Ztracená léta s Nečasem

18. 07. 2012 | 07:12
Přečteno 3289 krát
Ekonomika za poslední roky nepřirostla ani o korunu, státní dluhy rostou, reálné příjmy domácností začaly klesat, krade se v desítkách miliard a vzniká obava, že vláda Petra Nečase, která za to odpovídá, chce své otřesené postavení hájit ořezáváním funkcí demokratického systému. To nelze připustit.

Vláda Petra Nečase, která slíbila, že bude reformní, rozpočtově odpovědná a protikorupční, začíná odvolávat nejšílenější reformní nesmysly Topolánkovy vlády, které zemi strhávají do dluhové propasti, ale nakonec nejspíš zhavaruje hlavně na svých korupčních skandálech. Nátlak ministra financí Miroslava Kalouska na policii, aby se přestala zabývat předražováním zbrojních zakázek, vyvolává podezření, že ohrožen je neobhajitelný systém dobývání kořisti. A protože se nikdo v koalici ani nepokouší Kalouskovi v jeho útocích na nezávislou policii a justici zabránit, tato vláda nemůže mít důvěru cti dbalé Poslanecké sněmovny.

Jednou věcí je však výsledek hlasování nad formálním návrhem na vyslovení nedůvěry vládě Petra Nečase a druhou její faktické výsledky, kterými se zapíše do historie. A tady není problém doložit, že je jednoznačně nejhorší vládou České republiky, a nejspíš by bodovala i ve srovnání se špatnými vládami hlouběji v české minulosti.

Výsledek reformního úsilí je tragický. Připomeňme si, že smyslem celého reformního projektu pravice, se kterým šel už Mirek Topolánek do voleb roku 2006, bylo snížit státní zadluženost a povzbudit hospodářský růst. Skutečnost je taková, že HDP je stále pod úrovní roku 2008, od té doby nepřibyl ani o korunu. To jsou ztracená léta, která však hrozí pokračováním.

Někdejší reformní zápal je potichu likvidován ( Kalousek z roku 2012 opravuje Kalouska z roku 2007) zrušením superhrubé mzdy, nenápadnou obnovou progresivního zdanění fyzických osob, odstraněním stropu zdravotního pojištění, zvýšením příjmových daní a dalšími kroky. Zrušení starých nesmyslů však přichází příliš pozdě a na cestě jsou nové reformy a zásadní rozhodnutí, které by nejlépe prospěly, kdyby vůbec nebyly nebo byly aspoň odloženy (církevní restituce, daňová reforma, penzijní reforma, školné, zvyšování spoluúčasti ve zdravotnictví, destrukce sociální sítě).

Nečasova vláda však na kritiku vlastních opatření neslyší. Přitom se marně snaží uskočit před dříve nepředstavitelnou dluhovou lavinou. Sám Kalousek přiznal, že jen náklady na úrokovou obsluhu dluhu budou ve volebním roce 2014 činit 105 až 110 miliard korun. Podle oficiální zprávy jeho ministerstva bude ve stejném roce splatná největší porce českých státních dluhopisů v zahraniční měně.

Jak velký však bude státní dluh doopravdy, to se dá těžko odhadnout. Na konci června činil jen letošní přírůstek hrubé státní zadluženosti 185 miliard korun, protože se musí zajistit také finanční rezervy na evropské dotace, které byly zastaveny v důsledku selhání auditu Ministerstva financí ČR. Další peníze bude ministr Kalousek potřebovat na pokrytí chybějících daňových příjmů, protože tupé škrty ve státním rozpočtu systematicky ničí předpoklad, na kterém jsou jeho rozpočty postaveny - že ekonomika poroste.

Neporoste. Jsme už přes půl roku v recesi. Ještě v květnu se premiér Nečas pokoušel tvrdit, že je všechno v pořádku. Po summitu EU 24. května v Bruselu, který se snažil prosadit nějaká prorůstová opatření, poučoval: „Udržitelný růst musí být ale postaven na zdravých veřejných financích. V tomto ohledu je Česká republika v hlavním evropském proudu.“

Nečas ví zřejmě něco, co Evropa neví. Doporučení Evropské rady k národnímu plánu reforem, které bylo o měsíc později zpracováno na závěr druhého cyklu hlubší koordinace hospodářských politik EU („evropského semestru“), zní na adresu ČR poněkud jinak. Uvádí, že plošné škrty, na které česká rozpočtová konsolidace zatím jednostranně spoléhala, omezily i prorůstové výdaje. A naznačuje hrozící fiasko: Povaha a rozsah konsolidace českých rozpočtů obsahuje závažné riziko, že v navazujícím období nebudou udržitelné.

Nečasova vláda tedy nepředstavuje žádný hlavní evropský proud, ale chromou kachnu v karanténě. Onou karanténou je fakt, že bylo potvrzeno také zastavení evropských dotací. Ve hře jsou stovky miliard korun, jejichž osud je přímo závislý na důvěře Bruselu, že česká vláda je schopna odstranit všudypřítomný korupční systém. Premiér Petr Nečas a osoba odpovědná za audit těchto prostředků, Miroslav Kalousek, mají tedy nelehký úkol dokázat, že právě oni dva jsou těmi „čistými“, o které se může Brusel při obraně peněz evropských daňových poplatníků opřít. Jak asi může uspět Kalouskova teorie, že „cena obvyklá se nedá zjistit“?

A co nás čeká, když se to nepovede? Pokud se má snížit letošní schodek státního rozpočtu na 105 miliard korun, musíme proti loňsku ušetřit 37 miliard. Protože však ekonomika neroste, vznikla potřeba dalších škrtivých opatření přesahujících dvacet miliard, která už jsou na cestě. Jenže zvýšení DPH, jeden ze zdrojů, na který se spoléhalo, nefunguje a zřejmě nepřidá očekávaných 24 miliard korun. Až je Kalousek zkusí vyždímat dalším omezením poptávky, strhne ekonomiku do ještě hlubšího poklesu a způsobí další pokles daňových příjmů, další potřebu škrtat – a tak dále.

Letošní finanční záloha na nevyplacené evropské dotace zatím přesahuje 60 miliard korun. Státní rozpočet počítal s přídělem 100 miliard korun, zatím přišly dvě miliardy. Tohle všechno budeme muset zaplatit. A na papíře jsou narýsovány další škrty do dalších let, které hrozí dopadnout podobně jako ty předtím.

Riziko, o kterém se mluví v doporučení Evropské rady, je tedy reálné. Tohle není udržitelné.

Rozhodnout si to ale musí lidé v ČR sami. Proto vyslovujeme nedůvěru Nečasově vládě a snažíme se přiblížit okamžik, kdy občané dostanou k novému volebnímu rozhodnutí příležitost.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Současná hospodářská krize notně zamávala vírou světa v to, že tržní kapitalismus je schopen zajistit většině populace slušné živobytí.
18. 07. 2012 | 07:30

Housličky napsal(a):

Není a nikdy schopen nebyl, paní Violo.

V dlouhodobém pohledu lidé buď mohou spolu tvrdě soutěžit o úspěch a zdroje, a tím ve výsledku zajistit úspěch a zdroje (tj. blahobyt) pro malou menšinu, ovšem za cenu neúspěchu a nedostatku zdrojů pro velkou většinu,

nebo mohou totalitně nadiktovat rovnost, a mít všichni zhruba stejně, ale v průměru méně, než ve společnosti nerovnost.

Jiná varianta neexistuje, a nebude existovat, dokud se nějakým zázrakem nestanou všechny relevantní zdroje stejně volné a nezmění se lidská přirozenost.
18. 07. 2012 | 07:34

ghándí napsal(a):

slávečku,
malá ekonomika, jako je ta naše škrtat musí. i za cenu podlomení ekonomického rustu. rust na dluh je pouze dočasný. to vidíme v USA. roztáčí se spirála zadlužování a nikdy nenaplněného očekávání "nastartování" ekonomiky. čssd si hraje s ohněm a s bankrotářskou budoucností republiky.
18. 07. 2012 | 07:40

ghándí napsal(a):

viola,
nic jiného než tržní kapitalismus lidem živobytí nezajistí. musíme opustit sociální stát, který zkrachoval , a vrátit se ke kapitalismu. jinou možnost západ nemá. teda vlastně má. bídu jako v socialistických zemích.
18. 07. 2012 | 07:42

Petr napsal(a):

Pane předsedo,
máte pravdu. Jen jste zapomnněl na začátek. To je když nesmírně zbohatnul Váš přítel křišťálový Standa a když jste svým hlasem přispěl k vyhození Nejvyšší státní zástupkyně, sociální demokratku, p.Benešovou, jen proto aby náhodou nezačala vyšetřovat kam tečou miliardy z ropných polí jednoho pedofila.
A teď už to jede a nejde to zastavit. Mělo by se začít od začátku, ale do toho se Vám nechce, že?
18. 07. 2012 | 07:44

MaB napsal(a):

Housličky
Ono je to ještě složitější. Existují zdroje vzácné, o které je třeba soutěžit, a které prostě získají ti úspěšnější. Jenže, těch vzácných zdrojů není v posledních desetiletích až tak moc.

Současná ekonomika je schopna vyrábět mnoho a poměrně lacině. Problém je v tom, že není komu, protože většina zákazníků nemá peníze. A peníze nemají, protože svou práci nemají komu prodat. Jednak proto, protože pro solventní zákazníky jejich práce nemá hodnotu a nesolventní nemají - opět:-) - peníze... Což je jaksi bludný kruh, že.

Opakuju, dogma o "vzácných zdrojích" zakrývá fakt, že současné ekonomiky mají spoustu nevyužitých zdrojů...
18. 07. 2012 | 07:45

Ládik!!! napsal(a):

Buhušu,
až se po čase bude hodnotit přínos jednotlivých vlád, bude Nečasova vláda hoooodně vysoko.
18. 07. 2012 | 07:47

Béda napsal(a):

Mně by zajímalo, jestli evropští komisaři dali rozpočtově odpovědným odklaněčům doporučení k demisi kvůli nekompetentnosti v oblasti finančního hospodaření, jak se proslýchá.

A taky, prošč se o tomto nepíše, proč to někdo oficielně nepotvrdí anebo nedementuje.

Jinak o obsahu textu žádná. Vládnoucí galrka, která sama sebe eufemisticky nazvala antikorupční rozpočtově odpovednou vládou, je v podstatě ekonomická škodná.
18. 07. 2012 | 07:51

Nuba napsal(a):

Violo

kapitalismus jde do kytek. Politici, které jsme si zvolili jej pustili z řetězu a podle toho to tak i vypadá. Poctivá práce je pro hlupáky, bohatství se nejrychleji vyrábí spekulacemi, korupcí a tunelováním a zlodějnou. Rychlý prachy, které jsou následně zdrojem neproduktivního kapitálu udusí jakýkoliv pokus o oživení. A když bude, tak dočasné. Výhoda trhu, která spočívala v konkurenci, je pryč. Ceny se navyšují korupcí. Zisk za každou cenu vede dýlery braku až k delíriu, trh je přeplněn, odbyt vázne a nic smysluplného pro lidi se nedělá. Jen se drží pod krkem a třese se s tak, aby z nich vypadlo i to poslední, co si někde v kapsičce zašili pro horší časy.

Korekci této anomálie si musíme zařídit sami. To za nás politici neudělají. Ta současná garnitura na to nemá sílu a zřejmě se to dnes ukáže. Je sice dobré, že se pro těch pár lidí, kteří to snad nevědí zopakuje, co všechno je špatně, možná se i otestuje síla levice a pravice a tím to skončí. Karolína Peake je druhý Melčák a Pohanka dohromady, ta si měla dát do své strany LIDEM místo programu motto s ODS navždy a nikdy jinak. Takže pokud to tak je, tak se situace v našem státě vlivem této vládní garnitury a zvláště jejího šéfa, arogantního, sprostého mystifikátora Miroslava Kalouska bude jen zhoršovat.
Doufám, že to tento podzim rozetne. Od nové politické reprezentace žádné zázraky neočekávám. Jsem už tak zdecimovaná, že mi bude stačit minimum. Když bude o kousek lepší, co znamená slušnější k lidem a bude brát v potaz to, že hospodářství poroste mnohem víc, když budou lidé mít pocit, že nejsou pacholci téhle korupce a klientelismu a nehážou své daně do černé díry, kde si je rozebere hrstka "zainteresovaných".
18. 07. 2012 | 07:56

Viola napsal(a):

ghándí

S tím, kam se ubírá jejich země je spokojeno 82 procent Číňanů, 53 procent Němců, 29 procent Američanů, 14 procent Čechů a dvě procenta Řeků. A pouze v pěti zemích (Brazílii, Číně, Tunisku, USA a Mexiku) se našla nadpoloviční většina, která věří, že se všeobecné podmínky v jejich vlasti zlepší.
18. 07. 2012 | 07:57

Tetanovka napsal(a):

Vládu se ale asi položit bohužel nepovede, a čekají nás ještě těžké dva roky
18. 07. 2012 | 08:00

ghándí napsal(a):

viola,
tak to je zajímavý výzkum. v číně je tvrdý kapitalismus a zakaz odborů. možná bysme se měli inspirovat a budemem taky štastní. trochu to potvrzuje i muj názor, že flustrace těch uřvaných individuí na odborářských demostracích pramení především z přežranosti a nedostatku tvrdé práce.
18. 07. 2012 | 08:02

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Housličky.
Hrajete falešně a hloupě.
Pokud jde o nerovnost, tak ekonomové v tom mají jasno, mírná nerovnost je žádoucí, velká špatná, mohou se jen lišit v určení nejvhodnější míry.

Zde jsou nerovnosti v příjmech
Income - Gini index
https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2172rank.html?countryName=Czech%20Republic&countryCode=ez&regionCode=eur&rank=109#ez

Řazeno od největších rozdílů v příjmech domácností, k nejmenším.
Největší rozdíly v Africe, nejmenší Švédsko. Tato data potvrzují názor ekonomů, že ekonomice prospívá jen mírná nerovnost. My bychom se měli držet na úrovní severských zemí nebo Rakouska a Německa, bohužel Kalousek nás poslal na jih či východ Evropy.
18. 07. 2012 | 08:03

Viola napsal(a):

Housličky

Lidskou přirozenost se někdo snaží změnit drogama, kdo to asi je?
18. 07. 2012 | 08:04

Viola napsal(a):

tomu kdo se nebude hádat

Strana mírného pokroku v mezích zákona byla satirická politická strana, kterou v roce 1911 založil český spisovatel Jaroslav Hašek. Ve straně byla řada tehdejších anarchistických básníků jako Josef Rosenzweig-Moir či Luis Křikava, dále např. Josef Lada nebo František Drobílek. Strana vznikla v hospodě U zlatého litru v Balbínově ulici v Praze na Vinohradech. V současné době na tento název odkazuje nepřímo Balbínova poetická strana, současné satirické uskupení v Česku.

To je možná alternativa k volbám. Ale jak by chtěli ten mírný pokrok zajistit? Znamenalo by to částečné znárodnění asi.
18. 07. 2012 | 08:08

Béda napsal(a):

"ghándí" alias hoven,

nu vida! Tak pán je ultrapravičák, Dráb-kovského typu? Nekdo prý v minulosti řekl, že človek nepotřebuje "žrát", že mu stačí hlavně pracovat. A to jej prý osvobodí. Myslím, že to bylo někde v Německu.
18. 07. 2012 | 08:08

Viola napsal(a):

Nubo

"bohatství se nejrychleji vyrábí spekulacemi, korupcí a tunelováním a zlodějnou. Rychlý prachy, které jsou následně zdrojem neproduktivního kapitálu udusí jakýkoliv pokus o oživení."

tak tak
18. 07. 2012 | 08:11

rejpal napsal(a):

Já jsem toho všeho trochu na rozpacích. Nečasova vláda se totálně odkecala sama a její kredit už nelze žádným způsobem vrátit.
Ale co opozice?
Když jsem sledoval trapné obhajoby vašich lidí ze Středočeského kraje, kteří po zatčení Ratha jako jeden muž tvrdili, že oni nic, nic nevěděli, nic netušili, jen konzumovali krmi, kterou jim hejtman předkládal k prohlasování, nebylo to moc povznášející. Řadu let jste v opozici. Kde je nástup nových lidí bez všelijaké minulosti, kde je úderný program, kde jsou ti poslanci či senátoři, kteří záhadně chybí, když se o něčem důležitém hlasuje. Proč má mít občan, házející hlas pro ČSSD do urny pocit, že provádí negativní volbu jen aby se vyměnila garnitura. Nechte vládnout Nečase až do konce, ať totálně dokončí své znemožnění, ale začněte se sebou pořádně něco dělat. Jinak to může dopadnout tak, že budeme mít osm stran se čtyřmi procenty, vítěze voleb ČSSD s dvaceti a povládne dál Kalousek.
18. 07. 2012 | 08:12

ghándí napsal(a):

béda,
snad už byste mohl vědět, že já socialista nejsem. mě se naopak socialismus upřímě hnusí. takže mi nepodsunujte německo a hitlera.
18. 07. 2012 | 08:12

PTP napsal(a):

Pane Sobotka!Vyslovování důvěry či nedůvěry nic neřeší.Volby rovněž jak vidno taky.V parlamentu(VÁM) stejně nic zatím nic
neprochází.Vláda se vám za zády vysmívá(viz některé gestikulace
Nečase při projevech opozice)pokud ovšem nespí jako kníže, nebo si netelefonuje(Lidem asi z lidem)A poslancijako někde o přestávce.Když tam vůbec jsou.
Vyzvěte konečně lidi do ulic.Z klacky,provazy a jiným pádným nářadím.To bude argument z kterého mají obavu.A do toho né
husitské choráli, ale pěkně hlasitě píseň Tomáše Kluse.
ZA CO PANE BOŽE ZA CO
18. 07. 2012 | 08:17

Béda napsal(a):

"ghándí" alias hoven,
Ten pán, co jej jmenujete měl velice podobnou mluvu jako vy. A rozhodně to nebyl žádný socialista. Katalyzátorem zázraku jeho moci a ekonomického zmrtvýchvstání Německa byl mezinárodní kapitál, podestýlal korporátnímu kapitálu, jeho mluva a názory na odbory a levici se v mnohém blížily té vaší.
18. 07. 2012 | 08:28

Stařeček napsal(a):

ghándí-prosím pěkně o informaci, koli lidí bydlelo za socialismu v kanálech, pod mostem, na smetištích. Kolik lidí žilo pod životním minimem, kolik lidí bylo v bankrotu,o kolik se za posledních 22 let snížilo procento sebevražd, kolik lidí žilo v ghetech, o kolik procent se za tato léta zvýšila výstavba bytů a rodinných domů, jak vysoké je procento důchodu k průměrnému výdělku a kdy konečně doženeme alespoň to Rakousko, co nám bylo slibováno. Mohl bych pokračovat, zatím to ale stačí. Prosím ale fakta, žádné ideologické tlachy.
18. 07. 2012 | 08:34

Marcus napsal(a):

Kalousek to vede výborně - všechny okolní země mají vyšší hospodářský růst než my.
Pna Kalousek tvrdí, že za naši krizi může zahraničí. Ovšem v minulém roce byl náš export o 16% vyšší než v předkrizovém roce 2008 - dovede si někdo představit jak by to tady vypadalo, kdyby nás zahraničí nezachraňovalo? Měli o pár desítek tisíc nezaměstnaných více, domácí spotřeba by byla ještě nižší než je dnes a pan Kalousek by s otevřenou pusou pouze sledoval další výpadky daňových příjmů.
Nedá se však nic dělat - musíme čekat na zahraničního prince, který nás přijede z krize osvobodit. V našem případě to zřejmě znamená, že podíl exportu na HDP bude muset být 100%.
18. 07. 2012 | 08:41

Občan napsal(a):

Pane Sobotko,

budou poslanci (VŠICHNI poslanci!) ČSSD hlasovat PROTI zvýšení platů ústavních činitelů?
Pokud ne, PROČ?
18. 07. 2012 | 08:47

Sladký napsal(a):

Stařečku, nemůžete očekávat zázrak! Tedy, ten možná ano, ale rozumnou odpověd od totálně pomateného ghandího určitě ne.Copak jste si nevšiml, že ten člověk absolutně není schopen vlastního myšlení (natožpak samostatného a kritického) ale jen jako automat papouškuje přiblblé ideologické argumenty, s nimiž se identifikoval a identifikuje bez jakéhokoli ohledu na skutečnost?
18. 07. 2012 | 08:50

Stařeček napsal(a):

na to jsem zapoměl. Naše vláda nám zvyšuje daně, snižuje důchody, zdražuje služby a sama sobě, poslancům a vyspkým státním zaměstnancům navrhuje zvýšení platů až o desítky tisíc měsíčně. Opravdu vláda rozpočtové odpovědnosti a odpovědnosti vůbec. Prostě" "Po nás potopa", dle hesla: "Co můžeš urvat urvi, co můžeš zku...t, zku...i a co nemůžeš ukrást, rozbij".
18. 07. 2012 | 08:56

Sladký napsal(a):

Je to tentýž typ člověka, jako jehovisté, islámští fundamentalisté, kovaní komunisté, přesvědčení nacisté- fanatik s vymytým mozkem,tupý AUTOMAT-ROBOT
jemuž ideologie nahradila rozum a který je slepý a hluchý ke všemu, co odporuje jeho vloženému PROGRAMU.
Přesto není zbytečné vést s ním polemiku.. protože takových lidí není málo,jsou spolehlivou oporou všech vychytralých darebáků a šibalů a je třeba je důkladně poznat a třeba nakonec odhalit jejich slabé stránky.
18. 07. 2012 | 08:57

Yosif K napsal(a):

Komedie stoleti. Dluhoslav Sobotka kara Dluhoslava Kalouska.
Rozdil je ovsem v tom, ze
1) Dluhoslav Sobotka sekal dluhy za bezprecedentni konjunktury (rust GDP temer jako v Cine - 6% rocne)
2)Dluhoslav Kalousek seka dluhy ze bezprecedentni hospodarske krize v Evrope, z velke casti vyvolane tim, ze socialiste a odborari zavedli pro proletariat s jizni pracovni moralkou severni kapitalisticke mzdy.

Plky o potrebe rustovych opatreni jsou plky na ohlupovani proletaru. Co EU delala jineho poslednich 20 let, nez ze vybirala dane, delala nove dluhy, predluzovala budoicnost a rvala vsechno co se vybralo do ruznych "prorustovych opatreni"?

Samozrejme dokud je z ceho pujcovat - socialiste umi rust na dluh zaridit. To umi kazdy trouba. Otazka je, zda pujcovat i nadale kdyz zadluzeni Evropy se blizi 100% GDP?

O tom ze by socialiste dokazali vice utracet, mene vybirat na dlanich a mene zadluzovat - to je temer nemozne.

Rozhorceni nad plytvanim nynejsi koalice (Casa, Promorpo) je velmi spravne od socialistu vsak chybi jakakoliv sebekritika.

Jak vyse spravne poznamenali - cela celadka CSSD nahrava ohromne prekvapeni ze Rath kradl. Pritom v tisku se jiz rok ventiluje ze Rath byl jediny hejtman ktery systematicky predrazoval zakazky o cca 30% pomoci losovacek - pres zmanipulovane losovacky a kdyz byly tyto zakazany - tak pres zcela nesmyslne ekonomicke podminky, ketre vylucovaly kohokoliv krome zkorumpovanych firem. Rath neni sam z hejtmanu kdo krade. Aktiualne CZ popsalo ze Rathobvske metody se ocividne uplatnuji v dalsich 5 krajich. Tam to vsak nikdo zatim neboznznul policii - CSSD predstira ze vse je OK.
Jinymi slovy - CSSD ma pristi volebni vitezstvi jiste.
Cesky proletariat tim ma 100% jistotu, ze situace se jeste zhorsi. Krast se bude dal - a navic se budou rozhazovart penize do "prorustovych opatreni" jejichz navratnost bude pochybna.

Do "socialistickych prorustovych opatreni" mohutne investovalo Recko a Spanelsko a spatne to dopadlo. Spatne to dopadne i s Francii - PSA Citroen zavira u Parize fabriku s 8000 pracovnimi misty. Procpak PSA Citroen nesdili optimismus soudruha Hollande ze zvyseni dani a zvyseni rozhozu socialnich davek mezi proletare vyvola ve Francii nebeskou prosperitu? Ha? Tohle je ten "hlavni proud evropskeho mysleni". Zvysit dane, napujcovat penize, rozhazet mezi proletare a tim je zkorumpovat k volbam. Kdyz zacne stat krachovat, "hodime to na financni trhy".
18. 07. 2012 | 08:59

Jarda napsal(a):

Okolní země ,se kterými se chceme srovnávat,většinou rostou a my jsme a budeme v recesi. Takže není kapitalizmus jako kapitalizmus. Obhájci toho našeho šmejdu běžte někam....
18. 07. 2012 | 08:59

Kvakin napsal(a):

Pane Sobotko, zatím jste se v čele ČSSD nerozhodl, zda jste v tom čele sám, anebo s přítelem Haškem, případně zda se se s přítelem Haškem nemáte v tom čele střídat. Takto se lídr strany le chovat nemůže. Stranu jste dokázal přeměnit z jednotného organismu na volné sdružení krajských organizací, které si dělají, co chtějí a centrum nanejvýše ex-post vysvětluje nějaký jejich průšvih. Protivládní iniciativu ČSSD předal odborům a nezávislým iniciativám, Vy osobně se někde ukážete na chodníku, abyste odpověděl frází na otázku novináře, který Vás tam zahlédne. Jediné, co umíte, je planě žvanit ve sněmovně na téma: ČSSD nechce, je proti ... Co se týče analýz ekonomického vývoje, odbory jsou o pět kroků před tou Vaší mohutnou opoziční stranou, a co se týče prezentací výsledků těchto analýz a návrhů na řešení, jsou odboráři fundovanější a daleko přesvědčivější než chlapíci z odborného zázemí ČSSD.
Pane Sobotko, zamyslete se nad tím, že se vstupuje do protrahované volební kampaně, a v zájmu strany (a šíře levice) odstupte z funkce a nechť je nalezen nový vůdce (je-li ovšem v personální a myšlenkové pustině ČSSD takový).
18. 07. 2012 | 09:01

Sladký napsal(a):

Yosif:o))) koukám, že už Vám zase otrnulo. Myslím, že budu nopakovat své otázky, po nichž se vždy vypaříte jak pára nad hrncem. Ale eještě vás tu chvíli nechám a jen vás upozorním, že se BUD MÝLÍTE, NEBO PŘÍMO LŽETE.
Cituji: "Sekal dluhy za bezprecendentní konjunktury." :o)))) Ano, za vlády sociální demokracie rostla naše ekonomika téměř nejrychleji v celé EU,s Čínou bych to určitě nesrovnával, ale jak myslíte.
Dnes-po šesti letech v lády pravice je naše tempo nejnižší ze všech okolních států. Nenapíšu že začínáte být směšný, Yosife, protože je to jinak.Ste čím dál směšnější.
18. 07. 2012 | 09:05

pgjed napsal(a):

Pane Sobotko, Nečas a podobní synci, kteří nikdy ničím praktickým nebyli, nic neřídili, nic si v praktickém životě neosahali hlavou a rukama, prostě po škole nastoupili do vrcholové politiky a tam po desetiletí škodí a páchají zlo a nedobrotu, to je neštěstí naší politiky. Ale k nim patříte i vy, pan Hašek a další čelní socdemáci.
Je smutným jevem stavu mysli naší společnosti, že vůbec takové lidi kamkoliv volí. Vždy bývalo zvykem, že do vrcholové politiky byli vybíráni za kandidáty a voleni lidé středního věku, kteří prokázali v praxi vysoké odborné a manažerské schopnosti a stali se uznávanými autoritami ve svém oboru. Současná praxe podle modelu, ničím není, nic neumí, k ničemu se nehodí, zato je fešák, umí se oblékat, vystupovat a mluvit, šup s ním na ministra, nebo poslance, je zhoubná. A stav naší republiky, právní, finanční, hospodářský, ale především morální tomu odpovídá. A i vy jste jedním z viníků tohoto stavu!
18. 07. 2012 | 09:10

Yosif K napsal(a):

Marcus napsal(a):
Kalousek to vede výborně - všechny okolní země mají vyšší hospodářský růst než my.
KONEC CITATU.

Vsechny okolni zeme maji vyssi zadluzeni nez CR. Sobotka skuhra ze Kalousek ma vysoke zadluzeni a zaroven ze Kalousek skrta. Co bude Sobotka delat? Bude setrit vice nez Kalousek? Asi ne.....

Cesko ma nizsi 6 nejnizsi nezamestnanost v Evbrope - PODSTATNE nizsi nezamestnanost nez Polsko a Slovensko - cca na urovni Rakouska a SRN.

Vyssi rust Slovenskla je dan tim, ze se Slovensko vzpamatovava z hlubsiho propadu (navic ma nezamestnanost 13%). Vyssi rust Polska je dan tim, ze Polsko je mnohem vice zadluzene a dale se mnohem rychelji zadluzuje.
Otazka je co je lepsi. Sobotka jako opozicni politik slibuje vsechno. Ve skutecnosti mit vsechno je temer nemozne.
Nepoochybuji, ze cast obcanu si toto neda dohromady a vynese do Strakovky strany falesnych pratel proletaru - LEV 21, CSSD a KSCM. So it goes.

Avanti O Popolo, alla riscosa!
18. 07. 2012 | 09:10

Sladký napsal(a):

Jste podobný Automat-Robot jako Ghandí,jen poněkud výřečnější- patrně proto, aby tolik nevynikala vaše totální myšlenková prázdnota. V principu a v podstatě však o vás platí totéž, jako o ghandím. Ale uznávám a respektuji to,že jste slušný člověk, žádný primitivní hulvát.
18. 07. 2012 | 09:12

Sladký napsal(a):

Yosif- patrně jste nikdy nic neslyšel o tzv. "skryté nezaměstnanosti". Někdy si o tom něco přečtěte. No a když už se nízkou nezaměstnaností tak oháníte op připomenu vám, že za komunistů byla nezaměstnanost NULOVÁ.:o)))
18. 07. 2012 | 09:15

David napsal(a):

Kritika od ČSSD je sice správná, ale jinak k ničemu, když nenabízí srozumitelné alternativy.

Především TOP 09 svými návrhy

přímo ROZVRACÍ

náš stát.

Kalouskovy

tupé škrty se chovají jako vodní vír. Stahují nás do hlubin!!!

Vůbec nemohu pochopit, že Kalouskovi bylo vůbec dovoleno dělat ty tupé škrty bez seriózních analýz. Zvýšení DPH vůbec nepomohlo a přitom odborníci to říkali předem. Taky by to chtělo spočítat jaký byl celkový výnos z těch "tupých škrtů" a kam a proč se ten "výnos" ztratil.

--

Drábek

teď zase připravuje další lumpárnu. Vůbec nechápu proč se u výpočtu průměrných platů nepočítá s mediánem, který podstatně spravedlivěji zobrazuje realitu? To by pak platy ústavních činitelů a soudců ještě pěkně klesly.

--

"...Drábek navrhuje zvýšení platů politiků a soudců až o desetitisíce měsíčně.

V době, kdy vláda škrtá, snižuje valorizaci důchodů i platy ve státní správě a zvedá daně, ministerstvo práce navrhlo zvýšit platy ústavních činitelů a soudců. Ačkoli v roce 2010 krátce po nástupu vlády Petra Nečase politici slibovali, že jejich platy zůstanou zmrazeny nejméně do roku 2014, od ledna příštího roku by mělo přijetím tohoto návrhu zmrazení skončit, a navíc by měly platy poskočit i o desetitisíce korun měsíčně výš...."

http://www.novinky.cz/domaci/273500-drabek-navrhuje-zvyseni-platu-politiku-a-soudcu-az-o-desetitisice-mesicne.html

--

Heger

teď zase připravuje další lumpárnu. Ještě více rozvrací i tak špatný systém. A přitom by to vyřešila jen jedna zdravotní pojišťovna. Současný "konkurenční" systém více pojišťoven nefunguje a jen vytahuje další miliardy z našich kapes. A po připravované úpravě to bude ještě horší.

Vhodné je si ještě vyhledat - "Zpráva vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k prošetření hospodaření Všeobecné zdravotní pojišťovny České republiky"

--

"...Pojišťovny si určí, kolik zaplatíte za zdraví. Už brzy

Nově by lidé neměli platit jen poplatky v nemocnici, ale také pojistné.

Praha - Se začátkem roku 2014, kdy by měl začít platit zákon o jednotném inkasním místě, plánuje ministerstvo zdravotnictví, že spustí další novinku.

Nově by se mělo zavést takzvané dvousložkové pojistné, které před rokem ministru Leoši Hegerovi doporučovali experti z Národní ekonomické rady vlády.

Podle informací Aktuálně.cz má úzký okruh úředníků ministerstva již zpracované první údaje, které ukazují, jak bude novinka pro celý systém náročná.

Alternativy budoucího fungování bude mít na stole Hegerův úřad na konci léta.

"Je to jeden z nástrojů, jak stabilizovat finance ve zdravotnictví," říká o novince Hegerův poradce Pavel Vepřek.

Platit budou i senioři a nezaměstnaní

Ministerstvo počítá s tím, že by si v budoucnu část peněz z pojistného vybrala každá zdravotní pojišťovna od svých pojištěnců sama a zbytek by jí zaplatili pacienti. Podle odhadů by se mělo jednat o částku mezi 1000 až 3000 korun.

Seniorům by se o tuto částku měl navýšit důchod. Nízkopříjmovým osobám bude na zaplacení pojistného přispívat stát.

A lidé bez práce sice dostanou dávky v nezaměstnanosti, ale budou muset zaplatit i adekvátní část pojistného...."

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=751779

----

Takže ČSSD - chce to alternativy, jak problémy řešit.
18. 07. 2012 | 09:17

Sladký napsal(a):

Pgjed- starejte se raději o Kalouska, je to dítě KDU-ČSL. A doporučují vám rovněž, abyste se aspon trochu zabýval historií téhle strany za minulého režimu.
18. 07. 2012 | 09:17

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif:o))) koukám, že už Vám zase otrnulo. Myslím, že budu nopakovat své otázky, po nichž se vždy vypaříte jak pára nad hrncem. Ale eještě vás tu chvíli nechám a jen vás upozorním, že se BUD MÝLÍTE, NEBO PŘÍMO LŽETE.
Cituji: "Sekal dluhy za bezprecendentní konjunktury." :o)))) Ano, za vlády sociální demokracie rostla naše ekonomika téměř nejrychleji v celé EU,s Čínou bych to určitě nesrovnával, ale jak myslíte.
Dnes-po šesti letech v lády pravice je naše tempo nejnižší ze všech okolních států. Nenapíšu že začínáte být směšný, Yosife, protože je to jinak.Ste čím dál směšnější.
18. 07. 2012 | 09:05
Pane Sladky, nasetrete si z penze 600 Kcs, kupte si na VSE Praha nejakou ucebnici o Keynesovi a dobre si ji prectete. Keynes jasne psal, ze behem konjunktury je ABSOLUTNE NUTNE snizovat ZADLUZENI V ABSOLUTNICH CISLECH. Je to logicke, kdy jindy se ma snizovat zadluzeni nez behem konjunktury?

CSSD navysovala zadluzeni statu behem sve valdy v prumeru o 100 miliard rocne BEHEM KONJUNKTURY. Rosprach socialnich davek a korupce proeltaru - nic jineho - nebo snad pastelkovne atp je nejake "prorustove opatreni"?

Odpurci Keynese od sameho zacatku jeho terie predvidali spatne konce - v jakych je nyni Recko a Sapnelsko - ze kdo zacne predluzovat stat v dobe krize, bude tak cinit i v dobe konjunktury - coz delali socani 20 let ve Spaneslku, coz delali socani 16 let v Recku a coz delali socani ve vetsine evropskych statu. Coz byl, je a bude hlavni argument proti Keynesove terii. Ze se proticyklicke utraceni z doby kriuze presune i do konjunktury a stane se procyklickym faktorem.

Proto zadluzenost Evropy a USA je takova jaka je. Proto je kriuze v Evrope a USA takova jaka je.
18. 07. 2012 | 09:24

Yosif K napsal(a):

Socani do vlady - rozprach penez mezi proletare a vecna proserita na 100% zajistena!
18. 07. 2012 | 09:25

Joe Ratata napsal(a):

Kalouskův nečas nám ukázal,jak také může vypadat vládnutí,když se volí nezodpovědně.Spousta lidí nejde k volbám a nechá to na takových jako je Ládík,ghándí.To se pak nemůžeme divit.

Ládíkovo vysoké hodnocení rozkrádací partičky dokazzuje mizernou úroveň jeho logického myšlení.A nebo v tom rozkrádání a odklánění taky jede!

Ghándí,ten by asi byl nejspokojenější,kdyby ti,co vytváří nějaké hodnoty,neměli žádná práva(natož se svobodně sdružovat-i když i to je našimi zaměstnavateli porušováno a leckde už jsou odbory v ilegalitě) a vydělávali tolik,že by vypadali jako ten velký muž,jehož jméno si troufale zvolil za svůj nick.

Kapitalizmus ztratil oponenta a tím i mechanismy sebezáchovy.Neregulovaná hrabivost ho dovede ke zkáze.Pro přežití kapitalizmu je nutné,aby měl kam expandovat,takže se nyní vrhá na veřejný sektor a ten rozvrátí a "zprivatizuje".Pro zbídačených 90% bude pak východiskem buď válka,nebo krvavá revoluce.Bohužel!
18. 07. 2012 | 09:28

Yosif K napsal(a):

Proti tupym skrtum postavme tupe socialisticke rozhazovani! Huraaa!
Vzhuru do boje proti kapitalu v cele se sudruhem Hollande a s 8000 delniky vyhozenymi z Citroenu! Hura!
Oranzovi byrokrate s brejlemi rozumi inovacim lepe nez nejaci nenasytni podnikatele tyrajici hladove proletare!

Avanti o popolo, alla riscosa!
18. 07. 2012 | 09:29

zvedavý napsal(a):

ghándí napsal(a):
béda,
snad už byste mohl vědět, že já socialista nejsem. mě se naopak socialismus upřímě hnusí. takže mi nepodsunujte německo a hitlera.
18. 07. 2012 | 08:12

zato děti se ti nehnusí , že podofile ?
18. 07. 2012 | 09:31

Yosif K napsal(a):

Sladký napsal(a):
Yosif- patrně jste nikdy nic neslyšel o tzv. "skryté nezaměstnanosti". Někdy si o tom něco přečtěte. No a když už se nízkou nezaměstnaností tak oháníte op připomenu vám, že za komunistů byla nezaměstnanost NULOVÁ.:o)))
18. 07. 2012 | 09:15

To jen potvrzuje to co rikam - ze nezamestnanost je funkci vyse davek v nezamestnanosti. Ty byly za komancu nulove, samozrejme.

Otazka je zda je lepsi aby lide vzali horsi praci, nebo diky davkam nemuseli vzit zadnou praci a po par letech byli temer nepouzitelni.
18. 07. 2012 | 09:33

Yosif K napsal(a):

Stranu jste dokázal přeměnit z jednotného organismu na volné sdružení krajských organizací, které si dělají, co chtějí a centrum nanejvýše ex-post vysvětluje nějaký jejich průšvih.
KONEC CITATU.

Tohle silne souvisi s presunmem financovani na kraje. Diky tomu maji jak v ODS tak v CSSD krajsti cingli vetsi "financni silu" nez nejaky Sobotka nebo Necas.

Pritom na rozkradani na urovni kraju je mene videt - jde o desitky miliard rocne a celostatni tisk to zajima mene nez veci v Praze.
18. 07. 2012 | 09:37

PK napsal(a):

Jo,jo - kdysi řádil v Evropě mor.Dnešní nákaza se jmenuje dluh...
18. 07. 2012 | 09:37

resl napsal(a):

V ČR to není o tržním, nebo socialistickém systému. Tady je to o zlodějnách, nevychovaných politicích a celkovém marasmu po komunistech. Je to v lidech, protože v z. Evropě se žije lidem slušně. Zabalte stát do krepového papíru, převažte mašlí a darujte ho Německu, kam sto let patřil. A dalších sto let se nepokoušejme o samostatnost, leda s nadvládou EU.
18. 07. 2012 | 09:38

pgjed napsal(a):

To Sladký:

Evidentně vám uniklo, že problém Kalousek, který nám dal hodně zabrat, je pro nás vyřešen. Po té, co na Vsetínském sjezdu nebyl nikam zvolen ani on ani nikdo z jeho lidí, odešel sám, dřív, než byl vyhozen. To, že ještě dnes straší a škodí ve vrcholové politice a ničí fiskální zdraví ČR, to je dnes odpovědnost hlupáků, kteří umožnili vznik TOP09 tím, že Kalouskovcům dělají fíkový list, Schwarzenberg, Gazdík a STAN... ale především hlupáků, kteří je volili.
V historii ČSL za minulého režimu není moc za co bychom se měli stydět. Členská základna zachovala víru, postoje a názory, Plojhara jsme vyloučili jakmile to bylo možné, tedy v r. 1968, s Bartončíkem jsme udělali rovněž velmi krátký proces. Řada čelných představitelů ČSL byla spíše oponenty než protagonisty režimu, např. R. Petera, předseda. Být lidovcem, to bylo za komunistů spíše na přítěž.
Takže se rozčilujete zcela zbytečně :-)
18. 07. 2012 | 09:43

myrta napsal(a):

Žádný strach ,bude dobře.Drábek podává návrh do sněmovny ne zvýšení platů poslanců a soudců. Na lidičky mravenčí určitě nezapomene.
Zkouší co ještě ovčani vydrží?
18. 07. 2012 | 09:46

český maloměšťák napsal(a):

ghándí
Napadlo mě teď několik myšlenek....inspirovaných četbou vašich trefných aforismů. S dovolením se zkusím o ně s vámi podělit :

Co to je vlastně ten ghandismus ? Ptají se čtenáři nové publikace, kterou pod názvem " Co se mně urodilo a rodí v hlavě - ale i jinde" /původně se kniha měla jmenovat "Můj Boj", ale na to už byl v době vydávání knihy copyright /vydal guru a zakladatel ghandismu ghandi.

Odpověď je jednoduchá.
Ghandismus je vlastně radikální odeesácismus. Boj proti odborům, EU /ta je větší hrozbou jak komunismus/, globalizaci, sociálnímu státu, soudcokracii, pravdoláskové galerce, ceplo-havlům, lékařům, proti TOP 09, ČSSD, VV, proti lidem - kteří podle něj prožrali dluhy, proti euru, proti socialistovi Obamovi, proti neustále selhávajícímu prezidentovi Benešovi, proti zbabělému Klausovi, proti zeleným bolševikům, proti voličům levice, proti skupině Pražský výběr - protože v ní hraje Kocáb, proti Lessymu - protože se schovává za levicovou lůzu .....a to tak, že jediným vzorem pracovitosti, vzdělanosti a kulturnosti je právě že zakladatel ghandismu - trubadúr Čistého kapitalismu a trumpeta té jediné a správné interpretace minulosti, přítomnosti...ale velmi často i budoucnosti - Velký Ghándí.
/co ale kromě smolení aforismů komické povahy vlastně po celé dni dělá - se zatím nepodařilo zjistit...ani to, kdo ho vlastně živí a stará se o něj/

Tento Velký Ghándí je největším myslitelem ČEZka, Moravy i Slezska...tedy hned po Járovi Cimrmanovi. Je dokonce ještě větším myslitelem než jsou Hájek, Klaus a Jakl dohromady - což mu všichni tři velmi závidí a proto ho ignorují a vůbec o něm nikde nepíšou....ostatně v tomto nijak nezaostávají za zbytkem závistivé veřejnosti.

Náš genius je tak na tom podobně právě jako ten Jára Cimrman. Geniem je - avšak neví se o tom.
Jen my - zde (pod blogy aktualně cz) máme to štěstí, že si smíme vychutnávat jeho briskní, trefné, kulantní, precizní a kruciozní postřehy a doporučení vládám, generálům, prezidentům, ministrům a bankéřům...jak se mají věci dělat tak, aby svět konečně vykročil vpřed tou správnou nohou.

Co na tom, že tón jeho skvělých pojednání evokuje nenávistné výkřiky nacistů či komunistickou hysterii z 50. let minulého století- obsah je přeci důležitý ...nikolivěk forma !! Co na tom, že kromě ghandího a snad několika vyvolených z ODS a Hradu....jsou všichni ostatní líné vyžírky , na které je třeba čínský kapitalismus pod vedením ÚV KSČ /tentokráte Číny/.
Ne, ne, vážení....obsahem těchto myšlenek se zabývejme, kvalitou obsahu ! Nenechme se zmást kvalitou formy !
--------------------------------------------------------------------------
Pro začátek bych se tedy zeptal ,zda je nyní mezi přítomnými někdo, kdo se vyzná v psychiatrické terminologii.
Abychom si tedy jednotlivé teze ghandismu mohli rozebrat trochu zevrubněji a také co nejpřesněji pojmenovali jeho základní myšlenky.

Zlusme začít tedy tímto - vývojem ghandistického pohledu na volbu toho kterého prezidenta :

ghándí napsal(a):
carlos,
je to jedno, ale já každý volby pujdu volit proti EU. takže podpořím bobo. vidím to jako povinost. je to to jediný, co můžu udělat, volit každýho, kdo je proti EU. boj za českou státnost jako v dobách jungmana a dobrovského. zastavit tu mašinérii. zastavit hydru a globalizaci.
10. 02. 2012 | 17:11

ghándí napsal(a):
ODS by měla podpořit zemana. sobotka ani tošenovský nemají šanci. fisher a švejnar by byli slabí presidenti, kteří by ochotně plnili příkazy berlína. zeman je silná osobnost, která by dokázala hájit české zájmy.
30. 05. 2012 | 12:46

ghándí napsal(a):
zaorálek tady kritizuje kalouska, přitom s nim seděl ve vládě. já se fakt divim, že na to někdo ještě skočí. u příštích voleb to musíme zkusit jinak. strana svobodných občanů. zaorálek ke své parlamentí sedačcce už přirostl. je na čase vymést pavučiny.
30. 05. 2012 | 12:23

ghándí napsal(a):
přímá volba presidenta v parlamentním systemu - pitomost prvního stupně, pod kterou se mohli podepsat jedině socani. nikdo jiný by to nezvládl. budu volit jakla.
18. 07. 2012 | 07:58

Nu - diskuzní kolegové, kteří jste psychiatry...kdo tedy začne ?

Ghándí - věřím, že se do odborné diskuze zapojíte i vy !
18. 07. 2012 | 09:50

pgjed napsal(a):

To Yosif K:
Je úplně jedno, jestli budou ve vládě socani, nebo ODS a topenáři. Rozdíl je jenom v tom, kterými dírami budou utíkat peníze ze státní kasy a z kterého konce nás budou ždímat. Ale zastavit zbytečné rozhazování státních peněz a zlodějny, to nejsou schopni ani jedni, ani druzí! Podobně nejsou schopni podpořit domácí průmysl a jeho export do investičně významných oblastí, aby bylo více práce a vyšší obrat daní bez tlaku na jejich zvyšování. A proč tomu tak je? Právě proto, že jsou to takoví neumětelové, jak jsem popsal Sobotkovi. Ani netuší, že řešení je v tomto, natož aby věděli co a jak s tím udělat. Nikdy to totiž nedělali.ngant grossa
18. 07. 2012 | 09:51

Sladký napsal(a):

Yosif- 1. Jak jste přišel na to, že jsem v penzi? :o)) Máte špatné informátory, do té mi chybí ještě deset let.2.O zadlužení se postaraly povodně (tisíciletá voda) a pak také poslenecká sněmovna napříč spektrem- před volbami r.2OO6- přes Sobotkovy protesty.
Dík za doporučenou četbu, ale jdete s křížkem po funuse. Samozřejmě jsem prostudoval nejen "Miltůnka" ale pochpitelně i Keynese.To víte, Yosife- někteří věnují čas svého života vydělávání co nejvíce peněz, já ho věnuji raději poznávání světa, v němž jsem se bez vlastního rozhodnutí ocitl.:o))
Ekonomie a politika mne zajímá čistě a pouze z toho důvodu, že (bohužel) velmi podstatně ovlivňují kvalitu lidského života.
Už proto považuji lidi,kteří tvrdí, že je politika a ekonomie nezajímají za omezence. Je to totéž, jakoby Indián řekl, že ho nezajímá čtení stop, nebo zemědělec, který by se nezajímal o půdní a klimatické podmínky.
18. 07. 2012 | 09:54

pgjed napsal(a):

To Yosif K:
Je úplně jedno, jestli budou ve vládě socani, nebo ODS a topenáři. Rozdíl je jenom v tom, kterými dírami budou utíkat peníze ze státní kasy a z kterého konce nás budou ždímat. Ale zastavit zbytečné rozhazování státních peněz a zlodějny, to nejsou schopni ani jedni, ani druzí! Podobně nejsou schopni podpořit domácí průmysl a jeho export do investičně významných oblastí, aby bylo více práce a vyšší obrat daní bez tlaku na jejich zvyšování. A proč tomu tak je? Právě proto, že jsou to takoví neumětelové, jak jsem popsal Sobotkovi. Ani netuší, že řešení je v tomto, natož aby věděli co a jak s tím udělat. Nikdy to totiž nedělali.
18. 07. 2012 | 09:55

Ives napsal(a):

Yossife, vaše příspěvky jsou plodem vašeho smýšlení a myslíte je upřímně? Pokud se s vámi někdo pustí do debaty, moc neargumentujete, viz např: "To jen potvrzuje to co rikam - ze nezamestnanost je funkci vyse davek v nezamestnanosti. Ty byly za komancu nulove,samozrejme". Můžete to rozvést, nějak tomu nerozumím...Prostě se musíte více snažit, kolega Sladký vám uniká o několik délek!!!
18. 07. 2012 | 09:59

lidovecká líheň talentů? ne, dík. napsal(a):

Už si, Bohoušku, vyměň tu fotku. Na reklamě v novinách ti už sympaticky raší nastřelené vlasy. A pak, ten ukazovák. My tady zednářská znamení nemáme moc v oblibě.

Pro pgjed.
Vy jste mívali leta na obraně svého člověka, ne? Nějaký Kalousek, starý gumař. A taky nějakého Jardu Kopřivu, to byl fakt hodně zdatný vyjednavač provizí. A taky jste zplodili nějakého Pavla Severu, to bylo teprv kvítko z čertovy zahrádky. Kolikpak takových ještě má Duka pod sukněmi?
Tož bych se tak nerozhořčoval, na vašem místě.
18. 07. 2012 | 10:03

hovorka11 napsal(a):

"Ztracená léta s Nečasem"
Nejen s Nečasem, ale i se Sobotkou, který se nezodpovídá za minulé "daňové úlevy", a ostatní lumpárny, které nás přivedly k současnému stavu.
ČSSD se měla očistit, neudělala to a vy jste důkazem. ČSSD bude jen pokračovat jako vždy v tom, co začala ODS a stejné, známé rozšklebené tváře se už na to těší...
18. 07. 2012 | 10:14

je snad na výběr? napsal(a):

hovorka11
Radši byste Haška?
18. 07. 2012 | 10:20

oranžáda obecná napsal(a):

tady vzniká jeden omyl, náš systém není kapitalismus , ani tržní hospodářství , ale sociálně tržní systém, a to je ten problém. Ten socialismus, to je jako když zdravý organismus napadne rakovina. Bohužel teď budeme léčit kapitalismus tím, že rozšíříme rakovinu do celého těla.
Nejvíc mě v poslední době pobavila poznámka našeho staršího zákazníka , který pravil, že pořádek tady byl naposled za Heydricha...
18. 07. 2012 | 10:23

jentak napsal(a):

Sobotko...k smíchu ...člověk, který se podílí a podílel na té "mizerii" může držet, tak akorát kušnu a stáhnout vocas...tady je vidět co jste zač ...jste jedna banda...parlamentní ksindl, který ničí tuto zemi...kde jsou výsledky vaší práce ?...jen házíte špínu jeden na druhýho a pro zemi neděláte nic...parlamentní vyžírkové, jako Vy, patří do tepláků...zpětně bych vám to spočítal ...Vy evropskej proude!
18. 07. 2012 | 10:26

pgjed napsal(a):

To l.t.t.?...

No ale pane to jste zaspal dobu, ti všichni, po tom, co se pokusili zlikvidovat KDU zevnitř, museli odejít a dnes představují "zdravé" jádro TOP 09. Kdyby ještě náhodou byli členy, a proláklo se na ně, že páchali, co zřejmě (zatím se vyšetřuje, nebyl soud) páchali, přestali by být členy ze stanov. Pokud páchali, co se zdá že páchali, páchali to v zájmu někoho jiného, než KDU. :-)
18. 07. 2012 | 10:28

Kelt napsal(a):

To český maloměšťák-9.50,
perfektní a výstižné.
Protože nejsem vzdělán v odpovídající medicinské specializaci,tak si dovoluji vyjádřit pouze laický názor na předmět Vašeho historizujícího rozboru.
Mentálně opožděný jedinec,který je sice schopen vstřebat několik jednoduchých ideologických pouček,které však v jeho interpretaci vyznívají jako parodie na hlavní ideologický proud současné"pravice",což podtrhuje jeho nedostatečná znalost pravopisu českého jazyka.
18. 07. 2012 | 10:34

Jan Žura napsal(a):

Sobotko, po dnešním hlasování o nedůvěře vládě se dočkáte opět zpupného výsměchu koaličních poslanců, kteří za svoji oddannost shrábnou opět pořádný balík. Vaše vystupování, i kolegy Haška je nanicovaté, neudělali jste zatím nic, coby stálo za řeč. Svolejte své členy (myslím ČSSD) na Václavák a přijde sotva deset tisíc. Pověst ČSSD poškozují lidé jako Špidla, Gross, Rath. Vaše odhodlání je nanicovaté, rozbředlé, nedůvěryhodné. Štítíte se levicových spojenců, ale nemáte proč, je to na jedno brdo. Levice nemá společného vůdce, jste těm grázlům jedině pro legraci.
18. 07. 2012 | 10:36

antiovce napsal(a):

jentak
nejste vy jeden z těch "zodpovědných" "slušných" "inteligentních" voličů "volících pravou rukou", kteří najednou zjišťují, že byli podvedení a svůj vztek si vybíjí na tom, kdo za to může nejméně?!
18. 07. 2012 | 10:36

veverka napsal(a):

Ono to je možná dobře,že to tu jde pod vedením pravičácké odkláněčské galerky do kytek tak rychle(přestože všechny okolní státy rostou,takže výmluvy místních členů sekty všespasitelné neviditelné ruky trhu na krizi jsou trapné).Češi jsou bohužel tak tupí,že potřebují padnout až na úplný dno ,aby pochopili.Dokud mají na nakupování v Lídlu,tak budou držet hubu,poslušně otročit a nechat se masivně okrádat několika Kalouskovsko Drábkovskými parazity.
18. 07. 2012 | 10:42

resl napsal(a):

č.m. 9:50
ghándí může být opilý. Už od rána a co teprve večer. Ani bych se nedivil, když musí reagovat na tu vládní hrůzu a pak na ty z nás, se kterými nesouhlasí. Komu by se to nepletlo, situace v Česku se neustále mění a jeden se nenudí.
18. 07. 2012 | 10:51

Kubula a Kuba Kubikula napsal(a):

Lidi, nechte je, usmaží se sami ve vlastní šťávě. Pak už nikdy nebudou Nečas, Kalousek, Peak v politice. Tato individua a jejich příznivce vyřídí sama historie.
18. 07. 2012 | 10:58

Kubula a Kuba Kubikula napsal(a):

Nuba
dělej něco rozumného, není to k ničemu.
18. 07. 2012 | 10:59

aux armes, citoyens napsal(a):

Kubula a Kuba
Zkuste si za střízliva položit otázku, co nám to asi bude platné. Oni si dva tři roky zařádí a my budeme třicet let splácet.
18. 07. 2012 | 11:05

jentak napsal(a):

to antiovce
...tak teď jste mě rozesmál...Sobotka za to může nejméně ?...o vy jeden snílku ...tento ekonomický exot, který si za náhrady koupí byt v Praze káže o zodpovědnosti a poukazuje na druhé...a vy asi musíte bejt ten co volí levou rukou a je strašně flustrovanej co kdyby to zase nevyšlo a musel bych se starat sám o sebe ...a nemějte péči o můj vztek ...tuto parlamnetní špínu nevolím...to je na vás "sociálně zodpovědných" ...sněte dál...
18. 07. 2012 | 11:39

Nuba napsal(a):

Kubula

hele, ty jsi spíš to smradlavé strašidýlko Barbucha, ne ?

Vím, že je to k ničemu, ale dnes mám Havaj, návštěva po 14 dnech na pár dní odjela a tak relaxuji. Dobrou náladu si hodlám zkazit až odpoledne, kdy se podívám, jak se tak koaliční sestava bude zase vysmívat marné snaze pana Sobotky a ostatních slušných poslanců o svržení téhle nekonečné hrůzy.

No alespoň že se pochlapil náš pan prezident a podpořil svého kolegu prezidenta policejního. Šachová partie je rozehraná, Mirek Kalousek skřípe zuby a z huby se mu linou smradlavé páry. Brzy budeš mít smradlavý Barbucho kolegu. Alespoň ti nebude samotnému smutno.

Co ti mám uvařit dobrého k večeři ?
18. 07. 2012 | 11:54

rejpal napsal(a):

jentak
No jestli je hlavním důvodem to, že někdo si postaví z náhrad byt, pak je třeba nevolit nikoho z těch, co tam jsou a nikoho z těch, kteří tam přijdou. Jiní to propijí, prohýří, někomu půjčí na úrok či zamáznou vlastní dluh - dělají to všichni a zákon jim to bohužel dovoluje (kdopak to asi schvaloval). Jenže se hodí zrovna na jednu osobu, o níž se ví, jak s tím naložil.
Je dost důvodů ty strany nevolit, ale tenhle je nejmarginálnější.
18. 07. 2012 | 11:58

jentak napsal(a):

to rejpal
...ano souhlasim...,ale jen jsem odpovídal na to, že jsem i vybral toho "kdo za to může nejméně"...Sobotka je hoštapler a darmošlap...a takový má tu drzost psát o zodpovědnosti a o korupci...neuvěřitelné...politické strany tady háží jedna na druhou svinstava jen to sviští...a za to jsou snad placeni ?... kde je výsledek jejich práce ?...korupce, čorky, pomluvy, zákony, které ještě pětkrát předělávají reforma, které budou zase přereformovávat podle toho kdo je u vesla...uff....jsou to šašci s mocí ...to je ta tragedie...
18. 07. 2012 | 12:37

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

A hele, Mirek už jde do sebe
Kalousek píše Pickovi: Omlouvám se vám za slova o 'totálním sráči'

PRAHA - Po řadě slovních útoků přišla ze strany ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) také jedna omluva. Adresoval ji bývalému veliteli armády Vlastimilu Pickovi, kterého v rozhovoru pro LN označil za "totálního sráče"

http://www.lidovky.cz/kalousek-se-pickovi-omluvil-za-slova-o-totalnim-sraci-pfg-/ln_domov.asp?c=A120718_115352_ln_domov_spa

Petice za Kalouskovo odvolání
http://www.petice24.com/odvolani_ministra_kalouska
18. 07. 2012 | 12:43

Nuba napsal(a):

jentak

hájit politiky není nijak in, ale já na nějakou módu nejsem. Nemám však ráda, když se člověk dostává do vrtule a přehání, tak, jak si to myslím o teď o Vás.

K panu Sobotkovi, tak jako i k jiným sociálně demokratickým politikům mohu a mám tu menší tu větší výhrady, ale to, co jste napsal, si nemyslím. Proč je podle Vás pan Sobotka hochštapler a darmošlap ? Doufám, že nechcete rozšiřovat názor jednodušších lidí, že jediná poctivá práce je u lopaty. I politika je práce a pokud je dělaná slušně, tak je to práce nelehká. Že hází pomluvy, mohl byste to upřesnit nebo je pro Vás pomluva odlišný politický názor ? Něco jsem možná přehlédla, ale o nějakých pomluvách nic nevím. Pokud poslouchám projevy pana Sobotky v parlamentu i jinde, nemám většinou co dodat, protože argumentovat pan Sobotka, nakonec i pan Tejc, Zaorálek, Hamáček, Dienstbier i Hašek zvládají docela dobře. A sílu na prosazení mají takovou, jakou dostali od nás, voličů.

Proč je ta síla nedostatečná, to je jiná věc. Většinou, jako již 2 x po sobě se tak stalo faulem. Jak Kubiceho zpráva v roce 2006, tak následně řecká lež daly veslo do ruky nynějšímu zprofanovanému ansámblu Miroslava Kalouska a spol s r.o., kdy se rozkrádání našich daní dostalo do sféry o několik řádů vyšších, stala se z toho slovy Miroslava Kalouska "zažitá praxe". Není možné všechno svalovat na ně, je to tak halb und halb, jedna půlka na nich, druhá na nás. Nikde nejsou jen buď ďábli nebo andělé. Ani mezi politiky ani voliči. Každý by si měl sáhnout do svědomí.
18. 07. 2012 | 13:00

Mirek - HK napsal(a):

pro pgjed (psáno v 9:10) :

Myslím, že váš příspěvek dokonale vystihl vše, co je tím největším problémem naší země. Pokud nebude napraveno všechno to o čem vy píšete, tak nemá cenu vůbec diskutovat o funkčnosti kapitalizmu apod.

Moc by mne zajímalo, co by úspěšný podnikatel a vlastenec, Tomáš Baťa, který svoje podnikání považoval za službu vlasti, řekl na "margo" současného politického zápolení levice a pravice a řízení státu.

Pana Sobotky si "vážím". Na to, že je úplně mimo, tak jako politický šíbr dokázal zmáknout stádo přihlouplých spoluobčanů, kteří mu věří, že s ním a jeho sliby bude lépe.
18. 07. 2012 | 13:05

Leoš napsal(a):

Mirek - a s kým teda bude lépe, máte nějaký tip ?
18. 07. 2012 | 13:11

Samos napsal(a):

Vážení diskutující, mají pravdi ti, kteří lamentují nad tím, že Sobotka v době prosperity nevytvářel rezervy na snižování zadlužení. Pomíjí ovšem několik faktů - v letech 1997, 2002 postihly Českou republiky ničivé povodně - až pětisetletá voda. Silou takové menší hospodářské krize - jen v roce 1997 se škody odhadují na 68 miliard. V plné míře se projevují důsledky bankovního socialismu - banky se potácejí nad propastí, na jejich sanaci jsou postupně vynaloženy stovky miliard. Do státního dluhu dle evropské směrnice musely být od roku 2002 započítány i toxické odpady ukryté v České konsolidační agentuře - cca dalších 420 miliard. A přiznejme si, že to byly převážně závazky soukromých subjektů z dob transformačních a privatizačních. Všichni si jistě vzpomenou na termín kapitáni českého průmyslu a obchodu. V jejich řadách najdete ty, kteří podojili státní banky v 90. letech, ty kteří své závazky nikdy nesplatili, možná to neměli od počátku ani v úmyslu. Významné prostředky byly vyplaceny jako náhrady klientům zkrachovalých - vytunelovaných kampeliček, investičních a jiných fondů. Za stav české ekonomiky nesou odpovědnost pravicoví i levicoví politici. A nemá opravdu valného významu, abychom se přetahovali o to, co je menší či větší zlo. Fatálních chyb bylo napácháno tolik, že už si je ani všechny nepamatujeme - viz převody a prodeje armádních majetku, nákupy vojenské a zdravotnické techniky, neprůhlednost výběrových řízení, nedohledatelné toky peněz neznámo komu. Česká správa sociálního zabezpečení odepsala v jednotlivých krajích, okresech stovky miliónů korun, a to jen za období 1993 - 1997. Podobné sanování proběhlo ve zdravotním pojištění. Pamatujeme nucenou správu VZP, která byla ve ztrátě kolem 11 miliard korun. Odpovědnost žádná, sekera jako prase, daňový poplatník to rád zaplatil. A když vidím, jak se zde šermuje levicí a pravicí ? Je to jako s párovými orgány - levá a pravá se významně podporují a doplňují. Pokud Vás baví gladiátorské zápolení, vzájemné urážky, dehonestace, prosím. Političtí matadoři nás mají bez vyjímky tzv. na háku. A současný stav společenské mysli jim náramně vyhovuje. Východisko ? Nevolit ty, kteří se již dostatečně odkopali. Klidně to risknu s Piráty. Mějte hezký den.
18. 07. 2012 | 13:20

Mirek - HK napsal(a):

Pro Leoše :

Jestli existuje strana, která má inteligentní členskou základnu, která ví, že se nemá krást a jen a jen sloužit poctivě a nezištně nám všem, tak to je právě ona. Protože ale žádná taková neexistuje, tak jsem na tom stejně asi jako vy a nevím a nejsem na to hrdý. Holt ta demokracie přináší i povinné daně, kterými se musíme protrápit.
18. 07. 2012 | 13:30

zemedelec napsal(a):

Pane Samos.
Velice dobře popsané.
Možná jste zapomněl,na prodej zlatých rezerv státu v roce 1998,proč,k vůli čemu.Nikde nemůžu dohledat utrženou částku a kde objevila.
18. 07. 2012 | 13:50

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro zemedelec.
Taky se zapomíná, že až do roku 1998 se tiskly peníze o sto šest, až za Zemana se to zastavilo, tehdejší inflace okolo 10 % je z dnešního pohledu nepředstavitelná

Míra inflace 1994 - 2008
http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/mira_inflace
18. 07. 2012 | 14:16

gabriela napsal(a):

Vážený a milý poslanče a předsedo Bohuslave Sobotko ...

kuk sem na konec diskuze u Davida Ratha a předem díky, že tentokrát zabojujete jako lev. A nejen vy ...

S úctou Gabriela z Liberce ...

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-rath.php?itemid=16926#c
************************************************************
Tento článek vyšel včera, jen na lidovky.cz, jinak nikde ani zmínka :-))

PRAHA - Poslanec David Rath obviněný z přijetí úplatku by už brzo měl opustit bránu vazební věznice v Litoměřicích. Podle obhájce Adama Černého totiž pominuly důvody držet ho pod zámkem.

Advokát argumentuje tím, že policie již vyslechla 15 hlavních svědků případu kolem uplácení ve Středočeském kraji, jejichž výpovědi navíc podpořily Rathovo tvrzení. "Žádný neuvedl, že by někoho ovlivňoval, že by na někoho vyvíjel nátlak a měl s tím cokoliv společného. Všichni ve shodě potvrdili verzi, kterou říkal na začátku," řekl Černý serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE TAKÉ:

Salačová zatáhla do kauzy Rath další firmu. Kdy je obviní?

Naposledy podle něj Rathovi pomohla další obviněná, šéfka stavební firmy FISA Ivana Salačová, která policii ve výpovědi popsala systém manipulování zakázek i role jednotlivých členů skupiny kolem Ratha.

"Ve vztahu k našemu klientovi je výpověď pozitivní. Řekla, že do ničeho nezasahoval, nic neovlivňoval, že se s ním potkala asi dvakrát, ale nikdy po ní nic nechtěl. Naši verzi potvrzují i shromážděné důkazy. Očekával bych, že policie přehodnotí přístup a k propuštění z vazby dojde," doufá Černý ...
18. 07. 2012 | 15:46

ghándí napsal(a):

levicové stádo,
klaus podpořil lessyho, takže obrat o 180 stupňů, ted už bude lessy zase ten špatnej.
18. 07. 2012 | 16:45

pgjed napsal(a):

To Mirek HK: Domnívám se, že to lze velmi dobře vyvodit z historických výroků. T. Baťa v r. 32 označil hospodářskou krizi za především mravní bídu, které následkem je hospodářský úpadek. A podobné je to i dnes. Politici kradou a nechávají se korumpovat, Banky podvádí klienty, fixlují hospodfaření států a kurzové údaje, spekulují a těží z krize a lidské bídy. Další hodnocení si můžeme odvodit z předvánočního rozhlasového projevu J.A. Bati, kter byl zhodnocením 1. RČS a role E. Beneše apolitických špiček. I proto zorganizoval Beneš v r. 45 monstrproces, ve kterém byl J.A. Baťa odsouzen k smrti provazem, jako údajný kolaborant a ve Zlíně u zámku dlouho visela jeho figurína na šibenici.
Míra svinstva ve společnosti je dána tím, kolik svinstva si běžní lidé nechají líbit, než se postaví na odpor. Když se nepostaví jde to až do stalinistického Ruska.
18. 07. 2012 | 18:09

ghándí napsal(a):

český maloměšták,
rozhodně jsem nikdy nekritizoval klause. respektuju klasovu intuici, schopnost vidět věci v souvislostech . ja vyčítám klausovi podepsání LS. on ale musel vzít v uvahu, že za nim nestojí žádná relevatní politická síla. ocitnul by se proti všem nejenom v EU, ale i doma. přesto byl podpis LS chyba. ale prostě nemužeme chtít po jednom člověku, aby na svá bedra vzal chyby všech ostatních. to udělal akorát ježíš.
18. 07. 2012 | 18:55

Marcus napsal(a):

to Yosif K:
píšete, že máme 6. nejnižší nezaměstnanost v EU. To je možná pravda. Jenže před krizí jsme měli nižší nezaměstnanost než Německo, dnes je to obráceně.
Co se týče Slovenska - to má vyšší HDP něž před krizí, my jsme loni dostali na úroveň z roku 2009.
A ohledně vyššího zadlužení okolních zemí - nerozporuji, že mají vyšší zadlužení, ovšem pokud máte srovnávat vývoj za období 2008-2011, pak nemůžete srovnávat absolutní hodnoty, ale změnu za toto období - dovolím si tvrdit, že minimálně Německo je z tohoto pohledu na tom lépe než my. Slovensko pro změnu doplácí na svou důchodou reformu - vyvádění peněz z průběžného systému do soukromých fondů je totiž hodně drahý špáz (který třeba Maďarsko neutáhlo). V případě Polska si nejsem jistý, zda rovněž nedoplácí na převod peněz z průběžného systému do fondů.
18. 07. 2012 | 19:15

zemedelec napsal(a):

Pane ten,kdo se s blbem hádat nebude.14:16
Dobrá poznámka o tom se také moc nemluví.
Tak napíši ještě toto.Rozdělení republiky byla naprostá kontrola peněz mezi občany.Kdo to měl v cizích bankách,tak ještě na tom vydělal.Pak právě šlo o to,znehodnotit tyto peníze,právě tou inflací.Jestli to byl prozíraví nápad Zemana,asi těžko,bylo to spíš vynucené východisko z nouze.
18. 07. 2012 | 19:56

Miky napsal(a):

Sobotka nechce NEČASE, ale pokud se dostanou "socani" k moci, tak nás n e č a s také nemine. A teď se v tom občane zorientuj!
19. 07. 2012 | 07:48

Tenzan napsal(a):

Zajímavé dopady sociální pomoci v USA na Indiány, neskončíme tak taky?
http://www.mises.cz/clanky/stat-vytvara-chudobu-400.aspx
Zoberme si napríklad kmeň Lumbee, žijúci v Robeson County, North Carolina – kmeň, ktorý nie je uznaný vládou ako suverénny, a preto nemá nárok na väčšinu z „pomoci“, ktorú dostávajú ostatné kmene. Lumbeeom sa darí oveľa lepšie ako kmeňom, ktorým sa dostalo tohto uznania.…Ľudia ako Homerová to nikdy nepochopia. Lumbeeom sa darí, pretože sa natrvalo odlúčili od štátnych milodarov. Zanedbanie Washingtonom bolo požehnaním....Kmeňové vlády a kancelária pre indiánske záležitosti spravujú väčšinu indiánskej zeme. Indiáni súťažia o miesto v kmeňovom zastupiteľstve, pretože tam majú možnosť rozdávať vládne peniaze. Namiesto snahy pracovať sami na seba, členovia kmeňov sa snažia stať byrokratmi.
19. 07. 2012 | 16:52

Ládik!!! napsal(a):

Zrovna ted říká Palas, že si máte zamést před vlastním prahem - ve 38 letech jste si koupil byt za 10 milionů..... co Vy na to?
25. 07. 2012 | 15:17

Tenzan napsal(a):

Dnes už je ve všem zmatek, který vyhovuje zájmovým skupinám napojených na politiky: http://devian.cz/2012/skonceme-s-nepripustnou-diskriminaci/

Jste rasista. Nemám vás rád a nesouhlasím s vámi, ale budiž, máme svůj názor a své vidění světa. Nechcete zaměstnat třeba černocha – a hle, hned máte problém. Stát totiž rasovou diskriminaci potírá. Potírá tím názor.
Stát se tak dopouští názorové diskriminace, nebo snad ne? Je názorová diskriminace ze strany státu přípustná? Pokud ano, jak poznáme „dobrou“ a „špatnou“ diskriminaci? Pokud může diskriminovat stát – proč nemůže soukromník, rasista?
...
A je snad diskriminace správná? Pokud řekneme, že ano, proč je správná „od státu“ a jakým právem ji stát koná a proč je od soukromníků diskriminace špatná? Čím získal stát to výhradní právo, které my nemáme?
Pokud řekneme, že je přípustná v případě, že jde o „společenské blaho,“ pak se ptám: a co je tím blahem? Kdo ho definuje – většina? Jde snad pak o diktaturu většiny? Kdo definuje většinu? A jde o skutečnou většinu, či o skupinu, která se jen „většinou“ zašťiťuje?
Pokud bylo „dle většiny“ pro blaho společnosti nutné vyhnat židy, bylo to správné a přípustné? Šlo o správnou a přípustnou diskriminaci? Definuje blaho vůdce, politický lýdr? A jakým právem – právem hlasů 30 (u nás) či 51 (ve většinovém systému) procent voličů?
...
Různé státní koncepce diskriminují různé dodavatele energií podle zdroje jejich výroby, průmyslová odvětví dle jejich činnosti, školy dle vyučovaných oborů.
Probůh, pokud je diskriminace od státu nepřípustná, proč je na každém rohu? Proč ji ti tolik hlasití „odpůrci diskriminace“ a „zastánci rovnosti“ chtějí vloudit do každého aspektu našeho života? Jakým právem je správné diskriminovat šovinistické zaměstnavatele? Je správné diskriminovat i „feministickou“ zaměstnavatelku?
03. 08. 2012 | 17:34

Tenzan napsal(a):

To je taky dobrý, nechystá něco podobného ČSSD? : http://www.mises.cz/clanky/udalosti-podle-libertariana-773.aspx

“A na závěr: pro americké odboráře je vytváření pracovních míst nejvyšší prioritou. Zástupci firmy Earth Supply and Renewal žádali o dotaci na pracovní místa, která spočívají v kopání děr a jejich následném zasypání. Odboráři tento bohulibý záměr podpořili a peníze z eráru slíbili s poukázáním na to, že jde prakticky o totožnou činnost jako v již existujícím a úspěšném programu Green Jobs Green New York.”

Nebo tady víme, co je pro Vás dobré, i když to vůbec nevíme: “Americký viceprezident Joe Biden prokázal, že i politici umí mluvit květnatě jako básníci. Prohlásil mj., že „neumíme měřit zdraví našich dětí, kvalitu jejich vzdělání, radost z hraní... Účetní výsledek dokáže dokonale popsat náš život kromě toho, proč stojí za to žít. Dokáže nám říct o Americe všechno kromě toho, proč jsme pyšní na to, že jsme Američané.“ Když dohovořil, vrátil se do své kanceláře, aby přesně spočítal, jakou mají mít všichni Američané penzi, zdravotní péči a aby vymyslel, jaký další socialistický program dělá Ameriku Amerikou.”
08. 08. 2012 | 17:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy