Libor Stejskal

27. 03. 2007 | 00:12
Přečteno 20805 krát
Někdejší editor či - chcete-li - správce blogů Aktuálně.cz. Nyní spolupracuje se serverem HlídacíPes.org.

Původně vzdělán na stavebního políra, pak vyučen na novináře, po absolutoriu úspěšně zaškolen na pracovníka balíkové přepážky pražské hlavní pošty. Následovala dvouletá peripetie v oddělení propagace Supraphonu, obor vážná hudba a od roku 1990 pracoval jako šéfeditor postupně v Lidových novinách, Mladé Frontě Dnes a Hospodářských novinách.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pe napsal(a):

že jste pane editore nezůstal
raději stavebním dělníkem
nebo pošťákem (omlouvám se
těm slušným, kterých bych se mohl dotknout)!
29. 06. 2007 | 18:50

Soson napsal(a):

Oceňuji, že jste zde zveřejnil svůj profil i články, a dále oceňuji Vaši vytrvalost a odvahu, s níž bojujete za slušnost diskuzí. Původně jsem se chtěla zeptat, zda bych také nemohla vykonávat nějakou podobnou práci od poloviny příštího roku, protože se mi už nechce dojíždět do práce a chci žít na malé vesničce bez autobusového spojení, ale posléze jsem si to rozmyslela, tohle bych totiž dělat asi nemohla. Přece jen patřím víc k těm "druhým", jejichž výplody tu cenzurujete, a kromě toho nerada zveřejňuji svoje jméno a mám hrozně nerada kritiku své osoby.
01. 08. 2007 | 13:30

David napsal(a):

Vážený pane Stejskale,

mohl byste mi vysvětlit, za jakých podmínek dochází k počítání počtu přečtení, protože ne každé kliknutí na článek se projeví na počítadle? Např. u blogu Čtenářů u některých článků počítání funguje dobře a u jiných jen občas. Děkuji.
27. 08. 2007 | 19:37

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

tohle dělá jakýsi software, což není zrovna můj obor. Můžete mi prosím napsat, kde jste vypozoroval, že to funguje špatně? Nechám to prověřit.

Libor Stejskal, editor blogů
03. 09. 2007 | 12:29

David napsal(a):

Vážený pane Stejskale,

bylo to v blogu Čtenáře, když jsem poprvé otevřel jeden článek projevilo se to na počítání počtu přečtení, když jsem otevřel jiný článek poprvé, tak se to taky projevilo na počtu přečtení. Následně jsem vystoupil z internetu a po krátké chvilce jsem se zase vrátil do blogu Čtenáře a otevíral stejné články jako předtím a až při tomto druhém otevírání se u jednoho článku změnilo počítadlo a u druhého se počítadlo nezměnilo. Dnes jsem to zkoušel, ale u všech článků to funguje stejným způsobem, takže zdá se, že je tato rozdílnost odstraněna. Zůstává však to, že pokud článek otevřu po "delší" době tak se počítadlo změní, když otevřu článek v "krátkém" intervalu po sobě, tak se počítadlo počtu přečtení nezmění. Jinak nejsem žádný počítačový odborník, ale bylo mi to divné, několikrát jsem to zkoušel a teprve až když se mi zdálo, že asi už něco nemusí být v pořádku, tak jsem Vám napsal. Děkuji za odpověď.
03. 09. 2007 | 18:57

Petr Frish napsal(a):

Pane Stejskal,

Všiml jsem si těchto blogů po prvé před několika dny (po odkazu z blistů) a jak jsem začal je číst, byl jsem příjemné překvapen
úrovní diskuze.

Děláte dobrou práci a tímto Vám za to děkoji.

pf
13. 11. 2007 | 04:03

Tomáš J.Kliment napsal(a):

Vážený pane,
jsem pravidelným návštěvníkem Aktuálně.cz a jsem rád,že podobné fórum existuje.Zajímalo by mě,jak lze založit blog právě zde.Tomáš J.Kliment
15. 11. 2007 | 22:30

monster napsal(a):

vy jste takovy novodoby budovatel s cenzorskym " bolsevickym" myslenim. Nic si z toho nedelejte sluho kapitalu, jsou i horsi nemoci.

PS: ta ochrana proti spamu a opisovani anglickych slovicek to je ubohost. Pred casem rustina, nyni anglictina. By se jeden zeblil
18. 11. 2007 | 21:49

Petr Dvorak napsal(a):

2David: To je proto, ze po cca 30ti munutach vyprsi Cookie, pripadne mozna Session promenna - jde o to, aby se to cislo nedalo zvysovat umelym klikanim... proste se pocitaji "unikatni" pristupy, s tim, ze unikatni je i pristup ze stejneho pocitace po delsi dobe...
07. 12. 2007 | 20:32

fudoshin napsal(a):

už jsem to psal do komentáře k dnešnímu putnovi. bylo by dobré umožnit dodatečnou editaci příspěků, aby člověk mohl upravit překlepy a pravopisné chyby, případně něco jiného opravit nebo doplnit.
09. 12. 2007 | 12:43

fudoshin napsal(a):

- což je ovšem zřejmě neproveditelné bez registrace, za kterou se tímto přimlouvám, myslím si, že je to často zmiňovaná připomínka
09. 12. 2007 | 12:44

Vl. Frőhlich napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
opravdu je chválihodné, že nabízíte prostor nám čtenářům pro názory a návrhy jak dál s blogy. Několikrát jsem na kontaktní odkazy napsal dotaz jakým způsobem lze si takový soboní blog vytvořit, na kterém bych zveřejňoval alternativní návrhy programových řešení z mimoparlamentního prostředí. Dodnes jsem neobdržel žádnou odpověď. A tak docházím k závěru, že i v internetových médiích platí, že pouze názory parlamentních politiků jsou ty nejosvícenější. A tak Vám přeji hodně úspěchů v novém roce.
21. 12. 2007 | 09:55

car napsal(a):

taky přeji a neukrad vam nahodou někdo lopatu ja viděl některe jak si je podepisovali a tomu co vam to přal septam nemaš velkosklad nahobou možna bude tuha zima po novem roce piši si o jednu ukažu ti kčemu se da použít tu pohadku jsem čet ta by ti slušela .
23. 12. 2007 | 13:12

Čečetka Robert napsal(a):

Divím se, že zatímco zde má Aktuálně.cz čističe, v diskuzi čtenářů pod jednotlivými zprávami zůstávají neodstraněny vyložené sprosťárny a hnusárny. Prosím, proč tento rozdílný přístup?
12. 01. 2008 | 18:04

John Bok napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
při "listování" seznamem těch, kteří mají svůj blog na Aktuálně.cz, mne napadá se Vás zeptak, co je potřeba k tomu, aby bylo možné jej mít také. Netáži se za sebe, ale za svého kolegu ze spolku Šalamoun pana Jemelíka (který o tom ještě neví, který je velmi plodným a erudovaným novinářem. Ač dle mne a mnohých jiných, patří k tuzemské novinářské elitě, je tištěnými deníky,až na občasné smilování se Literárních novi a sem tam jiných, ignorován a troufám si tvrdit, že je na jakési virtulní černé listině. I záporná odpověď mi bude důkazem Vaší korektnosti. Přeji příjemnou noc, hezké sny a zítra radostný den.
S pozdravem John Bok
P.S. Mé případné gramatické poklesky přičtěte na vrub mé dysortografii.
20. 01. 2008 | 19:18

Jan Bílek napsal(a):

Poněkud mě překvapilo, že blog.aktualne je take hlasnou troubou pantáty Paroubka. Ještě více mě ale ohromilo, že na jeho blogu vycházejí naprosto stejné články jako na paroubek.blog.idnes.cz (viz např.http://paroubek.blog.idnes....
kontra http://blog.aktualne.centru...
O tom, že to jsou produkty jeho poradců, se sice diskutuje ale doufal jsem, že takové opakování stejných textů není blogerům povoleno.
27. 01. 2008 | 11:44

Elisabeth napsal(a):

Pane Stejskale
jakto vsechno stihnete?
zdravi
13. 03. 2008 | 19:59

stejskal napsal(a):

Omlouvám se všem, kdo se zde na mne obrátili a já neodpověděl.

Musím říct, že tento prostor navštěji velmi sporadicky, což je zjevně chyba. Polepším se.

Paní Elisabeth, děsně mne to baví ;-) A už mám také trochu návyk, sedím u počítače prakticky pořád. Mojí paní se to líbí čím dál méně ;-)

Přeji všem hezký den.

Libor Stejskal
14. 03. 2008 | 14:59

stejskal napsal(a):

Pane Bílku,

autor není omezen tím, že své texty publikoval už jinde. Blog považujeme za jeho prostor a může si v něm uveřejnit, co chce. Vše, co uveřejní, je zároveň i jeho vizitkou.

Pane Frőhlichu,

blog si na našich stránkách nikdo založit nemůže, sami vytipováváme autory, o nichž si myslíme, že mohou čtenáře zaujmout. Pokud si myslíte, že mezi ně můžete patřit i Vy, pošlete mi prosím svůj návrh na mejlovou adresu blogy(zavináč)aktualne.cz.

Libor Stejskal
14. 03. 2008 | 15:04

Bagr napsal(a):

A nebude to podivné počítání počtu přečtení tím, že když po nějaké době stránku obnovíte, již tam mezitím přišel na návštěvu i někdo další a počítadlo ho započítalo? Nebo počítáte s tím, že už nikdo jiný po vás článek nečte? (o;
17. 03. 2008 | 21:00

Jan Krejčí napsal(a):

Nejlepší kodex - žádný kodex

Protože kodex je součástí každého člověka a podle zobáka (kodexu), poznáš ptáka.

Váš kodex se mi nelíbí, je podprůměrný. Zdůvodnění jeho nasazení je poťouchlé. Sekce, které upozorňují na provozní a zákonné okolnosti diskuse mají sice určitou logiku, ale dají se zkrátit a zpřehlednit do několika vět, které mohou být v záhlaví každé stránky s diskusí. Větička „V případě citací je třeba uvádět autora či odkaz na zdroj.“ mi přijde hodně prdlá. Diskusní příspěvky nejsou vědecké práce, ale vyjádřením pocitů veřejnosti. Kodex mi přijde trapný, což dosvědčuje jak normalizační úvod tak alibistický závěr, kde jak poslední dobou bývá opět blbým zvykem je odkaz na zahraniční vzor - v tomto případě na Slovensko. A co EU a CCCP???

Kdybych byl nucen někdy psát nějaký kodex pro diskutéry, vypadal by asi takto: Usáma říká: „Jestliže neexistuje kontrola svobody vašich slov, pak otevřete srdce, pro svobodu našich akcí.“, proto si říkejte co chcete, ale běda jak Vás přistihnu při nějaké akci. Například při schvalování zákona proti škůdcovství na „blozích“, nebo jiných hovadinách ... Zpřerážím Vám hnáty!
02. 04. 2008 | 18:02

cesi z letadlovych lodich napsal(a):

Pane Stejskale, ted jsme si ja a kolegove uvedomili, ze jste vlastne remeslnik - zivici se necim! Ze je to treba cenzurovani prispevku ktere se nehodi do kramu zbytkovym bolsevikum, je samozrejme Vase privilegium.

Cest Vasi praci pane Stejskale!

.... samozrejme i Vy jste "zvonil klicema" :o))))
21. 04. 2008 | 03:56

nepolitik napsal(a):

Upozornění, u blogu Magdy Vášáryové máte chybu. První a ve jméně není krátké, ale dlouhé. Opravte si to.
13. 07. 2008 | 18:19

(C) napsal(a):

Stejskale, Stejskale, vy jste ale demagog, jen tak dál, rudoch se ve vás nezapře!!:-)))
13. 07. 2008 | 23:07

zcelazbytecný napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale, nezkusil jste v rámci vytipovávávní oslovit konkurenta v oboru pana primáře Nešpora, totiž pana primáře Popova?
Kvalita stoprocentně zaručena, rovina trochu odlišná.
14. 08. 2008 | 15:43

Plzák napsal(a):

Vyučen na novináře. To je moc hezké. Ještě kdyby nám pan Stejskal napsal, kdo v tom učení byl jeho mistr.
A pak se divme, že ty noviny jsou, jaké jsou.
03. 09. 2008 | 14:16

achjo napsal(a):

staci mi precist "Původně vzdělán na stavebního políra" a je jasne jakou intelektualni kapacitu si aktualne na cenzuru zvolilo

bohuzel redaktori aktualne jsou zoufali cim dal vice a cenzura v diskuzich je plytvani energie na spatnem miste

mily rediteli mucho, obavam se ze s timto postupem te warburgove brzy moc nepochvali ...a ani tvoje zena , vzhledem k tvym stock options
31. 10. 2008 | 13:17

Johanka z Arcu napsal(a):

Vážený pane Stejskale, moc mne mrzí, že jsem se mohla i já, dnes sama (na své vlastní kůži),opravdově přesvědčit,že cenzura slova v ČR je více než aktuální. Jen vy sám víte, že můj příspěvek, zcela korektní a navíc i konkretního charakteru a dodržující veškeré možné doporučované kodexy, byl vámi vymazán. Snad proto, že jsem nabídla veřejnosti svůj skromný naázor a příspěvek o tom, jak bojovat se státní zlovůlí a apatyčností některých úředníků ve státní správě. Mrzí mne to, docela jsem to, ale i čekala, když jste mi nechal pro veřejnost, ve věci paní Emilie Wallové, uveřejnit v názoru jen moji nepodstatnou část pro čtenáře, ale doporučované řešení a "emigraci za morálními, lidskými a duchovními, elementárními hodnotami, pravého člověčenství" ,atd...jste samozřejmě vypustil. Vážím si vás jako kteréhokoliv božího tvora , ale odpusťte mi tento výraz, klesl jste u mne jako " ŠPEH CENZURY",a tímo se vám dopředu velice omlouvám. Označila jsem pouze věci pravým jménem, nechtíce vás nijak urazit. Vše bez jakéhokoliv vulgarismu a vše k věci. Přeji vám více "patolízalských čtenářů", ale kde budete podepsán vy, tam se do diskuze nepřidám. Je to zbytečné mlácení slámy. Přeji pěkný den z adoptivní vlasti, Švýcarska, kde morální hodnota člověka je stále ceněna nadevše. Bůh ochraňuj národ Český!
03. 11. 2008 | 15:37

Měch Čestmír napsal(a):

Pane Stejskale,
nechápu proč někteří čtenáři vyčítají nejaké cenzurování. Mám dojem, že jenom nepouštíte hrubá a přímo sprostá slova některých "demokratů" . Ale demokracie není přece "cochcárna", ve smyslu, že si kdekterý hulvát může sprostě a hlavně anonymně ulevit svým mindrákům či jiným komplexům. Bude asi dobře, když ještě (a opakovaně) zdůrazníte smysl a účel tohoto opatření u AKTUÁLNĚ , snad to jednou pochopí i méně integentní jedinci.
Já osobně nemám rád anonymní výlevy, proto se zeptám, pane Stejskale : je dovoleno se podepsat pod příspěvek a uvést svůj email ? Jednou jsem to udělal a nebyl jsem publikován
04. 11. 2008 | 09:45

Měch Čestmír napsal(a):

Pane Stejskale,
ten můj plně podepsaný příspěvek do diskuze byl na stránkách paní JUDr. Kláry Samkové Veselé ve věci romské otázky. Trvalo mi to dost dlouho, než jsem to sepsal a podepsal, ale dosud jsem to v diskuzi nenašel. Č.M.
04. 11. 2008 | 09:49

Měch Čestmír napsal(a):

aaa

K čemu jsou dobrá ta dvě slova co tam máme vyplňovat před odesláním příspěvku ???? Teď tam vidím Valve a Metz´s
04. 11. 2008 | 09:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Johanka z Arcu,

můžete mi prosím nějak přiblížit text, který jsem měl údajně smazat. Zcela úpřímně: nevzpomínám si, že bych něco od Vás mazal.

Paně Měchu,

ano, ta slova musíte vyplnit před odesláním. Je to ochrana proti spamu, tedy reklamám, kterými zahlcují diskuse tzv. softwaroví roboti (viz třeba zde aert).

Libor Stejskal
04. 11. 2008 | 10:25

stejskal napsal(a):

A samozřejmě je dovoleno uvěřejnit své pravé jméno i mejl. Osobně to velmi oceňuji, nedokáži si představit, že bych vyjadřoval své názory anonymně pod texty lidí, kteří mají jméno i tvář.

Libor Stejskal
04. 11. 2008 | 10:27

Publicista napsal(a):

Vážený pane,
to, že jste začali blokovat jednotlivé IP adresy diskutujících na tomto portálu mne opět utvrdilo v tom, že "svoboda slova v této zemi nikdy nebyla".
Blahopřeji Vám a ujišťuji Vás, že učiním vše, aby se o těchto "estébáckých praktikách" dozvědělo co nejvíce lidí.
Opravdu hnus, co je v tomto Absurdistánu možné.
26. 11. 2008 | 11:53

ers napsal(a):

už nemám komentář, vše je zde již napsáno..
17. 12. 2008 | 21:35

Ben napsal(a):

Na blogy nechodím zas tak dlouho, občas něco vyštěknu - sám si to pak smazat nedokážu, ale i za tu krátkou dobu jsem si jist, že jste člověk na svém místě. Že děláte svou práci co nejpoctivěji.
A po tom, co jste o sobě napsal dnes, nenalézám slov obdivu. Člověk, který vytvoří domov odloženému děcku si zaslouží tu největší úctu a poklonu.

Neodpovídejte mi, prosím.
07. 01. 2009 | 21:08

vhovorka11 napsal(a):

Panu Stejskalovi přeju hodně zdraví a výdrže a aby se nenechal ve své práci znechutit neobjektivními a urážejícími výroky blogerů. Vážím si toho, že odpovídá pod svým jménem.
Já pod svým pravým jménem nepíšu, ale je to kvůli tomu, že nejsem chráněn proti šikaně osob, kteří mají v ruce moc. Jak to funguje vidíme na odebrání případu soudci Ceplovi, trestu paní Slonkové, řádění paní Vesecké, zastrašování pomocí BIS protiraketovým aktivistům a lidem, kteří odmítají americkou základnu na svém území. Stejně tak odsuzuji politiky řízený brutální zásah na czech Teku 2005, který byl připraven dlouho předem i aroganci Klause vůči právu na majetek a jeho zavádění praktik neřešení jmenování či nejmenování soudnímu čekateli přes rozhodnutí soudu v jeho právo na vyjádření prezidenta. Je toho daleko více, ale myslím, že je dobré, že opačné názory tady prostor mají. Za to jsem vděčný i když.. nevím jestli ty mantinely přípustnosti svoobodné debaty nevyřadí i mne.
16. 03. 2009 | 09:02

sirob napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
sleduji Vaši práci editora delší dobou a musím konstatovat, že je na vysoké úrovni. Ćasto vstupujete do diskuse a to věcně, erudovaně a nestranně.Nestrannost by měla být základní novinářskou vlastností, na druhé straně jakýkoli názor Vámi prezentovaný nutně musí vyvolat souhlas i nesouhlas diskutujících. Jedním z Vašich diskutujícíh partnerů je např.pan Vlk- jeho názory velmi rád čtu, řekl bych, že se na ně i těším, byť s některými nesouhlasím. Úroveň Vašich diskutací je výborná.
Děkují Vám za Vaši práci a Vaše podobizna mi tak nějak do mých představ o Vás zapadla.
10. 04. 2009 | 21:18

Jan Taurus napsal(a):

Pane Stejskale, já si vaši práce vážím. Děláte to velmi dobře. Jistě není možné uveřejnit všechny příspěvky, hlavně ty sprosté. A také si vážím, že neomezujete přístup nějakou dodatečnou registrací jak na http://www.novinky.cz. Přitom není možné se zaregistrovat, i když jsem ještě neměl smazán žádný příspěvek. To u vás není. Děkuji vám.
11. 07. 2009 | 18:36

arlon napsal(a):

Pane Stejskale,
článek blogera Havla "Ten darebák Paroubek" má přes 10 tisíc přístupů a přesto není na hlavní stránce blogů v kategorii nejčtenějších. Ptám se proč? Má snad JPa skutečnou obavu z nepřehlédnutelného titulku a činil na vás "nátlak"? Někdo je zde tedy skutečný darebák, nemyslíte?
Nebo je to jen politování hodný omyl a nedopatření? Sice jsem autorovi přepovídal zlatou nříž, a i když zatím dosáhl jen na stříbrnou není to tak špatný výsledek, aby jste jej opomíjel. Nebo máte i na toto "kodex"?
Hezký den.
14. 07. 2009 | 17:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane arlone,

nejde o chybu. V sekci Nejčtenější se zobrazují texty publikované jen za uplynulých sedm dní (text pana docenta tam též několik dní visel). Kdyby tam byly blogy s absolutně největší návštěvností, vypadalo by pořadí neustále takto (viz např sekce na této stránce vpravo upropstřed - Nejčtenější články blogů:

Jan Švejnar: Václav Klaus nemluví pravdu
Jiří Paroubek: Where are you from, mister Klaus?
Pavel Telička: Není na místě otázka, zda neodejít z EU?
Mirek Topolánek: Bojujme za svět bez klimatických změn
Edvard Kožušník: Fotoblog z volby prezidenta - sobota

A to by asi nikoho po nějaké krátké době moc neoslovovalo ;-)

Jina Vás ubezpečuji (ale nemusíte mi to samozřejmě věřit), že na mne nikdo (ani zvenčí ani uvnitř podniku) žádný nátlak nevyvíjí. Jsem na nátlaky dost citlivý a rád se s ostatním dělím o případné pokusy o ně ;-) Možná se to o mně už rozkřiklo ;-)

Libor Stejskal
15. 07. 2009 | 11:56

arlon napsal(a):

Děkuji pane Stejskal, časové omezení jsem nakonec odhadl. Ale víte ono je to právě o jednoznačnosti a informovanosti. Vašemu titulku "Nejčtenější" jaksi chybí tento časový parametr, není to tedy věcně správně a je to zavádějící. Takový údaj 168 hodin, kterým by toto šlo doplnit nebo lépe zviditelnit by určitě nebyl na škodu. Tedy doufám, jinak ovšem jsem rád, že věc se má tak, jak mi to vysvětlujete a k dalším nejasnostem nemůže dojít. Přeji vám lepší než deštivý den.
15. 07. 2009 | 12:06

stejskal napsal(a):

V pohodě, pane arlone,

zkusím naše programátory přimět, aby tam něco takového přidaly. Už jsem o tom sám kdysi přemýšlel (ostatně nejste první, kdo se na to ptá).

Libor Stejskal
15. 07. 2009 | 15:32

arlon napsal(a):

Pane Stejskale,
osobní názor na dnešní situaci kolem diskusí. Myslím, že je chyba, že necháte zásadní diskuse kolem blogů pánů Peheho a Gabala editovat kolegu ZM. Považuji to za Vaší profesionální chybu, která je signifikantní už jen tím, že ZM maže a referuje o nenávisti. Pokud jde o cikánskou otázku - budeme-li mluvit o nenávisti, musíme zásadně začít na druhé straně, tam je jí totiž tolik, že přetéká všude kolem a vytváří neřešitelné a nepojmenovatelné problémy. Nicméně ať je to jak je to, ZM je vaše slabina a Vy to víte. Zařiďte mu stáž v Oxfordu, potřebuje jí jak prase drbání.
Příjemný den.
16. 07. 2009 | 16:30

arlon napsal(a):

Pane Stejskal,
obecně vzato při pohledu na seznam blogerů u některých jmen osoba mající všech pět pohromadě musí zákonitě obrátit oči v sloup. Některé z blogerů nemohu při sebelepší vůli a lidské úctě nazvat jinak než nýmandy. Nicméně, jak vy svá práva prezentujete, jde o právo provozovatele, proč tedy ne. Jde samozřejmě o vypovídající hodnotu obalu, o tom jaké je skutečné zboží se dozvíme vždy až po přečtení plodů práce blogera. Tedy pokud k tomu v přijatelném časovém horizontu vůbec dojde, což u některých "zajímavých osob" je velmi sporadický jev.
K uvedené řadě blogerů, o nichž jsem neměl valné mínění jsem ovšem neřadil paní Petru Paroubkovou, i když její blog byl psán nekoordinovaně a spíše chaoticky. Člověk chápe, že když se někomu najednou převrátí život a ocitne se pod dohledem médií i "žumpy", že to není úplně snadné se s krajně nezvyklým pohledem a obtížemi vyrovnat. Díky popisovanému vzdělání a rozhledu paní PP jsem ovšem doufal, že snad mimo "osobního stěžování" je schopná hlubšího poznání a analýzy nejednoho problému nebo situace. K tomu však nikdy nedošlo, zde jsme nikdy neviděli ani nečetli nic, co ny připomínalo světem zcestovalou překladatelku mnoha jazyků, jež má možnost některé žabomyší války a potíže vidět a popsat jiným formátem než jen jako vyvracející pomluvy bulváru. Doufal jsem, že se bude zde vyjadřovat alespoň jako inteligentní žena jak je obecně prezentována.
No a vidíte, Paní PP přes tři měsíce mlčela jako hrob a nyní se překonala. Za dva dny dva texty takových kvalit, že nad tím zůstává rozum stát a oči v sloup se obrací. Když to srovnám s jejím popisem výletu do Sýrie, tak ten je alespoň čtivý, což myslím, že by měl zde prezentovaný text být v prvním případě, pokud samozřejmě nejde o politickou analýzu. A to zde určitě nejde. Takže vlastně co se stalo? Nic, jen jsem si paní PP přeřadil do skupiny blogerů, u nichž se rozumného nebo zajímavého článku nedočkáme a u kterých obracíme oči v sloup. Tím Vám chci opět naznačit, že úroveň tohoto serveru zase spadla na nižší stupeň než vy si myslíte. Už jen počet přístupů svědčí o bulvarizaci nejen tématu, ale i osoby a prostředí serveru Aktuálně.cz.
Pane Stejskale, doufám, že chápete, co je zde řečeno - mohl byste zvětšit úsilí a řadu blogerů rozšířit o lidi, jejichž názory, zážitky nebo náhledy na obyčejný živit a každodenní problémy jsou čtenářstvu pochopitelnější a bližší než předseda ČSSD v růžovém svetříku?
Pro příklady nemusíme ani chodit daleko - zde na diskusích je dost autorů příspěvků, kteří jsou erudovaní a sečtělí a mají i smysl pro humor. Ovšem těžko hádat, jestli by u Vás prolezli uchem jehly - to jest splňovali Kodex blogera/případně byli ochotni splňovat/. To já za nikoho nerozhodnu, v každém případě změna je život a abychom se tady neobouvali pořád jen do stejných pánů, jejichž podivné vidění někdy způsobuje averzi a nevoli a tím Vám jen přidělávají práci s mazáním, vysvětlováním a omlouváním se všem postiženým.
Postižení jsem totiž my všichni, Vás a ZM mevyjímaje.
Děkuji za pozornost.
17. 07. 2009 | 11:43

arlon napsal(a):

Zlatý hřeb hitparády - první pozice bere známá hmediální hvězda, co se soudí i s bulvárem kvůli komiksu. Jo, pane Stejskal, já se také bavím.
17. 07. 2009 | 14:25

arlon napsal(a):

Vynikající věc, ta PP. Díky této dámě se zde probudili i blogeří a píšou jako o závod. Sledujete pane Stejskal?
Teď teď už vám věřím, že nemáte čas ani možnost přečít vše, co se zde šustne a pokud ano, tak nikoliv v reálném čase.
23. 07. 2009 | 12:37

arlon napsal(a):

Pane Stejskale,
přeji Vám příjemný barevný podzim a ještě více nadhledu nad podobnými lidmi jako jsem já.
Děkuji za přízeň.
26. 09. 2009 | 22:22

Čoch tan napsal(a):

Stejskal donaší Pecinovým gestapákům, pardon estébákům.
Pozor na zobák, kolegové, Stejskal má vaše prohřešky proti politické korektnosti uložené. Mně citoval co jsem napsal před více než dvěma roky. Proč si to ukládá ? Z obdivu určitě ne.

Stejskal je fízl !
11. 12. 2009 | 23:11

karel napsal(a):

Pravidla provozu(leteckeho) je pro jsou pravne a technicky zcela jinak definovana,to co pisete se vztahuje pouze na civilni dopravu.
14. 04. 2010 | 07:50

Petr.. napsal(a):

Pane Stejskale, víte že jste podobný nebo on Vám francouzskému herci Jeanovi Reno? Buďte, prosím, jako on ve svých filmech většinou je, na straně dobra .... a ne třeba na straně např. nějakých sudeťáků a jejich epigonů, jako je ten Schmidt nebo jak se ta kreatůra jmenuje!
01. 09. 2010 | 08:52

Brando napsal(a):

Čoch tan

Když už trpíte stihomamem, tak si to laskavě myslete dál, ale neobviňujte lidi jen podle svého gusta a odhadu.
Donášení je silné slovo.
16. 10. 2010 | 16:36

Lenka napsal(a):

Pane Stejskale - po návštěvě této stránky, vím se stoprocentní jistotou, že jste jen obyčejný, tuctový žid ! Jestli jste to do dnešního dne nevěděl, máte pravděpodobně zvláštní rodinné vztahy ! To, že jste žid, pak vysvětluje vše !
Vy, osobo, už mi nestojíte za jediné slovo.
Píseň pro vás
https://www.youtube.com/watc...
10. 11. 2010 | 10:32

Abuelo napsal(a):

Libor Stejskal nebo Libor Procházka. Jeden dělá cenzora ve prospěch modrého svinstva a druhý rozkrad pod záštitou modrého svinstva desítky miliard v IPB. Jaký je mezi těma lotrama rozdíl? Oba dva jsou vysmátí. Proč si ty bezcharakterní a proradný blbečku-cenzore nezůstal na tý poště. Tam by ti asi modré svinstvo nic z rozkradených miliard nedalo!? Co?
01. 02. 2011 | 01:31

OM napsal(a):

že jste nechal zavřít i tak neškodnou diskusi jako počasí, je vaše velké mínus... Co vím, tak vás živí reklama... a tu tam vábí právě diskutéři...
05. 04. 2011 | 04:43

Ládik!!! napsal(a):

Blogy jsou fajn. Dík za ně.
09. 11. 2011 | 18:14

Jidas Kreutzstein napsal(a):

Původně vzdělán na stavebního políra, pak vyučen na novináře, po absolutoriu úspěšně zaškolen na pracovníka balíkové přepážky pražské hlavní pošty. Následovala dvouletá peripetie v oddělení propagace Supraphonu, obor vážná hudba a od roku 1990 pracoval jako šéfeditor postupně v Lidových novinách, Mladé Frontě Dnes a Hospodářských novinách.
A tak nám ten popis ukazuje, že vzdělání vlasně žádné a tak je to asi tím, že žid nemusí mít vzdělání a dostane dobré korýtko, kde nemusí umět zhola nic, jen to mazání, tak málo stačí židovi ke spokojenosti.

Zřejmě Lenka i Abuelo to vystihli zcela správně.
06. 02. 2012 | 19:08

David Kronenstein napsal(a):

Čoch tan napsal(a):
Stejskal donaší Pecinovým gestapákům, pardon estébákům.
Pozor na zobák, kolegové, Stejskal má vaše prohřešky proti politické korektnosti uložené. Mně citoval co jsem napsal před více než dvěma roky. Proč si to ukládá ? Z obdivu určitě ne.

Stejskal je fízl !
11. 12. 2009 | 23:11
Souhlas.
Je to prachsproste hovado z zidovskeho kotce.
Za Hitlera jeho soukmenovci lezli do zadku gestapu stekne jako Havel a dnes jsou na tom stejne. Zase leyou do zadku USA a jeho AIPACu.Tahle verbez se nikdy nezmeni.
Jak se rika/ svine zustane porad jen svine.
08. 02. 2012 | 12:30

Bozi clovek napsal(a):

Buh stvorila Adam a Eva, aby se mnozila a svet krasne velbit.Satan se to nelibi a tak stvorla cigan a zid. A od ten doba svetu jen tahle haved jen skodila.
19. 02. 2012 | 10:00

Anonymec napsal(a):

Pane Stejskale, přestože stále nevím, jestli jste židovský nacisticko bolševický cikán, či cikánský bolševicko nacistický žid, držím palce a přeji sílu :-) Úroveň místní diskuse je v porovnání s "žumpou" konkurenčních Novinek skvělá, což je výsledek i Vaší práce. Děkuji.

Nicméně většina místních blogů, resp. blogerů je zcela mimo můj šálek kávy. Takové příliš sociální, příliš "doleva".
20. 02. 2012 | 16:42

Vit napsal(a):

Pane editore, rad bych Vam popral hezke svatky a mnoho sil do roku 2013. Aktualne.cz ctu pravidelne, ale diskuzim se z duvodu slabosti zazivaciho traktu radeji vyhybam. Kdyz uz obcas omylem nejaky komentar letmo zahlednu, citim velky respekt k cloveku, ktery takove zvlada cist denodenne. Mam podezreni, ze Vasi praci zvladne jen jedinec s jistou davkou vrozeneho masochismu, ale i masochiste by si meli uzit hezke Vanoce. Tak tedy stastne a vesele!
20. 12. 2012 | 23:07

MGM napsal(a):

Rad bych podotkl, ze lidu v CR je 10 000 000 a neni potreba je urazet tim, ze to v komentarich mluvi lid sproste. Nemluvi. Ve sve totalni vetsine vas bloggare ani necte. Druha vec je, ze nazyvat nekoho zumpou je opisne prirovnavani k vykalum jako je 3.14co opisne prirovnani ke genitaliim. Oboji je snaha o degradaci a vzpadate jedni jako druti. - T podstatne hlupaci a sprostaci jsou na webu navzdy. Bud je budete ignorovat jako vetsina lidi nebo budete vypadat jako jeden z nich, protoze kdo uz se timhle zabyva.
02. 11. 2013 | 15:01

Tony Fisrt napsal(a):

Dobrý den pane Stejskale,
já osobně jsem při svých komentářích s Vámi problém nikdy neměl. Proto také nemohu Vaše zásahy do diskuze ostatních kvalitativně posoudit. Ale...Většina změn,během posledních 25 let,jevila spíše negativní prvky (byla prostě naprd).
Také uvítáte příspěvky typu -" zlatý Libor"?
30. 01. 2015 | 19:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy