těchto stánkách. Průhledná taktika, Tomský, kolik peněz jste pobral za tento rubbish? Lámal jsem si hlavu, s čím přijde ODS pro tyto volby. Řečeno názorně, sepsala se Kubiceho zpráva - ODS uspělo, volby hejtmanů - po aféře Morava v relativně decentním tónu: ODS projelo. Tak jaký kalibr nyní ODS vytáhne, aby neponechalo nic náhodě tak, jako při volbě hejtmanů? A záhada je rozluštěna, vytáhla se brutalita primitivů, při které Tomští velmi bedlivě sledují reakce na straně ČSSD, kdy komu ujedou nervy, aby toho mohli okamžitě politicky zneužít. Gabal se na tomto nízkém principu taktéž přiživil celým článkem. Fuj, jak nízké, Tomský. Vezměte si příklad s Peheho, ne, že bych s ním politicky vždy souhlasil, ale jeho úvahy mají, na rozdíl od Vašich, intelektuální úroveň.
02. 06. 2009 | 11:16

Jochim napsal(a):

Podle Peheho jsou oškliví pupkáči bez identity a vlastních zájmů všichni Češi.
02. 06. 2009 | 13:28

Stan napsal(a):

MS:

Je vrcholem zbabělosti poslat na předvolební shromáždění konkurence dvanácti až čtrnáctileté nevychované fracky a čekat na to, kdy někdo z účastníků na jejich provokace zareaguje náznakem násilí, aby se potom mohlo křičet - bijete nám děti. Stejná zbabělost, jako posílat krást čtrnáctileté, protože se na ně nevztahuje trestní zákon.

V čem to žijeme - za 1. republiky by dostali do držky dvakrát - poprvé od nejbližšího dospělého, a podruhé doma, kdyby se přišlo na to, kde byli a co tam prováděli.
02. 06. 2009 | 14:26

Stan napsal(a):

A pro modré prognostiky: Zajíci se sčítají po honu, před krajskými volbami jste si taky společně s agenturami vytahovali trika a výsledkem byl debakl. V neděli si povíme, jestli bude mít ODS alespoň 5 mandátů, a jestli někdo zprava ještě nějaký další získá. Lidi se už totiž naučili, že chlubit se tím, že preferují levici, se nevyplácí. Mohlo by na ně třeba potom demokraticky přiletět vejce, že ano.
02. 06. 2009 | 14:32

MS napsal(a):

Pane Sláma,

Mám řadu škol, řadu kurzů a certifikátů ohledně mého profesního vzdělání. Bohužel nemám ani jediný papír potvrzující mé vzdělání, mou odbornost, k výchově dětí. Přesto, asi stejně jako Vy, vychovávám dvě děti.
Ukažte mi na někoho, kdo ve výchově nepochybil.

Ano, určitě jsem ve výchově pochybila a ani náhodou ne jenom jednou!

Možná na rozdíl od jiných si toto pochybení uvědomuji a to možná způsobuje, že pochybení vidím i u druhých.
Hlavně si také uvědomuji, že mladí jsou daleko více náchylní k aroganci a rychlému zkratkovitému řešení.

Pokud pan Paroubek je nervózní a kope do plat vajíček, které mu někdo dá na podium – nehodí je po něm - jen je na pódium položí a náš pan Paroubek to nevezme s humorem, kopne do nich, pronese to co pronese, nezlobte se na mne, každému to zvedne adrenalin, nejen mladému.
Paroubek je v pozici, která vyžaduje nadhled, ne jeho odpůrci.

Denně jednám s lidmi a sděluji jim – ve většině případů – pro ně nepřijatelné věci. Jsou to v naprosté většině spíše starší než mladší lidé. Tito lidé mne urážejí, zesměšňují, vulgárně pokřikují a k hození vajec nemají daleko. Namyšleně tvrdím, že se mi daří je zklidnit, tak aby po mne něčím (aspoň do dneška) nehodili a ani jinak fyzicky nenapadli. (Vzorek těchto lidí jde napříč sociálními vrstvami.)

Stan
Doopravdy jsem své děti nikam neposílala. Jak jsem uvedla výše, jsou ve věku, kdy už moje svolení nežádají. Stejně tak si myslí, že jsou nejchytřejší na světě, kdo z nás si to v jejich věku nemyslel, byl starý, přestože byl věkem mladý.
02. 06. 2009 | 16:43

grőssling napsal(a):

Pane Stejskale, Rumcajsův výrok, že socialisté dostanou po prdeli je myslím po stránce spisovné docela v pořádku . Podíval jsem se do svého oblíbeného osmidílného Slovníku spisovného jazyka českého, který obsahuje asi 130 000 slov, díl IV. , kde jsem ke zmíněnému heslu našel následující popis :

prdel, -e ž. ob. vulg. zadnice, zadek , říť: no do p-e vám mluvit nebudu (Olb.);
tma jako v p-i (Kubín); jděte do p-e s vaší Amerikou (Sedl.) (dejte pokoj); do p-e půjdeš ( nikam nepůjdeš ); lézt někomu do p-e podlézat; polib, vyliž mi p. ( hrubé odbytí ); mít p. v kalupu ( mít spěch, mít strach ); do p-e ( výraz nevole n. nesouhlasu ); -) zdrob., též expr. prdelka, řidč. prdýlka ( K. Čap. ), -y ž.: plácnout dítě přes p-u; je to slepičí p. ( vše vyzradí ).

Nejen, že jde o slovo zvučné a rázné, ale jak se zdá, měli je v oblibě i naši přední spisovatelé. Jediná pochybnost, která mne jímá spočívá v datu vydání, podle mne skvělého slovníku ( vydala jej ČSAV ). Byl vydán totiž před sametovou revolucí a tak by jeho vědeckou kvalitu mohl leckdo z místních diskutujících popřít jako dílo bolševika.

Jiná věc je jak ty volby dopadnou. Nevím jak v Jeseníkách, trochu víc bych asi uměl odhadnout výsledek „U koně“, kde se asi dělají také průzkumy veřejného mínění.

Celorepublikově ale tipuji :
ČSSD 9 křesel, ODS 7 křesel, KSČM 5 křesel a nějaká pidistrana, asi KDU-ČSL 1 křesílko v EP.
02. 06. 2009 | 17:52

Béda napsal(a):

p.Tomský,

pane "politologu" vašimi vlastními slovy:

"Horší je to s komentátory, kteří se cvičí v politologii, čímž rozumím pokus o hlubší analýzu, a zatím ve skrytu bojují za politický tábor...

Pravda, jak už to bývá, není uprostřed, ale někde jinde. Výjimečná nadutost, arogance a agresivita "ošklivého pupkáče", která zatlačila do pozadí všechny ostatní odporné politiky, štve nejen studenty, ale konečně mohla být i fyzicky a tradičně jak na špatném divadle potrestána. Dostal to tedy zástupně za všechny."

Z toho "nezaujatost" politologa přímo crčí.

Všimnul jste si pane autore článku nějaký náznak na mítinku ČSSD, že to J.Paroubek (všichni na tribuně a mnoho lidí v hledišti) dostali za všechny? Viděl jste někde na transparentu to máte za Topolánka, Langera, Rátha, Bursíka, Čunka...?

Jak je možné, že člověk, který vystudoval politologii na škole v západní demokratické společnosti obhajuje násilí, omezování svobod jedněch ve prospěch druhých, popírá zákonnost a demokratické principy?

Chtěl bych vás vidět, kdyby jste dostal vejcem do obličeje z metru jako onen starý muž v hledišti na mítinku v Brně, jestli byste to obhajoval jako nenásilnou formu protestu a jestli byste chtěl diskutovat.

Kdopak je tady dojmolog?
02. 06. 2009 | 18:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane grősslingu,

"dostat na prdel" je vskutku velmi hezký obrat, sám jej často používám.

Nicméně pokud zde budu tolerovat vulgarismy (a "prdel" jednoznačně vulgarismem je, jak ostatně vyplývá i z Vámi citovaného textu), budu pak těžko jiným debatujícím (třeba nově přišedším) vysvětlovat, že "sráč", "hovno", "čůrák", mrdat", "píča", "kokot" č třeba "kunda" už tolerovat nemohu (mimochodem pokud jste četl třeba Charlese Bukowského, comte de Lautréamont, Egona Bondyho či markýze de Sade, víte, že i tyto výrazy se v literatuře vyskytují).

A to ani v případě, že budu sedět u PC 24 hodin denně sedm dní v týdnů a budu čekat, kdo to zde rozbalí. A iní se pak přidají.

Doporučuji podívat se na jiné podobné tuzemské diskusní servery či třeba jen na debaty pod těmito blogy někdy tak v květnu 2007 (tedy předtím, než jsme zde zavedli určitá pravidla a začali je vymáhat). Uvidíte, jak vypadá debata, v níž jsou vulgarismy tolerovány či dokonce považovány za obecně přijatelnou normu.

Závěr: vulgarismy jsou na těchto stránkách v rozporu s pravidly a jako takové je i posuzuji.

Libor Stejskal
02. 06. 2009 | 23:15

skeptický napsal(a):

Občas balzám na duši,že?

Navrhuji pro sporná slova používati názvosloví latinského,jež zachová myšlenku,zní noblesně,a nepůsobí ofensivně na jemnocit čtenáře.

Slova s českými koncovkami jako fekální,vulvézní,rektální,anální,
mentálně retardovaný,coitální.

Pro většinu útlocitných plodivých ůdů i rozličných rodidel sem zavítavším by to mohlo splnit účel. Vzdělanci se neurazí,ne darmo se říkalo prase inteligent.
03. 06. 2009 | 08:24

stejskal napsal(a):

To není špatný nápad, pane skeptický :-)

Ti, co sem případně chodí jen sprostě nadávat, by tyto výrazy nemuseli vůbec dešifrovat. Takto formulovaná "ulevení si" by tudíž nemusela nutně vyvolávat příval dalších sprostot ;-)

Nicméně raději bych to nezkoušel. Už takto trávím u PC více času, než je (mé paní a celé rodině) zdrávo (tedy abych zde udržel alespoň minimální úroveň debaty, která na tuzemských serverech spíše slyne svou vulgárností a hulvátstvím), a nerad bych v tomto příliš experimentoval :-)

Mějte se.

Libor Stejskal
03. 06. 2009 | 11:24

slav napsal(a):

Váš Topol je sice ale strašně b láhovej.
03. 06. 2009 | 12:22

slav napsal(a):

Váš Topol je sice hubenej ale tak strašně b... láhovej.
03. 06. 2009 | 12:25

skeptický napsal(a):

P.T.p.Stejskal Esq.

Tušil jsem,že z mojí iniciativy bude opět ó nikoliv.
Panečnice,do labie,na co šáhnu,to zkurtizáním.
Good luck s převýchovou místních výkalníků.

Slav
Asi plod blahovičníku.
03. 06. 2009 | 13:12

Michal Macek napsal(a):

rumcajs:

abyste to nezakrikl,ja tu paroubkovi na podzim taky vestil drtivou prohru a pak sem jen cumel - tak uz radeji nevestim :)
03. 06. 2009 | 13:24

Josef napsal(a):

Pánové řešíte tady blbosti. Přečtěte si něco jiného a pak reagujte, třeba http://www.blisty.cz/2009/6...
Nadávat na Paroubka nebo Topolánka, posmívat se tomu jak kdo vypadá je plané zabíjení času. Hlavní problémy se neřeší a to je průšvih, z toho mám starch. Ne z toho, kolik kdo bude mít poslanců. Ono je to totiž téměř jedno, až na ten výrok o Titaniku v inzerovaném článku.
03. 06. 2009 | 13:41

stejskal napsal(a):

Zkoušejte dál, pane skeptický, jednou to třeba vyjde ;-)

Jen pro vaši informaci: nepřevychovávám (na se cítím přeji jen jako příliš malé faeces), jen se snažím, abych nemusel trávit u PC víc času, než trávím nyní (žena včera kolem jedenácté večer zase říkala cosi o rozvodu. Ale nevím přesně co, neměl jsem na ní čas, mazal jsem nějaké sprosťárny :-)

Ale stejně díky za přání.

Libor Stejskal

P.S. "Panečnice" je krásná kletba. Tu bych si s dovolením zařadil do repertoiru.
03. 06. 2009 | 14:39

skeptický napsal(a):

Pane nadkolego.

Věděl jsem,že zaberete.Jste free agent,pracující bez supervize,a děláte jen,co chcete.

Mne to sladké břímě zdraví nazdar hospodo.
Pamatujte,že muž je přednostou domácnosti,a může si sedět kde chce,až se bude návštěva podivovat nad tím,že sedíte pod stolem.
To říká z lásky.Přece by se do posterioru nechtěla přidat k té armádě odložených žen.

Náhradníci,pokud už nějakého nemá v tomhle věku prostě nejsou.
03. 06. 2009 | 14:57

skeptický napsal(a):

P.S.
Celý život jsem si vystačil s "nic nevím,já jsem tu jenom malý brambůrky".
03. 06. 2009 | 15:00

skeptický napsal(a):

P.P.S.
A kde by dneska sehnala takového pohodáře a mašinu na prachy.A vůbec.
03. 06. 2009 | 15:10

stejskal napsal(a):

Tak to máte v zásadě pravdu, pane skeptický.

Jedinou supervizi vykováváte Vy a ostatní zdejší čtenáři ;-).

Moje žena by s Vámi asi nesouhlasila ;-) Jsou chvíle (a mám neblahý pocit, že jich přibývá), kdy mne považuje za nejnesnesitelnější, nejnadutější, nejmentorštější, nejpedantičtější a nejsebestřednější stvoření, které kdy příroda oblékla do mužské kůže. Někdy se jí ani nedivím.

A jen pro imformaci: moje paní vydělává víc než já. Já jsem naopak více do domácnosti (úklid a tak ;-)

No, a náhradníků je vždycky dost, jde jen o to, že ne všichni vydrží s dechem až do konce ligy. A pak se staří harcovníci třeba zase hodí ;-)

Libor Stejskal
03. 06. 2009 | 15:37

skeptický napsal(a):

pane Nadkolego.

V zásadě mám pravdu vždycky.
Nenašel jsem ještě ženu,s kterou bych žil,která by se mnou souhlasila.

Znáte se sám nejlíp.Naštěstí společná domácnost nás nečeká,leda by nás spolu zavřeli.

Co u Stejskala nenajdeš,u Vejskala nehledej.Jestli ta zmínka byla kvůli odměnám,zmíním se o Vás pochvalně na příštím meetingu Board of directors.
My si Vás koupili!

Já bych doma nehnul.Tady v republice se odbývám bez služebné.Ještě si je kazit,to tak.

Vzpomínám,jak jste jednou salivoval nad nějakou kolegyní,která Vám řekla,že si děkáte kozy.Takoví jsou nejhorší.Já bejt untermensch.

Ne abyste po té schůzce rozflákal ovoci svého lůna farter.

Musím si dávat majzla,aby mne tu najkońec někdo neobvinil z nějakého Synonymistického spiknutí.
03. 06. 2009 | 20:36

skeptický napsal(a):

P.S.
Náhradníci jako vždy,samej od Drážďan,žádnej od Berouna.A mrchy to dobře vědí.
03. 06. 2009 | 20:44

pedro napsal(a):

Dobra prace. Myslim, ze postreh, ze cesti novinari tak nejak zapominaji, ze poslanim novinare by melo byt informovat a namisto toho nas oblazuji clanky pokroucenymi jejich osobnimi politickymi nazory, je naprosto presny.
04. 06. 2009 | 22:50

skeptický napsal(a):

Pedro

Novináři jsou námezdní síla,schopná přizpůsobit se,a osvojit si názor toho,koho chleba jí.
Málokdo se dokáže uživit,a jen informovat.I on má názor.
05. 06. 2009 | 08:07

omega watches more for sale napsal(a):

The Omega Seamaster collection is composed of four models -300 M, Aqua Terra, Apnea and the latest addition, Planet Ocean. Each model specializes in offering a unique feature.These can attract more people to the eye.it can be make omega watches more for sale. http://www.omegawatchessale...
03. 07. 2009 | 07:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy