V případě metylalkoholu vláda selhala.

26. 09. 2012 | 08:14
Přečteno 6417 krát
K čemu máme vládu, která není schopna ochránit vlastní občany před jedovatým alkoholem?
Ochrání nás stát před nekvalitními potravinami do budoucna?


25 mrtvých a řada lidí s trvalými následky - to je dosavadní výsledek zásadního selhání státního dozoru nad kvalitou a bezpečností potravin. Evropská unie se právem pozastavuje nad případem hromadných otrav metylalkoholem v naší zemi a ptá se, jak je možné, že se něco takového v civilizovaném státě, který má celní správu a policii, zemědělskou a potravinářskou inspekci, hygienickou službu, může vůbec stát?
Kvůli daňovým únikům se již dříve zavedlo kolkování alkoholu. Nyní policie našla spoustu kolků v ilegálních stáčírnách alkoholu. Kde je tedy problém?
Ve vysoké spotřební dani na alkohol, která činí nelegální výrobu alkoholu finančně velmi ziskovou nebo v nedostatečném počtu inspektorů, kteří dohlíží na kvalitu a nezávadnost potravin, včetně lihu, v počtu celníků, kteří nejsou schopni zachytit a odhalit nelegální výrobny a stáčírny alkoholu, ve kterých se z technického lihu vyrábí padělky oblíbených lihovin? Je problém v počtu policistů a detektivů, kteří nestačí na gangy padělatelů? Nebo snad ve výrobě, distribuci a evidenci kolků, případně v celních skladech nebo velkoskladech supermarketů?
Jsem přesvědčen, že problém je větší, než jsou vládní činitelé ochotni připustit. Dosavadní informace naznačují, že trh s padělaným alkoholem je rozsáhlejší víc, než si myslel ministr Kalousek. Ani dosavadní výsledky vyšetřování nás nemohou uklidnit. Je velmi pravděpodobné, že se jedná o logisticky velmi dobře fungující síť, která zahrnuje výrobu, distribuci, velkoobchod, výrobu kolků a vinět, případě krádeže těch originálních.
A není to případ několika posledních měsíců, ale roky budovaná chobotnice s velmi dobrým zázemím.
To, co se stalo, nebude výsledek nějaké amatérské party o pár lidech. Ve fungujícím řetězci se stala chyba na začátku – nebezpečná surovina se dostala do distribuce, celních skladů a velkoskladů a dnes je velmi těžké vypátrat, který alkohol je bezpečný a který je nebezpečný.
Optimismus pana ministra Bendla ve zpětném dohledávání původu obsahu lahví považuji za ruskou ruletu a uvidíme, kolik lidí na to ještě doplatí.
Jaké z toho plyne ponaučení do budoucna?
Se zvyšováním spotřebních daní a DPH obecně dojde ke zdražení všech potravin. S tím, jak se bude prodlužovat ekonomická krize a zvyšovat nezaměstnanost, budou mít lidé stále méně peněz, což bude mít za následek tlak potravinářských řetězců a supermarketů na snižování nákupních cen a výsledkem bude snižování kvality a zdravotní nezávadnosti potravin.
Stát neustále snižuje stavy policistů, během let 2006 – 2012 propustil stovky pracovníků hygienické služby, až z ní zůstalo pouhé torzo. Ze zbývávajících zaměstnanců nadělal správní úředníky s razítky, ale hodnocením zdravotních rizik se dnes už mnoho hygieniků nezabývá.
Obdobná situace je u inspekčních orgánů dohlížejících na kvalitu potravin.
Po odchodu Josefa Luxe stát soustavně decimoval české zemědělství, stále méně potravin je českého původu a stále více nekvalitních se dováží. Za domácí potraviny jsou vydávány výrobky, u kterých je často převážná většina surovin z dovozu.
Dovoz nekvalitních potravinářských výrobků a nedostatečný dozor nad jejich kvalitou a bezpečností se nám může hrubě nevyplatit. Mohou totiž přijít otravy a infekce z nekvalitních potravin daleko většího rozsahu, případně se mohou objevit jiná zdravotní rizika a stát nebude schopen na vzniklé nebezpečí rychle reagovat, jak se ostatně ukázalo v případě metylalkoholu. Stát šetří na nesprávných místech a výsledky se začínají dostavovat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Dan napsal(a):

Pane Hovorko. Kdybyste byl například ministerm vnitra, jak byste zařídil, aby mě nikdy nikdo nepřepadl? A kdyby mě někdo přepadl, vyvodil byste z toho osobní odpovědnost? Děkuji za upřímnou odpověď
26. 09. 2012 | 08:22

Petr napsal(a):

Máte tam chybu pane exposlanče.
V případě metylalkoholu vládY selhaly!
26. 09. 2012 | 08:28

Občan napsal(a):

Ono jde, pane Hovorko, o DVĚ souběžné kauzy.
Na metanolové aféře mi pořád něco "falírovalo" a chvíli mi trvalo, než mi codvaklo co.

Ono totiž nejde jen o metanol, ale i o etanol. Resp. o nekontrolovatelné pohyby velkých množství obou alkoholů po republice.
Metanol vládu poněkud zaskočil, protože tato větev mafie provozuje svou činnost mimo hlavní proud a ohrozila zájmy mafie hlavní - tedy etanolové. Ale v nelegální distribuci etanolu má vláda již bohaté zkušenosti a etanolová mafie působí přímo na MF ČR již skoro 20 let.
Jak, to jsem popsal vč. konkrétních jmen pod jiným blogem.

I kvůli neinformovanosti většiny pisálků pak došlo ke zmaštění několika témat dohromady.
- čistý kvasný etanol (vhodný pro potravinářské účely)
- průmyslový etanol a znehodnocený etanol (denaturovaný)
- čistý metanol (alkohol určený výhradně pro průmyslové využití)

Vláda však zjevně nemá (či spíše nechce mít) kontrolu ani nad jednou z chemikálií. Z toho plyne i její kličkování a snahy o zlehčení celé aféry a její zametení pod koberec. Davu proto budou exemplárně předhozeni dva subalterní pachatelíčci, přičemž špičky mafie zůstanou i nadále zcela mimo pozornost "lidu".
26. 09. 2012 | 08:29

Marek napsal(a):

Dan
proč tady motáte věci, které spolu nesouvisí ? Za vraha stát nenese odpovědnost, ale za to, že se v prodejní síti objevuje škodlivé zboží ano. Na to má přece vytvořenou celou řadu institucí, aby nezávadnost potravin kontroloval, taky celníci, aby se ze zahraničí nepašoval, taky finance, aby byly řádně odváděny daně, také hygienu, také ČOI atd. Víte vy vůbec, kolik nás tyhle instituce stojí ve státním rozpočtu a že to jde z našich daní na naši ochranu ? Když umírají lidé, tak je to asi špatně a někdo za to asi může. Jistěže je to kriminální čin člověka, kterému ovšem bylo umožněno málo efektivní činností státu aby jej mohl spáchat. Až když se stane tahle hrůza, tak je auf, najednou to jde, to je zajímavé. Kdyby dělali všichni zúčastnění tyhle šťáry častěji a koordinovaně, tak by tyhle lumeny, nebo alespoň některé z nich, ta chuť a odvaha experimentovat s životy druhých přešla. To platí i pro dovoz nekvalitních potravin, také pro vietnamská tržiště nacpaná neproclenými horami duplikátů značkového zboží a takových příkladů, kdy se urvaná ruka trhu nechává bez povšimnutí je celá řada. A stát od nás vybírá stále větší daně, aby zacelil díru v rozpočtu, kde mu tímto způsobem unikají miliardy. Vám se to asi líbí, no jste jeden z mála.
26. 09. 2012 | 08:45

Analytik napsal(a):

Státem řízená alkoholová mafie fungovala řadu let bez jediné chybičky.
Až letos nějaký diverzant vhodil hrst písku do výborně promazaného soukolí a záměrně způsobil katastrofu!
Jestli hlavní podezřelý mluvil pravdu, tak jen v pasáži, že zaměnil vstupní suroviny úmyslně. Ale neučinil tak ve svůj finanční prospěch (tomu neuvěří ani kedlubna), ale proto, aby způsobil pád zkorumpované vlády boje proti korupci.
Což, jak všichni doufáme, se mu podařilo.
26. 09. 2012 | 08:47

Tetanovka napsal(a):

Zajímalo by mě, jak to řeší v sousedních státech, jestli tam také hrozí, že když si koupím v obchodě láhev, že se můžu otrávit. Jak to kontrolují např. v Německu, Rakousku, Francii atd?
26. 09. 2012 | 08:49

dříve čtenář napsal(a):

Pane Hovorko, opravdu si myslíte, že kalousek nemá zmáknuté mafiánské trhy? Že by s ním přece jen šlo po dalších volbách spolupracovat? Kalousek jen nepředpokládal, že se mu takové malé ryby budou hrabat v businesu. Jak onehdy říkal v TV : po bitvě je každý generál...
Jinak souhlas s Občanem.
26. 09. 2012 | 08:52

SuP napsal(a):

Občane -
NE vláda, ale STÁT. Vy, úřednící státní správy jste to nechali být a vy můžete za ta úmrtí. Vláda je vždycky jen momentální bílý kůň státu, ať ji dosadili levouni či pravouni.
A všechny tyhle "úvahy" o zodpovědnosti, kterými se zaplevelují sdělovadla jsou jen vypuštěné klamné cíle.
26. 09. 2012 | 08:55

Sláma napsal(a):

To Dan:
Je zjevné, že jste podlehl mlžení, které tak úspěšně provádí Kalousek. Jestliže jeden duševně úchylný člověk nalije do alkoholu jed, jedná se o kriminální čin, který stát nemohl preventovat.
Jestliže při soustavném, organizovaném falšování alkoholu se utrhne míchači ruka a nalije do etanolu více metanolu, než obvykla a než je zdrávo, je to jasná známka toho, že selhali lidé odpovědní za chod státu, a to jmenovitě ministři za TOP09 Kalousek a Heger a ministr za ODS Bendl.
Nevím, jestli to jste pochopit, Dane, ale z každé lahve alkoholu jde poměrně velký peníz státu. Myslím, že je legitimní, abychom za tyhle peníze chtěli od státu také nějaké garance, že alkohol, který koupíme v kamenném obchodě, či v restauraci není zdraví závadný.
Pokud pracujete, Dane, tak se podívejte na svoji výplatní pásku, kolik že si stát od vás vezme peněz. V poslední době nám ovšem stát dává za naše peníze méně a méně služeb, zejména v oblastech, které patří k jeho základním funkcím, tedy ochrana bezpečnosti, zdraví a životního prostředí.
26. 09. 2012 | 08:56

neo napsal(a):

SuP:

Občan je podle všeho nezaměstnaný a předtím byl půl roku na nemocenské, takže jeho bych z metanolu nevinil.
26. 09. 2012 | 08:57

dříve čtenář napsal(a):

SuPe - chtěl bych se Vás zeptat : kdo řídí STÁT a vytváří pro jeho chod zákony?
Odpovědnost za chod STÁTU samozřejmě nemá nikdo...
26. 09. 2012 | 09:06

DH napsal(a):

Pan Hovorka není schopen připustit právně podložená slova ministra Kalouska který jasně tvrdí, že ani on ani stát za smrt otrávených lidí nemůže.
Protože je to jen pouhopouhá kriminalita, proti které je stát bezmocný, a celní správa přece kontroluje jen daně a ne pravost zboží.
Prodej otráveného alkoholu je čistě soukromoprávním problémem prodávajícího a kupujícího,proč tuto elementární věc jasně vysvětlenou panem Kalouskem pan Zaorálek nechce pochopit.
Náklady na zavedení alkoholové regulace jak je známo i panu Hovorkovi obnášejí kolky, celní správu, policii.Toto vše pan Kalousek doložil že splněno bylo a je to naprostá pravda!
Místo aby jste myslel synchronně s panem Kalouskem, že prostě je to průšvih a na církevní restituce, které jste tak plamenně obhajoval pane Hovorka prostě nebude tak se snažíte ještě vytlouct něco politického kapitálu ke svému znovuzvolení.
Takhle Vás ten na hoře; tedy Pavel Bělobrádek opět nazve neschopným členem jako minule.
Svádět na MF nepřiměřenou státní regulaci a chtít následně po státu aby zasahoval do soukromoprávních problémů prodávajícího a kupujícího tak že je bude omezovat či kontrolovat tak to je vrchol jak správně podotkl MF Kalousek.
26. 09. 2012 | 09:10

Skogen napsal(a):

Ano, je zde argument, který používám už hezkou řádku let mimo jiné i zde na aktuálně. Tržní principy mohou fungovat až v důsledcích. Nejprve se něco stane, posléze přijde jakási reakce. A to navíc pouze tehdy, jestliže ona reakce může mít nějakou váhu.

V příšerném chaotickém a ad hoc přizpůsobovaném prostředí, kde je primární rychlý a mnohdy jednorázový zisk s maximální eliminací odpovědnosti, má taková reakce váhu muší. Na nekalé praktiky doplatí pouze poctiví výrobci a obchodníci, kteří však nemohou aspirovat na rychlý a jednorázový zisk. Už tady se teze o prospěšnosti zvenčí neregulovaného trhu tedy jeví zcestná. Aby zákony trhu fungovaly, musí existovat ve stabilním prostředí s jasnými pravidly. A ona pravidla jsou regulace.

Když se vrátím k tomu prvnímu, tržní systém velmi omezuje prevenci. My víme, že prevence je efektivní, účinná a v důsledcích levnější než vážné problémy, které se řeší (v tom lepším případě), až když se vyskytnou, anebo se (v horším případě) neřeší a takříkajíc se nechávají „vyhnít“. Víme, jak preventivně působit, aby se omezila kriminalita, delikvence, zdravotní zátěž, bezpečnostní rizika, nadměrné výdaje... Víme to, ale od prevence upouštíme. Důvody jsou trapně ideologické. Bezhlavě se důvěřuje tvrzením osobností, které (opět v tom lepším případě) jsou zaslepenými ideology, anebo (v tom horším) jednají účelově.

Bohužel na takovou vějičku skáčí mnozí zas a znova. Předevčírem Topolánkovi, včera Nečasovi, zítra Machovi a jemu podobným. Vždy tomu konečně pravému svobodnému pravičáctví. Přitom ta naivní konstrukce prostě nemůže fungovat, dva důvody jsou výše. Pravicová mantra se tak stává stejně teoretickou fantasmagorií, jako komunistický ideál beztřídní a zcela solidární společnosti. Ti odpovědní vždy vědí, že ji stojí za to opakovat kvůli osobním výhodám, jelimani jenom skáčou na špek.
26. 09. 2012 | 09:15

PB napsal(a):

Dane, PŘEPADNOUT není to samé jako ÚMYSLNĚ ZABÍJET.
Asi si pletete dojmy a pojmy.
Sám víte nejlépe, studente, že zařídit, aby mě nikdo nikdy nepřepadl, je nesmysl.
Zařídit ale, aby se do oběhu nedostaly smrtelné látky vykazované jako alkohol, zařídit lze.
Vlády měly od Rumové aféry před dvaceti lety dost času na to, aby v tomto něco udělaly.
U nás však můžeme i uvažovat tak, že v tomto "výdělečném mechanizmu" mohla jet i policie a politici. Může tomu nasvědčovat dost okolností-třeba že s tím nikdo nic dvacet let nedělal.
Stále se šetří na nepravých místech-třeba v počtu kriminalistů.
Stalo se někdy něco podobného za totality?
26. 09. 2012 | 09:18

Analytik napsal(a):

Marek 8:45
Mýlíte se!
Stát poskytl vrahovi nástroj, je tedy přinejmenším spoluviník!
Stát už léta podporuje síť černých prodejců čehokoli, zejména alkoholu.
Lze si to představit jako velkou vstupní nádrž, od které vede systém rour a trubiček až k jednotlivým spotřebitelům nelegálního chlastu.
Pachatel buď úmyslně nebo omylem přilil do hlavní nádrže pár tun jedu a další proces šíření už je v režii státu!
Před 11 lety byl vyšetřovatelům odebrán případ nelegálního prodeje alkoholu, protože se příliš přiblížili k šéfům projektu. Kdopak má takovou moc, zastavovat šetření nebo ho spouštět podle své potřeby?
26. 09. 2012 | 09:18

Občan napsal(a):

SuPe,
velice se mýlíte.

Na MF ČR působí jistý Jan Knížek. Je to přímý podřízený Kalouska.
A tomu Knížkovi do cca r. 2009 "poradcoval" jistý Čáslavský (bývalý ředitel FŘ Brno), nepravomocně odsouzený za daňové podvody v oblasti obchodu s etanolem.
Podotýkám, že "poradcoval" ještě v době, kdy již byl OBŽALOVANÝM a probíhala soudní řízení.

Špičky alkoholové mafie tedy sedí v vedení MF ČR a i kdyby se inspektoři a policisté postavili na hlavu, s tímhle nehnou.
Za mrtvé tak nese přímou odpovědnost stát.
26. 09. 2012 | 09:21

oranžáda obecná napsal(a):

k čemu máme vládu, když není schopna nás ochránit před vraždami ???? Pan Hovorka má bolševický způsob myšlení, asi tak, jako 80% lidí v tomhle postbolševikém teráriu.....
26. 09. 2012 | 09:35

neo napsal(a):

oranžáda obecná:

co před vraždami, ale co sebevraždami, smrtícími autonehodami nebo zabijáckými viry jako je chřipkový?
26. 09. 2012 | 09:41

dalimír napsal(a):

Vláda a stát ? Co to je pane Hovorko ? Každý jedinec by si sám v sobě měl pěstovat pevnou vůli aby odolat neřestem ,podobným alkoholu ! Tohle je důležité ,o tom pište ! Na žádnou vládu se v tomhle nespoléhejme ,je to naivní představa ! Každý musí začít zodpovědně sám u sebe a především naučit se chránit své zdraví ! Propadnutím alkoholu pohrdáme veškerými hodnotami ! Proč třeba já ,obyčejný člověk a bývalý dělník tomuhle neholduji ? Protože jsem si celý život trénoval pevnou vůli ! A vidíte dnes mi tohle methanolové svinstvo nic neříká a jsem v pohodě ! Vážený národe nechcežli skončit jako bezdomovec třeba i pod mostem tak se chlastu vyhýbej,tod má rada ! Dali. mil. mír @
26. 09. 2012 | 09:42

dříve čtenář napsal(a):

Ještě mě napadlo takové přirovnání, jedno z mnoha : za problémy na Úřadech práce mohou samozřejmě jen státní úředníci. Jejich nadřízený drábek je v tom jaksi nevinně...
26. 09. 2012 | 09:43

Mulén napsal(a):

dalimíre, udivujete mě. Je velice malá pravděpodobnost, že se z ženy v nevěstinci stane jeptiška. Každý nemá tak pevnou vůli jako Vy a proto tohoto jedince, který není anděl, je velice důležité i prostředí, které na něj působí. A to prostředí se u nás velice zhoršilo. A to nezlepší ani ta menšina s pevnou vůlí. Když chceme žít ve slušném státě, musíme k tomu vytvořit pro lidi podmínky a ne tolerovat nevěstinec a kriminál. To se potom šíří do celé společnosti jako rakovina. A na její léčení nějaké výzvy nestačí. Je nutné vnímat realitu a souvislosti a zbožná přání, modlitby a výzvy nechat do kostela. To nám v realitě nemocného státu nepomůže. Jako kdyby báby zaříkávaly a okuřovaly kolem postele. Žádná neviditelná ruka, ale naopak, naprosto transparentní prostředí. O tom se sice pořád mluví, ale nikdo jej zatím neviděl. Dodržování zákonů, plnění povinností a důsledná kontrola. Ale mafie má už navrch a jelikož jsme v tomto ohledu velice schopní, tak jsme předhonili i tu pověstnou Sicílii a nápravy se jen tak rychle nedočkáme.
26. 09. 2012 | 10:07

bobš napsal(a):

DH
Prodej otráveného alkoholu je čistě soukromoprávním problémem prodávajícího a kupujícího,proč tuto elementární věc jasně vysvětlenou panem Kalouskem pan Zaorálek nechce pochopit.
Nechápe je daleko více lidí, ne jenom pan Zaorálek. Rád bych věděl, co by jste dělal Vy a jaké komentáře k tomu dával, kdyby jste koupil něco v obchodě, v řádně označené lahvi a nebo krabici a doma po požití měl zdravotní problémy. Také by následovalo, že je to váš problém kupující prodávající? Mám dojem, že státu odvádíme dost velké daně, aby nám mohl garantovat nezávadnost zboží, ale bohužel, když není kontrola namůže být ani jistota.
26. 09. 2012 | 10:09

Yosif K napsal(a):

Kde je tedy problém?
1) Ve vysoké spotřební dani na alkohol, která činí nelegální výrobu alkoholu finančně velmi ziskovou nebo v nedostatečném počtu inspektorů, kteří dohlíží na kvalitu a nezávadnost potravin, včetně lihu, v počtu celníků, kteří nejsou schopni zachytit a odhalit nelegální výrobny a stáčírny alkoholu, ve kterých se z technického lihu vyrábí padělky oblíbených lihovin?
2) Je problém v počtu policistů a detektivů, kteří nestačí na gangy padělatelů?
3) Nebo snad ve výrobě, distribuci a evidenci kolků, případně v celních skladech nebo velkoskladech supermarketů?
KONEC CITATU.
Pane Hovorka, ptete se jako kdybyste vlezl do KDU CSL vcera a nikoliv v roce 1990. Ptate se jako kdybyste vlezl do politiky vcera a vyklubal se z vejce predevcirem.
ad 1) spotrebni dan z alkoholu je v EU harmonizovana - Cesko je na urovni prumeru. Nizsi dan by mohla byt lepsi - na jihu se pije vic vina a lide se mene ztriskaji do nemoty jako na severu.

Inspektoru je mene nez v Norsku (kde maji na starosti i rybarstvi) a trikrat vice nez v Rakousku, kde se asi mene podvadi.
ad 2) pocet policistu je mirne nad evropskym prumerem.
ad 3) vyroba a dostribuce kolku ano, supermarkety alkohol nefalsuji
Problem neni v poctu policistu ale v tom, ze policiste jsou VYUCENI aby radeji moc nevrtali do gangsteru s politickym krytim. Plati to predebsim pro rude pevnosti na severu Moravy, ale moc bych se divil, kdybyste nenasel nejaky priklad i na Vasem rodnem Zlinsku.

Nakonec Zlinsko bylo dulezitou staci v papirovem sibovani LTO, na Zlinsku prosperovaly Slusovice, na Zlinsku vzkvetala ForestBanka. Na Zlinsku se take dva lide otravili metanolem. Vystroivani se vede se Zlinska = i na Zlinsku urcite bylo a je zapojeno do lihoveho businessu nemalo lidi. Hazet vsechno na Prahu je nesmysl. Tesinsti gangsteri maji kryti hlavne v Tesine, zlinsti gangsteri maji kryti hlavne ve Zline.
26. 09. 2012 | 10:14

oranžáda obecná napsal(a):

a proč lidi chlastají tyhle patoky ???? Je snad chlast jejich životní jistota ??? Lidi chlastali odedávna a chlastat budou do skonání světa, a není v moci státu, ani nikoho jiného, aby jim v tom zabránil. A jestliže se nějaký debil rozhodne do chlastu něco namíchat, nezabrání tomu stát, ani prezident, ani papež... Konečně už lidi začněte myslet hlavou, protože o tom to je, jetsliže si nechám nalít levný chlast z kanystru, říkám si o problémy, a musím s nimi počítat.... pak svádět něco na stát mi přijde úchylné... v tomto případě šlo o kriminální jednání, viníky policajti našli a vina je totálně na jejich straně, zaslouží si doživotí, stát s tím nemá co dělat !!!
26. 09. 2012 | 10:16

modrý edvard napsal(a):

Samozřejmě, stát selhal. Státy zkrátka selhávají, stejně jako jiné subjekty, protože selhání je jen odchylka od optima, které se udržuje dynamicky. Někdy je policajtů málo (potom se přemnožej zločinci), někdy je policajtů moc (potom chybí peníze učitelům). Atd. Doufám, že budou pochytáni nejen pachatelé metanolové aféry, ale i pachatelé v distribuci ilegálního etanolu. Až nahoru. I dolů.
A pokud někdo popíjí alkohol neznámého původu (když ho popíjí z 6 l kanystru, mělo by ho to napadnout), je to trestuhodná neopatrnost. Chudoba neomlouvá, krabici vína máte za 20.
26. 09. 2012 | 10:18

Honza II napsal(a):

Mně nejvíce překvapuje, že síť byla nejen asi velmi dobře organizovaná, ale rozvětvená nejméně po celé Moravě. A co dělá speciálně ÚOOZ, který se má organizovaným zločinem zabývat. Jeho ředitel leze do televize vykřikuje, jak je všichni považují neoprávněně za zloděje, když si o své dovolené tankovali benzín do služebních aut.
Tady začíná celý problém. Místo skutečného odkrývání zločinu se tihle policejní nedoukové zabývají hlavně politickým fízlovánín. Zde jsou kořeny všech mrtvých a rozsáhlého černého trhu a alkoholem. A můžeme pokračovat dál. Největší hvězda Bradáčová pouze chce zase další lidi a další peníze, ale když opravdu k něčemu dojde tak na státním zastupitelství vše musí řešit nějaký magistr ze Zlínska.
Dokud prostě nejukecanější prokrátoři a policisté budou u nás na nejvyšších místech, do té doby se takovéto aféry stále budou objevovat. - A pár šašků z Transparency internatinal bude do všech sdělovacích prdtředků vykládat, jak je dobře že tihle hochštapleři nás chrání před korupcí. Kdo nás ale chrání před skutečnými vrahy, zloději a hlavně zabijáky? Brdáčová se Šlachtou určitě ne!
26. 09. 2012 | 10:55

Yosif K napsal(a):

Jsem přesvědčen, že problém je větší, než jsou vládní činitelé ochotni připustit.
KONEC CITATU.
Problem je take vetsi nez okresni a krajsti korytari pripousteji v tisku. Nerozbotnost okresnich mafii je zajistoivana na okrse, nerozbitnost krajskych mafii je zajistovana na urovni kraje.

Proto chudak Rath tak zuril ze jej sledovali policiste ze sousedniho kraje. Kdyby jej sledovali jemu verni Stredcesi, nikdy by se na nic neprislo, vsechno by bylo zvacas ututlano. S krabici by nikdo nikdy chycen nebyl.

Pane Hovorka, nepredstirejte ze neexistuji okresni a krajske mafie.
26. 09. 2012 | 11:04

ZM napsal(a):

Hovorka napsal-
Kde je tedy problém?
Ve vysoké spotřební dani na alkohol, která činí nelegální výrobu alkoholu finančně velmi ziskovou nebo v nedostatečném počtu inspektorů, kteří dohlíží na kvalitu a nezávadnost potravin, včetně lihu, v počtu celníků, kteří nejsou schopni zachytit a odhalit nelegální výrobny a stáčírny alkoholu, ve kterých se z technického lihu vyrábí padělky oblíbených lihovin? Je problém v počtu policistů a detektivů, kteří nestačí na gangy padělatelů? Nebo snad ve výrobě, distribuci a evidenci kolků, případně v celních skladech nebo velkoskladech supermarketů?
------------
V ČR je velká část obyvatelstva zkorumpovaná nebo ochotná se za určitých okolností nechat zkorumpovat. Může se vést debata o tom, jaké faktory tento stav způsobily, ale realita je prostě taková. Je velký problém v "systému"-ruka ruku myje snažit se o nějakou nápravu.Pokud by se např. snížila spotřební daň z ethanolu, dá se předpokládat, že by se snížilo množství pančovaného alkoholu.Ale konkrétní čísla se dají těžko odhadnout.
26. 09. 2012 | 11:05

Kelt napsal(a):

To oranžáda,
na místě je otázka čím myslíte Vy.

Proto,jako jinému veleduchovi Vám položím jednoduchou otázku.
Používání methylalkoholu je v rámci EU legálně využíváno pro průmyslové účely.

Po pančování lihovin methylalkoholem zemřelo v Česku již 26 lidí,desítky jich leží ve špitálech s nejasnými vyhlídkami-zemřou,nebo jenom oslepnou?

Jsou Češi,Moravané a Slezané natolik odlišní/hloupí,kreténi/od obyvatel zbylých 26 zemí unie,nebo je to tím,že pančování alkoholu je jenom přestupkem/změna z dílny ODS/,o které se léta ví a 8 000 kontrol provedených celní správou v tomto roce neodhalilo ani jednu flašku s metylem, což Kalousek hodnotí jako úspěch.
Ryba v tomto státě,jako již stále,smrdí vždy od hlavy.
26. 09. 2012 | 11:07

toník napsal(a):

neosuporanžádahoven. Platíš daně?
26. 09. 2012 | 11:08

Yosif K napsal(a):

Honza II napsal(a):
Kdo nás ale chrání před skutečnými vrahy, zloději a hlavně zabijáky? Brdáčová se Šlachtou určitě ne!
26. 09. 2012 | 10:55
Ze zakona spada vysetrovani zlocinu z 99% do pusobnosti okresu.
Z logiky veci vyplyva ze v mnoha okresech vystrovani politicky krytych gangu brzdi "okresni sprisezenstva" - kazdy je kamarad s kazdym. Za prvni republiky toto bylo reseno rotaci cetniku, soudcu, prokuratoru.

Vysetrovat Tesinskou nebo Zlinskou mafii z Tesina nebo Zlina je dost marne - jde o okresy kde vsichni "drzi spolu proti Praze".

Vysetrovat Tesinskou nebo Zlinskou mafii z Prahy je asi tak stokrat drazsi, specilne kdyz mistni mafie ma krytoi od mistni policie. Jako ze vetsinou ma. Coz sice je jasne, ale tezko dokazatelne.

Znamena to platit nekolik agentu s falesnou identitou,jejich cestovni naklady, falesne joby, platit pres ne informatory z podsveti, spoustu polozek ketre ma okresni policie budto zadarmo nebo ve sve obvykle rezii.
26. 09. 2012 | 11:12

neo napsal(a):

toník:

já ano.
26. 09. 2012 | 11:12

ZM napsal(a):

Yosif K - co se týká mafií, tak těch působí ve střední Evropě poměrně hodně. Pojem mafie je docela zavádějící. Spíše bych používal pojem- organizované zločinecké skupiny. Jsou málo početné skupiny, které se nesnaží mít politické krytí a početnější skupiny, které se přímo snaží ovlivňovat rozhodování politiků. Mezi skupiny bez politického krytí se dají dle mého názoru zařadit např. menší gangy zabývající se krádežemi aut. Mezi větší skupiny se dají považovat např. takové, jako byla skupina kolem Mrázka nebo Krejčíře. Přesto si ale myslím, že např. Mrázek nebyl nějaký příliš vlivný Boss. A podobně ani Rath nebyl nějaká velká "ryba". Rath byl "ryba" střední velikosti, která si při své vysoké inteligenci nebyla ochotna připustit, že poblíž plavou "žraloci". To se běžně stává především narcistickým osobnostem. A Rath je typický narcista. Podobně Krejčíř. Ten byl sice mocnější než Rath, ale taky nebyl tak mocný, aby dokázal v mafiánském konkurenčním boji obstát. Někdy se stane, že do "zátoky" připluje příliš mnoho "žraloků".
26. 09. 2012 | 11:17

Yosif K napsal(a):

Pane Hovorka, nepredstirejte ze neexistuji okresni a krajske mafie.
Pane Hovorka, jak byste se zachoval vy na o0kresni uro0vni, kdbyste zjistil ze njaky vas lidovecky bratr ze Sumic, vas dobry soused, eventuelne pribuzny, micha a staci v garazi "slivovici" z denaturaku?

A) Utikal byste s udanim na sefa okresni policie, nebo
B) byste si rekl, co bych si palil prsty, na okrese je to dobre kryty, neco reknu a jeste mne nekdo prejede nakladakem, at si na to prijdou panaci z Prahy, pokud to budou umet?

V mnoha okrech kde "lide drzi zdrave pri sobe" samozrejme prevazuje postoj B!!!!! A pak se lide divi ze to vyapda jak to vyapda. Pak prijede pani Lorencova do Ceskeho Tesina a vidi ze skoro v kazdem dome jsou sklady modrych sudu s denaturakem!!!!!

Za vsechno muze Praha, vrahem jest Heger s Kalouskem a Milton Freidman!
26. 09. 2012 | 11:18

Moulis napsal(a):

NEJEN V PŘÍP. metanolu - do všech potravin a nápojů nám míchají takový s.áče (odborně řečeno Éčka, z nichž většina je zdraví škodlivá, některá indiferentní, ale přírodní ani přírodně identické to teda nejsou), abysme dřív vychcípali na rakovinu - z čeho myslíte, že to naše prvenství je ?!? Jsme totiž první na světě v karcinomu tlustého střeva (zřejmě v přepočtu na obyv.)! To svědčí o výživě !!! A ta je k sakru špatná, a vláda nám úmyslně zatajuje, čím chcípáme ! To aby neskřivila vlas "velkopodnikatelům", kteří by jinde v demokratické cizině dávno bručeli za katrem, a nešidili lid svými miliónovými výdělky na účet zdraví druhých.
Začalo to metanolem, a tak jen doufám, že v budoucnu to bude pokračovat i dalšími škodlivinami, abych se tak kulantně vyjádřil, né jak na začátku, že ?
Docela dobrý pokrok už byl učiněn v případě kouření (přítomný dehet opět prokazatelným karcinogenem už 50 známé ale zatajované, aby obchodníci se smrtí nezkrachovali chudáčci) - ovšem jen díky EU. Nebejt jich, tak tady hulíme jak za starejch časů (kdy jsem si na pracovišti musel "zvyknout" na kuřácké neprůhledno, zatímco dnes je to zakázaný a bere se naopak ohled na nekuřáky, neboť "normální je nekouřit").
A tak dále.
Zdraví M.
26. 09. 2012 | 11:22

džon uzený bok napsal(a):

neo prosím vás přestaňte už ze sebe dělat rozšafu, kterej všechno viděl a každýmu dobře poradí. stejně jako všichni jenom reprodukujete svůj názor, nic míň ale ani víc. jestli máte dojem že hájíte jakousi vesmírnou pravdu, tak možná trpíte velikáštsvím, ale každopádně nic nepřinášíte
26. 09. 2012 | 11:24

ZM napsal(a):

Tetanovka 26. 09. 2012 | 08:49 -
např. v Norsku taky měli problém s otravami methylalkoholem a přitom Norsko je vyspělý stát s nižší mírou korupce než ČR.
26. 09. 2012 | 11:29

dalimír napsal(a):

Pane Muléne je znát zkušeného komisaře , jste študovaný člověk, já Vám věřím,máte pravdu ! Hezký den Dl.
26. 09. 2012 | 11:29

nežvaňte. napsal(a):

Členem strany lidové, stejně jako bratr Hovorka, je i českotěšínský starosta Slováček, držený v křesle funkce pouze jen alkoholovými mafiány Sznapkou a Kuśem. Naprosto zkorumpovaný, nyní kandiduje za lidovce na severomoravského hejtmana. Neměl by Hovorka začít nejdřív u sebe?????
26. 09. 2012 | 11:30

Yosif K napsal(a):

ZM napsal(a):
Yosif K - co se týká mafií, tak těch působí ve střední Evropě poměrně hodně. Pojem mafie je docela zavádějící.
KONEC CITATU.

Mate pravdu - mafie se pouziva jako nadavka. S okresnimi a krajskymi organizovanymi skupinami mam osobni zkusenost. Pokud se sejdou na narozeninach SZ, soudci, policiste a srdecne se bavi a opijeji az do rana, pak si mzuete byt jist ze v takovem okrese se proti jejich SVAZU ZNAMYCH vubec nic nevysetri. Pokud neudelaji nejakou formalni chybu, nadrizene organy jsou proti nim bezmocne. To jest v pripade ze nadrizene organy tez nejsou pres Svaz Znamych "ZAPOJENI".
26. 09. 2012 | 11:30

ZM napsal(a):

oranžáda obecná 26. 09. 2012 | 10:16
Souhlasím s Vámi, že státní instituce, ani kdyby tam teoreticky nebyla žádná korupce, nedokážou 100% eliminovat porušení zákonů. Klasický příklad je nehodovost v silničním provozu. Není možné zkontrolovat každého řidiče, jestli před jízdou požil alkoholický nápoj nebo ne. Podobně není možný kontrolovat každý den každou hodinu každého hospodského, z jakých lahví zrovna nalívá štamgastům frťany. Je možné snížit počet lidí páchajících trestnou činnost pomocí hrozby vyššího trestu.
26. 09. 2012 | 11:34

modrý edvard napsal(a):

Já jsem ze středních Čech a mám dojem, možná mylný, že Yosif má pravdu: že na Ostravsku je pančování alkoholu obecně rozšířený zvyk a na souseda nikdo nic neřekne. Zvlášť když mu ten soused dodává levnou "slivovici".
Kromě toho mám dojem, že na onom Ostravsku se taky daleko víc chlastá. Chtěl bych někde vidět statistiku regionálního prodeje a regionální spotřeby tvrdého alkoholu.
26. 09. 2012 | 11:35

Putin napsal(a):

modrý edvard

Je vidět, že jsi tupec. V Ostravě se žádný slivovice nepálí, to se pálí a Valašsku. V ocelovém srdci republiky se leda pančuje polská režná.
26. 09. 2012 | 11:38

Putin napsal(a):

Yosif K

Co ty víš o Miltonovi Friedmanovi?
26. 09. 2012 | 11:39

ZM napsal(a):

Yosif K - taková je realita a nejen v ČR a nejen v současnosti. Nevím jestli si pamatujete na seriál Chobotnice II, ve kterém hrál M.Placido proslulou postavu komisaže Cataniho. Pokud si na ten seriál pamatujete, tak to, co jste popsal, je praktická realizace seriálového sdružení Itala. Ale moc a kontakty nejsou udržovány jen prostřednictvím rodinných oslav/chlastaček. Jsou např. různé spolky, jako je např. sdružení Lípa.
http://www.reformy.cz/zpravy/bakaluv-majetek-puvod-sobotka/
26. 09. 2012 | 11:39

Kelt napsal(a):

To Yosif K,

jako jiným vededuchům (bohorodička,Oranžáda)tak i Vám kladu jenom jednoduché otázky,abych se mohl dočkat odpovědí.

1/Methylalkohol je průmyslově využíván v celé EU.Proč v ČR policie a celní správa neodhalila pančování alkoholu methylem při 8 000 kontrol jenom v tomto roce?

2/Zatracená náhoda,nebo zločinné spolčení?

3/Velí celní správě a policii ministr financí a vnitra,nebo krajští hejmané?
26. 09. 2012 | 11:41

Putin napsal(a):

ZM

Když se vám tu nelíbí proč neemigrujete do Albánie? Tam mají daň pouze 10% a stát je naprosto nefunkční. Prostě liberální ráj na zemi.
26. 09. 2012 | 11:41

Putin napsal(a):

Kelt

Vypadáte jako inteligentní člověk proč ztrácíte čas s takovým pologramotem jako je Yosif K?
26. 09. 2012 | 11:43

ZM napsal(a):

Yosif K -k mému příspěvku 26. 09. 2012 | 11:39
úryvek z článku uvedeného na
http://www.reformy.cz/zpravy/bakaluv-majetek-puvod-sobotka/
----
Přesto za životní obchod – koupi OKD v roce 2004 – vděčí prý Bakala jinému politikovi. „Tvůrcem Bakalova bohatství je jednoznačně Bohuslav Sobotka jako tehdejší ministr financí, který umožnil za tak levné peníze získat Zdeňku Bakalovi státní podíl v OKD a za velmi nízké peníze podíl na bytech tehdejšího OKD,“ prohlásil Motejlek v Reportérech ČT.
----
Je li to alespoň částečně pravda, což předpokládám, tak to vrhá poněkud jiné světlo na "ochránce chudých a nezaměstnanách" Dluhoslava Sobotku.
Pokud jste viděl ten seriál Chobotnice dvě, tak by se dalo napsat- dvojí tvář Sebastiana Canita :)
26. 09. 2012 | 11:44

neo napsal(a):

džon uzený bok :

taky nikde netvrdim, že bych neuváděl jen svůj názor. Z čeho jste získal dojem o hájení vesmírné pravdy? Z mého příspěvku SuPovi? Oranžádě? Nebo toníkovi?
26. 09. 2012 | 11:44

toník napsal(a):

ZM. Ale tady jde o dlouho budovaný systém a nikoliv individuální kriminální skutek jako v Norsku. Lidé pijí pančovaný alkohol již desetiletí,jen teď do toho systému se někdo připletl a s tím metylem to přehnal... Vaše úvahy jdou úplně mimo podstatu..Když nepočítám zoufalství postižených a pozůstalých,tak na druhém místě jsou organizátoři té pančovací mafie a možná i její hlava-MK.
26. 09. 2012 | 11:44

ZM napsal(a):

Putin - tak takovej příspěvek, jako jste napsal teď Vy, může může napsat jenom hlupák. Vaše inteligence je zdá se podobně nízká, jako např. inteligence českého maloměšťáka. Vyvodit závěr z toho, že když by chtěl někdo snížit spotřební daň, tak ať se přestěhuje do Albánie, to se tady zase tak často nevidí.
26. 09. 2012 | 11:46

toník napsal(a):

neo. A proč to děláte,když základní funkce státu nefungují?
26. 09. 2012 | 11:47

Putin napsal(a):

Jak řekl již bývalý americký president Bill Clinton: všechno je to v ekonomice, ty hlupáku. A já dodávám především v daních. Rovná daň zatěžuje dle pravicové politické argumentace ekonomiku méně než progresivní zdanění, které odvádí lidi od motivace vydělávat co nejvíc, protože ozřejmuje výši daní předem. Vliv rovné daně je viditelný na přílivu investic, rozmachu podnikání a na hospodářském růstu, tvrdí mylně liberální ekonomové.

Dle levicové politické argumentace rovná daň způsobuje odbourání principu solidarity ve společnosti, protože ve svobodném světě nemá každý občan možnost vzhledem k svým podmínkám vydělávat maximum a rovná daň ničí sociální solidaritu společnosti.

Rovnou daň zavádějí především postkomunistické státy. O rovné dani se diskutuje i v zemích EU, ale žádná ze starších zemí EU je zatím nezavedla. Což je dosti pádný argumenty ji nezvavádět. Chce se přiblížit spíše vyspělým Západním státům nebo míříme na Východ či Balkán? Současná metanolová aféra bohužel svědčí spíše o druhé cestě.
26. 09. 2012 | 11:49

ZM napsal(a):

toník - já jsem svůj názor na to, co si myslím, že by se mělo dělat ohledně snahy zamezit prodeji pančovaného chlastu,napsal na jiné blogy. Proč bych to měl psát pořád znova? Je mi jedno, jestli si myslíte že je něco mimo podstatu nebo ne.
26. 09. 2012 | 11:49

Putin napsal(a):

ZM

Tuto konstrukci jste si vyvodil vy. Tudíž z toho zcela logicky vyplývá, že hlupákem jste pouze a jen vy sám. Selhání státu v tomto případě je naprosto zjevné a podkopávat jeho funkčnost snižováním příjmů je cesta do vaší vysněné Albánie či Gruzie.
26. 09. 2012 | 11:52

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K napsal :
"...Za vsechno muze Praha, vrahem jest Heger s Kalouskem a Milton Freidman! ..."

Posledně jmenovaný byl v době, kdy došlo k pančování, distribuci jedovatého alkoholu a k úmrtím b důsledku jeho konzumece....již několik let mrtvý.
A silně pochybuji o tom, že by byl - podobně jako V.I. Lenin....věčně živý.

K blogu.
"Stát" je příliš abstraktní pojem - na to, aby se pohnali k odpovědnosti /skutečné - trestně - právní.....nikoliv k té srandovní - politické - tedy imaginární/ konkrétní viníci.
Já bych jako jednoho z prvních viděl Bendla - který v předvečer vyhlášení prohibice v CTV přikazoval, že se nesmí zveřejnit jména těch firem, odkud s největší pravděpodobností pochází jedovatý alkohol...bez předchozího souhlasu majitele této firmy.
Pro začátek by to stačilo. /jistě se najdou i další - statistika o rostoucích dovozech denaturáku jistě mohla inženýra Kalouska pobídnout přece jen k vyšší aktivitě - v tomto směru - disproporce mezi vývojem hospodářského růstu a přírůstků těchto importů je dost zjevná/

SuP
Takže za vše mohou všichni státní zaměstnanci - např. Občan či učitelka v mateřské školce...
A zdravíčko slouží, slouží ?
-----------------
K zamyšlení :
"Jako toxickou dávku metanolu většinou uvádějí/odborníci - pozn. č. m. / od 0,1 ml/kg hmotnosti, smrtelná dávka se uvádí již od 30 ml, resp. 0,5 ml/kg hmotnosti. Slepotu způsobí dávka 10 ml, jiné nemocnice dokonce uvádějí jen 4 mililitry."
Takže - co když byl, je a bude na pultech obchodů alkohol, který je technologicky oštřen pančery tak, že obsah metanolu v něm nezabíel, nezabíjí a nebude zabíjet akutně - ale " pouze" způsobl, způsobuje a bude způsobovat chronická poškození zdraví. Ty se pak projeví jako vleklé choroby, které v konečném důsledku dotyčného zabijí.
Což je vylmi pravděpodobné - vzhledem k tomu, na jak rozsáhlý se odhaduje trh s pančovaným alkoholem.

Ten pak, kdo rozhodl o tom, že tato činnost bude dále jen přestupkem - by měl dostat velmi přísný trest. A na něj by měly postižené osoby a příbuzní...ale v podstatě kdokoliv....podat žalobu - včetně požadavku, aby oběti odškodnil.
Pokud je takových osob více - naložit s nima stejně.

Vinni jsou ale oportunisti z branže samotné - ti, kteří se s nabídkou takovéhoto alkoholu setkali in situ - ale prostě nad tím jen mávli rukou (no co co co...ať si Lojzek vydělá - je to zábavný chlapík a umí fajn hrát na kajtru).
Pardoxně ztráta důvěry konzumentů postihne /a to dost/ nejvíce je - jinak solidní obchodníky a řádné občany, uvědomělé otce či dědečky svých dětí a vnuků - takto potenciálních konzumentů právě že těch jedů - na jejichž vypuštění do sítě se sekundárně podíleli jejich fotři a dědci.

Konec hlášení. Na zdraví !
26. 09. 2012 | 11:52

toník napsal(a):

ZM. Opakování-matka moudrosti,tak prosím ještě pro mě ! Děkuji.
26. 09. 2012 | 11:53

neo napsal(a):

toník:

protože ze zákona musím.
26. 09. 2012 | 11:54

Putin napsal(a):

neo

ty jako správný liberál nemusíš nic :D
26. 09. 2012 | 11:56

Pravda napsal(a):

Další radobychytrák co si hraje na internetu na strašně moudrého. Především stát a vláda nemůžou za to, že lidi jsou tak hloupí a že kupují podezřelý alkohol, který je 1) Strašně levný 2) V 4 litrových plastových lahví ve kterých se v žádné seriozní prodejně neprodává. Už jenom tohle by REALNĚ MYSLÍCÍHO ČLOVĚKA MĚLO DONUTIT SE ZAMYSLET A ODRADIT HO OD TOHO ABY TO KUPOVAL. Pokud by lidé nekoukali jen na cenu tak by tato metylalkoholová krize vůbec nebyla.

Naivové jako Hovorka, kteří si myslí že stát může vše 100% ohlídat vyvedu z omylu. Protože obdobnou aféru měli i v NORSKU, kde jsou státní kontroly přísnější a kde zemřelo třikrát více lidí.
Pokud se nějaká skupina rozhodne páchat kriminální činost tak jak se to stalo na Šluknovsku tak to není vina státu nýbrž těchto lidí, protože stát nemůže vše ohlídat. Pokud by se o to snažit tak to by jsme se taky pak mohli dostat do situace, kdy tady bude policejní stát.
26. 09. 2012 | 11:56

modrý edvard napsal(a):

Putine, kde mluvím o pálení? Buď se omluv, nebo přiznej, že jsi sám tupec.
26. 09. 2012 | 11:57

neo napsal(a):

Putin:

to se pleteš Putine.
26. 09. 2012 | 11:58

Putin napsal(a):

modrý edvard napsal(a):
Já jsem ze středních Čech a mám dojem, možná mylný, že Yosif má pravdu: že na Ostravsku je pančování alkoholu obecně rozšířený zvyk a na souseda nikdo nic neřekne. Zvlášť když mu ten soused dodává levnou "slivovici".
Kromě toho mám dojem, že na onom Ostravsku se taky daleko víc chlastá. Chtěl bych někde vidět statistiku regionálního prodeje a regionální spotřeby tvrdého alkoholu.
26. 09. 2012 | 11:35
Ty se omluv sklerotiku.
26. 09. 2012 | 11:59

Putin napsal(a):

V čem neoušku? Ty už nejsi liberál? :D:D:D
26. 09. 2012 | 11:59

český maloměšťák napsal(a):

ZM napsal(a):
Putin - tak takovej příspěvek, jako jste napsal teď Vy, může může napsat jenom hlupák. Vaše inteligence je zdá se podobně nízká, jako např. inteligence českého maloměšťáka. Vyvodit závěr z toho, že když by chtěl někdo snížit spotřební daň, tak ať se přestěhuje do Albánie, to se tady zase tak často nevidí.
26. 09. 2012 | 11:46
----------
Pomluvy /pavlačové drby/ používá většinou osoba mdlého rozumu a zkurveného charakteru /či charakteru nízkého daného genetikou/.
Svými grafomanskými banálními výpotky pak dodává celému svému fungování v diskuzním prostoru podobu kašpárka.
Mám takové rád - sbírám je a ukládám do ukurkových lahví.
Tam jim podávám lístky salátu a žížaly.
Často se množí - pak je vypouštím do volné přírody - nejprve nerozhodně a ustrašeně kroutí svýma kašpárkovskýma hlavičkama....aby se náhle rozběhli směrem k lesu - volajíce při tom : " hajzle, hajzle, stejně tě zas pomluvím...hejzle, hejzle ! ".

Jak pravím výše - mdlého rozumu a zkurveného charakteru - pražádný vděk neprojeví (za krmení , střechu nad hlavou a tak)
26. 09. 2012 | 12:00

Putin napsal(a):

Pane český maloměšťáku vůbec se nezahazujte s takovými přízemními existecemi jako je ZM a jemu podobné klony modrý edvard či jarpor. Je vůbec zázrak, že ho v Albánii naučili číst a psát.
26. 09. 2012 | 12:02

dalimír napsal(a):

Pane Hovorko lidovcům již od přírody nevěřím ! Vlastně ani sám nevím proč ! Ale mnoho lidí,voličů to konečně pochopilo proč se Vám nedá věřit ! Jeden důvod je i ten že vaše strana plodí takové vykuky jako je třeba pan Kalousek a jemu podobní kteří se stále opakovaně derou do vrcholové politiky ačkoli v ní díru do světa nikdy neudělali a také neudělají ! Je to ta lidovecká mentalita ! Nespolehlivost ,faleš atd. ! Takže marná snaha pane Hovorko ! Zůstante raději v opozici ,tam je vám lidovcům nejlépe ! Hezký den Dl.
26. 09. 2012 | 12:03

džon uzený bok napsal(a):

neo
mluvíte z cesty, takže s vámi končím
26. 09. 2012 | 12:04

Vpravo hleď napsal(a):

dalimír

Nevěříš lidovcům, protože jsi komunista.
26. 09. 2012 | 12:05

ZM napsal(a):

toník - v první řadě zdůrazňuju, že píšu svůj názor a netvrdím, že je to nejlepší způsob. Myslím si, že by se měla snížit spotřební daň z ethanolu, alespoň na 200 Kč/litr, ze současných 285. Prodej alkoholických nápojů nad 20% by měl být povolen pouze v licencovaných obchodech, ve kterých by byla prováděna přísná kontrola.V případě závažného porušení zákona by byla prodejně licence odňata. Bylo by jednodušší je kontrolovat,protože by jich byl výrazně menší počet než celkový počet prodejních míst před zákazem prodeje. Současně by běžela ve sdělovacích prostředcích kampaň, která by lidi vyrovala před následky konzumace alkoholu zakoupeného mimo oficiální prodejny. Samozřejmě by bylo potřeba dořešit hodně souvislostí, např. podmínky licence, případně licence některým barům atd.
Ale jedno je potřeba si uvědomit. Pokud je hodně lidí zkorumpovaných nebo zkorumpovatelných, tak se prostě dobře fungující stát vytvořit nedá.
I kontrola v nějaké licencované prodejně nebo v baru s licencí může být uplacena. Oragnizačně nneí možné sestavovat náhodné týmy kontrolorů např. losováním, např. že kontrolor z Ostravy a jiný z Hradce by šli na kontrolu do nějaké prodejny v Praze a např. náhodně vybraný kontrolor z Prahy a např. z plzně zase na kontrolu do Ostravy. Korupci by mohlo omezit to, kdyby se celý průběh kontroly zaznamenával kamerou a záznam by byl uložen v archivu pro případnou stížnost, přičemž by si kdokoli z oprávněných pracovníků mohl vyžádat jakýkoliv záznam. Např. ministr. Takže by žádný kontrolor nevěděl, jestli se zítra nebo pozítří např. ministr nepodívá, jakým způsobem kontroloval.To jsou spíše teoretické úvahy, jakým způsobem a s jakými náklady by bylo možné je realizovat prakticky je na delší diskuzi.
26. 09. 2012 | 12:05

Pravda napsal(a):

Putin:

Proč neemigrujete reději vy? Můžete emigrovat třeba do zemí Skandinávie, když si myslíte že selhal stát. Tam se o vás stát jak o malé dítě bude pořád starat. Kde lidi nemají žádnou odpovědnost a všechno nechávají na státu.

Putine ono totiž nejde o sehlání státu ale o selhání lidí. Bohužel to by si spousta lidí muselo přiznat že jsou blbí, že kupují odezřele levný alkohol.
26. 09. 2012 | 12:06

ZM napsal(a):

český maloměšťák - netrvalo dlouho a už je tu :)
V Sobotkově diskuzi jsem se odpojil dřív než jste reagoval. Tak Vám odpovím nyní. Doporučuju Vám, aby jste se nechal vyšetřit u klinického psychologa. Je u Vás předpoklad, že máte nějakou poruchu osobnosti.
26. 09. 2012 | 12:07

Putin napsal(a):

ZM

S tím co jste napsal nyní se dá souhlasit. S jedinou výhradou. Při zavedeních všech těchto opatření by již nebyl důvod snižovat spotřební daň. Spíše naopak. Otevřel by se prostor pro její další zvýšení.
26. 09. 2012 | 12:08

ZM napsal(a):

Putin - mně to vůbec nebude nijak vadit ani v ničem omezovat, pokud na moje příspěvky nebudou reagovat lidi jako český maloměšťák nebo putin.Prostě mně to bude naprosto lhostejné. Navíc není vyloučeno, že putin, český maloměšťák, mb a některé další přezdívky jsou přezdívky jednoho a téhož autora, psychicky nevyrovnaného jedince.
26. 09. 2012 | 12:10

Putin napsal(a):

Pravda

Co ty bys zato dal trotlíku kdybys mohl žít ve skandinávii. A říkat, že tam nemají žádnou odpovědnost je výraz tvé naprosté tuposti. Mimochodem stát tvoří lidé, tudíž další pitomost z tvojí klávesnice. Proč se vůbec ozýváš když píšeš takové bláboly?
26. 09. 2012 | 12:11

Putin napsal(a):

ZM

Když si projdete časovou posloupnost této diskuse tak uvidíte, že první jste zmínil českého maloměšťáka vy. Nikoliv on vás. Tudíž je váš nynější komentář trochu mimo mísu.
26. 09. 2012 | 12:13

queribus napsal(a):

Ano, za vše může vláda..... (?!). Zvláště ta aktuální. Ty vlády předchozí a opoziční poslanci v parlamentu vůbec za nic nemohou.
Obsah Hovorkova textu je - minimálně v první části - nesmyslný. Žádná vláda ani "sebedokonalejší" represívní režim nemůže minimalizovat na nulu podobné případy. Pro mnohé zde "ideální" norská vláda "nechala" teroristu Breivika povraždit desítky osob. Ruský hromadný vrah Čekatilo jich zabil před cca 10 lety ještě více.... Co vy na to, Hovorko ??? Také budete přisuzovat odpovědnost norským vládním činitelům a poslancům ??(přitom "minimalizace ztrát" mohla být v tomto případě daleko účinnější, protože šlo o lokálně omezený problém.....)
Ač skoro nikdy nesouhlasím s názory "dalimíra", tentokrát (když mluví o osobní odpovědnosti ve vztahu k alkoholu) souhlasím bezvýhradně....
26. 09. 2012 | 12:14

ZM napsal(a):

Putin 26. 09. 2012 | 12:08 -
to, že Vy máte nějakou výhradu ještě neznamená, že podobnou výhradu má dalších několik milionů voličů. Názory jsou různé.
problém při licencovaném prodeji je ten, že pokud by prodejen s licencí bylo poměrně malé množství, tak může vzrůst cena alkoholických nápojů a zase bude relativně hodně lidí, kteří si budou kupovat pančovaný. Pokud by licencovaných prodejen bylo hodně, bylo by náročnější provádět kontroly.
26. 09. 2012 | 12:15

Kelt napsal(a):

To Putin,
již kolikrát jsem se zařekl,že nebudu na mozkové poluce místních veleduchů regovat.
Na straně druhé jsem přesvědčen,že s blbostí je nutno bojovat,jinak by mohla zvítězit./J.Werich/.
26. 09. 2012 | 12:16

ZM napsal(a):

Putin 26. 09. 2012 | 12:13 -
já to nijak nepotřebuju řešit, kdo na koho v které diskuzi první reagoval. Prostě abych uzavřel záležitost s českým maloměšťákem, tak ho na základě mnoha jeho příspěvků považuju za člověka s poruchou osobnosti.
26. 09. 2012 | 12:17

toník napsal(a):

Pravda. A o tom to je,když lež se nazývá pravdou a vyčůranost inteligencí,atd.atd..o
26. 09. 2012 | 12:22

dalimír napsal(a):

V pravo hled a pochodem chod ! Jste sám velký omyl ! Celý život jsem valčil s politickými stranami jak BEZPARTYJNÍ ! jasné ? Dl.
26. 09. 2012 | 12:23

český maloměšťák napsal(a):

Zajímavý /ale jak už to bývá svými závěry ne tak jednoznačný jako ZM - ho výpotky/ pohled na politiku ohledně regulace trhu s alkoholem v EU je zde :

http://ec.europa.eu/health/ph_determinants/life_style/alcohol/documents/alcohol_rand_en.pdf

ZM
Zajímal jste se někdy o kauzu OKD i jinak - než že zde opětovně " budete vrhat jný stín na Sobotku" - prostřednictvím implicitního stvrzování kravin, které sem - motivován snahou o diskreditaci ČSSD i za cenu polopravd a lží - neúnavně od rána do večera píše jistý Yosif K ?
Třeba o to, kdo inicioval odprodej OKD - či zda posudek na zbytkovou část /ocenění/ byl korektní ?

Víte o tom, že grafomanství může přerůst v diskuzní slepotu ?
A že kauza OKD má s kauzou metylalkohol asi tolik společného jako vaše cancy s popisy reality ?

Co aše návrhy ohledně toho tvořit přebytka státního rozpočtu výnosy ze spotřební daně z alkoholu ?
Chtěl jsem po vás - ať uvedete nějaký příklad země - kde to takto funguje ...a aby jste dal k dispozici paramerty té daně - kolik by teda měla být....

...jenže vy jste se nezmohl než na opětovné urážky a obecné cancy.

Což je tedy dost divné - takový vynikající politicko-socio -ekonomický inženýr - a neumí obhájit ani své vlastní návrhy...

Pokus číslo dvě :
Uveďte příklad z reality anebo alespoň parametry vašeho skvělého nápadu .
26. 09. 2012 | 12:24

ZM napsal(a):

Honza II 26. 09. 2012 | 10:55 -
napsal jste-
Kdo nás ale chrání před skutečnými vrahy, zloději a hlavně zabijáky? Brdáčová se Šlachtou určitě ne!
-----------
Ano, je to tak. Šlachta prostě není tak akční jako Walker Texas Ranger:)
A nejde jen o vraždy a krádeže. Jde např. taky o znásilnění. Takže byl např. případ, kdy chytli v Praze rumuna, kterej spáchal několik znásilnění. Walker by ho možná sejmul dřív, protože dělal i mimo pracovní dobu :), ale v UOOZ to tak nefunguje.Někteří tam totiž podle mluvčího Hantáka chodí do práce i o dovolené, ale rozhodně ne pracovat :)
Takže celá slavná EU prostě nemá možnost zajistit, aby občan z jedné části EU nespáchal někdo zločin a byl dopaden v jiné části EU. Stačí si představit, jak asi probíhá komunikace mezi českými a rumunskými kriminalisty.
26. 09. 2012 | 12:29

český maloměšťák napsal(a):

ZM
Ještě jednou - to VY jste tady začal šířit POMLUVY.
Takže tu vadu VAŠEHO charakteru - či osobnosti...jste prokázal sám.
Sám o sobě jste tak implicitně prohlásil - " jsem podlý hlupák s minimálním egem (a proto jsem nucen ostatní pomlouvat - šířit o nich pavlačové drby)".

Howgh.
26. 09. 2012 | 12:31

ZM napsal(a):

český maloměšťák - nemám zájem s Vámi už nadále komunikovat. Stejě už pro dnešek v diskuzi končím. Je mi lhostejné, co si o mně myslíte. Já si o Vás myslím to, že máte poruchu osobnosti.
26. 09. 2012 | 12:33

Putin napsal(a):

ZM

argumentovat černým trhem můžete vždy a dle libosti, ale záleží vždy na konkrétním nastavení. Obecně byste s takovýmto postojem musel zrušit všechny zákony, protože ty se budou přece porušovat vždy, no ne?

Kelt
Máte pravdu, vytrvejte.

ZM
Řekl bych, že český maloměšťák svou inteligencí strčí většinu zdejších diskutujích do kapsy.
26. 09. 2012 | 12:34

Ivan napsal(a):

NA SCENU MUSI PRIST LIEHOVA KASA...!!!
Vo vychodnej Europe je privelmi lahky pristup k liehovym napojom. Po tejto tragedii bude jedinym spolahlivym riesenim zavedenie liehovych pokladni tam, kde sa alkohol priamo nalieva zakaznikom. Kazdy dodavatel v ramci rozvozu bude musiet mat sebou laptop, v ktorom bude mat nahraty program ktoremu zakaznikovi aku sarzu dodava. Pri dodavke mu to potvrdi svojim zmluvnym kodom odberatel. Kazde balenie a kazda flasa bude mat od vyrobcu jednoznacny a jedinecny kod. Pri prebrati kazdy odberatel musi prevzatie prepisat do svojej pokladne a uz spomenuty dodavatel do svojho koputera a to za vzajomneho blokovania, t.j. obe strany musia mat potvrdenie v elektronickej forme, bez moznosti zasahu do software. Pred kazdym otvorenim novej flase musi predajca odcitat z nej do svojej pokladne kod a stitok s kodom predierovanim znehodnotit a nalepit do svojej tlacenej knihy. Kazdy predaj nalievanim musi prejst cez liehovu pokladnu a teda odcitavat predane mnozstvo. Pri kontrole nesmie byt u predajcu najdeny ziaden iny alkohol, ale len ten, ktory presiel takouto evidenciou. Ktory predajca by sa nevybavil takouto evidenciou, nedostane licenciu na predaj lievaneho konzumneho liehu (myslene vyrobkov z neho). Inak by mal byt alkohol predavany v neotvorenom baleni vyhradne len v tzv. kamennych obchodoch, kde by bola evidencia rovnaka ale bez otvorenia flase, a odcitaval by sa predaj v pokladniciach. Tento navrh posielam Vlade CR, Vlade SR a Europskej komisii.
26. 09. 2012 | 12:36

neo napsal(a):

Putin:

Macu, proč jsi změnil nick?

V čem asi? Že není pravda, že nic nemusím.
26. 09. 2012 | 12:39

Vpravo hleď napsal(a):

dalimír

Ale komunisty máte rád, že jo? Btw. při tom válčení jste nějak zapomněl naučit gramatiky. A ještě to dáváte okatě najevo velkými písmeny.
26. 09. 2012 | 12:39

neo napsal(a):

džon uzený bok:

ne nemluvím. Jen jsem opět napsal holý fakt a položil jednoduchou otázku.
26. 09. 2012 | 12:41

Putin napsal(a):

neo

takže ty už nejsi liberál? No nemůžu sledovat všechno a nesedím u těch diskusí od rána do večera. Takže jestli jsi udělal názorový veletoč jako rebelové z ODS a už nemáš rád svobodu tak mi to prostě uniklo.
26. 09. 2012 | 12:42

džon uzený bok napsal(a):

neo
už naposled.
opět "holý fakt" - a opět pouze vaše víra ve vlastní moudro. vy jste těžko uvěřitelnej, človeče, nechte se jednou naložit do lihu, budete "pravdomluvnej preparát"

č.m.
příjde mi, že vaše argumenty a otázky narážejí na pěknou skálu v sociálizmu se narodivších, ovšem v podstatě od dětství jasně pravicově smýšlejících nositelů světla, a musím říct že vám závivím vaši vytrvalost :)))
26. 09. 2012 | 12:52

neo napsal(a):

Putin:

nevěděl jsem, že neumíš číst.
To nic, zeptej se maminky, ať ti vysvětlí, co ta písmenka znamenají a pak se vrať.
26. 09. 2012 | 12:55

neo napsal(a):

džon uzený bok:

holý fakt milej džone = nikde netvrdim, že bych neuváděl jen svůj názor. ///// Pokud ano, tak mi tento fakt vyvrať.

Z čeho jste získal dojem o hájení vesmírné pravdy? Z mého příspěvku SuPovi? Oranžádě? Nebo toníkovi? //// jednoduchá otázka, na kterou očekávám odpověď. To znamená, že si přečtete všechny 3 příspěvky znovu a pak mi napíšete, z které věty přesně jste získal onen dojem, ano? děkuji
26. 09. 2012 | 13:03

SuP napsal(a):

Vykydale -
Dokážu si to s Občanem vyříkat bez tvé dopomoci.
Napsal jsem - Ne vláda, ale STÁT za to může. Občan kontruje:
Mýlíte se, může za to stát.
Napsal jsem: Můžete za to vy - státní úředníci a na to Vykydal: Sup píše, že za to můžou VŠICHNI státní úředníci (míněno i učitelky v MŠ).
Takže pánové, takové debaty jsou na hovno.
26. 09. 2012 | 13:05

Putin napsal(a):

neo

Co jsi nepochopil na mojí otázce? Já se tě ptám co jako liberál musíš?
26. 09. 2012 | 13:06

Putin napsal(a):

SuPe proč se opičíš po českém maloměšťákovi? To máš tak málo fantazie a nedostatek originality, že musíš kopírovat druhé? Uznáváš, že český maloměšťák pobral více rozumu než ty?
26. 09. 2012 | 13:08

neo napsal(a):

Putin:

Dodržovat zákony.

lživé je tvé tvrzení, že liberál nic nemusí. Když tedy odpovím, že musím, tak nepopírám to, že bych byl liberál, ale poukazuji na tvé lživé tvrzení, že liberál nic nemusí.

Teď už to snad pochopíš.
26. 09. 2012 | 13:18

fler napsal(a):

Pokud si volíme poslance a tím vlastně i vládu, tyhle všechny pak platíme z našich daní /a nejen to, na vše si stát bere z našich daní, pak není možné hloupě bazírovat na příkladech, jestli je stát zodpovědný za to, že mě někdo přepadne. Stát má jisté povinnosti vůči svým občanům a musí si je plnit. Jinak nám ho není potřeba. Na to, aby se party chlapíků neustále hádaly, pomlouvaly a přetlačovyly o koryta, není občan zvědavý. Tohle ať si ti kluci platí ze svého. Stát má fungovat a to, že někdy něco může selhat, se dá samozřejmě pochopit, nedá se ale odpustit takové "pochybení" jako je tahle alkoholová kauza. Všichni by měli od svých korýtek odejít. A pokud by se lidé mohli otrávit i z lehkých topných olejů či nezdaněných heren, to by pak bylo teprve mrtvých. A tohle je také vina a nečinnost vlády.
26. 09. 2012 | 13:20

Yosif K napsal(a):

V Pripade Metanolu selhali vsichni. VCETNE POLITIKU krajskeho a okresniho formatu, kteri jsou zapojeni do mistnich mafii, VCETNE POLITIUKU KRAJSKEHO A OKRESNIHO FORMATU, kteri treba primo do okresnich mafii zapojeni nejsou a ignoruji jejich existenci, aby meli jednodussi zivot a "vychazeli s kolegy a se sousedy".

Konkretne na Zlinsku (podobne jako na Tesinsku, Bohuminsku, Ostravsku....) je rozsiren postoj "sousede nezavidme si, at se kazdy snazi jak umi".

Takze:
A) Udal by pan Hovorka souseda nebo svagra ktery pali slivovici na cerno?
B) Udal by pan Hovorka souseda nebo svagra ktery MICHA slivovici na cerno z cisteho lihu?
C) Udal by pan Hovorka souseda nebo svagra ktery MICHA slivovici na cerno z denaturaku?
D) Udal by pan Hovorka souseda nebo svagra ktery MICHA slivovici na cerno ze smesi metanolu a etanolu?

Realisticky receno - jako vetsina lidi se i pan Hovorka pohybuje nekde na stupnici meci body C a D. Na prvni tri otazky se da cekat kaldna odpoved od malokoho. Az se vsak nekdo otrabvi metanolem, nadavaji "na Prahu" vsichni.
Prikaldy "okresni tolernace":
1) Zacatkem devadesatych let (92-94)byla v okresech FM, CT a okoli nafta NA PUMPACH o 2 Kc lacinejsi nez ve zbytku republiky. Na rozdil od zbytku republiky se LTO cvesele prodavala primo z pump. Co na to okresni organove? NIC......
2) Zacatkem devadesatych let (92-94) byla v hovorkove rodnem Zlinsku rada "nahlych zbohatnuti". Dokud do nich nezacala vrtat Nova a CT - z domacich "nikdo nezavidel, nikdo si niceho nevsimal".

A to ani v pripade kdyz majitel malinkeho kolonialu si privydelaval kupem a prodejem LTO kazdy tyden vlak se 40 vagony - a postavil si vilu za 20 milionu Kc coz v te dobe byla celkem dost silna palba.

Na Zlinsku je doposud uctivanym hrdinou slusoivicky Cuba. Sikovny clovek. Ze jej kryla STB, ze prekracoval zakony? No a co. Prazaci zavideji, je to sikovny clovek.

Selhala vlada? Do jiste miry ano. Predevsim vsak selhala "okresni moralka" tolerujici cinnost ruznych "okresnich mafii".

Jak napsala pani Lorencova - v Ceskem Tesine meli v garazi par modrych sudu s lihem temer vsichni.

A kdo nemel doma modry sud tak byl nouma a alespon mlcel, aby vysel se "sikovnejsimi" sousedy.
26. 09. 2012 | 13:31

Hugo napsal(a):

> DH: Prodej otráveného alkoholu je čistě soukromoprávním problémem prodávajícího a kupujícího,proč tuto elementární věc jasně vysvětlenou panem Kalouskem pan Zaorálek nechce pochopit.

Soukromoprávní problém to je také. Ovšem současně je to i veřejnoprávní problém, neboť kvalita potravinářské produkce je striktně regulována a státem kontrolována. Kupř. ve skutečných potravinářských podnicích se musí provádět testy všech vstupů (tj. podnik nespoléhá na garanci dodavatele i když se jedná o dodavatele rovněž zcela legálního). U ilegálního podniku to závisí na odpovědnosti "podnikatele", kterou zřejmě moc nemají, neboť cíl jsou "snadné peníze".
26. 09. 2012 | 13:55

Putin napsal(a):

neo

Kdybys nedodržoval zákony tak by tě zavřeli.
26. 09. 2012 | 13:57

modrý edvard napsal(a):

Vladimíre Vladimiroviči, pančovanej alkohol je něco jiného, než doma pálený alkohol. Doučte se česky. Do budoucna na Vás nebudu reagovat.
26. 09. 2012 | 14:11

neo napsal(a):

Putin:

přesně tak. Konečně jste to pochopil.
26. 09. 2012 | 14:17

lidový filosof napsal(a):

Pane Hovorko,měl jsem Vás za poněkud solidnějšího...,ale taková předvolební agitka, vždyť nedávno jste byl zakonodárce
Pakliže se všichni budou strefovat do vlády a ne hledat pochybení v jednotlivých stupních od zdola/nerespektování dosavadních Vámi schválenych zákonů/,velice to s námi špatně dopadné.
26. 09. 2012 | 14:45

Dale Cooper napsal(a):

lidový filosof:
Ryba smrdí od hlavy...
A u nás to platí dvojnásob!
26. 09. 2012 | 15:18

Vlkodav napsal(a):

Evropa v dnešní podobě nemůže přežít. Federace se mi sice nelíbí, ale je to jediná cesta jak dál. Musí být jedna centrální banka, jedna armáda a všechny současné státy musí příjít o VEŠKERÉ dříve vyhádané výhody. Pak snad, snad by byla Evropa akceschopná.
Osobně ale nevěřím, že se to povede, nacionalyzmus je velmi silný uřž dnes (Katalánsko, Baskicky, Korsika atd.)
26. 09. 2012 | 16:20

Vlado napsal(a):

Dlouho vtloukali do národa, že stát má být slabý a nezasahovat do řízení ekonomické výkonnosti! Takže dnes je tak slabý, že nedokáže ani kontrolovat, aby jeho lidé byli ochráněni před závadnými potravinami v současnosti před methylalkoholem. To, že stát přichází o daně je další záležitost avšak né tak bolestivá.
Vedou to od deseti k pěti. A lepší to nebude. Kdepak totalita
jak řekl odboráž tato vláda je nejhorší od roku 1950!
26. 09. 2012 | 16:27

modrozloděj obecný napsal(a):

Josífek K., ZM a causa OKD.

VZHLEDEM K TOMU, ŽE JE CAUSA OKD ÚČELOVĚ ZNEUŽÍVÁNA MODRÝMI PARAZITY, je vhodné přinést ověřená NEZPOCHYBNITELNÁ fakta...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kauza_byt%C5%AF_OKD

Kauza Bytů OKD je spor probíhající od roku 2008. Týká se smlouvy mezi Ministerstvem financí České republiky a akciové společnosti OKD, jež údajně nebyla vypracována zcela seriozně. Kvůli postupu ministerstva byl mimo jiné interpelován v parlamentu tehdejší ministr financí Miroslav Kalousek.
V letech 2008 a 2009 podává Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ na Ministerstvo financí České republiky opakovaně stížnost pro porušení a neplnění privatizační smlouvy z roku 2004 mezi státem a OKD a.s. ze strany kupujícího. Smlouva byla uzavřena mezi státem (Fond národního majetku) a společností OKD a.s. v roce 2004.
Sdružení nájemníků BYTYOKD.CZ uvádí ve své tisková zprávě ze dne 22. října 2009: [2] „Advokátní kancelář Allen & Overy, která vypracovala pro stát Smlouvu o prodeji akcií OKD a dodnes poskytuje státu a ministerstvu financí odborné posudky ve věci plnění této Smlouvy, současně pracovala i pro druhou stranu.“ Sdružení BYTYOKD.CZ tuto skutečnost v téže tiskové zprávě hodnotí jako závažný střet zájmů.
Ve čtvrtek 5. listopadu 2009 při projednávání bodu „Zpráva vlády o řešení problematiky tzv. bytového fondu OKD se záměrem ochrany oprávněných práv nájemníků a zachováním závazků předkupního práva za podmínek uvedených ve smlouvě o prodeji z roku 2004“ Lubomír Zaorálek přímo obviňuje Miroslava Kalouska z nečestného jednání když mimo jiné prohlašuje tyto věty:[3] „Vy říkáte argumenty, kterými z toho tady děláte absurdní politický spor, zatímco tady dochází k tomu, že se velká společnost snaží dostat k 35miliardovému majetku, a my bychom měli dělat něco pro to, ať nejsme všichni úplně vyřazeni ze hry, protože se to děje za naší tiché asistence. Ano, u pana Kalouska tomu rozumím, tam jsem na celé řadě vazeb ukázal, že je tam zřejmě zájem pomoci. To by nás mělo zajímat. Jak je možné, že někdo, kdo má odpovědnost za stát, do určité doby byl ministrem, který měl chránit občany, v té době chránil pana Bakalu!“

Z TOHO JASNĚ VYPLÝVÁ, ŽE BAKALA NESPLNIL PRIVATIZAČNÍ PODMÍNKY SMLOUVY, KTEROU UZAVŘEL S PŘEDCHOZÍ VLÁDOU. PODMÍNKY IHNED PORUŠIL PŘI NÁSTUPU TOPOLÁNKOVY VLÁDY ODS. PROTO, PROTOŽE TA MU ZARUČILA BEZTRESTNOST...
Je velmi zajímavé, že Bakala věnoval desítky milionů Kč v minulých volbách na volební kampaň pravici, aby tato zůstala u moci. (A Kalousek a modrá vláda dále kryli causu OKD).

ZA NEPLNĚNÍ PODMÍNEK NEMŮŽE TEN, KDO SMLOUVU PODEPSAL, ALE NEPLNÍCÍ SUBJEKT. ZA TO, ŽE JE NEPLNĚNÍ PODMÍNEK SMLOUVY SUBJEKTU TOLEROVÁNO, PAK MŮŽE VLÁDA. SOUČASNÁ I MINULÁ.

Za třetí z toho plyne, že Josif K. a DM jsou lháři. Ale to tu jen málokoho překvapí....

Suma sumárum: causa OKD je jedna z mnoha modrých, řádně zdokumentovaných, zlodějin...
26. 09. 2012 | 16:36

modrozloděj obecný napsal(a):

Yosif K.

V případě metanolu selhala modrá vláda, která hlásá neregulovaný trh!

Co se týče regionálních politiků, ti činnost vnitra a justice těžko ovlivní.
TÍM SPÍŠ, KDYŽ VNITRO A JUSTICI OVLÁDÁ ODS.
Nejen podle odposlechu Kočí...
Co ODS nechce, to se nestíhá, co ODS nechce, to se nesoudí.

Viz. student v Plzni, 600 000 000 kč za CASA, 350 000 000 Kč promoPro, 3 000 000 000 000 Kč Drobil, 45 000 000 Kč jihočeský kmotr Dlouhý, Bakalova OKD, Benešová z Metropolitní univerzity, VZP, 2 000 000 000 Kč, IZIP, Opencard 1 000 000 000 Kč, Blanka, nepracující pražský kmotr Janoušek s 2 000 000 000 Kč na knížce... Kalouskovy Pandury za 100 mega a další Kalouskovy causy. Ne nadarmo tohoto pána podnikatelé nazývají největším zlodějem v ČR. O odkloněných žebráckých 12 000 000 Kč Kocourka z ODS ani nemluvě...

PROSTĚ ODVÁDĚNÍ POZORNOSTI, OSVĚDČENÁ TAKTIKA ODS, JE JEDINÁ MOŽNOST, PROTOŽE ODPOVĚDNOST MODRÉ VLÁDĚ NIKDO NEODPÁŘE.
Ale na lidi to už přestává zabírat! :)
26. 09. 2012 | 16:44

Medikolog napsal(a):

Pane Hovorko,

tento stát neustále navyšuje počty katolických kněží dovozem z bigotního Polska, platí je z mých daní, protlačuje proti vůli národa arciloupež, supertunel krycím jménem "církevní restituce"... Ludvíku Katolíkoviči Hovorko;-), tenhle Schweinerei vám nevadí? I Vaše partaj byla snad v každé vládě které zrušily státní kontrolu nejenom nad JEDEM metanolem. Tohle VÁM nevadí? Kde je katolická pravda? Vaši (církevní) trojští koně jsou (bohužel nejenom) i ve vládních TOP 09 a v ODS.. a škodí Českému národu a ČR stejně dnes, jako škodili v době násilné christianisace, v době pobělohorské...Prostě jste nepřesvědčivý a proto nevolitelný.
26. 09. 2012 | 16:46

modrozloděj obecný napsal(a):

Oprava: Kalouskovy pandury byly řádově o něco více! :-)
Kalousek na ministerstvu obrany odčerpával neznámo kam každoročně desítky miliard Kč.... i ty pistole za 2,5 miliardy Kč byly 2,5x předraženy, o několikanásobně předražených nefunkčních padácích Cirrus, kdy je přímo odpovědný za smrt parašutistů, ani nemluvě!
26. 09. 2012 | 16:48

dwarf napsal(a):

Medikologu,
co se týče církevní krádeže, Hovorka v tom nejede. Tam je Duka, Nečas, Kalousek apod...
A Hovorka jako jediný z Lidovců brání zdravotnímu tunelu!
26. 09. 2012 | 16:50

didusin napsal(a):

Může mi někdo vysvětlit, proč se v této kauze pomíjí nečinnost ministra Kubiceho ? Vždyť on jako soukromý detektiv zpracoval pro legální výrobce lihovin zprávu o situaci na trhu a výsledkem jeho šetření bylo konstatování, že 10 procent trhu obsazují daňoví a líhoví podvodníci. Jiný odhad hovoří dokonce o celé čtvrtině trhu. Jak je možné, že po nástupu do funkce ministra nejednal, není to trestný čin krytí pachatelů obecného ohrožení? A k nečinnosti dalších :oželíme daňové úniky, uspokojíme levným alkoholem nejchudší, podobně, jako tolerujeme daňové úniky asijských prodejců, neboť v době masivních privatizací a jiných zlodějín misíme v ýájmu sociálního klidu umožnit občanům levné oblékání. A co jedí nejlépe nekomentovat, omezíme hygienické prověrky, ono se na první pohled moc nepozná co strkají do úst.
26. 09. 2012 | 17:54

český maloměšťák napsal(a):

Yosif K
K Čubovi :

http://www.vasevec.cz/vip-blogy/frantisek-cuba-nove-zemedelstvi-i

Vy jste odborník na co, Yosife K ?
Na polopravdy, propagandu a lži ?

Jaké zákony Čuba překračoval ? Zákony o socialistickém přerozdělování ? Vždyť i vy jste proti takovým zákonům, ne ? Anebo vy jste snad za každého počasí a režimu . ...loajální - danému režimu ? Tak proč tedy ty vaše únavné a nikdy nekončící rádobyosvětové psudoliberální poučky ?

K tomu krytí estébáky...nějak mi nesedí pak ale to, že ho víceméně po r. 1989 odstavili - právě že zhusta estébáci, kteří se nahrnuli do vyšších pater byznysu a politiky...ale je dost možné že ho i kryli /před r. 1989/.

Mimochodem - píšete o " řadě náhlých zbohatnutí".
Jak je chcete dokázat - jste snad pro zavedené instituce majetkových přiznání - prokázání původu majetku ?
Onehdá jste psal že je to vynález závistivých proletářů...
Neodporujete si tka sám sobě .....občas ? :D
No - já jen ať z toho není nějaká škaredá choroba...pokud by se to mělo nějak vyvíjet dál a expandovat.
26. 09. 2012 | 18:00

Vlasák napsal(a):

Nejlepší ochrana je nechlastat, pane ing.Hovorko a zejména ne ta nejlevnější svinstva. Opilství je konekonců hřích.
26. 09. 2012 | 18:07

modrý edvard napsal(a):

didusin: Kubiceho si někdo najal, aby pátral. Kubice pátral, vypátral, zprávu předal. Tak to dělají soukromí detektivové /co bylo ve zprávě, netuším/. Pokud nebyl nějak vázán smlouvou s lihovarníky, možná mohl dát podnět k trestnímu pátrání. /nevím, jak je upravena činnost soukromých detektivů/ Stejně ho mohl dát i jako ministr vnitra, ale určitě nemohl úkolovat policii. Jakmile ministr vnitra úkoluje policii, vracíme se do 50. let.
26. 09. 2012 | 18:28

český maloměšťák napsal(a):

modrý edvard
Kubice ovšem před tím, než pátral,pátral.... až vypátral - stál dlouhá leta v čele UOOZ.
Takže neměl co pátrat - ale konat. /jistě i vy uznáte, že nelegální byznys s alkoholem je organizovanýmm zločinem/

V podstatě tak v té zprávě a v pozdějším svém konání explicitně tvrdí " já jsem se přes deset let flákal - za vaše peníze...a zde tedy o tomto podávám důkaz , pokud dovolíte tak teď vám - opět za vaše peníze...budu chvíli ministrovat - no snad se nic tak špatného nestalo a nestane, že..."
26. 09. 2012 | 19:12

modrý edvard napsal(a):

čm: já tu zprávu neznám. kde je? a to co tvrdím je: ministr vnitra nesmí úkolovat policii. Kubice pátral. Našel organizovaný zločin úplně nahoře a kontrola z ministerstva mu házela klacky pod nohy. Tehdá to tuším vedl Bublan.
26. 09. 2012 | 19:43

Marco napsal(a):

"K čemu máme občany, kteří jsou schopni likvidovat vlastní spoluobčany jedovatým alkoholem? Přestanou to v budoucnu dělat?" Tak se ptejte, pane Hovorko. Je to problém morálky, nikoliv státu. Když bude prohnilá společnost, může se stát stavět třeba na hlavu. Je to takový zvláštní renonc z dob nedávno minulých, čekat, že všechny naše problémy za nás vyřeší někdo třetí. A stát, to je ideální oběť neboť za ním nikdo konkrétní nestojí a když stojí, jsou to přece jen politici a po pánech je mezi prostým lidem dovoleno plivat jak je libo, že.
26. 09. 2012 | 21:47

didusin napsal(a):

Modrý edvarde, každý občan pokud zjistí protiprávní jednání má oznamovací povinnost. O distribuci nelegálního alkoholu byla již v roce 1999 televizní relace Jany Lorencové. Všechny vlády nejen ty modré, edvarde, nekonaly, snad Vás to uklidní... a Kubice měl jednat, odkud najednou víme , jaká část trhu je podvodníky obsazena ? Jenže nepochybně platí i další tvrzení v mém předchozím komentáři. Velcí privatizátoři pro generování vrstvy bohatých (Klaus) nebo pro sociální klid přehlíželi daňové úniky zlodějům LTO (úředníci MF- ing. Klak svérázným výkladem zákona), asijským prodejcům , lihovarníkům a možná se dovíme o dalších. Jinak by se mohli cítit ohroženi a Kalous ví, jak chybějící děngi získat zpět zejména od těch, kteří kupují levnější lih i hadříky. Modrotisk v širších souvislostech raději neuvažuje a modrých ničemností si nevšímá, proto Vám, modrý edvarde doporučuji listovat také jinými servry a hlavně neideologicky myslet. Dobrou noc.
26. 09. 2012 | 22:42

Hana Toufarová, Karlovy Vary napsal(a):

A co to vyléval dnes Langr do kanálů ve Sladkovského ulici v Olomouci do kanálů? Prý sto tisíc litrů špiritusu.
Jasně, severomoravská ODS měla nedostatek financí na své kejkle a volební kampaň, Šnajdrovi a spol. se již tolik nedaří naplňovat stranickou pokladnu, jak si pokladník Langr představoval.
Kdy už ODS konečně potrestají za smrt těch 26 nebožáků? Zase to zametají pod koberec nastrčenými dvěma chudáky, kteří k tomu přišli jako slepí k houslím.
Je mi smutno.
26. 09. 2012 | 22:45

kočka šklíba napsal(a):

Modrý edvarde, jistě aktuálně nepodezříváte z toho, že by Kubiceho jeho redaktoři chtěli nějakým lživým tvrzením diskreditovat, takže tady máte odkaza pejte se na správných místech po zprávě. http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=757367

Navíc jsem nezaznamenala, kromě jediné zprávy, že by to Kubice popřel, jen prohlásil, že na zprávě se podílel jeho především spolupracovník. Mimochodem ve firmě byli jen oni dva :D. Hm pěkná výmluva ;). Navíc jak už podotkl č.m., v jaké funkci byl mnoho let Kubice???? Takže tam byl k ničemu, že?
26. 09. 2012 | 22:59

Jank napsal(a):

Tak vazeni, od zitrka vase povedena vlada, ktera se o vas tak dobre stara, pousti prodej alkoholu, aniz by udelala jakakoli opatreni, aby lide nezacali znovu umirat. Vi se, ze je stale nedohledanych 15000 lahvi, zrejme tento drobny nedostatek vyresi nove kolky. Je to silenstvi, protoze v minulosti se kolky "ztratily" ci padelaly. Proc by se to nemohlo opakovat? Lidi, uvedomte si, ze stat na vas kali, tak se podle toho zaridte a tvrdy alkohol nekupujte. Tedy pokud nechcete odejit z tohoto sveta predcasne a nebo se nechcete dostat do invalidniho duchodu.
Vlada by prinejmensim mela udelat tato opatreni- 1.
vsechny cisterny s metanolem oznacit jako jedovatou kapalinu a kontrolovat jejich mnozstvi a kde jsou vyuzity
2.Nove kolky prodavat lihovarum na mesic dopredu v kontrolovanem mnozstvi. Pokud by nektery lihovar kolky "ztratil", nove by mohl koupit az nasledujici mesic. Mela by i skoncit distribuce v kanystrech a zakazat prodej ve stancich.
3. Kazdy prodejce by mel mit licenci na prodej alkoholu, nesmel by prijimat alkohol v jinem nez originalnim baleni z lihovaru,
nesmel by prelevat alkohol do otevrenych lahvi. Poruseni by se okamzite trestalo zavrenim restaurace, baru a nasledoval by i vyjimecny trest ve vezeni
4. Kazda restaurace, bar ap zarizeni by mely mit kasy, ktere by uctovaly tak, jako prodejny. Dodavaci listy by mely souhlasit s prodanym a zustatkovym zbozim. Pokud by nesouhlasily, zarizeni by bylo zavreno, nez by se shledal vsechen alkohol jako nezavadny. Ucet za prezkoumani by sel na ucet prodejce.
5.mely by se provadet namatkove kontroly, zvysit pocet kontroloru 6.Ministri- finaci, zemedelstvi,zdravotnictvi a policie by meli OKAMZITE odstoupit, jelikoz jsou zodpovedni za vsechny mrtve a invalidy.
Vlada by mela vsechny pozustale a poskozene odskodnit. Pani Slonkova uz na tento problem upozornila pred dvema lety, byla to nacasovana bomba. Vlada vsak selhala.
H
27. 09. 2012 | 03:16

Jana H napsal(a):

Nejlepší je, že vláda nařizuje vylít otevřené láhve, přitom ty jsou jediné bezpečné- už z nich někdo pil a jsou nezškodné- prověřeno
27. 09. 2012 | 06:37

Jarle H. napsal(a):

Kdybych tu po pravdě napsal, k čemu máme vládu, Stejskal by to smazal, on nerad sprostá slova...
27. 09. 2012 | 07:38

ortogan napsal(a):

K čemu vláda, která neochrání....taky by mně zajímalo.
27. 09. 2012 | 08:30

český maloměšťák napsal(a):

modrý edvard
Člověk, který si nechá házet "klacky pod nohy" přes deset let - je buď idiot nebo loutka.

Hezký den.
27. 09. 2012 | 10:10

modrý edvard napsal(a):

kočka: nemůžu zprávu přečíst, nejsem přihlášen. Kromě toho, opravdu nevím, co má dělat soukromý detektiv, když vypátrá zločin. Pokud to jde hlásit policii, tak to může živnost obratem zavřít.
čm: takovýmu Paroubkovi a Klausovi házejí klacky pod nohy už padesát let, a jací to jsou frajeři!
čm , kočka a jiní: vypadá to, že Kubice nemáte rádi. To samozřejmě můžete, ale o pančovaném alkoholu věděly zřejmě tisíce, možná desetitisíce lidí. Ti všichni to měli hlásit.
27. 09. 2012 | 13:13

didusin napsal(a):

MOdrý, nejmodřejší edwarde, Vy nás chcete bavit nebo diskutovat ?
27. 09. 2012 | 13:49

modrý edvard napsal(a):

didusine, s ostaními chci diskutovat, ale Vás bych rád pobavil. Znáte tu, jak se potká slepej s hluchým?
27. 09. 2012 | 14:03

didusin napsal(a):

Modrý edwarde, již se stalo, děkuji. Dobrou noc
27. 09. 2012 | 19:28

Jakroslav Klenot napsal(a):

Jádrem všeho je VÝCHOVA k morálnímu jednání.
Ta je materiálně velmi nevýhodná.
Proto dnes není "IN"
28. 09. 2012 | 10:28

Jakroslav Klenot napsal(a):

Stát selhává v celé Euro-atlantské civilizaci, která zaniká.
Dívejte se klem sebe. Je to úkaz, který je možno vidět za 2 000 až 5 000 roků.
28. 09. 2012 | 10:31

Tomáš D napsal(a):

Sice asi trochu odbočím od problému, ale vysvětlete mi někdo, jak v dnešní době přeplněné spoustou médií někteří z nás byli tak neopatrní, že se buď otrávili nebo jen přiotrávili. Chápal bych to v horizontu cca 3 dnů... Ale 3 týdny? Jsme opravdu stát takových idiotů, že když se o metylalkoholu mluví a píše všude, musíme ho chlastat?
09. 10. 2012 | 16:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy