Libra masa penzijním fondům

16. 06. 2010 | 09:27
Přečteno 30450 krát
Ve volební kampani se sociální demokracie ocitla pod brutálním tlakem pravicových médií díky celé řadě lobbistických skupin, užívajících v oblasti marketingu prakticky neomezených finančních zdrojů. Jednou z těchto nátlakových skupin je lobby penzijních fondů. Již v závěru Topolánkovy vlády dalo Nečasovo ministerstvo práce do připomínkového řízení materiál pro vládu, ve kterém se navrhoval 4% opt-out. ODS před volbami i v této věci jen mlžila, její koaliční partneři TOP 09 a Věci veřejné však mluvili o opt-outu zcela jasně.

Myslím, že jedním z důvodů galvanizace M. Zemana před volbami, majícím za cíl oslabení volebního výsledku ČSSD, byl právě zájem soukromých penzijních fondů na ustavení vlády pravice ochotné provést důchodovou reformu podle představ těchto fondů. Ostatně Zemanovci již ani nic nepředstírali, jedním z nejbližších spolupracovníků Zemana je J. Rusnok. Ten, jako jasný lobbista penzijních fondů, sehrál smutnou úlohu v Bezděkově komisi II. utvořené ministrem Janotou. Možná, že právě v tom je také možné spatřit jeden z důvodů, proč Zemanova mimoparlamentní strana měla ve volební kampani k dispozici desítky milionů korun. Je zajímavé, že nikdo z pravicových médií v posledních týdnech kampaně nevznesl otázku, kde že to Zemanova strana nemalé finanční prostředky na kampaň vlastně bere.

Teď je již při formulaci vládního prohlášení pravicové koalice zřejmé, že si penzijní fondy dříve či později vyberou svou „libru masa“. Bezděkem navrhované opatření je vlastně prosté, sebrat z průběžného systému financování státem vyplácených důchodů 5% (z 28%) a dát je do správy soukromým penzijním fondům. To okamžitě vytvoří na státním důchodovém účtu schodek přes 60 mld. Kč (!), což ovšem bude muset někdo zaplatit. Manévr s navýšením snížené sazby DPH zalepí tuto díru na státním účtu zdražením cen potravin, léků a základních druhů služeb. To bude pochopitelně představovat masivní zásah do životní úrovně širokých vrstev lidí.

Nejde jen o důchodce a plátce sociálního pojištění, kteří půjdou do důchodu v nejbližších dvaceti letech. Občané z těchto dvou generačních skupin budou na opt-out v důsledku navýšení cen základních druhů zboží a služeb doplácet až do konce života. Vlastně se tak jedná o miliony lidí, kteří budou tento experiment s nejistým koncem doživotně jen platit a platit, aniž by získali pro sebe jakýkoliv přínos. Nemluvě o tom, že se – a to ukázaly zkušenosti z nedávné americké finanční krize – penzijnímu fondu nemusí dařit při investování. A penzista může nad budoucím důchodem zaplakat.

Shrňme si, k čemu dojde. Pravice sníží (státem) zaručenou výši důchodu a donutí občany spořit v soukromém systému. Pravicová vláda zvýší ceny základního zboží a služeb a nižší důchod od státu učiní almužnou. Je to prosté, dá se hovořit o ukázkovém produktu penzijními fondy dobře zvládnuté marketingové strategie. Ty jsou v této věci vítězem, stát a občané poraženými. Kolik těchto vítězství zájmových skupin za vlády pravice ještě bude?P.S.: Příště o zájmech jiných nátlakových skupin: finančních skupin či farmaceutických firem, tvořících široké zázemí české pravice.

P.S. II: Tento článek byl odeslán do redakce deníku Právo. Odpověď zástupce šéfredaktora je následující:

Vážený pane,

o články pana poslance Paroubka nemáme zájem.

S pozdravem

Robert Dengler

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vlada77 napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku, dodatečně gratuluji (přesně jak jste říkal) k "velkému vítěztví" ve volbách, které zazářilo nad republikou.
Co se týče odmítnutí Vašeho článku redakcí Práva, inu na to si brzy zvyknete. Už jste jen řadový poslanec. To je třeba si uvědomit. Nebojte to se spraví a časem si zvyknete, že o Vás již není zájem.

P.S. Proč nenapíšete něco o tom jak Vaše strana zaplatí dluhy po volední kampani?? Jak to vyřešíte? Zase si půjčíte?
16. 06. 2010 | 15:42

bifi napsal(a):

Je otázka, jestli je Patruška Sexymozkovičovna na Jyrkovy bláboly ještě zvědavá.
16. 06. 2010 | 15:43

Béda napsal(a):

Karlík,

když vám tedy na nějakých 3% nezáleží a jste zvyklý stejně se o sebe postarat sám, proč pro toto opatření horujete?

Co když pro někoho i ty vytunelované 3% každým rokem jsou hodně?
16. 06. 2010 | 15:44

Samulaj napsal(a):

to Elix: doufám v 700 tis+1.Mohu?
16. 06. 2010 | 15:44

Pavlik napsal(a):

Soudruhu Paroubku,

jsem velmi potěšen, že vy a Vám podobní ( Topolánek a spol) jste skončili na smetišti dějin.

Topolánek chystá proti své milované ODS
Už zbýváte jenom vy.
Prosím neotravujte normální lidi a běžte se svým sexymozkem fňukat za svou milovanou Margaritou.
PS. Vůbec se nedivím, že Vaše bláboly nechce nikdo publikovat.

Příště, pokud ještě budete psát nějaké scifi apačské fantasy do blogů - tak já už určitě Vám odepisovat nebudu a věřím, že to udělá i zbytek inteligentních blogařů.
16. 06. 2010 | 15:46

Pavlik napsal(a):

dokončení......Topolánek chystá proti své milované ODS nějaký antipamflet.
16. 06. 2010 | 15:49

neo napsal(a):

Sladký:

tady je vidět, jak jsou levičáci inteligentní.

Zlevnění potravin nebylo logicky zapřičiněno zvýšením DPH, ale jinými faktory, které ovlivňují cenovou tvorbu. Takže nutně neplatí, že zvýší-li se DPH o 1%, zvýší se cena o 1%.

Je to stejné jako tvrdit, že zavedením vysokých daní jako v severských zemích, budeme mít jejich úroveň.
16. 06. 2010 | 15:51

Béda napsal(a):

neo,

takový lehčí dotaz. Jak velká je pravděpodobnost, že po zvýšení DPH klesnou ceny zboží? Je větší, stejná anebo menší než že současně se zvýšením DPH se zvednou i ceny?

Co myslíte, když se teď zvedne DPH, spotřební daň na PHM ... klesnou anebo stoupnou ceny?
16. 06. 2010 | 15:57

Tomáš T. napsal(a):

Tak já už si myslel, že p. Paroubek definitivně zmizel a zamířil do byznysu (tak se o tom psalo). Koukám, že asi ne.

Ani se nedivím, že nemají o názory zprofanovaného Paroubka zájem. Je to jejich svobodné právo, ostatně.

P.S. Vy jste po vyhraných krajských volbách prohlásil, že jen hlupák by nevolil ČSSD. Ti hlupáci vám to pěkně spočítali!
16. 06. 2010 | 15:59

Karlík napsal(a):

Bédo,

proč pořád předpokládáte, že ty peníze někdo vytuneluje? Víte kolik zaplatíte na pojistném a kolik z něj dělá částka vyvedená (možná) opt-outem? Myslíte že budeme jediní na světě, kde takový systém bude fungovat? Já osobně pro ten systém nehoruji, byl bych pro dobrovolný opt-out (klidně i ve větší výši). Přijde mi že jste pesimista, co už dopředu vše vidí černě... Trochu radosti ze života, nebo se z těch vašich obav ani pořádně nevyspíte :-D Nashle.
16. 06. 2010 | 15:59

schlimbach napsal(a):

Karlík
pýcha bývá obyčejně potrestána, když to člověk neček, takže moc bych se být vámi o lidech na dávkách nešířil jako o lemplech - nejsou všichni nemakačenkové a v tom půl milionu jich bude zcela jistě požehnaně, kteří práci sehnat prostě nemohou, také proto, že tupouni se snaží řídí ekonomiku... schválně, jak dlouho vám vaše pýcha vydrží, a jak úspěšně budete přesvědčovat své okolí, že vy, byť na dávkách, nejste lempl ...
16. 06. 2010 | 16:03

Tomáš T. napsal(a):

A ještě něco, pane Paroubku. Až budete příště do kamer prohlašovat věty typu "jenom hlupák by nevolil ČSSD" (jak jste učinil po vyhraných krajských volbách), tak si raději vzpomeňte na sentenci "pýcha předchází pádu".
16. 06. 2010 | 16:04

Béda napsal(a):

Karlík,

ono není možno za současného systému se penzijně v libovolné výši připojistit?

Proč tedy to povinné vyvedení peněz ze státem garantovaných průběžných důchodových fondů do soukromých ničím negarantovaných fondů?

Vždyť kdo chce může se připojistit již teď u soukromých fondů co mu šrajtofle dovoluje.
16. 06. 2010 | 16:06

Petr napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku,

Budu komentovat pouze stručně:

1) Hovořit o penzijní lobby vyžaduje důkazy. Uvedl jste pouze členství pana Rusnoka v Bezděkově komisi. To nestačí.

2) I kdyby vaše ČSSD získala všechny hlasy SPOZ, měla by ve směnovně 62-63 mandátů, i s KSČM 88-89 z 200. Odůvodňovat výsledek ČSSD skrze SPOZ tedy opět nestačí.

3) I když budete mít pravdu ve věci snížení životní úrovně důchodců (otázka je o kolika procentech bychom mohli hovořit), stále to není argument ve prospěch vaší politiky. Vy jste navrhoval výdaje, které by nebyly kryty, řešení jste tedy neposkytl de facto žádné.

Přeji vám hodně úspěchů ve výkonu funkce poslance ČR.
16. 06. 2010 | 16:06

Karlík napsal(a):

schlimbachu,

kde píšu, že nezaměstnaní jsou lemplové? To že je někdo lempl na dávkách, neznamená že všichni co je pobírají, jsou lepmlové, kapišto?
16. 06. 2010 | 16:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

neo
Zavedením vysokých daní v Čuráčkově by se jistě Čuráčkov nestal Švédskem.
Spíše by se kradlo ne v miliardách ale ve stovkách miliard.

Švédský dluh :
http://aktualne.centrum.cz/...

Míra korupce ve Švédsku ?

1 Nový Zéland 9,4
2 Dánsko 9,3
3 Singapur 9,2
3 Švédsko 9,2
5 Švýcarsko 9,0
6 Finsko 8,9
6 Nizozemí 8,9
8 Austrálie 8,7
8 Kanada 8,7
8 Island 8,7
11 Norsko 8,6

Čuráčkov se plantá kdesi kolem Kuby a Namibie.

Thats the question. Nejen daně. Ale co za ně ! A kdo.
16. 06. 2010 | 16:07

Somebody napsal(a):

Což zkusit památnou politickou cestu z bryndy "osmašedesátníků":
Trojkoalici prohlásit za ilegální Vysočanský sjezd KSČ,soudruha Nečase omilostnit podobně jako kdysi soudruha Štrougala a
lidumil Paroubek nechť jde kácet stromy do lesa jako kdysi lidumil Dubček-též sociální demokrat.
16. 06. 2010 | 16:08

neo napsal(a):

Béda:

pravděpodobnost? fakt nevim. Už se to stalo. navíc krize není zdaleka pryč. Viděl bych to na minimální růst cen o několik %
16. 06. 2010 | 16:08

hlas napsal(a):

Pane Paroubek - ČSSD.

Celou dobu z vás hovoří uraženost. Všichni v okolí - si myslíte, jsou tomu vinni, že jste nezvítězil. Ano nezvítězil, protože vám jde celou dobu pouze o vaši osobu a i celá strana ve které jste se dostal až do čela byla pouze vaší "firmou". Je to až trapné jak se nedokážete smířit s porážkou.
Můžete si ale za to sám. Vy sám p. Paroubek jste se porazil, celý národ jste měl na "na háku". Najednou vám jde o blaho národa, bojíte se aby někomu nebylo ublíženo vašimi nepřáteli.
Měli jste s vašími kolegy v minulém období dost času na to, abyste předvedli jak to vlastně myslíte a tak jste se předvedli. Lidé vám nyní odpověděli co si o tom myslí a tak stojíte nyní "u plotu" a pláčete jak malý kluk. Jste dlouhodobě zaslepen svojí "vyjímečností".
Je ale načase se probudit, poučit a začít znova - POKORNĚJI. Prospěje to vám i vašemu okolí.
Mnoho zdaru
16. 06. 2010 | 16:14

ALFONZ KRÁSNÝ napsal(a):

Hele už se konečně smiř s tím , že jsi prohrál a že už nikoho nezajímaš. V politice jsi odepsaný. Konečně můžeš být ten obyčejný člověk ne? Ale to ty nebudeš , ty pujdeš do soukromého sektoru že? Protože ty nejsi obyčejný člověk. Ty jen dokážeš vyprávět pohádky o něčem co neznáš. Jen sis myslel že tyhle tvé báchorky o obyčejném člověku tě posunou dopředu. A vidíš , koho zajímaš? Jen pár ožralců co se rádi ožerou na tvojich sešlostech za pár korun.
KONEČNĚ UZNEJ PORÁŽKU A NEHÁZEJ VINU NA NĚKOHO JINÉHO. BUĎ CHLAP A NEKOPEJ KOLEM SEBE JAK PĚTILETÉ DĚTSKO.

VZMUŽ SE
16. 06. 2010 | 16:16

Béda napsal(a):

Do podzimních voleb se musí opatrně! Školné bude odložené a možná se nebude týkat stávajících studentů. Co kdyby Facebooková mládež zdivočela a hodila svůj hlas neodpovědně! Po volbách to pak již bude, jak s tím programem VV.

A maličkost nakonec. Školné bude pravděpodobně úročeno. Přece banky nebudou dělat nějakou humanitu zadarmo.

http://aktualne.centrum.cz/...

PS: studenty je potřeba motivivat, protože teď ještě motivováni nejsou a je potřeba zdostupnit vzdělání spoplatněním.

To jsou ty paradoxy!
16. 06. 2010 | 16:16

Lukáš napsal(a):

neo: Nezlobte se, ale váš argument nemá ani hlavu ani patu. To, že cena zboží po zvýšení DPH vzroste je samozřejmě pravděpodobnější než hypotéza, že cena klesne. Ta změna ceny je totiž dána 1) změnou ceny komodit, kterou ovšem nelze spolehlivě předvídat 2) DPH, kterou naopak lze velmi dobře předvídat. Proto je váš argument úplně mimo.

Koneckonců na každý pád povede vzrůst DPH k zvýšení cen - a to oproti stavu, kdy by ke zvýšení DPH nedošlo. Možné je, že prodejci sníží své marže a růst DPH se neprojeví nebo se projeví jen částečně, ale je zcela zřejmé, že tento černý petr někomu v rukou zůstat musí. No a Kalousek ani John to nebude.
16. 06. 2010 | 16:20

Valaška napsal(a):

Soudruhu Paroubku ! Příspěvku plno, avšak málo pozitivního. Ani se nedivím, lidé zavčas prozřeli Vaši enormní námahu dostat se do nejvyšších pater, ale obyčejní nestačili Vás protlačit a podpořit ve lži a klamu. Dluhy se musí platit,co jste nyní osobně poznal, téměř nikdo Vám neodpustil vychloubání.
16. 06. 2010 | 16:22

Béda napsal(a):

Valaška,

máte pravdu -dluhy se musí platit. Proto vám velmistr Kalousek poslal svůj vlastní dluhopis k proplacení.
16. 06. 2010 | 16:23

Béda napsal(a):

oprava:

dlužní úpis
16. 06. 2010 | 16:24

ZM napsal(a):

Od pravicové vlády bych očekával,že rozhodnutí,zda spořit nebo nespořit v pezijním fondu bude ponecháno lidem,tedy že nebude uzákoněna povinnost spořit v penzijním fondu pro lidi v nižším věku než 50 let.

Pokud by měl ve větší míře platit princip "každý za své",tak obecně (co se týká tématu důchodové reformy) vzniká otázka,jakým způsobem by se lidi měli zajistit na stáří.Měli by během života investovat do nějaké nemovitosti(pořízené např. na hypotéku),třeba bytu nebo garáže a tu v důchodovém věku pronajímat? Měli by si v aktivním věku v případě,že mají podprůměrný plat najít vedlejší pracovní poměr?Měli by pracovat na částečný úvazek i v důchodovém věku?Měli by investovat do zlata,cenných uměleckých děl apod.? Nebo se mají spolehnout právě na určité fondy a doufat,že dané fondy budou prosperovat,tedy že nedojde ke špatným investicím nebo k tunelování?Samozřejmě je taky určitá možnost,že některým starším lidem finančně vypomůžou příbuzní (synové,dcery atd.).Kolik procent lidí na to může spoléhat?Otázek je celá řada.
Kolik je schopen za 20 let naspořit průměrně vydělávající občan (pokud má během života součet odpracovaných let v zaměstnání např. 20 let)? Měl li by plat 14000 měsíčně čistého,a pokud by uspořil měsíčně 2000 Kč,je to ročně úspora 24000 Kč.Za Dvacet let je to úspora 480000 Kč.Za tuto částku si byt nepořídí.Za tuto částku si pořídí jednu nebo dvě garáže (záleží na tom jaké a kde).Pokud by jednu garáž pronajímal za 1000 Kč měsíčně,znamená to měsíční přívydělek 2000Kč.Tedy žádné skvělé vyhlídky na stáří.Na cestování po světě jako japonští důchodci může zapomenout.Z toho vyplývá,že pokud bude současná koalice pravicových stran dělat nějaké příliš radikální opatření,může se v příštích volbách stát,že ve sněmovně bude mít výraznou většinu poslanců ČSSD a KSČM.
16. 06. 2010 | 16:26

Orlová napsal(a):

Pane Paroubku, s Vašim článkem nelze než souhlasit. Dokonce bych řekl, že pravda je mnohem krutější a tvrdší. Jenže:
- nepoužil jste stejnou strategii (jako Zeman teď) vloni s DSZ proti SZ?
- proč jste při štvavé kampani proti Vám neodstoupil dříve? Nejpozději s Toporánkem?
- proč jste v kampani nezdůrazňoval to, co ten píšete, tj. nebezpečí privatizace důchodů a zdravotnictví? Že až to ovládnou pravičáci=zloději, že bude hůř? Protože máte taky máslo na hlavě? Prodali jste např. OKD i byty Bakalovi za babku on teď financuje kampaň proti Vám. A štve proti levici ve svých HNovinách.
Kdy pustíte Petra Víchu do čela, aby tam udělal pořádek - odstranil staré zkorumpované struktury? A najal nás, mladé?
16. 06. 2010 | 16:28

Rumcajs napsal(a):

patriot:

Pro Paroubka to platí dvojnásob.
16. 06. 2010 | 16:28

paco napsal(a):

K P.S.II: Co to je, zastrena reklama na denik Pravo? Aby take lide, kteri jej treba 20 let nevzali do ruky, najednou pocitili k jeho spolecenske hygieny dbalemu sefredaktorovi sympatie a zacali ty noviny kupovat? Mohl byste, pane Paroubku, zadat po Denglerovi podil na zvysenych vynosech z prodeje (pokud se dostavi).
16. 06. 2010 | 16:33

LEVAK napsal(a):

Ad Rumcajs:synku to je po našem,po valašsky,to je takový člověk,který sa do všeckého rýpe,ale málo čemu rozumí!Trpí pocitem geniality a zapomíná na to,že je to první stupeň pitomosti.Je to takový syndrom štěnice.Když je rozmáčknuta tak jí zaplaví štěstí,že aspoň zasmrděla.
PS:
Cicero – Hovory Tuskulské :
„Je vlastností hlupáků vidět cizí chyby a na své vlastní zapomínat.“
Jiří Menzel :
„Tolerance není lhostejnost,ale moudrá víra,že i ten druhý může mít svou pravdu.“
16. 06. 2010 | 16:35

JC napsal(a):

http://zpravy.idnes.cz/altn...

"Uspořená Libra Paroubkova masa" pro Altnera
:-)))
16. 06. 2010 | 16:42

Valaška napsal(a):

Pane Paroubku ! Příspěvku plno, avšak málo pozitivního. Ani se nedivím, lidé zavčas prozřeli Vaši enormní námahu dostat se do nejvyšších pater, ale obyčejní nestačili Vás protlačit a podpořit ve lži a klamu. Dluhy se musí platit, co jste nyní poznal, téměř nikdo Vám neodpustil vychloubání.
16. 06. 2010 | 16:43

LEVAK napsal(a):

Ad Rumcajs: a takový Trautenberg je u nás prďola!
16. 06. 2010 | 16:46

fudoshin napsal(a):

každému, kdo má aspoň trošku rozumu a je schopen učinit si vlastní názor s odstupem oproštěn od nesmyslných výkřiků lidí, kteří mají ve věci své zájmy, je jasné, o co v této tzv. důchodové reformě jde.stejně jako ve zdravotnictví apd.je to dojná kráva.protékají tudy miliardy.lidé je platí, platí je povinně, jde pouze o to, přesměrovat si ty peníze tam, kam je potřeba a pak už není problém urvat si z toho, co kdo chce.žádný zákon není schopen drancování fondů zabránit, i to je jeden z důvodů, proč jsem zcela a naprosto zásadně proti opt-outu u důchodového zabezpečení.věc jiná je, že díky demografickému vývoji i výpočtu posledních důchodů, kdy mají "důchodci" desetitisícové důchody, není tento systém udržitelný bez drastického utažení parametrických změn.vzhledem k tomu,že poměr stran i občanů se jeví, přestože velká masa lidí je pouze poblouzněna, jako nevyhraněný, nevěřím, že je za tohoto stavu možná dlouhodobá dohoda napříč politickým spektrem.jediným průsečíkem se mi jeví opravdu základní výše důchodu, jako sociální dávky,čímž odpadne i problém s výpočty, dokládáním let a byrokracií s tím spojenou (a chybami)i financováním důchodů.a další pilíř (2.složka) už podle převažujícího názoru.to je zejména věc společenského konsensu i politického vyjednávání.ne v první řadě otázka odborná nebo ekonomická, odborníci zapracují politické zadání (stejně jako v případě bezděkovy komise).i z hlediska ekonomického se správa důchodového účtu prostřednictvím fondů jeví jako nákladnější a netransparentní.nehovoříc o riziku a zejména o možnostech zhodnocení.na našem trhu je to nemožné a investice do zahraničí jsou nesmyslné.pokud by si za jasně stanovených podmínek mohl stát z účtu v případě dodatečné rezervy půjčovat, snížily by se náklady na dluhovou službu státu, zhodnotily by se prostředky na důchodovém účtu a navíc by došlo k povzbuzení ekonomiky.v tomto případě by inflační tlaky nebyly tak velké, protože to nejsou virtuální prostředky,ale prostředky vybrané od poplatníků.a ta druhá část, to je to o čem by se mělo diskutovat.oddalovat věk odchodu do důchodu nelze donekonečna.stejně tak nelze zvyšovat neúměrně odvody na důchody.tedy tato druhá část by měla být pohyblivá, podle momentální kondice ekonomiky, demografického složení i ostatních vlivů podstatných pro pohyb zůstatku důchodového účtu (namátkou průměrný věk dožití apd.). v neposlední řadě by záleželo i na politické konstelaci.prostě sociální demokracie by kupříkladu vyplácela vyšší důchody, pravice by dala zřejmě přednost nižším daním a armádním zakázkám.podle gusta každého soudruha.k bezděkově komisi: již z jejího složení je zřejmé, že nemůže být nezaujatá.jejím úkolem je dle mého názoru, pouze vytvořit alibi "od odborníků" a výsledek jednání bezděkovy komise byl tedy jasný již před započetím jednání a jednalo se tedy zřejmě o politickou objednávku (respektive lobbing fondů prostřednictvím politiků)...
16. 06. 2010 | 16:56

Béda napsal(a):

Jak jde všechno rychle, když se chce. Ještě včera bankrotující země mířící do Řecka , a již dneska (po volbách) jeden z deseti premiantů Evropy.

"Česká ekonomika patří mezi deset nejlepších v Evropě"
http://www.novinky.cz/ekono...

A to ještě nestihla být ani ustavena nová pravicová vláda. Jak je ten vývoj rychlý.
16. 06. 2010 | 16:57

Honza napsal(a):

Pane Paroubku bojovníku, celý rok jsem se těšil jak budete za nás obyčejné bojovat. I když jste vyhrál, tak jste přestal bojovat a utekl z bojiště. Tak jedná poseroutka a ne chlap. Věnujte se svoji rodině a a přestaňte jiné otratovat, kdo Vám může po všem ještě věřit.
16. 06. 2010 | 16:58

Rumcajs napsal(a):

LEVAK:

Vidíš to. Já myslel že zdravíš mě a přitom tys zdravil Jirku.

Nevadí. Snad si mě všimneš někdy příště.

P.S.
Doufám že těch svých rad se držíš i když píšeš pod Kohouta a pod.
16. 06. 2010 | 16:58

Pavel napsal(a):

Pane Paroubku,
Vy jste položil ČSSD na lopatky a způsobil její pošpinění. Především svým buranským stylem, spocenou vizáží, házením hnoje na všechny ostatní a plnou hubou keců o tom, jak jste skvělej.

Lidé si pod vyslovení ČSSD představili Vás a odmítli jít tohle volit.

Nicméně, hrajte si v zrcadle dále na mistra světa, že jste skvělej a chyby maj všichni ostatní..viz celej váš blog

Rád bych Vás požádal, abyste z ČSSD konečně vypad, ať ji zase můžeme volit.
pavel
16. 06. 2010 | 17:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

fudoshin
Rozčleňte to do odstavců. Takto se to nedá přečíst.
16. 06. 2010 | 17:02

Béda napsal(a):

Pavel,

to je sice možná taky pravda co píšete, ale jak to souvisí s důchodovým opt outem?
16. 06. 2010 | 17:03

fudoshin napsal(a):

tencokida: omlouvám se.chtěl jsem se krotit.pak jsem si řekl, že jsem už dlouho nenapsal delší příspěvek a zapomněl jsem na podobné nářky.i když podle mě to je ještě únosné a číst to rozhodle lze ;)spíš ten obsah, člověk by potřeboval rozhodně více prostoru.i když to je nošení dříví do lesa.prosazování opt-outu je čistý lobbing nemá žádné prokazatelné výhody.veškeré jeho domnělé výhody se dají prokázat jako neopodstatněné.a letadlo je to rozhodně minimálně stejné jako systém průběžný, jenomže bez pilota. tedy pilotem by byl trh, eufemisticky řečeno, jinými slovy chaos (=trh).
16. 06. 2010 | 17:10

Pavel napsal(a):

Béda:
nijak samozřejmě.

Jde o to, že jakékoliv kecy člověka, který zruinoval manželství i svou stranu jenom proto, aby si chvilku zahrál na mistra světa -není třeba číst ani o nich diskutovat.

Paroubkovy výsledné životní výsledky jsou příšerné a tudíž přemýšlet nad jeho dalšími kecy je stejné, jako poslouchat a přemýšlet nad kecy Hitlera, Stalina nebo bin Ladina např. o tom, jak řešit ekonomickou krizi.

Jen se zviditelnují
Na jeho blogu psát již nebudu, sorry.
16. 06. 2010 | 17:15

zdesta napsal(a):

Jos.Vy máte o korektní slušné a věcné debatě naivní představy.Tady stačí s něčím nesouhlasit a zdejší "experti"vás hned zařadí.Budete nálepkován,dehonestován,etc.Na závěr Vám popřejí "Hezký den".Pan L.Stejskal považuje výrazy "zdegenerovaný chrapoun",nebo levicový chcípák (blog-Pehe) za přijatelný korektní a slušný termín.On se sice sám tak tak nevyjadřuje,ale přání a výzva ke korektní diskuzi není na škodu.Je to obdobné jako s tím přáním hezkého dne.
16. 06. 2010 | 17:15

Rumcajs napsal(a):

zdesta:

Mě dědku neprošla ani levicová držka.
16. 06. 2010 | 17:17

Pavel napsal(a):

Beda:
..a myslím, že v deníku Právo na to mají naprosto stejný názor..
a nejen tam..doufám
16. 06. 2010 | 17:17

Matrix napsal(a):

vtip

Přijde soudruh Paroubek domů z hospody a protože se poblil, tak vymýšlí jak z toho ven. Žaluje manželce: Nečas mi poblil sako!! Ale já jsem ho potrestal a dal mu facku! Jsem já to ale tvrdej chlap! A manželka mu říká: Měl jsi mu dát dvě facky!! A proč? táže se tlustý Jyrka..Protože ti taky nas..ral do kalhot!!
16. 06. 2010 | 17:19

route66 napsal(a):

Rumcajs

Kecáš loupežníku. Tvoji levcovou držku Stejskal jako nenažel. Smazal držku pravicocou. Ale jak jinak, že...
16. 06. 2010 | 17:20

Tom Quinn napsal(a):

Celá slavná "důchodová reforma" je založená na tom, že budeme platit vyšší daně a déle. Kalousek na ní vidí cosi "populisticky pravicového", nevím kam na to chodí, ve skutečnosti se jedná o levičácký paskvil. Mimochodem, celou dobu se na politické scéně žvatlá, že přechod ze starého průběžného systému na nový průběžný systém se zaplatí příjmy z privatizace čehosi, aby se nakonec zaplatil klasicky ze zvýšených daní.
Ve skutečnosti se návrhy na to, jak dál s důchody v pojetí ODS, TOP09 a ČSSD nijak zvlášť neliší. Pro jednoduchost - ČSSD navrhuje průběžný systém, vyplácení stejných a malých důchodů všem, kdo je bohatší, ať si spoří v penzijním fondu, jako pan Paroubek, jak to mimochodem přesně takhle to popsal v Právu, když mu ještě tiskli články. Případné díry se ucpou z ostatních daní, tedy z jejich zvýšení. Pravice, pokud si dovolím tento eufemistický pojem, navrhuje malé stejné důchody všem, část povinně převést do fondů, kde se bude vytvářet iluze "individuálních účtů" a kdo je bohatší, nechť si spoří někde jinde. Případné díry se opět zaplatí z výběrů ostatních daní, stejně jako případné investice fondů do islandských bank.
Můžete si zahrát hru najdi pět rozdílů. Nerad to říkám, v tomhle má pan Paroubek pravdu, i když tuším, že asi netuší proč. Fondy, které budou ze zákona dostávat x% povinného pojištění, budou fungovat stejně efektivně jako stát sám. Pouze pokud budou v konkurenčím prostředí soutěžit o to, kolik % a od koho dostanou, může z toho vzniknout něco normálního.
16. 06. 2010 | 17:23

100% opt-out napsal(a):

Trvám na tom, že mám právo na 100% opt-out.

A to ne na nějaký falešný, při kterém mi politici budou diktovat, kde a jak si musím spořit.

Jako svobodný a svéprávný jedinec mám právo zcela dle své vůle zvolit si způsob i míru svého spoření na penzi.

Mnoho občanů ke 100% opt-outu již dávni směřuje NA či ZA hranou "legality" - minimalizací svých odvodů pomocí optimalizace, švarcsystému, daňových rájů, kupování ztráty, atd... Nicméně já trvám na tom, že toto právo prostě mám a že takové jednání nesmí být kriminalizováno.

Až budu sám smět rozhodovat o SVÉM životě a majetku, bude mi srdečně jedno, kdo zrovna sedí ve Strakovce.
16. 06. 2010 | 17:29

MARNOV napsal(a):

IMHO snížil jsem hodnotící kriteria pro nevděčníky a je třeba se podle toho zařídit ...
Příkladem budiž NEO: VŠECHNY vstupy pro potraviny jsou dražší i daně jsou vyšší, ale výsledná cena je nižší. TRŽNÍ ZÁZRAK !!! Kdopak zaplatí ten rozdíl co myslíte?
16. 06. 2010 | 17:54

gogo napsal(a):

to Fudoshin:
to co navrhujete by mazalo jakoukoliv zásluhovost důchodu,počtem odpracovaných let,výší výdělku.To by byla koncepce životního minima.Namísto důchodu.Pak ale by důchodce neproexistoval dlouho.Při životním minimu musíte jít zanedlouho pracovat.
Z ptačí perspektivy lze vidět jedno:zatímco zákon o důchodech se přebíral od dob minulých sahajících až do první republiky a po ní,zesložiťoval kupami vyjímek k nepřehlednosti-naopak se zdrojem peněz - důchodovým fondem- se dosud zacházelo volně už od 90.let.Místy jakoby neexistoval.Viz projednávání rozpočtu-jakože se to odněkud musí utrhnout.Jakoby nebyl kdysi zřízen.
To třetí je praxe,která se zdaleka nekryje se zákonnými předpisy ve všech případech důchodů.Příčin toho je více.V tom máte kus pravdy.
16. 06. 2010 | 18:01

Pepik Z napsal(a):

Kupíte jen chybu na chybu, postačí jen mlčet pane Paroubku a starat se o tu rodinu, tak cca 4 roky. Dnes něco tzv. levicového vysvětlovat, je to marnost nad marnost. Karel Kryl o tom zpíval: "Ryjeme ...", to bude ten pravý čas, dnes je dobojováno. No a pro ty ostatní, pokud tu bude panovat slušný život pro většinu občanů, jen dobře, jen dobře. Pak definitivně nastane soumrak pro levici.
16. 06. 2010 | 18:06

Rumcajs napsal(a):

Paroubek a jeho zamyšlení se.
---------------------------------

Svět údivem tleská
A prý že jsem
Že jsem hezký
Tak proč mě nikdo nemá rád?

Co fotky mi řeknou
Jsem bez kazů
Tvář mám pěknou
Tak proč mě nikdo nemá rád?

Jen jeden, jen jeden
Snad moh by mě vzít a vzít do dlaní
Jen jeden, jen jeden
Ať řekne mi - stůj a buď mou daní

A leden, a leden
Se promění v máj
A mráz mě nezraní
Ten jeden by měl o mě stát

I účes mám dnešní
Mý ústa jsou jak hrst třešní
Tak proč mě nikdo nemá rád?

Jsem v zásadě přímý
A v hlavě mý lecos dřímá
Tak proč mě nikdo nemá rád?

Jen jeden, jen jeden
Snad moh by mě vzít a vzít do dlaní
Jen jeden, jen jeden
Ať řekne mi - stůj a buď mou daní

A leden, a leden
Se promění v máj
A mráz mě nezraní
Ten jeden by měl o mě stát

Tak proč mě nikdo nemá rád?

Tak proč mě nikdo nemá rád?
16. 06. 2010 | 18:06

JF napsal(a):

ČR - velké divadlo malých herců.

Národ sobě!
16. 06. 2010 | 18:07

myde napsal(a):

V klidu odejděte.Do propadliště dějin...
16. 06. 2010 | 18:07

jojoj napsal(a):

Dycky byl nápadů.
Ale z vrcholných politiků i aktuálních ne pouze ten jediný.
16. 06. 2010 | 18:07

PetrK napsal(a):

Paroubek místo toho, aby někam zalezl a neopruzoval, stále leze do médií. Jen houšť a větší kapky, aspoň to socani prose... i v komunálkách.
16. 06. 2010 | 18:08

vlk napsal(a):

Zdejší galerka nehynoucího intelektuálna opět spustila bubnovou palbu. Prostě Paroubek má bradavici. Ani nejmenší zájem přemýšlet nad tím, co vlastně napsal. Nedivím se. Jednak přemýšlení bolí, jednak pro toho, kdo věřil, že když tady nebude bačovat Famiglia 118 , čeká nás zítra Řecko, je přemýšlení zbytečný luxus. Že by se někdo obtěžoval s nějakým Bloombergem, že Česko je osmý nejpevnější dlužník na světě? proč? Bloomberg? Co to je ? Neznám! Cevro , to je pane klasa.
V dnes zveřejněné studii EU / no jo Brusle, kdo by mu věřil, že jo??/ je česká ekonomika hodnocena jako 10. nejlepší v Evropě.....http://www.novinky.cz/ekono...
Pořád nic. My jsme si zvolili odborníky na boj s korupcí - Nečase a Kalouska a k tomu Johna....Teprv teď je to na tuty.
Paroubek má pravdu. Vítězství famiglie 118 je prostě obrovským vítězstvím penzijních fondů. O tom žádná. Tedy nejen jich. Penzijní připojištění má řádově skoro 5 milionů kliošů a trh je vyčerpán. Ovšem jak si uchovat manažerské posty v penzijňácích a bonusy za zvyšující s e produkci, když není kde brát? Jedině opt outem.
Takže máme co popisuje Paroubek. No jistě , má bradavici a je to odpudivý zjev, tak o tom nebudeme vůbec přemýšlet co nám tady píše…... Radši mu budem strouhat mrkvičku, že vyhrál volby a nevytvořil. Dalíkovu většinu.

Takže liga 118 nechť nepřemýšlí. já to zkusím trochu za ně.

Konstrukce doporučená Bezděkem je následující - byť v několika variantách , které ale mají společnou zásadní myšlenku. Budoü pracovat jen s tímhle základem.

Takže z dnešních 28% celkových odvodů bude zaměstnanci umožněno vyvést- dejme tomu 5%.
Výpadek, jak píše Paroubek 60 miliard. Bezděk říká 50, ale to není důležité.
Prostě výpadek. Který má být nahrazen tím, že se sjednotí sazby DPH. Dolní s horní.
Prý zase 50 miliard. OK. Budu tomu věřit.Bradavice přec e nemůže mít pravdu.

Takže aby Vandrák si mohl platit svých 5% do penzijňáku, zaplatí to ve zvýšených cenách za potraviny, léky, zdravotnické pomůcky, knihy, dálkové teplo, dětské plenky, ubytování na kolejích, atd. a podobně kdo? No přece ti, v jejichž nákupním koši hrají nákupy tohoto základního zboží a služeb nadproporční roli. Kdo to je? Důchodci, rodiny s malými dětmi, neúplné rodiny, rodiny studentů. Ti co nastoupili jako absolventi do práce.. Prostě nízkopříjmovky.
Ovšem budou i kategorie , které na tom vydělají. Tedy všichni ti, kteří naopak hodně nakupují ve zvýšené sazbě DPH. Ti to budou mít, podle Bezděka o % levnější. Takže když si někdo bude kupovat novou jachtu, kolekci diamantových šperků, kolekci špičkových obrazů, opravovat hrad nebo zámek nebo stavět novou vilu někde na Praze 6 , tak nepochybně bude v poho.Celkově ušetří. Pardon, toho chudáka s tou vilou je mi líto už teď. Ten nejspíš neušetří. Ten má nejspíš už teď dohodu s dodavatelem, co všechno pojede přes dlaňovku, mimo fakturaci, takže on žádnou DPH platit nebude. Bez ohledu, je li 19% nebo snad jen 16 nebo 18..Jak k tomu přijde , chudák?
No nic. To je jeho problém.
Ale pojďme dál. Ke státnímu rozpočtu. Máme přece famiglii 118, tedy pardon Vládu rozpočtové odpovědnosti.
Podívejme s e , co je na tom názvu pravdy.
pokračování
16. 06. 2010 | 18:09

vlk napsal(a):

Já bych čekal alespoń elementární odpovědnost. Pokud si pamatuji, loni se na důchody vybralo o 30 miliard méně než se vyplatilo. letos to prý bude 35... A doplácelo se to z jiných daní.
Ptám se, kde je to rozpočtově odpovědné vládnutí?? Já totiž bych předpokládal, že někdo nejdřív bude hledat opatření , jak zamáznout tu díru,-to co schází teď a až potom , když už , bych přemýšlel o nějakém opt outu.Tedy o dalším výrazném oslabení základního důchodového pilíře! Ne , my ho podřízneme hned!
A to dokonce tak, že vláda se , kvůli tomu podříznutí, hodlá vzdát v podstatě jediného daňového manévrovacího prostoru, který má. Veškeré rezervy budou opt outem jednou pro vždy prožrány.

"Excelentní" je opět
vandríák.
Samozřejmě jako vždycky, když má psát o konkrétnu. Jen květnatě žvaní. s tím jak radši věří Rusnokovi než těm, kteří představují stát...Zejména ti oranžoví. Dokonalý komik! Nejspíš nemá důvěru v schopnost státu hospodařit. No když já si vzpomenu na Kalouskův rozpočet 2009, tak se mu vůbec nedivím. Kalousek je ovšem vandrákův hrdina.. Takže něco je špatně.Nicméně - asi nějaká důvěra v ten stát, aspoň elementární, pokud bude chtít aspoň nějak věřit v Rusnoka a podobné finanční super boys, bude muset u něj být. Oni totiž investují. Různě. ale zejména ... ta hrůza vandráku. do státních dluhopisů!!! Jo teď to prolomili. Teď budou moci být opravdu Lehmann Bros. se vším všudy. Tedy budou moci i do akcií,derivátů a podobně! To bude teprv hukot! Daleko větší než do teď.
Tady je tabulka , jak s e jim dařilo zatím. Skvělé čtení pro všechny fandy Rusnoka, Kohouta a podobných a pro všechyn odpůrce - no fuj!.bradavice: http://www.investujeme.cz/c...
Dobře si počtěte. A zkuste porozumět textu.
Jen pro informaci - 2009 nebyl lepší.
Nicméně - do těch státních dluhopisů prostě budou muset a to hodně - i tak.Takže vandrák a podobní mají smůlu. Pokdu stát nebude fungovat, sorry, ale Rusnok nezajistí ani vorla. Ze svýho, tak ze svýho rozhodně platit nebude. Ani on, ani jeho zaměstnavatel.

No a teď zkusme teoretický , hodně teoretický příklad.
Máme zde pana Nováka. Pan Novák má průměrnou mzdu. 23 litrů. dejme tomu , že bude schopen platit těch 5% do penzijňáku a dejme tomu, že to bud e schopen platit celých 35 let. Což znamená, že vyhrál něco jack pot. Žádná nezaměstnanost , žádná nemoc, žádný problém s jiným placením...Výsledek? No má našporováno necelých 700 tisíc. Při průměrném zhodnocení 2% , které trvale většina fondů nedosahuje.
Kdy dostane těch 700 tisíc? když to Rusnok a spol . neprošustruje. Když zrovna nepůjdou, v době výplaty té penze trhy proti Novákovi. Když mezitím nebude nová měna. Když vláda bude schopná proplácet státní papíry. Když mezitím nějaká vláda ve finanční nouzi zase systém nezruší nebo nějak nepodváže. Když mu na to neskočí během těch 35 let exekutor nebo rodina v nějaké opravdu neodkladné kauze. Prostě těch KDY'Z je hafo.
Záměrně nepracuji s inflací. Ani s růstem platu modelového Nováka. Dal jsem modelový příklad. Což znamená, že jsem oba tyhle efekty vyloučil Novák je vždy na výši průměrné mzdy. Našporoval tedy reálnou kupní sílu 700 litrů.. Dobrý co? Omyl vážení pánové. Těch 700 litrů je v přepočtu na euro, tedy reality našeho blízkého okolí asi tak 27 tisíc eur. Stačí se zeptat nějaké Rakouše nebo Germána, jak by se cítil prima, kdyby šel do penze s našprovanými 27 tisíci eur..Nejspíš si bude o tazateli myslet , co si o dementovi.
pokračování
16. 06. 2010 | 18:10

vlk napsal(a):

dokončení
Jenže penzijňáky jsou prostě vítězi: Ony z rozkazu famiglie 118 jasně získají povinně klienty. No neberte takové podnikání. Kdo z vás to pánové má? Řečeno s klasikem, aby vám stát přihrál povinně nebo dobrovolně povinně zákazníky? No kdo?
Kdo z vás to má?
Ale proč by fanda rodiny 118 přemýšlel? On si přece našetří sám... Ale že tady bude spousta lidí, kteří to prostě nedokáží, ho nezajímá. jejich problém. Omyl. My všichni s nimi budeme muset žít. A oni se svou nouzí prostě smířeni rozhodně nebudou.
A jak prima veget bude mít Novák?

No dejme tomu , že s e dožije nějakých 15 po tom, co odejde do důchodu? No ten opravdu,ale opravdu bude v děsný vatě!!!
Počítejme opět modelově:
700 litrů /15 let /12 měsíců = 3 888 tvrdých českých kaček měsíčně!!!§ V dnešní kupní síle. K jeho důchodu vyplácenému státem. Všichni říkají, že klesne někam ke 20-25% předchozí mzdy. Buďme grandi -25%! Takže celých 5750 opět tvrdých českých na stole! Základní penze. Dnešní kupní síle. K tomu - ó božínku…… 3880 kaček navíc..
Matko nevař tu psí konzervu, jdem se rozšoupnout do Alcronu. Mám na měsíc 9638 vočí…
Nechte si chutnat pane Novák.
16. 06. 2010 | 18:10

jojoj napsal(a):

Nikdy neměl nápady. Ale stejně tak jiní obdobní velikáni zdejší, včetně těch aktuálních.
16. 06. 2010 | 18:11

vlk napsal(a):

Lepí Rumcajs veršíky,
jak když tluče hřebíky.
Tvrdý úder žaluda,
není žádný pobuda!
On má svojí garáž,
ať se stará ornažová pakáž!
16. 06. 2010 | 18:15

Hael napsal(a):

Pane Paroubku, chtělo by to více sebereflexe při zkoumání neúspěchů politické strany, jejímž představitelem jste byl, a zároveň méně paranoidních výpadů, kdo za to všechno může. Myslím, že Bezděkova komise dobře zkalkulovala novou podobu penzijního systému tak, aby byl další desítky let relativně stabilní. Vaše parametrizace "letadlové" hry zvané průběžný systém by znamenala s postupem let minusovou bilanci penzijního účtu. A co pak ? Chtěli by jste snad zakázat dotování penzí ze státního rozpočtu, nebo počítat s tím, že velká část rozpočtu bude důchodovou položkou ? V obou případech by to však vedlo u těch, kteří si nebudou šetřit na stáří někde bokem, k výraznému zhoršení jejich sociálního postavení. Nevěřte řečem, že hospodářský růst zalepí díry důchodového účtu stávajícího průběžného systému. Mimochodem, jak si představujete naplnění rozhodnutí US ČR ohledně nespravedlivých penzí u výšepříjmových skupin ? Jak Vás tak znám, tak to občuráte, soud nesoud - pouze přejmenujete sociální pojištění na sociální daň.
16. 06. 2010 | 18:17

Boulez napsal(a):

Pane Paroubku, chápu, že se cítíte zhrzen. Vidina premiérského křesla se rozplynula, teď ještě budete řešit, jak si udržet paní Petru, která tolik chtěla být "paní premiérovou". Přesto vás nelituji, naopak vám to přeji ! Jste populista a demagog nejhrubšího zrna ! Zajímavé je, jak tady kritizujete penzijní fondy, ale já jsem od vás nikdy neslyšel, jakou máte představu o penzijním systému, jak chcete řešit stárnutí populace a s tím spojené výpadky na straně příjmů státního rozpočtu, z čeho bude v důchodu žít moje generace ( je mi 38 let ). Místo toho jste jen blekotal něco o třináctých důchodech, což měl být ve skutečnosti úplatek ve výši 2400 Kč za to, že vás důchodci zvolí. Jsem moc rád, že jste se ocitl na smetišti dějin. Nic mě v poslední době nepotěšilo tak, jako výsledky voleb.
16. 06. 2010 | 18:17

Lukáš napsal(a):

Tom Quinn: jste prakticky jediný pravicový volič v této diskuzi, který o problému samostatně uvažuje. Ostatní jsou pouze ovčané, loutky v rukou Kalouska.
16. 06. 2010 | 18:17

vlk napsal(a):

Lukáš
nea a jeho blaf prostě ignorujte.
On si vybral záměrně rohlíky a chleba. Už neuvádí, že rohlík má zásadně nižší gramáž než měl dříve. I tak by byl levnější než oněch 2,50. Otázka je, jak to je s kvalitou toho pečiva. U chleba s e to ví a dokonce o tom píše. Nejen , že s e změnila hmotnost, ted y v normální češtině snížila alee. No aby ten bochník stál 16,90, tak s e s ním dělají všelijaká kouzla... viz http://aktualne.centrum.cz/...

No Karkule o tom, slyšela od kamarádkyZ obchodní inslekce. takež si , pro jistotu už nějaký čas pečem. chleba doma. VlastníA nekupujem rohlíky za 0,90 ale prostě tmavé pečivo. To za žádných 90 háků akční ceny, aby to natáhlo kupující, prostě nejsou.
Takže neo si vybral , jako vždycky - nesmyslně. Účelově a nesmylsně. Jistě stejně snadno dokáže že díky vyšší DHP nezdražily dětské pleny, knížky, časoisy, dálkvé teplo, léky a zdravotnické pomůcky.
16. 06. 2010 | 18:23

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Seš dobrej! (básník)
16. 06. 2010 | 18:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Včera jsem se vydal k Rumcajsům na návštěvu.
Vrátka u jeskyňky byla otevřená, na mé hulákání nikdo neodpovídal, tak jsem vešel dovnitř.
V kuchyni se mi naskytla nechutná podívaná.
Na stěně visel Paroubkův portrét v nadživotní velikosti, před ním téměř úplně nahý poskakoval Rumcajs . Pouze na hlavě měl karnevalou modrou čepici, v jedné ruce třímal knihu Miltona Friedmana "Kapitalismus a Svoboda" a druhou se exorcistickým bičíkem tloukl přes záda.
Šel jsem raději domů.
On při té tvorbě svých básniček skutečně potřebuje, aby ho nikdo nerušil.
A navíc nemusím být u všeho.
16. 06. 2010 | 18:33

Pája napsal(a):

pane Paroubku,
věřte, že mě jako "levicového idealistu" výsledek voleb a následné oškubání lidí netěší, ale zkuste si přiznat, že pro porážku levice jste udělal pořádný kus práce. Začalo to už Czechtekem (přitom tihle lidé jsou přirozeným prtnerem levice) a následovalo hroznými kampaněmi a soustředěním na sliby, které je jednoduché zesměšnit (na ulicích sem viděl hlavně vaše bilboardy). Jistě - lobby Vám šly po krku, ale bohužel nebyl jste schopen lidi dostatečně motivovat a naopak jste hýřil neopodstatněným seběvědomím.
16. 06. 2010 | 18:34

jarpor napsal(a):

Vlk není jen dobrý básník... ale i esejista...

Tak nám esejí ve třech kapitolách vysvětlil, jak "dopadne" pan Novák...

Hmmm...

A teď se, doufám pustí do stejného - do výpočtu důchodu pro pana dejme tomu Veselého, když Bezděkovu komisi pošle k vodě...(blbce jedny) a pojede se dále po staru... kočárem černým kolem bílých skal...

Tak do toho, esejisto...

Hezký podvečer
16. 06. 2010 | 18:35

Marcus napsal(a):

Optimalni reseni je svedsky model - tedy prubezny system, ve kterem je vyse duchodu zavisla na tom, kolik a jak dlouho dany clovek do syatemu odvadel prostredku (pres tzv. individualni ucty).
Jinak totiz v principu je rozdil mezi prubeznym a fondovym systemem pouze v cene - fondovy je samozrejme drazsi a mnohem rizikovejsi.
Jinak jedine, co zaruci, ze si v budoucnu uzijeme duchod, je zdravy demograficky vyvoj. Tento fakt se snazim vysvetlit na prikladu, ze pokud sice budeme pekne sporit do fondu, ale nebudeme mit zadne deti, tak ve stari sice dostaneme papirky, ale nic si za ne nekoupime, protoze tu nebude nikdo, kdo by neco vyrabel a pestoval - toto je extremni pripad, ale cim horsi je demograficky vyvoj, tim vice se tomu realita bude blizit.
Takze v pripade prubezneho systemu nas cekaji problemy az silne 70-te rocniky pujdou do duchodu. V pripade fondoveho systemu nastane problem trochu driv.
16. 06. 2010 | 18:44

gogo napsal(a):

Němci dnes hodně diskutují o nové koncepci:Grundeinkommen.
T.j.zrušit veškerý placený lidský aparát-úředníky státní správy pro sociálno a s nimi předpisy a právníky.Jak?:jednoduše:Každý občan bude každý měsíc brát stejnou univerzální dávku-Grundeinkommen,která plně zajistí jeho bydlení,stravu,cestovné,oblečení apod.Nebude záležet zda pracuje,nepracuje,studuje,je v důchodovém věku,je nemocen.Stále totéž pro všechny a každý měsíc.Přestanou se vyplácet nemocenské,důchody,podpory studentům,podpory nezaměstnaným:odpadnou ti úředníci a úřady to zajišťující-stojí dnes hodně peněz sami stát.
Systém není rovnostářský:kdo bude pracovat,bude mít individuální výdělek jako dosud,pouze Grundeinkommen se mu odečte z výše platu,dostane ho jakoby zvlášť.Vydělá si navíc.Na platových rozdílech se tedy nic nezmění.Na Grundeinkommen bude nárok vždy.Není to naše životní minimum,ale slušný příjem.
16. 06. 2010 | 18:50

V. Silvar napsal(a):

Je vidět, že hluboké šuple (přezdívka paroubka za totality u raje (restaurace a jídelny se nesmířil s porážkou ve volbách !!!
16. 06. 2010 | 18:53

Tomáš napsal(a):

Jirko vydrž!!!!, a kandiduj na šéfa Senátu. Je třeba tu slotu zastavit!!!
16. 06. 2010 | 19:01

Jan napsal(a):

Dle mého názoru má pan Paroubek pravdu.Pokud někdo touží po moci, jak píší někteří diskutující, tak to jsou zcela jiní politici, zejména tzv " recyklovaní".Je zajímavé, že pravicové uskupení, které zřejmě vytvoří vládu podporuje pouze cca 30 % oprávněných voličů.
16. 06. 2010 | 19:05

Tonda napsal(a):

Bezděk už dávno není nezávislý odborník, tak proč se jím politici, a co je horší,všechny tzv. veřejnoprávní sdělovací prostředky ohánějí bez jakéhokoli kritického rozboru navrhovaného penzijního systému. Ten je očividně vytvořen ve prospěch soukromých penzijních fondů, v tom má Paroubek pravdu, ač mi jinak není sympatický. Lidi, seberte rozum dohromady! Tohle jen jen pokus o další rozkrádání našich peněz.
16. 06. 2010 | 19:05

Kvakin napsal(a):

Pan Dengler, snad RSDr. Dengler, který odmítá k zveřejnění Paroubkovy literární pokusy, je (byl) dlouholetý odborný asistent Katedry dějin KSČ Vysoké školy politické ÚV KSČ (zrušena 1990). Dnes již nevyznává "víru uhlířskou", ale "víru svého nakladatele či šéfredaktora", neboli motivy ideově-politické zaměnil za motivy pekuniární - a tak kolem sebe kope jak umírající kobyla a dává zahulit Paroubkovi (asi si to někdo vyžádal)
.
Na Denglera reagovat netřeba - jednou sráč, vždycky sráč.


Kvakin
16. 06. 2010 | 19:12

Stařeček napsal(a):

vážení pokud tady říkáte, že prohru ČSSD zavinil Paroubek, pak nevím čím myslíte a čím volíte. Zda bradavici Paroubka, nebo to co vám ČSSD předložila. Pokud jste teda tu bradavici nevolily, zvlolily jste si to co bude následovat. Ale jste to tomu Paroubkovi natřeli. Tak si pogratulujte a nezapomeňte na úsměv. Ti co tady výsledek voleb tak vychvalují, vědí proč tak činí.
16. 06. 2010 | 19:17

vfischer napsal(a):

TO JSOU VŠECHNO ZBYTEČNÉ KECY NAD ROZLITÝM MLÍKEM !!! Celá vaše parta ČéEsEsDé funguje jako rozkradačská smečka hochštaplerů, úplně stejně jako všechna další bratrstva kočičí pracky!!! Až přesvědčíte občany jak rychle a kvalifikovaně stopnete rozkrádání státní kasy, budem se mít všichni jak prasata v žitě a já vás budu volit! Toho ovšem ani vy ani vaši poskoci nejste z pochopitelných důvodů schopni - tak tady teď nebrečte já nic já muzikant!!!
16. 06. 2010 | 19:23

Ara napsal(a):

Béda:

Co Zeman takto řekl či neřekl asi slyšel (či četl) jen málokdo, uvedená slova o "spojenectví SPOZ s ODS a TOP09" v žádných hlavních zprávách nezazněla (když, tak bych prosil odkaz), nicméně podstatnější bylo, jak ta strana na voliče působila. Znám totiž i pár lidí, kteří onu SPOZ volili a mohu tě ujistit, že to jsou všechno přesvědčení levičáci, kteří nemohou pravici, a zvláště ODS a TOP09, "přijít na jméno" (přitom je jejich příjem "kupodivu" většinou nadprůměrný).
Pokud jde o SZ, tak je pravda, že Bursík se prezentoval spíše napravo od středu, nicméně stranu ny ní nevede on, ale Liška, a ten ji už řídí spíše doleva, kam ostatně zelení tradičně patří.
O lidovcích je ovšem "notoricky" známo, že jako typická středová strana lavírují bez větších problémů na obě strany a stejně tak je známo, že za Kalouska se profilovali spíše napravo, neboť sám Kalousek (a mocenská skupina okolo něj) byl vždy dost jasně napravo a ze strany se snažil učinit partaj "typicky pravicovou". Čímž se ale nakonec stal pro většinu straníků nepřijatelný, neboť jeho vyloženě asocální "prokapitalistické" smýšlení se začalo s tradičním křesťanským soucítěním, tak jak ho pociťuje v té straně naprostá většina řadových členů, zcela rozcházet. Proto byl společně se svými nejbližšími "soudruhy" donucen nakonec odejít, aby si tak založil stranu novou, výrazně pravicovou, plně podle svého gusta.
Pod Svobodovým vedením hopkali pak lidovci opět zpět "na střed", či dokonce i kousek nalevo od něj... jak to ostatně pak vnímala i většina potencionálních voličů.

Ps. Někteří tady prezentují VV naopak jako stranu "spíše levicovou"... /A byla tak "kupodivu" nezřídka "prezentována" i před volbami./ Toto je ale ovšem naprostý omyl. Co má ta strana společného s levicovými názory?
Vždyť minimálně dvě třetiny jejího programu jsou jasně pravicové! Proto taky pro ni není žádný problém být v koalici s ODS i s TOP09, programy oněch tří stran jsou totiž ve všech hlavních bodech velmi dobře slučitelné.
16. 06. 2010 | 19:26

L.J. napsal(a):

Pane Paroubku,
máte pravdu. Škoda, že jste uvedeným způsobem neargumentoval před volbami jako předsda ČSSD. Místo toho jste se věnoval 13. důchodu ze zisku ČEZ a jiným pitomostem. Tak se nedivte, že volby dopadly tak, jak dopadly.
16. 06. 2010 | 19:27

Lukáš napsal(a):

Vlku, máte pravdu s tím zdejším diskutujícím panoptikem. Ale nic s tím neuděláte. Navážet se do bradavice je cool. Mluvit o holení "socky" je též cool. Rozhodně není kůl vyjadřovat se k tématu, natož přemýšlet.

Brzy uvidíme, do jaké míry bude pro zdejší diskutující cool pustit Kalouska do své vlastní prkenice.
16. 06. 2010 | 19:29

satan napsal(a):

Pane Paroubku, jste paranoik a jako takový patříte za zdi psychiatrického zařízení.
16. 06. 2010 | 19:36

Moravan napsal(a):

Ja sem je strčím komentář, co tu nedávno k jinému článku o voľbách vložil múj součastník:

(Franky IP:[89.102.205.*], 09.06.2010 16:22)
Je mi 61 let,a vlastně volby pro mne byli, jsou a budou teoreticky pouhou formalitou.Myslím si že my šedesátníci,už to nějak dožijeme.Prošli jsme komunistickým peklem,dvacetiletým marasmem a co bude dál tak je nám prakticky jedno,jsme už otrlí a kompatibilní po šedesáti létech zkušenosti(40+20).Dokážeme být a chovat se skromněJe mi líto že se vrátíme do tvrdého a neuprosného kapitalismu z minulého století.Jsem rád že konečně mladí zažijí:tvrdou finanční platbu za zdraví,za školství,za holou existenci,nebudou mít víc jak jedno dítě,bez udání důvodu budou vyhození z práce,mlacení čelem o zem před šéfem bude novodobý trend,spolehání se na to že budou mít byt až rodiče zemřou,o dovolené bodou jen snít,.Ne každý bude bohatý a ůspěšný.Ale říkám si patří jim to,byla jejích volba,netěším se na zoufalé výkřiky,nadávky a kňučení ve formě-je to schit a stojí to za h....o!Byl bych pokrytec kdybych nepřiznal že z toho budu mít radost,když jim odpovím"Máte to co jste chtěli"My šedesátníci už to nějak doklepeme,ale ty mladé už bude čekat jen,až budou v našem věku"Přemluv mladého a mladou".Omlouvám se všem šedesátníkům za to že jsem se vyjádřil i za ně,pokud je to uklidní tak je to jen můj osobní názor.
16. 06. 2010 | 19:46

insurgentes napsal(a):

Jirko, tvoje komentáře na hranici debility nikomu nechyběly, nech to bejt.
16. 06. 2010 | 19:49

Ara napsal(a):

wbgarden:

Jó, tak už to chodí. Někdo se rozhlíží po nablýskaných bourácích různých "kaufdvorků" a k tomu sleduje dobře živené lidičky s plnými vozíky nákupu...
a jiný zas třeba vidí ty, kteří nemaj ani na to zaplacení nájmu malého bytu v ošuntělém činžáku, natož na slušnější dovolenou...
A když pak třeba do toho "Kaufu" zavítá taky, aby tam taky koupil ňákej ten levnější chleba a pečivo a "v akci" i nějakou tu pochutinu, tak cestou pak zakopne i o nějakého toho ušmudlaného žebráka či bezdomovce, žadonícího o pár drobných...
No jo, ale to jsou holt jen ty "různé úhly pohledu" ;-7
16. 06. 2010 | 19:50

standa napsal(a):

Pane Paroubku. Jste slušný demagog. Nevolil jsem ČSSD proto že se mně příčil váš agresivní a uřvaný styl. Žádný zástupce penzijních fondů nebo farmaceutické firmy mě nestál na krku a nutil mě nevolit ČSSD. Nevolil jsem ČSSD právě kvůli postavám jako jste Vy, pan Zaorálek, Rath atd. Pokud budou ve vedení lidé jako pan Hašek, Sobotka, Onderka nebo Hamáček nemám problém ČSSD volit.Měl by jste si uvědomit že volby byly také referendem o Vás a vašem stylu a ne kopat kolem sebe, ale to svědčí o vaší povaze.
16. 06. 2010 | 19:52

Lukáš napsal(a):

Paroubku a jiní nakažení občané komunismem.Od listopadu 89´od vás poslouchám jak se vše zdražuje,jak bylo za soudruhů vše levné ale ještě žádného bývalého soudruha jsem neslyšel si stěžovat na platy.Jaké byly platy za komunismu a jaké jsou teď? To se nedá přirovnat! Proč jste milí soudruzi nedokázali,aby za komunismu dělník bral v průměru 20.000Kč? Tohle nikdo neřeší,ale kolik stál rohlík a pivo to se probírá každý den!Komunisté byli jsou a budou banda lumpů!!!!
16. 06. 2010 | 19:53

schlimbach napsal(a):

Vlk

super jste to napsal, souhlasím s vámi, bude to přesně tak
16. 06. 2010 | 20:05

romanpaja napsal(a):

O Rusnokovi máte naprostou pravdu, jako čelný představitel ING penzijního fondu dokázal zhodnotit vklady klientů v roce 2008 o úžasných 0,04 procenta a v roce 2009 o též astronomických 0,1 procenta. Takže až bude ten úžasný tunelářský op uot, tak se mají budoucí důchodci na co těšit. A z těch blbů, co vás tady špiní si nic nedělejte.
16. 06. 2010 | 20:06

vlk napsal(a):

Rume
to víš, když jd eo to popsat svou velikost, tak překonám sám sebe!
Co bych pro tebe neudělal.
Nejspíš sem první, kdo ti napsal osobní básničku. Nebo že.. no .. no radši si nebudu fandit. Kdo v í jaké zyvky jsou v garáži.. Jestli makáčové nemusí každý den zahajovat práci nějakou veršovanou suplikou...
16. 06. 2010 | 20:06

Tunel napsal(a):

Pan Paroubek je zřejmě nejpopulárnější bloger. Přečteno 14402 krát a 388 komentářů. :o)
16. 06. 2010 | 20:06

schlimbach napsal(a):

Lukáš,

z vašeho jednoduchého myšlení musí mít skutečně nastávající koalice radost - více takových, ale ty konce potom, pozor na deprese
16. 06. 2010 | 20:08

ara napsal(a):

Moravan:

Moravane, asi máte recht, ale na mladé žehráte asi zbytečně. Jednak je pravda, že za volební výsledky mohou především ti, co zůstali sedět doma, což byli často i sice levicově orientovaní, však stávajícími levicovými stranami a hlavně politiky znechucení mladí lidé.
Zkuste po současné české politické scéně trochu porozhlédnout. Je snad nějaký "výběr"? Zvláště pro mladé?Vždyť je to jeden prevít horší druhého.
Tragikou stávající české politiky, zvláště té levicové, je i existence stále ještě silných komunistů, neboť jejich koaliční potenciál je prakticky nulový.
Ale proč tady brečíme. Vždyť si za to nakonec můžem sami. Většina "obyčejných" slušných lidí se nijak do politiky nehrne, vlastně se o ni ani nijak zvlášť nezajímá.
A stěží se zvednou, aby aspoň jednou za čtyři roky vhodili ten jeden lístek.
Jak se to říká...
Máme takové vládce, jaké si zasloužíme. ;-)
16. 06. 2010 | 20:14

Targus napsal(a):

Bohužel, Paroubek má pravdu, ať se to komukoli líbí nebo ne.
Rusnokovití vyděrači - pardon - vyběrači si budou po 40 let chrochtat ve vybaných miliardách, zatímco lopaty spláčou nad výdělkem, či spíše důchodem, tedy pokud se důchodu dožijí.
16. 06. 2010 | 20:17

Honza napsal(a):

Další úlitbou pro nadnárodní společnosti, tentokráte banky, je tzv. odložené školné. Podle zpráv, co jsou dostupné, je budou platit absoloventi VŠ až po dosažení průměrného platu. Finance budou půjčovat banky a vysokoškolák bude platit úrok pouze ve výši inflace. Na první pohled to vypadá pěkně.
Ale na ten druhý pohled je to horší. Vysoká škola, která trvá 5 let, má deset semestrů. Po dostudování bude dluh absolventa činit 100.000,- Kč plus inflaci. Banka, která mu na to půjčí, bude chtít tržní úroky, které bude platit stát. Jak je známo, banky nejsou zaopatřovací sociální ústav a chtějí být "na svém." Řekněme nějakých dalších 5% (rozdíl mezi běžným úrokem a inflací), což je 5.000,- Kč za rok zaplatí stát. Pokud absolvent dosáhne průměrného platu až za 20 roků, pak stát zaplatí do té doby bankéři na úrocích dalších 100.000,- Kč (a to nepočítám ještě úroky z úroků). Takže nula od nuly pojde! Nebo dokonce stát na tom bude hůř, než kdyby tento systém nezavedl.
Študáci, kteří bojovali proti zadlužování státu a proti "řecké" cestě budou muset nakonec přiznat, že stát bude ještě více zadlužen, než kdyby se školné neplatilo. Na systému školného, který vymyslela Bakalova trojka, nevydělá ani stát ani škola, ale banka, jejíž zisk odpluje do zahraničí.
16. 06. 2010 | 20:22

Honza napsal(a):

Další úlitbou pro nadnárodní společnosti, tentokráte banky, je tzv. odložené školné. Podle zpráv, co jsou dostupné, je budou platit absoloventi VŠ až po dosažení průměrného platu. Finance budou půjčovat banky a vysokoškolák bude platit úrok pouze ve výši inflace. Na první pohled to vypadá pěkně.
Ale na ten druhý pohled je to horší. Vysoká škola, která trvá 5 let, má deset semestrů. Po dostudování bude dluh absolventa činit 100.000,- Kč plus inflaci. Banka, která mu na to půjčí, bude chtít tržní úroky, které bude platit stát. Jak je známo, banky nejsou zaopatřovací sociální ústav a chtějí být "na svém." Řekněme nějakých dalších 5% (rozdíl mezi běžným úrokem a inflací), což je 5.000,- Kč za rok zaplatí stát. Pokud absolvent dosáhne průměrného platu až za 20 roků, pak stát zaplatí do té doby bankéři na úrocích dalších 100.000,- Kč (a to nepočítám ještě úroky z úroků). Takže nula od nuly pojde! Nebo dokonce stát na tom bude hůř, než kdyby tento systém nezavedl.
Študáci, kteří bojovali proti zadlužování státu a proti "řecké" cestě budou muset nakonec přiznat, že stát bude ještě více zadlužen, než kdyby se školné neplatilo. Na systému školného, který vymyslela Bakalova trojka, nevydělá ani stát ani škola, ale banka, jejíž zisk odpluje do zahraničí.
16. 06. 2010 | 20:23

hoven napsal(a):

béda,
z případného bankrotu čssd nemam žadnou radost, nejsilnější opoziční strana má kontrolovat vládu a ne být v konkurzu. holt se v čssd řídili tak dlouho heslem, že zdroje jsou, až jim nezbude střecha nad hlavou. samozřejmě mam strach z posílení ksčm.
16. 06. 2010 | 20:24

Marty napsal(a):

Doporučuji lidem z ČSSD vypracovat webový kalkulátor s jehož pomocí si každý snadno spočítáme na kolik nás plánované reformy přijdou. Potom můžeme začít diskutovat, pro koho jsou výhodné a pro koho již ne.
Já třeba nepochopím, proč nám těch 5% jednoduše nenechají ve výplatě, ať si je každý užije - investuje nebo prožere po svém, samozřejmě s vědomím, na jak vysokou dávku od státu budu v důchod odkázán. Ušstřených 5% muset povinně odvádět penzijním fondům opravdu hraničí s komunistickou zlodějinou. Bu%d je občan svobodný a svéprávný - potom nechám na něm, jak naloží s 5%, nebo je to nová forma ekonomické diktatury.
16. 06. 2010 | 20:25

Jarda napsal(a):

Kdybys nebyl tak nadutej, nafoukanej, arogantní - kdo z vás na to má- tak tě lidi volili, ale podívej se do zrcadla jak vypadáš,jseš nafouklej nyní vlastní zlostí,nikdy se neusměješ na veřejnosti neuděláš vtip, tak co by si chtěl, dostal jsi účet o který jsi si koledoval, tak se stáhni na smetiště dějin vedle Gusty a odpočívěj na věky Češi tě prostě nechtějí!!!!

Jarda
16. 06. 2010 | 20:30

jogín napsal(a):

Pepi, víte proč je statistika inflace od r. 2004? Nápověda: Kolik byla 2003?
16. 06. 2010 | 20:34

vasja napsal(a):

Eště že tuna je o články pana inžinýra zájem.
Děkuju. Posledni demograticki medium.
16. 06. 2010 | 20:42

stále rebel napsal(a):

Míra inflace v letech 1989 - 2004
http://www.czso.cz/xm/redak...
Míra inflace 1994 - 2008
http://www.czso.cz/csu/reda...
16. 06. 2010 | 20:44

Nejlepší diskutér napsal(a):

Dlouhou dobu, někdy do loňského jara, byla hlavním informátorem redaktora Práva Ovčáčka o dění v ČSSD jedna, dnes už bývalá, poslankyně ČSSD. Vážil jsem si nicméně toho, že dokázala s práskáním přestat.

Teď média o dění například v ústecké sociální demokracii vytrvale informují Vlastimil Aubrecht, bývalý poslanec, a jeho milá paní. Nedokázali se vyrovnat se ztrátou Vlastíkovy nominace do Sněmovny. Jistě to bude zajímavá informace pro občany Bíliny, kde oba hodlají kandidovat za ČSSD do městského zastupitelstva.

Dovolím si tvrdit, že jejich nominace dopadne stejnou katastrofou, jako před čtyřmi lety. To je osud podrazáků.

(státník JP na FB. Komentář není nutný)
16. 06. 2010 | 20:56

Samulaj napsal(a):

to Vlk: máte napsáno literárně působivě. Dodal bych,že jestli Zeman vidí v Paroubkovi papaláše,proč ho nevidí v Rusnokovi?
Ale navíc k Vaší úvaze o soukromém penzijním fondu:vždyť v průběhu mnoha desetiletí vůbec není jasné která období bude dobrý.V plusu,minusu.Čili lidé půjdou do důchodů,a budou mít v důchodu pohyblivou složku,která vůbec nebude souviset s jejich předešlým životem a prací,ale pouze s tím,jak si právě v době jejich stáří fond vede.Tedy kolo štěstěny ve stáří je málo vítané,tam je vítána jistota.Chtělo by to minimálně pojistku.
16. 06. 2010 | 20:58

vasja napsal(a):

Modry pohůnku.
Já bych si dal ňáký pikantní foťky paní Petry.
Co řikáš..... Ať přídem na jiný myšlenky.
16. 06. 2010 | 21:00

aa napsal(a):

Pa, pá, už jste jen obyčejný poslanec, který se jen chce zviditelnit, čili zpátky do lavice...
16. 06. 2010 | 21:04

Jarda napsal(a):

Lidé tvrdě pracující za málo, by si jistě levicou stranu zasloužili, leč není. Komunisti, Vy a ČssD a pan Zeman sám, nejste příliš povedení.Tedy pan Zeman ano ale sám nic nedokáže.Tady proto jste prohrál .
16. 06. 2010 | 21:12

Pavel napsal(a):

Pokud bude připojištění povinné, budou lidé vlastně povinně nakupovat především české státní dluhopisy, k čemuž by je Janota jinak nedonutil.

Protože podle zahraničních ekonomů (vzhledem o obrovskému riziku nárůstu inflace - tištěním peněz) budou existovat v evropě a usa dvě vysoce rizikové "investice" - mít peníze doma v polštáři nebo nakupovat státání dluhopisy evropských zemí.

Jen koalice bude pro příští 4roky potřebovat asi 500mld na uhrazení schodů státního rozpočtu. Část má dodat mírný růst, část privatizace a část - povinné skupování státních dluhopisů penzijními fondy aneb občany.

Ovšem bez garancí výnosů, zato s garancí el. vinět páně Kalouska za 12mld, ekozakázky předražené až o 40mld, dalšího rozhazování peněz.

Dnes hlásili, že elektřina prý musí zdražit o 10pct (to při zisku ČEZ kolem 50mld !!), že se zdraží potraviny a léky (DPH a také dalším zdražením doplatků), že zdraží doprava, ropa aneb benzin. Malí živnostníci zaplakají, pokud spotřeba domácností klesne, dalšími doplatky ve zdravotnictví.

Akorát politici a vysocí úředníci "za provizi" prodají státní majetek pod cenou, bez rizika potrestání, podpoří předražení čehokoliv a kdykoliv - za provizi. Předražení dělá 100mld ročně, ale to pan Kalousek velmi dobře ví.
16. 06. 2010 | 21:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

hoven
Po delší době jste napsal něco , co má myšlenku. Bez autentické opozice se bude demokracie stále jen vykrádat. A máte pravdu, že dnešní ČSSD tou autentickou opozicí není, Paroubek Neparoubek.
Druhá strana však, jak jsme měli možnost zjistit v minulosti, je na tom plus minus zhruba stejně.
Bohužel.
A nemám na mysli jen nejvyšší úroveň "samosprávy".
16. 06. 2010 | 21:30

Patriot napsal(a):

Vážený pane poslanče, ČSSD potřebuje převážně(zdůrazňuji převážně) méně majetné či jednodušší voliče. Je to předpoklad její další existence. Pokud by tato část populace bohatla nebo moudřela, zjistí, že nechce jen sliby na dluh a voličů by pochopitelně ubylo. To ovšem zase tato sama zadlužená strana nepotřebuje, tak si je bude stále udržovat v chátrání. Mezi levicovými politiky a jejich voliči jsou nejvíce se rozevírající ekonomické nůžky, čehož si i ti prostější začínají všímat. Tam se zřejmě stala ta vaše chyba.
16. 06. 2010 | 21:30

Pavel napsal(a):

Má samozřejmě pravdu. Jde o to, vyssát z lidí co se dá, resp. co ještě zbývá. Je to hlavně zdravotnictví a torzo sociálního systému; no samozřejmě vzdělávání.
P. Paroubek nejspíše podcenil obrovskou moc zahraničních dravců (a nebo jej prostě převálcovali). Velice podobně dopadl před nějakou dobou J. Čunek, také se znelíbil těm opravdu mocným, co o nich ani nevíme.
16. 06. 2010 | 21:35

Tencokida Hnuj napsal(a):

vlk
Až teď jsem si přečetl Tvůj traktát. Moc dobrý.
Já nejsem ekonom. Ale financovat v rámci ekonomiky orientované na vývoz sociální stát domácí spotřebou (DPH), se mi jeví podivným. Neprozíravým. Možná, že v USA by to mělo hlavu a patu, ale u nás ?

Ale jak říkám, nejsem ekonom.
Možná mě setřete.

recaptcha : ministers glorying
A proč ne ? Když jsou dobří ? Proč ne ?
16. 06. 2010 | 21:39

sol napsal(a):

Jak je vidět mnoho z nás se ještě neprobudilo. Je škoda těch čtyř roků, které jste zahodili tím, že jste volili to co jste volili. Uvidíme to v budoucnu, kdo to vlastně myslel dobře, ale teď si hlavně hodně utahněte opasek. Nebojte se, že budou potrestáni Ti, kteří nás svými nenažranými rozhodnutími dostali do této situace. Ale Vy si dejte opravdu pozor, aby jste neudělali zmetka, hned Vám strhnou prémie. Tak si vzpomeňte, až Vás vyždímají, a Vy bohatí se nebojte, Vás se to netýká, Vy jste to jenom vytunelovali s pomocí našich politiků.
16. 06. 2010 | 21:42

LEVAK napsal(a):

Ad Rumcajs:nahodou jste se nespletl?V tom hodnocení neměl být náhodou Langer zvaný Íčko?
16. 06. 2010 | 21:43

Olda napsal(a):

reakce na Béďu (statistiky kupní síly):

Jenže Váš názor, který říká "dle mého většina práceschopných průměrné mzdy nedosahuje" je právě jen váš názor z vašeho okolí a to je skutečně nepřesná statistika. Těch 23 tis. hrubého průměrné mzdy za rok 2009 přeci není zase tolik, tak nedosažitelných. Když jsem asi před jedenácti lety pracoval rok a půl jako učitel na ZŠ (mé první zaměstnání), měl sem 15 tis. hrubého. Průměrná mzda tenkrát byla cca 13 tis.Kč. Takže i na nedobřehodnoceném místě jsem bral více než byla průměrná mzda a to byl můj první rok zaměstnání bez praxe. Dnes (2009) mají učitelé v průměru 25 370 korun. To je o 2 tis. více než je průměr. Tzn. že jejich kupní síla je lepší než ukazuje graf statistického úřadu vztažený k průměrné mzdě.
Nevidím jediný důvod, proč by měl člověk bohatší platit více za elektřinu a chudší méně? To jako chcete trestat schopnější lidi za úspěch? Pro mě osobně je cena energie taky podstatnou položkou rozpočtu, ale nějaké zvýhodnění chudších bych určitě nezaváděl. Lze podpořit handikepované občany apod.., ale rozhodně to nelze nějak paušalizovat na všechny chudé. Pokud je člověk schopný práce a zdravý, má šanci si vydělat, jen se musí snažit, nic víc.
16. 06. 2010 | 21:53

Skogen napsal(a):

Beru to tak, že tři čtvrtina vezdejších nadále sní svůj Dallas prokládaný Dynastií :)

Nelze než vyčkat, až prudkým landingem z obláčků dřípnou hlavama o zem a rozbřeskne se. Těžko říct, bude-li to za to vůbec stát, ovšem jiný vývoj zjevně možný není.

K tomu ať dopomáhá další vlna privatizování, ke kterému má český národ neuvěřitelně sentimentálně pozitivní vztah. Jako by si říkal o další díly Dallasu a Dynastie, na které by s otevřenými ústy mohl zírat - a pozor, mluvím o osmdesáti procentech, tedy ke čtyřem lidem z pěti, neboli velice pravděpodobně zrovna k vám.
16. 06. 2010 | 22:09

Tencokida Hnuj napsal(a):

Olda
Vše je skryto v definici "chudý".
A v tom, jak je toto líná, nevychovaná a úplatná byrokracie schopna otestovat.
A snaživé a nešťastné motivovat a snaživce via sociální dávky a spokojené "s tím co je" nezahnat úplně do kouta, ale dát jim skutečně jen na to přežití.

Víte, ono je toho hodně co se nepovedlo. V souvislosti s tou elektřinou mě tedy zrovna napadla FV. Původní jistě dobrá myšlenka se zvrhla v investorský bbyznys. Jistě, proč ne ? I já jsem o tom uvažoval. Ale jednak jsem nevěřil parametrům, které tahle vláda nastavila a dále mi to připadalo dosti neetické.
Protože, jsetli to náhodou nevíte, Vy můžete tu vyrobenou elektřinu klidně pouštět takříkajíc pánubohu do oken a stejně dostanete dotace.

Cíl přece měl být, aby ostrůvkovité FV částečně pokryly svoji potřebu a v součtu tak vytvořily alternativu k plundrování přírody (i když tedy "ekologické" náklady při výrobě FV vs ekologická přínosnost jsou diskutabilní.
A už vůbec nemluvím o tom, že celá strategie měla umožnit pořídit si FV i méně majetným Když už se tedy dotuje takříkajíc "o dušu".

Mějte se.
16. 06. 2010 | 22:14

Valášková Eva napsal(a):

Pane Paroubku! Nic si z toho nedělejte,že Vás nechtějí publikovat v Právu. Stejně je málokdo čte. Jen prosím publikujte na internetu, nevzdavejte to. Lidé potřebují vědět jak to všechno doopravdy je.
16. 06. 2010 | 22:18

Valach napsal(a):

Pane Parobek,
kdyz ste tak chytre - proc nejste predsedo vlady ?
16. 06. 2010 | 22:24

jojo napsal(a):

Hele Jyrko, bez nas si ani ruce neumejes, tak zalez tam kam patris, na Matejskou!

Nazdar, Tvuj pravicovy fanda.
16. 06. 2010 | 23:05

MARNOV napsal(a):

Exemplární nevděčník Marty: "proč nám těch 5% jednoduše nenechají ve výplatě?" To se ptá po volbách... Stokrát napsané před volbami, stokrát v diskuzích ...
To Valach:
Pokud jste to nezaregistroval tak vyhrál politický marketing nad demokracií. Reklama nad mozkem ...
Prohrála tedy občanská společnost a nejsem zvědavý CO ji nahradí...
16. 06. 2010 | 23:18

mikkuu napsal(a):

ježíš marjá,takovýho ....pohledat
16. 06. 2010 | 23:23

Olda napsal(a):

Tencokida Hnuj: nicméně dotace na fotovoltaliku mohli pomoci při vývoji panelů, nemám důkaz že se tak stalo ... Ale chápu co se vám nelíbí a i s tím souhlasím. Ono dotace čehokoli jsou problém ...
16. 06. 2010 | 23:39

Petr napsal(a):

Prezentovat opt-out jakou jedinou správnou penzijní reformy mohou opravdu jen zainteresovaní "odborníci" typu Rusnoka a Bezděka nebo nepříliš důvtipní novináři.
Je zjevné, že opt-out vůbec neřeší hlavní problém důchodového systému, tj. nepříznivě se vyvíjející poměr mezi ekonomicky aktivní populací a důchodci. Změní se pouze to, že systém bude méně řídit stát a více ho budou řídit soukromé fondy. Pokud budou fondy ve ztrátě, tak to nakonec stejně zatáhne daňový poplatník.
Řešením dopadu stárnutí populace na důchodový systém může být pouze navázání věku odchodu do důchodu na vývoj průměrné délky života. Tak zůstane podíl mezi ekonomicky aktivním obyvatelstvem a důchodci konstantní.
16. 06. 2010 | 23:56

bomba napsal(a):

Pane Paroubku,byť byste měl i pravdu,způsob vaší komunikace byl to hlavní,co prohrálo volby,Jako dřívějšího voliče ČSSD jste mě odradil vaší agresivitou,nabubřelostí,takže i já jsem volila Zemana.Průšvih je,že ČSSD měla našlápnuto dobře-na podzim,kdy jste z toho vycouval,přestože jste pomohl shodit vládu,jste měli vítězství v kapse.Na jaře vás ale lidi měli tak plné zuby,že bylo na malér zaděláno.Vykládat v den voleb,že očekáváte masivní úspěch,vítězství,tak to byla poslední kapka.Vy jste to podělal a miliony lidí v téhle republičce to odskáčou.A jako správná krysa jste opustil loď v okamžiku,kdy se začala potápět.Běžte do hyždí,jste egoistický blázen,který dnes za bukem vykřikuje v poslední křeči,jací jsme idioti,když jsme nevolili vás.Nejsme-vaše pobočky v komunálu také páchají nepravosti,tady v O. ruku v ruce s ODS už roky tunelují,co se dá.Neuměl jste udělat pořádek ve vlastních řadách,vaše účelové řvaní nebylo o našem blahu,ale o vaší touze po moci.Kdy už se konečně podíváte pravdě do očí?
17. 06. 2010 | 00:20

lubo@ napsal(a):

Rocco jaký máš pocit z toho,že už nejsi nic?Máš nakradené peníze a jsi bohatý člověk.Jak se srovnáš s tím,že už nikoho nezajímáš?Máš mladou ženu,dceru s botičkama od diora,ale jinak to tvoje slibování moc nevyšlo.Je Ti aspon špatně,když se ráno holíš?
17. 06. 2010 | 00:31

Autor Autorovič napsal(a):

Soustruhu Paroubku!

Neopouštěj řady české strany sosansko demagogické! Obyčejný lid potřebuje rázné vůdce, kteří jim slíbí cokoli a kdykoli! Prosím, soustruhu, vrať se mezi své! Mají tě rádi a potřebují tě! A nejen oni. I my, pravičáci tě potřebujeme! Soustruhu! Jen s Tebou v čele máme reálnou šanci, že ani v příštích volbách nevyhraje levicová verbež! Že ani po příštích volbách nás levice nezačne ožebračovat ve prospěch nefachčenků! Jen s Tebou máme naději, že levice se nedostane k moci a neprožere už i tak obrovské odvody, kterými ožebračuje pracující.

Soustruhu, vrať se a veď nás ke světlým zítřkům! Potřebujeme tě, jako sůl! Bez tebe, Rátha, Němce (katarského prince), Drymla, Tvrdíka, Bendu a dalších lhářů, demagogů a rváčů tu hrozí, že se hloupější voliči opět vrátí k levici! Zachraň nás proboha před touto katastrofou a vrať se i se svými mafiány do politiky!

Soustruhu Paroubku, já dobře vím, že budoucnost našeho národa Ti není lhostejná! Konej jak ti vlastenecký cit velí! Vrať se k lidu! Obyčejný lid tě potřebuje!
17. 06. 2010 | 02:22

petrvileta napsal(a):

Pro Pána Jána, když někdo nezná cizí slova, tak je nemá používat. Cituji "Myslím, že jedním z důvodů galvanizace M. Zemana před volbami..." A teď se pane poslanče, nejlepší diskutére v ČR, Evropě a možná i přilehlém vesmíru, podívejte do slovníku cizích slov http://slovnik-cizich-slov.... Tak oni Miloše pokovili a ještě ke všemu elektricky! No ten musel chudák zkusit :-)
17. 06. 2010 | 02:38

zatím šťastný volič napsal(a):

...jak je to krásné, že tento grafoman píše už jen ze záhrobí. Ta jeho zatrpklost (ještě větší než Topolánkova) mě naplňuje uspokojením. Pěkně to voliči rozdali. Kéž by tam za ním chtěli odejít i Bohouš Sobotka, geniální ekonom, Škromach a celá ta skupina oranžových nýmandů.
17. 06. 2010 | 07:22

dirty sanchez napsal(a):

Pane Stejskale,
je jeste nejaky duvod, davat na blozich aktualne.cz prostor tomu socanskemu uplakankovi, kteremu dali volici jasne najevo, co si o nem mysli a ktery je uz jen nezajimavym prezranym poslancem za ustecky kraj?
17. 06. 2010 | 07:34

Obyčejný člověk napsal(a):

Jirko dobrý! A ještě jednou díky za volby, bez tebe by to nedopadlo tak jednoznačně! Obyčejný člověk.
17. 06. 2010 | 07:57

jarpor napsal(a):

dirty sanchez

Ač oslovujete jiného, dovolte vyjádření :
Je důvod. Podívejte se na množství příspěvků. Jestli je něco zajímavého pro "Aktuálně", tak počet návštěv. A to bývalý předseda naplňuje vrchovatě.

A není dobré přečíst si, ty srdceryvné příspěvky... jak různí Bezděkové, Rusnokové, a další, dnes vyjednávající o možné koaliční vládě,... budou "tančit nad hroby" tisíců "obyčejných lidí" až je okradou o všechno ?
A porovnat ty nářky s realitou.. stačí se rozhlédnout kolem sebe ... podle těchto příspěvků by zde musely tisíce "chudých" spát pod mosty a ležet na ulicích...

Hezký den
17. 06. 2010 | 08:01

Robbespierre napsal(a):

Tato země se kvapem vrací někam do poloviny 17. století. Masaryk se musí obracet v hrobě. Útočí se už dokonce i na povinnou bezplatnou základní školní docházku (Komárek, MF DNES, 14.6.2010). Půjde-li to tak dál, nezbude, než jít na barikády.
17. 06. 2010 | 08:09

Robert napsal(a):

Základem zdravého státu je když lidé spoří více než si půjčují. Půjčka musí být jen prostředek k vytvoření dalšího kapitálu a ne lepení jiných dluhů. Jsem pravicově smýšlející člověk, ale myslím, že je třeba se podívat, proč je dnes jediným motorem ekonomiky a života půjčka místo úspor a vydělaného kapitálu.
17. 06. 2010 | 08:10

neo napsal(a):

Vlku, nevim kdy ty jsi naposledy kupoval dětský plenky, ale možná se pletu, třeba už je zase potřebuješ...

Já je kupuji a žádná změna. Ty dražší se pohybují kolem 3-4 stovek, ty levnější kolem 2 stovek a nejlevnější 140Kč. za cca 50plen.

Jen doplním, co už bylo napsáno mnou i Lukášem .. ceny se nezvyšují o DPH. Je to naprostá hloupost a ani tebou vyjmenované položky se nezdražily o 4-5%.

Nehledě na to, že by takové maximální zdražení dělalo na 1000kč nákupu 40-50kč. To je dýžko v hospodě.

Pokud by nyní poršla navrhovaná změna zvýšit DPH na 12% , maximální zdražení by tedy bylo 20 kč při tisícikorunovém nákupu. To je likvidační že? A jak můžeme ze zkušenosti posoudit, ceny o ta 2% neporostou ani náhodou. Ne teď kdy krize ještě neodezněla.

Rád to s tebou vlčku proberu až po oné změně ano?
17. 06. 2010 | 08:27

Suchec napsal(a):

Robert:
No, jo. "řecká cesta" :-)))

Zadlužení státu vyřešíme tak, že zadlužíme ovčany, neb na ně ze toho exekutora snadno poslat. Státu současně zrušíme povinnost poskytovat vlastním občanům servis placený z daní, který od nich vybírá za tímto účelem (původně).

Nějaká Ústava? Pche. Nějaké principy slušnosti? Pche. Proč taky, že? :-))))
17. 06. 2010 | 08:29

Pepíno napsal(a):

Je nesmyl uvádět cenu např. Piva jak rostla aniž by jsme vzali v potaz průměrnou mzdu. Ano pivo před x lety možná stálo 3kč a teď stojí 25,-kč ale kolik piv si člověk mohl koupit za výplatu dřív a kolik dnes?
17. 06. 2010 | 08:33

ali napsal(a):

patriot
Rumcajsův odkaz platí zvláště pro Paroubka..

voliči sami rozhodli, že s Paroubkem jsou socani pouhým divadlem a strach z jejich vítězství zapnul obranné reflexy..

Paroubku, každý je strůjcem svého štěstí..vy jste měl to štěstí, že jste se svojí agresivitou, touhou po mocenství a manipulátorskou schopností dostat na vrchol..a my zase to štěstí, že jsme vás odhalili téměř včas. Příště doufám, že budou socani v takovém stavu, že se je lidi nebudou bát volit. Díky Zemanovi, který se sice neprobojoval nikam, ale přesto vám vzal hlasy (ó, jak jste ho zesměšňoval a naparoval, že vás Zeman nemůže ohrozit)..za všechno si můžete sám. Až budete mít chvilku, pusťte si své výstupy. Pokud vám budou připadat normální, skočte k doktorovi..váš duševní narcizmus je nebetyčný..
17. 06. 2010 | 08:46

Suchec napsal(a):

Neo:
Jsi obyčejný trouba.

Pokud stát zvedne daň, a cena se nezvýší stejnou částku, pak někde ty prachy musí chybět.

U výrobce? No, pak chybí ve mzdách, či jsou kompenovány zhoršením prac. podmínek zaměstnanců výrobce.

Prostě těch 60Mlrd, co představují 360mlrd. obratu, se někde musí vzít.
Čili, buď předpokládám, že obrat neklesne, a za stávajících cen to dostanu z lidí.

Pokud ceny nevzrostu o to DPH (v nominále je to 60mlrd., co chce získat stát), pak o to míň automaticky dostane celý řetězec od výroby po obchod, a tedy tam bude chybět 60mlrd. (předpokládám, pokud by ceny nevzrostly). Kam se tat ztráta promítne?

Ubohá výmluva s tím, že ceny nevrostou o to DPH je úsměvná, ne?
17. 06. 2010 | 08:48

Petr Kalaš napsal(a):

Paroubku,
postavil jsi dlohodobou kampaň se svými hloupým soudruhy na závisti a nenávisti. Tyto volby byly i o stylu. Snad tvůj příběh bude zakončen exekucí na Lidový dům.
Věřím, že jednou se objeví na veřejnosti i nájemní smlouva, kterou jsi podepsal s Kočkou na výstaviště. Zatím je důvěrnou součástí likvidačního spisu u škody, kterou způsobil požár.
17. 06. 2010 | 08:53

neo napsal(a):

Suchec:

Jistě že ty prachy někde chybí. Sníží se marže, sníží se počet zaměstnanců. Ale jak jistě víš, cena nezávisí jen na DPH.

Fakt je, že konkurence bude ceny držet co nejníže. Zkušenost z minulého zvýšení to jen potvrzuje.

O ten výpadek se jak správně píšeš podělí všichni od výrobce po spotřebitele. Není tedy pravda , že by spotřebitel zaplatil onen rozdíl sám.
17. 06. 2010 | 08:56

Skogen napsal(a):

Pro bomba, no, jestli osobní sympatie a antipatie kladete do popředí před volební program a reálné dopady politiky vlád, pak si reformy dosytosti vychutnejte. Nic jiného vzkázat nelze.
17. 06. 2010 | 09:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane dirty sanchezi,

pan Paroubek není "obyčejný" neznámý poslanec za ústecký kraj, ale bývalý předseda ČSSD (myslím, že v tomto případě je pane Dengler poněkud mimo). Tudíž se důvodně domnívám, že jeho texty stále na tyto stránky, kde publikují zajímavé popř. vlivné osobnosti, patří.

Libor Stejskal
17. 06. 2010 | 09:04

DH napsal(a):

ad Karlik:
vubec nejde o 3 procenta. To je jen konkretni parametr, fixovat se na nej je blahove. Jde o princip.

Jde o poruseni principu, kdy statni moc uklada povinnost sporit, odevzdavat penize, soukromemu penzijnimu fondu, jehoz uspesnost stat negarantuje. Je to vlastne statem vynucene pristoupeni na hru vice penez-vice rizika.

Levicovy pohled rika - vsichni musime odevzdavat tolik do prubezneho systemu, aby bylo mozno vyplacet slusne duchody. Pokud nebude rozumne mozne vybirat vice na duchodovem pojisteni, pak bude bud vyse duchodu stagnovat, nebo bude vypadek financovan primymi danemi (vysokoprijmovi nemaji narok na prijem, pokud neni na duchody). Clovek je cennejsi nez system.

Pravicovy pohled rika - vydelane penize jsou moje, prubezny system minimalizujme, kdo vydelava efektivne, bude mit hodne i v duchodu, riziko si osefuje sam. Pokud se zachova prubezna cast, bude osekana a jeji deficity se financuji z penez vsech podobnou castkou - bez vztahu k prijmu. System je cennejsi nez clovek.

Volici si vybrali druhou cestu. Je treba to respektovat a prizpusobit se tomu.

RCP: are debby :-)
17. 06. 2010 | 09:06

jarpor napsal(a):

DH

"Jde o poruseni principu, kdy statni moc uklada povinnost sporit, odevzdavat penize, soukromemu penzijnimu fondu, jehoz uspesnost stat negarantuje. "

Píšete hloupost. Bylo by dobré doložit, odkud jste takovou informaci vzal.
Bylo řečeno, že minimálně jeden takový "fond" kde bude povinnost odvádět 3 % bude STÁTNÍ.

Hezký den
P.S. Nebylo by lepší počkat na návrh reformy, která musí projít zákonným procesem, než plkat o tom, co "určitě" bude ?
17. 06. 2010 | 09:25

the wringer napsal(a):

Ali, hloupé jako vždy. Přesněji povrchní. Voliči rozhodli... To je jako byste konstatovala, že ve vodovodním řadu je nízký tlak, protože je někde v trubce džuzna, ale proč a co s tím dál, o to už se nestarala...

ČSSD předně ve volbách zvítězila, byť vládu nesestavila. Voličských hlasů ovšem obdržela nejvíce. Pan Paroubek taktéž v Ústeckém kraji vyhrál, čili žádný osobní propadák, jak se zde snažíte nastylizovat.

Důvodem, proč ČSSD nemá koaliční vládu je prostý volební technokratismus, kdy zkonstruujete podmínky, které vám s koaličním potenciálem přinesou kýženou většinu mandátů. Minule zafungovala Bursíkova Strana zelených, nyní na naprosto shodném principu Věci veřejné. Zeman nalevo uzmul ta čtyři procenta, která ČSSD scházela - což bylo politické novum, aby si levicové strany fakticky konkurovaly, zatímco na pravici samozřejmě táhnou společně na stejnou branku.

Paroubka porazilo totéž co o minulých volbách - politický marketing, PR, vliv image makers..

Jelikož situace je taková, že na úsporná opatření selektivně dojedou všichni nízko a středně příjmoví, což je naprostá většina populace, tipuju včetně vás, dovolím si říct, že nemálo českých voličů, zejména středových, jsou oslové, kteří se ženou za fata morganou a poškozují sami sebe, když přitom ještě navíc dovolí, aby jeho pošetilé osobní pocity vůči jednomu představiteli politické strany (a neodůvodněné iracionání sympatické pocity, naordinované médii, vůči jiným politikům) převážily nad racionálním zhodnocením situace.
17. 06. 2010 | 09:26

Skogen napsal(a):

Oprava: "the wringer" byla validační fráze re-captchy, příspěvek napsal Skogen.
17. 06. 2010 | 09:28

DH napsal(a):

jarpor:

Bylo receno :-) nejste ted nahodou sam tim, kdo plka o tom, co urcite bude? Chcete mi snad odpirat pravo na vyjadreni meho pohledu na aktualni stav veci?

Ja uz toho, co bylo receno, slysel... a ted prave bych od vas rad slysel o tom, jak se principialne lisi onen "STATNI" fond od prubezneho systemu? Asi tak, jak se lisi VZP od statni nemocenske pokladny?

RCP: the depleted :-D
17. 06. 2010 | 09:33

jarpor napsal(a):

DH

Já taky toho slyšel a četl... proto to mé ... není lépe počkat ?

Já si prostě nemyslím, že stát mi bude nařizovat "saturovat" soukromý subjekt. Vy jste patrně opačného názoru, již víte, že Vám to nařídí - viz již citované...

Více nemám co dodat...

Hezký den
17. 06. 2010 | 09:42

*** napsal(a):

Vážený pane,

o články pana poslance Paroubka nemáme zájem. Až se vyrovná s Altnerem, budeme ještě situaci analyzovat. Jeho další případné texty přezkoumáme.

S přátelským pozdravem

Terno, s.r.o.
17. 06. 2010 | 09:50

DH napsal(a):

jarpor:

ani ja to samozrejme najisto nevim, ani vy to samozrejme nevite, ani sami koalicni vyjednavaci to samozrejme v tuto chvili nevi. Jediny, kdo bude prvni vedet najisto, bude redaktor sbirky zakonu, ktery prvni uvidi finalni podobu, ktera skutecne vyjde.

A do te doby? Musime drzet usta? Pane kolego, to s dovolenim ani nahodou. Hodlam i nadale vyjadrovat svuj osobni nazor na aktualni stav veci a zejmena na to, jakym smerem se podle me vyvijeji, bez ohledu na skutecnost, ze za nejakou dobu budou tyto predstavy nejak korigovany faktickym stavem.

Ad fakticky stav - jde jen o to, zda bude pripojisteni povinne nebo dobrovolne. Jestli, podobne jako ve zdravotnictvi, bude stanoven solidarni zaklad (prubeny duchod, standardni pece) a povinny/volitelny doplatek (soukrome pripojisteni zdravotni/socialni). Zatim mi z vyjadreni spis pripada, ze pripojisteni socialni bude povinne, zdravotni doplatek volitelny.

Vic take nemam co dodat.
Hezky den pod modrou oblohou i vam.

RCP: orange wanted :-D (dobre, trochu kecam),

RCP real: almost national :-))
17. 06. 2010 | 09:52

TENCOKRAFEHOVNA napsal(a):

16.06.2010: Libra masa ?
To zvládnu sám k snídani.
Autor: Jiří Paroubek Přečteno 17578 krát Pošli e-mailem
17. 06. 2010 | 10:04

ali napsal(a):

Skogen
ano, hořké vítězství..tomu říkám terno a konstatuji, že ve vodovodním řadu je nízký tlak..spokojen? :o)Jinak nemám co dodat k Vašemu příspěvku..ani to nemá cenu
17. 06. 2010 | 10:10

JSP napsal(a):

...není nad to číst kňourání padlého politika...ostatně není mu co závidět - sedí doma, vedle pláče kojenec, manželka pomalu přestává obdivovat jeho sexy-mozek; jsou to neradostné vyhlídky. ...ale ona za neúspěch může věc neovlivnitelná - a tj. kometa C/2009 R1! Proto hlavu vzhůru, Pupkine - útok ns Hrad se třeba zdaří!
17. 06. 2010 | 10:12

jarpor napsal(a):

DH

Skutečně nemám nic proti debatě a vyjadřování názorů...

Vaše : "Jde o poruseni principu, kdy statni moc uklada povinnost sporit, odevzdavat penize, soukromemu penzijnimu fondu, jehoz uspesnost stat negarantuje. " mě prostě jako názor nepřipadlo. Spíše jako konstatování skutečnosti... chybné konstatování.

Proto má reakce...

Hezký den
17. 06. 2010 | 10:14

|Lucie napsal(a):

Pane Paroubku, kdy už konečně pochopíte, že neustálé kydání na všechny kolem a přenášení odpovědnosti za neúspěch na jiné pouze podtrhuje fakt, že jste ve volbách neuspěl proto, že voliči nejsou hlupáci, jak jste si zřejmě myslel? Jsem si jistá, že negativní publicitu ČSSD jste obstaral především Vy, nikoliv žádná média.
17. 06. 2010 | 10:16

*** napsal(a):

editor

Pane Stejskale,
ve vašem vyjádření k panu dirty sanchezovi jste na tom s pravdou půl na půl. Pan Paroubek je nyní jen poslanec za Ústecký kraj, ale je to i bývalý předseda ČSSD. Kumulace titulů a funkcí byla uplatňována v hierarchii ÚV KSČ, dnes snad nic takového není nutné. Vy argumentujete, jako kdyby bývalá funkce a činnost někoho zajímala. Jestli tady bude nebo nebude J.Paroubek blogovat, na to čtenáři přece nemají vůbec žádný vliv. Ale zcela zřetelně vidí a rozpoznají to, že argumentujete právě jen s těmi vašimi 50% a z pozice mocného naznačujete oponentovi, že jeho 50% nic neznamená.
***
Směšné, jinak řečeno, pravdu má vždycky bouchačka. K čemu je tedy vaše plácání o slušné a korektní diskusi? Pokud byste udělal čtenářské referendum, hned bychom viděli, kolik % si Jyrku přeje a zda se vyplatí se s ním jako s bývalým mocným předsedou zabývat. /Dříve mocný, dnes bez moci - nemocný/
***
Jinak k vaší činnosti nemám připomínek. Hezký den.
rcptch - three rivals
17. 06. 2010 | 10:21

Skogen napsal(a):

ali, nepřekvapuje.
17. 06. 2010 | 10:27

patriot napsal(a):

ali:

Touha po moci a korytech, ostré lokty a dobrý žaludek – toť základní výbava vrcholového politika. Ať je levotočivý nebo pravotočivý.

Politika je činnost zaměřená na převod peněz daňových poplatníků do soukromých kapes.

Vy snad věříte na „demokracii“ a „služebníky lidu“?

Mimochodem, Nečas má rovněž bradavici.
17. 06. 2010 | 10:31

Václav napsal(a):

Dobrý den, pane Paroubku
volby jste "prohráli" určitě z více důvodů, ale podle mého názoru ze tří hlavních:

1. nebývale drahá volební kampaň - na to jsou občané, zvláště v této době, hodně hákliví
2. předem jste si nevytipovali možné kolegy do koalice a šli jste proti Zemanově straně - to byla asi největší chyba
3. konkrétně na severu Čech jste si to zavařil s panem Bendou

Nutno podotknout že jsem ze severu Čech a jsem jeden z několika set lidí, které znám, kdo ČSSD nevolil konkrétně kvůli panu Bendovi. Protože si opravdu nedovedeme představit, že by tento (bývalý)vekslák a (nyní víceméně)podnikatel spolupracující s podsvětím, seděl v poslanecké sněmovně. Ostatně jeho "vykroužkování" mluví samo za sebe.
Opravdu nechápu proč jste se s ním ukazoval. Snad mi nechcete tvrdit, že neznáte jeho pověst a aktivity.

Všichni tito lidé-dlouholetí voliči ČSSD nakonec volili buď komunisty, nebo zemanovce.

Bohužel na severu Čech nedopadnou dobře ani komunální volby, kvůli lidem, kteří sedí v Ústí nad Labem ve vedení ČSSD, občané toho mají vážně už plné zuby.

Přeji Vám vše dobré a pokuste se jako řadový člen obnovit ztracenou důvěru voličů v ČSSD, jinak nás čeká dlouholetá vláda pravice, kerá jetě více oddělí chudé od bohatých
17. 06. 2010 | 10:34

von kulak napsal(a):

A Jyrka stále ještě nepochopil ... no nic, dáme mu ještě chvíli času, třeba mu to nakonec dojde? :-)
17. 06. 2010 | 10:34

Skogen napsal(a):

|Lucie - no vidíte, já bych zase řekl, že Vámi zmiňovaný typ voličů hlupáky zahrnuje. Protože především jejich zájmy ODS a zejména TOP 09 rozhodně zastupovat nebude. Naletěli na politický marketing a cizí pozlátko, což je neskonale hloupé.
17. 06. 2010 | 10:47

neo napsal(a):

Skogen:

to jsou pouhé předsudky. Každý totiž posuzuje ony zájmy jinak.
17. 06. 2010 | 10:50

Lucie napsal(a):

Skogen: co konkrétně myslíte tím cizím pozlátkem?
17. 06. 2010 | 11:21

Skogen napsal(a):

Václave, problém ČSSD v koaličním potenciálu. Volební výsledek samotný nebyl špatný byl dokonce lepší než všech ostatních stran ;)

Kdybychom měli objektivně uvažovat, co by ČSSD měla udělat, aby si koaliční potenciál vytvořila, pak nalevo by si měla uvolnit prostor zrušením Bohumínského usnesení, sama by se měla pokusit znovu opanovat spolu s umírněnou levicí zejména politický střed a prostor mezi KSČM klidně uvolnit
nové levicové straně, se kterou by ČSSD měla přirozený koaliční potenciál.

S tím posunem do středu proto, že programově a historicky ČSSD náleží, také proto, že současné malé středové strany ČSSD opomíjí. Uvolnění levicového prostoru poblíž KSČM kvůli optickému zúžení problému "slibujeme všechno všem", tedy jakkoliv je pravdou, že ČSSD reálně dělá kompromisní politiku pro majoritu občanstva, má díky tomu marketingovou nálepku "všeslibovačů".

Asi tak. Jiří Paroubek sám o sobě byl vzdor určité marketingové neobratnosti velmi schopným leaderem a v podstatě u některých voličů propadl po velmi drsné a dlouhodobé mediální kampani proti jeho osobě. Osobně jsem toho názoru, že úspěšného leadera by v očích mediální lobby neospravedlnilo jakékoliv osobní vystupování. I proto je potřeba, aby ČSSD zaujala jiné pozice.
17. 06. 2010 | 11:21

Skogen napsal(a):

neo, zájmy jednotlivých voličských skupin lze podle životní úrovně a perspektiv objektivně vyjádřit.

Lucie, kupříkladu krásný satelitní svět knížete Schwarzenberga, jehož především volili studenti, ačkoliv nyní zase na facebooku řvou, že školné nechtějí. A to ještě nemusí dělat brigády na privátní zdravotní pojištění v součinnosti se čtvrtinovou přímou spoluúčastí a prozatím absolutně nepočítají s penzí. To je úspěch pozlátkového PR jako vyšitý ;)
17. 06. 2010 | 11:26

Michal napsal(a):

nemohu si pomoci, ale musím napsat o cenách potravin.Ceny sice levnější jsou, ale všechno se to vyrábí z různých náhražek a hroznýho bordelu.Za nějaký čas budeme místo kvalitních potravin žrát piliny.Kvalitní potraviny před lety by dnes stály 2x tolik, než tady uvádíte a věřte mi, že vím o čem mluvím neboť v tom dělám a je mi někdy na blití
17. 06. 2010 | 11:27

neo napsal(a):

Skogen:

ano to jistě, ale já mluvim o pohledu na ty zájmy.

Tak třeba tvůj pohled na školné : přítěž pro studenta či rodinu..

Můj pohled : výhoda pro studenta i rodinu
Nebo vyšší DPH + neprogresivní zdanění : Tvůj pohled . vyšší ceny potravin, méně peněz v rozpočtu od bohatších

Můj pohled : ceny se moc nezmění, můžu kontrolovat spotřebu a z příjmu my zbyde více čisté mzdy.
17. 06. 2010 | 11:39

fudoshin napsal(a):

gogo:psal jsem o tom,že základ by byl sociální dávkou.druhou pohyblivou součástí by byla jakási proměnná stále solidární součást, určovaná na způsob vyhlašování diskontní sazby apd. pro určité časové období podle zůstatků na účtu i politického složení (reprezentující názor občanů).nevyřčeno bylo to, že stále ještě bychom se měli pohybovat na spodní hranici.z více důvodů.z důvodu neefektivity, možného rizika, finanční únosnosti apd.takže teoretickou třetí částí je opravdový opt-out.založený na vůli občanů.nelze nikoho nutit,jak má naložit se svými prostředky a budoucností.v této části by se projevily jednak výše výdělku,ale i osobní volba a zodpovědnost k vlastní budoucnosti.a pak už záleží na vůli, možnostech i prozíravosti člověka, zda bude peníze spořit na účtu, kupovat akcie či jiné cenné papíry, spořit v důchodových fondech, investičních fondech, kupovat známky,obrazy, byty nebo pozemky,firmy nebo jinak...slibovat někomu vysoké důchody znamená, že hrozí kolaps systému, neúměrně se přetěžuje a demotivuje produktivní část obyvatelstva a stejně se může stát, že stát na slibované důchody nebude mít peníze.je férové držet se při zemi, zajistit minimální slušný příjem a dát tak najevo lidem, že vyšší životní úroveň není jistá, není automatická a zároveň jim dát možnost i pobídku zčásti si spořit sám...
17. 06. 2010 | 11:42

Skogen napsal(a):

neo, psal jsem "objektivně", což znamená, že ta různost by měla být omezena.

Ono totiž, jestliže tři čtvrtiny občanů nenáleží mezi příjmové elity, pak je racionálním stavem, jestliže tři čtvrtiny nevolí stranu s programem šitým na míru příjmovým elitám..
17. 06. 2010 | 12:15

Skogen napsal(a):

Ještě jednou pro nea: nejde o dílčí záležitosti vytržené z kontextu. V souvislostech vás čeká nejen zvýšení DPH v nejcitlivějších položkách, které vzhledem ke složení spotřebního koše zatíží především příjmově průměrné a podprůměrné, z nichž mnozí hospodaří na doraz a proto nemají prostor pro nějaké manévrování s volnými prostředky. Čeká vás také zvýšení daně z příjmu fyzických osob (vysokopříjmoví budou mít strop snížen), krom reformy penzí vás čeká ještě reforma zdravotnictví, která vzhledem k personálním ukazatelům bude prostým návratem Hroboňovy privatizační koncepce, tudíž méně muziky za více peněz. Jako studenta vás či vaši rodinu předpokládané školné zatíží ještě v preproduktivním věku nějakými 80 000,- korun.

Jestliže nenáležíte k majetkově silně nadprůměrné vrstvě, není souhlas s programem TOP 09 (a kraptoprogramem ODS, protože otevřeně ODS tytéž kroky prosazovala v minulém období) racionální.
17. 06. 2010 | 12:26

neo napsal(a):

Skogen: opět prezentujete pouze váš pohled ! //Ono totiž, jestliže tři čtvrtiny občanů nenáleží mezi příjmové elity, pak je racionálním stavem, jestliže tři čtvrtiny nevolí stranu s programem šitým na míru příjmovým elitám.. /// podle vás je totiž jejich program šitý na míru příjmovým elitám , ale podle mě ne a vidno si to nemyslí více lidí, proto taky volili jak volili.
17. 06. 2010 | 12:42

stejskal napsal(a):

Ještě jednou dobrý den, pane ***,

o vypisování referenda, kdo na našich stránkách smí publikovat a kdo ne, v současné době neuvažujeme.

Libor Stejskal
17. 06. 2010 | 12:52

DH napsal(a):

Neo:

to samozrejme takhle muzete napsat, a neda se tomu nic vytknout. Kdyz nekomu spocitate, ze jeho cisty prijem bude nizsi, tak to je nezpochybnitelny fakt, objektivni.

Kdyz mu ale k tomu reknete, ze se mu to nakonec vyplati, fakt, opravdu, a reknete mu to sikovne, a vyberete vhodnou dobrackou duveryhodnou tvar, ktera to formuluje, a pak se zeptate, zda to chce nebo ne ...

... tak dostanete ciste subjektivni, politickou, marketingem ovlivnitelnou, odpoved. A posledni volby daly prave takovou. Nic proti tomu, nejak se to udelat musi a tohle je mozna cesta.
17. 06. 2010 | 13:00

Petr napsal(a):

Je opravdu smutne jaky je cesky volic masochista. Aniz by se o sebe dokazal postarat v pripade nepredvidatelnych udalosti (tj. Nema dostatek financnich prostredku aby nepotreboval ducho,mohl si zaplatit doktory v jakemkoliv pripade atd atd) bez jakekoliv pomoci statu. Takovych obcanu je jiste miziva mensina,ale presto Ti kdo stat potrebuji voli pravici. Jen na okraj,podnikam v zahranici jiz dlouha leta a po poslednich volbach jsem se rozhodl se jiz nikdy do CR nevratit. Myslim ze co se tyka treba danove soustavy,mela by se nase republika inspirovat ve Francii. Koho by zajimalo neco ze sociologie namisto opravdoveho vyplachu mozku pravicovymi medii doporucuji kvalitni prednasku mezinarodne uznavaneho sociologa: https://www.youtube.com/watc...
17. 06. 2010 | 13:10

Skogen napsal(a):

neo, pak buď nejste seznámen s programem minimálně TOP 09 (reprezentující to, co po minulých volbách ODS), patříte mezi romantické snílky, případně něčí zásluhou, třeba i ne svoji vlastní, mezi ony elity.
17. 06. 2010 | 13:44

Studentská povolební napsal(a):

Běží student rychlostí,
do volební místnosti.
V drahých džínách, novém triku,
jde zachránit republiku.

Hodím lístek pro pravici,
nepředám stát bradavici.
Musím běžet, co to dá,
kníže na mě spoléhá.

Jinak budem, jako v Řecku,
já jsem rád, že žiju v Česku.
Něco na tom pravdy bude,
říkal Nečas na You-tube.

Po volbách se Nečas směje,
nikdo neví, co se děje.
Jediná věc je však jistá,
na studenta školné chystá.

Mně se školné nevyplatí,
papá mi to nezaplatí.
Pěkně jste mě vypekli,
o tom jste mi neřekli.

Proč jsme ti to měli říct?
Měl jsi líp náš program číst!
Zlobíš se na nás nadarmo,
nic prostě není zadarmo.

My ulevíme státní kase,
ty budeš mít dluh jak prase.
Děkujeme za tvůj hlas
Začni platit, vol nás zas.

Proč jsem napsal těch pár řádků,
chtěl jsem říct ti po pořádku -
nejsi trendy, ani cool,
ale pouze a jen vool.
17. 06. 2010 | 13:47

Skogen napsal(a):

Pro "Studentská povolební" já zase říkám, že ten, kdo se mermomocí snaží být cool, může být snadno vykůlenej ;)
17. 06. 2010 | 14:09

max napsal(a):

klasická snůška autorovy demagogie a bez sebereflexe :

1. chybí jakékoliv návrhu KONKRÉTNÍHO řešení důchodové reformy od autora, resp.ČSSD ČR je jedním z posledních států EU,která neprovedla důchodovou reformu. Průběžný systém důchodů nepoužívá již žádná z vyspělých zemí. Všechny používají vícepilířový systém. Pro některé,kteří se stále domnívají,že důchody má zaručovat a vyplácet "stát". Není žádná záruka,že jakýkoliv stát nemůže zbankrotovat nebo bude muset přistoupit např.ke krácení výplaty důchodů o 10-20%. Příkladů za poslední rok je dost.
2. Média nemají povinnost tisknout články na požádání a mají právo psát svobodně. Stejně tak si je lidé svobodně kupují,čímž stvrzují jejich další existenci. O TV a rádiích to platí podobně.
3. Zajímalo by mě velmi, kolik stála SKUTEČNĚ celá volební kampaň ČSSD a z čeho byla a bude financována (odhady se pohybují od 550-750mil.Kč). Ukazovat na jiné strany je jen úhybný manévr. V této věci by neškodila změna zákona, stanovení limitů, kontroly financování, apod. Stejně to nakonec zaplatí vše daňový poplatník, nikoli politici, resp.polit.strany.
4. DPH zdvihala již Špidlova vláda (zdroje prostě nebyly...). U nepřímých daní je výhodou pro SR jejich poměrně přesná odhadnutelnost výběru. Zvýšení DPH z 10 na 20% neznamená,že automaticky stoupne o 10% cena zboží. Statisticky je prokázán menší nárůst cen.

K poklesu deficitu a postupnému vyrovnání hospodaření SR dojít musí. Ideální by byl samozřejmě konsensus mezi vznikající koalicí a ČSSD, aspoň v těch hlavních bodech. Osobně si myslím,že bez J.Paroubka je šance na tento konsensus větší a ono studenoválečnické myšlení autora by bylo překážkou.
17. 06. 2010 | 14:15

max napsal(a):

oprava:
1. chybí jakýkoliv návrh KONKRÉTNÍHO řešení ...
17. 06. 2010 | 14:18

Vladimir napsal(a):

U pana Paroubka mne mrzí pár věcí:
Jednak, že se nepoučil z volební výhry=prohry, neustále útočí na ty druhé, hledá příčiny neúspěchu v "těch druhých" ..., také, že sám nepřišel na téma vhodné téma voleb ještě před volbami - a až te|ď na to přichází - čili jisté nepochopení .... no a také, že ohledně enzijné reformy nepřišla soc. dem. s nějakým jiným, rozumným , racionálním plánem, který by neodíral 99 % občanů. Navíc plán Bezděkovy komise nijak neřeší nepříznivou demografickou situaci, ale naopak ji jěště zhoršuje - odchody žen do důchodu stejné jako u mužů, bez ohledu na počet dětí (u žen bude scházet motivační faktor pro výcghovu více dětí), zhoršení výpočtu důchodu u žen (nebude se započítavat mateřská dovolená), odbourání vdovských důchodů, ...
Dále u návrhu Bezděkovy komise ponesou celou tíhu této změny nynější důchodci - výpadek na důchod. účtu (-cca 5%) nahradí vyšší DPH na potraviny, léky atd. ,ale zvýšení toho DPH budou mít pracující lidé (platící daně a pojistné) kompenzováno na nižším odvodu soc. pojištění ... Ovšem důchodci to kompenzováno nebudou mít, takže ti budou čistí přispívatelé do důchodového fondu !!!
Nedomyšleností (špatností) výsledků Bezd. komise je více a překvapuje mne, že to nechali řešit komisi (s velkou účastí mladíků, kteří o problémech seniorského věku vědí jen z klipu "Přemluv bábu ...").
Zcela jistě v komisi (možná ani ne Bezděkovy) měli být víc zastoupeni odboráři, sociologové, demografové, ekonomové - nikoliv jen z penzijních fondů.
Viz také
"http://www.inpage-15a.vseu3..."
17. 06. 2010 | 14:34

VKrob napsal(a):

" Manager moci " nám předložil argumenty svého vlastního stihomamu ...? Proč by měl vůbec něco garantovat a organizovat stát ? Čím méně úřadů a státem placených úředníků tím lépe. Nebudou brát nepřiměřené mzdy nebudou vytvářet režie nebudou vypisovat tendry a jedině tak nic neutratí. Vypadá to že "Libra masa" měla patřit Jirkovi aby si tam dosadil své pravověrné což nakonec by byl ještě lepší business než všechny fondy.
17. 06. 2010 | 14:35

Skogen napsal(a):

Dobře maxi, jde o to, který z těch pilířů je základní. Také se jedná o formu, jakou jsou ony pilíře financovány, zde má jít o opt-out.

Státní bankrot je věc poněkud méně pravděpodobná než bankrot fondu či banky - opět záleží na konkrétních pravidel, nelze se však domnívat, že pravidla pro hospodaření penzijních fondů v budoucnosti přitvrdí. Spíš je možné, že se vydají cestou riskantních investic a zejména, že když budou muset po bohatých letech, během kterých především inkasovaly příspěvky, začít vyplácet, budou padat jeden po druhém.

To vás zase tolik zajímat nemusí, stejně jako vás zase tolik nemusí zajímat, kolik vydala na reklamu Škoda Auto. Politická strana je v tomto smyslu právní formou s vlastním hospodařením.

Jestliže z jednoho sta je DPH 10% deset korun a produkt stojí sto deset vč. DPH 10%, pak při DPH 20% je z jednoho sta DPH dvacet korun a produkt stojí sto dvacet korun... Produkt podražil skutečně o něco méně než o 10%, totiž o 8,4%... No a co?
17. 06. 2010 | 14:37

Jerome napsal(a):

Jak vidí výsledek "práce" pana Nejchytřejšího a Nejschopnějšího vyšší bytostí pověřeného "obyčejný" člen ČSSD jste mohli dnes ráno kolem 8. hodiny slyšet od pana Jaroslava Marka, předsedy ČSSD v Ostravě,na ČT 24. Konečně někdo řekl otevřeně a jasně pravdu.
17. 06. 2010 | 14:55

Joska napsal(a):

Číst komentáře modrých vuvuzel napadajících Paroubka je nechutné. A to prý přínivci modrých jsou prý ti s vyšším vzděláním. Pokud je to tak, tak opravdu vzdělanost zde poklesla opravdu hodně po plyšáku.
17. 06. 2010 | 15:16

Skogen napsal(a):

Vladimíre, ono by vám ani tak nemělo jít o Paroubka jako o vás.
17. 06. 2010 | 15:34

mirda napsal(a):

to Sladký,to co máš na krku je na myšlení a nejenom na čepici
zajímavé zkuste si porovnat postavu,obličej,kecy,způsob vyjadřování atd u Paroubka,Cháveze,Musolini,Gotwald,Stalin
17. 06. 2010 | 15:39

xman napsal(a):

"Modré vuvuzely" - to je velmi trefné, Josko. :D Shodných rysů je celá řada.
17. 06. 2010 | 15:48

mirda napsal(a):

pane Vladimíre
pokud ženy půjdou do penze dle dětí tak cikánky budou mít vystaráno v 50letech a dostanou % z průměrného příjmu !cca 14000kč
vy budete celý život makat a platit přijde nemoc a posledních 10let i nižší plat a budete mít jak já 8300 (já si nestěžuji)
a máte zase co živit mimo důchodce
17. 06. 2010 | 15:54

max napsal(a):

to skogen:
1. základní pilíř je v EU průběžný (s parametrickými změnami - posun věku odchodu do důchodu).
2. rozdíl mezi Škodou Auto a politickou stranu vnímám jako výrazný. Polit.strana dostává peníze ze SR a tudíž ji všichni daňoví poplatníci financují. Část dalších prostředků má z jiných aktivit.
3. U DPH je toto přesně chyba. Lineární propočet nefunguje tak, jak uvádíte. Je nutné vzít v potaz další faktory (velikost trhu, konkurence, poptávka, cena komodit, atd.), ale obecně platí, že část zvýšení sazby DPH přechází od konečného spotřebitele k nižším článkům řetězce (výrobci, zpracovateli, distributorovi, prodejci snížením marže nebo tlakem na snížení nákladů).
17. 06. 2010 | 16:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

mirda
Vy považujete pravověrné křesťanky za cikánky ? Jste křtěn ? Chodila Vaše matka do kostela ?
Můžete doložit, že cikánky mají nejvíc dětí ?
Dejte odkaz. Tajímalo by mě to.

Apropo, co říkáte porovnání vlastního kukuče v zrcadle třeba s jistým jinochem - synkem Liriope ?
17. 06. 2010 | 16:20

karel h. napsal(a):

Je naprosto nutné, aby penzijní reforma byla provedena, pro mé děti a jednou vnuky to je patrně jediná cesta, jak se mohou mít v perspektivě desítek let dobře či lépe. Pokud by se nic nestalo, půjde na důchody stále větší podíl rozpočtu a to není zřejmě dobře. Politici, a zejména soc-dem politici, vidí bohužel jen perspektivu do příštích voleb, lidé by však měli koukat na perspektivu celého svého života. Navíc jasná pravidla (která se budou jistě časem upravovat - procenta, podíly atp.) dá právě lidem perspektivu a jasný návod. Pracujte svýma rukama, svou hlavou, snažte se a budete se mít dobře. Moderní levice by měla dát podobný vzkaz - jsem ochotni se o lidi také starat, ale vše musí být v rozumných mezích - pokud někdo ukazuje snahu, pracuje, i když někdy má potíže, tak mu stát pomůže. Pokud se někdo práci vyhýbá (viz obcházeči firem, aby dostali razítko a mohli čerpat podporu), tak litujeme. Toto by měl podepsat každý odpovědný politik.
Těším se konečně na fundovaný rozbor volebního neúspěchu ČSSD - ale kdo ho napíše (snad Foldyna s Markem?)
17. 06. 2010 | 17:46

karel h. napsal(a):

to Skogen - bohumínské usnesení - myslím, že problém není zrušit bohumínské usnesení, problém je čistě faktický, že KSČM by pořád byla pro velmi silný sociální stát, blížící se bývalému socialismu.
Paroubek = leader, ano, dokázal vytáhnout ČSSD z mizérie na výsledek přes 30 % v roce 2006. Pak však spolehl na to, že voliči jsou hlupáci a když budou správně mediálně masírováni, tak převezmou soc-dem pravdu. Toto naštěstí nezafungovalo. To nedělá dobrý leader, to dělá popoulista. Používejme více vlastní hlavu a nenechme se ovlivnit médii ani politiky, pokud se něco opakuje stokrát, ještě to neznamená, že to je pravda. Jinak v každé společnosti je automatický 40 % a vyšší levicový potenciál a toho levice dosáhla jak v ČR tak v SR. Jen v ČR jsou na to dvě silné strany, v SR jen jedna. Proto opticky výsledek v SR vypadá lépe. Pokud by měli v SR silnou komunistickou stranu, musel by Fico také odstoupit.
Pokud se však soc-dem všeobecně opravdu nezmodernizuje a nebude řešit problémy lidí, tak bude mít smůlu nebo bude sbírat protestní hlasy, tu víc tu méně podle nespokojenosti lidí, ale nic víc.
17. 06. 2010 | 17:58

pietrosso.pietrosso napsal(a):

Ládik napsal(a):
Poorám, zasadím, vyorám, sežeru. Brečet nebudu. Ruku natahovat taky ne. A levici volit nikdy.

Jj. už brzy akorát dooráš, až tvou úrodou bude jen kamení a pýr! Pak ruku natáhneš, ale kapitál ti do ní vrazí flintu a pošle tě na jatka nový imperialistický války! A bude to tvůj trup, kterým si oni pohnojí svý pole, selskej vole ...
17. 06. 2010 | 18:16

*** napsal(a):

Pane Paroubku,

seberte rozum do hrsti a pište ještě o něco lépe než je tento blog. Když klesnete na úroveň pletichářů, s nimiž jste se doposud oblopoval, již se z takového pádu nikdy nevyhrabete.
***
17. 06. 2010 | 18:56

Skogen napsal(a):

maxi, vaši "nelinearitu" plně chápu. Jen nevím, co chcete snižovat na platbách prvovýrobcům :) Toho, že snížení marží mezi sekundárním a terciárním sektorem možné je, jsem svědky u potravin v posledních měsících. Otázkou je, co to dělá s kvalitou. Další námitkou je, že při poklesu marží nemusí klesnout zisky řetězců a firem, ale pravděpodobně mzdy. Což značí, že se také bude méně utrácet. A poznají to všechny články.
17. 06. 2010 | 19:17

Skogen napsal(a):

karle h, voliči hlupáci skutečně jsou, protože skákali na špek někomu úplně jinému než Paroubkovi. Těch 40% platí - pro jednu stranu spektra. Vůbec jste však nevzal v potaz, že ČSSD má bezesporu co nabídnout i politickému středu.

K té penzijní reformě, karle, přečtěte si toto: http://www.investujeme.cz/c... Za vás doufám, že něco bude penzijní fondy nutit, aby hospodařily zodpovědně a ne tak, že prostě vyberou dlouhodobé úložky, probendí je (proinvestují některým penězovodem) a ve chvíli, kdy budou muset začít vyplácet nejsilnější ročníky (za nějakých dvacet let), začnou se jeden po druhém pokládat. To by na vás vnuci opravdu vzpomínali " dobrém"...
17. 06. 2010 | 19:26

max napsal(a):

to skogen :
prvovýrobcům já osobně nechci snižovat nic, jen jsem se snažil popsat některé ekonomické zákonitosti,které platí a jsou ověřeny. Vaše poznámka směrem ke mzdám je relevantní, ale spíše se bude jednat o zmrazení růstu mezd. Útrata se může přesunout směrem k nižší kvalitě. Ale to už jsou jen spekulace, při posledním razantním Špidlově zvýšení DPH se trh srovnal během jednoho roku a státní rozpočet dostal navíc 50mld.Kč.
17. 06. 2010 | 19:33

uk napsal(a):

Pane Paroubku, byl jste trapný při přehasování vašich koaličních partnerů, když jste hlasoval s komunistickými Marťany. Byl jste trapný po 06 volbách, ve kterých jste byl druhý vítěz. Neméně trapný jste byl v každé další situaci, do které jste se dostal - jedna za všechny - "kdo z vás to má". Bylo by dobé, kdybyste pochopil, že většina národa a je jedno, jaké politické orientace, vás bytostně nesnáší a je šťastná, že jste resignoval. Je mi skoro 70 a žil jsem všude možně ve světě, ale něco podobného vám, to jsem nikdy nezažil. Udělejte lidem aspoň jednou radost a zmizte z politického života. Dejte váš mandát vašemu gangsterskému kamarádovi z Ústí (doufám, že brazy bude zrušena imunita a on půjde stejně do tepláků)a vy pište paměti.
17. 06. 2010 | 19:39

Maut napsal(a):

Nebozí pravicoví vidláci - kdybyste vládli anglicky, mohli byste si přečíst na internetu o tom, jak teď odchází do důchodu v USA celá jedna velmi úspěšná generace "babyboomers" tvořící 28% procent ekonomicky aktivních obyvatel USA, co spořila u soukromých důchodových fondů celý život. Po řadě krizí a s USD, co stratilo jen za posledních 8 let 35% svojí kupní síly a při současné roční míře inflace přes 8%, která dále roste, odcházejí do důchodu a mají HOVNO, a iluzi o zabezpečeném stáří v PRDELI. Pokud je to právě to, co Vás uspokojí, jdete správným směrem. Ale říkej volovi, že ho zítra zaříznou..... Ještě, že ti Amíci neumí česky - nejspíš by z této diskuze dostali amok.
17. 06. 2010 | 19:47

karel h. napsal(a):

to Skogen - vůbec jsem neřekl, že voliči jsou hlupáci, právě naopak.
Penzijní fondy - doporučuji prostudovat, do čeho mohou a nemohou penzijní fondy investovat. Pak se dá zjistit, že od nich za současné legislativy těžko lze čekat zhodnocování nad 3-4 % v dobách dobrých. V žádném případě se nemůžou dostat do ztráty (tu musí vlastníci dorovnávat). Pokud stát dostává peníze na penze, tak mám větší nedůvěru, že při hrozbě krachu použije i tyto peníze na něco jiného.
Z toho jsem si ze všeho udělal závěr, že penzijní reforma ano - ale mně už nepomůže, takže další závěr je ten nespoléhat se na stát. A to doporučuju každému - zbytečné nadávat a házet špínu.
17. 06. 2010 | 20:19

Petr Svoboda napsal(a):

Hmmm, no to urcite. Opt-out je nutny, to je jasne kazdemu kdo ma pet po hromade. Kdyz bude dva krat tolik duchodcu a jenom polovina pracujicich, kteri na ne budou vydelavat, je jasne, ze prubezny system neni zivotaschopny. Takze pane Paroubku nelzete a nematte lidi. Vam de o to, aby lide meli v duchodu almuznu a vy jste jim mohl slibovat. Pokud lide budou mit penize v soukromich fondech, nic jim slibovat nebudete moci a v tom je problem, ze pane Paroubku!
17. 06. 2010 | 20:24

Skogen napsal(a):

karle h, já vím, co jste řekl :)

V případě penzijních fondů popisujete nynější stav. A zároveň komentujete, že jestliže nebudou moci jít do rizikovějších investic, svým klientům (střadatelům) vklady nezhodnotí..
17. 06. 2010 | 20:51

karel h. napsal(a):

to Skogen - pokud jste o možnostech penzijních fondů v základu informován, je škoda, že se snažíte šířit poplašné zprávy. Osobně si myslím, že lepší perspektivu, než současný stav důchodového systému (a jeho pravděpodobný vývoj, pokud se s tím nic nebude dělat) má každý smysluplný pokus o vytvoření jiného systému. Všude jinde to funguje, ale nikde to není tak, že důchodce dostane penzi jen od státu. Musí se sám přičinit. Prostě při evropském demografickém trendu jsou jen dvě možnosti: snížit penze vyplácené státem (pokud to navalíte na současné mladé, tak by museli odvádět stále více, to znamená "zdanění" by bylo vyšší a podvazovalo by to jejich "iniciativu") a zavést další pilíře. Druhou možností je vytvořit podmínky pro přistěhovalectví z mimoevropských zemí ve větším měřítku. Nejenže na to nejsme pschologicky připraveni, ale vznikají s tím další finanční náklady - výuka jazyka, adaptace kultury (lépe řečeno podpora těchto "menšin", atd - je zbytečné to rozebírat, každý objeví řadu věcí).
17. 06. 2010 | 21:09

Elix napsal(a):

Ách jó. Abych pravdu řek, tak od zastánců oné penzijní reformy zde slyším jen tvrzení typu "to jinak nejde", "reforma je naprosto nutná" a žádná přesvědčivá numera. A tak jako jediný pravý důvod této demagogie mi zbývá jen obyčejné sobectví. Sobectví pocházející z toho, že dotyční s nadprůměrným příjmem (a odvody) si přejí i úměrně nadprůměrný důchod, bez ohledu na to, že lidé s podprůměrným příjmem by z důchodu nevyžili. Ale víte jak to chodí: důchody nakonec nemusí být vůbec žádné, věříte? Že ne? Nedochází že hospodářství stále balancuje na hraně a tento experiment s haldou peněz bude znamenat další zátěž tonoucího? To není otázka víry ale jistoty.

Chcete důchody spravedlivější pro více příjmové skupiny? Beru, co jít na to například takto: v době krize budou padat ty vysokopříjmové směrem k těm minimálním, naopak v době prosperity ty minimální budou stát a porostou jen ty vysokopříjmové. Tzn. že ti s nízkým důchodem budou mít na vyžití a ti s vysokým si v době krize odpustí nadbytečný požitek. Nebude-li prosperita, nebudou ani tučné důchody pro soudce a spol.

Jen je potřeba řešit ten pravý důvod nedostatku: pracovat tak, aby reálná hodnota výdělků rostla.
17. 06. 2010 | 21:49

Elix napsal(a):

PS: Jestli se chce mít někdo peníze bez práce, může klidně zkusit nějakou hazardní hru nebo investiční fondy.
17. 06. 2010 | 21:57

MARNOV napsal(a):

Vážení "pravicoví" soudruzi. Naposledy jsem volil v tomto systému, který produkuje stále stejné výsledky a stejné gaunery. Připomínám vám všem, že "legitimita" CELÉHO parlametnu je 50,46%. Tedy NEVOLIČŮ a těch co se jim hlasy neuznaly je 49,56%. Toto procento stoupá... Jistě již chápete, proč Vás oslovuji soudruhy prosazující své sociální experimenty/tunely bez ohledu na skutečné potřeby lidí.
Jenom tedy pokračujte v kašlání na ty obyčejně prodejné nevděčníky. Jistě na to nezapemnou... Tvrdit, že jakýkoliv nový systém zde vydrží déle než 20 let je prostě lež. Ani ten současný "zastaralý" penzijní systém není stejný jak před dvaceti lety. Produkuje důchodce kteří mají VYŠŠÍ důchod než jakou měli v životě výplatu. Chápete, že ten propad má příčinu třeba právě v diletantismu a klientelismu?! Přečtěte si Mauta. Prostě to tak je a bude. Soukromé PF ZE ZÁKONA A BEZ STÁTNÍ GARANCE logicky okradou každého. Proč by měli dělat filantropy - CELÉ vedení když mohou zcela zíkoně dojit ???
17. 06. 2010 | 23:08

Ing. Pavel Šlégr napsal(a):

No konečně, sem chodím po volbách už jak dlouho a říkam si, kdy Paroubek napíše nějaký blog , a sláva je to pořád ve stejném duchu. Pomlouvání a kritika jiných. Konstruktivní řešení chybí = no jo no, jak se holt říká kde nic není ani čert nebere. Jirko všimnete si zajisté jedné věci a to je poměr počtu kladných ohlasů vúči těm negativním a zjistíte, že těch negativních je většina. Máte-li jistou špetku rozumu a sebereflexe, pak už prosím přestaňte psát blogy ve kterých se vyskytují slova: ODS,Topolánek, Nečas a pište raději o počasí. Proč se tak exponujete, když už nejste oranžový předseda auž nebude muset schvalovat ani s marťany a bohudík ani nebudete tak moc v politických debatách. p. Sobotka se mi nikdy moc nelíbil, ale po volbach na mě dělá celkem slušný dojem, objevilo se u něho něco co Vám tolik chybí: pokora. Být arogantní dokáže být každý, ale lidé už chápou, že za svoje peníze (rozuměj daně) si nemusí platit zaměstnance kteří se k nim budou chovat jako hulváti, však já si to ke svým nadřízeným též nedovoluji
18. 06. 2010 | 00:15

bomba napsal(a):

For Skogen:Skogen napsal(a):******
Pro bomba, no, jestli osobní sympatie a antipatie kladete do popředí před volební program a reálné dopady politiky vlád, pak si reformy dosytosti vychutnejte. Nic jiného vzkázat nelze. *****Nikoliv,řídím se programem.Jen panu Paroubkovi vysvětluji,že tak uvažuje valná část voličů.Forma je bohužel občas důležitější než obsah.Kdybych dávala na osobní sympatie či antipatie,volila bych nejspíš jinak.Levicově uvažuji,ale vím,že z psychologického hlediska je důležité,jak se politik prezentuje,tedy nejen svoji představu politiky.Dopady reformy mě děsí,ale věřím,že osli prohlédnou a dojde jim,co si zvolili.Zatím si notují ti,jimž velmi,ale velmi prospěje.Zcela určitě to nebudou zaměstnanci,ale vysokopříjmové skupiny.Pravice jde na ruku právě těmto skupinám!!Ale kde je psáno,že tento trojspolek vydrží celé čtyři roky?!?!
18. 06. 2010 | 06:37

denda napsal(a):

Pěkné vysvětlení:

http://www.blisty.cz/2010/6...

Cituji: "Nejpodivnější věcí na nynější údajné panice ohledně českého rozpočtového deficitu je to, že tuto paniku neberou vážně ani ti, kteří si na ten deficit stěžují nejvíc. Česká republika si vytvořila neuvěřitelně velkomyslný daňový systém. Ten poskytuje bohatým nižší míru osobního zdanění než všechny bohatší země EU. Dokonce nyní vzniká tlak, aby byly daně z podnikání v ČR ještě více sníženy. Nedá se očekávat, že to povede k vyššímu objemu výroby či k vyšší zaměstnanosti. Výroba a zaměstnanost poklesly v důsledku klesající poptávky a zvýší se zase, až se zvýší i poptávka. Avšak, vzhledem k tomu, že výdělečné podniky v ČR jsou často v zahraničním vlastnictví a odvážejí si z ČR většinu svých zisků, hlavním dopadem poklesu daní z podnikání bude zvýšení proudu peněz ven z České republiky. To povede k zhoršení bilance na českém státním běžném účtu. "
18. 06. 2010 | 07:01

Fialenka napsal(a):

V jedné z nejvyspělejších zemí světa, v Austrálii, se důchod vyplácí po testování majetku. Kdo je bohatý, žádný důchod nedostane. Výše vypláceného důchodu je pro všechny stejný.
18. 06. 2010 | 08:12

zvic napsal(a):

Nejlepší reakcí na Paroubkovy zhrzenecké výlevy je nereagovat.Právo nečtu,ale svým přístupem k literární činnosti J.P.si mě získali a možná si ho zakoupím.
18. 06. 2010 | 08:26

patriot napsal(a):

Opakuji:

Státní důchody poklesnou a zloději ve fondech budou mít žně, to je předem jasné…

Ovšem i z nízkého důchodu lze pořídit dobré vidle a zarazit je do zadku až po násadu.

Pane Rusnoku, Bezděku, Nečasi, chtělo by se dodat.
18. 06. 2010 | 08:39

Elix napsal(a):

To Fialenka: Zírám, jednoduchost a účelnost sama, u nás by z toho mnohé ale trefil dozajista šlak :))) Jinak to dobře vystihuje pravý smysl důchodu: hmotné zabezpečení ve stáří. O stavu jejich důchodů si rád zjistím více, dík.
18. 06. 2010 | 09:25

this attracts napsal(a):

Pro dendu: Těžko se mi to říká ale je to vše podivné jen do té doby, než si uvědomíme komu a k čemu poslouží krach státních financí. Bohužel ale když vidím některá z těch opatření, tak směřují k jedinému (větší deficit, krachy, stávky a zas jen deficit). Už jen vyvolání té depresivní nálady by k danému účelo mohlo bohatě vystačit: odírání lidí o peníze ale především cíl žádný. No nic, většina sedla na lep hrstce.
18. 06. 2010 | 10:06

Nejlepší diskutér napsal(a):

http://www.parlamentnilisty...

Aneb: o články pana poslance Paroubka máme zájem. Není nám to nic platné.
18. 06. 2010 | 10:15

juli napsal(a):

Připlácení na důchod? z části ano, ale určitě ne do soukromých a státních fondů, ale pěkně do štrosoku. Šetřit celý život jen na důchod? ne. V tom případě nechápu, jak si to stát představuje? Celý život pracujete,odvádíte daně, platíte jako hlupci a pak máte skočit na takovou pitomost, že budete za ušetřené peníze v penzi dobře žít? tomu může věřit jen strana a vláda. mám, zaplať bůh, rok do důchodu, asi sice budu muset dál pracovat, ale mladým nezávidím. Pánové z Bezděkovy komise mě dojali svým ubohým tvrzením, proč je nutno zvyšovat odchody do důchodu až po 60 letech i pro ženy - prý neoprávněné chodí do důchodu dříve. Jen doufám, že tyto mozky napadne, pokud je srovnávají s dobou odchodu s muži, budou mít také v zaměšstnání stejně vysoké platy, budou se na polovic starat o děti, domácnost, prostě o vše ženské. Odpovězte si sami.
18. 06. 2010 | 10:19

Slonik napsal(a):

Pán s image krajského tajemníka KSČ mi připomíná starý vtip, že největším nepřítelem socialismu jsou jaro, léto, podzim, zima a imperialismus. Za chvíli se dočteme, že za porážku ČSSD mohou zkorumpované mlékárny, pekárny, železnice a možná i nějaké to řeznictví.
Dobrou zprávou celého článku je, že v Právu dostali rozum myšlenkové průjmy již nemají zájem zveřejňovat. Nejspíš vědí, že by přišli o čtenáře.
18. 06. 2010 | 10:30

Petr Obyčejný napsal(a):

Vážený pane Paroubku,

nejsem ekonom, ale zajímalo by mne, jak může někdo, kdo se prakticky vydá naprosto opačnou cestou než většina ekonomik ve světě v dané chvíli, něco "správně" ekonomicky analyzovat. Uvědomte si, že hlasy lidí se nedají koupit. Vaše penzijní lobby je něco, co v zahraničí a i dokonce ve Vašem německém modelu sociálně demokratické vlády funguje. Vy tvrdíte vždy jen to, co si myslíte, že by v danou chvíli mohlo padnout na úrodnou půdu. Bohužel tato "ruleta" již skončila a V současnosti sázíte na čísla, která na kasínovém plátýnku prostě neexistují. Chtěl bych Vám poradit, abyste si sáhnul do svědomí, které očividně nemáte a přestal kolem sebe kopat. Volby ČSSD jste prohrál především Vy sám a nikdo jiný.

S pozdravem

Obyčejný člověk
18. 06. 2010 | 10:53

jirka napsal(a):

Porazili ho jeho vlastní zbraně! Hrubá, hloupá a bombastická kampaň místo přesvědčování o správnosti volby ČSSD, jako to maj ve zvyku Amíci se prostě do Čech nehodí. Najmout na české volby americkou firmu může jedině blb typu Tvrdíka. Tenhle manažééér už pro..al tolik co nepořídí jinej za sto životů! Podělali si to sami a hledaj chybu kde jinde než u jiných-sami žádný nemáte, že Jyrko?? Jistě bloguj voličům, že si to podělali sami, protože nevolili ČSSD. Budou rádi, když jim ještě blogneš jací jsou idioti!! To totiž říkáš, že jsme hlupáci, protože nejsi premiér a Péťa nebude nikdy paní prezidentová!!
18. 06. 2010 | 11:28

jogín napsal(a):

Porfektní rozbor reformy je na http://www.blisty.cz/2010/6...
18. 06. 2010 | 11:50

Cesky pravicak je vetsinou zlodej napsal(a):

Pane Paroubku, preji vam hodne stesti ... samozrejme soukroma media propousti jenom to, co neohrozi majitele, a hlavne co je v jejich zajmu ... logicke.Dostali jsme se z mirne totality z konce 80-tych let okupovaneho Ceskoslovenska do totality mnohem horsi a strezenejsi.Preji vam at se vam dari lepe nez driv a vasi odpurci ( nevim na jakem zaklade vasimi odpurci vlastne jsou ... kdyz pominu neustale vygumovavani mozku a praktiky korporaci,zajmovych skupin-pravice za hranici zakona ... ale to ocividne pominout nelze, dokonce to vypada ze to je to hlavni co vytvari dnesni fanaticke uznavani utopicke ideologie trzniho fundametalizmu ... smutne kdyz se lide nepouci a voli vlastni zlodeje )at se treba i poserou zavisti .
18. 06. 2010 | 18:47

Marcus napsal(a):

to Petr Obyčejný:
rozdil mezi fondovym a prubeznym duchodovym systemem je v cene a rizikovosti - fondovy je drazsi a rizikovejsi. Jinak pri dobrem demografickem vyvoji funguji oba, pri spatnem budou mit oba problemy. To se ukaze uz za par let - zde mate prvni vlastovky:

http://www.patria.cz/Zpravo...

http://www.zlatakoruna.info...
18. 06. 2010 | 19:59

Skogen napsal(a):

karle h, všude to funguje, jistě. Někdy to ovšem skřípne. Třeba takový Sporoinvest ČS měl v držení papíry Lehmann Brothers za půl mld korun. Může se lehce stát, že bude hůře ;) Podmínky jsou stanoveny legislativně, legislativa je odvislá od politické vůle a ta závisí na poslaneckých počtech. Nyní počítáme se sto osmnácti z dvou set. To je dost na podstatné změny v legislativě, zvláště, když do hry vpustíte lobbysty - a ti se jen třesou.

Nepřesvědčil jste mne. Česká republika je průtokový ohřívač na peníze fungující s velkými ztrátami. Posledních dvacet let historie ČR ilustruje dostatečně dobře, že teze "všude to funguje" nemůže mít dost velkou váhu.

Zájmové skupiny v penzijním systému nyní více přijímají a méně vyplácí, ještě nějaký čas tomu tak bude, vcelku snadný business.
18. 06. 2010 | 21:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("idioti"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 06. 2010 | 22:13

Tak už to chodí napsal(a):

To Marek - Itálie i Dánsko shodily své vlády rovněž v době jejich předsednictví a žádná zemětřesení a ostuda z toho v EU nebyla. Jenom u nás se lidi bulíkovali a strašili. Musím se smát, když se oháníte lidmi s vazbami na EU. Ti se budou asi moc divit, až si po nové vládě budou muset hledat nějakou novou pastvu a zruší se jim krmelec.
18. 06. 2010 | 22:49

Tak už to chodí, napsal(a):

pane Paroubku, že lidi jsou nevděční a špatně chápou a zrovna tak pochopili poslední hlasování ve sněmovně, teda i Vaše a vaší strany, ohledně zeleného fujtajblu do benzinu. Šli jste na ruku pěstitelům a přišli jste tím o voliče - to zaprvé. Američtí poradci nebyli to pravé vořechové - to zadruhé. Postavili jste v Praze kandidátku tak, že jenom kroužkování z ní mohlo něco vykřesat - to zatřetí. Poučíte se?
18. 06. 2010 | 23:01

Skogen napsal(a):

Přidám se s pár poznámkama typu "po bitvě je každý generál" k nicku "Tak už to chodí"..

Pane Paroubku, není všem dnům konec, třeba propříště:

Poradce si zvolte domácí. Eméričani by to tady očividně měli nejdřív nějakou dobu pořádně studovat.

Sázka na "obyčejného člověka" byla šlápnutím totálně vedle. Kdo se považuje za obyčejného? Přídomek "obyčejný" má v tomto významu jemný přídech vulgarismu. Každý si najde něco, v čem obyčejný není, i kdyby to mělo být sebedestrukčí. To už by musel být jo filozof, aby tu obyčejnost bez újmy přijal. Kolikpak takových je? Většina si raději pustí Dallas (Ordinaci, v růžové zahradě, Místo nahoře...)

Bilboardy byly naprosto strašlivé. Většina lidí absolutně není zvědavá na Paroubka, Sobotku nebo Škromacha... Navíc na agresivním oranžovém pozadí. Dejte jim tak nějaké obláčky, kytičky, něco, na co jsou zvyklí z reklamy na pojišťovnu, když už to má být o sociálních jistotách. A neměl jste se usmívat. Po té mediální masáži stejně nikdo nevěří, že to umíte. Kdybyste se nechal vyfotit s roklepnutými vejci na hlavě a napsal tam: "Máme pro vás vejce zadarmo", to by byla jiná..

Nesnažil bych se spolknout celou levou část sám. Vyrobte si levobočka. A vezměte ho do rodiny. Opticky to bude působit skvěle - něco budete obhajovat vy, něco levoboček, nikdo nebude moct tvrdit, že slibujete všechno všem a chcete velet veškerenstvu. Sami se ale posuňte do středu, místo udělejte levobočkovi mezi sebou a KSČM.

Nemusíte chodit v montérkách. Ani kopat krumpáčem na zahrádce. Lidi toho mají po krk a je blbý jim to neustále připomínat. Spokojený a přiměřeně sociálně zajištěný Čech by si mohl i dovolit vyjet si někam na pláž, ne? Když jim připomenete tohle, budou tomu rádi věřit.

A nebojte se lidem říct, že Škromach hraje na Facebooku Mafii. Proč by ne. Ať nejste za dinosaury. Správný socan si narozdíl od věčně upachtěného pravičáka na sebe čas najde, ne? Domnělé slabiny nevysvětlovat - udělat z nich přednosti.

Ano. Všechno jsou to laciné triky. Jenže nudná realita vám volby nevyhraje.
19. 06. 2010 | 00:50

johana napsal(a):

Taky bych si přihřála polívčičku....
Pokud se bude historie opakovat, nezapomeňte - mlčeti zlato. Nemůžete po víceméně vyrovnaném duelu říci do médií o svém protivníkovi "přejel jsem ho jak parní válec!" Působí to buransky, asi podobně jako "dámy a pánové, kdo z vás to má". Nesnažte se být vtipný za každou cenu. Vaše vyjádření jednotky hlouposti jedním kocábem okamžitě vyvolává otázku, čeho že je jednotkou jeden paroubek. A konečně - obklopte se lidmi, na které se můžete spolehnout. To že vám mažou med kolem huby, přikrášlují předběžné výsledky voleb, tleskají a jásají při každém otevření vašich úst vám možná hladí vaše zbytnělé ego, ale o to tvrdší vám chystají pád. Kritiku, kterou si vůči vám dovolili po volbách, jste jim měl dovolit před volbami, abyste měl zpětnou vazbu. A vaše paní se také vyznamenala - můžete lidem vykládat jak obyčejní jste lidé, a jak se jim (alespoň na pár týdnů) chcete přiblížit - ale oni nejsou pitomí: vaše žena, řadová členka partaje má k dispozici chůvu a hospodyni v Praze, chůvu a hospodyni v Teplicích, asistentku, tiskovou mluvčí, mediálního poradce, řidiče a bodygardy a to vše placeno Lidovým domem? - no s takovou si "obyčejné lidi" příliš nenakloníte. Ale historie se neopakuje, vy - nejlepší diskutér v republice, možná v Evropě,a kdo ví, možná i na světě nebudete přejíždět jak parní válec své politické oponenty, a ti co přijdou po vás snad budou kultivovanější. Vy zatím budete v klídku přiměřeném vašemu věku vykonávat mandát v PS, vychovávat Margaritu a okouzlovat svou mladou ženu sexymozkem. Jo, prý jste uvažoval o byznysu. To nedělejte. Kdybyste nakládal se svými penězi tak jako s těmi státními, brzy byste byste přišel na buben...
19. 06. 2010 | 02:24

Jacob napsal(a):

20 let se mluvilo o penzijni reforme!Vy pane Paroubku by jste stale jen mluvil dal a my mladi by jsme platili luxusni duchod byvalym STBakum a sami by jsem na nej nikdy nedosahli..diky ze jste odesel!
19. 06. 2010 | 03:04

Strejda napsal(a):

Volil jsem Čssd proto že mám pocit že můj pocit je že jako jediná strana říkala obyčejný člověk.To že média z toho udělali urážku a lidi to tak brali je jejich smůla.Když ted vidím jak nadávají ti co dali hlas Vv nebo Top 09 protože skočili na pohádky o konci dinosaurů.Pana Paroubka obdivuji v tom že vydržel tu mediální masáž každý by to nevydržel.Viz.Topolánek.Ono ale zase to tak špatné není protože není o co stát v této době kdy má stát v prvním kvartálu už díru v rozpočtu nechci vidět konečnou sumu na konci roku.Ale Janota to opět okecá.Pan Paroubek měl odstoupit před volbama a pustit tam jinou tvář jako to udělali v Ods tam vidím jednu velkou chybu jinak budu stejně volit vždy levici protože z pravice nic zatím nic hezkého nekouká.
19. 06. 2010 | 08:33

No Comment napsal(a):

Drak napsal (18.06.2010 18:58:40):
... žvaní. To jste opravdu takoví idioti, že nevidíte tu bandu zlodějů,...
To jste takoví idioti,... To jste takové stádo skotu, skotu se tímto omlouvám, ... čert vás vem, blbci!

Pane Stejskale, nesmazal jste jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("idioti"), i když je v rozporu se záměrem vašich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.
19. 06. 2010 | 09:38

stejskal napsal(a):

Ano, pane No Comment,

to se zde stává velmi často (a stávat se bude i nadále, dokonce čím dál více).

Vysvětlení proč jsem zde za poslední dny publikoval už asi tak desetkrát. Nechci tudíž svými vysvětleními zanášet další debatu. Vyhledejte si jí prosím třeba pod posledními blogy panů profesorů Robejška či Hořejšího.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 06. 2010 | 09:50

jirka napsal(a):

Já Jyrkovi fandím, protože nejlepším tepačem zlořádů a zlodějin je vždy ten kdo se jich účastnil, ví o čem mluví a zná všechny fígle jak se dostat k vežejným penězům! My jako laici sice víme, že se nahoře krade jako o závod, ale neznáme vymykaný a propracovaný systém těchto krádeží jako Jyrka a tudíž Jyří do toho, vždyť víš jak to chodí. Tepej, tepej a třeba si vytepeš zase pěkný, námi placený místečko na politickém nebíčku!!
19. 06. 2010 | 09:53

unknown napsal(a):

No to je dost! Už jsem si myslel, že po Vaší rezignaci bude na blogu nůďo. Piš holoubku piš - brzy zcepeníš....:-))
19. 06. 2010 | 10:07

Elena napsal(a):

jeee,

p.Paroubek, vitajte spat, a ja ze se sa nam stratil,

dokonca , ze uz nebudete blogovat a pitala som si u p.Stejskala mesto po vas, myslim Vas blog,

dobre aj tak, ze nam pisete aj nadalej,

neskorsie si to precita, co nam pisete, teraz nemam cas
19. 06. 2010 | 11:42

Jan Kořista napsal(a):

Ad NEO: "spoření jinde než u neefektivního státu" Myslíte třeba u ING s úrokem/výnosem 0,1% ročně v posledních letech? :-)
19. 06. 2010 | 12:28

dodo napsal(a):

"jógine" není to tak zlé. Oni ti pravičáci, kteří tady prezentují svoji inteligenci troglodytů, tvoří podle volební statistiky jen cca 20% elektorátu. Mají ale neomezené zdroje pro manipulaci s těmi zbylými 80%. Proto skoro 40% z voličů na volby rezignovalo a těch dalších 40% se vlivem chybné(?) politiky ČSSD nedokáže seskupit ani do koalice.

Paroubek má sice pravdu, ale přichází s křížkem po funuse. Kdyby se nebál do kapitálu kriticky opřít a dal do kampaně všude celou pravdu namísto pouhých skřeků, neměli by pravičáci nejmenší šanci oblbovat tu drtivou většinu národa. Jenomže Paroubek namísto poukázání na shodnost programů na levici a snaze o jejich kooperaci, má panickou hrůzu z KSČM a opovrhuje těmi marginálními straničkami. ČSSD je tak jen další prostitutkou kapitálu, plnící jeho známé krédo - "rozděl a panuj". Hra v režii kapitálu na "hodného a zlého" policajta, tak může jít do dalšího jednání. Mění se jen obsazení rolí osobami. Sama hra o kapitálu je ale stejná už od dob Marxe.
19. 06. 2010 | 19:35

Ten kdo pravdu píše napsal(a):

Hodně se píše o cen potravin. Např. neo psal,, Drtivá většina potravin je dnes v 10ti% sazbě levnější, než bývala v oné 5ti %. Na to lidé nepotřebují ani Paroubka, ani Topolánka, ani novináře, ale stačí jim zajít do obchodu.,,
Ale pozor, možná jsou levnější, ale díváte se na gramáž. To je starý trik jak zmást spotřebitele.
20. 06. 2010 | 10:51

Kritik napsal(a):

Občané si vybrali za vládce chamtivce a podvodníky, tak jim to nechte.

Ostatně, jeden známý psychiatr napsal nedávno na blogu: "Sociální debilita a imbecilita se dá léčit šokem."
20. 06. 2010 | 12:24

jakub napsal(a):

Paroubku, už někam zalez a dej pokuj.
Nikoho už nezajímáš.
Když jsi takový jasnovidec a víš co se stane za nové vlády, tak proč sis nevyvěštil, že odejdeš na politické hnojiště s takovou ostudou.
Prve jsi věštil, že vyhraješ volby a nyní zase víš jak nám bude všem zle.
Měl jsem z budoucnosti tak trochu obavy. Když ale říkáš Ty, že bude špatně, tak jsem již klidný. Nyní už bude jen dobře.
Vše co jsi řekl, dopadlo vždy opačně.
Hlavně proto neříkej, že odcházíš z politiky, aby jsi se nám pak náhodou nevrátil.
To už raději opravdu tu vkádu Marťanů.
20. 06. 2010 | 18:02

Petr B. napsal(a):

S tím Denglerem je to síla. Porybný a Dengler jsou asi jediní novináři dnešního Práva, kteří byli v redakci ještě před r. 1990 tzn. v čase toho smutně proslulého Rudého Práva.
20. 06. 2010 | 19:07

Valaška napsal(a):

To je tak, když Marťan spadne mezi lidi a myslí si, že jsou obyčejní a oni zatím byli normální a nedovolili MOCIPÁNU vládnout s pomocí Tvrdíka. Máte-li dlouhou chvíli doporučuji RÁJ kam se více hodíte, tam jsou štamgasti hosti zvyklí na šulení.
21. 06. 2010 | 16:04

Pavel Kalina napsal(a):

Nejen "Zemanovci", ale především ČSSD vložila do voleb nemalé finanční prostředky. Co kdybyste na oplátku napsal, kolik za jste za volby utratili vy a kde jste na to vzali?
21. 06. 2010 | 17:35

Už se nedivím napsal(a):

Pane Paroubku, musím Vám napsat, ač to zní jako "můj deníčku" já se ti svěřuji. Dneska jsem přebírala haldu reklamních slintů a chystala je pro nakrmení kontejneru. Mezi nimi byl ji jeden ještě antiparubkovsko-strašidelný. Utrápená mladá buchta má na klíně jednak svoji potomkyni a současně kočku neurčeného pohlaví, asi kocoura podle velké hlavy. Ten postranní text mě dostal:"Nejsem hloupá. Umím si spočítat, do jaké chudoby dostane Paroubek za pár let moje dítě. Když nebude na nic, nebude ani na školy, sport, kroužky a tak. Budeme jen platit Paroubkovy dluhy." Závěrem křestní jméno, věk, povolání, místo výskytu. Výkřik do tmy:"Miluji své dítě, a proto nevolím Paroubka." Nevíte náhodou, podle čeho a jak si to umí spočítat? A dá se předpokládat, že je vůbec gramotná, když statistiky o ČR a jejím postavení v rámci zadlužení mezi ostatními státy EU vypovídají něco jiného?
21. 06. 2010 | 18:56

Gabrielle H. napsal(a):

Zdravím váženého a milého sociálního demokrata Jiřího Paroubka. Nejsem sice žádný ekonomický odborník, ale vize Rusnoka mi podobně jako Vám také nepřipadá pro budoucí důchodce jako nějaké terno. Rizika takové transakce se spíše hodně navyšují, než snižují...
Milý Jiří Paroubku, chci Vám říci, že si Vás vážím jako politika, ale i jako člověka. Umíte pojmenovat věci pravým jménem. Disponujete evidentně velmi silnou osobní vnitřní integritou, která se nedá lacině koupit někde na tržišti. Rozhodně Vás nikdo nemůže zařadit do škatulky šedé myši české politické scény. Troufám si odhadnout, že budete i nadále jako poslanec sociální demokracie aktivní a nepřehlédnutelný. Jen tak mimochodem...
Na skutečného a opravdového "papaláše", kterým Vás velmi ráda značkuje naše pokleslá žurnalistická i čtenářská intelektuální galérka, by se rozhodně nepřišlo podívat přes 20000 čtenářů aktuálně.cz. Do klasického, normalizačního papaláše starých zašlých časů máte v současné době skutečně hodně daleko. Opravdoví papaláši jsou totiž nudní a nikdo o ně nejeví ani sebenepatrnější zájem. Vy jste ovšem široko daleko nejvýraznějším politikem, ale i nejnavštěvovanějším bloggerem a to téměř bez konkurence...
Je až úsměvné, kolik malých českých duší se vždy houfně vyrojí v diskuzích pod vašimi blogy, ve kterých si musí před Vámi ulevit od svých vlastních komplexů méněcennosti. Zvrací a vyměšují ze svých vnitřností svoje exkrementy naprosto bezskrupulózně a místy i dosti trapně, místo toho, aby si šli všichni raději ulevit na místa k tomu určená...
Všem statečným a inteligentním diskutujícím čtenářům, kteří si ve zfanatizovaném davu nepřihřáli svoji vlastní otrávenou polívčičku se omlouvám. Nepřišlo jich zrovna málo...
Posílám pozdrav od Krista a přeji Vám i celé rodině vše dobré. Gabriela
https://www.youtube.com/watc...
https://www.youtube.com/watc...
21. 06. 2010 | 22:56

pepa napsal(a):

P.Paroubku.Jste sebranka jak napravo tak nalevo, tak uprostřed. Kradete ,korumpujete,uplácíte a fízlujete občana. Odpouštíte dluhy svých kamarádů z našich veřejných zdrojů a přihráváte jim naše peníze do jejich soukromých kapes.Paktujete se ve smyslu uzurpování moci s cizí mocností proti vlastním občanům za jejich zády(NATO,Bildenberg,Lis.smlouva -bez referenda))Zavádíte nám tady s firmou Kapsch další fízlovací systém ,sotva jsme se jednoho zbavili(radar). Všichni jste měli už stát dávno před soudem za vlasti zradu na tomto státu a jeho občanech a za korubci a zločinné spolčení......
22. 06. 2010 | 13:26

Gabrielle H. napsal(a):

pepa
Milý Pepo, ač s Vámi v mnohém nelze nesouhlasit, tak tady se musím Jiřího Paroubka a socdem zastat. Nevím odkud se k vám zanesly info, že se právě socdem podílela na těchto Vámi vyjmenovaných špinavostech.
copy... Kradete ,korumpujete,uplácíte a fízlujete občana. Odpouštíte dluhy svých kamarádů z našich veřejných zdrojů a přihráváte jim naše peníze do jejich soukromých kapes. Paktujete se ve smyslu uzurpování moci s cizí mocností proti vlastním občanům za jejich zády...
Poznámka: sorry, ale toto snad byla doména především bývalé topolánko-dalíkovo-langrovo-tluchořovské ods squadry. Mimochodem jeden z výše jmenovaných a namočených pánů do všelijakých prapodivných afér, např. kauza Morava a kauza Tlustý, se stále suveréně pohybuje v nejvyšších špičkách ODS. No nevim, nevim, jak dalece a hluboce to všichni myslí se svoji reformou a očistou vážně...
Další omyl...
Socdem netlačila radar proti vůli národa, jak se zřejmě mylně domníváte. Naopak...
Jiří Paroubek byl spolu s celou socdem jeden z hlavních bojovníků za referendum k radaru, tzn. měl eminentní zájem na tom, aby se mohli k radaru vyjádřit svobodně všichni občané. Socdem hlasovala pro referendum narozdíl od celé proradarovské vládnoucí koalice jednomyslně. Tehdy zradili i zelení, kteří se buď jen zdrželi hlasování nebo ho přímo zamítli a to v naprostém rozporu s tím, že měli referendum přímo v programu.
A' propo..
těch pár profláknutých, úplatných, překabátěných a přeběhlých členů typu pana Wolfa, Pohanky a spol., tak s těmi se Jiří Paroubek nekompromisně rozloučil a socdem je za tuto zradu zbavila členství ve straně. Proti dalším úplatkářům a zkorumpovatelným poslancům se strana po kauze Wolf pojistila vysokou peněžní pokutou pro všechny další eventuelní zrádce... Takže suma sumárum, proti vše těmto špinavostem a nekalým praktikám na rozdíl od ODS a dalších koaličních stran alespoň něco socdem učinila...
Proti radaru někteří jejich členové drželi dokonce jednodenní hladovku. Viz strány http://www.nenasili.cz. Nebyla bych na ně zas až tak moc přísná...
K lepšímu přidávám rozhovory s aktivními odpůrci radaru - všechno jsou to členové, nebo nezávislí, kandidující za socdem...
Hladovkáři - členové socdem ...
http://nenasili.cz/cs/1685_...
http://nenasili.cz/cs/1681_...
http://nenasili.cz/cs/1626_...
http://nenasili.cz/cs/1579_...
http://nenasili.cz/cs/1485_...
http://nenasili.cz/cs/1420_...
http://nenasili.cz/cs/1365_...
http://blogy.nenasili.cz/cs...
Pěkné počteníčko, zvláště se vyplatí zabrouzdat na těchto stránkách na blogy. Mějte se všichni krásně. Gabriela
22. 06. 2010 | 17:35

pepa napsal(a):

POžadavek na redar tady přišel z USA za vlády ČSSD. Pak následovaly volby. Ani jedna strana tedy ani ČSSD nás občany neupozornila jak vážný požadavek pro nás občany je předložen a ani jedna strany ani ČSSD nepředložila ve svém volebním programu jak se k této záležitosti postaví. Obelhali tedy voliče. Ale pokud si všimnete já netvrdím(Jste sebranka jak nalevo tak napravo tak uprostřed....),že je to jen záležitost ČSSD........ale taky
22. 06. 2010 | 20:07

olol napsal(a):

zruste tenhle blog, koho zajima nejaky neustale ubreceny poslanec?
27. 06. 2010 | 09:56

dimun napsal(a):

tak nejen pravicovy media , ale i svobodnej internet Te jirko fakt nema rad,vid?
30. 06. 2010 | 22:11

jirka napsal(a):

Vážený pane Paroubku!
Jako chlap, který to má všechno v mozku jistě musíte uznat, že za chyby se musí zaplatit.Znamená to, že nejen za Vaší vlády vzniklé veškeré finanční propady musí někdo zaplatit! Chlapské by bylo, kdyby to začalo od špiček soc.dem. a cash na účet státu!
Tímto krokem ukážete národu, že to opravdu myslíte upřímně!
Dále doufám, že jako poslanec se zasadíte o prosazení zákona o zrušení veškerých finančních příspěvků politickým stranám a církvím z peněz daňových poplatníků. Podnikatel také nedostane "bonus", že vůbec se snaží uživit a ani nepotřebuje regionální kancelář financovanou z našich peněz.
Tak chlape ukaž co dovedeš!
jirka*
30. 06. 2010 | 23:18

Richard napsal(a):

v jednom televizním pořadu(asi "Máte slovo")uvedl socialistický expert socialistů p.Škromach"výhoda průběžného systému je, že se všechny vybrané peníze utratí"...no, já myslím, že tohle stačí slyšet a nejsou potřeba "pravicová média"
07. 07. 2010 | 13:40

Garland Michalowski napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
17. 08. 2010 | 08:05

Weber18Fannie napsal(a):

freelance writer
30. 07. 2011 | 15:34

PATTYCarlson26 napsal(a):

freelance writer
28. 08. 2011 | 15:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy