Volba Jiřího Pernese do čela Ústavu pro studium totalitních režimů byla chybou

01. 03. 2010 | 12:45
Přečteno 6036 krát
Jiří Pernes při konkursu na post ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů neuvedl fakt, že vystudoval tzv. VUML neboli Večerní univerzitu marxismu-leninismu. Zdůvodnil to tím, že to nepovažoval za důležité a nikdo se ho na to ani neptal. Člověk nemusí být historikem specializovaným na naše novodobé dějiny, jako třeba pan Pernes, aby věděl z vlastní zkušenosti, že studium na VUMLu bylo podmínkou pro splnění kádrových předpokladů na vedoucí místo. To nebylo jen tak nějaké školení, to byl z hlediska režimu nejvyšší stupeň ideologického vzdělání. Pan Pernes pracoval jako ředitel muzea a absolvování VUMLu bylo nepochybně podmínkou, aby mohl funkci ředitele zastávat. Jaký je ale můj údiv, když pan Pernes v rozhovoru pro Respekt na otázku, zdali mu někdo řekl, že když na VUML nepůjde, tak přijde o post ředitele muzea, odpověděl doslova: „To si nepamatuji, je to dvacet let.“ Přitom v rozhovoru pro Týden uvádí, že „ …usnesení krajských orgánů říkalo, že všichni lidé, kteří nebyli v KSČ a byli v řídící funkci, museli projít tímto procesem, jít na VUML. Byl jsem ředitelem muzea ve Slavkově s pěti zaměstnanci a mohl jsem to odmítnout. Ale víte, co by to tehdy znamenalo? Přitom jsme měli v muzeu docela ostrý program, kvůli kterému nás kritizovalo ideologické oddělení OV KSČM. Že jsem chodil na VUML, byla malá úlitba úřadům.“ Dále v rozhovoru uvádí, že by odmítnutí VUMLu mělo persekuční důsledky, takže je evidentní, že si byl tehdy plně vědom toho, že VUML je pro něj existenční otázkou setrvání ve funkci. V pozici ředitele musel pan Pernes splnit požadovaná kádrová kriteria a jelikož nebyl v KSČ, tak to naprosté minimum, aby ve funkci mohl zůstat, byl právě VUML. Jinými slovy studium na VUMLu bylo pro pana Pernese veledůležité, protože jinak by mašíroval z místa ředitele muzea. Měl by si tedy najít jiný důvod, proč to neuvedl do životopisu.
Pan Pernes dále říká, že tady chtěl žít a tak musel absolvovat všechny ty povinné rituály jako prvomájové průvody, schůze a i ten nešťastný VUML. VUML dokonce zařadil do běžného života v totalitní společnosti. V rozhovoru pro Respekt říká: „…budeme zabývat i dalšími aspekty komunistické minulosti. Například běžným životem v totalitní společnosti, kam zařazuji i VUML, prvomájové průvody, chození na veřejné stranické schůze, kádrovou politiku atd.“ My jsme tady všichni chtěli žít, ale VUML jsme k tomu nepotřebovali. VUML v žádném případě nebyl běžnou součástí života za totáče. Drtivá většina lidí o VUML ani nezakopla. Jak může takový nesmysl vyslovit člověk, který se totalitou profesionálně zabývá!? Člověk se musel rozhodnout, jestli chce zůstat slušným člověkem a s režimem se nezaplést víc než je nutné, a musel pak rezignovat na vedoucí posty. Vedoucí posty režim schovával jen pro své prověřené nomenklaturní pracovníky, kteří mu ale za to museli dát velmi jasně najevo svojí loajalitu. A to platí i pro pana Pernese. Chtěl tady žít jako ředitel a tak musel zaplatit a také zaplatil studiem na VUMLu. Nikdo ho k tomu nenutil, ani režim ani nikdo další. Byla to jeho volba, ale ať si dnes za ní stojí a ať unese odpovědnost za své činy.
Po pravdě řečeno je mi jedno, jestli v čele dotyčného Ústavu bude člověk, který vystudoval VUML. Kdyby to dopředu nahlásil a dal Radě šanci zhodnotit a zvážit, zda je to ještě v souladu s morálními předpoklady pro funkci ředitele nebo ne, pak by to bylo v pořádku. A mě by ani nepohoršilo, kdyby Rada i tak pana Pernese zvolila. Ale to, co pan Pernes předvedl následně, ho v mých očích pro tuto funkci zcela diskvalifikovalo.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

martys napsal(a):

nejlepší by bylo celý tenhle pseudoústav zrušit
01. 03. 2010 | 12:54

Ládik napsal(a):

Kdo má VUML, má u mě navěky utrum. Jiná kasta, mafie.
01. 03. 2010 | 12:56

Suchec napsal(a):

Autor:

Měl zůstat na ZŠ a učit dějepis a zeměpis. To uměl zajímavě a bez ideologie.
01. 03. 2010 | 13:07

almost glossed™ napsal(a):

Kromě neuvěřitelných slov p. Pernese doporučuji věnovat pozornost tomu, kdo diskreditační materiály na Pernese okamžitě po jeho zvolení pustil do éteru.

"Zkoumatelé" STB bez zaváhání přejali efektivní praktiky STB?
01. 03. 2010 | 13:08

Bara napsal(a):

Taky nechápu, k čemu je tento ústav dobrý. Ještě by mohli vytvořit ústav pro studium demokratických režimů a měli by další teplá místečka pro zasloužilé pracovníky :-)
Ale jinak je to paradox - tento ústav je něco jako VUML naruby. Asi si každý režim musí vytvořit něco prorežimního, co bude všechny okolo utvrzovat v tom, že právě tenhle režim je ten jediný správný! Jiný důvod jeho existence nevidím.
01. 03. 2010 | 13:10

jap napsal(a):

Dříve to byl VUML, dnes plzeňská práva. Dříve to byla legitimace KSČ, dnes legitimace ODS, ČSSD, KDU-ČSL, SZ... Prostředky na cestě k moci se mění, špína a pochybnosti zůstávají. V čem se liší Jiří Paroubek od Vasila Bilaka? Stejná figura, stejná papalášská rétorika, postavená na lžích. Za dvacet let jsme se nikam neposunuli, pouze se víc krade
01. 03. 2010 | 13:16

myrta napsal(a):

Staré struktury jsou nezničitelné.Nemáme lidi nezatížené minulostí?Asi nemáme.Vezměme si prezidenta.Zajímá ho něco,kromě svých výdělků?Nezajímá.Z Hradu si udělal spisovatelnu.Jedna knížka za druhou.Doufám,že alespoň modráci mají sbírky jeho spisů,aby nebyl prodělečný.Trh přece vládne světem.
01. 03. 2010 | 13:19

ujo napsal(a):

Tak doc. Pernes má VUML(večerní universitu ML).
Přitom státní zkoušku z ML mají všichni vysokoškoláci absolvující v letech cca 71 -89.(možná i autor).
Řed. Žáček , ktrému bylo v r. 89 dvacet to jenom nestihl. v SSM byl co by následovalo nebýt Listopadu je možné jen se dohadovat.
Když už něco podobného jako Ústav musí existovat měl by v jeho čele být někdo s nezpochybnitelnou pověstí a pevným morálním zázemím.
01. 03. 2010 | 13:21

Holubář napsal(a):

Mýlíte se, VUML nebyl "z hlediska režimu nejvyšší stupeň ideologického vzdělání."
Nejvyšším stupněm ideologického vzdělání byla Vysoká škola politická (tzv. "Vokovická sorbona"), počítáme-li studia v SSSR.
VUML bylo vzdělání na okresní, naqximálně krajské úrovni a nikdo ho nebral vážně (až na pár stranických funkcionářů) - ani učitelé, ani posluchači, anui zamstnavatel, ani veřejnost. Bylo to něco, co se od určitého stupně řízení prostě "muselo", aby byl pokoj....
Tak s Pernesem zase neblněte, to že absolvoval VUML o něm, totiž nevypovídá vůbec nic kromě skutečnosti, že žil v ČSSR a měl alespoň nějaké ambice.
01. 03. 2010 | 13:30

černovláska napsal(a):

byli tací, kteří odmítli a vylětěli z mnohem důležitějších postů než by (případně) letěl pan ředitel muzea, vždy má člověk možnost volby, u pana Pernese mi ale vadí, že vypustil slova o všeobecné prostituci, že vlastně musel a to není pravda, kdo nechtěl nemusel, kdyby v národě bylo vyšší % těch co neohýbají hřbet, ta bychom se měli ;-)
01. 03. 2010 | 13:32

Míval napsal(a):

Dost dobře nechápu, proč se ten ústav jmenuje Ústav pro studium totalitních režimů. Zatím se zdá, že se tamní "historici" zabývají prohledáváním archívů STB. Z těch se ale o podstatě totalitních režimů moc nenastuduje.
Tedy, musí-li ten ústav zůstat, ať s jakýmkoliv ředitelem, měl by se přejmenovat na Ústav pro studium svazků STB.
01. 03. 2010 | 14:01

lurker napsal(a):

souhlas s Holubářem. Pan Štern píše o něčem, čemu nerozumí, protože léta žil ve ghettu pronásledovaných, život obyčejného průměrného Čecha nepoznal.

Hovoří-li slůvkem "my" a ztotožňuje celek se svým názorem, pak to vypovdá o jeho nekritickém egocentrismu. Viz citát:

(My jsme tady všichni chtěli žít, ale VUML jsme k tomu nepotřebovali. VUML v žádném případě nebyl běžnou součástí života za totáče. Drtivá většina lidí o VUML ani nezakopla.)

Pravda, lidé od lopaty o VMUL nezakopávali, ale VUML byl součástí běžné buzerace kádrů již od střední úrovně a znám spoustu případů, kdy šéfové nakomandovali své podřízené do VUMLu kvůli tomu, že je nechtěli ztratit. O tom, jaká byla za totáče kádrová politika, by snad pan Štern jako synek nomenklaturních kádrů mohl něco vědět.
01. 03. 2010 | 14:02

Taoiseach napsal(a):

Při sledování televize jsem utrpěl vystoupení pana Žáčka, který velmi zdůrazňoval, že ÚSTR neubírá peníze akademickým pracovištím, protože je placen ze zvláštní kapitoly rozpočtu, na které se podílejí tři ministerstva. V tom je právě problém: koho chleba jíš, toho píseň zpívej.

Pan Pernes chce ÚSTR zařadit mezi akademické historické ústavy. Jednoznačně souhlasím s těmi, kdo požadují, aby byl místo toho zrušen (ten ústav, nikoli pan Pernes - :) ). Proč máme mít ERÁRNÍ ústav, který bude prezentovat jediný správný státní pohled na dějiny a diskreditovat nepohodlné?
01. 03. 2010 | 14:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

Chystám se založit Ústav Definitivního Skoncování s Komunismem a Totalitními režimy(ÚDSKTR).Gumu mi bude dodávat Kaučuk Kralupy, zmizík nakoupím v Číně.

Výstupem 20 leté usilovné práce bude pak žaloba na vrátného agitačního střediska na Praze 7 Josefa Švejka. On může za ty stovky mrtvých a celou tu aféru s KSČ a StB.
Jen co ho lapnem, tak uvidíte to točo. Nechtěl bych být Ve Vaší kůži, až začne mluvit.

Takto dojde konečně ke zklidnění již tak dost letargické společenské atmosféry v ČEZku a Česká televize může ústy svého generálního ředitele Janečka vytroubit do celého světa, že už jsme opět zde. Tedy v Evropě. Tedy v té demokratické její části.
Tedy té, co holduje rozumu a lidským právům.
01. 03. 2010 | 14:18

Targus napsal(a):

To Jan Stern:

Vy jste se prostě dnes rozhodli s Kubasem, že mě tu budete zkoušet, co vydržím.
Pane Stern, Vy jste docela normální lhář!!!
Zápočty z Marxáku musel dělat každý student VŠ, mezi "povinné" absolventy VUML-u patřili mimo jiné i učitelé všech kategorií, kterým se podařilo získat kvalifikaci bez zápočtů na VŠ, tedy lidé staršího data vydání, abych tak řekl, anebo lidé, kterým stačila ke kvalifikaci jiná škola, než VŠ, např. konzervatoř.

Pane Mihalco, už můžete zase mazat.
01. 03. 2010 | 14:21

Germanicus napsal(a):

Skutečnost, že p. Pernes řídil muzeum ve Slavkově s pětisty pracovníky jako nestraník, vypovídá především o jeho nadprůměrně velkých odborných a řídících schopnostech. Kdyby byl k dispozici straník, aspoň s průměrnými schopnostmi, byl by ředitelem bezpochyby on. Současně to znamená, že jeho odborní nadřízení (řada z nich byla jistě v KSČ) měli zájem p. Pernese na funkci ředitele muzea udržet (aby se zachovala a rozvíjela odborná úroveň muzea) a tak udělali jediný možný krok - skutečně úlitbu příslušnému stranickému orgánu a poslali p. Pernese do VUMLu. Vlk (OV KSČ) se nažral a koza (schopný nestraník Pernes) zůstala celá.
Pokud se p. Šternovi nelíbí, že to p. Pernes neuvedl ve svém CV, tak ať laskavě navrhne znovu zavedení kádrového dotazníku s rubrikami politická příslušnost vlastních rodičů, rodičů manželky (manžela), členství v politických stranách před a po roce 1989, členství v ROH, SSM, SČSP a pod., členství a funkce v OF po listopadu 1989 atd. atd.
01. 03. 2010 | 14:47

Karel napsal(a):

Pane Štern, vy tak hezky zasvěceně mluvíte o studiu VUML, jako kdyby jste jej sám absolvoval.Chci vám jenom sdělit, že VUML studovali ve velké míře i dělníci a vy si myslíte, že po jeho absolutoriu dostali třeba lepší pilník nebo šroubovák? Kariéra se za minulého režimu dělala naprosto stejně jako dnes, ná základě známostí a bez ohledu na profesní zdatnost a lidské kvality.A co jste vy dělal od 1953 do 1989.
Pokud brebentíte o slušnosti chci vám jenom připomenout, že v minulosti každý vysokoškolák během studia absolvoval předmět Dějiny KSČ a mez.děl.hnutí, Vědecký komunismus. Lékaři dokonce i při atestacích skládali zkoušky z Marxismu - leninismu.
Kdyby byl každý podle vás slušný, tak bychom neměli žádné vysokoškoláky a kdo by vás třeba léčil, co televizní tvorba, v čem byste jezdil a co byste jedl. Hrdino.
01. 03. 2010 | 15:00

Seal napsal(a):

Jestli to takhle půjde dál, tak už se brzo náš národ prokádruje k naprosté bezvýznamnosti... Jestli někdo pochybil, tak to byla především Rada ÚSTR. Při výběrovém řízení nepožadovala žádné prohlášení o tom, že uchazeči nestudovali VUML a teď její členové naříkají, že se jim o tom Pernes ani nezmínil. Docela by mě v téhle souvislosti zajímalo, jestli třeba Žáček uvedl, že má zkušenosti i z práce ve fakultním výboru SSM. Promítat nějaká dodatečná kriteria do již ukončeného výběrového řízení je od Rady neuvěřitelná krátkozrakost. Jenom tím potvrzuje, že v případě ředitele ÚSTR vůbec nejde o jeho odbornost. Pernes všechny vypsané požadavky splnil a nikomu ani nevadil jako předseda vědecké rady ÚSTR. Teď se ale najednou každej kádrovák pozastavuje nad tím, jakou má vlastně minulost.
01. 03. 2010 | 15:00

žena napsal(a):

Pane Germanicu,
v blogu se uvádí-cituji:
"Byl jsem ředitelem muzea ve Slavkově s pěti zaměstnanci..."
takže p.Pernes asi nemusel být nadprůměrný odborník a mít mimořádné řídící schopnosti :-)

Jak vidno, na kádrování se tolik nezměnilo.

Osobně bych byla pro zrušení dotyčného Ústavu a ušetřené peníze bych dala na dětskou onkologii.
01. 03. 2010 | 15:06

jj napsal(a):

pro Germanica: ono těch podřízených bylo asi spíš 5.
obecně: asi by nějaký vědecký ústav měl napsat, jak to s VUMLem bylo. Takhle o tom mluví jen ti, co tam nikdy nechodili (a těžko můžou říct, k čemu to vlastně bylo a co se tam dělo) a ti, co tam chodili (protože byli straničtí kádři, kterým nevěříme).
01. 03. 2010 | 15:14

zdenkkoudelka napsal(a):

Jiří Pernes je výborný vědec. Je správné, pokud instituci, která chce zkoumat historii, šéfuje odborník. Ve VUMLu se učilo totéž, co při povinném studiu marxismu-leninismu na vysokých školách. Vítězství fanatismu moderních kádrováků by vedlo k tomu, že všichni, kdo se museli učit za komunismu nebo za německé okupace o panující ideologii by byly občany, kteří se nesmí ucházet o veřejné funkce. Nicméně právě fanatismus je otcem totality, ne nucené poslouchání ideologie, o niž si posluchači z donucení mohou myslet, co chtějí.
01. 03. 2010 | 15:14

mb napsal(a):

to nám to s tím Pernesem, pěkně začíná ...
01. 03. 2010 | 15:14

mb napsal(a):

germanikus ty seš borec ... máš rekord ... udělat z pěti zaměstnanců pět set ... to už musí bejt člověk formát ...
01. 03. 2010 | 15:20

mb napsal(a):

ještě ste tam mohl zamíchat psa pětipsa ... a bylo by to všechno tak nějak hezky pohromadě ...
01. 03. 2010 | 15:21

jepice napsal(a):

Taoiseach napsal(a):
"... Proč máme mít ERÁRNÍ ústav, který bude prezentovat jediný správný státní pohled na dějiny a diskreditovat nepohodlné?"
Pokud vím, tak v souvislosti s ústavem se dá za "jediný správný správný pohled na dějiny" označit pouze konstatování, že minulý režim byl totalitní.
Chápu, že se tenhle axiom mnoha lidem nelíbí. Ale nějak s nimi nesoucítím.
"Diskreditace" v podobě zveřejňování obsahu různých dříve tajných složek mi taky nijak zvlášť nevadí. Nevyplývá totiž z exkluzivity v přístupu k pramenům. Můžete se tam vydat bádat i vy. Rovnost, která odnedávna platí pro studium dokumentů z archivů bezpečnostních složek, vám to umožní.
01. 03. 2010 | 15:22

Karel Matula napsal(a):

VUML to byla skutečně škola, která sloužila k buzeraci kvalifikovaných a schopných pracovníků. Nevím proč tam chodila zubní lékařka, středoškolský učitel, lesní inženýr, technolog vinařských závodů, konstruktér výtahů, hlaví stavbyvedoucí okresního stavebního podniku. A 80% jich nebylo ve straně. Stranické výbory si plnily kvoty.Taky jsem tam chodil a poznal jsem tam moře kvalitních lidí.Můj ředitel mi říkal, nebuď blbý, přece nechceš ostřit celý život těm troubům tužky. Oni tě potřebují. A pak, budou přesvědčeni že jsi jejich člověk.
01. 03. 2010 | 15:25

hanah napsal(a):

Nejprve Myrta

proč sem proboha taháte prezidenta?
"Vezměme si prezidenta.Zajímá ho něco,kromě svých výdělků?Nezajímá.Z Hradu si udělal spisovatelnu.Jedna knížka za druhou."
Tohle snad nemůže napsat ani člověk stižený slepotou a hluchotou. Máte pocit, že prezident dělá pro ČR málo? Však vyčkejte.
Pokud jde o VUML, faktem je, že každý absolvent VŠ musel skládat zkoušku většinou z tzv. trojkombinace ML,věd. komunismus, soc.ekonomie a už nevím přesně jak se to všechno jmenovalo. Ale tady jaksi nebylo na výběr.
Něco jiného je, pokud si tím jistil kariéru. A také pokud to tajil, byl-li kandidátem na toto místo. To už je , řekla bych, tak nějak méně omluvitelné.
Co mě ale šokuje úplně nejvíc - reakce diskutérů na blog S. Pence. Ať je autor jakýkoliv, udělal kus záslužné práce a spílat mu za to a považovat to za zbytečné, jak mnozí píší, tak z toho mě mrazí.
Mávnout rukou nad tím co se dělo prostě nelze. Dokud si to lidé neuvědomí, nic se nezmění. Pouze je jedna lidská špinavost vystřídána druhou.
01. 03. 2010 | 15:26

mb napsal(a):

to Karel Matula ... vaše dilema asi popsal Ludvík Vaculí v Sekyře ... při redakční poradě ... dilema se myslím týká toho jak velkou svini ze sebe člověk nechá udělat ... ( ale třeba jsem to dezinterpretoval )

Karel Matula .... byl byste dobrý předmět zkoumání pro historii doby
01. 03. 2010 | 15:28

mb napsal(a):

Hanah ... prezident je scheisswetterkaiser ...
01. 03. 2010 | 15:31

jepice napsal(a):

Abych to trošku odlehčila: Vzpomněla jsem si v souvislosti s trably pana Pernese na prastarý vtip.
Potkali se dva kamarádi, jeden z nich je celý zafačovaný. Na dotaz, co se stalo, se sebe souká:
"Vvvoolee, psypsypchocholog mmi poporrradil vyvyléčččit manmanželčččino kkokokoktání nějakkým šošokkkem. Zkkkussil jjsseem tototo s vvýbuchem."
"No a jak to dopadlo?"
"Ppperrrfefektně, vvole. Žžžžena nenenekokoktá, tchyně jejeje popo smrrti a jjjá už nemmmusssím dědělat lelektttora na VVVUUUMMMLLL."
01. 03. 2010 | 15:36

Ježek 1 napsal(a):

Jak znám pana Šterna, ve skutečnosti mu na panu Pernesovi vůbec nevadí to, že studoval VUML. Jde o to, že havloidní Bratrstvo pravdy a lásky by chtělo v čele ústavu svého člověka, což Žáček a ni Pernes nejsou.
01. 03. 2010 | 15:47

Al Jouda napsal(a):

Pokud pan Pernes nebyl členem KSČ, tak jeho účast na kurzu ML omluvitelná.
01. 03. 2010 | 15:53

mirda-nesocan napsal(a):

je mě 64 roků,takže něco o té době vím.
KDO NECHTĚL NEMUSEL !!!
kdo asi potřebuje "vlastnit" archiv STB?
ta propojení ČSSD s výměnou ředitele,stávkou,zbroj.zakázkama.
JEN BLB MŮŽE VOLIT TY CO DNES VLÁDNOU
01. 03. 2010 | 16:23

yorick napsal(a):

Hanah,
předně dotaz: žena? Ne že by to bylo až tak důležité, ale leccos by to vysvětlovalo.
Jestliže Myrta vzal za etalon předmětu Šternova tendenčního blogu prezidenta Česka, takto Václava Klause, pak nemohl vybrat přesnější měřidlo. Jestliže jej stručně charakterizoval jak to učinil, pak byl k němu neobyčejně shovívavý. Koneckonců Václav Klaus je nepochybně jedním s těch, kteří VUML (ne-li vyšší stranické czdělání) absolvoval. Jinak by nebyl na tzv. "Prognosťáku". Víme ale o tomto výtečném muži i horší věci, např. podvodná profesura, vlastnoruční podpisy pod nástroji tehdejší KSČ a kontrarozvědky, zkuste si to dohledat v materiálech zastávaného pana Pence. Budete mít ale potíž, už to nejsou materiály Cibulkovy. Někdo v nich gumoval (mohu však ochotně poskytnout). A prezident opravdu nedělá pro ČR málo, té ostudy je ve světě už tolik, že je předmětem vtipů a docela měřitelného odporu k nám jako národu, jenž tohoto "reprezentanta" ještě adoruje.
A k té špíně. Souhlas, starou špínu je třeba vylít. Ale xakru jak? Tak, že špínu okázale vylévají ti nejšpinavější, za naprostého nezájmu mladých, kterým už je tahle šaškárna k smíchu? Vumlisté jsou Paroubek i Topolánek i Fišer atd.... Bylo by dobré zamyslet se nad tím, co sem výše napsali pamětníci doby a je jich tu dnes střízlivých překvapivě dost. Jinak bude dobré se zamyslet nad sebou, jak je to s tou slepotou a hluchotou. Či snad svatou prostotou.
01. 03. 2010 | 16:26

hanah napsal(a):

Ach, tak zase ta pravdoláska! Že mi to u autora blogu hned nedošlo. Ano, havloidi musí být u každé trachtace. Jako se jim např. zadařilo u televizní krize v dnes již pověstném "boji o svobodu slova".
01. 03. 2010 | 16:42

mb napsal(a):

hanah pravda a laska musi zvitezit nad lzi a nenavisti ... anebo ne ... ?
01. 03. 2010 | 16:46

Stařeček napsal(a):

náhodou VUML byla senza. My jsme vždy čekali až z něj přijde kamarád (středoškolák technik) a poví nám nějakou zajímavost. Většinou přinesl nějaký protistranický vtip. Jednou pak přišel s básní. Asi to nebude po těch letech přesné:

na rohu ulice
šiltová čepice
ohnutá záda
kdo to tu blije
kdo to tu zvrací
to soudruh Lenin
ze schůze se vrací

nebudu se nikoho zastávat, ani pana Pernese. Bylo tam nahnáno i mnoho nestraníků pro splnění nějakých kvót.
01. 03. 2010 | 16:47

StandaT napsal(a):

VUML neVUML, prostě je to lhář. A lhář má objevovat pravdu. Vskutku výborná kvalifikace. A nebo není lhář, ale "jen" zbabělec? I to je zajímavá vlatnost pro šéfa instituce, která se má prosadit navzdory tomu, že jí tu polovina politků nechce a mraky moralistů nesnesou pravdu, pokud se netýká modrých.
01. 03. 2010 | 16:48

mb napsal(a):

yorick ... fišer je vyjma vumlisty navíc komunista ... ( kariérní komunista )
01. 03. 2010 | 16:48

michal napsal(a):

Milí zlatí ne-komunisté, pan Žáček byl zkrátka nepohodlný. Byl jedním z mála Čechů, kteří mají přístup do mainstreamových médií, a kteří nezastírají fakt, že za komunistickou diktaturu jste mohli vy. Značná část z vás, výjimkám budiž vzdána čest. Zodpovědní nejsou něajcí bájní komunisti z Marsu, ale "malí čeští človíčkové", kteří mlčky přihlíželi a dle nízkosti svých osobních morálních kvalit více nebo méně kolaborovali s nepřítelem. Žádná diktatura, ani ta komunistická, nemůže a nemohla dlouhodobě existovat bez toho, aniž by byla pasivně podporována většinou populace a aktivně potlačována menšinou populace. Pasivní rezistenci v ČSSR zvolila drtivá většina obyvatel, aktivní odpor několik málo jednotlivců. Naprosto stejný vzorec chování předvedli Češi po roce 1918, kdy nedopřáli téměř třem milionům německy hovořících obyvatel statut plnoprávné národnostní menšiny (zejména jazykově - vzorem by nám mohlo být Švýcarsko), stejně se chovali Češi po 2. sv. válce, kdy využili obecné a oprávněné nenávisti k německému nacismu k vraždění a mučení desítek tisíc a vyhnání miliónů sudetských Němců, ať už jako "pomstu" za svou ochotnou kapitulaci a kolaboraci bez odporu za protektorátu, nebo s cílem přisvojit si jejich majetky.
Pan Pernes, který se také "za třicet stříbrných" zaprodal komunistickým diktátorům, bude mnohem shovívavějším hodnotitelem dob minulých a nebude vytahovat na světlo "malé" kolaboranty. Ti se nebudou stydět kolaborovat při příští příležitosti, protože se nebudou bát následujícího veřejného zostuzení, až opět zvítězí dobro, či alespoň menší zlo. A tak se v budoucnu opět přimkneme k něčí botě, která na nás bude šlapat, a budeme jeden přes druhého šplhat po lýtku uzurpátorské nohy. Opět budeme pohrdat odvážnými občany této země, kteří se budou bránit, a budeme je odsuzovat za kolaterální škody (bří Mašínové). Děkuji, nechci, a doufám, že naše generace bude lepší.

P.S.: Mám proti vám výhodu - díky svému věku jsem ke kolaboraci nedostal příležitost, těžko vás (a sebe) mohu přesvědčovat, že bych jejímu svodu odolal; to ale nijak nelegitimizuje kolaboraci u vás.
01. 03. 2010 | 16:53

mb napsal(a):

ano michal má pravěpodoně pravdu .... není ti 34 michale ?
01. 03. 2010 | 16:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

michal
Zajímavá logika. Za perzekuce Židů na Pyrenejském poloostrově Araby, Vizigoty a Španěly mohli návštěvníci synygog a conversos. A to všichni, nejenom ti papežštější než papež. To samé u protestantů ve Španělsku, katolíků v Sasku a naopak.
A teď jsem chtěl uvést další příklad, ale bojím se , aby mě Pecina nezabásl za popírání holokaustu, takže raději nic.
P.S. Člověče, buď jste sám byl estebák nebo to píšete z Bohnic. Jinak jsem blázen asi já.

Tenhle ústav, pokud Jakeš a spol. nesedí v base, je na hovno.
01. 03. 2010 | 17:05

mb napsal(a):

tencokida ... cti hlavni myslenku:´Zodpovědní nejsou něajcí bájní komunisti z Marsu, ale "malí čeští človíčkové", kteří mlčky přihlíželi a dle nízkosti svých osobních morálních kvalit více nebo méně kolaborovali s nepřítelem.

to se dá podepsat ne ?
01. 03. 2010 | 17:09

Taoiseach napsal(a):

jepice

"v souvislosti s ústavem se dá za 'jediný správný správný pohled na dějiny' označit pouze konstatování, že minulý režim byl totalitní. Chápu, že se tenhle axiom mnoha lidem nelíbí."

Mně se tedy velmi líbí (i když je to spíš skutečnost než axioma). Ale tuto skutečnost už konstatoval Zákon o protiprávnosti, jehož trvající platnost - na rozdíl od existence ústavu - nic nestojí.

Pokud jde o "diskreditaci", měl jsem samozřejmě na mysli SELEKTIVNÍ zveřejňování jen některých částí spisů. Vrcholem potom je, když pan Hradilek "pátrá" na popud svého příbuzného soukromě (pravděpodobně v pracovní době), ale část úkonů v souvislosti s toutéž věcí dělá v rámci své práce, což tak zdokumentuje, a tendenční závěry své "práce" potom zveřejní coby zaměstnanec ÚSTR. Pokud se v tom špatně orientujete, vůbec se Vám nedivím.
01. 03. 2010 | 17:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

mb
Ne. Anebo jo. Ale až ti bájní komunisti z Marsu budou bručet v base. Ne gefrajtři. Generálové.
01. 03. 2010 | 17:35

ujo napsal(a):

pro Michala:
Ti, co mohli do něčeho mluvit nebo konat v době kdy komunistická diktatura vznikala (r. 48) jsou většinou po smrti.
Takže se mýlite , když říkáte, že za ni můžeme "my" nyní žijící.
My můžeme za vývoj po Listopadu (vč. Michala). Také žádná sláva.

Dále píšete: "nedopřálo třem milionům německy hovořících obyvatel statut plnoprávné národnostní menšiny (zejména jazykově .."
Mohl byste to nějak konkretisovat?
01. 03. 2010 | 17:37

Taoiseach napsal(a):

Jan Stern

Pokud se nemýlím, na funkci ředitele ÚSTR se vztahuje lustrační zákon. V něm o VUML není žádná zmínka. V podmínkách výběrového řízení taky nebyla. Nevím, proč by měl teď kdokoli z nás vznášet dodatečné požadavky.
01. 03. 2010 | 17:41

myrta napsal(a):

hannah.
ÚŽASNÉ.Co pak pro nás pan prezident dělá?Připravuje překvapení?Řekla bych ,že toho už bylo dost.jedině pokud jste neměla na mysli jeho novou,určitě úžasnou knihu.Ta nám moc pomůže.Pardon,jemu,finančně od Lukooilu.A nás přijde jen moc draho.Drahý náš prezident.
01. 03. 2010 | 18:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lidi, uvědomte si, že my nemůžeme téměř vůbec nic. Zatím. Až na to, shodit ten náš schizofrenní krunýř a nevolit lumpen elitu, ale normální lidi z masa a kostí. Kteří třeba lidsky chybujou, ale nekradou. Čím víc jich bude, tím líp.

A místo pitomých ústavů, jejichž výstupem jsou hovadiny typu kauza Kundera a odsouzení staré báby raději posílit úřad pana Motejla. Jenže právě z toho mají metastázy na radnicích strach. Vrána totiž k vráně sedá.

Tenhle úřad je jedna velká Švejkárna. Apropo, nevíte, kdy bude mít Hašek nebo Švejk teďka někdy nějaké výročí ? Že bychom udělali happening - třeba Popravu komunismu a totalitních režimů před branami tohodle ústavu? A večer šli k Jakešům a předali tam medaili "Zasloužilý chovanec ústavu pro studium totalitních režimů" Co říkáte ? Pražáci ?
01. 03. 2010 | 18:25

hanah napsal(a):

Milá nebo milý myrto,

připravuje zásadní projev k fungování EU. To by mohlo být zajímavé, nemyslíte ?
Nebo Vám je jedno, kdo o nás rozhoduje, jak, o čem vlastně, jaké to má a bude mít dopady pro ČR a jednotlivé obyvatele? Máte nějakou kontrolu, nějaké výstupy, možnost do něčeho mluvit, zasáhnout ?
Co odpovědět na vaše hloupé otázky co pro nás prezident dělá...Víte, prezident dělá hlavu státu, zatímco vy..., vy vyplňujete ten zadek.
01. 03. 2010 | 18:32

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah..re : myrta
Klaus nemá žádné vize ohledně fungování EU. Jenom kritizuje a formuluje obecné, banální formulky. A straší. Jako ten jeho bývalý čeledník. Což u něj nijak nepřekvapuje a nepřekvapí nás ani teď. Jo, ještě umí originálně kroutit hlavou, skoro jak Velký šéf.

Navíc je v Evropě pro smích . A to i obyčejným lidem, kteří si dali tu práci a z mě neznámých důvodů se o něj zajímali.

Ty otázky, které tady kladete. No, Bobošíková, jak je vidět má na Vás dobrý vliv. Ale s Klausem by si mohla podat ruce. Žádná konkrétní vize, pouze bezobsažné otázky a hospodská kritika.

A s tím zadkem, no. Já myslím že závidíte.
Ale dělat sloupkařku v Blesku není žádná chuťovka, to uznávám. Nasajete tam všelijaký sajrajt a hnus a to i kdyby, jak předpokládám, jste byla slušně vychována.
01. 03. 2010 | 18:43

myrta napsal(a):

Tencokida
děkuji,odpověděl jste ze mne.Mě fascinuje,že Klaus chce kritizovat někoho za FUNGOVÁNÍ něčeho.Kam on zatím šlápl,20 let tráva neroste.
01. 03. 2010 | 18:53

vasja napsal(a):

"vy...., vy vyplňujete ten zadek"
To je super:))))
01. 03. 2010 | 18:53

hanah napsal(a):

Tencokido

kdo politiků ať už našich či evropských má vize ohledně fungování EU? Mohu Vám odpovědět hned. Nemá je nikdo. A pokud je má, tak jsou to vize utopistické, dětinské, o kterých už dnes je jisté, že jsou pasé.
Desítky moudrých i méně moudrých, srozumitelných i méně srozumitelných statí, úvah, knih, byly na toto téma napsány. Ne že bych je v tom blesku stihla při škrábání sloupků všechny přečíst. Některé ale přece. Ve velké většině se shodují v jednom - nikdo ani náznakem netuší, v co se celá EU zvrtne a kam směřuje.
Snad jen jedno můžeme vědět s jistotou, že na vyplnění toho evropského zadku, nás všech bude zapotřebí víc :-))
01. 03. 2010 | 18:56

myrta napsal(a):

Dobře,že ty vize o EU má alespoň někdo.Klaus a Blesk.
01. 03. 2010 | 19:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah

Řeč byla o Klausovi. Je signifikantní, že od Klause jste přeskočila k "nikdo". Podvědomí ?

Jinak jsem ale rád, že Klaus šel do politiky. Představte si, že by třeba dělal ředitele v Mladé Boleslavi, nebo vydražil trafiku u nás na rohu!
A takto se v Mladé Boleslavi stále vyrábí auta a já už několik let chodím pro doutníky pořád do stejné trafiky.
A nemám strach, že jedno nebo druhé zkrachuje.

Každá vize je zpočátku směšná a dětinská. Jinak není vizí, ale drobnou korekturou v mezích zákona. Jenže Erasmů a G. Brunů je jak plných hlavic máku.
Erasmus byl antisemita, ale uvažoval jako Žid. Možná záviděl. Nebo v Židech viděl projikaci svého vlastního podřadného původu, kdo ví. Doba jeho vize ale promrhala. Mocní rozhodli jinak, jako vždy. To by mělo být poučením i pro nás. Velká škola politiky, tohle eresmiánství.

Kacířská otázka : Co takhle pro začátek "aktualizovat" judaismus a přijmout jej jako základní, nadlegalitní normu v Evropské unii? Obrana proti islamu par excellance, když už je Vatikán tak impotentní, že Ho za 23 let nechá znovu ukřižovat ?!?
Tedy ten katedokratický judaismus, samozřejmě ! Židé - tisíciletí pronásledováni, vyvražďováni, ostouzeni, oovrhováni, bez státu, bez perspektiv.
Jenže : Tam kam přišli a nabyli plných práv najednou společnost začla vzkvétat. A tam , odkuď je vyhnali, nebo segregovali či diskriminovali, společnost zaostala. - Zajímavé, neníliž pravda ? Je odpovědí Zákon ? Jenom ? A bude nám stačit JENOM Lisabonská smlouva ?

Já si stále myslím a je to má víra, že řešení je závislé od toho, zda se rozhodneme provést revizi základních lidských hodnot a priorit ať už v oblasti našich motivací, jednání, plánování či cílů. Zda znovu nalezneme a vyzdvihneme lidské univerzálie jako je odvaha (v činech, ale i v tom říkat nepříjemné věci), soucit, láska (k bližnímu, ale i k planetě Zemi), solidarita, víra etc.
Obávám se ale, že bez jisté míry benigního násilí (redistribuce vlastnických vztahů k zdrojům, regulace moci, postulování "nových dogmat" a cílů) se neobejdeme. V každém případě já osobně věřím, že by bylo lépe, kdyby
platforma pro tyto reformy vznikla prolnutím podobně smýšlejících intelektuálních elit a "osvícených panovníků" , než aby se tohoto úkolu zhostil "lid". Nedéj pánbu, že by k tomu měl být dohnán! Tedy ten lid.

Tedy JAK vybrat skutečné elity a ne lumpen elity. That´s the question. For us.

Klause nechte Klausem. Nějak to všichni jeětě vydržíme.

P.S. Vím. Adamec hadra. Omlouvám se, nějak to vyletělo samo.
01. 03. 2010 | 19:28

mb napsal(a):

hanah vy jste skutečně zábavná:cit. ´Nebo Vám je jedno, kdo o nás rozhoduje, jak, o čem vlastně, jaké to má a bude mít dopady pro ČR a jednotlivé obyvatele? Máte nějakou kontrolu, nějaké výstupy, možnost do něčeho mluvit, zasáhnout ?´

já jsem mohl mluvit do toho když Václav Klaus zvolil českou cestu privatizace ... a nechal legálně (?) rozkrást majetek v hodnotě 700mld korun ... ???

jste skutečně zábavná ... v roce ´98 mobilizovala ods proti čssd a čssd proti ods .... aby se spolu soudružsky spojili v opoziční smlouvou a rozparcelovali si zem do posledního úředníka ....

mohl jsem to ovlivnit ... ???

Hanah ... problémem této země je, že se tady ( beztrestně ?) a trendově krade ....

a já se vás ptám ... kdo udal tomuto kradení směr a sílu ... ???

a Hanah ... kromě toho že já osobně nekradu ... a NEVOLIM ODS ANI CSSD s tím nemohu nic ... ale naprosto nic .... dělat ....
01. 03. 2010 | 20:23

Kelt napsal(a):

Ten "Ústav"duševně chorého ředitele neměl vůbec vzniknout,jako produkt totalitního myšlení.V opačném gardu to byla za minulého režimu Soc.akademie,VUML a Vokovická Sorbona-nástroje totalitní moci.Dlužno dodat,že v osmdesátých letech byly tyto instituty již víceméně pro smích.
To,co předvedl svázák Žáček v kauze"Kundera",tak nám zvedlo kredit v EU asi stejně tak,jako Topolánkovy exibice na půdě evr.parlamentu.
01. 03. 2010 | 20:28

Suchec napsal(a):

TCKDH:

EE, Adamec píše slepence, ale tohle má něco do sebe. Donutí to k přemýšlení.

TO je vlastní tvorba?

:-)
01. 03. 2010 | 20:31

ujo napsal(a):

pro TH:
Tou korelací mezi zrovnoprávněním Židů a vzkvétáním příslušné země si nejsem tak jistý.
Kolik je Židů v dnešním Německu, Finsku?
Jsou Židé i v Číně, Japonsku?
No možné je všechno, ani nevím kde všude třeba G+S jsou.
01. 03. 2010 | 20:31

Admirál napsal(a):

Téma "Ústav" je mi ňák volný.

Jestli bude ředitel s VUMLem, nebo bez VUMLu...

Jestli bude prolustrován, zda je dostatečně "ideově navýši", aby mohl vést !"Ústav"!...

Je to taková malá česká Velká revoluce - padají hlavy, aby mohli dát své hlavy na špalek další kabrnáci.

Dobrá podívaná, počtená a poskouchaná.
01. 03. 2010 | 20:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

ujo
Neberte prosím dnešní globální vesnici. A supermigraci kapitálu ve 20. století + holokaust. Navícsi nejsem jist ani tím, zda se do 2. patra domu naproti včera nenastěhoval třeba Nauřan, natož Žid. :))

Španělsko, Portugalsko : r.1492, 95 - vyhnání Židů. Koloniální bohatství, habsburská moc.....kde byli ještě nedávno
A kdo začal skutečně podnikat v Zámoří...Nebylo to Holandsko ?
Rusko, Ukrajina....1648, surovin a půdy přehršel ... imigrace Anglie, kolonie (USA)
Hoffaktoři(dvorní Žid) v 17. století a dál....Židi
Německo...stále střídání vyhánění, přijímání etc Židů...jak se to pámům hodilo, tedy kde nic není ani Smrt nebere
Židé "díky" tomu, že nikde neměli domov, institucemi byli perzekvováni a tradice a zvyky většinové společnosti až na výjimky nekorespondovaly se Zákonem, měli tak obrovskou výhodu. Bořit daná schémata a zavrhnout tradiční postupy bylo pro ně banální záležitostí. Někdy to přehnali, pravda. Ale to nic nemění na tom, že kapitalismus bez nich by asi nikdy nevznikl. A to by přece bylo škoda, ne?
Co by pak Klaus v ČEZku rekonstruoval?
01. 03. 2010 | 20:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Suchec
Jo.
01. 03. 2010 | 20:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

ujo
Ono je to samozřejmě také určitá zkratka.
Tedy s těmi Židy a vzkvétáním té či oné země.
Třeba v Orientu je drželi tak zkrátka, že nebyli téměř vidět. Ale kdo ví, kde chodili kalifové na rozumy ?

Také by bylo třeba zohlednit, kde byl klerikalismus koníčkem a kde byl nenáviděn. To soukromé náboženství, když Vám nikdo nekáže co musíte udělat pro svou spásu a komu máte odkázat majetek, má holt taky něco do sebe.
01. 03. 2010 | 21:09

Admirál napsal(a):

Tencokida Hnuj - berte tu Klause.

Ne, že bych byl jeho skalní příznivec, ale vždy, ale čím víc se do něj navážejí mainstémová média, přemýšlím, co jim udělal zle.

Moje osobní opověď:

Klaus bojuje proti hysterii a manipulaci okolo „globálního oteplování“.
Klaus odsoudil "humanitární bombardování",
Klaus nepodpořil válku v Iráku,
Klaus aktivně vystoupil proti uznání Kosova,
Klaus v otázce radaru ukázal střízlivý postoj,
Klaus pojmenoval hned na začátku příčinu gruzínského konfliktu,
Klaus zachovává střízlivý přístup k Rusku.

To všechno jsou postoje a činy, které jdou proti politickému mainstrému a mediální mainstrém mu to dává sežrat.

Tak nepostupuje "narcis", kterému jde jen o vlastní slávu.
01. 03. 2010 | 21:10

Tencokida Hnuj napsal(a):

Admirále
Klaus nevede hysterické kampaně. To máte pravdu. Tedy, pokud zrovna nemobilizuje před volbami. Narcis ? To že jsem řek ?
Globální oteplování a hysterie ? Admirále, Vy chcete čekat až se urve celá Antarktida ?
Humanitární bombardování, Kosovo, Írák, radar.....No můj trafikant má stejné názory. Umí pouze česky, nejdál byl v Praze a je vyučený instalatér. Tak nevím. Ale mám ho rád, rozumíme si. Teda i v té politice.
Rusko? dtto (trafikant a já).

Maistream jsem neměl rád nikdy. I v 70. letech jsem měl nejraděi Amon Düül ELP.
Jo, myslím, že tenkrát letěl Olympic.

P.S. Víte jakou konstrukci vymyslel na jednom blogu pan Adamec ? Že k humanitárnímu bombardování došlo proto, aby Clinton odvrátil pozornost veřejnosti od své aféry s ejakulací do úst Moniky Lewinské. No možné je věechno. Na druhé straně plotu držel prst na tlačítku spouštějícím raketová sila s jadernými hlavicemi zrovna v tédobě alkoholik.
Svět se mění.
01. 03. 2010 | 21:24

Admirál napsal(a):

Tencokida Hnuj - no jak myslíte, jeden holky, druhý vdolky.

A až se ta Antarktida utrhe, dejte vědět.

To si nemůžu nechat ujít.
01. 03. 2010 | 21:34

vlk napsal(a):

Myslím, že je nejvyšší čas tenhle ˇUstav pro denunciaci politických nepřátel sofort zrušit. A nikd y neměl být ani založen.

Ne VUML za bolševika nebyl povinný. Dalo s emu vyhnout. V průmyslu. Mluvím o vlastní zkušenosti.
Nicméně zdaleka bych svůj osobní zížitek nepaušlalizoval na školství a kulturu. Tam si souuzy z ideoligickéh oddělení OV KSČ uměli v ždycky velmi citelně došlápnout.
Co kdybsme neřešili Pernesův VUML a začali řešit kvalitu jeho historického bádání v ÚStavu moderních dějin AV? Tam prý je velmi dobrý.
Pernes asi osobně není nejstatečnější člověk na světě. Nejspíš by mu scházela zejména ta statečnost, která přebývala evidentně Žáčkovi. když prostě napráskal dokonc e i členy polistopadové rozvědky v zahraničí. S tím, ež mu do jejich činnosti po Listopadu vůbe c nic není, že on je tady kvůli odhalování toho, kdo byl kdo před Listopadem.
Zřejmě i kdyby to někoho mělo stát život.
Osobně doufám, ež takhle statečný Pernes rozhdoně nikd y nebude. Moýná , že Žáčkovi jako správnému chlapákovi nějaký ten mrtvý na triku vadit nebude. Mně bud e vadit za něj. a budu doufat , že Pernes si zachová svou kvalitní pověst historika i v tom podivném ústavu.

No studium VUMLu není opravdu nic, čím by s e měl historik chlubit. Nicméně když psolanec, jehož hals rozhodl volbu president a může být registrovaný práskač a nikomu to nevadí, přiapdá mi hon na Pernese poněkud podivný.
01. 03. 2010 | 21:48

Kritik napsal(a):

Je známo mnoho případů, kdy se kozel stal zahradníkem - tedy přesněji, kdy se zapřisáhlý stoupenec ideologie stal jejím zapřisáhlým odpůrcem. V článku kritizovaný Jiří Pernes se tak může stát, vzhledem ke svým znalostem a zkušenostem, dobrým hledačem zákoutí totality. Bohužel, možná též fanatickým potíračem toho, co studoval. A to je pro historika hřebík do rakve.

Nicméně, historie vyžaduje chladnou hlavu, široký rozhled, znalost souvislostí, ale hlavně pevné zakotvení v morálce a mravnosti. A takovou analýzu na nového šéfa totality nemáme.

Již tak, podle názorů odborníků, nelze historii považovat za vědu, neboť události nelze bezpečně ověřit a již vůbec ne případné teorie reprodukovat. Doufejme, že nová volba nezatíží úsilí historiků v jejich poznání a interpretace minulých událostí jen dalším fanatismem.
01. 03. 2010 | 22:00

Pípa napsal(a):

My komunisti
my to máme jistý
nezemřem bídou
ale syfilídou
01. 03. 2010 | 22:14

mb napsal(a):

parafráze admirála:

Klaus tvrdí že živočišných druhů přibývá

Klaus neodsoudil Slobodana Miloševiče

Klaus neodsoudil Sadáma Husajna

Klaus leze Moskvě do prdele a je sponzorovanej Lukoilem

to všechno jsou postoje a činy, které jdou proti nejvlastnějším zájmům českého národa, fetiše, kterým se Klaus zaštiťuje na každém svém kroku

mainstream naopak Klause ( znovu, znovu a znovu ) žere a Klausovi to všechno žere ...

mainstreamová podpora prezidenta Klause se pohybuje standartně kolem 70% ... ( co to je kdyz ne mainstream ... ) ....

narcistní chování Klause admirále myslím netřeba rozebírat ... bylo by to zbytečné drásání nezhojených ran ...

vivat Klaus ... dejte mi do ruky mávátko a řekněte jak volat sláva ......
01. 03. 2010 | 22:17

Admirál napsal(a):

mb - vždyť to říkám, jeden holky druhej vdolky...

Kde jste sebral to:

"to všechno jsou postoje a činy, které jdou proti nejvlastnějším zájmům českého národa"?

Jste doložený přímý potomek praotce Čecha?

Ty zájmy jsou napsány v Kosmově kronice nebo jste je vyčet z MF?

Klidně si mávejte z davem. Hezkej 1. Máj. Mě do toho netahejte.
01. 03. 2010 | 22:28

mb napsal(a):

admirále ... já nevim no ... historická zkušenost velí že z ruského ( asijského ) prostoru nepřišlo nic dobrého ... na tuhle empirii ( kterou Vašík rád vzývá) jsme měli 40 let ( Klausova slova o unikátnosti zkušenosti komunismu ) ... a proto mi vychází, že v nejvlastnějším zájmu čr je sjednocená evropa a pevná transatlantická vazba ( USA + Nato ) berte to třeba Klausovým slovníkem za Vondrismus nebo havlismus ....

ale jak pravíte jeden holky ....

a jinej ruskou / sovětskou prdel ... svůj k svému ...
01. 03. 2010 | 22:34

hanah napsal(a):

"Obávám se ale, že bez jisté míry benigního násilí (redistribuce vlastnických vztahů k zdrojům, regulace moci, postulování "nových dogmat" a cílů) se neobejdeme. V každém případě já osobně věřím, že by bylo lépe, kdyby
platforma pro tyto reformy vznikla prolnutím podobně smýšlejících intelektuálních elit a "osvícených panovníků" , než aby se tohoto úkolu zhostil "lid". Nedéj pánbu, že by k tomu měl být dohnán! Tedy ten lid."

Píšete. Hezké - pravděpodobně Vaše vize. Nevím z které strany to uchopit a napsat tak, aby to bylo "politicky , ale i lidsky korektní." Odbyla jsem si své večerní cvičení :-( a fakt už se mi nechce ani přemýšlet ani diskutovat.
Tak jen krátce a zvolna - to, co jste naznačil, je lehce na hranici, možná přes. To, čeho byste chtěl dosáhnout - částečně se tak děje (pomaličku..:-), ale z větší části je nutno to označit za "vizi utopistickou,že?" Tak ale na tu hru přistupme a teď mi prosím zkuste nastínit, jak byste si představoval přechod EU s její LS na společnost, či uspořádání Vámi popsané výše ( s uplatněním té jisté míry benigního násilí...)
Máte pocit, že tak, jak je utvářena EU (ve vztahu k třetímu světu, k islámu...), je dobrý krok?
To, že Klaus nemá žádné vize o fungování EU, se vůbec nedivím.
Fungovat nebude.
Vymysleme něco lepšího :-)
01. 03. 2010 | 23:25

Proto napsal(a):

Jak pane Šterne hodnotíte tehdejší vysokoškoláky, kteří studovali marxismus-leninismus a skládali z něho úspěšně zkoušky. Také úlitba režimu, aby mohli být v socialistické společnosti něčím víc, než ti,kteří na školu buď neměli rozumově, nebo se jim to jen morálně příčilo. Celé je to schizofrenie , hon na čarodejnice poplatný režimu nýnějšímu. Nemá moc co nabídnout, tak straší podobně jako ti minulí.
01. 03. 2010 | 23:30

S.Š. napsal(a):

Tak tedy, pane vlku, to ne. Shrňme si to tedy : Pan historik Pernes pro potřeby rady ústavu neuvedl (t.j. zatajil) fakt, že studoval VUML. Souběžně byl veden jako v registru svazků býv. StB jako kandidát tajné spolupráce. Není jasné, jak jeho kandidátství skončilo, není o tom žádný záznam. V poznámkách k registraci je uvedeno : Francie. To by ještě taky nemuselo znamenat nic. Faktem nicméně je, že mnozí KTS práskali jak ti nejzdatnější agenti. V časopisu Týden ale pan Pernes sám sebe, přeneseně, leč přece, označil za prostituta, viz http://www.tyden.cz/rubriky...
To bych viděla jako vskutku alarmující.

Pan Pernes se dále plete v tom, co říká médiím. Zvláštní věc ! Např. pro Týden uvedl : "Já jsem třeba nechtěl a odmítl spolupráci s StB" (tyden.cz, 22.2.2010), zatímco Právu sdělil, že "o ničem nevěděl a tajná policie ho ani neoslovila"(Právo, 25.2.2010).

V knize, jež vyšla v r. 1987 a jejímž je jediným autorem, napsal : "Komunistické straně se dostávalo podpory od stále širších vrstev lidu a postupně i ti, kdož zpočátku váhali a neměli jasno, pochopili historickou oprávněnost vítězství pracujícího lidu" (LN, 26.2.2010).

Jak víme, dále vyšlo najevo, že jde o člověka, který pracuje pro sociální demokracii. Aby bylo jasno, pan historik dělá (a jak je zjevné, vždycky dělal) politiku. Sumasumárum, domnívám se, že jde o člověka pro danou funkci navýsost nevhodného. Já bych se styděla, pane vlku, mít za sebou podobnou minulost.

P.S.: Pokud se týká jeho "kandidátství", pokusil se shodit odpovědnost za "provalení" informace na Pavla Žáčka : "“Fakt, že mě Státní bezpečnost evidovala jako kandidáta a vzdor odmítnutí jsem takto veden, jsem neřekl nikomu. Je to taková dvojsečná věc. Jen jsem to uvedl v materiálech...vlastně ani tam jsem to neuvedl. Přesto se to objevilo ve sdělovacích prostředcích. Tak já nevím, kdo má přístup k takovým informacím. Tím netvrdím, že to dělá Žáček nebo někdo s jeho vědomím. Ale jiná možnost není. Vím to jen já a je to uloženo v tom ústavu. Já jsem to nezveřejnil” (tyden.cz, 27.2.2010). Tak to je komické. Záznam je veřejný a lze jej najít na stránkách Archivu bezpečnostních složek ČR už více než jeden rok. To by měl ovšem ředitel ÚSTR vědět.
01. 03. 2010 | 23:38

hanah napsal(a):

Jen ještě pro Tencokida a ostatní, zajímavý článek o naší Ústavě a souvislostech. Když už na to přišla řeč.
http://janzeman.blog.idnes....
01. 03. 2010 | 23:52

michal napsal(a):

MB: Není, je mi ještě o pár let méně :-)

Teknocida: Generálové bez gefrajtrů by nebyli schopni realizovat to zlo, navíc generálům jakákoliv diktatura slibuje takové výhody, že převáží rizika pozdějšího pádu. Proto nadneseně řečeno - generálové mohou viset, ale frajtři musí žít v opovržení.

UJO: V rámci možností jsem s polistopadovým vývojem spokojen, byť je pořád mnoho státních biřiců a fízlů s mnoha právy kolem nás.
Ad 3M německy hovořících - to byla velká nespravedlnost. Po vzniku ČR ztratily rázem cca 3M lidí svůj úřední jazyk. Zatímco předtím byla na území dnešní ČR úředním jazykem němčina a čestina, po r. 1918 to už nebyla čeština a němčina, ale jen čeština (a slovenština). Srovnejte se Švýcarskem. Tam někde se počal nedobrý vztah českých Němců k našemu státu.
02. 03. 2010 | 00:22

michal napsal(a):

mb ad Klaus - i když mi jeho zahraničně politické přesvědčení krajně nesedí a nechápu ho, je VK jediným relevantním politikem, který nepropadl pitomému mýtu globálního oteplování, který nepanikaří při každé chřipce, který se nehrozí toho, že nám za 20 let dojde ropa (od 60. let 20. století alarmisté (poděšenci) předpovídají, že za 20 let dojde ropa, jen tomu neříkali oil peak), nebo který nepřijímá s nadšením bující oktrojování občanských svobod.
02. 03. 2010 | 00:27

michal napsal(a):

Nemluvě o tak zvané krizi, která vznikla životem nad poměry a na dluh a kterou světoví leadeři řeší tiskem dalších nekrytých peněz, které vzedme další bublinu za pár let.

Ostatně soudím, že Evropská Unie musí být rozpuštěna. :)
02. 03. 2010 | 00:31

mb napsal(a):

michal ... no jo no jo ... zivocisnych druhu pribyva a ropa nikdy nedojde ... zadny oil peak se nekonal a nekona ... jak hezky to leze do uší ... hladíme zásadně po srsti .... nice time ....
02. 03. 2010 | 00:46

Ikena napsal(a):

S.S.
takze si to trochu shrneme.
Na jedne strane byvaly reditel, jehoz minulost za totace neni o nic lepsi. Student prestizni fakulty zurnalistiky, aktivni clen SSM, kdyby nebyl, tak by se nestal clenem fakultniho vyboru SSM a k tomu hned mensi funkcicka, tak vhodna do zivotopisu. O jeho kontaktech s STB taky neco proniklo na verejnost. O vedecke urovni jeho cinnosti se pre odborna verejnost, erudovani pracovnici odesli a dosavadni vystupy jeho ustavu vice poskodily povest nez prinesly nejake skutecne cenne poznatky.
Na druhe strane mame historika, kteremu podsouvate neco, co nenaplnil. Na post reditelese vztahuje pouze lustracni omezeni a clenstvi v kSC. Pernes navstevoval kurzy VUMLU, ale nedokoncil je. Vsichni vysokoškolaci skladateli zkousky z nekolika predmetum s totoznou naplni jako VUML. Takze to bychom mohli pote vyloucit vsechny, kdo maji zkousku z marxismu leninismu, dejim MDKH apod. A ted k te nejdulezitejsi otazce, kandidat tajne spoluprace byl Ustavnim soudem vynat z kategorii spolupracovniku. Do teto kategorie totiz patri i Vaclav Havel a dle vasi logiky, bychom mohli oznacit vsechny za vedome spolupraconiky.
Uz snad chapete, kam se ve svem fanatismu dostavate, zacinate nebezpecne kadrovat, a to tak, ze by vam mohli komanci zavidet. Jste nebezpecny clovek pro mladou demokracii, od vas a vaseho mysleni vede cesta k MacCartymu, tedy k udavani a kadrovani jako v USA v 50.letech.
02. 03. 2010 | 01:04

S.S. napsal(a):

Fanatismus, kadrovani, nebezpecny clovek "pro mladou demokracii" (pekny obrat, haha), udavani a kadrovani jako v USA, tak to mate recht ... :-) Jak nekdo zacne psat o fanatismu, kdyz si clovek dovoli pripomenout nevabnou minulost osob usilujicich o verejne funkce, pripadne hlaholi o udavani a kadrovani "jako v U.S.", hned jsem doma ... :-)

Co jsem napsala, jsou ovsem dolozena fakta, pripadne vyroky pana historika, doplnene citatem z jeho knihy, Ikeno, fakta, jak je videt, mnohym velmi, velmi neprijemna. Pokud se tyka meho konstatovani, ze "mnozi KTS praskali jako zdatni agenti", na nem musim trvat. Jak jsem jiz napsala (a Vy zrejme prehledl/a), skutecnost registrace sama o sobe nemusi jeste znamenat nic. Ve spojeni s tim ostatnim, a neni toho vubec malo, t.j. klickovanim, rozporuplnymi vypovedmi, zatajovanim neprijemne pravdy pred komisi, bagatelizaci minuleho chovani, nepravdivymi tvrzenimi ("kazdy, kdo nepracoval rukama, musel do VUMLu ci podobne nalevarny", coz je cista a nefalsovana fabulace, jinym slovem LEZ), je vsak - bohuzel - nabiledni, ze tento clovek nema osobnostni predpoklady k tomu, aby mohl stat v cele jakehokoliv organu statu, punctum. Je mi lito, ze to tak nevidite. No, co se da delat, takovych vas bude zrejme vic. Videla bych to tak na 55-60pct. populace ... :-)

P.S.: Zackovu praci jsem nehodnotila a nehodnotim, nebot o ni nevim nic nebo skoro nic. Co uskodilo nebo neuskodilo ustavu, tudiz nevim, a mam za to, ze podobne zevery bychom - v souladu se zakonem - meli prenechat Rade Ustavu. Pavel Zacek byl z funkce odvolan a je treba to respektovat. To ale neznamena, ze novym reditelem musi byt - moc pekne to pan Pernes rekl - prostitut.
02. 03. 2010 | 06:48

student napsal(a):

VUML znám pouze z vyprávění. Ale vím, že učitel dějepisu se tam nic nového nedozvěděl. Ze všeho měl zkoušky už dříve. Stejně jako např.faráři, kteří ty zkoušky museli dělat také. A prý v nich byli lepší než studenti marxismu.
Vím také, že VUML byla specifická - zvláštní škola. Z donucení tam byli žáci i učitelé. Znám jednu paní, která dala úplatek za to, že nebyla na VUML přijata.
02. 03. 2010 | 06:49

Michael napsal(a):

Me prijde z principu odporne, nekoho odsuzovat za to, ze se neco ucil, byt by to bylo jen hrani si na uceni a jeste marxismus-leninismus. Na vysoke skole jsem sice nemel marxismus-leninismus, ale vyslechl jsem tam rovnez veci, s nimiz jsem nesouhlasil a ne vzdy jsem dal najevo, ze s nimi nesouhlasim. To ani neni vzdy vhodne, kdyz o nic nejde, jelikoz lide, kteri ostatnim na vsechno vnucuji svuj nazor, nepatri zrovna k nejoblibenejsim. Ja jsem cetl Marxe az po revoluci (ovsem z knih vydanych pred revoluci) a udelal si na nej vlastni nazor (od Lenina jsem myslim nic necetl - nemusim cist vsechno a toto vsechno je zcela mimo muj obor). Pana Pernese neznam, ani nejsem kompetentni se vyjadrit k tomu, zda je vhodnou osobou k vedeni USTR.
02. 03. 2010 | 07:44

Silvie napsal(a):

Ráno řečnila v televizi šílená Petruška Šustrová (mimo jiné by se už konečně mohla oholit) a tvrdila, že VUML nedělali vysoce prověření kandidáti pro členství do strany, ale různí čičmundové. Chudáčci, co si chtěli udržet svou práci.
Pro mne, jako pro pamětníka (tím nemám na mysli studium marxismu-len.)byly ty kecy opravdu k smíchu. Mohla bych vyjmenovat dost lidí, kteří se tam producírovali a šlo o týpky straně oddané nebo (a to spíš) nechutné kariéristy. Žádný nebožák, kterého by nutili, rozhodně mezi nimi nebyl!
02. 03. 2010 | 08:18

Jerry napsal(a):

To Michal :
Už S.K.Neuman napsal: A hrdý buď, žes vytrval a neposkvrnil hruď falešnou řečí .....
Silná slova o pevnosti přesvědčení a charakteru prověří bohužel až krizová situace a ta zatím, naštěstí pro Vás, nenastala.
02. 03. 2010 | 08:58

Rejpal napsal(a):

Tentokrát pan Štern patrně přestřelil při hodnocení člověka, který v jisté době přijal nabídku ke studiu nástavby marxistického "náboženství". Přitom ani oponent pana ředitele jako bývalý funkcionář SSM zřejmě není úplně čistý.

Osobně mi nevadí dosažené vzdělání v komunistických "vědách", pokud takový člověk je nyní schopen jednat i pro "blaho veřejnosti", nikoliv jen pro svůj vlastní prospěch.

Jsem znechucen výkřiky různých politiků, kteří svůj vlastní prospěch nadřazují prospěchu veřejnosti. Proto bych v "době krize" na příklad očekával, že poslanci odhlasují zrušení všech svých výhod, avšak budou podporovat drobné výhody zaměstnanců, kteří trpí nezaviněnou krizí mnohem víc.
02. 03. 2010 | 09:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah
Za nulté - musím to rozdělit, je to moc dlouhé.

Za prvé -nepasujte mě do role Velkého Konstruktéra("jak byste to chtěl" ..etc).

Chtěl jsem pouze naznačit, že žijeme ve zlomové době, kdy se jedná o to, zda si necháme demokracii navždy zcizit
zaměstnanci Zámku, anebo (hlavně s využitím netu, jehož prostřednictvímm jsme schopni zmeněit Evropu/resp. ČEZko/
na městský stát typu Atén, neníliž pravda ?) se ji pokusíme rekonstruovat(reformovat?) a přiblížit ideálu.

Dobře, mojí chybou bylo, že jsem svůj pohled rozšířil na Evropskou unii. Souhlasím, že pokud máme implementovat vůbec
nějaké nové prvky etablování, korekce, regulace a kultivace moci, je třeba začít doma.

Politicky "korektní" rovina : Co to je korektní ? Ve vztahu k čemu, ke komu ?
K stávajícím poměrům ? Ale jděte !
Politika jako umění možného ? Jistě, rovné nohy na zemi, rozbít růžové brýle a vzít skutečnost jaká je, ne jaká by
měla být. To ano. Ale bez defetismu a rezignace ! (Teď si, Tencokido lžeš. Sám sobě. Víš, že i ty sám jsi už jeden
ze svých zápasů vzdal. Nebo se ho chystáš vzdát. Nepoučuj ostatní, ztrapňuješ se sám před sebou.)

Levice, pravice, ukazovák, palec, příjice...
Co takhle Strana Daňových Poplatníků ?
Nemohlo by tohle být tou platformou ?
Základem všeho našeho usilování by přece mělo být, že jsme dobrými hospodáři. Neboli ideály a vize je třeba mít,
ale s prázdnými kapsami a žaludkem se těžko prosazujou.
Co hodlá učinit lumpen elita s tím, že po nich budu požadovat, ať vyčíslí můj podíl na kauzách CME, Diag Human etc a
vrátí mi jej ? JÁ jsem přece nic nezavinil !? To je , hanah, politicky a lidsky korektní ? /Schválně opominu
statisíce a miliony , takto korektně zdefraudovaných na radnicích/.

Lidská rovina : Přečetl jsem si Váš odkaz. No a co ? Tím, že tahle lumpen elita podepíše všecko, co je "politicky
korektní" jsme se stali otroky ?!? Že je EU a Lisabonská smlouva od této chvíle tabu ? Směšné.
02. 03. 2010 | 09:40

Tencokida Hnuj napsal(a):

Listina základních práv a svobod v této zemi platí, píše se tam. Jo, platí. Do nejbližšího setkání s nějakou metastazí
na radnici. Pak platí pouze rigorozní a bigotní úřednická hantýrka a kladivo celé té úřednické mašinerie,
kterou absurdně platí ten , který se marně domáhá svých práv.

Můj pohled vychází z několika premis :
1. Standartní (podivné slovo, lidská práva nejsou standartní ?) instituce čím dál tím více fungují coby
patronsko-klientské tajné spolky, které místo nalézání práva, demokracie a úcty k lidskému svědomí toto vše ve své
denní práci vulgarizují a falzifikují.

1. Jejich mantrou není Listina základních práv a svobod , ale bigotní, rigidní výklad práva, který používají všude,
kde se to jen dá.

3. Morální stav naší společnosti je takový jaký je proto, že jsme zvulgarizovali SVOBODU(LIDSKÁ PRÁVA) tak, jak
lumpen elita zvulgarizovala kdysi slovo SOCIALISMUS. Tím se nijak realsocialismu nezastávám," užil" jsem si v něm
ažaž.

4. Svoboda moci, peněz, postavení, úspěchu, tisku.... Proč ne, ale bez zpětné vazby a korekce je tato svoboda mnohdy
útlakem jiné bytosti, která má právo na svobodu také a tak vlastně karikuje tu svobodu původně zamyšlenou.

5. Demokracie se tvoří každý den, každou hodinu v boji s lidskou zpupností a hloupostí. Tento boj většinou vedeme
prostřednictvím institucí.
Jenže ! Co když začnou instituce fungovat tak, jak popisuji v bodě 1 a násl. ? Máme v nich pak prostředek a oporu k
"malé masarykovské práci " v našem boji s lumpen elitami na ministerstvech a metastázemi na radnicích a úřadech ?
BEZ OPORY je taková páce marná a výsledek většinou frustrující.

6. Demokracii lze udržet a dále kultivovat různými způsoby. Nemám patent na rozum. Ale myslím si, že masivní posílení
úřadu OCHRÁNCE LIDSKÝCH PRÁV a SVOBOD je dobrým řešením. Nebo alespoň pokusem o nějaké to řešení. A vzhledem k výše
uvedenému vyslovím i kacířský výrok, že se jedná o navýsost SYSTÉMOVÉ řešení.

7. Jak ? ... Přejmenovat úřad na VEŘEJNÉHO OCHRÁNCE LIDSKÝCH PRÁV A SVOBOD(velmi důležité ! - právo se totiž může
třeba- i díky omylu - stát nepřítelem svobody)..Posílení aparátu VOLPS. Pobočky VOLPS ve městech(mnoho lidí odradí
od pokusu jít se svým problémem k ombudsmanovi odlehlost a s tím spojená administrativa). Skutečná spolupráce s
rozumnými občanskými iniciativami. Tlakem na veřejná media a ministerstvo školství docílit toho, aby se dodržování
Listiny základních práv a svobod stalo leitmotivem společnosti.Posílení legislativních pravomocí úřadu VOLPS až na
ústavní úroveň.......

Jak se tak na to koukám, herrgott to by možná mohlo suplovat i ten Zákon, ne ? Nebo doplňovat(aktualizovat) ?

P.S. Ale čím dál tím víc zvažuji, zda nebude lepší zvolir jako místo pobytu Walden a na všechno se ... Život je
krátký a nevím, zda se mi ho chce trávit nápravaou toho, čemu říkám zanedbaná výchova v dětství.

Mějte se, činorodá sloupkařko.

Zatím volím VV. Uvidíme.
02. 03. 2010 | 09:41

Taoiseach napsal(a):

Silvie

"Pro mne, jako pro pamětníka (tím nemám na mysli studium marxismu-len.)byly ty kecy opravdu k smíchu. Mohla bych vyjmenovat dost lidí, kteří se tam producírovali..."

Taky jsem pamětník (mohl bych mlátit do stolu občanským průkazem - :) ) a pamatuju si, co kdo žvanil v novinách, v rádiu nebo v televizi (a v hospodě). Ale kdo z okruhu lidí, které jsem znal, se po večerech vzdělával metodou Lili Marlen (LIstování LIteraturou MARxismu-LENinismu), opravdu netuším a netuším ani, jaxte na to přišla Vy, když to tedy nebyli spolužáci.
02. 03. 2010 | 11:03

Taoiseach napsal(a):

hanah - sice jste se nechala zatáhnout mimo téma, ale proč ne

(Václav Klaus) "připravuje zásadní projev k fungování EU. To by mohlo být zajímavé, nemyslíte ? Nebo Vám je jedno, kdo o nás rozhoduje, jak, o čem vlastně, jaké to má a bude mít dopady pro ČR a jednotlivé obyvatele? Máte nějakou kontrolu, nějaké výstupy, možnost do něčeho mluvit, zasáhnout ?"

Troufám si tvrdit, že konkrétních věcí o EU a o jejím fungování vím poněkud víc než Vy a slovutný pan profesor dohromady. Takže mě jeho další slinty nezajímají. Není mi jedno, kdo o nás (a za nás) rozhoduje, ale možnosti do toho "mluvit, zasáhnout" mám velmi omezené, hlavně proto, že ten politik, co vyhrál přímé volby naposledy před 14 lety, a ostatní kolem něho se jako čert kříže bojí referenda i každého jiného lidového hlasování.
02. 03. 2010 | 11:16

Silvie napsal(a):

Taoiseach,

na malém městě se ví všechno. Tzv."dům hrůzy"(VUML) stál blízko našeho - o tom, kdo ho navštěvoval mám přesné informace. Jakož i všichni ostatní pamětníci.Vědělo se to úplně stejně, jako to, kdo s kým a jak často souloží.
Všichni tam lezli dobrovolně. Do KSČ taky nikdo nikoho nenutil - dalo se odmítnout a počítat přitom s jistými následky. Pokud ale dnes někdo tvrdí, že cítil jako "poslání" uplatnit své vyjímečné schopnosti, tak si ty kecy může nechat na koledu. Šlo vždycky jen o kariéru, každý slušný člověk raději vzdal do smrti jakýkoliv pracovní postup. Kvůli takovým tlakům jsem odešla z perspektivního zaměstnání a raději 50 km denně dojížděla do práce.
A vůbec nejraději mám hlody "bývalých" bolševiků o tom, jak chtěli stranu "měnit zevnitř". Podle Pernese byli v podstatě všichni návštěvníci VUMLu takoví malí disidenti.
Kauza Kundera je jen dokladem uvažování lidí, kteří sami nemají nejčistší minulost. Zavírat oči před svinstvem, byť šlo o světově uznávaného autora, neznamená, že se to svinstvo nějak umenší...

A neučte starého vola tahat - já v té době poměrně dlouho žila.
02. 03. 2010 | 11:37

mb napsal(a):

to jerry ... máte to špatně, správně tam má být ... a hrdý Budžes vytrval ...

peace for hrdý budžes ...
02. 03. 2010 | 14:24

mb napsal(a):

zitra vstanu a budu jako ten hrdej Budžes , pudu a budu dělat dobrý skutky ...
02. 03. 2010 | 14:31

hanah napsal(a):

Tencokido

to je fakt jako psát komentář k zákonu, na to teď nemámčas, sloupky nečekaj

Tao
ráda se nechám o fungování a hlavně směřování EU poučit. Aspoň to nebudu muset louskat z těch tlustých knih, ale ...viz výše :-)
02. 03. 2010 | 14:46

kazi napsal(a):

Jedno je jisté - blbec typu Žáčka neměl být nikdy na takovém místě, ať již si o té stupdní instituci myslíme co chceme - pouze sloužil a škodil... a rád by v tom pokračoval i nadále. Pokud si ho Pernes nechá bude velmi litovat!
02. 03. 2010 | 15:09

vasja napsal(a):

Paní SŠ to trefila a kdo nepobral, už nepobere nic.
02. 03. 2010 | 15:21

Taoiseach napsal(a):

hanah

Pokud jde o fungování EU, položte konkrétní otázku(y); jinak bych musel něco jako "ty tlusté knihy" psát a na to tu není prostor (ani na to nemám čas).

Pokud jde o budoucí směřování, budu naopak poměrně stručný: neví to nikdo. Rozhodující slovo mají pořád členské státy, resp. jejich vlády, a jakékoli změny tedy můžou být jen výsledkem kompromisu. Takovým kompromisem vlád byla Smlouva o ústavě, kterou ovšem odmítly některé státy. Jako provizorium (umožňující mimo jiné další rozšíření) byla dohodnuta Lisabonská smlouva. Lze odhadovat, že podobně, tj. relativně pomalu, bude integrace postupovat i nadále.

Měl bych na oplátku jednu otázku na Vás: Václav Klaus si před podpisem LS vymínil výjimku z Listiny, což odůvodnil bezpečností proti majetkovým nárokům tzv. Sudetských Němců. LS je v platnosti a v účinnosti, a to včetně Listiny, tzv. česká výjimka zatím neplatí, je jen přislíbena. Je 2. března. kde jsou ty žaloby Sudeťáků? Copak je neměli připravené?
02. 03. 2010 | 15:25

Taoiseach napsal(a):

Silvie

"já v té době poměrně dlouho žila."
Já taky.

Tzv. kauza Kundera je jen ukázkou toho, jak by seriozní člověk, zejména historik, neměl nikdy postupovat. Žádnou informaci nemá zveřejnit, aniž ji ověřil z dalšího zdroje. Když žádá dotyčného o vyjádření, má konkrétně a jasně uvést, o jakou záležitost se jedná. Pokud něco publikuje, nemá zdůrazňovat některé části na úkor jiných a už vůbec nemá některé věci zamlčovat. Publikovat má v odborném tisku, a nikoli v polobulvárním týdeníku.

A pokud věříte tomu papíru, který si StB v 80. letech podezřele často vypůjčovala, je to poněkud naivní. Jistě: jeho evidenční číslo sedí. Což dokazuje jenom tolik, že nějaké lejstro s takovým číslem opravdu od začátku existovalo, ale vůbec ne, že je zrovna to zvěřejněné pravé.
02. 03. 2010 | 15:41

Jerry napsal(a):

To mb : Máte bohužel mezery ve vzdělání. Budžes byl vymyšlen až po revoluci.
02. 03. 2010 | 15:44

mb napsal(a):

:-))
02. 03. 2010 | 16:14

hanah napsal(a):

Tao

nojo, kde jsou? Netuším.
Toto nebyl můj argument. Mně spíš vadí skutečnost, že lezeme do spolku, o kterém nikdo neví kam směřuje, aniž bychom se sami nejprve vypořádali se svou minulostí.
02. 03. 2010 | 16:27

mb napsal(a):

jak se dá hanah vypořádat se svou minulostí ???

jak se kdo kdy ( třeba z národů ) vypořádal se svou minulostí ??

a jak to souvisí s naší vstupem do EU ??

vy jste přece obhájkyní Klause ... Klaus byl první, který říkal, že žádné velké vypořádání s minulostí není zapotřebí ... že není zapotřebí velké zpětné zrcátko ... abychom se jaksi zbytečně nezdržovali že, při budování mafiánského kapitalismu že .....

tak asi tak ....
02. 03. 2010 | 16:40

hanah napsal(a):

mb,
víte, neberte to ve zlém, ale já s vámi tak nějak neumím diskutovat.
Já bych třeba na téma vaší druhé i třetí otázky dokázala popsat dost papíru. Stručně to ale nedokážu a víte přeci, že ty sloupky v Blesku mi dávají zabrat. :-)
Někdy při jiné příležitosti to zkusím, OK?
02. 03. 2010 | 16:51

Taoiseach napsal(a):

hanah

Velmi stručně: do spolku nelezeme, už v něm jsme. Nemám pocit, že by nám ve vyrovnávání se s minulostí bránila zrovna EU.
02. 03. 2010 | 16:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

mb
Norimberský proces, Simon Wiesenthal.
Proces se starou bábou. Žáček a Pernes.

Nejsme jako oni. Jsme daleko horší.
My o těch zločinech víme. Všichni.

P.S. Musím jít. Někdy příště.
02. 03. 2010 | 18:06

Pavel V napsal(a):

Michal
Přesné.
02. 03. 2010 | 18:49

mb napsal(a):

tencokida ... ja vim ... ted to na blogu řešil Zahradil ( to vyrovnávání se s minulostí ... ze svého úhlu pohledu ....)

a vyčítal němcům, že se také nevyrovnali ... ( a někdo připodotkl, že bouře v ´68 byly neseny mj. právě tím, že ve vedoucích místech byli režimní ( nacističtí exponenti / členové )

tak opravdu nevim zda existuje nějaké ideální vyrovnání se s minulostí a jak takové vyrovnání se s minulostí vypadá

( + navíc je hloupost zřejmě to spojovat s naším vstupem do EU )

asi o tom psal i Urban ale ten psal spíš o elitách ( či jejich absenci ) ...

jestli platí dvacetiletej interval ( viz německej ´68 )

tak bychom pomalu mohly očekávat ty bouře .....

zatím s pozdravem mb
02. 03. 2010 | 20:43

hanah napsal(a):

mb
zkusím to stručně aspoň s tou EU.
Aby to bylo správně pochopeno - nepoučuji,snažím se překotně sdělit svůj názor. Tak prosím o schovívavost, nemám moc času to nějak korigovat.
Češi nemají ukotvenou demokracii, nemají ji zažitou, neumějí s ní zacházet. 50 let udělalo své.
Za tu dobu nastalo mnohé, lidé si osvojili určité stereotypy, každý přežíval po svém. Někdo to zvládl se ctí, někdo ve vnitřní emigraci, někdo se zpronevěřil sobě i společnosti. Slova jako morálka, čest, zněly pro každého jinak. Přišla změna a opět dělal každý co umí. Někdo byl tam, kde se rozdávaly miliony, někdo naivně kázal, někdo čekal, někdo naivně pracoval na "obnově hodnot." 20 let je málo. Hodnoty jsou zpřeházené, pro mnohé nepochopitelné, jiné, neustálené.
Nikdo neukázal prstem na toho či onoho - to on je vinen, ten to dělal špatně, toto se musí potrestat, toto se musí dělat jinak. Ne . 1. svobodně zvolený prezident byl zvolen komunisty, komunisty jmenoval do vlády, za své poradce a s heslem "nejsme jako oni " je nechal tiše dělat co umí.
Teď sklízíme, co bylo zaseto (jistě pamatujete Rudé Právo - kdo seje vítr, sklízí bouři :-)).
Společnost je v rozkladu. Hodnoty, pokud nějaké většinová společnost uznává, jsou konta, baráky, jachty. Ostatní chybí.
Podvody, korupce, klientelismus kam se člověk podívá. Bez známostí nemáš kšefty, nemáš prachy, nemáš nic. Máš jen čisté svědomí a exekutory na krku. Nikdy nebylo popsáno, resp. zdůrazněno co bylo špatně a nebylo odsouzeno co mělo být.
Můžeme se tisíckrát pohádat o to, kdo za to může. Tím to ale nevyřešíme. Nevyřešili jsme nic, nezbavili se toho nánosu "totáče" dodnes, chvílemi mám pocit, že vztahy mezi lidmi jsou poznamenány víc než dřív.
Asi bych psala do rána , ale kdo by to četl.
A teď k té souvislosti se vstupem do EU. EU sama sebe utváří ad hoc, bez vize, beze směřování kamsi, rozhodováním Radou, nikým nevolenou, vedenou prezidentem , nikým nevoleným...
My, kteří bychom potřebovali alespoň ještě dvě generace k naučení se fungovat v relativně normální společnosti, jsme nyní nezformovaní, v podstatě nedospělí, hozeni do globálního čehosi, co nikdo de facto nevede a i kdyby vedl, neví kam.
To považuji za katastrofu. Velkou.

Na závěr prosím - nekamenujte mě. Vím že píšu chaoticky a nesystematicky. O problém se ale zajímám, něco málo o tom čtu a dělám si své závěry. Ráda se nechám poučit a ráda budu, zmýlím-li se.
02. 03. 2010 | 22:54

mb napsal(a):

hanah, jsem rád že diskutujeme ... můžeme to asi dělat zde nebot tento blog bude postupně zřejmě opuštěn ( :-))

já si rovněž nedělám nárok na patent na rozum a světu se pokouším porozumět tak, jak umím ...

s mnoha vašimi myšlenkami souhlasím, s některými nikoli ...

ad češi nemají ukotvenou demokracii ...

odkázal bych na Urbanův 6ti dílný esej, tam je to lépe ...

vždyť my jsme byli jedni z mála ( ve střední evropě téměř rarita ) kdo mohli demokracii rozvíjet po 1918 ... monarchisté vám řeknou, že se ještě žilo z návyků co tu zbyly po rakousku uhersku ...

morálka a čest ... no ... to jsou zajímavé pojmy ( a náročná slova ) ....

mě tady naskakuje ... promiňte ... Václav Havel ...

vždyť to přece byl Václav Havel, kdo šel do dialogu s ( nebo odporu vůči ) mocí / moci , v době kdy napsal otevřený dopis Gustávu Husákovi ... tak přece nemohl kalkulovat, rozvrhnout si svou politickou kariéru ....

Havel přece svůj dopis Husákovi nenapsal z kariérismu .... ale právě pro MORÁLKU A ČEST ... a celé následné Havlovo občansko - politické působení je neseno ( přinejmenším navenek a verbálně ) těmito pojmy .... // Havlovi lze vyčítat kýč a patetismus ... ale nelze mu přeci vyčítat kariérismus ... on šel s kůží na trh tehdy kdy to něco sakra zatraceně stálo ... a sotva si mohl dopočítat do jedné jak to celé dopadne ......

kde je prosím Václav Klaus, když se řeknou pojmy morálka a čest ( například ve srovnání s Václavem Havlem) ???

přišla změna .... slova přišla změna koresponduje se slovníkem Václava Klause .... změna přišla odkudsi ... změna SE prostě přihodila ....

spousta lidí / Václav Havel, bezejmení, z posledních Wonka ... za změnu OBROVSKY BOJOVALA ( Klaus byl zbabělý do té míry, že nepodepsal petici za propuštění Václava Havla z vězení ) ... spousta lidí za změnu bojovala ( ne jen čekala v závětří až se poměry otočí ) ... z posledních na aktualně ´mladý´ Chadima řekl, že kdyby bylo tolik antikomunistů co jich je teď v sedumdesátých letech ... tak režim padl během chvilky ...

ano ted jsou antikomunisté ... ústy ....

zpřeházené hodnoty ... ( vysla cerstva sociologicka knizka musim koupit )

ukázat prstem na toho či onoho kdo je vinen ...

hm tady asi tkví naše ne/vypořádání se s minulostí ...

kdyz byla revoluce .... tak to revolucionari zprvu vubec nemeli jiste ... proto se snazili na svou stranu ziskat maximum verejnosti ... a proto asi nežádali pro komunisty drakonické tresty ... navíc ... jak píšete každý se v normalizaci nějakým způsobem smočil a disidentů bylo naprostá menšina ...... takže odtud možná pramení nedůslednost a ne zřejmé vypořádání / vypořádávání se s minulostí .... bonmotem ... společnost asi vyměnit nelze ... vyměnili se viditelné špičky ... a nomenklaturní kádry jako typ prostě zmizely .... že se přetavili do moci ekonomické a ekonomicko lobisticko klientelisticko kriminální je věc druhá .....
03. 03. 2010 | 00:11

mb napsal(a):

toto a toto se musí potrestat : asi dvě nebo tři témata ...

návaznost právního režimu .....

rozhodli se pro kontinuum právního systému ( tedy že absurdní nezákonný komunistický režim / systém se uznal za zákonný ... zachování právní kontinuity .... právník nejsem ... zřejmě existují pro a proti ...... můžete říci svůj názor

zakázání / nezakázání ksč(m) můj názor je ... že si fakt tehdy političtí ( a duchovní / občanští ) lídři té doby mysleli, že komančové vyhynou jako dinosauři ... a proto ksč(m) nezakázali ..... ted jsme o 20 let zkušenější ... a ksč(m) roste ( či stagnuje / se drží) na úrovni 3. nejsilnějí ( a protisystémové ) strany právě díky CHYBAM PREDSTAVITELU DEMOKRATICKYCH STRAN A ELIT , zároven si nemyslím že by bylo pozdě na to ksč(m) zrušit ... bude li shledána v rozporu s pravnim radem cr ... neni problem ji zrušit podobně jako se naložilo se stranou DS ... co je mi naprosto nejodpornější, že dosud komunistická strana nebyla donucena vzdát se slova komunistická, je to podobné jako se žádná strana v čr nemůže promenovat se jménem nacistická ( historická zkušenost a důsledky ) tak analogicky by se neměla legálně promenovat v demokratickém prostoru žádná strana se jménem komunistická ... tento malý požadavek mám já, jako občan ...

vyčítáte ( ?) zvolení Václava Havla hlasy komunistů ... obávám se že tehdy ( v časech revolučních ) to jinak udělat nešlo ...

Komunisty jmenoval do vlády a za své poradce ...

kdyžtak mi je prosím jmenujte ...

já vím o tom ... že za své poradce udělal spoustu disidentů ( a kamarádů a přátelů ) ... a lidmi ( obyč.) byl za to nenáviděn .......

s heslem nejsme jako oni je nechal dělat to , co umí ....

na tohle se mi těžko reaguje ...

heslo: nejsme jako oni ...

znamenalo .. .že my se na rozdíl od nich ( komunistů a jejich přisluhovačů ( hle jak je ve mě vryt komunistický slovník)) , my se narozdíl od nich NEBUDEME DOPOUŠTĚT NÁSILÍ A BEZPRÁVÍ ...

A Ted se asi dostáváme k jádru pudla ...

násilí a bezpráví ... to jsou totiž inherentní prvky komunistické ideologie ...

(ač tato se vymezuje proti diktátu kapitálu atd atd ...)

ale bolševické metody ... jsou vždy: NÁSILNÉ A PRÁVO DEFORMUJÍCÍ ....

odtud pramení to až úzkostně směšné úsilí disidentů ( bývalých disidentů ) ... o to že my nejsme jako oni ... a my NÁSILÍ A BEZPRÁVÍ používat nebudeme .... nejsme jako oni ...

samozřjeme že v listopadových a prosincových dnech se to prolnulo s křesťanskými prvky odpuštění ( moderátor Václav Malý ) .... já nebudu hodnotit jestli je to dobře nebo špatně , ale tehdy to tak prostě bylo ...

metaforickým jazykem to vyjádřil Karel Kryl : a na mohyle něhy ... mráz uhrabává sněhy ... co zimu přežili, co zimu přežili ....

masívní zapojení komunistů a jejich pardonování ve veřejném životě přičítám Václavu Klausovi ( Kočárník, Dyba ) který se verbálně profiloval ULTRAKONZERVATIVNĚ a tam už je ten rozpor mezi slovy a činy zřejmý .....
03. 03. 2010 | 00:11

mb napsal(a):

Hodnoty, které společnost uznává jsou konta, jachty, baráky, ostatní chybí ( ergo to je to Klausovo ... starej se pouze o svůj vlastní zájem ... a tím , veden jakoby neviditelnou rukou trhu, prospěješ kouzlem celé společnosti )

konta, jachty, baráky ... zřejmě to můžeme nazvat konzumní společností .... zkuste Erazima Koháka : ´Zelená svatozář´

podvody, korupce, klientelismus ....

OF samo sebe omezilo, že nebude vládnout 4 roky ale pouhé dva ( Pithart to oznacuje za celkem zasadni chybu ) ... rozvod se slovenskem .... česká cesta privatizace .... privatizace = mj. : podvody, korupce, klientelismus ....

96 vítězství ods ... menšinová vláda ....

97 problémy s falešnými sponzory ..... tady je podle mě celkem klíčový rok ....

kdybychom zafungovali jako společnost standardně / dobře ... tak je Klaus ( z Klause ) politická mrtvola ...

kdyby byl Klaus formát ... tak z toho příšerného financování ODS vyvodí jako šéf, mozek, tvář a ksicht ODS OSOBNÍ ODPOVěDNOST .

tO BY udělal formát a řízek, ne tak ovšem Václav KLaus. Klaus se zabejčil, začal vytvářet vlastní mýty ( sarajevský atentát) ... a merit věci spadl pod stůl ... to jsou ty vaše : podvody, korupce a klientelismus ....

kdyby Klaus dal najevo ... že mravnost a morálka, čestnost a pravda jsou pro něj na prvním místě .... odstoupil by ....

Klaus se zabejčil .... zaklínal se vším co dokázal a co všichni chceme a začal vykládat s Klausem nebo doleva .......

Zeman vyprávěl o spálené zemi a o tom jak pošle podnikatele do tepláků .... mobilizoval proti Klausovi ....

já jsem v 98 volil Zemana právě a jenom z toho důvodu, abych oslabil Václava Klause ....

v 98 se oba verbální rivalové soudružsky objali a rozparcelovali si stát do posledního úředníka ... přestože se nabízela vláda čssd, us,kdu nebo ods, kdu, us

z doby opoziční smlouvy kromě jiných nešvarů ...

nám zůstal zdeformovanej volební zákon ( o d´honta ... většinové prvky ) .... kdyby kazisvěti Klaus a Zeman ... nezdeformovali volební zákon do zvětšinování poměrného systému .... vůbec by v roce 2006 nenastal volební pat .... a pravice ( ods, kdu a zelení ) mohla pohodlně vládnout .... zelení se nemuseli rozštěpit , neboť by místo svých ubohých 6 ti poslanců měli poslanců 13 a to nemluvím o tom, jak amorální je, když každý hlas váží jinak .... téměř dvojnásobná váha hlasu, volíte li stranu velkou .... a na jeden hlas pro stranu velkou, musíte dát téměř 2 hlasy malé straně ...

to je něco s čím já se osobně nikdy nedokážu smířit ... a podle mě je to v rozporu s ústavou ( volebním zákonem ) ... ale opakuji, já nejsem právník ...

2002 Klaus konečně poražen ( svými vlastními slovy .... byla to nevýhra ... Klaus je borec a slovní ekvilibrista, že .... )

2003 Klaus zvolen prezidentem ...

kvalitnější kandidáti ( Moserová, Sokol ) neuspěli ...

Klaus zvolen hlasy komunistů ...

hostí grebeníčka ( bo koho ) v lánech .....

2006 paroubkův nástup k moci

( pokud ne už ve 2005 )

2006 ods a čssd společnými a nerozbornými silami zatínají tipec státnímu rozpočtu a roztáčejí deficitní spirálu ....

v průběhu ... topolánkův batoh ... topolánek se nezaměřuje na stabilizaci veřejných financí ... ale na to aby ulevil svým příjmovým skupinám ( tedy snížil daně nejbohatším ) ....

pád vlády v době předsednictví eu ....

Paroubek sliby nedodržoval, nedodržuje, a nikdy dodržovat nebude ... axiom ....

na víc dnes nemám sílu ... a promiňte mi prosím mou mnohomluvnost, snažil jsem se (za)reagovat tak, jak umím ....

příjemný večer a dobrou noc
03. 03. 2010 | 00:12

S.Š. napsal(a):

mb : to se Vám povedlo. Mám jedinou poznámku, resp. doplňující otázku k Vašemu tvrzení, že kvalitnější kandidáti (Moserová, Sokol) neuspěli : dovedete si představit, že by u nás mohl být zvolen prezidentem Prof. Jan Sokol ? Ve státě, kde nemůže být nikdo zvolen bez hlasů komunistů (jedno v jakých jsou momentálně stranách) a kde četní výtečníci dokázali jediné - vysmívat se Sokolovu baretu ?
03. 03. 2010 | 03:27

vlk napsal(a):

Pro S.Š

díky za doplnění obrazu o Pernesovi. Některé věci jsem nevěděl. Napříkla d to, že má různé story pro různá media. A vůbec se mi to nelíbí. Stejně jako s emi nelíbí ten análně šplhačský citát , co jste sem dala z jeho dílka.
Ano tohle je bezesporu na pováženou.
Daleko více než nějaký VUML. To je prostě blbina.
Kandidát na tajnou spolupráci? ANo,někteří asi práskali, někteří ne a někteří o tom ani nevěděli, že si je StB vyhlídla. SOudím, že o tom, jak to bylo s Pernesem se snad mohli informovat ti , co o něm rozhodovali , v archivech ústavu. kdo jiný má lepší přístup k materiálům.
Ještě poukazujete na jeden moment- totiž na to, že Pernse pracoval pro soc dem. Myslíte , ež tohle samo o sobě jej diskvalifikuje¨? Předpokládám, že si ještě pamatujete takového pana Voleníka, když dělal šéfa NKU. Byl to člen ODS.Netajil s e tím. ale o jeho naprosté solidnosti a personální integritě nepochyboval vůbec nikdo. Takže jen to, že někdo má něco s nějakou olitickou stranou nic neznamená. Nota bene zejména tehd y ne, dkyž je někdo členem historické komis e té strany. Kdo jiný by tam měl být než historik.
Jd eo to, jestli ve svém konání pak tu stranu, ke které má blzko protěžuje či nikoli. A pokdu vím, Žáček nemá iooficiální politickou vazbu. Nicméně jeho výstupy a konání nesly zřejmý cejch stranickosti. I to bych jaksi přežil: Ale rozhdoně mu nemohu odpustit prozrazení identity politsopadových pracovníků rozvědky v zahraničí. To je něco jako smrtelný hřích.Což Vám přirozeně netřeba vůbec vysvětlovat.
prostě celý Žáčkův ústav byl koncipován nikoli jako instituce bádání a zkoumání, ale instituce denunciace politických protivníků. První ředitel nebyl šťastná volba. Druhý ředitel nejspíš také ne. Zrušme tenhle bič na politické konkurenty a bude klid.
Ale jak jsem napsal - díky za doplnění obrazu Pernese. Nejsem zvyklý nic relativizovat. Prostě jeho charakterová rozplizlost je větší, než ta pozice kam byl zvolen, připouští. Přeji Vám za vodu pěkný den.
03. 03. 2010 | 08:44

Milouš napsal(a):

Já se panu Pernesovi spíše divím, že o tuhle funkci vůbec stál. Nikomu se nezavděčí a jediná dobrá věc, kterou si může dát za cíl a vykonat, je zařídit zrušení tohoto trapného pseudoústavu, který soustavně odvádí pozornost veřejnosti od věcí pro budoucnost státu opravdu důležitých k bezvýznamným skandálkům, ostudám a pomluvám. Jediné rozumné řešení v dané situaci je začlenit ústav do oblasti moderních dějin v Akademii věd a postarat se o to, aby aby se zkoumaly otázky smysluplné, jako např. vliv dědictví totality na českou cestu privatizace nebo důvody a dlouhodobé důsledky nezrušení KSČM hned po sametové revoluci.
Jestli pan Pernes chodil nebo nechodil na ňáký blbý kurzy marxismu, na to dnes už kadí punťa a vlastně do toho nikomu nic ani není ...
03. 03. 2010 | 15:01

S.Š. napsal(a):

Vážený pane vlku, ano, každá z těch drobností, které byly zveřejněny, sama o sobě říká málo, skoro nic. Dohromady ale poskytuje již vcelku slušný obrázek o osobnosti nového ředitele, to už jsem ale napsala nahoře, stejně jako autor, pod jehož čl. diskutujeme. A k té angažovanosti pro konkrétní politickou stranu : pan Pernes je prostě angažovaný člověk, byl dříve a je jím i nyní, v obou případech ze svých politických aktivit profesně profitoval, víc k tomu nemám. A nakonec : proč jen mi řada událostí z poslední doby - teď nemám na mysli toliko Pernesův případ - připomíná ... normalizaci ? Uznejte : Pecina na vnitru, Pernes v ÚSTR, to nemá chybu. Teď ještě toho Langa, no, to ale přijde zřejmě až po volbách. Možná to ale ani nebude třeba, pružný je ten chlapec dost.
Též zdravím a přeji pěkný den.
03. 03. 2010 | 16:20

mb napsal(a):

pro sš ... děkuju ... no sokol mohl být zvolen kdyby se narušila jednota pravice ...

jenže Václav Klaus si vytvořil sektu / monolit a to se pak těžko něco / cokoli nabourává ...

teď nás bude oblažovat ještě tři roky ... ( mohl odstoupit na protest proti lisabonské smlouvě )

nějak to neřeším ... jen jsem si říkal, že můj mladý věk bude spojen s prezidentem Klausem ve funkci a to mi bylo líto ...

chtěl jsem tam člověka, kterého bych si mohl vážit ... a ne zloděje či slepce, který dělá, že zlodějové nejsou a neexistují a lháře a slovního ekvilibristu a extremistickou ultrakonzervu ....

ale tak už to chodí .....

mimochodem včera mě Václav překvapil, když pravil, že odběr elektřiny načerno je KRÁDEŽ JAKO KRÁDEŽ ČEHOKOLI JINÉHO, tak tim mě docela rozsekal, protože jsem si myslel, že Klaus pojmu / slovu krádež nerozumí, že prostě to slovo nezná .....
03. 03. 2010 | 16:35

vlk napsal(a):

S.Š.

tak teď musím nesouhlasit zase já.
Myslíte že angažování s e v historické komisi demokratické partaje v demorkatickém s ystému je skutečně obdoba normalizace?
a říkáte Pecina na vnitru?
Nejsme si vědom žádného jeho zásahu ve prospěch strany, která jej nominovala. Leč připouštím bez boje , že nemám Vaše zdroje.
K poslednímu jménu s evůbec necítím kompetentní s e vyjádřit. Vím jen že ten člověk existuej, jakou má f unkci a že šel nejméně dvakrát Topolánkovi velmi na ruku.
Nic víc.
Máte tam u vás před obědem. Dobrou chuť.
03. 03. 2010 | 16:36

I-Worm napsal(a):

dr. Pernes chtěl být ředitelem, a tak šel studovat VÚML. Nyní chce být zase ředitelem, tak to "zapomněl" uvést do životopisu. A protože i nadále chce a bude chtít být ředitelem, tak až za ním někdo, tedy ne snad někdo, ale Někdo (tak je to správně), přijde a řekne: heleď, jestli chceš dál ředitelovat, tak bys měl (neřekne "musíš", ale "měl bys", on už tomu dr. Pernes správně porozumí) udělat ... Co myslíte, udělá to?
03. 03. 2010 | 17:51

S.Š. napsal(a):

p. vlk : napsala jsem, že mi "řada událostí z poslední doby ... připomíná ... normalizaci". Ano, možná se mýlím, možná, že slyším jen Pithartovu trávu růst. Zřejmě to tak bude, lidé, kteří v posledních měsících vyjadřují znepokojení, by se dali spočítat na prstech jedné ruky, tak je asi všechno v pořádku. To jen jacísi nemístní šťouralové pořád něco vidí, není přece proč bát se demokratické ČSSD ! Jistě. Já to vidím tak, že lid si žádá vládu silného vůdce, a má ho tedy mít. Jestli je přirozeným prostředím předsedy české soc.dem. estébácko-vekslácký RAJ s kolotoči a ruským majetkem v pozadí ? Jestli jeho kámoši chodí na večírky s nabitými devítkami ? Jestli každé jeho slovo má cenu zlámané grešle ? Že jezdí tajně vyjednávat do Ruska a - jak mnohokrát řekl - chce vtáhnout do hry komunisty ? Že je to arogantní nabob s vystupováním a slovníkem normalizačních aparátčíků ? Ten, který dokáže udělat nevkusnou show i ze křtin vlastní dcery ? No a ? Koho to zajímá ? Lidem přece nic z toho nevadí, ba naopak, mají pocit, že je "tak nějak" jedním z nich. Netuší, že ten člověk jimi z hloubi duše pohrdá (kdo z vás to má ?). O.K., máme to mít, jak se ta historie se opakuje, je přece evidentní, že národ nemá žádné obranné instinkty ... :-( No, hádám, že dnes jsem Vás zřejmě moc nepotěšila. Já se lidí, jako je pan Paroubek, skutečně obávám, pane vlku, a mám za to, že mé obavy jsou vskutku důvodné.
Vracím se zpět k tématu, včera publikoval Bohumil Doležal komentář k p. Pernesovi, neměl by jen tak zapadnout, viz
http://www.lidovky.cz/dolez...
Řekla bych, že v tom, co jsem napsala 01.03.2010 23:38:10, se zas tak moc nelišíme. B.D. to ovšem umí nepoměrně lépe.
04. 03. 2010 | 02:06

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:02

Ametyst napsal(a):

To je bouře ve sklenici vody! Kdo vystudoval jakoukoliv vysokou školu, musel skládat státní zkoušky z marxismu-leninismu a zatímco na VUML přednášeli diletanti a nikdo ani po absolutoriu nezmoudřel. Docent Pernes , navíc ani VUML nedokončil, je uznávaný odborník a nikdo rozumný mu tuto funkci nemůže závidět,protože bude vystaven nenávisti poťouchlíků. Škoda, že takových lidí nemáme více na odpovědnějších postech!
07. 03. 2010 | 00:09

replica watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 01:52

montblanc watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 01:55

Taoiseach napsal(a):

S.Š.

Brečíte sice hezky, ale alespoň zčásti na špatném hrobě. Kdo umožnil Zemanovi, aby si na Úřad vlády přitáhl Šloufa a podobné? Komu byl potom Šlouf dobrý při prezidenských volbách? Kdo umožnil koženým a železným zlodějům krást? Kdo Paroubkovi pomohl shodit vládu? Takže "Georgiono" zdaleka není jediný lump.
08. 03. 2010 | 10:23

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 02:02

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 02:06

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 01:55

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 01:57

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 03:29

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 03:31

الرياض napsal(a):

thank you..
14. 03. 2010 | 12:33

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 06:47

replica a lange sohne napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 06:52

iPhone Contacts Backup napsal(a):

I have know more about it, very nice article, glad to be here.
16. 03. 2010 | 08:34

mb napsal(a):

still waitin´for hanah ...
16. 03. 2010 | 14:27

hanah napsal(a):

mb

jsem zde v plné síle:-)
16. 03. 2010 | 14:40

mb napsal(a):

super hanah ... reagoval jsem na vas reagoval z 2. na 3. 3. ...

tak si to prectete, proctete a zareagujte dle sveho, jak se vam bude chtit ....

tak zatim prijemny den ...

:-))

a at je to pro obe strany prijemne ( myslim ze v zaveru bychom si mohli říci v čem se shodneme a v čem se neshodneme )... konstatovat shodu příp. rozdíl .... a at vas to bavi .... zatim .....
16. 03. 2010 | 14:48

hanah napsal(a):

mb

jj, přečtu a napíšu, jen pls dopřejte čas, páč jsem se zase chytla jinde a musím teď něco pracovat, abych neskončila na podpoře :-)

A to jsem si ráno slibovala, že jen kouknu sem a nebudu ztrácet nikde čas.....
16. 03. 2010 | 14:59

mb napsal(a):

ok ... zatim ...
16. 03. 2010 | 15:12

hanah napsal(a):

mb

pro dnešní souboj se omlouvám. Budete-li mít čas zítra, budu tu někdy během dopoledne.
Abyste to nebral jako zbabělost :-) - po práci jsem se trochu vyřídila na stepru a teď už mám akorát tak sílu na četbu nějaké hezké pohádky a odskok do postele.
Zatím se mějte, zítra jsem tu :-)
16. 03. 2010 | 20:18

mb napsal(a):

já na vás nespěchám ... můžeme to protrahovat a vest dlouhodobě(ji) .....

mějte se fajn, dobrou ...
16. 03. 2010 | 20:36

breitling colt napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 05:53

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 05:56

breitling cockpit napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 06:00

hanah napsal(a):

mb

zdravím.
Napsal jste toho strašně moc, tak tedy postupně.
Dopředu ale upozorňuji, že já, na rozdíl od Vás, si velmi vážím prezidenta Klause. Není to fanatický obdiv jak mi mnozí diskutéři zde podsouvají. Vážím si ho pro jeho vzdělání, úžasnou pracovitost, ale především souhlasím s jeho názory. Téměř vše co hlásá bych s radostí podepsala (pokud by to teda po mě někdo chtěl:-). Také se skoro vždy potvrdí, že měl v tom či onom pravdu, i když na něho ostatní dštili oheň a síru nebo si z něho dělali legraci.
Takže to radši hlásám předem :-))
A taky to, že jsem euroskeptik.
17. 03. 2010 | 13:16

hanah napsal(a):

mb

píšete -

"vždyť my jsme byli jedni z mála ( ve střední evropě téměř rarita ) kdo mohli demokracii rozvíjet po 1918 ... monarchisté vám řeknou, že se ještě žilo z návyků co tu zbyly po rakousku uhersku ..."

Možná se žilo z návyků po Rakousku-Uhersku, ale jen do nástupu komunistů. Značná část inteligence emigrovala 1945-48, 50.léta byla doba temna a strachu, jistě víte co se dělo a jistě si dovedete představit důsledky pro společnost, další vlna emigrace 1968, a následně doba normalizace, která dokonala dílo zkázy.
Předpokládám, že jste mladší ročník, ale jistě jste alespoň shlédl něco z retrovysílání, znáte od rodičů, z četby apod. I když některé věci jsou nesdělitelné, nebo přesněji - vcítění se do určité doby, situace, je těžké. V době normalizace nešlo jen o fronty na kdeco a nemožnost cestování. Šlo o lámání charakterů mladých lidí, ztotožnění se s pocitem, že žijeme svůj vnitřní svět, vnější je nepřítel,nemám s ním nic společného, nevíš komu můžeš věřit. Neříkám, že neustálý pocit strachu, ale ostražitost na každém kroku...
Nene, píši ve spěchu a tahle doba si zaslouží čas. Nebylo to černobílé, jako není ani dnešní doba. Vrátím se k tomu až budu mít víc času, teď mám spoustu pracovních restů a nic nestíhám.
Předpokládám správně, že jste tu dobu nezažil ?
17. 03. 2010 | 13:44

hanah napsal(a):

doplňuji

lámání charakterů mladých lidí - tím jsem měla namysli - již od mládí. Jinak samozřejmě dusili všechny věkové kategorie ,některé při prověrkách z KSČ vyhazovali pro různé prohřešky, posléze je vyhodili z práce, jinde nepřijali, mladší ročníky pak ke vstupu do KSČ nutili pod pohrůžkou vyhazovu či nemožnosti dalšího postupu...
17. 03. 2010 | 13:50

mb napsal(a):

vim že máte ráda Klause ( já Klause nenávidím) ... myslím si dokonce že na sporu Havel vs. Klaus se dá prezentovat napětí v českém národě ( pominu komunisty a paroubky , ty bych do toho netahal )

jsem ročník ´76, jaký vy ?( pokud to není indiskrétní ... )

uznávám že Václav Klaus je mužem sekundárních ctností ...

mezi sekundární ctnosti řadím : pracovitost, ctižádostivost, cílevědomost ...

ke Klausovi patří ( bohužel ) ještě bezskrupulóznost, selektivní ztráta paměti, lež a manipulace ( vědomá / nevědomá)

já to teď jenom tak načrtnul ...

o té statečnosti jsem asi psal už výše ne ???

shodneme se, že statečnost je první ctnost ???

nést kůži na trh ... ???

potom zásadovost ... a taky nelhat a nekrást ....

tgm : nebát se a nekrást ...

ods + pohrobci : nebát se si nakrást

zatím a pokud jsem byl poněkud pichlavý, tak se omlouvám ... pokračujme .....

( jinak s vaším hodnocením = devastačním období pod kuratelou ksč samozřejmě souhlasím ... )
17. 03. 2010 | 14:43

mb napsal(a):

... pozměnění: už asi nemá smysl psát, že Klause nenávidím ( i když takové chvilky byly a dá bůh že ještě budou) ... nyní bych to viděl na naučenou lhostejnost a nesouhlasím s Klausem, ovšem .... zatím ....
17. 03. 2010 | 14:45

mb napsal(a):

...waitin´for hanah´s reaction ...
18. 03. 2010 | 13:26

hanah napsal(a):

mb

zdravím:-)
mám teď bohužel blbé období, kdy nemám moc času.
Budu se snažit opravdu poctivě reagovat na vaše připomínky, ale teď Vám sem vložím odkaz na text, se kterým se ztotožňuji a naopak mě zajímá, co Vy namítáte proti.
Jinak k věku - mám syna, který je stejný ročník jako Vy a mám dvouapůlletou krásnou vnučku :-). Musím ale napsat, že jsem syna měla jako velmi mladá, protože tehdy se to tak "nosilo". Já jsem zkrátka nemusela řešit dilema - kariera nebo dítě, jako dnešní mladí lidé. O to jsme to měli tehdy snažší.
Pak mám ještě syna o hodně let mladšího. S ním, s jeho partnerkou a s jejich přáteli chodíme s manželem do hospůdek (kupodivu si mladí naši společnost dokonce vyžadují - což aspoň pro mě je jistý druh vyznamenání), takže nemám problém diskutovat s lidmi o generaci či dvě mladšími.
Takže pozor - snoubí se ve mě moudrost a nadhled "stáří" s určitou dávkou lehkomyslnosti a nadhledem generací mladších.Zkrátka dokonalost sama.Lepšího parťáka do diskuze jste si nemohl zvolit :-)))

1. http://simonik.blog.idnes.c...

2. si dovoluji zkopírovat text diskutéra xx

xx napsal(a):
Tupelo: moznosti neni svoboda.

Podle vaseho prispevku soudim ze si neuvedomujete zasadni vec. Pokud nekdo cely zivot zije v systemy, ktery cilene nici silnymi prostredky charakter a od nemluvnat vychovava lidi k materialismu, tezko od neho muzete ocekavat obrat o 180 stupnu ze dne na den. Je najivni cekat ze by jednotlivec dokazal mit takovy vliv, ze by se ostatni za nim vrhali bezhlave a delali co on si preje. Klaus mnoho veci kritizoval, ale nedokazal prosadit uplne vsechno co si zamanul. Staci otevrit noviny z te doby. V rade veci byl osamocen. Dokonce i Klaus musel veci prosazovat v parlamentu. Klaus nepsal zakony ktere zacaly okamzite platit. Prisuzovat veskerou vinu Klausovi je mozna snadne, lec posetile.

To ze zminujete "slavnou" Klausovu vetu ze neumi rozeznat spinave penize v tomto kontextu jen prozrazuje povrchnost vasich znalosti, se kterymi tehdejsi dobu hodnotite. Co je kontext asi vite, ne ? Proc jej ignorujete ? Ucelove ? To je hloupe.

Shrnu-li to, protoze Klaus, tak jsme tak kde jsme. Stovky poslancu, desitky ministru a nekolik premiru jsou jen nevinna holatka, obetmi demona Klause.

Ja osobne z neho nechci snimat veskerou vinu, rozhodne neudelal vsechno dobre. Ale kdo dela vsechno dobre, ukazme na neho. Odmitam ale obvinovat Klause ze vseho zleho aby tak ostatni z toho vysli cisti jako lilium. A ze je zkazil Klaus, no to uz hranici s hlouposti.
Myslim ze EU neni nejvetsi svetova ekonomika soucasnosti.

To co pisete o Rusku zni logicky. Ale kdo mluvi o rozpadu EU ? Klaus ? To jsem od neho neslysel ( ale jak jsem uz napsal, nejsem expert na Klause, takze nevylucuji ze to nekdy rekl ). Podle mne je chybou stavet vsechny euroskeptiky na stranu rozvracecu EU ( jaka paralela s komunisty - kdo nejde s nami, jde proti nam ). Prece je logicke a zdrave ze nemaji vsichni stejny nazor na budoucnost a podobu evropske unie. Nekdo chce silnejsi hospodarskou spolupraci v ramci jednotlivych statu a nekdo pozaduje federaci. Soucasne vedeni EU pozaduje totalitu prosazovanou pomoci byrokracie. Kritici byrokracie poukazuji na to ze takovy stav muze nakonec vyustit v rozpad cele unie a pak to skutecne bude mit Rusko mnohem snazsi. Co jsou kvoty na mnozstvi vyrabeneho zbozi ? Je to jenom jina forma centralniho rizeni a planovani ekonomiky.

Jak fungoval a jak skoncil socialisticky blok. Neunosne byrokraticke masinerie zadusily ekonomiku. Kdyby socialisticky blok neovladali delnicke kadry ale vzdelani lide a ekonomika fungovala, jenom tezko bychom si vybojovali svobodu a demokracii. Cinsti komunisti to pochopili a skutecne se "poucili z krizoveho vyvoje". Vypada to ze to dlouhodobe ustoji a ze je lide nakonec budou podporovat samovolne, bez nutnosti na ne mirit tanky a samopaly. Cina to pochopila a jde ekonomicky nahoru. EU to nepochopila a jde ekonomicky dolu ( a ted nemluvim jen o krizi ). Samozrejme ze ve vyspele evrope bude trvat dost dlouho nez to zacne byt videt. Ale to uz bude pozde.

Za komunistu jsme take dlouho zili z minulych uspechu. Pred valkou 10 nejvyspelejsi zeme sveta. Po roce 89 nekde mezi rozvojovymi zememi Afriky. Pritom jeste v 70 letech jsme na tom byli velmi dobre.
18.03.2010 11:49:18
18. 03. 2010 | 14:05

hanah napsal(a):

ještě doplním- další text pana xx- Pod posledním pehem.

Jeste doplnim k tem spinavym penezum: Kdyz je tak snadne je rozpoznat, proc vubec jeste existuji ? Stacilo by prece vsechny spinave penize vyradit ;)

Ale vazne, spinave penize nez jsou pouzity na nejaky dalsi ucel, vzdy nejprve projdou procesem tzv. prani. To jest proces, kdy se zlegalizuje jejich existence a zdani se.

Opravdu si nekdo mysli, ze cestujici vlakem si krati cekani na vlakovy spoj hranim automatu v kasinech Happy Day vlastnenych pritelem pana Paroubka ? Nerkuli tam utraceji miliony :-D

No jo ja zapomel, on jim Klaus dal v devadesatych letech spatny priklad, tak je ted nemuzeme obvinovat. Muze za to Klaus. To uz jsme si vysvetlili.

Ale dal. Takze pritel Paroubka vypere penize ze zlocinu ve svem kasinu, nejaky jiny pritel jineho politika zase v jinych hernach, kterych je po republice vic nez hospod nebo obchodu. Tyto penize radne zdani a pouzije na investici treba do akcii, nebo i v privatizaci pres prostrednika, pres nejakou jinou firmu a pod.

A v tu chvili zacina teprve platit Klausuv vyrok. V tu chvili je naplnen kontext, ve kterem to Klaus prohlasil. Jenomze to se jaksi odpurcum Klause nehodi do kramu.
18.03.2010 12:00:22

Zatím se mějte fajn
hanah
18. 03. 2010 | 14:07

mb napsal(a):

dneska uz nestiham, odpovim behem zitrka / vikendu :-)

zatim ... (:-)
18. 03. 2010 | 22:35

mb napsal(a):

k tomu xx ... obecně nemůžu / nechce se mi komentovat proud diskuze ... a některé blogy / diskuze prostě nestíhám nemonitoruju ze sebezáchovných důvodů .... tak po mě nechtějte abych komentoval diskuzi tupelo / xx ...

z toho co jsem četl ...

ja klause komentoval jinde ...

nikdo nerika ze klaus je jediný viník ...

já tvrdím že Klaus je ZÁSADNÍ VINÍK ... ten tomu dal jméno, tvář, ksicht ......

Paroubka vám obhajovat nechci a nebudu to už jsme si doufám vyjasnili ...

nelíbí se mi mafiáni ani ods (Langer, Řebíček) ani čssd (Benda, Kočka, Ďuričko)

nezapomeňte prosím na mé podněty ( a neschovávejte se - pokud možno - za komentáře jiných ...)

ale v poho ....

ten článek na i dnes ( podle úvodu) bude výživnější a za reakci mi myslím bude stát ...

zatím ... mějte se fajn ......
19. 03. 2010 | 00:03

mb napsal(a):

nepravda / škvár, co napsal Šimoník ... zkusím pak postupně obhájit / vyargumentovat ....
19. 03. 2010 | 00:07

mb napsal(a):

Lež první: v druhé polovině devadesátých let byl pocit blbé nálady POVINNĚ NAORDIVÁN

dohoníme západ, tygr postsocialistické evropy

( řekl bych že západ proto nedohoníme a jsme nedohonili, že nám do něj mravně = kulturně něco chybí .... morálka, čest , dané slovo .... které platí ... třeba se pletu )

skloubit transformaci zaostalé ekonomiky aby nedocházelo k nebezpečným sociálním otřesům ...

o tom ( zaostalosti ) by vám povyprávěl nejspíš valtr komárek ....

bud jsem šílený ekonomický fundamentalista anebo jsem politický populista ... obě věci najednou asi nejdou skloubit ... ale možná se to právě václavu klausovi podařilo ... když pravidelně osciluje od neoliberálních experimentů ( česká cesta privatizace ) k absenci zásadovosti tam, kde je jí zapotřebí ( železničářská stávka) ... a další Klausovo populistické činy ( pravicová rhetorika, levicová praxe)

Transformaci nebylo v daném čase, dané situaci a daných podmínkách řešit jinak.

no to je lež jako věž ne ... ??

existovalo několik scénářů transformace ... a mainstream se shodne ... že česko je v učebnicích vydáváno za cimrmanovský příklad kudy cesta nevede ... heslo ... transformační náklady ....

nikdo nemluví o dokonalých zákonech ... jen o zákonech ne záměrně cinknutých viz. Ježek ...

zákon o investičních fondech ... PŔES UPOZORNĚNÍ ....

závist ( čecháčkovská závist )

prezident nelibě nesl, že jej zastiňuje mimořádně úspěšný premiér ???????????????????

tady snad stojí za zmínku tato pasáž:Ale co bylo nejhorší, zejména sociální demokracie zjišťovala, že se úspěšně privatizuje a ona přichází o šanci se na privatizaci přiživit.

tady autor nechtěně dokládá co znamenalo živit se a přiživit se na privatizaci ...

mám to dále rozepisovat ???

( a že se na privatizace hlavně živila a přiživovala ods )

ekonomické rozkolísání druhé pol. 90 let způsobeno globálními vlivy ...

no já nevím ... nedokážu komentovat ... zeptejte se třeba Sedláčka, ten by vám to okomentoval lépe ........

jen vím ... že Klaus všechno svaluje na politiku tehdejší centrální banky ....

takže pro Klause je viník jasnej ....

jak to bylo objektivně nevím ....

úvěry ( ve státních ) bankách poskytované na modré oči .....

spálená země je zemanovo heslo, které prodal u voleb ´98 aby se s Klausem po volbách objal ...

likvidace prosperity od roku ´96 :-)))))

ten šimoník je idiot ... practical joker ...

jeho these : 40 let devastace ( komunistické ) .... nic se nevybudovalo ... nula ...

potom zázračně klaus zajistí prosperitu ... zřejmě: ´92 - 96 ... tedy období největšího transferu majetku od doby bílé hory ( ?) .... kdy vznikne vrstva / lumpenelita super boháčů .... a podnikatelů a pseudopodnikatelů ..... a pak od roku ´96 začíná likvidace prosperity .... úžasně jednoduchý svět autora .......

čssd si vynutila zákaz privatizace bank ??????

ta čssd, která banky privatizovala ???????

opravdu nevím, nevím .......

to asi jako reakce stačí ....

a kdyžtak diskutujte sama za sebe ( budete- li mít na to čas .... a chuť ....
19. 03. 2010 | 00:56

mb napsal(a):

it´s your turn ...
19. 03. 2010 | 13:40

hanah napsal(a):

mb

jěště Vám sem dám jednu nálož a pak už budu diskutovat sama za sebe :-)

http://www.euportal.cz/Arti...

dost zajímavé jsou komentáře k textu \ např.

" Jde ne o mnoho, ale o vše v této zemi. To, co tady je, ta hrůza, z něčeho vyrostla....
Ten člověk (Havel - pozn.já) si tuto zem přivlastnil spolu se svými kumpány jako banánovou republiku někde v pralesích Afriky.
... Nejde jen o peníze, ale jak jsem psal, o vše. Ale pokud vezmeme jen ty peníze, už se tu a tam počítá, kolik se pod patronací těchto kumpánů rozkradlo. Vážné věci zde byly odkryty, vážnější odkryty teprve budou. Ano. Banánová republika. Rokradeno vše. Hnusí se mi to psát, ale: pod patronací pravdy a lásky."

Já se pane mb nechci schovávat za texty jiných. Jen si myslím, že je dobré si přečíst i takovýto text a udělat si vlastní názor. Někde výše jste napsal, že se v zásadě stále jedná o spor Havel x Klaus. Je to zjednodušené vidění, ale myslím - pro naši diskuzi podstatné. Shodneme se v tom, že je něco hodně špatně. Shodneme se i v tom , co je špatně.
Neshodneme se v tom, kdo za to může.
Já se k tomu vrátím o víkendu, možná ještě večer a napíši svůj názor. Je mi jen nepříjemné se furt opakovat, páč už jsem to několikrát kdesi psala.
Tak zatím
mějte se
19. 03. 2010 | 16:57

mb napsal(a):

prokousávám se tím slizem, co jste mi napsala jako odkaz a dává mi to práci / zabrat ...
19. 03. 2010 | 23:57

bvlgari assiomad napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
20. 03. 2010 | 05:33

mb napsal(a):

pokusím se zareagovat na ten sliz nejdřív ... dočetl jsem do 2/3 .... vychází z toho že Václav Havel byl nesvéprávný opilec v moci Olgy ... myslím že je to vylhaná konstrukce ( toho pána Wolfa neznám, nemohu soudit ) .... jistě by se Havlovo opilectví profláklo ....nevidel jsem nový film mladé Kohoutové ... mrknu, uvidím ... ale řekl bych že Havel opilec není a nebyl řekl bych ,.... pak je tam zneužívání peněz .... myslim že ten chlap chtěl nakydat co nejvíc špíny ... pak bylo dobré jak mluvil o křesťanské povinnosti druhých ... výblitek který nakydal sám nemá s křesťanskou povinností co dělat .... ty stranky euportal to je co ???

radikalni klausovské forum ... nejaka nadace navazane SPO nebo co to je za žumpu / osvícené lidi ???

ještě si to dočtu ale už mne prosím netýrejte a mluvte sama za sebe .... děkuju .....
20. 03. 2010 | 20:41

mb napsal(a):

jo ještě jsem zapomněl na to že naznačuje že je havel homosexuál ... tak to se omlouvám, že jsem zapomněl zmínit .....EUportal poukazuje i na širší souvislosti problémů dnešní Evropy, které vidí v nárůstu významu nebezpečných jevů jako jsou radikální feminismus, ekologismus, sociální inženýrství, homosexualismus, NGOgoismus, antiamerikanismus, politická korektnost a multikulturalismus.
20. 03. 2010 | 20:45

mb napsal(a):

tak zas čekám na vaši reakci hanah ... ma li to smysl diskutovat ... a prosím sama za sebe ... hezky zbytek vikendu ...
21. 03. 2010 | 14:06

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 08:21

mb napsal(a):

hanah mate zas spozdeni ... njn
22. 03. 2010 | 17:13

hanah napsal(a):

Zdravím mb,

byla jsem o víkendu mimo Phu i mimo dosah PC, což mi udělalo dost dobře.

Chápu, že ten článek je dost silná káva a to i pro mě. Víte ale co se říká, na každém šprochu... Chtěla jsem , abyste si přečetl o svém guru něco i z druhé strany. Bude se nám pak lépe diskutovat:-)
Spíš byly ale zajímavé reakce čtenářů.
Někde jsem četla velmi hezký a střízlivý blog jakéhosi spisovatele, který také vzpomínal na Havla. (možná to byl rozhovor v novinách - nějaké sobotní MF dnes, fakt si nevzpomínám). Vzpomínal na to, jak několik spisovatelů, členů Pen klubu připravovalo projev. pracovali na něm všichni, shodli se na obsahu, formulacích apod. Přečíst jej měl V.Havel. Přečetl. Ale svůj vlastní. Docela maličký podraz, že?

Já se k Vašim poznámkám výše vrátím, teď zase bohužel jen krátce.
Myslím, že se v podstatě shodneme, pokud jde o stav společnosti. Asi nebude problém, popsat jevy, které Vám i mě vadí.
Spor mezi námi nepochybně bude o tom, kdo to zavinil, "kdo za to může".
A to je na dlouho.:-)

Jednak si myslím, že je to částečně přirozený jev, ke kterému zákonitě muselo dojít po tak zásadní změně systému - to je na sociologická pojednání a několik knih...

Vy se domníváte, že problémy , se kterými se naše společnost potýká, pro zjednodušení budu užívat výraz "marast", způsobil svým vlivem a svými zásahy Klaus.

Já se domnívám, že první velkou a bohužel nevratnou chybu udělal Váš guru Havel.

Těsně po listopadu, kdy byli občani plni očekávání, Havlovi (až na výjimky) naprosto důvěřovali, udělal něco, co bylo pro mě tehdy nepochopitelné. Předsedou vlády jmenoval Čalfu,komunistického funkcionáře a bývalého ministra Štrougalovy vlády, ministrem obrany Vacka, komunistickéo funkcionáře a bývalého náčelníka generálního štábu,ministrem vnitra Richarda Sachera - placeného funkcionáře ČSL (Národní Fronta, jestli Vám to něco říká), který nechal velmi rychle skartovat mnohé svazky STB a o kterém později vyšlo najevo, že byl spolupracovníkem vojenské kontrarozvědky. Tak to jen na začátek a prosím upřímně, zkuste mi napsat, proč si myslíte, že to Havel udělal.
Ještě se pokusím dnes dopsat své zkušenosti s kamarády z disentu z doby "za totáče".
zatím se mějte, jdu krmit kočky a manžela :-)
23. 03. 2010 | 21:07

hanah napsal(a):

Ahoj mb,
hezký večer.

K těm kamarádům - mým vrstevníkům - jeden z nich byl členem HOSu (hnutí za občanskou společnost). Byl neustále předvoláván na výslechy, byl pod kontrolou , nesměl vycestovat, nikde ho nechtěli zaměstnat, přitom jej trestali za to, že nepracuje.
Druhý byl řadovým signatářem Charty 77, který měl 4 děti a pracoval - jak jinak - v kotelně. Dost toho navyprávěl. Jako bezvýznamný pěšák neměl k disidentské elitě vůbec přístup, neexistovalo, aby se obrátil o nějakou finanční výpomoc u známých chartistů. Byl vězněn pro vykonstruovaný TČ držení drog (při domovní prohlídce mu "našli" pytlíček s marihuanou). Ten nešťastník měl plné ruce práce jak uživit rodinu a o drogách neměl ani ponětí. Takovéhle signatáře, kteří jen trpěli, mezi sebe elita vyvolených disidentů vůbec nepustila.
Takže minimálně skutečnost, že peníze zasílané ze zahraničí na podporu rodin vězněných signatářů, neměl opravdu nárok každý, je faktem, se kterým jsem se setkala osobně.

Dál k Havlovi.
V podniku, kde jsem tehdy pracovala - ředitel člen KSČ - jsem založila OF. Zpočátku se mi všichni téměř klaněli, byli zaražení, ve střehu, ředitel, který na mě měsíc předtím řval, že jej mám oslovovat soudruhu řediteli, nikoliv pane, protože pán je každý, chodil fakt skoro v předklonu, navštěvoval mě v mé kanceláři a přesvědčoval o tom, že řadě lidí pomohl apod. Já jsem neuděla nic jiného, než založila OF a listinu s vyjádřením podpory zaslala do KC OF. Pak jsem na pokyn z KC OF odstraňovala ze spisů všech zaměstnanců "kádrové materiály" , různé posudky, hodnocení, apod.
Postupem času se situace začala pozvolna měnit. Všichni členové KSČ zůstali na svých vedoucích postech, nikdo nikoho neodvolával, nikomu se nic nedělo.První věci, které jsem si všimla - náměstěk ředitele - kovaný soudruh, mě přestal zdravit a opovržlivě a významně mi dával najevo, že ví víc než já a že už se nemusí ničeho obávat. Pak přišel pověstný Pithartův výrok na četné stížnosti z krajů, že jsou vyhazováni ze zaměstnání zakladatelé OF a situaci začínají opět ovládat komouši. Prohlásil tehdy na adresu stěžovatelů, že "slyší trávu růst !" Od té doby se všechno zmněnilo. Do půl roku jsem dostala výpověď. (Kterou ale chytráci zvorali a já jsem vysoudila neplatnost výpovědi a náhradu mzdy za 1 rok :-)))

Troufnu si napsat, že ředitelé všech podniků a institucí museli být v KSČ. Protože zůstali všichni na svých místech, co myslíte , že udělali? Zprivatizovali podniky, kterým šéfovali, využili znalostí chodu, známostí, kontaktů (např. takový Centrotex...), stali se majiteli, akcionáři a podnik buď vytunelovali nebo prodali a měli jsme tu první milionáře.
Konkrétně ten "můj" bývalý podnik se stal akciovkou, kde akcionáři byli - ředitel, náměstek a jejich účetní. Měli jsme úplně novou budovu na Jižním městě, kterou naši akcionáři prodali, prodali i provoz a rozdělili si mezi sebe 30 mil. To bylo v malém. Existovali podniky nepoměrně větší, které dopadly stejně.
Takže - základ byl položen a tunel stíhal tunel.
24. 03. 2010 | 19:48

hanah napsal(a):

mb

Tak nevím, zda má smysl pokračovat, nebo si to tady smolím jen tak pro sebe :-)

Třeba na to jdu příliš "zeširoka", ale i já si třídím myšlenky a vzpomínky a snažím se přijít na to, co bylo tehdy špatně.

Takže, chcete-li diskutovat, můžete napsat názor na zatím napsané, nechcete-li, napište to pls také.

Zatím se mějte a přeji hezký den :-)
25. 03. 2010 | 12:59

mb napsal(a):

na kazdem sprochu neni pravdy trochu ... ale urcite prislovi na kazdem sprochu pravdy trochu dokazalo zničit řadu životů, pověstí a přinutilo spoustu lidí spáchat sebevraždu ( je to reziduum z dob tlupy ... kdy zavržení tlupou rovnalo se ortelu smrti) ... tak to je k tomu šprochu trochu

k tomu Čalfovi ... no on na něj vsadil jako na spojník ... to bylo u kulatých stolů ....

čalfa projevil ochotu pracovat pro demokracii, a pro demokraty ... tehdy to s disidentů nikdo neuměl ( ovládat statni aparat) ... takze calfa byl vychodisko z nouze / z nebe ....

ja to nijak extra nechci obhajovat, jenom to ( za sebe) prostě chápu a nijak neodsuzuju ... calfa se osvedcil ( a meli s havlem dobre / pratelske (?) vztahy / vazby ))

Ten Sachr dort take rychle zkoncil ....

to ničení materiálů probíhalo už v týdnu od 17.11. ....

studenti o tom udelali reportáž ... je to průser ... a/le je to zaroven prirozene ... paleni archivu / dokumentů ....

k te disidentske elite se nechci / nemohu vyjadrovat

( ale prijde mi to jako hloupa / nestastna nalepka)

kazdej bojoval proti rezimu jak mohl a bylo to kazdeho osobni rozhodnuti ( v tomto ohledu je wolf plačka / krysa )

vas osobni pribeh se zakladanim of je zajimavy ....

travu rust pitharta znam jen jako pojem / signál .... vubec nevim do hloubky co tim vlastne myslel, ceho se to vlastne tyka ....

presne tak zprivatizovali podniky ... za to může klaus a jeho ceska cesta privatizace ... existovali alternativni scenare ... a zejmena scenare S PEVNYM PRAVNIM RAMCEM ABY NEMOHLO DOCHAZET KE ZLODEJSKYM ZHUVERILOSTEM

takze se shodneme ....

je to brutalni ... zaklad byl položen a tunel stíhal tunel ...

a za to může Václav Klaus ....

ten tomu dal tu správnou zlodějskou ideologii ...

( ideologie václava havla je mozna pateticka a vypjata : život v pravdě ( nebát se a nekrást)) ,

ideologie vaclava klause je ideologií neviditelné ruky trhu a ideologií trhu bez přívlastků ....

starej se vždy, pouze a výhradně o svůj vlastní prospěch ( = kraď si jak je ti libo) a veden neviditelnou rukou trhu jaksi automaticky přispěješ k blahu všech /// tato ideologie je samozřejmě absurdní a neudržitelná ///

když zde byl milton friedman tak zřetelně pravil že kapitalismus / tržní hospodářství nefunguje a nemůže fungovat BEZ PEVNÝCH PRAVIDEL A JEJICH BLESKOVÉMU VYNUCOVÁNÍ

srovnejte si tezi miltona friedmana s klausovým / klausovským útěkem před právníky ....

a kecy o tom že jsme ekonomikou v přechodu jsou pouhé kecy ...

krást se nemělo a nemuselo nebo aspon ne v takové míře ......

byly lidé a scénáře, kteří na právní rámec dali a dbali ...

klaus sázel na rychlost a šokovost .....

byl to samozřejmě nesmysl který zavedl nové bezpráví ....

a jak víme od sudetských němců ... bezpráví nesmí nahradit další bezpráví ....

slovy ludvíka vaculíka .... komunismus jsme odstranili a máme tu opět zas zpátky předpoklady, ze kterých vznikl ( společenskou nerovnost ne na základě osobnostních faktorů, dispozic, snah a úsilí ..... ale společenskou nerovnost na základě guerillových a mafiánských praktik .....

to je ta smula / to smutné .......

muzem to samozrejme probrat jeste a lepe .... tohle je prvni voda ... prijemny vikend hanah
26. 03. 2010 | 14:46

hanah napsal(a):

Tak ta první voda je dost kalná :-)
souhlas až po toho Pitharta.
Pak to musíme vyprat znovu, patrně několikrát...
Taky přeji hezký víkend :-)
26. 03. 2010 | 15:41

mb napsal(a):

budete ještě nějak reagovat hanah ?
27. 03. 2010 | 19:33

mb napsal(a):

jestli ne, tak se dopustím úvahy .... next time
28. 03. 2010 | 22:07

hanah napsal(a):

mb

budu, určitě, jen je pro mě jednodušší reagovat na přítomnost a glosovat to co se mi odehrává před očima, než se vracet do minulosti.

Nechci to odbýt a protože bych asi měla svá tvrzení, či názory doložit, tak je to poměrně náročná práce :-)

Já to ale ráda udělám, páč si to aspoň sama vše utřídím a připomenu.

Zatím tedy bez faktů tak, jak jsem to vnímala , jak si to pamatuju a jak to vidí moje okolí. Rodina, přátelé , a že jich mám fakt hodně.

Mezi všemi známými, se kterými se známe ještě z gymplu (to je základ , na který se nabalili partneři, další známí ...), jsem nedávno při jedné akci narazila na jednoho havloida. Jezdíme na chalupu ke kamarádce a jejímu manželovi (také ze stř.školy), známe se od 15ti let a pořádáme tam v místní hospodě různé akce, není výjimkou, že se nás sejde 30 i víc. Takže - moc sympatický pán v mém věku, seděl proti mně (manžel seděl mimo doslech:-), znáte to jistě sám, probrali jsme kde co, až přišla řeč na politiku´, začalo to úplně nevinně nějakou mou poznámkou o Havlovi a bylo zle. Museli nás rozesadit, sympaťák vykřikoval, že prodá chalupu, kamarádka mě odtáhla na WC a omlouvala se, že mi to zapomněla říct..., haló v celé hospodě.
Samozřejmě je to s nadsázkou, jsme kámoši dál, jen se úzkostlivě vyhýbáme tématu o politice.
A pak mám ještě jednoho, který tam jezdí taky a ten zase úzce spolupracuje s ČT a byla velká mela v době televizní krize. Byl jediný, kdo hájil postup zaměstnanců a všichni jsme věděli proč. Dodnes spolupracuje, využívá ke své činnosti prostory, techniku, vše zadarmo a pak to prodá TV.

Víte, já jsem politiku vnímala velmi intenzivně dávno před listopadem. Poslouchala Svobodnou Evropu, měla přístup k samizdatu a měla velké iluze o disentu. Netvrdím, že já jsem byla aktivní, Chartu jsem nepodepsala, ale ne ze zbabělosti. Když jsem dospěla k tomu, že bych možná udělala i to, řada signatářů mi to rozmluvila. Důvody už jsem možná popsala výše. Zúčastnila jsem se všech akcí před listopadem, samo jsem byla v průvodu (i když to dneska říká každý), byla jsem tam do trpkého konce a byla jsem plná ideálů.

Mám ráda kytky, mám jich doma spoustu, zalévání mi zabere dobrou hodinu, když to dělám poctivě. Před listopadem, když jsem se věnovala těm kytkám a sledovala kde který lístek vyrostl, manžel se mi vysmíval a ptal se , jestli hledám nějaké další nezávislé iniciativy. Fakt jsem to prožívala, když jsem bšla do lesa na houby, jedině s malým rádiem, abych nezmeškala nic důležitého.
Asi to přeruším, aby se mi to vešlo.
30. 03. 2010 | 22:01

hanah napsal(a):

Pokračování :-)

Já jen doufám, že Vás nenudím. Buďte upřímný a pokud ano, napište to, pls.
A neberte to jako uhýbání, chci to jen uvést do správných souvislostí.

Na podzim 89 (v podstatě už od Palachova týdne v zimě, na 1. máje kolem sv. Václava aj. akce), bylo zřejmé, že se něco musí stát a nebude to trvat dlouho. od svých přátel jsem měla také signály, demonstrace, které mě fascinovaly, vysílání RFE, to všechno ve mě vyvolávalo nadšení. Tehdy na podzim, vystupoval Havel (tehdy pro mě bůh) velmi opatrně, varoval před demonstracemi, snažil se odradit všechna seskupení - nezávislé iniciativy od jakýchkoliv akcí.
Nechápala jsem proč, např. v říjnu 89 došel náš průvod až na Mariánské náměstí před magistrát a nikdo nezasáhl!!!
Proslýchalo se, že to "rupne" buď 17.11. nebo (nejpozději) 10.12.89 na Den lidských práv.
A Havel furt zrazoval ostatní, že je to nerozumné, nepřipravené.....
Tehdy jsem to chápala jako velkou opatrnost a obavu o demonstranty, jen moje nadšení a netrpělivost to odmítaly připustit.
No, nebojte, listopad už dál popisovat nebudu.
30. 03. 2010 | 22:19

mb napsal(a):

popisujete to dobře ... já proti vám nic nemam ( ani vas nesoudim :-)) krome toho ze jste klausovka ...

ja se zkusím postupne nejak dostat k tomu ze klausismus je kořen zla ...

snad se mi to podaří ... uvidíme ....
30. 03. 2010 | 22:38

hanah napsal(a):

mb

však já se k tomu taky dostanu. Teda k tomu, proč si vážím VK.

zatím se mějte :-)
30. 03. 2010 | 23:13

mb napsal(a):

ta uvaha kterou jsem chtel rozvinout se tyka normalizačních ´elit ´ a jejich přetavení v ´elity´ mafiánsko kapitalistické ( tak jak jste to popisovala ze svého podniku ) a tak, jak to popisuje štern, urban, hybášková a další .... zatím ....
30. 03. 2010 | 23:36

mb napsal(a):

Takže co nám oběma vadí ... přechod bývalých komunistů do demokratických poměrů ... jejich obohacení se a jejich uplatnění ... lišíme se v tom, kdo jim takový přechod umožnil .... kdo jim usnadnil podmínky ... a dal příležitost, šanci a tlustou čáru ....

já tvrdím že to byl václav klaus a jeho česká cesta privatizace, vy tvrdíte, že to byl václav havel ( teorie spiknutí ) který byl už předem s komunisty domluven na plyšovém převratu ...

navrhuju tento náš spor ( podíl havla nebo klause ) na úspěchu bývalých komunistů ....

přenechat nějaké třetí osobě na posouzení .... já osobně bych navrhoval stejskala .... ale navrhněte kdo by seděl vám .....

jo jestli budete popírat fakta, nebudu s vámi moci diskutovat .... protože můžete s někým diskutovat ... když se shodnete na faktech .... a ty pak můžete různým způsobem interpretovat, ale když se s oponentem neshodnete na faktech je diskuze naprosto smysluprázdná ..... viz. utahování opasků .... s pozdravem .....
31. 03. 2010 | 23:07

hanah napsal(a):

mb

Ponechme si každý své názory.
Věřte si všem mýtům, které se o VK šíří - směšné utahování opasků, útěk před právníky, neznám špinavé peníze, globální oteplování neexistuje....
Opakujte si je jako mantru, abyste dál živil svou nenávist.

Domnívala jsem se, že diskutuji s člověkem, který je ochoten přemýšlet a opustit některé stereotypy, ověřit si některá fakta, případně předložit seriózní tvrzení svá a ne předhodit jen hysterické polovýkřiky, hesla, která nenávistně vykřikují převážně voliči socanů bez znalosti věci.

Jen jednu maličkost - merit není nic. Meritum věci, pro příště.
Nechtěla jsem vás veřejně zesměšnit.
Tak se mějte hezky
hanah

jedno
01. 04. 2010 | 10:50

mb napsal(a):

Hanahu .... utahování opasků skutečně řekl klaus ... byl to jeho program ... mimochodem tehdy bylo ochotno si utahnout opasky max veřejnosti .... akorat se neřeklo, že u toho někteří budou krást .... společnost byla připravena k oběti ale byla sprostě napálena ....

nedokaze rozlisit spin penize ( ne že je nezna )

dale řekl že živočišných druhů přibývá .....

pak také řekl, člověk životní prostředí neničil a neničí a nikdo rozumný ani nemůže říci, že by k tomu ( ničení přírody ) kdekoli na světě docházelo ....

v novoročním projevu řekl, že my nic nedlužíme následujícím generacím tak jako ost generace nedluží nic nám .....

a budoucnost at se postará o sebe sama ( nechme ji spisovatelům sci fi)

klidne me zesměšňujte jak libo, ale ctěte ( laskavě ) fakta ...

mimochodem Dyba byl samozřejmě v ods a ne v oda jak jste psala ...
01. 04. 2010 | 12:39

mb napsal(a):

mrknete ještě pod klvaňu a zareagujte, chcete - li
01. 04. 2010 | 12:41

mb napsal(a):

jinak to berte ( beru ) jako test ... zda se havlovec a klausovec dokazi shodnout / dohodnout ....

to by si přál Doležal .... jednotnou pravicovou frontu ... s ods i s pravdoláskaři ...

takze to berte jako test a průzkum bojem .... a ctěte fakta ..... ( :-)
01. 04. 2010 | 12:46

rolex watches napsal(a):

rolex watches is very useful tools to protect our time.If you never pay attention to yourself ,please grasp this chance.a few days ago,I bought aswiss .IT's very good to use.So i want to write an article about watches to share with everyone on seiko watches So as to more and more people to konw it.
02. 04. 2010 | 05:11

mb napsal(a):

prijemne velikonocni svatky hanah
02. 04. 2010 | 14:07

hanah napsal(a):

mb

přeji vše hezké, v diskuzích nepokračuji.

P.S.
S oháněním se fakty zacházejte v životě opatrně. Vždy si je nejprve ověřte a to z různých zdrojů.
hanah
02. 04. 2010 | 22:28

mb napsal(a):

rozumim hanah ... ale klaus skutecne utahoval ( hovoril o utahovani opasku) opasky ....

az se na diskuze vratite, muzeme pokracovat ... mejte se fajn ...
02. 04. 2010 | 23:33

mb napsal(a):

jo jake jste vlkovi rekla duvody ... ? :-)))
02. 04. 2010 | 23:33

mb napsal(a):

hanah ... když tak zuřivě diskutujete (jinde).... tak nezapomeňte na náš protrahovaný rozhovor ... bude li se vám chtít .... nice time
08. 04. 2010 | 20:06

mb napsal(a):

tak hanah ... protože jste zbaběle vymizela z diskuze ... pod falešnou záminkou že už nebudete diskutovat ...

vyhlašuji se jednostraně a bezprecedentně za jednoznačného vítěze naší diskuze ...

lžiprezident Václav Klaus budiž po zásluze zadupán a utopen v ropné skvrně mexického zálivu ergo člověk žp neničil a neničí a nikdo rozumný ani nemůže říci, že by k tomu kdekoli na světě docházelo .......

pravý prezident Václav Havel budiž uveden na nebesa případně budiž rozplynut ve stavu nirvany či nirvaně podobné dle vlastního rozhodnutí ....

Hanah ....... bděte .......
02. 05. 2010 | 11:04

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy