Trocha soli do očí

17. 06. 2013 | 14:38
Přečteno 20038 krát
Jana Nagyová může být vinna ze stokrát horších činů, než za které byla obviněna, ale pořád je to žena. To, že ji před televizními kamerami vede do auta o hlavu větší policista, který ji drží za kliku na zádech zvláštního opasku, ke kterému jsou řetízkem přichycena pouta, přezdívá se mu „medvěd“, není jen zbytečné – je to nechutné. V kulturní zemi by ji vedla policistka – a určitě bez „medvěda“. V Ostravě policistka přítomna byla – nesla si do stejného auta papíry. Ten zásadní rozdíl je obsažen v dva tisíce let starém přísloví ze starého Říma – I kdyby to dovoloval zákon, nedovolí to stud.

Úniky a zveřejňování údajů z trestních spisů jsou už dlouho důkazem nefungujícího systému spolupráce mezi policií, státním zastupitelstvím a soudy. Nedostatek elementární důvěry, nebo ještě častěji vědomí zkorumpovatelnosti toho kterého prostředí, vede především policisty ke zveřejňování údajů, které ve slušné společnosti veřejné nejsou. Jediným důvodem je znalost toho, že úplatný státní zástupce a ještě častěji soudce, se může zveřejněných informací zaleknout. Přinejmenším mu zúží prostor pro „překvapivá rozhodnutí“. Zveřejňovat informace o existenci intimních telefonátů a vzkazů je nechutné a nevkusné – i když se to týká zločinců, nebo padlých politických představitelů. To, že je z toho nadšená lůza, by samo o sobě mělo být varováním.

Píši to se vzpomínkou na Státní bezpečnost, která do mého bytu někdy v roce 1988 namontovala několik mikrofonů horkého odposlechu – pod omítku ve třech místnostech, včetně ložnice… A nestyděla se o „tom“ mluvit…

Mediální dramatizace velkého policejního vyšetřování částečky české politické korupce ukazuje také impotentnost a neprofesionalitu většiny českých médií – kam, například, zmizelo několik osob, které byly, podle prvních informací, zadrženy v Jihočeském kraji? Kdo to byl? S čestnou a mimořádnou výjimkou Ivy Bezděkové (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/iva-bezdekova.php?itemid=20221) o protiprávním jednání poslance Marka Šnajdra prakticky nikdo nepsal. Komentátoři a „politologové“ se vyjadřují o sto šest k běžícímu vyšetřování, o jehož podstatě a důkazní situaci nic nevědí, a spekulují nad tím, „jestli ta policie má na ty politiky něco víc, než jenom tu údajnou politickou korupci“. Jistě, modleme se, aby měla, ale předem to zpochybňovat?

Všechno to dohromady ukazuje na to, že česká „elita“, včetně novinářů, je stále ještě zmatená ve svých hodnotách. Informace jsou, nefunguje jenom paměť, sdílené hodnoty slušnosti – a profesionalita. S odkazem na skoro rok starý blog „Petr Nečas je kmotr kmotrů“ (http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=17004) mám na mysli podivnost, s jakou řada komentátorů a „politologů“, například Václav Bělohradský, dokáže meditovat nad otázkou zvýšené „legitimity“ přímo zvoleného prezidenta Miloše Zemana – i v této věci. O příštích vládách bude rozhodovat opakovaně usvědčený lhář, který je prý „více legitimní“ - jenom proto, že více voličů uvěřilo jeho nepravdám a podvodům s financováním kampaně. Z tohoto ujetého pohledu byl ovšem nejlegitimnějším prezidentem Klement Gottwald a stejně tak i KSČ, potvrzovaná ve svojí vedoucí úloze každé čtyři roky souhlasem 99,98 procent voličů…. Pavel Blažek je „legitimní“ ministr spravedlnosti, přesto, že se v minulosti dopustil, přinejmenším ve spolupodílnictví, trestných činů.

Možná by stálo pro dobro nás všech vsadit právě v této rozkomíhané chvíli na slušnost. A ODS by za premiérku mohla navrhnout Miloslavu Němcovou, o které se nikdy - opravte mne, pokud se pletu - ještě nikdy nikdo nezmínil ve spojitosti s kmotry. Možná není nejodvážnější. Možná není politicky nejsvalnatější. Ale málokdo zpochybní její slušnost.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Silvie napsal(a):

resl
Ach bože - proč jsem nevolila Zemana v prvním kole?

Vždyť jsem vám to napsala jasně - neměla jsem tam žádného!!! koně.
Šla jsem to jenom "zachránit" před pohromou, co se na nás řítila v případě zvolení toho narkoleptika.
Opravdu nechápete, že Nagyová byla šedou, nikým nevolenou eminencí, arogantní ženštinou, která sebevědomé lidi, kteří se jí vzepřeli, dokázala přes Nečase kariérně zničit?
Za všechny uvedu Martina Doktora, jednoho z mála slušných (snad?) politiků.

Pepa

Podle všeho mají policajti z odposlechů i informace o přímých úplatcích.
Údajně měly být nějaké úplatky pro tchořovce deponované v oněch sejfech.
Zatím mají jméno advokáta, jenž by měl mít dispoziční právo k těm penězům a zlatu.
Nevím, jestli se nepletu, ale má jít zase o Šachtu a comp.
Taky doufám, že mají něco víc, nežli trafiky. Na naši nevalnou pol.nekulturu je to totiž, jak se vyjádřil šlechetný Kárl, "slabý čaj".
18. 06. 2013 | 14:39

Stanislav napsal(a):

Pro pana Slámu. Děkuji za diskutování v této otázce, ale jako voják bych se nerad vyjadřoval k politické části problému. Jinak Inspekce Vojenské policie už dříve zjistila, že policisté špatně vyhodnotili bezpečnostní situaci v budově ČT a zvolili špatnou taktiku. Bylo to i zveřejněno. Ovšem jejich zásah jako takový byl podle zákona (jak tr. řádu, tak o VP) shledán opakovaně za oprávněný. Musím se VP zastat, jelikož jednala z příkazu státního zástupce a až na základě platného a vykonatelného povolení od soudce Obvodního soudu pro Prahu 6 JUDr. Kryštofa Nového. Jedním z úkolů VP je, že "odhaluje trestné činy a zjišťuje jejich pachatele a činí opatření k předcházení trestné činnosti a podílí se na ochraně utajovaných informací". Tehdy šlo o listiny s utajovanými informacemi, kde státní zastupitelství tvrdilo, že jsou stále ještě utajované a dalo příkaz VP a ta zásah v budově ČT na základě platného povolení soudu provedla i když takticky ne zcela vydařeně ve smyslu početné síly a vybavení.

Jak z tr. řádu, tak zákona o VP je možnost zásahu VP v civilních objektech nebo proti civilistům možná, ale jen na podkladě těchto zákonů a v rámci nich při odhalování tr. činnosti, zajišťování pachatelů a při podílení na ochraně utajovaných skutečností. Plus ještě další, ale to s touto věci nemá souvislost. Pokud tedy tehdy VP jednala z příkazu státního zástupce a na základě povolení soudu, jednala oprávněně, akorát taktické provedení bylo zbytečně nafouknuté, v čemž bych ovšem nespatřoval zásadní element, který by měl vést k odstoupení ministra obrany nebo náčelníka GŠ. Spíš by se měl někdo zamyslet, proč VP dostala od státního zástupce takový příkaz a povolení od soudu, kde byla nucena v souladu se zákonem uposlechnout tyto civilní orgány a konat. A jsme u toho, že takto mělo být postupováno i v tomto případě a zvlášť, pokud se jednalo o generála, objekt zvláštní důležitosti se zvláštním režimem... jak jsem již psal. Proč tomu tak v tomto případě nebylo nechci spekulovat, jelikož by to nutně muselo mít souvislost s politikou a to nebylo cílem mých všech příspěvků, kde se snažím pouze uvést fakt, že toto mělo být v kompetenci VP a nikoliv civilní policie a že se mnoha vojákům takový postup nelíbí, kdy v těchto armádních objektech takového významu pohybuje civilní policie, ač by to mělo být řešeno VP nebo jej mohli zadržet mimo objekt a důkazy by realizovala z příkazu VP za osobní účastí příslušného st. zástupce.
18. 06. 2013 | 14:41

Silvie napsal(a):

Resl
To myslíte vážně, že TGM začal "blbnout s tou samostatností"???

Buď jste germán tělem i duší nebo jste takový národní masochista.
Stále nechápu, proč žijete v zemi, kterou opovrhujete, Německo vás jistě přijme s otevřenou náručí. Brnkněte Berndovi.

Má vůbec smysl se tady přít s lidmi jako vy , Josef K., Šauerová , Urban atd., kteří by nás nejradši viděli jako součást c.k. monarchie?

Nemá. Jest to naprostá ztráta času.
18. 06. 2013 | 14:43

Qin napsal(a):

Nagyová ve věci úkolování kontrášů pravděpodobně nemá žádnou vinu.Ona nemusela vědět,že se to nemá.Vinu mají kontráši. ti vědí koho mají poslouchat a koho ne.
18. 06. 2013 | 14:47

Silvie napsal(a):

Qin

A proto tak obdivuhodně konspirovala (žrádlo pro psy, krtečci)?
Tak to asi neobstojí stejně jako neobstojí tvrzení Nečase v přímém přenosu, že o ničem nevěděl, což další den popřel tím, že se mu Nagyová postarala o ochranku.
18. 06. 2013 | 14:51

Lea napsal(a):

Pan Urban nezklamal, málo objektivity.
18. 06. 2013 | 14:57

Qin napsal(a):

resl:Váš názor na Masaryka Vám neberu.Ale musíme vycházet z toho co jsme četli a co nás učili.Masaryk měl na vybranou buď nás nechat s Rakouskem v monarchii/konstituční/ nebo samostatnost.Od myšlenky zachování Rakouska Uherska upustil již Palacký a v těchto intencích pokračoval i Masaryk.Zda to bylo dobře nevím,ale bylo to kus odvahy.-Dnes s odstupem,po100 letech začínáme pošilhávat po konsituční monarchii,což jsou v Evropě nejstabilnější státy.
18. 06. 2013 | 14:59

resl napsal(a):

pamětník,
není žádný rozdíl, jestli je to německý, nebo český vrah. Jen já se nezastávám německých vrahů, zatímco vám velí falešné vlastenectví, zastávat se vrahů českých. Tak příště, až bude o poválečných vraždách řeč, nezapomeňte se tímto řídit.

Řepa,
zastáváte, chcete se prát a rodina s vaším názorem nemá nic společného. Nebo vás navádějí ?
18. 06. 2013 | 15:02

resl napsal(a):

Silvie,
pořád mně není jasné, čím vám imponuje Zeman /pokud vynechám nevhodnou opilost/, že jste dnes tak "ráda, že jste ho volila." Co tak dobrého vykonal ? A proč jste si tak jistá /to vy vždycky jste se vším rychle hotová/, že nebyla Nečasem, nebo Kaouskem zneužita.
vyhlašuji přestávku, smažte tabuli, vyndejte si svačinu a nelezte mi z lavic. Zvlášť vy Silvie, Řepa bude mít dozor.
18. 06. 2013 | 15:15

Silvie napsal(a):

Resl
Nejspíš jsem si uvědomila, co by to bylo za pohromu mít na hradě za téhle situace zmatené kníže, pro které je bezprecedentní korupce, zneužívání rozvědky a přidělování trafik za hlasování pro zpotvořenou důch.ref. a círk.rest. "slabý čaj".
18. 06. 2013 | 15:23

razdva napsal(a):

resl:
Tak jak je to s těmi českými korunovačními klenoty, že jsou vlastně víc německé? Byl by nějaký relevantní argument? A ještě prosím o důkaz, že před Československem neexistovaly žádné Čechy, (tj. ani české země, ani české království nebo knížectví...) A co čeština, ta existovala? A Češi? Nebo si to všecko vybájil Masaryk? A když tvrdíte o Karlovi IV., že byl spíš Francouzem než Čechem, to máte podloženo jako čím? Vlastními domněnkami, předpokládám, domněnkami duševně líného, ale o to ideologicky zaslepenějšího polovzdělance.
18. 06. 2013 | 15:28

ivlado napsal(a):

autor:
" To, že ji před televizními kamerami vede do auta o hlavu větší policista, který ji drží za kliku na zádech zvláštního opasku, ke kterému jsou řetízkem přichycena pouta, přezdívá se mu „medvěd“, není jen zbytečné – je to nechutné."
Ano, suhlas, je to nechutne, ze zena na takej pozicii je vedena medvedom. Je nechutne, ze taka zena sa na taku poziciu vobec dostala. Mily autor neuveritelne diskriminuje ostatne zatknute zeny, ktore vedie ten jeho medved. Asi preto, ze to nie je pred TV, tak to nechutne nie je. Ak by sa policajt k p. N. choval lepsie, nez k zlodejke v supermarkete, bolo by to smutne napriklad preto, ze potencialny nedokazany cin zlodejky v supermarkete je daleko menje skodlivejsi statu, nez potencialne nedokazany cin p. N.
Pre mna osobne je nechutny p. Urban.
18. 06. 2013 | 15:36

Pepa Řepa napsal(a):

resl
...ano pane učiteli.
TGM nalezl Československo v baby-boxu Císaře Pána, bastarda bez kořenů, bez hranic, bez tradice, bez povědomí, bez kultury, bez jazyka ba i bez klenotů.

Ty mu dali jako věno Josef s Marii Terezii.
Spokojen?
Děkujeme Berndtíku, žes je ještě nevyžádal.
18. 06. 2013 | 15:43

gaia napsal(a):

u prince Williama chtěli dokázat, že mu koluje v žilách židovská krev a rozborem se zjistilo, že je vlastně Ind. Jeho prapraprababička byla kdysi s manželem v Indii ale že tam měla mimomanželský poměr se provalilo až nyní. A přesto se větev těchto levobočků dopracovala až na anglický trůn.

Tuto historku jsem vyčetla nedávno na Novinkách a píši pro resla, aby si uvědomil, jak je trapný s těmi německými nebo českými vrahy.
A ten Heller a augsburgu byl genetickým rozborem třeba čistokrevný Rus, ale tvrdit, že korunovační klenoty jsou ruské, to by si nedovolil nikdo tvrdit.
18. 06. 2013 | 15:59

razdva napsal(a):

gaia:
Ale, tak nesypte reslovi sůl do rány! V sudetoněmeckých učebnicích objektivního dějepisu si právě přečetl, že až do Masarykova výmyslu žádní Češi, natož český stát, neexistovali. A já pochybuju, že kdy existovali i po něm (po tom výmyslu). Myslím, že Češi existují jenom ve snu nějakého psa.
18. 06. 2013 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

Trocha soli do očí a trocha pepře, ať se panu učiteli reslovi vzepře.

Aspoń uvidí, kam až vede diágovo vymývání mozku.
Už jsme dost proprali zloducha Edwarda, tak jdeme na TGM a Čapka.

Kdepak na čecháčka není spolehnutí.
Hajzlík jeden, umře si zrovna, když má uvítat Dolfika.
Ráno jsem neprojel Resslovku.
Vzpomínali na Gabčíky, to mu musí rvát střeva. V jeho ulici.
Vrazi!!!
18. 06. 2013 | 16:29

gaia napsal(a):

přesto všechno si stejně myslím, že si ta Nagyová neměla brát do basy červenou podprsenku. Černá nebo béžová by byla praktičtější, když tam teče teplá voda jen 2x týdně. A neviděla jsem v ukázce té cely žádné šňůry na prádlo.
A jestli jim to tam perou hromadně, tak se to ostatní prádlo od červené obarví, skutečně červené prádlo to je velmi nepraktické.
18. 06. 2013 | 16:30

resl napsal(a):

Silvie,
"zmatené kníže, pro které je bezprecedentní korupce,
.............
zmatený Zeman, který netuší kam jej vedou, kde bydlí a který hlavně "zapomněl" doložit výdaje na volby a z které kapsy. Ale to už vás nezajímá, mohli bysme se dostat do ruského vlivu a ten vy a vaši zdejší kolegové máte moc rádi.

razdva,
české země neexistovaly, české království též ne a čeština samozřejmě taky ne. Palacký s Jungmanem by vám to potvrdili. V "české" historii zaznamenáte akorát germánský, polský, lužickosrbský jazyk. Budete se muset s tím smířit i se soudružkou učitelkou gaia. Mimochodem gaia, co má společného jakýkoli vrah s babičkou prince W. ?

Řepa,
co udělal Posselt, jak vy ho posměšně nazýváte "Berndtík" dosud špatného ? Vůbec nic, jen blbě vypadá a zbytek vám do makůvky nalil novinář bolševik, redaktor bolševik, nebo oba dva. Ten člověk je maximálně smířlivý k Čechům a nechová vůči nám pražádnou nenávist. To vy a část zdejší grupy, složené z bývalých komoušů, nácků a falešných vlastenců, jste si z jeho vzhledu /připomínající nařvanýho Hitlera, nebo zlého západního Němce, jak vám byl v dětství podsouván/ udělali názor. Pravý, český nefalšovaný názor, veskrze falešný. Sedněte do lavic a dávejte pozor, nebo sdělím vaším příbuzným, jak nehezky, xenofobně myslíte.
18. 06. 2013 | 16:37

gaia napsal(a):

resl

na anglickém trůnu bude dřepět Indoněmec a vládnout všem angličanům

stejně jako v Dobroníně český vrah byl vlastně Němec jak poleno a ještě bratranec zabitých.

češtinu ještě v 15. století zakazovali hlavně preláti, v kostelech dovolili zpívat česky jen 4 písničky

dnes se prelátům bude platit a oni vám budou potvrzovat, že čeština neexistuje. Že něco není v církevních análech ještě neznamená, že to neexistovalo.

Akorát to neposkvrněné početí v nich je a ono neexistuje.
18. 06. 2013 | 16:46

resl napsal(a):

Řepa : Už jsme dost proprali zloducha Edwarda, tak jdeme na TGM a Čapka. Ráno jsem neprojel Resslovku. Vzpomínali na Gabčíky, to mu musí rvát střeva.
-------------
Ne, ne Řepíku, nic jsem nepsal hanlivého na Čapka, ani na parašutisty, to jen vy zkoušíte, jak budu reagovat a zároveň si nakláníte ty hloupější na svou stranu. Nepište cobykdyby, to vypadá na zlé ovlivňování a to vám přece nikdy nešlo.
18. 06. 2013 | 16:46

Silvie napsal(a):

resl
Zemana možná vodí, páč má z těch jitrnic a prejtu kapku ucpané cévy cholesterolem, ale v hlavě to má dobře srovnané. Na rozdíl od Kárla je to zdatný politik.
A s tím ruským vlivem jste trefil hřebíček po hlavičce - zrovna teď ,když se spekuluje o vlivu Temelína (potažmo americkém vlivu) na vládní krizi.
18. 06. 2013 | 16:49

resl napsal(a):

Čeština je extrémně složitý pseudojazyk, který byl uměle vytvořen v osmém století našeho letopočtu jako tajná kódová šifra pro zmatení zemí táhnoucích cizích žoldáků a kolonistů, kteří do českých zemí přinášeli kulturu, vzdělanost a s nimi spojené sociální jistoty a prosperitu. Učená společnost lesbicko-feministické lingvistiky počestných pannen pražských tak v zásadě trvá na přechylování toliko mužských příjmení příponou -ový, zatímco lingvistický kroužek Zemského musea trvá na přechýlení pouze v případech, kde k přechýlení dochází již v originále (známá to causa operetní pěvkyně Ní Bhraonáinové, která hýbe naším kvasem společenským od té doby, co jí dal profesor Masaryk přednost před obhajobou rituálního vražedníka Hilsnera). Neustálený zvyk lidový svádě každýho psáť si jmén i titulóv podla libovůli a snád nenáhlé nálady sic vzbohacuje jazyk ze straně jedné (slabika cm v slově Švarcmberk budiž popříkladě) a zhacuje geho ráz přirozenej v straně druhé. Tato skutečnost nemohla uniknout ani hradním kancléřům: Žitovi, Palečkovi, Hájkovi, Jáklovi a Šloufovi. Okamžitě nechali Císařpánu, který je mimochodem rozený Václav a své druhé jméno přijal až později, podepsati výnos psaný hlaholicí, že jazyk je dán od Pánaboha zrovna jako církevní majetky a že se nevyvíjí...
Ha, cha, ha, ha, cha, cha
18. 06. 2013 | 17:05

pamětník napsal(a):

resl:
" vám velí falešné vlastenectví, zastávat se vrahů českých"
Nikdy jsem to nedělal. Lžete.
Dnes už podruhé.
18. 06. 2013 | 17:42

xxx napsal(a):

Začínám být na Urbanovy kecy alergickej. Ci s tím?
18. 06. 2013 | 17:43

resl napsal(a):

Silvie,
zatím jste jediná, /samozřejmě na návod Hájka, komunistického synka a slouhy hradního zloděje/, která vidí za rozvratem vlády americkou špionážní centrálu. Snad z úcty k ženě, nejste napadána vulgárními výrazy, jen čekám, který týpek se k vám přidá. Padesátá léta hadr, jak by řek kdo ... ?
18. 06. 2013 | 17:43

Karel napsal(a):

Pan Urban už kolikrát ze sebe vychrlil takové emotivní nesmysly, že mě to překvapuje. Dřív jsem jeho články četl rád a vážil si ho. Ovšem s tou Němcovou to byl oulet. Z vlastní zkušenosti vím, že to je žena nesmírně nafoukaná na svou funkci a arogantně jednající. A co udělala kdy pro republiku? Akorát tam sedí a všemu naslouchá, odříkává s klausovskou dikcí fráze a nechává se nést na vlně momentálně prospěšného myšlení. Toť vše.
18. 06. 2013 | 17:51

honolulu napsal(a):

Kanalpucer,
uzirej se zavisti potkane! Ke vsemu tomu jeste vypadam jako snehurka. Zlatej a modrej ! Zasadne ctu, tak zvane kontraverzni (zakazane) studie...
Nepritelem Zidu nejsem. Oni jsou totiz na nasi strane proti Machometanum....
A ted drz hubu ! honolulu bude informovat.

Panove, kdyz je rec o Zidech, tak je treba,
aby jste vedeli !
Iransky president Ahmadinejad nekolikrat otevrene a demonstrativne daval na obdiv pratelstvi k Zidum, kteri jsou Hebrew. (Cistym Zidum.) Stejne jako Iran, tak i oni (Zide) jsou nepratele rozpinaveho Islamu kteremu veri Sunni (ale ja nevim co to je.)
Zide v New Yorku mu prinesli umelecke predmety jako dary a na spolecnem zasedani nadavali na jine Zide, kterym se rika Zioniste.

Kdyz se podivate do dejin (coz je zakazano), tak bohate Izraelske kralovstvi bylo vroce 722 B.C. totalne zniceno. Ocupant se jmenoval Sargon II. (722-705 B.C.) vladl v Assyrii (Semite).
Kdyby na Assyrany nezacali utocit ze severu narody aryjske z uzemi dnesniho Iranu, tak Zide by neexistovali.
Tyto severni spojene narody Assyrany totalne znicili 612 B.C.
Hebrew stejne jako Ahmadinejad si to pamatuji.

To je v dejinach stale stejne a stale se opakujici boj. Indo-evropanu branicich se se stridavymi uspechy, proti vsem druhym.
A ted, kdo jsou ti druzi Zide za hodinu.
18. 06. 2013 | 17:56

Němcová na hrad! S Peakovou a Parkanovou napsal(a):

Karel,

Němcová je Nečas v sukních. Taky u všeho byla, taky vždycky když kmotři kuli pikle šilhala stranou a ucpávala si nos, po Rathovi vystartovala jak ohař po zajícovi a jako správná jehovistka se počala zaklínat když si policisté místo Rátha pro změnu vzali na paškál korupčníky z ODS.
18. 06. 2013 | 17:59

pamětník napsal(a):

resl
vyučuje nevzdělané Čechy:
"české země neexistovaly, české království též ne a čeština samozřejmě taky ne."
Takže loni na podzim jsem neviděl Zlatou bulu sicilskou adresovanou českému králi Přemyslu Otakarovi I. - teď nevím, co mám udělat s fotkami, když taková autorita, jakou je resl, popírá existenci českého království.
Také bychom měli přestat používat čárky nad dlouhými samohláskami, které zavedl M. Jan Hus, když čeština neexistovala. Jan Hus tedy opravil transkripci lužické srbštiny (horno- nebo dolnolužické?), protože polská zůstala spřežková.
Ó díky, iniciativní inovativní znalče resle za obohacení našich znalostí českých (pardon: německých, lužickosrbských a polských) dějin.
18. 06. 2013 | 18:00

pamětník napsal(a):

A germánských - málem bych zapomněl to nejdůležitější!
18. 06. 2013 | 18:01

resl napsal(a):

pamětník,
ne německých, ale germánských s mnoha podmnožinami.
Přemysl je pojmenován českými "historiky", známej byl pod německým jménem Ottokar a b.s. mu dával římský král Fridrich II. za podporu v boji.
vaši paměť zdraví r.
18. 06. 2013 | 18:27

Silvie napsal(a):

Resl
Jediná rozhodně nejsem, spekulují o tom všechna média.

Dle vašeho posledního příspěvku, v němž jste se nezvykle rozepsal, soudím, že vás dnes stihl těžký úpal.
Nebyl jste dlouho na sluníčku?!
18. 06. 2013 | 18:30

resl napsal(a):

byl a jsem pořád
18. 06. 2013 | 18:50

honolulu napsal(a):

Pokracovani 17:56.
V roce 630 A.D., 28 Turko-Mongolskych kmenu se dalo do pochod na zapad z oblasti zapadni Ciny a zapadniho Mongolska. Obsadili uzemi v dnesnim jihovychodnim Rusku pri usti Volhy a v roce
650 A.D. zalozili risi KHAZARSKOU... A hned tam zacalo byt "veselo" na pristich 380 let !
Oni nejenom delali pravidelne najezdy proti risi Byzanske, ale zacali tyrnizovat a zabijet i Slovany, ktere meli na sve severo- zapadni hranici sve rise.

Udrzovali si pravidelnou armadu v poctu 100 tisic hrdlorezu. Tato armada se delila na t.zv. TARKANS a vladl ji KHAGAN BEG.
Kdyz se nejaky tarkan vratil z vypravy, ktera byla neuspesna, tak tito Turci popravil cely tarkan.

Dulezita vec ! Tak jako Chales Martem zastavil vpad Machometanu do Evropy, tak i oni, Khazari, zastavili vpad Machometanu (Semitu) do Ruska.
V roce 740 A.D. aby zachovali narodni identitu prijmuli nabozenstvi - JUDAISMUS a prohlasili se za Zidy. Duvod byl v tom, ze meli Krestany z jedne strany a Machometany z druhe strany, tak se stali Zidy, ke zdeseni pravych Zidu.

v roce 1016 A.D. Khazarskou risi znicil slovansky vojevudce.
Jmenoval se Sviatosla I. a byl narozen v Kijeve.
Tento Sviatoslav jich mnoho dal zabit a jine odvlekl do otroctvi na uzemi Ruska.

Tim si zadelal na pruser v pristich generacich. Nejvetsi zabijaci v dejinach Ruska byli Yezov (10 millionu mrtvych, nebo Manghis 1 million mrtvych.) Mezi mrtvymi byli hlave Slovane, ale i orginalni Zide... Stalin znal dobre dejiny. (Stejne jako Hitler.) Oba dva umeli mistrne vyuzit rozdilnych GENU a kultur.
Putin to vsechno vi. Zalozil ted stranu Rusko Rusum !

Ctete vsechno NEDEJTE SI diktovat, co je spravne ci "kontraverzni"
Udelejte si usudek sami.

Artur Koestler : The Thirteeth Tribe.
A nebo, prof. John O. Beaty (Southern Methodist University)
The Iron Curtain over America.
a nebo,
Race and population a 14 dalsich knih.
Na prednasky tohoto prof. chodil i pres. Truman and senator Mc Carthy.
Nenechte si diktovat co cist. Myslete samostatne. To po vas chce americka Konstituce a to hned prvni clanek.
18. 06. 2013 | 18:50

Ivan Hochmann napsal(a):

Házet sůl do očí je poslední dobou moje specialita.
Co mám také jiného udělat když sednu k blogu a půl hodiny mě skřípe protéza.
Měl bych raději držet hubu a jít hrát karty- neboco.

Co tu předvádějí vědoucí a znalí lidé (Pepa Řepa,Sylvie,a další)je na zvracení.Impertinence s Reslem a další zhovadilosti naprosto nesouvisející s tématem,trapné předvádění vvyššího IQ s humorným nádechem mě také patřičně serou.(oprava ...štvou.)
A to si přitom sami určují kde je hrana?!

K věci: Celý ten "příběh" je jako z panoptika.Zase jako vždy se nabomzují media .Ta vytvoří zločinnou atmosféru z keců policejních provokatérů.Všichni zainteresovaní totiž vědí,že se lůza chytne jakékoliv zhovadilosti a bude dávat průchod svým přiblblým emocím(jak vidno na tomto blogu.)Standartní vyšetřování takových "kauz" by mělo vypadat jinak.
Jak?
Předvoláním na vyšetřovnu a prokázáním viny.Pak by mohlo nastat OBVINĚNÍ resp,zadržení.Samozřejmě se svolením prokurátora.
Co se "koná v trestním řízení " v České Republice je výsměch právu a té vaší zk...demokracii.

400 policajtů se napakuje a utvrdí ve fixní idei,že posloužili právu.Tak leda!

Ištváni a jim podobní zase dělají z Česka Absurdistán.
Vláčení Nagyové i těch ostatních v řetězech je prachsprostá fraška pro přiblblou českou galerku.Co by pak museli dělat při zajišťování vrahů a skutečných nebezpečných gaunerů.My přece už známe skutkovou podstatu nebezpečné Nagyové.Krtečci a žrádlo pro psy.Fujtajbl.
Tak si představují Česká Justice a Policie výkon spravedlnosti?
Kdybych byl mladý člověk nezůstal bych tu ani minutu.

Další věc jsou následné události.
TO JE TA PRAVÁ SHOW!

Kmotři se sluní na Bahamách a v Turecku,ODS prý začíná znovu od začátku.Rath se šklebí Nečasovi a už jej vidí naproti v cele.(a nechte jej tam alespoň rok jako Ratha)
Za ten Ksindl s restituceni a penzijní reformou.
V Praze se zase prokázala uslintanost politiků TOP a tím si vykopala hrobeček.
Jenže ať se děje cokoliv - slepená "vládní koalice" dovládla.
Nezachrání to ani Bimbo,který se dostal k prezidentství jako garant jejich politických machlů.Fujtajbl!

Je to srandička? Nepochybně Pepo!

Ivan.
18. 06. 2013 | 19:07

fikus napsal(a):

v kulturní zemi možná osoby ženského pohlaví spoluvodí ženy v uniformě ( není to rozhodně pravidlo ) a pokud vím není na to ani zákon, či interní předpis. Ten platí jen při osobní prohlídce. Čili blábol pane Urbane.
V kulturních zamích existuje taktéž profesionálně chovající se novinářstvo.
18. 06. 2013 | 19:28

Bobina napsal(a):

Proč Urban má výhrady ke klepetům Nagyové když "krsavice"byla pouze zaměstnanec vlády.Proč nepsal o klepetch Ratha v posl.sněmovně.Navíc Rath byl politik a hejtman.Babča Němcová a jeji útoky na Ratha to bylo v normě ???Pasování Pekárka na poslance(před výk.trestu) to bylo ok ??Dnes náš "právník" M.Benda zlehčuje celou odpornou kauzu (čachrování-vyjednávání za běžnou politickou praxi.Pokud máme v poslan.sněmovně další politiky po vzoru M.Bendy tak si myslím,že nové volby jsou nutnosti.Vláda není stát.podnik kde se vymění ředitel a všechno ostat.funguje dál,v tomto případě se jedná o nedůslednou kontrolu,korupčení z hlasy(koalice LIDEM,kterou nikdo nevolil)hafo nezařaz.poslanců co opouštějí pol.strany a pak sedí v posl.sněmovně do dalších voleb za naše penízky.
18. 06. 2013 | 21:01

honolulu napsal(a):

At uz jsou to skupiny prosazujici nasilnou Integraci, nebo Sudetaci se svoji proti Ceskou agendou, tak zadny znich nikdy neobstoji, kdyz vy Cesi si budete uvedomovat prislusnost ke svemu kmeni...

Kdyz jsem zil v JAR, tak po nas byla zadana tolerance k jinym "kulturam". Krasne reci se vedly o vzajemne spolupraci.

Ta vzajemna spoluprace dopadla tak, ze je tam nejvetsi kriminalita na svete. 65 % nezamestnanost a moje mesto (Hillbrow) spadlo.

Diskriminace ? Kdo ma dum (beloch) nedostane penzi. Kdo se ho vzda, dostene penzi, US $ 96 mesicne. Kdyz beloch zada o zamestnani, tak cernosi jeci smichem. Takze ti, co tam zustali ziji z milodaru jidla jinych belochu zasilanych z ciziny a ziji ve stanech. Posty nefunguji.

Snad si nemyslite, ze se s vami Cesi bude jednat jinak, az ti druzi zvitezi s "pravdou a laskou" a s "toleranci".

Zemedelci (farmari) jsou vrazdeni kazdy tyden - dve, tri rodiny. Hladomor stejny jako v Rhodesii je zarucen.

Samozrejme, ze ti co vse znicili pujdou do Evropy. Italove jich maji kazdy tyden o tisic vice a nevi si rady.... Dostanete Qvotu Cesi. Brusel vam ji nadiktuje, aby ulevil Italum...

I kdyby byli poslani nekam jinam, tak Cikanu bude vice nez vas.
Vy je budete zivit a zadluzovat se, aby jste nebyli oznaceni za rasisty. A ti ktere zivite delaji vystavy v jine zemi, jak je utiskujete ve studiijich a jaci jste rasiste...

Nebudete-li stat pri sobe, tak Praha dopadne jako Hillbrow.
18. 06. 2013 | 21:16

Silvie napsal(a):

Ivan Hochman
Mrzí mě, že jsem vás popudila, ale já si kvůli téhle špíně fakt žíly otvírat nebudu.
Co jiného můžeme, nežli si z těch ho... dělat srandu?
Věřte mi - na každou svini se voda vaří.
My ,věřící, to máme o něco lehčí.
18. 06. 2013 | 21:36

vasja napsal(a):

Honolulu.
A jak sakra poznat toho pravého:-)
18. 06. 2013 | 21:52

pamětník napsal(a):

resl:
Rod Přemyslovců odvozoval svůj původ od bájného Přemysla Oráče z kmene Lemúzů a bájné Libuše z kmene Čechů, proto Přemysl Otakar, pro zahraničí Ottacharus.
http://www.nacr.cz/z-files/zbs04_2_.pdf
Cítili se jako autochtonní český rod, nikoliv germánský, lužický či polský. Vaše sudeťácká propaganda lživě deformuje českou historii v duchu velkoněmeckého šovinizmu.
18. 06. 2013 | 21:59

argun napsal(a):

Silvie

Že jsem tak smělej - "vy věřící" v co? Když Vás tak jeden čte, je poněkud dezorientovanej stran priorit té "víry"...smile.

Karel Šnajdr 17. 06. 2013 | 23:19

Tak nějak. Ten tyátr byl naprosto neadekvátní. Je otázkou komu a čemu měl posloužit. 400 maníků v akci to je malá armáda, to nemohlo mít věcné opodstatnění. Manifestace moci, stejně jako kdysi. Ale čí?
18. 06. 2013 | 22:01

honolulu napsal(a):

Ted mi zas odmitli prispevek o Helen Suzman z Johannesburgu.
Oni se boji vseho.. Ja jsem to denne videl a zazil (v mladi) a nesmim o tom informovat Cechy...
18. 06. 2013 | 22:01

honolulu napsal(a):

Vasjo, kdyz to napisi, tak to bude smazano behem minuty.
18. 06. 2013 | 22:09

Silvie napsal(a):

argun
Věřící odjakživa v Boha a karmické zákony, nikoliv v církev, a už vůbec ne v katolickou církev...

Stačí?!
18. 06. 2013 | 22:11

honolulu napsal(a):

Pravdolaskari, proc vy nechcete, aby Cesi vedeli o osudu Helen Suzman ?
Ja ji do sklepa za mrize nikdy nezavrel !...
To je strasna hanba ta vase politika.
Ovoce te politiky, je jako SRACKA nemocneho malarii.
18. 06. 2013 | 22:15

honolulu napsal(a):

Vazeny pane presidente Zemane.
V pripade, ze jednou prijde k verejnemu ukrizovani novinarskych prostitutu, zatajujicich skutecnosti a manipulujicich s pravdou...
Prosim o povoleni assistovat u ukrizovani. Slibuji, ze budu sikovnejsi nez byl legionar Longinus z X-te Frentensis. (Legie.)
Pravda zvitezi.
18. 06. 2013 | 22:22

vasja napsal(a):

Honolulu.
Nojo. Tak to funguje.
Ja to mam ale jasný. Když má kukuč jak Jasir Arafat, tak to bude ten pravej.
18. 06. 2013 | 22:50

honolulu napsal(a):

Vasjo, cenzor nikdy nedovoli popsat takove veci...Kdyz jsem nemohl napsat o smutnem osudu Helen Suzman, tak by to byla zbitecna ztrata casu reagovat na Vas dotaz. ...(Pritom je to nejen v kazde knihovne u nas, ale i na computru.)

Nektere informace se k Cechum nikdy nedostanou ! Jine jsou zkreslene a za jine je vyhrozovani a nalepkovani...

Vinit cesky narod z neiformovanosti by vsak bylo nespravedlive.
To zavinili Naciste a Komuniste. Oni zacali nicit knihy ve velkem...

Zde je to jinak. Zde je ke cteni vsechno.

(A o tom jste slysel, jak ten Mojzis se snazil ujit 200 mil ?
Jemu to trvalo 40 let ! On mel nejakou "universitu" v Thebach a byl indoktrinovan v humanitnim smeru politickou korektnosti.

Na zaklade teto korektnosti omylem ukradl bednu jedovateho (asi radioaktivniho) pisku z pokladnice Ahmose I. (Faraon XVIII. dynastie.) On ten Faraon byl velmi rad ! Ta bedna byla ukradena Sumerum a zabila kde koho. Faraon nevedel jak se ji zbavit...

A jeste vetsi sranda je, kdyz 92 let po zalozeni Kartaga byl prinesen dar mestu z bohateho nejmenovaneho kralovstvi.
To se clovek nasmeje ! Psat se vsak o tom nesmi...
Vyhledejte si to sam. Budete mit estradu.
19. 06. 2013 | 02:13

Medikolog napsal(a):

Resl, pod předchozím blogem

herr Urbana, když jsem připoměl výročí vyvraždění a vymazání z mapy světa Lidic, jste projevil strach, zda vím o oběšení Horákové (výročí příští týden).

Tak se já ptám vás, co říkáte na DNEŠNÍ VÝROČÍ UGRILOVÁNÍ židovských manželů Ethel a Julia ROSENBERGOVÝCH NA ELEKTRICKÉM KŘESLE v pupku demokracie, v USA, dne 19. 6. 1953. Narozdíl od Horákové která všechny viny PŘIZNALA manželé Rosenbergovi do poslední chvíle tvrdili, že jsou NEVINNÍ. Oba monstrprocesy, Horákové i Rosenbergových, jsou ve všech aspektech plně srovnatelné a rovnocenné.
A jsem zvědav, co napíšete koncem září výročí masakru v Babin Jaru... (29. 9. 1941 -> 33771 Židů zavražděných vašimi Einsatzgruppen při jediné masové vraždě (světový rekord - "blahopřeji", to mohl dokázat jedině Němec, Zulu by nebyli tak metodičtí) a doufám, že se vášemu výkonu nikdo ani nepřiblíží tím spíše, že do osvobození Ukrajiny Němci přidaly k těmto obětem v téže lokalitě daší desítky tisíc občanů SSSR. Tedy jsou-li pro vás lidmi, když to mohli být a často i byli, komunisté.
Pane Urbane, vám vadí, že v souladu s platnými zákony a předpisy vedli Nagyovou zajištěnou medvědem. Hmm, kdyby jim zdrhla jako Radovan Krejčíř - výročí útěku bylo včera 18.6.2005), copak byste asi o těch policistech napsal? Źe nepostupovali v souladu s předpisy...
19. 06. 2013 | 05:37

JAHA napsal(a):

Silvie napsal(a):
Pamětník

Vy jste tedy dobrej, já bych se s tím sama nehledala.

No, na Vasom mieste by som nebol taky nadseny, ze ma na Vas osobitnu zlozku☺.
19. 06. 2013 | 08:29

Bárta napsal(a):

Diag Jan Urban píše zde o studu?
Kdyby byl zmíněný jenom trochu slušný, kdyby se dokázal stydět, tak někde zaleze a je červený i pod trenkami, nebo co nosí.
A nekázal by morálku lidem, kteří jsou většinou daleko slušnější než je on sám.
Mám pocit, že tento "novinář-nebo kdo"? se snaží naleptávat myšlení lidí. Proč? Aby zaplatili jeho chlebodárcům?
A kdo jsou Diagovi chlebodárci? Diag Human? sudečtí Němci?
Nebo kdo?
Kdyby v sobě Jan Urban našel trochu odvahy, třeba by nám odpověděl, o co mu v jeho podivných článcích jde.
O spravedlnost nebo demokracii zcela jistě ne.
Ale o tu odvahu nenajde, on bude pořád chrlit ty své články a doufat v goebbelsovské, že stokrát opakovaná lež, bude jednou pravdou.
Nečest jeho práci, nebo Nečas jeho práci?
19. 06. 2013 | 08:51

razdva napsal(a):

resl:
"Čeština je extrémně složitý pseudojazyk, který byl uměle vytvořen v osmém století našeho letopočtu jako tajná kódová šifra pro zmatení zemí táhnoucích cizích žoldáků a kolonistů, kteří do českých zemí přinášeli kulturu, vzdělanost a s nimi spojené sociální jistoty a prosperitu..."
xxxxxxxx
Aha, takže když si resl na netu ověří, že napsal snůšku blbostí, tak začne předstírat, že to všechno byla jenom legrace - teda jako, že Češi jsou samozřejmě méněcenní atd., ale že ty nesmysly napsal "naschvál", aby hloupé nacionalisty vytočil. Cha cha cha ha ha. A ještě doufá, že se většině zavděčí, když se přitom bude "nenápadně" navážet do všeobecně neoblíbených skupin, v tomto případě feministek. No, určitě je to dobrý téma na odvedení pozornosti...
Jo, a můžete mi laskavě sdělit - jde mi čistě o logiku toho vašeho "vtipného" tvrzení z úvodu - proč by měli Češi (pomiňme, že až do Masaryka neexistovali) chtít svým vymyšleným pseudojazykem z 8. století (který až do Masaryka neexistoval) mást lidi, kteří nám přinášeli kulturu, blahobyt a další nepřeberné civilizační výhody?
A jak že je to s těmi korunovačními klenoty?
19. 06. 2013 | 08:58

JAHA napsal(a):

Silvie napsal(a):
Resl
To myslíte vážně, že TGM začal "blbnout s tou samostatností"???

Buď jste germán tělem i duší nebo jste takový národní masochista.

Mozno ma na rozdiel od Vas i ine informacie, napr., nahodne vybrate:

...Podľa jeho apologétov a snáď aj podľa jeho oficiálneho tvrdenia, by TGM mal byť predstaviteľ „rodu českého“. Avšak tragédiou, alebo tragikomédiu je, že on asi nebude, nielen voľbou, ale ani etnickým pôvodom, toho „rodu českého“ a teda jeho symbolika, na onom nábreží, ako už bolo naznačené, bude mať širšie súvislosti a dopady, čo je bezpochyby aj dôvodom tak rozložitej mobilizácie rôznych živlov na zemi, vode i vzduchu v kauze jeho okiadzania.

Už je tam. S nohami v betóne (ako sa to už týmto bronzovým pánom stáva), s lajstrom v ruke (že by to bola oná zašantročená Pittsburská dohoda?) a s vyhliadkou na nábrežie pomenované po jednom z jeho úhlavných slovenských nepriateľov – po Vajanskom. Ten ho údajne, svojho času, ako správny zadubený slovenský ultra-reakcionár, bil v záchvate zúrivosti vychádzkovou paličkou, keď sa nepohodli pre Masarykove liberálne názory. Zaiste má teda osadenie TGM práve na tomto nábreží v očiach jeho adorátorov slastný nádych rituálnej satisfakcie.

Od čias keď český historik Josef Kalvoda (u nás neskôr M.S. Ďurica) rozboril mýtus o Masarykovom slovensko-nemeckom pôvode, je zrejmé, že TGM nebol pôvodom ani Slovák, ani Čech. Nelegitímne otcovstvo baróna Redlicha zdá sa byť dostatočne presvedčivé a možnosť náhody v snahe menovať manželského syna baróna Redlicha (teda nevlastného brata TGM) za ministra financií novej ČSR roku 1918, sa zdá byť veľmi nepravdepodobná. Stopa finančnej a mocenskej podpory zo strany barónovej bola Kalivodom odkrytá dostatočne na to, aby si každý, z celkového kontextu osudu TGM, urobil svoj obraz sám. Mýtus o Masarykovej polo-slovenskosti tým padá. Starý pán Masaryk, slovenský kočiš s mierne alkoholoidnými sklonmi, bol prizvaný čoby záchranca cti a jeho ďalšie dietky s pani Masarykovou sa tešili naprostému, na brata podozrivému, ignorovaniu zo strany TGM.

Masaryk bol vychovaný ako Nemec, resp. rakúsky kozmopolita upotrebujúci nemecký jazyk ako esperanto stredoeurópskej vetvy rodu kozmopolitického. Nemecky vo Viedni študoval, nemecké práce písal, v nemčine sa habilitoval. V čase keď započal s politickými hrátkami, v snahe transformovať sa na Čecha, čo snáď dostal za úlohu od lóžových bratov, či v tom videl možnosť pohodlnejšieho znásilnenia Fortúny, kto ho už vie, usilovne doháňal v českom jazyku to, čo zameškal v nemeckých zákrutách svojho životabehu. Súc si vedomí svojich nedostatkov v ovládaní novej „materčiny“ (?) vždy sa za to ľuďom ospravedlňoval, čoho dokladom je jeho súkromná korešpondencia.
Za Rakúska Masaryk vždy brojil proti českým separatistom a obhajoval na spôsob Palackého rakúsko-české manželstvo z rozumu. Aféry okolo hilsneriády a rukopisu královedvorského dostatočne ukázali Masaryka ako pohŕdača českým národným cítením a pre českých národovcov bolo vždy záhadou kedy vlastne došlo u TGM k tomu zázračnému prerodu na bojovníka za českú samostatnosť. TGM bol pre ľudí, bojujúcich dlhé roky za českú samostatnosť, ako Karel Kramář alebo Viktor Dyk, ťažko stráviteľnou horkou pilulkou, naordinovanou v rámci liečby z ilúzii o povahe a pôvode 1. ČSR.
19. 06. 2013 | 09:17

JAHA napsal(a):

pokračovanie:
Realita je pravdepodobne taká, že TGM dostal novú republiku ako trafiku za svoje verné služby v lóži. O jeho českom „nacionalizme“ môže uvažovať len človek s veľkou dávkou romantickej fantázie. Český, resp. tzv. československý národ mu slúžil len ako základňa pre šírenie ideí planetárneho dosahu, presahujúcich rámec stredoeurópskeho mini-štátu.

Aby sme neboli náhodou obvinení z toho, že sme zaujatí slovenskí bačovia, liečiaci si popieraním Masarykovej filozofickej erudície svoje komplexy, tak dajme slovo jednému z najväčších českých spisovateľov 20. storočia, Jaroslavovi Durychovi, patriacemu k prekladateľom Teologickej summy sv. Tomáša, ktorý sa takto vyjadril o Masarykovej filozofickej erudícii: „ Sloužili filozofii, jejíž autor (TGM) nikdy nebude uváděn v dějinách filozofie, poněvadž z filozofie měl toliko doktorský titul. Nezkombinoval ani jediné filozofické myšlenky a jeho znalosti filozofie byly tak diletantské či spíše nedoucké, že jenom nejhrubší servilnost mohla tu zneužívat titulu filozofa a filozofie. Z ironie osudu nazýval tento filozof svůj životní názor názorem realistickým. Tento realismus se hodil ke klasickému realismu jako pěst na oko. ... Otokar Březina byl starým a zkušeným učitelem a jistě právě on byl nejlépe povolán k tomu, aby řekl filozofovi do očí, že mu jednou národ bude zlořečit.“ A iný český mysliteľ, Josef Florian, ktorý v mladosti navštevoval Masarykove prednášky na Karlovej univerzite, so sarkazmom komentuje hystériu masarykovského kultu osobnosti už v roku 1918: „ Ach, jak unavuje poněkud důkladné čtení novin! Mám dojem, jako bych celý den kydal hnůj. … V čísle ze 27. října podobizna Masarykova s přitrpklým výrazem v tváři, jako by nebyl spokojen s osudem „ministerského předsedy“, jak jest pod obrázkem podepsán. Ano, ano, s tím už se dlužno smířiti: místo rakouským bude se vytírat s českým. A ještě jiné věci se budou díti, udrží-li se ve veřejné slávě. …

Časť z článku Po nábreží koník beží - Branislav Michalka
19. 06. 2013 | 09:18

JAHA napsal(a):

Ad: gaia
A jestli jim to tam perou hromadně, tak se to ostatní prádlo od červené obarví, skutečně červené prádlo to je velmi nepraktické.

No, poznam i situacie, ked je velmi prakticke...

P. S. Dokonca i muzi museli kedysi povinne nosit trenirky zasadne cervene☺.
19. 06. 2013 | 09:38

razdva napsal(a):

JAHA:
A co tím chtěl JAHA, historik školy Kannales, jako říct? Že už starej Masaryk byl korupčník, kterej vzal trafiku od zednářů, takže co jako kdo chce dneska po Nečasovi? Věřím, že to má nějakou souvislost s tím, že Masaryk z fleku v roce 1918 vymyslel češtinu, Čechy a české země. Jako že aby tady byla odborná návaznost na reslovu argumentaci. Ale měl byste to říct jasně, takhle mu nezvýšíte citační index.
19. 06. 2013 | 09:49

Silvie napsal(a):

JAHA
A co má být?
Podstatné je,že se cítil být ČECHEM!
Já TGM nikterak neglorifikuju, jsou mi směšné vzpomínky staré generace o tom, jak jim mával tatíček na koni čepicí ve Stromovce, ale na druhou stranu musím mít před touto osobností respekt.
Protože si to praprarodiče přáli, vstoupila jsem krátce po převratu do Masarykovy společnosti obnovené prof.Machovcem (a Ludvíkem), jenž byl spolužákem prastrýce.
Vydržela jsem asi dvě schůze mezi sentimentálními staříky a pak to šlo do ztracena.

Vy sám se jakýmkoliv útokům na Slováky bráníte zuby nehty, což pokládám za zcela normální a přirozené.
Nevnímáte Resla jako paranormální úkaz?
On na svůj národ neustále jenom plive a snaží se dokonce zpochybnit základy české státnosti.
Kdyby se o totéž pokusil veřejně na Slovensku, tak dostane krutě do držky.
Jenom my, blbí Češi, jsme natolik tolerantní, že si necháme kálet takové existence do vlastního hnízda.
Resl je vcelku neškodný pindal, ale takový Urban nebo Hvížďala už dokážou nadělat paseku. Viz stupňující se požadavky Sude´táků.

Zkuste se na to podívat taky z té druhé strany.
19. 06. 2013 | 10:10

Silvie napsal(a):

Jaha
Jo a že dostal TGM "trafiku" za věrné služby lóži, to je taky dobrý vtip.
Kdyby byly všechny trafiky podmíněny založením legií a účastí v boji za suverenitu státu, tak by těch trafik sakra ubylo.
Masaryk nebyl žádná úřednická padavka, ale chlap, jak má být.
19. 06. 2013 | 10:13

gaia napsal(a):

JAHA

mezi trenýrkami a podprsenkou je ohromný rozdíl. Jak v materiálech, tak v použití. Navíc dnes jsou červené trenýrky již na smetišti dějin. Červené trnýrky zavedli Sokolové na cvičení na svých sletech, aby byly kontrastní se zelenou trávou a vyjadřovaly barvu revoluce. Dnes už se tak necvičí a na Maninách už vůbec ne a k revolucím jsou lidé velmi skeptičtí. Červené trnýrky jsou na smetišti dějin.
19. 06. 2013 | 10:23

razdva napsal(a):

Silvie:
Ony jsou ovšem ty JAHovy argumenty neotřesitelné: "Nelegitímne otcovstvo baróna Redlicha ZDÁ SA byť dostatočne presvedčivé A MOŽNOSŤ NÁHODY v snahe menovať manželského syna baróna Redlicha (teda nevlastného brata TGM) za ministra financií novej ČSR roku 1918, SA ZDÁ byť veľmi NEPRAVDEPODOBNÁ. Stopa finančnej a mocenskej podpory zo strany barónovej bola Kalivodom odkrytá dostatočne na to, aby si každý, z celkového kontextu osudu TGM, urobil svoj obraz sám. Mýtus o Masarykovej polo-slovenskosti tým padá." Ono se mi taky ZDÁ, že JAHA není žádné Slovačisko, ale zákeřný Maďarón, který PRAVDĚPODOBNĚ dostal od maďarské tajné služby, PATRNĚ spřátelené s prešpurskou zednářskou lóží, úkol diskreditovat v českých očích slovenský národ svými směšnými příspěvky. Možnost náhody se zdá nepravděpodobná.
19. 06. 2013 | 10:27

JAHA napsal(a):

Ad:Ivan Hochmann 19:07 18. 06. 2013

Presne, jasne, vystizne. Mam podobny pohlad na vec. Ako som uz pisal, cakam, co po vymysloch na Cunka pripravila tato severomoravska sudruzska particka tentoraz.

Jasne, ze pokial niekto porusil zakon, ze to treba vysetrit a odsudit. Ale bez teatralnosti, vymyslania si novych definicii trestnych cinov, podsuvania cez televizne vystupenia, a bez FLAGRANTNEHO porusenia postupu a ZAKONA pri zasahu u VOJSKA!!!
19. 06. 2013 | 10:35

razdva napsal(a):

JAHA:
"Ako som uz pisal, cakam, co po vymysloch na Cunka pripravila tato severomoravska sudruzska particka tentoraz."
XXXXXXXXXX
Vzpomínám na kydy jakéhosi JAHY, když sebrali Ratha a někdo z "levounů" říkal, že ještě nevíme, jak to všechno bylo, že to mohlo být nastrojené apod.... To si JAHA uplivoval nad morální pokleslostí diskutérů. No, rok se s rokem sešel, sebrali pár pravičáků a JAHovi je jasné, že je za tím komoušské spiknutí. Po tomhle vašem výlevu už aspoň každý ví, co si o vás myslet...
19. 06. 2013 | 10:48

resl napsal(a):

JAHA napsal(a):
Silvie napsal(a):
Pamětník
Vy jste tedy dobrej, já bych se s tím sama nehledala.
No, na Vasom mieste by som nebol taky nadseny, ze ma na Vas osobitnu zlozku
----------------
přesně, včera mi to napadlo a nejen na Silvii, pamětník může být profesionální slídil se záznamy z diskuzí, nebo je pouze puntičkář pro své osobní potřeby. Ale v tomto směru nic proti němu nemám.
19. 06. 2013 | 10:48

JAHA napsal(a):

fikus napsal(a):
v kulturní zemi možná osoby ženského pohlaví spoluvodí ženy v uniformě ( není to rozhodně pravidlo ) a pokud vím není na to ani zákon, či interní předpis. Ten platí jen při osobní prohlídce. Čili blábol pane Urbane.

Skuste, fikusi, ci viete citat, co napisal Urban, a to cely prvy odsek s tucnym pismom. A najma, ci chapete, co vyjadruje posledna veta, teda:

Ten zásadní rozdíl je obsažen v dva tisíce let starém přísloví ze starého Říma – I kdyby to dovoloval zákon, nedovolí to stud.

Pouzite rozum (dnes je to dovolene), pouvazujte. A potom skuste porozmyslat, ci by ste znava napisal: "Čili blábol pane Urbane."
19. 06. 2013 | 10:56

Silvie napsal(a):

Resl

Vy jste paranoidní. Vyhledat to lze, pokud máte dobrou paměť nebo trpělivost.
Já nemám ani jedno z toho.

Razdva

Tak to jsme na tom podobně.
Vás se pokouší rozkládat Maďaři (resp.Maďaróni) a nás zase Sudeťáci.

Jejich hra je průhledná a infantilní.
Vzbuzovat národní komplexy, pocity viny, rozdupat zbytky národní hrdosti.

Ovšem pochybuju, že se jim to kdy podaří.
Stejní lidé se možná podepsali na rozkladu Československa přiživováním česko-slovenských animozit.

Ale prezidentské volby ukázaly, že nemají šanci.
Nás s pamětí a zdravým rozumem, které neohromí knížecím čírem, je přece jenom pořád většina.
19. 06. 2013 | 11:01

Jos napsal(a):

Je zábavné, když o lhářích plácá nejprolhanější pisálek Diag Urban.
19. 06. 2013 | 11:04

gaia napsal(a):

JAHA

kdyby se ti vodění v medvědu styděli, měli trochu studu v těle, chovali by se jinak a nikdo by je pak v medvědu nevodil.
Stud v lidech mizí, prot se chovají nezákonně nemravně a špatně.
Že nemají stud, pak je musí vodit na policii v medvědu, protože jinak by se nestyděli zdrhnout jako Krejčíř
pochopil jste to nesprávně
19. 06. 2013 | 11:10

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie
Ja s reslom nemam NIC spolocneho, ani nechcem mat. Ja som Vam iba citoval z jedneho z XYZ clankov, ktore i na vyrokoch Cechov dokazuju, ze TGM, dobre, ale odsud - posud. T. j. netreba sa bat hovorit i veciach, ktore sa desatrocia v ceskom prostredi zamlcovali, prekrucali, ospravedlnovali, ci prifarbovali. To je tak VSETKO (i v dalsich "kauzach" kde som napadany a rozne nalepkovany), o co mi ide. Poznavat, studovat, rozmyslat a POTOM si utvorit SVOJ nazor. Uz nech je akykolvek, ale aspon nech je podoprety studiom ROZNORODYCH materialov.

Pekne pozdravujem.
19. 06. 2013 | 11:12

JAHA napsal(a):

A este:

Silvie napsal(a):
JAHA
A co má být?
Podstatné je,že se cítil být ČECHEM!

Tak teraz som trochu zmateny!☺. Vyrobca ceskoslovenskeho naroda "...se cítil být ČECHEM!"

To jsou mi paradoxy. No a, mila Silvie, o to cely cas, co debatujem tu na ACZ ide. Farbia sa dejiny v Cesku tak, ako to (myslite si, ze ano, ja si myslim, ze vam to skodi, raz na to mozno pridete) vyhovuje.
19. 06. 2013 | 11:19

JAHA napsal(a):

Ad: razdva

Vy sa najprv NAUCTE CITAT. Aspon to, co som uviedol, AZ DO KONCA!!!
Demagogu.
19. 06. 2013 | 11:22

JAHA napsal(a):

Ad. gaia

Dakujem za vysvetlenie. Ked to o sokolikoch nenapisete, tak zomriem nedovzdelany☺

To je skutocne bohovska praca docielit, aby ste rozoznali, ci sa pise nieco vazne, alebo vtipne☻
19. 06. 2013 | 11:24

JAHA napsal(a):

Ad: razdva
Pokial nevidite rozdiel medzi prichytenim s milionmi v krabici od vina a sucasnym (ci predoslym, v pripade Cunka) konanim severomoravskej sudruzskej partie (o. i. porusenie zakona pri vstupe do tajnej vojenskej sluzby, vysvetloval to uz Stanislav, takze Vam to nebudem opakovat, lebo ako vidno, je to pre Vas velmi zlozite to chapat), tak potom zbytocne na Vas reagovat.

P. S. Dbra Re captcha: lachrymal, rathoti
19. 06. 2013 | 11:30

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie
V jednom prispevku rozporupulne tvrdenia o sebe☺. (Viem, je tam rozdiel. Dobra paměť a paměť.)
Vy jste paranoidní. Vyhledat to lze, pokud máte dobrou paměť nebo trpělivost.
Já nemám ani jedno z toho.

Ale prezidentské volby ukázaly, že nemají šanci.
Nás s pamětí a zdravým rozumem, které neohromí knížecím čírem, je přece jenom pořád většina
19. 06. 2013 | 11:35

JAHA napsal(a):

gaia napsal(a):
JAHA

kdyby se ti vodění v medvědu styděli, měli trochu studu v těle, chovali by se jinak a nikdo by je pak v medvědu nevodil.
Uz ste rozhodli, kto je vinny a kto nie? A kto by sa mal "stydet" a kto nie? Neviete o nejakom pripade, kedy "...ti vodění v medvědu..." boli nevinni? (Teraz nemam na mysli ziadneho sucasneho ceskeho politika!). Hm, hm.
Re:Attar, joizabo☺
19. 06. 2013 | 11:39

fikus napsal(a):

to je zvláštní jak zde ty příspěvky mizí.
Postačí málo, otřít se slušně o novináře
19. 06. 2013 | 12:02

Silvie napsal(a):

JAHA
Jste špatný manipulátor.

Samozřejmě, že byl TGM Čechem, ale podstatnější, nežli genetický původ občana je to, zda se příslušníkem daného národa také cítí.
Já jsem genetickou Češkou zhruba z jedné třetiny a přesto se jí cítím velmi být.

Nejsem žádný pomatený národoveček, ale jako (snad?) relativně inteligentního člověka mne uráží systematické shazování Čechů a jejich dějin - Urbanové, Šauerové, Reslové a další zacházejí stále dál. Už se neštítí útočit i na podstatu existence státu.

Najděte mi jiný národ, jenž by si nechal líbit tak neomalené urážky.
Znám dobře Italy, Maďary i Slováky - zkuste je podobným způsobem pozurážet a dočkáte se pořádné nakládačky.
Češi mají v sobě naopak velmi málo vlastenectví, ani se jim nedivím při pohledu na naši politickou scénu a je zlovolné jejich patriotismus ještě zadupávat.
Nejsme rozhodně srovnatelní s nacionalisticky založenými Slováky.

Tak oč vám vlastně jde?!
Nasírat?
A co se té paměti týká - existuje krátkodobá a dlouhodobá paměť.
Dlouhodobou mám v pořádku.
19. 06. 2013 | 13:44

Pepa napsal(a):

Nejlépe by bylo soukmenovce Urbana svázat do kazajky a provést jej celou Prahou.
On je jeden z těch, kteří zavedli sem hyenismus,pažravost, nadutost a tzv.elitářství.
On nese také odpovědnost za to, že mnozí rodiče nemohou dopřát dětem kultivované
stravování, pobyt v přírodě a účast dětí v společenských kroužcích.Proč ? Protože jsou nezaměstnání nebo mají tak malou mzdu,že to nepokrývá ani na základní životní existenci. Kdežto vládní lůza (také Urban)si mohou dopřávat luxusní život a vysmívat
se řadovým občanům, že nedokázali krást, loupit,ale i pro mamon vraždit.
Jsem proti tomu, aby policie nasazovala neozbrojeným občanům okovy.Zvlášť ženám.
Ale souhlasím s tím, aby příživnici z politické tzv. elity byli zákonně stíhání, bez
toho, že se ohánějí imunitou.
19. 06. 2013 | 14:34

honolulu napsal(a):

Prosim NEzapominat na priority !
Vraceni samostatnosti republice 1918 je priorita !
Byl-li Masaryk zednar, neni priorita. Mluvil spatne cesky neni priorita. Byl to syn kociho nebo barona, je uplne jedno.
Vznikla republika 1918 jako trafika je take jedno, hlavne ze vznikla !
Byl TGM nedouk a akademicky podvodnik ? Tim se nelisi od vsech ostatnich...

Je Urban agentem Sudetaku ? Na 100 % ano !
Ma to vliv na republiku ? Ano MA ! Stmeluje ji to a inspiruje k nacionalismu.

Takze shrnuto. On ten JEDAC (Urban)je vlastne uzitecny.
Pripomina mi PROJIMADLO zbavujici nas od mentalnich necistot. On procistuje nase mysleni a zvetsuje pychu nad nasimi dejinami.
On dela z Cechu patrioty.

Uznej Urbane !
Herinci (Nemcouri), neumi uvarit PIVO ! Zerou Eintopf. V ksichtech maji kozi vyraz. Nejsou ani zdaleka tak hezci, jako jsme my Cesi. Neni jim rozumet, protoze nemluvi cesky. Jsou hasterivi. Kdyz je jich vice nez 3 pohromade, tak zalozi "GESECHAFT". Nejsou hrdi, protoze maji povahy kostelnich holubu.
Kdyz jsou nad nami, kadi nam na hluvu a kdyz jsou pod nami, zobou na z ruky...A neumi spivat !
(gdeee domf muuuj, gdeee domof mu, foda chuci po chluchinach a fory cumi po salinach... atd.)

Ja mam cistou ceskou narodnost a jsem representacni produkt vznesene kultury. I kdyz jsem byl nejhloupejsi ve skole, tak nemecky spivat umim ! Sice nevim o cem spivam, kdyz spivam, ale uspech u Herinku (Nemcouru) mam obrovsky.
(Zacnou rvat, plakat a maji bubliny u nosu.)
19. 06. 2013 | 14:50

pamětník napsal(a):

JAHA:
"Silvie napsal(a):
Pamětník

Vy jste tedy dobrej, já bych se s tím sama nehledala.

No, na Vasom mieste by som nebol taky nadseny, ze ma na Vas osobitnu zlozku☺."

Stačilo zagooglovat. "Osobité zložky" si vedou ti neschopní, kteří to neumějí. Vaše zvyky jsou dobré tak jenom pro Vás.
19. 06. 2013 | 14:58

honolulu napsal(a):

Prohlasuji zde verejne, ze miluji pani Silvii !
Ta vam naplaca vsem vy herinci !
Pani Silvie, co to znamena pouze z jedne tretiny ?
19. 06. 2013 | 14:58

pamětník napsal(a):

JAHA:
"Aféry okolo hilsneriády a rukopisu královedvorského dostatočne ukázali Masaryka ako pohŕdača českým národným cítením "
Takže Masarykovo usilování o faktickou pravdu, byť boří národovecké mýty a podvody pseudovlastenců typu Václava Hanky, je v podání pána Hančarika pohrdáním národním cítěním.
Víckrát jsem Vám radil, nehrňte se do věcí, kterým očividně nerozumíte, což na prvním místě je česká a dokonce i československá realita. Nejste schopen ani trocbhu pochopit, jak se sám zesměšňujete.
19. 06. 2013 | 15:05

pamětník napsal(a):

Silvie:
"Nevnímáte Resla jako paranormální úkaz?
On na svůj národ neustále jenom plive a snaží se dokonce zpochybnit základy české státnosti"
Na který národ? Není jeho národ německý? A seine Volksgruppe die Sudetendeutsche?
19. 06. 2013 | 15:11

pamětník napsal(a):

resl
v 19. 06. 2013 | 10:48 podle své úrovně se přidal k JAHA. :))))
Ani Vy neumíte googlovat? Zdarma poradím: zadejte pouze dvě slova - silvie zeman a otevřete osmou položku.
Profesionální slídily hledejte spíš u vojáků. :)
19. 06. 2013 | 15:20

JAHA napsal(a):

Silvie napsal(a):
JAHA
Jste špatný manipulátor.

Nedavno ste pisali, i s troma vykricnikmi, ze vraj NIKDY NELZETE.

V tomto Vasom prispevku najmenej raz. Ja nie som "spatny manipulator", pretoze nie som ZIADNY manipulator. Pisem fakta. Kto vymyslel ceskoslovensky narod? JAHA?
19. 06. 2013 | 15:28

JAHA napsal(a):

Zosmiesnuje sa len ten, kto nevie, alebo nechce docitat do konca niektory moj prispevok, kde CITUJEM a UVADZAM i autora. Potom je jasne, ze takto pomateny cloviecik pripisuje vyjadrenia inych autorov mne, len aby mohol cosi VYKONSTRUOVAT. Aj taki maju svoje miesto pod slnkom. A je to dobre. Nemozeme byt vsetci rovnaki☺.
19. 06. 2013 | 15:35

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
dnes je svatek Minervy. (19.6.) Vezmete nekolik stirbrnych lesklych minci (nemusi byt stribro), nechte lezet na okne a poveste citron na nenapadne misto...Citronu se nesmi nikdo dotykat.
(Nesmi mit prudke svetlo, nebo vlhko.)
Zacne-li vonet, budete mit pozitivni zmenu v zivote !

24.6. nesmite pracovat ! Mejte na sobe neco zeleneho a zluteho. Nejezte maso, ale sladkosti, syry, orechy, OVOCE !
Napijte se vina, nebo vinneho striku. Bezte do prirody a udelejte si piknik, bez masa ! Fors Fortuna se bude toulat po okoli. Pada z ni zlato. Zarucuje blahobyt, ktery se muze objevit v jakekoliv forme.
(Budu slavit rimsky festival a delat ritual.
Vzdy to prinese zabavu a neco pozitivniho.
Zkuste to take.)
19. 06. 2013 | 15:37

razdva napsal(a):

JAHA:
Rád bych vám napsal, že až se vy naučíte psát, aby to mělo hlavu a patu, tak se určitě naučím vaše příspěvky podrobně číst, ale bohužel - člověk vaší mravní úrovně, který se zoufale směšným způsobem zastává zločinců a korupčníků, mi nestojí za odpověď...
19. 06. 2013 | 15:49

pamětník napsal(a):

JAHA:
Neplácejte, přece víme, proč si vybíráte zrovna takové citace a takové autory. A citace se uvádějí uvozovkami.
Československý národ bylo nouzové politické řešení, aby bylo možno realizovat dominanci Slovanů v Československu a tím také vyvést Slováky z uherského sajrajtu.
19. 06. 2013 | 16:06

gaia napsal(a):

JAHA

tady byly i případy, že jedna byla nevinná a přesto jí drželi ve vazbě skoro 3 roky.A ještě měla doma nezletilou dceru. Pak ji pustili , ale museli vyplatit odškodné.
Rath už sedí rok a ještě bude nejmíň do srpna, než soudce dočte spis.

Tohle je ostuda, že může někdo tak dlouho kysnout ve vazbě, aniž by se něco dělo, i když vina a nevina může být 50 na 50.

Ne ten medvěd. Neb větší je ostuda, když ten co má být polapený policii někam zdrhne pod nosem.
19. 06. 2013 | 16:20

Silvie napsal(a):

Honolulu
Neobávejte se, že bych snad dnes vyvíjela nějakou činnost.
Jsem polomrtvá vedrem (vy jste asi v té Americe zvyklí)-jediné, co mě ještě čeká je sprcha a pak šipka přímo do postele.

Já to léto přímo nenávidím...

I ty malé příšerky se jenom plouží a ani nezlobí.
19. 06. 2013 | 16:20

Silvie napsal(a):

Honolulu
Nejsem "etnicky čistá" Češka a moje dcera už vůbec ne.
Jsem taková typická směska c.k.monarchie, což ale v otázce národního cítění nehraje žádnou roli.

Pamětník

S tou hilsneriádou mě to napadlo taktéž.
TGM nebyl rozhodně žádný fanatický národovec, ale opravdová osobnost.
I když měl také svoje stinné stránky, ale kdo je nemá.
Jaha nesjpíš závidí, páč Slováci se vzmohli maximálně na toho Husáka a Tisa.
19. 06. 2013 | 16:26

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie
Jaha nesjpíš závidí, páč Slováci se vzmohli maximálně na toho Husáka a Tisa.

Zasa presna trefa! Ako to Vy len robite, ze ma tak rychlo dokazete odhalit?☺.

P. S. Samozrejme, ze ANI blbecek, ktory napikoval lietadlom k zemi, sa nepocita, to je u vas (male v, teda nemyslim osobne - vysvetlenie pre tych, co potrebuju vsetko polopatisticky, aby to malo razdva hlavu i patu) normalne.
19. 06. 2013 | 16:32

Silvie napsal(a):

Jaha
Štefánik byl ve svém konání zrcadlovým obrazem TGM, jehož zesměšňujete.

Jakpak to?!
19. 06. 2013 | 16:50

Ivan Hochmann napsal(a):

Kdybyste se namísto nehorázně hloupých až debilních nenávistných invektiv - raději pokusili dobrat se merita věcí současných a tím i budoucích.
Udělali byste lépe!

Ivan.
19. 06. 2013 | 17:27

český maloměšťák napsal(a):

monsignore JAHA
Tvrzení, že Durych je " jeden z najväčších českých spisovateľov 20. storočia,"
- to je pouze vaše přání... něco, co se urodilo pouze ve vaší hlavě./a tam by to podle mého skromného názoru mělo i zůstat - nač to ventilovat ven???, zajímavým se můžete stát např. i tak, že si vylezete na kašnu na náměstí a budete předčítat něco z Tisa/
A dovolil bych si tvrdit, že ve srovnání s Čapkem je jeho " světovost" někde pod bodem mrazu - bráno objektivně - tedy tak, jak dochází k hodnocení světovosti nikolivěk pouze v prostoru mezi vaším levým a pravým uchem.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Jaroslav_Durych

"....Jaroslav Durych bývá někdy označován za „disidenta 1. republiky“, protože oponoval antikatolicismu, který panoval v Československu mezi válkami a byl proto v ustavičných sporech s velkou částí tehdejších kulturních i politických elit.

Především na počátku své tvorby působil v českém kulturním prostředí se svým otevřeným a bojovným katolicismem dosti osaměle, teprve později se vynořili další velcí autoři katolické orientace, jako např. Bohuslav Reynek, Jan Čep, Jan Zahradníček či Jakub Deml, kteří vytvořili souvislejší vrstvu literatury katolické a spirituální orientace.

Velmi tvrdě kritizoval Karla Čapka, především za jeho pacifismus. Svými názory se řadí k nejkonzervativnějším autorům své doby.

Ve třicátých letech otevřeně podporoval frankismus ve Španělsku a ve své komentátorské tvorbě z tohoto období vyzdvihoval stranu generála Franca ve španělské občanské válce, kterou pojímal jako boj španělského katolicismu o přežití proti rudému barbarství..."

P.S. JAHA, vy / apod./jste oním důkazem toho, že bylo správné ponechat vás /Slovensko/ čistě svému osudu - nemůžete se tak dál na nic vymlouvat. Jen jsem zvědav, komu tentokrát budete zabodávat dýku do zad, až to na vás zase přijde - ty vaše " emancipační" touhy. Podle mě tak maximálně Romům, na víc už nebudete mít.
19. 06. 2013 | 18:46

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
az se nekdy dostanu do Ceska, tak spolu prodiskutujeme zalozeni slavne a reprzentacni dynastie.
(Zadne strachy, pouze strasim..)

Co se tyce vedra, ktere prislo do Ceska, vitejte ho ! Budete mit ridkou, cistou krev pri spravne strave. Budete stihla s nekonecnym mladim..

U nas je denne pres 30 Celsius uz dlouho a citim se jako za mlada v Africe. Huricany mi vsak delaji starost, ma jich prijit 6 podle predpovedi. Jak dosahne voda v mori urcite teploty, tak zacne cirkus. Toho jste u Vas usetreni.

Velmi rad Vas ctu. Neprestavejte psat !
19. 06. 2013 | 19:21

hanick napsal(a):

Němcovou pravděpodobně navrhnou, protože kdyby to byl Blažek, Kuba a podobní - stěhujeme se na Ukrajinu. Bezpohlavní Němcová nebude mít problémy typu erotomana Nečase, ale bojím se, že nepřispěje k ničemu. Ale na přežití do voleb....snad.
19. 06. 2013 | 20:12

Silvie napsal(a):

Honolulu
Houby - včera bylo v Krnově tornádo a docela silné.
V Itálii už jsou vcelku běžná. Minule to odneslo v Janově ,tuším, deset lidí -schodilo to navigační věž.
19. 06. 2013 | 20:16

Silvie napsal(a):

Ivane, Ivane,
vy jste od včerejška nějak zapšklý!
Co se vám přihodilo?

My jsme názorově a stylově "konzistentní".
Takhle se tady přece masírujeme už pět let.
19. 06. 2013 | 20:18

pamětník napsal(a):

Ivan Hochmann napsal(a):
"Kdybyste se namísto nehorázně hloupých až debilních nenávistných invektiv - raději pokusili dobrat se merita věcí současných a tím i budoucích" Merita jsou jasná, komu ne, ať se dobírá.
19. 06. 2013 | 21:10

Kybic napsal(a):

Němcová je ta nejhorší možná myslitelná loutka a bílý kůň na postu premiéra. Věčně kývající plyšový pes, pardon fena.
19. 06. 2013 | 21:40

Kouba napsal(a):

Zajímavý blog.
Méně zajímavé mnohé reakce českých přisprostlíků, lidí, kteří šíří kolem sebe svou vlastní frustraci a duševní impotenci.
19. 06. 2013 | 22:23

pamětník napsal(a):

Tento blog se může jevit zajímavým jenom velmi jednoduchému čtenáři.
19. 06. 2013 | 23:26

morme napsal(a):

Takže paní Němcová je Pan Čistý verze 2.0.
Od roku 1994 ODS, od roku 1998 ve vrcholové politice za ODS, a všechno jak má být. Já žasnu...
20. 06. 2013 | 00:03

rejpal napsal(a):

Kybic
Jenže v médiích má dost slušnou image, a nevím nevím, jestli o mediální obrodu ODS Topka stojí. Kalousek to pochopil a docela chytře zakontroval. Jsem zvědav na další vývoj téhle šachové partie.
20. 06. 2013 | 07:30

pamětník napsal(a):

Paní kandidátka je nejméně bystrá a proto nejméně vadí.
20. 06. 2013 | 10:10

JAHA napsal(a):

Ad: cesky malomestak

SPRAVNE CITAT moj prispevok, bez cervenych oci!!! Uvedene je v mojom prispevku, ze je to CAST CLANKU autora, ktoreho UVADZAM na konci. Zrovnajte si to najprv v hlave a potom reagujte! Nemuseli by ste potom adresovat na mna tolko Vasich "poznamok", ked VSETKY patria autorovi clanku, ktoreho cast som prezentoval. Neukazujte vsetkym, ze neviete prispevok odo mna ani docitat, tak sa Vam zakrvavia oci pri nicku JAHA☺.
21. 06. 2013 | 12:51

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie
TGM som nezosmiesnoval. Citoval som autora, ktory uvadza komentare Cechov, ich pohlad na TGM. Vid vyssie poznamka pri c.m. (uz tretikrat vysvetlovana!).

P. S. Predstavte si, ze mame prakticky v centre mesta Masarykovu ulicu, po ktorej prechadza tisicky ludi denne a nikto si zatial, aspon co viem, z toho dovodu neodplul. A nikoho ani nenapadlo dat ziadost o zmenu nazvu ulice. Pravda, ulicu Benesovu to nemame☺.
21. 06. 2013 | 12:57

Jim Devon napsal(a):

Dramatizace vyšetřování ukazuje impotentnost a neprofesionalitu většiny médií ...
Zlatá slova, pane Urbane, tesat do kamene.

Dokonale jste popsal (i) sebe samotného v době prezidentských voleb.
21. 06. 2013 | 13:28

ach jo napsal(a):

já tedy nevidím rozdíl. jestli vést tímto způsobem spoutané zatčené muže, proč ne ženy?
asi jsem už taky zhrublá, možná tím, že jsem vyrostla s dvěma stejně starými bratry, vždy jako rovná s rovným, rodiče rozdíly nedělali, nebylo tak, že chlapečkům by za zlobení nařezali a holčičce pěkně domluvili, je to přece holčička. nikdy jsem se necítila ani víc ani míň než bratři, nebo jiní příslušníci druhého pohlaví.
jasně, chápu, že utáhnou větší váhu.
ale možná mužům vadí vidět ženu stejně potrestanou jako muže ? možná v matriarchátu by to bylo opačně? .-))
21. 06. 2013 | 14:02

hawk napsal(a):

Pane Urbane,

zhodnotil jste to super.
Bez ohledu na vinu nebo nevinu aktérů, musí pan Šlachta pryč, už je naprosto opilý mocí a dělá si co chce. Vězte, že policie chce vyšetřovat úplně něco jiného a přes tento humbuk si zajistit soudně povolené domovní prohlídky úplně někoho jiného.
Dalším zvěrstvem je, že se uvaluje vazba na kohokoliv, když chybí vazební důvody, to je taková svévole orgánů činných v tr. řízení, že to s demokracií nemá nic společného.
A nakonec si všiměte reakcí na článek. "Lid" tohle chce, zabývá se plky a lží novinářů, kteří používají jen argumenty zapadající do jejich příběhů, realitu nechť vezme ďas. "Lid" plká stejně, ač nic neví, chrochtá blahem a nevidí, jak se mušrouby utahují kolem krku.
21. 06. 2013 | 14:19

razdva napsal(a):

hawk:
Vy jste taky super. Není nad to, když věc jednoznačně a definitivně zhodnotí taková fundovaná a hlavně k tomu pověřená osoba jako vy. Jo, jak říkal chlap s gulama, je to hrůza, že si tady jen tak mírnix týrnix zasahuje nikým nevolená policie a nikým nevolení státní zástupci. Když před rokem odváděli Ratha, byl to triumf spravedlnosti. Ale dneska? Konec demogracie.
21. 06. 2013 | 15:34

pamětník napsal(a):

hawk,Kouba,
klaka nakonec.
21. 06. 2013 | 22:19

pepa z deppa napsal(a):

Disident Urban opět nezklamal.Policie a justice mu sáhla na kamarády.A to teda ne, tu musí jít pravda a láska stranou.Neštítí se napadat ověřenou autoritu, prof.Bělohradského.
22. 06. 2013 | 10:36

Sláma napsal(a):

Pro JAHA:
Paní Silvie vám odpověděla správně: " podstatnější, nežli genetický původ občana je to, zda se příslušníkem daného národa také cítí."
Tak je i u nás definována národnost - ta není dána národností rodičů, nýbrž volbou.
Já k tomu dodám jako odborník, že genetický původ je naprosto irelevantní, protože je s národní příslušností svázán jen velice volně.
Například znám několik slovenských národovců, jejichž jeden rodič byl Čech. Mám pocit, že to byl i jeden z vůdců SNS.
Znám několik Čechů narozených v Česku, ze kterých jsou přesvědčení Moravisté.
Pokud se týče genetického původu, tak podle clusterové analýzy jsou nám Čechům nejblíže Rakušané. Tudíš to jsou v podstatě Češi mluvící německy.
Mezi největší nacionalisty v Evropě patří Chorvaté, přesto jde ale genetická hranice prostředkem Chorvatska - část Chorvatů má geneticky blízko k nám, část k původním obyvatelům Balkánského poloostrova.
Takhle by se dalo pokračovat do nekonečna.
22. 06. 2013 | 13:50

Sláma napsal(a):

Silvie napsala: "Má vůbec smysl se tady přít s lidmi jako vy , Josef K., Šauerová , Urban atd., kteří by nás nejradši viděli jako součást c.k. monarchie?:
Myslím, že se hluboce mýlíte. Tito lidé by nás nechtěli vidět v Rakousku-Uhersku, ti by nás chtěli vidět ve 3. Reichu.
Je nutno si uvědomit, že německý nacionalismus byl pro Rakousko-Uhersko největším nebezpečím a že politické špičky Rakouska-Uherska si to plně uvědomovaly. Český nacionalismus se rozvíjel až jako odpověď na pangermánský nacionalismus živený Pruskem, které chtělo vyhodit ze sedla rakouské císaře a vytvořit pangermánský stát pod svým vedením.
22. 06. 2013 | 13:56

Sláma napsal(a):

Stanislav napsal: "Jak z tr. řádu, tak zákona o VP je možnost zásahu VP v civilních objektech nebo proti civilistům možná"
A to je přesně to, co kritizuji. To rozhodně není na Západě možné. Když v Německu propukla podobná aféra, která se týkala tehdejšího ministra obrany Franze Josefa Strausse, provedla prohlídku v redakci Der Spiegel v Hamburku dne 26.10.1962 civilní policie s pistolemi pod saky a stejně to v demokratické zemi stálo nakonec Strausse místo a zastavilo to jeho slibně rozjetou kariéru (Spiegel-Affäre). U nás byl zásah vojáků s útočnými puškami v plné zbroji zameten pod koberec, ačkoliv to byl jasný útok na podstatu demokracie.
22. 06. 2013 | 14:06

Sláma napsal(a):

honolulu napsal: "Oni klidne zaprou existenci nasi rasy"
Myslím, honolulu, že nás všechny klamete, že žijete někde u Berounky. Pokud byste kdy žil v Americe, tak byste věděl, že tam jsou všichni Evropané a část Asiatů považována za jednu jedinou rasu: caucasia race.
To odpovídá původní rasové teorii, která v podstatě rozeznávala jen čtyři lidské rasy.
Dokonce ani ten Hitler nemluvil o germánské rase, nýbrž o germánském národu, který patřil podle Hitlera k arijské rase. Tedy i Hitler považoval rasu za mnohem širší skupinu, než národ.
Proto je termín česká rasa totální nesmysl. Vůbec nechápu, jak vás něco takového mohlo napadnout.
22. 06. 2013 | 14:29

pamětník napsal(a):

Sláma:
"Pokud se týče genetického původu, tak podle clusterové analýzy jsou nám Čechům nejblíže Rakušané"
Mohl bych poprosit o zdroj?
22. 06. 2013 | 15:46

cobolik pacholik napsal(a):

ja nepoznam nagyovu,tak toho nagyho poznam,co spieva,ale som nepocul jeho pesnicku slabe 20 roky,co vedlajsie, ale urban,to pise podobne,jak chaplin v tej groteske co maka za pasom,on ine nevie,jeho kuk na ten zasrany svet,proklete nisko jak colty joe od limonady.
ja obycajny buran v tej riti,som riadil mocne auto,nie moje,ale znameho bo on bol pijany na sracku a zastavil ma police patrol na garden state parkway,isiel som 55 mil na hodinu podla predpisu a neviem,ci vyzeram jak terorista,bo dalsi dvaja state tropers prisli z protismeru a zaujali polohy strelcov na kapote s brokovnicou,ked mi dali puta aj tomu pijanemu,skontrolovali camaro,zistili,ze nemam raketu tomahawk na zadnom sedadle a granaty pod trickom dali mi puta dole,jasne,ze som nemal vodicak bo nelegalny,tak mi nasrali pokut (na ktore plus zasrany advokat som robil mesiac jak cernej),auto odtiahli a odviezli ma z high way na najblizsi exit,kde po nas prisiel legalny cobol.
takze urban to bolo v roku 2002,dodnes neviem preco tak reagovali,ale zamienka zastavenia auta bola,ze som isiel blizko za druhym autom,bo na cele nemam napisane,ze nemam vodicak a po tej ceste prejde aut za tyzden,co v celom cobolove za 10 rokov,lez toho legalenho cobola,zena povedala,ze asi preto nas stopol,bo vyzeram jak spion v tmavych okuliaroch,ked som sa pytal v roku 2011 mojho suseda tiez cop,len povedal,cervene camaro custom made,je vzdy podozrive a este ten tvoj ksicht,bity drug dealer s plnym kufrom zelenych.
to ufban na porovnanie jak reaguje policia v tej riti a to som vtedy nepredsedal nejakemu kartelu od drugs,ale betonoval tym ritiarom ich residencie.
23. 06. 2013 | 12:10

ex-nemo napsal(a):

Celá diskuse se zvrhává v boj proti Reslovu a JAHA blábolům.
Lidičky, já se vám divím, že se necháte těmi provokatéry tak vytočit.Vždyť to je docela jasné, jejich záměr (a úkol) je tu rozbít seriozní diskuzi, vyprovokovat případně lidi k nepředloženým výrokům a zabránit, aby prolhaného Urbana zesměšnili.
Jakmile jim vyvrátíte jakýkoli nesmysl, oni hned v zápětí vymyslí nový a smějou se jak se lidi namáhají s dalším argumentováním.. S takovými se přece nedá diskutovat.
.Pár přesdržku to by proti nim jedině pomohlo.
Řeknete, že jsem násilník; dobře. ale jak jínak chcete čelit náckům; a to tihle dva pánové nesporně jsou.
Počkejme si na technické zdokonalení Internetu, aby bylo možno jeho prostřednictvím takovou věc udělat.Zatím se přes ty dráty (jak už jsem jednou napsal) šíří jenom estébácký a bolševický smrad; ten z nich ale cítím docela jasně.
23. 06. 2013 | 16:35

JAHA napsal(a):

Sláma napsal(a):

Pro JAHA:
...

Vy naozaj neviete citat, co som pisal, nedochadza Vam, ze uvedenene je citat, alebo sa iba robite a na svoje vymysly si sam odpvedate?
24. 06. 2013 | 00:02

JAHA napsal(a):

Ad:ex-nemo
Blaboly pisete Vy. Ja som citoval autora claknu, ktory citoval nazory Cechov na TGM. Ste uz X-ty Cech v poradi, ktory tu verejne preukazuje, ze NEVIE docitat prispeveok, na ktory chce reagovat. Vratte sa miesto pisania odsudkov spat k textu, co som prezentoval a na ktory akoze Vy a pat pred Vami reaguju ako na moje nazory. Nerobte zo seba takto verejne hlupakov, prosim.
24. 06. 2013 | 00:09

JAHA napsal(a):

Oprava
...citoval autora clanku...
24. 06. 2013 | 00:12

pamětník napsal(a):

"Ja som citoval autora claknu, ktory citoval nazory Cechov na TGM" :)))))))))))))))
25. 06. 2013 | 07:47

n-noname napsal(a):

Nikdy jsem nečetl Hejtman z Kopníku a nikdy jsem nebádala co tato fantasmagorie představuje, ale současné využití vojenská rozvědky ředitelkou p. Nečase si zasluhuje divadelní nebo filmové zpracování v hlavní roli s pí. Hrzánovouz, která je známá svými kreacemi na různá "aktuální" témata. Když se to podařilo pí Kočí, tak určitě ji překoná pí Jana Nagyová s názvem K čemu je nám NATO, no přeci na to!
25. 06. 2013 | 13:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy