ČSSD tají tajnou službu

03. 07. 2008 | 12:09
Přečteno 5710 krát
Když popřel Jiří Paroubek, že sociální demokracie má vlastní tajnou službu, vyslovil nebezpečnou polopravdu. ČSSD má ve skutečnosti hned několik tajných služeb. Dále má likvidační komando „Pecka,“ anarchistickou bojůvku „Kácha“ a soukromý radar „Benda“ v Českém středohoří. Na letišti Raná u Loun (Ransdorf), máme dále zaparkovaných několik ultralightů vyzbrojených moderními Langrovými hnojomety.

Nejdrsnější tajnou službu, před kterou si není ani Paroubek jistý, řídí Petra Paroubková. Nelítostná služba sleduje, zdali předseda dodržuje životosprávu, nejí bůček, nepije přeslazené kakao a nechroustá kalorické oříšky kešú. Tato tajná služba má oči, uši a nos všude.

Další tajnou službu řídím já. Je ovšem natolik tajná, že ani já nesmím vědět, čím se vlastně zabývá, kolik má tajných a jak je vyzbrojena. Kvůli utajení také nepodává žádné zprávy. Z tohoto důvodu vám ani při největší snaze nemohu o této službě poskytnout podrobnější informace.

Obzvláště mazanou tajnou službu vede David Rath. Tato tajná služba se svou činností naopak nijak netají. Zabývá se šmírováním Mirka Topolánka a jemu blízkých ústavních činitelek. Zprávy služby zvané „Rathata,“ se rafinovaně podávají veřejně na mikrofon v Poslanecké sněmovně, aby si jejich důvěrného obsahu nikdo nevšiml. Funguje to.

Jsou i někteří sociální demokraté, kteří práci v utajení a její věrohodné legendě obětovali úplně všechno. Takoví Svoboda a Snopková se obětavě nechali označit za tuneláře, jen aby získali důvěru politického a kriminálního podsvětí. Dnes podávají neocenitelné zprávy z vězeňského prostředí. Díky jim víme dobře, co nás čeká.

Vedle sedmi dalších služeb manévruje uvnitř sociální demokracie též tajný rozvratný spolek „Fierlinger.“ Fierlingerovci se snaží prodat sociálně demokratické hlasy ODS za přiměřenou politickou cenu. Dosud odhalenými členy Fierlingera jsou Melčák, Pohanka a Wolf. Členství Miroslava Šloufa se zatím nepodařilo ni potvrdit ni vyvrátit.

Mohu také investigativnímu tisku dosvědčit, že některé formy sbírání informací jsou až nechutné. Tuhle jsem přišel k předsedovi Paroubkovi, on na mne inkvizitorsky pohlédl a povídá, proč prý jsem začal nosit modré trenýrky. Rozzuřil jsem se do běla a řval jsem, jak na to přišel. A on se válel smíchy, že jsem si zapomněl vzít kalhoty. Uznejte, že něčeho takového by si on sám, bez kvalitní špiclovské služby, nemohl všimnout!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ivan napsal(a):

Vtipné, ale tady to nikdo neocení. Ale ty modré trenýrky mne docela odrovnaly a dokonce počítač zkolaboval. Tak dost takového vtipkování, taky úcty něco. Zde stejně lže kdeco.
03. 07. 2008 | 12:19

radek napsal(a):

je to tak, "nemodráci" mají povětšinou tolik práce, aby se uživili, že na nějaké debaty na internetu nemají čas, pokud vůbec mají na internet přístup ...
03. 07. 2008 | 12:25

Ládik napsal(a):

Taková srandovní "mlha". Celá ČSSD je jedná velká tajná služba. Slouží komančům.
03. 07. 2008 | 12:28

Volic Socialni Demokracie napsal(a):

No forma je vtipna, ale to o cem clanek je, vtipny vubec neni. Jsem volic socialni demokracie a bohuzel opravdu verim, ze Paroubek vydiral Wolfa, i kdyz to byl smejd...
03. 07. 2008 | 12:29

Gerd napsal(a):

A že Vy jste byl na nějaké street party a vzal si prášek z psaníčka od podivně huhlajícího individua? Nebo to byl joint z majoránky?
V každém případě jinak krotké blogování okořenil humorem, což je jen dobře. :-))))
03. 07. 2008 | 12:33

Superman napsal(a):

socialisté jsou tlusťoši kam se podíváš, takže nemohou být tajní, protože se neschovají ani za panelák.
03. 07. 2008 | 12:36

Ferda napsal(a):

Vtipné, pobavil jsem se.
03. 07. 2008 | 12:38

Apeoffice napsal(a):

to Jiří Havel

dovolte mi poděkovat Vám, jsem jedním z Vaší tajné služby, která je Vám utajena a musím říci jste báječný šéf. My většinou nevíme o Vás a Vy už vůbec o nás :o) a to je skvělý.

Vím, že by jste rád, abych alespoň naznačil, ale znáte to my nesmíme ani naznačovat.

P.S. nepátrejte po mne jsem smyšlená osobnost a jakékoliv podobnosti s kýmkoliv jsou čistě náhodné :o)

Dík za prima čtení.
03. 07. 2008 | 12:50

StandaT napsal(a):

Ta (koordinovaná ? ) snaha o bagatelizaci je zajímavá... Jak už jsem psal pod článkem Paroubka: mě to k smíchu nepřipadá. Naopak. Jste druhá nejsilnější strana v tomto státě. Z toho titulu máte druhou největší zodpovědnost - za stát. Ale řekl bych, že tu zodpovědnost za celek, za všechny kdo tu žijí, si tam u vás nepřipouštíte. Z toho, v co se vaše strana mění (a nejde jenom o utečence), chvílema i mrazí v zádech. Bohužel musím konstatovat, že dnes už proti ODS nejste alternativou. Leda v rychlejší cestě do pekel.
03. 07. 2008 | 12:50

jsmith napsal(a):

WOW, what a piece of crap! Do you actually believe that JP&co. do not collect information about the people around them? Furthermore, blackmail seems to be a generally accepted tool among ALL Czech politicians...
03. 07. 2008 | 12:51

Kroček napsal(a):

Podle mě to má sice působit vtipně a ironicky ale nedivil bych se pokud by to vše byla pravda!!!Například slavná Kubiceho zpráva, která obsahovala některé indicie a Paroubek vybral ty nejbizarnější a tím se mu podařilo shodit celou zprávu.
03. 07. 2008 | 13:09

Lojza napsal(a):

Pane Havle, dobře jsem se zasmál.To nebezpečí ovšem nepodceňujte. Jsem druhý agent služby, kterou vedete a neví o mně ani ten první agent. Proto si občas můžu rejpnout i do strany a jejího šéfa. Divím se, že vy vůbec víte, že existujeme. Jste sice náš šéf,ale vzhledem k absolutnímu utajení,
byste vůbec neměl vědět, že jste šéfem tohoto odboru. Komplikujete mi činnost, teď se musím i já zveřejnit abych zůstal utajený.
Ale vážně, rád čtu vaše články.
03. 07. 2008 | 13:12

Kroupa napsal(a):

Pane Havle je to sice k popukání ale nemyslím si že zrovna toto téma je vhodné pro komédie. Volil jsem vás pro něco jiného než jsou rádobyvtipné eseje!
03. 07. 2008 | 13:16

MS napsal(a):

:-)).
Čtu Váš článek po několikáté a pořád nevím, je to jen pro zasmání nebo první vlašťovka z vlastních řad, která upozorňuje, že pan Paroubek je pan Paroubek??
Zase čtu mezi řádky, co tam není. To je proto, že mám modré vidění a že si myslím, že české politice by bylo lépe bez pana Paroubka než s ním (pozor nemyslím bez ČSSD) – přání otcem myšlenky.
:-)).
03. 07. 2008 | 13:33

Železnohorský napsal(a):

Mně jen nejde do hlavy, jak mohl předseda Paroubek vydírat poslance Wolfa tím, že o něm zveřejní choulostivé informace, které byly veřejné. Jo, kdyby mu říkal, Wolfe, zařídím, aby se to nevyšetřovalo, nedostalo k soudu a abys za to nešel bručet, to by byla jiná, tam by už vydírání nějaký smysl mělo. Jenže expert na "zařízení, aby se to nedostalo před soud" je tu někdo jiný... Nějak to celé nesedí... Pak bychom se museli ptát, komu to, co udělal poslanec Wolf, slouží... A zase nám to nějak hapruje... No, nedivím se, že pan bloger napsal to, co napsal. Někdy je to fakt vo rozum. :-)
03. 07. 2008 | 13:36

valoe napsal(a):

Cim vic ctu reakce J.P. a ted i tu Vasi, tim vic mam dojem, ze tu tajnou sluzbu ta Paroubkova klika prece jen ma. Nejak vam obema neverim. A to se rika never hubenym....4
03. 07. 2008 | 13:38

Mona napsal(a):

Traduje se,že lidé s nadváhou či obezitou bývají dobrosrdeční a veselí.Vaše dobrosrdečnost a pokus o humor mi připadá hodně vyumělkovaný a násilně vytlačovaný.A mluvit humorně o jedné jediné polopravdě pana Paroubka,tak tomu jsem se jedinkrát skutečně srdečně a nenuceně zasmála.
Je mi líto,ale u mě jste nezabodoval,mnohem líp se četla vaše bulharská dovolená.
03. 07. 2008 | 13:48

Apeoffice napsal(a):

Lojzo my o Vás víme ......
03. 07. 2008 | 13:56

Vico napsal(a):

Trochu legrace neuškodí, byť jsem už od vás četl vtipnější články. Nejkomičtější část nás teprve čeká, až nedůvtipní modří svazáci budou váš příspěvek brát jako hodnověrný pramen a vy budete s veškerou vážností označen za šéfa ultralevicové paralelní tajné a diverzní služby Oranžová stezka. Valoe a Kroček jsou, zdá se,už teď o tom skoro přesvědčeni.
03. 07. 2008 | 14:03

Doug Badman napsal(a):

Díky, teď už vím, čemu se v Lidovém domě smějete a proč máte tak rádi Jiřího Krampola.
03. 07. 2008 | 14:08

RUMCAJS napsal(a):

Z nějakého důvodu jste zapoměl na šéfa špiclů Dimuna.

Čím to ?
03. 07. 2008 | 14:15

Martin napsal(a):

Taky Vám z toho nějak vypadl tým "Mlýn", ale to by asi nebyla taková legrace, že?
03. 07. 2008 | 14:41

vlaďa napsal(a):

Moc dobré, vč.diskuse :))
03. 07. 2008 | 14:50

prirodovedec_II napsal(a):

Je to jiste zertovne. Moc jsem se pobavil! Nicmene, jako Krejcir co ho hlidala
tajna policie pana ex-ministra se urcite nebavim. Apropos, ty trenyrky co viseli u Paroubku pri srdecnem jednani panu P a Z byli
barvy cervene!
03. 07. 2008 | 15:04

Lukáš Bušina napsal(a):

Výborné :D
03. 07. 2008 | 15:15

Kritik napsal(a):

Pěkné! A co natočit film - bláznivou komedii, kde důchodci čelí s pomocí těchto tajných služeb své připravované likvidaci eutanázií v rámci chystaných zdravotních reforem?
03. 07. 2008 | 15:36

JC napsal(a):

Je mi líto, ale mě to nepobavilo.
03. 07. 2008 | 15:41

lubka napsal(a):

To jste tomu dal!! Vsadím se,že do dvou dnů prosadí ODS vytvoření vyšetřovací komise a dva měsíce se bude parlament hádat o jejím složení.
03. 07. 2008 | 15:43

Jirka1 napsal(a):

Sleduji,že stínový nebo také tajný ministr školství,mládeže a tělovýchovy (zajímavé,proč se také nezajímá o právě tělovýchovu a mládež?) se výrazně nudí a píše takové pitomosti, nehodné učitele na VŠ.To se pak jeden nemůže divit,že úroveň nejen vysokého,ale i středního školství pomalu ale jistě klesá,když tam učí takoví šibalové...
03. 07. 2008 | 15:47

kristusek napsal(a):

Hezké, zasmál jsem se. ALe jak už napsal někdo přede mnou - buďte ujištěn, že tento váš blog bude mnohými blue fans brán jako doznání. Před volbami budou úryvky z tohoto příspěvku na bilboardech hned pod nápisem "Mobilizace II".
03. 07. 2008 | 15:48

pavla napsal(a):

Apeoffice, Jirko, zapom. jsem Vaši adr. dík P.
03. 07. 2008 | 15:50

JC napsal(a):

lubka,
Nevsázejte se neb za celou akcí vyjímečně není ODS nýbrž HN.
03. 07. 2008 | 15:53

RUMCAJS napsal(a):

Pan docent chce navodit úsměvnou atmosféru a pocit, že ČSSD je stranou stojící mimo špinavé praktiky. Ale....

Bambergem to začalo

Největší skandál dlouholetého předsedy sociální demokracie Miloše Zemana vypukl na obrazovkách České televize pár měsíců před tím, než jeho strana zvítězila ve volbách v roce 1998. Prokázalo se, že Zeman v roce 1995 jezdil na pochybné schůzky s česko-švýcarskými podnikateli a jednal s nimi o finanční injekci ČSSD výměnou za vliv na chod státu.

......
Kdo chtěl zabít sponzora?


Sociálnědemokratický skandál první třídy, který nemá v české politice obdody, má jméno Lhotský. Peníze. Vydírání ve vládních kruzích. A nakonec i pokus o vraždu. To všechno v něm sehrálo svou roli.

Více v knize "Tíha Olova".

Nechte těch srandiček pane docenta, a radši udělekte něco, aby se člověk za Vás nemusel stydět.
03. 07. 2008 | 15:55

JC napsal(a):

Nebo by pan docent mohl zkusit něco z kulinářského oboru. Mohl by nám napsat co dělá Šéfkuchař kuchyně ČSSD špatně, že mu občas při hnětení těsta zvaného poslanec ČSSD vyjde ze šikuly darebák.
03. 07. 2008 | 16:09

lubka napsal(a):

Pane docente,Rumcajs se za vás stydí!!! Hlavně kvůli tomu,prosím vás,neskákejta z mostu.On to třeba tak nemyslel!!!
03. 07. 2008 | 16:09

RUMCAJS napsal(a):

libka:
Myslel!
03. 07. 2008 | 16:13

lubka napsal(a):

Pane docente, SKOČTE. Teď už se nedá nic dělat!!!
03. 07. 2008 | 16:18

klaaarka napsal(a):

Hezkýýýýý :-)))
03. 07. 2008 | 16:24

NemoX napsal(a):

Fakt dobrý, a z diskuze ještě plyne zajímavé poučení! Všimněte si, prosím, že blba nejvíc naštvete tím, že si z něj uděláte legraci a on to pochopí, :-) i když uznávám,stává se to málo kdy.
N.
03. 07. 2008 | 16:46

archimedes napsal(a):

Pane profesore,
co je na tom pravdy, že již máte v záloze i ozbrojené lidové složky PACH (pomáhat a chránit), které údajně měly převzít moč k 60.výročí února a jen díky zásahu Šloufa to bylo odloženo na pozdější dobu ?
Prý Melčák, Pohanka a Wolf jsou vlastně koňové (trojští) a má jich být ještě 15 dalších.
03. 07. 2008 | 17:00

Lojza napsal(a):

RUMCAJSI,ano, Bambergem to začalo. To byl první pokus jak ovlivnit volby. Nepovedlo se přesto že se do toho vložila i čt. Až Kubice byl úspěšný. Ale myslím, že většinu diskutujících urážíte, když předpokládáte, že tak rychle zapomínají. Tyto kanóny, pane, dávno zrezivěly a ani v dobách největší slávy nepálily dobře. Byly to jen pšouky. Chvíli smrděli a to bylo všechno. Vaše pšouky jsou úsměvné. Nesnažte se moc nebo to bude s polevou a ušpiníte si prádlo.
03. 07. 2008 | 17:08

p.cilin napsal(a):

Zajímavé je, že jste za dva dny už druhý (po Paroubkovi), kdo o tom tady píše, a oba se snažíte dávat všemožně najevo, jak se dobře bavíte. Kdyby to byl totální nesmysl, asi byste se takhle neobtěžovali. Navíc si dobře vzpomínám, jak hned po Kubiceho zprávě někteří od vás bezostyšně přiznávali, že takhle to dál nejde a že nějakou "akční skupinu pro práci s informacemi" (nebo nějak podobně) si ČSSD plánuje vytvořit. Vy tvrdíte, že ta myšlenka tenkrát zcela zapadla? :)
03. 07. 2008 | 17:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Vidím,

že už zase skáčete přes kaluže.Je evidentní,že na Vás má stranické prostředí Sociální Demokracie škodlivý vliv.Nezapomeňte pane,že kdo s čím zachází,s tím také schází.

Ale musí Vám imponovat jak se Vám daří bavit vaše oranžové jestřábníčky.Přeji dobrou zábavu

Ivan.
03. 07. 2008 | 17:34

Martin napsal(a):

Pane Havle, zapomnel jste na vas akcni eSeMeS tym, ktery vedom si velke uspesnosti teto metody pomaha sluzbe Fierlinger.
03. 07. 2008 | 17:37

RUMCAJS napsal(a):

Lojzík:
Nic nevyčpělo, nic nebyly pšouky. To se to jen zametlo pod koberec jako ostatní aférky napříč politickým bordelem.
03. 07. 2008 | 17:38

čtenář napsal(a):

Pane Havle, spolek "Fierlinger" v ČSSD určitě v nějaké podobě existuje, pracuje však nikoli pro ODS, ale podle historické tradice pro KSČM, která si z ČSSD opět udělá užitečné idioty.
03. 07. 2008 | 17:48

Martin napsal(a):

Uz vidim jak za par let komuniste s vekovym prumerem 90 let polykaji socialni demokraty :)
03. 07. 2008 | 17:52

p.cilin napsal(a):

A pokud jde o protiútok J. Paroubka, že ony informace o Wolfovi byly veřejně dostupné: problém není v tom, že by dneska nebyl dostatek informací, ale neopak, že je jich příliš, na různých místech a různé kvality. Mnoho z nich má potenciál vytvořit aféru, ale jen pokud se objeví v pravou chvíli a ve "správných souvislostech." A to už ovlivnit lze.

Takže Paroubkovo vysvětlení a "smích" rozhodně nevylučují, že má Wolf pravdu. A naopak, pokud Wolf nemá svědky, má smůlu...
03. 07. 2008 | 18:01

prirodovedec_II napsal(a):

A ted neco k placi: VEDECKE CLANKY AUTORA
v recenzovanych casopisech a jejich odezva:
Title: Shareholder democracy in the Czech Republic
Author(s): Havel, J
Source: FINANCE A UVER-CZECH JOURNAL OF ECONOMICS AND FINANCE Volume: 55 Issue: 9-10 Pages: 44
1-459 Published: 2005
Times Cited: 0
2. Title: Building institutions for the Czech Republic
Author(s): Havel, J
Source: POLITICKA EKONOMIE Volume: 52 Issue: 6 Pages: 723-739 Published: 2004
Times Cited: 0
3. Title: Economy and law in the transformation
Author(s): Havel, J
Source: POLITICKA EKONOMIE Volume: 46 Issue: 6 Pages: 869-874 Published: 1998
Times Cited: 1 (autocitace)
4. Title: THE GENERAL TENDENCY TOWARD THE ECONOMY OF TIME IN GOODS PRODUCTION AND THE WORLD VAL
UE
Author(s): HAVEL, J; KMONICEK, L
Source: POLITICKA EKONOMIE Volume: 35 Issue: 4 Pages: 401-409 Published: 1987
Times Cited: 0
5. Title: THE GENERAL TENDENCY TO THE ECONOMY OF TIME IN THE PRODUCTION OF GOODS AND WORLD PROD
UCTION PRICE
Author(s): HAVEL, J; KMONICEK, L
Source: POLITICKA EKONOMIE Volume: 35 Issue: 9 Pages: 961-971 Published: 1987
Times Cited: 0

Ta jedina citace je autocitace! Takze, pan
ekonom Havel naprosto dokonale utajil jeho prinos k ekonomicke vede!! Uvazime-li, ze jde o docenta na "spickove" fakulte VSE, je potom zrejme,ze pan docent se nejspise pripravuje na prechod do nove pripravovaneho satirickeho casopisu Novy Dikobraz. Uz se tesim na tu skvostne zirave zesmesnovani modroptakovskych nymandu a neumetelu!!!!!!!!!!!!!!
03. 07. 2008 | 18:15

Filipi napsal(a):

Chapu ze to mel byt pokus o vtip... Ale ma to takovy ten socialnedemokraticky prehlizivy nakyslo sladky privlastek... Asi jako kdyz nechate zvratky 4-5 hodin dusit na slunicku...
03. 07. 2008 | 18:25

Charlie napsal(a):

pane Havle,

já bych si typnul, že ty vaše tajné služby vede nějaký poctivě vypráskaný a protřelý pražský taxikář.

Tak se můžeme před volbami těšit na skandální odhalení - kdo nosí trenýrky a kdo nosí slipy?
Vrcholem investigativní práce vaší tajné služby by bylo uvedení barvy toho spodního prádla (i vzadu).

Doporučuji urychleně vyměnit modré trenýrky za oranžové. Jinak byste mohl být považován za persona infiltrata.
03. 07. 2008 | 18:57

Kamil napsal(a):

Pane Havel
tak mě napadá, jak moc musí mít politik hroší kůži, nebo touhu po moci, aby mohl setrvávat v takové společnosti Paroubků, Ráthů apod.
Ten Váš příspěvek mi příjde spíše k pláči, ale co bych od Vás mohl čekat.
Hezký večer.
03. 07. 2008 | 19:40

vlk napsal(a):

Pane docente paráda....

Okamžitě se mi vybavil klasik české politické satiry a jeho Strana mírného pokroku v mezích zákona! Jako by to té partaji a klasikovi z oka vypadlo.

Jen jsme se musel, poněkud kysele, pousmát nad Langrovými hnojomety. Ne že by nebyly.. to zas e ano. Ale na druhé straně napsat na adresu Ratha pouze Rathaha, jakokoliv pointa u Rathahy je skutečně brilantní.. Ale přesto.....

Já byh spíš psal o tom, že Rathaha je natolik disciplinovanou tajně tajnou službou, že se neleká žádné pravdy, ať smrdí jakkoliv. A v poslanecké sněmovně, že s e d ěje fyzikální zázrak - nejen , že si tam smradu nikdo nevšimne, dokonce ho dokáží političtí soupeři změnit často ve vůni fialek...

Ale jinak- paráda.
03. 07. 2008 | 20:32

mi napsal(a):

Nemaskujte realitu.
03. 07. 2008 | 20:33

Vladislav Černík napsal(a):

Bylo to analytické,
nicméně vzhledem k vysokému stupni utajení,
kdy se těžko pozná i to, zda tajné služby vůbec existují, pak se asi ještě hůř pozná, že to, co se dělá dobře se de facto dělá blbě, a tak zároveň nám stoupají preference
a v podstatě klesá počet těch, kteří chtějí k volbám přijít.
Vladislav Černík
03. 07. 2008 | 20:35

RA napsal(a):

to bylo vtipné? Ha,Ha,Ha..asi jako vtip od Paroubka. Pane Havel, vzpomínáte si na Grossův tým Mlýn ?
03. 07. 2008 | 21:49

RA napsal(a):

pouze člověka přejvapuje, kdo také může vyučovat na VŠ. Pak to školství má mít nějakou úroveň.
03. 07. 2008 | 21:55

vlk napsal(a):

RA , buď v klidu. Ty bys do té školy neudělal přijímačky. Nemusíš mít strach, že by tě kdy pan Havel něco učil. OStatěn i tak s tebou n a základce asi měli dost práce. Aby tě naučili číst a psát.
03. 07. 2008 | 22:21

prirodovedec napsal(a):

prirodovedec II: Sjel jste komercni WoS? Nebo SCOPUS? Nebo ERIH? Google Scholar? ... nebo Turnovce, Municha, ... dle posledniho je citovanych ekonomu v nasem state zrejme mene nez zamestnancu na Vasem oddeleni AV. :) Cili rekl bych, ze autor je u nas mezi ekonomy nadprumerny. :))

Kazem na Vasem prispevku je dle mne skutecnost, ze odkazujete na VSE - tam asi pusobi jiny Havel, tento "nas" je dle mne z IES UK (tj. jeste prestiznejsi :) ).

http://ies.fsv.cuni.cz/cs/s...

Nicmene autor pise vesele. A vesely docent ekonomie s vypsanou rukou je mi sympatictejsi nez nejaky suchar s peti cizimi citacemi ve WoS. :) Priznejme si, ze citacnimi saskarnami muzeme okouzlovat ty druhe, ale pri tom musime velmi daleko skryvat pod koberec akce typu Sokal nebo Bogdanov, ze. :)
03. 07. 2008 | 22:58

vlasta napsal(a):

Prominte- ale pro Vás platí, že kdyby jste měl 5 vysokých škol- inteligence je zcela nepřítomná: souhlasím se značkou ""ra".
04. 07. 2008 | 01:54

Koukol napsal(a):

Pane Havel - opět pěkné, výstižné a pravdivé. Ty modré tupé mozky jsou svým militantním a tupým myšlením neschopné pochopit nadsázku. Oni jsou spokojeni se svými tupouny ve vedení strany a vůbec jim nevadí, že pod jinými názvy a za peníze daňových poplatníků ty "bejkárny", (které popisujete s nadsázkou) provádí Langer, Pospíšil a celá jimi zbudovaná organizační struktura.
04. 07. 2008 | 06:39

Vico napsal(a):

Shrnutí : Bohužel jsem se nemýlil. Reakce modrých byla podrážděná, bez stopového množství vtipu, ale s litry žluče.
04. 07. 2008 | 10:18

prirodovedec_II napsal(a):

To prirodovedec:

Data jsou z WoS. A tykaji se autora "Havel J". Tedy vsech "Havel J", pokud jich je vice!
V kazdem pripade, citacni impakt vsech "Havel J" v ekonomii je CISTA NULA. Takze, nechapu
proc povazujete autory(a) "Havel J" za nadprumerne(ho) ekonomy(a)?????
04. 07. 2008 | 10:49

jirka napsal(a):

Článek vtipný, ale...
Je jasné, že Wolf blekotá nesmysly o tajné službě v moci ČSSD.
Pane Havel, jak je možné, že lidé typu Melčáka, Snítilého atd. se dostali na volitelná místa kandidátky ČSSD do PS!!!???
Není náhodou důležité zamést si před vlastním prahem!
Zbavte se Grosů, Krausů,Šloufů, Melčáků a jim podobných, ať jste konečně věrohodná strana. To je teď pro ČSSD NEJDŮLEŽITĚJŠÍ!

S pozdravem

Váš možný volič
04. 07. 2008 | 10:51

StandaT napsal(a):

vico: jistě, že jsem podrážděný. Pan docent patří do party, která je, bohužel, dost silná na to, aby ovlivňovala můj život i život mých dětí, ale ne dost poctivá a schopná, aby ho ovlivnila v tom dobrém směru.

To, že si dělá legraci z jevu, který je navýsost smutný a nebezpečný (a hlavně - který se netýká pouze SocDem) se sice můžeme zasmát, ale ten jev se tímto veselým jaksi nestane. Kdyby to byla interní záležitost, která zůstane za branou LD, nechť se přátelé mezi sebou i pomordují. Pokud svými problémy nebudou zamořovat celý veřejný prostor, pak tomu se můžu smát i já se svým tupým modrým mozkem s militantním a tupým myšlením (jak mne specifikoval Koukol).
04. 07. 2008 | 11:02

prirodovedec_II napsal(a):

To StandaT:

To podrazdeni sdilim s Vami. Ale jako
opravdovy "special" vnimam tragickou uroven
nekterych vysokoskolskych pedagogu a neschopnost edukacniho systemu to videt jako
zasadni problem.
04. 07. 2008 | 11:32

StandaT napsal(a):

prirodovedec_II: řada VŠ jsou doslova skanzeny husákovské mutace kolektivismu, což se dalo očekávat, když selhaly rehabilitice, které VŠ s velkou slávou a publicitou udělaly hned na počátku 90tých let. Řada lidí se na VŠ vrátila po dvaceti letech učit, ale kde jsou dnes... Kdo ukázal svinskou duši v dobách husákovských prověrek - všichni museli tenkrát vědět po kom a jak se uvonila místa, která pak obsadili - ten ukázal nízkost i v "rehabilitacích" - ty uvozovky píši chválně právě kvůli tristním výsledku, jaký dnes vidíme s časovým odstupem.

VŠ jsou klíčovými lidmi chápány a provozovány nejen jako místa vzdělávání, ale i jako místa indoktrinace (byť učesaného) kolektivismu do mladých hlav. A je to kolem nás vidět. Drtivá většina těch janků, co lítají s papundeklovými raketami po náměstích nebo se někam přivazují jsou vš studenti. Ostatní mladí obvykle vědí, že život je barevnější a že pravda je nad ideologií, nikoliv pod ní.

Česká intelgence fatálně selhala, protože ani po takřka dvaceti letech svobody nepochopila, že její úloha už dávno nespočívá v tom, aby zdůvodňovala či zaštiťovala rozhodnutí politických sekretariátů a okecávala následky hlupáků a gaunerů z vrchních pater politiky. Ve světě se inteligence sice z nějakých pozic na pravolevé ose angažuje - ale zpravidla jako mluvčí občanů, nikoliv jako poskoci partají.
04. 07. 2008 | 12:05

tata napsal(a):

PANE StandaT

Rozhodně se nestotožnuju s Koukol.To co vy píšete o ČSSD ,bych mohl napsat o ODS.Co je iritujícího nad nadsázkou.Která reaguje na fakt ,co píše část novinářů.To že určitými možnostmi pracují obě strany je nabíledni.Ale když se část novinářů snaží přisoudit větší možnosti opozici je to úsměvné.Vždy a všude k tomu má celý aparát vládnoucí strana.
04. 07. 2008 | 12:15

StandaT napsal(a):

tata: pokud by toto napsal někdo zvnějšku, či řadový člen, nereagoval bych. Toto ale píše místopředseda strany. Protože toto psal člen SocDem, vyjadřuji se směrem k SocDem.

Tady ale jde o sběr informací, na což nemusíte mít tajné služby - tento posun k tajným službám je účelový stejně, jako když Paroubek ze sexu se šestnáckou (příjemná věc) udělá sex s dítětem (trestná pedofílie), čímž tímto mistrovským posunem znevěrohodnil celou kubiceho zprávu. Teď vidíme další snahu o totéž. Na sbírání informací stačí jeden analytik, řeči o tajných službách jsou účelové a pousouvají celou kauzu do imaginárna a nevěrohodna.

Už jsem několikrát psal, že současná ODS není mou positivní volbou ale negativní - je jen o něco menším zlem, než SocDem.
04. 07. 2008 | 12:37

JC napsal(a):

StandaT,
100% souhlas, nehledě na to, že celá "aféra" je v rovině ČSSD vs. HN.
04. 07. 2008 | 12:45

fafnir napsal(a):

pane Havle
vezměme to popořádku.Pan poslanec Wolf se rozhodne odejít z klubu a strany ČSSD.Zdůvodní to nátlakem poslance Paroubka při volbě presidenta republiky,a vydíráním ohledně čerpání dotací.
Pan poslanec Paroubek svolá tiskovou konferenci,kde vše popře a prohlásí ,že se o případu Wolf nebude vyjadřovat.Je svoláno zasedání ČSSD,na které nejsou vpuštěni novináři a ve výstupu poslanec Paroubek a předseda poslaneckého klubu ČSSD Hašek oznámí,že se k případu Wolf nebudou vracet.V tisku se objeví zpráva že podnik poslanve Wolfa neoprávněně čerpal dotace.Poslanec Wolf na to oznamuje ,že ČSSD shromažďuje citlivé a kompromitující informace na své členy.Poslanec Paroubek tvrdí,že je případ Wolf uzavřen.Poslanec Paroubek napíše dva blogy do Aktualně a jeden bog do I Dnes,o tom že poslanec Wolf lže.Podobné blogy píší i ostatní např. poslanec Zaorálek.Pan Havel píše filipiku o tajných službách ČSSD.Chybí už jen vyjádření Petry Paroubkové o tom jak ji v bulváru napadají.
Z toho všeho lze vyvodit po zkušenostech z dění v Čechách jediný závěr:Pravdu asi má pan poslanec Wolf.
04. 07. 2008 | 13:56

Grenzenlos napsal(a):

Pravdu má jedině Dalík.
04. 07. 2008 | 14:03

tata napsal(a):

pane StandaT

Jako že vždy říkám že Kubice ho zpráva neprohrála volby ,prohráli si je svojema chybami.Tak nemohu souhlasit že jí někdo mistrně znevěrohodnil.Nebylo co, sama o sobě poskytovala jen jedna paní povídala.Což jasně ukázal čas.A at to bylo stou zprávou jakkoliv neobsahovala nic tak průkazného,jak se to snažíte interpretovat. V čem se pochopitelně ne mužem domluvit je ve vidění světa.Já beru jako špatnou ale nemajíc,jinou volbu Čssd vy ODS. MOŽNA kdyby tady bylo něco jiného tak bysme se názorově přiblížili.Řeči o tajných službách začali novináři ne ČSSD a vy to interpretujete jako posun zlehčovaní se strany ČSSD.Četl jste ty články ,ja ano.Náznaku je tam opravdu hodně.Každý si najde co se mu hodí,vy jste si také zjednodušil fakta.S Kubicovi zprávy jste udělal bombu kterou se podařilo Paroubkovi krásným tahem eliminovat.Se snahy novinářů dokázat že má tajnou službu jste udělal :citace

Teď vidíme další snahu o totéž. Na sbírání informací stačí jeden analytik, řeči o tajných službách jsou účelové a posouvají celou kauzu do imaginární a nevěrohodná.

TAKŽE s tohoto je jasné že to o tajných službách si osobě napsala ČSSD.opravdu zajímavé.Dokážete vzácně otočit skutečnost.
04. 07. 2008 | 14:14

fafnir napsal(a):

Grenzenlos
Jsou dvě možnosti:
Buď je Dalík takový supermann,a pak je škoda že není premierem.
Nebo je ČSSD tak málo kvalitní strana,že na ní stačí jeden obyčejný Dalík.
Obé je pro poslance a rádby premiera Paroubka tristní zjištění.
04. 07. 2008 | 14:23

StandaT napsal(a):

tata: Mýlíte se v tom základním:
Toto není aféra politici vs. novináři. Novináři se jen chytili slov samotných socialistů - toto je jen medializace frakční řežby uvnitř LD.
04. 07. 2008 | 14:43

tata napsal(a):

pane StandaT

Mýlit se je lidské.Nemám patent na rozum.Ale já ty články četl.Všude se vyskytuje nejmenovaný zdroj.z L.D.Kde máte vy tu neotřesitelnou jistotu,že to je tak.Každý z nás může informace vyhodnotit jinak a ze svého úhlu pohledu.To jste konečně prokázal vyhodnocením Kubiceho zprávy.BYLA to jen bublina a nemíním se snažit dopátrat z jakého důvodu.Vy jí ale příkladate úplně zajímaví podtext.Já vždy říkám at to bylo jakkoliv svých 70 procent svojí viny si ČSSD NEODPAŘE.Ale úplně z jiného hlediska než vy.Že tam nebylo vždy vše košer je ale také zřejmé což vy ale ani náznakem nepřipouštíte.Také bych postupoval jinak než postupuje ČSSD S vyhrocením situace ohledně výroků k ods.Stejně se nedá nic dokázat a jen si stím ubližuje.Protože ty lidi si vybrala ona a je za ně z odpovědná.
04. 07. 2008 | 16:58

Jana napsal(a):

Pana poslance Melčáka, Pohanku, Wolfa a Snítilého by měl přijmout president a předseda vlády a předat jim vyznamenání za chrabrost, měli by vstoupit do síně slávy a být jmenováni čestnými členy ODS, dále by měli ze státního rozpočtu z nařízení presidenta pobírat doživotní rentu a měli by být zproštěni placení daní.
Jim a jejich dětem by měl být darován zkonfiskovaný majetek ČSSD, měli by dostat čestné titul profesorismus.
04. 07. 2008 | 19:39

Tytyty napsal(a):

05. 07. 2008 | 13:24

Jana napsal(a):

05. 07. 2008 | 23:10

prirodovedec napsal(a):

StandaT: A vidite, ja za husakovsky skanzen povazuji nasi politickou a cast podnikatelske sceny.

U politiku jedno prohlaseni za druhym dostihuje kvalit Jakesova projevu na Cervenem Hradku a podniky ridi mnohdy byvali vekslaci, PZtkari, stbaci a dalsi flora a fauna zminene ery. Proti tomu jsou VS oazami demokracie a efektivnosti a srovnatelne se svetem. :)

prirodovedec II: Presne ve smyslu toho slova - dle mne je nadprumerny nebo alespon nad medianem. :)

Pocitejte se mnou: projdete si ustavy AV (tam moc ekonomu uz neradi, ale presto), verejne VS maji cca 20 ekonomickych fakult a podobnych institutu (to da dohromady urcite pres 1000 zamestnancu v ekonomickych disciplinach), pak jsou ty ruzne soukrome VS, CNB, ministerstva a jejich pridruzene vyroby, aj. Odhaduji celkem na nejmene 1500 odborniku badajicich v nasi ekonomii. A zkuste si overit kolik z nich ma VICE publikaci ve WoS nez autor blogu. Rekl bych, ze jich bude mene nez 500, co rikate? :) (staci se podivat na ruzne zebricky: Munich, Turnovec, aj.). Nu, a tedy je autor v CR mezi ekonomy publikacne nadprumerny. Pokud hodlate zahrnout IF citace tak i tam bych tipoval, ze alespon jednu neautocitaci ma mene nez stovka nasich ekonomu. Zbytek nic. Mohu se ovsem mylit. :)

Pres svuj kriticky nazor na ekonomy v CR, znovu opakuji, ze pouzivani jedne komercni citacni databaze, ktera je vyhodna jen pro nektere prirodovedne a fyzikalni obory (viz srozumitelne blogy prof.Z.) a zacina spise uz zaostavat za konkurenci, je ponekud tendencni.

To je dle mne podobne, jako merit z pohledu danoveho poplatnika navratnost "drahych" ustavu AV klasickou podnikovou ziskovosti, byt v delsim obdobi - viz USA modely efektivnosti (napr. prijmy z prodanych patentu, hospodarske cinnosti, aj.). Nicmene proti gustu zadny disputat, on to pan docent jako stinovy ministr skolstvi casem VS a AV spocita. :)
07. 07. 2008 | 20:53

Skogen napsal(a):

Pane Havle, klobouk dolů, přesně takhle se musí na tu sortu mamlasů, která sama sebe bere tak smrtelně vážně, ačkoliv je opravdu přinejmenším k smíchu..

Jen jste, patrně úmyslně jako neinformovaný superagent, opomněl zmínit, že vždy existují i dvojití agenti, a že ti modří poslanci ve skutečnosti obratně pracují pro socany, protože se jim skvěle daří prestiž indigového ptáka rozvracet. Naopak, dvojití agenti krycím názvem "přeběhlík" (anebo též "konstruktivní destrukta"), jsou v podstatě jediní upřímní zastánci vpravdě všehotržního neokonzervatismu v pravicových boxerkách. Příliš málo, příliš pozdě, Topolánkovi muži jim to partizánsky ze zálohy natřou a spolu s příjmovými škrty, nyní již i v rámci té úžasné reformy, to možná spolu s nimi jedním vrzem nandají i té náně ekonomice. A rovnou na solar plexus.
08. 07. 2008 | 20:29

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy