Kdo na hrad: Karel IV. nebo Miloš I.?

17. 01. 2013 | 12:11
Přečteno 18001 krát
Druhé kolo prezidentských voleb zcela vyplňuje veřejný prostor v Čechách. Naprosto pochopitelně. Vždyť se rozhoduje o tom, zda následujících pět let budeme přihlížet petrifikaci klientelistického režimu, jemuž vyhovuje mezinárodní izolace republiky, doprovázená na domácí scéně nepřetržitou mobilizací proti vnějšímu i vnitřnímu nepříteli. Tento systém nádorovitě zbytněl právě za posledních deset let Klausovy éry – a i když se Miloš Zeman snaží přesvědčit o opaku, těžko se od tohoto dědictví odpoutá a navíc ještě se stejnými hradními úředníky, jak plánuje. Kdo by si v této souvislosti nevzpomněl na "přátelské" setkání kancléře Weigla se soudruhem Šloufem v hotelu Savoy těsně před poslední prezidentskou volbou?

Anebo chceme prosadit zásadní změnu hradních struktur, která by přispěla i k rehabilitaci dnes (a to nejenom na Pražském hradě) takřka vyhaslých pojmů jako morálka, důstojnost nebo prostá ohleduplnost? Chceme oživit občanskou společnost a dát konečně zřetelně najevo, že politika je tady pro lidi a nikoliv naopak? Chceme, aby nás Evropa vnímala jako důvěryhodné partnery a ne jako pouhou folklórní vložku?

Prezident je v moderní společnosti, a to nejenom v Čechách, stále vnímán jako cosi více než pouhý, byť ten nejvyšší, státní úředník. Z dávných dob na něj přešla nadpřirozená, sakrální moc, o níž se opíral vladařův majestát. V českém prostředí tuto jeho kvalitu jen podtrhlo Masarykovo rozhodnutí učinit z královské rezidence na Pražském hradě sídlo našich prezidentů, jak nedávno trefně připomněl Martin C. Putna. A pokud jsme ochotni připustit existenci takovéto aury českého prezidentského úřadu, tak stojí za připomenutí ještě jedna symbolická okolnost.

Všem dostatečně známý Karel IV. (vládl 1346-78) byl ve sledu českých panovníků vlastně Karlem I. – řadová číslovka totiž vypovídá o tom, že byl čtvrtým panovníkem tohoto jména ve Svaté Říši římské. V českých dějinách se pak objevují ještě dva jeho jmenovci z řad Habsburků – Karel II., respektive podle říšského číslování VI. (vládl 1711-40), otec Marie Terezie, a téměř zapomenutý a roku 2004 papežem Janem Pavlem blahoslavenný Karel III. (vládl 1916-18), který byl posledním titulárním českým králem.

Dotaženo do současnosti – Karel Schwarzenberg by byl v pořadí českých panovníků vlastně tím skutečným Karlem IV. Také Karel Lucemburský strávil velkou část života mimo Čechy (na rozdíl od Karla Schwarzenberga ovšem dobrovolně) a díky nadstandardním kontaktům za hranicemi dokázal České království vyzdvihnout na výslunní evropské politiky a kultury. Karel Schwarzenberg by jako prezident stál před nelehkým úkolem. Jak se s ním vyrovná by však záleželo na aktivitě nás všech, účastí ve volbách totiž nový příběh teprve začíná. Přitom je úplně jedno, zda hlava státu neobratně vyslovuje anebo neumí zpívat. Nakonec jeho lucemburský jmenovec by na tom asi nebyl o mnoho lépe a přesto byl zvolen "největším Čechem". Já osobně mám tedy jasno – žádného Miloše I. opravdu, ale opravdu nechci...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/

Vládneme, nerušit.
Tenhle film o Zemanovi vypovídá víc než dost.
17. 01. 2013 | 12:22

vasja napsal(a):

Nedělejte z dějepisu hokej.
Když už, tak Karel Čtvrtej-Huhlavej. Nebo tak nějak.
17. 01. 2013 | 12:23

Petr z Tábora napsal(a):

Agitace pro KS pokračuje.
Vyhaslý pojem prostá ohleduplnost - tím myslíte okradení důchodců o dvě třetiny valorizace důchodů či zvýšení DPH i na léky což postihne navíc rodiny s dětmi - vše pod vedením i předsedy TOP09 pana Schwarzenberga ?
Ale je logické, že ho srovnáváte s feudály, má s nimi mnoho společného. Jenže je už 21.století.....
A neberte si laskavě do úst Karla IV. pro Váš politický boj.
17. 01. 2013 | 12:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ta zmínka o Weigelovi stojí za úvahu, o Šloufovi nemluvě.
17. 01. 2013 | 12:33

Karel Hynek Mácha napsal(a):

Já opravdu nechápu, jak si to představujete. Copak je normální, aby měl představitel Hradu tak velkou vadu řeči, že není poznat, jestli je to Němec, Rakušák nebo zbytek Čecha. Hlavní je, že je to představitel TOP 09, prodloužená ruka Kalouska. Chcete-li být v podrůčí Německa a neustále platit ze svých daní tuneláře této země, prosím, volte knížete. Třeba potřebujete jen hřejivý pocit, že modrá krev je modrá krev. A vy všichni mladí intelektuálové, volte si školné a Úřed práce po VŚ, možná Vás kníže potom zaměstná, ale nanejvýš u koní.
17. 01. 2013 | 12:34

Otázkář napsal(a):

Jelikož nám zkušenost z 1. kola prezidentské volby říká, že skutečná ofenziva na podporu Karla Schwarzenberga přijde až v samotném závěru, tak po blogu doktorky Králíkové a nyní Jiřího Fajta nechci ani domýšlet co nás čeká. A to jsem myslel, že už mě nepřekvapí vůbec nic.

Jen malá technická. Nevolíme si panovníka, ale prezidenta. Jestli to pane Fajte nevíte, již téměř 95 let máme republiku.
17. 01. 2013 | 12:39

Baba Jaga napsal(a):

No, ještě se kouknu na komentář paní Vendlové, co nového si vymyslí - ten asi bude až příští týden. A dost.
Pana Fajta čtu asi poprvé. Výstavy dělá hezké - na Theodorikovi i Karlu IV. jsme byli. Koho bude volit - to je mi ale docela fuk.
17. 01. 2013 | 12:40

fikus napsal(a):

Pisálci obecně volí Káju.
Argumenty v blogu jsou omáčkou.
Názor Vám nikdo nebere autore. Pouze těch PRO Karla je sakra málo
17. 01. 2013 | 12:49

Gerd napsal(a):

Pane Fajte,
volte si, koho chcete, ale Váš názor není vůbec podstatný. Rozhodující bude názor většiny voličů, a K. Schwarzenberga vnímám jako větší zlo pro ČR než M. Zemana.
17. 01. 2013 | 12:51

Co Miloš napsal(a):

Ten váš marketingový produkt zovící se Karl zu Schwarzenberg by byl zajisté vynikajícím presidentem Rakouské republiky, a to i s mezinárodním přesahem do zemí českých a moravských. Jenom mi vrtá hlavou, proč si ho ti rakušané už dávno nezvolili. Naposledy dali přednost nějakému H. Fischerovi (prosím neplést si s naším Honzou Fischerem), plebejskému sociálnímu demokratovi. Ukažme tedy světu, že jsme rakouštější než samotní rakušané.
"Kárl" na Hrad, ale na Fulštejn, a ne na Pražský. Tam nemá co dělat.
Jinak proti němu osobně nic nemám, akorát si myslím. že mu naše republika neměla vydávat jakýkoli majetek.
17. 01. 2013 | 12:51

Sladký napsal(a):

Správný,moderní,pokrokový sociální demokrat SAMOZŘEJMĚ volí Karla Schlafenberga,muže budoucnosti.O tom není pochyb.
17. 01. 2013 | 12:52

Bob napsal(a):

Autor zapomnělve své horlivosti, servilnosti poznamenat, že by šlo o Miloše II (za Jakešem).
Volím Miloše I (protože vlastně Jakeš byl Milouš :-))!!!!
17. 01. 2013 | 12:53

Pompieus Magnus napsal(a):

Myslíte Karel VI. Habsburský pane autore? Karel IV už byl nějaký Lucemburk, či co? Ježíši, pane Lipolde, Stejskala, či jak se celá ta část štábu Karla Schwarzenberka nazvaná "Aktuálně" jmenuje, nemohl byste nějak zasáhnout, aby tady Ti lidé nevyvěšovali kdejaké servilní pitomosti? Svůj podíl na knížecích milodarech jste si přeci již zasloužili, ne? Tak proč to přepínání?
17. 01. 2013 | 12:55

resl napsal(a):

Podpora hradního zloděje Zemanovi, bude smrtící. Jen houšť Klausi.
17. 01. 2013 | 12:58

český maloměšťák napsal(a):

Předseda TOP 09 pan Schwarzenberg - pokud bude spolu s např. Drobilem, Parkanovou, Bendou, Peake a jejím lidem...pokud bude hlasovat pro vyjádření důvěry Nečasovi a tedy pro zlegalizování zcela zásadního narušení institucí jako jsou např. spravedlnost či ochrana majetkových práv občanů (což amnestie v podání, jakém ji Nečas podepsal - obsahuje).....
...pokud bude takto hlasovat, tak :
1. Není konzervativním politikem, ale naopak spíše bolševickým.
2. Diskvalifikuje se do budoucna coby osoba důvěryhodná.
3. Hrozí, že bude sice pěkně mluvit, ale svými skutky své názory popře a převrátí naruby.
4. Tvrdí, že jeho názor nemá ani v TOP 09 žádnou váhu.
5. Vzniká tím podezření, zda na takovéto amnestii nemá osobní interes.

Osoba " já nic já muzikant" se pro prezidentskou volbu nehodí. Deklasuje ji na frašku.
-------
Ke Karlu IV např. :

"....Všude docházelo k obviňování Židů, že otravují studny. Papež Klement VI. vydal v Avignonu 26. září 1348 bulu, ve které vystoupil proti nařčením Židů a z činu obvinil ďábla: argumentoval tím, že Židé trpěli právě tak strašně jako kterákoli jiná skupina ve společnosti..."

"....Přesto kolem 300 židovských obcí, obzvlášť v Německu, Rakousku,
Francii a Španělsku, bylo zachváceno největší vlnou antisemitismu od roku 1096.
Podle židovských pramenů zemřelo v Mohuči 6 000 a ve Štrasburku 2 000
Židů....
"...Karel IV. zjistil, že musí omilostnit města, ve kterých křesťané vraždili
Židy: "Odpuštění [se uděluje] za každý prohřešek včetně zabíjení Židů a ničení
jejich majetku, k čemuž docházelo bez souhlasu předních občanů či za jejich zády nebo jakýmkoli jiným způsobem." Tento pardon pochází z roku 1350, kdy bylo
už všeobecně jasné, že Židé nenesou na moru žádnou vinu.
Naneštěstí, jakmile jednou antisemitismus zapustil kořeny, nedaly se vytrhnout. Když obyvatelé nějaké čtvrti vyzkoušeli krvavý útok proti židovským spoluobčanům, bylo pravděpodobné, že to zopakují. Černá smrt se svými pogromy se stala všude precendentem, obzvlášť v německy mluvících zemích...."

/Paul Johnson : Dějiny židovského národa/

Jistě...šlo také o " politickou " amnestii, že.
Také poplatnou době ?
:---()

Na závěr dva citáty :

"...A Zlatoústý praví : " Nepodal-li by lid desátků, všichni reptají - jedná-li však proti přikázání božímu, nikdo nereptá proti němu." Důvod jest : Protože více slouží mamonu pro lakomost, než Kristu Pánu pro dosažení blaženosti. Neboť "od nejmenšího zajisté z nich až do největšího z nich všickni napořád vydali se v lakomství"(Jeremiáš, 6.kap.). Neboť bohužel světští pánové, předstírajíce nouzi, odírají své poddané sbírkami. A co jest ohavnější, představení církve jako papežové, arcibiskupové, biskupové, arcijáhnové, opatové, probošti, kanovníci a jejich náhončí vyhýbajíce se nouzi, ďábelsky vynucují podpory,dle svého ničemného usnesení, k němuž nezavazuje ani božský, ani lidský zákon, neboť příčinou jest marnotratné a rozkošnické trávení dědictví Kristova.
Kde, táži se, jest zákon, aby takový představený cenil lid svůj ?..."

/Jan Hus : Kázání proti hříšnému kněžstvu/

"Desátky se požadují jako povinnost; a kdo je nechtějí dávati, uchvacují cizí věci."
/"svatý" Augustin/
------------------
Neurážejte prosím Masaryka víc, než je nutno. Neprefabrikujte ho.
17. 01. 2013 | 13:09

argun napsal(a):

Autor

"Karel Schwarzenberg by byl v pořadí českých panovníků vlastně tím skutečným Karlem IV."

Ale prd. Samozřejmě nebyl. Důvod je prostý. Chybí mu byť zlomek schopností svého jmenovce, například píle. A hlavně ta nejdůůležitější - totiž inteligence. Je vidět, že i historik se snadno může stát pod vlivem davové psychózy hysterikem...
17. 01. 2013 | 13:12

malalaj napsal(a):

už mám dokonale jasno. volím zemana. )))))))
17. 01. 2013 | 13:13

český maloměšťák napsal(a):

apendix
Zeman tvrdí, že instituci amnestie nikdy nevyužije.
Předseda TOP 09 pan Schwarzenberg tuto instituci hodlá využívat.
Nebezpečné je to druhé...pokud tedy Nečasovi dnes předseda TOP 09 vyjádří důvěru.
Vzniká oprávněná obava zda by pak neamnestoval např. i své současné spoluhlasující.
17. 01. 2013 | 13:20

¨hnus napsal(a):

Miloš Zeman přivedl tuto zemi jako spolupachatel tam kde je- min 60procent lidí dle oficiálních statistik nemá na základní životní potřeby! Jeho aktivity s mafiány nebyly nikdy potrestány díky české zkorumpované justici, to že prodal Rusku dluh za 20 procent je to samé jako Tymošenková on nesedí!§ D47, za akci čisté ruce kde nutil justici zavírat často i nevinné lidi , spojení s Grossem atd. na Mírov ihned!
17. 01. 2013 | 13:27

Darth Maul napsal(a):

Ve druhém kole si nevyberete. Pan Zeman je záruka, že bude pokračovat skvělé prezidentování pana Václava Klause, což s povděkem kvituji, ale aní pan Schwarzenberg není špatnou volbou, protože zase bude přívětivý k pokračování stylu současné vlády, což opět s povděkem kvituji. Asi si hodím světelným mečem a uvidím, na koho ukáže.

May the force be with you
17. 01. 2013 | 13:29

Nositel pravdy napsal(a):

ad Bestia triumphans

Ten film je děsivej, po jeho shlénutí může Zemana volit jenom skutečně nesvépravný jedinec. Jasně odhaluje pravé uvažování dua Zeman a Klaus - směsice komunistického, mafiánského a putinovského pojetí "politky".

Skutečný hnůj. V ČR není horšího kandidáta než právě tito dva pánové.

Základ pro jakoukoliv změnu politky u nás je definitivně poslat tyto dvě smutné (chce se mi napsat jiné přívlastky) postavy na smetiště dějin.
17. 01. 2013 | 13:33

Pepa napsal(a):

teda to je srovnávání, až jsem málem spadnul smíchy ze židle ... ale ono je to spíš k pláči
17. 01. 2013 | 13:34

Eda Frbul napsal(a):

Kolik bylo zaplaceno za masáž lidí tomuto ovčanovi?
17. 01. 2013 | 13:36

Nositel pravdy napsal(a):

Darth Maul

Marginalizace a ztrapňování naší drahé země je skvělé prezidentování?

Doporučuji pobyt v přírodě a trochu spiritativního klidu, třeba se Vám rozsvítí.
17. 01. 2013 | 13:36

ZM napsal(a):

I přes to velké negativum, že Zeman dlouhodobě spolupracuje s bývalým komančem Šloufem a některými dalšími asi budu volit Zemana. Je totiž rozdíl mezi mediálně vytvořeným "obrazem" čestného a spravedlivého knížete a mezi realitou.
Viz. např. tento článek
http://www.ac24.cz/blogy/152-hrichy-karla-schwarzenberga

Pro mě osobně je také naprosto nepřijatelné, aby někdo vícekrát spal na zasedání vlády nebo v parlamentu. To už není jen "standartní" výsměch, to je extrémní výsměch.

Můj názor je, že bude Zvolen Zeman, protože má výrazně větší podporu mimo velká města.
17. 01. 2013 | 13:38

Luba napsal(a):

Pane Fajte,
Vaše agitace má jednu chybku.

Totiž,
v posloupnosti rodiny Schwarzenbergů je za Karla Čtvrtého považován děd pana prezidentského kandidáta, jenž coby poslanec říšské rady roku 1889 velmi pobouřil českou veřejnost, když prohlásil husitství za „komunismus 15. století" a husity za tlupu lupičů a žhářů.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_IV._kn%C3%AD%C5%BEe_ze_Schwarzenbergu

To otec pana ministra Kalouskovy vlády, literárně činný v tiskovině prvorepublikových českých klerofašistů "Vlajka" pod pseudonymy Jindřich Středa a Bojna, byl v rodu svém toho jména šestým. (Karl V. zemřel na latríně na srbské frontě).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Klerofa%C5%A1ismus

Karel - TOP-09 - Schwarzenberg je Karel Sedmý, a jako takový patří spíš mezi švédské Sverkery, francouzské Johanity, bavorské kurfiřty, a španělské Bourbony, než mezi vladaře Království českého.

Takže nemaťte veřejnost!

Ale jako fór dobrý :)
17. 01. 2013 | 13:40

Hana napsal(a):

Jednoduchá otázka - dejte mi jediný příklad za posledních pět let, kdy KS prokázal SKUTKEM, že je opravdu tak úžasný, morání a zásadový.Přesvědče mě, že KS na Hradě neznamená taky Kalousek na Hradě. KS je podle mého pozorování člověk zcela bez názoru a když dojde k nějakému průšvihu má dar stát se zcela neviditelným (např. kauza CASSA, kauza Čunek, průšvihy na ministerstvu práce). Možná je pro vás KS to menší zlo - většina z nás přemýšlí nad volbou menšího zla - ale přestaňte z něho děla světce vysokých morálních zásad!
17. 01. 2013 | 13:43

Nositel pravdy napsal(a):

ZM

Zeman spolupracuje jenom s komančema, stbákama, svazákama, členy armády ČSSR atd. Navíc ještě s Klausem, Dalíkem atd. Je spojením hnusu komunismu a toho nejhoršího z polistopadové éry. Po Klausovi není horšího kandidáta na post prezidenta.

Jak lidé, kteří volají po změně mohou volit tento kámen na noze?
17. 01. 2013 | 13:44

Vrchní prchni napsal(a):

Před volbami
„Dobrý den pane Kalousku, To je ale náhodička.
S tím motýlkem vypadáte, no, jako nějaký noblesní vrchní ze Švýcarska.
A víte o tom, že tu řádí nějaký falešný vrchní?“

„To bude nějaký omyl. Já jsem Schwa.., teda inženýr Krrálík!“

Po volbách
„Tak kolegu jste už viděli. Teď si ještě prohlédněte mě.
Já jsem váš nový Vrchní IV. cenové skupiny!

A bude se platit vážení!

Kdo bude ten první? O tom rozhodnu já.“
17. 01. 2013 | 13:44

jozka napsal(a):

Luba:

Uprimne receno... docela by mne zajimala autenticita toho vyroku (o tom komunismu).
17. 01. 2013 | 13:44

Karel napsal(a):

Ano , ano správný Čech volí nacistický potomky, koho taky jiného . Novináři jsou skutečná žumpa. Kdo volí Kárla, ten volí zrušení Benešových dekretů, Tu nacistickou chamrať nevolím
17. 01. 2013 | 13:46

Ivan napsal(a):

Neuvěřitelné, autor srovnává Karla IV. s KS, prosím dejte si facku :)
17. 01. 2013 | 13:47

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Typický nářez demagogie.
Místo charakteristiky a hodnocení kandidáte zavádějící informace.
Místo věcné argumentace podprahová propaganda.

Schwarzeberg zřejmě zmobilizoval celý svůj klan.
17. 01. 2013 | 13:49

Nositel pravdy napsal(a):

Hana

Ano, Karel neumí čelit Kalouskovi, nechává mu velký prostor a nejde s ním do sporů. Na Hrad však Kalousek nedosáhne, tím že se Karel přesune na post prezidenta, toto spojenectví zkončí. Reálně na Hradě Karel nebude dělat nic, ale ve svetě bude dobrým reprezentantem.

To Zeman z Hradu udělá mocenské centrum, které po vzoru Putina bude škodit celé zemi. Bude to taková směsice Klause a komančů. Prostě humus.

Lepší tedy nic než evidentní ZLO!
17. 01. 2013 | 13:50

Darth Maul napsal(a):

Pane Nositeli pravdy, žádný prezident v historii nedokázal takovým způsobem reprezentovat republiku jako pan Václav Klaus. Snad nikdo nepochybuje o tom, že je to nejlepší prezident v historii země české a československé. Na průzkumy nehleďte jsou zmanipulované. Důvěra 60% je směšná, protože víme, že pan prezident má důvěru a obdiv až 90% obyvatel země.

Proto pokračování musí být zajištěno a bude. Miloš Zeman zaručí skvělou reprezentaci jako to uměl jedině Václav Klaus a pan kníže Schwarzenberg zase zajistí kontinuitu skvělého vládnutí naší milované vlády.
17. 01. 2013 | 13:50

Anna napsal(a):

"Anebo chceme prosadit zásadní změnu hradních struktur, která by přispěla i k rehabilitaci dnes (a to nejenom na Pražském hradě) takřka vyhaslých pojmů jako morálka, důstojnost nebo prostá ohleduplnost? Chceme oživit občanskou společnost a dát konečně zřetelně najevo, že politika je tady pro lidi a nikoliv naopak?"
------

A to jako prosadíme volbou pana Schwarzenberga?

Co je morálního na tom, že pan Schwarzenberg a jeho strana je v koaliční vládě, kde jedna ze stran při volbách do PS neexistovala?
Znáte nějaké jiné demokratické země, kde by v koaliční vládě byla strana, která při volbách neexistovala?

Ústava ČR
Článek 54
…..
(3) Prezident republiky není z výkonu své funkce odpovědný

Článek 63
(1)Prezident republiky dále

k) má právo udělovat amnestii
(2)…
(3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
(4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.
-------------

Kdo nese za tuto amnestii odpovědnost? Je to vláda, jejíž člen pan Schwarzenberg napsal ve svém blogu Klausova amnestie: Prezident může republice i pěkně zavařit: "Omilostněni byli i lidé, kteří se podíleli na největších aférách ČR.

Obzvláště smutné je, že abolice probíhajících právních řízení (kauzy táhnoucí se mnoho let bez soudního verdiktu) znamená, že poškození se nemohou domoci pomoci. Ministr spravedlnosti je sice odkázal na možnost bránit se soudní cestou, civilním procesem.

Když ale člověk zná délku procesů a složitost důkazního řízení, je to vlastně přímý výsměch obětem.

Nyní se tedy musíme soustředit na to, jak oběti odškodnit."

Z PENĚZ DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ. Co je na tom morálního???

Pro které lidi je tu politika strany pana Schwarzenberga?
Kde je prostá ohleduplnost vůči nízkopříjmovým obyvatelům při politice strany pana Schwarzenberga - zvyšování DPH, nadstandardní péče ve zdravotnictví, snižování sociálních příspěvků...
Kolik je lidí, pro které dělá pan Schwarzenberg se svojí stranou politiku?
Nejsou lidi - daňoví poplatníci tu pro politiku strany pana Schwarzenberga a pro zaplacení např.: Kromě vracení konkrétních věcí má navíc dojít na základě tzv. smluv o vypořádání mezi státem a jednotlivými církvemi či náboženskými společnostmi k pravidelnému, třicetiletému vyplácení finančních náhrad, jejichž celková výše je určena návrhem zákona. Nejvyšší náhrady jsou u Římskokatolické církve ve výši celkem 47,2 miliard Kč, u Církve československé husitské ve výši 3,1 miliardy Kč a u Českobratrské církve evangelické ve výši 2,3 miliardy Kč.
17. 01. 2013 | 13:52

miki napsal(a):

Já prostě toho huhlu Trautenberka nevolím,milý blogaři a to už jsem toho v životě zažil dost!
Takže se běž vycpat!
17. 01. 2013 | 13:56

Smutný napsal(a):

Pro pana Petra z Tábora. Asi patříte mezi ty, kdo si pořád na něco stěžují. Ano, je vyšší DPH. Ale zase je nízká daň z příjmů i fyzických osob. Dokonce existuje záporná daň, která se poplatníkům kompenzuje. Za socanů existovala daň z příjmu FO i 35%. To je sakra spravedlivé? DPH je daleko férovější. K valorizaci důchodů Tato vláda nikoho neokradla. Valorizace důchodů měla svá pravidla, ale tuším Topolánkova vláda koeficienty vylepšila. A ejhle, najednou je tady "nárok". To je rychlost !! Jako byste zapomněli, že živit se máte sami, a ne mít natažené ruce "ať to někdo zaplatí". Když tedy stát chce, "aby to někdo zaplatil" tak zase křičíte, že vám pravicová vláda "bere nárok". Socialistická Evropa je nachystána na cestu do pekel. Nepodporuje potřebné, ale líné, ukřivděné, neschopné.
17. 01. 2013 | 13:56

volič napsal(a):

To je ale blábol, autor by si zasloužil vrátit zpátky do středověku který tak vychvaluje!. Tomáš G. Masaryk ZRUŠIL všechny rádoby šlechtické tituly, tak proč se pořád oháníte že Karel nejakej radoby šlechtic? je to obyčejný občan a poloviční rakušák co neumí hymnu. Pokud cheme zvolit Švancemberka, jakobyjste volili Kalouska, Nečase, Pýk a tu naši prokorupční vládu
17. 01. 2013 | 13:58

uno napsal(a):

KS může volit jen prázdná makovice, nebo příznivec církevních restitucí a podobných akcí, neprojednaných s opozicí. Rozhodně mě neimponuje "ktéé doomof můůj". Za takové individuum bych se na Hradě musel stydět. Ještě bych podotknul, že kandidát ČSSD na prezidenta a i vedení ČSSD by měli odstoupit za podraz na Zemana (a ne první).
17. 01. 2013 | 13:58

Nositel pravdy napsal(a):

Darth Maul

Irnoii mám rád. :)
17. 01. 2013 | 14:00

Koukal napsal(a):

Pane Jiří Fajt..chápu,že děláte práci za kterou Vám platí a Vaši morálku hodnotit nebudu ale věřte mi,že právě kvůli těmto podpásovkám budu volit pana Zemana a žádám Vás pokračujte v v té demagogii
17. 01. 2013 | 14:02

Dattelhein napsal(a):

V kritických chvílích se český národ obrací pravidelně ke kulturní a umělecké frontě, která opakovaně národní zájmy pošlapávala, např. svým příklonem k nacistickým zločincům.
O antichartě ani nemluvě. Proto se ani nelze divit tomuto výplodu.

Není možné posuzovat kandidáty podle jejich předků, ale podle činů jich samotných.

Církevní restituce i amnestie nesou znaky stejného autora, kterými je mafie, ať už TOP, nebo ODS, které jde o rozpad Českého státu, a právě oba tyto zákony podporuje Karel Schwarzenberk.

Zdejší občané si nechají rozebírat Masarykem založený stát, pro který mnoho lidí položilo své životy v obou válkách prostřednictvím "demokratických zákonů", produkovaných mafiánským parlamentem pod rukama.
Co je však divné, že to nevadí ani BIS a dalším službám, které by měly dávno varovat před aktivitami, jako je vyvádění peněz do zahraničí na neprůhledné účty zbrojařských a jiných lobbistů.

Dokonce někteří občané, zejména ti mladší s malou znalostí dějin, si chtějí zvolit za prezidenta tohoto budoucího státního trhance člověka, kterému na existenci tohoto státu záleží jako komediantu na kotrmelci.

S panem Schwarzenberkem, ať už prezidentem či ministrem zahraničí, umocněném třesoucím se Nečasem, se dočkáme toho, že do EU bude vstupovat ne ČR, ale samostatné Čechy, Morava, Slezsko, ovšem s tím, že budou chybět celá území, vzniklá za Masarykovy pozemkové reformy, třeba lednicko-valtický areál a další.
Ostatně, jak se to dělá jsme mohli vidět zcela nedávno, jak byla "naporcována" bývalá Jugoslávie a za jakých hrozných obětí.
Ty u nás podle všeho ale nehrozí, protože tento národ tvoří z velké části lidí, kteří se dají koupit i za 6 tisíc, jak ten soudce a kterým média lehce nabulíkují, že Masaryk byl vlastně komunista.

"Kníže" to nebude, kdo si to bude přát, budete si to přát vy, občané ČR, neboť to váš parlament odhlasuje sto a jedním hlasem.

Toto je ta polívka, do které se nesmí panu Schwarzenberkovi plivat. Pro tuhle polívku si klidně sedne do vlády s podvodníky a tuneláři, protože k nim zkrátka patří. A klidně si k té polívce nechá nasadit i barevné číro a možná se i příští týden nechá cele potetovat. A také stráví nedělní noc se všemi občany, jak říká reklama na této stránce. Kdo tohle všechno dokáže?
17. 01. 2013 | 14:02

Novák napsal(a):

To je něco tak pitomého! Naštěstí už většina lidí nechce žádného německého "krále", ale českého prezidenta. Naštěstí je demokracie a vůli lidu nevyjadřují touhy Fajta, Hvížďaly či Sidona.
17. 01. 2013 | 14:08

Rolls-Royce napsal(a):

2Novák

Ano - Novák, ovar, knedlík, pivní mozol, hulvát, primitiv a mnoho dalších (j)elit - VOLÍ MILOŠE
17. 01. 2013 | 14:11

Darth Maul napsal(a):

Nositeli pravdy, to není žádná ironie. Nepoužívám ironii nikdy, vždy své názory myslím smrtelně vážně.

May the force be with you
17. 01. 2013 | 14:14

Kozák L. napsal(a):

Jak může chtít někdo na Hrad pokrevního Němce, který chrápe na veřejnosti, a to i na zahraničních fórech, kde dělá republice ostudu... Jak někdo může hlasovat pro někoho, kdo slabošsky ustupuje (Kalouskovi)? Jak volit někoho kdo říká, že ho šlechtický titul nezajímá a je český vlastenec, ale za choť pojme šlechtičnu z NSDAP rodinky? Jak může někdo chtít takového trumpetu, který jako kancléř musel x krát slyšet českou hymnu, ale těch pár slov dosud neumí?
17. 01. 2013 | 14:15

Luba napsal(a):

jozko,
to mě taky.

Máte pravdu. Autentický výrok zněl jinak (kdo tehdy věděl co o komunismu, že?). Motyčka napsal:

"... Karel IV. ze Schwarzenberga, ... 25. listopadu 1889 na českém zemském sněmu vystoupil v debatě o tom, jestli má být na průčelí Národního muzea umístěna deska s Husovým jménem, s projevem, ve kterém řekl, že

"...mezi husity bylo na počátku onoho hnutí mnoho charakterů ctihodných, avšak husité bohužel zvrhli se brzy v tlupu lupičů a žhářů."

Tato slova vyvolala tehdy na sněmu i mezi veřejností velkou bouři, vždyť tehdy byli husité nedotknutelnou modlou národa, symbolem české nepoddajnosti a válečnické slávy. A co se nestalo?

Veřejnost se zachovala nadmíru hrdě. Byla uspořádána sbírka na stavbu důstojného Husova pomníku - ten mohl být umístěn v Praze až roku 1915 - a zemský výbor byl tlakem lidu donucen 28. prosince 1889 souhlasit s umístěním Husova jména mezi další významné osobnosti české historie na průčelí Národního muzea.

A to i přesto, že Karel IV. Schwarzenberg 11. prosince 1889 ve svém listu varoval národ před uctíváním Husa a jeho památky, přičemž zrazoval veřejnost od sbírky na Husův pomník.

Ještě dvě kuriozity:

1. o Schwarzenbergově projevu v zemském sněmu se dozvěděl i císař František Josef I. a souhlasil s ním

2. co se píše v onom článku, to jest: "Jeden z Vašich předků, Karel IV. Schwarzenberg, kdysi prohlásil husity za komunisty 15. století.", je holý nesmysl a demagogie prvního stupně.

Každý, kdo má jen nepatrné znalosti o historii ví, že přirovnání husitů ke komunistům v roce 1889 je dobově nemožné.

Zdroj:
http://www.husitstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=463&view=previous&sid=ec30abefb86dd59e065b1382608563ee

Více zde:

Bezecný Zdeněk: Karel IV. ze Schwarzenbergu. Život šlechtice v devatenáctém století.

"Článek se zabývá životním stylem a myšlením aristokrata v druhé polovině 19. století. Konzervatismus Karla IV. ze Schwarzenbergu se projevil především ve sporu o Jana Husa v roce 1889 ..."

http://www.isvav.cz/resultDetail.do;jsessionid=36D232444AFEB0F7AA894B1DD1DBD7CF?rowId=RIV%2F60076658%3A12650%2F03%3A00005087!RIV%2F2004%2FGA0%2F126504%2FN
17. 01. 2013 | 14:21

Rolls-Royce napsal(a):

2Luba

Nemáte ještě nějaké informace třeba z pravěku? Jste směšná.
17. 01. 2013 | 14:23

Všeználek napsal(a):

Budu volit Karla, ale kdybych měla zvolit někoho, kdo se mi opravdu nejvíce líbil při presidentských volbách, tak to by byla dcera M.Zemana. Hezká, chytrá, vtipná. Mladá "Ivanka" se Milošovi opravdu povedla.

Příští prezident bude mít obtížnou úlohu. Současné politiky mu nikdo nevymění za lepší a tak mu nezbude než se stát součástí "propracovaného" systému, který tak dokonale vyhovuje našim voleným zástupcům.
17. 01. 2013 | 14:23

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pokud někoho zaráží ta masivnost propagandy, tak příčiny lze hledat například zde:

„Weiss: Volili jste Karla a teď budete koukat!“
….
Další zajímavostí je, že Schwarzenberg je mezi unijními ministry zahraničí hlavním zastáncem Izraele. Jeho progresivní podporovatelé, ať už z ČR, nebo z ciziny, tak budou nejspíš nemile překvapeni, že odpůrce globálního oteplování na Hradě vystřídal zastánce sionistů.
….
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/weiss-volili-jste-karla-a-ted-budete-koukat/
17. 01. 2013 | 14:23

Rolls-Royce napsal(a):

2ten, kdo se hádat nebude, napsal

Zkuste jiný zdroj, ne propagandistický plátek militantního klausofila Adama B. Bartoše.
17. 01. 2013 | 14:25

xXx napsal(a):

Rolls-Royce:

... a chudí duchem volí Karlíka a jeho továrnu na čokoládu (restituce)
17. 01. 2013 | 14:26

oranžáda obecná napsal(a):

Scwarzenberk je ten, který bude posledním hřebíkem do rakve České republiky, jako státu..... ovšem, "umělcům" to vyhovuje, ti chtějí dotace a granty, nejlépe přerozdělené přes IV. eurobolševickou říši, aby se zamlžil stav, že než jim je eurobyrokrati přerozdělí, musejí je z Vás, makáčů, dostat přes zvýšený odvod daní.... pornoherec Rosenberg je také pro Karla, ten tu eurodotaci už dostal, neb provozuje živé umění....
17. 01. 2013 | 14:31

jozka napsal(a):

Luba:

me to prave dobove moc nesedelo, maximalne, ze by slo o nejakou soucasnou prevypravenku. Diky moc.
17. 01. 2013 | 14:31

Víte že napsal(a):

Vymývárna mozků ze strany medií pokračuje podle jejich přednastavené a předplacené osy.
Pozitivní zpráva----pouze o Švancemberkovy
Negativní zpráva---pouze o Zemanovy

Ovšem tolik demagogie a lží bych ani od placeného pisálka nečekal. Myslím že to je pouze špička ledovce, čím víc se budeme blížit volbě, tím více tu bude článků a nejakých domělých kladných vlastnostech a činech.
Bohužel, pravda v tomto případě nemá šanci zvítězit pod tím nánosem adoračního humusu. Karel Švancemberk má tolik skandálů, at už se jedná o privatizaci(a vytunelování) becherovky, dávání úplatků při restitucích, machinace při správě rybníků, vlastnoručne založené fondy KS byly po roce taktež vytunelovány a mnoho dalších
Ovšem psát se může jen o skandálech Miloše Zemana, to mají sipálci dovoleno, ale o KS ani náznakem slovo jinak by jim vrchnost dala.
17. 01. 2013 | 14:33

český maloměšťák napsal(a):

".... pornoherec Rosenberg je také pro Karla..."
Každý si volí, koho chce. To je o svobodě, nevysvětloval bych to na základě profese či pobírání dotací - coby společného koníčka.
Ostatně prý má něco záhy točit s Peake.
Že by pivo ? Dotované ečkama a stabilizátory pěny ?

Karla volí jen samí vzdělaní, slušní a noblesní lidé. Zemana primitivové, nevolníci a kurvy.
To je třeba neustále opakovat /zdravím wb gardena/.
17. 01. 2013 | 14:36

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro Rolls-Royce
Už jsi ožralý?

Zdroj je zde

„Komentátor Lidových novin Martin Weiss se zamyslel nad tím, jaká očekávání vkládají do Karla Schwarzenberga jeho volič.“
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/weiss-volili-jste-karla-a-ted-budete-koukat/
17. 01. 2013 | 14:37

to asi nepůjde napsal(a):

zRady ze šlechtického mo(u)dra
Co dělat, aby vynikla vaše noblesa?
Usilovný spánek a lenošení šlechtí.
17. 01. 2013 | 14:40

Vlado napsal(a):

Ano jsou tady tací jako RESL,SLADKÝ,ROLLS-ROYCE a další, kteří se stydí za svůj plebejský původ. Cítí se více slouhy, lepší to zní jako lokajové ve službě a předklonu před "urozeným", který prohlašuje, že se cítí jako sudetský Němec. Tak takového nesoudného pětasedmdesátiletého "ROHYPNOLA" na hradě nechci.
Druhé kolo prokáže zda jsme hrdým národem plebejským nebo LOKAJSKÝM.
17. 01. 2013 | 14:40

to asi nepůjde napsal(a):

zRady šlechtického mo(u)dra
Co dělat, aby vynikla vaše noblesa?
Ospalost je ušlechtilá vlastnost.

Buďte ušlechtilí, buďte jako já!
17. 01. 2013 | 14:44

Johanus napsal(a):

Lidé myslete hlavou ne transfůzí přes plnící péro dřív než se začnete divit co to dokáže.
17. 01. 2013 | 14:50

zemedelec napsal(a):

Pane Dattelheim.
Takhle si představuji nezaujatý příspěvek.
K té obludné kampani jenom tolik,čím byl horší kůň,tím musel být více chválen.
Až kampaň skončí,dojde k práci,pak nastane rozčarování,pak potečou slzy,pot,nebo i krev.
17. 01. 2013 | 14:53

Informátor práskač napsal(a):

Stačilo, abych si přečetl "obor" pana autora článku tj. umění a už jsem dopředu věděl, koho bude doporučovat! (-:
17. 01. 2013 | 14:55

krajan napsal(a):

Pane autore,
mnoha "historizujícími" slovy jste řekl máml: Volím Karla S. No a!?
17. 01. 2013 | 14:57

krajan napsal(a):

oprava:...řekl málo:...
17. 01. 2013 | 15:00

Admirál napsal(a):

Lokajové, každý správný lokaj volí Karla lokaje IV.
17. 01. 2013 | 15:00

to asi nepůjde napsal(a):

zRady šlechtického mo(u)dra
Co dělat, aby vynikla vaše noblesa?
Jest zajisté dobrým zvykem jvstávat v pět hodin ráno, abychom pak mohli celý den prolenošit.
Třeba v parlamentu nebo u soudku piva sama doma a kouřit dýmku.
Práce a povinnosti mohou občas počkat, jsou jiné věci přednější, třeba aportování...
malá domů(to bylo na kočku, né na wás),
...tedy pardon, spotování.Vlastně sportování.

Hmm,a to pivo je taky dobrý.

A mohl bych pokračovat ale už mě tlačí...čas.

Musím zajisté, jak všichni Češi, taky něco dělat.
17. 01. 2013 | 15:01

Luba napsal(a):

Rolls-Royce,
zprávy z pravěku:

Člověk moderního typu z kmene Zemanů vítězí nad konzervativcem z údolí Neander, Berkou-Černým:

https://www.youtube.com/watch?v=gUifwntZBZw
17. 01. 2013 | 15:01

U nás v Kocourkově napsal(a):

Pane Fajte, volte si pana Schlafenberga (navíc nechrápe za své peníze, ale za peníze daňových poplatníků) jak chcete, ale nemobilizujte a nebalamuťte ostatní! I kdyby Miloš Zeman vypil denně dva litry Lukoilu, asociálnosti a licoměrnosti dua Kalousek - Schwarzenberg nikdy dosáhnout nemůže!
17. 01. 2013 | 15:03

dříve čtenář napsal(a):

To autor - jeden nestačí žasnout, jakou "politickou agitku" je náš kuturní předvoj ještě schopen vytvořit!
Bylo velikou chybou, že jsme se za socialismu učili o Havlíčkovi, Čelakovském, Palackém, atd. Teď se nám to stává závažnou přítěží.
Já být modravcem, tak bych se v televizní debatě zeptal knížete (samozřejmě bez předchozího upozornění), co ví o Národním obrození? Zdali by tak rychle i vtipně reagoval, jako při poslední debatě...

Současnou dobu bych nazval Národním podrazením!
17. 01. 2013 | 15:07

Petr z Tábora napsal(a):

to Smutný 13:56:
Patříte mezi diskutující, kteří oponentovi přiřadí myšlenku, kterou neřekl a pak se ho snaží potřít.
Za prvé jsem životní optimista.
Za druhé jsem se ozval pouze a jedině proti zvýšené DPH u léků - ta totiž postihuje ty nejslabší tj důchodce a rodiny s dětmi. Zvyšování DPH obecně mi až tak nevadí, nějak se státní deficit snížit musí - jenže pak přijdou církevní restituce a náhle o deficit nejde...Dokonalá metoda jak zvyšovat předvolební preference komunistům.
Za třetí - takže s těmi Vašemi závěrečnými větami souhlasím : "Socialistická Evropa je nachystána na cestu do pekel. Nepodporuje potřebné, ale líné, ukřivděné, neschopné" - jen si myslím, že už se do pekel jede. A s KS to bude jedině horší, to MZ je alespoň ekonom.
17. 01. 2013 | 15:10

Anna napsal(a):

Morálka pana Schwarzenberga:

Nejpopulárnější politik a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek.

"Nebyla to žádná suma. Nebyly to peníze. Byla to něco jiného, jakási protislužba, kterou po mně ten úředník tehdy chtěl a kterou jsem pro něj měl udělat. Byla to výjimečná situace," přiznal Schwarzenberg, ale odmítl upřesnit, o jakou úlitbu se jednalo.

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/politicka-pavlac/schwarzenberg-uplatek-ne-penize-ale-protisluzba_164830.html
17. 01. 2013 | 15:12

Smutný napsal(a):

To: Petr z Tábora
Mnoho léků je hrazeno ze ZP, takže pacienti zvýšení cen nepoznají. Kromě toho je u nás jedna z nejnižších spoluúčast na léčivech v Evropě. Když se podíváte, jak jsou vybaveny špitály, jak je moderními sanitkami zajištěná rychlá (RZ) a zdarma, tak těch pár drobných za léky navíc je jen malá daň za to vše. Ke všemu jsou u nás do léčiv zahrnovány i doplňky, což značně deformuje statistiku doplatků. Ne vše je dobré, to je jasné. Mně hrozně štve, jak si pořád jen stěžujeme, brečíme, nadáváme. Jako bychom ani nebyli hrdým národem.
17. 01. 2013 | 15:19

Václav Seebach napsal(a):

Jak se zdá, vada řeči a hudební hluch je horší než podpora mafiánských praktik, podíl na devastaci morálky a výsměch principům parlamentní demokracie zvaný opoziční smlouva, kterých se dopustil protikandidát. (Ano, opoziční smlouva neporušila žádný zákon - a to je přesně to, o čem se zmiňuji. Kolikrát vidíme gaunery odcházet od soudu s úsměvem a slovy "nic mi nedokázali" místo "nic jsem neudělal".)
Sociální cítění? O panu Schwarzenbergovi je dostatečně známo, že se již dlouhou dobu podílí na humanitární činnosti a podpoře potřebným a dá se u něj předpokládat, že stejnou pozici bude zastávat i v budoucnu. Můžete prosím uvést konkrétní případ sociálního cítění a občanské angažovanosti u pana Zemana - kromě toho, že byl přece vždycky v "levicové" straně?
17. 01. 2013 | 15:26

starý kantor napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123147075-vladneme-nerusit/407235100021003/

Tento odkaz jste zařadil v pravou chvíli, všem s krátkou pamětí vřele doporučuji.
17. 01. 2013 | 15:35

Smutný napsal(a):

To: Petr z Tábora
Ještě bych se chtěl zeptat, co Vám vadí na církevních restitucích.
17. 01. 2013 | 15:43

Bestia triumphans napsal(a):

Anna napsal(a):
Morálka pana Schwarzenberga: Nejpopulárnější politik a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg přiznal, že v devadesátých letech vyhověl korupční nabídce. Hlavním důvodem bylo, aby získal zpět svůj majetek.

"Nebyla to žádná suma. Nebyly to peníze. Byla to něco jiného, jakási protislužba, kterou po mně ten úředník tehdy chtěl a kterou jsem pro něj měl udělat. Byla to výjimečná situace," přiznal Schwarzenberg, ale odmítl upřesnit, o jakou úlitbu se jednalo."
?

Anno: podívejte se na Hydepark, tam to kníže vysvětluje.
17. 01. 2013 | 15:45

pan Sedlak napsal(a):

chran nas prosim Pane od vseho zleho, uz proto, ze jsi nas nedokazal ochranit od pana Klause, vezmi nas osud do svych rukou alespon ted a ochran nas pred panem Milosem a jeho dlouhym zastupem obdivovatelu :)
17. 01. 2013 | 15:48

Josef napsal(a):

Pane Fajt to su rád že píšete u vás v Čechách,protože my na Moravě šedou eminenci z Bilderbergu nechceme.
17. 01. 2013 | 15:49

Jindra napsal(a):

Pro ředitele starých sbírek a další Karlohujery, přečtěte si fakta zde uvedená. Po obeznámení se s obsahem může Karla volit jen vlastizrádce nebo povrchní jedinec, který se nechá opít rohlíkem : http://www.prvnizpravy.cz/sloupky.php?id=6acab86e-cfce-11e0-8ec4-00259038e91e
17. 01. 2013 | 15:49

Luba napsal(a):

starý kantore a Bestie,
kontruji:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10123387294-milos-zeman-nekrolog-politika-a-oslava-vysociny/
17. 01. 2013 | 15:50

tichý nesouhlas napsal(a):

Vláda odporníků?

Prezident – noblesní lesník,
Ministr financí - oblíbený chemik,
Ministr pláče z asociálních věcí a drábkovy kecy ...
Co tam máte dál?

"Mirek is not dead. Nechceme tě Kalousku na Hradě!"
17. 01. 2013 | 15:50

džon uzený bok napsal(a):

jenom jsem zvědav, esi vyhraje zeman, jak sebude tvářit kárl a neviditelnej mirek spolu s "mladejma" z fejsbůku a podobnejch dzinktanků :).
anyway, myslím že nakonec to bude píchni jako řízni, proto je třeba hysterie, soudruzi. trochu nadhledu, zejména pan č.m., kterej tady tropí jak kalósek když vydávali parkanovou. není toho třeba
17. 01. 2013 | 15:56

UGH napsal(a):

Už je mi tak trochu na nic z podobných blogů a článků, které jsou obsahově prázdné, až trapné!

Já nepodporuji ani jednoho z těchto 2 kandidátů a k volbám do 2. kola nepůjdu, protože mi nesedí ani jeden z těchto pánů.
Ale číst tohle bláto je už trochu hodně. Samozřejmě že p.Zeman je spojený s minulostí, skrytými společníky, OPO-smlouvou atd. a proto ho volit nebudu, ale volit knížete na podobnosti křestního jména Karel??? To snad nemyslíte vážně p.Fajte? Proč zde nepíšete také o společnících p.knížete (Kalousek, Drábek, Šiška, Heger...), kteří aplikují převedení státní správy na soukromý byznys? To je důvod, proč p.Schwarzenberga volit také nebudu.

Také jste si čtenáři všimli, že Aktuálně.cz a většina médií preferuje velmi neobjektivně a neseriózně p.Knížete?
Nebo je to jen můj osobní názor nezaujatého čtenáře, který nechce na hradě ani jednoho z těchto 2 rádobyprezidentů?
17. 01. 2013 | 16:16

Trvalá trpělivost s.r.o. napsal(a):

Volit považuji za občanskou odpovědnost, a i když zůstali kandidáti, kteří ode mne hlas nedostali, chci volit, a proto budu volit menší zlo, a tím pro mne je Karel.

Za první, je kandidátem strany, která díky nesoudnému Kalouskovi v příštích volbách utrpí debakl, a čím déle se u moci udrží současná vláda, tím ten debakl bude větší. Pak Karel bude mít jedinečnou šanci se vyprofilovat jako osobnost, i když osobně o tom dosti pochybuji.

Za druhé, nevěřím na věštby, snáře, a už vůbec ne v okultismus či tmářství. Přesto existuje jisté dost pravděpodobné sdělení, které z pochopitelných důvodů předpovídá, že druhá volba prezidenta se může uskutečnit v krátké době, po té první.

Není třeba v této souvislosti uvádět ani zdroj, ani obsah sdělení. To ukáže vývoj událostí následujících týdnů, maximálně však několika málo měsíců.
17. 01. 2013 | 16:21

uno napsal(a):

To Rolls Royce: je na čase abys s Nečasem goto někam!
Na invektivy primitivů nejsme zvědaví.
Galileo před Inkvizicí prohlásil "A přece se točí!"
tak proč by slušní Češi také nemohli být důslední a volit potomka Praotce Čecha.
17. 01. 2013 | 16:30

Ing. N. napsal(a):

DOBRÁ ZPRÁVA pro všechny občany, poškozené amnestií!

Podle principielní zásady K.S., že "všechno, co bylo ukradeno, musí být navráceno" předpokládám, že kníže, coby předseda TOP09, ohlásí, že jeho strana vystupuje z koalice. Vytvoří novou vládu a postará se o to, aby výše uvedená principielní zásada byla naplněna.

Jinak mu hrozí nebezpečí, že bude zpochybněna jeho KNÍŽECÍ ČEST a stane se tak nedůvěryhodným kandidátem na prezidenta republiky.
17. 01. 2013 | 16:58

Josef K. napsal(a):

Opakování, matka moudrosti
Odhady o stavu populace v českých zemích v 1/2 17. století hovoří o 1,3-1,7 milionu obyvatel. Lze předpokládat, odhadem, že půl na půl českojazyčné obyvatelstvo a německojazyčné. Emigrace protestantů 150 000 obyvatel, cca 50:50. V této době dochází k masivnímu přistěhovalectví z Hessenska, Porýní, Alsaska, Saska, Bavorska. Podle nárůstu obyvatel za 50 let o cca 1,2 až 2,2 mil. (odhady pro rok 1700 se různí velmi lze odhadnout, že počet přistěhovalců tvořil cca 1/3 obyvatel až 50%. Převaha populace žen byla cca 10%, tyto ženy většinou vytvořily smíšené rodiny. Tažení Francouzů značně zvýšilo porodnost v celé Evropě. Atp.
Prostě být Čechem je být i především Němcem, ovšem potenciáloně i Italem, Francouzem, jistě mnoho národností. Snad sovětská armáda, není evidováno, nenaplodila 10 milionů Čechů v roce 45?
Možná máte mongolské předky a jste čistě rusomongolskočeského púvodu, neumím soudit, ale nějak si pletet češství z laboratorním odchovem bílých myšek. Jinak je známo, že ve středověku proběhla čechizace měst, příklonu původně německého kolonizačního obyvatelstva k českému jazyku.
A´T žije normalizace a soudruh Nejedlý , tedy profesor.
Nejen Klaus, že se k Zemanovi hlásí mirgododská normalizační zvěř je typické.
Všechny hvězdy normalizace v jednotném šiku za Zemanem, snad mu to ani nepřeji.
17. 01. 2013 | 17:08

kekes napsal(a):

Říká se, že mládež vychováváme tím, jak jim jdeme příkladem. Jakým příkladem jim půjde president, který při výkonu služby, za kterou je placený z našich peněz spí. Proto jej asi volili. Vždyt Karel ukazuje vlastním příkladem, že mají právo brát peníze i za špatnou, nebo žádnou práci. Klidně mohou v práci spát a pak žádat za to peníze. Takový je odkaz budoucího prezidenta pro naši mládež.Menším zlem je pro mne přece jen Zeman. Co Karel v životě dokázal? Narodil se do bohatství, nemá žádné školy - přesto že na to měl, nic nevystudoval.Majetek, který v restituci zdědil spravuje tak, že na něm má milionové, nebo dokonce miliardové dluhy. Zřejmě podobně se bude stavět i k našemu národnímu hospodářství, pokud nás rovnou nezaprodá EU v rámci své vstřícnosti k ní. Čím jde naši mládeži příkladem, že jej volí? Co z nich vyroste, když budou mít takové příklad dokonce v čele republiky?
17. 01. 2013 | 17:09

rr72 napsal(a):

Přidám tu o krtečkovi v kalhotkách a sojce.:-)) Pokud si zvolíme Miloše I., tak ten krteček v kalhotkách a sojka by byli v našem státním znaku naprosto na místě... ;-)
17. 01. 2013 | 17:28

Pitrýsek napsal(a):

Na čí výplatní listině jsi za tyto bláboly Fajte???!!!!! Já volím Miloše, protože nechci germána, cizáka, Hajaju, starce a breptu.Ne 2.Bílé hoře.A co kněžna, tzv. 1.dáma?! Prý měla něco společného s SA??!!Prověřte to. Já jí na Hradě nechci. Lidi je to MOBILIZACE !! Probuďte se.
17. 01. 2013 | 17:38

babočka napsal(a):

Pan Schwarzenbeg nemá v týmu jediného podezřelého člověka. Zato za Zemanem stojí podezřelých celá kavalérie. Pravice nebo levice volme slušnost a šlechtice. Ruská gubernie už jsme byli.
17. 01. 2013 | 17:47

Jiří Jasín napsal(a):

Carl zu Schwarzenberg zvedl ruku pro eskarty, docházku nezaměstnaných na poštu. Je to zločinec.Tahle agitace na webech v ČR nemá obdoby.Co si dovolijí dnes novináři je hnus. Posluchač, nebo čtenář nesmí poznat koho by jste volil. Takhle přímo, ale někomu stranit je hnus. Carl útočí na staré lidi, rodiny s dětmi, handicapované apod. Prostě na všechny , kteří potřebují ochranu státu.
17. 01. 2013 | 17:56

zemedelec napsal(a):

Pane Pirýsek.
Naprosto správně.
Už jsem někde napsal,kolik bylo v Praze občanů Německé národnosti,ti teď mají šanci,nejen vrátit sudety,ale celou republiku zaprodat.Jestli jsme republika,nesmí být prezidentem šlechtic,jenom by to všechno umožnil.
17. 01. 2013 | 17:59

soudný znalec napsal(a):

Milé děti,
Hans Christian Andersen
proslul především jako jeden z největších světových pohádkářů. Mnohé z jeho 156 pohádek se staly již klasikou (Ošklivé káčátko, Císařův slavík, Císařovy nové šaty, Statečný cínový vojáček).

Kromě světoznámých pohádek napsal také výše uvedený blog pod pseudonymem Jiří Fait.
Milé malé děti.
K tomuto pohádkovému blogu je však třeba ještě dodat, co Schwarzenberg ve skutečnosti není a co Schwarzenberg ve skutečnosti je.
Schwarzenberg není bájný, neskutečně dobrotivý a kouzelný dědeček z pohádky o moudrém knížeti.
Schwarzenberg je skutečný, opravdu existuje a je skutečným a opravdovým ministrem aoučasné Nečasovy vlády.
17. 01. 2013 | 18:06

Jiří Jasín napsal(a):

Ono Ti komunisti měli asi pravdu, že zavíraly lidi do kriminálu.Když si přečtu Fajta, Králikovou, Kmentu apod. Tohle je seriozní žurnalistika, takhle nezaujatě informujete občana?
17. 01. 2013 | 18:26

Obyč občan -soužený od komoušů po dnešek napsal(a):

Zvolte Zemana !
Je to velký Čech!
Společně se s.Šloufem budou chránit ekonomické zločince-tentokrát ty levicové dacany.
Pravicové dacany již Ječita I-Ukrutný omilostnil a určil jim dokonce beztrestnost.
Zbláta do louže
17. 01. 2013 | 18:31

Ladís napsal(a):

Ano, KS je určitě svým způsobem sympatický a někdy i se zajímavými náory. Ale současně je také 1.místopředsedou této vlády a předsedou TOP. A nikdy se zásadně nevymezil proti asociální a ekonomicky zvrhlé politice. Takže dle mého názoru svými současnými proklamovanými postoji dokumentuje ztrátu své integrity - a to by mělo být pro nás voliče snad i rozhodující. O takovou osobu já tedy rozhodně na Hradě nestojím - něco jiného se povídá a něco jiné se možná i pokradmu (s Kalouskem v zádech - možná na jeho nitkách) činí. Takže nejraděj bych pořál KS - nerušit, kníže spí. Zdravím
17. 01. 2013 | 18:33

Buggy napsal(a):

Už v tom nadpisu se dozvídáme, že autor považuje samotné slovanské české jméno Miloš za nehodné hlavy státu... No nic, každý jsme nějaký. Šalom, Fajte.
17. 01. 2013 | 18:45

LMAO napsal(a):

Spím či bdím?
To jako to, že KS se náhodou jmenuje stejně jako jeden z českých králů má být zárukou jeho loaylity, dobrého charakteru a jakéhosi "velkého češství" ???
Děláte si srandu, autore?
17. 01. 2013 | 18:47

Nemo napsal(a):

No,mně je jméno Miloš milejši než nějaký ....ani to neumim vyslovit.Hloupý je český národ.A to víte že? Žena knížete Carl von S, Therese Hardegg-nyní Schwarzenberg ,je dcerou Nacisty Johanenese Hardegg, velitele úderné jednotky SA?
17. 01. 2013 | 19:01

hlubič napsal(a):

Jste ještě větší hňup ,než vypadáte.Zvolit prezidentem cizince, který nezná ani hymnu země, v jejíchž čele míní zasednout,je dúkazem naprosté Vaší idiocie,nehledě k faktu ,že dotyčný pán nemá ani v podstatě dokončené jakékoliv vzdělání.Je to jen a jen hostinský a myslivec.A ti jsou alespoň vyučení.To,že první dáma , neumí ani česky je šílené.O jejím původu není třeba hovořit.Skutečnost,že do Čech přišel jen proto,sby získal majetky,které jeho předci naktradli za mnoho staletí je taktéž zbytečné se zmiňovat.Věnujte se svým bádáním a výstavám ,na které stejně nido nechodí a neotravujte lidi takovými bláboly.
17. 01. 2013 | 19:17

LSER napsal(a):

Další borec posílil smečku knížecích lokajů.
17. 01. 2013 | 19:35

Jirka napsal(a):

Prosím Vás co to píšete za hámotiny. Za Karla IV. byla tak strašná vbída že chudí v noci spali v hnoji. Karel IV. byl cizák, a to že byl po matce Přemyslovec vůbec nic neznamená. Ti se věčně pářili s cizáky. A navíc zapadní historici o jeho říši píší jako o zchátralé říši. Něco si o tom přečtěte. Je to ta samá lež, jako když se napíše o "zlátých" časech první republiky za "tatíčka" !!!! Masaryka. To byl blahobyt, ale pro koho.
A že si lidé zvolí člověka rodu, který vždy Čechy pohrdal a z jeho potu a krve získal obrovský majetek, nehledě na to že už jen z pohledu na něj je člověku na zvracení. Sňatky mezi pžíbuznými zkrátka není nic dobrého.
17. 01. 2013 | 19:36

Starej konzerva napsal(a):

Ač jsem v prvním kole volil Karla, tak ve světle zjevně zainteresované mediální masáže a posledního a připravovaného dění ve vládě jsem znechucen - až tak, že mi zbývá jen dilema - nejít volit nebo nevolit Karla.
Zejména jeho součinnost s vládou, Nečasem a Kalouskem, ho připravuje o zbytky mých sympatií.... nechápu ani jeho věrolomnost s postojem k amnestii - populismus na fuj !
Začíná se to tady okolo rojit - dnes cesta podvečerním vlakem ..... hned zítra přikoupím včeličky FMJ 9mm a k tomu teleskop č.22 !!!
17. 01. 2013 | 19:59

Zdenda napsal(a):

Lidí, kteří se nechají oblbnout mediálně uplácaným panákem, který je na světě absolutně k ničemu,je mi upřímně líto. Tím spíš, že se v některých případech jedná o inteligentní a vzdělané jedince.
Věřím, že více voličů bude normálních, v opačném případě je to perverzní představa, která by měla strašit každého českého občana.
17. 01. 2013 | 20:02

Jirka napsal(a):

Nechci další Sudety, nechci němčinu jako úřední jazyk, nechci Němce na českém trůnu. A je mi jedno, kolikátý bude Miloš, hlavně, že bude :-)
17. 01. 2013 | 20:10

wendell napsal(a):

Závist a primitivové ovládli tuto debatu, věrní žáci a všichni géniové se tu opakují aniž by něco rozumného zdělili, po vzoru zloděje průpisek a jeho následníka tlučhuby. Jedinou chybou je, že jejich předci slezli ze stromu, jak krásně by se na ně dívalo v zologické zahradě, naštěstí evoluce se nedá zastavit a tak se tam uvidíme, pokud tedy nebudeme mít to štěstí, že vyhyneme, tento zamindrákovaný národ si snad ani nic jiného nezaslouží.
17. 01. 2013 | 21:45

Pepa napsal(a):

když se halt chce, lze i historii vyprávět tak nějak lidsky, poustavě, že ano? :)) aby jí masy rozuměly a hlavně, aby pochopily skutečné pochopily, co v důsledku toho mají udělat :-D to je naprostá bomba - ironie
17. 01. 2013 | 22:46

PROFESOR AMNESTOR napsal(a):

Ad Bestia Thriumphans

dokument ČT2 je vynikající, ale nevím kam zmizelo počítadlo. Nebo se mýlím ? Za den to vidí tisíce lidí.

Zemana volí aktivní estébáci nebo poblouzněnci, dále Klaus, Hájek, Vondráčková, Šichtařová, Pikora, Knížák, Jakl, Weigl, Šlouf, Šťastný, Bém, Koudelka (soudní propadák), Renč (už za volantem nepije), odborář Zavadil, Remek, Ringo Čech (poblouzněnec - odpuštěno), Che Guevara Komárek, Bohdalová (ne-agent STB, školitelka VUMLu), Lucie Bílá (kosočtverec s čárkou), Ševčík (SSM)

Škoda peněz pro Miloše, ale aspoň člověk vidí, kdo je ve společnosti kdo. Takhle se veřejně nechat ocejchovat :-)

Bohdalce už nevěřím, že nebyla STB-ačka, i kdyby jí soud 100x dal za pravdu. Zřejmě dostala pokyn z centrály a vyrazila na natáčení spotu pro nastrčeného ožralu.
17. 01. 2013 | 23:26

Mám jít volit? napsal(a):

Zkuste si prosím uvědomit, že ani jeden z kandidátů nás nikam dopředu neposune.

Zpráva pro autora článku - takto idealizovat pana KS mi přijde nemorální.
17. 01. 2013 | 23:59

PROFESOR AMNESTOR napsal(a):

Pravda o budoucím prezidentovi

http://eportal.parlamentnilisty.cz/Articles/5489-jihocesti-schwarzenbergove-a-vitezstvi-nad-komunistickym-lhanim.aspx

Zemana volí jen estebačka Bohdalová
18. 01. 2013 | 00:00

mik napsal(a):

At je to jak chce Zemanovi proste neverim jeho argumenty kdyz chtel prosazovat svoje idealy tak proc s politiky odesel ? Odesel proto ze se urazil pro jesitnost pro nesouhlas s nazorem jineho a to je proste pokracovani Klause at se bude tvarit naoko proevropsky jak chce dneska treba diky Klausove masazi obyvatele v CR nechteji slyset o euru ale EU se nerozpadne a euro nezanikne a proc asi Zeman uvedl vcera ze by chtel euro v 2017 ? Protoze Polsko mluvi o roce 2016 a pokud by se tak stalo tak jina muznost neni Klausuv nesmysl v prohlaseni ze pokud vsichni kolem budou mit euro CR ho nepotrebuje je skutecnym nesmyslem a i podprumerny obchodnik chape ze ostruvek uprostred spolecne meny mozna pujde ve Svycarsku nebo treba v konzervativni Britanii pripadne v sobestacnych statech Skandinavie ale rozhode ne v zavisle CR takze je to z jeho starny jen populismus nakonec jak se chova spion taky se snazi ziskat duveru tech proti kterym vlastne bojuje Nechci tim podsouvat Zemanovu orientaci na Moskvu ale ona ta chut si vypit s Putinem a vyjet si s nim na ryby urcite bude Merkelova se asi opit nenecha,,,
18. 01. 2013 | 08:29

Bík napsal(a):

Egon, nebo Kárl? Těžká volba. Egon je přece jen aspoň Čech, tak snad toho.
18. 01. 2013 | 13:05

kolťák napsal(a):

Tý jo.Tak to teda zírám.Musím si jít dát prcka,jinak to těžko rozchodím.To musej bejt jistý kruhy pěkně předposraný,že něco takovýho splácaj.Ale čeho se bojej,když bude na hradě miloš?Vždyť mimo amnestii je to jen kladeč věnců podpisovač smluv který dojedná vláda a někdy i příležitostný zlodějíček.Jo a ještě nejvyšší velitel naší mikroarmády s výkonným letectvem,které může být kdykoliv uzemněno stiskem příslušného knoflíku kýmsi ve švédsku.Tak proč se toho Zemana bojej jak čert svěcené vody?
18. 01. 2013 | 17:12

thyson and napsal(a):

Už mě všichni ti blogeři štvou. Kde se člověk podívá, tak nevidí nic jiného než spojení zeman šlouf. Saskra faite i vy jste v osumdesátých letechz, beztak ochotně lezl do zadku svému šéfovi, na rozdíl od zemana a koukám vás to nediskvalifikuje. Tak se věnujte historii umění a ne plkání na blogy.
18. 01. 2013 | 18:28

Freddy napsal(a):

to kolťák: Třeba jmenuje členy ústavního soudu a bankovní rady ČNB - a mnoho lidí e netěší vyhlídkou na život v zemi kde by to dělal Zeman, podle toho co mu poradí soudruh Šlouf, kterému to zase poradí jeho známí mafiáni.

to thyson and: To spojení je zcela logické - Zeman cca deset let (2001-2010) strávil v ústraní na Vysočině, za jeho návratem do politiky, resp. pokusem o něj je právě Šlouf&spol., kteří s tím nměli nemalé výdaje, které nemohou zůstat nesplaceny, pokud se dostaně do funkce kde může své "dobrodince" velkoryse odměnit na úkor občanů - nikoliv jen bezprostředními příjmy, plynoucími z funkcí do kterých je může jmenovat (bankovní rada ČNB, ústavní soud atd.), ale i tím, že z nich budou mít možnost ovlivnit celkovou orientaci republiky na své východní chlebodárce.
18. 01. 2013 | 20:01

Freddy napsal(a):

to Luba: Naprostá nepravda, Karel IV. ze Schwarzenbergu pobouřil daným výrokem českou veřejnost coby poslanec českého zemského sněmu (během diskuse o tom sochy jakých osobností českých dějin by měly ozdobit budovu Národního musea na Vácavském náměstí.)
----
Jinak vyčítat někomu "hříchy otců" (řečeno výrazem Jaroslava Haška) je spíše znakem komunistického kádrování - člověk by měl nést odpovědnost za své činy, ne za to co dělali jeho rodiče, prarodiče event. další předci hlouběji v minulosti.
18. 01. 2013 | 20:13

Freddy napsal(a):

to Luba: Pardon, vidím, že dále Váš výrok korigujete. Má omluva.
Jinak já mám za to (na základě Pernesových "Spiklenců proti Jeho Veličenstvu"), že i ten termín "kommunisté 15. století" tam tehdy nakonec padnul - Komunistický manifest vyšel v r.1848, pařížská Komuna existovala v r.1871, tj. pojmově to není vyloučeno
18. 01. 2013 | 20:32

Vašek napsal(a):

No vidíte,já zas na Pražském hradě nechci žádného Karla Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg I,IV,V(či jakého),ne proto že žil většinu života v cizině a nemá ani ánung o životě v České republice ale proto že je to docela normální vyčuraný alibista-viz jeho včerejší učinkování v parlamentu.Něchtěl bych se dožít toho až někdy půjde do tuhého aby se náš president vypařil z hradu nebo dokonce z republiky jako výše uvedený Von včera z parlamentu.
18. 01. 2013 | 22:11

Zdenda napsal(a):

Volba Miloše Zemana je volbou naší polistopadové historie se všemi nedostatky, které ji provází. Volba Schwarzenberga je volbou mediálně vytvořené iluze, která je negací po staletí probíhajícího boje o svébytnost českého národa. Mimoto žádný člen Nečasovy vlády nemůže být slušný člověk, jinak by v ní být nemohl, natož na postu prvního místopředsedy!
19. 01. 2013 | 11:32

Helena napsal(a):

Nebojím se volit Schwarzenberga.
20. 01. 2013 | 00:48

Jan Hus napsal(a):

Když vidím tu bezbožnou nemorální zvěř, co chce králem křupana Miloše, tak se raději půjdu upálit…
20. 01. 2013 | 23:27

Eva von Plzeň napsal(a):

Kde se ve vás komentujících bere tolik zloby, závisti a zášti?
20. 01. 2013 | 23:57

Miloslav Peřich napsal(a):

akiromo:
Je dobré si uvědomit , že Zemana vyloučili ze strany v roce 1970 . Kdyby to neudělali ,byl by tam do roku 1989. Místo omluvy budou jej komunisté volit . Když se dostane na Hrad pomůže sociálním demokratům od kterých odešel ?
22. 01. 2013 | 01:13

RIVcpBJBzL napsal(a):

http://tuf-tite.com/box/#10965 dosage for tramadol 100mg - tramadol ultram narcotic
04. 11. 2013 | 12:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy