Nemusíte pomáhat, stačí když budete mlčet

19. 12. 2012 | 11:40
Přečteno 23329 krát
Nechci hromadit slova, která mne na adresu pana J.X.Doležala, autora tohoto článku a redakce, která umožnila jeho zveřejnění, napadají a napadá mě jich hodně. Hyeny a supi.

Případně mravní kreténi. Jakékoliv potrestání či zamezení šíření textu nepřichází v úvahu. Proto prosím šiřte toto varování jak můžete, aby se ke KAŽDÉMU RODIČI AUTISTY dostala informace, že „pan redaktor“ plácá nesmysly, aby z příběhů zoufalých lidí uhnětl senzaci. Napsat objektivní článek o léčbě v Egyptě rozhodně neumí, protože o léčbě nic neví a vědět nechce.

Pane Doležale, vnímáte to? Dělám to, co Vy. Jen sedím u počítače a slepím dohromady, co jsem někde nakopírovala na Internetu. Stačí pár ostřejších slov a jak je to hned čtivé, že?

Není asi moc příjemné o sobě něco takového číst. Já tak hrubě nepíšu, to jsou Vaše slova.

Musím Vás ale zklamat. Rodiče, kteří uvažují o léčbě v Egyptě, svým textem neodradíte.

Víte, pro nás není určující, co si myslí, redaktor, který nad článkem o léčbě strávil dvacet minut, ale více věříme ostatním rodičům, kteří mají s léčbou osobní zkušenost.

Zcela zcestně jste nakopířoval z webu paní doktorky zmínku o GFCF dietě, která ale není podstatnou její léčby, paní doktorka jen tuto dietu schvaluje a doporučuje jako doplněk. Což jen dokazuje, jak málo času jste si dal, abyste se v problematice zorientoval.

S našimi postiženými syny jsme léčbu u Dr. Augustínové absolvovali už dvakrát, příští rok pojedeme potřetí.

Jedeme tam, proto, že se naše děti zlepšují. Nezajímá mne, co si o léčbě myslí ČLK, ta nezná ani moje děti ani podstatu léčby. Měřítkem je pro nás především to, co našim dětem pomáhá.

Před léčbou byl náš starší syn upoutaný na invalidní kočárek, protože u něj propukla farmakorezistnení těžká epilepsie. Neudělal ani tři kroky aniž by kvůli sekundovému záchvatu neupadl na zem. Měli jsme doma zdrogované polomrtvé dítě, které přestávalo mluvit a chodit. Nasazenu měl už 4 kombinaci velkých dávek antiepileptik a lékaři si s ním nevěděli rady.

Ano, byli jsme zoufalí. V té tobě jsme se rozhodli uspořádat sbírku na Egypt a vyzkoušet, jestli by léčba nějak nezlepšila synův stav. Syn má i dětskou mozkovou obrnu, ale s tou už jsme byli nějak smíření a připadlo nám troufalé kvůli kulhajícím dítěti pořádat sbírku na tak nákladnou léčbu.

Ale tohle bylo jiné.

Děkuji z celého srdce všem lidem, kteří před dvěma lety přispěli na naši sbírku, umožnili nám objevit tuto alternativní léčbu a absolvovat první pobyt v Egyptě. Nikdy nic našim dětem tolik nepomohlo.

Do Egypta jsme odlétali vybaveni invalidním kočárkem. Po návratu jsme ho uložili na půdu a od té doby nepoužili. Syn má „zázrakem“ ze středně těžké pravostranné hemiparézy po dvou letech už jen lehkou. Před léčbou měl syn doporučenu operaci pravé nohy (naříznutí šlach), aby došlo k uvolnění spazmů a noha lépe rostla. A teď to už není potřeba.

Před léčbou epileptický záchvat každou minutu. Od začátku léčby v Egyptě už žádný. Žádný! Chápete to? Ze čtyř léků jsme zcela vysadili už dva a předposlední je nyní na polovině dávky. A stále vysazujeme. Trvá to tak dlouho protože bohužel, některá antiepileptika jsou návyková a musí se vysazovat po malých dávkách. Vysazování jednoho léku se tak protáhne často na celý rok.

Paní doktorka Augustínová při naší první návštěvě vzala na léčbu i našeho druhého syna. Ten nemá ani epilepsii, ani dětskou mozkovou obrnu. Pouze těžkou formu dětského autismu.

Zlepšení nastalo i u něj, v chování, vnímání. Proto jezdíme na léčbu i s ním. Protože se zlepšuje.

Tak, jak je těžké autismus přesně popsat, diagnostikovat, je těžké popisovat i pokroky. Nejsou to tak měřitelné věci jako u DMO nebo u epilepsie. Nemůžete říct, nechodil a teď udělá pár kroků, měl záchvaty každý den a teď už jenom jednou týdně. Ty pokroky jsou ve vnímání, v komunikaci. V tom, že dítě, které bylo stále „mimo“ najednou více vnímá, směje se a reaguje.

Nelze to zvážit ani změřit. Není to proto méně cenné.

Nikdo ani paní doktorka Augustínová neslibuje, že po dvou týdnech v Egyptě se vrátíte se zdravým dítětem. U někoho jsou pokroky menší, u někoho větší.

Ale jsou, jinak bychom celý rok na tuto cestu nešetřili peníze. Ani nikdo jiný z rodičů.

Mrzí mne, jak jste zneužil prosbu zoufalé matky o příspěvek na léčbu milovaného dítětě, abyste vytvořil senzanci.

Mrzí mne, že Váš článek možná odradí řadu lidí, kteří by jinak této mámě pomohli.

Mrzí mne, že kritizujete ženu, která se zabývá léčbou potižených dětí, nad kterými ostatní, Vás nevyjímaje, už zlomili hůl.

Možná by bylo důstojnější, když pomoci nechcete, mlčet.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kolemjdoucí napsal(a):

Přidám komentář k paní doktorce, u které jsem léčbu (coby dospělá s DMO) absolvovala.
Byla to velice pozoruhodná zkušenost. Před léčbou jsem se snažila s paní doktorkou komunikovat ohledně složení léků jakož i ohledně faktu, že se z Egypta nesmějí žádné léky vyvážet a jestli mi tedy dá nějaký doklad ohledně toho, o co se jedná.To odmítla, s tím, že při případné kontrole mám celníkům říct, že jsou to moje léky,co si vezu už z domova a vůbec byla komunikace zvláštní, musím přiznat, že mi to nesedělo.

Léčbu jsem absolvovala a mohu říct, že jednoznačně nastalo určité uvolnění mých spasmů, které do určité míry stále trvá,i když už mám léčbu za sebou dost dlouho. Za to jsem hodně vděčná. Tenhle výsledek se líbil i mojí ošetřující neuroložce. Ta vyslovila domněnku, že se klidně může jednat o výtažky z bylin, rozpuštěné v alkoholu, který spasmy celkem spolehlivě povolí na mnohem delší dobu než botulotoxin, třeba na rok nebo někdy i na dva nebo tři.... Vysvětlila mi taky, že se ale alkohol na tyhle věci (povolení spasmů) dnes už moc nepoužívá, vzhledem k tomu, že jeho užití k těmto účelům je velice bolestivé - ale zas je levný. Paní doktorka Augustinová sama říká, že do injekcí přidává lokální anestetikum (a ze zkušenosti mohu říct, že tam opravdu je, jaké, to netuším, ale dokážu si představit, že je to právě kvůli alkoholu). Pokud se věnovala Aslan terapii, předpokládám, že to klidně může být ten kontroverzní prokain, těžko říct, kdysi musel mít člověk před nástupem na léčbu test, že není na prokain alergický. Analýzu léků dovezených z Egypta udělat není možné, protože ta jde obecně udělat tehdy, pokud člověk ví, co hledá - jsou-li to látky jiné, třeba rostlinné, složité, neznámé, analýza nic neukáže. Léky z Egypta jsem nějakou dobu brala, injekce jsem domů nedostala, prý jsem byla na něco z jejich obsahu alergická... je otázka, jak to bylo, nemůžu se zbavit dojmu, že se paní doktorka trošku obávala (trochu právem), co bych s nimi asi doma udělala.

Považuju terapii pro sebe za účinnou, nicméně mám opravdu hodně veliké otazníky kolem etiky fungování paní doktorky - a proto se taky do Egypta znovu nechystám, nechce se mi ji podporovat, ačkoli zmírnění svých obtíží nepopírám. Myslím si, že místo dštění síry na oficiální medicínu by bylo správnější metodu zveřejnit a umožnit její další rozvíjení i dalším vědcům - víc hlav víc ví a přijde na víc věcí. Nehledě na to, že by pak tato mohla pomoct víc lidem - třeba i těm, co do Egypta zkrátka nemůžou. Takhle se člověk bohužel jen těžko brání úvahám, že jde opravdu o peníze, nikoli však o mrzký zisk farmaceutických firem, které by objevů paní doktorky mohly zneužít, nýbrž o peníze, o které by mohla přijít sama paní doktorka. Chrání si know-how - jasně, to je její nezpochybnitelné právo - nakolik je to všechno ale etické?
23. 12. 2012 | 01:33

Záškodník napsal(a):

Kamila
Do Reflexu lze přispívat i bez FB. Pod článkem máte ikonu,na níž musíte kliknout. Ale bez přihlášení to nejde. Jinak můžete napsat přímo Doležalovi-on by mohl vaše připomínky otisknout.
Jak je vidět, není to s tou "geniální" doktorkou tak jednoznačné,jak se nám paní Makovcová snaží namluvit. Oni se pak rozpovídají i další napálení rodiče.
Nemůžete JXD poslat nějaké fotografie? Popsat konkrétně podmínky atd.? To ho bude zcela jistě zajímat.
23. 12. 2012 | 08:49

Kamila napsal(a):

Záškodník
Fotky nemám, ale je to normální dům, na bydlení bych ho brala:) Jde o ty podmínky ordinace, které jsou pro běžného Evropana neakceptovatelné. Nemá žádnou zdravotní sestru, nebo jiný personál, po celou dobu co ordinuje si ani neumyje ruce, ani není kde, jde to tam jak na běžícím pásu. Vyjdete s dítětem krvácejícím z uší a hned vstupuje další....a ten nechutný ručník o kterém už tady bylo napsáno víc a člověk se ho štítí dotknout, natož na něj položit dítě, nosila jsem si jeden z hotelu, měnili je denně. Považuji za zázrak, že jsme tam nic nechytili, zřejmě díky tomu, že tam chodí právě jen Češi a Slováci. Nepíšu na weby, nemám s tím zkušenost, díky za radu. Ale už se ozvali lidé i tady, jsem za to hrozně ráda, vidím, že to mělo smysl. Přidávám znovu odkaz na rozhovor, z něj vyplývá, že absolvovala praxi výhradně v Africe. Staví ale na tom, že vystudovala na Slovensku a Egypťana jsem tam neviděla, předpokládám, že její klientela je převážně z Čech a Slovenska.
http://kosice.korzar.sme.sk/c/4602987/afrika-je-ako-droga-ked-ju-raz-ochutnate-uz-vas-nepusti.html
23. 12. 2012 | 09:12

Marie napsal(a):

JAN- Tak to sem se dobre pobavil.Vy vystavujete svoje postizene dite nebezpeci zle nastavene lecby,a jen tak z recese podavate po 4 roky tu samou spravu?
Jane,vy nemate zadne postizene dite,tohle by neudelal ani dement. A tohle je eticke vystavovat dite nebezpeci ?Vy proste sypete siru a na tohle vam uz nikdo neskoci.
Zaskodnik,Kamila,atd- my,kteri mame vysledky do Egyptu pujdem znova,at se vam to libi nebo ne. To,ze je hygiena v Egypte na nizsi urovni,no,je to prece rozvojova zeme,muzete se prece obratit na odborniky v USA,nikdo vas do Egypta netlaci. A predychejte-jsou Vanoce. Stastne a vesele !
23. 12. 2012 | 09:34

Marie napsal(a):

KAMILA- "Podívala se na to jen proto, že na syna nezabíralo ani to opíchání spasmů, které zabírá skoro na všechny (někdy i na delší dobu)." Takze priznavate,ze zabira-skoro na vsechny ! No vida ! A dale pisete :" Nějakou náhodou narazila na zlatou žílu……." Tak tohle vam vadi,nekdo vydelava a vy ne a ne. Jdete do Afriky,snad se vam taky povede neco objevit,nemusite zvastat na netu cely den.A propo,kdyby ste mela postizeneho doma,tak si to tezko dovolite,kazdy zna,co to obnasi.jo,a kdys se tedy vydate na cesty,vemte si mydlo, oni ho tam divosy nemusi mit....
23. 12. 2012 | 09:55

Skalenka napsal(a):

Osobo, ktera si rikate Marie, jste trapna!
23. 12. 2012 | 10:08

emko napsal(a):

Aha, taže když se dítě dostane mimo autistické spektrum, tak vlastně není vyléčené, je stále autistou, jen to nejde už změřit:-))) A nebo se případně řekne, že nikdy autistické nebylo, že to celé byl omyl:-). A že takových dětí pár je, se může každý přesvědčit sám, když si projede zahraniční weby a hlavně blogy rodičů s autisty. Stále mi přijde, že v zahraničí vědí o autismu daleko víc a tady se stále mele to samé dokola. Ale určitě všichni lžou, podlehli placebu a tak:-)))Co se týče hygienických podmínek v Egyptě, pokud je to pravda, asi bych to také hodně zvažovala a vybrala spíš jinou terapii, ale rozhodně bych se nikdy nesmířila s tím, že autismus je prostě nevyléčitelný a tečka. Až kdybych vystřílela všechny náboje, tak bych přijala fakt, že zrovna pro mé dítě se bohužel správná léčba nenašla.
23. 12. 2012 | 10:16

Hanka napsal(a):

Petr: Pro informaci, doktor není vždycky jen MUDr, třeba doktor psychologie
23. 12. 2012 | 11:06

Miroslav Makovec napsal(a):

K ruznym dohadum, proc jsme vypnuli web a proc jsme nedali data nekam jinam. Vypnuli jsme ho protoze uz jsme nemeli casovou kapacitu na to ho spravovat. Zadne trestni oznameni na nas nebylo podano a tak ani nemohlo byt duvodem vypnuti webu.

Proc nepredat data jinam? Jsou dva duvody:
1) bylo by to dost technicky narocne (jestli vubec resitelne). Web neni prosty adresar se soubory ve wordu.
2) data (pribehy, clanky, komentare) na nem nejsou nase. Pri registraci uzivatele nepodepisovali, ze jejich data muzeme dat nekomu jinemu. Uzivatelu tam bylo hodne (asi 4000). Zorganizovat akci, kde nam daji svuj souhlas s predanim dat... Na to proste nemame ani nervy, ani cas.
23. 12. 2012 | 12:19

Shamanman napsal(a):

No, to je zajímavé vysvětlení odpojení webu, ale poněkud kulhá. Vypadá to spíše na hysterickou reakci, kterou se nyní zpětně pokoušíte vysvětlit. Pokud by to bylo tak, jak tvrdíte, nebyl by žádný problém uživatele upozornit předem, že k něčemu takovému dojde, aby si postahovali, co potřebují, vyměnili si kontakty a případně se domluvili, co dál. Tak se to totiž dělá civilizovaně. Měli jste tam několik tisíc uživatelů s postiženými dětmi, pro které to byl hlavní zdroj informací o tom, co v jakých situacích dělat, jak řešit své problémy a co se v nějaké situaci stalo někomu jinému. Náhlé odpojení těchto lidí je prostě neomluvitelné svinstvo.
23. 12. 2012 | 14:04

Petr napsal(a):

Mirku,
naprosto chapu, ze jsi do projektu investoval neuveritelne mnozstvi casu, ktere jsi mohl vyuzit podstatne lepe. Postizenedeti byla super platforma pro vymenu informaci. Na vypnuti serveru mate samozrejme pravo a ja osobne to respektuji.
Nicmene, neslo by to prosim te jeste na tyden zapnout? Treba do konce roku s upozornenim, ze sem tam nemusi byt server 100% funkni?
Je to opravdu hodne tvrde zamknout bez upozorneni dvere od "zahrady", kde si navstevnici pestovali svou zeleninu naprosto sami a mysleli si, ze je tak trochu i jejich. Nektere plody byly bohuzel endemicke a nelze je najit nekde jinde.

Preji vam doma radostne a klidne vanocni svatky. Zaslouzite si to!
23. 12. 2012 | 14:28

Petr napsal(a):

Hanko,
dekuji za komentar.

Na dotaz, jestli jsem vetsi odbornik nez doktori v Aple, ohledne lecby autismu, jsem Markete odpovedel, at mi da vedet, ktere MUDr z Aply ma na mysli.

Lecit autism (zlepsovat stav) znamena predevsim odstranit priciny, ktere zpusobily, ze nam dite spadlo do autistickeho spektra (mam na mysli predevsim regresivni typ). Mnohe vedecke studie zjistily, ze deti s PAS maji mnoho zdravotnich problemu, oproti detem s typickym vyvojem. Neni tohle uz alarmujici?
Kdyz mam problem s zaludkem nebo se stitnou zlazou, tak prece nejdu hned za psychologem? Nebo ano???
Ty deti maji problemy, ktere jdou resit a my je tahame do poradny, aby dostali davku chemie , po ktere se uklidni. A pokud ne, tak se jeste jeden prasek, ktery nejde vysadit prida. U nekterych deti to jinak resit bohuzel nejde, ale proc to nezkusit jinak?

Prosim, zasadne si neplet te doktory co brilatne stanovuji diagnozu PAS a navrhuji jak dal s detmi pracovat, s doktory, kteri se snazi odstranit pricinu PAS. Nikoho nechci presvedcovat, jde ciste o logicke uvazovani. Jedni studovali medicinu a maji pred jmenem MUDr, ti druzi ne.
23. 12. 2012 | 15:16

jája napsal(a):

Marie
čili S.baletko-kdybych měla léčbu jako Vy zadara a několikrát za rok,pro doktorku bych i zabíjela,nejen ji všemožně i nemožně všude adorovala.Jak píše Skalenka,jste TRAPNÁ.
Kamilo-ten příšerný ručník není to nejhorší-injekce pro vaše dítě se dopředu připravené válejí v šuplíku a mají pouze jednu jehlu na celou dobu léčby!Bez desinfekce kůže před vpichy se fakt divím,že nebyly nějaké komplikace(žloutenka apod.)
Odvolávání se na rozvojovou zemi tady trochu pokulhává-
za zinkasované prachy by to v "ordinaci" muselo být vše pozlacené.Ale stačilo by trochu standartní evropské hygieny-fungující WC,tekoucí voda,jednorázové potahy na lehátku,klimatizace v čekárně.Trochu úcty k rodičům,kteří se vydali cestou neposvěcenou českými úřady a kteří bez výjimky na léčení nedostali žádnou dotaci od nadací.Jenže pokud NĚKDO dostává mnohonásobně vyšší dávky zadarmo,ještě se s tím chlubí na všech možných i nemožných stránkách,,tak se mu to kecá,že?To bych ten i ten šílenej ručník s chutí překousla
23. 12. 2012 | 15:36

Jan napsal(a):

Marie, vy jste zmatená přesně jak doktorka v Egyptě. Jistě, že zprávy jsem měl i aktuální. Jak jsem již výše napsal. Záměrně jsem podstrkoval jen tu jednu, abych si ověřil tvrzení i jiných rodičů, že doktorka zprávy nečte. Kdyby si ji přečetla a stačilo by se mrknout jen na datum, tak bych podal tu aktuální.
23. 12. 2012 | 17:07

Petra F. napsal(a):

Paní Kamilo, Marie opravdu nejsem.
Saxanina Baletka, Petra F.,Marie skutečně ne.
Nešiřte falešný poplach.
Díky.
23. 12. 2012 | 18:39

Kamila napsal(a):

Hanka
zapomněla jsem: Každý den dostane dítě jednu injekci do stehna a následně se opichuje podkožně. Doma se to má aplikovat, pokud jsem správně pochopila - podkožně, ale někdo to píchal i do stehna. Jsem úplný laik.
Marie Uvedla jsem už v prvním dlouhém komentáři, že věřím, že léčba někomu pomáhá a nezpochybňuji ji celou, ale jsme případ, kdy nezabrala vůbec, čtěte laskavě pozorně a víc se k vám skutečně nechci vyjadřovat. Vaše komentáře mluví samy za sebe, Petro F.
23. 12. 2012 | 19:32

Kamila napsal(a):

Jájo, teď jste mě dostala, to fakt? Já ho musela držet přišpendleného na tom lehátku, má hroznou sílu, neměla jsem čas dívat se odkud to bere, ale mám dojem, že natahovala jak do stehna, tak na opichy, stejnou látku.
23. 12. 2012 | 19:36

sab. napsal(a):

Makovcovi, to že jste vypnuli web, který sloužil rodičům postižených dětí je chucpe a něco to o vás vypovídá. Také nechápu vaše sdělení, že jste se o web nemohli už déle z časových důvodů starat. Vždyť jste se o něj vlastně nestarali. Popřípadě pouze minimálně.

Paní Makovcová před cestou do Egypta prosila nadace a lidi o finanční pomoc (na což má každý plné právo), ale po návratu za čas napíše, že nikomu už neodpoví ani na mejl. To je nefér jednání. Třeba nějaký rodič chtěl také nějak pomoci, poradit se třeba o tom Egyptě....ale vy jste zahájila velké mlčení. Lidé pomohli vám, ale zdá se, že druzí lidé v podobné nouzi vám na srdci až tak neleží.
23. 12. 2012 | 19:43

janamakovcova napsal(a):

Sab, obavám se, že překrucujete fakta. Ano, na naši první cestu do Egypta, jsme pořádali sbírku, ale ta cesta proběhla už v létě 2011 a jsem přesvědčená, že veškeré pokroky kluků jsem jak na svém webu, tak třeba i na idnes (kde ještě nějaký článek dohledáte i teď) dostatečně podrobně popsala.

To, co jste uvedla v prvním odstavci se dá popsat i tak, že jsme čtyři roky provozovali vlastními silami a ve vlastním volném čase portál, který sloužil všem rodičům postižených dětí. Myslím, že by se za takový projekt nemusela stydět žádná nezisková organizace, kde by web udržoval v chodu tým lidí.

A pokud postavit takový portál nestojí skutečně žádné úsilí a stačí se o něj jen minimálně starat, můžete něco podobného zrealizovat sama. Případně kdokoliv jiný.
23. 12. 2012 | 20:14

sab. napsal(a):

"jsem přesvědčená, že veškeré pokroky kluků jsem jak na svém webu, tak třeba i na idnes (kde ještě nějaký článek dohledáte i teď) dostatečně podrobně popsala". Ano, to máte pravdu. Ale potom jste odmítla veškerou komunikaci. Chápala jsem to, jako postraumatický stav po tom všem...ale přesto se mi to nezdá fér a na tak dlouho.

"postavit takový portál nestojí skutečně žádné úsilí " to si samozřejmě nemyslím, ale rozjetý web už práci moc nedá. Ale hlavně jde o to náhlé ukončení.
23. 12. 2012 | 20:39

Jitka napsal(a):

Paní Makovcová, jako zřizovatelé stránek postižené děti máte jistě právo na jejich uzavření, ale mně osobně se to vůbec nelíbí. Ty stránky jste sice rozjeli, za což Vám patřil svého času veliký dík, ale za ty roky se stránky staly místem, kde se potkávají rodiče různě nemocných dětí, sdělují si zde své příběhy, odkazy na lékaře, terapie, různé organizace, potkávali se tam rodiče dětí s vzácnými diagnozami atd. Rodiče zde hledali informace, radu, pomoc, pochopení a cestu jak dál. Na vaše stránky dostávali odkaz i třeba od rané péče atd. Postupem času se tam nahromadilo tolik informací, pro rodiče postižených dětí, že nikde jinde tyto informace dostupné nebyly. Ty informace na stránky dávali právě rodiče nemocných dětí. Rodiče nemocných dětí ty stránky tvořili a vy si je jednoho dne prostě vypnete. Myslím, že to je velký podraz na všechny tyto lidi. Vy osobně jste stránky využívala v době, kdy jste psala o svých dětech, pak jste stránky používala pro svoji podnikatelskou činnost a následně na propagaci svých dvou knih. Pro organizaci první sbírky na léčbu v Egyptě Vám taky byly stránky dobré. Pak Vás za to zřejmě někdo klepnul přes prsty, tak jste se stáhla. Svou činností na veřejnosti jste si zřejmě nadělala i dost nepřátel, což v dnešní společnosti je bohužel krutá daň, ale člověk který tak veřejně mluvil o své rodině s tím přeci musel počítat. Pro mě je nepochopitelné, že jste stránky uzavřeli. Rok jste se o stránky nestarali a ty stránky přesto fungovaly celkem dobře. Je to vaše rozhodnotí. Za každého hovoří více než slova jeho činy.
23. 12. 2012 | 21:40

jája napsal(a):

Bože,lidi,vy jste ale hyeny,vy budete do paní Makovcové kopat i když leží?Kdo z vás by chtěl na svojí osobu číst tolik zloby kolik jí nakládáte a kvůli čemu vlastně?
Proč má být zodpovědná vám všem?Je demokracie,dejte jí možnost svobodné volby.
Nechte jí,prosím,toto poslední gesto jako privilegium vzdoru proti vám všem,kdo jste ji dusili.A nesuďte ji.
Nemáte na to.
23. 12. 2012 | 21:44

sab. napsal(a):

Vidím to přesně jako Jitka.
23. 12. 2012 | 21:59

dotaz napsal(a):

Myslím, že jen mazat tu fůru spamů a různých mailů je práce na plný úvazek. Navíc se já osobně domnívám, že je ten portál taky plný informací, které se ukázaly být pro manžele Makovcovy trochu nepohodlné. Nemám pravdu?
23. 12. 2012 | 23:10

Jirák napsal(a):

Asi by bylo lepší kdyby tu takový blog vůbec nebyl. Jen se zvedly averse a nic se nevyřešilo. Šarlatáni budpou dál a nic je nezastaví. Lidé co mají doma invalidu hájí své zájma a že jsou pro společnost obtíží nechtějí slyšet, a přemýšlet zda by něco pro společnost neudělalim i oni, to asi ani náhodou. Cinkali jsme klíči, a kdo si co urve to má, to je heslo dnešní doby. Slušnost a pracovitost byly komunistické zločiny, pryč s nimi
26. 12. 2012 | 09:58

Kamila napsal(a):

Jirák: "Lidé co mají doma invalidu jsou pro společnost obtíží"
Víte, já to nečtu poprvé, ale nechápu proč vlastně? Starám se o nemocné dítě stejně jako o zdravé, pracuji, odvádím daně a jsem také součástí zdravé produktivní populace. Zároveň matkou nemocného dítěte. Vážně nechápu komu a čím jsem tím na obtíž? Ano, pobírám na nemocné dítě příspěvek na péči, to je pravda. Většina lidí pobírá I.stupeň, tisíc korun. Maximálních 12.000 Kč pobírá asi 2 tisíce dětí v celé republice. Proti ostatním sociálním dávkám - příspěvek v nezaměstnanosti, důchody a další jde o marginální částku. Ústavní péče je několikanásobně dražší, tedy stojí daňové poplatníky víc. Pro společnost je výhodnější, když stát vyplácí příspěvek na péči, než aby financoval několikanásobně dražší péči ústavní - což byl jeden z hlavních důvodů, proč ho zavedli.
To skutečně jde o ten příspěvek na péči, který je např. proti dávkám v nezaměstnanosti, nebo důchodům už vůbec, zanedbatelný? Proto jsem podle vás na obtíž? A proč podle vás nemohou být invalidé pro společnost přínosem? Jedna z nich je senátorkou.
26. 12. 2012 | 15:36

Ježdík napsal(a):

Kamilo, vy máte to otřesné smýšlení- ústavní péče je dražší. Takže vydíráte že když dáte dítě do úsravu, bude nás to stát více??? Opravdu se máme radovat že MY platíme na VAŠE dítě jenom tak málo???
Máte ale pravdu v jiné věci. Pomoc rodičům invalidních dětí je svým rozsahemn a hlavně morálně hodně jinde než když platíme lidem za to že nepracují, cigánům za to že jsou jací jsou, kriminálnící nepracují a mají lidská práva.
26. 12. 2012 | 17:17

Kamila napsal(a):

Ježdík
Skutečně nikoho nevydírám, to jsem nepochopila. V žádném případě nechci dát dítě do ústavu, proč bych to dělala. Je moje, mám ho ráda, dokážu se o něj postarat i bez příspěvku, ze kterého se stejně žít nedá. A pořád věřím, že jednou bude i pracovat a taky odvádět daně a nebude závislé na péči druhých.
Jaké smýšlení? To je prostě fakt, nevím proč to někoho pobuřuje. Klidně se může stát, že příspěvek na péči stát vyplácet přestane, stejně jako přestal vyplácet jiné, aspoň už nebudeme číst, že VY platíte na NAŠE děti. Připadá mi to absurdní. Já také platím do rozpočtu jako všichni ostatní, stejně tak celá rodina a budeme ještě hodně dlouho. Každý z nás, pokud se mu narodí dítě, nebo se dožije důchodu, nebo přijde o práci...se jednou stane příjemcem nějaké dávky, větší či menší. Vážně mi uniká proč tolik averze vůči rodičům, jak říkáte invalidních, dětí.
26. 12. 2012 | 17:53

Marlenka napsal(a):

Musím naprosto souhlasit se vším, co napsala Jitka.
Tím, že web "zmizel" ze světa prokázali Makovcovi svou "úctu" všem, co jim kdy pomohli a podpořili..a nebyl to jen ten pověstný Egypt.
Web už dlouhou dobu fungoval i bez nich, pokud s ním měli opravdu tolik práce, stačilo jen ukončit přispívání a nechat web "zakonzervovaný" pro všechny, kteří tam hledali a stále by našli rady ve stávajících příspěvcích..
Ještě k léčbě v Egyptě..mé dítě je taky autista, ale NIKDY, NIKDY bych nedovolila dělat z něj pokusného králíka! Pofiderní lékařka, která se bojí zavítat i na Slovensko, protože by měla potíže, píchá něco, co není nijakým způsobem ošetřeno do dětí, v otřesných podmínkách..vůbec nechápu, jak takové riziko může nějaký rodič podstoupit..
Ve 4 letech jsme měli Dg NFA až SFA za 3 roky jen díky speciálnímu pedagogickému přístupu a díky pochopení a lásce jsme VFA... kdyby nás v té době dostali do rukou kapacity typu Augustýnová, Šmarda, Šula, Prekopová byla by to jejich zásluha..tak se rejžuje na rodičích postižených dětí...
26. 12. 2012 | 18:42

Hanka napsal(a):

Marlenka:
Souhlasím
26. 12. 2012 | 19:16

emko napsal(a):

Jitka:
máte opravdu legrační představu o tom, co znamená fórum takového rozsahu "zakonzervovat". To, že to značí spoustu věcí přeprogramovat, že to musí někde "běžet", někdo musí dohlížet na případné problémy a spravovat celé fórum, ať už je tam diskuze "zakonzervovaná", či ne, to asi nevíte.

A co se týče paní Makovcové, také nejsem nadšená z toho, že fórum zaniklo z minuty na minutu, ale na co si vlastně vy všichni, co si stěžujete, děláte nároky? Co čekáte? Někdo se o něj musel řadu let starat, a věřte, že to nefunguje "samo". Navíc je to rozhodnutí majitelů PD a tak to respektujte, nevím, proč z toho máte takový problém, řada věcí se dá přeci vygooglit a kontakty na jiné diskutující jste přeci už mohli dávno zjistit. Ano, také bych byla radši, kdyby to nebylo uzavřené bez varování, ale takový je život.

A co se týče skoku z NFA na VFA, tak to je dosti ošemetné. Jelikož i VFA autista může být v životě naprosto nesamostatný a tak to je těžké takto posoudit, může mít například velké úzkosti, upadat často do záchvatů apod. A navíc tu hraje roli čas. A ten je při vývoje dítěte naprosto zásadní. Je rozdíl udělat skok za tři roky a udělat ho za půl roku, takže o to asi těm, co hledají "alternativu", jde. O ten čas, který prostě hrozně rychle plyne.
26. 12. 2012 | 19:35

Hanka napsal(a):

Emko:
O tom, že jde rodičům autistů o to, aby dítě udělalo co nejrychlejší "skok" ve vývoji, o tom slyším poprvé. Tady hraje hlavní roli trpělivost a péče, ne nějaké skoky po injekcích :-(
26. 12. 2012 | 20:08

Marlenka napsal(a):

Emko,
já ale neřešila samostatnost VFA ani úzkosti..spíš jen to, že na přirozeném vývoji postiženého si někteří udělali živnost. A to platí třeba i o son rise a podobných věcech..
26. 12. 2012 | 20:09

emko napsal(a):

Hanka:
no tak se prosím, zamyslete nad tím, jaké mají autisté problémy. Nejen, že vidí tento svět jinak, což může být i přínosem, ale většina těchto dětí je ve vývoji (oproti zdravým jedincům) těžce pozadu, jak po stránce motorické, grafomotoriky, mluvení, chápání soc. situací apod. A to vše je časem může zbržďovat natolik, že zdravé jedince již nemusí nikdy dohnat (myslím vývojově). Například mozek a IQ se nejvíce vyvíjí do pěti až šesti let a s motorikou je to podobné. Pak je tedy určitě lepší, když takové dítě je "popostrčeno" ve vývoji trochu rychleji, aby dohnalo zdravé jedince a vyrovnalo se jim co nejdříve po všech stránkách (pokud to jen trochu jde), než čekat, že za pět - šest let bude trpělivou prací (myslím výhradně logopedickou a pedagogickou)např. desetileté dítě někde na úrovni šestiletého.

Takže pokud tu jsou k dispozici terapie a metody, které mohou výrazně pomoci, jsem rozhodně pro. Ale neříkám tím, že to musí být předražené, a že to nutně musí být Egypt. Každému prostě zabere něco jiného.
26. 12. 2012 | 23:13

Marlenka napsal(a):

Emko,
já přivítám každý i pomalý pokrok bez toho, abych dítěti nechala ubližovat. Kčemu mi bude zázračný skok po "něčem" vpravenemé do těla, když třeba právě po tom neznámém může dojít za čas k velkému regresu... A může někdo 100% říct, že se to nestane, že to dítěti ještě víc neublíží??
Postižení svého dítěte už jsem přijala, i když mě to jako mámu moc bolí. Nedělám si marné iluze o vyléčení autismu, jen se mu snažím, co nejvíc ulehčit jeho život a dělat radost tím, co má rád...
Asi to máme každý jinak... já jsem šťastná, když se moje dítě raduje z výletu do ZOO někdo jiný jásá, když jeho dítě plakalo při injekcích od Dr.Augustýnové...
27. 12. 2012 | 10:05

emko napsal(a):

Marlenka:
možná jsme se trochu špatně pochopily, mně nevadí to, že se někdo rozhodne nechat všemu volný průběh, a že neriskne žádnou alternativní metodu, i proto, že většinou lezou do peněz a nikdy vám nikdo úspěch nemůže zaručit, protože na každé takto postižené dítě (speciálně autismus je velmi zvláštní) platí něco jiného. Je to přeci každého volba. Ale co mi trochu vadí, že ačkoliv vám nechává každý vaši volbu, že nenecháte volbu matek jiných dětí, které se rozhodly třeba zrovna pro Egypt, na nich? Je to jejich život a život jejich dětí. Nemyslím si, že si nezjistí dostatek informací před tím, než se tam vydají. Stojí to opravdu balík peněz a většina lidí na to pořádá sbírku, také není snadné někde doslova žebrat a mnoho lidí toto může odradit. A to, že děti po injekcích pláčí? No to je normální, taky je nesnáším, ale mé dítě i při prvních lekcích biofeedbacku (což je opravdu jiná metoda bez injekcí) doslova řvalo, jak když ho na nože berou. Museli jsme ho držel často tři lidi. A víte co? Vyplatilo se to. Spousta věcí se bez boje a breku prostě neobejde. Takže pokud lidé jezdí na předraženou léčbu do Egypta, zřejmě mají opravdu důvod. I když mě osobně by se nelíbila špatná hygiena s léčbou spojená, ale je to každého věc, že se tak rozhodnul.
27. 12. 2012 | 11:36

Hanka napsal(a):

emko:
Zaráží mě, že dáváte rovnítko mezi "nerisknout alternativní metodu" a "nechat všemu volný průběh". Jak jste k tomu přišla? To, že nevěřím každému nesmyslu, ještě neznamená, že nedělám s dítětem nic.
27. 12. 2012 | 13:08

Kamila napsal(a):

emko:
Mohu se zeptat, kam jste chodili na Biofeedback a za jak dlouho jste viděla, že to má výsledky? Zkusili jsme ho, ale syna po něm hrozně bolela hlava a byl unavený, neuroložka mi vynadala, že mu může zhoršit epilepsii, prý se s tím setkala. Terapii jsme přerušili s tím, že se k ní možná někdy vrátíme. Zajímají mě Vaše zkušenosti, pokud by Vám to nevadilo, můžeme pokračovat v diskusi jinde, i když nemám autistu. Není to asi téma pro toto fórum.
27. 12. 2012 | 13:42

Marie napsal(a):

Marienka- "Pofiderní lékařka, která se bojí zavítat i na Slovensko, protože by měla potíže," Znate pani doktorku osobne? Jake mate vy vzdelani? kolik jazyku ovladate? Co ste v zivote dokazala vy? pochlubte se ! Sirite tady pomluvy. Pani doktorka zavitava na Slovensko dokonce nekolikrat rocne,tak nepomlouvejte. To ze zije a pracuje v cizi zemi treti desetileti,a uspesne, je jenom k jeji chvale. Zavidite ji uspech? Ze se tam prosadila? Muzete to skusit taky.A opakuji-nas rodice postizenych deti,kteri tam chodime uz 5 i vice let - nas neodradite,chodit budeme,dokud to bude nutny.A vy si vyberte to,co se hodi vam.Ale nikomu nevnucujte sve nazory.
27. 12. 2012 | 16:06

Marlenka napsal(a):

Marie,
nehodlám se s Vámi dohadovat. Z diskusí vím, že někteří rodiče jí žádali o pomoc o léčení někde blíž v Evropě nebo na Slovensku..odmítla z důvodů neakreditace léčby. To mi stačí..
Nikomu své názory nevnucuji, mám právo na diskusi jako vy..
To jen u Vás to vypadá, že jedete na provizi...
Vděčím našim lékařům za to, že mi po porodu zachránili mé dítě. Jsem ráda za péči, která se mu u nás dostává. Jestliže ČLK před touto terapií varuje asi na tom něco bude. Pokud vy ji podstupujete Váš problém. Jde jen o to, že většina na tuto terapii nemá a žádá nadace a já vidím mnohem větší přínos koupi například vozíku pro postižené dítě než dotování neakreditované léčby v Egyptě..
27. 12. 2012 | 19:00

Sidhe napsal(a):

PD z poslední rok nestál za nic krom pár příspěvku,které měli co říct jinak se z toho stal jen pro pád lidí zábavný park a atrakce.Co si budem namlouvat......nedivím se ,že to vypli ,ty utoky na Mirka a vydírání,že jestli tohle nesmaže či tamto,hájení si nějakých pochybných a ponižujících myšlenek jako autorské myšlenky a práva,třefování se do matek postižených a střílení do vlastních řad,protože JÁ mám uatistku a kdo je víc ,už za to co tu musí rodina Makovcových ted díky vypnutí číst opravdu nestojí.Ano rok zpátky byl web užitečný plnil svou funkci a i ted se na něm dalo najít hodně informací v kupě.Ale poté co se tam "nastěhovali" osoby,co se tam bavili vyhrožujícím ,ponižující stylem a sesypali se na kohokoli kdo jim oponoval atd.se web stal opravdu jen dalším z mnoha.Jedinečnost zmizela.Jak píšu jedinou výhodou bylo,že se tam nacházeli odkazy a články na jednom místě,hezky sesumírované a to je to co chybí.
Jen se podívejte co jste jako rodiče nemocných a positžených dětí schopní vyplodit proti rodičům jiných nemocných a postižených dětí.Jak si fanaticky jdete po krku a jak se tu ty co Vám předhazují jak vás živí jen baví a kochají se jak se hádáte i když jste na jedné lodi.Nechala jsem si čas přes svátky a tak na reakci,ale stejně to ve mě "nedozrálo" ale spíš mě to zhnusilo,jak jeden vyčítá druhému nemoc ,nebo jak si stojí za tím svým a za tím kdo je víc nebo mín nemocný,která nemoc je víc nebo mín.Autismus je asi víc a tomu Egypt nepouže hurá do sebe,DMO je vedlejší ,protože se psalo že lečí autismus ,šarlatán nešarlatán rvete se tu o hovno s prominutím ,tohle myslíte pomuže všim dětem?a ted mluvím k oběma stranám ....opravdu si myslíte že tohle srovnávaní a utoky pomužou Vašim dětem?Nedivím se že zdravý z nás mají srandu a že nás nesnáší natolik ,aby řvali jak nás živí a jak jsme na obtíž.A možná i tohle je jeden z duvodu proč rodina Makovcova se stáhal do ustraní a vypla PD.Přeji obou "táborum" hodně zdraví a klidu a pohody a toho aby si uvědomili,že za tu zlobu a hádky to nestojí.
28. 12. 2012 | 09:30

emco napsal(a):

Kamila:
u nás to bylo tak, že nám 3 neurologové řekli, že to budou vyhozené peníze a pak když viděli výsledky, tak řekli, že to nejspíš bude vývojem. Takže mě to opravdu pobavilo. Ano, prvních asi deset lekcí ho opravdu bolela hlava, byl protivný a na dvě hodiny poté usnul jak špalek. Musí se podle mého projít celým tím procesem a vydržet, nyní už v pohodě vydrží sedět v klidu 40 minut a opravdu "makat". Hrozně nám to pomohlo, nepsala bych, kdyby ne, protože nemám nějak zájem propagovat cokoliv jakkoliv. Nevím, jestli můžu napsat, kam jsme chodili, aby to nebyla reklama, ale protože nyní už stejně chodíme jinam, tak podle mého je to fuk, jen si najděte někoho s vyšším vzděláním, kdo biofeedback obsluhuje, to znamená nějakého psychologa obvykle. Ono to není taková sranda a musí se to opravdu dobře nastavit. Pokud chcete pokračovat v diskuzi jinde, napište kde. Opravdu toto je už spíš spamování, jen jsem chtěla prostě poukázat, že není vše černé ani bílé a že strefovat se do někoho jen proto, že hledá jiné alternativy, jak pomoci svému dítěti, je ubohé a ne vždy lékaři řeknou pravdu, protože ji často sami nevědí, viz biofeedback byl původně vytvořen pro NASA a funguje i proti epi a dokonce nám epi ložisko zmizlo poměrně brzo. Toť vše.
28. 12. 2012 | 11:03

emko napsal(a):

Hanka:
nechci se už tady dohadovat, přijde mi, že se tu chytá za slovíčko. Neříkám a nikdy jsem neřekla, že ti, co nechají věcem volný průběh a nezkoušejí někde něco alternativnějšího, nedělají s dítětem vůbec nic. Nic takového jsem nikde neřekla. Je mi jasné, že konkrétně s auti dítětem se musí denně pracovat a my také pracujeme, jen je rozdíl, když takové dítě začne pracovat rádo, samo a chce doslova nasávat informace a když nechce, brečí, řve, jde do afektu a nenaučí se vůbec nic. Takže už jen za ten pokrok, že my jsme docílili právě toho, že se učit chce, jsem vděčná, protože vše jde mnohem lépe a rychleji. Možný je, že jsem málo trpělivá a proto hledám, jak to urychlit, holt každý jsme nějaký. Ale nikdy bych si netroufla někomu říct, že je špatný jen proto, že někde zkusil něco jiného než my a nebo že naopak nezkusil nic. Každý máme svůj rozum a svoji svobodnou vůli.
28. 12. 2012 | 11:08

Kamila napsal(a):

emko, děkuji za odpověď. Já moc nediskutuji, nemám přehled, myslela jsem, že mi poradíte kde:) Můžeme zkusit to uztirozumim, ale tam to vypadá podobně jako tady. Budu ráda když mi napíšete e-mail, pokud Vám to nevadí, na kami356@seznam.cz. Jestli nechcete, nevadí, respektuji to a moc díky.
28. 12. 2012 | 16:03

Marie napsal(a):

Marienka: "někteří rodiče jí žádali o pomoc o léčení někde blíž v Evropě nebo na Slovensku..odmítla z důvodů neakreditace léčby." To co tady dookola tocite je pouhy nesmysl. Egypt je domovskou krajinou pani doktorky uz vice nez 2 desetileti, nechapu,proc by se kvuli vam mela stehovat nekam jinam.Kdo chce na lecbu,muze jit za ni. Taky se muzete prestehovat vy.Akreditace v jine zemi proto nehleda.Vim o mnoha detech ktere jezdi za lecbou treba do Ruska na aplikace kmenovych bunek,do USA na transplantace organu,do Azie na ayurvedy a taky nemeji akreditace v CR a nestehuji se kvuli vam do CR.Pani,vy ste nejaka egocentricka.Chcete.aby se kvuli vam tocil svet kolem vas. Preji uspesny novy rok.A mene vzteku.Pujde pak vse lip.
29. 12. 2012 | 12:17

Hanka napsal(a):

Marie:
Myslím, že by Marlenka na tu léčbu nešla, ani kdyby byla za humny. Psala to o někom jiném. A vztek čiší spíš z Vás :-)
29. 12. 2012 | 14:40

Marlenka napsal(a):

Marie,
jsem Marlenka ne Marienka už po několikáté :-)
S Vámi je zbytečná debata, fanaticky melete to samé.
Tak ještě jednou a naposledy jak to vnímám já... léčba je neakreditovaná z důvodů těch, že prostě nejsou žádné studie jak o úspěšnosti tak hlavně o BEZPEČNOSTI léčby. Možná v Egyptě se na to tak "nehledí", ale jinde ano. Egocentrická?? Ale ne, děkuji, že se takový "odborníci" nestěhují právě k nám..oni vědí proč mají sídla v Egyptě nebo jinde mimo EU..
Své dítě miluji a do něčeho takového bych nikdy nešla..Vy si dělejte co chcete...za své, hlavně do doby než se prokáže že léčba je bezpečná.
A děkuji za péči, nám jde vše dobře, možná Vám se to hůř prodýchává :-)
29. 12. 2012 | 14:45

Kamila napsal(a):

Marlenka: Pokud by šlo o Aslan terapii, ta je dostupná i u nás. Třeba v lázních (jedna za cca 3 500 Kč). Zajímal by mne odkaz na tu diskusi, kde jste četla, že rodiče žádali paní doktorku o léčbu v Evropě a odmítla. Nevěřím, že existuje, pravděpodobně Vám to někdo z rodičů řekl osobně. Já jsem před cestou progooglila net (včetně stránek v Aj a Nj i na egyptské jméno Eva Refaat) a našla s paní doktorkou jediný rozhovor z roku 2003 na který jsem sem dala odkaz. Pak jsem ji našla v seznamu eg. lékařů. Jinak jsem nenašla jediný negativní komentář od jediného rodiče. Na PD byl kdokoliv, kdo vyslovil byť jen pochybnost, okamžitě "umlácen" argumenty spokojených rodičů ve stylu článku p.Makovcové. O podmínkách jaké tam panují jsem napsala první. A to jsem mluvila i s rodičem, který tam byl - nic mi neřekl, jen, že to dítě snášelo velmi dobře a pojede znovu. ČLK vydala své doporučení teprve nedávno.
31. 12. 2012 | 10:57

Marie napsal(a):

Ja nevim co je ve strikacce.Pani doktorka to taji ale my ji verime,protoze vidime vysledky.Videla sem ji ale natahovat ze 7 ruznych ampulek a flasek,ktere mela na stole, evidentne ruzne pro kazdeho pacienta, asi podle diagnoz. My se lecime nekolik let, nas neurolog nam lecbu schvalil,kdyz videl nase EEG,asi nebude tak jesitny jak ostatni,dokonce MUDr.Paul-ortoped doporucil nekterym rodicum aby to skusily driv nez pujdou k nemu na operaci.
31. 12. 2012 | 12:10

Kamila napsal(a):

Také jsem byla zvědavá, jestli se léčba projeví aspoň na EEG, absolvovali jsme kontrolu necelý týden po návratu.....ale bylo zcela beze změny. Cestu jsem konzultovala s pediatričkou (musí doporučit vyšetření EKG a nechat udělat laboratorní testy), neuroložka měla dovolenou a velmi pochybuji, že by ji doporučila.
Já Vám to nevymlouvám. Chápu, že pokud rodiče vidí výsledky, jezdí opakovaně - Kolemjdoucí tady napsala, že u ní došlo k určitému uvolnění spasmů a stále trvá. U nás byl zkrátka výsledek nulový. Rozhodně tedy neplatí, jak garantuje paní doktorka, že každý dosáhne nějakého pokroku - většího či menšího.
31. 12. 2012 | 14:57

Kolemjsoudí napsal(a):

Kamilo, jen to trošku rozšířím o další svoje zkušenosti. To uvolnění bylo okamžité, z mého pohledu to mělo blízko k tomu, co se stane při aplikaci lokálního anestetika - to bylo naprosto jednoznačné. Tohle největší uvolnění odeznělo během pár hodin a bylo do určité míry až nepříjemné, těžko se s tím chodilo a fungovalo, tělo na to není zvyklé. Další dny už není tak evidentní. Zajímavé v tomto směru jsou experimenty s fenolem coby relaxanciem a tím alkoholem, který jsem zmiňovala, kdy jde látku po pár dnech připíchnout podle potřeby - a obojí taky funguje okamžitě... I v těchto případech ale jsou pacienti, kteří zlepšení nezaznamenají. Na každý pád si myslím, že žádná léčba, ani ta sebeúčinnější, nefunguje na každého a pokud ji takhle kdokoli prezentuje, je to problematické.
Další věc je, že jsem po návratu z Egypta celkem dost intenzívně rehabilitovala...což je taky něco, co mi v Egyptě hodně chybělo, byla péče fyzioterapeuta. To, že léčba obnovuje spoje mezi mozkovými buňkami, považuju za nesmysl. To zvládne jen fyzioterapie, a ta k dispozici není.Což je podle mě škoda. Vím, že příznivci paní doktorky řeknou, že léčba je jen léčba a o cvičení se musím postarat sama, že mozek už je v pořádku, ale mě podobné řeči celkem spíš vytáčely.
Jinak EEG jsem po léčbě neabsolvovala, laboratorní testy jsem měla víceméně stejné, např. jsem pořád měla svoji chronickou anemii i další nedokonalosti krevního obrazu.... takže já mám vlastně zkušenost jak tu, že to funguje, tak tu, že to nedělá nic...
Aslan terapii bych ráda časem vyzkoušela, ale je fakt, že v podobě opichů se myslím v Čechách nepraktikuje, kliniky na to existují v Německu, ale DMO jsem v indikacích nenašla...dokážu si teda představit, že paní doktorka experimentuje vlastně s off-label využitím téhle terapie.... a je to škoda, že ty své výsledky nepublikuje.

No nic, přeju vám i malému hodně dobrého do nového roku a taky to, abyste našli něco, co vám ještě uleví v tom, s čím bojujete. Mně na spasticitu krásně zabírá třeba jemná thajská olejová masáž....
31. 12. 2012 | 19:45

Kolemjsoudí napsal(a):

Kamilo, jen to trošku rozšířím o další svoje zkušenosti. To uvolnění bylo okamžité, z mého pohledu to mělo blízko k tomu, co se stane při aplikaci lokálního anestetika - to bylo naprosto jednoznačné. Tohle největší uvolnění odeznělo během pár hodin a bylo do určité míry až nepříjemné, těžko se s tím chodilo a fungovalo, tělo na to není zvyklé. Další dny už není tak evidentní. Zajímavé v tomto směru jsou experimenty s fenolem coby relaxanciem a tím alkoholem, který jsem zmiňovala, kdy jde látku po pár dnech připíchnout podle potřeby - a obojí taky funguje okamžitě... I v těchto případech ale jsou pacienti, kteří zlepšení nezaznamenají. Na každý pád si myslím, že žádná léčba, ani ta sebeúčinnější, nefunguje na každého a pokud ji takhle kdokoli prezentuje, je to problematické.
Další věc je, že jsem po návratu z Egypta celkem dost intenzívně rehabilitovala...což je taky něco, co mi v Egyptě hodně chybělo, byla péče fyzioterapeuta. To, že léčba obnovuje spoje mezi mozkovými buňkami, považuju za nesmysl. To zvládne jen fyzioterapie, a ta k dispozici není.Což je podle mě škoda. Vím, že příznivci paní doktorky řeknou, že léčba je jen léčba a o cvičení se musím postarat sama, že mozek už je v pořádku, ale mě podobné řeči celkem spíš vytáčely.
Jinak EEG jsem po léčbě neabsolvovala, laboratorní testy jsem měla víceméně stejné, např. jsem pořád měla svoji chronickou anemii i další nedokonalosti krevního obrazu.... takže já mám vlastně zkušenost jak tu, že to funguje, tak tu, že to nedělá nic...
Aslan terapii bych ráda časem vyzkoušela, ale je fakt, že v podobě opichů se myslím v Čechách nepraktikuje, kliniky na to existují v Německu, ale DMO jsem v indikacích nenašla...dokážu si teda představit, že paní doktorka experimentuje vlastně s off-label využitím téhle terapie.... a je to škoda, že ty své výsledky nepublikuje.

No nic, přeju vám i malému hodně dobrého do nového roku a taky to, abyste našli něco, co vám ještě uleví v tom, s čím bojujete. Mně na spasticitu krásně zabírá třeba jemná thajská olejová masáž....
31. 12. 2012 | 19:47

Kamila napsal(a):

Kolemjdoucí, děkuji za Vaše informace. Cvičíme poměrně intenzivně pořád, to jediné pomáhá, ale velmi, velmi pomalu. Na spasmy malému pomáhají teplé rašelinové obklady, už je mám i doma a aplikujeme před cvičením (balím je nahřáté do povlaku na polštářek, dá se to nahřát v troubě ve vodní lázni). S masážemi jsem začala už když byl miminko, udělala jsem si kurz, má je rád, ale moc nezabírají. Čím je starší, tím menší efekt má i cvičení. Jezdíme do lázní, absolvovali jsme už i soukromé rehabilitační pobyty. Nejlepší efekt mají u něj ty teplé obklady a koupele v kombinaci se cvičením. Dobrá je také hipoterapie, ale už jezdíme jen jednou týdně, nedá se to stíhat. Pokud mohu na oplátku také dát tip, krásně uvolňuje solanka v Klimkovicích. Osobně jsem ji nezkoušela, ale efekt byl na synovi viditelný.
Máte pravdu, že Aslan terapie se v podobě opichů u nás neprovádí a už vůbec ne u dětí. Já jsem našla jednu kliniku v Korei......:-) To, že paní doktorka své výsledky nepublikuje mne jen utvrzuje v názoru, že se jedná o popsaný, dávno objevený postup (případně mix několika postupů) se kterým experimentuje. Také si umím představit, že jde o tuto terapii, doplněnou případně o nějaká všeobecně známá fytoterapeutika (možná opravdu na míru podle diagnózy). I to potřebné EKG vyšetření by tomu napovídalo…
Upřesním (což Vy víte), že paní doktorka garantuje pokrok na základě vyplněného dotazníku s popisem anamnézy. Ten vlastně slouží jako předvstupní test, zda je léčba pro pacienta vhodná a má smysl ji podstoupit. Doufala jsem v posun v motorice, i malý pokrok bych velmi ocenila. Nevím jaký jste měla dojem Vy, ale i já, jako naprostý laik, jsem měla pocit, že prostě není dostatečně erudovaná. A to dokonce ani v léčbě, kterou sama aplikuje. Jistě, že tam člověk jede s vědomím, že to nemusí pomoci, i ten „maňána“ přístup by se dal pochopit, vzhledem k tomu, že tam žije mnoho let a výrazně se asimilovala. Co je ale podle mne neodpustitelné, jsou ty otřesné podmínky, ve kterých léčbu aplikuje a ukazují na to, že jí na pacientech, většinou dětech, vůbec nezáleží a jde především o business. Když už tam člověk přijede a zaplatí, těžko se otočí a vrátí zpět aniž by léčbu vůbec zkusil. Tuto praxi provozuje několik let, při úrovni cenové hladiny jaká tam je, by mohla a měla mít špičkový standard.
Jinak u malých dětí věřím, že samotná cesta a pobyt u moře představuje pro mozek spoustu podnětů, které je mohou dokonce mentálně posunout, deklarovaná „regenerace“ mozku je nesmysl. Přípravky podporující činnost mozku pak samozřejmě existují, určitě dává některé k léčbě domů.
Fajn, že máte dobrého fyzioterapeuta, já nějakého momentálně pořád hledám, od doby, co naše předchozí odešla na mateřskou. Děkuji Vám a přeji také vše nejlepší do nového roku. Mějte se, jdu dodělat oběd.
01. 01. 2013 | 11:20

Kolemjsoudí napsal(a):

Kamilo, zdravím vás... pokud jde o můj pocit z paní doktorky, řekla bych to asi takhle:
Pracuje s dětmi, které jsou často tak těžce postižené a s tak komplikovanými diagnózami, že jakákoli léčba je u nich vlastně experimentální a nemusí se přitom jednat o alternativní medicínu. Když to řeknu jednoduše příkladem u mě funguje na spasticitu thajská masáž, někomu ale ulevit nemusí. Paní doktorka dává naději lidem, kterým oficiální medicína říká: nemáme vám co nabídnout, co by jednoznačně fungovalo. Experimentuje. To by samo o sobě nebylo nic zlého. I oficiální medicína v případě, že vyčerpá standardní postupy, experimentuje, dělá studie.
Dokonce ani slib, že to bude určitě fungovat, bych jí nezazlívala. Placebo efekt je na nemoce celkem mocná zbraň, tak proč se o něj připravovat? Bernie Siegel, americký onkochirurg, který se věnuje léta sbírání příběhů lidí s pokročilou onkodiagnózou, kteří přežili déle, než se dalo čekat, zmiňuje příběh člověka, který místo chemoterapie dostal obyčejný fyziologický roztok (nebo vodu, už se nepamatuju) a nádor se začal zmenšovat a nakonec zmizel. Lidské tělo dokáže občas neuvěřitelné věci.
Problém je v několika věcech. Na přímé otázky není ochotná odpovědět ani částečně a odpovědi se šikovně vyhne. Nemá dostatečné znalosti z fyzioterapie, aby poradila, co konkrétně dělat po injekcích. Odpověď "nebojte se, mozek ví, co má dělat a už je v pořádku" mi přišla hodně zvláštní. Někomu možná stačí, já jsem typ, co potřebuje věcem rozumět, takže jsem z ní byla dost nešťastná a celkem mi to v Egyptě ubíralo na pohodě a tím pádem možná i na pokroku, který jsem mohla udělat a to mě za ty prachy štvalo. :-)
No a další věc je, že jeden člověk vždycky nasbírá jen omezené množství zkušeností - což ve chvíli, kdy je metoda přísně tajná, znamená, že paní doktorka prostě může čerpat jen ze zkušeností, které sama nasbírala.... je určitě nejerudovanějším odborníkem v oblasti své vlastní metody, otázka je, jestli její zkušenosti stačí a jestli by nebylo pokornější se o ně dělit i proto, aby se mohly rozvíjet. Jenže to by bylo pro paní doktorku finančně nevýhodné. Nic, asi půjdu radši zas dělat něco jiného.
Kdybych mohla nějak pomoct radou dospělé s obrnou, tak to ráda udělám, někdy je dobré mít perspektivu... jen si myslím, že by to bylo možná lepší soukromě.
Fyzioterapeuta dětského asi neumím poradit, ale jinak se o zkušenosti podělit můžu. Kdyžtak napište, kam vám můžu napsat.
01. 01. 2013 | 15:35

Kolemjdoucí napsal(a):

Předchozí komentář je můj... zvykám si na novou klávesnici u notebooku a nějak jsem to dobře neviděla a nevšimla si...omlouvám se.
01. 01. 2013 | 15:54

Kamila napsal(a):

Kolemjdoucí, já už jsem kontakt výše napsala, díky:)
01. 01. 2013 | 16:55

toisloglaps napsal(a):

<a href="http://guccibagja.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a> AplBtv <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">gucci 財布</a> RlbSqj <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">gucciバッグ</a> WzxHlv <a href="http://gucciokjp.blogspot.com/">グッチ 財布 メンズ</a> QrtEpv <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">gucci バッグ</a> AftItz <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">グッチ財布</a> RuuAfu <a href="http://guccijapanok.blogspot.com/">gucci新作</a> GqmZgk <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">グッチメンズ</a> CneGif <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">gucci財布</a> RgtQkq <a href="http://guccijapanlove.blogspot.com/">gucci メンズ財布</a> NruOce <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">グッチ 財布</a> VbtNex <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">グッチバッグ</a> ZdrYpn <a href="http://guccilovejapan.blogspot.com/">グッチメンズバッグ</a> XlaRvw <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">gucci 財布</a> CaaArz <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">グッチバッグ</a> AdpPfx <a href="http://guccibestja.blogspot.com/">グッチ ポーチ</a> TmqBrw <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">グッチアウトレット</a> EblBkg <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">バッググッチ</a> CxkCzs <a href="http://guccijajapan.blogspot.com/">グッチ トートバッグ</a>

EuwXrq <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ アウトレット</a> PdzRcs <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ メンズ</a> CydSmj <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ メンズ バッグ</a> WvhZhe <a href="http://www.coachjabags.com/">コーチ 財布 マディソン</a> UxdKvy <a href="http://www.coachjabags.com/">coach 財布 メンズ</a> YzwVaa <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ 財布</a> XjuVwe <a href="http://www.coachjabags.org/">coach バッグ</a> VweIfn <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ メンズ バッグ</a> SmfFxf <a href="http://www.coachjabags.org/">コーチ 新作</a> HuqOfb <a href="http://www.coachjabags.org/">coach 財布 ランキング</a> CiqAyi <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ バッグ</a> VmrLsv <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ メンズ</a> GxyFpl <a href="http://www.coachjabags.net/">coach メンズ</a> BizGvb <a href="http://www.coachjabags.net/">財布 コーチ</a> MajQcs <a href="http://www.coachjabags.net/">コーチ 長財布 激安</a> GaxKor
06. 02. 2013 | 12:38

jarka napsal(a):

Rozhoduji se, zda se synem zvolím léčbu u Mudr. Augustinové. Mám dobrý pocit z toho, že diskuze tohoto typu ani trochu neovlivní moje rozhodnutí. Domnívám se, že rodiče postižených dětí- ti totiž chtějí pomoci-neovlivní názory lidí, kteří nemají tento problém.DMO ani autismus není vyléčitelné, ale zlepšení se dá docílit. Pochybovala jsem do chvíle, kdy se na pár týdnů s chlapcem nedělalo nic.Ta zpátečka ve vývoji byla tak viditelná, že už nepochybuji a stále hledám kromě Vojtovy metody, Bobatha,akupunktury co bychom mohli pro zlepšení udělat.Nebojím se, že by lidé kteří mají štěstí, a napíší kritiku, nebo uvažují negativně o něčem, co se jich netýká, by mohli nějak ovlivnit naše rozhodnutí.
14. 02. 2013 | 21:18

jannoval napsal(a):

Některé právní aspekty činnosti PhDr.Aleny Uváčikové
Část první

Smutně proslulá psycholožka PhDr. Alena Uváčiková se v opatrovnických soudních řízeních prezentuje několika způsoby. Nejprve se budeme zabývat právními aspekty a řešením situace, kdy tato psycholožka v rámci své živnosti vyhotovuje nepravdivé zprávy (kvaziodborná vyjádření) o psychologickém vyšetření a stavu dětí, které jsou pak předkládány jako listinné důkazy soudům a orgánům sociálně-právní ochrany dětí a nezřídka tyto zprávy byly či jsou dokonce brány vážně.

Úvodem je třeba připomenout, že od novely občanského soudního řádu účinné od 1.9.2011 „odborná vyjádření“ může soudu podávat jen „orgán veřejné moci“ (§127 odst.1 o.s.ř.). Znalecký posudek si může zadat a soudu jako důkaz předložit každý účastník soudního řízení; jde pak o důkaz znaleckým posudkem, který má naprosto stejnou důkazní hodnotu, jako znalecký posudek vyžádaný soudem (§127a o.s.ř.), i když se to některým soudcům nelíbí a nehodí.
Lékařská zpráva „obsahuje zprávu lékaře (o zjištěném zdravotním stavu pacienta), resp. zachycuje nález, který lékař ohledně zdravotního stavu pacienta při vyšetření učinil„.
Podání nepravdivého, nebo hrubě zkresleného či neúplného znaleckého posudku v soudním řízení je trestným činem (§346 trestního zákoníku). Obdobně vystavení nepravdivé nebo hrubě zkreslené lékařské zprávy, posudku nebo nálezu lékařem nebo způsobilou zdravotnickou osobou a užití takové zprávy v soudním řízení je trestným činem (§350 odst.2 trestního zákoníku) .
Proto znalecké posudky a lékařské zprávy, nálezy a posudky požívají v soudním řízení jisté důvěryhodnosti (samozřejmě není-li prokázán opak)

PhDr. Alena Uváčiková není znalcem, není orgánem veřejné moci a není ani způsobilou zdravotnickou osobou, není ani klinickým psychologem ve smyslu zdravotnického zařízení. Proto nemůže vydávat žádné znalecké posudky, žádná odborná vyjádření a ani žádné (zdravotnické) zprávy, nálezy a posudky pro soudní či správní řízení.
Jí vyhotovované listiny označované jako „zprávy“ či „odborná vyjádření“ o psychologickém vyšetření a stavu dětí jsou především označeny v podstatě klamavě, neboť mohou být a často jsou omylem považovány za odborná vyjádření ve smyslu § 127 odst.1 os.ř. nebo za (zdravotnické) zprávy, nálezy a posudky ve smyslu § 346 trestního zákoníku. )
Listiny vystavované PhDr.Alenou Uváčikovou v rámci její živnosti ani nemohou (nesmějí) obsahovat psychologickou diagnostiku (byť tak označuje dokonce své pracoviště), ale jen popis její činnosti, kterou smí být jen a pouze „Činnost zaměřená na překonání psychologických problémů jedince a rozvoj jeho osobnosti. Pomoc dětem a mládeži s poruchami chování, zdravotně postiženým, při volbě povolání, dále pak poradenství manželské, sportovní a jiné. Využívání relaxační techniky při pedagogicko-psychologickém poradenství, jako doplňkové služby, nikoliv však s terapeutickým cílem či efektem.“
Vzhledem k uvedenému lze konstatovat, že veškeré listiny vystavované PhDr.Alenou Uváčikovou a užívané v soudním či správním řízení (zejména v opatrovnických věcech) mají důkazní charakter pouze tzv. soukromé listiny, což má rozhodující význam pro procesní omezenost jejich použití v soudním řízení jako důkazu. Procesní použití a význam takové listiny jako důkazu jsou totiž velmi závislé na aktivitě druhého účastníka řízení, než toho, kdo takovou listinu soudu předložil.
09. 04. 2013 | 18:57

jannoval napsal(a):

Již dávno bylo řečeno, že "důkazní břemeno ohledně pravosti a správnosti (soukromých listin) má vždy ten, kdo je k důkazu předkládá, neboť již samo popření jejich správnosti odpůrcem činí jejich obsah pochybným". V komentáři k občanskému soudnímu řádu se uvádí, že u veřejné listiny "nestačí pouhé popírání její správnosti účastníkem, aby ji tím zbavil její důkazní síly. Účastník musí tvrdit skutečnosti a nabídnout důkazy o tom, že je veřejná listina nepravdivá... Naproti tomu u soukromé listiny již pouhé popření jejího obsahu odpůrcem toho, kdo se takové listiny dovolává, činí její obsah pochybný. Proto má v takovém případě ten, kdo se soukromé listiny dovolává, nakonec důkazní břemeno o její pravdivosti i správnosti" . Podle učebnice prof. A. Winterové a kol. z roku 1999 "u soukromé listiny lze zpochybnit jak její pravost, tak i její obsah (pravdivost), pouhou námitkou; pak bude třeba listinu posoudit v rámci volného hodnocení důkazů, přičemž důkazní břemeno stran pravosti i pravdivosti obsahu je na tom, kdo se listiny dovolává". Rovněž v novější komentářové literatuře je zastáván názor, že oproti listině veřejné, kde důkazní břemeno leží na tom, kdo popírá její správnost, u soukromé listiny stačí „formální“ popření její správnosti druhým účastníkem, aby nastoupila důkazní povinnost a důkazní břemeno toho účastníka, který tvrdil skutečnosti, jež měly být prokázány soukromou listinou.

Uvedené názory došly ohlasu i v judikatuře. Již v rozsudku ze dne 17. dubna 1996, sp. zn. 3 Cdon 1031/96, uveřejněném v časopise Soudní judikatura pod SJ 22/1997, dovolací soud zaujal názor, že v případě, kdy účastník popře pravost, resp. správnost soukromé litiny, pak platí, že účastníka, který tuto listinu předložil k důkazu, stíhá důkazní povinnost a břemeno důkazní; tento účastník tedy nese procesně nepříznivé následky toho, že se v řízení nepodaří prokázat pravost či správnost soukromé listiny. Nejvyšší soud České republiky pak v rozsudku sp.zn. 33 Cdo 472/2007, ze dne 30.4.2009 judikoval: „Oproti listině veřejné, kde důkazní břemeno leží na tom, kdo popírá její správnost, u soukromé listiny stačí „formální“ popření její správnosti druhým účastníkem řízení, aby nastoupila důkazní povinnost a důkazní břemeno toho účastníka, který tvrdil skutečnosti, jež měly být prokázány soukromou listinou.“

Toto stanovisko právní vědy i judikatury k důkazu soukromou listinou je jistě pochopitelné. Porovnáme-li totiž důkaz svědeckou výpovědí a důkaz soukromou listinou z hlediska popírání jejich pravdivosti účastníkem řízení, vidíme evidentní rozdíl. Svědek vypovídá pod sankcí trestní odpovědnosti za křivou výpověď (a to i do budoucnosti, do uplynutí promlčecí doby), zatímco nepravdivost soukromé listiny předložené jako důkaz žádné sankční důsledky pro autora listiny a ani pro osobu, která takovou listinu v řízení předložila, vlastně nemá.
Proto, z důkazní hodnoty veřejné listiny podle § 134 o.s.ř. , per argumentum a contrario, bylo dovozeno, že když důkaz nepravdivosti veřejné listiny tíží účastníka, který její pravdivost popírá, u soukromé listiny tomu musí být naopak. Musí stačit pouhé zpochybnění jejího obsahu druhým účastníkem a je tedy na účastníkovi, který se jejího obsahu dovolává, aby prokázal její správnost a pravdivost. Jinak by jiná (vyšší) důkazní hodnota veřejné listiny oproti soukromé listině neměla smysl. Popření pravdivosti soukromé listiny s uvedenými účinky se ovšem nevztahuje na případy, kdy pravdivost takové soukromé listiny (např. kvitance) by popírá sám její autor či účastník.
09. 04. 2013 | 19:00

jannoval napsal(a):

Protože i v opatrovnických soudních řízeních (tzv. nesporných řízeních) se uplatní ustanovení §101odst.1 o.s.ř., podle které účastníci jsou povinni tvrdit a prokazovat rozhodující skutečnosti , uvedený rozdíl v důkazní hodnotě veřejných a soukromých listin a uvedený účinek popření pravdivosti soukromých listin se uplatní i v opatrovnických řízeních.
Pregnantně důkazní charakter soukromé listiny nyní vyjadřuje ustanovení § 513 nového občanského zákoníku (účinného od 1.1.2014), že „Je na každém, kdo se dovolává soukromé listiny, aby dokázal její pravost a správnost.“ (s výjimkou obchodních věcí).

V případě nepravdivých zpráv a vyjádřeních vyhotovených PhDr.Alenou Uváčikovou o „psychologickém vyšetření“ dětí (jejichž nepravdivost, či hrubá zkreslenost patří prakticky k notorietám), pokud jsou předloženy jako listinný důkaz soudu v opatrovnickém či jiném řízení, je nutno písemně soudu popřít správnost takové zprávy jako soukromé listiny. V řízení pak nelze z takové listiny vycházet. Ten z účastníků, kdo zprávu PhDr.Aleny Uváčikové v řízení předložil, musí jinými důkazy prokázat správnost (tj. pravdivost, úplnost a nezkreslenost) tvrzení v takové zprávě uvedených. A to je podle dosavadních zkušeností prakticky nemožné.

Jsou-li v takové zprávě či vyjádření vyhotoveném PhDr.Alenou Uváčikovou uvedena tvrzení, která jsou urážlivá pro některého z rodičů (vesměs jsou v takových zprávách uváděny urážky na adresu otce dítěte) jde o přestupek podle § 49 odst. 1 písm. a) zákona č.200/1990 Sb. o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů. Ke spáchání tohoto přestupku postačuje ve smyslu § 4 téhož zákona zavinění ve formě nedbalosti; jinými slovy, přestupku formou hanlivého výroku se dopouští ten, kdo si může být vědom, že jeho výrok v dané situaci, v daném kontextu, může být hanlivý. Již prvorepublikový Nejvyšší správní soud ve svém rozsudku ze dne 22. 4. 1938, Boh. A 13216/38 (6102/35), v němž uvedl: „Za hrubou urážku na cti se pokládá každý projev, který již podle všeobecných společenských a mravních názorů lze kvalifikovat jako útok porušující čest napadené osoby.“ V tomto kontextu lze hodnotit i chování psycholožky, která musí být srozuměna s tím, že hanlivé výroky směřující na osobu otce dítěte a na jeho rodinné poměry porušují jeho čest. Je přitom třeba posuzovat nejen jednotlivé nevhodné použité výrazy, ale celkový dojem, smysl seřazení výroků na jedné straně nezávadných a na straně druhé nevhodných, když v celku texty působí urážlivě.
Řízení o tomto přestupku se zahajuje na návrh, který je nutno podat do tří měsíců ode dne, kdy urážkou dotčený dostane nebo ve spisu zjistí zprávu obsahující hanlivá a urážlivá tvrzení. V takovém řízení pak má navrhovatel postavení účastníka řízení se všemi právy z toho vyplývajícími. Jde o nejdostupnější a relativně rychlý způsob zajištění postihu za nepravdivá a urážlivá tvrzení, navíc jde o postup, kterým disponuje sama urážkami dotčená osoba.
Návrh na zahájení řízení o projednání přestupku se podává u obecního (městského) úřadu, v jehož územním obvodu byl přestupek spáchán. U přestupku spáchaného obsahem listiny (zprávy) je místně příslušný jak obecní úřad (úřad městské části) v jehož územním obvodu byla zpráva napsána, tak i obecní úřad, v jehož územním obvodu je trvalé bydliště či sídlo osoby či orgánu, kterému byla taková zpráva PhDr.Aleny Uváčikové doručena. (jde o tzv. distanční delikt)


MC
09. 04. 2013 | 19:00

iron lady napsal(a):

Pani Makovcova, proc nepisete? Moc na vas myslim. Mohu nejak pomoci? Blanka Zelezna Napiste kam jinam nez na veřejnou diskusi mohu odpovědět.
17. 10. 2013 | 22:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy