Zeman nemá morální předpoklady sjednotit národ

20. 02. 2013 | 09:08
Přečteno 13467 krát

Dobře pane prezidente, to by byla Vaše dcera. Ale přesto by nás zajímalo, co si o tom myslí Vaše paní manželka?

Budoucí prezident ČR se pohádá snad s každým, koho potká. Ať je mu položena jakákoli otázka, považuje ji za útok na svoji osobu. Zdá se jako by trpěl jakýmsi záhadným stihomamem. Novináře považuje za své zásadní nepřátele. Hrubost a neomalenost doprovází jeho veřejná vystoupení. Opravdu si někdo myslí, že vlastnosti tohoto druhu povedou ke sjednocení českého národa?

Na rozdíl od euroskeptika a kleptomana Václava Klause jeho nástupce je oddaným evropským federalistou. Na první pohled by se tedy mohlo zdát, že bychom se konečně mohli hnout vpřed tím správným směrem. Na druhé straně lze těžko odhadnout, jak bude Evropa reagovat na Zemanovy neomalené výstupy, arogantní útoky a stálé eventuální hádky i se zahraničními novináři. Pročítáme-li zahraniční tisk v době volebního boje o nového prezidenta, nelze přehlédnout jeden fakt: svět od nás očekával návaznost na T.G. Masaryka a Václava Havla. Nějak jsme zatím tomuto přání nedorostli. Nejsem si zcela jist, zdali by Karel Schwarzenberg takovýto náročný úkol beze zbytku zvládl, ale jsem skálopevně přesvědčen o tom, že by se o to alespoň ze všech sil pokoušel. To od Zemana a Klause očekávat nelze

Současný prezident Václav Klaus označil Havla i Schwarzenberga za “levičáky“. Definovat multimilionáře Václava Havla a bohatého aristokrata, knížete Schwarzenberga coby “levičáky“, k tomu potřebuje člověk nikoli pouze velkou dávku zabedněnosti, ale i nadprůměrné drzosti. Klaus sám sebe se svou selskou chaloupkou v Jižních Čechách, definuje pojmem “pravičák“. Ve skutečnosti se jedná o průměrného maloměšťáka (kdysi se tomu říkalo “staročeši“), jemuž by daleko lépe slušelo místo třídního učitele ekonomie na základní škole někde v Poděbradech než post prezidenta republiky na Pražském hradě, jehož význam zcela transparentně nezvládá ani v České republice, ani v zahraničí.

Miloši Zemanovi určitou lidovou inteligenci nelze upřít. Jeho kniha „Jak jsem se mýlil v politice“ (Praha 2005), se stala bestsellerem a svého času (na rozdíl od Klausových narcistických ležáků) se velmi dobře prodávala. Autor se v publikaci vrací ke svým chybám, omylům i prohraným bitvám a čtenář nabývá dojmu, jakoby Zemanova politická kariéra byla jakýmsi pomyslným řetězem nekonečných chyb a do nebe volajících přehmatů. Na stránkách dokáže s přesností jemu vlastní urazit doslova každého a vyvolat dojem, jakoby všichni jeho spolupracovníci byli naprosto beznadějní idioti. Vážím si sice otevřené upřímnosti autora, ale člověk, který přiznává, že na co sáhl, to ztroskotalo, podle mne nemůže být spolehlivým vůdcem národa!

První přímá volba prezidenta v dějinách naší země prý vyvolala rozpolcení národa a současně vyhloubila příkopy mezi jednotlivými skupinami obyvatelstva. Úlohou Miloše Zemana má být tyto příkopy zavést důvěrou a národ sjednotit. To mi připadá jako pohádka Boženy Němcové O dvanácti měsíčcích, kde Maruška v lednu s úspěchem chodila do lesa na jahody...

Přesto bych situaci neviděl v tak černých barvách. Národ se sice rozdělil a sjednotit ho již nelze (nejsou k tomu totiž žádné předpoklady), ale je zde vynikající zkušenost: skoro 50% obyvatelstva dospělo k vysokému stupni kulturní a společenské vyspělosti. V těchto vrstvách dochází k dynamickému myšlení (New Spirit) nově zrozené elity, která se již nehodlá smířit s proletářským druhem uvažování a jednání reprezentované Zemanem. Tato skutečnost mě naplňuje hlubokým optimismem.

Voličská část našeho národa hlasující pro Schwarzenberga nadále odmítá proletářskou pivní filosofii nastupujícího prezidenta tak jako současně filosofii krádeží a kleptomanie odcházejícího prezidenta. Jedná se v obou prezidentských případech o anachronismus, který nás stlačil na úroveň sluhů a zlodějských poskoků, kteří nad pivní pěnou lžou a mají pouze to, co si příležitostně nakradou. Zeman je lidovým bavičem a vyznavačem jednoduchých hospodských citátů. Je jakýmsi novodobým “Janem Masarykem“, přitahujícím široké lidové masy s jejich typickou nebezpečnou psychologií davu (Gustave Le Bon).

Skoro polovina národa se již odmítá smířit s proletářským způsobem pivního myšlení čtvrté cenové skupiny. Tito lidé nekompromisně žádají pokrok. Chtějí být elitou. Usilují o to spolurozhodovat o osudu Evropy a světa a ne se uzavírat na vlastním vesnickém dvorečku (Václav Klaus), kde se vůbec o nic nejedná.

Elita nekrade plnicí pera ani tužky. Elita se v opilosti nehádá s každým, koho potká. Česká elita (voliči Schwarzenberga), chtějí své místo na slunci, bojují o to spolurozhodovat o evropských a světových záležitostech. Pouze v tom je možné vidět naší budoucnost. Příkop, jenž se v daném směru vytvořil, Zeman zasypat nemůže, neboť k tomu nemá nutný materiál elitního pokroku. Ani hospoda na Vysočině (Zeman), ani selská chaloupka v Jižních Čechách (Klaus), nejsou mocenskými centry rozhodování o osudu naší země. Ostatně o osudu Evropy nebo dokonce světa už vůbec ne. Staňme se elitou! Naučme se rozhodovat o budoucnosti naší země, naší Evropy a našeho světa! V tom nám žehnej Bůh!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Max von Oppenheim napsal(a):

Pravdo a lásko a ukřivděná šlechto, nástup! Na zteč! Dnes velí DrDrbubu!
20. 02. 2013 | 09:12

ZM napsal(a):

Zeman je částečně populista. Povahově je to taky narcista, ale projevuje se to jinak než u Klause. Narozdíl od Klause ale Zeman není na peníze a má mnohem větší, dá se říct- sociální cítění. Klausovi bylo úplně jedno, jestli někteří obyvatelé ČR žijí z životního minima nebo ne. Hlavně že on měl své jisté. Jelikož prezident v ČR nemá žádné rozsáhlé pravomoce, tak z politickýho hlediska není tolik podstatné, kdo je prezident. Důležité je především to, kdo je premiér a jakou má podporu v poslanecké sněmovně. Příští volby pravděpodobně vyhraje ČSSD a premiérem se pravděpodobně stane Sobotka. Pro budoucnost ČR je důležité, aby Sobotka a další politici z ČSSD zcela pochopili a uvědomili si, že se nedá fungovat na dluh a že ani progresivní zdanění nevyřeší problém s deficitem rozpočtu. Pokud budou opravdu chtít udělat něco pozitivního, budou muset nemilosrdně "říznout do živého masa" a
dělat nepopulární opatření, např. propustit část úřednictva. Není jiné rozumné cesty.
20. 02. 2013 | 09:22

Míla napsal(a):

No nevím zdali by pan kníže byl to pravé ořechové.
20. 02. 2013 | 09:28

kelner napsal(a):

Vážený autore, skutečně nechápu na základě čeho si osvojujete posuzovat něčí morální předpoklady.
20. 02. 2013 | 09:32

DonQ napsal(a):

Pane Jan Berwid-Buquoy,
Guttalax můžete vyzkoušet i ve formě tablet, na problémy dlouhodobějšího charakteru ale zabírá klistýr, jak jsem četl ve zdravovědě.
20. 02. 2013 | 09:33

culter napsal(a):

:-) mohu se taky nazývat politologem? - již týden kupuji si všechny noviny a dokonce je i čtu.
20. 02. 2013 | 09:34

ZM napsal(a):

Míla - kníže je pouze "maskotem" TOP09.Kalousek pomocí knížete "vytloukl" politický kapitál, podobně jako např. Bárta pomocí Johna. Kníže i John byli s touto "rolí" spokojeni. Knížeti vyhovuje "strategická pozice", např. proto, aby měl informace a vliv na rozhodování. Je rozdíl mezi "mediálním obrazem" knížete a jeho skutečným jednáním. Prostě jeden z mnoha podrazů na voliče, kterých už bylo hodně.
20. 02. 2013 | 09:35

ZM napsal(a):

culter - možná že lepší informace byste získal, kdyby jste místo novin četl např. články na stránkách
www.neviditelnypes.cz
www.motejlek.com
20. 02. 2013 | 09:36

Anna napsal(a):

autor
"Národ se sice rozdělil a sjednotit ho již nelze (nejsou k tomu totiž žádné předpoklady), ale je zde vynikající zkušenost: skoro 50% obyvatelstva dospělo k vysokému stupni kulturní a společenské vyspělosti.

Skoro polovina národa se již odmítá smířit s proletářským způsobem pivního myšlení čtvrté cenové skupiny. Tito lidé nekompromisně žádají pokrok. Chtějí být elitou."
-------------------------------------------------------

Tomáš Sedláček Co dál po volbách

"Celý národ si poprvé vyzkoušel výběr prezidenta v přímé volbě a řekl bych, že skoro polovina národa se z toho šoku teprve pomalu vzpamatovává. Pro mnohé to znamená dalších pět let čekání na to, až prezidentem bude někdo, koho budou brát za vlastního. Národ demokraticky zvolil jinak, žádné další přemlouvání není třeba, je zbytečné, ten rozdíl byl skutečně nemravně veliký. Když to srovnáte s obvykle velice těsnou historií výsledků voleb do Poslanecké sněmovny, kdy se náš volič vždy trefí úžasně až neuvěřitelně blízko na remízu, je toto vítězství budoucího prezidenta děsivě jednoznačné.

Nechám na sociolozích a politolozích, aby rozluštili, co to vlastně o národu vypovídá. "
-------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------

Vůbec nechápu zmínky o národu.

V obou kolech prezidentských voleb se cca 40 procent voličů nedostavilo k volbám.
V prvním kole Zeman získal 24,21 % a Schwarzenberg 23,40 % hlasů při 61,31 % volební účasti.
Ve druhém kole Zeman získal 54,80 % a Schwarzenberg 45,19 % hlasů při 59,11 % volební účasti.
20. 02. 2013 | 09:37

David napsal(a):

To, co předvedla "Česká elita (voliči Schwarzenberga)," bylo pro mě VELKÉ, opravdu VELKÉ zklamání.

Zeman není žádný hlupák, a proto může ještě i pozitivně překvapit.

To, že se sám na 10 let uklidil z politického výsluní na Vysočinu a napsal knihu „Jak jsem se mýlil v politice“ dokazuje, že má v sobě více pokory, než Klaus, Nečas, Kalousek, Drábek a Bárta dohromady.
20. 02. 2013 | 09:38

Silvie napsal(a):

Ale jděte už s těmi "elitami" někam! Nesnažte se nám tvrdit, že umělci jako Hřebejk, Vetchý, Svěrák, Vilhelmová, Rychlý, Kostková, Dyk a další jsou onou českou národní "elitou".
Já mám o elitách opravdu jiné představy, těmto týpkům říkám pracovně vlezdořiťky.

Velká část mladých, povrchních lidí volila Kárla jen proto, že je momentálně! "cool" (nutno dodat, že v politice mají řádně zatemněno, protože jim silně unikají souvislosti), zítra to může být zase někdo jiný. Mladé a naivní holky se s Kárlem fotily a měly dvojitý orgasmus z toho, že jím sáhl knížepán na kolínko - je pro ně něco jako popový idol s modrou krví.

Další část volila jeho jasnost zase z důvodu vymezení se vůči Zemanovi, jehož dost občanů pro jeho arogantní styl chování prostě nemůže.
Vůbec to ovšem neznamená, že by K.S. dosáhl takového uspěchu někdy v budoucnu znovu. Stačí pár podobných intrikánských skandálů jako ten s Mathé (K.S. před volbami šířil zvěsti, že nemá vůbec nic společného s MK, to je přec ve výhradní gesci Starostů) a je vymalováno.
I těm největším troubům pak snad dojde, že je K.S. opravdu předsedou nemravné TOP 09, a že jeho okázalé distancování se od Kalouska je jen kouřovou clonou.
Nutno podotknout, že skutečné! elity stály zcela mimo tuto hysterickou kampaň.
20. 02. 2013 | 09:40

ZM napsal(a):

David - v historii už byly podobné "comebacky".Např. de Gaulle se "uklidil" na 12 let.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kalendarium/16759-general-charles-de-gaulle-podruhe-zachranil-francii/
20. 02. 2013 | 09:41

Dash napsal(a):

Stejně jako skutečně moudrý člověk sám sebe za moudrého nepovažuje a svou moudrost nevyvěšuje jako zástavu, skutečné elity - tedy lidé, kteří něco skutečně dokázali necítí potřebu se tím chlubit a sami se zřídkakdy za elity považují.

Koneckonců, za elitu, moudrého, schopného, sečtělého, vzdělaného, upřímného, spravedlivého ..... se může prohlásit každý a záleží pouze na tom, zda a kolik lidí mu to uvěří. Typický trik podvodníků.

Něco konkrétného na Zemana nemáte?
20. 02. 2013 | 09:43

gaia napsal(a):

jelita národa chtějí být něco víc. Ta jelita prezentovaná v Karlovinách, to tedy bylo něco.

Karel to nemohl dát, většina lidí o takové jelity nestojí.
20. 02. 2013 | 09:43

Jan Bouda napsal(a):

a Jan Berwid-Buquoy ty ty předpoklady máš ??? Proč si tedy nekandidoval ???
Takovéto kydy mi už lezou krkem, najednou je každej rádobypisálek chytrej.
20. 02. 2013 | 09:43

ZM napsal(a):

Silvie-
napsala jste-
Velká část mladých, povrchních lidí volila Kárla jen proto, že je momentálně! "cool" (nutno dodat, že v politice mají řádně zatemněno, protože jim silně unikají souvislosti), zítra to může být zase někdo jiný. Mladé a naivní holky se s Kárlem fotily a měly dvojitý orgasmus z toho, že jím sáhl knížepán na kolínko - je pro ně něco jako popový idol s modrou krví.
---
Tak to bylo. Ještě je potřeba dodat, že v tzv. studentských volbách vyhrál Franz.
Mladí prostě mají "zjednodušené" vidění světa.
20. 02. 2013 | 09:45

Pavel napsal(a):

TO : autor

Tak tento článek je docela hnus ve stylu Kojzarovského RP. V duchu nejlepších tradic třídního boje, nenávistí a arogance.

Zemana nemusím, volil jsem ho jako menší zlo, ale aby zastánci podvodného privatizéra Becherovky, maskota této destruktivní a asociální vlády atd. takto plívali na svoje oponenty
to už je svinstvo.

Viz. např. text tohoto díla :
".... Elita nekrade plnicí pera ani tužky. Elita se v opilosti nehádá s každým, koho potká. Česká elita (voliči Schwarzenberga), chtějí své místo na slunci, bojují o to spolurozhodovat o evropských a světových záležitostech. ..."

Takových arogantních a zevšeobecňujích, urážlivých tvrzení je tam plno.
20. 02. 2013 | 09:46

ZM napsal(a):

Nejdůležitější pro tento stát bude to, co budou dělat vítězové příštích voleb(pravděpodobně ČSSD). Až bude jezdit Sobotka po předvolebních mítincích, tak mu doporučuju, aby nezapomněl před voliči zmínit to, že by si neměli brát půjčky od pochybných nebo lichvářských firem jako je Provident, že to je totiž hodně ožebračuje. Pokud nemá Bohouš v Providentu podíl, tak mu v tom přece nic nebrání :)
20. 02. 2013 | 09:48

smutný napsal(a):

1.Budoucí prezident ČR se pohádá snad s každým, koho potká - tak pohádá nebo nepohádá??
2.Ať je mu položena jakákoli otázka, považuje ji za útok na svoji osobu - Váš subjektivní názor, nemůžete mu vidět do hlavy co jak považuje.
3.Novináře považuje za své zásadní nepřátele - asi k tomu má důvod, Paroubek by mohl vyprávět o objektivitě a nestrannosti našich pisálků
4.Hrubost a neomalenost doprovází jeho veřejná vystoupení - samozřejmě není tak jemný a milý jako Klaus, ale hrubost a neomalenost jsou silná slova.
5.Opravdu si někdo myslí, že vlastnosti tohoto druhu povedou ke sjednocení českého národa? Z čeho usuzujete, že je potřeba sjednotit český národ? Kdo ho "rozjednotil"??
6.Česká elita (voliči Schwarzenberga) - to je vtip?!
20. 02. 2013 | 09:49

Slonek napsal(a):

Co to je za blábol?
Jak může prezident sjednotit národ?
A ani to není jeho úloha.
A ještě není jasné, jaký.
Ono je těch národů v české džamahíriji víc.

"Národ" v pojetí občanů republiky nesjednotil ani Havel, ani Klaus...
20. 02. 2013 | 09:49

Pavel napsal(a):

To : smutný

Já si myslím, že autor ani nikdo jiný na Vaše a jiné dotazy a postřehy odpovědět nebude umět.

Je vidět, že pudová, hysterizující, nevěcná a rozeštvávající kampaň bude po volbách pokračovat. Je obdivuhodné, že mnohým zmanipulovaným jedincům agresivní Karlovou kampaní, kteří neumějí vyargumentovat fakta, ještě podsunete, že jsou "elity".

Nevypadalo takhle Německo v 30. letech minulého století ?
20. 02. 2013 | 09:54

Dash napsal(a):

A ještě - znáte to staré "před nikým se neponižuj a nad nikoho se nepovyšuj"?

Tento váš článek a podobné výblitky podobných "elit" mě čím dál tím víc přesvědčují, že národ zvolil dobře
20. 02. 2013 | 09:56

Pavel napsal(a):

A proč si nezvolí geniálního pankáčského spáče Karla prezidentem v Rakousku nebo Švýcarsku ?
20. 02. 2013 | 09:57

ZM napsal(a):

smutný -
napsal jste-
Česká elita (voliči Schwarzenberga) - to je vtip?!
---
Ano, je to něco jako vtip :) Vidím to tak, že voliči Schwarzenberga se nechali zblbnout mediální "masáží" zorganizované "Bakalovou skupinou" .
Z prezidentských kandidátů asi nejhůř skončil Fischer, který "přepálil" volební kampaň a zůstalo mu 8 milionů dluhů. Zatímco Fischer si byl jist vítězstvím a pustil dobře placené místo v Evropské bance, tak kníže zůstal ministrem a kdyby se mu povedlo vítězství, tak by akorát "přeskočil do jinýho vlaku".
Takže zatímco na Fischera byla v Blesku hanlivá "antikampaň" ve smyslu, že vždy "jede" na jistotu, tak ve skutečnosti "jel" na jistotu především Karl von Bildenberg.
20. 02. 2013 | 10:02

ZM napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-dvoji-tvar-karla-schwarzenberga-f1l-/p_politika.asp?c=A130123_113537_p_politika_wag
20. 02. 2013 | 10:03

Michal Macek napsal(a):

jasnosti dnes se mi to nelibi vas clanek - dejte MZ aspon sanci....ale vz nad nim lamete hul jeste ani nebzl inaugurovan...
20. 02. 2013 | 10:07

Vlasta Drábková napsal(a):

Elita národa?Nechápu,proč jsou herci a jim podobní bráni jako elita národa,každý z nich má za sebou několik skandálů a několik kopanců díky kterým se celkem proslavili a co se týče vzdělání ,tak většina z nich žádné nemá a další elita-zbohatlíci kteří si nakradli majetek a teď si mohou každýho koupit ,tak v takových lidech elitu našeho národa nevidím,v obou případech morálka na nule.JAN BERWID-BUQUOY,ono stačí aby si každý přečetl vedle článku popisek autora a není se čemu divit že prppaguje a vychvaluje K.S.,mají skoro stejný životopis
20. 02. 2013 | 10:07

ZM napsal(a):

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5501-majetkove-a-korupcni-hrichy-karla-schwarzenberga-prehledne.aspx
20. 02. 2013 | 10:08

otec napsal(a):

Mohu se zeptat kdo ze zdejsich otcu dava sve 19lete dceri polibky na rty? A to verejne?
20. 02. 2013 | 10:11

Pepa Řepa napsal(a):

Česká elita (voliči Schwarzenberga)......dobrý Jasnosti, ti kdo nevolili dobroty barel.....jsou co?
Česká jelita?

Jsem rád, že mají jasno .....a po takovém rozdělení společnosti elita-jelita spustěj cosi o sjednocení.
Já na to mám
https://www.youtube.com/watch?v=UHj7z4NiBk0
Jíst Jim chutná?
Kolik já viděl jelit a každý si myslelo, že je elitní.
20. 02. 2013 | 10:11

M.Z. napsal(a):

4 ZM:
odkazovat polemiku ultrakonzervativce, předsedy D.O.S.T a fanatického Klausova obdivovatele Semína s radikálním neokonzervativcem Jochem je od Vás socanů a vyznavačů Miloše Zemana docela úsměvný ;-)
20. 02. 2013 | 10:12

smutný napsal(a):

Česká elita (voliči Schwarzenberga) - pane Buquoy, jedná se o stejnou "elitu", která volila kdysi Klause a ještě donedávna by za něj dala ruku do ohně? Dnes od něj naopak dávají ruce pryč. Pak je vše jasné.
20. 02. 2013 | 10:13

ZM napsal(a):

otec - málokterý otec :) Miloš Zeman líbal i jiné ženy. Např. Bohdalovou krátce po vyhlášení výsledků voleb. Nebo před letyy např. Drábovou. Fotku dal na jeden dřívější blog Beránek.
Líbat ženy je prostě Milošova úchylka :)
20. 02. 2013 | 10:14

M.Z. napsal(a):

4 ZM:
a další hned na Adama B. Bartoše. Tak vy nebudet obyčejný socan, vy budete nácionální socan. To je ještě lepší varianta.
20. 02. 2013 | 10:14

seriózní chlapík napsal(a):

Berwide

v jednom máte pravdu. Žádný Zeman. Lidi dokáže jednou sjednotit až ulice.
Co se pak týče vaší "kategorizace lidí", zapomeňte na stavovské tradice.
Typický pravičák je dnes a tady ten, kdo si co nejvíc nakrad a levičák ten, kdo mu to chce sebrat, místo aby si sám nakrad taky.
Vcelku jednoduché.
20. 02. 2013 | 10:17

Pepa Řepa napsal(a):

U některých elitních si dokonce myslím, že jim chybí už jen špejlička nahoře a hlavně....špejlička dole, aby nevyteklo.
20. 02. 2013 | 10:21

ZM napsal(a):

M.Z.- já nejsem vyznavač socanů ani vyznavač Miloše Zemana. Já jsem realista. Když je prostě určitá tendence voličů, tak je potřeba s tím počítat.A odkazy, který dávám, jsou informační, neprověřoval jsem je.
Vy jste ale asi jeden z té masy obyvatel, kteří mají "vymyté mozky" způsobem propagandy- kdo nejde s námi, jde proti nám.
Když mluvil krátce po volbé prezidenta v rádiu Ringo Čech, tak řekl že-
v Praze se děcka báli říct ve škole, že rodiče volí Zemana. Možná proto, že by je až do ukončení ZŠ "vyloučili" z kolektivu :) To zrovna není ukázka demokratického smýšlení.Jsme ve státě, ve kterém je snaha o demokracii. Každej může volit koho chce, i Franze. Když by se teoreticky stal prezidentem Franz, tak by prostě volba byla platná a tečka.
Já a spousta dalších lidí měla výhrady ke všem kandidátům na prezidenta. Měl jsem výhrady i ke způsobu przidentské volby i k tomu, že byl vyřazen Okamura (jeho stížnost u ústavního soudu byla účelově zamítnuta). Toto nejsou "prvky" demokracie.
20. 02. 2013 | 10:22

Bob napsal(a):

Blog je podle mě částečně pravdivý, co se týče negativních vlastnosti Zemana.
Nevím ale, proč by "levičák" nemohl být bohatý a naopak "pravičák" chudý (aspoň tak jsem pochopil autorovu definici).
Zcestné je, že elita volila K.S.
K.S. volili mladí lidé, kteří se nechali zbblbnout čírem, dále, chcete li "elita", v podobě umělců dále spousta lidí, kteří se nechali zmanipulovat médii,a potom pravicoví voliči.
Umělci jsou podle mě typičtí levičáci (pořád žádají o podporu kultury..., což netvrdím, že není legitimní).
Netvrdím, že Zeman sjednotí národ.
Ale nevím, kde berete jistotu, že by ho sjednotil K.S.
Národ už je dávno rozdělen rozevírajícími se nůžkama mezi "elitou" s vysokými příjmy a "lůzou" s těmi nízkými.
Váš K.S. úspěšně pracuje na tom, aby se ty nůžky rozevírali ještě více.Národ dále rozdělují individua jako Vy a ty Vaše elity ( výroky "celebrit, že Zeman není jejich prezident..)
20. 02. 2013 | 10:25

Pepa Řepa napsal(a):

Ale Oni si rádi hrajou na vojáka, založej Elitní motostřeleckou jihočeskou brigádu.
Karel, Petzoldová, Dlouhý, Šťáva, Zimola, Oni a hrrrr na Pražáci, plukovníku!
Jako Žižka.
20. 02. 2013 | 10:26

Anna napsal(a):

Pepa Řepa 20. 02. 2013 | 10:11

Já na to mám palec nahoru :-)
20. 02. 2013 | 10:28

ZM napsal(a):

M.Z. - Myslet si můžete co chcete. já si o vás můžu myslet, že jste člověk, který "neunesl", že někdo nepíše o jeho oblíbeném politikovi v superlativech. Někdo zpochybnil "morální" zásady Karla von Bildenberga, tak je potřeba ho osočit :)
Jenže já, narozdíl od mnoha jiných, se zajímám především o to, co dotyčný člověk dělá a jak jedná a ne o to, co říká a jak je "vykreslen" v médiích.
Karl např. spí v situacích, kdy je to naprosto trapné. Nejen v parlamentu, ale i na zasedáních vlády a někdy i jinde. A má tu drzost nechat si napsat na billbordy slogan- poctivost, pracovitost.... To je výsměch. Nevím jak druzí, ale o takovýho politika nemám zájem.
20. 02. 2013 | 10:28

Kelt napsal(a):

Pro "Aktuálně CZ",
nedávno jste se zde pochlubili 25 tisíci příznivců.
Nedalo by s mezi nimi nalézt alespoň 50 autorů/0,2%/,kteří by sem dokázali napsat příspěvky,které by byly:
1/ke čtení a měly hlavu a patu
2/vybízely k přemýšlení nad myšlenkami s racionálním jádrem
3/umožňovaly čtenářům věcnou debatu nad argumenty

To,co zde presentuje pan J.B.-B.jsou neskutečné bláboly,které nestojí ani za přečtení,tím méně za reakci.
Děkuji.
20. 02. 2013 | 10:28

ZM napsal(a):

M.Z.- já nemám dobré mínění o většině politiků. Hodnotím to, co dělají, ne to co říkají. Např. přeedevším poslanci ČSSD a KSČM schvílili v roce 2005 problémový zákon o podpoře obnovitelných zdrojů energie. Problémový proto, že tam při schvalování byl "protlačen" pozměňovací návrh, týkající se změny povinné výkupní ceny (meziroční změna). Tím způsobili výrazně větší nárůst zdrojů OZE, než je únosný. Kdybych byl "srdcem" socan, tak bych se o tom nezmínil. Naopak, kritizuju to. Kritizuju všechno, co si myslím, že je špatně, nezávisle na tom, ze které "dílny" to vzešlo. Např. v jednom blogu Poce jsem kritizoval spalování kalů v severních čechách. "posvěcené" krajským zastupitelstvem, ve kterém má většinu ČSSD a KSČM.
Držím se zásady "padni komu padni".
20. 02. 2013 | 10:33

gourmand napsal(a):

Pepo Repo,
jsem prekvapen ze povazujete Zemana za elitu. Ale ten uz spejlicky nepotrebuje. Je uz na pul sezrany. Pry si z neho ukusuji ruzni labuznici jako napriklad Čuba a businessman v exekucich Mynář. Snad z nej neco zbyde i na obycejneho cloveka.
20. 02. 2013 | 10:34

ZM napsal(a):

M.Z.- jestli má Karl něco jako "spavou nemoc" :), tak by měl ze zdravotních důvodů rezignovat.
20. 02. 2013 | 10:35

M.Z. napsal(a):

4 ZM:
Taky jsem realista. A proto jsem podezíravý k argumentům, které mi předkládá Semín, Joch nebo Bartoš (zřejmě patříte k těm, kteří si myslí, že nepřítel mého nepřítele je můj přítel). Nevolil jsem K.Sch., akceptuju Zemana jako prezidenta z vůle většiny, ale vaše obouvání do jednoho kandidáta mi přijde stejně pitomý jako obouvání do druhého. To s těma dětma je kravina. Možná se to někde ojediněle dělo, možná to jinde třeba mimo velký města bylo přesně naoopak. Ale každopádně se nikdo ničeho bát nemusel. Okamuru vyřadili proto, že nesplnil podmínky kandidatury, vy demokrate.
20. 02. 2013 | 10:36

M.Z. napsal(a):

co je to Bildenberg?
20. 02. 2013 | 10:37

Černoprdelník napsal(a):

Gaia
"Česká jelita" - vynikající. I jako ultrapravičák a "volič Karla" jsem se od srdce zasmál. Div jsem se neukuckal. Otec Hyacint u Sv.Jiljí měl o mě starost.
Máte to ale stejně marný. Od doby, kdy prastrejček Buquoyů dostal na pr..l v r.1618 u Záblatí vod Thurn-Taxise, to jde pro lid z kopce. Proč? Thurn vožralýho Buqoye nedorazil, nepronásledoval. Buquoy utíkal, utíkal, až vzteky vypálil Budějovickej Rudolfov. A vyloupil a vykrad, co se dalo. Dodnes se na to v naší arcidiecézi vzpomíná! Klášter plnej uprchlejch dam, paninek a děveček! B. se pak vydal ku Praze. Po čtyřech. Na Bílou Horu. Zatímco "elita" Taxis vzal taxíka na Vídeň a nechal Prahu na holičkách.
Vod tý doby to de pro lid z kopce. Ale pro nás? Pro Jelitu? Jak to krásně nazvala ta paní. Já jelítka rád. I husičky (maďarský, fašistický). I kachničky (Vodňanský, kacířský!). Vo všem teď rozhode ne 50%, ale horních 10 tis. 0,1%, počítám-li Alles Gute. Natírám si svěceným volejem břich, poddaní moji! Nevolníku Buquoji, budeš, bohudík, můj sluha zas! Na elitu zapomeň! Nechceme tě! Zlobíme se na tě! Neschopnej! Neuměls zvolit Karla! I kultůrfronta neschopná. Ho nezvolila! Líšnije čelověka! A tak ste se v Lucerně kasali! Že to máte v rukávu! Nu což?! Kvákej si dál! Nám bohatě stačí restituce! In nomine Patris, et Filii et Špiritus Sancti, Amen!
20. 02. 2013 | 10:38

Bob napsal(a):

oprava :
nůžky rozevíraly nikoli rozevírali jak jsem napsal.
Co čekat taky od individua, které volilo Zemana..:-)
20. 02. 2013 | 10:39

ZM napsal(a):

M.Z.- kritizuju např. to, že na ministerstvu školství bylo rozhodnuto o tom, že na ZŠ se povinně budou učit dva jazyky. Velká část děcek na ZŠ má problém zvládnout jeden cizí jazyk. Kritizovat se má jakýkoliv špatný návrh nebo opatření, nezávisle na tom, kdo ho navrhl. NAopak dobré opatření je potřeba podpořit, nezávisle na tom, kdo to navrhl. Můžeme si např. položit otázku, co navrhoval Schwarzenberg?, když zrovna v parlamentu nespal :)
20. 02. 2013 | 10:39

Tomáš Hanák trapnej panák napsal(a):

Nejhorší je antikomoušská cenzura. Stejskal už maže bez vysvětlování!
20. 02. 2013 | 10:40

Admirál napsal(a):

Titulek z Aktuálně VELKÝMI PÍSMENY "Vůdce Zemanovy kampaně držel akcie vymahačské firmy"

Pod tím malým písmem "Důkazy zveřejněné v deníku Insider to do značné míry vyvracejí.

Pane Stejkale, to je učebnicový příklad mediální manipulace, Aktuálně se úspěšně propracovala na úroveň Blesku.

Gratuluji

Panu Berwidovi přeji, ať si přemírou negativních emocí nerozhodí žlučník.
20. 02. 2013 | 10:40

babočka napsal(a):

Zeman má předpoklady sjednotit komouše, mafiány a estébáky, kteří si ho za pomocí paní Bohdalové a dalších přívrženců komunistických praktik, zvolili. Čuba na hradě je výsměch polistopadového vývoje.
20. 02. 2013 | 10:41

šašek z Jihlavy napsal(a):

ZM napsal(a):
otec - málokterý otec :) Miloš Zeman líbal i jiné ženy. Např. Bohdalovou krátce po vyhlášení výsledků voleb. Nebo před letyy např. Drábovou. Fotku dal na jeden dřívější blog Beránek.
Líbat ženy je prostě Milošova úchylka :)
20. 02. 2013 | 10:14
xxxxxxxxxxxxx
Zeman nedělá rozdíl mezi líbáním svých a cizích žen - všem stejně sladké pusinky a mají to i s pěnou.
20. 02. 2013 | 10:41

Pepa Řepa napsal(a):

gourmand
jsem prekvapen ze povazujete Zemana za elitu
Kde to vidíte?

Jen nepovažuju za elitu, každého samozvaného blba, který prohlásí sám sebe a své souvěrce za elitu.
Na základě čeho?
No přece na základě-manifestační- volby předhozeného nejstaršího punkáče v Evropě.

Počkejte, od března bude zavedena při plavání výuka čubičky.
20. 02. 2013 | 10:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

babočka napsal(a):
Zeman má předpoklady sjednotit komouše, mafiány a estébáky, kteří si ho za pomocí paní Bohdalové a dalších přívrženců komunistických praktik, zvolili. Čuba na hradě je výsměch polistopadového vývoje.
20. 02. 2013 | 10:41
xxxxxxxxx
Myslíte, že pozve do svého poradního sboru i Štrougala?
20. 02. 2013 | 10:42

ZM napsal(a):

M.Z.- Je vidět, že ani nejste informován. U Okamury není jisté, zda splnil nebo nesplnil podmínky, protože nebyl prověřen dostatečný počet podpisů na jeho podpisových arších.Byl totiž zvolen chybný algoritmus prověření.
Bildenberg je určitá lobbystická skupina. Podobných lobbystických skupin je samozřejmě více.V ČR je to např. sdružení Lípa.
20. 02. 2013 | 10:42

Děda napsal(a):

Otec
Já líbal i Nixona, Brežněva a Havla.
20. 02. 2013 | 10:46

Tomáš Hanák Trapnej panák napsal(a):

Admirál
Aktuálně je stejná žumpa jako Blesk. Kde jsou ty časy co se to ještě dalo číst.
20. 02. 2013 | 10:46

resl napsal(a):

Určitě je potěšující, že přes 40% voličů se neleklo německého jména, které se čte jinak než píše. Notné dávce zabedněnců vadí už jenom to, protože o dění ve světě, ani u nás se příliš nezajímají. No a když se k této tlupě přidá pár vzdělaných komunistů /kteří včera zahodili rudé legitimace/, vznikne volební převaha pro Zemana. Doufejme, že to je poslední prezident, s bolševickými návyky, s neurvalým chováním a lživými výroky, který nemá ponětí o tom, jak by se měl v této pozici prezident chovat. To, co se válelo na Hradě předtím, bylo stejné, jen navíc zákeřnější.
20. 02. 2013 | 10:49

Ada68 napsal(a):

Svatá prostoto .... co je tohle za člověka!!!???? Tolik blbostí na 1 cm2 plochy papíru jsem snad ještě nečetl.
Pravdoláskovci se již zcela vymkli z kloubů .... prý elita národa stála za panem Karlem. To není žádná elita tohoto národa, spíše to jsou hysterická jelita.
Elita tohoto národa je moje žena lékařka, moje maličkost stavební inženýr v oboru mosty, můj bratr RNDr. Phd. učitel, jeho žena zubní lékařka, můj bratr stavební inženýr geotechnik, jeho žena architektka ... všichni tvrdě pracujeme a co je nejpodstatnější, tvoříme hodnoty ve prospěch celé společnosti.
A jestlipak knížecí lokaj uhodne koho jsme volili. Malá nápověda .... lépe jest s Milošem v nádražním bufetu pivo na stojáka píti a utopence přikusovati, než s Karlem na zámeku Obermurau v rakousích pravé Mozartkugeln pojídati.
20. 02. 2013 | 10:51

Honza II napsal(a):

To by nebylo aktualne,cz, aby zde každý den nebyl nějaký článek hanobící nově zvoleného prezidenta. A s tím samozřejmě všechny "přihlouplé občany", kteří ho volili.
Snad si autor doopravdy nemyslí, že evropská politika se rodí někde při pospávání na jednáních ministrů zahraničí? Přžíště si, milí zahraniční přivadrovalci, musíte vybrat někoho, kde nevypadá jako stařec s potřebou péče ošetřovatelů. Ono už stačilo, jak už Havel byl neustále nemocný (nebo ještě k tomu opilý).
Zvláštní to elitářská "žumpa novinářů", která si nějak neochvějně myslí, že Zeman nesmí být naší prezidentem. Tito lidé jsou právě oni zahraniční chdáčci, kvůli kterým Zeman a před tím Klaus se stali prezidenty. Začněte konečně přemýšlet sami nad sebou, proč vaše názory velká část obyvatel rozhodujícím způsobem odmítla.
Ale ono je to zbytečné o tom psát, protože aktulne.cz nikdy asi nedá příležitost opublikovat článek jednoho jediného novináře, který podporuje Zemana za prezidenta. Zvláštní to úkaz po více jak třech nedělích od proběhlé volby. To přece musí nějaký Stejskal nebo jiný editor nějak úmyslně ovlivňovat. A potom se všichni tito lidé diví, že nově zvolený prezident se o nich vyjadřuje jako o neobjektivní novinářské žumpě. Poslední tři neděle zde na blogu ukazují, že v tom má Zeman stoprocentní pravdu.
20. 02. 2013 | 10:51

resl napsal(a):

kelner napsal(a):
Vážený autore, skutečně nechápu na základě čeho si osvojujete posuzovat něčí morální předpoklady.
.......
na základě víc, jak dvacetileté zkušenosti s oběma chrapouny. vy jste tu nežil ?
20. 02. 2013 | 10:52

Anna napsal(a):

resl napsal(a):

Určitě je potěšující, že přes 40% voličů se neleklo německého jména, které se čte jinak než píše. Notné dávce zabedněnců vadí už jenom to, protože o dění ve světě, ani u nás se příliš nezajímají.
-------------------------------------------------------------

Jak jste k tomu došel ???
20. 02. 2013 | 10:53

Pepa Řepa napsal(a):

ZM napsal(a):
Bildenberg je určitá lobbystická skupina
------------------------
Byli, žili kdysi tři bratři.
Bildenberg, Trautenberg a Skandenberg......
20. 02. 2013 | 10:57

New Spiritcording napsal(a):

Už samotné příspěvky čtenařů ukazují, jak přesně to pan autor popsal.
20. 02. 2013 | 10:57

ZM napsal(a):

M.Z.- To jak jsem napsal- Karl von Bildenberg, to je samozřejmě myšleno s nadsázkou. Bildenberg není zámek, kde by se Karl narodil :)
Co se týká lípy, tak jsme nezvolil správné slovo. Nejedná se o sdružení, ale byla to -diskusní skupina významných českých osobností z politiky a ekonomiky, založená v roce 1996. čem diskutovali, to se dá domyslet.
20. 02. 2013 | 10:58

Anna napsal(a):

Teď mi tu zpívají Chinaski - Drobná paralela:

Ta stará dobrá hra - je okoukaná
Nediv se brácho - kdekdo jí zná
Přestaň se ptát - bylo nebylo líp
Včera je včera - bohužel bohudík

Nic není jako dřív
Nic není jak bejvávalo
Nic není jako dřív
To se nám to mívávalo
Nic není jako dřív
Ačkoliv máš všechno co jsi vždycky chtěla
Nic není jako dřív
Ačkoliv drobná paralela by tu byla

Snad nevěříš - na tajný znamení
Všechno to harampádí - balábile - mámení
Vážení platící jak všeobecně ví se
Včera i dneska stále ta samá píseň

Ačkoliv nic není jako dřív
Nic není jak bejvávalo
Nic není jako dřív
To se nám to mívávalo
Nic není jako dřív
Ačkoliv máš všechno co jsi vždycky chtěla
Nic není jako dřív
Ačkoliv drobná paralela by tu byla

Promlouvám k vám ústy múzy
Vzývám tón a lehkou chůzi
Vzývám zítřek nenadálý
Odplouvám a mizím

Nic není jako dřív
Nic není jak bejvávalo
Nic není jako dřív
Jó to se nám to dlouze kouřívalo
Bohužel bohudík je s námi
Ta nenahmatatelná intimita těla
Nic není jako dřív - jen fámy
Bla - bla - bla - bla - etc.

Nic není jako dřív
Nic není jak bejvávalo
Bohužel bohudík
Co myslíš ségra, je to hodně nebo málo?

https://www.youtube.com/watch?v=brFtxO9QjyI
20. 02. 2013 | 10:58

stejskal napsal(a):

A pak že to celé nesouvisí s Kosovem a s Albánci, pane Pepo Řepo ;-) l.s.
20. 02. 2013 | 10:59

ZM napsal(a):

M.Z.- Lípa byla samozřejmě lokální "záležitost", narozdíl od Clubu Bildenberg
20. 02. 2013 | 10:59

Robert Zara napsal(a):

Tak těch 40% bylo opravdu maximum, co mohla kleptofašistická propaganda pro Kalouskova Pepka Vyskoče alias Švrcbrka vydřít. Tam už fakt chybělo jenom hromadný podávání LSD nebo héráku.
20. 02. 2013 | 11:00

Kynik napsal(a):

To Autor
Teď chvilku vážně. Příklad demokratizace vědomí vzděláním a spisbou u vévody de La Rochefoulcaulta: "Jenom nízký duch se povyšuje... nad okřídlené naděje ponížených..." Atd. Kardinálové Richelieu i Mazarin ho nesnášeli. Proč asi?
20. 02. 2013 | 11:00

M.Z. napsal(a):

Na Lípě se stejně jako v Bilderbergu, ne Bildenbergu, se samozřejmě diskutuje o ovládnutí světa světovou oligarchí. Celé to řídí mossad. To dá rozum.
20. 02. 2013 | 11:03

roman napsal(a):

Já nevím pane Buquoyi.
Za prvé bych počkal, jak se pan Zeman projeví a pak bych hodnotil. Netrpělivost, dedukce a nálepkování ničemu neprospívá. Také myslím, že neustálé rozdělování lidí jako stáda ničemu nesvědčí. Levice, pravice. Věřící, nevěřící. Černý, bílý. Vy říkáte elita a to stádo vedle je co? To je tedy ten plebs? Je to fakt zavádějící a mně to nevyhovuje.

Já například volil pana Schwarzenberga. Měl jsem jasno. Pera ani nic jiného nekradu, poradci pana prezidenta Klause určitě nejsou můj vzor poradců. Takže jsem elita? Mám rád pana Svěráka a filmy pana Hřebejka, nebo Menzela. Do divadla také chodím. Jsem ale zaměstnán, tedy nepodnikám. Vždy jsem si myslel, že když budu poctivě pracovat, musí mi to k životu stačit. Když se v létě na kole zastavím občerstvit, cítím se lépe v obyčejné hospodě, než v luxusním podniku. Recykluju odpad a mám rád pana Havla. Jsem ještě elita? Mám jenom maturitu, starám se o svou zahradu a když mi něco spadne na nohu použiji ty nejsprostší výrazy. Piji slivovici z vlastní úrody, nepiji víno, ale pivo. Lidové vyjadřování pana Zemana a jeho voličská základna z řad nezaměstnaných severomoraváků mi nevadí. Snažím se být empatický a chápu frustrace lidí. Myslím, že i mezi lékaři jsou grázli a čtou Blesk. A tak dále. Jsem ještě u Vás elita?
Fakt nevím, jestli je to všechno tak jednoduché. Počkejme a uvidíme jaký bude náš další prezident.
20. 02. 2013 | 11:03

Samuel napsal(a):

To je pěkné rozdělení, voliči Schwarzenberga jsou elita a voliči Zemana jsou lůza:-D Osobně nejsem fanouškem ani jednoho z těch dvou. Koneckonců jsou oba taky poněkud jednou nohou pod drnem.

Prezident mohl být samozřejmě určitou nadějí pro systematicky týraný národ. Ale není jeho posledním slovem.
20. 02. 2013 | 11:04

slavwin napsal(a):

Vadí mi zařazení elita, jsem přesvědčen, že tam se sami řadí, Klaus, Jakl, Hájek a všichni zloději kterým se podařilo nakrást s jejich pomocí. Národovectví může mít otřesnou podobu fírera a ubožáctví a strachu, že ten větší něco sebere. Lidé kteří volili Schwarzenberga odsunuli tu zlodějskou elitu a stále připomínané ubožácké národovectví a chtějí hledět dopředu jako malý, ale rovný. Napadání Zemana, udělal si to sám, opileckými bláboly a pěnou v ústech při svitu kamer. Určitě bude lepší než Klaus pokud si to nezkazí.
20. 02. 2013 | 11:06

Pepa Řepa napsal(a):

ZM
narozdíl od Clubu Bildenberg
--------------------------------------
a to ještě nevíte, že clubu patří kopec s magazínem
BILD END BERG
A Karel uznal Kosovo kvůlivá jeho pradědečkovi Skandenbergovi, jak naznačuje pan Stejskal. Našla se poslední vůle, ve které Albánec adoptuje v budoucnu narozeného Karla a odkazuje mu Velkou Albanii i s Čezem.
20. 02. 2013 | 11:07

scallop napsal(a):

Kelt

"To,co zde presentuje pan J.B.-B.jsou neskutečné bláboly,které nestojí ani za přečtení,tím méně za reakci."

Nemate pravdu, nejakemu Keltovi to stalo za precteni a nekolik reakci :-)
20. 02. 2013 | 11:10

neo napsal(a):

Silvie:

aha, takže problémy s orgasmem, to bude ono :)

zkuste si ji vyklikat sama,

In bocca al lupo
20. 02. 2013 | 11:10

er napsal(a):

tak bilderbergáři si už z nás normálně dělají srandu... prej elita - u těcto "šlechticů" elita vzniknuvší z toho mrouskání mezi bratranci a sestřecemi... Pán Bůh zaplať, že tam není ten šišlavy narkoleptik - budovatel NWO
20. 02. 2013 | 11:13

Ládik!!! napsal(a):

Česká elita je vždy v ústraní. Nemůže si dovolit vyskakovat (vyčnívat z řady). Mohlo by se jí to vymstít a skončila by na pracáku.
20. 02. 2013 | 11:15

Kelt napsal(a):

scallop,
je jiná možnost jak reagovat,než to přečíst?
Pokud jsou výblitky J.B-B.Váš šálek čaje-nic proti tomu.
20. 02. 2013 | 11:20

Jedla napsal(a):

Obávám se,

že nejste elita, milí voliči K.S.
Elita se chová jinak. Když žena o sobě musí říkat, že je dáma, tak není.
Když o sobě kandidát musí tisknout letáčky s výroky podržtašků o tom, kterak je (onen kandidát) noblesní, tak není.

Bylo zaplněno mnoho bytů na informačních nosičích analýzami toho, proč sázka na Karla byla sázkou na špatného koně. Nejlepší a (ve své době, tj. 9. ledna, ještě před prvním kolem volby) originální, následně citovanou, byla analýza Patočkova: http://denikreferendum.cz/clanek/14714-kdybych-byl-zemanem-pral-bych-si-do-druheho-kola-schwarzenberga , z níž i já cituji: "Česká veřejnost si prezidentem nezvolí předsedu TOP 09. To po ní vážně nemůžete chtít."

Kdybyste nežil v uzavřené bublině, ta věta by i pro vás byla neoddiskutovatelná, neokecatelná. Zeman se na Hrad neprolhal, jak sami sobě nalháváte, Zemana jste na hrad dostali sami, iracionální podporou nezvolitelného soupeře. Opakuji speciálně pro vás, neboť šlechta má koně obvykle ráda a takové argumentaci snad porozumí: Vsadili jste na chromou herku. Mohli jste roztrhat svůj tiket klidně už před startem.

A ještě jedna poznámečka: Urážením voliče nezískáte. Pokud tým K.S. zařadil do oficiální kampaně Menzlův výrok, kde chválí kandidáta za pouhý původ a nadává voličům za ten jejich ("potomci nevolníků"), nelze se divit výsledku. I já, volič, jsem člověk: Proč bych měl snášet urážení mých předků, proč bych si výrok neměl vyložit jako opovržení jimi, mnou samým, a vlastně trvalé ponížení a diskvalifikaci mých dětí a všech jejich potenciálních potomků až na věky? Na republikánském zřízení je dobré právě to, že lze uspět vlastním přičiněním, právě to, že uspět může i "potomek nevolníků". Pokud do volební kampaně zařadíte Menzlův výrok, je to ještě horší, než tvrdit sám o sobě, že jste elita. Neboť vlastně říkáte: Volte nás, neboť sami jste (a vaše děti, vnuci i pravnuci navždy budou) pouhý odpad. Bude pro vás nejlepší rovnou se vzdát vší naděje. (Podobnost s Dantem čistě náhodná).
I když sám jsem ke druhému kolu nešel (a v prvním volil jiného kandidáta), jsem na tom nyní lépe, než kdyby vyhrál K.S.: Mohu být zklamán, mohu přijít o hodně. Ale nevzdal jsem se nadějí předem. Pro své děti vidím rizika, ale i šance. Přijmout lokajskou výzvu Menzelovu, svět by zčernal beznadějí.
20. 02. 2013 | 11:22

luigi napsal(a):

Samuel
Prezidentské voby byly velkou lekcí z demokracie pro antikomouše. Antikomoušké myšlení je už ze své podstaty totalitní a krajně xenofobní. Patří do ideologické triády fašismus, rasismus, antikomunismus.
Jde o psychický defekt, který je kompenzován pocitem nadřazenosti. Odtud nadávky do lůzy a podobně.
20. 02. 2013 | 11:23

Karel Hampl napsal(a):

Simulakrum.
Tady v tom článku jste nám předvedl pane Berwide, jak takové simulakrum vzniká,

Ve vašem podání je pan Schwarzenberg ušlechtilý, milý, přátelský,kvalifikovaný atd. člověk, zkrátka aristokrat. Jistě jen zcela náhodou v článku nehodnotíte, například, vztah tohoto pána ke korupci. Třeba to jak ochraňuje korupčníky na jím řízeném zamini. Dobří novináři K.S. ani netrápili otázkami na Drábka, podle K.S. jednoho z nejlepších a perspektivních mužů TOP09. Lze rozšířit a další bohaté příklady.
Ve vašem podání je naopak pan Zeman protopypem hulváta, u kterého si jste předem jistý co řekne a preventivně ho odsoudíte.

Svěřím se vám, že když v předvolební nabídce tzv. hlídači demokracie, lhostejno zda placení z veřejných nebo soukromých peněz, ale i amatérští aktivisté, nonstop tvořili a vnucovali simulakra - favority Fischer a Zeman, měl jsem problém s volbou, nevěda který z nich je horší.

V druhém kole byl ovšem rozdíl v reálných postavách obou kandidátů natolik výrazný, že uměle vytvořená zdání, vytvářené i vámi, to nazakryla.
20. 02. 2013 | 11:25

strýc virus H3N1 napsal(a):

velmi paranoidní, nenávistný blog.
pominu-li samotného, autora, který si ostatně nic jiného nežli pominutí nezaslouží, zklamal mne kupříkladu i šašek z Jihlavy, měl jsem jej za náhledu schopného člověka, ale bude tam zřejmě nějaké osobní psychotrauma ... nu, co naděláme.
20. 02. 2013 | 11:25

Anna napsal(a):

roman

Když jsem si přečetla tento blog, nevěděla jsem, co si představit pod "V těchto vrstvách dochází k dynamickému myšlení (New Spirit) nově zrozené elity, ".
Po přečtení Vašeho příspěvku jsem si představu udělala. Pro mě jste nově zrozená elita s dynamickým myšlením (New Spirit). To myslím naprosto vážně.

Já jsem v prvním kole volila paní Fischerovou. Ve druhém kole jsem volit nebyla kvůli mé občanské nespokojenosti s oběma kandidáty a protože pro mě volit menší zlo, je stále volit zlo.
20. 02. 2013 | 11:26

scallop napsal(a):

Kelt

Me jen prislo usmevne, jak odporujete sam sobe - a vubec vam to neprijde divne.

Diskutujici jako Vy temto blogum dodavaji stavu :-)
20. 02. 2013 | 11:27

Michal Macek napsal(a):

MZ

vy si z toho delate prcu ,nevidel ste ale dokument Jesseho Ventury ze serie "Konspiracni teorie" dil "skupina Bilderberg"?ja jo a sranda me presla...
20. 02. 2013 | 11:28

stejskal napsal(a):

Máte v tom binec, pane Pepo Řepo,

İskender Bey, dvouhlavý orel z hor, neadoptoval Karla, ale jeho vzdáleného praújce Romana I.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 11:30

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Česká elita je vždy v ústraní. Nemůže si dovolit vyskakovat (vyčnívat z řady). Mohlo by se jí to vymstít a skončila by na pracáku.
-------------------------------------------------------------

Můžete specifikovat, co znamená být vždy v ústraní?

Pánové Schwarzenberg a Kalousek byli ministry i před touto vládou. Neskončili na pracáku. Takže asi nejsou elita.
20. 02. 2013 | 11:32

Max von Oppenheim napsal(a):

resl napsal(a):
Určitě je potěšující, že přes 40% voličů se neleklo německého jména, které se čte jinak než píše.

Jéje, pán tady pěkně jako většinou zase zabodoval. Připomíná mě to jednoho starého pána, se kterým jsem byl
v technické kontrole jedné velké firmy. Byl to fajn chlap. Sice technice nerozuměl, ale psal tajně projevy předsedovi KSČ, páč ten byl úplně blbej na rozdíl od tohodle pána. No a tenhle Jára, měl také německé jméno. No a když za ním přišla jedna přesvědčená soudružka kádrovačka a prý to bylo v době, kdy se nahánělo úřednictvo do výroby a měla kecy vůči jeho jménu, tak od ji přetrumfoval a řekl jí. Soudružko, i náš největší a nejlepší president měl německé jméno, jmenoval se přece Gottwald! A ta slípka nasupeně zalezla. Jo to byla doba. Já tu dobu pamatuji jen jako dítě, ale vím z vyprávění táty, že třeba po demisi N.S.Chruščova ráno přiběhla jedna soudružka do práce a vzrušeně zakdákala, soudruzi je třeba svolat schůzi a zaujmout k tomu stanovisko! To ale musela být bůů holka!
20. 02. 2013 | 11:33

dalimír napsal(a):

Ačkoli Klauze nemusím,v mnohém mu dávám za pravdu ! Jako kovaného pravičáka ho nemám rád ani náhodou ale jeho názor na EU a další její rozšiřování včetně plánovaného přijetí Turecka s ním s dílím ! Je to všechno podvod na lidech kteří se proti tomuhle zlořádu ve světě nemohou bránit ! Na co tady v česku potřebujem aby nám zde cízí kamiony ničili komunikace ,a dováželi odkudsi pochybné potraviny atd. ? Tohle je totální blbost ! Nad tímhle by se měla naše politická "elita" vážně zamyslet ! Zpátečnické myšlení jak má autor tohohle blogu také není na místě ! Na propagování šlechty at zapomene ,lidé coby její nevolníci si jí užili v minulosti dost ! Bylo by od autora pošetilé myslet si že se k těmhle starým pořádkům naše společnost někdy vrátí !
20. 02. 2013 | 11:33

franky napsal(a):

Autor blogu definuje základní požadavek co od „nás“ svět očekává, vymezuje novou elitu, jejímiž představiteli jsou multimilionář Václav Havel a bohatý aristokrat Schwarzenberg. Identifikuje zbylé široké masy, čítající zhruba polovinu národa jako skupinu vyznávající proletářskou pivní filosofii vymezenou jednoduchými hospodskými citáty a ohrožující společnost nebezpečnou náchylností k psychologii davu. Konstatuje, že nová česká elita se ve svém boji nevzdá a své místo na slunci si uhájí. Ani hospoda na Vysočině (Zeman), ani selská chaloupka v Jižních Čechách (Klaus), ani nikdo jiný jim v tom nezabrání. Jasně a stručně popsaná situace. Tak by měly blogy vypadat.
20. 02. 2013 | 11:35

Max von Oppenheim napsal(a):

Pepo Řepo!

Nech toho, nebo budeš na indexu jako já a po žních půjdeš k Turkovi!
20. 02. 2013 | 11:35

aga napsal(a):

Na rohu ulice Bukvoj o morálce káže. Přitom by měl mít pro zemana pochopení alespoň jako spoluovar.
20. 02. 2013 | 11:40

blue jay napsal(a):

Uroven techto blogu je uzasna,

Za poslednich par dnu jsem se zde dozvedel ze Zeman je jelito a Paroubek ma malej penis. A Rath je novodobej Fucik. Je tu sranda v te CR.
20. 02. 2013 | 11:41

blue jay napsal(a):

aga,
na rohu ulice kaze kdejakej blazen. I vy tu kazete. A i ja,lol. Hlavne ze na tom rohu kazeme anonymne. To se to pak kaze, co?
20. 02. 2013 | 11:45

Pepa Řepa napsal(a):

Anna
divím se, že netapetujete

Lolita vaří jelita
Jelita ta jsou elita
Elita mezi jelity
To jsou jelita Lolity

Jelita na měšický způsob. Dle paňmámy Lolity.
20. 02. 2013 | 11:46

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...pane autore,....jak Vy jste to pěkně roztřídil a rozškatulkoval. Tihle sem, tihle tam, tady je "politickej pangejt",...tak ten nepřekračovat,....A pak, voliči pana knížete,...že by elita,.....víte, že jsou mezi nimi i jelita.
Některým k dokonalosti chybí jen ty dvě špejle.

Vsadila bych se,...a o hodně,.....že "ONO" to bude poněkud jinak.
Jediné, co zůstane,.....budou bonmoty pana prezidenta Zemana, a že s gustem "vosolí" novináře. Mezi námi,...bonmoty jsou už oposlouchané, ale na to "solení" se těším,.....oni to totiž někteří novináři potřebují,....jak jinak,....jako sůl.
Ostatní,....uvidíme,....získal to, oč usiloval,....

Vidíte to moc zjednodušeně,.....bude to zase propletenec vzájemných bojů o peníze a moc,...a o moc a peníze.
Totiž, moc a peníze jsou největší afrodisiaka, kterými pánové v letech dokáží "okouzlit". Vědí, že je to i magnet pro bezskrupulózní jedince,...a takové jedince oni k výkonu moci a získávání peněz potřebují. To je ta spodní platforma veškeré politiky. O tom to bylo, je a bude./Nejen u nás v Čechách/.

Ještě dodám,.....občas se vyskytl osvícený monarcha, který zájem lidu a země povýšil na stupeň nejvyšší. V současné době, snad jen norský král, který nechal na vlastní královské náklady postavit 2000 kilometrů silnic a mostů a mostků při pobřeží,....už nevím přesně kolik. A ve stavbách se pokračuje, místní podniky mají zakázky a lidé práci.
Tužka
20. 02. 2013 | 11:46

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Pepa Řepa,....čas se shoduje,....tak jsem jelita neopisovala,....ale, že se to bezva rýmuje,...to ano.
Tužka.
20. 02. 2013 | 11:50

StandaT napsal(a):

Z diskuse je vidět, že socialismem odkojený, normalizací zformovaný levičák nemůže pochopit uvažovaní mladých. To je jiný civilizační okruh.
20. 02. 2013 | 11:50

dalimír napsal(a):

blue jay proč se nevrátíte do ČR pomoci budovat zde vyspělou aristokratickou společnost ? Předpoklady na to snad máte ne ? A co se vlastně chcete zdovědět ?
20. 02. 2013 | 11:52

Karel (taky) napsal(a):

Blog jsem si znechuceně přečetl - a zařadil.

Mezi žvásty amorálních pravičáckých jelit.
(Pane Stejskale, připomínám, že rozlišuji mezí pravicovým a pravičáckým. Toho prvního je v ČR pohříchu zatracený nedostatek. To první je hodno demokratické diskuse a úcty. To druhé zaslouží jen opovržení.)
20. 02. 2013 | 11:53

Admirál napsal(a):

Jedla "Zeman se na Hrad neprolhal, jak sami sobě nalháváte"

Ale oni si nic nenalhávají, oni se to snaží nalhat po geblsovsku široké veřejnosti.

Oni pořádají pravidelné čtvrthodinky nenávisti(na Aktuálně téměř nepřetržitě).

Oni mají patent na Ministerstvo pravdy.
20. 02. 2013 | 12:00

blue jay napsal(a):

Pepo,
Jelita chutnaji nejlip s varenou repou. Kdyz se to podava se zemaky tak je to uzasne. Kam se na to hrabe svickova ci vepro ceske knedlo .
Btw, ceska repa byla vzdy tak trochu do ruda. Dnes se prodava nakladana v ruznych sklenickach. Zda se ze jste se nechal nalozit Repo.
20. 02. 2013 | 12:01

Anna napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):

Anna
divím se, že netapetujete
----------------------------

Teď nemusím. Mám vymalováno.
20. 02. 2013 | 12:02

blue jay napsal(a):

dalimire,
Jak tu ctu ty vase prispevky, tak jsem dosel k nazoru, ze na to nemam. Demokracie neni pro Cechy. Naopak vy z CR udelate stredoevropskou Kubu ci KLDR kde si budou opet vsichni rovni. Praci zdar.
20. 02. 2013 | 12:09

Křemílek napsal(a):

blue jay práci čest !
20. 02. 2013 | 12:16

resl napsal(a):

Anna 10:53,
víte přece, že má logika je odlišná od vaší, navíc jsem se s některými voliči Zemana potkal a nezdálo se, že vědí o tom, co Zeman kdysi říkal, dělal. O chování nemluvím, to jim taky nešlo.

Max von Oppenheim
zvlášť vydatným jedincům se zdá cizí jméno podezřelé, což jste potvrdil svým "příběhem" ze soudružského kolektivu. Myslel jsem ,že mně chcete opravit, nebo něco sdělit, ale vy nic.
20. 02. 2013 | 12:20

jozka napsal(a):

Copak ctihodny dvojdoktor, jeho diagnoza je celkem obecne znama, lepsi je, ted perli i domovsky pristav miszni elity:

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=771850

Fascinuje mne elaborat sepsany nad necim takovym v zemi, ktera ma sve zkusenosti s aferou Bartoncik, Kubiceho zpravou...

Ostatne sami to zkusili s nahle nalezenym papirem z Bambergu. Jedna z mala pozitiv poslednich voleb je setrvale skuceni a syceni z redakci. Dekuji za optani, bavim se velmi dobre :-)
20. 02. 2013 | 12:27

resl napsal(a):

Admirál napsal(a):
Jedla "Zeman se na Hrad neprolhal, jak sami sobě nalháváte"
...........
Nejvyšší správní soud rozhodl, že Zeman ve volební kampani lhal. Ne, že nemluvil pravdu. Vy jste "Admirále" a "Jedlo" právníci, nebo nečtete tisk, nebo jste neposlouchali Zemana co říká ? Opravte si tedy vaši připomínku za větu : "Zeman se na hrad prolhal," ale naší veřejnosti to nevadí, protože "cizáky" my nemůžeme ani cejtit. Díky r.
20. 02. 2013 | 12:29

Petr napsal(a):

Zasílám desatero,jak ODS může získat voliče ! 1.Zasadit se o zrušení anonymních akcií (to se již stalo )2.Zasadit se o to,aby nebyla zpolatněna amalgámová plomba .)3.Po vzoru Německa zrušit 30 kč poplatek u lékaře,s oddůvodněním,že babička nebude z důchodu živit lékaře,který má mnohonásobně vyšší plat!4.Po vzoru USA zavést progresivní daň pro milionáře,vyšší než je dnes !5.Zavést vyšší daň pro hazard-herny a kasína.Zredukovat počet heren o 1/3.6.Pro občany v exekuci zavést zákon,že budou platit pouze jednomu exekutoroví,který je nejblíže bydliště dlužníka!Dlužník tak nebude platit např.5 exekutorům.Tito exekutoři předají materiály dlužníka 1 exekutorovi.7.Donutí ministra vnitra a policejního prezidenta,aby začali chytat sprejery!Pod vysokou odměnou za polapení sprejera.8.Zajistí odstraňování sprejerských čmáranic.9.Začnou vytvářet pracovní místa!Např při odstraňování sprejerských čmáranic bude hodně práce !10.Přijmou nový loterijní zákon,ve kterém bude zakotveno,že loterijní společnosti NESMÍ znát vsazená čísla sázejících !Jen Tak můžeme spolehlivě zabránit podvodu při losování číselných her !! Pokud se ODS nebude mými radami řídit nemá nárok uspět v příštích parlamentních volbách !!!!
20. 02. 2013 | 12:31

Pavel napsal(a):

jestli mezi eletu národa patří Svěrak, člen KSČ 1961 - 1969 a signatář Anticharty, tak potěš koště !
20. 02. 2013 | 12:38

Ládik!!! napsal(a):

Anna -
ne, nejsou.
20. 02. 2013 | 12:40

Antroid napsal(a):

Pane Stejskale,

pobuřuje mě, že mi bez komentáře mažete příspěvky psané jemnější částí slovníku našeho budoucího prezidenta! Máte-li k nim estetické výhrady, měl byste se pro příštích 5 let trochu víc obrnit.
20. 02. 2013 | 12:43

on. napsal(a):

Volbu prezidenta jsme projeli uz v prvnim kole. A diky mediim a pruzkumum jsme ji nemohli neprojet :(
Jinac bych Zemana nasoudil driv, nez neco predvede
20. 02. 2013 | 12:47

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Anna -
ne, nejsou.
-----------------------------------------------

Vidím to stejně.
20. 02. 2013 | 12:48

kokoshka napsal(a):

Jaky narod ma Zeman sjednotit?Pražaka a Moravaka,ukrajinskeho delnika a vietnamskeho prodavače nebo anarchiste a nackove se maji skočit na jedno a vzajemne se poplacat po ramenou?
Človek je sjednoceny ve sve třide,ve sve rodine,ve svem kolektivu,ve sve vekove skupine...Na to nepotřebuje presidenta ale vlastni hlavu,ostatni co nepatři do meho blizkeho okruhu jsou proste spoluobčane,nemam zajem bez vidiny nejakeho zisku se s nima spojovat...To je proste evoluce,doktore,každy krom blaznu si hraje na vlastnim pisečku!
A za co sjednotit když neni společna idea,nebo proti komu?
20. 02. 2013 | 12:51

Yosif K napsal(a):

Co by se stalo kdyby byl Miloušek Zeman trošičku více pil a odpovídal na článek pana Berwida Buquoy:

Milý.......... pane..... hrabě, my .....Zemané..... nejsme .....zdegenerovaní..... jako..... hrabata. My .....Zemané .....jsme .....museli..... ženy..... pravidelně znásilnovat, jinak..... bysme..... si..... ani..... neškrtli. To..... na..... rozdíl..... od .....hrabat..... s jejich..... odporným..... právem..... první..... noci, ketré .....jsme..... jim..... 800..... let..... jen..... mohli .....závidět.

Takže .....my .....zemani..... nejsme .....zdegenerovaní, my .....jsme .....ostřílení..... znásilnovači, český .....proletariat .....toto..... chápe, český..... proletariát..... mne..... zvolil..... za .....presidenta.

Budu .....ted .....jezdit .....po .....cele..... republice, budu..... besedovat..... s profesionály, nikoliv..... s ubohými..... amatery .....kteří .....nesdílejí..... me .....nazory, a budu..... znásilnovat..... sve..... proletářské..... voličky, dojičky..... z osoblahy, krmičky..... z Jeseníku, svačinářky .....ze Sumbarku .....atd .....atd, at si..... užijí..... trochu..... legrace a at..... mne..... zvolí..... za..... 5 let..... zase.

Budu..... pojídat .....s českým .....proletariátrem .....jitrnice, ovárek....., jelita....., bůček....., budu znásilnovat .....dojičky a svačinářky, budu .....takto representovat..... českou .....republiku..... i v zahraničí a za 5 .....let .....budu..... znovu .....zvolen..... za..... presidenta.
20. 02. 2013 | 12:51

Ládik!!! napsal(a):

Ale k věci: zeman má předpoklady sjednotit národ. A to nad flaškou šnapsu v televizi, při hře "člověče, napij se". Jen trochu zlevnit chlast. Kdyby zeman řekl: "jen idiot nepije" - bude mu vše odpuštěno a trojté podhrdlí se stane standardem krásy.
20. 02. 2013 | 12:52

stejskal napsal(a):

Nepotřebuji se obrňovat, pane Antroide, je mi vcelku jedno, jaký slovník kdo používá. Je to nakonec jeho věc a jeho vizitka, ne moje.

Nicméně internetový prostor a zejména diskurs v jeho rámci vedený má své zákonitosti. Jednou z nich je, že objeví-li se v něm (v nějakém větším množství) různé hrubé urážky, nadávky, jakož i násilnosti (a další podobné úkazy), velmi rychle končí. Což v případě tohoto našeho nemíním připustit. A to ani tehdy, kdyby se jich zde dopouštěl třeba prezident republiky, ministr či kdokoliv podobný.

Pokud Vám to takto nevyhovuje, je mi to osobně líto, ale jistě najdete prostor, který bude více odpovídat vaší představě o diskusi.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 12:53

Samohonka napsal(a):

Hnutí New Spirit znamená nalejme si čistého, nepančovaného metylalkoholu, už žádnou plebejskou becherovku.
20. 02. 2013 | 13:01

degenetik napsal(a):

Národ je skutečně dege. 90% kandidátů bylo vyvolených a oni si neumí vybrat.
20. 02. 2013 | 13:05

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Ale k věci: zeman má předpoklady sjednotit národ. A to nad flaškou šnapsu v televizi, při hře "člověče, napij se". Jen trochu zlevnit chlast. Kdyby zeman řekl: "jen idiot nepije" - bude mu vše odpuštěno a trojté podhrdlí se stane standardem krásy.
------------------------------------------------------------

Když myslíte.
Víte, že se říká: "Podle sebe soudím tebe." ?

Ale k věci: "Zeman nemá morální předpoklady sjednotit národ"
Proč by měl Zeman sjednotit národ?
Sjednotil národ Havel nebo Klaus?
20. 02. 2013 | 13:07

ZM napsal(a):

Pepa Řepa 20. 02. 2013 | 11:07 -
co si konkrétně vy myslíte, mě nijak zvláště nezajímá a nemám jediný důvod ztrácet čas s tím, abych na vaše příspěvky do diskuze nějak rozsáhleji reagoval.
20. 02. 2013 | 13:11

RedNeck napsal(a):

Pan autor si buďto neuvědomuje nebo nechce uvědomit, že ČR byla, je a bude zapadákovem, o jehož existenci většina lidí zeměkoule neměla, nemá a nebude mít ani ponětí. Přesně v intencích našich tzv. [j]elit, mezi něž se sám pyšně zařazuje. Vůbec nechápe [anebo naopak velmi dobře - a sprostě lže] skutečnost, že o osudu této těžce zkoušené zemičky se nikdy nerozhodovalo ani nerozhoduje dejme tomu v Praze, ale v jiných, daleko významnějších, mocenských centrech. Instalace novodobého Háchy [mimochodem - na rozdíl od občana Schwarzenberga - tento byl vysoce vzdělaný člověk] se nezdařila, proces pouštění žilou České Republice byl zbržděn, byť i jen dočasně. Karlovi voliči dostali lekci z přímé demokracie, někteří ji vůbec nedokážou rozdýchat. Suma sumárum: JBB = myš, která řvala...
20. 02. 2013 | 13:12

ZM napsal(a):

M.Z. 20. 02. 2013 | 11:03 -
Vzhledem k tomu, že jste se mě ptal, co to je Bildenberg, tak vaše informovanost o určitých záležitostech je asi blízká nule. Pochybuju, že byste veděl např. o Mossadu víc než to, že to je izraelská tajná služba. Když je pro Vás Karl von Bildenberg und Schlafenberg takový idol, tak vám nic nebrání v tom, stoupnout si třeba na václavák nebo někde v metru a rozdávat odznářky s nápisem Karl for premier. Ale budete si je muset vyrobit za své.Karl je totiž "držgrešle" :)
20. 02. 2013 | 13:15

Ládik!!! napsal(a):

Anna -
já teď potřebuji přibližně sjednotit tlakové ztráty v trubkách, nějaké sjednocení národa je podružné.
20. 02. 2013 | 13:18

ZM napsal(a):

Vize "bakolovské" lobby je taková. Karl prezidentem, odborník z gumáren premiérem a Bakala guvernérem Národní banky a drábek šéfem Nejvyššího kontrolního úřadu :) Jenže tento "sen" se "hošanům" už nesplní. TOPka má preference kolem 10%, a k volebnímu vítězství by jí nestačilo ani to, kdyby ODS "přebrali" pro účeli volební kampaně Jágra:)
20. 02. 2013 | 13:19

Ládik!!! napsal(a):

Anna -
k tomu souzení: nesoudím vůbec, na to jsou jiní. Minulost nepředělám - co se stalo, nejde odestát. Minulost dávám do paměti pro budoucnost - jen ta je důležitá.
20. 02. 2013 | 13:22

ZM napsal(a):

k mému příspěvku 0. 02. 2013 | 13:19 -
musím to rychle opravit,abych neudělal některým tu radost, že by začali bazírovat na i/y.
oprava: pro účely
účel bez účelu,s účelem, že by dle vzoru hrad ? :)
o víte, naše učitelka na ZŠ nám tehdy v hodině češtiny povídala o zážitcích ze sovětského svazu :)
20. 02. 2013 | 13:23

ZM napsal(a):

znova oprava k 20. 02. 2013 | 13:19 -
samozřejmě jsem chtěl napsat- "bakalovské lobby". Kdyby to tak dopadlo, tak např. Zaorálek by se v poslanecké sněmovně nedostal ani do žádnýho výboru a musel by "živořit" se základním platem. A na lítání vrtulníkem by mohl taky zapomenout :)
20. 02. 2013 | 13:26

kokoshka napsal(a):

Teda možna navrhovat novy slogan:Zemanovci všech zemi,sjednot'te se!
20. 02. 2013 | 13:30

ZM napsal(a):

Yosif K 20. 02. 2013 | 12:52 -
Holt se musíte smířit s tím, že český proletariát je v ČR početnější. Vzhledem k tomu, že ČR je "levná dílna Evropy", tak je to logické.
český proletariát chtěl věřit tomu, že po úsporách bude lépe, ale podobně jako v té pohádce, ani ten osel nepoběží za mrkvičkou stále stovky kilometrů (jestli jste to jako kluk neviděl, tak v té pohádce si ten oslík mrkvičku nese na tyčce i s tím člověkem, ketrej jí drží v ruce). Občany ČR už přestala bavit "hra" na "oslíku otřes se".
20. 02. 2013 | 13:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pame ZM,

nerad se do té debaty vkládám, ale možná se Vás pan M.Z. ptal proto, že žádný Bildenberg neexistuje :-)

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 13:34

Pepa Řepa napsal(a):

Oprava opravy opravy
chtěl jsem napsat divoký Bill den Berger a vylezl z toho Bildenberg, pak jsem se chtěl zamyslet a ňák se mi to nevyvedlo, protože náš školník měl placatou čepici a mrzlo, tak z toho vyšly bakolovské boby.
Bakalo bejby, bakalo dál
bakalo čím dál víc.......
20. 02. 2013 | 13:34

ZM napsal(a):

kokoshka- nedával bych úplně rovnítko mezi Zemanovce a sociální demokracii.
Zemanovci, to je něco jako "fotbalový B tým" komunistické strany :)
Pokud ale "potenciál" popularity emana vydrží až do voleb a SPOZ se dostane do parlamentu, tak s nima ČSSD bude muset spolupracovat. Je to podobný jako ve fotbale.Někdy se hraje s A týmem a někdy s B týmem :)
20. 02. 2013 | 13:34

Míla napsal(a):

Zajímalo by mne,zdali citát z filmu Cech panen kutnohorských,znějící- že pařez zůstane pařezem a vůl volem,je důvodem k smáznutí.
20. 02. 2013 | 13:35

ZM napsal(a):

Pepa Řepa - na to tady většina lidí sere, co chtěl napsat nějaký Pepa Řepa :)
20. 02. 2013 | 13:35

Emissary napsal(a):

Jan Nereid Buquoy

Současný prezident Václav Klaus označil Havla i Schwarzenberga za “levičáky“. Definovat multimilionáře Václava Havla a bohatého aristokrata, knížete Schwarzenberga coby “levičáky“, k tomu potřebuje člověk nikoli pouze velkou dávku zabedněnosti, ale i nadprůměrné drzosti. Klaus sám sebe se svou selskou chaloupkou v Jižních Čechách, definuje pojmem “pravičák“.

Pravda, pane autore

K takovému výroku člověk opravdu potřebuje nejen velkou dávku zabedněnosti, ale i gigantické drzosti. Ne všichni odvozuji své názory od výše svého majetku. I multimiliardář se může vyznačovat jistou dávkou levicovosti, stejně jako i majitel selské chaloupky může být pravičák jak poleno. Rozhoduje, kdo se kde ocitá v názorové rovině a jak tyto názory aplikuje v praktickém životě v případě politika v praktické politice.

Že byl V. Havel dost levicový, o tom svědčí i jeho působení v prezidentské funkci, dle mého názoru víc fandil sociální demokracii. Nebo že by ta nenávist k V. Klausovi byla až tak velká, že by přesahovala i jeho osobnost jako člověka a autoritu "nadstranického prezidenta"?
„Skoro polovina národa se již odmítá smířit s proletářským způsobem pivního myšlení čtvrté cenové skupiny. Tito lidé nekompromisně žádají pokrok. Chtějí být elitou. Usilují o to spolurozhodovat o osudu Evropy …“

Myslíte tento pokrok, tuto evropskou elitu, tento socialismus á la pravicovosti Schwarzenberga?

http://www.lidovky.cz/evropa-stavkuje-ve-spanelsku-uz-je-15-zranenych-fl2-/zpravy-svet.aspx?c=A121114_103434_ln_zahranici_jv

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/fotogalerie/2011/08/08/londyn-druha-noc-nepokoje-ohen-nasili/

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=768401

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/fotogalerie/2013/02/18/foto-boj-belgickych-ocelaru-proti-propousteni/

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=715859

Tak této Evropě už začíná zvonit hrana. To jsou jen začátky. Že se to neobejde bez sociálních nepokojů, popřípadě bez občanských či regionálních válek, to jsem jíkal už dávno
20. 02. 2013 | 13:37

ZM napsal(a):

stejskal- oficiálně neexistuje spousta "sdružení". Např. do Solncevské mafie se taky nedá vstoupit "oficiálně". A proto si někteří myslí, že když mafie oficiálně neexistuje tak neexistuje vůbec. Tak asi takto bych to přirovnal.
Takže pokud někoho na ulici "odtřelí" člen oficiálně neexistujícího "sdružení" tak se to vlastně nedá považovat za zločin organizované skupiny. Prostě nějaký člověk šel a úplnou náhodou z pistole kterou měl náhodou v ruce vyletěl náhodou náboj :)
Tím nechci říct, že "bakalovci" mají takové metody. Ti se nebudou "špinit krví" pro pár drobných :) Ti mají svoje lidi na strategických postech.
20. 02. 2013 | 13:40

Pepa Řepa napsal(a):

ZM
pozor dědo na kšandy

Kšandy?
Na ty já seru.....
njn....stane se
20. 02. 2013 | 13:41

ZM napsal(a):

stejskal- Co se týká Mossadu, tak ten oficiálně existuje :) Ale rozhodně nezveřejňuje všechny svoje akce :)
20. 02. 2013 | 13:42

stejskal napsal(a):

Jenže Bildenberg neexistuje ani neoficálně, pane ZM. Prostě nic takového není. l.s.
20. 02. 2013 | 13:43

ZM napsal(a):

Pepa Řepa- je vidět že se ta debata začíná zvrhávat ve frašku. Je čas skončit, jinak nám Pepa Řepa vysvětlí, že Karl je nejlepší politik všech dob a že chrápat v parlamentu a na zasedání vlády je vlastně normální. Nakonec, vy se možná do práce taky chodíte vyspat :)
20. 02. 2013 | 13:44

Twist napsal(a):

Pane občane Buquoyi, včera jsem si prošel seznam členů PEN klubu, kteří spolu se studentíky, „umělci“ a sportovci byli hlavními oporami K.S. v prezidentských volbách. Zaškrtl jsem si některá jména, která kdysi něco znamenala a jejichž knihy se staly bestselery. O čem píší teď - stále dokola a komunismu, který tady nebyl a zcela opomíjejí závažná temata současnosti nebo píší o nich tak mizerně, že se ve výlohách knihkupectví a regálech knihoven zcela ztrácí v záplavě dovezeného knižního braku. Takže to je elita národa? Já to vidím jinak.
20. 02. 2013 | 13:44

jozka napsal(a):

ZM:

Oni se vam snazi pomoct, protoze asi hledate tohle:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bilderberg_Group

:-)
20. 02. 2013 | 13:45

ZM napsal(a):

stejskal - myslet si to můžete. Dám Vám přirovnání ke starému seriálu Chobotnice. Měli tam sdružení Itala, které se zabávalo oficiálně kulturou. Vždycky je potřeba nějaká fasáda. A někdy ani není potřeba nnějaké sdružení "registrovat".Prostě je jenom "neoficiální setkání přátel" :)
A pak se třeba stane, že Bush mladší "zorganizuje" válku v perském zálivu, protože vystraží obyvatelstvo tím, že Husajn "drží prst na tlačítku" od jaderných raket.
20. 02. 2013 | 13:47

Anna napsal(a):

Ládik!!!

To chápu. Já teď sjednocuji špinavé prádlo do pračky.

Národ se podle mě nemění volbou prezidenta a je jednoznačné, že vzhledem k tomu, že se jedná o společenství lidí, budou různé skupiny dle názorů, vzdělání...
---

Kdo řídí minulost řídí i budoucnost. Kdo řídí současnost řídí minulost.
George Orwell
---

"Minulost dávám do paměti pro budoucnost - jen ta je důležitá."

Souhlas. A snažím se používat zdravý selský rozum.
20. 02. 2013 | 13:49

olga napsal(a):

Vážený pane autore. Nebudu se vyjadřovat k vašemu hodnocení levice a pravice. Pouze jednoznačně prohlašuji, že k elitě, ke které se hlásíte vy, tam bych patřit nechtěla ...
20. 02. 2013 | 13:49

Pepa Řepa napsal(a):

ZM napsal(a):
Např. do Solncevské mafie se taky nedá vstoupit "oficiálně".
......................
Ale dá, dědo. Zazpívejte:
https://www.youtube.com/watch?v=zP-StXj7Dik
a už jste v tom taky
.......ať jste vedle mámy
ať je všude klid a mír.....
20. 02. 2013 | 13:49

ZM napsal(a):

stejskal - tedy chtěl jsme napsat vystraší. A až byl Irák obsazen, tak se zjistilo,že žádná hrozba jaderného útoku nebyla.Organizované skupiny jsou různé. Jedni vybírají výpalné a jiné "organizikí" války. Účel je ale stejný: zisk.
20. 02. 2013 | 13:50

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane ZM. Tím se ten Bildenberg vysvětluje ;-) l.s.
20. 02. 2013 | 13:50

buldatra napsal(a):

Rytíři,
Na hen to sjednocování národa, bejt váma, bych si dával majzla, páč může být různé.
Někdy i hrůzné.

Tak vezměme si ku příkladu v současnosti nejsjednocenější národ na světě Severní Koreu.
Koneckonců i my jsme byli před pár desetiletími dost podobně sjednocováni a nejen my, že. Naštěstí jsme se z toho ve finále rozkulačili a na nějaké další sjednocování, snad kromě té padesátiprocentní élity, na to má málokdo náladu.

Vobyčejnej vesničan raději sám a za svý. Tak nějak po staru.

Ostatně, k té vaším článkem nadnesené élitě, by se dalo poznamenat, že jeden neví, co to vlastně je a jak se to pozná. Snad podle toho, že to volilo knížete pána, tedy elitu? A tím pádem se to také stalo elitou? Ač předtím to kam vítr, tam plášť?
Jestli jo, pak tedy konečně znám význam toho výrazu, nad kterým jsem si dlouho lámal svou nečesanou nemytou vesnickou hlavu.

Průser s takovou tou padesátiprocentní elitou však spočívá v tom, že se jednak dost silně podobá těkavému prvku a druhak se blíží datum 8. března. Nejde vo to MDŽ, anóbrž o inauguraci hen toho zlotřílého ještěra nevymáchaného z Vysočiny, který zaujme flek na Hradě a který vás tak děsí..

V ten den totiž počne těkavý padesátiprocentní prvek zvaný elita těkat a vyprchávat, vypařovat se, sublimovat, zkrátka, votáčet.
Přilípne se k lizu, k světlu ramp, bude se zavděčovat a vůbec. Páč to má ve zvyku, má to v krvi, élita. Komedianti a elita? Hihihi.
A na knížete pána vzpomene elita jen za dlouhých nostalgických zimních večerů. Známe svý lidi.
Jo, jo, sjednotit národ. To by se nám líbilo.
20. 02. 2013 | 13:50

ZM napsal(a):

Pepa Řepa- opět informační hodnota vašeho příspěvku blízká 0 :)
20. 02. 2013 | 13:51

ZM napsal(a):

stejskal- možná jste neporozuměl úplně přesně. Tím jsem nedával rovnítko mezi Bildenberg a válku v Iráku. Ta válka v Iráku,to byla pouze ukázka rozhodnutí "na nejvyšší úrovni".
20. 02. 2013 | 13:53

ZM napsal(a):

stejskal- jednomu ale asi rozumí téměř všichni, až na vyjímky. Předvolební "oblbovačka" se složenkou zafungovala spolehlivě. A rozpočtově "zodpovědná" vláda zase vytvořila deficit 100 mld. A zvedl pro to ruku i Karl.
20. 02. 2013 | 13:55

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, někdy mi připadá, že elita národa se přestěhovala do Prahy, přetahuje se o to, kdo je elitovatější a taky o to, jak nás vidí ten správný svět. Který je ten správný je taky nad slunce jasné...jedni vidí spiknutí v tomhle, druzí zase támhle...my, tady v zapomenutých krajích, na to většinou čučíme jak puci. Naštěstí Praha daleko a Pán Bůh vysoko...

ZM: Pepa Karla obhajovat nebude, věřte mi.:-)
20. 02. 2013 | 13:56

ZM napsal(a):

stejskal- lépe napsáno, zasunul kartu do hlasovacího zařízení :)
20. 02. 2013 | 13:56

ZM napsal(a):

stejskal- ještě jedna věc pane Stejskale.Když tak přesně víte, že Bildenberg "neexistuje", jak víte, že např. Soncevská mafie existuje ? Pprotože to říkali v televizi ? :) Předpokládám, že nejste členem :)
20. 02. 2013 | 13:58

kokoshka napsal(a):

Bildenbergska skupina samozřejme existuje a zcela oficialne,myslim že minuly rok se schazeli nekde v BadenBadenu,je to snadno oveřitelne,stejne jako Řimsky klub nebo Triatrealni komise...žadne konspiračni schuzky,tak primitivne se z nas neutahujte,pane Stejskale!
20. 02. 2013 | 13:58

Pompeius Magnus napsal(a):

to Pepa Řepa:

"Byli, žili kdysi tři bratři.
Bildenberg, Trautenberg a Skandenberg...... :"
__________________________________________________
:):):)
Pepo, vy perlíte - víc, než si myslíte!!!!
20. 02. 2013 | 14:00

ŠAKAL napsal(a):

■Lolita dělá jelita. Jelita ta jsou elita. Elita mezi jelity, to jsou ta jelita Lolity! Je- li to jelito, je-li to jelito, je-li to jelito její, rád je sní, má milá Lolito, kdo jiná jelita nejí!

Kté tomof muj....
20. 02. 2013 | 14:00

aga napsal(a):

ZM

Podstata toho sofistikovaného vtipu, který tímto panu Stejskalovi podle kazím, je v tom, že slovo Bilderberg špatně hláskujete.
20. 02. 2013 | 14:00

ZM napsal(a):

kokoshka- proletáře za členy nepřijímají :)
20. 02. 2013 | 14:02

Anuszka napsal(a):

ZM, kokoshka: Možná takto: Bildenberg neexistuje, Bilderberg ano. /dnes jste rozverný, pane Steskale:-)/
20. 02. 2013 | 14:02

Pepa napsal(a):

:) a Berwid-Buquoy nemá morální předpoklady psát blogy a chtít, aby se braly vážně
20. 02. 2013 | 14:03

Marie napsal(a):

Já bych raději počkala apoň těch zmiňovaných dvanáct měsíčků, jak se situace po nástupu nového prezidenta vyvine, a pak bych eventuelně začala sýčkovat.
Ale čekat to od novinářů a přátel ve zbrani nemá smysl, neměli by o čem spát, ehm, psát.
20. 02. 2013 | 14:04

Anuszka napsal(a):

ago, byl jste rychlejší:-)
20. 02. 2013 | 14:04

Pepa Řepa napsal(a):

ZM
tak mu to přejte. Někdo zasunuje po večech kladélko, jiný kartu do hlasovacího zařízení.
Politik si někdy bere práci i domů.
Já vím, přijde to líto, tak zasuňte aspoň bačkory pod postel.
Co Oni, Jasnosti?
Taky ještě zasunujou kartičku do zařízení?.
20. 02. 2013 | 14:04

stejskal napsal(a):

"Triatrealni komise" také není špatná :-)

No, nic, půjdu si to všechno nastudovat. Já o těchto světodějných záležitostech prakticky nic nevím. Proto se zde do debaty raději ani nezapojuji.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 14:05

kokoshka napsal(a):

ZM:
Přijmaji,Gorbačev je byvaly komsomolec a kolchozni traktorista.
20. 02. 2013 | 14:06

stejskal napsal(a):

Zdravím Vás, paní Anuszko,

čím méně o něčem vím, tím jsem rozvernější :-)

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 14:06

Pepa Řepa napsal(a):

Triteatrální skupina.....našeptává ZM u tabule kokoshka z druhé lavice.
20. 02. 2013 | 14:06

dotaz napsal(a):

a ti ilumináti, to je zas něco jiného nebo to je taky ten Bildeberg?
20. 02. 2013 | 14:07

ZM napsal(a):

aga - každej se někdy splete. Karl si např. plete pořadí vlád :) Co záleží na písmenu :) Záleží např. na tom, jestli byla po Zemanově vládě vláda Tošovského, nebo obráceně ? :) Ve finále ale máme dluh téměř 1700 miliard.
20. 02. 2013 | 14:08

blue napsal(a):

Spolek pomýlených ovčanů zemanovců... je na jedné straně příkopu, myslí si, že jsou elita, a proti nim stojí banda fanatických mediálně zmanipulovaných umělců, zaprodanců a sudeťáků, případně zmanipulovaných mladistvých. Z druhé strany viděno, Kárlovi příznivci, pravdoláskaři, proti sobě vidí lžinenávistníky, staré struktury a veškerou tu levokomoušskou verbež... Ó, jak je to černobílé vidění jednoduché, není třeba myslet, není třeba hloubat, zlo lze nalézt přece zcela jednoznačně v druhé grupě... hurá.

Ban Bukvoj chce po Zemanovi sjednotilelské úsilí a zasypávání příkopů, přitom sám svou agitkou funguje jak buldozer strhávacící strupy ze sotva zaschlé rány.
Mě to už docela vadí, znechucuje mě to..., nejen tyhle jednostranné blogy, ale hlavně ta jednostrannost v debatě pod nimi. Každej druhej příspěvek se vyhrazuje proti celé skupině "kárlovců" nebo "zemanovců"...

Takové vymezení se považuji za slabost ducha, bylo by fajn, kdyby se neodsuzovaly celé voličské skupiny jen proto, že někoho volily.

Asi zbytečný vstup.. fakt nuda už tady. Jak trapní fanoušci na fotbale. Jedinej kdo z tohoto může mít radost jsou politici. Stále mají to svoje zfanatiované maso, co jim to hodí, děj se co děj...
20. 02. 2013 | 14:08

ZM napsal(a):

Pepa Řepa - opět informační hodnota blízká 0. Možná se vám podaří někdy napsat něco s vyšší informační hodnotou :)
20. 02. 2013 | 14:09

Pepa 3 napsal(a):

Samuel:
"To je pěkné rozdělení, voliči Schwarzenberga jsou elita a voliči Zemana jsou lůza:-D Osobně nejsem fanouškem ani jednoho z těch dvou."
Mám návrh : Co takhle "elitní lůza"? Nebo "lůzovitá elita"?
20. 02. 2013 | 14:09

Pepa Řepa napsal(a):

kokoshka
maršále Baden Baden je v arabštině pozítří.
Asi krycí heslo.
20. 02. 2013 | 14:10

berkowitz napsal(a):

Tam nahoře někdo psal o uznání Kosova. Vysvětlení je zcela jiné. Amíci se rozhodli v prostoru Jugoslávie, dnes Srbska vybudovat voj. základnu. Srbsko by jim to na svém území nikdy nedovolilo, tak Amíci vyvolali nacionalizmus u Kosovských Albánců, Hashima Thaciho vyškrtli ze seznamu teroristů a udělali ho vůdcem UCK (později i premierem). Milý Thaci za vše, co pro něj Amíci udělali projevil vděčnost a dovolil postavit na území Kosova vojenskou základnu - druhá největší mimo území USA. Stále ještě platí rezoluce OSN o tom, že Kosovo je nedílnou součástí Srbska, takže zbývalo jedině vyhlásit samostatnost Kosova a mouřeníni, jako jsme my ho uznáme. Tímpádem se zlegitimizuje ona voj. základna.
Vojenská základna se jmenuje "Camp Bondsteel" a kdo má zájem, nechť si toto jméno zadá do nějakého vyhledavače (Google a p.). Pěkné fotečky!!!
20. 02. 2013 | 14:11

Myšelín napsal(a):

Jednou jsem viděl jednoho ředitele Sazky, jak na udílení filmových cen Český lev dorazil se síťovkou jelit a deklamoval: Příslušníci elity jsou i mezi jelity.
A ředitel Sazky musí určitě vidět do budoucnosti nejlíp, jinak by prodělal.
Takže možná se ještě hukáže.
20. 02. 2013 | 14:12

taky trouba napsal(a):

ZM, ty ses nesplet někdy, ty se pleteš furt.
20. 02. 2013 | 14:13

aga napsal(a):

ZM

Vy ale nechápete filosofii pravdy a lásky, tak vlastní tomuto fóru. Obsahem zájmů a aktivit skupiny Bilderberg může být cokoliv, klidně i vyhlazení poloviny lidstva, ale tady se o tom bude diskutovat formálně věcně a korektně, což v tomto případě znamená nějaký třeskutě vtipný odsudek konspiračních teorií a šílených konspirátorů.
20. 02. 2013 | 14:13

Pepa Řepa napsal(a):

dotaz
boj tátů iluminátů a elit jelit.
Hrůza lůza přicmrdává
20. 02. 2013 | 14:14

kokoshka napsal(a):

dotaz:
Iluminati se rozdelili do dvoch nesmiřitelnych taboru,zednaře a konzervativce,Rotchildove a Rockefelerove vedou mezi sebou tichou valku,Bumbenburg je jakymsi pokusem o vzajemne vyjednani k miru a postoji ke kličovym otazkam,ale je to stejna banda!
20. 02. 2013 | 14:14

Ládik!!! napsal(a):

Pepo Řepo,
jsi uznávaný odborník na arabské země - mohl bys mě poučit? Co je tady to v Alžírsku? 25.686397,-2.770987 (na mapách Google) Kolem dokola se dají najít rovnoběžné útvary. Znamená to něco?
20. 02. 2013 | 14:15

Ifipuld napsal(a):

Dobrý den, pane Buquoyi,
Vaše charakteristika V. Klause a M. Zemana je velmi trefná. Uvidíme, s čím Miloš Zeman přijde, možná nás překvapí, ale moc tomu nevěřím, starého psa novým kouskům nenaučíš. Věřím spíš tomu, že v roce 2018, po 15 letech zkušeností s tím, jak se prezident chovat a jednat nemá, ubude u nás proletářů a přibude kultivovanějších Čechů a že si tedy na základě toho zvolíme za prezidenta státníka, na kterého budeme moci být na rozdíl od předešlých dvou, Zemana a Klause, konečně zase opravdu pyšní.
20. 02. 2013 | 14:15

ZM napsal(a):

Anuszka - řeč není o oficiálních sdruženích/klubech/institucích...
Jestli je tam n nebo r nebo x nebo...
Řeč je o zákulisních "hráčích". Taky jsme netvrdil, že Karl je Capo di tutti capi :)
Vzhledem k tomu, že Karlův majetek je ve srovnání s majetkem těch druhých výrazně menší, tak Karl v tom "orchestru hraje spíše druhé housle".
20. 02. 2013 | 14:16

Martin1 napsal(a):

Homeopatie, porody doma, sexistické reklamy, Zeman nebo Karel?
Vůbec z toho mi nic už nezajímá. Zamiloval jsem se do těch očí. Když už nic na světě nebude jako dřív, nevadí. Jsem moc rád, že na světě jsou tyto oči i když vím, že se do nich nebudu moci zblízka já koukat. Jsem rád, že tu jsou.
Na morální kredit pšoukám.
P.S. Jó, kdybych to ještě uměl přeložit, můj překladač tam něco začal psát o vodoinstalatérství v levé ruce. A o tom to asi ale nebude?

https://www.youtube.com/watch?v=4OUkygPS07w
20. 02. 2013 | 14:16

gaia napsal(a):

Ifipuld

ale ten Kárl vám 5 let nevydrží
20. 02. 2013 | 14:18

aga napsal(a):

blue

Myslím, že jste to zhodnotil nepřesně. Až na nepodstatné výjimky se zdejší diskuze odvíjí ve stylu pravdoláskařských blogů plných odsuzování čecháčkovské lůzy a její propastné méněcennosti, a následných obranných reakcí téže.
20. 02. 2013 | 14:18

Mac napsal(a):

pane Bukvoj
máte popito, nebo to jde opravdu z Vašeho nitra?

Voliči uslintaného narkoleptického bernardýna slyšícího na jméno Šláfenberg jsou ELITOU národa???!!!!

:-))))))))))

To je lepší než Ein Kessel Buntes a Televarieté dohromady :-))
20. 02. 2013 | 14:21

Pepa Řepa napsal(a):

Ládik!!!
tam jsem nebyl. Naštěstí. Už bych někde byl zaříznutej.
Přes BV je bratr Hořejší. Jeho duch lítá nad Saharou jako dron, třeba poradí.
20. 02. 2013 | 14:21

Mac napsal(a):

a patří k elitě i ten gerontologický spolek pomatenců skandujících novodobou častušku "Kníže má k lidu blíže"?

Pokud ano, mohl by jim k tomu pan Bukvoj zatančit chorovod.....
20. 02. 2013 | 14:24

ZM napsal(a):

kokoshka - já nejsem jejich členem a ni tam nemám agenta :) A že tady někdo dělá "aféru" z toho, že jsem se spletl v písmenu, tak to je mi jedno. Např. bývalý prezident USA Bush měl x přeřeků a přesto byl znovu zvolen prezidentem.
20. 02. 2013 | 14:25

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To Ládík
Váš analytická destrukce mě zaujala. Píšete: "Ale k věci: zeman má předpoklady sjednotit národ. A to nad flaškou šnapsu v televizi, při hře "člověče, napij se". Jen trochu zlevnit chlast. Kdyby zeman řekl: "jen idiot nepije" - bude mu vše odpuštěno a trojité podhrdlí se stane standardem krásy."

Jde o vtipný postřeh, ale "chlast" bude více rozdělovat než jednotit.
Hospodské filozofování je dnes již anachronickým přežitkem. Zeman sice tuto odrůdu komunikace ovládá, ale viděno do budoucna jde o úpadek - nihilistické vtípkování typu Hašek, Jan Masaryk, Hrabal, Kundera, Škovorecký atd. reprezentující proletářské kverulantství, je dnes překonanou sociální pseudoarcheologií.
Věřte mi Ládíku, Čech začíná myslet elitářsky a chce spolurozhodovat na nejvyšších úrovních. Vidím to všude kolem sebe a naplňuje mi to hlubokým uspokojením. Ano, je to ta správná cesta...
Naše země byla v době Habsburské monarchie elitou říše - "Das eiserne Herz des Reiches" (Ocelové srdce říše) a pomalu - i když hlemýždím tempem - se vracíme tam, kde jsme kdysi již dávno byli! Ano, Ládíku: "Vpřed! Zpátky do budoucnosti!"
20. 02. 2013 | 14:26

Antroid napsal(a):

stejskal

nevidím nic urážlivého či násilného na tvrzení,
že NE každý volič kandidáta X je elita, a NE každý volič kandidáta Y je [http://cs.wikipedia.org/wiki/Debil#Lehk.C3.A1_ment.C3.A1ln.C3.AD_retardace_.28IQ_50_.E2.80.93_69.29]
.

Nepotřebuji používat termíny, jako je ten poslední v předchozí větě, nahrazený odkazem. Pokud je i to málo v rozporu s vaší představou o politické korektnosti, není to sice nekterak inspirující, ale OK. Čekal bych aspoň - pro forma - vaši standardní reakci, ne pustý cenzorní škrt.
20. 02. 2013 | 14:26

Pepa Řepa napsal(a):

ZM
aha, začínáte už předvolební kampaň na prezidenta 2018
Proč ne?
20. 02. 2013 | 14:27

Kleofáš napsal(a):

Je to hrůza,
vládne lůza!

Zemanova jelita,
nejsou žádná elita!

Kódl honí lolity,
bez vědomí elity.

Zeman ten se zase,
zpíjí jako prase!

Hrůza skandál, tak to je,
Ještě že máme Bukvoje!!!

S Berwidovou nobilitou,
zatočíme se senilitou!

Elita je noblesní,
co neukradne, tak to sní!
Elita je stabilní,
neloupí a nesmilní!
20. 02. 2013 | 14:28

Pepa Řepa napsal(a):

Věřte mi Ládíku, Čech začíná myslet elitářsky a chce spolurozhodovat na nejvyšších úrovních. Vidím to všude kolem sebe a naplňuje mi to hlubokým uspokojením.
-------------
Asi myslí vasju. Souseda z Tábora
20. 02. 2013 | 14:29

buldatra napsal(a):

Bilderberg?
Není to nějaký omyl?
Neměl by to být Bidetberg, když zasedají?
20. 02. 2013 | 14:29

ZM napsal(a):

taky trouba 20. 02. 2013 | 14:13 -
stačí uvést další příklady, kdy jsem se splet :) Aspoň deset :)
Diskuze na aktuálně nejsou v lidským životě nějak zvlášť klíčové.
Na rozdíl od Karla, kdybych kandidoval na prezidenta, bych se alespoň pořádně připravil, abych si nespletl pořadí vlád :) Karl byl asi v Bildenbergu :) Ne nesplat jsme se, to je ten "stínovej" bilderberg :)
20. 02. 2013 | 14:29

Koho cenzor maže napsal(a):

Zdejší obyvatelstvo má občanské průkazy, a proto jsou občané. Zatímco třeba ve Španělsku, USA, Franci, Německu, GB, Švédsku občanky nemají... A podle toho to tam taky občansky vypadá. Jakési nesmělé elity tady naposledy zanikly v srpnu 68. Byly ovšem nedomrlé, takové už poválečně podvyživené. Kdepak jako ty v časech Frááánce Jóóózefa... Kdepak, s těma občankama už nikdy nebudou...
20. 02. 2013 | 14:30

ZM napsal(a):

Jedna konspirační teorie pro všechny- blogy na aktualne.cz nejsou ve skutečnosti určeny k diskuzím o řešení problémů, ale k pobavení proletariátu :)
Všechny zdraví proletář ZM :)
A pro pana Stejskala doporučení- kdybyste se stal členem Solncevské, tak byste si vydělal víc než na aktualne.cz :)
20. 02. 2013 | 14:31

krajan napsal(a):

Pane Buquoi,
vy máte opravdu zvrácené představy o elitách.Ti,co se prohlašovali v kampani za elity, byli pouze průměrní herci.Mají samozřejmě právo na názor, ale z jakého titulu se domnívají, že jsou něco víc než řadový občan, mi jaksi uniká. Jó, příjmy mají z tv seriálů opravdu nadprůměrné.
20. 02. 2013 | 14:33

Pepa 3 napsal(a):

"Česká elita (voliči Schwarzenberga), chtějí své místo na slunci, bojují o to spolurozhodovat o evropských a světových záležitostech."
Pane autore, koho myslíte tou "českou elitou"? Přední představitele "kulturní frony", komunity, kde s odpuštěním "šou.. kamen cihlu" a dodává tak nevysychající zdroj skandálních článků pro Blesk, Aha, Šíp a další "seriózní" tiskoviny? Která se velmi pravicově vymezuje vůči všem, kteří si vydělávají na své živobytí prací ale sama stojí s nataženou rukou a žebrá o dotace z našich daní?
A nebo představitele již téměř sto let zrušené a dokonce zákonem zakázané šlechty, jejíž představitelé se v zájmu zachování majetku mezi sebou brabčili tak dlouho, až vznikl náš velice "inteligentí, noblesní, čestný a lidumilný" prezidentský kandidát?
Nebo snad adolescenty, kteří naskočili na červené číro? Než být takovouto "elitou" tak raději zůstanu lůzou a plebsem!
20. 02. 2013 | 14:33

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - Zeman nemá morální předpoklady sjednotit národ

Z pohledu, jak jsme přizpůsobiví mocnostem, jsme vůbec národ? Dovedu si představit, devadesátiletého muže, který za první republiky vzhlížel k Anglii nebo k Francii, za války byl loajální k Německu, poté se v ceku bez problémů přeorientoval na Sovětský svaz a nyní inkriminuje k Americe, popřípadě k Rusku. Lidi s takovou národní hrdostí sjednocovat v národ je úkol poměrně složitý. Co nás snad jako národ spojuje je romská otázka a arabský svět, ale to je spíš vyhranění se proti někomu, než národnostní sebeuvědomění.
20. 02. 2013 | 14:33

ZM napsal(a):

Pepa Řepa-20. 02. 2013 | 14:27 -
ne, můj cíl je být premiérem :)Prezident má málo pravomocí :)
V roce 2018 bude prezidentem Okamura, rozhodli to v bildenbergu :) Karl byl proti, ale přehlasovali ho, prý má jenom 5 miliard majetku, tak má držet hubu a krok :)
20. 02. 2013 | 14:35

gaia napsal(a):

tedy doktore

ocelovým srdcem říše už asi nikdy nebudem. Na ocel jsou kvóty a drží je Mittal.
Tu fabriku v Kladně už dávno rozebrali cikáni do šrotu a ruda z Ruska se sem už taky nevozí.

Nevstoupíš 2x do jedné řeky, šlechta skončila na smetišti dějin a už tam zůstane.
20. 02. 2013 | 14:36

ZM napsal(a):

Humor je zatím zadarmo, ale od příštího roku se i z humoru bude platit DPH, tak se všichni můžeme zasmát do zásoby :)
20. 02. 2013 | 14:37

ZM napsal(a):

Pepa Řepa-20. 02. 2013 | 14:27 -
budu se muset zeptat Nagyové, kolik lidí je potřeba podplatit, aby se stal člověk premiérem :)
Končím, jdu dělat něco prospěšnějšího.
20. 02. 2013 | 14:38

stejskal napsal(a):

V pořádku, pane Antroide.

Takže teď už víte, že "debily" podobně jako jiné hrubé nadávky zde mažu, kdykoliv na ně narazím. A není tedy nutné, abych na to nějak zvlášť upozorňoval (dělám to jen tehdy, když to považuji za smysluplné, mám na to čas a náladu). Ostatně lze se to dočíst v záhlaví každé diskuse. Pokud to někdo neudělá, není to moje chyba.

Hezký den.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 14:40

ZM napsal(a):

Příště se asi budu účastnit jenom diskuzí o energetice :)
20. 02. 2013 | 14:40

kalousus napsal(a):

Káju volili naprostí ignoranti, omezenci a další individua.....,Zemana také nemusím, ale Kája to bylo opravdu rito!!!!! Blbé a úplně břiblbé davy volili Káju. Kája paravan a zástěrka top09 a kalouse pupuluse. Souhlas se Silivií.
20. 02. 2013 | 14:41

Da.Rock napsal(a):

Když pominu nesmysl, že množství nahrabaného majetku určuje politickou orientaci, je článek jen zoufalým štkaním nad rozlitým mlékem, které nic nemůže změnit na realitě.
Zeman národ spojovat nebude. O tom není pochyb. Ostatně nespojoval ho ani Klaus, ani Havel.
Ale nespojoval by ho ani Schwarzenberg.
Na to jsou to všechno výrazné osobnosti s jasnými názory.
Aby někdo mohl národ alespoň teoreticky spojit, musel by být politicky zcela neutrální a názorově nevyhraněný. Takových beznázorových nul bychom jistě našli dost a dost, ale je otázka, jestli by tohle měla být vlastnost, která ctí prezidenta. Já se domnívám, že ne.
20. 02. 2013 | 14:51

Antroid napsal(a):

stejskal

OK. Ve své pozici asi budete vědět, že "to slovo" primárně není nadávka (ostatně pro našeho skoropezidenta je to houska na krámě) a ani myslím, že by i středoškolákům by bylo zřejmé, jsem jej jako nadávku nepoužil... ale nevadí, nikdo není dokonalý.

Skutečně nevím, co si počnete s dobrou třetinou předchozích příspěvků (třeba pan malalaj to má za pár, že?), ale to je váš byznys a já jsem ten poslední, kdo by do něj měl ambici zasahovat.
20. 02. 2013 | 14:54

Anna napsal(a):

Martin1

Jednou se vrátíš
https://www.youtube.com/watch?v=NX6mk1xewbM
20. 02. 2013 | 14:55

vico napsal(a):

Jedla 11:22 Podle mého asi nejlepší vstup /to neznamená, že se vším souhlasím/.

Protože na příspěvek Jedly je reakce veškerá žádná, rád bych citoval alespoň úryvek :

" Zemana jste na hrad dostali sami, iracionální podporou nezvolitelného soupeře. Opakuji speciálně pro vás, neboť šlechta má koně obvykle ráda a takové argumentaci snad porozumí: Vsadili jste na chromou herku. Mohli jste roztrhat svůj tiket klidně už před startem."

Přesně tak. Jestli bylo účelem zabránit Zemanovi vstup na Hrad, bylo nutné vsadit na takového kandidáta, který by Zemana naopak roznesl na kopytech a to byl jedině mladý Dienstbier. V době, kdy kyvadlo přízně bylo vychýleno maximálně doleva a starokomunisté nevyslali svého "kazimrda", byl Dienstbier jediným autentickým levicovým kandidátem, který mohl skoro bezpracně sbírat smetanu protivládně naladěných voličů. Zároveň splňoval i požadavky na kandidáta, který nemá žádný korupční škraloup ani zátěž z let devadesátých. Vyhovoval by i "pražské kavárně". Díky němu dosáhla ČSSD v tmavomodrofialové Praze velmi pěkného volebního výsledku.I když byl stranickým kandidátem, bylo očividné, že by si nějakým Haškem nebo Škromachem do svého prezidenství mluvit nenechal. Ve finále kampaně by měl všechny trumfy v ruce a Zeman jen holé ruce.Na případné Zemanovy mentorské pohlavky by odpovídal kličkovskými údery "mezi světla". "Benešovy dekrety" by zůstaly u ledu a maximálně by jen došlo na americký pas.

Jedla dále píše : " Pokud tým K.S. zařadil do oficiální kampaně Menzlův výrok, kde chválí kandidáta za pouhý původ a nadává voličům za ten jejich ("potomci nevolníků"), nelze se divit výsledku."

Přesně tak.
20. 02. 2013 | 14:55

Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy napsal(a):

To RedNeck
Váš přehnaný skepticismus nesdílím.
Píšete: "Pan autor si buďto neuvědomuje nebo nechce uvědomit, že ČR byla, je a bude zapadákovem, o jehož existenci většina lidí zeměkoule neměla, nemá a nebude mít ani ponětí... Vůbec nechápe [anebo naopak velmi dobře - a sprostě lže] skutečnost, že o osudu této těžce zkoušené zemičky se nikdy nerozhodovalo ani nerozhoduje dejme tomu v Praze, ale v jiných, daleko významnějších, mocenských centrech...Suma sumárum: JBB = myš, která řvala..."

Váš elaborát bych převedl na konkrétního jmenovatele: v letech 1918 - 1990 jsme nedělali nic jiného než to, že jsme museli být "hodní a poslouchat" a sice v následující souřadnici - Paříž (1918 - 1938), Berlín (1938 - 1945), Moskva (1945 - 1990). Nyní jsme součástí Evropy - rovní mezi rovnými, ale to nestačí. Je nutné se stát evropskou elitou. To, že jsme "zemičkou", jak píšete, nerozhoduje. Švýcarsko, Holandsko, Belgie a Dánsko to zvládli již dávno před EU.
Jediné, co rozhoduje je "The New Spirit and the Preparedness to Deal" (Nové pojetí skutečnosti a připravenost k dílu).
Češi k tomuto cíli - i když hlemýždím tempem - směřují.
A to mě naplňuje uspokojením, že jsme na té správné cestě - ačkoli ani zdaleka ne my všichni (Klaus a jeho přívrženci rozhodně nikoli), co se týká Zemana tak tam se bude muset rozlišovat mezi tím, co říká a co bude dělat.
20. 02. 2013 | 14:59

ZM napsal(a):

Úplně poslední moje reakce na vysvětlenou. Taky jsem četl nějakej článek ze "sekce" konspiračních. A uvěřil jsem tomu. Když si totiž sleduju to, co se děje, tak jsem si jist, že Karl je vlastenec, ale nejsem si jist, za kterou vlast :) Proto jsme ho taky nevolil.Nevolil jsem ale ani Zemana, protože ten je pro změnu zase v nějaké skupině z východu. O Mossadu jsem taky jenom četl a viděl dokumenty, ale myslím si, že i tak toho vím o Mossadu 100 krát víc než pán pod přezdívkou M.Z.
Známá je např. kauza, kdy se agenti mossadu spletli a místo teroristy v Norsku zlikvidovali nějakýho číšníka, kterej byl teroristovi podobnej. Inu i mistr Tesař se někdy utne. A každej volič se musí nějak rozhodnout, když jsou volby. můj hlas karl rozhodně mít nebude.
20. 02. 2013 | 15:00

ex-nemo napsal(a):

Pane Berwide
buďte rád že národ dosud není "sjednocený" a děkujte pánu Bohu.
Protože až se sjednotí (90 % lidí), tak nebudete stačit, vy "elito", zdrhat.
20. 02. 2013 | 15:01

gaia napsal(a):

národ sjednotí určitě ČEZ. Podívejte na Bulhary, tam se lidé kvůli elektřině spojili hned a padla vláda taky hned.
20. 02. 2013 | 15:04

MH napsal(a):

Mužský mozek je hodnotově nastaven jinak než ten ženský. Mužský jde za svými individualizovanými ambicemi a cíly. Ženský naproti tomu za spokojeností ve vztazích velkých sociálních skupin.

Jestli chceme, aby někdo dokázal pozvednout a sjednotit národ na eticky čistém základě, musíme zapomenout na muže. Zvláště ty, kteří vykazují známky etického narušení.

V jednoduchosti shrnuto. Stačí dva kroky k tomu, aby se národ dokázal sjednotit a zavládla dobrá a spokojená nálada.

Přestat v médiích dávat prostor mužům a nahradit je ženami. U většiny z nich budou jejich myšlenky a činy směrovány ke vztahové a sociální spokojenosti. Budou z toho těžit všichni.
20. 02. 2013 | 15:07

alojz napsal(a):

Karel bohatý aristokrat?s jeho dluhy?:-)))
20. 02. 2013 | 15:08

stejskal napsal(a):

Ten výraz má dvě významové roviny, pane Antroide.

První je zastaralé a dnes již nepoužívané označení mentální retardace. Vaše poznámka, že "ne každý volič M. Zemana musí nutně být debil a ti, co sem píší, mají naději, že jsou tou výjimkou", je v tomto smyslu hrubě urážlivá.

V té druhé se rovnou jedná o hrubou nadávku.

Já si zde nic s ničím nepočínám, to je nedorozumění, pane Antroide. Snažím se jen udržet prostor pro debatu (tedy pro ty, kdo o nitojí). Ostatní jsou mi v tomto ohledu vcelku jedno.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 15:09

Martin1 napsal(a):

anna 1455
Taky pěkné oči.
Děkuji Anno, nádherná písnička.
20. 02. 2013 | 15:10

TCH napsal(a):

to: MH
Ano, vaši tezi dotvrzuje prakticky každý větší ženský kolektiv....
20. 02. 2013 | 15:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující příspěvek ("blb"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 02. 2013 | 15:20

magor napsal(a):

Nejdřív jsem nechtěl, ale nakonec kliknul.
A udělal jsem DO BŘE. Dřeva málo, za kamny vydržím.

Sluníčka málo, někde jsem čet', ale směju se.
Zatracená pomsta, ti elitáři! Nedáš hlas, nedáme žblunce.
Jdu se vyčůrat.

I pan Stejskal září a to je dobře. A za čůrání se maže?
Nevím, co ale vím, že výsledek se dostaví.
Poroučím, větru a za ten sníh j(se)m vděčný.
Byli jste už někdo lyžovat?
20. 02. 2013 | 15:21

magor napsal(a):

sl..taky..má
20. 02. 2013 | 15:23

ob4an napsal(a):

Musím poděkovat autorovy textu, tolik jsem se nezasmál už hodně dlouho. Prej elita národa, no to mě ho teda vyndej:-D. Nazval bych to spíše jelita národa, dav zhypnotizovanej pisálkama jako je třeba tento autor. Karel by nám přinesl maximálne odkaz seninlní Kalouskovy loutky. Zlatej Zeman, vyhrál volbu i přes všechny fauly co na nej dnešní totalitní deníky pořádali.

Nechápu jak muže nekdo platit autorovy za takovou blitku na papír jakou tu předvádí.
20. 02. 2013 | 15:24

pro upřesnění napsal(a):

Polovina národa, pane Bukvaji, z povahy věci nemůže být elitou.
Může být jelity, pokud bude naslouchat cintům lidí, jako jste vy.

Vaše formulace:
"stálé eventuální hádky i se zahraničními novináři"
ve mně budí celý mrak (pro mladší ročníky: cloud) otázek, co jste tím asi chtěl říci.

Buď předpokládáte, že pan prezident bude svou pracovní dobu trávit tím, že pozve Lipolda, Balšínka, Šafra a dejme tomu Slonkovou (aby to mělo thrill) a eventuálně se s nimi mezi podepisováním pozvánek a telefonováním o instrukce do Berlína (jako správný federalista) bude hádat o nálet na Teherán a občas k tomu přizve Hans-Jörga Schmidta, aby si nepřpadal zanedbaný.

Nebo, že bude mít stále rozpracovány nějaké hádky s těmiž nebo jim podobnými (o dovozu chlazených orgánů z Kosova, třeba), v kterých bude eventuelně pokračovat, kdyby se mu zdálo, že se už moc kope do zadku. A bude drze odporovat i zahraničním novinářům.

Anebo, že vedle svých setrvale běžících hádek s uvedeným (nebo jiným, v této zemi je to jedno) okruhem vyvalovačů barelů karlí dobroty (narážka na českou mírovou píseň ošklivě zkarikovanou britskými válečnými štváči) využije každého eventuelního průchodu zahraničního novináře k tomu, aby na něj provokativně pokřikoval a dělal neslušná gesta.

Každopádně chápu vaše sdělení tak, že odmlouvat plutokratem ustanoveným a placeným novinářům je mravně zavrženíhodné.
Už zase sněží.

Někdy je mi toho Miloše, kterého opravdu nemám rád, až líto, co mu to vzlíná po polobotkách.
20. 02. 2013 | 15:30

RedNeck napsal(a):

@Dr.Dr. Jan Berwid-Buquoy
Je mi líto, ale na základě Vašeho tvrzení
"Nyní jsme součástí Evropy - rovní mezi rovnými, ale to nestačí."
považuji další debatu s Vámi ze svého pohledu za marnou. Dovolte mi, abych si ponechal svůj skepticismus a Vy svůj - kulantně řečeno - stihomam. Děkuji za obšírnou odpověď.
20. 02. 2013 | 15:36

Alex napsal(a):

Fascinuje mě, jak si lidé sami o sobě myslí, že jsou elita. Jako pan autor Jan. Z čeho má ona příslušnost k elitě vyplývat? Z toho, že má francouzsko-německé jméno? Z toho, že sousedí s knížetem v jižních Čechách? Narcismus pana autora Jana si opravdu v ničem nezadá s narcismem VK. Elita především dokáže uznat výsledky voleb. To panu autoru Janovi podobně jako dalším příslušníkům samozvané elity ovšem dělá ovrovské problémy. :-)
20. 02. 2013 | 15:37

Míval napsal(a):

Karel Schwarzenberg by se jistě pokoušel navázat na Havla i Masaryka ze všech sil. Problém je ale ve výrazné chabosti oněch sil.
20. 02. 2013 | 15:38

magor napsal(a):

Esi voni si velebnosti nepletou elitu s punčochou, tou se taky uškrtí.
Četl jsem celé až teď a Bohu děkuji, za všecky duše z Magorova.
Naštěstí se nestalo.

Zeman mi, ani nevadí, ani nevoní, topení mám své.
Retopenizace se ale obáváme, velmi.
Naneščestí se stalo.

Elita.
Pepovy jelita.
20. 02. 2013 | 15:41

Neudržitelný napsal(a):

Tak, jak teď napsat příspěvek, tak aby mě p. Stejskal nesmáznul, ale současně abych v něm vyjádřil své pocity, po přečtení výše uvedeného blogu.
Jak se mám slušně vyjadřovat o člověku, který jiným nadává, nazývá je zabedněnci, nebo pijáky 4 cenové skupiny, pak je hodí do jednoho koše s polovinou národa a sebe označí za elitu s druhou půlkou národa.
Vážený pane Jane Berwide-Buquoy - rozený Jane Kopecký, nebudu Vám nadávat, ale přestávám Vás číst. Chtěl bych zůstat dlouho zdráv, nepotřebuji se rozčilovat nad lidmi Vašeho ražení.
Jen ještě malá poznámka, Schwarzenberga volilo v prvním kole cca 14,5% všech voličů a Zemana cca asi také tolik. To znamená, že 71% voličů mělo úplně jinou představu o novém prezidentovi. Tak jděte s tou půlkou národa někam.
20. 02. 2013 | 15:43

StandaT napsal(a):

Zeman nebude sjednocovat. Zemanův příkop není ideologický pravice-levice, ale hodnotový západ-východ. Což lze charakterizovat i jako příkop mladí-staří. Městský liberál s evropským pohledem na svět, obvykle mlaďoch to prohrál s reziduy Husákismu. Pro tentokrát. S každým dalším plnoletým ročníkem, znalým jazyků a světa, se zdravou sebedůvěrou, která nepotřebuje pečujícího vůdce, se to bude přechylovat ve prospěch těch, kterým do druhého kola zbyl Karel. Takže doufejme, že síly včerejška, dnes zdrzlé a nestoudné svým úspěchem při volbě do krajů a presidenta, nebudou mít příležitost si po příštích volbách do PS změnit ústavu.
20. 02. 2013 | 15:52

resl napsal(a):

Žádní mladí, zmanipulovaní nebyli. To víte /mimo komoušů/ všichni. Jim taky vadili při demonstracích a Rudé Právo psalo stejně, jako vy, kteří si nechcete připustit, že Zeman tuto část občanů nikdy nezaujal. Je to tím, že mladí lidé mají vyvinutý instinkt na darebáka a na člověka, který jim rozumí, bez ohledu na věk. A to voliče Zemana prostě štve, tak šíří lži o zmaniulvaných.
20. 02. 2013 | 15:58

magor napsal(a):

druhak se blíží datum 8. března.

Osmého začínám udit, pane Buldatro, přijeďte, koštnem mojí - 62%, 18 let.
Opravdu, letos plnoletá.
20. 02. 2013 | 15:59

Vosavbotě napsal(a):

Pane Buquoy,

po dočtení Vašeho textu mě přepadl ohromně silný pocit trapnosti, studu a zmaru.

Elitář píše o tom, jak je na výši.

Odpůrce prezidenta na něho a jeho příznivce nakydá horu hnoje a poté mu vyčítá, že obě skupiny nedokáže sjednotit.

Následuje další slovní masturbace vlastního ega spojená s další glorifikací vlastního tábora a vyléváním dalších kýblů hnoje na tábor druhý - ty ubohé, nekulturní, hloupé a vývojově zpožděné.

A tak ten kulturní a vyspělý příslušník elity dokončil text, za který by se nemusel stydět ani ten nejlepší autor socialistických agitek z padesátých let minulého století.

Ach Bože, jak hluboce se za Vás stydím!
20. 02. 2013 | 16:06

seriózní chlapík napsal(a):

Alex

Stálé dohady, kdo jsou tady elity. Mnohé se identifikují s celebritami a opačně. Snad by to rozsekl taxativní výčet elit. Sestavovat by ho mohl každoročně ministr bez portfeje ve spolupráci s "elitářskou komorou".
Určitá demonstrace elit je i vhodnou protiváhou proletářských svazů a odborových oganizací.
20. 02. 2013 | 16:07

Yosif napsal(a):

ZM napsal(a):
Yosif K 20. 02. 2013 | 12:52 -
1)Holt se musíte smířit s tím, že český proletariát je v ČR početnější. Vzhledem k tomu, že ČR je "levná dílna Evropy", tak je to logické.
2) český proletariát chtěl věřit tomu, že po úsporách bude lépe, ale podobně jako v té pohádce, ani ten osel nepoběží za mrkvičkou stále stovky kilometrů (jestli jste to jako kluk neviděl, tak v té pohádce si ten oslík mrkvičku nese na tyčce i s tím člověkem, kterej jí drží v ruce).
3) Občany ČR už přestala bavit "hra" na "oslíku otřes se".
20. 02. 2013 | 13:32
KONEC CITATU

ad 1) s tím jsem smířen. Je však možné že i proletáři po 5 letech prohlédnou že předstíraná jitrnico-znásilnovací lidovost hulváta Zemana nemá na tvorbnu pracovních míst atp žádný positivní vliv. Lidi prostě potřebují občas voolit levici jelikož podléhají nemístné iluzi že "socani to myslí upřimně". Většinou je to lež jak věž ale lidé se o tom musí periodicky přesvědčovat marnými pokusy.
ad 2) dtto jak ad 1. Samozřejmě že rozhazování půkčených peněz mezi proletáře přináší okamžitou úlevu. Na druhou stranu to ale dlouhodbě zadělává na problémy typu Řecko. I o tomto se musí voliči peridocky přesvědčovat marnými pokusy.
ad 3) jsem upřímně zvědav kteří oslící se budou otřepávat do Zemanova fondu. Možná by tam proletářský vůdce Zavadil mohl hodit svou sbírku Rolexek, jinak se k otřásání žádní oslíci nemají.

Bohužel to tak je skoro všude. Přerozdělování probíhá ve všech státech tak, že se holí střední třída ve prospěch jiných lidí ve střední třídě. Z chudáků nikdo moc nevybere a nikdo jim moc ani nedá a miliardáři daní v zahraničí.

Kromě "dobrého pocitu" že na stolci presidenta sedí "lidový člověk" opile žvanící o jitrnicích, bůčku, slivovici a znásilnování žádné převratné benefity pro proletáře na obzoru nevidím.
20. 02. 2013 | 16:09

Myšelín napsal(a):

Takzvaná "elita" je pokaždé někdo jiný, je to stejný problém jako levice a pravice.
Levice a pravice je v politice nesmysl. Existuje jen etické a neetické jednání.
Pokud si dobře vybavuji předvolební song "Kníže má k lidu blíže a z problémů nás vylíže", prezentovaný členy PEN klubu, pak bych se měl na pozoru, být tzv.elitou, o které se tady pan hrabě zmiňuje, ke které se zajisté počítají i všichni šlechtici. Tato píseň přece měla zasáhnout právě tu část občanů, vnímanou jako "obyčejný lid", který rád vysedává v hospodách a debatuje, který často, po prožitém utrpení pod vládou této "elity" s touto zamete. Karl na tento "lid" však ve svých předvolebních aktivitách cílil nejvíce a netajil se i tím, že je milovníkem piva, které si stáčí do sklenic přímo ve svém zámečku, aby nemusel sdílet pivnici s lidem.
Pro přiblížení se k lidu si neváhal nechat na hlavu posadit i číro, které jinak "elita" naprosto odmítá jako rekvizitu té nejspodnější vrstvy.
Podle všeho se projevil jako člověk zcela bez vkusu a lidé, kteří ještě nějaké zbytky vkusu mají, mohou děkovat, že rýhy, oddělující dvě znesvářené skupiny občanů, byly vykopány.
Naštěstí zde jsou, sice nevelké, jahodové kopečky, na kterých můžeme my, kteří toto pinožení sledujeme s pobavením, přečkat a vyčkat časů, kdy etika zvítězí nejen nad pravdou a láskou, ale i nad lží a nenávistí.
20. 02. 2013 | 16:13

chronos napsal(a):

StandoT
S každým dalším přicházejícím plnoletým ročníkem se posune další bývalý nadějný ročník mezi vyhořelé v 35 nebo 40.

V roce 1989 jsem se vypracoval mezi 10 - 15 nejlepších ve svém oboru v zemi.
Od té doby jsem 3x změnil (původní obor se technologickým vývojem z úzce profesionální činnosti stal víceméně zábavou) odbornost a stále si nežiji špatně.

V tom roce 1989 jsem to viděl přesně v té polaritě, jako vy teď. Ostatně mluvím a již tehdy jsem mluvil dvěma velkými evropskými jazyky, jedním bez přízvuku. Byl bych se ve své branži uživil i jinde a měl k tomu i potřebné kontakty.

Ze své dnešní perspektivy vidím, že jednodušší lidé, jako jste vy, mají tendenci naletět propagandě sil předvčerejška.
Ideologicky reprezentujete něco, co odešlo do zapomění před 100 lety. Hodnotově pak úzký, neinhibovaný egoimus, odsouzený k hlubokému zklamání.

Objektivním soudcem vašich představ je čas. Což je veličina, kterou si dost dobře nemůžete představit.

Lidstvo dodnes pořádně neví, co to je.
20. 02. 2013 | 16:18

T.G.M. napsal(a):

S odstupem casu budeme vsichni na Klause hrdi a pysni jak Nemecko na Hitlera.

Co nemuze Klaus prekousnout je ze se prejmenovalo letiste po jeho myslenkovem oponentu.Nikdy nemel rad lidi,cinyk,jesita....a lidi nemeli a nebudou mit rad jeho.

Az se prach z jeho kosti rozplyne,bude bran jako temna figurka nasi novodobe historie.
20. 02. 2013 | 16:21

Jarmila napsal(a):

A to je právě ono. Rádoby elitáři jako Vy právě nejvíce rozdělují naši společnost na "nadlidi", totiž voliče Karla a tu ostatní lůzu, co jenom chlastá a krade, a sice voliče Zemana. Ó, jak starý a stále tak hloupý. Přeji Vám, abyste prozřel a přestal se nafukovat nad ostatní. Přispějete tím k zasypávání společenských příkopů.
Co se týká citátů Zemana, asi Vás naštvalo, že žádný nebyl od Vás. Ale Zeman, bohužel pro Vás, cituje jen slavné a známé autory, politiky a morální vzory. Vy jste se mezi ně nepropracoval, asi jste nikdy neřekl nic, co by stálo za zmínku, včetně tohoto článku.
20. 02. 2013 | 16:21

Jaroslav napsal(a):

U autora lze těžko rozlišit rozdíl mezi projevenou diagnozou a zbožným přáním chovance na jedné straně a kopírováním těch nejnenávistnějších novinářských výplodů, jimž Miloš výstižně říká novinářská žumpa. Bráno jako celek je to tristní čtení urážející logiku a dobrý vkus, o "výchově " a zanedbané autora raději nemluvě. Ale každému jeho bludy, když mu to pomůže snížit, nebo dej bože kriticky zvýšit krevní tlak....
20. 02. 2013 | 16:22

Ada68 napsal(a):

Klaus má bohužel v mnohém pravdu ... s výrokem o vítězství pravdy a lásky se s ohledem jak potrefené husy zakejhali, trefil do černého ... na amnestii se však zcela odepsal.
Havla a Klause spojuje jedna podstatná věc, a to postoj k pracujícím lidem ... jsou jim ukradení. Pravda, Havel si občas někde dal charitativní šampíčko, pronesl jakási moudra, kterým prostý lid neměl šanci porozumět, a ukázal vlídnou tvář největšího humanitárně-bombardujícího dramatika.
Klaus je asociál a Havel byl zcela mimo realitu všedního dne. Narozdíl od těch dvou pánů, Zeman není asociál a ani nežije neukotven v nějaké jiné dimenzi.
20. 02. 2013 | 16:26

volič napsal(a):

neuveřitelně lživá demagogie autora. Přijde mi to že On a jemu podobní se snaží ze všech sil aby nenávist jedné skupiny lidí vuči té druhé nikdy neustala.
Podle jeho úsudku jsou tu dva typy lidí

ty první pochopili, prozřeli, jsou lepší, dynamičtější, jsou to prostě elita národa... proč? No protože volili jiného kanidáta.

pak jsou tu ti druzí, méněcení, špíny, povl, ti co nechápou co hrozného vlastně udělali, jsou to bůčci a piva. Burani a pologramotná verbež, tyto individua si dovolili volit Zemana
nemužu si pomoct, ale autor uvažuje stejně jako nacisti, on a jeho skupina jsou ti vyvolení co pochopili že je potřeba budovat nový řád a ostatní jim nesahají ani po kotníky

Ti druzí jsou pro nej něco jako židé přes 2sv válkou, tzn méněcení, ti co nechápou že je jenom jedna správná volba, pologramoti na které se maximálne plive

Autor by se měl stydět, takhle odporný pamflet už tu dlouho nebyl
20. 02. 2013 | 16:34

mion napsal(a):

Berwide : doporučuji namočit dámskou vložku do horké vody,zaklonit hlavu a přiložit na čelo. To pomáhá.
20. 02. 2013 | 16:46

SuP napsal(a):

vico -
napsal: "....Přesně tak. Jestli bylo účelem zabránit Zemanovi vstup na Hrad, bylo nutné vsadit na takového kandidáta, který by Zemana naopak roznesl na kopytech a to byl jedině mladý Dienstbier. V době, kdy kyvadlo přízně bylo vychýleno maximálně doleva a starokomunisté nevyslali svého "kazimrda", byl Dienstbier jediným autentickým levicovým kandidátem, který mohl skoro bezpracně sbírat smetanu protivládně naladěných voličů...."

To máte poněkud velké oči. Včetně toho jedlího chválení výroku o předem prohraném kandidátovi (54:45 +chyba zaokrouhlení). Takže přes Vaše soudy to "Karel" projel o necelých 5%, což nezakládá důvod pro Vaše hodnocení.

Čouhají Vám z toho ty ambice hned 2 a ani jedna přijatelná.
Zabránit Zemanovi obsadit Hrad a ještě nechat zvítězit levici? Kde žijete?
Asi jste přehlédl:
"....Takže doufejme, že síly včerejška, dnes zdrzlé a nestoudné svým úspěchem při volbě do krajů a presidenta, nebudou mít příležitost si po příštích volbách do PS změnit ústavu....",
že jste fakticky přihlásil sem?
20. 02. 2013 | 16:51

Jano napsal(a):

Ježíši, to je blbý! Voliči Zemana - pivní blbouni, voliči Schwarzenberga - elita. Tak jo, Bukvoj, a už zalez sjednocovat národ někam jinam.
20. 02. 2013 | 16:54

Lila napsal(a):

Standa T, resl

Vidím to úplně stejně. Ono se poznalo už ve volební místnosti, kdo koho volí. Potěšitelné je, že tenkrát k urnám přišla spousta mladých lidí, kteří předtím většinou volby vypouštěli.
20. 02. 2013 | 17:03

oklahoma napsal(a):

Autore, kritizuješ chování pana Zemana. Proč? Buďme rádi, že pan Zeman nereprezentuje typického čecháčka, skrývajícího za usměvavou tvář závist, pokrytectví, lakotu, falešné přátelství, lenost,.... Pan Zeman je člověk přímý a otevřený. Takového prezidenta potřebujeme.
20. 02. 2013 | 17:05

petr napsal(a):

zcela nekorektne: kreatura, jenz neni schopna starat se o svoji zivotospravu chce co? toho bukvoje neznam, ale podle fota je to jen hnup, ktery si nedokaze spocitat svuj denni vydej energie a tomu prizpusobit prijem, kdyby slo jen o to, ze takovy je potom vzezreni odpudiveho a kazi den jen svou prostou pritomnosti, dejme tomu, ovsem co stoji ruzne bypassy,poinfarktova pece, pilule na kdeco, ktere drzi takovou nechutnou vec pri zivote ,to je v dobe krize na povazenou, takze bukvoji, nejdriv se vyporadej se svou existenci a potom je, myslim, teprve cas starat se o druhe.. fuj neni ti stydno takhle vypadat? z ceho te vyslechtili? z vepre?
20. 02. 2013 | 17:10

Anna napsal(a):

SuP
"To máte poněkud velké oči. Včetně toho jedlího chválení výroku o předem prohraném kandidátovi (54:45 +chyba zaokrouhlení). Takže přes Vaše soudy to "Karel" projel o necelých 5%, což nezakládá důvod pro Vaše hodnocení."
----------------------------------------------------------

Cituji z blogu pana Sedláčka Co dál po volbách:
Celý národ si poprvé vyzkoušel výběr prezidenta v přímé volbě a řekl bych, že skoro polovina národa se z toho šoku teprve pomalu vzpamatovává. Pro mnohé to znamená dalších pět let čekání na to, až prezidentem bude někdo, koho budou brát za vlastního. Národ demokraticky zvolil jinak, žádné další přemlouvání není třeba, je zbytečné, ten rozdíl byl skutečně nemravně veliký. Když to srovnáte s obvykle velice těsnou historií výsledků voleb do Poslanecké sněmovny, kdy se náš volič vždy trefí úžasně až neuvěřitelně blízko na remízu, je toto vítězství budoucího prezidenta děsivě jednoznačné.

Nechám na sociolozích a politolozích, aby rozluštili, co to vlastně o národu vypovídá.

První reakce lidí, kteří fandili poraženému kandidátovi, je asi uzavřít se do sebe, přestat se angažovat, mávnout nad velkou politikou rukou a věnovat se něčemu smysluplnějšímu. Něco na tom je, tento národ si od politiky moc slibuje, příliš v ni doufá, příliš jí žije.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-sedlacek.php?itemid=19021
20. 02. 2013 | 17:11

StandaT napsal(a):

chronos: oni ti vyhořelí chytnou druhou mízu. Nejen v sexu :) Změna ale příjde od mladých.
20. 02. 2013 | 17:14

mZ napsal(a):

Od pana Bukvoje to "sedí", posuzovat morální předpoklady, když sám je sotva má vzhledem k neblahé minulosti svého rodu(proti češství) a své kádrování by si měl nechat. Aspoň vidíme, jak by to vypadalo, kdyby vyhrál kníže-pán ! Obnovit kádrování, a pak jít do historie až 400 let nazpět a dokonce ještě dál a napodobit primitivní indické kastovní manýry. To pěkně děkuju.
Panu prezidentovi Zemanovi byste se měl omluvit, vy ... !
20. 02. 2013 | 17:21

Lila napsal(a):

chronos

V našem čtyřicetitisícovém městě existovala jedna jediná základní škola s rozšířenou výukou jazyků, která každý rok přijala do třetího ročníku 30 osmiletých dětí z celého okresu. Na ty ostatní zbyla ruština, protože sehnat soukromého (kvalitního) učitele němčiny, angličtiny či francouzštiny byl téměř nadlidský úkol.

Moje pratetičky, narozené za Rakouska-Uherska kolem roku 1910, perfektně ovládaly němčinu a francouzštinu už na měšťance (jejich otec byl poštovní úředník, matka v domácnosti).
20. 02. 2013 | 17:24

SuP napsal(a):

Anna -
To srovnání sem dáváte už podruhé (nejmíň).
Odpovím vám. Je jen úhel pohledu, jak chcete ten rozdíl vidět. Nemyslím si, že Sedláček by Zemana volil. Pokud je z toho tolik rozčarován, je to jeho problém. Niméně na pohledu, že 55:45 má blíž k 50:50 než k 100:0, to mnoho nezmění. Když si trochu připustíte, koli nevoličů "Karla" volilo v prvním kole nezemanovského, nicméně předem handicapovaného kandidáta a v druhém "naprotest" nevolili, dopočítáte se snadno toho zbytku do "poloviny národa", jak jí označuje zdejší Rytíř-Hrabě. Jen s tím, že musíte připusti, že je v ní více bouznivců, než v polovině pivních cenových skupin.
Ale to je přece přirozené. Ne?
20. 02. 2013 | 17:29

Nebreda napsal(a):

"Běda nám, běda
koupil nás Breda.
A z vesnických sedláků
nadělal žebráků."
20. 02. 2013 | 17:30

Yosif napsal(a):

volič napsal(a):
neuveřitelně lživá demagogie autora. Přijde mi to že On a jemu podobní se snaží ze všech sil aby nenávist jedné skupiny lidí vuči té druhé nikdy neustala.
Podle jeho úsudku jsou tu dva typy lidí

ty první pochopili, prozřeli, jsou lepší, dynamičtější, jsou to prostě elita národa... proč? No protože volili jiného kanidáta.

pak jsou tu ti druzí, méněcení, špíny, povl, ti co nechápou co hrozného vlastně udělali, jsou to bůčci a piva. Burani a pologramotná verbež, tyto individua si dovolili volit Zemana
KONEC CITATU.

Milý pane, slova špína, povl, hnuj, idiot, blbec, nechutné opilecké vtípky o znásilnování atp patří do slovníku vQŠEHO MORÁLNÍHO VZORU PANA ZEMANA.

Každý zařazuje sám sebe svým slovníkem. Jako Petra Paroubková která na decentní kritiku svého manžílka ze strany socdemáka Lukáše Jelínka kterého nikdo nikdy neslyšel říct vulgární slovo reaguje článkem že Lukáš Jelínek má malý penis. Vulgární hulváti bezstarostně rozdávají vulgární bonmoty protože se spoléhají na to, že jejich političtí protivníci vulgární nejsou.
20. 02. 2013 | 17:30

Kamil napsal(a):

Jasnosti, buďme realisty. Znáte někoho, kdo má morální předpoklady sjednotit národ? Já ne. Spokojme se tedy s tím, že bude méně ostudy a méně útoků na Evropu, a snad více konkrétních podnětů k tomu, co by šlo dělat v české i evropské politice slušněji a lépe. Riziko ješitnosti, narušené soudnosti, předvádění se a arogance je ovšem velké. Snad pomůže, když se to Zemanovi bude dostatečně připomínat.
20. 02. 2013 | 17:32

Názor Jan napsal(a):

SUPe a ostatní :
jak dlouho je od skončení volby prezidenta ???
Já že už jsou dávno jiný témata, ne ?
Holt některý lidi se nemůžou s výsledkem volby smířit, a tak pořád šíří blbou náladu..... !
20. 02. 2013 | 17:32

SuP napsal(a):

Yosif-K -
"....Vulgární hulváti bezstarostně rozdávají vulgární bonmoty protože se spoléhají na to, že jejich političtí protivníci vulgární nejsou....."

Ale hlavně s jistotou, že "zabodují".
20. 02. 2013 | 17:34

SuP napsal(a):

Názor Jan -
A proč Vy s tím NA MĚ?
Mimo toho, že Bukvoy to nenapsal kvůli nevýhře některého neZemana, ale kvůli tomu, že si nemyslí, že očekávání spokojených voličů stojí na reálných základech.

A pokud mě nebaví diskutovat na téma anonymních akcií, nebo poctivosti, s kterou dojdeš ke komunismu, pak asi musím odpovídat na námitky, týkající se volby prezidenta ....
20. 02. 2013 | 17:40

SuP napsal(a):

Názor Jan -
Ještě jsem přehlédl:"....Holt některý lidi se nemůžou s výsledkem volby smířit, a tak pořád šíří blbou náladu..... ! ...."

Chcete říct, že 50% spokojených vítězných občanů, reprezentovaných 54,8% zvítězivších voličů si nechá zkazit náladu takovými blbostmi? To teda nesvědčí o příliš pevné víře?
20. 02. 2013 | 17:43

Míval napsal(a):

STanda T: změna v zásadě vždy přicházela od mladých. Důsledky byly někdy strašlivé.
20. 02. 2013 | 17:44

Michal Macek napsal(a):

stejskal

me cerstve nacerpane znalosti z TV rikaji ze skupina Bilderberg (podle amterdamskeho hotelu kde se poprve sesla tusim v r.1956) skutecne existuje a i dnes se pravidelne schazi.otazka zni - o co jim jde?
20. 02. 2013 | 17:45

Silvie napsal(a):

Já jsem teď hlavně zvědavá, co udělá Kárl s tím ČEZem v Buharsku.

Zatím to vypadá, že nedělá vůbec nic, jak je jeho dobrým zvykem.
A ta jeho skvělá unie se vyjádřila, že jde o "vnitřní záležitosti Bulharska" - inu, když nejde o zájmy "západních" členských zemí, tak se nikterak nevzrušuje.

Ne, že bych nechovala k horkokrevným Bulharům sympatie za to, jak vyběhli s těmi "čezkými" zloději. My se necháme okrádat od bank, mobilních operátorů, fotovoltaických šizuňků, obchodních řetězců i vlády.
Dle EU můžeme žrát posypovou sůl a jed na krysy, leč pro ušlechtilé jazýčky Francouzů a Němců je koňské maso zřejmě nebezpečnější artikl.

Pravdylásky tady klnou Zemanovi, ale jsem přesvědčená, že by projevil rozhodně více akceschopnosti, nežli ten vámi velebený knížepán.
Až se probere, bude po ptákách. Hlavně že má tu "modrou krev".
My, Češi, rádi zaplatíme za sekyru Albánců i Bulharů, jsme velkorysí...
20. 02. 2013 | 17:48

Anna napsal(a):

SuP napsal(a):

Anna -
To srovnání sem dáváte už podruhé (nejmíň).
Odpovím vám. Je jen úhel pohledu, jak chcete ten rozdíl vidět. Nemyslím si, že Sedláček by Zemana volil.
-----------------------------------------------------------

Naprosto souhlasím. Jen kvůli tomu různému úhlu pohledu jsem to sem znovu dala. A jen zopakuji, co jsem zde již uvedla:

Vůbec nechápu zmínky o národu.

V obou kolech prezidentských voleb se cca 40 procent voličů nedostavilo k volbám.
V prvním kole Zeman získal 24,21 % a Schwarzenberg 23,40 % hlasů při 61,31 % volební účasti.
Ve druhém kole Zeman získal 54,80 % a Schwarzenberg 45,19 % hlasů při 59,11 % volební účasti.
20. 02. 2013 | 17:50

StandaT napsal(a):

Míval: Pokud vezmu sametovku, pak to mladí vedli jednoznačně k lepšímu. Zkurvilo se to až v okamžiku, kdy sametovku studentům ukradli staří z OF.
20. 02. 2013 | 17:51

dalimír napsal(a):

Vážení kdyby prez.volby byly již od prvního kola poctivě vedeny tak Zeman by klidně bručel na vysočině až do své smrti ! Jeho strana zemanovci byla údajně založena fin.podporou pravicových stran hlavně ODS a TOP 09 aby ČSSD UBRALI procenta voličů!Vyloženě účelově zrozená zrovna jako vládní LIDEM ! Neni k tomu co dodat ! Zemanovo prezidentování nebude o mnoho odlišnější jako Klauzovo , to ukáží příští měsíce !
20. 02. 2013 | 17:56

StandaT napsal(a):

silvie: pokud koně nejsou pěstováni jako jatečná zvířata, pak nejsou pod dostatečnou kontrolou hygieniků a veterinářů. To není o jazýčcích. To je o antibiotikách, steroidech a dalších srágorách v mase a ve vnitřnostech. Nemluvě o bakteriálních a virových nemocech.
20. 02. 2013 | 17:57

Silvie napsal(a):

resl
Jasně, "mladí lidé mají čich na darebáky" a proto v 50. letech fanaticky adorovali soudruhy a udávali vlastní rodiče.

Z téhle madé generace se stala egoistická, povýšená, povrchní, asociální a manipulovatelná masa, která není schopná používat vlastní mozek.
Své rodiče nastrká v lepším případě do chudobinců, přestane plodit děti a jediným jejím životním zájmem se stane pořádně si "zapařit" a "užít".

Čest bílým vránám!

Jakmile dojde i na ni a pocítí na vlastní kůži bolestivé symptomy recese - např.školné(zápisné) a nezaměstnanost vysokou jako v jižních zemích Evropy, pověsí se doživotně na krk rodičům.
Pak teprve uvidíte, jak je ta vaše mládež skutečně "pravicová". Snad si nemyslíte, že se její postoje potom budou lišit od postojů většiny mladých lidí v západní Evropě, kteří se profilují jako ultralevicoví.
Naši mladí jsou "pravicoví" jen potud, dokud ta proklamovaná "pravicovost" je "cool" a nic je nestojí.
20. 02. 2013 | 18:01

Ládik!!! napsal(a):

Nevíte někdo, proč se říká "dře jak Bulhar"? Místo aby dřeli na platby za energie, tak se flákají jako Španělé nebo Řekové. ČEZ je přece polostátní firma, takže by měla být polonaše. Nebo aspoň té půlky, co volila zemana.
20. 02. 2013 | 18:01

Silvie napsal(a):

Standa
O tom to není! Samozřejmě že jde o okrádání zákazníka.
Ale v první řadě jde o dvojí metr EU, což konstatoval šéf potravinářské inspekce.
Když si stěžovali unii na šmakulády, které nám tady Poláci přidávají do jídla, tak je to vůbec nezajímalo. Jakmile jde o západní trh, udělá se z prdu kulička a skandál je na světě.
Postoj ke zrušení licence ČEZu v Bulharsku má EU totožný - nezájem.
Jsme prostě euroobčané druhé kategorie.

Mimo jiné - koně jsou v Itálii přímo chováni na maso a nejde o levnou pochoutku.
20. 02. 2013 | 18:04

Jarda D. napsal(a):

Ubožejší "blog" jsem asi nikdy nečetl. Je autora skoro až líto.
20. 02. 2013 | 18:12

Anna napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

Nevíte někdo, proč se říká "dře jak Bulhar"? Místo aby dřeli na platby za energie, tak se flákají jako Španělé nebo Řekové. ČEZ je přece polostátní firma, takže by měla být polonaše. Nebo aspoň té půlky, co volila zemana.
----------------------------------------------------------

Nevíte, proč se nebouříme proti cenám energie jako Bulhaři?

Cituji:

Kvůli chybám při stanovování dotací na solární energii zaplatí Češi až bilion korun na daních, odhaduje ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
Současné dění kolem solárních elektráren je nezdravé a ohrožuje tuzemskou ekonomiku. V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to řekl premiér Petr Nečas. Aniž by uvedl konkrétní kroky, bude muset podle něj vláda něco s problematikou solárních elektráren udělat. Současné vedení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) má podle Nečase jeho plnou důvěru.

"Vzhledem k hrubému domácímu produktu je podíl solární energie v ČR nejvyšší v celé EU a začínáme všichni tušit, že není vše v pořádku," uvedl premiér. Zároveň upozornil, že některé zájmové skupiny podporující solární elektrárny jsou nesmírně agresivní a "nehledí napravo ani nalevo". "Jde o desítky, stovky miliard, které z našich kapes – ať už jako spotřebitelů, nebo daňových poplatníků – mají skončit na účtech vybrané skupinky solárních baronů," prohlásil premiér. "Budeme čelit kriminalizaci vedení ERÚ od těchto lidí," dodal.

Elektřinu ze solárních elektráren musejí distribuční společnosti vykupovat výrazně dráže, než za kolik ji poté prodají. Rozdíl cen se projevuje v konečných cenách spotřebitelům. V letošním roce platí odběratelé v ceně každé megawatthodiny elektřiny 583 korun na podporu obnovitelných zdrojů, loni to bylo 419 korun.

http://m.ihned.cz/c1-59336690-necas-fotovoltaiku-je-treba-lepe-regulovat
20. 02. 2013 | 18:15

krajan napsal(a):

Pane Stejskale, promiňte, že se vnucuji, ale vám nevadí tato věta jistého Yosifa (cituji):"...jitrnico-znásilnovací lidovost hulváta Zemana..." ???
Možná jste si nevšiml, že ten pan Zeman je prezidentem republiky, tak vás na to ve vší skromnosti upozorňuji.
20. 02. 2013 | 18:30

SuP napsal(a):

Silvie -
"....Z téhle madé generace se stala egoistická, povýšená, povrchní, asociální a manipulovatelná masa, která není schopná používat vlastní mozek.
Své rodiče nastrká v lepším případě do chudobinců, přestane plodit děti a jediným jejím životním zájmem se stane pořádně si "zapařit" a "užít"...."

Trochu Vám uniká, že jste jedna z nich.
Nebo že byste byla pořesvědčená, že zrovna Vy jste ta bílá vrána?
....

no no.
20. 02. 2013 | 18:32

SuP napsal(a):

StandaT -
"....Pokud vezmu sametovku, pak to mladí vedli jednoznačně k lepšímu. Zkurvilo se to až v okamžiku, kdy sametovku studentům ukradli staří z OF...."

Já bych spíš připustil, že mladé ze škol převezli mladí z KSČ. Ti by se sami za sebe "nových větrů ze starých prelí" nedočkali tak rychle. To ovšem nemění nic na tom, na čem jsme se oba o té mladé generaci shodli.
20. 02. 2013 | 18:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macku,

samozřejmě, že existují pravidelná každoroční setkání tzv. bilderbergského klubu, tedy předních osobností politického a ekonomického světa, finančnictví, průmyslu, odborů, vzdělání či médií. To ví přece každý, nikdo se tím ani netají (já jsem se jen snažil panu ZM vysvětlit, že neexistuje žádný Bildenberg).

O co jim jde? To nevím, nikdy mne nepozvali. Osobně bych si tipl, že se prostě chtějí vlivní a zajímaví lidé setkávat mezi sebou. Přijde mi to jako dobrý nápad. Čím více spolu lidé mluví, poznávají se navzájem, tím dle mého lépe. Samozřejmě nemohu vyloučit, že plánují vyvraždění poloviny lidstva, jak zde hypoteticky nadhodil pan aga. Ale spíš mi to přijde nepravděpodobné.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 18:37

stejskal napsal(a):

Děkuji za upozornění, pane krajane.

Hezký večer.

Libor Stejskal
20. 02. 2013 | 18:38

SuP napsal(a):

krajan -
Vidíte. Nás učili, že Pavlíka Morozova zapíchl strejc finským nožem. Zubatým.
A on má vnuka?
20. 02. 2013 | 18:38

Admirál napsal(a):

Pane Bedwide,

"(Ocelové srdce říše) a pomalu - i když hlemýždím tempem - se vracíme tam, kde jsme kdysi již dávno byli! Ano, Ládíku: "Vpřed! Zpátky do budoucnosti!"

Ano, sjednocovat národ na lásce k Říši, to je to pravé, máte pravdu, to už tu skutečně bylo.

A pokud chce vaše "elita" větší podíl na rozhodování, musí vyhrávat volby.
20. 02. 2013 | 18:40

strýc virus H3N1 napsal(a):

Silvie v reakci na resl

dobře napsáno. bohužel to vidím i v rodině a jímá mne z toho úzkost. může jít o před-stařeckou úzkost z nového, nezadržitelně již přicházejícího, ba nezvratitelně přišedšího.
ovšem manipulativnost médií v kauze "Karla s čírem" (nebo s čím) přesáhla i mé nejhorší pretendence. takovou agresivitu a zároveň přímo radioaktivní tupost jsem nepředpokládal.
20. 02. 2013 | 18:41

rosclays napsal(a):

Nechci se tady zase až tak moc divit - natož pohoršovat - , ale pokud dokáže např. občanka Vlasta Drábková napsat:
"a co se týče vzdělání ,tak většina z nich žádné nemá...herci a jim podobní", tak je Miloš Zeman opravdu tím jediným a správným prezidentem pro tuhle vrstvu obyvatel, tedy pro většinu.

Ještě k té "elitě"...
Kdo slyšel/ viděl zpívat na You Tube českou pobočku PEN klubu....v tomto případě opravdu tu "oficiálně uznávanou" - PEN klub jako mezinárodní organizace (spolek) - intelektuální elitu, tak mu nezbylo nic jiného, než si zalézt do kouta a tam se za ně tiše stydět.
S pojmem ELITA, bych tedy naprosto neoperoval.
20. 02. 2013 | 18:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

Tzv. elita národa patří do té kategorie lidí, kteří byli díky svému vzdělání, humánnímu chování, inteligenci, tvořivosti a třeba i osobní statečnosti od nepaměti pronásledováni, vyháněni, v horším případě vězněni a vražděni nevzdělanou, závistivou a zbabělou většinou, která jen díky své početní převaze dosáhla svých pochybných cílů, které se začasto rovnaly tomu, co se nazývá diktatura, tyranie, případně vláda lůzy.
V našich dějinách mluvíme o několika takových obdobích, reprezentovaných lidmi jako byl Jan Hus, Jan Amos Komenský, Karel Havlíček, TGM, bratři Čapkové, Milada Horáková, Milan Kundera, Rafael Kubelík, Tomáš Baťa a mnohými dalšími kvalitními jedinci, kteří významně ovlivnili nejen náš středoevropský prostor, a kteří se k naší škodě často rozhodli k emigraci (pokud to stihli).
Ti, kteří zde zůstali(ať už z jakýchkoliv objektivních důvodů) měli doma vždy hořký chlebíček. Namátkou bych jmenoval Jaroslava Seiferta, Františka Hrubína, Jiřího Suchého, Hanzelku a Zikmunda, početnou rodinu vědců, lékařů, umělců a pedagogů, jimž vděčíme za mnohé.
Diky tomuto skromnému výčtu osobností, kteří silně ovlivnili nejen můj život, rozumím pojmu "elita národa".
20. 02. 2013 | 18:49

Čech napsal(a):

Jeden by nevěřil, co taková noticka o elitě může vzvolat za bouři, nota bene z pera jednoho, kdo i Mistra Jana Husa beye studu pasoval k souloži s královnou a jinými (prý mnohými), Jana Žižkova "oře" do řiti jiného hejtmana, jakož i exprezidentovu choť do sady postelí dalších významných, a to v souvislosti se zrodem republiky. A tak ve vší skromnosti jen přidávám, Brevide, Brevide, když se něco zaváží, váže to i toho vozku, natož ČIMS prezidenta, i gramaticky, jinak se věc mine účinkem a všechno je jinak, i když, ono to tak je stejně, levá nebo pravá, že. Přesto, zavést není zavézt, a pro elitu už vůbec ne, protože, i dav jako soubor individuí, jež jsou sjednocena iracionální připraveností k činnosti, která vyplývá z faktu rozplynutí individua v mase a jeho rezignace na sebekontrolu, shromáždění, které podléhá snadno sugesci a není schopno si utvořit vlastní názor na nic, protože každý názor je mu imputován zvnějšku, by aktivoval spící či utlumené instinkty, a nepřeme si znát konec. Jinými slovy, když zavážíme, nezavádíme, tečka. A když píšeme, korigujeme, zejména, když chceme, aby se to četlo.
20. 02. 2013 | 18:52

rosclays napsal(a):

šašek z Jihlavy:
Takhle nějak bych to viděl taky.
20. 02. 2013 | 18:53

sylvasauerova napsal(a):

vico :
Dobrý den. Ano, pane vico, K. Schwarzenberg opravdu vyhrát nemohl. Ne ale proto, co řekl kterýkoliv z jeho podporovatelů. Znovu doporučuji data Medianu a STEM/MARKu, je to tam vyjádřeno poměrně exaktně.
Pokud jde o blog pana Buquoye, M.Z. nemůže lidi sjednotit nejen proto, co je v článku uvedeno anebo proto, že sám nic takového nezamýšlí (politikům rozdělený lid velmi vyhovuje). Lidé, kteří volili M.Z. o žádné sjednocování nestojí, stojí naopak o konfrontaci. Chtěli silného prezidenta, který je schopen vyjadřovat konfrontační názory, pouze ze 2/5 žádali prezidenta sjednocujícího, smiřujícího. Jinými slovy, chtěli velmi často prezidenta, který to té nenáviděné vládě nandá. Znovu doporučuji analytická data sociologů. Jinými slovy, máme tady poměrně silnou skupinu voličů, nad níž by se velmi měly zamyslet všechny demokratické strany. A ještě jeden průzkum, tentokrát udělaný na vzorku cca 6 tisíc lidí. Je ze včerejška a zpracoval jej SANEP.
Vychází z něj, že velká část voličů M.Z. nevolila prezidenta, nýbrž premiéra (to cca 40% voličů). Téměř čtyřicet (38,3) procent dotázaných totiž odpovědělo ANO na otázku, jestli by prezident měl mít možnost odvolat premiéra; ještě víc (39,1 procenta) lidí si pak myslí, že by nově zvolený prezident Miloš Zeman měl po svém jmenování, „pokud to ústava umožní“, odvolat premiéra Petra Nečase. Je zjevné, že tito lidé nejenže nečetli nikdy českou ústavu, ale naprosto nechápou ani principy parlamentní demokracie. Přejí si totiž ústavní puč. Ano, zatím je takových lidí JENOM kolem 40 procent.

P.S.: Pokud ale vezmeme vážně skutečnost, že K.Schw. vyhrát nemohl, skutečně by byl nejvhodnějším soupeřem Miloši Zemanovi ve 2. kole Jiří Dienstbier. Volby ale ukázaly ještě jednu věc : máme u nás nemalý morální a intelektuální potenciál v mladých lidech. To je jistá naděje do budoucna.
20. 02. 2013 | 18:53

Mac napsal(a):

Šauerová

vy vidíte v našich fejsbůkových pubescentech "nemalý morální a intelektuální potenciál"??!!!

Jak se ten potenciál pozná? Podle anarchistického zpochybňování výsledků svobodných voleb do krajských úřadů, štvanicemi na řádně zvolené zástupce, hladovkami-happeningy kde se rozpustile útočí na každého, kdo "nejde s námi"?

Mimochodem - nezabrousila jste náhodou po prohře knížete, co má k lidu blíže, na fejsbůk? Bylo tam plno autentických reakcí naší mládeže, dokládající její morální potenciál. Nejsem žádná měkota ale s takovou agresivní nenávistnou žumpou jsem se ještě nesetkal.

takže s bláboly typu "nemalý morální potenciál" našich přemlouvačů báby se jděte někam vyfotit....
20. 02. 2013 | 19:03

rosclays napsal(a):

SŠ:
"Je zjevné, že tito lidé nejenže nečetli nikdy českou ústavu, ale naprosto nechápou ani principy parlamentní demokracie."

Ano, ale i takoví lidé (40%) budou mít jednou právo (nárok) na to své REFERENDUM - ve smyslu REFERENDUM do každé rodiny - (pokud bude uzákoněno). A pokud by bylo uzákoněno již např. před pěti/ deseti a referendovalo by se také o Lisabonské smlouvě - jak by to asi dopadlo?
Jinak.....co s tím hodláte dělat? :)
20. 02. 2013 | 19:06

svatý Václave napsal(a):

Pane Stejskale, dnes jsem náhodou u holiče četl MFdnes. Polovina listu bylo hanobení Zemana. Musíte se opičit, nebo to máte nařízeno?
20. 02. 2013 | 19:07

Joe Ratata napsal(a):

Drdr
...člověk,který přiznává,že na co sáhl,to ztroskotalo,nemůže být spolehlivým vůdcem národa.
Podle této Vaší logiky,pane double dr.,jím může být jen ten,kdo svoji chybu nikdy nepřizná,tedy von Kchárl,který když si spletl kandidaturu na českého prezidenta a kandidaturou na předsedu Sudetoněmeckého krajanského sdružení,tak pak zatloukal a zatloukal,až ho to stálo vítězství.
Máte také pravdu,že elita nekrade tužky.Ta krade ve velkém!
Mně na rozdí od Vás uklidňuje,že většina voličů odolala masivní mediální masáži "Kulturní fronty" a zachovala si zdravý selský rozum.Beru to jako záchvěv pudu sebezáchovy tohoto národa.
20. 02. 2013 | 19:07

Mac napsal(a):

Bukvoj, ta stará elita

pane autore, mohl byste tu naši elitu nějak blíže definovat? Nebo to jsou zkrátka a prostě všichni ti, kteří jako zpitomělé stádo volili uslintaného narkoleptického bernardýna s čírem slyšícího na jméno Šláfenberg, pro něhož je prez. Beneš válečným zločincem?
Takže elitou je třeba i žumpa Hřebejk, který 2,7 milionů voličů M.Z. označí za "rudá a hnědá prasata"?

Vy jste z toho elitářství dočista zblbnul, že je to tak?
20. 02. 2013 | 19:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy