Velká chyba Vlasty Parkanové

07. 09. 2007 | 08:30
Přečteno 28083 krát
Když do médií pronikla informace o tom, že se ministerstvo obrany chystá zredukovat 6 stávajících armádních záchranných praporů na 4 či dokonce jen na dva ( nejprve mají být zrušeny v Bučovicích a Jindřichově Hradci), mohlo by se zdát, že jde jen o další pokračování nekonečného seriálu o postupném rušení vojenských posádek. Ale není to tak, a to hned z několika důvodů.

Se zrušením běžné vojenské posádky se většina obcí dokázala vyrovnat. Vyřešila se zaměstnanost a časem také ekonomické využití bývalých armádních areálů. Záchranné prapory ovšem nejsou obyčejnými vojenskými posádkami. V rámci armády samotné totiž nehrají až zase tak důležitou roli. Jejich úkol je jiný, pomáhají civilnímu sektoru ( hasičům, policistům, samosprávám) při zvládnutí živelných pohrom a vážných havárií. Jsou nasazovány jako „nejtěžší váha“, kterou má stát pohotově k dispozici, při povodních, velkých požárech, sesuvech půdy, chemických haváriích nebo třeba hromadných srážkách na dálnici. K tomu jsou jako jediné jednotky v republice vybaveny vysoce specializovanou technikou. Záchranné prapory dnes sídlí v Kutné Hoře, Jindřichově Hradci, Rakovníku, Bučovicích, Hlučíně a v Olomouci. Mají naši republiku rozdělenou do 6 oblastí, v nichž primárně zasahují. Shodou okolností záchranný prapor, který má být zrušen v Jindřichově Hradci má ve svém regionu i obě tuzemské jaderné elektrárny v Temelíně a Dukovanech.

Proč armáda tlačí ministryni Parkanovou ke zrušení právě těchto posádek? Samotnou armádu to totiž nejméně bolí. Chybí jí především prostředky na rostoucí angažovanost v zahraničních misích. Ty jsou prestižní záležitostí, na jejímž rozvoji má naše generalita prioritní zájem. Stejně jako na nákupu moderních zbraňových systémů. Nic proti tomu, pokud by to nevedlo k redukci a následnému zrušení poslední funkce, kvůli níž je armáda ještě zajímavá i pro obyčejného daňového poplatníka, který zrovna nesleduje každý den postup jednotek v Afgánistánu. Totiž účinné a rychlé pomoci v případě katastrof. V duchu záměrů vedení armády promluvil na toto téma s odzbrojující upřímností i jeden z poslanců obranného výboru za ODS, když v MFD 1. září uvedl: “ Armáda potřebuje ženijní brigády, které by mohla vysílat na zahraniční mise a tyto prapory slouží jen k civilním zásahům.“ JEN k civilním zásahům.

Záměr šetřit v této oblasti ukazuje na další a možná ještě významnější tendenci současné vlády. Prioritou tzv. reformy bylo snížení daní firmám a nejvyšším příjmovým kategoriím. A i když je bude kompenzovat masivní nárůst nepřímých daní, rozpočtu budou přesto chybět desítky miliard. Vláda bude muset tedy nutně omezit veřejný sektor a snížit úroveň veřejných služeb. Je to logické, výše daní a rozsah veřejného sektoru spolu souvisí. Redukce záchranných praporů je důsledkem rozpočtových škrtů. Povede ke zhoršení služeb státu tam, kde je nejvíce potřeba v celém civilizovaném světě – při záchraně života, zdraví a ochraně soukromého majetku.

Nejsem si jist, že v této oblasti může být veřejný sektor třeba při povodních nahrazen soukromými agenturami, jež budou zachraňovat za poplatek.

Pokud Vlasta Parkanová podlehne tlaku armádních špiček i rozpočtových škrtů a začne záchranné prapory bez adekvátní náhrady rušit či redukovat, dopustí se vážné a velké chyby. Její zpěv písně o radaru byl úsměvný přešlap. Ale tady jde o lidské životy.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Máte modrou knížku a oranžový mundur.
07. 09. 2007 | 08:44

jarpor napsal(a):

Dobrý den, pane Sobotko.
V podstatě můžete mít pravdu, kdyby tomu tak mělo být. Dovolte dvě otázky : Jako vysoký opoziční politik považujete všechny informace v médiích jako pravdivé ?
Jak by postupovala ČSSD v nutnosti redukovat výdaje ( i v armádě ) v důsledku vlády, jejímž jste byl ministrem financí ?
Rád bych kromě starostlivosti o paní Parkanovou znal Váše řešení.
Hezký den.
07. 09. 2007 | 08:51

Tupelo napsal(a):

Darek Bushovi v podobe pisne Parkanove nebylo vubec usmevne, slo o vrchol trapnosti a servility. Skoda ze jste neodpovedel na muj dotaz ve Vasem prechozim prispevku, mozna nejsem sam koho by to zajimalo...
S pozdravem
07. 09. 2007 | 09:01

bibar napsal(a):

Jestli máme armádu jen kvůli nehodám na dálnici a povodním(viz.poslední zajímavá funkce pro d.p.),tak to jste ji mohl zrušit už před lety a zdvojnásobit počet hasičů.Místo gripenů jsem mohli mít novou hasičskou stříkačku v každý vesnici.
07. 09. 2007 | 09:19

Šárka napsal(a):

snad vytrvalé deště a nějaká ta povodeň osvěží politickou paměť na roky 97 a následující, lidé si pamatují plovoucí domy, politici asi ne, snad pod dojmy z katastrofy, kde bude chybět záchranný prapor donutí špičky k jejich znovuzřízení.
07. 09. 2007 | 09:23

Deny napsal(a):

Pane Sobotko, každý krok, která tato vláda udělá, se dá namířit proti obyčejným lidem. A Vy toho plně využíváte, resp. zneužíváte. Nabízí se otázka, proč jste tak vehementně neprotestoval proti Grippenům, transportérům, neprůhledným výběrovým řízením v armádě či policii (padáky, pouzdra na pistole..)
Taky by šlo napsat, že doprovodit jednu zbloudilou Cesnu nad naším územím by jistě zvládnul L 159 a nemusely se kupovat švédské stíhačky, místo toho mohlo být postaveno mnoho nových škol či čističek, z čehož by měli užitek obyčejní lidé.
07. 09. 2007 | 09:47

skeptický napsal(a):

Ať nám vládne Petr,nebo Pavel,likvidace armády je priorita,rozdávání a rozkrádání vojenského materiálu rovněž.
Velitelské kádry v armádě jsou dosazovány politiky a jejich píseň zpívají.Proti opanování země případným zájemcem o další vítězný únor za pomoci vlastní policie pod správným velením pak nebude žádná poslední pojistka.Vnějším nepřátelům zvenčí jsme se nikdy nebránili,a zevnitř se neubráníme.
Buď je to dobře vymyšlené,anebo přinejmenším zneužitelné.Zvláště, když naše vlády kopou čím dál,tím otevřeněji za cizí zájmy.
07. 09. 2007 | 09:49

Zach napsal(a):

Už to,že armádu jakoby řídí nějaká zpěvačka je samo o sobě hodně srandovní,ale když ze sebe začne dělat odborníka na věci válečné takový Jarin jakým je Sobotka,to už je opravdu kabaret.
07. 09. 2007 | 09:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane hawku,

poslední varování. Ještě jeden podobně urážlivý text a nastane velmi paradoxní situace: budete patřit k respektovaným a oblíbeným autorům Čtenářova blogu, ale ze své IP adresy se nedostanete na toto fórum.

Osobně by mne to velmi mrzelo, ale nemohl bych jednat jinak.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 09. 2007 | 09:51

Dáda napsal(a):

To bibar: Hasici taky nejsou zadny svatousci. Za komara meli v sejfech samopaly, slouzili jako zalozni represivni slozka. Oproti armade to jsou ve vetsine vylezeny chlapci, kteri jednou tydne vyjedou k pozaru kontejneru. Vojaky nemam rad, ale kdybych si mel vybrat mezi vojenskou nebo hasicskou jednotkou, volil bych vojenskou.
07. 09. 2007 | 09:53

neo napsal(a):

Sobotkové už si nagripenovali dost. tak teď zas budou řvát.
vy jste měl být ministr obrany a ne financí, možná by tu pak nebyl takovej bordel.. (myslim v těch financích)
07. 09. 2007 | 09:59

Mleziva napsal(a):

Tak pravil Bohuslav Sobotka, zřejmě nový stínový ministr obrany za ČSSD :o)
07. 09. 2007 | 10:05

Al Jouda napsal(a):

Tady pane Sobotko trošku přeháníte a přihříváte si svoji opoziční polívčičku.Budou-li tzv. záchranné prapory, které jen leží a čekají až se něco stane (jako hasiči) transformovány na univerzální ženijní jednotky, tak se naše armáda jen zkvalitní. Všechny tyto jednotky nebudou přece poslány do zahraničí a tak budou moci zasáhnout i doma při živelných pohromách.
07. 09. 2007 | 10:07

Deny napsal(a):

Pokud se podíváme na úvodní stránku glogu, vidíme, že ze 14 příspěvků je nyní 5 aktivních příspěvků členů ČSSD (1 * Havel, 2 * Sobotka, 1 * Křeček, 1 * Paroubek). Procentě vyjádřeno, 35%. To je tedy invaze, to je vymývání mozků, frontální útok na rozeštvávání národa. Asi nová strategie ČSSD, hrát na nízké pudy lidí, vzbuzovat závist mezi lidmi, mít krátkou pamět za svá minulá rozhodování.
07. 09. 2007 | 10:16

hawk napsal(a):

Stejskal:

teda fakt nevím, co jsem porušil, nicméně, vy to asi víte.
07. 09. 2007 | 10:20

Český synek Nguyen napsal(a):

to hawk: prostě jsi probudil pátera Koniáše...
07. 09. 2007 | 10:23

petrof napsal(a):

pane Sobotka, Vy prostě budete kritizovat, i kdyby vláda snášela zlatá vejce. Samozřejmě, že vše je dnes o penězích. Financovat záchranné sbory, jejichž využití ja pak 1x za 2-3 roky je skutečně přepych. Navíc pro tyto účely můžou být použity stejně tak normální bojové jednotky. A tu naši účast v zahraničních misích tolik nezveličujte !!
Její vliv na mezinárodní situaci je pro naši zemi asi takový, jako přidělení 100 km čtverečních na rozparcelované Antarktidě.
07. 09. 2007 | 10:26

Ládik napsal(a):

to hawk: mi se Váš příspěvek líbil, škoda, že byl smazán. Rudý rypák není vulgarismus.
07. 09. 2007 | 10:32

hawk napsal(a):

Ládik:

taky nevím, co to do pana Stejskala tak od středy vjelo. Normálně tohle nemazal, ale nechť, je to jeho písek.
07. 09. 2007 | 10:47

karel napsal(a):

Aby Vlasta na nic nesahala do tý doby než skončí a pak to udělá nějakej chlap.
07. 09. 2007 | 10:48

stejskal napsal(a):

Ne, "rudý rypák" není vulgarismus, je to urážka. A urážky jsou v rozporu s Kodexem diskutujících.

Já mám naopak pocit, pane hawku, že jste (plus jeden dva další stálí diskutující) v poslední době dost přitvrdili.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 10:54

hawk napsal(a):

Stejskal:

Vidíte a já si myslel, jak jsme ubrali plyn. A já napsal o Sobotkovi jen že je Paroubův pucflek, to přece není urážka, vždyť on tak veřejně vystupuje. To byste pak musel zredikovat i Dobrého vojáka Švejka.
07. 09. 2007 | 10:57

stejskal napsal(a):

Víte, pane hawku, znám i daleko lepší literaturu než psal Jaroslav Hašek, a přesto bych nikdy nepřipustil, aby se zde lidé častovali výrazy, které se v ní objevují.

Cílem těchto stránek je poskytnout prostor pro debatu mezi zastánci různých názorů. Nejsou až tak určeny pro slovní či myšlenkovou exhibici diskutujících.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 11:10

SuP napsal(a):

Pane Sobotko -
Občané si přáli zrušit armádu a mít jen profesionální. Obešlo se to bez referenda. Občané mají, co chtěli.
Jak zde uvedl jeden z diskutujících, z ušetřených peněz bude možno podpořit složky záchranného systému - tedy hasiče, kteří práci bývalé civilní obrany stejně ve značné míře již převzali.
Vaše výkřiky jsou jen další zakaždoucenuopoziční manifestací jednosty se sexy mozkem.
07. 09. 2007 | 11:19

bohuslavsobotka napsal(a):

Dobrý den,
to Tupelo: pokud si vzpomínám, jednání o možném umístění prvků protiraketové obrany probíhalo po roce 2002 za vlády ČSSD jen na technické úrovni expertů ministerstva obrany, vláda o tom jednala pouze jednou, kdy ministr obrany podal informaci o neoficiálním zájmu USA tyto otázky na úrovni expertů diskutovat a vláda vzala tuto informaci o neoficiálním zájmu USA na vědomí. Nemluvilo se o žádných typech zařízení, ani o možných lokalitách pro umístění, ani o souhlasu či nesouhlasu, ani o tom, že to bude nutně Česká republika. Během doby, kdy byl předsedou vlády Jiří Paroubek toto téma na jednání vlády pokud vím nebylo. O umístění základny pak oficiálně požádala vláda USA na podzim 2007. Jinak souhlasím, ta píseň byla mimo jiné také trapná a servilní, ale nechtěl jsem ji více rozebírat, téma mé poznámky je jiné.
K ostatním reakcím: návrh na zrušení záchranných praporů je motivován snahou ušetřit peníze, které budou chybět v důsledku posilování zahraničních misí a snižování daní firmám, nebudou tedy plně nahrazeny žádnou kapacitou ani v armádě, ani u hasičů. Nejde tedy o transformaci, ale o redukci včetně snížení počtu míst, kde budou umístěny a prodloužení dojezdové vzdálenosti a doby zásahu.
07. 09. 2007 | 11:19

hawk napsal(a):

Stejskal:

jitěže existuje literatura lepší, horší atd. S tím souhlasím. To je tak všechno.

Protože pokud tyto stránky nejsou určeny pro slovní a myšlenkovou exhibici, tak co tu jako bloger dělá Paroubek, Sobotka a jim podobní duševní exhibicionisti? Takže si člověk řekne, když můžou oni, já taky, to je demokracie, ne? Tím nikoho neomezuji, takže zde demokracie nekončí.

Chápu vulgarismy, že se nesmí, nicméně vulgarismus použitý ve správnou chvíli jím přestává být, dle mého.

Nehodnotil jste slova, ale obsah, teď fakt poslední tak tři dny děláte opak. A znovu zdůrazňuji, že jsem rád, že s námi diskutujete. Protože mě to obohacuje. Ale mazat á block všehno jedním šmahem, protože je řeba pátek, to nevím, prostě mi to s Vámi nejde dohromady.

Ale znovu říkám že vím, že na to máte právo, co už nadělám.
07. 09. 2007 | 11:20

Jan Kramoliš napsal(a):

Pan poslanec Sobotka jako každý opoziční politik hlavně kritizuje, ovšem v tomto případě trefil do černého a jeho příspěvek bych celý mohl podepsat. Ne tak některé komentáře k němu. Někteří diskutující si ani nezjistili, že obě posádky mají být zrušeny bez náhrady. Představa, že záchranné prapory nahradí hasičský záchranný sbor nebo bojové armádní jednotky, jaksi nebere v úvahu, že nemají příslušné vybavení ani výcvik. Jistě: vybavení zrušených praporů se dá prodat, nakoupit pro hasiče nové a provozní výdaje převézt z obrany na vnitro - tomu bych ale neříkal šetření. A ti, kdo mají představu, že záchranné prapory několik let čekají, než se něco stane, by si měli (dříve, než něco napíšou) v Jindřichově Hradci ověřit, kolik má prapor v průměru do roka výjezdů.
07. 09. 2007 | 11:21

bohuslavsobotka napsal(a):

To Sup:
Bohužel nemáte pravdu,o žádném přesunu peněz na hasiče nikdo na MO neuvažuje, z ušetřených peněz mají být financovány zahraniční mise a škrty v armádním rozpočtu, které si vynucuje snížení daní podnikům a nejvyšším příjmovým kategoriím.
07. 09. 2007 | 11:22

hawk napsal(a):

Sobotka:

tímto žádám pana Stejskala, aby váš poslední příspěvek vymazal, neboť se dopouštíte trestného činu poplašné zprávy. Ne bo je to jen vlastní hloupost?
07. 09. 2007 | 11:24

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Čtete někdy reakce na Vaše blogy? Abych tady nepsila zbytečně. Vaše kritika armádního rušení je krásná, ale o více než rok opožděná.

to Hawk :
pište příspěvky v rámci kodexu, ať tu se mnou necloumá zvědavost, co že v nich bylo.
Ládík měl štěstí, přečetl si to před smazáním.
07. 09. 2007 | 11:27

Deny napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, co takhle čas od času otevřít Čtenářův blog např. s názvem "Nadávání a urážení povoleno"
Nemusel by jste mazat některé příspěvky např. pana hawka, někdy jsou vtipné, prostě by jste je jen přesunul do tohoto "otevřeného" blogu.
Nevím, jak by se to slučovalo s Vaším kodexem, ale pokud by jste tento blog náležite uvedl třeba s dovětkem, že "neručíte za obsah, příp. nevyjadřují Vaše stanovisko ani stanovisko redakce" mohlo by to projít.
Ti kteří by chtěli reagovat např. na pana hawka, by se automaticky přesunuli do nového glogu. Třeba včera diskuze ohledně založení Národní Strana Občansko-Liberální - viz blog pana Sobotky o houbaření v Brdech

Prostě nemazat, ale diskutovat jinde, což Vy občas doporučujete, ale je škoda, aby tito pánové (dámy) odcházeli na jiný server. Proto dopöručuji ke zvážení můj návrh.
07. 09. 2007 | 11:27

bohuslavsobotka napsal(a):

Pro psa který je líný a černý: Dobrý den, no jasně že čtu, zejména a hlavně pokud reakce souvisí s obsahem článku. A má kritika myslím není opožděná, neboť ten plán unikl na veřejnost počátkem tohoto září...
07. 09. 2007 | 11:31

hawk napsal(a):

Deny:

díky, až mi slza vděčnosti ukápla:-)) Strana bude, pak Nachového Rypáčka s žilkami vysokého krevního tlaku, zaviněného značnou nadváhou, zaviněné nezřízenou žravostí, zaviněnéné množstvím peněz ukradeným daňovým poplatníkům, což odstartovalo a zavinilo, že rypáček se stal žádoucím Donem Juanem, vymažeme:-))
07. 09. 2007 | 11:32

hawk napsal(a):

Sobotka:

Bože Bože, tak plán unikl počátkem září, pro Sobotku to tak je a my co nevyžíráme peníze daňových poplatníků o tom víme skoro opravdu tok. Zase lži a lži, zatrzelé sociálně bolševické lži.
07. 09. 2007 | 11:35

Tupelo napsal(a):

@Bohuslav Sobotka:dekuji Vam za Vas cas na odpoved, jen pro doplneni, ministri obrany byli p. Tvrdik, p. Kostelka a p. Kuhnl. To, ze se cela vec resila jen na urovni expertu ministerstva obrany, dle me, svedci o tom, ze cela zalezitost byla pro vladu uplne minoritni.

Preji hezky den a tesim se na dalsi clanky.

Tupelo
07. 09. 2007 | 11:40

Delf napsal(a):

CSSD nevolim, volim ODS...nicmene pan Sobotka vystihl celkem vecne a, az na jeden odstavec, apoliticky podstatu problemu, kdy armada chce, dle meho nazoru, demonstrovat na zruseni posadek civilniho charakteru to, ze JI se prece zadny rozpocet kratit nemuze. Mluvime-li tolik o te politicke urovni a etice, zacneme u sebe a prestanme se v techto diskuzich nepremyslive vyjadrovat "jo, ten i...t Sobotka". jakkoliv nesouhlasim se systemem brani z "bezedne" statni kasy ve stylu socialni demokracie a s odpovedmi Z. Skromacha: "kdyz nema ministr financi kde brat, tak je spatnym ministrem financi," tak se take domnivam, ze minitryne Parkanova by v tomto nemela armadni lobby podlehnout...
07. 09. 2007 | 11:41

Plebs napsal(a):

Pane Deny,jste si jist, že vláda je tu proto, aby dělala kroky nepromyšlené,neprofesionální které vyhovují jen lidem neobyčejným? A vy patříte kam? Mezi neobyčejné nebo ten ostatní plebs?A mohl byste Vy nebo kdokoli jiný vysvětlit co to jsou ti obyčejní lidé? Ale až to případně budete vysvětlovat udělejte prosím odkaz na použitou literaturu.Děkuji.
07. 09. 2007 | 11:42

PRD napsal(a):

Sám náčelník armády tento týden veřwjně přiznal.že tyto prapory mají ve vojenském sektoru využití pár setin procenta,tak nevím,o co tomu Sobotkovi zase jde?
07. 09. 2007 | 11:43

Jan napsal(a):

Pan Stejkal si neuvědomuje, že na socialistické komentáře charakterů řeznických psů nejde reagovat jinak, než vulgárním způsobem. Kodex by měl být v těchto případech uvolněnější.
07. 09. 2007 | 11:43

Frante napsal(a):

Co Deny napsala se mi líbilo, proto to zde několikrát okopíruju:
Pane Sobotko, každý krok, která tato vláda udělá, se dá namířit proti obyčejným lidem. A Vy toho plně využíváte, resp. zneužíváte. Nabízí se otázka, proč jste tak vehementně neprotestoval proti Grippenům, transportérům, neprůhledným výběrovým řízením v armádě či policii (padáky, pouzdra na pistole..)
Taky by šlo napsat, že doprovodit jednu zbloudilou Cesnu nad naším územím by jistě zvládnul L 159 a nemusely se kupovat švédské stíhačky, místo toho mohlo být postaveno mnoho nových škol či čističek, z čehož by měli užitek obyčejní lidé.
07. 09. 2007 | 11:45

hawk napsal(a):

Frante:

Sobotka ti těžko odpoví. Nemůže, zatraceně. Jakpak by mohl napsat, že se na tom celá jejich sociálně-komunisticá vláda v čele s ministerstvem financí, vedeného puc. Sobotkou, těžce nakapsovala. A kde jsou ty slíbené offsety?? Kde je cokoliv z toho co kdy Sobotka řekl, mimo socánkovských plků o ničem?
07. 09. 2007 | 11:52

Pavel napsal(a):

Pokud člověk, který lže, a tím SOBOTKA je, začne něco vyprávět, tak cenzurujte 50 %.
Pokud člověk, který zadlužil ( byl odpovědný za toto) tento stát, i když je pouze právník a ne ekonom, ale nechť, začne kritizovat to co dělají ostatní, musím se ptát co jste dělal v poslední vládě ČSSD?.
07. 09. 2007 | 11:53

Deny napsal(a):

pro Plebs
Dobrý den, já patří mezi ty obyčejné, věřte mi. Řídím se především selským rozumem. Ale protože mám trochu zvýšený práh pro spravedlnost, nesouhlasím z různými levárnámi, a je mi jedno, jestli je to ze strany ČSSD nebo ODS. Je pravda, že jsem naposledy volil ODS, to neznamená,že teď plně podporuji její program. Spíše naopak. Ve volbách nebylo možno volit někoho pravicovějšího, proto jsem volil to menší zlo. Bohužel jsem si byl vědom, co po volbách nastane. Tedy standardní změna. Nově zvolení zástupci rychle zapomenou na své sliby, voliče. Klasika. A z těch, co měli před volbami roku 2006 tu moc stát řídit, se náhle stali ti všeználkové, co kritizují a vše by dělali jinak, samozřejmě lépe. Když měli tu možnost, tak nečinili. A jejich hlavním cílem je teď rozeštvávat právě ty obyčejné lidi, rozdělovat národ na dvě části, polarizovat, buď jste "modráci" nebo "komouši"
A obyčejní lidé dle mého názoru je ta mlčící většina, co maká, aby se uživila a je jedno, jesli jako podnikatel či zaměstnanec.
07. 09. 2007 | 11:54

Plebs napsal(a):

Pane Frante a ti neobyčejní lidé posílají děti do škol kam?A odpad jejich ctěných pozadí jde kam?
07. 09. 2007 | 11:58

hawk napsal(a):

Deny:

Jistě, Tlusťoch se svým "týmem" rychle zapomněl, jaký bordel tu po sobě zanechal po 8-mi letech vládnutí.
07. 09. 2007 | 11:59

Plebs napsal(a):

Děkuji pane Deny, vynasnažím se k této problematice vrátit,ale teď už nemám čas.
07. 09. 2007 | 12:04

SuP napsal(a):

Pane Sobotko,
prachy ve státním rozpočtu jsou jen jedny. Pokud se někde ušetří, je možnost je jinde vydat. A rozpočtové kapitoly nejsou písmo svaté, stejně jste si je postupně vycucali z prstu a mírně zkorigovali podle toho kdo nejvíc řval.
Nicméně docela se bavím představou, jak sedíte ve sněmovně a blogujete, místo abyste dával pozor na výklad, nebo přemýšlel o tom, jak vytáhnout republiku z dluhů.
07. 09. 2007 | 12:04

Deny napsal(a):

Vážený pane Sobotko, já jako podnikatel musím čas od času zhodnotit výsledky své práci, takové to má dáti dal, zda svou práci dělám dobře, zda má rozhodnutí byla správná.
Něco takového bych očekával i od politiků

Prosím Vás tedy, vrátím se ke grippenům. Můžete interpelovat vládu nebo nějakým jiným způsobem zjisti informace o současném využití našich grippenů v armádě, mám na mysli zejména počet startů, rozdělo na cvičné a "bojové" a to vše s dovětkem, zda ty "bojové" starty by plnohodnotně nenahradily Migy či L 159? Udělat takový malý přehled. Jde o to zjistit, zda Vaše, resp. rozhodnutí předchozí vlády, bylo správné a hlavně ekonomické.

Pokud by se Vám podařilo sehnad i informace o dosud vydaných nákladech na provoz grippenů, co nás to zatím stálo, bylo by to nad mé očekávání

Těším se na Vaši odpověď, příp. Váš příspěvek rozveďte v některém z dalších blogů.
07. 09. 2007 | 12:06

Frante napsal(a):

Plebs:

Asi otázce nerozumím. Jestli chcete protiargumentovat, že školy nejsou už potřeba tak bych mohl uvést jiné příklady kam ty peníze mohly jít: do zdravotnictví (léky, přístroje), státní správa (opravy silic, modernizace železnic), ... sám jistě vymyslíte další příklady
07. 09. 2007 | 12:06

jarpor napsal(a):

Pro Deny : Naprosto s Vámi souhlasím.
A jen dodatek : Jak píšete, že nově zvolení zástupci rychle zapomenou.... budou tak činit do té doby, až se přestaneme bát "vlády jedné strany". Tedy, pokud by volební systém dal vítězi právo, prosadit zcela svůj program, bez nutnosti všelijakých podivných koalic, které ve svém důsledku slouží všem pro výmluvu - Já jsem chtěl plnit sliby, ale nemohl jsem kvůli koaličnímu partnerovi.
Strach ze zkušenosti z minula je však ještě hodně silný, a tak se v tom ještě chvíli budeme plácat, ostatně jako i v jiných zemích kolem nás.
Hezký den.
07. 09. 2007 | 12:07

Líný černý pes napsal(a):

to boleslavsobotka :
plán možná unikl na veřejnost teď, ale teď nevznikl. Tento ani jiné návrhy nejsou dnešní. Proč to vím -
a) pes není ani hluchý ani tupý, pes je jen líný, tudíž si pamatuje, o čem mluvili předpředcházející ministři.
b) armáda nepracuje rychle, takovým vývojem od ck stavu neprošla
c) kdy že se měly rušit různé armádní jednotky? 2000-2004? Pak se věc proodkládala do dneška.
07. 09. 2007 | 12:07

Karel Svoboda napsal(a):

Sobotko, nevyjadřuj se k něčemu čemu nerozumíš. Takže se nevyjadřuj k ničemu. Otík, kterej ani nebyl na vojně, tady bude tlachat rádobychytrý řečičky o armádě. Vojáci nejsou žádní géniové, ani ti co si hrdě píšou titul Ing. získaný za pochodování po buzerplace a čištění samopalů kdesi ve Vyškově, ale chytřejší než socan Sobotka jsou přesto mnohonásobně.
07. 09. 2007 | 12:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Deny,

Váš návrh na zřízení jakéhosi !odpadního" blogu je nesporně zajímavý, ale obávám se, že tím bych cíl, který si Aktuálně.cz vytýčilo, spíše popíral než naplňoval.

Už jsem to psal v diskusi pod jinými příspěvky: blogeři i diskutující na těchto stránkách jsou našimi hosty (blogery jsme sami oslovovali a k této diskusi pozvali) a nikdo slušný nenechá ve svém "domě" své hosty urážet. Tím myslím blogery, ale třeba i Vás, pana hawka a všechny (pokud se ovšem chtějí dva lidé provokovat a urážet navzájem, občas nad tím mhouřím oči, ale beru to případ od případu).

Takže platí to, co tu již zanělo před několika mesíci: existuje jen jediný blog, v němž lze beztrestně urážet jeho autorahttp://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/blog-o-blogu.php?itemid=753

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 12:26

Hombre napsal(a):

Vážený pane Sobotku, nenechte se znechutit a pište dál. Blogy jsou jednou z mála možností, jak si přečíst nesetříhané názory politiků i odborníků z různých oblastí a buďte si jist, že je čte mnohem rozmanitější skupina lidí, než by se podle příspěvků v této i v jiných diskuzích mohlo zdát.
07. 09. 2007 | 12:29

Deny napsal(a):

pro Jarpor
Máte naprostou pravdu, je to např. i o tom přeběhlictví, nakonec celá politika je postavena na jednom hlasu. Poslanci nejsou zodpovědni za své činy. Ano, slyšíme "my máme politickou odpovědnost". Co si za to my ostatní koupíme, když politici něco zbabrají? Kdo zaplatí zvýšené náklady za jejich špatná rozhodnutí? Nikdo, resp. my všichni.
Já mám jednu takovou myšlenku, jak by to šlo řešit. Musím ji trochu dopracovat,nyní jen hrubý nástin.
Pokud by nebylo 200 poslanců, ale dejme tomu 1000 a tito poslanci by museli být zároveň starostové obcí, pak by bylo asi velmi těžké pro pana Topolánka či Paroubka přesvěčovat např. 400 svých poslanců než dnes nějakých 81 poslanců. Samozřejmě mnoho poslanců by bylo nezávislých. I pro lobisty by bylo těžší uplácet např. 50 poslanců, než dnešních 2.
Samozřejmě že na tento návrh současné složení sněmovny nepřistoupí, právě z výše uvedených důvodů, ale oficiální zdůvodnění pro veřejnost bude, že by to bylo DRAHÉ. Můj nápad spočívá v tom, že na poslance by mohli kandidovat pouze lidé zvolení v komunálních volbách, tedy starostové (další argument pro - dnes slyšíme, že je třeba přiblížit vládní politiku komunálu a že je třeba hledat nové tváře), např. všichni starostové v obcích nad 2.000 obyvatel.
A zpětná vazba za špatné rozhodnutí poslanců? Zřejmá. Chlapi doma v hospodě by takovému poslanci doma třeba rozbili hubu, pokud by např. místní referendum ukázalo, že např. nechtějí radar a on hlasoval pro. To je samozřejmě nadsázka, ale komu dnes např. za svá minulá špatná rozhodnutí zodpovídá pan Sobotka? Nikomu.
07. 09. 2007 | 12:29

jarpor napsal(a):

Pro Deny
Není to špatný nápad a to, že dnešní poslanci, včetně autora blogu, nezodpovídají vůbec nikomu a voliči v jeho obvodu jsou neodvolatelní je holá a bohužel trapná pravda.
Co myslíte že je průchodnější ? Váš nástin nového složení PS nebo přesvědčovat lidi, že většinový systém ( při zachování délky volebního období s pojistkou senátu ) bude efektivnější ? Kecy o tom, že jeden půjde "doleva" a po čtařech letech "do prava" neberu. I když v diskusích jsou různí exoti, možná naivně si myslím, že převážná většina lidí si zachovává zdravý rozum.
Dík za inspiraci.
07. 09. 2007 | 12:43

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Naprosto Vás chápu i důvody, které píšete. Přesto prosím o to, zda by jste se nad tímto znovu nezamyslel a třeba zkusmo tento blog neotevřel.
Nevím, jak bych Vás přesvědčil příklady, ale každý příměr pokulhává, tedy zkusím to.
Víme všichni, že zákazy nic neřeší a restrikce také ne. Diskuze byl měla být podnětná, slušná, blogeři jsou "hosté", ale na druhou strany i blogeři by pak mohli nabýt dojmu, jak je všichni "milují", že třeba nemusí souhlasit se všemi jejich názory, ale to nevadí. A to by mohlo nezdravě zvedat jejich sebevědomí. Proto by měli i blogeři mít možnost podívat se do "odpaďáku", zda je někdo nepomlouvá.
A možná by toto opatření i tak nějak zlidštilo Vaše postavení, kdy Vás lidé nazývají cenzorem, což Vám samozřejmě nevadí, protože máte své legální zdůvodnění pro Vaší mazací činnost, ale celkové to samotné slovo CENZOR zavání minulým režimem, kdy se toho moc nesmělo. A Vy by jste dokázal, že jste DEMOKRATICKÝ CENZOR, který připouští i jiné názory, ale né v "obýváku domu", kde jsou pozvaní hosté, ale v nějakém "kutlochu" u domu. Rozhodně nikoho nevyhazujete ven na "mráz", když použije silnější slovní výrazy.
07. 09. 2007 | 12:50

Deny napsal(a):

pro Jarpora
Co je lepší, já v tuto chvíli nevím. Je třeba odstranit nešvary, co se dějí dnes v poslanecké sněmovně. Hlavní argument odpůrců mého systému bude v tom, že to bude drahé. Ale pokud připustím, že dnes starosta bere 30.000-40.000Kč, tak základní plat poslance není o moc větší. Samozřejmě že dle mého návrhu by bral pouze jeden plat, ne jako dnes, kdy je poslanec (senátor) starostou a bere dvé gáže.
Jde o to, dostat do politiky více nezávislých, ale strany tam musejí zůstat také. Takže je ten můj návrh něco mezi většinovým systémém a přímou demokracií.
Senátorem by se pak nemohla stát mediální rychlokvaška např. typu Töpfer či student Sobotka, nejprve by museli projít komunálními volbami, ty vyhrát, starostovat a pak by měli šanci stát se poslanci.
07. 09. 2007 | 12:58

Deny napsal(a):

pro pana Stejskla
Nedavno jste tu měl sám svůj příspěvek o tom, zda můžete či nemůžete vstupovat do diskuzí. Názory se různily, dle mého se vyjádřilo ve Váš prospěch, ve Vaše právo diskutovat, více lidí.
Bylo to demokratické a byl to od Vás dobrý nápad
Co takto, aby jste napsal znovu příspěvek do "Čtenářova blogu" s tím, že je tady tento návrh na "odpaďák", co by tomu lidé říkali.
Není to fér návrh?
07. 09. 2007 | 13:04

m&m napsal(a):

Všem, kdo tady prosazují zřízení "pravicového odpadkového koše": Hoši, takových odpadkových košů najdete na internetu spoustu. Mohu vám nabídnout virtually, 51pro, a jiné. Už mě s těmi diskusemi typu: "proč bych měl být smazán, když jsem jenom napsal, že autor blogu je svinský hajzl a to je pravda" doopravdy štvete. Hoši, onanujte si spolu, jak je libo, blijte si unisono a navzájem si pochvalujte, jak vám to hezky jde, ale nezaneřáďujte prosím tento prostor.
07. 09. 2007 | 13:05

Vojta napsal(a):

Mmh ... a vsech tech 2000 poslancu by lobo valo za svou obec a porcovali statni rozpocet na cisticky, skoly a silnicky, telocvicny, posilovny, bary, hospody a kurarny. Je spravne mit hierarchickou spravu. V EU nedostatek hierarchie, kdy parlament EU nema nic pod sebou (jako treba parlamenty narodnich statu) ani nad sebou (jako treba komisi, ktera stejne predklada sve navrhy ke schvaleni rade ministru) rozklada jeho rozhodovaci schopnost. Mozna by stacilo, kdyby strana mohla v pripade ze by nekdo opakovane porusil jeji program takoveho poslance odvolat a nahradit. Ale nesmela by o tom rozhodovat ta strana ale treba ustavni soud. To by mozna pomohlo. Jestli si myslite ze nejde uplatit 50 lidi tak to neni tak upe vyloucene. Treba pro radar je tedka cela vlada i kdyz to nemela v programu zadna strana. Postup USA byl v tehle veci dost nestandardni kdyz podaji oficialni zadost akorat po hlasovani o duvere a take to zavani politickou korupci. Spocitejte si kolik je koalicnich poslancu. Nerikam ze vsechny podplatil pentagon ale ono to nikdo nevi a kdo ma moc muze dost...
07. 09. 2007 | 13:13

jarpor napsal(a):

Pro Deny
Hovoříte o tom, co si myslím také : Až nastane doba, kdy poslanci ( senátoři )se budou v převážné míře rekrutovat z lidí, za kterými je něco vidět z komunální politiky, změní se hodně. Protože :
s těmito lidmi nebudou tak snadno mávat straničtí lídři,
tito lidé se nedají tak snadno oblafnout lobisty,
tito lidé nebudou jen bezpáteřní přikyvovači.
Co ale s tím, že dnes strana nasadí herce, zpěváka ( nic proti nim ) a ještě se holedbá, že dává příležitost nestraníku a lidi jim na to jak debilové skočí!!
Nevím. Věřit v normální vývoj.
Na druhé straně, myslet si, že tyto "problémy" západní demokracie překonaly je blbost. I oni mají stejné potíže jako my. Vše je o lidech a o jejich charakteru.
Někde jsem četl, že nejlepší demokrat je osvícený monarcha.
Hezké odpoledne.
07. 09. 2007 | 13:15

Deny napsal(a):

pro m&m
Naprosto s Vámi souhlasím, když diskutujeme nad článkem blogera, tyto "odpadkové" příspěvky jsou třeba "mimo mísu" a nebo, jak píšete se zaneřáďuje tento prostor. Pan Stejskal by jednoduše takový příspěvek přesunul, místo jeho donekonečná opakujících se upozornění na zamezení přístupu, by byla pouze jednoduchá zpráva, že "příspěvek byl přesunut.."
Následné otázky typu "proč atd.." by byly automaticky panem Stejskalem mazány.
07. 09. 2007 | 13:18

Vojta napsal(a):

A co se nadavek tyce, je to neco co si opravdu zaslouzi vyvazenost protoze o objektivite se tu neda mluvit(viz pan Kostian). Pokud bude zrizena zumpa, mela by tedy byt opravdu vyvazena. Tezko totiz posuzovat zda je vetsi prase Topolanek nebo Paroubek, osobne si myslim ze ani jeden, ale ten kdo to vidi jinak by mel byt v prumernem pripade vyvazeny...
07. 09. 2007 | 13:23

stejskal napsal(a):

Nezlobte se, pane Deny, ale nemohu na Váš návrh přistoupit. Respektive nechci. Přesně z těch důvodů, co napsal pan m&m (i když si myslím, že to šlo vyjádřit i bez některých výrazů, které použil).

Já prostě nevidím žádný smysl takovéhoto blogu. Pravidla Kodexu platí pro každého stejně a pokud je někdo nechce dodržovat, opravdu nevidím důvod, proč bych mu tu měl zřizovat nějaký zvláštní prostor.

Aktuálně.cz jde o slušnou korektní výměnu názorů, ne o to vyjít vstříc všem, kdo si chtějí jen "plivnout."

A bohužel tu někdo musí posuzovat, co je ještě výměna názorů a co jen "plivání."

Mějte se hezky.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 09. 2007 | 13:24

jarpor napsal(a):

pro m&m :
Dobré odpoledne,
myslím, že jsem slušně polemizoval s Vámi i včera. Ten "odpadkový koš" by určitě nebyl zaplňován jen "pravicovými" přispívateli. Neurážejte bezdůvodně. Dík. Když máte někoho na mysli, kdo zaneřáďuje tento prostor, dejte si tu práci a jmenujte. Nechte práci pro pana Stejskala.
07. 09. 2007 | 13:24

Taoiseach napsal(a):

Hawk:

Máte vůbec nějaký názor na rušení záchranných praporů? Tím nemyslím názor na pány Sobotku, Stejskala a další diskutující. A jen mimochodem, abychom neuráželi pravopis, nepíše se "á block", nýbrž "en bloc".
07. 09. 2007 | 13:24

hawk napsal(a):

Taoiseach:

ano mám. Někdy nepíšu pravopisně docela schválně. Jestli Vás to uráží, omlouvám se, ale nebdu se napravovat.
07. 09. 2007 | 13:27

Deny napsal(a):

pro Vojtu
Ale tak by to dle mého mělo být. Ti naši volební zástupci jsou tam především proto, aby příjmy ze státního rozpočtu smysluplně využili pro nás občany, a protože jsou volení za jednotlivé volební obvody, aby hájili potřeby svých obvodů.
Jak myslíte, že se potahne soudní spor o odvolání nějakého poslance? Dva roky? A myslíte si, že soudy jsou opravdu nezávislé? Já myslím, že účinější by bylo např. veřejné pohrdání poslancem v rodném městě atd. Byla by tu jednoznačná zpětná vazba a kontakt na své voliče.
07. 09. 2007 | 13:32

Frante napsal(a):

Co Deny napsal se mi líbilo, proto to zde několikrát okopíruju:
Pane Sobotko, každý krok, která tato vláda udělá, se dá namířit proti obyčejným lidem. A Vy toho plně využíváte, resp. zneužíváte. Nabízí se otázka, proč jste tak vehementně neprotestoval proti Grippenům, transportérům, neprůhledným výběrovým řízením v armádě či policii (padáky, pouzdra na pistole..)
Taky by šlo napsat, že doprovodit jednu zbloudilou Cesnu nad naším územím by jistě zvládnul L 159 a nemusely se kupovat švédské stíhačky, místo toho mohlo být postaveno mnoho nových škol či čističek, z čehož by měli užitek obyčejní lidé.
07. 09. 2007 | 13:39

Tupelo napsal(a):

Souhlas Denym v tom ze politikove nemaji zadnou zodpovednost (i to pohrdani v rodnem meste se jevi z prikladu Melcak+Pohanka jako slaba pojistka) a postizitelnost. Co s tim, nevim, snad v maximalni mozne mire omezit imunitu poslancu, senatoru a ministru.
A souhlasim i s nazorem m&m, na internetu je tolik mista, ktere nepodlehaji zadne 'cenzure' (cenzura je v uvozovkach proto, ze si myslim ze nikdo zde nebyl vymazan za nic jineho nez je mozne dohledat v kodexu), proc je nevyuzit? Mimoto existuje mnoho blogovacich serveru, mnohe v cestine, kde kazdy muze napsat co se mu zlibi, bez strachu co na to 'cenzor'.
07. 09. 2007 | 13:41

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Chtělo by se mi říci "Ano, pane učiteli, máte pravdu, už to vícekrát neudělám"
Prostě pan učitel má vždy pravdu. "Až budete žáci velcí, věci pochopíte jinak. Teď chodíte k nám do školy,tak nás budete poslouchat. A pokud ne, tak vás vyhodíme"

Ale vážně. Já s panem m&m souhlasím, pouze si nemyslím, že by byl pouze pravicový odpaďák, což Vy pane Stejskale nepopíráte. Takže "levicový koš" by Vám nevadil?

Mrzí mě pouze, že jste se rozhodl, aniž jste na toto téma, jak jsem napsal výše, nenapsal článek, co by k tomu řekli Vaši čtenáři, tedy my reagující na články blogerů.
07. 09. 2007 | 13:42

SuP napsal(a):

Deny -
všímáte si, u kolika blogů se v příspěvcích vždycky postupně změní téma z původního na aktuální a to, že nejdůležitější ze všeho je změnit způsob volby poslanců a sněmovny, včetně nominací na tyto funkce?
Nepřipadá Vám to zvláštní? Řekl bych, že to vyjadřuje to, co lidem vadí nejvíc, ať se do současně vládnoucí vlády naváží kdo chce.
07. 09. 2007 | 13:42

Deny napsal(a):

pro SuPa
Jasně všímám. Co můžete k článku pana Sobotky např. více říci. To, co napsal, má dle mého logiku, ale nic to neřeší. Navíc, kdyby oni byli ve vládě, tak by pravděpodobně nedělali nic jiného. Jsou to všichni bezpáteřníci, korytáři. Možná, že jsou vyjímky, ale ty se bojí asi svých stranických vůdců, takže jdou ze smečkou.
07. 09. 2007 | 13:50

Vojta napsal(a):

Deny, opravdu me pobavilo, ze "účinější by bylo např. veřejné pohrdání poslancem v rodném městě". A mozna jeste instalace par pranyru pred poslaneckou snemovnu ze by taky neskodila:D Zijeme ve spolecnosti, kde ma spousta lidi ruzne nazory a verejne pohrdani se moc nenosi i kdyz bych si taky pral aby treba trestni zakonnik mohlo nahradit jakesi socialni pravo, kdy by spolecnost davala vinnikum najevo, ze se zachovali spatne a motivovala je k lepsimu chovani. To ze jsou na kazdou jednotlivost (ruseni posadek, radar, vystavba mrakodrapu, rovny duchod, degresivni zdaneni) ruzne nazory dava mnohym politikum moznost rikat, ze jejich kazdy vrtkavy nazor je spravny, protoze existuji lide, kteri ho zastavaji. Myslim ze doba je takova, ze treba levicova politika je spolecnosti docela odsuzovana a tak lide co ji chteji delat tak se vystavuji tak trochu riziku "veřejného pohrdání poslancem v rodném městě". Ale meni se to k situaci, kdy politika vetsinu lidi nezajima a jednou za ctyri roky tam bez predsudku hodi toho kdo jim ve svem programu nabidne vic. Proto by politici meli byt posuzovani podle toho jak plni svuj program a ne podle nalepek nebo subjektivnich postoju hodnoticich k jednotlivym tematum. Myslenka 2000 poslancu by se minula ucinkem. Urcite by se naslo 50 prebehliku, utvorili by treba "Pohankuv a Kotuv klub opravdu otevrene demokracie" a jiste by se naslo par lidi, kteri by to hodnotili jako pozitivni krok. To aby to, jestli poslanec nejak porusil program za ktery byl zvolen rozhodoval ustavni soud vidim jako problem spis protoze by to znamenalo postaveni soudni moci tak trochu nad moc zakonodarnou. Jenze ted je zakonodarna tak trochu nad soudni vzhledem k tomu ze zakonodarna moc voli prezidenta, ktery pak jmenuje soudce a zastresuje soudni moc. Tomu by se dalo predejit primou volbou prezidenta a ten kdo by mohl odvolavat poslance by mohl byt asi tak leda prezident...
07. 09. 2007 | 13:56

stejskal napsal(a):

Pane Deny,

já jsem popravdě ani chvíli neuvažoval (a ani jsem nezaregistroval, že by to dělal někdo jiný, ale mohl jsem se přehlédnout) o nějakém politickém "zabarvení" Vámi navrhovaného koše.

Já sám nedisponuji žádnou politickou příslušností ani neochvějnou sympatií k nějaké tuzemské politické straně (to spíš už antipatií ;-), ale snažím se zůstat nad věcí). A na základě poměrně pečlivého pročítání tohoto blogu jsem přesvědčen, že slušnost či hulvátství není spojeno s žádnou konkrétní partají. Oba atributy procházejí podle mého názoru zcela napříč politickým spektrem.

A nezlobte se na mne, nechtěl jsem Vás mentorovat. Jen jsem prostě přesvědčen, že tu podobné "výlevy" nemají co dělat. Nezastírám, že bych byl moc rád, kdyby se tyto stránky právě jejich absencí odlišovaly od jiných.

Libor Stejskal

P.S. Co kdybychom tyto diskuse přenesli do mého Blogu o blogu. Tady s nimi, myslím, poněkud zacláníme. Děkuji.
07. 09. 2007 | 13:59

demokrat napsal(a):

S autorem souhlasím. Zrušení záchranných praporů je špinavost, která bezprostředně poškozuje naše lidi, kteří si je sami platí. Ale naše vláda raději vydává peníze na vojáky bojující v cizím zájmu v Afghánistánu, Iráku... a na vlastní kašle. Podobně je to i s radarem, který Američané umisťují u hlavního města. Jako barbarské nám bylo v hodinách dějepisu vysvětlováno počínání fašistů, kteří hnali civilisty před svými tanky proti barikádám. Ale totéž dělají v podstatě Američané a jejich domácí přisluhovači ze současných vládních stran, když takovou základnu dělají u Prahy. Asi si myslí, že nepřítel bude přeci jenom váhat, zda radar bude eliminovat atomovkou, když v blízkosti žije více jak milion civilistů.
07. 09. 2007 | 14:00

Deny napsal(a):

pro Vojtu
S tím pohrdáním to byl příměr. Nepochopil jste prosím podstatu. Ti lidé (poslanci) by byli blíže ke svým voličům. Třeba v pondělí, úterý, středa by seděli na radnici, kam by chodili občané města se svými každodenními starostmi, ve čtvtek a pátek by poslancovali.

Podívejte, dnes tady spousta lidí třeba panu Sobotkovi nevěří, myslí si, že je lhář nebo s jeho názory nesouhlasí. Tak anonymně mu tady vynadají, pokud je to sprosté, pan Stejskal to smaže. Pan Sobotka si názory anonymních občanů přečte a NIC SI Z TOHO NEDĚLÁ. Proč? On nás nezná, jsme mu ukradení. Někdo píše z Prahy, někdo z Brna, nebo z Dolní Horní. Myslím si, že mu ani nevadí, když mu lidé nadávají. Mně by to třeba asi vadilo, ale ONI HOŠI MAJÍ HROŠÍ KŮŽI.
Takže já si možná naivně myslím, že pokud by takový pan Sobotka seděl na radnici v Telnici, tak mu místní "jasně řeknou", co si o jeho rozhodování myslí. Třeba pan Paroubek, rodilý Pražák, poslanec za Ústecký kraj? Směšné. Jednou za 14 dní, možná, přijede do své poslanecké kanceláře v Ústí. Co může kromě "porcování medvěda" pro svůj kraj udělat?

Levicová politika zase není tak špatná, ale způsoby jejího prosazování jsou špatné. Proto možná lidé pohrdají levicovými poslanci, ale v minulosti to bylo zejména populismem, sliby. V rámci objektivity musím smutně konstatovat, že sliby a lži na straně ODS mi taky vadí.
07. 09. 2007 | 14:16

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Já jsem vše podstatné již řekl,nechci tady více tímto tématem rušit. Jako pozitivní vidím, že navrhujete přesun do Vašeho blogu, to jsem navrhoval od začátku, pouze s tím, že to bude nový Váš článek, nové téma, aby se ho mohlo zúčastnit co nejvíce názorů.
Děkuji
PS. Ten případný článek by Vás přeci k něčemu nezavazoval, berte to prosím jako námět, který by možná mohl zaujmout.
07. 09. 2007 | 14:20

stejskal napsal(a):

Mám pro Vás návrh, pane Deny. Napište ho Vy, rád ho do Čtenářova blogu dám.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 14:22

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Já bych to "přehodil" na pana hawka, "mlátím hubou" vlastně za něho. Jenom se obávám, jestli toto téma přijme, protože,pokud se nepletu, by mohlo toto téma vypadat poněkud neseriózně vzhledem k jeho dosavadní publikační činnosti.
07. 09. 2007 | 14:32

Vojta napsal(a):

Podle me starsi lidi pohrdaji levicovou politikou protoze zili za socializmu a porad to maji spojene. Mladi proto, ze se derou na vrchol a nechteji doplacet na mene prubojne nebo neschopne a jeste si nepripousti ze by se to nemuselo pomoct a ze by nekdy mohli potrebovat pomoc oni sami. Poslanci se maji zabyvat tim, ze schvaluji zakony, ktere jim predlozi vlada nebo nekdo jiny treba oni sami. Protoze ale jsou politicke strany, jsou to vlastne jenom panaci na mackani tlacitek. Jestli je to tak, neni problem k tomu delat jeste starostu, ministra nebo hejtmana. Nemyslim ale, ze by to bylo dobre. Uz proto ze predevsim by meli schvalovat rozpocet a nelibi se mi aby porcovali medveda. Teda rozhodovali o tom do jake skoly, telocvicny nebo cisticky pujdou penize. Kdyby to byli starostove svadelo by to k tomu jeste vic. Podle me na urovni vlady by se mely resit socialni davky, duchody, dane(dobudoucna bych DPH a mozna i prime -> EU), armada(ale tu bych radeji videl pod EU) a rozpoctove urceni dani(jake penize pujdou jakym krajum). At ty vesnice pak podavaji svoje projekty na verejne stavby a na financovani z fondu kraje, EU, obce nebo statu. A pak by o tom mely rozhodovat nejake komise, ktere ty jednotlive projekty posoudi. Ale at o tom nerozhoduji poslanci podle toho kdo ma silnejsi lokty a dokaze si to prosadit. Neverim, ze poslanecka snemovna zkouma padesat projektu cisticek v ruznych obcich a prispeje na ten nejpotrebnejsi, nejlepe zpracovany a pripraveny. Prispeje proste na napad poslance ktery si to vykrici. Pan Sobotka tohle myslim nedelal kdyz byl ve funkci ministra financi, ale nevim jak se v tomhle bude chovat ve funkci opozicniho poslance. Jestli to ctete, take si letos zaporcujete?:D
07. 09. 2007 | 14:39

Fanouš napsal(a):

Bohušu, buď klidný. Při povodních se vždycky najde někdo, kdo napytluje písek a odklidí bahno. Na to není potřeba držet vojcle v kasarnách celý rok. Přiště misto psani ptakovin doporučuju studium základů makroekonomie, abys až budeš zase hen tym mistrem nezasekl zas takovó sekyru to těch statnich financí.
07. 09. 2007 | 15:09

poslanec napsal(a):

Fakt je, že armádní představitelé mají hlavně na mysli blaho své, svých rodin a ( svých firem ).Národ a stát je jim v podstatě ukradený. A to platí bez ohledu na to, která strana nám velí. Kolega Kalousek to jistě potvrdí.
07. 09. 2007 | 15:10

hawk napsal(a):

Deny:

nejsem ješitný, ale co kdybys to napsal ty a já byl diskutér? Byla by to příjemná změna, no ne? Je to mimo můj profi okruh:-)
07. 09. 2007 | 15:20

franta napsal(a):

pane Sobotko,
musím přiznat, že toto je váš první názor se kterým lze víceméně souhlasit. (vaše názory k financím státu jsou brrrrrr.....). chápu, že i země uprostřed více či mémě stabilní evropy (spíš více) potřebují armádu (spíše tedy armádu darmožroutů, ale těch darmožroutů podporuje strana, které jste členem mnohem a mnohem víc) ale do doby kdy byla schopna v případě potřeby pomoci civilnímu obyvatelstvu jsem její existenci i jako nenažraného a hýřícího molocha dokázal tak trochu chápat. dnes bychom měli říct - armádu tohoto typu nechceme - armádu, jejímž jediným smyslem je jak přesouvat veliké státní peníze do soukromých rukou. existenci pro to aby ošetřili pár iráčanů či zastrašili či zastřelili pár afghánců je tristní. kolik těch darmožroutů vlastně je???
07. 09. 2007 | 15:27

LEVAK napsal(a):

Peníze by se našly třeba i tak kdyby policie předepisovala sportovním klubům zejména fotbalovým náklady na zajištění pořádku při jejich utkání.Jak k tomu přijdeme my,kteří se o tyto hrátky nezajímají aby jsme tyto vysoké částky hradili z našich daní a fotbalisti včetně funkciónářů si vypláceli vysoké mzdy a prémie!
Fanouše bych poprosil aby nám tu netahal toho Jakešova soudruha "...ono se...".Na to můžeme jenom doplatit.To není jenom plnění pytlů s pískem a odklízení bahna,ale jedná se o vysoce specializovanou techniku!
07. 09. 2007 | 15:37

fan napsal(a):

ahoj holki a kluki

je někdo z vás voják? co si o tom myslí vojáki?
07. 09. 2007 | 15:51

Deny napsal(a):

pro hawka
Já jsem technik, stavař, vždy jsem nenáviděl slohová cvičení, teď, že tady píši, je z důvodu, že pracuji sám a doma a cítím nutnost s někým komunikovat, tedy kromě tří psů a kočky, co tu mám vedle sebe.
Ale toto je ideální téma pro právníka.ne? Už vidím ten titulek:
Platí svoboda slova na soukromém servru? Nebo: Internetový cenzor nebo ochráce čistoty jazyka? Jak to vidí náš právní řád Nebo: Vulgarismy na internetu a náš trestní řád
Kdo se přihlásí???????
07. 09. 2007 | 15:52

davidrath napsal(a):

Přimlouval bych se za titulek: Internetový cenzor nebo ochráce čistoty jazyka? ;-)

Ale i ty ostatní jsou dobré. Pane Deny, nezlobte se, ale zjevně jste neporozuměl, o co mně resp. Aktuálně.cz jde.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 16:09

Líný černý pes napsal(a):

to Deny :
Svoboda slova tady platí, už mne několik lidí docela svobodně vyštěkalo (a já je taky). Jen se snažím štěkat slušně, aby mi nějaké slovo v tlamičce neuvízlo.
07. 09. 2007 | 16:12

Líný černý pes napsal(a):

to : stejskal :
Probůh, z jaké nicku jste poslal svůj poslední komentář - vy už pášete i tohle?!?!
07. 09. 2007 | 16:13

Deny napsal(a):

pro pana Stejskala
Zase to berete osobně pane Stejskale. Prosím, to byla mírná nadsázka. Vy taky někdy píšete s ironií.
V mém příspěvku to hlavní nebyl text případného článku - blogu, to hlavní bylo v něčem jiném. Hádejte?
PS. Že by jste popíral svá slova na Vašem blogu - volně řečeno, bylo by nečestné a nesportovní - psát pod jiným nickem?
PSPS. To byla ironie pane Stejskale, pochopil jste? Chybička se někdy vloudí nám všem, zvláště Vám, když musíte číst ty naše nesmysly
07. 09. 2007 | 16:22

Vojta napsal(a):

Ano, zumpa je to uz ted tak se nemusi zrizovat nova:DD Nebo snad mate nekdo na dvorku dve senkrovny?
07. 09. 2007 | 17:36

stejskal napsal(a):

Paní Líný.. atd ;-)

omlouvám se, pan doktor Rath je jeden z těch asi šesti blogerů, kteří mi své články posílají mejlem a já je za ně vkládám do jejich blogů. Jenže se vždy musím přihlásit jako oni. Někdy se pak "v zápalu boje" zapomenu odhlásit a píšu do diksuse pod jejich jménem. Už se mi to párkrát stalo.

Omlouvám se diskutujícím i panu poslanci.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 17:37

stejskal napsal(a):

To je v pořádku, pane Deny, vůbec to neberu osobně. Spíš mne to pobavilo.

Ale také mi trochu přišlo, že je to úplně mimo naší předchozí debaty.

Podstatné ve vašem textu asi bylo, že jste stavař a míníte, že s tímto vybavením byste neměl psát do blogu. Možná máte pravdu, ale vězte, že jsou i takoví, kteří se nenechají takovou "indispozicí" odradit. Já mám například stavební průmyslovku a jeden nedokončený semestr na strojní fakultě ;-)

Záměna nicku viz výše.

Hezký večer.

Libor Stejskal
07. 09. 2007 | 17:42

Lipa napsal(a):

Pane Sobotka, nevyjádřil jste se na můj názor v minulém Vašem blogu, kolik peněz a kdo by je měl dát na obnovu brtské oblasti. A podle mě je to trapné, psát blogy a do různých novin a časopisů jen proto, že si to Váš šéf strany přeje a podle toho vás vedoucí funkcionáře hodnotí.Samozřejmně musí to být pěkně ostrý proti opozici.Přímo z toho čiší zachování si jeho přízně a snahu být po jeho boku a tak být stále u placeného koryta. Další blogy a stále se opakující lze očekávat od p.Havla, Ratha, Zaorálka, Křečka, Kováčové a Paroubka.Škromach a další si velmi brzy ani nevrznou. Na obsahu tak nezáleží, ale hlavně, když budou splňovat účel! Je to k zamyšlení a hodně připomínající minulosť. Nechtěl bych být ve Vaší kůži a stále se podřizovat a zavděčovat někomu, kdo nedosahuje průměrné inteligence, ale povahou předčí Bériu,či Al.Capona.
07. 09. 2007 | 21:44

Michals napsal(a):

já nevím proč tolika lidem vadí, že Sobotka a další socani píšou do blogů (viz. Lipa,...). Pokud mi něco nesedí, tak to nečtu. Mimochodem politici vládní koalice tu blogy mají také (Topolánek, Julínek,Bendl ...) - rozdíl je jen v tom, že oni na ty své blogy kašlou.

Mimochodem, až se zase objeví velmi originální názor : "právník, který nasekal dluhy má mlčet", tak bych moc prosil, zda by nemohl být doplněn komentářem k tomu, že chemik s lampasákem se chystají zvýšit dluh o 400mld. do roku 2010. Děkuji.
08. 09. 2007 | 00:25

bigjirka napsal(a):

No... mazání, to je dlouhodobější téma... nechci to nějak vyhrocovat, zdá se mi současné mazání dost náhodné... naposledy jsem byl smazán za naprosto neadresné použití slova svoloč... když se kouknu na Paroubkův blog, zdá se mi, že o 24 hodin později už se může neuvěřitelné... nebo nemůže? Cenzura by měla mít alespoň pevná pravidla... Na serveru LiTerra třeba je rada blogu... navrhoval jsem zavést hlasování o blozích a případně i o příspěvcích...

Co se týče přístupu, vidím značný rozdíl mezi použitím ostřejšího slovíčka funkčním způsobem k politikovi, politice, obecnému jevu, bloggerovi.

Ještě bych přitvrdil v cenzuře urážlivých výroků mezi diskutujícími. Rovněž sestoupí-li blogger mezi diskutující plebs, je třeba s ním zacházet slušně. Tolerování výpadů mezi diskutujícími vede k eskalaci a nechci napsat přímým slovem, co si myslím o smazání odpovídajícího a ponechání sprosťáctví, na něž bylo reagováno. No, třeba pan Stejskal dálkově studuje psychologii a je to něco do semestrální nebo bakalářské práce. Myslím, že tento koncept je myslícímu člověku jasný, čili vyšší tolerance názvosloví vůči "objektu" a nižší vůči "konliktu". Velká část toho, co zbylo pod Paroubkem, je žumpa. Proč tomu tak má být? To prostě nechápu.
08. 09. 2007 | 00:43

bigjirka napsal(a):

Michalsi, nemyslím, že se chemik s lampasákem chystají zvýšit dluh. Myslím, že jejich možnosti ten dluh snížit jsou poněkud omezené, je v tom příliš moc mandatorních výdajů, kde možnost změny zákona je dlouhodobější a závislá na situaci v parlamentu.
08. 09. 2007 | 00:46

Michals napsal(a):

pro bigjirka:
mandatorní výdaje nejsou ničím jiným, než výdaji povinnými ze zákona. Zákon platí tehdy, pokud se nerozhodne většina v parlamentu, že má platit jiný. Topolánek má 102 hlasů ve sněmovně.
Klaus, Zeman, ... všichni premiéři měli těžkou situaci v parlamentu - ani jeden ale neskuhral a byl ochoten nést odpovědnost.
Proč je to teď jinak?
08. 09. 2007 | 01:14

LEVAK napsal(a):

Ona ta zpěvanda ví o armádě asi tolik jako Eskymák o válcování silnic ve středním Kongu.To je to neštěstí civilistů na tomto postu.Mají moc a odbornost žádná.Těží je z toho,že páni důstojníci a generálové chtějí za každou cenu uplatnit tu maršalskou hůl co nosí v torně a proto se každý bojí vykřiknout,že král je nahý!Můj názor je ten,že kdyby se celá armáda měla rozpustit(taky nač ji máme?) tak tyto specializované útvary by měly zústat zachovány.Je velmi zajimavé,že když to vyhovuje tak celá vláda jako jeden muž(či "ženštin",když máme tu rovnoprávnost ať si nepoštvu feministky) poukazuje na příklady ze zahraničí zejména států sdružených v EU,ale když to tam mají instalované a jsou s tím vrcholně spokojeni tak je ticho po pěšině!
08. 09. 2007 | 18:51

bigjirka napsal(a):

Michalsi, musím zdůrazňovat, že ne o všem by koalice hlasovala jednotně? Prostě ne všechno jde rychle změnit, i když osobně bych si to přál A kromě toho - já tu nejsem ani za ODS, ani za Topolánka.
08. 09. 2007 | 21:01

bigjirka napsal(a):

Ostatně myslím, že Vlastička malé chyby nemá...
09. 09. 2007 | 11:26

radek napsal(a):

Polopravdy a lži.
Jak chcete, aby Vás brali lidi vážně,když napíšete zjevně vylhaný článek, jako je tento ? Nebo Vám to někdo napíše a Vy to ani nečtete?

1. Nejedná se o zrušení ale o snížení na úroveň čet.
2. Zbytek má být převeden do civilu, se stejným zaměřením.

3. Ekonomická výhodnost těchto rot ?
Vám to nic neřekne, ale pro ostatní: Provoz vojenských záchranářů cca 1 mld. ročně. Zachráněný majetek těmito jednotkami je v řádech desítek miliónů.
09. 09. 2007 | 15:22

LEVAK napsal(a):

Ad radek :na kolik si ceníte lidský život?Na 0 (nulu) jako modrá šance?
09. 09. 2007 | 17:53

radek napsal(a):

Pro Levaka:
ČSSD zrušila v naší vesnici nemocnici.
Znamená to, že si cení lidského života na nulu ?
09. 09. 2007 | 19:16

m&m napsal(a):

radek: vyvracení všech nesmyslů. které sem píšete, by zabralo dlouhou dobu, já už jsem to asi vzdal... ...ale nevěřím, že ČSSD zrušila ve vaší vesnici nemocnici. Než začnete psát o vylhaném článku, zkuste sám zpytovat svědomí.
09. 09. 2007 | 20:15

radek napsal(a):

m&m:
Vy jste nikdy neslyšel o tom, že se rušily za ČSSD nemocnice ?
Jinak není nutné reagovat na ty moje nesmysli. Klidně to ignorujte a pište dál ty svoje smysli.
09. 09. 2007 | 21:40

Lipa napsal(a):

Pane Levak a Michals, obhajujete nebhajitelné,důvod je jasný a čitelný.Je to strach z trestu za své činy, které jste napáchali do listopadu 89! Ale na náměstích v listopadu 89 se jasně řeklo: nejsme jako oni. I když by jste zasloužili, alespoň nasekat pořádně na zadek, tak se nemusíte bát! Ale věřím, že kdyby jste se vy dostali k moci, tak by musela minimálně půlka národa utéct za hranice! Pak by jste na hranice dali ostnaté dráty, takže by byl celý národ zase v kreminále. Ale co chce většina národa, žít už v klidu a bez obav, bez třídní nenávisti, to vy nikdy nepochopíte. Vy budete štvát lidi proti každému kdo má jen o korunu více jako vy! A budete je nazývat kapitalisté, vykořisťovtelé, tuneláři. A štvát a štvát proti nim jako Právo dnes již Rudé.Proto bych se nesnížil s vámi si psát!
09. 09. 2007 | 21:55

m&m napsal(a):

radek: Nepíšu to kvůli vám, píšu to už jen proto, aby tady dlouhodobě nezůstávala vaše "jediná pravda" bez komentáře.
Nevěřím že:
1. ČSSD
zrušila
2. nemocnici
3. ve vaší vesnici
09. 09. 2007 | 22:09

radek napsal(a):

m&m :
Co Vás k takovému postoji vede ?
09. 09. 2007 | 22:21

Michals napsal(a):

pro Lipa:
omlouvám se Vám, pokud jsem se dotkl Vašich citů...
09. 09. 2007 | 22:42

Líný černý pes napsal(a):

to Radek :
prosím, sdělte m+m, ve které "vesnici" zrušili nemocnici. Věřte, nejde jen zvědavost, asi skutečně nevěří, že by se takového omylu dokázala soc.dem. dopustut a tvláště pod veden lékařského gugu Ratha,
Já naopak nevěřím, že se jednalo o ves, jde spíše o malé město.
dem.
09. 09. 2007 | 23:07

radek napsal(a):

pro Líný černý pes:
Jde opravdu o vesnici,byť velikou .Mám ale rád své inkognito.
09. 09. 2007 | 23:22

Michals napsal(a):

pro radek:
zřejmě se bude jednat o fakultní nemocnici (ty se, ale myslím na vesnicích vyskytují velmi zřídka), protože ostatní nemocnice jsou zřizovány kraji a to by tu nemocnici tedy musela zrušit ODS, která vládne ve všech krajích...
10. 09. 2007 | 22:43

m&m napsal(a):

Michals: připadalo mi zbytečné to dále vysvětlovat, ale BINGO... :-) Jsem zvědav na Radkovu odpověď. Čekám obvyklý cimrmanovský "úkrok stranou"...
10. 09. 2007 | 23:24

BigDad napsal(a):

Jenom 6asnu, jak Bohoušek všemu rozumí, hlavně tomu, co nestudoval. Inu, jako Paroubek, je to takovej Brouk Pytlík...
12. 09. 2007 | 20:41

BigDad napsal(a):

Pardon , má to být ŽASNU.
12. 09. 2007 | 20:42

slayer napsal(a):

Pane Sobotko,

prestante uz opakovat ten blabol ze se snizily dane firmam a tem nejbohatsim. Po 8 letech vasi vlady jsme si zvolili nekoho jineho a ten nekdo jiny si mysli ze danova kvota 39% je vysoka, a ze pokud nekdo vydelava 10x vic postaci kdyz zaplati na danich 10-15 vic a ne 30 - 40x vic. Myslim ze to je legitimni nazor, vlada ma pravo ho mit a v jeho duchu provadet svoji politiku. Ja bych byl take radsi, kdyby misto setreni na armade zrusila porodne, prodlouzila vek odchodu do duchodu, zredukovala pocty statnich zamestancu, snizila davky darmozroutum, stavela dalnice za ceny obvykle a ne korupcni, ale kdyz si muzu vybrat jen mezi vami a jimi, tak oni jsou porad to mensi zlo.
28. 09. 2007 | 09:35

občan napsal(a):

Vzkaz všem pravicovým exibicionistům, proč urážíte, když nemáte argumenty. Celá ta vaše svinská koalice stojí na lumpárně dvou Jidášů ! Pro pana "slayera", ty komiku, už 15 let drží státní kasu daně a odvody námezdních pracujících a zaměstnanců ! Jdi se živit do propagandistické agentury p.Dalíka !!!
28. 09. 2007 | 13:00

B!LD napsal(a):

Opet je patrny odklon od tematu, od ruseni zachrannych utvaru se diskutuje o ekonomice ! O urazeni a prosazovani "vlastni" pravdy nemluvim, nema to smysl.

VZU jsou potrebne a uzitecne, dle meho nazoru. Neni pravdou, ze prislusnici teto slozky armady nejsou nasazovani v zahranicnich misi.
Stejne jako uvadeni pomeru zasahu VZU vs. slozky IZS, je matouci a cilene.

Pokud se nemylim, hejtmanem JM kraje je S. Juranek (KDU), a tak mi pripada, ze "snaha" min. V. Parkanove zaskocila nejednoho stranickeho kolegu. Co myslite ?

Podporuji snahu (opozicnich) politiku, poslancu, kterym neni lhostejny osud civilniho obyvatelstva.....
Drzim Vam palce.
29. 09. 2007 | 12:36

slayer napsal(a):

Obcane, nevim proc mi tykas, husy jsem s tebou nepasl. O tom kdo drzi statni kasu asi vis houby, mohlo by se to vyhledat, ale kvuli tobe to delat nebudu. Prave zamestancu se vsak tyka progresivni dan, o ktere jsem mimo jine mluvil, takze nevim co vlastne chtel dementni basnik rici.
01. 10. 2007 | 08:55

Srandista napsal(a):

Velká chyba Slávka Sobotky. Navrhl na začátku roku 2004, na přáná Stanislava Grosse, vládě ke jmenování generálním ředitelem České konsolidační agentury bývalého učitele základní školy Mgr. Zděnka Čápa. Do ČKA si přivedl doporučené, tzv. Standíkovce (Kaszper - zašantročení půl miliardy Kč, Szukalská - milenka Berdára (střelce), pouze funkce ředitelů a další vždy doporučené, nebo odsouhlasené Standíkovci. A ČKA dopadla jak dopadla. Vpodstatě hodně peněz (mzdy) za velmi málo muziky, velmi drahé poradenské, organizační, personální a právnické firmy napomáhající neschopnému vedení. Jeden tunel vedle druhého. Drahé uzavření firmy a to ještě uvidíte to mnoha milinové odstupné a nová koryta. Standíkovci jsou nesmrtelní. Ať si Kalousek říká co chce, ten nerozhoduje.
01. 10. 2007 | 12:58

Petr napsal(a):

Sobotoko , Sobotko , paní ministrně Parkanová udělal možná jednu nebo dvě chyby , ale co vy a ministerstvo financí to je po Vašem opuštění spíše hrad Trosky , takže být Vámi tak bych mlčel a šoupal nohama . Apropo nevyhlásíte nahodou národní sbírku na podporu Vašeho pana soudruha předsedy Paroubka ? Nebo může moje žena také požádat soc.demáky o podporu , když ji manžel neplatí dva roky alimenty ( přispějte na potřebné ) ,
02. 10. 2007 | 14:53

Fr napsal(a):

Proč nezrušit už celou armádu.Ušetřilo by se více peněz. A hned je o jedno ministerstvo méně. Kdo potřebuje ministerstvo války, na obranu už stejně neméme.
05. 10. 2007 | 19:06

LEVAK napsal(a):

Ládík se nám zase vyznamenal svou hlubokomyslnou úvahou!Jen tak dál chlapče oni Vás v Bohnicích brzy přijmou a budete mít nadosmrti vystaráno!
06. 10. 2007 | 23:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Honzo,

dovoluji si Vás upozornit, že zvýrazňování textů na úkor jiných, tedy jejich psaní velkými písmeny, je na těchto stránkách v rozporu s Kodexem diskutujích http://blog.aktualne.centru...

Proto jsem ten Váš smazal, byť proti jeho obsahu nic jako editor nemám.

Prosím, abyste v této dikci nepochyboval.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
07. 10. 2007 | 00:57

Vladimír napsal(a):

Pamatujete jak jsme všichni na armádu nadavali modrá knížka byla nedostatkové zboží letadla nám létala moc nízko silnice nám ničila armáda.Ajzebonáci měli nosit uniformy ale dělali vše aby je nosit nemuseli.Když jim je vzali tak řvali .Někoho zvolíme a potom nadáváme.Co dělat takový už je český národ.A bude huř.
08. 10. 2007 | 09:34

Ládik napsal(a):

Pane Sobotko píchnul jste do vosího hnízda, mají to zorganizované a snaží se svalit vinu na někoho z předchozí vlády, ale nemá to pádný důvod - jen modré urážky.
Jen do nich-držíme Vám palce, nenechte se zastrašit modrou mafií!
08. 10. 2007 | 17:15

Milan napsal(a):

co takhle kouknout do Madar,tam armada ma asi 55% ceskeho rozpoctu.....
08. 10. 2007 | 21:12

LEVAK napsal(a):

Chtěl bych vidět tu hlavu,která vymyslela zrušení základní vojenské služby.Důsledky jsou již tu.Klesá fyzická kondice mladé generace,nejsou řidiči nákladních vozidel a tak se nám množí bouráky kamiónů a spousta lidí přichází o život,atd.Teď armáda zjistila,že to jenom profesionálové nezvládnou a tak nabízí aktivní službu mužům ve věku od 20-ti do 60-ti let za 500 Kč měsíčně + další výhody.(Inzeráty v tisku!).Na toto však nemá asi peníze a tak ruší některé útvary bez ohledu na lidi,které by mohla postihnout příští přírodní katastrofa.Teď už se zbývá jenom modlit a prosit aby něco takového jako v roce 1997 na Moravě nepřišlo!Zejména občané žijící v záplavových územích.Pro útěchu jim může paní ministryně zazpívat radarovou častušku!
09. 10. 2007 | 11:47

honza napsal(a):

Že má p. Sobotka naprostou pravdu, se ukáže hned při první živelné pohromě. Je smutné a děsivé, že o naší armádě rozhoduje zpěvačka.
17. 03. 2009 | 15:22

mira napsal(a):

Chyba Vlasty Parkanové
Musíme si přiznat pravdu. Armáda a mise je jiná věc.Věřím tomu, že by do armády hrnulo mnohem víc lidí.Ve skutečnosti, když nechceš na mise jdi si kam chceš, ať již se za tím skrývá cokoli. Rušení technických praporů a převádění pod cokoli.Hrádky politiků na toto téma jsou nedůstojné. Dnes vidím jenom jednu věc, že jak Parkanová, Topolánek a další politici,senátoři atd co rozhodují, by měli mít za morální povinnost dodat ze svých rodin 3-5 lidí na mise do Afganistánu, když už to nestihli, tak po skončení funkčního období odsloužit misi,
jak princ Charles a jako američtí presidenti. Takoví lidé by měli mít přednost na politických kandidátkách, pak za nějaké zásluhy vykonávat politické funkce.Všichni jsou hrdinové diktovat lidem své názory,hulvátsky vést půtky v parlamentu. Tady mohou ukázat jestli jim jde o ně a jejich rodiny.Je jisté, že by mohli v zákopech nevytvářeli skryté akciovky.
19. 03. 2009 | 12:49

flash games napsal(a):

A vy patříte kam? Mezi neobyčejné nebo ten ostatní plebs?A mohl byste Vy nebo kdokoli jiný vysvětlit co to jsou ti obyčejní lidé? Ale až to případně budete vysvětlovat udělejte prosím odkaz na použitou literaturu.Děkuji.
26. 04. 2009 | 10:12

omega watches napsal(a):

Come here to see ,do not miss .there have replica watches ,rolex watches and so on .replica watches .rolex watches available Now. come on ! quickly!
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 13:23

replica handbags napsal(a):

Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny
04. 07. 2009 | 05:24

dárky zdarma napsal(a):

Dnes vidím jenom jednu věc, že jak Parkanová, Topolánek a další politici,senátoři atd co rozhodují, by měli mít za morální povinnost dodat ze svých rodin 3-5 lidí na mise do Afganistánu, když už to nestihli
14. 07. 2009 | 10:37

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.sh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://vb.sh8d.com/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.galiti.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتديات" href="http://vb.galiti.com/">منتديات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.bnatdll3.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات" href="http://vb.bnatdll3.com/">منتدى بنات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.alsh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="سيارات" href="http://sayaraat.blogspot.com/">سيارات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="التكنولوجيا" href="http://tqana.blogspot.com/">التكنولوجيا</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى شهد" href="http://vb.alsh8d.com/">منتدى شهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات دلع" href="http://forum.bnatdll3.com/">منتدى بنات دلع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى الشهد" href="http://forum.alsh8d.com/">منتدى الشهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتتديات غاليتي" href="http://forum.galiti.com/">منتتديات غاليتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.galiti.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://dlil.bnatdll3.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.alsh8d.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://chat.sh8d.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topics.galiti.com/">توبيكات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://games.galiti.com/">العاب</a></strong></H1>
22. 09. 2009 | 00:14

uggs on sale napsal(a):

I think it's beautiful.And I like it!Especially,the color is cool!
17. 12. 2009 | 13:49

air force shoes napsal(a):

svyrazne vyplati nakoupit v zahranici cokoliv. A snad nebude nikdo tvrdit, ze rozvoj CR ja zavisly na exportu a nikoliv dovozu. a mys. Vysledek je pak takovy, ze pro kazdeho, kdo alespon trochu oNechme se proto prekvapit, kolik firem dokoze v prubehu pekulanty na burze je velmi snadne prehrat menu malinke CR a napakovat se na ukor ceskych lidicek hrou na prehrati a oslabeni meny. Silni hraci hraji s CNB hru na kocku vlada nejaky svetovy jazyk se
11. 01. 2010 | 18:42

dušan.zakopal@seznam.cz napsal(a):

Parkanová je jedno z největších neštěstí, které postihlo naši republiku po roce 1989. Kromě toho, že její činnost nás stála miliardy, tak rozložila armádu materiálně i morálně. Její osobu nelze nazvat ničím jiným než přítulnou, ale hodně, hodně hloupou kraffkou. Vím, že slovo, které nám zobrazuje dojnici je jiné. Ale. Tato nádherná zpěvačka.......děkujeme , odejdi a již nikdy. Nebylo by špatné ji trochu podojit...nadojila dost.
22. 02. 2010 | 11:55

laptop batteries napsal(a):

laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
acer laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
apple laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
asus laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
compaq laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
dell laptop batteries: http://www.ukbatterystore.c...
26. 03. 2010 | 04:59

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 08:10

laptop battery napsal(a):

IBM Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Lenovo Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
LG Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Panasonic Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Samsung Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Sony Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Toshiba Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
28. 03. 2010 | 09:04

流水线 napsal(a):

assembly line
02. 04. 2010 | 06:50

LOEWE handbags napsal(a):

this is a good and <a href="http://www.ebuygoods.com/Sp...">cheap bags</a> shop.
13. 04. 2010 | 16:12

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 09:44

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy