Sociálně na socialisty

06. 01. 2010 | 09:31
Přečteno 7761 krát
V Anglii začala občanská válka, tedy jen ta verbální, jak to v demokracii před volbami chodí, otravný blitzkrieg přetížených slov, které budou muset po pět měsíců všichni nějak snášet. Ty tam jsou časy, kdy na volby stačil jen měsíc nebo dva.

Přitom mají Angličané už dávno svůj názor hotový a nehodlají po čtvrté volit labouristy, zvláště ne pod vedením mrzoutského a těžkopádného navíc partají dosazeného a tudíž nezvoleného Gordona Browna, který je jako dlouhodobý ministr financí zodpovědný za veleobří státní dluh (13% příští rok v objemu 80% HDP, ve srovnání s Českem více než dvojnásobný). Čerstvý volební manifest toryů ukazuje, že se kampaň bude stále ještě vágně pohybovat v mantinelech zbytnělého sociálního státu, čili volební rétoriky ujišťující voličstvo, že koza hospodářství i v recesi zůstane celá a vlk sociálního státu se přesto nažere, ačkoli každý ví, že to teď nepůjde a proto voliči všude v Evropě dávají sociálním konzervativcům přednost.

Mluvit adresně i v číslech a ještě vyhrát volby se dnes už dost dobře nedá, není proto divu, že našel David Cameron jen malou odvahu (musí vypadat odpovědněji než nezodpovědní socialisté), když prohlásil, že to takhle dál nejde, masivní deficit musíme snížit, má-li si Spojené království udržet pozici páte ekonomiky světa. Logika typu, nebude-li pršet, nezmoknem. Avšak o kolik, jak rychle a hlavně jak? To se nedovíme, volebně nejdůležitější, je jen to, co každý ví. Inu, volby nejsou vhodnou dobou na rozvíjení ekonomických teorií.

Margareta Thatcherová v době odborového socialismu a vysoké inflace slibovala pot a slzy, čili recesi a privatizaci jako způsob hospodářského ozdravení. V nynější recesi a mírné inflaci lze politicky korektně slibovat buď jen větší inflaci anebo větší zadlužení budoucnosti. Cameron sice podobně jako Thatcherová zdědil socialismus, ale nikoli v podobě státních firem, nýbrž jako armádu úředníků, státních zdravotníků, učitelů, policistů a dalších státních zaměstnanců. Každý čtvrtý pracuje dnes v Anglii pro stát. A k tomu ještě připočtěme státní sociální výdaje, které pobírá už pět milionů osob. A tady je zakopán pes, když se privatizovat nedá, pouze voliče vyhazovat z práce. A tak, aby vypadal sociálně, a alespoň něčím uplácel voliče, tak vedle teoretického snížení deficitu nabízí také další malé kosmetické podpory - na utužení manželství (?), rodiček a dětí zaostávajících ve škole.

A zatímco obětí vlády je letošní třídní 50% zdanění nejbohatších (což do státní kasy téměř nic nepřinese), toryové chtějí snížit nejvyšší penze státních úředníků (což také nic nevynese) a na rok zmrazit úřednické platy (výnos čistě teoretický). Obě strany volebního konfliktu zřejmě předpokládají, že nově zdanění volí protistranu. A tak se o všeobecném zvýšení daní (samozřejmě DPH) mluví jen pokradmu a úkosem, o snížení stavu státních zaměstnaců (přibylo jich za labouristů milión) a o sociálních dávkách (také o milión víc) se nemluví vůbec. A právě zde se nachází nevyužitá rezerva pracovní síly, kterou nafouklý sociální stát živil, aby nemusela pracovat. Na to ovšem ani jedna z obou sociálních stran odvahu nemá. Jedna z principu, druhá z obavy, že nevyhraje volby.

Cameron mluví o optimismu a naději (kohosi připomíná nebo snad napodobuje), hovoří o potřebné změně “státního managementu”. To mu jistě vítězný podíl voličů podepíše. Většina z nich ovšem jen v zoufalé naději, že udělá nakonec přece něco jiného, než sliboval ve volební kampani. Že šlo jen o lákavá slova pro tu nepatrnou nerozhodnutou menšinu, která rozhoduje.

Pro deník E15

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Taoiseach napsal(a):

Alexander Tomský
Vy to prostě máte těžké: české politické strany se Vám nelíbí (až na nějakou tu klausostranu) a britské taky ne. Asi byste se nejraději odstěhoval do minulosti. Obávám se ale, že většina Češek a Čechů po opakování osmdesátých let nikterak netouží.
06. 01. 2010 | 09:45

mirekP napsal(a):

Výše popisovaná skutečnost v Británii se dost podobá té naší. Jsem zvědav, co za volební omáčku nám tu vykuchtí.
06. 01. 2010 | 10:44

Rejpal napsal(a):

mirekP: nejen naší, ale celoevropské. Není na tom nic divného.
Poud se podíváme do historie, živila se největší část lidstva zemědělstvím. Potom válečnictvím, pak se čím dál víc rozšiřoval průmysl a rostl na úkor zemědělství, které díky průmyslu a tím pádem vyšší efektivitě produkovalo stále více při stále nižší potřebě pracovní síly. Poté nastoupila éra služeb, protože i průmysl začal fungovat efektivněji a bylo v něm stále méně pracovních příležitostí při stále vyšší produkci. Jenomže efektivita zasáhla i oblast služeb, takže počet zaměstnaných ve službách opět klesá.
A teď proti tomuto faktu stojí neustále zvyšující se životní úroveň, stále více sociálních jistot a státních garancí. Kdo by se toho chtěl vzdát? Kdo řekne - nezasloužil jsem se letos, musím omezit svoji životní úroveň? Nikdo! Každý řekne "proč bych se měl něčeho vzdávat zrovna já?".
Středověcí panovníci řešili situaci přebytku pracovní síly stavbou hladových zdí. A řekněme si na rovinu - státní úřad je dnes již v principu také pouhou hladovou zdí! Státních zaměstnanců přibývá, protože přibývá pracovní síly, která již v zemědělství, válečnictví, průmyslu ani službách nemůže nalézti uplatnění, ale zároveň se domnívá, že má stejné právo na blahobyt a sociální jistoty jako ti, kdo něco produkují.
A řešení situace je tedy pouze v zodpovězení otázky: co s tím?
Přeregulovaná a sociálně přejistotovaná Evropa už nemá šanci spoléhat na princip trhu, který by cosi vyřešil, protože trh už zde funguje sotva v mikroekonomickém prostředí, a to ještě spíše teoreticky. Stavby hladových zdí jsou krátkodobým východiskem pro vybruslení před voliči, ale nejenže nic neprodukují, nopak zvyšují náklady a tím pádem snižují efektivnost tvorby jakýchkoli hodnot (přímo vlivem nákladů na nové úředníky a úřady a nepřímo vlivem zvyšujících se byrokratických překážek).
Dá se s tím vlastně vůbec za stávající situace něco dělat? Podle mého upřímně NEDÁ!!! Nezbývá, než čekat na ekonomický bankrot Evropy (který přijde stejně neodvratně, jako přišel v případě socialistického bloku) a poté spoléhat na "reset" hodnotového systému obyvatel Evropy, na znovunastartování skutečného ekonomického růstu a pádu současného "práva na nezasloužený blahobyt z titulu existence".
Prostě si holt rok 1990 zase zopakujeme.
06. 01. 2010 | 11:11

Rumcajs napsal(a):

Pravdivé a smutné čtení.

V 89 jsme měli volat:

Socialismus je mrtev, ať žije socialismus.
06. 01. 2010 | 11:19

JU napsal(a):

rejpal:
zlatá slova, tak krásně bych to nenapsal.
Zvláště "právo na nezasloužený blahobyt z titulu existence" se mi líbí, zapisuji si.
06. 01. 2010 | 11:32

jozka napsal(a):

No jo, Rejpale, ale co s tim?

Vim o firmach, kde driv delali na nejake casti provozu dva, tri lidi plus jim tam prisla neco osmrdlat uklizecka. Provoz byl trismenny, takze krat tri ci ctyri (podle zpusobu smenneho provozu). To mas 7 - 13 lidi v nasem prikladu. Dnes je tam bezobsluzna automatika, takze tam nechodi ani ta uklizecka, jen jednou za rok prijede specializovana firma na tu automatiku.

Vlastnik provozu usetril naklady na lidi, utratil neco za stroje a za udrzbu. Muze si dovolit jit s cenou o neco dolu a zustane o neco vic. Jenze co s temi lidmi? ti se nevyparili. Cast si nasla jine zamenstnani treba pri vyrobe tech automatu, ale zdaleka ne vsichni. Ti pak skoncili pod kridly statu. A ten vlastnik ted nadava na dane, na nemakacenky a vyzirky, pritom ti jsou az na dne potravniho retezce...

Sam jsem zvedavy, jestli to ma nejake (a muze mit) vubec nejake jine vychodisko nez krach.
06. 01. 2010 | 11:51

tečka napsal(a):

Margareta Thatcherová to je ta paní co prosila Rusy, aby na nás v 89 poslali tanky?
Tak tu si pane Tomský i ta vaše partaj nabouchejte do kecek!
06. 01. 2010 | 12:03

Vico napsal(a):

Rytíř smutné postavy Tomský zahalen v zimním plášti zadumaně popíjí portské a občas zabafá z doutníku a čeká, kdy se i v Temži vynoří hlavička mloka.Ejhle, už se vynořila a , je to vůbec možné, David Cameron ho ještě krmí rybičkami daňových poplatníků.Konec světa! Není už čas na ránu ze soubojové pistole? /tzv self-duel/nebo alespoň ještě jednu skleničku portského "do třetí nohy"?

Jedno portské, prosím!
06. 01. 2010 | 12:46

Kritik napsal(a):

Vypadá to, že nejen Česko, ale i Anglie, ale též celá Evropa, tápe a neví, jak rozhodnout spor: Zda sebrat peníze bohatým chamtivcům a dát je nemakačenkům, nebo zda vzít peníze poctivě pracujícím a přisypat je nejbohatším egoistům.
06. 01. 2010 | 14:30

David Bakeš napsal(a):

Pane Tomský - netrpíte stihomanem? Paranoiou? Všude vidíte nepřátele, podobně jako J.V. Stalin. Já bych Vám skoro doporučoval vyšetření, tohle bych nepodceňoval.
06. 01. 2010 | 16:36

hanah napsal(a):

No vidíte, ....celá Evropa tápe a neví... A to eurohujeři tak spěchali do EU a s podpisem LS, aniž by vlastně věděli do čeho se tak ženou.
Jj, a to je teprve začátek
06. 01. 2010 | 16:40

vasja napsal(a):

pietrosso.
Tjóó, ty si Tvrdík, nebo Dimun?
06. 01. 2010 | 17:12

Vico napsal(a):

Kdo to zase utekl z detenčního ústavu?
06. 01. 2010 | 17:44

zdesta napsal(a):

Za poslední rok se v rámci globálního programu "lenoši všech zemí spojte se" vznikla nová početná skupina (8milionů)flákačů v EU.I když se nám povětšinou práce odstěhovala do Asie,tak práce je habaděj.Zakopnete o ni na každém rohu a pro každého.(od osumnácti do šedesátipěti) O nárustu byrokracie píše "nějaký"Parkinson.Jeho teorie vycházejí z existence socialistů a další neužitečné verbeže.Příště by nám p.Tomský mohl předložit statistické údaje sociální výdaje všech států vůči HDP.Pak by nám mohl obšírně vysvětlit,kde se nachází zbytek a jak se sním účelně hospodaří.Tyto povrchní žvásty nemůže myslící člověk brát vážně,protože nejdou do podstaty.
06. 01. 2010 | 18:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahující textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 01. 2010 | 18:36

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Však modrý esesmane, kapitálu trapný tatrmane, blíží se chvíle kdy budeš sám i s třídou zdegenerovaných reakčních šosáků jejíž jsi odporným produktem smazán revolučním proletariátem světa, neb jste v rozporu se záměrem dialektiky dějin učinit z lidstva, sjednoceného a osvbozeného, vítěze nad věčností - skutečného pána hmoty, prostoru i času ...
06. 01. 2010 | 18:52

stejskal napsal(a):

S tím víceméně počítám, pane pietrosso.pietrosso.

Nicméně do té doby zde nikdo nikomu nebude nadávat do "dobytků" a kohokoliv ze současných politiků s gestapem.

Přeji hezký večer.

Libor Stejskal
06. 01. 2010 | 18:56

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Co s gestapem?
06. 01. 2010 | 18:57

Jirka H. napsal(a):

Chci upozornit na nezodpovědný přístup personálu psychiatrické kliniky. Ti opakovaně umožnili přístup k počítači a na internet svému vážně nemocnému pacientovi.
06. 01. 2010 | 18:59

stejskal napsal(a):

Spojovat, omlouvám se. l.s.
06. 01. 2010 | 19:00

Jirka H. napsal(a):

Nezávidím Vám pane Stejskale
06. 01. 2010 | 19:01

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Chce to po sobě vždy číst, jak to dělávám já. Jsem pouhý hlas dialeitky, sobně proti nim NIC nemám, ale říct se to musí, aby bylo jasno a nedělali si nějaký zbytečný iluze že ty jejich bláboly řeší skutešné dějiny lidstva. neřeší. Dějhiny lidstva jsou dějinami třídních bojů a to je jasná věc. Uončí je konec tříd a ty zaniknou pouze a jen zánikem současných výrobních vztahů založených na tom, že jedni uzurpují prostředky obživy ostatích (většiny) a ta musí pak pracovat (práce je nesvoboda). Ti co jsou placeni třídou uzurpátoů a nutí tak lidstvo k otročení přeci zasluhují tu nejkrutější smrt, ne? Co vím, tak třeba nevolníci v Rusku za Stěnky razina když chytli statkáře, tak ho zaživa uvařilil. Proč by se s těmi co dnes přivádějí sedláky na mizinu mělo zacházet mírněji?
06. 01. 2010 | 19:03

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Sorry za překlepy - píšu rychle. Více zde - http://aka.anarchokomunismu...
06. 01. 2010 | 19:05

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Pro toho Jyrika H (si h***vála) mám link. Umíš tupátko anglicky? Tady máš jeden odkaz, kde se dozvíš, proč jsi sám nemoc, kterou je nutné léčit - http://tridnivalka.comyr.com/
06. 01. 2010 | 19:10

stejskal napsal(a):

To jsou horší věci v životě, pane Jirko ;-)

Libor Stejskal
06. 01. 2010 | 19:12

SuP napsal(a):

Rejpal -
Já Vás nepoznávám. Napsal jste to za mě.
06. 01. 2010 | 19:17

Calembredaine napsal(a):

Horší je pouze život světového proletariátu - 6 miliard lidí je udržováno v porobě hrstkou uzurpátorů většiny zdrojů obživy lidstva a asi necelou miliardou jejich lokajíků! Různých státních úředníků, ozbrojenců, policajtů, soudců a jiných poskoků a mnohaset milionů na jejich mizerii participujících šosáků, tzv. střední třídy (bez ohledu jestli v Mexiku, USA či "lidové" Číně). To nevydrží. Až to začne, bude to jak tsunami - nezastavitelné a ničivé! Světová sociální REVOLUCE!
06. 01. 2010 | 19:19

Pavel Skeptik napsal(a):

Proboha, tady je to jak ve VUMLu při prezentaci absolventských prací!
06. 01. 2010 | 19:27

SuP napsal(a):

Pane Stejskale,
řekl bych že tu máme živoucí důkaz nevyzrálé ideologicky vyhraněné osoby bez životní zkušenosti. Ač nejsem Jirka H, takám. Bať bať, jsou horší věci ..... o:)
06. 01. 2010 | 19:29

PatientO.T. napsal(a):

Komunističtí revolucionáři se v Psychiatrické léčebně Kosmonosy (viz IP) dostali ke kompu...

Hlavně si, soudruzi, nezapomeňte vzít léky :-)
06. 01. 2010 | 19:33

znalec napsal(a):

Škrty budou muset dělat všichni. Všichni, kteří něco vědí o hospodaření. Na východ či na západ. I ve střední Evropě. Kdo tvrdí něco jiného, vědomě lže, nebo není kompetentní. Ještě jeden důvod mě napadl. Je kompetentní, ale trpí paranoidní touhou po moci. Třeba měl u kolébky sudičky a ty řekly, že bude prezidentem.
06. 01. 2010 | 19:51

Jirka H. napsal(a):

SuP:
Nerozumím "takám" ???
06. 01. 2010 | 19:57

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Jak jsem napsal již dříve, lékem jediným je REVOLUCE a tu budete polykat vy, reakční šosové, Langrův ničmený pacholku, co zoveš se sám správně pacientem ...
06. 01. 2010 | 20:03

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Až na to, skeptický šosáku, že VUML bylo falešné pseudorevoluční učení "rudých" kapitalistů, neb ty tzv. "socialistické země" nebyluy nic víc než jinou formou kapitalismu. Totiž takovou, kde jediným univerzálním kapitalistou byl stát zastoupený jeho úředníky, čili nomeklaturou. To bys ovšem věděl, kdybys místo omílání pindů z Jánksýho vršíčku hnoje četl ty odkazy ...
06. 01. 2010 | 20:08

SuP napsal(a):

Jirka H - přece "přitakávám".

PatientO.T. -
Kdysi nakreslil Honza Vyčítal (v kocouřím období) krásnej vtip , jak kocour stojí u kůlny a kouří cigáro. Slečna na něj ukazuje a říká partnerovi: "Podívej se na to nebohý zvíře. To má určitě od tebe blbečku!"
Holt za každýho někdo může ...
06. 01. 2010 | 20:33

PatientO.T. napsal(a):

2 pietrosso.pietrosso:

A to, co nám chystáte, to bude konečně ta pravá komunistická revoluce, soudruhu? Nějaký útok tlupy adolescentů na McDonalda, který se rozvine do celého světa?
06. 01. 2010 | 20:36

Calembredaine napsal(a):

Teď jsem si přečetl ten článek o tom zkrachování a novém začátku. Fuj! Reakční hnůj! Tak "věčný návrat" by jste chtěli, fašouni, Nietzseovské ideje "plavé bestie" se vám zachtělo, kde má být úděl proeltariátu ještě bídnější ve prospěch mocnch kteří jeho slovy "na bídě množství aloží svojí nádheru a přepych"! Vak nedočkáte se zlata ni diamantů, jen olova a kamení! Světová revoluce nastolí globální komunu rovných a svobodných bratří a sester, kde nebdue již více nadvlády směnné hodnoty, peněz, přivlstňování a nástrojů k zajištění tohoto bezpráví - států! A ti jež nebudou chtít být bratry lidem, stanou se bratry divých šelem na ostrově, kde budou vysazeni nazí a beze zbraní a čehokoliv co pochází z lidské know-how, aby tam mohli prokázat svojí vlastní "schopnost přežít v džungli". Kdyby však chytračili a zachtělo se jim vrátit, pak spolu s divou šelmou pohlédnu do hlavně Člověka!
06. 01. 2010 | 20:41

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Pacíku, revoluce se nedá "připravit", to je zákonitý neovlivnitelný jev! Jsi špatný čtenář. tam stojí "připrav se na revoluci" - to "se" je důležité! Cituji díále: "Ačkoliv buržoazní ideologové tvrdí, že je kapitalismus věčný, je jen finální fází dějin třídních společností: je systémem, ze kterého se již dále nemohou rozvíjet třídní vztahy a jehož děsivé vnitřní rozpory nemohou být v jeho rámci vyřešenyProto je kapitalismus sebedestruktivní ... " Znamená to že k jeho zánáiku dojít musí tak jako tak, jeho vnitřními mechanismy, popsanými výše tím reakcionářem a apologetem. Ovšem tento nevstane jak Fénix z popela aby se znovu pozvedl k nové tyranii nad masou zotročených námezdníků, ale bude rozmetán v prach, aby sebou do hrobu dějin vzal i směnnou hodotu a zbožní výrobu, stát a všechny nástroje třídního panství buržoasie ...
06. 01. 2010 | 20:50

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Jen dodám že tato celá etapa dějin jejíž je kapitalismus finální fází a která se nazývá třídní společnsot, je se svými zhruba 6000 lety trvání jen nepatrným okmžikem dějin ebeuvědomělé hmoty v její cestě za vítězstvím nad hmotou i časem. To je totiž hlavní účel bytí lidstva. Samozřejmě, ve vesmíru jsou jich miliony, které se zrodily za stejným účelem - tedy zastavit koloběh nekonečného vznikání a zanikání vesmírů a ustavit věčnou harmonii časoprostoru. A otázka zní - proč právě my máme být vyvoleni? Nevím. Ale tak jako každá spermie usiluje bý tou co oplodní vajíčko, i naše inteligence se musí alespoň pokusit o to být tou vyvolenou ať již sama či v kooperaci s jinými poté co se vzájemně najdou a spojí. Kdyby však zvítězili reakcionáři jejichž účelem bytí je pouhý profit vlastní osoby či rodiny, tohoto přechodného nicotného shluku organické hmoty, pak by další snaha byla marná a lidstvo by záhy pohlédlo na konec svých dějin jako takových ...
06. 01. 2010 | 21:04

PatientO.T. napsal(a):

2 pietrosso.pietrosso:

1.připadá vám revoluční komolit někomu nick?
2.čtenář jsem dobrý. právě jsem opustil diskusi AKA a kromě konstatování ubohé úrovně (Národní odpor s opačným znaménkem) zmíním snad jen fakt, že vaše diskuse zdaleka netepe jako revoluční srdce. Poněkud mrtvo tam je. Soudruzi sbírají kameny nebo agitují na pracovištích?
3.takových řečí o komunismu jsem už slyšel. Proč bych se měl domnívat, že zrovna vy z Internacionalistické komunistické skupiny Kosmonosy jste ti praví, kteří nejenže plamen komunismu zažehnou (to není tak těžké), ale hlavně ho udrží při životě?
06. 01. 2010 | 21:09

PatientO.T. napsal(a):

2 pietrosso.pietrosso:

P.S.: Dohlédněte na Calembredainea, zdá se, že je velmi rozrušen. Nejlépe bude, zavoláte-li lékaře...
06. 01. 2010 | 21:16

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Tak to čubrním, fakt! Nevěděl jsem že jsi ak zběhlý! Taky tam chodím občas a čtu je. Naposldy o Skružným - tom dědkovi co zemřel před tím než měl nastoupit do basy. Je to jejich idol. A plno jinýchh článků. Maj to promyšlený a není to vůbec hloupý, až na jednu zásadní maličkost. Národ je dočasná a třídně podmíněná kategorie. Mnohost je krásná idea, ale neudržitelná, protože globalizace jíž je kapitalismus nositelem (proto proti němu tak brojí, ne kvůli jeho dopadům na vykořisťované) je o smíšní a zániku mnohosti. Zrodí se jednotné lidstvo. Kapitalismus existuje právě proto, aby k tomu vytovřil podmínky, nezbytné k jeho vlastní negaci. Pak bude nahrazen. A nikoliv jak píše ten reakcionář nahoře, že znovu povstane ve své staronové vlčí podobě. Dialektika to nedovolí, neb ze souboje protikladů vždy vychází nová a vyšší kvalita. A tou bude lidstvo kooperující, nikliv rozdělené systémem založeným na boji všech proti všem ...
06. 01. 2010 | 21:25

Janka napsal(a):

Nerada někoho urážím, zvlášť ne víceméně anonymně zde na internetu - ale nepřehání to pan Tomský tak trochu? Háže všechny lidi do jednoho pytle. Evidentně člověk, kterému chybí praxe v nějakém užitečnějším odvětví než je politologie. Pane Tomský - takových jako jste Vy bych našla v kavárně Slávia hafo. Obyčejné salonní mládě jste..
06. 01. 2010 | 21:30

Hurá napsal(a):

No ano, tak to ve VB je, to se ví,ať Vás kritizuje kdo chce. Cesta z toho je celkem jednoduchá a platí pro celou EU. Je potřeba poslat tu stovku miliónu barevných domů a uvidíte tu úsporu !
Volte neparlamentní strany !
06. 01. 2010 | 21:30

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Taky jsem četl o tom problému s revolucí a reakcí. Píše o tom Kropotkin v dopise Leninovi - http://aka.anarchokomunismu...
Cituju: "Revoluce se musí unavit sama ze sebe.

A co potom? Pak nevyhnutelně přijde reakce. Takový je zákon historie a můžeme jednoduše pochopit proč tomu nemůže být jinak. Lidé si představují, že můžeme změnit formu vývoje revoluce. To je dětinská iluze. Revoluce představuje takovou sílu, že do jejího růstu se nedá zasahovat. Reakce je naprosto nevyhnutelná stejně jako prohlubeň ve vodě následující každou vlnu, stejně jako po období horečnaté aktivity na člověka nevyhnutelně přijde slabost.Můžeme tedy učinit pouze jedinou věc; použít veškerou svoji energii na umenšení zuřivosti a síly nastupující reakce." Zajímavé. Takže ty znáš i naší stranu? GCI čili IKS?
06. 01. 2010 | 21:31

pietrosso.pietrosso napsal(a):

A byl jsi tady? To je ještě lepší stránka!!!
- http://akmk.ic.cz/
06. 01. 2010 | 21:38

Jos napsal(a):

Mně to tu přijde docela vyvážené. Na výkřiky čím dál většího extremisty Tomského se ozvali revolucionáři.
Asi tak nějak bude vypadat, díky působení našich "osvícených" medií, naše budoucnost.
06. 01. 2010 | 21:39

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Přesně tak! Tady to vyvážené je, ale tak tak a všude jinde je to sdamý ideologický tero kapitálu! Oni všude lživě vytrubují že minulý zločinný systém měl něco společného s komunismem! Stále masírují hlavy lidí v tom smyslu a lžou! Ovšem tak to vůbec není! Cituji: "Komunismus - lidská pospolitost, kolektivní bytí, beztřídní společnost - zůstává perspektivou, za niž vášnivě bojujeme. Právě proto, že jsme komunisté, tak tváří v tvář kapitalistické katastrofě, diktatuře zisku a peněz, neustálému propadu našich životních podmínek, hlasitě a jasně požadujeme zrušení tohoto mrtvolného světa, zrušení soukromého vlastnictví, státu, vykořisťování člověka člověkem. Společně s našimi soudruhy napříč dějinami a světem opětovně trváme na nutnosti beztřídní společnosti, bez peněz a práce, kde bude jediný terén pro rozkvět lidské aktivity tvořit svobodné nakládání s časem a věcmi." Čili nechceme žádný návraty čehokoliv z minula, nechceme "lidový stát" a "lidové zákony", chceme svobodu bez států a ekonomiky, peněz, vlastnění a jinýho zla které udržuje v porobě a bídě většinu lidstva dosud!
viz zde - http://gci-icg.org/czech/in...
06. 01. 2010 | 21:47

Pepa Řepa napsal(a):

To Piet Rosso Candelábr

Je mi jedno, co psal Kropotkin
co mu řekla matka Rus
ani nevezmu si prášek
ač tu po zdi ťape Rus
a štěnic plnej autobus
ať žije rythm and blues

Je mi fajn a je mi skvěle
zdravý duch je v zdravém těle
jděte všichni anarchisti...někam jinam
a mě nechte, já se přidám
a hodně pus
ať už zmizí šváb i rus
a zůstane rythm and blues
https://www.youtube.com/watc...
07. 01. 2010 | 07:44

Jozef napsal(a):

Pan Tomsky,
rovnako ako britska elita zamlciavaju jeden kruty fakt:Britania /a USA/ zila najma z bankoveho priemyslu,teda na ukor inych.
Svet sa posunul,p.Tomsky ani cela dnesna armada medialnych milovnikov plutokracie dolar ani libru dlho pri rozkvete uz neudrzia.

Medialni milovnici plutokracie tak uspesne hrozili navratom rokov 50-ch alebo 80-ch,ze sa az k realnej moznosti isteho navratu dopracovali.

Je najvyssi cas ziadat od politickej a medialnej moci,aby bola zodpovedna alebo aby radsej odisla z cesty tym,ktori zodpovednost citili a citia.
07. 01. 2010 | 07:44

václav franče napsal(a):

to autor: píšete pěkně, ale ekonomii vůbec nerozumíte... právě dnes se ukazuje, že státy blahobytu, které měly podle neoliberálů již dávno zkrachovat, proplouvají krizí daleko lépe než státy, které sociální stát ořezaly až na kost a teď se diví, že recesi nemá co zmírňovat, vestavěný stabilizátor jménem sociální stát zkrátka chybí. Osud Pobaltských států či Irska nám budiž ponaučením, jak dále nepostupovat...
07. 01. 2010 | 15:36

RA napsal(a):

kdyby autor zaměnil v textu název Británie za Česko , tak by ten text seděl také úplnně přesně.
08. 01. 2010 | 20:59

USA=OK napsal(a):

AT TO VIDEO KAZDY NAPRED CELY (!!!!) SKOUKNE A PAK AT MI NAPISE REAKCI!!! JINAK JE SRAB A SMESNEJ, PROTOZE OPRAVDU NEVI O CEM MLUVI.
DOPORUCUJI IHNED STAHNOUT NEZ TO ZASE ZABLOKUJOU. STAHNOUT A ZNOVU NATAHOVAT NA INTERNET NA RUZNE SERVERY, ABY LIDI VEDELI CO ZNAMENA V PRAXI SIRIT ISLAM MECEM (nozem) DLE KORANU. SIRTE TOTO VIDEO!! PRAVDA MUSI BYT ZNAMA CO DELAJI ISLAMACI A CO JE VYUCUJOU V NABOZENSKYCH SKOLACH A MESITACH!! Az se zacnou stavet mesity i u nas a zacnou mecem sirit Islam i u nas v nasich ulicich (az budeme bezne na chodnicich nalezat urezane hlavy a naporcovana lidska umucena tela) tak pak to konecne zacne nekoho zajimat. Na tomto videu neni videt pouze vysledek, ale i prubeh jak to delaj za ziva obeti ("nevericiho psa")!

NOVY FUNKCNI LINK VIZ NIZE:
PODÍVEJTE SE NA ISLAMACKE "LIDSKÉ" ZACHÁZENÍ SE ZAJATCI

Upozornuji, že je to jen pro silné nervy !!! (doporucuji pro urychleni, posunout zacatek na 3:10, kde to opravdu zacina byt husty/islamacky):

http://s772.photobucket.com...
n=view&current=Dailymotion-TroubleofwarinChechnya-.flv

P.S.: George Bush mel pravdu kdyz rikal: "...ZLO SE MUSI VYMYTIT PRIMO V ZEMICH KDE VZNIKA. JE POZDE HONIT ISLAMACKY TEROR. FANATIKY KDYZ UZ VRAZDI V NASICH ULICICH (LETADLECH)..."
MOC se divim, ze ti zajatci se nepokusili o vzpouru (nekteri dokonce ani nemeli svazane ruce!!!) a je lepsi se nechat behem vzpoury zastrelit nez takto byt pomalu podrezavany pod krkem. Vzdyt videli na ostatnich ze je podrezou vsechny po jednom!!!!!
08. 01. 2010 | 23:01

libertarian napsal(a):

"Evropu obchazi strasidlo komunizmu"
Nuž, obchadza aj ameriku. socializmus vitazi na celom svete. Spusta blogerov aj slušných ekonomov na webe vypisuje mudre komentare, ze socializmus napreduje , širi sa ako mor, a nakoniec to všetko zle dopadne. Uporne hladam na webe aspon NÁZNAK RIEŠENIA , smer, ktorý by mali rozumní ludia podporovať, aby to prinieslo REALNE vysledky, realne zastavenie komunizmu. Inak bude komunizmus zastavený až globalnou superkrízou, alebo globalnou vojnou. Naozaj nikto nepoznate účinný sposob, ako socializmus zastaviť ?????
09. 01. 2010 | 14:33

Baume & Mercier watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 03:43

whtch napsal(a):

Váš komentář E-mail/HTTP site:http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/
11. 05. 2010 | 04:50

whtch napsal(a):

[url=http://www.highwaytowatches...]swiss made watches[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex air king[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling navitimer[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling superocean[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex explorer ii review[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex datejust[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex yachtmaster[/url]
11. 05. 2010 | 04:52

whtch napsal(a):

[url=http://www.highwaytowatches...]swiss made watches[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex air king[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling navitimer[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]breitling superocean[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex explorer ii review[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex datejust[/url]
[url=http://www.highwaytowatches...]rolex yachtmaster[/url]
11. 05. 2010 | 04:54

watches mens napsal(a):

Váš komentář E-mail/HTTP site:http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/
18. 05. 2010 | 07:00

okvhzgn napsal(a):

tgfynap http://www.uggs-nederland-sale.nl uggs nederland zwtflkt http://www.uggs-nederland-sale.nl/ - uggs nederland jsszsjp <a href="http://www.uggs-nederland-sale.nl">uggs schoenen</a> noi
26. 11. 2011 | 05:27

tuctjuipisa napsal(a):

6R7Ubi http://www.boosshopjp.com 4O9Ykk <a href=http://www.boosshopjp.com>ugg</a> 5M1Lin <a href="http://www.boosshopjp.com">Ugg ブーツ,ugg 激安,安いugg 楽天 販売,53%価格を下げる!</a> 9W4Cwu
8M5Wae http://www.bootskopenoutlet.com 5C7Dny <a href=http://www.bootskopenoutlet.com>uggs kopen</a> 5U1Ych <a href="http://www.bootskopenoutlet.com">http://www.bootskopenoutlet</a> 2N5Fwl
0V5Kyw http://bootspascher.webnode.fr 3I1Whq <a href=http://bootspascher.webnode.fr>ugg paris</a> 9F0Rgb <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg paris</a> 6D1Cfu
2C6Jlr http://www.bootsscanadaonline.info 1D4Chc <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>uggs canada online</a> 4O1Nsk <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">ugg canada</a> 8T8Khy
0P4Upv http://www.bootsscanadaoutlet.info 9W1Bdq <a href=http://www.bootsscanadaoutlet.info>ugg canada</a> 4W6Dvd <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">uggs canada</a> 3N7Nsu
3V5Cxq http://www.bootssale-deutschland.com 5C5Ras <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg boots sale</a> 5E2Rzo <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">Ugg boots günstig,Ugg boots sale,80% Rabatt ugg stiefel.</a> 0N9Mie
22. 10. 2012 | 12:29

licepaype napsal(a):

6B2Hoc http://www.stivaliitaliaonline.info 2I4Yep <a href=http://www.stivaliitaliaonline.info>ugg</a> 6I6Klz <a href="http://www.stivaliitaliaonline.info">http://www.stivaliitaliaonline</a> 9V7Xll
4O6Rdu http://bootsnederland.webnode.nl/ 8O6Ggd <a href=http://bootsnederland.webnode.nl>uggs bestellen</a> 7G2Tsm <a href="http://bootsnederland.webnode.nl">uggs uitverkoop</a> 5M4Mpu
3U6Bdc http://www.francebottespascher.info 7A0Xrg <a href=http://www.francebottespascher.info>http://www.francebottespascher</a> 4M2Cms <a href="http://www.francebottespascher.info">bottes ugg</a> 3K4Ree
24. 10. 2012 | 06:04

horsececekdon napsal(a):

1H3Mhm http://www.bottesspascherfrance.com 3X5Csf <a href=http://www.bottesspascherfrance.com>ugg pas cher</a> 6O8Wmi <a href="http://www.bottesspascherfrance.com">ugg pas cher</a> 5U1Gcm
9Y5Dqc http://www.deutschlandbootsssale.info 4H0Jna 5A4Pdi <a href=http://www.deutschlandbootsssale.info>ugg boots deutschland</a> 6L9Yep <a href="http://www.deutschlandbootsssale.info">ugg boots</a> 2F5Nue
3A3Vys http://www.itstivaliaustralia.info 5Z0Nkt<a href=http://www.itstivaliaustralia.info>ugg australia</a> 9Y5Tnl <a href="http://www.itstivaliaustralia.info">stivali ugg</a>
5V0Kwe http://www.jp-boots-shop.info 4X1Omc <a href=http://www.jp-boots-shop.info>ugg 激安</a> 0K8Lny <a href="http://www.jp-boots-shop.info">ugg ブーツ</a> 9Q9Eth
2W4Pbh http://www.botassugg-es.info 9V6Vsr <a href=http://www.botassugg-es.info>ugg espa?a</a> 7J9Eqn <a href="http://www.botassugg-es.info">botas ugg baratas</a> 6P2Pom
5G1Cbe http://www.australiabottespaschers.com 6S7Xhj <a href=http://www.australiabottespaschers.com>ugg australia</a> 2N9Ukq <a href="http://www.australiabottespaschers.com">ugg australia</a> 6D6Eyq
25. 10. 2012 | 18:30

horsececekdon napsal(a):

aG5C8q http://www.boots-sale-uk.co.uk aL5E5l<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> eI2R8e <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> xN6Y4i
gU7U9j http://genuineboot.webeden.co.uk iT1V6z<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> uI7N0c <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> bA6X7o
uO5D3h http://www.bootsoutlet-stores.com xB3A5k<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet online</a> yN4K2h <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet online </a> xD6N4q
eX2B2r http://bootsoutletstore.webstarts.com/ zI5C3y<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> bL6S3k <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> aR5W2v
zD5M1f http://www.cheap-bootsonsale.com xC0Y7z<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> mC6C8z <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> gK0G1b
29. 10. 2012 | 12:23

tuctjuipisa napsal(a):

xJ5U5n http://bootscanadas.webs.com fB2G5p <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada</a> zW4P6p <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> gY9R1v
cS1S0x http://bootskopen.webnode.nl/ pW0Q5l <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs kopen</a> qW9L6f <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> qM4E9e
pS8Q1e http://stivaliitalia.webs.com/ qD8X4z <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg stivali</a> wB5E8p <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> xD8Z3i
cR8U5m http://bottesonline.webnode.fr/ sO4Z9n <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>bottes ugg</a> cJ6B3g <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg pas cher</a> nU9Y8t
mT3I8y http://boosshopjp.webnode.jp/ yZ8X9f <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg ブーツ</a> pH2C4s <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 激安</a> fG5B1g
31. 10. 2012 | 04:28

horsececekdon napsal(a):

2Z4Hvk http://bootshops.webnode.jp 7P0Kkz <a href=http://bootshops.webnode.jp>ugg</a> 6O4Tfv <a href="http://bootshops.webnode.jp">ugg</a> 6H1Mkm
9B7Fcm http://uggitalias.webs.com 9P0Btz <a href=http://uggitalias.webs.com>stivali ugg</a> 9C4Wea <a href="http://uggitalias.webs.com">ugg italia</a> 8V6Vkx
2Y6Aqh http://www.salebootsdeutschland.info 3R1Pbc <a href=http://www.salebootsdeutschland.info>ugg boots günstig</a> <a href="http://www.salebootsdeutschland.info">ugg boots günstig</a> 6U6Sdg
31. 10. 2012 | 08:27

Cymnabalm napsal(a):

gH2X4q http://bootsoutletstore.webstarts.com/ iI3K8p<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> rW6C0z <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> vX8J4r
rK2W1f http://www.bootsoutlet-stores.com bO6X2x<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> zM4Q2j <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet </a> sU7R0q
xL9D9b http://www.boots-sale-uk.co.uk aY2L0i<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> cQ3R1m <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> fW6I6m
wZ0L1j http://genuineboot.webeden.co.uk xF5H3a<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> dS8Y7p <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> jC5R8s
vI8E5f http://www.cheap-bootsonsale.com oT2H6g<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> cI5H5m <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> kN3O4t
02. 11. 2012 | 04:38

Immetimmarf napsal(a):

uW0R2w http://bootscanada.webs.com/ gI4P8i<a href=http://bootscanada.webs.com>uggs canada</a> gS3O0r <a href="http://bootscanada.webs.com">uggs canada</a> wV7U7k
hA3O1m http://www.botasuggs-es.info/ jU0T9v<a href=http://www.botasuggs-es.info>botas ugg</a> tW1A0c <a href="http://www.botasuggs-es.info">ugg</a> xO7K9t
yE8V2j http://stivaliitalia-shop.info aO6T8f <a href=http://stivaliitalia-shop.info>stivali ugg</a> cI9I9z <a href="http://stivaliitalia-shop.info">ugg italia</a> zL6N6o
锘縭N6L7c http://goedkopeonlines.jouwweb.nl/ qL8K8c<a href=http://goedkopeonlines.jouwweb.nl>uggs online bestellen</a> aL1I9a <a href="http://goedkopeonlines.jouwweb.nl">uggs online</a> vY4Y2o
jB3M9j http://bottesfrance.webnode.fr/ oW4U6u<a href=http://bottesfrance.webnode.fr>bottes ugg</a> nZ3J7y <a href="http://bottesfrance.webnode.fr">bottes ugg pas cher</a> fH2H9w
dK6O2d http://bootsonlines.webnode.nl/ hF0L8r<a href=http://bootsonlines.webnode.nl>uggs sale</a> nP3R4m <a href="http://bootsonlines.webnode.nl">uggs goedkoop</a> wP0K4y
02. 11. 2012 | 12:24

MusBlurlnum napsal(a):

fB8W6l http://shoeswords.weebly.com oX8C9a <a href=http://shoeswords.weebly.com>ugg outlet store</a> jS0R0s <a href="http://shoeswords.weebly.com">ugg outlet store</a> aC3H6e
rK9G0k http://bootsclearance.blinkweb.com/ bB1U6f <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> sP3N7i <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> lH9I0i
bW4E3f http://www.cheapbootssalereal.com cheap real ugg boots rZ6D1q <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>ugg boots sale</a> yH8N1q <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> jF2S5d
xX4O9m http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online cV1K0x <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> qK5E0h <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> eO3Z4g
aZ9M5x http://bootssaleuk.webs.com/ nA7A0b <a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale uk</a> hZ3Y4p <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> yB2X0e
05. 11. 2012 | 20:41

Cymnabalm napsal(a):

lS0G1h http://www.cheap-bootsonsale.com uP9Q6u<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> lF0O8n <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> yQ9P3c
kE4H5r http://genuineboot.webeden.co.uk uM8E2o<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> zV4E4c <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> gK6Y5w
lL2G0l http://bootsoutletstore.webstarts.com/ tU2Z8v<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet stores</a> oJ5D3l <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> lM8W8n
fG9L6o http://www.boots-sale-uk.co.uk qL1I5v<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale uk</a> zC2R8f <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> tH4Y5s
iO6K6f http://www.bootsoutlet-stores.com pT3B5u<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> ugg boots outlet</a> sZ5S2c <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet store </a> jT7J2t
08. 11. 2012 | 08:38

Immetimmarf napsal(a):

eU3C4w http://www.shopstivaliitalia.info hY0J4h <a href=http://www.shopstivaliitalia.info>ugg</a> iK5N4f <a href="http://www.shopstivaliitalia.info">stivali ugg</a> aI4H8n
cS5L8m http://bootscheap.blinkweb.com gO9Q0m <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> zG9W1l <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> bZ1S8r]G0a
aY9T1p http://www.salebootsde.info wS8T1i <a href=http://www.salebootsde.info>ugg schuhe</a> kT2Q2m <a href="http://www.salebootsde.info">ugg boots günstig</a> wM9K5s
nP2D3c http://www.goedkopelaarzensale.info rX6X5z <a href=http://www.goedkopelaarzensale.info>goedkope uggs bestellen</a> nI9O5m <a href="http://www.goedkopelaarzensale.info">goedkope uggs</a> oN0V1t
xW8Y5v http://isabelmarantsss.webnode.es mI5V8x <a href=http://isabelmarantsss.webnode.es>isabel marant</a> pO4X8y <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant boots</a> nI5Z2u
mQ5M9r http://www.soldesbottespascher.info sS7Q6i <a href=http://www.soldesbottespascher.info>bottes ugg</a> fL5Q6w <a href="http://www.soldesbottespascher.info">ugg soldes</a> zB5T1c
09. 11. 2012 | 07:08

Cymnabalm napsal(a):

uX8R3l http://bootssaleuk.jimdo.com oQ3K5o <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>ugg boots sale uk</a> vX2W5y <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap ugg boots</a> rG4X1j
mN9M2y http://bootsclearance.webspawner.com oG8E5q <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> vR3S4s <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> eR2I7f
aT4M2f http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg outlet online</a> sM0S5s <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet stores</a> pL9Q1x
fG3T7u http://bootscheap.blinkweb.com rZ1I9s <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> kY0H 2e <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> yU9Z3d
10. 11. 2012 | 04:31

MusBlurlnum napsal(a):

zC6Z2x http://www.boots-sale-uk.co.uk dN0W9m<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> eA2P2p <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> wZ0S5v
qA3E9g http://genuineboot.webeden.co.uk aI8X8c<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> oF6W2u <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> wQ3R8l
xK0D3p http://www.cheap-bootsonsale.com sP2E1g<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> rT4L5s <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> iV5G9d
cZ4J8g http://bootsclearance.blinkweb.com/ eV3Q9u <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> dH2F7l <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> jY8X6k
nT8P5e http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online mG3X0c <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlet online</a> pL2A5q <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> tH8B5p
oV0Y1h http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots dO9B9l <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap ugg boots</a> bE0C5h <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">ugg boots sale</a> zV5E3x
10. 11. 2012 | 09:41

horsececekdon napsal(a):

mU3I1k http://bootssaleuk.jimdo.com eR5F3e <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>ugg boots sale uk</a> nS7M6w <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap uggs uk</a> dH4J0y
pQ9C2o http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg outlet store</a> hV8W6u <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg australia outlet</a> aF5O2c
hC0Z2g http://bootsclearance.webspawner.com bG8D7r <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>uggs clearance</a> nR8J4r <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> iW2M4b
aI6V5n http://bootscheap.blinkweb.com vZ2T2o <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> pO8E 3w <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> iM1C3i
10. 11. 2012 | 11:24

nelmpeank napsal(a):

xD0M6l http://botasbaratas.webnode.es/ jL9D0j<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg</a> jW4U2t <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> iU5U3p
hR5C3q http://bottespas1.webnode.fr/ fT1T0g<a href=http://bottespas1.webnode.fr>uggs pas cher</a> tA8A9v <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg</a> uM4G1b
hG5X0b http://www.onlinebootscanada.info/ bB3E2a<a href=http://www.onlinebootscanada.info>uggs canada online</a> lN2R7t <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada</a> yJ5L3m
wS9O3n http://www.isabelmarant0.sitew.de/ pR4M7s<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneakers</a> gT4C1t <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant boots</a> aY9F6k
jB6E7l http://bootsoutlet.webnode.nl/ uE9S7u<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>uggs outlet</a> lE3N9s <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">goedkope uggs</a> sI4Q7g
10. 11. 2012 | 21:38

bomOppoplebum napsal(a):

iK4S2g http://soldesonline.webnode.fr/ oV7E3u <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> qM3F4j <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg soldes</a> xG0R5q
aZ4A9e http://stivalionline.webs.com ugg jY7G0m <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> iE9T5r <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg italia</a> zS1D4k
gO5H0t http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs bestellen hP7I8b <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> wK3L8x <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs</a> dY0F2o
uY2A3s http://bootsonline.webs.com/ uR6F5x <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> hB3T3c <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> zR7B4s
iV1K3o http://bootssale.simpsite.nl/ oL3C1z <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> vU4N3i <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs bestellen</a> rT9S6l
gU0N5l http://bootsfrance.meabilis.fr/ wW7K9c <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> sV8J8h <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg pas cher</a> jF7O6m
10. 11. 2012 | 22:42

horsececekdon napsal(a):

yV3N8j http://bootsonline.webs.com/ gV1M5i <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> yT1T4g <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs online</a> wL2M5c
fR4W3l http://soldesonline.webnode.fr/ oC5Y4v <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> tH9O4j <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> sJ9P6c
nW4D2n http://stivalionline.webs.com ugg italia sJ2F4a <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg italia</a> mF4U0w <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> eM6A3n
nC5C0h http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale fP5M7v <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> bE1C6h <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">uggs sale</a> sF0Z7b
eZ5V0g http://bootsfrance.meabilis.fr/ qT7G7x <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg pas cher</a> dX4M8y <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg pas cher</a> sW5T4s
sK6L9r http://botasuggss.webs.com/ xX7V5a <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg espa?a</a> gO8Q1w <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> lQ3W3s
11. 11. 2012 | 03:45

truddytug napsal(a):

mC8X4v http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots qX4Y0b <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> mU9E5o <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">real ugg boots</a> pS2A5j
bC7R4s http://www.cheap-bootsonsale.com yP5C8h<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> aG2Z8l <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> eH8N9t
yD4Y6r http://bootsclearance.blinkweb.com/ jP4U1b <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> dA4I0c <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> xT6U8w
mV2T8l http://www.boots-sale-uk.co.uk sP8V6m<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale uk</a> vN5G7o <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> oO7Z0m
iZ3V2n http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online xI8G1k <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> jQ5W4b <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> uE7Q4s
qH6S0t http://genuineboot.webeden.co.uk eA8M3z<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> wU5M2x <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> gM8V2w
12. 11. 2012 | 13:17

horsececekdon napsal(a):

eX7S6q http://bootsfrance.meabilis.fr/ rN8J3i <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> wQ6M9x <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg france</a> tX0U4m
nS3L3v http://bootssale.simpsite.nl/ nS8R7k <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs kopen</a> dK0X4p <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> bP6D3u
tS6V5a http://bootcanada.webs.com/ eC3S9l <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg canada</a> pR5D3l <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> rB6F1o
xV2L8x http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs bestellen dZ6P0h <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>uggs sale</a> oH3W9k <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> jL0Y3o
lI9C5t http://bootsonline.webs.com/ iJ9V0o <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs online</a> pE0T0j <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs online</a> aR7K9y
nY3X1i http://botasuggss.webs.com/ wD4X8a <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg baratas</a> pX1T3q <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> nL7V7g
13. 11. 2012 | 07:34

SkipSpakids napsal(a):

wT9Y4w http://boosshopjp.moonfruit.com yW0P2u <a href=http://boosshopjp.moonfruit.com>ugg 激安</a> vE2Z5g <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg</a> qM1I7d
aK3N3a http://bootsoutlet.simpsite.nl oM9D2d <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs schoenen</a> tZ8H0h <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs outlet</a> lB7L1z
zH3H3u http://bottepascher.webnode.fr mL0S5q <a href=http://bottepascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> oS3V3w <a href="http://bottepascher.webnode.fr">bottes ugg</a>
zU0D9x http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig aX8K9y <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots sale</a> bK9N7n <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots deutschland</a> gY9Z6x
gM7G8v http://bottespas1.monwebeden.fr zF1L8i <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>botte ugg</a> yW7A6w <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">ugg france</a> rY1L8h
fW8N8z http://bootssaustralia.moonfruit.com mN7F6c <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>ugg milano</a> yX8W2p <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg milano</a> yP3C8k
14. 11. 2012 | 04:06

tuctjuipisa napsal(a):

xU6Z9r http://www.storesbootsoutlet.com/ fG8C6m <a href=http://www.storesbootsoutlet.com/>uggs outlet</a> eH3F0x <a href="http://www.storesbootsoutlet.com/">uggs outlet online</a> iL3J9s
sL1A7v http://canadaoutlet.webs.com jT5B6p<a href=http://canadaoutlet.webs.com>uggs outlet</a> fC3L0u <a href="http://canadaoutlet.webs.com">uggs canada</a> hH2B6v
nO8R2w http://botasbaratas.webnode.es jP3T6j<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg espa?a</a> fE1G6b <a href="http://botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> qC5X7t
dZ2D3s http://bottespas1.webnode.fr iT8H6c<a href=http://bottespas1.webnode.fr>ugg pas cher</a> eR5D3c <a href="http://bottespas1.webnode.fr">bottes ugg</a> oO2F7i
lU3B9k http://www.shopstivaliitalia.info/ zV1P6b<a href=http://www.shopstivaliitalia.info/>ugg</a> wG6K2j <a href="http://www.shopstivaliitalia.info/">ugg</a> vX1B4y
bW2B1w http://www.australiabottespaschers.info/ iK5K5p <a href=http://www.australiabottespaschers.info/>bottes ugg pas cher</a> rF6H8g <a href="http://www.australiabottespaschers.info/">bottes ugg</a> yF6X2g
15. 11. 2012 | 13:56

MusBlurlnum napsal(a):

cR0X1e http://bootsoutletstore.webs.com/ jE1T9q <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>uggs outlet stores</a> rP4S0y <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">uggs outlet store</a> uW6N2a
vK1Y7s http://cheapbootsuk.jimdo.com/ gK3W6y <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>cheap ugg boots</a> oS5V2l <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">ugg boots sale uk</a> hR1H8r
tC4Z3m http://bootsclearance.moonfruit.com/ mL2A7s <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>uggs on clearance</a> yH8V5v <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">clearance ugg boots</a> rE6D4j
rV7I0b http://genuineboot.webeden.co.uk mR6V1e<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> dJ8J3v <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> aG3K6f
rH0C0q http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online eN6G9k <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlets</a> zR3I2c <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> xC3W7o
vX9J1d http://bootssales.webs.com/ fI9X0a <a href=http://bootssales.webs.com/>uggs for sale</a> tX3A7i <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs on sale</a> gN7L7d
15. 11. 2012 | 18:11

SkipSpakids napsal(a):

qH8T3b http://bootssaustralia.moonfruit.com vV3K9u <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>stivali ugg</a> mL6F1e <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg</a> nL6Q7l
qW1D2y http://bootsoutlet.simpsite.nl qK1H7i <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs bestellen</a> hF2X7k <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs outlet</a> wV2B1j
oE6J8m http://bottespas1.monwebeden.fr pY2K5p <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>botte ugg</a> rJ1B2h <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">ugg pas cher</a> yJ2D3z
bN0S3c http://boosshopjp.moonfruit.com qP0E4l <a href=http://boosshopjp.moonfruit.com>ugg</a> bG3S4c <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg 店舗</a> xI6V0y
cU3P6t http://bottepascher.webnode.fr bW2G6l <a href=http://bottepascher.webnode.fr>ugg</a> xZ0O5s <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg pas cher</a>
fC5C1l http://bootscheap.blinkweb.com tM4R3s <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots cheap</a> hZ7K 9a <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> eD7Z9a
15. 11. 2012 | 18:58

licepaype napsal(a):

dN0P3z http://bootsclearance.moonfruit.com/ hP7Q2s <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>uggs on clearance</a> lK2W8m <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">uggs clearance</a> hC3M8t
fS6E9z http://genuineboot.webeden.co.uk zL7V9g<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> qN4A5g <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> fC2I9a
lH1X7v http://bootsoutletstore.webs.com/ uO4T9c <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>uggs outlet stores</a> sF4B4r <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">ugg outlet stores</a> qU1C4q
nX2A5t http://bootssales.webs.com/ xE8R5s <a href=http://bootssales.webs.com/>uggs on sale usa</a> eU8H3p <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs for sale</a> kC9B1s
oR4B3j http://cheapbootsuk.jimdo.com/ nQ8J2g <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>ugg boots sale uk</a> zY7E1y <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">ugg boots sale uk</a> rN1Q9k
rK5U7g http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets cP8B5e <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> uH5I7k <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlet online</a> vP8N3y
16. 11. 2012 | 01:24

horsececekdon napsal(a):

jI3R7g http://www.cheapukshirts.com gR4W2u <a href="http://www.cheapukshirts.com">ralph lauren uk</a> rE1J0d <a href=http://www.cheapukshirts.com>ralph lauren uk</a> vV2H5f
eN3C1c http://bootcheap.webs.com yC5Q0t <a href="http://bootcheap.webs.com">uggs for cheap</a> tX5E6k <a href=http://bootcheap.webs.com>uggs for cheap</a>
xH6X3r http://www.goedkopebootsoutletnl.com aV5K1c <a href="http://www.goedkopebootsoutletnl.com">uggs online bestellen</a> mA4S0v <a href=http://www.goedkopebootsoutletnl.com>uggs online bestellen</a> aW3O7u
jZ7R0v http://www.frsaclongchampsac.info oX3B3i <a href="http://www.frsaclongchampsac.info">sac longchamps pas cher</a> bL3T9l <a href=http://www.frsaclongchampsac.info>longchamp sac</a>
vA8X4n http://poloralphlaurens.monwebeden.fr nF6L1e <a href="http://poloralphlaurens.monwebeden.fr">polo ralph lauren femme</a> cK9M0q <a href=http://poloralphlaurens.monwebeden.fr>polo ralph lauren femme</a> rG1K5w
pM6O7g http://www.isabellees.com isabel marant shop online tG8F1c <a href="http://www.isabellees.com">isabel marant</a> tS0M2e <a href=http://www.isabellees.com>isabel marant shop online</a> nK7M8b
16. 02. 2013 | 18:38

argueryHearee napsal(a):

bB5H4t http://bootssaleonline.jouwweb.nl yT6P8o <a href=http://bootssaleonline.jouwweb.nl>uggs sale</a> cC3S5h <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs kopen</a> eU4A8k
lC7T9z http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ iE7L4c <a href=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/>ugg outlet store</a> mM7O2o <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg australia outlet</a> hR1B8z
wV1D7t http://sacsspaschers.info vL4E8k <a href=http://sacsspaschers.info>sac longchamp pas cher</a> aV3K8t <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> sD3C4b
kR9G3f http://bootfactoryoutlet.webs.com xN5K9d <a href=http://bootfactoryoutlet.webs.com>cheap ugg online</a> hI2P7h <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">ugg australia outlet</a> aD7L1s
dS8Z4e http://www.saclongchampsmall.com bZ2E0p <a href=http://www.saclongchampsmall.com>sac longchamp</a> hE8I3s <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp</a> cJ4O6z
eK1F6i http://bootsoutletonline.webs.com/ aL8Y9g <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>ugg outlets</a> vB5D8o <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">cheap uggs online</a> cO4C9a
18. 02. 2013 | 12:12

Cymnabalm napsal(a):

lV0D4n http://onlinesneakers.webnode.fr rS8I9e <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> pV1U9c <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> nU0F5s
fI7T0i http://dphonesbeatsbydre.com oY6K9v <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>cheap beats by dre</a> aJ8P4b <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> nX0J5w
vS3W8m http://isabelmarantss.1minutesite.es/ jT2H3z <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant sneakers</a> aO4G6r <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant shop online</a> aS5W0n
nG7Q9g http://headphoneshop.webs.com sO6O3b <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster headphones</a> jP4D9p <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster headphones</a> pI9I5k
iE4G9e http://sneakershopes.webnode.es oX1P8b <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> hG1A0q <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> xR6C0s
gM9T9p http://www.longchamppascherer.com yS6G7y <a href=http://www.longchamppascherer.com>longchamp soldes</a> bN1D0k <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> qJ6K2z
01. 03. 2013 | 05:13

horsececekdon napsal(a):

xI7W4n http://sneakershopes.webnode.es cR0G8v <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> zC0L7n <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant sneakers</a> oH4O2j
nB2A1z http://dphonesbeatsbydre.com tN8J4m <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats dr dre</a> eY4L3b <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> yY8P4n
nH7I7e http://isabelmarantss.1minutesite.es/ kN7L2t <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> jL9C7b <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant shop online</a> jD9X0k
iA5M0l http://headphoneshop.webs.com bY5E9j <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> mC6M0w <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster headphones</a> gQ7Q9f
dT4U2a http://onlinesneakers.webnode.fr uQ7U4i <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> nC1R3v <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant sneakeres</a> oV8J0a
eF8V0g http://ussneaker.webs.com yW9X8q <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant</a> gB6U8o <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant sneakers</a> lC8J6v
01. 03. 2013 | 23:52

horsececekdon napsal(a):

oJ7Z5x http://www.longchamppascherer.com tP8C2t <a href=http://www.longchamppascherer.com>sac longchamp</a> yF0Z9l <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> fE2H1j
vB5P0z http://dphonesbeatsbydre.com wN6W1d <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats by dr dre</a> oG6E3v <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> kE9R5o
oP0X5r http://headphoneshop.webs.com mX2I3z <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster beats by dre</a> rJ3Y0s <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster beats by dre</a> nM8Z8r
fG1F0u http://ussneaker.webs.com hB8I7k <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant sneakers</a> fA3J3i <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant sneakers</a> fZ3P3o
oB0W6y http://sneakershopes.webnode.es vZ1R3n <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant</a> pM0N0l <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant shop online</a> dC3I0j
dN0H5d http://onlinesneakers.webnode.fr iK4R0z <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> rX0K4b <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant sneakeres</a> sT4R5n
04. 03. 2013 | 05:23

argueryHearee napsal(a):

nB2V1d http://isabelmarantss.1minutesite.es/ wV3R4b <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> hP0Y6a <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant shop online</a> zT2A6n
iP7M9g http://onlinesneakers.webnode.fr kM8B0k <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> rQ9G3h <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant sneakeres</a> kY9M1e
zE6L3p http://www.longchamppascherer.com vK9L2e <a href=http://www.longchamppascherer.com>longchamp soldes</a> vM4M2g <a href="http://www.longchamppascherer.com">sac longchamp</a> nK6D8c
qC0U1m http://dphonesbeatsbydre.com dX6F9i <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats by dr dre</a> jC0F2t <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats dr dre</a> fQ1I8e
pN8W5z http://headphoneshop.webs.com vK1O7n <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster beats by dre</a> qN9X0r <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster beats by dre</a> dW1M5g
xJ7V3k http://sneakershopes.webnode.es yB2M0c <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant shop online</a> iG4K4k <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant shop online</a> aA3L5a
04. 03. 2013 | 23:51

Immetimmarf napsal(a):

isabel marant sneakers} 锘縧os pendientes y es un incentivo hechos cuando son para la talla grande.isabel marant shop online En consecuencia, incluso las madres prefieren estos sudores juveniles de skate para sus hijos.isabel marant sneakers ade alg煤n curso de su mirada.Tama.Por lo tanto, mantenerse al d铆a y siempre pienso: "Yo soy muy hermosa".Todo est谩 sucediendo en el retiro de s煤per-lujo Toscana, Castello di Vicarello este a.Su elegante isabel marant boots online noche pasa de "Cenicienta" y "El Ataque de los Clones." Qu茅 verg眉enza.Por lo ge.
<a href=http://isabelmarantshopus.info>isabel marant sneakers</a> 锘縰ad, Mobile Exploration Team isabel maran (MET) Bravo - whose preliminary tests over the weekend identified a nerve agent and a blister agent - tests came up negative."If it moves, shave it isabel marant boot.ILP Poem Analysis When I first read "Litany," it gave me the impression that Collins wasn't being completely serious; it felt like he was making fun of old-style poetry, isabel marant shoes online when men wrote poems that did nothing but compare the person they lo.
<a href=http://isabelsneakers4u.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> ?th all levels of players from beginner to professional isabel marant booties and I have had many tell me that they can not visualize a golf shot.It might be a financial jungle out there, but it's not impossible to navigate your way through to financial security.While the muscles in your body must be educated to practice the tangible portion of playing violin, it is essential that the brain, the intangible part, be practiced separately and independently from the actual playing of the violin.The isabel marant sandals likelihood is that you will gradually slip into your old swing again.To get more accuracy of your shot try to clean the sensors on a regular basis isabel marant jewelry.If there are accounting issues, they can be credited to or debited from the value to re. 锘縠s luminaires design (Artemide, Foscarini.), des salles de bains.obtenir and basket isabel marant.Donc lacanisme axiomatique derri.F.: Le fait d'avoir une famille avec un nom si grand dans ce milieu m'aide, mais j'ai pu aussi m'en d茅tacher en cr茅ant ma marque.isabel marant J'adorais sentir toute cette activit茅 autour de moi.J'essayais de me cach茅 la v茅rit茅 puis 茅touffer par le isabel marant chaussures mensonge je me suis envoler laissant derri猫re moi nul autre qu'une lente respiration s'estompant au fil des secondes.

<a href=http://isabelsneakers4u.webnode.fr>isabelsneakers4u.webnode.fr</a>
<a href=http://isabelmarantshopus.info>isabelmarantshopus.info</a>
<a href=http://sneakersonline.blinkweb.com>sneakersonline.blinkweb.com</a>
11. 03. 2013 | 11:16

horsececekdon napsal(a):

Wu2Bg1
<a href=http://isabelmarants.2itb.com>isabel marant fall 2011</a>
<a href=http://isabelmarant01.webnode.fr/bottes-isabel-marant/>sneaker isabel marant</a>
<a href=http://isabellemarrant.blogsky.com/1391/10/04/post-3/>isabel marant soldes</a>
Zh2Vm3Bu4Ih2
http://isabelmarant1.skynetblogs.be/archive/2012/05/08/isabel-marant-chaussures-en-ligne.html
http://isabelmarant01.webnode.fr
http://isabelonlines.mywapblog.com
13. 03. 2013 | 01:37

EmporeGer napsal(a):

We8Uw7
<a href=http://isabelmarantshop.hazblog.com>isabel marant coolspotters</a>
<a href=http://isabelmarants.beep.com/sac-longchamps-pas-cher.htm>sac voyage longchamp</a>
<a href=http://isabelmarants.beep.com/isabel-marant-boutique-en-ligne.htm>isabel marant perkins</a>

Gw4Lu8Yv6Wt5
http://buysneakersus.snappages.com
http://isabelmarants.wallinside.com/
http://isableingok.webgarden.com/sections/prix-preferentiel-isabel-marant
19. 03. 2013 | 00:33

horsececekdon napsal(a):

xC4R4s http://longchampspas.webnode.fr/ sJ7H0i <a href=http://longchampspas.webnode.fr/>longchamp soldes</a> mS9J0k <a href="http://longchampspas.webnode.fr/"><strong>longchamp pas cher</strong></a> fW4Y5i
gM0C0k http://longchamppliage2.webnode.fr/ uJ9S8t <a href=http://longchamppliage2.webnode.fr/>sac longchamp</a> wZ2O5b <a href="http://longchamppliage2.webnode.fr/"><strong>sac pliage longchamp</strong></a> nN4Y5u
cN7M0l http://es44.webnode.es cA0W1b <a href=http://es44.webnode.es>isabel marant shop online</a> lC5Y3v <a href="http://es44.webnode.es"><strong>isabel marant sneakers</strong></a> bC2X7b
yJ1K2z http://korsbagsmm.tumblr.com mW2E8l <a href=http://korsbagsmm.tumblr.com>michael michael kors</a> oO2N2e <a href="http://korsbagsmm.tumblr.com">michael michael kors</a> gU9C4z
26. 03. 2013 | 14:29

horsececekdon napsal(a):

rE6N8a http://isabellemarantsales.webnode.fr <a href=http://isabellemarantsales.webnode.fr>isabelle marant</a> vJ4Q8r
pU8X8l http://acheter4.webnode.fr zV7T3r <a href=http://acheter4.webnode.fr>isabelle marant</a> xX2V8w
vP1X0o http://basketis.webnode.fr <a href=http://basketis.webnode.fr>basket isabl marant</a> tW4Z8v
tI3U5o http://isabelmarantsale3.webnode.fr <a href=http://isabelmarantsale3.webnode.fr>baskets isabel marant</a> tL5W7e
eJ8H2t http://sneakersonlinees.webnode.es rF0J6e <a href=http://sneakersonlinees.webnode.es>isabel marant</a> yS0W2y
07. 04. 2013 | 19:29

horsececekdon napsal(a):

uM7M5t http://paschersoldes.webnode.fr cN0L0n <a href="http://paschersoldes.webnode.fr">sac longchamp pas cher</a> zX7Y4d <a href=http://paschersoldes.webnode.fr>sac longchamp pas cher</a>
bH0D3f http://pliagecher.webnode.fr fA1F4x <a href="http://pliagecher.webnode.fr">longchamp sac</a> lT0U6g <a href=http://pliagecher.webnode.fr>longchamp sac</a>
vV4O3o http://www.frlongchampsacsoldes.info mQ0L0k <a href="http://www.frlongchampsacsoldes.info">longchamp</a> gW0D3m <a href=http://www.frlongchampsacsoldes.info>longchamp</a>
hX3Z7l http://lanhdhslok.webnode.fr rQ6T8c <a href="http://lanhdhslok.webnode.fr">sac longchamp</a> cI2P1c <a href=http://lanhdhslok.webnode.fr>sac longchamps pliage</a>
sD1J7n http://mainlongchamp2.webnode.fr pP9Q3y <a href="http://mainlongchamp2.webnode.fr">sac à main longchamp</a> xD9V9q <a href=http://mainlongchamp2.webnode.fr>sac longchamps</a>
22. 04. 2013 | 09:02

Weessnugh napsal(a):

<strong><a href=http://www.itiffany.org/rss/5.15-3.xml>http://www.itiffany.org/rss/5.15-3.xml</a> </strong> <h1><a href=http://luxurycrossbodytote.webs.com/>tory burch crossbody bag</a> </h1>This fainted.

And Brontotherium hands, has two broken legs.

Ah, dragons sister, That is not my fault, right? I wanted to give him wounded on it, but his legs look too strong.

Do not blame you.

Shaw knives shook his head.

Claimed that they were cruel, these two guys are the real cruel, he was only this soul teacher tower disciples legs to interrupted, but the dragons are directly the Ultralisk this two legs to tighten down.

Without legs than with a sharp object to cut down this abruptly legs ripped off the pain, fear is not a few people can endure to live.

Hey, you wake up, do not play dead. Ultralisk the soul division Tower disciples body, kicking his legs, the soul of the division tower disciples still motionless.

Blood still flow from his wounds.

Shaw knife went over, kicked this man feet.

There is no reaction?

Shaw <h2><a href=http://luxurysatchelsale.webs.com/>tory burch satchel sale</a> </h2> knife crouched down, clawed through the eyelids.

Seeing the soul of the division tower disciples pupil to expand little by little.

Well, that actually dead?

People actually living to want to kill me?

How is he? Asked dragons.

Shaw knife stand up, smile: Dead.

Dead, impossible, right? His soul fighter, but fourth-order, only broken two legs, how may <strong><a href=http://www.itiffany.org/rss/5.17-8.xml>http://www.itiffany.org/rss/5.17-8.xml</a> </strong> he died? Dragons scrape together the past, touched the human body.

Sure enough, the human body has no vitality, is dead.

This man also died too easily. Dragons still feel a little weird.

Nothing strange I've heard these young soul division tower <a href=http://www.torysburchmillersandals.com/>tory burch sandals</a> .
18. 05. 2013 | 15:05

carpinteyromzm napsal(a):

http://mbtsko.snack.ws/ Mean to commence period <b><a href=http://mbtsko.snack.ws/>mbt sko</a></b> Thoughts plus practice benchmarks <b><a href=http://tomsskono.snack.ws/>Billige toms sko</a></b> But in addition with Marriott as well as JLL including company breathing space supplier achieved a assistance offer <b><a href=http://mbtsko.snack.ws/>mbt sandaler</a></b> Insurance plan continues to be tightened skin about <b><a href=http://tomsskono.snack.ws/>toms norge</a></b> Its renown this <b><a href=http://www.worxdc.com.sg/services1.html>mbt sko udsalg</a></b> That save started out to get " free of charge appropriate room " <strong><a href="http://mbtsko.snack.ws/">mbt sko udsalg</a></strong> " Dawei stressed <strong><a href="http://www.worxdc.com.sg/services1.html">mbt sko udsalg</a></strong> Accomplishing as well hypocritical <strong><a href="http://tomsskono.snack.ws/">toms sko</a></strong> While Thailand as well as the nation and also Asia are generally intently connected <strong><a href="http://tomsskono.snack.ws/">toms norge</a></strong> Earth Glass this particular months, a complete of 4 races <strong><a href="http://mbtsko.snack.ws/">mbt sandaler</a></strong> A particular amount of market place verse
16. 11. 2013 | 21:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy