ODS v boji proti obstrukcím

29. 01. 2010 | 13:44
Přečteno 4344 krát

ODS nemá několik měsíců před volbami žádnou pozitivní politickou agendu, ani sílu prosadit své návrhy v Poslanecké sněmovně. Rozhodla se proto současnou schůzi alespoň zdržovat a brzdit. Jediným výsledkem bude prodloužení jednání. Čas, který ztratíme díky obstrukci ODS, doženeme večer nebo v dalším jednacím týdnu. Obstrukce jsou legitimní nástroj parlamentní demokracie, ale ODS kouzlo obstrukce objevila docela nedávno. Není to tak dlouho, kdy téměř každé delší vystoupení soc.dem. poslance v době Topolánkovy vlády označovali představitelé ODS za nemístné zdržování a nepřijatelnou obstrukci a spílali nám do Sládkovců… Časy se zkrátka mění a ODS s nimi:

Petr Tluchoř (11. 6. 2008): Já si ale myslím, že každý vidí, přestože většina poslanců zde tu věc nezažila, já také ne - ale čelíme nejbrutálnější obstrukci od dob Sládkovců! Pánové, já si myslím že to opravdu přeháníte!

Mirek Topolánek (3. 10. 2006) : Nehlasujte, prosím, pro tuto vládu, pokud si myslíte, že trpělivost občanů je nekonečná, a jste si jisti, že vám i další obstrukce lidé musejí odpustit.

Mirek Topolánek (11.2.2009) : Ano, vy opravdu máte právo na obstrukce, nesmí to ale překročit mez, kdy Sněmovna ztrácí schopnost schválit cokoliv.

Petr Nečas (11. 6. 2008)(...) já teď tady nechci rozvíjet debatu, ale poukazovat na pracovní dobu poslanců za situace, kdy dnes Poslanecká sněmovna neodpracovala vůbec nic díky obstrukci opozičních poslanců, já považuji za velmi nevhodné.
Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kolbaba napsal(a):

Chlap, který zneužil 8 milionů poslaneckých náhrad, nemá co komu vykládat o slušném chování, potažmo hospodaření. Takoví lidé se neoznačují slovy ekonomický expert, ale tunelář.
29. 01. 2010 | 13:48

Michal Macek napsal(a):

se to od vas naucili no....

PS:nechapu o co vam jde,Klaus vam to stejne nepodepise....nastesti!
29. 01. 2010 | 13:54

Tupelo napsal(a):

Sve obstrukce chape ODS evidentne jinak jak obstrukce cizi (mimochodem, podle me obstrukce do parlamentu nepatri vubec), trochu to pripomina jiny kontrast, behem sve vlady zadala o konstruktivni opozici, ovsem kdyz predtim sama byla v opozici, znovuobjevila pro sebe termin nulova tolerance (vlade). :)
29. 01. 2010 | 13:56

Rumcajs napsal(a):

Nejsi tady nějak často Fantomasi ?
29. 01. 2010 | 14:03

Carlos V. napsal(a):

Soc dem je ostatne z obstrukci stastna.

Sami dobre vedi, ze valne casti se jedna o nesmyslne vyhazovani. A kdyby se ujali vlady, z fiskalnich duvodu by zakony s velkou litosti odlozili.

Takhle muzou svym fandum rikat - snazili jsme se pro Vas neco udelat, ale ti zli z ODS to zatrhli.

Reseni je jedine - lidi, co tynou ze statu, musi slabsi volebni hlas nez lidi, co stat plati.
29. 01. 2010 | 14:07

eM napsal(a):

Ozubená Pleš zase perlí. Ne - on jen mačkal na klávesnici a Kočka mu podle příkazu Velkého Kormidelníka z RAJe tiskl Glock na zátylek, jinak to nevidím. To opravdu nemá tenhle netáhlo nic víc na práci než drásání takovýchhle kravin?
29. 01. 2010 | 14:18

Pavlik napsal(a):

Že je ODS v posledním tažení víme.

Ale, pokud si pamatuji, tak vládu se vším všudy potopil váš soudruh RaJ Paroubek.

Tak teď nějaké keci od vás Sobotko sedí.

Co vaše poslanecké náhrady-penízky, které jste vnořil do svého brlohu při asistenci nás daňových poplatníků.

Jste všichni stejní, jak si čichnete ke korytu, tak ten mamon rypák již zpět nedáte, že.
Věřím, že lidi již mají rozum a bratrstvo kočičí pracky (ODS-ČSSD-KSČM) už volit nebudou.
29. 01. 2010 | 14:20

Petr V napsal(a):

Myslím si,že kdyby většina poslanců pracovala v nějaké soukromé firmě takovým způsobem jako "pracují" v parlamentu,tak by v té firmě dlouho nepracovali a vyhodili by je ještě ve zkušební době :) Míra nevraživosti,která je mezi některými poslanci a stranami je asi největší za celou dobu existence parlamentní demokracie od roku 1990.Přitom systém práce v parlamentu je otřesnej.Hlavně ten systém pozměňovacích návrhů.Správněě by to mělo být tak,že poslanci by měli možnost do určité doby podat pozměňovací návrhy,poté by k těmto návrhům dala stanovisko třeba legislativní rada vlády (měla by na to lhůtu),toto stanovisko by dostali všechny poslanecké kluby a poté by se o samotných návrzích hlasovalo.Snížil by se tím počet špatných zákonů v důsledku přehlédnutých chyb při hlasování.Nebo by se pozměňovací návrhy mohly podávat jen při prvním čtení zákona a poté by to posoudila legislativní rada vlády apod.

To co politici předvádí (různý hádky,osočování atd.) samozřejmě má ten význam,že se to líbí části voličů.že se jedná o voliče většinou méně inteligentní,o tom není pochyb.Dobře pracující politický strany umí dělat kompromisi bez zbytečnýho divadýlka a mediálních výstupů,bez urážek politických protivníků.

Dám příklad.Pravicové strany chtějí nižší zdanění a nižší sociální dávky apod. Levicové opak.Tak prostě se můžou věcně domluvit na kompromisech.Např.levicové strany ustoupí od požadavku,aby bylo zdanění příjmu ne nad 150 tisíc ale třeba až nad 180 tisíc měsíčně vyšší sazbou a ne třeba 34 % ale 31%,pravicové strany přistoupí třeba naa to,že valorizace důchodů bude v plné výši do částky důchodu např. 6000, od částky důchodu 6001 až .... bude třeba nižší než požaduje levice.Nebo třeba můžou idělat další kompromis,že ti,kteří bydlí v bytě sami,můžou mít vyšší valorizaci důchody než ti,kteří bydlí třeba s někým dalším apod.Je celá řada možností.Ale toto,co v posledních letech předvádí politici,to se zvrhlo opravdu v politický divadlo.
29. 01. 2010 | 14:25

Kritik napsal(a):

Ale pane autore. Když se loď potápí, hodí se k ucpání díry i špinavý hadr.
29. 01. 2010 | 14:25

Špatné uživatelské jméno napsal(a):

Chlapci, že vy byste chtěli jít dneska domů ze sněmovny už po poledni? Klidně jděte a už se tam ani nevracejte :)
29. 01. 2010 | 14:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pane Sobotko,
co je na tom pravdy, že šéfové ČEZu mají díky Vám takové odměny a bonusy, že si chtějí koupit ČSSD i ODS. Jo, prej jim k tomu chtějí dát návdavkem aj TOP 09 ?
Díky za odpověď.
29. 01. 2010 | 14:33

PatientO.T. napsal(a):

Kasička na poslanecké náhrady:

http://www.ateo.cz/i/5114/
29. 01. 2010 | 14:33

Petr V napsal(a):

Ještě bych dodal toto.Nebudu volit ani ODS ani ČSSD,protože za ty roky,kdy sleduju politiku poměrně podrobně už toho mám až po krk,těch věčných nesmyslných urážek,chyb v zákonech,těch žvástů,nesplněných slibů.Vytváření jakýchsi kultů osobnosti,kdy nejdřiv představovali protichůdné strany "ikony" Klaus a Zeman,v současné době jsou to Topolánek a Paroubek,přitom je to jedno,kdo je na billboardech,v budoucnu to třeba může být Langr a Zaorálek nebo Nečas a Škromach nebo Rath a Bém a další různí lidi.Prostě se tady vytváří jakási nevraživost dvou velkých stran.Ani ODS ani ČSSD ani žádná jiná strana totiž "nestojí" a nepadá s jedním politikem,to je jenom iluze.Když jeden politik odejde,tak ho může nahradit dalších x kandidátů.Tentokrát budu volit stranu,která tam ještě nebyla a sice Věci veřejné,nezávisle na volebních preferencích.Horší už to být nemůže,jenom lepší nebo stejný.jestli se tam dostane,ať John ukáže,jestli jeho smysl pro sravedlnost a korektnost nezmění poměry ve vysoké politice.
29. 01. 2010 | 14:36

Marie napsal(a):

Ztracený čas obstrukcemi ODS?
Tak nevím, ale nejvíce času tato republika ztratila v době, kdy ČSSD byla ve vládě a pan Sobotka byl ministrem financí. To byl pane Sobotko ztracený čas, který se nám všem sakra prodražil. Jste skutečně takoví diletanti jaké tu ze sebe děláte? Doufám že ne. Asi jen začínáte být nervózní, volby zdaleke nemáte vyhrané, vaše velikášství se začne smrskávat.
29. 01. 2010 | 14:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Petr V
Taky volím VV. Jen k té skepsi ohledně preferencí :
Lidí, kteří chtějí volit neparlamentní stranu, je poměrně dost. Udělejte si sondu ve svém okolí. Jenže zde vládne paradigma, že volit malou stranu (myslím politický termín !) je špatné, protože je to vyhozený hlas. Tak raděj volí velkou stranu (sakra, furt se mi tu pletou ty asociace!).
Je to jakýsi druh mediálně podmíněné schizofrenie.
29. 01. 2010 | 14:47

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
29. 01. 2010 | 14:47

Petr napsal(a):

Jste všichni stejní. Topolánek, Paroubek, Filip, Svoboda, Čunek, Schwanzenberg, Bursík, Liška a další.
Pro český stát, pro český národ by bylo nejlepší, kdyby jste se chytli za ruce a šli pařit s Grossem za poctivě vydělané peníze na Floridu.
Ale to ne. Zatím asi na sociálního demokrata, expředsedu, křišťálového Standu nemáte. Nebo snad ano?
29. 01. 2010 | 14:52

atila napsal(a):

ODS nyní připomíná zkomírající kobylu, která zuřivě kope kolem sebe. Pravda je, že obstrukce jsou to jediné, co může uplatnit, aby alespoň na chvíli přibrzdila levici, která si ve Sněmovně může prohlasovat co potřebuje.
Už jste si modří diskutéři spočítali proč tento stav nastal? Je zbytečné a dost ubohé spílat Sobotkovi, který pouze uvedl příklady, kdy ODS napadala opozici za podobnou obstrukční činnost v minulosti. Tak to v našem Parlamentu chodí, bohužel.
29. 01. 2010 | 15:14

miro napsal(a):

Pane Sobotko, raději se zamyslete pro co jste z Janotova balíčku hlasovali a co teď bouráte, tak se nevymlouvejte a nezastírejte své nekalé jednání poukäzem na postup ODS ve sněmovně. Stejně Vám to v senátu neprojde a Klaus to nepodepíše
29. 01. 2010 | 15:16

Rumcajs napsal(a):

Při současném sociálním modelu rostou výdaje státního rozpočtu každoročně o cca 10 %.

Přitom obsluha státního dluhu po poslední emisi dluhopisů se předpokládá cca 70 mld. ročně.

Jak nás ujišťuje ČSSD, faktický schodek byl za rok 2009 220 mld.
Jinými slovy, náše současná daňová zátěž je proti takto nastaveným výdajům silně poddimenzovaná. Sobotka výše uvedený napnelismus řeší progresivní daní,která mu vynese cca 5 mld navíc (možná).
Tož co si pomyslet o tomto člověku ?
Asi že je to absolvent E55 nebo že se zbláznil.

Postavme vedle se každoroční nárůst sociálních a zdravotnických výdajů (10%/rok), předpokládaný růst HDP (1-2%) a současný schodek a
normálnímu člověku, na rozdíl od socanů je jasný, že jestli ČSSD nenajde odvahu škrtat, čeká nás vyšší zdanění bez rozdílu pohlaví a vyznání. Utěšování,že to zátáhne 2% štˇastnějších spoluobčanů ponechám psychicky vyšinutým sockám.
29. 01. 2010 | 15:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak a ...
pokud politici na blogu nebudou odpovídat, už mě tu neuvidí. Beztak jim ty příspěvky píše Šlouf .
29. 01. 2010 | 15:25

LEVAK napsal(a):

ODS po volbách 2002, jako opoziční strana vynalezla politiku nulové tolerance.
29. 01. 2010 | 15:33

mb napsal(a):

farizei Sobotko ... čssd velice zobstruovala naši misi EU ...

opět jste propásl příležitost mlčet .....
29. 01. 2010 | 16:01

mleziva napsal(a):

Socialisty a jejich "experimenty" je potřeba brzdit jakýmikoli prostředky. Už dost na tom, že tady můžou pořád i po 20 letech pádu režimu vládnout. Jsem rád, že to jde zatím pokojnou cestou.
29. 01. 2010 | 16:03

Mat napsal(a):

Vážení komentátoři,
mám pocit, že všichni pláčete na špatném hrobě. Poud je mi známo, p. ekonom Sobotka dnes celý den zasedá v parlamentu. Jak tedy může psát tyto své ekonomické eseje. Nebo že by to psal někdo jiný??
29. 01. 2010 | 16:11

odjinud napsal(a):

Janota: Sobotka nejhorší hospodář? To nevyvracím.

http://ekonomika.idnes.cz/j...
29. 01. 2010 | 16:19

odjinud napsal(a):

Sobotkovo „Bloudění z krize“
ČSSD se evidentně snaží najít zaručený recept na cestu z krize metodou „jednou se snad musíme do toho našeho voliče trefit". Posuďte sami, jak košatou a širokou nabídku návrhů na řešení krize ČSSD již podala a kolik z ní zbylo:

Guláš z vážně míněných návrhů ČSSD od začátku krize:

Šrotovné ve výši 30000,- Kč.
Snížení sazby DPH z devíti na šest procent s cílem zlevnit potraviny, léky, výstavbu bytů a domů.
Snížit jízdné ve veřejné dopravě a další položky tak, aby byla povzbuzena vyšší spotřeba domácností a také bytová výstavba.
Prodloužení podpory v nezaměstnanosti ze současných pěti na šest měsíců.
Zvýšit podporu v nezaměstnanosti na 80 procent měsíčního čistého výdělku.
Zavedení dávky nemocenského pojištění v prvních třech dnech nemoci ve výši 25 % výdělku.
Úprava stávajícího tempa deregulace nájemného s cílem
snížit sociální dopady na nájemníky jejich rozložením do roku 2012.
Příspěvek na bydlení navýšit o 300 Kč měsíčně.
Zvýšení ochrany zaměstnanců při platební neschopnosti podniku.
Zvýšení přídavku na dítě o 100 Kč ve všech třech věkových kategoriích.
Úprava systému takzvaných zelených karet - prodloužení časového testu volného pracovního místa ze 30 na 60 dnů tak, aby se zvýšila šance úřadu práce umístit na volné pracovní místo tuzemské nezaměstnané.
Daň z dědictví nad 10 milionů. Nejbližší příbuzní by měli podle sociálních demokratů začít platit tříprocentní dědickou daň z majetku, pokud zdědí majetek přes 10 milionů.
Snížení daní chudým (hlásáno v minulém roce)
Redukce odpočitatelných položek u daní (hlásáno dnes)
Jednorázový 13. důchod 2 400,- Kč
Zvýšení daně z příjmů právnických osob na 21 %
Progresivně zdanit zaměstnance s příjmem nad 100 000 Kč měsíčně
Jaké krásné oranžové menu složené ze samých lahůdek pro Paroubkova voliče! Kolik slibů a kolik štědrého rozdávání!

A konečný výsledek? Ten je hodně hubený, nakonec v nabídce zbyly jen pro voliče ČSSD jakési nemastné neslané body, podle kterých on sám toho moc nic nedostane, pokud není důchodce a nečeká na kýžených spásných jednorázových 2 400 korun českých.

K tomu je třeba ještě vypíchnout pointu celého tohoto Sobotkova dlouhodobého pohádkového seriálu: Po přepočtu přínosů poslední verze oranžové „Cesty z krize" vycházejí jednoduchými výpočty úplně jiná čísla, než jaké uvádí ekonom práv Sobotka, viz například Progresivní zdanění opět na scéně.

Tak mne zajímá: To opravdu voliči ČSSD nevadí, že těch opravdu ujetých Sobotkových návrhů z dílny ČSSD, od kterých se nakonec potichu ustoupilo, je nějak moc? Asi ne, spíše to vypadá, že volič ČSSD má rád Sobotkovy ekonomické pohádky s motivem „a mám to zadarmo", které se tak pěkně poslouchají, ale naštěstí pro ČR se nekonají.
29. 01. 2010 | 16:24

odjinud napsal(a):

Drzost politiků a populismus socanů nezná mezí. Tentokrát Bohuslav Sobotka převzal štafetu. Jestli si slibuje, že se tím zbavil Černého Petra, je na omylu.

Člověk, který si za nezdaněné příjmy, jež zneužil k jinému účelu, koupil nadstandardní bydlení, navrhuje superdaně pro druhé. Drzost, arogance i načasování, kdy se ještě nezapomnělo na jeho bytovou kauzu, je neuvěřitelná až obludná. Kouzelné přitom je, že jeho bývalý předseda Gross, než zázračně zbohatl na akciích dnes zkrachovalé firmy, nikdy příjmy na pořízení sveho luxusního bydlení neprokázal, naopak vymýšlel absurdní skazky.
29. 01. 2010 | 16:40

karelhá napsal(a):

Podle starého vtipu říká svobodník generálovi- my, šarže, musíme držet při sobě!
Je tuze škoda, že neexistuje statistika kolik zásadových modrých svobodníků se skrývá pod svými nicky.
29. 01. 2010 | 16:48

odjinud napsal(a):

Při sledování pana Bohuslava Sobotky v jeho politické dráze od „pouhého“ poslance po post ministra financí České republiky mě napadá jediné – kdo dal, proboha, tomu dítěti do rukou takovouhle zbraň!


Pan Sobotka je přesvědčen a hrdě to na svých web stránkách prohlašuje, že jeho strana, cituji: „Prosadila důležité a spravedlivé rozpočtové změny.“ No a ještě nestihl dát ani ruku dolů, jak s ní vehementně mával pro zvýšení deficitu veřejných financí a už v médiích uvádí, že „…jako stínový ministr financí nemohu usilovat o nic jiného, než abychom do roku 2014 redukovali deficit veřejných rozpočtů pod tři procenta HDP.“

A to prohlašuje s vážnou tváří ve stejný čas, kdy Paroubek, Škromach a ostatní straničtí "odborníci" hlásají, že státní dluh není nijak tragický a pravice tuto problematiku zbytečně dramatizuje..
Vážený pane Sobotko, o co Vám tedy ve skutečnosti jde ?

Tak buď jste naprostý ekonomický diletant, kterému to došlo pozdě, nebo jednoduše politický gauner otáčející se, jak oranžová korouhev v předvolebním větru.

Začal jste se montovat do politiky a ekonomiky po výstupu z právnické školy. Ihned, bez jakýchkoliv praktických zkušeností v ekonomickém směru. Jen si představte, že by Vaše dítě přivedli ve vážném stavu k lékaři, který včera vystudoval. Chtěl bych Vás v tu chvíli vidět. A neříkejte, že to je nesrovnatelné. Máchat stovkami miliard státních financí má minimálně stejnou váhu.
Za Vašeho ministrování a vlády Vaší strany prodělala země nejhorší nárůst veřejného dluhu a to v době maximálního ekonomického růstu ve světě i u nás.a souběžných privatizačních prodejů! Neumíte vytvářet rezervy a žít na dluh učíte se svými soukmenovci i občany. Doma to děláte taky tak?
I Vaším přičiněním se obrovsky zadlužily všechny kraje a budou teď velmi problematicky řešit další související otázky regionálního financování. Velká část např. stavebních prací na silnicích v celém Česku bude kvůli Vám přerušena – víte kolik lidí tím příjde o práci? Nebo tak daleko Vaše excelová ekonomická analýza nedohlédne?

V současné těžké ekonomické situaci jste se podepsal pod zvýšení státního dluhu minimálně o patnáct miliard a to Vaši straničtí mocipáni vykřikují, kudy chodí, že to zdaleka není všechno.

Kde chcete vzít těch minimálně třicet miliard v příštím roce, o které má být podle Vás státní dluh snížen? A navíc to říkáte ve chvíli, kdy jste skoro dvacet miliard vyhodili oknem? Mám pocit že se vysmíváte lidem a to nejen z té fotky.

Vy byste ale asi zvednul daně, že? Jistě. Jak snadné... Tak nevím, jestli skutečně nevíte, co děláte, ale prosím Vás, kupte si alespoň základní učebnici o ekonomii. I tam se dočtete, že tato cesta má přesně opačný efekt a vede k zaškrcení příjmů do rozpočtu. Nebo si myslíte, že česká střední třída bude donekonečna sanovat Vaše bezbřehé populistické rozhazování?

Já se ale domnívám, že Vy dobře víte, co způsobujete, a že mávat státníma financema Vám způsobuje příjemné šimrání v podbřišku. A kvůli tomu odkývete Paroubkovi cokoliv.
Jste přesně jako ten příliš mladý řidič kamionu, který opojen silným strojem nehledí vpravo vlevo a řítí se ulicemi. Ani on za volantem silné mašiny ani Vy u veřejných financí nemáte co dělat. Oba jste svému okolí extrémně nebezpeční.
29. 01. 2010 | 16:56

Petr z Tábora napsal(a):

Pokud se ODS podaří zbrzdit zadlužování našich dětí prostřednictvím návrhů levice, tak to bude jeden z mála jejích dobrých skutků.
Nejlacinější a nejlepší pro tuto zemi by bylo, kdyby si poslanecká sněmovna odhlasovala své prázdniny počínaje 1.únorem. Tím by se minimalizovaly škody, které ještě poslanci napáchají a Fischerův kabinet by to nějak dovládl.
29. 01. 2010 | 17:03

vk napsal(a):

tož Bohúšu, porad jak nastřádat z náhrad na fajnový byteček a nedělej obstrukce, ty kujóne.
29. 01. 2010 | 17:35

čert napsal(a):

Bohuslav Sobotka je dluhový Mikuláš.
29. 01. 2010 | 17:49

kozoroh napsal(a):

odjinud.
Vyčerpávající komentář.
Za chvíli přijdou leváci s argumentací: "A vy zase mlátíte černochy!"
29. 01. 2010 | 18:08

odjinud napsal(a):

kozorohu,

Asi máte pravdu.
Já ale jen mlátim nezodpovědné vychechtané lebky co si z občanú ČR dělají srandu a hlavně živnost.
29. 01. 2010 | 19:00

Kolbaba napsal(a):

Rozvrátil jste finance za svého ministrování, dále je chcete s tou vaší poblázněnou zkomunizovanou stranou rozvracet a přivést republiku zugrunt, lžete jako když tiskne a publikujete ty lži v médiích, mudrujete o věcech, kterým absolutně nerozumíte. Odejděte z politiky, tím pomůžete všem slušným občanům této země.
29. 01. 2010 | 19:34

kozoroh napsal(a):

odjinud.
SD měla a má víc takových es v rukávu. Odmalička politik Gross už je za vodou. Další takový-Březina číhá za bukem. No a ozubená pleš si zatím užívá preferencí. Od koho je má, to se neptá.
29. 01. 2010 | 19:36

odjinud napsal(a):

kozoroh,
Kozorohu,
Ja se uz v CR uz nicemu nedivim. Kdyz v tombole v Brne "nahodou" vyhrali 2 hlavni ceny Primator a Hejtman (oba za CSSD) , proc by nemohl Sobotka taky neco nemohl vyhrat? Zatim vyhral priplatky ktere jako spravny hospodar vyuzil na koupi sveho bytu za nekolik milionu! Pry je to legalni prohlasil. Ale je to moralni? Ale to Sobotkum asi nedojde. Vzdyt za to zaplati jen dannovi poplatnici.
29. 01. 2010 | 20:06

Zach napsal(a):

kozoroh, ozubená pleš, to je geniální(nebo genitální, tedˇ nevím přesně)výraz.
Asi by mě méně iritovalo kdyby Bohuš spustil kalhoty a ukazoval tu druhou tvář, přesto si to já oslík pokaždý otevřu a pak jsem hodně nasrzlobenej.
Jo a jako dezertík jsem si dal paní Petru a její botičky ze sekáče nebo odkud a tu skvělou rozpravu pod tím, úžas!!!
29. 01. 2010 | 20:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsemdalší urážlivý a nadávky obsahující text resp. komolení jména, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2010 | 21:09

LEVAK napsal(a):

ODS nikdy nepřijala zásadu, že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek. Závazek ČR, že státy, které ratifikovaly mezinárodní pakt tuto zásadu obsahující, zajistí i uskutečňování tohoto práva, je ODS cizí. Její politiky to zatím ani nenapadlo.
Je v souladu s úsilím ODS - více zvyšovat nájemné,DPH etc.Modrými bratry uctívaná „Neviditelná ruka trhu“ na větších či menších daňových prázdninách prostě selhala coby zdroj rohu hojnosti. Volnost trhovců,rovnost daní a bratrství kmotrů příjmové stránce státních pokladen nikde nepomohly,ba krizi přivolaly!Stále totiž ODS prosazuje heslo "Netrestat úspěšné,neochota rozložit zátěž spravedlivě,trestat chudé."
29. 01. 2010 | 21:39

slv napsal(a):

Hele, Sobotko, nesnaž se tady nikoho přesvědčit, že ti jde o blaho někoho jiného, než jsi sám a ostatní melodyboys z vaší partaje.
Pokud chceš někomu povídat o danění a co je správné, tak hleď nejprve vrátit poslanecké náhrady, které jsi zneužil k jinému účelu, než byly poskytnuty. Navíc jsi podvodným způsobem navýšil jejich velikost lživým uváděním místa bydliště.
Všichni ti, které se snažíš obrat platí podstatně vyšší daně než ty a tak nepindej pro jaké danění a koho jsi a plať alespoň to, co ti, které okrádáš.
Bylo chybou ODS, že podobnou taktiku nezvolila před volbami 2006, protože by nedošlo k tak dramatickému nárůstu výdajů o 70 miliard z roku na rok. To vracení mateřské na stav roku 2009 není žádné vracení k nějakému rovnovážnému stavu, ale návrat k vaší rozhazovačné kukaččí politice, kterou jste volili před parlamentními volbami.
Koukal jsem na tvoje vystoupení na začátku této schůze, kdy jsi lhal o tom, co premiér chce a k čemu vyvývá. To, že by ses mu za to omluvil, to bych ani nečekal. Omluvit se dokáže někdo, kdo má alespoň špetku charakteru.
29. 01. 2010 | 22:04

JC napsal(a):

Bohušu,
žaluješ jak malej Jarda ze Sokolnic.
29. 01. 2010 | 22:05

slv napsal(a):

to LEVAK
ODS, jako každý s trochou rozumu v hlavě, nemůže přijmout tezi "..že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek.." Protože žádné takové právo není. Každý by měl mít stejnou příležitost se prosadit, ale "přiměřenost" je kategorie velmi proměnná době a podmínkám. Podobně, jako Werich dával "přiměřeně" všeho do lívanců ve známé pohádce.
Ten, komu se nezadaří, by měl mít šanci dostat sociální podporu, ale ta nikdy nemůže dosahovat hodnot a míry těch, kterým se daří. Jedním ze zdrojů lidského pokroku je motivace. Ta by se totiž vytratila. To je vidět na rozvoji společnosti, která nemusí bojovat o přežití a vždy se najde nějaký banán, který zažene hlad na rozdíl od oblastí, kdy člověk nepřežije ani den, pokud nemyslí hodně dopředu.
29. 01. 2010 | 22:14

ms napsal(a):

Jak si můžete dovolit psát o obstrukcích ODS, máte brýle, plešatíte, kupujete si špatný byt a navíc vám jistě smrdí nohy.
29. 01. 2010 | 22:19

slv napsal(a):

to ms
ne v tom to není. To hlavní, co tady vůči Sobotkovi zaznívá je to, že dává do kontrastu současné kroky členů ODS v parlamentu s jejich dřívějšími výroky. Podtext je jasný. Je to jakýsi apel na to, co kdo kdy řekl a teď se tím neřídí. Morální poklesek. A to říká ten, který má z ostudy kabát.
Konec osvěty.
29. 01. 2010 | 22:30

Yurri napsal(a):

Pane Sobotko! Ty "obstrukce", jak říkáte,nás všechny chrání před přijetím těch vašich ekonomických zhovadilostí,před kterými se křižuje nejen ministr financí Janota,ale i každý normálně uvažující člověk..tedy asi ne nikdo z vašich voličů..Je mi z té celé vaší socanské,pokrytecké bandy špatně.. Za to,jak vyčůraně zneužíváte velkou část méně myslících lidí..
29. 01. 2010 | 22:34

JAVÍT napsal(a):

Pane Sobotko, na vaše (ČSSD)obstrukce při vládě ODS jste již "skromně" zapomněl? A co vaše (ČSSD+KSČM)několikeré vyslovení nedůvěry vládě ODS ? tO nebyly obstrukce ?
Pojem slušnost vám asi vůbec nic neříká, že ?
Měl byste z politiky dobrovolně odejít. Nejste tam k ničemu !!
Jen využíváte hloupých a nemyslících lidí pro své výhody !!
29. 01. 2010 | 23:07

pavla napsal(a):

Levák: Právo na obživu, šatstvo, bydlení má ten, kdo si to zaslouží. A i kdyby, když už píšete přiměřeně, tak přiměřeně své snaze. To znamená, kdo se nestará, at nemá.Nemluvím o těch, co z vážných důvodů se starat nemohou.A myslím, že jinak velká většina toto všechno přiměřeně má. Nemůže každý být milionář, vždycky byla a bude vrstva chudších a bohatších. Jinak jste normální? Proč by měla ODS trestat úspěšné? Vás ve škole taky trestali za to, že jste něco uměl? Opravdu už zůstává rozum stát nad vašimi nápady.
29. 01. 2010 | 23:50

Jakr napsal(a):

Jak správně připomínáte:
"Petr Tluchoř (11. 6. 2008): Já si ale myslím, že každý vidí, přestože většina poslanců zde tu věc nezažila, já také ne ..."
Ano! A mohli tak mluvit další a další. A naprosto zbytečně. Vaše zuřivé kvičení jen znovu dokazuje, že na vaši sprostou drzost platí jen vaše metody. A taky si myslíte, že Paroubek je sprostý buran, když vás nazvu jeho slovníkem?
http://www.lidovky.cz/lidsk...
30. 01. 2010 | 00:02

hoven napsal(a):

slavečku, každé zablokování zákona z dílny čssd, ,ušetří státu miliardy korun.
30. 01. 2010 | 00:06

ms napsal(a):

Slv, ale no tak, panu Sobotkovi se píše naprosto to samé (a ti samí lidé) ať má blog o čemkoliv. Tak si tu osvětu nechte pro naivnější. Prostě mu smrděj nohy a ODS se kritizovat nesmí.
30. 01. 2010 | 03:46

Jag napsal(a):

Mám někdy obavu,že je horší blbce vzdělávat,nežje nenechat v nevědomosti,páč vzdělaný blbec si udělá v hlavě takový guláš,že dokáže vykombinovat a vymyslet takové hlouposti,že nad tím rozum zůstává stát.Nebylo by lepší nevzdělávat.Tak by se to akorát množilo,pak to zase skončilo někde na smeťáku a byl by klid.Takto se z hlupáků stávají zloději na internetu,kradou nám jako poslanci v Parlamentech a nakonec nám ještě stejně hodně pomnoží a udělají nám volební výsledek.Kdyby to neumělo ani číst a psát,tak to jen tak přežívá a policie to občas pomlátí a byl by klid.
30. 01. 2010 | 07:41

slv napsal(a):

to ms
Jen jestli to také nebude tím, že "myslitel" Sobotka sem píše stále stejné hlouposti, které snad mají zakrýt jeho ubohost a hloupost. Potom asi nezbývá, než hlupákovi stále připomínat, že je hlupák a že je podvodník, jakkoliv je velmi pravděpodobné, že tento gramofon se svými blogy nepřestane. Kdo mlčí, souhlasí. Už jste to někdy slyšel?
Když už tedy (jako nenaiva) nestojíte o osvětu, tak co dodáte k tomuto "chrakteru"
30. 01. 2010 | 08:24

LEVAK napsal(a):

Ad Pavla:prosím Vás čtěte pořádně!
Dovolím si Vám napsat tady něco k zpamatování -
„Kapitalismus je závislý na tom,že lidé v naději, a to často klamné naději,na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí.“
„Nový obraz budoucnosti“ napsal největší filosof podnikatelství Charles Hardy,brožura byla vydána v Management Press s laskavou podporou britského Knot How Fundu.
30. 01. 2010 | 09:57

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Bohuslave Sobotko.

není podstatné,co se NYNÍ děje v parlamentě.Tomu už může divit jen blbec.

Podstatné je,že Vaše politická strana ODS v čele s panem Topolánkem POSRALA co se dalo.

Je tedy úplně mimo mísu obhajovat obstrukce.

Vše co se stane do nových vole v parlamentě padá na hlavu ODS.
Poradím vám co jste měli udělat dávno:

Odejít do oposice.Rozbít současnou mocenskou i vládní strukturu.Včetně mafiánských struktur k vaší partaji přilepených jako sopel.
Máte přece už nahrabáno, však?!

Radím vám jako člověk konzervativně pravicového zaměření.Radím vám,protože se jedná i o moje zájmy.

Česká veřejnost potřebuje vyžrat tento stát do úplné mrtě.K tomu jí velmi dobře poslouží politika sociální demokracie a komunistů.

Vy jako politická strana - jste skončili!
Co se bude dít dál bude čítankovým příkladem pro budoucí generace,které si stejně poučení nevezmou.

To ovšem neznamená,že se zbavíte odpovědnosti za 20 promarněných let této republiky.

Ivan.
30. 01. 2010 | 10:21

pavla napsal(a):

Levák: Já neznám přesnou terminologii, ale myslím, že kapitalismus se vyznačuje také tím, že můžeme svobodně podnikat. Tudíž nikdo nikoho nenutí, aby dřel na jiného. Kdo komu brání, aby dělal pouze na sebe? Každý to samozřejmě neumí či nechce, tak mu nezbývá, než dělat na toho druhého, ale hlavně snad dělá KVULI sobě. Každý by podle mě měl znát cenu své práce, svých vědomostí a umu. A jestli se cítí nezaplacený, tak musí zkoušet jinde nebo jak říkám - sám pro sebe.
Jistěže občas taky slyším, jak někteří podnikatelé zacházejí se svými zaměstnanci, ale to není vina kapitalismu. To je vina člověka, protože i ten kapitalista či správný podnikatel se má chovat tak, aby jeho zaměstnanci byli parťáci a byli spokojení. Jen tak potom může dosáhnout dobrého výsledku.
Na druhou stranu - vyzkoušeno mým bratrem - zaměstnával několik automechaniků, peněz měli tolik, že by jim nikdo jinde tolik nedal. Věřil jim Jenže pak zjistil, že sotva vytáhne paty na obchodní cesty, tak se na práci vykašlou a dělají si svoje kšefty a okrádají ho. Zkuste si např. otevřít vlastní hospodu a někoho tam zaměstnat. Ze sta lidí možná najdete tak dva, kteří vás okrádat nebudou. Jak každému nestojíte u zadku, tak krade. Takže to není ,jak vidět, vina jen podnikatelů. Prostě jsou lidé poctiví a nepoctiví, hrabiví a nic na tom nezmění to, jestli budeme žít v komunismu, socialismu či kapitalismu.
30. 01. 2010 | 10:32

blue jay napsal(a):

Proboha lide, copak to nevidite?
Sobotka neni ekonom, je to politik. To je jedine co zna. Lze z principlu. Lze a spori si na byt z pridavku. A je v tom uspesnej. Cesi ho povazuji za svuj vzor. Sobotka je snad nejlepsi ukazka pilneho politika. Vyzrana ozubena lebka ktera se vsem chechta do tvare. On na to ma, damy a panove.
30. 01. 2010 | 11:04

Pepi napsal(a):

Je třeba hledat řešení ze světové ekonomické krize i v ČR hlavně snižováním nezaměstnanosti.
O "úspěších" vlád ODS pro ČR společnost svědčí hlavně inflace ČSÚ: http://www.czso.cz/csu/dyng...
- Ač Obamu nemusím, tak jeho projev o Unii a náměty by se měli i v ČR realizovat k cestě z krize: http://www.novinky.cz/zahra...
Obama vyzval:
Vyzval k investicím do technologií a vzdělání
Prezident kromě toho hovořil i o potřebě investic, a to nejen do dopravní infrastruktury, ale i do nových technologií. Vyzval k budování nových jaderných elektráren. Rovněž žádá dvojnásobný export do pěti let a aktivní hledání nových trhů, a také podporu vzdělávání, kde “jenom investujeme do hodnotících zpráv”.
_ Rozpočtový deficit Spojených států činí přes 1,6 biliónu dolarů a v příští dekádě se čeká nárůst až na 9 biliónů. - Nezaměstnanost je od října na hranici deseti procent. Obama už dříve na záchranu pracovních míst uvolnil 787 miliard dolarů. Odhadem balíček pomohl vytvořit 1,5 miliónu míst a podle ekonomů by bez něj byla dnes nezaměstnanost téměř o procento vyšší. Republikáni to zpochybňují, stejně jako se trefují do toho, že demokraté chtějí najednou šetřit.
30. 01. 2010 | 11:19

blue jay napsal(a):

Dnes rano jsem poslouchal papalase roku Paroubka.


Melo to byt o oranzovorudych knihach. Ale 90 procent casu bylo napadani medii a politickych protivniku. To je asi ta vize o ktere ta brambora oblecena do obleku od Versace mluvi.
30. 01. 2010 | 11:21

j.p.š. napsal(a):

sobotko, co jseš z toho tak vyvalenej, vracejí vám jenom to, co jste vy dělali předtím.
30. 01. 2010 | 11:31

blue jay napsal(a):

13nacty duchod socialisty Sobotky,
Tak jsem si to spocital. Je to 6korun a 60 haliru za den. To opravdu tem duchodcum pomuze. Kdyby radsi o to snizil dluh CR. To by duchodcum a i jejim vnukum a vnuckam vyneslo vice. Ale blizi se volby a tak nakupovat hlasy se musi. Minule za 30KC a ted v dobe krize za 7 korun.
30. 01. 2010 | 11:52

ms napsal(a):

Slv, z jednoho hezkého filmu vám dedikuji jeden citát "pro hlupáka, každý hlupák". Jinak na vaši osvětu nenamítám nic, jen se jí směji, protože je podobná osvětě bolševiků, jiný názor se publikovat nesmí a když někdo tak drzý, že si dovolí mít jiný názor tak ho budeme neustále stejně napadat bez argumentů. Třeba s tím přestane a bude publikovat jen to co si přejeme my.
30. 01. 2010 | 12:52

Novotný napsal(a):

Poslanci, kteří byli zvoleni do parlamentu za ODS dostali tento dopis:

Otevřený dopis poslancům sněmovny zvolených za ODS

Poslanci a poslankyně zvolení za ODS,

v televizi jsem viděl vyjádření Vašeho vůdce Tluchoře (to jméno sedí na tohoto „člověka“), že budete dělat všechno, aby jste projevili plně svoji nenávist ke slušným lidem našeho státu tím, že budete obstrukcí zamezovat změn některých zákonů. Váš nejvyšší vůdce se nechal slyšet, že obstrukce neumíte, že ale uděláte vše pro zamezení přijetí zákona o nemocenské a mateřské. I když se to mne osobně s ohledem na můj věk netýká, tak mne zlobí ta zlévole, kterou jste zavedli v politice. Váš vůdce (který se nám loni ukazoval v mnoha situacích v cizině a jednáních) nám na obrazovce vyprávěl vtip (když se sešel s Fišerem, Janotou a Bartákem za zády ostatních politických stran) o tchoři, který vlezl do nory k zajíčkovi a řekl mu, já odejdu, až to tady nebude smrdět. Ve své naivitě a prostotě si vůbec neuvědomil, že mluví o své straně – ODS. Chováte se stejně jako to smrduté zviřátko.

V případě, když budete postupovat dle návodů těchto dvou lidí, kteří nám poměrně často předvádí otevřeně svůj charakter, ukážete, co jste zač, že jste lidé, kteří pohrdají slušností a nenávidíte lidi, kteří jsou chudí a kterým jste svými dřívějšími rozhodnutími přisoudili ještě větší chudobu a mnohým rozhodování o smyslu života v takovéto společnosti, kde moc si přisvojila skupina zlých lidí. Včera se opět předvedl ve sněmovně a potom před kamerami současný nejvyšší představitel ODS Nečas (když Topolánek utekl od odpovědnosti, protože by byl velmi jednoduchým terčem levicové části parlamentu za to vše, co prováděl). Za pultíkem byl Nečas důstojnost sama, když zdůvodňoval své návrhy, jak bořit jednání sněmovny, ale před kamerami se předvedl a ukázal co je zač, tento uhlazený, vzdělaný otec několika dětí. Choval se jako pubescent, který měl radost, že jste rozbili jednání sněmovny a ještě se chlubil, že máte připraveno ještě mnoho způsobů jak bořit práci parlamentu. Vám, nevážení poslanci nejde o dobro občanů našeho státu (nabývám stále většího dojmu – že už ne Vašeho), ale pouze o získání moci a prosazení Vašich zcela zvrhlých názorů na společenství lidí. Vše svádíte na zatížení státního rozpočtu, ale vůbec si nejste ochotni připustit, že za devastací tohoto rozpočtu stojíte jenom a pouze Vy. Vůbec Vás nezajímají potřeby lidí, pouze chcete skrývat své protilidové činy. Ale své odpovědnosti za to co jste zde provedli neutečete, nepomohou Vám ani výmluvy na stranickou disciplinu, jak se o to snažili členové NSDAP.
V případě Vašeho rozhodnutí zamezení narovnání velké nespravedlnosti ukážete na podlost svého myšlení, když sami pobíráte nemocenskou v plné výši od prvého dne nemoci. Tuto zvrhlost myšlení ukázal i Topolánek, když nutnost ponechání této přímo zločinné nespravedlnosti zdůvodňuje tím, že to působí dobře, protože poklesla nemocnost o třetinu. Vůbec nezkoumá, proč a jaký je průběh nemocí lidí a dlouhodobé následky, které samozřejmě přijdou. Pan Mengele také zdůvodňoval své selekce, že to bylo správné.

Je úděsné, když jste svým rozhodováním prosadily protilidové zákony, kdy požadujete na slušných lidech aby zaplatili ztráty z diletantské a zcela neprofesionální práce vlády pod vedením Topolánka a ministra financí Kalouska (chemika), kteří se snaží teď vše svádět na nějakou krizi (o které oba hlásali, že nás obejde obloukem). Mají tu drzost poukazovat na velké propady v rozpočtu v době vlády socialistů a vůbec neberou v potaz, že vloni na plánovaný schodek rozpočtu 35 miliard byl již přiznán Janotou propad ve výši 296 miliard, ekonomové nás v televizi informují, že dalších cca 60 miliard je zakamuflováno účetně (ne podle pravidel EU) a je ještě ve hře chyba v zákonu,kterou způsobil Nečas, kde města a podnikatelé se dožadují vrácení nejméně 100 miliard korun. Úplně zamlčují kostlivce, které vytáhl ze skříně dřívější premiér Špidla ve výši půl bilionu korun, kteří zůstaly po vládě Klause (a jeho finančnoministrování), který na svůj vyrovnaný rozpočet v době své vlády ještě mimo tyto skryté dluhy používal přebytky důchodových fondů, který byl v té době ročně kolem 70 miliard, tj celkem dalších cca 300 miliard.
30. 01. 2010 | 13:18

Novotný napsal(a):

Pokračování:

Připomínám Vám náklady pro Vaše (ano Vaše, já a většina lidí je nepotřebujeme k ničemu) žoldáky, pro které necháte nakupovat flintičky, obrněná autíčka a letadélka za mnoho desítek miliard, aby mohli létat na zahraniční okupantské mise. Dnes Vámi dosazený malý Napoleon z ministerstva války oznámil záměry k dalšímu nasazení našich tanků a bitevníků do Afganistánu. Dále vyhazujete ročně nejméně 2,5 miliardy za zcela nepotřebný senát, kde odkládáte své vysloužilé soudruhy.

Poslanci ODS, svým rozhodováním ukážete, co jste zač. Stále doufám, že se najde několik slušných lidí, kteří mají svědomí. Domnívám se, že při Vašem špatném rozhodnutí pocítíte ve volbách, co si o Vás lidé myslí. Kdo myslíte, že bude platit Vaše dluhy, které jste způsobili svojí prací, když jste v roce 2006 získali moc podvodem na voličích (smlouva s voliči), zneužitím policie v politickém boji , korupcí a zastrašováním poslanců z druhé strany. Já se nechci tohoto zúčastňovat a určitě většina národa má stejný názor. Vy nemáte právo nás vyzývat k úsporám a zákony nám nařizovat to, abychom se zúčastňovali na Vaší zločinné , protilidové politice. Ty dluhy jste nadělali Vy, to Vám neodpáře žádná demagogie za pultem ve sněmovně. Stačí se pouze dívat na televizi na pořady Reportéři, Občanské judo (další byly již postupně zrušeny) a především na televizní noviny a je až podivné, že když se jedná o nějakou lumpárnu, nepravost, malou domů do vlastních řad , tak v levém rohu obrazovky nejméně v 90% je skromně v uvozovce napsáno (ODS). A jedno, zda je to víska v malé horní, dolní a nebo dnes napovrch vyplývající, ne dost standardní záležitosti pana doktora Béma v Praze. Jen cudně jsou zatím uváděny informace o tom, že policie se začíná zabývat zajímavými státními zakázkami firmy Viamont v hodnotě více než 5 miliard, když tato firma má od jisté doby akcie na doručitele (opět jeden z důležitých kroků proti korupci ze strany Vás – poslanců ODS).

Pro úplnost uvádím, že všechny informace, skutečnosti a fakta, která jsou zde uváděna mají svůj původ ve sdělovacích prostředcích. Stačí pouze poslouchat, dívat se a dávat si věci do souvislostí.

Zamyslete se nad sebou a uvědomte si, že se budete pohybovat mezi normálními lidmi, kteří Vás už začínají nemít rádi. Ten dopis Vám zasílám na Vaši zakázku, kdy každý máte na své prezentaci v parlamentu napsáno – můžete mi napsat.

Novotný

P.S. Pro informaci zasílám kopii tohoto dopisu i předsedům ostatních parlamentních stran (Kalouskovi a ospalému knížeti ne – to jsou samozvanci a zkrachovanci – to není parlamentní strana).
30. 01. 2010 | 13:19

slv napsal(a):

to ms
To je pěkné, že se smějete. Ten vámi uvedený citát znám a také se mi líbí.
Pro tuto situaci se mi však zdá být přiléhavější aforismus z našich zeměpisných délek: "Kdo se směje, neví čemu ..."
Byl jste to vy, kdo v diskuzi upíral diskutujícím se vyjádřit k Sobotkovi. Jestliže vám nepřipadá dost vyargumentované to, že v daném případě se jedná o modelovou situaci, kdy zloděj křičí: "Chyťte zloděje!", tak vám těžko lze něco vyargumentovávat.
30. 01. 2010 | 13:37

Petr V napsal(a):

Jak už jsem psal,nejlepší by bylo,kdybyste se jako ČSSD domluvili s ODS,popř. jinejma parlamentníma stranama,že se změní příslušný zákony týkající se vyplácení důchodů tak,že by bylo možný valorizovat progresivně,tedy do určité výše důcchodu vyšší sazbou,nad tuto výši nižší sazbou.Např. má li někdo důchod 8000Kč,a určená hranice by byla 6000Kč,tak 6000Kč by se mu valorizovalo např. sazbou 3 procenta a 2000 sazbou např. 1 procento,tedy výše důchodu po valorizaci by byla 8200Kč.Např. při důchodu 10000 by to po valorozaci bylo 10220 Kč.Samozřejmě že hranice nemusí být zrovna 6000 Kč, nebo můžou být i 3 a více pásem,to je už na dohodě politických stran.
Hlavně by bylo dobrý,kdybyste mašli nějaký kompromisní řešení,na jedné straně se snažit snížit deficit rozpočtu,na straně druhézajistit důchodcům aspoň nějaký zvýšení důchodů.Voliči chtějí vidět hlavně nějakej výsledek a ne jen dohadování v parlamentu. Voličům nejde o tomjestli tam v pítel sedíte do 14 nebo 19 hodin,ale jestli je nějakej výsledek.
30. 01. 2010 | 14:58

Petr V napsal(a):

oprava :Voličům nejde o to,jestli tam v pátek sedíte do 14 nebo 19 hodin,ale o to,jestli je nějakej výsledek.
30. 01. 2010 | 15:00

Petr V napsal(a):

A jestli ODS zvolila taktiku obstrukcí,tak je holt musíte nechat vykecat a pak schválit to co je potřeba.Kdyžtak si zatím dejte v parlamentním bufetu kafe :)
30. 01. 2010 | 15:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak POZOR !

Nepsal jsem svůj příspěvek proto,aby se stal tento blog semeništěm socanských manýrů a stěků.

Nějaký Novotný si asi pomýleně spletl s adresou i pojmy.
Vše co je v onom,výše napsaném panfletu ,nepochybně z dílny nějakého demagogického paskřivce Sociálně dem.strany(spíše převlečeného komunisty).je psí štěk.
Skoro mě to připadá jako by si tito pánové socialisté a maskovaní odboráři postavili fabriku na klony Haška,Paroubka,Tohoto Sobotky,Rátha a jim podobných funcionářů partajní sebranky.

Fuj to jsem zlý.!

Aby bylo jasno:
Osobně se se slavkovskými občany zasmrádlými zastaralým cukrovarem a jeho smrdutou melasou rozlezlou po kraji -NEBAVÍM !
Proslýchá se,že tyto smrady zanechaly na mentálním vývoji občanů nekalé dědictví v podobě inklinace dospělců (hlavně z řad levice)k debilismu až kreténismu.

Proto jsem využil jmenné podoby s panem Přemyslem a doufal jsem,že to trkne i příznivce klanu sociální mafie.Jak vidno zmýlil jsem se!
Omlouvám se a kaji se.Jsem zhůvěřilý stařec .Promiňte mě!

Ale přesto mě to nedá a doporučím vám četbu dnešních Lidovek(pozor nesplést s Bleskem)
Na úvodní stránce Orientace (a uvnitř)jest několik úvah o :

ŽIVOTĚ NA DLUH A NEDODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL.

Prý to patří k národní povaze Řeků.Já ale dávám do úvahy názor,že Čechové jsou stejná mentalita jako řekové.Jen o hodně zbabělejší,udavačtější a patolízalovitější.Prostě postbolševický ksindl.

Takže se bavte a neházejte váš socanský politický hnůj na ODS.

ODS je odpovědná za úmyslnou diskriminaci spravedlivých postupů při vymáhání občanských práv.
Občanských práv platících stejně pro každého občana.
Pro Mrázka,Topolánka i Hochmanna.

Zásadním pochybením ODS bylo využití a zneužití poskomunistických kontinuitních právních svinstev ,k vlastnímu obohacení a zavedení další zločinné éry t.zv Český kapitalismus opsaný z Chicaga v r.1930.

Ale také to je k něčemu dobré,neboť nyní tu máme opět národní elitu bohatých lidí,kteří dávají společnosti nádech exklusivity a relativní ekonomické vyspělosti státu.
A to přece pan Klaus chtěl a také dokázal.

A nehovořte prosím o zemřelých bezdomovcích.Tako smutná kapitola je jen prvním z důsledků neklidné doby a zmatených reakcí společnosti v postkomunistických zemí.

Jen si počkejte,až se projeví falešná tvář sociální politiky levicového spektra v celé své nahotě a obludnosti.!!!!

Nazdar Ivan.
30. 01. 2010 | 15:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě jsem chtěl dodat pár slov .
Něco ve smyslu o skutečném a odpovědném budování Sociálního státu stranami a politiky napříč politickým spektrem.

Ale pak jsem si uvědomil,že je to při dnešním stavu házení hrachu na zeď.

Máme co si zasloužíme,
Tak nebečet a nenadávat!

Ivan.
30. 01. 2010 | 15:48

menge napsal(a):

opět pro redaktora Aktualně.cz: jak se prosím mohu stát blogerem na Vašich stránkách?? Očividně to nemůže být moc složité, stačí když budu lhát, vymýšlet si, házet špínu na ostatní, pomlouvat a blbnout lidi. Některé tyto vlastnosti již jako zprávný Čech mám a ostatní doučím, jediné co se mi asi nepovede že neokradu daňové polplatníky o miliardy, maximálně nebudu platit daně, no snad mají v kriminále internet :D
30. 01. 2010 | 17:03

ivo napsal(a):

Sobotko doufám,že jednou přijde den a vás a vám podobné budeme vy víte co na kandelábry.
30. 01. 2010 | 18:50

Novotný napsal(a):

Ivane - z dřívějška už vím o tvé tuposti dosti. Dost dlouho jsi zde nezasmrádal. Měl by jsi si jít vyměnit modré trenky, máš na nich vzadu hnědou čáru.

Informace pro tebe - doufám , že tvůj práh vnímání to stráví - nejsem socan, nejsem komouš, prostě nemám rád všechny partajníky, protože každá partaj má ve svém základu zakódovánu chuť vládnout na ostatními lidmi a právě v případě ODS je to děs, co nás podkalo.

V tomto předvádíš neskutečnou plytkost myšlení i tvých soukmenovců, kteří nejsou schopni svojí vlastní hlavou pobrat, že když někdo má opačný názor na zločineckou organizaci prezentovanou modrým supem v modrém srdéčku, tak musí být automaticky socan, komouš, prostě tvými slovy postkomunistický ksindl. Domnívám se , že to poslední synonymum patří pouze a jenom tobě.

A nakonec - ty génie, vyvrať alespoň jedinou konkrétní informaci z mého spisku.
30. 01. 2010 | 18:53

ms napsal(a):

Slv, myslím, že jsme se nepochopili. Já nikomu nic neupírám, jen se směji lidem, kteří i když pan Sobotka napíše jedna plus jedna se rovná dvě začnou vykřikovat tobě smrdí nohy. Já vím, už jste mi vysvětlil, má jiný názor tudíž je to hlupák, tudíž tato monotematická reakce je oprávněná. Jen by mne zajímalo, jestli se smí použít na naprosto každého, koho si já sám označím za hlupáka. Prostě nebudu polemizovat s tím co píše a jen mu budu nadávat, pod každým článkem de facto stejnými slovy. Ocenil byste moji brilantní spravedlivou inteligenci - i u člověka co je vám sympatický (a mně třeba ne)?
30. 01. 2010 | 18:57

vlk napsal(a):

Ostatně soudím, že soc dem s e nic lepšího, než obstrukc e ze strany ODS nemohlo stát!

Třináctý důchod je jasná blbina.a kupování hlasů. Nicméně voliš důchodc e si bud e pamatovaat, že hodná a vstřícná soc d em to prohalaovat chtěla a zlá ODS jí v tom nečestnou praktikou zabránila. Vy máte to, co chcete a nestojí to nikoho ani korunu. Takže je nechte žvanit.

Dělají za vás ideálně svou práci.
30. 01. 2010 | 18:59

Novotný napsal(a):

Ivo a Ivan - skutečně lidský póvl, s takovým materiálem nemá vůbec cenu diskutovat. Ivo nám napsal přesně, co by chtěli modří rytíři u nás zavést.

FUJ

HOWG
30. 01. 2010 | 19:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Novotný zalez a neodkopávej se !

Jsem tě vymák,což?Ivan.
30. 01. 2010 | 19:12

Vědma napsal(a):

Tzv. západní civilizace jde do kytek tak jako v dějinách všechny rozvinuté před ní. Žádné kecy levičáků ani pravičáků případně dalších tomu nemohou zabránit. A skutky už vůbec ne. Zatím to úspěšně urychlují. Tak se těšme na horší časy.
30. 01. 2010 | 19:29

Expert napsal(a):

V tomto článku uvedl pan Sobotka několik doslovných citátů , na jejichž výkladu je těžko cokoli měnit.
Přesto se na tyto citáty objevily v této diskusi reakce, které nelze popsat jinak, než jako reakce diskutéra, který je postižen "idiocií", trpí těžkou slabomyslností. Takto postižení lidé nejsou v podstatě schopni souvislého písemného projevu.
Pokud si chce čtenář udělat představu , o které diskutery jde , není problém si texty těchto diskuterů dohledat v předchozí diskusi k tomuto článku.
Dodatek pro administrátory:
Aby nedošlo k pochybnostem o relevanci popisu takto píšících jedinců, použil jsem výtah z popisu těchto slabomyslných jedinců, který tady v nedávné diskusi uvedl jeden z administrátorů této diskuse.
30. 01. 2010 | 19:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane menge,

myslím, že jsem Váš už odpovídal, nicméně rád to zopakuji.

Blogerem na Aktuálně.cz se člověk nemůže stát z vlastního rozhodnutí. Sami si vybíráme, komu blog nabídneme.

Kritéria pro výběr blogerů jsou zhruba následující:

- Potenciální bloger je v postavení, které mu umožňuje rozhodovat o společensky důležitých věcech, či ovlivňuje veřejné mímění (lidé by měli mít možnost se touto cestou k jeho práci vyjádřit, on by měl mít možnost zpětné vazby, tedy pokud o ní stojí)

- Je kapacitou ve svém oboru, představuje zajímavý myšlenkový směr, reprezentuje nějakou zajímavou aktivitu, hnutí apod..

- Má (či prožívá) takovou zkušenost, jejíž sdílení může být i pro ostatní čtenáře zajímavé.

Máte-li pocit, že některé z těchto kritérií splňujete, pošlete má mejl. Určitě Váš zájem zvážím. Samozřejmou podmínkou je vystoupení z anonymity.
Také Vám dobrý den, pane experte,

ano, hrubě urazit se dá i bez nadávek. Dnes a denně to tu dokazuje drtivá většina debatujících. Jestli nic, tak v tomto má česká společnost neuvěřitelné množství expertů. Na západ od našich hranic už ale tuto disciplínu tolik nepěstují. Docela jim závidím. Nicméně při troše snahy bychom se bez hulvátství též možná obešli.

Libor Stejskal
30. 01. 2010 | 20:22

hoven napsal(a):

budte rádi, že sem zvrací jenom sláveček a né ekonomický expert čssd mládek. to by bylo jiným otvorem.
30. 01. 2010 | 21:16

slv napsal(a):

to ms
Myslím, že naše nepochopení není až tak hluboké. Je spíš strukturální. Asi jako je ten náš deficit.
Pan Sobotka, chcete-li ho tak titulovat není hloupý proto, že píše něco natolik zřejmého, že jedna a jedna jsou dvě. Tento "pán" má standardní zvyk napsat jedna a jedna a zbytek doplnit dle aktuálního směru větru nebo prospěchu. Dokázal bych vyjmenovat řadu jeho blábolů v průběhu let a pokud je vám tímto sympatický, tak je to i o vás.
30. 01. 2010 | 23:34

slv napsal(a):

to stejskal
Máte to pěkně sepsané, pane Stejskale. (Ty podmínky pro blog.) Jen mi není jasné, jak Vám s tím konvenuje zrovna pan Sobotka.
No, jo. Život je sviňa - bez kompromisů to nejde, což? Je ale dobré, pokud jsou alespoň ramena venku :))
30. 01. 2010 | 23:42

ms napsal(a):

Slv, ale myslím si stále, že naše nepochopení je velmi hluboké. Zvlášť když jsem si přečetl váš údiv na blogu pana Bendla, že on psal o koze a jiní diskutují o voze přesněji bijí také černochy. A při tom jste u pana Bendla měl použít vaši univerzální poučku a nemusel jste se divit. Přeci se tam vedla oprávněná diskuse, neboť Bendl má zvyk jedna a jedna a zbytek doplnit dle aktuálního směru větru nebo prospěchu. Dokázal bych vyjmenovat řadu jeho blábolů v průběhu let a pokud je vám tímto sympatický, tak je to i o vás. Navíc Bendl na svůj blog píše stále stejné hlouposti, které snad mají zakrýt jeho ubohost a hloupost. Potom asi nezbývá, než hlupákovi stále připomínat, že je hlupák a že je podvodník, jakkoliv je velmi pravděpodobné, že tento gramofon se svými blogy nepřestane. Kdo mlčí, souhlasí. Už jste to někdy slyšel?

:)))
31. 01. 2010 | 01:50

slv napsal(a):

Ms, to byl ale poněkud oslí můstek.
V každém případě oceňuji vaši paměť a péči v prohledávání mých zřídkavých příspěvků k blogům.
31. 01. 2010 | 06:39

ms napsal(a):

Slv, oslí můstek nebo důkaz pokrytectví, proč jste u Bendla nehájil právo diskutujících mu vždy a všude zanadávat ? A péče znamená jen necelá minuta zadání údajů při lepší paměti do google :)
31. 01. 2010 | 16:51

JAVÍT napsal(a):

Vůbec nechápu jak může být Sobotka nejoblíbenějším politikem !!
To tolik lidí "skočilo" na jeho úsměvnou ale prolhanou tvář ?
To tolik lidí "skočilo" na jeho plané sliby ?
Lidi, kde jste nechali rozum ???
31. 01. 2010 | 17:01

mirda-nesocan napsal(a):

myslíš že ho někdy měli?
Kdo skočí na kolovrátek je hodně mimo.
31. 01. 2010 | 20:55

slv napsal(a):

to ms
Oslí můstek proto, protože já měl výhrady k etickým výhradám někoho, který sám etikou neoplývá. V případě Bendla nešlo o diskuzi na toto téma.
Takže těžko mohlo jít o pokrytectví, víte-li, co to slovo znamená.
Ale popravdě jsem ani nečekal, že tu diskuzi má smysl s vámi vést. Přiznivci Sobotky, Ratha a Paroubka mají v poslední době jasno. Nemohu si pomoci, ale jednání, slovník, argumentace zmíněných "pánů" je v poslední době, jakoby přes kopírák. Podobné je to s jejich příznivci v diskuzích. Nabízí se vysvětlení v podobě diskutérů placených Lidovým domem a aktivitou jedné PR agentury, která zřejmě dobře ovládá svoji profesi.
01. 02. 2010 | 07:02

ms napsal(a):

Slv, to jsem věděl od začátku, že ve vašem případě šlo o něco jiného, jak jinak viz můj předchozí příspěvek :). To nebyl arciďábel Sobotka. No a ty strašní příznivci někoho koho já nemám rád, no ty dokonce předělávaj malý děti na macesy a jsou podplacenými agenty volstrytu. Znám tuhle vaši zábavnou argumentaci docela dobře a nikdy mne nepřesvědčovala, ani když letěla z jiných úst.
01. 02. 2010 | 15:58

add. napsal(a):

Pro stv.
Slova o "placených agentech" z Lidového domu? Tak to už jsem někde slyšel.
Jak vidno, tak "modří chlapci" zavádí bolševický slovník. Nebo že by pod tíhou propadu preferencí ODS ztráceli nervy?
03. 02. 2010 | 14:45

add. napsal(a):

To co předvádí ODS ve sněmovně je něco co předčí nyní dokonce i slavnou "nulovou toleranci".
To jim opravdu dělá procento sem nebo tam takovou starost? Zvláštní, že takovou péči ODS neměla, když s vervou sobě vlastní a bez uzardění zrovna před krizí, podsekla příjmy.
Co to říkám, já zapoměl. Ona podle ODS krize vlastně u nás nebyla.
Pokud je to ovšem pravda, tak "sekera" přes 200 miliard za rok 2009 je opravdu dílo hodno "hospodáře".
03. 02. 2010 | 20:33

http://www.kw61.com/replica-richard-mill napsal(a):

30. 03. 2010 | 05:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy