O psychopatech v politice a mlčení lékařů.

04. 01. 2013 | 12:54
Přečteno 18489 krát
Mezi vysokými politiky a manažery je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů, než mezi vězni.Mezi vysokými politiky a manažery je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů, než mezi vězni ve federálních věznicích USA, zjistili psychiatr Robert Hare a psycholog Paul Babiak, autoři knihy Hadi v oblecích. Jsou draví, bezohlední, bezcitní. Naznají ani stud, ani zodpovědnost. Nemají svědomí. Jejich cílem je provokovat, rozeštvávat a vládnout. Mají zničující vliv na společenské prostředí a zdraví občanů. To není jen problém Spojených států amerických. Názory, chování a činy premiéra Vladimíra Mečiara před lety nakolik znepokojily slovenské kolegy, že se k jeho osobnosti vyjádřili v prohlášení 3. sjezdu slovenských psychiatrů a vyzvali jej, aby ve vlastním zájmu z politiky. odešel:

„Psychiatri v liste konštatovali, že obavy zo zániku demokracie u nás, ako aj ich svedomie, im viac nedovolia mlčať, pretože ako odborníci na duševné zdravie už dlho s obavami sledujeme, ako narábate s mocou. Nemáme síce právo vyjadriť sa k Vašej osobe z hľadiska psychiatrického nálezu, cítime však povinnosť vyjadriť sa k Vášmu správaniu sa v politike a vo verejných vystúpeniach. Prejavujete v ňom veľkú dávku intolerancie, mocensko-autoritárskych tendencií a účelových prekrúcaní pravdy, teda klamstiev, ktoré šíria nenávisť. U svojich prívržencov živíte predstavu, že akási zlá časť Slovenska je Vaším nepriateľom, ktorého treba zastrašiť a umlčať. Keby ste boli naším pacientom, urobili by sme všetko pre rozvinutie Vašich zdravých ľudských kvalít, ktoré iste máte, a pre zbavenie sa Vašich kŕčovitých sklonov ovládať a manipulovať druhých aj za cenu potláčania ich osobnej slobody, konštatovali delegáti košického rokovania.“.

V květnu 2009 jsme s několika kolegy diskutovali působení narušených osobností v naší politice. Se znepokojením sledovali chování, názory a činy pana prezidenta. Zvažovali jsme, jak na tento problém upozornit, abychom se nedopustili porušení zákona nebo lékařské etiky. V obecné rovině jsem tehdy požádal o radu Českou lékařskou komoru:

„Člověk, který není mým bezprostředním pacientem, zastává vysokou manažerskou funkci. V průběhu výkonu funkce u něj došlo k dekompenzaci hluboké osobnostní poruchy, svým chováním se stal nebezpečným sobě i spolupracovníkům, zpřetrhal všechny kontakty s rodinou a na svoje patologické chování ztratil náhled. Z medicínského hlediska není pochyb o závažné poruše. Jakým způsobem může lékař intervenovat? Lze se obrátit na soud se žádostí o nucenou hospitalizaci ? Který soud je příslušný? Jak má tento návrh vypadat, aby se jím soud musel zabývat?“,
, tázal jsem se mailem ČLK.


„Nejvhodnější by bylo podat podnět registrujícímu praktickému lékaři pacienta, který by např. pozvánkou na kontrolu či preventivní prohlídku mohl pacienta motivovat k dobrovolné návštěvě. Bylo by totiž zcela kontraproduktivní ho dopravit k hospitalizaci pomoci různých donucovacích prostředků např. z místa jeho zaměstnání či bydliště a až posléze žádat souhlas soudu, neboť by toto jednání by s největší pravděpodobností zakládalo podezření z trestného činu omezování osobní svobody, zejména proto, že informace o zdravotním stavu pacienta a možné diagnóze jsou zatím pouhou domněnkou nepodloženou konkrétním vyšetřením. Toto vychází mj. i z nálezu Ústavního soudu ČR, který konstatoval, že osobní svoboda má přednost před zájmem na určení diagnózy. Druhým možným postupem je podání podnětu soudu. Avšak nikoliv k hospitalizaci bez souhlasu pacienta dle zákona č. 20/1966 Sb., ale k zahájení řízení ve věci omezení nebo zbavení způsobilosti k právním úkonům. Podle § 186, odst. 1 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, v platném znění, může tento návrh podat též zdravotnické zařízení, které se tímto stává účastníkem řízení. Rozhodnutí soudu samozřejmě v žádném případě nelze předjímat a řízení o tak závažné otázce není věcí jednoduchou, nicméně jestliže podezření na diagnózu je skutečně vážné, mohl by tento postup vést minimálně k zadostiučinění, že jste pro pacienta podezřelého z duševní choroby a pro jeho okolí udělal vše, co bylo v mezích zákona ve Vašich silách. Pro podání bude v tomto případě příslušný okresní soud dle trvalého bydliště pacienta.“
, stálo v odpovědi lékařské komory.

Poté, co se naše mailová korespondence dostala do nepovolaných rukou, jsem byl nucen čelit trestnímu oznámení pro pokus o vlastizradu ve stádiu přípravy. Otevřená, korektní diskuze o vlivu psychopatů na společenskou atmosféru je dnes ještě aktuálnější. Vážení kolegové, odborníci na duševní zdraví, jak dlouho Vám ještě svědomí dovolí mlčet?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Nebe napsal(a):

Psychopati a blázni mají k sobě blízko, ale bázni jsou většinou krásní a pak jsou oškliví, a nebezpeční.
Svěrák se už také zbláznil, jako špatný francouz a exfrancouz a novopečený rus Depardieu !!!
Svěrák natočil své nejhorší dílko "Karel" , Svěráka nechápu.
Karel Schwarzenberg je nevolitelný "Káže vodu a pije víno" !!!
Krize se vyhrocuje, graduje, Okamurův návrh byl zamítnut, ústavní soudci rozhodli !!!
Bobošíkové tleskali komunisté, Hitlerovi a Stalinovi a Gotwaldovi také lidé mohutně tleskali.
Naši utajení miliardáři již dávno podnikají v Putin-rusku, jako snaživý čerstvý rus, špatný komik, špatný francouz, exfrancouz Depardieu.
Nečasova vláda s ODS se Schwarzenbergem s TOP 09 a s Peake LIDEM, způsobila katastrofální morální, ekonomický a sociální upadek Česka !!!
Gangster Klaus dokončil své největší dílo Klaus-amnestii, s Nečasem a Blažkem, velký atentát na slušnou velkou část policie, soudce, advokáty a slušné občany !!!
Občané, přece nebudete volit nové demagogy gangstery Klause, Zemana, Fischera, Bobošíkovou, kteří jsou propojení s mafiánskou chobotnicí, nebo Schwarzenberga s cynickým Kalouskem, který je stejný, který Nečasovu vládu podporuje dál a nic nedělá proti korupčníkům, tunelářům, naopak drží nad nimi ochrannou ruku /v jeho TOP 09 např. Besser, Drábek, Šiška.../, po jejich zvolení vás svléknou z kůže a budou se Vám pošklebovat a vysmívat, že jste hloupí, že si za to můžete sami, protože jste je volili !!!
Občané máte možnost volit slušné dobré kandidáty, kteří nejsou propojení s mafií, s lobbisty!!!
Nejlepší kandidátka je Táňa Fischerová, hezká, inteligentní, empatická vzdělaná moudrá žena, zkušená politička, která má pro občany Česka smysluplnou vizi, podporovat školství vzdělání, vědu výzkum, kulturu a ekonomiku !!! Fischerová dovede motivovat pracovité lidi pro dobrou věc, stmelovat je, a razantně s politiky vyjednávat pro dobré zákony..., je nepodplatitelná !!!
Další dobří kandidáti jsou Franz a Dienstbier ...
04. 01. 2013 | 13:14

martin_k napsal(a):

já myslím, že Klausovi by pomhla trefa vajíčkem do hlavy :-) ab yse mu rozsvítilo
04. 01. 2013 | 13:18

vasja napsal(a):

Ajeje. Soudruh ohař chytil stopu :-))
Tady je zajmavější korespondence psychopatických lékařů.

http://abbartos.wordpress.com/2011/05/04/nove-maily-lekaru-stransky-byl-aktivnejsi-nez-tvrdi/
04. 01. 2013 | 13:23

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Je celkem pochopitelné, že kapitál zastoupený v USA například bratry Kochovými, u nás Kellnerem nebo Bakalou, podporuje psychopaty, sociopaty a fašistické ideologie, protože tento typ politiků a ideologií nejlépe poslouží k prosazování jejich zájmů.
Tak tomu bylo před osmdesáti lety, tak je tomu dnes.
04. 01. 2013 | 13:28

David napsal(a):

Rychlost, s jakou jsme se v tomto roce začali řítit do KATASTROFY, je přímo strašná.

Dohadování se o diagnóze je jen zbytečná ztráta času.

Svůj díl viny na této situaci proto mají i naše SKUTEČNÉ elity, které dosud napochopily, že se musí spojit do jednoho subjektu (Občanské fórum 2), který by vytvořil sílu k poražení těch našich darebáků. Jen v jednotě je síla. Rozděluj a panuj vyhovuje jen darebákům.
04. 01. 2013 | 13:29

vasja napsal(a):

“Souhlasím, že prakticky se nám asi nepodaří odstranit VK, ale o to tu vůbec nejde – je to velice důležitý a bezprecedentní krok, který zaujme a který přispěje k jeho další diskreditaci,” píše například Stránský...........
--------------------------
Tak o tohle zainteresovanejm psychopatům šlo.
04. 01. 2013 | 13:33

nestranný napsal(a):

Politici nejsou psychopati!To je obrovský omyl!Naši politici jsou jedni
z nejrafinovanějších zločinců na světě.Vše,co dělají,dělají s naprostým rozmyslem a úmyslem.V první fázi provedli přípravu na své zločiny formou vytvoření nové legislativy tak,aby ani nejlepší právníci nemohli najít důvod k jejich trestnímu
stíhání.Dalším jejich krokem bylo doslova vytunelování veškerého majetku státu do vlastních kapes.Posledním jejich krokem,který provádí zrovna nyní je docílení
absolutní dstabilizace země,v jejímž chaosu by potom zemi předali ke správě jiné mocnosti a sami mezitím potichu zmizeli do oblastí s kterými naše země nemá smlouvy
o spolupráci s vydáváním zločinců.Vše,co se v naší zemi děje je jen velice dobře
a předem promyšlené rozkradení majetku státu do rukou několika jedinců.Už v r.1982
to začal jeden aktivista velice pečlivě připravovat v Prognostickém ústavu.
Kdo to byl?
04. 01. 2013 | 13:43

Hloupý Honza napsal(a):

Zrovna dnes se mi hlavou míhala vzpomínka na bývalého rumunského prezidenta Nicolae Ceaușesca a jak se s ním jeho národ rozloučil ... ani nevím proč jsem si na to vzpomněl, možná v souvislosti s naším panem prezidentem.
04. 01. 2013 | 13:46

janhnizdil napsal(a):

Rád bych touto cestou poděkoval paní Vasje a panu A.B.Bartošovi za pečlivost, se kterou uspořádali a uchovávají moji soukromou korespondenci. Nemít možnost čerpat z webu www.abbbartos.wordpress.com, sám bych historické materiály ke spiknutí lékařů nikdy nedohledal.

Děkuji. Vše dobré v novém roce. Srdečně. Jan Hnízdil
04. 01. 2013 | 13:50

mb napsal(a):

Vážení kolegové, odborníci na duševní zdraví, jak dlouho Vám ještě svědomí dovolí mlčet?

myslím že Cyril Hoschl bude Klause obhajovat až do své či jeho smrti ...

takže z téhle strany pomoc nečekejte ...
04. 01. 2013 | 13:54

Taoiseach napsal(a):

David

To nebude tak snadné. Ti milovníci moci jsou sice psychopati, ale držení této své oblíbené hračky mají výborně zvládnuté, protože přes dvacet let nic jiného nedělali.

Konkrétně: když někdo založí otevřený subjekt, nasadí tam svoje lidi, aby ho kormidlovali "žádoucím" směrem, a pokud to nepůjde, alespoň ho rozhádají, rozvrátí a zdiskreditují. Ano, je třeba, aby se slušní spojili a aby to vedly široce respektované osobnosti, ale je taky třeba vymyslet systém pojistek...
04. 01. 2013 | 13:54

roman napsal(a):

To je silná káva. A dala se čekat. Navíc jestli na to existuje diagnóza.
04. 01. 2013 | 14:03

Desiderius napsal(a):

Obávám se,psychiatři budou v této tázce velmi zdrženliví.Funguje zde jistá profesní soudržnost,která existuje ve všech oborech.Bohužel.Kdyby veřejně promluvili,tak by se dalo s VK něco udělat.
04. 01. 2013 | 14:03

bergman napsal(a):

Kleptofašistickej teror vrcholí!!!
04. 01. 2013 | 14:05

vasja napsal(a):

No vidíte, pane doktore.
Dnes byste ani nevěděl o co vlastně šlo.
O ubohé zneužití psychiatrie pro politické cíle.
04. 01. 2013 | 14:06

český maloměšťák napsal(a):

vasja
V USA zašili člověka za vykrádání emailu za katr.
Vy a další primitivové se můžete posrat radostí, že se můžete hrabat v ukradené soukromé korepondenci.

Jo - a nezapomeňte se zase dovolávat k vaší příbuzné /šlapka/...pokud budete mít pocit, že se vám opět děje nějaké příkoří...když vás nazvu primitivem.
------------
Je to velký problém - že daňoví poplatníci, ale mnohdy i akcionáři, jsou stavěni do role pasivních pozorovatelů toho, že lidé, kteří mají pak velký vliv na jejich majetky a životy...jsou do funkcí stavěni bez důkladnějšího prozkoumání toho, zda náhodou netrpí poruchou osobnosti, stařeckou demencí, vážnou vadou charakteru....a že v případě oprávněného podezření nejsou pak vyšetřeni i ti, u kterých se dosud zdálo, že je s nima vše v pořádku.
Protože málokterý člověk je schopen takové sebereflexe, jako Masaryk...který abdikoval /ze zdravotních důvodů/.

V době, kdy došlo k vykradení soukromé pošty aktérů, kteří přeci nedělali nic jiného, než že se zamýšleli - jako svobodní a zodpovědní občané - nad tím, zda je možné zabránit tomu, aby o velmi závažných věcech - ve vztahu k celé společnosti, rozhodovali psychopaté či obdobným způsobem narušení lidé....
...jsem tvrdil, že pokud by se věc dotáhla zdárně do svého konce - bylo by tak možno do budoucna zabránit mnoha nedorozuměním.
Nestalo se tak. Bohužel věci dopadly tak, že se různí primitivové můžou radostí posrat z toho, že se to nepodařilo.
A k nedorozuměním došlo.
Aktualně pak k velkému průseru.

"Historie světa je souhrn událostí, kterým bylo možno se vyhnout."
(Bertrand Russell)

Já jen dodávám, že vědecká metoda je zatím tou nejlepší metodou jak popsat, přezkoumat či interpretovat fakta. Bez empirického materiálu je to ale velmi složité - ne-li nemožné.
04. 01. 2013 | 14:07

vasja napsal(a):

mb napsal(a):
Vážení kolegové, odborníci na duševní zdraví, jak dlouho Vám ještě svědomí dovolí mlčet?

myslím že Cyril Hoschl bude Klause obhajovat až do své či jeho smrti ...
---------------------------
Tak to je jasný. Pan doktor Hoschl je psychopat.
04. 01. 2013 | 14:07

český maloměšťák napsal(a):

Jan Hnízdil
Podle mě je vasja primitivní jedinec mužského pohlaví. Šlapek/osob ženského pohlaví z jeho okolí/ se jen dovolává.
Ale jisté to není.
U takových není jisté ani to, zda náhodou nejsou jen klikou od flašinetu...kterou někdo občas zatočí.
04. 01. 2013 | 14:10

mb napsal(a):

ad Vážení kolegové, odborníci na duševní zdraví, jak dlouho Vám ještě svědomí dovolí mlčet?

a tvory bez svědomí a plazy bez páteře
a život v bezvědomí a lásku - k nedůvěře.

ne, nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi...
04. 01. 2013 | 14:20

vasja napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Je to velký problém - že daňoví poplatníci, ale mnohdy i akcionáři, jsou stavěni do role pasivních pozorovatelů toho, že lidé, kteří mají pak velký vliv na jejich majetky a životy...jsou do funkcí stavěni bez důkladnějšího prozkoumání toho, zda náhodou netrpí poruchou osobnosti, stařeckou demencí, vážnou vadou charakteru..
---------------
Drahý pane Šlapko.
Problém to je.
Zkuste to probrat se svojim senátorem a proberte aj okruh osob povinnejch, kdo jim bude oprávněnej dělat stěry, lepit čidla na hlavu a genitál taky.
04. 01. 2013 | 14:28

neo napsal(a):

vasja:

maloměšťák se pod tíhou důkazů již několikrát přiznal, že je onen Tenco, Tencokida Hnůj, Šlapka. Teď mu je to blbý. Ale důkazy mluví jasně:
----------------------------------------------------------
Uvádím několik příspěvků Tencokida hnoje a šlapky.
když porovnáte, mají identický styl, stejně jako příspěvky českého maloměšťáka. Není pochyb, že jde o jednu osobu, která takto píše.
-------------------------------------------------------------

Tencokida Hnuj napsal(a):
Michal Zdeněk
Zkusej magistrátu navrhnout, ať poskytování služeb MHD rozdělí na standard a nadstandard. S Jejich znalostmi via MZ a příslušné reformy by to jistě neměl být problém.

Apropo - co zvýšené poplatky v systému veřejného zdravotního pojištění ?
Vadí - nevadí ?? /není substitut, že - holt někdo má ale smůlu...Zdeněk - Oni předpokládám na černo ale jezdit nebudou....to by od NIch nebylo pěkný...todlencto.../
:----()
11. 07. 2011 | 12:20
Tencokida Hnuj napsal(a):
Michal Zdeněk
No aspoň že to. :))

Tak jim to tam na MZ vtlučte do hlavy. :)
/jinak možná přijde kouzelník a vtluče jim to tam jiným způsobem:((/

Mějte se.
11. 07. 2011 | 14:26
Tencokida Hnuj napsal(a):
Oslýk revoluční napsal(a):
Vico:

Já bych korigoval zase toho Pinocheta. Myslím, že je to stejný omyl, jako Hvížďala; obáváte se lidem zvolené diktatury za stavu, kdy stát již ovládají gangsteři.

každá revolta přináší rizika; ale zdá se, že nám je revolty třeba jak praseti drbání.
28. 06. 2011 | 11:05
------------------------------

To je klon "oslýka....ležícího, spícího "?
Zřejmě asi mladší - neliberální brácha, že ?

-----------
Příspěvek je určen předcházejícímu oslýku.
28. 06. 2011 | 14:33
Tencokida Hnuj napsal(a):
Béda
On Cestovatel alias Bc Martin alias liberál má - sám nevím proč - ve zvyku porovnávat ČR tu se Zimbabwe, tu s Kubou, tu s Pákistánem...
Já si myslím, že je to tím, že i v osobním životě má nízké ambice.

Pozorujte ho - vždy když někdo napíše - Švédsko, Švýcarsko....tak on se vytasí s tím svým Zimbabwe.

/možná že to je ale nějaká obsese - třeba má za manželku silnou Švédku - která ho bije a nadává mu do českých nefachčenků a za sousedku hodnou černošskou babičku ze Zoimbabwe - kdo ví ?/

Cestovatel
Můžeš doložit, že Venezuela je "ekonomicky nefungující stát" ?
Btw :
"...Government spending as a percentage of GDP in Venezuela in 2007 was 30%, smaller than other capitalist mixed-economies such as France (49%) and Sweden (52%) .

According to official sources from the United Nations, the percentage of people below the national poverty line has decreased during the presidency of Hugo Chávez, from 48.1% in 2002 to 28% in 2008..."
29. 06. 2011 | 10:21
04. 01. 2013 | 14:36

neo napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
honolulu
Staříku - zklidni hormon, požádej ošetřovatelku ať ti vymění plenky, vezmi si prášky, pusť si nějaký erotický film, připrav si pro příště zase nějaké vygůglované moudra o antice a hlavně...nezlob ! /praskne ti cévka a devadesátku nebudeš slavit - jak jsi už leta zvyklý - v ústavu, ale na krchově/ :))

Ty katolický princi.:))) Ty vavříne galantnosti /žena via nedonošený muž/.
:((

P.S. Jo - honolulu, jsem Rom. Jsen ten nejromovatější z Romů, jakého si vůbec umíš představit. Mám černé vlasy, černý knír, hnědou tvář, na paži mám vytetovaný nápis "Erža lubi honolulu nadosmrti", v nose mám kroužek, v kapse kudlu a nejraději ze všeho rajzuju po světě v karavanu...například z ČSSR do JAR..a potom zase z JAR do USA...no prostě kočovník..však to znáš, ne ???.....:))))

Ty , honolulu, a od čeho se vlastně separuješ ?
Od Ufonů, co ti straší v palici ?

Ty - Honolulu - a co ti vadí na Romech...když teda nejsi rasista - jak tady vytrubuješ imrvére a furt?

/ostatním : je nutno staříka šetřit...doporučuji proto Bunnymu,a by mu sdělil , že je ženská a Občanovi , aby honolulovi sdělil, že je pervert :)))))) /*nemazat - honolulu si to tak přeje !!!!
13. 07. 2011 | 15:31
šlapka napsal(a):
re: soudnost
/předpokládám, že pije whisky pouze s ledem/
30. 08. 2011 | 00:17
šlapka napsal(a):
Něco z reálného světa /zajímavé prokliky - doporučuji/ , ne ze světa zbožných přání a falešných konstrukcí samozvaného aristokrata:

http://zpravy.kurzy.cz/279897-ralph-silva-staci-zavrit-tretinu-bank-a-bude-po-krizi/
30. 08. 2011 | 11:47
šlapka napsal(a):
Sladký
Továrny na výrobu peněz z ničeho. Respektive - z dluhů.
Bude jim to vracet každý - ale ne podle svých možností. Podle toho, jak mu to nařídí "jejich" hoši ve vládách.
Je to takový jakýsi komunismus pro vyvolené./"nám podle našich potřeb - od všech podle toho, jak se mají k nám"/

Nevím, co je na tom nepochopitelného. Je to velmi jednoduché a odzkoušené.
Problém je vždy jen s tím, na koho se hodí Černý Petr.
Toto je třeba řádně vykomunikovat.
Čím primitivnější lumpenelita - tím primitivnější označení Černého Petra a tristnější způsob komunikace.

No nic, pane Sladký - je třeba rozbít prasátko.
:(((
08. 08. 2011 | 16:14
šlapka napsal(a):
Rumcajs
Konečně jsi dospěl k sebepoznání.
Ale nebuď vúči sobě tak krutý. Sebevražda je navíc velký hřích. Nevím jak je tomu s takovými v pekle, ale v tvém případě si dovolím zafabulovat.

Vidím takový kotel se skleněnou kopulí, zvukově odizolovanou tak, že zvuk jde jen dovnitř a nemůže ven. Venku - kolem kotle sedí dvanáct mudrců a hlasitě předčítají pasáže z Schlimbachovy reformy.

Hádej - kdo je to ten v tom kotli ? /malá technická - používání OPP pro bagristy je v pekle zakázáno/
:)))))
08. 08. 2011 | 19:34
04. 01. 2013 | 14:36

dezo napsal(a):

Pane Hnizdil coz takhle prezkoumat pany Zemana a Swarzenberga. Vzhledem k jejich starecke demenci[udajne] aby nezpusobili vice skody nez prezident Klaus. A co pan Havel toho jste taky setril nebo vysetroval. Jisti lide co maji zkusenosti s psychiatry mi rikali ze nektere doktory to postihlo natolik ze se nedalo p[osoudit kdo z nich je doktor a kdo pacient. Je na tom neco pravdy?
04. 01. 2013 | 14:42

vasja napsal(a):

Neo.
Ale sranda s nim je. :-)
04. 01. 2013 | 14:46

neo napsal(a):

vasja:

to jo :) hlavně ty vsuvky mezi lomítkama, v tom aby se apendix vyznal. Šalom, apendix, ufoun, kozloistán, Anča hlupačka.... k popukání.
04. 01. 2013 | 14:50

pamětník napsal(a):

Podle mého názoru tento blog spíše svědčí o potřebě korektní diskuze o působení lékařů-psychopatů.
04. 01. 2013 | 14:54

pamětník napsal(a):

neo:
...via...
04. 01. 2013 | 14:56

český maloměšťák napsal(a):

neo, vasja
Takže znovu /asi ne naposledy/...v rámci vaší duševní terapie, kterou si díky nízké poptávce po vašich službách , či po službách vašich matek či žen/šlapek/...nemůžete dovolit zaplatit a proto chodíte sem...prohlašuji, že jsem :

Tenco, Tencokida Hnuj, šlapka, český maloměšťák, Hitler, Stalin, Dalajláma, Milton Friedman, Buddha, Torquemada a v neposlední řadě i Klaus a Santa Klaus.

Pokud byste potřebovali dodat ještě nějaké jiné jméno...a ulevilo se vám tak...tak se nemusíte pouštět do vykrádání soukromé pošty nebo do estébackých metod jiného charakteru...já vám to potvrdím i bez toho.

Je vám to jasné - anebo je vám to třeba vyložit jinak ?
Když tak požádejte své matky a ženy...až se vrátí opět s prázdnýma rukama...ať vám to vysvětlí - jak jsem to myslel. Třeba pomocí pohlavků či kopanců - tak byste to pochopit snad mohli oba . vy dárečci.

Ach jo. Není nad hodné synáčky a vnoučky.
04. 01. 2013 | 14:56

hovorka11 napsal(a):

Myslím, že Klaus si myslí, že amnestí chrání i majetek své rodiny včetně, protože i on byl získán nestandartními dary a postupy.
Pa Hnízdil píše snad vždy výstižně pravdu i o těch psychopatech...
04. 01. 2013 | 15:06

skeptický napsal(a):

Nic nového pod sluncem.Stalina taky zabili doktoři,když mu došlo,že škodí.

Ti,co nemají rádi Klause jsou vlastizrádci a zemští škůdci,o kterých psal už Beneš,dnes za přizvukování těch jednodušších.A že jich tu je.Ta IQ Gaussova křivka u nás musí vypadat jak čtvrtka chleba na vejšku.
04. 01. 2013 | 15:21

Analytik napsal(a):

Česká politika je uzavřená společnost psychopatů, kteří mezi sebe nepustí nikoho se zdravou duší.
Názorným příkladem je vyřazení Okamury z prezidentských voleb.
Zdravě myslící a konající prezident by pro Mafii znamenal velkou hrozbu.
Prezidentská volba už bude jen soutěž na téma "Blbý nebo blbější?".
04. 01. 2013 | 16:10

aga napsal(a):

Jo, pane doktore, to jsme na tenkém ledě. Já první volám po zkoumání osobnosti, charakteru a pohnutek každého, kdo dostává jakoukoli moc nad lidmi. Ale kdo bude kontrolovat ty kontrolory, že.

Nikdy nepřijdeme na ideální řešení, nicméně to zkoumání i jeho vyhodnocování by mělo být co nejvíce "zmechanizované" (testy, přístroje atd.), a mělo by se odehrávat PŘED nástupem do funkce. Vše ostatní by bylo zneužitelné a jistě by to bylo i zneužito.
04. 01. 2013 | 16:15

David napsal(a):

Taoiseach - 13:54 :

"...Konkrétně: když někdo založí otevřený subjekt, nasadí tam svoje lidi, aby ho kormidlovali "žádoucím" směrem, a pokud to nepůjde, alespoň ho rozhádají, rozvrátí a zdiskreditují...."

---------

S tím nasazováním estébáků do nově vznikajících stran po listopadu 89 mám poměrně velké zkušenosti a myslím si, že lze najít způsob, jak se jich zbavit. Když se "chce", tak se nějaké řešení najde. (Já ho už asi i mám, ale nebudu ho zveřejňovat)Tenkrát byli dobrými řečníky a docela jsme jim šeredně naletěli, ale nakonec je odhali a ze strany vyloučili. Takže není třeba se kvůli tomu obávat založit nový subjekt. S nasazenými provokatéry se ale musí počítat.
04. 01. 2013 | 16:22

katango napsal(a):

Pane kolego Hnízdile, je naprosto neprofesionální pokoušet se o diagnózu pouze na základě veřejných projevů, verbálních či nonverbálních, zejména pak politiků. Že vysoká politika přitahuje např. narcistní osoby, to lze uvést obecně. I když příkladů by se našlo...Na závěr se zachovám neprofesionálně a jako psychiatr vám sdělím, že jste nejspíše propadl utkvělé a možná až bludné představě o vlastní intelektuální superioritě a omnipotenci. A jak to bylo s tím sypáním bobulí sportovcům, když jste pracoval jako lékař u reprezentace?
04. 01. 2013 | 16:25

aga napsal(a):

katango

Jako laik myslím, že jste se v odhadu pana Hnízdila až tak nespletl. Proto na sebe také tak tvrdě narazil s Klausem s podobnou osobnostní charakteristikou. Jungu Jungu, vždycky na tě dojde.
04. 01. 2013 | 16:31

MilanS napsal(a):

Satan Claus snad tímto dovršil (a ukončil) éru drancování a rabování naší krásné vlasti a po něm už prostě MUSÍ být lépe... húř si to totiž nedokážu a popravdě ani nechci představit.
04. 01. 2013 | 16:57

neo napsal(a):

vidiš ani to nebolelo šlapko
04. 01. 2013 | 17:33

Pepa Řepa napsal(a):

Mezi vysokými politiky a manažery je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů, než mezi vězni.
---------------------
Doktore nemáte čísla o procentu nebezpečných psychopatů a deprivantů mezi lékaři?
Zkuste se dotázat ČLK, třeba by věděla. Nebo udělejte kongres, vasja je spočítá, když se Vám do toho - z kolegiality-nechce.
04. 01. 2013 | 17:41

moss napsal(a):

to David
Nepůjčil ti Cibulka siderické kyvadlo ? Tím odhalíš i agenty KGB,GRU a dokonce i CIA.
04. 01. 2013 | 17:42

santawizard napsal(a):

Pane Jane Hnízdile:
Psychopati nejsou jako schizofrenici či maniaci.Psychopati nemohou dostast invalidní důchod.Proto nemůžete začít dělat honičky na psychopaty.Největší psychopat by Adolf Hitler!!!!Náckové pořád chcou zabíjet cigány např.Oni jsou psychopati .
Politické strany nemohou zavírat jeden druhého do vězení a do blázince na převýchovu.Rovněž kapitalisti nemohou zavírat jeden druhého do vězení a do blázince v boji o moc.To se prostě v dobré společnosti nedělá.
Podívejte se na Brevika.Celé Norsko bylo rozděleno na pravici ,která ho chtěla poslat do vězení ,ale levice ho chtěla zavřít do blázince na injekce.
Např.,kdyby to bylo v USA,tak by Brevik dostal smrtíci injekci.
04. 01. 2013 | 17:51

Patlala napsal(a):

Konečně blog ,jehož nadpis se přímo dotýká akademika Šlápoty:-))
04. 01. 2013 | 18:01

Jáchym napsal(a):

katango napsal(a):
Pane kolego Hnízdile, je naprosto neprofesionální pokoušet se o diagnózu pouze na základě veřejných projevů, verbálních či nonverbálních, zejména pak politiků.
**************************************************************************
Pane doktore katango,
máte svým způsobem pravdu.
Na základě veřejných PROJEVŮ je opravdu vošajstlich pokoučet se o diagnózu kohokoli - nejen politika.
(Nebýt toho, už by mnohé z nás zde dávno odvezli od počítače k Chocholouškovi.)

Na druhé straně je třeba říci, že Klaus - pokud by snad hypoteticky psychopatem nebyl - těžkou psychopatii stále lépe předstírá.
Mne by také zmátl.
Ale nebylo by to ještě mnohem horší?

Navíc se domnívám, že Dr. Hnízdil nevycházel výhradně z veřejných PROJEVŮ, ale především z veřejných ČINŮ dotyčného hlavostátníka.

Chcete říci, že pokud psychopat řádí ve veřejném prostoru, nemůžete jako svědek určit diagnózu a musíte počkat, až Vás 1) požádá o vyšetření a po příchodu do ordinace Vám teprve 2) zdemoluje interiér, 3) exteriér a 3) foxteriér ??
04. 01. 2013 | 18:04

STOP ABB napsal(a):

Mb a JanHnizdil

Já si myslím, že MUDr. C.Hoschl má důvod:-)
http://www.lidovky.cz/klaus-ocenil-psychiatra-cyrila-hoschla-cestnou-plaketou-pem-/lide.asp?c=A091113_145157_lide_mev
04. 01. 2013 | 18:14

STOP ABB napsal(a):

Jachýme, nekopete za stejný mančaft jako Cyril H? www.fragmenty.cz/iz000994.html
04. 01. 2013 | 18:16

STOP ABB napsal(a):

Jáchym

Tomáš Halík je vystudovaný psycholog. Podle T.Halíka Klaus trpí poruchou osobnosti. Stačí? http://www.halik.cz/rozhovory/tyden_210311.php
04. 01. 2013 | 18:19

KAteřina napsal(a):

Problém není v psychopatech, problém je v jejich voličích. Proč lidé, kteří si o sobě myslí, že jsou slušní a vzdělaní, kteří pracují, za svou práci jsou placeni a daří se jim dobře, volí psychopaty?
Napadají mě dva důvody: nevyrovnali se s minulostí, hlavně s tou svou vlastní. Skoro každý je přesvědčený, že právě jeho míra kolaborace a zbabělosti byla hranicí slušného chování a ti, kdo kolaborovali víc a byli zbabělejší by měli být souzeni a vyloučeni z veřejného života. A druhým důvodem je nevzdělanost, hlavně ve společenských vědách. Komunisté u nás i národní socialisté v Německu nevyhráli proto, že by lidé byli najedou zvrácení a hloupí - mělo to své objektivní příčiny. A chamtivost a rigidita vládnoucí vrstvy už zničila mnoho velkých říší.
04. 01. 2013 | 18:24

Jáchym napsal(a):

STOP ABB :
Podle T.Halíka Klaus trpí poruchou osobnosti. Stačí?
***********************************************************
Se vší skromností se musím přiznat, že jsem si toho všiml dříve než Tomáš Halík.

(Trochu mne mate, že si toho Dr. Halík nevšiml (na rozdíl např. od Dr. Koukolíka, který jej správně zařadil mezi deprivanty) u Václava Ruzyňského.

Ale u toho to léta nedocvaklo ani mně.Bohužel. :-(
04. 01. 2013 | 18:32

Jáchym napsal(a):

KA teřino,
lidé volí z těch osobností, které jsou na kandidátkách,
a na kandidátkách jdou pouze osobnosti, které prošly předvýběrem.
Koho ? No přece předchozí směny psychopatů!

Pokud by se chtěl mezi ně někdo normální dostat, musel by věrohodně předstírat, že je psychopat, aby ho mezi sebe pustili. Oni se mezi sebou poznají, věřte mi. :-(
04. 01. 2013 | 18:37

Pepa Řepa napsal(a):

Patlala
pozoruhodné je to, že Koukolík je oblíbeným autorem pana Akademika, který by sám mohl stát modelem pro t.zv. deprivanta.
Je vůbec pozoruhodné, že psychopaty i deprivanty vidí každý v "těch druhých" a ne v zrcadle.
Ale takoví jsme všichni, řekl bych. Dochtorům i akademikům se to nevyhýbá.
04. 01. 2013 | 18:41

Dr. Ivan Kučera napsal(a):

Pokud vím, tak kriteriem, které dovoluje nepříčetného zavřít do psychiatrické léčebny je to, že ohrožuje sebe nebo společnost.
A to druhé Klaus ohrožuje trvale už 23 let. Svědků je nekonečné množství.
Tak kde je problém?
Je to jako za socíku, že jedni jsou tažní a jedni jsou dojní / tedy dojí jiné/?
Připadám si jako v panoptiku a někdy už nevím, jsem-li blázen já anebo celý svět okolo.
Doufám, že ten člověk nebude žít do více než 80 let, ostatně jeho vládnutí se už chýlí ke konci.
Je náš problém, že jsme vůbec připustili takové lidi k veslu.
Ovšem-příklad Okamura nám ukazuje, že ani naše volba není před těmito "kreativci" nic platná.
Pánbůh s námi a zlý pryč!
To doufám.
04. 01. 2013 | 18:50

Milan napsal(a):

Klaus je gigantickej zločinec, který se promyšleně
a systematicky podílel na likvidaci naší krásné země.
Důsledky ( plody) jeho zločinů TEPRVE ZAČNEME SKLÍZET.
Země je OPRAVDU VYKRADENÁ.
To není fráze.
O všem co provedl se brzo dovíme. Dříve, než si mnozí
dovedou představit.A budou zírat !!!!!!!!!
Tuneldědek celou svoji kariéru nedělal nic jiného,
než ŠKODIL, ŠKODIL, ŠKODIL.
Není to jen psychopat, ale lidská zrůda,výblitek samotného
Satana.
04. 01. 2013 | 18:52

Dr. Ivan Kučera napsal(a):

pepa řepa:
Koukolík je oblíbencem našeho Narcise proto, aby si v něm mohl studovat, podtrhávat rovně a vlnovkami, a dělat otazníky či vykřičníky! Aby se v něm přiučil, jak to má deprivovat.
04. 01. 2013 | 18:53

Sylva Šauerová napsal(a):

Vážený pane doktore Hnízdile,
jestlipak jste četl Paměti Prof. MUDr. Bedřicha Placáka ? I lékaři jsou jenom lidé se svými dobrými či horšími osobnostními vlastnostmi. Občas se zdá, že ty horší v nás převažují. Doporučuji tedy pár slov o tom, jak se čeští lékaři chovali po vypuknutí II. světové války, jak se chovali v 50. letech a nakonec i v normalizaci, také ke svým kolegům. Od lékařů bych tedy nic moc neočekávala, podobně jako od nikoho dalšího. Však přece dobře vidíte sám, jak jsme na tom.
S pozdravem
04. 01. 2013 | 18:53

Dr. Ivan Kučera napsal(a):

Viděli jste někdy fotografii agenta Koechera?
Celý Véna K.
Prý umí plynně rusky, ale předstírá, že neumí.
04. 01. 2013 | 18:56

Pepa Lhotský napsal(a):

Katango:
Má milá, jděte raději diskutovat na Módní peklo. Tam vám to více sekne.
04. 01. 2013 | 18:59

Jáchym napsal(a):

Pepo Řepo,18:41
Pochopitelně je pravda, že označit sám sebe za psychopata je z principu obtížnější, než označit za něj jiného a člověk by měl dát i na úsudek druhých.

U pojmu "psychopat" je situace o to obtížnější, že se jedná o kontinuum. Vlastnosti, které jsou pro psychopata typické, máme v malé či větší míře všichni.
Proto si tolik dávám majzla, abych sám sebe nepovažoval za normálního.
Jež(ek) sám sobě (připadá) kučeravý, praví staré české přísloví

Nicméně každá lidská schopnost či nedostatečnost nás limituje při vykonávání té či oné lidské činnosti.
Můj hudební sluch stačí k tomu, abych si zazpíval u táboráku, ale ne už k tomu, abych se stal dirigentem.
Já se o to ale nepokouším.

Problém je, že do politiky se hrnou PŘEDEVŠÍM lidé, kteří by tam nikdy neměli být vpuštěni.

"Prodavačce chlebíčků se před nástupem do zaměstnání dělá výtěr z rekta, ale jsou funkce, pro které by se měl dělat výtěr z duše", pravil kdysi jistý akademik.
04. 01. 2013 | 19:11

český maloměšťák napsal(a):

Patlala alias Pepa Řepa
Pánové, respektive pane, samomluva - pokud se provozuje tak jak ji provádíte vy...je výrazem toho, že byste měl rychle upalovat ke svému chudinskému lékaři.
Ať vás pošle někam, kde se vám dostane dobrého zacházení a stravy kaloricky hodnotné. I menší procházky nezaškodí.
Předtím ale skoknětě k venerologovi...zda jste se nenakazili od svých maminek, které zde oba vzýváte /šlapka, šlápota/..eh, tedy kterého zde vzýváte ...tak vidíte....už ani já nepoznám že jste jen jeden nešťastník. Tedy zda za tím nevězí mozková parylýza způsobená dlouhým vysedáváním na kontaminovaném záchodovém prkénku.
Průkazku zdravotní pojišťovny si snad už někde ukradnete , ne ?
Netvrďte mi, že ani to vás mamka nenaučila.

Takže hned zítra valte k šlapkodoktorovi. Ostatně posílal jsem vás tam už dávno - takže já si meju ruce.
04. 01. 2013 | 19:28

Taoiseach napsal(a):

David

Taky mám nějaké nápady a taky je nechci zveřejňovat. Takže otázka je jenom ta, zda má mít přednost rychlost, nebo zabepečení. Ale v podstatě se zjevně shodujeme - :)
04. 01. 2013 | 19:34

Jáchym napsal(a):

maloměšťáku,
asi na vás začnu bejt sprostej.
Já mám Pepu Řepu taky rád, ale že bych mu až tak ochotně nahrával, aby měl radost a mohl si zase kopnout ...
To je od Vás fakt servilita....
(ser-vilita :Mimochodem - nevíte, co je to vilita ?)
04. 01. 2013 | 19:47

kykyrýk napsal(a):

proboha dienstbier??????? víte co to znamená německy???SLUŽEBNÍ PIVO!!!!!!!
04. 01. 2013 | 19:50

Jemnický napsal(a):

Hnízdil

Pane doktore, mohl byste analyzovat pana Českého Maloměšťáka?
Občas napíše něco, co stojí za zamyšlení, ale hned to s gustem přečmárá nějakou impertinencí.
Obzvláště je alergický na řepu, což svědčí o disbalanci imunitního systému způsobené psychickým stavem alergika.
Nemůže pro něj být nebezpečné dlouhodobé požívání řepného textu?
04. 01. 2013 | 20:10

santawizard napsal(a):

Tam jde taky o sadomasochismus v otázce,kdo je pachatel a kdo je oběť.Dávat hřích na sebe nebo od sebe,ze slušnosti a nebo úmyslně/neúmyslně.Kdo je,byl nebo bude pachatel a oběť(velké nebo malé) křivdy.Taky zlé jazyky ve slangu a hantýrce .Nic pěkného.
Potřebuje to kritiku a sebekritiku.Umění číst a psát kritické články a komentáře je velké umění.
04. 01. 2013 | 20:31

santawizard napsal(a):

Psychické a fyzické tresty jsou 2 věci.Trestat psychologicky je cesta do lepší společnosti ,která však plodí jiné zmetky.Jde o tak zvané psychické újmy.Jak léčit psychické újmy.?
04. 01. 2013 | 20:40

David napsal(a):

Taoiseach 19:34

moc jsem nepochopil, jak to myslíte s tou rychlostí. Jinak já už jsem tady navhoval, že tu "rychlost" by mohla vyřešit strana OBČANÉ CZ. Je už zavedená, má schopného předsedu Havlíka a teď jde o to, přesvědčit naši skutečnou elitu, jako např. Dvořáková, Marvanová, Ivan Hoffman apod., aby byli ochotni kandidovat na kandidátce této strany jako nezávislí. To jsou známé a respektované osobnosti a jen takoví jsou schopni vyhrát ve volbách, když se sjednotí do jednoho subjektu.
04. 01. 2013 | 20:41

český maloměšťák napsal(a):

Jemnický
Netřeba. Klidně se přiznám, že jsem psyychpat, soukmenovče řepného komanda - Parteigenosse Jemnicky.
V rámci vaší duševní terapie klidně prohlásím, že jsem Panenka Maria i Duch Svatý dohromady. Pokud to bude mít kladný účinek na vaše soukmenovectví.

Hei...eh tedy - čest práci.

P.S. Analyzovat se dá jen na místě. Zajděte si tedy k panu Hnízdilovi vy - a až se prokážete glejtem, že máte všechny tři pohromadě...pak podstoupím zevrubné ohledání i já. Souhlasíte ?
Nahoře máte řepnou zmínku o tom zrcadle ...od samomluvného Řepy alias patlaly.
Kukněte nejdříve do něj.

Něco vám prozradím - vy jste tři, nás je ale pět.
04. 01. 2013 | 20:45

katango napsal(a):

Jáchym: psychiatr nemůže pořádat odlov pacientů na ulicích. Máme nějaká ta lidská práva, že ano. K nedobrovolnému (o dobrovolné by v případě, který uvádíte, nešlo) přijetí do ústavní péče: vše je nutno neprodleně oznámit příslušnému soudu, ten určí soudního znalce, znalec je povinen co nejrychleji onoho nedobrovolně přijatého vyšetřit a posoudit, zda je či není příčetný. To vše se opakuje, po dvou nebo třech měsících, teď nevím. Chci tím říct, že není tak jednoduché přimět někoho, aby se léčil, i kdyby to léčení nutně potřeboval.

Pepo Lhotský, nejsem žádná vaše milá a ani se jí nehodlám stát. Diskutovat hodlám kdekoli, kde se mi chce, a vaše představa, že jen diskuse na Módním pekle jsou to, co jsem intelektuálně schopna zvládnout, je přinejmenším úsměvná. Jediné vaše štěstí je, že mne neposíláte na Mimibazar. Zkuste to a jakkoli jsem stará a vetchá osoba, nazuju si martensky a zajdu vám nakopat zadek.
04. 01. 2013 | 20:51

Jemnický napsal(a):

Český Maloměšťák

Až Vás to pustí, tak si můžeme popovídat. Zatím se ještě znovu přepočítejte, ať vás není o kolečko víc.
04. 01. 2013 | 21:16

jůza napsal(a):

V posledních dnech se většině národa VELMI zhoršil zdravotní stav.
Kolik infarktů aj.příhod bude mít ještě tuneldědek na svědomí....
04. 01. 2013 | 22:29

Jáchym napsal(a):

Katango:
Jáchym: psychiatr nemůže pořádat odlov pacientů na ulicích. Máme nějaká ta lidská práva, že ano.
*************************************************************************
Václav Klaus je zapřísáhlým nepřítelem lidských práv, bojovník proti humanrightismu.

Domnívám se tedy, že dostatečně inteligentní a dostatečně drzý právník by dokázal zkonstruovat zdůvodnění, že tento Klausův odpor k lidským právům je u něj jako hlavy státu nutno respektovat přinejmenším v ohledech na jeho vlastní osobu.
Že se jedná o nevyslovený souhlas, přání, ba žádost o to, aby se na něj lidská práva nevztahovala a nebyl jimi dotčen jako běžný plebs. :-)
04. 01. 2013 | 22:39

mb napsal(a):

jáchym ... logicky dobré ... prakticky díky vítězství jiných lidí ( havel ) se rozšířila aj klausova lidská práva ... pozdrav ...
04. 01. 2013 | 22:42

mb napsal(a):

i když beru zpět ... tak pravil Klaus: moji svobodu mi vybojovali naši chalupáři a naše pasivně rezistentní šedá zona ... hvečer
04. 01. 2013 | 22:43

santawizard napsal(a):

Zdraví a finance,léčitelství a sport:
V očích Jednoho Boha ,každý člověk je obyčejný lump a cvok, pro kterého by se měli stavět rehabilitační tábory ,jako ty státní a soukromné ústavy pro lumpy a cvoky nebo politické vězeně a pseudoblázny.Všechno je jenom otázka co je to vědomý a nevědomý zločin a hřích ,a jak by se měli trestat nebo léčit výrobci a jak by se měli trestat a léčit spotřebitelé zločinu a hříchu.Kdo je ten lump,který si hraje na cvoka ,aby se vyhnul trestu a nebo kdo je ten cvok ,který si hraje na lumpa ,aby se vyhnul léčbě.Kdo bude stíhán spravedlivě a za trest jako lump a cvok a kdo bude stíhán nespravedlivě a na zkoušku jako politický vězeň a pseudoblázen.
Toto pravidlo se používá i v boji proti nemocem a zločinu,či-li represi a prevenci lumpáren a cvokáren.
04. 01. 2013 | 22:58

katango napsal(a):

Jáchym: nerozumím. Pacienti mají lidská práva a my je musíme respektovat, i když je to občas pro jeho zdravotní stav spíš kontraproduktivní. Postup při nedobrovolném přijetí k hospitalizaci jsem popsala.

Mimoto poeuchy osobnosti (psychopatie) nejsou psychickým onemocněním v pravém slova smyslu. Rozpoznávací a ovládací schopnosti nejsou narušeny, případně pouze lehce, takže tato dg nevede k exkulpaci při trestném činu.

Taky bych ráda dodala, že mezi poruchy osobnosti patří i poruchy s rysy depresivními, úzkostnými, lidé uzavření, samotářští. Ne každý psychopat je disociální či anetický.

Jinými slovy: ne každý psychopat je deprivant nebo hýzl. Taky to neznamená, že se nedokáže projevovat jako "normální" člověk. Dokáže, když chce nebo musí.
05. 01. 2013 | 00:23

Petr napsal(a):

Když si tak čtu ohlasy všemožných lidí, mám pocit, že Klaus nám zasadil nejtvrdší ránu v polistopadové historii. Potvrdil váš dlouhodobě zastávaný názor, že je prezidentem negativních emocí. Je ten člověk ještě způsobilý pro výkon své funkce? Vždyť dnes mu nerozumí ani lidé typu Miroslava Macka.
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/188304/samkova-klaus-rozvraci-republiku-obvini-ho-z-vlastizrady.html
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/roman-smucler-o-klausovi-nespletl-si-nekdo-prvniho-ledna-s-prvnim-aprilem.html
05. 01. 2013 | 00:38

Buvol napsal(a):

Nejsme náhodou tak trochu všichni psychopati?
A nevystihuje lidské nitro nejlépe novela Roberta Luise Stevensona "Podivný případ doktora Jekyla a pana Hyda"?
Podle mého názoru je nejdůležitější, aby vždycky vyhrál doktor Jekyl .... mám dojem, že u mě zatím vyhrává .. resp. chtěl bych tomu věřit ..
05. 01. 2013 | 00:56

Pepa Řepa napsal(a):

Buvol
no vidíte-zase dochtor. Po večerech Hyde.
Nic dobrého z nich nekouká.Jenom schýza.
Hodit síť a do klece s našincem.
I ten PAT je psychopat. U MATa nevím.
Možná by věděl MATT O'Shagg z Edinbera.
05. 01. 2013 | 06:43

dennis napsal(a):

Pani Sylvo Šauerová,
(sedm minut pred sedmou vecer 4. ledna), je opravdu zajimave si cist vasi poznamku o lekarich i tom, jak se zachovali v ruznych historickych situacich. Zaroven nedilnou soucasti vaseho sdeleni je konstatovani, ze kazdy clovek je individualitou zodpovednou sama za sebe. Ted se ptam: Existuje kolektivni odpovednost nebo jen osobni odpovednost za ciny...? Z vaseho textu mi vychazi odpoved: Je to tak i tak. Na jiste profese je treba pohlizet: za A) jako na kolektivni viniky a za B) zaroven nekteri z nich jsou zodpovedni jenom za sve ciny. Nekdo by rekl, ze se obe tvrzeni navzajem vylucuji a nemohou platit soucasne. Za sebe rikam, ze nikdy nikdo nemel vsechny sve nazory konzistentni. (Realita sveta je tak komplexni, ze ji jedna osoba nemuze obsahnout ve sve celistvosti jak z duvodu kapacity vedomosti, tak z duvodu neuplnosti dosazitelnych informaci.)

Prijimam tedy vas nazor o lekarich, ze je platny v kazdem smeru - za jistych podminek. Jednou z tech podminek je, ze si kazdy sam definuje, kdy je treba pohlizet na ciny skupiny jako na kolektivni a kdy kolektivni vina neplati.
05. 01. 2013 | 11:41

katango napsal(a):

Paní Sylvo Šauerová, i lékař je jenom člověk. I když, jak můžeme vidět na kolezích v politice, některý jen taktak. Pokud nepřipustíme také kolektivní vinu blondýnů/pokrývačů/kuchařek/politiků/spisovatelek atd atd atd, není možno hovořit ani o kolektivní vině lékařů. 7

Já to fakt nechápu. jednou se křičí, že doktoři jsou taky jen lidi, pak zase, že ne...
05. 01. 2013 | 16:51

Malinká napsal(a):

cituji celý příspěvek Davida :Rychlost, s jakou jsme se v tomto roce začali řítit do KATASTROFY, je přímo strašná.

Dohadování se o diagnóze je jen zbytečná ztráta času.

Svůj díl viny na této situaci proto mají i naše SKUTEČNÉ elity, které dosud napochopily, že se musí spojit do jednoho subjektu (Občanské fórum 2), který by vytvořil sílu k poražení těch našich darebáků. Jen v jednotě je síla. Rozděluj a panuj vyhovuje jen darebákům.

.....Děkuji Vám za vyjádření, považuji je za velmi moudré. Reaguji- kdo ze současných osobností je schopen sjednotit lidi? Jaké sjednocující myšlenky musí osobnost přinést, aby ho lidé ve velkém počtu následovali.
Loňské sílící hnutí volající po změnách je charakterizováno rozdrobeností. Co ji způsobuje?
to David a Taoseach- asi je Vám jasné, že ponecháte li si svoje nápady, vaše nekonání bude působit.....
Koho následovat? Slávka Popelku- Holešovické vázva, pana Babiše- ANO,pana Hnízdila ???
Koncentrování negativních jevů v naší zemi směřuje k maximu. Vnímejme...
05. 01. 2013 | 22:46

Kovak napsal(a):

Pan prezident Klaus koncem r. 2012 dělal samé populistické kroky, které mu asi mají zajistit další kariéru. Osobně jsem toho názoru, že se poučil od Velkého Kremelského přítele a plánuje funkčně-rotační scénář "Putin-Medveděv" v provedení "Klaus-Zeman". No a amnestie je jen dalším krokem toho scénáře: aby mu plán fungoval, potřebuje podporu mocných v pozadí. Hlavním důvodem amnestie je škrtnutí "nespravedlivého a nekonečného pronásledování" údajných finančních podvodníků. Že se s tím sveze pár tisíc muklů - zlodějů, podvodníčků apod.? To jsou jen nutné a nudné vedlejší efekty, alespoň bude mít Nova o čem mluvit a bulvár o čem psát.
Kdepak "jenom" psychopat, ale psychopat bažící po moci s dokonalou názorovou konzistencí. Neexistují špinavé peníze, jsou jen peníze sloužící "správnému" účelu.
06. 01. 2013 | 00:14

Lucky napsal(a):

Advokát Láska: Máme možnost narcise Klause potrestat. Velmi tvrdě.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Advokat-Laska-Mame-moznost-narcise-Klause-potrestat-Velmi-tvrde-258683
06. 01. 2013 | 02:56

Lucky napsal(a):

Buvol

Sdílím. Myslím, že to podstatné vynesl na světlo světa Freud a jeho následovníci. Jistě, ten svár neustále probíhá - osten Superega a nezvladatelných impulsů id. Klaus ale velmi rád podporuje ty thanatovské rejdy z id.
06. 01. 2013 | 03:01

obyčejná ženská napsal(a):

Pane Hnízdile, sleduji Vaše vystoupení a čtu Váš blog. Souhlasím s Vámi a máte moji podporu. Máte odvahu, svědomí a notnou dávku "obrněnosti", abyste ustál krupobití hloupých komentářů nevědomých lidí zde i "venku". Přeji Vám srdečně hodně štěstí a sil pro další konání. Nebojme se - lidi se opravdu začínají probouzet a tak není třeba žádného strachu. Krásné dny. M.B.
07. 01. 2013 | 07:39

pamětník napsal(a):

A zase klaka nakonec.
Železné pravidlo zdejších kontroverzních blogů.
07. 01. 2013 | 13:12

milos novotný napsal(a):

Obyčejná ženská to vystihla. Je obrovský rozdíl mezi pozitivními lidmi hlásajícími pravdu (mezi které pan Hnízdil bezesporu patří) a nenávistnými intelektuály, kteří na ně v komentářích vylévají své splašky. Nenávist a lež je již 10 let šířena z Pražského hradu. Přeji panu Hnízdilovi a jemu podobným, aby vydrželi v úsilí šířit pravdu a pozitivní myšlenky. Jen tak dál.
07. 01. 2013 | 18:56

pamětník napsal(a):

Jak jsem řek´.
07. 01. 2013 | 21:14

Words napsal(a):

Žáci se ptají Nadboha:-)
https://www.youtube.com/watch?v=mvdeY_bSHPs
08. 01. 2013 | 00:27

Milan Čechvala, PhDr. napsal(a):

Vrátil bych se k p. Mečiarovi.Jeho odsudek je plochý, pouze prvoplánový.Především měl nejlepší politický čich na to, co chtěli Slováci slyšet. Slováci hráli druhé housle příliš dlouho, aby nebyli přecitliví na podceňování všeho druhu z naprosto hluché české strany.Doteď neměli slovenští intelektuálové nečechoslovakistického ražení příležitost v českých mediích vysvětlit skutečné pohnutky k založení vlastního státu. Stát rozdělili Klaus s Mečiarem naprosgto autokraticky samozřejmě Klaus s daleko promyšlenejším postupem.Mečiar súzkym tímem však založil Slovenskou republiku prakticky na zelené louce. Měl obrovskou voličskou podporu víc než 4O procent.Nebyl typem uhlazeného, spíš přímočarého až (měřeno česko-evropsky/ohroublého politika slovním a gestikulárním projevom. Byl čitelný na rozdíl od rafinovaného a vypočítavého Klause, který ho měl přečteného a dostal ho tam, kde potřeboval. A Mečiar z nervozity a tlaku na něj počal kopit nediplomaticky chybu za chybou.Ustupovali jeho přednosti jako skvělá paměť, dokonalá argumentační výzbroj, ale n&astoupila ješitnost, neschopnost naslouchat dobrým radám, vykopl každého, kdo s ním nesouhlasil, což byl začátek jeho pádu. Svými způsoby dokonce odradil i ty, kterí ho meůli rádi a pomáhali mu.Nesdružoval, ale rozdeěloval, navrch dostali se pouze řitkolezci, co mu úspěšně nakonec pomohli z piedestálu dlo politického zabudnutí. Ale není možno zapomenout jak prosadil např. 1O-procentní zvyšování důchodů, štedré podporování slovenské literatury a kultury, spočátku zaslouženou popularitu. Nezapomínejme, že Mečiar byl velkým trnem v oku Západu, dychtícím po privatizaci slovenských podniků,jimž zpočátku odolával. Non-goverment organisace meli k disposici miliony dolarů k jeho difamování a svržení.Spouštel i privatisaci na slovenský způsob, to jest kamarádům, kterí ho sklamali nejvíc, protože všechno obratem prodali. No daleko více rozprodalo duo Dzurinda-Mikloš, přímo rodinné slovenské stříbro. Výsledek obdobní Cesku, takový Listopadový, i my máme holé ruce.
10. 03. 2013 | 10:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy