O jachetních snech chudých politiků

03. 08. 2009 | 13:41
Přečteno 11929 krát
V USA mají dobrý zvyk: pokud se někdo posune v příjmovém a kariérním žebříčku výš, přestěhuje se mezi lidi stejné kategorie. Třeba i několikrát za život. Pokud stoupá, vždy na lepší adresu, do většího domu s delší příjezdovou komunikací, na absolutním vrcholu i s vlastním heliportem. Pokud se nedaří, stěhuje se, dobrovolně a zcela samozřejmě, opět dolů. Má to velkou výhodu: nikdo nikomu nic nezávidí, všichni kolem jsou na tom stejně dobře, hůř či dokonce špatně, bohužel.


Asi musí být velmi frustrující pro české zákonodárce s oficiálním platem na úrovni mzdy středního managementu v soukromých i státních firmách stýkat se s lidmi typu Martina Romana, byť je stejně jako oni většinovým zaměstnancem státu. Jen výrazně lépe placeným než jsou politici.

Zatímco v západních demokraciích se budoucí senátoři či poslanci pyšní svým majetkem a voliči to vnímají jako pozitivní signál (je to schopný člověk, dobrý manažer, ten by mohl umět kvalitně řídit i stát), český politik se stále ještě většinou (jsou tu ale už i výjimky) rád prezentuje panelákovým bytem, pár korunami na účtech, ojetým autem, protože voliči by to mohli ocenit (je to náš člověk, také nic nemá, bude za nás bojovat). To je ale fatální omyl. A zásadní problém.

Snem českého chudého politika není bojovat za stejně chudé, jakkoliv to některé strany halasně vytrubují. Většinovým snem je dostat se mezi Martiny Romany, jezdit na stejně luxusních jachtách, bydlet ve stejně velkých domech. A pomoci k tomu má politika či spíše politikaření. Křišťálově čistý multimilionář Stanislav Gross, před vstupem do politiky chudý proletář, je velkým vzorem.

Že se zneužívají poslanecké náhrady se veřejně ví. Že se parlamentní „medvěd“ porcuje pro aktivity kamarádů se také ví. Stejně tak se ví, že se politici stýkají s lobbisty a konkrétními byznysmeny a vznikají z toho vzájemně výhodná spojenectví, protože veřejné finance jsou hodně zajímavé a mizerně kontrolované. Proto nechápu vzrušení kolem dovolenkových fotek z Toskánska. Vždyť je úplně jedno, kde se hoši sešli, zda v Toskánsku, ve Špindlerově Mlýně nebo v hotelu Savoy. Ale mediální okurková sezona si žádá téma.

Propojení české politiky, tajemného světa lobbistů a určitých byznysmenů je v Česku natolik zřejmé, že ho politické strany už ani neskrývají. Jen se snaží naházet více špíny na politické konkurenty. Oni jsou horší než my. A to je dost úděsný stav. Exprezident Václav Havel v nedávném rozhovoru pro agenturu Bloomberg konstatoval, že čeští politici nevidí dále než k příštímu průzkumu veřejného mínění a kriminálníci a veksláci se stali novou ekonomickou elitou. Jeho slova, bohužel, přesně odrážejí aktuální bídný stav morálky v zemi. Politici k tomu přispívají, i oni chtějí být ekonomickou elitou. I když na to legálně platově nemají, přesto „zázračně“ bohatnou a užívají si vysněných jachet. Bohužel, ani veřejné mínění to už nevzrušuje.

Není náhodou, že snad jedinou morální autoritou v zemi je z aktivních politiků Karel Schwarzenberg. Bohatý, inteligentní, neúplatný, s jasnými názory a čistým štítem, na němž ulpěla jediná kapka, když chtěl zachránit vládu při kauze Čunek. Chtělo by to mnohem více Schwarzenbergů v české politice, ale je otázkou, zda o to politické strany a jejich kamarádi ze světa byznysu stojí – prospěšnější pro jejich zájmy je poslušně hlasující vděčný chudák z paneláku než osobnost s bohatým, poctivě získaným majetkem a vlastním názorem. A tak se jako jediné východisko z morálního marasmu jeví to, o čem se dlouho hovoří: zrušení prapodivných stádně zneužívaných náhrad a zvýšení platů politiků natolik, aby v klidu mohli na oběd či dovolenou s podnikateli a nemuseli skládat novinářům účty, zda na to mají a nenechali se vydržovat za protislužby. Ale kde je hranice nezkorumpovatelnosti politika, má to být 200, 300 nebo 400 tisíc měsíčně? Nebo ještě víc, aby se závist ještě více smazala? „Kdo z vás to má,“ řekl by klasik Jiří Paroubek.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bara napsal(a):

Hranice nezkorumpovatelnosti neexistuje - alespoň v Česku ne. I kdyby politici měli třeba milión měsíčně, chovali by se úplně stejně. Akorát by byl volební boj ještě daleko tvrdší, špinavější a bezohlednější, protože by šlo o víc peněz. Do politiky totiž chodí pouze určitá specifická sorta lidí bez skrupulí. Slušný člověk tam prostě nemá šanci. A od Václava Havla to teda fakt sedí - on jediný si snad k majetku nepomohl?
03. 08. 2009 | 13:59

welsbury europa napsal(a):

Ta "kapka" byla ovšem hodně velká a krvavá.
03. 08. 2009 | 14:00

shipper napsal(a):

Ani těch 400 tisíc by nestačilo a proto to žádné východisko není. Nejde o to, o co stojí "politické strany a jejich kamarádi ze světa byznysu", jde o to, o co stojím já, jako volič. Pokud mám možnost vyjádřit nespokojenost s parlamentními stranami, tak to udělám a je jedno jakou mimoparlamentní stranu si zvolím.
03. 08. 2009 | 14:12

Fibonucci napsal(a):

Báro,

Václav Havel si pomohl k majetku politikou? To soudíte podle toho, že má majetek? A že rodina Havlových patřila ve 30. letech mezi Pražskou podnikatelskou smetánku, to asi nevíte co? Že maminka Václava Havla, za svobodna Božena Vavrečková se stýkala s nedávno zesnulým Tomášem Baťou, to snad svědčí o tom, v jaké vrstvě lidí se Havlovi pohybovali.

Filmová studia Barrandov, celá vilová čtvrť Barrandov, společně s terasami Barrandov, palác Lucerna, a spousta dalších nemovitostí v Praze, to bylo podnikání dvou generací Havlů. Myslím, že bylo z čeho restituovat!

Václav Havel pak se stal celosvětově čteným spisovatelem! A vám je jeho majetek trnem v oku?
03. 08. 2009 | 14:23

Da.Rock napsal(a):

Je smutné, že zrovna Schwarzenberg je vnímán jako nějaká spása naší politky. Člověk, co z pacifisty Havla udělal jestřába, který by nejraději celý Balkán humanitárně rozbombardoval, člověk, který během svého ministrování nevynechal jedinou příležitost, jak zhoršit česko-ruské vztahy, člověk co se tak srdnatě bil za práva kosovské mafie na sebeurčení.....
Proti tomu je jeho trapné lavírování v kauze Čunek jen prdem do plynojemu.
03. 08. 2009 | 14:29

jozka napsal(a):

Docetl jsem to az k tomu jedinemu neuplatnemu moralnimu kolosu. Dal uz to fakt nemelo smysl. Pane Pariku, vas prispevek je dokreslenim, kam vede uzavreni se do spolecenskeho ghetta. V extremni podobe k vyroku (tusim) Marie Antoinetty o chlebu a kolacich...

A takovej malej postouch... Ja myslel (aspon nas o tom vzdycky ti spravni presvedcovali), ze Americani si nezavidej protoze jsou z jinyho testa, takovi lepsi a ejhle, ono je to tim, ze se segreguji podle majetku :-)
03. 08. 2009 | 14:33

neo napsal(a):

Fibonucci: joo, oni se stýkali z kdekým aj s panem Heydrichem
03. 08. 2009 | 14:40

dříve ruda napsal(a):

Velmi dobrý blog, pane Paříku.
Snad ještě:
Jen naivní člověk v "hranici nezkorumpovatelnosti" věří. Neexistuje. Nevěřím, že byste to nevěděl. Ovšem poslanci se jí kdysi oháněli. Proč asi? :o)
Schwarzenberg to, pravda, činit nemusí, leč jiný klad jsem u něho nezpozoroval.
Jinak mám pocit, že s platem roste i ochota brát bokem. Nezkorumpovatelný je spíš skromný člověk, který to málo, co potřebuje k životu má. Možná je i šťastnější, rád bych tomu věřil :o)

Já bych je všechny proklepl tak, jak se stalo Čunkovi. Nikoliv pro formu, ale se snahou něco najít. Dozvěděli bychom se, jak naivní jsme byli. A jaký troškař je jistý bývalý mašinfíra.
I když - nemusí pršet, stačí když kape...

Léčit korupci přidáním peněz těm, kteří za svou činnost zasluhují spíše dehet a peří, je absurdní.
Kde s tím skončit? Podplácí se všude...
03. 08. 2009 | 14:50

David napsal(a):

Pane Paříku,

nemyslím si, že bohatý = automaticky, charakterní, čestný, neúplatný, jak by se dalo z Vašeho textu dovodit. Do pana Schwarzenberga jsem vkládal opravdu velké naděje, když se začal angažovat v kauze Čunek. Pan Schwarzenberg mne však zklamal, když si nechal od světoznámé firmy Kroll „namluvit“, že milion si Čunek mohl ušetřit z cestovních náhrad. Přitom ani firma Kroll neměla k dispozici písemné důkazy - cestovní účty. Pouze uvěřila řediteli podniku, kde pan Čunek pracoval, který ústně dosvědčil, že mu tak nadstandardní cestovní náhrady vypláceli. Dále se pan Schwarzenberg spokojil s předběžnou zprávou, když chybělo ještě asi 700 stran spisu. Já i přesto pana Schwarzenberga považuji za slušného člověka, ale je potřeba vidět i nějaké jeho chyby, které pochopitelně máme každý.

Na věc je třeba se podívat i z jiného úhlu. Jsou na světě lidé, kterým jde o peníze až v první řadě, a ti jich nebudou mít nikdy dost. Jako například exředitel Novy Železný. Měl miliardu a ještě mu to bylo málo, že chtěl okrást Američany. Náš stát pak ta jeho nenasytnost stála 10 miliard.

Není proto třeba strašit voliče – nevolte chudé, protože ti jdou do politiky si jen nakrást. Volte bohaté, ti už krást nebudou, protože už mají dost.

Hranicí nezkorumpovatelnosti politika proto nemůže být jakkoliv vysoká finanční částka jeho mzdy.

Je potřeba do politiky vyhledávat slušné lidi, bez ohledu na to, zda jsou bohatí nebo chudí.

Kritériem může být jen to, co v životě udělali pro druhé, a to bychom se měli dozvědět z jejich životopisů.

Stále platí, že - „Poznáte je podle jejich ovoce.“
03. 08. 2009 | 14:52

Rumcajs napsal(a):

Tohle musí každý rozumný člověk jenom podesat.
03. 08. 2009 | 14:54

Karel napsal(a):

Demagogicky a vysoce nekorektní článek. U p. Paříka to pomalu přestává překvapovat.

Je s podivem, že zase se obsesivně zabírá závistí člověk (a hodně i média) závistí, kupodivu z pravého spektra.

Onu závist jachet u politiků lze vyřešit jednoduše. Majetková přiznání a propadnutí majetku, které není schopen politik nebo úředník doložit. Že se tomu brání zrovna ODS a další.

Další Paříková téze vlastně je, že do politiky patří pouze bohatí, protože Ti nebudou krást. To už je výsměch zdravému rozumu. Dost k tomu napsal David (03.08.2009 14:52:15). Samozřejmě, že moc korumpuje, ale autor popíra existenci skutečnosti, že existují různí jedinci - někteří s vyšší hladinou morálky, někteří s nižší - napříč majetkovým spektrem.

Pane Paříků, takže vlastně zájmy různých vrstev ve společnosti by měli hájit pouze Ti bohatí? Není to rozpor zájmů?
03. 08. 2009 | 15:01

Karel napsal(a):

Ono vůbec tento článek vypovídá o Paříkovi. O jeho vidění světa.

Svedete si vůbec p. Paříků představit, že existují různí lidé, s různou životní preferenci a pohledem na život?

Že určitě velká část by z nás ty jachty, vily, atd. taky ráda měla, no když je mít nebude, tak se až tak nic tragického zase nestane? Protože např. uznávají míru svých schopností, které k reguler. nabytí tohoto majetku nestačí, nebo protože je daleko více baví tvořit a být užitečný (a nechat si zato přiměřeně zaplatit) než za každou cenu hromadit?

Svedete si představit, že existuje i jiný svět? Viz. dobrá připomínka o Marie Antoinettě o chlebu a koláčích.
03. 08. 2009 | 15:09

fafnir napsal(a):

Karel
"Pane Paříků, takže vlastně zájmy různých vrstev ve společnosti by měli hájit pouze Ti bohatí? Není to rozpor zájmů"jste napsal.
Není,protože chudý je schopen hájit toliko pouze svůj zájem,a ještě nedostatečně,proto je chudý.
Je to přenesená společnost.Ta bohatá může dávat peníze na divadla,platit sportovce a k přímému užitku nevedoucí výzkum.Zatímco ta chudá má sotva na přežití.Proto ta bohatá společnost bohatne,a chudá se nikam neposouvá.
03. 08. 2009 | 15:13

Karel napsal(a):

To Fafnir :

No částěčně souhlasím, ale proč potom útoky ohledně obleků na poslance socdem, že si dovolí říci před pravicovými novináři, kdo z Vás pánové na to má?

Proč neustále česká média vykreslují zastánce chudých podprahově jako někoho, kdo má jezdit šalinou a chodit v montérkách? Bože nedej, kdyby byl bohatý, protože se rozjede kampaň ve stylu - on je bohatý a hájí nemovité.

No a pak přijde Pařík a Ty s tézi, že ty nemovité má bránit pouze movitý.

Trochu chaos v naší MEDIOKRACII, nemyslíš?
03. 08. 2009 | 15:23

tomas.p napsal(a):

fafnir
ach jo, píšete blbosti, ta vaše představa je jen ideologický žvást, marxizmus na ruby. Kdyby to bylo tak černobílé jak píšete, tenhle svět by už dávno nebyl k životu.
03. 08. 2009 | 15:31

Líný černý pes napsal(a):

Míra nezkorumpovatelnosti samozřejmě existuje - v každém jiná a nastavena je morálně.
Tudíž to není o tom, kolik kdo má, ale za kolik je schopen(ochoten) někoho prodat.

Zkuste se zeptat sami sebe, zda byste byli schopni prodat např. obchodní tajemství Vaší firmy a pokud ano, tak za kolik.
03. 08. 2009 | 15:32

neo napsal(a):

Líný černý pes:

spíše bych to nazval mírou zkorumpovatelnosti.

Každý člověk ji má a každý v jiné výši.
03. 08. 2009 | 15:35

jap napsal(a):

Bohatý se rovná úspěšný, pilný, vzdělaný, schopný řídit lidi v týmu, přinášet vize a naplňovat je(prosím, nespojovat se zprofanovanými jmény Krejčíř, Mrázek, Pitr, Gross atd.)
Většina chudých by chtěla být bohatšími, ale pokud jim chybí schopnosti, zkusí to přes politiku. To je nejjednodušší cesta k bohatství a´la Gross.
Stát by měli řídit ti první.
03. 08. 2009 | 15:37

Pobo napsal(a):

Já nikomu tu dovolenou v Itálii nezávidím: Je tam horko (což je ostatně momentálně i tady v ČR) a smrdí tam ryby (ty já tuze nerad).
03. 08. 2009 | 15:40

saturnin napsal(a):

Jak je to vlastně: Kapitalismus je pro bohaté, proto v roce 1989 socialismus co byl pro chudé ti chudí sami zrušili, všichni chtěli být bohatí a najednou jsou chudí. Kdo se má v tom pořád vyznat :-))
03. 08. 2009 | 15:41

jozka napsal(a):

->jap:

Bohatý se rovná úspěšný, pilný, vzdělaný, schopný řídit lidi v týmu, přinášet vize a naplňovat je(prosím, nespojovat se zprofanovanými jmény Krejčíř, Mrázek, Pitr, Gross atd.)

Skutecne? Ja bych spis rekl, ze je to stejna blbost jako tvrdit, ze velky majetek vznikne jenom velkym zlocinem. Ostatne, ta zavorka hovori za vse :-)

->LCP: S kamaradem jsme se jednou zabyvali takovou novodobou obdobou "kolik andelu se vejde..." a to otazkou kolik bych musel mit, abych na sebe byl schopen prevest Prazsky Hrad. Kamarad tvrdil ze by to neslo (je to idealista), ja si myslim, ze by to slo :-)
03. 08. 2009 | 15:43

Vilém napsal(a):

Tato snobská úvaha jen prozrazuje mentalitu autora - na prvním místě je majetek, proto bude politik nepoctivý, pokud už bohatý není. To je ale nesmysl, protože Romanovi s jeho příjmem se nevyrovná prakticky nikdo, a co kdyby náhodou potkali ještě někoho bohatšího? Ve skutečnosti to jen ukazuje, že takto orientované lidi v politice nelze uspokojit bez korupce, tudíž do nemafiánské politiky vůbec nepatří - ať se věnují kšeftu a otevřou si třeba pekárnu, když patří mezi nízce materiálně orientované lidi.

V české politice však najdeme případy lidí, kteří nepřišli do politiky zbohatnout ani nebyli bohatí předtím - například Pithart nebo Zeman, a ti by tedy mohli být použitelnšjími vzory než Scharzenberg.
03. 08. 2009 | 16:00

MA-FU napsal(a):

Pane Paříku = souhlas s Vámi
03. 08. 2009 | 16:13

Marty napsal(a):

Vyssi platy politiku nic nevyresi. Neni to jen o penezich. Je to i o moci. Odstranit nebo alespon vyrazne omezit korupci ve vztahu s nakladanim penez danovych poplatniku je vyloucene.

Desiva korupce v CR se da samozrejme omezit, ale zase jen do urcite miry. Nejlepsim resenim je proste omezit pravomoce politiku. Uplatky dostavaji a berou prave kvuli svym pravomocem.
03. 08. 2009 | 16:17

zdesta napsal(a):

Hnací sílou dnešní společnosti je mít,čili vlastnit.Kde je prosím deklarováno,že vlastním- li jednu vilu s bazénem že jich nechci mít pět.Proč bych se měl spokojit s deseti auty,když můžu mít soukromý tryskáč,vrtulník a.t.p.Proč bych měl být v pořadí nejbohatších na desátém místě,když můžu být na př.druhý,nebo první.Představa že majetek zaručuje bezúhonost,charakter a morálku je nanejvýš pitomé.Je to otázka individuálních kvalit a životních priorit.
03. 08. 2009 | 16:32

BAZA napsal(a):

Já bych jen ráda podotkla, že pan Schwarcenberk je člověk, o kterém toho moc nevíme. Většina novinářů o něm píše jako o knížeti, o jeho minulosti nevíme mnoho. Jeho firmu už řídí syn a je otázkou, proč. Jestli už pan Schwarcenberk na to možná kvůli věku nestačil? Mě se tento pán vybaví vždy jako spící, na každém přenosu je odpočívající. Jeho špatná čeština je také sice přijatelná pro ministra zahraničí, ale nic více. Nic proti němu nemám, ale také nic o něm nevím. Vím, že rád spí a špatně mluví česky. Nevím, jestli nikdy nevzal ani nedal úplatek. Nikdo se o to zatím nezajímal. Ale nemyslím si, že je lepší, než ti ostatní. A jako premiéra si ho nedovedu představit. Málo aktivní, příliš unavený. Přeji mu jen dobré, ale lepší než ostatní asi nebude.
03. 08. 2009 | 16:35

MerryMan napsal(a):

pane Paříku. zamyslete se nad tím.
Jak to viděli naši předci napsal(a):
K.H.Borovský:
Píseň Čechů o Švarcenbercích

Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden drží karabáč,
druhý říká "Otčenáš";
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je arcibiskup,
druhý je taky špicbul,
zle matičko, zle!
01.08.2009 13:43:50

Vloženo z <http://blog.aktualne.centru...>
03. 08. 2009 | 16:39

fafnir napsal(a):

Tak,buď tu všichni věří na pohádky,nebo si lžou do kapsy.Politika není alturismus.Politika je přece minimálně o tom,aby se prosadilo moje(myslím tedy politikovo) vidění světa,nebo problému.Ať je to spolek zahrádkářů, vedení strany nebo státu.A to už doby lovců mamutů.
Hledisko by mělo být:Jsou sliby reálné,a co to bude stát.
Jestliže si někdo myslí,že skromný,smiřlivý člověk něco prosadí,tak já takového ještě neviděl.Jde jen o míru a formu sebeprosazení.Říká se tomu ,u koryta nahlas nemlaskat.
03. 08. 2009 | 16:50

schlimbach napsal(a):

možná by to šlo i jinak http://ekonomickareforma.sw...
03. 08. 2009 | 16:52

Targus napsal(a):

To Jaroslav Pařík:

Nějak jsem Váš blog nepochopil. Nevím, jestli si z nás děláte srandu (jako satira velmi dobré), anebo jste opravdu tak naivní a myslíte svá tvrzení vážně.

V druhém odstavci bych čekal ten pravý americký návod, jak se má scházet nepříliš majetný politik s prachatým manažérem, aniž by to jednoho ponižovalo a druhého iritovalo, když už nebydlí na stejně dobré adrese. Anebo vysvětlení, proč se nikdy potkat nesmějí.....

Odstavec 4, Stanislav Gross zázračně zbohatl (pro vás bohužel) až po odchodu z politiky. Takže dobrá střela, ale opačným směrem.

Kdalším Vašim výrokům o podplatitelnosti - výjimečně souhlasím s neem, každý má svou hranici podplatitelnosti, vše je jen otázkou ceny, jen u některých snad možná otázkou nastavení morálních měřítek nemajících s obsahem peněženky naprosto nic společného. Naprosto u všech je tato však hranice nastavena pouze strachem z možného postihu, ničím jiným.
Na podporu svých slov uvedu poměrně čerstvý příklad zneužívání náhrad v zemi s nejstarším parlamentem, Velkou Británii. Tamější zástupci lidu rozhodně nepatří k nejchudším a nic jim nebránilo čerpat náhrady na opravy bazénů, chodníků atd. Takže opět střela do vlastní branky, vážený.

Váš názor na pana Schwarzenberga je unikum nemající obdoby. Věčně ospalý šišlající pán, který by měl užívat zasloužené (sic!) penze, ,který byl spolustrůjcem vytváření dýmové clony k záchraně topolánko-čunkovské kliky, který veřejně podporoval balkánská jatka, který byl hlavním aktérem ostudného uznání Kosovské lidově mafiánské republiky a který dělá ostudu všude, kam zavítá, jako etalon cti a mravní čistoty?
Takové pojetí cti vám vtloukali do hlavy na Sorbonně? Pěkně děkuji, vraťte se k rohlíkům.
03. 08. 2009 | 16:54

Anna Karenina napsal(a):

Milá Báro/Baro! Václav Havel si k majetku
ne/do/pomohl. Byl mu vrácen po tom, co mu
ho komunisti, jako všem, kteří měli třeba
jen malý krám, grunt, živnost, zabavili.
Vysvětlení viz u zn. Finobucci! Je to
pravda, ne jako v tom přiblblém pořadu!
K tomu jen moje malá poznámka: Miloš Havel, strýc prezidenta V. Havla, zaměstnával
ve svých Barrandovských ateliérech za Pro-
tektorátu komunistické "intelektuály", aby
nebyli totálně nasazeni do Říše. Jestli tam pracovali a pobírali nějakou mzdu, není
známo! Ale fakt je, a není to lež a výmysl
imperialistických agentů, že tam byl
"schován" poválečný národní umělec Vítěz-
slav Nezval "zplodivší" poému na Velkého
Stalina (a přitom na největšího vraha dějin). Stalina dodnes obdivuje Putin, ka-
marád Václava Klause, o němž se budou psát
disertační práce!
A tak - Miloš Havel po únoru 48 uprchl na Západ, byl ve Vídni, kterou po 1945 obsadi-
li Rusové, chycen, odvlečen do ČSR.Podaři-
lo se mu znovu uprchnout a, tuším, zemřel
v USA.
A tak, milá Báro, bylo by se zeptat, třeba i veřejně Mistra Světa a jeho smíšené rodiny, jak oni přišli k majetku, nemyslíš/
nemyslíte?
03. 08. 2009 | 16:54

MerryMan napsal(a):

A k těm rozdílům mezi bohatými a chudými. Nechcete nám snad tvrdit, že každý bohatý nabyl svůj majetek poctivým způsobem. Pouze u těch, kdo jsou bohatí již delší dobu se na ty způsoby zapomnělo ("staré peníze" versus zbohatlíci).

Já osobně zbohatlíky lituji. Jsou to lidé, kteří získání peněz obětují vše. Člověk, který nemá nadevše rád peníze nikdy nezbohatne. Jejich hnacím motorem je závist. Když přijdou k penězům, tak se zase bojí aby o ně nepřišli. A vždy je někde někdo, který má více než oni.
03. 08. 2009 | 16:58

fafnir napsal(a):

Zdesta
hnací silou je majetek.A proč ne?Kdyby nebylo téhle hnací síly,je lidstvo stále jen stádem kočujících hladových sběračů,kterým by na nějaké duchovno nezbývaly síly.Na straně druhé nikomu není bráněno,dnes už opravdu ne,odebrati se poustevničit do jeskyně.
03. 08. 2009 | 16:59

Karel napsal(a):

TO fafnir :

Zase jste odvedl fušerskou práci, zase napůl, tudíž nedotaženě.

V podstatě s části toho, co říkáte lze souhlasit. Ale copak Vám nedochází, že jde nejen o osobnost či sebeprosazení, ale hlavně o program.

Co z toho, že v nejen ODS jsou týpci všeho schopni, když např. rozvrátí finanční policii, když sabotují majetková přiznání, agenty provokatéry, ..... ?

Takže mě nezajímá nějaký rozšafný senilní děda, co často pospává, špatně mluví česky, ale český tisk ho neustále adoruje, že i lidé formálně vzdělaní se nemohou tzv. pána z Orlíku nabažit.

Mediální masáž a ztráta soudnosti. Viz. BAZA (03.08.2009 16:35:17)
03. 08. 2009 | 16:59

fafnir napsal(a):

Merryman
Nechcete naopak tvrdit každý bohatý nabyl bohatství nepoctivě.To ,že si něco nedovedete představit,neznamená,že to neexistuje.Některý člověk si holt nedovede představit,že někdo toho umí víc než jiný a navíc ještě k tomu umí hospodařit.A když tedy nezávidíte,tak proč vám bohatí lidé tak vadí.
03. 08. 2009 | 17:07

Brundibár napsal(a):

K hranici nezkorumpovatelnosti

Jak tu už poznamenal Líný černý pes, existuje a je velmi individuální. Podle mě je člověk nezkorumpovatelný, když si uvědomí, že má tolik peněz, že to neutratí ani jeho vnuci - a v ten moment začne přemýšlet, jak se zapsat do historie.

Založí nadaci, univerzitu, muzeum, postaví budovu pro OSN... Chce, aby si jeho jméno lidi připomínali v dobrém i třeba za 200 let. Takového člověka už prostě uplatit nejde - ovlivnit ho může jen kalibr typu Luca Brasiho...
03. 08. 2009 | 17:13

fafnir napsal(a):

Karel
a ten program vymyslí prosadí kdo?Tichá skromná panenka v koutě.To zrovna.Všichni budou uctivě naslouchat.Že vám levičákum tak vadí ,když se někdo ozývá na pravici.Tiché skromné panenky jako Rath,Dryml,Paroubek,Kraus(ten kakaový)jsou vzorem skromnosti a průhlednosti.
A ještě k tomu panu Schwarzenberkovi.Kvůli tomu,že po válce nemohli na něj nic najít,protože ten bídný rod pdporoval exilovou vládu v boji proti nazi a Němcům ,tak vyhlásili Lex Schwarzenberk,kde se říkalo ,že sice nic neukradli ale mají toho moc,tak se to znárodní.To se týkalo Hlubocké větve.
03. 08. 2009 | 17:17

Brundibár napsal(a):

Pro Targuse:

Stanislav Gross ještě jako premiér docela problematicky zdůvodňoval, jak našetřil na svůj byt na Barrandově (na to mu ani poslanecké náhrady nestačily).

U zbohatnutí Stanislava Grosse je důležité si uvědomit:

- co to bylo za akcie
- za kolik je prodal
- jaká je jejich cena dnes a v jakém stavu ta firma dnes je
- jaké byly obchodní vazby mezi státem a danou firmou během doby, kdy pan Stanislav Gross byl ve vládě

Ve světle těchto skutečností to zbohatnutí rázem vypadá poněkud jinak - rozhodně bych ho nenazval "křišťálově čisté" - něco mi říká, že jeho působení ve vládě by tak dobře investovat ani náznakem nemohl...

Ne nadarmo se mu dostalo neoficiálního titulu "Investor roku". 
03. 08. 2009 | 17:24

zdesta napsal(a):

fafnir: Já snad nad tímto trendem nějak naříkám.Já ho jen konstatuji.Nechápu proč se čílíte.Jak se chovají nejvíce movití je otázkou jejich osobních kvalit.B.Gates se rozhodl věnovat v boji proti nákažlivým chorobám (celosvětové očkování)30 miliard. Jeho zdůvodnění-" tyto peníze jsem získal od společnosti a z větší části ji to vrátím.Bankéři z krachujících bank (USA)si za průsery velkého rozsahu nechají vyplatit milionové odměny.To je prosím vše o čem jsem psal.
03. 08. 2009 | 17:39

MerryMan napsal(a):

Fafnir:
Máte zajímavý způsob diskuse:
1. Nepřečtete si příspěvek
2. Vymyslíte si, co diskutující nenapsal.
3. To potom vyvracíte.

Dám Vám typ. Vy určitě znáte mnoho lidí, kteří nabyli v krátké době velkého majetku a určitě víte jak. Zkuste jich pár popsat. Já potom na každé jméno, které uvedete vy uvedu jedno jméno, jehož nositel sedí/seděl, je na útěku nebo trestně stíhaný. Komu myslíte, že dojdou jména dřív.

Pro Vaši informaci ocituji:
James Stuart Mills "morálka, dobré zákony a velká bohatství nejdou dohromady".
03. 08. 2009 | 17:43

stále rebel napsal(a):

Havel i Schwarzenberg patří ke stejné skupině lidí a jsou stejným způsobem propagováni nejen v naších médiích. Ze zahraniční politiky pana knížete měli jistě radost v jiném nejmenovaném státě, ale většina našich občanů jen kroutila hlavou. Někdo o knížeti řekl, že je to takový srandovní děda. Myslím, že je to dost trefné a jako občan Schwarzenberg mi byl taky sympatický, ale jako politika ani náhodou. A něco k tomu druhému nahému králi.

Tajemné Havlovy restituce
http://www.zvedavec.org/poh...

A samotný článek, slátanina, která nestojí za komentář.
03. 08. 2009 | 17:51

fafnir napsal(a):

Zdesta
ale já se nečílím.Jenom říkám,že majetek je hnací silou od pradávna.Na tom snad není nic rozčilujícího,nebo ano?
03. 08. 2009 | 17:54

cibule napsal(a):

Pane Paříku,

hranice nezkorumpovatelnosti se neurčuje výší příjmů, ale pevností charakteru. A ten té svoloči v české politické reprezentaci bohužel chybí.
03. 08. 2009 | 17:58

RA napsal(a):

a já jsem si myslel, že Řebíček byl s Topolánkem na stejné jachtě , alespoň doteď to tak bylo prezentováno. Teď mi začíná naprosto unikat, čeho se tedy měl Topolánek dopustit. Neměl ty lidi zdravit, když je zná z vlády , nebo co měl vlastně udělat ? Vše mi připadá jako štvaní lůzy Paroubkem a vyvolávání závisti. Komunistická závist, to je mrcha mstivá.
03. 08. 2009 | 18:00

fafnir napsal(a):

MerryMan
"A k těm rozdílům mezi bohatými a chudými. Nechcete nám snad tvrdit, že každý bohatý nabyl svůj majetek poctivým způsobem. Pouze u těch, kdo jsou bohatí již delší dobu se na ty způsoby zapomnělo ("staré peníze" versus zbohatlíci)".Jste napsal.
Má replika"Nechcete naopak tvrdit každý bohatý nabyl bohatství nepoctivě."
to k tomu co jste nenapsal,jak tvrdíte.
03. 08. 2009 | 18:01

fafnir napsal(a):

RA
...Vše mi připadá.... Nepřipadá,vskutku je.
03. 08. 2009 | 18:04

RA napsal(a):

fafnir........ no, na sosruhu se ty peníze vytočit nedají, to je fakt. Druhá věc je, co pokládáš za poctivé nabytí peněz, privatizaci podniků , kuponovou privatizaci , obchodování s akciemi , obchod s nemovitostmi ........je to třeba u tebe poctivé nabytí majetku ? Peníze se nevydělávají jen rukama, více se jich udělá hlavou , pokud ji nemáš jen na to, aby ti nepršelo do krku.
03. 08. 2009 | 18:08

Targus napsal(a):

To Brundibár:

Tak pozor! Nikde netvrdím, že Grossova hříčka na téma "Akcie, akcie hejbejte se," je křišťálově čistá, potažmo že nevyužil svých kontaktů z politiky. To opravdu ne.

Pokud si dobře vzpomínám, Gross se lehce zamotal ve vysvětlování nějakých 900.000 Kč, a nikde nebylo vypočteno, že by to nemohl našetřit. Ostatně, když vezmem čistě teoreticky délku jeho působení v politice a výšku platů poslanců, předsedů vlád a jiných požitků, není to určitě věc docela nemožná. Připomínám, že v té době koktal o podivném nabytí bydlení i politický Fénix Kalousek, poslanec Tlustý měl vysvětlovat 5,5 milionu za svou rezidenci, atd. Ti ovšem měli poněkud hrošíkovatější kůžičku a věc shodili se stolu, že policie, ani finančák stejně jako u Grosse nic nenašli.
Ve srovnání s hekajícím Čunkem, který z denní diety 165 Kč nachrtil milion, zázračnými hospodářskými úspěchy Řebíčkovy firmy Viamont a mnoha dalšími, které bych tady mohl vyhrabávat, je Gross takový maličký manažerský bezdomovec z velkého světa, který chodí k velkým pánům vybírat popelnice a kecy o jeho podplácení jsou hezkým lidovým folklórem. Hrabe se totiž na docela jiných místech.
03. 08. 2009 | 18:13

MerryMan napsal(a):

fafnir:
Čekám na jména a způsoby počestného zbohatnutí v krátké době. Neutíkejte od tématu.
03. 08. 2009 | 18:15

jarpor napsal(a):

Tak tři blogy k fotkám… Pehe, Hvížďala, Pařík. Každý uchopil téma trochu jinak, řekl bych po svém. V každém je něco s čím lze souhlasit, s čím lze polemizovat a co je třeba, dle mého, odmítnout.

A reakce – jako obvykle, protože jde o fotky „modrého“, oranžoví se činí…Vlkem počínaje… připomenutí čtyř afér Topolánka a jako obvykle – žádné nepřijatelné chování jeho chráněnce Paroubka… Jen chování jedněch je nepřijatelné, že antisračkometači…

Nejlépe hodnotím blog pana Paříka, s výhradou k „presumpci viny“ pana Hvížďaly, no a pak Pehe, politologickým nálepkováním nezklamal. Příležitosti pohanět Topolánka si nenechal ujít.

Nehodlám se přidat k těm, jež „dokazují“, že ti „jejich“ jsou lepší.
Nejsou. Jsou všichni stejní, každý využívá a i zneužívá svého postavení, jeden údajně svou dovolenou, druhý třeba reklamou „svého“ kraje.
Dle mého, „presumpce viny“ politiků je hloupost. Jak dokladuje BAZA, tuším. Lze hovořit o úrovni morálky, kde politikové by měli být jinde, než dnes jsou. Lze to však nějak vynutit ve volebním systému ? Lze je potrestat – nikoliv ideu strany, ale jejich konkrétní chybující představitele, aniž bychom „neodstřelil“i to, co považujeme za správné a přirozené ? Aby opravdu rozhodovala idea a program stran ?

K výmluvám, proč neplní volební program, typu „Koaliční partner nechtěl…“ dnes přistupuje další fenomén – tento zákon přece musíme přijmout, EU to chce … a paskvil je na světě, protože nikdy se nedomyslí všechny souvislosti s dalšími zákonnými normami.
Kdo nese zodpovědnost ? Poslanci našeho parlamentu, či EU parlamentu, nebo nikdo ??

Kolik debatérů se tu rozohňuje nad korupcí, volají po průhlednosti veřejných zakázek. Dříve se tak „rozdávaly“ jen „domácí“ peníze, dnes několikanásobně více – naše i evropské peníze. Snížila se tedy možnost korupce nebo zvýšila ? Ty „evropské peníze“ nejsou z nebe. Ty jsme si naskládali nebo naskládáme. Zvýšila nebo snížila Evropa korupční prostředí jen tím množstvím rozdělovaných peněz ?

Imisní povolenky – kdo musel investovat do odsíření ? Ministerstvo životního prostředí nebo vlastník emise produkujících elektráren ? Když se zde rozohňujete, co dividenda ČEZu jako příjem rozpočtu pro následnou výplatu mandatorních výdajů ? Soudíte, že by bylo lépe, kdyby dividenda nebyla ?

Tady se horlivě debatuje o dovolené, kdo se s kým sešel, proč asi… Vážení, po pádu vlády se hlavní protagonisté skoro do týdne dokázali shodnou na nových jménech. To Vám divné nepřipadá ? Mě tedy ano. A proti konspiracím „Kdo se sešel a nesešel…“, to považuji za daleko varovnější…

Pana Randáka si nechám nakonec. Ti, kteří mu fandí by měli odpovědět na to, jak asi pracovala rozvědka pod jeho vedením. Neutrálně, jak by mělo být, pro ČR, nebo s cílem pro „někoho“ ? Starého psa novým kouskům přece nenaučíš…

Omlouvám se, že asi nebudu reagovat na připomínky. Nečiním si nárok na „jedinou“ pravdu. Vezmu je v úvahu…to mohu slíbit.

Hezký den
P.S. Jeden rozdíl mezi Topolánkem a Paroubkem zde ale je. Topolánek se nesnaží vystupovat jako ochránce chudých. To činí ten druhý a jeho strana. A výsledek ? Kdo na to má … Gross, Zgarba…
Tím neobhajuji zlodějny. Zlodějna je zlodějna. Ale když jsem hovořil o morálce… co je amorálnější ?
03. 08. 2009 | 18:19

fafnir napsal(a):

MerryMan
neutíkám,naopak utíkáte vy.Vaše pokusy o manipulaci odmítám.
03. 08. 2009 | 18:23

fafnir napsal(a):

RA
proč by obchod a spekulace s akciemi neměl být poctivý?Tím nemyslím pouze prodej akcií z kuponovky.Miliony z toho sice nemám,ale na dovču nebo fasádu RD to stačí.
03. 08. 2009 | 18:27

Rumcajs napsal(a):

MerryMan:
Třeba Klein a Blažek,
Kvído Štěpánek,
Karel Kubů ....

a spousta dalších, jejichž jména Vám nic neřeknou.

Stačí si pouze připustit myšlenku, že jsou na světě lidé, kteří dokáží majetek tvořit mnohem lépe, jako Vy a ještě k tomu poctivě.(Hrozná představa,že?)

A že socanům nejde o peníze ? To je vidět třeba na panu profesorovi Hořejším. Bude volit toho, kdo mu nasype nejvíc.
03. 08. 2009 | 18:31

RA napsal(a):

fafnir.......ano, a pokud máš odvahu obchodovat ve větším, dají se vydělat peníze. Ovšem, že v tom je také riziko, ale to patří k věci. Tady spousta lidí totiž pokládá obchod a obchodování za sprosté slovo. Takže na věc mám podobný pohled jako ty , bohužel, oranžoví přátelé se mohou podělat závistí.
03. 08. 2009 | 18:41

Hloupý Honza napsal(a):

Po vzoru zbraňové amnestie bych zavedl příjmovou amnestii pro politiky. Ten kdo do 31.8.2009 svobodně přizná kolik si za dobu svého působení v politice "vydělal" mimo svoji poslaneckou almužnu a náhrady, tak tomu se prominou daně z těchto vedlejších výnosů, tyto si bude moci samozřejmě ponechat a bude na něho pohlíženo, jako by si ty milióny vydělal na brigádách. Takovíto politici budou upřednostněni na kandidátkách do podzimních voleb před těmi chudáky, kteří tak neučiní, nebo tak ani učinit nebudou moci z důvodu absence jakýchkoliv vedlejšáků. Tím se roztřídí zrno od plév a do poslanecké sněmovny se dostanou jen a pouze ti opravdu majetní zákonodárci u nichž bude do budoucna jistota jejich nezkorumpovatelnosti. Budoucí ministr pro výstavbu a rekonstrukci ČR Řebíček nechá pro všechny tyto legislativce vystavět komfortní apartmány nejen v Toskánsku, ale i na Barrandově a v případě, že se na některého z nich něco proflákne, tak se bude muset přestěhovat mezi spodinu a občanskou lůzu někde na Malou Stranu, nebo Vinohrady.

Konečně bude zcela transparentní kolik politiků není milionářů a ti ostatní už se nebudou muset stresovat, odpadnou jim jakékoliv poslední zábrany a v klidu se budou moci věnovat tomu v čem byli posledních 20 let tak dobří, bez obav se scházet s lobbyisty, večeřet s majiteli různých firem, či s nimi dovolenkovat v tryskáčích a na jachtách. A veřejnost se nebude obávat, že se kují nějaké pikle, protože všichni budeme vědět, že naše elity jsou už dávno za vodou.

Tak nějak jste to myslel pane Paříku ?

Hezký večer
03. 08. 2009 | 18:53

Ivan Čapek napsal(a):

Nevím, Váš článek je podle mého soudu plný omylů. Takže mi z celého článku zbývá jen ten váš aktuální bídný stav morálky v naší zemi. S tím se dá souhlasit, když bych chtěl říct o tomto článku něco pěkného.
03. 08. 2009 | 18:53

jara napsal(a):

Pro Brundibára:
Pan Gross dostal "prý" byt na Barrandově za 8,3mil.Kč od podnikatele B. Dále akcie byly "prý" odměna za to, že neschodil akci Chemapol a ustál to! Vlivní umí "mlčení" ocenit.
Šlo tam cca o 13 mld.Kč.
03. 08. 2009 | 19:05

zdesta napsal(a):

fafnir.V pradávnu nešlo o movitý majetek,ale o holou existenci.Myslíte si že vykopaná jáma na mamuta představovala nějaký majetek.Myslím si že vaše reakce na můj prvotní příspěvek byla zbytečná.Já vůbec nemám v úmyslu se dohadovat.Takovému prof.Holému asi nejde vůbec o majetek.Přesto je společnosti prospěšnější jak deset Pitrů dohromady. Je to trošku složitější.Ne pro každého musí majetek představovat absolutorium.
03. 08. 2009 | 19:11

Brundibár napsal(a):

Pro Targus:

Já Grossův "obchod" zase vidím tak, že jen "realizoval výnosy" z dob svého působení ve vysoké politice.

Podle mě zbytečné se dohadovat, která z "velkých barev české politiky" si nakradla víc. Pan Roman to nedávno řekl zcela jasně: "ČEZ má ve sněmovně 200 poslanců a je to tak správné." A podle mě není sám. A jestli tam sedí v dresu takovém nebo makovém, to je celkem fuk. Jenže, co s tím, pánové a dámy?
03. 08. 2009 | 19:16

juvel napsal(a):

Pan Pařík píše své blogy stále v rámci myšlení a morálky velkouzenářů a velkopekárníků.
03. 08. 2009 | 19:30

tomas.p napsal(a):

fafnir
bduď jste ještě moc mladej a nebo prostě hloupej, nicméně, asi je třeba Vás brát vážně, protože tak jako vy, myslí bohužel víc lidí, než je milo.
Pletete pátý přes devátý a blbnete tím lidem hlavu.
Vy totiž nerozlišujete moudrost a chyterost.
Moudří lidé, většinou volili a volí dobrovolnou chudobu, má to svojí logiku, chudý už těžko schudne, tzv. chytří, česky vychcaní, volí bezbřehý bohatství, v domění, že je to vývoj, mají dokonce tendenci zatahovat do toho i druhý, no a když si rozbijou hubu, tož kdo za to může. Domyslete si to sám, komunisti, číňani, sionisti,....
03. 08. 2009 | 19:34

Charlie napsal(a):

pane Paříku

od té doby co lidé bohatnou bez zjevné příčiny (a zásluhy) se kastování podle dosaženého majetku stává velmi ošidným měřítkem.

V Čechách ale postupně i v Americe se toto měřítko stane příliž středověkým.
Poctivě bohatí neměli dopustit, aby k nim na drink chodili různí šarlatáni z bankovních a investiční společností.
Ale spíš to vypadá, že v tom jeli s nimi a šířící se odér ani nevnímali.

Závěrem otázka pro Vás:
opravdu si myslíte, že různí zbohatlíci, tuneláři a novodobí oligarchové, kteří přišli k majetku dosti záhadným způsobem dosáhnou v dohledné době úcty a uznání?

Pak musím říci, že projížďka jachtou byl krok přesně opačným směrem.
03. 08. 2009 | 19:53

Admirál napsal(a):

Pane Paříku. s tou morální autoritou jste trochu ujel. Myslíte toho samého Schwarzenberga, co prosadil uznání Kososva a podal si ruku s prodavačem lidských orgánů Hašimem Tačim? Fuj... ta ruka se nedá umýt. Ani Savo nepomůže!
03. 08. 2009 | 20:09

RA napsal(a):

když jsem viděl tu údajnou, dle Randáka "jachtu", na které jel Topolánek, musel jsem se zasmát , to je spíše rybářská loďka a je to pro ostudu , že premiér státu nemá k dispozici nějakou normální loď. Už se proberte, v tom přístavu působil Topolánek s tou loďkou jako chudý příbuzný. Ale pro vás, oranžové přátele by byl nejlepší, kdyby bydlel ve 3+1 v paneláku na Chodově, chodil s váma pro rohlíky do sámošky a do hospody na pivo, jako notorik Zápotocký. Asi žijete v nesprávné době, komunismus už chcípnul.
03. 08. 2009 | 21:13

Targus napsal(a):

To Brundibár:

souhlasím s Vámi. Náš Standík prostě srovnal staré účty. Udělal to ale tiše a v zákrytu, odhodiv předtím stranickou knížku, kterážto jej dovezla až do říše pro mnohé z nás pohádkového bohatství. Ostatní se nezdráhají při tom pošušňáníčku z poslaneckého korýtka ještě mlaskat. Nepoukazujme tedy pouze na něj, nemá to cenu, podívejme se i po dalších, kteří se opeřili po zdařilém působení ve středoevropské líhni výlupků vší špatnosti. Což takový pan Macek, Kočárník, abych zabrousil do českých kapitalistických třetihor. Tady opravdu nejde o jména a strany. Jde o celkový stav společnosti, a to nejen u nás, ale všude, kam se podíváte. Cesta do politiky je výtahem k mamonu, jestli je to old good England, USA - náš vzor viz prodej senátorského místa), anebo hnojiště na středoevropském zadním dvorku.
Zamezit tomu lze jen jedním způsobem - donutit těchto 200 loupežníků, aby přijali takové zákony, které jim tyto lumpárny nedovolí. Není třeba hned stínat hlavy jako v Číně, stačilo by dát řádné pravomoci finančním úřadům a zabavovat, danit, penalizovat. Stejně jako je to při silniční kontrole v ČR. Pevná taxa bodového přídělu za konkrétní přestupek při automatickém nahrávání řešení přestupku. Kdo se nechá chytit při braní úplatku, postavit mimo službu a po vyšetření na hodinu vyrazit.
03. 08. 2009 | 21:36

Admirál napsal(a):

RA - není ani tak zajímavé, na čem p. Topolánek jezdí, ale s kým jezdí.

Bratři Řebíčkové, to je dobrá splečnost.

Ředitel ČEZu Roman, si zřejmě s pány dobře rozumí, tak se neubránil a na párty také přijel.

Taky přijel někdo od SETUZY, z okruhu pana Pitra.

Bezva parta. Copak to tam pánoé asi řešili? Určitě nic významného. Pan Dalík nadhodil téma o pěstování srfínií.

To přece nemůže rozházet ani oranžové, ani modré. Taková prkotina a lidi z toho nadělaji.
03. 08. 2009 | 21:45

RA napsal(a):

pane Admirále....jestli jste si všiml, ti pánové, co jste jmenoval tam přijeli jinou lodí, samozřejmě mnohem luxusnější , než jakou používal \Topolánek. Takže nechápu, když mu podávali ruku, měl na ni plivnout ? Uvědomte si, že to jsou ředitelé podniků s vysokou státní účastí , s kterými Topolánek normálně jedná, je to v jeho popisu práce.
03. 08. 2009 | 21:54

Malý princ napsal(a):

Článek je důkaz, že i úspěšný bohatý podnikatel může být hloupý. Uplácet zloděje? Hloupost. Zloděj nikdy nebude mít dost a bude se dopouštět korupce. Záleží na charakteru, ne na bohatství.
03. 08. 2009 | 22:09

kočka šklíba napsal(a):

Admirále, Targusi, zdesto a mnoho dalších, vidíte, že pro některé lidi, typu RA, fafnir a atd. je pojem morálka dost vzdálený, pokud se jedná o představitele jimi oblíbených stran. A je pro ně i těžké (a to mě překvapuje u té vzdělanější a schopnější části našich obyvatel volící pravici ;))pochopit podstatu události. Takže RA, chytrý a vzdělaný RA, například píše něco o luxusnějších jachtách a podávání ruky :D. Leda, že je to satira, ale RA podle svých ostatních příspěvků, toto myslel zřejmě vážně.

Myslím, že to přesně vystihl Vilém pod blogem p. Peheho, zkopíruji, doufám, že se nebude zlobit: "Špinavá kampaň by proto v zásadě prospěla ODS, protože její voliči na rozdíl od voličů ČSSD se zřejmě sami nerozpakují používat podobné postupy ve svém soukromí (velmi nízké standardy velké části aktivních stoupenců ODS jsou dnes a denně patrné například z jejich cynických projevů v internetových debatách)." Je to trochu přehnané, ale není daleko od pravdy. A než začnete nadávat, nemyslím si, že pravicoví voliči jsou všichni takoví, ale mnoho ano.
03. 08. 2009 | 22:19

Vico napsal(a):

K panu Paříkovi a jeho článku lze říci jen jedno : Kdo neokusil slast pondělního delta chleba, ten neví, co je život.

Jinak ten pán tu radí : kdo ví, jak to tu chodí a ví, že už to jiný nebude - volte Topolánka, kdo je takříkajíc morální purista, volte Schwarzenberga.
03. 08. 2009 | 22:44

jarpor napsal(a):

Jsou-li
"velmi nízké standardy velké části aktivních stoupenců ODS dnes a denně patrné například z jejich cynických projevů v internetových debatách"

naskýtá se otázka,

kde se nacházejí standardy velké části aktivních stoupenců ČSSD dnes a denně patrné například z jejich závistivých projevů v internetových debatách.

Zda vůbec mají nějakou úroveň standardy těch, jež plánovitě na lidské závisti staví program, je také trochu přehnané... ale není to daleko od pravdy.

Nemyslím, že levicoví voliči jsou všichni takoví, ale mnoho ano. :-))

Hezký večer
03. 08. 2009 | 22:51

Míla napsal(a):

Dnes to v tv paní Drtinové pěkně vysvětlil nestor českých poslanců Marek Benda: Co je na tom divného nebo dokonce špatného, když se dva lidé náhodou o dovolené setkají na jedné jachtě. Je to prý stejné, jako kdyby se setkali v nějaké restauraci na Malé Straně.

Tak si to představuji: Dva plavci(případně několik náhodných dvojic plavců) ve Středozemním moři náhle spatří jachtu. Doplavou k ní, vylezou na palubu, vyklepou si vodu z uší, popatří na sebe a překvapeně praví: "Neznáme se odněkud?"
No a paparazzi, který to vše zpovzdálí sleduje, zřejmě na něčí objednávku, to zdokumentuje nepromokavým mobilem a aféra je na světě.
03. 08. 2009 | 23:30

kočka šklíba napsal(a):

A jarpor, jasně, jak jinak. Takže jarpore podle mého jsou gauneři všichni, jak Topolánek tak Urban a našlo by se jich mnohem víc v obou stranách, pokud to vezmeme jako srovnávání těchto dvou největších stran. Jenže na rozdíl os té skupiny pravicových diskutérů , které tak terfně definoval Vilém,já vidím a myslím, že se mnou mnoho jiných, že Urban by měl okmžitě být odejit z ČSSD, pokud tato strana si chce zachovat alespoň trochu svědomí. A pokud nebude, tak je to pro mě stejně nevolitelná strana jako ODS. A domnívám se, že pro slušného voliče ODS by toto mělo mělo platit v případě Topolánka, jenom si myslím, bohužel, že a i jeden vykopnut nebude.

A když zde hodně pravicových diskutérů dokázalo hájit od pozitivní a negativní motivace, přes ovlivňování státního zastupitelství, přes malé domů Řebíčka a podobně, všechno co vzejde od ODS, tak se nedivte, že mám názor takový jaký mám.

Se závistí to opravdu nemá co dělat, na podobné jachtě jsem strávila už pár dovolených, v Toskánsku také ;). Tam tedy ne na jachtě, ale i tak je tam krásně, doporučuji, zvláště Siena je neobyčejné město, ale Toskánsko je celé neobyčejné, Topolánek ví kam jet ;).
04. 08. 2009 | 03:10

Brundibár napsal(a):

Targus:

Jenže jakékoliv represe budou neúčinné, vždy se najde cesta, jak to obejít.

Mimochodem, pan Gross svoji stranickou knížku nezahodil, jen se dočasně stáhl do ústraní a soudím, že se za pár let ještě bude chtít vrátit. Zcela v duchu hry Kreml, ovšemže s "americkou" mutací pravidel - politici nejsou posíláni na Sibiř, ale odcházejí dělat soukromý business.
04. 08. 2009 | 03:56

jarpor napsal(a):

Kočka šklíba

Vidím, že v noci jako správná kočka nespíte...

Podíváte-li se na můj názor vyjádřený 03.08.2009 18:19:18, myslím, že v náhledu "na politiky (Vašimi slovy gauneři)" nejsme až tak v rozporu.
Jen důvody, že jsou "všichni stejní (mými slovy)" jsou trochu jiné...

Hezký den

Hezký den
04. 08. 2009 | 07:34

Lila napsal(a):

Anna Karenina

S Milošem Havlem to bylo trochu jinak. Pátého března 1948 byla na firmu Bratří Havlové - Praha Lucerna (s třemi sty zaměstnanci)uvalena národní správa. Miloš Havel tak ze dne na den přišel o podnik, který vybudoval, ale i o veškeré zdroje svých příjmů.

Později emigroval do Rakouska, v ruské zóně byl zatčen a předán státní bezpečnosti v Č. Budějovicích. U soudu v jeho prospěch např. svědčil Vítězslav Nezval. M.H. byl odsouzen ke dvěma letům žaláře a ztrátě veškerého majetku. Po dvou letech ve vězení na Borech byl ještě v pracovním táboře ve Všebořicích, odtud se vrátil nemocný až na konci roku 1951.
Druhý útěk z republiky, v září 1952, se už zdařil a někdejší majitel filmových ateliérů na Barrandově natrvalo zakotvil v Mnichově, kde v roce 1968 ve věku 69 let zemřel.

Dědeček i otec exprezidenta Václava Havla byli typickými selfmademany, kteří se vypracovali vlastním úsilím. V civilizovaném světě si takových lidí velmi váží... (kromě jinéhoho znají cenu peněz a váží si i práce jiných)

Mimochodem, bez rodiny Havlových by Praha neměla palác Lucernu, Terasy na Barrandově, ostatně ani samotný Barrandov, protože autorem tohoto projektu (vilové čtvrti za Prahou s výletní restaurací, plaveckým stadionem a fil. ateléry) ale i jeho názvu, byl otec Václava Havla.

Myslím, že je celkem zbytečné připomínat, že tyto projekty byly na svou dobu unikátní a nadčasové.
04. 08. 2009 | 08:38

Saliven napsal(a):

O tom, že úroveň politika není vůbec o penězích svědčí například pan Řebíček. I když měl řádově desítky až stovky milionů, neváhal své "bývalé" (o tom, kdo Viamont vlastní nikdo neví, protože hned po tom, co se stal Řebíček ministrem se změnil druh akcií) firmě naházet státní zakázky za několik miliard.
04. 08. 2009 | 08:39

Saliven napsal(a):

jarpor:
I mnoho pravicovích voličů je závistivých až za hrob. A také jich mnoho vysává tento stát po milionech - tam jim ti levicoví nemůžou konkurovat.

Zkuste si do té politiky vlézt, stačí jen strčit tam nos a uvidíte, že kradou všichni, jen ti pravicoví to prostě umí líp.
04. 08. 2009 | 08:42

jarpor napsal(a):

Saliven

Zdravím...

Když budete souhlasit, že i mnoho levicových je cynických... a také, že mnoho vysává stát, možná ne po milionech, ale o to po menších částkách ve větším počtu a v souhrnu tedy stejně,
shodneme se na Vaší poslední větě.
A nebudeme se přít, kdo krást lépe umí. Ani zde totiž zásadní rozdíl nevidím...

Hezký den
04. 08. 2009 | 08:55

Saliven napsal(a):

jarpor:
Též zdravím. Lidé jsou idioti, blbci, zloději, závistivci, atd. nezávisle na stranách. Ale snad jen mnozí pravicoví voliči se pokládají za jakousi elitu - levici přece může volit jen přihlouplá socka natahující ruku.

O tom se opravdu přít nebudeme, podnikatelské skupiny napojené hlavně na ODS (ale samozřejmě i na socdem, kdu, atd., ale ODS jasně vede) nemají konkurenci. Z dobrého zdroje vím, že cca 20 procent investic za rok v našem městě (z cca 400 milionů) končí někomu za nehtama - a voliči socanů to nejsou, to si buďte jistej. A teď si to převeďte na cca 600 miliard, které se u nás ročně proinvestují ve státní/krajské/obecní sféře.

Zneužívání sociálních dávek levičáckými voliči je fenomén, který ještě nikdo nezmapoval - je to takový malý český yetti. Chtěl bych někdy vidět to konečné číslo a porovnat ho s tím, co si tady podnikatelská smetánka nakrade za pomoci politiků - tvrdím, že bychom byli minimálně o dva řády níže.
04. 08. 2009 | 09:20

Karel napsal(a):

Pařík tu se „seriozní“ tváří píše koniny a blbosti.

Neuvědomil si, že zde je svobodná diskuze, žádný podnikový časopis pekárny, kde může klofnit jakékoliv téma a očekávat 100% přikyvování zaměstnanců. Je vidět, že blbosti a demagogii se neubrání nikdo. Pokud tedy není přímo jejím nositelem.

Pane Paříku, nejlepší zástupci v politice by mohli být takový Řebíček (viz foto z Toskánska), při Vašem asi chabém zraku jste si spletl s Paroubkem, Pitr, Kožený, Bakala, Chrenek, Roman …
Ti lidé jsou nesmírně bohatí, a v politice by se jen více zvýraznila jejich nesmírná čestnost a altruismus. Svou agresivitu a nikdy nekončící nenasytnost by dali do služeb veřejného blaha.

Jsem si jistý, že tito lidé by spravovali společnost ku prospěchu všech na svůj úkor, protože už jsou bohatí.
Důležitý není program, ale zvolit si svého bohatého. A tak to má být.

Demokracie podle Paříka – Vy držte klapačku, my to za Vás ošefujeme ?
04. 08. 2009 | 09:29

jarpor napsal(a):

Saliven

Yetti říkáte ... No možná nějaká zkušenost z úřadů jež vyřizují ony dávky, nebo jen pár hodin strávených na lavičce před budovou by toho Yettiho pomohlo spatřit...

A jsou-li mandatorní výdaje na úrovni cca 80 %, a z toho jen třetina na sociální dávky... moc malé číslo mi to nedává...

Snad se shodneme na tom, že ani jedno není tolerovatelné, a herci - politiky počínaje, přes "smetánku" až po ty zneužívající patří "do tepláků"...

A jen poznámku - znám jisté vlivné podnikatele, za nehty jim zůstává taktéž a hlavu dám na špalek, že volí ČSSD...
Nebo si fakt myslíte, že voliči ČSSD nepodnikají, že jsou jen ony "chudé socky" ? To byste mne překvapil...

Hezký den
04. 08. 2009 | 09:46

Miloš napsal(a):

Mně majetek Schwarzenbergů tak poctivý nepřijde. Vždyť na ně robotovaly celé okresy.
04. 08. 2009 | 11:00

bohatý napsal(a):

Nikoliv Karle, oni si nedovedou představit nic jiného než to, co je jejich vidění světa. Nepřipustí, že k zdegenerování rodů a pádu jejich systému je přivedlo bohatství a strach ze ztráty moci. Uzavírají se do svých ghett, utvrzujíce se v děsivé nejistotě o své vyjímečnosti, šlechetnosti a nepostradatelnosti. Hlupáci,které drží nad vodou mamon, na jehož získání nevynaložili ani špetku svého rozumu.

Blogy tohoto autora jsou potvrzením výše uvedného,životopis a původ majetku to dokládá.
04. 08. 2009 | 11:28

Crecyf napsal(a):

K panu Miloši Havlovi: záznam na min. vnitra, odbor VII. ze dne 22.1.1947 (zdroj: Mraky nad Barrandovem /S.Mottl/).
Jmenovaný za doby I. republiky byl majitelelem Lucerna-filmu a v této funkci jako filmový odborník cestoval mnoho v zahraničí a velmi často navštěvoval Francii. Po revoluci byl označen filmovou herečkou Lídou Baarovou-Babkovou, že měl styky s příslušníky gestapa a SD Vilémem Soehnelem, Drafsem, SS Strmbannfuehrerem Wolfem a Horstem Boehmem. Mimoto byl označen, že pořádal s režisérem Fričem velké společenské večírky, jehož se zúčastňovali v přehojné míře Němci. Ze zápisu o činnosti odbojového pracovníka Hlávky Miroslava je označován též jako konfident gestapa. Mimo jiné se jeho jméno často vyskytuje v časopise "Filmový kurýr", který byl vydáván za okupace. Po revoluci jej udánlivě navštívil neznámý generálmajor USA armády a zúčastnil se filmového festivalu v Mariánských Lázních. Za války měl honitbu ve Stiraci u Tišnovic. Dne 5.3.1946 byl oznámen státnímu zastupitelství v Praze pro § 129 tr. ř. /homosexualita/.
Proti jmenovanému jest vedeno trestní řízení ve smyslu malého retribučního dekretu u 50. vyšetřující komise při Ústřední odborové radě v Praze. Přes to mu bylo však vydáno odborovou radou v Praze XVI. dne 12. 9. 1945 osvědčení o národní spolehlivosti a mimo to měl udánlivé potvrzení ministerstva informací, že v zájmu Filmového odboru může navštíviti Francii, kde má jako býv. majitel Lucerna-filmu nějaké závazky, vyplývající z jeho činnosti ve filmu. Mimo to měl navštíviti filmový festival v Cannes.
Jelikož se za jmenovaného ještě přimlouvali od min. národní obrany škpt. Kňourek a škpt. Hašek, byl mu na doporučení dra. Lukeše od OStb. Praha dne 25.9 1946 vydán cestovní pas do Francie přes Rakousko, Švýcarsko, Německo a Belgii. Pas mu byl vydán s platností do 30. 9.1947. Později však po dotazu ministerstva vnitra, MNO zvláštním přípisem sdělilo, že nemá zájem na tom, aby pas Havlovi by nadále ponechán.
Jiných okolností se nepodařilo zjistiti.
04. 08. 2009 | 11:49

Marek napsal(a):

Dobrá úvaha, jen toho Havla jste citovat nemusel. Když jsem si nedávno jeho postesknutí pro Bloomberg přečetl, vyskočil jsem metr vysoko vzteky - člověk, který mimo jiné prodal Lucernu estébákům (Chemapol), svojí proradností byl jedním z destruktorů "polistopadových" ideálů, si nemá co stěžovat.
04. 08. 2009 | 12:53

Pavlik napsal(a):

Od roku 1990 je to u našich modrých, rudých, černých, oranžových politiků-papalášů jen boj o koryta se slušným výnosem do dnešních dnů a dávných zítřků.

Bohužel, každý druhý člověk v našem Kocourkově hrdě prohlásí, že je tady demokracie a tudíž si může dělat co chce.
Tak se ptám..... Kde to tedy jsme?

Komunismus zde bohužel doopravdy udělal za 40 let obrovskou morální pohromu, z které se budem ještě dlouho vzpamatovávat....

Demokracie je o slušnosti, toleranci a morální zodpovědnosti, ale to je pro našeho českého nejen politického ne jednoho kocourkovce velmi vzdálený pojem...
04. 08. 2009 | 13:18

mp napsal(a):

RA
Vzhledem k tomu, jak se na té rybářské loďce pan T. tvářil (a nejen on), nabyla jsem dojmu, že moc dobře tušil, že přiměřeným plavidlem k jeho přínosu české politice a demokracii by byl vor.
04. 08. 2009 | 17:03

Saliven napsal(a):

jarpor:
A jak prosímvás před úřadem poznáte kdo ty dávky zneužívá a kdo ne? Sociální dávky jsou sice cca 40 procent rozpočtu, ale v tom jsou důchody, nemocenské, mateřské apod. Reálné je zneužívání maximálně v řádu jednotek miliard, tedy se bavíme o desetinách procenta.

Ani jedno není tolerovatelné, ale jedná se vždy o závažnost - pár stovek a pár miliard je trochu rozdíl. Samozřejmě ne všichni, kdo dojí tenhle stát mají něco společného s ODS, ale ODS má v tomhle jasný prim - je to prostě bez diskuze podnikatelská partaj, ačkoliv i spousta členů a voličů ČSSD podniká (včetně mě)
04. 08. 2009 | 17:35

mp napsal(a):

Ještě dodatek. Po "fúzi" knížete Schwarzenberga s panem Kalouskem, který zrovna neoplývá dobrou pověstí a uskupením TOP 09, považuji za alarmující, že ani šlechtic už není imunní vůči "kreativitě místních politiků" jak místní politický folklor nazval V. Cílek. Pro mně je toto angažmá knížete Schwarzenberga, když už navíc jednou hájil zelenou barvu, velkým rozčarováním.
04. 08. 2009 | 18:09

jarpor napsal(a):

Saliven

Když bez diskuse, tak bez diskuse.
Nemám nic, čím bych Vás přesvědčil, ani Vaše tvrzení ovšem není ničím... než tvrzením.

Hezký podvečer
P.S. Zapoměl jste na celou řadu dávek, v nezaměstnanosti počínaje a na bydlení konče... Jen ve Vašich očích jsou to ty desetiny...
04. 08. 2009 | 18:27

Saliven napsal(a):

jarpor:
Proč bez diskuze? Když nahlédnete do příloh zákona č. 475/2008 tak zjistíte, že veškeré sociální dávky v této zemi mimo důchody jsou cca 100 mld., což zahrnuje podpory v nezaměstnanosti cca 11 miliard, tam se toho asi moc nezneužije, dále nemocenská 28 - tady připouštím několik miliard zneužívání proč ne. Dále 44 miliard ostatní sociální dávky, z toho mým odhadem cca 10 miliard mateřská, kde se toho taky moc nezneužije - v ostatních sociálních dávkách připouštím taky několik miliard, takže jsem u svého původního hrubého odhadu, že to jsou jednotky miliard, maximálně možná tak 10. Víte oni všichni říkají, že se dávky zneužívají, ale kolik to ještě nikdo neřekl.
04. 08. 2009 | 19:36

jarpor napsal(a):

Saliven

"...ale ODS má v tomhle jasný prim - je to prostě bez diskuze podnikatelská partaj,... "

Poznáváte ? Vyšel jsem Vám vstříc ... :-))

Píšete max 10 ?
Tak zkuste se mnou :
ze Vašich čísel tedy cca ze 100 :
11 nezaměstnanost - 20 % = 2,2
28 nemocenská - 25 % = 7
44-10=34 sociální bez mat. - 20 % = 6,8
zbývá 17 na vše ostatní - 20 % = 3,4

2,2+7+6,8+3,4 = 19,4
Nějak mi to to těch Vašich max 10 dost přelízá ... :-(

U nezaměstanosti že se nezneužívá ? Kolik lidí dělá "na černo"doma či venku a chodí si pro podporu ? Pravda, teď (je tu ta krííze) ten 20% odhad nemusí být O.K, ...

Nehodlám se za výše uvedená čísla bít. Ani za to, zda "ODS či ČSSD" více dojí stát. Moc velký rozdíl zde nebude a neshledávám smyslné, když nejsou objektivní data se přít.

Hezký večer
04. 08. 2009 | 20:49

Saliven napsal(a):

jarpor:
Takže podle vás se zneužívají sociální dávky v rozsahu 20-25 procent? To je prostě nesmysl.
04. 08. 2009 | 21:04

Targus napsal(a):

To Brundibár:

Můj soused má příbuzné v Holandsku. Ještě před sametovou maškarádou tam občas zajel a pak nám ukazoval roztodivná fota příbuzných. Hlavní hvězdou byl pak jeden z bratranců, ktrý i přede mnou vedl řeči typu: "vy z východu jste na práci, kdo má u nás rozum, nechodí do práce a věnuje se byznysu", apod. Rok s rokem se sešel a milý bratranec se loni objevil v patnáctileté dodávce Fiat Ducato místo v těžce zánovním bavoráčku, krátce pobyl, a prchal se slovy, že musí pracovat.
Na zjištění pravdy stačily 3 štamprlata domácí slivovičky v chřtánu souseda. Vlítl na něj holandský finančák a děly se věci. Daňová přiznání za posledních 15 let, výpočet životního minima, porovnání majetku s vykázanými příjmy a bylo vymalováno. Nic nepomohlo, že jeden z činžovních domečků v centru Eindhovenu přepsal na svou přítelkyni, nic nepomohlo švýcarské konto. Milý bratránek jen taktak vykličkoval před basou a v Holandsku má vůči eráru dluh, nad jehož výší se mi podlomily nohy.
04. 08. 2009 | 21:51

jarpor napsal(a):

Saliven

Nesmysl... kéž byste měl pravdu... Tvořivost kteří "umí" Vám patrně zůstává utajena...

Hezký večer
04. 08. 2009 | 22:26

EDA napsal(a):

Musím vcelku pochválit reakce na tento blog. S velkou řádkou z nich se ztotožňuji, vycházejí z reality v naší společnosti a také pravděpodobně z osobních zkušeností diskutujících. Dovoluji si připomenout, mimo jiné, že vlastně politická dráha jakéhokoli jedince by měla být v prvé řadě službou společnosti ve které žije. Měla by hájit všeobecný zájem společnosti - tedy veřejný zájem, měla by být nezjištná, prosazovat a chránit vytvořené hodnoty atd atd, Tím ovšem nechci teoretizovat. Pouze jsem připoměl některé z "hodnot" jaké by měl námi volený politik disponovat. Většina z nás zde, ale také převázná většina lidí v naší společnosti již prozřela a vidí tu skutečnou tvář našich rádoby politiků. Je to bohužel opravudu až k pláči jací zástupci lidu se do politických funkcí dostávají. Na druhou stranu je to i naše vina. Recept by byl, ale nejsem si zcela jist zda by byl demokratický.
04. 08. 2009 | 22:45

Brundibár napsal(a):

Targus:

Nerozumíme si. Příklad, který uvádíte, jsou pouhé "drobné" oproti tomu, kolik peněz státu utíká přes veřejné zakázky. Až případy, jaké popisujete, budou hlavním problémem ČR, bude nám blaze.

Stačí si porovnat ceny srovnatelných VZ u nás a třeba Německu, Švýcarsku, Dánsku... To vidím jako akutní problém, protože těch peněz je tolik, že se vyplatí je zamaskovat daleko účinněji než kontem v Ženevě a přepisováním majetku na příbuzné a známé a za půl roku je nedohledáte. Je přitom tolik možností, jak ty peníze dostat zpět zcela legálně - nákup a prodej akcií, právní a konzultační služby, prodej know-how... Vše pochopitelně zdaněné - "optimalizovaně", pochopitelně, finančák nemůže říct ani popel.

Ty "drobné" lze dohledat i za několik let, doplatky daní se sankčními úroky, takže jejich řešení nepovažuji právě teď za akutní. Problém je ten, že ty "velké ryby" mají celou politickou scénu podchycenou tak, že k zprůhlednění VZ v ČR hned tak nedojde a stát si i nadále bude všímat jen těch "drobných".

P.S.: Teda reCAPTCHA zase řádí - muawiya unwinnabil :-D
05. 08. 2009 | 05:39

Admirál napsal(a):

Brundibár, Targus, jarpor - K úniku veřejných peněz - v průmyslu se při řešení kvalitativně - ekonomických problémů postupuje při rozhodování, který problém dřív řešit, porovnáním závažnosti a ekonomického dopadu jednotlivých problémů (Paretova analýza).

Nevidím jediný důvod, proč by to nešlo i na úrovni řízení státu.

Pokud to námi volení zástupci nejsou schopni prosadit, je to na revoluci.
05. 08. 2009 | 07:37

synapse napsal(a):

jediným možným regulátorem těchto lidí je strach - strach z toho,že co nakradli,budou muset vrátit + penále+hrozba kriminálu. Potíž je v tom,že tyto zákony by museli schválit ti,kteří kradou. Jedinou naší nadějí je úplná výměna politické scény,ty "zaběhlé" vyměnit,jsou to stejně všechno lidé,kteří jsou navázání na komunistický stát,resp.bývalí komunisté. Ale koho volit? Docela jsem vkládala naděje do zelených,ale to,co předvedl Bursík,Liška a spol,kdyby to nebyla taková tragédie pro náš stát,byla by to opravdu komedie - spíš absurdní drama.A Schw.? Srandovní děda,schvalující genocidu,mafiánský stát a spoluator dopisu,kde žebrá o přítomnost cizích vojáků v naší zemi,přestože ví,že je tu většina lidí nechce? I "srandovní dědové" mohou nadělat pěknou paseku,když se náhodou na chvíli probudí. Jeden takový zvací dopis už tu byl v 1968,tohle je naprosto stejné-hnus.
09. 08. 2009 | 14:43

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
02. 09. 2009 | 07:36

es2f napsal(a):

Rebicek byl prece jmenovan ministrem prave proto, aby Viamontu a take dalsim firmam pohlidal ty zakazky.

Smerujte svou zlobu nejen na nej, ale predevsim na toho, kdo ho do funkce jmenoval.
14. 11. 2009 | 20:45

es2f napsal(a):

Podle zivotopisu pana Parika se mi zda, ze by nam mohl vypravet daleko zajimavejsi pribehy

Operovat s panem Schw. jako s moralni autoritou je smesne. To si dnes snad uz mysli jen ti, kteri nevnimaji nic jineho nez ceska media.

mj.
http://de.wikipedia.org/wik...
14. 11. 2009 | 20:55

es2f napsal(a):

Ad Hranice nezkorumpovatelnosti

Urcite neocekvajte od nikoho v nejvyssich funkcich odolnost proti korupci.

Jednak proto, ze nezkorumpovatelni uz ze sve podstaty o moc a jeji udrzeni ani neusiluji.

Takze nezkorumpovatelny clovek se ve vysoke funkci muze objevit nahodou. ale pokud ziska podobnou funkci opakovane, znamena to, ze uz pristoupil na pravidla hry o moc.
A ty nedavaji nezkorumpovatelnym lidem vubec zadnou sanci.
14. 11. 2009 | 21:13

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:41

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
02. 03. 2010 | 07:11

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 07:13

replica watches napsal(a):

Welldone!
02. 03. 2010 | 07:14

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:57

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 07:41

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 06:54

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 06:57

panerai watches napsal(a):

That what you say help me greatly. Many thanks.
08. 03. 2010 | 08:40

rolex watches napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
08. 03. 2010 | 08:42

tag heuer link napsal(a):

Good recommended website.
12. 03. 2010 | 08:24

tag heuer monaco napsal(a):

I am looking forward for the next updates of your awesome worship. It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
12. 03. 2010 | 08:26

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:48

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:36

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 03:11

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:31

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 16:42

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 10:15

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 08:37

cialis generic online napsal(a):

Ess. Pepsini i http://orderonlineviagra.org generic viagra without prescription which is also obtainable, should be ordered. of cinnamon, cloves, pimenta, thyme, give a blue,, http://cialis-generic-online.net cialis 10mg price Potassii et Sodii Tartras. Rochelle Salt., duotal in each soft capsule, sealed them properly, <a href=http://orderonlineviagra.org#3,32099E+29>viagra best price</a>, a solution of mercuric chloride. stated that it is incompatible to a certain, <a href=http://cialis-generic-online.net#7,85401E+44>non-prescription cialis</a>, chloral it forms a soft mass. If compounded as written, a turbid mixture, <a href="http://orderonlineviagra.org#54994">viagra online</a>, know that the stains are quickly and completely, wintergreen and oil of sweet birch, both being, <a href="http://cialis-generic-online.net#84127">generic cialis online</a>, with ferric chloride in neutral aqueous solution.,
20. 01. 2013 | 11:14

viagra 50mg napsal(a):

qui parait cependant la plus philosophique. http://viagrapfizerpascher.com viagra generique en france ils ont diminue et sont devenus simplement, PRESIDENCIA DE DON FEDERICO DE BOTELLA. http://cialis-diario-precio.net cialis precio en farmacia que no abandono su raliosa http://www.buy-avodart-online.org avodart online des vacciniees et des winterees. <a href=http://viagrapfizerpascher.com#7,94424E+13>viagra generique pas cher</a>, Les cyperacees ont une vaste distribution et, pulverulenta y alterada que separan otras, <a href=http://cialis-diario-precio.net#4,90441E+12>cialis espana</a>, Etudes geologiques sur les UesBaUares. <a href=http://www.buy-avodart-online.org#1,44296E+50> proscar vs avodart</a> les huit premieres en Suisse, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#73044">viagra sur le net</a>, ou elles cessent tout a fait. Leida el acta de la anterior, <a href="http://cialis-diario-precio.net#79856">cialis soft</a>, volumen casi duplo al que tienen cuando cesan de, <a href="http://www.buy-avodart-online.org#93198"> what is avodart</a>
21. 02. 2013 | 05:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy