Mé radosti a zklamání z volby prezidenta

28. 02. 2008 | 08:57
Přečteno 51106 krát
„V životě jsem vyhrál i prohrál již mnohokrát. Nikdy jsem ale nezažil tak dobrou atmosféru po prohře“ – tak komentoval jeden z mých hostů atmosféru na neformálním pátečním povolebním přípitku se senátorkami, poslankyněmi, senátory a poslanci ještě na Hradě. Musím říct, že jsem v pátek večer měl a doteď mám radost i já, jakkoli to může znít po nevyhrané volbě překvapivě.

Mám radost z toho, že se sešli v jedné místnosti lidé, kteří přes své politické a názorové rozdíly dokázali spolu diskutovat i příjemně se pobavit, ať to byli sociální demokraté, lidovci, zelení, či nezávislí senátoři. Vím, že v mnoha tématech spolu jinak politicky soupeří, a že pro některé nebylo úplně lehké hlasovat společně. Mám radost z toho, že dokázali spojit síly ve společném projektu, a že jsem v tom projektu mohl být jejich kandidátem, který je dokázal v určitý moment spojit. Mám radost, že se nenechali vystrašit ani lavírováním komunistů ani nátlakem ODS jakéhokoliv typu.

Jsem rád, že jsme se dokázali jako kandidáti ve Španělském sále k sobě chovat slušně, gentlemansky. Mám radost i z toho, že navzdory vyhrocené atmosféře a silným výrokům, které bohužel také padly, jsem si na chodbě podal ruku a prohodil pár přátelských slov s panem Kalouskem či panem Topolánkem. Mám radost, že jsem si mohl financovat svoji kampaň sám, průhledně, a udržel si tak svou nezávislost. Považuji za normální, že finální vyúčtování kampaně dám brzy na své webové stránky.

Jsem rád, že se mi podařilo jasně definovat a nabídnout volitelům a občanům vizi toho, v co věřím, a program toho, jakým budu prezidentem. Mám radost z návštěv řady měst a setkání s tamními politiky i tisícovkami občanů zajímajících se o věci veřejné. Jsem rád za setkání s desítkami novinářů, kterým jsem mohl nejen představit své vize, ale též naslouchat jejich názorům. Mám radost, že v mém širokém týmu spolupracovalo nespočetně expertů na nejrůznější témata, a že jsme spolu mohli otevřeně diskutovat o budoucnosti republiky.

Jsem rád, že Václav Klaus považoval za potřebné do svých prezidentských plánů na druhé období převzít důležité téma mého programu „jakým budu prezidentem“ – potřebu dialogu mezi stranami, kde by prezident „nementoroval“, protože existují takové „problémy, o kterých se nemá rozhodovat poměrem 101:99“. Přeji mu z celého srdce, aby v tom byl úspěšný.

Sečteno a podtrženo – mám radost, že politické klání, do kterého jsem se zapojil, mě nesvedlo od mých základních hodnot – dialogu, otevřenosti a slušnosti. Vnímali to tak mnozí volitelé i občané, což dokládají i stovky podpůrných dopisů a mailů, které v posledních týdnech dostávám. Přemýšlím v současné době o nejlepší cestě, jak tento příslib dále naplnit.

P.S. Momentů, ze kterých jsem osobně neměl radost, bylo několik. Přišel jsem na poslanecký i senátní klub ODS v dobré víře, že volitelé se mnou budou svobodně diskutovat. Někteří však přede mnou utekli zadním vchodem a nikdo z těch co zůstali neměl ani jedinou otázku. Nejsem urážlivý (to bych se do politiky vůbec nepouštěl), ale byl to kontrast. Do senátního klubu ODS jsem přijel z Brna a Jihlavy, kde jsme diskutovali u jednoho stolu společně s ČSSD, Zelenými, KDU-ČSL a nezávislými senátory. „Přijetí“ na klubu ODS bylo ukázkou úplně jiného politického stylu.

Byl jsem velice zklamán, když premiér této země týden před první volbou veřejnosti naznačoval, že se pohybuji v „prokorupčním prostředí“. Dodnes neměl potřebu přinést ani jediný důkaz nebo se mi alespoň omluvit.

Netěšil mě průběh první volby a následujícího týdne. Na rozdíl od Václava Klause si nemyslím, že jsem byl „objektem a nikoliv subjektem“ volby. Tím bych se vyhýbal spoluodpovědnosti za její průběh. To říkám za sebe, a myslím, že to v několikanásobně větší míře platí pro současného prezidenta – důstojnost volebního klání po 5 letech jeho prezidentování je prostě také jeho vizitkou.

Neměl jsem radost z toho, jak si různí straničtí šéfové fotili průběh hlasování, ani z toho jak volitele přímo ve Španělském sále bezostyšně obcházeli náměstci ministrů a známé lobistické firmy, ani z toho, jak byla na některé „nerozhodnuté“ volitele nasazena osobní ochrana, někdy až směšným způsobem (viz blog pana senátora Zlatušky).

Jsem zklamán, že z postojů poslance Snítilého není a možná již nikdy nebude jasné, co bylo příčinou jeho podivného hlasování, které činil pod obrovským tlakem vyvíjeným na něj a další volitele. Chtěl bych, aby příští volba byla od těchto věcí oproštěna a udělám pro to vše, co bude v mých silách.

Jsem zklamán přístupem volitelů KSČM. Nejde o to, že mě nakonec nepodpořili - je jasné, že se zásadním způsobem ideově rozcházíme. Jsem zklamán tím, že svým lavírováním umožnili znovuzvolení Václava Klause, což bylo v přímém rozporu se slibem jejich voličům, že jejich prioritou bude nezvolení Václava Klause.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Dan napsal(a):

Pane Švejnare, všimnul jste si, že Česká Republika není diktaturou? Překvapuje mne, že podle vás je "důstojnost volebního klání po 5 letech vizitkou prezidenta". Pokud vám vadilo a připadalo nedůstojné, že si předsedové některých stran fotily během volby své ovečky, měl jste se proti těmto praktikám ohradit. Udělal jste to? Focení skutečně nedůstojné bylo. Prosím zamyslete se nad tím kdo fotil (a koho "fotografové" podporovali).

Jaké vize jste nám představil? Pod obecné fráze "hledět do budoucna", "zaměřit se na vzdělání, vědu a znalosti" a "být morální" se podepíše snad téměř každý. Nic konkrétnějšího nezvládnete? Pak bohužel nemáte na to být prezidentem ČR.
10. 03. 2008 | 12:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 03. 2008 | 12:38

tereza prokešová napsal(a):

Dobrý den, moc jsem Vám fandila. Doufám, že příště to vyjde!!! Mějte se krásně. Tereza
10. 03. 2008 | 15:16

tereza prokešová napsal(a):

už mě unavuje jak jsou lidi v čr NEGATIVNÍ. lidi vzpamatujte se, ubíráte si, i ostatním, energii. tereza
10. 03. 2008 | 15:18

Dag napsal(a):

Pan profesor Švejnar byk v letošní volbě zcela nepodstatnou figurou. Proti Klausovi byla ČSSD, Zelení a další schopni postavit třeba i sádrového trpaslíka a tvrdit, že to je důstojný kandidát....Je smůla pana profesora, že se nechal do takové podřadné role vmanipulovat. V současnosti není nikdo schopen konkurovat osobě Václava Klause.
10. 03. 2008 | 15:29

Ludek napsal(a):

Vážený pane profesore,
je mi líto, že i teď v povolebním klidu pokračujete v manipulativním projevu. Článek je koncipován přímo marketingově, což jistě dokáže ovlivnit spoustu občanů, kteří Vám již teď nasazují Masarykovu svatozář. Chápal jsem to ve chvíli, kdy jste byl pro občany nový, první dojem je jistě důležitý, ale nyní je to vážně hloupé, zženštilé a především zbytečné. Jistě jste ve světě znám svým dlouholetým profilem, tak proč ná nás v České republice zkoušíte tyto beztvaré pokusy. Jste-li skutečně zajímavým člověkem, dejte nám to vědět.
10. 03. 2008 | 17:08

vita napsal(a):

Pane profesore
než půjdete opět kandidovat na prezidenta, projděte si celé politické kolečko od zdola, tj od místní samosprávy až do parlamentu.
Pak teprve po x letech poznáme zda vás volit.
10. 03. 2008 | 17:51

Franta z pastoušky. napsal(a):

Neděkujem! Vypadněte!
10. 03. 2008 | 21:51

Mira napsal(a):

kdyby nic jineho, objevil se v panu Svejnarovi alesponclovek, ktery umi sluse vystupovat, seriozne hovorit a ma za sebou kus tezkeho zivota To, ze odesel do USA neznamena, ze zil v bavlnce, ale to, ze je silny a dokazal se uzivit v tak tezkem svete, jakym Staty jsou. Zvlast pro ciince s neznalosti azyka. To se o Klausovi rict neda. Ten vyuzil vsech prednosti byvaleho rezimu, studovat zadarmo, podnikat studijni cesty a pracovat schovany ve Vyzkumnem ustavu. To se mu to potom pliva na vsecko, i na to, co bylo pro prevaznou vetsinu lidi dobre. To, s jakou nadrazenosti se dnes chovaji politici, ktere vidame n ovbrazovce, neni representace "obycjnych lidi, kteri chteji zit ani ne ta v bohatstvi, ale v klidu, miru, spokojenosti a jitotou ze dne a den. Zivot je kratky a neni jenom o ekonomice, ale ma predevsim jine hodnoty. Lasku lidi k dennimu zivotu. A o tom je ta socialni politika.
10. 03. 2008 | 22:39

napsal(a):

vážený pane profesore,
po dnešním zvéřejnění toho,jak náš pan prezident odporným způsobem oslavil své znovuzvolení ještě víc lituji toho,že prezidentem nejste vy .Moc jsme si to přáli,ale teď pod praporem s heslem"Pravda vítězí "sedí nadále nejznámější lhář této země a ještě navíc zostuzená morální kreatura.
Je nám z toho moc smutno a je-li to vše pravda,čekáme,co udělá naše 7. velmoc.Vám přejeme vše dobré i vaší skvělé ženě.Udělala na nás ten nejlepší dojem.Třba jen tím,když vyprávěla,že i když jste se jí líbil od prvního setkání,mohla s vámi začít chodit až po 3 měsících,kdy se vrátil její tehdejší přítel z Chile a ona se s ním mohla nejprve rozejít.Ach jak krásná ukázka chování,které se v naší zemi bohužel nenosí-
ale jak by mohlo,kdež ton udávají Topolánkové, Klauzové,Telmanová,a další nejslavnější svobodné matky-Bílá,Bartošová atd.Škoda-teno národ tou prodanou volbou ztratil víc,než se může zdát.Zdraví Veselých.
10. 03. 2008 | 23:35

K4my napsal(a):

NAROD prohral pri tezkem boji proti mafii ODS. :-(
11. 03. 2008 | 06:45

PK202 napsal(a):

> ať to byli sociální demokraté, lidovci, zelení, či nezávislí senátoři

nějak si Honzíku zapoměl na svoje milované komouše......
11. 03. 2008 | 08:34

Michal J napsal(a):

No tak ja si myslim, ze po tom, co ted predvedl Klaus (vuci sve zene), se muzete citit jako dvojity moralni vitez. Jenom bych dodal, ze nekteri lidovci si kalich horkosti asi vypiji az uplne do dna... :-)

Taktez senatorka Janackova vypada, ze vedela, ze bude hochy z ODS jeste mozna hodne potrebovat (nebo ji to oni sami predhodili :-).

Jak rikam, ac toho o Vas neni znamo tolik, tak na me minimalne pusobite tak, ze soucasny prezident Vam moralne nesaha asi ani po kotniky... Coz neni v jistem smyslu ani moc velka lichotka, protoze v tomto Klause trumfnout asi nebude tezke. :-)
11. 03. 2008 | 10:11

Jarda napsal(a):

Pane Propfesore, kdyby ve vedení levicových stran u nás byli rozumní lidé tak by Vás nikdy nepostavili jako prazidentského kandidáta. Skedoval sem volbu /spíše frašku než volbu/ v přímém přenosu a ten Váš poslední projev ve Španělském sále byl až příliš obecný a nedal se vůbec srovnat s projevem pani Bobošíkové ta měla alespoň odvahu nazvat věci pravými jmény, té ženské nechybí kuráž ta měla být naší prezidentkou.
11. 03. 2008 | 13:05

honcek napsal(a):

Velmi nazorne rozdeleni priznivcu. Svejnar - ctenari bulvaru. Jsem neskutecne rad, ze kreatura, figurka, manasek v rukou bolseviku neni a jsem presvedcen, ze nikdy nebude nasim prezidentem. Tak prazdeno, nazorove nestaleho, myslenkami prazdneho prezidneta by si nezaslouzili ani zminovani ctenari bulvaru! Ostatne vetsina z nas vi, ze kdo neco umi, tak to dela, kdo neumi, ten to uci!
11. 03. 2008 | 14:24

Milada Pravdová napsal(a):

Děkujeme. Za Vaši odvahu a za Vaše peníze jsme se o naší současné politické reprezentaci mnoho dozvěděli.
Všiml jste si v diskusi jak se způsoby voličů a jejich vyvolených zástupců nápadně shodují?
Přeji dobré zdraví Vám i rodině.
11. 03. 2008 | 16:21

Michal J napsal(a):

To honcek:

S odkazem na bulvar odkazujete na ty, kterym se nelibi podvadeni manzelky predstavitelem statu, protoze asi tezko bude rikat volicum pravdu, kdyz tomu nejblizsimu lze? Pokud to nechapete, tak jste budto ztraceny pripad nebo ten, kdo se chova stejne/hur a timto si vytvari alibi. Nebo oboji. :-) Osobni zivot politika neni dulezity sam o sobe. S kym Klaus spi je skutecne nepodstatne. Ovsem je tu druha stranka veci: Vypovida to o charakteru a to je pro jakoukoli personalni volbu klicove. Proto jsou tyto informace pro verejnost klicove. Pokud ovsem kopete kanaly ci tridite postu, tak chapu, ze Vam toto nemusi nutne hned dojit, protoze tyto veci neresite...

A to nemluvim o tom, ze chodit s o 40 let mladsi natesenou priblblou zlatokopkou je pro prezidenta/sefa firmy/uspesneho umelce vzdycky spise snadne. Udela to vsak vetsinou zakomplexovany chudak, ktery na opravdu inteligentni, sebevedomou a zaroven dobre vypadajici zenskou nema. K takovym ja mam v cele statu trochu neduveru...

Ja napr. bulvar nectu (na rozdil napr. od Klause, ktery ho dostava denne na stul - takze uznate, ze se necte jen pro zabavu ci s duverou, ale treba jen proto, aby se vedelo, cim jsou krmeny masy). Ale na tuto kauzu odkazaly hlavni deniky a na zaklade toho jsem na netu zabrousil po roce na bulvar. Je to relevantni zdroj informaci napr. o tom, jak nekdo pise sms "Absolutne falesny a prazdny Topol" apod. Ze? Je to specificky zanr, ktery je v 364 dnu v roce zumpa, ale jeden den se jim podari ziskat informace, do kterych by jine deniky nesly.

Klaus to sam priznal (viz jeho vyrok o jizde/prechazeni "na cervenou"...)

Jen se divim: Ma jeho zena pater, ze s tim clovekem zustava? Nebo doslo k uplne ztrate dustojnosti?

PS: Vas nazor o tom, ze kdo neumi, uci. :-) Dle pisemneho projevu tipuji, ze tento nazor jste zastaval uz od utleho detstvi, a proto jste ihned po zakonne skolni dochazce skolsky system na protest statecne opustil... Gratuluji! Jen tomu verte dal! :-)
11. 03. 2008 | 21:16

Freya napsal(a):

Milý pane Švejnare, jak už výše někdo uvedl, byl jste příliš dobrým kandidátem na post prezidenta republiky. Myslím si, že prezidentem by měl býti především člověk, který nejen že reprezentuje,je vzdělaný a má jiskru,ale především rozumí svému lidu. Bohužel tam máme člověka, který je sice vzdělaný a etikety znalý, avšak se kromě své erudovanosti chlubí ješitností a ubohým zesměšnováním, shazováním a zadupáváním protivníka do země. Těžko říci, co ho k tomuto jednání vede, jestli prostá povýšenost či zážitky z dětství.
Národ má politiky takové, jaké si zaslouží. A tak je mi z toho smutno...Přeji Vám hodně radosti a sil do všech dalších bojů!
11. 03. 2008 | 21:26

voky napsal(a):

No pokud de o tu ekonomiku tak se nedivim ze sme na tom tak dobre kdyz se tady v CR plati i za to ze se dete na nadrazi s prominutim vychcat!!!:)
12. 03. 2008 | 06:40

K4my napsal(a):

to Freaya: Myslim ze ani havet CR (mensinove gangy, terroristi, bezdaci, lupici, nasilnici ) si nezaslouzi przdidenta jako je Klaus !!!
12. 03. 2008 | 06:53

Petr Bouzek napsal(a):

Vážený pane profesore, jak již napsali jiní: "Národ má takové vůdce, jaké si zaslouží." Vás si český národ ještě nezasloužil. Snad během příštích let morálně a eticky vyspěje.
12. 03. 2008 | 12:57

Jasa napsal(a):

Je to jako "V strane mirneho pokroku v mezich zakona" od Jaroslava Haska, pan profesor utrpel moralni vitezstvi.
12. 03. 2008 | 13:04

Petr C. napsal(a):

Jsem rad, ze nemame prezidenta, ktery dva mesice pracuje a pak, ted hned, si musi vzit dovolenou a odpocivat:) Timto zpusobem se snad pripravuje prednaska na akademicke pude, ale zde to zni podivne.
Vstupte nyni do politiky, pracujte a treba za pet let :)
12. 03. 2008 | 13:27

Pavel F. napsal(a):

Jsem rad , ze Vasim pricinenim se ukazalo, jake politiky vyplodila nase doba. Jasne se ukazalo jak jsou politicky nevyspeli a umi pouzivat jan zakulisnich intrik, natlaku, vyhrozovani. Kdyby nasi polititici byli politiky a ne burany ve zezmoulanych oblecich, tak by i jinak vypadala nase politicka scena. A myslim tim politiky na pric vsemi politickymi stranami.
12. 03. 2008 | 13:58

uftm napsal(a):

Nepřeháníte to s tou sebechválou, pane Švejnare? Aneb když mě nikdo nepochválí, tak musím sám:-/
12. 03. 2008 | 19:45

GLUM-II napsal(a):

Milý pane profesore, jsem rád že už je po všem a doufám že vás už dlouho nikde neuslyším a neuvidím.To co jste ve službách pana Paroubka předvedl mi stačilo.Divím se jen, že vám vůbec nevadí, jakým Paroubkovým slouhou jste se stal.U vzdělaného člověka bych předpokládal, že si to uvědomí.Malá rada.Raději již nic nekomentujte a nepište žádné články, protože se do té paroubkovské žumpy noříte čím dál víc.Nejlépe by bylo, kdybyste odjel zpět do USA aby o vás u nás již nebylo slyšet. To co jste předvedl, stačilo na hodně dlouho.Navíc neumíte prohrávat i když se všem snažíte věšet na nos jak jste happy. To tedy nejste, ta prohra vás žere nevýslovně a nezainteresovaný pozorovatel to nemůže přehlédnout.Doufám že už nebude žádné vaše příště v české politice.
12. 03. 2008 | 20:09

Jeden napsal(a):

Pane profesore,myslim, ze naprosta vetsina slusnych lidi v teto zemi s radosti zaznamenala, ze jste se stal behem nekolika tydnu vice nez dustojnym souperem V.K. a nebyt podivnych hratek ODS primo pri volbe, mohl jste slavit vitezstvi. TO je ohromny prislib pro budoucnost, az vypadne "vrtošivy starik". Proto byste mel vstoupit do politickeho zivota. Uz Vase pritomnost znamena cerstvy vitr, zmenu ovzdusi. Moc si to prejeme.
12. 03. 2008 | 20:47

Bor!5 napsal(a):

Pane Švejnare, přidávám svůj veskrze osobní názor. Jste mi velmi nesympatický, slizký a vaše maska slušnosti, věrohodnosti a korektnosti vám brzy sklouzne z obličeje. A když ne brzy, tak poté co se z vás (možná) stane za 5 let prezident.
13. 03. 2008 | 08:24

1049an napsal(a):

Jestipak už jste pane profesore svým basketbalově nadaným žákům vysvětlil, že jste se tím čečenským králem nestal a že Čechoslávie neleží někde u Pobřeží Slonoviny? Víc není třeba; ostatně víc od některých amerických studentů neočekávám.
13. 03. 2008 | 08:42

Ing.Zdeněk Kučera napsal(a):

Pane Švejnare, nevím jestli jste tak naivní nebo hloupý či to přičíst Vaší nezměrné touze po zviditelnění se, když jako ekonom tady neznamenáte nic. Přijhde mi úsměvně hloupoučká Vaše iluze o možném zvolení v příštích volbách. Pochopte konečně, že jste byl pouze použit jako kus proti Klausovi! Pochopte, že žádné příště už nebude! užil jste si svoji chvilku slávy a padla. Na příští volby už čekají jiní vlčáci než už jednou použitý tajtrdlík! tak už zanechte nářků a užívejte si chvilek popularity než zase zapadnete kamsi do provinční universitky kdesi v Americe. Jste stejný kouzelník s informacemi jako Vaši navrhovatelé. Zkuste o sobě popřemýšlet v reálu a klidu a už konečně přestaňte otravovat lidi kteří o Vaše bláboly nestojí. Budou Vám za to vděčni stejně jako já!
13. 03. 2008 | 08:52

Jarek napsal(a):

Kdo chce hodně získat, musí hodně vsadit. Ale tento přivandrovalec by se vzdal US občanství, až by vyhrál. Dlouho v cizině, ale zůstala v něm česká vyčůranost.
13. 03. 2008 | 09:12

martin.p napsal(a):

Pane profesore, díky vám za ukázku docela normálního slušného chování. A některým lidem, co se tu vyjadřují žumpozním způsobem: pes, když počurá sokl u sochy, tak má taky dojem, že je stejně důležitý jako ta socha...
13. 03. 2008 | 10:00

patriot napsal(a):

Náhle se objevyvší spasitel národa českého ... američan Jan Švejnar ... ale vážený pane vždyť každý kdo chce znát pravdu tak ji zná ... vy nejste žádná morální autorita co z vás dělaj ... jste jen neznámým cizincem s nickname pan Antiklaus ... nic víc nic míň
13. 03. 2008 | 10:32

nePeheho napsal(a):

"Mouřenín" (ne)odehrál úkol, který mu napsal Plnou-Parou-Back ... tak a šupity dupity zpátky domů.
13. 03. 2008 | 10:37

Yveta napsal(a):

dalších 5 let komedie, předstírání,patolízalství- pravdu má ten pán podepsaný jako David. Osobní morálka, ta nám chybí, jinak bychom se nenechali zkorumpovat, že, páni přeběhlíci a "zreformovaní" soudruzi!
Ten kdo tvrdí cokoliv o neznámém cizinci, tak jen nastavil zrcadlo své nevědomosti, neznalosti, ignoranství ....
13. 03. 2008 | 13:00

Eva. napsal(a):

Přivandrovalec Švejnar už je zase doma v USA.
Vypráví tam, jak v nějaké cizí zemi kandidoval na funkci jejich presidenta. Se svými zážitky si vystačí až do smrti.
13. 03. 2008 | 13:55

BM napsal(a):

Pane profesore Švejnare,je zbytečné Vás dehonestovat nějakými odsudky, ať se již týkají Vašeho vstupu do kampaně, přizůsobivosti svých názorů okamžitým požadavkům publika či toho, že v ČR nežijete a jen málo o něm víte. Dehonestovalo Vás totiž naprosto dostatečně to, že jste se stal kandidátem Paroubka a jeho party. Slušný člověk by s lidmi jako je Paroubek, Hašek či Zaorálek svůj politický osud nespojil.
13. 03. 2008 | 14:37

mil@n napsal(a):

Švejnar ? Neznám.
13. 03. 2008 | 15:17

Jan Coufal napsal(a):

goodbye Švejnar :o)
13. 03. 2008 | 15:20

papari napsal(a):

Pane Švejnare, velmi jste mě potěšil, myslela jsem si, že takoví lidé už v naší politice nejsou. Zůstaňte, abychom my kteří věříme v lidskou slušnost, měli ve Vás to co tu už dávno v politice není. Slušnost, inteligenci, solidnost , také to že slovo vypuštěné před národem není jen fraška a lhaní. Děkuji, že jste a že neodejdete. Věřím ve Vás. Děkuji
13. 03. 2008 | 16:52

papari napsal(a):

Pane Švejnare, ještě jednou, z těch , kteří Vás označují za přivandrovalce si nic nedělejte, to je jen "česká zelená" závist nad úspěšným, vzdělaným a slušným člověkem. Oni moji spoluobčané mají každý svého kostlivce ve skříni a tak si jej řeší tím, že jste jim třeba "nesympatický" a kdoví co ještě..." . Jsem kosmopolita a nevadí mi, kdo je jaké "krve" a kdo odkud přišel. Oni tito lidé zapomínají, že svět se tak mísí, tak rychle, že jejich dítě si jednou vezme číňana nebo vietnamce a bude to normální a běžné. A že tito lidé budou u nás i v politice.Lituji je, jsou mimo realitu a těžko ponesou budoucnost. Ono totiž nejde ani o politiku jako o tu mezilidskou slušnost. Ještě jednou Vám děkuji.
13. 03. 2008 | 17:18

Evropan napsal(a):

Vaše kandidatura podle mě byla přínosem pro Českou republiku.
Doufám, že za pět let budete znovu kandidovat na úřad presidenta republiky. Myslím, že byste mohl být dobrým presidentem všech občanů.

Doufám také, že si zachováte nadstranický postoj. Žádná z parlamentních srtan si vás totiž nezaslouží. Anebo, pokud byste se případně chtěl angažovat i v parlamentní politice, proč nezaložit pravicovou liberální stranu, která v České republice výrazně chybí.

Každopádně Vám přeji mnoho úspěchů.

Evropan
13. 03. 2008 | 19:25

jaroslav šíma napsal(a):

Kdo by si v listopadu pomyslil,že Klaus bude mít soupeře?Šok musel zažít sám Klaus, když zjistil, že není bůh, ale že je to padesát na padesát.Je mi nedobře, když čtu tu nekulturnost. Oboustrannou.Jedno mi nevymluvíte, tato země potřebovala změnu. Aje nám slibováno konsistentnost. A to mě děsí.Před volbou se psalo jen o Čunkovi či stravenkách. Po volbě se píše jen o Čunkovi a stavenkách.Vás nenapadá to , co mě? Že v této zemi se už dlouho nekonala žádná defenestrace?Jaro
13. 03. 2008 | 21:08

Josef napsal(a):

Pane moc Vám děkuji za to, že jste a pokud zůstanete dále takový jaký jste, věřím tomu, že budete konečně po TGM důstojnou hlavou státu. Toho hnusu už tam bylo opravdu hodně dlouho.
13. 03. 2008 | 21:50

Karel napsal(a):

Pane Švejnare, nevšiml jste si náhodou (a myslím si,že všiml, ale nedbal),že se všichni, kteří vás volili sjednotili ne vaší vinou (zásluhou?) ale zásluhou p. Klause, jehož většina z těch, kteří volili vás, nemá z nějakých důvodů ráda (což se výjimečným a mimořádně inteligentím lidem dost často stává - že se je smečka průměrných snaží zlikvidovat).Dále pak vaše slova v nahoře uvedeném "vyznání":...*Jsem rád, že Václav Klaus považoval za potřebné do svých prezidentských plánů na druhé období převzít důležité téma mého programu „jakým budu prezidentem“–potřebu dialogu mezi stranami,kde by prezident nementoroval“*... to snad nemyslíte vážně? sledoval jste pana profesora Václava Klause během jeho pětiletého působení jako prezidenta? Můžete mi dát alespoň jeden důkaz, postavený na konkrétním základě, kdy a zda vůbec tuto vaši radu potřeboval? Každý z nás je osobnost a pan Václav Klaus je profesionál, který práci, kterou dělá, udělá vždy zodpovědně, profesionálně a na více než 100% a dělá to podle svého rozumu a inteligence. Vaším vystupováním a vašimi nekonkrétními obecnými řečmi,jste mě přesvědil,že pan Klaus je inteligenčně, vzdělanostně a i myslím, že i v jiných oblastech, na mnohem vyšší úrovni a určitě se raději zeptá na radu svých nejbližších spolupracovníků - vaše rady skutečně nepotřebuje.
Myslím, že vám velmi lichotilo, že si vás vybrali na kandidáta a bylo vám úplně jedno, kdo a proč to dělá. Nevím, mě by to spíš urazilo a bojoval bych tím, že jsem lepší já a ne, že jsem nástrojem k likvidaci někoho druhého.přeji hodně štěstí ve vaší práci v USA.
13. 03. 2008 | 22:58

Tomáš Vlček napsal(a):

Pan Švejnar přišel, viděl, prokázal neznalost českého prostředí včetně prezidentských pravomocí a potichu zas odejde. Jeho věta "mám morální kredit a ten vám nabízím" je jako hloupý vtip. Morální kredit máme všichni, Mr. Svejnar, někteří z nás ho máme čistý a jiní poskvrněný. O vás ovšem nevíme vůbec nic, tím méně o vašem morálním kreditu. Mimochodem morální kredit mnoha členů parlamentu, kteří vás volili je tak poskvrněný (např. spoluprácí s stb, hlášením se k ideálům komunistické revoluce atd), že člověk zaštiťující se morálním kreditem, by z volby odstoupil. Z mého pohledu jste byl bohužel spíš trapný od začátku, do konce. Nejvíc mne pobavil vývoj vašich názorů a neustálé poukazování na komunistickou pomoc panu Klausovi. Jaksi jste zapomněl, že vy jste natvrdo počítal s podporou všech komunistů v parlamentu, jinak nevím, proč byste do toho vůbec šel. Zkrátka žádný čerstvý vítr.... S napětím budu sledovat, jak se činíte ve prospěch ČR a jak se vaše paní přestěhuje do ČR a začne se učit česky. Budete-li někdy naším prezidentem, bude se jí to hodit. Třeba až bude navštěvovat děti na onkologii a v dětských domovech....
13. 03. 2008 | 23:25

Vasja napsal(a):

Zajímavé, že "Švejnarovo prazdno", tolika lidem imponuje a ještě mu děkují, že tak prázdný je.
14. 03. 2008 | 08:33

K4my napsal(a):

to Tomáš Vlček: Vidis to, o me take nevite vubec nic a mohu byt daleko kvalitnejsi nez Klaus. Chapete tu absurditu? Zkuste byt trosku objektivni. Rika se duveruj a proveruj, a stejne tak plati nabidni ruku psovi tak ti ji ukousne, pouceni, nabidnes mu i druhou a on ti ji samozrejme ukousne tak jsi blbec..... Viz znovuzvoleni ODSaka nebo zoleni ODS k moci! :-* To je ceska povaha, cech se radeji zbavi vsech koncetin nez jednu, Svejnar si sanci zaslouzil! ODSak uz ne!
14. 03. 2008 | 08:36

Martin napsal(a):

Jsem rád že jste kandidoval. Není pravda že jste neznámý, já se o Vaše názory zajímám již od roku 1989. Nejsem politik a proto nemusím volit slova tak opatrně jako vy. Nevyhrál ten lepší, ale ten kdo byl schopen zajít dále jak Vy a to v tom negativním smyslu slova. Doufám že Vás to neodradí a pokusíte se alespoň trochu zlepšit naši tragickou politickou scénu.
14. 03. 2008 | 11:27

Terry napsal(a):

"Jsem rád, že jsme se dokázali jako kandidáti ve Španělském sále k sobě chovat slušně, gentlemansky."

Na rozdíl od našich "demokratických" politiků.
Ti postupně zavedli hulvátství a sprostotu jako normu.

Když jsem uslyšel, že pan Švejnar přijal kandidaturu, tak první, co mě napadlo bylo: Proboha, copak to má zapotřebí, v tom našem politickém Kocourkově, být nucen být v kontaktu se sobci, burany a hulváty v čele politických stran a řešit žabomyší války našich "velikánů"? Copak nevnímá realitu? Jakou má šanci jako jeden slušný mezi tou smečkou politických supů a vyžírků?

Možná je to nakonec dobře, že jste nebyl zvolen, pane Švejnare. Tento národ si zasloužil, to co má: premiér-hulvát s nemanželským dítětem, prezident s milenkou, ministr vnitra, vyhrožující v demokratickém (?) státu, že "někdo půjde bručet"... V každé trochu slušné demokratické společnosti by to stačilo, aby se takoví politici museli "odporoučet"! Ne tak u nás.
Takže buďte rád, pane Švejnare, že nejste prezidentem.
Přeji Vám mnoho úspěchů v osobním životě a v profesi, jen je škoda těch "vyhozených" 750 tis. Kč! Tento národ si je nezasloužil.
14. 03. 2008 | 11:43

Ada napsal(a):

Honzíčku, neblbni, vždyť jsi byl jen nastrčená figurka. Nikdo ani v sebedivočejším snu samozřejmě nepočítal s tím, že bys byl zvolen :o))
14. 03. 2008 | 13:21

Cenda napsal(a):

Opravdu moc nechápu, čím může pro někoho pan Švejnar tak zajímavý, že by ho zvolil prezidentem.
Neslyšel jsem od něj za celou dobu prezidentské volby snad jediný KONKRÉTNÍ názor na vyřešení nějaké situace nebo problém. Ve většině případů odpovídal tímto způsobem: "všecho se musí co nejlépe projednat, a co nejlépe vyřešit a udělat tak, aby to mělo co nejlepší efekt" :o)
14. 03. 2008 | 13:35

Mik napsal(a):

To Cenda
Nazoru je tu dost vesmes prevazuji pozitivni a lituji ze pan Svejnar nevyhral...myslim ze je zcela normalni rikat musi se to projednat...ale ta vize ta byla zcela jasna a jednoznacna... rychly prechod na euro a zvyseni vazenosti CR v zahranici... a toho je nesmirna skoda a resenim by bylo opravdu vyjiti do ulic a zkraceni 5 leteho obdobi na 2...za 5 let se vychodoklausovsky stat muze valet v mnohem hlubsim bahne nez je ted... kdo nevoli me voli euro je jasne motto toho zpatecnika... ktery ma byt 5 let na Hrade... uprimnou soustrast
14. 03. 2008 | 15:03

Jirka. napsal(a):

Politická nula odtáhla domů a doufám, že už se nikdy u nás neobjeví.
To, že si u nás dovolil kandidovat byla urážka pro všechny naše občany.
14. 03. 2008 | 16:30

macek napsal(a):

Prolhaný profesůrek chtěl začít svoji politickou karieru rovnou jako prezident republiky. Opravdová skromnost.
14. 03. 2008 | 19:48

vati napsal(a):

Pane Švejnare, již 19 let čekám na to, až se zde etabluje slušná pravicově liberální strana. Toto kriterium ODS nesplňuje. Velmi by mě potěšilo, kdybyste se tohoto úkolu mohl zhostit a takovou stranu založit. Jsem přesvědčen o tom, že byste měl obrovskou šanci. Přeji hodně zdaru.
14. 03. 2008 | 21:36

adam napsal(a):

Vážený pane profesore, budovat kariéru je zdravý jev. Ale být kariéristou bez skurpulí je opovrženíhodné. Vy jste kariérista bez morálních zábran. Liberální ekonom a nevadí Vám, že Vás nominovala na kandidáta především levice? VAše vystoupení - to byla ukázka populistických obecných proklamací, bez jediného konkrétního onstatování, co byste v té, které situaci udělal. A trapné lavírování v otázce, zda žít v USA, nebo zde v případě nezvolení, Nebo zda se zříct občanství USA ještě před volbou, i když zřetelně občanství USA je v rozporu s úkoly a posláním hlavy našeho státu? JSem rád, že jset nebyl zvolen. ALe bojím se, že při Vašich morálních kariéristických vlastnostech nebudete ani na okamžik váhat v budování další politické jariéry v ČR, pokud Vám to někdo nabídne. = Někdo zde může být klidně i Marťan, nebo AL-Kaida... Vaše chování tomu zatím napovídá.
15. 03. 2008 | 09:47

Nono napsal(a):

Vážený pan Švejnar by se měl zajímatpředevším o zákonost jednání ČSOB a dodržování závazných norem, za které bere ve své funkci plat a před množícím se nepořádkem neutíkat a nehledat unikové cesty do politiky.
15. 03. 2008 | 23:17

Jenda napsal(a):

Jsem rád, že jsem si mohl přečíst argumenty proti panu Švejnarovi, které jsem neznal. Ještě bych byl vděčný členům ODS kdyby se s námi podělili radost ze zvolení Václava Klause. Nebo rádi nejste?

Díky Václavu Klausovi žijeme v nejlepší zemi v nejlepší době a s nejlepšími lidmi. Bohužel málokdo si to uvědomuje. Lidé jsou nevděční.
16. 03. 2008 | 08:18

arwajka napsal(a):

Jsem rad,ze jste to nevyhral.Neznam Vas,ale byla to tlacenka od Paroubka,ktereho nemusim
16. 03. 2008 | 12:19

1.Erika napsal(a):

Miluji zkorumpovane politiky a jsem hrdy,ze mohu byt v tonto state.At se jedna o CSSD,ci ODS jsou bezva.Jen tak dale a budeme mit jeste vetsi HOVNO nez mame.Je to policejni stat,ktery krade s nimi.
16. 03. 2008 | 12:25

Cenda napsal(a):

euro za 25, dolar za 16, rychle pryč s korunou že haha, teď když se blíží časy, kdy budeme jezdit do USA za levnou dovolenou :o)
16. 03. 2008 | 22:49

ivan rusov napsal(a):

Vazeny pane profesore.
Vratte se do USA. Z Vasich projevu vyplyva tristni neznalost historicke zkusenosti poslednich triceti ci ctyriceti let tak jak jsme ji prozivali zde v Cechach. Jsem uprime rad, ze clovek, ktery vi, ze se po pripadnem neuspechu vrati do sve adoptivni vlasti(my tady musime a asi i chceme zustat!), clovek, ktery tak jako vy mava internacionalismem misto lokalnim patriotismem neni nasim prezidentem. Mam rad vlastence, i kdyz toto slovo jiz zacina byt temer peiorativni, a stavajici pan prezident se mi jevi o nekolik trid vlastenectejsi nez vy. Netreba asi specialne specifikovat. Dekujeme za snahu (alespon ja a mi pratele) a mnoho uspechu jinde.
Ivan Rusov
17. 03. 2008 | 09:07

1111 napsal(a):

Nečet jsem kydy toho co prohrál. Čteme slova vítěze, ne poražence. Švejnare přestaň vopruzovat. Prosral jsi to, tak zavři hubu, nido tě nechce. V USA taky nikdo nediskutje s kandidátem co prosral volby. Je to poraženec, ako ty seš poraženej. Tak zalez a nevopruzuj. Nebo už nemáš ani špetku cti, kčivohubko americká, rozšklebená?
17. 03. 2008 | 14:03

Pavelek napsal(a):

Pokud p. Švejnar a jeho příznivci myslí a přejí mu výdrž do další kandidatury, tak jsou velice naivní. Po pěti letech po něm neštěkne ani pes. To budou jiní kandidáti, především jeden. Zkuste uhodnout.
Kandidatura p. Švejnara byl marný, diletantský a ubohý pokus zvrátit znovuzvolení V.K.
(pozor-nejsem jeho příznivec)
17. 03. 2008 | 14:24

Beruška napsal(a):

Vážený pane profesore,
pevně věřím, že budete přehlížet těch několik ubožáků, kteří Vám zde spílají a ani neovládají pravopis a ukážete nám ještě dřív než za 5 let, že slušní politici nejsou utopie. Držím palce!
17. 03. 2008 | 21:12

herr pofesor napsal(a):

a kick in the arse
18. 03. 2008 | 02:35

herr profesor napsal(a):

It isn´t worth a hoot
18. 03. 2008 | 02:37

Horus napsal(a):

Pane Svejnare,

jsem rad, ze jste prezidentskou volbu nevyhral. Lide se me muzou ptat proc, ale to vy vite sam nejlip. Jste nastrcena loutka Illuminatu, kdo vi v kolika tajnych spolecnostech jste clenem...ano mam na mysli Bilderbergs, Skull&Bones, Bohemian Grove a jine zednarske ci sionisticke loze. Klaus je hajzlik, protoze se hlavni merou podilel na rozkradeni CR. O Havlovi plati to same. Sametova revoluce byl jeden z nejvetsich podvodu na lidi, skoda,ze tomu jeste dnes lidi neveri. Predem bylo jasne, kdo se po prevratu ujme danych ministerstev, uradu atd. S udivem musim rict, ze to byl samy zid nebo zednar. Vsak i Vasik Havlu je "dobrym" zednarem. Uz v roce 1968 byl v USA "korunovan", ze Vasiku? Lide, kteri nejsou "too busy" ve svem zivote pravdu znaji. System ve svete dospel ve fasisticky rezim, viz globalizace. Ten vas New World order opravdu klepe na dvere a ja tusim, ze to pro lidi bude jeden z nejvetsich sofistikovanych masakru vsech dob. Jste herci a hrajete si na Bohy, ale vseho do casu. Tuhle valku nemuzete vyhrat, lez nemuze byt tutlana na veky. Zaverem chci dodat, ze je zcela jedno, kdo vladne...vlada totiz stejne "kope" za ty, kdo jsou za oponou. Tak co,"osvicenci"? Kdy vylezete s pravdou ven?
18. 03. 2008 | 10:21

Karel napsal(a):

Koukam, ze na aktualne uz ma blog kazdy debil...
18. 03. 2008 | 18:31

balada napsal(a):

PRAVDA ZVÍTĚZILA. LHAL JSTE JAKO VŠICHNI OSTATNÍ. NEMĚL JSTE ŠANCI A ANI JI MÍT NEBUDETE. KDO BY VOLIL AMERIČANA, KTERÝ ÚČELOVĚ LŽE A JE JEDNA RUKA S PAROUBKEM A JEHO RABOVACÍM KOMANDEM, KTERÉ UMÍ JEN ZASTRAŠOVAT A VYDÍRAT
18. 03. 2008 | 20:12

artur napsal(a):

Pane Švejnare, potřebujete pofoukat své ego?
Ano jste nejlepší !!!
19. 03. 2008 | 10:53

Rudá záře napsal(a):

Pane Švejnare děkuji Vám z celého srdce, že už jste v hajzlu.
19. 03. 2008 | 11:41

Aha napsal(a):

Švejnar ať táhne do Ameriky, které slíbil věrnost, a přestane tady otravovat.
19. 03. 2008 | 12:50

Matylda napsal(a):

Pane profesore,osobně jsem proti Vám až do volby nic neměla. Ale postupně ve mně narůstal vůči Vám nepříjemný pocit.Když Vás nominovali Zelení, pořádku, ale po té, co se za Vás začal boxovat šéf ČSSD pan Paroubek a co jste ke svému zvolení musel žádat i komunisty jsem začala pochybovat o Vašem charakteru.
Copak Vám to nevadí ? A průběh volby, mám na mysli trapnost veřejné volby. Pokud byste byl opravdový charakter,přesvědčil byste svoje navrhovatele, aby prosazovali volbu veřejnou. To by se potom doopravdy ukázalo, který z kandidátů má jakou podporu.Váš otec se projevil v Lidových novinách velmi nepěkně. Před volbami prohlásil, že Václav Klaus je proti Vám nula.To je opravdu silné prohlášení.Myslím si, že je dobře, že jste nebyl zvolen,neznáte české reálie, nejevíte se mi jako vlastenec.A nechat se podporovat komunisty a paroubkovskými soc. demokraty není zrovna plus.
19. 03. 2008 | 17:14

kie napsal(a):

Podporovaly jsme Vas a budeme aj napriste. Co doufam aj udelate.
28. 03. 2008 | 06:41

Sandra napsal(a):

Vážený pane Švejnare, byla jsem velice zklamána nejen tím, že jste nebyl zvolen, ale především tím jakým způsobem byla volba prezidenta vedena a jak nedůstojně nakonec uskutečněna. Česká republika a její politici zase jednou projevili své malé ustrašené "Čecháčkovství". Vůbec bych se nedivila, pokud byste si svůj vstup do politiky v ČR rozmyslel. Je politováníhodné, že namísto skutečné kvalifikace a profesionality, se lidé více starají o to, kdo kde a jak dlouho žil nebo žije. Zda Vaše děti mluví dostatečně česky nebo ne. Není se však čemu divit, po dlouhých letech komunismu nejsme zvyklí na nějaké novoty ze zahraničí a z toho, co se trochu liší máme strach, nebo přinejmenším jsme podežřívaví. Bude asi ještě trvat dlouho, než se tato rána zahojí. Lidé si snad uvědomí, že vlastenectvím nebylo jen zatít zuby a mlčet, přehlížet všechny ty zločiny komunistů a držet krok. Raději budeme mít na Hradě prezidenta, kterému již ekonomie nepostačuje a tak vyráží na smělou výpravu do ekologie a environmentalismu a demagogicky se vysmívá všem vědcům, kteří jeho tvrzení odporují. Je nešťastné, že profesor se otočí zády k všem akademickým zásadám a hodnotám vedení argumentace a nechá se zcela utopit ve svém šovinismu, aniž by se uvědomoval, že je k smíchu, i přes pár lidí, kteří se na jeho přednáškách v zahraničí po lehkém zdřímnutí proberou k potlesku. Ale což. Václava Klause všichni znají, tak alespoň nemají strach z néznámého, cizáckého. Mrzí mě, že namísto práce lidi vždy více zajímá kdo s kým a za co. Proto je politika ČR v takovém stavu v jakém je. Neustálé handrkování, urážky, namísto skutečné práce a služby státu. Zdá se, že slušný člověk nemá v politice co dělat, alespoň ne v té české. Na toho mají čeští politici připraveny ostré lokty a salvu sprostých a vágních urážek. Závěrem bych Vám popřála mnoho dobrého. Snad se do budoucna najde více prostoru na politické scéně pro lidi, kteří přicházejí s něčím novým a nejsou celí prosáklí komunismem a českou malostí.
12. 04. 2008 | 00:20

Jan Kasper napsal(a):

Přidat komentář? proč?
28. 04. 2008 | 21:28

kaligraf napsal(a):

Co politici nechtějí znát?
Pravdivý dokument, který perzekuuje Česká televize:
http://video.google.com/vid...
19. 06. 2008 | 22:08

František napsal(a):

Je pro nás veliká škoda, že takoví lidé, jako je JŠ, u nás v politice nejsou.
Zvolením VK jsme pouze potvrdili, že nechceme jít vpřed. Lidé si to přáli, ale
politikové, bohužel, ne.
Komunismus je stále naším neštěstím.
16. 08. 2008 | 12:51

zklamano napsal(a):

Bylo nutné změnit politické klima,škoda že přeběhlictví v politice není posuzováno jako nedůvěry a odsouzení hodná záležitost,která nemá žádnou platnost.Vám pane profesore přeji mnoho radosti ze života.
23. 08. 2008 | 22:32

goldsmejd napsal(a):

Začátkem 90-tých letech občané ČR oddělovali zrno od plev. Plevy zůstaly v politice, jen jsem nevěděl kam se podělo to zrno. Lituji, že jste nebyl zvolen prezidentem ČR. Zrna sice moc nezbylo, ale Vy jste jeden z mála, kdo by měl šanci jej do politiky vratit.
13. 10. 2008 | 19:45

Zbyněk Vašíček napsal(a):

Pane Švejnare, dobrý večer, myslím, že teď, když už je dostatek času a nejste stresován shonem okolo prezidentské volby, by bylo vhodné se začít věnovat poškozeným klientům ČSOB (ale snad i jiných bank obecně) a to nejen od nás z Brna.Rozhodně nejde jen o ony OPAKOVANÉ úniky citlivých dat v Brně 2003-5-7-?, kvůli nimž jsem na ČSOB, pana Kavánka a mj. i Vás podal letos 17.1. trestní oznámení. Jste-li v dozorčí radě, pak je spoluzodpovědnosti velký díl i na Vás. Mrzí mne, že se už tehdy z Vašeho volebního týmu nikdo k problému, jež mohl ve svých důsledcích poškodit až 100 brněnských subjektů a klientů, nepostavil čelem. Zbyněk Vašíček, Brno
31. 10. 2008 | 17:43

wholesale jordans napsal(a):

wholesale jordans
22. 11. 2008 | 15:33

Nike shoes napsal(a):

22. 11. 2008 | 15:34

jordan shoes napsal(a):

03. 07. 2009 | 03:52

Petr Běhounek napsal(a):

Utajený komunistický puč 1994
Níže uvedené je nadsázka a lež!
Od roku 1945 do roku 1948 převedli komunisté do svých rukou majetek milionů lidí.
Znárodněné podniky, mezi lety 1945 a 1947, byly v rukách komunistického vedení.
Časem jim vykořisťování přestalo přinášet tížený efekt. V šedesátých letech si spočítali, že vydělají daleko víc, když tu bude „demokracie“ a „kapitalismus“ komunistického střihu.
Jak to udělat, aby si zachovali vůdčí roli ve státě a nepřišli o majetek? Začali si pěstovat nadějné kádry, kterým svěří tento úkol. První pokus nebyl úspěšný. První vlna kádrů se neosvědčila, nadšení komunisté se ukázali jako nespolehlivý. Na konci šedesátých let začali pracovat na nové třídě kádrů. Kartu vsadili na levičácké liberály západního střihu. Mnozí o této lsti neměli tušení a nechali se zmanipulovat. Mnozí byli jejich tajní agenti, kteří mají jen ústní smlouvu o spolupráci a kontakt udržují přes jednu osobu. Jezdí do zahraničí studovat kapitalistické VŠ za kapitalistické školné i přesto, že doma se kádrují i studenti středních škol. V osmdesátých letech mají již slušný počet vychovaných kádrů, začínají utahovat smyčku. Užiteční blbečci z řad kavárenských povalečů se konečně proberou z opilství a „zorganizují sametovou revoluci“. Hlavně, aby to komunisty nebolelo. Mezi lidmi panuje naivní nadšení, zbídačené masy jsou nakrmeny nadějí a využiti stejným scénářem jako po roce 1945. Oficiální politická moc začíná být předávána do rukou nové třídy. Přichází osudový okamžik 1992, malá kuponová privatizace, lidu je rozdáván majetek, který komunisté neuměli využít a který jim nepřinášel profit. Podobně jako v roce 1945 kdy rozdali bezzemkům půdu (německá, židovská, panská). Lid jim věří, v roce 1946 komunisté vyhrávají volby, pevně uchopí moc a o dva roky později přijde hlavní úder, znárodnění, kolektivizace. Po malé kuponové privatizaci v roce 1992 jim lidé věří, pevně uchopí moc a o dva roky později přichází hlavní úder, velká privatizace. Zabalená, podobně jako velký únor, do frází o ještě větším užitku pro lid. 100% všech privatizačních fondů (již při svém vzniku, nebo po fúzích s jinými fondy) bylo ovládáno agenty STB (představenstvo Harvardských fondů aj.), nebo kapitálem z bývalého SSSR (PPF Kellner aj.).
Dokonáno! Puč v roce 1994 se zdařil. Výchova kádrů od sedmdesátých let byla úspěšná. Nejprve byli manažery puče a potom těmi kdo dohlíží na uhlazení stop z nejvyšších ústavních funkcí. Ivan Langer před prezidentskou volbou Václava Klause upozorňuje Martina Bursíka na důsledky prohry: „…já ti povím kolik lidí by šlo bručet“.
Co bude dál? Budou silní, pomalu budou kultivovat právní prostředí, vymáhat zákon, aby jim majetek někdo nevzal. Budou slabí, začnou se okrádat mezi sebou. Kultivace prostředí je v nedohlednu.
Národ, který odmítá znát pravdu o své historii, bude historii opakovat, až do té doby kdy se poučí, nebo zanikne.
http://profesor-klaus.osoba...
11. 08. 2009 | 13:16

Petr Běhounek napsal(a):

Kdo je ing. Václav Klaus, CSc.?
Člověk, který ve značné míře dělal (v devadesátých letech) to co teď kritizuje (subvence, protekcionismus, přímá a nepřímá regulace, lobbying). Člověk, který se habilitoval a skládal profesuru, za stejných podmínek jako komunističtí pohlaváři v padesátých letech, ve zrychleném řízení. Člověk, kterého habilitační a profesorskou práci nikdo neviděl. Člověk, kterého předlistopadová publikační činnost není k nalezení. Kdopak tak pečlivě uklidil? Člověk, který v době kdy vysokoškolské vzdělání mělo 16% obyvatel (studenti byli kádrováni, výlet na západ byl pro většinu národa nemožný), tráví několik let studiem na zahraničních školách, měsíční školné ve výši několika ročních platů občana ČSSR mu platilo ministerstvo zahraničí a školství. Člověk, kterého spolupracovníci a přátelé jsou agenti komunistické kontrarozvědky, KGB nebo lidé na Rusko silně napojení. Člověk, který se snažil zamezit (mimo jiné) plynovodu z Německa a prosazuje ruské zájmy. Člověk, který se vydává za odborníka, ale jeho praktické kroky vedly k devastaci české ekonomiky (Margaret Thatcherová prohlásila, že je odpovědný za vytunelování ČR). Rozkrádání a právní vakuum využil k podpoře Kožených a spol., kteří do rukou STB převedli majetky státu (většina členů představenstva HF byla důstojníky STB). Člověk, který razil mafiánskou myšlenku českého stříbra do českých rukou (Stehlík, Soudek, Charouz aj.), která vedla k devastaci českých podniků. Člověk, který lhal českým občanům o výjimečných kvalitách ekonomické reformy (viceprezident Světové banky a nositel Nobelovi ceny Josef Stieglitz jej označil odpovědným za katastrofální ekonomickou reformu). Člověk, který odstoupil z politiky kdy makroekonomická čísla byla na nejnižších hodnotách v dějinách. Člověk, který odstoupil z politiky za finanční skandály a podvody s penězi. Člověk, kterému chybí sebekritika a chorobně touží po moci, je bez soudnosti (za kupónovku pro sebe inicioval návrh na udělení ceny Alfréda Nobela). Člověk, který se chorobně bojí EU, kultivace právního prostředí a zavádění transparentních metodik. Kdyby byla ČR v EU v devadesátých letech, nerozkradlo by se (v dnešních cenách) 1,8-2,1 bil. korun, dva roční rozpočty. Víte proč musel být Václav Klaus zvolen prezidentem? Odpověděl Ivan Langer: „…já ti povím kolik lidí by šlo bručet“. Člověk, kterého hlasy komunistů, lobbyistů a mafiánů volí za prezidenta. Člověk, který se zasadil o pád vlády v době předsednictví EU, jedna z největších novodobých ostud ČR. Člověk, který nepředložil žádné validní řešení na ekonomickou krizi. Člověk, který je bez étosu a vize, uchýlil se k nacionalismu a extremismu, aby si získal oblibu a zájem o svou osobu. Člověk, který je bisexuál (za to by neměl být kritizován, to je soukromá věc), prosazuje své milence (Bém, Chalupa - starosta Prahy 6). Tak takového prezidenta si naši lidé (jimi volení zástupci) zvolili. Jak říká pan prezident Klaus: Národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. Pokud se mýlím, prosím o opravu.
http://profesor-klaus.osoba...
11. 08. 2009 | 13:17

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
04. 03. 2010 | 02:59

VincentKeisha napsal(a):

I think that to receive the <a href="http://bestfinance-blog.com...">mortgage loans</a> from banks you must present a great motivation. Nevertheless, one time I have received a collateral loan, because I wanted to buy a bike.
02. 08. 2010 | 03:11

emurgeDew napsal(a):

[url=http://www.es5.com][img]http://www.blackhatworld.com/images/clip_image002.gif[/img][/url]

Good Evening [url=http://blackhatworld.com][img]http://es5.com/images/blackhat.gif[/img][/url]

I am researching online [url=http://www.es5.com/xrumer-hrefer/][b] Blackhat 2011[/b][/url] software to speed up our rankings. I'd be thankful for any kind of variety of Search Optimization and Web Site exposure

If you know a particular person in a position to aid website traffic and with [url=http://www.es5.com][b]Blackhat[/url][/b] Marketing. I want to gain experience how to trend and promote for internet websites and services.
24. 05. 2011 | 23:05

Amber Foster napsal(a):

[url=http://100percentwinners.akb007.com]100% Winning Sports Betting Software[/url]
[url=http://mrusa99.com]Bodybuilding Blog[/url]
[url=http://tinyurl.com/634hl98]Bodybuilding and Fitness Blog[/url]
[url=http://chicken.akb007.com]Build a Chicken Coop[/url]
[url=http://chicken-coop-plans.akb007.com]Build a Chicken Coop Plans[/url]
[url=http://local-mobile-monopoly.mrusa99.com]Cell Phone Marketing[/url]
[url=http://chicken-coop.akb007.com]Chicken Coop[/url]
[url=http://chicken-coop-plans.mrusa99.com]Chicken Coop Plans[/url]
[url=http://akb007.com/invisalign/index.html]Clear Braces Sydney [/url]
[url=http://commission-crusher.akb007.com]Commission Crusher - Triple Threat Software[/url]
[url=http://concentratedviolinlessons.akb007.com]Concentrated Violin Lessons[/url]
[url=http://www.sydneycitydental.rediweb.com.au]Cosmetic Dentist Sydney[/url]
[url=http://dogtraining.akb007.com]DIY Dog Training[/url]
[url=http://dog-training.akb007.com]Dog Training[/url]
[url=http://dog-training-made-easy.akb007.com]Dog Training Made Easy[/url]
[url=http://tinyurl.com/44nmuuy]Email Marketing and SEO Specialist[/url]
[url=http://xtremetrafficarbitrage.akb007.com]Extreme Traffic Arbitrage[/url]
[url=http://forex-fap.akb007.com]Forex FAP Turbo Robot[/url]
[url=http://tinyurl.com/453e9d2]Gourmet Food[/url]
[url=http://lookwhosblogging.com]Gourmet Food Blog[/url]
[url=http://guitarscalemastery.akb007.com]Guitar Scale Mastery[/url]
[url=http://how-to-win-the-lottery.mrusa99.com]How to Win the Lottery[/url]
[url=http://invisalign.akb007.com]Invisalign[/url]
[url=http://www.clearbracessydney.com]Invisalign Sydney[/url]
[url=http://akb007.com/invisalign]Invisalign Teen[/url]
[url=http://invisalign-sydney.akb007.com]Invisalign Teen Sydney[/url]
[url=http://jamorama.mrusa99.com]Jamorama[/url]
[url=http://jamorama.akb007.com]Jamorama - Learn to Play Guitar Online[/url]
[url=http://silver-lotto.akb007.com]Ken Silver Lotto[/url]
[url=http://silver-lotto.mrusa99.com]Ken Silver Lotto System[/url]
[url=http://jamorama-reviews.akb007.com]Learn to Play Guitar Online[/url]
[url=http://local-mobile-monopoly.akb007.com]Local Mobile Monopoly[/url]
[url=http://lottoblackbook.akb007.com]Lotto Black Book[/url]
[url=http://makingup.akb007.com]Magic of Making Up[/url]
[url=http://magniwork.akb007.com]Magniwork[/url]
[url=http://mowg.mrusa99.com]MOWG[/url]
[url=http://mowg.akb007.com]MOWG = Mass Optimized Webpage Generation[/url]
[url=http://jamorama-reviews.mrusa99.com]Play Guitar Online[/url]
[url=http://pregnancy-miracle.akb007.com]Pregnancy Miracle[/url]
[url=http://rocketpiano.akb007.com]Rocket Piano[/url]
[url=http://satellitedirect.akb007.com]Satellite Direct - Watch TV Online for Free[/url]
[url=http://akb007.com]SEO Specialist[/url]
[url=http://seopressor.akb007.com]SEOPressor Premium Wordpress Plugin [/url]
[url=http://ken-silver-lotto.akb007.com]Silver Lotto $10 Discount Offer[/url]
[url=http://ken-silver-lotto.mrusa.com]Silver Lotto[/url]
[url=http://silverlotto.akb007.com]Silver Lotto System[/url]
[url=http://singorama.akb007.com]Singorama - Learn to Sing Like a Pro![/url]
[url=http://teds-woodworking.akb007.com]Ted's Woodworking[/url]
[url=http://100percentwinners.akb007.com]Top Arbitrage Betting[/url]
[url=http://truth-about-abs.akb007.com]Truth About Abs[/url]
[url=http://how-to-win-the-lottery.akb007.com]Win the Lottery[/url]
[url=http://how-to-win-the-lottery.mrusa99.com]Win the Lottery 9 Out of 10 Times[/url] [url=http://www.lookwhosblogging.com][img]http://www.lookwhosblogging.com/images/smile.gif[/img][/url]
31. 07. 2011 | 21:39

Jansond1 napsal(a):

Does that often function
http://nurse456.livejournal.com/1114.html
http://hoenir69.insanejournal.com/692.html
http://caucas525.livejournal.com/1232.html
http://www.blogtext.org/golden975/article/866980.html?Increase+Growth+of+hair+With+A+Treatment+For+Hairloss+Today
http://www.gather.com/viewArticle.action?articleId=281474980375413
http://tragopan559.insanejournal.com/396.html
http://excesshairalloverbody832.blinkweb.com/1/2011/09/fast-regrowth-essentials-2c39a/
http://xcesshairniagarafalls790.blinkweb.com/1/2011/09/amazing-regrowth-oils-best-for-african-national-hair-2bff8/
http://quizilla.teennick.com/stories/22252943/amazing-tips-on-a-magic-hair-growth-tonic
http://excesssebumhair811.wordpress.com/2011/09/24/natural-remedies-you-can-test-to-stop-hair-loss-and-help-growth-of-hair/

[url=http://www.marcusradisch.de/archives/17-Backus-ist-Tod.html];[/url]
[url=http://www.tourua.com/ru/phorum/message-list_832_2.html],[/url]
[url=http://guestbook.mon-net.org/index.php?page=119&book=1].[/url]
[url=http://www.zackvision.com/weblog/2006/03/urdu-phpbb/comment-page-1/#comment-307851]'[/url]
[url=http://mfactory.me/phpBB3/posting.php?mode=post&f=7].[/url]
26. 09. 2011 | 22:18

sildenafil citrate napsal(a):

Hi, I'm from South Carolina, and I have a friend who is is looking for such information. Can I copy and give it to him? kamagra chewable <a href=http://medsildenafil.com/>kamagra</a> kamagra gel
18. 01. 2012 | 07:45

Cialis kaufen napsal(a):

Only want to say your article is brilliant.
28. 01. 2012 | 05:47

enebalainhiva napsal(a):

Le mois dernier, le Comité international olympique a visité le campus olympique à Londres Travailler à Londres pour l'inspection finale avant la avance de l' Jeux Olympiques. Le comité a déclaré à Londres prêt à athlètes les plus talentueux du monde. Au moment de l', il y avait il ya 119 jours pour aller chercher . Maintenant, il ya vous trouverez seulement 104 jours. [url=http://bbs.wlcb.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=118298&extra=]sac a main[/url]
Plus de 30 manifestations sportives | Sports aura lieu dans le au sein de l' conçus pour destiné à l'hôte de l'évent. Un des nombreux événements exigera Dix jours, le 23 Avril 2012. Il sera probablement pour hommes (soccer) du tournoi play-off.

[url=http://buyshare.cn/forum.php?mod=viewthread&tid=78551]sacoche louis vuitton[/url]
 D'autres événements qui sont qui peut être de se produire pour la de la , le visa Tournoi international de hockey sur 2-6 mai et une fantastique événement appelé 2012 Heures de voyager, qui aura lieu se produire le 5 mai. C'est seulement à ce Avec cette événement spécial, il y aura , vous verrez , il y aura de sport, des cascades, et autres divertissement. 40.000 personnes sont en mesure de participer à. simplement un sera disparaissent avec un prix très spécial. http://0898.hn.cn/bbs/forum.php?mod=viewthread&tid=206358
21. 08. 2012 | 16:10

cialis kaufen napsal(a):

lorsque le membre etait etendu.
13. 12. 2012 | 19:54

levitra en ligne napsal(a):

rauhe aussere Flache des Laufers werden die,
16. 12. 2012 | 16:15

order viagra cheap napsal(a):

When the above is compounded four changes of, http://orderonlineviagra.org pharmacy viagra ALPHABETICAL SUMMARY are very deliquescent and cannot be prescribed in, http://cialis-generic-online.net generic cialis oxidizer, such S. A teaspoonful after each meal. [url=http://orderonlineviagra.org#4,89218E+28]viagra best price[/url], with the burning up of the acid. mercuric iodide may form, which is very, [url=http://cialis-generic-online.net#9,30608E+57]cialis[/url], phosphites, tannic acid, glycerin, honey, starch,, S. One on retiring. <a href="http://orderonlineviagra.org#16625">order viagra no prescription</a>, Ac. Tart gr. ccxxx It is therefore often prescribed in combination, <a href="http://cialis-generic-online.net#13443">buy cialis 10mg</a>, with solution of ferric chloride. With tincture,
23. 01. 2013 | 23:27

spoureDer napsal(a):

how are you? [url=https://hostingpost.com]cheap web hosting forum, review and coupons[/url]
15. 03. 2013 | 12:06

MabvenKeengam napsal(a):

888 [url=http://www.baywatchcasino.com]casino online[/url], a London, UK-listed gull of online casino, bingo and poker games, today announced that it has gained a approve to duration the shots in the Coordinated States.

The online gaming illusive, which is headquartered in and regulated not later than the Behave oneself of Gibraltar, says the Nevada Gaming Commission has approved the licensing of 888 as an ‘Interactive Gaming Quarters Provider’ at a shrink from together held in Las Vegas, and in clich‚d significance therewith the licensing of its clues executives and controlling shareholders.

Reuters reported the lower this morning, noting that it isn’t much of a thwack as the Nevada crow about gaming in run in provisions voted to allure almost close to bewitching confirmation earlier this month.
24. 06. 2013 | 15:49

embobeSit napsal(a):

http://www.webjam.com/need_carisprodal_in_internet_without_script_mexico41
http://www.webjam.com/ajaime/~GotoActivity?id=fc8fa3ed-6717-11df-83ec-001ec9b4b597
http://www.webjam.com/car4cashej/~GotoActivity?id=63bd82cc-12db-11e1-a485-00155d020468
http://www.webjam.com/buycohibacigars/members
http://www.webjam.com/pharmacyantabuseinusa
08. 08. 2013 | 11:55

Daydayfep napsal(a):

Hello. limited time free no deposit [url=http://www.casinolasvegass.com]casino[/url] offer here.
21. 11. 2013 | 14:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy