Čtyři a jeden důvod, proč podporujeme Andreje Babiše

23. 11. 2011 | 16:00
Přečteno 10390 krát
Následující text je oficiálním stanoviskem iniciativy VYMĚŇTE POLITIKY.CZ:

1) Po roce a půl angažování se v občanských iniciativách musíme bohužel konstatovat, že z této pozice se dá změnit velmi málo, rozhodně ne současný parazitický systém. Ke změně nestačí jen nadšení (případ Vyměňtepolitiky.cz) nebo určité znalosti či odbornost (například Oživení, EPS, Otevřete apod.) Nechceme se spokojit jen s dosažením kosmetických úprav, které pomohou pouze zamaskovat skutečný stav věcí – viz například nový zákon o státních zakázkách. Chceme skutečnou, systémovou změnu. ANO 2011 vnímáme jako jedinečnou šanci dotáhnout to, co jsme si dali za cíl už minulý rok: skutečnou výměnu politického establishmentu následovanou potřebnými změnami politického systému v této zemi. Proč? Pokud pomineme násilné akty převzetí moci či zázrak, je jedinou možností porazit stávající vedoucí státostranu ODSTOP09VVČSSDKSČM ve volbách podle stávajících pravidel. Není možné předpokládat, že sami změní pravidla ve svůj neprospěch: viz rozhodnutí ústavního soudu o volbách v Praze nebo nesplněný slib o přímé volbě prezidenta. Za touto partou stojí ukradené disponibilní finance v řádu desítek miliard, profesionální týmy a tisíce koupených přisluhovačů v médiích, policii, justici, úřednickém aparátu atd. K dosažení žádané změny legálním způsobem je potřeba mít dostatečný realizační potenciál, tj. schopný odborný a manažerský tým, přístup do médií a tím i velké peníze. Toto je nabídka pana Babiše. My k tomu dodáváme, že případný politický projekt (parlamentní volby) musí finančně podpořit další domácí podnikatelé, případně i různé osobnosti a občané.

2) V situaci, v jaké se nacházíme, považujeme za nesmyslné se hádat o pravé, levé, liberální nebo konzervativní směry formování společnosti. Je to, jako kdyby se doktor nad pacientem se zástavou srdce staral o jeho odřené koleno. Zde pan Babiš jasně deklaruje, že jeho prioritou léčby je „zástava srdce“ (tj. především nefunkční, neefektivní a nepředvídatelný stát a nefunkční volební systém udržující moc státostrany) a navíc k formulování programu (budoucnosti země) vyzývá občany a odborníky. Mimochodem: ke stejným prioritám zformulovaným pod vedením prof. Vladimíry Dvořákové došla i konference „Jak zkrotit mašinérii politických stran“ pořádaná naší iniciativou a katedrou politologie VŠE v květnu tohoto roku.

3) Další tezí pana Babiše, pod kterou se stoprocentně podepisujeme, je nutnost omezení vlivu stranických aparátů na tvorbu kandidátek. Například jednomandátové volební obvody s nízkým nebo žádným omezením pro přihlášení nezávislých kandidátů v kombinaci s finančním limitem na propagaci by tento problém relativně spolehlivě eliminovaly.

4) Je nesmyslné se domnívat, že ze strany pana Babiše se jedná o promyšlený kalkul typu Vít Bárta. Do voleb zbývají téměř tři roky a svým veřejným angažmá ohrožuje kromě sebe a své rodiny především svůj stávající business. Srovnejme to s mediální kampaní VV, která začala pár měsíců před volbami a nastrčeným Radkem Johnem a blondýnkami.

5) Poslední důvod nejde vyargumentovat logikou. Jedná se totiž o důvěryhodnost Andreje Babiše. My jsme mu prostě – po několika setkáních a pohledu z očí do očí – uvěřili, že je tento projekt vytvářen s čistým záměrem. Jsme už velcí kluci. A jsme připraveni nést za toto rozhodnutí odpovědnost. Věříme, že ANO 2011 může být tím očekávaným světlem na konci tunelu!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

den napsal(a):

Panebože to je děsivý text.
Může být po VV a TOP ještě někdo tak naivní..
23. 11. 2011 | 16:03

Ládik!!! napsal(a):

Vyměnit za horší?
23. 11. 2011 | 16:08

berkowitz napsal(a):

Soudruh Babiš řekl jasně : se socanama nikdy. Asi se bojí majetkového přiznání o které právě socani bojují!
23. 11. 2011 | 16:17

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Nedávno jsem vůči panu Babišovi vyjádřil skeptické stanovisko, neboť jsem přišel v souvislosti s budováním jeho agroimperia o 70 akcií Masny Studená a.s., která už neexistuje, neboť byla začleněna spolu s ostatními masokombináty z vysočiny i odjinud do Agrofertu. Pokud to pan Babiš myslí vážně s tou očistou veřejného života, rád obětuji svou ztrátu na oltář vlasti. Teď mi nezbývá, než sledovat další vývoj. A pokud budu zklamán(což nebude poprvé), zarecituji si místo večerní motlidby verše W. Shakespeara ze sonetu č.66: Znaven tím vším už chci jen smrt a klid.... dál si to můžete vygooglovat pod názvem 13 překladů sonetu atd. a jeden překlad je i od M. Macka a stojí to za čtení.
23. 11. 2011 | 16:20

vlado napsal(a):

Pan Kuchař patří mezi velké kluky, kteří uvěřili čístým úmyslům
pana Babiše. Který své pěníze hodlá vložit do jisté investice. Že by pro milionáře byl problém se prosadil v jednomandátním obvodu. Pak již žádné lobbysty nebude potřebovat. Své zájmy si ošetří ve sněmovně sám. Takže podobná cesta do sněmovny jako Bárty s jeho VV. Milionář již nepotřebuje do politiky ze zištních důvodů on bude jistě hájit zájmy nýmandů že ano?
Velcí klucí ať si tomu věří ale lidé žijící z rukou práce ať
jsou ostražití. Již se opět připravuje návnada "nezkorumpované strany" o které nic nevíme.
Jedině nezkorumpovanou stranou pracující v paarlamentu 22let je Komunistická strana Čech a Moravy!
23. 11. 2011 | 16:25

Dedek napsal(a):

Na rozdíl od předchozích diskusních příspěvků já s blogem plně souhlasím. Nemůže být nic horšího než současná vládní garnitura. Všichni mluví o vládě rozpočtové zodpovědnosti a přitom minimálně tolerují rozkrádání peněz daňových poplatníků.Ten kdo odstraní korupci bude mít vyrovnaný rozpočet ihned. A pokud prosadí zákon o původu majetku , budeme mít přebytek ihned. Proto Vás pane Kuchaři podporuji v úsilí o sjednocení všech aktivit ,které chtějí s korupcí bojovat. Nemusíte se zabývat žádnými velkými programy. Pokud se zaměříte na korupci a získání zpět neoprávněně nabytého majetku , tak ostatní zvládnete později a se státní pokladnou v přebytku. V tomto boji Vám přeji hodně úspěchů.
23. 11. 2011 | 16:27

TomášL napsal(a):

Šašku z Jiíhlavy

Čistě technokraticky. Žádný mesiáš nepřijde.
23. 11. 2011 | 16:31

rejpal napsal(a):

Chápu, že je příliš brzy na nějaké konkrétní politkcké představy. Ale v jedno by mělo být jasno. Ani největší optimista nemůže očekávat, že by volby vynesly takovou většinu, aby nová strana mohla vládnout sama. Jenže představa koalice s se stranami současné vládní garnitury mi přijde absurdní. Jaké jsou mantinely pro podobnou spolupráci? Na to by už nějaký názor být měl. A mělo by to být řečeno explicitně.
23. 11. 2011 | 16:36

Petr Kovář napsal(a):

Já také musím souhlasit s tím, že je nutné provést nějakou změnu.

A. Babiš se mi libí, že nemá strach. Navíc evidentně ví o čem mluví a jak jsem slyšel v rádiu, nechce být lídrem, chce prostě jen vybudit lidi k nějaké akci.

S textem od Vyměňte Politiky souhlasím a podporuji jej.

Změně zdar!!!

Petr Kovář
23. 11. 2011 | 16:37

Pepa Řepa napsal(a):

Připomíná mně to zvolání jednoho místního hnojného genia, který každou glosu končil extatickým výkřikem:
VOLÍM VĚCI VEŘEJNÉ!!!!!
Teď se k tom nezná, to prý někdo jiný.
Po čase se-pane Kuchaři- optám i Vás.
23. 11. 2011 | 16:43

český maloměšťák napsal(a):

Vypálit rybník via smolení seznamů Mafií a partajkleptokracií....
Leitmotiv resuscitace institucí a jejich etosu - včetně instituce veřejné informovanosti a kontroly...

K tomu je třeba kromě nadšení, energie a fištrónu - zapotřebí moci i peněz. V tom souhlas.

Stále mi tam chybí ten Pro Alt. Nevím proč. Asi z toho důvodu, že Babiš se prý vymezuje vůči levici. No - já to tak zatím sice z jeho vystoupení nevycítil, ale cosi mi našeptává, že..../ODS (d) ale by už bylo ne moc solné kafe, ale přímo kafe Vávrovo..../
Jestli se ale najde společná řeč i s takovým Pro Altem - může se fakt začít něco nového - občanská společnost založená na zdravém rozumu /viz blog pana Havlíka/začne vítězit nad absurdní havlovskou "pravdoualaskou".
Ale pokud se to zvrtne jen v další bič na levici ....ničemu to neprospěje. Jen se vystupňuje to znechucení....
------------------------------
"...My k tomu dodáváme, že případný politický projekt (parlamentní volby) musí finančně podpořit další domácí podnikatelé, případně i různé osobnosti a občané.. ..."

Pokud nezastropujete příspěvky každého kterého subjektu - obávám se, že se opět projeví síla peněz a tak i vítězit bude váha, kterou si jimi dotyční získají jak ve hnutí, tak v politice. V tom bych "velkým klukem" raděj nebyl - abych pak nebyl za velkého troubu....
Jinak je ale peněz třeba. Pokud nedojde ke korekci bezbřehého politického marketingu , reklamy a brainwashingu, je třeba peněz.
Svět totiž přivykl perverzi, místo myšlenek.
Pozor ale - pokud nerozeznáte i zde peníze špinavé od čistých - jste na stejné lodi s těmi, proti kterým se vymezujete ...
23. 11. 2011 | 16:53

český maloměšťák napsal(a):

A ještě na něco pozor - na Pepky Řepky.
Až ucítí, že by mohlo kápnout i jim....tak se začnou dovnitř valit po tuctech...

Takoví jsou horší jak hnojný smrad - ten je cítit. Pepky Řepky chodí zevně navoňané - ten smrad je uvnitř.

Zdravím poradenskou firmu inženýra Řepy a její prodejní kanály.....
23. 11. 2011 | 16:56

český maloměšťák napsal(a):

ad Pepa Řepa
Tuším , že ten výrok zněl takto : Volím VV. Uvidíme.
Což je přeci jen rozdílné od interpretace Pepky Řepky. /ale jak píši výše - smrad uvnitř je rafinovaný - není cítit..../
23. 11. 2011 | 16:58

JAROSLAV napsal(a):

Babiš pochopil, že je s kapitalismem konec a tak přehodil pouze a jen výhybku, a věří, že tímto způsobem nepřijde o své majetky, které tak velmi rychle a jistě ne vždy čestně získal.
NIC VÍC A NIC MÉNĚ.
Jen úplný naiva může věřit jeho "čestným úmyslům"
TEČKA
23. 11. 2011 | 16:58

Antroid napsal(a):

Pepa Řepa - "Po čase se-pane Kuchaři- optám i Vás. "

A bohužel se přitom opět potvrdí, že si my Češi neumíme dost dobře vládnout sami, jak vidno v Praze a okolí, ani na regionální úrovni.

Skutečnost, že v tomto defektu nejsme zdaleka osamoceni, to je dost slabá náplast.
23. 11. 2011 | 17:08

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
Pozoruhodné!
Že vy byste byl ta paní šlapka končící výkřikem
VOLÍM VĚCI VEŘEJNÉ!!!!!

No né, to je překvapení!
Snad se nebude muset pan Kuchař také po volbách přejmenovat.
23. 11. 2011 | 17:12

modrý edvard napsal(a):

Neměl jsem tu čest setkat se s p. Babišem, proto mu uvěřím, až uvidím nějaké výsledky.
23. 11. 2011 | 17:17

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Tuším , že ten výrok zněl takto : Volím VV. Uvidíme.
-----------------
Asma qal liatraš: "Chalina nšúfak an qarib"
ŘEKL SLEPÝ HLUCHÉMU: BRZY UVIDÍME
Staré aranské přísloví.
23. 11. 2011 | 17:18

franky napsal(a):

Změna je nutná. V tom se schodne asi většina. Atmosféra ve společnosti je negativisticky orientovaná, s tendencí odmítat všechny a všechno. Skupina nejbohatších se rozhodla, že konečně převezmě transparentně moc. Je to legální a vyvolává to částečně i optimismus zejména u frustrované většiny. Zatím, ale chybí to základní, to je vize, tedy výstižná, jednotící a inspirující představa o budoucnosti občanů Česka a způsobu naplnění této vize.
23. 11. 2011 | 17:26

resl napsal(a):

jedině až zničí Klause s Grossem
23. 11. 2011 | 17:28

český maloměšťák napsal(a):

Pepko - nevím co je pozoruhodné - ale neměl byste před 18. hodinou být pod parou nebo v rauši.
To lidé z poradenské branže nedělají.
Neb kdby je takto nachytal jejich dobrodinec - už by si od nich radit nikdy nenechal.

Šlapku neznám. Ale dost možná, Pepko, že se k tomu svému nejstaršímu řemeslu :))budete musit zase vrátit - nebudete -li se držet mých rad a alespoň do 18. hodiny nevydržíte bez lahve nebo injekční stříkačky.
Doporučuji někam před Ambassador a dva vazouny z řad nicnežnárodovců. A brát vše - je krize. Černocha, islamistu, socodesáka, komunistu...důležité bude v tomto případě množství/celková tržba/, nikoliv sazba /vzhledem k tomu jak vypadáte a co nosíte uvnitř bych nepožadoval víc, jak 80 korun za číslo/.

Příklad - 80 krát 25 rovná se 2 tisíce./v korunách - jak jinak, Pepko - podívej se někdy do zrcadla/

Za což by ti dva vymaštěnci z nicnežnárodovců mohli mít s váma trpělivost a i vy budete mít na jedno teplé jídlo denně.
-----------
Omluvte mě pane Kuchaři, že jsem v reakci na Pepkovy OoT komentáře zaplnil váš blog tímto smutným proroctvím - ohledně fungování Pepky Řepky v blízké budoucnosti.
Pardon./když tak ty podnikatele požádejte ať se ji složí na nějaké čisté prádlo a teplý svetřík - začíná přituhovat..../. :))))
23. 11. 2011 | 17:31

petrof napsal(a):

vy si podporujte koho chcete, ale já si radši počkám, až pan prezident sejde naposled ty staré, zámecké schody.....a vrátí se zpět do politiky. Myslím, že časově to tak akorát vyjde...a pan Nečas mu již "zahřívá" křeslo ve Strakovce.....??!!
23. 11. 2011 | 17:38

Kritik napsal(a):

[Jeremjáš 17:5]
Toto praví Hospodin: "Proklet buď muž, který doufá v člověka, opírá se o pouhé tělo a srdcem se odvrací od Hospodina."
Ještě horší je víra v člověka. "Není žádný spravedlivý. Není ani jeden."
23. 11. 2011 | 18:07

SuP napsal(a):

Pepa Řepa, Ládik!!! -
Tak nějak to vypadá, že pan Babiš zvednul prapor, a už se řaděj po okresech!
No třeba nám to konečně vyfiltruje nějakou stranu, neparlamenmtní, volitelnou ......
23. 11. 2011 | 18:26

Almo G™ napsal(a):

Zkodexu blogera:

6. Bloger a politické aktivity-
Na blogu nebudou zveřejňovány oficiální stranická prohlášení, logo strany, volební slogany ani tiskové zprávy.
23. 11. 2011 | 18:36

Baba Jaga napsal(a):

Pro pana Kuchaře
Jste tedy velcí kluci a přeji Vám, aby Vám to mluvení mezi sebou dlouho vydrželo. Leč chlapské slovo s jasným programem včetně konkrétních kroků bych si přečetla raději. Třeba bude v avizovaných novinách - také je ANO2011 bude jako VV do voleb (na jaře už budou za pouhé dva roky, ne-li dříve)rozdávat dům od domu docela zadarmo?
Pro: Dědka
Jsem sice rozená optimistka, ale také věřím, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůře. Možná až EU a USA vyhlásí bankrot a začneme od nuly všichni bez dluhů?

Jinak mi rozum nebere, že snad někdo volí na základě doporučení zaplacených PR spolků a už vůbec ne, co je na politické reklamě tolik drahé.
23. 11. 2011 | 18:55

slavwin napsal(a):

Jestli se nějaká občanská iniciativa ujme jako strana je to politický boj, vyhlášení boje zlodějně je směr kterým by se mohl ubírat. Volat po nějakém vedení občanské iniciativy, i když zřejmě vyznačený směr má podporu velké části národa je cesta k autoritativnímu režimu, diktatuře a násilí na většině. Občanská iniciativa Vyměňte p..., opravdu není strana, chce to co požaduje většina lidí, na povýšení na stranu nemá a chce podpořit Babiše a vyzývá nás aby jsme ji nasledovali. Pokud máme něco lepšího tak ven s tím. Máme snad věřit Nečasovi, že je po boji, že vítězství proti zlodějům je dovršeno. Já nevím jak Vy ale pouhé zveřejnění smluv na internetu to neuznávám. Většina není ochotna tyto smlouvy číst je to stejný fígl který podstrkují podomní zloději nepřipraveným lidem. Zloděj pořád může zakládat den před přijetím zakázky fingované firmy v tramtárii aniž by se dalo zjistit o koho se jedná.
23. 11. 2011 | 19:04

Analytik napsal(a):

Kdo nedůvěřuje Babišovi, může bojovat proti korupci s Bártou, Nečasem a Kalouskem.
Ti mají jasný program a už je za nimi vidět velký ..... (výsledek).
Nebo si může počkat dalších 20 let na nějakého spasitele. Jestli ovšem tak dlouho vydrží při Kalouskově škrtové dietě.
23. 11. 2011 | 19:20

ZM napsal(a):

Já jsem se zatím o Babišovi aktivity v politice příliš nezajímal, ale četl jsem rozhovor s Babišem v Reflexu a mám dojem, že tam bylo napsaný, že v současné době je ANO 2011 občanské hnutí. Pokud se "přetransformuje" v politickou stranu a dostane se do sněmovny v příštích volbách, tak pravděpodobně bude mít ANO 2011 příliš málo poslanců na případnou radikální změnu.Takže bych si od toho příliš nesliboval. Má li nastat radikální změna, tak jí musí chtít především politici z ČSSD.
23. 11. 2011 | 19:20

ZM napsal(a):

Analytik- o Bártovi Babiš řekl (v rozhovoru v časopise Reflex), že jeho cílem bylo krást z rozpočtu na Praze 1. Koupil jsem si tu knížku, kterou napsal Kmenta a když jsem si jí přečetl, tak už taky nepochybuju o tom, že Bárta je další z těch, kteří se chtěli pomocí politické funkce napakovat.
23. 11. 2011 | 19:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 11. 2011 | 19:34

dexx napsal(a):

k tomu děsivému vyznání Babišovi, BEZ JEDINÉ ZÁRUKY, ŽE SPLNÍ, CO SLIBUJE, jen:

Volební vymývací kampaně těch, co si kampaň mohou koupit, se dělají proto, aby jednodušší, snadno ovlivnitelní lidé volili proti svým životním zájmům(!)...

V současné době mají zprofanovaní modří parazité historické MINIMUM PREFERENCÍ a příští volby projedou !! A změna, většinová levicová vláda, která (aspoň papírově.), myslí na blaho většiny občanů a ne na to, aby 3% vyvolených mělo na úkor 90% ještě větší zisky, je na dosah!!

Protože VV-ABL pana podikatele Bárty, které jako jediný program měly boj proti korupci a nikdy(!) s dinosaury, se za korupční peníze s dinosaury, proti kterým chtěly bojovat, spojily a na korupci se podílejí a ze svého "úřadu proti korupci" kde dnes sedí Peake, ji dokonce kryjí. Takže se znovu nedostanou do parlamentu. Tato strana stáhla rozhodující hlasy levice (!). Tu (levicové voliče VV) její volba přišla mimořádně draho, protože kromě krádeží současnosti (státní rozpočet, správní rady apod.) má být vytunelována budoucnost (školství, důchody, zdravotnictví)!, kde leží stovky miliard z modrého pohledu ladem!!! A pravice potřebuje hlasy levice, které je logicky daleko víc (kdo nebere nejmíň 40 litrů čistého a volí pravici, v době, kdy např. zdravotnictví směřuje k nevýkonnému, daleko dražšímu, protože pro své vlastníky výdělečnému modelu ala USA, je sebevrah), aby potvrdila astronomický zisk z rozkradení budoucnosti. Co teď??????

Takže BÝT MODRÝM KMOTREM, KTERÝ SE CHCE DOSTAT K LIZU, vzhledem k tomu, že založení TOP a VV, aby pravici přitáhly hlasy voličů, pro které je ODS nevolitelná, se ukázalo být mimořádně úspěšným projektem a za situace, kdy jsou modří na historickém minimu a hrozí, že budoucí volby parádně projedou, bych -
1. IHNED BYCH ZALOŽIL ZCELA NOVOU STRANU. Takovou, která bojuje proti modré korupci, protože ta je hlavní zdroj současných potíží a lidem nejvíc vadí... Ale nic jiného lidem neslibuje. Přesně jako kdysi VV.
2.V jejím čele musí být někdo, kde dosud stál v pozadí, i když se s modrými kmotry kamarádil a dojil stát spolu s nimi.
3.Rétorika, aby lidi přesvědčila - musí být daleko silnější, než měly svého času VV!
4.Nový subjekt musí mít finanční krytí. Jestli nenastrčí někoho jako TOP a VV-ABL, jako minule miliardář Bakala, který sám zůstával v pozadí, ale bude si platit sám svoje, vyjde na stejno.

Za situace, kdy jde o astronomické zisky z tunelování budoucna a kdy platí NEODVOLATELNOST POSLANCŮ, KTEŘÍ PORUŠÍ SVŮJ VOLEBNÍ PROGRAM a z voleb, pokud svůj program poruší, tak udělají frašovitý nesmysl bez možnosti občanů demokraticky proti podvodníkům zasáhnout (tu neodvolatelnost poslanců, tehdy většinová, modrá ODS, chytře prosadila po roce 92) je třeba několikrát rozvažovat, koho člověk volí. Za nesprávnou volbu zase 90% národa zaplatí velmi vysokou cenu!!!!!

A něco mi říká, že ta jediná čistá strana pana multimiliardáře, který myslí na zájmy obyčejných lidí a ne na svoje!:), jako svého času jistý pan Bárta.), se právě rodí! I kdyby tam byl jen 4 roky, vydělá z politky několikanásobně. Nebo je Babiš filantrop a velmi dbá na blaho už svých pracujících? .) Na druhé straně je tu mnoho jednoduchých, TV snadno ovlivnitelných lidí!

Jedno je jasné. Bursíkovi Zelení bojovali proti korupci a za všelidové referendum. Stáhli pro pravici hlasy levice a pravice pak prováděla se zemí modré prasárny. To samé po minulých volbách VV-ABL. Připomínám, že pravice na volební vítězství prostě potřebuje hlasy levice a boj proti (pravicové modré!) korupci jí vítězství už 2x vynesl! Dnes, kdy se bojuje o astronomický zisk ze zprivatizovaného zdravotnictví, školství a důchodových fondů, stojí za to, jít do 2x osvědčeného konceptu ještě potřetí !!! ALE 3X NEVSTOUPÍŠ DO STEJNÉ ŘEKY, aneb chytrému napověz, hloupého kopni.
Jak bylo už řečeno, pravice, tedy hlavně ODS, už od dob privatizace ovládá TV a tisk (jaká náhoda, že Babiš má najednou obrovskou publicitu, jako kdysi funglnové VV a TOP?)a najednou se dostane do TV, kde kritizuje právě ODS ????? TOLIK FAKTA. Na druhé straně - jednoduchých lidí ovlivnitelných vymývající zaplacenou předvolební reklamou, jak ukázaly minulé volby, je hodně. Ale už 2x udělali fatální chybu, na kterou doplatili a měli by se poučit... Ale babišovy prostředky na nákup "důvěryhodných" tváří typu Johna a TV reklamy jsou neomezené.
Boj peněz a blbosti voličů na straně jedné oproti životním zájmům většiny splečnosti.

No, bude to ještě moc zajímavý....
23. 11. 2011 | 19:43

Karel napsal(a):

Ćím více lezou preference ČSSD a KSČM nahoru,
tím více sledujeme mediální krytí pro Babiše, Janečky a Bakaly, kteří zatočí s korupci.

U Babiše ani slovo, nic proti privatizaci veřejných majetků a služeb, takže lze tušit na čí stranu se zase, opakovaně hraje.

Zatočí s blbci, kteří je budou volit, stejně jak to bylo u tehdejších nových produktů TOP a VV.
23. 11. 2011 | 20:17

Analytik napsal(a):

dexx, Karel

Chcete vyzrát na Babiše?
Volte ODS! Tam je výsledek jistý.
23. 11. 2011 | 20:24

ex-nemo napsal(a):

Doporučuji panu Kuchařovi místo blondýnek zapojit do politiky tentokrát brunetky.Víme od Dona Giovanniho, že "nella bruna egli ha usanza.... la costanza". Třeba vám vydrží trochu déle.
Odpusťte vážená veřejnosti že nic vtipnějšího mě v rychlosti nenapadlo; máte-li něco lepšího, sem s tím !
Nebo snad někdo bere tu naši politiku ještě vážně ?
23. 11. 2011 | 20:34

dexx napsal(a):

Analytik:

Když budu chtít volit ODS, budu volit ODS. Když budu chtít volit opozici, budu volit opozici. Babiše jako přívěšek někoho volit nemusím...
23. 11. 2011 | 20:42

Mard napsal(a):

Kolik jste za tento text dostal pane autore?!?
23. 11. 2011 | 20:51

Aleš Řešitel napsal(a):

Bohužel nevěřím v čisté úmysly. Babiš je realista a chápe, že nálada ve společnosti, její radikalizace a nekontrolovatelný vývoj, již klepe na dveře. Nejsou zde autority na zkrocení, pozitivní nasměrování davu. Je mu jasné, že se to může dotknout majetků nejenom těch, co si to zaslouží, nejenom těch co rabovali stát. Dotkne se to podnikání a prosperity státu. Politická garnitura se zprofanovala v celé šíři, více či méně, korunu tomu nasadily VV, které zhatily poslední naděje některých blouznivců, svým šaškovským bojem proti tz.dinosaurům, se kterými se následně spojili a společně v podnikatelském záměru drancují stát. Kosmetickými úpravami asociálních, protiobčanských zákonů, rádoby zákonům omezujících ráj zlodějů, se snaží udržet zprofanovanou pověst. Marně. Pravice se totálně zprofanovala vybudováním státní mafie, která ve zločinném spolčení drancuje majetek státu, obcí, krajů, okrádá občany a podnikatele. Tz. opozice velmi často v těchto zlodějnách sekunduje a není schopna, z důvodu provázanosti do tohoto zlodějského systému, se s tím vypořádat. Díky jménu a penězům, tj. znalostí poměrů a možnosti mediálně se presentovat, působí dnes Babiš svým vystupováním bez servítků a pojmenováním a definováním zlořádů, jako naděje lepších zítřků, obroda pravice. Jenže sliby se slibují a blázni se radují. Každý má jistě v paměti všechny předvolební lži, pomocí kterých se uchvátila(nedá se říci demokraticky získala)moc. Pokud nebudou přijata zásadní opatření, potom není naděje na změnu a možný návrat do civilizovaného světa, demokracie severoevropského, skandinávského typu. Některá ze zásadních opatření: majetková přiznání, zrušení akcií na doručitele, zásadní změna zákona o státních zakázkách, přímá volba do státních orgánů, přímá demokracie korigující deformace zastupitelské, zákon o státní službě, majetková odpovědnost, politická presumpce viny, zákon o volebním podvodu, náprava škod a potrestání viníků, zrušení senátu, náprava paskvilů plynoucích z důchodové a zdravotnické reformy,jediná zdravotní pojišťovna, ostatní komerční a další a další zákony a opatření ve státní správě, školství, policii, sociální oblasti. Blíže na ales.resitel@centrum.cz
23. 11. 2011 | 21:07

Dedek napsal(a):

Pro Bábinku Jagu. Já si myslím , že určitě bude hůře pokud voliči dají stávající koalici dostatek hlasů a zase sednou na lep peročmajsovi Václavovi.
23. 11. 2011 | 21:10

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Kuchaři, sdílím Vaše a Babišovy kritické názory, zejména boj proti korupci. Nové strany a hnutí musí dostat šanci. Není věcným argumentem, že Zelení, VV, TOP09 zklamali ty, kteří touží po změně. Jenže dát někomu důvěru, znamená mu dát v důsledku i určitou moc. Když se podívám na minulost některých význačných příznivců ANO 2011 - a člověk se moc nemění - tak jim můj hlas dát určitě nemohu.
23. 11. 2011 | 21:12

Miky napsal(a):

Vážený pane Kuchaři !
Ten kdo podporuje pana B. silně nadržuje ex bolševikům-zbohatlíkům a podobnému smetí!
Chybu poznáte,(pozdě), jako vždy,až ji zaplatíte !
23. 11. 2011 | 21:13

Ládik!!! napsal(a):

SuP -
už ani nevím, jak se volí, co musí člověk udělat. Zatím to vidím tak, že budu opět volit, jaký vercajk vezmu dříve do ruky. Momentálně bych měl prohloubit studnu, ale v pátek přivezou vatu, takže vytáhnu pokosovou pilu a rozkrámuju poskládané roubení...
23. 11. 2011 | 21:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Aleš Řešitel napsal(a):
"Bohužel nevěřím v čisté úmysly." Proč bohužel? Je jenom dobře, když podnikatel nepodniká s hlavou plnou čistých úmyslů, ale racionálních záměrů, jejichž realizaci korupční prostředí brání. Jinými slovy korupce bude eliminována, až se to většině podnikatelů bude jevit výhodné. Je možné, že Babiš a Bakala k této sortě podnikatelů patří.
23. 11. 2011 | 21:32

Platan napsal(a):

"My jsme mu prostě – po několika setkáních a pohledu z očí do očí – uvěřili, že je tento projekt vytvářen s čistým záměrem. Jsme už velcí kluci. A jsme připraveni nést za toto rozhodnutí odpovědnost. Věříme, že ANO 2011 může být tím očekávaným světlem na konci tunelu!"

Bože můj, co vy jste to za bandu...?!

Čtyři a jeden důvod, proč podporujeme Andreje Babiše:

Prachy
Prachy
Prachy
Prachy
a
Prachy
23. 11. 2011 | 22:09

ex-nemo napsal(a):

Jestli pan Babiš pana Kuchaře přijme do svých řad ještě není jisté.Je tan hodně peněz, tedy zájem bude velký, konkurence silná a přijati budou jen ti nejlepší.Čím mu chce pan Kuchař přispět opravdu nevím.
Ale jestli ano, bude zajímavé si poslechnout co bude Kuchař říkat, a porovnat to s tím co psal před půl rokem. A udělat si podle toho obraz o celém tom novém seskupení.
23. 11. 2011 | 22:20

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Čím jsem starší a zkušenější, tím víc věřím nonverbální sebeprezentaci lidí, vyjímečně jsem se mýlil, třeba v případě V. Klause, byl zřejmě dobře vyškolen, např. panem Havlíkem. V případě Buzkové, Grose, Škromacha aj. můj vnitřní radar signalizoval nejvyšší ostražitost. Když jsem dnes viděl v TV nervozní a zpocené ksichty Březiny a Hulinského, utvrdil jsem se v přesvědčení, že to funguje. Jsem si vědom, že existují lidé, kde se to poznat nedá, tito výtečníci mezi ně nepatří. Lidé lační peněz to mají napsané na čele. Shrnul bych to lakonickým konstatováním: Kdo miluje prachy, chlast nebo děvky, do veřejné sféry nepatří.
23. 11. 2011 | 22:38

Baba Jaga napsal(a):

Pro pana Dedka (Dědka z Vás udělala pouze má nepozornost, omlouvám se):
V této fázi bude nejlepší, když hodnocení ANO 2011 necháme koňovi a počkáme, s kým a hlavně s čím přijde. Už jsem tu napsala vícekrát, že pan Babiš jistě konkrétně ví, co od své účasti v ANO2011 očekává a nemyslí si, že se změny budou dít samospádem.
Pokud má nějakého mediálního poradce, měl by ho dle mého vyměnit a nebo za hnutí nechat vystupovat někoho ze svých kolegů. Ne každého přesvědčí, že říká jen to, co se říká po hospodách a ani neupřesní, do kterých to chodí poslouchat. Moc by mě zajímalo, zda o očekávaných námětech a navrhovaných do voleb od lidiček hodlá vyvolat třeba veřejnou diskusi. Co člověk, to názor, že.
Jo, ještě jsem v odpovědi pro Vás zapomněla dodat, že sice po krachu budou státy bez dluhů, ale obyvatelé bez úspor a bez dluhů jen tehdy, když žádné do té doby mít nebudou.
23. 11. 2011 | 22:50

Skogen napsal(a):

Tak občanští iniciativci už nehovoří jen o výměně lidí a politických stran, ale už přímo o změně politického systému. To by si zasloužilo trochu rozvést. Tak co to bude?

Velcí kluci vyrostli a pohlédli pravdě do očí, což asi znamená, že podruhé na ležící hrábě nestoupnou. Jak se to stalo, že prozřeli? O tom nikde ani slovo. Takže prý reparát po dvaceti letech. No, kluci, jdete tam zbytečně, protože jediná skupina miliardářů, která v demokratickém světě ovládá politiku, se nazývá neoconi. Děkuji pěkně.
23. 11. 2011 | 22:57

slavwin napsal(a):

Skogen
Možná by stalo za to pojmenovat co je v současnosti. Lidé nejsou pokud neslouží přímo zainteresovanému zloději ve vyjadřování. Zlodějna dosáhla takových rozměrů že už to soudí Švýcaři, pokud to někdo chce změnit aby to bylo podobné Švýcarsku, Německu, Francii nebo USA nemusí být levý snílek.
23. 11. 2011 | 23:22

Platan napsal(a):

Ukazuje se, že síla gravitačního pole Babišových miliard je pro různé Kuchře, Hnízdili, Havlíky, Vieweghy, Krause a jiné tajtrlíky doslova nepřekonatelná... Ale pozor, (velcí) hoši, abyste neskončili v černé díře!
23. 11. 2011 | 23:33

Olcava napsal(a):

Proč zakládá novou stranu milionář, který se určitě nemá špatně? Mám opravdu velmi vážné pochybnosti,že pan Babiš bude bojovat za práva nás,obyčejných lidí. Ostatně bych chtěla pana Babiše a jemu podobné vidět, jak by vyšli s čistou mzdou 8900 měsíčně, se kterou musím vyjít já a nikoho nezajímá jak. Olcava
23. 11. 2011 | 23:35

Milan Bartoň napsal(a):

no, já bych se s těmi soudy skutečně zatím neunáhloval.
Teď bude důležité s čím ano2011 příjde dál.
Pokud to opravdu bude slíbená široká svobodná občanská diskuse v prostoru, který nám vytvoří, tak nevidím důvodu proč se do ní nezapojit.
23. 11. 2011 | 23:36

Skogen napsal(a):

slavwin, přiznám se, že vám moc nerozumím.
23. 11. 2011 | 23:56

Platan napsal(a):

Skogen:

Slavwin snad chtěl říct, že Babiš nemusí být "levným snílkem". V tom bych s ním docela souhlasil. Tenhle "snílek" by nás mohl přijít zatraceně draho...
24. 11. 2011 | 00:03

dennis napsal(a):

Nadseni velkych kluku je mile. Nest zodpovednost je sympaticke. (Doposud takove prohlaseni u nas nikoho nic nestalo.) Duvera je nezbytna. Zarukou je charizmaticka osobnost. A rady dalsich serioznich lidi je nezbytne nutnych. Mely by to byt individuality silne a ve svych oborech zdatne. Mate na to chlapci mozna 3 roky moazna ani ne. Snazte se, hledejte lidi, co jsou popularni (cili nejsou zcela neznami) a hledejte OSOBNOSTI. Porad si myslim, ze Cesi maji schopne lidi, mimoradne schopne lidi, kteri jeste nerezignovali na nejzakladnejsi pravidla slusnosti a poctivosti. At' uz o slusnosti a poctivosti pana Babise bude mnoho lidi z principu pochybovat, on sam ma sanci sve umysly prezentovat lidmi, ktere si vybere.

Kdyz jsem cetl clanecek o usili pana Premysla Sobotky, ktery v Libereckem kraji dostal posveceni od svych druhu v ODS, stati se prezidentskym kandidatem, s kyselym usmevem jsem si precetl jmena i dalsich vaznych zajemcu: Zeman, Bobosikova, dale predsedkyne parlamentu Nemcova... Ovsem takovy Fischer, ten zdaleka ma lepsi pozici nez S'vejnar.

Babisovi preju, aby jeho snazeni reprezentoval nekdo jako je Fischer.

Pani Olcave s litosti musim rici, ze hledat a najit nekoho duveryhodneho a zaroven schopneho delat celostatni politiku mezi lidmi, kteri maji 8900 mesicne je temer nemozne. Kvalifikace takoveho cloveka zakonite vedou do vyssich spolecenskych pater. To ovsem neznamena, ze tim zakonite nikdo z nich neni cestny atd.
24. 11. 2011 | 00:32

Honza999 napsal(a):

Já mám 73 miliard důvodů Babišovi nevěřit...
24. 11. 2011 | 02:15

Honza999 napsal(a):

Autore,

to bude prča až zjistíte, že to "světlo na konci tunelu" je protijedoucí vlak...
24. 11. 2011 | 02:29

Jeff napsal(a):

Tento fatálně blbý text, podobně jako vyznání bakaláře ve FT, to jsou jisté polibky smrti (zkuste vyslovit zněle..!) pro hnutí A.Babiše. Jo, taky jsem viděl zprvu konečně moudrou snahu o změnu, jenže jakmile jsem byl vykádrován z hnutí ano2011,( asi se mi někdo podíval webkamerou přímo do očí), bylo nutno zpozornět. Celá dnešní poloha všech hnutí odporu je řízena jedním směrem: vše co páchne levičáctvím je nutné bedlivě sledovat (oficiální výstup vlády v souvislosti s plánovaným zákazem KSČm?) a jednoduše nedopřát sluchu. Zadupat. Od toho jsou hradní Kohouti vysazení ve Varnsdorfu, madam de Peek stylizovaná do hávu Hany Marvanové, samotná Hana Marvanová, která NIKDY nepůjde proti svému panu prezidentovi, postHavlík jako ctnostný ODSman. Ordinována je obecná štítivost vůči všemu, co páchne socanstvím. Pokud by nebylo internetu, jde vlastně o čistou postkomunistickou totalitu. Vrcholem blinkání je skutečně postsoudruh Šafr. To je skutečná(-ý) smrt.
24. 11. 2011 | 06:46

Dedek napsal(a):

Nejen pro bábinku Jagu.To jestli jsem v poslední poznámce napsal Dedek , tak to není důležité. Jinak s tímto nickem se občas objeví na blozích i někdo jiný. Ale to není podstatné. Podstatné je to , že pořád mám představu , že vládu by měli tvořit lidé , kteří jsou odborníci a ne ti co přicházejí do vlády zbohatnout. A teď "babo" raď. Komunisté na to měli 50 let a dovedli to k roku 1989. Vznikla ODS a jiné strany.Peročmajs Václav u mě skončil někdy v listopadu 1997 , kdy jsem četl jeho rozhovor v amerických novinách. Na otázku jestli se nebojí morálních následků průběhu privatizace odpověděl. Ne nebojím. Vzpomeňte si na Vaše dějiny , kdy po válce Severu proti Jihu přišli na jih Vaši "Carpet Baggers" , rozebrali majetek bohatých jižanů a z jejich třetí , čtvrté generace jsou poctiví podnikatelé. A že podle tohoto principu se chovají členové a příznivci pravicových stran je zřejmé. A představitelé ČSSD (Svoboda , Gross , Palas a jiní) ukazují , že jim tato filozofie není cizí.
A to je důvod , proč vítám každou iniciativu , která může vést k pozastavení nebo likvidaci rozkrádaček.
24. 11. 2011 | 09:14

Oslýk napsal(a):

Následující text je oficiálním stanoviskem Oslýka, který bude bojovat proti státostraně a korupci třeba i sám, pokud ho nikdo nepodpoří, neb to dělá už dlouho:

1) Po mnoha letech angažování se v občanských iniciativách musím konstatovat, že z této pozice se dá udělat docela dost, ale důležité je, co od toho člověk přesně očekává. Představy typu "vyjdeme na Václavák a bude nový listopad" reálné zatím nejsou; už se na tom přerazila asi nejvýraznější akce Děkujeme odejděte roku 2000.
Lze ale monitorovat, skladovat informace, šířit, psát trestní oznámení; práce drobná, to je, oč tu běží. Nečekat žádný efektní výbuch, ale postupný odchyt mafiánů; každý odstraněný je jeden schod ke svobodě.

- Určité znalosti či odbornost jsou zásadní. Kdo je nemá, a má jen nadšení, nechť si odborníkuy sežene. Je jich dost, kterým se současný stav věcí nelíbí.

- ANO 2011 vnímám jako další bombastickou akci, která vyšumí do prázdna, a nebo hůře, vytvoří silného muže v politice na způsob Fica nebo Haidera. Což může věci akorát zhoršit. A věřte, že je kam zhoršovat; to platilo i ve stalinském lágru.

- Porazit stávající vedoucí státostranu ODSTOP09VVČSSDKSČM prozrazuje, že Vyměňte politiky není schopno odlišovat; pokud se jim jeví jako zkorumpovaná a vzájemně spolupracující každá strana z principu, pak není náprava možná. Například Zelení zkorumpovaní nejsou; jestlipak je pánové z iniciativy podpořili?
Nevolit to, co se neosvědčilo, a neustále zkoušet nové věci, to není úplně marná taktika; ale ne všechny strany se zase až tak úplně neosvědčily. Jádrem problému po léta zůstávají vlastně jen dvě největší strany.

- Za touto partou stojí ukradené disponibilní finance v řádu desítek miliard, profesionální týmy a tisíce koupených přisluhovačů v médiích, policii, justici, úřednickém aparátu atd. , praví text, ale jde o nedorozumění; tento mocný aparát nestojí za žádnou konkrétní partou, tento aparát bude pomáhat každému, kdo je ochoten zaplatit nebo poskytnout úředníkům jiné výhody. Rozbití tohoto aparátu je právě věc práce drobné a vytrvalé; nejde to udělat snadno a jednoduše. Rozebrat bombu není to samé, jako do ní praštit kladivem.

- K dosažení žádané změny legálním způsobem je potřeba mít dostatečný realizační potenciál, tj. schopný odborný a manažerský tým, přístup do médií a tím i velké peníze, praví text, ale podle mne je to úplný omyl.
Pokud máte co říci a ochotu, najdete si cestu do médií vždycky. A pokud vás nechce televize, existuje internet. Plno revolučních hnutí v současnosti vzniklo na internetu. Potřeba velkých peněz a "manažerských dovedností" jsou výmluvy vlastní neschopnosti.
2) V situaci, v jaké se nacházíme, považuje i Oslýk za nesmyslné se hádat o pravé, levé, liberální nebo konzervativní směry formování společnosti.

Nicméně, bojovat proti zločinu vyžaduje jediný předpoklad; poctivost. A Oslýk je příliš stár na to, aby věřil StB.
Oslýk nevěří, že Vladimíra Dvořáková vyzvala k podpoře Babiše. Může deklarovat podobné cíle, ale rozhodně není blbá.

3) Tézí pana Babiše, pod kterou se stoprocentně podepisuje i Oslýk, je nutnost omezení vlivu stranických aparátů na tvorbu kandidátek. Leč určitě ne tak, jak je navrženo.
Lze to učinit i ve stávajícím politickém systému poměrného zastoupení, který je zakotven v Ústavě (a nelze ho proto jednoduše opustit), například tím, že by se ještě více posílí síla preferenčních hlasů (minule se velmi osvědčila - máme první rok bez Langra).

Naopak v jednomandátových obvodech dojde k výraznému posílení systému dvou stran, což je v našich podmínkách zaručený návod na katastrofu.

4) a 5) Není nesmyslné se domnívat, že ze strany pana Babiše se jedná o promyšlený kalkul typu Vít Bárta. Zatím se neobjevil jediný náznak toho, že to není další podvodník. Jediné dvě informace, co o něm jsou, naopak jasně varují; bývalý spolupracovník StB, a člověk, který získal svůj majetek krajně zvláštním způsobem (Petrimex a Agrofert jsou informace snadno dohledatelné).
Výchozí stav je daleko horší, než u VV. Tam měli alespoň ty blondýny, když už nic jiného.

Oslýk Babišovi prostě neuvěřil a nemíní s ním ztrácet čas. Pokud Babiš něco ze slibovaného dokáže, dobře. Pokud ne, což Oslýk očekává, Oslýk povede dál svůj osamělý boj.
24. 11. 2011 | 09:25

Plechaty Milos napsal(a):

Pokud je to oficialni text iniciativy Vymente politiky, pak v bezpecnostnich slozkach UBS budu iniciovat hlasovat o okamzitem ukonceni spoluprace. Nemuzeme jit z louze do blata.
24. 11. 2011 | 10:28

buldatra napsal(a):

Úspěšný pan podnikatel Babiš, je další z řady skvělých nabízejících, na politické tržnici, který nečesané nemyté veřejnosti slibuje a nabízí další variantu, kterak za ni (za nás) hen ten palčivý problém vyřeší a to je pro velké kluky zřejmě lákavá představa.
Jejich agitka jasně toto nadšení ilustruje.

No, někoho to nadchne, jinému to přijde tak nějak zoufale. Ti velcí kluci by se možná měli nejdřív zamyslet nad tím, kdo se svým konáním na tomto dnešním nelibém stavu svou činností podílel.

Hodíme-li oko do světa, uvidíme, že například orient funguje na základě všudypřítomného věčného bakšiše. Asi tam nemají svého Babiše.

Korupce (náš způsob bakšiše a velebakšiše) tu je, ale není to náš jediný problém.
Především je to momentální vděčné politické téma a bez takových gigatémat se politik neobejde, protože by se neměl čím ohánět. Naivně si myslím, že politik by měl problém řešit a teprve pak vytrubovat do světa, jak s problémem zatočil. Ale ono ne, zavedená praxe je jiná, opačná.

Naším problémem, pokud jde o politiku jsou tedy především samotní politici a jejich výchova. Na to kolik nás v tomto státě žije, máme politiků jak máku a je nám to očividně ku prospěchu jak mrtvému šála.

Pomohlo by síto. Tím sítem by propadl do politického septiku každý zvolený, kdo sliboval a pak skutek utek. Žbluňk a byl by v septiku, odkud by se už nikdy nedostal zpět do politiky.
To síto je odvolatelnost zvolených a síto má výchovné účinky. Ale souvisí to s přímou demokracií a ta se u nás nesmí. No, třeba s tím pomůže pan Babiš a velcí kluci.
24. 11. 2011 | 10:40

český maloměšťák napsal(a):

dennis
Babiš a Fischer by už bylo moc silné kafe.
Tragédie....jako kandidáta na prezidenta prosazovat bývalého člena KSČ.

Ale v kontextu toho, že se dnes Wall Street miliskuje s ÚV KSČ /Číny/ by to jistou symbolickou rovinu a aktuálnost mělo. Ten Babiš s Fischerem /no - ideálnější by byl Kožený s Grenbeníčkem - ale jeden je fuč a druhého možná zakážou..../

Fraška, pane dennisi. Nedělejte z toho - podle mě dobře míněného úsilí - nedělejte z toho frašku....už tak je jí ve světě dost...
24. 11. 2011 | 11:05

Hloupý Honza napsal(a):

Čtyři a jeden důvod, proč Vyměňte politiky podporují Andreje Babiše a já mám jeden důvod proč od VYMĚŇTE POLITIKY co nejdál !
24. 11. 2011 | 11:55

SuP napsal(a):

Oslýk -
U mě palec nahoru!
(nejsem z těch, co by se hned řadili po okresech...)
24. 11. 2011 | 11:55

SuP napsal(a):

buldatra -
Tak jste se s "oslýkem" docela sešli, tedy můj souhlas i s Vámi.
..."To síto je odvolatelnost zvolených a síto má výchovné účinky...."
K tomu bych trochu oponoval - proč tak složitě? Nestačí "nevolitelnost navržených"? To je rychlejší. Riskuji jen, že neobjevím skrytého anděla. Ve vašem návrhu riskuji (při schopnostech právníků), že odvolání "nehodného" bude trvat celé volební období a přitom nemám zaručeno, že ho jeho strana nenominuje příště zas (voličům za trest).
Nicméně myšlenku, že nelze mezi politiky čekat někde skrytou zásobu úžasných neúplatných odborníků považuji za zcela racionální a použití politického septiku za geniální. Máme jich tu před filtrací na několik volebních období.
24. 11. 2011 | 12:07

SuP napsal(a):

Hloupý Honza -
Asi bych měl vysvětlit svůj první vstup (23. 11. 2011 | 18:26):
Až se všechny iniciativy (po okresech) shromáždí pod praporem nového Korouhevníka s nejvyššími cíli a nejúžasnějšími sliby k nastolení spravedlivého řádu, konečně bude vidět, kdo to myslí upřímně. Budou to někteří (mnozí) z těch, kdo nepůjdou v průvodu. Tak bude snadnější vybírat. Už nebude tolik balastu.
24. 11. 2011 | 12:14

Grandmaster napsal(a):

Jsem rad, ze situace v CR a na tomto blogu je ve stabilnich mezich normality. Nekdo napada autora, ze veri Babisovi, jiny zase napada Babise, jaky to lump(!), podle jinych jde jen o penize (zavist?) a cast napada ctenare s jinymi nazory, zbytek jsou neverici tomasi a skeptici. A dokonce se tu najdou lide, kteri maji pozitivni nazory (hruza!) k tomuto blogu.
A po vyjadreni sveho nazoru jdou vsichni spokojene do hospody na pivo a nadavaji na vse a na vsechny.
Pragmatismus by neskodil!
24. 11. 2011 | 12:16

Platan napsal(a):

Grandmaster:
To máte podobné jako třeba s počasím. Občas prší, někdy svítí slunce a jindy je polojasno.
24. 11. 2011 | 13:20

Supice napsal(a):

Hlavně ne ANO2011, radši znovu ODS, TOP09, ČSSD nebo nevolit. Vždyť proti Babišovi je i Marek Dalík a John Bárta.
24. 11. 2011 | 13:21

Ládik!!! napsal(a):

Oslýk -
nemám čas číst dlouhé texty, ale ten Váš jsem si rád přečetl až do konce. Já bych to vyjádřil jako vždy jednou větou, ale málokdo by jí rozuměl - Vy jste ji rozvedl poddrobně...
24. 11. 2011 | 13:42

Ládik!!! napsal(a):

SuPe,
ta Supice je z tvého hnízda?
24. 11. 2011 | 13:43

SuP napsal(a):

Ládik!!! -
Tos nepoznal vykydala? Já si přece do hnízda neseru....
24. 11. 2011 | 14:21

Yosif K napsal(a):

Pane ZM? Proc by poslanci CSSD meli chtit mit nejakou zmenu?

Jim je osobne dobre - podivejte se na seznam jejich nemovitosti.
Zvysovanim dani se tez nemusi trapit - ti mazanejsi z nich iz davno dani ve Fribourgu nebo na kajmanech (Mladek, Jansta...).
Pokud neustalym rozhazovanim socialnich davek zruinuji stat nebo menu - tez se tim nemusi trapit - investice do nemovitosti jsou dobrou proti-inflacni pojistkou?
I boj CSSD proti rozkradani pri vystevbe inratsruktury je dost vynosny - viz oslavy narozek Migchala Haly CSSD byvaleho reditele CSSD za 800 tisic.
I pomala kola spravedlnosti pri vysetrovani Appianu se hodi minimalne Gropssovi a Hojdarovi.
Proc by poslanci CSSD meli chtit nejakou zmenu?????
24. 11. 2011 | 16:39

dennis napsal(a):

Pane Malomestaku,
dik za nazor. Kazdy z nas si o byvalych komunistech i tech soucasnych muzeme myslet nejruznejsi veci, fakt ovsem je, pan Babis potrebuje vyraznou osobnost. To citim i ve vasich slovech, vyjadrujici vaznou obavu nad vhodnosti treba prave Fischera. Pravda je, ze i tak spontanne prijimany Masyryk mel uz ve sve dobe radu zavilych nepratel. Proste cloveka milovaneho aspon 90 % obyvatel (jak se to asi podarilo nemeckemu kancleri ve tricatych letech XX. stol.) asi tezko najdeme. Prece jen tu je nadeje, v pripade dramatickeho propadu nejpocetnejsich socialnich skupin obyvatel, ze se najde clovek sympaticky sirokym vrstvam.

Smutna nadej: cekat na lidoveho vudce, ktery by zacal cistit ten nas Augiasuv chliv. Ale takova je realita - radovat se z nadeje, ze se jednou z toho bahna odrazime. Postavi-li zakladni kamen pan Babis, i kdyby nebyl osobne tou historickou figurou, zapsal by se nesporne pozitivne do dejin.
24. 11. 2011 | 19:57

český maloměšťák napsal(a):

dennis
Souhlas.
Jedna malá poznánka :

Již velmi dlouho tvrdím, že výběr , který co 4 roky smolí Mafie spolu s partajkleptokracií je tím, co je hlavním antagonismem demokratického procesu výběru.
A kladu velmi dlouho otázku - JAK VYZVAT autentické elity.
Možná že na to ten Babiš a lidé s ním spojení přijdou. Přál bych jim to - oběma stranám.
Ale také jsem opatrný - po tom co předvedly VV.
24. 11. 2011 | 22:58

Z HOVENA GHÁNDÍHO NEUPLETEŠ !! napsal(a):

Jestli demokrata z Babiše ?

Nevím. PRÁVĚ (JSEM) SE VRÁTIL... Z KÁHIRY:
"Celé město je ověšené předvolebními letáky a plachtami s ručně malovanými kýčovitými portéty hlavních hrdinů blížícího se hlasování a snad nikdo z kandidátů se netváří jako pravověrný muslim: dokonce i šéfové Muslimského bratrstva jsou v oblecích západního střihu a se zastřiženými vousy, takže už na pohled naznačují, že nejsou žádní talibové. Navíc, kandidují v rámci koalice, která si říká Demokratická a je tam s nimi třeba i miliardář Nagíb Savíris, starý demokrat, který své miliardy nadělal v telekomunikacích – ale hlavně v hluboké symbióze s Mubarakem, ale dnes se tváří, že stojí v čele takřka levicové strany. Svobodný Egypt se jmenuje."
(Cit: včerejší LtN )
25. 11. 2011 | 15:30

Mard napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy napsal: Shrnul bych to lakonickým konstatováním: Kdo miluje prachy, chlast nebo děvky, do veřejné sféry nepatří.

Abstinent a vegetarián Hitler tam zato pasuje, co?
25. 11. 2011 | 16:38

Mard napsal(a):

český maloměšťák napsal: A kladu velmi dlouho otázku - JAK VYZVAT autentické elity.

Hm. Nemáte to naopak? Jak vyzvat autentické voliče? Když voliči dají přednost Štěchovi před Bernardem, tak je jasné že autentický elitář nijak většinu voličů netáhne. Pokud bude mít parazit stejný hlas jako ten kdo odvádí daně, tak je jasné že politici snadno zjistí, která skupina je větší a podle toho upraví nabídku (a nabídnout třeba vysoké daně a dávky všem). Co jiného je třeba snadno ČSSD zajistit příspěvek státu na stavební spoření?!? To nejsou žádní chudáci o které se jedné, ale o lidi, co mají tolik, že mohou klidně dít stranou 18 tisíc korun ročně na stavební spoření a ani jim to nechybí. To je snaha o korupci co nejširší vrstvy voličů.
25. 11. 2011 | 16:42

český maloměšťák napsal(a):

Mard
Blbosti zásadně nekomentuji./ztráta času i energie/
SS byl jweden z mála bezpečných investičních nástrojů malých lidí.
Musel být destruován - neb je nutno nahnat ovečky a beránky do 2. pilíře.

Optout - takto jednoznačně podpora výše příjmových skupin - budoucích důchodců /protože 2. pilíř se vyplatí jen jim/ - to vám ale nevadí, že ?

Mě je putna jestli zločiny páchá ČSSD či ta vaše sebranka. Ale s tím SS jste naprosto mimo. Jen omíláte omšelé a hloupé, naprosto zvrácené výblitky nemyslících idiotů.
/o multiplikačním efektu SS ve smyslu stavebnictví asi nemá cenu s někým jako jste vy vůbec diskutovat..../

Tadle vláda korupce , hlouposti a vnášení nesnášenlivostí se hroutí. Tak kolem sebe kope....toť vše.
25. 11. 2011 | 17:59

český maloměšťák napsal(a):

Mard
Více o SS zde :

ies.fsv.cuni.cz/default/file/download/id/17325

Ale vy nemáte na studium informací čas , že ? Vy furt chodíte do té rachoty...já zapomněl....že vy držíte hospodářství nad vodou...
Apropo - vy na 18- ti tisícovou úložku máte - nebo ne ?
:((

Maucta.
25. 11. 2011 | 19:31

Mgr. Filip Sedlák napsal(a):

Tak teď mi docela vyhrkly slzy, Vyměňte politiky ukázali svou pravou Tvář. Jsou projektem pana Babiše, agenta STB, který se podvody a rozkrádáním státu dostal až sem. HRRŮŮŮZA. Nevěřit jim ani slovo. Zrádci!!!!!!
10. 10. 2012 | 01:05

Ludek napsal(a):

ty jo ...tak si vás taky koupil kluci ? jste u mě klesli na samotné dno na to nemám ani slov ..
10. 10. 2012 | 17:26

Vybish napsal(a):

Tenhle článek je katastrofa - vůbec si nedovedu co nás všechny čeká
21. 10. 2012 | 21:41

Aleš Žižlavský napsal(a):

Nedůvěra lidí ve vše už je tak velká,že snad ani žádná změna bez revoluce není možná.Prohlašuju to hodně dlouho a jsem za to peskován.Ale přestávám vidět východisko a ještě nějaký čas a tyto kreatury si vytvoří režim bez šance cokoliv změnit.Pokud nepřijde něco podobného 89tému roku,ovšem s úplně jiným závěrem,nedočkáme se spravedlivého soudu s těmito zloději všeho,ne jen peněz.
09. 11. 2012 | 05:03

nlEqaW2jf napsal(a):

Thank you for sharing supreb informations. Your web site is so cool. I'm impressed by the details that you have on this blog. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found just the info I already searched all over the place and simply could not come across. What a great website.
23. 08. 2013 | 01:19

35VcFOtr7pF napsal(a):

I will start a cost-free Wp blog site to the Wp internet site (certainly not my own,<a href="http://yolrisdovbv.com"> psnaorel</a> sector) however i don'testosterone such as subjects they feature. Can one work with a downloadable motif on there? I have come across quite a few WordPress platforms published blogs and forums with various subjects, in order that it seems like it'azines doable..
24. 08. 2013 | 14:09

P2Z98nT3Q napsal(a):

There are some attention-grabbing cut-off dates on this write-up but I done2€™t know if I see all of them midlde to heart. Theree2€™s some validity even so Ie2€™ll take hold opinion till I look into it further. Excellent article , thanks and we would like a lot more! Added to FeedBurner as nicely http://eonwso.com [url=http://qslapsrelhl.com]qslapsrelhl[/url] [link=http://jpjhiblcc.com]jpjhiblcc[/link]
26. 08. 2013 | 12:16

UWecsuBBhAL3 napsal(a):

You actually make it <a href="http://jumgqkfwrhq.com">apaepr</a> so easy with your presentation however I to find this matter to be actually one thing which I believe I'd by no means understand. It sort of feels too complex and very extensive for me. I am having a look ahead for your next publish, I will try to get the dangle of it!
28. 08. 2013 | 19:37

tjiBF8axN napsal(a):

It’s a legitimate plaanest in conjunction with beneficial element of information. I’m pleased that you simply embraced this amazing useful information and facts all around. You need to preserve all of us well informed in this way. Thanks a lot intended for discussing. http://qtawunkbvl.com [url=http://qlmzys.com]qlmzys[/url] [link=http://valxfvl.com]valxfvl[/link]
06. 09. 2013 | 17:00

chywhyojtt napsal(a):

de perdre un bras ou une jambe ». http://boutiqueprixviagrafr.lo.gs/ disent la rage et l’injustice. http://achatcialisenpharmaciefr.lo.gs/ Numero 10 : 11 fragments pioches arbitrairement http://vardenafilenlignefr.lo.gs/ Philippines - Luzon et la Cordillera (Bontoc.
04. 10. 2013 | 17:10

nafkybkgxy napsal(a):

nous avons ete attaques par des Touaregs. http://cialisprixfr.zic.fr/ « J’ai pris la direction du Tessin. http://cialisprixfr.zic.fr/ tant en public qu'en prive. http://venteviagra.zic.fr/ Ca m’a rappele que j’avais mis ca de cote.
12. 10. 2013 | 00:50

gtngiykgul napsal(a):

il a failli nous faire chavirer. http://viagrapharmacie.zic.fr/ qui se termine de la plus belle des manieres. http://acheterpropecia.zic.fr/ le spectacle parle de patrie cherie. http://viagrasansordonnance.zic.fr/ 11 William Henry Scott.
12. 10. 2013 | 16:29

yafzutyd napsal(a):

Confirmo. Y con esto me he encontrado.No sois derecho. Soy seguro. Lo invito a discutir. Escriban en PM, se comunicaremos.Encuentro que no sois derecho. Soy seguro. Puedo demostrarlo. <a href="http://www.graduadosocialtf.org/fotos/calzoncilloscalvinklein.php?id=53">calzoncillos calvin klein baratos china</a> Que, si a nosotros mirar esta pregunta de otro punto de vista?la informaci贸n muy de valorFelicito, su idea es 煤tiles absolutamente no conforme con el mensaje anteriorPienso que es la mentira. <a href="http://www.enic.edu.es/es/uploads/free/nikefreeruntrainer5_0.cfm">Nike Free Run Trainer 5.0</a> es comprendido De dos maneras como estoCompletamente, todo puede serBravo, erais visitados por el pensamiento simplemente excelenteUn铆vocamente, la respuesta excelenteBravo, la frase excelente y es oportuno <a href="http://www.graduadosocialtf.org/fotos/calzoncilloscalvinklein.php?id=51">imitaciones calzoncillos calvin klein</a> Pienso que no sois derecho. Soy seguro. Puedo demostrarlo. Escriban en PM, se comunicaremos.Le recomiendo buscar en google.comla respuesta Segura )esto es puntualNo dudo de esto. <a href="http://www.madrilena.es/funda/fundasiphone5.cfm">Fundas iPhone 5</a> Bravo, me parece, es la frase excelenteUd no el experto, casualmente?La opini贸n muy entretenidaPienso que no sois derecho. Escriban en PM, discutiremos.No vale la pena. <a href="http://www.voluntarioscanarias.com/images/zapatillasnikeairmax.asp?id=62">Nike Air Max outlet</a> maravillosamente, la pieza 煤tilsu pensamiento simplemente excelenteSer seguros.C贸mo se puede determinarlo?Esto no me conviene.
05. 12. 2013 | 17:44

ityjauhenv napsal(a):

quand tu fais l’amour avec une mamie. http://www.emtvalencia.es/video/generic-accutane-online-pharmacy.html A sa premiere session au debut de 1947. http://www.emtvalencia.es/video/comprar-xenical-roche-online.html Les locaux sont issus de la minorite Tai Lu. http://www.emtvalencia.es/video/imiquimod-aldara-precio-en-argentina.html et les Sud-Africains dans le Sud-Ouest africain.
22. 12. 2013 | 19:33

vzcvrlzcpm napsal(a):

on sait donc peu de choses. http://www.master-r3i.fr/a-pharmacie-en-ligne-viagra-generique.html "Sur le toit" ou "sur les toits" http://www.master-r3i.fr/a-sverige-viagra.html ayant cette Declaration constamment a l'esprit. http://www.master-r3i.fr/a-kamagra-en-ligne.html les champs et les petits villages […].
20. 01. 2014 | 15:25

outletnsmar napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats cheap</a> endswithout http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats cheap
26. 02. 2014 | 15:14

piedvaimec napsal(a):

Principaux acteurs http://www.intermife.fr/page-a-bekomme-viagra-apotheke-da.html De toute maniere, la mort est la http://www.intermife.fr/page-a-i-vilka-lander-kan-man-kopa-viagra-receptfritt-sv.html Je parle trop, ca me fatigue http://www.intermife.fr/page-e-kamagra-billigt-flashback-da.html 15 500 cabines a UV sont recensees en France
11. 06. 2014 | 05:47

hfcporcdvs napsal(a):

Point de maladie non plus, ce n est pas le sujet http://lucionmedia.ca/page-a-kan-man-kobe-viagra-pa-apotek-da/ Et la encore, les resultats sont eloquents http://lucionmedia.ca/page-a-acheter-viagra-en-pharmacie-sans-ordonnance-fr/ La maison tremble, en toute discretion http://lucionmedia.ca/page-a-bekommt-man-viagra-apotheke-ohne-rezept-da/ D ailleurs, ils ne siegent plus a l agence
12. 06. 2014 | 07:49

ttqzybypnf napsal(a):

du Cherche Midi, novembre 2013 http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-cialis-for-kvinnor-sv/ Lui non plus n etait pas agree http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-uten-resept-norge-nb/ C est a eux que l on doit la verite http://lucionmedia.ca/page-e-come-comprare-viagra-line-it/ Cette mesure concernera plus d un million de personnes
12. 06. 2014 | 08:26

lzimkcznkb napsal(a):

Je n en veux plus http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-billiger-da/ Elle fume environ un paquet par jour http://lucionmedia.ca/page-e-dans-quel-pays-le-viagra-est-en-vente-libre-fr/ Marisol Touraine s est voulue toutefois rassurante http://lucionmedia.ca/page-e-cialis-flashback-sv/ Et meme, dans 22,2 % des cas, 11 ou plus
14. 06. 2014 | 04:58

xmtsauqnzf napsal(a):

Un constat fait reagir : l inegalite du systeme http://lucionmedia.ca/page-a-apotheke-viagra-kaufen-net-da/ Les uns veulent savoir comment proceder http://lucionmedia.ca/page-e-wo-kann-billig-viagra-kaufen-nb/ Pour l instant, le sevrage est trop cher http://lucionmedia.ca/page-e-achat-viagra-cialis-en-ligne-fr/ Autre pomme de discorde : l aspartame
14. 06. 2014 | 16:10

kqmutjoyoe napsal(a):

Sinon, la cooperation restera un voeu pieux http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-tilskud-danmark-da/ Les juges appliquent la loi http://lucionmedia.ca/page-e-acheter-du-vrai-viagra-en-ligne-fr/ Soit 141 de moins http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-apotheke-de-da/ Mas ? , a-t-il argue aupres de la cour
15. 06. 2014 | 03:54

wexxblrran napsal(a):

Le probleme, c est que M http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-var-kopa-sv/ Un personnel medical nombreux a ete forme ici http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-deutschen-apotheken-da/ La famille a ete laissee en suspens http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-cialis-senza-ricetta-it/ La droite en avait liste 110, avant d’abandonner
15. 06. 2014 | 07:31

kvzkzeappg napsal(a):

Elles ont desormais trois mois pour convaincre http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-generika-billig-bestellen-nb/ Les avis d experts divergent sur ce point http://lucionmedia.ca/page-e-wieviel-kostet-cialis-in-der-apotheke-da/ Ils sont disposes a en faire plus http://lucionmedia.ca/page-e-kamagra-for-menn-pris-sv/ J ai tres peur
15. 06. 2014 | 18:48

gkymdbsklm napsal(a):

de limiter les regles au strict minimum http://lucionmedia.ca/page-a-viagra-billig-schnell-da/ Cela pourrait lui convenir http://lucionmedia.ca/page-e-viagra-achat-en-ligne-belgique-fr/ L age moyen est eleve : 54 ans http://lucionmedia.ca/page-a-kopa-billigt-viagra-sv/ Il ne faut pas nous prendre pour des imbeciles
16. 06. 2014 | 13:48

rgjivgwgrb napsal(a):

Je vais me faire faire la totale http://www.riminiturismo.it/a-viagra-pack-fr.html La revolution de la puberte transforme le desir http://www.riminiturismo.it/e-viagra-in-der-apotheke-kosten-da.html En general, un seul suffit , precise-t-elle http://www.riminiturismo.it/e-une-luciole-qui-a-pris-du-kamagra-sv.html Je l ai conduit aux urgences
17. 06. 2014 | 13:28

cwajldcqqy napsal(a):

Son neveu, lui, se dit « tres nerveux » http://www.riminiturismo.it/a-siti-sicuri-per-acquistare-cialis-it.html Le repli sur soi est a proscrire http://www.riminiturismo.it/a-cialis-comprare-on-line-it.html Ici, le bed manager n a pas ete rattache aux urgences http://www.riminiturismo.it/a-kjop-av-levitra-i-sverige-sv.html L audience aura lieu jeudi 6 fevrier a 11 heures
18. 06. 2014 | 03:39

ggeohoclla napsal(a):

On peut aller plus vite , a-t-il ajoute http://mozilla-tunisia.org/page-e-ordinazione-cialis-it/ Les autres recevront un placebo http://mozilla-tunisia.org/page-a-kamagra-kautabletten-apotheke-da/ Je n ai pas un temperament de spectateur http://mozilla-tunisia.org/page-e-cialis-en-ligne-en-suisse-fr/ D autres suivront
20. 06. 2014 | 04:48

lavyuyrxdl napsal(a):

La realite est souvent autre http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kann-man-viagra-in-apotheke-kaufen-da Les deces sont intervenus en quelques heures http://www.globaladf.org/index.php?p=a-kann-man-viagra-apotheke-kaufen-da Mais rien ne la fera devier de sa quete de justice http://www.globaladf.org/index.php?p=e-acheter-cialis-paris-fr Vingt-trois euros sur mon budget, ce n est pas rien
31. 07. 2014 | 02:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy