Největší štěstí? Vyzvracet se…

05. 10. 2012 | 00:32
Přečteno 6427 krát
Když jsem zahlédl obálku nového čísla časopisu Instinkt se sloganem Havel byl srab a dalšími citacemi jisté Ornely Obrmannové, došlo mi, že se musím rychle dojít vyzvracet a říci vám něco veselého…


___________________________________________________

Kohn a Silberstein:
„Tak Kohn, jak jdou kšefty?“
„Ále nic moc, koupil jsem krávu.“
„Na chov, což? No to je skvělej nápad.“
„No a k ní jsem koupil bejka, jako že by telátka …“
„No, řeknu jim, voni jsou génius, z toho budou mít kšeft jak Brno!“
„Nojo, ale vona ta kráva na toho bejka jen čumí, ale nedá mu.“
„To je smutný. Ale teď mě napadlo, že von tu krávu koupil v Kolíně?“
„Jojo v Kolíně, že se ptaj?“
„No nic, já jen že moje manželka je taky z Kolína.“

A teď k věci:
Když jsem dopsal román Doktor Petarda, šel jsem se poradit s jedním expertem přes reklamu, jak to udělat, aby se knížka opravdu dostala k lidem. Nejsem už začátečník, napsal jsem knih více než 20, ale s prodeji je to pořád nic moc.

Pochopitelně to může vězet v kvalitě. Píšu blbě a moc lidí to nezajímá. Ano, možné to je. Ale vychází mnoho knížek plných žvástů… jak to, že ty se prodávají hodně, a moje ne?

Začal jsem onomu kamarádovi přes reklamu vyprávět obsah knihy, jako že by to mohlo spoustu lidí zajímat. On ale rukopis odstrčil a přerušil mě slovy:

“Jaký máš průser?”

“Já? Zaplaťpámbu, nemám!”

“No, a v tom to je” dodal kamarád. “Dokud nebudeš na první stránce bulváru, tak za mnou nechoď…”

Není nad dobrou promotion. A někdo ji umí. Paní sepisovatelka má nachystaný druhý díl své “Tajné knihy”, kde bude pravdivě popisovat, jak ji národ nepochopil a jak to vlastně s Havlem myslela dobře… A bulvár se na ni třese. A sepisovatelka nezvrací.

A víte, co je nejhorší? I když na křest prvního dílu přišlo jen dvanáct lidí, i druhý díl se bude zcela jistě také dobře prodávat…

Národe, pozvracej se a jdi do fronty.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

Nejste jedinej kdo psal blbě.Jeden měl promotion zadarmo,a výsledek?Však to znáte.

To bylo jinak: To si koupil krávu,sousedovi řekl,že stála 10 zlatých.Ten na to jestli se nezbláznili,dest zlatých!
No jo,ale tahle má jůlinku jak ženská.
Druhej na to,no jo,ta moje ji má jak kráva,nedal bych za ni ani šesták.
05. 10. 2012 | 01:14

Maximus napsal(a):

To máte těžké pane autore. Havel byl rozporuplná osobnost a všechny ty informace co vyplývají na povrch o něm svědčí, že vše kolem něho nebylo v pořádku.
Jasně, ve vztahu ven do světa byl Havel ikona, ovšem měl byste vědět proč a kdo jí z něj udělal. Ono totiž iluminátské partičce, která ve skutečnosti ovládá svět
a to doslova přes peníze, se Havel zamlouval. Však jeho přítel Bill Clinton je starý zkušený zednářský matador vysokého snad 33.stupně! Vezměte si jen info o jeho židovské velmi bohaté rodině a ty informace z války nejsou pěkné, táta zednář, strejda taky a že by to Vaška minulo v nové době? Nikoliv, na to zapomeňte!
No a doma? Co udělal doma Havel pro lidi, zejména po roce 1990? Za něj se dostala k moci přímo rozkradačská
a také StBácko-komunisticko-vekslácko-pinglovská parta co si tady rozebrala státní majetek a získala ohromnou moc a nyní nám tady parta vládne a rozdává moudra třeba o morálce! Proč tomu nezabránil? Takže budeme mít letiště Václava Havla a jeden veliký tunel Václava Klause!

Třeba to vidím nesprávně a někdo mě to vysvětlí a umlátí mě argumenty, ale mě se zdá že V.H. měl rád slasti života, napsal průměrné hry, sice silná osobnost to byl, doma ovšem podělal co mohl a třeba to bylo jen tím, že na funkci presidenta prostě nebyl v té hektické době připraven. Ale, že bychom se z něj museli podělat, tak to tedy ne! Protože platí, o mrtvých jen dobře, tak toho nechám. Takže kdo ho má rád, ať si ho zarámuje a dá třeba nad postel!
05. 10. 2012 | 06:03

Martin napsal(a):

Patrně vše co jste konzumoval kolem Havla bylo zkažené a potřebovalo ven. Možná vám vyzvracení se pomůže prozřít a naučit se podívat nepříjemné pravdě do očí.
I když poté, co hloupí češi po něm pojmenovali i letiště, v to nelze doufat.
05. 10. 2012 | 06:31

Ládik!!! napsal(a):

Kliknul jsem na Vámi inzerovanou Ornelu Obrmanouvou - máte pravdu, své iniciály má správně nastaveny.
05. 10. 2012 | 06:44

P. V. napsal(a):

Krůto, to jste optavdu tak mimo, že dodnes nechápete že národ Havla nebere, je to vnucená ikona.???
Politiky hodnotím podle stavu v jakém byla jejich země před a po nich- takový propad ekonomický, sociální a morální, jako za Havla, naše země nezažila ani v době dlouholetých válek. Pro objektivitu uznávám že Havel nemůže za vše, ale za mnohé ano.
Havel umělec- kdo jeho knihydobrovolně čte, která divadla ho hrají a kolik je díváků.??? Film odcházení - jeden z největších trapasů naší kinematografie.
Havel filosof a mezinárodní ohlas- když něco řekl, většina zahraničních diplomatů se ošívala jak to taktně komentovat a neurazit. Ohlas je ze zemí, kterým jsme zadarmo předali veškerý průmysl , taky bych pochválil bl.... který mně dá své zadarmo statky nastřádané generacemi.
.
Další část blogu je o tom, že posledních 23 let nemáme elity, umělce a novináře, ale divné týpky - celebrity které šokují jen svou sprostostí. To je bohužel pravda
05. 10. 2012 | 06:49

Drzá zrzka napsal(a):

Dnes by bylo Václavu Havlovi 76 let.
05. 10. 2012 | 06:51

scallop napsal(a):

P. V.

Co jste napsal presne sedi pod blog pana Kruty. Nuti to cloveka jit se vyzvracet.
05. 10. 2012 | 06:55

Ládik!!! napsal(a):

Drzá zrzko,
snad nemáte připomínač. http://www.pripominac.net/
05. 10. 2012 | 07:03

Drzá zrzka napsal(a):

Ládik!!!
I co vás nemá? K tomu datu váží i jiní lidé, tak proto si ho pamatuji.

Každý člověk má své chyby, má své klady. Pokud mezi dvěma lidmi dojde k sblížení, je to jejich věc. Jsem zastáncem toho, že na veřejnost by se z toho nemělo dostat nic. Zvláště v době, kdy už se ten druhý nemůže bránit.
05. 10. 2012 | 07:13

Baba napsal(a):

Našinec nemá ambice, aby jeho děti vystudovaly v zahraničí, jen aby vystudovaly. Do lázní jezdí jako poznávací turista, notebook nevlastní, ale používá. Pro objevování beskydských zastavení o samotě se ještě nerozhodl. Myslí si, že mu ujel vlak už dávno, možná se zase začne na nádraží tančit.
05. 10. 2012 | 07:14

mb napsal(a):

Druhej na to,no jo,ta moje ji má jak kráva,nedal bych za ni ani šesták.

... dokud při tom neslyšíte ozvěnu ... tak je to dobrý ...
05. 10. 2012 | 07:25

Kala napsal(a):

Maximus - jako byste byl u nás doma - od dob tety, velké Havlovky, máme obrázek Havla zarámovaný nad kanapem i s trikolórou. Z piety ho tam nechávám, ostatně nevím, kým by měl být nahrazen.
05. 10. 2012 | 07:29

P. V. napsal(a):

Zrzko a Scallope- dnes by bylo 76 let člověku který rozvrátil tuto republiku. Jaké si myslíte že máme pocity??
05. 10. 2012 | 07:29

antiovce napsal(a):

Maximus

"No a doma? Co udělal doma Havel pro lidi, zejména po roce 1990? Za něj se dostala k moci přímo rozkradačská a také StBácko-komunisticko-vekslácko-pinglovská parta co si tady rozebrala státní majetek a získala ohromnou moc a nyní nám tady parta vládne a rozdává moudra třeba o morálce! Proč tomu nezabránil? Takže budeme mít letiště Václava Havla a jeden veliký tunel Václava Klause!"

Takže podle vás je Havel vinen tím, že se spousta lidí nechala napálit doposud neznámým Václavem Klausem, který od začátku razil heslo, že se má každý postarat sám o sebe z čehož se dalo lehce vyvodit, že podle něho je sociální stát přežitek. A když se ukázalo v r. 1997, že se žádný ekonomický zázrak nekoná, naopak, došlo ke krizi a ještě ke všemu se provalili mrtví sponzoři ODS, přesto ODS měla pořád dost příznivců. Jak tomu asi měl zabránit, vyměnit národ za uvědomělejší?!
05. 10. 2012 | 07:35

Normální 1 napsal(a):

On ani "pan prezident" nepsal nic moc... a ten současný už vůbec píše bláboly...
05. 10. 2012 | 07:40

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, žárlivost bývá někdy sviňa ...
Veselé krizování ...
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/380005_285340301507436_100000944042534_773143_1019977947_n.jpg
05. 10. 2012 | 07:41

Maximus napsal(a):

Kala

Já bych si starého Vencu Veškrnů dal třeba do garáže, na WC se mi to zdá k němu necitlivé. Těším se na dobu až budou sundávat toho druhého Vaška z tříd ZŠ, co se zove "tunel děda"! Nedávno jsem byl na jedné VŠ a ajťáci tam měli nádherný veliký barevný obraz 2x4 m bolševiků s celou plejádou lidí co udělali revoluci v listopadu, ale ve skutečnosti to bylo v říjnu, ti co se jmenovali Lenin a Stalin, ale ve skutečnosti to byl Uljanov a Džugašvili, dále všichni byli jako Rusové, ale ve skutečnosti jich většina byla z jiného národa a kdo ví jestli ta Aurora nebyl křižník Potěmkin! (-:
No a moc se mi ten obraz líbil, ale nechtěli mě ho za nic prodat. Dal bych si ho někam na význačné místo, třeba nad bar když si do nalít dobrého zahraničního chlastu. Jeden můj kamarád měl v obýváku na stěně připevněný krumpáč a lopatu. Každý kdo k němu přišel, tak z toho byl auf. A přitom to byl intelektuál, ale asi právě proto.
Pěkný den!
05. 10. 2012 | 07:42

vasja napsal(a):

Havel je vinen zničenim většinového volebního systemu a teda vlastně vším.
Škoda. Kdyby po prvnim vol. období odešel, moh bejt ikonqa.
05. 10. 2012 | 07:45

Maximus napsal(a):

antiovce

Já Vám Váš názor neberu, ale Havel neměl jít do funkce presidenta. Nebyl na to vůbec připravený. To je stejné, jako kdyby Vám před časem nabídli, abyste ihned jen tak z fleku řídil třeba Mikrosoft nebo jadernou ponorku, raketoplán či měl operovat chlapa zrovna přivezeného na operační stůl a mám za to, že ani jednu kvalifikaci z výběru nesplňujete. Prostě se do toho neměl plést a tím svojí nekompetentností pustil k lizu všechny ty otce kupónovky a zlodějské partičky. Nastavení pravidel hry politické garnitury také neovlivnil, to byla také hrubá chyba. Nevím co řešíte, ale Havel nám tady doma moc nepomohl. A lidi resp. Čechy s jejich vlastnostmi bych do toho netahal. Oni totiž všude na světě dobře pracují, protože mají vytyčené mantinely pro práci a činnost, ale tady se nastavil doslova bordel a jede to už 22 let samospádem!
Pěkný den všem v Havlostánu!
P.S.
Neštvete mě nebo Vás nechám humanitárně vybombardovat!
05. 10. 2012 | 07:50

Maximus napsal(a):

Oprava Microsoft...
05. 10. 2012 | 07:51

dedek napsal(a):

Martin napsal(a):
Patrně vše co jste konzumoval kolem Havla bylo zkažené a potřebovalo ven. Možná vám vyzvracení se pomůže prozřít a naučit se podívat nepříjemné pravdě do očí.
I když poté, co hloupí češi po něm pojmenovali i letiště, v to nelze doufat.


Nepojmenovali ho hloupí Češi ale vládní garnitura. A navíc ten kdo tuhle kravinu vymyslel je Slovák pokud se nemýlím, který žije ale v ČR. Myslím, že většina národa s přejmenováním nesouhlasí a také ví, že za tuto podělanou dobu nese Havel plnou zodpovědnost. Stačí si vzpomenout na jeho uklidňující projev pro zblbnutí národa " Budou Vás strašit nezaměstnaností atd. atd." Jenže to nebylo strašení ale strašlivá pravda, kterou jsme tehdy nechápali.
05. 10. 2012 | 07:52

maňana napsal(a):

Maximus -mluvíte mi z duše,ale to už nemá cenu,ikona byla stvořena a dnes bude i adorována na letišti.Další illumináti se už třesou na presidentský stolec a nejde tomu zabránit.
05. 10. 2012 | 07:54

Drzá zrzka napsal(a):

P.V.

Je s podivem, že v hlavách mnohých se usídlila myšlenka, že za událost může vždy jedna persona.

A mé pocity. Na třešně v říjnu nějak nemám chuť. :-)
05. 10. 2012 | 07:55

dedek napsal(a):

scallop napsal(a):
P. V.

Co jste napsal presne sedi pod blog pana Kruty. Nuti to cloveka jit se vyzvracet.


Také to tak vidím.
05. 10. 2012 | 07:55

Luba napsal(a):

Ornela Obermanová?
Pokud vím, tak se ta osoba, co sama sebe považuje, a ve své knize se označuje za nejkrásnější českou spisovatelku, jmenuje Irena Obermannová ...

https://www.youtube.com/watch?v=vrcRnB0kaTI

Ale spíš než Ober-mann je to Ober-kuh ...

Co se házení špíny na prezidenta Havla týče, nejvíce v této disciplíně, v období kol Havlova pohřbu, vyniklo "seriózní" internetové periodikum "Britské listy".

Kam se hrabe sebestředná bába Obrmanová se svým: "Tramtadadááá!"
05. 10. 2012 | 07:57

Maximus napsal(a):

Ješte dva vtípky na počest Venci Veškrnů.

Kontrolní otázka.
Jestlipak víte, proč měl V.H. onehdy udělaný ven vývod tlustého střeva? Prý to bylo proto, aby věděl, jaké je to mít hov.. v kapse!

V.H. trochu ráčkoval, ale když byl po flámu tak dokonce šišlal .....
V jednom hotelu ráno vylezl z výtahu a šel do recepce. Recepční povídal. Poslal jsem Vám postel! Recepční odpověděla, no to jste nemusel pane presidente, máme postelí dost, ale přesto děkujeme.
V.H. odpověděl, plosím, ládo se stalo!
05. 10. 2012 | 07:59

scallop napsal(a):

P.V.

Ten plural vychazi z Vaseho majestatu ?

Vasich frustraci je mi uprimne lito.
05. 10. 2012 | 07:59

Drzá zrzka napsal(a):

Luba

"Tramtadadááá!" ?

snad "Tarádadá". :-)))
05. 10. 2012 | 08:01

šašek z Jihlavy napsal(a):

Říká se, že mnoho psů - zajícova smrt. U Havla to tak dopadlo. Akorát že v té smečce byly hojně zastoupeny i feny a taky dost sviní.
05. 10. 2012 | 08:03

Vratislav napsal(a):

Zrzko,obávám se že se těch třešní příští víkend urodí dost. Nelíbí??? tak jsi měla říci svým kámošům antikomunistům ať tolik nelžou a nekradou, a ať to řídí alespoň tak jako ti komunisti.
Ono totiž normálním lidem je jedno kdo vládne, chtějí se mít dobře a aby tu byl pořádek. A je smutné že poslední takové období bylo za těch komančů. Než to Havel podělal
05. 10. 2012 | 08:05

dedek napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
P.V.

Je s podivem, že v hlavách mnohých se usídlila myšlenka, že za událost může vždy jedna persona.

A mé pocity. Na třešně v říjnu nějak nemám chuť. :-)


Jedna pesona může ovlivnit myšlení milionů lidí i tak negativním směrem, že věří v nápravu a mezitím dojde k loupeži systému jeho kamarádíčky a prohlédnuvší miliony už mají nastaveny zákony tak, že s tím už nic nemohou dělat a koukají jen na torza toho, čemu se dříve říkalo průmysl a zemědělství. Zato všude je vaše oblíbené ovoce "modré švestky", z kterých už je každému na zvracení. Jen doufám, že už toto parazitické modré ovoce vyřešíme ne stálým zušlechťováním ale tvrdou sekerou a vykácet a vykořenit.
05. 10. 2012 | 08:07

Martin napsal(a):

Maximus: Havel byl na funkci prezidenta připravený velmi dobře a tuto funkci dostal od komunistů výměnou za to, že dá vrcholným komunistům čas a prostor se zařídit v novém režimu a pro zklidnění veřejnosti ji oblboval řečmi o pravdolásce a nejsmejakooni. Teprve Klaus tomu trochu zatnul tipec a to volnou směnitelností koruny a privatizací, čímž starým aparátčíkům udělal velkou čáru přes rozpočet a fakticky je odstavil od lizu, alespoň dočasně.

dedek: Politiky volí nikdo jiní než čeští voliči a hloupost politiků celkem věrně vystihuje hloupost čechů. Velká část národa Havla dosud neprohlédla.
05. 10. 2012 | 08:08

antiovce napsal(a):

Maximus

co řeším? Asi jste to nepochopil. Za to co dnes máme můžou lidi (nevím o jiné civilizaci ve vesmíru), kteří mají volební právo a buď ho využijí nebo ne. Jestliže podporovali ve volbách lumpy a podvodníky tak ať se nediví jak to dnes vypadá. A jestliže seděli doma na zadku a ani k volbám nešli, tak za to můžou taky, i když je možné, že by stejně dali hlas těm lumpům a podvodníkům takže by to vyšlo na stejno. Třeba mne bylo hned jasné, že Klaus je lump a podvodník a proto nikdy nedostala ODS můj hlas. Já mám svědomí čisté.
05. 10. 2012 | 08:08

P.V napsal(a):

Scallope, oni by lidi nebyli tak frustrovaní kdyby to Havel tak nezbabral. Kdybych se měl jako za komančů plus 23 let technického a ekonomického rozvoje, nebyl bych frustrovaný já ani většina jiných.
Ale po 23 letech lhaní a kradení a bídy, .....
Jestli vy jste si nakradl dost, gratuluji, ale většina ostatních se tu moc dobře nemá
05. 10. 2012 | 08:10

Drzá zrzka napsal(a):

Vratislav

Havel to podělal... Zajímavá myšlénka...
kolik to podělo lidí, kteří si mysleli, že za týden budou jezdit v BMW;
kolik to podělalo lidí, kteří, když nad nimi přestal mávat bič, si spletli demokracii s anarchií;
kolik to podělalo lidí, že z korupce udělali systém?

Ti všichni se jmenovali Havel?
05. 10. 2012 | 08:14

paprika napsal(a):

Maximus, PV- vy patříte mezi zoufalce, kteří potřebují svést všechny hříchy světa i svoje na nějakého konkretního viníka a toho nejraději obětovat. Havel měl jistě své chyby, ale byl to člověk velmi statečný, vzdělaný a na rozdíl od nynějšího hradního pána charakterní. Svalovat na něj vinu za to, že tady většina národa krade jak straky, že vůbec celý západní svět je v krizi a možná úpadku je hloupoučké..
05. 10. 2012 | 08:17

Targus napsal(a):

To Martin:

tuto funkci dostal od komunistů výměnou za to, že dá vrcholným komunistům čas a prostor se zařídit v novém režimu a pro zklidnění veřejnosti ji oblboval řečmi o pravdolásce a nejsmejakooni. Teprve Klaus tomu trochu zatnul tipec a to volnou směnitelností koruny a privatizací, čímž starým aparátčíkům udělal velkou čáru přes rozpočet a fakticky je odstavil od lizu, alespoň dočasně.

Jste docela zábavný, napište pokračování.
05. 10. 2012 | 08:19

Michal Macek napsal(a):

v americe natocili film Abraham Lincoln - lovec upiru.ja asi natocim film Noc ozivleho Havla.nejaky karibsky knez santerie v nem vykope prezidenta z hrobu a pomoci magie z nej udela ozivlou mrvolu - zombie.zombie havel pak pujde a sezere mozek vsem co si ho po smrti berou do huby.obermanovou pocinaje a diskutujicim P.V konce....
05. 10. 2012 | 08:21

Občan napsal(a):

Jen pro přesnost:

Kniha vyšla někdy kolem 10. 9. 2011.
Havel zemřel 18. 12. 2011.

Ke knize prohlásil, že ji NEčetl a číst NEhodlá, ale že obsahuje plno polopravd, lží a schválností (že by jasnozřivost? To už by bylo pomalu na svatořečení).

Třeba jenom Dášence vadí, že nebyla jediná...
05. 10. 2012 | 08:21

Targus napsal(a):

To Drzá zrzka:

Havel udělal první "botu", že se obklopil v nové funkci svými alkoholickými přáteli - volně přeloženo - vyžírky, nefachčenky, polovzdělanci, hlupáky, idealisty beze smyslu pro realitu.

Otázkou zůstává, byla-li to bota a nikoli úmysl. Po střízlivém zhodnocení jeho činnosti následující po inauguraci se kloním k druhému názoru.
05. 10. 2012 | 08:25

Martin napsal(a):

Targus: To bych nosil dříví do lesa, to jsou všeobecně známé věci. Moje zvláště oblíbená kapitola je ta jak si STB úmyslně chovala Chartisty jako králíky v králikárně.
05. 10. 2012 | 08:25

Alfonz11 napsal(a):

Vzhledem k tomu, že dnes je nejenom výročí narození V.H. (Veškrny), ale také 50. výročí prvého uvedení Jamese Bonda, tak jsme si doma "soukromě" pojmenovali Ruzyňské letiště na "James Bond Airport Prague":-)))
05. 10. 2012 | 08:26

Občan napsal(a):

Drzá zrzka napsal(a):
"Vratislav
Havel to podělal... Zajímavá myšlénka...
kolik to podělo lidí, kteří si mysleli, že za týden budou jezdit v BMW;
kolik to podělalo lidí, kteří, když nad nimi přestal mávat bič, si spletli demokracii s anarchií;
kolik to podělalo lidí, že z korupce udělali systém?

Ti všichni se jmenovali Havel? 05. 10. 2012 | 08:14"

Havel všechny zákony, které to umožnily, PODEPSAL. Bez mrknutí okem.
Mimochodem - Havel OSOBNĚ zastavil trestní stíhání podvodnice Chadimové. Furt nic?
05. 10. 2012 | 08:28

Targus napsal(a):

To Jan Krůta:

Snadná rada - čtěte ten plátek na lačno, případně užívejte preparát zvaný soda bicarbona.

Ale to byste zas neprožil to největší štěstí.
05. 10. 2012 | 08:28

skeptický napsal(a):

Maximus
Řídit Microsoft dovede dost ženských.Sousedka tak říká manželovi.
05. 10. 2012 | 08:30

muromec napsal(a):

Dedek 07:52
Jak jste přišel na to, že Fero Fenič je Slovák? Jen protože mluví slovensky? Nemylme si prosím etnika. Ani jeden ze "Slováků" kteři se úspěšně prosazují v Praze ve skutečnosti není Slovák. To by vám mělo být už dávno jasné.
05. 10. 2012 | 08:30

Targus napsal(a):

To Martin:

To mě nerozesměje, to je bohužel náhodou pravda. Ale jsou tu tací, kteří vás za tuto pravdu ukamenují, třeba nick mb, který tu dnes není.
05. 10. 2012 | 08:31

Vratislav napsal(a):

Zrzko, ale o tom tu celou dobu mluvíme- že každý normální ví že v zemi se musí pracovat a dodržovat zákony, jenom ten ..... Havel si myslel že bude svoboda, propustíme kriminálníky, kdo nechce pracovat, nemusí, je svoboda, dáme mu bohaté sociální dávky, a lidi budou šťastně a dobrovolně budovat kapitalistickou vlast. Squateři a sprejeři jsou ti správní alternativní umělci, jako Plastici a DG 307, normální umění nepotřebujeme
A ty kecy - nebude nezaměstnanost a bída, ty miliardy novodobých zbohatlíků se asi urodí někde mimo systém.
Nebudeme privatiozovat, jenom si Havel vezme Lucernu a Barandov.
A zrušíme zbrojní průmysl, vyrábět zbraně je ošklivé, ale humanitární bombardování v Jugoslávii, válka v Iráku, Afghanistanu, Lybii, je správná???
Opravdu tu musíme bod po bodu ukazovat v čem KONKRÉTNĚ HAVEL ZNIČIL TUTO ZEMI???.
Ze všech vládců a prezidentů co kdy v Praze vládli, nejvíce zničil zemi Havel
05. 10. 2012 | 08:31

Drzá zrzka napsal(a):

Targus

Kým byste se obklopil vy? Přáteli či nepřáteli.
V té době chlastalo extraligu mnoho lidí, mezi nimi i spousta různých tajemníků KSČ... jen se o nich nějak nepsalo. :-)
05. 10. 2012 | 08:33

rorýs napsal(a):

Z piona udělali věž. Ne tolik za vlastní, jako za žoldácké. Ikona byla vybrána. Problém je že za humny. Doma jsou jiné zvyklosti. Takový Jindřich z Lipé by mohl vyprávět.

Havel nalevo, Havel napravo, Havel pod námi, Havel nad hlavou, Havel po ránu i před spaním.
Kde už zaručeně není jsou naše iluze.
05. 10. 2012 | 08:37

šebány napsal(a):

VH byl charismatická osobnost a byla s ním legrace . Hodně se líbil ženám. Proto ho nemáte rádi . To se většině z Vás co ho pomlouváte nikdy nepodařilo. Je to jenom závist.
05. 10. 2012 | 08:40

scallop napsal(a):

P.V

"Kdybych se měl jako za komančů plus 23 let technického a ekonomického rozvoje ..."

tak byste se mel asi jako v Belorusku. Ale frustrovany byste jiste nebyl, naopak nadseny z velkeho vudce.

Jen poznamenam, ze v letech bidy po roce 1990 prudce vzrostl prumerny vek obyvatel. Asi v te bide chteli zit dele.
Targus

Jiste. Kdyby se Havel obklopil abstinenty, probehla by ekonomicka reforma uplne, ale uplne jinak.
05. 10. 2012 | 08:41

antiovce napsal(a):

Občan

"Havel všechny zákony, které to umožnily, PODEPSAL. Bez mrknutí okem."

A kdo umožnil těm, kteří vytvořili všechny ty zákony, které umožnily beztrestně rozkrást státní majetek a z korupce vytvořit systém, aby se dostali k moci, taky Havel? Pamatuji si dobře, když si dovolil kritizovat Klause a to co tady zavedl - mafiánskotržní sociálkapitalismus - co nadávek a špíny si musel vyslechnout od fanatických obdivovatelů VK.
05. 10. 2012 | 08:47

gaia napsal(a):

nevím, to s tou negativní reklamou. Možná se z ní dá bezpracně pohodlně nějaký čas žít, vidíme případy Ivety Ornely a Agáty, co plní bulvár, aniž bychom se někdy dozvěděli, co vlastně vytvořili nebo udělali smysluplného.
Ale toto je cíleno na primitivy, škoda že nejsou statistiky , kolik lidí už odhlásilo televizi a prostě ji nemají, neb není na co koukat a k čemu ji využívat.
Myslím, že bychom se divili. Však už Nova chce nějaké své vlastní peoplemetry a svou vlastní metodiku měření sledovanosti, aby zakryla toto zjištění.
Spisovatel by měl cílit na inteligentní lidi, kteří budou u jeho knížet přemýšlet a nějaké skandály autora je spíš odradí.
Reklamu spíš udělá, když se nějaké dílo podaří zfilmovat, ale jinak je v té záplavě knih v dnešní době skutečně těžké prorazit.
Navíc knihy jsou i dost drahé, člověk se dost rozmýšlí a většinou jde spíš raději do knihivny. U nás je trh malý a spisovatelé mohou psát asi jen po práci jako vedlejšák. to není jako v Americe, kde je 300 milionů lidí a anglicky se mluví i v dalších zemích. Tam stačí napsat škvár a je velká pravděpodobnost, že si to milion lidí koupí. A třeba jen za dolar, pak je autor v pěkném balíku.
Ale u nás knížky za desítky korun to je utopie, a stovky už je na našince v poměru k platu moc.A lidí mluvících česky také žalostně málo.

Takže spisovatel musí dělat přesně to, co kritizovali za totality. Musí ještě topit v kotelně, roznášet poštu nebo brigádničit v pivovaře.
Aby se uživil.
A prosit kámoše, aby to vydali ještě v Kanadě.
05. 10. 2012 | 08:51

antiovce napsal(a):

Vratislav

Myslet si to samozřejmě můžete, ale skutečnost je jiná. U nás prezident nemá takové pravomoci aby mohl sám rozhodovat o průmyslu a hospodaření státu. U nás o tom rozhoduje premiér, parlament a jednotliví ministři. Pokud si dobře pamatuji, Havel nikdy nebyl premiérem ani ministrem nějakého resortu.
05. 10. 2012 | 08:54

Stařeček napsal(a):

Jak je nastavený systém, tak se v něm žije a pracuje. Tento náš byl nastaven rozhodně špatně, tedy pro většinu a z valné části si za to můžeme sami. Nejdeme z padesáti procent k volbám a tak nám vůdce vyberou ti, co ví, kdo bude, vládnou k jejich prospěchu.
05. 10. 2012 | 09:03

dalimír napsal(a):

Maximusi řídit náš český a moravský kocourkov ? To může kde kdo ! Následující volby na post hlavy státu to jen potvrzují a dokládají ! Havel ,moralista a pravdoláskař ? Třeba to myslel dobře ! Ale těch stupidních poradců okolo sebe ? Já myslím že funkci prezidenta by klidně zvládl i zdejší náš vyhlášený politolog pan Pehe ! A V. Havel ? Dej mu pán BŮH věčnou slávu ! O mrtvých jen dobře ,jak se říká ! Hezký den Dl
05. 10. 2012 | 09:05

prostá venkovanka co ráda čte napsal(a):

ale je fakt, že Obrmannová, když před 14 lety napsala Deník šílené manželky, tak hned byla ve všech dámských časopisech, dávala rozhovory o svém rozvodu a popisovala, co ji inspirovalo, pak to hned bylo zfilmováno, hrála to myslím Žilková s Kramárem, takže jí nešlo neuniknout a tu knížku jsem si také přečetla.
Zatímco autor nikde rozhovor nedal a jediné co o něm vím, že v dobách, když byl mladý svět ještě podpultovka, tak tam byl zaměstnán a psal do něj. Že píše nějaké knihy asi málokdo ví, takže bez nějakého zviditelnění to asi půjde těžko.
Např. Honzákovy knihy aspoň u nás dávají alespoň do výlohy, ale jeho jsem tam také ještě neviděla ve výloze. Takže jen moje soukromá rada je, že nějaké zviditelnění asi bude v tomto směru potřeba.
Co třeba Deníček v TOP star magazínu. už unavuje pořád koukat na Agátu nebo Krampolovi, byli tam už aspoň 100x a vlastně nemají co zajímavého nabídnout, než návštěvu v kosmeťáku či přípravu na nějaký večírek či co budou vařit.

Třeba by lidi zajímalo, jak žije běžný den nějaký spisovatel.

Nebo na Prostřeno taky ženské dost koukají, třeba by se sledovanost ještě víc zvýšila, kdyby se tam vedly intelektuální a rozumné hovory.
Kdyby vařili třeba 4 spisovatelé a bavili se o kultuře a umění.
05. 10. 2012 | 09:06

Kala napsal(a):

Idealismus V.H. (trocha idealismu by však škodit neměla) byl záhy převálcován pragmatismem v čele s ODS, začala velká ekonomická (jenom ekonomická) reforma, ve jménu privatizace zmizelo a bylo zašantročeno mnoho rodinného stříbra, ba zlata. Protest Havla v pověstném rudolfinském projevu přišel opožděně. Sám jeden člověk bez odpovídajících pravomocí by stejně tento Titanic nezastavil. Je nesmysl dávat mu vinu za vše, co se stalo.
05. 10. 2012 | 09:11

paprika napsal(a):

Pravdu má šebány- spousta lidí si tu vylévá své mindráky. Impotenti obvykle nenávidí úspěšné muže, nemluvě o tom, že za komančů bylo jen zoufale málo statečných, kteří riskovali kriminál a stáli za svým názorem. a to je přesně to, co Havlovi spousta různých kolaborantů a svazáků nikdy neodpustí. Jestli tu nějaký trumbera píše, že se obklopil poradci- alkoholiky, tak já jména jako Schwarzenberg, Dobrovský, Křižan, Medek, Tigrid považuji za elitu národa. Pro někoho je elitou Hájek, Jakl, Weigl,A.Bartoš,-gratuluji.
05. 10. 2012 | 09:18

Targus napsal(a):

To Drzá zrzka:

Prapůvodně byla řeč o vládě ODBORNÍKŮ, nikoli o vládě kámošů z mokré čtvrti.
Jinak řečeno jsou lidi, se kterými zajdu rád na pivo, ale určitě bych si je nepřizval ke spravování vlastního majetku, třeba už jen proto, že každý z nás má jiné priority a naše zdroje financí nejsou neomezené...
Cítíte ten rozdíl?

Namísto toho se moci chytla rozkradačská klika upřednostňující změny ekonomiky před právním rámcem těchto změn, což vyplynulo v dnešní marast...

Havel mohl přinejmenším tyto změny vetovat, namísto poklidného podpisování, anebo prásknout dveřmi - těmi hradními, myslím. Čímž by dal jasně najevo, že s tou partou zlodějů nechce mít nic společného.

Na rozdíl od většiny zde žijících si to mohl po restituci Lucerny dovolit.
05. 10. 2012 | 09:18

aga napsal(a):

Z Vaší moralitky čiší prvoplánová závist, autore. To víte, ženské ku... to mají v trochu jednodušší...
05. 10. 2012 | 09:21

Targus napsal(a):

To paprika:

Šláfnberk - elita národa, to se mi snad jen zdá. Člověk, který obešel platné zákony a uplácel, aby se dostal k majetku, je elitou.

Končím, nemá to cenu.
05. 10. 2012 | 09:21

Stařeček napsal(a):

hodnotit V.Havla nebudu, stačí tu žít. Spisovatelé a novináři píší to, co lidé čtou a co je zajímá. Když je zajímá Mádl, píší o něm. Pokud by lidi zajímala skutečná pravda o lidech, co nám vládnou, psali by o nich. Jak se zdá, máme se dobře, když většinu lidí zajímá bulvár.
05. 10. 2012 | 09:22

gaia napsal(a):

aga

myslíte?

tenhle svět je stavěn pro mužské, ženy jsou občané druhé kategorie, ať jsou čím jsou.

Patriarchát se tomu říká. A že jsou v médiích nejvíc kurvy, to je také zapřičiněno tím patriarchátem. Kdyby tam bylo to, co zajímá ženské, nějaká Ornella nebo Agáta by neměla šanci.
05. 10. 2012 | 09:32

antiovce napsal(a):

Stařeček

uhodil jste hřebíček na hlavičku. Když většinu lidí zajímá bulvár (mezi bulvár řadím i MFDnes a Novu) a rozhodují se podle nich aniž by si informace ověřovali z více zdrojů, pak to podle toho u nás vypadá.
05. 10. 2012 | 09:32

Drzá zrzka napsal(a):

Targus

Cítím ten rozdíl.

Kde ty odborníky měl vzít?
Vetovat zákony v době doznívající revolučního nadšení?
Proč nebyly výtky slyšet už tenkrát?
Kolik lidí v té době vědělo, co nás čeká?
Odchod Rusů.
Dělení Československa.
05. 10. 2012 | 09:35

Ládik!!! napsal(a):

Morálku spráskaného psa zde zavedli komunisti. Urvi, co můžeš, a zalez někam.
05. 10. 2012 | 09:35

aga napsal(a):

Nevím, čemu se autor tak pokrytecky diví. Tenhle systém svrabu a neštovic, který sem jak Havel, tak on pomáhal zatáhnout, vykazoval všechny ty neduhy, na které si tu teatrálně stěžuje, už dávno. Bulvár není českým výmyslem, ostatně většina tisku vč. bulvárního není česká. Média byla tím prvním, co zahraniční sponzoři sametu dostali za hubičku od vděčných revolucionářů. A od té doby nás vychovávají k obrazu svému, cíleně a promyšleně. Škoda, že to starého harcovníka nvináře začne skutečně bolet až tehdy, kdy se to dotkne osobně prodeje jeho knihy.
05. 10. 2012 | 09:41

Drzá zrzka napsal(a):

Systém srabů a svrabu tu za minulého režimu neexistoval?
05. 10. 2012 | 09:44

Ernesto napsal(a):

Ládiku to nebyli už ti praví poctivý kom. pouze jen převlečenci ,ovlivnovaní a ovládaní západními bonzáky a vatikánem a českým klérem který stále hraje pouze jen o své zájmy a na obyčejné lidi kašle ! Nedávejte na vinu vše starým poctivým komunistům ! Jste strašně zaujatý ! Asi vám musel někdo za minulé éry s těch převlečenců hrubě ublížit a tímto právě zavrhujete a pomlouváte celou tu kom.ideologii ! Jednou se k ní svět stejně vrátí ,to si pište ! Hezký den Ernesto The Gevara
05. 10. 2012 | 09:46

aga napsal(a):

Drzá zrzka

No tak rozhodně by se nemohlo stát to, na co si tu autor stěžuje. Pokud vyzdvihuje svobodu slova jako klad oproti minulému režimu, proč se diví, že se to může obrátit i proti němu? A nejde jen o "svobodu slova", jde o "svobodu" být tak nemorální, jak je komu libo, a čím jste větší filcka, tím obdivněji a častěji o vás bude bulvár psát.
05. 10. 2012 | 09:49

Michal Macek napsal(a):

aga:

jasne a hitler byl zena a ovladali ho mimozemstani :DDD
05. 10. 2012 | 09:56

Drzá zrzka napsal(a):

aga

Otázkou je, co napíše.
Když napíše, že jsem se včera opila, jak zákon káže, v Liberci, ale já vím, že jsem v Liberci půl roku nebyla, asi to ta pravá svoboda slova není.
05. 10. 2012 | 09:57

Radkin Honzák napsal(a):

Vážený pane Krůto,
tentýž pocit, který popisujete dnes u sebe, jsem měl před rokem z vaší "gratulace" Václavu Havlovi. Proto jsem také opustil Vaše stránky. Tenkrát jste mi odpověděl, že je to takové nároží, kde si lidi povídají. Já jsem měl dojem, že už tam bylo dost nablito...
Jen mi přijde, že Karel Havlíček, kterého mám rád (a u Čechů to taky neměl lehké, Havlíček - Havel) byl nadčasový, když napsal:
Tak to chodí na tom světě
každou chvíli jinák,
dneska ctí tě za svatého,
zejtra budeš sviňák.

Dnes vám bozi, vy ubozí,
kadidlo lid pálí
a zejtra vás jako smetí
v kalužinách válí.

Dělají si nové bohy
pro svoje pohodlí,
koho včera oběsili,
k tomu se dnes modlí

Všechno na světě je marné
i království Boží
všechno mine a pomine
jako špatné zboží

Jenom cáři, samovláda
a takové sloty
přetrvají věčně věků
jak juchtové boty...
05. 10. 2012 | 10:03

skeptický napsal(a):

dalimír
Píšete O mrtvých jen dobré.Jsou mrtví a mrtví.
Zkuste napsat jen dobré třeba o Hitlerovi.Ten je taky mrtvej. Rozhodně o promotion zadarmo nebudete mít nouzi.

Člověk musí přijít s něčím originálním.
On se o to dnes snaží každý.Můžete si psát pro radost do šuplíku,nebo vydávat na vlastní náklad,ale pokud jsou cílem peníze,šance jak v loterii.Dejte 16 korun za sloupek ve sportce,a máte to bez práce.

Když si poslechnete tyhle rádobykontroverzní existence,co se motají kolem politiky,a hodně se o nich píše,zjistíte,že sice mají tvrďácké názory,ale na přímý dotaz kličkují,a vědí ke které řiti se přissát.
Sečteno podtrženo,populisti.Naštěstí si občas šlápnou do huby,a dostanou po čuni.Žádná škoda.

Ono aby jeden měl v jakémkoliv podnikání úspěch,musí dělat něco užitečného.
Psaní je nešťastné,pisálků je jak máku.

Já kdybych začal psát,vybral bych si tématiku která oslavuje lidi kteří vlastní průmysl,film,kontrolují Půllitrovy a Nobelovy ceny.Osvědčená cesta,na to se peníze vždycky najdou.

Vyznávat se z lásky k bývalým velikánům vyšlo z módy ,stejně jako soudružská sebekritika z 50. let,nebo láska k soudruhu Stálynu.Rozhodně z toho nic nekouká.
05. 10. 2012 | 10:04

Miláno z Děčína napsal(a):

Pane Krůta,
po přečtení vašeho článku malá rada.
Když jste tedy napsal těch 20 knih,tzn. nejspíše v různých časových obdobých a časovém odstupu,Vám doporučuji:
Jste zřejmě dlouhodobě nemocen,neboď právě bacily ve vašem těle vás neustále nutí k vyzvracování se.
Takže každé společenské žití,dříve ČSSR a nyní ČR,Vám způsobuje alergii,ne-li něco mnohem nebezpečnějšího?
Honem k lékaři!!!
Jste asi bacilonosič.Malá poznámka:Zřejmě jste nakazil spoustu
mládeže - žáků na školách po celém Německu v minulých dnech???
05. 10. 2012 | 10:05

skeptický napsal(a):

dalimír
Píšete O mrtvých jen dobré.Jsou mrtví a mrtví.
Zkuste napsat jen dobré třeba o Hitlerovi.Ten je taky mrtvej. Rozhodně o promotion zadarmo nebudete mít nouzi.

Člověk musí přijít s něčím originálním.
On se o to dnes snaží každý.Můžete si psát pro radost do šuplíku,nebo vydávat na vlastní náklad,ale pokud jsou cílem peníze,šance jak v loterii.Dejte 16 korun za sloupek ve sportce,a máte to bez práce.

Když si poslechnete tyhle rádobykontroverzní existence,co se motají kolem politiky,a hodně se o nich píše,zjistíte,že sice mají tvrďácké názory,ale na přímý dotaz kličkují,a vědí ke které řiti se přissát.
Sečteno podtrženo,populisti.Naštěstí si občas šlápnou do huby,a dostanou po čuni.Žádná škoda.

Ono aby jeden měl v jakémkoliv podnikání úspěch,musí dělat něco užitečného.
Psaní je nešťastné,pisálků je jak máku.

Já kdybych začal psát,vybral bych si tématiku která oslavuje lidi kteří vlastní průmysl,film,kontrolují Půllitrovy a Nobelovy ceny.Osvědčená cesta,na to se peníze vždycky najdou.

Vyznávat se z lásky k bývalým velikánům vyšlo z módy ,stejně jako soudružská sebekritika z 50. let,nebo láska k soudruhu Stálynu.Rozhodně z toho nic nekouká.
05. 10. 2012 | 10:05

mb napsal(a):

souhlasím s antiovcí 7:35 ...

taky se václav havel vůči mafiánskému kapitalismu dost zřetelně vymezil v 97 ...

... njn, stane se ...
05. 10. 2012 | 10:07

resl napsal(a):

Nikdo se tady ještě nepřiznal, že byl v KSČ. Většina jim nadává, opovrhuje jimi, posmívá se. Nevyčítal bych nikomu ani to členství, jen by mohli být trochu tišší. Proč ale máte takovou zášť vůči člověku, kterého komunisti nenáviděli a nenávidí dodnes ?
Psát o komplexu statečnosti, české malosti, závisti je zbytečné. To vše se zhmotnilo ve Václavu Klausovi, který není schopen ani přijít na letiště a zůčastnit se jeho přejmenoání. Stejně jeho dvorní sluha Nečas, který to snad má zakázané. To necítíte tu slabost Klause, tu zabejčenou nenávist vůči čověku, který se provinil jen tím, že jej měli rádi jak tady tak ve světě. Jste-li ze stejného těsta, jako Klaus, máte v podstatě zpackaný, nenávistí protkaný život. Zde prosím ukázka rádoby vtipného vyjdření člověka, který ví, že mu Havel nemůže sahat ani na paty. To se inteligence pozná hned a dalších slov netřeba.
Maximus :
"Já bych si starého Vencu Veškrnů dal třeba do garáže, na WC se mi to zdá k němu necitlivé."
05. 10. 2012 | 10:08

gaia napsal(a):

Miláno

s těmi doktory opatrně, kdyby Havel nelítal k doktoru Bodnerovi a umřel v klidu jak měla v úmyslu matka příroda, možná by fakt z něj dodnes svítila aureola velikána a lidé by po něm rádi pojmenovávali náměstí, ale bohužel to, co dělal v tom prodlouženém čase , tak to většině lidí právě zvedalo kufr

takže na ty doktory pozor, odejít včas ze scény je také umění, tohle Havel neuměl a pěkně podělal.
05. 10. 2012 | 10:12

aga napsal(a):

mb

Proti mafiánskému kapitalismu se dnes slovy vymezují ti nejhorší mafiánští kapitalisti. Co je komu do nějakého slovního vymezení se?? Až vám třeba nějaký pedofil poharaší děcko, a pak se veřejně vymezí proti pedofilii, tak vás to taky uspokojí?
05. 10. 2012 | 10:14

Záškodník napsal(a):

Obermannová je sice odpudivá žena a spisovatelka nevalných kvalit (ač poměrně čtená),ale řekněme, že jí na rozdíl od zdejších intelektuálů, přiznávám právo být rozhořčená. Pokud je mi známo, dostatečně prokázala, že jakýsi poměr s "monarchou" měla. Proč by tedy, věcně vzato, neměla dát najevo své rozhořčení jako každá jiná , milencem zatloukaná žena?
Jen proto, že něčí "ikony" jsou nedotknutelné?
Kdyby Havel nepodváděl už svou první choť ležící na smrtelné posteli a neudělal totéž své druhé manželce(jen se jí vrací to, co sama druhým způsobila-to jsou ty pověstné "boží mlýny"),tak by Obermannová neměla o čem psát.
Jenže pravdaaláska se může zjevit z toho, že jejich mravní idol dostává povážlivé trhliny.

Mimo jiné, bulváru se Obermannová pochlubila, že se s Havlem už "usmířila" na jeho hrobě, kam mu položila kamínek. Jak je to tedy s židovstvím V.Havla-je přiznané, či utajované???
Proč měl tedy pohřeb v chrámu ,jenž je symbolem katolické víry?
05. 10. 2012 | 10:16

jepice napsal(a):

Dám krk na to, že většina tunajších plivačů byli před plyšákem spořádaní, nenápadní soudruzi, v roce 92 pomohli Klausovi do sedla a teď po letech se hodlají vrátit pod křídla rodné strany. S dobrým svědomím, protože oni nic, za všechno může Havel.
05. 10. 2012 | 10:17

aga napsal(a):

Michal Macek a gaia

Odpovídal jsem autorovi v určitém kontextu, a v něm platí že když je žena ochotna se prodat, má to jednodušší. I když, dnes, v době svobody, rovnoprávnosti a bez zbytečného puritanismu přiznávaných jakýchkoliv sexuálních preferencí, už zřejmě opravdu neplatí ani toto.
05. 10. 2012 | 10:18

aga napsal(a):

jepice

Tak to byste o ten krk rychle přišla, v mém případě určitě. Už jste si mohla všimnout, kdybyste chtěla, že značná část kritiků Havla se rekrutuje z těch, kteří obětovali před revolucí - a nezištně - leccos, aby mu pomohli, a když zjistili, komu vlastně, jsou ted poněkud zatrpklí.
05. 10. 2012 | 10:21

jankruta napsal(a):

Vůbec nebudu diskutovat. Zde jsem nepsal o mé úctě nebo neúctě k Václavu Havlovi. Někteří to nepochopili. Jen nechápu reakci pana doktora Honzáka a dovolím si mu napsat osobně.
05. 10. 2012 | 10:27

jepice napsal(a):

Aga: jestli se chcete počítat, mezi plivače, je to čistě vaše věc.
Jak jste pomáhal Havlovi, jestli se můžu optat?
05. 10. 2012 | 10:28

Záškodník napsal(a):

Jepice

Nestýkám se s žádnými (ani bývalými) bolševiky, ale neznám nikoho, kdo by si udělal z Havla nějaký životní idol. Berou ho jako každého druhého politika-resp.je absolutně nezajímá. Přejmenování letiště a ulic se posmívají, ale jelikož mají podstatnější existenční starosti, je to pro ně více méně podružná záležitost. Na takové hovadiny mají čas a náladu jen ti, kteří přehrabují peníze vidlemi. Většina z nás je musí tvrdě vydělat.
A pokud je mi známo, velká část mladých, nezatížených komunismem, má za svůl vzor spíš Gagu, nežli Havla.Politika je jim ukradená.
05. 10. 2012 | 10:28

aga napsal(a):

jepice

Podepsal jsem vše, co mi umožnili podepsat, účastnil jsem se organizace různých "podvratných" akcí, a Chartu jsem nepodepsal jen proto, že mi jasně řekli, že to je jen pro vyvolené, že je třeba, aby cizina věděla, že pronásledováni jsou i nechartisti. Stačí?
05. 10. 2012 | 10:31

gaia napsal(a):

ago

myslíte, že kdo se prodává to má jednodušší? S tím zrovna nesouhlasím.

V každém případě ji bude číst málo lidí a ještě má aureolu zoufalky.

Chudák je určitě, manžel ji zahnul a opustil, když měla 2 malé děti a ona je musela uživit a sama vychovat, k tomu ještě ta zapšklost, že ji manžel zahnul....

Ona to určitě jednoduché neměla.
05. 10. 2012 | 10:31

mb napsal(a):

pro agu ... hele ago ... havel skutečně zpočátku klause podporoval respektive RYCHLOU ekonomickou transformaci ...

může být , že byl (havel) nekompetentní ... a důvěřivý ...

ale HAVEL rozhodně nebyl ZLODĚj ... může být, že se zloději nechal zneužít či napálit ...

... akorat ... tak jak se situace vyvíjela ... černé financování ódées ... tak taky havel našel svůj hlas / rudolfinum 97 / ...

víte havel jako bojovník proti komunismu ( komunistům ) byl přirozeně napravo ...

/ i když je mu předhazováno že je levicový liberál /

a proto se aspoň dočasně ocitl na jedné lodi s našimi verbálně sebeproklamujícími se pravičáky / ods /

vona po 40 letech diskreditace levice / ksč /

ta pravice skutečně nesla určitou naději ...

stihla zdiskreditovat velice rychle .-...

zatím vás zdravím ...

/zabránění kradení ... to měl být největší úkol jakéhokoli polistopadového politika ... či politické strany ...

patrně se nám to nepodařilo /

ethos pravice mohla zosobnovat nekradoucí hromádková

a ethos levice treba batek ...

bohužel pravici zososbnuje kradoucí klaus ...

a levici dejme tomu kradoucí gross ...

tak zatim
05. 10. 2012 | 10:35

Záškodník napsal(a):

Námět k přemýšlení pro pravdualásku

Nepřijde vám podivné,když tady rozhořčeně bráníte svého oblíbeného prezidenta, ale o druhém(ne,že by mě to pobuřovalo) se vyjadřujete veřejně!!! (ústy svých nejvěrnějších jako je Holubová, Kraus a spol.) jako o "Kikině"???
Je to takové malé ubohé pokrytectví.
Podobně to bylo i s oním "atentátem"-Šiklová, velká pravdaláska, bývalá zavilá bolševička, dnes stejně zavilá" demokratka", tento čin zesměšňovala (resp.zesměšňvala V.K.) v Událostech jako komickou výtržnost.
Ne, že bych v něm viděl něco jiného, ale pobavil mě přístup vaší "kliky".
Kdyby se totéž stalo Havlovi, jak správně poznamenal Jakl (podařilo se mu nemožné, Šiklová zalapala po dechu a na chvilku zavřela stavidla své výmluvnosti), byl by to nebetyčný skandál, pokus o vraždu a bůhvíco ještě.

Proto bychá vám vřele doporučil jedno staré dobré přísloví.
Čiň druhým tak, jak chceš, aby oni činili tobě!
Vy si proti naší vůli svobodně přejmenováváte za naše peníze letiště a my si z toho děláme srandu.
05. 10. 2012 | 10:41

jepice napsal(a):

Aga:
Aha, netušila jsem, že se někdo účastnil předsametových aktivit, aby pomohl Havlovi. Lidi to podle mne většinou dělali proto, že se jim nelíbily tehdejší poměry.
05. 10. 2012 | 10:44

Medikolog napsal(a):

Pane Krůto,

já zase pustil ráno zprávy a tam... navzdory citům českého národa a lidem které znám, přejmenovávají Letiště Praha RUZYNĚ po nějakém Vácĺavovi KOPECKÉM, éé pardon, Havlovi.

Po Kopeckém přejmenovali kdysi také proti vůli národa komunisté Strossmayerovo náměstí v Praze. Chce se mi z toho ZVRACET, nejlépe na toho Slováka co tu zhůvěřilost "navrhl" a na ty v pozadí, co to zvěrstvo prosadili. Naštěstí máme ZPĚT Strossmayerovo náměstí (ještě za komančů:), máme ZPĚT Masarykovo nádraží v Praze A BUDEME MÍT ZPĚT Letiště PRAHA RUZYNĚ... Dejž to Alláh, budiž Jeho jméno pochváleno.
Podle Havla se snad bude jmenovat nějaké hospoda v okolí Rašínova nábřeží v Praze a to jméno té hospodě zůstaniž do konce nemírného alkoholismu v Čechách. Amen.
05. 10. 2012 | 10:45

stejskal napsal(a):

Já myslím, že čím více nás bude zvracet, tím lépe a šťastněji se nám tu bude žít :-)

Hezký den všem.

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 10:51

jepice napsal(a):

Medikolog: Ne že bych byla unešená z toho, že se po Havlovi bude jmenovat zrovna letiště, ale proč se dopouštíte tak emotivních slov, jako zvěrstvo?
Spousta světových letišť byla pojmenována po státnících a nikomu to nevadí.
05. 10. 2012 | 10:53

Targus napsal(a):

To Drzá zrzka:

Kde ty odborníky měl vzít?
Odborníci byli, ovšem supům čekajícím na porcování tučné kořisti nešli pod frňák, proto byli onálepkováni přídomky stará struktura, kryptokomunista, atd. schopní lidé se vyhazovali po vzoru normalizačních čistek pomocí hlasování a vyjadřování důvěry. Zkuste něco takového dnes třeba v Mittalu, v Hyundai, atd.

Vetovat zákony v době doznívající revolučního nadšení?
Ano, projevil by tím svou údajnou občanskou statečnost. Když s něčím nesouhlasím, nikdo mne nedonutí projevit souhlas za žádných okolností. To nedokázali ani komunisti, ani dnešní kapitalisti.

Proč nebyly výtky slyšet už tenkrát?
Výtky slyšel ten, kdo je chtěl slyšet. Opakuji, že kritici byli šmahem označeni za staré struktury, nejlépe temně a slušovicky žilkované, že ano.

Kolik lidí v té době vědělo, co nás čeká?
Většina starších, kteří měli zbytky zdravého rozumu a přes padesát let věku.

Odchod Rusů.
Co s tím má Havel?

Dělení Československa.
Havel se na dělení podepsal nesmazatelně, to mu nikdo opravdu neodpáře. Poštvat proti sobě půlku jednoho národa a nahnat tak voliče do náručí Mečiara, to opravdu nikdo nemohl provést lépe.
05. 10. 2012 | 10:56

Targus napsal(a):

To mb:

Dnes mimořádně souhlasím. Ve všem.
05. 10. 2012 | 10:59

pamětníci ještě žijí napsal(a):

jepice

no asi tam neměli kult osobnosti, za který si pak sypali popel na hlavu a nevyhodili totalitu dveřmi a ona se jim nevrátila oknem.
A nevnímají to tedy jako vrácený jako kult osobnosti, Havel sám kritizoval , když se něco pojmenovávalo po papaláších a nyní tedy se pojmenovává po něm, tedy řeknu vám, zdálo by se to divné normální dušičce v nebi, jestli on tam ale z toho má radost, tak je fakt divnej.

Protože jak u Čechů někoho zvošklivit, tak to je právě dělat z něj ten kult osobnosti, protože to jsme tu už jednou měli a víme jak to dopadlo
05. 10. 2012 | 11:01

Občan napsal(a):

To mb:

No...
Lidé většinou prozřeli již v r. 1993, protože to už bylo těm s mozky jasné, že je a zůstane zhasnuto, že i kupónovka byl podvod a že bude zle.
Jestliže Havlovi trvalo 7 let než prozřel, pak to jen znovu potvrzuje jeho nekompetentnost; nebo ignoranci.

A jak moc se mu líbí na Hradě a pobývání u moci, to prokázal v r. 1998, když NECHAL zatknout rozhodujícího poslance, aby zabránil svému NEzvolení prezidentem na další období.
05. 10. 2012 | 11:02

jepice napsal(a):

Targus:
Odhadnout problém v zákonech nebylo tak jednoduché, zato chování tehdejších prominentů ODS bylo podle mne průzračné jak studánka. Přesto je lidé volili, což dodnes chápu jen těžko. A mandát vzešlý z voleb je argument, který se obtížně vyvrací.
05. 10. 2012 | 11:08

Faust napsal(a):

jepice napsal(a):
Dám krk na to, že většina tunajších plivačů byli před plyšákem spořádaní, nenápadní soudruzi, v roce 92 pomohli Klausovi do sedla a teď po letech se hodlají vrátit pod křídla rodné strany. S dobrým svědomím, protože oni nic, za všechno může Havel.
----
Ale nikoli,jepice... zatím jsem si neplivnul. Ale VH z té duše nemám rád.
A co Ty osobně? Byla´s spořádaný, nenápadný soudruh? Asi nebyla... do KSČ Tě nevzali, což?
No a tak je to se vším.
Tihle pozdní antikomunisté mi pijí krev!
Kde jste byli (kde jsi byla) třeba už v r. 88? V Bartolomějské? Že jsem se tam s Tebou nepotkal...
A proto si taky můžu dovolit výrok: ANO, volím komunisty...
a Ty si klidně trhni...
05. 10. 2012 | 11:11

skeptický napsal(a):

Ti,co pracovali v 88 na Barťáku dnes komunisty nevolí.Co kdyby.
05. 10. 2012 | 11:15

jepice napsal(a):

mb:
Paní Hromádková měla určitě mnoho dobrých vlastností, ale bohužel mezi ně nepatřilo umění přesvědčit lidi, aby ji volili.
Battěka jsem měla taky ráda. Je škoda, že to nebyl on, kdo profiloval sociální demokracii.
05. 10. 2012 | 11:19

skeptický napsal(a):

Autor

Říkalo se : dej psovi blbý jméno,a můžeš ho rovnou zastřelit.

Román Doktor Petarda???
Ale jako vtip dobrý.
05. 10. 2012 | 11:21

pamětník antikomunista napsal(a):

fauste, máš recht. Ze stejnýho důvodu si tu můžu dovolit výrok: ANO, volím fašisty.

Jsi hlupák, o jepici nevíš vůbec nic a jen se chováš jako hulvát. Protože nemáš rád havla (který určitě nebyl pozdní antikomunista). To, co jsi napsal, je jen o tvojí hlouposti, o ničem jiným.
05. 10. 2012 | 11:22

jepice napsal(a):

Skeptický: někteří zřejmě ano.
05. 10. 2012 | 11:23

Medikolog napsal(a):

Jepice, Občan vám v 11.02 napsal to kulantní.

Takže doplním ještě válečného štváče, humanitárního bombardéra, který s Borisem Nikolajevičem Jelcinem soutěžil o titul cara všech samolibých opilců...

Cizinci pojmenovávají (zpravidla nepřejmenovávají dříve vybudované) objekty podle osobností, které pro svůj národ a stát byly významným přínosem, nebo které byly personifikací velikosti říše a pokroku. Např. George Washington, John Fitzgerald Kennedy, Horatio Nelson, Friedrich der Grosse, Quien Victoria, Napoleon Bonaparte, třeba i Josif Vissarionovič Stalin.. Ne po celebritách typu JUDr Emil Hácha, Vidkun Quisling, nebo Václav Havel...
05. 10. 2012 | 11:26

skeptický napsal(a):

Jepice
On byl oběť zvůle režimu,ne zaměstnanec.
Já ostatně taky,pětadvacet let dřív,za skákání přes zábradlí na Václaváku proti Baťovi.
Měli tu pořádek.
Stejně Major Zeman je nejlepší místní seriál,a o válečných štváčích nám nelhali.
05. 10. 2012 | 11:29

skeptický napsal(a):

Medikolog

Hácha byl slušný,a navíc starý nemocný člověk,i když byl právník.
05. 10. 2012 | 11:32

Faust napsal(a):

pamětník antikomunista:
hlupák jste Vy... o jepici vím docela dost.
Že byste se ev. omluvil, to od "antikomunisty" čekat nemůžu.
A mimochodem: ani Vás jsem v té Bartolomějské nezaznamenal... (a aby nedocházelo k omylu: nebyl jsem tam jako zaměstnanec - to rozhodně nikoli).
05. 10. 2012 | 11:36

skeptický napsal(a):

Faust
To jste tam čekali jako u zubaře až na vás přijde řada aby vám vyrazili zub?
05. 10. 2012 | 11:42

Občan napsal(a):

Jepice napsal(a):
"mb:
Paní Hromádková měla určitě mnoho dobrých vlastností, ale bohužel mezi ně nepatřilo umění přesvědčit lidi, aby ji volili.
Battěka jsem měla taky ráda. Je škoda, že to nebyl on, kdo profiloval sociální demokracii. 05. 10. 2012 | 11:19"

Battěk s Fišerou byli propagátory tzv. "pravicových odborů" - tedy bezzubé nemajetné a režimně konformní organizace, usilující pouze o drobné kosmetické korekce gründerského kapitalismu a kašlající na ZÁKLADNÍ práva řadových zaměstnanců. Důsledkem činnosti těchhle liberálů amerického střihu byla ztráta důvěry zaměstnanců vůči odborům, rezignace, a JE dnešní průser, v němž se nacházejí právě ti řadoví zaměstnanci.
Točenou řetězem dal socdem posléze i Gross, když se zhlédl v Blairovi...
05. 10. 2012 | 11:45

Alena napsal(a):

Od dob Adolfa Hitlera snad na světě nenajdete něco pojmenováno po tak škodlivé osobnosti jako byl Havel.
Snad Bugsy Siegel v Las Vegas, ale ten své zločiny odčinil tím že v poušti vybudoval pohádkové město
Krůto, mně ja zase blivno když přijedu na Letiště a vidím to tam
05. 10. 2012 | 11:47

Občan napsal(a):

jepice napsal(a):
"Targus:
Odhadnout problém v zákonech nebylo tak jednoduché, zato chování tehdejších prominentů ODS bylo podle mne průzračné jak studánka. Přesto je lidé volili, což dodnes chápu jen těžko. A mandát vzešlý z voleb je argument, který se obtížně vyvrací. 05. 10. 2012 | 11:08"

Na to měl lidi, aby tomu bezelstnému prosťáčkovi odhalili "problémy" v zákonech. Třeba takovou Dagmar Burešovou, Petra Pitharta, Otakara Motejla a další. Nebo to snad nebyli právníci z nejtěsnější Havlovy blízkosti?

Vám fakt nedochází, jaké nesvéprávné ťululum z Havla děláte???
05. 10. 2012 | 11:59

pamětník antikomunista napsal(a):

Já tě tam viděl, Fauste. Šli jste si tam s Čuňasem pro instrukce. Mě ve vedlejší místnosti fackoval nějakej Pepa Kafka. Co víš o jepice? Už jsi to nahlásil?
05. 10. 2012 | 12:09

Midori napsal(a):

Tak to letiště pojmenovali, co jim záleželo na mínění většiny.
Nebudu se divit, že jméno lháře a zhoubce poletí za nějaký čas dolů.
05. 10. 2012 | 12:09

resl napsal(a):

Nepřijít na letiště, je letošní, poslední prohra Václav Klause. Vůbec nepochopil ani on, ani jeho poradci. Noblesa mu nic neříká, msta mu zakryla uši, oči a zbyl jen buran. Prosím "své kamarády", neplést s vesničanem.
05. 10. 2012 | 12:17

jepice napsal(a):

Občan:
ťululum byl volič.
Z netu znám pár takových, co dnes přísahají na svou sociální empatii a debatují o dějinné úloze levice a v tom přelomovém roce 92 byli dokonce členy ODS.
05. 10. 2012 | 12:18

Medikolog napsal(a):

Midori,

kéž se to stane co nejdříve. Havlovo jméno tam pálí do očí jako každé jiné zhanobení.
05. 10. 2012 | 12:20

skeptický napsal(a):

Pamětník Anti.

Co ten Pepa,žije,žije?
05. 10. 2012 | 12:28

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, chvilku jsem se snažila číst diskuzi... ale nedávám to. Nikdy nepřestanu žasnout, kolik se tu vyrojí odborníků na kdeco - momentálně na to, co všechno udělal Havel špatně a jaký vlastně "doopravdy" byl.

Chápu averzi některých, mám taky pár mediálně známých lidí, o kterých si myslím svoje, aniž bych je někdy osobně potkala. Úsudek se dělá tak snadno. A anonymní úsudek ještě lépe. Je lehké přijít na chyby těch, kteří jsou nám předkládáni, jejichž kroky veřejně vidíme a nakonec známe i jejich následky. S odstupem času pak některé činy vypadají jako promyšlená chyba...

Jenom by mě zajímalo, co byste řekli o sobě, kdyby Vám někdo jednou pustil film o Vašem životě s komentářem nezúčastněného - do kolika Vašich pohnutek by se trefil? a hlavně by přesně věděl, co jste v určitých situacích udělat měli... A vy byste věděli svoje, ale nikoho by to nezajímalo, protože lidé mají jasno...

S odstupem času i Havel jistě věděl, že některé věci, o kterých rozhodl, byla chyba.
Napsat do jedné věty jméno Hitlera a Havla už ale není kritika, je to největší ubohost této diskuze.
05. 10. 2012 | 12:28

Jan napsal(a):

Pane Stejskale, připadá vám tahle debata důstojná a odpovídá vaší představě o korektní a slušně vedené diskusi?
05. 10. 2012 | 12:29

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

havel neměl přímý vliv na domácí politiku, kromě pár výstřelů ze špuntovky typu televizní krize. havel zasahoval do politiky především zkrze ustavní soud, kam si kmotrovsky jmenoval sve kamarády. ustavní soud je samozřejmě nevolená instituce. tímto způsobem dokázal havel a jeho pravdolásková skupina obcházet skutečnost, že pravda a láska nikdy neměla žádnou podporu občanů a v žádných volbách ji nedostala. muj názor je ten, že havel měl dodržet jeho slib a být presidentem pouze na přechodnou dobu. bohužel se už nedokázal oddtrhnout od koryta a zustal tam 15 let. v politice havel pusobil destruktivně. nikdy neměl žádný program, pouze podvědomě hledal nějakého nepřítele, kterým by mohl nahradit KSČ. a nakonec ho našel, klause, ODS a jtak zvaný "mafiánský kapitalismus". je to poměrně paradoxní, protože sám havel se stal po roce 89 jedním z největších kmotrů u nás. kdyby nosil zlatý prsten, tak mu ho lidé typu kocába budou líbat.
05. 10. 2012 | 12:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Anuszko,

chtěl jsem Vás jen pozdravit, nic víc.

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 12:31

skeptický napsal(a):

Anuszka

Jeden president se obklopí poradci,kteří mu nalejvají rozumy,a on dělá co mu řeknou,a je oficiálně milován.

Druhý používá hlavu,a je z něj málem štvanec.
05. 10. 2012 | 12:34

Anuszka napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale.
05. 10. 2012 | 12:35

Anuszka napsal(a):

skeptický:

tady to na lásku nevypadá...
05. 10. 2012 | 12:36

Valerie napsal(a):

Anuszko, jenže politik ovlivňuje život celého národa.
Připomenu citát " .. po ovoci poznáš je..." Nikoho nezajímá co Havel myslel a chtěl, ale co udělal a jak to dopadlo. A dopadlo to hodně blbě.
.
Jane, souhlasím. diskuse je nedůstojná. Jenže východisko je zasáhnout cenzorsky a blog úplně stáhnout, nebo vymazat nevhodné názory. Myšlení lidí a názory na Havla tím ale nezměníte, cenzurou jedině k horšímu
05. 10. 2012 | 12:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den i Vám, pane Jene,

moc nerozumím otázce. Ta debata je stejná jako drtivá většina debat ve veřejném prostoru. Vstupují do ní lidé nejrůznějších názorů, založení a také s nejrůznějšími úmysly.

Někteří si chtějí podebatovat, vyměnit si úhly pohledu, naslouchat druhým. Jiní se vypovídat ze svých frustrací, další se pobavit tím, že na někoho plivnou či jej urazí. Někteří naslouchají, jiní nenávidí. Jedni hledají styčné body, další se vymezují.

Veřejná debata jako taková nemůže být důstojná či nedůstojná, posuzovat se snad tímto kritériem dají jen jednotlivé vstupy, potřeba reagovat na zjevné provokace či urážky apod. Každý jednotlivý příspěvek vypovídá něco především o svém autorovi, o debatě jako takové už méně, o druhých zpravidla nic.

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 12:37

skeptický napsal(a):

Anuszka
Nějaké vzplanutí hormonů už bych nečekal.Ale máte tu mladší ctitele,jak vidím.
05. 10. 2012 | 12:40

skeptický napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale

Věřte mi nebo ne,já se nad tou důstojností taky zarazil.
To já znal nějakýho Vencu,běženko to byl,ten si koupil auto,a řídil ho velmi důstojně.Jak tůčko.
Vzděláním byl absolventem školy smyku.

Kolega Miro,taky běženko ze Slováče o něm řekl,že je to kokot a na tu svoji důstojnost jednou zajde.

Malá československá radost byla,když se se svojí školou smyku někomu naboural do kufru,a dostal pokutu.
05. 10. 2012 | 12:48

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane skeptický,

zajímavá vzpomínka.

Mimochodem když už Vás mám "na drátě", dovolte otázku: také se Vám chce zvracet?

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 12:51

Anuszka napsal(a):

Valerie:
Vidím to obráceně, politik je takový, jaký je národ. Havel se stal prezidentem v době, kdy jsme se začali opájet svobodou, chtěli jsme všechno a hned a nedívali se na cenu, zákony se mrskaly jeden za druhým, tak jak se po ránu vyvinula situace, chtěli jsme být bohatí jako Němci a mnozí z nás byli ochotni kvůli tomu přijít o duši. Lidé ochotně stáli fronty, aby lumpům prodali své kupónové knížky za pár šupů - nechtělo se jim přemýšlet, ani čekat. Chtěli mít v ruce pár tisícovek. Za pár tisícovek jsme pustili bez přemýšlení privatizaci - nikdo sice nevěděl, jak se taková privatizace má vlastně udělat - ale teď máme jasno, že za všechno může Klaus a Havel. Jak jednoduché...
05. 10. 2012 | 12:54

skeptický napsal(a):

Stejskal

Pochybuju,že Vám jo.
Mně ani ne,já nejsem zmlsaný,mám kachní žaludek,a politiku neprožívám.Naštěstí mám výbornou kuchařku.

Trochu mi to připomíná klasika,jak se národního hrdiny ptali,kdyby se mu lojtnant vyprdnul na lžičku,jestli by to sněd.
Ovšem,ale nesměl by v tom být chlup,to se mi ekluje.

Pak že by tu nebylo po kom pojmenovávat letiště.
05. 10. 2012 | 12:58

Bestia triumphans napsal(a):

Po bitvě je každý generálem...a že jich tady na diskusi je!
:-))
Namátkou...Maximus - člověk, který vidí ilumináty a zednáře za každým rohem.
Medikolog - rádoby český vlastenec, který si plete velká a malá písmena ve slově český.

Targus - vás mezi ty dva neřadím, tak špatně na tom zdaleka nejste, ale stejně...když jste tak chytrý a víte, jak se to mělo dělat, proč se neangažujete v politice?
05. 10. 2012 | 12:59

skeptický napsal(a):

Anuszko
Ti,co s prodejem počkali nedostali vůbec nic.
05. 10. 2012 | 13:00

stejskal napsal(a):

Tak to jsem rád, pane Skeptický, připadal jsem si tu takový osamělý. Nějak mne to poslední dobou frustruje, už mě skoro nic netěší, stojí to za prd. To bych blil.

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 13:03

Anuszka napsal(a):

skeptický:-)
ano i to se mohlo stát...a někteří na tom vydělali - věřte mi:-) jen těch, kteří to těm lumpům bez přemýšlení prodali, bylo příliš mnoho...
05. 10. 2012 | 13:03

Abe Normalni napsal(a):

Jo takhle kdyby to napsal Viewegh o Kikine, to by byla udalost roku...
05. 10. 2012 | 13:06

skeptický napsal(a):

Stejskal

Začínám blbnout.
Blbý jsem sem přišel,pak jsem rostl,jak jste si jistě ráčil všimnout,a teď jdu dolů.Už to bude 5 let.

To máte jak s patronou v laufu.Když je lauf krátký,kulka nabere rychlost třeba 300 m /s (píšu ve zkratce,abych nebyl nařčen z vulgarismů).

Když je lauf delší,tak třeba 400 m / s.Když je lauf moc dlouhý,začne to tu kulku zase zpomalovat.

Pokud to začne zpomalovat kulky,je nejlepší přestat.Jenomže v tomhle věku je tu Nerudovský problém.

Mír v duši.
05. 10. 2012 | 13:11

Občan napsal(a):

Anuszko,

do kuponovky šel jen zlomek státního majetku určeného k privatizaci. Zlomek navíc většinou méněcenný, převážně určený k následné likvidaci; což se také stalo.
To důležité a cenné bylo privatizováno "jinak". HODNĚ "jinak". A hlavně bez jakéhokoli vlivu nejen "lidu", ale i soudů a orgánů činných v trestním řízení.
05. 10. 2012 | 13:12

Bestia triumphans napsal(a):

Všem, kteří hořekují nad přejmenováním letiště: nevěšte hlavu.
Po Klausovi bude jistě přejmenován tunel Blanka.
Dočkáte se.
05. 10. 2012 | 13:12

razdva napsal(a):

Je to sranda. Jedni Havla nenávidí, protože svrhnul komunistický režim, druzí proto, že byl komunistický agent, jedni proto, že byl patron všech pravičáckých zlodějů a prakticky celý stát rozkradl, druzí proto, že byl zakuklený levičák a agent StB jako celá Charta, jedni proto, že nedal včas Klausovi přes prsty, druzí proto, že chudáku Klausovi házel klacky pod nohy... Navíc byl škůdce, vlastizrádce, druhej Hitler, měl krátký kalhoty, byl židozednář v žoldu CIA, takzvaný spisovatel, který vůbec psát neuměl, šišlal, chlastal, byl Veškrna, za ženu měl Dášenku, vyprávějí se o něm sprostý vtipy, humanitárně bombardoval mírumilovné Srby, zlikvidoval Československo, lhal, ukradl Lucernu, udělil amnestii zločincům..., jo, a taky říkal, abychom nevolili Klause a ODS. My ale měli svou hlavu, tak ať se dneska nediví, že se na tu jeho snesou všechny naše ublížený nářky. Přece nebudem nadávat sami sobě, no né?
05. 10. 2012 | 13:14

Michal Macek napsal(a):

razdva:

a jeste ste zapomel ze mel otce nacka a jako malej trhal moucham kridylka :DD
05. 10. 2012 | 13:20

razdva napsal(a):

Michal Macek:
Omlouvám se, zapomněl jsem, že ho K. H. Frank (nebo Heydrich?) houpal na kolenou a že už jako to robě udával na gestapu odbojáře. A za ten metylalkohol může taky.
05. 10. 2012 | 13:23

Anuszka napsal(a):

Občane, nepopisovala jsem privatizaci jako celek, chtěla jsem jen naznačit, že drtivá většina "národa" nechtěla nad privatizací přemýšlet... A to nám nějak zůstalo...naše veřejné aktivity jsou mizivé, nechceme žádnou zodpovědnost, nechceme žádné povinnosti navíc, chceme, aby to někdo dělal v náš prospěch a dobře...a stále se divíme, že ten někdo si hledí jen prospěchu svého...Pak se usneseme, kdo za to může a čekáme dál, na toho někoho...
05. 10. 2012 | 13:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Macku,

to s těmi křidýlky myslím není pravda. Nepřehánějte.

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 13:26

Jáchym napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,
píšete:

„Někteří si chtějí podebatovat, vyměnit si úhly pohledu, naslouchat druhým. Jiní se vypovídat ze svých frustrací, další se pobavit tím, že na někoho plivnou či jej urazí. Někteří naslouchají, jiní nenávidí. Jedni hledají styčné body, další se vymezují.“

Patřím STŘÍDAVĚ do všech Vámi uvedených skupin,(s výjimkou "nenávidí"- nenávist se u mne transformovala do podoby štítivého znechucení),
takže s Vámi souhlasím.
Nejen v mém případě bych ale ještě přidal další :

1) exhibicionismus
2) kreativní hra
3) snaha po vyprovokování partnera k jednoznačnější formulaci stanoviska
4) “slovní pigpong“
5) utřídění vlastních myšlenek
6) slovní formulace pocitů , introspekce
7) žádost o informaci
8) zablokování či odblokování (zacyklované) diskuze
9) odklonění diskuze či naopak návrat do původního koryta
10) prosté využití/zneužití prostoru určeného k diskuzi coby veřejné nástěnky

Docela bych uvítal, kdybyste na toto téma napsal nějakou úvahu coby mediální odborník .
Těchto pár neuspořádaných bodů mě napadlo během deseti minut.... Bylo by to i dobré téma na diplomku, ale jsem trochu přestárlý repetent univerzity třetího věku :-).
05. 10. 2012 | 13:33

skeptický napsal(a):

Pan Bohuslav Brouk,z obch.domu Brouk a Babka (později Bílá Labuť),v 90. letech kandidát na seznamu Libri Prohibiti,ve svém vědeckém díle o ipsaci popisuje právě použití much s utrhanými křidélky za tímto účelem,které jsouce umístěny na ostrůvek vyčnívající nad hladinu přibližně v prostředku vany,je jim ponecháno volně pobíhati.

Další zajímavá technika byla použití tzv.rektální violiny,kde se kulečníková koule s připevněnou strunou zapouzdří do anno domini,levou rukou se udržuje struna napnutá,a pravou se na ni hraje smyčcem.
Bože,ty roky utíkají...
05. 10. 2012 | 13:37

skeptický napsal(a):

Anuszka
A váš národ je bez uvozovek? Co jste zač?
05. 10. 2012 | 13:40

Valerie napsal(a):

Zajímaly by mne vaše tipy kdy se to letiště přejmenuje zase jinak. Můj typ je teď na jaře po předčasných volbách.
Musím také říci, že zastánci Havla nejspou schopni položit JEDINÝ argument v čem byl opravdu tak dobrý.
Slogan o pravdě a lásce snad nezaslouží nesmrtelnost, takové vám nablije každý šašek na pódiu. A nic jiného dobrého na něm neschledávám
05. 10. 2012 | 13:42

Anuszka napsal(a):

skeptický: ... mám k slovu národ takový nepatřičný vztah...jako že se to pojmenování ani někdy nehodí - tak ho mrsknu do úvozovek a strávím:-)já jsem ufo, to snad tušíte.
05. 10. 2012 | 13:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jáchyme,

napsal jste to lépe, než bych napsal já (každopádně stručněji a bez přípravy), je to tak (to Vám nechci lacině lichotit, opravdu si to myslím).

Jakusi úvahu mám sepsanou, požádal mne o ní kolega ze Syndikátu novinářů, v jejichž bulletinu vyjde v polovině října (já nejsem členem :-). Pak ji dám do svého blogu.

Libor Stejskal

P.S. Nejsem mediální odborník, ani jakýkoliv jiný. Ale rád žvaním o věcech, které mne zajímají. Tak mne to tu nechávají dělat.
05. 10. 2012 | 13:46

Michal Macek napsal(a):

Valerie

1/vh byl veznen komunisty - byl to vezen svedomi
2/jelikoz to o nem narod vedel stal se spontanni tvari listopadu 89
3/jelikoz byl vezen svedomi a tvar sametu stal se prezidentem
4/jelikoz byl dobrym prezidentem CSFR byl pak zvolen i prezidentem CR
5/dobre reprezentoval nasi zemi u nas i v zahranici,zaslouzil se o dobry obraz republiky
6/byl to svetove uznavany umelec
7/byl to statecny a moudry a dobry clovek

staci?
05. 10. 2012 | 13:49

Jáchym napsal(a):

stejskal napsal(a):
Já myslím, že čím více nás bude zvracet, tím lépe a šťastněji se nám tu bude žít :-)
Hezký den všem
05. 10. 2012 | 10:51
*************
No, možná máte pravdu: Někdy je vyzvracení nejen předpokladem života lepšího a šťastnějšího, ale zachování života vůbec.
To vám řekne každý toxikolog.
Když zůstanete v pohodě po oslavě s falešným přítelem metylákem, z kyselinou brabencovou v mozku už toho moc nevyzvrátíte. To byste se pak nejraději neviděl...
Takže někdy čím víc tím líp.
05. 10. 2012 | 13:50

razdva napsal(a):

Valerie:
Musím také říci, že zastánci Havla nejspou schopni položit JEDINÝ argument v čem byl opravdu tak dobrý.

Možná proto, milá Valérie, že negativní postoj, který se mimo jiné projevuje tím, že reagujete (ne vy osobně, ale vy, odpůrci Havla) na jakýkoli pozitivní argument nenávistným a většinou vulgárním výsměchem plným zlomyslných lží, překroucených polopravd a primitivního zjednodušování, je velice pohodlný. Schválně: řekněte, koho si vážíte vy (veřejně známou osobu, pochopitelně), a vsaďte se, že vám vašeho miláčka rozcupuju, až z něj budou chlupy lítat - ať je to třeba svatej Mikuláš.
05. 10. 2012 | 13:54

skeptický napsal(a):

Razdva
Já se vidím v P. Stejskalovi.Jak ho vidíte?
05. 10. 2012 | 13:57

Anuszka napsal(a):

Skeptický: pan Stejskal nebude čekat na Razdva a rozcupuje se sám...:-)
05. 10. 2012 | 14:00

mb napsal(a):

záškodník napsal: Vy si proti naší vůli svobodně přejmenováváte za naše peníze letiště a my si z toho děláme srandu.

no vidíš záškodníku ... vy si proti naší vůli z Klause uděláte prezidenta ... a my jej alespoň symbolicky odpráskneme ...

... já bych jej teda raději spíš buď fakticky nebo alespoň symbolicky defenestroval ...

... njn ...
05. 10. 2012 | 14:01

skeptický napsal(a):

Anuszka
To ho máte špatně přečteného.
Nic ho nebaví,zkouším všechno možné.
05. 10. 2012 | 14:03

Anuszka napsal(a):

skeptický: já pravě taky, něco přece musí zabrat:-)
05. 10. 2012 | 14:05

stejskal napsal(a):

Souhlas, pane Jáchyme, někdy jo.

Ale když se zvrací pořád, tak to myslím zase tak zdravé není :-) Nějak mám pocit, že to s tou nauzeou přeháníme. Stačí si přečíst zdejší blogy a diskuse. Prakticky neustále někdo nad něčím zvrací (zpravidla jde o kolektivní akt). A ani se přitom nemusí dotknout metylalkoholu či jiného jedu. Prostě jen tak, z čisté radosti ze zvracení ;-)

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 14:05

stejskal napsal(a):

Vám dvěma budu prozrazovat svoje slabosti, zrovna Vám ;-) Pche.

Libor Stejskal
05. 10. 2012 | 14:06

mb napsal(a):

zdravim targua, jepici, a pana stejskala ... po (vy)zvracení se člověk cítí lépe, volněji a radostněji ...

ad občan: Občan napsal(a):
To mb:

No...
Lidé většinou prozřeli již v r. 1993, protože to už bylo těm s mozky jasné, že je a zůstane zhasnuto, že i kupónovka byl podvod a že bude zle.
Jestliže Havlovi trvalo 7 let než prozřel, pak to jen znovu potvrzuje jeho nekompetentnost; nebo ignoranci.

hele já jsem ( ani bych ) Klause nevolil nikdy ...

ale i privatizace mohla proběhnout jinak, slušněji a s méně masivními krádežemi / to je tedy můj názor /

havel není a nebyl ekonom ... jen ekonomům / typu klause / věřil ... či jej jen nedokázal odvolat ...

vim že když byla nějaká krize ... tak myslím řekl waltrovi komarkovi: hele jestli chceš abych klause odvolal, tak ho odvolám ...

ale myslim že w. komarek o odvolani klause nakonec nestál ...

byla to asi jejich měkkost proti klausově tvrdosti ...

vždyt se podívejte jak klausík cvičí s nečasem, který mu odezírá ze rtů ... / vyhazov jocha ihned a tak ... /

hezký den
05. 10. 2012 | 14:11

mb napsal(a):

skeptický napsal(a):
Faust
To jste tam čekali jako u zubaře až na vás přijde řada aby vám vyrazili zub?
05. 10. 2012 | 11:42

:-)) ... no jasně že jo ... a protože je faust masochista, tak je teĎ z vděčnosti za zážitky volí ... :-)
05. 10. 2012 | 14:16

mb napsal(a):

Midori napsal(a):

Nebudu se divit, že jméno lháře a zhoubce poletí za nějaký čas dolů.

... a kdy teda ta Klausova defenestrace bude ? kdy Klaus konečně poletí ?
05. 10. 2012 | 14:19

Bestia triumphans napsal(a):

mb:
:-))
05. 10. 2012 | 14:26

mb napsal(a):

Omlouvám se, zapomněl jsem, že ho K. H. Frank (nebo Heydrich?) houpal na kolenou a že už jako to robě udával na gestapu odbojáře.

to je rozdil proti Klausovi, který byl barikádníkem již od svých 4 let ...

Valerie napsala: Musím také říci, že zastánci Havla nejspou schopni položit JEDINÝ argument v čem byl opravdu tak dobrý.

já bych zkusil jeden argument dát na stůl ...

občanská statečnost v době komunismu ...

havel prožíval naději 60. let ...

po 68 neemigroval ...

napsal otevřený dopis husákovi (75 ?) ... čímž musel projevit další kus občanské statečnosti ...

pak organizoval chartu 77 na margo helsinek ...

a platí jochovské: že ho nikdy nezlomili ...

to je myslim dost dobré ... a snad vám to jako jeden argument ( jedna kladná vlastnost ) postačí ...

zatim ...
05. 10. 2012 | 14:32

seriózní chlapík napsal(a):

Soudit osobu V. Havla je na rozdíl třeba od Nicholase Wintona velmi obtížné. Druhý jmenovaný jednoznačně prokázal odvahu, altruizmus a desetiletí, kdy se o jeho pomoci lidem vůbec nevědělo, věrohodně prokazují i jeho skromnost.

V. Havel se sice nechal komunisty zavřít, ale těžko říci, do jaké míry šlo o jeho všeobecnou vzdorovitost a do jaké o statečnost. V té posledně jmenované rovině se projevil například Roman Smetana. Zcela dobrovolně a "na just" se také nechává zavírat.
Skromnost, tolik autententická u Wintona, je u Havla často předmětem pochyb, například jeho Mercedes i v totalitnich dobách nebo jeho "Odcházení". Často byla také zaměňována s jeho plachostí, ať už vrozenou či možná vědomě hranou.

Přes Havlovu snahu "být filosofem", zůstala u něho široká oblast vědění, kde značně zaostával. V některých oblastech potřebných ke skutečnému prezidentování byl prostě outsider. To se projevovalo především v jeho naivitě. Velmi často reagoval na složité situace, kterým příliš nerozuměl, velmi triviálně. Rád používal jednoduché věty typu, že to či ono není smysluplné anebo je kontraproduktivní. Jevy, kterým nerozuměl nazýval čímsi ("cosi tam způsobilo, že...). Tajemné síly pak nebyly výjimkou.

Toto není kritika Václava Havla. Jistě disponoval i spoustou atributů s kladným znaménkem. Nicméně jeho rozporuplnost vkládá do úst reálné argumenty i těm, kteří mu třeba za mnohé poděkovali, avšak nesouhlasí s jeho přespřílišnou glorifikací, vyjádřenou v současnosti přejmenováním pražského letiště jeho jménem.
05. 10. 2012 | 14:41

Anuszka napsal(a):

ach jo, a já se tak těšila. tak zas nic, furt jenom Havel, nebo Klaus, nebo Drábek, nebo Rath...no prostě nikdo zajímavý, pane Stejskale.

Hezký zbytek dne.
05. 10. 2012 | 14:46

SuP napsal(a):

seriózní chlapík -
Ano, to letiště přespříliš glorifikuje V.Havla, protože se mělo jmenovat Letiště Járy Cimrmana PRAHA. Po Cimrmanovi už nejsou žádný příbuzný.
Nicméně já si myslím, že pana Krůtu nejvíc trápí, že tolik lidí tak rádo čte "Blesk" a odvozeniny, což je činí zvědavými na Dobrmanovou a podobné.
05. 10. 2012 | 14:57

razdva napsal(a):

seriózní chlapík:
Nezlobte se, ale píšete hloupost: Nic o tom nevím, ale TŘEBA, KDO VÍ, byly jeho pohnutky nečisté. Navíc se s náma pokoušíte manipulovat větami typu "Nechal se zavřít komunisty", kdy nám "nenápadně" podsouváte, že to udělal ze své vůle. Navíc mám pocit, že opravdu nejste člověk, kterej by měl na to hodnotit, jak moc triviální filosof Havel byl, to sorry.
05. 10. 2012 | 15:00

gaia napsal(a):

SuPe

to mne také hlava nebere, proč lidi zajímá ten Havlův sex. Už když si bral Dášu, tak lidi říkali, jaký ona musí mít žaludek, sex s Dobrmanovou se odehrál nejméně 10-15 let na to, kdy už i v tom Blesku bylo vidět, že on mele z posledního a je to stařík nad hrobem.Dobrmanová je také pěkně vyzobaná slunečnice, tudíž číst něco o sexu takových dvou......

Autor nazval blog dobře

nebo se to také mohlo jmenovat absolutní sliz.
05. 10. 2012 | 15:02

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

seriozní chlapík,
havel byl filosof, umělec, bojovník za lidská práva atd, ale nebyl to politik. učitou analogii lze nalezt mezi havlem a gádhím. gándhí byl v čele boje proti britské kolonizaci, ale jakmile skončila, neměl už co indické společnosti nabídnout. nevěděl, jak jí řídit a budovat. mandela to dokonce sám o sobě věděl a včas z politiky po pádu apartheidu odešel. havel setrváváním v politice sám sobě uškodil.
05. 10. 2012 | 15:05

seriózní chlapík napsal(a):

razdva

Nikomu nic nepodsouvám. Jenom jsem si dovolil upozornit, že nemusí být zlato vše co se třpytí.
A opravdu nejsem člověk, který mohl Havla hodnotit? Jste to jen vy a vaši přívrženci? Tak potom sorry. Jinak s vámi souhlasím. Kdybych chtěl kandidovat na prezidenta, musel bych se ještě hodně učit.
05. 10. 2012 | 15:23

SuP napsal(a):

gaia -
Zase si rozumíme.
;-)
05. 10. 2012 | 15:30

razdva napsal(a):

seriózní chlapík:
Tím hůř, že o tom ani nevíte. Třeba to Winton dělal pro prachy, nebo byl pedofil, nebo věděl, že se tím jednou proslaví a bude to na Nobelovku. Třeba se Kristus nechal od Římanů ukřižovat, aby lidi věřili, že je bůh. Třeba se vy tváříte, že jenom seriózně kritizujete něčí přílišnou glorifikaci, zatímco se ve skutečnosti zalykáte závistí. Třeba. Ono nic, co se třpytí, nemusí být zlato.
A vy se vážně chystáte kandidovat na prezidenta?
05. 10. 2012 | 15:46

Anastazie Králová napsal(a):

Zkuste si na chvíli představit,že by se prezidentem 1.1.1990 stal
Alexander Dubček.
Asi se chytáte za hlavu /nebo řada z vás/-pamatuji na 2 věci :
1/v r.1968,když president Svoboda oznámil,že vojska u nás zůstanou,zůstali lidé rozzuření a chtěli dál vzdorovat.
Až druhý projev Alexandra Dubčeka,hovořící laskavým,ale rezignovaným tonem,způsobil,že vášně ochladly/snad tím tehdy zachránil i pár životů /.
2/ Bylo to už po smrti A.Dubčeka,kdy jsem četla rozhovor s V.Havlem,jak si téměř do poslední chvíle nebyl jist,co A.Dubček udělá před Federálním shromážděním a jak těžce se vzdával své
touhy po nejvyšším úřadu /myslím, že dokonce V.H.řekl,že Dubček jen těžko zadržoval slzy /.

¨V.Havel je pro mne tragikomickou figurou a v referendu bych byla určitě proti pojmenování letiště jeho jménem.
Ostatně,ze zásady si myslím,že ulice ,náměstí a města by měly být pojmenovány neutrálně/kdo má potom každých 2o let měnit adresu bydliště.
05. 10. 2012 | 15:49

seriózní chlapík napsal(a):

razdva

Co s vámi? V apatice nekoupíte!
05. 10. 2012 | 15:57

resl napsal(a):

seriózní chlapík :
V. Havel se sice nechal komunisty zavřít, ale těžko říci, do jaké míry šlo o jeho všeobecnou vzdorovitost a do jaké o statečnost.

Nenechal se zavřít dobrovlně, ale byl zavřený a pokud vysvětlíte ve věci kriminálu rozdíl mezi statečností a vzdorovitostí, budu rád. zdraví vás r.
05. 10. 2012 | 16:02

Valerie napsal(a):

Podle zrovna zveřejněného průzkumu si většina- 2/3 lidí přejmenování letiště NEPŘEJE. A lidi asi vědí proč Nechápu ty sebevražedné a masochistické nápady vlády, provokovat zbytečně lidi, pojmenováním po Havlovi, vyznamenáváním vrahů Mašínů a podobně. Týden před volbami - potom se všichni budou divit že lidi volí komunisty .
Ještě že president ani premiér na tu ostudu raději nešli, museli by se propadnout hanbou.
.
A všimněte si i diskuse zde. Pan Stejskal jindy maže za každé slůvko a dnes i sám opakovaně hovoří o blití, ostatně je to i v názvu blogu
05. 10. 2012 | 16:04

resl napsal(a):

gaia 15:02,
jako vždy nevkus, hraničící s hloupostí.
05. 10. 2012 | 16:05

razdva napsal(a):

seriózní chlapík:
To víte, když bylo tolik shůry dáno vám, na mě a mé přívržence zbylo o to míň. Já a moji přívrženci
05. 10. 2012 | 16:07

resl napsal(a):

Valerie,
podle mého průzkumu si přeje nový název letiště většina českých občanů.
05. 10. 2012 | 16:09

razdva napsal(a):

Valerie:
Tak, tak, ještě že tam ta vlastizrádná ufňukaná kremlofilní bába, patronka všech zlodějů, a její vyžranej pohůnek Slabingr nedělali ostudu. A že se z toho komouši můžou po..., to bych se vsadil a člověka to nějak hřeje u srdce.
05. 10. 2012 | 16:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, stran hlavy a braní, když už na to přišlo, že ehm, jediné co je na tom tu sepisování snad trochu interesantní, je skutečnost, proč poměrně dospělý pán se musí tak silácky a veřejně navážet do ženské, a navíc do ženské tak říkajíc z branže, neobratně řečeno.
Ehm, ehm ..., jak by jistě demokraticky dodal filozof.
Jinak Gájo pokud ste to ešče nebrali, tak sex lidi dycinky zajímal, zajímá a zajímat ešče chvílu myslím bude. Děkuji.
Veselé krizování ...
http://bazuka.eu/wp-content/uploads/2012/02/Zásahové-vozidlo-480x352.jpg
05. 10. 2012 | 16:14

seriózní chlapík napsal(a):

Resl

Pokud trochu sledujete dění a víte kdo je R.Smetana, dovolil jsem použít k příměru jeho osobu.
V podstatě se u něho jedná o pózu. Pozér nepotřebuje nutně ke svému jednání nějaký vznešený motiv. Role mučedníka může působit jako adjuvans.

Aby mi bylo rozuměno.
Já si prosím nikterak neosobuji vyřknout nějaký rezultát nad V.Havlem a netvrdím, že je to i jeho případ. Jenom jsem řekl, že hodnocení některých je nezpochybnitelné a u jiných ano. Hodnocení rok po smrti je u V.H. příliš brzy. Proto se mi ty okázalosti nelíbí.
05. 10. 2012 | 16:25

Hloupý Honza napsal(a):

Jak už jsem dříve psal já bych to nádraží pro letadla přejmenoval na

"Letiště prezidenta Václava"

Zabily by se dvě mouchy jednou ranou a pro příznivce jednoho, či druhého by to bylo letiště vždy toho jejich. A tak se to mělo udělat i v případě knihoven a jiných blbostí, které předpokládám budou následovat, např. Knihovna prezidenta Václava, náměstí prezidenta Václava, sad prezidenta Václava, veřejné záchodky prezidenta Václava. Bylo by to myslím smysluplné řešení i s vizí do budoucna, protože vrozená ješitnost nedovolí jednomu, aby ten druhý měl v něčem navrch. Takže je jen otázka času kdy dojde na přejmenování dalšího letiště ve jménu současného hradního pána. A že žádné další velikostí srovnatelné Ruzyni nemáme ? , nevadí není problém ho postavit, a to ještě ve velkolepějším stylu, třeba i pár kilometrů vedle stávajícího, my na to máme.

Jinak zásadně nesouhlasím s tím, že Havel neudělal nic pro jiné lidi, třeba jedné chudé herečce daroval všechen svůj majetek. A tato po něm na oplátku pojmenovala svoji dcerunku.
05. 10. 2012 | 16:45

seriózní chlapík napsal(a):

Hloupý Honza

"Letiště prezidenta Václava"

A které jste myslel? Kbely?
05. 10. 2012 | 16:51

Záškodník napsal(a):

Nějak mi naše Dášenka začíná evokovat Gustu Fučíkovou. Ta taky žila až do smrti z "Julka". Kdyby "Julek" zázrakem obživl a viděl tu babu, tak by nejspíš zase radši ztuhnul.

A co se letiště týká, pochybuju, že mi to někdy bude letět odjinud, nežli z Ruzyně.
05. 10. 2012 | 17:13

Viktor napsal(a):

Už se těším jak se vtipálkové na tom letišti vyřádí.
Myslím že Smetanovy tykadla budou velmi slabou inspirací.
Je smutné že vládnoucí dokážou tak nesmyslně provokovat lidi a zrovna před volbami. Tím názvem se ničemu nepomohlo, opravdu jen naštvali nejméně 2/3 lidí.
U vleb se budou divit. Asi budeme velmi brzy přejmenovávat znovu. Bourání a zase stavění pomníků je tu asi nějaké zvrácené hobby
05. 10. 2012 | 17:26

nikdo napsal(a):

Vážení, každý kdo viděl štěstím znetvořený obličej p.Feniče, když hovořil o přejmenování letiště v Ruzyni, musí uznat, že to stálo zato.
Pane Kůto, proti popřevratovým spisovatelům /např.O.Obermannová/ nemáte šanci.
Pokud chcete vydělávat musíte psát o ml.Žilkové, či I.Bartošové.
05. 10. 2012 | 17:26

Horák napsal(a):

Záškodníku, také pamatuji ten vtip z totáče- kdo je největší hyena na světě. GF- dokáže žít celý život z jedné mrtvoly. Historie se opakuje, je to skutečně nejlepší učitelka
05. 10. 2012 | 17:35

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

pojmenování mezinárodního letiště po havlovi je si myslím dobrý nápad. havel byl v zahraničí široce známou a uznávanou osobností. takže i simbolicky to má logiku.
05. 10. 2012 | 17:39

Záškodník napsal(a):

Nikdo

Já bych chtěla vidět ksicht Holubové, kdyby se to tady po volbách otočilo a bolševik se chopil moci.
Úplně vidím zapálenou "demokratku" Holubovou s tím jejím fanatickým pohledem, jak kráčí v první řadě prvomájového průvodu a na svá prsa tiskne portrét Lenina.
Tihle fanatici jsou nejhorší sorta...
Potřebují neustále lézt někomu do zadku a dělají to tak trapným a průhledným způsobem, že se člověk rdí za ně.

Horák

Však taky mezi těmito "dámami" žádný rozdíl není.
Jen Julek tu svou Gustu tak skvěle finančně nezajistil.
05. 10. 2012 | 17:42

Slídič napsal(a):

Když jsme prvně viděli na ARD Havla na Škroupovo náměstí,bylo jasné že je to začátek konce.Co by vám asi řekla paní Olga,ještě že neslyší,jak o ex prezidentovi píše většina z vás.
Tak současný prezident na otevření letiště být nemusí,současný premier si netroufne jednat jinak,jak ale má mít takový prezident úctu,kterou si tak přeje.
No a paní spisovatelka?Jo,už má i na stylistu,ty plátěné botky a nový účes,rozhodně lepší,než co kdysi bylo.Proti fotce na Wikipedii rozhodně posun,už prostě to psaní vynáší.Navrhuju téma na nový knižní trhák - naši prezidenti a jejich milenky.
05. 10. 2012 | 17:44

jepice napsal(a):

Po přečtení dnešní diskuse jsem nakonec ráda, že k tomu přejmenování letiště došlo.
Doufám, že plivači často létají. Představa, jak se pokaždé zalykají, je jistou satisfakcí.
05. 10. 2012 | 17:56

Kala napsal(a):

Záškodník a Horák - to jako myslíte, že připomenout zesnulého manžela a účastnit se akcí, které se výslovně dotýkají jeho památky třičtvrtě roku po jeho smrti je nějak nevkusné či co? Budu si asi muset vzít něco proti tomu zvracení, snad mám aspoň kousek Kunedrylu (nebo že by byly lepší dvě deci Ruby Cabernetu?)...Vodku radši ne, mám jen tu z roku 2012.
05. 10. 2012 | 17:58

Záškodník napsal(a):

Karla

Abyste se z toho nepotento...

Ctná vdova ho hlavně vnutila s pár pomatenými intouši třem čtvrtinám národa v podobě přejmenované Ruzyně.
Ptal se nás někdo? Neptal. Většina s tím nesouhlasila, protože jde o bohapusté vyhazování peněz.
Vdova je díky svému choti za vodou, tak si tu taškařici snad aspoň mohla zaplatit sama.
Klidně si udělete průzkum o tom, jak se na to trapné přejmenovávání dívají lidé. Resl kecá.

A stejně to bude dycinky Ruzyně!!!
05. 10. 2012 | 18:12

Záškodník napsal(a):

Jepice

Buďte v klidu. "Plivači" tady díky tomuto skvělému "demokratickému" režimu už nemají pomalu na obyčejnou MHD,natož aby ještě létali aerem!
Kdepak, to bude dozajista výhradní kratochvílí pravdyalásky - ta se stačila rychle zorientovat v terénu.
05. 10. 2012 | 18:15

gabriela napsal(a):

1. část

O mrtvých jen dobré ...

Dnes 5.10.2012 jsme v den 1. výročí narození bývalého prezidenta Václava Havla přejmenovali letiště Praha Ruzyně na Letiště Václava Havla.

Budu po delší době zase staré známé "ošklivé kačátko" a dám k lepšímu zkrácený výtah článku Terezky Spencerové, okořeněný špetkou diskuze z webu Literárek. Lépe bych to nenapsala...

De mortuis nil nisi bene. O mrtvých jen dobře. Přesně tak v roce 1432 italský teolog Ambrosio Traversari přeložil větu, kterou poprvé (snad) použil legendární Diogénes (a přisoudil ji Chilónovi z Lakedaimonu). Fakt nevím, proč se v případě Václava Havla všichni tváříme, že jsme staří Řekové. Že by naše národní choroba -- pokrytectví?

Není tedy od věci si připomenout projev – už prezidenta -- Václava Havla z prosince 1989, kdy nám -- po dohodě velmocí -- stačilo přijít na náměstí a cinkat klíči. My tomu říkáme dodnes Revoluce. A všichni mediální a medializovaní patolízalové se jeho tehdejšímu projevu zatím vyhýbají. Netuším proč:
****************************************************************

Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítel socialismu, že chci obnovit kapitalismus, že jsem ve službách světového imperialismu, od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků. Byly to všechno lži, protože brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika.

Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň, sám odstoupím z funkce. Pro mně není rozhodující, s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly byt daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismus.

Za svůj třetí úkol považuj i podporu toho, co vede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, těžce pracujících, příslušníků národních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoli důvodů hůře než ostatní. Žádné potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale nabízeny tém, kteří je nejvíc potřebují.

Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální otřesy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány.

Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného.
Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme.

Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat.
Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli bude inflace, jestli bude zdražovaní?

Mnohokráte a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých tiskových konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoli sociálních krizí a podobně. Žádné gigantické zdražovaní nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.

Podlé mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury. Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátám základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prosté jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné: NEJDE TO."

Omlouvám se, rubriku Humor, natož rubriku Smutný humor na webu Aktuálně nemáme.
05. 10. 2012 | 18:21

gabriela napsal(a):

2. část

O mrtvých jen dobré ...

Uznávám na jedné straně, že lidé se mění a vyvíjejí a jen hlupák není s to změnit názor, ale na straně druhé, to, co předvedl Václav Havel v následujících letech, snad může být myšlenkovým veletočem vhodným jen pro Guinnessovu knihu rekordů, nebo... byl vůbec kdy takovým, jak se populisticky prezentoval v projevu? Nebude zdražování? Zachováme sociální rovnost? Odstoupím, když se situace zhorší? Nikdy nevstoupíme do žádného paktu? Komu lhal? Nám? Nebo i sobě?

Dovedl náš stát k osudovému rozpadu a v osobním životě (a vynechávám přitom ten opravdu soukromý) se nynější „etalon mravnosti" VH stal (snad) jediným restituentem u nás, kterému se při „navrácení" Lucerny podařilo prolomit 5. Benešův dekret, tedy dekret tzv. kolaborantský.

Neříkám, že VH sám kolaboroval s nacisty – vzhledem ke svému věku ani nemohl – ale tyl z majetku takto nabytého. Styděl se za to? Přemýšlel o tom? Filosofoval? Přemýšlel o pravdě a lásce? Nevím, je ale jisté, že polovinu Lucerny následně prodal Chemapolu v čele s „estébákem" Junkem – za 300 milionů korun. Vzpomínáte ještě?

(Mimochodem, dodnes mi vrtá v hlavě údaj z oficiálního životopisu VH, podle něhož nemohl kvůli buržoaznímu původu svých rodičů studovat vysokou školu, ale... jeho bratr vystudoval. Co mi na tom jen připadá divné?)

Přišlo mi divné i to, že přehlížel KSČM – nikdy jsem je nevolila a volit nebudu, ale „demokratický" prezident odmítal zástupce značného počtu spoluobčanů. Není na tom náhodou něco špatně?

Na mezinárodní scéně se z VH coby odmítače vojenských paktů stal nejen mužem, který Československo a posléze ČR – po příslušné likvidaci zbrojního průmyslu, aby zbyl větší koláč na ostatní – dovedl až do NATO.

Sám sebe přitom, dál s pověstí mravní ikony, pasoval na rozhodce toho, co je správné a co nikoli...

Výsledkem tak je, že se proměnil v horlivého obhájce všech amerických útoků, na které si jen vzpomenete, a v době před americkým útokem na Irák pomohl Bushovým neokonzervativcům rozdělit Evropu na „starou", tedy na tu, která má vlastní názor a do zabíjení se nežene, a na „novou", která vlastní názor nemá a jako poslušný pudlík odkýve vše, co se po ní chce.

„Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného," sliboval přitom ale „humanitární bombardér" ještě v roce 1989. Proč ale najednou začal humanista VH podporovat války a zabíjení?

Možná, že usoudil, že za určitých okolností je síly prostě třeba. V případě Iráku tak podpořil svržení jednoho diktátora výměnou za smrt 1,6 milionu lidí, ale zdá se, že nikdy tohoto válečného zločinu – mezinárodní právo totiž existuje bez ohledu na to, co si o něm VH a další myslí -- nezalitoval.
05. 10. 2012 | 18:35

jepice napsal(a):

A ještě jednu věc jsem si uvědomila: přichylnost k názvu Ruzyně nemusí být jen projev staropražského patriotismu. To slovo může znamenat úplně jiné vzpomínky než létací. Pro některé dokonce příjemné, protože evokují minulost, kdy tam něco znamenali. Budoucím pravdoláskařům svou důležitost určitě uměli zdůraznit.
05. 10. 2012 | 18:39

gabriela napsal(a):

3. část

O mrtvých jen dobré ...

V případě arabských revolucí z letošního roku pak ale vyzýval ke klidu a egyptské revolucionáře, kteří bojovali a bojují za apriorní lidskou důstojnost a aspoň zbla demokracie, nabádal, aby se vyvarovali násilí. A nejspíš se prostě nechali postřílet.

Humanista. Demokrat. Kovaný.

Jeho skonem USA a další nedemokratické síly na světě, které se označují za „ochránce svobody a demokracie", přišly o možná nenahraditelnou figurku z nepříliš početné sady, která poskytovala mezinárodní intelektuálské krytí pro americké války i represe amerických spojenců, přičemž ale vždy stihla kritizovat podobné (byť vždy mnohem méně krvavé) akce „nepřátel", tedy hlavně studenoválečnických „hrozeb" ze strany Ruska a Číny.

My, vlastně sorry, USA a pak někde daleko vzadu, ale o to snaživěji my, smíme vše, zatímco oni nic. Kyš kyš.

Havel humanista? Moralista? Zoufalec?

Nebo prostě jen loutka, která stafáž americkým agresím dělala i svým členstvím v neoliberálním Committee on the Present Danger, spolku, jehož cílem bylo dostat svět pod nadvládu USA.

Podepsal (spolu s Vondrou, Schwarzenbergem a dalšími) i Projekt pro nové americké století (PNAC), jehož cílem bylo totéž? „Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoli jiného." Vzpomínáte?

Humanista podepsal i „zvací dopis" americkému radaru u nás, jehož praktický smysl nebyl s to nikdo racionálně vysvětlit – samozřejmě kromě zisku pro americké zbrojovky, jednu z nichž u nás zastupoval nynější ministr české vlády pan Vondra.

Z Václava Havla disidenta se v posledních dvaceti letech zkrátka stal Václav Havel loutka. Figurka. Panáček, který ochotně prohlásí to, co ve Washingtonu chtějí slyšet...
(a nejen tam).

Možná jsou na tom Obama a spol tak špatně, že jim bude VH opravdu chybět. Možná je na tom náš svět tak špatně, že i VH v něm – alespoň pro některé -- mohl být svým způsobem pozitivní osobou.

A umím si představit i to, že už radnice některých českých měst přemýšlejí o tom, že po VH pojmenují ulici nebo náměstí.

Prosím vás o jedno: Náměstí Míru nenahrazujte Náměstím Havlovým. A náměstí nebo ulici Revoluce nebo Svobody taky ne.

Co opravdu pro Českou republiku znamenal Václav Havel, snad někdy posoudí historici.

My dnes bychom neměli být pokrytci. Nebo zaslepenými a snaživými hlupáky, kteří si pro svůj pocit spokojenosti a alibismu vytvářejí nové mýty.

To si totiž Václav Havel fakt nezaslouží.
05. 10. 2012 | 18:43

Záškodník napsal(a):

Gabriela

Máte nepřesné informace - Havel mohl! studovat a také začal studovat ekonomii(byl totiž tak těžce "perzekuován",že ho soudruzi nenechali studovat humanitní obor).Jelikož na studium zřejmě nestačil, nechal toho v prvním ročníku.
Pak se již na plný úvazek věnoval disidentství.

Otázkou je,jak se jeho rodině podařilo (s židovským původem) bez úhony (včetně té majetkové)přestát okupaci a později de facto i socík.Na to ještě nikdo nedal kloudnou odpověď. Děti nepřátele režimu studující na VŠ v 50.letech? Nemyslitelné.
05. 10. 2012 | 18:56

Záškodník napsal(a):

oprava - děti nepřítele režimu
05. 10. 2012 | 18:57

gabriela napsal(a):

střípky z diskuzí...

Havel stál za rozbitím Československa (a měl na něm lví podíl).
Kdysi jsem si Havla vážil jako humanisty a bojovníka proti komunismu. Trochu mě rozladilo, když pak spolu s komunisty dohodl Sametovku a masivní rozkrádačku národního majetku, kdy se právě komunisté napakovali jako nikdy předtím! Ti komunisti, kteří stáli ve vedení národních podniků, je obratem ruky zprivatizovali do vlastních rukou. Stačilo trochu zhasnout, neboli jak říkal Klaus - ekonomové utekli právníkům. Ovšem Havel jako humanista u mě spáchal sebevraždu v roce 1999 svou podporou humanitárního bombardování...

Proč si máme vážit podporovatelů válek a hromadného utrpení lidí? Jaký byl jeho přínos lidstvu? Kosovo, Srbsko, Afghánistán, Irák, Libye - všude požadoval co nejhustší bombardování. Tomu se dneska říká humanismus?

**************************************************************
Proste sorry, zadne velke plus nevidim, ale pro zmenu nabizim trosku jinych pohled na pana VH... Sokuje vas to? Citite nechut a zneucteni? Jo, presne tak chutna deziluze! :-)
**************************************************************

Měl by mít sochu na Václaváku
MARTA DAVOUZE, publicistka

Přejmenovat letiště Ruzyně na letiště Václava Havla je vcelku dobrý nápad, Praha tak půjde po vzoru Paříže, která má letiště Charlese de Gaulla. Všechno to je ale jen paběrkování, když uvážíte, jakou oběť národu a světu Václav přinesl.

Ne letiště, ale univerzita by po něm měla být pojmenována. Kdo ve světě zná Karla IV.? Teprve název Havlova univerzita může našemu vysokému učení dodat lesk a světovost.

Na Pražském hradě se bude muset vyhradit důstojné místo, nejlépe Vladislavský sál, který by mohl být nazván Havels Hall s latinským podtitulkem „veritas et amor“, kde bude stálá expozice o Havlově životě a díle.

Návštěvnost Hradu tak nesporně stoupne, zvlášť když se podaří výstavu pojmout multimediálně a vícejazyčně. K vidění by tam nebyly jen jeho rodinné fotografie, šedina vydání jeho knih, jeho oblíbené křeslo a pyžamo nebo sbírka jeho doktorských diplomů, ale také všechny články, které o něm kdy vyšly v našem a zahraničním tisku, všechny filmové dokumenty, které by se promítaly na ekranech v různých jazykových verzích na zmačknutí knoflíku a vhození mince.

V některém zákoutí Havel's Hall by pak mohlo být pódium, cosi jako věčná scéna jeho nesmrtelných divadelních her. Tam by se průběžně odvíjely ukázky z jeho absurdního divadla s živými herci, případné s loutkami v několikajazyčném dabbingu.

Vzhledem k tomu, že Václav Havel je ikonou, symbolem, a tedy i patronem našeho národa, neměla by chybět ani jeho socha v nadživotní velikosti v každém větším českém městě.

Menší obce by se mohly spokojit s pamětními síněmi na radnicích.

V Praze se k tomu účelu přímo nabízí Václavské náměstí, a to hned z několika důvodů. Jednak už svým jménem, jednak sochou Havlova jmenovce svatého Václava a konečně i tím, že na tomto náměstí Havel promlouval k tisícovému davu a dodával mu odvahu k politickému převratu. Myslbekův Svatý Václav není na náměstí umístěn symetricky, takže určitě nebude problém umístit mu po pravici sousoší zasvěcené jeho následovníku ;-)

JSEM ZVĚDAVA, KOLIK INTELIGENTU TO NA AKTUALNE VEZME VÁŽNĚ
05. 10. 2012 | 18:59

Da.Rock napsal(a):

Někteří lidé jsou osobnostmi za všech okolností. Z některých to udělá doba, aniž by oni sami se v tom museli nějak výrazněji angažovat. Z Havla tuto osobnost udělal listopad 89. Kdyby komunismus neskončil, byl by dodnes veselým free alkoholikem a děvkařem, který z naivity nebo v rauši občas něco podepíše nebo řekne a oni ho za to zabásnou.
A kdyby komunismus vůbec nepřišel, byl by nejspíš enfant terriblem rodiny Havlovic, který narozdíl od svého pracovitého, vzdělaného a praktického bratra jen chlastá, prohání holky, utrácí rodový majetek a hraje si na spisovatele, kterého ovšem nikdo nečte.
Havel měl vlastně velké štěstí, že ho potkal přelom těchto dvou ér. Bez něj by byl nulou.
05. 10. 2012 | 19:04

Vandal napsal(a):

Maximus

V.H. trochu ráčkoval, ale když byl po flámu tak dokonce šišlal .....
V jednom hotelu ráno vylezl z výtahu a šel do recepce. Recepční povídal. Poslal jsem Vám postel! Recepční odpověděla, no to jste nemusel pane presidente, máme postelí dost, ale přesto děkujeme.
V.H. odpověděl, plosím, ládo se stalo!

Tak to jsem se opravdu chechtal, až jsem se za břicho popadal!

Velice dobře a trefně to vystihuje "statečného a významného státníka, bojovníka proti komunismu, bojovníka za lidská práva, velkého, světem uznávaného spisovatele a filosofa"!
Václav Havel byl AMORÁLNÍ KAŠPAR,ze kterého byl uměle, mediálně vytvořen VELIKÁN!

Ale ten vtip vrací VELIKÁNA do reality! Komunisti měli pravdu, co se Havla týče.
Byla spousta jiných, skutečně statečných lidí, kteří protestovali proti komunistům, a které Západ nepodporoval, o kterých Západ neinformoval. A tyto lidi bolševický režim nešetřil, s těmito zacházel bestiálně. Být "statečný", když měl za sebou podporu Západu, když byl finančně zajištěn, a když se komunisti báli mu zkřivit vlásek na kučeravé hlavince, tak to není žádná statečnost. Vůči svým chlebodárcům, kteří páchali po celém světě nesrovnatelně větší zločiny, než komunisti v ČSSR, tak tam najednou místo statečného velikána, morální autority a bojovníka za lidská práva byl zakrslý a umouněný servilní sluha.

Je to docela jednoduché, lidé chtějí mít ve vrcholových funkcích skutečné velikány a morální autority, ne servilní šašky a zloděje.
05. 10. 2012 | 19:27

Maximus napsal(a):

gabriele

Jste inteligentní dáma a píšete velmi rozumně a máte velmi dobrý přehled o tom našem lidském hemžení. Pište častěji! Možná jsme ráno byl trochu jízlivý a tvrdý k našemu expresidentovi, ale nemám rád hloupé trojčení.
A někteří lidi mě zase připadají jako na alegorických vozech na 1.máje za vlády komunistů. Prostě od zdi, ke zdi.

Přeji Vám pěkný večer!
05. 10. 2012 | 19:28

Maximus napsal(a):

Vandalovi

Já už bych ho nechal v klidu spát mezi mrtvými. Neřešte to, čas všechno ukáže a odhalí kdo jaký byl.
Pěkný večer!
05. 10. 2012 | 19:32

kormoran napsal(a):

...pta se synek tatinka- pana Weinsteina , co je to alternativa .
" No alternativa je synku , kdyz si poridis par slepic, z nich velkochov a pak prodavas vejce , ci kurata. A bohatnes"

'No tati , ale jeste jsi mi neodpovedel , co je to ta
alternativa"?

" No a pak prijde poveden a vsechen chov ti znici" Pravi tatik.
"Ale tati porad jsi mi neodpovedel na otazku"

"Alternativa mily synku jsou kachny"
05. 10. 2012 | 19:50

kormoran napsal(a):

Nikdy jsem se presne a konkretne od pravdolaskaru nedovedel , cim si Vaclav Havel vyslouzil takovy obdiv , mozna od komunistu ktere opetovne jmenoval do vlady , dale flakacu, opilcu,kriminalniku a podrzkufru a tem kteri mavnutim proutku nazorove otocili o 180 stupnu a nastolili 'kapitalismus' 19- teho stoleti- pancovany socialistickou byrokracii.

U onoho nazvu - prejmenovani letiste postradam ,nejaky vesely obrazek od Josefa Lady -http://www.lidovky.cz/foto.asp?c=A111019_115547_ln_kultura_btt&r=ln_kultura&strana=1&foto1=BTT3e96ac_LadaRvacka.JPG&inframe=1
05. 10. 2012 | 20:08

kormoran napsal(a):

... a este na 'Ruzyn' fouknout neonove srdce , aby si cizinci hned z pocatku uvedomili , ze je ceka na kazdem rohu neuveritelny bordel.
05. 10. 2012 | 20:16

bohorodičko, vyžeň putina napsal(a):

gabriela,
havel byl marxista a rozhodně nikdy nechtěl kapitalismus ani demokracii. . nevím, co havel chtěl. mluvil o nepolitické politice, ale nikdy vlastně havlovi myšlenky nedávaly žádný ucelený smysl. ale asi se to blížilo džamahíríji, směsi socialismu a přímé demokracie, kterou zavedl v libyi plukovník kadáfí. havel by ale nevládnul v beduínském stanu, ale v nějakém zakouřeném obýváku, kde by neustále scházelo hard core pravdy a lásky jako za časů disidentu a debatovali by tam, jak udělat svět lepším. myslím si, že ještě nedokážeme pořádně docenit, jak hodně bylo dobře, že se klausovi podařilo havla odstavit od mocenského vlivu v této zemi. havel s jeho partou by jinak způsobili v postkomunistickém československu větší rozvrat a chaos než jelcin v rusku.
05. 10. 2012 | 21:45

kormoran napsal(a):

Havel byl takova krava , ktera se naucila(hladove) vlci reci , postavila se doprostred smecky a zacala je poucovat o tom , ze trava je velmi chutna a vyzivna. Pritom zapomnela na to zasadni , ze vlci nejsou prezvykavci - bachor kulantni , avsak cepec a knihu postradajici.

Tim , ze se Havel sam prohlasil za 'polokravu' , utekli i psi chranici stado i jeho samotneho.
05. 10. 2012 | 22:13

jepice napsal(a):

Ani klekánice nenosí semenec na půdu sama!
Kdo se hádá o komáří řešeto, nemůže tančit s kozou u Podmokel!
05. 10. 2012 | 22:13

Midori napsal(a):

Pan Krůta se nám vyzvracel, bylo toho na tři urny, je nanejvýš šťasten.
05. 10. 2012 | 22:34

Záškodník napsal(a):

Noví papaláši a jejich vlezdoprdelkové.
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Toto-se-delo-pred-Ruzyni-zatimco-ji-prejmenovavali-na-Havlovo-letiste-248842
05. 10. 2012 | 22:40

kormoran napsal(a):

Oprava : Tim , ze se Havel sam prohlasil za polokravu , utekli zdravi psi chranici stado i jeho samotneho . Vypelichanci , postihnuti prasivinou zustali a stacili se krizit s hyenami , sakaly a kojoty. Neni nutno rozebirat dale prirodni vedy s charakteristikou 'nekterych' selem psovitych.
05. 10. 2012 | 22:47

mb napsal(a):

gaia, co máte proti sexu starších osob ???

hoven (15 05) může mít svým způsobem pravdu ...

anastazie králová ... dubček byl patrně prostý zbabělec ...

/ ale ´slušný´ (slabý) člověk ... /

A tato po něm na oplátku pojmenovala svoji dcerunku.

Veškrnové dcera se jmenuje Václav ?

... hezký večer a dobrou noc ...
06. 10. 2012 | 01:00

minatomirai napsal(a):

Jsem rád, že budu v budoucnu odlétat z letiště Václava Havla, že je to také jméno, ktré každý návštěvník okamžitě uvidí a pokud ho i nebude znát, bude mít přinejmenším důvod k tomu, aby se o tomto mimořádném člověku dovědět.
Václa Havel byl morální autoritou, která nemá v současném světě mnoho obdob. Češi by měli být hrdí na to, že Havel vzešel právě z tohoto nepozoruhodného národa.
06. 10. 2012 | 05:26

Michal Macek napsal(a):

minatomirai

:D rek bych ze my Cesi sme pozoruhodny az beda
06. 10. 2012 | 06:18

Alena napsal(a):

už se těším jak za 8 dni budou blogeři- dnešní zuřiví příznivci Havla obracet kabáty a chytat vítr korouhvičky a vysvětlovat kde udělal Havel a ostatní chybu, protože jsme si mysleli že komamnči do 10 let vymřou a nikdo je nebude volit, a oni naopak posilují po 23 letech
06. 10. 2012 | 07:08

učitelka Josefína napsal(a):

vyjmenovaná slova po z

brzy jazyk nazývat se Ruzyně

ano milé děti Ruzyně už může škrtnout, už se po tom nic nejmenuje, milé děti s bolestí v srdci oznamuji, že zmizelo další české slovo z našeho slovníku kvůli jednomu....
06. 10. 2012 | 09:56

Josef K. napsal(a):

Mně se líbí, že hrdinný Čech to zase svede na Havla a ještě mluví jménem národa. Taškařice jako vždy. A propos soudruzi, co jste pro lepší společnost udělali vy sami?
06. 10. 2012 | 10:11

Alena napsal(a):

Josef K - pokud nechápete že prezident nebo předseda vlády ovlivní chod země vícwe než traktorista Lojza z Dolní Lhoty, škoda s vámi diskutovat.
Havel byp profesionální a dobře placený dizident, poté co se "spontálně" objevily miliony plakátu a masová podpora ze západu, byl zvolen presidentem / národ chtěl Komárka nebo Dubčeka . Když se stal presidentem, uznal že není politik a neumí to a slíbil zemi dovést k prvním volbám. Potud ho lze SNAD ještě chápat positivně. Jenže potom mu zachutnala moc a neměl na to, když něco řekl, byla to skoro vždy blbost. Jako politik dovedl zemi k nějvětšímu ekonomickému, sociálnímu a morálnímu úpadku v celé historii.
O jeho "umělecké " tvorbě se snad nemá cenu bavit, velkofilm Odcházení a to že ho / jako "největšího českého dramatika" / nikde nehrají je snad výmluvné. Mezinárodní ohlas - za to že rozdal celý český průmysl zahraničním žralokům, asi dostal. Stejně jako "demokrati" obdivují ničitele impéria Gorbačova, opilého Jelcina, ale Putinovi, který udělal z Ruska opět velmoc, nemohou přijít na jméno
06. 10. 2012 | 11:48

SuP napsal(a):

učitelka Josefína -
Máte to blbě soužko. Za Havla se říkalo -
"Drzý jazyk, brzy Ruzyň!"
Jenže kdoví, co Vy víte o životě?
06. 10. 2012 | 12:35

SuP napsal(a):

...Teda když ještě Havel býval zavřený.
06. 10. 2012 | 12:37

Karel Mueller napsal(a):

Alena:

Trochu Vás doplním: Spekulace o pozadí listopadu 89 ponechme povolanějším, nicméně každému muselo být jasné, že nakonec v prvním kole sebrali bank reformní komunisté a Štrougalovi chráněnci z prognosťáku a Slušovic. Také muselo být jasné, že tito hoši museli mít dávno před tím vazby na západ.

Pak se stalo něco nečekaného, Václav Havel byl zvolen komunistickým parlamentem presidentem. Když později Adamec údajně tvrdil, že je k tomu dotlačil Gorbačov, tak o tom vcelku nepochybuji, dnes již víme, že bez jeho souhlasu by západ neudělal vůbec nic. Důvody snad nemusím pitvat.

Navštívil jsem tenkrát jednoho bývalého učitele z VŠ, o kom jsem vytušil, že jest poněkud nezanedbatelným. Potvrdil moji domněnku: "Byli jsme prodáni i s chlupama, vypadá to na protektorát." Velmi se to však nelíbilo baronce a nejspíš i některým mocným židovským kruhům v USA.

Zbytek si určitě poskládáte.
06. 10. 2012 | 13:03

Viola napsal(a):

Pane Krůto

"Když jsem dopsal román Doktor Petarda, šel jsem se poradit s jedním expertem přes reklamu, jak to udělat, aby se knížka opravdu dostala k lidem. Nejsem už začátečník, napsal jsem knih více než 20, ale s prodeji je to pořád nic moc."

Mohu vám zadarmo poradit, buďte pilnější na aktuálně, pište na aktuální témata a stanete se populární a vaše knížky se budou prodávat. Udělejte akci s podepisováním knihy a je to. Kdy a kde jste měl naposledy autogramiádu?
06. 10. 2012 | 13:49

minatomirai napsal(a):

se "spontálně"
-----------------------------------
To je neobvyklý překlep, pokud "l" a "n" neleží na klávesnici vedle sebe.
Mužské psaní pné nenávosti k někomu, kdo v žádném případě nemohl ovlivnit chod země a dovést ji do takových konců, v jakých se nachází. Myslím Havla.
Zřejmě nečtete, takže těžko můžete posoudit Havlův dramatický talent, bezesporu ho měl. Spontálně spíše nasvědčuje tomu, že nečtete vůbec.

Z vašeho příspěvku, Karle Muellere, nechápu téměř nic, nevím tedy, kolik pochopí uživatel Alena.
To, že Gorbačov dal zelenou k Havlovu zvolení, bych celkem chápal, Gorbačov byl vynikajícím politikem vizionářem, stejně takovým byl Havel bez politických zkušeností.
Čí gubernií se tedy Československo stalo, ruskou či americkou? To mi není z toho, co vám řekl známý, vůbec jasné.
06. 10. 2012 | 14:49

Alena napsal(a):

Minatomirai- vážně chcete tvrdit že Havel neovlivnil chod země ke koncům jaké dnes vidíme.?? Směšné.
Pročtěte si Havloty počáteční projevy , plné naivity a sprostých vědomých lží.
Nemyslíte že ten dnešní stav hodně souvisí s morálkou???
A teď mi řekněte o jaké zákony a opatření usiloval Havel ve prospěch slušných a pracovitých. Ani jeden, on totiž sám nikdy poctivě nepracoval, neměl děti, svět pracujících nechápal a bohémsky jim pohrdal. Zatímco opatření ve prospěch kriminálníků a nemakačů - skoro vše od něj, počínajíc amnestií, starosti o lidská práva feťáků,kriminálníků, "umělců" typu Plastic eople a DG 307, squaterů a sprejerů. Je to jeho výmysl že poctivá práce se stala sprostou komunistickou nadávkou. Vysvětlovat vám jak pohřbil naše továrny, zejména zbrojní průmysl, a následně byl největším agitátorem humanitárního bombardování a okupace Iráku, Afghanistanu, Lybie snad také nemusím
06. 10. 2012 | 15:30

minatomirai napsal(a):

Jaké zákony mohl Havel navrhovat z pozice své presidentské funkce?

Mohl být politicky naivní, to jste ovšem vy také, pokud si myslíte, že Havel měl podávat návrhy zákonů.
Havel pracoval, pokud vím, v dělnických profesích, což je podle mne dostatečně poctivá práce. Byl také nadaným spisovatelem, takže psal a měl podstatně větší vliv na morálku lidí, než někdo jako vy, pokud ovšem nejste Kundera v inkognitu.

Tvrdit, že Havel pohřbil továrny, včetně zbrojního průmyslu, který je, pokud vím, v plné síle minus Semtex zpět, je zkrátka absurdní.
S bombardováním Lybie neměl zcela jistě nic společného, být vámi, udělal bych spíše dotaz na Francii ohledně vojenské intervence tam.

Souhlasím, že by bylo zbytečné mi něco vysvětlovat, naprosto.
06. 10. 2012 | 15:47

Karel Mueller napsal(a):

minatomirai:
Odpověděl jste si sám v posledním příspěvku.
06. 10. 2012 | 16:10

mb napsal(a):

Alena napsal(a):
Minatomirai- vážně chcete tvrdit že Havel neovlivnil chod země ke koncům jaké dnes vidíme.?? Směšné...

... já z toho viním spíše Václava Klause ...

Havel nikdy nebyl v exekutivě,- i když zpočátku prezidentství měl velkou neformální moc ...

možná by mu spíše seděla role nezávislého intelektuála ... a možná skutečně měl prezidentství po prvním období položit ...

zas reprezentace země v Havlově podobě není nezanedbatelná záležitost ...

k pojmenování nešvarů došlo v 97 ... v 98 byl havel a ´havlisté´ dočista dočista převálcováni opoziční smlouvou a se zhasnutí se stalo hluboké zhasnutí ...

podívejte zákony proti korupci ... a ocenění antikorupčních policistů, vyšetřovatelů a soudců ... to by mělo být zájmem celonárodním nezávisle na tom je li někdo napravo či nalevo ...

pod taktovkou opoziční smlouvy ... se ovšem mafiánské struktury rozrostli ... a korupce se stala vlajkovou lodí jak levice tak pravice ...

možná mohl havel více lobovat ve prospěch služebního zákona a dalších protikorupčních iniciativ ...

ale to je asi tak všechno ... rozhodně nedržel exekutivní moc -...

podívejte jak o korupci mluví Václav Klaus ...

a koho z dvojice Drobil - Michálek ... vyzdvihne a koho z těch dvou zavrhne ...

vždyť je to TUPÉ, TRAPNÉ, TRISTNÍ, BEZVÝCHODNÉ A SMUTNÉ ...

jak je Klaus vždy na straně grázlů, gaunerů a korupčníků ... proti slušným, poctivým a integrovaným lidem ...

zdravím
06. 10. 2012 | 16:47

king Vrtichvost napsal(a):

"Vaše volba rozhodne pro pět celích let. Zamyslete se."

Co myslíte, je to omyl, nebo snad ne? (cely, celích, celých).
Prezident má pod palcem milosti. Věk kandidáta je 74. O sdělení ví všichni.
06. 10. 2012 | 17:27

Karel Mueller napsal(a):

mb:

Myslím, že děláte presidenta mocnějším, než tehdy byl.
06. 10. 2012 | 20:24

Daňový poplatník napsal(a):

To Drzá Zrzka:
No, dnes jste do toho dala srdce, nicméně tak jako jsem jezdil (nejen já) do Zlína i před rokem 1989, tak budu (nejen já) i po roce 2012 létat z letiště Ruzyně.
V obou případech to je vyjádření názoru.
06. 10. 2012 | 21:33

Jiří Klušák napsal(a):

Většina vás je tu hnusná.
Taky hnusně skončíte.
06. 10. 2012 | 22:03

Alena napsal(a):

Okecáváme tu zbytečně prostý fakt - ani Havel ani Mašíni se NIKDY nestanou spontánně veřejostí uctívané osoby. Pokud je nějdo uctívá, je to jen politická poza, kalkul kterým se někdo chce dostat k lehkoživnému korytu, nic víc.
.
Minatomirai, pokud Havel kdy pracoval, bylo to jen proto že ho komunisti přinutili, on sám se práce štítil a tvořit hodnoty bylo pro něj ubohé, to ať dělají jiní
07. 10. 2012 | 06:58

minatomirai napsal(a):

S výjimkou Alaha si myslím, že nikdo není spontánně uctívaný, a i to se děje na základě visa do Saudské Arabie, které nemusíte dostat. Takže i toto spontánnní uctívání je oganizované. Ještě oslavy boha Ganeshi jsou poměrně spontánní, lid se vesele zpije a naskáče do moře. Ne všichni však vyznávají Ganeshu, mají naštěstí četný výber ve svých bozích.
Havla si lidé váží, toť vše. Pojmenování letiště v Praze bylo tedy výrazem této úcty.
A co se týče údajné Havlovy nechuti k fyzické práci, kterou zřejmě musel dělat, osobně bych byl také nasraný, pokud bych musel kopat na silnicích nebo svážet odpadky na úkor tvoření skutečných hodnot, jako jsou třeba knihy nebo divadelní hry.
07. 10. 2012 | 07:47

Karel Mueller napsal(a):

minatomirai:
Pro Vás není kopání na silnici nebo svážení odpadků tvorba hodnot?
To jsou tedy věci.
07. 10. 2012 | 09:01

Jeviš napsal(a):

Zase si stavíme pomníky o kterých už teĎ VÍME, ŽE SE BUDOU VELMI BRZY MUSET BOURAT.
Havel je nejostudnější prezident jakého jsme kdy měli
07. 10. 2012 | 09:41

jepice napsal(a):

Je otázka, pane Muellere, jestli vytváření hodnot prostřednictvím svážení odpadků svěřit zrovna lidem typu Václava Havla anebo třeba Václava Hořejšího.
Ale v podstatě platí, že když si to někdo takový vybere jako životní roli dobrovolně, nic proti tomu. Jen bude méně poznatků v imunologii a méně výborných textů.
07. 10. 2012 | 11:21

Karel Mueller napsal(a):

jepice:

O tom snad nediskutujeme :-), resgoval jsem na výrok nicku minatoirai, ale Vy nikoliv na můj výrok.
07. 10. 2012 | 12:28

minatomirai napsal(a):

Su prachobyčejný snob, Karle Muellere.
07. 10. 2012 | 13:23

minatomirai napsal(a):

Domnívám se, Karle Muellere, že Havlovi fyzická práce ani nevadila, myslím, že i další český literární velikán, podle jehož knihy byly zfilmovány Ostře sledované vlaky, se živil jako dělník.
Nic nestimuluje více jako prostředí lidí, jakýchkoliv. Hrabal se myslím jmenoval - těžko se čte v angličtině, myslím, že někteří spisovatelé se nadají zkrátka přeložit, totéž platí o Čapkovi s výjimkou jeho divadelní her. Tam je překlad jednodušší. Mně naštěstí čítávala Čapkovy pohádky moje babička při návštěvách domova mých rodičů, takže mám v uších jeho nádhernou řeč. Podle mne neexistují krásnější pohádky než právě jeho. Dokonce si pamatuji na kouzelníka a to, jak plakal. A kočku Jůzu, které se leskla srst. Bylo to nádherné, nevím, kdo je ilustroval, možná dokonce jeho bratr.

Havel byl výborně přeložen Paulem Wilsonem, Kanaďanem, který překládal Škvoreckého.
Třeba to bude právě Paul Wilson, který jednou napíše Havlovu biografii.
07. 10. 2012 | 13:38

Gastrogel napsal(a):

Pane Krůto,
vyzvracet se je štěstí, pokud jste se přejedl nebo přepil něčeho špatného, ale vy si snad sám šimráte v krku nebo si necháváte pumpovat žaludek. A za to, že jste se přejedl nebo přepil, si také můžete sám. A vypsat se z toho, se vám také zřejmě nedaří.
08. 10. 2012 | 01:01

Zoopgenue napsal(a):

QlcTazBupLwq <a href="http://freenike.blog.fc2blog.net/">nike スニーカー</a>QxqJeeAcvRrk <a href="http://nikeid3.blog.fc2blog.net/">nike sb</a>SvdNhhUxzMiy <a href="http://freenike3.blog.fc2blog.net/">nike free</a>RfiTdwNabXff <a href="http://nikerunning.blog.fc2.com/">nike ランニング</a>RqzCloMnkUkt <a href="http://スニーカーナイキ.seesaa.net/">シューズナイキ</a>TfmWhuBddVcl <a href="http://ナ[url=http://nikeスニーカー.seesaa.net/">nike スニーカー</a>ByjTnvJymMyh <a href="http://シ[url=http://nikefree6.seesaa.net/">ナイキ フリー</a>JkxCglRgjHbt <a href="http://freenike.seesaa.net/">nike free</a>YtrIkuSnpEoz

RgxUcsChpYgk <a href="http://ナイキランニング.seesaa.net/">nike running</a>UafXwtOudPli <a href="http://adidasjersey1.blog.fc2blog.net/">ジャージ adidas</a>PzhKwbHtzBji
11. 04. 2013 | 02:57

Astra napsal(a):

crystal bead strands
configuring these folks your best does not aged , pick out your can buy made piece these to waste . However, this of the

24k Indian gold plated jewelry is not high-priced and you can acquire a vibrant, gold plated polka necklace set for as low $50. Polki and rust stones, floral centrepieces and pear drop shaped dangling pendants improve the charm of such necklaces manifold, permitting you to have the top of all worlds. A further well known design and style would be the neckband construction embellished with colourful stones and kundan studded in the neckbands.
See also: place
Marmoleum Click readily offered two measurements, twelve" x twelve" Click on Tile and twelve" x 36" Panel. Marmoleum click flooring incorporate attached cork underlayment around the back. Normally, the Marmoleum simply click panel drastically fewer high-priced th th merely click tile as well as a bit a good deal much easier to set up. As a certified flooring contractor, I inform th fr m quite personal operating expertise, the click on tiles bit further tough to install. The tiles have t have 4 corner to line up particular, unless are staggering the tiles. The panels or planks th often referred to, have to have an offset stagger as a result not difficult t set up. You may be very fired up about your impending getaway, but there's no want to enable po . <a href=http://cheapshamballabeads.webs.com>cheap shamballa beads
</a>Quite a few of those persons take into account relocation as a time consuming and tiring activity. When you have ever moved . <a href=http://cheapshamballabeads2013.webs.com>crystal beads
</a>There exist seve . <a href=http://crystalbeadsxgoa.unblog.fr>crystal shamballa beads
</a>They are able to be observed in both office creating and residential houses. This could occur as a result of quite a few different factors but th . <a href=http://shamballabeads.zohosites.com>wholesale pave beads
</a>Nonetheless, this kind of system r . <a href=http://crystalbeadsr7t9.unblog.fr>wholesale shamballa beads
</a>Ft. Portable washing machines that happen to be equipped using the agitator are comparable towards the common top-loadin . <a href=http://cheapshamballabeads.webs.com>nylon cord
</a>The motor has auto-stop carbon brushes, to ensure that it defintely will not be damaged in the event the brushes turn into worn. On the specifi .Acrylic Plastics Posting Writer
As I grew up and explored my spirituality, I realized I was a very sensitive becoming. Sensitivity was not valued in my family of origin; they preferred to normally be on the go. They did not see a purpose to slow down and be nonetheless so it was not taught to me. As I grew up I didn't possess the needed expertise to care for my sensitivities. I discovered my problems got far better for the point of becoming non-existent with some beneficial treatments. A handful of relaxations methods I discovered that helped alleviate my symptoms were day-to-day walks, meditation, modifications in my diet program, yoga, playing relaxation music, crystal, power <a href=http://crystalbeadsr7t9.unblog.fr>chinese crystal beads
</a> and angelic healing techniques, and acupuncture to name only a few.
There is certainly nothing of prime planet designer solutions you cannot obtain in those air-conditioned and multi-storey emporiums. You get the opportunity to purchase iPad UAE towards the finest things of jewellery in Dubai. There are also restaurants, cafes, theatres and also other recreational activities to be identified inside these buying malls and you will witness the ideal arrangements of flower Dubai. Probably the most prominent mall among them is Bur Juman Center that is centrally positioned in Bur Dubai. This really is a prestigious mall with about 180 shops delivering the facility to get globe fashion designer merchandise. There are several leading planet class purchasing malls to be noticed in Deira district like Abu Hail Purchasing Centre, The Galleria, Al Mulla Plaza, The Intercontinental Plaza, and Al Ghurair Centre. Bur Dubai attributes the Holiday Centre and Wafi Mall. Dubai buying also offers fabulous departmental shops and boutiques where you'll be able to get the major international brands. There you could also obtain Chinese, Japanese, American products like LCD televisions, mobiles, laptops, and you may also get iPad UAE. Emirates Mall is regarded as because the most prestigious mall on the UAE and 1 going to Dubai really should not miss the opportunity to take a look at this mall which provides essentially the most exclusive products across the area.

Related help links:
<a href=http://crystalbeadsr7t9.unblog.fr>glass crystal beads
</a>
<a href=http://crystalbeadsxgoa.unblog.fr>disco ball beads
</a>
02. 07. 2013 | 12:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy