A proč zrovna vy?

16. 10. 2012 | 07:37
Přečteno 3137 krát
Do druhého kola senátních voleb postoupilo 54 kandidátů, z nichž vzejde 27 nových senátorů.

V křeslech horní komory by samozřejmě chtěli usednout všichni, jsou přesvědčeni, že právě oni tam patří. A proč vlastně? V čem jsou lepší než ti, s nimiž se o Senát koncem týdne utkají?

Možná by jejich vlastní pohled zajímal nejen mne, ale i některé čtenáře Aktuálně.cz. A tak jsem všem 54 kandidátům rozeslal mail s nabídkou, zda nám to nechtějí na těchto stránkách (v textu nepřesahujícím 3000 znaků) vysvětlit.

V ideálním případě by se zde od poloviny týdne tak mělo objevit 27 Pohledů zblízka a v nich duely kandidátů na senátorská křesla. Nicméně ideální případy zpravidla nenastávají, takže jich myslím bude méně (a někdy nepůjde ani tak o duel, jako spíše o monolog; i když napíše jen jeden z obou „duelantů“, jeho text zveřejníme).

Nicméně i informace o to, kdo nabídku využije a kdo ne, o něčem vypovídá. A třeba se dočkáme také nějakých zajímavých a neotřelých postřehů (v mailu upozorňuji, že nebudeme publikovat tiskové zprávy, výňatky z předvolebních materiálů či texty, kterými se autor již někde prezentoval), které těm, kdo půjdou v pátek a v sobotu vybírat své zástupce do Senátu, usnadní rozhodování. Uvidíme.

A jak tedy nyní klání o Senát vypadá? Do druhého kola doplňovacích voleb do Senátu se probojovalo nejvíc kandidátů sociální demokracie, 23. Dvanáct želízek v ohni bude za týden mít další opoziční strana, KSČM, jen deset pak až třetí vládní ODS. Ke dvěma nezávislým je třeba připočítat ještě dva "starosty" a dva lidovce.

Komentátor Aktuálně.cz Jan Lipold odhaduje, že ČSSD po volbách získá zpět nadpoloviční většinu a spolu s KSČM bude mít přesně třípětinovou ústavní většinu. Podívejte se na jeho prognózu, jak to dopadne.

Kdo s kým se kde utká (a koho jsem tedy oslovil) si můžete najít ZDE

Tak kdo se ozve, co myslíte?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Ozve se Tomio, cestovka potřebuje ovečky.
16. 10. 2012 | 08:14

Bara napsal(a):

Dobrý nápad, chválím! Ládíku nezáviď.
16. 10. 2012 | 08:17

Záškodník napsal(a):

Volby do senátu mě opravdu nezajímají... nevolím.
Je to jen naše další fin.zátěž, další paraziti - sedí tam jeden inteligent vedle druhého a šéfem je ten génius -Štěch.
Ještě jsem nezjistil, v čem je senát vlastně tou "pojistkou".

V druhém kole budou nejspíš zvoleni ti, jejichž voliči se budou ochotni znovu štrachat k volbám (tento stupidní volební systém nechápu-proč ještě druhé kolo, je-li poměr hlasů zjevný?), počítám,že to budou maximálně stovky voličů.
16. 10. 2012 | 08:40

šašek z Jihlavy napsal(a):

Navzdory záškodníkům senát přežije, neboť má smysl. Uznávám, že je to drahý špás, ale každý špás něco stojí. Když jde o svobodu a demokracii, nesmíme moc skrblit, plýtvá se jinde víc.
Jsem zvědav jako vy v redakci, iniciativu chválím.
16. 10. 2012 | 09:01

Mac napsal(a):

záškodník

není špatné si pročíst volební výsledky - zjistíte, že až na pár vyjímek (Kubera, Čunek) poměr hlasů není "zjevný"
16. 10. 2012 | 09:09

Joshua napsal(a):

Joshua,

slibuji (sám sobě), že volit půjdu, aby náhodou můj hlas nepropadnul (některému z kmotrů stran odklaněčské koalice)
16. 10. 2012 | 09:12

gabriela napsal(a):

Osobně se už nemohu dočkat, co na druhé kolo senátních voleb dá k lepšímu vlkova KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra.
http://vlkovobloguje.wordpress.com/
Jeho volební analýzy jsou naprosto famózní, zkrátka na vlka nikdo nemá ...
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/10/13/co-rikaji-vysledky-krajskych-voleb-a-prvni-kolo-senatek/
http://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/10/14/co-rikaji-vysledky-krajskych-voleb-a-prvni-kolo-senatek-2-analyza-kraju/
**************************************************************
Vlk je prostě génius a nestydím se to tady veřejně napsat. Není z Liberce, ale povolební situaci zde zří téměř jasnovidným okem. Vlk situaci v Liberci popisuje naprosto dokonale...
Liberec
*******
Přiznám se, že tady jsem cosi čekal, ale nikoli nářez, co tady všichni, kromě místních iniciativ dostaly. Ty nikoho dalšího nepotřebují a jestli mají trošku mozku v hlavě, budou vládnout spolu. Bez hádek. A soustředí se na to, aby pořádně vykydali ten hnůj po předchozích krajských vládách. Tím, že rozbijí dlouholeté korupční linky a změní Synerov v normální kraj. A dají si záležet na tom, aby minulí zloději, jestli to bude jen trochu možné, skončili v báni.

Soc dem dlouhodobě působila jako loupežnické B ODS. Dnes pro ní na Liberecku platí – spolu chyceni, spolu pověšeni. Komanč může být v klidu. Bude to pozorovat z dálky a točit mlejnek. Tady holt vládnout nebude. Smůla pro místní soudruhy, ale v globálu se pro KSČM nic neděje. A mohou doufat, že si je větší nezávislí časem vyberou, když ti menší budou příliš drzí.

Ale teď ,při redakci textu čtu diskusní příspěvek nicku Občan, kde dokumentuje, že jedna ze dvou vítězných alternativ – konkrétně SLK ,jsou vlastně Gazdíci. Členové poslaneckého klubu TOP 09…. Zírám, co si v Liberci vybrali jako lepší cestu!!! Prostě zde je v extrémní podobě to, před čím se snažil vlk varovat. Hledači nových čistých stran si zvolí Kalouskovy souputníky!! Věřili byste tomu? Copak tomu asi řekne nick JiB? A navíc teď čtu, že tenhle liberecký trojský kůň TOP v převlečení za krajskou iniciativu chce vládnout také s ODS!!! http://liberec.idnes.cz/zacala-vyjednavani-o-mozne-vladnouci-koalici-v-libereckem-kraji-ps8-/liberec-zpravy.aspx?c=A121014_141325_liberec-zpravy_tm

Tak to opravdu nemá chybu! Věční hledači třetích cest dostali po zkušenosti s Buršem, ABL Bártou třetí tvrdou lekci.Hodili hlas proti ODS a socanům? Prostě proti Syneru? Tak ho asi budou mít zpět. Vlkův axiom 101. Gratuluji občanům na Liberecku. A to jsem si myslel, že žiji v kraji s největším zahuštěním politických idiotů na metr čtvereční…Sna dmi krajané odpustí.

Ovšem pro Kalouska je tohle hotová pohroma!!! Všude, kde starostové kandidovali pod nálepkou TOP – těžce propadli. Tady se osamostatnili a vedou kraj…. Psal jsem, že když TOP neuspěje, dojde v dosavadním monolitu k velkému pnutí. Takže jsem opravdu na další vývoj v Kalousekpartaji moc zvědav!

No a teď už to pravdu začne být zajímavé. Půjdu teď do dvou krajů, kde jsem chtěl původně začít. Ale to bych tuhle analýzu nemohl vygradovat a udělat z ní politický thriller ...
16. 10. 2012 | 09:13

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

dnes ráno jsem už našel v mailu texty od Miloslava Vlčka (volební obvod Šumperk) a Jaroslava Dubského (Teplice). Jiří Šesták (České Budějovice) jej přislíbil. Čas je do zítřka.

Libor Stejskal
16. 10. 2012 | 09:21

Záškodník napsal(a):

Šašek

Uveďte ,snažně prosím, jediný příklad, kdy senát obhájil právo na svou existenci. Náš pan senátor je pěkně vysmátý a jednou za měsíc si jde těch pár hodin odsedět a poklábosit s kolegáčky.Dost málo za ty prachy, řekl bych.
Mac

Téměř vždy má jeden ze senátorů více hlasů (stejně mají málokdy), proč tedy další kolo, které stojí jenom mrzké peníze. Když už tedy nechtějí i přes zásadní!!! nezájem občanů o tyto volby senát zrušit.
Navíc - oranžovorudý senát a oranžová sněmovna jaksi postrádají smysl.

Garbriela

Tak to mě zarazilo taky-jak je možné, že se v Liberci starostové trhli a kandidovali mimo Topku???
Gazdík je typický kariérista, jakmile zjistil, že je Kalousek s Drábkem táhnou dolů, bude se koukat do dalších voleb trhnout. Jenže tak jako tak nezabrání tomu, aby si ho lidi s těmi dvěma čímany nespojovali dál.
16. 10. 2012 | 09:23

gabriela napsal(a):

záškodník

No oni se v Libereckém kraji trhli, protože nejsou sebevrazi. Půta který vede kandidátku místních starostů, odváděl skvělou práci při potopách v Hrádku nad Nisou jako starosta. A lidé hlavně táhla značka Půta - alias lidumil a schopný politik v komunálu...

Lidé také dávali hlas starostům, ač v komunálkách často volili Změnu, aby dohodili koaličního partnera Změně. Nepatřila jsem mezi ně, Korytářovu protikorupční Změnu volím pravidelně a lidi jsem před převlečenými "Gazdíky" varovala. Nedali si říci, ach jo ...

PS: Změna měla konkrétně v samotném Liberci 32% hlasů, takže se těším, až to bude v příštích komunálkách za dva roky ten opravdový "nářez" ;-)
16. 10. 2012 | 09:43

Záškodník napsal(a):

Gabriela

Já žiju v jiném kraji ,ale volby u vás jsem sledoval vždy se zájmem. ODS (Syner) se tam pěkně proflákla,nechápal jsem,jak se mohla tak dlouho udržet.
Zajímalo by mě, jak je to vlastně s tím Korytářem?! Říká se o něm,že nespolupracuje, natahal si na radnici vlastní lidi atd. Jsou to jen pomluvy nebo je na tom něco pravdy?
Gazdík se vyprofiloval jako neskutečně nesympatický člověk,který půjde přes mrtvoly.Stejně jako podrazil starosty a své voliče, podrazí teď i "svého" Kalouska.Dám na to krk.

Nedivte se, že jim na to lidi "skočili". Já jsem málem dal omylem hlas Středočechům,nežli mi došlo, kdo je ta Mascheková. Prostě jsem na první pohled moc nestudoval jména, protože mi nic neříkala. Nakonec jsem to hodil nezávislým,ale de facto je to sázka do loterie-taky neznám.
Kdo si nedal trochu práce,aby si něco zjistil na internetu, tak se mohl snadno seknout.
16. 10. 2012 | 10:20

gabriela napsal(a):

Záškodník

sorry, odpovím až v pozdním odpoledni. Čas je můj nepřítel. OK ?
16. 10. 2012 | 10:29

Čankajšek napsal(a):

Když tak sleduji jak se po volbách mění sociální cítění Nečase, Kalouska a Schwarzenberka, doporučuji voličům dílo dokonat ve druhém kole senátních voleb. Pak se z nich zcela jistě stanou jiní a lepší lidé a nejen z nich. Možná, že i ze zdějších zaslepených fanatiků.
16. 10. 2012 | 10:37

Joshua napsal(a):

Čankajšek,

moc bych to s tím sociálním cítěním topenářů nepřeháněl. První místopředseda topenářů a hlavní reklamní tvář bilbordů Schwarzenberg sice vybídnul ke změně "sociálních" reforem TOP (jako kdyby nějaké sociální reformy antisociální strana drábů měla), ovšem skutečný předseda topenářů Kalousek na Nečasovskou potřebu přehodnotit některé reformy ministerstva nezaměstnanosti a antisociálních věcí vedeného topenáři odpověděl, že přes důchodovou deformu a církevní prostituce vlak nejede. A navíc ještě požadoval "morální" (zajímavé jaká cizí slůvka nalezl pan Kalousek ve své encyklopedii) závazek ODS, že jde o poslední (vydírání") ústupek tohoto typu.
16. 10. 2012 | 10:46

šašek z Jihlavy napsal(a):

záškodník
Těch příkladů je víc, nemám čas ani chuť to hledat, snad se najde někdo, kdo nám pomůže s uvedením faktů, třeba pan Stejskal.
16. 10. 2012 | 10:57

Radovan napsal(a):

Hlavně Čunek by konečně měl napsat co v senátu dělá a co bude dělat !
Mimo mísu:
Paní Stránská si myslí, jak je vtipná, a přitom směšná. Pan Remek je solidní člověk, kterému členové ODS a voliči modré party nesahají ani po podrážky. Vytunelovaná republika hloupé modré voliče nepřesvědčila, o tom jak je to korupční a tunelářská strana, zřejmě proto,že jsou sami tuneláři a zloději a patří do tepláků. To všechno prokáže čas ! Inteligence 23 let zrazuje národ, chová se jak křižáci v době husitcké, tak ji tak pak historie ocení. Revoluce byla proto,aby rozdělila Česko na bohaté tuneláře a zloděje a na ty ostatní. Sorry.Lidská práva byla jen hloupou zástěrkou, národ není stádo ovcí !!! Modrá se už slušným a poctivým občanům navždy zprotivila.
16. 10. 2012 | 11:27

hasta siempre napsal(a):

Tak Lipold ještě na poslední chvíli vyhrožuje ústavní většinou.
Jen aby tím pravicovým sociopatům nevykoledoval ještě větší nářez.
Když demokracie byť jen nepatrným cuknutím malíku dá najevo, že není úplně zdechlá, hned se ti nejkorektnější začnou ježit hrůzou.
Neb jen oni mají patent na pravdu.
16. 10. 2012 | 11:34

stejskal napsal(a):

Další texty dorazily od Elišky Wagnerové (volební obvod Brno-město) a Hassana Meziana (Litoměřice).

Libor Stejskal
16. 10. 2012 | 11:47

Radovan napsal(a):

Na regionální TV Beskyd jsem se dozvěděl tajemství velkého počtu hlasů pro Čunka na Valašsku. Z Diecéze Olomouc chodily dopisy na všechny charity a sociální zařízení Zlínského kraje,aby občané nevolili ČSSD, je jasné, že je to nápověda, koho mají volit /myslím, že za tím je sám Čunek, každému je divný velký počet hlasů, inteligentní občané nezapomněli na jeho kauzu, která byla pravdivá a byla zastavena na příkaz kmotra Topolánka souseda p,. Čunka, Ach ti Valaši !!!!!!! Jeho úplatky byly známy............
16. 10. 2012 | 12:08

gabriela napsal(a):

záškodník

vezmu to hodně stručně a utíkám na oběd v rámci půlhodinové polední pauzy, abych se trošičku občerstvila...

NENÍ TO PRAVDA. Jan Korytář není "nekomunikativní", on je jenom a pouze NEKONPROMISNÍ člověk s rovnou páteří. Z radnice nikoho nevyházel. Ani jednoho jediného člověka...

Papaláši, kteří ho nemuseli, odešli sami "rýžovat" jinam, např. do sousedního Jablonce nad Nisou a pod.

Pokud chcete dělat protikorupční politiku, musíte mít na to i lidské zázemí a kapacity, kterým důvěřujete. To je celé...

Pa, běžím na ten oběd ...
16. 10. 2012 | 12:10

gabriela napsal(a):

SORRY - chybička se vloudila, daň z rychlosti ;-)

NEKOMPROMISNÍ!
16. 10. 2012 | 12:12

moser napsal(a):

300 nejbohatsich rodin na teto planete,
tuto planetu ovlada.

A tudiz je uplne, ale uplne jedno koho kdo voli.
O osudu lidstva rozhoduje opet tech 300 nejbohatsich rodin.
16. 10. 2012 | 12:46

volič napsal(a):

Ty vaše předpovědi si strčte (do) za klobouk kupte si věšteckou kouli.

35 - Jablonec nad Nisou

Do 2. kola postoupí Stanislav Eichler (ČSSD) a Soňa Paukrtová (TOP 09/STAN).

Zvítězí. SOŇA PAUKRTOVÁ (TOP 09/STAN).

Těžko čitelný volební obvod. Favoritem se zdá být hejtman Eichler (který letos do kraje již nekandiduje). Ale ve volbách 2010 skončila ČSSD na Jablonecku až třetí, za ODS a TOP 09. A Eichler předloni prohrál senátní volby v Liberci s Přemyslem Sobotkou. Dosavadní senátorka a jablonecká radní Paukrtová své křeslo obhájí.

paní Soňa Paukrtová (naštěstí) propadla na 4. místo za ODS,ČSSD a KSČM
16. 10. 2012 | 13:10

stejskal napsal(a):

V poště už jsou též texty pánů Rudolfa Kozáka (volební obvod Chomutov) a Karla Sibinského (Ostrava-město).

Libor Stejskal
16. 10. 2012 | 14:32

Baba Jaga napsal(a):

To: šašek z Jihlavy
Nu, chtěla jsem se Vás, pane učiteli, zeptat na totéž co Záškodník. Kdyby se od roku 1996 v našem senátu něco důležitého událo, tak byste si to jistě pamatoval a neodkazoval na to, že si to pochybovači mají najít.
Zahlédla jsem dnes v televizi paní Filipiovou, když byla tázána, proč má ze všech senátorů nejmenší účast při hlasování. Pravila, že není nutné všude být - a zvolena by ráda byla dále. A ještě se paní architektka pochlubila, že nepobírá sociální dávky, na které má nárok. No, možná i svůj senátorský plat věnovala obě volební období na dobročinnost - více jejích vyjádření jsem ale neslyšela.
A kdo z nás si pamatuje, že byla i ministryní zdravotnictví tato milá paní? - já na to přišla až při hledání, čím vším se v senátu zasloužila když už ne o blaho nás všech, tak alespoň o zdůvodnění existence tohoto spolku.
Senát neměl být zrušen včera, ale neměl nikdy být ustaven.
16. 10. 2012 | 15:24

Záškodník napsal(a):

Gabriela

Díky za odpověď,myslel jsem si to.
Baba Jaga

Mám tentýž názor.Jde jen o lukrativní trafiku, které se politici dobrovolně nikdy sami nezbaví.Tak malá země nepotřebuje senát a dokonce by měla silně zredukovat i počet poslanců dolní komory tak jak to udělali i jinde. Občané živoří a přitom si vydržují luxusní velmi nákladnou zbytečnost.
Přijde mi to absurdní úplně stejně jako by bezdomovec tahal pět svých švestek v kabelce od Gucciho.

Někdo určitě namítne, že náklady na senátory nás nepoloží-nepoloží, ale někde se s tím šetřením začít musí.Stále berou u huby nás(DPH, daně apod.),tak by mohli projednou sáhnout taky do svých řad.
16. 10. 2012 | 15:44

Ládik!!! napsal(a):

Těším se na blog paní Lorencové. Zprvu mi vadilo, že se nedostala do senátu, ale teď měním názor. Vždyť by se tam necítila dobře, mezi takovými.
16. 10. 2012 | 16:05

Ládik!!! napsal(a):

Karel Sibinský by měl mít předmluvu, aby byli čtenáři v obraze. Zde je: http://www.siuda.ic.cz/sibcig.htm
16. 10. 2012 | 16:07

Meňo napsal(a):

Vyhrála to ČSSD na celé čáře a KSČM taky zabodovala překvapivě (ale to je dobře : na rozdíl od KSČ, která taky ještě existuje - ! - je to reformovaná levicová strana, co jí ODS nemůže přijít na jméno). Lidi už toho mají vskutku DOST, a proto budou volit i v parlamentních (řádných či mimořádných spíše) volbách nadále levici tak, jako to udělali na Slovensku či jinde v Evropě. Tak zvané pravici v české kotlině "zvoní hrana", řečeno s klasikem, neboť ta tady nikdy neměla tradici a celá pravicovost stojí jen na 20 let starém porevolučním vystřízlivění z vlády jedné strany. Z tohoto dosud čerpat je už dnes trochu pozdě, že? Modří soudruzi.
Zdraví M.
16. 10. 2012 | 17:58

aga napsal(a):

No já nevím, ale přijímal bych pouze notářem a dvěma nezávislými svědky potvrzené výstupy z polygrafu.
16. 10. 2012 | 18:12

Jáchym napsal(a):

(paranoidně tapetuji ;-)
Jáchym napsal(a):
AKTUÁLNÍ TECHNICKÝ DOTAZ na pana Stejskala :

Pane Stejskale,
podíval byste se, prosím, do ARCHIVU blogů paní Vladimíry Dvořákové ?

Mizí v nich diskuze !!
Poslední zacovalá je, tuším, z dubna.
Nepřepisuje se ani diskuse pod dosud „živým“ blogem o lapkovi hradním a lapcích potulných.

Dík.
16. 10. 2012 | 21:04
16. 10. 2012 | 21:17

šašek z Jihlavy napsal(a):

baba jaga
Pokud mě paměť neklame, tak senát zabránil zavedení zákona z dob oposmlouvy, který by úplně marginalizoval malé strany. Bylo toho určitě víc, ale já si jako většina řadových občanů pamatuji spíše ta negativa polistopadové éry.
Možná, že nám senát ještě přijde vhod. Může nastat ústavní krize, kdy se sejde pád vlády a konec prezidentského mandátu, Pak přejímá odpovědnost senát a pokud se nově zvolení senátoři nezpronevěří svým slibům, mohlo by to zachránit republiku před chaosem. Ale nechci si hrát na děda-vševěda, spíše se řídím intuicí.
Velmi bych uvítal, kdyby nám to vysvětlil respektovaný právník, třeba nick Lex.
16. 10. 2012 | 21:27

Jáchym napsal(a):

K dotazu pro p. Stejskala,21:17
Dík, už to běží.
Nechodily mi opakovaně diskuze pod blogy p. Dvořákové z října , dále ze září a června.
Ostatní,( starší) byly vpořádku a kompletní.
Počet příspěvků se zobrazoval, ale pod články bylo prázdno.
16. 10. 2012 | 22:31

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy