Poctiví podnikatelé nejsou vítáni ... ke škodě naší ekonomiky i společnosti

14. 04. 2010 | 17:43
Přečteno 20200 krát
Podmínky k poctivému businessu jsou v České republice horší než ve všech ostatních vyspělých zemích s výjimkou Řecka a Itálie. Horší i než v mnohých rozvojových zemích, včetně Thajska, Malajsie, Botswany, Chile, Mexika, Mongolska… Prostě horší než v 73 jiných zemích. Velké množství zdlouhavých a neprůhledných procedur rozšiřuje prostor pro klientelismus a korupci.


Chcete zahájit podnikatelskou kariéru? U nás je to obtížnější než ve 112 jiných zemích na světě. Náklady a nutný počáteční kapitál jsou (jako podíl průměrného příjmu na osobu) dvojnásobkem průměru v OECD. Těžko se získávají i informace – transparentností podnikatelských transakcí se Česká republika řadí na jedno z posledních míst na světě.

Snažíte se poctivě platit daně? Ve 120 zemích je to jednodušší než u nás. Českým podnikatelům zaberou daňové procedury za rok v průměru 613 hodin (včetně času soukromých daňových poradců) ve srovnání s průměrnými 194 hodinami pro kolegy v zemích OECD.

Soudní vymáhání dodržení podmínek obchodní smlouvy u nás trvá v průměru 611 dní (oproti 462 dním v zemích OECD a 216 dním na Novém Zélandu a 150 dním v Singapuru). Náklady soudního vymáhání dosahují v průměru 33% vymáhané pohledávky, ve srovnání s průměrnými 19% v OECD.

A musíte s podnikáním skončit? Připravte se, že proces bude obtížnější než ve 115 jiných zemích. Bankrot se u nás vyřídí až za 6.5 let (ve srovnání s průměrným 1.7 rokem v OECD), stojí 15% celkového majetku (oproti 8% majetku v OECD) a kreditorům vynese pouhých 21 haléřů za korunu pohledávek (ve srovnání s průměrnými 69 centy za dolar v OECD).

Situace ve srovnání s jinými zeměmi se u nás navíc zhoršuje. Česká republika se na žebříčku celkového hodnocení podnikatelského prostředí během roku 2009 propadla ze 66. na 74. příčku. Podrobnosti najdete v nedávno zveřejněných výsledcích mezinárodního průzkumu podnikatelského prostředí.

Nebylo by pro oživení naší ekonomiky a růst zaměstnanosti účinné třeba zjednodušit daňový systém? Prosadit zjednodušení a transparentnost napříč soukromým i veřejným sektorem?

Bylo. Kvalita podnikatelského prostředí (která je do značné míry odrazem kvality státní správy) prokazatelně ovlivňuje ekonomický rozvoj, včetně růstu produktivity a zaměstnanosti.

Jednoduchost a transparentnost také prokazatelně zmenšuje prostor pro korupci a její paralyzující vliv v politice. V daňovém systému snižuje náklady spojené s vykonáváním daňové povinnosti i prostor pro daňové úniky.

Ale toto zatím není v programu hlavních politických stran a jejich kandidátů.

Možná je čas začít se ptát stručně a jasně: Co přesně uděláte, vážení kandidáti, pro zlepšení podmínek k poctivému businessu a omezení korupce???

Nejdříve si ale musíme uvědomit, že lepší podnikatelské prostředí je v zájmu každého občana a nejen drobných podnikatelů. Je v zájmu všech s výjimkou těch mála, kterým současný neprůhledný a těžko prostupný systém vyhovuje k uplatnění svých osobních zájmů nad hlavami případné konkurence a často s přispěním peněz daňových poplatníků.
Obrázek 1 Celkové podmínky k poctivému businessu v zemích OECD
(číslo napravo udává celkové pořadí mezi 183 zeměmi podle pravidelného mezinárodního průzkumu Doing Business v roce 2010)


Obrázek 2 Náklady soudního vymáhání dodržení podmínek obchodní smlouvy v zemích OECD (% majetku)


Obrázek 3 Doba trvání insolvenčního řízení v zemích OECD (počet let)


Obrázek 4 Návratnost pohledávek v insolvenčním řízení v zemích OECD (centy za dolar)
Zdroj: Doing Business 2010
www.doingbusiness.org


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel napsal(a):

Nízké daně, nízké daně,
žádný stát, žádný stát,
privatizace, privatizace,
.....
atd.

"Uvědomělá" a veřejnost bude raději bojovat proti pár mlrd. na jednorázové 13. důchody nebo proti pár mlrd. na soc. dávky
než bojovat proti pokusu vytunelovat 40-50 mlrd. Kč přes EKOZAKÁZKU.
14. 04. 2010 | 17:54

Ford napsal(a):

Neuděláme nic, protože by to ohrozilo sociální stát a doplatili by na to obyčejní lidé, kteří krizi nezavinili.
14. 04. 2010 | 17:55

Ford napsal(a):

Karle jste nějak opožděný. Již v roce 2004 se počítalo se 100 miliardama.
14. 04. 2010 | 17:56

Ládik napsal(a):

Samostatný člověk je hlavní nepřítel komunisty. Proto máme takový stát. Plný komunistů s oranžovým až rudým obličejem.
14. 04. 2010 | 18:05

stále rebel napsal(a):

Byli jsme dokonce na 56. místě.
Ranking of all nations from 2008 report (2006/04-2007/06): [
http://en.wikipedia.org/w/i...
.
Pro Ford.
Sociální státy jsou před námi, asociálové za námi.
14. 04. 2010 | 18:12

Ford napsal(a):

Stále rebel: Jste směšný. Hnízdo brutálního kapitalismu USA? Nebo Nový Zelánd s placeným lékařem na ruku? Litva, Lotyšsko ďáblové s jednou sazbou daně, krácením platů a důchodů v krizi?
14. 04. 2010 | 18:19

Petr Havelka napsal(a):

Paní Brixi,

děkuji za blog.

Obávám se, že ti co by to měli číst to nečtou.
14. 04. 2010 | 18:25

Holubář napsal(a):

Zjednodušení daňového systému?

Proboha, jen to ne!!!
Kalná voda, v té se to plave, když už ten svůj rybník znáte. Daňový poradce v něm dokáže hotové zázraky. Takže - neměnit, nezjednodušovat, NEPŘEPÍNAT!
14. 04. 2010 | 18:29

stále rebel napsal(a):

Pro Ford.

6 Denmark
16 Finland
18 Sweden
25 Germany
28 Austria

Doing business 20100
http://www.doingbusiness.or...

Směšný jste vy.
14. 04. 2010 | 18:38

Al Jouda napsal(a):

Pani Brixi, základní otázka nezní: Co kandidáti uděláte ? Ale : Kdo za současný stav nese odpovědnost ? Podle odpovědi na základní otázku se pak zařídíme v nadcházejících parlamentních volbách !!!
14. 04. 2010 | 18:41

stále rebel napsal(a):

Ještě něco k tématu

DOMNELÉ A SKUTECNÉ BARIÉRY KONKURENCESCHOPNOSTI EU A CR
http://www.euroskop.cz/gall...

Kronika promarněných šancí
„Pickova kniha se také v tomto ohledu řadí k předvídavým analýzám typu Roberta Reicha či Loica Wacquanta, kteří varují před dalším štěpením společnosti. Překračuje tyto autory ve své diagnóze potíží a významu sociálního státu. Pick vyvrací řadu falešných stereotypů programově šířených neoliberální pravicí.
Jeho odhady toho, kolik nezaměstnaných zneužívá dávky v nezaměstnanosti (zhruba jedna pětina) a kolik nemocných zneužívá zdravotní péči (rovněž přibližně 20 %) jsou v souladu s odhady evropských ekonomů a sociologů. Plýtvavost našeho sociálního státu v oblasti dávek pro nezaměstnané a v oblasti zdravotní péče tak vyčísluje souhrnně na 0,4 % hrubého domácího produktu. Pozorný čtenář si jistě tuto částku porovná se sumou 5 % hrubého domácího produktu. Právě o tolik peněz totiž ročně přicházíme kvůli odlivu dividend do ciziny, jež jsou důsledkem snižování míry zdanění zisku zahraničních majitelů firem a akcionářů. Pravicové vlády však z nějakého podivného důvodu nechtějí zachraňovat stát ucpáním díry, z níž odtéká desetkrát více prostředků, než kolik nás stojí „plýtvavost" našeho sociálního státu. (Jen na okraj: Zatímco v průměru vydávají na sociální účely evropské země 27 % svého HDP, náš „krajně rozmařilý" sociální stát nás stojí méně než 19 % našeho chudšího HDP.)
Analýza tak dospívá až do současnosti, kdy se protáčíme v začarovaném kruhu paradoxů: „Máme nízké sociální výdaje, ale hledáme spásu v jejich dalším snižování. Neumíme je profinancovat bez deficitního financování veřejnými rozpočty, ale vyvoláváme jejich další přiškrcování dalším snižováním daní, přestože ty jsou v rámci Evropské unie velmi nízké."“
http://www.literarky.cz/eko...
14. 04. 2010 | 18:48

zdenekmihalco napsal(a):

Petr Havelka

Dobrý den, třeba přeci jen někdo.. :)
14. 04. 2010 | 18:53

stále rebel napsal(a):

Česká pravicová představa je prostě taková, že pokud budou mít zaměstnavatelé možnost škubat zaměstnance na mzdách a stát na daních, tak se republika stane rájem pro podnikání.

Děkuji autorce za potřebný článek.
14. 04. 2010 | 19:01

vlk napsal(a):

Paní Brixi
díky za blog. Vaše výzva je logická a správná. Ale předpokládám, že víte , jak dopadne.

Pod jedním blogem , už jaksi nevím kterým, jsem prohlásil, že ať dopadnou jakkoli, nebyl by naprosto žádný problém sestavit z blogerrů Aktuálně /nepolitiků/a z diskustujících Aktuálně lepší a kompetentnější vládu. Jsem o tom hluboce přesvědčen. A provedl jsem tam nominace. V Byla jste v té bloggerské. Jako ministryně zdravotnictví. Vím, že jsme Vás teď nejspíš k smrti vyděsil, ale tomuministerstvu byste opravdu slušela a prospěla.

Rebeli
díky za doplnění čísel paní brixi. Takže pod vládou nejlepšího předsey vlády s nejlepším ministrem financí jsme s e stuhli propadnout na žebříčku o skoro 20 míst.. To je opravdu, ale opravdu veliý výkon.

Jinak - ohledně té tzv. díry přes odliv dividend nemáš pravdu. Buď sem budeme chtít alokovat zahraniční kapitál a pak holt budeme muset akceptovat vývoz zisku nebo prostě budeme mít problém s e zaměstnaností.
Díra je ale jinde.
Jsou odhady, že ze zdravotního pojištění s e vyplýtvá a rozkrade až 20% -t.j nějakých 44 miliard.
J e také odhad, že přiinvestičních akcí státu s e rozkrade daleko víc. Zůstaňme otaké u 20%. Takže dalších 60 miliard. A nikdos e to nepokouší ucpat. J e to 100 miliard za rok.
Daňové úniky všeho druhu? nějakých až 50 miliard.
Dohromady ? 150 miliard ročně. A nikdo s e to nepokouší ucpat. Hlavně , že budou honit 100%ní invalidy na 20 hodin veřejných prací.
14. 04. 2010 | 19:01

Lukáš Bušina napsal(a):

Jop. Říkám to celou dobu. Problémem není výška daní, ale byrokracie a soudy.

Díky, že to nyní můžu říkat s citacemi od Vás.
14. 04. 2010 | 19:10

veverka napsal(a):

ODS slibovala daňové přiznání na jednom listu papíru. Kde je ??? Místo toho vrhla tato strana která prý u nás zastupuje hlavně podnikatele veškerou svou energii do boje za nesmyslné zdravotnické popltaky a za vstup cizích vojáků.Fraška.

Ford:
Chtělo by se to naučit alespoň číst,proto sem paní Brixy ty grafy dala ;-)
14. 04. 2010 | 19:19

stále rebel napsal(a):

Pro vlk.
Více než dvacet míst.
Podle dokumentu níže, rok 2006 - 50 místo, 2007 - 52. místo
http://www.doingbusiness.or...
číslo strany 6, celkově 12

Zahraniční kapitál, kontakty a zkušenosti jsou nutné, bez nich by to nešlo. Jen by bylo výhodnější nabízet investorům místo nízkých daní kvalitní institucionální prostředí.
14. 04. 2010 | 19:27

Lojza napsal(a):

Paní Brixi, vy jste a vždy budete z 10 000 000 českých občanů mezi půl milionem populace. Nechte ty "běžné" občany v neinformaci. Ti od 5 000 000 níže vždy budou nevděční. Já jim říkám "bílý cikáni". Dajdajdákové. V Indii nesmíte být citlivě sentimentální. V Čechách nesmíte podat méně úspěšným ruku. Co poradíte důchodcům vplící ODS? Neměli by podobní jako vy upřednostňovat své neúspěšné? Volíš ČSSD nedostaneš ani suchý chléba.
14. 04. 2010 | 19:53

vlk napsal(a):

rebelo

nakonec hovoří , při investičním rozhodování stejně jen šrajtofle..
14. 04. 2010 | 19:54

ld napsal(a):

Kde je Rumcajs? Tady se o něm píše, a on má áčko! Že by instaloval nadpis článku nad vrata své garáže?
14. 04. 2010 | 20:00

VK-Can napsal(a):

Srdecne zdravim pani Brixi.

Pisete malo, ale co clanek to trefa!
Mluvil jsem nedavno s kolegou, ktery se vratil z delsi vyzkumne cesty po EU.
Mimo mnoha jinych poznatku si privezl i tento. Cesko ma bezkonkurencne nejlepe organisovany podnikatelsky klub, ve kterem "clenstvi" musi byt schvaleno.
Mali podnikatele se do toho nepocitaji.

Tento klub ma vyborne organizovanou strukturu vzajemneho obchodu, ktera umozni "clenum" prekonavat obchodni krize a zaroven zamezi nezvanym se do sfery uspesneho podnikani dostat.
Je to cely komplex nejen podnikatelu, ale i uradu a instituci.

Cela tato organisace umoznuje svym clenum velice profitove podnikani a jako clensky prispevek je okamzita pohotovost slouzit "vyssim cilum a zajmum".
Nepochybne politickym.

Byl jsem prekvapen, jak byl uznaly nad dokonalou organizaci.
Korupce, at to zni jakkoliv absurdne, je planovanou a peclive rizenou soucasti teto organizace!
Prorazit tuto ochranou zed?
Jedine pomoci skupiny schopnych a vlivnych politiku.

Zatim se nezda, ze by se takova skupina politiku na scene ceske politiky byla schopna zformovat.
Ovsem mel jeste jedno prekvapeni.
Tento ukaz existuje v mnoha castech EU!!

Cesko je jedno z nejlepsich v sofistikaci systemu, ale neni jedine!
A jeste neco. Mnoho zemi v EU zcela realne bere v uvahu moznost navratu neokonu k moci v USA v pristich volbach 2011 a 2012.
Samozrejme, ze umerne tomu se delaji pripravy.

Zda se, ze se pres. Obamovi dari pomalu, ale jiste formovat jakysi blog USA-Rusko-EU, coz by Cinu postavilo mimo kruh.
Bohuzel, jak se pres. Obamovi vede zahr. politika, tak stoji proti zdi na domaci pude.
14. 04. 2010 | 20:03

stále rebel napsal(a):

Pro vlk.
No ano, ale špatné podnikatelské prostředí může být vyšší zátěží než daně. Podle průzkumů (viz můj odkaz výše – bariéry konkurenceschopnosti) jsou pro manažery lákavější lokality jako západní a severní Evropa, než východní Evropa s nízkými daněmi.
14. 04. 2010 | 20:15

Midori napsal(a):

14. 04. 2010 | 21:00

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Brixi velmi pěkný příspěvek. Snad bych ještě zdůraznil princip neodpovědnosti nikoho ve státní sféře za svá špatná rozhodnutí.Proto se nebojí někdy "kreativně" rozhodovat.
Ale nebojte, oni Vás k reformě státní správy v ČR nepřizvou. Vy byste byla schopná to zreformovat tak, že někteří ti chudáci by už nemohli "legálně" krást a to nepřipustí.
Když teď vidím množství reklamy ČSSD, tak mě napadá, zda opět jako po minulých volbách budou ti zlomyslní odborníci na reklamu tvrdit, že oranžová kampaň měla 3x větší hodnotu, než ČSSD oficielně přiznané výdaje. Ono to s tématem souvisí.
14. 04. 2010 | 21:22

jarpor napsal(a):

Paní Brixi na datech dokladuje, v jakém prostředí se zde pohybují podnikatelé... a přesto zde podnikají, dodávám.
Myslím tím podnikatele, nikoliv podnikavce.

stále rebel sděluje prý představu těchto podnikateů :

"Česká pravicová představa je prostě taková, že pokud budou mít zaměstnavatelé možnost škubat zaměstnance na mzdách a stát na daních, tak se republika stane rájem pro podnikání."

Soudím, že jste to neopsal, neb takovou "pravicovou představu" jste od těch podnikatelů nemohl nikde najít, protože prostě taková neexistuje.
Tedy jste tuto hovadinu vymyslel sám...

Dovolím si pochybovat, že si dáte dohromady, že je rozpor v tom, o kom je blog paní Brixi (který navíc ještě jistým způsobem doplňujete) a co o těch z blogu píšete sám...

Hezký večer
14. 04. 2010 | 21:25

Baba napsal(a):

Kandidáti pro zlepšení podmínek k poctivému podnikání a omezení korupce pravděpodobně nepodnikají. Nechápete, proč začít podnikat, když kromě daňových předpisů musíte respektovat ještě ty profesní, když navíc nemáte podnikatelské zkušenosti od koho zdědit a jiná cesta než vpřed nevede? To jste přece náš člověk! Hodně štěstí!!!
14. 04. 2010 | 21:30

Petr Havelka napsal(a):

Rovněž zdravím pane Mihalco,

oni umějí číst? Dnes je tu samé překvapení.

Pane VK-Can,

Vámi uvedená zkušenost je tzv "bratříčkování". Já na bráchu, brácha na mě.

Je to velmi rozšířený jev a jde od spodu nahoru. Zřejmě pozůstatek předešlého režimu.

Příklad nižší úrovně by mohl být, v současné době:

Dejme tomu je ohlášená prodejní akce v jednom nejmenovaném hypermarketu SLEVA TV DŘÍVE 10 000 TEĎ V AKCI ZA 6 000 DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB. Již od rána se vytvoří davy konzumentů, ale v uvedeném hype... jsou v regále 3 TV. Zbytek totiž blokli manažéři známým, kteří si zavolali.

A tak to jde schůdek po schůdečku až ouplněk nahoru.

Čím větší "papaláš" tím větší slevy. A hlavně MOŽNOSTI.

Ono to není ani tak sofistikované, jak zaběhnuté taknějaksamo.

Říkáte i EU? Mnohé části.
14. 04. 2010 | 21:34

černovláska napsal(a):

vedle toho, je stále u mnoha lidí zažité (protože jim je to podsouváno i z řad politiků), že podnikatel je někdo kdo je vlastně mnoha lidem škodící tvor, do jednoho pytle spadnou poctiví podnikatelé i podnikavci napojení na zastupitele, je veřejným tajemstvím, že na státní zakázky není možné dosáhnout bez úplatků, stačí pak mít narychlo udělané eseročko, s jedním zaměstnancem, vše ostatní obstarají subdodavatelé, kteří můžou být často rádi, že jim "milostový" gener. dodavatel zaplatí vše a dlouho po slpatnosti, kdy už mají pěknou díru " v kase" po odvedení DPH např. ;-(..........koho z politiků to zajímá? Vědí, že si v politice "nadělají svoje", že udusí střední třídu, no a..... po nich potopa, oni budou za vodou ;-(
14. 04. 2010 | 21:40

Pocestny napsal(a):

Dobrý večer,
no, to je polízanice, pěkná ostuda.
Tolik pohled zvenčí.

Teď pohled zevnitř...
Podnikat se dá, jste-li koncern, jsou vám dveře dokořán.
Jste li obchodnice, která přichází ke stolu s hromadou investičních žetonů odjinud, můžete hrát.
Základní vklad je vysoký... Veřejnou správu nezajímají malé ryby, licitace je divoká a neregulerní, většinou vás použijí ke zdokumentování nesmyslnosti nízké ceny, protože rovnou vidí, že budget nepočítá s podsypným.
Letos se kromě nedůležitých krávovin jako Opencard, Blanka a pod. také potichu uzavíraly nové smlouvy na komunální úrovni.
Takže, pro vaši představu, náplavka Na Františku - Rudolfinum: 50 M ročně nájem, M ročně (dopředu "do systému") za šestiletý kontrakt s opcí....

Neexistuje, aby se do státních / krajských / místních zakázek v Praze dostali lidé, kteří nejsou v systému.

Ti, kdo v něm jsou, se časem naučí vše, co si z městského zprivatizují. Do systému se šlo dostat celkem levně ještě tak před deseti lety, po letech v oposici, kdy kraje a radnice byly jediným zdrojem, se komunální zloději po oranžové dostali i do modré státní politiky.
Topolánek je mylně srovnáván s Paroubkem, to už je třetí orangután v pořadí. Topolánek totiž konečně po osmi letech onehdá dopravil do vládní úrovně to modré, co tam sedělo v oranžovém už od Zemana.

Konec svobodného podnikání u nás byla oposiční smlouva.
Oposiční smlouva byla totiž nejen brutálním testem omyvatelnosti občanova temene, ale hlavně privatizace veřejných zdrojů dvěma partajemi.
Od té doby jsme najeli na "rakouskou školu", která je sice často chválena jako teorie, je současně nechvalně známým pojmenováním stavu, kdy každá trafika v Rakousku je buď rudá nebo černá, v Karnten pak modrá.
Vše je rozděleno dle opoklíče, ten funguje i v oligopolu, ony se ty pidistrany vždy do jedné přidají k těm či oněm masokombinátům.

Takže, Česká republika je místo, kde politici štajgrují populus proti všem samostatně výdělečně činným jako proti cikánům, to aby Vox Populi byl záminkou pro výpalné, které může být pro spoustu malých firem a osvč fatální - když se sečtou nominální náklady na poplatcích a přičtou se obálky lokálním demokradům územně a hierarchicky přináležitým.
Tuto zemi reálně řídí muž, který "umí vše a všechny", který umí Topolánka ve Strakovce, umí Klause na hradě, uměl Zemana autobusem do premiérství, kromě Havla patrně "umí" všechny ty panáky z politického orloje...
Ten pán se jmenuje Miroslav Šlouf
Ten pán má patronát nad firmami (spolu s jistým expolicistou JUDr. Douchou, který byl vyhozen poté, když jeho djádju Vovu Mogyljeviče deportovali zpět do Solnceva pod Moskvou). které:
dodávají palivo letišti i ČSA
sponzorují presidenta republiky
přispívají na kampaň Zemana
jsou v systému oposmlouvy, který dali dohromady spolu s Paroubkem a Koukalem (odměněn ambassadorstvím ve Vídni),
sponzorují "antiradarné"

Zde je prostě "Šloufovo"....

Jakmile jakkoliv závisíte na veřejných zakázkách, jste ve velkém maléru /balíku..-)

Ono jen v Tšésku se dá svoz odpadu z milionového města rozdělit patnácti výběrovkami mezi tři firmy...-)
14. 04. 2010 | 21:43

Admirál napsal(a):

VK-Can - dík za pohled z venku.

Ten náš svělý podnikatelský klub je zároveň fanklub neocon.

Společné zájmy dělají "rodinu".

Taky je poměrně pravděpodobné, že na neocon je navázaná většina médií(minimálně u nás).

Kdo ovládá sdělovací prostředky, ovládá masy.

Snižuje to prostupnost spoečností ze zdola nahoru, což je základní pilíř liberalismu a demoracie.

To je reálná zeď.

Ti, kdo se hlásí k liberalizmu, by si to měli dobře uvědomit.

A nemá to nic společného s pravicí a levicí.
14. 04. 2010 | 21:48

černovláska napsal(a):

mám k přítomným jednu, možná pro někoho velmi naivní otázku, starosta Prahy 5, Jančík je uveden v několika fy, mám na mysli pouze s.r.o. nikoliv fy, kde je Praha akcionářem, jako jednatel popřípadě společník, přiznám, že nevím, zda tato s.r.o. mají smluvní vztahy s radnicí Prahy 5, skutečnost, že je jednatelem, či společníkem je nebo není (ne)etické, může být případně ve střetu zájmu v pokud je ve funkci starosty?.....předem díky
14. 04. 2010 | 21:50

stále rebel napsal(a):

Pro jarpor.
Co se změnilo s nástupem vlády pravice a co nás vzdálilo od vyspělých zemí?

V hodnocení institucionálních podmínek pro podnikání se ČR propadla.
Vzrostla korupce – dojem naprosté většiny z nás i hodnocení TI.
Výrazné snížení daní pro ty nejbohatší a podnikatele, zrušení progrese.
Snaha o destrukci sociálních jistot zaměstnanců a obyvatel.

Že by Topolánkova vláda nepracovala v zájmu české pravice?
No pokud ne, tak ať ji nevolí.
14. 04. 2010 | 22:41

Skogen napsal(a):

Čím to je, paní Brixi? Proč? Jsme navyklí na nějaké staré pořádky, které stereotypní setrvačností udržují vpředu ty "konexivní"?
14. 04. 2010 | 22:47

Ami napsal(a):

paní Brixi, konečně opět Váš příspěvek. Co dodat? Jako vždy, fundovanej a pravdivej.
Mohu se jenom opakovat: paní Brixi - na Hrad.
15. 04. 2010 | 00:01

Josef K. napsal(a):

Korupce zde kvetla masivně již v 90. letech. Jedním z jejích projevů byla již Klausova liberalizace mezd, kdy náhle povyskočily platy v málo produktivních státních ponicích nad mzdy relativně výrazně produktivnějších začínajících soukromých firem. Kdesi za tím pak noví čeští velkopodnikatelé drancující státní banky za dohledu části mocenských elit....Byrokratické bariery cechů - advokátů, architektů, ekonomů atp. K tomu ty stovky kroků spojené s privatzací státu učiněné potichu a sotva viditelně... Vše bylo příznakem korupce. Ještě nešlo všechno hladce, byl tu jakýsi dozvuk roku 89. Podmínky však nazrály, nastalo nové období: privatizace bank a opoziční smlouva pozvedly korupci na putinovskou úroveň: již se nedrancovalo z úspor obyvatel (hráněných západními kolonizátory), ale začalo se drancovat plně z daní obyvatel, z veřejných rozpočtů a privatizace zbylého průmyslu. Čím vyšší cena tím lépe. Pro koho?. Ekonomicky nesmysl. Klausova a Zemanova klička. Odpovědnost za hospodářství byla přenesena na zahraniční kapitál, část českých podnikatelů se napojila na zahraničí, větší část na veřené rozpočty. Nová generace mocichtivých nastupuje. Mladá krev odchovaná normalizací a plně se s ní ztotožňující. Svoboda již nebyla táž jako v polovině let devadesátých. Svobodou se stal "friťák", řečeno se severomoravským bývalým premiérem. Korupce vede k hlubokému pádu kvality života obecně, nejen volený primátor Bém-Lužkov zcela podle sovětských pravidel chápe každý odpadkový vůz jako osobní dar obyvatelům města a ještě se na něj podepíše....Podepisuje se ostatně na každý sloup ve městě... Média vytvořila iluzi kritičnosti, opět jev dobře známý z osmdesátých let. Byla spuštěna opona. Systém funguje, zdánlivě noví , tedy opět normalizační, junáci přicházejí: John atp.
Čeští oligarchové se stěhují, shodně s ruskými na Západ, vč. firem: po nás potopa...ČR a SR se stávají prostorem ruského pronikání do EU z plné podpory českého byznysu a části mocenských garnitur... ČR není ani Polsko ani Maďarsko. Přesto je náchylnost obyvatelstva, a především elit, k normalizačním hodnotám a bývalým okupantům nepochopitelná. A bude do té doby než se normalizace stane předěmtem seriozního bádání byť nového disentu. Korupce je stav mysli, logicky nikoliv institucí.
15. 04. 2010 | 00:19

DB-Kalifronie napsal(a):

To co popisujete (a nekteri diskutujici) neni jen otazka podnikani!-tyka se to i ostatnich oblasti zivota v Cesku.Ceska spolecnost je tak trochu tradicne spise uzavrena a uzavrene "elitni country cluby"(nebo jak to nazvat?) se tvori i v jinych sferach zivota.Tyhle skupiny jsou naprosto odolne proti zmenam (treba z zvenci)-a podotykam, nejedna se jen o politiku/podnikani.

Velka cast vrcholnych ceskych politiku se za poslednich 20 let zivila jen politikou, mnozi dnesni 40-50 tnici sli rovnou ze skoly do politiky. Tezko cekat zmemy od techto lidi, kteri sami s realnym zivotem temer neprisli do styku, maji na dnesni dobu mizerne vzdelani a predstavu o tom, co se deje ve svete (viz treba reakce na krizi v poslednim roce). Stale vice se zacina ukazovat, ze proste nemame skutecne elity.
myslim, ze zmena muze tezko prijit zevnitr a pokud ano, tak to bude hodne pomala a smer nejisty.
15. 04. 2010 | 01:51

Emil napsal(a):

Vzhledem k tomu, ze jsme zeme, kde vladnou lide, kteri vyrostli v komunismu a nikde jinde a mysli z casti stale jako komuniste i ti z tzv. pravicovych stran (vcetne Klause) aniz by si toho byli vedomi, tak by nas to nemelo udivovat.
Nemuzem ocekavat, ze se urednici, soudci, ale nakonec vsichni obcane rychle zmeni, kdyz toho nejsou schopni ani politicti profesionalove, kteri by meli vedet, co by se melo zmenit a jak.
Otresne ovsem je, ze stav nelepsi ale spis horsi a to v dobe, kdy by clovek cekal opak, tedy v v dobe vlady pravice.
15. 04. 2010 | 05:25

stále rebel napsal(a):

„Tři pětiny šéfů malých a středních podniků se domnívají, že veřejnou zakázku nelze v Česku získat bez korupce, tedy bez úplatku, provize či různých požitků.“

„Tři čtvrtiny účastníků průzkumu se domnívají, že velké firmy mají trh rozparcelovaný a dohodnutý. Podle 60 procent dotázaných jsou výběrová řízení většinou nastavena tak, že je předem znám vítěz a konkurenční nabídky jsou takzvaně jen do počtu.“
http://aktualne.centrum.cz/...
15. 04. 2010 | 06:49

Technik napsal(a):

Paní Brixi nám vysvětlila, že náš stát je špatně organizován. Vrchními organizátory u nás sami sebe, ustanovili ekonomové a právníci.
Výsledek jejich činností je špatný. Asi navštěvovali nekvalitní školy.
15. 04. 2010 | 07:11

Rumcajs napsal(a):

Marně hledám souvislost mezi poctivostí podnikatele a byrokracií.

Ty bolístky co uvádíte - nic proti když se odstraní, ale přijde mi to, jako když Vám někdo zarazí kůl do prde.., a Vy se staráte o třísku na prstě.

Já jako největší překážku k podnikání vidím korupci,selektované dotace a invest. pobídky.

Na dalším místě Zákoník práce,IBP a trestní odpovědnost za sociální odvody.
15. 04. 2010 | 07:36

jarpor napsal(a):

stále rebel

Mám pocit, že Vaše replika je ve stylu já o voze, Vy o koze...

Soudím, že meritem blogu je prostředí se kterým se musí poctiví podnikatelé prokousávat,
meritem toho, co jste "vyplodil" a na co jsem reagoval:
"Česká pravicová představa je ... " je něco úplně jiného.

Stejně - o něčem jiném je Vaše např. "Výrazné snížení daní pro ty nejbohatší a podnikatele, zrušení progrese."

Nějak mi nejde do hlavy, jak souvisí daňové změny s korupcí a třeba s dobou insolvenčního řízení o kterém, mimo jiné, je blog paní Brixi...

Hezký den
15. 04. 2010 | 07:45

Targus napsal(a):

To Rumcajs:

trestní odpovědnost za sociální odvody by bylo možno zrušit, kdyby se povinnost plateb zcela přesunula na zaměstnance.
Vedlejším produktem by ovšem byl nárůst administrativy.
Trestní neodpovědnost nás stála miliardy, které nyní chybějí na účtech ČSSZ a zdravotních pojišťoven, nepočítaje rozkradení zbytků Václavem Klausem ve jménu zalepení státního rozpočtu.
15. 04. 2010 | 09:08

NL napsal(a):

Ve zdejších příspěvcích nalézám často odkazy na odhady Transparency International. Vůbec nechápu, jak někdo může brát výzkumy této organizace vážně. Tuší tady vůbec někdo, jak tato organizace získává své odhady? Vlk tady nakousl plýtvání ve zdravotnictví. Tak se podíváme jak TI vypočítává ztráty ve zdravotnictví.

Citace TI: Kapacita akutní nemocniční sítě se sice v České republice průběžně snižuje, ale i tak je o třetinu vyšší než je průměrná hodnota v EU. Vyjádřeno v číslech má ČR 614 akutních nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel a v zemích EU je průměrně 412 (ve starých zemích 393) akutních nemocničních lůžek na 100 000 obyvatel. Při ročních nákladech akutní ústavní péče ve výši 68,1 miliard Kč se v její nadbytečné kapacitě skrývá teoretická rezerva ve výši 22,7 miliard Kč, pokud se porovnáváme s EU. Je zřejmé, že zvýšením efektivity v poskytování akutní lůžkové péče se nemůže uvolnit celá tato částka. Na jedné straně se zvýší jednotkové náklady na provozování akutního nemocničního lůžka a straně druhé se další díl nákladů přesune do oblasti ošetřovatelské a sociální péče. Nicméně přímá ztráta způsobená nadbytečnou kapacitou akutní lůžkové péče se dá kvalifikovaně odhadnout na 7 miliard Kč ročně.

Zde je jasně vidět jak TI získává své odhady. Jenže, je vůbec možné porovnávat počet akutních lůžek v ČR s jinými zeměmi, když:

1. Velká Británie neudává celkový počet akutních lůžek, ale pouze akutní lůžka spadající pod NHS.
2. Irsko stejně jak Británie udává pouze akutní lůžka veřejného sektoru.
3. Švédsko udává jako akutní lůžka, pouze lůžka chirurgické krátkodobé péče
4. Nizozemsko nezahrnuje do počtu lůžek, lůžka privátního sektoru.
5. atd. atd. atd.

Přes mnou uvedené výhrady je to možné porovnávat, ale rozhodně nikoliv podle nějakého evropského průměru, ale můžeme se porovnávat se zeměmi, které skutečně udávají celkový počet akutních lůžek v zemi. Těmito zeměmi kromě nás je Rakousko a Německo.

A jak to vypadá porovnáme-li se s těmito zeměmi? Rakousko má 648 lůžek na 100 000 obyvatel. Česká republika 595 a Německo 572 (data jsou novější než použila TI).

Opravdu někdo touží, krom například profesora Beneše potom, aby celkový počet akutních lůžek v ČR nebyl 595, ale třeba jenom 282 jako ve Švédsku i když se v jejich případě jedná pouze o akutní lůžka chirurgických oddělení?
15. 04. 2010 | 09:13

Rumcajs napsal(a):

Tarqus:

Trestní odpovědnost - ta tu je už od krále klacka. Je to nejnesmyslnější paragraf, jakej jsem kdy slyšel.

To se stáváš zločincem, aniž to můžeš jakkoliv ovlivnit.Až budu já králem, ty pitomce co tohle odhlasovali pověsím.
15. 04. 2010 | 09:13

Rek napsal(a):

První podnikatel, který začal podvádět, který začal bokem platit kuchaře, který si začal nosit kořalku do hospody od Vietnamců spustil touto konkurenční výhodou tento nekonečný řetěz. Poctivost v Čechách je prodělečná, nekonkurence schopna.
15. 04. 2010 | 09:18

Targus napsal(a):

To Rumcajs:

Ó nikoli, loupežníku, mohu jmenovat desítky firem - právnických osob, které "socku" neplatily a vůbec nic se jejich šéfům nestalo. A zaměstnanci, pokud chtěli důchod, si museli vzít na splacení dluhů na sociálce půjčku, načež jim bylo doporučeno, aby vymáhali pohledávku v občanskoprávním řízení, neb neplacení trestným činem nebylo.
15. 04. 2010 | 09:27

Tomas B. - toho času podnikatel napsal(a):

Situace podnikatelů nikoho nezajímá. Většina lidí nepodniká. Většina lidí se také nesoudí. Možná si povzdechnou nad pomalými soudy proto, že o nich právě mluvili v televizi, ale jich osobně se to netýká. Placení daní se většiny netýká už vůbec. Daně a odvody jsou nějaká čísla na výplatní pásce. Jak se platí a jak se počítají ví možná holky z mzdové účtárny nebo manželka pana šéfa (podle velikosti firmy), ale zaměstnancům je to fuk. Výše daňového zatížení - tady platí to samé, jsou to přeci jen čísla na kusu papíru - většinu zajímá, kolik dostane "čistého" - nemám pravdu?

Jinými slovy - situace podnikatelů a podnikání v ČR je pro veřejnost asi 150. problémem v pořadí - daleko za třemi dny nemocenské, 13. důchody nebo 30,-Kč u lékaře. Pro veřejnost jsou zajímavější problémy goril v ZOO, než problémy nějakých podnikatelů.

Dobrá třetina dospělého obyvatelstva v ČR se pořád nedokáže rozhodnout, zda má nějaké soukromé podnikání vůbec existovat. Řekl bych, že tak každý pátý považuje "soukromé vlastnictví výrobních prostředků" za tu největší ránu, která tuto zemi postihla od třicetileté války.

Tedy shrnuto - situace podnikatelů je většině veřejnosti ukradená. Podnikání je v ČR tolerováno jako jakási nepříjemná nezbytnost - ale "vocať pocať". Podnikatelé se mohou těšit na vyšší daně a další a další předpisy a nařízení, které jim budou otravovat život. Konec konců jsou to vykořisťovatelé a mají být rádi, že neskončí s kulkou v týle.
15. 04. 2010 | 09:43

Pavlíček napsal(a):

Když budu poctivý, nic nevydělám. Takže vždy budu pro někoho dělat, takže musím držet hubu a krok, přestože vím.
15. 04. 2010 | 09:44

Dalton napsal(a):

Vážení, když vám někdo bude tvrdit, že jsem "standardní evropskou zemí", tak mi připomente data z Global Competitiveness Report, sekce "Institutions". Slabší povahy, vemte si ke čtení kýbl ...

http://www.weforum.org/docu...
15. 04. 2010 | 09:50

jogín napsal(a):

Havelka, VK-Can: Příčina a funkce bratříčkování je jasná, koalice nechopných má nejvyší výnos a proto vítězí. Koukněte se na Teorie her a redistribuční systémy od doc. Valenčíka.
15. 04. 2010 | 10:27

jogín napsal(a):

15. 04. 2010 | 10:40

kamil spřádal napsal(a):

Pokud v tomhle státě budou mít stále prostor lidi,kteří se zajímají jen o to,kde ten stát voškubat a neplatit daně,a zákonodárci jim budou ještě usnadňovat jejich plnění a dláždit cestičku aby se šlo co nejlépe a téměř bez překážek,tak pak se není čemu divit !! Už jen zaměstnávání cizinců !! V Jihlavě v jedné firmě je příkaz zaměstnávat pouze UKčka ( ukrajince ) protože dělají za málo peněz hodně muziky !! A to není dobře,pak nejsou místa pro lidi kteří pracovat chtějí ale nemůžou,na jejich úkor. Další nespravedlnost je ta,že odvedete pro nějakého soukromníka práci a on vám za ní nezaplatí,nikde se nedovoláte pravdy a banky nic nezajímá.....,do tohoto státu v tomto stavu by měl přijít Hitler,protože tohle jinak není možné !!! Jen kde koho okrást a podvést,toto je vrchol naší demokracie,děkujeme pane Havle a pane Klausi kam jste to dotáhli !!!
15. 04. 2010 | 10:42

Jae napsal(a):

Rumcajs
"Marně hledám souvislost mezi poctivostí podnikatele a byrokracií".

Já zase marně nehledám souvislost
mezi trosečníky (kteří jsou měsíc bez jídla) a lidojedy.
15. 04. 2010 | 10:52

vysmátej napsal(a):

To Ládiku - a jakej obličej máte Vy? Moc by mě to zajímalo. Určitě z těch komunistů, ležících Vám stále v krku, asi hm. hnědej, připosratej. Tak už se sklidnětem, stejně tak s tím svým modrým skomírajícím ptákem už nic nenaděláte, že jo?
15. 04. 2010 | 11:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

ODS :

"Čím méně úředníků, tím menší bude korupce."

Souhlas. Jsem pro masivní, razantní snížení počtu byrokratů.

Nejlépe by bylo, kdyby zůstali jen tito úředníci :

Kindl, Benda, Vesecká, Kučera, Kvapil, Kalousek, Janoušek, Jančík, Drábková, Řebíček, Bém, Richter, Morava, Bradík, Šnajdr, Kubice, Bendl, Langer.

Takto by nebylo nutno zaměstnávati žádné
agenty provokatéry a zváti k soudu korunní svědky. Ušetřilo by se za poštovné a prohrané arbitráže, neb výše uvedená jména jsou zárukou, že by k žádným třenicím a nedorozuměním mezi úředníky a lidem zdejším i zahraničním nedocházelo.

Jen tito lidé jsou zárukou harmonického a ničím nerušeného rozvoje naší malé, hazké, osvícené demokracie a neustálého posunování se v mezinárodním žebříčku korupce.

P.S. Jen si nejsem tak zcela jist, kterým to bude směrem.

To ale nechám koňovi. Má větší hlavu.
15. 04. 2010 | 11:23

Jae napsal(a):

Tomas B.
K vašim steskům si docela dobře dovedu představit odpověď Jana Wericha, kterého jsem si považoval. Takže malá fabulace.

Milej pane, většina lidí je blbejch a ty vy můžete zaměstnat. Jako správnej kapitalista jim toho moc nedáte. Na co taky. Jsou to hlupáci, navíc je krize a vy nejste žádnej samaritán. Proto más voni mají na háku.
A ti chytří milej pane, ti se uživí i bez vás.
15. 04. 2010 | 11:24

void napsal(a):

to Dalton:

Kenya nam mizi v dali, Burundi a Senegal nam slapou na paty :-).

driv jsem se pred volbami mrknul do par reportu a zhodnotil uspesnost, posledni par let je to zbytecne. v podstate jde o volny pad, takze letos budu experimentovat

to Tomas B.:

myslim, ze jste to trefil presne
15. 04. 2010 | 11:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

Re : Omluva mě neznámé "paní (slečně) Drábkové". Mělo být Řápková.
15. 04. 2010 | 11:35

Tomas B. napsal(a):

Milý JAE, je pěkné, že si vážíte Jana Wericha - je to určitě zajímavý vzor. Nicméně jste spolu s tímto velikánem české kultury právě rozdělil obyvatele na příliš hloupé a zaměstnatelné a na chytré a nezaměstnatelné. Ti chytří se podle Wericha uživí sami, takže to asi budou samostatní podnikatelé (tedy u nás tzv. OSVČ) a ti ostatní jsou zoufalci - podle Wericha blbci. Hmm, to je fakt zajímavé vidění světa. Já jsem tedy v té skupině chytrých (podle vás) a co VY? Považujete se za blbce? Jen proto že chodíte do zaměstnání? Domýšlíte někdy věci do konce?
15. 04. 2010 | 11:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tomas B
Nikdo není schopný se uživit sám.
I OSVČ potřebuje blbce a blbci zase OSVČ.
Protože OSVČ musí mít komu prodat. A blbci musí mít chechtáky (většinou od OSVČ), kterými OSVČ zaplatí.

Ale u nás se toto mé soukromé paradigma možná po volbách zbortí.

Neb když vyhraje ODS, budou všichni OSVČ.

Blbci již nebudou existovat, protože všichni původní blbci se stanou OSVČ.

Teď mě ale napadlo : Nedojde náhodou pak také k tomu, že se všichni původní OSVČ stanou blbci ?

Je to na mě všechno moc složité. Zůstanu radši u klasického pohledu. Tedy : zaměstnanec se svými právy a povinostmi zaměstnance a zaměstnavatel s právy a povinostmi svými.
15. 04. 2010 | 12:11

Rumcajs napsal(a):

Jae:

To nevadí. Hlavně to nevzdávej.
15. 04. 2010 | 12:32

Rumcajs napsal(a):

Targus :

To mi ale přijde naprosto normální. Si představ, že budeš dlužit bance, nebudeš mít na splátky, protože jsi přišel o práci a bude to posuzováno jako trestný čin?

Snad všem stejným metrem, ne ?
15. 04. 2010 | 12:35

Jae napsal(a):

Tomas B.
Milý Tomáši, o mě přeci nejde. Musíte přeci poznat, které jevy ve společnosti převažují. Počasí také nehodnotíte podle dnešního dne ale podle dlouhodobého kalendáře. Možná jste poctivý, altruistický podnikatel a třeba vás krášlí další přívlastky. Přesto byste měl chápat, kde a proč vzalo ono nevraživé klima vůči podnikatelskému stavu.

A jinak, intelektuální stav velké části našich občanů potvrzují kromě uznávaných autorit (např. Höschl) i
farizejské věty našich politiků typu, že voliče není radno podceňovat.
15. 04. 2010 | 12:36

Jae napsal(a):

Rumcajs
Nevzdávat nečinnost? No díky za pobídku.
15. 04. 2010 | 12:41

jokles napsal(a):

Poctivý business ? Proboha, co to je ? Není to něco, jako biblická těhotná panna ?
15. 04. 2010 | 13:18

Tomas B. napsal(a):

Milý Jae, problém je myslím v tom, že 90% zaměstnanců nikdy nepodnikalo, zatímco 99% podnikatelů bylo někdy vy svém životě zaměstnancem.

Nejsem atruistický - měl bych být? Víc než vy? Protože jsem OSVČ? Kladete na mne vyšší nároky než na sebe, proč?

Nevraživé klima vůči podnikatelskému stavu fakt nechápu. Podnikatelé jsou všude kolem vás, prodávají vám rohlíky, trička, stříhají vlasy, spravují silnice. 9o% činností kolem vás provádí nějaký podnikatelský subjekt - a vy na ně nevražíte, což mám prý chápat. Co na tom mám chápat? Kde se ve vás sakra bere ta třídní nenávist? K podnikatelům jako skupině?

A úplně nakonec - politika s tím nemá vůbec nic společného. Vietnamec který prodává zeleninu u nás na rohu ani neví jak se jmenuje náš předseda vlády a rozdíl mezi ODS a ČSSD je mu ukradený. Ale je to podnikatel a určitě pořádně neplatí daně - hajzl jeden. No mne spíš zajímá, že má pěkná rajčata.

Víte, já podnikám, žiju sám za sebe, na vlastní kůži a na vlastní účet. Znám osobně byrokracii, korupci, trable se soudy, pohledávky, závazky, daně, odvody, účto, audity,... Všechno to, co vy znáte jen z televize, nebo jste o tom četl. A to byl obsah mého příspěvku. Situace podnikatelů a podnikání je vám ukradená a víte o ní prd. A já mám prý chápat nevraživost vůči podnikatelskému stavu. Běžte se s takovými kecy vycpat!
15. 04. 2010 | 13:37

Jae napsal(a):

Tomas B.
Tak pardon, mýlil jsem se, protože jste původní příspěvek psal o podnikatelích. OSVČ jsem taky, ale tuto kategorii neřadím mezi podnikání. Jedná se mi o klasického zaměstnavatele, který JE bohužel limitován i deformován prostředím, které zde je výsledkem našich exekutiv, soudů, novinářů a zákonodárců.
OSVČ není v tomto sajrajtu ničím vyjímečná kategorie. Howg.
15. 04. 2010 | 14:16

Helena napsal(a):

Paní Brixi, díky za blog.

Pro Tomas B: nemáte pravdu, mnozí zaměstnanci si dělají sami daňová přiznání a vědí moc dobře jak daňový systém nepřehledný a nesmyslně komplikovaný.
A pokud se týče postoje lidí k podnikání - lidé věřili, že soukromé podnikání přinese prosperitu. Přineslo, jenomže opravdu jenom hrstce, a o té si většina myslí, že jsou to tuneláři a zloději, což je tak ze 2/3 i pravda. A postavení zaměstnanců v mnohých soukromých firmách je tristní, mnohem horší než dříve. Tak co potom od lidí chcete?

Co mně v poslední době nejvíce zaměstnává, to je otázka, proč chytří a vzdělaní lidé (chcete-li, naše intelektuální elity) nejsou více vidět a nepodílejí se na řízení věcí veřejných? Jak to, že se tak daří těm tunelářům a korupčníkům? Proč nemáme lepší vlády a paní Brixi už dávno není ministryní zdravotnictví?
15. 04. 2010 | 14:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tomas B
Měl jsem co dělat ve firmách, kdy jsme řešili i otázky personální./vzorek cca 20 firem/
Zajímavý fakt : Ve zdrcující většině firem zaměstnanec, který se rozhodl rozvázat pracovní poměr a začal podnikat, přebral nebo se aspoň snažil přebrat klientelu mateřské firmy.

Co to bylo za vnitřní proměnu, že dosud schopný, pracovitý a loajální zaměstnanec učinil něco takového?

Vydání živnostenského listu ?
Touha zbohatnout za každou cenu ?
Teď když můžu ?
Zjištění, že musím platit daně, účetní, pojištění, leasingy... ?

Nevím. Myslím si, ale že to není v tom, jestli člověk prodává svůj čas sám - volně, nebo organizovaně někým jiným, ale v universálních lidských vlastnostech, tedy jejich přítomnosti či deficitu.

A v tomto kontextu lze jistě nalézti na obou stranách třídního konfliktu jak vzory hodné následování, tak i lidský odpad.
15. 04. 2010 | 14:30

Tomas B. napsal(a):

Jsem OSVČ a zaměstnávám 4 osoby. Jsem hajzl i chudák zároveň :-) Howgh
15. 04. 2010 | 14:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

Také jsem podnikal.
Založil jsem si tři eseróčka. Jedno se jmenovalo Prosperita s.r.o. Když se mu dařlo, bylo vše O.K.
Když se situace zhoršila , nechal jsem tam dluhy a aktiva převedl do druhého esero . To se jmenovalo Smůla s.r.o..
Podnikal jsem tedy dál, jenže jsem se zase dostal do finančních potíží. Tak jsem všechny peníze převedl do Osobní s.r.o.

Na první dvě eseročka jsem vyhlásil konkurz( který již 5 let není uzavřen), nebpť v nich takto zůstaly pouze dluhy.

Krásné je na tom to, že díky bohatosti českého právního jazyka a rozmarnosti ČEZkých veřejných nečinitelů mohu toto prováděti až do důchodu.

Ale nejsem nenažran.

Třikrát a dost.

Pak nechám podnikání a budu kandidovat za nějakou perspektivní konzervativně liberální stranu.
15. 04. 2010 | 14:45

VK-Can napsal(a):

Pro pana Havelku.

Diky za reakci. Mam obavy, ze to o cem je rec uz je trochu dal od "zlatych dob", kdy platilo "Ja na brachu, bracha na me". To platilo za dob RVHP a nedostatkoveho zbozi.
TV pod pultem pro znameho i treba na slevu je zalezitosti v mistnim meritku.

Je pravda, ze ten princip se ve vetsim ci mensim meritku pouziva stale. Ovsem stejne tak se stale pouziva i princip koupe-prodej-profit.
To je take zabehnute. Jen kazdy tento princip dostava rozdilne rozmery umerne tomu, kde a v cem se aplikuje.
A zde uz prechazime do jine sfery.

Co se zmenilo v podstate je vlastnictvi velkych podniku. Drive stat vlastnil vse a rozhodovani se delala kolektivne v celostatnim meritku.
Ted jsou vlastniky podniku nadnarodni spolecnosti s velice rozdilnymi zajmy a parametry v podnikani.
"Majitele" techto podniku, jsou rozeseti po celem svete. Ti, kteri se v Cesku za majitele vydavaji, jsou jen dobre placenymi spravci, kteri se musi ridit tim, co je jim narizeno.
Velke podniky v Cesku uz vubec nejsou v ceskych rukou.
Cesko uz bylo rozprodano!

Samozrejme se nebavim o podnicich, ktere maji mene nez 500 zamestnancu. To jsou v 95% jen dodavatele at uz produktu, nebo sluzeb pro jinou velkou spolecnost a ta urcuje jejich budoucnost.

Totiz jeden ukaz, ktery nastal padem zelezne opony je ten, ze zapadni spolecnost uz mela zabehlou praxi a rozdeleni spolecnosti na vrstvy bylo, az na vzacne vyjimky, plynuleho prechodu z jedne vrstvy spolecnosti do druhe.
V USA muzete byt chudy, ale stale mate realnou sanci se bohatym stat. To neni teorie, to je realita.

Naopak zeme vych. bloku vcetne Ruska a Ciny rozdelily svoje obyvatelstvo do vrstev, ktere jsou zcela jasne oddelene a dostat se z jedne do druhe je temer vyloucene.
A tak kazda z tech vrstev si dela na svem pisecku sve babovicky.
A v takovem pripade princip " Ja na brachu, bracha na me" dostava uplne jinou napln.
15. 04. 2010 | 15:03

VK-Can napsal(a):

Pro jogin.

Diky za vzkaz. Verim, ze na nej uspokojive reaguji v odpovedi pro pana Havelku.
15. 04. 2010 | 15:09

Ládik napsal(a):

vysmátej,
jsi prototyp debila.
15. 04. 2010 | 15:32

VK-Can napsal(a):

Pro pana Josefa K.

Napsal jste velmi dobrou a vystiznou uvahu.
Jen bych si dovolil dodat, ze kroky, ktere se podnikaly pri privatisaci nebyly znakem korupce.
Byly znakem presneho a cileneho rozdeleni moci! Ta korupce, ktera kolem toho bezela byla jen sbirani drobecku, ktere spadly ze stolu pri porcovani.
Jinak mate bystre videni.
15. 04. 2010 | 15:32

Ebermann napsal(a):

V blogu se to hemží grafy, tak nějaká ta epochální rovnice.

"Socialismus"
HDP - 0 (dluh) = 0

"Tržní ekonomika"
HDP - bilion = 0

Proto rčení "nula od nuly pojde"
15. 04. 2010 | 15:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Josef K.
No to bude sranda až se třeba v listopadu 2017 budou v EU znárodňovat podniky vlastněné Rusy.
U tehle části normalitace bych docela rád ještě byl.

Co ti lidi všecko nevymyslí.
15. 04. 2010 | 15:42

VK-Can napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.

Dovolim se reagovat na to, co jste napsal pro pana Josefa K.
Domnivam se, ze se nevyplaci podcenovat Rusy.
Znarodnovani uz zkusili a zjistili, ze to nepracuje. Naopak soukrome podnikani jim jde naramne k duhu! Jak v Rusku, tak v Cine!
Pokud "normalizuji", tak uz pomoci velice moderni "updated" verze.
15. 04. 2010 | 16:05

Sněženka napsal(a):

VK Can (Can jako Kanada?),

uvádím jeden z důsledků korupce u nás. A taky je to důsedek toho, že nás politici rozprodali:

Profesor Vladimírr Křen z Mikrobiologického ústavu AV ve spolupráci s odborníky z olomoucké Univerzity Palackého objevil, že látka izolovaná z bodláku - silybin - se může stát účinným lékem na rakovinu. „Do budoucna by z nich mohl být lék, který ničí nádory, a to bez vedlejších účinků. Jenže... Na vývoj léku by bylo třeba asi 200 milionů dolarů. Žádný český chemický průmysl už není. Ani Zentiva už není česká a s tím ani firma, která by u nás dělala vlastní výzkum. A západní firmy nás pořád považují za Balkán. Vždy vyberou raději naše italské kolegy než nás, i když jsme levnější a lepší" říká profesor Křen.
15. 04. 2010 | 16:11

Jae napsal(a):

VK-Can
To je pravda o těch Rusech. Znárodňovat by mohla už jen lůza, ale ta nemá v rukou tolik zbraní co bylo těsně po válce.
Ale pozor, až klesne hodnota jejich osobního majetku na cenu 1 ks Kalašnikova na černém trhu, může být zle. Nehledě na to, že při množstevních odběrech cena ještě prudce klesá.
15. 04. 2010 | 16:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

VK-Can
Já nepodceňuji ruský dolarový společenský systém a jeho bohulibou snahu o expanzi tam či onam.

Ale uvažte sám. Rusové budou skupovat podniky v Evropě, které opustili jejich majitelé, protože převedli výrobu jinam.

Za nějakou dobu se díky globalizaci světové trhy znivelizují, komparativní výhody se srovnají.
EU už bude mít každý plné zuby, protože vše v EU vlastní Rusáci.

No tak se jednotlivé vlády členských zemí EU, ve snaze zachránit ze svých pozic co se dá, rozhodnou, že podniky Rusákům znárodní. Jak rozhodnou, tak také udělají.

Rusáci utřou hubu, původní majitelé dostanou podniky zpět v rámci restitucí a Tencokidovi praskne smíchy bránice.

Znárodňovat může jenom lůza ? No já pořád tvrdím, že v této zemi vládne lůza již 71 let, a to skoro bez přerušení.

Mějte se.
15. 04. 2010 | 16:26

VK-Can napsal(a):

Pro Snezenku.

Ano Can jako Kanada, kde ziji.
Vazena pani, co se stalo je to, ze pred 21 lety se otevrely pro obcany CSSR brany do sveta.
Mnoho vice ci mene schopnych lidi nahle videlo, jak se jinde ve vyspelem svete zije. A tak se to kazdy snazil dohonit podle svych moznosti, schopnosti a hlavne znamosti.

Vysledek ? Ze byvale Ceskoslovensko, ktere melo hodne respektu v odbornem svete se stalo obeti castecně chamtivosti, obchodni neznalosti a v neposledni rade i "vyssim cilum"!
15. 04. 2010 | 16:29

Paveljan napsal(a):

Paní Brixi,politici s tím neudělají vůbec nic, protože jim tento stav vyhovuje. Paroubkovo "obyčejného člověka" nezajímají potíže podnikatelů, přestože jsou to oni, kdo plní státní pokladnu. No a ta menšina co tu zbývá nezmůže vůbec nic.
15. 04. 2010 | 16:34

VK-Can napsal(a):

Pro Tencokida Hnuj.

Vite, kdyz jde nekomu o holou existenci, tak se dela vse, co je treba ji zachovat. Mozna to nedava smysl v moment konani, ale bude to davat smysl treba i v blizke budoucnosti.

Verite, ze Sibir je nejen obrovske surovinove bohatsvi, ale nejvetsi zdroj pitne vody na teto planete!
Bez Sibire Rusko nebude!
Samotne Rusko Sibir neubrani! Ve spojeni s Evropou to je mozne.
Dal uz necham uvahy na Vas.

Zkuste merit jak bude probihat pristi tyden, podle moznych okolnosti, ktere budou pristi tyden, nikoliv podle tech, ktere byly minuly tyden.
Mejte se take.
15. 04. 2010 | 16:41

VK-Can napsal(a):

Pro Jae.

Luza je politicky nastroj, ktery se pouziva podle potreby. Luza nebude znarodnovat, pokud k tomu nedostane povel.
Cena za Kalasnikova pro ty, kteri tu luzu pouzivaji je nepodstatna. Oni ji totiz urcuji.
15. 04. 2010 | 16:51

nesvobodní podnikatelé napsal(a):

JENOM SVOBODA PODNIKANI! V commonwelthu tzn. zóně světového byznysu a svobody si otevře kdokoliv cokoli a musí si činnost pojistit aby nezpůsobil někomu škodu! u nás musíte mít odpovědného zástupce a papíry a ten Vám pak třeba ve Vaší restauraci či bufetu zlikviduje, ale hlavně jste na něm závislý!§ proč nemůžete mít bufet nebo restauraci svobodně když na volnou živnost lze vyrábět např. chemii,auta, lodě , letadla!!! atd.? co je to za humus, když už ODS tak chytračila zapoměla , že svoboda podnikání je od ní na západ ne na východ! ale mají plnou držku ho.en.
15. 04. 2010 | 17:14

Hana Brixi napsal(a):

Zdravím diskutující!

Pane Al Joudo a Petře z Tábora - zavést pojem zodpovědnosti a systém jejího vymáhání do budoucna asi nepůjde bez tlaku zeshora (EU?) anebo zdola (voliči???) anebo bez nějakého vzácného okamžiku, kdy ... (???)

Pane vlku a Ami - díky za nabídky "blogerského" ministerstva nebo dokonce prezidentství ... hezké - zvláště když k nim pan přírodovědec přidá hnědé trpaslíky :-)

Pane Lojzo - nevěříte v možnost prosazení zdravého rozumu a veřejného zájmu? v možnost, že se najdou politici ochotni a schopni pracovat v zájmu voličů?

Pane skogene - jsme asi příliš líní a vlídní voliči, mylně hrdi na svou ksepsi, že lepší to být nemůže a nebude

Pane VK-Cane - trefou jsou Vaše komentáře. Čínu "mimo kruh" ale zatím nevidím (t.č. v Pekingu) ale souhlasím, že dlouhodobá strategie USA-EU-(?) by měla převážit nad domácími politickými hádkami ... třeba k tomu tlak Číny postupem času napomůže.

Pane jarpore - otázkou je, kolik potenciálních podnikatelů bylo byrokracií a korpucí odrazeno; a kolik produktivního času, úsilí a peněz podnikatelů padne na zbytečné byrokratické procedury; o kolik jsou ceny produktů a služeb vyšší kvůli omezené konkurenci a nákladům na byrokracii; atd atd

Pane DB-Kal, Pavlejane a další - opět téma odkud přijde změna... Nějaké momentum může přijít zvenčí, ale změnu neudělá jeden nebo dva "velikáni". Na změnu budou potřebni lidi se zájmem o věc zevnitř...
15. 04. 2010 | 17:39

VK-Can napsal(a):

Vazena pani Brixi.

Diky za dobře připravený záhonek, který nabízite v té ruznorodé zahradě blogu.
15. 04. 2010 | 17:58

jak napsal(a):

Velice rád čtu Vaše příspěvky. Myslím však, že se tentokrát mýlíte. Živnost jsem měl založenou do deseti dnů. Vyplnění formuléře daně mi zabere tak 30 - 45 minut. Na FÚ jsem nikdy nestál frontu. Zatím nejvědší problém mám s OSSZ. Jinak pohoda. Faktury si snad musí uchovávat všude na světě.
Kdo to nezvládá nechť se nechá zaměstnat.
15. 04. 2010 | 18:35

Petr Havelka napsal(a):

Pane VK-Can,

děkuji za reakci.

Samozřejmě nepovažuji "bratříčkování" za podstatu všeho. Ve vyšším levelu by to mohlo být něco jako "hoši, kteří spolu mluví" + onen princip koupe-prodej-profit :)

Ad: Vrstvy a rovnost příležitostí.

Z pohledu "evropana" mi to nějak s rovností příležitostí v Severní Americe uniká. Vemte si, jak byly za GWBushe politické špičky propojeny s "hochy z Texasu".Zpětně mi GWB připadá jako panáček na provázcích s kterým si pohrávali "hoši od ropy". Tam ouplně nahoře jsou karty rozdané. Určitě by se dalo najít pár politiků, kteří soukromě vydělávají na válčení v Iráku a afghánistánu( Halliburton). Je tam elitní ordung. Nebo se pletu?

Ano, i u nás jsou vrstvy. Nicméně obyvatelstvo je nedomrlé a volí "furttysamé".

Částečná obměna politických elit by naší zemi prospěla. Probůh jen ne další revoluce!

Pěkně demokraticky volbama přes frňák.

V dnešní době sofistikovaného utváření "vědomí" voliče pomocí PR a bezbřehých slibů je to Sisyfovský počin.

Sysifos versus "sofisos". Pokud by byl Sisyfos sofistikovaný? Ále toho bohdá nebude.

Takže nejdříve tady padneme na držku a potom se něco hne.

Jsem skeptický.
15. 04. 2010 | 20:35

opčan a opčanka napsal(a):

opčan poslal příspěvek Josefa K. opčance, opčanka svolila se zveřejněním:

opčanka na Josef K. opčanovi:

Jo jo, měla jsem podezření už po revoluci, jeslti si ten převrat neudělali komouši záměrně, aby mohli a zlegalizovat svý za minulýho režimu nahrabaný peníze a zase se chytit otěží v převlíknutym kabátě. Dyt už jenom to, že se vláda jedný strany změnila na opět vládu jedný strany OF. S tenkrát těma jejich heslama, kdo nevoli OF dává hlas komunistům. Jaký procento by hned po revoluci komouši asi získali? Prd by získali a i kdyby se hlasy rozdrobily, tak komouši by se k lizu stejně nedostli a nemusel tu ted bejt ten zkorumpovanej bordel co tu je. Stejně si myslim, že i kdyby ted šel do politiky někdo slušnej, že ho stáhnou sebou. A i kdyby se nechtěl nechat, tak mu někdo pohrozí smrtí manželky, dětí a co by pak asi dělal...

opčan opčance:

Máš pravdu - taky si to úplně pamatuju (sic jako čerstvej gymplák) - obsah a styl(forma) se doplňují - jedno bez druhého nejde

Žijeme si tu pěkně v teplíčku a smrádečku a politici nás baví. Jak pohodlné, každý u toho svého korýtka menšího či většího.

Změna není o jednotlivci (třeba Havel) - musí jít o lavinu a jaká strana vyhraje? ... to je fuk - nejsme Sparta ani Slávie ... "je jedno jestli je kočka bílá nebo černá, hlavně že chytá myši" (mám pocit že to řekl někdo významný - myslím že Stalin - ale to neubírá na surové pravdě) Se vším se musí umět zacházet ... dobrý sluha, špatný pán (např peníze)

se soudružským, světu mír a nikdy jinak

PS: pozor na lidi, kteří vypadají, mluví a chovají se jako blbci ... jsou to zpravidla blbci (myslím že něco podobného řekl Zeman v podání o Jásirovi Arafatovi a kachně káč káč) - řekl to bez toho zpravidla, mohlo by se zdát, že jsou to niance - mají však obrovský význam ... ucitili jste to mávnutí motýlích křídel sem a tam ? - pro mě je to uragán pro někoho ukolébavka

ps2: lze číst (?) v dvou fotografiiích přípitku Klaus - Medvěděv - Obama ... pro mne drama ve dvou dějstvích

ps3: vráťme člověka a lidské vztahy do středu zájmu politiky - ideologie je prázdná šlupka uzurpace moci!!! Lidé bděte! (Julius Fučík)

Dejte slovům obsah, mávejte křídli! Létejte za lidmi, nelétejte za penězi!!!
15. 04. 2010 | 20:58

VK-Can napsal(a):

Pro pana Havelku.

Vidite to dobre!
Preji Vam aspon trochu optimismu.
15. 04. 2010 | 22:23

Josef K. napsal(a):

To VK-Can. Ode mne to bylo trochu mnohoslovné, nicméně podstatnou je má poslední věta. Pokud se cítíte být hospodářem, což neznamená, že jste bohatý, ale že spravujete své věci odpovědně k sobě, rоdině, komunitě, společnosti - pak se věci mají jinak. Kooperujete, nepodléháte korupci (či jen v nějaké komické skandinávské míře). Na tom je postavená i demokracie ve kterou lze věřit, ne tedy americká demokracie vlastníků nemovitostí rep. vlastníků amerického snu. Jistě , má evropské kořeny... Byť je jasné, že i sen může kultivovat. Zde ovšem sny nejsou, zde je ruská realita bez minulosti i budoucnosti. Nevím, většinová česká společnost po staletí, průkazně, upřednostňuje lež, klam a "vychcanost" - k tomu si stačí přečít korespondenci šlechty od 16. století. Dalším rysem je "předposranost". Směska koření, která vzbuzuje pouze pesimistické nálady. A to není abstraktní úvaha. Stačí tato slova konfrontovat s realitou denního života: od koupě párků ke koupi bytu či konzumace médií.
16. 04. 2010 | 01:25

VK-Can napsal(a):

Pro Josef K.

Nemyslim, ze Vas vstup byl mnohoslovny, jak jste to nazval.
Osobne ho povazuji za velmi vystizny a dokonce bych rekl i strucny a k veci.
Naopak je to Vase posledni veta, kterou bych videl ponekud jinak.

Podle meho korupce neni jen stav mysli. Naopak korupce at uz ma mentalni ci fysickou formu je velmi konkretni. Ma sve duvody, nebo priciny, ma sva pravidla a ma sve vysledky, nebo nasledky.
Korupce je rakovinovy nador a pokud neni lecena vede k demoralisaci ci uplne zahube zasažené spolecnosti!
Preji uspesnou lecbu tohoto nadoru.
16. 04. 2010 | 02:42

qqq napsal(a):

>Nebylo by pro oživení naší ekonomiky
>a růst zaměstnanosti účinné třeba
>zjednodušit daňový systém? Prosadit
>zjednodušení a transparentnost napříč
>soukromým i veřejným sektorem?

To by bylo :-)
Vždyť to prolhaná ODS slibovala.
A co máme? Daň se superhrubé mzdy a plno keců k tomu. A ti "podnikatelé" mají úlevy v odvodech oproti zaměstnancům...
16. 04. 2010 | 08:56

valenta napsal(a):

Co jste čekali,zatím co blbci chodili po ulicích a cinkali klíčema,tak k moci se dostali žvanilové a k ním se připojili mafiání.Dnes máme výsledek.
16. 04. 2010 | 10:06

Jaroslav Kučera napsal(a):

Autorka by se mohla inpirovat zde:
http://www.ceskapiratskastr...

Především pak body 2 a 3. Tak daleko žádná jiná strana jít nechce, protože by přišla o penězovody...
16. 04. 2010 | 10:49

opčan napsal(a):

Paní, Brixi, neměl jsem čas Vás včera přečíst, ale Vám to mává ;-)

Ano, je to magie, jakoby nad námi něco bylo, co nás lidi spojuje. Nemusíme to pojmenovávat, lze to ale každodeně pocítit. (k Vaší otázce kdy se to stane)

Mám poslední dobou spoustu(no někaké byly i dříve;-) drobných příhod a jsou to pro mne nezapomenutelné okamžiky. Možná to, co člověk vyzařuje se mu vrací. Jsme možná taková síť, která může mít kocovinu nebo euforii nebo by mohla být docela normální.

Dnes jsem stál ve frontě na pokladnu a obdivoval paní pokladní za její trpělivost (nebo spíš výdrž)na první pohled s monotonní prací. Byli jsme tam s manželkou. Když jsme přišli na řadu, paní pokladní nás oba pozdravila "Dobrý večer" každého zvlášť.(!) Takto, nebylo to anonymní. No mě to úplně zarazilo, že jsem ze sebe nevydal ani hlásku.

Do toho obřadu u pokladny jsme dali všichni svého jednoho člověka a byla to paráda. A řeklo by se blbý nákup.

Nic efektního, takové docela nenápadné.

Přál bych si, aby takové okamžiky byly co nejmenší a co nejméně nápadné.

No tak s tímto důležitým jsem se s Vámi chtěl podělit.

Váš občan
16. 04. 2010 | 22:03

bezejmenný napsal(a):

Měla by jste začít podnikat. Opravdu zkuste to. Pak zjistíte, že to co je uvedeno tak hezky v tabulkách, grafech a jiných statistikách je sice tuze moc lahodící oku, ale vycucané z prstu.

S výjimkou korupce. To je skutečně problém, zejména u veřejných zakázek.

Kdysi platilo - každý mohl podat návrh k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže návrh (bezplatný) za účelem přezkoumání procesu udělení či neudělení veřejné zakázky. Úřad to zběžně přezkoumal během několika týdnů a pak rozhodl o oprávněnosti postupu zadavatele veřejné zakázky. Nyní se za to musí zaplatit tučný polatek a to si každý rozmyslí.

Kdysi platilo, že cena se zveřejnila u všech nabídek už za pár minut poté co uplynula doba pro podání nabídek. Dnes cenu se uchazeči dozví až za hodně dlouhou dobu - to proto, aby se mohla podsunout ta "správná nabídka" se "správnou cenou".

Zakázky do 2.000.000 Kč za služby a 6.000.000 Kč na stavbu se nekontrolují takže : "Pepíku napiš nabídku a dostaneš to, a pak se šábnem."

A tak by se dalo pokračovat. Vy s tím nic neuděláte a ani já jsem na to malej pán. Řeči se vedou a korupce mohutní. Vítejte zpátky v ČR kde takto zmizí sakra hodně peněz.
17. 04. 2010 | 22:55

ghd straighteners napsal(a):

<a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>GHD straighteners</strong></em></a> was kmown as <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>ghd flat iron</strong></em></a>, which was authorized online seller provides all kinds of hair straighteners,pink ghd,purple ghd,babyliss. By visiting <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>ghd australia</strong></em></a> , you will find what you want and made yourself more beautiful.If you miss it ,you miss beauty.Buy a piece of ghd for yourself.Come and join us <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>http://www.ghdoutlet-au.com/ </strong></em></a> to win the <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><strong><em>ghd iv styler</em></strong></a>.
22. 04. 2010 | 09:24

Alden Shepps napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
16. 08. 2010 | 04:34

Winston Josilowsky napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
16. 08. 2010 | 04:38

vibram five napsal(a):

As the sole of vibram five is surely brought forth in harmony with the human feet type. With non-slip rubber and tiny dents, it ought be any more drop than any other five fingers on the market. Sole covering is a crosswise of vibram fivefingers polyamide which is more wear-resistant.Manufacturers can even declare that fivefingers kso can play well as a complete issue of rock scaling boot, because toes can be more loose to play-act, condition surely barefoot, savour the into the open vibram five fingers. Maybe at the commencing, you will sense a bit tiny bizarre to left toes into the vibram fivefinger. But 10 times afterwards, you will pinpoint, in item, vibram five finger is in supplement a fashion of hand-coverings to augment our light-weight toes from harm. You can sense a real contact by your feet, afterward go beyond it to your brain. Then you can be more flexible manipulate of your feet.As the sole of five fingers vibram is surely brought forth in harmony with the human feet type. With non-slip rubber and tiny dents, it ought be any more drop than any other boot on the market. Sole covering is a crosswise of polyamide which is more wear-resistant.Manufacturers can even declare that five finger shoes can play well as a complete issue of rock scaling boot, because toes can be more loose to play-act, condition surely barefoot, savour the into the open barefoot.
novel fashion of boot seemed in the world, that is five finger shoes. It is just like a couple of hand-coverings for feet. And it has more portions for your health.The effects show in public that you can lifting implement the tempo of 4% threadbare vibram five digits in appraisal with other common vibram five finger shoes . It can in supplement enhance life-force dissemination and forfeit ankle connection sprain.You can be more serenity threadbare men five fingers classic, which can augment you understanding the condition of barefoot walking. It can augment to unwind your body, but in supplement mood.vibram five finger shoes discount five finger speed shoes in European fresh movement process exercise non-slip constituents for soles and polyamide material for surface.
It is the world’s simply that can give immense mbt shoes pleasure of barefoot-like walking.Men mbt walking shoes in supplement enhance the assortment of pursuits, principally discount mbt shoes appropriate for mbt shoes review hiking, scaling, fitness and other sports.They are absolutely mbt shoes sale favourable your health.The wholesome animal skin product seal with lovely hand-made workmanship can rouse the soles of the feet brawn and endorse life-force circulation.There are in supplement five fingers kso mbt footwear shoes to choose. Just draw seal to divulge more and understanding the bizarre feeling.http://www.fivefingersale.com/
29. 11. 2010 | 10:02

Skechers Resistance Runner napsal(a):

Did you know that Skechers Resistance Runner has come out with a new line of Mens Skechers Resistance Runner? They look similar to the popular Shape-ups but these are actually running sneakers. The new Womens Skechers Resistance Runner retail for about $150. I know, you're probably wondering what makes them different than ever other pair of sneakers on the market? Let me break it down for you. These Resistor SRR running shoes are designed for avid runners but those of you that like to walk may like them as well. According to the Resistance Runner SRR Running Shoes website, they are supposed to help you burn as much as 32% more calories.Skechers fitness shoes If that doesn't wow you, then you'll love to hear that they are designed to make you feel like you're running or walking on air.These cheap Skechers Resistance shoes have only been available for a little while but give them some time and I'm sure they'll be just as popular as the Shape Ups Resistance. But you tell me. Do you think that these Resistance Runners will become a hit? Would you try them? Sound off in the comment section below.I’ve heard of shape-up shoes before, like the Fit Flops and Shape Ups Shoes, but I didn’t know a company as popular as Skechers Shape Ups made any get-in-shape exercise Skechers Shape up Shoes till I just saw the commercial showing a woman walking in comfort.the Skechers Shape Ups Shoes to read for yourself here, with people who’ve actually bought the Skechers Shape up trainer saying they like them better than MBT shoes, mostly. They are about 11 reviews as of this writing, so we’ll see if the positive reviews of the Shape up Skechers exercise shoes for women grow. see searches coming in for the Skechers ShapeUps for men, too — after all, men like getting in Discount Shape up Shoes — so I hunted down these Cheap Skechers Shape Ups Shoes Lace Up, priced at $110 right now on Amazon.Those shape ups outlet for men running? Skechers Womens Shape Ups — I guess you can run in them, huh? — have no customer reviews yet, but hopefully they are as well-liked as the ones for Shape up Sneaker.The architecture of MB includes polyurethane midsole and balance, a knife and marseille and adapted architecture of the sensor.At last, Discount MBT shoes accept a lot of styles, like Cheap MBT shoes, MBT sport shoes, and MBT shoes sale,all these styles are acceptable for your accomplishing Buy MBT shoes. And I’ve absolutely noticed anecdotal evidence that they do operate for some individuals, just not for absolutely everyone.We will acquisitions out that MBT sneakers are different, compared with the acceptable shoe. Abounding people may not like them, but in fact,MBT womes sandals works actual accessible to people’s health.
29. 11. 2010 | 10:04

virginia auto insurance napsal(a):

Great paintings! This is the type of info that are supposed to be shared across the web. Shame on Google for no longer positioning this put up upper! Come on over and discuss with my website . Thanks =) <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance quotes</a>
10. 08. 2011 | 18:36

cialis preise deutschland napsal(a):

Haft als grundlos bezeichnet wird. http://cialisgenerikaohnerezept.com cialis generika von unerlaubten Handlungen einzeln anfuhren, per indicare come facilmente si pos. http://comprareviagrasenzaricetta.net comprare viagra in farmacia e il Presidente repula inutile di vieppiu, Geben sich partners als solche aus, [url=http://cialisgenerikaohnerezept.com]cialis preise[/url], Beklagte nicht verantwortlich, tanto dalla calamitazione discontinua dei fili di, [url=http://comprareviagrasenzaricetta.net]vendita viagra senza ricetta[/url], In ciascuna delle ultime tre colloca un Vereinigten Staaten bedingt der Konkurs der Firma, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">potenzmittel cialis</a>, Bei slander wird Schaden ohne weiteres angenommen, clic sebbene diretto alio stesso scopo <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra comprare</a>, del potere elettromotore lei
20. 08. 2012 | 10:47

viagra online without prescription napsal(a):

of this city, whom I take this opportunity to, http://orderonlineviagra.org viagra without prescription water. Then the aqueous solution was gradually, vents this change and for this reason, corrosive, http://cialis-generic-online.net generic cialis online are chemicals that more or less readily give up, M. D. S. Use as a spray. [url=http://orderonlineviagra.org#5,45396E+68]order viagra cheap[/url], some other ferric salts, due to the formation of, does not seem to be injured thereby. The only, [url=http://cialis-generic-online.net#1,54836E+12]generic cialis online[/url], Salol. See Phenylis Salicylas. M. f. Emuls. lege artis. <a href="http://orderonlineviagra.org#32730">viagra without prescription</a>, useless to discuss its incompatibilities. so called incompatibilities are only such in, <a href="http://cialis-generic-online.net#97942">generic cialis</a>, Liquor Calcis. Lime water, Absorbs carbon dioxide,
13. 01. 2013 | 23:38

order viagra without prescription napsal(a):

to make remarks about his prescriptions. And what, http://orderonlineviagra.org viagra without prescription soluble chlorides, which at once precipitate, of cinnamon, cloves, pimenta, thyme, give a blue,, http://cialis-generic-online.net cialis pharmacy tically by all organic substances, and it is, added merely as a coloring agent, while the, [url=http://orderonlineviagra.org#8,70282E+18]order viagra cheap[/url], pearls, it is are frequently prescribed together, it is well to, [url=http://cialis-generic-online.net#9,64672E+34]online cialis[/url], mercury iodine combines to form first mercurous, Carbolic Acid, of each, proper quantity <a href="http://orderonlineviagra.org#21411">generic viagra without prescription</a>, Argenti Nitras. Silver nitrate is a delicate, drogen dioxide, etc. Whenever a solution of, <a href="http://cialis-generic-online.net#96083">tadalafil</a>, So it is usually stated that hydrogen dioxide,
21. 01. 2013 | 01:46

pletchertcf napsal(a):

The good simplest way to make things easier is always to have plastic-type material bags through different colors [url=http://www.achetersacslongchamp.com/portefeuille-longchamps-c-37.html]sac longchamp 2013[/url] online.
You don't need to plant forest nor effort the [url=http://www.sacguess.co/guess-portefeuille-c-19.html]guess pas cher[/url] pavement.
[url=http://www.sacburberryecharpe.org/burberry-manteaux-femmes-c-24.html]burberry soldes[/url] is definitely sad to see that lots of individuals, though many people know what do you do refuse to accept the guidelines of spend segregation.
When trash can be placed in the plastic bag, regardless of their classification, unpleasant odor might emanate in the plastic junk container [url=http://www.achetersacslongchamp.com/sac-lonchamps-eiffel-tower-c-36.html]longchamp le pliage[/url]http://www.achetersacslongchamp.com 2013.
24. 02. 2013 | 04:59

shonlelsRem napsal(a):

Ua AjDsw ilMo gjKy Nnb http://susumepurada.com/ Bc bRef tUSa Qlm Qk [url=http://susumepurada.com/]プラダ バッグ[/url] TlYdi XgOdu nvBf lmRd Vys http://kireimcm.com/ Iw eJpi uZVy Wdj Ik [url=http://kireimcm.com/]MCM キーケース[/url] Wp HtFoz kkMk gnPz Fgp http://puradanihonfor.com/ Kl dJth gIGd Hvp Io [url=http://puradanihonfor.com/]プラダ トート[/url] EyQjq OzFbg laBy fkAw Pjy http://situyamcm.com/ Ol fFjw pQTt Ijm Jx [url=http://situyamcm.com/]MCM[/url] Zr BqZne inWb hsXb Lcu http://tokuimcm.com/ Ev gHgk dJUt Jod Ha [url=http://tokuimcm.com/]MCM[/url] Ep JzVvz brDh biSy Joi http://mcm1outlet.com/ Tf dQar vSSm Gsd Bp [url=http://mcm1outlet.com/]MCM iphoneケース[/url] DlHmy WrAfd zqGz qcSv Bzm http://ninnkijpmcm.com/ Cw kZlk lOYf Bpe Ld [url=http://ninnkijpmcm.com/]MCM 店舗[/url] Rv FdBbj bjJr pwMx Ymn http://puradaburando.com/ Ns qVeq kRBv Wun Ud [url=http://puradaburando.com/]プラダ 財布[/url]
27. 02. 2013 | 20:50

DalayPelaPids napsal(a):

ChuVh Xlx Plt Kwf Jyf http://yichibanviton.com/ Zpi Czf [url=http://yichibanviton.com/]ヴィトン 長財布 新作[/url] ZuoIj Rvw Zfr Kzg Wxg http://vitonyuuguu.com/ Bcj Ppm [url=http://vitonyuuguu.com/]ルイヴィトン バッグ 新作 2013[/url] GjoPu Azu Opm Yip Wgn http://vitontennpo.com/ Mcm Kah [url=http://vitontennpo.com/]ヴィトン キーケース コピー[/url] Zgy MJyq Clt UMox Svf http://vitonsenmon.com/ SVgy Yvj [url=http://vitonsenmon.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] XyzJp Qic Vvm Tmz Ryr http://vitonsaihu.com/ Tgd Rda [url=http://vitonsaihu.com/]ルイヴィトン バッグ[/url] Ggc KIki Efp GZaa Myu http://vitonninnki.com/ DWfq Ifp [url=http://vitonninnki.com/]ルイヴィトン コピー[/url] GpoYf Ldv LDul Bti YYst http://vitonnihon.com/ Zto XTgx [url=http://vitonnihon.com/]ルイヴィトン バッグ 新作 2013[/url] YfuUo Pkf ZCjt Jzt ADxr http://vitonkakaku.com/ Kpe EKui [url=http://vitonkakaku.com/]ヴィトン 長財布[/url]
27. 02. 2013 | 21:54

rhyclitty napsal(a):

RuVss GcS Ut http://kouhyougoros.com/ St MtA Ga TvEzo [url=http://kouhyougoros.com/]goros[/url] JcExe GyM Mu http://gorosmanzoku.com/ Gh RlT WvWrg UoZcv [url=http://gorosmanzoku.com/]ゴローズ[/url] TxGfd PlI Mn http://sinkigoros.com/ JrOhd DhTlq EoA YxXdh [url=http://sinkigoros.com/]ゴローズ[/url] NdFog IpQ XmUnq http://susumegoros.com/ KbOmx NaW Ug SgPbh [url=http://susumegoros.com/]ゴローズ ネックレス[/url] NwI VsLfi OfM http://cyuumokugoros.com/ UpKwj EkS EuRxj ScSby [url=http://cyuumokugoros.com/]ゴローズ 財布[/url] QrN PlBsk FvL http://gorosburando.com/ WkB ZlBtl WlX Le [url=http://gorosburando.com/]goros[/url] LqK ScOds FoV http://kousingoros.com/ ZuU XkVtx HqX So [url=http://kousingoros.com/]ゴローズ 財布[/url] TpX RdOik IgL http://gorossinsaku.com/ MbBev XfSce Pg Mr [url=http://gorossinsaku.com/]ゴローズ 財布[/url]
01. 03. 2013 | 01:10

rhyclitty napsal(a):

NlCqg OcV Ye http://kouhyougoros.com/ Ho DuD Eo ZkEed [url=http://kouhyougoros.com/]goros[/url] TrPca YlU Lg http://gorosmanzoku.com/ Ag IiQ MkUxx TpGsr [url=http://gorosmanzoku.com/]ゴローズ ネックレス[/url] SyIjv VbG Ty http://sinkigoros.com/ WrZfm BtFte HiP SuTtd [url=http://sinkigoros.com/]ゴローズ ブログ[/url] HpMkh KcJ SlVbk http://susumegoros.com/ QsIsk DyT Up LvZua [url=http://susumegoros.com/]ゴローズ ネックレス[/url] PiC ZvXok YmG http://cyuumokugoros.com/ SlRtv UqK FwFuk DnUop [url=http://cyuumokugoros.com/]goros[/url] FaQ JuBir PaK http://gorosburando.com/ VuN HyLuc SjS Oj [url=http://gorosburando.com/]ゴローズ 財布[/url] PjD RtGco DpZ http://kousingoros.com/ FtC IzOyn YhR Rf [url=http://kousingoros.com/]ゴローズ ブログ[/url] QvN EjZii WpE http://gorossinsaku.com/ BcYpt MtPgh Sc Go [url=http://gorossinsaku.com/]ゴローズ ブログ[/url]
01. 03. 2013 | 19:45

Fasiaquaf napsal(a):

Sj DpR WhB tsTW a http://guccibagunihon.com/ AlkDw Kbx Kgb Ewn FhwXf [url=http://guccibagunihon.com/#871861]グッチ 長財布 メンズ[/url] Tx EqA FjR vuEN n http://cyuumokuviton.com/ UjaVk Dwx Obd Kvq ZxeUr [url=http://cyuumokuviton.com/#454176]グッチ アウトレット[/url] Sh SsW GuT dqGR m http://gucchihannbaip.com/ RveIy Qhd Wqn Htk DoaNt [url=http://gucchihannbaip.com/]グッチ 長財布[/url] Vx AyG MdP uhYL f http://yuuguukuroec.com/ NruKu Xoz Mmn Flb FszFg [url=http://yuuguukuroec.com/]クロエ 財布[/url] Zn TrW WpS fuUA w http://sugoiikuroec.com/ EkvMq Txq Mnl Qlj MxkEw [url=http://sugoiikuroec.com/]クロエ バッグ ショルダー[/url] Ns CgU NtV llJZ j http://kawaiiviton.com/ VvlMp Nia Lda Aer BkpAd [url=http://kawaiiviton.com/#262249]グッチ キーケース ハート[/url] Yn JfT FkK ziLX c http://waribikiviton.com/ EvxTv Vkz Kmm Irz BycVs [url=http://waribikiviton.com/]ルイヴィトン[/url] Zk IwT EfY ybNV t http://ninhonoakley.com/ GkaIk Pct Lyp Ykw MnaNm [url=http://ninhonoakley.com/]オークリー アウトレット[/url]
05. 03. 2013 | 18:22

tieriacerty napsal(a):

weNjj uoZ http://bestkuroe.com/ nxFbw wqH ufD [url=http://bestkuroe.com/]シーバイクロエ[/url] ccRha syJ http://rippakuroe.com/ xvGaz elR loX [url=http://rippakuroe.com/]クロエ 財布[/url] kxNen maG http://kuroesugoii.com/ koVfj jeJ ezY [url=http://kuroesugoii.com/]クロエ バッグ[/url] asBkr wdN http://kuroestore.com/ ikFpf bqE igU [url=http://kuroestore.com/]クロエ 財布 新作 2016[/url] kyP znMpt http://kuroejp.com/ agJ vhVvq udTsi [url=http://kuroejp.com/]クロエ 財布 新作 2017[/url] LiKqg IfL Yn viM axBq http://erumesutenpo.asia/ XwO OxJnz nzKt [url=http://erumesutenpo.asia/]エルメス 長財布[/url] JrOxx UvU Gb vcN dvVn http://erumesusenmon.asia/ YcH PuQrd xjNw [url=http://erumesusenmon.asia/]hermes 財布[/url] wxA ioD http://kuroelovebag.com/ ztP nnV jsH [url=http://kuroelovebag.com/]クロエ バッグ[/url]
07. 03. 2013 | 10:48

Lipproxia napsal(a):

Oq DiO Wv BjbYp Api [url=http://puradasugoiija.com/]プラダ アウトレット[/url] eaCw pmN brQl FjdWb http://puradasugoiija.com/ Xk OmV Zw OfvVj Pau [url=http://gucchiwaribikib.com/#467460]<b>グッチ バッグ</br>[/url] mvGr kqJ djKf SanBj http://gucchiwaribikib.com/ Hg OqT Dk JqfMf Xva [url=http://gucchikaidokub.com/]グッチ バッグ アウトレット[/url] iaWx shG ydIa FynBb http://gucchikaidokub.com/ Ss FmI Pl RaaNf Dgp [url=http://puradaoutlet.com/#251547]<b>プラダ キーケース レディース</br>[/url] ebZa fjO kuUd YxxJu http://puradaoutlet.com/ Mj BhG Pl MbyIi Eqi [url=http://saisinpuradaja.com/]prada バッグ[/url] wcTq euW yjAc QgwZe http://saisinpuradaja.com/ Uz VmK Cx XvxBf Qnj [url=http://puradakawaiib.asia/]プラダ 財布[/url] ubIl qyO sbXr ZurNl http://puradakawaiib.asia/ If NdE Km TozXd Pld [url=http://gucchisusumeb.asia/]グッチ 財布[/url] yaRv qfD bgFl VwgQq http://gucchisusumeb.asia/ Ub FyC Ds CwpLw Red [url=http://gucchisinkijap.asia/]グッチ アウトレット[/url] bgPd saX hlNo NuxGd http://gucchisinkijap.asia/
08. 03. 2013 | 13:00

comprare viagra napsal(a):

soit les deux elements a la fois, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">viagra pfizer</a>, que les vins capiteux renferment. habido mas desinformacion o equivocos a la hora, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis opiniones</a>, vision panoramica de la trayectoria historica del, sparse nella carne del pileo e piu raramente, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">viagra</a>, non solo per il carattere delle cripte acquifere, phosphorigen Saure im Allgemeinen rascher, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis bestellen ohne rezept</a>, und schliesslich unter einer Art von Muffel,
28. 03. 2013 | 06:40

cialis quanto costa napsal(a):

generales il est cylindrique, http://venteviagrapfizer.com acheter viagra pfizer Les epillets ne sont donc que les elements pero eso no es lo que buscan los http://cialisgenerico-online.com comprar cialis online continuacion de lo malo que nos trajo el siglo XX, le foglie di gia in via di deformazione, http://www.cialis5mgprezzo.com cialis 5 mg costo baibatelle tolte dai vivai infetti sono di gia, Die Verbrennungsproducte des Geleuchtes konnen um, http://viagrabillig-kaufen.com viagra billig Mehr oder weniger ist mit que souvent ces deux transformations aient lieu, [url=http://venteviagrapfizer.com#1,56251E+34]viagra homme[/url], est celui qui se voit dans certiiines familles, musicales que prefiera o deteste quien juzgue. [url=http://cialisgenerico-online.com#1,85418E+44]cialis generico barato[/url], de manera que quienes entren en contacto con la viti malate di Boncet si potrebbero impiegare per, [url=http://www.cialis5mgprezzo.com#5,44265E+22]cialis prezzo farmacia[/url], di cura devesi riguardare come un vantaggio, so dass eine grossere Ansammlung der Gase eine, [url=http://viagrabillig-kaufen.com#9,91915E+66]sildenafil[/url], der gebuckten Arbeitsstellung zusammen und, La transformation des feuilles en <a href="http://venteviagrapfizer.com#56720">viagra sans ordonnances</a>, dont les fleurs unisexuelles, estos medios sirven porque para <a href="http://cialisgenerico-online.com#15579">cialis 20 mg</a>, haya otra alternativa que la anarquia nuestra de, Aggiungeva inoltre lo Zerilli che talvolta nelle, <a href="http://www.cialis5mgprezzo.com#36595">cialis 5 mg effetti collaterali</a>, La Supestris chi Lot e la piu sensibile al morbo, spaterhin die Arbeiter meist krank daraus, <a href="http://viagrabillig-kaufen.com#53644">viagra 100mg</a>, nicht selten in Entzundung der
09. 05. 2013 | 01:17

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://www.100drugs.com/] Cialis Generic [/url]
31. 05. 2013 | 16:00

arroraIntab napsal(a):

http://flavors.me/www4567 online pharmacy canada,

Shy of small measurments
31. 05. 2013 | 17:22

rv0vhq napsal(a):

http://whale.fe.up.pt/isr/node/196632
http://bbs.cxanju.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6097801
http://www.nyhs.com.cn/bbs/home.php?mod=space&uid=3903
http://xhbbs.qebang.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=4302186&extra=
http://www.yiyi95.com/home.php?mod=space&uid=113762
http://bbs2.wedo.cc/read.php?tid=292786
http://www.35676.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=259455
http://www.51cn.ca/forum.php?mod=viewthread&tid=776085&extra=
http://359beatbox.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=3396%22/
http://www.61mmbb.com/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=8248508
07. 06. 2013 | 22:37

Nescricetic napsal(a):

drggwc <a href="http://www.globalicarastudy.com">Nike Factory Store</a> dxpmkc <a href="http://www.globalicarastudy.com">nike Store australia</a> utkzyi <a href="http://www.globalicarastudy.com">Nike store Australia</a> kikvlr <a href="http://www.globalicarastudy.com">http://www.globalicarastudy.com</a> qmprfx <a href="http://occupycultureblog.com">nike free 5 orange</a> tgdwif <a href="http://occupycultureblog.com">Nike free Run Orange</a> fuqbup <a href="http://occupycultureblog.com">Nike Free 5 Orange</a> spfymz <a href="http://occupycultureblog.com">http://occupycultureblog.com</a> oeihhj <a href="http://www.dragontalkradio.com">michael kors handbags australia</a> eiwcwx <a href="http://www.dragontalkradio.com">Michael Kors Australia</a> rwlscj <a href="http://www.dragontalkradio.com">michael Kors watches australia</a> rqnukw <a href="http://www.dragontalkradio.com">http://www.dragontalkradio.com</a>
10. 09. 2013 | 07:29

Nescricetic napsal(a):

coobvd <a href="http://www.kommegenetours.com">michael kors canada</a> auqxnl <a href="http://www.kommegenetours.com">michael Kors outlet canada</a> uoxwep <a href="http://www.kommegenetours.com">michael Kors canada</a> qqqtrn <a href="http://www.kommegenetours.com">http://www.kommegenetours.com</a> ptfvde <a href="http://www.printparamount.com">michael kors handtaschen</a> devxgr <a href="http://www.printparamount.com">michael Kors taschen</a> wopsum <a href="http://www.printparamount.com">michael Kors taschen</a> zdbyyk <a href="http://www.printparamount.com">http://www.printparamount.com</a> jbzayt <a href="http://www.rvs101.com">cheap Nike air max 90</a> xiarcg <a href="http://www.rvs101.com">Nike air Max 90 cheap</a> jqchvf <a href="http://www.rvs101.com">Cheap Air Max 90</a> mjccvq <a href="http://www.rvs101.com">http://www.rvs101.com</a>
14. 09. 2013 | 14:06

Nescricetic napsal(a):

mtamqz <a href="http://www.020package.com">Nike clearance Shoes</a> rgecsw <a href="http://www.020package.com">nike Free clearance</a> qydcym <a href="http://www.020package.com">nike free clearance</a> cwmsko <a href="http://www.020package.com">http://www.020package.com</a> yofeox <a href="http://ngo-sss.com">michael kors taschen</a> ieshns <a href="http://ngo-sss.com">michael Kors wien</a> qayfqq <a href="http://ngo-sss.com">michael Kors taschen</a> cqkwdb <a href="http://ngo-sss.com">http://ngo-sss.com</a> oi <a href="http://www.mikainu.com">boutique Longchamp</a> fr <a href="http://www.mikainu.com">boutique longchamps</a> tv <a href="http://www.mikainu.com">Longchamp boutique</a> gc http://www.mikainu.com
15. 09. 2013 | 09:14

Nescricetic napsal(a):

cucpib <a href="http://www.hartiatech.com">nike lebron xi</a> ouyskq <a href="http://www.hartiatech.com">Lebron Xii</a> tmxccd <a href="http://www.hartiatech.com">nike Lebron xi</a> slgmxc <a href="http://www.hartiatech.com">http://www.hartiatech.com</a> cbfjdx <a href="http://www.shapingcities.com">Lebron 11 Release</a> lduqnp <a href="http://www.shapingcities.com">lebron 11 Shoes</a> fovhgq <a href="http://www.shapingcities.com">lebron 11 shoes</a> yhltoo <a href="http://www.shapingcities.com">http://www.shapingcities.com</a> lrpenu <a href="http://www.seamsdeep.com">Lebron xi release date</a> bfwrjy <a href="http://www.seamsdeep.com">Lebron xi shoe</a> tsrdrq <a href="http://www.seamsdeep.com">lebron xi Shoes</a> jeqeje <a href="http://www.seamsdeep.com">http://www.seamsdeep.com</a>
24. 09. 2013 | 07:32

Nescricetic napsal(a):

fvqhnb <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada Goose Deutschland Outlet</a> fdceem <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada Goose Sale Deutschland</a> qntscf <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada goose outlet deutschland</a> yaqhxd <a href="http://www.zesthaircrew.com">http://www.zesthaircrew.com</a> whsgos <a href="http://www.blaktornado.com">canada Goose jakke tilbud</a> fgxpek <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakke dame</a> yfrgig <a href="http://www.blaktornado.com">canada goose jakker</a> gizzcz <a href="http://www.blaktornado.com">http://www.blaktornado.com</a> zmxmgx <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada Goose price</a> pxfxwu <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada Goose price</a> fxhaaw <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada goose Jacket Price</a> vcnetz <a href="http://thiswaytopemberley.com">http://thiswaytopemberley.com</a>
16. 11. 2013 | 12:16

Nescricetic napsal(a):

hgmcle <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Jacka Sverige</a> hzfykg <a href="http://www.swgreensburg.com">Canada Goose Jacka Sverige</a> bqsqur <a href="http://www.swgreensburg.com">canada Goose jacka sverige</a> xkgaco <a href="http://www.swgreensburg.com">http://www.swgreensburg.com</a> vqjknn <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada goose Danmark</a> kmggfs <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada Goose danmark</a> dedudi <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada goose Danmark</a> lvusuz <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a> sjuxsn <a href="http://humanrightpolitics.com">canada goose from china</a> ucijjf <a href="http://humanrightpolitics.com">canada goose china</a> jvbbzk <a href="http://humanrightpolitics.com">Canada goose From China</a> sudgfw <a href="http://humanrightpolitics.com">http://humanrightpolitics.com</a>
21. 11. 2013 | 03:00

Nescricetic napsal(a):

isghdf <a href="http://theofficethankyouproject.com">Gucci Black Friday</a> sueamt <a href="http://theofficethankyouproject.com">Black Friday Gucci</a> wxohrj <a href="http://theofficethankyouproject.com">Gucci Black Friday</a> mcewmx <a href="http://theofficethankyouproject.com">http://theofficethankyouproject.com</a> xyzkci <a href="http://gloriasews.com">Nike black Friday Deals</a> ldhlgc <a href="http://gloriasews.com">nike black friday</a> wqoesf <a href="http://gloriasews.com">Nike Black Friday Deals</a> opkgca <a href="http://gloriasews.com">http://gloriasews.com</a> tvmwxa <a href="http://swampdwellerbookreviews.com">Coach black Friday</a> xnjmup <a href="http://swampdwellerbookreviews.com">coach black friday sale</a> ymncvp <a href="http://swampdwellerbookreviews.com">Coach black Friday Sale 213</a> nwhhaa <a href="http://swampdwellerbookreviews.com">http://swampdwellerbookreviews.com</a>
24. 11. 2013 | 05:07

Nescricetic napsal(a):

titrao <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike Deals</a> kyrgtz <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike Deals</a> tseoth <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday nike</a> riulsr <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> xhfnjl <a href="http://salemschoolwatch.com">Coach Cyber Monday</a> odddex <a href="http://salemschoolwatch.com">cyber Monday coach</a> xsejdb <a href="http://salemschoolwatch.com">coach Cyber monday</a> nfugke <a href="http://salemschoolwatch.com">http://salemschoolwatch.com</a> pyfguq <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday Deals</a> hprzjh <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday</a> bkohue <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> ebjcdi <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a>
27. 11. 2013 | 12:39

Nescricetic napsal(a):

cnutle <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Sale 213</a> uscorg <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday</a> jjqqap <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday</a> whcfcu <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> utkoso <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals</a> lcuihu <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday</a> hbazyu <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals 213</a> ssdavk <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> dryjed <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> xkndvx <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday 213</a> eucumn <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday 213</a> thirox <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a>
28. 11. 2013 | 12:26

Nescricetic napsal(a):

ppxuay <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike Deals</a> rjorpv <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike</a> webvac <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> wfrjus <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> domdnh <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday</a> jrioru <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday sale 213</a> rsmztr <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday</a> xvejmc <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> xvgoze <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> kxucji <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday</a> rlslha <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike Cyber monday</a> uwthpd <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a>
28. 11. 2013 | 15:36

Nescricetic napsal(a):

zflrjh <a href="http://gloriasews.com">Nike black Friday</a> eoiewn <a href="http://gloriasews.com">nike Black friday 213</a> fgsrdn <a href="http://gloriasews.com">nike Black friday</a> exkcgo <a href="http://gloriasews.com">http://gloriasews.com</a> tycnyf <a href="http://act54reform.com">nike Black friday</a> iasllj <a href="http://act54reform.com">Nike Black Friday</a> zsurln <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday Deals</a> sdgztf <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> nbxenw <a href="http://www.foamimprove.com">michael Kors cyber monday</a> tjmuqh <a href="http://www.foamimprove.com">michael kors cyber monday</a> kyxpzz <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday</a> wqydpg <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a>
28. 11. 2013 | 17:17

Nescricetic napsal(a):

nukjgr <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> bkzilf <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> poznyq <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday Deals</a> njykvn <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> sdrvzs <a href="http://salemschoolwatch.com">coach cyber monday sale</a> nnwdmk <a href="http://salemschoolwatch.com">Cyber monday Coach</a> mnzdou <a href="http://salemschoolwatch.com">Cyber Monday Coach Purses</a> vjsbkv <a href="http://salemschoolwatch.com">http://salemschoolwatch.com</a> wfbnir <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday deals nike</a> nifigw <a href="http://www.sullamino.com">cyber monday nike</a> ddhmhu <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday nike</a> auowey <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a>
29. 11. 2013 | 04:41

Nescricetic napsal(a):

ggyjne <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike Cyber monday</a> irrrth <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> utynmu <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> kkhfyu <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> vrcets <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Deals Nike</a> pbxqhf <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> txxzig <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> shivmj <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> hcjkrp <a href="http://dempweek16.com">north face cyber monday deals</a> nnwkzs <a href="http://dempweek16.com">north face cyber monday deals</a> uzsstl <a href="http://dempweek16.com">north Face cyber monday Sales</a> xcqsaj <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a>
29. 11. 2013 | 11:10

Nescricetic napsal(a):

qyjgqj <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday 213</a> meyafk <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday sale 213</a> wiltpk <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday</a> ewhjnh <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> rivlff <a href="http://act54reform.com">Nike Black Friday Sale</a> bjddwu <a href="http://act54reform.com">nike Black friday</a> rvzawu <a href="http://act54reform.com">nike Black friday 213</a> ezcrnm <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> mnsvgn <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> bnjpik <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals 213</a> dlczbi <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals 213</a> tqcerr <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
29. 11. 2013 | 14:06

Nescricetic napsal(a):

qlrdwl <a href="http://gloriasews.com">nike Black friday deals</a> nykaad <a href="http://gloriasews.com">Nike Black Friday</a> umkyxz <a href="http://gloriasews.com">nike Black friday sale</a> gznmtz <a href="http://gloriasews.com">http://gloriasews.com</a> mbihci <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> wjmiqp <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> yqarui <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> cainxg <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> ghbiqt <a href="http://www.foamimprove.com">Cyber monday Michael Kors</a> myhfsc <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday</a> cdpxfb <a href="http://www.foamimprove.com">Michael Kors Cyber Monday</a> xjsmrb <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a>
02. 12. 2013 | 05:17

Nescricetic napsal(a):

acximl <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> soozmo <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday nike</a> pbhpuc <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> cpwdpb <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> veaohx <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Deals</a> zekmol <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday</a> cyozvq <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach Black Friday Deals</a> tpptwb <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> roimwb <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday 213</a> jdqusa <a href="http://dempweek16.com">north face cyber monday sales</a> phpzqi <a href="http://dempweek16.com">north Face cyber monday Deals</a> fmicmz <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a>
02. 12. 2013 | 09:37

Nescricetic napsal(a):

ylgoge <a href="http://www.happyhistorian.net">coach black friday sale 213</a> aikfot <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale</a> mkncep <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale</a> nlxpap <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> cixued <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals</a> mcllex <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> zfoqog <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday deals 213</a> ughlxf <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> dymrlk <a href="http://chimpsarenotpets.com">black Friday michael kors</a> fwutdj <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> qyywoz <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday</a> egavlk <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
02. 12. 2013 | 22:37

Nescricetic napsal(a):

qadecf <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> clddwd <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday</a> hflyml <a href="http://chimpsarenotpets.com">black Friday michael kors</a> qnbzfw <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> dlzsnp <a href="http://act54reform.com">nike Black friday deals</a> gkfxns <a href="http://act54reform.com">nike Black friday deals</a> vvztfq <a href="http://act54reform.com">nike black friday deals</a> ifyrma <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> mtshhs <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> bawihx <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> sjsami <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday</a> acclpi <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a>
02. 12. 2013 | 23:57

Nescricetic napsal(a):

wbyqvl <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday Sale</a> xnjxtl <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday 213</a> fwzrjo <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach black friday</a> cclywe <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> ivlhxo <a href="http://dempweek16.com">North face Cyber Monday</a> oeiqcs <a href="http://dempweek16.com">North Face Cyber Monday Deals</a> qhvdzh <a href="http://dempweek16.com">north face cyber monday deals</a> biuyzd <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a> ylwrsn <a href="http://www.foamimprove.com">michael kors cyber monday</a> gtcfkb <a href="http://www.foamimprove.com">michael kors cyber monday</a> ujzwbr <a href="http://www.foamimprove.com">Cyber monday Michael Kors</a> gwzvts <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a>
03. 12. 2013 | 04:23

Nescricetic napsal(a):

tchmag <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday</a> zqusxn <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday 213</a> fvgnca <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael kors Black Friday</a> lwzsmr <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> wbvznb <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci black friday</a> kozzym <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci black Friday Sale</a> osyjfd <a href="http://www.mengacupuncture.com">Gucci black Friday</a> uysujm <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a> tfttql <a href="http://act54reform.com">Nike Black Friday Sale</a> owvuep <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday</a> wwweyd <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday Deals</a> ueobss <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a>
03. 12. 2013 | 04:28

Nescricetic napsal(a):

edzopt <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday 213</a> hxvxvy <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday</a> pwlzqd <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Sale</a> kpdozc <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> nnlpbn <a href="http://chimpsarenotpets.com">black friday michael kors outlet</a> rkhgte <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday Sale 213</a> dukslp <a href="http://chimpsarenotpets.com">black friday michael kors outlet</a> rqqzwr <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> buzmva <a href="http://www.foamimprove.com">michael Kors cyber monday</a> sjviik <a href="http://www.foamimprove.com">Michael kors Cyber Monday</a> vhiyhu <a href="http://www.foamimprove.com">Michael kors Cyber Monday sale</a> gwqhzr <a href="http://www.foamimprove.com">http://www.foamimprove.com</a>
03. 12. 2013 | 07:00

Nescricetic napsal(a):

wcpnqe <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">Canada Goose Danmark</a> hrcnpp <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose danmark</a> njjywi <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose jakke danmark</a> djtfaz <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a> dadgwl <a href="http://www.zesthaircrew.com">Canada goose Outlet Deutschland</a> micody <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada Goose deutschland</a> sorxoy <a href="http://www.zesthaircrew.com">canada goose sale deutschland</a> onanzn <a href="http://www.zesthaircrew.com">http://www.zesthaircrew.com</a> ufdwrs <a href="http://humanrightpolitics.com">canada goose made in china</a> ttujen <a href="http://humanrightpolitics.com">Canada goose Made In china</a> llbumu <a href="http://humanrightpolitics.com">canada goose china</a> ybjhcf <a href="http://humanrightpolitics.com">http://humanrightpolitics.com</a>
03. 12. 2013 | 07:49

Nescricetic napsal(a):

mmmzjb <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday Deals</a> icewzu <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach cyber Monday Deals</a> qizabm <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">Coach Cyber Monday Deals</a> bsccwc <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a> vcwkqs <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday</a> vhwpmt <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday 213</a> kpqaue <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> cqxbha <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> vdcyxl <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday</a> gkecgc <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike cyber Monday Deals</a> namdwa <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> miftcl <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a>
03. 12. 2013 | 23:13

Nescricetic napsal(a):

aulatz <a href="http://allforthewookiee.com">canada Goose vest dame</a> ticlre <a href="http://allforthewookiee.com">Canada goose Jakke Dame</a> eapbhh <a href="http://allforthewookiee.com">Canada Goose Jakke Dame</a> fngels <a href="http://allforthewookiee.com">http://allforthewookiee.com</a> yvwzht <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada Goose jakke danmark</a> syiomu <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose danmark</a> jmaqww <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">canada goose forhandlere i danmark</a> cmmucg <a href="http://outdoorfamilyroadtrip.com">http://outdoorfamilyroadtrip.com</a> crwigc <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada goose price</a> kcanfy <a href="http://thiswaytopemberley.com">Canada Goose Jacket Price</a> vhmlxr <a href="http://thiswaytopemberley.com">canada goose prices</a> haqhrx <a href="http://thiswaytopemberley.com">http://thiswaytopemberley.com</a>
04. 12. 2013 | 01:03

Nescricetic napsal(a):

ibbbhh <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacewarszawa.html">the north face warszawa</a> jvhfkp <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacewarszawa.html">the north face warszawa</a> yiwgqp <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacewarszawa.html">the north face sklep warszawa</a> kenzth <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacewarszawa.html">http://www.artbyn.com/thenorthfacewarszawa.html</a> xhohsj <a href="http://www.bigibijoux.com/canadagooseitalia.html">canada goose outlet</a> rzjeuf <a href="http://www.bigibijoux.com/canadagooseitalia.html">Canada Goose Outlet Italia</a> aophov <a href="http://www.bigibijoux.com/canadagooseitalia.html">canada Goose outlet</a> qlullb <a href="http://www.bigibijoux.com/canadagooseitalia.html">http://www.bigibijoux.com/canadagooseitalia.html</a> qcrxhn <a href="http://www.lalenguafanzine.com/zapatillasnikeairmax.html">Air max 9 Bar</a> pvmasf <a href="http://www.lalenguafanzine.com/zapatillasnikeairmax.html">air Max baratas</a> gpgnfu <a href="http://www.lalenguafanzine.com/zapatillasnikeairmax.html">Zapatillas nike Air Max</a> frnhij <a href="http://www.lalenguafanzine.com/zapatillasnikeairmax.html">http://www.lalenguafanzine.com/zapatillasnikeairmax.html</a>
04. 12. 2013 | 07:06

Nescricetic napsal(a):

vvbfob <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> cseftn <a href="http://act54reform.com">nike black friday deals</a> hthwgv <a href="http://act54reform.com">nike Black friday 213</a> yuttzy <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> abqznf <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike Deals</a> fuhowf <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Nike Deals</a> maycri <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> fpewch <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> mevbra <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> tipdvb <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> wxrhrq <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael kors black friday 213</a> nevkmk <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
04. 12. 2013 | 22:05

Nescricetic napsal(a):

ubelly <a href="http://act54reform.com">nike Black friday 213</a> qciwpq <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday Deals</a> zbmkuj <a href="http://act54reform.com">nike black friday deals</a> iofasr <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> rdqtar <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach Black Friday 213</a> eeonip <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> ncvtls <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> ibivrp <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> pwjsnf <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> xxbziw <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> bmbwbm <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike cyber Monday</a> qprldv <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
05. 12. 2013 | 10:26

Nescricetic napsal(a):

mpaesm <a href="http://www.underthemain.net/nikeshoescanada.html">nike Shoes canada</a> hzvphw <a href="http://www.underthemain.net/nikeshoescanada.html">Nike basketball Shoes</a> pbbujo <a href="http://www.underthemain.net/nikeshoescanada.html">Nike Shoes Canada</a> rzmfgl <a href="http://www.underthemain.net/nikeshoescanada.html">http://www.underthemain.net/nikeshoescanada.html</a> ifwinj <a href="http://www.underthemain.net/michaelkorscanada.html">michael kors canada</a> pemvql <a href="http://www.underthemain.net/michaelkorscanada.html">michael kors canada</a> tpluky <a href="http://www.underthemain.net/michaelkorscanada.html">michael Kors watches canada</a> einqfo <a href="http://www.underthemain.net/michaelkorscanada.html">http://www.underthemain.net/michaelkorscanada.html</a> ecqnjl <a href="http://kirjoitanblog.com/guccicanada.html">gucci canada</a> ihtzzp <a href="http://kirjoitanblog.com/guccicanada.html">gucci canada outlet</a> qlbnmr <a href="http://kirjoitanblog.com/guccicanada.html">gucci Outlet canada</a> bkqsjg <a href="http://kirjoitanblog.com/guccicanada.html">http://kirjoitanblog.com/guccicanada.html</a>
06. 12. 2013 | 03:44

Nescricetic napsal(a):

nccoyp <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/zapatillasnikebaratas.html">botas de futbol nike</a> ukddnk <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/zapatillasnikebaratas.html">Bambas nike</a> yhmseh <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/zapatillasnikebaratas.html">zapatillas Nike baratas</a> vlnqif <a href="http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/zapatillasnikebaratas.html">http://www.solfeconstructorainmobiliaria.com/zapatillasnikebaratas.html</a> oohklg <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacesklep.html">the North face sklep</a> japuvv <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacesklep.html">The North Face Sklep</a> bkdmsw <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacesklep.html">north face sklep</a> gushzu <a href="http://www.artbyn.com/thenorthfacesklep.html">http://www.artbyn.com/thenorthfacesklep.html</a> hvnehr <a href="http://carreiraabordo.com/michaelkorsbrasil.html">michael Kors brasil</a> xkrdqk <a href="http://carreiraabordo.com/michaelkorsbrasil.html">bolsa Michael kors</a> xsydwd <a href="http://carreiraabordo.com/michaelkorsbrasil.html">Michael kors Brasil</a> vnvwyk <a href="http://carreiraabordo.com/michaelkorsbrasil.html">http://carreiraabordo.com/michaelkorsbrasil.html</a>
11. 12. 2013 | 04:45

Nescricetic napsal(a):

ygdkkx <a href="http://www.bc963.com">goyard shop online</a> pwsiay <a href="http://www.bc963.com">goyard shop online</a> hfoyqw <a href="http://www.bc963.com">goyard online</a> ofvjgd <a href="http://www.bc963.com">http://www.bc963.com</a> naniaf <a href="http://www.aknowtechnique.com">discount insanity workout</a> krqkve <a href="http://www.aknowtechnique.com">insanity coupon codes</a> hwhzxh <a href="http://www.aknowtechnique.com">insanity coupon codes</a> pgmvxv <a href="http://www.aknowtechnique.com">http://www.aknowtechnique.com</a> rzpude <a href="http://unitedworldradio.org">buy insanity workout cheap</a> ypvmas <a href="http://unitedworldradio.org">cheap insanity workout</a> prpyok <a href="http://unitedworldradio.org">cheap insanity workout</a> malhdo <a href="http://unitedworldradio.org">http://unitedworldradio.org</a>
19. 12. 2013 | 06:44

Nescricetic napsal(a):

wijkgc <a href="http://jordansbestellen.santuarionaosemove.net">Jordans nederland</a> porcvr <a href="http://jordansbestellen.santuarionaosemove.net">Jordans bestellen</a> aoaisg <a href="http://jordansbestellen.santuarionaosemove.net">Jordans Bestellen</a> pzsetz <a href="http://jordansbestellen.santuarionaosemove.net">http://jordansbestellen.santuarionaosemove.net</a> wfpkvp <a href="http://nikeonlinepromocode.chrisfrashure.com">nike Online promo code</a> onoden <a href="http://nikeonlinepromocode.chrisfrashure.com">nike Online promo code</a> cisibv <a href="http://nikeonlinepromocode.chrisfrashure.com">promo Code for nike Online</a> ingnnh <a href="http://nikeonlinepromocode.chrisfrashure.com">http://nikeonlinepromocode.chrisfrashure.com</a> hxaacv <a href="http://nikeairmaxdamen.radikalisler.com">nike Air max damen</a> zsuumi <a href="http://nikeairmaxdamen.radikalisler.com">nike Air max damen</a> pxbyba <a href="http://nikeairmaxdamen.radikalisler.com">Nike Air Max 9 Damen</a> fjmlvi <a href="http://nikeairmaxdamen.radikalisler.com">http://nikeairmaxdamen.radikalisler.com</a>
25. 12. 2013 | 23:18

http://www.ccemsrescue.org/jeff/70.php napsal(a):

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is in fact so humorous, I liked it. Thanks for sharing this Hana Brixi ? Poctiví podnikatelé nejsou vítáni ... ke škodě naší ekonomiky i společnosti .
26. 02. 2014 | 14:17

Brsesjer napsal(a):

dog-cheap [url=http://newportfbo.com/]uggs for sale[/url]
dog-cheap [url=http://newportfbo.com/nike]cheap air max shoes[/url]
beautiful [url=http://newportfbo.com/christian-louboutin]fake christian louboutin[/url]
beautiful [url=http://newportfbo.com/hogan]hogan shoes nyc[/url]
fake [url=http://newportfbo.com/mbt]mbt women[/url]
fake [url=http://newportfbo.com/ugg-boots]replica UGG Boots sale[/url]
26. 02. 2014 | 17:54

http://www.cameronsthings.com/WSDL/90.ph napsal(a):

Every weekend i used to pay a quick visit this website Hana Brixi ? Poctiví podnikatelé nejsou vítáni ... ke škodě naší ekonomiky i společnosti , as i want enjoyment, for the reason that this this web page conations in fact nice funny data too.
27. 02. 2014 | 06:37

http://www.akselrod-consulting.com/press napsal(a):

Wow, what a video it is! Really nice feature video, the lesson Hana Brixi ? Poctiví podnikatelé nejsou vítáni ... ke škodě naší ekonomiky i společnosti given in this video is actually informative.
27. 02. 2014 | 11:12

outletapamn napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats</a> angiocarpic http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats sale
04. 03. 2014 | 00:31

Anepomb napsal(a):

Ssri And Vicodin Tramadol Tramadol Usual Dosage Side Effects Tramadol Liver Damage Monoamine Oxidase Inhibitors [url=http://www.netvibes.com/tramadolonline ]buy tramadol no prescription[/url]. Ssri Tramadol Binding Tramadol And Flexeril Side Effects Tramadol With Out Prescriptions And Usps Tramadol An 627 Information . Tramadol Online No Rx Hydroxyzine Tramadol Hcl 50mg . Allergy Vs Imitrex Tramadol Hcl 50 Mg Tramadol Very Cheap Tapering Tramadol Ultram Er Dvd Prescription Tramadol Medication Tramadol And Hydrocodone Together Pain Reliever 50 Mg Dogs Tramadol Tablets
28. 12. 2014 | 01:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy