Reformy vzaté za špatný konec

12. 10. 2010 | 08:59
Přečteno 10502 krát
Vládě Petra Nečase se podle průzkumů nedaří přesvědčit většinu veřejnosti, že myslí vážně boj s korupcí. Členové vlády se brání, že boj s korupcí je běh na dlouhou trať, jenže vláda nebyla zatím schopna nabídnout ani jízdní řád boje s korupcí.

Ministr vnitra Radek John nejprve zveřejnil své představy v tak zmatené podobě, že z jeho týmu odešli experti, kteří to myslí s bojem proti korupci vážně.

Vládní NERV pak přišel se svou vizí, jenže i ta stojí na hliněných nohou. Zatímco jednotlivá navržená opatření jdou správným směrem, širší kontext dál budí nedůvěru. Vláda chce například zrušit zákon o státní službě, který Česká republika přijala jako podmínku svého vstupu do Evropské unie už v roce 2002, ale jehož účinnost různé vlády mezitím čtyřikrát odložily. Bez nezpolitizované státní správy je přitom boj s korupcí jen chiméra.

Veřejnost je také svědkem tahanic o (ne)zrušení anonymních akcií, nerozhodnosti politiků ve vztahu k účinné regulaci lobbingu, a neochoty zpřísnit zákony o konfliktu zájmů. Není tedy divu, že většina občanů nemá ve vládní boj s korupcí důvěru.

To je ovšem zásadní problém ve vztahu k rozpočtovým škrtům a reformám. Vládní plány krátit různé sociální dávky, snižovat platy ve státní správě nebo reformovat důchodový systém budou totiž narážet na zásadní nedostatek legitimity v situaci, kdy se desítky miliard z veřejných peněz ztrácí v černých děrách korupce: od umělého předražování projektů až po přihrávání projektů kamarádům politiků a vyplácení nabobtnalých „provizí“.

Jen málokterý průměrný zaměstnanec bude srozuměn s tím, že si má utáhnout opasek nebo přijmout větší risk v podobě rozvolnění pracovního práva či investování peněz do soukromých důchodových fondů v situaci, kdy se těmto osobním obětem a riskům stát de facto vysmívá v podobě tolerování rozsáhlé systémové korupce.

Různé „české“ reformní cesty už přitom několikrát narazily kvůli špatnému načasování, vadnému kontextu a nedostatečné komunikaci. Začalo to už kupónovou privatizací, které nepředcházela privatizace bank a přijetí potřebného právního rámce, nejposlednějším příkladem pak byla Julínkova „reforma“ zdravotnictví, která též začala „od konce“.

I nyní jsme svědky něčeho podobného. Vláda bude jen těžko hledat sociální smír a pochopení pro úspory v situaci, kdy lidé, kteří si mají „odpovědně“ utahovat opasky, vidí, že miliardy, které na nich vláda uspoří, putují nadále do kapes nejrůznějších kmotrů a politicko-ekonomických mafií. A budou jen těžko podporovat privatizaci důchodů v situaci, kdy neexistuje žádná záruka, že důchodové fondy nebudou výše zmíněnými skupinami vytunelovány.

Právo, 12.10.2010

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

A už je tu zase:)

Jako zaměstnanec preferuji volnější zákoník práce, který nyní svazuje zaměstnance více než je zdrávo.
12. 10. 2010 | 09:01

Kamil napsal(a):

Neo

Tak to jste odpovědný zaměstnanec odpovědně naplňující usnesení vládní prohlášení i sjezdů vládních stran, kterému navíc nevadí, že zatímco si ho budou zaměstnavatelé moci přehazovat (pokud najde práci), budou si korupčními miliardami uspořených i z vašich daní pakovat kapsy i mnohé z firem, které lobbují, aby se pracovní právo hezky uvolnilo.
12. 10. 2010 | 09:10

Ládik!!! napsal(a):

Reformy ještě nezačaly, zatím se osekávají suché větve.
12. 10. 2010 | 09:12

Kamil napsal(a):

Ládik!!!

Ano, korupce ale bují v podobě větví tak zelených a rozkvetlých, že kvůli nim bude těžké najít ty větve, co se mají osekávat.
12. 10. 2010 | 09:14

Michal Macek napsal(a):

dobry den

vy mi pripomonate blahe pameti pana paroubka jak ke kazdemu kroku Topolankovy vlady vydaval tiskove zpravy jak by to on udelal lepe.to znate ten vtip jak se soulozi na paroubka ne?

na paroubka se soulozi tak ze manzelka soulozi s milencem a pred loznici chodi manzel sem a tam a krici jak on by to zvladl lepe :DDD
12. 10. 2010 | 09:23

Sladký napsal(a):

Neo,už nějakou dobu ne,že nejsi duševně zdráv- tvoje dnešní příspěvky jsou obzvlášť symptomatické...kromě bludů,tedy mylných a ještě ke všemu nevyratitelných přesvědčení se v tomto příspěvku nově objevuje i masochismus.Vlastně ne nově,ten byl přítomen ve všem tvém (zaměstnaneckém) lízání paNSKÝCH DŮTEK A ZADKU) ale teprve v tomto příspěvku je to naplno.
12. 10. 2010 | 09:25

dedek napsal(a):

Naprosto přesné a výstižné. Ti, kteří měli ve volebních programech boj s korupcí na to již zapoměli a např. Klasnová z VV nyní bojuje proti zrušení akcií na doručitele a vůbec jí nevadí, že to byl jejich volební stěžejní bod.
12. 10. 2010 | 09:26

JC napsal(a):

Tak já jsem bláhově čekal, že nám tu Pehe udělá kvalifikovaný rozbor páně Havlova proslovu na Foru 2000 a on zase o reformách.
12. 10. 2010 | 09:30

Sladký napsal(a):

Pane Pehe,jako obvykle profesionální,kvalitní příspěvek-ale já už opravdu začínám pocitovat beznaděj.To,co píšete ví velká většina myslících lidí už dávno- a na hlupáky a darebáky neplatí sebepádnější argumenty.Ale nesmíme to zabalit,jakkoli se boj zdá být marný.Jen malý osobní dovětek,pokud to čtete.Je docela možné,že podobně jako já jste občas překvapen,jak daleko nalevo Vás naše poměry zahnaly.Kdyby mi někdo před 25 lety řekl,že jednoho dne budu hájit a zastávat levicové názory,řekl bych mu,že je blázen a ať se nechá léčit...
12. 10. 2010 | 09:32

Rumcajs napsal(a):

Buď si opasek utáhne soukromý sektor a nebo státní.Jiná cesta není.

Pravda je, že státní pupík je silně zvětšený a s opaskem se mu bude špatně dýchat, Ale až zhubne, určitě se to zlepší.

Jinak si myslím Jirko, že moc spěcháš. Vzpomeň na akci čisté ruky a Zemana. Ten po čtyřel letech vládnutí se vzmohl jenom na pořádnou blamáž s kufříkem.
12. 10. 2010 | 09:32

re napsal(a):

Michal Macek
Opravdu jste moc vtipný !

P.S. bubu Řecko, bububu Paroubek, bubububu bolševici !! - ještě pořád to zabírá ?!
12. 10. 2010 | 09:32

neo napsal(a):

Sladký: kde vidíš masochismus?

Uvolnění zákoníku mi dá více volnosti ve výběru a hlavně rychlosti přechodu na jiné zaměstnání.
12. 10. 2010 | 09:37

Jeff napsal(a):

Naprosto perfektní, není co dodat. Díky.
12. 10. 2010 | 09:41

tazatel napsal(a):

Nevíte někdo kolik zaměstnavatelů ten NEO za posledních 10 let vyměnil ?
12. 10. 2010 | 09:42

Dalimír napsal(a):

Dobrý den !Já už se nedivím vůbec ničemu ,jaký mi jsme národ tak to tady vše funguje ! A nedivil bych se také tomu kdyby zde na nás čínani vlétli a nadělali si z nás všech otroky ! Však to také Sybila prorokovala !!!Ono to v podstatě začíná fungovat ekonomicky jíž ted ! Dali.
12. 10. 2010 | 09:45

Rumcajs napsal(a):

Dalimír:

Jo, vyloženě jim děláme otroky. Zatímco my makáme 24 hod.denně a spokojíme se s hrstkou rýže, ten Číňan si lebedí na úřadu práce a z podpory si kupuje to naše levné zboží.
12. 10. 2010 | 09:51

Deny napsal(a):

Zvyšovat daně a snižovat platy umí každý blb. Od pravicové vlády jsem opravdu očekávat jiný přístup. Ale pravdu má pan Pehe, základ by mělo být, ukázat lidem, že to tato vláda myslí s potíráním korupce vážně. Ale to by tato vláda pravděpodobně narazila na odpor u svých souputníků. Ale i opozici dle mého názoru tento stav vyhovuje, viz Hulínský, co si vydělal v různých dozorčních radách za tři roky cca 20 milKč
12. 10. 2010 | 09:52

Luba napsal(a):

Nemá-li se děravá loď potopit, je třeba nejprve najít a ucpat ty díry.

Není dobré vyhazovat část posádky a záchranné vesty.
Sice se tím loď poněkud odlehčí, ale plácající se přespalubci přilákají žraloky i na doposud suché, leč neúprosně klesající.
Navíc je na vylévání vody méně rukou.

Vrchní kormidelník s kapitánem si zřejmě omylem nastudovali balónové létání.
12. 10. 2010 | 09:53

Belgičan napsal(a):

Pehe napsal.

Jen málokterý průměrný zaměstnanec bude srozuměn s tím, že si má utáhnout opasek nebo přijmout větší risk v podobě rozvolnění pracovního práva...

Vy moc chytrej pane Pehe, zajděte taky někdy mezi ty lidi!
Lidi nejsou jen státní zaměstnanci, ale i ti ostatní, kteří dřou na jejich výplaty!

Tak nedělejte z těch ostatních voly!
Klasický státní zaměstnanec je člověk, který se záměrně nechal zaměstnat u státu, protože chtěl mít jistotu.
Ti ostatní jim tuto jistotu mají skrz své daně poskytvat. Jenže ti ostatní povětšinou již delší dobu chodí domů s nižší mzdou jak dříve. Nejsou totiž zakázky. Nevzpomínám si, že by někdo z těch ostatních šel kvůli tomu demonstrovat.

Tak se pane Pehe pořádně podívejte, kdo tady narušuje sociální smír!

To jsou státní zaměstnanci hecovaní jejich odboráři a řvouny jako jste Vy pane Pehe!!!
12. 10. 2010 | 09:54

vfischer napsal(a):

Katastrofický odezdikezdizmus veškeré státní administrativy na všech úrovních je základním rysem nezadržitelného a nekontrolovatelného dvacetiletého rozkrádání státní kasy ! Celý pseudopolitický cirkus nastrčených paňáců se předhání v neumětelství a tvorbě gigantického administrativního marastu, v jehož kalných vodách se nejlépe kamuflují všechny zlodějiny - nejlépe odůvodňované předpisy a příkazy EU ! Korunu vší tragedii nasazuje šašek na vnitru - to je opravdu nářez ! Dobře nám tak !
12. 10. 2010 | 10:02

Terry napsal(a):

Petr Nečas a jeho předvolební flashanimace na internetu "Volte ODS" s heslem:

KORUPCI NEBUDU TOLEROVAT VE VLÁDĚ ANI V ODS

Že by už dříve byla korupce ve vládě a v ODS? A co proti tomu "čistý" Nečas konal?

Nebo že by korupce hrozila až v té nynější (jeho) vládě a současné ODS?

Vysvětlení je jediné: farizejské tlachání "demokratického" politika

A jeho "úspory"?

Že "nespořil" jako ministr práce a sociálních (!!) věcí:

Nečas: Statisíce pro podřízenou (http://www.blesk.cz/clanek/...):

Platy i odměny, které za ministrování Petra Nečase (ODS) získávala, dělají z Jany Nagyové (45) jednu z nejlépe placených úřednic v Česku. Za osm měsíců si Nagyová jako ředitelka kanceláře přišla na více než dva miliony korun hrubé mzdy!
Výplatní pásky Nagyové, které má Blesk.cz k dispozici, budí podezření na první pohled. Předvolební munice je to výživná. Nejvíce úřednice vydělala na pádu Topolánkovy vlády v loňském březnu. Z běžného platu ve výši zhruba 50 tisíc korun hrubého se jí v březnu výplata zvýšila díky odměně na 92 tisíc korun. Byla totiž přeřazena do vyšší platové třídy.
Hned další měsíc byla Nagyová přeřazena ještě do vyšší platové třídy a dubnový plat se jí s odměnami vyšplhal na závratných 573 250 korun hrubého! Jen na odměnách tak Nagyová dostala téměř 400 tisíc korun.
Nečas včera vysoké odměny ve výši pěti měsíčních platů pro Nagyovou Blesku přiznal. „Po pádu vlády několik odcházejících spolupracovníků dostalo odměny ve výši pěti platů, což odpovídá standardní výši mzdy ve výpovědní lhůtě a odstupnému. Za stejných podmínek odcházeli i politicky jmenovaní zaměstnanci úřadu po odchodu ČSSD v roce 2006,“ hájí se lídr ODS.
Upozornil také, že ten, kdo z ministerstva pásky vynesl, porušil zákon. Dodal také, že odměny ve výši pěti platů dostali ještě další jeho čtyři nejbližší spolupracovníci.
Dohromady Nagyová za osm měsíců roku 2009 získala na ministerstvu práce čistý příjem 1 430 091 korun. Podle výplatní pásky pak na ministerstvu vydržela až do srpna, kdy dostala další regulérní odstupné.
(konec citace)

Tan nahoře je to "úplně nolmální, Úďo".

Ti nahoře "chudí důchodci" nebudou....

Pouze blbý plebs se hloupě zadlužil (viz předvolební složenka "nelepšího ministra financí" Kalouska)...

PS. Poněkud cynicky na mě jako antispamová (reCAPTCHA) slova vyšlo:
Egalité hilfen
12. 10. 2010 | 10:03

Vaněk napsal(a):

Shoduji se s Vámi, pane Pehe, ale jako živnostník zažívám úředníka v přetopené kanceláři u svého velkého hrku kávy a dveře, kde se klepe. Ty dveře mají být prosklené, abychom na úředníka viděli. A to rozdělení dle abecedy...taky úžasné. U některých dveří dlouhá řada, u jiných žádný čekající...
12. 10. 2010 | 10:06

Ládik!!! napsal(a):

Nemají Pehe a Poche něco společného?
12. 10. 2010 | 10:09

Cech napsal(a):

JP
Velmi obtížně se vysvětluje Pascalův zákon v hydraulickém systému bez čerpadla.
V mnoha zemích to funguje je možné, že to bude fungovat i u nás.
Oni totiž v tý cizině tvrdí,že státní a soukromý sektor je svázaný asi stejně jako spojité nádoby.Co urveš jako firma na DP a jsi za vodou.Potom pokud nevypadneš někam jinam schytáš na svých dětech.
12. 10. 2010 | 10:10

Dalimír napsal(a):

Ano pane Rumcajs to ale platí pro pracující lidi u nás ,rozhodně to neplatí pro Vás konkrétně ! To že čína devalvuje hodnotu práce naších občanů tím že republiku i celý svět zásobuje svými levnými výrobky znehodnocuje v podstatě celou naši ekonomiku ! To je nepopíratelné ! A mi jim ještě tím naším tureckým hospodařením pěkně nahráváme ! Tak a ted mi někdo poradte koho mám jít v sobotu volit ??? Dali.
12. 10. 2010 | 10:12

Johan napsal(a):

Vláda 100+pár dní pracuje a Pehe chce zázraky, které předchozí vlády a hlavně ty CSSD nestihly za dlouhé roky. Proč nemluví o nich. V neděli na Primě jasně deklaroval vinu vlád ČSSD p.Nečas před p.Sobotkou, který koukal jak "jojo", nebyl schopen reagovat a jenom mlel co by měla nová vláda udělat a že se musí koukat do budoucnosti. Sobotka je morální chudák.
12. 10. 2010 | 10:14

vlada511 napsal(a):

Souhlas s autorem, nějak jde ten boj s korupcí (ale stejně tak s fotovoltaikou apod.) nějak ztuha. Uvidíme po volbách, zda se to pohne.
12. 10. 2010 | 10:16

Rumcajs napsal(a):

Dalimír:

Možná by bylo dobré vysvětlit, čím naše hospodářství nahrává Číně.

No a co se týká tý volby - se bojím Dali, že ty to můžeš hodit jedině komoušům.
12. 10. 2010 | 10:16

slavwin napsal(a):

myslím, že nebyla provedena výměna. Odesáci a socani typu Březina, Rusnok nevím jestli balí kufry a začnou normálně podnikat v prostředí které vytvořili. Měli by jsme se orientovat západním směrem, zatím se potýkáme s bolševickým kukaččím vejcem VK. Dobrá možná trochu naivní předzvěst nových časů jsou VV, lidé jako John, Bárta jsou dobrou předzvěstí. Něco očekávám od knížete
12. 10. 2010 | 10:19

Baba Jaga napsal(a):

Někdy se ten, kdo počká, i dočká, milý(á) Slavwin. Obávám se, že v tomhle případě to právě Vy nebudete.
12. 10. 2010 | 10:25

PDG napsal(a):

Věřte, nevěřte,lepší doba pominula a kolotoč se točí dál,dokud jej nezastaví pominutí velikášové,ztracení ve svém egoismu, nějakou šíleností.
12. 10. 2010 | 10:27

martys napsal(a):

johan:
co to meleš za nesmysly?!
tato vláda deklarovala, že není ani den času nazbyt natož 100 dní (což mimochodem je takový přežitý nesmysl) - už dávno měli mít všec připravené a spustu věci udělanou....zatím jenom kecají, a orientují se kde by mohli ješě co vytunelovat
12. 10. 2010 | 10:30

Honza napsal(a):

Johan

již čtvrtým rokem je tady vláda ODS v různých modifikovaných formách. A zatím se korupce jen zhoršuje a intenzivní. Do toho Sobotku netahej, ten s tím nyní nic neudělá, chytráku.
12. 10. 2010 | 10:33

Tribun napsal(a):

Kdyby napsal jen ten poslední odstavec, úplně by to stačilo, protože ten vydá za celé tucty analýz. Lidem by nebylo zatěžko utáhnout si opasek, kdyby měli pocit - založený v činech elity, nikoliv v silných slovech - že se šetření týká všech a že jsou si všichni rovni. Za situace, kdy celé šetření působí dojmem, že se ti dole musí uskrovnit, aby si ti nahoře mohli žít i nadále nad poměry, se pro něj podpora shání jen obtížně a vládnoucí elitě nezbývá nic jiného, než kombinace strašení, vydírání, uplácení a obligátního "rozděl, a panuj".
12. 10. 2010 | 10:35

Dalimír napsal(a):

No a pane Rumcajs Vy by jste se tomu divil kdybych to tam těm komoušům hodil ? Je to v podstatě jediná strana u nás která nemá žádné korupční aféry ,s vyjimkou pomýleného Dolejše ! Dali.@
12. 10. 2010 | 10:35

Rumcajs napsal(a):

Pehe !
Jestli víš konkrétně, kde a co putuje do kapes kmotrů, dej konkrétní udání a nebo si to nech večer do hospody. Státní zaměstnanci si udělali z korupce výmluvu na svou absolutní neochotu k sociálnímu smíru s privátním sektorem. Přitom oni jsou nositeli a příjemci korupce. Nikdo jiný.
12. 10. 2010 | 10:36

Rumcajs napsal(a):

Dali, u Tebe se nedivím ničemu.

P.S.

On to Dolejš dělal pro stranu a celý sekretariát o tom věděl. Tak si nedělej iluze.

Představ si, že nějaké komunistická poslankyně si nahlásila bydliště kdesi v tramtárii a přitom bydlí v Praze a inkasuje tučné cestovné. To je síla,co ?
12. 10. 2010 | 10:40

Ládik!!! napsal(a):

Tribun -
po vládách ČSSD jsou už ty opasky krátké a nepůjdou utáhnout. No a co? Budou chodit s holým zadkem, než zase bude opasek dobrý. Soudruzi z čssd by ale chtěli šraky a žranici až do smrti.
12. 10. 2010 | 10:53

Sladký napsal(a):

Absurdistán... z bývalých komunistických kádrů a estébáků se stala zazobaná elita,která rozkradla vše,co se rozkrást dalo,má pod palcem policii,soudy i média a menší zlodějíčkové a hlupáčci jim (nejspíš nevědomě) slouží a pomáhají jejich stranám k moci...škoda,že se toho nedožil Kafka.
12. 10. 2010 | 10:54

Ládik!!! napsal(a):

Sladký -
ty jsi takový útočný.... podle Koukolíka jsi musel dozajista mít tvrdé dětství. Určitě jsi nejdříve vypadl z kočárku na hlavičku. Nemůžeš někde zveřejnit svoji fotku? Možná je na tebe vypsaná odměna.
12. 10. 2010 | 11:01

Jindra napsal(a):

Pan Pehe má bohužel pravdu. Tato země není (zatím) pro slušné lidi
a dlouho asi ani nebude. Co je jinde v civilizované Evropě běžné, tak to u nás prostě nejde. Politici si z nás prostě dělají blázny.
12. 10. 2010 | 11:02

AC napsal(a):

Všimněte si, že před dramatickými změnami, ať už jim říkáme jakkoli, se na důležité vládní posty dostávali/jí ti "správní" lidé, aby systém svými jakoby novátorskými bludy o spravedlnosti doslova zařízli. Samozřejmě podle vlastního, ujetého přesvědčení a pofidérního práva. Historie je těchto nebezpečných šílenců plná. Ovšem velký problém byl a je rozpoznat jejich úchylné představy zavčasu. Ale jak, podle čeho? Často se totiž mnohým, a jedno zda inteligentním či méně vzdělaným, takové ošidné změny v novém podání velice zamlouvají. Bohužel až průběh a konec takové cesty ukáže, do jaké míry byli tvůrci takové koncepce trestuhodně uneseni vidinou pochybné slávy, moci a prospěchu nebo dokonce psychickou nedostatečností.
Jsem si jist, že současná vládní klika nastoupila jednu z oněch nesčetných nešťastných historických omylů a spjata s do velké míry nefunkční EU27 zadělává /nejen/ nám na veliké a v rámci vlastního státu pak těžko řešitelné problémy.
Přemluv dědka a bábu v přímé souvislosti s prázdnou kasou, přibývajícími dluhy a poměrně vysokou nezaměstnaností včetně neskrývané likvidace sociálních jistot nám zaručuje tvrdou, a jen doufejme že nekrvavou, budoucí konfrontaci.
12. 10. 2010 | 11:03

Johan napsal(a):

Honza & martys : ano, 4 roky vláda ODS,ale za jakých podmínek. A oni tady byli taky poslanci s velkým guru J.Paroubkem, který dělal vše pro to, aby byla tato vláda neúspěšná, což se mu podařilo za cenu ostudy v celé Ev ropě. Pak zbaběle utekl opět do poslanecké lavice a dal ruce od všeho pryč a opět vše negoval. Neříkám, že ODS a spol. jsou čistí, ale v době vlád CSSD ( 7 let )bylo uděláno co? V době vlád ODS to samozřejmě gradovalo, protože pro to vlády ČSSD pěkně za ty roky připravily živnou půdu ( Gripeny, Pandury, 75% výběrových řízení na MNO bez vyhlášení výběrového řízení a jiné ). Je zajímavé, že ČSSD vždy ví jak to udělat až v době, když není u vlády. Ono nejde o těch 100 dní vládnutí jako hájení, ale jde o těch 100 dní pro práci a následně předložení do parlamentu. Kolikrát zasedal parlament za tu dobu ?
12. 10. 2010 | 11:06

Sladký napsal(a):

AC,JC-adna bukva,kakaja raznica! JC,člověk,jemuž ideologie nahradila mozek,AC muž? který má kapacitu a umí jí využít.Beztak mne zdejší diskuse baví,pro psychologa je to Eldorado.
12. 10. 2010 | 11:07

AC napsal(a):

Sladký

AC=muž:-)
12. 10. 2010 | 11:10

Sladký napsal(a):

Johane,ty (Co? nenacházím slov)Ostudu nám v Evropě dělal Topolánek a ODS,počínaje tím idiotským oslazením,přes Entropu po katastrofickou Schlafenbergovu misi na Střední východ až po Topolánkovu misi v Ukrajině,kde ho trapně obechcala Timošenková s tím dodatkem....A pád vlády nesváděj na Paroubka,hlupáčku,kdopak mu pomohl a proč?
12. 10. 2010 | 11:11

Al Jouda napsal(a):

Zákon o státní službě je nutný! Dále nutná novelizace zákona o střetu zájmů, který by upravil možnosti poslanců, senátorů a členů různých rad (ČT. ČRo a pod.) a dalších vychcánků.
12. 10. 2010 | 11:13

Johan napsal(a):

Pane Sladký, na vás platí že "bůh stvořil malé lidi a velká hovada" A to druhé jste vy. Už jste tady urazil tolik lidí, tak bych se ani nedivil, že jste myšlenkově taková lidská spodina, která si zde uspokojuje své nízké ego.
12. 10. 2010 | 11:13

honza napsal(a):

Rumcajs,když dojdou argumenty,tak vytasíš takovou kravinu o důkazích.Připadáš mi jak "Marťan",kterého sem pozval Paroubek.
12. 10. 2010 | 11:13

StandaT napsal(a):

Pehe má dneska víceméně pravdu, a to bez ohledu na to, jak si zde modrobijci přisazují. To je problém každého, kdo něco napíše do veřejného prostoru, že si ideologická hovada vezmou jeho slova jako záminku pro boj za lepší zítřky. Je signifikantní, že v podání současné české levice ten boj ZA lepší zítřky je vždycky veden PROTI lidem s jinými názory, že Sladký? Inu, od padesátých let se změnila jen fasáda, nikoliv samotný princip. Ostaně, proč zahazovat to, co se již osvědčilo...

Problém dneška je v tom, že strany měly připravovat nejen hesla pro kampaň, ale měly si připravit i strategii a taktiku, jak tyto sliby naplňovat, pokud by se, nedej Bože, dostaly k vládní zodpovědnosti. Pehe má pravdu, když ukazuje na fakt, že vládnoucí partaje mají prázdné ruce a evidentně až po volbách začaly něco konkrétního honem šít horkou jehlou. Jinými slovy, před volbami měly jen hesla bez obsahu a prachy na bilbordy. V podstatě nabízely prázdné krabice s hezkými nálepkami. Od NElevicových stran očekávám, že se na rozdíl od levice nechovají jako podommní trhovci, kteří na nás chtějí něco trhnout za každou cenu a sami si zatím zaslouží jen trhnout mezi dveřmi.

To, co vidíme, je ukázka, že po ideologické vyprázdněnosti se už nedá zakrýt ani kompetenční vyprázdnění české politické scény.

Pokud by se dostala k moci SocDem, pak je legitimní otázka, zda by MV také nešéfoval John. Já myslím, že ano, že tah za mocí je v obou velkých stranách natolik velký, že by si v koaličním vyjednávání VV své prosadili stejně jako vůči ODS. Takže vymezování příznivců levice vůči Bártovi a Johnovi není nutno brát vážně, se vší pravděpodobností je dána obdobným vzorcem chování, jakým je chování zhrzelé vychcané milenky, co neulovila milionáře a tak zůstává u snů o exklusivním životě.
12. 10. 2010 | 11:14

děd napsal(a):

CHYBA !
Revoluce vzatá za špatný konec !
12. 10. 2010 | 11:15

zdenekb napsal(a):

Johan:
Ne že by mi Sladkého styl úplně vyhovoval, ale škoda, že nevidíš každodenní masturbaci ega ve svých ideových řadách. Rumcajs, hoven a Ládik!!! jsou v tomto multiorgastičtí...
12. 10. 2010 | 11:16

Sladký napsal(a):

Hořký- ty jsi autorita,od tebe to beru.Nezapomeň zakvičet,mamka ti vymění plínku.Jinak dík za příspěvek,utvrzujemne v názoru,že volební kanonenfutr pravice tvoří jedinci na hranici mezi dolním koncem normy a slabomyslností.Ty máš blíž k té slabomyslnosti,ale to ti stejně nikdy nedojde.
12. 10. 2010 | 11:21

Jan Holubář napsal(a):

Hezky to napasl pan Pehe, opravdu hezky. Teď by si měl sundat oranžové brýle a napsat také něco věcného, třeba jak skvěle vládla ČSSD. To co má Nečas podle Peheho zvládnout za 100 dní nedázali socani za 8 let.Těžké dědictví po ČSSD, těžké, už jen ta FVE, o zadlužování ani nemluvě.
12. 10. 2010 | 11:22

Sladký napsal(a):

Rume,žádná spousta.Pychologie,filosofie,sociologie.Do politologie a religionistiky jen fušuji.Prostě,na garážmistra nemám.:o)))Mimochodem,už jsi hledal toho Acunu?
12. 10. 2010 | 11:24

Tupelo napsal(a):

Ceska pravice proste, s vyjimkou politickeho marketingu (do ktereho patri ovladnuti medii, nacasovani ruznych kauz pred volby, straseni, rozdelovani spolecnosti, ...), ukazuje jiz ponekolikate svoji neschopnost a nekoncepcnost. Podobne utahovani opasku za Klause skoncilo zachranymi balicky, predchozi katastrofa v podobe Topolankovi vlady (rozpraseni policejnich utvaru, vlada schvalena za pomoci politicke korupce, propad v korupci o min. 7 mist v celosvetovem zebricku, dopisovani textu do podepsanych mezinarodnich smluv,...) by se snad dala nejlepe symbolizovat publikovanym prirozenim predsedy ODS. Soucasna pravicova vlada v teto CEZke 'pravicove' tradici pokracuje (odchod Transparenci International z tzv. 'protikorupcni' vlady hovori za vse; podobne jak vyhrady americkych protikorupcnich expertu). Soc. dem. opet muset davat CR dohromady opet nejmin osm let. ;)
12. 10. 2010 | 11:25

zdenekb napsal(a):

Jan Holubář:
-Pehe vládě, pokud dobře čtu, nevyčítá, že za 100 dní nic nevyřešila, ale že ani za 100 dnů nebyla schopna říct přesně, jak chce věci řešit. Případně jen velmi chaoticky.

-dědictví po ČSSD převzala vláda Mirka Topolánka a druhé jedničky Kalouska už v roce 2006... vydrží vám tato výmluva i pro přespříští volební období?
12. 10. 2010 | 11:27

Sladký napsal(a):

Zdenekb- vidím to úplně stejně.Ne,že by mi Váš styl vyhovoval (několikrát jsem navštívil Vaše stránky) ale na rozdíl od trotlíků,kteří si myslí,že "pravicovost" je to,co z nich dělá velikány ducha Vás beru velmi vážně,byť se mi některé vaše příspěvky vůbec nezamlouvají.Jste člověk,který má mozek,umí ho používat což plně respektuji,byť občas dospívá k názorům,s nimiž prostě nemohu souhlasit.
ANI JÁ,ANI VY NEJSME MÍROU VŠECH VĚCÍ.Ale spousta jiných (zde především z pravice) ještě nejméně o řád méně.
Přeji pěkný den,zdenku.
12. 10. 2010 | 11:31

M-iri napsal(a):

Vážený pane Pehe,podívejte se za co dostali Nobelovu cenu ekonomové !!!! Jednoduše pro Vás = vyšší sociální dávky znamenají větší nezaměstnanost a tím větší výdaje...uzavřené kolo!! Toto je podstata, kterou Vy a mnoho lidí nechápe.
12. 10. 2010 | 11:32

mud.. napsal(a):

Reformy vzaté za špatný konec... Po Pehovsku by to bylo nutné udělat s s rozvětveným údem. Jeden větev údu by konala po heterosexuálném způsobu a druhá větev by konala po homosexuálném způsobu. Pan Pehe to myslí z vlastní zkušenosti. Vždy má fakt pravdu. Pane Pehe, vy musíte být po skonu tak jako V.Havel umístněn k uložení na Vyšehradský Slavín! Ó blahoslavené prostoty si to přejí.
12. 10. 2010 | 11:33

No... napsal(a):

Jak je už zvykem, postrádám CO by dělala ČSSD. Nadávání a kritika bez vlastního řešení je pouhé kecání !
12. 10. 2010 | 11:33

zdenekb napsal(a):

Sladký:
Děkuji, nápodobně.
Jen mi dnes připadala vaše útočnost trochu nadbytečná...
12. 10. 2010 | 11:40

AC napsal(a):

Sladký

No já častěji pouze čtu než píšu, pač s klubovými omezenci se příliš bolestně komunikuje a navíc takové úsilí vychází často vniveč a končí z jejich strany jak jinak než urážkami. Nakonec to vidíte sám na sobě a musím říci, že Vaši trpělivost obdivuji. Rovněž musím přiznat, že Vaše příspěvky pokládám za maximálně rozumné a inteligentní. Takových jako Vy by tady mělo být víc, aby tyto prostory zaplevelovali omezenci co nejméně a něčemu rozumnému se, v rámci svých možností ovšem, přiučili.
Přeji pevné nervy:-)
12. 10. 2010 | 11:41

JF napsal(a):

souhlas - předvěst toho kam to půjde byly audience členů vlády u vrchního účetního Klause.
Je celkem zajímavé, jak má Klaus patologicky negativní vliv na své okolí! Vše kolem něj nakonec slouží jen jeho egu.
12. 10. 2010 | 11:44

yt napsal(a):

Zajímavé, jak jsou příznivci ČSSD chytří při kritizování. Ale jakou reformu provedla ČSSD za svého vládntí a v době kdy ovládala sněmovnu s komoušema? Např. ve zdravotnictví, vždyť má vševěda Ratha - a NIC!
12. 10. 2010 | 11:45

Tribun napsal(a):

Koukám, že poslední, kdo mluvil k věci, byl Pehe. Pak už je to jen úmorná variace na: "Ale on si začal." O republice (sic!) platí jedno: jakou si ji uděláme, takovou ji budeme mít. Pokud ji necháme na pospas pánům Bakalům, Kolíčkům, Kellnerům, Pitrům, Mrázkům, Koženým a jiným hladovým krkům, které kroutí parlamentní hlavou, tak podle toho bude vypadat a s ní naše životní podmínky. Máme kupu problémů k řešení a přitom jsme se zatím nedostali ani přes vstupní test - uznání toho, že pravda a pravice není totéž, i když se na píšou s "p" na začátku.
12. 10. 2010 | 11:50

dedek napsal(a):

Tak nějak je mi z Vás smutno. Jeden správně najatý člověk prohodí správně mířených pár vět a z diskuse k velice povedenému článku je hádanice nemyslících. Pánové!!! Přestaňte myslet emotivně a začněte myslet konstruktivně!!! Přece nejde o to, zda je tato myšlenka zprava nebo leva ale o fakt, který díky hádanicím zcela přehlížíte a to fakt, který je nezvratný! Všechny strany měli před volbami plnou hudu slibů jako nebudeme zvyšovat ceny, zrušíme platby u lékaře, zrušíme akcie na doručitele, vymítíme korupci a kde je skutek? Stačí rozmíchat hádanici, emoce převládnou a podstata věci, že se tomu všichni zpronevěřili je zamlžena, tak jako se zamlžila i fakta před volbami, které proběhly bez zdravého rozumu zato právě velice emotivně. Copak nevidíte kuního ksichta Nečase s vyhrnutými rukávy jak nikde nebude trpět korupci? Přitom mu ABL pomalu stravuje druhé ministerstvo, kde místo Johna vládne Bárta, už nebojují za likvidaci akcií na doručitele, takže přes příbuzného se to vše dá lehce obejít a vata je zase doma. Mně se tedy zdá, že více jak sto dní by mělo stačit k tomu, aby bylo z jejich postojů jasně vidět, že to s tím bojem myslí naprosto upřímě. Jak je vidět nejen, že nemají žádnou strategii ale navíc svým jednáním dokazují zhoršující se tendenci, kde ty jejich lumpárny pokryje síť soukromých agentů z ABL, kteří díky přístupu na MV získají na kohokoliv takové informace, že tento stát zcela ovládnou. Tak takhle to kdysi začínalo v Německu a skončilo to celosvětovou katastrofou, kdy se obdobným jednáním podařilo jedinci zvrátit parlamentní stát na diktaturu jedince. Neříkejte, že to dnes není možné! Je, i vy jste toho důkazem. Stačí zahrát na emotivní strunku a z Vašich slovních půtek vzejdou fyzické. Stačí jen dobře někoho přizdvihnout a někoho přišlápnout. A to se začíná dít!!
12. 10. 2010 | 11:51

zdenekb napsal(a):

Tribun:
Na "p" začíná spousta dalších libozvučných slov... :o)

Ale vážně: problém je v tom, že dotyční magnáti se skrze lobbisty přisají k vládě libovolné barvy a straně každého zaměření. To je úskalí volby "nových tváří" - dokud jsou bezvýznamné a o ničem nerozhodují, mohou být čisté a ostře se vymezovat vůči předchůdcům. Jakmile získají širokou podporu (a tedy MOC a VLIV), velmi rychle "zkmotrovatí"...
12. 10. 2010 | 11:53

Miranda-Escobedo napsal(a):

Pehe,
vy se mi zamlouváte, takový pěkný šibal a píšete samé dobré pohádky. Ještě tu "Jak chudák k ještě větší bídě přišel" nebo rovnou o Smolíčkovi - Paroubkovi.
12. 10. 2010 | 11:58

Dalimír napsal(a):

Rumi Ty jsi fakt chytrý jako rádio ,na Tebe opravdu nemám ! Vzdávám diskusi ! D@
12. 10. 2010 | 12:03

Karas napsal(a):

Neo, někdy nevím, jak to myslíš, ale já také budu podporovat přísnější zákoník práce pro politiky: jednoduše řečeno: "Něco po*s*e*r*o*u, tak jim občané dají výpově´d z okna Pražského hradu. K tomuto účelu bude zřízena inkviziční komise z řad nejvíce ožebračených lidí v závislosti na časovém úseku a výši škody, takže ti nejdiskriminovanější, nejchudší a lidi bez budoucnosti (nemluvím o cikánech, prosím vás), sestaví tribunál a v pravidelných inervalech budou nevzdělané politiky popohánět holí k oknu PH, kde si hoši skočí bungee jumping bez lana. Navrhuji dolů nedávat záchrannou síť. Hezký den všem.
12. 10. 2010 | 12:15

Rumcajs napsal(a):

Sladký:

Za tohle se dneska dávaj diplomy ?
12. 10. 2010 | 12:17

Johan napsal(a):

Romcajsi, Sladký může mít stovky diplomů, titulů před a za jménem, ale volem zůstane i kdyby si jich tam přidal ještě víc. Takových chtrolínů jako Sladký nadělá přes noc plný kýbl.No, ale pak je spláchnu a s radotí.
12. 10. 2010 | 12:21

robertos napsal(a):

češi,ovce,co si nechají vše líbit
Politická garnitura,co uděláme češi ,budeme jen ovce,co si dají vše líbit?
Jak se zbavit Politiků ,lhářů,zlodějů a lidí ,kteří parazitují na systému a využívají různých kliček, jak se dostat k penězům a ukrást je státu a lidem.Hrstce jak si říkají –vyvolených- nemusí tohle líbit ,protože systém ,který zneužívají ,jim dostatečně nabízí dost čachrů a po-legalizované zlodějny,nebo tunely různých firem ať, už státních nebo soukromých protože,když obyčejný člověk ,zrekapituluje svobodu a po více jak 20letech vidí ,že v politice a ve firmách jsou pořád jedni a ti samí zloději ,korumpové a převleč kabátníci,kteří vždy souhlasí jen tou zmiňovanou skupinou lidí ,kterým jde jen ve prospěch samotných a chlácholí se před vstupem do vyšších pater společnosti, jak pro lidi vše neudělají,aby byli spokojeni a ,že se jim zvýší před jejich vstupem životní úroveň, je už dávno otřepanou frází . A mám za to že těmhle… by se mělo šlápnout na kuří oko,aby si to dlouho pamatovali a i další generace ,kteří budou chtít být u moci nebo kormidla ,nějaké firmy,že nejsou tu sami pro sebe ,ale mají zodpovědnost za svojí práci ,jim svěřenou a taky ze z toho musí vyvodit důsledky pro ně samé,když něco špatně rozhodnou ať je to zaviněno úmyslně nebo neschopností a justice jsou aby je potrestali.Taky mají zodpovědnost za lidi ,kterých je ve státě většina a to jsou ti obyčejní lidé ,kteří na jejich rozhodování nejvíc doplácí.Pozor vy bohatí a politici vás se to netýká, vy máte vždy nějaká vrátka otevřena ,oproti obyčejným lidem.
Už je zapotřebí s tímhle bordelem v této republice,něco udělat a vidím to nejen v nespokojenosti obyčejných lidí ale i na internetu v oblasti vyjádření lidí na spokojenost fungování politických smyček.Fůra lidí by byla i spokojena se změnou politického vládnutí někteří podporují defenestraci ,ale chcete daleko jít hlouběji ,nejlépe nějaký puč ,ať¨už politický nebo vojenský.Protože je to neúnosné ,jak si ta Hrstka vyvolených zahrává s tou většinou obyčejných lidí a je nás přes 10milionu ,tak je to už masa a tahle masa může kdykoliv se jim nelíbí politici nebo šéfové v jejich rozhodnutí ,které většinou řeší jen je samotné v jejich prospěch a postihne to finančně tu většinu ,kteří se slepě podílí svými daněmi a různými penězi na to aby se měli tam na hoře dobře .Chce to změnu ,převrat v jakýkoliv podobě je lepší,než doplácet na bývalé veksláky ,tuneláře,politiky,propuštěné vězně ,kteří se naučily zneužít navolený systém,slepě zvolený lidmi a byl bych pro obnovu trestu smrti za tyhle zrádce republiky.Republika tvoří víc jak 10mil.obyčejných.Nejsem v žádný straně, píší jako nespokojený obyčejný občan ,který chodí do práce a snaží se vydělat peníze kde se dá ,abych uživil rodinu,kterou se vše citelně dotýká touto vládní politickou garniturou.
12. 10. 2010 | 12:22

Carlos V. napsal(a):

Zakon o statni sluzbe ? Dnes by to byla sebevrazda - stabilizace plytvani.

Nejdriv je potreba zmenit zakony, zjednodusit, zrusit dotace, vyhlasky, narizeni a uredniky s nimi se zabyvajici.

Az pote muzeme stabilizovat.
12. 10. 2010 | 12:24

stále rebel napsal(a):

S tím, jak se Topolánek pomoci přeběhlíků před čtyřmi roky chopil moci a propojil politiku s byznysem se Česko opět vydalo na českou cestu diletantství, klientelismu a korupce. Pravice proti korupci bojovat nemůže, protože ji sama ztělesňuje a znamenalo by to bojovat proti sobě samé. Nelze čekat nic jiného než úpadek společnosti podobně jako tomu bylo v devadesátých letech, kdy pravicovým tlupám velel Václav Klaus.
12. 10. 2010 | 12:26

Hořký napsal(a):

sladký, nevím kdo tvoří voličský potenciál CSSD, ale pokud si pamatuji, tak byla plná náměstí "párkařů a pivařů" zadarmo. A ani vzhled mnoha těchto lidí nenasvědčoval nic o jejich nějak velké inteligenci. No a co jsem četl průzkumy voličské základny jednotlivých stran, tak těch "vzdělanejších" bylo s určitostí daleko více na straně pravicovcý stran. Takže vaše urážky směrem k lidem pravicového smyšlení si nechte a zkuste přemýšlet, proč tomu tak je. Já vím, že to je těžké, ale komu bůh nenaděli, tam není ani co brát a očekávat. Jste to vy, který začíná urážet a útočit. Takže se věnujte těm svým myšlenkovým pochodům a výplodům a nereagujte na jejich kritiku. Tak inteligentní člověk, tak jak se tady prezentujete, se přece k tomu nemusí snižovat, vy inteligente.
12. 10. 2010 | 12:32

zdenekb napsal(a):

Carlos V.:
"Cílem zákona je uchránit úředníky před politickými tlaky za pomoci přesně definovaných kritérií kariérního postupu, zákazu členství v politických stranách a výběrových řízení pro získání úřednických pozic. Zákon dále zavádí OSOBNÍ ZODPOVĚDNOST státních úředníků za jejich výkony i rozhodnutí. Provinilcům z řad nepoctivých úředníků pak bude vyměřen trest podle seznamu kárných opatření, který je také součástí zákona."

Myslím, že ve státě kde zásadně nikdy nikdo za nic nemůže, by tento zákon nebyl na škodu...
12. 10. 2010 | 12:33

Johan napsal(a):

stále rebel : a co CSSD a poslanec ( alkoholik ) doktor Kot ?? Krátká paměť, co ?
12. 10. 2010 | 12:33

Johan napsal(a):

to Ládík!!! : tak to je dost dobrý :-)
12. 10. 2010 | 12:35

juvel napsal(a):

M-iri:
Píšete: "vyšší sociální dávky znamenají vyšší nezaměstnanost"

Dejte si práci s tím, zjistit jaké jsou sociální dávky a nezaměstnanost v evropských zemích a usvědčíte se ze lži, či omylu.
12. 10. 2010 | 12:39

Carlos V. napsal(a):

zdenekb : jiste, ucel by mel. Ale zaroven dava urednikum jistoty v okamziku, kdy je treba se zbavit deseticisicu urednickych mist.

Proto zakon ano, ale az po opravdove reforme.
12. 10. 2010 | 12:47

Belgičan napsal(a):

Tady se to tedy rozjelo.
Závist, nenávist, urážky, vyhrožování revolucí...
Lidičky, není zle. (Ten kdo tvrdí opak nemá tušení co to zle je.) Pouze některým přeskočilo, poté co prohráli volby. Pehe neuvidí na nynější vládě nikdy nic dobrého. A jeho urážející stoupenci jakbsmet.
Ale to neznamená, že bude revoluce. Leda, že by někomu vyhovovalo, aby bylo ještě hodně hodně hůř.
Ale ono to dopadne tak, že odboráři pomalu poztrácejí munici a potáhnou domů. Nečas nesmí povolit, a musí prosadit reformy.
12. 10. 2010 | 12:51

Frank napsal(a):

Johan
Když už tu máte potřebu nazývat diskutující voly, tak se naučte alespoň to základní a to je psát.
Takto jste tu za největšího vola Vy.
12. 10. 2010 | 12:52

stále rebel napsal(a):

Pro Johan.
S Kottem to bylo zcela jinak. Kott se nerozhodl hned po volbách, že podpoří vznik opoziční vlády, ale došlo k odepření poslušnosti až později.

„Ruku chce dál zvedat s ODS
Do sněmovny se Kott hodlá vrátit v úterý. Ten samý den bude místní organizace v Doksech rozhodovat o jeho vyloučení. Pokud ho skutečně vyloučí ze strany, chce poslanec setrvat v dolní komoře jako nezařazený.

"Vím, že to nebude lehké. Úloha jazýčku na vahách je možná lákavá, ale hlasovat budu pravděpodobně většinou shodně s ODS. Ale ne vždy a ne tak disciplinovaně," řekl a zopakoval, že z ostatních stran je mu programově nejbližší US-DEU.“

S ČSSD byla ve vládě i US, které byla sestrou ODS.
12. 10. 2010 | 12:55

kočka šklíba napsal(a):

Tak nedávno zde malou rešerši příspěvků nás levounů udělal SuP, nyní já. A zase je to legrace ;). Kromě StandyT a Carlose nikdo z pravounů zřejmě nepochopil o čem p. Pehe vlastně píše. Tak milá pravicová elito tohoto státu p. Pehe PÍŠE O TOM, ŽE TATO VLÁDA NEMÁ ŽÁDNOU KONCEPCI JAK BOJOVAT S KORUPCÍ. A tedy bude těžko přesvědčovat lidi, aby si po 73. utahovali opasky, když miliardy tečou zase jejich spřízněným firmám a podobně a to neprůhledně a zřejmě zase zbytečně.
Vím, že je pro vás těžké pochopit, že nyní nevládne ČSSD, takže není vůbec podstatné co NYNÍ i MINULE dělala ČSSD. Polemizujte s tím co píše p.Pehe o současné vládě a nebuďte už tak trapní s tím: „a co ČSSD……tehdy.“ Vždyť právě proto jste ČSSD nevolili ne? Takže tato vláda je váš šálek čaje, tak do toho a vyvracejte jeden argument p.Pehe po druhém a napište nám jak dobře se ke korupci staví tato vaše (bohužel i naše) vláda. Ukažte nám zde jakou má koncepci, jak připravuje potřebné zákony, kde již se něco děje ;). A neplácejte zase o Paroubkovi, ten s tím nyní nemá nic společného, milý modří hoši.
A teď ta malá rešerše:
Michal Macek napsal(a):
dobry den

vy mi pripomonate blahe pameti pana paroubka jak ke kazdemu kroku Topolankovy vlady vydaval tiskove zpravy jak by to on udelal lepe.to znate ten vtip jak se soulozi na paroubka ne?

na paroubka se soulozi tak ze manzelka soulozi s milencem a pred loznici chodi manzel sem a tam a krici jak on by to zvladl lepe :DDD

Ládik!!! napsal(a):
Nemají Pehe a Poche něco společného?
12.10.2010 10:09:22

hoven napsal(a):
expert na ekonomiku blábolivý pehe chce asi soudruhovi paroubkovi vyfouknout funkci brouka pytlíka.
12.10.2010 10:53:16

No... napsal(a):
Jak je už zvykem, postrádám CO by dělala ČSSD. Nadávání a kritika bez vlastního řešení je pouhé kecání !
12.10.2010 11:33:53

yt napsal(a):
Zajímavé, jak jsou příznivci ČSSD chytří při kritizování. Ale jakou reformu provedla ČSSD za svého vládntí a v době kdy ovládala sněmovnu s komoušema? Např. ve zdravotnictví, vždyť má vševěda Ratha - a NIC!
12.10.2010 11:45:34

Miranda-Escobedo napsal(a):
Pehe,
vy se mi zamlouváte, takový pěkný šibal a píšete samé dobré pohádky. Ještě tu "Jak chudák k ještě větší bídě přišel" nebo rovnou o Smolíčkovi - Paroubkovi.
12.10.2010 11:58:19
12. 10. 2010 | 12:59

Johan napsal(a):

Franku, tak to nečtěte, když vám vadí chybějící písmenka. Někdo vás snad nutí všechno číst ?
12. 10. 2010 | 13:00

kočka šklíba napsal(a):

A jsem moc ráda že se objevil neo :D. Tak neo, jak je to s tou slevou na dani? Odpovíte na jednoduchou otázku? Jistě ano ;):

Když se sníží sleva na dani a ostatní veličiny zůstávají stejné:
a) daň se sníží
b) daň se zvýší
c) daň zůstané stejná

Myslím si, že tak skvělý finanční analytik, který se těší jak se bude přehrabovat v nabídkách zaměstnání, tohle zvládne :D, :D. Poučte nás levicovou neelitu :D.
12. 10. 2010 | 13:05

Tribun napsal(a):

@zdenekb: S těmi magnáty máte pravdu (např. v USA se za ně nedávno postavil tamní Nejvyšší soud který odmítl omezit jejich možnost ovlivňovat výsledky voleb investicemi do propagace), ale u těch nových tváří to tak být nemusí, pokud jsou skutečně nové, a ne jen "nové" (neboli pokud se nejedná o "nový bordel se starýma kurvama", jako je například z recyklátů postavená TOP09). Já jsem přesvědčen o tom, že kromě lidí, kteří jsou gaunery z přesvědčení, jsou i takoví, kteří jsou pouze slabí a jediné, co potřebují, aby neselhali, je trochu podpory. A nejsou vůbec potřeba nějaké manifestace, nebo petice, úplně postačí, když společnost bude akceptovat, že jsou "neúspěšní" ve smyslu osobního statusu, majetku a tak. Bohužel, naše společnost je už tak naučená, že odpustí spíše zločin či protispolečenské jednání, než "neúspěch". V tomto směru je česká společnost strašlivě plochá a monokriteriální, přinejmenším ta její část, která je nejvíce vidět a slyšet.
12. 10. 2010 | 13:07

Ebermann napsal(a):

Ládík
"Reformy ještě nezačaly, zatím se osekávají suché větve".
tejně jako nezačne žádný boj proti korupci, nezačnou ani žádné reformy. Vše je jedno velké divadlo pro hlupce. Jen poslední případ. ČSSD spolu s VV se chystají odhlasovat miliardy pro vnitro. Konec teatrálního bububu na státní zaměstnance.
Výsledek? Vlk se nažere, koza bude celá a hlupci budou tleskat. A v reálu?
ČSSD ukáže své "sociální citění". John bude opakovat, že úspory jsou nutné, ale kvůli bezpečnosti je nelze realizovat na vnitru, kde se rázem stane oblíbeným ministrem. ODS a TOP09 se budou "hněvat" na nezvedeného koaličního partnera a prohlásí, že to nikterak nemění jejich snahy o úspory. A hlupec, který jediný bude platit opět zatleská.
12. 10. 2010 | 13:07

Tribun napsal(a):

@Carlos V.
Jak jste přišel na to, že je potřeba zrušit desetitisíce úřednických míst? To jste si vycucal z prstu, nebo nebo jste vydělil naplánované úspory průměrným úřednickým platem? Řídit tak komplexní systém, jakým je moderní (post)industriální společnost typu České republiky není vůbec jednoduché a někdo to dělat musí. Poměrně slušné životní úrovni (například ve srovnání se Súdánem, srovnání s takovou Skandinávií již tak lichotivé není) vděčíme mimo jiné právě těm úředníkům. Samozřejmě to neznamená, že čím více úředníků, tím lépe, ani že jich nemůže být někde méně (ale v tom případě je i nutné zmenšit objem práce, kterou mají vykonat), se snažím říct, že v tomto případě platí třikrát měř a jednou řež, na rozdíl od vládního dvakrát řež a potom měř. Poučka kladivo je nejlepší šroubovák možná platí v kovárně, ale ne při řízení státu.
12. 10. 2010 | 13:13

neo napsal(a):

Kočka šklíba:

záleží na tom o jakou slevu na dani jde. Pak se zvyšuje odvedená částka tomu, kdo takovou slevu uplatňuje.

btw: v nabídkách už jsem se přehraboval, nyní jsem spokojen:)

Jinak co se týče levicové neelity, všichni přece víme, že levicoví intelektuálové jsou nejvzdělanější, nejschopnější a nejinteligentnější. Proto bojují za ochrany zákoníkem práce a bojí se o flek, proto bojují za navýšení minimální mzdy a stávkují za zvyšování platů, protože neumí prodat své schopnosti a takové navýšení si vyřvávají pouze stávkami.
12. 10. 2010 | 13:15

Petr B. napsal(a):

"Julínkova „reforma“ zdravotnictví, která též začala „od konce“"

Blbost zvaná regulační poplatky by přece nepřestala být blbostí, i kdyby je ODS dala jako poslední krok své jinak jistě podivuhodné reformy.

"kupónovou privatizací, které nepředcházela privatizace bank a přijetí potřebného právního rámce"

Banky zřejmě nebyly privatizovány schválně, dostaly za úkol na dluh financovat reformu (spíš reformátory typu Koženého) a vytvářet v polovině 90. let pro svět iluzi typu Potěmkinových vesnic tzn. že se ODS podařil hospodářský zázrak. Právní rámec nebyl vytvořen úmyslně neboť ODS a ODA (která tehdy nahrazovala dnešní TOP09) lidem říkaly, že by nás právníci zdržovaly v transformaci a tak bychom se nedočkali brzkého zbohatnutí.
12. 10. 2010 | 13:19

Johan napsal(a):

to neo : co znamená intelektuální levicová elita ukázal na programové konferenci CSSD profesor Bělohradský, který pronesl pro mne historickou větu "střední třída je fašizující a vždy zklamala". A to mi stačilo, že levice je úplně mimo.
12. 10. 2010 | 13:25

Tomáš Louka napsal(a):

Božínku,

pan Pehe si myslím, že když budeme mít zákon o státní službě, tak boj s korupcí bude rázem úspěšnější. A to je člověk, který se o věci veřejné zajímá a přednáší politologii - byť na obskurní universitě.

Ja sem si vždycky myslel, že korupce bude miň jedině tehdy, když nebudou moci politici a úředníci přerozdělovat tolik peněž a dávat tolik rázitek.

Další varianta je vyměnit lidi v celé republice nebo je úplně převychovat, aby tolik nekradli, co pane Pehe?

Tom Louka
12. 10. 2010 | 13:26

myrta napsal(a):

Pravice se svými deformami umírá na úbytě a co dělá soc.dem:?Nic,spí okecává tříkolku a to je vše.Taková šance k ofenzivnímu nástupu a ono nic!Vrší chybu na chybu.Ujme se někdo nový levicového křídla,které je tu nutné jako sůl.Na co se čeká?
12. 10. 2010 | 13:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

http://www.google.com/hoste...

Snažte se , holomci !
Si myslíte, že to děláme zadarmo ?
Nebo co ?
12. 10. 2010 | 13:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem nemátkou několik výkřiků, které nemají nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 10. 2010 | 13:37

Marcus Agrippa napsal(a):

To je zvláštní, jak se u Čechů od šedesátých let ujal pojem reforma, jako něco pozitivního a prospěšného. Inu pokud je země ve špatném stavu, tak je zřejmě spousta lidí ochotných i přistoupit na nepopulární kroky vedoucí k celkovému zlepšení stavu společnosti. Ale stavba obchvatů km/mld, komplexní snižování životní úrovně, neřešené mld. nedoplatky firem apod. tomu všemu dávají pachuť reformy, kterou není důvod přijmout. A spíš je potřeba, aby občané byli ve střehu a kontrolovali co to politici vlastně provádí.
12. 10. 2010 | 13:38

zdenekb napsal(a):

Johan:
doslovná citace Bělohradského:
Tady varuji. "Střední třída, KDYŽ JE OHROŽENA se fašizuje, nikdy se nehlásí k levici. Proč, to je složitá otázka. Chtěl bych ale upozornit, že v českém veřejném mínění je silná fašizující tendence a dokonce jsem viděl některé volební plakáty, které si s tou tendencí zahrávaly."

Stydíš se aspoň trochu, nebo už lžeš i bez červenání?
12. 10. 2010 | 13:44

Carlos V. napsal(a):

Tribun : Vemte si jen, kolik se rozdeluje dotaci. Zelena usporam, zemedelske dotace na sucho ci vlhko, dotace na penziony v mistech kam nikdo nepojede atd....

Dale mame hromadu uredniku, zjistujich zda se spravne pocita dan, socialni a zdravotni, pritom zaklad jejich vypoctu je velmi podobny a kontrola triplicitni.

Na kazdem urade najdete hromadu mist, ktere se daji zrusit okamzite - treba ony slavne propagace uradu.

Ale nejvice lidi je na mistech, ktera jsou primo skodliva. Zkuste si treba poridit kozu, legalne ji chovat a treba prodat maso a mleko ....
12. 10. 2010 | 13:48

Tribun napsal(a):

@zdenekb
Skutečný machr nikdy nelže, pouze šikovně vynechává. Ale já osobně bych ten Bělohradského výrok nezahazoval ani po té výpustce. Střední třída má totiž ten nepříjemný instinkt, že se cítí chráněna svojí "slušností" před jakoukoliv možností konat zlo, čili cokoliv koná, je podle ní dobré a v zájmu slušných lidí (aka poctivých pracujících).
12. 10. 2010 | 13:55

jan napsal(a):

ZdenekB: ty vaše bláboly, to je věc - "Střední třída, KDYŽ JE OHROŽENA se fašizuje" Hlava v pořádku, nebo jste v dětství upadl ????
12. 10. 2010 | 13:55

kočka šklíba napsal(a):

Snažíte se neo dobře, ale takhle se dlouho přehrabovat nebudete :D:
„Kočka šklíba:
záleží na tom o jakou slevu na dani jde. Pak se zvyšuje odvedená částka tomu, kdo takovou slevu uplatňuje.“
Ale no tak neo, co je termín „odvedená částka“ ? :D. Odpovězte narovinu a neokecávejte, daň se změní jak??????
A nebo platí váš výrok v souvislosti s povodňovou daní :D:
neo napsal(a):
1) nejedná se o zvýšení daní, ale o snížení slevy na dani
12. 10. 2010 | 13:56

Tribun napsal(a):

@Marcus Agrippa možná je to nějaké reziduum Pražského jara, kdo ví. Každopádně je pozoruhodné (a bylo by to až zábavné, kdyby to nebylo tak existenciální), že největšími reformátory, kteří nehodlají nechat kámen na kameni, jsou konzervativci.
12. 10. 2010 | 13:58

Inci napsal(a):

Ano ... zuřivej boj Kalouska za zachování nemravných zisků majitelů slunečních elektráren a překupníka zbraní kamarádíčka Hávy opravdu moc důvěry nevzbuzuje ...

Ostatně kleptomistr Kalousek potápí pomalu ale jistě celou vládu ...
12. 10. 2010 | 14:00

Tenco napsal(a):

Carlos V.
Velkým tabu jsou dotace na kulturu.
Nevím proč.
Když výsledek je tak žalostný.

Když se jedná o kulturu, každý poklekne, pokřižuje se a kývne.

Mnohdy jde přitom o pakulturu a negaci kulturnosti.

Pane, dotace jsou karikaturou daňové politiky státu, kdy ten, pomocí reálného manévrovacího prostoru v oblasti daňové progrese podpoří formou daňově uznatelných výdajů ty činnosti, které jsou prospěšné pro společnost jako celek.

Což není zrůdné, že se dotace z velké části přesouvají do chřtánu bank ?
Jak je tomu např. u oné fotovoltaiky ?

Ano - přebujelost v důsledku neschopnosti, ba až cíleného páchání Zla.

Včera jsem v rádiu poslouchal Ivana Hochmanna (doufám, že to píšu správně), tuším že redaktora z Deníku.
Ten popisoval obrovský volební úspěch jakéhosi brazilského komika /přes 3 miliony hlasů/, kter svou kampaň založil na tom, že lidem řekl asi toto :
"Já nevím, co přesně ti poslanci dělají, není mi to jasné. A tak ani nevím , co tam budu dělat já, pokud mě zvolíte.
Ale slibuji Vám, že to zjistím." :))
12. 10. 2010 | 14:02

neo napsal(a):

kočka šklíba:

nevim, zda jste natvrdlá nebo to jenom hrajete.

1) už jsem se přehraboval, nyní jsem spokojen
2) když to bude sleva na dítě, zvýší se odvedená částka pouze tomu, kdo uplatňuje slevu na dítě. Když to bude sleva na poplatníka jako u povodňové daně, zvýší se částka u všech poplatníků i když sazba zůstane stejná.
3) pokud chcete rejpat, laskavě překopírujte vše co bylo uvedeno a nevytrhávejte z kontextu.

V říši divů je asi ještě horko, co?
12. 10. 2010 | 14:05

mb napsal(a):

PEHE MLUVÍ PRAVDU : ´Vláda chce například zrušit zákon o státní službě, který Česká republika přijala jako podmínku svého vstupu do Evropské unie už v roce 2002, ale jehož účinnost různé vlády mezitím čtyřikrát odložily. Bez nezpolitizované státní správy je přitom boj s korupcí jen chiméra.´

a: ´Vládní plány krátit různé sociální dávky, snižovat platy ve státní správě nebo reformovat důchodový systém budou totiž narážet na zásadní nedostatek legitimity v situaci, kdy se desítky miliard z veřejných peněz ztrácí v černých děrách korupce: od umělého předražování projektů až po přihrávání projektů kamarádům politiků a vyplácení nabobtnalých „provizí“. ´

otomovací řečí - PŘESNĚ O TOM TO JE ...

souhlasím i se závěrečným odstavcem :

Vláda bude jen těžko hledat sociální smír a pochopení pro úspory v situaci, kdy lidé, kteří si mají „odpovědně“ utahovat opasky, vidí, že miliardy, které na nich vláda uspoří, putují nadále do kapes nejrůznějších kmotrů a politicko-ekonomických mafií. A budou jen těžko podporovat privatizaci důchodů v situaci, kdy neexistuje žádná záruka, že důchodové fondy nebudou výše zmíněnými skupinami vytunelovány.

s pozdravem
12. 10. 2010 | 14:09

zdenekb napsal(a):

jan:
Děkuji za optání, moje hlava ano.

Nejde o výrok (dle vás blábol) můj, ale přesné znění výroku Václava Bělohradského, který Johan dost účelově poupravil...

Výrok, který dokládá i současná předvolební diskuse (nejen tady). Pokud se lidem ze střední třídy a lidem s mírně nadprůměrnými příjmy má sáhnout na životní standard, vždycky za to obviní: socky = netáhla = odboráře, státní zaměstnance (a podobnou "lůzu"). Že příčiny mohou být i jinde, už moc neřeší...
12. 10. 2010 | 14:10

Ládik!!! napsal(a):

Kočko šklíbo -
podle čeho mě řadíte k "pravounům"? Já si o sobě myslím, že mám klasické levicové smýšlení. Jsem pro zodpovědnost, pracovitost, solidaritu. Jediné, v čem nejsem levicový, je můj kladný smysl pro poctivost.
12. 10. 2010 | 14:10

dolda napsal(a):

Hoši hoši, čtu diskuzi a nestačím se divit. Voliči ČSSD mydlí voliče ODS, a přitom si vůbec neuvědomujete, že jsme všichni ve stejných sr...ch. Akorát se bojím, jestli to nečte u jednoho kompu Topolánek s Paroubkem a neřežou se smíchy do kolen, jak jim to hezky žerete......
12. 10. 2010 | 14:11

Carlos V. napsal(a):

Tenco : kdepak, kultura a sport, ty jsou svate.

Proto se nikde nepere tolik penez jako tam.

A nikdo se moc nepta, kdzy se podpori nejake akce ... tamhle milionem na motorkarskou show, jinde podporime setkani socharu atd.

Ale existuji jeste horsi odvetvi - a tim je dobrocinnost.

Znal jsem jednu renonmovanou dobrocinnou organizaci, ktere dary .. nikdy nestacily ani na provoz a tak byla dotovana ze zahranici. Nikomu nic nedali, krom dobreho slova.

Jine podobne organizace treba sestavuji analyzy vyvoje demokracie v Somalsku ci studii systemu politickzch stran v Tanzanii.
12. 10. 2010 | 14:11

zdenekb napsal(a):

Ládik!!!:
Vaše skromnost v realistickém sebehodnocení vás ovšem jednoznačně řadí k pravici... :o)

dolda:
Taky už jsem si mockrát říkal, že když se chtějí Gross s Dalíkem, Řebíčkem, Kalouskem a Šloufem pobavit, sejdou se u nějaké internetové diskuse a otevřou si vínko...
12. 10. 2010 | 14:21

Tribun napsal(a):

@Carlos V.
Tu story s tou kozou jsem kdysi četl, nádherná absurdita. Na první pohled to působí jako když je úřední šiml schvácen rakovinou, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak zjistí, že to není příčina, ale následek - kdyby se všelijací koumáci, podnikavci a zlatokopové nepokoušel vydělávat na tom, že šidí kvalitu a zneužívají slabosti a neznalosti spotřebitelů, tak by nebylo třeba konstruovat tak přebujelé regulatorní mechanismy. Jenže když každý pasáček koz místo hospodaření podniká, kozy zanedbává, protože šetří náklady, a na trh dodá klidně zdraví škodlivé mléko, protože mu jde o jeho zisk a zdraví jeho zákazníků je mu lhostejné, tak se bez norem a hlídačů neobejde.
12. 10. 2010 | 14:24

zdenekb napsal(a):

Tribun:
Zanedbávat kozy je zločin... :o) I v tom ostatním máte samozřejmě pravdu - kdyby podnikatelé nebyli tak často podnikavci, úředníků, norem a předpisů mohla být desetina.
12. 10. 2010 | 14:29

Tribun napsal(a):

@zdenekb
Hádám, že nejvíce je rozparádí když vidí, kolik lidí pro ně do roztrhání pracuje zadarmo, dělá za ně špinavou diskursivní práci (= propagandu) a vůbec slovy Jana Kellera: "do roztrhání těla bojují za realizaci cizích zájmů, které přímo ohrožují její existenci." Iluze vlastní nezranitelnosti, kterou tito "apoštolové" vykazují, je spíše znakem vrcholící puberty, než dospělosti.
12. 10. 2010 | 14:31

Carlos V. napsal(a):

Tribun: Spravne jste to nazval, prebujele ...

Nikoho proste nenapadlo, ze jina pravidla by asi mela platit pro cloveka s par zviraty a pro velkovykrmny. Treba hnuj ... z velkovyrobny je to ohromny logisticky a hygienicky problem. Malorolnik si da hnuj na zahon.

Nekdy mam pocit, ze cilem statu je znemoznit lidem, aby delali cokoliv jineho nez v praci od deviti do sesti. Asi proto, ze z toho, co si vytvori, vypestuji ci vychovaji nezaplati zadne dane.

A tak ... fuj ... domaci kure, vejce, jablko ci mleko neodpovida standartu trhu. Hnusnemu standartu.
12. 10. 2010 | 14:32

Tribun napsal(a):

Errata: "...tak se bez norem a hlídačů neobejdeME" tam mělo být.
12. 10. 2010 | 14:32

Alibernet napsal(a):

Pehe, Vy jste jak kolovrátek. Když soudruh Sobotka ve spolupráci s Vámi, soudruhu emigrante, nařídí zrušení anonymních akcií, co udělá akcionář, který nechce být vidět? No založí firmu Pehe & Hehe Ltd. se sídlem na Britských Panenských Ostrovech, no možná spíš na Bahamách, a na ni převede všechny akcie. A jste zase v troubě. Anebo německá firma bude kvalitnější vlastník než firma z BVI? Pak se tedy založí německá akciovka, kterou bude vlastnit subjekt v daňovém ráji. Tyhlety vaše šílené socialistické nápady nevedou nikam.
12. 10. 2010 | 14:33

Tenco napsal(a):

mb
Článek jsem nečetl, pouze jsem reagoval na příspěvky.
Ale myslím si, že s tímhle/Vámi uváděnými odstavci/ snad musí souhlasit každý soudný člověk.
Snad jen pomatenec může vykřikovat : "Hele - Pehe zase píše nesmysly".

Ale i tací se jistě najdou.
12. 10. 2010 | 14:36

Tribun napsal(a):

@neo
K tomu, co jste napsal kdesi hořeji, bych dodal jen toto: pravicové křiklounství z nikoho inteligentního, schopného a úspěšného neudělá (byť kargokulťáci to vidí jinak), naopak, člověk, který má dostatek zdravého sebevědomí nemá potřebu se vymezovat vůči méně úspěšným a povyšovat se na ně. Volí-li uhlobaron komunisty, je to libůstka, volí-li nádeník buržoazii, je to blbost.
12. 10. 2010 | 14:37

neo napsal(a):

Tribun:
souhlas
12. 10. 2010 | 14:40

Carlos V. napsal(a):

ZdenekB : ono jde casto o zneuziti moci a prilezitosti.

Dokazu si predstavit, co by se stalo, kdyby nejaky podnikavec prodaval stazene kocky a vydaval je za kraliky :

- kazdemu chovateli kraliku by byla ulozena povinnost vest plemennou knihu, zaznamenavajici zivot kazdeho kusu
- kazde zvire by muselo byt ocipovano
- zvirata muzou byt porazena pouze na jaskach a ke kazdemu kralikovi musi vystavit veterinar atest, ze se jedna o kralika
- kazdy takovy atest musi byt opatren kolkem
- kazdy chovatel bude mit za povinnost hlasit mesicne stav a vahu kraliku
- kdo ma kralikz nebude mit povoleno vlastnit kocky bez vyjimky dane ministeretvem zemedelstvi.

A ted si vemte, kolika lidem by takove narizeni dalo praci, kolika firmam by dalo vydelat, kolik penez by mohlo odteci do spravnych kapes.

Cekame jen na toho jednoho podnikavce.
12. 10. 2010 | 14:40

Johan napsal(a):

zdenekb: už slovo fašizující ve spojení se střední třídou je zarážející v poměrech naši země. Tyto výroky mohou vynášet jen intelektulní levicoví myslitelé, kteří pro republiku nic konkretního zatím neudělali a jenom "blábolí" a kritizují - Pehe, Bělohradský, Švejnar, Keller
12. 10. 2010 | 14:41

Tenco napsal(a):

Carlos V.
Pak nutí lidi buď se zadlužit či obcházet "Zákon".
Kašlu na takový zákon.

Znám paní, která hospodaří. Má kozí farmu.

Všude čisto, zvířata mají jména...radost pohledět.

Legálně však mlíko, tvaroh a sýry prodávat nemůže.
Musela by splnit tolik požadavků, že ...

Äle, škoda mluvit ..

Systematicky jsme na jedné straně tráveni legálními chemopotravinami a na druhé straně jsou "nesystémově" pronásledováni producenti poctivé, zdravé krmě.

Flintu na ně. :---()
12. 10. 2010 | 14:42

Tribun napsal(a):

@Carlos V.
Problém je v tom, že malorolník představuje konkurenci pro kapitál. Složitá regulace v důsledku vyhovuje globálnímu kapitálu, pro který není problém najmout si týmy právníků a úředníků a platit pokuty, které jsou zlomkem jeho zisku, a investovat do nutného vybavení, ale poměrně efektivně brání vstupu na trh malým "nezávislým" producentům. Pasáček koz sám samojediný proti rozkaceným ženským na trhu, kterým prodal shnilé mléko, a kterým musí prodat i zítra, chce-li se uživit, nic nezmůže a buď už podruhé chytračit nebude, nebo má smůlu. Ale proti globálnímu kapitálů, anonymní a odosobněné korporaci s rozpočtem větším, než má leckterý stát, ani všechny ženské dohromady nic nezmůžou, ať mají vyřídilku, jakou chtějí. Tím spíše, je-li ona korporace monopolem a může-li se, jak volný pohyb kapitálu káže, sebrat o odejít kamkoliv jinam (a vzít s sebou i pracovní místa).

Čímž jsme se dostali zpět k zákoníku práce: ona údajně spásná flexibilita způsobí jenom to, že už tak slabší vyjednávací pozice zaměstnance bude ještě oslabena, což mimochodem povede k poklesu mezd a tím i spotřeby... a startuje nám další kolo krize. Vzhledem k omezené reálné mobilitě a flexibilitě zaměstnanců (lidé, na rozdíl od peněz, musejí jíst a spát) a neomezené mobilitě kapitálu povedou plánované v pracovním právu k akcentování prvků nevolnictví ve vztahu zaměstnanec-zaměstnavatel (tedy člověk-kapitál).
12. 10. 2010 | 14:49

zdenekb napsal(a):

Johan:
Ona i organizace Vlajka vznikla u nás, složena ze studentů z lepších rodin... ale souhlasím, že "fašizující" je možná zbytečně ostré a nadužívané slovo.

Na druhou stranu bych vám popřál, aby váš osobní společenský přínos jednou dosáhl alespoň zlomku přínosu jmenovaných pánů...
12. 10. 2010 | 14:54

Johan napsal(a):

A zase Sladký uráží. Jen tak dál. Z ty vaši hlavy snad už nic jiného nemůže vypadnout.Že by taky jenom "kecal" co neumí vzít lppatu do ruky?
12. 10. 2010 | 14:56

Carlos V. napsal(a):

V prvnim odstavci s Vami zcela souhlasim. Vzdyt kolik zmizelo stanku s klobasami soucasne s otevrenim fastfoodu velkych retezcu.

Holt klobasy prestaly po desitkach let splnovat hygienicke podminky :-(

Zakonik prace - soucasna uprava zamestnancum skodi, a zejmena tem slabsim. Kazdy si totiz nekolikrat rozmysli, zda ma vzit do prace cloveka, ktery se ve zkusebni dobe osvedcil napul ...
12. 10. 2010 | 15:02

zdenekb napsal(a):

Carlos V:
Asi to bude tak, že zneužít se dá jak nedostatek tak přebytek regulace..., ale myslím, že Tribun odpověděl dostatečně (tedy ...výborně :o).
12. 10. 2010 | 15:02

Johan napsal(a):

zdenekb: zkuste mi napsat, co jmenovaní udělali konkretního po roce 89 pro naši republiku. Něco, co nějakou formou ovlivnilo vývoj v této zemi a to buď dobře, nebo špatně. Co je v jejich podání společenský přínos zatím nějak neregistruji. Ale jsem spíše technokratický, než filosofický typ člověka a proto se na to dívám trochu jinak. Nechám se poučit, no a potom třeba změním názor.
12. 10. 2010 | 15:03

honolulu napsal(a):

Toto je nadherne cteni !
Je to informativni a clovek se dozvi o zivote v Cesku 100 x vice nez z TV...Jsem cizinec a absolutne v nicem se NEVMESUJI do vaseho vnitropolitickeho boje.

Akorat bych chtel poprosit hvezdy vnitropolitickeho zapoleni, (Rumcajs, Sladky, StandaT,) prosim vas SPOJTE SE pri likvidaci tak zv. "dobrocinnych organizaci", ktere odcerpavaji vase penize pro Somalsko, Tanzanii atd.
Pamatujte, ze 0.80 ci 0.90 centu z kazdeho dolaru jde na "administrativu" techto organizaci. Dekuji panu Carlos V., ze na to upozornil. (Dlouho to uz nosim v hlave - netroufal jsem si se o tom zminit. A nenadavejte mi, rozumim tomu daleko vice nez vasi ODS, nebo CSSD.)
12. 10. 2010 | 15:03

neo napsal(a):

Sladký:

jsem si na 90% jist, že sis změnil nick z Merrymana. Ty sprosťárny jsou dost podobné... Merrymanova IP byla myslim právě kvůli takovým útokům zablokována
12. 10. 2010 | 15:03

Johan napsal(a):

Sladký, prosím pokračovat. To vám dělá reklamu.
12. 10. 2010 | 15:05

Tenco napsal(a):

Tribun
Myslím si, že se mýlíte.
Zatím žádnou reálnou konkurencí není.
Stále se udržují návyky masového konzumu, zpracovatelský půmysl je v rukou masových producentů, stejně jako retail.

Já trochu rozumím pivu. Tuším, že dnes již máme kolem 100 malých , po "dni, kdy se Havel domluvil s komunisty" nově vzniklých.
Což je znamenité, zejména vzhledem ke "consumer choice". :))
Téměř všechny prodávají své pivo "pod komínem".
Což z podstaty věci nijak neohrožuje masovou produkci chemických sraček.

Ale - až se jejich celkový skutečný výstav dostane někam k 1.000.000 hlŕok, pak se asi budou dít věci. Což může při současném tempu nárustu těchto mikropivovarů znamenat tak dvacet let, možná míň.
Jenže - co když je prodají ? Pod cenovým či administrativním tlakem ? Tak jak se dělo v UK v 70-80. letech ?

Takže - i v tomto případě je třeba tlaku veřejnosti, aby se zachránilo to, co se teprve u nás navrací. Via CAMRA v UK.

Zbytek Vašich úvah - no problem. Naopak bych zdůraznil to, že hypermobilní kapitál již dnes nemusí do svých kalkulací o efektivitě investice zahrnovat lokální komunitu. Prostě odejde jinam, když nastane problém.
ONI tím podbízením vyvažují to, že nejsou schopni žádné dlouhodobě udržitelné politiky.
To je všecko. Jsou nazí ve své neschopnosti a lenosti.

P.S. Dnes je možné a i ekonomicky výhodné, aby už lokalita o 1000 obyvatelích měla "svůj" pivovar.
Jsou firmy , které Vám na klíč postaví pivovar s výstavem 1000 hl ročně do 1 milionu. Plus stavební úpravy. Včetně "zahoření".
12. 10. 2010 | 15:08

JC napsal(a):

Sladký,
Pište víc a hlavně o sobě. Např. toto "Já vyznávám wu wei,praktikuji zen ale současně se snažím účastnit společenského života"
Opravdu nemá chybu:-))))
To je tak blbý, že se to bude líbit.
Takový zenově zapálený socan.
12. 10. 2010 | 15:08

Johan napsal(a):

neo, jen nechte Sladkého ať se předvádí. To vše svědčí o jeho inteligenci a morálních kvalitách. Možná mu chybí ten párek a pivo z náměstí a absťák vrcholí. Že pane Sladký :-). Přeji Vám klidné, slunné odpoledne.
12. 10. 2010 | 15:09

zdenekb napsal(a):

Johan:
Pokud vím, všichni čtyři jsou vysokoškolští pedagogové, kde studentům neládují do hlavy své politické názory, ale třeba ekonomii (Švejnar), politologii (Pehe) dějiny filosofie a sociologie (Bělohradský, Keller).
Keller kromě novinových článků vydal mnoho knih, které jsou pro studenty sociologie důležitými skripty.
Švejnar se snažil ovlivnit podobu Klausovy vekslprivatizace, aby se víc blížila transformaci v právním rámci (ne moc úspěšně, připouštím). Založil (úspěšně) vzdělávací institut.

Že vedle těchto svých hlavních činností také vyjadřují své názory, které vám nelahodí, neznamená, že společnosti nic nepřinesli.
12. 10. 2010 | 15:12

Johan napsal(a):

Sladký, s arogancí a agresivitou jste tu začal vy jako reakci na vaše oponenty. Tak vulgární a primitivní ve výrazech se tady těžko hledá. Ale s tím se musí diskutující smířit.
12. 10. 2010 | 15:12

Johan napsal(a):

zdenekb: že jsou vysokolští pedagogové vím, Ale to ještě neznamená, že mají patent na rozum. Mně stačí, jak se prezentují v různých médiích ( konkretně s "radostí" čtu Kellerovi články v Právu, které nemají ze soc.-komunistického pojetí současnosti chybu ). Vadí mi to, že všichni tito vzdělanci nenajdou odvahu vstoupit do politiky a pokusit se jejich myšlenky uplatnit v reálném životě. Třeba bych změnil názor, ale zatím nemohu. A přiznám, že jako jejich posluchač bych skutečně trpěl. Ale to vše je věc názoru.
12. 10. 2010 | 15:20

Ivan Nový napsal(a):

Hlásná trouba ČSSD zahlaholila .-))) no, ale Češi potřebují zažít státní bankrot na vlastní kůži, jinak si nedají pokoj a pořád budou spoléhat na stát :-)) A může to jít fofrem, snížení ratingu ČR je na spadnutí, jedno zaváhání a už se vezeme.
12. 10. 2010 | 15:21

Johan napsal(a):

Sladký, harakiri je pro statečné a sebevědomé. Ty tu odvahu nenajdeš. Ty by jsi určitě zvolil něco méně ušlechtilého. Ale každého člověka je škoda, takže i tebe. Kdo by tady bavil čtenáře tohoto blogu. Stačí, když už se tady nebudeš prezentovat a bude klid.
12. 10. 2010 | 15:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Johan
A co na to Keller, když mu předčítáte Právo ?
On si to platí ?
Kolik berete na hodinu ?

P.S. Nevím jak dlouho jste zde - na virtuální karikatuře agory, ale co se týče Sladkého a údajných reakcí slušných pravičáků na něj - moc se pletete.

Více např pod blogy paní Paroubkové.

Pak se vraťte a seznamte nás se svoji syntézou.

Šaškovská čepice Vám nesluší.
12. 10. 2010 | 15:24

Sladký napsal(a):

Čtu KELLEROVI články....:o))) to stačí,Johane,vrať se na základku,tam ostatně svou mentální úrovní patříš.Tak do 7.třídy maximálně.
12. 10. 2010 | 15:26

zdenekb napsal(a):

Johan:
Původně jste nepsal o patentu na rozum (ten nemá nikdo), ale: "v jejich podání společenský přínos zatím nějak neregistruji". Když někdo vychovává novou generaci a vydá pro ni mnoho ceněných knih, já ten přínos registruji.

Vstup do politiky není vždy znamením odvahy... Pokud dotyční soudí, že jejich přínos nezávislého komentátora může být vyšší než uschůzovaného politika (který musí myšlenky zaobalovat) pak je to jejich věc.

Pokud Kellera čtete pro pobavení, asi pouze čtete písmena a nevnímáte souvislý text a jeho smysl.
12. 10. 2010 | 15:27

Johan napsal(a):

Sladký, omluva za tu hrubku.
12. 10. 2010 | 15:29

honolulu napsal(a):

Pane Sladky prosim Vas mene emoci.
Rad Vas ctu..Mate pravo na svuj nazor i kdyz je levicovy.
Pan Johan a pan Rumcajs vsak maji pravo na svuj nazor take.
Svetovy nebo politicky nazor vznika z osobnich zkusenosti a ty mame kazdy jine..Je to moc fain, ze jste si zatim nenadavali do Nacistu a Komunistu...PROSIM POKRACUJTE V DISKUZI. Jste sledovani celym svetem. Kanada, Australie, USA, Evropa atd. - (Ja si Vas ctu v Pennsylvanii.) Ten pan Stejskal ten ma fantastickou firmu. Akorat nevim jak umi mazat prispevky, kdyz jede na kole nekde na Sumave ???
12. 10. 2010 | 15:29

Al Jouda napsal(a):

To Carlos V. :
Ten nápad s revizí zákonů a vyhlášek není špatný. Co takhle parlamentní komise, která by na podněty občanů přezkoumávala jednotlivé právní předpisy a rovnou by v parlamentu navrhovala jejich novelizovaná znění ? To by byl volební tahák !
12. 10. 2010 | 15:29

Sladký napsal(a):

Tenco,pro Vás platí totéž,co jsem psal zdenkovib.Jste báječný člověk,závidím Vám klid,vyrovnanost (ryby mohou být jiného názoru,já jsem houbař).Ale mojí zkušeností je,že agresivní blb není schopen reagovat na nic jiného,než na ještě tvrdší ránu.Tím nechci říct,že s agresivními blby hodlám závodit v blbosti a sprostotě.
12. 10. 2010 | 15:31

schlimbach napsal(a):

cituji ,,, Role, které hrají liberálové, utopističtí snílci, budou dohrány, jakmile bude ohlášena naše vláda. Do té doby nám budou dobře sloužit. Proto budeme jejich myšlenky směřovat ke všelijakým výmyslům fantastických teorií, novým a zdánlivě pokrokovým: vždyť pokrokem jsme s naprostým úspěchem popletli hloupé hlavy gojímů. Mezi gojímy není ani jedna hlava, která by byla schopna pochopit, že za tímto slovem se skrývá odvedení od pravdy ve všech případech, kde se nejedná o materiální vynálezy, protože pravda je jenom jedna a v ní nemůže být pokroku. Pokrok, jako lživá idea, slouží k zatemnění pravdy, aby ji nikdo, kromě nás, božích vyvolenců, neznal.... konec citace
12. 10. 2010 | 15:33

Ivan Nový napsal(a):

Je neskutečné, že české školství produkuje 70% humanitně vzdělaných lidí, kteří ví jak by se peníze měly rozdělovat, neví však, jak je vydělat a společnosti přispět něčím, co by ji obohatilo zdroje. Investice do školství jsou vyhozené peníze.
12. 10. 2010 | 15:35

Johan napsal(a):

zdenekb: správně jste napsal "vychovává novou generaci". Ale otázkou je z jakého pohledu politického zaměření. Tady se asi neshodneme, protože nepředpokládám, že jsou všichni tito pedagogové schopni přednášek oteřeně bez myšlenkového přesvědčení. Já bych šel skutečně radši na přednášku Klause. Ale to je už je pro Vás zase druhý extrém.
12. 10. 2010 | 15:35

Tenco napsal(a):

Sladký
Dík. Ale za mnohé vděčím i panu Stejskalovi a jiným diskutérům, kteří opovrhují šaškovskou čepicí ideologie.

Pokud Vás to baví, neděláte nic jiného, než že vyvažujete kvazipravicovou galérku.
Takže - s chutí do toho ! :((

Ještě jednou - pokud Vás to baví ! :))
Pokud by Vás to obtěžovalo, tak to se pak s tím musíte vyrovnat sám.

:---()
12. 10. 2010 | 15:39

neo napsal(a):

Sladký:

fascinující...
///Na kterých universitách vyučuješ,Johane? Jmenuj! Kolik knih jsi napsal? ///

No třeba pan prezident publikuje i přednáší a přesto se do něho navážíš jak ty, tak Pehe :)
12. 10. 2010 | 15:39

Sladký napsal(a):

Johane,když se tu já nebudu prezentovat,možná tu bude klid.Když se tu nebudeš prezentovat ty,bude zde o jednoho vola méně.
12. 10. 2010 | 15:40

Johan napsal(a):

Sladký, zase ? Je vám to zapotřebí. Jděte se podívat do zrcadla, možná se zděsíte co tam uvidíte. To byla poslední reakce na vaše psaní. Jdu budovat hodnoty, které budou vydělávat na lidi vašeho typu. Mějte se hezky.
12. 10. 2010 | 15:41

mb napsal(a):

koukam že stejskal tu dneska bude mít žeň ...
12. 10. 2010 | 15:43

schlimbach napsal(a):

cituji ... Všechny naše noviny budou všech možných směrů - aristokratické, republikánské, revoluční a dokonce i anarchistické - jen tak dlouho, pokud bude existovat ústava... Budou mít, jako indický bůh Višnu, sto rukou a každá z nich bude držet prst na pulsu jednoho směru veřejného mínění. Když se puls zrychlí, tyto ruce odvedou veřejné mínění směrem, kterým potřebujeme, protože vzrušený člověk ztrácí všechen zdravý úsudek a snadno podléhá sugesci. Ti hlupáci, kteří si budou myslet, že opakují názory z novin jejich vlastního tábora, budou opakovat náš názor nebo názor, jenž je pro nás žádoucí. V marné víře, že následují orgány své strany, budou ve skutečnosti následovat vlajku, kterou jim rozvineme my.... konec citace
12. 10. 2010 | 15:43

Hořký napsal(a):

Sladký, to chce úsměv :-)
12. 10. 2010 | 15:44

Pepik Z napsal(a):

Je to tu tedy pěkná aréna. Národ se dá dohromady až v době, kdy se loď téměř potopí, krysy opustí palubu, a všichni ostatní začnou dělat něco pro záchranu bez zbytečných ideologicky zabarvených keců. Kdy to nastane? Až nebude opravdu již co prodat. Stále se nám to zadrhává, asi tu prosperitu neumíme rozjet, nebo ten stroj toho ani není schopen.
Jo a panem Pehem souhlasím, díky za Vaše články. Chce to jen vydržet, a následně pak nečíst ty nenávistné žvásty pod ním.
12. 10. 2010 | 15:45

zdenekb napsal(a):

Johan:
Myslím, že zrovna Keller má jako zaměření Dějiny sociologie, nevím nakolik se ty dají ideologizovat. A třeba kniha Nedomyšlená společnost (věnovaná byrokracii) by vás možná překvapila pohledem na to, co je připisováno "levičáctví".

Já bych zašel i na Klausovu přednášku (tak jako čtu jeho články), protože je dobré si poslechnout i názory s nimiž nesouhlasím.

Uznávám ale, že Klausovy knihy nekupuju, je mi trochu proti srsti zvyšovat Tatíčkovi náklad a přispívat mu na důchod, (když už nás stál za dvacet let tolik peněz...)
12. 10. 2010 | 15:46

neo napsal(a):

Víš proč sem pletu prezidenta Slaďouši? Protože se oháníš publikacemi Bělohradského a Kellera a jakoby se snažíš tvrdit, že je nikdo nemá právo kritizovat, když publikují a přednáší.

Takže když ty kritizuješ Klause, to je v pořádku?
12. 10. 2010 | 15:48

zdenekb napsal(a):

neo:
Tragikomické je, že pan president "publikoval a přednášel" proklatě málo na to, aby to běžnému smrtelníkovi stačilo na profesuru...

Ale neudělte ji panu premierovi, že jo... :o).
12. 10. 2010 | 15:48

neo napsal(a):

zdenekb:

tragikomické je ohánět se Kellerem a Bělohradským a urážet jiné jen proto, že nepublikují. A sám samozřejmě urážet jiné publikující persony pokud mají jiný názor.
12. 10. 2010 | 15:51

zdenekb napsal(a):

neo:
Pokud si přečtete celé vlákno příspěvků, zjistíte (když budete chtít) o čem je řeč. Já Klausovi (a jemu podobným) společenský přínos (byť negativní) neupírám.
12. 10. 2010 | 15:54

neo napsal(a):

No vždyť jo pane Sladký či Merrymane.

Jaké dílo stojí za těmi, kteří POVÝŠENĚ kritizují např. Klause?
12. 10. 2010 | 16:00

Hlas_z_Vysočiny napsal(a):

Plotické strany by se měly zrušit. Volební zákon by se měl upravit tak, aby každý volič volil svého zástupce a nikoliv stranu. Tito zvolení zástupci by se pak zodpovídali přímo svým voličům a nikoliv nějaké straně, která je delegovala. Každý zvolený zástupce by prosazoval to, za co byl zvolen a co tedy bylo vůlí jeho voličů. Člověk s nejvíce hlasy by sestavil vládu, případně by o vládě hlasovali všichni zvolení. Pěkně každý za své voliče a veřejně. Když by můj (vy/z)volený hlasoval jinak, než mi před volbami sliboval a neuměl by mi to odůvodnit, už mu hlas nedám. Počítám dvě volební období, maximálně tři a byli bychom opět fungující stát.
12. 10. 2010 | 16:02

zdenekb napsal(a):

neo:
Připomenul bych, že na VĚCNOU kritiku našeho dlouholetého společného zaměstnance Klause máme tak trochu právo všichni.

Pánové Keller, Bělohradský a Švejnar se živí sami a poctivě.
12. 10. 2010 | 16:13

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

Klaus se živí nepoctivě?
12. 10. 2010 | 16:16

zdenekb napsal(a):

vlkodav:
To z věty, že se někdo jiný živí poctivě, nevyplývá... :o)
12. 10. 2010 | 16:19

Vlkodav napsal(a):

Sladký:

"který kritizuje génia" - mohl by jste napsat kdo z těch pánů je génius?
12. 10. 2010 | 16:19

Vlkodav napsal(a):

zdenekb:

nevyplývá, ale naznačuje. Jsem rád, že to tímto vetujete.
12. 10. 2010 | 16:20

zdenekb napsal(a):

vlkodav:
Šlo jen o menší šťouchnutí...

Asi takto: pan Klaus velmi POCTIVĚ naplňuje svou představu o presidentství tak, aby konvenovala co největšímu počtu obyvatel v Podhradí a dala mu možnost vyniknout jako pravému vlastenci a státníkovi.

Ale o panu Klausovi tato diskuse původně nebyla...
12. 10. 2010 | 16:25

Reedoc napsal(a):

Celé dění v politice od vzniku ČR, kde to každý myslí nejlíp, se jeví jako hospodská pitka s následným protestním stolovým spánkem. Co chvilku vyskočí některý ze spáčů s otlačeným čelem a začne blábolit z delíria. Pomalu ho přemáhá spánek, utichá, usedá a opět tlačí čelo do stolu. Vše pomalu utichá, každý potřebuje na útratu.
12. 10. 2010 | 16:26

neo napsal(a):

Vlkodav:

máme 3 géniální sociopolitologopaty .. Pehe, Keller, Tožička
12. 10. 2010 | 16:27

re napsal(a):

a jednoho nea :(
12. 10. 2010 | 16:29

zdenekb napsal(a):

neo napsal(a):

"tragikomické je urážet jiné publikující persony pokud mají jiný názor."
12.10.2010 15:51:16
12. 10. 2010 | 16:30

zdenekb napsal(a):

neo:
Zdá se, že každé přesvědčení vám vydrží téměř přesných 36 minut. Gatuluji.
12. 10. 2010 | 16:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a sprosté nadávky obsahujících textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Vzhledem k tomu, že pan Sladký opakovaně a zcela vědomě porušuje zdejší pravidla požadující dodržování alespoň elementární slušnosti a odmítá od toho upustit, budu zde mazat VŠE, co napíše (nemám jinou možnost, jak zabránit, aby se z těchto stránek nestala totální žumpa). Zpětně jsem též odstranil všechny jeho příspěvky za několik uplynulých hodin (tedy nejen ty, kde někoho nazýval "magorem" či "volem")

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
12. 10. 2010 | 16:32

neo napsal(a):

zdenek:

ale copy paste vám docela jde. Až na to, že ten příspěvek vypadal úplně jinak:)
12. 10. 2010 | 16:35

zdenekb napsal(a):

neo:
Je zkrácený, jeho smysl jsem nezměnil. Nebo snad ano?
12. 10. 2010 | 16:37

Mac napsal(a):

:-))) tedy pánové.... dík patří především pánům Sladkému a Johanovi - toto číst je skvělé odreagování :-))))

neo:
prosím pěkně kolego, aniž bych vám chtěl bourat modly: vy srovnáváte skutečné profesory jako je Bělohradský a Keller (kteří musejí svou odbornost denně prokazovat na akademických "kolbištích")s tím arogantním všeználkovským švindlprofesůrkem Klausem?? No tak to je tedy síla...Mimochodem - víte, že vaše prezidentská modla je rovněž majorom?? Svůj majoriát získal stejně jako tu profesůru... :-)))
12. 10. 2010 | 16:37

Mac napsal(a):

Stejskal:
tedy pane Stejskal, ne že bych vám chtěl fušovat do řemesla, ale dával jste do kontextu taky to, na jakou žumpu p. Sladký reagoval?
12. 10. 2010 | 16:40

Ládik!!! napsal(a):

neo -
dalo by se to pokrátit na "socilopaty".
12. 10. 2010 | 16:41

Ládik!!! napsal(a):

sociolopaty
12. 10. 2010 | 16:42

Rumcajs napsal(a):

Tak to vidíš Cukrouši !
Takovejch diplomů a nakonec Tě budou mazat jak nějakej svinčík nebo co.

p.S.

A z čeho jsi měl ty diplomy ?

Socanologie,parapsychologie ... a to třetí si nemůžu vzpomenout... jo dementologie, že jo ?
12. 10. 2010 | 16:45

neo napsal(a):

zdenek: změnil a dost
12. 10. 2010 | 16:48

neo napsal(a):

Mac:

pane Macu, ne nikoho nesrovnávám. Pouze jsem upozornil pana Sladkého aby si zametl před vlastním prahem. Jelikož urážel kritiky obou pánů s tím, že oni tak nějak přednáší a publikují a sám kritizuje úplně stejně jiné publikující a přednášející.

To je vše.
12. 10. 2010 | 16:51

stejskal napsal(a):

Ano, pane Macu,

dával. Dělám to vždy a velmi pečlivě (za poslední tři roky jsem takto byl do dnešního dne nucen postupovat vůči šesti lidem; asi mi to nebudete věřit, ale tři se prohlašovali za provověrné pravičáky a tři za levičáky. A všichni si mysleli, že pro ně pravidla neplatí; jde to zjevně napříč ideologickou či stranickou orientací).

Pro ty, kdo se nedokáží obejít bez "magorů", "debilů", "volů" apod., nejsou tyto stránky určeny. Nechceme, aby sem chodoli debatovat. Zajímají nás naázory, ne přetlačování se o to, kdo je větší "vůl".

Hezký den.

Libor Stejskal
12. 10. 2010 | 16:58

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, toto je PODEKOVANI od honolulu.
To bylo misty horsi, nez dokazi ja a ja jsem prosel vykricenymi podniky cele vychodni Afriky.

Jste gentleman, protoze nemazete jen pravici (jako ME), ale i levici.
Jsem rad, ze moje podezreni z inklinace nadrzovani levici, bylo mylne..
12. 10. 2010 | 16:59

Mac napsal(a):

neo:

OK, já vám to neberu, jenom mi připadá, že kritizovat narcistního pisálka, kterého ve světě snad nikdo nebere vážně (tedy kromě "prestižních" univerzit typu Nicaraguajské) je možná o něco více na místě než v případě renomovaných akademiků.
Toť vše. Pěknej večer.
12. 10. 2010 | 16:59

zdenekb napsal(a):

neo:
Myslím, že si každý může ověřit opak, ale nechci se přít kvůli maličkostem.
12. 10. 2010 | 17:01

stejskal napsal(a):

Pane Rumcajsi,

nechte toho, prosím (během jednoho týdne Vám to píšu už podruhé, nerad bych se i ve Vašem případě OPĚT uchyloval k drakoničtějšímu postupu)!

Vaše provokace ničí tento prostor úplně stejně jako sprostoty jiných.

Libor Stejskal
12. 10. 2010 | 17:01

Mac napsal(a):

honolulu

pane, neberete to příliš úzkoprse?? Mimochodem, vy jste podezříval p. Stejskala z nadržování levici?? hmmm :-)))))
12. 10. 2010 | 17:03

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Když já si představuju, jak Cukrouš u toho zuří a nemůžu si pomoc.

To bude asi nějaká nemoc nebo co. Ale slibuju, že už budu zase chvíli hodnej.
12. 10. 2010 | 17:05

zdenekb napsal(a):

Pane Stejskale,
ale nemáte jednoduchou práci... doufám, že si to vynahrazujete aspoň pořádně zábavnými koníčky... :o).
12. 10. 2010 | 17:06

Tenco napsal(a):

Rumcajs
Ano, pan Sladký studoval dementologii.
Nyní si dělá doktorát, avšak kvůli škrtům musí objekty svého výzkumu shánět, nu takříkajíc kde se jen dá.

Proto ty diskuze s tebou, Rumcajs.

Já si tě vážím, že panu doktorovi Sladkému odpovídáš. Tedy - zadarmo, bez nároku na ustájení, krmi a otop.

Díky za vědu a za něj.
12. 10. 2010 | 17:06

Mac napsal(a):

Tenco:

:-)))
12. 10. 2010 | 17:08

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:
Houby nemoc, zastydlá puberta, se tomu říká. Nebo mentalita zákonů pískoviště.
12. 10. 2010 | 17:09

Rumcajs napsal(a):

Pane Stejskalééééé !

Oni mi provokujíííí !

Já to asi nevydržím.
12. 10. 2010 | 17:11

Carlos V. napsal(a):

Stejskal : Ale ze jste mel sakra pevne nervy ...

Kam se na nej hrabal takovy bigjirka.
12. 10. 2010 | 17:12

StandaT napsal(a):

Rumcajsi, po odchodu zběsněného vlka se to tady už pomaloučku začalo zdvyhat a takřka dalo číst. Byť tyto stránky ukazují na platnost nehynoucího hesla "Vstanou noví bojovníci", myslím, že by bylo vhodné nedávat těmto typům zbytečně záminku. Ne každý ma tak hravou povahu, jako ty. :)

Já už zase roluju a roluju, přeskakuju a přeskakuju a už zase začínám být z naplňování těch revolučních tradic otrávený...
12. 10. 2010 | 17:16

Rumcajs napsal(a):

Standa T:

Nejen prací je člověk živ Stando. Ber to s humorem.

Ale máš pravdu, občas se mi stýská po seriózní diskuzi, ale napadá tě někdo ?

Já bych řekl, že to tady silně nasládlo a z těch levičáků není co vybrat.
12. 10. 2010 | 17:22

kočka šklíba napsal(a):

Tenco, dnes jsou Vaše příspěvky excelentní :D. Jak to vždy píšete? "O 30,- Kč bohatší a...."? Tak já dnes minimálně o 60, - Kč :D.
12. 10. 2010 | 17:24

arnazach napsal(a):

Autor má pravdu:

(1) Pokud vláda nebude pracovat na obnovení důvěry v právní stát (systémovými protikorupšními opatřeními bez výjimek), nezíská ani pravicové voliče na svou stranu. Jak to bude se uvidí brzy po volbách.

(2) Reformy nemůže uskutečnit půlka politického spektra. Pokud bych měl brát vážně, co tu píše Rath, musel bych se bát, že se půlky nikdy nedohodnou. V tom případě za čtyři roky nespíš skončí obě přesně uprostřed (tedy kromě Kalouska, ten je věčný).

Sladký:
Proč jsou levičáci desekrát větší mírou všech věcí než pravičáci? Jak to měříte?
12. 10. 2010 | 17:27

Tenco napsal(a):

kočka šklíba
O 30,- Kč zdravější ..:))
/jedna julínka česká = 30kč/

Vše vysvětleno ? Mám na mysli tu aférku s jarpurem ?
12. 10. 2010 | 17:38

nostalgie nekonečna napsal(a):

No pane, tady to zase dneska vypadá. Nepřekvapilo by mě, kdyby byla celá diskuze smazána a trůnil by zde zhruba tento nápis:
Dobrý den,

smazal jsem celou řadu hrubě urážlivých a sprosté nadávky obsahujících textů, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Když jsem skončil, zjistil jsem, že nezůstal žádný další příspěvek. Proto jsem celou diskuzi zablokoval, abych to tady nemusel pořád kontrolovat.
Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
Jinak hezký večer všem :-)
12. 10. 2010 | 17:41

StandaT napsal(a):

Rumcajsi napadá, ale nebude to pro ně polibek smrti, abych je tady vypsal zrovna já, certifikované modrohnědofašistickobolševické pravicové hovado? :)
12. 10. 2010 | 17:42

kočka šklíba napsal(a):

Jj vysvětleno, já to taky tak i pochopila :D, ale vy to píšete delší ne? Není podstatné, hlavně že jsem se opravdu dobře pobavila a zasmála :). Výuka dementologie a čtení Práva Kellerovi prostě nemělo chybu :D.
12. 10. 2010 | 17:44

zdenekb napsal(a):

šklíba:
Přidávám se, taky zpětně dík.

Představa jak unavený Keller večer sedí s lahváčem v křesle a někdo mu předčítá noviny, je roztomilá.
12. 10. 2010 | 17:46

ld napsal(a):

Byl jsem trochu zvědav, jestli někdo dokáže vnést něco nového do boje s korupcí. Není tomu tak. John je tragéd, který o věci ví prd. Teze které zveřenil a doplnil obrázky o škodlivosti z krabiček od cigaret je hned to nejblbější od Julínkovy "reformy".

Už jsem mluvil s řadou lidí, kteří se za volbu VV stydí. Utěšuju je tím, že jsou tam ještě větší škůdci. Bohužel je tento národ nepoučitelný, vůkol důkazů co hrdlo ráčí. A tak držíc se jednou rukou dekadence, druhou tuneláře, spějeme k úbytu.

A víte kdy bude nejhůř? Až Bězděci a Rusnoci umožní rozkrást důchodové účty. Pak jsme v zadnici.
12. 10. 2010 | 17:59

Tenco napsal(a):

kočka šklíba
..a o dva dny mladší
To ale Vy jistě nemáte zapotřebí.:))
12. 10. 2010 | 18:02

honolulu napsal(a):

For only Mr. RUMCAJS ! Ja zde (USA) opravdu usiluji o diplom z Parapsychologie. Astrologii uz jsem zvladl. Chytl jsem tuto nemoc v Congu (pardon v Zaire.)
Je to z horecek..Clovek potom vidi dale a muze se bavit i s levici bez nervoveho zhrouceni..Uci to toleranci i k certum..
Je to lepsi nez jine humanitni studie.
Budoucnost patri "vysinutym" !
Odchazim, dnes to bylo velmi pekne.
12. 10. 2010 | 18:08

Frant. Lukeš napsal(a):

Naprosto souhlasím s názorem, že vláda vzdor velkohubé protikorupční předvolební agitaci boj s korupcí nezvládá a zdá se, že je to především proto, že to s tím bojem nemyslí vážně. Příkladů je spousta, např. ekologická "velkozakázka", ústup z požadavku na průhlednost účastníků výběrových řízení (akcie na doručitele) - prý by se na nás mohla zlobit EU.
Vládě se ovšem podařil skvělý tah dovednou formulací při zdůvodňování nutnosti snížení platů státních zaměstnmanců, k čemuž jí vydatně pomáhají sdělovací prostředky Argumentovala tím, jak zaměstnanci v soukromém sektoru "s plným porozuměním" a "rádi" přistupovali na snížení platů - často o více než 10% - a ti prožluklí státní zaměstnanci, kteří často nic nedělají a mnozí z nich jsou zbyteční se snižování platů vzpečují. A tak jaksi uniká skutečnost. že zatím co např. všechny fyzické osoby - plátci daní - budou muset zaplatit "povodňovou daň" ve výši 100 Kč měsíčně o něž se jim sníží čistý plat, tak např. právnické osoby ze svých miliardových zisků nepřispějí na to ani korunou! Naopak. Dostalo se jim příslibu, že se jim sníží platby na sociální pojištění, čímž bude ještě méně peněz na důchody. A podnikatelé dostali darem DPH na automobily, což údajně bude stá státní pokladnu asi 2 miliardy Kč ročně (tento údaj jsem získal ze sdělovacích prostředků).
Tak to tedy je. A bylo by možno pokračovat.
12. 10. 2010 | 18:09

Tupelo napsal(a):

Tak jsem si precet, kdepak ze maji Barta a John sve poslanecke kancelare a kampak to jde pred 60 tisic mesicne ze statniho prispevku. Jojo, setrit se musi, reformy jsou potrebne :) http://www.tyden.cz/rubriky...
12. 10. 2010 | 18:11

ld napsal(a):

Tupelo,

o kázání vody a pití vína už tady ukazoval Kott a Kalousek.

Ještě milejší bylo, když Bárta slíbil posílat poslanecký plat na charitu, ač jako člen vlády na něj nemá nárok. Jo, všelijací filištíni a koumelosové oblbují lidi. A taky obírají o peníze.
12. 10. 2010 | 18:17

Tupelo napsal(a):

Id: jj, musime preci setrit ;) Nedavno jsem videl na CT upoutavku, kde mel nejaky poslanec-sporil vysvetlit lidu, proc se ve statnim sektoru zmensuji platy o 10%, zatimco u poslancu jen o 5%. Bohuzel porad mi utekl, coz je skoda - ne ze bych totiz takovemu setrilkovi veril, ale zajimala by me ona kreativita s jakou by to zduvodnil (ze by neco na predvolebni recky zpusob?)...
12. 10. 2010 | 18:34

stále rebel napsal(a):

Rumcajs je nejen ukázka inteligentního a vzdělaného pravičáka dnešních dnů, oběť daňového okrádání ze strany socanů, ale nepochybně i zářný vzor pracovitosti pro své zaměstnance a flákače na pracovním úřadě.
Čeští podnikatelé nemohou mít lepšího obhájce.
12. 10. 2010 | 18:35

ld napsal(a):

Tupelo,

ten spot byl asi podoben včerejší zprávě na Novinkách, že už konečně mají seznam těch pump, co pančují PHM. A článek o tom přes dva monitory. Ale předmětný seznam oněch lumpů tam chyběl.

Teď mně ale baví sledovat, jak M.Benda obhajuje Veseckou a proč by neměla být sesazena z postu. Tomu říkám farizejství!
12. 10. 2010 | 18:41

ld napsal(a):

Jen pro úplnost, tady jsou ty pumpy:

http://www.kverulant.org/pu...
12. 10. 2010 | 18:57

hovorka11 napsal(a):

Již dnes je jasné, že Nečas chce korupci zachovat pro své stranické přátele, i přátele z ČSSD !!!
Radek John je velké zklamání, považuji ho za "pucfleka" který bojuje jen o koryto. Vesecká měla letět velkým obloukem už dávno a VV to měla podmiňovat jako nutný bod koaliční spolupráce !
Korupce je nadále v plánu - o tom vůbec nepochybuji. Jediný člověk v poli - Vít Bárta bude převahou utlučen.
12. 10. 2010 | 19:24

Tribun napsal(a):

@Carlos V.

Debata se sice již posunula o kus dál, ale já se přeci ještě vrátím k tomu zákoníku práce a flexibilitě. Problém se zvyšováním flexibility trhu práce je v tom, že stejně jako všechna ostatní opatření vlády je i toto asymetrické: týká se jediné strany – zaměstnanců – které navíc vznikají nové povinnosti (povinnost strpět jednání zaměstnavatele), aniž by jim dávala nová práva či záruky. Pokud by šlo o asymetrii směřující k nastolení rovnováhy vyjednávacích pozic, bylo by to v pořádku, zde jde ale o asymetrii, které nerovnováhu prohlubuje a dále oslabuje tu slabší strany. Vyjednávací pozice zaměstnance a zaměstnavatele není v žádném případě stejná: zaměstnanec je existenciální závislý na prodeji své práce, kterou může ovšem vykonávat pouze za podmínek, které vlastní zaměstnavatel.

Představa, že situace zaměstnance a zaměstnavatele je rovnocenná s souměřitelná (viz J. Keller) je naprosto lichá a pohybuje se zcela v intencích „špinavé války o duši a srdce zaměstnanců“ (tohle poetizující označení je moje), jak o ní mluví například M. Fassman: „snaží se vsugerovat zaměstnanci, že je rovnocenný partner podnikatele, a tak má povinnost se dělit, nejlépe rovným dílem, o veškerá podnikatelská rizika s majitelem firmy nebo svým zaměstnavatelem.“ (http://tribun.bloguje.cz/86...). Uvolnění pracovně-právních vztahů může být v čase konjunktury pro zaměstnance bez výraznějšího dopadu, ale v časech krize (očekávání (sic!) krize) je poškodí, protože riziko, které nesou, je zcela neúměrné jejich profitu z pracovně právního vztah.

Ve skutečnosti jde totiž právě o to, aby zaměstnavatel mohl přenášet část svého rizika na zaměstnance, zatímco zisk si ponechá celý (přičemž nepochybně se najde nějaký lokaj, který přispěchá s tím, že si je zaslouží za to, že nabízí práci – ve skutečnosti ji ovšem kupuje – a že „vytváří hodnoty“). Podle tradiční ekonomické teorie je sice zisk prémií za riziko, realita dneška je ale taková, že zisk je spíše prémií za dominanci a riziko nesou ve stále větší míře zaměstnanci, lokální komunity a národní státy.

Další negativní efekty spočívají v tlaku na cenu pracovní síly (zaměstnance, který může být vyhozen jen tak s plezíru je servilnější a ochotný pracovat za nižší mzdu) a v rozšíření možností zaměstnavatele (kapitálu, buržoazie) zaměstnance vydírat a nutit ho být jim po vůli, například při volbách, kdy ho pod hrozbou ztráty zaměstnání (vyhazov bez důvodu a soudně nepřezkoumatelný) mohou nutit volit v jejich prospěch proti svým vlastním zájmům.

Přesto přese všechno není zákoník práce nedotknutelný a změny jsou možné, musí být pouze vyvážené a postavené tak, aby ztráty zaměstnanců ve prospěch zaměstnatele kompenzovaly. Jednou z možností je tzv. flexicurita za níž pléduje například V. Špidla, jinou je zavedení občanské renty, která by představovala alternativu k námezdní práci.
12. 10. 2010 | 19:30

arnazach napsal(a):

Tribun:
Vcelku s Vámi souhlasím, jen mě mate, že se opíráte o Kellera. Ten člověk je neuvěřitelně plodný, protože tlachá a tlachá a tlachá.
12. 10. 2010 | 19:58

Rumcajs napsal(a):

Pehe si už dlouho nekopl do Klause.

Tak tady jeden malý odkaz:

http://www.novinky.cz/veda-...

a z toho podtrhávám:

Univerzity a vědecké ústavy se podle Lewise nechtějí připravit o sumy peněz, které sponzorují práci lidí, kteří pak v rámci "uhlíkového managementu" radí veřejnosti, aby se v zájmu planety během dne tolik neumývala. Nebo se hradí náklady mezinárodní konference a výlety na exotické ostrovy.
****

Blbý Pehe ,co ?
12. 10. 2010 | 20:05

Rumcajs napsal(a):

stále rebel :

Když to říká taková hlava, tak to asi musí být pravda.
12. 10. 2010 | 20:08

arnazach napsal(a):

Rumcajs:
Dnes už snad nikdo o globálním oteplování nemluví.
12. 10. 2010 | 20:11

Rumcajs napsal(a):

Tribun:

Včem vydíš nevyrovnanost ?
12. 10. 2010 | 20:11

Bc Martin napsal(a):

Autore vsadím se s vámi o co chcete, že kdyby s něčím podobným přišla ČSSD tak tu pějete na ní chválu.

Sociální smír narušuje odborářská mafie, která pár dní před volbama pořádá demonstraci a všichni víme jaké straně slouží odborářší ve_ři typu Zavadil a Štěch.
12. 10. 2010 | 20:11

Rumcajs napsal(a):

arzanach:

No já jen, že bylo spousta těch, kteří Klause zesměšňovala za jeho postoj k GO a Pehe patřil mezi ně.

Tož Pehe ze sebe udělal poněkud hlupáka (né poprvé a naposled)a mi tak nějak potěšilo, že to je černé na bílém.
12. 10. 2010 | 20:14

Gekon napsal(a):

Tribun
Co je "obcanska renta"?
Jak nuti zamestnavatel nebohe makace volit ?
12. 10. 2010 | 20:16

Rumcajs napsal(a):

Tribun:

No já si ještě opraví to "vidím" a dodám, že je neuvěřitelné co za kraviny někteří inkousti dokážou vypotit, jako např. Keller.

Zaměstnanec nabízí svůj produkt firmě a ta ho nabízí dál, aniž by měla jakoukoliv zjevnou výhodu proti zaměstnanci. Naopak, má spíše spoustu nevýhod.
12. 10. 2010 | 20:27

arnazach napsal(a):

Rumcajs:
Ono to není tak úplně hloupé. Nejde o to, zda se otepluje, ale o globální rozměr lidské činnosti. Je například naprosto v pořádku, že se hledají cesty k alternativním energetickým zdrojům (nemá to ovšem fungovat tak jako u nás). Když to přehání aktivista, protože věří, že zachraňuje planetu, tak mi to nevadí. To je demokracie. Když je to výsledek lobbingu určitých mazaných byznysmanů, tak mi to vadí.

Klause dobře charakterizovat Bělohradský v Hydeparku (teď zrovna je tam Rupnik): v mnohém má pravdu, ale sděluje ji tak, že ji nikdo nebere. Čemu pomůžete, když máte pravdu, ale ostatní Vás mají za kašpara?
12. 10. 2010 | 20:27

lijuti napsal(a):

hovorka 11: vcelku souhlas s vaším příspěvkem, akorát co se týče toho Bárty si nejsem až tak jistý. Ale přál bych jemu i sobě aby ten boj proti korubci nebyl jen tak naoko.
12. 10. 2010 | 20:27

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Jen aby ten tvůj Harold Lewis netrpěl podobnou nemocí jako ty. On však na rozdíl od tebe na to již požehnaný věk.
12. 10. 2010 | 20:38

rejsek napsal(a):

dedek & robertos:
To je přesně ono. Necháváme odvádět svou pozornost k zástupným problémům. Je třeba to zdůrazňovat neustále, protože se to děje neustále a na všech frontách, ve všech médiích i nemediálních komunikačních kanálech, nejen zde v blogu.
12. 10. 2010 | 20:51

lijuti napsal(a):

Ohledně blogu o reformách ma podle mě Pehe v mnohém pravdu, možná až v příliš mnohém. A je to škoda, protože dle výsledku voleb lidé asi chtěli změnu. Nebo ve změnu doufali aspoň trošku. Ikdyž já osobně ve změnu v podání Kalouska určitě nevěřil,a dodnes nechápu ten ůspěch oné strany. Nezbývá než čekat jestli se alespoň někomu z vladní garnitůry něco málo povede. Já nikoho z vládní koalice nevolil tak ani zázraky nečekám.
12. 10. 2010 | 20:52

Béda napsal(a):

Autor,

já bych šel trochu dál. Mne ani moc nezajímají záměry vlády. Záměrů tady již bylo nepočítaně.

Mě zajímají "VÝSLEDKY" antikorupčního boje = kolik lidí podezřelých z korupce již za této vlády bylo odsouzeno za korupci, kolik jich dlí ve vazbě, kolik korupčních kauz se policejně a soudně řeší.

To ostatní je pouze omáčka.
12. 10. 2010 | 20:53

Béda napsal(a):

Béda,

samozřejmě i za vlády Topolánka s Kalouskem a spol..
12. 10. 2010 | 20:55

hovorka11 napsal(a):

lijuti:
Taky bych si to přál.
12. 10. 2010 | 20:57

ld napsal(a):

A ještě jedna maličkost. Před volbama rozesílal Kalousek složenky na 111.000 Kč dluhu na hlavu. Nedávno byl zveřejněno, že to číslo už je 138.000 Kč. Kde jsou ty úspory, rozpočtová střídmost?

Já nevím, že jim to ještě někdo baští.
12. 10. 2010 | 20:58

Béda napsal(a):

Id,

malá perlička. Fotovoltaika nakonec prošla díky hlasům zelených (navrhovatel) ČSSD a KDU (první kolo), zelených, ODS a KDU (druhé kolo). Prostě si to kluci, co spolu mluví ušili na míru.

Poté co vyšlo najevo, že zdražení vlivem fotovoltaiky má být někde kolem 7-8%ČEZ nëjdříve fotovoltaické zdražení navýšil až na něco kolem 20%), posléze z fotovoltaiky vyklouzl a přenechal ji dobrovolně a nezištně soukromníkům.

Kalousek (známý hýřil z minulosti, dnes největší šetřil, který by se kvůli moci spojil i s "ďáblem") před volbama nalezl ůřešení". Zaplatit emisníma povolenkama z budoucích let. To ve skutečnosti znamená vzít si půjčku od bank (samozřejmě za mastný úvěr). Před voliči zůstane v roli zachránce, ve skutečnosti stát fotovoltaikům zaplatí původní nemravnou cenu (zisk) a ještě se zadluží (ještě víc zadluží každého jednotlivce).
12. 10. 2010 | 21:06

Belgičan napsal(a):

Standa T.,
Je pravda, že vlk zmizel? A napořád?
12. 10. 2010 | 21:08

ld napsal(a):

Dpadne to dobře. Odbory dnes vyhlásily stávkovou pohotovost. Od půlky listopadu do prosince proběhne generální stávečka a na Mikuláše Kalousek prohlásí knížete za nesvéprávného senila, a domluví se se Sobotkou, za tiché podpory komančů. A je posečeno, sklizeno.
12. 10. 2010 | 21:09

lijuti napsal(a):

hovorka 11: jsem vcelku přející člověk a tak komukoliv, ať už ve vládní koalici nebo v opozici, který to myslí alespoň trochu poctivě přeju sílu a úspěch.
12. 10. 2010 | 21:10

ld napsal(a):

Béda,

přesně takto Kalousek zdůvodňoval, že nebude nesystémově brát jedněm na úkor druhých. Teď už to tak zásadně nevidí.

Úplně stejně to bylo i s mega eko zakázkou; nechá se doběhnout, pak se nevybere vítěz. Ale už špekuluje, že se zakázka bude realizovat. No, ano, s pořádným bakšišem k tomu. Co však dělat, když ho lidé stále volí? Lze si vážit lidí kol sebe?
12. 10. 2010 | 21:15

Belgičan napsal(a):

ld,

bude to jinak.
Odboráři budou kopat a plivat kolem sebe a nakonec se unaví a odtáhnou domů. Mezitím nynější vláda prosadí reformy a nám všem se bude lépe dýchat. Tedy ne všem, levičáci budou zuřit ještě víc jak po "vyhraných prohraných" volbách.
Tak to vidím já.
12. 10. 2010 | 21:23

lijuti napsal(a):

ld: máte pravdu, je to taková malá zahada že ho lidé stále volí(Kalouska). Co s tím dělat nevím protože tomu fakt nerozumím. Když si vzpomenu třeba na ty Johnova předvolební hesla s dinosaury né. Myslel jsem že tím víc myslí Kalouska než Topolánka s Paroubkem.
12. 10. 2010 | 21:27

ld napsal(a):

Belgičan,

vzpomínáte na generální stávku v půli 90.let? Plivalo se, kopalo a táhlo domů? Ne.

Reformy? Kdepak, zlodějna. Začal bych výběrem daní. Ale o tom se tu už vedlo mnoho debat.

Před chvílí jste sháněl vlka. Prý se tak kdysi říkalo Falbrovi. Ale ticho, ať se to nerozkecá. Víme to jen my dva...
12. 10. 2010 | 21:29

Béda napsal(a):

Belgičan,

Nedávno jsem četl zprávu o tom, že manažeři firmy Thermolast v obci Dětřichov přivedli firmu ke krachu. O práci přichází 120 lidí.

Pointa. Manažery navštívíli 2 zakuklenci. Jeden z manažerů skončil pod oknem s těžkými zraněními. V šetření jsou dvě verze. Jedna říká, že manažera někdo vyhodil z okna. Druhá, že ze strachu vyskočil z okna sám a způsobil si mnohačetná zranění.
12. 10. 2010 | 21:30

ld napsal(a):

lijuti,

nic se s tím nedá dělat. Někde ale ve mě pořád dříme myšlenka, která je spojená s tím živočichem, na kterého se vždycky uvaří voda. Vídíte, naivita.
12. 10. 2010 | 21:33

MirekS napsal(a):

Pane Pehe,
poslední volby jasně ukázaly, že započala "generační výměna". Jen nebyla dost razantní, takže jich na palubě ještě dost zůstalo (z evolučního hlediska svým způsobem dobře). Teď jde o to, aby se stále více cítili pod tlakem "průběžného sledování voličů". To by snad mohlo pomoci odvrátit jejich pozornost od "vylomenin". A platí to na všechny strany (demokratický), ať tam jsou modrej nebo oranžovej, hlavně by měli být moudrej Čech (jasně a Moravan a Slezan a Valach a Róm ...). Moudrost to je dobře namíchaná směs rozumu a citu.

Zdraví

MirekS
12. 10. 2010 | 21:35

lijuti napsal(a):

ld: přísloví bývají dosti moudrá a pravdivá. To s tou vařící vodou jste vzpoměl skvěle. Nezbývá než doufat.
12. 10. 2010 | 21:40

MirekS napsal(a):

Dovětek:

Ti nejhorší z nich "dojedou", na co sami kázali, že by se mělo udělat.
Snad nebude zapotřebí klíčů (přece jen lepší varianta vítězství ducha nad zdeformovanou hmotou) nebo jo?

Zdraví

MirekS
12. 10. 2010 | 21:41

Rumcajs napsal(a):

arnazach:

Pehe by to snad mohl zvládnout i bez přitažlivé formy, ne ?

stále rebel:

Ty si dneska samá sranda. To se asi mámě ty chrousti docela povedli, ne ?
12. 10. 2010 | 21:42

Al Jouda napsal(a):

Ano, volte nové tváře, ať jsou z kterékoliv strany!
12. 10. 2010 | 21:42

Inci napsal(a):

Reformy ..???

Nic moc :
ODS se snaží utřihnout Kalouska od penězovodu z ministerstva obrany ...
Kalousek se zoufale snaží ubránit zájmy svých klientů a zničit odeesáckou justiční mafii ...
VV jsou v zoufalé časové tísni , musí na své koaliční partnery v krátké době získat dostatek informací ... jinak se nedostanou k lizu a skončí jako tragizelení ...

Občan jen zírá jak stát ( jeho majetek ) mizí v kapsách rozkrádačů ... ovšem tady mizí i jeho svoboda !!!

Stát jsme My ... řekl vznešený feudál ... když se to zastaví tady bude ještě dobře , taky nás může někdo prodat i s Krkonošema do otroctví nějaké germánské říši ...

Těm grázlům není nic svaté ...
12. 10. 2010 | 22:32

arnazach napsal(a):

Rumcajs:
Dneska to má intelektuál těžké. Ale Pehe je přemýšlivý a není sebestředný.
12. 10. 2010 | 22:42

arnazach napsal(a):

Teď jsem si všiml, že Sladký dostal trest ve hře. Dobře mu tak.
12. 10. 2010 | 22:45

yara ze země krys napsal(a):

No, ač nejsem Váš příznivec pane Pehe, musím konstatovat, že máte v tomto článku pravdu a řekl bych, že je cítit z textu určité nevyřčené zklamání. To, že tahle parta nebo jak by řekl v poslední době odmlčívší se vlk famiglie 118 není schopná udělat skutečně potřebné reformy je již jasné. Ne, že by to neuměli na rady odborníků ekonomů provést, ale je tam spouta bočních ataků od lobistů (zastupující zájmové podnikatelské skupiny), zejména nejen od ODS, ale i od TOP09, ale bohužel i VV. Zkrátka reforma bude poněkud česky poupravená a pokřivená a dojde opět jako za dob komunistů k "potrestání nevinných a odměnění nezúčastněných". Možná, že jste nyní už pochopil i Vy, že reformy nejdou dělat ani s patrou stávajících socdemáků, které třeba u pražských zastupitelů prozradili jejich zájmy a to jsou, hlavně prachy, takový na protikorupčních velkohubých plakátech pan Hulínský si přišel v energetických firmách Prahy na 17 mil.Kč za poslední 3 roky. Takový člověk a další ze soc.dem z Prahy neskýtají žádnou záruku, že by chtěli "kopat" za obyčejné lidi tj. střední třídu nebo dokonce ty chudčí. Platí totiž stará pravda, sytý hladovému nevěří! Je to smutné, ale nyní skoro už opravdu není koho volit, všechno jsou to rošťáci a mám takový dojem, že i pan Pehe to už začíná tušit nebo dokonce pochopil i přes svou velkorysou socanskou duši! A bude huř, nikdy bych nevěřil, že lidská hamižnost, nenažranost, neomalenost a bezohlednost bude hlavní vlastností české reprezentace a zástupců lidu v moderní době. Myslím, že na to všichni doplatíme, jen ještě netuším odkud příjde úder a odplata za tohle chování.
12. 10. 2010 | 23:08

woodoo napsal(a):

Komentáře a bloky pana Pehe jsou dlouhodobě jedny z mála, co stojí na těchto stránkách za přečtení. A že potrefenci v diskusích křičí a láteří, je toho nejlepším důkazem.
12. 10. 2010 | 23:16

jarpor napsal(a):

Nevím proč, pane Pehe, ale po přečtení Vašeho "sténání" se mi vybavila scéna z jistého filmu, kdy pacient z lístku čte doktorovi své "choroby", a lékař, pan Hrušínský, mu říká, jak lze "s chorobami" žít...

Takže Nečas - špatně, John - špatně, kuponovka - špatně,( měly se nejprve privatizovat banky... kde jste byl, když byl "fičák", že české banky přece nedáme kapitalistům a privatizace bank byla socialistama "Klausovi zakázána" ??), Julínek - špatně...
Ani jízdní řád proti korupci vláda nemá...

Tak abych se vrátil k oné výše zmiňované scéně :
Co tam máte dál ?

Onen pacient byl nakonec poslán do Pelhřimova, aby věděl, do čeho půjde...
Mám pocit, že byste také měl něco absolvovat - minimálně si přečíst programové prohlášení vlády... ať víte, co Vás čeká...
to všechno špatné...

Hezký večer
12. 10. 2010 | 23:26

Belgičan napsal(a):

ld,

v devadesátém prvním jsem odešel do světa a vrátil se až v devadesát devátém. Změna byla nepřehlédutelná. Renovované domy, nová auta, tržní nájmy, ceny nemovitostí stouply, v obchodech luxusní zboží, nakupování srovnatelné s vyspělýmy státy,...
Je pravdou, že se po ulicích pohybovalo pár těch, co to nezvládli. U nás je Kaufland hned vedla sociálního úředu. Vždy, když jedu nakupovat, jich tam pár stojí. Nejspíš tam něco dostanou, protože je potkávám i v Kauflandu. Kupují si tam čučo v terrapacku. Ale každý jsme si přece osudu svého strůjcem a někdo má štěstí a jiný smůlu. Takový je život.

Odboráře jsem stávkovat neviděl. Nejspíš nebylo proč stávkovat. A s tím kopáním a pliváním jsem to myslel obrazně. Měl jsem na mysli lži a polopravdy.

Béda, 21:30:28

co má být na Vaši pointě pro mne zajímavého? Nerozumím.
13. 10. 2010 | 00:04

hoven napsal(a):

za správný konec to vzal další z dlouhé řady socanských šibalů šef čssd hulínský. v městských firmách si vydělal 20 milionů. samozřejmě na koloťuka a jeho sto milionů za akcie nemá, ale o i tak je to pěkný výkon. stále se jede podle stareho socanskeho hesla " ze státního krev neteče" krize nekrize.
13. 10. 2010 | 00:05

Gabrielle H. napsal(a):

Posílám pozdrav všem pravověrným, ale i těm normálním z obrovské díry světa - Kittnerova Synerova - podivnými transakcemi a machinacemi proslaveného mafiánského středobodu světa a celého vesmíru. Totální propadák MS v klasickém lyžování snad nemusím nikomu připomínat a Karlovarskou losovačku alá Syner také ne...
Nevím koho půjdete všichni volit, ale tady v Liberci se dá s čistým svědomím volit snad jediné opravdu radikální opoziční hnutí Změna pro Liberec - sdružení nezávislých a zelených. Socdem tu táhnou ve vroucím objetí s modrými ptáky a dalšími pidistraničkami za jeden provaz, takže tady na radnici jsou kromě zelených všichni do kopy totálně nevolitelní...
A jak to máte v ostatních městech??? Náš Liberec dojel po modré až k závratné dvoumiliardové sekeře...
No jen se nestyďte a pochlubte se, kdo z vás to má???
https://www.youtube.com/watc...
http://www.nasliberec.cz/vi...
http://www.nasliberec.cz/in...

Přeji všem šťastnou ruku ve volbách, fakt...
13. 10. 2010 | 00:06

Béda napsal(a):

Gabriell H.,

aby to nebylo s těmi opozičními zelenými jako se zelenými fotovoltaiky. Ti vymysleli takovou díru do státní kasy (a do peněženek zbytku společnosti)
že jim ji ti ostatní (koaliční i mimokoaliční) velice rádi schválili.
13. 10. 2010 | 02:24

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Bédo, neboj. Liberečtí zelení jsou asi jedni z mála normálních zelených po celé republice. Na fotovoltaiku a třeba ani na radar fakt neujížděj. Proto je pravověrně zelená Liška v minulých parlamentních volbách vyautovala ze hry. A milý Pán Bůh ji za to potrestal...
13. 10. 2010 | 02:34

kormoran napsal(a):

Nekdo se ptal ,kde je odbojar vlk.
Od doby , kdy s.Paroubek vysadil z lecebne kury doporucene slovutnym s. dr. vsudybylkem Rathem pouzivati na "bednu hromu" detsky zasyp ....... tak toho casu se vytratil z techto stranek i vlk.
13. 10. 2010 | 03:05

Bishop napsal(a):

Pracuji ve státní firmě, je neuvěřitelné, kolik je na tuto firmu napojeno různých soukromých firem s tím, že pořádají školení, poradenství, internetové sítě služby apod., samozřejmě, že část předražených honorářů za tyto služby končí potom jako úplatky někomu a nějaké politické straně. Státní podnik je jen takový chobot, kterým proudí peníze do soukromých firem/kapes a tento proud je v současných podmínkách nezastavitelný, je to dobře promazané soukolí, která vyhovuje politikům, vědí o něm pravicový ekonomové apod. a funguje to tady ke spokojenosti všech zúčastněných, samozřejmě ke škodě daňových poplatníků. Spojení státního a soukromého sektoru, to je jen účelově vytvořený model, jak transferovat peníze daňových poplatníků do soukromých firem (nebo spíše kapes). Jak toto zastavit? Udělat veškerý sektor bud´ státní (tam, nemusí jedna státní firma uplácet druhou), anebo absolutně soukromý. Druhá varianta je ale vyloučena, dokážete si přestavit, že by armáda byla soukromá a řídila ji např. Parkanová prostřednictvím firmy s akciemi na doručitele? Zbývá tedy první varianta, aby byly veškeré podniky státní, jinak fenomén korupce tu bude bujet dále a stále ve větším rozsahu a veškeré řeči o boji s korupcí jsou jen volebním tahem na stupidní voliče. Souhlasím s tím, že jedinný, kdo se tady na této stránce dá číst, je pan Pehe.
13. 10. 2010 | 07:19

yara ze země krys napsal(a):

hovenovi:
Uvádíte skoro nepravdu, Hulda dostal jenom 17 mil.Kč za poslední tři roky a možná. že bude mít problém s tím vyjít. Faktem je, že mu ještě zůstal plat, pak by to těch 20 melounů mohlo dělat. Měl by se ho někdo zeptat: Uhlíři, už máš zaplacené daně? Socani nemám rád, ale jsou však jen odvar modrých šmoulů, na takového Řebíčka nikdo nemá. Nebo třeba poslanec "Téčko" jak říkal Vlastovi Tlustému familiérně zastřelený gangster Mrázek, ten si vydělával zase legálně každý rok 5 mil.Kč ve státním konsol. fondu. Asi je to všechno jedna pakáž, kdo se dostane do politiky jde po penězích jako slepice po flusu.
13. 10. 2010 | 07:21

yara napsal(a):

Omluva za prav.chyb.
13. 10. 2010 | 07:22

Belgičan napsal(a):

Milá Gabrielle H.,

zdravím z Olomouce, města Íčka.
Tady to smrdí úplně stejně. A nyní před volbama mají všeci svatozář. O platbyneschopnosti města jsme se dozvěděli z prostějovských novin. Mají tu vše pod palcem.
Taky máš obavu, že to bude po komunálkách pokračovat? Třeba s jinejma lidma, ale podle stejného šéma.

Musíme proti tomu něco dělat. Láteřit v hospodě, nebo na netu nemá valného smyslu.
13. 10. 2010 | 07:57

Tupelo napsal(a):

Gabrielle H: stastnou ruku i Vam, ziji v meste kde jsou pomery podobne, lide z ods a cssd (a dalsich stran, jako lidovcu, kteri se ted vezou na protikorupcni vlne (dnes jsem dostal jejich letak...)) kryji jen ksefty spolecnych lidi v pozadi. Budu volit naprosto nove lokalni hnuti a aspon doufat byt jen v moznost vetsich zmen na radnici...
13. 10. 2010 | 08:21

Gabrielle H. napsal(a):

Milí přátelé zleva i zprava, Tupelo, Belgičane, etc., etc., etc.,...
Vyjímám z vašich vstupů to nejpodstatnější...
"Musíme proti tomu něco dělat, láteřit v hospodě nebo na netu nemá valného smyslu"...
"Budu volit naprosto nove lokalni hnuti a aspon doufat byt jen v moznost vetsich zmen na radnici".
... pokud jsou všichni voliči podobně osvícení a budou se držet při volbách vlastního svědomí a morálních principů, tak by k opravdové změně mohlo skutečně dojít. Věřme tedy a držme si palce. Doufejme, že opravdu ne všichni se dají "koupit" za mísu šošovice, či třicet sříbrých. Vyzbrojme se tedy vírou, nadějí a láskou, zvedněme všichni svoje zápecnické sedýnky a pojďme volit poctivé, neprofláknuté politky a nové tváře. Návrat dinosaurů pod novými značkami fakt vůbec nic nevyřeší...
https://www.youtube.com/watc...
13. 10. 2010 | 09:11

Gabrielle H. napsal(a):

Chybička se vloudila:-) Opravuji a rozšiřuji...
Pojďme tedy volit všechny, o kterých jsme hluboce přesvědčeni, že se nedají koupit ani za třicet jidášových stříbrňáků, natož za miliony ďábelsky smrdících korun, vydřených z potu a krve nás všech...
https://www.youtube.com/watc...
13. 10. 2010 | 09:30

Tenco napsal(a):

Gabrielle H.
V matematické slovní úloze /volby do senátu/ budu volit ČSSD.
V komunálkách Zelené nebo hnutí Ostravak.

Jo, socodesáci kooperují čile i na zdejších radnicích.
V duchu pravidla, že peníze a sex jsou vždycky dobré na zasmání.
Nu, a protože až na výjimky jsou to samé staré báby a dědci či obézní hybridi, tak si asi dovedete představit, že s tím sexem - no nic moc.

Stále pokračuje vykrádání soukromoveřejného prostoru panoptikálními strukturami.
Takže my nevybíráme, nehlasujeme. Jen probíráme a glosujeme. :((
13. 10. 2010 | 11:40

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Tenco, mám to podobně. V komunálkách dám svůj hlas svým miláčkům nezávislým a zeleným, kandidujících za "Změnu pro Liberec".
Ve volbách do senátu to risknu, a budu volit nezávislého Joukla za Alternativu. A to hlavně proto, že podporuje mému srdci milé kandidáty na prezidenta - Václava Bělohradského a Václava Malého. Tím mě definitivně dostal. Po nepatrném názorovém zemětřesení s Jiřím Pehe je Bělohradský má osobní jasná volba, pokud se bude konat přímá volba prezidenta...
No a pokud Joukl do druhého kola jen tak náhodou neprojde, dám to výše zmiňovanému a sympatickému bourákovi a dobrákovi Eichlerovi za ČSSD. Jsem na 100% přesvědčená, že Eichler do druhého kola postoupí. Jeho protikandidáta, vzhledem k velmi pokleslé pověsti liberecké ODS si netroufám odhadnout...
Milý Tenco, i Tobě přeji šťastnou ruku a vše dobré ...
Mimochodem, neví tady někdo, co je s Vlkem??? Mám starosti, že se tak strašidelně dlouho neozval. Pokud to někdo z vás ví, dejte prosím vědět. Díky...
Posílám Tencovi, Vlkovi a dalším nesmrtelným "srdcařům" nesmrtelnou píseň , která se dá točit pořád do kola... https://www.youtube.com/watc...
13. 10. 2010 | 13:05

Tenco napsal(a):

Gabrielle H.
V Senátu volím jen dle povolební matematiky.
Hlas mimo ČSSD je buď marný a vyhozený /např. i ta Alternativa/ nebo perverzní/KSČM/.
Naštěstí onoho člověka z ČSSD, který kandiduje do Senátu, vůbec neznám.
A raději se o něj ani zajímat nebudu.
Kvůli nerušenému spánku, dobrému zažívání a tak.

Ale volte dle sebe. Tak to má být.
Ať každý volí za sebe.

Aspoň se znovu dozvíme, co jsme to v součtu za ..... :((

Mějte se hezky. :))
13. 10. 2010 | 13:31

Tenco napsal(a):

Gabrielle H.
Díky za skladbičku. Já však francouzky umím snad právě jen ten název a pak ještě pár slov, která by mě pan Stejskal smazal.

Tak snad raději něco beze slov :

https://www.youtube.com/watc...
13. 10. 2010 | 13:38

Tupelo napsal(a):

Gabrielle H.: diky za skladbu, zde je aktualne jedna primo sita na miru Liberci: http://www.denikreferendum.... a rozhovor s autorem: http://www.denikreferendum.... . Treba uz znate, ale pro me prvni vlastovka.
13. 10. 2010 | 13:53

Gabrielle H. napsal(a):

Milý Tupelo, díky za písničku. Dobrá, dám to Eichlerovi v obou kolech. Nemám s tím vůbec žádný problém. Eichler o povodních makal, zaslouží si to jako nikdo jiný...
Nota bene také už kvůli této výzvě, kterou jsem objevila před chvilkou na aktuálně...
http://www.cssd.cz/12-senat...
Ještě jednou posílám všem pozdravy z Liberce...
https://www.youtube.com/watc...
13. 10. 2010 | 19:02

Tupelo napsal(a):

Gabrielle H.: neni zac, ja jsem daleko od Liberce, takze vubec neznam tamnejsi scenu, ale zda se ze je podobna te nasi zde (a nejspis i na dalsich mistech). Neberte ale prosim muj prispevek jako lamani k volbe nekoho (koho navic vlastne vubec neznam), to bych si nedovolil, ale priznam ze pokud by u nas byly senatni volby, by ma volba take CSSD.

Zdravim do Liberce, mejte se pekne.
13. 10. 2010 | 21:37

Gabrielle H. napsal(a):

Sorry, chybička se vloudila...
Milý Tenco, díky za písničku a zlatá slova, pod která se podepisuji...
"Hlas mimo ČSSD je buď marný a vyhozený /např. i ta Alternativa/ nebo perverzní/KSČM/".
Bohužel je to tak. Alternativa je maličké hnutí, Joukl asi nemá příliš velkou šanci prorazit...
KSČM je už podle svého názvu stále ještě nezreformované levicové strašidlo, se kterým se díky Bohumínskému usnesení nedá koalovat na žádné politické úrovni. Osobně bych Bohumínské usnesení rozšířila na přísný zákaz koalice ČSSD s ODS, a to na všech úrovních. Včetně komunálu, kraje, parlamentu i senátu. Mimochodem objetí s ODS je pro každou koaliční stranu dokonale smrtící a sebevražedné...
Milý Tupelo, díky za skvělý rozhovor s autorem "Pozdravy z Liberce" v Deníku Referendum. Paráda...
Posílám vám všem další písničku jen tak pro radost...
https://www.youtube.com/watch#!v=bIIL5p7_WKk&feature=related
13. 10. 2010 | 23:33

Gabrielle H. napsal(a):

2. pokus...
https://www.youtube.com/watch#!v=bIIL5p7_WKk&feature=related
13. 10. 2010 | 23:35

Gabrielle H. napsal(a):

hmmm, opět se nezadařilo, tak tam dám něco odjinud...
https://www.youtube.com/watc...
13. 10. 2010 | 23:39

Dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Pánové pravičáci ,zvláště vy co jste si po sametu stačili svou bezskorpulentní činností nahrabat majetky tak si nemyslite že se za to dostanete do nebe ! A vaši potomci ,ti to nikdy nedocení a čekají je po vaší smrti jen soudní tahanice o majetek a budou vás proklínat do smrti cože jste jim to svým hamounstvím spůsobyli ! Nebudete moci v klidu ani zemřít !
15. 10. 2010 | 09:34

Josef napsal(a):

To Sladký někde nahoře: tleskám. Takhle to přiznat, to už jsem dlouho neslyšel. Plně s tím příklonem "doleva" souhlasím, byť jsem nikdy napravo nebyl;-) Problém je, že naše pravice=bezbřehé sobectví a konkurence ve smyslu sežrat kohokoli, kdo mě může ohrozit, naše levice=jisté těžkodefinovatelné hňupství; obé plyne z neschopnosti (=někdy neochoty!) odlišit ty opravdu potřebné od vychcánků a poctivé od nepoctivých. Člověk dnes nemůže být člověku vlkem, jak 20 let protlačuje ODS, ale taky nemůžeme honorovat kdejakého zjevného povaleče.
15. 10. 2010 | 10:50

ironik napsal(a):

Penzijní fondy v součastnosti jsou velmi dobrý příklad , zhodnocení na úrovni inflace a ještě v některých tak tak,odborníci , analytici ,ekonomové ,případný zisk okamžitě přerozdělí do svých kapes v případě dalšího zhodnocovacího projektu na záchranu pracovních míst pro své bližní či soukmenovce
16. 10. 2010 | 11:51

BarkerWinnie napsal(a):

freelance writer
18. 08. 2011 | 09:25

auto insurance rates napsal(a):

Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to say that I've truly loved surfing around your weblog posts. After all I’ll be subscribing to your rss feed and I'm hoping you write once more soon! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">car insurance rates</a>
18. 10. 2011 | 15:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy