Nesnesitelná lehkost utrácení

16. 12. 2013 | 08:48
Přečteno 13355 krát
Minulý týden se v souvislosti s návrhem státního rozpočtu pro rok 2014 diskutovala mj. otázka, zda navýšit výdaje Kanceláře prezidenta republiky o 1 milión korun, a to na pohoštění. Přestože z mediálního hlediska může být zajímavá diskuse o tom, kolik z toho miliónu má jít na (tvrdý) alkohol, rozhodně jsou v rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky položky důležitější.

Tak třeba příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím se mají navýšit o 6 miliónů korun, nákupy ostatních služeb o 5 miliónů korun oproti rozpočtu na rok 2013, ale o skoro 10 miliónů korun proti stavu v roce 2012. Je zde navýšení prostředků dostatečně odůvodněné? Napáchaly divoká prasata nějakou zvýšenou škodu třeba v Lánech nebo je potřeba „uklízet“ po někom jiném?

Ať už si ale Kancelář prezidenta republiky vytváří finanční polštáře na cokoliv, je potřeba hradní nákupčí služeb pochválit za to, že znají svou míru. V porovnání s jinými resorty by se dokonce dalo konstatovat, že Hrad jako celek je ve svých plánech na zvýšené utrácení velmi střízlivý.

To se na straně druhé nedá říct o některých ministerstvech. Tak např. Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje zvýšení výdajů na nákup tzv. „ostatních služeb“ o 714 miliónů korun (oproti roku 2012), Ministerstvo zemědělství o 321 miliónů korun nebo Ministerstvo spravedlnosti o 315 miliónů korun (oproti rozpočtu schválenému pro rok 2013).

Velmi megalomanské se jeví rovněž plány Ministerstva financí a Ministerstva práce a sociálních věcí zvýšit náklady na programové vybavení o 538 resp. o 352 miliónů korun. Kéž by zaměstnancům uvedených ministerstev na monitorech automaticky naskakovaly výše provizí resp. dávek v rozpočtové nouzi, které obdržely či obdrží osoby profitující ze zakázek tohoto typu.

Pouhé zmrazení výdajů na nákupy ostatních služeb na úrovni roku 2012 (nebo rozpočtu roku 2013) či jejich omezení např. 30-ti % mzdových prostředků v daném resortu by znamenalo úsporu 3-5 miliard korun. A to pomíjím otázku, zda všechny nákupy ostatních služeb byly v roce 2012 nebo 2013 provedeny účelně a hospodárně. Možná by se náklady daly o dalších 5 miliard korun snížit.

Zmrazení výdajů by jistě pomohlo i v některých dalších položkách státního rozpočtu. Tak třeba neinvestiční transfery podnikatelským subjektům chce Ministerstvo průmyslu a obchodu zvýšit o 7,5 miliardy korun, a to na celkových 30,6 miliardy korun. O částku 7 miliard korun se mají zvýšit neinvestiční transfery také do Státního zemědělského intervenčního fondu, který v minulém roce vykázal vysoce nadprůměrné náklady na IT služby a reklamní služby.

Uskromnit by se mohly rovněž církve a náboženské společnosti, které mají dostávat jen od Ministerstva kultury 3,5 miliardy korun. Ročně totiž míří do organizací zřízených církvemi dotace přes 2 miliardy korun, a to od Ministerstva práce a sociálních věcí a od Ministerstva školství. Přestože dotace dostávají i další poskytovatelé sociálních služeb, mohly by církve posloužit lidem tak, že náklady na sociální služby uhradí ze zdrojů, které obdrží na základě tzv. restitučního zákona.

Sečteno a podtrženo, neměl by být problém snížit schodek státního rozpočtu o 20 miliard korun případně i více. Je na zvážení, zda nevypsat úředníkům ve státní správě cílové odměny 1 procento z uspořených veřejných prostředků, když to zákoník práce umožňuje. Možná by pak většině lidem ani nevadilo, pokud by se na cílových odměnách vyplatilo příští Vánoce např. 200 miliónů korun.

Více ke struktuře rozpočtu zejména v oblasti služeb najdete na:

http://libormichalek.cz/lang_cs/clanek/32/33/

V přílohách k rozpočtu (Jsou všechny služby v rozpočtu pro r. 2014 nezbytné?). Obzvláště zajímavý je účet 5169.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šašek z Jihlavy napsal(a):

ANO právě tento způsob úspor slibuje. Uvidíme, až se jeho zástupci dostanou do vlády. Po stu dnech hájení může začít kontrola ze strany voličů, jestli to mysleli vážně.
Pokud dostanou lidovci ministerstvo zemědělství, bude třeba zvýšené pozornosti premiéra a ostaních orgánů st.správy.
16. 12. 2013 | 09:16

Baba Jaga napsal(a):

To: šašek z Jihlavy
Už vyzdravený?
Proč asi lidovci tolik touží po ministerstvu zemědělství? Kvůli těm pár zemědělců to asi nebude. Co všechno asi lze na Státním pozemkové úřadu ještě vyzískat? Já bych se bez lidovců ve vládě obešla. Ale dobře socdem tak, když jim nyní ustoupí.
Je hezké, že nám pan senátor Michálek napsal svůj nezávazný názor na rozpočet, který senát fofrem schválí. Zahlédla jsem pana Kalouska, jak pravil, že není dostatek času všechno prodiskutovat - kdo ví, kolik změn je v rozpočtu proti "jeho" původnímu návrhu.
16. 12. 2013 | 09:38

Xaver napsal(a):

Autor napsal:
"Je na zvážení, zda nevypsat úředníkům ve státní správě cílové odměny 1 procento z uspořených veřejných prostředků,"
Jsem pro, a doplňuji:
Odebrat úředníkům, premiérům a prezidentům určitá procenta z jejich příjmů, pokud ze státního rozpočtu zmizí peníze bez přínosu pro stát.
16. 12. 2013 | 09:39

Messi napsal(a):

Největší úsporu udělají, když přestanou krást a zruší si výhody
16. 12. 2013 | 09:45

born65 napsal(a):

Možná jsou tohle, pane Michálku, ta chystaná prorůstová opatření :-) Když už si tato doba tak zbožštila IT, pak se nesmíte divit.
Ale v poukazování na tato mrhání rozpočtovými prostředky a ve snaze jim zabránit máte mou podporu.
16. 12. 2013 | 09:48

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....četla jsem si,.....chutná jim,...a mlaskat by chtěli ještě o něco víc,....
Díky za blog, pane autore.
Tužka.
16. 12. 2013 | 09:54

zemedelec napsal(a):

'Pane Michálek.
Také pochválím,když jste nám nabídl podívat se do kuchyně,jak se to nenápadně připravuje.Jenomže,novináři si potřebovali kopnout do Zemana.Co může souviset ze zdražením všeho pro rozpočet prezidentské kanceláře,snad lze odhadnou z celkové výši rozpočtu.Jenom se nám předvedlo,co s působí ona intervence ČNB.Ještě by to chtělo dopracovat,že to působí na všechny.
16. 12. 2013 | 09:55

Dobeš napsal(a):

A kdo by potom šel do politiky a na vysoké úřady, kdyby se tam nesmělo krást?
16. 12. 2013 | 10:05

born65 napsal(a):

To Xaver (9:39) -
V tomhle kvazistátě krutě chybí - ve vztahu ke státnímu úřednictvu - PODMÍNĚNOST výše jejich platu odpovídajícími výkonnostními ukazateli. Málo se třeba využívá motivačního institutu kaucí.
Když v 18. století hrabě J. A. Questenberk přijímal do svých služeb ouřadu, například hejtmana panství, musel tento složit do hraběcí pokladny kauci (až 500 zl.), která se úrokovala. Kauce byla jakousi zárukou dobrého hospodaření dotyčného. Odcházel-li tenhle "oficír" ze služeb, nejprve se prověřilo jeho hospodaření. Teprve když byl hrabě s výsledkem spokojen, mohla být ouřadovi kauce vrácena, včetně vyplacení úroků.
Myslím si, že kauční prvky se dneska využívají zbytečně málo. Mohlo by se to dnes modifikovat, třeba takhle: Ano, můžeš mít plat (= generální ředitel ČD, ČP, guvernér ČNB,....) řekněme 300 táců měsíčně, ale!! - na ruku budeš dostávat řekněme 60-70 táců měsíčně (k přežití ti to stačí!), zbytek se bude ukládat na úročený jistinový účet. Když budeš na postu končit, prověří se nezávislým auditem ekonomické "zdraví" a výsledky podniku/úřadu/odboru, který jsi řídil. Najdou se chyby, manka, ztráta? Smůla - tvůj plat na jistinovém účtu propadá k pokrytí ztrát. Vše je OK? Tady máš svůj plat a užij jej, jak libo.
16. 12. 2013 | 10:09

šašek z Jihlavy napsal(a):

Baba Jaga
Díky za zájem, ještě to není zdaleka ono, ale blýská se na lepší časy. Dnes u nás svítí konečně sluníčko a člověk má hned více chuti do života. A taky antibiotika zabírají, už jsem je nebral ani nepamatuji, tak asi proto.
Na ty lidovce se asi leckdo zaměří, snad mezi sebou netrpí další Kalousky, Severy, Kopřivy a jiný plevel.
Tomu jejich předsedovi by více slušelo, kdyby se držel svého kopyta, nejlépe ve veterinární inspekci. V TV jsme už různých hrůzostrašných záběrů z "chovů" všech možných zvířat viděli dost. Neměl by vynechat ani drůbežárny, mrknul bych se pro jistotu i do Fandova kurníku, jestli se tam leghornky moc netísní (klece tam snad mají jen na ty neposlušné, které Fandovi zanášejí).
16. 12. 2013 | 10:17

šašek z Jihlavy napsal(a):

born65
Tomu říkám parádní inovace. Teď ještě dostat k veslu nějakého toho Qestenberka.
16. 12. 2013 | 10:19

jarpor napsal(a):

Jóóóó... to se nám to žije, když nám jiní půjčujou...

Škoda, že už nežije Jaroslav Hašek...

Iluze, že jistí "babišovci" dokážou tomuto zabránit, nesdílím... spíše se připojí s intenzitou velmi obdobnou dosavadním mlaskajícím...

Hezký předvánoční čas
16. 12. 2013 | 10:22

tajemný pan H napsal(a):

neni milion na chlast pro bimba málo?? byl bych nerad, aby mel abstak.
16. 12. 2013 | 10:25

au napsal(a):

Tajemný pan H:
Zeman alespoň dává třetinu svého měsíčního platu na umoření dluhů, které nadělali Nečas se Schwarzenbergem.
Je od něj velkorysé, že za tyhle chudáky platí, když oni si to nemohou dovolit.
16. 12. 2013 | 10:58

Pavel13 napsal(a):

"Sečteno a podtrženo, neměl by být problém snížit schodek státního rozpočtu o 20 miliard korun případně i více. Je na zvážení, zda nevypsat úředníkům ve státní správě cílové odměny 1 procento z uspořených veřejných prostředků, když to zákoník práce umožňuje."

Nu, pane Michálku, teď už zbývá jen poslat text panu Babišovi i s číslem účtu pro připsání 200 melounů.
16. 12. 2013 | 11:22

gaia napsal(a):

jídlo šlo nahoru, tak se musí valorizovat, přeci nebudou na hrřadě jíst suché brambory a chlebovou polívku, i když obojí šlo nahoru, zvláště ty brambory.
a na máslo za 39,- v Bille už dávají ochranné kódy jak na luxusní zboží.
16. 12. 2013 | 11:27

pozorovatel napsal(a):

Konečně někdo mrknul i na příjmy církví.
1. Pokud se církve obhajují lidumilností svých záměrů, že budou financovat charitu atd, dobře, tak ať je financují. Konečně na to mají. Státní dotace rozdělit mezi necírkevní školy a poskytovatele sociálních služeb.

2. Platy duchovních. Co takový farář vůbec dělá? Katolický slouží za den třeba čtyři mše - dobře. A co evangelický? Jedno kázání za týden, a co kromě toho? Jistě, teoreticky se starají o ovečky. Ale starají se ve skutečnosti, anebo si jen žijí a pěstují své koníčky? Pomíjím skutečnost, že pomalu na jednu registrovanou církevní ovečku připadá pět placených duchovních... Snad jediná profese, kde se berou bianko prachy, práce není znormovaná, vykazovaná ani kontrolovaná - jen předpokládaná...

Takže, když už máme ty restituce, tak přestat vyhazovat peníze na církve. Myslím, že je už od nás nepotřebují.
16. 12. 2013 | 11:46

XenoPheX napsal(a):

Napáchaly divoká prasata -> Napáchala
omezení např. 30-ti % mzdových prostředků -> 30 %
16. 12. 2013 | 12:47

tajemný pan H napsal(a):

au,
já jsem vždycky říkal, že socialisti to mají dobře vymyšlený. vezmou státní peníze, koupí kuře, který sežerou, na kosti nechají zbytek masa a hodí jí blbejm. a lid je miluje.
16. 12. 2013 | 12:55

Baba Jaga napsal(a):

To: zemedelec 9:55
Tak neví, zda to mělo být jen "novinářské kopnutí" do pana Zemana. Ono to navýšení rozpočtu na občerstvení je docela skokem a je to mnoho vyhozených penízků. Však by pan prezident mohl chodit na kafíčko i ke svým partnerům a některé soukromější návštěvy si klidně pozvat i k sobě do prezidentského hradního domku. Státní dluh je přece nutné snižovat a tohle by bylo účelnější než ona jeho nadace.
Jenže řeči se mluví, voda teče a pan Mynář připravuje podklady pro bezpečnostní prověrku.
16. 12. 2013 | 13:05

Xaver napsal(a):

Born

Tak už jsme dva.
16. 12. 2013 | 13:30

libertad napsal(a):

Děkuji za blog, pane Michálek.

Ale těch 130 nových aut ten dosluhující ministr ŽP - shodou okolností také lidovec- určitě koupí než odejde z úřadu.

Nekrást, nekrást, nekrást,: šetřit, šetřit, šetřit,.

Kdo to asi vyslovil první?

S pozdravem

Sidonio Libertad
16. 12. 2013 | 13:49

Libertad napsal(a):

Děkuji za blog, pane Michálek.

Ale těch 130 nových aut ten dosluhující ministr ŽP - shodou okolností také lidovec- určitě koupí než odejde z úřadu.

Nekrást, nekrást, nekrást,: šetřit, šetřit, šetřit,.

Kdo to asi vyslovil první?

S pozdravem

Sidonio Libertad
16. 12. 2013 | 13:50

Libertad napsal(a):

Omlouvám se za opakování.

S.L.
16. 12. 2013 | 13:52

zemedelec napsal(a):

Pro Baba Jaga.
Víte,kdyby novináři,takhle jasně napsali,jak pan Michálek,že se zvyšují rozpočty nejen hradu,ale i vlády,ministerstev o tolik a tolik,určitě by to nezaujalo.
16. 12. 2013 | 14:00

Nika napsal(a):

TA divoká prasata NAPÁCHALA, nikoliv napáchaly
16. 12. 2013 | 14:25

a je to napsal(a):

to zemedelec, a kdyby třeba pan poctivý Michálek nechodil tři měsíce s důkazy!!! v kapse a společně s policií počkali kdo že si tu půlmiliardu vybere!!!protože pouze přes pana Michálka mohla ta suma odejít,tak jsme dnes znali pachatele.Jenom díky němu jsou všechno dohady ale na onanování s poctivostíto stačí.Výmluva že nevěřil ani policii je dobrá tak pro chovance H.Beřkovic.
16. 12. 2013 | 14:34

zemedelec napsal(a):

Pro a je to.
Nebyl jsem u toho,možná chcete naznačit,že čekal kdo dá víc za takovou informaci,asi nepochodil,tak to a nejen na sebe prásknul.
Sice se říká s pytláka bývá dobrý hajný,teď už musí být jenom hajným.
16. 12. 2013 | 15:24

a je to napsal(a):

to zemedelec,nic nechci naznačit ani náhodou.Jestli se zachoval tak jak říkáte vy ....no hlavně že ta sv..ě zlodějská je Drobil nebo ne?účel to splnilo úplně stejně jako když padla vláda Nečase a dodnes se ani nenamáhají zatknout ty zločince po kterých šli(kdo to byl?) a Nečas s Nagyovou byl přece jenom vedlejší produkt.
16. 12. 2013 | 15:49

Tomáš napsal(a):

Až na "Napáchal!y! divoká prasata" dobrý
Teď ještě vědět, co proti tomu pan senátor podniká (kromě blogování, což není činnost, za kterou byl zvolen a placen)
16. 12. 2013 | 17:22

Vlado napsal(a):

Když člověk jako poslanec Michálek vidí do toho návrhu rozpočtu a má přehled o jednotlivých kapitolách hradu ministerstev a co jde z kterých kapitol na církve obdivuji jeho odolnost, že se z toho stavu nezhroutí. Bojuje s tou státní hydrou již pěkně dlouho
za Johna jako za Nečase či Dobeše. Alespoň ten, že skončil.

To, že lidovci tak urputně bojují, aby obsadili post min.zemědělství má jednoznačně důvod v církevních restitucích.
Vydávání půjde jak po másle. Benešovi dekrety jsou pro ně vyhořelé a tak o žádné prolamování se jednat nebude.
16. 12. 2013 | 17:32

vilemína napsal(a):

Dokud tu nebude inteligentní zákon o fungování státních úředníků, moc se nezmění.
Nepodezřívám řadové úředníky. Dokud se ředitelé odborů budou měnit po každých volbách, nic se nezmění ! Tak doufám, že nová vláda takový zákon připraví a poslanci v parlamentu ho svými pozměňovacími návrhy "nezprasí".
16. 12. 2013 | 19:18

důchodce napsal(a):

Vlado
Nějak jste pominul skutečnost, že senátor Michálek byl navržen také KDU-ČSL. Takže jde po výdajích ministerstev. Dělá svou práci. Tak to má být!
16. 12. 2013 | 19:51

Vlado napsal(a):

důchodče
Nějak jsme si asi nerozuměli jako senátor byl pan Michálek navržen
KDU-ČSL.

Uskromnit by se mohly rovněž církve a náboženské společnosti, které mají dostávat jen od Ministerstva kultury 3,5 miliardy korun. Ročně totiž míří do organizací zřízených církvemi dotace přes 2 miliardy korun, a to od Ministerstva práce a sociálních věcí a od Ministerstva školství. Přestože dotace dostávají i další poskytovatelé sociálních služeb, mohly by církve posloužit lidem tak, že náklady na sociální služby uhradí ze zdrojů, které obdrží na základě tzv. restitučního zákona
Tolik v jednom odstavci uvádí autor.
To neznamená, že když p.Michálek je za KDU-ČSL nemůže mluvit i o šetření církví.
Církevní restituce a KDU-ČSL na ministersvu zemědělství to někomu napoví jinému ne.
16. 12. 2013 | 20:58

petrvileta napsal(a):

Uvedu to na pravou míru. Senátor Michálek byl navržen na kandidátce Pirátů, s podporou Zelených a KDU-ČSL.
Důkaz zde: http://volby.cz/pls/senat/se2111?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xobvod=26
17. 12. 2013 | 04:40

modrý edvard napsal(a):

Několik poznámek: 1. Zeman nikde nesliboval, že bude šetřit. 2. Pokud chce někoho hostit, ať si hostí. Ze svého. V nejhorším případě může najít peníze v tom, že přestane přispívat do svého nadačního fondu.
3. Všeobecně: pravidelně čtu, že ministr dejme tomu rybolovu je neschopný, protože rybolovcům nezajistil dostatečné platy. Chápu, že rybolovcům se to nelíbí, ale nás ostatní by mělo hlavně zajímat, jestli rybolov probíhá v pořádku, a v tomto smyslu bychom měli ministra hodnotit.
17. 12. 2013 | 11:00

Vlado napsal(a):

Mám dojem, že informovaný senátor ty rybolovce nebo spíše porybný
zhodnotil dost výstižně již v nadpise svého blogu. Copak dávají ze svého?
17. 12. 2013 | 13:11

Jura napsal(a):

Tak se pane autore nechejte okrást a až vám za desítky let budou s velkou pompou vracet třetinu ukradeného, pak se můžete skusit uskromnit. Faktem je, že čím více peněz půjde církvím, tím více peněz bude v dobrých rukou, protože církve využívají peníze právě pro lidi, narozdíl od státu.
17. 12. 2013 | 18:25

Vlado napsal(a):

JURO
co mistr Jan Hus? Který kritizoval rozmařilí život církve, kdy odpustky sloužili k obohacení církevních hodnostářů a církve. Co doba Temna a násilné rekatolizace protestanského národa to je malý důkaz jak se chová církev, která se má starat o duši svých oveček a né o majetek? Vzrůstá nezaměstnanost a chudoba stát chudne ale církvi bude předávat majetek a svěřovat činnosti, které má občanovi zajistit. Opat pan farář má být autorita před kterou se bude pokorně hrbit i nevěřící čekající na práci. Třeba na církevním poli či lese! To sledují politici, kteří nechtějí mít zodpovědnost v sociální oblasti ale, aby měli více času na své obohacování jako ti církevní hodnostáři. A to se děje v ateistickém státě. Hanba.
18. 12. 2013 | 10:02

turista napsal(a):

Když už se tady mluví o vládním mlaskání nemělo by se zapomenout na platy a odměny lidí v Nečasově vládě. Ředitel úřadu vlády pan ing.Lubomír Poul působil jako exponent ODS ve státní správě včetně exekutivy 17 let. Jen v době od 1.1.2013 do 17.6.2013 pobral na platu a na odměnách asi 1747000Kč hrubého. Z toho pouze odměny tvořily milión Kč. Tak tomu se opravdu dá říci mlaskání. Rusnokova vláda je přece jen proti Nečasovým zlatokopům zdrženlivější.
18. 12. 2013 | 14:37

Yosif K napsal(a):

Vlado napsal(a):
Uskromnit by se mohly rovněž církve a náboženské společnosti, které mají dostávat jen od Ministerstva kultury 3,5 miliardy korun. Ročně totiž míří do organizací zřízených církvemi dotace přes 2 miliardy korun, a to od Ministerstva práce a sociálních věcí a od Ministerstva školství. Přestože dotace dostávají i další poskytovatelé sociálních služeb, mohly by církve posloužit lidem tak, že náklady na sociální služby uhradí ze zdrojů, které obdrží na základě tzv. restitučního zákona
Tolik v jednom odstavci uvádí autor.
To neznamená, že když p.Michálek je za KDU-ČSL nemůže mluvit i o šetření církví.
Církevní restituce a KDU-ČSL na ministersvu zemědělství to někomu napoví jinému ne.
16. 12. 2013 | 20:58

Ano církve by mohly hradit sociální služby z výnosů ze svého majetku který nedostanou zpět. To by bylo ideální řešení.

Kristus také namnožil 5 ryb na 5 tisíc ryb, at se faráři snažej sakra....

ALE POČKAT!!!!! Nevřískali sosálisté že Kalouskovci rozkrádali ročně 150-200 miliard Kč? Kde ty peníze ted jsou? Snad je nerozkrádají profesionální ochránci plebejů typu Kott Pancová Rath na krajské úrovni?

cituji ober-sosálistu:
Státní rozpočet v důsledku nehospodárného nakládání s majetkem, šedé ekonomiky a korupce ročně přichází o 150 až 200 miliard korun. Pro nedávný rozhovor pro týdeník Ekonom to řekl prezident Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslav Kala.
18. 12. 2013 | 21:53

john petres napsal(a):

Dneska ten chlast(a cigára) holt lezou do peněz.stačí vizour normiš,nebom spíš 21 Years old? No,ještě že to posudkové komise ušetří na jednonohých.Hezky zdravotní stav 1A a šupky s invalidkou dolů.Holt ti naši prezidenti svým papnhajmským rozumí...Příjemné chudnutí vinšuju,lide českýTvá moc se ti do rukou Tvých už navrátila,co...
19. 12. 2013 | 11:22

Josef Fucik napsal(a):

Predrazene naklady ministerstvech na vypocetni techniku - například my v neziskovce zbb.cz musíme vykazovat agendu pro Evropskou unii na pocitacich jeste s Windows 2000. Sehnat dotacni titul na nove pc pro odvetvi pece o postizene je scifi. Bodejt by ne, když v statni kase nic nezbyde.
19. 12. 2013 | 12:11

Vlado napsal(a):

Yosife K svěřte svou duši církvím bezplatně a své tělo za úplatu jste-li věřící.
Sociální služby je záležitostí státu ale ti politici,nehodlají mít za nic odpovědnost. Tak vše zprivatizovali něco rozdají církvím a budou mít čas se postarat o své bohatnutí z politiky ze známostí atd. Zlatí komunisti. Oni ty ploty na západ platili také pro konta v zahraničí. Rozkradení státu tak bylo velmi obtížné. Žádná švýcarská konta za 40let neexistovala, že?
19. 12. 2013 | 12:42

Ulka napsal(a):

I já děkuji za nahlédnutí do rozpočtové kuchyně naší země - je třeba takto lidem přiblížit důležitý dokument, nad jehož prolouskáním bychom nechtěli trávit čas. Takto rozsáhlý dokument si opravdu žádá na upozornění na nestandardní či slabá místa.
21. 12. 2013 | 10:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy