Kurva, co je mi do toho?

07. 11. 2009 | 12:34
Přečteno 5180 krát

Před další pracovní schůzkou zbývala asi padesátiletému M.P. chvíle času. Zaběhl na „oběd o páté“ do fastfoodu, protože je sám celý hodně „fast“.
Placka s masem, pere to do sebe a kouká na hodinky.Chyba. Zase si sedl vedle dětského koutku. Obvykle mu i tuhle chvíli pokazí vřeštění malých plazících se hadů, které si tam kecající maminky odložily od svého kafe.

Ale tentokrát se nevřeští. Z kukaně dětského koutku vystrčí hlavu malý kluk. Kamsi zavolá a mává, aby se vrátil do hemžiště plného malých plastových míčků.

M.P. kouše dál s hlavou zabořenou do novin.

„Táto,“ se ozve pisklavým hláskem z prosklenné kukaně. Mrňous sebou okázale praští do metrové vrstvy míčků. Vyskočí a dívá se, co táta. M.P. nevydrží a dívá se taky. Proplešatělý, asi pětačtyřicetiletý neoholený muž, který je táta, sedí nad prázdným stolkem, hlavu svěšenou mezi rameny. Na oslovení nereaguje. Vypadá jako by spal. Ale nespí. Je propadlý do sebe. Občas zvedne nepatrně hlavu a ostražitě a plaše se rozhlíží kolem.

Uklízečka s utěrkou cestuje po uprázdněných stolcích a odnáší zbytky. Při míjení se vždycky svrchu na muže káravě podívá: Nejí, nic si nekoupil, jen tady čumí, zabírá flek a jeho dítě dělá bordel...

Dítě vyběhne z kukaně. Přitáhne si tátovu hlavu a něco mu šeptá. Táta vrtí hlavou a odtahuje se. Kluk natahuje moldánky a vrací se do kukaně.

Táta se zvedá a odchází. M.P. se zabírá do čtení. Vytrhne ho pláč. V otvoru kukaně stojí ten prcek a brečí. Hledá tátu. Nabouvá si pracně boty srovnané před kukaní. Vyděšeně hledá tátu. Ptá se lidí, co sedí nejblíž. Jsou to Němci a nerozumějí mu. Veliké vystrašené dětské oči.

M.P. je naštvaný. Je nervózní. Ten prcek ho otravuje. Ale má veliké vystrašené oči. Táta přichází ze záchodu. Rozhazuje rukama: No a co?

M.P. se chce dál zabrat do komentáře v novinách, ale hlava se mu rozeběhla jinam. Ten chlap je určitě táta, kterému syna vrazila rozvedená manželka. Táta z nouze. Propadlý do sebe. Své dítě skoro nevnímá. Obtěžuje ho. Má nad plešatou hlavou šedivou železobetonovou svatozář. Jasný adept na Nuselák. Je bez práce? Na opilce ani narkomana nevypadá. Jen je v koncích. To je málo. Je v prdeli světa.

Dítě znovu přichází, brečí a otírá se mu o ošoupanou vybledlou bundu jako kočka. Táta stále vrtí hlavou a ruka mu klouže po klukově hlavě jako by brzdila bruslemi po ledě.

Odstrčí ho do kukaně. Sedí s hlavou propadlou mezi rameny na dně Macochy, do které skočil už včera.

Dítě brečí. Velké uplakané oči. Táta se beze slova zvedá a šourá se pryč.

M.P. je naštvaný. Nemůže číst. Dítě nešťastně vzlyká a podobné tátovi, propadává se do sebe. Plné strachu kouká směrem, kam táta odešel.

M.P. naštvaně odstrkuje tác. Jde ke klukovi:

„Co je? Proč brečíš? Máš hlad? Žízeň?“

Kluk vrtí hlavou. Je nabalený a zpocený...

„Žízeň.“

M.P. pokývá:

„Počkej tu!“

Odnáší svůj prázdný tác s odpadky směrem, kam odešel klukův táta. Koupí klukovi jednu blbou kolu a zmizí. Odkládá tác a přitom hledá chlapa. Pak ho vidí asi dva metry před pultem. Kouká na světelnou nabídku.

M.P. si nadává. Co je mu do toho?

Chlap nervózně šátrá v kapse. Vytahuje kovovky. Přebírá je. Kupuje kolu.

M.P. odchází. Připadá si jako šmírák. Prošvihává začátek schůzky. Co je mu do toho?

Kurva, co je mu do toho?Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Iveta alias Mejsehezky napsal(a):

Až mě mrazí, netečnost se nám může jednou ošklivě vymstít.. všem..
07. 11. 2009 | 13:26

Vico napsal(a):

M. P. a netečný?

On si jenom nadává, proč stejně jako ti druzí není netečný, když se láduje hamburgrem a spěchá na další obchodní jednání.

Proč není tak netečný a vidí toho vystrašenýho kluka i poté, když to vše vysypal do klávesnic.

A kurva, proč vlivem nechtěné indukce teď vidím i já toho kluka, ten Nuselák a tu krátkou zprávičku na šesté straně novin.
07. 11. 2009 | 13:40

žena napsal(a):

Jaký to vlastně vedeme život?

Jsme stále ještě HOMO SAPIENS SAPIENS?

Ach, jaké to byly asi krásné časy, když jsme byli pouze HOMO SAPIENS.

Pane Krůto, díky za velice působivý blog.
Hezký den
07. 11. 2009 | 14:08

RIS napsal(a):

Krásné.
Až dech stavící.
A to nemám básnické střevo.
07. 11. 2009 | 15:26

JC napsal(a):

Krůta, kurva , mě jste nedojmul.
07. 11. 2009 | 16:02

Antropolog napsal(a):

ad VICO: M.P. je pravděpodobně člověk zkušený a tak ví, moderní člověk dostává přes hubu pokud netečný není.
07. 11. 2009 | 16:25

Krupa Václav napsal(a):

Teda Vico,Vaše indukce po 13 hod.byla tak silná,že stačila indukovat ještě mě.Jen kurva nevím,komu mám za ní poděkovat.Správné pořadí bude asi p.Krůta a Vy. Mějte se oba.A vlastně všichni zde.Kéž by vás bylo víc.
07. 11. 2009 | 16:58

exB napsal(a):

měla jsem se dojmout?
07. 11. 2009 | 17:09

vlk napsal(a):

No když si jeden začne myslet, že to stěmi písmenky taky trchu umí a pak narazí na váš blog pane Krůto....

Díky za lekci a za exkurz na odvrácenou stranu lidského osudu.
07. 11. 2009 | 17:21

Pitkin napsal(a):

Pane Stejskale, honem !!! Zavřete toho blggistu, až zčerná ! Použil moc nelušný slovo.
07. 11. 2009 | 17:53

jahrad napsal(a):

vlk - odvrácenou stranu lidského osudu ? odvrácenou? pokud o ní takhle dobře někdo napíše, přestává být odvrácená. Protože byla viděna, a ještě pak i do klávesnice polapena! Je už s námi, aspoň pro chvíli čtení a za to dík. Protože kolik takových podobných situací už zažil každej z nás!
Všem přítomným i vidícím přeji zdar a sílu se koukat. Však se dá spatřit či zažít i ledacos veselejšího v tom světě vezdejším. A jo, vlastně - to mi připomíná, co se zas stalo včera mně: tak si večer jedem s holkou z návštěvy, krafáme o nich, bylo to fajn...a moje myšlenky se soustředí ještě o na jízdu i na ledacos jiného...holka říká, mami, ten pán v tamtom autě nám chtěl něco říct! copak a ve kterém? svítí mi světla? nemám prázdou gumu ? Je ta naše vidlácká škodovka už příliš ošmudlaná od kadícího ptactva snad...? Mrkám do aut míjejících to naše a hle -pán v naleštěném volvu mrká významně směrem k nedovřeným dveřím u holky vzadu, ...Viděl, konal, a s úsměvem!
07. 11. 2009 | 18:00

Rumcajs napsal(a):

Hovno !
07. 11. 2009 | 19:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, chudák ustaraný tatínek, usilovně přemýšlí, do které nezodpovědné jistě banky uloží poctivě vydělanou milardu, by i synek později ešče z teho cosi měl a vy na něho takto. Neuvěřitelné.
Veselé krizování a vepřové chřipkování...
http://www.ateo.cz/f/images...
07. 11. 2009 | 19:21

JC napsal(a):

Rumcajs, vy jste ale opravdu ošklivé káčátko.
07. 11. 2009 | 19:22

JC napsal(a):

Napíšu také jeden příběh, kterým nehodlám nikoho dojímat.
Jistý JC se jednoho protivného podzimního deštivéo podvečera ocitnul v lékárně za účelem nákupu vitamínů a růzmých těch proti chřipkových serepetiček. A protože ta plýskanice venku chřipajznu přímo přivolávala bylo v té lékárně "nabito" a stálo to dvěma řadami. JC se postavil na konec lajny a trpělivě čekal, až na něj přijde řada. Po malé chvíli jeho nos zaznamenal něco co do té místnosti jaksi nepatřilo.Ten obvyklý/někomu nepříjemný/ "lékárnický odér", byl přebíjen tím méně obvyklým štiplavým puchem nemytého těla.JC by si toho staříka u pultu možná ani nevšimnul, kdyby paní magistra nezačala zvyšovat hlas, že na tu mast má málo peněz a že mu chybí asi 30 Kč. Stařík se jal prohledávat včechny kapsy zákoutí darovanáho zimníku, kalhot a bagáže.Tato asi pětiminutová scéna byla doprovázena výrazným zvedáním obočí paní lékárnice i některých jiných občanů, někteří si mávali rukou před nosem. Stařík peníze nedohledal a bylo mu strikně sděleno, že mast dostat nemůže. Občané udělali uličku hanby, kterou pán prošel k východu.Paní magistra ho doprovodila, otevřela dokořán vstupní dveře a opět se zdviženým obočím a za souhlasného mručení něterých, naznačila, že ten neskutečný smrad je třeba vyvětrat.
Na a co pan JC ? Tomu to došlo až později a do konce života si bude vyčítat, že tehdy v pravou chvíli nezavolal. " Kurva dejte tomu chudákovi tu mast, já to za něj doplatím."
07. 11. 2009 | 20:07

SuP napsal(a):

JC -
Lepší jak Krůta. Fakžejo.
07. 11. 2009 | 20:19

ali napsal(a):

JC
no, trvalo Vám to..ale musím říct, že už kvůli tomu puchu bych ty tři pětky vyplázka hned..včera jsem taky nakupovala a byl přede mnou jeden ukrutný smrďoch..evidentně bezdomovec, ale co naplat, i oni jsou lidi, byť mimo "naší morální" společnost. Jsou to lidé, kteří si bezdomovectví vybrali dobrovolně a nám nezbývá, než-li to fakt tolerovat a připustit, že armády spásy jsou dotovány z malé části našemi daněmi a asi to tak má být..takže kurva, je mi do toho hodně ;o)
07. 11. 2009 | 20:27

LEVAK napsal(a):

Vážení a bude hůř!
PS:„Kapitalismus je závislý na tom,že lidé v naději, a to často klamné naději,na zbohatnutí velice usilovně pracují, a přispívají tak ke zbohatnutí jiných lidí.“
„Nový obraz budoucnosti“ napsal největší filosof podnikatelství Charles Hardy,brožura byla vydána v Management Press s laskavou podporou britského Knot How Fundu.
07. 11. 2009 | 21:15

EK napsal(a):

Fuj, až mě mrazí. Excelentně napsáno. U dětí to začíná. Kam se hrabe nějaká prasečí chřipka. Únava, pocit frustrace...jojo, kurva, co je mi do toho... a jakým právem ... co já vím, dyť do toho nevidím. Motýlci v duši, olovo v mysli, tma za očima, bolí i krev, jak koluje tělem.
07. 11. 2009 | 21:25

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, levákům zdar, hůř už bylo, doufám, že to skoro všichni už víme...
Veselé krizování...
http://warnet.ws/news/25030
07. 11. 2009 | 21:27

Koště v koutě napsal(a):

Kurva, to bych nikdy neřekl, že takováto pointa dovede zahýbat nejen lidskou myslí, ale i svědomím.Přiznám, že jsem podobných situací v životě potkal několik, nikdy by mne však nenapadlo, napsat o tom několik sibjekktivních pocitů i s výčitkami, což pak zapůsobí na city, až sedech tají. Tož kurva, dám (dávejme) si příště větší pozor, lidského tepla se fakt přestává nějak dostávat. A kolik lidí by jej potřebovalo! A nejen to!
07. 11. 2009 | 21:53

SuP napsal(a):

LEVAK -
Tak žebychom si to zopakovali?
Proč teda stejným úsilím nepracují na zbohatnutí sebe sama?
Já vím, vy nejste levoun, ale nepředělanej pravák....
07. 11. 2009 | 22:02

Ignácius napsal(a):

Kurva ,dobré počtení jako u starého dobrého Krůty akorát ta postava M.P. ,byla svým neustálým naštváním zbytečně-trapně-zdramatizovaná,tak jaksi dětinsky ,schematicky ,je vidět ,že starý dobrý Krůta kroutil dlouhý léta v Mladým Světě, nějak to má pořád pod kůží...,
Pěvče ,nenechte se odé mne znechutit,jinak hezky napsáno
07. 11. 2009 | 22:09

jahrad napsal(a):

Jan Neruda, Zpěvy páteční:
Kde jsem se to octnul?...
Veřejné ve zahradě...
Děťátko, máš mne rádo?
---
jojo, vypuštěno do lokálu správných tvrďáků, Jene,vše při starém.Brr, jde z toho zima.Byť zemitě a zemně natepaná.Inu, co naděláš, dětma nezatopíš...
07. 11. 2009 | 23:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat..,
o zahradách dnes již není nutno jenom virtuálně plát
dnes možno veřejně i dílo ukázat...
Bo jak nám praví dějiny¨, enem čin je účinný...
Okecat to dneska umi kde kdo...
Veselé krizování...
http://wbgarden.com/nove/wb...
08. 11. 2009 | 00:17

Stařeček napsal(a):

azandělát, kutilát, bazmeg. Co tu kurdebele dělá ta reklama.
08. 11. 2009 | 08:40

suchec napsal(a):

Ali:
Čekal jsem to, a Ali nikdy nezklame.
08. 11. 2009 | 11:43

argun napsal(a):

Skvělý text autore. Tomuto druhu flagelantství rozumím. Díky.
08. 11. 2009 | 19:20

Endy napsal(a):

Vše, co bych chtěla k tomuto krásnému blogu říct, zde bylo už napsáno.Vico, vlk, první příspěvek jahrad, Koště v koutě, JC...ovšem ali ?! Tak to je síla..
ad. Ali-řečeno slovy autora -ku..a,nic mi do toho není,ale kde čerpáte tyhle opravdu morálně silné myšlenky, pro Váš hlubokomyslný komentář ? To jde to samo, nebo studium? Pak nezbývá, než Vám jen závidět. Ale ku..a, ale modlete se, ať Vám to zůstane a někdy Vám nebude jeden z těch smradlavých a "naší morální společností" tolerovaných spoluobčanů dobrý k tomu, aby Vám poradil,pod kterým mostem se dá nejlíp přespat,kde se dá jednou za týden umýt.A nezapomeňte mu připomenout, že armáda spásy do té doby přežila jen díky vaším daním...No ale jak vidím, suchec zůstal klidným, takže asi neperlíte poprvé.Ale síla to v každém případě byla:-))!!Pěkný večer.
08. 11. 2009 | 19:54

Targus napsal(a):

Já nemám co dodat.
Opět krásná črta, kterou by jiný autor "zasvinil" půlku knížky.
Krůta Jan nezklamal.
08. 11. 2009 | 20:49

arlon napsal(a):

suchec
vy také nezklamete
zejména jde-li o Ad hominem jménem ali. To se vám chlupy ježí, suchec, nebo je v tom něco jiného napruženého?
08. 11. 2009 | 23:41

arlon napsal(a):

autor
oceňuji váš název Nuselák, někteří lidé i po dvaceti letech stále říkají Most Klementa Gottwalda....
Tož, vadí nevadí?
08. 11. 2009 | 23:43

jahrad napsal(a):

zdravím poslední tři diskutéry! je fajn vás zas "vidět".
Premyslela jsem o tomhle blogu - je dost silnej, a je tezke na nej reagovat - člověk by chtěl odpovědět, ale velmi těžko se hledají slova.TO dilema, o kterém píše p. Krůta, okolo nás i v nás prostě je. Lidi se najednou jak šneci zatahují do ulit, přirozenou reakcí začíná být čím dál tím častěji defenzíva.A pak kocovina z ní. Všímám si toho čím dál častěji - Izolace, nedůvěra, strach a smutek z osamělosti,potřeba kompenzace.
Ještě že to je snad zatím jen jeden element skutečnosti, není liž pravda?
09. 11. 2009 | 00:09

ali napsal(a):

arlon
díky moc ..
09. 11. 2009 | 00:26

ali napsal(a):

Endy
přečtěte si můj příspěvek ještě jednou, prosím, možná to pochopíte. Neznám nikoho, komu bezdomovec voní a kdo se jim nevyhýbá. Dále pak dotuji bezdomovce nejen daněmi, ale i dobrovolně domy či "armády spásy" podporuji..znáte někoho v tomto dobrovolnictví?..takže je mi k...a do toho hodně a vy nedělejte ze sebe moralistu a z druhého amorála..děkuji za pochopení..
09. 11. 2009 | 00:27

arlon napsal(a):

endy
Prague tramway homeless is out of order. Také ráda cestujete na posraných a poblitých sedalech?
Já tedy zrovna ne a vůbec se nedivím ostatním, když jim vadí, že jim taková individua znepříjemňují život kdekoliv.
Jako by nestačily daně, vláda, strany a bruselské RVHP....
09. 11. 2009 | 01:10

george napsal(a):

Jsem dojmut, proto ten Ennio Moriconne a přišel jsem na blog z Facebooku profi článek a JC to je taky dobrý...
*
http://amicuswebsite.blogsp...
09. 11. 2009 | 03:00

veronika vendlova napsal(a):

Nevím, nevím, jak někteří mohou být překvapení. Stačí otevřít oči a uši a mrazí Vás. V tramvajim, v metru, v busu. Ubrečených dětí je hodně, ale hlavně přibývá ubrečených rodičů...a naprosto zřetelně nyní souhlasím s Levákem (což se asi dosud nestalo) :-), že bude hůř.

Dala jsem si závazek po vzoru Mirka Dušína, alespoň jeden dobrý sktek denně. Daří se mi to poměrně snadno.

Nedávno jsem muslela na poštu - ne pro Duende, ale pro dopis. Byl tam hodně starý pán, kterému přišla nějaká složenka na uhrazení asi 100,- Kč od Vodafonu. Ale to není podstatné, podstatné bylo to, že ta složenka byla předtištěná blbě a paní na přepážce tomu pánovi říká, že má jít domů a přepsat to na jinou složenku, že mu to takto nemůže vzít. Ten pán tam stál a odevzdaně řekl, že si to tedy vezme domů a přijde znovu. Nevím, jak daleko to měl na poštu, ale při předsatvě, že tam bude muset jít znovu, že to bude doma opisovat...přišla jsem k němu, nabídla se, že mu to na poště přepíšu, že mi to zabere tak 5 minut, ať tam znovu nemusí. Nevěřil mi, chvíli na mě překvapeně a vděčně koukal. Sdli jsme si, já to přepsala a on šel k okýnku a pak domů. Strašně moc mi děkoval, pořád se ohlížel, nevěřil vlastním očím. Já mu jen znova řekla, že není zač děkovat a odešla jsem domů. Fronta na mě zírala a paní na přepážce taky. Já zase na ně. Přišli mi v tu chvíli jako marťani a stejně tak jsem jim asi připadala já - ale na to už jsme zvyklá... :)
Nevím, jestli toho starého pána ještě někdy potkám, ale každopádně bych řekla, že se život skládá z malých radostí a z malých skutků. Žádné větší skutky ani neznám, než ty malé, Vy snad jo?

Zdravím Vás a hlavně pana Krůtu. DÍKY!
v.v.
09. 11. 2009 | 11:35

Endy napsal(a):

ad.ali- Tak jo, ještě jednou a znovu...Ať čtu, jak čtu, nikde ani zmíňka o Vaší dobrovolné dotaci,pouze o daních. Nevím, zda právě Armáda spásy je dotována z našich daní, ale to je věc jiná.Nechci, abyste četla znovu to co jsem adresovala zase já Vám. Pokusím se o to jinak. Vám vadí "puch ukrutných smrďuchů", mě zase nadutost těch, kteří těmi smrďuchy opovrhují. Není to o morálce,je to o nás, jednotlivcích, ze kterých se skládá celá společnost. A věřte, v mých očích je tenhle "ukrutný smrďuch"pro společnost méně nebezpečný, než ten,který jej za jeho nechutné hadry a smrad odsuzuje.
Co se daní týká,i kdyby tomu tak bylo,je mi líto jen těch, které jdou neznámo kam a končí v kapsách těch "napucovaných". Za pochopení neděkujte,je mi líto, mé pochopení jste Vašimi komentáři nezískala.
ad.arlon- V tramvaji cestuji často,s poblitými a pos..ý sedadli jsem se ještě nesetkala, ačkoliv o nich bylo už tolik napsáno a nakecáno. Ovšem to neznamená, že nejsou, to beru. A tyhle individua mě nevzrušují potud, pokud neobtěžují jinak. V tramvaji mám možnost volby, jít jinam, nebo počkat na další.Ve mně vzbuzuje neklid spíš to, že často slušně vzhlížející a chovající se "individua"jsou schopni napadnout možná někde za rohem kohokoliv, dětí nevyjímaje,znásilňovat, krást a vraždit. Co se mých daní týče, ráda přidám, aby se policajti zabývali naší bezpečností,možná při tom občas dohlídnou i na ty zapáchající. Ok?
A co se znepříjemňování týče, nejsem na tom tak zle, umím se ještě hájit, ale kdo pomůže těm starým a bezmocným chudákům, o kterých píše p.Bendlová. Ali?Arlon ? Oni občas ti staří totiž také někdy už smrdí a znepříjemňují těm mladým a soběstačným život.
ad. p. Bendlová- vidím to stejně a dělám to stejně. Šťastný a bláhový kdo si myslí, že on se do podobných životních situací nemůže nikdy dostat.Jste bezvadná baba a Vaším komentářem jste zkrášlila dnešní šedivý den. Dík.
09. 11. 2009 | 13:06

Pípa napsal(a):

Vážení kluci a holky, zajeďte si na chvíli třeba do Etiopie nebo do Bangladéše. Ono vás to přejde.
09. 11. 2009 | 13:55

ali napsal(a):

Endy
pokud vám nevadí, že smrdí a dokážete stát za takovým puchem, tak jste svatá už teď..je to zrovna takové obtěžování, jako kuřák na zastávce, který je vám, jestli jste nekuřák, odpornější, nežli odér z těchto lidí..mohu je litovat a soucítit s nimi, a o vlatní podpoře těmto lidem se rozepisovat nebudu..ale nehodlám je čuchat, vážená..
nevím, jestli máte děti..pokud ano, až nebute mít nikoho, kdo by vám pohlídal, poproste nějakého takového člověka o hlídací službu..podpoříte ho, pomůžete mu, dáte mu práci..ale budete větrat celej byt týden..nebo jednoho adoptujte..

Jinak jsem ani jednou nepsala nic o charakteru bezdomovců..pokud vím, napsala jsem, že si bezdomovectví vybrali dobrovolně a že smrdí. Vy mně vkládáte zcela něco, co si ve své podstatě myslíte sama, ale jste alibistická a snažíte se tím očisti své ego asi sama před sebou..ve skutečnosti si ovšem klidně zacpete nos, když před vámi stojí nevonící bezdomovec, žejo? Že uhodnu, co budete volit?!
Přeji jen to nejlepší a končím. S vámi nelze diskutovat. Vaše frustrace vám svazuje ruce..
09. 11. 2009 | 14:50

Endy napsal(a):

ad.ali-co říct k Vaší reakci? Snad ani nic,asi jsem tedy svatá, děti mám,jen mi nedochází proč mám žádat o jejich hlídání bezdomovce,dávat mu práci, kuřák nejsem, smrdí mi to co Vám,nos si nezacpávám, jak jsem již napsala, klidně od původce zápachu odcházím. Jinak fakt nemám potřebu diskutovat o ničem.Nějak se Vám to všechno pomíchalo.A neberte si to tolik, řekněte si, že Vám za to rozčilení vlastně ani nestojím. Ale teď už opravdu pěkný zbytek dne,svůj čas využívám také jinak.
09. 11. 2009 | 16:03

ali napsal(a):

Endy
tak co mne napadáte? Nelíbí se vám, že vám přisuzuji něco, co nejste? Vy to děláte vůči mne..jen proto, že řeknu, že někdo smrdí, protože je špinavej, usoudíte, že jsem amorální..ještě si přisadíte se suchcem polínko a myslíte si, že jste chytrá..takže sorry..suchec do mne bude šít, i kdybych spasila celou planetu..pomíchalo se to vám, mně ne. Příště, než budete do někoho šít, tak si to rozmyslete..nic proti vám nemám, jen vy jste se chytla suchce jak hovínko košilky a mne odsoudila..víte, podporuji toho víc, nejen bezdomáče, ale i FOD, psí útulek, adopci na dálku, ročně bratru 100tisíc, akce pro handicapované jen ze svého..jezdím po světě a lecos vidím a pak si o mne někdo cizí míní otřít pusu? ..co vy, jak jste na tom vy? takže sorry..i vám hezký zbytek všeho..
09. 11. 2009 | 19:08

ali napsal(a):

endy
jen dodatek...je zajímavé, že bezdomovcům moje napucovaná kapsa nesmrdí..to jsem dobrá, když natahujou ruce..asi jsme blbá, když se pouštím do těchto akcí..zkusila jste někdy nakoupit pár dárků na vánoce a vyrazit s nimi do dětského domova? Doporučuji..tam se vám otevřou oči a lidi jako vy, suchec, merryman atd jsou takhle malinký..papa
09. 11. 2009 | 19:13

Libuše Martináková napsal(a):

Paní Vendlová, díky, příliš mnoho slov škodí, stačí malé činy. Cením si toho, že s Vámi dýchám stejný vzduch. I Vám, pane Krůto, díky, že nechodíte nevšímavě kolem. Zdravím!
18. 11. 2009 | 08:34

ugg napsal(a):

<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boot</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg boots sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg sale</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>ugg australia</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap ugg boots</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>uggs</A>
<A href="http://www.ugg-mall.com/" target=_blank>cheap uggs</A>
21. 11. 2009 | 07:18

tiffany napsal(a):

"Úcta se musí zasloužit, nemohu mít úctu jen proto, že dotyčný chodí vzpřímeně po dvou zadních."

Nemusí to být zrovna úcta. Stačí něco jako sounáležitost.
06. 02. 2010 | 09:27

barva na obočí napsal(a):

Chyba. Zase si sedl vedle dětského koutku. Obvykle mu i tuhle chvíli pokazí vřeštění malých plazících se hadů, které si tam kecající maminky odložily od svého kafe.
27. 02. 2010 | 00:14

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
30. 03. 2010 | 10:08

nike air force 1 sales napsal(a):

<a href="http://www.goodshoesale.com">nike zoom kobe 5</a>
<a href="http://www.goodshoesale.com">nike air force 1 sales</a>
31. 03. 2010 | 10:35

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy